linuxmint - en to csb translation catalogue (54 entries)

en: Unknown
csb: Nieznóné

en: Passwords do not match
csb: Parole nie pasëją

en: Password cannot be blank
csb: Parola ni mòże bëc pùstô

en: Authentication dialog was dismissed by the user
csb: Òkno ùwierzëtelniwaniô òstało òdrzuconé przez ùżëtkòwnika

en: File System
csb: Systema lopków

en: Search
csb: Szëkba

en: Print version
csb: Pòkazëje wersjã

en: Cancel
csb: Òprzestóń

en: Remove
csb: Rëmôj

en: Copy
csb: Kòpérëjë

en: Paste
csb: Wlepi

en: Sound Settings
csb: Nastôw zwãkù

en: Show Text
csb: Wëskrzëni tekst

en: Hide Text
csb: Zatacë tekst

en: System Information
csb: Wëdowiédzô ò systemie

en: No
csb: Nié

en: Yes
csb: Jo

en: OK
csb: JO

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
csb: Nastôwë panela

en: Applets
csb: Apletë

en: Looking Glass
csb: Lupa

en: Retry
csb: Spróbùjë znowa

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
csb: Przistãpnosc

en: Zoom
csb: Zwikszanié

en: Screen Keyboard
csb: Ekranowô klawiatura

en: Bounce Keys
csb: Òdbijające klawisze

en: Universal Access Settings
csb: Ùstôw ùniwersalnegò przistãpù

en: High Contrast
csb: Wësoczi kòntrast

en: Show Keyboard Layout
csb: Wëskrzëni nastôw klawiaturë

en: Show Character Table
csb: Wëskrzëni tôfls céchów

en: Remove from favorites
csb: Rëmôj z ùlëbników

en: Add to favorites
csb: Dodôj do ùlëbników

en: Add to panel
csb: Dodôj do panela

en: Add to desktop
csb: Dodôj do pùltu

en: Recent Files
csb: Slédno brëkòwóné lopczi

en: Clear list
csb: Wëczëszczë lëstã

en: All Applications
csb: Wszëtczé aplikacëje

en: Lock the screen
csb: Blokùje ekran

en: Leave the session
csb: Òpùszczë sesëjã

en: <unknown>
csb: <nieznóny>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
csb: wëłączoné

en: disconnecting...
csb: rozparłãczanié...

en: connecting...
csb: sparłãcznié..

en: Enable networking
csb: Włączë séc

en: Network Settings
csb: Sécowi nastôw

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
csb: Klawiatura

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
csb: Nastôwë

en: Administrator
csb: Sprôwnik

en: Open
csb: Òtemkni

en: Lock screen
csb: Blokùjë ekran

en: Eject
csb: Wësënie

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
csb: Wëłączoné

en: Themes
csb: Mòtiwë

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->content-places->title
en: Places
csb: Place
