linuxmint - en to gl translation catalogue (913 entries)

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Failed to launch '%s'
gl: Produciuse un erro ao iniciar «%s»

en: Passwords do not match
gl: Os contrasinais non coinciden

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-home->description
en: Home
gl: Carpeta persoal

en: File System
gl: Sistema de ficheiros

en: Search
gl: Buscar

en: Print version
gl: Amosar a versión

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Add
gl: Engadir

en: Remove
gl: Retirar

en: Configure
gl: Configurar

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->appearance->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
gl: Aparencia

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
gl: Cor

en: Name:
gl: Nome:

en: Command:
gl: Orde:

en: Main Menu
gl: Menú principal

en: Restore System Configuration
gl: Restaurar a configuración do sistema

en: Restore the default menu layout
gl: Restaurar a disposición de menú predeterminada

en: Close
gl: Pechar

en: _New Menu
gl: Menú _novo

en: Ne_w Item
gl: No_vo elemento

en: Copy
gl: Copiar

en: Paste
gl: Pegar

en: Edit
gl: Editar

en: Execution of '%s' failed:
gl: Produciuse un fallo ao executar «%s»

en: About...
gl: Sobre...

en: Configure...
gl: Configurar...

en: Sound Settings
gl: Preferencias do son

en: Microphone
gl: Micrófono

en: Show Text
gl: Amosar o texto

en: Hide Text
gl: Agochar o texto

en: Remove this desklet
gl: Retirar este trebello

en: Switch User
gl: Cambiar de usuario

en: Suspend
gl: Suspender

en: Hibernate
gl: Hibernar

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
gl: Confirma que quere retirar o espazo de traballo «%s»?

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
gl: A vista xeral das opcións é incorrecta: o número de cantos é incorrecto

en: Execution time (ms):
gl: Tempo de execución (ms):

en: Loaded successfully
gl: Cargado satisfactoriamente

en: Problems during Cinnamon startup
gl: Atopáronse problemas durante o arrinque de Cinnamon

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
gl: Cinnamon iniciouse correctamente, mais non foi posíbel cargar un ou varios miniaplicativos, trebellos e/ou extensións.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
gl: Comprobe o rexistro do sistema e o rexistro da Lupa de Cinnamon en busca de erros.

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
gl: Vostede pode desactivar a extension infractora na configuracion de Cinnamon para evitar que esta mensaxe volva a repetirse.

en: Please contact the developer.
gl: Porfavor contate co desenrolador.

en: System Information
gl: Información do sistema

en: No
gl: Non

en: Yes
gl: Si

en: OK
gl: Aceptar

en: Password
gl: Contrasinal

en: Username
gl: Nome do usuario

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
gl: Xestor de rede

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
gl: Seleccione a posición do novo panel. «Esc» para cancelar.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
gl: Seleccione a nova posición do novo panel. «Esc» para cancelar.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
gl: Axustes do panel

en: Applets
gl: Miniaplicativos

en: Panel edit mode
gl: Modo de edición do panel

en: Move
gl: Mover

en: Restart Cinnamon
gl: Reiniciar o Cinnamon

en: Looking Glass
gl: Lupa

en: Restore all settings to default
gl: Restabelecer as preferencias predeterminadas

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
gl: Axustes do sistema

en: Retry
gl: Tentar de novo

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
gl: _Pechar

en: No open windows
gl: Non abrir xanelas

en: Restore
gl: Restabelecer

en: Minimize
gl: Minimizar

en: Maximize
gl: Maximizar

en: Move to left workspace
gl: Mover ao espazo de traballo da esquerda

en: Move to right workspace
gl: Mover ao espazo de traballo da dereita

en: Visible on all workspaces
gl: Visíbel en todos os espazos de traballo

en: Move to a new workspace
gl: Mover a un novo espazo de traballo

en: Move to monitor %d
gl: Mover para o monitor %d

en: Only on this workspace
gl: Só neste espazo de traballo

en: Unmaximize
gl: Restaurar

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
gl: Accesibilidade

en: Screen Keyboard
gl: Teclado na pantalla

en: Sticky Keys
gl: Teclas persistentes

en: Slow Keys
gl: Teclas lentas

en: Bounce Keys
gl: Teclas de rebote

en: Mouse Keys
gl: Teclas do rato

en: Universal Access Settings
gl: Preferencias del acceso universal

en: High Contrast
gl: Alto Constraste

en: Large Text
gl: Texto grande

en: Date and Time Settings
gl: Preferencias de data e hora

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->opt
en: Show the desktop
gl: Amosar o escritorio

en: Move to the other monitor
gl: Mover para o outro monitor

en: Restore to full opacity
gl: Restaurar a opacidade total

en: Close others
gl: Pechar as outras xanelas

en: Close all
gl: Pechar todo

en: Power management
gl: Xestión da enerxía

en: Power management is already inhibited by another program
gl: A xestión da enerxía xa está inhibida por outro programa

en: Power management: inhibited by another program
gl: Xestión da enerxía: inhibida por outro programa

en: Inhibit applet
gl: Inhibir o miniaplicativo

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
gl: Notificacións

en: Show Keyboard Layout
gl: Amosar o deseño de teclado

en: Show Character Table
gl: Amosar a táboa de caracteres

en: Remove from favorites
gl: Retirar de preferidos

en: Add to favorites
gl: Engadir a favoritos

en: Add to panel
gl: Engadir ao panel

en: Add to desktop
gl: Engadir ao escritorio

en: Uninstall
gl: Desinstalar

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior-menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
gl: Menú

en: Recent Files
gl: Ficheiros recentes

en: Clear list
gl: Limpar a lista

en: No recent documents
gl: Sen documentos recentes

en: All Applications
gl: Todos os aplicativos

en: Lock Screen
gl: Bloquear a pantalla

en: Lock the screen
gl: Bloquear a pantalla

en: Leave the session
gl: Abandonar a sesión

en: Account details
gl: Detalles da conta

en: <unknown>
gl: <descoñecida>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
gl: desactivada

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
gl: non xestionada

en: disconnecting...
gl: Desconectando...

en: connecting...
gl: Conectando...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
gl: Requírese autenticación

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
gl: Falta o firmware

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
gl: cable desconectado

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
gl: non dispoñíbel

en: connection failed
gl: produciuse un fallo na conexión

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
gl: Connectado (privado)

en: Auto Ethernet
gl: Ethernet automático

en: Auto broadband
gl: Banda larga automática

en: Auto dial-up
gl: Marcado automático

en: Auto bluetooth
gl: Bluetooth automático

en: Auto wireless
gl: Sen fíos automática

en: Enable networking
gl: Activar a conexión de rede

en: Wired
gl: Con fíos

en: Wireless
gl: Sen fíos

en: Mobile broadband
gl: Banda larga móbil

en: VPN Connections
gl: Conexións de VPN

en: Network Settings
gl: Configuracións de rede

en: Network Connections
gl: Conexións de rede

en: Connection failed
gl: Produciuse un fallo na conexión

en: Activation of network connection failed
gl: Produciuse un fallo ao activar a conexión de rede

en: Networking is disabled
gl: A rede está desactivada

en: No connection
gl: Sen conexión

en: Connecting to the cellular network...
gl: Conectándose á rede telefónica...

en: Connecting to the wireless network...
gl: Conectándose á rede sen fíos...

en: Connecting to the wired network...
gl: Conectándose á rede con fíos...

en: Connecting to the VPN...
gl: Conectándose á VPN...

en: Connecting to the network...
gl: Conectándose á rede...

en: Connected to the wireless network
gl: Conectado á rede sen fíos

en: Wireless connection
gl: Conexión sen fíos

en: Connected to the wired network
gl: Conectado á rede con fíos

en: Connected to the cellular network
gl: Conectado á rede telefónica

en: Connected to the VPN
gl: Conectado á VPN

en: Connected to the network
gl: Conectado á rede

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
gl: Limpar as notificacións

en: No notifications
gl: Sen notificacións

en: Launch
gl: Iniciar

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
gl: Iniciadores do panel

en: AC adapter
gl: Adaptador de corrente alterna (CA)

en: Laptop battery
gl: Batería do portátil

en: UPS
gl: SAI

en: Monitor
gl: Pantalla

en: Mouse
gl: Rato

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
gl: Teclado

en: Cell phone
gl: Teléfono móbil

en: Media player
gl: Reprodutor de música

en: Tablet
gl: Tableta

en: Computer
gl: Computador

en: Touchpad
gl: Área táctil

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
gl: Rede

en: Brightness
gl: Brillo

en: Keyboard backlight
gl: Retroiluminación do teclado

en: Power Settings
gl: Configuración da enerxía

en: Charging
gl: Cargando

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
gl[0]: Cargando - %d hora para completar a carga
gl[1]: Cargando - %d horas para completar a carga

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
gl: Cargando - %d %s %d %s para completar a carga

en: hour | hours
gl[0]: hora
gl[1]: horas

en: minute | minutes
gl[0]: minuto
gl[1]: minutos

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
gl[0]: Cargando - %d minuto para completar a carga
gl[1]: Cargando - %d minutos para completar a carga

en: Fully charged
gl: Cargada completamente

en: Using battery power
gl: Usando a batería

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
gl[0]: Usando a batería - resta %d hora
gl[1]: Usando la batería - restan %d horas

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
gl: Usando a batería - restan %d %s %d %s

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
gl[0]: Usando a batería - resta %d minuto
gl[1]: Usando a batería - restan %d minutos

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
gl: Impresoras

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
gl: Documentos recentes

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
gl: Dispositivos exatríbeis

en: Open file manager
gl: Abrir o administrador de ficheiros

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
gl: Escala

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
gl: Preferencias

en: Hi there!
gl: Ola!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
gl: PREMEU O BOTÓN!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
gl: USOU A TECLA DE ACCESO RÁPIDO!!!

en: Click to pause the slideshow
gl: Prema para pausar o diaporama

en: Click to resume the slideshow
gl: Prema para reanudar o diaporama

en: The slideshow is disabled
gl: O disporama está desactivado

en: Slideshow
gl: Diaporama

en: Next Background
gl: Seguinte fondo

en: Background Settings
gl: Configuración do fondo

en: Playing
gl: Reproducindo

en: Paused
gl: Detido

en: Stopped
gl: Parado

en: Unknown Artist
gl: Artista descoñecido

en: Unknown Album
gl: Álbum descoñecido

en: Unknown Title
gl: Título descoñecido

en: Previous
gl: Anterior

en: Play
gl: Reproducir

en: Stop
gl: Deter

en: Next
gl: Seguinte

en: Consecutive Playing
gl: Reproducción consecutiva

en: No Shuffle
gl: En orden

en: Open Player
gl: Abrir o reprodutor

en: Quit Player
gl: Saír do reprodutor

en: Pause
gl: Deter

en: Repeat Single
gl: Repetir unha

en: Repeat All
gl: Repetir todo

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
gl: Ao chou

en: Mute output
gl: Silenciar altavoces

en: Mute input
gl: Silenciar micrófono

en: Applications
gl: Aplicativos

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
gl: Está seguro de que quere eliminar todos os elementos do lixo?

en: This operation cannot be undone.
gl: Esta operación non ten volta atrás.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
gl: Lixo

en: Empty Trash
gl: Baleirar o lixo

en: Open Trash
gl: Abrir o lixo

en: Log Out...
gl: Saír da sesión...

en: Power Off...
gl: Apagar...

en: All windows
gl: Todas as xanelas

en: Manage workspaces (Expo)
gl: Administrar os espazos de traballo (Expo)

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Upside-down
gl: Cara abaixo

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinf
en: Display
gl: Amosar

en: Configure display settings...
gl: Configurar as preferencias do monitor...

en: Clock
gl: Reloxo

en: Edit launcher
gl: Editar o iniciador

en: Photo Frame
gl: Marco da foto

en: Control Center
gl: Centro de control

en: Users and Groups
gl: Usuarios e grupos

en: Add or remove users and groups
gl: Engada ou retire usuarios e grupos

en: Turn on-screen keyboard on or off
gl: Activar ou desactivar o teclado en pantalla

en: Valid name
gl: Nome correcto

en: The name cannot be empty.
gl: O nome non pode estar baleiro

en: Valid executable
gl: Executábel correcto

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
gl: O executábel non é correcto. Non pode estar baleiro, e os espazos na ruta deben ser escapados cunha barra invertida (\).

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
gl: Non é posíbel crear o iniciador neste lugar. Quere crealo no escritorio?

en: Choose a command
gl: Escolla unha orde

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
gl: Quere engadir este iniciador tamén no menú? Inicialmente situarase na categoría «Outros».

en: Screen Locker
gl: Bloqueo da pantalla

en: Please type an away message for the lock screen
gl: Escriba unha mensaxe de ausencia para a pantalla de bloqueo

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Administration
gl: Administración

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
gl: rede, con fíos, wifi, ethernet, largo de banda, internet

en: color, profile, display, printer, output
gl: cor, perfil, ver, impresora, saída

en: Graphics Tablet
gl: Tableta gráfica

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
gl: Wacom, dixitalizar, tableta, gráficos, calibrar, lapis

en: printers, laser, inkjet
gl: impresoras, laser, chorro de tinta

en: Firewall
gl: Devasa

en: firewall, block, filter, programs
gl: devasa, bloqueo, filtro, programas

en: Languages
gl: Idiomas

en: language, install, foreign
gl: idioma, instalar, extranxeiro

en: Login Window
gl: Xanela de acceso

en: Driver Manager
gl: Administrador do controlador

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
gl: vídeo, controlador, wifi, tarxeta, hardware, privativo, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
gl: Orixes do software

en: ppa, repository, package, source, download
gl: ppa, repositorio, paquete, orixe, descarga

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
gl: usuario, usuarios, conta, contas, grupo, grupos, contrasinal

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
gl: bluetooth, adaptador, transferencia, móbil

en: Back to all settings
gl: Volver a todos os axustes

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
gl: O nome de grupo non pode ter espazos nin maiúsculas

en: New password
gl: Novo contrasinal

en: Confirm password
gl: Confirme o contrasinal

en: Generate a password
gl: Xerar un contrasinal

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
gl: O novo contrasinal debe ter polo menos 8 caracteres

en: Show password
gl: Amosar o contrasinal

en: Change
gl: Cambiar

en: Too short
gl: Demasiado curto

en: Standard
gl: Estándar

en: Administrator
gl: Administrador

en: Account Type
gl: Tipo de conta

en: Full Name
gl: Nome completo

en: Invalid username
gl: Nome de usuario incorrecto

en: Users
gl: Usuarios

en: Groups
gl: Grupos

en: Click to change the picture
gl: Prema para cambiar a imaxe

en: Browse for more pictures...
gl: Buscar máis imaxes…

en: Click to change the name
gl: Prema para cambiar o nome

en: Click to change the password
gl: Prema para cambiar o contrasinal

en: Click to change the groups
gl: Prema para cambiar os grupos

en: Picture
gl: Imaxe

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
gl: Nome

en: Open
gl: Abrir

en: Images
gl: Imaxes

en: No password set
gl: Non estabeleceu un contrasinal

en: Set at login
gl: Estabelecer ao acceder

en: This user is currently logged in
gl: Este usuario está autenticado actualmente

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
gl: O cartafol persoal do usuario está cifrado. Para protexer o acceso ao cartafol cifrado, este contrasinal só pode ser cambiado polo usuario.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
gl: Confirma que quere eliminar permanentemente %s e todos os ficheiros asociados con este usuario?

en: This group is set as %s's primary group
gl: Este é o grupo primario de %s

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
gl: Confirma que quere eliminar permanentemente %s?

en: Group Name
gl: Nome do grupo

en: Import from a file
gl: Importar desde un ficheiro

en: Export to a file
gl: Exportar a un ficheiro

en: Reset to defaults
gl: Restaurar os valores predeterminados

en: Select or enter file to export to
gl: Seleccione ou introduza o ficheiro que exportar a

en: JSON files
gl: Ficheiros JSON

en: Select a JSON file to import
gl: Seleccione os ficheiros JSON para importar

en: Show
gl: Amosar

en: Item
gl: Elemento

en: Are you sure you want to completely remove %s?
gl: Confirma que quere retirar completamente %s?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
gl: Isto restaurará o conxunto predeterminado de miniaplicativo activados. Confirma que quere facer isto?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
gl: Isto restaurará o conxunto predeterminado de trebellos. Confirma que quere facelo?

en: Update
gl: Actualizar

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Popularity
gl: Popularidade

en: Date
gl: Data

en: More info
gl: Máis información

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
gl: Prema no contagotas, a seguir prema nunha cor en calquera parte da pantalla para seleccionar esa cor

en: Shortcuts
gl: Atallos

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
gl: Xeral

en: Troubleshooting
gl: Solución de problemas

en: Toggle Looking Glass
gl: Cambiar a Lupa

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
gl: Amosar o escritorio

en: Cycle through open windows
gl: Ciclo a través de xanelas abertas

en: Cycle backwards through open windows
gl: Ir cara atrás a polas xanelas abertas

en: Cycle through open windows of the same application
gl: Rotar entre xanelas abertas do mesmo aplicativo

en: Cycle backwards through open windows of the same application
gl: Rotar cara atrás entre xanelas abertas do mesmo aplicativo

en: Run dialog
gl: Executar o diálogo

en: Windows
gl: Xanelas

en: Positioning
gl: Posicionamento

en: Resize window
gl: Redimensionar a xanela

en: Move window
gl: Mover a xanela

en: Center window in screen
gl: Centrar a xanela na pantalla

en: Move window to upper-right
gl: Mover a xanela cara arriba á dereita

en: Move window to upper-left
gl: Mover a xanela cara arriba á esquerda

en: Move window to lower-right
gl: Mover a xanela cara abaixo á dereita

en: Move window to lower-left
gl: Mover a xanela cara abaixo á esquerda

en: Move window to right edge
gl: Mover a xanela cara o bordo dereito

en: Move window to top edge
gl: Mover a xanela cara o bordo superior

en: Move window to bottom edge
gl: Mover a xanela cara o bordo inferior

en: Move window to left edge
gl: Mover a xanela cara o bordo esquerdo

en: Tiling and Snapping
gl: Mosaico e axuste de xanelas

en: Push tile left
gl: Empuxar a baldosa á esquerda

en: Push tile right
gl: Empuxar a baldosa á dereita

en: Push tile up
gl: Empuxar a baldosa cara arriba

en: Push tile down
gl: Empuxar a baldosa cara abaixo

en: Inter-workspace
gl: inter espazo de traballo

en: Move window to new workspace
gl: Mover a xanela ao novo esp'azo de traballo

en: Move window to left workspace
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo da esquerda

en: Move window to right workspace
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo da dereita

en: Move window to workspace 1
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 1

en: Move window to workspace 2
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 2

en: Move window to workspace 3
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 3

en: Move window to workspace 4
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 4

en: Move window to workspace 5
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 5

en: Move window to workspace 6
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 6

en: Move window to workspace 7
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 7

en: Move window to workspace 8
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 8

en: Move window to workspace 9
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 9

en: Move window to workspace 10
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 10

en: Move window to workspace 11
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 11

en: Move window to workspace 12
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 12

en: Inter-monitor
gl: Entre monitores

en: Move window to left monitor
gl: Mover a xanela ao monitor da esquerda

en: Move window to right monitor
gl: Mover a xanela ao monitor da dereita

en: Maximize window
gl: Maximizar a xanela

en: Unmaximize window
gl: Restaurar a xanela

en: Minimize window
gl: Minimizar a xanela

en: Close window
gl: Pechar a xanela

en: Activate window menu
gl: Activar o menú da xanela

en: Toggle maximization state
gl: Cambiar o estado maximizado

en: Toggle fullscreen state
gl: Cambiar o estado da pantalla completa

en: Toggle shaded state
gl: Cambiar o estado do sombreado

en: Toggle always on top
gl: Cambiar sempre a parte superior

en: Toggle showing window on all workspaces
gl: Cambiar a mostra de xanelas en todos os espazos de traballo

en: Increase opacity
gl: Aumentar a opacidade

en: Decrease opacity
gl: Diminuir a opacidade

en: Toggle vertical maximization
gl: Alternar a maximización vertical

en: Toggle horizontal maximization
gl: Alternar a maximización horizontal

en: Workspaces
gl: Espazos de traballo

en: Direct Navigation
gl: Navegación directa

en: Switch to workspace 1
gl: Cambiar ao espazo de traballo 1

en: Switch to workspace 2
gl: Cambiar ao espazo de traballo 2

en: Switch to workspace 3
gl: Cambiar ao espazo de traballo 3

en: Switch to workspace 4
gl: Cambiar ao espazo de traballo 4

en: Switch to workspace 5
gl: Cambiar ao espazo de traballo 5

en: Switch to workspace 6
gl: Cambiar ao espazo de traballo 6

en: Switch to workspace 7
gl: Cambiar ao espazo de traballo 7

en: Switch to workspace 8
gl: Cambiar ao espazo de traballo 8

en: Switch to workspace 9
gl: Cambiar ao espazo de traballo 9

en: Switch to workspace 10
gl: Cambiar ao espazo de traballo 10

en: Switch to workspace 11
gl: Cambiar ao espazo de traballo 11

en: Switch to workspace 12
gl: Cambiar ao espazo de traballo 12

en: Switch to left workspace
gl: Cambiar ao espazo de traballo da esquerda

en: Switch to right workspace
gl: Cambiar ao espazo de traballo da dereita

en: System
gl: Sistema

en: Rotate display
gl: Xirar a pantalla

en: Increase screen brightness
gl: Aumentar o brillo da pantalla

en: Decrease screen brightness
gl: Diminuír o brillo da pantalla

en: Toggle keyboard backlight
gl: Cambiar a luz de fondo do teclado

en: Increase keyboard backlight level
gl: Aumentar o nível de iluminación do teclado

en: Decrease keyboard backlight level
gl: Diminuir o nível de iluminación do teclado

en: Toggle touchpad state
gl: Conmutar a área táctil

en: Turn touchpad on
gl: Activar a área táctil

en: Turn touchpad off
gl: Desactivar a área táctil

en: Show power statistics
gl: Amosar as estatísticas de enerxía

en: Screenshots and Recording
gl: Capturas de pantalla e gravación

en: Take a screenshot of an area
gl: Tomar unha captura de pantalla dunha área

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
gl: Copiar unha captura de pantalla dunha área ao portapapeis

en: Take a screenshot
gl: Facer unha captura de pantalla

en: Copy a screenshot to clipboard
gl: Copiar unha captura de pantalla ao portapapeis.

en: Take a screenshot of a window
gl: Facer unha captura de pantalla dunha xanela

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
gl: Copiar unha captura de pantalla dunha xanela ao portapapeis

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
gl: Cambiar a gravación do escritorio (debe reiniciar Cinnamon)

en: Log out
gl: Saír da sesión

en: Shut down
gl: Apagar

en: Lock screen
gl: Bloquear a pantalla

en: Launchers
gl: Iniciadores

en: Launch terminal
gl: Iniciar o terminal

en: Launch help browser
gl: Iniciar o visor de axuda

en: Launch calculator
gl: Iniciar a calculadora

en: Launch email client
gl: Iniciar o cliente de correo

en: Launch web browser
gl: Iniciar o navegador web

en: Home folder
gl: Cartafol persoal

en: Sound and Media
gl: Son e medios

en: Quiet Keys
gl: Teclas silenciosas

en: Volume mute (Quiet)
gl: Silenciar o volume

en: Volume down (Quiet)
gl: Baixar o volume

en: Volume up (Quiet)
gl: Subir o volume

en: Volume mute
gl: Silenciar

en: Volume down
gl: Baixar o volume

en: Volume up
gl: Subir o volume

en: Launch media player
gl: Iniciar o reprodutor multimedia

en: Pause playback
gl: Pausar a reprodución

en: Stop playback
gl: Deter a reprodución

en: Previous track
gl: Pista anterior

en: Next track
gl: Pista seguinte

en: Eject
gl: Expulsar

en: Rewind
gl: Retorno rápido

en: Fast-forward
gl: Avance rápido

en: Repeat
gl: Repetir

en: Universal Access
gl: Acceso universal

en: Zoom in
gl: Ampliar

en: Zoom out
gl: Reducir

en: Turn screen reader on or off
gl: Activar ou desactivar o lector de pantalla

en: Increase text size
gl: Aumentar o tamaño do texto

en: Decrease text size
gl: Reducir o tamaño do texto

en: High contrast on or off
gl: Contraste alto activado ou desactivado

en: Custom Shortcuts
gl: Atallos personalizados

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently in use by <b>%(old)s</b>.
gl: Esta combinación de teclas, <b>%(combination)s</b> xa está a ser empregada por <b>%(old)s</b>.

en: If you continue, the combination will be reassigned to <b>%(new)s</b>.
gl: Se continúa, a combinación vai seren reasignada a <b>%(new)s</b>.

en: Do you want to continue with this operation?
gl: Quere continuar con esta operación?

note: l10n constants - get them translated here so they use Cinnamon's gettext context
en: Click to set a new accelerator key.
gl: Prema para estabelecer unha nova tecla aceleradora.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
gl: Prema Escape ou prema de novo para cancelar a operación.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
gl: Prema «Espazo atrás» para limpar a actual combinación de teclas.

en: unassigned
gl: sen asignar

en: Pick an accelerator
gl: Escolla un acelerador

en: 
    
    Details:  %s
gl: 
    
    Detalles:  %s

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
gl: lupa, conversa, acceso, zoom, chaves, contraste

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
gl: Desactivado

en: Short
gl: Curta

en: Long
gl: Longa

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
gl: Atraso

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Small
gl: Pequeno

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Large
gl: Grande

en: Actions
gl: Accións

en: Manage Cinnamon applets
gl: Administración dos miniaplicativos de Cinnamon

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
gl: Vostede pode eliminar instancias específicas no modo de edición do panel a través do menú contextual.

en: applet
gl: miniaplicativo

en: Installed applets
gl: Miniaplicativos instalados

en: No picture
gl: Sen imaxe

en: Mosaic
gl: Mosaico

en: Centered
gl: Centrado

en: Scaled
gl: Escalado

en: Stretched
gl: Estirado

en: Spanned
gl: Expandido

en: Change your desktop's background
gl: Cambia o fondo do escritorio

en: Backgrounds
gl: Fondos

en: Add Folder
gl: Engadir un cartafol

en: Add new folder
gl: Engadir un cartafol novo

en: Remove selected folder
gl: Retirar o cartafol seleccionado

en: Play backgrounds as a slideshow
gl: Amosar os fondos como nun diaporama

en: minutes
gl: minutos

en: Play images in random order
gl: Amosar as imaxes ao chou

en: Picture aspect
gl: Aspecto da imaxe

en: Manage date and time settings
gl: Administrar a configuración de data e hora

en: time, date, calendar, format, network, sync
gl: hora, data, calendario, formato, rede, sincronización

en: Date & Time
gl: Data e hora

en: Date and Time
gl: Data e hora

en: Format
gl: Formato

en: Use 24h clock
gl: Usar reloxo de 24h

en: Display the date
gl: Amosar a data

en: Display seconds
gl: Amosar os segundos

en: Use locale default
gl: Usar a localización predeterminada

en: Sunday
gl: domingo

en: Monday
gl: luns

en: First day of week
gl: Primeiro día da semana

en: Select an application for audio CDs
gl: Seleccione un aplicativo para os CD de son

en: Select an application for video DVDs
gl: Seleccione un aplicativo para os DVD de vídeo

en: Select an application to run when a music player is connected
gl: Seleccione un aplicativo que executar cando se conecta un reprodutor de música

en: Select an application to run when a camera is connected
gl: Seleccione un aplicativo que executar cando se conecta unha cámara

en: Select an application for software CDs
gl: Seleccione un aplicativo para os CD de software

en: Blu-ray video disc
gl: disco de vídeo Blu-ray

en: HD DVD video disc
gl: disco de vídeo HD DVD

en: Picture CD
gl: CD de imaxes

en: Super Video CD
gl: CD de super vídeo

en: Windows software
gl: Software de Windows

en: Ask what to do
gl: Preguntar qué facer

en: Open folder
gl: Abrir un cartafol

en: Do nothing
gl: Non facer nada

en: Other Media
gl: Outros soportes

en: Select how other media should be handled
gl: Seleccione como se deben xestionar outros soportes

en: _Action:
gl: _Acción:

en: Preferred Applications
gl: Aplicativos preferidos

en: Preferred applications
gl: Aplicativos preferidos

en: Removable media
gl: Medio extraíbel

en: Prompt or start programs on media insertion
gl: Preguntar ou iniciar programas ao inserir medios

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
gl: _Outros soportes…

en: Manage your Cinnamon desklets
gl: Administra os trebellos do Cinnamon

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
gl: Pode retirar instancias específicas desde o escritorio a través do menú contextual do trebello

en: desklet, desktop, slideshow
gl: trebello, escritorio, diaporama

en: Desklets
gl: Trebellos

en: General Settings
gl: Axustes xerais

en: General Desklets Settings
gl: Axustes xerais dos trebellos

en: No decoration
gl: Sen decoración

en: Border only
gl: Só o bordo

en: Border and header
gl: Bordo e cabeceira

en: Decoration of desklets
gl: Decoración dos trebellos

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
gl: Nota: algúns trebellos requiren que haxa sempre bordo/cabeceira

en: Such requirements override the settings selected here
gl: Estes requirimentos teñen prioridade sobre os axustes seleccionados aquí

en: Snap desklets to grid
gl: Axustar os trebellos á grella

en: Width of desklet snap grid
gl: Largo da grella de axuste do trebello

en: Installed desklets
gl: Trebellos instalados

en: Manage your desktop icons
gl: Xestiona as iconas do escritorio

en: desktop, home, button, trash
gl: escritorio, cartafol persoal, botón, lixo

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-desktop->description
en: Desktop
gl: Escritorio

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
gl: ver, pantalla, monitor, deseño, resolución, dual, lcd

en: Control Cinnamon visual effects.
gl: Control dos efectos visuais de Cinnamon.

en: Effects
gl: Efectos

en: Effects on dialog boxes
gl: Efectos nas caixas de diálogo

en: Session startup animation
gl: Animación de inicio de sesión

en: Fade effect on Cinnamon scrollboxes (like the Menu application list)
gl: Efecto de esvaecemento nas caixas de desprazamento do Cinnamon (coma na lista de aplicativos no Menú)

en: Window effects
gl: Efectos da xanela

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- grouped-windo
en: None
gl: Ningún

en: Traditional
gl: Tradicional

en: Closing windows
gl: Pechando as xanelas

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
gl: Esvaecer

en: Minimizing windows
gl: Minimizando as xanelas

en: Manage your Cinnamon extensions
gl: Administra os engadidos de Cinnamon

en: extension, addon
gl: extensión, engadido

en: Extensions
gl: Extensións

en: Installed extensions
gl: Extensións instaladas

en: Configure system fonts
gl: Configura os tipos de letra do sistema

en: font, size, small, large
gl: tipo de letra, tamaño, pequena, grande

en: Font Selection
gl: Selección de tipos de letra

en: Default font
gl: Tipo de letra predeterminado

en: Desktop font
gl: Tipo de letra do escritorio

en: Document font
gl: Tipo de letra do documento

en: Monospace font
gl: Tipo de letra monoespazado

en: Window title font
gl: Tipo de letra do título da xanela

en: Font Settings
gl: Axustes do tipo de letra

en: Grayscale
gl: Escala de grises

en: Slight
gl: Leve

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Medium
gl: Media

en: Full
gl: Completa

en: Text scaling factor
gl: Factor de escalado do texto

en: Hinting
gl: Optimización

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
gl: O «hinting» permite producir textos claros e lexíbeis na pantalla.

en: Antialiasing
gl: Suavizado

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
gl: O «antialiasing» fai que o texto na pantalla sexa máis suave e doado de ler

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
gl: Preferencias variadas para Cinnamon

en: logging, click
gl: acceso, premer

en: Disable compositing for full-screen windows
gl: Desactivar a composición nas xanelas a pantalla completa

en: Select this option to let full-screen applications skip the compositing manager and run at maximum speed. Unselect it if you're experiencing screen-tearing in full screen mode.
gl: Seleccione esta opción para permitir que os aplicativos a pantalla completa eviten o xestor de composición, para seren executados coa máxima velocidade. Desmarque isto se está a ter problemas no modo a pantalla completa.

en: Miscellaneous Options
gl: Opcións varias

en: Enable timer when logging out or shutting down
gl: Activar o temporizador ao pechar a sesión ou ao apagar

en: Timer delay
gl: Atraso do temporizador

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
gl: segundos

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Play / Pause
gl: Alternar Reproducir / Pausar

en: Run a command
gl: Executar unha orde

en: Manage hotcorner settings
gl: Administra os axustes dos recantos activos

en: hotcorner, overview, scale, expo
gl: canto activo, vista xeral, escala, exposición

en: Hot Corners
gl: Cantos activos

en: Show all workspaces
gl: Amosar todos os espazos de traballo

note: Expo
en: Show all windows
gl: Amosar todas as xanelas

en: Operating System
gl: Sistema operativo

en: Cinnamon Version
gl: Versión de Cinnamon

en: Processor
gl: Procesador

en: Memory
gl: Memoria

en: Hard Drives
gl: Discos ríxidos

en: Hard Drive
gl: Disco duro

en: Graphics Card
gl: Tarxeta gráfica

en: Display system information
gl: Amosar a información do sistema

en: System Info
gl: Información do sistema

en: Manage keyboard settings and shortcuts
gl: Administra os atallos e axustes do teclado

en: keyboard, shortcut, hotkey
gl: teclado, atallo, acceso rápido

en: Key repeat
gl: Repetición de tecla

en: Typing
gl: Escribindo

en: Enable key repeat
gl: Activar a repetición de tecla

en: Repeat delay:
gl: Atraso da repetición:

en: Repeat speed:
gl: Velocidade da reperición

en: Slow
gl: Lenta

en: Fast
gl: Rápida

en: Text cursor
gl: Cursor de texto

en: Text cursor blinks
gl: Escintileo do cursor de texto

en: Blink speed:
gl: Velocidade do escintileo:

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
gl: Para editar unha combinación de teclas, faga clic nela e prema as novas teclas, ou prema na tecla de espazo atrás para eliminala.

en: Add custom shortcut
gl: Engadir un atallo personalizado

en: Remove custom shortcut
gl: Retirar o atallo personalizado

en: Categories
gl: Categorías

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
gl: Atallos de teclado

en: Keyboard bindings
gl: Combinación de teclas

en: Layouts
gl: Disposicións

en: Reset to default
gl: Restaurar a predeterminados

en: Select a file
gl: Seleccione un ficheiro

en: Control mouse and touchpad settings
gl: Controla os axustes do rato e da área táctil

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
gl: rato, área táctil, synaptic, dobre clic

en: Mouse and Touchpad
gl: Rato e área táctil

en: Left handed (mouse buttons inverted)
gl: Zurdos (botóns do rato invertidos)

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
gl: Amosar a posición do punteiro ao premer na tecla de Control

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
gl: Emular o botón do medio ao premer de vez nos botóns esquerdo e dereito

en: Drag-and-drop threshold
gl: Limiar de arrastrar e soltar

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
gl: píxeles

en: Pointer size and speed
gl: Tamaño e velocidade do punteiro

en: Size
gl: Tamaño

en: Smaller
gl: Máis pequeno

en: Larger
gl: Máis grande

en: Acceleration
gl: Aceleración

en: Double-Click timeout
gl: Velocidade mínima do dobre clic

en: Timeout
gl: Tempo límite

en: Double-click test
gl: Proba da dobre pulsación

en: Tap to click
gl: Toque para premer

en: Disable touchpad while typing
gl: Desactivar a área táctil táctil mentres se escribe

en: Scrolling
gl: Desprazamento

en: Success!
gl: Reamatado!

en: Notification preferences
gl: Preferencias da notificación

en: notifications
gl: notificacións

en: Notification settings
gl: Configuración das notificaciones

en: Enable notifications
gl: Activar as notificacións

en: Remove notifications after their timeout is reached
gl: Retirar as notificacións cando caduquen

en: Display a test notification
gl: Amosar unha notificación de proba

en: Media keys OSD
gl: Notificación (OSD) das teclas multimedia

en: Auto hide panel
gl: Agochar o panel automaticamente

en: Always show panel
gl: Amosar sempre o panel

en: Intelligently hide panel
gl: Agochado intelixente do panel

en: Auto-hide panel
gl: Agochar automaticamente o panel

en: Show delay
gl: Atraso para amosar

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units
en: milliseconds
gl: milisegundos

en: Hide delay
gl: Atraso para agochar

en: Customize
gl: Personalizar

en: Manage Cinnamon panel settings
gl: Administra os axustes do panel de Cinnamon

en: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout
gl: panel, altura, inferior, superior, autoagochar, tamaño, disposición

en: Previous panel
gl: Panel anterior

en: Next panel
gl: Panel seguinte

en: General Panel Options
gl: Opcións xerais dos paneis

en: Add new panel
gl: Engadir un novo panel

en: Allow the pointer to pass through the edges of panels
gl: Permitir que o punteiro rebase os límites dos paneis

en: 15 minutes
gl: 15 minutos

en: 30 minutes
gl: 30 minutos

en: 45 minutes
gl: 45 minutos

en: 1 hour
gl: 1 hora

en: Never
gl: Nunca

en: Unknown time
gl: Tempo descoñecido

en: hours
gl: horas

en: Manage power settings
gl: Administra os axustes de enerxía

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
gl: enerxia, suspender, hibernar, portátil, escritorio, brillo, protector de pantalla

en: Power Management
gl: Xestión da enerxía

en: On A/C power
gl: Ao enchufar na corrente

en: On battery power
gl: Usando a batería

en: Turn off the screen when inactive for
gl: Apagar a pantalla tras estar inactivo durante

en: Suspend when inactive for
gl: Suspender tras unha inactividade de

en: When the lid is closed
gl: Cando se peche a tapa

en: Extra options
gl: Opcións adicionais

en: When the power button is pressed
gl: Ao premer o botón de apagado

en: When the battery is critically low
gl: Cando a batería está criticamente baixa

en: Power
gl: Alimentación

en: Batteries
gl: Baterías

en: Screen brightness
gl: Brillo da pantalla

en: On battery, dim screen when inactive
gl: Coa batería, atenuar a pantalla se non está activo

en: Brightness level when inactive
gl: Brillo da pantalla se non está activo

en: Dim screen after inactive for
gl: Atenuar a pantalla tras unha inactividade de

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Caution low UPS, %s remaining
gl: Precaución o SAI ten pouca batería, restan %s

en: Using UPS power - %s remaining
gl: Usando a enerxía do SAI - restan %s

en: Caution low UPS
gl: Precaución o SAI ten pouca batería

en: Using UPS power
gl: Usando a enerxía do SAI

en: Charging - %s until fully charged
gl: Cargando - %s ata estar cargado completamente

en: Caution low battery, %s remaining
gl: Precaución, hai pouca carga na batería, restan %s

en: Using battery power - %s remaining
gl: Usando a batería - restan %s

en: Charging - fully charged
gl: Cargando - cargado completamente

en: Empty
gl: Baleiro

en: Battery
gl: Batería

en: Uninterruptible power supply
gl: Sistema de alimentación ininterrumpida (SAI/UPS)

en: Wireless mouse
gl: Rato sen fíos

en: Wireless Keyboard
gl: Teclado sen fíos

en: Personal digital assistant
gl: Asistente persoal dixital (PDA)

en: Cellphone
gl: Teléfono móbil

en: Ask
gl: Preguntar

en: Cinnamon privacy settings
gl: Opciones de intimidade de Cinnamon

en: privacy, recent, gtk, private
gl: intimidade, recente, gtk, privado

en: Privacy
gl: Intimidade

en: Remember recently accessed files
gl: Lembrar os ficheiros recentes

en: Recent files
gl: Ficheiros recentes

en: Never forget old files
gl: Non esquecer os ficheiros antigos

en: Number of days to remember old files
gl: Número de días que lembrar nos ficheiros antigos

en: Manage screen lock settings
gl: Administra os axustes do bloqueo de pantalla

en: Screensaver
gl: Protector de pantalla

en: Lock settings
gl: Axustes de bloqueo

en: Lock the computer when put to sleep
gl: Bloquear o equipo ao suspender

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
gl: Active esta opción para solicitar o contrasinal cando o equipo desperta da suspensión

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
gl: Active esta opción para solicitar o contrasinal tras apagarse a pantalla, ou tras activarse o protector de pantalla por falta de actividade

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
gl: Esta opción indica o tempo de espera antes de bloquear a pantalla, tras iniciar o protector de pantalla ou apagar a pantalla

en: Use a custom date and time format
gl: Usar un formato personalizado de data e hora

en: Time Format
gl: Formato da hora

en: Date Format:
gl: Formato da data:

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
gl: Amosar información da sintaxe do formato da data

en: Time Font
gl: Tipo de letra da hora

en: Date Font
gl: Tipo de letra da data

en: Away message
gl: Mensaxe de ausencia

en: Show this message when the screen is locked
gl: Amosar esta mensaxe cando a pantalla está bloqueada

en: This is the default message displayed on your lock screen
gl: Esta é a mensaxe predeterminada amosada na pantalla de bloqueo

en: Font
gl: Tipo de letra

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
gl: Solicitar unha mensaxe personalizada cando se bloquee a pantalla desde o menú

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
gl: Esta opción permítelle escribir unha mensaxe para cada bloqueo da pantalla accionado desde o menú

en: Maximizing windows
gl: Maximizando as xanelas

en: Unmaximizing windows
gl: Retraendo as xanelas

en: Tiling and snapping windows
gl: Facendo un mosaico de xanelas

en: Softer
gl: Máis Suave

en: Louder
gl: Máis forte

en: Muted
gl: Silenciado

en: Click to unmute
gl: Click para quita-lo silencio

en: Click to mute
gl: Click para silenciar

en: Rear
gl: Atrás

en: Front
gl: Diante

en: Soft
gl: Brando

en: Loud
gl: Forte

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
gl: Son

en: Manage your startup applications
gl: Administrar os seus aplicativos do inicio

en: Startup Applications
gl: Aplicativos de inicio

en: Unavailable
gl: Non dispoñíbel

en: No description
gl: Sen descrición

en: No name
gl: Sen nome

en: Custom command
gl: Orde personalizada

en: Choose application
gl: Escolla o aplicativo

en: Add Startup Program
gl: Engadir un programa de inicio

en: Edit Startup Program
gl: Editar un programa de inicio

en: Save
gl: Gardar

en: Command
gl: Orde

en: Browse...
gl: Examinar...

en: Comment
gl: Comentario

en: Startup delay
gl: Atraso no inicio

en: The startup command cannot be empty
gl: A orde de inicio non pode estar baleira

en: The startup command is not valid
gl: A orde de inicio non é correcta

en: Select Command
gl: Seleccionar unha orde

en: Search Applications...
gl: Buscar aplicativos...

en: Add Application
gl: Engadir un aplicativo

en: Manage themes to change how your desktop looks
gl: Administra os temas do escritorio

en: themes, style
gl: temas, estilo

en: Themes
gl: Temas

en: Mouse Pointer
gl: Punteiro do rato

en: Icons
gl: Iconas

en: Show icons in menus
gl: Amosar as iconas nos menús

en: Show icons on buttons
gl: Amosar as  iconas nos botóns

en: Change your user preferences and password
gl: Cambia as preferencias e o contrasinal do usuario

en: Click to change your picture
gl: Prema para cambiar a súa  imaxe

en: Take a photo...
gl: Tirar unha foto…

en: Click to change your name
gl: Prema para cambiar o seu nome

en: Click to change your password
gl: Prema para cambiar o seu contrasinal

en: Current password
gl: Contrasinal actual

en: Wrong password
gl: O contrasinal é incorrecto

en: Manage window preferences
gl: Administra as preferencias da xanela

en: Titlebar
gl: Barra de título

en: Buttons
gl: Botóns

en: Toggle Shade
gl: Cambiar a sombra

en: Toggle Maximize
gl: Cambiar o maximizado

en: Toggle Maximize Horizontally
gl: Cambiar o maximizado horizontal

en: Toggle Maximize Vertically
gl: Cambiar o maximizado vertical

en: Toggle on all workspaces
gl: Cambiar en todas as áreas de traballo

en: Lower
gl: Inferior

en: Action on title bar double-click
gl: Acción ao premer dúas veces na barra de título

en: Action on title bar middle-click
gl: Acción ao premer co botón do medio do rato na barra de título

en: Action on title bar right-click
gl: Acción ao premer co botón dereito na barra de título

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
gl: Nada

en: Shade and unshade
gl: Sombrear e retirar o sombreado

en: Adjust opacity
gl: Axustar a opacidade

en: Action on title bar with mouse scroll
gl: Acción do desprazamento co rato na barra do título

en: Minimum opacity
gl: Opacidade mínima

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior->title grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->generalSection->title window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description expo@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description panel-launchers@cinnamon.org->s
en: Behavior
gl: Comportamento

en: Window Focus
gl: Poco das xanelas

en: Click
gl: Premer

en: Sloppy
gl: Desleixado

en: Window focus mode
gl: Modo de foco da xanela

en: Automatically raise focused windows
gl: Traer a xanela en foco para o primeiro plano

en: Bring windows which require attention to the current workspace
gl: Traer as xanelas que requiren atención para o espazo de traballo actual

en: Moving and Resizing Windows
gl: Mover e redimensionar as xanelas

en: Special key to move and resize windows
gl: Tecla especial para mover e redimensionar as xanelas

en: While the special key is pressed, windows can be dragged with the left mouse button and resized with the right mouse button.
gl: Cando estea premida a tecla especial, as xanelas poden seren arrastradas co botón esquerdo do rato eredimensionadas co botón dereito do rato.

en: Icons only
gl: Só iconas

en: Thumbnails only
gl: Só miniaturas

en: Icons and thumbnails
gl: Iconas e miniaturas

en: Icons and window preview
gl: Iconas e vistas previas de xanelas

en: Window preview (no icons)
gl: Vistas previas de xanelas (sen iconas)

en: Coverflow (3D)
gl: Modo expositor (3D)

en: Timeline (3D)
gl: Liña de tempo (3D)

en: Alt-Tab switcher style
gl: Estilo de cambio con Alt-Tab

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
gl: Amosar o cambiador Alt-Tab no minitor principal no cato de no activo

en: Delay before displaying the alt-tab switcher
gl: Atraso antes de amosar o cambiador Alt-Tab

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
gl: Maximizar, no canto de facer un mosaico, cando se arrastra unha xanela ao bordo superior

en: Manage workspace preferences
gl: Administra as preferencias do espazo de traballo

en: workspace, osd, expo, monitor
gl: espazo de traballo, osd, exposición, monitor

en: Enable workspace OSD
gl: Activar o espazo de traballo OSD

en: Allow cycling through workspaces
gl: Permitir o ciclo a través dos espazos de traballo

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
gl: Usar os espazos de traballo só no monitor primario (require reiniciar o Cinnamon)

en: Display Expo view as a grid
gl: Amosar vista Exposición como unha grella

en: Do you want to restart Cinnamon?
gl: Quere reiniciar o Cinnamon?

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
gl: Menú principal do Cinnamon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->content-places->title
en: Places
gl: Lugares

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->overlay-key->description
en: Keyboard shortcut to open and close the menu
gl: Atallo de teclado para abrir e pechar o menú

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Icon
gl: Icona

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
gl: Texto

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
gl: Activar o autodesprazamento na lista de aplicativos

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
gl: Abrir o menú cando mova o rato sobre el

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
gl: Activar abrir o menú cando o rato entra no miniaplicativo

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
gl: Abrir o editor de menú

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
gl: Prema este botón para personalizar as entradas do menú.

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to control sound and music
gl: Miniaplicativo do Cinnamon para controlar son e música

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->playerControl->description
en: Control Players
gl: Controles dos reprodutores

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->extendedPlayerControl->description
en: Show Loop and Shuffle controls
gl: Amosar os controles de repetición e orden

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
gl: Amosar a información da canción no panel

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
gl: caracteres

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->description
en: Limit song information to
gl: Limitar a información da canción a

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute
gl: Conmutar o silencio

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->description
en: Action on middle click
gl: Acción do clic central

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
gl: Amosar a cuberta do álbum como icona

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
gl: Agochar as iconas da área de notificación para os reproductores compatíbeis

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->name
en: System Tray
gl: Área de notificación

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons
gl: Un miniaplicativo que aacolle as iconas da área de notificación

note: network@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Network manager applet
gl: Miniaplicativo de xestión da rede

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Workspace switcher
gl: Cambiador de espazos de traballo

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Select the workspace from the panel
gl: Seleccionar o espazo de traballo dende o panel

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Minimize all windows
gl: Minimizar todas as xanelas

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Control the trash from the panel
gl: Controlar o cesto do lixo desde o panel

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings Applet
gl: Axustes do miniaplicativo

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon Settings
gl: Axustes do Cinnamon

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access removable drives
gl: Acceso a unidades extraíbeis

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access the documents you recently opened
gl: Acceder aos documentos recentes

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Window list
gl: Lista de xanelas

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list
gl: Lista principal de xanelas do Cinnamon

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
gl: Amosar unha alerta na lista de xanelas cando unha xanela doutro espazo de traballo requira de atención

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- scrolling->description
en: Enable mouse-wheel scrolling in the window list
gl: Activar o desprazamento coa roda rato na lista de xanelas

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->reverse- scrolling->description
en: Reverse the direction of mouse-wheel scrolling in the window list
gl: Inverter a dirección do desprazamento da roda do rato na lista de xanelas

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- close->description
en: Middle click to close window
gl: Clic no botón central para pechar a xanela

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->buttons-use-entire- space->description
en: Window buttons can have different sizes and use the entire space available
gl: Os botóns da xanela poden ter tamaños diferentes e empregar todo o espazo dispoñíbel

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Spacer
gl: Espazador

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Add some space between your other applets
gl: Engadir espazo entre os outros miniaplicativos

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
gl: Espazo en píxeles

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
gl: Axuste isto para aumentar ou diminuír o largo deste espazador

note: scale@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Scale view
gl: Prema ou pase por riba o rato para activar a vista de Escala

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
gl: Activar a escala ao pasar por riba

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings API Demo
gl: Demo da API de configuración

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A sample applet for demonstrating the capabilities and usage of the applet and desklet settings API
gl: Un miniaplicativo de exemplo que demostra as capacidades e uso da API de configuración de miniaplicativos e trebellos

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
gl: Seleccione un ficheiro de icona, ou escriba un nome de icona no cadro de entrada

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
gl: Prema no botón para seleccionar unha nova cor de fondo para este miniaplicativo

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
gl: Aumente ou diminúa este valor para facer o miniaplicativo máis longo ou máis estreito no panel

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
gl: Primeira opción

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
gl: Segunda opción

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
gl: Terceira opción

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
gl: Cuarta opción

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
gl: Unha selección despregábel serve para valores enteiros, booleanos, de coma flotante, e de cadea

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
gl: Se axusta esta escala, actualizase no miniaplicativo. Se axusta a escala no miniaplicativo, actualizase aquí

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
gl: Marcar esta caixa permítelle definir unha etiqueta personalizada no campo de embaixo; isto demostra o estabelecemento de dependencias

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
gl: Non prema este botón!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
gl: Premendo este botón activase un método de retorno no miniaplicativo: adiante, prémao!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
gl: Isto é un trebello de proba para enviar sinais individuais de pulsación de tecla

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Expo view
gl: Prema ou pase por iba o rato para activar a vista Expo

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
gl: Activar a exposición ao pasar por riba

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Slideshow Controls
gl: Controles de diaporama

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Basic controls for the Cinnamon slideshow
gl: Controis básicos para o diaporama do Cinnamon

note: user@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet to access your account details, switch users and quickly logout or power off the computer
gl: Miniaplicativo para acceder aos detalles da conta, cambiar de usuario, pechar a sesión ou apagar rapidamente

note: user@cinnamon.org->metadata.json->name
en: User Applet
gl: Miniaplicativo do usuario

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
gl: Amosar o nome do usuario no panel

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Launch applications from the panel
gl: Iniciar aplicativos dende o panel

note: panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->allow- dragging->description
en: Allow dragging of launchers
gl: Permitir arrastrar as iconas de aplicativos

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click to display and manage system notifications
gl: Prema para amosar e administrar as notificacións do sistema

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->description
en: Ignore transient notifications
gl: Ignorar as notificacións transitorias

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->tooltip
en: Check this to ignore transient notifications.
gl: Marque esta opción para ignorar as notificacións transitorias.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showEmptyTray->description
en: Show empty tray
gl: Amosar a área de notificación baleira

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->showEmptyTray->tooltip
en: Check this to show the tray even when there are no new notifications.
gl: Marque isto para amosar a área de notificación, aínda que non haxa novas notificacións.

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Inhibit Applet
gl: Miniaplicativo para a inhibición

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->description
en: This applet is used to disable notifications and power management (including the screensaver and the session from going idle)
gl: Este miniaplicativo desactiva as notificacións e a xestión de enerxía (incluíndo o protector de pantalla e o bloqueo de sesión)

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: On-Screen keyboard
gl: Teclado en pantalla

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to launch the on-screen keyboard
gl: Miniaplicativo do Cinnamon que inicia o teclado en pantalla

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
gl: Calendario

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: The Cinnamon calendar applet
gl: Miniaplicativo de calendario do Cinnamon

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
gl: Amosar os números das semanas no calendario

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
gl: Marque isto para ver as semanas numeradas no calendario.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
gl: Usar un formato de data personalizado

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
gl: Active esta opción para definir un formato de data personalizado no miniaplicativo do calendario.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
gl: Estabeleza aquí o seu formato de data personalizado

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
gl: Prema neste botón para saber máis sobre a sintaxe dos formatos da data.

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->description
en: XRandR monitor control applet
gl: Miniaplicativo de control do monitor XRandR

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
gl: Distribución do teclado

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Accessibility applet
gl: Miniaplicativo de accesibilidade

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Windows Quick List
gl: Lista rápida de xanelas

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Quickly access windows from all workspaces
gl: Acceso rápido as xanelas dende todos os espazos de traballo

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Separator
gl: Separador

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A separator icon which can be added multiple times
gl: Icona separadora que pode engadirse varias veces

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
gl: Xestor de enerxía

note: power@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon power management applet
gl: Miniaplicativo de xestión de enerxía do Cinnamon

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
gl: Amosar a porcentaxe

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Digital photo frame
gl: Marco de foto dixital

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A digital photo frame desklet
gl: Trebello de marco de foto dixital

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
gl: Branco e negro

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Launcher desklet
gl: Trebello iniciador

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that launches a program
gl: Trebello que inicia un programa

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Clock desklet
gl: Trebello do reloxo

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that displays the time
gl: Trebello que amosa a hora

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->tooltip
en: Click the button to select a new text color
gl: Prema no botón para selecionar a nova cor do texto

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
gl: Active esta opción para definir un formato de hora personalizado no trebello do reloxo.
