linuxmint - en to br translation catalogue (856 entries)

en: Unknown
br: Dianav

en: Failed to launch '%s'
br: N'haller ket loc'hañ '%s'

en: Passwords do not match
br: Ne glot ket ar gerioù-tremen

en: Authentication dialog was dismissed by the user
br: Serret eo bet ar prenestr kennaskañ gant an arveriad

en: Home
br: Degemer

en: File System
br: Reizhiad restroù

en: Search
br: Klask

en: Print version
br: Stumm moullañ

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-appear->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
br: Neuz

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
br: Liv

en: Mixed
br: Kemmesket

en: Dark
br: Teñval

en: Light
br: Sklaer

en: Advanced settings...
br: Arventennoù araoket...

en: Style
br: Stil

en: Directory Properties
br: Perzhioù ar c'havlec'hiad

en: Name:
br: Anv:

en: Comment:
br: Evezhiadenn:

en: Launcher Properties
br: Perzhioù al lañser

en: Command:
br: Urzhiad:

en: Browse
br: Furchal

en: Launch in Terminal?
br: Loc'hañ en dermenell?

en: Add
br: Ouzhpennañ

en: Delete
br: Dilemel

en: Edit
br: Aozañ

en: Main Menu
br: Pennlañser

en: Restore System Configuration
br: Assevel kefluniadur dre ziouer ar reizhiad

en: Restore the default menu layout
br: Assevel ar pajennaozañ lañser dre ziouer

en: Close
br: Serriñ

en: _New Menu
br: Lañser _nevez

en: Ne_w Item
br: E_lfenn nevez

en: Cut
br: Troc'hañ

en: Copy
br: Eilañ

en: Paste
br: Pegañ

en: Properties
br: Perzhioù

en: Add/Edit Launcher
br: Ouzhpennañ/aozañ ul lañser

en: Type:
br: Rizh:

en: Title:
br: Titl:

en: Icon Name
br: Anv an arlun

en: Application
br: Arload

en: Custom Application
br: Arload personelaet

en: Are you sure you want to remove '%s'?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h dilemel '%s'?

en: Remove '%s'
br: Dilemel '%s'

en: About...
br: Diwar-benn...

en: Configure...
br: Kefluniañ...

en: Remove it
br: E zilemel

en: Move to another panel
br: Kas d'ur penel all

en: Cancel
br: Nullañ

en: Sound Settings
br: Arventennoù ar son

en: Microphone
br: Mikrofon

en: Show Text
br: Diskouez ar skrid

en: Hide Text
br: Kuzhat ar skrid

en: Wait
br: Gortoz

en: Remove this desklet
br: Dilemel an arloadig-burev-mañ

en: Switch User
br: Cheñch arveriad

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h dilemel an dachenn-labour "%s"?

en: Initializing
br: O teraouekaat

en: Loaded
br: Karget

en: Error
br: Fazi

en: Out of date
br: Diamzeriet

en: Not compatible with Wayland
br: Digeverlec'h eo gant Wayland

en: Loaded successfully
br: Karget gant berzh

en: Check your video drivers
br: Gwirit ho sturioù video

en: Launch Driver Manager
br: Loc'hañ ardoer ar sturioù

en: Problems during Cinnamon startup
br: Kudennoù a zo bet en ur lañsañ Cinnamon

en: Please contact the developer.
br: Mar plij, kit e darempred gant an diorroer.

en: Workspace
br: Tachenn-labour

en: Restarting Cinnamon...
br: Oc'h adloc'hañ Cinnamon...

en: System Information
br: Titouroù ar reizhiad

en: Confirm
br: Kadarnaat

en: No
br: Ket

en: Yes
br: Ya

en: OK
br: Mat

en: Password
br: Ger-tremen

en: Username
br: Anv-arveriad

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
br: Ardoer ar rouedad

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
br: Diuzit lec'hiadur ar penel nevez. Achap da nullañ.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
br: Diuzit lec'hiadur nevez ar penel. Achap da nullañ.

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
br: N'eus penel ebet bet ouzhpennet.
    Ha fellout a ra deoc'h digeriñ arventennoù ar penelioù?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
br: Arventennoù ar penelioù

en: Applets
br: Arloadigoù

en: Panel edit mode
br: Mod aozañ ar penelioù

en: Move
br: Dilec'hiañ

en: Remove
br: Dilemel

en: Are you sure you want to remove this panel?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h dilemel ar penel-mañ?

en: Add a new panel
br: Ouzhpennañ ur penel nevez

en: Restart Cinnamon
br: Adloc'hañ Cinnamon

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h adderaouekaat an holl arventennoù dre ziouer?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
br: Arventennoù ar reizhiad

en: Retry
br: Klask en-dro

en: Authentication Required
br: Dilesa rekis

en: Authenticate
br: Dilesa

en: Press ESC to close
br: Pouezit Achap evit serriñ

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Mi_nimize
br: Bi_hanaat

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Unma_ximize
br: Div_rasaat

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Ma_ximize
br: B_rasaat

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Move
br: _Dilec'hiañ

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Resize
br: _Adventañ

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Only on This Workspace
br: War an dachenn-lab_our-mañ hepken

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move to Another _Workspace
br: Kas d'un dachenn-labour _all

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
br: _Serriñ

en: No open windows
br: N'eus prenestr digor ebet

en: Restore
br: Assevel

en: Minimize
br: Bihanaat

en: Maximize
br: Brasaat

en: Move to left workspace
br: Dilec'hiañ d'an dachenn-labour a-geiz

en: Move to right workspace
br: Dilec'hiañ d'an dachenn-labour a-zehou

en: Visible on all workspaces
br: Gwelus war an holl dachennoù-labour

en: Move to a new workspace
br: Kas d'un dachenn-labour nevez

en: Move to monitor %d
br: Dilec'hiañ d'ar skramm %d

en: Only on this workspace
br: War an dachenn-labour-mañ hepken

en: Unmaximize
br: Bihanaat

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
br: Haezadusted

en: Zoom
br: Zoum

en: Screen Reader
br: Lenner skramm

en: Screen Keyboard
br: Touchennaoueg skramm

en: Sticky Keys
br: Stokelloù pegus

en: Slow Keys
br: Stokelloù gorrek

en: Bounce Keys
br: Stokelloù daslammus

en: Mouse Keys
br: Stokelloù al logodenn

en: Universal Access Settings
br: Dibarzhioù haeziñ hollvedel

en: High Contrast
br: Dargemm uhel

en: Large Text
br: Testenn ledan

en: %B %-e, %Y
br: %-e %B %Y

note: Translators: This is the date which appears in the calendar applet, as a tooltip and as a title header inside the applet. The format uses the strftime syntax. %A, %B %-e, %Y is the American Date format (Saturday, January 4, 2020): %A is the name of the day, %B is the name of the month %-e is the non
en: %A, %B %-e, %Y
br: %A %-e %B %Y

en: Date and Time Settings
br: Arventennoù an deiziad hag an eur

en: This evening
br: Fenoz

en: In %d hour | In %d hours
br[0]: A-benn %d eur
br[1]: A-benn %d eur

en: No Events
br: Darvoud ebet

en: Today
br: Hiziv

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->opt
en: Show the desktop
br: Diskouez ar burev

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the desklets
br: Diskouez an arloadigoù-burev

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
br: Ma re well ganin

en: Move to the other monitor
br: Kas d'ar skrammad all

en: Move to monitor
br: Kas d'ar skrammad

en: Move to another workspace
br: Kas d'un dachenn-labour all

en: Applet preferences
br: Gwellvezioù an arloadig

en: Places
br: Plasoù

en: Recent
br: Nevez zo

en: Unpin from Panel
br: Dispilhennañ diouzh ar penel

en: Pin to Panel
br: Spilhennañ ouzh ar penel

en: Create Shortcut
br: Krouiñ ur verradenn

en: Close others
br: Serriñ ar re all

en: Close all
br: Serriñ pep tra

en: Power management
br: Ardeiñ an energiezh

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
br: Kemennoù

en: Show Character Table
br: Diskouez taolenn an arouezeznnoù

en: Keyboard Settings
br: Arventennoù an touchennaoueg

en: Add to panel
br: Ouzhpennañ d'ar penel

en: Add to desktop
br: Ouzhpennañ d'ar burev

en: Remove from favorites
br: Dilemel diwar ma re well ganin

en: Add to favorites
br: Ouzhpennañ d'am re well ganin

en: Uninstall
br: Distaliañ

en: Open with
br: Digeriñ gant

en: Other application...
br: Un arload all...

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
br: Lañser

en: Edit menu
br: Aozañ al lañser

en: Recent Files
br: Restroù nevez

en: Clear list
br: Skarzhañ al listenn

en: All Applications
br: An holl arloadoù

en: Lock Screen
br: Prennañ ar skramm

en: Lock the screen
br: Prennañ ar skramm

en: Leave the session
br: Serriñ an estez

en: Shut down the computer
br: Lazhañ an urzhiataer

en: <unknown>
br: <dianav>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
br: diweredekaet

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
br: nann meret

en: disconnecting...
br: o tigennaskañ...

en: connecting...
br: o kennaskañ

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
br: dilesa rekis

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
br: meriant o vankout

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
br: dihegerz

en: connection failed
br: c'hwitet eo ar c'hennask

en: More
br: Muioc'h

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
br: Kennasket (prevez)

en: Auto Ethernet
br: Ethernet emgefreek

note: Translators: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
br: %s emgefreek

en: Auto bluetooth
br: Bluetooth emgefreek

en: Auto wireless
br: Wi-Fi emgefreek

en: Enable networking
br: Gweredekaat ar rouedad

en: Wired
br: Dre orjal

en: Wireless
br: Diorjal

en: VPN Connections
br: Kennaskoù VPN

en: WIREGUARD Connections
br: Kennaskoù WIREGUARD

en: Network Settings
br: Arventennoù ar rouedad

en: Network Connections
br: Kennaskoù ouzh ar rouedad

en: Connection failed
br: C'hwitet eo ar c'hennask

en: Networking is disabled
br: Diweredekaet eo ar rouedad

en: No connection
br: Kennask ebet

en: Connecting to the wireless network...
br: O kennaskañ ouzh ar rouedad diorjal...

en: Connecting to the wired network...
br: O kennaskañ ouzh ar rouedad dre orjal...

en: Connecting to the VPN...
br: O kennaskañ ouzh ar VPN...

en: Connecting to WIREGUARD...
br: O kennaskañ ouzh WIREGUARD...

en: Connecting to the network...
br: O kennaskañ ouzh ar rouedad...

en: Connected to the wireless network
br: Kennasket d'ar rouedad diorjal

en: Wireless connection
br: Kennask diorjal

en: Connected to the wired network
br: Kennasket ouzh ar rouedad dre orjal

en: Connected to the VPN
br: Kennasket ouzh ar VPN

en: Connected to WIREGUARD
br: Kennesket ouzh WIREGUARD

en: Connected to the network
br: KEnnasket ouzh ar rouedad

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
br: Skarzhañ ar c'hemennoù

en: Notification Settings
br: Arventennoù ar c'hemennoù

en: No notifications
br: Kemenn ebet

en: %d notification | %d notifications
br[0]: %d gemenn
br[1]: %d a gemennoù

en: just now
br: diouzhtu

en: %d second ago | %d seconds ago
br[0]: %d eilenn zo
br[1]: %d eilenn zo

en: %d minute ago | %d minutes ago
br[0]: %d vunutenn zo
br[1]: %d a vunutennoù zo

en: Launch
br: Loc'hañ

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
br: Lañserien ar penel

en: Low battery
br: Batiri izel

en: Monitor
br: Skramm

en: Mouse
br: Logodenn

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
br: Touchennaoueg

en: Cell phone
br: Pellgomzer hezoug

en: Media player
br: Lenner mediaoù

en: Tablet
br: Tablezenn

en: Computer
br: Urzhiataer

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
br: Rouedad

en: Power Settings
br: Arventennoù an energiezh

en: Charging
br: O kargañ

en: hour | hours
br[0]: eurvezh
br[1]: eurvezh

en: minute | minutes
br[0]: vunutenn
br[1]: a vunutennoù

en: Fully charged
br: Karget klok

en: Fully discharged
br: Diskarget klok

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
br: Moullerezed

en: '%s' on %s
br: '%s' war %s

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
br: Teulioù nevesañ

en: Open file manager
br: Digeriñ an ardoer restroù

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
br: Skeulaat

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
br: Arventennoù

en: Hi there!
br: Ac'hanta!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
br: POUZET HOC'H EUS WAR AN AFELL!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
br: IMPLIJET HOC'H EUS AR VERRADENN!!!

en: Show Desklets
br: Diskouez an arloadigoù-burev

en: Background Settings
br: Arventennoù an drekleur

en: Playing
br: O lenn

en: Paused
br: Ehanet

en: Stopped
br: Paouezet

en: Volume
br: Live-son

en: Unknown Artist
br: Arzour dianav

en: Unknown Album
br: Albom dianav

en: Unknown Title
br: Titl dianav

en: Previous
br: A-raok

en: Play
br: Seniñ

en: Stop
br: Paouez

en: Next
br: War-lerc'h

en: Pause
br: Ehanañ

en: Applications
br: Arloadoù

en: Input device
br: Trobarzhell enankañ

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
br: Lastez

en: Empty Trash
br: Goullonderiñ al lastez

en: Open Trash
br: Digeriñ ar pod-lastez

en: Log Out...
br: Digennaskañ...

en: Power Off...
br: Lazhañ...

en: All windows
br: An holl brinistri

en: Add a new workspace
br: Ouzhpennañ un dachenn-labour nevez

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
br: Ordinal

en: Left
br: Kleiz

en: Right
br: Dehou

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section
en: Display
br: Skramm

en: Configure display settings...
br: Arventennoù ar skrammañ

en: Clock
br: Horolaj

en: Users and Groups
br: Arveriaded ha strolladoù

en: Add or remove users and groups
br: Ouzhpennañ pe zilemel arveriaded ha strolladoù

en: Valid name
br: Anv talvoudek

en: The name cannot be empty.
br: N'hall ket an anv bezañ goullo.

en: Valid executable
br: Meziant erounezadus talvoudek

en: Choose a command
br: Dibab un arc'had

en: Preferences
br: Gwellvezioù

en: Hardware
br: Periant

en: Administration
br: Merañ

en: Firewall
br: Tanvoger

en: Languages
br: Yezhoù

en: Input Method
br: Mod enankañ

en: Login Window
br: Prenestr kennaskañ

en: Driver Manager
br: Ardoer sturioù

en: Nvidia Settings
br: Arventennoù Nvidia

en: video, driver, proprietary, nvidia, settings
br: video, stur, perc'hennek, nvidia, arventennoù

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
br: Tarzh meziantoù

en: ppa, repository, package, source, download
br: ppa, kavlec'hiad, pakad, tarzh, pellgargañ

en: Package Management
br: Renañ ar pakadoù

en: update, install, repository, package, source, download
br: hizivaat, staliañ, kavlec'hiad, pakad, tarzh, pellgargañ

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
br: arveriad, arveriaded, kont, kontoù, strollad, strolladoù, ger-tremen

en: Disks
br: Pladennoù

en: Online Accounts
br: Kontoù enlinenn

en: Back to all settings
br: Distreiñ da listenn an holl arventennoù

en: Change Password
br: Cheñch ar ger-tremen

en: New password
br: Ger-tremen nevez

en: Confirm password
br: Kadarnaat ar ger-tremen

en: Generate a password
br: Genel ur ger-tremen

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
br: Ho ker-tremen a zo ret bezañ 8 arouezhenn ennañ da nebeutañ

en: Show password
br: Diskouez ar ger-tremen

en: Change
br: Cheñch

en: Too short
br: Re hir

en: Weak
br: Gwan

en: Fair
br: Krenn

en: Good
br: Mat

en: Strong
br: Kreñv

en: Standard
br: Standart

en: Administrator
br: Merour

en: Account Type
br: Rizh ar gont

en: Invalid username
br: Didalvoudek eo an anv-arveriad

en: A user with the name '%s' already exists.
br: Ez eus eus un arveriad anvet '%s' dija.

en: Users
br: Arveriaded

en: Groups
br: Strolladoù

en: Click to change the picture
br: Klikit evit cheñch ar skeudenn

en: Browse for more pictures...
br: Klask skeudennoù ouzhpenn...

en: Click to change the name
br: Klikit evit cheñch an anv

en: Click to change the password
br: Klikit evit cheñch ar ger-tremen

en: Click to change the groups
br: Klikañ evit cheñch ar strolladoù

en: Picture
br: Skeudenn

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
br: Anv

en: Open
br: Digeriñ

en: Images
br: Skeudennoù

en: This group is set as %s's primary group
br: Ar strollad-mañ a zo bet lakaet da strollad pennañ %s

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h dilemel %s da vat?

en: Group Name
br: Anv ar strollad

en: More options
br: Muioc'h a zibarzhioù

en: Import from a file
br: Enporzhiañ diouzh ur restr

en: Export to a file
br: Ezporzhiañ en ur restr

en: Reset to defaults
br: Adlakaat dre ziouer

en: Reload %s
br: Adkargañ %s

en: Settings for %s
br: Arventennoù evit %s

en: JSON files
br: Restroù JSON

en: Select a JSON file to import
br: Dibab ur restr JSON da enporzhiañ

en: Cancel Job
br: Nullañ al labour

en: Do you really want to cancel this job?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h nullañ al labour-mañ?

en: Keep Printing
br: Derc'hel da voullañ

en: Do you really want to cancel all jobs?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h nullañ an holl labourioù?

en: Cancel All Jobs
br: Nullañ an holl labourioù

en: Random
br: Dre zegouezh

en: Show
br: Diskouez

en: Item
br: Elfenn

en: Select a date
br: Diuzañ un deiziad

en: Select a time
br: Diuzañ un eur

en: Hour
br: Eur

en: Minute
br: Munutenn

en: Second
br: Eilenn

en: This applet is currently enabled
br: Gweredekaet eo an arloadig-mañ bremañ

en: This desklet is currently enabled
br: Gweredekaet eo an arloadig-burev-mañ

en: This extension is currently enabled
br: Gweredekaet eo an askouezh-mañ bremañ

en: by %s
br: gant %s

en: Configure
br: Kefluniañ

en: This is a system applet. It cannot be removed.
br: Un arloadig eus ar reizhiad eo. N'hall ket bezañ dilamet.

en: This is a system desklet. It cannot be removed.
br: Un arloadig-burev ar reizhiad eo. Ne c'hall ket bezañ dilamet.

en: This is a system extension. It cannot be removed.
br: Un askouezh eus ar reizhiad eo. N'hall ket bezañ dilamet.

en: About
br: Diwar-benn

en: This will disable all active extensions. Are you sure you want to do this?
br: Diweredekaet 'vo an holl askouezhioù. Ha sur oc'h e fell deoc'h kenderc'hel ganti?

en: Installed
br: Staliet

en: Install
br: Staliañ

en: Update
br: Hizivaat

en: Sort by
br: Urzhiañ dre

en: Date
br: Deiziad

en: More info
br: Muioc'h a ditouroù

en: Refresh
br: Azbevaat

en: Update all
br: Hizivaat pep tra

en: Continue
br: Kenderc'hel

en: Please install: %s
br: Mar plij, stalit: %s

en: _Cancel
br: _Nullañ

en: _Open
br: _Digeriñ

en: Sound files
br: Restroù son

en: Downloading images:
br: O pellgargañ skeudennoù:

en: Refreshing the cache
br: Oc'h azbevaat ar grubuilh

en: Installing %s
br: O staliañ %s

en: Uninstalling %s
br: O tistaliañ %s

en: A problem occurred while removing %s.
br: ur gudenn 'zo bet en ur zilemel %s.

en: 
    
    Details:  %s
br: 
    
    Munudoù:  %s

en: Add new entry
br: Ouzhpennañ un enankad nevez

en: Remove selected entry
br: Dilemel an enankad diuzet

en: Edit selected entry
br: Aozañ an enankad diuzet

en: Edit entry
br: Aozañ an enankad

en: Screen reader
br: Lenner skramm

en: Configure screen reader
br: Kefluniañ al lenner skramm

note: Desktop Zoom
en: Desktop Zoom
br: Zoum ar burev

en: Enable zoom
br: Gweredekaat ar zoum

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
br: Diweredekaet

en: Square
br: Karrez

en: Scanning
br: O c'hwilerviñ

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
br: Aozadur ar c'hlavier

en: Keyboard size
br: Ment ar c'hlavier

en: Activation mode
br: Mod gweredekaat

en: Short
br: Berr

en: Long
br: Hir

note: Mousekeys
en: Mouse keys
br: Stokelloù al logodenn

en: Shorter
br: Berroc'h

en: Longer
br: Hiroc'h

en: Slower
br: Gorrekoc'h

en: Faster
br: Buanoc'h

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
br: Dale

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Small
br: Bihan

en: Manage
br: Merañ

en: Download
br: Pellgargañ

en: Layout
br: Pajennaozañ

en: Enable
br: Gweredekaat

en: Disable
br: Diweredekaat

en: Remove all
br: Dilemel pep tra

en: Manage Cinnamon applets
br: Merañ arloadigoù Cinnamon

en: applet
br: arloadig

en: Installed applets
br: Arloadigoù staliet

en: Reset all
br: Adderaouekaat pep tra

en: Solid color
br: Liv unvan

en: No picture
br: Skeudenn ebet

en: Centered
br: Kreizet

en: Scaled
br: Skeulaet

en: Stretched
br: Astennet

en: Background color
br: Liv an drekleur

en: Change your desktop's background
br: Cheñch drekleur ho purev

en: Backgrounds
br: Drekleurioù

en: Add Folder
br: Ouzhpennañ un teuliad

en: Add new folder
br: Ouzhpennañ un teuliad nevez

en: Remove selected folder
br: Dilemel an teuliad diuzet

en: minutes
br: a vunutennoù

en: Manage date and time settings
br: Merañ arventennoù an deiziad hag an eur

en: Date & Time
br: Deiziad hag eur

en: Date and Time
br: Deiziad hag eur

en: Network time
br: Eur ar rouedad

en: Manually set date and time
br: Kefluniañ an deiziad hag an eur dre zorn

en: Format
br: Furmad

en: Display the date
br: Diskouez an deiziad

en: Display seconds
br: Diskouez an eilennoù

en: Sunday
br: Sul

en: Monday
br: Lun

en: First day of week
br: Deiz kentañ ar sizhun

en: Region
br: Rannvro

en: City
br: Kêr

en: Multimedia
br: Liesvedia

en: System
br: Reizhiad

en: Mail
br: Postel

en: Music
br: Sonerezh

en: Photos
br: Luc'hskeudennoù

en: File Manager
br: Merour restroù

en: Plain Text
br: Testenn eeun

en: CD audio
br: CD aodio

en: Select an application for audio CDs
br: Diuzit un arload evit CDioù aodio.

en: DVD video
br: DVD

en: Select an application for video DVDs
br: Diuzit un arload evit an DVDioù

en: Software
br: Meziant

en: e-book reader
br: lenner levrioù elektronek

en: Picture CD
br: CD skeudennoù

en: Super Video CD
br: CD Super Video

en: Video CD
br: CD Video

en: Windows software
br: Meziant Windows

en: Ask what to do
br: Goulenn petra ober

en: Open folder
br: Digeriñ an teuliad

en: Do nothing
br: Na ober tra

en: Preferred Applications
br: Arloadoù gwellañ karet

en: Preferred applications
br: Arloadoù gwellañ karet

en: Calculator
br: Jederez

en: Terminal
br: Termenell

en: Arguments
br: Arguzennoù

en: Manage your Cinnamon desklets
br: Merañ arloadigoù-burev Cinnamon

en: Desklets
br: Arloadigoù-burev

en: General Settings
br: Arventennoù hollek

en: General Desklets Settings
br: Arventennoù hollek an arloadigoù-burev

en: No decoration
br: Kinkladur ebet

en: Border only
br: Riblenn hepken

en: Border and header
br: Riblenn ha talbenn

en: Decoration of desklets
br: Kinkladurioù an arloadigoù-burev

en: Installed desklets
br: Arloadigoù-burev staliet

en: Desktop
br: Burev

en: Manage display settings
br: Merañ an arventennoù skrammañ

en: effects, window
br: efedoù, prenestr

en: Effects
br: Efedoù

en: Desktop and window effects
br: Efedoù ar burev hag ar prinistri

en: Effects on menus
br: Efedoù al lañserioù

en: Window effects
br: Efedoù ar prinistri

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- grouped-windo
en: None
br: Hini ebet

en: Traditional
br: Hengounel

en: Manage your Cinnamon extensions
br: Merañ askouezhioù Cinnamon

en: extension, addon
br: askouezh, enlugell

en: Extensions
br: Askouezhioù

en: Installed extensions
br: Askouezhioù staliet

en: Disable all
br: Diweredekaat pep hini

en: Configure system fonts
br: Kefluniañ nodrezhoù ar reizhiad

en: font, size, small, large
br: nodrezh, ment, bihan, bras

en: Font Selection
br: Diuzad nodrezhoù

en: Default font
br: Nodrezh dre ziouer

en: Desktop font
br: Nodrezh ar burev

en: Document font
br: Nodrezh an teulioù

en: Window title font
br: Nodrezh titl ar prinistri

en: Font Settings
br: Arventennoù an nodrezhoù

en: Rgba
br: Rgga

en: RGBA
br: RGGA

en: RGB
br: RGG

note: Label                   id                  parent (child)Label                       id                  parent grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
br: Hollek

en: Miscellaneous Options
br: Dibarzhioù a bep seurt

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
br: eilenn

en: MB
br: Me

en: Minimize window
br: Bihanaat ar prenestr

note: Windows
en: Maximize window
br: Brasaat ar prenestr

en: Close window
br: Serriñ ar prenestr

en: Move window to right workspace
br: Kas ar prenestr d'an dachenn-labour a zehou

en: Move window to left workspace
br: Kas ar prenestr d'an dachenn-labour a gleiz

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
br: Diskouez ar burev

en: Volume up
br: Uhelaat ar son

en: Volume down
br: Izelaat ar son

en: Run a command
br: Erounit un arc'had

en: Enter a command
br: Roit un arc'had

en: Less
br: Nebeutoc'h

en: Show all workspaces
br: Diskouez an holl dachennoù-labour

note: Expo
en: Show all windows
br: Diskouez an holl brinistri

en: Type a command...
br: Bizskrivit un arc'had...

en: Unknown size
br: Ment dianav

en: Unknown CPU
br: Kewerier dianav

en: Operating System
br: Reizhiad korvoiñ

en: Cinnamon Version
br: Handelv Cinnamon

en: Linux Kernel
br: Kraoñell Linux

en: Processor
br: Kewerier

en: Memory
br: Memor

en: GiB
br: Gie

en: GB
br: Ge

en: System Info
br: Titouroù ar reizhiad

en: Upload system information
br: Treuzkas titouroù ar reizhiad

en: No personal information included
br: N'eus titour personel ebet e-barzh

en: Copy to clipboard
br: Eilañ d'ar golver

en: Windows
br: Prinistri

en: Workspaces
br: Tachennoù-labour

en: Launchers
br: Loc'herioù

en: Sound and Media
br: Son ha media

en: Universal Access
br: Haeziñ hollvedel

en: Custom Shortcuts
br: Berradennoù personelaet

en: Spices
br: Spisoù

en: Unmaximize window
br: Divrasaat ar prenestr

en: Raise window
br: Uhelaat ar prenestr

en: Lower window
br: Izelaat ar prenestr

note: Windows - Positioning
en: Resize window
br: Adventañ ar prenestr

en: Move window
br: Dilec'hiañ ar prenestr

note: Windows - Workspace-related
en: Move window to new workspace
br: Kas ar prenestr d'un dachenn-labour nevez

en: Move window to workspace 1
br: Kas ar prenestr d'an dachenn-labour 1

en: Move window to workspace 2
br: Kas ar prenestr d'an dachenn-labour 2

en: Move window to workspace 3
br: Kas ar prenestr d'an dachenn-labour 3

en: Move window to workspace 4
br: Kas ar prenestr d'an dachenn-labour 4

en: Move window to workspace 5
br: Kas ar prenestr d'an dachenn-labour 5

en: Move window to workspace 6
br: Kas ar prenestr d'an dachenn-labour 6

en: Move window to workspace 7
br: Kas ar prenestr d'an dachenn-labour 7

en: Move window to workspace 8
br: Kas ar prenestr d'an dachenn-labour 8

en: Move window to workspace 9
br: Kas ar prenestr d'an dachenn-labour 9

en: Move window to workspace 10
br: Kas ar prenestr d'an dachenn-labour 10

en: Move window to workspace 11
br: Kas ar prenestr d'an dachenn-labour 11

en: Move window to workspace 12
br: Kas ar prenestr d'an dachenn-labour 12

note: Workspaces - Direct Nav
en: Switch to workspace 1
br: Mont betek tachenn-labour 1

en: Switch to workspace 2
br: Mont betek tachenn-labour 2

en: Switch to workspace 3
br: Mont betek tachenn-labour 3

en: Switch to workspace 4
br: Mont betek tachenn-labour 4

en: Switch to workspace 5
br: Mont betek tachenn-labour 5

en: Switch to workspace 6
br: Mont betek tachenn-labour 6

en: Switch to workspace 7
br: Mont betek tachenn-labour 7

en: Switch to workspace 8
br: Mont betek tachenn-labour 8

en: Switch to workspace 9
br: Mont betek tachenn-labour 9

en: Switch to workspace 10
br: Mont betek tachenn-labour 10

en: Switch to workspace 11
br: Mont betek tachenn-labour 11

en: Switch to workspace 12
br: Mont betek tachenn-labour 12

note: System
en: Log out
br: Digennaskañ

en: Shut down
br: Lazhañ

en: Lock screen
br: Prennañ ar skramm

en: Take a screenshot
br: Tennañ ur tapadenn-skramm

en: Copy a screenshot to clipboard
br: Eilañ ur tapadenn-skramm d'ar golver

en: Take a screenshot of a window
br: Tennañ ur tapadenn-skramm eus ur prenestr

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
br: Eilañ ur tapadenn-skramm eus ur prenestr d'ar golver

en: Show power statistics
br: Diskouezh stadegoù an tredan

note: Launchers
en: Launch terminal
br: Loch'añ un dermenell

en: Launch calculator
br: Loc'hañ ar jederez

en: Launch email client
br: Loc'hañ an arval postel

en: Launch web browser
br: Loc'hañ ar merdeer web

en: Home folder
br: Teuliad personel

en: Eject
br: Kas er-maez

en: Increase text size
br: Uhelaat ment an destenn

en: Decrease text size
br: Izelaat ment an destenn

en: Typing
br: O skrivañ

en: Shortcuts
br: Berradennoù

en: Press Escape to cancel the search.
br: Pouezit war Achap evit nullañ an enklask.

en: Add custom shortcut
br: Ouzhpennañ ur verradenn bersonelaet

en: Remove custom shortcut
br: Dilemel ur verradenn bersonelaet

en: Categories
br: Rummadoù

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
br: Berradennoù ar c'hlavier

en: Layouts
br: Aozadurioù

en: Reset to default
br: Adderaouekaat dre ziouer

en: Select a file
br: Diuzañ ur restr

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
br: a bikselioù

en: Size
br: Ment

en: Smaller
br: Bihanoc'h

en: Larger
br: Brasoc'h

en: Device default
br: Dre ziouer

en: Constant
br: Arstalek

en: Adaptive
br: Azasaus

en: Enabled
br: Gweredekaet

en: Default device behavior
br: Emzalc'h dre ziouer an drobarzhell

en: Scrolling
br: Dibunañ

en: Automatic
br: Emgefreek

en: Primary monitor
br: Skramm pennañ

en: Active monitor
br: Skramm oberiat

en: The monitor specified below
br: Ar skramm spisaet amañ da heul

en: Notification preferences
br: Gwellvezioù ar c'hemennoù

en: notifications
br: kemennoù

en: Notification settings
br: Arventennoù ar c'hemennoù

en: Enable notifications
br: Gweredekaat ar c'hemennoù

en: Panel height:
br: Uhelder ar penel:

en: Panel width:
br: Ledander ar penel:

en: Auto hide panel
br: Kuzha ar penel ez emgefreek

en: Auto-hide panel
br: Kuzha ar penel ez emgefreek

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units
en: milliseconds
br: a vilieilennoù

en: Customize
br: Personelaat

en: Panel appearance
br: Neuz ar penel

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
br: Ment an nodrezh

en: Manage Cinnamon panel settings
br: Merañ arventennoù ar penelioù Cinnamon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel->title grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panelPage->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Panel
br: Penel

en: General Panel Options
br: Dibarzhioù hollek ar penelioù

en: Add new panel
br: Ouzhpennañ ur penel nevez

en: Shut down immediately
br: Lazhañ diouzhtu

en: 30 seconds
br: 30 eilenn

en: 60 seconds
br: 60 eilenn

en: 90 seconds
br: 90 eilenn

en: 2 minutes
br: 2 vunudenn

en: 5 minutes
br: 5 munudenn

en: 10 minutes
br: 10 munudenn

en: 15 minutes
br: 15 munudenn

en: 30 minutes
br: 30 munudenn

en: 45 minutes
br: 45 munudenn

en: 1 hour
br: 1 eur

en: 2 hours
br: 2 eur

en: 3 hours
br: 3 eur

en: Never
br: Morse

en: hours
br: eurvezh

en: Manage power settings
br: Merañ arventennoù an tredan

en: Power Management
br: Ardoadur an tredan

en: Extra options
br: Dibarzhioù ouzhpenn

en: Power
br: Tredan

en: Devices
br: Trobarzhelloù

en: For wireless keyboard
br: Evit klavieroù diorjal

en: For wireless mouse
br: Evit logodennoù diorjal

en: For other connected devices
br: Evit an trobarzhelloù kennasket all

en: Not discharging
br: N'emañ ket o tiskargañ

en: Charging - fully charged
br: O kargañ - karget klok

en: Empty
br: Goullo

en: Battery
br: Batiri

en: Wireless mouse
br: Logodenn diorjal

en: Wireless Keyboard
br: Klavier diorjal

en: Cellphone
br: Pellgomzer hezoug

en: Ask
br: Goulenn

en: Privacy
br: Prevezded

en: Recent files
br: Restroù a-nevez

en: Lock immediately
br: Serriñ diouzhtu

en: 2 seconds
br: 2 eilenn

en: 5 seconds
br: 5 eilenn

en: 10 seconds
br: 10 eilenn

en: 15 seconds
br: 15 eilenn

en: 1 minute
br: 1 vunudenn

en: 3 minutes
br: 3 munudenn

en: Always show the clock
br: Diskouez an horolaj atav

en: Time Format
br: Furmad an eur

en: Date Format:
br: Furmad an deiziad:

en: Time Font
br: Nodrezh an eur

en: Date Font
br: Nodrezh an deiziad

en: Font
br: Nodrezh

en: Allow keyboard shortcuts
br: Aotren ar berradennoù-klavier

en: Show info panel
br: Diskouez penel an titouroù

en: Starting Cinnamon
br: Loc'hañ Cinnamon

en: Leaving Cinnamon
br: Mont kuit eus Cinnamon

en: Opening new windows
br: Digeriñ prinistri nevez

en: Maximizing windows
br: Brasaat prinistri

en: Unmaximizing windows
br: Divrasaat prinistri

en: Showing notifications
br: Diskouez kemennoù

en: Volume:
br: Tregern:

en: Softer
br: Izeloc'h

en: Louder
br: Uheloc'h

en: Muted
br: Mut

en: Soft
br: Izel

en: Loud
br: Uhel

en: Test sound
br: Prouadiñ ar son

en: Test Sound
br: Prouadiñ ar son

en: Manage sound settings
br: Merañ arventennoù ar son

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
br: Son

en: Device
br: Trobarzhell

en: Device settings
br: Arventennoù an drobarzhell

en: Sounds
br: Sonioù

en: Sounds Volume
br: Tregern ar sonioù

en: Startup Applications
br: Arloadoù loc'hañ

en: Unavailable
br: Dihegerz

en: No description
br: Deskrivadur ebet

en: No name
br: Anv ebet

en: Run now
br: Erounit bremañ

en: Could not execute '%s'
    %s
br: N'haller ket erounit '%s'
    %s

en: Custom command
br: Arc'had personelaet

en: Choose application
br: Dibab an arload

en: %s s
br: %s eil

en: Add Startup Program
br: Ouzhpennañ ur goulev-loc'hañ

en: Edit Startup Program
br: Kemmañ ar goulev-loc'hañ

en: Save
br: Enrollañ

en: Command
br: Arc'had

en: Browse...
br: Furchal...

en: Comment
br: Evezhiadenn

en: Startup delay
br: Dale loc'hañ

en: The startup command cannot be empty
br: N'hall ket an arc'had-loc'hañ bezañ goullo

en: The startup command is not valid
br: N'eo ket talvoudek an arc'had-loc'hañ

en: Select Command
br: Diuzit un arc'had

en: Search Applications...
br: Klask arloadoù...

en: Add Application
br: Ouzhpennañ un arload

en: Manage themes to change how your desktop looks
br: Merañ temoù da cheñch neuz ar burev

en: themes, style
br: temoù, stil

en: Themes
br: Temoù

en: Mouse Pointer
br: Biz al logodenn

en: Icons
br: Arlunioù

en: Simplified settings...
br: Arventennoù eeunaet...

en: Add/Remove
br: Ouzhpennañ/Dilemel

en: Miscellaneous options
br: Dibarzhioù a bep seurt

en: Dark mode
br: Mod teñval

en: Show icons in menus
br: Diskouez an arlunioù el lañserioù

en: Show icons on buttons
br: Diskouez arlunioù e-barzh an afelloù

en: Scrollbar width
br: Ledander ar varren dibunañ

note: Position style combo on "Custom"
en: Custom
br: Personelaet

en: user, account, information, details, password
br: arveriad, kont, titouroù, munudoù, ger-tremen

en: Account details
br: Munudoù ar gont

en: Click to change your picture
br: Klikit evit cheñch ho skeudenn

en: Click to change your name
br: Klikit evit cheñch anv

en: Click to change your password
br: Klikit evit cheñch ger-tremen

en: Current password
br: Ger-tremen bremanel

en: Wrong password
br: Ger-tremen fall

en: Internal Error
br: Fazi diabarzh

en: Manage window preferences
br: Merañ arventennoù ar prenestr

en: Titlebar
br: Barrenn ditl

en: Buttons
br: Afelloù

en: Buttons layout
br: Pajennaozañ an afelloù

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
br: Netra

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-behave->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-behave->title window-list@cinnamon.org->setting
en: Behavior
br: Emzalc'h

en: Window Focus
br: Stiañ ar prinistri

en: Click
br: Klikañ

en: Window focus mode
br: Mod stiañ ar prinistri

en: Cursor
br: Reti

en: Manual
br: Dre zorn

en: Center
br: Kreiz

en: Wider
br: Ledanoc'h

en: Alt-Tab
br: Erl-Taol

en: Icons only
br: Arlunioù hepken

en: Thumbnails only
br: Skeudennouigoù hepken

en: Icons and thumbnails
br: Arlunioù ha skeudennouigoù

en: Icons and window preview
br: Arlunioù hag alberz ar prinistri

en: Window preview (no icons)
br: Alberz ar prinistri (hep arlunioù)

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all- workspaces->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all-
en: Show windows from all workspaces
br: Diskouez prinistri an holl dachennoù-labour

en: Manage workspace preferences
br: Merañ gwellvezioù an holl dachennoù-labour

en: Workspace Options
br: Dibarzhioù an dachenn-labour

en: Single Click
br: Klik eeun

en: Double Click
br: Daouglik

en: _Text
br: _Testenn

en: _Icons
br: _Arlunioù

en: _Horizontal
br: A-_zremm

en: _Vertical
br: A-_serzh

en: Cinnamon just crashed
br: Cinnamon en deus sac'het

en: Do you want to restart Cinnamon?
br: Ha fellout a ra deoc'h adloc'hañ Cinnamon?

en: Version %s (%s)
br: Handelv %s (%s)

en: Version %s
br: Handelv %s

en: Updated on %s
br: Hizivaet d'an %s

en: About %s
br: Diwar-benn %s

en: the type of the Spice
br: rizh ar spis

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show notifications
br: Diskouez ar c'hemennoù

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemSettings->description inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemNotificationSettings->description
en: Open notification settings
br: Digeriñ arventennoù ar c'hemennoù

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Separator
br: Dispartier

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->description workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Scroll wheel behavior
br: Emzalc'h rodig al logodenn

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->description
en: Window opacity
br: Demerez ar prinistri

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Launch applications from the panel
br: Loc'hañ arloadoù eus ar penel

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page3->title settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section5->title
en: Command settings
br: Arventennoù an arc'hadoù

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page5->title
en: Dependencies
br: Amzalc'hioù

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section0->title
en: Info
br: Titouroù

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->title
en: Menu settings
br: Arventennoù al lañser

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section7->title
en: My list
br: Ma listenn

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->description
en: The icon to use in the panel
br: An arlun a vo implijet war ar penel

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->description
en: The background color for the applet
br: Liv drekleur an arloadig

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
br: Klikit war an afell evit diuzañ ul liv nevez evit drekleur an arloadig-mañ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->description
en: Applet width in the panel
br: Ledander an arloadig war ar penel

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
br: Na bouezit ket war an afell-mañ!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->file- select->description
en: Choose a file
br: Dibab ur restr

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->directory- select->description
en: Choose a directory
br: Dibab ur c'havlec'hiad

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->sound- select->description
en: Choose a sound
br: Dibabit ur son

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->font- select->description
en: Choose a font
br: Dibabit un nodrezh

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->date- select->description
en: Choose a Date
br: Dibab un deiziad

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Address
br: Chomlec'h

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Id number
br: Niverenn ID

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description
en: Icon
br: Arlun

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: File Path
br: Hent ar restr

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->description
en: Show info
br: Diskouez an titouroù

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #1
br: Diskouez an titour #1

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #2
br: Diskouez an titour #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Don't show info #1 or #2
br: Na ziskouez nag an titour #1 nag an titour #2

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
br: Lañser pennañ Cinnamon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-layout->title
en: Layout and content
br: Aozadur hag endalc'had

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->overlay-key->description
en: Keyboard shortcut to open and close the menu
br: Berradenn-klavier evit digeriñ ha serriñ al lañser

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->description
en: Use a custom icon and label
br: Implijout un arlun hag ur skritellig personelaet

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->tooltip
en: Check this to specify a custom icon and label
br: Da gevaskañ evit spisaat un arlun hag ur skritellig personelaet

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->tooltip
en: Select an icon to show in the panel.
br: Diuzit an arlun da ziskouez er penel.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->description
en: Icon size
br: Ment an arlunioù

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
br: Testenn

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->tooltip
en: Enter custom text to show in the panel.
br: Roit un destenn bersonelaet da ziskouez er penel.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->description
en: Show category icons
br: Diskouez arlunioù ar rummadoù

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->description
en: Categories icon size
br: Ment arlunioù ar rummadoù

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application- icons->description
en: Show application icons
br: Diskouez arlunioù an arloadoù

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->description
en: Applications icon size
br: Ment arlunioù an arloadoù

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->description
en: Change categories on hover
br: Cheñch rummad en ur dremen dreisto

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
br: Gweredekaat an dibuniñ emgefreek e listenn an arloadoù

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
br: Digeriñ al lañser pa dremen ar reti dreistañ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
br: Digeriñ aozer al lañser

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
br: Pouezit war an afell-mañ evit personelaat enankadoù al lañser.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->reset-menu-size- button->description
en: Restore the menu to its original size
br: Adderaouekaat ment al lañser d'ar vent orin

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Minimize all windows
br: Bihanaat an holl brinistri

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings Applet
br: Arloadig an arventennoù

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon Settings
br: Arventennoù Cinnamon

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Window list
br: Listenn ar prinistri

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list
br: Listenn ar prinistri pennañ Cinnamon

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Title
br: Titl

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Thumbnail
br: Skeudennig

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview-show- label->description
en: Show title above thumbnail
br: Diskouez an titl dreist ar skeudennig

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->description
en: Thumbnail size
br: Ment ar skeudennigoù

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list with app grouping
br: Listenn ar prinistri pennañ Cinnamon strollet dre arloadoù

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->thumbnailsPage->title schema.json->thumbnailsSection->title
en: Thumbnails
br: Skeudennigoù

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->contextMenuPage->title
en: Context Menu
br: Lañser kemperzhel

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->appButtonsSection->title
en: Application Buttons
br: Afelloù an arloadoù

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->description
en: Button label
br: Skritelligoù an afelloù

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Application name
br: Anv an arload

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title
br: Titl ar prenestr

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- thumbnails->description
en: Show thumbnails
br: Diskouez ar skeudennigoù

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->onclick- thumbnails->description
en: Click to show thumbnails
br: Klikañ da ziskouez ar skeudennigoù

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->options
en: 50 ms
br: 50 meil

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->options
en: 250 ms
br: 250 meil

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->options
en: 500 ms
br: 500 meil

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-hover- peek->description
en: Show the window when hovering its thumbnail
br: Diskouez ar prenestr pa dremen ar reti dreist e skeudennig

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->options out->options
en: 150 ms
br: 150 meil

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->options out->options
en: 300 ms
br: 300 meil

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->options out->options
en: 450 ms
br: 450 meil

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->units
en: percent
br: dregant

note: inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemPowerSettings->description
en: Open power settings
br: Digeriñ arventennoù an tredan

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: Simple buttons
br: Afelloù eeun

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->description
en: Show printer icon
br: Diskouez arlun ar voullerez

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: Always
br: Bepred

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printers exist
br: Pa vez moullerezed

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printing
br: O voullañ

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to control sound and music
br: Un arloadig Cinnamon evit merañ ar son hag ar seniñ muzik

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show menu
br: Diskouez ar lañser

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
br: arouezennoù

note: user@cinnamon.org->metadata.json->name
en: User Applet
br: Arloadig an arveriad

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
br: Diskouez anv an implijer war ar penel

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-image->description
en: Display the user image on the panel
br: Diskouez skeudenn anb implijer war ar penel

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->name
en: XApp Status Applet
br: Arloadig stad XApp

note: network@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Network manager applet
br: Arloadig merañ ar rouedad

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
br: Ardoer an tredan

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
br: Diskouez an dregantad

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Hide label
br: Kuzhat ar skritellig

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
br: Deiziataer

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: The Cinnamon calendar applet
br: Arloadig deiziataer Cinnamon

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->description
en: Show calendar events
br: Diskouez darvoudoù an deiziataer

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
br: Implijout ur furmad deiziad personelaet

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->description
en: Date format
br: Furmad an deiziad

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show calendar
br: Diskouez an deiziataer

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Accessibility applet
br: Arloadig an haezadusted

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->directory->description
en: Folder
br: Teuliad

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->description
en: Height
br: Uhelder

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Width
br: Ledander

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
br: Gwenn ha du

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->description
en: Text color
br: Liv ar skrid
