linuxmint - en to ay translation catalogue (1494 entries)

en: Unknown
ay: Jan uñt'ata

en: Failed to launch '%s'
ay: '%s' janiw qalltañjamakiti

en: Passwords do not match
ay: Jamasat arunakaxa janiw purapt'ayatakiti

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-home->description
en: Home
ay: Q'ipija

en: File System
ay: Wayaqanakat sistema

en: Search
ay: Thaqhaña

en: Print version
ay: Jakhu uñjaw uñachaña

en: Cancel
ay: Jan saña

en: Add
ay: Yapaña

en: Remove
ay: Chhaqhtayaña

en: Configure
ay: Mayjachaña

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->appearance->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
ay: Uñnaqa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
ay: Sami

en: Launcher Properties
ay: Qalltirit ajlliñanaka

en: Name:
ay: Suti:

en: Command:
ay: Lurayañataki:

en: Comment:
ay: Arsuwi:

en: Browse
ay: Uñjakipaña

en: Launch in Terminal?
ay: Lurayañatak siqi ukan qalltaña?

en: Directory Properties
ay: Q'ipi ukat uñjawinaka

en: Main Menu
ay: Nayrankiri minu

en: Restore System Configuration
ay: Sistema ukat kunjamakans ukjam mayjachawinak kuttayaña

en: Restore the default menu layout
ay: Qalltatpach uskut minu ukar kuttayaña

en: Close
ay: Jist'aña

en: _New Menu
ay: _Machaq minu

en: Ne_w Item
ay: Machaq _siqi

en: Cut
ay: Khuchuña

en: Copy
ay: Qillqaqaña

en: Paste
ay: Lip'iña

en: Delete
ay: Chhaqhtayaña

en: Properties
ay: Uñjawinaka

en: Edit Desktop File
ay: Iskrituryu ukat wayaq askichaña

en: Edit
ay: Askichaña

en: Add/Edit Launcher
ay: Mä qalltiri yapaña/askichaña

en: Type:
ay: Kasta:

en: Title:
ay: Pata suti:

en: Program:
ay: Prugrama:

en: Icon Name
ay: Salta ukan suti

en: Application
ay: Aplikasiyuna

en: Custom Application
ay: Jaqinkiri aplikasiyuna

en: Execution of '%s' failed:
ay: Pantjiwa '%s' lurasina:

en: Are you sure you want to remove '%s'?
ay: '%s' chhaqtayañpunt munta?

en: Remove '%s'
ay: '%s' chhaqtayaña

en: About...
ay: Ukxata...

en: Configure...
ay: Mayjachaña...

en: Leave it
ay: Ukjamakipsama

en: Remove it
ay: Chhaqhtayaña

en: Move to another panel
ay: Yaqha wak'ar unxtayaña

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
ay: Janiw mä suma wak'a jikiskiti. Uka lantixa jisk'a-aplikasiyun uk chhaqhtayasi.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
ay: Yaqhip jisk'a-aplikasiyun ukanakaxa janiw qillqaqaskiti, janiw ukjarpach pä kuti lurkasispati, jan ukjax janiw juk'amp kutinaka lurkasispati

en: Sound Settings
ay: Kirkiwin mayjachawi

en: Microphone
ay: Mikruphunu

en: Show Text
ay: Qillqa uñachayaña

en: Hide Text
ay: Qillqa imantaña

en: Remove this desklet
ay: Escritorio ukatxa aka jisk'a-aplikasiyun chhaqhtayaña

en: Switch User
ay: Yaqha apnaqiri uskuña

en: Suspend
ay: Suyt'ayaña

en: Hibernate
ay: Juyphi pachana ikiyaña

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
ay: '%s' kawkhanti irnaqasi ukja chhaqhtayapunt munta?

en: Initializing
ay: Qalltaski

en: Error
ay: Phantjata

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
ay: Jan wali ajlliñanaka interfaz ukata: K'uchunakat jajkhu pantjata

en: Execution time (ms):
ay: Qawqha pachas luri (ms):

en: Loaded successfully
ay: Walikipuniw ullarata

en: Check your video drivers
ay: Controladores de video ukanak yant'aña

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
ay: Sistema ukaxa luriw jan hardware de video apnaqasa.

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
ay: Kumputarura ukaxa jan jamakiw ratuk lurkiti ukjamaraki procesador uk ancharak apnaqi.

en: Launch Driver Manager
ay: Controladores irpiri qalltaña

en: Problems during Cinnamon startup
ay: Cinnamon qallti ukjaxa pantjawinakaw utji

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
ay: Cinnamon ukaxa wali sumpuni qallti, ukampisa jisk'a-aplikasiyunanaka, escritorio ukat jisk'a-aplikasiyunanakax jan ukax janatatirinakax janiw qalltañ atipkiti.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
ay: Sistema amta nayra saranaka (bitácora) ukhamaraki LookingGlass de Cinnamon ukanak uñjam, mä pantjaw utjpachati janicha uk uñjañataki.

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
ay: Aka yatiyawi jani mayampitak uñjañatakixa, jithitatayawi uk jiwt'ayasma Cinnamon ukat mayjachawina.
    
    Para no ver nuevamente este mensaje, puedes desactivar la extensión en la configuración de Cinnamon.

en: Please contact the developer.
ay: Program uñstayiri ukar jawsam.

en: Workspace
ay: Kawkhanti irnaqasi

en: Restarting Cinnamon...
ay: Cinnamon willtat qalltaskakiña...

en: System Information
ay: Sistema ukat yatiyawi

en: No
ay: Janiwa

en: Yes
ay: Jisa

en: OK
ay: Jisa saña

en: Password
ay: Jamasat aru

en: Username
ay: Apnaqirin suti

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
ay: Llika irpiri

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
ay: Machaq wak'a kawkinkis uk ajllim. Janiw sañatakixa ESC uk limt'am.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
ay: Wak'a kawkirus uskuta uk ajllim. Janiw sañatakixa ESC uk limt'am.

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
ay: Ni mä wak'as yapaskiti.
    Wak'at mayjachawi jist'arañ muntati?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
ay: Wak'at mayjachawi

en: Applets
ay: Jisk'a-aplikasiyunanaka

en: Panel edit mode
ay: Kunjams uka wak'xa askichaña

en: Move
ay: Unxtawi

en: Add a new panel
ay: Mä machaq wak'a yapaña

en: Troubleshoot
ay: Jan walt'awinak askichaña

en: Restart Cinnamon
ay: Cinnamon willtat qalltaña

en: Looking Glass
ay: Bitácora del escritorio

en: Restore all settings to default
ay: Mayjachawi ukax kunjamakans qalltkis ukjax ukham kuttayaña

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
ay: Mayjachawi ukax kunjamakans ukham kuttayapunt munta?
    ¿Seguro que quiere restaurar la configuración predeterminada?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
ay: Sistema ukat mayjachawi

en: Retry
ay: Wiltat yant'aña

en: %s (%s) has just been stopped.
ay: %s (%s) añchhitakiw suyt'i.

en: Device %s can be turned off, if necessary.
ay: Dispositivo %s wakisispax jiwayasispawa.

en: Device %s is busy, please wait.
ay: Dispositivo %s luraskiwa, suyt'am.

en: Do not disconnect or data loss may occur.
ay: Jan siksumti, yatiyawinak chhaqhtayasmawa.

en: Unable to stop the drive %s (%s)
ay: Unidad %s (%s) janiw suyt'kaspati

en: %s (%s) can be safely unplugged.
ay: %s (%s) siksusmawa.

en: Device %s can be removed.
ay: Dispositivo %s apaqxasmawa.

en: %s (%s) has just been ejected.
ay: %s (%s) apsutaxiwa.

en: Do not remove or data loss may occur.
ay: Janirak apaqamti yatiyawinak chhaqhtaspawa.

en: Unable to eject the drive %s (%s)
ay: Janiw %s (%s) apsuñjamakiti

en: Failed to unmount %s (%s)
ay: %s (%s) janiw lat'aqañjamakiti

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
ay: _Jist'aña

en: No open windows
ay: Janiw jist'arat wintananakax utjkiti

en: Restore
ay: Kunjamakans ukjam kuttayaña

en: Minimize
ay: Jisk'ar tukuyaña

en: Maximize
ay: Jach'ar tukuyaña

en: Move to left workspace
ay: Kawkhanti irnaqasi uka ch'iqa tuqiru unxtayaña

en: Move to right workspace
ay: Kawkhanti irnaqasi uka kupi tuqiru unxtayaña

en: Visible on all workspaces
ay: Taqpach kawkhanti irnaqasi uñjañjamawa

en: Move to a new workspace
ay: Machaq kawkhanti irnaqasi ukar unxtayaña

en: Move to monitor %d
ay: Monitor %d ukar unxtayaña

en: Only on this workspace
ay: Kawkhanti irnaqasi akanaki

en: Unmaximize
ay: Jisk'aptayaña

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
ay: Uqaranakatakimpi juykhunakatakimpi

en: Zoom
ay: Jach'a/jisk'aptayaña

en: Screen Reader
ay: Pantall ulliri

en: Screen Keyboard
ay: Pantallan tiklaru (teclado)

en: Sticky Keys
ay: Lip'issiri tiklanaka

en: Slow Keys
ay: K'achatat Tiklanaka

en: Bounce Keys
ay: Kutirpayat tiklanakax jaytarpayatawa

en: Mouse Keys
ay: Achakutak tiklanaka

note: Secondary click
en: Simulated secondary click
ay: Kupi klik tukuta (simulado)

note: Hover Click
en: Hover click
ay: Klik wikuchiri uchasa

en: Universal Access Settings
ay: Mayjachawi taqpachanitak apnaqapxañapataki

en: High Contrast
ay: Janq'umpi chiyarampi juk'amp qhanstata

en: Large Text
ay: Jach'a qillqa

note: Translators: This is the date which appears in the calendar applet, as a tooltip and as a title header inside the applet. The format uses the strftime syntax. %A, %B %-e, %Y is the American Date format (Saturday, January 4, 2020): %A is the name of the day, %B is the name of the month %-e is the non
en: %A, %B %-e, %Y
ay: %A, %-e akat %B akat %Y

en: Date and Time Settings
ay: Uru jakhuta ukhamarak ura ukat mayjachawi

en: In %d hour | In %d hours
ay[0]: %d urana
ay[1]: %d uranakana

en: Today
ay: Jichhüru

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->opt
en: Show the desktop
ay: Iskrituryu uk uñachaña

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Expo
ay: Uñachawi

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->description favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
ay: Munatanaka

en: Move to the other monitor
ay: Maynir monitor ukar apayaña

en: Move to monitor
ay: Monitor ukar apayaña

en: Move to another workspace
ay: Yaqha kawkhanti irnaqasi ukar apayaña

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Grouped window list
ay: Wintananak junthapit tanta

en: Recent
ay: Jichhaki

en: Unpin from Panel
ay: Wak'at apsuña

en: Pin to Panel
ay: Wak'a ukar lip'iña

en: Remove from Autostart
ay: Justupak qalltawi ukat chhaqhtayaña

en: Add to Autostart
ay: Justupak qalltawi ukar yapaña

en: Create Shortcut
ay: Mä jank'a tecla mantañataki uñstayaña

en: Restore to full opacity
ay: Kunjamakans jan ch'uwaki ukham kuttayaña

en: Close others
ay: Yaqhanak jist'aña

en: Close all
ay: Taqpachanak jist'aña

en: Power management
ay: Ch'ama (energía) irpawi

en: Power management is already inhibited by another program
ay: Ch'ama (energía) irpawi ukaxa, yaqha programampiw jiwt'ayata

en: Power management: inhibited by another program
ay: Ch'ama (energía) irpawi: yaqha programampiw jiwt'ayata

en: Apps inhibiting power management:
ay: Jiwt'ayir aplikasiyunanak ch'ama (energia) irpawi ukata:

en: Inhibit applet
ay: Jisk'a-aplikasiyun jiwt'ayaña

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
ay: Yatiyawinaka

en: Show Keyboard Layout
ay: Tiklaru (teclado) uñachayaña

en: Show Character Table
ay: Tanta qillqanak uñachayaña

en: Remove from favorites
ay: Munatanaka ukat chhaqhtayaña

en: Add to favorites
ay: Munatanaka ukar yapaña

en: Add to panel
ay: Wak'a ukar yapaña

en: Add to desktop
ay: Iscrituryu ukar yapaña

en: Uninstall
ay: Apsuña

en: This file is no longer available
ay: Aka wayaqax janiw apnaqaskaspati

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior-menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
ay: Minu

en: Recent Files
ay: Jichhaki wayaqanaka

en: Clear list
ay: Tanta chhaqhtayaña

en: Clear all recent documents
ay: Taqpach jichhaki qillqa - q'ipinak chhaqhtayaña

en: No recent documents
ay: Jani, jichhak qillqa-wayaqanakampi

en: All Applications
ay: Taqpach aplikasiyunanaka

en: Lock Screen
ay: Pantall llawintaña

en: Lock the screen
ay: Pantall llawintaña

en: Leave the session
ay: Mit'a (sesión) jist'aña

en: Shut down the computer
ay: Kumputarura jiwt'ayaña

en: Account details
ay: Apnaqirin juk'amp yatiyawinaka

en: <unknown>
ay: <jan uñt'ata>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
ay: jiwt'ayata

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
ay: jan irpata

en: disconnecting...
ay: siksusiskiwa...

en: connecting...
ay: chikasiskiwa...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
ay: imantat arumpi mantawi munasi

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
ay: firmware jan jikita

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
ay: cable siksuta

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
ay: janiw apnaqaskaspati

en: connection failed
ay: chikawi ukax pantjiwa

en: More
ay: Juk'ampi

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
ay: Chikasita (sapataki)

en: Modem
ay: Módem

en: Auto Ethernet
ay: Ethernet justupaki

en: Auto broadband
ay: Justupak jach'a banda

en: Auto dial-up
ay: Justupaki tiliphunu chimpuntaña

note: Translators: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
ay: Justupaki %s

en: Auto bluetooth
ay: Justupaki bluetooth

en: Auto wireless
ay: Justupaki WiFi

en: Enable networking
ay: Llika naktayaña

en: Wired
ay: Jiru ch'ankhampi (cableado)

en: Wireless
ay: Jan jiru ch'ankhampi (sin cableado)

en: Mobile broadband
ay: Jach'a banda unxtawi

en: VPN Connections
ay: VPN chikasiwi

en: Network Settings
ay: Llika ukan mayjachawi

en: Network Connections
ay: Llika ukan chikasiwinaka

en: Connection failed
ay: Chikasiwi ukaw pantji

en: Activation of network connection failed
ay: Llika chikasiwitxa, naktayawiw pantji

en: Networking is disabled
ay: Llika ukax janiw naktayatakiti

en: No connection
ay: Janiw chikasiwinikiti

en: Connecting to the cellular network...
ay: Llika celular ukaruw chikasiski...

en: Connecting to the wireless network...
ay: Jan jiru ch'ankhampi llika ukaruw chikasiski...

en: Connecting to the wired network...
ay: Jiru ch'ankhampi llika ukaruw chikasiski...

en: Connecting to the VPN...
ay: VPN ukaruw chikasiski...

en: Connecting to the network...
ay: Llika ukaruw chikasiski...

en: Connected to the wireless network
ay: Jan jiru ch'ankhampi llika ukaruw chikasiski

en: Wireless connection
ay: Jan jiru ch'ankhampi chikasiwi

en: (Limited connectivity)
ay: (Juk'a chikasiwikiw utji)

en: Connected to the wired network
ay: Jiru ch'ankhampi llika ukaruw chikasiski

en: Connected to the cellular network
ay: Llika celular ukaruw chikasiski

en: Connected to the VPN
ay: VPN ukaruw chikasiski

en: Connected to the network
ay: Llika ukaruw chikasiski

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
ay: Yatiyawinaka chhaqhtayaña

en: Notification Settings
ay: Yatiyawinakat mayjachawi

en: No notifications
ay: Jan yatiyawinakampi

en: %d notification | %d notifications
ay[0]: %d yatiyawi
ay[1]: %d yatiyawinaka

en: just now
ay: anchhichpacha

en: %d second ago | %d seconds ago
ay[0]: %d ch'ipxta pasata
ay[1]: %d ch'ipxtanak pasata

en: %d minute ago | %d minutes ago
ay[0]: %d k'ata pasata
ay[1]: %d k'atanak pasata

en: Click to toggle the on-screen keyboard
ay: Limt'am naktayañataki/jiwt'ayañataki tiklado pantalla ukana

en: Click to enable the on-screen keyboard
ay: Limt'am naktayañataki tiklado pantalla ukana

en: Launch
ay: Qalltaña

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
ay: Wak'a ukan qalltirinaka

en: Battery full
ay: Ch'ama-pirwax (batería) phuqhatawa

en: Battery almost full
ay: Ch'ama-pirwax (batería) niya phuqhatawa

en: Battery good
ay: Ch'ama-pirwax (batería) walikiskiwa

en: Low battery
ay: Ch'ama-pirwax (batería) juk'ak phuqhatawa

en: Critically low battery
ay: Ch'ama-pirwax (batería) sinti juk'ak phuqhatawa

en: AC adapter
ay: Electricidad tukuyiri

en: Laptop battery
ay: Laptop ukan ch'ama-pirwapa

en: UPS
ay: Ch'ama-pirwa (UPS)

en: Monitor
ay: Munitura (Monitor)

en: Mouse
ay: Achaku

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
ay: Tiklaru (teclado)

en: Cell phone
ay: Celular tiliphunu

en: Media player
ay: Ist'awi/video lurayiri

en: Tablet
ay: Tawlita (tableta)

en: Computer
ay: Kumputarura (computadora)

en: Touchpad
ay: Wikuchir pampa

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
ay: Llika

en: Brightness
ay: Qhana

en: Keyboard backlight
ay: Tiklaru (teclado) ukat qhana

en: Power Settings
ay: Ch'ama (energía) ukat mayjachawi

en: Charging
ay: Phuqhasiskiwa

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
ay[0]: Phuqhasiskiwa: %d ura phuqhasiñapkama
ay[1]: Phuqhasiskiwa: %d uranaka phuqhasiñapkama

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
ay: Phuqhasiskiwa: %d %s %d %s ukch'pacha phuqhasiñapataki

en: hour | hours
ay[0]: ura
ay[1]: uranaka

en: minute | minutes
ay[0]: k'ata
ay[1]: k'atanaka

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
ay[0]: Phuqhasiskiwa: %d k'ata ukch'pach phuqhasiñapkama
ay[1]: Phuqhasiskiwa: %d k'atanaka ukch'pach phuqhasiñapkama

en: Fully charged
ay: Phuqhatawa

en: Using battery power
ay: Ch'ama-pirwax (batería) apnaqasiskiwa

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
ay[0]: Ch'ama-pirwax apnaqasiskiwa: %d urampiw tukusiñapataki
ay[1]: Ch'ama-pirwax apnaqasiskiwa: %d uranakampiw tukusiñapataki

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
ay: Ch'ama-pirwax apnaqasiskiwa: %d %s %d %s tukusiñapataki

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
ay[0]: Ch'ama-pirwax apnaqasiskiwa: %d k'ataw tukusiñapataki
ay[1]: Ch'ama-pirwax apnaqasiskiwa - %d k'atanakaw tukusiñapataki

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
ay: Laphi-liq'surinaka

en: Cancel all jobs
ay: Taqpach lurawinak jan saña

en: '%s' on %s
ay: '%s' ukan %s

en: Send to front
ay: Siqi nayraqataru apayaña

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
ay: Jichhak qillqa-wayaqanaka

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
ay: Dispositivos ukanakax apsusispawa

en: Open file manager
ay: Wayaqanak irpiri uk jist'araña

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
ay: Jisk'a/jach'aptawi

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
ay: Mayjachawi

en: Hi there!
ay: Kamisaki!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
ay: WUTUNXA (BOTÓN) LIMT'TAWA!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
ay: JANK'A TIKLA APNAQTAWA!!!

en: Click to show the desktop or middle-click to show the desklets
ay: Iskrituryu (escritorio) uñachayañatakixa klik luram jan ukax chika taypi wutunampi klik luram iskrituryun (escritorio) jisk'a-aplikasyunanak uñachayañataki

en: Show Desklets
ay: Iskrituryun (del escritorio) jisk'a-aplikasyunanak uñachayaña

en: Click to pause the slideshow
ay: Diapositivas uñachawi uk sayayañatakixa klik luram

en: Click to resume the slideshow
ay: Diapositivas uñachawi uk kutxatañatakixa klik luram

en: The slideshow is disabled
ay: Diapositivas uñachawixa janiw naktayatakiti

en: Slideshow
ay: Diapositivas uñachawi

en: Next Background
ay: Jutiri manqhaxa

en: Background Settings
ay: Manqhaxat mayjachawi

en: Current background:
ay: Jichha manqhaxa:

en: Playing
ay: Kirkiyaskiwa

en: Paused
ay: Sayayata

en: Stopped
ay: Sayt'ayata

en: Volume
ay: Qawqha kirkiwi

en: Unknown Artist
ay: Jan uñt'at kirkiri

en: Unknown Album
ay: Jan uñt'at disco

en: Unknown Title
ay: Jan uñt'at sutinchawi

en: Previous
ay: Nayriri

en: Play
ay: Kirkiyaña

en: Stop
ay: Sayt'ayaña

en: Next
ay: Jutiri

en: Consecutive Playing
ay: Ukxaru-ukxaru kirkiyaña

en: No Shuffle
ay: Janiw kitantañakiti

en: Open Player
ay: Mä kirkiyiri jist'araña

en: Quit Player
ay: Kirkiyirit mistuña

en: Pause
ay: Sayayaña

en: Repeat Single
ay: Mayamp mä kirkiwiki

en: Repeat All
ay: Taqpach mayamp kirkiyaña

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
ay: Jan siqimpi kirkiyaña

en: Mute output
ay: Mistut ist'awi amukt'ayaña

en: Mute input
ay: Mantir ist'awi amukt'ayaña

en: Applications
ay: Aplikasiyuna

en: Output device
ay: Mistuñ dispositivo

en: Input device
ay: Mantiri dispositivo

en: Launch player
ay: Mä kirkiyir qalltaña

en: Choose player controls
ay: Kunjams kirkiyaña uk ajllim

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
ay: Taqpach t'unanak chhaqtayañ munapuntati?

en: This operation cannot be undone.
ay: Akaxa janiw kutiyañ atkaspati.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
ay: T'una-uchaña

en: Empty Trash
ay: T'una-uchañ uk ch'usachaña

en: Open Trash
ay: T'una-uchañ uk jist'araña

en: Log Out...
ay: Mit'a (sesión) jist'aña...

en: Power Off...
ay: Jiwt'ayaña...

en: Remove 'Window list'
ay: "Tanta wintananaka" chhaqtayaña

en: All windows
ay: Taqpach wintananaka

en: Manage workspaces (Expo)
ay: Kawkhanakanti irnaqasi uk apnaqaña (Uñacht'awi)

en: Add a new workspace
ay: Mä machaq kawkhanti irnaqasi yapaña

en: Remove the current workspace
ay: Jichha kawkhanti irnaqasi uk chhaqtayaña

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
ay: Ukjamaki

en: Left
ay: Ch'iqa

en: Right
ay: Kupi

en: Upside-down
ay: Laka aynacha

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinf
en: Display
ay: Uñjachawi

en: Configure display settings...
ay: Pantalla mayjachaña...

en: Clock
ay: Pacha-jakhuri (reloj)

en: Edit launcher
ay: Qalltiri askichaña

en: Photo Frame
ay: Phutu (foto) ukan pusi thiya

en: Control Center
ay: Iñasir taypi

en: Users and Groups
ay: Apnaqirinakampi tamanakampi

en: Add or remove users and groups
ay: Apnaqirinaka ukhamaraki tamanaka yapaña jan ukax chhaqtayaña

note: Virtual keyboard
en: Virtual keyboard
ay: Pantallan tiklado

en: Turn on-screen keyboard on or off
ay: Pantallan tiklado uk naktayaña jan ukax jiwt'ayaña

en: Valid name
ay: Iyaw sat suti

en: The name cannot be empty.
ay: Suti ukax janiw ch'usakikaspati.

en: Valid executable
ay: Programa ukjam lurasispa

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
ay: Aka prugramax janiw walikiti. Janiw ch'usakikaspati uskusiñapawa, ukhamaraki mä "\" uskuñama janir ch'usawjanakana uskusa.

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
ay: Akawjanxa janiw qalltirx uñstayañ atkiti. Iskrituryu (escritorio) ukanti uñstayañ munta?

en: Choose a command
ay: Mä kamachiña ajllim

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
ay: Ukhamaraki aka qalltirx minu ukar yapañ muntati? Nayraqatax "Yaqhanaka" ukan uskusini.

en: Screen Locker
ay: Pantall jist'antiri

en: Please type an away message for the lock screen
ay: Pantall jist'antiri ukanxa mä yatiyawi qillqam

en: Preferences
ay: Ajlliñanaka

en: Administration
ay: Irpawi

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
ay: llika, jan jiru ch'ankhampi, wifi, ethernet, jach'a banda, internet, red, inalámbrica, banda ancha

en: color, profile, display, printer, output
ay: sami, perfil, pantalla, liq'sur laphi, mistuwi, color, perfil, pantalla, impresora, salida

en: Graphics Tablet
ay: Jamuqañ tableta

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
ay: wacom, digitalizar, tableta, jamuqanaka, walichaña, qillqaña, gráficos, calibrar, lápiz

en: printers, laser, inkjet
ay: laphi-liq'suri, láser, sami inyección, impresoras, inyección de tinta

en: Firewall
ay: Nina khuchuña

en: firewall, block, filter, programs
ay: nina khuchuña, bloqueo, filtro, programas, cortafuegos

en: Languages
ay: Arunaka

en: language, install, foreign
ay: aru, uchantaña, anqa aru, idioma, instalar, extranjero

en: Input Method
ay: Kunjamas mantawixa

en: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing
ay: aru, uchantña, anqa aru, mantawi, kunjamasa, chino aru, korea aru, japanes aru, qillqa, idioma, instalar, extranjero, entrada, método, chino, coreano, japonés, escritura

en: Login Window
ay: Mit'ar mantañatak wintana

en: login, lightdm, mdm, gdm, manager, user, password, startup, switch
ay: qalltaw mit'a, lightdm, mdm, gdm, irpiri, apnaqiri, jamasat aru, qalltawi, aqtayiri, inicio de sesión, lightdm, mdm, gdm, gestor, usuario, contraseña, inicio, cambio

en: login, lightdm, manager, settings, editor
ay: mit'an qalltawi, lightdm, irpiri, mayjachawi, askichiri, inicio de sesión, gestor, configuración, editor

en: Driver Manager
ay: Controladores irpiri

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
ay: video, controladores, wifi, tarjita, hardware, propietario, nvidia, radeon, nouveau, fglrx, tarjeta

en: Nvidia Settings
ay: Nvidia Mayjachawi

en: video, driver, proprietary, nvidia, settings
ay: video, controlador, proprietario, nvidia, mayjachawi, configuración

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
ay: Software Jalsunaka

en: ppa, repository, package, source, download
ay: ppa, software pirwa, software q'ipicha, jalsu, apaqaña, repositorio, paquete, fuente, descargar

en: Package Management
ay: Software q'ipicha irpawi

en: update, install, repository, package, source, download
ay: jichhakiptaña, uchantaña, software pirwa, software q'ipicha, jalsu, apaqaña, actualizar, instalar, repositorio, paquete, fuente, descargar

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
ay: apnaqiri, apnaqirinaka, apnaqirin yatiyawipa, apnaqirin yatiyawinakapa, tama, tamanaka, jamasat aru, usuario, usuarios, cuenta, cuentas, grupo, grupos, contraseña

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
ay: bluetooth, dongle, yatjayaña, unuqirjama, transmisión, móvil

en: Manage Services and Units
ay: Luqtañanaka ukhamaraki unidades irpaña

en: systemd, units, services, systemctl, init
ay: systemd, unidades, luqtañanaka, systemctl, qalltawi, servicios, inicio

en: Disks
ay: Diskunaka (discos)

en: disks, manage, hardware, management, hard, hdd, pendrive, format, erase, test, create, iso, ISO, disk, image
ay: diskunaka, irpaña, hardware, irpawi, qhulu disku, hdd, amta-flash, uñnaq luraña, chhaqtayaña, yant'aña, uñstayaña, iso, ISO, disku, jamuqa

en: Online Accounts
ay: Llikan jaqinkir yatiyawinaka

en: Back to all settings
ay: Taqpach mayjachawir kuttaña

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
ay: Taman sutipax janiw chusawjanikaspati ukhamaraki janiw jach'a qillqanakanikaspati

en: Change Password
ay: Jamasat aru mayjaptayaña

en: New password
ay: Machaq jamasat aru

en: Confirm password
ay: Pachpa jamasat aru qillqaña

en: Generate a password
ay: Mä jamasat aru uñstayaña

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
ay: Machaq jamasat arux paqallqut juk'amp qillqanakaniñapawa

en: Show password
ay: Jamasat aru uñachayaña

en: An error occurred. Your password was not changed.
ay: Mä pantjawi utji. Jamasat arux janiw mayjaptayatakiti.

en: Change
ay: Mayjaptayaña

en: Too short
ay: Ancha jisk'a

en: Weak
ay: Turpa

en: Fair
ay: Ukhamaki

en: Good
ay: Walikiskiwa

en: Strong
ay: Thuru

en: Standard
ay: Ukamaki

en: Administrator
ay: Irpiri

en: Account Type
ay: Jaqinkir yatiyawi kasta

en: Full Name
ay: Phuqhat suti

en: Invalid username
ay: Apnaqirin sutipax janiw walikiti

en: A user with the name '%s' already exists.
ay: Mä apnaqiriw akjam '%s' sutini  utjxiwa.

en: Users
ay: Apnaqirinaka

en: Groups
ay: Tamanaka

en: Click to change the picture
ay: Klik luram jamuqa mayjaptayañataki

en: Browse for more pictures...
ay: Juk'amp jamuqanak thaqhaña...

en: Click to change the name
ay: Klik luram suti mayjaptayañataki

en: Click to change the password
ay: Klik luram jamasat aru mayjaptayañataki

en: Click to change the groups
ay: Klik luram, tamanak mayjaptayañataki

en: Picture
ay: Jamuqa

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
ay: Suti

en: Open
ay: Jist'araña

en: Images
ay: Jamuqanaka

en: No password set
ay: Jani jamasat aruni

en: Set at login
ay: Mit'a qalltkis ukjaw mayjachaña

en: This user is currently logged in
ay: Aka apnaqirix mä jist'arat mit'aniwa

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
ay: Apnaqirin q'ipixa jamasat chimpuniwa. Jamasat chimpu jark'aqañatakixa, aka jamasat arux apnaqirikiw mayjaptayañapa.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
ay: Chhaqtayañ munapuntati %s ukhamaraki taqpach wayaqanakapa?

en: This group is set as %s's primary group
ay: Akaw %sn nayrankir tamapaxa

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
ay: Chhaqtayañ munapuntati %s?

en: Group Name
ay: Taman sutipa

en: Previous instance
ay: Nayriri

en: Next instance
ay: Jutiri

en: More options
ay: Juk'amp ajlliñanaka

en: Import from a file
ay: Mä wayaqat apayaniña

en: Export to a file
ay: Mä wayaqar apayaña

en: Reset to defaults
ay: Ajlliñanaka kuttayaña

en: Reload %s
ay: Mayamp uchaña %s

en: Settings for %s
ay: Mayjachawi akat %s

en: Select or enter file to export to
ay: Kawkharutix apayañ munta uka wayaq ajllim

en: JSON files
ay: JSON wayaqanaka

en: Select a JSON file to import
ay: Mä wayaq JSON ajllim apayaniñataki

en: Cancel Job
ay: Janiw sañ lurawi

en: Do you really want to cancel this job?
ay: Aka lurawx janiw saña munapuntati?

en: Keep Printing
ay: Laphi liq'suñ luraskakiña

en: Do you really want to cancel all jobs?
ay: Taqpach lurawinakx janiw saña munapuntati?

en: Cancel All Jobs
ay: Taqpach lurawinakx janiw saña

en: Random
ay: Akatjamat ajlliña

en: Show
ay: Uñachayaña

en: Item
ay: Yä

en: Select a date
ay: Uru jakhu ajlliña

en: Select a time
ay: Mä ura ajllim

en: Hour
ay: Ura

en: Minute
ay: K'ata

en: Second
ay: Ch'ipxta

en: This applet is currently enabled
ay: Aka jisk'a-aplikasiyunax naktayatawa

en: This desklet is currently enabled
ay: Iskrituryut aka jisk'a-aplikasiyunax naktayatawa

en: This extension is currently enabled
ay: Aka jithitatayawix naktayatawa

en: by %s
ay: %s aka layku

en: This is a system applet. It cannot be removed.
ay: Sistema ukat jisk'a-aplikasiyunawa. Janiw chhaqhtayañjamakiti.

en: This is a system desklet. It cannot be removed.
ay: Iskrituryu sistem ukat mä jisk'a-aplikasiyunawa. Janiw chhaqhtayañjamakiti.

en: This is a system extension. It cannot be removed.
ay: Sistema ukat mä jithitatayawiwa (extensión). Janiw chhaqhtayañjamakiti.

en: This applet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
ay: Aka jisk'a-aplikasiyunax apnaqiwa funciones Cinnamon k'achakiptayañataki jan ukax sayt'ayañataki. Aka jan walt'awinak utjchixa aka jisk'a-aplikasiyunax chhaqhtayasmawa.

en: This desklet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
ay: Iskrituryut jisk'a-aplikasiyunax apnaqiwa funciones Cinnamon k'achakiptayañataki jan ukax sayt'ayañataki. Aka jan walt'awinak utjchixa aka jisk'a-aplikasyunax chhaqhtayasmawa.

en: This extension contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
ay: Aka jithitatayawix (extensión) apnaqiwa funciones Cinnamon k'achakiptayañataki jan ukax sayt'ayañataki. Aka jan walt'awinak utjchixa aka jithitatayawix (extensión) chhaqhtayasmawa.

en: About
ay: Akxata

en: Extension %s is not compatible with your version of Cinnamon.
ay: Jithitatayawi (extensión) %s aka Cinnamon jakhumpix janiw lurkiti.

en: There are multiple instances enabled. Are you sure you want to remove all of them?
ay: Walja kutinakaw akax naktayata. Taqpach chhaqhtayañ munapuntati?

en: Are you sure you want to completely remove %s?
ay: %s chhaqhtayañ munapuntati?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
ay: Kunjamakans qalltatpacha ukham jisk'a-aplikasiyunanak kuttayañ munapuntati?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
ay: Kunjamakans qalltatpacha ukham iskrituryut jisk'a-aplikasiyunanak kuttayañ munapuntati?

en: This will disable all active extensions. Are you sure you want to do this?
ay: Taqpach jithitatayawinak (extensiones) jiwt'ayañ munapuntati?

en: Something went wrong while loading %s. Please make sure you are using the latest version, and then report the issue to its developer.
ay: %s ullasinxa mä pantjawiw utji. Qhipa jakhu programa apnaqaskt ukjax, uñstayirir (desarrollador) yatiyam.

en: Installed
ay: Uchantayata

en: Install
ay: Uchantayaña

en: Update
ay: Jichhaptayaña

en: Sort by
ay: Kunjams siqichaña

en: Popularity
ay: Munkaña

en: Date
ay: Uru jakhu

en: Upgradable
ay: Jichhaptataspawa

en: More info
ay: Juk'amp yatiyawi

en: Refresh
ay: Mayamp ullayaña

en: Update all
ay: Taqpacha jichhaptayaña

en: %d update available | %d updates available
ay[0]: %d jichhakiptawi apnaqasispawa
ay[1]: %d jichhakiptawinakax apnaqasispawa

en: No updates available
ay: Jichhax jichhakiptawinakax janiw utjkiti

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
ay: Ch'aqa-jakhuwi ukar klik luram; uktxa pantalla ukanx kawha chiqanakans klik luram ukxa samipa ajlliñataki

en: Shortcuts
ay: Jank'a tiklanaka

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
ay: Taqpachataki

en: Troubleshooting
ay: Jan walt'awinak askichawi

en: Toggle Looking Glass
ay: Looking Glass naktayaña/jiwt'ayaña

en: Show the window selection screen
ay: Wintananak ajlliñataki uka pantall uñachayaña

en: Show the workspace selection screen
ay: Kawkhanakanti irnaqas ajlliñataki, uka pantall uñachayaña

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
ay: Iskrituryu uñachayaña

en: Cycle through open windows
ay: Jist'arat wintananak jithiyaña

en: Cycle backwards through open windows
ay: Jist'arat wintananak qhipäxar jithiyaña

en: Cycle through open windows of the same application
ay: Pachpa aplikasiyunat jist'arat wintananak muytayaña

en: Cycle backwards through open windows of the same application
ay: Pachpa aplikasiyunat jist'arat wintananak qhipäxar jithiyaña

en: Run dialog
ay: Aruskipawi kaja lurayaña

en: Windows
ay: Wintananaka

en: Positioning
ay: Uskuyañataki

en: Resize window
ay: Wintana jisk'a/jach'aptayaña

en: Move window
ay: Wintan unxtayaña

en: Center window in screen
ay: Pantall taypiru wintan uskuña

en: Move window to upper-right
ay: Alay kupi k'uchur unxtayaña

en: Move window to upper-left
ay: Alay ch'iqa k'uchur unxtayaña

en: Move window to lower-right
ay: Aynach kupi k'uchur unxtayaña

en: Move window to lower-left
ay: Aynach ch'iqa k'uchur unxtayaña

en: Move window to right edge
ay: Kupi thiya tuqir wintan unxtayaña

en: Move window to top edge
ay: Alay thiya tuqir wintan unxtayaña

en: Move window to bottom edge
ay: Aynach thiya tuqir wintan unxtayaña

en: Move window to left edge
ay: Aynach thiya tuqir wintan unxtayaña

en: Tiling and Snapping
ay: Walichaña ukhamaraki thiyanakar lip'iña

en: Push tile left
ay: Ch'iqa tuqir walichaw nukt'aña

en: Push tile right
ay: Kupi tuqir walichaw nuktaña

en: Push tile up
ay: Patajar walichaw nukt'aña

en: Push tile down
ay: Aynachar walichaw nukt'aña

en: Inter-workspace
ay: Kawkhanti irnaqasi ukanakkama

en: Move window to new workspace
ay: Machaq kawkhanti irnaqasi ukar wintan unxtayaña

en: Move window to left workspace
ay: Ch'iqa tuqir kawkhanti irnaqasi ukar wintan unxtayaña

en: Move window to right workspace
ay: Kupi tuqir kawkhanti irnaqasi ukar wintan unxtayaña

en: Move window to workspace 1
ay: Kawkhanti irnaqasi 1 ukar wintan unxtayaña

en: Move window to workspace 2
ay: Kawkhanti irnaqasi 2 ukar wintan unxtayaña

en: Move window to workspace 3
ay: Kawkhanti irnaqasi 3 ukar wintan unxtayaña

en: Move window to workspace 4
ay: Kawkhanti irnaqasi 4 ukar wintan unxtayaña

en: Move window to workspace 5
ay: Kawkhanti irnaqasi 5 ukar wintan unxtayaña

en: Move window to workspace 6
ay: Kawkhanti irnaqasi 6 ukar wintan unxtayaña

en: Move window to workspace 7
ay: Kawkhanti irnaqasi 7 ukar wintan unxtayaña

en: Move window to workspace 8
ay: Kawkhanti irnaqasi 8 ukar wintan unxtayaña

en: Move window to workspace 9
ay: Kawkhanti irnaqasi 9 ukar wintan unxtayaña

en: Move window to workspace 10
ay: Kawkhanti irnaqasi 10 ukar wintan unxtayaña

en: Move window to workspace 11
ay: Kawkhanti irnaqasi 11 ukar wintan unxtayaña

en: Move window to workspace 12
ay: Kawkhanti irnaqasi 12 ukar wintan unxtayaña

en: Inter-monitor
ay: Pantall uñjawi ukanakkama

en: Move window to left monitor
ay: Ch'iqa monitor tuqir wintan unxtayaña

en: Move window to right monitor
ay: Kupi monitor tuqir wintan unxtayaña

en: Maximize window
ay: Wintan jach'ar tukuyaña

en: Unmaximize window
ay: Wintan jisk'aptayaña

en: Minimize window
ay: Winta jisk'ar tukuyaña

en: Close window
ay: Wintan jist'aña

en: Activate window menu
ay: Wintanan menú uk naktayaña

en: Raise window
ay: Nayraqatar wintan apayaña

en: Lower window
ay: Manqhar wintan apayaña

en: Toggle maximization state
ay: Jach'ar tukuyaña/jisk'aptayaña

en: Toggle fullscreen state
ay: Pantall phuqha Naktayaña/jiwt'ayaña

en: Toggle shaded state
ay: Ch'amaktayaña/qhanatatayaña

en: Toggle always on top
ay: Patjarupuni naktayaña/jiwt'ayaña

en: Toggle showing window on all workspaces
ay: Taqpach kawkhanakanti irnaqasi ukan naktayaña/jiwt'ayaña uñachayaña

en: Increase opacity
ay: Ch'amakt'ayawi yapxataña

en: Decrease opacity
ay: Ch'amakt'ayaw juk'aptayaña

en: Toggle vertical maximization
ay: Jach'ar tukuyaña / jisk'atayaña sayataru

en: Toggle horizontal maximization
ay: Jach'ar tukuyaña/jisk'aptayaña winkutaru

en: Workspaces
ay: Kawkhanakanti irnaqasi

en: Direct Navigation
ay: Tuyuwi chiqapa

en: Switch to workspace 1
ay: Kawkhanti irnaqasi 1 ukar saraña

en: Switch to workspace 2
ay: Kawkhanti irnaqasi 2 ukar saraña

en: Switch to workspace 3
ay: Kawkhanti irnaqasi 3 ukar saraña

en: Switch to workspace 4
ay: Kawkhanti irnaqasi 4 ukar saraña

en: Switch to workspace 5
ay: Kawkhanti irnaqasi 5 ukar saraña

en: Switch to workspace 6
ay: Kawkhanti irnaqasi 6 ukar saraña

en: Switch to workspace 7
ay: Kawkhanti irnaqasi 7 ukar saraña

en: Switch to workspace 8
ay: Kawkhanti irnaqasi 8 ukar saraña

en: Switch to workspace 9
ay: Kawkhanti irnaqasi 9 ukar saraña

en: Switch to workspace 10
ay: Kawkhanti irnaqasi 10 ukar saraña

en: Switch to workspace 11
ay: Kawkhanti irnaqasi 11 ukar saraña

en: Switch to workspace 12
ay: Kawkhanti irnaqasi 12 ukar saraña

en: Switch to left workspace
ay: Ch'iqa kawkhanti irnaqasi ukar saraña

en: Switch to right workspace
ay: Kupi kawkhanti irnaqasi ukar saraña

en: System
ay: Sistema

en: Rotate display
ay: Pantall muytayaña

en: Orientation Lock
ay: Jani muytayañataki

en: Increase screen brightness
ay: Pantallan llijti yapxataña

en: Decrease screen brightness
ay: Pantallan llijti juk'aptayaña

en: Toggle keyboard backlight
ay: Tikladun lusap naktayaña/jiwt'ayaña

en: Increase keyboard backlight level
ay: Tikladun lusap yapxataña

en: Decrease keyboard backlight level
ay: Tiklarun lusap juk'aptayaña

en: Toggle touchpad state
ay: Wikuchañatak pampa naktayaña/jiwt'ayaña

en: Turn touchpad on
ay: Wik'uchañatak pamp naktayaña

en: Turn touchpad off
ay: Wik'uchañatak pamp jiwt'ayaña

en: Show power statistics
ay: Qawqha ch'amanisa (energía) uk uñachayaña

en: Screenshots and Recording
ay: Pantall katthapiña ukhamaraki aruqaña

en: Take a screenshot of an area
ay: Pantallan mä t'aq katthapiña

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
ay: Pantallat mä t'aqa katthapita, portapapeles ukar qillqaqaña

en: Take a screenshot
ay: Pantall katthapiyaña

en: Copy a screenshot to clipboard
ay: Mä katthapit pantalla, portapapeles ukar qillqaqaña

en: Take a screenshot of a window
ay: Mä wintan katthapiña

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
ay: Má katthapit wintana, portapapeles ukar qillqaqaña

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
ay: Iskrituryut aruqawix naktayaña/jiwt'ayaña (Cinnamon wiltat qalltañ munasi)

en: Log out
ay: Mit'a uk jist'aña

en: Shut down
ay: Jiwt'ayaña

en: Lock screen
ay: Pantall llawintaña

en: Launchers
ay: Qalltirinaka

en: Launch terminal
ay: Lurayañatak siqi qalltayaña

en: Launch help browser
ay: Uñachayir yanap qalltayaña

en: Launch calculator
ay: Jakhuyiri qalltayaña

en: Launch email client
ay: E-chaski prugram qalltayaña

en: Launch web browser
ay: Llika tuyuri qalltayaña

en: Home folder
ay: Jaqinkir q'ipi

en: Sound and Media
ay: Kirkiwinaka ukhamaraki yanapanaka

en: Quiet Keys
ay: Tiklanak amukt'ayaña

en: Volume mute (Quiet)
ay: Kirkiwi amukt'ayaña

en: Volume down (Quiet)
ay: Kirkiwi juk'aptayaña

en: Volume up (Quiet)
ay: Kirkiwi yapxataña

en: Volume mute
ay: Amukt'ayaña

en: Volume down
ay: Kirkiw juk'aptayaña

en: Volume up
ay: Kirkiw yapxatayaña

en: Mic mute
ay: Jisk'a-aruqir jiwt'ayaña

en: Launch media player
ay: Kirkiyir qalltayaña

en: Pause playback
ay: Kirkiyir suyt'ayaña

en: Stop playback
ay: Kirkiyir sayt'ayaña

en: Previous track
ay: Nayrir kirki

en: Next track
ay: Jutir kirki

en: Eject
ay: Jaqsuña

en: Rewind
ay: Kutt'aña

en: Fast-forward
ay: Jank'ak sarantaña

en: Repeat
ay: Wasitata

en: Universal Access
ay: Taqpachanitak apnaqapxañapataki

en: Zoom in
ay: Jach'aptayaña

en: Zoom out
ay: Jisk'aptayaña

en: Turn screen reader on or off
ay: Pantall ulliri naktayaña / jiwt'ayaña

en: Increase text size
ay: Qillqat ukch' yapxataña

en: Decrease text size
ay: Qillqat ukch' jisk'aptayaña

en: High contrast on or off
ay: Juk'amp qhanstat naktayaña jan ukax jiwt'ayaña

en: Custom Shortcuts
ay: Jaqinkirinaka jank'ak tiklanak

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently in use by <b>%(old)s</b>.
ay: Kisantat tiklanakax, <b>%(combination)s</b> apnaqasiskiwa <b>%(old)s</b>.

en: If you continue, the combination will be reassigned to <b>%(new)s</b>.
ay: Sarantaskakitax ukjax, kisantatax churasaniwa akaru <b>%(new)s</b>.

en: Do you want to continue with this operation?
ay: Akampi sarantañx munaskaktati?

note: l10n constants - get them translated here so they use Cinnamon's gettext context
en: Click to set a new accelerator key.
ay: Machaq jank'aki tikla mayjachañatakix klik luram.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
ay: Jan lurañatakixa, ESC uk limt'am jan ukax mayamp klik luram.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
ay: Tikla ← (qhipar chhaqtayaña) limt'am, utjir tiklanaka chhaqhtayañataki.

en: unassigned
ay: jan uñacht'ayasa

en: Pick an accelerator
ay: Jank'aki tikla ajllim

en: Checking dependencies
ay: Yaqhampiki luririnak (dependencias) uñakipasa

en: Please install: %s
ay: Uchantt'am: %s

en: _Cancel
ay: Janiw _saña

en: _Open
ay: _Jist'araña

en: Sound files
ay: Kirkiwi wayaqanaka

en: Downloading images:
ay: Jamuqanak apaqasa:

en: An error occurred while trying to access the server. Please try again in a little while.
ay: Servidor ukar chikasinxa pantjiwa, juk'ampjitar mayamp yant'am.

en: Refreshing the cache
ay: Caché uk jichhaptayasa

en: Installing %s
ay: Uchantasa %s

en: An error occurred during the installation of %s. Please report this incident to its developer.
ay: Uchantasaxa mä pantjawiw utji %s. Uñstayirir yatiyam.

en: Uninstalling %s
ay: %s uchantata apsusa

en: A problem occurred while removing %s.
ay: %s chhaqtayasax pantjiwa.

en: 
    
    Details:  %s
ay: 
    
    Juk'amp yatiyawi:  %s

en: Add new entry
ay: Mä siqi yapaña

en: Remove selected entry
ay: Ajllit siqi chhaqhtayaña

en: Edit selected entry
ay: Ajllit siqi askichaña

en: Move selected entry up
ay: Ajllit siqi apkataña

en: Move selected entry down
ay: Ajllit siqi apaqaña

en: Edit entry
ay: Siqi uk askichaña

en: Configure accessibility features
ay: Uqaranakatakimpi jukhunakatakimpi mayjachaña

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
ay: jach'aptayir qhispillu, parlaña, mantañ atispawa, jisk'a/jach'aptaña, tiklanaka, juk'amp qhanstata, lupa, hablar, acceso, ampliación, teclas, contraste

en: Visual
ay: Uñjañjama

note: Visual Aids
en: Visual Aids
ay: Uñjañjamanak yanapa

en: High contrast
ay: Janq'umpi chiyarampi juk'amp qhanstata

en: Large text
ay: Jach'a qillqa

en: Screen reader
ay: Pantall ulliri

en: Configure screen reader
ay: Ullir pantalla mayjachaña

note: Desktop Zoom
en: Desktop Zoom
ay: Iskrituryu jisk'a/jach'aptaña

en: Enable zoom
ay: Jisk'a/jach'aptaña uk naktaymaña

en: Magnification
ay: Jach'aptayawi

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
ay: Jiwt'ayata

en: Mouse wheel modifier
ay: Mayjaptayir tikla achakun ruyrampi (rueda)

en: While this modifier is pressed, mouse scrolling will increase or decrease zoom.
ay: Aka tikla limt'asinxa ukhamaraki achakun ruyrampi unxtayasinxa, jisk'a/jach'aptayani.

en: Scroll at screen edges
ay: Pantall thiyanakan unxtaña

en: Keep cursor centered
ay: Wikuchiri (cursor) uk chika taypin qhiparayaña

en: Cursor moves with contents
ay: Wikuchiri (cursor) ukax utjirinakampi unxtasi

en: Cursor pushes contents around
ay: Wikuchiri (cursor) ukax utjirinak unxtayi

en: Mouse tracking mode
ay: Kunjams achaku ukar tumpaña

en: Lens mode
ay: Jach'aptayir qhispillu (lupa) ukjama

en: Square
ay: Pusi k'uchuni

en: Horizontal strip
ay: Winkut wak'a

en: Vertical strip
ay: Sayt'at wak'a

en: Lens shape
ay: Jach'aptayir qhispillu (lupa) uñta

en: Full screen
ay: Pantalla ukch'pacha

en: Top half
ay: Jilir chikata

en: Bottom half
ay: Aynach chikata

en: Left half
ay: Ch'iqa chikata

en: Right half
ay: Kupi chikata

en: Screen position
ay: Pantallan mä chiqa

en: Enable the on-screen keyboard
ay: Pantallanx tikla uk naktayaña

en: At the bottom of the screen
ay: Pantall aynacha ukana

en: At the top of the screen
ay: Pantall alaya ukana

en: Keyboard position
ay: Tiklaru (teclado) ukan mä chiqa

en: A quarter of the screen
ay: Pantallat mä pusïri t'aqa

en: A third of the screen
ay: Pantallat mä kimsïri t'aqa

en: Keyboard size
ay: Tiklaru (teclado) ukax kawkch'asa

en: Show the keyboard any time something expects input
ay: Tiklaru (teclado) uñachayaña qillqaw suyt'kani uka pacha

en: Show keyboard only when the user activates it
ay: Tiklaru (teclado) uñachayaña, apnaqirix naktaykani uka pachaki

en: Activation mode
ay: Kunjamas naktawix

note: Keyboard indicators
en: Keyboard indicators
ay: Tiklaru (teclado) ukan uñachayirinaka

en: Use visual indicator on Caps and Num Lock
ay: Bloq Mayús ukhamaraki Bloq Num ukanakatakixa, mä uñachayiri uñachayaña

en: Use audio indicator on Caps and Num Lock
ay: Bloq Mayús ukhamaraki Bloq Num ukanakatakixa, mä kirkiwi uñachayiri uñachayaña

en: Sound to use Caps or Num Lock on
ay: Bloq Mayús o Bloq Num aka tiklanak naktayasax kirkiwi utjani

en: Sound to use Caps or Num Lock off
ay: Bloq Mayús o Bloq Num, aka tiklanak jiwt'ayasax kirkiwi utjani

en: Event feedback (required for typing assistance alerts)
ay: Jaysawinak utjkani (evento) ukanakaru, (qillqawi ukxat yatiyawinak uñachayañataki)

en: Enable visual alerts
ay: Uñjañjam yatiyawinak naktayaña

en: Flash the entire monitor
ay: Pantalla ukat ch'iphiqiñapa

en: Flash the active window
ay: Naktayat wintana ukat ch'iphiqiñapa

en: Visual style
ay: Uñjañjam (visual) kasta

en: Enable audio alerts
ay: Kirkiwi yatiyawinak naktayaña

en: Sound to use for window alerts
ay: Wintananakat yatiyawinakatakix uka kirkiwi

en: Typing assistance
ay: Qillqawitak yanapa

note: Stickykeys
en: Sticky keys
ay: Lip'issiri tiklanaka

en: Treat a sequence of modifier keys as a combination
ay: Mayjaptayir tiklanakaxa mä kisawiwa

en: Disable if two modifiers are pressed together
ay: Pä mayjaptayirinak tiklanakampi limt'asaxa ukjax jiwt'ayaña

en: Alert when a modifier key is pressed
ay: Mä mayjaptayir tikla limt'asax yatiyañawa

note: Slowkeys
en: Slow keys
ay: K'achatat tiklanaka

en: Put a delay between when a key is pressed and when it is accepted
ay: Mä wutun limt'awi iyaw sañatakixa, mä qhipht'aw uskuña

en: Alert when a key is pressed
ay: Mä tikla limt'asinixa, uk yatiyañawa

en: Alert when a key is accepted
ay: Mä tikla iyaw satanixa, uk yatiyañawa

en: Alert when a key is rejected
ay: Mä tikla jark'atanixa, uk yatiyañawa

en: Acceptance delay
ay: Iyaw sataru ukarux qawqhapachas qhipht'ani

en: Short
ay: Jisk'a

en: Long
ay: Jaya pacha

note: Bouncekeys
en: Bounce keys
ay: Jark'at tiklanaka

en: Ignore fast duplicate keypresses
ay: Payaptayat Jank'aki tiklanakxa, uk jan uñt'añawa

note: Mousekeys
en: Mouse keys
ay: Achakutak tiklanaka

en: Control the pointer using the keypad
ay: Jakhu tiklaru (teclado) apnaqasaxa, wikuchiri (puntero) uk iñasiña

en: Initial delay
ay: Qalltasinx qawqhapachasa qhipht'ani

en: Shorter
ay: Juk'amp jisk'a

en: Longer
ay: Juk'amp jaya

en: Acceleration time
ay: Jank'achañ pacha

en: Maximum speed
ay: Juk'amp laqachawi

en: Slower
ay: Juk'amp k'achata

en: Faster
ay: Juk'amp ratuki

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
ay: Ch'iqa wutuna limt'as qhiparayaña, kupi klik lurayañataki

en: Trigger a click when the pointer hovers
ay: Wikuchir uchasax mä klik lurayam

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
ay: Qawqhapacha qhipht'ani

en: Motion threshold
ay: Unjtawix turpatakiwa

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Small
ay: Jisk'a

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Large
ay: Jach'a

en: Actions
ay: Lurawinaka

en: Manage
ay: Irpaña

en: Download
ay: Apaqaña

en: Layout
ay: Kunjams uskuta

en: Enable
ay: Naktayaña

en: Disable
ay: Jiwt'ayaña

en: Remove all
ay: Taqpach chhaqhtayaña

en: Manage Cinnamon applets
ay: Cinnamon ukat jisk'a-aplikasiyunanak irpaña

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
ay: Menú kupi klik ukampixa, askicha ukanxa yänaka (elementos) ukanak chhaqhtayasmawa.

en: applet
ay: jisk'a-aplikasiyuna

en: Installed applets
ay: Uchantat jisk'a-aplikasiyunanaka

en: Reset all
ay: Taqpach kuttayaña

en: Previous Panel
ay: Nayrir wak'a

en: Next Panel
ay: Jutir wak'a

en: Solid color
ay: Ch'ullqhi sami

en: Horizontal gradient
ay: Sami ukat winkuta mayjaptayawi

en: Vertical gradient
ay: Sami ukat sayat mayjaptayawi

en: No picture
ay: Jan jamuqampi

en: Mosaic
ay: Jamuqan jisk'a jisk'a

en: Centered
ay: Taypir uchaña

en: Scaled
ay: Thiyanaka ukakam jach'aptata

en: Stretched
ay: Jiyjaña

en: Spanned
ay: Jithitatayaña

en: Background color
ay: Manqhaxat sami

en: Change your desktop's background
ay: Iskrituryu manqhaxa (fondo) mayjaptayaña

en: background, picture, slideshow
ay: manqhaxa, jamuqa, uñacht'ayañataki (diapositivas)

en: Backgrounds
ay: Manqhaxanaka

en: Add Folder
ay: Mä q'ipi yapaña

en: Add new folder
ay: Mä machaq q'ipi yapaña

en: Remove selected folder
ay: Ajllit q'ipi uk chaqhtayaña

en: Play backgrounds as a slideshow
ay: Manqhaxanak uñachayaña, uñacht'ayawi (diapositivas) ukjama

en: minutes
ay: k'atanaka

en: Play images in random order
ay: Akatjamat jamuqanak uñachayaña

en: Picture aspect
ay: Jamuqa ukat proporción

en: Manage date and time settings
ay: Uru jakhumpi urampi (hora) mayjachaña

en: time, date, calendar, format, network, sync
ay: ura, uru jakhu, pacha-mara-jakhu, utt'ayawi, llika, pacha kikipayaña, hora, fecha, calendario, formato, red, sincronización

en: Date & Time
ay: Uru jakhumpi urasampi

en: Date and Time
ay: Uru jakhumpi urasampi

en: Network time
ay: Llika ukan urasa

en: Manually set date and time
ay: Uru jakhumpi urasampi amparampi mayjachaña

en: Format
ay: Utt'ayawi

en: Use 24h clock
ay: Mä uruchinu 24 urasankampi apnaqaña

en: Display the date
ay: Uru jakhu uñachayaña

en: Display seconds
ay: Ch'ipxtanaka uñachayaña

en: Use locale default
ay: Arumpi markampi apnaqaña kunjamans nayrat pacha uchantata

en: Sunday
ay: Tuminku

en: Monday
ay: Lunisa

en: First day of week
ay: Simanat nayrir uru

en: Region
ay: Suyu

en: City
ay: Marka

en: Source Code
ay: Jalsut chimpu (código fuente)

en: File Manager
ay: Wayaqanak irpiri

en: Plain Text
ay: Qillqat jani utt'ayawimpi

en: Select an application for audio CDs
ay: Ist'awi CDs ukataki mä aplikasiyuna ajllim

en: Select an application for video DVDs
ay: Video DVDs ukataki mä aplikasiyuna ajllim

en: Select an application to run when a music player is connected
ay: Mä kirkiwi arst'ayir naktayasax, mä aplikasiyun ajllim

en: Select an application to run when a camera is connected
ay: Mä cámara naktayasax, mä aplikasiyun ajllim

en: Select an application for software CDs
ay: Software CDs ukatakix, mä aplikasiyun ajllim

en: Blu-ray video disc
ay: Blu-ray video disco

en: HD DVD video disc
ay: HD DVD video disco

en: Picture CD
ay: Jamuqanakat CD

en: Video CD
ay: Video ukat CD

en: Windows software
ay: Windows ukataki Software

en: Ask what to do
ay: Kunas luraña uk jiskht'aña

en: Open folder
ay: Q'ipi jist'araña

en: Do nothing
ay: Janiw kuns lurañakiti

en: Other Media
ay: Yaqha yanapanaka

en: Select how other media should be handled
ay: Yaqhip mantawinakax kunjams apnaqasiñapa uk ajllim

en: _Action:
ay: _Lurawi:

en: Preferred Applications
ay: Munat aplikasiyunanaka

en: media, defaults, applications, programs, removable, browser, email, calendar, music, videos, photos, images, cd, autoplay, favorite, apps
ay: yanapa, qalltatpach ajllita, aplikasiyunanaka, programanaka, siksuñataki, tuyuri, e-chaski, pacha-mara-jakhu, kirkiwi, videos, phutunaka, jamuqanaka, cd, justupak kirkiyawi, munata, jisk'a-aplikasiyunanaka, soporte, predeterminadas, aplicaciones, programas, extraíble, navegador, correo, calendario, música, vídeos, fotos, imágenes, reproducción, automática, favoritas, apps

en: Preferred applications
ay: Munat aplikasiyunanaka

en: Removable media
ay: Siksut yanapanaka

en: Prompt or start programs on media insertion
ay: Mä mantawi uchantasaxa, mä programa qalltaña jan ukax mayiñawa

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
ay: _Yaqha mantawinaka...

en: Manage your Cinnamon desklets
ay: Cinnamon iskrituryut jisk'a-aplikasiyunanak irpaña

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
ay: Minu kupi klik ukampixa, iskrituryut jisk'a-aplikasiyunanak chhaqtayasmawa

en: desklet, desktop, slideshow
ay: jisk'a-aplikasiyuna, iskrituryu, uñachayawi, diapositivas, miniaplicación, desklet, escritorio, presentación, diapositivas, slideshow

en: Desklets
ay: Iskrituryut jisk'a-aplikasiyunanaka

en: General Settings
ay: Taqpach mayjachawi

en: General Desklets Settings
ay: Iskrituryut jisk'a-aplikasiyunanakxa, taqpach mayjachawi

en: No decoration
ay: Jani k'achachampi

en: Border only
ay: Thiyanakaki

en: Border and header
ay: Thiyampi p'iqt'ampi

en: Decoration of desklets
ay: Iskrituryut jisk'a-aplikasiyunanak k'achachawi (decoración)

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
ay: Yatiyawi: Yaqhip jisk'a-aplikasiyunanak thiya jan ukax p'iqt'at munasi

en: Such requirements override the settings selected here
ay: Akanakax juk'amp wakiskiriwa, akan ajllit mayjachawi ukata

en: Snap desklets to grid
ay: Pusi-k'uchunaka ukan iskrituryut jisk'a-aplikasiyunanak uchaña

en: Width of desklet snap grid
ay: Ukch'a pusi-k'uchuna iskrituryu jisk'a-aplikasiyunanak uchañataki

en: Installed desklets
ay: Iskrituryut jisk'a-aplikasiyunanak uchataxiwa

en: Manage your desktop icons
ay: Iskrituryu ukan saltanak irpaña

en: desktop, home, button, trash
ay: iskrituryu, qalltawi, wutuna, t'una uchawi

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-desktop->description
en: Desktop
ay: Iskrituryu

en: Manage display settings
ay: Pantallan mayjachawi irpaña

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
ay: uñjachawi, pantalla, pantall uñjawi, kunjams uskuta, pantallan qawqha ch'aqanakanisa, payani, LCD, visualización, monitor, distribución, resolución, dual

en: Disable automatic screen rotation
ay: Justupaki pantall muyuyañataki uk jiwt'ayaña

en: Select this option to disable automatic screen rotation on hardware equipped with supported accelerometers.
ay: Kumputaruranakanx acelerómetros ukampikixa, ak ajllim, jan justupak pantall muyuyañapataki.

en: Enable fractional scaling controls (experimental)
ay: Pachjta jakhumpi jisk'a/jach'aptawin wutunanaka naktayaña (yant'asiskiwa)

en: Select this option to display additional layout controls for per-monitor scaling.
ay: Sapa munituran jach'aptawitaki kunjams uskuta yapxatat wutunanak uñachayañataki, aka ajlliwi ajlliña.

en: Control Cinnamon visual effects.
ay: Cinnamon jamuqanakan unxtawinaka uk mayjachaña.

en: Effects
ay: Jamuq unxtawinaka

en: Effects on dialog boxes
ay: Aruskipañatak kajanak ukan jamuqanak unxtawi

en: Effects on menus
ay: Menu ukanakan jamuqanak unxtawi

en: Session startup animation
ay: Mit'a qalltkis uka jamuq unxtawi

en: Fade effect on Cinnamon scrollboxes (like the Menu application list)
ay: Wanqañanak unxtaw Cinnamon ukan qaqarayaña (menú ukham tanta aplikasiyunanakanjama)

en: Window effects
ay: Wintananakan jamuqanak unxtawi

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- grouped-windo
en: None
ay: Jiwt'ayaña

en: Traditional
ay: Yatita

en: Closing windows
ay: Wintananak jist'aña

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
ay: Janq'uraña

en: Minimizing windows
ay: Wintananak jisk'ar tukuyaña

en: Manage your Cinnamon extensions
ay: Cinnamon ukan jithitatayawinak irpaña

en: extension, addon
ay: jithitatayawi, yapawi

en: Extensions
ay: Jithitatayawinaka

en: Installed extensions
ay: Jithitatayawinak uchantata

en: Disable all
ay: Taqpach jiwt'ayaña

en: Configure system fonts
ay: Sistema ukan qillqa kastanak mayjachaña

en: font, size, small, large
ay: qillqa kasta, ukch'a, jisk'a, jach'a

en: Font Selection
ay: Qillqa kastanakan ajlliwi

en: Default font
ay: Qalltatpach ajllita qillqa kastanak

en: Desktop font
ay: Iskrituryun qillqa kasta

en: Document font
ay: Qillqa-wayaqan qillqa kasta

en: Monospace font
ay: Ukch'pachampiki qillqa kasta

en: Window title font
ay: Pata suti wintanan qillqa kasta

en: Font Settings
ay: Qillqa kastanakan mayjachawi

en: Grayscale
ay: Walja ch'ixinakampi

en: Rgba
ay: RGBA

en: Slight
ay: Phisna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Medium
ay: Chikata

en: Full
ay: Ukch'pacha

en: Vertical RGB
ay: Sayata RGB

en: Vertical BGR
ay: Sayata BGR

en: Text scaling factor
ay: Qillqatax qawqch'anisa

en: Hinting
ay: Thiyanak walichawi

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
ay: Walichawix qillqa kastanakanxa, pantallan qhana qillqatanak luri.

en: Antialiasing
ay: Thiyanakan jasachata

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
ay: Aka thiyanakan jasachatax, jasakiw pantall qillqatar liyiñatak tukuyi

en: RGBA Order
ay: RGBA kunjams siqichaña

en: The order of subpixel elements on an LCD screen, only used when antialiasing is set to 'rgba'
ay: Mä LCD pantallanx, siqichat sami-ch'aqa-t'aqanakaxa (subpixeles) thiyanakan jasachatax RGBA ukham mayjachataxa, ukhakiw apnaqasi

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
ay: Cinnamon ukan yaqha ajlliñanaka

en: logging, click
ay: qillqantasina, klik

en: Compositor Options
ay: Pantall uñstayirin ajlliñanaka

en: Disable compositing for full-screen windows
ay: Pantalla ukch'pacha phuqhatakisa, jan compositor uk apnaqañati

en: Select this option to let full-screen applications skip the compositing manager and run at maximum speed. Unselect it if you're experiencing screen-tearing in full screen mode.
ay: Ak ajllim, phuqhat pantallan aplikasiyunanak jani compositor uk apnaqapxañapataki ukhamaraki jank'aki apnaqasispa. Phuqhat pantallan pantjawi utjanixa jiwtayjam.

en: Miscellaneous Options
ay: Yaqhip ajlliñanaka

en: Enable timer when logging out or shutting down
ay: Mit'a jiwt'ayasax pacha-jakhuri (temporizador) naktayaña

en: Timer delay
ay: Pacha-jakhuritakix qawqhapachas qhipht'ani

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
ay: ch'ipxtanaka

en: Memory limit
ay: Qawqhakams amta

en: Restart Cinnamon when it uses too much memory
ay: Sinti amta apnaqkis ukjax, Cinnamon mayamp qalltaña

en: Check frequency
ay: Qawqha pachas muyu (frecuencia) uk uñakipaña

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Play / Pause
ay: Kirkiyaña / suyt'ayaña

en: Run a command
ay: Mä lurayaw lurayaña

en: Enter a command
ay: Lurayawi (orden) qillqt'am

en: Manage hotcorner settings
ay: Naktat k'uchunakan mayjachaw irpaña

en: hotcorner, overview, scale, expo
ay: naktata k'uchu, taqpach uñjawi, jisk'a/jach'aptawi, uñachawi, esquina activa, vista general, escala, exposición

en: Hot Corners
ay: Naktata k'uchunaka

en: Show all workspaces
ay: Taqpach kawkhanakanti irnaqasi uñachayaña

note: Expo
en: Show all windows
ay: Taqpach wintananak uñachaña

en: Enable this corner
ay: Aka k'uchu naktayaña

en: Type a command...
ay: Mä lurayaw (mandato) qillqam...

en: Activation delay (ms)
ay: Naktayawi ukatakix qawqhapachasa qhipht'ani (ms)

en: Unknown size
ay: Qawqch'asa uk janiw uñt'atakiti

en: Unknown CPU
ay: Janiw uñt'atakiti CPU

en: Operating System
ay: Sistem Lurawi

en: Cinnamon Version
ay: Cinnamonan jakhu uñjawi

en: Processor
ay: Sarachiri (procesador)

en: Memory
ay: Amta

en: Hard Drives
ay: Thuru Disconaka

en: Hard Drive
ay: Thuru Disco

en: Graphics Card
ay: Jamuqañatak tarjita

en: Display system information
ay: Sisteman yatiyawi uñachayaña

en: System Info
ay: Sisteman yatiyawi

en: Upload system information
ay: Sisteman yatiyaw apkataña

en: No personal information included
ay: Jaqinkiri yatiyawix janiw apthapitakiti

en: Manage keyboard settings and shortcuts
ay: Tiklat ukhamaraki jank'a tiklanakat mayjachawi irpaña

en: keyboard, shortcut, hotkey
ay: tikladu, jank'a tikla, teclado, atajo, tecla de acceso rápido, atajo

en: Key repeat
ay: Wasitatamp tiklanaka

en: Typing
ay: Tiklampi qillqaña

en: Enable key repeat
ay: Wasitatamp tiklanak naktayaña

en: Repeat delay:
ay: Wasitata ukatakix qawqhapachas qhipht'ani:

en: Repeat speed:
ay: Wasitat ukan laqachawi (velocidad):

en: Slow
ay: K'achata

en: Fast
ay: Ratuki

en: Text cursor
ay: Qillqan wikuchiri

en: Text cursor blinks
ay: Wikuchirin ch’iphiqiña

en: Blink speed:
ay: Ch'iphiqiñan laqachawi:

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
ay: Mä kisatat tiklanaka askichañatakixa, kisantatana klik luram ukatxa machaq tiklanak limt'am, jan ukax qhipar kutt'añatak tikla (←) limt'am chhaqhtayañataki.

en: Add custom shortcut
ay: Jaqinkirin jank'a-tikla yapaña

en: Remove custom shortcut
ay: Jaqinkirin jank'a-tikla chhaqhtayaña

en: Categories
ay: Kastanaka (categorías)

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
ay: Jank'a-tiklanaka

en: Keyboard bindings
ay: Tiklanak kisañataki

en: Layouts
ay: Tikladu kastanaka

en: Reset to default
ay: Qalltat ajllita ukar kuttayaña

en: Select a file
ay: Mä wayaq ajllim

en: Control mouse and touchpad settings
ay: Achakumpita wikuchañatak pampampit mayjachawi

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
ay: achaku, wikuchañatak pampa, synaptic, pä klik, ratón, panel táctil, doble clic

en: Mouse and Touchpad
ay: Achakumpi wikuchiri pampampi

en: Left handed (mouse buttons inverted)
ay: Achakun wutunanak mayjaptayañawa (ch'iqachunakataki)

en: Reverse scrolling direction
ay: Maysar unxtayaña

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
ay: Tikla CTRL limt'asax kawkhankis wikuchirix uk uñachayaña

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
ay: Ch'iqampi kupimpi wutunanaka limt'am, chika taypinkir wutunampi mä klik lurañataki

en: Drag-and-drop threshold
ay: Qatatiñ ukhamarak antutjañ qalltawi

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
ay: pixelnaka

en: Pointer size and speed
ay: Wikuchirin ukch'a ukhamarak laqachawi

en: Size
ay: Ukch'a

en: Smaller
ay: Juk'amp jisk'a

en: Larger
ay: Juk'amp jach'a

en: Acceleration
ay: Jank'achawi

en: Double-Click timeout
ay: Qawqha pachas pä klik ukataki

en: Timeout
ay: Qawqhas suyatani

en: Double-click test
ay: Pä klik yant'awi

en: Tap to click
ay: Klik lurañatakix llamkht'añawa

en: Disable touchpad while typing
ay: Qillqañ uka pachax, wikuchir pampa jiwt'ayxaña

en: Use multiple fingers for right and middle click
ay: Kupimpi taypinkirimpi klik ukatakix walja luk'ananak apnaqaña

en: Click actions
ay: Kliks lurawinaka

en: Scrolling
ay: Unuqiyawi

en: Success!
ay: Luraw tukuyata!

en: Two-finger scrolling
ay: Pä luk'anampi unuqiyawi

en: Edge scrolling
ay: Thiyan unuqiyawi

en: Scrolling method
ay: Kunjamas unuqiyawixa

en: Notification preferences
ay: Yatiyawinakan ajlliñanaka

en: notifications
ay: yatiyawinaka

en: Notification settings
ay: Yatiyawinakan mayjachawi

en: Enable notifications
ay: Yatiyawinak naktayaña

en: Remove notifications after their timeout is reached
ay: Tukuyxis ukjaxa, yatiyawinakax chhaqhtayañawa

en: Show notifications on the bottom side of the screen
ay: Pantallan aynach tuqinxa, yatiyawinak uñachayaña

en: Display a test notification
ay: Mä yatiyaw yant'at uñachayaña

en: Media keys OSD
ay: Kirkiyir llawinaka OSD

en: Center Zone
ay: Taypin mä chiqa

en: Panel height:
ay: Sayat wak'a:

en: Left Zone
ay: Ch'iqa chiqa

en: Right Zone
ay: Kupi chiqa

en: Panel width:
ay: Añchur wak'a:

en: Top Zone
ay: Alay chiqa

en: Bottom Zone
ay: Aynach chiqa

en: Panel Visibility
ay: Uñjañjam wak'a

en: Auto hide panel
ay: Justupak wak'a imantaña

en: Always show panel
ay: Wak'a ukax uñachayañapuniwa

en: Intelligently hide panel
ay: Wak'a ukax ch'ikhjama imantaña

en: Auto-hide panel
ay: Justupak wak'a imantaña

en: Show delay
ay: Uñachayañatakix qawqhapachas qhipht'ani

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units
en: milliseconds
ay: mili-ch'ipxtanaka

en: Hide delay
ay: Imantañatakix qawqhapachas qhipht'ani

en: Customize
ay: Jaqinkiriptayaña

en: Panel appearance
ay: Wak'a ukax kunjamasa

en: Allow theme to determine font size
ay: Taqpach uñnaqa ukax qillqa ukch'a uchantani

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
ay: Qillqa ukch'a

en: Scale to panel size exactly
ay: Wak'an ukch'akam jach'aptayaña

en: Scale to panel size optimally
ay: Wak'a wali ukch'ar jach'aptayaña

en: Colored icon size
ay: Samichat saltanak ukch'a

en: Symbolic icon size
ay: Uñanchat saltanak ukch'a

en: Manage Cinnamon panel settings
ay: Cinnamon wak'a ukan mayjachawi irpaña

en: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout
ay: wak'a, tansa, aynacha, alaya, justupak imaña, ukch'a, kunjams uskuta, panel, altura, inferior, superior, autoocultar, tamaño, distribución

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior-panel->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->appearance-panel->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panelPage->title
en: Panel
ay: Wak'a

en: Previous panel
ay: Nayrir wak'a

en: Next panel
ay: Jutir wak'a

en: General Panel Options
ay: Wak'a taqpach ajlliñanaka

en: Add new panel
ay: Mä wak'a yapaña

en: Allow the pointer to pass through the edges of panels
ay: Wikuchiri ukax wak'a thiyanak pasakipaspawa

en: Shut down immediately
ay: Mäki jiwt'ayaña

en: 30 seconds
ay: 30 ch'ipxtanaka

en: 60 seconds
ay: 60 ch'ipxtanaka

en: 90 seconds
ay: 90 ch'ipxtanaka

en: 2 minutes
ay: 2 k'atanaka

en: 5 minutes
ay: 5 k'atanaka

en: 10 minutes
ay: 10 k'atanaka

en: 15 minutes
ay: 15 k'atanaka

en: 30 minutes
ay: 30 k'atanaka

en: 45 minutes
ay: 45 k'atanaka

en: 1 hour
ay: 1 ura

en: 2 hours
ay: 2 uranaka

en: 3 hours
ay: 3 uranaka

en: Never
ay: Janipuni

en: Unknown time
ay: Jan uñt'at pacha

en: hours
ay: uranaka

en: Manage power settings
ay: Ch'ama (energía) mayjachawi irpaña

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
ay: ch'ama, suyt'ayaña, juyphi pachana ikiyaña, laptop, iskrituryu, llijti, pantall qhispiyiri, energía, suspender, hibernar, portátil, escritorio, brillo, salvapantallas

en: Power Management
ay: Ch'aman (energía) irpawi

en: On A/C power
ay: CA ch'ama apnaqasa

en: On battery power
ay: Ch'ama-pirwampi (batería)

en: Turn off the screen when inactive for
ay: Pantall jiwt'ayxaña, apnaqirix jan apnaqxi, mä

en: Suspend when inactive for
ay: Suyt'ayaña, apnaqirix jan lurkis, aka pachana

en: When the lid is closed
ay: Laptop jist'antasaxa

en: Extra options
ay: Jilt'ayat ajllitanaka

en: When the power button is pressed
ay: Wutun jiwt'ayir limt'asaxa

en: Perform lid-closed action even with external monitors attached
ay: Laptop jist'antasaxa lurawi lurayaña, chikasit monitores ukampisa

en: When the battery is critically low
ay: Ch'ama-pirwax (batería) wali juk'akis ukja

en: Enable Hybrid Sleep
ay: Suyt'ayawi ukhamaraki juyphi pachana ikiyawi naktayaña

en: Replaces Suspend with Hybrid Sleep
ay: Suyt'ayawi ukax, juyphi pachana ikiwi lurayaspa

en: Enable Hibernate after suspend
ay: Suyt'ayas ukax juyphi pachana ikiyaspawa

en: First suspend the machine and hibernate it after a certain amount of time.
ay: Nayraqatax kumputatur suyt'ayaña ukatxa juyphi pachana ikiyaña ukatjaru.

en: Power
ay: Ch'ama (energía)

en: Batteries
ay: Ch'ama-pirwanaka (baterías)

en: Screen brightness
ay: Pantall llijti

en: On battery, dim screen when inactive
ay: Ch'ama-pirwampixa (batería), pantall ch'amaktayaña jan lurkis ukja

en: Brightness level when inactive
ay: Pantallan llijtipa ch'amaktayaña, jan lurkis ukja

en: Dim screen after inactive for
ay: Pantall ch'amaktayaña, jan lurkis aka pachana

en: Backlight brightness
ay: Pantall manqhaxax kunjams llijti

en: Devices
ay: Dispositivos

en: Caution low UPS, %s remaining
ay: Yatiyawi: ch'ama-pirwa (UPS) juk'akixiwa %s tukusiñataki

en: Using UPS power - %s remaining
ay: Ch'ama-pirwa (UPS) apnaqasinxa: %s tukusiñataki

en: Caution low UPS
ay: Yatiyawi: ch'ama-pirwa (UPS) juk'akixiwa

en: Using UPS power
ay: Ch'ama-pirwa (UPS) apnaqasiskiwa

en: Charging - %s until fully charged
ay: Phuqhasiskiwa: %s taqpach phuqhasiñapataki

en: Caution low battery, %s remaining
ay: Yatiyawi: ch'ama-pirwax (batería) juk'akixiwa, %s tukusiñapataki

en: Using battery power - %s remaining
ay: Ch'ama-pirwax apnaqasiskiwa: %s tukusiñapataki

en: Charging - fully charged
ay: Ch'ama-pirwax (batería) phuqhaxiwa

en: Empty
ay: Ch'usaki

en: Battery
ay: Ch'ama-pirwa (batería)

en: Uninterruptible power supply
ay: Jan khuchhuqat ch'ama-pirwa (UPS)

en: Wireless mouse
ay: Jan jiru ch'ankhamp achaku

en: Wireless Keyboard
ay: Jan jiru ch'ankhamp tiklaru

en: Personal digital assistant
ay: Digital jaqinkir yanapiri (PDA)

en: Cellphone
ay: Silulara (celular)

en: Ask
ay: Jiskht'aña

en: Cinnamon privacy settings
ay: Kunjams yaqhipar yatiyawi jan churataspa Cinnamonan

en: privacy, recent, gtk, private
ay: jan yaqhipar churaña, jichhaki, gtk, jani yaqha jaqina, privacidad, reciente, privado

en: Privacy
ay: Jan yaqhipar churaña

en: Remember recently accessed files
ay: Jichhak wayaqanak amtaña

en: Recent files
ay: Jichhak wayaqanaka

en: Never forget old files
ay: Nayra wayaqanak janipun armasiña

en: Number of days to remember old files
ay: Qawqha urunakas nayra wayaqanak armasiñataki

en: Internet connectivity
ay: Internet ukar chikasiña

en: Check connectivity
ay: Chikasiw uñakipaña

en: Check that network connections can reach the Internet. This makes it possible to detect captive portals, but also generates periodic network traffic.
ay: Llika ukax internet ukar chikasispati uk uñakipaña. Aka ajlliwix llika ukar mantañatakixa laphi web uñt'aspawa, ukhamarusa sapakutiw datos ukanak apayi.

en: Lock immediately
ay: Mäki llawintaña

en: 2 seconds
ay: 2 ch'ipxtanaka

en: 15 seconds
ay: 15 ch'ipxtanaka

en: 1 minute
ay: 1 k'ata

en: 3 minutes
ay: 3 k'atanaka

en: Manage screen lock settings
ay: Pantall llawintaw mayjachaña

en: screensaver, lock, away, message
ay: pantall qhispiyiri, llawintaña, anqankiwa, yatiyawi

en: Screensaver
ay: Pantall qhispiyiri

en: Screensaver settings
ay: Pantall qhispiyirin mayjachawi

en: Delay before starting the screensaver
ay: Pantall qhispiyirinak qalltañatakix qawqhapachas qhipht'ani

en: This option defines the amount of time to wait before starting the screensaver, when the computer is not being used
ay: Qhispiyir pantallanak qalltañatakixa, pacha ukax mayjachasispawa, kumputarur jan apnaqasisk ukja

en: Lock settings
ay: Llawintaw mayjachawi

en: Lock the computer when put to sleep
ay: Suyt'ayasaxa, kumputarur llawintaña

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
ay: Ak naktayam jamasat aru mayiñataki, ukax suyt'ayawi tukuyasa

en: Lock the computer after the screensaver starts
ay: Qhispiyir pantallanak qalltasax kumputarur llawintaña

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
ay: Ak naktayaña, jamasat aru mayiñataki, ukaxa pantall jiwt'ayasa jan ukax qhispiyir pantallanak naktayaña

en: Delay before locking
ay: Llawintañatakix qawqhapachas qhipht'ani

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
ay: Qawqha pachas pantall llawintañataki, ukax qhispiyir pantallanak naktatakis ukja

en: Always show the clock
ay: Pacha-tupiri uñachañapuni

en: Show the clock on the wallpaper instead of just on the unlock screen
ay: Pantall manqhaxan pacha-jakhuri uñachayaña, ukhamaraki pantall llawimpi ukana

en: Use a custom date and time format
ay: Jaqinkir kasta urampi uru-jakhumpi apnaqaña

en: Time Format
ay: Ura kasta

en: Date Format:
ay: Uru-jakhu kasta:

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
ay: Amuyu sara kasta, urampita, uru-jakhumpit uka yatiyaw uñachayaña

en: Time Font
ay: Ura ukan qillqa kasta

en: Date Font
ay: Uru-jakhu ukan qillqa kasta

en: Away message
ay: Anqankirit yatiyawi

en: Show this message when the screen is locked
ay: Pantall llawintatakis ukjax, aka yatiyawi uñachayaña

en: This is the default message displayed on your lock screen
ay: Llawintaw pantallan qalltat pacha yatiyawi uñachayasi

en: Font
ay: Qillqa kasta

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
ay: Minu ukat pantall llawintasaxa, jaqinkirit yatiyaw mayiña

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
ay: Akampixa, mä yatiyawi qillqasma, sapa kuti pantallx llawintasma ukja, minu ukata

en: Allow keyboard shortcuts
ay: Jank'ak tiklanak lurayakiña

en: Allow shortcuts like volume-control and media keys to be used on the lock screen
ay: Llawintaw pantallan, jank'ak tiklanak lurayakiña, tiklanakjama kirki kirkiyañataki

en: Show media player controls
ay: Kirkimpi video ukampi kirkiyañataki wutunanak uñachayaña

en: For compatible players, show playback controls while media is playing
ay: Kikpaki kirkiyirinakatakixa, kirkiyki ukjanakax wutunanak uñachayaña

en: Show album art
ay: Álbum ukan ajanup uñachayaña

en: If available, show album art while media is playing
ay: Apnaqasispa ukjax, kirkiyaski ukjax ajan alwun (álbum) uñachayaña

en: Show info panel
ay: Wak'a yatiyaw uñachayaña

en: Show the number of missed notifications and the battery status
ay: Qawqhas chhaqayat yatiyawinakax ukhamaraki kunjamaskis ch'ama-pirwax (batería) uk uñachayaña

en: Allow floating clock and album art widgets
ay: Pacha-jakhurimpi tuyur ajanunakamp lurayakiña

en: When the default screensaver is active, allow the clock and album art widgets to float around randomly
ay: Qalltatpacha qhispiyir-pantallanakax naktatakisa, pacha-tupirimpi,ajanunakampi tuyunx lurayakiñaw kawkha chiqanakansa

en: Starting Cinnamon
ay: Cinnamon qalltaña

en: Leaving Cinnamon
ay: Cinnamon ukat mistuña

en: Switching workspace
ay: Yaqha kawkhanti irnaqasi ukar saraña

en: Opening new windows
ay: Machaq wintananak jist'araña

en: Maximizing windows
ay: Wintananak jach'ar tukuyaña

en: Unmaximizing windows
ay: Wintananak jisk'aptayaña

en: Tiling and snapping windows
ay: Wintananak walichaña ukhamaraki thiyanakar lip'iña

en: Inserting a device
ay: Mä dispositivo uchantaña

en: Removing a device
ay: Mä dispositivo apsuña

en: Showing notifications
ay: Yatiyawinak uñachayaña

en: Changing the sound volume
ay: Qawqha kirkiwinisa uk mayjaptayaña

note: name,             position,        icon name,                  row,  col, pa id
en: Front Left
ay: Nayraqatan ch'iqa tuqiru

en: Front Right
ay: Nayraqatan kupi tuqiru

en: Front Center
ay: Nayraqatan chikawjaru

en: Rear Left
ay: Qhiphäxana ch'iqa tuqiru

en: Rear Right
ay: Qhiphäxana kupi tuqiru

en: Rear Center
ay: Qhiphäxana chikawjaru

en: Subwoofer
ay: Subgravenakan jach'at arst'ayiri

en: Side Left
ay: Ch'iqa tuqi

en: Side Right
ay: Kupi tuqi

en: Volume:
ay: Qawqha kirkiwi:

en: Softer
ay: Juk'amp turpaki

en: Louder
ay: Juk'amp jach'ata

en: Muted
ay: Amukt'ayata

en: Click to unmute
ay: Kirkiw naktayañatakixa, kliktayam

en: Click to mute
ay: Amukt'ayañatakix kliktayam

en: Balance
ay: Chikachawi

en: Rear
ay: Qhipaxa

en: Front
ay: Nayraqata

en: Soft
ay: Turpaki

en: Loud
ay: Jach'ata

en: Input level
ay: Qawqhas manti

en: Output profile
ay: Kunjams mistu

en: Test sound
ay: Kirkiw yant'awi

en: Test Sound
ay: Kirkiw yant'awi

en: Manage sound settings
ay: Kirkiw mayjachaw irpaña

en: sound, media, music, speakers, audio, microphone, headphone
ay: kirkiwi, medios, kirkiña, jach'at arst'ayiri, ist'awi, mikruphunu, ist'añataki, sonido, música, altavoces, audio, micrófono, auriculares

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
ay: Kirkiwi

en: Output
ay: Mistuwi

en: Device
ay: Dispositivo

en: Device settings
ay: Dispositivo mayjachawi

en: Input
ay: Mantawi

en: No inputs sources are currently available.
ay: Janiw mantiri dispositivonak utjkiti.

en: Sounds
ay: Kirkiwinaka

en: Sounds Volume
ay: Qawqha kirkiwinisa

en: No application is currently playing or recording audio.
ay: Ni mä aplikasiyun kirkisiti ukhamaraki aruqasiti.

en: Manage your startup applications
ay: Qalltaw aplikasiyunanak irpaña

en: startup, programs, boot, init, session, autostart, apps
ay: qalltawi, prukramanaka, kumputatur qalltawi, init, mit'a, justupak qalltawi, aplikasiyunanaka, inicio, programas, arranque, inicialización, sesión, autoinicio, aplicaciones

en: Startup Applications
ay: Aplikasiyunanak qalltasina

en: Unavailable
ay: Janiw apnaqaskaspati

en: No description
ay: Jan juk'amp yatiyawimpi

en: No name
ay: Jan sutini

en: Run now
ay: Jichhpach lurayaña

en: Could not execute '%s'
    %s
ay: Janiw lurañ atkiti '%s'
    %s

en: Custom command
ay: Jaqinkiri lurayawi

en: Choose application
ay: Mä aplikasiyyun ajllim

en: Add Startup Program
ay: Qalltasinx mä prukrama (programa) yapaña

en: Edit Startup Program
ay: Qalltasinxa, mä prukrama (programa) askichaña

en: Save
ay: Imaña

en: Command
ay: Lurayawi

en: Browse...
ay: Tuyuña...

en: Comment
ay: Arsuwi

en: Startup delay
ay: Qalltañatakix qawqhapachas qhipht'ani

en: The startup command cannot be empty
ay: Qaltaw lurayawix, janiw ch'usakikaspati

en: The startup command is not valid
ay: Qalltaw lurayawix, janiw askikiti

en: Select Command
ay: Mä lurayaw ajllim

en: Search Applications...
ay: Aplikasiyunanak thaqhaña...

en: Add Application
ay: Mä aplikasiyun yapaña

en: Manage themes to change how your desktop looks
ay: Iskrituryu (escritorio) mayjaptayañatakix, taqpacha uñjaw irpaña

en: themes, style
ay: taqpach uñjawinaka, kasta, temas, estilo

en: Themes
ay: Taqpach uñjawinaka

en: Mouse Pointer
ay: Achakun wikuchiri

en: Icons
ay: Saltanaka

en: Add/Remove
ay: Yapaña/Chhaqhtayaña

en: Miscellaneous options
ay: Walja ajlliñanaka

en: Show icons in menus
ay: Minu ukanakan saltanak uñachayaña

en: Show icons on buttons
ay: Wutuna ukanakan saltanak uñachayaña

en: Scrollbar behavior
ay: Kunjamas unuqiyawixa

note: Translators: The 'trough' is the part of the scrollbar that the 'handle' rides in.  This setting determines whether clicking in that trough somewhere jumps directly to the new position, or if it only scrolls towards it.
en: Jump to position when clicking in a trough
ay: Unuqir waqaña yaqhawxar unxtayañatakix klik luram

en: Use overlay scroll bars
ay: Patajar uskuta unuqir wanqañanak apnaqaña

en: Override the current theme's scrollbar width
ay: Jichha taqpach uñjawit unuqir wanqañ anchup janiw apnaqañakiti

en: Scrollbar width
ay: Unuqir wanqañan anchupa

en: Change your user preferences and password
ay: Apnaqirin ajllitanakap ukhamarak jamasat aru mayjaptayaña

en: user, account, information, details, password
ay: apnaqiri, apnaqirin yatiyawi, yatiyawi, juk'amp yatiyawi, jamasat aru, usuario, cuenta, información, detalles, contraseña

en: Click to change your picture
ay: Jamuqam mayjaptayañatakix klik luram

en: Take a photo...
ay: Mä phutu (foto) apsuña...

en: Click to change your name
ay: Sutim mayjaptayañatakix klik luram

en: Click to change your password
ay: Jamasat arumx mayjatayañatakix klik luram

en: Current password
ay: Jichha jamasat aru

en: Wrong password
ay: Jan wali jamasat aru

en: Internal Error
ay: Manqhaxan pantjiwa

en: Manage window preferences
ay: Wintananakan ajllitanakap irpaña

en: Titlebar
ay: Waqañan sutipa

en: Buttons
ay: Wutunanaka

en: Classic Mac
ay: Nayrapacha Mac

en: Buttons layout
ay: Kunjams wutunanakax uskuta

en: Toggle Shade
ay: Ch'iwi mayjaptayaña

en: Toggle Maximize
ay: Jach'ar tukuyaña / jisk'aptayaña

en: Toggle Maximize Horizontally
ay: Jach'ar tukuyaña / jisk'aptayaña winkutaru

en: Toggle Maximize Vertically
ay: Jach'ar tukuyaña / jisk'aptayaña sayt'ataru

en: Toggle on all workspaces
ay: Taqpach kawkhanakanti irnaqasi uk naktayaña/jiwt'ayaña

en: Lower
ay: Aynach tuqir apayaña

en: Action on title bar double-click
ay: Pata sutin wak'a ukan pä klik lurasinx lurawi

en: Action on title bar middle-click
ay: Pata sutin wak'a ukan taypir klik lurasinx lurawi

en: Action on title bar right-click
ay: Pata sutin wak'a ukan kupi klik lurasinx lurawi

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
ay: Ni kuna

en: Shade and unshade
ay: Ch'iwichayaña ukhamaraki ch'iwi apaqaña

en: Adjust opacity
ay: Ch'amakt'ayaw mayjachaña

en: Action on title bar with mouse scroll
ay: Pata sutin wak'a ukan achakun unuqiwinx lurawi

en: Minimum opacity
ay: Sinti juk'a ch'amakt'awi

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior->title grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->generalSection->title window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description expo@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description panel-launchers@cinnamon.org->s
en: Behavior
ay: Kunjams luri (comportamiento)

en: Window Focus
ay: Wintananakan chiqacht'awi

en: Click
ay: Klik

en: Sloppy
ay: Janiw phuqhatakiti

en: Window focus mode
ay: Kunjams wintananakax chiqacht'asini

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
ay: Kunjams chiqacht'asini ukaxa, kunjams wintananakx naktayasini uk yatiyi. kimsa ajlliñanak utji: "klik" sañ muniwa wintananakan klik lurañawa ukax chiqacht'ayañatakiwa, "jani phuqhatakiti" sañ muniwa wintananakax chiqacht'aninakaniwa ukaxa achakux wintanar mantkis ukja. Ukata "achaku" sañ muniwa, wintananakax chiqacht'aninakaniwa ukaxa achaku wintananakar mantkis ukja, ukhamaraki chiqacht'ayir chhaqhtayi ukaxa achaku wintananakat mistkis ukja.

en: Automatically raise focused windows
ay: Chiqacht'ayat wintananaka nayraqatar justupak apayaniña

en: Bring windows which require attention to the current workspace
ay: Munat wintananak apnaqaskani ukax, jichha kawkhanti irnaqasi ukar apayaniña

note: ######
en: Attach dialog windows to the parent window
ay: Aruskipaw wintananakampi, nayrankiri wintanaru mayachaña

en: Moving and Resizing Windows
ay: Unxtayaña ukhamaraki ukch'ar/akch'ar wintananak tukuyaña

en: Special key to move and resize windows
ay: Tiklanak unxtayañataki ukhamaraki ukch'ar/akch'ar wintananak mayjaptayañataki

en: While the special key is pressed, windows can be dragged with the left mouse button and resized with the right mouse button.
ay: Ajllit tikla limt'asaxa, achakun ch'iqa wutunapampix wintananak qatatisispawa, ukhamaraki achakun kupi wutunapampix mayjt'ayarakispawa.

en: Icons only
ay: Saltanakaki

en: Thumbnails only
ay: Sinti jisk'alalanakaki

en: Icons and thumbnails
ay: Saltanakampi jisk'alalanakampi

en: Icons and window preview
ay: Saltanaka ukhamaraki wintananak nayraqat uñjañataki

en: Window preview (no icons)
ay: Wintananak nayraqat uñjañataki (jan saltanakampi)

en: Coverflow (3D)
ay: Muyuri (3D)

en: Timeline (3D)
ay: Pacha siqi (3D)

en: Alt-Tab switcher style
ay: Alt-Tab ajllir kasta

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
ay: Alt-tab ajllir uñachayaña nayrankir munitura ukana, monitor apnaqasiskis lanti

en: Move minimized windows to the end of the alt-tab switcher
ay: Jisk'aptayat wintananak ajllir Alt-Tab tukuykis ukjar unxtayaña

en: Delay before displaying the alt-tab switcher
ay: Qawqha pachas ajllir Alt-Tab uñachayañataki

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all- workspaces->description
en: Show windows from all workspaces
ay: Taqpach kawkhanti irnaqasi wintananak uñachayaña

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
ay: Jach'ar tukuyaña, walichañ lanti, mä wintan qatatasin alay thiyaru

en: Manage workspace preferences
ay: Kawkhanti irnaqasi ajlliñanak irpaña

en: workspace, osd, expo, monitor
ay: kawkhanti irnaqasi, pantallan uñjaskis, uñachawi, munitura (monitor)

en: Workspace Options
ay: Kawkhanti irnaqasi ukan ajlliñanaka

en: Enable workspace OSD
ay: Kawkhanti irnaqasi uk pantallan uñjaña

en: Allow cycling through workspaces
ay: Kawkhanakanti irnaqasi ukjanakan muytayaña

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
ay: Nayrankir munitura (monitor) ukana, kawkhanakanti irnaqasi ukaki apnaqaña (Cinnamon mayamp qalltañ munasi)

en: Display Expo view as a grid
ay: Mä sinillachjata (Cuadrícula) ukan kawkhanakanti irnaqasi uk uñachayaña

en: Cinnamon just crashed
ay: Cinnamon ukax sayt'iwa

en: Disable downloaded applets, desklets and extensions
ay: Jisk'a-aplikasiyunanakampi, iskrituryu jisk'a-aplikasiyunanakampi ukhamaraki apaqat jithitatayawinakampi jiwt'ayaña

en: You are currently running in fallback mode.
ay: Kunjams pantjatanak qhispiyaña uk lurasiski.

en: If you suspect the source of the crash is a local extension, applet or desklet, you can disable downloaded add-ons using the checkbox below.
ay: Sitix sayt'awi ukax, jithitatayawi layku apasiwayki, apaqatanak jiwt'ayasmawa, pusi k'uchu jutir chiqatap yatiñataki apnaqasa.

en: Do you want to restart Cinnamon?
ay: Cinnamon uk mayamp qalltayañ muntati?

en: Version %s (%s)
ay: Jakhu uñjawi %s (%s)

en: Version %s
ay: Jakhu uñjawi %s

en: Updated on %s
ay: Jichhaptayata %s

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
ay: Cinnamon nayrankir minu (menú)

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->content-places->title
en: Places
ay: Chiqawjanaka

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->overlay-key->description
en: Keyboard shortcut to open and close the menu
ay: Jank'ak tikla minu (menú) jist'arañataki ukhamaraki jist'añataki

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->description
en: Use a custom icon and label
ay: Jaqinkiri saltampi uñt'a sutimpi apnaqaña

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Icon
ay: Salta

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->description
en: Icon size
ay: Saltax qawqch'asa

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
ay: Qillqa

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->description
en: Categories icon size
ay: Kastanakan saltanak qawqch'asa

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->description
en: Applications icon size
ay: Aplikasiyunakan salta qawqch'asa

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->description
en: Change categories on hover
ay: Wikuchiri kastanak patxaru uskusax, kastanak mayjaptayaña

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
ay: Tanta aplikasiyunakan justup unuqiyawi uñachayaña

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->description
en: Force the panel to be visible when opening the menu
ay: Wak'a ukax uñachayañapuniwa minu jist'araskis ukja

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->tooltip
en: Opening the menu will also show the main panel (which may be auto-hidden).
ay: Minu jist'araskis ukjax nayrankir wak'a ukax uñachayasirakiniwa (imantat jikxatasirakispawa)

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
ay: Achakutix patja jalakipawaykis ukjax minu uk jist'araña

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
ay: Ak naktayaña, minu jist'arayañataki, wikuchiri mantkis jisk'a-aplikasiyuna ukaru

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->description
en: Menu hover delay
ay: Qawqha pachas minu jist'arañataki

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->tooltip
en: Delay before the menu opens when hovered
ay: Wikuchiri uskkis ukjax, qawqha pachas minu jist'arañataki

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->description
en: Use menu animations
ay: Minu ukan jamuqanak-unxtawi apnaqaña

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->tooltip
en: Allow the menu to animate on open and close
ay: Minu jist'arasa ukhamaraki jist'antasa, jamuqanak-unxtawi lurayakiña

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
ay: Minu ukan askichir jist'araña

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
ay: Minu siqinak jaqinkiriptayañataki, aka wutun limt'am.

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->name
en: XApp Status Applet
ay: Kunjamaskisa XApp

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons for applications which use XAppStatusIcons
ay: Sistema wak'a aplikasiyunanakan taqpach saltanaka jisk'a-aplikasiyuna ukanakaniwa, ukhamaraki XAppStatuslcons apnaqapxi

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to control sound and music
ay: Kirkiwi ukhamaraki jayllawi iñasiñataki, Cinnamon jisk'a-aplikasiyuna

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->playerControl->description
en: Control Players
ay: Kirkiyirinak iñasiña

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->extendedPlayerControl->description
en: Show Loop and Shuffle controls
ay: Wutunanak uñachayaña kuttayañataki ukhamaraki jan siqimpi kirkiyañataki

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show menu
ay: Minu (menú) uñachayaña

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the sound applet menu.
ay: Kittapit tiklanak mayjachaña kirkiw jisk'a-aplikasiyun minu ukat uñachayaña.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
ay: Wak'a ukan kirkiwin yatiyawip uñachayaña

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
ay: qillqa chimpunaka

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->description
en: Limit song information to
ay: Kirkiw yatiyawi ukaki ukaru

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute
ay: Kirkiwi amukt'ayaña/naktayaña

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute output
ay: Mistuwi amukt'ayaña/naktayaña

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute input
ay: Mantawi amukt'ayaña/naktayaña

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->description
en: Action on middle click
ay: Taypirin klik lurawi

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->horizontalScroll->description
en: Use horizontal scrolling to move between tracks
ay: Winkutar unuqiwi apnaqaña, kirkiwpura unuqiyasiñataki

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
ay: Saltjama álbum ukan ajanup uñachayaña

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
ay: Sistema wak'a ukan saltanak imantaña, kikpaki kirkiyirinakataki

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description
en: Tooltip
ay: Yatiyaw uñachayiri

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowVolume->description
en: Show volume in tooltip
ay: Yatiyaw uñachayiri ukan, qawqha kirkiwi uñachayaña

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowPlayer->description
en: Show player in tooltip
ay: Yatiyaw uñachawin kirkiyir uñachaña

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->tooltipShowArtistTitle->description
en: Show song artist and title in tooltip
ay: Yatiyaw uñachawin kirkir ukhamaraki jaylliñan suti uñachayaña

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->name
en: System Tray
ay: Sistema ukan wak'a

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons
ay: Jisk'a-aplikasiyuna sistema wak'an saltanak ukaniwa

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list with app grouping
ay: Cinnamon ukan nayrankir tanta wintananak, pachpa aplikasiyunampi qutuchaña

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->thumbnailsPage->title schema.json->thumbnailsSection->title
en: Thumbnails
ay: Sinti jisk'alalanaka

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->contextMenuPage->title
en: Context Menu
ay: Kupi klik minu (menú)

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hotKeysSection->title
en: Hot Keys
ay: Jank'a tiklanaka

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->appButtonsSection->title
en: Application Buttons
ay: Aplikasiyunanakan wutunanaka

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hoverPeekSection->title
en: Hover Peek
ay: Wikuchir uskusax uk uñjasiwa

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->group- apps->description
en: Group windows by application
ay: Pachpa aplikasiyunampi wintananak qutuchaña

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Mouse wheel scroll action
ay: Achakun ruyrapa lurawi

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Cycle apps
ay: Aplikasiyunanak muytayaña

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Cycle windows
ay: Wintananak muytayaña

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->description
en: Left click action
ay: Ch'iqa klik lurawi

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Toggle activation of last focused window
ay: Qhipha chiqacht'at wintana naktayaña/jiwt'ayaña

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-
en: Middle click action
ay: Taypir klik ukan lurawi

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Launch new app instance
ay: Aplikasiyun ukan machaq kuti uñstayaña

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Close last focused window in group
ay: Tama ukan qhipha chiqacht'at wintana jist'aña

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->cycleMenusHotkey->description
en: Global hotkey for cycling through thumbnail menus
ay: Taqpach jank'ak tikla, jisk'alal minunak (menús) muytayañataki

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- hotkey->description
en: Global hotkey to show the order of apps
ay: Taqpach jank'aki tikla siqi aplikasiyunanak uñachayañataki

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->description
en: Duration of the apps order display on hotkey press
ay: Qawqha pachas siqi aplikasiyunanakax uñachayi, jank'ak tiklanak limt'asa

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->super-num- hotkeys->description
en: Enable Super+<number> shortcut to switch/open apps
ay: Super+<number> tiklanak naktayaña, aplikasiyunanak mayjaptayañataki jan ukjax jist'arañataki

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->description
en: Button label
ay: Wutunan uñt'a suti

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Application name
ay: Aplikasiyunan suti

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title
ay: Wintanan pata suti

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title (only for the focused window)
ay: Wintanan pata suti (chiqacht'at wintananakatakiki)

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->description
en: Launcher animation
ay: Jamuqanak-unxtawi ukan qalltiri

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-app-button- dragging->description
en: Enable app button dragging
ay: Aplikasiyun ukan wutun qatatiyañataki uk naktayaña

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail-scroll- behavior->description
en: Cycle windows on mouse wheel scroll
ay: Achak ruyrampi (con la rueda) wintananak muytayaña

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- thumbnails->description
en: Show thumbnails
ay: Jisk'alalanak uñachayaña

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->animate- thumbnails->description
en: Animate thumbnails
ay: Jisk'alalanak unuqiyaña

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->vertical- thumbnails->description
en: Enable vertical thumbnails
ay: Sayat jisk'alalanak naktayaña

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->sort- thumbnails->description
en: Sort thumbnails according to the last focused windows
ay: Jisk'alalanak siqichaña qhipha chiqacht'at wintananak ukhamarjama

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->highlight-last- focused-thumbnail->description
en: Highlight the thumbnail of the last focused window
ay: Qhipha chiqacht'at wintana ukan jisk'alal qhanstayaña

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->onclick- thumbnails->description
en: Click to show thumbnails
ay: Klik luram jisk'alalanak uñachayañataki

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->description
en: Delay before showing thumbnails
ay: Qawqha pachas jisk'alalanak uñachayañataki

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->description
en: Thumbnail size
ay: Jisk'alala ukax qawqch'asa

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Largest
ay: Sinti jach'a

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-hover- peek->description
en: Show the window when hovering its thumbnail
ay: Wikuchiri jiak'alal patxaru uskusax, wintan uñachayaña

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->description
en: Window fade-in time
ay: Qawqha pachas mantat wintan qhanstayañataki

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- out->description
en: Window fade-out time
ay: Qawqha pachas mistut wintan ch'amakt'ayañataki

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->units
en: percent
ay: sapapatakata

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description
en: Window opacity
ay: Wintanan ch'amakt'awi

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- recent->description
en: Show recent items
ay: Jichha yänak uñachayaña

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->autostart-menu- item->description
en: Show autostart option
ay: "Justupak qalltaw" uka ajlliw uñachayaña

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->description
en: Apply the monitor move option to all windows
ay: Taqpach wintananaka, monitor ukar apayaña ajlliw apnaqaña

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->tooltip
en: When clicking "Move to monitor" in the context menu, this option will move all of an app's windows instead of just the last focused window from the app.
ay: Kupi klik minu ukan "Monitor ukar apayaña" ukan klik lurasax, aplikasiyuna ukat taqpach wintananak unuqiyani, mä qhipha chiqacht'at wintanaki, uka lanti.

note: network@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Network manager applet
ay: Llika irpiri jisk'a-aplikasiyuna

note: network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the network applet menu.
ay: Tiklanak uskuña llika jisk'a-aplikasiyuna ukat minu uñachayañataki.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Workspace switcher
ay: Kawkhanakanti irnaqasi ajlliri

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Select the workspace from the panel
ay: Wak'at pacha, kawkhanakanti irnaqasi uk ajllima

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->description
en: Type of display
ay: Uñjaw kasta

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->tooltip
en: Note that the visual representation will only work if your panel is large enough to display it properly, otherwise the simple style will be used.
ay: Yatiyawi: uñjawi ukax ullakipataniwa pantall ukatix sinti jach'akani ukja, suma uñachayañataki, jan ukjax aliq kastaki apnaqasini.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: A visual representation of the workspaces
ay: Kawkhanakanti irnaqasi mä uñjawi

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: Simple buttons
ay: Aliq wutunanaka

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Minimize all windows
ay: Taqpach wintananak jisk'aptayaña

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at- desktop->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->description
en: Peek at the desktop on hover
ay: Wikuchir uskusax iskrituryu uñachayaña

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip
en: Peek at the desktop when hovering the applet
ay: Wikuchir jisk'a-aplikasiyun patxar uskusax, iskrituryu uk uñachayaña

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description
en: Blur effect
ay: Chharphuptayaña

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip
en: Blur windows when peeking at the desktop
ay: Iskrituryu uñachayasax wintananak chharphuptayaña

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description
en: Hover delay
ay: Qawqha pachas wikuchir uskuñataki

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip
en: Delay before Peek shows desktop
ay: Qawqha pachas iskrituryu uñachayañataki

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip
en: Change the opacity of windows when peeking at the desktop
ay: Iskrituryu uñachayasax, wintananakan ch'amakt'aw mayjaptayaña

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access your favorite files
ay: Munat wayaqanakamar mantam

note: favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->show-full-uri->description
en: Display full paths in the list
ay: Tantanx phuqhat thakhinak uñachayaña

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Control the trash from the panel
ay: Wayaqa ukatpach t'una uchawi iñasiña

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings Applet
ay: Mayjachaw jisk'a-aplikasiyuna

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon Settings
ay: Cinnamon mayjachawi

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access removable drives
ay: Apsuñataki dispositivonakar mantawi

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access the documents you recently opened
ay: Jichha qillqa-wayaqanakar mantaña

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Window list
ay: Wintananak tanta

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list
ay: Cinnamon ukat, nayrankir wintananakat tanta

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
ay: Wintananaka tanta ukan mä yatiyaw uñachayaña, yaqha kawkhanti irnaqasi wintanax luraw munasi

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- scrolling->description
en: Enable mouse-wheel scrolling in the window list
ay: Achaku ruyrapampi wintananak tanta ukan, unuqiyaw naktayaña

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->reverse- scrolling->description
en: Reverse the direction of mouse-wheel scrolling in the window list
ay: Wintananakan tanta ukan, achakun ruyrampi unuqiyawip muytayaña

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- minimize->description
en: Left click to minimize window
ay: Ch'iqa klik ukampi, wintan jisk'aptayañataki

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- close->description
en: Middle click to close window
ay: Taypir klik ukampi, wintan jist'añataki

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->buttons-use-entire- space->description
en: Window buttons can have different sizes and use the entire space available
ay: Wintananakan wutunanakax mayja ukch'anakanispawa, ukhamaraki taqpach ch'usawjachiqanaka apnaqasispawa

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview-show- label->description
en: Show title above thumbnail
ay: Patax jisk'alalan pata suti uñachayaña

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Spacer
ay: Ch'usawxiri

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Add some space between your other applets
ay: Jisk'a-aplikasiyunanakpurax ch'usawx yapaña

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
ay: Pixelenak ukan ch'usawxa

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
ay: Ak mayjaptayam, aka ch'usawjiri ukan ukch'a jach'a/jisk'aptayañataki

note: scale@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Scale view
ay: Klik luram jan ukax wikuchir uskum, juk'amp jisk'a/jach'a uñjañataki

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
ay: Wikuchiri uskusax, juk'amp jisk'a/jach'a uñjawi naktayaña

note: printers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Manage print jobs
ay: Laphin liq'suwinak irpaña

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->description
en: Show printer icon
ay: Laphi-liq'surin salta uñachayaña

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: Always
ay: Ukhampuni

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printers exist
ay: Laphi-liq'surinak utjkan ukja

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printing
ay: Laphi liq'asus ukja

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->tooltip
en: Choose when to show the printer icon in the panel
ay: Kunapachas laphi liq'suw salta ukax wak'an uñachayasini uk ajllim

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings API Demo
ay: Mayjachaw API ukan uñacht'ayawi

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A sample applet for demonstrating the capabilities and usage of the applet and desklet settings API
ay: Jisk'a-aplikasiyuna kunjams mayjachaw API ukax apnaqaña uk uñacht'ayañataki, jisk'a-aplikasiyunanakataki ukhamaraki iskrituryu jisk'a-aplikasiyunanakataki

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page1->title
en: Visible settings
ay: Uñjañjam mayjachawi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page2->title
en: Choosers
ay: Ajllirinaka

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page3->title settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section5->title
en: Command settings
ay: Lurayawin mayjachawi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page4->title
en: Editable list settings
ay: Askichasispa tanta ukan mayjachawi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page5->title
en: Dependencies
ay: Yaqhampik luririnaka

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section0->title
en: Info
ay: Yatiyawi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->title
en: File choosers
ay: Wayaqanakan ajllirinaka

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->title
en: Menu settings
ay: Minu ukan mayjachawi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section6->title
en: Other choosers
ay: Yaqha ajllirinaka

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section7->title
en: My list
ay: Tantaja

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section8->title
en: Show dependencies section
ay: Yaqhampik luririnak ukan kaja uñachayaña

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section9->title
en: Dependencies section
ay: Yaqhampik luririnak ukan kaja

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->description
en: The icon to use in the panel
ay: Salta wak'a ukan apnaqata

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
ay: Mä saltan wayaqa ajllim jan ukjax saltan suti qillqam, mantaw kajana

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->description
en: The background color for the applet
ay: Sami manqhan jisk'a-aplikasiyunana

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
ay: Mä klik wutunan luram, manqhan machaq sami ajlliñataki, aka jisk'a-aplikasiyunataki

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->description
en: Applet width in the panel
ay: Wak'an jisk'a-aplikasiyuna qawqch'asa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
ay: Aka jakhu jach'aptayam jan ukjax jisk'aptayam, juk'amp anchu jan ukjax juk'amp juch'usa wak'an jisk'a-aplikasiyuna tukuyañataki

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->description
en: Please pick an option
ay: Mä ajlliw ajllim

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
ay: Nayrankir ajlliwi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
ay: Payiri ajlliwi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
ay: Kimsir ajlliwi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
ay: Pusir ajlliwi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
ay: Mä kisantat ajlliw, phuqhat jakhu (entero), 0/1 (boolean), tunkach jakhu (decimal) jan ukjax qillqa siqi (cadena) ajlliñ lurayakiwa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale- demo->description
en: Here is a demonstration of bidirectional control
ay: Akax pä thakhi iñasiwi uñacht'awiwa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
ay: Aka ukch'a/akch'a mayjaptayasmax jisk'a-aplikasiyuna ukan jichhaptayasini. Ukch'a/akch'a jisk'a-aplikasiyuna ukan mayjaptayasmax, akan jichhaptayasini

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->description
en: Check this to use a custom label
ay: Ak chimpuntam jaqinkir uñt'a-suti apnaqañataki

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
ay: Ak chimpuntam mä jaqinkiri uñt'a-suti mayjachañataki jutir kajana: akax, mayjachaw yaqhampik luririnaka uk uñacht'ayi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- label->description
en: Custom Applet Label
ay: Jisk'a-aplikasiyunan jaqinkir uñt'a-suti

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-label->tooltip
en: Set your custom label here.  This field is unavailable unless the switch above is enabled
ay: Jaqinkiri uñt'a suti akana mayjachama.  Nayrir ajlliri naktayam, kajar mantañataki

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
ay: Aka wutuna jan limt'amti!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
ay: Aka wutuna limt'asax mä kutiyat jawsawi luri jisk'a-aplikasiyuna ukana: jichhax yant'am, limt'am.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
ay: Akax mä yant'awi iñasiwiwa, ukax chimpunak apayañataki tiklanak limt'asa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->keybinding- test->description
en: Set the keybinding here to activate an action
ay: Akar kisantat tiklanak uskum, mä lurawi naktayañataki

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->file- select->description
en: Choose a file
ay: Mä wayaq ajllim

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->directory- select->description
en: Choose a directory
ay: Mä q'ipi ajllim

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->sound- select->description
en: Choose a sound
ay: Mä kirkiwi ajllim

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->font- select->description
en: Choose a font
ay: Mä qillqa kasta ajllim

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->description
en: You can type paragraphs and lists here
ay: Qillqa t'aqanak ukhamaraki tantanak akan qillqasmawa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->tooltip
en: This setting type is useful for multi-line lists, and text that is too long to fit in an entry widget.
    You can manually set the height of the text view with the 'height' property. This one is set to 150. Default is 200.
ay: Aka mayjachawix askiwa, walja siqinakampi tantataki, ukhamaraki juk'amp jach'a qillqatanakatak mä kajaki.
    qillqan kaja ukaxa altu tuqi mayjachasmawa, jakhupa 'height' ukampi. Akax 150 altu tuqiniwa. Qalltat pacha 200 altu tuqiniwa.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->date- select->description
en: Choose a Date
ay: Mä uru jakhu ajllim

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->time- select->description
en: Choose a Time
ay: Mä ura ajllim

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->description
en: Custom tree widget
ay: Jaqinkir quqa iñasiwi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Resident
ay: Jakiri

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Address
ay: Kawkhans utjta

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Id number
ay: Uñt'a jakhu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Shortcut key
ay: Jank'ak tikla

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: File Path
ay: Wayaq thakhi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->description
en: Show the dependencies section
ay: Yaqhampik luririnak kaja uñachayaña

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->tooltip
en: Checking this box shows the Dependencies section below. Unchecking hides it.
ay: Aka kaja chimpuntasax yaqhampik luririnak (dependencias) uñachayasi. Jan chimpuntasax imantasiwa.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->deps-info->description
en: You can see this section because the switch above is on. Try switching it off and see what happens.
ay: Aka kajax uñjasiwa, kunatixa nayrir ajlliwixa naktayatawa. Jiwt'ayanx yant'arakim kamachkakini.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->description
en: Show info
ay: Yatiyawi uñachayaña

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #1
ay: Yatiyaw #1 uñachayaña

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #2
ay: Yatiyaw #2 uñachayaña

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Don't show info #1 or #2
ay: Yatiyawi #1 jan ukjax #2 jani uñachayaña

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info1->description
en: Info #1: You are seeing this info because the first option is selected in the combo box above. Try selecting different options to see different information.
ay: Yatiyawi #1: Aka yatiyawx uñjiwa kunatixa nayrir ajlliwix ajllitawa patax kisantat kajana. mayja ajlliwinak ajllim, yaqha yatiyaw uñjañataki.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info2->description
en: Info #2: You are seeing different text now because you selected the second option in the combo box above.
ay: Yatiyawi #2: aka qillqatxa uñjasktawa, kunatixa payir ajlliwix, patax kisantat kajan ajllita.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin->description
en: Number value
ay: Jakhumpi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info1->description
en: The value of the spinner above is less than 5
ay: Patax jakhun kajax pisqhat minusawa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info2->description
en: The value of the spinner above is greater than or equal to 5
ay: Patax jakhun kajax pisqhat jilawa jani ukjax kipkakiwa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- widget->description
en: Try out this custom widget!
ay: Aka jaqinkir iñasiwi yant'am!

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Expo view
ay: Kawkhanakanti irnaqasi naktayaña uk naktayañatakix, wikuchiri uskum jan ukjax klik luram

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
ay: Kawkhanakanti irnaqasi uñachayaña uk naktayaña, wikuchir uskusa

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Slideshow Controls
ay: Uñacht'ayawin wutunanaka

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Basic controls for the Cinnamon slideshow
ay: Jasa iñasiwinaka, Cinnamon ukan uñacht'ayawitaki

note: user@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet to access your account details, switch users and quickly logout or power off the computer
ay: Jisk'a-aplikasiyuna jaqinkiri yatiyawi ukar mantañataki, apnaqiri turkaña ukhamaraki mit'a jist'aña jani ukjax ratuk kumputarura jiwt'ayaña

note: user@cinnamon.org->metadata.json->name
en: User Applet
ay: Apnaqirin jisk'a-aplikasiyuna

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
ay: Wak'a ukan apnaqirin sutipa uñachayaña

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Launch applications from the panel
ay: Wak'a ukatpacha aplikasiyunanaka qalltaña

note: panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->allow- dragging->description
en: Allow dragging of launchers
ay: Qalltirinaka qatatiñx lurayakiña

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click to display and manage system notifications
ay: Klik luram sistema ukat yatiyawinak irpañataki ukhamarak uñachayañatakii

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->description
en: Ignore transient notifications
ay: Juk'a pachaki yatiyawinak janiw yäqañakiti

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->tooltip
en: Check this to ignore transient notifications.
ay: Aka ajlliw chimpuntam, juk'a pachaki yatiyawinak jani yäqañataki.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showEmptyTray->description
en: Show empty tray
ay: Ch'usa t'aqa wak'a uñachayaña

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->showEmptyTray->tooltip
en: Check this to show the tray even when there are no new notifications.
ay: Aka ajlliw chimpuntam, t'aqa wak'a uñachayañataki, janis machaq yatiyawinak utjpan.

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show notifications
ay: Yatiyawinak uñachayaña

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the notification popup menu.
ay: Kisantat tiklanak uchantaña, yatiwitak uñstat minu uñachayaña.

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->tooltip
en: Set keybinding(s) to clear all notifications.
ay: Kisantat tiklanak uchantaña, taqpach yatiyawinak chhaqtayañataki.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemSettings->description inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemNotificationSettings->description
en: Open notification settings
ay: Mayjachaw yatiyawinak jist'araña

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Inhibit Applet
ay: Jisk'a-aplikasiyun jark'antaña

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->description
en: This applet is used to disable notifications and power management (including the screensaver and the session from going idle)
ay: Jisk'a-aplikasiyuna ukaw yatiyawinak ukhamaraki ch'ama irpawi jiwt'ayi (ukhamaraki pantall qhispiyirimpi mit'a suyt'awimpi)

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: On-Screen keyboard
ay: Pantalla ukan tiklaru (teclado)

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to launch the on-screen keyboard
ay: Pantalla ukan tiklaru uñachayañataki, Cinnamon jisk'a-aplikasiyuna

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
ay: Pacha-mara-jakhu

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: The Cinnamon calendar applet
ay: Cinnamon pacha-mara-jakhu jisk'a-aplikasiyuna

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
ay: Pacha-mara-jakhun, siman (semana) jakhu uñachayaña

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
ay: Aka ajlliw naktayam, pacha-mara-jakhun, siman jakhu uñachayañataki.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
ay: Jaqinkiri utt'ayat uru jakhu apnaqaña

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
ay: Aka ajlliw naktayam, jaqinkir utt'ayat uru jakhu uskuyañataki, pacha-mara-jakhu ukan jisk'a-aplikasiyunana.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->description
en: Date format
ay: Utt'ayat uru jakhu

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
ay: Akan mä jaqinkiri utt'ayat mayjacham.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
ay: Aka wutunaru klik luram, uru jakhu utt'ayat ukxat juk'amp yatxatañataki.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show calendar
ay: Pacha-mara-jakhu uñachayaña

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the calendar.
ay: Kisantat tiklanak uchantaña, pacha-mara-jakhu uñachayañataki.

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->description
en: XRandR monitor control applet
ay: Jisk'a-aplikasiyuna XRandR monitor iñasiñataki

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
ay: Tiklaru (teclado) kasta

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Accessibility applet
ay: Uqaranakatakimpi juykhunakatakimpi jisk'a-aplikasiyuna

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Windows Quick List
ay: Jank'ak tanta wintananak

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Quickly access windows from all workspaces
ay: Taqpach kawkhanakanti irnaqasi wintananakar jank'ak mantawi

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Separator
ay: Jaljiri

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A separator icon which can be added multiple times
ay: Saltanakpura jaljiri, walja kutinak yapasispa

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
ay: Ch'ama (energía) irpiri

note: power@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon power management applet
ay: Cinnamon ch'ama irpañataki jisk'a-aplikasiyuna

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
ay: Sapapatakat (porcentaje) uñachayaña

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show time remaining
ay: Qawqha pachas tukusiñapataki uñachayaña

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage and time remaining
ay: Qawqha pachas tukusiñapataki ukhamaraki sapapatakata uñachayaña

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Hide label
ay: Uñt'a suti imantaña

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->description
en: Always show all batteries
ay: Taqpach Ch'ama-pirwanak (baterías) uñachayañapuni

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->tooltip
en: Check this to always show multiple batteries in the panel, regardless of whether one of them is marked primary.
ay: Aka ajlliw chimpuntam wak'a ukan taqpach ch'ama-pirwanak (baterías) uñachayañatakipuni, jani mä nayrankir wintana yäqasa.

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Digital photo frame
ay: Phutu (foto) ukan pusi thiya

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A digital photo frame desklet
ay: Pusi thiyan phutunaka (fotos) uñachayañataki, iskrituryun jisk'a-aplikasiyuna

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->directory->description
en: Folder
ay: Q'ipi

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->description
en: Height
ay: Altu tuqi

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Width
ay: Anchu tuqi

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->description
en: Fade delay
ay: Qawqha pachas chhaqtañataki

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->description
en: Special effect
ay: Wakichat jamuqa

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Sepia
ay: Ch'umphi

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
ay: Janq'umpi ch'iyarampi

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Launcher desklet
ay: Aplikasiyunanak qalltiri

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that launches a program
ay: Prukrama qalltañataki iskrituryun jisk'a-aplikasiyuna

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Clock desklet
ay: Pacha-jakhuri (reloj)

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that displays the time
ay: Pacha-jakhuri (reloj) uñachañatak, iskrituryun jisk'a-aplikasiyuna

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->description
en: Text color
ay: Qillqat sami

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->tooltip
en: Click the button to select a new text color
ay: Wutuna ukan klik luram mä machaq qillqat sami ajlliñataki

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
ay: Aka ajlliw naktayam pacha-jakhuri (reloj) ukan mä jaqinkiri utt'ayat uskuñataki.
