linuxmint - en to hy translation catalogue (136 entries)

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: Failed to launch '%s'
hy: Չհաջողվեց բացել '%s'

en: Passwords do not match
hy: Գաղտնաբառերը չեն համընկնում

en: Home
hy: Գլխավոր

en: File System
hy: Ֆայլային համակարգ

en: Search
hy: Որոնել

en: Print version
hy: Տպելու տարբերակը

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
hy: Գույն

en: Add
hy: Ավելացնել

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Main Menu
hy: Գլխավոր մենյու

en: Restore System Configuration
hy: Վերականգնել համակարգի կարգավորումները

en: Close
hy: Փակել

en: _New Menu
hy: _Նոր մենյու

en: Ne_w Item
hy: _Նոր տարր

en: Copy
hy: Պատճենել

en: Paste
hy: Տեղադրել

en: Execution of '%s' failed:
hy: '%s'-ի կատարումը չհաջողվեց

en: About...
hy: Մասին․․․

en: Configure...
hy: Կարգավորել...

en: Cancel
hy: Չեղյալ համարել

en: Sound Settings
hy: Ձայնի կարգավորումներ

en: Microphone
hy: Բարձրախոս

en: Show Text
hy: Ցույց տալ տեքստը

en: Hide Text
hy: Թաքցնել տեքստը

en: Remove this desklet
hy: Հեռացնել այս դեսկլետը

en: Loaded successfully
hy: Բարեհաջող բեռնված  է

en: System Information
hy: Համակարգային ինֆորմացիա

en: No
hy: Ոչ

en: Yes
hy: Այո

en: OK
hy: Լավ

en: Password
hy: Գաղտնաբառը

en: Username
hy: Օգտատիրոջ անունը

en: Remove
hy: Հեռացնել

en: Restart Cinnamon
hy: Վերագործարկել Cinnamon֊ը

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
hy: Համակարգի կարգավորումները

en: Retry
hy: Կրկնել

en: No open windows
hy: Բացված պատուհաններ չկան

en: Restore
hy: Վերականգնել

en: Minimize
hy: Փոքրացնել

en: Maximize
hy: Մեծացնել

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
hy: Մատչելիություն

en: Zoom
hy: Խոշորացնել

en: Slow Keys
hy: Դանդաղ ստեղներ

en: Bounce Keys
hy: Անցման ստեղներ

en: Mouse Keys
hy: Մկնիկի ստեղներ

en: Universal Access Settings
hy: Ընդհանուր մատչելիության կարգավորումներ

en: Close all
hy: Փակել բոլորը

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
hy: Ծանուցումներ

en: Keyboard Settings
hy: Ստեղնաշարի կարգավորումներ

en: Uninstall
hy: Հեռացնել

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
hy: Մենյու

en: Recent Files
hy: Ընթացիկ ֆայլերը

en: Clear list
hy: Մաքրել ցուցակը

en: No recent documents
hy: Ընթացիկ ֆայլեր չկան

en: All Applications
hy: Բոլոր ծրագրերը

en: <unknown>
hy: <անհայտ է>

en: disconnecting...
hy: անջատում․․․

en: connecting...
hy: միացում․․․

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
hy: անհասանելի

en: connection failed
hy: կապի խափանում

en: Enable networking
hy: Միացնել ցանցային կապը

en: Wireless
hy: Անլար կապ

en: VPN Connections
hy: VPN միացում

en: Network Settings
hy: Ցանցային կարգավորումներ

en: Network Connections
hy: Ցանցային միացումներ

en: Connection failed
hy: Միացումը խափանվել է

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
hy: Մաքրել ծանուցումները

en: No notifications
hy: Ծանուցումներ չկան

en: Monitor
hy: Մոնիտոր

en: Mouse
hy: Մկնիկ

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
hy: Ստեղնաշար

en: Cell phone
hy: Բջջային հեռախոս

en: Media player
hy: Մեդիա նվագարկիչ

en: Tablet
hy: Թաբլեթ

en: Computer
hy: Համակարգիչ

en: Brightness
hy: Պայծառություն

en: hour | hours
hy[0]: Ժամ

en: minute | minutes
hy[0]: րոպե

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
hy: Տպիչներ

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
hy: Ընթացիկ փաստաթղթեր

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
hy: Կարգավորումներ

en: Volume
hy: Ձայն

en: Unknown Artist
hy: Անհայտ կատարող

en: Unknown Album
hy: Անհայտ ալբոմ

en: Previous
hy: Նախորդը

en: Play
hy: Նվագարկել

en: Next
hy: Հաջորդը

en: Open Player
hy: Բացել նվագարկիչը

en: Quit Player
hy: Դուրս գալ նվագարկիչից

en: Pause
hy: Դադար

en: Repeat All
hy: Կրկնել բոլորը

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
hy: Աղբարկղ

en: Empty Trash
hy: Դատարկել աղբարկղը

en: Open Trash
hy: Բացել  աղբարկղը

en: Log Out...
hy: Ելք...

en: All windows
hy: Բոլոր պատուհանները

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
hy: Նորմալ

en: Left
hy: Ձախ

en: Right
hy: Աջ

en: Upside-down
hy: Վերից վար

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section
en: Display
hy: Էկրան

en: Clock
hy: Ժամացույց

en: Control Center
hy: Կառավարման կենտրոն

en: Users and Groups
hy: Օգտվողներ և խմբեր

en: Add or remove users and groups
hy: Ավելացնել կամ ջնջել օգտվողներ և խմբեր

en: Choose a command
hy: Ընտրել հրամանը

en: Preferences
hy: Նախապատվություններ

en: Hardware
hy: Սարքավորումներ

en: Administration
hy: Կառավարում

en: Languages
hy: Լեզուներ

en: Login Window
hy: Մուտքի պատուհան

en: Driver Manager
hy: Դրայվերների մենեջեր

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
hy: Ծրագրերի աղբյուր

en: New password
hy: Նոր գաղտնաբառ

en: Confirm password
hy: Հաստատեք գաղտնաբառը

en: Generate a password
hy: Գեներացնել գաղտնաբառ

en: Show password
hy: Ցույց տալ գաղտնաբառը

en: Change
hy: Փոխել

en: Too short
hy: Շատ կարճ է

en: Standard
hy: Ստանդարտ

en: Administrator
hy: Ադմինիստրատոր

en: Users
hy: Օգտատերեր

en: Groups
hy: Խմբեր

en: Picture
hy: Նկար

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
hy: Անունը

en: Open
hy: Բացել

en: Images
hy: Պատկերներ

en: Group Name
hy: Խմբի անվանումը

en: Show
hy: Ցույց տալ

en: Sort by
hy: Դասավորել ըստ

en: Date
hy: Ամսաթիվ

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
hy: Անջատված

en: Empty
hy: Դատարկել

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
hy: Ձայն

en: Themes
hy: Թեմաներ
