linuxmint - en to bs translation catalogue (615 entries)

en: Unknown
bs: Nepoznat

en: Failed to launch '%s'
bs: Nije uspjelo pokretanje '%s'

en: Passwords do not match
bs: Šifre se ne podudaraju

en: Home
bs: Početak

en: File System
bs: Datotečni sistem

en: Search
bs: Pretraživanje

en: Print version
bs: Verzija za printanje

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-appear->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
bs: Izgled

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
bs: Boja

en: Name:
bs: Naziv:

en: Command:
bs: Komanda:

en: Add
bs: Dodaj

en: Edit
bs: Uredi

en: Main Menu
bs: Glavni meni

en: Restore System Configuration
bs: Povratiti sistemske konfiguracije

en: Restore the default menu layout
bs: Povrati uobičajeni raspored menija

en: Close
bs: Zatvori

en: _New Menu
bs: _Novi meni

en: Ne_w Item
bs: Nova _stavka

en: Copy
bs: Kopiraj

en: Paste
bs: Zalijepi

en: Execution of '%s' failed:
bs: Izvršenje '%s' nije uspjelo:

en: About...
bs: O...

en: Configure...
bs: Podesi...

en: Cancel
bs: Poništi

en: Sound Settings
bs: Postavke zvuka

en: Microphone
bs: Mikrofon

en: Show Text
bs: Prikaži tekst

en: Hide Text
bs: Sakrij tekst

en: Remove this desklet
bs: Izbriši ovaj desklet

en: Switch User
bs: Promijeni korisnika

en: Suspend
bs: Suspenduj

en: Hibernate
bs: Hibernacija

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati radnu površinu "%s"?

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
bs: Nevažeći pregled opcije: Neispravan broj uglova

en: Execution time (ms):
bs: Vrijeme izvršenja (ms):

en: Loaded successfully
bs: Uspješno učitano

en: Problems during Cinnamon startup
bs: Problemi u toku pokretanja Cinnamon

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
bs: Cinnamon je uspješno pokrenut, ali jedan ili više apleta, deskleta ili ekstenzija nisu uspješno učitani.

en: System Information
bs: Sistemske informacije

en: No
bs: Ne

en: Yes
bs: Da

en: OK
bs: U redu

en: Password
bs: Šifra

en: Username
bs: Korisničko ime

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
bs: Upravitelj Mrežom

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
bs: Panel postavke

en: Applets
bs: Apleti

en: Panel edit mode
bs: Uređivanje ploče

en: Remove
bs: Ukloni

en: Restart Cinnamon
bs: Restartuj Cinnamon

en: Restore all settings to default
bs: Vraćanje svih postavki na zadano

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
bs: Sistemske postavke

en: Retry
bs: Pokušaj ponovo

en: No open windows
bs: Nema otvorenih prozora

en: Restore
bs: Povrati

en: Minimize
bs: Minimizuj

en: Maximize
bs: Maksimizuj

en: Move to left workspace
bs: Pomjeri na lijevi radni prostor

en: Move to right workspace
bs: Pomjeri na desni radni prostor

en: Visible on all workspaces
bs: Vidljivi svi radni prostori

en: Move to a new workspace
bs: Pomak na novu radnu površinu

en: Move to monitor %d
bs: Pomak na zaslon %d

en: Only on this workspace
bs: Samo na ovom radnom prostoru

en: Unmaximize
bs: Ne maksimizirati

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
bs: Pristupačnost

en: Zoom
bs: Zumiraj

en: Screen Keyboard
bs: Ekranska Tastatura

en: Sticky Keys
bs: Upareni tasteri

en: Slow Keys
bs: Spori tasteri

en: Bounce Keys
bs: Odskočni tasteri

en: Mouse Keys
bs: Tipke miša

en: Universal Access Settings
bs: Podešavanja opšteg pristupa

en: High Contrast
bs: Visoki kontrast

en: Large Text
bs: Veliki Tekst

en: Date and Time Settings
bs: Postavke Datuma i Vremena

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->opt
en: Show the desktop
bs: Prikaži desktop

en: Places
bs: Mjesta

en: Restore to full opacity
bs: Vrati na punu neprovidnost

en: Close others
bs: Zatvori ostale

en: Close all
bs: Zatvori sve

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
bs: Obavještenja

en: Show Keyboard Layout
bs: Prikaži raspored Tastature

en: Show Character Table
bs: Prikaži tablicu znakova

en: Keyboard Settings
bs: Podešavanja tastature

en: Add to panel
bs: Dodaj na panel

en: Add to desktop
bs: Dodaj na radnu površinu

en: Remove from favorites
bs: Ukloni iz favorita

en: Add to favorites
bs: Dodaj u favorite

en: Uninstall
bs: Deinstaliraj

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
bs: Menij

en: Recent Files
bs: Nedavno korišteni dokumenti

en: Clear list
bs: Poništi listu

en: No recent documents
bs: Nema prijašnjih dokumeneta

en: All Applications
bs: Svi programi

en: Lock Screen
bs: Zaključaj ekran

en: Lock the screen
bs: Zaključaj ekran

en: Leave the session
bs: Napusti sesiju

en: <unknown>
bs: <nepoznato>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
bs: onemogućeno

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
bs: neupravljiv

en: disconnecting...
bs: diskonektovanje...

en: connecting...
bs: konektovanje...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
bs: autentifikacija neophodna

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
bs: firmware nedostaje

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
bs: kabel isklječen

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
bs: nedostupno

en: connection failed
bs: konekcija nije uspjela

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
bs: Konektovano (privatno)

en: Auto Ethernet
bs: Automatska žičana veza

en: Enable networking
bs: Omogući umrežavanje

en: Wired
bs: Žičana

en: Wireless
bs: Bežična mreža

en: Mobile broadband
bs: Mobilna mreža

en: VPN Connections
bs: VPN veze

en: Network Settings
bs: Postavke mreže

en: Network Connections
bs: Mrežne veze

en: Connection failed
bs: Veza nije uspjela

en: Activation of network connection failed
bs: Aktivacija mrežne veze nije uspješna

en: Networking is disabled
bs: Umrežavanje je isključeno

en: No connection
bs: Nema konekcije

en: Connecting to the cellular network...
bs: Povezivanje na mobilnu mrežu ...

en: Connecting to the wireless network...
bs: Spajanje na bežičnu mrežu ...

en: Connecting to the wired network...
bs: Povezivanje na žičanu mrežu ...

en: Connecting to the VPN...
bs: Spajanje na VPN ...

en: Connecting to the network...
bs: Spajanje na mrežu ...

en: Connected to the wireless network
bs: Konektovano na bežičnu mrežu

en: Wireless connection
bs: Bežićna konekcija

en: Connected to the wired network
bs: Konektovano na žičanu mrežu

en: Connected to the cellular network
bs: Konektovano na mobilnu mrežu

en: Connected to the VPN
bs: Konektovano na VPN

en: Connected to the network
bs: Konektovano na mrežu

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
bs: Izbriši obaveštenja

en: No notifications
bs: Trenutno nema obaveštenja

en: Launch
bs: Pokreni

en: AC adapter
bs: Napajanje iz električne mreže

en: Laptop battery
bs: Baterija računara

en: Mouse
bs: Miš

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
bs: Tastatura

en: PDA
bs: PDA uređaj

en: Cell phone
bs: Mobilni telefon

en: Media player
bs: Media svirač

en: Computer
bs: Računar

en: Touchpad
bs: Površina osjetljiva na dodir

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
bs: Mreža

en: Brightness
bs: Osvjetljenje

en: Power Settings
bs: Postavke napajanja

en: hour | hours
bs[0]: sat
bs[1]: sata
bs[2]: sati

en: minute | minutes
bs[0]: minuta
bs[1]: minute
bs[2]: minuti

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
bs: Štampači

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
bs: Nedavni dokumenti

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
bs: Prijenosni diskovi

en: Open file manager
bs: Otvoriti menađer datoteka

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
bs: Veličina

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
bs: Postavke

en: Hi there!
bs: Pozdrav!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
bs: PRITISNULI STE DUGME!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
bs: KORISTILI STE TIPKU PREČICE!!!

en: Playing
bs: Sviram

en: Paused
bs: Pauzirano

en: Stopped
bs: Zaustavljeno

en: Volume
bs: Jačina

en: Unknown Artist
bs: Nepoznati Izvođač

en: Unknown Album
bs: Nepoznati Album

en: Unknown Title
bs: Nepoznati Naslov

en: Previous
bs: Prethodna

en: Play
bs: Pokreni

en: Stop
bs: Stani

en: Next
bs: Sljedeće

en: Open Player
bs: Otvori program

en: Quit Player
bs: Zatvori program

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
bs: Promiješaj

en: Mute output
bs: Isključi zvuk

en: Mute input
bs: Isključi ulaz

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
bs: Jeste li sigurni da želite izbrisati sve stavke iz otpada?

en: This operation cannot be undone.
bs: Ova operacija ne može biti poništena.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
bs: Smeće

en: Empty Trash
bs: Isprazni kantu

en: Open Trash
bs: Otvori Smeće

en: Log Out...
bs: Odjavi se...

en: Power Off...
bs: Ugasi...

en: All windows
bs: Svi prozori

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
bs: Normalan

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section
en: Display
bs: Prikaz

en: Configure display settings...
bs: Konfiguracija postavki prikaza ...

en: Clock
bs: Sat

en: Edit launcher
bs: Uredi pokretač

en: Photo Frame
bs: Okvir slike

en: Control Center
bs: Upravljački centar

en: Users and Groups
bs: Korisnici i grupe

en: Add or remove users and groups
bs: Dodajte ili uklonite korisnike i grupe

en: Turn on-screen keyboard on or off
bs: Uključi/isključi ekransku tastaturu

en: Screen Locker
bs: Zaključavanje ekrana

en: Please type an away message for the lock screen
bs: Molimo upišite poruku za prikaz na zaključanom zaslonu

en: Preferences
bs: Postavke

en: Hardware
bs: Hardver

en: Administration
bs: Administracija

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
bs: mreža, bežična mreža, wifi, lokalna mreža, širokopojasna mreža, internet

en: color, profile, display, printer, output
bs: boja, profil, prikaz, štampač, izlaz

en: Graphics Tablet
bs: Grafički tablet

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
bs: wacom, digitize, tablet, grafika, kalibriraj, stylus

en: printers, laser, inkjet
bs: štampači, laserski, inkjet

en: Firewall
bs: Zaštitni zid

en: firewall, block, filter, programs
bs: zaštitni zid, blokiraj, filter, programi

en: Languages
bs: Jezici

en: language, install, foreign
bs: jezici, instaliraj, strani

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
bs: video, drajver, wifi, kartica, hardver, vlasnički, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
bs: Izvori softvera

en: ppa, repository, package, source, download
bs: ppa, skladište, paket, izvorni kod, preuzimanje

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
bs: korisnik, korisnici, račun, računi, grupa, grupe, šifra

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
bs: bluetooth, dongle, prenos, mobilna

en: New password
bs: Nova šifra

en: Confirm password
bs: Potvrdite šifru

en: Generate a password
bs: Generiši šifru

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
bs: Vaša nova šifra mora biti najmanje 8 znakova duga

en: Show password
bs: Prikaži šifru

en: Change
bs: Promijeni

en: Too short
bs: Prekratko

en: Standard
bs: Standardno

en: Account Type
bs: Vrsta Računa

en: Full Name
bs: Puno Ime

en: Users
bs: Korisnici

en: Groups
bs: Grupe

en: Click to change the picture
bs: Kliknite da promijenite sliku

en: Browse for more pictures...
bs: Potražite više slika

en: Click to change the name
bs: Kliknite da promijenite ime

en: Click to change the password
bs: Kliknite da promijenite šifru

en: Click to change the groups
bs: Kliknite da promijenite grupe

en: Picture
bs: Slika

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
bs: Ime

en: Open
bs: Otvoriti

en: Images
bs: Slike

en: No password set
bs: Lozinka nije postavljena

en: Set at login
bs: Postavi prilikom prijave

en: This user is currently logged in
bs: Ovaj korisnik je trenutno prijavljen

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
bs: Da li ste sigurni da želite trajno obrisati  %s i sve datoteke povezane sa ovim korisnikom?

en: This group is set as %s's primary group
bs: Grupa %s je postavljena kao primarna grupa

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
bs: Da li ste sigurni da želite trajno obrisati %s?

en: Group Name
bs: Naziv grupe

en: Import from a file
bs: Uvezi iz datoteke

en: Export to a file
bs: Izvezi u datoteku

en: Reset to defaults
bs: Vrati na zadano

en: Select or enter file to export to
bs: Odaberite ili upišite datoteku za izvoz

en: JSON files
bs: JSON datoteke

en: Select a JSON file to import
bs: Odaberi JSON datoteku za uvoz

en: Show
bs: Prikaži

en: Configure
bs: Konfiguriši

en: Are you sure you want to completely remove %s?
bs: Da li ste sigurni da želite u potpunosti ukloniti %s?

en: Update
bs: Ažuriraj

en: Sort by
bs: Poredaj po

en: More info
bs: Više informacija

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
bs: Kliknite na eyedropper, a zatim kliknite na boju bilo gdje na vašem ekranu da bi ste izabrali tu boju

en: Click to set a new accelerator key.
bs: Kliknite da postavite novu tipku za ubrzavanje.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
bs: Pritisnite Escape ili kliknite ponovo da prekinete operaciju.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
bs: Pritisnite Backspace da obrišete postojeće povezivanje tipki na tastaturi.

en: unassigned
bs: Nije dodijeljeno

en: Pick an accelerator
bs: Izaberite ubrzivač

en: 
    
    Details:  %s
bs: 
    
    Detalji: %s

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
bs: povećalo, govor, pristup, zumiranje, kontrast

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
bs: Onemogućeno

en: Short
bs: Kratko

en: Long
bs: Dugo

en: Manage Cinnamon applets
bs: Upravljaj Cinnamon apletima

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
bs: Pojedine instance možete ukloniti kroz kontekstni meni u izmjenama ploče.

en: applet
bs: aplet

en: No picture
bs: Bez slike

en: Mosaic
bs: Mozaik

en: Centered
bs: Centrirano

en: Scaled
bs: Rašireno

en: Stretched
bs: Rastegnuto

en: Spanned
bs: Razmaknut

en: Change your desktop's background
bs: Promjenite vašu pozadinu na desktopu

en: Backgrounds
bs: Pozadine

en: Picture aspect
bs: Pogled na sliku

en: Manage date and time settings
bs: Upravljajte postavkama datuma i vremena

en: time, date, calendar, format, network, sync
bs: vrijeme, datum, kalendar, format, mreža, sinhronizacija

en: Date & Time
bs: Datum i vrijeme

en: Use 24h clock
bs: Koristite 24h sat

en: Display the date
bs: Prikaži datum

en: Display seconds
bs: Prikaži sekunde

en: System
bs: Sistemski

en: Select an application for audio CDs
bs: Odaberite aplikaciju za otvaranje zvučnih CD-ova

en: Select an application for video DVDs
bs: Odaberite aplikaciju za otvaranje video DVD-ova

en: Select an application to run when a music player is connected
bs: Odaberite aplikaciju koja će se pokretati kada muzički program bude priključen

en: Select an application to run when a camera is connected
bs: Odaberite aplikaciju koja će se pokretati kada kamera bude priključena

en: Software
bs: Softver

en: Select an application for software CDs
bs: Odaberite aplikaciju koja će se pokretati kada budete ubacili CD-ove sa softverom

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info strings, just here to fix capitalization of the English originals. If the shared-mime-info translation works for your language, simply leave these untranslated.
en: audio DVD
bs: DVD sa zvukom

en: blank Blu-ray disc
bs: prazan Blu-ray disk

en: blank CD disc
bs: prazan CD disk

en: blank DVD disc
bs: prazan DVD disk

en: blank HD DVD disc
bs: prazan HD DVD disk

en: Blu-ray video disc
bs: Blu-ray video disk

en: e-book reader
bs: čitač elektronskih knjiga

en: HD DVD video disc
bs: HD DVD video disk

en: Picture CD
bs: CD sa slikama

en: Super Video CD
bs: Super video CD

en: Windows software
bs: Windows softver

en: Ask what to do
bs: Pitaj šta da uradiš

en: Open folder
bs: Otvori direktorij

en: Do nothing
bs: Ne radi ništa

en: Other Media
bs: Drugi medij

en: Select how other media should be handled
bs: Odaberite kako bi se trebalo rukovati sa drugim medijima

en: _Action:
bs: _Akcija:

en: Preferred Applications
bs: Preferirane aplikacije

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
bs: _Ostali mediji...

en: Manage your Cinnamon desklets
bs: Upravljajte vašim Cinnamon deskletima

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
bs: Možete ukloniti pojedine instance sa desktopa preko desklet kontekstnog menija

en: desklet, desktop, slideshow
bs: desklet, desktop, prezentacijski slajdovi

en: Desklets
bs: Deskleti

en: General Desklets Settings
bs: Opšte postavke deskleta

en: No decoration
bs: Bez ukrasa

en: Border only
bs: Samo okvir

en: Border and header
bs: Okvir i zaglavlje

en: Decoration of desklets
bs: Ukrasi deskleta

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
bs: Napomena: Neki deskleti zathjevaju okvir/zaglavlje da bude uvijek prisutno

en: Such requirements override the settings selected here
bs: Takvi zahtjevi zaobilaze postavke odabrane ovdje

en: Snap desklets to grid
bs: Razmakni desklete tabelarno

en: Width of desklet snap grid
bs: Širina tabelarnog pregleda deskleta

en: Manage your desktop icons
bs: Upravljajte vašim desktop ikonama

en: desktop, home, button, trash
bs: desktop, naslovna, dugme, smeće

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
bs: prikaz, ekran, monitor, raspored, rezolucija, dvostruko, lcd

en: Control Cinnamon visual effects.
bs: Upravljaj Cinnamon vizuelnim efektima

en: Effects
bs: Efekti

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- grouped-windo
en: None
bs: Ništa

en: Traditional
bs: Tradicionalno

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
bs: Izblijediti

en: Manage your Cinnamon extensions
bs: Upravljajte vašim Cinnamon proširenjima

en: extension, addon
bs: proširenje, dodatak

en: Extensions
bs: Proširenja

en: Configure system fonts
bs: Konfigurišite sistemke fontove

en: font, size, small, large
bs: font, veličina, malo, veliko

en: Font Selection
bs: Izbor fonta

en: Default font
bs: Zadani font

en: Document font
bs: Font dokumenata

en: Monospace font
bs: Font fiksne širine

en: Window title font
bs: Font naslova prozora

en: Font Settings
bs: Postavke fontova

en: Grayscale
bs: Crno‑bijela

en: Slight
bs: Blago

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Medium
bs: Srednje

en: Full
bs: Potpuno

en: Text scaling factor
bs: Faktor raširivanja teksta

en: Hinting
bs: Nagovještavanje

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
bs: Nagovještavanje omogućava pisanje čistijeg i čitljivijeg teksta na ekranu.

en: Antialiasing
bs: Omekšavanje ivica

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
bs: Omekšavanje ivica čini tekst na ekranu čistijim i lakšim za čitanje.

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
bs: Razne Cinnamon postavke

note: Label                   id                  parent (child)Label                       id                  parent grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
bs: Opšte

en: Miscellaneous Options
bs: Razne opcije

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
bs: sekundi

en: Switch to right workspace
bs: Prebaci se na radnu površinu desno

note: Workspaces
en: Switch to left workspace
bs: Prebaci se na radnu površinu lijevo

en: Minimize window
bs: Minimiziraj prozor

note: Windows
en: Maximize window
bs: Maksimiziraj prozor

en: Close window
bs: Zatvori prozor

en: Move window to right workspace
bs: Premjesti prozor na radnu površinu desno

en: Move window to left workspace
bs: Premjesti prozor na radnu površinu lijevo

en: Push tile up
bs: Pomjeri pločasti prkaz gore

en: Push tile down
bs: Pomjeri pločasti prikaz dole

note: Windows - Tiling and Snapping
en: Push tile left
bs: Pomjeri pločasti prikaz lijevo

en: Push tile right
bs: Pomjeri pločasti prikaz desno

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
bs: Prikaži radnu površinu

en: Volume up
bs: Pojačaj zvuk

en: Volume down
bs: Smanji zvuk

note: Sound and Media
en: Volume mute
bs: Ugasi zvuk

en: Next track
bs: Sljedeća numera

en: Previous track
bs: Prethodna numera

en: Run a command
bs: Izvrši komandu

en: Manage hotcorner settings
bs: Upravljaj postavkama uglova ekrana

en: hotcorner, overview, scale, expo
bs: ugao ekrana, pregled, promjena veličine, prikaz radnih prostora

en: Hot Corners
bs: Uglovi ekrana

en: Show all workspaces
bs: Prikaži sve radne površine

note: Expo
en: Show all windows
bs: Prikaži sve prozore

en: Operating System
bs: Operativni sistem

en: Cinnamon Version
bs: Cinnamon verzija

en: Linux Kernel
bs: Linux kernel

en: Processor
bs: Procesor

en: Memory
bs: Memorija

en: Hard Drive
bs: Tvrdi disk

en: Graphics Card
bs: Grafička kartica

en: Display system information
bs: Prikaži informacije o sistemu

en: System Info
bs: Informacije o sistemu

en: Windows
bs: Prozori

en: Workspaces
bs: Radne površine

en: Launchers
bs: Pokretači

en: Sound and Media
bs: Zvuk i mediji

en: Universal Access
bs: Univerzalni pristup

en: Custom Shortcuts
bs: Prilagođene prečice

en: Cycle through open windows
bs: Kruži kroz otvorene prozore

en: Run dialog
bs: Pokreni dijalog

en: Unmaximize window
bs: Demaksimiziraj prozor

en: Activate window menu
bs: Aktiviraj prozor menija

en: Toggle maximization state
bs: Promijeni stanje maksimizacije

en: Toggle fullscreen state
bs: Promjeni stanje prikaza preko cijelog ekrana

en: Toggle shaded state
bs: Promijeni stanje osijenčenosti

en: Toggle showing window on all workspaces
bs: Promjeni prikazivanje prozora na svim radnim površinama

en: Increase opacity
bs: Povećaj neprovidnost

en: Decrease opacity
bs: Smanji neprovidnost

note: Windows - Positioning
en: Resize window
bs: Promijeni veličinu prozora

en: Move window
bs: Pomjeri prozor

en: Center window in screen
bs: Centriraj prozor na ekranu

en: Move window to upper-right
bs: Pomjeri prozor gore-desno

en: Move window to upper-left
bs: Pomjeri prozor gore-lijevo

en: Move window to lower-right
bs: Pomjeri prozor dole-desno

en: Move window to lower-left
bs: Pomjeri prozor dole-lijevo

en: Move window to right edge
bs: Pomjeri prozor do desne ivice

en: Move window to top edge
bs: Pomjeri prozor do gornje ivice

en: Move window to bottom edge
bs: Pomjeri prozor do donje ivice

en: Move window to left edge
bs: Pomjeri prozor do lijeve ivice

en: Move window to workspace 1
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 1

en: Move window to workspace 2
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 2

en: Move window to workspace 3
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 3

en: Move window to workspace 4
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 4

en: Move window to workspace 5
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 5

en: Move window to workspace 6
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 6

en: Move window to workspace 7
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 7

en: Move window to workspace 8
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 8

en: Move window to workspace 9
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 9

en: Move window to workspace 10
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 10

en: Move window to workspace 11
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 11

en: Move window to workspace 12
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 12

note: Workspaces - Direct Nav
en: Switch to workspace 1
bs: Prebaci se na radnu površinu 1

en: Switch to workspace 2
bs: Prebaci se na radnu površinu 2

en: Switch to workspace 3
bs: Prebaci se na radnu površinu 3

en: Switch to workspace 4
bs: Prebaci se na radnu površinu 4

en: Switch to workspace 5
bs: Prebaci se na radnu površinu 5

en: Switch to workspace 6
bs: Prebaci se na radnu površinu 6

en: Switch to workspace 7
bs: Prebaci se na radnu površinu 7

en: Switch to workspace 8
bs: Prebaci se na radnu površinu 8

en: Switch to workspace 9
bs: Prebaci se na radnu površinu 9

en: Switch to workspace 10
bs: Prebaci se na radnu površinu 10

en: Switch to workspace 11
bs: Prebaci se na radnu površinu 11

en: Switch to workspace 12
bs: Prebaci se na radnu površinu 12

note: System
en: Log out
bs: Odjavi se

en: Shut down
bs: Ugasi

en: Lock screen
bs: Zaključaj ekran

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
bs: Promjeni snimanje desktopa (morate ponovo pokrenuti Cinnamon)

note: Launchers
en: Launch terminal
bs: Pokreni terminal

en: Launch help browser
bs: Pokreni preglednik pomoći

en: Launch calculator
bs: Pokreni kalkulator

en: Launch email client
bs: Pokreni program za e-poštu

en: Launch web browser
bs: Pokreni web preglednik

en: Home folder
bs: Lični direktorij

en: Launch media player
bs: Pokreni media plejer

en: Pause playback
bs: Pauziraj reprodukciju

en: Stop playback
bs: Zaustavi reprodukciju

en: Eject
bs: Izbaci

note: Universal Access
en: Zoom in
bs: Približi

en: Zoom out
bs: Udalji

en: Turn screen reader on or off
bs: Uključi/isključi čitač ekrana

en: Increase text size
bs: Povećaj veličinu teksta

en: Decrease text size
bs: Smanji veličinu teksta

en: High contrast on or off
bs: Uključi/isključi visoki kontrast

en: Manage keyboard settings and shortcuts
bs: Upravljaj postavkama tastature i prečica

en: keyboard, shortcut, hotkey
bs: tastatura, prečica, tipka prečice

en: Typing
bs: Tipkanje

en: Enable key repeat
bs: Omogući ponavljanje tipke

en: Repeat delay:
bs: Kašnjenje ponavljanja

en: Repeat speed:
bs: Brzina ponavljanja:

en: Slow
bs: Sporo

en: Fast
bs: Brzo

en: Text cursor blinks
bs: Blinkanje kursora teksta

en: Blink speed:
bs: Brzina blinkanja:

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
bs: Da promijenite povezivanje tipke, kliknite na nju, zatim pritisnite nove tipke, ili pritisnite backspace da obrišete.

en: Add custom shortcut
bs: Dodajte prilagođenu prečicu

en: Remove custom shortcut
bs: Uklonite prilagođenu prečicu

en: Categories
bs: Kategorije

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
bs: Prečice na tastaturi

en: Keyboard bindings
bs: Povezivanje tipki na tasturi

en: Do you want to continue with this operation?
bs: Da li želite nataviti sa ovom operacijom?

en: Reset to default
bs: Vrati na zadano

en: Select a file
bs: Odaberite datoteku

en: Control mouse and touchpad settings
bs: Kontrole miša i površina osjetljiva na dodir

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
bs: miš, površina osjetljiva na dodir, synaptic, dvostruki klik

en: Mouse and Touchpad
bs: Miš i površina osjetljiva na dodir

en: Left handed (mouse buttons inverted)
bs: Ljevoruko (obrnute tipke miša)

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
bs: Prikaži poziciju pokazivača kada je pritisnuta tipka Control

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
bs: Emuliraj srednji klik istovremenim klikom na lijevo i desno dugme

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
bs: pikseli

en: Smaller
bs: Manje

en: Larger
bs: Veće

en: Double-click test
bs: Test duplog klika

en: Disable touchpad while typing
bs: Isključi površinu osjetljivu na dodir dok kucam

en: Scrolling
bs: Klizanje

en: Success!
bs: Uspješno!

en: Auto-hide panel
bs: Ploča koja se automatski sakriva

en: Show delay
bs: Prikaži kašnjenje

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units
en: milliseconds
bs: milisekunde

en: Hide delay
bs: Kašnjenje sakrivanja

en: Manage Cinnamon panel settings
bs: Upravljanje Cinnamon ploča

en: 30 seconds
bs: 30 sekundi

en: 60 seconds
bs: 60 sekundi

en: 90 seconds
bs: 90 sekundi

en: 2 minutes
bs: 2 minute

en: 5 minutes
bs: 5 minuta

en: 10 minutes
bs: 10 minuta

en: Manage power settings
bs: Upravljaj podešavanjem napajanja

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
bs: napajanje, suspenduj, hiberniraj, laptop, desktop, svjetlost, čuvar ekrana

en: Power Management
bs: Upravljanje napajanjem

en: Empty
bs: Prazno

en: Manage screen lock settings
bs: Upravljaj postavkama zaključavanja ekrana

en: Lock the computer when put to sleep
bs: Zaključaj računar kada je uspavan

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
bs: Omogućite ovu opciju da zahtjevate šifru kada se kompjuter probudi iz suspenzije

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
bs: Omogućite ovu opciju da zahtjevate šifru kada se ekran isključi, ili kada se čuvar ekrana aktivira nakon perioda neaktivnosti

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
bs: Ova opcija definiše vrijeme čekanja do zaključavanja ekarana, nakon što se prikaže čuvar ekrana ili nakon gašenja ekrana

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
bs: Prikaži informacije o sintaksi formata datuma

en: This is the default message displayed on your lock screen
bs: Ovo je zadana poruka prikazana na vašem zaključanom ekranu

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
bs: Traži prilagođenu poruku kada se zaključava ekran iz menija

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
bs: Ovo opcija vam omogućava da upišete poruku svaki put kada zaključavate ekran iz menija

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
bs: Zvuk

en: Manage themes to change how your desktop looks
bs: Upravljaj temama da promijenite kako vaš desktop izgleda

en: themes, style
bs: teme, stilovi

en: Themes
bs: Teme

en: Mouse Pointer
bs: Pokazivač miša

en: Icons
bs: Ikone

en: Show icons in menus
bs: Prikaži ikone u menijima

en: Show icons on buttons
bs: Prikaži ikone na dugmadima

en: Manage window tiling preferences
bs: Upravljaj postavkama pločastog prikaza prozora

en: window, tile, flip, tiling, snap, snapping
bs: prozor, složi, pomakni, slaganje, poravnaj, poravnanje

en: Enable Window Tiling and Snapping
bs: Omogući slaganje i poravnanje prozora

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
bs: Maksimiziraj umjesto pločastog prikaza, kada se prozor prevuče do gornje ivice

en: Change your user preferences and password
bs: Promijeni korisničke postavke i šifru

en: Account details
bs: Detalji o računu

en: Click to change your picture
bs: Kliknite da promijenite svoju sliku

en: Take a photo...
bs: Uslikaj...

en: Click to change your name
bs: Kliknite da promijenite svoje ime

en: Click to change your password
bs: Kliknite da promijenite vašu šifru

en: Current password
bs: Trenutna šifra

en: Wrong password
bs: Pogrešna šifra

en: Manage window preferences
bs: Upravljaj postavkama prozora

en: windows, titlebar, edge, switcher, window list, attention, focus
bs: prozori, traka naslova, ivica, mjenjač, lista prozora, pažnja, fokus

en: Titlebar
bs: Traka naslova

en: Toggle Shade
bs: Promijeni sjenu

en: Toggle Maximize
bs: Promijeni na maksimizirano

en: Toggle Maximize Horizontally
bs: Promijeni na maksimizirano vodoravno

en: Toggle Maximize Vertically
bs: Promijeni na maksimizirano okomito

en: Lower
bs: Donja

en: Action on title bar double-click
bs: Akcija duplog klika na traku naslova

en: Action on title bar middle-click
bs: Akcija srednjeg klika na traku naslova

en: Action on title bar right-click
bs: Akcija desnog klika na traku naslova

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
bs: Ništa

en: Shade and unshade
bs: Osjenči i ukloni sjenu

en: Adjust opacity
bs: Podesi neprovidnost

en: Action on title bar with mouse scroll
bs: Akcija klizanja miša na traci naslova

en: Window Focus
bs: Fokus prozora

en: Click
bs: Klik

en: Sloppy
bs: Neuredno

en: Window focus mode
bs: Način fokusa prozora

en: Automatically raise focused windows
bs: Automatski podignu fokusirani prozor

en: Bring windows which require attention to the current workspace
bs: Donesi prozore koji zahtjevaju pažnju na trenutnu radnu površinu

en: Moving and Resizing Windows
bs: Pomjeranje i promjena veličine prozora

en: Icons only
bs: Samo ikone

en: Thumbnails only
bs: Samo male reprezentacije slika

en: Icons and thumbnails
bs: Ikone i male reprezentacije slika

en: Icons and window preview
bs: Ikone i pregled prozora

en: Window preview (no icons)
bs: Pregled prozora (bez ikona)

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
bs: Prikaži alt-tab mjenjač na primarnom monitoru, umjesto na aktivnom

en: Manage workspace preferences
bs: Upravljaj postavkama radne površine

en: workspace, osd, expo, monitor
bs: radna površina, osd, expo, monitor

en: Enable workspace OSD
bs: Omogući OSD na radnoj površini

en: Allow cycling through workspaces
bs: Dopusti kruženje kroz radne površine

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
bs: Koristi radne površine samo na primarnom monitoru (zahtjeva ponovno pokretanje CInnamona)

en: Display Expo view as a grid
bs: Prikaži radne prostore kao tabelarni prikaz

en: Do you want to restart Cinnamon?
bs: Da li želite ponovo pokrenuti Cinnamon?

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->description
en: Ignore transient notifications
bs: Ignoriši prolazna obavještenja

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
bs: Odaberite datoteku ikone, ili možete upisati naziv ikone u polje za unos

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
bs: Kliknite na dugme da odaberete novu boju pozadine za ovaj aplet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
bs: Povećaj ili smanji ovu vrijednost da bi proširili ili suzili aplet na ploči

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
bs: Prvi izbor

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
bs: Drugi izbor

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
bs: Treći izbor

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
bs: Četvrti izbor

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
bs: Padajući izbor može birati između int, boolean, float i string vrijednosti

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
bs: Ako podesite ovo raširivanje, ono se ažurira u apletu. Ako podesite raširivanje u apletu, ono se ažurira ovdje.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
bs: Označavanje ovog polja omogućava vam da postavite prilagođeni natpis u polju ispod - ovo demonstrira zavisnost postavki

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
bs: Ne pritišćite ovo dugme!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
bs: Pritiskanje ovog dugmeta aktivira callback metodu u apletu - hajde, pritisnite ga.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
bs: Ovo je testni widget za pojedinačni ključ okidanja signala

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description
en: Icon
bs: Ikona

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->tooltip
en: Select an icon to show in the panel.
bs: Odaberite ikonu koju želite prikazati na ploči.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
bs: Tekst

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->tooltip
en: Enter custom text to show in the panel.
bs: Unesite prilagođeni tekst da prikažete na ploči.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->description
en: Show bookmarks and places
bs: Prikaži sačuvane oznake i mjesta

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->tooltip
en: Choose whether or not to show bookmarks and places in the menu.
bs: Izaberite da li želite ili ne želite prikazati sačuvane oznake i mjesta u meniju.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
bs: Omogući automatsko klizanje po listi aplikacija

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->tooltip
en: Choose whether or not to enable smooth autoscrolling in the application list.
bs: Izaberite da li želite ili ne želite omogućiti glatko klizanje na listi aplikacija.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->description
en: Enable filesystem path entry in search box
bs: Omogući unos filesystem puta u polje za pretraživanje

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->tooltip
en: Allows path entry in the menu search box.
bs: Dopušta unos puta u meni polje za pretraživanje

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
bs: Otvori meni kada pozicioniram miš na njega

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
bs: Omogući otvaranje menija kada miš uđe na aplet

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
bs: Otvori uređivač menija

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
bs: Pritisnite ovo dugme da prilagodite vaše meni unose.

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
bs: Prikaži upozorenje na listi prozora kada prozor sa druge radne površine zahtjeva pažnju

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- scrolling->description
en: Enable mouse-wheel scrolling in the window list
bs: Omogući klizanje na listi prozora uz pomoć točkiča na mišu

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
bs: Aktiviraj prikaz radnih prostora  pri lebdenju

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
bs: Prikaži informacije o pjesmi na ploči

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
bs: karakteri

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->description
en: Limit song information to
bs: Ograniči informacije o pjesmi na

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
bs: Prikaži album art kao ikonu

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
bs: Sakrij ikone sistemskog traya za kompatibilne programe za reprodukciju

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
bs: Prikaži korisničko ime na ploči

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
bs: Pokreni promjenu veličine pri lebdenju

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
bs: Prikaži procenat

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
bs: Veličina prostora u pikselima

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
bs: Podesite ovdje povećanje ili smanjivanje širine ovog razmaka

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
bs: Prilaži broj sedmice na kalendaru.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
bs: Označite da bi prikazali broj sedmice na kalendaru.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
bs: Koristi prilagođeni format datuma

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
bs: Označite da bi definisali prilagođeni format datuma na desklet kalendaru.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
bs: Postavite vaš prilagođeni format ovdje.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
bs: Kliknite na ovo dugme da saznate više o sintaksi formata datuma.

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Sepia
bs: Crveno-smeđa

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
bs: Crno-bijelo

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
bs: Označite da bi definisali prilagođeni format vremena na desklet satu.
