linuxmint - en to ca translation catalogue (1679 entries)

en: Unknown
ca: Es desconeix

en: Failed to launch '%s'
ca: No s'ha pogut executar «%s»

en: Passwords do not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Authentication dialog was dismissed by the user
ca: L'usuari ha descartat el diàleg d'autenticació

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-home->description
en: Home
ca: Carpeta de l'usuari

en: File System
ca: Sistema de fitxers

en: Search
ca: Cerca

en: Print version
ca: Imprimir la versió

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Add
ca: Afegeix

en: Remove
ca: Elimina

en: Configure
ca: Configura

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->appearance->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
ca: Aspecte

en: In mixed mode most applications are light. Some desktop elements are dark to create contrast.
ca: En el modo mesclat, la majoria de les apliacions són clares; però alguns elements de l'escriptori són foscs per a fer contrast.

en: Mixed
ca: Mescla

en: Dark
ca: Fosc

en: Light
ca: Clar

en: Advanced settings...
ca: Configuració avançada...

en: Style
ca: Estil

en: Launcher Properties
ca: Propietats del Llançador

en: Name:
ca: Nom:

en: Command:
ca: Ordre:

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Browse
ca: Explora

en: Launch in Terminal?
ca: Llançar a la Terminal?

en: Use dedicated GPU if available
ca: Usar GPU dedicada si és disponible

en: Directory Properties
ca: Propietats del Directori

en: Main Menu
ca: Menú Principal

en: Restore System Configuration
ca: Restaura la configuració del sistema

en: Restore the default menu layout
ca: Restaura la disposició per defecte del menú

en: Close
ca: Tanca

en: _New Menu
ca: Menú _nou

en: Ne_w Item
ca: Element no_u

en: Cut
ca: Retalla

en: Copy
ca: Copia

en: Paste
ca: Enganxa

en: Delete
ca: Esborra

en: Properties
ca: Propietats

en: Edit Desktop File
ca: Edita el fitxer de l'escriptori

en: Edit
ca: Edita

en: Add/Edit Launcher
ca: Afegeix/edita llançador

en: Type:
ca: Tipus:

en: Title:
ca: Títol:

en: Program:
ca: Programa:

en: Icon Name
ca: Nom de la icona

en: Application
ca: Aplicació

en: Custom Application
ca: Aplicació personalitzada

en: Execution of '%s' failed:
ca: L’execució de «%s» ha fallat:

en: Are you sure you want to remove '%s'?
ca: Esteu segur que voleu eliminar '%s'?

en: Remove '%s'
ca: Elimina '%s'

en: About...
ca: Quant a…

en: Configure...
ca: Configura...

en: Leave it
ca: Deixa'l

en: Remove it
ca: Elimina'l

en: Move to another panel
ca: Mou a un altre tauler

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
ca: No s'ha pogut trobar cap tauler adequat. En lloc d'això, s'ha eliminat l'applet.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
ca: Alguns applets no s'han copiat, ja que no permeten múltiples instàncies o n'han assolit el nombre màxim.

en: Sound Settings
ca: Ajusts del so

en: Microphone
ca: Micròfon

en: Show Text
ca: Mostra el text

en: Hide Text
ca: Oculta el text

en: Wait
ca: Espereu

en: Remove this desklet
ca: Treu aquesta miniaplicació d'escriptori

en: Switch User
ca: Canvia d'usuari

en: Suspend
ca: Suspèn

en: Hibernate
ca: Hiberna

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
ca: Esteu segur que voleu eliminar l’espai de treball «%s»?

en: Initializing
ca: S'està inicialitzant

en: Loaded
ca: S'ha carregat

en: Error
ca: S'ha produït un error

en: Out of date
ca: Desactualitzat

en: Not compatible with Wayland
ca: Incompatible amb Wayland

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
ca: Les opcions de resum no són correctes: el nombre de cantonades és incorrecte

en: Execution time (ms):
ca: Temps d'execució (ms):

en: Loaded successfully
ca: Carregat amb èxit

en: Check your video drivers
ca: Comproveu els controladors de vídeo

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
ca: El sistema no compta actualment amb acceleració de vídeo per maquinari.

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
ca: Podeu experimentar un rendiment baix i un ús elevat de la CPU.

en: Launch Driver Manager
ca: Inicieu el gestor de controladors

en: Problems during Cinnamon startup
ca: S’ha produït un problema durant l’inici de Cinnamon

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
ca: S'ha iniciat correctament Cinnamon, però una o més miniaplicacions, miniaplicacions d'escriptori o extensions han fallat en carregar-se.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
ca: Reviseu el registre del sistema i el registre LookingGlass de Cinnamon per a veure el problema.

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
ca: Podeu inhabilitar les extensions que donen error als ajusts de Cinnamon per evitar que aquest missatge es repeteixi.

en: Please contact the developer.
ca: Contacteu amb el desenvolupador.

en: Workspace
ca: Espai de treball

en: Restarting Cinnamon...
ca: Reiniciant Cinnamon...

en: System Information
ca: Informació del sistema

en: Confirm
ca: Confirma

en: Yes
ca: Sí

en: OK
ca: D’acord

en: Mirrored Displays
ca: Pantalles duplicades

en: Password
ca: Contrasenya

en: Username
ca: Usuari

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
ca: Gestor de xarxes

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
ca: Seleccioneu la posició del tauler nou. Esc per cancel·lar.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
ca: Seleccioneu la nova posició del tauler. Esc per cancel·lar.

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
ca: No hi ha cap tauler afegit.
    Voleu obrir la configuració del tauler?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
ca: Ajusts del tauler

en: Applets
ca: Miniaplicacions

en: Panel edit mode
ca: Mode d'edició del tauler

en: Move
ca: Mou

en: Are you sure you want to remove this panel?
ca: Segur que voleu eliminar este panell?

en: Add a new panel
ca: Afegeix un nou panell

en: Troubleshoot
ca: Soluciona problemes

en: Restart Cinnamon
ca: Reinicia Cinnamon

en: Looking Glass
ca: Consola de l'escriptori

en: Restore all settings to default
ca: Restaura tots els ajusts als valors predeterminats

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
ca: Esteu segur que voleu restaurar tots els ajuts als valors predeterminats?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
ca: Ajusts del sistema

en: Retry
ca: Torna-ho a provar

en: %s (%s) has just been stopped.
ca: %s (%s) s'ha aturat.

en: Device %s can be turned off, if necessary.
ca: El dispositiu %s pot apagar-se, si cal.

en: Device %s is busy, please wait.
ca: El dispositiu %s està ocupat, espereu per favor.

en: Do not disconnect or data loss may occur.
ca: No desconnecteu o es poden perdre dades.

en: Unable to stop the drive %s (%s)
ca: No es pot aturar la unitat %s (%s)

en: %s (%s) can be safely unplugged.
ca: %s (%s) es pot desconnectar de forma segura.

en: Device %s can be removed.
ca: El dispositiu %s es pot retirar.

en: %s (%s) has just been ejected.
ca: %s (%s) s'ha expulsat.

en: Do not remove or data loss may occur.
ca: No el retireu o es poden perdre dades.

en: Unable to eject the drive %s (%s)
ca: No es pot expulsar el dispositiu %s (%s)

en: Successfully unmounted %s (%s)
ca: %s (%s) desmuntat correctament

en: Failed to unmount %s (%s)
ca: No s'ha pogut desmuntar %s (%s)

en: Authentication Required
ca: Cal autenticació

en: Authenticate
ca: Autentica

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn't work. Please try again.
ca: Vaja, no ha funcionat. Torneu a intentar-ho.

en: Press ESC to close
ca: Prema ESC per a tancar

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Mi_nimize
ca: Mi_nimitza

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Unma_ximize
ca: Desma_ximitza

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Ma_ximize
ca: Ma_ximitza

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Move
ca: _Mou

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Resize
ca: _Canvia de mida

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move Titlebar Onscreen
ca: Mou la barra de títol a la pantalla

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Always on _Top
ca: Sempre per _damunt

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Always on Visible Workspace
ca: _Sempre a l'espai de treball visible

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Only on This Workspace
ca: N_omés en este espai de treball

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move to Another _Workspace
ca: Mou a un altre es_pai de treball

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
ca: Tan_ca

en: No open windows
ca: No hi han finestres obertes

en: Restore
ca: Restaura

en: Minimize
ca: Minimitza

en: Maximize
ca: Maximitza

en: Move to left workspace
ca: Mou a l'espai de treball de l'esquerra

en: Move to right workspace
ca: Mou a l'espai de treball de la dreta

en: Visible on all workspaces
ca: Visible en tots els espais de treball

en: Move to a new workspace
ca: Mou a un nou espai de treball

en: Move to monitor %d
ca: Mou al monitor %d

en: Only on this workspace
ca: Només en aquest espai de treball

en: Unmaximize
ca: Desmaximitza

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
ca: Accessibilitat

en: Screen Reader
ca: Lector de pantalla

en: Screen Keyboard
ca: Teclat de pantalla

en: Sticky Keys
ca: Tecles enganxoses

en: Slow Keys
ca: Tecles lentes

en: Bounce Keys
ca: Tecles de salt

en: Mouse Keys
ca: Tecles del ratolí

note: Secondary click
en: Simulated secondary click
ca: Clic secundari simulat

note: Hover Click
en: Hover click
ca: Clic en posicionar el punter

en: Universal Access Settings
ca: Ajusts de l'accés universal

en: High Contrast
ca: Contrast alt

en: Large Text
ca: Text gran

en: Date and Time Settings
ca: Ajusts de la data i l'hora

en: Starting in a few minutes
ca: Començarà en uns minuts

en: Starting in %d minutes
ca: Començarà_en %d minuts

en: This evening
ca: A la boqueta nit

en: Starting later today
ca: Començarà hui més tard

en: In %d hour | In %d hours
ca[0]: En %d hora
ca[1]: En %d hores

en: No Events
ca: Cap cita

en: In progress
ca: En curs

en: All day
ca: El dia sencer

en: Today
ca: Hui

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->opt
en: Show the desktop
ca: Mostra l'escriptori

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the desklets
ca: Mostra els complements de l'escriptori

note: ["WORKSPACE_UP", _("Switch to the workspace above"), "none", ""], ["WORKSPACE_DOWN", _("Switch to the workspace below"), "none", ""], cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org-
en: Show the workspace selector (Expo)
ca: Mostra el selector d'espais de treball (Expo)

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the window selector (Scale)
ca: Mostra el selector de finestres (escala)

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->description favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
ca: Favorits

en: Move to the other monitor
ca: Mou a l'altre monitor

en: Move to monitor
ca: Mou al monitor

en: Move to another workspace
ca: Mou a un altre espai de treball

en: Applet preferences
ca: Preferències de les miniaplicacions

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Grouped window list
ca: Llista de finestres agrupades

en: Recent
ca: Recents

en: Run with dedicated GPU
ca: Executar amb una GPU dedicada

en: Unpin from Panel
ca: Desfixa-ho del tauler

en: Pin to Panel
ca: Fixa-ho al tauler

en: Remove from Autostart
ca: Elimina de l'inici automàtic

en: Add to Autostart
ca: Afegeix a l'inici automàtic

en: Create Shortcut
ca: Crea una drecera

en: Restore to full opacity
ca: Restaura a opacitat completa

en: Close others
ca: Tanca les altres

en: Close all
ca: Tanca-ho tot

en: Power management
ca: Gestió d'energia

en: Power management is already inhibited by another program
ca: La gestió de l'energia ja està inhibida per un altre programa

en: Power management: inhibited by another program
ca: Gestió de l'energia: inhibida per un altre programa

en: Apps inhibiting power management:
ca: Aplicacions que inhibeixen la gestió de l'energia:

en: Inhibit applet
ca: Inhibeix la miniaplicació

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
ca: Notificacions

en: Show Keyboard Layout
ca: Mostra la disposició del teclat

en: Show Character Table
ca: Mostra la taula de caràcters

en: Remove from favorites
ca: Elimina dels preferits

en: Add to favorites
ca: Afegeix als preferits

en: Add to panel
ca: Afegeix al tauler

en: Add to desktop
ca: Afegeix a l'escriptori

en: Uninstall
ca: Desinstal·la

en: This file is no longer available
ca: Aquest fitxer ja no està disponible

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior-menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
ca: Menú

en: Edit menu
ca: Edita el menú

en: Recent Files
ca: Fitxers recents

en: Clear list
ca: Neteja la llista

en: Clear all recent documents
ca: Neteja tots els documents recents

en: No recent documents
ca: No hi ha documents recents

en: All Applications
ca: Totes les aplicacions

en: Lock Screen
ca: Bloqueja la pantalla

en: Lock the screen
ca: Bloquegeu la pantalla

en: Leave the session
ca: Abandoneu la sessió

en: Shut down the computer
ca: Apaga l'ordinador

en: Account details
ca: Detalls del compte

en: <unknown>
ca: <desconegut>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
ca: inhabilitat

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
ca: no gestionat

en: disconnecting...
ca: desconnectant...

en: connecting...
ca: connectant...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
ca: Es necessita autenticació

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
ca: manca el microprogramari

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
ca: cable desconnectat

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
ca: no disponible

en: connection failed
ca: ha fallat la connexió

en: More
ca: Més

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
ca: Connectat (privat)

en: Modem
ca: Mòdem

en: Auto Ethernet
ca: Ethernet automàtic

en: Auto broadband
ca: Banda ampla automàtica

en: Auto dial-up
ca: Connexió telefònica automàtica

note: Translators: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
ca: %s automàtic

en: Auto bluetooth
ca: Bluetooth automàtic

en: Auto wireless
ca: Automàtic per la xarxa sense fil

en: Enable networking
ca: Habilita la xarxa

en: Wired
ca: Amb fil

en: Wireless
ca: Sense fil

en: Mobile broadband
ca: Banda ampla mòbil

en: VPN Connections
ca: Connexions VPN

en: WIREGUARD Connections
ca: Connexions de WIREGUARD

en: Network Settings
ca: Ajusts de la xarxa

en: Network Connections
ca: Connexions de xarxa

en: Connection failed
ca: Ha fallat la connexió

en: Activation of network connection failed
ca: Ha fallat l'activació de la xarxa

en: Networking is disabled
ca: La xarxa està inhabilitada

en: No connection
ca: Sense connexió

en: Connecting to the cellular network...
ca: Connectant a la xarxa mòbil...

en: Connecting to the wireless network...
ca: Connectant a la xarxa sense fil...

en: Connecting to the wired network...
ca: Connectant a la xarxa amb fil...

en: Connecting to the VPN...
ca: Connectant a la xarxa VPN...

en: Connecting to WIREGUARD...
ca: Connectant-se a WIREGUARD

en: Connecting to the network...
ca: Connectant a la xarxa...

en: Connected to the wireless network
ca: Connectat a la xarxa sense fil

en: Wireless connection
ca: Connexió per xarxa sense fil

en: (Limited connectivity)
ca: (connectivitat limitada)

en: Connected to the wired network
ca: Connectat a la xarxa amb fil

en: Connected to the cellular network
ca: Connectat a la xarxa mòbil

en: Connected to the VPN
ca: Connectat a la xarxa VPN

en: Connected to WIREGUARD
ca: Connectat a WIREGUARD

en: Connected to the network
ca: Connectat a la xarxa

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
ca: Neteja les notificacions

en: Notification Settings
ca: Preferències de les notificacions

en: No notifications
ca: Sense notificacions

en: %d notification | %d notifications
ca[0]: %d notificació
ca[1]: %d notificacions

en: just now
ca: ara mateix

en: %d second ago | %d seconds ago
ca[0]: fa %d segon
ca[1]: fa %d segons

en: %d minute ago | %d minutes ago
ca[0]: fa %d minut
ca[1]: fa %d minuts

en: Click to toggle the on-screen keyboard
ca: Clic per activar/desactivar el teclat en pantalla

en: Click to enable the on-screen keyboard
ca: Feu clic per habilitar el teclat en pantalla

en: Launch
ca: Executar

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
ca: Llançadors del tauler

en: Battery full
ca: Bateria plena

en: Battery almost full
ca: Bateria quasi plena

en: Battery good
ca: Bateria bé

en: Low battery
ca: Bateria baixa

en: Critically low battery
ca: Bateria críticament baixa

en: AC adapter
ca: Adaptador de la xarxa elèctrica

en: Laptop battery
ca: Bateria del portàtil

en: UPS
ca: SAI

en: Mouse
ca: Ratolí

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
ca: Teclat

en: Cell phone
ca: Telèfon mòbil

en: Media player
ca: Reproductor multimèdia

en: Tablet
ca: Tauleta

en: Computer
ca: Ordinador

en: Touchpad
ca: Ratolí tàctil

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
ca: Xarxa

en: Video
ca: Vídeo

en: Brightness
ca: Brillantor

en: Keyboard backlight
ca: Retroil·luminació del teclat

en: Power Settings
ca: Ajusts de l'energia

en: Charging
ca: S'està carregant

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
ca[0]: Càrrega - %d hora per completar la càrrega
ca[1]: Càrrega - %d hores per completar la càrrega

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
ca: Càrrega - %d %s %d %s per completar la càrrega

en: hour | hours
ca[0]: hora
ca[1]: hores

en: minute | minutes
ca[0]: minut
ca[1]: minuts

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
ca[0]: Càrrega - %d minut per completar la càrrega
ca[1]: Càrrega - %d minuts per completar la càrrega

en: Fully charged
ca: Càrrega completa

en: Using battery power
ca: Usant la bateria

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
ca[0]: Usant la bateria - resta %d hora
ca[1]: Usant la bateria - resten %d hores

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
ca: Usant la bateria - resten %d %s %d %s

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
ca[0]: Usant la bateria - resta %d minut
ca[1]: Usant la bateria - resten %d minuts

en: Fully discharged
ca: Descarregat per complet

en: Not charging
ca: No s'està carregant

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
ca: Impressores

en: Cancel all jobs
ca: Cancel·la totes les tasques

en: '%s' on %s
ca: '%s' a %s

en: Send to front
ca: Envia al front

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
ca: Documents recents

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
ca: Unitats extraïbles

en: Open file manager
ca: Obre el gestor de fitxers

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
ca: Canvia l'escala

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
ca: Ajusts

en: Hi there!
ca: Hola!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
ca: Heu premut el botó!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
ca: Heu utilitzat la tecla de drecera!

en: Click to show the desktop or middle-click to show the desklets
ca: Feu clic per mostrar l'escriptori o clic amb el botó mitjà per mostrar les miniaplicacions

en: Show Desklets
ca: Mostra miniaplicacions d'escriptori

en: Click to pause the slideshow
ca: Feu clic per aturar la presentació de diapositives

en: Click to resume the slideshow
ca: Feu clic per reprendre la presentació de diapositives

en: The slideshow is disabled
ca: La presentació de diapositives està inhabilitada

en: Slideshow
ca: Presentació de diapositives

en: Next Background
ca: Següent fons

en: Background Settings
ca: Ajusts del fons

en: Current background:
ca: Fons actual:

en: Playing
ca: Reproduint

en: Paused
ca: Pausat

en: Stopped
ca: Aturat

en: Volume
ca: Volum

en: Unknown Artist
ca: Artista desconegut

en: Unknown Album
ca: Àlbum desconegut

en: Unknown Title
ca: Títol desconegut

en: Previous
ca: Anterior

en: Play
ca: Reprodueix

en: Stop
ca: Atura

en: Next
ca: Següent

en: Consecutive Playing
ca: Reproducció consecutiva

en: No Shuffle
ca: Sense barrejar

en: Open Player
ca: Obre el reproductor

en: Quit Player
ca: Tanca el reproductor

en: Pause
ca: Pausa

en: Repeat Single
ca: Repeteix-ne una

en: Repeat All
ca: Repeteix-ho tot

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
ca: Ordre aleatori

en: Mute output
ca: Silencia la sortida

en: Mute input
ca: Silencia l'entrada

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Output device
ca: Dispositiu d'eixida

en: Input device
ca: Dispositiu d'entrada

en: Launch player
ca: Executa el reproductor

en: Choose player controls
ca: Trieu controls de reproducció

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
ca: Esteu segur que voleu eliminar tots els elements de la paperera?

en: This operation cannot be undone.
ca: Aquesta operació no es pot desfer.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
ca: Paperera

en: Empty Trash
ca: Buidar paperera

en: Open Trash
ca: Obrir paperera

en: Log Out...
ca: Tanca la sessió...

en: Power Off...
ca: Apaga...

en: Remove 'Window list'
ca: Elimina 'Llista de finestres'

en: All windows
ca: Totes les finestres

en: Manage workspaces (Expo)
ca: Gestionar espais de treball (Expo)

en: Add a new workspace
ca: Afegeix un nou espai de treball

en: Remove the current workspace
ca: Elimina l'espai de treball actiu

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Upside-down
ca: De cap per avall

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinf
en: Display
ca: Pantalla

en: Configure display settings...
ca: Configura els ajusts de la visualització...

en: Clock
ca: Rellotge

en: Edit launcher
ca: Edita el llançador

en: Photo Frame
ca: Fotograma

en: Control Center
ca: Centre de control

en: Users and Groups
ca: Usuaris i grups

en: Add or remove users and groups
ca: Afegiu o suprimiu usuaris i grups

note: Virtual keyboard
en: Virtual keyboard
ca: Teclat virtual

en: Turn on-screen keyboard on or off
ca: Activa o desactiva el teclat en pantalla

en: Valid name
ca: Nom vàlid

en: The name cannot be empty.
ca: El nom no pot estar en blanc.

en: Valid executable
ca: Executable vàlid

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
ca: L'executable no és vàlid. No pot estar buit, i els espais han de ser escapats amb una contrabarra (\).

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
ca: No es pot crear el llançador en aquesta ubicació. Voleu crear-lo a l'escriptori?

en: Choose a command
ca: Trieu una ordre

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
ca: Voleu afegir aquest llançador també al menú? Inicialment es col·locarà a la categoria "Altres".

en: Screen Locker
ca: Bloquejador de pantalla

en: Please type an away message for the lock screen
ca: Teclegeu un missatge d'absència per a la pantalla de bloqueig

en: Preferences
ca: Preferències

en: Hardware
ca: Maquinari

en: Administration
ca: Administració

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
ca: xarxa, sense fil, wifi, ethernet, banda ampla, Internet

en: color, profile, display, printer, output
ca: color, perfil, visualització, impressora, sortida

en: Graphics Tablet
ca: Tauleta gràfica

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
ca: Wacom, digitalitzar, tauleta, gràfics, calibrar, llapis tàctil

en: printers, laser, inkjet
ca: impressora, làser, injecció de tinta

en: Firewall
ca: Tallafoc

en: firewall, block, filter, programs
ca: tallafoc, bloqueig, filtratge, programes

en: Languages
ca: Idiomes

en: language, install, foreign
ca: idioma, instal·lació, estranger

en: Input Method
ca: Mètode d'entrada

en: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing
ca: Idioma, instal·lar, estranger, entrada, mètode, xinès, coreà, japonès, tecleig

en: Login Window
ca: Finestra d'inici de sessió

en: login, lightdm, mdm, gdm, manager, user, password, startup, switch
ca: inici de sessió, mdm, gdm, administrador, usuari, contrasenya, arrencada, intercanvi

en: login, lightdm, manager, settings, editor
ca: inici de sessió, lightdm, gestor, configuració, editor

en: Driver Manager
ca: Gestor de controladors

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
ca: vídeo, controlador, wifi, targeta, maquinari, propietari, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Nvidia Settings
ca: Configuració de Nvidia

en: video, driver, proprietary, nvidia, settings
ca: vídeo, controlador, propietari, nvidia, configuració

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
ca: Orígens de programari

en: ppa, repository, package, source, download
ca: ppa, dipòsit, paquet, origen, baixada

en: Package Management
ca: Gestió de paquets

en: update, install, repository, package, source, download
ca: actualitza, instal·la, dipòsit, paquet, origen, baixada

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
ca: usuari, usuaris, compte, comptes, grup, grups, contrasenya

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
ca: bluetooth, dongle, transferència, mòbil

en: Manage Services and Units
ca: Gestiona unitats i serveis

en: systemd, units, services, systemctl, init
ca: systemd, unitats, serveis, systemctl, inici

en: Disks
ca: Discs

en: disks, manage, hardware, management, hard, hdd, pendrive, format, erase, test, create, iso, ISO, disk, image
ca: discs, gestionar, maquinari, gestió, dur, disc dur, llapis USB, formatar, esborrar, provar, crear, iso, ISO, disc, imatge

en: Online Accounts
ca: Comptes en línia

en: Back to all settings
ca: Torna a tots els ajusts

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
ca: El nom del grup no pot contenir majúscules o espais

en: Change Password
ca: Canvi de contrasenya

en: New password
ca: Contrasenya nova

en: Confirm password
ca: Confirmeu la contrasenya

en: Generate a password
ca: Genera una contrasenya

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
ca: La nova contrasenya ha de tenir almenys 8 caràcters

en: Show password
ca: Mostra la contrasenya

en: An error occurred. Your password was not changed.
ca: Hi ha hagut un error. La contrasenya no s'ha canviat.

en: Change
ca: Canvia

en: Too short
ca: Massa curta

en: Weak
ca: Feble

en: Fair
ca: Correcta

en: Good
ca: Bona

en: Strong
ca: Forta

en: Standard
ca: Estàndard

en: Administrator
ca: Administrador

en: Account Type
ca: Tipus de compte

en: Full Name
ca: Nom complert

en: Invalid username
ca: Nom d'usuari no vàlid

en: A user with the name '%s' already exists.
ca: Ja existix un usuari nomenat '%s'.

en: Users
ca: Usuaris

en: Groups
ca: Grups

en: Click to change the picture
ca: Feu clic per canviar la imatge

en: Browse for more pictures...
ca: Cerca més imatges…

en: Click to change the name
ca: Feu clic per canviar el nom

en: Click to change the password
ca: Feu clic per canviar la contrasenya

en: Click to change the groups
ca: Feu clic per canviar els grups

en: Picture
ca: Imatge

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
ca: Nom

en: Open
ca: Obre

en: Images
ca: Imatges

en: No password set
ca: No s'ha establert contrasenya

en: Set at login
ca: Estableix a l'inici de la sessió

en: This user is currently logged in
ca: Aquest usuari està connectat en aquest moment

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
ca: La carpeta personal de l'usuari està encriptada. Per protegir-ne l'accés, aquesta contrasenya només l'ha de canviar l'usuari.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
ca: Esteu segur que voleu suprimir permanentment %s i tots els fitxers associats amb aquest usuari?

en: This group is set as %s's primary group
ca: Aquest és el grup primari de %s

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir permanentment %s?

en: Group Name
ca: Nom del grup

en: Previous instance
ca: Instància prèvia

en: Next instance
ca: Instància següent

en: More options
ca: Més opcions

en: Import from a file
ca: Importa d'un fitxer

en: Export to a file
ca: Exporta a un fitxer

en: Reset to defaults
ca: Restableix als valors predeterminats

en: Reload %s
ca: Recàrrega %s

en: Settings for %s
ca: Paràmetres de %s

en: Select or enter file to export to
ca: Seleccioneu o introduïu fitxer al qual exportar

en: JSON files
ca: Fitxers JSON

en: Select a JSON file to import
ca: Seleccioneu un fitxer JSON per importar

en: Cancel Job
ca: Cancel·la la tasca

en: Do you really want to cancel this job?
ca: Segur que voleu cancel·lar esta tasca?

en: Keep Printing
ca: Continua imprimint

en: Do you really want to cancel all jobs?
ca: Realment voleu cancel·lar totes les tasques?

en: Cancel All Jobs
ca: Cancel·la totes les tasques

en: Random
ca: A l'atzar

en: Show
ca: Mostra

en: Item
ca: Element

en: Select a date
ca: Seleccioneu una data

en: Select a time
ca: Trieu una hora

en: Hour
ca: Hora

en: Minute
ca: Minut

en: Second
ca: Segon

en: This applet is currently enabled
ca: Aquest applet està actiu

en: This desklet is currently enabled
ca: Aquesta miniaplicació d'escriptori està habilitada

en: This extension is currently enabled
ca: Aquesta extensió està actualment activa

en: by %s
ca: per %s

en: This is a system applet. It cannot be removed.
ca: És un applet del sistema. No es pot eliminar.

en: This is a system desklet. It cannot be removed.
ca: Aquesta és una miniaplicació d'escriptori del sistema. No es pot eliminar.

en: This is a system extension. It cannot be removed.
ca: És una extensió del sistema. No es pot eliminar.

en: This applet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
ca: Aquest applet conté crides a funcions que podrien causar fallades o bloquejos a Cinnamon. Si això passa, proveu d'eliminar-lo.

en: This desklet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
ca: Aquesta miniaplicació d'escriptori conté crides a funcions que podrien causar fallades o bloquejos a Cinnamon. Si això passa, proveu d'eliminar-lo.

en: This extension contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
ca: Aquesta extensió conté crides a funcions que podrien causar fallades o bloquejos a Cinnamon. Si això passa, proveu d'eliminar-lo.

en: About
ca: Quant a...

en: Extension %s is not compatible with your version of Cinnamon.
ca: L'extensió %s no és compatible amb esta versió del Cinnamon.

en: There are multiple instances enabled. Are you sure you want to remove all of them?
ca: Hi ha diverses instàncies actives. Esteu segur que voleu eliminar-les totes?

en: Are you sure you want to completely remove %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir completament %s?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
ca: Això restaurarà el conjunt de miniaplicacions habilitades per defecte. Voleu fer-ho?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
ca: Això restaurarà el conjunt de miniaplicacions d'escriptori habilitades per defecte. Voleu fer-ho?

en: This will disable all active extensions. Are you sure you want to do this?
ca: Això inhabilitarà totes les extensions. Esteu segur que voleu fer-ho?

en: This will remove all actions. Are you sure you want to do this?
ca: Açò eliminarà totes les accecions. De veres ho voleu fer?

en: Something went wrong while loading %s. Please make sure you are using the latest version, and then report the issue to its developer.
ca: Alguna cosa ha fallat en carregar %s. Comproveu que esteu utilitzant l'última versió, i informeu del problema al desenvolupador.

en: Installed
ca: Instal·lat

en: Install
ca: Instal·lar

en: Update
ca: Actualitza

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Popularity
ca: Popularitat

en: Date
ca: Data

en: Upgradable
ca: Actualitzable

en: More info
ca: Més informació

en: Refresh
ca: Refresca

en: Update all
ca: Actualitza-ho tot

en: %d update available | %d updates available
ca[0]: %d actualització disponible
ca[1]: %d actualitzacions disponibles

en: No updates available
ca: No hi ha disponible cap actualització

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
ca: Feu clic al comptagotes; després feu clic a qualsevol punt de la pantalla per seleccionar-ne el color.

en: Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Pointer
ca: Cursor

en: Move pointer to the next monitor
ca: Mou el cursos al següent monitor

en: Move pointer to the previous monitor
ca: Mou el cursor al monitor anterior

en: Troubleshooting
ca: Solució de problemes

en: Toggle Looking Glass
ca: Commuta el Looking Glass

en: Show the window selection screen
ca: Mostra la pantalla de selecció de finestres

en: Show the workspace selection screen
ca: Mostra la pantalla de selecció d'espais de treball

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
ca: Mostra l'escriptori

en: Cycle through open windows
ca: Recorre les finestres obertes

en: Cycle backwards through open windows
ca: Recorre cap enrere les finestres obertes

en: Cycle through windows from all workspaces
ca: Desplaceu-vos per les finestres de tots els espais de treball

en: Cycle backwards through windows from all workspaces
ca: Desplaceu-vos cap arrere per les finestres de tots els espais de treball

en: Cycle through open windows of the same application
ca: Recorre les finestres obertes de la mateixa aplicació

en: Cycle backwards through open windows of the same application
ca: Recorre cap enrere les finestres obertes de la mateixa aplicació

en: Run dialog
ca: Diàleg d'execució

en: Windows
ca: Finestres

en: Positioning
ca: Posicionament

en: Resize window
ca: Canvia la mida de la finestra

en: Move window
ca: Mou la finestra

en: Center window in screen
ca: Centra la finestra a la pantalla

en: Move window to upper-right
ca: Mou la finestra a la cantonada superior dreta

en: Move window to upper-left
ca: Mou la finestra a la cantonada superior esquerra

en: Move window to lower-right
ca: Mou la finestra a la cantonada inferior dreta

en: Move window to lower-left
ca: Mou la finestra a la cantonada inferior esquerra

en: Move window to right edge
ca: Mou la finestra a la vora dreta

en: Move window to top edge
ca: Mou la finestra a la vora superior

en: Move window to bottom edge
ca: Mou la finestra a la vora inferior

en: Move window to left edge
ca: Mou la finestra a la vora esquerra

en: Tiling and Snapping
ca: Mosaic i ajust a la quadrícula

en: Push tile left
ca: Empènyer  la rajola cap a l'esquerra

en: Push tile right
ca: Empènyer la rajola cap a la dreta

en: Push tile up
ca: Empènyer la rajola cap a dalt

en: Push tile down
ca: Empènyer la rajola cap a baix

en: Inter-workspace
ca: Espai intern de treball

en: Move window to new workspace
ca: Mou la finestra a l'espai de treball nou

en: Move window to left workspace
ca: Mou la finestra a l'espai de treball esquerre

en: Move window to right workspace
ca: Mou la finestra a l'espai de treball dret

en: Move window to workspace above
ca: Mou la finestra a l'espai de treball superior

en: Move window to workspace below
ca: Mou la finestra a l'espai de treball inferior

en: Move window to workspace 1
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 1

en: Move window to workspace 2
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 2

en: Move window to workspace 3
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 3

en: Move window to workspace 4
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 4

en: Move window to workspace 5
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 5

en: Move window to workspace 6
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 6

en: Move window to workspace 7
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 7

en: Move window to workspace 8
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 8

en: Move window to workspace 9
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 9

en: Move window to workspace 10
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 10

en: Move window to workspace 11
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 11

en: Move window to workspace 12
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 12

en: Inter-monitor
ca: Entre monitors

en: Move window to left monitor
ca: Mou la finestra al monitor de l'esquerra

en: Move window to right monitor
ca: Mou la finestra al monitor de la dreta

en: Move window to monitor above
ca: Mou la finestra al monitor superior

en: Move window to monitor below
ca: Mou la finestra al monitor inferior

en: Maximize window
ca: Maximitza la finestra

en: Unmaximize window
ca: Desmaximitza la finestra

en: Minimize window
ca: Minimitza la finestra

en: Close window
ca: Tanca la finestra

en: Activate window menu
ca: Activa el menú de la finestra

en: Raise window
ca: Alça la finestra

en: Lower window
ca: Baixa la finestra

en: Toggle maximization state
ca: Commuta l'estat de maximització

en: Toggle fullscreen state
ca: Commuta l'estat de pantalla completa

en: Toggle shaded state
ca: Canvia l'estat de l'esvaniment

en: Toggle always on top
ca: Commuta sempre al davant

en: Toggle showing window on all workspaces
ca: Commuta mostra la finestra en tots els espais de treball

en: Increase opacity
ca: Augmenta l'opacitat

en: Decrease opacity
ca: Disminueix l'opacitat

en: Toggle vertical maximization
ca: Commuta la maximització vertical

en: Toggle horizontal maximization
ca: Commuta la maximització horitzontal

en: Workspaces
ca: Espais de treball

en: Direct Navigation
ca: Navegació directa

en: Switch to workspace 1
ca: Canvia a l'espai de treball 1

en: Switch to workspace 2
ca: Canvia a l'espai de treball 2

en: Switch to workspace 3
ca: Canvia a l'espai de treball 3

en: Switch to workspace 4
ca: Canvia a l'espai de treball 4

en: Switch to workspace 5
ca: Canvia a l'espai de treball 5

en: Switch to workspace 6
ca: Canvia a l'espai de treball 6

en: Switch to workspace 7
ca: Canvia a l'espai de treball 7

en: Switch to workspace 8
ca: Canvia a l'espai de treball 8

en: Switch to workspace 9
ca: Canvia a l'àrea de treball 9

en: Switch to workspace 10
ca: Canvia a l'espai de treball 10

en: Switch to workspace 11
ca: Canvia a l'espai de treball 11

en: Switch to workspace 12
ca: Canvia a l'espai de treball 12

en: Switch to left workspace
ca: Mou a l'espai de treball de l'esquerra

en: Switch to right workspace
ca: Mou a l'espai de treball de la dreta

en: System
ca: Sistema

en: Switch monitor configurations
ca: Intercanvia configuracions de monitor

en: Rotate display
ca: Gira la pantalla

en: Orientation Lock
ca: Bloqueig de l'orientació

en: Increase screen brightness
ca: Augmenta la brillantor de la pantalla

en: Decrease screen brightness
ca: Disminueix la brillantor de la pantalla

en: Toggle keyboard backlight
ca: Commuta la retroil·luminació del teclat

en: Increase keyboard backlight level
ca: Augmenta el nivell de la retroil·luminació del teclat

en: Decrease keyboard backlight level
ca: Disminueix el nivell de la retroil·luminació del teclat

en: Toggle touchpad state
ca: Commuta l'estat del ratolí tàctil

en: Turn touchpad on
ca: Activa el ratolí tàctil

en: Turn touchpad off
ca: Desactiva el ratolí tàctil

en: Show power statistics
ca: Mostra estadístiques d'energia

en: Screenshots and Recording
ca: Captures de pantalla i enregistraments

en: Take a screenshot of an area
ca: Fes una captura de pantalla d'una àrea

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
ca: Copia una captura de pantalla d'una àrea al porta-retalls

en: Take a screenshot
ca: Fes una captura de pantalla

en: Copy a screenshot to clipboard
ca: Copia una captura de pantalla al porta-retalls

en: Take a screenshot of a window
ca: Fes una captura de pantalla d'una finestra

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
ca: Copia una captura de pantalla d'una finestra al porta-retalls

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
ca: Commuta l'enregistrament de l'escriptori (cal reiniciar Cinnamon)

en: Log out
ca: Tanca la sessió

en: Shut down
ca: Apaga

en: Lock screen
ca: Bloqueja la pantalla

en: Launchers
ca: Llançadors

en: Launch terminal
ca: Inicia el terminal

en: Launch help browser
ca: Inicia el navegador d'ajuda

en: Launch calculator
ca: Inicia la calculadora

en: Launch email client
ca: Inicia el client de correu

en: Launch web browser
ca: Inicia el navegador web

en: Home folder
ca: Carpeta de l'usuari

en: Sound and Media
ca: So i multimèdia

en: Quiet Keys
ca: Tecles silencioses

en: Volume mute (Quiet)
ca: Silencia

en: Volume down (Quiet)
ca: Abaixa el volum

en: Volume up (Quiet)
ca: Apuja el volum

en: Volume mute
ca: Silencia el volum

en: Volume down
ca: Abaixa el volum

en: Volume up
ca: Apuja el volum

en: Mic mute
ca: Micròfon silenciat

en: Launch media player
ca: Inicia el reproductor multimèdia

en: Pause playback
ca: Fes una pausa a la reproducció

en: Stop playback
ca: Atura la reproducció

en: Previous track
ca: Pista anterior

en: Next track
ca: Pista següent

en: Eject
ca: Expulsa

en: Rewind
ca: Rebobina

en: Fast-forward
ca: Avanç ràpid

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Universal Access
ca: Accés universal

en: Zoom in
ca: Augmenta el zoom

en: Zoom out
ca: Redueix el zoom

en: Turn screen reader on or off
ca: Activa o desactiva el lector de pantalla

en: Increase text size
ca: Augmenta la mida del text

en: Decrease text size
ca: Redueix la mida del text

en: High contrast on or off
ca: Activa o desactiva el contrast alt

en: Custom Shortcuts
ca: Dreceres personalitzades

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently in use by <b>%(old)s</b>.
ca: Aquesta combinació de tecles, <b>%(combination)s</b> ja l'està utilitzant <b>%(old)s</b>.

en: If you continue, the combination will be reassigned to <b>%(new)s</b>.
ca: Si segueix endavant, la combinació es reassignarà a <b>%(new)s</b>.

en: Do you want to continue with this operation?
ca: Esteu segur que voleu continuar amb aquesta operació?

note: l10n constants - get them translated here so they use Cinnamon's gettext context
en: Click to set a new accelerator key.
ca: Feu clic per establir una nova tecla d'acceleració.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
ca: Premeu Esc o feu clic de nou per cancel·lar l'operació.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
ca: Premeu la tecla de retrocés per netejar la combinació de tecles existent.

en: unassigned
ca: sense assignar

en: Pick an accelerator
ca: Trieu una drecera de teclat

en: 
    This key combination, '<b>%s</b>' should not be used because it would become impossible to type using this key.
ca: 
    La combinació de tecles '<b>%s</b>' no s'hauria d'utilitzar ja que faria impossible escriure amb esta tecla.

en: Please try again using a modifier key such as Control, Alt or Super (Windows key).
ca: Torneu a provar una tecla modificadora com ara Control, Alt o Super (tecla WIndows).

en: Continue only if you are certain this is what you want, otherwise press cancel.
ca: Continueu només si esteu segur que és el que voleu fer, si no, premeu cancel.

en: Continue
ca: Continua

en: Checking dependencies
ca: Comprovació de les dependències

en: Please install: %s
ca: Si us plau, instal·leu: %s

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Open
ca: _Obre

en: Sound files
ca: Fitxers de so

en: Downloading images:
ca: S'estan baixant les imatges:

en: An error occurred while trying to access the server. Please try again in a little while.
ca: S'ha produït un error en intentar accedir al servidor. Intenteu-ho de nou d'aquí una estona.

en: Something went wrong with the spices download. Please try refreshing the list again.
ca: S'ha produït un error amb la baixada d'espècies. Proveu d'actualitzar la llista de nou.

en: Refreshing the cache
ca: S'està refrescant la memòria cau

en: Installing %s
ca: S'està instal·lant %s

en: An error occurred during the installation of %s. Please report this incident to its developer.
ca: Hi ha hagut un error instal·lant %s. Informeu d'aquest incident al desenvolupador.

en: Uninstalling %s
ca: S'està desinstal·lant %s

en: A problem occurred while removing %s.
ca: Hi ha hagut un error en eliminar %s.

en: 
    
    Details:  %s
ca: 
    
    Detalls:  %s

en: Add new entry
ca: Afegeix una entrada nova

en: Remove selected entry
ca: Elimina l'entrada seleccionada

en: Edit selected entry
ca: Edita l'entrada seleccionada

en: Move selected entry up
ca: Puja l'entrada seleccionada

en: Move selected entry down
ca: Baixa l'entrada seleccionada

en: Edit entry
ca: Edita l'entrada

en: Configure accessibility features
ca: Configura les funcions d'accessibilitat

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
ca: lupa, veu, accés, zoom, tecles, contrast

note: Visual Aids
en: Visual Aids
ca: Ajudes visuals

en: High contrast
ca: Contrast alt

en: Large text
ca: Text gran

en: Screen reader
ca: Lector de pantalla

en: Configure screen reader
ca: Configura el lector de pantalla

note: Desktop Zoom
en: Desktop Zoom
ca: Zoom de l'escriptori

en: Enable zoom
ca: Habilita el zoom

en: Magnification
ca: Ampliació

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Mouse wheel modifier
ca: Modificador de roda del ratolí

en: While this modifier is pressed, mouse scrolling will increase or decrease zoom.
ca: Si aquest modificador està premut, el desplaçament del ratolí augmenta o disminueix el zoom.

en: Scroll at screen edges
ca: Desplaçament en les vores de la pantalla

en: Keep cursor centered
ca: Mantenir el cursor centrat

en: Cursor moves with contents
ca: El cursor es mou amb els continguts

en: Cursor pushes contents around
ca: El cursor aparta els continguts

en: Mouse tracking mode
ca: Mode de seguiment del ratolí

en: Lens mode
ca: Mode lent

en: Square
ca: Quadrat

en: Horizontal strip
ca: Ratlla horitzontal

en: Vertical strip
ca: Ratlla vertical

en: Lens shape
ca: Forma de lent

en: Full screen
ca: Pantalla completa

en: Top half
ca: Meitat superior

en: Bottom half
ca: Meitat inferior

en: Left half
ca: Meitat esquerra

en: Right half
ca: Meitat dreta

en: Screen position
ca: Posició de la pantalla

en: Enable the on-screen keyboard
ca: Habilita el teclat en pantalla

en: At the bottom of the screen
ca: A la part inferior de la pantalla

en: At the top of the screen
ca: A la part superior de la pantalla

en: Keyboard position
ca: Posició del teclat

en: A quarter of the screen
ca: Un quart de pantalla

en: A third of the screen
ca: Un terç de pantalla

en: Keyboard size
ca: Mida del teclat

en: Show the keyboard any time something expects input
ca: Mostra el teclat sempre que s'esperi una entrada

en: Show keyboard only when the user activates it
ca: Mostra el teclat només quan l'activi l'usuari

en: Activation mode
ca: Mode d'activació

note: Keyboard indicators
en: Keyboard indicators
ca: Indicadors de teclat

en: Use visual indicator on Caps and Num Lock
ca: Utilitza l'indicador visual amb el bloqueig de majúscules i amb el teclat numèric

en: Use audio indicator on Caps and Num Lock
ca: Utilitza l'indicador sonor amb el bloqueig de majúscules i amb el teclat numèric

en: Sound to use Caps or Num Lock on
ca: So que s'ha d'utilitzar per a l'activació de Bloq Maj o Bloq Núm

en: Sound to use Caps or Num Lock off
ca: So que s'ha d'utilitzar per a la desactivació de Bloq Maj o Bloq Núm

en: Event feedback (required for typing assistance alerts)
ca: Realimentació d'esdeveniments (necessari per a les alertes d'assistència d'escriptura)

en: Enable visual alerts
ca: Habilita les alertes visuals

en: Flash the entire monitor
ca: Parpelleja tot el monitor

en: Flash the active window
ca: Parpelleja la finestra activa

en: Visual style
ca: Estil visual

en: Enable audio alerts
ca: Habilita les alertes sonores

en: Sound to use for window alerts
ca: So per a les alertes de finestra

en: Typing assistance
ca: Assistència a l'escriptura

note: Stickykeys
en: Sticky keys
ca: Tecles persistents

en: Treat a sequence of modifier keys as a combination
ca: Tracta una seqüència de tecles modificadores com a una combinació de tecles

en: Disable if two modifiers are pressed together
ca: Inhabilita si es premen dos modificadors alhora

en: Alert when a modifier key is pressed
ca: Avisa si es prem una tecla modificadora

note: Slowkeys
en: Slow keys
ca: Tecles lentes

en: Put a delay between when a key is pressed and when it is accepted
ca: Posa un retard entre la pulsació d'una tecla i la seva acceptació

en: Alert when a key is pressed
ca: Avisa quan es prem una tecla

en: Alert when a key is accepted
ca: Avisa quan s'accepta una tecla

en: Alert when a key is rejected
ca: Avisa quan es rebutja una tecla

en: Acceptance delay
ca: Retard d'acceptació

en: Short
ca: Curt

en: Long
ca: Llarg

note: Bouncekeys
en: Bounce keys
ca: Tecles rebutjades

en: Ignore fast duplicate keypresses
ca: Ignora les pulsacions de tecles ràpides duplicades

note: Mousekeys
en: Mouse keys
ca: Tecles del ratolí

en: Control the pointer using the keypad
ca: Controla el punter amb el teclat numèric

en: Initial delay
ca: Retard inicial

en: Shorter
ca: Més curt

en: Longer
ca: Més llarg

en: Acceleration time
ca: Temps d'acceleració

en: Maximum speed
ca: Velocitat màxima

en: Slower
ca: Més lent

en: Faster
ca: Més ràpid

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
ca: Realitza un clic secundari en mantenir premut el botó primari

en: Trigger a click when the pointer hovers
ca: Realitza un clic quan es posiciona el punter

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
ca: Retard

en: Motion threshold
ca: Llindar de moviment

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Small
ca: Petit

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Large
ca: Gran

en: Manage your actions
ca: Gestioneu les accions

en: action
ca: acció

en: Actions
ca: Accions

en: Manage
ca: Gestiona

en: Download
ca: Baixa

en: Layout
ca: Disposició

en: Enable
ca: Activa

en: Disable
ca: Desactiva

en: Installed actions
ca: Accions instal·lades

en: Remove all
ca: Elimina-ho tot

en: Manage Cinnamon applets
ca: Gestioneu les miniaplicacions de Cinnamon

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
ca: Podeu suprimir instàncies específiques al mode d'edició del tauler a través del menú contextual.

en: applet
ca: miniaplicació

en: Installed applets
ca: Miniaplicacions instal·lades

en: Reset all
ca: Restableix-ho tot

en: Previous Panel
ca: Tauler anterior

en: Next Panel
ca: Tauler següent

en: Solid color
ca: Color sòlid

en: Horizontal gradient
ca: Degradat horitzontal

en: Vertical gradient
ca: Degradat vertical

en: No picture
ca: Sense imatge

en: Centered
ca: Centre

en: Scaled
ca: Canvi d'escala

en: Stretched
ca: Estirament

en: Spanned
ca: Distribució

en: Background color
ca: Color de fons

en: Change your desktop's background
ca: Canvieu el vostre fons de l'escriptori

en: background, picture, slideshow
ca: fons, imatge, pas de diapositives

en: Backgrounds
ca: Fons de l'escriptori

en: Add Folder
ca: Afegeix una carpeta

en: Add new folder
ca: Afegeix una carpeta

en: Remove selected folder
ca: Elimina la carpeta seleccionada

en: Play backgrounds as a slideshow
ca: Reprodueix els fons com una presentació de diapositives

en: minutes
ca: minuts

en: Play images in random order
ca: Mostra les imatges en ordre aleatori

en: Picture aspect
ca: Relació d'aspecte de la imatge

en: Manage date and time settings
ca: Gestioneu els ajusts de la data i l'hora

en: time, date, calendar, format, network, sync
ca: hora, data, calendari, format, xarxa, sincronització

en: Date & Time
ca: Data i hora

en: Date and Time
ca: Data i hora

en: Network time
ca: Hora de xarxa

en: Manually set date and time
ca: Estableix manualment data i hora

en: Use 24h clock
ca: Utilitza el rellotge de 24h

en: Display the date
ca: Mostra la data

en: Display seconds
ca: Mostra els segons

en: Use locale default
ca: Utilitza els valors predeterminats de la configuració regional

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Monday
ca: Dilluns

en: First day of week
ca: Primer dia de la setmana

en: Region
ca: Província / Regió

en: City
ca: Localitat

en: Multimedia
ca: Multimèdia

en: Office
ca: Ofimàtica

en: Mail
ca: Correu

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-music->description
en: Music
ca: Música

en: Photos
ca: Fotos

en: Word
ca: Paraula

en: Spreadsheet
ca: Full de càlcul

en: Source Code
ca: Codi font

en: File Manager
ca: Gestor de fitxers

en: Plain Text
ca: Text sense format

en: Select an application for audio CDs
ca: Seleccioneu l'aplicació per als CD d'àudio

en: Select an application for video DVDs
ca: Seleccioneu l'aplicació per als DVD de vídeo

en: Music player
ca: Reproductor

en: Select an application to run when a music player is connected
ca: Seleccioneu l'aplicació que s'iniciarà quan es connecti un reproductor de música

en: Select an application to run when a camera is connected
ca: Seleccioneu l'aplicació que s'iniciarà quan es connecti una càmera

en: Software
ca: Programari

en: Select an application for software CDs
ca: Seleccioneu l'aplicació per als CD de programari

en: Blu-ray video disc
ca: disc de vídeo Blu-Ray

en: HD DVD video disc
ca: disc de vídeo DVD HD

en: Picture CD
ca: CD de fotos

en: Super Video CD
ca: Supervídeo CD

en: Video CD
ca: CD de vídeo

en: Windows software
ca: Programari Windows

en: Command-line option for your terminal to execute a passed-in command.
ca: Opció de línia d'órdens per a fer que el terminal excecute una orde passada

en: Ask what to do
ca: Pregunta què s'ha de fer

en: Open folder
ca: Obre la carpeta

en: Do nothing
ca: No facis res

en: Other Media
ca: Altres mitjans

en: Select how other media should be handled
ca: Seleccioneu com s'han de gestionar els altres mitjans

en: _Action:
ca: _Acció:

en: Preferred Applications
ca: Aplicacions preferides

en: media, defaults, applications, programs, removable, browser, email, calendar, music, videos, photos, images, cd, autoplay, favorite, apps
ca: mitjans, valors per defecte, aplicacions, programes, extraïble, navegador, correu electrònic, calendari, música, vídeos, fotos, imatges, CD, reproducció automàtica, preferits, aplicacions

en: Preferred applications
ca: Aplicacions preferides

en: Calculator
ca: Calculadora

en: Removable media
ca: Mitjans extraïbles

en: Prompt or start programs on media insertion
ca: Pregunta o inicia els programes amb la inserció de mitjans

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
ca: _Altres mitjans...

en: Manage your Cinnamon desklets
ca: Gestioneu les vostres miniaplicacions d'escriptori de Cinnamon

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
ca: Podeu treure instàncies específiques des de l'escriptori a través del menú contextual d'aquesta miniaplicació d'escriptori

en: desklet, desktop, slideshow
ca: miniaplicació d'escriptori, escriptori, diapositives

en: Desklets
ca: Miniaplicacions d'escriptori

en: General Settings
ca: Ajusts generals

en: General Desklets Settings
ca: Ajusts generals de les miniaplicacions d'escriptori

en: No decoration
ca: Sense decoració

en: Border only
ca: Només la vora

en: Border and header
ca: Vora i capçalera

en: Decoration of desklets
ca: Decoració de les miniaplicacions d'escriptori

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
ca: Nota: algunes miniaplicacions d'escriptori requereixen que la vora/capçalera estigui sempre present

en: Such requirements override the settings selected here
ca: Aquests requisits tenen prioritat sobre els ajusts seleccionats aquí

en: Snap desklets to grid
ca: Ajusta les miniaplicacions d'escriptori a la quadrícula

en: Width of desklet snap grid
ca: Ample de la quadrícula d'ajust de la miniaplicació d'escriptori

en: Lock desklets in their current position
ca: Mantín les aplicacions d'escriptori a la seua posició actual

en: Installed desklets
ca: Miniaplicacions d'escriptori instal·lades

en: Manage your desktop icons
ca: Gestioneu les vostres icones d'escriptori

en: desktop, home, button, trash
ca: escriptori, casa, botó, paperera

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-desktop->description
en: Desktop
ca: Escriptori

en: Manage display settings
ca: Gestiona la configuració de visualització

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
ca: visualització, pantalla, monitor, disposició, resolució, dual, lcd

en: Disable automatic screen rotation
ca: Inhabilita el gir automàtic de la pantalla

en: Select this option to disable automatic screen rotation on hardware equipped with supported accelerometers.
ca: Seleccioneu aquesta opció per inhabilitar el gir automàtic de la pantalla en el maquinari equipat amb acceleròmetres compatibles.

en: Enable fractional scaling controls (experimental)
ca: Activa escalat fraccional de controls (experimental)

en: Select this option to display additional layout controls for per-monitor scaling.
ca: Trieu esta opció per a mostrar els controls de disseny addicionals per a escalar el monitor.

en: Control Cinnamon visual effects.
ca: Controleu els efectes visuals de Cinnamon.

en: effects, window
ca: efectes, finestra

en: Effects
ca: Efectes

en: Desktop and window effects
ca: Efectes d'escriptori i finestra

en: Effects on dialog boxes
ca: Efectes als quadres de diàleg

en: Effects on menus
ca: Efectes als menús

en: Session startup animation
ca: Animació de l'inici de la sessió

en: Fade effect on Cinnamon scrollboxes (like the Menu application list)
ca: Efecte de difuminat als quadres de desplaçament de Cinnamon (com ara la llista d'aplicacions del menú)

en: Window effects
ca: Efectes de les finestres

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- grouped-windo
en: None
ca: Cap

en: Traditional
ca: Tradicional

en: Fly
ca: Volada

en: New windows or unminimizing existing ones
ca: Noves finestres o restauració de les existents

en: Closing windows
ca: Tancament de les finestres

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
ca: Difumina

en: Minimizing windows
ca: Minimització de les finestres

note: MAXIMIZING/TILING WINDOWS
en: Resizing and tiling windows
ca: Redimensionat i mosaic de finestres

en: Window animation speed
ca: Velocitat d'animació de finestres

en: Manage your Cinnamon extensions
ca: Gestioneu les vostres extensions de Cinnamon

en: extension, addon
ca: extensió, complement

en: Installed extensions
ca: Extensions instal·lades

en: Disable all
ca: Desactiva tot

en: Configure system fonts
ca: Configureu les lletres del sistema

en: font, size, small, large
ca: lletra, mida, petita, gran

en: Font Selection
ca: Selecció de la lletra

en: Default font
ca: Lletra predeterminada

en: Desktop font
ca: Lletra de l'escriptori

en: Document font
ca: Lletra dels documents

en: Monospace font
ca: Lletra de mida fixa

en: Window title font
ca: Lletra del títol de les finestres

en: Font Settings
ca: Ajusts de la lletra

en: Grayscale
ca: Escala de grisos

en: Rgba
ca: RGBA

en: Slight
ca: Lleuger

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Medium
ca: Mitjà

en: Full
ca: Complet

en: Vertical RGB
ca: RGB vertical

en: Vertical BGR
ca: BGR vertical

en: Text scaling factor
ca: Factor del canvi d'escala del text

en: Hinting
ca: Estil d'optimització

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
ca: L'estil d'optimització permet produir texts clars i llegibles en pantalla.

en: Antialiasing
ca: Antialiàsing

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
ca: L'antialiàsing fa que el text en pantalla sigui més suau i fàcil de llegir

en: RGBA Order
ca: Ordre RGBA

en: The order of subpixel elements on an LCD screen, only used when antialiasing is set to 'rgba'
ca: L'ordre dels elements a escala de subpíxel en una pantalla LCD. Només s'utilitza quan l'antialiàsing està establert a «RGBA».

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
ca: Preferències diverses de Cinnamon

en: logging, click
ca: registrant, clic

en: Compositor Options
ca: Opcions del compositor

en: Disable compositing for full-screen windows
ca: Inhabilita la composició per a les finestres a pantalla completa

en: Select this option to let full-screen applications skip the compositing manager and run at maximum speed. Unselect it if you're experiencing screen-tearing in full screen mode.
ca: Seleccioneu aquesta opció per permetre que les aplicacions de pantalla completa passin per alt el gestor de composició i corrin a la màxima velocitat. Desseleccioneu-la si es produeixen alteracions visuals en mode de pantalla completa.

en: Miscellaneous Options
ca: Altres opcions

en: Enable timer when logging out or shutting down
ca: Habilita el temporitzador quan es tanqui la sessió o s'apagui

en: Timer delay
ca: Retard del temporitzador

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
ca: segons

en: Memory limit
ca: Límit de memòria

en: Restart Cinnamon when it uses too much memory
ca: Reinicia Cinnamon quan utilitze massa memòria

en: Check frequency
ca: Freqüència de comprovació

en: Make window fullscreen
ca: Finestra a pantalla completa

en: Exit window fullscreen
ca: Ix de finestra a pantalla completa

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Play / Pause
ca: Commuta Reprodueix / Pausa

en: Zoom desktop in
ca: Acosta l'escriptori

en: Zoom desktop out
ca: Allunya l'escriptori

en: Run a command
ca: Executa una ordre

en: Trigger at gesture start
ca: Activa a l'inici del gest

en: Trigger at gesture end
ca: Activa al final del gest

en: Manage touch gestures
ca: Gestiona els gestos tàctils

en: gesture, swipe, pinch, touch
ca: Gest, esgolar, pessigar, tocar

en: Gestures
ca: Gestos

en: Check again
ca: Torneu-ho a comprovar

en: Swipe
ca: Esgolar el dit

en: Swipe with 2 fingers
ca: Esgoleu amb 2 dits

en: Touchscreen only
ca: Només pantalla tàctil

en: Swipe with 3 fingers
ca: Esgolleu amb 3 dits

en: Swipe with 4 fingers
ca: Esgolleu amb 4 dits

en: Swipe with 5 fingers
ca: Esgolleu amb 5 dits

en: Pinch
ca: Pessic

en: Pinch with %d fingers
ca: Pessigueu amb %d dits

en: Pinch with 5 fingers
ca: Pessigueu amb 5 dits

en: Tap
ca: Toc

en: Enable gestures
ca: Activa els gestos

en: Activation thresholds
ca: Llindars d'activació

en: In percentage of the touch surface
ca: En percentatge de la superfície tàctil

en: The touchegg package must be installed for gesture support.
ca: S'ha d'instal·lar el paquet touchegg per a tindre suport de gestos.

en: Gestures are disabled
ca: Els gestos estan desactivats

en: The Touchegg service is not running
ca: El servici Touchegg no s'està executant

en: Up
ca: Amunt

en: Down
ca: Avall

en: In
ca: Dins

en: Out
ca: Fora

en: Tap with %d fingers
ca: Toca amb %d dits

en: Enter a command
ca: Escriu una ordre

en: Sensitivity
ca: Sensibilitat

en: Less
ca: Menys

en: Manage hotcorner settings
ca: Gestioneu els ajusts de les cantonades actives

en: hotcorner, overview, scale, expo
ca: cantonada activa, vista general, canvi d'escala, exposició

en: Hot Corners
ca: Cantonades actives

en: Show all workspaces
ca: Mostra tots els espais de treball

note: Expo
en: Show all windows
ca: Mostra totes les finestres

en: Enable this corner
ca: Habilita aquesta cantonada

en: Type a command...
ca: Teclegeu una ordre...

en: Activation delay (ms)
ca: Retard d'activació (ms)

en: Unknown size
ca: Mida desconeguda

en: Unknown CPU
ca: CPU desconeguda

en: Operating System
ca: Sistema operatiu

en: Cinnamon Version
ca: Versió de Cinnamon

en: Processor
ca: Processador

en: Memory
ca: Memòria

en: GiB
ca: Gb

en: Hard Drives
ca: Discs durs

en: Hard Drive
ca: Disc dur

en: GB
ca: Gb

en: Graphics Card
ca: Targeta gràfica

en: Display Server
ca: Servidor de visualització

en: Display system information
ca: Mostra la informació del sistema

en: System Info
ca: Informació del sistema

en: Upload system information
ca: Puja la informació del sistema

en: No personal information included
ca: No s'inclou informació personal

en: Copy to clipboard
ca: Copiar al porta-retalls

en: Manage keyboard settings and shortcuts
ca: Gestioneu els ajusts del teclat i les dreceres

en: keyboard, shortcut, hotkey
ca: teclat, drecera, tecla d'accés ràpid

en: Key repeat
ca: Repetició de tecles

en: Typing
ca: Escriptura

en: Enable key repeat
ca: Habilita la repetició de tecles

en: Repeat delay:
ca: Retard de la repetició:

en: Repeat speed:
ca: Velocitat de la repetició:

en: Slow
ca: Lenta

en: Fast
ca: Ràpida

en: Text cursor
ca: Cursor de text

en: Text cursor blinks
ca: Parpelleig del cursor de text

en: Blink speed:
ca: Velocitat del parpelleig:

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
ca: Per editar una combinació de tecles feu clic i premeu les noves tecles, o premeu la tecla de retrocés per esborrar-la.

en: Add custom shortcut
ca: Afegeix una drecera personalitzada

en: Remove custom shortcut
ca: Elimina la drecera personalitzada

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Keyboard bindings
ca: Combinacions de tecles

en: Layouts
ca: Disposicions

en: Reset to default
ca: Restableix al valor predeterminat

en: Select a file
ca: Seleccioneu un fitxer

en: Control mouse and touchpad settings
ca: Ajusts de ratolí i ratolí tàctil

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
ca: ratolí, ratolí tàctil, synaptic, doble clic

en: Mouse and Touchpad
ca: Ratolí i ratolí tàctil

en: Left handed (mouse buttons inverted)
ca: Esquerrà (botons del ratolí intercanviats)

en: Reverse scrolling direction
ca: Direcció de desplaçament inversa

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
ca: Mostra la posició del punter quan es prem la tecla Control

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
ca: Emula el botó central en fer clic als botons esquerre i dret simultàniament

en: Paste the current selection when middle-click is pressed
ca: Enganxeu la selecció actual en fer clic enmig

en: Drag-and-drop threshold
ca: Llindar d'arrossegar i deixar anar

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
ca: píxels

en: Pointer size and speed
ca: Mida i velocitat del punter

en: Size
ca: Mida

en: Smaller
ca: Més petit

en: Larger
ca: Més gran

en: Speed
ca: Velocitat

en: Device default
ca: Valor predeterminat de dispositiu

en: Adaptive
ca: Adaptativa

en: Acceleration
ca: Acceleració

en: Double-Click timeout
ca: Velocitat mínima del doble clic

en: Timeout
ca: Temps esgotat

en: Double-click test
ca: Prova del doble clic

en: Enabled
ca: Activat

en: Disabled when a mouse is attached
ca: Desactivat amb un ratolí connectat

en: Touchpad is
ca: El panell tàctil és

en: Tap to click
ca: Feu un toc per clicar

en: Disable touchpad while typing
ca: Inhabilita el ratolí tàctil mentre s'escriu

en: Default device behavior
ca: Comportament del dispositiu per defecte

en: Virtual button areas along bottom of touchpad
ca: Zones de botons virtuals en la part inferior del panell tàctil

en: Use multiple fingers for right and middle click
ca: Utilitzeu diversos dits per al clic dret i mig

en: Click actions
ca: Accions de clic

en: Scrolling
ca: Desplaçament

en: Success!
ca: Correcte!

en: Two-finger scrolling
ca: Desplaçament amb dos dits

en: Edge scrolling
ca: Desplaçament de vora

en: Scrolling method
ca: Mètode de desplaçament

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Primary monitor
ca: Monitor principal

en: Active monitor
ca: Monitor actiu

en: The monitor specified below
ca: El monitor especificat a continuació

en: Notification preferences
ca: Preferències de notificació

en: notifications
ca: notificacions

en: Notification settings
ca: Ajusts de les notificacions

en: Enable notifications
ca: Habilita les notificacions

en: Remove notifications after their timeout is reached
ca: Retira les notificacions quan caduquin

en: Show notifications on the bottom side of the screen
ca: Mostra les notificacions a la part inferior de la pantalla

en: Monitor to use for displaying notifications
ca: Monitor utilitzat per a mostrar notificacions

en: Notification duration
ca: Durada de la notificació

en: Display a test notification
ca: Visualitza una notificació de prova

en: Media keys OSD
ca: Mostra en pantalla la pulsació de tecles multimèdia

en: Center Zone
ca: Zona central

en: Panel height:
ca: Alçada del tauler:

en: Left Zone
ca: Zona esquerra

en: Right Zone
ca: Zona dreta

en: Panel width:
ca: Amplada del tauler:

en: Top Zone
ca: Zona superior

en: Bottom Zone
ca: Zona inferior

en: Panel Visibility
ca: Visibilitat del panell

en: Auto hide panel
ca: Oculta automàticament el tauler

en: Always show panel
ca: Mostra sempre el tauler

en: Intelligently hide panel
ca: Oculta intel·ligentment el tauler

en: Auto-hide panel
ca: Oculta automàticament el tauler

en: Show delay
ca: Retard en mostrar

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units
en: milliseconds
ca: mil·lisegons

en: Hide delay
ca: Retard de l'ocultació

en: Customize
ca: Personalitza

en: Panel appearance
ca: Aspecte del panell

en: Allow theme to determine font size
ca: Permet que el tema determine el tamany de la font

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
ca: Mida de la lletra

en: Scale to panel size exactly
ca: Escala a la mida del panell exactament

en: Scale to panel size optimally
ca: Escala a la mida del panell de forma òptima

en: Colored icon size
ca: Tamany d'icona en color

en: Symbolic icon size
ca: Tamany d'icona simbòlica

en: Manage Cinnamon panel settings
ca: Gestioneu els ajusts del tauler de Cinnamon

en: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout
ca: tauler, alçada, inferior, superior, ocultació automàtica, mida, disposició

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior-panel->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->appearance-panel->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panelPage->title
en: Panel
ca: Tauler

en: Previous panel
ca: Tauler anterior

en: Next panel
ca: Tauler següent

en: General Panel Options
ca: Opcions generals dels taulers

en: Add new panel
ca: Afegeix un tauler

en: Allow the pointer to pass through the edges of panels
ca: Permet que el punter sobrepassi els límits dels taulers

en: Shut down immediately
ca: Apaga immediatament

en: 30 seconds
ca: 30 segons

en: 60 seconds
ca: 60 segons

en: 90 seconds
ca: 90 segons

en: 2 minutes
ca: 2 minuts

en: 5 minutes
ca: 5 minuts

en: 10 minutes
ca: 10 minuts

en: 15 minutes
ca: 15 minuts

en: 30 minutes
ca: 30 minuts

en: 45 minutes
ca: 45 minuts

en: 1 hour
ca: 1 hora

en: 2 hours
ca: 2 hores

en: 3 hours
ca: 3 hores

en: Never
ca: Mai

en: Unknown time
ca: Temps desconegut

en: hours
ca: hores

en: Manage power settings
ca: Gestioneu els ajusts de l'energia

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
ca: energia, suspendre, hibernar, portàtil, escriptori, brillantor, estalvi de pantalla

en: Power Management
ca: Gestió de l'energia

en: On A/C power
ca: Amb CA

en: On battery power
ca: Amb bateria

en: Turn off the screen when inactive for
ca: Apaga la pantalla després d'estar inactiu durant

en: Suspend when inactive for
ca: Suspèn després d'una inactivitat de

en: When the lid is closed
ca: En tancar la tapa

en: Extra options
ca: Opcions extres

en: When the power button is pressed
ca: En prémer el botó d'apagada

en: Perform lid-closed action even with external monitors attached
ca: Realitza l'acció de tancament de tapa fins i tot amb monitors externs connectats

en: When the battery is critically low
ca: Quan la bateria està en nivell crític

en: Enable Hybrid Sleep
ca: Activa el son híbrid

en: Replaces Suspend with Hybrid Sleep
ca: Substitueix la suspensió amb el son híbrid

en: Enable Hibernate after suspend
ca: Habilita la hibernació després de suspendre

en: First suspend the machine and hibernate it after a certain amount of time.
ca: Primer suspèn l'equip i després hiberna'l passat un temps.

en: Power
ca: Energia

en: Batteries
ca: Bateries

en: Screen brightness
ca: Brillantor de pantalla

en: On battery, dim screen when inactive
ca: Amb bateria, atenuar la pantalla si no està actiu

en: Brightness level when inactive
ca: Brillantor de la pantalla si no està actiu

en: Dim screen after inactive for
ca: Atenuar la pantalla després d'inactivitat de

en: Backlight brightness
ca: Brillantor de la retroil·luminació

en: Devices
ca: Dispositius

en: Low battery notifications
ca: Notificacions de bateria baixa

en: For wireless keyboard
ca: Per a teclat sense fil

en: For wireless mouse
ca: Per a ratolí sense fil

en: For other connected devices
ca: Per a altres dispositius connectats

en: Caution low UPS, %s remaining
ca: Atenció: SAI baix, queden %s

en: Using UPS power - %s remaining
ca: S'està utilitzant el SAI - queden %s

en: Caution low UPS
ca: Atenció: SAI baix

en: Using UPS power
ca: S'està utilitzant el SAI

en: Charging - %s until fully charged
ca: Càrrega - %s per completar la càrrega

en: Caution low battery, %s remaining
ca: Bateria baixa, queden %s

en: Using battery power - %s remaining
ca: Usant la bateria - queden %s

en: Charging - fully charged
ca: Càrrega - completament carregada

en: Empty
ca: Buida

en: Battery
ca: Bateria

en: Uninterruptible power supply
ca: Sistema d'alimentació ininterrompuda

en: Wireless mouse
ca: Ratolí sense fil

en: Wireless Keyboard
ca: Teclat sense fil

en: Personal digital assistant
ca: Assistent digital personal

en: Cellphone
ca: Telèfon mòbil

en: Ask
ca: Pregunta

en: Cinnamon privacy settings
ca: Ajusts de privadesa de Cinnamon

en: privacy, recent, gtk, private
ca: privadesa, recent, gtk, privat

en: Privacy
ca: Privadesa

en: Remember recently accessed files
ca: Recorda els fitxers utilitzats recentment

en: Recent files
ca: Fitxers recents

en: Never forget old files
ca: Recorda sempre els fitxers antics

en: Number of days to remember old files
ca: Nombre de dies que es recorden els fitxers antics

en: Internet connectivity
ca: Connectivitat a Internet

en: Check connectivity
ca: Comprova la connectivitat

en: Check that network connections can reach the Internet. This makes it possible to detect captive portals, but also generates periodic network traffic.
ca: Comprova que les connexions de xarxa tenen accés a Internet. Això fa possible detectar portals captius, però també genera tràfic de xarxa periòdic.

en: Lock immediately
ca: Bloqueja immediatament

en: 2 seconds
ca: 2 segons

en: 5 seconds
ca: 5 segons

en: 10 seconds
ca: 10 segons

en: 15 seconds
ca: 15 segons

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: 3 minutes
ca: 3 minuts

en: Manage screen lock settings
ca: Gestioneu els ajusts del bloqueig de pantalla

en: screensaver, lock, away, message
ca: Salvapantalla, bloqueig, absent, missatge

en: Screensaver
ca: Estalvi de pantalla

en: Screensaver settings
ca: Ajusts de l'estalvi de pantalla

en: Delay before starting the screensaver
ca: Retard abans d'iniciar l'estalvi de pantalla

en: This option defines the amount of time to wait before starting the screensaver, when the computer is not being used
ca: Aquesta opció indica quant de temps s'espera per iniciar l'estalvi de pantalla, quan l'ordinador no s'està utilitzant

en: Lock settings
ca: Ajusts del bloqueig

en: Lock the computer when put to sleep
ca: Bloqueja l'ordinador amb la suspensió

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
ca: Habiliteu aquesta opció per requerir la contrasenya quan l'ordinador desperta de la suspensió

en: Lock the computer after the screensaver starts
ca: Bloqueja l'ordinador després que comenci l'estalvi de pantalla

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
ca: Habiliteu aquesta opció per requerir una contrasenya quan la pantalla s'apaga, o quan el protector de pantalla s'activa després d'un període d'inactivitat

en: Delay before locking
ca: Retard abans del bloqueig

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
ca: Aquesta opció indica el temps d'espera abans de blocar la pantalla, després d'iniciar l'estalvi de pantalla o apagar la pantalla

en: Always show the clock
ca: Mostra sempre el rellotge

en: Show the clock on the wallpaper instead of just on the unlock screen
ca: Mostra el rellotge al fons d'escriptori en lloc de solament a la pantalla de desbloqueig

en: Use a custom date and time format
ca: Utilitza un format personalitzat de data i hora

en: Time Format
ca: Format d'hora

en: Date Format:
ca: Format de data:

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
ca: Mostra informació sobre la sintaxi del format de data

en: Time Font
ca: Lletra de l'hora

en: Date Font
ca: Lletra de la data

en: Away message
ca: Missatge d'absència

en: Show this message when the screen is locked
ca: Mostra aquest missatge quan la pantalla està bloquejada

en: This is the default message displayed on your lock screen
ca: Aquest és el missatge predeterminat que es mostra en la pantalla bloquejada

en: Font
ca: Lletra

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
ca: Demana un missatge personalitzat quan es bloqueja la pantalla des del menú

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
ca: Aquesta opció permet teclejar un missatge cada vegada que es bloqueja la pantalla des del menú

en: Allow keyboard shortcuts
ca: Permet les dreceres de teclat

en: Allow shortcuts like volume-control and media keys to be used on the lock screen
ca: Permet utilitzar dreceres de teclat a la pantalla de bloqueig, com les tecles de control de volum i de reproducció

en: Show media player controls
ca: Mostra els controls del reproductor de mitjans

en: For compatible players, show playback controls while media is playing
ca: En els reproductors compatibles, mostra els controls durant la reproducció

en: Show album art
ca: Mostra la portada

en: If available, show album art while media is playing
ca: Mostra la portada durant la reproducció, si està disponible

en: Show info panel
ca: Mostra el tauler d'informació

en: Show the number of missed notifications and the battery status
ca: Mostra el nombre de notificacions perdudes i l'estat de la bateria

en: Allow floating clock and album art widgets
ca: Permet estris flotants de rellotge i caràtules

en: When the default screensaver is active, allow the clock and album art widgets to float around randomly
ca: Quan l'estalvi de pantalla per defecte està actiu, permet que el rellotge i les caràtules surin al voltant aleatòriament

en: Starting Cinnamon
ca: Inici de Cinnamon

en: Leaving Cinnamon
ca: Sortida de Cinnamon

en: Switching workspace
ca: Canvi de l'espai de treball

en: Opening new windows
ca: Obriment de finestres noves

en: Maximizing windows
ca: Maximització de les finestres

en: Unmaximizing windows
ca: Desmaximització de les finestres

en: Tiling and snapping windows
ca: Mosaic i ajust a la quadrícula de les finestres

en: Inserting a device
ca: Inserció d'un dispositiu

en: Removing a device
ca: Extracció d'un dispositiu

en: Showing notifications
ca: Visualització de les notificacions

en: Changing the sound volume
ca: Canvi del volum del so

note: name,             position,        icon name,                  row,  col, pa id
en: Front Left
ca: Frontal esquerra

en: Front Right
ca: Frontal dreta

en: Front Center
ca: Frontal centre

en: Rear Left
ca: Posterior esquerra

en: Rear Right
ca: Posterior dreta

en: Rear Center
ca: Posterior centre

en: Side Left
ca: Banda esquerra

en: Side Right
ca: Banda dreta

en: Volume:
ca: Volum:

en: Softer
ca: Més suau

en: Louder
ca: Més fort

en: Muted
ca: Silencia

en: Click to unmute
ca: Clic per sentir

en: Click to mute
ca: Clic per silenciar

en: Balance
ca: Balanç

en: Rear
ca: Posterior

en: Front
ca: Frontal

en: Soft
ca: Suau

en: Loud
ca: Fort

en: Input level
ca: Nivell d'entrada

en: Output profile
ca: Perfil de sortida

en: Test sound
ca: Prova de so

en: Test Sound
ca: Prova de so

en: Manage sound settings
ca: Gestioneu els ajusts del so

en: sound, media, music, speakers, audio, microphone, headphone
ca: so, mitjans, música, altaveus, àudio, micròfon, auriculars

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
ca: Àudio

en: Output
ca: Sortida

en: Device
ca: Dispositiu

en: Device settings
ca: Ajusts del dispositiu

en: Input
ca: Entrada

en: No inputs sources are currently available.
ca: No hi ha disponible cap origen d'entrada.

en: Sounds
ca: Sons

en: Sounds Volume
ca: Volum dels sons

en: No application is currently playing or recording audio.
ca: No hi ha cap aplicació que estigui reproduint o enregistrant àudio.

en: Manage your startup applications
ca: Gestioneu les vostres aplicacions d'inici

en: startup, programs, boot, init, session, autostart, apps
ca: inici, programes, arrancada, inicialització, sessió, autoinici, aplicacions

en: Startup Applications
ca: Aplicacions a l'inici

en: Unavailable
ca: No disponible

en: No description
ca: Sense descripció

en: No name
ca: Sense nom

en: Run now
ca: Executa ara

en: Could not execute '%s'
    %s
ca: No s'ha pogut executar '%s'
    %s

en: Custom command
ca: Ordre personalitzada

en: Choose application
ca: Tria l'aplicació

en: Add Startup Program
ca: Afegeix un programa d'inici

en: Edit Startup Program
ca: Edita el programa d'inici

en: Save
ca: Desa

en: Command
ca: Ordre

en: Browse...
ca: Navega…

en: Comment
ca: Comentari

en: Startup delay
ca: Retard a l'inici

en: The startup command cannot be empty
ca: L'ordre d'inici no pot estar buida

en: The startup command is not valid
ca: L'ordre d'inici no és vàlida

en: Select Command
ca: Seleccioneu una ordre

en: Search Applications...
ca: Busca aplicacions...

en: Add Application
ca: Afegeix aplicació

en: Manage themes to change how your desktop looks
ca: Gestioneu els temes per canviar l'aparença del vostre escriptori

en: themes, style
ca: temes, estil

en: Themes
ca: Temes

en: Mouse Pointer
ca: Punter del ratolí

en: Icons
ca: Icones

en: Simplified settings...
ca: Configuració simplificada...

en: Add/Remove
ca: Afegeix/Elimina

en: Miscellaneous options
ca: Altres opcions

en: Let applications decide
ca: Que les aplicacions decidisquen

en: Prefer dark mode
ca: Preferisc el modo fosc

en: Prefer light mode
ca: Preferisc el modo clar

en: Dark mode
ca: Modo fosc

en: This setting only affects applications which support dark mode
ca: Esta configuració només afecta les aplicacions que admeten el modo fosc

en: Show icons in menus
ca: Mostra les icones als menús

en: Show icons on buttons
ca: Mostra les icones als botons

en: Scrollbar behavior
ca: Comportament de la barra de desplaçament

note: Translators: The 'trough' is the part of the scrollbar that the 'handle' rides in.  This setting determines whether clicking in that trough somewhere jumps directly to the new position, or if it only scrolls towards it.
en: Jump to position when clicking in a trough
ca: Vés a la posició en fer clic al canal de la barra de desplaçament

en: Use overlay scroll bars
ca: Utilitza barres de desplaçament superposades

en: Override the current theme's scrollbar width
ca: Ignora l'ample de la barra de desplaçament del tema actual

en: Scrollbar width
ca: Amplada de la barra de desplaçament

en: Changes may not apply to already-running programs, and may not affect all applications.
ca: És possible que els canvis no s'apliquen als programes que ja s'executen i que no afecten totes les aplicacions.

note: Position style combo on "Custom"
en: Custom
ca: Personalització

en: Change your user preferences and password
ca: Canvieu les vostres preferències d'usuari i la vostra contrasenya

en: user, account, information, details, password
ca: usuari, compte, informació, detalls, contrasenya

en: Click to change your picture
ca: Feu clic per canviar la vostra imatge

en: Take a photo...
ca: Fes una fotografia...

en: Click to change your name
ca: Feu clic per canviar el vostre nom

en: Click to change your password
ca: Feu clic per canviar la vostra contrasenya

en: Current password
ca: Contrasenya actual

en: Wrong password
ca: Contrasenya incorrecta

en: Internal Error
ca: Error intern

en: Manage window preferences
ca: Gestioneu les preferències de les finestres

en: Titlebar
ca: Barra de títol

en: Buttons
ca: Botons

en: Classic Mac
ca: Mac clàssic

en: Buttons layout
ca: Disposició dels botons

en: Toggle Shade
ca: Commuta l'esvaniment

en: Toggle Maximize
ca: Commuta la maximització

en: Toggle Maximize Horizontally
ca: Commuta la maximització horitzontal

en: Toggle Maximize Vertically
ca: Commuta la maximització vertical

en: Toggle on all workspaces
ca: Commuta en tots els espais de treball

en: Lower
ca: Abaixa

en: Action on title bar double-click
ca: Acció en fer doble clic a la barra de títol

en: Action on title bar middle-click
ca: Acció en fer clic amb el botó del mig a la barra de títol

en: Action on title bar right-click
ca: Acció en fer clic amb el botó secundari a la barra de títol

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
ca: Res

en: Shade and unshade
ca: Esvaniment i recobrament

en: Adjust opacity
ca: Ajusta l'opacitat

en: Action on title bar with mouse scroll
ca: Acció en fer desplaçament del ratolí a la barra de títol

en: Minimum opacity
ca: Opacitat mínima

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior->title grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->generalSection->title window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description expo@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description panel-launchers@cinnamon.org->s
en: Behavior
ca: Comportament

en: Window Focus
ca: Focus de la finestra

en: Click
ca: Clic

en: Sloppy
ca: Tènue

en: Window focus mode
ca: Mode de focus de les finestres

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
ca: El mode de focus de la finestra indica com s'activen les finestres. Té tres valors possibles: «click» vol dir que cal clicar a les finestres perquè tinguen el focus, «sloppy» vol dir que les finestres tenen el focus quan el punter és a sobre seu, i «mouse» vol dir que les finestres tenen el focus quan el punter és a sobre seu, i el perden quan el punter deixa d'estar a sobre seu.

en: Automatically raise focused windows
ca: Porta automàticament al davant les finestres amb focus

en: Bring windows which require attention to the current workspace
ca: Porta a l'espai de treball actual les finestres que requereixin atenció

note: It's weird to show a combo for two items. For now this is simpler to explain as a switch...
en: Give focus to new windows launched from a terminal
ca: Dona el focus a les noves finestres llançades des d'un terminal

en: Normally, all windows created by the user are given initial focus. This controls whether or not to include programs launched from a terminal.
ca: Generalment, totes les finestres creades per l'usuari reben el focus principal. Açò controla si s'han d'incloure o no els programes llançats des d'un terminal

note: ######
en: Attach dialog windows to the parent window
ca: Enganxa les finestres de diàleg a la finestra pare

en: Moving and Resizing Windows
ca: Moure i redimensionar finestres

en: Center
ca: Centre

en: Location of newly opened windows
ca: Ubicació de les finestres noves

en: Special key to move and resize windows
ca: Tecla especial per moure i redimensionar finestres

en: While the special key is pressed, windows can be dragged with the left mouse button and resized with the right mouse button.
ca: Quan es pressiona la tecla especial, les finestres es poden arrossegar amb el botó esquerre del ratolí i redimensionar amb el botó dret.

en: Draggable border width
ca: Amplària del contorn arrossegable

en: Narrower
ca: Més estret

en: Wider
ca: Més ample

en: This adjusts the width of that portion of the window border used for resizing.
ca: Açò ajusta l'amplària de la part de la vora de la finestra utilitzada per a canviar-ne la mida.

en: Icons only
ca: Només icones

en: Thumbnails only
ca: Només miniatures

en: Icons and thumbnails
ca: Icones i miniatures

en: Icons and window preview
ca: Vista prèvia de les icones i de la finestra

en: Window preview (no icons)
ca: Vista prèvia de la finestra (sense icones)

en: Coverflow (3D)
ca: Carrusel (3D)

en: Timeline (3D)
ca: Línia de temps (3D)

en: Alt-Tab switcher style
ca: Estil del canvi amb Alt-Tab

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
ca: Mostra el canviador d'alt-tab al monitor principal en lloc de l'actiu

en: Move minimized windows to the end of the alt-tab switcher
ca: Mou les finestres minimitzades al final del canviador d'alt-tab

en: Delay before displaying the alt-tab switcher
ca: Retard abans de mostrar el navegador de finestres amb alt-tab

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all- workspaces->description
en: Show windows from all workspaces
ca: Mostra les finestres de tots els espais de treball

en: Warp mouse pointer to the new focused window
ca: Mogueu el punter del ratolí a la nova finestra enfocada

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
ca: Maximitza, en lloc de fer mosaic, quan s'arrossegui una finestra a la vora superior

en: Manage workspace preferences
ca: Gestioneu les preferències dels espais de treball

en: workspace, osd, expo, monitor
ca: espai de treball, osd, expo, monitor

en: Workspace Options
ca: Opcions de l'espai de treball

en: Enable workspace OSD
ca: Habilita l'OSD de l'espai de treball

en: Allow cycling through workspaces
ca: Permet el recorregut pels espais de treball

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
ca: Utilitza només els espais de treball al monitor principal (requereix reiniciar Cinnamon)

en: Display Expo view as a grid
ca: Mostra la vista d'exposició com una quadrícula

en: Single Click
ca: Un sol clic

en: Double Click
ca: Doble clic

en: Drag
ca: Arrossega

en: Secondary Click
ca: Clic secundari

en: _Icons
ca: _Icones

en: _Both
ca: _Ambdós

en: _Horizontal
ca: _Horitzontal

en: Cinnamon just crashed
ca: Cinnamon ha fallat

en: Disable downloaded applets, desklets and extensions
ca: Deshabilita applets, desklets i extensions descarregades

en: You are currently running in fallback mode.
ca: Esteu funcionant en mode de recuperació.

en: If you suspect the source of the crash is a local extension, applet or desklet, you can disable downloaded add-ons using the checkbox below.
ca: Si sospiteu que l'origen del bloqueig és una extensió local, un applet o desklet, podeu desactivar els complements descarregats utilitzant la casella de verificació següent.

en: Do you want to restart Cinnamon?
ca: Voleu reiniciar Cinnamon?

en: Version %s (%s)
ca: Versió %s (%s)

en: Version %s
ca: Versió %s

en: Updated on %s
ca: Actualitzat el %s

en: About %s
ca: Quant a %s

en: the type of the Spice
ca: el tipus de l'espècia

en: the UUID of the Spice
ca: l'UUID de l'espècia

en: Unable to locate %s %s
ca: No s'ha pogut localitzar %s %s

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
ca: Menú principal de Cinnamon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->content-places->title
en: Places
ca: Llocs

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->overlay-key->description
en: Keyboard shortcut to open and close the menu
ca: Drecera de teclat per obrir i tancar el menú

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->description
en: Use a custom icon and label
ca: Utilitza una icona i etiqueta personalitzada

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Icon
ca: Icona

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->description
en: Icon size
ca: Mida de les icones

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->description
en: Categories icon size
ca: Mida d'icona de categories

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->description
en: Applications icon size
ca: Mida d'icona d'aplicacions

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->description
en: Change categories on hover
ca: Canvia les categories en passar el cursor per damunt

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
ca: Habilita el desplaçament automàtic a la llista d'aplicacions

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->description
en: Force the panel to be visible when opening the menu
ca: Fés que el panell siga visible a l'obrir el menú

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->tooltip
en: Opening the menu will also show the main panel (which may be auto-hidden).
ca: Obrir el menú farà que es veja el panell principal també (que podria estar amagat).

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
ca: Obre el menú quan mogui el ratolí per sobre.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
ca: Habilita l'obriment del menú quan el ratolí entra a la miniaplicació

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->description
en: Menu hover delay
ca: Retard del menú en col·locar el cursor a sobre

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->tooltip
en: Delay before the menu opens when hovered
ca: Retard fins que s'obre el menú en col·locar el cursor a sobre

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->description
en: Use menu animations
ca: Utilitza les animacions del menú

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->tooltip
en: Allow the menu to animate on open and close
ca: Permet animació en obrir i tancar el menú

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
ca: Obrir l'editor de menús

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
ca: Premeu aquest botó per personalitzar les opcions del menú.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->reset-menu-size- button->description
en: Restore the menu to its original size
ca: Restaura el menú a la seua mida original

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->name
en: XApp Status Applet
ca: Applet d'estat de XApp

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons for applications which use XAppStatusIcons
ca: Un applet que allotja totes les icones de la safata de sistema d'aplicacions que fan servir XAppStatusIcons

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to control sound and music
ca: Miniaplicació de Cinnamon per controlar so i música

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->playerControl->description
en: Control Players
ca: Controls

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->extendedPlayerControl->description
en: Show Loop and Shuffle controls
ca: Mostra controls de repetició i ordre

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show menu
ca: Mostra el menú

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the sound applet menu.
ca: Estableix combinació de tecles per mostrar el menú de l'applet de so.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->description
en: Always show input switch
ca: Mostra sempre l'interruptor d'entrada

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->tooltip
en: Always show the 'Mute input' switch in the context menu.
ca: Mostra sempre l'interruptor "Silencia l'entrada" en el menú contextual.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
ca: Mostra la informació de la cançó al tauler

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
ca: caràcters

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->description
en: Limit song information to
ca: Limitar la informació de la cançó a

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute
ca: Commuta el silenci

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute output
ca: Commuta el silenci de la sortida

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute input
ca: Commuta el silenci de l'entrada

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->description
en: Action on middle click
ca: Acció del clic central

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->middleShiftClickAction->description
en: Action on shift+middle click
ca: Acció amb majúscules + clic central

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->horizontalScroll->description
en: Use horizontal scrolling to move between tracks
ca: Utilitza el desplaçament horitzontal per moure't entre les pistes

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
ca: Mostra la portada de l'àlbum com una icona

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
ca: Oculta les icones de la safata del sistema per als reproductors compatibles

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description
en: Tooltip
ca: Pista

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowVolume->description
en: Show volume in tooltip
ca: Mostra el volum en l'ajuda emergent

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowPlayer->description
en: Show player in tooltip
ca: Mostra el reproductor en la descripció emergent

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->tooltipShowArtistTitle->description
en: Show song artist and title in tooltip
ca: Mostra l'artista i el títol de la cançó en la descripció emergent

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->name
en: System Tray
ca: Safata del sistema

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons
ca: Una miniaplicació que allotja les icones de la safata del sistema

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list with app grouping
ca: Llista principal de finestres de Cinnamon amb agrupació d'aplicacions

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->thumbnailsPage->title schema.json->thumbnailsSection->title
en: Thumbnails
ca: Miniatures

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->contextMenuPage->title
en: Context Menu
ca: Menú contextual

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hotKeysSection->title
en: Hot Keys
ca: Tecles directes

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->appButtonsSection->title
en: Application Buttons
ca: Botons d'aplicació

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->group- apps->description
en: Group windows by application
ca: Agrupa finestres per aplicació

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Mouse wheel scroll action
ca: Acció en girar la roda del ratolí

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Cycle apps
ca: Recorre les aplicacions

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Cycle windows
ca: Recorre les finestres

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->description
en: Left click action
ca: Acció del clic esquerre

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Toggle activation of last focused window
ca: Commuta l'activació de l'última finestra amb focus

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-
en: Middle click action
ca: Acció de clic central

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Launch new app instance
ca: Llança una nova instància de l'aplicació

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Close last focused window in group
ca: Tanca l'última finestra amb focus del grup

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->cycleMenusHotkey->description
en: Global hotkey for cycling through thumbnail menus
ca: Tecla directa global per a passar pels menús en miniatura

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- hotkey->description
en: Global hotkey to show the order of apps
ca: Tecla directa global per a mostrar l’orde de les aplicacions

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->description
en: Duration of the apps order display on hotkey press
ca: Durada de la visualització de l'orde de les aplicacions al polsar la tecla directa

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->super-num- hotkeys->description
en: Enable Super+<number> shortcut to switch/open apps
ca: Activa tecles Super + <number> per a canviar o obrir aplicacions

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->description
en: Button label
ca: Etiqueta del botó

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Application name
ca: Nom de l'aplicació

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title
ca: Títol de la finestra

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title (only for the focused window)
ca: Títol de la finestra (només per a finestres amb el focus)

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->description
en: Launcher animation
ca: Animació en executar

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-app-button- dragging->description
en: Enable app button dragging
ca: Habilita l'arrossegament del botó d'aplicació

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail-scroll- behavior->description
en: Cycle windows on mouse wheel scroll
ca: Recorre les finestres amb el desplaçament de la roda del ratolí

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- thumbnails->description
en: Show thumbnails
ca: Mostra les miniatures

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->animate- thumbnails->description
en: Animate thumbnails
ca: Animació de les miniatures

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->vertical- thumbnails->description
en: Enable vertical thumbnails
ca: Habilita les miniatures verticals

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->sort- thumbnails->description
en: Sort thumbnails according to the last focused windows
ca: Ordena miniatures segons les últimes finestres enfocades

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->highlight-last- focused-thumbnail->description
en: Highlight the thumbnail of the last focused window
ca: Ressalta la miniatura de l'última finestra enfocada

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->onclick- thumbnails->description
en: Click to show thumbnails
ca: Clic per a mostrar les miniatures

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->description
en: Delay before showing thumbnails
ca: Retard per a mostrar les miniatures

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->description
en: Thumbnail size
ca: Mida de la miniatura

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Largest
ca: La més gran

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-hover- peek->description
en: Show the window when hovering its thumbnail
ca: Mostra la finestra en col·locar el cursor damunt de la seua miniatura

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->description
en: Window fade-in time
ca: Temps d'esvaïment d'aparició de la finestra

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- out->description
en: Window fade-out time
ca: Temps d'esvaïment de desaparició de la finestra

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->units
en: percent
ca: percentatge

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description
en: Window opacity
ca: Opacitat de la finestra

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- recent->description
en: Show recent items
ca: Mostra els elements recents

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->autostart-menu- item->description
en: Show autostart option
ca: Mostra l'opció d'inici automàtic

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->description
en: Apply the monitor move option to all windows
ca: Aplica l'opció de moure al monitor a totes les finestres

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->tooltip
en: When clicking "Move to monitor" in the context menu, this option will move all of an app's windows instead of just the last focused window from the app.
ca: Quan feu clic en «Mou el monitor» en el menú contextual, esta opció mou totes les finestres d'una aplicació en compte de només l'última finestra en focus de l'aplicació.

note: network@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Network manager applet
ca: Miniaplicació de gestió de xarxa

note: network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the network applet menu.
ca: Establix la combinació de tecles que mostra el menú de la miniaplicació de xàrcia.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Workspace switcher
ca: Canviador d'espais de treball

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Select the workspace from the panel
ca: Seleccioneu l'espai de treball des del tauler

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->description
en: Type of display
ca: Tipus de visualització

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->tooltip
en: Note that the visual representation will only work if your panel is large enough to display it properly, otherwise the simple style will be used.
ca: Recordeu que la representació visual només funcionarà si el panell és prou gran com per a mostrar-se correctament, en cas contrari s'emprarà l'estil simple.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: A visual representation of the workspaces
ca: Una representació visual dels espais de treball

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: Simple buttons
ca: Botons simples

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->description
en: Scroll wheel behavior
ca: Comportament de la roda de desplaçament

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->tooltip
en: Reverse or disable the direction of the scroll in the workspace list.
ca: Invertix o desactiva la direcció del desplaçament en la llista d'espais de treball.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Reversed
ca: Al revés

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Minimize all windows
ca: Minimitza totes les finestres

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at- desktop->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->description
en: Peek at the desktop on hover
ca: Vista ràpida de l'escriptori en col·locar el cursor a sobre

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip
en: Peek at the desktop when hovering the applet
ca: Vista ràpida de l'escriptori en col·locar el cursor a sobre la miniaplicació

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description
en: Blur effect
ca: Efecte de desenfocament

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip
en: Blur windows when peeking at the desktop
ca: Desenfoca les finestres en mirar l'escriptori

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description
en: Hover delay
ca: Temps de resposta en posar el cursor damunt

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip
en: Delay before Peek shows desktop
ca: Retard fins que es mira l'escriptori

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip
en: Change the opacity of windows when peeking at the desktop
ca: Canvia l'opacitat de les finestres en mirar l'escriptori

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access your favorite files
ca: Accediu als vostres arxius favorits

note: favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->show-full-uri->description
en: Display full paths in the list
ca: Mostra les rutes completes en la llista

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Control the trash from the panel
ca: Controla la paperera des del tauler

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings Applet
ca: Miniaplicació d'ajusts

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon Settings
ca: Ajusts de Cinnamon

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access removable drives
ca: Accés a unitats extraïbles

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access the documents you recently opened
ca: Accedeix als documents recents

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Corner bar
ca: Barra de cantonada

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A bar designed to be placed in the corner, used to show the desktop, desklets, the workspace selector or the window selector.
ca: Una barra per a col·locar en la cantonada i mostrar l'escriptori i els seus complements, el selector d'espai de treball o el selector de finestres.

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->description
en: Click action
ca: Acció del clic

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces
ca: Canvia d'espais de treball

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces (reversed)
ca: Canvia d'espais de treball (invertit)

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Window list
ca: Llista de finestres

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list
ca: Llista principal de finestres de Cinnamon

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
ca: Mostra una alerta a la llista de finestres quan una finestra d'un altre espai de treball requereix atenció

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- scrolling->description
en: Enable mouse-wheel scrolling in the window list
ca: Habilita el desplaçament amb la roda del ratolí en la llista de finestres

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->reverse- scrolling->description
en: Reverse the direction of mouse-wheel scrolling in the window list
ca: Inverteix la direcció del desplaçament de la roda del ratolí a la llista de finestres

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- minimize->description
en: Left click to minimize window
ca: Clic esquerre per a minimitzar la finestra

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- close->description
en: Middle click to close window
ca: Clic central per tancar la finestra

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-show- label->description
en: Show window names in the panel
ca: Mostra els noms de finestra en el panell

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->description
en: Window button width in the panel
ca: Amplària del botó de la finestra en el panell

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->buttons-use-entire- space->description
en: Window buttons can have different sizes and use the entire space available
ca: Els botons de la finestra poden tenir mides diferents i utilitzar tot l'espai disponible

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->description
en: Choose what to show when hovering over a window button
ca: Trieu què voleu mostrar quan passeu el cursor per damunt d'un botó de finestra

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Title
ca: Titol

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Thumbnail
ca: Miniatura

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview-show- label->description
en: Show title above thumbnail
ca: Mostra el títol a dalt de la miniatura

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Spacer
ca: Separador

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Add some space between your other applets
ca: Afegeix algun espai entre les altres miniaplicacions

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
ca: Quantitat d'espai en píxels

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
ca: Ajusteu-ho per augmentar o disminuir l'amplada d'aquest espaiador

note: scale@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Scale view
ca: Feu clic o posicioneu el punter per activar la vista d'Escala

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
ca: Activa l'escala en posicionar el punter

note: printers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Manage print jobs
ca: Gestiona tasques d'impressió

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->description
en: Show printer icon
ca: Mostra icona d'impressora

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: Always
ca: Sempre

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printers exist
ca: Quan hi haja impressores

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printing
ca: En imprimir

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->tooltip
en: Choose when to show the printer icon in the panel
ca: Trieu quan mostrar la icona de la impressora en el panell

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings API Demo
ca: Demo de l'API dels ajusts

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A sample applet for demonstrating the capabilities and usage of the applet and desklet settings API
ca: Una miniaplicació d'exemple que demostra les capacitats i ús de l'API dels ajusts de les miniaplicacions i de les miniaplicacions d'escriptori

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page1->title
en: Visible settings
ca: Ajusts visibles

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page2->title
en: Choosers
ca: Selectors

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page3->title settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section5->title
en: Command settings
ca: Ajusts de l'ordre

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page4->title
en: Editable list settings
ca: Ajusts de llista editable

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page5->title
en: Dependencies
ca: Dependències

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section0->title
en: Info
ca: Informació

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->title
en: File choosers
ca: Selectors de fitxers

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->title
en: Menu settings
ca: Ajusts del menú

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section6->title
en: Other choosers
ca: Altres selectors

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section7->title
en: My list
ca: La meva llista

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section8->title
en: Show dependencies section
ca: Mostra la secció de les dependències

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section9->title
en: Dependencies section
ca: Secció de les dependències

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->label- info->description
en: Play with these widgets and see the automatic reaction in the panel applet.
    
    This is a label, and the content can't be modified nor accessed. You may want to use a label to show additional hints or instructions, for example.
ca: Jugueu amb estos ginys i vegeu la reacció automàtica en la miniaplicació del panell.
    
    Açò és una etiqueta i no s'hi pot accedir ni modificar-ne el contingut. Potser voldreu utilitzar una etiqueta per a mostrar consells o instruccions addicionals, per exemple.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->description
en: The icon to use in the panel
ca: Icona que es fa servir al tauler

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
ca: Seleccioneu un fitxer d'icona, o teclegeu un nom d'icona al quadre d'entrada

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->description
en: The background color for the applet
ca: Color de fons per a la miniaplicació

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
ca: Feu clic al botó per seleccionar un nou color de fons per a aquesta miniaplicació

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->description
en: Applet width in the panel
ca: Amplada de la miniaplicació al tauler

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
ca: Augmenteu o disminuïu aquest valor per fer la miniaplicació més ampla o més estreta al tauler

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->description
en: Please pick an option
ca: Trieu una opció

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
ca: Primera opció

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
ca: Segona opció

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
ca: Tercera opció

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
ca: Quarta opció

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
ca: Una selecció combinada pot seleccionar entre valors sencers, booleans, de coma flotant, i de cadena

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale- demo->description
en: Here is a demonstration of bidirectional control
ca: Això és una demostració de control bidireccional

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
ca: Si s'ajusta aquesta escala, s'actualitza a la miniaplicació. Si s'ajusta l'escala a la miniaplicació, s'actualitza aquí

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->description
en: Check this to use a custom label
ca: Marqueu-ho per utilitzar una etiqueta personalitzada

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
ca: Si marqueu aquesta casella us permet establir una etiqueta personalitzada en el camp de sota - això demostra les dependències dels ajusts

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- label->description
en: Custom Applet Label
ca: Etiqueta de miniaplicació personalitzada

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-label->tooltip
en: Set your custom label here.  This field is unavailable unless the switch above is enabled
ca: Establiu aquí l'etiqueta personalitzada. Cal habilitar l'interruptor de dalt per accedir a aquest camp

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
ca: No premeu aquest botó!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
ca: En prémer aquest botó s'activa un mètode 'callback' a la miniaplicació - endavant, premeu-lo.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
ca: Es tracta d'un estri de prova per als senyals individuals de pulsació de tecla

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->keybinding- test->description
en: Set the keybinding here to activate an action
ca: Establiu aquí la combinació de tecles per activar una acció

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->file- select->description
en: Choose a file
ca: Trieu un fitxer

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->directory- select->description
en: Choose a directory
ca: Trieu un directori

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->sound- select->description
en: Choose a sound
ca: Trieu un so

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->font- select->description
en: Choose a font
ca: Trieu una lletra

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->description
en: You can type paragraphs and lists here
ca: Aquí podeu teclejar paràgrafs i llistes

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->tooltip
en: This setting type is useful for multi-line lists, and text that is too long to fit in an entry widget.
    You can manually set the height of the text view with the 'height' property. This one is set to 150. Default is 200.
ca: Aquest ajust és útil per a les llistes de diverses línies i els texts que no caben en un estri d'entrada.
    Podeu establir manualment l'altura de la vista del text amb la propietat 'alt'. Aquesta està establerta a 150. Per defecte és 200.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->date- select->description
en: Choose a Date
ca: Trieu una data

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->time- select->description
en: Choose a Time
ca: Trieu una hora

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->description
en: Custom tree widget
ca: Estri d'arbre personalitzat

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Address
ca: Adreça

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Id number
ca: Núm. identificador

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Shortcut key
ca: Drecera de teclat

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: File Path
ca: Camí al fitxer

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->description
en: Show the dependencies section
ca: Mostra la secció de les dependències

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->tooltip
en: Checking this box shows the Dependencies section below. Unchecking hides it.
ca: Marcant aquesta casella, es mostra la secció Dependències a continuació. Desmarcant-la, s'oculta.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->deps-info->description
en: You can see this section because the switch above is on. Try switching it off and see what happens.
ca: Podeu veure aquesta secció perquè l'interruptor anterior està activat. Desactiveu-lo i mireu què passa.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->description
en: Show info
ca: Mostra la informació

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #1
ca: Mostra la informació #1

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #2
ca: Mostra la informació #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Don't show info #1 or #2
ca: No mostris la informació #1 o #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info1->description
en: Info #1: You are seeing this info because the first option is selected in the combo box above. Try selecting different options to see different information.
ca: Informació núm. 1: esteu veient aquesta informació perquè la primera opció està seleccionada al quadre combinat de dalt. Proveu a seleccionar diferents opcions per veure informació diferent.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info2->description
en: Info #2: You are seeing different text now because you selected the second option in the combo box above.
ca: Informació n. ° 2: esteu veient aquest text perquè la segona opció està seleccionada al quadre combinat de dalt.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin->description
en: Number value
ca: Valor numèric

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info1->description
en: The value of the spinner above is less than 5
ca: El valor de dalt és menor que 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info2->description
en: The value of the spinner above is greater than or equal to 5
ca: El valor de dalt és més gran o igual a 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- widget->description
en: Try out this custom widget!
ca: Proveu este giny personalitzat!

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Expo view
ca: Feu clic o posicioneu el punter per activar la vista Expo

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
ca: Activa l'exposició en posicionar el punter

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Slideshow Controls
ca: Controls de la presentació de diapositives

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Basic controls for the Cinnamon slideshow
ca: Controls bàsics per a la presentació de diapositives de Cinnamon

note: user@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet to access your account details, switch users and quickly logout or power off the computer
ca: Una miniaplicació per accedir als detalls del compte, canviar d'usuari, tancar la sessió o apagar ràpidament

note: user@cinnamon.org->metadata.json->name
en: User Applet
ca: Miniaplicació d'usuari

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
ca: Mostra el nom d'usuari al tauler

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Launch applications from the panel
ca: Llança aplicacions des del tauler

note: panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->allow- dragging->description
en: Allow dragging of launchers
ca: Permet arrossegar les icones d'aplicacions

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click to display and manage system notifications
ca: Feu clic per mostrar i gestionar les notificacions del sistema

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->description
en: Ignore transient notifications
ca: Ignorar notificacions transitòries

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->tooltip
en: Check this to ignore transient notifications.
ca: Marqueu-ho per ignorar les notificacions transitòries.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showEmptyTray->description
en: Show empty tray
ca: Mostra la safata buida

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->showEmptyTray->tooltip
en: Check this to show the tray even when there are no new notifications.
ca: Marqueu-ho per mostrar la safata inclús si no hi ha notificacions noves.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showNotificationCount->description
en: Show the number of notifications
ca: Mostra el nombre de notificacions

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show notifications
ca: Mostrar notificacions

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the notification popup menu.
ca: Establix combinació de tecles per a mostrar el menú de context de notificació

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->tooltip
en: Set keybinding(s) to clear all notifications.
ca: Establix combinació de tecles per a borrar totes les notificacions

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemSettings->description inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemNotificationSettings->description
en: Open notification settings
ca: Obri la configuració de notificacions

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Inhibit Applet
ca: Miniaplicació d'inhibició

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->description
en: This applet is used to disable notifications and power management (including the screensaver and the session from going idle)
ca: Aquesta miniaplicació inhabilita les notificacions i la gestió d'energia (incloent-hi l'estalvi de pantalla i el bloqueig de la sessió)

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->description
en: Inhibit power management
ca: Inhibix la gestió de l'energia

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit power management.
ca: Establix les combinacions de tecles per a inhibir la gestió de l'energia.

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->description
en: Inhibit notifications
ca: Inhibix les notificacions

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit notifications.
ca: Establix les combinacions de tecles per a inhibir les notificacions

note: inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemPowerSettings->description
en: Open power settings
ca: Obri la configuració d'energia

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: On-Screen keyboard
ca: Teclat en pantalla

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to launch the on-screen keyboard
ca: Miniaplicació de Cinnamon que llança el teclat en pantalla

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
ca: Calendari

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: The Cinnamon calendar applet
ca: Miniaplicació de calendari de Cinnamon

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->description
en: Show calendar events
ca: Mostra acontenyiments dels calendari

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->tooltip
en: Check this to display events in the calendar.
ca: Marqueu açò per a mostrar els acontenyiments del calendari.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
ca: Mostra els números de les setmanes al calendari

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
ca: Marqueu-ho per mostrar els números de les setmanes al calendari.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
ca: Utilitzar un format personalitzat de data

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
ca: Marqueu-ho per definir un format personalitzat per a la data en la miniaplicació del calendari.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->description
en: Date format
ca: Format de data

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
ca: Establiu aquí un format personalitzat.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip- format->description
en: Date format for tooltip
ca: Format de data per a la informació sobre eines

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip-format->tooltip
en: Set your custom tooltip format here.
ca: Definiu ací un format personalitzat d'informació d'eines

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
ca: Feu clic en aquest botó per saber més sobre la sintaxi de formats de data.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show calendar
ca: Mostra el calendari

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the calendar.
ca: Establix combinació de tecles per a mostrar el calendari.

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->description
en: XRandR monitor control applet
ca: Miniaplicació de control de monitor XRandR

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
ca: Disposició del teclat

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Accessibility applet
ca: Miniaplicació d'accessibilitat

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Windows Quick List
ca: Llista ràpida de finestres

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Quickly access windows from all workspaces
ca: Accés ràpid a finestres des de tots els espais de treball

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Separator
ca: Separador

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A separator icon which can be added multiple times
ca: Icona separadora que pot afegir-se diverses vegades

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
ca: Gestor de l'energia

note: power@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon power management applet
ca: Miniaplicació de gestió de l'energia de Cinnamon

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
ca: Mostra el percentatge

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show time remaining
ca: Mostra el temps restant

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage and time remaining
ca: Mostra el percentatge i el temps restant

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Hide label
ca: Oculta l'etiqueta

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->description
en: Always show all batteries
ca: Mostra sempre totes les bateries

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->tooltip
en: Check this to always show multiple batteries in the panel, regardless of whether one of them is marked primary.
ca: Marqueu-ho per a mostrar sempre múltiples bateries en el panell, independentment de si alguna d'elles està marcada com a primària.

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Digital photo frame
ca: Marc de foto digital

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A digital photo frame desklet
ca: Una miniaplicació d'escriptori de marc de fotografia digital

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->directory->description
en: Folder
ca: Carpeta

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->description
en: Height
ca: Alt

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Width
ca: Ample

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->description
en: Fade delay
ca: Retard de difuminat

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->description
en: Special effect
ca: Efecte especial

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Sepia
ca: Sèpia

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
ca: Blanc i negre

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Launcher desklet
ca: Miniaplicació d'escriptori de llançador

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that launches a program
ca: Una miniaplicació d'escriptori que llança un programa

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Clock desklet
ca: Miniaplicació d'escriptori de rellotge

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that displays the time
ca: Una miniaplicació d'escriptori que mostra l'hora

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->description
en: Text color
ca: Color del text

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->tooltip
en: Click the button to select a new text color
ca: Feu clic al botó per seleccionar un color de text nou

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
ca: Marqueu aquesta opció per definir un format d'hora personalitzat a la miniaplicació d'escriptori de rellotge.
