linuxmint - en to sl translation catalogue (1776 entries)

en: Unknown
sl: Neznano

en: Failed to launch '%s'
sl: Neuspešem zagon '%s'

en: Authentication dialog was dismissed by the user
sl: Uporabnik je preklical pogovorno okno overitve

en: Home
sl: Domov

en: File System
sl: Datotečni sistem

en: Search
sl: Iskanje

en: Print version
sl: natisni različico

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-appear->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
sl: Videz

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
sl: Barve

en: In mixed mode most applications are light. Some desktop elements are dark to create contrast.
sl: V mešanem načinu je večina programov svetlih. Nekateri elementi namizja so temni, da ustvarijo kontrast.

en: Mixed
sl: Mešano

en: Dark
sl: Temno

en: Light
sl: Svetlo

en: Advanced settings...
sl: Napredne nastavitve ...

en: Style
sl: Slog

en: Launcher Properties
sl: Lastnosti zaganjalnika

en: Name:
sl: Ime:

en: Command:
sl: Ukaz:

en: Comment:
sl: Komentar:

en: Browse
sl: Razišči

en: Launch in Terminal?
sl: Zaženem v terminalu?

en: Use dedicated GPU if available
sl: Uporabi namensko GPE, če je na voljo

en: Directory Properties
sl: Lastnosti mape

en: Main Menu
sl: Glavni meni

en: Restore System Configuration
sl: Povrni sistemske nastavitve

en: Restore the default menu layout
sl: Povrni privzeto postavitev menija

en: Close
sl: Zapri

en: _New Menu
sl: _Nov meni

en: Ne_w Item
sl: Nov _element

en: Cut
sl: Izreži

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Paste
sl: Prilepi

en: Delete
sl: Izbriši

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Edit Desktop File
sl: Uredi datoteko

en: Add
sl: Dodaj

en: Edit
sl: Uredi

en: Add/Edit Launcher
sl: Dodaj/uredi zaganjalnik

en: Type:
sl: Vrsta:

en: Title:
sl: Naslov:

en: Icon Name
sl: Ime ikone

en: Application
sl: Program

en: Custom Application
sl: Izberite aplikacijo

en: Execution of '%s' failed:
sl: Izvedba '%s' je spodletela:

en: Are you sure you want to remove '%s'?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti '%s'?

en: Remove '%s'
sl: Odstrani '%s'

en: About...
sl: O programu ...

en: Configure...
sl: Nastavi ...

en: This applet does not support panels of that type. This can cause visual glitches in the panel.
sl: Ta vstavek ne podpira tovrstnih pultov. To lahko povzroči vizualne napake v pultu.

en: Would you like to continue using it anyway, remove it from the panel, or try to move it to a different panel?
sl: Ali bi ga vseeno radi obdržali, ga odstranili ali premaknili na drug pult?

en: Leave it
sl: Obdrži

en: Remove it
sl: Odstrani

en: Move to another panel
sl: Premakni na drug pult

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
sl: Ustreznega pulta ni bilo mogoče najti. Vstavek je bil odstranjen.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
sl: Določeni vstavki niso bili kopirani, ker ne dovolijo zagona v več instancah ali so bili zagnani v največjem številu instanc

en: Show Text
sl: Prikaži besedilo

en: Hide Text
sl: Skrij besedilo

en: Remove this desklet
sl: Odstrani ta namizni vstavek

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti delovni prostor "%s"?

en: Initializing
sl: Zaganjanje

en: Loaded
sl: Naloženo

en: Error
sl: Napaka

en: Out of date
sl: Zastarelo

en: Not compatible with Wayland
sl: Ni združljivo z Waylandom

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
sl: Neveljavne možnosti za pregledovanje: napačno število vogalov

en: Execution time (ms):
sl: Čas izvajanja (ms):

en: Loaded successfully
sl: Uspešno naloženo

en: Check your video drivers
sl: Preverite vaše video gonilnike

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
sl: Vaš sistem trenutno obratuje brez hardverskega pospeševanja.

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
sl: Obstaja možnost slabšega delovanja in povečane uporabe CPE.

en: Launch Driver Manager
sl: Zaženi upravljalnika gonilnikov

en: Problems during Cinnamon startup
sl: Težave med zagonom Cinnamona

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
sl: Cinnamon se je uspešno zagnal, a se eden od vstavkov, namiznih vstavkov ali katera od razširitev ni uspešno naložila.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
sl: Za odkrivanje težave, preverite sistemski dnevnik in dnevnik Cinnamon LookingGlass.

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
sl: Problematične dodatke lahko onemogočite v Cinnamon nastavitvah in preprečite ponovno pojavljanje tega sporočila.

en: Please contact the developer.
sl: Prosimo, da obvestite razvijalca.

en: Workspace
sl: Delovni prostor

en: Restarting Cinnamon...
sl: Ponovni zagon Cinnamona...

en: System Information
sl: Podatki o sistemu

en: Confirm
sl: Potrdi

en: No
sl: Ne

en: Yes
sl: Da

en: OK
sl: V redu

en: Mirrored Displays
sl: Zrcaljena zaslona

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
sl: Izberite položaj novega pulta. Pritisnite ubežnico (Esc) za preklic.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
sl: Izberite novi položaj pulta. Pritisnite ubežnico (Esc) za preklic.

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
sl: Nimate dodanih pultov.
    Ali želite odpreti nastavitve pultov?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
sl: Nastavitve pulta

en: Applets
sl: Apleti

en: Panel edit mode
sl: Način urejanja pulta

en: Move
sl: Premakni

en: Remove
sl: Odstrani

en: Are you sure you want to remove this panel?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti ta pult?

en: Add a new panel
sl: Dodaj nov pult

en: Troubleshoot
sl: Odpravljanje težav

en: Restart Cinnamon
sl: Ponovno zaženi Cinnamon

en: Looking Glass
sl: Povečevalno steklo

en: Restore all settings to default
sl: Ponastavi vse nastavitve na privzete

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
sl: Ste prepričani da želite ponastaviti vse nastavitve na privzete vrednosti?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
sl: Sistemske nastavitve

en: Retry
sl: Ponovi

en: %s (%s) has just been stopped.
sl: %s (%s) je bil pravkar zaustavljen.

en: Device %s can be turned off, if necessary.
sl: Napravo %s lahko po potrebi izključite.

en: Device %s is busy, please wait.
sl: Naprava %s je v uporabi, prosimo počakajte.

en: Do not disconnect or data loss may occur.
sl: Ne odklapljajte. Lahko se zgodi izguba podatkov.

en: Unable to stop the drive %s (%s)
sl: Ne morem ustaviti pogona %s (%s)

en: %s (%s) can be safely unplugged.
sl: %s (%s) lahko brez težav iztaknete.

en: Device %s can be removed.
sl: Napravo %s lahko odstranite.

en: %s (%s) has just been ejected.
sl: %s (%s) je bil zaustavljen.

en: Do not remove or data loss may occur.
sl: Ne odklapljajte. Lahko se zgodi izguba podatkov.

en: Unable to eject the drive %s (%s)
sl: Ni mogoča odstranitev pogona %s (%s)

en: Successfully unmounted %s (%s)
sl: Uspešno odstranjeno: %s (%s)

en: Failed to unmount %s (%s)
sl: Neuspešna odstranitev %s (%s)

en: Authentication Required
sl: Zahtevana je overitev

en: Administrator
sl: Skrbnik

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Authenticate
sl: Overi

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn't work. Please try again.
sl: To žal ni delovalo. Poskusite znova.

en: Password:
sl: Geslo:

en: Enter a command
sl: Vnesite ukaz

en: Press ESC to close
sl: Pritisnite ubežnico (Esc) za zaprtje

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Mi_nimize
sl: _Skrči

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Unma_ximize
sl: Po_manjšaj

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Ma_ximize
sl: Ra_zpni

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Move
sl: Pre_makni

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Resize
sl: Sp_remeni velikost

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move Titlebar Onscreen
sl: Premakni naslovno vrstico na zaslon

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Always on _Top
sl: Vedno na _vrhu

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Always on Visible Workspace
sl: Vedno n_a vidni delovni površini

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Only on This Workspace
sl: Sam_o na tej delovni površini

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move to Another _Workspace
sl: Premakni na dru_go delovno površino

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
sl: _Zapri

en: No open windows
sl: Ni odprtih oken

en: Restore
sl: Obnovi

en: Minimize
sl: Pomanjšaj

en: Maximize
sl: Povečaj

en: Move to left workspace
sl: Premik na levi delovni prostor

en: Move to right workspace
sl: Premik na desni delovni prostor

en: Visible on all workspaces
sl: Vidno na vseh delovnih prostorih

en: Move to a new workspace
sl: Premik na nov delovni prostor

en: Move to monitor %d
sl: Premik na levi zaslon %d

en: Only on this workspace
sl: Samo na tem delovnem prostoru

en: Unmaximize
sl: Pomanjšaj

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
sl: Dostopnost

en: Zoom
sl: Povečava

en: Screen Reader
sl: Zaslonski bralnik

en: Screen Keyboard
sl: Zaslonska tipkovnica

en: Sticky Keys
sl: Lepljive tipke

en: Slow Keys
sl: Počasne tipke

en: Bounce Keys
sl: Odskočne tipke

en: Mouse Keys
sl: Tipke miške

note: Secondary click
en: Simulated secondary click
sl: Simuliran sekundarni klik

note: Hover Click
en: Hover click
sl: Lebdeči klik

en: Universal Access Settings
sl: Nastavitve za univerzalni dostop

en: High Contrast
sl: Velik kontrast

en: Large Text
sl: Povečano besedilo

en: %B %-e, %Y
sl: %-e %B %Y

note: Translators: This is the date which appears in the calendar applet, as a tooltip and as a title header inside the applet. The format uses the strftime syntax. %A, %B %-e, %Y is the American Date format (Saturday, January 4, 2020): %A is the name of the day, %B is the name of the month %-e is the non
en: %A, %B %-e, %Y
sl: %A, %-e. %B %Y

en: Date and Time Settings
sl: Nastavitve datuma in ure

en: Starting in a few minutes
sl: Začetek čez nekaj minut

en: Starting in %d minutes
sl: Začetek čez %d minut

en: This evening
sl: Ta večer

en: Starting later today
sl: Začetek kasneje danes

en: In %d hour | In %d hours
sl[0]: Čez %d ur
sl[1]: Čez %d uro
sl[2]: Čez %d uri
sl[3]: Čez %d ure

en: No Events
sl: Ni dogodkov

en: In progress
sl: V teku

en: All day
sl: Ves dan

en: Today
sl: Danes

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->opt
en: Show the desktop
sl: Pokaži namizje

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the desklets
sl: Pokaži namizne vstavke

note: ["WORKSPACE_UP", _("Switch to the workspace above"), "none", ""], ["WORKSPACE_DOWN", _("Switch to the workspace below"), "none", ""], cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org-
en: Show the workspace selector (Expo)
sl: Pokaži izbirnik delovne površine (Expo)

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the window selector (Scale)
sl: Pokaži izbirnik oken (Scale)

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
sl: Priljubljeni

en: Move to the other monitor
sl: Premakni na drugi zaslon

en: Move to monitor
sl: Premakni na zaslon

en: Move to another workspace
sl: Premakni na drugo delovno površino

en: Applet preferences
sl: Nastavitve vstavka

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Grouped window list
sl: Seznam oken

en: Places
sl: Mesta

en: Recent
sl: Nedavno

en: Run with dedicated GPU
sl: Izvajaj z namensko GPE

en: Unpin from Panel
sl: Odpni iz pulta

en: Pin to Panel
sl: Pripni na pult

en: Remove from Autostart
sl: Odstani iz samodejnega zagona

en: Add to Autostart
sl: Dodaj v samodejni zagon

en: Create Shortcut
sl: Ustvari Bližnjico

en: Restore to full opacity
sl: Povrni na polno prekrivnost

en: Close others
sl: Zapri ostalo

en: Close all
sl: Zapri vse

en: Power management
sl: Upravljanje z energijo

en: Power management: inhibited
sl: Upravljanje z energijo: prevzeto

en: Power management: active
sl: Upravljanje z energijo: aktivno

en: Power management is already inhibited by another program
sl: Upravljanje z energijo je že prevzel drug program

en: Power management: inhibited by another program
sl: Upravljanje z energijo: prevzeto s strani drugega programa

en: Apps inhibiting power management:
sl: Aplikacije, ki so prevzele upravljanje z energijo:

en: Inhibit applet
sl: Prevzeti vstavek

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
sl: Obvestila

en: Show Keyboard Layout
sl: Prikaži razpored tipkovnice

en: Show Character Table
sl: Prikaži tabelo znakov

en: Keyboard Settings
sl: Nastavitve tipkovnice

en: Add to panel
sl: Dodaj na pult

en: Add to desktop
sl: Dodaj na namizje

en: Remove from favorites
sl: Odstrani iz priljubljenih

en: Add to favorites
sl: Dodaj k priljubljenim

en: Uninstall
sl: Odstrani

en: This file is no longer available
sl: Ta datoteka ni več na voljo

en: Open with
sl: Odpri z

en: Other application...
sl: Drug program ...

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
sl: Meni

en: Edit menu
sl: Uredi meni

en: Recent Files
sl: Nedavne datoteke

en: Clear list
sl: Počisti seznam

en: Clear all recent documents
sl: Pobriši vse nedavne dokumente

en: No recent documents
sl: Ni nedavnih dokumentov

en: All Applications
sl: Vsi programi

en: Lock screen
sl: Zakleni zaslon

en: Lock the screen
sl: Zakleni zaslon

en: Logout
sl: Odjava

en: Leave the session
sl: Zapusti sejo

en: Quit
sl: Zapri

en: Shut down the computer
sl: Zaustavi računalnik

en: <unknown>
sl: <neznano>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
sl: onemogočeno

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
sl: neupravljano

en: disconnecting...
sl: prekinjanje povezave ...

en: connecting...
sl: povezovanje ...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
sl: potrebna je overitev

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
sl: manjka firmware

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
sl: kabel je odklopljen

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
sl: ni razpoložljivo

en: connection failed
sl: povezava ni uspela

en: More
sl: Več

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
sl: Povezan (zasebno)

en: Ethernet
sl: Žična povezava

en: Wifi
sl: Brezžična povezava

en: Auto Ethernet
sl: Samodejna žična povezava

en: Auto broadband
sl: Samodejni širokopasovni dostop

en: Auto dial-up
sl: Samodejna klicna povezava

note: Translators: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
sl: Samodejno %s

en: Auto bluetooth
sl: Samodejna bluetooth povezava

en: Auto wireless
sl: Samodejna brezžična povezava

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
sl: Upravljalnik omrežja

en: Enable networking
sl: Omogoči omrežje

en: Wired
sl: Žično

en: Wireless
sl: Brezžično

en: Mobile broadband
sl: Mobilno širokopasovno

en: VPN Connections
sl: Povezave VPN

en: WIREGUARD Connections
sl: Povezave WIREGUARD

en: Network Settings
sl: Omrežne nastavitve

en: Network Connections
sl: Omrežne povezave

en: Connection failed
sl: Povezava ni uspela

en: Activation of network connection failed
sl: Aktivacija omrežne povezave ni uspela

en: Networking is disabled
sl: Povezovanje je onemogočeno

en: No connection
sl: Ni povezave

en: Connecting to the cellular network...
sl: Povezovanje z mobilnim omrežjem ...

en: Connecting to the wireless network...
sl: Povezovanje z brezžičnim omrežjem ...

en: Connecting to the wired network...
sl: Povezovanje z žičnim omrežjem ...

en: Connecting to the VPN...
sl: Povezovanje z VPN ...

en: Connecting to WIREGUARD...
sl: Povezovanje v WIREGUARD ...

en: Connecting to the network...
sl: Povezovanje z omrežjem ...

en: Connected to the wireless network
sl: Povezani z brezžičnim omrežjem

en: Wireless connection
sl: Brezžična povezava

en: (Limited connectivity)
sl: (Okrnjena povezljivost)

en: Connected to the wired network
sl: Povezani z žičnim omrežjem

en: Connected to the cellular network
sl: Povezani z mobilnim omrežjem

en: Connected to the VPN
sl: Povezani z VPN

en: Connected to WIREGUARD
sl: Povezani v WIREGUARD

en: Connected to the network
sl: Povezani z omrežjem

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
sl: Počisti obvestila

en: Notification Settings
sl: Nastavitve obvestil

en: No notifications
sl: Brez obvestil

en: %d notification | %d notifications
sl[0]: %d obvestil
sl[1]: %d obvestilo
sl[2]: %d obvestili
sl[3]: %d obvestila

en: just now
sl: pravkar

en: %d second ago | %d seconds ago
sl[0]: pred %d sekundami
sl[1]: pred %d sekundo
sl[2]: pred %d sekundama
sl[3]: pred %d sekundami

en: %d minute ago | %d minutes ago
sl[0]: pred %d minutami
sl[1]: pred %d minuto
sl[2]: pred %d minutama
sl[3]: pred %d minutami

en: Enable on-screen keyboard
sl: Omogoči zaslonsko tipkovnico

en: Click to toggle the on-screen keyboard
sl: Kliknite za preklop zaslonske tipkovnice

en: Click to enable the on-screen keyboard
sl: Kliknite da omogočite zaslonsko tipkovnico

en: Launch
sl: Zaženi

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
sl: Zaganjalniki pultov

en: Battery full
sl: Baterija polna

en: Battery almost full
sl: Baterija skoraj polna

en: Battery good
sl: Baterija vredu

en: Low battery
sl: Prazna baterija

en: Critically low battery
sl: Kritično prazna baterija

en: AC adapter
sl: Napajalnik

en: Laptop battery
sl: Baterija prenosnika

en: UPS
sl: Brezprekinitveno napajanje

en: Monitor
sl: Zaslon

en: Mouse
sl: Miška

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
sl: Tipkovnica

en: PDA
sl: Dlančnik

en: Cell phone
sl: Mobilni telefon

en: Media player
sl: Predstavni predvajalnik

en: Tablet
sl: Tablični računalnik

en: Computer
sl: Računalnik

en: Brightness
sl: Svetlost

en: Keyboard backlight
sl: Osvetlitev tipkovnice

en: Power Settings
sl: Nastavitve porabe

en: Charging
sl: Polnjenje

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
sl[0]: Polnjenje - %d ur do napolnjenosti
sl[1]: Polnjenje - %d ura do napolnjenosti
sl[2]: Polnjenje - %d uri do napolnjenosti
sl[3]: Polnjenje - %d ure do napolnjenosti

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
sl: Polnjenje - %d %s %d %s do polnega

en: hour | hours
sl[0]: ur
sl[1]: ura
sl[2]: uri
sl[3]: ure

en: minute | minutes
sl[0]: minut
sl[1]: minuta
sl[2]: minuti
sl[3]: minute

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
sl[0]: Polnjenje - %d minut do napolnjenosti
sl[1]: Polnjenje - %d minuta do napolnjenosti
sl[2]: Polnjenje - %d minuti do napolnjenosti
sl[3]: Polnjenje - %d minute do napolnjenosti

en: Fully charged
sl: Polna napolnjenost

en: Using battery power
sl: Napajanje iz baterije

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
sl[0]: Baterija v uporabi - preostaja %d ur
sl[1]: Baterija v uporabi - preostaja %d ura
sl[2]: Baterija v uporabi - preostajata %d uri
sl[3]: Baterija v uporabi - preostajajo %d ure

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
sl: Baterija v uporabi - preostaja %d %s %d %s

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
sl[0]: Baterija v uporabi - preostaja %d minut
sl[1]: Baterija v uporabi - preostaja %d minuta
sl[2]: Baterija v uporabi - preostajata %d minuti
sl[3]: Baterija v uporabi - preostajajo %d minute

en: Fully discharged
sl: Povsem izpraznjeno

en: Not charging
sl: Naprava se ne polni

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
sl: Tiskalniki

en: Cancel all jobs
sl: Prekliči vsa dela

en: '%s' on %s
sl: '%s' na %s

en: Send to front
sl: Pošlji v ospredje

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
sl: Nedavni dokumenti

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
sl: Odstranljivi pogoni

en: Open file manager
sl: Odpri upravljalnik datotek

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
sl: Merilo

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
sl: Nastavitve

en: Hi there!
sl: Pozdravljeni!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
sl: PRITISNILI STE GUMB!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
sl: UPORABILI STE HITRO TIPKO!!!

en: Click to show the desktop or middle-click to show the desklets
sl: Click to show the desktop or middle-click to show the namiznih vstavkov

en: Show Desklets
sl: Pokaži namizne vstavke

en: Click to pause the slideshow
sl: Kliknite za premor predstavitve

en: Click to resume the slideshow
sl: Kliknite za nadaljevanje predstavitve

en: The slideshow is disabled
sl: Predstavitev je onemogočena

en: Slideshow
sl: Predstavitev

en: Next Background
sl: Naslednje ozadje

en: Background Settings
sl: Nastavitve ozadja

en: Current background:
sl: Trenutno ozadje:

en: Playing
sl: Predvajanje

en: Paused
sl: Premor

en: Stopped
sl: Ustavljeno

en: Unknown Artist
sl: Neznan izvajalec

en: Unknown Album
sl: Neznan album

en: Unknown Title
sl: Neznan naziv

en: Previous
sl: Predhodna skladba

en: Play
sl: Predvajaj

en: Stop
sl: Ustavi

en: Next
sl: Naslednja skladba

en: Consecutive Playing
sl: Zaporedno predvajanje

en: No Shuffle
sl: Ne mešaj

en: Open Player
sl: Odpri predvajalnik

en: Quit Player
sl: Končaj predvajalnik

en: Pause
sl: Premor

en: Repeat Single
sl: Ponavljaj eno

en: Repeat All
sl: Ponavljaj vse

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
sl: Premešaj

en: Mute output
sl: Utišaj izhod

en: Mute input
sl: Utišaj vhod

en: Applications
sl: Programi

en: Output device
sl: Izhodna naprava

en: Microphone
sl: Mikrofon

en: Input device
sl: Vhodna naprava

en: Volume
sl: Glasnost

en: Launch player
sl: Zaženi predvajalnik

en: Choose player controls
sl: Izberi kontrole predvajalnika

en: Sound Settings
sl: Nastavitve zvoka

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
sl: Ali ste prepričani, da želite iz koša izbrisati vse predmete?

en: This operation cannot be undone.
sl: Tega opravila ni mogoče razveljaviti.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
sl: Smeti

en: Empty Trash
sl: Izprazni smeti

en: Open Trash
sl: Odpri smeti

en: Lock Screen
sl: Zakleni zaslon

en: Switch User
sl: Preklopi uporabnika

en: Log Out...
sl: Odjava ...

en: Power Off...
sl: Izklop ...

en: Remove 'Window list'
sl: Odstrani 'Seznam oken'

en: All windows
sl: Vsa okna

en: Manage workspaces (Expo)
sl: Upravljanje z delovnimi površinami (Razstava)

en: Add a new workspace
sl: Dodaj delovno površino

en: Remove the current workspace
sl: Odstrani delovno površino

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
sl: Običajno

en: Left
sl: Levo

en: Right
sl: Desno

en: Upside-down
sl: Zgoraj navzdol

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinf
en: Display
sl: Zaslon

en: Configure display settings...
sl: Prilagodi nastavitve zaslona ...

en: Clock
sl: Ura

en: Edit launcher
sl: Uredi zaganjalnik

en: Photo Frame
sl: Okvir fotografije

en: Control Center
sl: Nadzorno središče

en: Users and Groups
sl: Uporabniki in skupine

en: Add or remove users and groups
sl: Dodajte ali odstranite uporabnike in skupine

note: Virtual keyboard
en: Virtual keyboard
sl: Virtualna tipkovnica

en: Turn on-screen keyboard on or off
sl: Omogoči ali onemogoči zaslonsko tipkovnico

en: Valid name
sl: Veljavno ime

en: The name cannot be empty.
sl: Ime ne more biti prazno.

en: Valid executable
sl: Veljaven program

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
sl: Izvršljiva datoteka ni veljavna - ne sme biti prazna, presledki v poti do datoteke morajo biti zaključene s poševnico (\).

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
sl: Na tej lokaciji ni mogoče ustvariti zaganjalnika. Ga namesto tega dodam na namizje?

en: Choose a command
sl: Izberi ukaz

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
sl: Bi želeli ta zaganjalnik dodati tudi v meni? Sprva bo postavljen v kategorijo Ostalo.

en: Screen Locker
sl: Zaklepnik zaslona

en: Please type an away message for the lock screen
sl: Napišite sporočilo odsotnosti za zaklenjen zaslon

en: Preferences
sl: Možnosti

en: Hardware
sl: Strojna oprema

en: Administration
sl: Skrbništvo

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
sl: Omrežje

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
sl: omrežje, brezžično, wifi, eternet, širokopasnovno, internet

en: color, profile, display, printer, output
sl: barve, profil, prikaza, tiskalnik, izhod

en: Graphics Tablet
sl: Grafična tablica

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
sl: wacom, digitaliziraj, tablica, grafika, umeri, pisalo, stylus

en: printers, laser, inkjet
sl: tiskalniki, laser, inkjet

en: Firewall
sl: Požarni zid

en: firewall, block, filter, programs
sl: požarni zid, blok, filter, programi

en: Languages
sl: Jeziki

en: language, install, foreign
sl: jezik, namestitev, tuji

en: Input Method
sl: Način vnosa

en: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing
sl: jezik, namestitev, tuje, vhod, metoda, kitajsko, korejsko, japonsko, tipkanje

en: Login Window
sl: Prijavno okno

en: login, gdm, manager, user, startup, switch
sl: prijava, gdm, upravitelj, uporabnik, zagon, preklop

en: Driver Manager
sl: Upravljalnik gonilnikov

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
sl: video, gonilnik, wifi, kartica, strojna oprema, lastniški, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Nvidia Settings
sl: Nvidia Nastavitve

en: video, driver, proprietary, nvidia, settings
sl: video, gonilnik, lastniški, nvidia, lastnosti

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
sl: Programski viri

en: ppa, repository, package, source, download
sl: ppa, skladišče, paket, vir, prejem

en: Package Management
sl: Upravljanje Paketov

en: update, install, repository, package, source, download
sl: posodobi, namesti, odlagališče, paket, izvir, naloži

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
sl: uporabnik, uporabniki, račun, računi, skupina, skupine, geslo

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
sl: bluetooth, dongl, prenos, mobilno

en: Manage Services and Units
sl: Upravljaj storitve in naprave

en: Disks
sl: Pogoni

en: disks, manage, hardware, management, hard, hdd, pendrive, format, erase, test, create, iso, ISO, disk, image
sl: pogoni, upravljaj, hardver, management, trdi, hdd, ključek, format, izbriši, test, ustvari, iso, ISO, disk, slika

en: Online Accounts
sl: Spletni računi

en: ppa, repository, package, source, download, video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
sl: ppa, skladišče, paket, izvorna, koda, prenos, prenesi, video, gonilnik, wifi, kartica, strojna, oprema, lastniški, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Back to all settings
sl: Nazaj na nastavitve

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
sl: Ime skupine ne sme vsebovati velikih črk ali presledkov

en: Change Password
sl: Spremeni geslo

en: New password
sl: Novo geslo

en: Confirm password
sl: Potrditev gesla

en: Generate a password
sl: Ustvari geslo

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
sl: Vaše novo geslo mora biti dolgo vsaj 8 znakov

en: Show password
sl: Pokaži geslo

en: An error occurred. Your password was not changed.
sl: Prišlo je do napake. Geslo ni bilo spremenjeno.

en: Change
sl: Spremeni

en: Passwords do not match
sl: Gesli se ne ujemata

en: Too short
sl: Prekratko

en: Weak
sl: Šibka

en: Fair
sl: Zadovoljiva

en: Good
sl: Dobro

en: Strong
sl: Močno

en: Standard
sl: Običajno

en: The username must consist of only:
        - lower case letters (a-z)
        - numerals (0-9)
        - '.', '-', and '_' characters
sl: Uporabniško ime mora vsebovati samo:
     - male črke (a-z)
     - števila (0-9)
     - znake za '.' (piko), '-' (minus), in '_' (podčrtaj)

en: Account Type
sl: Vrsta računa

en: Full Name
sl: Polno ime

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: Invalid username
sl: Neveljavno uporabniško ime

en: A user with the name '%s' already exists.
sl: Uporabnik z uporabniškim imenom '%s' že obstaja.

en: Users
sl: Uporabniki

en: Groups
sl: Skupine

en: Click to change the picture
sl: Kliknite za spremembo slike

en: Browse for more pictures...
sl: Brskanje med več slikami ...

en: Click to change the name
sl: Kliknite za spremembo imena

en: Click to change the password
sl: Kliknite za spremembo gesla

en: Click to change the groups
sl: Kliknite za spremembo skupin

en: Picture
sl: Slika

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
sl: Ime

en: Password
sl: Geslo

en: Open
sl: Odpri

en: Images
sl: Slike

en: No password set
sl: Geslo ni nastavljeno

en: Set at login
sl: Nastavi ob prijavi

en: This user is currently logged in
sl: Ta uporabnik je trenutno prijavljen

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
sl: Uporabnikova domača mapa je šifrirana. Da se ohrani dostop do šifrirane mape, naj geslo spreminja samo uporabnik.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
sl: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati %s in vse datoteke, ki so povezane s tem uporabnikom?

en: This group is set as %s's primary group
sl: Ta skupina je nastavljena kot glavna skupina uporabnika %s

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
sl: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati %s?

en: Group Name
sl: Ime skupine

en: Previous instance
sl: Prejšnja instanca

en: Next instance
sl: Naslednja instanca

en: More options
sl: Več možnosti

en: Import from a file
sl: Uvozi iz datoteke

en: Export to a file
sl: Izvozi v datoteko

en: Reset to defaults
sl: Ponastavi na privzete vrednosti

en: Reload %s
sl: Ponovno naloži %s

en: Settings for %s
sl: Nastavitve za %s

en: Select or enter file to export to
sl: Izberite ali vnesite datoteko za izvoz v

en: JSON files
sl: Datoteke JSON

en: Select a JSON file to import
sl: Izberite datoteko JSON za uvor

en: Cancel Job
sl: Prekliči delo

en: Do you really want to cancel this job?
sl: Ali želite preklicati to delo?

en: Keep Printing
sl: Nadaljuj tiskanje

en: Do you really want to cancel all jobs?
sl: Ali resnično želite preklicati vsa dela?

en: Cancel All Jobs
sl: Prekliči vsa dela

en: Random
sl: Naključno

en: Show
sl: Pokaži

en: Item
sl: Predmet

en: Select a date
sl: Izberi datum

en: Select a time
sl: Izberi čas

en: Hour
sl: Ura

en: Minute
sl: Minuta

en: Second
sl: Sekunda

en: This applet is currently enabled
sl: Ta applet je trenutno omogočen

en: This desklet is currently enabled
sl: Ta namizni vstavek je trenutno omogočen

en: This extension is currently enabled
sl: Ta razširitev je trenutno omogočena

en: by %s
sl: od %s

en: Configure
sl: Nastavitve

en: This is a system applet. It cannot be removed.
sl: To je sistemski applet, ki ga ni mogoče odstraniti.

en: This is a system desklet. It cannot be removed.
sl: To je sistemski namizni vstavek, ki ga ni možno odstraniti.

en: This is a system extension. It cannot be removed.
sl: To je sistemska razširitev, ki je ni mogoče odstraniti.

en: This applet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
sl: Ta applet vsebuje funkcijske klice ki lahko povzročijo zmrzovanje ali sesutje Cinnamona. Če se pojavljajo sesutja ali zmrzovanje, ga prosimo poskusite odstraniti.

en: This desklet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
sl: Ta namizni vstavek vsebuje funkcijske klice ki lahko povzročijo zmrzovanje ali sesutje Cinnamona. Če se pojavljajo sesutja ali zmrzovanje, ga prosimo poskusite odstraniti.

en: This extension contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
sl: Ta razširitev vsebuje funkcijske klice ki lahko povzročijo zmrzovanje ali sesutje Cinnamona. Če se pojavljajo sesutja ali zmrzovanje, ga prosimo poskusite odstraniti.

en: About
sl: O programu

en: Extension %s is not compatible with your version of Cinnamon.
sl: Podaljšek %s ni kompatibilen z vašo verzijo Cinnamona.

en: There are multiple instances enabled. Are you sure you want to remove all of them?
sl: Omogočenih je več instanc. Ste prepričani da želite odstraniti vse?

en: Are you sure you want to completely remove %s?
sl: Ali ste prepričani, da želite popolnoma odstraniti %s?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
sl: To bo obnovilo privzeti niz omogočenih apletov. Ali ste prepričani, da želite to storiti?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
sl: To bo obnovilo privzeti niz omogočenih namiznih vstavkov. Ali ste prepričani, da želite to storiti?

en: This will disable all active extensions. Are you sure you want to do this?
sl: To bo onemogočilo vse aktivne razširitve. Ste prepričani da to želite?

en: This will remove all actions. Are you sure you want to do this?
sl: S tem boste odstranili vsa dejanja. Ali ste prepričani, da to želite?

en: Something went wrong while loading %s. Please make sure you are using the latest version, and then report the issue to its developer.
sl: Med nalaganjem %s je šlo nekaj narobe. Prosimo prepričajte se da uporabljate zadnjo verzijo in nato sporočite težavo razvijalcu.

en: Installed
sl: Nameščeno

en: Install
sl: Namesti

en: Update
sl: Posodobi

en: Sort by
sl: Razvrsti po

en: Popularity
sl: Priljubljenost

en: Date
sl: Datum

en: Upgradable
sl: Je mogoče posodobiti

en: More info
sl: Več podrobnosti

en: Refresh
sl: Osveži

en: Update all
sl: Posodobi vse

en: %d update available | %d updates available
sl[0]: %d posodobitev na voljo
sl[1]: %d posodobitev na voljo
sl[2]: %d posodobitvi na voljo
sl[3]: %d posodobitve na voljo

en: No updates available
sl: Ni na voljo posodobitev

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
sl: Kliknite na kapalko, nato kliknite na barvo, kjerkoli na zaslonu za izbor te barve

en: Click to set a new accelerator key.
sl: Kliknite za nastavitev nove tipke pospeševalnika.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
sl: Pritisnite Escape ali kliknite ponovno za preklic opravila.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
sl: Pritisnite Backspace za izbris obstoječe tipkovne bližnjice.

en: unassigned
sl: nedodeljeno

en: Pick an accelerator
sl: Izberite pospeševalnik

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: 
    This key combination, '<b>%s</b>' should not be used because it would become impossible to type using this key.
sl: 
    Kombinacije tipk '<b>%s</b>' ne bi smeli uporabljati, ker bo nemogoče tipkati s to tipko.

en: Please try again using a modifier key such as Control, Alt or Super (Windows key).
sl: Poskusite znova z uporabo spremenilne tipke, kot so krmilka (Ctrl), izmenjalka (Alt ) in Super (tipka Windows ).

en: Continue only if you are certain this is what you want, otherwise press cancel.
sl: Nadaljujte le, če ste prepričani, da je to tisto, res kar želite. V nasprotnem primeru pritisnite Prekliči.

en: Checking dependencies
sl: Preverjanje odvisnosti

en: Please install: %s
sl: Prosimo, namestite: %s

en: _Cancel
sl: Pre_kliči

en: _Open
sl: _Odpri

en: Sound files
sl: Zvočne datoteke

en: Downloading images:
sl: Prenos slik:

en: An error occurred while trying to access the server. Please try again in a little while.
sl: Prišlo je do napake pri dostopu do strežnika. Prosimo poskusite ponovno čez kratek čas.

en: Something went wrong with the spices download. Please try refreshing the list again.
sl: Pri prenosu začimb je prišlo do napake. Poskusite ponovno osvežiti seznam.

en: Refreshing the cache
sl: Osveževanje predpomnilnika

en: Installing %s
sl: Nameščanje %s

en: An error occurred during the installation of %s. Please report this incident to its developer.
sl: Prišlo je do napake med nameščanjem %s. Prosimo sporočite ta incident razvijalcem.

en: Uninstalling %s
sl: Odstranjevanje %s

en: A problem occurred while removing %s.
sl: Prišlo je do problema med odstranjevanjem %s.

en: 
    
    Details:  %s
sl: 
    
    Podrobnosti:  %s

en: Add new entry
sl: Dodaj vnos

en: Remove selected entry
sl: Odstrani izbrani vnos

en: Edit selected entry
sl: Uredi vnos

en: Move selected entry up
sl: Premakni izbrani vnos gor

en: Move selected entry down
sl: Premakni izbrani vnos dol

en: Edit entry
sl: Uredi vnos

en: Configure accessibility features
sl: Konfiguriraj dostopnostne funkcije

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
sl: povečevalno steklo, govor, dostop, približanje, tipke, kontrast

en: Visual
sl: Vizualno

note: Visual Aids
en: Visual Aids
sl: Vizualni pripomočki

en: High contrast
sl: Visok kontrast

en: Large text
sl: Veliko besedilo

en: Screen reader
sl: Zaslonski bralnik

en: Configure screen reader
sl: Upravljaj bralnik zaslona

note: Desktop Zoom
en: Desktop Zoom
sl: Povečava namizja

en: Enable zoom
sl: Omogoči povečavo

en: Magnification
sl: Povečava

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Mouse wheel modifier
sl: Modifikator kolesca na miški

en: While this modifier is pressed, mouse scrolling will increase or decrease zoom.
sl: Ob pritisku na modifikator, bo kolešček miške povečal ali zmanjšal povečavo.

en: Scroll at screen edges
sl: Pomikanje na robovih zaslona

en: Keep cursor centered
sl: Obdrži kurzor v centru

en: Cursor moves with contents
sl: Kurzor se pomika z vsebino

en: Cursor pushes contents around
sl: Kurzor potiska vsebino naokoli

en: Mouse tracking mode
sl: Način sledenja miške

en: Lens mode
sl: Način leče

en: Square
sl: Kvadrat

en: Horizontal strip
sl: Vodoravni trak

en: Vertical strip
sl: Navpični trak

en: Lens shape
sl: Oblika leče

en: Full screen
sl: Celoten zaslon

en: Top half
sl: Zgornja polovica

en: Bottom half
sl: Spodnja polovica

en: Left half
sl: Leva polovica

en: Right half
sl: Desna polovica

en: Screen position
sl: Položaj zaslona

en: Enable the on-screen keyboard
sl: Omogoči zaslonsko tipkovnico

en: Touch
sl: Dotik

en: Full scale
sl: Polno merilo

en: Scanning
sl: Skeniranje

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
sl: Razpored tipkovnice

en: At the bottom of the screen
sl: Na dnu zaslona

en: At the top of the screen
sl: Na vrhu zaslona

en: Keyboard position
sl: Položaj tipkovnice

en: A quarter of the screen
sl: Četrtina zaslona

en: A third of the screen
sl: Tretina zaslona

en: Half of the screen
sl: Polovica zaslona

en: Keyboard size
sl: Velikost tipkovnice

en: Show the keyboard any time something expects input
sl: Prikaži tipkovnico kadarkoli je pričakovan vnos

en: Show keyboard only when the user activates it
sl: Prikaži tipkovnico samo kadar jo aktivira uporabnik

en: Activation mode
sl: Način aktivacije

note: Keyboard indicators
en: Keyboard indicators
sl: Indikatorji tipkovnice

en: Use visual indicator on Caps and Num Lock
sl: Uporabi vizualne indikatorje za Caps Lock in Num Lock

en: Use audio indicator on Caps and Num Lock
sl: Uporabi zvokovne indikatorje za Caps Lock in Num Lock

en: Sound to use Caps or Num Lock on
sl: Zvok za uporabo Caps ali Num Lock vklopljen

en: Sound to use Caps or Num Lock off
sl: Zvok za uporabo Caps ali Num Lock izklopljen

en: Event feedback (required for typing assistance alerts)
sl: Povratna informacija o dogodku (potrebno za opozorila asistence pri tipkanju)

en: Enable visual alerts
sl: Omogoči vizualna opozorila

en: Flash the entire monitor
sl: Utripni celoten zaslon

en: Flash the active window
sl: Utripni aktivno okno

en: Visual style
sl: Vizualni stil

en: Enable audio alerts
sl: Omogoči zvočna opozorila

en: Sound to use for window alerts
sl: Zvok za uporabo opozoril oken

en: Typing assistance
sl: Pomoč pri tipkanju

note: Stickykeys
en: Sticky keys
sl: Lepljive tipke

en: Treat a sequence of modifier keys as a combination
sl: Obravnavaj zaporedje modifikacijskih tip kot kombinacijo

en: Disable if two modifiers are pressed together
sl: Onemogoči če sta dva modifikatorja pritisnjena hkrati

en: Alert when a modifier key is pressed
sl: Obvesti ko je pritisnjena modifikacijska tipka

note: Slowkeys
en: Slow keys
sl: Počasne tipke

en: Put a delay between when a key is pressed and when it is accepted
sl: Vstavi zakasnitev med tem ko je tipka pritisnjena in tem ko je sprejeta

en: Alert when a key is pressed
sl: Obvesti ob pritisku tipke

en: Alert when a key is accepted
sl: Obvesti ob sprejemu tipke

en: Alert when a key is rejected
sl: Obvesti ob zavrnitvi tipke

en: Acceptance delay
sl: Zakasnitev sprejema

en: Short
sl: Kratka

en: Long
sl: Dolga

note: Bouncekeys
en: Bounce keys
sl: Odskočne tipke

en: Ignore fast duplicate keypresses
sl: Ignoriraj hitre podvojene pritiske tipk

note: Mousekeys
en: Mouse keys
sl: Miškine tipke

en: Control the pointer using the keypad
sl: Kazalnik je mogoče upravljati s številčno tipkovnico

en: Initial delay
sl: Začetna zakasnitev

en: Shorter
sl: Počasneje

en: Longer
sl: Dlje

en: Acceleration time
sl: Čas pospeševanja

en: Maximum speed
sl: Največja hitrost

en: Slower
sl: Počasneje

en: Faster
sl: Hitreje

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
sl: Sproži drugotni klik s pritiskanjem osnovnega gumba

en: Trigger a click when the pointer hovers
sl: Sproži klik ob ledbenju kazalnika nad mestom

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
sl: Zakasnitev

en: Motion threshold
sl: Toleranca premikanja

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Small
sl: Majhno

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Large
sl: Veliko

en: Manage your actions
sl: Upravljajte svoja dejanja

en: action
sl: dejanje

en: Actions
sl: Dejanja

en: Manage
sl: Upravljaj

en: Download
sl: Prenos

en: Layout
sl: Razpored

en: Enable
sl: Omogoči

en: Disable
sl: Onemogoči

en: Installed actions
sl: Nameščena dejanja

en: Remove all
sl: Odstrani vse

en: Manage Cinnamon applets
sl: Upravljajte z apleti Cinnamona

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
sl: Določene primerke v pultu, ki je v načinu urejanja, lahko odstranite z vsebinskim menijem.

en: applet
sl: aplet

en: Installed applets
sl: Nameščeni appleti

en: Reset all
sl: Ponastavi vse

en: Previous Panel
sl: Prejšnji pult

en: Next Panel
sl: Naslednji pult

en: Solid color
sl: Barva

en: Horizontal gradient
sl: Vodoravni gradient

en: Vertical gradient
sl: Navpični gradient

en: No picture
sl: Brez slike

en: Mosaic
sl: Mozaik

en: Centered
sl: Osredinjeno

en: Scaled
sl: Umerjeno

en: Stretched
sl: Raztegnjeno

en: Spanned
sl: Razpeto

en: Background color
sl: Barva ozadja

en: Change your desktop's background
sl: Spremenite ozadje namizja

en: background, picture, slideshow
sl: ozadje, slika, predstavitev

en: Backgrounds
sl: Ozadja

en: Add Folder
sl: Dodaj mapo

en: Add new folder
sl: Dodaj novo mapo

en: Remove selected folder
sl: Odstrani izbrano mapo

en: Play backgrounds as a slideshow
sl: Predvajaj ozadja kot slideshow

en: minutes
sl: minut

en: Play images in random order
sl: Predvajaj slike v naključnem vrstnem redu

en: Picture aspect
sl: Razmerje slike

en: Manage date and time settings
sl: Upravljajte z nastavitvami datuma in časa

en: time, date, calendar, format, network, sync
sl: čas, datum, koledar, oblika, omrežje, usklajevanje

en: Date & Time
sl: Datum in čas

en: Date and Time
sl: Datum in čas

en: Network time
sl: Omrežni čas

en: Manually set date and time
sl: Ročno nastavi datum in čas

en: Format
sl: Oblika

en: Use 24h clock
sl: Uporabi 24 ur

en: Display the date
sl: Prikaži datum

en: Display seconds
sl: Prikaži sekunde

en: Use locale default
sl: Uporabi privzete nastavitve jezikovne oznake

en: Sunday
sl: Nedelja

en: Monday
sl: Ponedeljek

en: First day of week
sl: Prvi dan v tednu

en: Region
sl: Regija

en: City
sl: Mesto

en: Multimedia
sl: Večpredstavnost

en: Office
sl: Pisarniški paket

en: System
sl: Sistem

en: Web
sl: Splet

en: Mail
sl: Elektronska pošta

en: Music
sl: Glasba

en: Photos
sl: Fotografije

en: Word
sl: Urejevalnik besedil

en: Spreadsheet
sl: Preglednica

en: Source Code
sl: Izvorna koda

en: File Manager
sl: Upravljalnik datotek

en: Plain Text
sl: Navadno besedilo

en: CD audio
sl: Zvočni CD

en: Select an application for audio CDs
sl: Izberite program za zvočne CD-je

en: DVD video
sl: Video DVD

en: Select an application for video DVDs
sl: Izberite program za video DVD-je

en: Music player
sl: Predvajalnik glasbe

en: Select an application to run when a music player is connected
sl: Izberite, kateri program naj se zažene, ko je predvajalnik glasbe povezan

en: Select an application to run when a camera is connected
sl: Izberite, kateri program naj se zažene, ko je kamera povezana

en: Software
sl: Programska oprema

en: Select an application for software CDs
sl: Izberite program za CD-je s programsko opremo

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info strings, just here to fix capitalization of the English originals. If the shared-mime-info translation works for your language, simply leave these untranslated.
en: audio DVD
sl: zvočni DVD

en: blank Blu-ray disc
sl: prazen disk Blu-Ray

en: blank CD disc
sl: prazen CD disk

en: blank DVD disc
sl: prazen DVD disk

en: blank HD DVD disc
sl: prazen HD DVD disk

en: Blu-ray video disc
sl: Video disk Blu-ray

en: e-book reader
sl: bralnik e-knjig

en: HD DVD video disc
sl: Video disk HD DVD

en: Picture CD
sl: Slikovni CD

en: Windows software
sl: Programska oprema za sistem Windows

en: Command-line option for your terminal to execute a passed-in command.
sl: Možnost ukazne vrstice za vaš terminal, da izvede podani ukaz.

en: Ask what to do
sl: Vprašaj, kaj storiti

en: Open folder
sl: Odpri mapo

en: Do nothing
sl: Ne stori ničesar

en: Other Media
sl: Drugi nosilci

en: Select how other media should be handled
sl: Izberite, kako upravljati z drugimi nosilci

en: _Action:
sl: _Dejanje:

en: Preferred Applications
sl: Prednostni programi

en: media, defaults, applications, programs, removable, browser, email, calendar, music, videos, photos, images, cd, autoplay, favorite, apps
sl: mediji, privezete, aplikacije, programi, izmenljiv, brskalnik, e-pošta, koledar, glasba, videi, fotografije, slike, cd, samodejno predvajanje, pribljubljeno, apps

en: Preferred applications
sl: Prednostne aplikacije

en: Calculator
sl: Računalo

en: Arguments
sl: Argumenti

en: Removable media
sl: Odstranljivi mediji

en: Prompt or start programs on media insertion
sl: Opozori ali zaženi program ov vstavitvi

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
sl: _Drug nosilec ...

en: Manage your Cinnamon desklets
sl: Upravljajte z namiznimi vstavki Cinnamon

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
sl: Določene primerke lahko odstranite z namizja s pomočjo vsebinskega menija namiznega vstavka

en: desklet, desktop, slideshow
sl: namizni vstavek, namizje, aplet namizje, predstavitev

en: Desklets
sl: Namizni vstavki

en: General Settings
sl: Splošne nastavitve

en: General Desklets Settings
sl: Splošne nastavitve namiznih vstavkov

en: No decoration
sl: Brez okraskov

en: Border only
sl: Samo obroba

en: Border and header
sl: Obroba in glava

en: Decoration of desklets
sl: Okraski namiznih vstavkov

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
sl: Opomba: nekateri namizni vstavki zahtevajo vedno prisotno obrobo/glavo

en: Such requirements override the settings selected here
sl: Takšne zahteve prepišejo nastavitve, ki so tukaj izbrane

en: Snap desklets to grid
sl: Pripni namizne vstavke na mrežo

en: Width of desklet snap grid
sl: Širina mreže s pripetimi namiznimi vstavki

en: Lock desklets in their current position
sl: Zakleni namizne vstavke na njihovem trenutnem položaju

en: Installed desklets
sl: Nameščeni namizni vstavki

en: Manage your desktop icons
sl: Upravljajte z ikonami namizja

en: desktop, home, button, trash
sl: namizje, dom, gumb, smeti

en: Desktop
sl: Namizje

en: Manage display settings
sl: Prilagodi nastavitve zaslona

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
sl: prikaz, zaslon, monitor, postavitev, dvojni, lcd

en: Disable automatic screen rotation
sl: Onemogoči samodejen zasuk zaslona

en: Select this option to disable automatic screen rotation on hardware equipped with supported accelerometers.
sl: Izberite to možnost za ugasnitev avtomatskega obračanja zaslona na napravah, ki so opremljene s pospeškomeri.

en: Enable fractional scaling controls (experimental)
sl: Dovoli ne-celoštevilske možnosti skaliranja (eksperimentalno)

en: Select this option to display additional layout controls for per-monitor scaling.
sl: Izberi to možnost za predogled dodatnega pregleda nastavitev skaliranja posameznih zaslonov.

en: Control Cinnamon visual effects.
sl: Upravljajte z vidnimi učinki Cinnamona.

en: effects, window
sl: učinki, okno

en: Effects
sl: Učinki

en: Desktop and window effects
sl: Namizje in učinki okna

en: Effects on dialog boxes
sl: Učinki na dialogih

en: Effects on menus
sl: Učinki na menijih

en: Session startup animation
sl: Animacija ob začetku seje

en: Fade effect on Cinnamon scrollboxes (like the Menu application list)
sl: Učinek prelivanja na Cinnamon pomičnih poljih (kot je denimo meni s seznamom aplikacij)

en: Window effects
sl: Učinki okna

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options gro
en: None
sl: Brez

en: Traditional
sl: Običajno

en: Fly
sl: Letenje

en: New windows or unminimizing existing ones
sl: Nova okna ali povečanje pomanjšanih obstoječih

en: Closing windows
sl: Zapiranje oken

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
sl: Pojemanje

en: Minimizing windows
sl: Pomanjševanje oken

note: MAXIMIZING/TILING WINDOWS
en: Resizing and tiling windows
sl: Spreminjanje velikosti in ploščičenje oken

en: Window animation speed
sl: Hitrost animacije oken

en: Manage your Cinnamon extensions
sl: Upravljajte z razširitvami Cinnamona

en: extension, addon
sl: razširitev, dodatek

en: Extensions
sl: Razširitve

en: Installed extensions
sl: Nameščene razširitve

en: Disable all
sl: Onemogoči vse

en: Configure system fonts
sl: Nastavljajte sistemske pisave

en: font, size, small, large
sl: pisava, velikost, majhna, velika

en: Font Selection
sl: Izbira pisave

en: Default font
sl: Privzeta pisava

en: Desktop font
sl: Pisava namizja

en: Document font
sl: Pisava dokumenta

en: Monospace font
sl: Pisava Monospace

en: Window title font
sl: Pisava naziva okna

en: Font Settings
sl: Nastavitve pisav

en: Grayscale
sl: Sivinski razpon

en: Slight
sl: Rahlo

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Medium
sl: Srednja

en: Full
sl: Polna

en: Vertical RGB
sl: Navpični RGB

en: Vertical BGR
sl: Navpični BGR

en: Text scaling factor
sl: Faktor umerjanja besedila

en: Hinting
sl: Umerjanje pisave

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
sl: Glajenje pisave omogoča izdelavo čiste, čitljive pisave na zaslonu.

en: Antialiasing
sl: Glajenje robov

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
sl: Glajenje robov naredi besedilo na zaslonu bolj gladko in prijetnejše za branje

en: RGBA Order
sl: RGBA razpored

en: The order of subpixel elements on an LCD screen, only used when antialiasing is set to 'rgba'
sl: Zaporedje elementov slikovnih podtočk na zaslonu LCD, uporabljenih samo ob nastavitvi glajenja robov "rgba"

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
sl: Razne možnosti Cinnamona

en: logging, click
sl: beleženje, klik

note: Label                   id                  parent (child)Label                       id                  parent grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
sl: Splošno

en: Compositor Options
sl: Možnosti kompozitorja

en: Disable compositing for full-screen windows
sl: Onemogoči skladnjo 3D za celozaslonska okna

en: Select this option to let full-screen applications skip the compositing manager and run at maximum speed. Unselect it if you're experiencing screen-tearing in full screen mode.
sl: Izberite to možnost, če želite pustiti celozaslonskim programom, da preskočijo upravljalnika skladnje 3D ter se izvajajo z največjo hitrostjo. Odstranite izbiro, če vidite trganje slike v celozaslonskem načinu.

en: Miscellaneous Options
sl: Razne možnosti

en: Enable timer when logging out or shutting down
sl: Omogoči odštevalnik med odjavljanjem ali izklapljanjem

en: Timer delay
sl: Zakasnitev časovnika

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
sl: sekunde

en: Memory limit
sl: Meja spomina

en: Restart Cinnamon when it uses too much memory
sl: Ponovno zaženi Cinnamon, ko uporablja preveč spomina

en: Check frequency
sl: Preveri frekvenco

en: Switch to right workspace
sl: Preklopi na desni delovni prostor

note: Workspaces
en: Switch to left workspace
sl: Preklopi na levi delovni prostor

en: Minimize window
sl: Skrči okno

note: Windows
en: Maximize window
sl: Razpni okno

en: Close window
sl: Zapri okno

en: Move window to right workspace
sl: Premakni okno na desni delovni prostor

en: Move window to left workspace
sl: Premakni okno na levi delovni prostor

en: Make window fullscreen
sl: Naredi okno celozaslonsko

en: Exit window fullscreen
sl: Zapusti celozaslonsko okno

en: Push tile up
sl: Potisni ploščico navzgor

en: Push tile down
sl: Potisni ploščico navzdol

note: Windows - Tiling and Snapping
en: Push tile left
sl: Potisni ploščico levo

en: Push tile right
sl: Potisni ploščico desno

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
sl: Pokaži namizje

en: Volume up
sl: Povečaj glasnost

en: Volume down
sl: Zmanjšaj glasnost

note: Sound and Media
en: Volume mute
sl: Utišan zvok

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Play / Pause
sl: Preklopi predvajanje/pavzo

en: Next track
sl: Naslednja skladba

en: Previous track
sl: Predhodna skladba

en: Zoom desktop in
sl: Približaj pogled na namizje

en: Zoom desktop out
sl: Oddalji pogled z namizja

en: Run a command
sl: Zaženi ukaz

en: Trigger at gesture start
sl: Sproži ob začetku giba

en: Trigger at gesture end
sl: Sproži ob koncu giba

en: Manage touch gestures
sl: Upravljaj kretnje dotika

en: gesture, swipe, pinch, touch
sl: kretnja, gesta, poteza, dotik, pritisk, podrs

en: Gestures
sl: Kretnje

en: Check again
sl: Znova preveri

en: Swipe
sl: Podrsaj

en: Swipe with 2 fingers
sl: Podrsaj z dvema prstoma

en: Touchscreen only
sl: Samo zaslon, občutljiv na dotik

en: Swipe with 3 fingers
sl: Podrsaj s tremi prsti

en: Swipe with 4 fingers
sl: Podrsaj s štirimi prsti

en: Swipe with 5 fingers
sl: Podrsaj s petimi prsti

en: Pinch
sl: Uščip

en: Pinch with %d fingers
sl: Uščip s/z %d prsti/oma

en: Pinch with 5 fingers
sl: Uščip s 5 prsti

en: Tap
sl: Tapni

en: Enable gestures
sl: Omogoči kretnje

en: Activation thresholds
sl: Pragovi aktiviranja

en: In percentage of the touch surface
sl: V odstotku površine, občutljive na dotik

en: 20%
sl: 20 %

en: 80%
sl: 80 %

en: The touchegg package must be installed for gesture support.
sl: Za podporo kretnjam mora biti nameščen paket touchegg.

en: Gestures are disabled
sl: Kretnje so onemogočene

en: The Touchegg service is not running
sl: Storitev Touchegg ni zagnana

en: Up
sl: Navzgor

en: Down
sl: Navzdol

en: In
sl: Noter

en: Out
sl: Ven

en: Tap with %d fingers
sl: Tapni s %d prsti

en: Sensitivity
sl: Občutljivost

en: Less
sl: Manj

en: Manage hotcorner settings
sl: Upravljajte z nastavitvami hitrih kotov

en: hotcorner, overview, scale, expo
sl: vroči kot, pregled, umeri, razstava

en: Hot Corners
sl: Vroči koti

en: Show all workspaces
sl: Pokaži vse delovne površine

note: Expo
en: Show all windows
sl: Pokaži vsa okna

en: Enable this corner
sl: Omogoči ta kot

en: Type a command...
sl: Vtipkajte ukaz...

en: Activation delay (ms)
sl: Zakasnitev aktivacije (ms)

en: Unknown size
sl: Neznana velikost

en: Unknown CPU
sl: Neznan CPU

en: Operating System
sl: Operacijski sistem

en: Cinnamon Version
sl: Različica Cinnamona

en: Linux Kernel
sl: Jedro Linux

en: Processor
sl: Procesor

en: Memory
sl: Pomnilnik

en: Hard Drives
sl: Trdi diski

en: Hard Drive
sl: Trdi disk

en: Graphics Card
sl: Grafična kartica

en: Display Server
sl: Zaslonski strežnik

en: Display system information
sl: Prikaži podrobnosti sistema

en: system, information, details, graphic, sound, kernel, version, about
sl: sistem, informacije, podatki, podrobnosti, grafika, zvok, jedro, različica, grafična, kartica

en: System Info
sl: Sistemski podatki

en: Upload system information
sl: Naloži sistemske informacije

en: No personal information included
sl: Osebni podatki niso vključeni

en: Copy to clipboard
sl: Kopiraj na odložišče

en: Troubleshooting
sl: Odpravljanje težav

en: Windows
sl: Okna

en: Positioning
sl: Umeščanje

en: Tiling and Snapping
sl: Razpostavljanje in pripenjanje

en: Inter-workspace
sl: Notranja delovna površina

en: Inter-monitor
sl: Notranji monitor

en: Workspaces
sl: Delovni prostor

en: Direct Navigation
sl: Neposredno krmarjenje

en: Screenshots and Recording
sl: Zaslonske slike in snemanje

en: Launchers
sl: Zaganjalniki

en: Sound and Media
sl: Zvok in predstavnost

en: Quiet Keys
sl: Tihe tipke

en: Universal Access
sl: Splošni dostop

en: Custom Shortcuts
sl: Bližnjice po meri

en: Pointer
sl: Kazalec

en: Spices
sl: Začimbe

note: KB Label                        Schema                  Key name Array?  Category General
en: Show the window selection screen
sl: Prikaži zaslon za izbiro okna

en: Show the workspace selection screen
sl: Prikaži zaslona za izbiro delovnih površin

en: Cycle through open windows
sl: Kroži skozi odprta okna

en: Cycle backwards through open windows
sl: Kroži nazaj skozi odprta okna

en: Cycle through windows from all workspaces
sl: Kroži med okni na vseh delovnih površinah

en: Cycle backwards through windows from all workspaces
sl: Kroži med okni na vseh delovnih površinah v nasprotni smeri

en: Cycle through open windows of the same application
sl: Prehod med odprtimi okni iste aplikacije

en: Cycle backwards through open windows of the same application
sl: Prehod nazaj med odprtimi okni iste aplikacije

en: Run dialog
sl: Zaženi pogovorno okno

note: General - Troubleshooting
en: Toggle Looking Glass
sl: Preklopi Looking Glass

note: General - Pointer
en: Move pointer to the next monitor
sl: Premakni kazalec na naslednji zaslon

en: Move pointer to the previous monitor
sl: Premakni kazalec na prejšnji zaslon

en: Unmaximize window
sl: Pomanjšaj okno

en: Activate window menu
sl: Omogoči meni okna

en: Raise window
sl: Dvigni okno

en: Lower window
sl: Spusti okno

en: Toggle maximization state
sl: Preklopi stanje razpetosti

en: Toggle fullscreen state
sl: Preklopi stanje celozaslonskega načina

en: Toggle shaded state
sl: Preklopi stanje senčenja

en: Toggle always on top
sl: Preklopi vedno na vrhu

en: Toggle showing window on all workspaces
sl: Preklopi prikaz okna na vse delovne prostore

en: Increase opacity
sl: Povečaj raven prekrivnosti

en: Decrease opacity
sl: Zmanjšaj raven prekrivnosti

en: Toggle vertical maximization
sl: Preklopi navpično maksimizacijo

en: Toggle horizontal maximization
sl: Preklopi vodoravno maksimizacijo

note: Windows - Positioning
en: Resize window
sl: Spremeni velikost okna

en: Move window
sl: Premakni okno

en: Center window in screen
sl: Postavi okno na sredino zaslona

en: Move window to upper-right
sl: Premakni okno zgoraj desno

en: Move window to upper-left
sl: Premakni okno zgoraj levo

en: Move window to lower-right
sl: Premakni okno spodaj desno

en: Move window to lower-left
sl: Premakni okno spodaj levo

en: Move window to right edge
sl: Premakni okno do desnega roba

en: Move window to top edge
sl: Premakni okno do zgornjega roba

en: Move window to bottom edge
sl: Premakni okno do spodnjega roba

en: Move window to left edge
sl: Premakni okno do levega roba

note: Windows - Workspace-related
en: Move window to new workspace
sl: Prestavi okno na novo delovno površino

en: Move window to workspace above
sl: Premakni okno na delovno površino zgoraj

en: Move window to workspace below
sl: Premakni okno na delovno površino spodaj

en: Move window to workspace 1
sl: Premakni okno na delovni prostor 1

en: Move window to workspace 2
sl: Premakni okno na delovni prostor 2

en: Move window to workspace 3
sl: Premakni okno na delovni prostor 3

en: Move window to workspace 4
sl: Premakni okno na delovni prostor 4

en: Move window to workspace 5
sl: Premakni okno na delovni prostor 5

en: Move window to workspace 6
sl: Premakni okno na delovni prostor 6

en: Move window to workspace 7
sl: Premakni okno na delovni prostor 7

en: Move window to workspace 8
sl: Premakni okno na delovni prostor 8

en: Move window to workspace 9
sl: Premakni okno na delovni prostor 9

en: Move window to workspace 10
sl: Premakni okno na delovni prostor 10

en: Move window to workspace 11
sl: Premakni okno na delovni prostor 11

en: Move window to workspace 12
sl: Premakni okno na delovni prostor 12

note: Windows - Monitor-related
en: Move window to left monitor
sl: Premakni okno na levi monitor

en: Move window to right monitor
sl: Premakni okno na desni monitor

en: Move window to monitor above
sl: Premakni okno na zaslon zgoraj

en: Move window to monitor below
sl: Premakni okno na zaslon spodaj

note: Workspaces - Direct Nav
en: Switch to workspace 1
sl: Preklopi na delovno prostor 1

en: Switch to workspace 2
sl: Preklopi na delovno prostor 2

en: Switch to workspace 3
sl: Preklopi na delovno prostor 3

en: Switch to workspace 4
sl: Preklopi na delovno prostor 4

en: Switch to workspace 5
sl: Preklopi na delovni prostor 5

en: Switch to workspace 6
sl: Preklopi na delovni prostor 6

en: Switch to workspace 7
sl: Preklopi na delovni prostor 7

en: Switch to workspace 8
sl: Preklopi na delovni prostor 8

en: Switch to workspace 9
sl: Preklopi na delovni prostor 9

en: Switch to workspace 10
sl: Preklopi na delovni prostor 10

en: Switch to workspace 11
sl: Preklopi na delovni prostor 11

en: Switch to workspace 12
sl: Preklopi na delovni prostor 12

note: System
en: Log out
sl: Odjava

en: Shut down
sl: Izklop

en: Suspend
sl: V pripravljenost

en: Hibernate
sl: V mirovanje

note: System - Screenshots
en: Take a screenshot of an area
sl: Zajemi zaslonsko sliko območja

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
sl: Kopiraj zaslonsko sliko območja v odložišče

en: Take a screenshot
sl: Zajemi zaslonsko sliko

en: Copy a screenshot to clipboard
sl: Kopiraj zaslonsko sliko v odložišče

en: Take a screenshot of a window
sl: Zajemi zaslonsko sliko okna

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
sl: Kopiraj zaslonsko sliko okna v odložišče

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
sl: Preklopi snemanje namizja (potrebno je znova zagnati Cinnamon)

note: System - Hardware
en: Switch monitor configurations
sl: Preklopi med prilagoditvami zaslona

en: Rotate display
sl: Zavrti zaslon

en: Orientation Lock
sl: Zaklep usmerjenosti

en: Increase screen brightness
sl: Povečaj svetlost zaslona

en: Decrease screen brightness
sl: Zmanjšaj svetlost zaslona

en: Toggle keyboard backlight
sl: Preklopi osvetlitev tipkovnice

en: Increase keyboard backlight level
sl: Povečaj raven osvetlitve tipkovnice

en: Decrease keyboard backlight level
sl: Zmanjšaj raven osvetlitve tipkovnice

en: Toggle touchpad state
sl: Preklopi stanje sledilne ploščice

en: Turn touchpad on
sl: Vklopi sledilno ploščico

en: Turn touchpad off
sl: Izklopi sledilno ploščico

en: Show power statistics
sl: Pokaži statistiko porabe energije

note: Launchers
en: Launch terminal
sl: Zaženi terminal

en: Launch help browser
sl: Zaženi brskalnik pomoči

en: Launch calculator
sl: Zaženi računalo

en: Launch email client
sl: Zaženi odjemalec e-pošte

en: Launch web browser
sl: Zaženi spletni brskalnik

en: Home folder
sl: Domača mapa

en: Mic mute
sl: Utišaj mikrofon

en: Launch media player
sl: Zagon predvajalnika predstavnosti

en: Pause playback
sl: Premor predvajanja

en: Stop playback
sl: Zaustavi predvajanje

en: Eject
sl: Izvrzi

en: Rewind
sl: Previj nazaj

en: Fast-forward
sl: Hitro naprej

en: Repeat
sl: Ponovi

note: Sound and Media Quiet
en: Volume mute (Quiet)
sl: Utišaj glasnost (Tiho)

note: Not sure this is even necessary
en: Volume down (Quiet)
sl: Nižja glasnost (Tiho

en: Volume up (Quiet)
sl: Višja glasnost (Tiho)

note: Universal Access
en: Zoom in
sl: Približaj

en: Zoom out
sl: Oddalji

en: Turn screen reader on or off
sl: Omogoči ali onemogoči zaslonski bralnik

en: Increase text size
sl: Povečaj velikost besedila

en: Decrease text size
sl: Zmanjšaj velikost besedila

en: High contrast on or off
sl: Omogoči ali onemogoči visok kontrast slike

en: Manage keyboard settings and shortcuts
sl: Upravljajte z nastavitvami in bližnjicami tipkovnice

en: keyboard, shortcut, hotkey
sl: tipkovnica, bližnjica, hitra tipka

en: Key repeat
sl: Ponovi tipko

en: Typing
sl: Tipkanje

en: Enable key repeat
sl: Omogoči ponavljanje tipke

en: Repeat delay:
sl: Zakasnitev ponavljanja:

en: Repeat speed:
sl: Hitrost ponavljanja:

en: Slow
sl: Počasna

en: Fast
sl: Hitra

en: Text cursor
sl: Kurzor besedila

en: Text cursor blinks
sl: Utripanje kazalke besedila

en: Blink speed:
sl: Hitrost utripanja:

en: Shortcuts
sl: Bližnjice

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
sl: Če želite urediti tipkovne bližnjice, kliknite na njo in pritisnite nove tipke ali pa pritisnite vračalko za izbris.

note: Text entry search field
en: Type to search shortcuts
sl: Vnesite niz za iskanje bližnjic

en: Press Escape to cancel the search.
sl: Pritisnite ubežnico (Esc), da prekličete iskanje.

en: Click to search by accelerator
sl: Kliknite za iskanje s tipkami za bližnjico

en: Bindings
sl: Bližnjice

en: Add custom shortcut
sl: Dodaj bližnjico po meri

en: Remove custom shortcut
sl: Odstrani bližnjico po meri

en: Categories
sl: Kategorije

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
sl: Tipkovne bližnjice

en: Keyboard bindings
sl: Tipkovne bližnjice

en: Instance
sl: Primerek

en: Layouts
sl: Razporeditve

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently in use by <b>%(old)s</b>.
sl: Kombinacijo tipk, <b>%(combination)s</b> trenutno uporablja <b>%(old)s</b>.

en: If you continue, the combination will be reassigned to <b>%(new)s</b>.
sl: Če želite nadaljevati bo trenutna kombinacija povožena s <b>%(new)s</b>.

en: Do you want to continue with this operation?
sl: Ali želite nadaljevati s tem opravilom?

en: Reset to default
sl: Ponastavi na privzeto vrednost

en: Select a file
sl: Izbor datoteke

en: Control mouse and touchpad settings
sl: Upravljajte z nastavitvami miške in drsne ploščice

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
sl: miška, sledilna ploščica, synaptic, dvojni klik

en: Mouse and Touchpad
sl: Miška in sledilna ploščica

en: Left handed (mouse buttons inverted)
sl: Levičarji (miškini gumbi so obrnjeni)

en: Reverse scrolling direction
sl: Obratna smer pomikanja

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
sl: Pokaži položaj kazalca, ko je pritisnjena tipka Control

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
sl: Posnemaj sredinski klik z istočasnim klikom levega in desnega gumba

en: Paste the current selection when middle-click is pressed
sl: Prilepi trenutni izbor, ko je pritisnjen srednji gumb miške

en: Drag-and-drop threshold
sl: Prag povleci-in-spusti

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
sl: slikovne točke

en: Pointer size and speed
sl: Velikost in hitrost kazalca

en: Size
sl: Velikost

en: Smaller
sl: Manjše

en: Larger
sl: Večje

en: Speed
sl: Hitrost

en: Device default
sl: Privzete vrednosti naprave

en: Constant
sl: Konstantno

en: Adaptive
sl: Prilagodljivo

en: Acceleration
sl: Pospeševanje

en: Double-Click timeout
sl: Zakasnitev dvojnega klika

en: Timeout
sl: Zakasnitev

en: Double-click test
sl: Preizkus dvojnega klika

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Disabled when a mouse is attached
sl: Onemogočeno, ko je miška priklopljena

en: Touchpad is
sl: Sledilna ploščica je

en: Tap to click
sl: Tapnite za klik

en: Disable touchpad while typing
sl: Onemogoči sledilno ploščico med tipkanjem

en: Default device behavior
sl: Privzeto vedenje naprave

en: Virtual button areas along bottom of touchpad
sl: Navidezna območja gumbov na dnu sledilne ploščice

en: Use multiple fingers for right and middle click
sl: Uporabljaj več prstov za desni in srednji klik

en: Click actions
sl: Akcija klika

en: Scrolling
sl: Pomikanje

en: Touchpad
sl: Sledilna ploščica

en: Success!
sl: Uspešno!

en: Two-finger scrolling
sl: Dvoprstno pomikanje

en: Edge scrolling
sl: Pomikanje ob robu

en: Scrolling method
sl: Način pomikanja

en: Primary monitor
sl: Primarni zaslon

en: Active monitor
sl: Dejavnni zaslon

en: The monitor specified below
sl: Spodaj navedeni zaslon

en: Notification preferences
sl: Možnosti obvestil

en: notifications
sl: obvestila

en: Notification settings
sl: Nastavitve obvestil

en: Enable notifications
sl: Omogoči obvestila

en: Remove notifications after their timeout is reached
sl: Odstrani obvestila, ko dosežejo časovno omejitev

en: Show notifications on the bottom side of the screen
sl: Prikaži obvestila na dnu zaslona

en: Monitor to use for displaying notifications
sl: Zaslon za prikazovanje obvestil

en: Notification duration
sl: Trajanje obvestila

en: Display a test notification
sl: Prikaži preizkusno obvestilo

en: Media keys OSD
sl: OSD medijski ključi

en: Media keys OSD size
sl: Velikost OSD medijskih ključev

en: Center Zone
sl: Osrednja površina

en: Panel height:
sl: Višina pulta:

en: Left Zone
sl: Leva površina

en: Right Zone
sl: Desna površina

en: Panel width:
sl: Širina pulta:

en: Top Zone
sl: Zgornja površina

en: Bottom Zone
sl: Spodnja površina

en: Panel Visibility
sl: Vidnost pulta

en: Auto hide panel
sl: Samodejno skrij pult

en: Always show panel
sl: Vedno pokaži pult

en: Intelligently hide panel
sl: Inteligentno skrivanje pulta

en: Auto-hide panel
sl: Samodejno skrij pult

en: Show delay
sl: Pokaži zakasnitev

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units
en: milliseconds
sl: milisekund

en: Hide delay
sl: Skrij zakasnitev

en: Customize
sl: Prilagodi

en: Panel appearance
sl: Videz pulta

en: Allow theme to determine font size
sl: Dovoli temi avtomatsko prilagajanje velikosti pisave

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
sl: Velikost pisave

en: Scale to panel size exactly
sl: Natančno prilagodi velikosti pulta

en: Scale to panel size optimally
sl: Optimalno prilagodi velikosti pulta

en: Colored icon size
sl: Velikost barvne ikone

en: Symbolic icon size
sl: Velikost simbolične ikone

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->fav-icon-size->units clock@cinnamon.org->settings-schema.js
en: px
sl: pik

en: Manage Cinnamon panel settings
sl: Upravljajte nastavitve pultov Cinnamona

en: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout
sl: podokno, pult, panel, višina, spodaj, zgoraj, samodejno skrij, velikost, postavitev

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panelPage->title
en: Panel
sl: Pult

en: Previous panel
sl: Prejšnji pult

en: Next panel
sl: Naslednji pult

en: General Panel Options
sl: Splošne možnosti pulta

en: Add new panel
sl: Dodaj nov pult

en: Allow the pointer to pass through the edges of panels
sl: Dovoli kazalcu preiti čez robove pultov

en: Shut down immediately
sl: Takoj zaustavi

en: 2 minutes
sl: 2 minuti

en: 5 minutes
sl: 5 minut

en: 10 minutes
sl: 10 minut

en: 15 minutes
sl: 15 minut

en: 30 minutes
sl: 30 minut

en: 45 minutes
sl: 45 minut

en: 1 hour
sl: 1 ura

en: 2 hours
sl: 2 uri

en: 3 hours
sl: 3 ure

en: Never
sl: Nikoli

en: Unknown time
sl: Neznan čas

en: hours
sl: ur

en: Manage power settings
sl: Upravljajte z nastavitvami porabe energije

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
sl: energija, pripravljenost, mirovanje, prenosnik, namizje, svetlost, ohranjevalnik zaslona

en: Power Management
sl: Upravljanje porabe energije

en: Power Options
sl: Možnosti porabe

en: On A/C power
sl: Na napajalniku

en: On battery power
sl: Ob napajanju iz baterije

en: Turn off the screen when inactive for
sl: Izključi zaslon ob nedejavnosti za

en: Suspend when inactive for
sl: Pošlji v pripravljenost ob nedejavnosti za

en: When the lid is closed
sl: Ko je pokrov zaprt

en: Extra options
sl: Dodatne možnosti

en: When the power button is pressed
sl: Ob pritisku gumba za vklop

en: Perform lid-closed action even with external monitors attached
sl: Izvedi dejanje lid-closed (pokrov zaprt) tudi ob priklopljenih zunanjih monitorjih

en: When the battery is critically low
sl: Ob kritično izpraznjeni bateriji

en: Enable Hybrid Sleep
sl: Omogoči Hibridno Spanje

en: Replaces Suspend with Hybrid Sleep
sl: Nadomesti Mirovanje s Hibridnim Spanjem

en: Enable Hibernate after suspend
sl: Dovoli stanje mirovanja po prekinitvi delovanja

en: First suspend the machine and hibernate it after a certain amount of time.
sl: Najprej prekini delovanje naprave, po določenem času pa naj preide v stanje mirovanja.

en: Power
sl: Napajanje

en: Batteries
sl: Baterije

en: Screen brightness
sl: Svetlost zaslona

en: On battery, dim screen when inactive
sl: Ob uporabi baterije, zatemni zaslon ob neaktivnosti

en: Brightness level when inactive
sl: Raven svetlosti ob neaktivnosti

en: Dim screen after inactive for
sl: Zatemni zaslon ob neaktivnosti daljši od

en: Backlight brightness
sl: Svetlost ozadja

en: Devices
sl: Naprave

en: Low battery notifications
sl: Obvestila o nizki moči baterije

en: For wireless keyboard
sl: Za brezžično tipkovnico

en: For wireless mouse
sl: Za brezžično miško

en: For other connected devices
sl: Za druge povezane naprave

en: Caution low UPS, %s remaining
sl: Pozor - skoraj prazen UPS, preostalo %s

en: Using UPS power - %s remaining
sl: Uporablja se UPS energija - preostalo %s

en: Caution low UPS
sl: Pozor - skoraj prazen UPS

en: Using UPS power
sl: Uporablja se energija UPS

en: Charging - %s until fully charged
sl: Polnjenje - še %s do polne napolnjenosti

en: Caution low battery, %s remaining
sl: Opozorilo za nizko stanje baterije, %s preostaja

en: Using battery power - %s remaining
sl: Napajanje iz baterije - še %s

en: Not discharging
sl: Se ne prazni

en: Charging - fully charged
sl: Polnjenje - polno

en: Empty
sl: Prazno

en: Battery
sl: Baterija

en: Uninterruptible power supply
sl: Neprekinjena oskrba z energijo

en: Wireless mouse
sl: Brezžična miška

en: Wireless Keyboard
sl: Brezžična tipkovnica

en: Personal digital assistant
sl: Digitalni pomočnik

en: Cellphone
sl: Mobilni telefon

en: Ask
sl: Vprašaj

en: Cinnamon privacy settings
sl: Nastavitve zasebnosti Cinnamona

en: privacy, recent, gtk, private
sl: zasebnost, nedavno, gtk, zasebno

en: Privacy
sl: Zasebnost

en: Remember recently accessed files
sl: Shrani nedavno odprte datoteke

en: Recent files
sl: Nedavne datoteke

en: Never forget old files
sl: Nikoli ne pozabi starih datotek

en: Number of days to remember old files
sl: Zapomni si stare datoteke to število dni

en: Internet connectivity
sl: Internetna povezljivost

en: Check connectivity
sl: Preglej povezljivost

en: Check that network connections can reach the Internet. This makes it possible to detect captive portals, but also generates periodic network traffic.
sl: Preverite, da ima omrežna povezava dostop do interneta. S tem omogočite zaznavo ujetih portalov, pa tudi tvorite periodični omrežni promet.

en: Lock immediately
sl: Takoj zakleni

en: 2 seconds
sl: 2 sekundi

en: 5 seconds
sl: 5 sekund

en: 10 seconds
sl: 10 sekund

en: 15 seconds
sl: 15 sekund

en: 1 minute
sl: 1 minuta

en: 3 minutes
sl: 3 minute

en: Manage screen lock settings
sl: Upravljajte z nastavitvami zaklepa zaslona

en: screensaver, lock, away, message
sl: ohranjevalnik zaslona, zakleni, stran, sporočilo

en: Screensaver
sl: Ohranjevalnik zaslona

en: Screensaver settings
sl: Nastavitve ohranjevalnika zaslona

en: Delay before starting the screensaver
sl: Časovni zamik preden zagonom ohranjevalnika zaslona

en: This option defines the amount of time to wait before starting the screensaver, when the computer is not being used
sl: Ta možnost definira čas preden se zažene ohranjevalnik zaslona, ko računalnik ni v uporabi

en: Lock settings
sl: Nastavitve zaklepa

en: Lock the computer when put to sleep
sl: Zakleni računalnik ob prehodu v pripravljenost

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
sl: Omogoči to možnost za zahtevanje gesla, ko se računalnik zbudi iz načina pripravljenosti

en: Lock the computer after the screensaver starts
sl: Zakleni računalnik ob zagonu ohranjevalnika zaslona

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
sl: Omogoči to možnost za zahtevanje gesla, ko se zaslon izklopi ali ko se po določenem obdobju nedejavnosti vklopi ohranjevalnik zaslona

en: Delay before locking
sl: Časovni zamik pred zaklepom

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
sl: Ta možnost določa količino časa čakanja, preden se zaklene zaslon, po prikazu ohranjevalnika zaslona ali po izklopu le-tega

en: Always show the clock
sl: Vedno prikaži uro

en: Show the clock on the wallpaper instead of just on the unlock screen
sl: Prikaži uro na ozadju ne samo na zaslonu za odklepanje

en: Use a custom date and time format
sl: Uporabi zapis datuma in časa po meri

en: Time Format
sl: Zapis časa

en: Date Format:
sl: Zapis datuma:

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
sl: Pokaži podrobnosti o skladnji oblike datuma

en: Time Font
sl: Pisava ure

en: Date Font
sl: Pisava datuma

en: Away message
sl: Sporočilo v neaktivnem stanju

en: Show this message when the screen is locked
sl: Prikaži to sporočilo ko je zaslon zaklenjen

en: This is the default message displayed on your lock screen
sl: To je privzeto sporočilo, prikazano na vašem zaklenjenem zaslonu

en: Font
sl: Pisava

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
sl: Vprašaj za sporočilo po meri, ko zaklenem zaslon iz menija

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
sl: Ta možnost vam dovoljuje, da napišete sporočilo vsakič, ko zaklenete zaslon iz menija

en: Allow keyboard shortcuts
sl: Omogoči bližnjice tipkovnice

en: Allow shortcuts like volume-control and media keys to be used on the lock screen
sl: Dovoli uporabo bližnjic kot so nastavitev glasnosti in medijske tipke na zaklenjenem zaslonu

en: Show media player controls
sl: Pokaži kontrole predvajalnika

en: For compatible players, show playback controls while media is playing
sl: Za kompatibilne predvajalnike prikaži gumbe predvajanja med predvajanjem

en: Show album art
sl: Prikaži grafiko albuma

en: If available, show album art while media is playing
sl: Če je mogoče, prikaži grafiko albuma med njegovim predvajanjem

en: Show info panel
sl: Pokaži pult z informacijami

en: Show the number of missed notifications and the battery status
sl: Prikaži število zgrešenih sporočil in status baterije

en: Allow floating clock and album art widgets
sl: Dovoli plavajočo uro in pripomočke grafike albuma

en: When the default screensaver is active, allow the clock and album art widgets to float around randomly
sl: Medtem, ko je aktiven nastavljen ohranjevalnik zaslona dovoli uri in grafiki albuma plavati po zaslonu

en: Starting Cinnamon
sl: Zaganjanje Cinnamona

en: Leaving Cinnamon
sl: Zapuščanje Cinnamona

en: Switching workspace
sl: Menjava delovne površine

en: Opening new windows
sl: Odpiranje novih oken

en: Maximizing windows
sl: Povečevanje oken

en: Unmaximizing windows
sl: Pomanjševanje oken

en: Tiling and snapping windows
sl: Mozaičenje in sprijemanje oken

en: Inserting a device
sl: Vstavljanje naprave

en: Removing a device
sl: Odstranjevanje naprave

en: Showing notifications
sl: Prikazovanje obvestil

en: Changing the sound volume
sl: Spreminjanje glasnosti zvoka

note: name,             position,        icon name,                  row,  col, pa id
en: Front Left
sl: Spredaj levo

en: Front Right
sl: Spredaj desno

en: Front Center
sl: Spredaj v sredini

en: Rear Left
sl: Zadaj levo

en: Rear Right
sl: Zadaj desno

en: Rear Center
sl: Zadaj v sredini

en: Subwoofer
sl: Nizkotonski zvočnik

en: Side Left
sl: Ob strani levo

en: Side Right
sl: Ob strani desno

en: Volume:
sl: Glasnost:

en: Softer
sl: Mehkeje

en: Louder
sl: Glasneje

en: Muted
sl: Nemo

en: Click to unmute
sl: Kliknite za prekinitev utišanja

en: Click to mute
sl: Kliknite za utišanje

en: Balance
sl: Ravnovesje

en: Rear
sl: Zadaj

en: Front
sl: Spredaj

en: Soft
sl: Mehko

en: Loud
sl: Glasno

en: Input level
sl: Vhodni nivo

en: Output profile
sl: Izhodni profil

en: Test sound
sl: Testiraj zvok

en: Test Sound
sl: Preizkus zvoka

en: Manage sound settings
sl: Upravljaj nastavitve zvoka

en: sound, media, music, speakers, audio, microphone, headphone
sl: zvok, medij, glasba, zvočniki, audio, mikrofon, slušalka

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
sl: Zvok

en: Output
sl: Izhod

en: Device
sl: Naprava

en: Device settings
sl: Nastavitve naprave

en: Input
sl: Vhod

en: No inputs sources are currently available.
sl: Noben vhodni vir ni dostopen.

en: Sounds
sl: Zvoki

en: Sounds Volume
sl: Glasnost Zvoka

en: No application is currently playing or recording audio.
sl: Ni programa, ki bi trenutno predvajal ali snemal zvok.

en: Amplification
sl: Ojačanje

en: Maximum volume: %d
sl: Najvišja glasnost:%d

en: Reduced
sl: Zmanjšanje

en: Amplified
sl: Ojačanje

en: Manage your startup applications
sl: Upravljajte aplikacije ob zagonu računalnika

en: startup, programs, boot, init, session, autostart, apps
sl: zagon, programi, zagon, inicializacija, seja, avtomatski zagon, aplikacije

en: Startup Applications
sl: Začetni programi

en: Unavailable
sl: Ni na voljo

en: No description
sl: Ni opisa

en: No name
sl: Ni imena

en: Run now
sl: Zaženi sedaj

en: Could not execute '%s'
    %s
sl: Ne morem zagnati '%s'
    %s

en: Custom command
sl: Uporabniški ukaz

en: Choose application
sl: Izberite aplikacijo

en: Add Startup Program
sl: Dodaj zagonski program

en: Edit Startup Program
sl: Uredi program ob zagonu

en: Save
sl: Shrani

en: Command
sl: Ukaz

en: Browse...
sl: Prebrskaj ...

en: Comment
sl: Komentar

en: Startup delay
sl: Zamaknitev zagona

en: The startup command cannot be empty
sl: Polje zagonskega ukaza mora biti izpolnjeno

en: The startup command is not valid
sl: Začetni ukaz ni veljaven

en: Select Command
sl: Izberite ukaz

en: Search Applications...
sl: Išči Aplikacije...

en: Add Application
sl: Dodaj program

en: Manage themes to change how your desktop looks
sl: Upravljajte s temami za spreminjanje izgleda vašega namizja

en: themes, style
sl: teme, slog

en: Themes
sl: Teme

en: Mouse Pointer
sl: Miškin kazalec

en: Icons
sl: Ikone

en: Simplified settings...
sl: Poenostavljene nastavitve ...

en: Add/Remove
sl: Dodaj/Odstrani

en: Miscellaneous options
sl: Razne možnosti

en: Let applications decide
sl: Naj se programi odločijo

en: Prefer dark mode
sl: Prednost ima temni način

en: Prefer light mode
sl: Prednost ima svetli način

en: Dark mode
sl: Temni način

en: This setting only affects applications which support dark mode
sl: Ta nastavitev vpliva samo na programe, ki podpirajo temni način

en: Show icons in menus
sl: Pokaži ikone v menijih

en: Show icons on buttons
sl: Pokaži ikone na gumbih

en: Scrollbar behavior
sl: Vedenje drsnika

note: Translators: The 'trough' is the part of the scrollbar that the 'handle' rides in.  This setting determines whether clicking in that trough somewhere jumps directly to the new position, or if it only scrolls towards it.
en: Jump to position when clicking in a trough
sl: Skoči na pozicijo med klikanjem

en: Use overlay scroll bars
sl: Uporabi prekrivne drsnike

en: Override the current theme's scrollbar width
sl: Povozi trenutne nastavitve širine scrollbara, ki jih predlaga tema

en: Scrollbar width
sl: Širina scrollbara

en: Changes may not apply to already-running programs, and may not affect all applications.
sl: Spremembe morda ne bodo vplivale na že zagnane programe ter tudi ne na vse programe.

note: Position style combo on "Custom"
en: Custom
sl: Po meri

en: Manage window tiling preferences
sl: Upravljajte z možnostmi razpostavljanja oken

en: window, tile, flip, tiling, snap, snapping
sl: okno, ploščica, zrcali, razpostavljanje, pripni, pripenjanje

en: Window Tiling
sl: Mozaičenje oken

en: Enable Window Tiling and Snapping
sl: Omogoči razpostavljanje oken in pripenjanje

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
sl: Razpni namesto razpostavitve, kadar se vleče okno na zgornji rob

en: Change your user preferences and password
sl: Spremenite uporabniške možnosti in geslo

en: user, account, information, details, password
sl: uporabnik, račun, informacija, podrobnosti, geslo

en: Account details
sl: Podrobnosti računa

en: Click to change your picture
sl: Kliknite za spremembo slike

en: Take a photo...
sl: Zajemi fotografijo ...

en: Click to change your name
sl: Kliknite za spremembo imena

en: Click to change your password
sl: Kliknite za spremembo gesla

en: Current password
sl: Trenutno geslo

en: Wrong password
sl: Napačno geslo

en: Internal Error
sl: Notranja napaka

en: Manage window preferences
sl: Upravljajte z možnostmi oken

en: windows, titlebar, edge, switcher, window list, attention, focus
sl: okna, nazivna vrstica, rob, preklopnik, seznam oken, pozornost, žarišče

en: Titlebar
sl: Nazivna vrstica

en: Buttons
sl: Gumbi

en: Classic Mac
sl: Klasičen Mac

en: Buttons layout
sl: Razpored gumbov

en: Toggle Shade
sl: Preklop sence

en: Toggle Maximize
sl: Preklopi razpenjanje

en: Toggle Maximize Horizontally
sl: Preklopi razpenjanje vodoravno

en: Toggle Maximize Vertically
sl: Preklopi razpenjanje navpično

en: Toggle on all workspaces
sl: Preklopi na vse delovne površine

en: Lower
sl: Nižje

en: Action on title bar double-click
sl: Dejanje ob dvojnem kliku na nazivno vrstico okna

en: Action on title bar middle-click
sl: Dejanje ob srednjem kliku na nazivno vrstico okna

en: Action on title bar right-click
sl: Dejanje ob desnem kliku na nazivno vrstico okna

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
sl: Brez

en: Shade and unshade
sl: Senči in odsenči

en: Adjust opacity
sl: Prilagodi raven prekrivnosti

en: Action on title bar with mouse scroll
sl: Akcija na naslovni vrstici z vrtenjem kolesca na miški

en: Minimum opacity
sl: Najmanjša raven prekrivnosti

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-behave->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-behave->title grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->generalSection->title window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description expo@cinnamon.org->settings-sc
en: Behavior
sl: Obnašanje

en: Window Focus
sl: Žarišče okna

en: Click
sl: Kliknite

en: Sloppy
sl: Površno

en: Window focus mode
sl: Način žariščenja oken

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
sl: Fokusni način oken govori o tem kako so okna aktivirana. Ima tri možne načine; "klik" pomeni, da morate klikniti na okno, če ga želite fokusirati, "površno" pomeni, da bodo okna fokusirana, ko gre miška čez okno. "Miška" pomeni, da so okna fokusirana takrat, ko gre miška čez okno in ne-fokusirana, ko miška zapusti območje okna.

en: Automatically raise focused windows
sl: Samodejno dvigni okna v žarišču

en: Bring windows which require attention to the current workspace
sl: Prenesi okna, ki potrebujejo pozornost, na trenutno delovno površino

note: It's weird to show a combo for two items. For now this is simpler to explain as a switch...
en: Give focus to new windows launched from a terminal
sl: Pomakni pozornost na novo okno, zagnano iz terminala

en: Normally, all windows created by the user are given initial focus. This controls whether or not to include programs launched from a terminal.
sl: Običajno vsa okna, ki jih ustvari uporabnik, prejmejo začetno pozornost. Ta nastavitev določa, ali naj to vključuje tudi programe, zagnane iz terminala.

note: ######
en: Attach dialog windows to the parent window
sl: Pripni pogovorna okna k nadrejenemu oknu

en: Moving and Resizing Windows
sl: Premikanje in spreminjanje velikosti oken

en: Automatic
sl: Samodejno

en: Cursor
sl: Kazalka

en: Manual
sl: Ročno

en: Center
sl: Sredinsko

en: Location of newly opened windows
sl: Mesto novo odprtih oken

en: Special key to move and resize windows
sl: Posebna tipka za prestavljanje in spreminjanje velikosti oken

en: While the special key is pressed, windows can be dragged with the left mouse button and resized with the right mouse button.
sl: Ko je posebna tipka pritisnjena, je mogoče okna vleči z levim miškinim gumbom in spreminjati velikost z desnim miškinim gumbom.

en: Draggable border width
sl: Vlečljiva širina okna

en: Narrower
sl: Ožja

en: Wider
sl: Širša

en: This adjusts the width of that portion of the window border used for resizing.
sl: S tem nastavite širino dela okenske obrobe, ki se uporablja za spreminjanje velikosti.

en: Icons only
sl: Le ikone

en: Thumbnails only
sl: Samo sličice

en: Icons and thumbnails
sl: Ikone in sličice

en: Icons and window preview
sl: Ikone in predogled okna

en: Window preview (no icons)
sl: Predogled okna (brez ikon)

en: Coverflow (3D)
sl: Naslovnični pretok(3D)

en: Timeline (3D)
sl: Časovnica (3D)

en: Alt-Tab switcher style
sl: Slog preklopnika Alt-Tab

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
sl: Prikaži preklopnik alt-tab na primarnem monitorju, namesto na dejavnem

en: Move minimized windows to the end of the alt-tab switcher
sl: Premakni minimirana okna na konec alt-tab preklopnika

en: Delay before displaying the alt-tab switcher
sl: Zakasnitev pred prikazom preklopnika alt-tab

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all- workspaces->description
en: Show windows from all workspaces
sl: Pokaži okna vseh delovnih površin

en: Warp mouse pointer to the new focused window
sl: Ovij kazalec miške na okno z novo pozornostjo

en: Manage workspace preferences
sl: Upravljanje z možnostmi delovnih površin

en: workspace, osd, expo, monitor
sl: delovni prostor, osd, razstava, monitor

en: Workspace Options
sl: Možnosti delovnega mesta

en: Enable workspace OSD
sl: Omogoči delovni prostor OSD

en: Allow cycling through workspaces
sl: Dovoli kroženje skozi delovne prostore

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
sl: Uporabi delovne prostore samo na osnovnem monitorju (zahteva ponovni zagon Cinnamon)

en: Display Expo view as a grid
sl: Prikaži pogled Razstave kot mrežo

en: %s is not responding.
sl: %s se ne odziva.

en: Force quit
sl: Vsili končanje

en: Wait
sl: Počakaj

en: Does the display look ok?
sl: Ali je zaslon videti dobro?

en: Cancel changes
sl: Prekliči spremembe

en: Keep new configuration
sl: Ohrani nove prilagoditve

en: Cancel changes... %ds
sl: Prekliči spremembe ... %ds

en: Single Click
sl: Enojni klik

en: Double Click
sl: Dvojni klik

en: Drag
sl: Povleci

en: Secondary Click
sl: Drugotni klik

en: _Text
sl: _Besedilo

en: _Icons
sl: _Ikone

en: _Both
sl: _Oboje

en: _Horizontal
sl: _Vodoravno

en: _Vertical
sl: _Navpično

en: Cinnamon just crashed
sl: Cinnamon se je ravnokar sesul

en: Disable downloaded applets, desklets and extensions
sl: Onemogoči naložene programe, namizne vstavke in podaljške

en: You are currently running in fallback mode.
sl: Trenutno sistem obratuje v omejenem načinu delovanja.

en: If you suspect the source of the crash is a local extension, applet or desklet, you can disable downloaded add-ons using the checkbox below.
sl: Če sumite, da je razlog sesutja krajeven podaljšek, program ali namizni vstavek, ga lahko izklopite s pomočjo spodnjega potrditvenega polja.

en: Do you want to restart Cinnamon?
sl: Ali želite ponovno zagnati Cinnamon?

en: Version %s (%s)
sl: Verzija %s (%s)

en: Version %s
sl: Verzija %s

en: Updated on %s
sl: Posodobljeno na %s

en: About %s
sl: O programu %s

en: the type of the Spice
sl: vrsta začimbe

en: the UUID of the Spice
sl: UUID začimbe

en: Unable to locate %s %s
sl: Ni mogoče najti %s %s

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
sl: Glavni Cinnamon meni

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-layout->title
en: Layout and content
sl: Pregled in vsebina

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->overlay-key->description
en: Keyboard shortcut to open and close the menu
sl: Bližnjica tipkovnice za odprtje in zaprtje menija

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->description
en: Use a custom icon and label
sl: Uporabi poljubno ikono in označbo

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->tooltip
en: Check this to specify a custom icon and label
sl: Kliknite to, če želite izbrati poljubno ikono in označbo

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Icon
sl: Ikona

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->tooltip
en: Select an icon to show in the panel.
sl: Izberite ikono za prikaz na pultu.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->description
en: Icon size
sl: Velikost ikone

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
sl: Besedilo

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->tooltip
en: Enter custom text to show in the panel.
sl: Vnesite besedilo po meri za prikaz na pultu.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->description
en: Show category icons
sl: Pokaži ikone kategorij

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on categories.
sl: Izberite, če želite prikazati ikone na kategorijah.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->description
en: Categories icon size
sl: Velikost ikon kategorije

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application- icons->description
en: Show application icons
sl: Prikaži ikone programov

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on applications.
sl: Izberite, če želite prikazati ikone na aplikacijah.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->description
en: Applications icon size
sl: Velikost ikon aplikacij

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->description
en: Show favorites and session buttons
sl: Prikaži gumb priljubljene in seje

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->tooltip
en: Choose whether or not to show the left pane of the menu.
sl: Izberite, če želite prikazati levi del menija.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->fav-icon-size->description
en: Favorites icon size
sl: Velikost ikon priljubljenih

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->description
en: Show favorites
sl: Prikaži priljubljene

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->tooltip
en: Choose whether or not to show favorite files in the menu.
sl: Izberite, če želite prikazati priljubljene datoteke znotraj menija.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->description
en: Show bookmarks and places
sl: Pokaži zaznamke in mesta

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->tooltip
en: Choose whether or not to show bookmarks and places in the menu.
sl: Določi, ali se naj pokažejo zaznamki in mesta v meniju.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->description
en: Show recents
sl: Prikaži nedavne

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->tooltip
en: Choose whether or not to show recents in the menu.
sl: Izberite, če želite prikazati nedavno znotraj menija.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->description
en: Change categories on hover
sl: Zamenjaj kategorije z lebdečim klikom

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->tooltip
en: Choose whether or not to change categories by hovering.
sl: Izberite, če želite spremeniti kategorije z lebdečim klikom.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
sl: V seznamu aplikacij omogoči samodejno pomikanje

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->tooltip
en: Choose whether or not to enable smooth autoscrolling in the application list.
sl: Izberite ali naj bo mehko samodejno pomikanje po seznamu aplikacij vključeno ali izključeno.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->description
en: Enable filesystem path entry in search box
sl: Omogoči vnos poti datotečnega sistema v iskalno polje

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->tooltip
en: Allows path entry in the menu search box.
sl: Dovoli vnos poti v iskalnem polju menija.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->description
en: Force the panel to be visible when opening the menu
sl: Vsili vidnost pulta, ko se odpira meni

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->tooltip
en: Opening the menu will also show the main panel (which may be auto-hidden).
sl: Odpiranje menija bo prikazalo tudi glavni pult (ki je lahko samodejno skrit).

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
sl: Odpri meni ob prehodu miške nad njim

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
sl: Omogoči odpiranje menija ob prehodu miške nad apletom

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->description
en: Menu hover delay
sl: Časovni zamik lebdenja nad menijem

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->tooltip
en: Delay before the menu opens when hovered
sl: Časovni zamik preden se odpre meni med lebdenjem

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->description
en: Use menu animations
sl: Uporabi animacije menija

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->tooltip
en: Allow the menu to animate on open and close
sl: Dovoli animacije menija ob njegovem odprtju in zaprtju

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
sl: Odpri urejevalnik menija

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
sl: Pritisnite na ta gumb za prilagoditev vaših menijskih vnosov.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->reset-menu-size- button->description
en: Restore the menu to its original size
sl: Obnovi meni na njegovo izvorno velikost

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->name
en: XApp Status Applet
sl: Status XApp aplikacije

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons for applications which use XAppStatusIcons
sl: Aplikacija, ki streže vse sistemske ikone za aplikacije, ki uporabljajo XAppStatusIcons

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to control sound and music
sl: Cinnamonova aplikacija za upravljanje z zvokom in glasbo

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->playerControl->description
en: Control Players
sl: Upravljaj predvajalnike

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->extendedPlayerControl->description
en: Show Loop and Shuffle controls
sl: Prikaži kontrole za predvajanje v zanki in naključen izbor

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show menu
sl: Prikaži meni

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the sound applet menu.
sl: Dodeli tipko/tipke tako, da prikazujejo meni aplikacije za upravljanje z zvokom.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->description
en: Always show input switch
sl: Vedno pokaži preklopnik vhoda

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->tooltip
en: Always show the 'Mute input' switch in the context menu.
sl: V konteksntnem meniju vedno pokaži preklopnik »Nemi vhod«.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
sl: Pokaži podrobnosti skladbe na pultu

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
sl: znakov

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->description
en: Limit song information to
sl: Omeji podrobnosti skladbe do

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute
sl: Preklopi utišanje

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute output
sl: Preklopi utišanje na izhodu

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute input
sl: Preklopi utišanje na vhodu

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->description
en: Action on middle click
sl: Akcija ob srednjem kliku

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->middleShiftClickAction->description
en: Action on shift+middle click
sl: Dejanje ob preslednica+klik srednjega gumba miške

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->horizontalScroll->description
en: Use horizontal scrolling to move between tracks
sl: Uporabite vodoravno pomikanje za premikanje med skladbami

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
sl: Pokaži naslovnico albuma kot ikono

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
sl: Skrij ikone sistemske vrstice za združljive predvajalnike

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description
en: Tooltip
sl: Namig

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowVolume->description
en: Show volume in tooltip
sl: V namigu pokaži glasnost

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowPlayer->description
en: Show player in tooltip
sl: V namigu pokaži predvajalnik

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->tooltipShowArtistTitle->description
en: Show song artist and title in tooltip
sl: V namigu pokaži izvajalca in naslov

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->name
en: System Tray
sl: Sistemska vrstica

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons
sl: Aplikacija, ki streže vse sistemske ikone

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list with app grouping
sl: Glavni seznam oken Cinnamona z grupiranjem aplikacij

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->thumbnailsPage->title schema.json->thumbnailsSection->title
en: Thumbnails
sl: Sličice

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->contextMenuPage->title
en: Context Menu
sl: Meni

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->appButtonsSection->title
en: Application Buttons
sl: Gumbi aplikacije

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hotKeysSection->title
en: Hot Keys
sl: Bližnjični gumbi

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hoverPeekSection->title
en: Hover Peek
sl: Lebdeči predogled

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->number- display->description
en: Show window count numbers
sl: Prikaži števec oken

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->description
en: Button label
sl: Oznaka gumba

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Application name
sl: Ime aplikacije

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title
sl: Naslov okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title (only for the focused window)
sl: Naslov okna (samo v fokusiranem oknu)

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Mouse wheel scroll action
sl: Akcija ob vrtenju kolesca na miški

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Cycle apps
sl: Kroži med aplikacijami

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Cycle windows
sl: Kroži med okni

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->description
en: Left click action
sl: Akcija ob levem kliku

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Toggle activation of last focused window
sl: Preklopi aktivacijo zadnjega fokusiranega okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-
en: Middle click action
sl: Akcija ob srednjem kliku

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Launch new app instance
sl: Zaženi novo instanco aplikacije

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Close last focused window in group
sl: Zapri zadnje fokusirano okno v skupini

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->group- apps->description
en: Group windows by application
sl: Združi okna glede na aplikacijo

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-app-button- dragging->description
en: Enable app button dragging
sl: Omogoči drsenje gumba aplikacije

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->description
en: Launcher animation
sl: Animacija zagonske aplikacije

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->cycleMenusHotkey->description
en: Global hotkey for cycling through thumbnail menus
sl: Globalna bližnjična tipka za prehod med pregledi menija

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- hotkey->description
en: Global hotkey to show the order of apps
sl: Globalna bližnjična tipka za prikaz seznama aplikacij

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->description
en: Duration of the apps order display on hotkey press
sl: Čas trajanja prikaza aplikacij ob pritisku bližnjične tipke

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->super-num- hotkeys->description
en: Enable Super+<number> shortcut to switch/open apps
sl: Dovoli Super+<number> bližnjico za preklop ali odpiranje aplikacij

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->description
en: Delay before showing thumbnails
sl: Zamik pred prikazom predogleda

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->description
en: Thumbnail size
sl: Velikost sličic

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Largest
sl: Največji

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail-scroll- behavior->description
en: Cycle windows on mouse wheel scroll
sl: Kroži med okni ob vrtenju kolesca na miški

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- thumbnails->description
en: Show thumbnails
sl: Prikaži sličice

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->animate- thumbnails->description
en: Animate thumbnails
sl: Animiraj sličice

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->vertical- thumbnails->description
en: Enable vertical thumbnails
sl: Dovoli vertikalne predoglede

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->sort- thumbnails->description
en: Sort thumbnails according to the last focused windows
sl: Razporedi predoglede glede na zadnje fokusirano okno

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->highlight-last- focused-thumbnail->description
en: Highlight the thumbnail of the last focused window
sl: Osvetli predogled zadnjega fokusiranega okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->onclick- thumbnails->description
en: Click to show thumbnails
sl: Kliknite za prikaz sličic

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- recent->description
en: Show recent items
sl: Prikaži nedavne elemente

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->autostart-menu- item->description
en: Show autostart option
sl: Prikaži možnost samodejnega zagona

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->description
en: Apply the monitor move option to all windows
sl: Uporabi premik monitorja na vseh oknih

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->tooltip
en: When clicking "Move to monitor" in the context menu, this option will move all of an app's windows instead of just the last focused window from the app.
sl: Ob kliku "Premakni na monitor" v meniju bo ta možnost premaknila vsa okna aplikacije namesto samo zadnjega odprtega.

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-hover- peek->description
en: Show the window when hovering its thumbnail
sl: Prikaži okno med lebdenjem nad njeno sličico

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->description
en: Window fade-in time
sl: Čas vstopa okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- out->description
en: Window fade-out time
sl: Čas izstopa okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->units
en: percent
sl: odstotek

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description
en: Window opacity
sl: Vidnost okna

note: network@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Network manager applet
sl: Aplikacija za upravljanje z omrežji

note: network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the network applet menu.
sl: Dodeli tipko/tipke za prikaz menija omrežne aplikacije.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Workspace switcher
sl: Preklopnik med delovnimi prostori

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Select the workspace from the panel
sl: Izberi delovno površino iz pulta

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->description
en: Type of display
sl: Tip prikaza

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->tooltip
en: Note that the visual representation will only work if your panel is large enough to display it properly, otherwise the simple style will be used.
sl: Opomba: vidni prikaz bo deloval samo, če je vaš pult dovolj velik, da je lahko prikazan. V nasprotnem primeru bo uporabljen preprost slog.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: A visual representation of the workspaces
sl: Vidna reprezentacija delovnih prostorov

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: Simple buttons
sl: Preprosti gumbi

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->description
en: Scroll wheel behavior
sl: Vedenje drsnega koleščka

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->tooltip
en: Reverse or disable the direction of the scroll in the workspace list.
sl: Preobrni ali onemogoči smer drsenja po seznamu delovnih površin.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Reversed
sl: Obrnjeno

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Minimize all windows
sl: Minimiziraj vsa okna

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at- desktop->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->description
en: Peek at the desktop on hover
sl: Prikaži predogled namizja med lebdenjem

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip
en: Peek at the desktop when hovering the applet
sl: Prikaži predogled namizja med lebdenjem aplikacije

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description
en: Blur effect
sl: Zameglitveni efekt

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip
en: Blur windows when peeking at the desktop
sl: Zamegli okna med predogledom namizja

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description
en: Hover delay
sl: Dolžina lebdenja za klik

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip
en: Delay before Peek shows desktop
sl: Časovni zamik pred predogledom namizja

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip
en: Change the opacity of windows when peeking at the desktop
sl: Spremeni vidnost oken med predogledom namizja

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access your favorite files
sl: Dostopajte do svojih priljubljenih datotek

note: favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->show-full-uri->description
en: Display full paths in the list
sl: Prikaži polne poti na seznamu

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Control the trash from the panel
sl: Upravljaj s košem iz pulta

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings Applet
sl: Nastavitve

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon Settings
sl: Nastavitve Cinnamon

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access removable drives
sl: Dostop do izmenljivih diskov

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access the documents you recently opened
sl: Dostop do nedavno odprtih dokumentov

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Corner bar
sl: Kotna vrstica

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A bar designed to be placed in the corner, used to show the desktop, desklets, the workspace selector or the window selector.
sl: Vrstica, zasnovana za postavitev v kot, uporabljena za prikaz namizja, namiznih vstavkov, izbirnika delovne površine ter izbirnika oken.

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->description
en: Click action
sl: Dejanje klika

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click- action->description
en: Shift + click action
sl: Dejanje pri: dvigalka + klik

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->description
en: Shift + middle click action
sl: Dejanje pri: dvigalka + klik s srednjo tipko

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces
sl: Preklopi med delovnimi površinami

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces (reversed)
sl: Preklopi med delovnimi površinami (obratno)

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Window list
sl: Seznam oken

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list
sl: Glavni Cinnamonov seznam oken

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
sl: Pokaži opozorilo na okenskem seznamu, kadar zahteva pozornost okno z druge delovne površine

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- scrolling->description
en: Enable mouse-wheel scrolling in the window list
sl: Vključi pomikanje po seznamu oken z vrtenjem kolesca na miški

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->reverse- scrolling->description
en: Reverse the direction of mouse-wheel scrolling in the window list
sl: Zamenjaj smer vrtenja miškinega kolesa v seznamu oken

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- minimize->description
en: Left click to minimize window
sl: Levi klik za minimiziranje okna

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- close->description
en: Middle click to close window
sl: Srednji klik za zapiranje okna

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-show- label->description
en: Show window names in the panel
sl: Pokaži imena oken na pultu

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->description
en: Window button width in the panel
sl: Širina okenskega gumba na pultu

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->buttons-use-entire- space->description
en: Window buttons can have different sizes and use the entire space available
sl: Gumbi oken imajo lahko različne velikosti, tako da zasedejo ves razpoložljiv prostor

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->description
en: Choose what to show when hovering over a window button
sl: Izberite, kaj naj se prikaže, ko postojite nad gumbom okna

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Title
sl: Naslov

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Thumbnail
sl: Ogledna sličica

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview-show- label->description
en: Show title above thumbnail
sl: Prikaži naslov nad sličico

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Spacer
sl: Ločevalnik

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Add some space between your other applets
sl: Dodaj prostor med ostalimi aplikacijami

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
sl: Količina prostora v slikovnih točkah

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
sl: Prilagodite to za povečanje ali zmanjšanje širine tega prostornika

note: scale@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Scale view
sl: Kliknite ali lebdite nad, če želite aktivirati ogled po skali

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
sl: Omogoči umerjanje ob prehodu

note: printers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Manage print jobs
sl: Upravljaj dela na tiskalniku

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->description
en: Show printer icon
sl: Prikaži ikono tiskalnika

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: Always
sl: Vedno

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printers exist
sl: Ko obstajajo tiskalniki

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printing
sl: Med tiskanjem

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->tooltip
en: Choose when to show the printer icon in the panel
sl: Izberite, kdaj bo ikona tiskalnika vidna na pultu

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings API Demo
sl: Demo nastavitve API

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A sample applet for demonstrating the capabilities and usage of the applet and desklet settings API
sl: Enostaven programček za demonstracijo zmogljivosti in uporabe APi-ja za nastavitve programčkov in namiznih vstavkov

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page1->title
en: Visible settings
sl: Vidne nastavitve

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page2->title
en: Choosers
sl: Izbiralci

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page3->title settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section5->title
en: Command settings
sl: Ukazne možnosti

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page4->title
en: Editable list settings
sl: Seznam možnosti, ki jih lahko spremenite

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page5->title
en: Dependencies
sl: Soodvisnosti

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section0->title
en: Info
sl: Informacije

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->title
en: File choosers
sl: Izbiralci datotek

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->title
en: Menu settings
sl: Nastavitve menija

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section4->title
en: Animation settings
sl: Nastavitve animacije

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section6->title
en: Other choosers
sl: Ostali izbiralci

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section7->title
en: My list
sl: Moj seznam

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section8->title
en: Show dependencies section
sl: Prikaži odsek soodvisnosti

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section9->title
en: Dependencies section
sl: Odsek medsebojnih odvisnosti

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->label- info->description
en: Play with these widgets and see the automatic reaction in the panel applet.
    
    This is a label, and the content can't be modified nor accessed. You may want to use a label to show additional hints or instructions, for example.
sl: Poigrajte se s temi gradniki in si oglejte samodejen odziv v programčku pulta.
    
    To je oznaka, vsebine pa ni moč spremeniti ali do nje dostopati. Primer: morda želite z oznako prikazati dodatne namige ali napotke.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->description
en: The icon to use in the panel
sl: Ikona, ki jo želite uporabiti na tem pultu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
sl: Izberite datoteko ikone ali pa vpišite ime ikone v vnosno polje

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->description
en: The background color for the applet
sl: Barva ozadja aplikacije

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
sl: Kliknite na gumb za izbiro nove barve ozadja tega apleta

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->description
en: Applet width in the panel
sl: Širina aplikacije na pultu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
sl: Povečajte ali pomanjšajte vrednost tega vrtilnika za širjenje ali ožanje apleta na pultu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->description
en: Please pick an option
sl: Prosimo, izberite možnost

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
sl: Prva izbira

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
sl: Druga izbira

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
sl: Tretja izbira

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
sl: Četrta izbira

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
sl: S spustno izbiro lahko izberete med celoštevilčno (int), logično (boolean) vrednostjo, vrednostjo s plavajočo vejico (float) ali niz (string)

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale- demo->description
en: Here is a demonstration of bidirectional control
sl: To je prikaz dvosmerne kontrole

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
sl: Če prilagodite to merilo, se posodobi v apletu. Če prilagodite merilo v apletu, se posodobi tukaj

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->description
en: Check this to use a custom label
sl: Obkljukajte to, da bi uporabljali poljubno oznako

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
sl: Označitev tega polja Vam dovoli nastaviti oznako po meri v spodnjem polju - to predstavlja nastavljanje odvisnosti

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- label->description
en: Custom Applet Label
sl: Poljubna oznaka aplikacije

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-label->tooltip
en: Set your custom label here.  This field is unavailable unless the switch above is enabled
sl: Dodelite poljubno oznako tukaj. To okno ni aktivno razen, če je izbrana možnost zgoraj aktivna

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->description
en: Animation type
sl: Tip animacije

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->tooltip
en: A tween chooser has as value a string, which you can pass as transition to Tweener.addTween()
sl: Izbirnik vmesne faze (tween) ima vrednost niza, ki ga lahko podate kot prehod v Tweener.addTween()

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->effect- style->description
en: Effect type
sl: Tip efekta

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
sl: Ne pritisnite tega gumba!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
sl: Klik na ta gumb omogoči način povratnega klica v apletu - kar poskusite.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
sl: To je preizkusni gradnik za proženje signalov posamezne tipke

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->keybinding- test->description
en: Set the keybinding here to activate an action
sl: Dodelite tipke tukaj, če želite aktivirati akcijo

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->file- select->description
en: Choose a file
sl: Izberite datoteko

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->directory- select->description
en: Choose a directory
sl: Izberite mapo

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->sound- select->description
en: Choose a sound
sl: Izberi zvok

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->font- select->description
en: Choose a font
sl: Izberite pisavo

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->description
en: You can type paragraphs and lists here
sl: Tukaj lahko napišete vaše odstavke in sezname

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->tooltip
en: This setting type is useful for multi-line lists, and text that is too long to fit in an entry widget.
    You can manually set the height of the text view with the 'height' property. This one is set to 150. Default is 200.
sl: Tale možnost je uporabna za večlinijske sezname in besedilo, ki je predolgo, da bi ga bilo možno prikazati.
    Višino lahko ročno spreminjate v lastnosti 'Višina'. Prikazana je vednost 150. Prednastavljena vrednost je 200.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->date- select->description
en: Choose a Date
sl: Izberite datum

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->time- select->description
en: Choose a Time
sl: Izberite čas

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->description
en: Custom tree widget
sl: Drevesni gradnik po meri

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Resident
sl: Prebivalec

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Address
sl: Naslov

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Id number
sl: ID številka

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Shortcut key
sl: Bližnjična tipka

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: File Path
sl: Pot do datoteke

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->description
en: Show the dependencies section
sl: Prikaži sekcijo soodvisnosti

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->tooltip
en: Checking this box shows the Dependencies section below. Unchecking hides it.
sl: Obkljukana možnost prikaže sekcijo soodvisnosti spodaj. Če je odkljukana je skrita.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->deps-info->description
en: You can see this section because the switch above is on. Try switching it off and see what happens.
sl: Lahko vidite to sekcijo, ker je možnost zgoraj vključena. Poskusite jo izključiti in poglejte kaj se zgodi.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->description
en: Show info
sl: Prikaži informacijo

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #1
sl: Prikaži informacijo #1

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #2
sl: Prikaži informacijo #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Don't show info #1 or #2
sl: Ne prikaži informacije #1 ali #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info1->description
en: Info #1: You are seeing this info because the first option is selected in the combo box above. Try selecting different options to see different information.
sl: Informacija #1: To vidite zaradi tega, ker je prva možnost izbrana v kombo škatli zgoraj. Poskusite izbrati različne možnosti, da bi videli različne informacije.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info2->description
en: Info #2: You are seeing different text now because you selected the second option in the combo box above.
sl: Informacija #2: Sedaj vidite drugačno besedilo, ker ste izbrali drugo možnost v kombo škatli zgoraj.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin->description
en: Number value
sl: Številčna vrednost

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info1->description
en: The value of the spinner above is less than 5
sl: Vrednost kolesa zgoraj je manj kot 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info2->description
en: The value of the spinner above is greater than or equal to 5
sl: Vrednost kolesa zgoraj je več ali enako 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- widget->description
en: Try out this custom widget!
sl: Poskusite ta gradnik po meri!

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Expo view
sl: Kliknite ali lebdite za aktivacijo expo pogleda

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
sl: Omogoči razstavo ob prehodu

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Slideshow Controls
sl: Kontrole predstavitve

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Basic controls for the Cinnamon slideshow
sl: Osnovne kontrole za Cinnamonovo predstavitev

note: user@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet to access your account details, switch users and quickly logout or power off the computer
sl: Aplikacija za dostop do podrobnosti uporabniškega računa, preklop med uporabniki in hiter izhod iz seje ali ugašanje računalnika

note: user@cinnamon.org->metadata.json->name
en: User Applet
sl: Aplikacije uporabnika

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
sl: Prikaži uporabniško ime na pultu

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-image->description
en: Display the user image on the panel
sl: Prikaži sliko uporabnika na pultu

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Launch applications from the panel
sl: Zaženi programe iz pulta

note: panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->allow- dragging->description
en: Allow dragging of launchers
sl: Dovoli vleko zaganjalnikov

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click to display and manage system notifications
sl: Kliknite za prikaz in upravljanje sistemskih sporočil

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->description
en: Ignore transient notifications
sl: Prezri prehodna obvestila

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->tooltip
en: Check this to ignore transient notifications.
sl: Označite to za prezrtje pogovornih obvestil.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showEmptyTray->description
en: Show empty tray
sl: Pokaži prazno sistemsko vrstico

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->showEmptyTray->tooltip
en: Check this to show the tray even when there are no new notifications.
sl: Označite to za prikaz sistemske vrstice tudi, ko ni obvestil.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showNotificationCount->description
en: Show the number of notifications
sl: Pokaži število obvestil

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show notifications
sl: Prikaži sporočila

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the notification popup menu.
sl: Dodeli tipko/tipke za prikaz popup menija sporočil.

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->tooltip
en: Set keybinding(s) to clear all notifications.
sl: Dodeli tipko/tipke za odstranjevanje vseh sporočil.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemSettings->description inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemNotificationSettings->description
en: Open notification settings
sl: Odpri možnosti sporočil

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Inhibit Applet
sl: Prepreči programček

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->description
en: This applet is used to disable notifications and power management (including the screensaver and the session from going idle)
sl: Ta aplikacija se uporablja za onemogočanje sporočil in upravljanje z napajanjem (vključno z ohranjevalnikom zaslona in hibernacijo trenutne seje)

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->description
en: Inhibit power management
sl: Prepreči upravljanje napajanja

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit power management.
sl: Določite kombinacijo tipk za preprečitev upravljanja z napajanjem.

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->description
en: Inhibit notifications
sl: Prepreči obvestila

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit notifications.
sl: Določite kombinacijo tipk za preprečitev obvestil.

note: inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemPowerSettings->description
en: Open power settings
sl: Odpri nastavitve napajanja

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: On-Screen keyboard
sl: Tipkovnica na zaslonu

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to launch the on-screen keyboard
sl: Cinnamonova aplikacija za zagon tipkovnice na zaslonu

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
sl: Koledar

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: The Cinnamon calendar applet
sl: Cinnamonova aplikacija za koledar

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->description
en: Show calendar events
sl: Pokaži dogodke koledarja

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->tooltip
en: Check this to display events in the calendar.
sl: Kliknite sem za prikaz dogodkov v koledarju.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
sl: V koledarju pokaži številke tednov

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
sl: Označite to za prikaz številk tednov na koledarju.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
sl: Uporabi obliko datuma po meri

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
sl: Kliknite tu za določitev oblike po meri za datum v apletu koledarja.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->description
en: Date format
sl: Oblika datuma

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
sl: Tukaj nastavite svojo obliko po meri.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip- format->description
en: Date format for tooltip
sl: Oblika datuma za namig

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip-format->tooltip
en: Set your custom tooltip format here.
sl: Tukaj določite želeno obliko namiga.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
sl: Kliknite na ta gumb, če želite izvedeti več o skladnji za oblike datuma.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show calendar
sl: Prikaži koledar

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the calendar.
sl: Dodeli tipko/tipke za ogled koledarja.

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->description
en: XRandR monitor control applet
sl: XRandR aplikacija za upravljanje z monitorjem

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Accessibility applet
sl: Aplikacija za dostopnost

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Windows Quick List
sl: Seznam hitro dostopnih oken

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Quickly access windows from all workspaces
sl: Hitri dostop do oken iz vseh delovnih prostorov

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Separator
sl: Ločilo

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A separator icon which can be added multiple times
sl: Separatorska ikona, ki je lahko dodana večkrat

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
sl: Upravljalnik porabe

note: power@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon power management applet
sl: Cinnamonova aplikacija za upravljanje z napajanjem

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
sl: Pokaži odstotke

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show time remaining
sl: Prikaži preostali čas

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage and time remaining
sl: Prikaži odstotek in preostali čas

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Hide label
sl: Skrij oznako

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->description
en: Always show all batteries
sl: Vedno prikaži vse baterije

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->tooltip
en: Check this to always show multiple batteries in the panel, regardless of whether one of them is marked primary.
sl: Označite to, če želite vedno videti več baterij na pultu, ne glede na to, katera je označena za primarno.

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Digital photo frame
sl: Digitalni okvir slike

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A digital photo frame desklet
sl: Namizni vstavek za digitalni okvir slike

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->directory->description
en: Folder
sl: Mapa

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->description
en: Height
sl: Višina

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Width
sl: Širina

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->description
en: Fade delay
sl: Časovni zamik zameglitve

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->description
en: Special effect
sl: Posebni efekt

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Sepia
sl: Sepija

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
sl: Črna in bela

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Launcher desklet
sl: Zagonski namizni vstavek

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that launches a program
sl: Namizni vstavek, ki zažene program

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Clock desklet
sl: Namizni vstavek za čas

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that displays the time
sl: Namizni vstavek, ki prikaže čas

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->description
en: Text color
sl: Barva besedila

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->tooltip
en: Click the button to select a new text color
sl: Kliknite na gumb za izbor nove barve besedila

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
sl: Označite to za določitev zapisa časa po meri namiznega vstavka.
