linuxmint - en to gd translation catalogue (953 entries)

en: Unknown
gd: Chan eil fhios

en: Failed to launch '%s'
gd: Cha b' urrainn dhuinn "%s" a chur air bhog

en: Passwords do not match
gd: Chan eil an dà fhacal-faire co-ionnann

en: Home
gd: Dhachaigh

en: File System
gd: Siostam fhaidhlichean

en: Search
gd: Lorg

en: Print version
gd: Tionndadh clò-bhualaidh

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-appear->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
gd: Coltas

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
gd: Dath

en: Name:
gd: Ainm:

en: Command:
gd: Àithne:

en: Add
gd: Cuir ris

en: Edit
gd: Deasaich

en: Main Menu
gd: Am prìomh clàr-taice

en: Restore System Configuration
gd: Aisig rèiteachadh an t-siostaim

en: Restore the default menu layout
gd: Aisig co-dhealbhachd thùsail a' chlàir-thaice

en: Close
gd: Dùin

en: _New Menu
gd: Clàr-_taice ùr

en: Ne_w Item
gd: Nì ù_r

en: Copy
gd: Dèan lethbhreac

en: Paste
gd: Cuir ann

en: Execution of '%s' failed:
gd: Cha b' urrainn dhuinn "%s" a chur an gnìomh:

en: Remove '%s'
gd: Thoir air falbh "%s"

en: About...
gd: Mu dhèidhinn...

en: Configure...
gd: Rèitich...

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
gd: Tha aplaidean ann nach ceadaich iomadh ionstans no a ràinig na tha ceadaichte dhiubh a dh'ionstansan achd cha deach lethbhreac a dhèanamh diubh

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Sound Settings
gd: Roghainnean na fuaime

en: Microphone
gd: Micreofon

en: Show Text
gd: Seall an teacsa

en: Hide Text
gd: Falaich an teacsa

en: Remove this desklet
gd: Thoir an desklet seo air falbh

en: Switch User
gd: Gearr leum gu cleachdaiche eile

en: Suspend
gd: Cuir 'na dhàil

en: Hibernate
gd: Dèan cadal-geamhraidh

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an rum-obrach "%s" a thoirt air falbh?

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
gd: Tha roghainnean an fhoir-sheallaidh mì-dhligheach: Tha àireamh nan oiseanan cearr

en: Execution time (ms):
gd: Ùine na gnìomhachd (ms):

en: Loaded successfully
gd: Chaidh a luchdadh gu soirbheachail

en: Problems during Cinnamon startup
gd: Duilgheadasan rè tòiseachadh Cinnamon

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
gd: Thòisich Cinnamon ach cha b' urrainn dhuinn co-dhiù aon aplaid, desklet no leudachan a luchdadh.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
gd: Thoir sùil air loga an t-siostaim agad is loga glainne-sheallaidh Cinnamon ach a bheil dad cearr ann.

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
gd: 'S urrainn dhut na leudachain a tha ag adhbharachadh seo a chur à comas ann an roghainnean Cinnamon airson 's nach nochd an teachdaireachd seo a-rithist.

en: Please contact the developer.
gd: Cuir fios gun luchd-leasachaidh.

en: System Information
gd: Fiosrachadh an t-siostaim

en: No
gd: Chan eil

en: Yes
gd: Tha

en: OK
gd: Ceart ma-thà

en: Password
gd: Facal-faire

en: Username
gd: Ainm-cleachdaiche

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
gd: Manaidsear nan lìonra

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
gd: Tagh ionad na panail ùir. Brùth air Esc airson sgur dheth.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
gd: Tagh ionad ùr na panail. Brùth air Esc airson sgur dheth.

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
gd: Cha do chuir thu panail ris.
    A bheil thu airson roghainnean nam panailean fhosgladh?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
gd: Roghainnean na panail

en: Applets
gd: Aplaidean

en: Panel edit mode
gd: Modh deasachadh na panail

en: Move
gd: Gluais

en: Remove
gd: Thoir air falbh

en: Troubleshoot
gd: Fuasgladh dhuilgheadasan

en: Restart Cinnamon
gd: Ath-thòisich Cinnamon

en: Looking Glass
gd: Glainne-sheallaidh

en: Restore all settings to default
gd: Aisig na bun-roghainnean air fad

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
gd: Roghainnean an t-siostaim

en: Retry
gd: Feuch ris a-rithist

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
gd: _Dùin

en: No open windows
gd: Chan eil uinneag sam bith fosgailte

en: Restore
gd: Aisig

en: Minimize
gd: Fìor-lùghdaich

en: Maximize
gd: Làn-mheudaich

en: Move to left workspace
gd: Gluais gun rum-obrach chlì

en: Move to right workspace
gd: Gluais gun rum-obrach deas

en: Visible on all workspaces
gd: Ri fhaicinn anns gach rum-obrach

en: Move to a new workspace
gd: Gluais gu rum-obrach ùr

en: Move to monitor %d
gd: Gluais gun mhonatair %d

en: Only on this workspace
gd: San rum-obrach seo a-mhàin

en: Unmaximize
gd: Neo-làn-mheudaich

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
gd: Ruigsinneachd

en: Zoom
gd: Sùm

en: Screen Reader
gd: Leughadair-sgrìn

en: Screen Keyboard
gd: Meur-chlàr air an sgrìn

en: Sticky Keys
gd: Iuchraichean steigeach

en: Slow Keys
gd: Iuchraichean slaodach

en: Bounce Keys
gd: Iuchraichean bocaidh

en: Mouse Keys
gd: Iuchraichean an luch-chlàir

en: Universal Access Settings
gd: Roghainnean an inntrigidh uile-choitchinn

en: High Contrast
gd: Iomsgaradh àrd

en: Large Text
gd: Teacsa mòr

en: Date and Time Settings
gd: Roghainnean a' chinn-là 's an ama

en: Today
gd: An-diugh

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->opt
en: Show the desktop
gd: Seall an deasg

en: Move to the other monitor
gd: Gluais gun sgrìn eile

en: Move to another workspace
gd: Gluais gu rum-obrach eile

en: Places
gd: Àitichean

en: Restore to full opacity
gd: Aisig an trìd-dhoilleireachd shlàn

en: Close others
gd: Dùin càch

en: Close all
gd: Dùin na h-uile

en: Power management
gd: Stiùireadh na cumhachd

en: Power management is already inhibited by another program
gd: Chaidh stiùireadh na cumhachd a bhacadh le prògram eile mar-thà

en: Power management: inhibited by another program
gd: Stiùireadh na cumhachd:'ga bhacadh le prògram eile

en: Inhibit applet
gd: Bac aplaid

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
gd: Brathan

en: Show Keyboard Layout
gd: Seall co-dhealbhachd a' mheur-chlàir

en: Show Character Table
gd: Seall clàr nan caractaran

en: Keyboard Settings
gd: Roghainnean a' mheur-chlàir

en: Add to panel
gd: Cuir ris a' phanail

en: Add to desktop
gd: Cuir ris an desktop

en: Remove from favorites
gd: Thoir air falbh o na h-annsachdan

en: Add to favorites
gd: Cuir ris na h-annsachdan

en: Uninstall
gd: Dì-stàlaich

en: Open with
gd: Fosgail le

en: Other application...
gd: Aplacaid eile...

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
gd: Clàr-taice

en: Recent Files
gd: Faidhlichean o chionn goirid

en: Clear list
gd: Falamhaich an liosta

en: No recent documents
gd: Cha robh sgrìobhainn sam bith fosgailte o chionn goirid

en: All Applications
gd: Gach aplacaid

en: Lock Screen
gd: Glais an sgrìn

en: Lock the screen
gd: Glais an sgrìn

en: Leave the session
gd: Fàg an seisean

en: <unknown>
gd: <neo-aithnichte>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
gd: Air a chur à comas

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
gd: gun stiùireadh

en: disconnecting...
gd: 'ga dhì-cheangal...

en: connecting...
gd: a' ceangal...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
gd: tha feum air dearbhadh

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
gd: tha bathar-an-sàs a dhìth

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
gd: tha càball ann nach eil plugte a-staigh

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
gd: chan eil e ri fhaighinn

en: connection failed
gd: dh'fhàillig ceangal

en: More
gd: Barrachd

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
gd: Ceangailte (prìobhaideach)

en: Wifi
gd: WiFi

en: Modem
gd: Mòdam

en: Auto Ethernet
gd: Ethernet fèin-obrachail

en: Auto broadband
gd: Bann-leathann fèin-obrachail

en: Auto dial-up
gd: Dial-up fèin-obrachail

note: Translators: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
gd: %s fèin-obrachail

en: Auto bluetooth
gd: Bluetooth fèin-obrachail

en: Auto wireless
gd: Uèirleas fèin-obrachail

en: Enable networking
gd: Cuir lìonrachadh an comas

en: Wired
gd: Uèirichte

en: Wireless
gd: Uèirleas

en: Mobile broadband
gd: Bann-leathann mobile

en: VPN Connections
gd: Ceanglaichean VPN

en: Network Settings
gd: Roghainnean an lìonraidh

en: Network Connections
gd: Ceanglaichean ri lìonraidhean

en: Connection failed
gd: Dh'fhàillig an ceangal

en: Activation of network connection failed
gd: Dh'fhàillig gnìomhachadh a' cheangail ris an lìonra

en: Networking is disabled
gd: Chaidh an lìonrachadh a chur à comas

en: No connection
gd: Gun cheangal

en: Connecting to the cellular network...
gd: A' ceangal ris an lìonra mobile...

en: Connecting to the wireless network...
gd: A' ceangal ris an lìonra uèirleas...

en: Connecting to the wired network...
gd: A' ceangal ris an lìonra uèirichte...

en: Connecting to the VPN...
gd: A' ceangal ris an VPN...

en: Connecting to the network...
gd: A' ceangal ris an lìonra...

en: Connected to the wireless network
gd: Ceangailte ris an lìonra uèirleas

en: Wireless connection
gd: Ceangal uèirleas

en: Connected to the wired network
gd: Ceangailte ris an lìonra uèirichte

en: Connected to the cellular network
gd: Ceangailte ris an lìonra mobile

en: Connected to the VPN
gd: Ceangailte ris an VPN

en: Connected to the network
gd: Ceangailte ris an lìonra

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
gd: Falamhaich na brathan

en: No notifications
gd: Gun bhrathan

en: Click to toggle the on-screen keyboard
gd: Briog gus am meur-chlàr air an sgrìn a chur air no dheth

en: Click to enable the on-screen keyboard
gd: Briog gus am meur-chlàr air an sgrìn a chur an comas

en: Launch
gd: Cuir air bhog

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
gd: Lòinsearan a' phanail

en: AC adapter
gd: Adaptar AC

en: Laptop battery
gd: Bataraidh laptop

en: Monitor
gd: Monatair

en: Mouse
gd: Luchag

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
gd: Meur-chlàr

en: Cell phone
gd: Fòn-làimhe

en: Media player
gd: Cluicheadair mheadhanan

en: Tablet
gd: Tablaid

en: Computer
gd: Coimpiutair

en: Touchpad
gd: Pada-suathaidh

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
gd: Lìonra

en: Brightness
gd: Soilleireachd

en: Keyboard backlight
gd: Cùl-sholas a' mheur-chlàir

en: Power Settings
gd: Roghainnean na cumhachd

en: Charging
gd: 'Ga theairrdseadh

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
gd[0]: 'Ga theairrdseadh - %d uair gus am bi làn teairrds ann
gd[1]: 'Ga theairrdseadh - %d uair gus am bi làn teairrds ann
gd[2]: 'Ga theairrdseadh - %d uairean gus am bi làn teairrds ann
gd[3]: 'Ga theairrdseadh - %d uair gus am bi làn teairrds ann

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
gd: 'Ga theairrdseadh - %d %s %d %s gus am bi làn teairrds ann

en: hour | hours
gd[0]: uair a thìde
gd[1]: uair a thìde
gd[2]: uairean a thìde
gd[3]: uair a thìde

en: minute | minutes
gd[0]: mhionaid
gd[1]: mhionaid
gd[2]: mionaidean
gd[3]: mionaid

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
gd[0]: 'Ga theairrdseadh - %d mhionaid gus am bi làn teairrds ann
gd[1]: 'Ga theairrdseadh - %d mhionaid gus am bi làn teairrds ann
gd[2]: 'Ga theairrdseadh - %d mionaidean gus am bi làn teairrds ann
gd[3]: 'Ga theairrdseadh - %d mionaid gus am bi làn teairrds ann

en: Fully charged
gd: Air a làn-teairrdseadh

en: Using battery power
gd: A' cleachdadh cumhachd a' bhataraidh

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
gd[0]: A' cleachdadh cumhachd a' bhataraidh - %d uair air fhàgail
gd[1]: A' cleachdadh cumhachd a' bhataraidh - %d uair air fhàgail
gd[2]: A' cleachdadh cumhachd a' bhataraidh - %d uairean air fhàgail
gd[3]: A' cleachdadh cumhachd a' bhataraidh - %d uair air fhàgail

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
gd: A' cleachdadh cumhachd a' bhataraidh - %d %s %d %s air fhàgail

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
gd[0]: A' cleachdadh cumhachd a' bhataraidh - %d mhionaid air fhàgail
gd[1]: A' cleachdadh cumhachd a' bhataraidh - %d mhionaid air fhàgail
gd[2]: A' cleachdadh cumhachd a' bhataraidh - %d mionaidean air fhàgail
gd[3]: A' cleachdadh cumhachd a' bhataraidh - %d mionaid air fhàgail

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
gd: Clò-bhualadairean

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
gd: Sgrìobhainnean o chionn goirid

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
gd: Draibhichean so-ghluasaid

en: Open file manager
gd: Fosgail manaidsear nam faidhle

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
gd: Sgèile

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
gd: Roghainnean

en: Hi there!
gd: Shin thu!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
gd: BHRÙTH THU AM PUTAN!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
gd: CHLEACHD THU AN HOTKEY!!!

en: Click to pause the slideshow
gd: Briog air gus an taisbeanadh-shleamhnagan a chur 'na stad

en: Click to resume the slideshow
gd: Briog air gus leantainn air an taisbeanadh-shleamhnagan

en: The slideshow is disabled
gd: Tha an taisbeanadh-shleamhnagan à comas

en: Slideshow
gd: Taisbeanadh-shleamhnagan

en: Next Background
gd: An ath-chùlaibh

en: Background Settings
gd: Roghainnean a' chùlaibh

en: Playing
gd: 'Ga chluich

en: Paused
gd: 'Na stad

en: Stopped
gd: Sguireadh dheth

en: Volume
gd: Àirde na fuaime

en: Unknown Artist
gd: Neach-ciùil nach aithne dhuinn

en: Unknown Album
gd: Albam nach aithne dhuinn

en: Unknown Title
gd: Tiotal nach aithne dhuinn

en: Previous
gd: Air ais

en: Play
gd: Cluich

en: Stop
gd: Sguir

en: Next
gd: Air adhart

en: Consecutive Playing
gd: Cluich leanailteach

en: No Shuffle
gd: Gun a bhith air thuaiream

en: Open Player
gd: Fosgail an cluicheadair

en: Quit Player
gd: Fàg an cluicheadair

en: Pause
gd: Cuir 'na stad

en: Repeat Single
gd: Ath-chluich aonan

en: Repeat All
gd: Ath-chluich na h-uile

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
gd: Air thuaiream

en: Mute output
gd: Mùch an t-às-chur

en: Mute input
gd: Mùch an t-ion-chur

en: Applications
gd: Aplacaidean

en: Output device
gd: Uidheam an às-chuir

en: Input device
gd: Uidheam ion-chuir

en: Launch player
gd: Cuir an cluicheadair gu dol

en: Choose player controls
gd: Tagh uidheaman-smachd a' chluicheadair

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson gach rud a tha san sgudal a sguabadh às?

en: This operation cannot be undone.
gd: Cha ghabh seo a neo-dhèanamh.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
gd: An sgudal

en: Empty Trash
gd: Falamhaich an sgudal

en: Open Trash
gd: Fosgail an sgudal

en: Log Out...
gd: Clàraich a-mach...

en: Power Off...
gd: Cumhachd dheth...

en: All windows
gd: Na h-uinneagan uile

en: Manage workspaces (Expo)
gd: Stiùirich rumannan-obrach (Expo)

en: Add a new workspace
gd: Cuir rum-obrach ùr ris

en: Remove the current workspace
gd: Thoir an rum-obrach làithreach air falbh

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
gd: Àbhaisteach

en: Left
gd: Clì

en: Right
gd: Deas

en: Upside-down
gd: Bun os cionn

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section
en: Display
gd: Uidheam-taisbeanaidh

en: Configure display settings...
gd: Rèitich roghainnean an uidheim-thaisbeanaidh...

en: Clock
gd: Cleoc

en: Edit launcher
gd: Deasaich an lòinsear

en: Photo Frame
gd: Frèam deilbh

en: Control Center
gd: An t-ionad smachd

en: Users and Groups
gd: Cleachdaichean agus buidhnean

en: Add or remove users and groups
gd: Cuir ris no thoir air falbh cleachdaichean is buidhnean

en: Turn on-screen keyboard on or off
gd: Cuir am meur-chlàr air an sgrìn air no dheth

en: Valid name
gd: Ainm dligheach

en: The name cannot be empty.
gd: Chan urrainn dhan ainm a bhith falamh.

en: Valid executable
gd: Faidhle so-ghnìomhach dligheach

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
gd: Chan eil am faidhle so-ghnìomhach seo dligheach. Chan fhaod e bhith falamh agus feumaidh tu slais air ais (\) a chur air beulaibh gach beàirn san t-slighe.

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
gd: Chan urrainn dhuinn an lòinsear a chruthachadh san ionad seo. A bheil thu airson a chur ris an deasg 'na àite?

en: Choose a command
gd: Tagh àithne

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
gd: A bheil thu airson an lòinsear seo a chur ris a' chlàr-taice cuideachd? Thèid a chur san roinn-seòrsa "Eile" an toiseach.

en: Screen Locker
gd: Inneal-glasaidh na sgrìn

en: Please type an away message for the lock screen
gd: Sgrìobh teachdaireachd a thèid a shealltainn air an sgrìn-ghlasaidh

en: Preferences
gd: Roghainnean

en: Hardware
gd: Bathar-cruaidh

en: Administration
gd: Rianachd

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
gd: lìonra, uèirleas, wifi, ethernet, bann-leathann, eadar-lìon, network, wireless, broadband, internet

en: color, profile, display, printer, output
gd: dath, pròifil, taisbeanadh, clò-bhualadair, color, profile, display, printer, output

en: Graphics Tablet
gd: Tablaid grafaigeachd

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
gd: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus, tablaid, grafaigeachd, cailbhrich, stoidhleas

en: printers, laser, inkjet
gd: clò-bhualadairean, leusair, printers, laser, inkjet

en: Firewall
gd: Cachaileith-theine

en: firewall, block, filter, programs
gd: cachaileith-theine, bloc, criathrag, prògraman, firewall, block, filter, programs

en: Languages
gd: Cànain

en: language, install, foreign
gd: cànan, stàlaich, cèin, install, foreign, language

en: Input Method
gd: Dòigh ion-chuir

en: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing
gd: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing, cànan, stàladh, cèin, ion-chur, dòigh, modh, sìnis, coirèanais, seapanais, sgrìobhadh, taidhpeadh

en: Login Window
gd: Uinneag a' chlàraidh a-steach

en: Driver Manager
gd: Manaidsear nan draibhearan

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
gd: bhidio, draibhear, wifi, cairt, bathar-cruaidh, video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
gd: Tùsan bathair-bhog

en: ppa, repository, package, source, download
gd: ppa, ionad-tasgaidh, pacaid, bun-tùs, luchdaich a-nuas, ppa, repository, package, source, download

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
gd: cleachdaiche, cleachdaichean, cunntas, cunntasan, buidheann, buidhnean, facal-faire, user, users, account, accounts, group, groups, password

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
gd: bluetooth, dongle, tar-aiseag, mobile

en: Back to all settings
gd: Till dhan a h-uile roghainn

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
gd: Chan fhaod litrichean mòra no àitichean bàna a bhith ann an ainm a' bhuidhinn

en: Change Password
gd: Atharraich am facal-faire

en: New password
gd: Facal-faire ùr

en: Confirm password
gd: Dearbh am facal-faire

en: Generate a password
gd: Gin facal-faire

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
gd: Feumaidh am facal-faire ùr a bhith co-dhiù 8 caractaran a dh'fhaid

en: Show password
gd: Seall am facal-faire

en: An error occurred. Your password was not changed.
gd: Thachair mearachd. Cha deach am facal-faire agad atharrachadh.

en: Change
gd: Atharraich

en: Too short
gd: Ro ghoirid

en: Weak
gd: Lag

en: Fair
gd: Ceart gu leòr

en: Good
gd: Math

en: Strong
gd: Làidir

en: Standard
gd: Stannardach

en: Administrator
gd: Rianaire

en: Account Type
gd: Seòrsa a' chunntais

en: Full Name
gd: Ainm slàn

en: Invalid username
gd: Tha t-ainm-cleachdaiche mì-dhligheach

en: Users
gd: Cleachdaichean

en: Groups
gd: Buidhnean

en: Click to change the picture
gd: Dèan briogadh gus an dealbh atharrachadh

en: Browse for more pictures...
gd: Brabhsaich airson barrachd dhealbhan...

en: Click to change the name
gd: Dèan briogadh gus an t-ainm atharrachadh

en: Click to change the password
gd: Dèan briogadh gus am facal-faire atharrachadh

en: Click to change the groups
gd: Dèan briogadh gus na buidhnean atharrachadh

en: Picture
gd: Dealbh

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
gd: Ainm

en: Open
gd: Fosgail

en: Images
gd: Dealbhan

en: No password set
gd: Cha deach facal-faire a shuidheachadh

en: Set at login
gd: Suidhich fear aig àm clàraidh a-steach

en: This user is currently logged in
gd: Tha an cleachdaiche seo clàraichte a-staigh an-dràsda

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
gd: Tha pasgan dachaigh a' chleachdaiche crioptaichte. Gus an t-inntrigeadh dhan phasgan chrioptaichte a ghlèidheadh, cha bu chòir ach an cleachdaiche am facal-faire seo atharrachadh.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson %s a sguabadh às gu buan agus gach faidhle aig a' chleachdaiche?

en: This group is set as %s's primary group
gd: Chaidh am buidheann seo a shuidheachadh mar am prìomh-bhuidheann aig %s

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson %s a sguabadh às gu buan?

en: Group Name
gd: Ainm a' bhuidhinn

en: Previous instance
gd: An t-ionstans roimhe

en: Next instance
gd: An ath-ionstans

en: More options
gd: Barrachd roghainnean

en: Import from a file
gd: Ion-phortaich o fhaidhle

en: Export to a file
gd: Às-phortaich gu faidhle

en: Reset to defaults
gd: Ath-shuidhich na bun-roghainnean

en: Select or enter file to export to
gd: Tagh faidhle no cuir fear a-steach dhan dèid às-phortadh

en: JSON files
gd: Faidhlichean JSON

en: Select a JSON file to import
gd: Tagh faidhle JSON gus ion-phortadh a dhèanamh

en: Show
gd: Seall

en: Item
gd: Nì

en: Select a date
gd: Tagh ceann-là

en: Configure
gd: Rèitich

en: Are you sure you want to completely remove %s?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson "%s" a sguabadh às gu tur?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
gd: Aisigidh seo seata tùsail nan aplaidean an comas. A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson seo a dhèanamh?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
gd: Aisigidh seo seata tùsail nan desklets an comas. A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson seo a dhèanamh?

en: Update
gd: Ùraich

en: Sort by
gd: Seòrsaich a-rèir

en: Popularity
gd: Dè fèill a tha air

en: Date
gd: Ceann-là

en: More info
gd: Barrachd fiosrachaidh

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
gd: Briog air a' phìobaid is an uairsin briog air dath àite sam bith air an sgrìn agad gus an dath sin a thaghadh

en: Click to set a new accelerator key.
gd: Dèan briogadh gus iuchair luathachaidh ùr a shuidheachadh.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
gd: Brùth air Escape no briog a-rithist gus sgur dhen obrachadh.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
gd: Brùth Backspace gus nasgadh nan iuchraichean làithreach fhalamhachadh.

en: unassigned
gd: cha deach iomruineadh

en: Pick an accelerator
gd: Tagh luathaichear

en: _Cancel
gd: _Sguir dheth

en: _Open
gd: F_osgail

en: Sound files
gd: Faidhlichean fuaime

en: 
    
    Details:  %s
gd: 
    
    Mion-fhiosrachadh:  %s

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
gd: meudaichear, còmhradh, cothrom, sùm, iuchraichean, iomsgaradh, magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast

en: Visual
gd: Lèirsinneach

en: High contrast
gd: Iomsgaradh àrd

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
gd: Air a chur à comas

en: Full screen
gd: Làn-sgrìn

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
gd: Co-dhealbhachd a' mheur-chlàir

en: Short
gd: Goirid

en: Long
gd: Fada

note: Mousekeys
en: Mouse keys
gd: Iuchraichean an luch-chlàir

en: Control the pointer using the keypad
gd: Stiùirich an tomhaire le pada nan àireamhan

en: Maximum speed
gd: An luaths as motha

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
gd: Dùisg dàrnacha briogadh le bhith a' cumail sìos am prìomh-phutan

en: Trigger a click when the pointer hovers
gd: Dùisg briogadh nuair a dh'fhanas an tomhaire os cionn rud

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
gd: Dàil

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Small
gd: Beag

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Large
gd: Mòr

en: Actions
gd: Gnìomhan

en: Manage Cinnamon applets
gd: Stiùirich aplaidean Cinnamon

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
gd: 'S urrainn dhut ionstansan sònraichte a thoir air falbh on chlàr-taice cho-theacsail ann am modh deasachadh na panail.

en: applet
gd: aplaid

en: Installed applets
gd: Aplaidean air an stàladh

en: No picture
gd: Gun dealbh

en: Mosaic
gd: Mosàig

en: Centered
gd: Meadhanaichte

en: Scaled
gd: Sgèilichte

en: Stretched
gd: Sìnte

en: Spanned
gd: Spangaichte

en: Change your desktop's background
gd: Atharraich cùlaibh an desktop agad

en: Backgrounds
gd: Cùlaibhean

en: Add Folder
gd: Cuir pasgan ris

en: Add new folder
gd: Cuir pasgan ùr ris

en: Remove selected folder
gd: Thoir air falbh am pasgan a thagh thu

en: Play backgrounds as a slideshow
gd: Cluich cùlaibhean mar thaisbeanadh-shleamhnagan

en: minutes
gd: mionaid(ean)

en: Play images in random order
gd: Cluich dealbhan air thuaiream

en: Picture aspect
gd: Co-mheas an deilbh

en: Manage date and time settings
gd: Stiùirich roghainnean a' chinn-là 's an ama

en: time, date, calendar, format, network, sync
gd: àm, tìm, ceann-là, mìosachan, fòrmat, lìonra, sioncronachadh, tìm, ceann-latha, mìosachan, fòrmat, lìonra, sionc

en: Date & Time
gd: Ceann-là ⁊ Àm

en: Date and Time
gd: Ceann-là agus àm

en: Format
gd: Fòrmat

en: Use 24h clock
gd: Cleachd gleoc 24 uair

en: Display the date
gd: Seall an ceann-là

en: Display seconds
gd: Seall na diogan

en: Use locale default
gd: Cleachd bun-roghainn an sgeama ionadail

en: Sunday
gd: DiDòmhnaich

en: Monday
gd: DiLuain

en: First day of week
gd: A' chiad latha dhen t-seachdain

en: System
gd: Siostam

en: Source Code
gd: Bun-tùs a' chòd

en: Plain Text
gd: Teacsa lom

en: Select an application for audio CDs
gd: Tagh aplacaid airson CDan fuaime

en: Select an application for video DVDs
gd: Tagh apalacaid airson DVDan video

en: Select an application to run when a music player is connected
gd: Tagh aplacaid a thèid a ruith nuair a cheanglar cluicheadair ciùil ris

en: Select an application to run when a camera is connected
gd: Tagh aplacaid a thèid a ruith nuair a cheanglar camara ris

en: Software
gd: Bathar-bog

en: Select an application for software CDs
gd: Tagh apalacaid airson CDan bathair-bhog

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info strings, just here to fix capitalization of the English originals. If the shared-mime-info translation works for your language, simply leave these untranslated.
en: audio DVD
gd: DVD fuaime

en: blank Blu-ray disc
gd: diosg Blu-ray bàn

en: blank CD disc
gd: diosg CD bàn

en: blank DVD disc
gd: diosg DVD bàn

en: blank HD DVD disc
gd: diosg DVD HD bàn

en: Blu-ray video disc
gd: diosg video Blu-ray bàn

en: e-book reader
gd: leughadair leabhair-d

en: HD DVD video disc
gd: diosg video HD DVD

en: Picture CD
gd: CD dhealbhan

en: Super Video CD
gd: CD Super Video

en: Video CD
gd: CD video

en: Windows software
gd: Bathar-bog Windows

en: Ask what to do
gd: Faighnich dhìom dè nithear

en: Open folder
gd: Fosgail am pasgan

en: Do nothing
gd: Na dèan dad

en: Other Media
gd: Meadhanan eile

en: Select how other media should be handled
gd: Cuir romhad mar a thèid meadhanan eile a làimhseachadh

en: _Action:
gd: _Gnìomh:

en: Preferred Applications
gd: Aplacaidean as fhearr leat

en: Preferred applications
gd: Aplacaidean as fhearr leat

en: Removable media
gd: Meadhanan so-ghluasad

en: Prompt or start programs on media insertion
gd: Faighnich no tòisich prògraman nuair a thèid meadhan a chur a-steach

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
gd: _Meadhanan eile...

en: Manage your Cinnamon desklets
gd: Stiùirich na desklets Cinnamon agad

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
gd: 'S urrainn dhut ionstansan sònraichte a thoirt air falbh on desktop slighe clàr-taice co-theacsail an desklet

en: desklet, desktop, slideshow
gd: desklet, desktop, slideshow, taisbeanadh-shleamhnagan

en: General Settings
gd: Roghainnean coitcheann

en: General Desklets Settings
gd: Roghainnean coitcheann an desklet

en: No decoration
gd: Gun sgeadachadh

en: Border only
gd: Iomall a-mhàin

en: Border and header
gd: Iomall agus bann-cinn

en: Decoration of desklets
gd: Sgeadachadh nan desklets

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
gd: An aire: Feumaidh cuid dhe na desklets gum bi iomall/bann-cinn an làthair an-còmhnaidh

en: Such requirements override the settings selected here
gd: Bidh làmh an uachdar aig riatanasan mar sin thairis air na roghainnean a thaghas tu an-seo

en: Snap desklets to grid
gd: Greimich desklets ris a' ghriod

en: Width of desklet snap grid
gd: Leud griod greimeachadh nan desklets

en: Installed desklets
gd: Desklets air an stàladh

en: Manage your desktop icons
gd: Stiùirich ìomhaigheagan an deasga agad

en: desktop, home, button, trash
gd: desktop, home, button, trash, dhachaigh, putan, sgudal

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
gd: taisbeanadh, sgrìn, monatair, sealladair, co-dhealbhachd, dùmhlachd-bhreacaidh, dùbailte, lcd, display, screen, monitor, layout, resolution, dual

en: Control Cinnamon visual effects.
gd: Stiùirich èifeachdan lèirsinneach Cinnamon.

en: Effects
gd: Èifeachdan

en: Effects on dialog boxes
gd: Èifeachdan air bogsaichean-còmhraidh

en: Session startup animation
gd: Beòthachadh air toiseach an t-seisein

en: Fade effect on Cinnamon scrollboxes (like the Menu application list)
gd: Èifeachd crìonaidh o bhogsaichean-sgrolaidh Cinnamon (mar liosta nan aplacaidean air a' chlàr-taice)

en: Window effects
gd: Èifeachdan uinneige

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- grouped-windo
en: None
gd: Chan eil gin

en: Traditional
gd: Tradaiseanta

en: Closing windows
gd: Dùnadh nan uinneagan

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
gd: Crìon

en: Minimizing windows
gd: Fìor-lùghdachadh nan uinneagan

en: Manage your Cinnamon extensions
gd: Stiùirich na leudachain Cinnamon agad

en: extension, addon
gd: leudachan, tuilleadain, extension, addon

en: Extensions
gd: Leudachain

en: Installed extensions
gd: Leudachain air an stàladh

en: Configure system fonts
gd: Rèitich cruthan-clò an t-siostaim

en: font, size, small, large
gd: cruth-clò, meud, beag, mòr, font, size, small, large

en: Font Selection
gd: Taghadh a' chrutha-chlò

en: Default font
gd: Cruth-clò bunaiteach

en: Desktop font
gd: Cruth-clò desktop

en: Document font
gd: Cruth-clò sgrìobhainnean

en: Monospace font
gd: Cruth-clò Monospace

en: Window title font
gd: Cruth-clò tiotal nan uinneagan

en: Font Settings
gd: Roghainnean a' chruth-chlò

en: Grayscale
gd: Liath-sgèile

en: Slight
gd: Tana

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Medium
gd: Meadhanach

en: Full
gd: Làn

en: Text scaling factor
gd: Factar sgèilidh an teacsa

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
gd: Nì hinting teacsa nas soilleire is nas fhasa leughadh air an sgrìn.

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
gd: Nì antialiasing teacsa air an sgrìn nas rèidhe 's nas fhasa ri leughadh

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
gd: Measgachadh de roghainnean Cinnamon

en: logging, click
gd: logging, click, logadh, briog

note: Label                   id                  parent (child)Label                       id                  parent grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
gd: Coitcheann

en: Disable compositing for full-screen windows
gd: Cuir à comas compositing airson uinneagan làn-sgrìn

en: Select this option to let full-screen applications skip the compositing manager and run at maximum speed. Unselect it if you're experiencing screen-tearing in full screen mode.
gd: Tagh an roghainn seo airson 's gun urrainn do dh'aplacaidean làn-sgrìn am manaidsear compositing a sheachnadh is ruith aig làn-astar. Na tagh seo ma bhios an sgrìn 'ga shracadh sa mhodh làn-sgrìn.

en: Miscellaneous Options
gd: Measgachadh de roghainnean

en: Enable timer when logging out or shutting down
gd: Chuir an tìmear an comas nuair a chlàraicheas tu a-mach no nuair a dhùineas tu sìos

en: Timer delay
gd: Dàil an tìmeir

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
gd: diog(an)

en: Switch to right workspace
gd: Gearr leum gun rum-obrach deas

note: Workspaces
en: Switch to left workspace
gd: Gearr leum gun rum-obrach chlì

en: Minimize window
gd: Fìor-lùghdaich an uinneag

note: Windows
en: Maximize window
gd: Làn-mheudaich an uinneag

en: Close window
gd: Dùin an uinneag

en: Move window to right workspace
gd: Gluais an uinneag gun rum-obrach air an taobh deas

en: Move window to left workspace
gd: Gluais an uinneag gun rum-obrach air an taobh chlì

en: Push tile up
gd: Gluais an leacag suas

en: Push tile down
gd: Gluais an leacag sìos

note: Windows - Tiling and Snapping
en: Push tile left
gd: Gluais an leacag gun taobh chlì

en: Push tile right
gd: Gluais an leacag gun taobh deas

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
gd: Seall an desktop

en: Volume up
gd: Cuir an fhuaim an àirde

en: Volume down
gd: Lùghdaich an fhuaim

note: Sound and Media
en: Volume mute
gd: Mùch an fhuaim

en: Next track
gd: An ath-thraca

en: Previous track
gd: An traca roimhe

en: Run a command
gd: Ruith àithne

en: Manage hotcorner settings
gd: Stiùirich roghainnean a' hotcorner

en: hotcorner, overview, scale, expo
gd: oisean teth, foir-shealladh, sgèile, hotcorner, overview, scale, expo

en: Hot Corners
gd: Oiseanan teth

en: Show all workspaces
gd: Seall gach rum-obrach

note: Expo
en: Show all windows
gd: Seall gach uinneag

en: Operating System
gd: Siostam-obrachaidh

en: Cinnamon Version
gd: Tionndadh Cinnamon

en: Processor
gd: Pròiseasar

en: Memory
gd: Cuimhne

en: Hard Drives
gd: Clàran-cruaidh

en: Hard Drive
gd: Clàr-cruaidh

en: Graphics Card
gd: Cairt grafaigeachd

en: Display system information
gd: Seall fiosrachadh mun t-siostam

en: System Info
gd: Fiosrachadh mun t-siostam

en: Troubleshooting
gd: Fuasgladh dhuilgheadasan

en: Windows
gd: Uinneagan

en: Positioning
gd: Suidheachadh

en: Tiling and Snapping
gd: Leacadh is greimeachadh

en: Inter-workspace
gd: Eadar-rum-obrach

en: Inter-monitor
gd: Eadar-sgrìn

en: Workspaces
gd: Rumannan-obrach

en: Direct Navigation
gd: Seòladaireachd dhìreach

en: Screenshots and Recording
gd: Glacaidhean-sgrìn is clàradh

en: Launchers
gd: Lòinsearan

en: Sound and Media
gd: Fuaim agus meadhanan

en: Quiet Keys
gd: Iuchraichean sàmhach

en: Universal Access
gd: Inntrigeadh uile-choitcheann

en: Custom Shortcuts
gd: Ath-ghoiridean gnàthaichte

en: Cycle through open windows
gd: Cuairtich tro na h-uinneagan fosgailte

en: Cycle backwards through open windows
gd: Cuairtich air ais tro na h-uinneagan fosgailte

en: Cycle through open windows of the same application
gd: Cuairtich tro na h-uinneagan fosgailte aig an aon aplacaid

en: Cycle backwards through open windows of the same application
gd: Cuairtich air ais tro na h-uinneagan fosgailte aig an aon aplacaid

en: Run dialog
gd: Ruith an còmhradh

note: General - Troubleshooting
en: Toggle Looking Glass
gd: Toglaich a' ghlainne-sheallaidh

en: Unmaximize window
gd: Neo-làn-mheudaich an uinneag

en: Activate window menu
gd: Gnìomhaich clàr-taice na h-uinneige

en: Toggle maximization state
gd: Toglaich staid an làn-mheudachaidh

en: Toggle fullscreen state
gd: Toglaich staid na làn-sgrìn

en: Toggle shaded state
gd: Toglaich staid an sgàileachaidh

en: Toggle always on top
gd: Toglaich "Air uachdar an-còmhnaidh"

en: Toggle showing window on all workspaces
gd: Toglaich an uinneag a tha ri fhaicinn anns gach rum-obrach

en: Increase opacity
gd: Cuir an trìd-dhoilleireachd am meud

en: Decrease opacity
gd: Lùghdaich an trìd-dhoilleireachd

en: Toggle vertical maximization
gd: Toglaich an làn-mheudachadh inghearach

en: Toggle horizontal maximization
gd: Toglaich an làn-mheudachadh air a' chòmhnard

note: Windows - Positioning
en: Resize window
gd: Atharraich meud na h-uinneige

en: Move window
gd: Gluais an uinneag

en: Center window in screen
gd: Meadhanaich an uinneag air an sgrìn

en: Move window to upper-right
gd: Gluais an uinneag gun taobh deas gu h-àrd

en: Move window to upper-left
gd: Gluais an uinneag gun taobh chlì gu h-àrd

en: Move window to lower-right
gd: Gluais an uinneag gun taobh deas aig a' bhonn

en: Move window to lower-left
gd: Gluais an uinneag gun taobh chlì aig a' bhonn

en: Move window to right edge
gd: Gluais an uinneag gun oir dheas

en: Move window to top edge
gd: Gluais an uinneag gun oir gu h-àrd

en: Move window to bottom edge
gd: Gluais an uinneag gun oir aig a' bhonn

en: Move window to left edge
gd: Gluais an uinneag gun oir chlì

note: Windows - Workspace-related
en: Move window to new workspace
gd: Gluais an uinneag gu rum-obrach ùr

en: Move window to workspace 1
gd: Gluais an uinneag gu rum-obrach 1

en: Move window to workspace 2
gd: Gluais an uinneag gu rum-obrach 2

en: Move window to workspace 3
gd: Gluais an uinneag gu rum-obrach 3

en: Move window to workspace 4
gd: Gluais an uinneag gu rum-obrach 4

en: Move window to workspace 5
gd: Gluais an uinneag gu rum-obrach 5

en: Move window to workspace 6
gd: Gluais an uinneag gu rum-obrach 6

en: Move window to workspace 7
gd: Gluais an uinneag gu rum-obrach 7

en: Move window to workspace 8
gd: Gluais an uinneag gu rum-obrach 8

en: Move window to workspace 9
gd: Gluais an uinneag gu rum-obrach 9

en: Move window to workspace 10
gd: Gluais an uinneag gu rum-obrach 10

en: Move window to workspace 11
gd: Gluais an uinneag gu rum-obrach 11

en: Move window to workspace 12
gd: Gluais an uinneag gu rum-obrach 12

note: Windows - Monitor-related
en: Move window to left monitor
gd: Gluais an uinneag gun sgrìn chlì

en: Move window to right monitor
gd: Gluais an uinneag gun sgrìn dheas

note: Workspaces - Direct Nav
en: Switch to workspace 1
gd: Gearr leum gu rum-obrach 1

en: Switch to workspace 2
gd: Gearr leum gu rum-obrach 2

en: Switch to workspace 3
gd: Gearr leum gu rum-obrach 3

en: Switch to workspace 4
gd: Gearr leum gu rum-obrach 4

en: Switch to workspace 5
gd: Gearr leum gu rum-obrach 5

en: Switch to workspace 6
gd: Gearr leum gu rum-obrach 6

en: Switch to workspace 7
gd: Gearr leum gu rum-obrach 7

en: Switch to workspace 8
gd: Gearr leum gu rum-obrach 8

en: Switch to workspace 9
gd: Gearr leum gu rum-obrach 9

en: Switch to workspace 10
gd: Gearr leum gu rum-obrach 10

en: Switch to workspace 11
gd: Gearr leum gu rum-obrach 11

en: Switch to workspace 12
gd: Gearr leum gu rum-obrach 12

note: System
en: Log out
gd: Clàraich a-mach

en: Shut down
gd: Dùin sìos

en: Lock screen
gd: Glais an sgrìn

note: System - Screenshots
en: Take a screenshot of an area
gd: Tog glacadh-sgrìn de raon

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
gd: Cuir lethbhreac de raon air an stòr-bhòrd

en: Take a screenshot
gd: Tog glacadh-sgrìn

en: Copy a screenshot to clipboard
gd: Cuir lethbhreac de ghlacadh-sgrìn air an stòr-bhòrd

en: Take a screenshot of a window
gd: Tog glacadh-sgrìn de dh'uinneag

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
gd: Cuir lethbhreac de ghlacadh-sgrìn uinneige air an stòr-bhòrd

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
gd: Toglaich clàradh an desktop (feumaidh tu Cinnamon ath-thòiseachadh)

en: Rotate display
gd: Cuairtich an taisbeanadh

en: Orientation Lock
gd: Glais na comhair

en: Increase screen brightness
gd: Dèan an sgrìn nas soilleire

en: Decrease screen brightness
gd: Dèan an sgrìn nas duirche

en: Toggle keyboard backlight
gd: Toglaich cùl-sholas a' mheur-chlàir

en: Increase keyboard backlight level
gd: Dèan cùl-sholas a' mheur-chlàir nas soilleire

en: Decrease keyboard backlight level
gd: Dèan cùl-sholas a' mheur-chlàir nas duirche

en: Toggle touchpad state
gd: Toglaich staid a' phada-shuathaidh

en: Turn touchpad on
gd: Cuir am pada-suathaidh air

en: Turn touchpad off
gd: Cuir am pada-suathaidh dheth

en: Show power statistics
gd: Seall stadastaireachd na cumhachd

note: Launchers
en: Launch terminal
gd: Cuir gu dol an tèirmineal

en: Launch help browser
gd: Cuir gu dol brabhsair na cobharach

en: Launch calculator
gd: Cuir gu dol an t-àireamhair

en: Launch email client
gd: Cuir gu dol cliant a' phuist-d

en: Launch web browser
gd: Cuir gu dol am brabhsair-lìn

en: Home folder
gd: Am pasgan-dachaigh

en: Launch media player
gd: Cuir gu dol cluicheadair nam meadhanan

en: Pause playback
gd: Cuir a chluich 'na stad

en: Stop playback
gd: Sguir dhen chluich

en: Eject
gd: Gluais a-mach

en: Rewind
gd: Toinn air ais

en: Fast-forward
gd: Toinn air adhart

en: Repeat
gd: Cluich a-rithist 's a-rithist

note: Sound and Media Quiet
en: Volume mute (Quiet)
gd: Mùch an fhuaim (Sàmhach)

note: Not sure this is even necessary
en: Volume down (Quiet)
gd: Ìslich an fhuaim (Sàmhach)

en: Volume up (Quiet)
gd: Àrdaich an fhuaim (Sàmhach)

note: Universal Access
en: Zoom in
gd: Sùm a-steach

en: Zoom out
gd: Sùm a-mach

en: Turn screen reader on or off
gd: Cuir leughadair na sgrìn air no dheth

en: Increase text size
gd: Dèan an teacsa nas motha

en: Decrease text size
gd: Lùghdaich meud an teacsa

en: High contrast on or off
gd: Iomsgaradh àrd air no dheth

en: Manage keyboard settings and shortcuts
gd: Stiùirich roghainnean is ath-ghoiridean a' mheur-chlàir

en: keyboard, shortcut, hotkey
gd: meur-chlàr, ath-ghoirid, keyboard, shortcut, hotkey

en: Key repeat
gd: Ath-bhrùthadh nan iuchraichean

en: Typing
gd: Sgrìobhadh

en: Enable key repeat
gd: Cuir ath-bhuille iuchrach an comas

en: Repeat delay:
gd: Dàil air an ath-bhuille:

en: Repeat speed:
gd: Astar na h-ath-bhuille:

en: Slow
gd: Slaodach

en: Fast
gd: Luath

en: Text cursor
gd: Cùrsair an teacsa

en: Text cursor blinks
gd: Nì an cùrsair teacsa priobadh

en: Blink speed:
gd: Astar a' phriobaidh

en: Shortcuts
gd: Ath-ghoiridean

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
gd: Gus nasgadh meur-chlàir a dheasachadh, dèan briogadh air is brùth na h-iuchraichean ùra no brùth backspace airson fhalamhachadh.

en: Add custom shortcut
gd: Cuir ath-ghoirid ghnáthaichte ris

en: Remove custom shortcut
gd: Thoir an ath-ghoirid ghnàthaichte air falbh

en: Categories
gd: Roinnean-seòrsa

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
gd: Ath-ghoiridean a' mheur-chlàir

en: Keyboard bindings
gd: Nasgaidhean a' mheur-chlàir

en: Layouts
gd: Co-dhealbhachdan

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently in use by <b>%(old)s</b>.
gd: Tha an co-mheasgachadh iuchrach seo, <b>%(combination)s</b> 'ga chleachdadh le <b>%(old)s</b> an-dràsta.

en: If you continue, the combination will be reassigned to <b>%(new)s</b>.
gd: Ma leanas tu air adhart, thèid an co-mheagachadh a nasgadh ri <b>%(new)s</b> 'na àite.

en: Do you want to continue with this operation?
gd: A bheil thu airson leantainn air adhart leis?

en: Reset to default
gd: Aisig na bun-roghainnean

en: Select a file
gd: Tagh faidhle

en: Control mouse and touchpad settings
gd: Stiùirich roghainnean na luchaige 's a' phada-shuathaidh

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
gd: luchag, pada-suathaidh, synaptic, briogadh dùbailte, mouse, touchpad, double-click

en: Mouse and Touchpad
gd: An luchag is am pada-suathaidh

en: Left handed (mouse buttons inverted)
gd: Clì-làmhach (putanan na luchaige ais-thionndaichte)

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
gd: Seall ionad an tomhaire nuair bhrùthar an iuchair Ctrl

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
gd: Cruthaich briogadh meadhain mas-fhìor le bhith a' briogadh am putan clì agus deas còmhla

en: Drag-and-drop threshold
gd: Stairsneach an slaodaidh 's leigeil às

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
gd: piogsailean

en: Pointer size and speed
gd: Meud is luaths an tomhaire

en: Size
gd: Meud

en: Smaller
gd: Nas lugha

en: Larger
gd: Nas motha

en: Acceleration
gd: Luathachadh

en: Double-Click timeout
gd: Crìoch-ùine a' bhriogaidh dhùbailte

en: Timeout
gd: Crìoch-ùine

en: Double-click test
gd: Deuchainn air a' bhriogadh dùbailte

en: Tap to click
gd: Thoir gnogag airson briogadh

en: Disable touchpad while typing
gd: Cuir à comas am pada-suathaidh fhad 's a nithear sgrìobhadh

en: Scrolling
gd: Sgroladh

en: Success!
gd: Soirbheas!

en: Notification preferences
gd: Roghainnean nam brathan

en: notifications
gd: brathan

en: Notification settings
gd: Roghainnean nam brathan

en: Enable notifications
gd: Cuir brathan an comas

en: Remove notifications after their timeout is reached
gd: Thoir brathan air falbh nuair a dh'fhalbhas an ùine orra

en: Display a test notification
gd: Seall brath feuchainn

en: Media keys OSD
gd: OSD nan iuchraichean meadhain

en: Auto hide panel
gd: Falaich a' phanail gu fèin-obrachail

en: Always show panel
gd: Seall a' phanail an-còmhnaidh

en: Intelligently hide panel
gd: Falaich a' phanail gu glic

en: Auto-hide panel
gd: Falaich a' phanail gu fèin-obrachail

en: Show delay
gd: Foillsich dàil

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units
en: milliseconds
gd: mille-dhiogan

en: Hide delay
gd: Dàil an fhalachaidh

en: Customize
gd: Gnàthaich

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
gd: Meud a' chrutha-chlò

en: Manage Cinnamon panel settings
gd: Stiùirich na roghainnean panail aig Cinnamon

en: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout
gd: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout, panail, àirde, bonn, barr, falach, meud, co-dhealbhachd

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel->title grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panelPage->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Panel
gd: Panail

en: Previous panel
gd: A' phanail roimhpe

en: Next panel
gd: An ath-phanail

en: General Panel Options
gd: Roghainnean coitcheann nam panail

en: Add new panel
gd: Cuir panail ùr ris

en: Allow the pointer to pass through the edges of panels
gd: Leig leis an tomhaire dol tro oirean nam panailean

en: 30 seconds
gd: 30 diog

en: 60 seconds
gd: 60 diog

en: 90 seconds
gd: 90 diog

en: 2 minutes
gd: 2 mhionaid

en: 5 minutes
gd: 5 mionaidean

en: 10 minutes
gd: 10 mionaidean

en: 15 minutes
gd: Cairteal na h-uarach

en: 30 minutes
gd: Leth-uair a thìde

en: 45 minutes
gd: Trì cairtealan na h-uarach

en: 1 hour
gd: Uair a thìde

en: Never
gd: Chan ann idir

en: Unknown time
gd: Chan eil fhios dè cho fad

en: hours
gd: uair(ean) a thìde

en: Manage power settings
gd: Stiùirich roghainnean na cumhachd

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
gd: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver, cumhachd, dàil, cuir 'na dhàil, geamhraich, geamhrachadh, soilleireachd, sàbhalaiche-sgrìn

en: Power Management
gd: Stiùireadh na cumhachd

en: On A/C power
gd: Air cumhachd A/C

en: On battery power
gd: Air cumhachd a' bhataraidh

en: Turn off the screen when inactive for
gd: Cuir an sgrìn dheth nuair nach eil gnìomhachd ann fad

en: Suspend when inactive for
gd: Cuir 'na dhàil nuair nach robh gnìomhachd ann fad

en: When the lid is closed
gd: Nuair a bhios am mullach dùinte

en: Extra options
gd: Roghainnean a bharrachd

en: When the power button is pressed
gd: Nuair a bhios putan na cumhachd 'ga bhrùthadh

en: When the battery is critically low
gd: Nuair a bhios cumhachd na bataraidh gu h-èiginneach ìosal

en: Power
gd: Cumhachd

en: Batteries
gd: Bataraidhean

en: Screen brightness
gd: Soilleireachd na sgrìn

en: On battery, dim screen when inactive
gd: Air cumhachd a' bhataraidh, doilleirich an sgrìn nuair nach eil gnìomhachd ann

en: Brightness level when inactive
gd: Ìre na soilleireachd nuair nach eil gnìomhachd ann

en: Dim screen after inactive for
gd: Doilleirich an sgrìn nuair nach eil gnìomhachd ann fad

en: Devices
gd: Uidheaman

en: Caution low UPS, %s remaining
gd: Thoir an aire, tha an UPS a' fàs lag, %s air fhàgail

en: Using UPS power - %s remaining
gd: A' cleachdadh cumhachd UPS - %s air fhàgail

en: Caution low UPS
gd: Thoir an aire, tha an UPS a' fàs lag

en: Using UPS power
gd: A' cleachdadh cumhachd UPS

en: Charging - %s until fully charged
gd: 'Ga theairrdseadh - %s gus am bi làn teairrds ann

en: Caution low battery, %s remaining
gd: Thoir an aire, tha am bataraidh a' fàs lag, %s air fhàgail

en: Using battery power - %s remaining
gd: A' cleachdadh cumhachd a' bhataraidh - %s air fhàgail

en: Charging - fully charged
gd: 'Ga theairrdseadh - làn teairrds ann

en: Empty
gd: Falamhaich

en: Battery
gd: Bataraidh

en: Uninterruptible power supply
gd: Solar cumhachd do-bhrisidh (UPS)

en: Wireless mouse
gd: Luchag uèirleas

en: Wireless Keyboard
gd: Meur-chlàr uèirleas

en: Personal digital assistant
gd: Cuidiche digiteach pearsanta

en: Cellphone
gd: Fòn-làimhe

en: Ask
gd: Faighnich

en: Cinnamon privacy settings
gd: Roghainnean prìobhaideachd Cinnamon

en: privacy, recent, gtk, private
gd: privacy, recent, gtk, private, prìobhaideahcd, o chionn goirid, prìobhaideach

en: Privacy
gd: Prìobhaideachd

en: Remember recently accessed files
gd: Cuimhnich faidhlichean air an inntrigeadh o chionn goirid

en: Recent files
gd: Faidhlichean o chionn goirid

en: Never forget old files
gd: Na dìochuimhnich seann-fhaidhlichean gu bràth

en: Number of days to remember old files
gd: An àireamh de làithean airson faidhlichean a chuimhneachadh

en: 15 seconds
gd: 15 diogan

en: 1 minute
gd: 1 mhionaid

en: 3 minutes
gd: 3 mionaidean

en: Manage screen lock settings
gd: Stiùirich roghainnean glasaidh na sgrìn

en: Screensaver
gd: Sàbhalaiche-sgrìn

en: Lock settings
gd: Roghainnean a' ghlasaidh

en: Lock the computer when put to sleep
gd: Glais an coimpiutair nuair a thèid e a chadal

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
gd: Cuir an roghainn seo an comas gus facal-faire iarraidh nuair a dhùisgeas an coimpiutair às dèidh a bhith 'na dhàil

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
gd: Cuir an roghainn seo an comas gus facal-faire iarraidh nuair a thèid an sgrìn dheth no nuair a thèid an sàbhalaiche-sgrìn a ghnìomhachadh às dèidh greis gun ghnìomhachd

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
gd: Mìnichidh an roghainn seo an ùine a thèid seachad mus dèid an sgrìn a ghlasadh às dèidh an sàbhalaiche sgrìn a shealltainn no an sgrìn a chur dheth

en: Use a custom date and time format
gd: Cleachd fòrmat cinn-là is ama gnàthaichte

en: Time Format
gd: Fòrmat na h-ama

en: Date Format:
gd: Fòrmat a' chinn-là:

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
gd: Seall fiosrachadh mun cho-chàradh aig fòrmat a' chinn-là

en: Time Font
gd: Cruth-clò na h-ama

en: Date Font
gd: Cruth-clò a' chinn-là

en: Away message
gd: Teachdaireachd air falbh

en: Show this message when the screen is locked
gd: Seall an teachdaireachd seo nuair a bhios an sgrìn glaiste

en: This is the default message displayed on your lock screen
gd: Seo an teachdaireachd bhunaiteach a thèid a shealltainn air an sgrìn-ghlasaidh agad.

en: Font
gd: Cruth-clò

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
gd: Faighnich airson teachdaireachd ghnàthaichte nuair a thèid an sgrìn a ghlasadh on chlàr-taice

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
gd: Leigidh an roghainn seo leat teachdaireachd a chur ann gach turas a ghlaiseas tu an sgrìn on chlàr-taice

en: Maximizing windows
gd: Làn-mheudachadh nan uinneagan

en: Unmaximizing windows
gd: Neo-làn-mheudachadh nan uinneagan

en: Tiling and snapping windows
gd: Leacadh is greimeachadh nan uinneagan

en: Muted
gd: Air a mhùchadh

en: Rear
gd: Cùlaibh

en: Front
gd: Beulaibh

en: Soft
gd: Bog

en: Test Sound
gd: Cuir an fhuaim fo dheuchainn

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
gd: Fuaim

en: Output
gd: Às-chur

en: Device
gd: Uidheam

en: Device settings
gd: Roghainnean an uidheim

en: Input
gd: Ion-chur

en: No application is currently playing or recording audio.
gd: Chan eil aplacaid sam bith a' cluich no a' clàradh fuaime an-dràsta fhèin.

en: Manage your startup applications
gd: Stiùirich na h-aplacaidean tòiseachaidh agad

en: Startup Applications
gd: Aplacaidean tòiseachaidh

en: Unavailable
gd: Chan eil seo ri fhaighinn

en: No description
gd: Gun tuairisgeul

en: No name
gd: Gun ainm

en: Custom command
gd: Àithne ghnàthaichte

en: Choose application
gd: Tagh aplacaid

en: Add Startup Program
gd: Cuir prògram tòiseachaidh ris

en: Edit Startup Program
gd: Deasaich am prògram tòiseachaidh

en: Save
gd: Sàbhail

en: Command
gd: Àithne

en: Browse...
gd: Brabhsaich...

en: Comment
gd: Beachd

en: Startup delay
gd: Dàil an tòiseachaidh

en: The startup command cannot be empty
gd: Chan fhaod an àithne tòiseachaidh a bhith falamh

en: The startup command is not valid
gd: Chan eil an àithne tòiseachaidh dligheach

en: Select Command
gd: Tagh àithne

en: Search Applications...
gd: Lorg sna h-aplacaidean...

en: Add Application
gd: Cuir aplacaid ris

en: Manage themes to change how your desktop looks
gd: Stiùirich ùrlaran gus an coltas a tha air an deasg agad atharrachadh

en: themes, style
gd: tèamaichean, stoidhle

en: Themes
gd: Ùrlaran

en: Mouse Pointer
gd: Tomhaire na luchaige

en: Icons
gd: Ìomhaigheagan

en: Show icons in menus
gd: Seall na h-ìomhaigheagan sna clàran-taice

en: Show icons on buttons
gd: Seall na h-ìomhaigheagan air na putanan

en: Manage window tiling preferences
gd: Stiùirich roghainnean leacadh nan uinneagan

en: window, tile, flip, tiling, snap, snapping
gd: uinneag, leac, flipeadh, flip, leacadh, greimich, greimeachadh, window, tile, flip, tiling, snap, snapping

en: Window Tiling
gd: Leacadh nan uinneagan

en: Enable Window Tiling and Snapping
gd: Cuir an comas leacadh is greimeachadh uinneagan

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
gd: Dèan làn-mheudachadh, an àite leacaidh, nuair a shlaodar uinneag dhan oir aig a' bharr

en: Change your user preferences and password
gd: Atharraich roghainnean a' chleachdaiche 's am facal-faire agad

en: Account details
gd: Mion-fhiosrachadh a' chunntais

en: Click to change your picture
gd: Dèan briogadh gus an dealbh atharrachadh

en: Take a photo...
gd: Tog dealbh...

en: Click to change your name
gd: Dèan briogadh gus d' ainm atharrachadh

en: Click to change your password
gd: Dèan briogadh gus am facal-faire agad atharrachadh

en: Current password
gd: Am facal-faire làithreach

en: Wrong password
gd: Facal-faire cearr

en: Manage window preferences
gd: Stiùirich roghainnean nan uinneagan

en: windows, titlebar, edge, switcher, window list, attention, focus
gd: uinneagan. bàr-tiotail, oir, suidsear, liosta nan uinneagan, aire, fòcas, windows, titlebar, edge, switcher, window list, attention, focus

en: Titlebar
gd: Bàr-tiotail

en: Buttons
gd: Putanan

en: Toggle Shade
gd: Toglaich an sgàil

en: Toggle Maximize
gd: Toglaich an làn-mheudachadh

en: Toggle Maximize Horizontally
gd: Toglaich an làn-mheudachadh air a' chòmhnard

en: Toggle Maximize Vertically
gd: Toglaich an làn-mheudachadh gu h-inghearach

en: Toggle on all workspaces
gd: Toglaich air na rumannan-obrach uile

en: Lower
gd: Ìslich

en: Action on title bar double-click
gd: Na thachras nuair a nithear briogadh dùbhailte air a' bhàr-tiotail

en: Action on title bar middle-click
gd: Na thachras nuair a nithear briogadh meadhain air a' bhàr-tiotail

en: Action on title bar right-click
gd: Na thachras nuair a nithear briogadh deas air a' bhàr-tiotail

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
gd: Na dèan dad

en: Shade and unshade
gd: Sgàil is neo-sgàil

en: Adjust opacity
gd: Gleus an trìd-dhoilleireachd

en: Action on title bar with mouse scroll
gd: An gnìomh air a' bhàr-tiotail le sgroladh na luchaige

en: Minimum opacity
gd: An trìd-dhoilleireachd as ìsle

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-behave->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-behave->title window-list@cinnamon.org->setting
en: Behavior
gd: Giùlan

en: Window Focus
gd: Fòcas nan uinneagan

en: Click
gd: Briog

en: Sloppy
gd: Bog

en: Window focus mode
gd: Modh fòcas na h-uinneige

en: Automatically raise focused windows
gd: Tog uinneagan le fòcas orra gu fèin-obrachail

en: Bring windows which require attention to the current workspace
gd: Gluais uinneagan a tha feumach air d' aire dhan rum-obrach làithreach

en: Moving and Resizing Windows
gd: Gluasad is ath-mheudachadh nan uinneagan

en: Special key to move and resize windows
gd: Iuchair shònraichte gus uinneagan a ghluasad is ath-mheudachadh

en: While the special key is pressed, windows can be dragged with the left mouse button and resized with the right mouse button.
gd: Fhad 's a tha an iuchair shònraichte 'ga bhrùthadh, gabhaidh uinneagan slaodadh le putan clì na luchaige is ath-mheudachadh le putan deas na luchaige.

en: Icons only
gd: Ìomhaigheagan a-mhàin

en: Thumbnails only
gd: Dealbhagan a-mhàin

en: Icons and thumbnails
gd: Ìomhaigheagan is dealbhagan

en: Icons and window preview
gd: Ro-shealladh ìomhaigheagan is uinneagan

en: Window preview (no icons)
gd: Ro-shealladh uinneige (gun ìomhaigheagan)

en: Alt-Tab switcher style
gd: Stoidhle an t-suidseir Alt-Tab

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
gd: Seall an suidsear Alt-Tab air a' phrìomh sgrìn seach air an sgrìn ghnìomhach

en: Delay before displaying the alt-tab switcher
gd: Cuir dàil air mus dèid an suidsear Alt-Tab a shealltainn

en: Manage workspace preferences
gd: Stiùirich roghainnean nan rumannan-obrach

en: workspace, osd, expo, monitor
gd: rum-obrach, osd, expo, sealladair, workspace, monatair

en: Enable workspace OSD
gd: Cuir rum-obrach OSD an comas

en: Allow cycling through workspaces
gd: Ceadaich cuairteachadh tro na rumannan-obrach

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
gd: Na cleachd rumannan-obrach ach air a' phrìomh-mhonatair (Bidh agad ri Cinnamon ath-thòiseachadh)

en: Display Expo view as a grid
gd: Seall an sealladh Expo mar ghriod

en: Do you want to restart Cinnamon?
gd: A bhheil thu airson Cinnamon tòiseachadh as ùr?

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->description
en: XRandR monitor control applet
gd: Aplaid stiùiridh sgrìn XRandR

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->name
en: System Tray
gd: Treidhe an t-siostaim

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons
gd: Seo aplaid a nì òstadh airson ìomhaigheagan treidhe an t-siostaim uile

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Control the trash from the panel
gd: Stiùirich am biona on phanail

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Separator
gd: Sgaradair

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A separator icon which can be added multiple times
gd: ìomhaigheag sgaradair a ghabhas cur ris iomadh turas

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Launch applications from the panel
gd: Tòisich aplacaidean on phanail

note: panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->allow- dragging->description
en: Allow dragging of launchers
gd: Ceadaich slaodadh nan lòinsearan

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access the documents you recently opened
gd: Inntrig na sgrìobhainnean a dh'fhosgail thu o chionn goirid

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings API Demo
gd: Demo air roghainnean API

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A sample applet for demonstrating the capabilities and usage of the applet and desklet settings API
gd: Seo ball-eisimpleir de dh'aplaid gus na comasan aig API nan aplacaidean is roghainnean nan desklets is mar a chleachdas tu iad a shealltainn dhut

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
gd: Tagh faidhle ìomhaigheige no cuir a-steach ainm ìomhaigheige sa bhogsa ion-chuir

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
gd: Briog air a' phutan gus dath ùr a thaghadh airson cùlaibh na h-aplaide seo

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
gd: Meudaich no lùghdaich luach an t-snìomhadair seo gus an aplaid a dhèanamh nas caoile no nas leatha sa phanail

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
gd: A' chiad roghainn

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
gd: An dàrna roghainn

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
gd: An treas roghainn

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
gd: A' cheathramh roghainn

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
gd: 'S urrainn dha combo selection taghadh a dhèanamh eadar luachan int, boolean, float agus string

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
gd: Ma chuireas tu air gleus an sgèile seo, théid ùrachadh san aplaid. Ma chuireas tu air gleus an sgèile san aplaid, thèid ùrachadh an-seo.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
gd: Ma chuireas tu cromag sa bhogsa seo, bidh cothrom agad leubail ghnàthaichte a shuidheachadh san raon gu h-ìosal - seallaidh seo eisimeileachdan nan roghainnean

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->description
en: Animation type
gd: Seòrsa a' bheòthachaidh

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->tooltip
en: A tween chooser has as value a string, which you can pass as transition to Tweener.addTween()
gd: Bidh luach sreanga air inneal-taghaidh tween as urrainn dhut thoirt mar thar-mhùthadh gu  Tweener.addTween()

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
gd: Na brùth am putan seo!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
gd: Ma bhrùthas tu am putan seo, cuiridh seo an gnìomh dòigh callback san aplaid - siuthad, brùth e...

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
gd: ‘S e widget deuchainn a tha seo airson individual key signal firing

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->file- select->description
en: Choose a file
gd: Tagh faidhle

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description
en: Icon
gd: Ìomhaigheag

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
gd: Prìomh chlàr-taice Cinnamon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->overlay-key->description
en: Keyboard shortcut to open and close the menu
gd: Ath-ghoirid a' mheur-chlàir gus an clàr-taice fhosgladh 's a dhùnadh

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->tooltip
en: Select an icon to show in the panel.
gd: Tagh ìomhaigheag gus a shealladh sa phanail.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
gd: Teacsa

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->tooltip
en: Enter custom text to show in the panel.
gd: Cuir a-steach teacsa gnàthaichte gus a shealltainn sa phanail.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->description
en: Show category icons
gd: Seall ìomhaigheagan nan roinnean-seòrsa

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->description
en: Show bookmarks and places
gd: Seall comharran-lìn is àiteachan

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->tooltip
en: Choose whether or not to show bookmarks and places in the menu.
gd: Tagh co-dhiù an dèid na comharran-leabhair is na h-àiteachan a shealltainn sa chlàr-taice gud nach dèid.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
gd: Cuir an comas sgroladh fèin-obrachail ann an liosta nan aplacaidean

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->tooltip
en: Choose whether or not to enable smooth autoscrolling in the application list.
gd: Tagh am bi sgroladh fèin-obrachail rèidh an comas no a comas ann an liosta nan aplacaidean.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->description
en: Enable filesystem path entry in search box
gd: Cuir an comas cur a-steach de shlighean siostam nam faidhlichean sa bhogsa-luirg

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->tooltip
en: Allows path entry in the menu search box.
gd: Leigidh seo leat slighe a chur a-steach ann am bogsa-luirg a' chlàir-thaice.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
gd: Fosgail an clàr-taice nuair a ghluaiseas mi an luchag thairis air

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
gd: Cuir an comas fosgladh a' chlàir-thaice nuair a thig an luchag a-steach dhan aplaid

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
gd: Fosgail deasaiche a' chlàir-thaice

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
gd: Brùth air a' phutan seo gus na tha sa chlàr-taice agad a ghnàthachadh.

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
gd: Seall rabhadh ann an liosta nan uinneagan ma tha uinneag ann an rum-obrach eile feumach air d' aire

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Expo view
gd: Briog no fan os a chionn gus sealladh Expo a gnìomhachadh

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
gd: Cuir Expo gu dol nuair a nithear fantainn os a chionn

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->playerControl->description
en: Control Players
gd: Uidheaman-smachd an inneil-chluich

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
gd: Seall obair-ealain an albaim mar ìomhaigheag

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
gd: Falaich na h-ìomhaigheagan air treidhe an t-siostaim airson innealan-cluich co-chòrdail

note: scale@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Scale view
gd: Briog no fan os a chionn gus sealladh sgèileachaidh a gnìomhachadh

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
gd: Cuir an sgèileachadh gu dol nuair a nithear fantainn os a chionn

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: On-Screen keyboard
gd: Am meur-chlàr air an sgrìn

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to launch the on-screen keyboard
gd: Aplaid Cinnamon gus am meur-chlàr air an sgrìn a thòiseachadh

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
gd: Manaidsear na cumhachd

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Spacer
gd: Beàrn

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Add some space between your other applets
gd: Cuir beàrn eadar na h-aplaidean eile agad

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
gd: Co mheud àite an am piogsailean

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
gd: Cuir seo air gleus gus leud a' bheàirn seo a mheudachadh no a lùghdachadh

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
gd: Am mìosachan

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: The Cinnamon calendar applet
gd: Aplaid mìosachan Cinnamon

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
gd: Seall àireamh na seachdain sa mhìosachan

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
gd: Cuir cromag sa bhogsa gus àireamhan nan seachdainean a shealltainn sa mhìosachan.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
gd: Cleachd fòrmat cinn-là gnàthaichte

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
gd: Cuir cromag sa bhogsa gus fòrmat gnàthaichte a mhìneachadh airson a' chinn-là ann an aplaid a' mhìosachain.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
gd: Suidhich am fòrmat gnàthaichte agad an-seo.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
gd: Briog air a' phutan seo airson barrachd fiosrachaidh mun cho-chàradh aig fòrmat a' chinn-là.

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Accessibility applet
gd: Aplaid na so-ruigsinneachd

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->directory->description
en: Folder
gd: Pasgan

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->description
en: Height
gd: Àirde

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Width
gd: Leud

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
gd: Dubh agus geal

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->description
en: Text color
gd: Dath an teacsa
