linuxmint - en to om translation catalogue (265 entries)

en: Unknown
om: Hinbeekamne

en: Failed to launch '%s'
om: '%s' kaasuu hindandeenye

en: Home
om: Mana

en: File System
om: Fayilsiistamii

en: Search
om: Barbaadi

en: Name:
om: Maqaa:

en: Command:
om: Ajaja:

en: Close
om: Cufi

en: Copy
om: waraabi

en: Paste
om: dhoobi

en: Execution of '%s' failed:
om: raawwiin '%s' hinmilkoofne:

en: Configure...
om: qindeessi...

en: Cancel
om: dhiisi

en: Show Text
om: barruu mul'isi

en: Hide Text
om: barruu dhoksi/haguugi

en: Remove this desklet
om: desklet kana haqi

en: System Information
om: Odeeffannoo sirnaa

en: No
om: Lakki

en: Yes
om: Ee

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
om: Qindaa'ina moggaargii

en: Applets
om: Apleetota

en: Panel edit mode
om: Haala gulaallii moggaargii

en: Remove
om: Balleesi

en: Restart Cinnamon
om: Cinnamon lamkaasi

en: Looking Glass
om: Glass ilaalaa

en: Restore all settings to default
om: Qindaa'inoota hunda durtiitti deebisi

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
om: Qindaainoota sirnaa

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
om: Gahiinsa

en: Large Text
om: Barruu gudguddaa

en: Date and Time Settings
om: Qubannaalee Guyyaa fi Yeroo

en: Places
om: Iddoowwan

en: Show Keyboard Layout
om: Tarree gabatee furtuu agarsiisi

en: Add to panel
om: Moggaargiitti dabali

en: Add to desktop
om: minjaala'aatti dabali

en: Remove from favorites
om: Jaalatamtootarraa haqi

en: Add to favorites
om: Jaalatamtootatti dabali

en: Uninstall
om: Diigii

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
om: Baafata

en: Recent Files
om: Faayiloota Tibbanaa

en: Clear list
om: tarree haqi

en: No recent documents
om: Galmeeleen dhiyoo hin jiran

en: All Applications
om: fayyadamoota mara

en: Lock the screen
om: Argicha Cufi(lock)

en: Leave the session
om: Turtii keessaa bahi

en: <unknown>
om: <Hinbeekamne>

en: disconnecting...
om: addaan kutaa jira…

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
om: Dhuunfaa

en: Auto Ethernet
om: Ethernet ofiinsaa

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
om: Gabatee furtuu

en: Brightness
om: Ifina

en: hour | hours
om[0]: Sa'aa
om[1]: Sa'aalee

en: minute | minutes
om[0]: daqiiqaa
om[1]: daqiiqaalee

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
om: Galmee dhiyoo

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
om: Ooftuuwwan addaan bahoo

en: Open file manager
om: Bulchaa faayilii bani

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
om: safara

en: Hi there!
om: Hayyee jirtaa!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
om: QABDUU DHIIBDE

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
om: HOTKEY FAYYADAMTE!!!

en: Playing
om: Taphachaa jira

en: Paused
om: Afuurfateera

en: Stopped
om: dhaabatera

en: Unknown Artist
om: faayessa hinbeekamne

en: Unknown Album
om: kuusaa hinbeekamne

en: Unknown Title
om: mataduree hinbeekamne

en: Previous
om: duuba

en: Play
om: taphadhu

en: Stop
om: dhaabi

en: Next
om: it'aanaa

en: Open Player
om: Taphachiisaa bani

en: Quit Player
om: Taphachiisaa cufi

en: Mute output
om: baha(output) ukkaamsi

en: Mute input
om: naqa(input) ukkaamsi

en: Control Center
om: Wiirtuu to'annaa

en: Users and Groups
om: Fayyadamtootaa fi gareewwan

en: Add or remove users and groups
om: fayyadamtootaa fi gareewwan dabaluu fi haquu

en: Turn on-screen keyboard on or off
om: Furtuu gabatee argiirratii bantuufi cuftuu

en: Administrator
om: Bulchaa

en: Open
om: Bani

en: Show
om: Mul'isi

en: Configure
om: qindeessi

en: Are you sure you want to completely remove %s?
om: %s yeroo dhumaaf haquu murteessitee?

en: Update
om: Haaromsi

en: Sort by
om: ....n foyii

en: More info
om: Odeeffannoo dabalataa

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
om: ***cuqaasi, sana booda haalluu argii kee irra jiruu filachuuf cuqaasi

en: unassigned
om: kanhinramadamin

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
om: Hubameera

en: Short
om: Gabaabaa

en: Long
om: Dheeraa

en: System
om: Sirna

en: Select an application for audio CDs
om: BH sagaleef fayyadama filadhu

en: Select an application for video DVDs
om: DVD Viidiyoof fayyadama filadhu

en: Select an application to run when a music player is connected
om: Fayyadama yoo Taphachiistuun Sirbaa walqunnamsiifame ka'u Filadhu

en: Select an application to run when a camera is connected
om: Fayyadama yoo Kaameraan walqunnamsiifame ka'u Filadhu

en: Software
om: mosajjii

en: Select an application for software CDs
om: (BH) Mosajjiif fayyadamaa filadhu

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info strings, just here to fix capitalization of the English originals. If the shared-mime-info translation works for your language, simply leave these untranslated.
en: audio DVD
om: DVD dhageettii

en: blank Blu-ray disc
om: Baxee Biluu-reey duwwaa

en: blank CD disc
om: BH duwwaa

en: blank DVD disc
om: Baxxee DVD duwwaa

en: e-book reader
om: dubbistuu kitaaba electroonikii

en: Picture CD
om: BH Fakkii

en: Super Video CD
om: BH Viidiyoo Olaanaa

en: Video CD
om: BH Viidiyoo

en: Windows software
om: mosajjii Windows

en: Ask what to do
om: Mala gaafadhu

en: Open folder
om: Ukaankaa bani

en: Do nothing
om: Omaa hin dalagin

en: Other Media
om: Meeshaa Biroo

en: Select how other media should be handled
om: Meeshaa Biroo akka itti qaban filadhu

en: _Action:
om: _Gocha

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
om: _Meeshaa Biroo

en: No decoration
om: Faayessa malee

en: Border only
om: Handaara qofa

en: Border and header
om: Handaara fi irraantoo

en: desktop, home, button, trash
om: foddaa, ka'uumsa, qabduu, korboo balfaa

en: Effects
om: galteelee

en: Traditional
om: Kan Aadaa

en: Hinting
om: Qallisuu

note: Label                   id                  parent (child)Label                       id                  parent grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
om: Waliigala

en: Switch to right workspace
om: Bakkahojii mirgaatti jijjiiri

note: Workspaces
en: Switch to left workspace
om: Bakkahojii bitaatti jijjiiri

note: Windows
en: Maximize window
om: Foddaa oleessi

en: Close window
om: Foddaa cufi

en: Move window to right workspace
om: Foddaa gara bakkahojii mirgaatti chochoosi

en: Move window to left workspace
om: Foddaa gara bakkahojii bitaatti chochoosi

en: Push tile up
om: Tile oliitti dhiibi

en: Push tile down
om: Tile gadiitti dhiibi

note: Windows - Tiling and Snapping
en: Push tile left
om: Tile bitaatti dhiibi

en: Push tile right
om: Tile mirgaatti dhiibi

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
om: Minjaala'aa agarsiisi

en: Volume up
om: Sagakee guddisi

en: Volume down
om: Sagalee xiqqeessi

note: Sound and Media
en: Volume mute
om: Sagalee ukkaamsi

en: Next track
om: Traakii Ittaanu

en: Previous track
om: Traakii duubaa

en: System Info
om: Odeeffanoo sirnaa

en: Windows
om: Foddaalee

en: Workspaces
om: Iddoowwan hojii

en: Launchers
om: Jalqabsiiftoota

en: Sound and Media
om: Sagalee fi miidiyaa

en: Custom Shortcuts
om: Qaxxaamurtoota maamiloo

en: Cycle through open windows
om: Foddaalee banaman keessa naanna'i

en: Activate window menu
om: Baafata foddaa kakaasi

en: Toggle maximization state
om: Haala oleessuu gegeeddari

en: Toggle fullscreen state
om: Haala argiiguutuu gegeeddari

en: Toggle shaded state
om: Haala gaaddidummaa gegeeddari

en: Toggle showing window on all workspaces
om: Foddaalee bakkahojii hundaatti argamsiisa geeddari

note: Windows - Positioning
en: Resize window
om: Foddaa hammamtaa-jijjiiri

en: Move window
om: Foddaa chochoosi

en: Center window in screen
om: Foddaa han'uurra argiitti kaa'i

en: Move window to upper-right
om: Foddaa gara mirga-oliitti chochoosi

en: Move window to upper-left
om: Foddaa gara bitaa-oliitti chochoosi

en: Move window to lower-right
om: Foddaa gara gadi bitaa chochoosi

en: Move window to lower-left
om: Foddaa gara gadi bitaa chochoosi

en: Move window to right edge
om: Foddaa gara mirga qarqaraa chochoosi

en: Move window to top edge
om: Foddaa gada ol qarqaraa chochoosi

en: Move window to bottom edge
om: Foddaa gara gadi qarqaraa chochoosi

en: Move window to left edge
om: foddaa gara bitaa qarqaraa chochoosi

en: Move window to workspace 1
om: Foddaa gara bakkahojii 1 tti chochoosi

en: Move window to workspace 2
om: Foddaa gara bakkahojii 2 tti chochoosi

en: Move window to workspace 3
om: Foddaa gara bakkahojii 3 tti chochoosi

en: Move window to workspace 4
om: Foddaa gara bakkahojii 4 tti chochoosi

en: Move window to workspace 5
om: Foddaa gara bakkahojii 5 tti chochoosi

en: Move window to workspace 6
om: Foddaa gara bakkahojii 6 tti chochoosi

en: Move window to workspace 7
om: Foddaa gara bakkahojii 7 tti chochoosi

en: Move window to workspace 8
om: Foddaa gara bakkahojii 8 tti chochoosi

en: Move window to workspace 9
om: Foddaa gara bakkahojii 9 tti chochoosi

en: Move window to workspace 10
om: Foddaa gara bakkahojii 10 tti chochoosi

en: Move window to workspace 11
om: Foddaa gara bakkahojii 11 tti chochoosi

en: Move window to workspace 12
om: Foddaa gara bakkahojii 12 tti chochoosi

note: Workspaces - Direct Nav
en: Switch to workspace 1
om: Bakkahojii 1 tti jijiiri

en: Switch to workspace 2
om: Bakkahojii 2 tti jijiiri

en: Switch to workspace 3
om: Bakkahojii 3 tti jijiiri

en: Switch to workspace 4
om: Bakkahojii 4 tti jijiiri

en: Switch to workspace 5
om: Bakkahojii 5 tti jijiiri

en: Switch to workspace 6
om: Bakkahojii 6 tti jijiiri

en: Switch to workspace 7
om: Bakkahojii 7 tti jijiiri

en: Switch to workspace 8
om: Bakkahojii 8 tti jijiiri

en: Switch to workspace 9
om: Bakkahojii 9 tti jijiiri

en: Switch to workspace 10
om: Bakkahojii 10 tti jijiiri

en: Switch to workspace 11
om: Bakkahojii 11 tti jijiiri

en: Switch to workspace 12
om: Bakkahojii 12 tti jijiiri

note: System
en: Log out
om: Cufii bahi

en: Lock screen
om: Argii Cufi(lock)

note: Launchers
en: Launch terminal
om: Terminaalii kaasi

en: Launch help browser
om: Iyya'aa gargaarsaa calqabsiisi

en: Launch calculator
om: Herregduu calqabsiisi

en: Launch email client
om: Maamila ergaa calqabsiisi

en: Launch web browser
om: Iyya'aa saphaphuu calqabsiisi

en: Home folder
om: Ukaanka manaa

en: Launch media player
om: Miidiyaa taphachiiftuu kaasi

en: Pause playback
om: Taphachiisuu boqachiisi

en: Stop playback
om: Taphachiisuu dhaabi

en: Eject
om: Baasi

note: Universal Access
en: Zoom in
om: Dhiiyeessi

en: Zoom out
om: Fageessi

en: Turn screen reader on or off
om: Dubbiftuu argii bantuu fi cuftuu

en: Increase text size
om: Barruu guddisi

en: Decrease text size
om: Barruu xiqqeessi

en: High contrast on or off
om: Addaadoo guddaa bantuufi cuftuu

en: keyboard, shortcut, hotkey
om: Gabateefurtuu, qaxxaamura, ariingaa

en: Typing
om: Barreessuu

en: Enable key repeat
om: Furtuu deddeebii dandeessisi

en: Repeat delay:
om: Barfata deddeebii:

en: Repeat speed:
om: Ariitii deddeebii:

en: Slow
om: Suuta

en: Fast
om: Ariitiin

en: Text cursor blinks
om: Qaree barruu dhifaadhaama

en: Blink speed:
om: Ariitii dhifaadhaama:

en: Add custom shortcut
om: Qaxxaamurtuu maamiloo dabali

en: Remove custom shortcut
om: Qaxxamurtii maamiloo haqi

en: Categories
om: Akaakuulee

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
om: Qaxxaamurtoota gabateefurtuu

en: Do you want to continue with this operation?
om: Dalagaa kanaan ittifufuu barbaaddaa?

en: Reset to default
om: Durtiitti deebisuu

en: Select a file
om: Fayilii filadhu

en: Mouse and Touchpad
om: Hantuutee fi touchpad

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
om: Yaroon furtuu Control dhiibu iddoo qarree agarsiisi

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
om: Bitaaf mirga wallin caqasuu akka gidduu caqasuu fakkeessi

en: Double-click test
om: Yaalii lam-cuqaasaa

en: Disable touchpad while typing
om: yaroo hubi

en: Scrolling
om: Marfata

en: Auto-hide panel
om: Moggaargii ofumaan dhoksi

en: Show delay
om: Barfannaa agarsiisi

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units
en: milliseconds
om: tokko kumaffaa sakondii tokkoo

en: Hide delay
om: Barfannaa oksi

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel->title grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panelPage->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Panel
om: Moggaargii

en: themes, style
om: dhamsawwan, haalata

en: Themes
om: Bifoota

en: Icons
om: Sajoota

en: Show icons in menus
om: sajoowwan baafata jalaa mul'isi

en: Show icons on buttons
om: sajoowwan qabduu irraa mul'isi

en: window, tile, flip, tiling, snap, snapping
om: Foddaa, dalga tuula, fuggisa, dalga tuuluu, xaaxxuu, xaxxise

en: Enable Window Tiling and Snapping
om: Foddaa daltuulii xaxxisi

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
om: Oleessi, xaaxxun ala, yommuu foddaa gara qarree gubbatti harkistu

en: Account details
om: Eenyummeessaa baldhaa

en: Click to change your picture
om: Fakkii kee jijjiruuf cuqaasi

en: Take a photo...
om: Suura kaasi

en: Click to change your name
om: Maqaa kee jijjiruuf cuqaasi

en: Click to change your password
om: Iggita

en: Current password
om: Iggita ammaa

en: Wrong password
om: Iggita dogongoraa

en: windows, titlebar, edge, switcher, window list, attention, focus
om: foddaawwan, kabala mataduree, qarree, jijjirtuu, tarree foddaa, hubadhu, xiyyeeffadhu

en: Action on title bar double-click
om: Gocha kabala mat-duree lama cuqaasi

en: Action on title bar middle-click
om: Gocha kabala mat-duree gidduu cuqaasi

en: Action on title bar right-click
om: Gocha kabala mat-duree mirga cuqaasi

en: Window focus mode
om: Foddaa haalata xiyyeeffannaa

en: Icons only
om: Sajoo qofa

en: Icons and thumbnails
om: Sajoo fi qeensa abgudduulee

en: Icons and window preview
om: Sajoo fi durargii foddaa

en: Window preview (no icons)
om: Durargii foddaa (sajoowwanin ala)

en: Coverflow (3D)
om: Dureeyaasaa (g-3)

en: Timeline (3D)
om: Adeemsa keessa (g-3)

en: workspace, osd, expo, monitor
om: iddoo hojii, osd,***,torgii

en: Enable workspace OSD
om: Iddoo hojii OSD dandeessisi

en: Allow cycling through workspaces
om: Iddoo hojiiwwanii keessa deddebi'uu hayyami

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
om: Iddoo hojiiwwanii torgii dursaa qofa irratti fayyadamii (Cinnamon lamkaasuu gaafata)

en: Display Expo view as a grid
om: ************

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description
en: Icon
om: Sajoo

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
om: Barruu

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->description
en: Show bookmarks and places
om: Jaallatamoo fi iddoowwan agarsiisi

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
om: Yommuu foddaan iddoo hojii biraa jiru hordoffii barbaade tarree foddaa irratti of eggannoo agarsisisi

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
om: Hamma iddoo pikseelidhan
