linuxmint - en to ms translation catalogue (866 entries)

en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

en: Failed to launch '%s'
ms: Gagal lancarkan '%s'

en: Home
ms: Laman utama

en: File System
ms: Sistem Fail

en: Search
ms: Cari

en: Print version
ms: Cetak versi

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-appear->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
ms: Penampilan

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
ms: Warna

en: Name:
ms: Nama:

en: Command:
ms: Perintah:

en: Main Menu
ms: Menu Utama

en: Restore System Configuration
ms: Pulihkan Konfigurasi Sistem

en: Restore the default menu layout
ms: Pulihkan bentangan menu lalai

en: Close
ms: Tutup

en: _New Menu
ms: Me_nu Baru

en: Ne_w Item
ms: Item _Baru

en: Copy
ms: Salin

en: Paste
ms: Tampal

en: Add
ms: Tambah

en: Edit
ms: Sunting

en: Execution of '%s' failed:
ms: Pelakuan %s gagal:

en: About...
ms: Perihal...

en: Configure...
ms: Konfigur...

en: Show Text
ms: Papar Teks

en: Hide Text
ms: Sembunyi Teks

en: Remove this desklet
ms: Buang desklet ini

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
ms: Anda pasti hendak buang ruang kerja "%s"?

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
ms: Pilih kaji semula tidak sah. Jumlah bucu tidak betul

en: Execution time (ms):
ms: Masa pelaksanaan (ms):

en: Loaded successfully
ms: Berjaya dimuatkan

en: Problems during Cinnamon startup
ms: Masalah semasa memulakan Cinnamon

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
ms: Cinnamon berjaya dimulakan, tetapi satu atau dua applet, desklet atau ekstensi gagal untuk dimuat.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
ms: Semak log sistem anda dan log Cinnamon LookingGlass untuk sebarang isu.

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
ms: Anda boleh matikan ekstensi yang bermasalah di tetapan Cinnamon untuk mengelakkan mesej ini berulang.

en: Please contact the developer.
ms: Sila hubungi pembangun.

en: System Information
ms: Maklumat Sistem

en: No
ms: Tidak

en: Yes
ms: Ya

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
ms: Pilih posisi panel baru. Esc untuk batal.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
ms: Pilih posisi baru panel. Esc untuk batal.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
ms: Tetapan panel

en: Applets
ms: Aplet

en: Panel edit mode
ms: Mod sunting panel

en: Move
ms: Gerak

en: Remove
ms: Buang

en: Troubleshoot
ms: Menyelesai masalah

en: Restart Cinnamon
ms: Mula semula Cinnamon

en: Looking Glass
ms: Gelas Carian

en: Restore all settings to default
ms: Pulih semua tetapan kepada lalai

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
ms: Tetapan Sistem

en: Retry
ms: Cuba lagi

en: Administrator
ms: Pentadbir

en: Cancel
ms: Batal

en: No open windows
ms: Tiada tetingkap dibuka

en: Restore
ms: Pulih

en: Minimize
ms: Minimumkan

en: Maximize
ms: Maksimumkan

en: Move to left workspace
ms: Pindahkan ke ruang kerja sebelah kiri

en: Move to right workspace
ms: Pindahkan ke ruang kerja sebelah kanan

en: Visible on all workspaces
ms: Kelihatan di semua ruang kerja

en: Move to a new workspace
ms: Alih ke ruang kerja baru

en: Move to monitor %d
ms: Alih ke monitor %d

en: Only on this workspace
ms: Hanya di ruang kerja ini

en: Unmaximize
ms: Nyahmaksimumkan

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
ms: Kebolehcapaian

en: Zoom
ms: Zum

en: Screen Keyboard
ms: Papan Kekunci Skrin

en: Sticky Keys
ms: Kekunci Lekat

en: Slow Keys
ms: Kekunci Perlahan

en: Bounce Keys
ms: Kekunci Lantun

en: Mouse Keys
ms: Kekunci Tetikus

en: Universal Access Settings
ms: Tetapan Capaian Universal

en: High Contrast
ms: Beza Jelas Tinggi

en: Large Text
ms: Teks Besar

en: Date and Time Settings
ms: Tetapan Masa dan Tarikh

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->opt
en: Show the desktop
ms: Papar desktop

en: Move to the other monitor
ms: Gerakkan ke monitor lain

en: Move to another workspace
ms: Alih ke ruang kerja lain

en: Places
ms: Tempat

en: Restore to full opacity
ms: Pulihkan ke kelegapan penuh

en: Close others
ms: Pilih lain

en: Close all
ms: Tutup semua

en: Power management
ms: Pengurusan kuasa

en: Power management: inhibited
ms: Pengurusan kuasa: dihalang

en: Power management: active
ms: Pengurusan kuasa: aktif

en: Power management is already inhibited by another program
ms: Pengurusan kuasa telah dihalang oleh program lain

en: Power management: inhibited by another program
ms: Pengurusan kuasa: dihalang oleh program lain

en: Inhibit applet
ms: Halang applet

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
ms: Pemberitahuan

en: Show Keyboard Layout
ms: Papar Bentangan Papan Kekunci

en: Show Character Table
ms: Tunjuk Jadual Aksara

en: Keyboard Settings
ms: Tetapan Papan Kekunci

en: Add to panel
ms: Tambahkan ke panel

en: Add to desktop
ms: Tambahkan ke desktop

en: Remove from favorites
ms: Buang dari kegemaran

en: Add to favorites
ms: Tambah ke kegemaran

en: Uninstall
ms: Nyahpasang

en: Open with
ms: Buka dengan

en: Other application...
ms: Aplikasi lain...

en: Recent Files
ms: Fail Baru-baru Ini

en: Clear list
ms: Kosongkan senarai

en: No recent documents
ms: Tidak dokumen baru-baru ini

en: All Applications
ms: Semua Applikasi

en: Lock screen
ms: Kunci skrin

en: Lock the screen
ms: Kuncikan skrin

en: Logout
ms: Daftar Keluar

en: Leave the session
ms: Tinggalkan sesi

en: Quit
ms: Keluar

en: <unknown>
ms: <tidak diketahui>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
ms: dilumpuhkan

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
ms: tidak diurus

en: disconnecting...
ms: memutuskan...

en: connecting...
ms: menyambung...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
ms: pengesahihan diperlukan

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
ms: Perisian tegar hilang

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
ms: kabel ditanggalkan

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
ms: tidak tersedia

en: connection failed
ms: sambungan gagal

en: More
ms: Lagi

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
ms: Bersambung (peribadi)

en: Auto Ethernet
ms: Ethernet automatik

en: Auto broadband
ms: Jalur lebar automatik

en: Auto dial-up
ms: Dailan automatik

en: Auto bluetooth
ms: Bluetooth automatik

en: Auto wireless
ms: Tanpa wayar automatik

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
ms: Pengurus Rangkaian

en: Enable networking
ms: Benarkan perangkaian

en: Wired
ms: Berwayar

en: Wireless
ms: Tanpa wayar

en: Mobile broadband
ms: Jalur lebar mudah alih

en: VPN Connections
ms: Sambungan VPN

en: Network Settings
ms: Tetapan Rangkaian

en: Network Connections
ms: Sambungan Rangkaian

en: Connection failed
ms: Sambungan gagal

en: Activation of network connection failed
ms: Pengaktifan sambungan rangkaian gagal

en: Networking is disabled
ms: Rangkaian dimatikan

en: No connection
ms: Tiada sambungan

en: Connecting to the cellular network...
ms: Bersambung dengan rangkaian bimbit...

en: Connecting to the wireless network...
ms: Bersambung dengan rangkaian tanpa wayar...

en: Connecting to the wired network...
ms: Sedang menyambung dengan rangkaian berwayar...

en: Connecting to the VPN...
ms: Menyambung ke VPN

en: Connecting to the network...
ms: Sedang bersambung kepada rangkaian...

en: Connected to the wireless network
ms: Bersambung dengan rangkaian tanpa wayar

en: Wireless connection
ms: Sambungan tanpa wayar

en: Connected to the wired network
ms: Bersambung kepada rangkaian berwayar

en: Connected to the cellular network
ms: Bersambung dengan rangkaian bimbit

en: Connected to the VPN
ms: Bersambung ke VPN

en: Connected to the network
ms: Bersambung dengan rangkaian

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
ms: Kosongkan pemberitahuan

en: No notifications
ms: Tiada pemberitahuan

en: Launch
ms: Lancar

en: AC adapter
ms: Penyesuai AC

en: Laptop battery
ms: Bateri komputer riba

en: Mouse
ms: Tetikus

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
ms: Papan Kekunci

en: Cell phone
ms: Telefon bimbit

en: Media player
ms: Pemain media

en: Computer
ms: Komputer

en: Brightness
ms: Kecerahan

en: Keyboard backlight
ms: Lampu latar papan kekunci

en: Power Settings
ms: Tetapan Kuasa

en: Charging
ms: Mengecas

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
ms[0]: Mengecas - %d jam sebelum caj sepenuhnya
ms[1]: Mengecas - %d jam sebelum caj sepenuhnya

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
ms: Mengecas - %d %s %d %s sebelum caj sepenuhnya

en: hour | hours
ms[0]: jam
ms[1]: jam

en: minute | minutes
ms[0]: minit
ms[1]: minit

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
ms[0]: Mengecas - %d minit sebelum caj sepenuhnya
ms[1]: Mengecas - %d minit sebelum caj sepenuhnya

en: Fully charged
ms: Dicaj sepenuhnya

en: Using battery power
ms: Menggunakan kuasa bateri

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
ms[0]: Menggunakan kuasa bateri - %d jam lagi
ms[1]: Menggunakan kuasa bateri - %d jam lagi

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
ms: Menggunakan kuasa bateri - %d %s %d %s jam lagi

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
ms[0]: Menggunakan kuasa bateri - %d minit lagi
ms[1]: Menggunakan kuasa bateri - %d minit lagi

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
ms: Pencetak

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
ms: Dokumen terkini

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
ms: Pemacu mudah alih

en: Open file manager
ms: Buka pengurus fail

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
ms: Skala

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
ms: Tetapan

en: Hi there!
ms: Apa khabar!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
ms: ANDA TELAH TEKAN BUTANG!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
ms: ANDA TELAH GUNA KEKUNCI PANAS!!!

en: Click to pause the slideshow
ms: Klik untuk henti sebentar paparan slaid

en: Click to resume the slideshow
ms: Klik untuk sambung semula paparan slaid

en: The slideshow is disabled
ms: Paparan slaid dinyahaktif

en: Slideshow
ms: Paparan Slaid

en: Next Background
ms: Latar Belakng Seterusnya

en: Background Settings
ms: Tetapan Latar Belakang

en: Playing
ms: Sedang dimainkan

en: Paused
ms: Dijedakan

en: Stopped
ms: Henti

en: Unknown Artist
ms: Artis Tidak Diketahui

en: Unknown Album
ms: Album Tidak Diketahui

en: Unknown Title
ms: Tajuk Tidak Diketahui

en: Previous
ms: Terdahulu

en: Play
ms: Main

en: Stop
ms: Henti

en: Next
ms: Berikutnya

en: Consecutive Playing
ms: Mainkan berturut-turut

en: No Shuffle
ms: Tiada Rombak

en: Open Player
ms: Buka Pemain

en: Quit Player
ms: Tutup Pemain

en: Pause
ms: Jeda

en: Repeat Single
ms: Ulang Sekali

en: Repeat All
ms: Ulang Semua

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
ms: Kocok

en: Mute output
ms: Senyapkan output

en: Mute input
ms: Senyapkan input

en: Applications
ms: Aplikasi

en: Output device
ms: Peranti Output

en: Microphone
ms: Mikrofon

en: Input device
ms: Peranti Input

en: Volume
ms: Volum

en: Launch player
ms: Lancar pemain

en: Sound Settings
ms: Tetapan Bunyi

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
ms: Amda pasti hendak memadam semua item dalam tong sampah?

en: This operation cannot be undone.
ms: Operasi ini tidak boleh diundurkan semula.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
ms: Tong Sampah

en: Empty Trash
ms: Kosongkan tong sampah

en: Open Trash
ms: Buka Tong Sampah

en: Lock Screen
ms: Kunci Skrin

en: Switch User
ms: Tukar Pengguna

en: Log Out...
ms: Daftar Keluar...

en: Power Off...
ms: Matikan...

en: All windows
ms: Semua tetingkap

en: Manage workspaces (Expo)
ms: Mengurus kawasan kerja (Expo)

en: Add a new workspace
ms: Tambah ruang kerja baru

en: Remove the current workspace
ms: Buang ruang kerja ini

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
ms: Biasa

en: Left
ms: Kiri

en: Right
ms: Kanan

en: Upside-down
ms: Terbalik

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinf
en: Display
ms: Paparan

en: Configure display settings...
ms: Konfigur tetapan paparan...

en: Clock
ms: Jam

en: Edit launcher
ms: Suntinh pelancar

en: Photo Frame
ms: Bingkai Foto

en: Control Center
ms: Pusat Kawalan

en: Users and Groups
ms: Pengguna dan Kumpulan

en: Add or remove users and groups
ms: Tambah atau buang pengguna dan kumpulan

en: Turn on-screen keyboard on or off
ms: Hidup atau matikan papan kekunci skrin

en: Valid name
ms: Nama sah

en: The name cannot be empty.
ms: Nama tidak boleh kosong

en: Valid executable
ms: Laksana sah

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
ms: Laksana tidak sah. Ia tidak boleh kosong dan ruang kosong di path tersebut mesti digantikan dengan garis miring (\).

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
ms: Tidak boleh mencipta pelancar di lokasi ini. Tambahkan ke desktop?

en: Choose a command
ms: Pilih arahan

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
ms: Adakah anda mahu tambah pelancar ke menu juga? Ianya akan diletakkan di kategori Other pada mulanya.

en: Screen Locker
ms: Loker skrin

en: Please type an away message for the lock screen
ms: Sila taip mesej keluar bila skrin dikunci

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Hardware
ms: Perkakasan

en: Administration
ms: Pentadbiran

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
ms: Rangkaian

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
ms: rangkaian, tanpa wayar, wifi, ethernet, jalur lebar, internet

en: color, profile, display, printer, output
ms: warna, profil, paparan, pencetak, output

en: Graphics Tablet
ms: Tablet Grafik

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
ms: wacom, mendigitalkan, tablet, grafik, kalibrasi, stylus

en: printers, laser, inkjet
ms: pencetak, laser, jet dakwat

en: Firewall
ms: Dinding api

en: firewall, block, filter, programs
ms: dinding api, sekat, penapis, program

en: Languages
ms: Bahasa

en: language, install, foreign
ms: bahasa, pasang, asing

en: Input Method
ms: Kaedah Input

en: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing
ms: bahasa, pemasangan, asing, input, cara, cina, korea, jepun, menaip

en: Login Window
ms: Tetingkap log masuk

en: Driver Manager
ms: Pengurus Pemacu

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
ms: video, pemacu, wifi, kad, perkakasan, proprietari, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
ms: Sumber Perisian

en: ppa, repository, package, source, download
ms: ppa, repositori, pakej, sumber, muat turun

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
ms: pengguna, akaun, kumpulan, kata laluan

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
ms: bluetooth, dongle, pemindahan, mudah alih

en: Back to all settings
ms: Kembali ke tetapan keseluruhan.

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
ms: Nama kumpulan tidak boleh mengandungi huruf besar atau selang

en: Change Password
ms: Ubah Kata Laluan

en: New password
ms: Kata laluan baru

en: Confirm password
ms: Sahkan kata laluan

en: Generate a password
ms: Jana kata laluan

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
ms: Kata laluan anda panjangnya sekurang-kurangnya 8 aksara

en: Show password
ms: Tunjuk kata laluan

en: Change
ms: Ubah

en: Passwords do not match
ms: Kata laluan tidak sepadan

en: Too short
ms: Terlalu pendek

en: Weak
ms: Lemah

en: Fair
ms: Sederhana

en: Good
ms: Baik

en: Strong
ms: Kuat

en: Standard
ms: Piawai

en: The username must consist of only:
        - lower case letters (a-z)
        - numerals (0-9)
        - '.', '-', and '_' characters
ms: Username mesti hanya mengandungi:
        - huruf kecil (a-z)
        - nombor (0-9)
        - aksara'.', '-', dan '_'

en: Account Type
ms: Jenis Akaun

en: Full Name
ms: Nama Penuh

en: Username
ms: Nama Pengguna

en: Invalid username
ms: Username tidak sah

en: Users
ms: Pengguna

en: Groups
ms: Kumpulan

en: Click to change the picture
ms: Klik untuk ubah gambar

en: Browse for more pictures...
ms: Layar untuk dapatkan lagi gambar...

en: Click to change the name
ms: Klik untuk ubah nama

en: Click to change the password
ms: Klik untuk ubah kata laluan

en: Click to change the groups
ms: Klik untuk ubah kumpulan

en: Picture
ms: Gambar

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
ms: Nama

en: Password
ms: Kata Laluan

en: Open
ms: Buka

en: Images
ms: Imej

en: No password set
ms: Tiada kata laluan ditetapkan

en: Set at login
ms: Tetapkan di daftar masuk

en: This user is currently logged in
ms: Pengguna ini telah mendaftar masuk

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
ms: Direktori home pengguna telah disulitkan. Untuk menjaga akses ke direktori sulit, hanya pengguna perlu tukar kata laluan ini.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
ms: Anda pasti hendak padam %s dan semua fail berkaitan pengguna ini secara kekal?

en: This group is set as %s's primary group
ms: Kumpulan ini ditetapkan sebagai kumpulan utama %s

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
ms: Anda pasti ingin memadam %s secara kekal?

en: Group Name
ms: Nama Kumpulan

en: Import from a file
ms: Import dari fail

en: Export to a file
ms: Eksport ke fail

en: Reset to defaults
ms: Tetap semula ke lalai

en: Select or enter file to export to
ms: Pilih atau masukkan fail untuk diekport

en: JSON files
ms: Fail JSON

en: Select a JSON file to import
ms: Pilih fail JSON untuk diimport

en: Show
ms: Papar

en: Configure
ms: Konfigur

en: Are you sure you want to completely remove %s?
ms: Anda pasti hendak buang sepenuhnya %s?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
ms: Ini akan pulihkan applet ke set tetapan asal. Adakah anda mahu lakukan ini?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
ms: Ini akan pulihkan desklet ke set tetapan asal. Adakah anda mahu lakukan ini?

en: Update
ms: Kemaskini

en: Sort by
ms: Isih mengikut

en: Popularity
ms: Populariti

en: Date
ms: Tarikh

en: More info
ms: Maklumat lanjut

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
ms: Klik pada penitis, kemudian klik pada mana-mana warna pada skrin anda untuk memilih warna tersebut

en: Click to set a new accelerator key.
ms: Klik untuk tetapkan kekunci pemecut baru.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
ms: Tekan Escape atau klik sekali lagi untuk batalkan operasi

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
ms: Tekan Backspace untuk kosongkan pengikatan kunci sedia ada.

en: unassigned
ms: tidak diumpuk

en: Pick an accelerator
ms: Ambil satu pemecut

en: 
    
    Details:  %s
ms: 
    
    Perincian: %s

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
ms: pembesar, bual, capaian, zum, kekunci, beza jelas

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
ms: Dilumpuhkan

en: Short
ms: Pendek

en: Long
ms: Panjang

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
ms: Lengah

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Small
ms: Kecil

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Large
ms: Besar

en: Manage Cinnamon applets
ms: Mengurus applet Cinnamon

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
ms: Anda boleh buang kejadian khusus dalam mod sunting panel melalui menu konteks.

en: applet
ms: aplet

en: Installed applets
ms: Applet yang dipasang

en: No picture
ms: Tiada gambar

en: Mosaic
ms: Mozek

en: Centered
ms: Ditengahkan

en: Scaled
ms: Diskalakan

en: Stretched
ms: Diregangkan

en: Spanned
ms: Diretang

en: Change your desktop's background
ms: Tukar latar belakang desktop

en: Backgrounds
ms: Latar Belakang

en: Add Folder
ms: Tambah Folder

en: Add new folder
ms: Tambah folder baru

en: Remove selected folder
ms: Buang folder yang dipilih

en: Play backgrounds as a slideshow
ms: Mainkan latat belakang sebagi tayangan slaid.

en: minutes
ms: minit

en: Play images in random order
ms: Mainkan gambar dalam susunan rawak

en: Picture aspect
ms: Nisbah gambar

en: Manage date and time settings
ms: Mengurus tetapan tarikh dan masa

en: time, date, calendar, format, network, sync
ms: masa, tarikh, kalendar, format, rangkaian, segerak

en: Date & Time
ms: Tarikh & Masa

en: Date and Time
ms: Tarikh dan Masa

en: Use 24h clock
ms: Guna masa 24j

en: Display the date
ms: Paparkan tarikh

en: Display seconds
ms: Paparkan saat

en: Use locale default
ms: Guna  lokal lalai

en: Sunday
ms: Ahad

en: Monday
ms: Isnin

en: First day of week
ms: Hari pertama dalam minggu

en: System
ms: Sistem

en: Select an application for audio CDs
ms: Pilih aplikasi untuk CD audio

en: Select an application for video DVDs
ms: Pilih aplikasi untuk video DVD

en: Select an application to run when a music player is connected
ms: Pilih aplikasi untuk dijalankan bila pemain muzik disambungkan

en: Select an application to run when a camera is connected
ms: Pilih aplikasi untuk dijalankan bila kamera disambungkan

en: Software
ms: Perisian

en: Select an application for software CDs
ms: Pilih aplikasi untuk CD perisian

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info strings, just here to fix capitalization of the English originals. If the shared-mime-info translation works for your language, simply leave these untranslated.
en: audio DVD
ms: DVD audio

en: blank Blu-ray disc
ms: Cakera Blu-Ray kosong

en: blank CD disc
ms: Cakera CD kosong

en: blank DVD disc
ms: Cakera DVD kosong

en: blank HD DVD disc
ms: Cakera DVD HD kosong

en: Blu-ray video disc
ms: Cakera video Blu-Ray

en: e-book reader
ms: Pembaca e-buku

en: HD DVD video disc
ms: Cakera video DVD HD

en: Picture CD
ms: CD Gambar

en: Super Video CD
ms: CD Video Super

en: Video CD
ms: CD Video

en: Windows software
ms: Perisian Windows

en: Ask what to do
ms: Tanya apa perlu buat

en: Open folder
ms: Buka folder

en: Do nothing
ms: Jangan buat apa-apa

en: Other Media
ms: Media Lain

en: Select how other media should be handled
ms: Pilih bagaimana media lain harus dikendalikan

en: _Action:
ms: Tindakan:

en: Preferred Applications
ms: Aplikasi Digemari

en: Preferred applications
ms: Aplikasi pilihan

en: Removable media
ms: Media boleh tanggal

en: Prompt or start programs on media insertion
ms: Papar atau mulakan program semasa media dimasukkan

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
ms: Media _Lain...

en: Manage your Cinnamon desklets
ms: Mengurus desklet Cinnamon anda

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
ms: Anda boleh buang kejadian khusus dari desktop melalui menu konteks desklet

en: desklet, desktop, slideshow
ms: desklet, desktop, paparan slaid

en: Desklets
ms: Desklet

en: General Settings
ms: Tetapan Am

en: General Desklets Settings
ms: Tetapan Desklet Am

en: No decoration
ms: Tiada hiasan

en: Border only
ms: Sempadan sahaja

en: Border and header
ms: Sempadan dan pengepala

en: Decoration of desklets
ms: Hiasan dekslet

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
ms: Perhatian: Sesetengah desklet memerlukan sempadan/pengepala supaya sentiasa ada

en: Such requirements override the settings selected here
ms: Kepeluan sebegitu batalkan tetapan terpilih disini

en: Snap desklets to grid
ms: Lekat desklet ke grid

en: Width of desklet snap grid
ms: Lebar grid lekat desklet

en: Installed desklets
ms: Desklet yang dipasang

en: Manage your desktop icons
ms: Mengurus ikon desktop anda

en: desktop, home, button, trash
ms: desktop, rumah, butang, tong sampah

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
ms: paparan, skrin, monitor, bentangan, resolusi, dwi, lcd

en: Control Cinnamon visual effects.
ms: Kawalan kesan visual Cinnamon

en: Effects
ms: Kesan

en: Effects on dialog boxes
ms: Kesan pada kotak dialog

en: Session startup animation
ms: Animasi permulaan sesi

en: Fade effect on Cinnamon scrollboxes (like the Menu application list)
ms: Kesan pudar pada kotak skrol Cinnamon (seperti senarai Menu aplikasi)

en: Window effects
ms: Kesan tetingkap

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options gro
en: None
ms: Tiada

en: Traditional
ms: Tradisional

en: Closing windows
ms: Tutup tetingkap

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
ms: Resap

en: Minimizing windows
ms: Mengecilkan tetingkap

en: Manage your Cinnamon extensions
ms: Mengurus lanjutan Cinnamon

en: extension, addon
ms: sambungan, tambahan

en: Extensions
ms: Sambungan

en: Installed extensions
ms: Lanjutan yang dipasang

en: Configure system fonts
ms: Konfigur sistem Font

en: font, size, small, large
ms: fon, saiz, kecil, besar

en: Font Selection
ms: Pemilihan Font

en: Default font
ms: Fon lalai

en: Desktop font
ms: Fon desktop

en: Document font
ms: Fon dokumen

en: Monospace font
ms: Fon Monospace

en: Window title font
ms: Fon tajuk tetingkap

en: Font Settings
ms: Tetapan Font

en: Grayscale
ms: Skala kelabu

en: Slight
ms: Sedikit

en: Full
ms: Penuh

en: Text scaling factor
ms: Faktor penskalaan teks

en: Hinting
ms: Pembayang

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
ms: Petunjuk boleh hasilkan teks yang jelas dan mudah dibaca di skrin

en: Antialiasing
ms: Antialias

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
ms: Antialiasing buatkan teks di skrin lebih halus dan senang dibaca

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
ms: Pilihan Cinnamon pelbagai

en: logging, click
ms: mengelog, klik

note: Label                   id                  parent (child)Label                       id                  parent grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
ms: Am

en: Disable compositing for full-screen windows
ms: Nyahaktif penggubahan untuk tetingkap skrin penuh

en: Select this option to let full-screen applications skip the compositing manager and run at maximum speed. Unselect it if you're experiencing screen-tearing in full screen mode.
ms: Pilih opsyen ini untuk membolehkan aplikasi yang menggunakan skrin penuh melewati pengurus penggubahan dan berjalan dalam kelajuan maksimum. Jangan pilih ini jika anda mengalami screen-tearing dalam mod skrin penuh.

en: Miscellaneous Options
ms: Opsyen Pelbagai

en: Enable timer when logging out or shutting down
ms: Aktifkan pemasa semasa mengelog keluar atau matikan komputer

en: Timer delay
ms: Kelewatan pemasa

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
ms: saat

en: Switch to right workspace
ms: Tukar ke ruang kerja kanan

note: Workspaces
en: Switch to left workspace
ms: Tukar ke ruang kerja kiri

en: Minimize window
ms: Minimunkan tetingkap

note: Windows
en: Maximize window
ms: Maksimumkan tetingkap

en: Close window
ms: Tutup tetingkap

en: Move window to right workspace
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja kanan

en: Move window to left workspace
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja kiri

en: Push tile up
ms: Tolak jubin keatas

en: Push tile down
ms: Tolak jubin kebawah

note: Windows - Tiling and Snapping
en: Push tile left
ms: Tolak jubin kekiri

en: Push tile right
ms: Tolak jubin kekanan

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
ms: Papar desktop

en: Volume up
ms: Volum naik

en: Volume down
ms: Volum turun

note: Sound and Media
en: Volume mute
ms: Volum bisu

en: Next track
ms: Trek berikutnya

en: Previous track
ms: Trek terdahulu

en: Run a command
ms: Laksanakan arahan

en: Manage hotcorner settings
ms: Mengurus tetapan hotcorner

en: hotcorner, overview, scale, expo
ms: bucu panas, selayang pandang, skala, ekspo

en: Hot Corners
ms: Bucu Panas

en: Show all workspaces
ms: Papar semua ruang kerja

note: Expo
en: Show all windows
ms: Papar semua tetingkap

en: Operating System
ms: Sistem Pengoperasian

en: Cinnamon Version
ms: Versi Cinnamon

en: Linux Kernel
ms: Kernel Linux

en: Processor
ms: Pemproses

en: Memory
ms: Ingatan

en: Hard Drives
ms: Pemacu Keras

en: Hard Drive
ms: Pemacu Keras

en: Graphics Card
ms: Kad Grafik

en: Display system information
ms: Papar maklumat sistem

en: System Info
ms: Maklumat Sistem

en: Troubleshooting
ms: Penyelesai-masalah

en: Windows
ms: Tetingkap

en: Positioning
ms: Kedudukan

en: Tiling and Snapping
ms: Tiling dan Snapping

en: Inter-workspace
ms: Kawasan kerja-dalaman

en: Inter-monitor
ms: Antara-monitor

en: Workspaces
ms: Ruang Kerja

en: Direct Navigation
ms: Navigasi Secara Terus

en: Screenshots and Recording
ms: Cekupan skrin dan Rakaman

en: Launchers
ms: Pelancar

en: Sound and Media
ms: Bunyi dan Media

en: Quiet Keys
ms: Kekunci Senyap

en: Universal Access
ms: Capaian Universal

en: Custom Shortcuts
ms: Pintasan Suai

en: Cycle through open windows
ms: Kitar menerusi tetingkap terbuka

en: Cycle backwards through open windows
ms: Putar balik melalui tetingkap terbuka

en: Cycle through open windows of the same application
ms: Kitar melalui tetingkap yang dibuka untuk aplikasi yang sama

en: Cycle backwards through open windows of the same application
ms: Kitar kebelakang melalui tetingkap yang dibuka untuk aplikasi sama

en: Run dialog
ms: Jalankan dialog

note: General - Troubleshooting
en: Toggle Looking Glass
ms: Tunjukkan Looking Glass

en: Unmaximize window
ms: Nyahmaksimumkan tetingkap

en: Activate window menu
ms: Aktifkan menu tetingkap

en: Toggle maximization state
ms: Togol keadaan maksimum

en: Toggle fullscreen state
ms: Togol keadaan berskrin penuh

en: Toggle shaded state
ms: Togol keadaan terlorek

en: Toggle always on top
ms: Togol sentiasa di atas

en: Toggle showing window on all workspaces
ms: Togol pemaparan tetingkap pada semua ruang kerja

en: Increase opacity
ms: Tingkatkan kelegapan

en: Decrease opacity
ms: Rendahkan kelegapan

en: Toggle vertical maximization
ms: Togol memaksimumkan menegak

en: Toggle horizontal maximization
ms: Togol memaksimumkan mendatar

note: Windows - Positioning
en: Resize window
ms: Saiz semula tetingkap

en: Move window
ms: Alih tetingkap

en: Center window in screen
ms: Tengahkan tetingkap di skrin

en: Move window to upper-right
ms: Alih tetingkap ke kanan-atas

en: Move window to upper-left
ms: Alih tetingkap ke kiri-atas

en: Move window to lower-right
ms: Alih tetingkap ke kanan-bawah

en: Move window to lower-left
ms: Alih tetingkap ke kiri-bawah

en: Move window to right edge
ms: Alih tetingkap ke pinggir kanan

en: Move window to top edge
ms: Alih tetingkap ke pinggir atas

en: Move window to bottom edge
ms: Alih tetingkap ke pinggir bawah

en: Move window to left edge
ms: Alih tetingkap ke pinggir kiri

note: Windows - Workspace-related
en: Move window to new workspace
ms: Gerakkan tetingkap ke kawasan kerja baru

en: Move window to workspace 1
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 1

en: Move window to workspace 2
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 2

en: Move window to workspace 3
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 3

en: Move window to workspace 4
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 4

en: Move window to workspace 5
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 5

en: Move window to workspace 6
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 6

en: Move window to workspace 7
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 7

en: Move window to workspace 8
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 8

en: Move window to workspace 9
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 9

en: Move window to workspace 10
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 10

en: Move window to workspace 11
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 11

en: Move window to workspace 12
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 12

note: Windows - Monitor-related
en: Move window to left monitor
ms: Gerakkkan tetingkap ke kiri monitor

en: Move window to right monitor
ms: Gerakkkan tetingkap ke kanan monitor

note: Workspaces - Direct Nav
en: Switch to workspace 1
ms: Tukar ke ruang kerja 1

en: Switch to workspace 2
ms: Tukar ke  ruang kerja 2

en: Switch to workspace 3
ms: Tukar ke ruang kerja 3

en: Switch to workspace 4
ms: Tukar ke ruang kerja 4

en: Switch to workspace 5
ms: Tukar ke  ruang kerja 5

en: Switch to workspace 6
ms: Tukar ke ruang kerja 6

en: Switch to workspace 7
ms: Tukar ke  ruang kerja 7

en: Switch to workspace 8
ms: Tukar ke  ruang kerja 8

en: Switch to workspace 9
ms: Tukar ke ruang kerja 9

en: Switch to workspace 10
ms: Tukar ke ruang kerja 10

en: Switch to workspace 11
ms: Tukar ke ruang kerja 11

en: Switch to workspace 12
ms: Tukar ke ruang kerja 12

note: System
en: Log out
ms: Daftar keluar

en: Shut down
ms: Matikan

en: Suspend
ms: Gantung

en: Hibernate
ms: Hibernasi

note: System - Screenshots
en: Take a screenshot of an area
ms: Ambil cekupan skrin kawasan

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
ms: Salin cekupan skrin kawasan ke papan klip

en: Take a screenshot
ms: Ambil cekupan skrin

en: Copy a screenshot to clipboard
ms: Salin cekupan skrin ke papan keratan

en: Take a screenshot of a window
ms: Ambil cekupan skrin tetingkap

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
ms: Salin cekupan skrin bagi tetingkap ke papan klip

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
ms: Togol perakaman desktop (mesti mulakan semula Cinnamon)

en: Rotate display
ms: Putar layar

en: Increase screen brightness
ms: Naikkan kecerahan skrin

en: Decrease screen brightness
ms: Turunkan kecerahan skrin

en: Toggle keyboard backlight
ms: Togol lampu belakang papan kekunci

en: Increase keyboard backlight level
ms: Naikkan tahap lampu belakang papan kekunci

en: Decrease keyboard backlight level
ms: Turunkan tahap lampu belakang papan kekunci

en: Toggle touchpad state
ms: Togol keadaan pad sesentuh

en: Turn touchpad on
ms: Hidupkan pad sesentuh

en: Turn touchpad off
ms: Matikan pad sesentuh

en: Show power statistics
ms: Papar statistik kuasa

note: Launchers
en: Launch terminal
ms: Lancar terminal

en: Launch help browser
ms: Lancar pelayar bantuan

en: Launch calculator
ms: Lancar kalkulator

en: Launch email client
ms: Lancar klien emel

en: Launch web browser
ms: Lancar pelayar sesawang

en: Home folder
ms: Folder Rumah

en: Launch media player
ms: Lancar pemain media

en: Pause playback
ms: Jeda main balik

en: Stop playback
ms: Henti main balik

en: Eject
ms: Lenting

en: Rewind
ms: Ulang Semula

en: Fast-forward
ms: Pantas ke-hadapan

en: Repeat
ms: Ulang

note: Sound and Media Quiet
en: Volume mute (Quiet)
ms: Bisukan kelantangan suara (Senyap)

note: Not sure this is even necessary
en: Volume down (Quiet)
ms: Rendahkan kelantangan suara (Senyap)

en: Volume up (Quiet)
ms: Tinggikan kelantangan suara (Senyap)

note: Universal Access
en: Zoom in
ms: Zum masuk

en: Zoom out
ms: Zum keluar

en: Turn screen reader on or off
ms: Hidup atau matikan pembaca skrin

en: Increase text size
ms: Besarkan saiz teks

en: Decrease text size
ms: Kecilkan saiz teks

en: High contrast on or off
ms: Hidup atau matikan beza jelas tinggi

en: Manage keyboard settings and shortcuts
ms: Mengurus tetapan papan kekunci dan pintasan

en: keyboard, shortcut, hotkey
ms: papan kekunci, pintasan, kekunci panas

en: Key repeat
ms: Ulang kekunci

en: Typing
ms: Menaip

en: Enable key repeat
ms: Benarkan ulangan kekunci

en: Repeat delay:
ms: Lengah ulang:

en: Repeat speed:
ms: Kelajuan ulang:

en: Slow
ms: Perlahan

en: Fast
ms: Pantas

en: Text cursor
ms: Kursor teks

en: Text cursor blinks
ms: Kelipan kursor teks

en: Blink speed:
ms: Kelajuan kelip:

en: Shortcuts
ms: Pintasan

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
ms: Untuk menyunting pengikatan papan kekunci, klik ia dan tekqn kekunci baru, atau tekan backspace untuk mengosongkannya.

en: Add custom shortcut
ms: Tambah pintasan suai

en: Remove custom shortcut
ms: Buang pintasan suai

en: Categories
ms: Kategori

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
ms: Pintasan papan kekunci

en: Keyboard bindings
ms: Pengikatan papan kekunci

en: Layouts
ms: Bentangan

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently in use by <b>%(old)s</b>.
ms: Kombinasi ini, <b>%(combination)s</b> sedang digunakan oleh <b>%(old)s</b>.

en: If you continue, the combination will be reassigned to <b>%(new)s</b>.
ms: Jika anda teruskan, kombinasi akan ditukarkan ke <b>%(new)s</b>.

en: Do you want to continue with this operation?
ms: Anda hendak teruskan dengan operasi ini??

en: Reset to default
ms: Tetap semula ke lalai

en: Select a file
ms: Pilih fail

en: Control mouse and touchpad settings
ms: Tetapan kawalan tetikus dan pad sesentuh

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
ms: tetikus, pad sentuh, synaptic, dwi-klik

en: Mouse and Touchpad
ms: Tetikus dan Pad Sentuh

en: Left handed (mouse buttons inverted)
ms: Kidal (butang tetikus disongsangkan)

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
ms: Papar kedudukan penuding bila kekunci Control ditekan.

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
ms: Emulasikan klik tengah dengan mengklik kedua-dua butang kiri dan kanan

en: Drag-and-drop threshold
ms: Had tarik-dan-letak

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
ms: piksel

en: Pointer size and speed
ms: Saiz dan kelajuan penunjuk

en: Size
ms: Saiz

en: Smaller
ms: Lebih kecil

en: Larger
ms: Lebih Besar

en: Acceleration
ms: Pecutan

en: Double-Click timeout
ms: Had masa Dua-Klik

en: Timeout
ms: Had masa tamat

en: Double-click test
ms: Ujian dwi-klik

en: Tap to click
ms: Ketik untuk klik

en: Disable touchpad while typing
ms: Lumpuhkan pad sentuh semasa menaip

en: Scrolling
ms: Penatalan

en: Touchpad
ms: Pad Sentuh

en: Success!
ms: Berjaya!

en: Notification preferences
ms: Tetapan notifikasi

en: notifications
ms: notifikasi

en: Notification settings
ms: Tetapan notifikasi

en: Enable notifications
ms: Benarkan notifikasi

en: Remove notifications after their timeout is reached
ms: Buang notifikasi selepas capai tamat masa

en: Display a test notification
ms: Papar notifikasi percubaan

en: Media keys OSD
ms: Kunci media OSD

en: Media keys OSD size
ms: Saiz kunci media OSD

en: Auto hide panel
ms: Auto sembunyi panel

en: Always show panel
ms: Sentiasa papar panel

en: Intelligently hide panel
ms: Sorokkan panel bijak

en: Auto-hide panel
ms: Panel sembunyi-sendiri

en: Show delay
ms: Papar lengahan

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units
en: milliseconds
ms: milisaat

en: Hide delay
ms: Sembunyi lengahan

en: Customize
ms: Suaikan

en: Manage Cinnamon panel settings
ms: Mengurus tetapan panel Cinnamon

en: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout
ms: panel, tinggi, bawah, atas, auto sembunyi, saiz, susun atur

en: Previous panel
ms: Panel sebelum

en: Next panel
ms: Panel selepas

en: General Panel Options
ms: Tetapan Panel Umum

en: Add new panel
ms: Tambah panel baru

en: Allow the pointer to pass through the edges of panels
ms: Benarkan petunjuk untuk tembus sisi panel

en: 30 seconds
ms: 30 saat

en: 60 seconds
ms: 60 saat

en: 90 seconds
ms: 90 saat

en: 2 minutes
ms: 2 minit

en: 5 minutes
ms: 5 minit

en: 10 minutes
ms: 10 minit

en: 15 minutes
ms: 15 minit

en: 30 minutes
ms: 30 minit

en: 45 minutes
ms: 45 minit

en: 1 hour
ms: 1 jam

en: Never
ms: Tidak Sesekali

en: Unknown time
ms: Masa tidak diketahui

en: hours
ms: jam

en: Manage power settings
ms: Mengurus tetapan kuasa

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
ms: Kuasa, gantung, hibernasi, komputer riba, desktop, kecerahan, penjimat skrin

en: Power Management
ms: Pengurusan Kuasa

en: Power Options
ms: Tetapan kuasa

en: On A/C power
ms: Dengan kuasa A/C

en: On battery power
ms: Dengan kuasa bateri

en: Turn off the screen when inactive for
ms: Tutup skrin bila tidak aktif selama

en: Suspend when inactive for
ms: Tangguh bila tidak aktif selama

en: When the lid is closed
ms: Bila lid ditutup

en: Extra options
ms: Tetapan ekstra

en: When the power button is pressed
ms: Bila butang kuasa ditekan

en: When the battery is critically low
ms: Bila bateri sangat rendah

en: Power
ms: Kuasa

en: Batteries
ms: Bateri

en: Screen brightness
ms: Kecerahan skrin

en: On battery, dim screen when inactive
ms: Dengan bateri, malapkan skrin bila tidak aktif

en: Brightness level when inactive
ms: Tahap kecerahan bila tidak aktif

en: Dim screen after inactive for
ms: Malapkan skrin selepas tidak aktif selama

en: Devices
ms: Peranti

en: Caution low UPS, %s remaining
ms: Amaran UPS rendah, baki %s

en: Using UPS power - %s remaining
ms: Menggunakan kuasa UPS - baki %s

en: Caution low UPS
ms: Amaran UPS rendah

en: Using UPS power
ms: Menggunakan kuasa UPS

en: Charging - %s until fully charged
ms: Mengecas - %s sehingga sepenuhnya dicas

en: Caution low battery, %s remaining
ms: Amaran kuasa bateri rendah, %s berbaki

en: Using battery power - %s remaining
ms: Menggunakan kuasa bateri - baki %s

en: Charging - fully charged
ms: Mengecas - sepenuhnya dicas

en: Empty
ms: Kosong

en: Battery
ms: Bateri

en: Uninterruptible power supply
ms: Bekalan kuasa tanpa gangguan

en: Wireless mouse
ms: Tetikus wayarles

en: Wireless Keyboard
ms: Papan kunci wayarles

en: Personal digital assistant
ms: Pembantu peribadi digital

en: Cellphone
ms: Telefon bimbit

en: Ask
ms: Tanya

en: Cinnamon privacy settings
ms: Tetapan privasi Cinnamon

en: privacy, recent, gtk, private
ms: Privasi, baru-baru ini, gtk, peribadi

en: Privacy
ms: Privasi

en: Remember recently accessed files
ms: Mengingati fail-fail yang baru diakses

en: Recent files
ms: Fail baru-baru ini

en: Never forget old files
ms: Tidak akan lupakan fail-fail lama

en: Number of days to remember old files
ms: Kiraan hari untuk mengigati fail-fail lama

en: Manage screen lock settings
ms: Mengurus tetapan kunci skrin

en: Screensaver
ms: Penjimat Skrin

en: Lock settings
ms: Kunci tetapan

en: Lock the computer when put to sleep
ms: Kunci komputer semasa diset ke tidur

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
ms: Benarkan tetapan ini untuk dapatkan kata laluan semasa komputer dihidupkan dari hibernasi

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
ms: Benarkan tetapan ini untuk dapatkan kata laluan semasa skrin mati sendiri, atau semasa penjimat skrin aktif selepas tidak aktif dalam satu jangka masa

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
ms: Tetapan ini mentakrifkan amaun masa untuk tunggu sebelum skrin dikunci, selepas tunjukkan penjimat skrin atau selepas matikan skrin

en: Use a custom date and time format
ms: Guna format tarikh dan masa tersuai

en: Time Format
ms: Format Waktu

en: Date Format:
ms: Format tarikh:

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
ms: Tunjuk maklumat pada sintaks format tarikh

en: Time Font
ms: Fon Masa

en: Date Font
ms: Fon Tarikh

en: Away message
ms: Mesej keluar

en: Show this message when the screen is locked
ms: Tunjuk mesej ini bila skrin dikunci

en: This is the default message displayed on your lock screen
ms: Ini adalah mesej asal dipaparkan di skrin kunci

en: Font
ms: Fon

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
ms: Meminta mesej suai semasa kuncikan skrin daripada menu

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
ms: Tetapan ini membenarkan anda menaip mesej setiap kali anda kunci skrin daripada menu

en: Maximizing windows
ms: Memaksimumkan tetingkap

en: Unmaximizing windows
ms: Kecilkan semula tetingkap

en: Tiling and snapping windows
ms: Menjubin dan menyentap tetingkap

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
ms: Bunyi

en: Manage your startup applications
ms: Urus aplikasi permulaan anda

en: Startup Applications
ms: Aplikasi Permulaan

en: Unavailable
ms: Tidak Tersedia

en: Manage themes to change how your desktop looks
ms: Mengurus tema untuk tukar bagaimana rupa desktop anda

en: themes, style
ms: tema, gaya

en: Themes
ms: Tema

en: Mouse Pointer
ms: Penunjuk Tetikus

en: Icons
ms: Ikon

en: Show icons in menus
ms: Tunjuk ikon dalam menu

en: Show icons on buttons
ms: Tunjuk ikon pada butang

en: Manage window tiling preferences
ms: Mengurus pilihan jubin tetingkap

en: window, tile, flip, tiling, snap, snapping
ms: tetingkap, jubin, kalij, penjubinan, lekap, pelekapan

en: Enable Window Tiling and Snapping
ms: Benarkan Penjubinan dan Pelekapan Tetingkap

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
ms: Maksimumkan, selain dari jubin, bila menyeret tetingkap ke pinggir atas

en: Change your user preferences and password
ms: Tukar pilihan pengguna dan kata laluan

en: Account details
ms: Perincian akaun

en: Click to change your picture
ms: Klik untuk ubah gambar anda

en: Take a photo...
ms: Ambil foto...

en: Click to change your name
ms: Klik untuk ubah nama anda

en: Click to change your password
ms: Klik untuk ubah kata laluan anda

en: Current password
ms: Kata laluan semasa

en: Wrong password
ms: Kata laluan salah

en: Manage window preferences
ms: Mengurus pilihan tetingkap

en: windows, titlebar, edge, switcher, window list, attention, focus
ms: tetingkap, palang tajuk, pinggir, penukar, senarai tetingkap, perhatian, fokus

en: Titlebar
ms: Papan Tajuk

en: Toggle Shade
ms: Togol Teduh

en: Toggle Maximize
ms: Togol Maksimum

en: Toggle Maximize Horizontally
ms: Togol Mendatar Maksimum

en: Toggle Maximize Vertically
ms: Togol Menegak Maksimum

en: Toggle on all workspaces
ms: Tunjukkan pada semua ruangkerja

en: Lower
ms: Lebih Rendah

en: Action on title bar double-click
ms: Tindakan bila dwi-klik palang tajuk

en: Action on title bar middle-click
ms: Tindakan bila klik-tengah palang tajuk

en: Action on title bar right-click
ms: Tindakan bila klik-kanan palang tajuk

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
ms: Tiada

en: Shade and unshade
ms: Bayang dan buang bayang

en: Adjust opacity
ms: Laraskan kelegapan

en: Action on title bar with mouse scroll
ms: Tindakan atas papan tajuk dengan skrol tetikus

en: Window Focus
ms: Fokus tetingkap

en: Click
ms: Klik

en: Sloppy
ms: Cuai

en: Window focus mode
ms: Mod fokus tetingkap

en: Automatically raise focused windows
ms: Menaikkan fokus tetingkap secara automatik

en: Bring windows which require attention to the current workspace
ms: Bawa tetingkap yang perlukan perhatian ke ruang kerja semasa

en: Moving and Resizing Windows
ms: Menggerakkan dan Ubah Saiz Tetingkap

en: Special key to move and resize windows
ms: Kunci istimewa untuk ubah kedudukan dan saiz tetingkap

en: While the special key is pressed, windows can be dragged with the left mouse button and resized with the right mouse button.
ms: Semasa kunci istimewa ditekan, tetingkap boleh ditarik dengan butang kiri tetikus dan diubah saiz dengan butang kanan tetikus.

en: Icons only
ms: Ikon sahaja

en: Thumbnails only
ms: Imej kecil sahaja

en: Icons and thumbnails
ms: Ikon dan thumbnail

en: Icons and window preview
ms: Ikon dan pratonton tetingkap

en: Window preview (no icons)
ms: Pratonton tetingkap (tanpa ikon)

en: Coverflow (3D)
ms: Aliran Muka Hadapan (3D)

en: Timeline (3D)
ms: Garis Masa (3D)

en: Alt-Tab switcher style
ms: Stail penukar Alt-Tab

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
ms: Paparkan penukar alt-tab pada monitor utama selain yang masih aktif

en: Delay before displaying the alt-tab switcher
ms: Lambatkan sebelum menyiarkan suis alt-tab

en: Manage workspace preferences
ms: Mengurus pilihan ruang kerja

en: workspace, osd, expo, monitor
ms: ruang kerja, osd, expo, monitor

en: Enable workspace OSD
ms: Benarkan OSD ruang kerja

en: Allow cycling through workspaces
ms: Benarkan pengitaran melalui ruang kerja

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
ms: Hanya guna ruang kerja pada monitor utama (perlu mulakan semula Cinnamon)

en: Display Expo view as a grid
ms: Papar paparan Expo sebagai grid

en: Do you want to restart Cinnamon?
ms: Anda hendak mulakan semula Cinnamon?

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Icon
ms: Ikon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->tooltip
en: Select an icon to show in the panel.
ms: Pilih satu ikon untuk ditunjukkan dalam panel.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
ms: Teks

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->tooltip
en: Enter custom text to show in the panel.
ms: Masukkan teks suai untuk ditunjuk dalam panel.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->description
en: Show bookmarks and places
ms: Papar tanda buku dan tempat

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->tooltip
en: Choose whether or not to show bookmarks and places in the menu.
ms: Pilih ia atau tidak untuk tunjukkan tanda buku dan tempat dalam menu.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
ms: Benarkan penatalan-sendiri dalam senarai aplikasi

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->tooltip
en: Choose whether or not to enable smooth autoscrolling in the application list.
ms: Pilih sama ada ia atau tidak untuk benarkan penatalan-sendiri dalam senarai aplikasi.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->description
en: Enable filesystem path entry in search box
ms: Benarkan masukan laluan sistem fail di dalam kotak gelintar

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->tooltip
en: Allows path entry in the menu search box.
ms: Benarkan masukan laluan dalam kotak gelintar menu.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
ms: Buka menu bila saya gerak tetikus saya diatasnya

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
ms: Benarkan pembukaan menu bila tetikus memasuk aplet

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
ms: Buka penyunting menu

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
ms: Tekan butang ini untuk suaikan masukan menu anda.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
ms: Tunjuk informasi lagu di panel

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
ms: aksara

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->description
en: Limit song information to
ms: Hadkan maklumat lagu ke

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
ms: Tunjuk gambar album sebagai ikon

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
ms: Sembunyi sistem tray untuk pemain yang serasi

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
ms: Tunjuk amaran dalam senarai tetingkap bila tetingkap dari ruang kerja lain memerlukan perhatian

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- scrolling->description
en: Enable mouse-wheel scrolling in the window list
ms: Benarkan skrol roda-tetikus dalam senarai tetingkap

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
ms: Amaun jarak dalam piksel

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
ms: Laras ini untuk tingkat atau kurangkan lebar penjarak ini

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
ms: Aktifkan skala bila terapung diatas

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
ms: Pilih satu fail ikon, atau anda boleh taipkan nama ikon didalam kotak masukan

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
ms: Klik butang untuk pilih warna latar belakang baru bagi aplet ini

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
ms: Tingkat atau kurangkan nilai pemusing ini untuk jadikan aplet lebih lebar atau sempit di dalam panel

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
ms: Pilihan Pertama

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
ms: Pilihan Kedua

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
ms: Pilihan Ketiga

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
ms: Pilihan Keempat

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
ms: Pemilihan gabungan boleh pilih diantara nilai int, boolean, float, dan rentetan

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
ms: Jika anda laras skala ini, ia dikemaskini dalam aplet. Jika anda laras skala dalam aplet, ia dikemaskini disini

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
ms: Menanda kotak ini membolehkan anda tetapkan label suai didalam medan bawah - ia demonstrasikan dependensi tetapan

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
ms: Jangan Tekan Butang Ini!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
ms: Menekan butang ini akan aktifkan kaedah panggil balik dalam aplet - teruskan menekannya.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
ms: Ini adalah widget ujian untuk pemicuan isyarat kekunci individu

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
ms: Aktifkan ekspo bila terapung diatas

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
ms: Papar nama pengguna di panel

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->description
en: Ignore transient notifications
ms: Abaikan notifikasi sementara

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
ms: Papar bilangan minggu dalam kalendar

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
ms: Tanda ini untuk tunjukkan bilangan minggu dalam kalendar.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
ms: Guna format tarikh suai

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
ms: Tanda ini untuk takrifkan format bagi tarikh dalam aplet kalendar.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
ms: Tetapkan format suai anda disini.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
ms: Klik butang ini untuk ketahui lebih lanjut mengenai sintaks untuk format tarikh.

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
ms: Tunjuk peratusan

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
ms: Hitam dan Putih

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
ms: Tandakan ini untuk takrif satu format suai untuk masa di jam desklet
