linuxmint - en to be translation catalogue (1791 entries)

en: Unknown
be: Невядома

en: Failed to launch '%s'
be: Не ўдалося запусціць '%s'

en: Authentication dialog was dismissed by the user
be: Дыялог аўтэнтыфікацыі быў адхілены карыстальнікам

en: Home
be: Дом

en: File System
be: Файлавая сістэма

en: Search
be: Пошук

en: Print version
be: Вывесці нумар версіі

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-appear->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
be: Выгляд

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
be: Колер

en: In mixed mode most applications are light. Some desktop elements are dark to create contrast.
be: У змешаным рэжыме большасць праграм светлыя. Некаторыя элементы працоўнага стала цёмныя для кантраста.

en: Mixed
be: Змешаны

en: Dark
be: Цёмны

en: Light
be: Светлы

en: Advanced settings...
be: Прасунутыя налады...

en: Style
be: Стыль

en: Launcher Properties
be: Уласцівасці праграмы запуску

en: Name:
be: Назва:

en: Command:
be: Каманда:

en: Comment:
be: Каментар:

en: Browse
be: Аглядзець

en: Launch in Terminal?
be: Запускаць у тэрмінале?

en: Use dedicated GPU if available
be: Выкарыстоўваць дадатковы GPU калі даступны

en: Directory Properties
be: Уласцівасці каталога

en: Main Menu
be: Галоўнае меню

en: Restore System Configuration
be: Аднавіць сістэмную канфігурацыю

en: Restore the default menu layout
be: Вярнуць звычайны выгляд меню

en: Close
be: Закрыць

en: _New Menu
be: Новае _меню

en: Ne_w Item
be: Новы _элемент

en: Cut
be: Выразаць

en: Copy
be: Капіяваць

en: Paste
be: Уставіць

en: Delete
be: Выдаліць

en: Properties
be: Уласцівасці

en: Edit Desktop File
be: Рэдагаваць файл працоўнага стала

en: Add
be: Дадаць

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Add/Edit Launcher
be: Дадаць/Змяніць стартар

en: Type:
be: Тып:

en: Title:
be: Назва:

en: Program:
be: Праграма:

en: Icon Name
be: Назва значка

en: Application
be: Праграма

en: Custom Application
be: Свая праграма

en: Execution of '%s' failed:
be: Не ўдалося выканаць '%s':

en: Are you sure you want to remove '%s'?
be: Сапраўды жадаеце выдаліць '%s'?

en: Remove '%s'
be: Выдаліць '%s'

en: About...
be: Аб...

en: Configure...
be: Наладзіць...

en: This applet does not support panels of that type. This can cause visual glitches in the panel.
be: Гэты аплет не падтрымлівае панэль гэтага тыпу. Гэта можа выклікаць візуальныя глюкі ў панэлі.

en: Would you like to continue using it anyway, remove it from the panel, or try to move it to a different panel?
be: Жадаеце працягваць выкарыстоўваць яго, выдаліць з панэлі, або паспрабаваць перамясціць на іншую панэль?

en: Leave it
be: Пакінуць

en: Remove it
be: Выдаліць

en: Move to another panel
be: Перамясціць на іншую панэль

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
be: Не выйшла знайсці адпаведную панэль. Замест гэтага, аплет быў выдалены.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
be: Дадзены аплет не можа мець некалькі копій або іх колькасць максімальная, таму не скапіяваны

en: Show Text
be: Паказаць тэкст

en: Hide Text
be: Схаваць тэкст

en: Remove this desklet
be: Выдаліць гэты дэсклет

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
be: Сапраўды жадаеце выдаліць працоўную прастору "%s"?

en: Initializing
be: Ініцыялізацыя

en: Loaded
be: Загружана

en: Error
be: Памылка

en: Out of date
be: Састарэла

en: Not compatible with Wayland
be: Несумяшчальна з Wayland

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
be: Недапушчальныя параметры агляду: няправільная колькасць кутоў

en: Execution time (ms):
be: Час выканання (мс):

en: Loaded successfully
be: Паспяхова загружана

en: Check your video drivers
be: Праверыць вашы відэадрайверы

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
be: Цяпер ваша сістэма працуе без апаратнага паскарэння відэа.

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
be: Вы можаце мець нізкую прадукцыйнасць і высокую нагрузку працэсара.

en: Launch Driver Manager
be: Запусціць кіраўнік драйвераў

en: Problems during Cinnamon startup
be: Праблемы падчас запуску Cinnamon

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
be: Cinnamon стартаваў паспяхова, але адзін або некалькі аплетаў, дэсклетаў або пашырэнняў не ўдалося загрузіць.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
be: Праверце сістэмны лог і лог Cinnamon LookingGlass пры любых праблемах.

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
be: Вы можаце адключыць турбуючае пашырэнне ў наладах Cinnamon, каб гэта паведамленне не паўтаралася.

en: Please contact the developer.
be: Звяжыцеся з распрацоўшчыкам.

en: Workspace
be: Працоўная прастора

en: Restarting Cinnamon...
be: Перазапуск Cinnamon...

en: System Information
be: Сістэмная інфармацыя

en: Confirm
be: Пацвердзіць

en: No
be: Не

en: Yes
be: Так

en: OK
be: Добра

en: Mirrored Displays
be: Люстраваныя маніторы

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
be: Выберыце становішча новай панэлі. Для адмены націсніце Esc.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
be: Выберыце новае становішча панэлі. Для адмены націсніце Esc.

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
be: Вы не дадалі ніводнай панэлі.
    Жадаеце адчыніць налады панэлі?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
be: Налады панэлі

en: Applets
be: Аплеты

en: Panel edit mode
be: Рэжым рэдагавання панэлі

en: Move
be: Перамясціць

en: Remove
be: Прыбраць

en: Are you sure you want to remove this panel?
be: Сапраўды жадаеце прыбраць гэту панэль?

en: Add a new panel
be: Дадаць новую панэль

en: Troubleshoot
be: Выпраўленне непаладак

en: Restart Cinnamon
be: Перазапусціць Cinnamon

en: Restore all settings to default
be: Аднавіць усе налады па змаўчанні

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
be: Сапраўды жадаеце аднавіць усе налады на перадвызначаныя?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
be: Сістэмныя налады

en: Retry
be: Паспрабаваць зноў

en: %s (%s) has just been stopped.
be: Прылада %s (%s) была спынена.

en: Device %s can be turned off, if necessary.
be: Прыладу %s пры неабходнасці можна выключыць.

en: Device %s is busy, please wait.
be: Прылада %s занята, пачакайце.

en: Do not disconnect or data loss may occur.
be: Не адключайце, або можна страціць даныя.

en: Unable to stop the drive %s (%s)
be: Немагчыма спыніць дыск %s (%s)

en: %s (%s) can be safely unplugged.
be: %s (%s) можна бяспечна адключыць.

en: Device %s can be removed.
be: Прыладу %s можна выдаліць.

en: %s (%s) has just been ejected.
be: Прылада %s (%s) была вынята.

en: Do not remove or data loss may occur.
be: Не выдаляйце, або можна страціць даныя.

en: Unable to eject the drive %s (%s)
be: Немагчыма выняць дыск %s (%s)

en: Successfully unmounted %s (%s)
be: Паспяхова адмантавана %s (%s)

en: Failed to unmount %s (%s)
be: Не ўдалося адмантаваць %s (%s)

en: Authentication Required
be: Патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Administrator
be: Адміністратар

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Authenticate
be: Аўтэнтыфікацыя

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn't work. Please try again.
be: Прабачце, гэта не спрацавала. Паспрабуйце зноў.

en: Password:
be: Пароль:

en: Enter a command
be: Увядзіце каманду

en: Press ESC to close
be: Націсніце Esc, каб закрыць

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Mi_nimize
be: _Мінімалізаваць

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Unma_ximize
be: Скасаваць ма_ксімалізацыю

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Ma_ximize
be: Ма_ксімалізаваць

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Move
be: _Перамясціць

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Resize
be: _Змяніць памер

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move Titlebar Onscreen
be: Перамясціць панэль загалоўка на экран

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Always on _Top
be: Заўсёды _наверсе

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Always on Visible Workspace
be: Заўсёды на _бачнай прасторы

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Only on This Workspace
be: _Толькі на гэтай прасторы

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move to Another _Workspace
be: П_ерамясціць на іншую прастору

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
be: _Закрыць

en: No open windows
be: Няма адчыненых вокнаў

en: Restore
be: Аднавіць

en: Minimize
be: Мінімалізаваць

en: Maximize
be: Максімізаваць

en: Move to left workspace
be: Перамясціць на левую працоўную прастору

en: Move to right workspace
be: Перамясціць на правую працоўную прастору

en: Visible on all workspaces
be: Бачна на ўсіх працоўных прасторах

en: Move to a new workspace
be: Перамясціць на новую працоўную прастору

en: Move to monitor %d
be: Перамясціць на манітор %d

en: Only on this workspace
be: Толькі на гэтай працоўнай прасторы

en: Unmaximize
be: Скасаваць максімізацыю

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
be: Спецыяльныя магчымасці

en: Zoom
be: Маштаб

en: Screen Reader
be: Чытач з экрана

en: Screen Keyboard
be: Экранная клавіятура

en: Sticky Keys
be: Ліпкія клавішы

en: Slow Keys
be: Павольныя клавішы

en: Bounce Keys
be: Пругкія клавішы

en: Mouse Keys
be: Клавішы мышы

note: Secondary click
en: Simulated secondary click
be: Сімуляваць другое націсканне

note: Hover Click
en: Hover click
be: Націсканне пры навядзенні

en: Universal Access Settings
be: Налады ўніверсальнага доступу

en: High Contrast
be: Высокі кантраст

en: Large Text
be: Буйны тэкст

en: Date and Time Settings
be: Налады даты і часу

en: Starting in a few minutes
be: Пачатак праз некалькі хвілін

en: Starting in %d minutes
be: Пачатак праз %d хв

en: This evening
be: Сёння вечарам

en: Starting later today
be: Пачатак сёння пазней

en: In %d hour | In %d hours
be[0]: У %d гадзіну
be[1]: У %d гадзіны
be[2]: У %d гадзін

en: No Events
be: Няма падзей

en: In progress
be: У працэсе

en: All day
be: Увесь дзень

en: Today
be: Сёння

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->opt
en: Show the desktop
be: Паказаць працоўны стол

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the desklets
be: Паказваць дэсклеты

note: ["WORKSPACE_UP", _("Switch to the workspace above"), "none", ""], ["WORKSPACE_DOWN", _("Switch to the workspace below"), "none", ""], cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org-
en: Show the workspace selector (Expo)
be: Паказваць селектар прасторы (Экспа)

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the window selector (Scale)
be: Паказваць селектар акна (Шкала)

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Expo
be: Экспазіцыя

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
be: Абраныя

en: Move to the other monitor
be: Перамясціць на іншы манітор

en: Move to monitor
be: Перамясціць на манітор

en: Move to another workspace
be: Перамясціць на іншую працоўную прастору

en: Applet preferences
be: Налады аплета

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Grouped window list
be: Згрупіраваны спіс вокнаў

en: Places
be: Месцы

en: Recent
be: Нядаўнія

en: Run with dedicated GPU
be: Запусціць з дадатковым GPU

en: Unpin from Panel
be: Адмацаваць ад панэлі

en: Pin to Panel
be: Прымацаваць да панэлі

en: Remove from Autostart
be: Выдаліць з аўтазапуску

en: Add to Autostart
be: Дадаць да аўтазапуску

en: Create Shortcut
be: Стварыць ярлык

en: Restore to full opacity
be: Аднаўленне поўнай непразрыстасці

en: Close others
be: Закрыць іншыя

en: Close all
be: Закрыць усе

en: Power management
be: Кіраванне сілкаваннем

en: Power management: inhibited
be: Кіраванне сілкаваннем: заблакіравана

en: Power management: active
be: Кіраванне сілкаваннем: актыўна

en: Power management is already inhibited by another program
be: Кіраванне сілкаваннем ужо заблакіравана іншай праграмай

en: Power management: inhibited by another program
be: Кіраванне сілкаваннем: заблакіравана іншай праграмай

en: Apps inhibiting power management:
be: Праграмы, якія блакіруюць кіраванне сілкаваннем:

en: Inhibit applet
be: Заблакіраваць аплет

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
be: Апавяшчэнні

en: Show Keyboard Layout
be: Паказаць раскладку клавіятуры

en: Show Character Table
be: Паказаць табліцу сімвалаў

en: Keyboard Settings
be: Налады клавіятуры

en: Add to panel
be: Дадаць на панэль

en: Add to desktop
be: Дадаць на працоўны стол

en: Remove from favorites
be: Выдаліць з абраных

en: Add to favorites
be: Дадаць да абраных

en: Uninstall
be: Дэінсталяваць

en: This file is no longer available
be: Гэты файл больш не даступны

en: Open with
be: Адкрыць з дапамогай

en: Other application...
be: Іншая праграма...

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
be: Меню

en: Edit menu
be: Рэдагаваць меню

en: Recent Files
be: Нядаўнія файлы

en: Clear list
be: Ачысціць спіс

en: Clear all recent documents
be: Ачысціць усе нядаўнія дакументы

en: No recent documents
be: Няма нядаўніх дакументаў

en: All Applications
be: Усе праграмы

en: Lock screen
be: Заблакіраваць экран

en: Lock the screen
be: Пры націсканні заблакіруе экран

en: Logout
be: Выйсці

en: Leave the session
be: Пакінуць бягучую сесію

en: Quit
be: Выхад

en: Shut down the computer
be: Выключыць камп'ютар

en: <unknown>
be: <невядома>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
be: адключана

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
be: некіравальна

en: disconnecting...
be: адключэнне...

en: connecting...
be: злучэнне...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
be: патрабуецца аўтэнтыфікацыя

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
be: прашыўка адсутнічае

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
be: кабель не падлучаны

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
be: недаступна

en: connection failed
be: не ўдалося злучыцца

en: More
be: Болей

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
be: Падлучана (прыватна)

en: Modem
be: Мадэм

en: Auto Ethernet
be: Аўта Ethernet

en: Auto broadband
be: Аўтаматычная мабільная сетка

en: Auto dial-up
be: Аўта dial-up

note: Translators: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
be: Аўта %s

en: Auto bluetooth
be: Аўта bluetooth

en: Auto wireless
be: Аўтаматычная бесправадная сетка

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
be: Кіраўнік сеткамі

en: Enable networking
be: Уключыць сетку

en: Wired
be: Правадныя

en: Wireless
be: Бесправадныя

en: Mobile broadband
be: Мабільнае злучэнне

en: VPN Connections
be: Злучэнні праз VPN

en: WIREGUARD Connections
be: Злучэнні WIREGUARD

en: Network Settings
be: Сеткавыя налады

en: Network Connections
be: Сеткавыя злучэнні

en: Connection failed
be: Не ўдалося злучыцца

en: Activation of network connection failed
be: Не ўдалося актываваць сеткавае злучэнне

en: Networking is disabled
be: Сетка адключана

en: No connection
be: Няма злучэння

en: Connecting to the cellular network...
be: Далучэнне да сотавай сеткі...

en: Connecting to the wireless network...
be: Далучэнне да бесправадной сеткі...

en: Connecting to the wired network...
be: Далучэнне да правадной сеткі...

en: Connecting to the VPN...
be: Далучэнне да VPN...

en: Connecting to WIREGUARD...
be: Падлучыцца да WIREGUARD...

en: Connecting to the network...
be: Далучэнне да сеткі...

en: Connected to the wireless network
be: Далучана да бесправадной сеткі

en: Wireless connection
be: Бесправадное злучэнне

en: (Limited connectivity)
be: (Абмежаванае злучэнне)

en: Connected to the wired network
be: Далучана да правадной сеткі

en: Connected to the cellular network
be: Далучана да сотавай сеткі

en: Connected to the VPN
be: Далучана да VPN

en: Connected to WIREGUARD
be: Падлучана да WIREGUARD

en: Connected to the network
be: Далучана да сеткі

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
be: Ачысціць апавяшчэнні

en: Notification Settings
be: Налады апавяшчэнняў

en: No notifications
be: Няма апавяшчэнняў

en: %d notification | %d notifications
be[0]: %d апавяшчэнне
be[1]: %d апавяшчэнні
be[2]: %d апавяшчэнняў

en: just now
be: зараз

en: %d second ago | %d seconds ago
be[0]: %d секунду таму
be[1]: %d секунды таму
be[2]: %d секунд таму

en: %d minute ago | %d minutes ago
be[0]: %d хвіліну таму
be[1]: %d хвіліны таму
be[2]: %d хвілін таму

en: Enable on-screen keyboard
be: Уключыць віртуальную клавіятуру

en: Click to toggle the on-screen keyboard
be: Націсніце для пераключэння да экраннай клавіятуры

en: Click to enable the on-screen keyboard
be: Націсніце для ўключэння экраннай клавіятуры

en: Launch
be: Запусціць

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
be: Стартары на панэлі

en: Battery full
be: Цалкам зараджана

en: Battery almost full
be: Амаль зараджана

en: Battery good
be: Трохі зараджана

en: Low battery
be: Нізкі зарад

en: Critically low battery
be: Крытычна нізкі зарад

en: AC adapter
be: Блок сілкавання

en: Laptop battery
be: Батарэя ноўтбука

en: UPS
be: Бесперабойнік

en: Monitor
be: Манітор

en: Mouse
be: Мыш

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
be: Клавіятура

en: PDA
be: Кішэнны персанальны камп'ютар (КПК)

en: Cell phone
be: Мабільны тэлефон

en: Media player
be: Медыяплэер

en: Tablet
be: Планшэт

en: Computer
be: Камп'ютар

en: Brightness
be: Яркасць

en: Keyboard backlight
be: Падсветка клавіятуры

en: Power Settings
be: Налады сілкавання

en: Charging
be: Зараджаецца

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
be[0]: Зараджаецца - %d гадзіна да поўнага зараду
be[1]: Зараджаецца - %d гадзіны да поўнага зараду
be[2]: Зараджаецца - %d гадзін да поўнага зараду

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
be: Зараджаецца - %d %s %d %s да поўнага зараду

en: hour | hours
be[0]: гадзіна
be[1]: гадзіны
be[2]: гадзін

en: minute | minutes
be[0]: хвіліна
be[1]: хвіліны
be[2]: хвілін

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
be[0]: Зараджаецца - %d хвіліна да поўнага зараду
be[1]: Зараджаецца - %d хвіліны да поўнага зараду
be[2]: Зараджаецца - %d хвілін да поўнага зараду

en: Fully charged
be: Цалкам зараджана

en: Using battery power
be: Сілкуецца з батарэі

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
be[0]: Сілкуецца з батарэі - %d гадзіна застаецца
be[1]: Сілкуецца з батарэі - %d гадзіны застаецца
be[2]: Сілкуецца з батарэі - %d гадзін застаецца

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
be: Сілкуецца з батарэі - %d %s %d %s застаецца

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
be[0]: Сілкуецца з батарэі - %d хвіліна застаецца
be[1]: Сілкуецца з батарэі - %d хвіліны застаецца
be[2]: Сілкуецца з батарэі - %d хвілін застаецца

en: Fully discharged
be: Цалкам разраджана

en: Not charging
be: Не зараджаецца

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
be: Прынтары

en: Cancel all jobs
be: Скасаваць усе заданні

en: '%s' on %s
be: '%s' на %s

en: Send to front
be: Адправіць наперад

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
be: Нядаўнія дакументы

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
be: Здымныя дыскі

en: Open file manager
be: Адкрыць файлавы менеджар

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
be: Маштабаванне

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
be: Налады

en: Hi there!
be: Прывітанне!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
be: ВЫ НАЦІСНУЛІ НА КНОПКУ!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
be: ВЫ ВЫКАРЫСТОЎВАЛІ ГАРАЧЫЯ КЛАВІШЫ!!!

en: Click to show the desktop or middle-click to show the desklets
be: Згарнуць вокны і паказаць працоўны стол

en: Show Desklets
be: Паказаць дэсклеты

en: Click to pause the slideshow
be: Націсніце каб прыпыніць паказ слайдаў

en: Click to resume the slideshow
be: Націсніце каб працягнуць паказ слайдаў

en: The slideshow is disabled
be: Паказ слайдаў адключаны

en: Slideshow
be: Паказ слайдаў

en: Next Background
be: Наступны фон

en: Background Settings
be: Налады фону працоўнага стала

en: Current background:
be: Бягучы фон:

en: Playing
be: Прайграецца

en: Paused
be: Прыпынена

en: Stopped
be: Спынена

en: Unknown Artist
be: Выканаўца невядомы

en: Unknown Album
be: Альбом невядомы

en: Unknown Title
be: Назва невядома

en: Previous
be: Папярэдні

en: Play
be: Граць

en: Stop
be: Спыніць

en: Next
be: Наступны

en: Consecutive Playing
be: Паслядоўнае прайграванне

en: No Shuffle
be: Не перамешваць

en: Open Player
be: Адкрыць плэер

en: Quit Player
be: Закрыць плэер

en: Pause
be: Паўза

en: Repeat Single
be: Паўтараць адзін

en: Repeat All
be: Паўтараць усе

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
be: Перамешваць

en: Mute output
be: Адключыць гук

en: Mute input
be: Адключыць мікрафон

en: Applications
be: Праграмы

en: Output device
be: Прылада вываду

en: Microphone
be: Мікрафон

en: Input device
be: Прылада ўводу

en: Volume
be: Гучнасць

en: Launch player
be: Запусціць плэер

en: Choose player controls
be: Кіраваць запушчаным плэерам

en: Sound Settings
be: Налады гуку

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
be: Сапраўды жадаеце выдаліць усе элементы са сметніцы?

en: This operation cannot be undone.
be: Гэту аперацыю нельга адмяніць.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
be: Сметніца

en: Empty Trash
be: Спустошыць сметніцу

en: Open Trash
be: Адкрыць сметніцу

en: Lock Screen
be: Заблакіраваць экран

en: Switch User
be: Змяніць карыстальніка

en: Log Out...
be: Скончыць сеанс...

en: Power Off...
be: Выключыць...

en: Remove 'Window list'
be: Выдаліць 'Спіс вокнаў'

en: All windows
be: Усе вокны

en: Manage workspaces (Expo)
be: Кіраваць працоўнымі прасторамі (экспазіцыя)

en: Add a new workspace
be: Дадаць новую прастору

en: Remove the current workspace
be: Выдаліць бягучую прастору

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
be: Звычайна

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

en: Upside-down
be: Дагары нагамі

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinf
en: Display
be: Дысплэй

en: Configure display settings...
be: Канфігураваць налады дысплэя...

en: Clock
be: Гадзіннік

en: Edit launcher
be: Рэдагаваць праграму запуску

en: Photo Frame
be: Фотарамка

en: Control Center
be: Цэнтр кіравання

en: Users and Groups
be: Карыстальнікі і групы

en: Add or remove users and groups
be: Дадаць або выдаліць карыстальнікаў і групы

note: Virtual keyboard
en: Virtual keyboard
be: Віртуальная клавіятура

en: Turn on-screen keyboard on or off
be: Уключыць/выключыць экранную клавіятуру

en: Valid name
be: Сапраўднае імя

en: The name cannot be empty.
be: Імя не можа быць пустым.

en: Valid executable
be: Сапраўдны выканальны файл

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
be: Выканальны файл несапраўдны. Не можа быць пустым і прабелы ў шляху павінны быць выдзелены зваротнай рыскай (\).

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
be: Немагчыма стварыць праграму запуску ў гэтым месцы. Дадаць на працоўны стол замест гэтага?

en: Choose a command
be: Выберыце каманду

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
be: Ці жадаеце дадаць гэту праграму запуску таксама ў меню? Размесціцца ў катэгорыі 'Іншыя'.

en: Screen Locker
be: Блакіроўшчык экрана

en: Please type an away message for the lock screen
be: Увядзіце паведамленне для заблакіраванага экрана

en: Preferences
be: Налады

en: Hardware
be: Абсталяванне

en: Administration
be: Адміністраванне

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
be: Сетка

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
be: сеткавы, бесправадны, wifi, ethernet, шырокапалосны, інтэрнэт

en: color, profile, display, printer, output
be: колер, профіль, экран, прынтар, вывад

en: Graphics Tablet
be: Графічны планшэт

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
be: wacom, tablet, лічбавы, планшэт, каліброўка, стылус

en: printers, laser, inkjet
be: прынтары, лазерны, струйны

en: Firewall
be: Фаервол

en: firewall, block, filter, programs
be: фаервол, блакіраваць, фільтр, праграмы

en: Languages
be: Мовы

en: language, install, foreign
be: мова, усталёўка, замежны

en: Input Method
be: Метад уводу

en: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing
be: мова, усталёўка, замежны, увод, метад, кітайскі, карэйскі, японскі, набор

en: Login Window
be: Акно ўваходу

en: login, lightdm, mdm, gdm, manager, user, password, startup, switch
be: уваход, выхад, логін, кіраўнік, карыстальнік, пароль, запуск, пераключэнне

en: login, lightdm, manager, settings, editor
be: уваход, lightdm, кіраўнік, параметры, рэдактар

en: login, gdm, manager, user, startup, switch
be: лагін, менеджар, карыстальнік, запуск, пераключэнне

en: Driver Manager
be: Кіраўнік драйвераў

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
be: відэа, драйвер, wifi, карта, абсталяванне, прапрыетарны, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Nvidia Settings
be: Налады Nvidia

en: video, driver, proprietary, nvidia, settings
be: відэа, драйвер, прапрыетарны, nvidia, налады

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
be: Крыніцы праграм

en: ppa, repository, package, source, download
be: ppa, рэпазiторый, пакет, крыніца, спампаваць

en: Package Management
be: Кіраванне пакетамі

en: update, install, repository, package, source, download
be: абнаўленне, усталёўка, рэпазіторый, пакет, крыніца, спампоўка

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
be: карыстальнік, акаўнт, уліковы запіс, група, пароль

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
be: bluetooth, блютуз, электронны ключ, трансфер, мабільнік

en: Manage Services and Units
be: Кіраваць сервісамі і адзінкамі

en: systemd, units, services, systemctl, init
be: systemd, адзінкі, сервісы, systemctl, ініцыяваць

en: Disks
be: Дыскі

en: disks, manage, hardware, management, hard, hdd, pendrive, format, erase, test, create, iso, ISO, disk, image
be: дыскі, кіраваць, абсталяванне, кіраванне, hard, hdd, ssd, флэшка, фармаціраваць, сцерці, праверыць, стварыць, вобраз, ISO, дыск, выява

en: Online Accounts
be: Сеткавыя ўліковы запісы

en: ppa, repository, package, source, download, video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
be: рэпазіторый, пакет, крыніца, спампоўка, відэа, драйвер, wifi, карта, абсталяванне, прапрыетарнае, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Back to all settings
be: Вярнуцца да ўсіх наладаў

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
be: Назва групы не можа ўтрымліваць сімвалы ў верхнім рэгістры або прабелы

en: Change Password
be: Змяніць пароль

en: New password
be: Новы пароль

en: Confirm password
be: Пацвердзіце пароль

en: Generate a password
be: Згенераваць пароль

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
be: Пароль павінен быць даўжынёй мінімум 8 знакаў

en: Show password
be: Паказаць пароль

en: An error occurred. Your password was not changed.
be: Адбылася памылка. Ваш пароль не зменены.

en: Change
be: Змяніць

en: Passwords do not match
be: Паролі не супадаюць

en: Too short
be: Занадта кароткі

en: Weak
be: Слабы

en: Fair
be: Нядрэнны

en: Good
be: Добры

en: Strong
be: Моцны

en: Standard
be: Стандартны

en: The username must consist of only:
        - lower case letters (a-z)
        - numerals (0-9)
        - '.', '-', and '_' characters
be: Імя карыстальніка павінна ўтрымліваць толькі:
        - лацінскія знакі ў ніжнім рэгістры (a-z)
        - лічбы (0-9)
        - сімвалы кропка . злучок - ці падкрэсліванне _

en: Account Type
be: Тып уліковага запісу

en: Full Name
be: Поўнае імя

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Invalid username
be: Няправільнае імя карыстальніка

en: A user with the name '%s' already exists.
be: Карыстальнік з імем '%s' ужо існуе.

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Groups
be: Групы

en: Click to change the picture
be: Націсніце каб змяніць выяву

en: Browse for more pictures...
be: Шукаць іншыя выявы...

en: Click to change the name
be: Націсніце каб змяніць імя

en: Click to change the password
be: Націсніце каб змяніць пароль

en: Click to change the groups
be: Націсніце каб змяніць групы

en: Picture
be: Выява

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
be: Імя

en: Password
be: Пароль

en: Open
be: Адкрыць

en: Images
be: Выявы

en: No password set
be: Пароль не зададзены

en: Set at login
be: Задаць пры ўваходзе

en: This user is currently logged in
be: Гэты карыстальнік увайшоў у сістэму

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
be: Дамашні каталог карыстальніка зашыфраваны. Каб захаваць доступ да зашыфраванага каталога, карыстальнік мусіць змяніць пароль.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
be: Сапраўды жадаеце выдаліць %s, і ўсе файлы, звязаныя з гэтым карыстальнікам?

en: This group is set as %s's primary group
be: Гэта група зададзена як першасная група для %s

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
be: Сапраўды незваротна выдаліць %s?

en: Group Name
be: Назва групы

en: Previous instance
be: Папярэдні вобраз

en: Next instance
be: Наступны вобраз

en: More options
be: Дадатковыя параметры

en: Import from a file
be: Імпартаваць з файла

en: Export to a file
be: Экспартаваць у файл

en: Reset to defaults
be: Аднавіць перадвызначаныя

en: Reload %s
be: Перазагрузіць %s

en: Settings for %s
be: Налады для %s

en: Select or enter file to export to
be: Выберыце ці ўвядзiце файл для экспарту ў

en: JSON files
be: Файлы JSON

en: Select a JSON file to import
be: Выберыце файл JSON для імпарту

en: Cancel Job
be: Скасаваць заданне

en: Do you really want to cancel this job?
be: Сапраўды жадаеце скасаваць гэта заданне?

en: Keep Printing
be: Працягнуць друк

en: Do you really want to cancel all jobs?
be: Сапраўды жадаеце скасаваць усе заданні?

en: Cancel All Jobs
be: Скасаваць усе заданні

en: Random
be: Выпадкова

en: Show
be: Паказаць

en: Item
be: Элемент

en: Select a date
be: Выберыце дату

en: Select a time
be: Выберыце час

en: Hour
be: Гадзіна

en: Minute
be: Хвіліна

en: Second
be: Секунда

en: This applet is currently enabled
be: Гэты аплет зараз уключаны

en: This desklet is currently enabled
be: Гэты дэсклет зараз уключаны

en: This extension is currently enabled
be: Гэта пашырэнне зараз уключана

en: by %s
be: %s

en: Configure
be: Канфігураваць

en: This is a system applet. It cannot be removed.
be: Гэта сістэмны аплет. Яго нельга выдаліць.

en: This is a system desklet. It cannot be removed.
be: Гэта сістэмны дэсклет. Яго нельга выдаліць.

en: This is a system extension. It cannot be removed.
be: Гэта сістэмнае пашырэнне. Яго нельга выдаліць.

en: This applet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
be: Гэты аплет утрымлівае выклікі функцый, якія патэнцыйна могуць зламаць ці замарозіць Cinnamon. Калі вы сутыкаецеся з гэтымі праблемамі, паспрабуйце выдаліць аплет.

en: This desklet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
be: Гэты дэсклет утрымлівае выклікі функцый, якія патэнцыйна могуць зламаць ці замарозіць Cinnamon. Калі вы сутыкаецеся з гэтымі праблемамі, паспрабуйце выдаліць дэсклет.

en: This extension contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
be: Гэта пашырэнне ўтрымлівае выклікі функцый, якія патэнцыйна могуць зламаць ці замарозіць Cinnamon. Калі вы сутыкаецеся з гэтымі праблемамі, паспрабуйце выдаліць пашырэнне.

en: About
be: Аб праграме

en: Extension %s is not compatible with your version of Cinnamon.
be: Пашырэнне %s несумяшчальна з вашай версіяй Cinnamon.

en: There are multiple instances enabled. Are you sure you want to remove all of them?
be: Многія асобнікі ўключаны. Сапраўды жадаеце выдаліць іх усе?

en: Are you sure you want to completely remove %s?
be: Сапраўды жадаеце цалкам выдаліць %s?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
be: Гэта адновіць базавы набор уключаных аплетаў. Сапраўды жадаеце зрабіць гэта?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
be: Гэта адновіць базавы набор уключаных дэсклетаў. Сапраўды жадаеце зрабіць гэта?

en: This will disable all active extensions. Are you sure you want to do this?
be: Гэта адключыць усе актыўныя пашырэнні. Сапраўды жадаеце зрабіць гэта?

en: This will remove all actions. Are you sure you want to do this?
be: Гэта выдаліць усе дзеянні. Сапраўды жадаеце зрабіць гэта?

en: Something went wrong while loading %s. Please make sure you are using the latest version, and then report the issue to its developer.
be: Нешта пайшло не так пры загрузцы %s. Упэўніцеся, што карыстаецеся апошняй версіяй, затым паведаміце пра праблему распрацоўшчыку.

en: Installed
be: Усталявана

en: Install
be: Усталяваць

en: Update
be: Абнавіць

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Popularity
be: Папулярнасці

en: Date
be: Даце

en: Upgradable
be: Здольнасці абнаўляцца

en: More info
be: Дадатковая інфармацыя

en: Refresh
be: Абнавіць

en: Update all
be: Абнавіць усе

en: %d update available | %d updates available
be[0]: %d абнаўленне даступна
be[1]: %d абнаўленні даступны
be[2]: %d абнаўленняў даступна

en: No updates available
be: Няма даступных абнаўленняў

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
be: Націсніце на піпетку, а затым націсніце на колер ў любым месцы вашага экрана для выбару дадзенага колеру

en: Click to set a new accelerator key.
be: Націсніце каб прызначыць клавішы.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
be: Націсніце Esc для адмены аперацыі.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
be: Націсніце backspace для адмены існуючай прывязкі клавіш.

en: unassigned
be: непрызначана

en: Pick an accelerator
be: Націсніце клавішы

en: Continue
be: Працягнуць

en: 
    This key combination, '<b>%s</b>' should not be used because it would become impossible to type using this key.
be: 
    Гэту камбінацыю, '<b>%s</b>' нельга выкарыстоўваць таму што будзе немагчыма друкаваць тэкст гэтай клавішай.

en: Please try again using a modifier key such as Control, Alt or Super (Windows key).
be: Паспрабуйце зноў з іншай клавішай, напрыклад Control, Alt або Super (Windows).

en: Continue only if you are certain this is what you want, otherwise press cancel.
be: Працягніце толькі калі ўпэўнены што гэта тое што вы жадаеце, інакш націсніце скасаваць.

en: Checking dependencies
be: Праверка залежнасцей

en: Please install: %s
be: Усталюйце: %s

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Open
be: _Адкрыць

en: Sound files
be: Гукавыя файлы

en: Downloading images:
be: Спампоўка выяў:

en: An error occurred while trying to access the server. Please try again in a little while.
be: Адбылася памылка пры спробе далучыцца да сервера. Паспрабуйце зноў праз нейкі час.

en: Something went wrong with the spices download. Please try refreshing the list again.
be: Нешта пайшло не так падчас запампоўкі спецыяў. Паспрабуйце перазагрузіць спіс пазней.

en: Refreshing the cache
be: Абнаўленне кэша

en: Installing %s
be: Усталяванне %s

en: An error occurred during the installation of %s. Please report this incident to its developer.
be: Адбылася памылка падчас усталявання %s. Паведаміце пра здарэнне распрацоўшчыку.

en: Uninstalling %s
be: Дэінсталяванне %s

en: A problem occurred while removing %s.
be: Здарылася праблема падчас выдалення %s.

en: 
    
    Details:  %s
be: 
    
    Падрабязнасці: %s

en: Add new entry
be: Дадаць новы запіс

en: Remove selected entry
be: Выдаліць выбраны запіс

en: Edit selected entry
be: Рэдагаваць выбраны запіс

en: Move selected entry up
be: Падняць выбраны запіс

en: Move selected entry down
be: Апусціць выбраны запіс

en: Edit entry
be: Рэдагаваць запіс

en: Configure accessibility features
be: Канфігураваць функцыі спецыяльных магчымасцей

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
be: лупа, казаць, доступ, zoom, ключы, кантраснасць

en: Visual
be: Візуальныя

note: Visual Aids
en: Visual Aids
be: Дапаможныя сродкі візуалізацыі

en: High contrast
be: Высокі кантраст

en: Large text
be: Вялікі тэкст

en: Screen reader
be: Чытач з экрана

en: Configure screen reader
be: Наладзіць прыладу чытача з экрану

note: Desktop Zoom
en: Desktop Zoom
be: Павелічэнне працоўнага стала

en: Enable zoom
be: Уключыць павелічэнне

en: Magnification
be: Павелічэнне

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
be: Адключана

en: Mouse wheel modifier
be: Мадыфікатар кола мышы

en: While this modifier is pressed, mouse scrolling will increase or decrease zoom.
be: Пакуль націснуты гэты мадыфікатар, кола мышы павялічвае або памяншае маштаб.

en: Scroll at screen edges
be: Прагортка на мяжы экрана

en: Keep cursor centered
be: Курсор заўсёды ў цэнтры

en: Cursor moves with contents
be: Курсор рухаецца са змесцівам

en: Cursor pushes contents around
be: Курсор выштурхвае змесціва калі даходзіць да края

en: Mouse tracking mode
be: Метад адсочвання мышы

en: Lens mode
be: Рэжым лінзы

en: Square
be: Квадрат

en: Horizontal strip
be: Гарызантальная паласа

en: Vertical strip
be: Вертыкальная паласа

en: Lens shape
be: Форма лінзы

en: Full screen
be: Поўны экран

en: Top half
be: Верхняя палова

en: Bottom half
be: Ніжняя палова

en: Left half
be: Левая палова

en: Right half
be: Правая палова

en: Screen position
be: Размяшчэнне на экране

en: Enable the on-screen keyboard
be: Уключыць экранную клавіятуру

en: Touch
be: Дотыкавая

en: Full scale
be: Поўнамаштабная

en: Scanning
be: Сканаванне

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
be: Раскладка клавіятуры

en: At the bottom of the screen
be: Знізу экрана

en: At the top of the screen
be: Зверху экрана

en: Keyboard position
be: Размяшчэнне клавіятуры

en: A quarter of the screen
be: Чвэрць экрана

en: A third of the screen
be: Траціна экрана

en: Half of the screen
be: Палова экрана

en: Keyboard size
be: Памер клавіятуры

en: Show the keyboard any time something expects input
be: Паказваць клавіятуру кожны раз калі чакаецца ўвод

en: Show keyboard only when the user activates it
be: Паказваць клавіятуру толькі калі карыстальнік актывуе яе

en: Activation mode
be: Рэжым актывацыі

note: Keyboard indicators
en: Keyboard indicators
be: Індыкатары клавіятуры

en: Use visual indicator on Caps and Num Lock
be: Выкарыстоўваць візуальны індыкатар для Caps Lock і Num Lock

en: Use audio indicator on Caps and Num Lock
be: Выкарыстоўваць гукавы індыкатар для Caps Lock і Num Lock

en: Sound to use Caps or Num Lock on
be: Гук на ўключэнне Caps Lock і Num Lock

en: Sound to use Caps or Num Lock off
be: Гук на выключэнне Caps Lock і Num Lock

en: Event feedback (required for typing assistance alerts)
be: Зваротная сувязь аб падзеях (для друку дапаможных папярэджанняў)

en: Enable visual alerts
be: Уключыць візуальныя папярэджанні

en: Flash the entire monitor
be: Паказваць на ўвесь манітор

en: Flash the active window
be: Паказваць у актыўным акне

en: Visual style
be: Візуальны стыль

en: Enable audio alerts
be: Уключыць гукавыя папярэджанні

en: Sound to use for window alerts
be: Гук для акна з папярэджаннямі

en: Typing assistance
be: Памочнік па наборы тэкста

note: Stickykeys
en: Sticky keys
be: Ліпкія клавішы

en: Treat a sequence of modifier keys as a combination
be: Лічыць камбінацыяй паслядоўнасць клавіш-мадыфікатараў

en: Disable if two modifiers are pressed together
be: Адключыць, калі два мадыфікатары націснуты разам

en: Alert when a modifier key is pressed
be: Папярэджанне, калі націснута клавіша-мадыфікатар

note: Slowkeys
en: Slow keys
be: Павольныя клавішы

en: Put a delay between when a key is pressed and when it is accepted
be: Увесці затрымку паміж націсканнем клавішы і часам яе прыняцця

en: Alert when a key is pressed
be: Папярэджанне пра націсканне клавішы

en: Alert when a key is accepted
be: Папярэджанне, калі клавіша прынята

en: Alert when a key is rejected
be: Папярэджанне, калі клавіша адхілена

en: Acceptance delay
be: Затрымка прыняцця

en: Short
be: Кароткая

en: Long
be: Доўгая

note: Bouncekeys
en: Bounce keys
be: Пругкія клавішы

en: Ignore fast duplicate keypresses
be: Ігнараваць хуткія двайныя націсканні

note: Mousekeys
en: Mouse keys
be: Кнопкі мышы

en: Control the pointer using the keypad
be: Кіраваць указальнікам з дапамогай клавіятуры

en: Initial delay
be: Пачатковая затрымка

en: Shorter
be: Карацей

en: Longer
be: Даўжэй

en: Acceleration time
be: Час паскарэння

en: Maximum speed
be: Максімальная хуткасць

en: Slower
be: Павольней

en: Faster
be: Хутчэй

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
be: Выклікаць паўторнае націсканне, заціснуўшы асноўную кнопку

en: Trigger a click when the pointer hovers
be: Выклікаць націсканне, калі ўказальнік замірае

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
be: Затрымка

en: Motion threshold
be: Парог руху

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Small
be: Малы

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Large
be: Вялікі

en: Manage your actions
be: Кіраваць вашымі дзеяннямі

en: action
be: дзеянне

en: Actions
be: Дзеянні

en: Manage
be: Кіраваць

en: Download
be: Спампаваць

en: Layout
be: Размяшчэнне

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Адключыць

en: Installed actions
be: Усталяваныя дзеянні

en: Remove all
be: Выдаліць усе

en: Manage Cinnamon applets
be: Кіраваць аплетамi Cinnamon

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
be: Вы можаце выдаліць пэўныя элементы ў рэжыме рэдагавання панэлі з дапамогай кантэкстнага меню.

en: applet
be: аплет

en: Installed applets
be: Усталяваныя аплеты

en: Reset all
be: Скінуць усе

en: Previous Panel
be: Папярэдняя панэль

en: Next Panel
be: Наступная панэль

en: Solid color
be: Суцэльны колер

en: Horizontal gradient
be: Гарызантальны градыент

en: Vertical gradient
be: Вертыкальны градыент

en: No picture
be: Без выявы

en: Mosaic
be: Мазаіка

en: Centered
be: Па цэнтры

en: Scaled
be: Маштабаваная

en: Stretched
be: Расцягнутая

en: Spanned
be: Нацягнутая

en: Background color
be: Фонавы колер

en: Change your desktop's background
be: Змянiць фон працоўнага стала

en: background, picture, slideshow
be: фон, выява, слайды

en: Backgrounds
be: Фонавыя выявы

en: Add Folder
be: Дадаць папку

en: Add new folder
be: Дадаць новую папку

en: Remove selected folder
be: Выдаліць выбраную папку

en: Play backgrounds as a slideshow
be: Паказваць фонавыя выявы як слайдшоў

en: minutes
be: хв.

en: Play images in random order
be: Паказваць выявы ў выпадковым парадку

en: Picture aspect
be: Фармат выявы

en: Manage date and time settings
be: Кіраваць наладамi даты і часу

en: time, date, calendar, format, network, sync
be: час, дата, каляндар, фармат, сетка, сінхранізацыя

en: Date & Time
be: Дата і час

en: Date and Time
be: Дата і час

en: Network time
be: Час сеткі

en: Manually set date and time
be: Наладзіць дату і час уручную

en: Format
be: Фармат

en: Use 24h clock
be: Выкарыстоўваць 24-гадзінны фармат

en: Display the date
be: Паказваць дату

en: Display seconds
be: Паказваць секунды

en: Use locale default
be: Мясцовы перадвызначаны

en: Sunday
be: Нядзеля

en: Monday
be: Панядзелак

en: First day of week
be: Першы дзень тыдня

en: Region
be: Рэгіён

en: City
be: Горад

en: Internet
be: Інтэрнэт

en: Multimedia
be: Мультымедыя

en: Office
be: Офіс

en: System
be: Сістэма

en: Web
be: Вэб

en: Mail
be: Пошта

en: Music
be: Музыка

en: Video
be: Відэа

en: Photos
be: Фота

en: Word
be: Тэкст

en: Spreadsheet
be: Табліца

en: Source Code
be: Зыходны код

en: File Manager
be: Файлавы менеджар

en: Plain Text
be: Просты тэкст

en: CD audio
be: Аўдыя CD

en: Select an application for audio CDs
be: Выберыце праграму для аўдыя CD

en: DVD video
be: Відэа DVD

en: Select an application for video DVDs
be: Выберыце праграму для відэа DVD

en: Music player
be: Музычны прайгравальнік

en: Select an application to run when a music player is connected
be: Выберыце праграму для запуску пры падлучэнні музычнага прайгравальніка

en: Select an application to run when a camera is connected
be: Выберыце праграму для запуску пры падлучэнні камеры

en: Software
be: Праграмы

en: Select an application for software CDs
be: Выберыце дзеянне для дыскаў з праграмамі

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info strings, just here to fix capitalization of the English originals. If the shared-mime-info translation works for your language, simply leave these untranslated.
en: audio DVD
be: аўдыя DVD

en: blank Blu-ray disc
be: пусты дыск Blu-ray

en: blank CD disc
be: пусты дыск CD

en: blank DVD disc
be: пусты дыск DVD

en: blank HD DVD disc
be: пусты дыск HD DVD

en: Blu-ray video disc
be: відэадыск Blu-ray

en: e-book reader
be: электронная кніга

en: HD DVD video disc
be: відэадыск HD DVD

en: Picture CD
be: CD з выявамі

en: Super Video CD
be: Супер відэа CD

en: Video CD
be: Відэа CD

en: Windows software
be: Праграмы для Windows

en: Command-line option for your terminal to execute a passed-in command.
be: Опцыя каманднага радка для вашага тэрмінала как выконваць перададзеную каманду.

en: Ask what to do
be: Спытаць, што рабіць

en: Open folder
be: Адкрыць папку

en: Do nothing
be: Нічога не рабіць

en: Other Media
be: Іншыя носьбіты

en: Select how other media should be handled
be: Выберыце што рабіць з носьбітамі

en: _Action:
be: _Дзеянне:

en: Preferred Applications
be: Праграмы па змаўчанні

en: media, defaults, applications, programs, removable, browser, email, calendar, music, videos, photos, images, cd, autoplay, favorite, apps
be: медыя, перадвызначаныя, праграмы, здымныя, браўзер, пошта, каляндар, музыка, відэа, фота, выявы, дыск, аўтапрайграванне, абраныя

en: Preferred applications
be: Праграмы па змаўчанні

en: Calculator
be: Калькулятар

en: Terminal
be: Тэрмінал

en: Arguments
be: Аргументы

en: Removable media
be: Здымныя носьбіты

en: Prompt or start programs on media insertion
be: Падказваць або запускаць праграмы пры далучэнні носьбіта

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
be: _Іншыя носьбіты...

en: Manage your Cinnamon desklets
be: Кiраванне дэсклетамi Cinnamon

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
be: Вы можаце выдаліць некаторыя элементы з працоўнага стала з дапамогай кантэкстнага меню дэсклетаў

en: desklet, desktop, slideshow
be: дэсклет, працоўны стол, слайды

en: Desklets
be: Дэсклеты

en: General Settings
be: Агульныя налады

en: General Desklets Settings
be: Агульныя налады дэсклетаў

en: No decoration
be: Без упрыгожванняў

en: Border only
be: Толькі рамка

en: Border and header
be: Рамка і загаловак

en: Decoration of desklets
be: Афармленне дэсклетаў

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
be: Заўвага: Некаторыя дэсклеты патрабуюць пастаяннай наяўнасці рамкі/загалоўка

en: Such requirements override the settings selected here
be: Такія патрабаванні перакрываюць выбраныя тут налады

en: Snap desklets to grid
be: Прывязка дэсклета да сеткі

en: Width of desklet snap grid
be: Шырыня сеткі для прывязкі дэсклета

en: Lock desklets in their current position
be: Замацаваць дэсклеты на бягучым месцы

en: Installed desklets
be: Усталяваныя дэсклеты

en: Manage your desktop icons
be: Наладзіць значкі на працоўным стале

en: desktop, home, button, trash
be: працоўны стол, хатняя, кнопка, сметніца

en: Desktop
be: Працоўны стол

en: Manage display settings
be: Кіраваць наладамі дысплэя

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
be: дысплэй, экран, манітор, макет, раздзяляльнасць, двайны, lcd

en: Disable automatic screen rotation
be: Адключыць аўтаматычны паварот экрана

en: Select this option to disable automatic screen rotation on hardware equipped with supported accelerometers.
be: Выберыце гэты параметр каб адключыць аўтаматычны паварот экрана на абсталяванні, якое падтрымлівае акселерометры.

en: Enable fractional scaling controls (experimental)
be: Уключыць кіраванне дробавым маштабаваннем (эксперыментальна)

en: Select this option to display additional layout controls for per-monitor scaling.
be: Выберыце гэты параметр, каб адлюстраваць дадатковыя элементы кіравання кампаноўкай для маштабавання на маніторы.

en: Control Cinnamon visual effects.
be: Кіраваць візуальнымі эфектамі Cinnamon.

en: effects, window
be: эфекты, акно

en: Effects
be: Эфекты

en: Desktop and window effects
be: Працоўны стол і эфекты акна

en: Effects on dialog boxes
be: Эфекты дыялогавых вокнаў

en: Effects on menus
be: Эфекты меню

en: Session startup animation
be: Анімацыя запуску сесіі

en: Fade effect on Cinnamon scrollboxes (like the Menu application list)
be: Эфект згасання паласы прагорткі Cinnamon (як у спісе меню праграм)

en: Window effects
be: Эфекты акна

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options gro
en: None
be: Няма

en: Traditional
be: Традыцыйна

en: Fly
be: Палёт

en: New windows or unminimizing existing ones
be: Новыя вокны або разгарнуць існуючыя

en: Closing windows
be: Закрыццё вокнаў

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
be: Згасанне

en: Minimizing windows
be: Згортванне вокнаў

note: MAXIMIZING/TILING WINDOWS
en: Resizing and tiling windows
be: Змена памеру і разбіўка вокнаў

en: Window animation speed
be: Хуткасць анімацыі акна

en: Manage your Cinnamon extensions
be: Кiраванне пашырэннямi Cinnamon

en: extension, addon
be: пашырэнне, дадатак

en: Extensions
be: Пашырэнні

en: Installed extensions
be: Усталяваныя пашырэнні

en: Disable all
be: Адключыць усе

en: Configure system fonts
be: Наладзіць сістэмныя шрыфты

en: font, size, small, large
be: шрыфт, памер, маленькі, вялікі

en: Font Selection
be: Выбар шрыфта

en: Default font
be: Перадвызначаны шрыфт

en: Desktop font
be: Шрыфт працоўнага стала

en: Document font
be: Шрыфт дакументаў

en: Monospace font
be: Монашырынны шрыфт

en: Window title font
be: Шрыфт загалоўка акна

en: Font Settings
be: Налады шрыфтоў

en: Grayscale
be: Градацыі шэрага

en: Slight
be: Лёгкае

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Medium
be: Сярэдняе

en: Full
be: Поўнае

en: Vertical RGB
be: Вертыкальны RGB

en: Vertical BGR
be: Вертыкальны BGR

en: Text scaling factor
be: Каэфіцыент маштабавання тэксту

en: Hinting
be: Удакладненне

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
be: Удакладненне робіць тэкст на экране выразным і разборлівым.

en: Antialiasing
be: Згладжванне

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
be: Згладжванне робіць тэкст на экране мякчэй і лягчэй для чытання

en: RGBA Order
be: Парадак RGBA

en: The order of subpixel elements on an LCD screen, only used when antialiasing is set to 'rgba'
be: Парадак субпіксельных элементаў на вадкакрышталічным экране (LCD), толькі калі згладжванне выбрана 'rgba'

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
be: Розныя налады Cinnamon

en: logging, click
be: уваход, націсканне

note: Label                   id                  parent (child)Label                       id                  parent grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
be: Агульныя

en: Compositor Options
be: Налады кампазітынга

en: Disable compositing for full-screen windows
be: Адключыць кампазітынг для поўнаэкранных вокнаў

en: Select this option to let full-screen applications skip the compositing manager and run at maximum speed. Unselect it if you're experiencing screen-tearing in full screen mode.
be: Выбар гэтага параметра дазваляе поўнаэкранным праграмам прапускаць кампазітынг і працаваць з найбольшай хуткасцю. Адключыце, калі ў вас здараецца эфект цірынга ў поўнаэкранным рэжыме.

en: Miscellaneous Options
be: Разнастайныя опцыі

en: Enable timer when logging out or shutting down
be: Уключыць таймер пры выхадзе з сістэмы ці выключэнні камп'ютара

en: Timer delay
be: Затрымка таймера

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
be: секунды

en: Memory limit
be: Ліміт памяці

en: Restart Cinnamon when it uses too much memory
be: Перазапусціць Cinnamon, калі ён выкарыстоўвае зашмат памяці

en: MB
be: МБ

en: Check frequency
be: Частата праверкі

en: Switch to right workspace
be: Пераключыцца на правую працоўную прастору

note: Workspaces
en: Switch to left workspace
be: Пераключыцца на левую працоўную прастору

en: Minimize window
be: Згарнуць акно

note: Windows
en: Maximize window
be: Разгарнуць акно

en: Close window
be: Закрыць акно

en: Move window to right workspace
be: Перамясціць акно на правую працоўную прастору

en: Move window to left workspace
be: Перамясціць акно на левую працоўную прастору

en: Make window fullscreen
be: Поўнаэкранны рэжым акна

en: Exit window fullscreen
be: Выйсці з поўнаэкраннага рэжыму

en: Push tile up
be: Прымацаваць акно зверху

en: Push tile down
be: Прымацаваць акно знізу

note: Windows - Tiling and Snapping
en: Push tile left
be: Прымацаваць акно злева

en: Push tile right
be: Прымацаваць акно справа

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
be: Паказаць працоўны стол

en: Volume up
be: Павялічыць гучнасць

en: Volume down
be: Паменшыць гучнасць

note: Sound and Media
en: Volume mute
be: Абязгучыць

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Play / Pause
be: Прайграваць / прыпыніць

en: Next track
be: Наступны трэк

en: Previous track
be: Папярэдні трэк

en: Zoom desktop in
be: Наблізіць працоўны стол

en: Zoom desktop out
be: Аддаліць працоўны стол

en: Run a command
be: Выканаць каманду

en: Trigger at gesture start
be: Трыгер на пачатак жэста

en: Trigger at gesture end
be: Трыгер на канец жэста

en: Manage touch gestures
be: Кіраваць жэстамі

en: gesture, swipe, pinch, touch
be: жэст, свайп, прагортка, пракрутка, дотык

en: Gestures
be: Жэсты

en: Check again
be: Праверыць зноў

en: Swipe
be: Свайп

en: Swipe with 2 fingers
be: Свайп 2 пальцамі

en: Touchscreen only
be: Толькі сэнсарны экран

en: Swipe with 3 fingers
be: Свайп 3 пальцамі

en: Swipe with 4 fingers
be: Свайп 4 пальцамі

en: Swipe with 5 fingers
be: Свайп 5 пальцамі

en: Pinch
be: Шчык

en: Pinch with %d fingers
be: Шчык %d пальцамі

en: Pinch with 5 fingers
be: Шчык 5 пальцамі

en: Tap
be: Націсканне

en: Enable gestures
be: Уключыць жэсты

en: Activation thresholds
be: Парог актывацыі

en: In percentage of the touch surface
be: У працэнтах кранальнай паверхні

en: The touchegg package must be installed for gesture support.
be: Для падтрымкі жэстаў трэба ўсталяваць пакет touchegg.

en: Gestures are disabled
be: Жэсты адключаны

en: The Touchegg service is not running
be: Сервіс Touchegg не запушчаны

en: Up
be: Уверх

en: Down
be: Уніз

en: In
be: У

en: Out
be: З

en: Tap with %d fingers
be: Націсканне %d пальцамі

en: Sensitivity
be: Адчувальнасць

en: Less
be: Менш

en: Manage hotcorner settings
be: Налады гарачых кутоў

en: hotcorner, overview, scale, expo
be: гарачы кут, агляд, маштабаванне, экспазіцыя

en: Hot Corners
be: Гарачыя куты

en: Show all workspaces
be: Паказаць усе працоўныя прасторы

note: Expo
en: Show all windows
be: Паказаць усе вокны

en: Enable this corner
be: Уключыць гэты кут

en: Type a command...
be: Набярыце каманду...

en: Activation delay (ms)
be: Затрымка актывацыі (мс)

en: Unknown size
be: Невядомы памер

en: Unknown CPU
be: Невядомы працэсар

en: Operating System
be: Аперацыйная сістэма

en: Cinnamon Version
be: Версія Cinnamon

en: Linux Kernel
be: Ядро Linux

en: Processor
be: Працэсар

en: Memory
be: Памяць

en: GiB
be: ГіБ

en: Hard Drives
be: Жорсткія дыскі

en: Hard Drive
be: Жорсткі дыск

en: GB
be: ГБ

en: Graphics Card
be: Відэакарта

en: Display Server
be: Паказаць сервер

en: Display system information
be: Паказаць звесткі аб сістэме

en: system, information, details, graphic, sound, kernel, version, about
be: сістэма, інфармацыя, падрабязнасці, графіка, гук, ядро, версія, даведка

en: System Info
be: Сістэмная інфармацыя

en: Upload system information
be: Запампаваць сістэмную інфармацыю

en: No personal information included
be: Персанальная інфармацыя не ўключана

en: Copy to clipboard
be: Скапіяваць у буфер абмену

en: Troubleshooting
be: Выпраўленне непаладак

en: Windows
be: Вокны

en: Positioning
be: Размяшчэнне

en: Tiling and Snapping
be: Пліткі і прымацаванне

en: Inter-workspace
be: Паміж прасторамі

en: Inter-monitor
be: Паміж маніторамі

en: Workspaces
be: Працоўныя прасторы

en: Direct Navigation
be: Прамое пераключэнне

en: Screenshots and Recording
be: Здымкі і запіс экрана

en: Launchers
be: Праграмы запуску

en: Sound and Media
be: Гук і медыя

en: Quiet Keys
be: Ціхія клавішы

en: Universal Access
be: Універсальны доступ

en: Custom Shortcuts
be: Свае спалучэнні

en: Pointer
be: Курсор

en: Spices
be: Спецыі

note: KB Label                        Schema                  Key name Array?  Category General
en: Show the window selection screen
be: Паказаць экран з усімі адкрытымі вокнамі

en: Show the workspace selection screen
be: Паказаць экран з усімі працоўнымі прасторамі

en: Cycle through open windows
be: Пераключацца паміж адкрытымі вокнамі

en: Cycle backwards through open windows
be: Пераключацца паміж адкрытымі вокнамі ў адваротным напрамку

en: Cycle through windows from all workspaces
be: Кругазварот вокнаў з усіх працоўных прастораў

en: Cycle backwards through windows from all workspaces
be: Адваротны кругазварот вокнаў з усіх працоўных прастораў

en: Cycle through open windows of the same application
be: Пераключацца паміж адкрытымі вокнамі той жа праграмы

en: Cycle backwards through open windows of the same application
be: Пераключацца паміж вокнамі той жа праграмы ў адваротным напрамку

en: Run dialog
be: Запусціць дыялогавае акно

note: General - Troubleshooting
en: Toggle Looking Glass
be: Запусціць Looking Glass

note: General - Pointer
en: Move pointer to the next monitor
be: Перамясціць курсор на наступны манітор

en: Move pointer to the previous monitor
be: Перамясціць курсор на папярэдні манітор

en: Unmaximize window
be: Паменшыць акно

en: Activate window menu
be: Актывізаваць меню акна

en: Raise window
be: Падняць акно

en: Lower window
be: Апусціць акно

en: Toggle maximization state
be: Змяніць максімалізацыю акна

en: Toggle fullscreen state
be: Пераключыць у поўнаэкранны рэжым

en: Toggle shaded state
be: Пераключыць стан зацянення

en: Toggle always on top
be: Пераключаць заўсёды наверх

en: Toggle showing window on all workspaces
be: Пераключыць паказ акна на ўсіх працоўных прасторах

en: Increase opacity
be: Павялічыць непразрыстасць

en: Decrease opacity
be: Паменшыць непразрыстасць

en: Toggle vertical maximization
be: Пераключыць вертыкальную максімізацыю

en: Toggle horizontal maximization
be: Пераключыць гарызантальную максімізацыю

note: Windows - Positioning
en: Resize window
be: Змяніць памер акна

en: Move window
be: Перамясціць акно

en: Center window in screen
be: Цэнтраваць акно на экране

en: Move window to upper-right
be: Перамясціць акно ў правы верхні кут

en: Move window to upper-left
be: Перамясціць акно ў левы верхні кут

en: Move window to lower-right
be: Перамясціць акно ў правы ніжні кут

en: Move window to lower-left
be: Перамясціць акно ў левы ніжні кут

en: Move window to right edge
be: Перамясціць акно да правага края

en: Move window to top edge
be: Перамясціць акно да верхняга края

en: Move window to bottom edge
be: Перамясціць акно да ніжняга края

en: Move window to left edge
be: Перамясціць акно да левага края

note: Windows - Workspace-related
en: Move window to new workspace
be: Перамясціць акно на новую працоўную прастору

en: Move window to workspace above
be: Перамясціць акно на прастору вышэй

en: Move window to workspace below
be: Перамясціць акно на прастору ніжэй

en: Move window to workspace 1
be: Перамясціць акно на прастору 1

en: Move window to workspace 2
be: Перамясціць акно на прастору 2

en: Move window to workspace 3
be: Перамясціць акно на прастору 3

en: Move window to workspace 4
be: Перамясціць акно на прастору 4

en: Move window to workspace 5
be: Перамясціць акно на прастору 5

en: Move window to workspace 6
be: Перамясціць акно на прастору 6

en: Move window to workspace 7
be: Перамясціць акно на прастору 7

en: Move window to workspace 8
be: Перамясціць акно на прастору 8

en: Move window to workspace 9
be: Перамясціць акно на прастору 9

en: Move window to workspace 10
be: Перамясціць акно на прастору 10

en: Move window to workspace 11
be: Перамясціць акно на прастору 11

en: Move window to workspace 12
be: Перамясціць акно на прастору 12

note: Windows - Monitor-related
en: Move window to left monitor
be: Перамясціць акно на левы манітор

en: Move window to right monitor
be: Перамясціць акно на правы манітор

en: Move window to monitor above
be: Перамясціць акно на манітор вышэй

en: Move window to monitor below
be: Перамясціць акно на манітор ніжэй

note: Workspaces - Direct Nav
en: Switch to workspace 1
be: Пераключыцца на прастору 1

en: Switch to workspace 2
be: Пераключыцца на прастору 2

en: Switch to workspace 3
be: Пераключыцца на прастору 3

en: Switch to workspace 4
be: Пераключыцца на прастору 4

en: Switch to workspace 5
be: Пераключыцца на прастору 5

en: Switch to workspace 6
be: Пераключыцца на прастору 6

en: Switch to workspace 7
be: Пераключыцца на прастору 7

en: Switch to workspace 8
be: Пераключыцца на прастору 8

en: Switch to workspace 9
be: Пераключыцца на прастору 9

en: Switch to workspace 10
be: Пераключыцца на прастору 10

en: Switch to workspace 11
be: Пераключыцца на прастору 11

en: Switch to workspace 12
be: Пераключыцца на прастору 12

note: System
en: Log out
be: Завяршыць сеанс

en: Shut down
be: Выключыць

en: Suspend
be: Чакаючы рэжым

en: Hibernate
be: Рэжым сну

note: System - Screenshots
en: Take a screenshot of an area
be: Зрабіць здымак часткі экрана

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
be: Скапіяваць здымак часткі экрана ў буфер абмену

en: Take a screenshot
be: Зрабіць здымак экрана

en: Copy a screenshot to clipboard
be: Скапіяваць здымак экрана ў буфер абмену

en: Take a screenshot of a window
be: Зрабіць здымак акна

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
be: Скапіяваць здымак акна ў буфер абмену

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
be: Уключыць запіс працоўнага стала (спатрэбіцца перазапусціць Cinnamon)

note: System - Hardware
en: Switch monitor configurations
be: Пераключыць канфігурацыі манітора

en: Rotate display
be: Павярнуць дысплэй

en: Orientation Lock
be: Блакіраванне арыентацыі

en: Increase screen brightness
be: Павялічыць яркасць экрана

en: Decrease screen brightness
be: Паменшыць яркасць экрана

en: Toggle keyboard backlight
be: Уключыць падсветку клавіятуры

en: Increase keyboard backlight level
be: Павялічыць падсветку клавіятуры

en: Decrease keyboard backlight level
be: Паменшыць падсветку клавіятуры

en: Toggle touchpad state
be: Пераключыць стан сэнсарнай пляцоўкі

en: Turn touchpad on
be: Уключыць сэнсарную пляцоўку

en: Turn touchpad off
be: Адключыць сэнсарную пляцоўку

en: Show power statistics
be: Паказаць статыстыку энэргіі

note: Launchers
en: Launch terminal
be: Запусціць тэрмінал

en: Launch help browser
be: Запусціць даведку

en: Launch calculator
be: Запусціць калькулятар

en: Launch email client
be: Запусціць паштовую праграму

en: Launch web browser
be: Запусціць браўзер

en: Home folder
be: Хатняя папка

en: Mic mute
be: Абязгучыць мікрафон

en: Launch media player
be: Запусціць медыяплэер

en: Pause playback
be: Прыпыніць прайграванне

en: Stop playback
be: Спыніць прайграванне

en: Eject
be: Выняць

en: Rewind
be: Адматаць назад

en: Fast-forward
be: Праматаць наперад

en: Repeat
be: Паўтараць

note: Sound and Media Quiet
en: Volume mute (Quiet)
be: Абязгучыць (ціха)

note: Not sure this is even necessary
en: Volume down (Quiet)
be: Паменшыць гучнасць (ціха)

en: Volume up (Quiet)
be: Павялічыць гучнасць (ціха)

note: Universal Access
en: Zoom in
be: Павялічыць

en: Zoom out
be: Паменшыць

en: Turn screen reader on or off
be: Уключыць/выключыць чытанне з экрана

en: Increase text size
be: Павялічыць памер тэксту

en: Decrease text size
be: Паменшыць памер тэксту

en: High contrast on or off
be: Уключыць/выключыць высокую кантраснасць

en: Manage keyboard settings and shortcuts
be: Кіраванне наладамі клавіятуры і гарачымі клавішамі

en: keyboard, shortcut, hotkey
be: клавіятура, ярлык, гарачыя клавішы

en: Key repeat
be: Паўторнае націсканне клавіш

en: Typing
be: Набор тэксту

en: Enable key repeat
be: Уключыць паўтор націскання

en: Repeat delay:
be: Затрымка паўтору:

en: Repeat speed:
be: Хуткасць паўтору:

en: Slow
be: Марудна

en: Fast
be: Хутка

en: Text cursor
be: Курсор у тэксце

en: Text cursor blinks
be: Мігценне курсора ў тэксце

en: Blink speed:
be: Хуткасць мігцення:

en: Shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
be: Для змены клавіш, выберыце радок і ўвядзіце новую камбінацыю, або націсніце backspace каб ачысціць.

note: Text entry search field
en: Type to search shortcuts
be: Увядзіце для пошуку

en: Press Escape to cancel the search.
be: Націсніце Escape каб скасаваць пошук.

en: Click to search by accelerator
be: Націснуць для паскоранага пошуку

en: Bindings
be: Прызначэнні

en: Add custom shortcut
be: Дадаць сваё спалучэнне клавіш

en: Remove custom shortcut
be: Выдаліць сваё спалучэнне клавіш

en: Categories
be: Катэгорыі

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

en: Keyboard bindings
be: Прывязка клавіш

en: Instance
be: Прыклад

en: Layouts
be: Раскладкі

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently in use by <b>%(old)s</b>.
be: Гэта камбінацыя <b>%(combination)s</b> ужо выкарыстоўваецца ў <b>%(old)s</b>.

en: If you continue, the combination will be reassigned to <b>%(new)s</b>.
be: Калі працягнеце, камбінацыя будзе перапрызначана на <b>%(new)s</b>.

en: Do you want to continue with this operation?
be: Жадаеце працягнуць выкананне аперацыі?

en: Reset to default
be: Скінуць на значэнні па змаўчанні

en: Select a file
be: Выберыце файл

en: Control mouse and touchpad settings
be: Налады мышы і сэнсарнай пляцоўкі

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
be: мыш, сэнсарная пляцоўка, synaptic, тачпад

en: Mouse and Touchpad
be: Мыш i сэнсарная пляцоўка

en: Left handed (mouse buttons inverted)
be: Пад левую руку (кнопкі мышы адлюстраваны)

en: Reverse scrolling direction
be: Зваротны накірунак прагорткі

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
be: Паказваць месцазнаходжанне ўказальніка пры націсканні клавішы Ctrl

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
be: Эмуляваць націсканне сярэдняй кнопкі мышы зацісканнем разам левай і правай кнопак

en: Paste the current selection when middle-click is pressed
be: Уставіць бягучае выдзяленне пры націсканні сярэдняй кнопкі мышы

en: Drag-and-drop threshold
be: Парог перацягвання

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
be: пікселі

en: Pointer size and speed
be: Памер і хуткасць указальніка

en: Size
be: Памер

en: Smaller
be: Менш

en: Larger
be: Больш

en: Speed
be: Хуткасць

en: Device default
be: Прадвызначана для дэвайса

en: Constant
be: Пастаянна

en: Adaptive
be: Адаптыўна

en: Acceleration
be: Паскарэнне

en: Double-Click timeout
be: Затрымка двайнога націскання

en: Timeout
be: Затрымка

en: Double-click test
be: Праверка двайнога націскання

en: Enabled
be: Уключана

en: Disabled when a mouse is attached
be: Адключана калі далучана мыш

en: Touchpad is
be: Сэнсарная пляцоўка

en: Tap to click
be: Дотык як націсканне

en: Disable touchpad while typing
be: Адключаць сэнсарную пляцоўку падчас набору на клавіятуры

en: Default device behavior
be: Паводзіны прылады па змаўчанні

en: Virtual button areas along bottom of touchpad
be: Віртуальныя зоны кнопак знізу сэнсарнай пляцоўкі

en: Use multiple fingers for right and middle click
be: Выкарыстоўваць некалькі пальцаў для націскання правай і сярэдняй кнопак

en: Click actions
be: Дзеянні на націсканне

en: Scrolling
be: Прагортка

en: Touchpad
be: Сэнсарная пляцоўка

en: Success!
be: Паспяхова!

en: Two-finger scrolling
be: Прагортваць двума пальцамі

en: Edge scrolling
be: Прагортваць па краі

en: Scrolling method
be: Метад прагорткі

en: Primary monitor
be: Першы манітор

en: Active monitor
be: Актыўны манітор

en: The monitor specified below
be: Манітор, вызначаны ніжэй

en: Notification preferences
be: Налады апавяшчэнняў

en: notifications
be: апавяшчэнні, паведамленні

en: Notification settings
be: Налады апавяшчэнняў

en: Enable notifications
be: Уключыць апавяшчэнні

en: Remove notifications after their timeout is reached
be: Выдаліць апавяшчэнні пасля наступлення іх таймаўту

en: Show notifications on the bottom side of the screen
be: Паказваць апавяшчэнні ў ніжняй частцы экрана

en: Monitor to use for displaying notifications
be: Манітор для адлюстравання апавяшчэнняў

en: Notification duration
be: Працягласць апавяшчэння

en: Display a test notification
be: Паказаць тэставае апавяшчэнне

en: Media keys OSD
be: Медыя клавішы працоўнага стала

en: Media keys OSD size
be: Памер медыя клавіш

en: Center Zone
be: Цэнтральная

en: Panel height:
be: Вышыня панэлі:

en: Left Zone
be: Левая зона

en: Right Zone
be: Правая зона

en: Panel width:
be: Шырыня панэлі:

en: Top Zone
be: Верхняя зона

en: Bottom Zone
be: Ніжняя зона

en: Panel Visibility
be: Бачнасць панэлі

en: Auto hide panel
be: Аўтаматычна хаваць панэль

en: Always show panel
be: Заўсёды паказваць панэль

en: Intelligently hide panel
be: Разумна хаваць панэль

en: Auto-hide panel
be: Аўтаматычна хаваць панэль

en: Show delay
be: Затрымка перад паказам

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units
en: milliseconds
be: мілісекунды

en: Hide delay
be: Затрымка перад хаваннем

en: Customize
be: Наладзіць

en: Panel appearance
be: Выгляд панэлі

en: Allow theme to determine font size
be: Дазволіць тэме вызначаць памер шрыфта

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
be: Памер шрыфта

en: Scale to panel size exactly
be: Дакладны маштаб па памеру панэлі

en: Scale to panel size optimally
be: Аптымальны маштаб па памеру панэлі

en: Colored icon size
be: Памер каляровага значка

en: Symbolic icon size
be: Памер сімвальнага значка

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->fav-icon-size->units clock@cinnamon.org->settings-schema.js
en: px
be: пікс

en: Manage Cinnamon panel settings
be: Кіраванне наладамі панэляў Cinnamon

en: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout
be: панэль, вышыня, ніжняя, верхняя, хаваць, памер, макет, размяшчэнне, значкі

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panelPage->title
en: Panel
be: Панэль

en: Previous panel
be: Папярэдняя панэль

en: Next panel
be: Наступная панэль

en: General Panel Options
be: Асноўныя налады панэлі

en: Add new panel
be: Дадаць новую панэль

en: Allow the pointer to pass through the edges of panels
be: Дазволіць указальніку праходзіць праз межы панэляў

en: Shut down immediately
be: Неадкладна выключыць

en: 30 seconds
be: 30 секунд

en: 60 seconds
be: 60 секунд

en: 90 seconds
be: 90 секунд

en: 2 minutes
be: 2 хвіліны

en: 5 minutes
be: 5 хвілін

en: 10 minutes
be: 10 хвілін

en: 15 minutes
be: 15 хвілін

en: 30 minutes
be: 30 хвілін

en: 45 minutes
be: 45 хвілін

en: 1 hour
be: 1 гадзіну

en: 2 hours
be: 2 гадзіны

en: 3 hours
be: 3 гадзіны

en: Never
be: Ніколі

en: Unknown time
be: Невядомы час

en: hours
be: гадзіны

en: Manage power settings
be: Налады сілкавання

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
be: электрасілкаванне, чакаючы рэжым, спячы рэжым, ноўтбук, настольны, яркасць, застаўка, батарэя

en: Power Management
be: Кіраванне сілкаваннем

en: Power Options
be: Налады сілкавання

en: On A/C power
be: Ад электрасеткі

en: On battery power
be: Ад батарэі

en: Turn off the screen when inactive for
be: Калі неактыўны, адключыць экран праз

en: Suspend when inactive for
be: Калі неактыўны, перайсці ў чакаючы рэжым праз

en: When the lid is closed
be: Калі вечка зачыненяецца

en: Extra options
be: Дадатковыя опцыі

en: When the power button is pressed
be: Пры націсканні кнопкі ўключэння / выключэння

en: Perform lid-closed action even with external monitors attached
be: Выконваць дзеянні пры закрыцці вечка, нават калі далучаны знешні манітор

en: When the battery is critically low
be: Калі батарэя крытычна разраджана

en: Enable Hybrid Sleep
be: Уключыць гібрыдны сон

en: Replaces Suspend with Hybrid Sleep
be: Замяняе чакаючы рэжым на гібрыдны сон

en: Enable Hibernate after suspend
be: Уключыць гібернацыю пасля чакаючага рэжыму

en: First suspend the machine and hibernate it after a certain amount of time.
be: Спачатку чакаючы рэжым, затым пасля вызначанага перыяду перайсці ў гіберанацыю.

en: Power
be: Сілкаванне

en: Batteries
be: Батарэі

en: Screen brightness
be: Яркасць экрана

en: On battery, dim screen when inactive
be: Калі ад батарэі, зацямняць экран пры неактыўнасці

en: Brightness level when inactive
be: Узровень яркасці пры неактыўнасці

en: Dim screen after inactive for
be: Зацямніць экран пасля неактыўнасці

en: Backlight brightness
be: Яркасць падсветкі

en: Devices
be: Прылады

en: Low battery notifications
be: Папярэджанне аб нізкім зарадзе батарэі

en: For wireless keyboard
be: Для бесправадной клавіятуры

en: For wireless mouse
be: Для бесправадной мышы

en: For other connected devices
be: Для іншых падлучаных прылад

en: Caution low UPS, %s remaining
be: Увага: нізкі зарад бесперабойніка, застаецца %s

en: Using UPS power - %s remaining
be: Сілкаванне з бесперабойніка - застаецца %s

en: Caution low UPS
be: Увага: нізкі зарад бесперабойніка

en: Using UPS power
be: Сілкаванне з бесперабойніка

en: Charging - %s until fully charged
be: Зарадка - %s да поўнага зараду

en: Caution low battery, %s remaining
be: Увага: нізкі зарад батарэі, застаецца %s

en: Using battery power - %s remaining
be: Сілкаванне з батарэі - застаецца %s

en: Not discharging
be: Не разраджаецца

en: Charging - fully charged
be: Зарадка - цалкам зараджана

en: Empty
be: Пустая

en: Battery
be: Батарэя

en: Uninterruptible power supply
be: Крыніца бесперабойнага сілкавання

en: Wireless mouse
be: Бесправадная мыш

en: Wireless Keyboard
be: Бесправадная клавіятура

en: Personal digital assistant
be: Кішэнны камп'ютар

en: Cellphone
be: Мабільны тэлефон

en: Ask
be: Спытаць

en: Cinnamon privacy settings
be: Налады прыватнасці ў Cinnamon

en: privacy, recent, gtk, private
be: прыватнасць, нядаўнія, gtk, асабістыя

en: Privacy
be: Прыватнасць

en: Remember recently accessed files
be: Запамінаць нядаўнія файлы

en: Recent files
be: Нядаўнія файлы

en: Never forget old files
be: Заўсёды памятаць старыя файлы

en: Number of days to remember old files
be: Колькі дзён памятаць старыя файлы

en: Internet connectivity
be: Інтэрнэт злучэнне

en: Check connectivity
be: Правяраць злучэнне

en: Check that network connections can reach the Internet. This makes it possible to detect captive portals, but also generates periodic network traffic.
be: Правяраць ці можа сетка злучыцца з інтэрнэтам. Гэта дапаможа выявіць парталы, але разам з тым створыць перыядычны сеткавы трафік.

en: Lock immediately
be: Блакіраваць неадкладна

en: 2 seconds
be: 2 секунды

en: 5 seconds
be: 5 секунд

en: 10 seconds
be: 10 секунд

en: 15 seconds
be: 15 секунд

en: 1 minute
be: 1 хвіліна

en: 3 minutes
be: 3 хвіліны

en: Manage screen lock settings
be: Кіраваць блакiраваннем экрана і застаўкай

en: screensaver, lock, away, message
be: застаўка, блакіраванне, lock, паведамленне

en: Screensaver
be: Застаўка

en: Screensaver settings
be: Налады застаўкі

en: Delay before starting the screensaver
be: Затрымка перад застаўкай

en: This option defines the amount of time to wait before starting the screensaver, when the computer is not being used
be: Гэты параметр вызначае перыяд чакання перад уключэннем застаўкі, калі камп'ютар не выкарыстоўваецца

en: Lock settings
be: Налады блакіравання

en: Lock the computer when put to sleep
be: Блакiраваць камп'ютар падчас сну

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
be: Калі гэта опцыя ўключана, будзе патрабаваць пароль пасля выхаду з рэжыму чакання

en: Lock the computer after the screensaver starts
be: Заблакіраваць камп'ютар пасля ўключэння застаўкі

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
be: Калі гэта опцыя ўключана, будзе патрабаваць пароль пасля адключэння экрана або пасля ўключэння застаўкі

en: Delay before locking
be: Затрымка перад блакіраваннем

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
be: Гэты параметр вызначае, колькі часу пройдзе перад блакiраваннем экрана, пасля паказу застаўкі або пасля выключэння экрана

en: Always show the clock
be: Заўсёды паказваць гадзіннік

en: Show the clock on the wallpaper instead of just on the unlock screen
be: Паказваць гадзіннік на шпалерах калі экран заблакіраваны

en: Use a custom date and time format
be: Выкарыстоўваць нестандартны фармат даты і часу

en: Time Format
be: Фармат часу

en: Date Format:
be: Фармат даты:

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
be: Паказаць інфармацыю па складанні даты

en: Time Font
be: Шрыфт часу

en: Date Font
be: Шрыфт даты

en: Away message
be: Паведамленне аб блакіроўцы

en: Show this message when the screen is locked
be: Паказваць гэта паведамленне калі экран заблакіраваны

en: This is the default message displayed on your lock screen
be: Гэта паведамленне па змаўчанні на заблакiраваным экране

en: Font
be: Шрыфт

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
be: Запытваць карыстальніцкае паведамленне, калі экран блакіруецца з меню

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
be: Гэта опцыя дазваляе ўводзіць сваё паведамленне для экрана кожны раз, калі карыстальнік блакіруе экран кнопкай "Заблакіраваць экран" у галоўным меню

en: Allow keyboard shortcuts
be: Дазволіць спалучэнні клавіш

en: Allow shortcuts like volume-control and media keys to be used on the lock screen
be: Дазволіць на заблакіраваным экране спалучэнні клавіш для кіравання гукам і медыя

en: Show media player controls
be: Паказваць кіраванне плэерам

en: For compatible players, show playback controls while media is playing
be: Для сумяшчальных плэераў, паказваць элементы кіравання пакуль ідзе прайграванне

en: Show album art
be: Паказваць вокладку

en: If available, show album art while media is playing
be: Паказваць вокладку альбома падчас прайгравання

en: Show info panel
be: Паказваць інфармацыйную панэль

en: Show the number of missed notifications and the battery status
be: Паказваць колькасць прапушчаных апавяшчэнняў і стан батарэі

en: Allow floating clock and album art widgets
be: Дазволіць віджэты плаваючага гадзінніка і вокладкі альбома

en: When the default screensaver is active, allow the clock and album art widgets to float around randomly
be: Калі актыўна перадвызначаная застаўка, дазволіць выпадковае перамяшчэнне гадзінніка і вокладкі альбома

en: Starting Cinnamon
be: Запуск Cinnamon

en: Leaving Cinnamon
be: Выхад з Cinnamon

en: Switching workspace
be: Пераключэнне працоўнай прасторы

en: Opening new windows
be: Адкрыццё новага акна

en: Maximizing windows
be: Разгортванне вокнаў

en: Unmaximizing windows
be: Памяншэнне вокнаў

en: Tiling and snapping windows
be: Разбіццё на пліткі і прывязка вокнаў

en: Inserting a device
be: Устаўка прылады

en: Removing a device
be: Выманне прылады

en: Showing notifications
be: Паказ апавяшчэнняў

en: Changing the sound volume
be: Змяненне гучнасці

note: name,             position,        icon name,                  row,  col, pa id
en: Front Left
be: Пярэдні левы

en: Front Right
be: Пярэдні правы

en: Front Center
be: Пярэдні цэнтральны

en: Rear Left
be: Задні левы

en: Rear Right
be: Задні правы

en: Rear Center
be: Задні цэнтральны

en: Subwoofer
be: Сабвуфер

en: Side Left
be: Бакавы левы

en: Side Right
be: Бакавы правы

en: Volume:
be: Гучнасць:

en: Softer
be: Цішэй

en: Louder
be: Гучней

en: Muted
be: Абязгучана

en: Click to unmute
be: Націсніце каб уключыць гук

en: Click to mute
be: Націсніце каб абязгучыць

en: Balance
be: Баланс

en: Rear
be: Ззаду

en: Front
be: Спераду

en: Soft
be: Ціха

en: Loud
be: Гучна

en: Input level
be: Узровень уваходу

en: Output profile
be: Профіль вываду

en: Test sound
be: Праверыць гук

en: Test Sound
be: Праверыць гук

en: Manage sound settings
be: Кіраванне наладамі гуку

en: sound, media, music, speakers, audio, microphone, headphone
be: гук, медыя, музыка, дынамікі, аўдыя, мікрафон, навушнікі

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
be: Гук

en: Output
be: Аўдыявыхад

en: Device
be: Прылада

en: Device settings
be: Налады прылады

en: Input
be: Уваход

en: No inputs sources are currently available.
be: Зараз няма даступных крыніц уваходу.

en: Sounds
be: Гукі

en: Sounds Volume
be: Гучнасць

en: No application is currently playing or recording audio.
be: У гэты момант ні адна праграма не прайграе і не запісвае гук.

en: Amplification
be: Узмацненне

en: Maximum volume: %d
be: Найбольшая гучнасць: %d

en: Reduced
be: Паменшана

en: Amplified
be: Узмоцнена

en: Manage your startup applications
be: Кіраванне аўтазапускам праграм

en: startup, programs, boot, init, session, autostart, apps
be: запуск, праграмы, загрузка, ініцыяцыя, сесія, аўтазапуск, старт

en: Startup Applications
be: Аўтазапуск праграм

en: Unavailable
be: Недаступна

en: No description
be: Няма апісання

en: No name
be: Без назвы

en: Run now
be: Запусціць зараз

en: Could not execute '%s'
    %s
be: Немагчыма выканаць '%s'
    %s

en: Custom command
be: Сваю каманду

en: Choose application
be: Выбраць праграму

en: %s s
be: %s с

en: Add Startup Program
be: Дадаць праграму

en: Edit Startup Program
be: Наладзіць аўтазапуск праграмы

en: Save
be: Захаваць

en: Command
be: Каманда

en: Browse...
be: Агляд...

en: Comment
be: Каментар

en: Startup delay
be: Затрымка аўтазапуску

en: The startup command cannot be empty
be: Каманда аўтазапуску не можа быць пустой

en: The startup command is not valid
be: Няправільная каманда аўтазапуску

en: Select Command
be: Выберыце каманду

en: Search Applications...
be: Шукаць праграмы...

en: Add Application
be: Дадаць праграму

en: Manage themes to change how your desktop looks
be: Кіраваць тэмамі знешняга выгляду працоўнага стала

en: themes, style
be: тэмы, стыль

en: Themes
be: Тэмы

en: Mouse Pointer
be: Курсор мышы

en: Icons
be: Значкі

en: Simplified settings...
be: Спрошчаныя налады...

en: Add/Remove
be: Дадаць/Выдаліць

en: Miscellaneous options
be: Розныя опцыі

en: Let applications decide
be: На ўласны выбар праграмы

en: Prefer dark mode
be: Пераважна цёмны рэжым

en: Prefer light mode
be: Пераважна светлы рэжым

en: Dark mode
be: Цёмны рэжым

en: This setting only affects applications which support dark mode
be: Гэтыя налады дзейнічаюць толькі для праграм, якія падтрымліваюць цёмны рэжым

en: Show icons in menus
be: Паказваць значкі ў меню

en: Show icons on buttons
be: Паказваць значкі на кнопках

en: Scrollbar behavior
be: Паводзіны паласы прагорткі

note: Translators: The 'trough' is the part of the scrollbar that the 'handle' rides in.  This setting determines whether clicking in that trough somewhere jumps directly to the new position, or if it only scrolls towards it.
en: Jump to position when clicking in a trough
be: Скочыць да месца, калі націснуць на паласе прагорткі

en: Use overlay scroll bars
be: Выкарыстоўваць накладную паласу прагорткі

en: Override the current theme's scrollbar width
be: Перавызначыць бягучую шырыню паласы прагорткі

en: Scrollbar width
be: Шырыня паласы прагорткі

en: Changes may not apply to already-running programs, and may not affect all applications.
be: Змены могуць не ўжыцца да ўжо запушчаных праграм, і могуць закрануць не ўсе праграмы.

note: Position style combo on "Custom"
en: Custom
be: Карыстальніцкі

en: Manage window tiling preferences
be: Кіраваць параметрамі прымацавання і размяшчэння вокнаў

en: window, tile, flip, tiling, snap, snapping
be: акно, тайл, пазіцыя, прыцягненне, прымацаванне, замацаванне

en: Window Tiling
be: Падзел акна

en: Enable Window Tiling and Snapping
be: Уключыць прымацаванне і абароненае прымацаванне

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
be: Павялічыць на ўвесь экран, замест прымацавання, калі акно перамешчана да верхняга края

en: Change your user preferences and password
be: Змяніць налады карыстальніка і пароль

en: user, account, information, details, password
be: карыстальнік, уліковы запіс, інфармацыя, падрабязнасці, пароль

en: Account details
be: Дэталі ўліковага запісу

en: Click to change your picture
be: Націсніце каб замяніць вашу выяву

en: Take a photo...
be: Зрабіць фотаздымак...

en: Click to change your name
be: Націсніце каб змяніць ваша імя

en: Click to change your password
be: Націсніце каб змяніць ваш пароль

en: Current password
be: Бягучы пароль

en: Wrong password
be: Няправільны пароль

en: Internal Error
be: Унутраная памылка

en: Manage window preferences
be: Кіраванне наладамі вокнаў

en: windows, titlebar, edge, switcher, window list, attention, focus
be: вокны, загаловак, край, пераключальнік, спіс вокнаў, увага, фокус

en: Titlebar
be: Радок загалоўка

en: Buttons
be: Кнопкі

en: Buttons layout
be: Размяшчэнне кнопак

en: Toggle Shade
be: Пераключыць зацяненне

en: Toggle Maximize
be: Пераключыць максімізацыю

en: Toggle Maximize Horizontally
be: Пераключыць гарызантальную максімізацыю

en: Toggle Maximize Vertically
be: Пераключыць вертыкальную максімізацыю

en: Toggle on all workspaces
be: Паказваць на ўсіх працоўных прасторах

en: Lower
be: Апусцiць

en: Action on title bar double-click
be: Пры падвойным націсканні загалоўка акна

en: Action on title bar middle-click
be: Пры націсканні сярэдняй кнопкі мышы

en: Action on title bar right-click
be: Пры націсканні правай кнопкі мышы

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
be: Нічога

en: Shade and unshade
be: Зацяніць або падсвятліць

en: Adjust opacity
be: Рэгуляваць непразрыстасць

en: Action on title bar with mouse scroll
be: Пры прагортванні кола мышы на радку загалоўка

en: Minimum opacity
be: Найменшая непразрыстасць

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-behave->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-behave->title grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->generalSection->title window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description expo@cinnamon.org->settings-sc
en: Behavior
be: Паводзіны

en: Window Focus
be: Факусіроўка вокнаў

en: Click
be: Націсканне

en: Sloppy
be: Неахайна

en: Window focus mode
be: Рэжым фокуса акна

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
be: Рэжым фокуса акна паказвае, як актывіруюцца вокны для ўводу. Ёсць тры варыянты; "націсканне" - трэба націснуць на акне для факусіроўкі, "неахайна" - факусіроўка адбываецца, калі на акно трапляе ўказальнік мышы, і "мыш" - калі ўказальнік мышы перамяшчаецца ў акно, то яно актыўнае, калі ўказальнік мышы сыходзіць з акна, то перастае быць актыўным.

en: Automatically raise focused windows
be: Аўтаматычна пераключацца на акно, якое атрымала фокус

en: Bring windows which require attention to the current workspace
be: Перанос вокнаў, якія патрабуюць увагі, на бягучую працоўную прастору

note: It's weird to show a combo for two items. For now this is simpler to explain as a switch...
en: Give focus to new windows launched from a terminal
be: Даваць фокус новым вокнам, запушчаным з тэрмінала

en: Normally, all windows created by the user are given initial focus. This controls whether or not to include programs launched from a terminal.
be: Звычайна ўсе вокны, створаныя карыстальнікам, знаходзяцца ў фокусе. Налада кантралюе ці прымяняць такія паводзіны да запушчаных з тэрмінала праграм.

note: ######
en: Attach dialog windows to the parent window
be: Прымацоўваць дыялогавае акно да бацькоўскага акна

en: Moving and Resizing Windows
be: Перамяшчэнне і змяненне памераў вокнаў

en: Automatic
be: Аўтаматычна

en: Cursor
be: Курсор

en: Manual
be: Уручную

en: Center
be: Па цэнтры

en: Location of newly opened windows
be: Размяшчэнне новых адкрытых вокнаў

en: Special key to move and resize windows
be: Адмысловая клавіша для перамяшчэння і змены памераў вокнаў

en: While the special key is pressed, windows can be dragged with the left mouse button and resized with the right mouse button.
be: Пакуль гэта клавіша націснута, вокны можна перамяшчаць левай кнопкай мышы, а змяняць памер правай кнопкай мышы.

en: Draggable border width
be: Шырыня мяжы перацягвання

en: Narrower
be: Вузей

en: Wider
be: Шырэй

en: This adjusts the width of that portion of the window border used for resizing.
be: Налада ўсталёўвае шырыню мяжы акна, якая выкарыстоўваецца для змены памеру.

en: Icons only
be: Толькі значкі

en: Thumbnails only
be: Толькі мініяцюры

en: Icons and thumbnails
be: Значкі i мініяцюры

en: Icons and window preview
be: Значкі і перадпрагляд вокнаў

en: Window preview (no icons)
be: Перадпрагляд вокнаў (без значкоў)

en: Coverflow (3D)
be: Вокладка (3D)

en: Timeline (3D)
be: Стужка (3D)

en: Alt-Tab switcher style
be: Стыль пераключэння па Alt-Tab

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
be: Адлюстроўваць меню пераключэння Alt-Tab на асноўным маніторы замест актыўнага

en: Move minimized windows to the end of the alt-tab switcher
be: Перамяшчаць згорнутыя вокны ў канец спіса пераключэння па Alt-Tab

en: Delay before displaying the alt-tab switcher
be: Затрымка перад паказам пераключэння па Alt-Tab

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all- workspaces->description
en: Show windows from all workspaces
be: Паказваць вокны з усіх працоўных прастораў

en: Warp mouse pointer to the new focused window
be: Перамяшчаць курсор мышы на новае сфакусіраванае акно

en: Manage workspace preferences
be: Кіраваць наладамі працоўных прастор

en: workspace, osd, expo, monitor
be: працоўная прастора, экспазіцыя, манітор

en: Workspace Options
be: Опцыі працоўнай прасторы

en: Enable workspace OSD
be: Уключыць працоўныя прасторы

en: Allow cycling through workspaces
be: Дазволіць паказваць прасторы па кругу

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
be: Выкарыстоўваць працоўныя прасторы толькі на асноўным маніторы (запатрабуе перазапуску Cinnamon)

en: Display Expo view as a grid
be: Прагляд прастораў у выглядзе сеткі

en: %s is not responding.
be: %s не адказвае.

en: Force quit
be: Выйсці прымусова

en: Wait
be: Чакаць

en: Does the display look ok?
be: Ці добра выглядае гэты экран?

en: Cancel changes
be: Скасаваць змены

en: Keep new configuration
be: Захаваць новую канфігурацыю

en: Cancel changes... %ds
be: Скасаваць змены... %ds

en: Single Click
be: Адзінарнае націсканне

en: Double Click
be: Падвойнае націсканне

en: Drag
be: Перацягванне

en: Secondary Click
be: Паўторнае націсканне

en: _Text
be: _Тэкст

en: _Icons
be: _Значкі

en: _Both
be: _Абодва

en: _Horizontal
be: _Гарызантальна

en: _Vertical
be: _Вертыкальна

en: Cinnamon just crashed
be: Cinnamon толькі што ўпаў

en: Disable downloaded applets, desklets and extensions
be: Адключыць спампаваныя аплеты, дэсклеты і пашырэнні

en: You are currently running in fallback mode.
be: Вы цяпер працуеце ў рэзервовым рэжыме.

en: If you suspect the source of the crash is a local extension, applet or desklet, you can disable downloaded add-ons using the checkbox below.
be: Калі вы падазраеце, што ў паломцы вінавата лакальнае пашырэнне, аплет ці дэсклет, вы можаце адключыць спампаваныя дадатковыя кампаненты пры дапамозе птушкі ніжэй.

en: Do you want to restart Cinnamon?
be: Жадаеце перазапусціць Cinnamon?

en: Version %s (%s)
be: Версія %s (%s)

en: Version %s
be: Версія %s

en: Updated on %s
be: Абноўлена да %s

en: About %s
be: Аб %s

en: the type of the Spice
be: тып спецыі

en: the UUID of the Spice
be: UUID спецыі

en: Unable to locate %s %s
be: Немагчыма знайсці %s %s

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
be: Галоўнае меню Cinnamon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-layout->title
en: Layout and content
be: Структура і змест

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->overlay-key->description
en: Keyboard shortcut to open and close the menu
be: Спалучэнне клавіш каб адкрыць і закрыць меню

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->description
en: Use a custom icon and label
be: Выкарыстоўваць свой значок ці ярлык

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->tooltip
en: Check this to specify a custom icon and label
be: Выберыце каб наладзіць свой значок ці ярлык

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Icon
be: Значок

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->tooltip
en: Select an icon to show in the panel.
be: Выберыце значок для меню на панэлі.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->description
en: Icon size
be: Памер значка

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
be: Тэкст

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->tooltip
en: Enter custom text to show in the panel.
be: Увядзіце свой тэкст для меню на панэлі.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->description
en: Show category icons
be: Паказваць значкі катэгорый

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on categories.
be: Выберыце, ці паказваць значкі катэгорый.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->description
en: Categories icon size
be: Памер значка катэгорыі

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application- icons->description
en: Show application icons
be: Паказваць значкі праграм

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on applications.
be: Выберыце, ці паказваць значкі праграм.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->description
en: Applications icon size
be: Памер значка праграмы

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->description
en: Show favorites and session buttons
be: Паказваць кнопкі абранага і сесіі

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->tooltip
en: Choose whether or not to show the left pane of the menu.
be: Выберыце, ці паказваць левую частку меню.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->fav-icon-size->description
en: Favorites icon size
be: Памер значка абранага

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->description
en: Show favorites
be: Паказваць абраныя

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->tooltip
en: Choose whether or not to show favorite files in the menu.
be: Выберыце, ці паказваць абраныя файлы ў меню.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->description
en: Show bookmarks and places
be: Паказваць закладкі і месцы

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->tooltip
en: Choose whether or not to show bookmarks and places in the menu.
be: Выберыце, ці паказваць закладкі і месцы ў меню.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->description
en: Show recents
be: Паказваць нядаўнія

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->tooltip
en: Choose whether or not to show recents in the menu.
be: Выберыце, ці паказваць нядаўнія файлы ў меню.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->description
en: Change categories on hover
be: Змяняць катэгорыі па навядзенні курсора

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->tooltip
en: Choose whether or not to change categories by hovering.
be: Выберыце, ці паказваць змест катэгорыі пры навядзенні курсора.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
be: Уключыць аўтапрагортку ў спісе праграм

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->tooltip
en: Choose whether or not to enable smooth autoscrolling in the application list.
be: Выберыце, цi ўключаць плаўную аўтапрагортку ў спісе праграм.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->description
en: Enable filesystem path entry in search box
be: Уключыць шлях у файлавай сістэме ў радку пошуку

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->tooltip
en: Allows path entry in the menu search box.
be: Дазваляе ўводзіць шлях у радку пошуку ў меню.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->description
en: Force the panel to be visible when opening the menu
be: Прымусова рабіць панэль бачнай пры адкрыцці меню

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->tooltip
en: Opening the menu will also show the main panel (which may be auto-hidden).
be: Адкрыццё меню таксама пакажа асноўную панэль (якая можа быць схаванай).

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
be: Адкрыць меню калі ўказальнік мышы знаходзіцца над ім

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
be: Меню адкрываецца, калі ўказальнік мышы перамяшчаецца на аплет меню

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->description
en: Menu hover delay
be: Затрымка адкрыцця меню

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->tooltip
en: Delay before the menu opens when hovered
be: Затрымка перад адкрыццём меню пры навядзенні ўказальніка мышы

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->description
en: Use menu animations
be: Выкарыстоўваць анімацыю меню

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->tooltip
en: Allow the menu to animate on open and close
be: Дазволіць аніміраваць адкрыццё і закрыццё меню

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
be: Адкрыць рэдактар меню

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
be: Націсніце на гэтую кнопку для змены пунктаў меню.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->reset-menu-size- button->description
en: Restore the menu to its original size
be: Аднавіць меню да зыходнага памеру

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons for applications which use XAppStatusIcons
be: Аплет кіруе ўсімі значкамі сістэмнага трэя для праграм, якія выкарыстоўваюць XAppStatusIcons

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to control sound and music
be: Аплет Cinnamon для кіравання гукам і музыкай

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->playerControl->description
en: Control Players
be: Кіраваць плэерамі

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->extendedPlayerControl->description
en: Show Loop and Shuffle controls
be: Паказваць кіраванне прайграваннем па кругу і ўперамешку

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show menu
be: Паказаць меню

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the sound applet menu.
be: Прызначыць клавішы, каб паказаць меню гукавога аплета.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->description
en: Always show input switch
be: Заўсёды паказваць пераключальнік уводу

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->tooltip
en: Always show the 'Mute input' switch in the context menu.
be: Заўсёды паказваць опцыю адключэння гуку ў кантэкстным меню.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
be: Выводзіць інфармацыю аб трэку на панэль

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
be: знакаў

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->description
en: Limit song information to
be: Абмежаванне інфармацыі аб трэку

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute
be: Пераключыць у бязгучны рэжым

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute output
be: Бязгучны выхад

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute input
be: Бязгучны ўваход

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->description
en: Action on middle click
be: Дзеянне на націсканне сярэдняй кнопкі

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->middleShiftClickAction->description
en: Action on shift+middle click
be: Дзеянне на націсканне shift + сярэдняя кнопка мышы

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->horizontalScroll->description
en: Use horizontal scrolling to move between tracks
be: Выкарыстоўваць гарызантальную прагортку каб пераключацца паміж трэкамі

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
be: Паказваць вокладку альбома на месцы значка

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
be: Хаваць значкі ў сістэмным трэі для сумяшчальных плэераў

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description
en: Tooltip
be: Падказка

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowVolume->description
en: Show volume in tooltip
be: Паказваць гучнасць у падказцы

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowPlayer->description
en: Show player in tooltip
be: Паказваць плэер у падказцы

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->tooltipShowArtistTitle->description
en: Show song artist and title in tooltip
be: Паказваць выканаўцу і назву ў падказцы

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->name
en: System Tray
be: Сістэмны трэй

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons
be: Аплет для кіравання ўсімі значкамі ў сістэмным трэі

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list with app grouping
be: Асноўны спіс вокнаў Cinnamon з групіроўкай па праграмах

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->thumbnailsPage->title schema.json->thumbnailsSection->title
en: Thumbnails
be: Мініяцюры

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->contextMenuPage->title
en: Context Menu
be: Кантэкстнае меню

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->appButtonsSection->title
en: Application Buttons
be: Кнопкі праграм

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hotKeysSection->title
en: Hot Keys
be: Гарачыя клавішы

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hoverPeekSection->title
en: Hover Peek
be: Праглядаць пры навядзенні

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->number- display->description
en: Show window count numbers
be: Паказваць колькасць вокнаў

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->description
en: Button label
be: Ярлык кнопкі

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Application name
be: Назва праграмы

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title
be: Загаловак акна

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title (only for the focused window)
be: Загаловак акна (толькі для актыўнага акна)

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Mouse wheel scroll action
be: Дзеянне пры прагортцы кола мышы

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Cycle apps
be: Паказваць па кругу праграмы

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Cycle windows
be: Паказваць па кругу вокны

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->description
en: Left click action
be: Дзеянне пры націсканні левай кнопкі

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Toggle activation of last focused window
be: Схаваць / паказаць апошняе актыўнае акно

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-
en: Middle click action
be: Дзеянне пры націсканні сярэдняй кнопкі

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Launch new app instance
be: Запусціць новы вобраз праграмы

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Close last focused window in group
be: Закрыць апошняе актыўнае акно ў групе

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->group- apps->description
en: Group windows by application
be: Групіраваць вокны па праграмах

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-app-button- dragging->description
en: Enable app button dragging
be: Уключыць перацягванне кнопак праграм

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->description
en: Launcher animation
be: Анімацыя запуску

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->cycleMenusHotkey->description
en: Global hotkey for cycling through thumbnail menus
be: Спалучэнне клавіш для пераключэння ў меню мініяцюр

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- hotkey->description
en: Global hotkey to show the order of apps
be: Спалучэнне клавіш каб паказаць парадак праграм

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->description
en: Duration of the apps order display on hotkey press
be: Працягласць паказу парадку праграм пасля націскання гарачых клавіш

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->super-num- hotkeys->description
en: Enable Super+<number> shortcut to switch/open apps
be: Уключыць спалучэнне Super+<нумар> для пераключэння/адкрыцця праграм

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->description
en: Delay before showing thumbnails
be: Затрымка перад паказам мініяцюр

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->options
en: 50 ms
be: 50 мс

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->options
en: 250 ms
be: 250 мс

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->options
en: 500 ms
be: 500 мс

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->description
en: Thumbnail size
be: Памер мініяцюры

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Largest
be: Самы вялікі

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail-scroll- behavior->description
en: Cycle windows on mouse wheel scroll
be: Змяняць па кругу вокны пры прагортцы кола мышы

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- thumbnails->description
en: Show thumbnails
be: Паказваць мініяцюры

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->animate- thumbnails->description
en: Animate thumbnails
be: Аніміраваць мініяцюры

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->vertical- thumbnails->description
en: Enable vertical thumbnails
be: Уключыць вертыкальныя мініяцюры

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->sort- thumbnails->description
en: Sort thumbnails according to the last focused windows
be: Парадкаваць мініяцюры паводле апошніх актыўных вокнаў

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->highlight-last- focused-thumbnail->description
en: Highlight the thumbnail of the last focused window
be: Выдзеліць мініяцюру апошняга актыўнага акна

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->onclick- thumbnails->description
en: Click to show thumbnails
be: Націскаць для паказу мініяцюр

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- recent->description
en: Show recent items
be: Паказваць нядаўнія элементы

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->autostart-menu- item->description
en: Show autostart option
be: Паказваць параметры аўтазапуску

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->description
en: Apply the monitor move option to all windows
be: Прымяніць опцыю перамяшчэння ўсіх вокнаў на манітор

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->tooltip
en: When clicking "Move to monitor" in the context menu, this option will move all of an app's windows instead of just the last focused window from the app.
be: Калі націснуць "Перамясціць на манітор" у кантэкстным меню, гэта опцыя перамесціць усе вокны праграмы, а не толькі апошняе актыўнае акно.

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-hover- peek->description
en: Show the window when hovering its thumbnail
be: Паказваць акно пры навядзенні на мініяцюру

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->description
en: Window fade-in time
be: Час з'яўлення акна

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->options out->options
en: 150 ms
be: 150 мс

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->options out->options
en: 300 ms
be: 300 мс

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->options out->options
en: 450 ms
be: 450 мс

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- out->description
en: Window fade-out time
be: Час знікнення акна

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->units
en: percent
be: працэнты

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description
en: Window opacity
be: Непразрыстасць акна

note: network@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Network manager applet
be: Аплет кіравання сеткай

note: network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the network applet menu.
be: Прызначыць клавішы для паказу меню сеткавага аплета.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Workspace switcher
be: Пераключальнік працоўных прастораў

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Select the workspace from the panel
be: Выбар працоўнай прасторы на панэлі

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->description
en: Type of display
be: Тып адлюстравання

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->tooltip
en: Note that the visual representation will only work if your panel is large enough to display it properly, otherwise the simple style will be used.
be: Заўвага: візуальнае прадстаўленне будзе працаваць, толькі калі ваша панэль дастаткова вялікая для правільнага адлюстравання, у адваротным выпадку будзе выкарыстаны просты стыль.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: A visual representation of the workspaces
be: Візуальнае прадстаўленне працоўных прастораў

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: Simple buttons
be: Простыя кнопкі

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->description
en: Scroll wheel behavior
be: Паводзіны пры прагортцы

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->tooltip
en: Reverse or disable the direction of the scroll in the workspace list.
be: Прымяніць зваротны або адключыць напрамак прагорткі ў спісе прастораў.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Reversed
be: Зваротны

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Minimize all windows
be: Згарнуць усе вокны

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at- desktop->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->description
en: Peek at the desktop on hover
be: Зазіраць на працоўны стол пры навядзенні

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip
en: Peek at the desktop when hovering the applet
be: Зазіраць на працоўны стол пры навядзенні на аплет

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description
en: Blur effect
be: Эфект размытасці

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip
en: Blur windows when peeking at the desktop
be: Размытыя вокны пры зазіранні на працоўны стол

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description
en: Hover delay
be: Затрымка паказу

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip
en: Delay before Peek shows desktop
be: Затрымка перад зазіраннем на працоўны стол

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip
en: Change the opacity of windows when peeking at the desktop
be: Непразрыстасць акна пры зазіранні на працоўны стол

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access your favorite files
be: Доступ да абраных файлаў

note: favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->show-full-uri->description
en: Display full paths in the list
be: Паказваць увесь шлях у спісе

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Control the trash from the panel
be: Кіраваць сметніцай з панэлі

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings Applet
be: Аплет наладаў

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon Settings
be: Налады Cinnamon

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access removable drives
be: Доступ да здымных носьбітаў

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access the documents you recently opened
be: Доступ да апошніх адкрытых дакументаў

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Corner bar
be: Кутняя панэль

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A bar designed to be placed in the corner, used to show the desktop, desklets, the workspace selector or the window selector.
be: Панэль распрацавана адмыслова для кута, выкарыстоўваецца для паказу працоўнага стала, дэсклетаў, селектараў працоўнай прасторы ці акна.

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->description
en: Click action
be: Дзеянне пры націсканні

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click- action->description
en: Shift + click action
be: Shift + націсканне

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->description
en: Shift + middle click action
be: Shift + націсканне сярэдняй кнопкі

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces
be: Пераключаць працоўныя прасторы

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces (reversed)
be: Пераключаць працоўныя прасторы (у адваротным напрамку)

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Window list
be: Спіс вокнаў

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list
be: Галоўны спіс вокнаў Cinnamon

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
be: Паказваць апавяшчэнне ў спісе вокнаў, калі акно з іншай працоўнай прасторы патрабуе ўвагі

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- scrolling->description
en: Enable mouse-wheel scrolling in the window list
be: Уключыць прагортку колам мышы ў спісе вокнаў

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->reverse- scrolling->description
en: Reverse the direction of mouse-wheel scrolling in the window list
be: Змяніць накірунак прагорткі колам мышы ў спісе вокнаў

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- minimize->description
en: Left click to minimize window
be: Націснуць левую кнопку мышы каб згарнуць акно

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- close->description
en: Middle click to close window
be: Націснуць сярэднюю кнопку мышы каб закрыць акно

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-show- label->description
en: Show window names in the panel
be: Паказваць назвы вокнаў на панэлі

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->description
en: Window button width in the panel
be: Шырыня кнопкі акна на панэлі

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->buttons-use-entire- space->description
en: Window buttons can have different sizes and use the entire space available
be: Кнопкі акна могуць быць рознага памеру і выкарыстоўваць усю даступную прастору

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->description
en: Choose what to show when hovering over a window button
be: Выберыце, што паказваць пры навядзенні на кнопку акна

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Title
be: Загаловак

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Thumbnail
be: Мініяцюра

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview-show- label->description
en: Show title above thumbnail
be: Паказваць загалоўкі зверху мініяцюр

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Spacer
be: Прамежак

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Add some space between your other applets
be: Дадаць крыху месца паміж вашымі іншымі аплетамі

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
be: Колькасць месца ў пікселях

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
be: Рэгулюйце каб павялічыць ці паменшыць шырыню гэтага прамежка

note: scale@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Scale view
be: Маштабаванне пры націсканні ці навядзенні

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
be: Маштабаваць пры навядзенні курсора

note: printers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Manage print jobs
be: Кіраваць заданнямі друку

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->description
en: Show printer icon
be: Паказваць значок прынтара

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: Always
be: Заўсёды

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printers exist
be: Калі ёсць прынтары

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printing
be: Калі друкуецца

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->tooltip
en: Choose when to show the printer icon in the panel
be: Выберыце калі паказваць значок прынтара на панэлі

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings API Demo
be: Налады API Demo

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A sample applet for demonstrating the capabilities and usage of the applet and desklet settings API
be: Узорны аплет для дэманстрацыі магчымасцей і выкарыстання налад API аплетаў і дэсклетаў

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page1->title
en: Visible settings
be: Бачныя налады

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page2->title
en: Choosers
be: Селектары

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page3->title settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section5->title
en: Command settings
be: Налады каманд

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page4->title
en: Editable list settings
be: Налады рэдагуемых спісаў

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page5->title
en: Dependencies
be: Залежнасці

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section0->title
en: Info
be: Інфармацыя

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->title
en: File choosers
be: Селектары файла

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->title
en: Menu settings
be: Налады меню

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section4->title
en: Animation settings
be: Налады анімацыі

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section6->title
en: Other choosers
be: Іншыя селектары

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section7->title
en: My list
be: Мой спіс

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section8->title
en: Show dependencies section
be: Паказваць секцыю залежнасцей

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section9->title
en: Dependencies section
be: Секцыя залежнасцей

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->label- info->description
en: Play with these widgets and see the automatic reaction in the panel applet.
    
    This is a label, and the content can't be modified nor accessed. You may want to use a label to show additional hints or instructions, for example.
be: Пагуляйце з гэтымі віджэтамі і паглядзіце на аўтаматычную рэакцыю ў панэлі аплета.
    
    Гэта ярлык, і кантэнт нельга мадыфікаваць або атрымаць да яго доступ. Вы можаце захацець выкарыстаць ярлык каб, напрыклад,  паказаць дадатковыя парады ці інструкцыі.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->description
en: The icon to use in the panel
be: Значок для панэлі

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
be: Выберыце файл значка або ўвядзіце імя значка ў поле ўводу

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->description
en: The background color for the applet
be: Фонавы колер аплета

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
be: Націсніце на кнопку для выбару новага фонавага колеру аплета

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->description
en: Applet width in the panel
be: Шырыня аплета на панэлі

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
be: Павелічэнне або памяншэнне значэння ў гэтым полі зробіць аплет на панэлі шырэйшым ці вузейшым

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->description
en: Please pick an option
be: Выберыце варыянт

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
be: Першы варыянт

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
be: Другі варыянт

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
be: Трэці варыянт

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
be: Чацвёрты варыянт

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
be: У выпадаючым спісе можна выбраць паміж цэлым лікам, лагічным, лікам з плаваючай кропкай або радком

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale- demo->description
en: Here is a demonstration of bidirectional control
be: Гэта дэманстрацыя двунакіраванага кіравання

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
be: Змяненне гэтага маштабу прывядзе да абнаўлення значэння маштабу ў аплеце. Змяненне маштабу ў аплеце прывядзе да абнаўлення маштабу тут

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->description
en: Check this to use a custom label
be: Выкарыстоўваць свой ярлык

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
be: Выбар гэтага варыянту дазваляе задаць уласны надпіс у полі ніжэй - гэта дэманструе ўзаемазалежнасць налад

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- label->description
en: Custom Applet Label
be: Свой ярлык аплета

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-label->tooltip
en: Set your custom label here.  This field is unavailable unless the switch above is enabled
be: Задайце ваш уласны ярлык. Гэта поле недасяжнае, пакуль не ўключаны пераключальнік зверху

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->description
en: Animation type
be: Тып анімацыі

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->tooltip
en: A tween chooser has as value a string, which you can pass as transition to Tweener.addTween()
be: Селектар tween мае радок у значэнні, які вы можаце перавесці ў Tweener.addTween()

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->effect- style->description
en: Effect type
be: Тып эфекта

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
be: Не націскайце гэту кнопку!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
be: Націсканне гэтай кнопкі актывуе метад зваротнага выкліку ў аплеце - давайце, націсніце яе.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
be: Гэта тэставы вiджэт для вызначэння націскання канкрэтнай клавішы

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->keybinding- test->description
en: Set the keybinding here to activate an action
be: Прызначце клавішы для актывацыі дзеяння

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->file- select->description
en: Choose a file
be: Выберыце файл

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->directory- select->description
en: Choose a directory
be: Выберыце каталог

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->sound- select->description
en: Choose a sound
be: Выберыце гук

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->font- select->description
en: Choose a font
be: Выберыце шрыфт

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->description
en: You can type paragraphs and lists here
be: Можаце друкаваць параграфы і спісы тут

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->tooltip
en: This setting type is useful for multi-line lists, and text that is too long to fit in an entry widget.
    You can manually set the height of the text view with the 'height' property. This one is set to 150. Default is 200.
be: Гэты тып налад карысны для шматрадковых спісаў і задаўгога тэкста, які не змяшчаецца ў віджэт.
    Можаце ўручную задаць вышыню тэкста ў параметры 'вышыня'. Гэты зададзены на 150. Па змаўчанні 200.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->date- select->description
en: Choose a Date
be: Выберыце дату

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->time- select->description
en: Choose a Time
be: Выберыце час

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->description
en: Custom tree widget
be: Уласны дрэвападобны віджэт

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Resident
be: Жыхар

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Address
be: Адрас

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Id number
be: Асабісты нумар

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Shortcut key
be: Камбінацыя клавіш

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: File Path
be: Шлях да файла

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->description
en: Show the dependencies section
be: Паказаць секцыю залежнасцей

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->tooltip
en: Checking this box shows the Dependencies section below. Unchecking hides it.
be: Уключаны, паказвае секцыю залежнасцей ніжэй. Калі адключаны, хавае яе.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->deps-info->description
en: You can see this section because the switch above is on. Try switching it off and see what happens.
be: Вы бачыце гэту секцыю, таму што пераключальнік зверху ўключаны. Паспрабуйце выключыць і ўбачыце што здарыцца.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->description
en: Show info
be: Паказаць інфармацыю

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #1
be: Паказаць інфармацыю #1

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #2
be: Паказаць інфармацыю #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Don't show info #1 or #2
be: Не паказваць ніводную з #1 ці #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info1->description
en: Info #1: You are seeing this info because the first option is selected in the combo box above. Try selecting different options to see different information.
be: Інфармцыя #1: Вы бачыце гэта, таму што ў спісе вышэй выбраны першы варыянт. Паспрабуйце выбраць іншы варыянт каб убачыць іншую інфармацыю.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info2->description
en: Info #2: You are seeing different text now because you selected the second option in the combo box above.
be: Інфармацыя #2: Цяпер вы бачыце іншы тэкст, таму што выбралі другі варыянт у спісе вышэй.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin->description
en: Number value
be: Колькаснае значэнне

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info1->description
en: The value of the spinner above is less than 5
be: Значэнне спінера вышэй меншае за 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info2->description
en: The value of the spinner above is greater than or equal to 5
be: Значэнне спінера вышэй большае ці роўнае 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- widget->description
en: Try out this custom widget!
be: Паспрабуйце гэты ўласны віджэт!

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Expo view
be: Націсканне або навядзенне для актывацыі экспазіцыйнага выгляду

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
be: Ужываць экспазіцыю пры навядзенні курсора

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Slideshow Controls
be: Кіраваць паказам слайдаў

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Basic controls for the Cinnamon slideshow
be: Базавыя элементы кіравання слайдамі Cinnamon

note: user@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet to access your account details, switch users and quickly logout or power off the computer
be: Аплет для доступу да падрабязнасцей вашага ўліковага запісу, пераключэння карыстальнікаў і хуткага выхаду або адключэння камп'ютара

note: user@cinnamon.org->metadata.json->name
en: User Applet
be: Карыстальніцкі аплет

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
be: Паказваць імя карыстальніка на панэлі

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-image->description
en: Display the user image on the panel
be: Паказваць выяву карыстальніка на панэлі

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Launch applications from the panel
be: Запуск праграм з панэлі

note: panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->allow- dragging->description
en: Allow dragging of launchers
be: Дазволіць перацягваць праграмы запуску

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click to display and manage system notifications
be: Адлюстраванне і кіраванне сістэмнымі апавяшчэннямі

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->description
en: Ignore transient notifications
be: Ігнараваць часовыя апавяшчэнні

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->tooltip
en: Check this to ignore transient notifications.
be: Выберыце каб ігнараваць часовыя апавяшчэнні.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showEmptyTray->description
en: Show empty tray
be: Паказваць пусты трэй

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->showEmptyTray->tooltip
en: Check this to show the tray even when there are no new notifications.
be: Выберыце каб паказваць трэй, нават калі няма новых апавяшчэнняў.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showNotificationCount->description
en: Show the number of notifications
be: Паказваць колькасць апавяшчэнняў

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show notifications
be: Паказаць апавяшчэнні

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the notification popup menu.
be: Прызначце клавішы каб паказаць акенца меню апавяшчэнняў.

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->tooltip
en: Set keybinding(s) to clear all notifications.
be: Прызначце клавішы каб ачысціць усе апавяшчэнні.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemSettings->description inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemNotificationSettings->description
en: Open notification settings
be: Адкрыць налады апавяшчэнняў

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Inhibit Applet
be: Аплет блакіроўкі

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->description
en: This applet is used to disable notifications and power management (including the screensaver and the session from going idle)
be: Аплет выкарыстоўваецца каб адключыць апавяшчэнні і кіраванне сілкаваннем (у тым ліку застаўку і сесію ад прастою)

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->description
en: Inhibit power management
be: Адключыць кіраванне сілкаваннем

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit power management.
be: Наладзіць клавішы для адключэння кіравання сілкаваннем.

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->description
en: Inhibit notifications
be: Адключыць апавяшчэнні

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit notifications.
be: Наладзіць клавішы для адключэння апавяшчэнняў.

note: inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemPowerSettings->description
en: Open power settings
be: Адкрыць налады сілкавання

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: On-Screen keyboard
be: Экранная клавіятура

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to launch the on-screen keyboard
be: Аплет для запуску экраннай клавіятуры

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
be: Каляндар

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: The Cinnamon calendar applet
be: Аплет календара

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->description
en: Show calendar events
be: Паказваць каляндарныя падзеі

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->tooltip
en: Check this to display events in the calendar.
be: Выберыце каб паказваць падзеі ў календары.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
be: Паказваць нумары тыдняў у календары

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
be: Выберыце гэты пункт для адлюстравання нумароў тыдняў у календары.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
be: Выкарыстоўваць нестандартны фармат даты

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
be: Выберыце гэты пункт, каб задаць свой фармат даты ў аплеце календара.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->description
en: Date format
be: Фармат даты

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
be: Задайце ваш фармат тут.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip- format->description
en: Date format for tooltip
be: Фармат даты для падказкі

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip-format->tooltip
en: Set your custom tooltip format here.
be: Задайце ваш карыстальніцкі фармат падказкі тут.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
be: Націсніце каб даведацца больш аб складанні фармату даты.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show calendar
be: Паказаць каляндар

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the calendar.
be: Прызначце гарачыя клавішы для паказу календара.

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->description
en: XRandR monitor control applet
be: Аплет кіравання маніторам XRandR

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Accessibility applet
be: Аплет спецыяльных магчымасцей

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Windows Quick List
be: Хуткі спіс вокнаў

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Quickly access windows from all workspaces
be: Хуткі доступ да вокнаў з усіх працоўных прастораў

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Separator
be: Падзяляльнік

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A separator icon which can be added multiple times
be: Значок-падзяляльнік, які можна дадаць шмат разоў

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
be: Сілкаванне

note: power@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon power management applet
be: Аплет Cinnamon для кіравання сілкаваннем

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
be: Паказваць працэнт

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show time remaining
be: Паказваць рэшту часу

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage and time remaining
be: Паказваць працэнт і рэшту часу

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Hide label
be: Схаваць ярлык

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->description
en: Always show all batteries
be: Заўсёды паказваць усе батарэі

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->tooltip
en: Check this to always show multiple batteries in the panel, regardless of whether one of them is marked primary.
be: Выберыце каб заўсёды паказваць некалькі батарэй на панэлі, незалежна аб таго якая з іх асноўная.

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Digital photo frame
be: Лічбавая фотарамка

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A digital photo frame desklet
be: Дэсклет лічбавай фотарамкі

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->directory->description
en: Folder
be: Папка

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->description
en: Height
be: Вышыня

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Width
be: Шырыня

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->description
en: Fade delay
be: Затрымка згасання

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->description
en: Special effect
be: Спецыяльны эфект

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Sepia
be: Сепія

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
be: Чорна-белы

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Launcher desklet
be: Дэсклет праграмы запуску

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that launches a program
be: Дэсклет для запуску праграм

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Clock desklet
be: Дэсклет гадзінніка

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that displays the time
be: Дэсклет для паказу часу

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->description
en: Text color
be: Колер тэксту

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->tooltip
en: Click the button to select a new text color
be: Націсніце кнопку каб выбраць новы колер тэксту

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
be: Націсніце каб задаць нестандартны фармат часу ў дэсклеце гадзінніка.
