linuxmint - en to hr translation catalogue (1782 entries)

en: Unknown
hr: Nepoznat

en: Failed to launch '%s'
hr: Neuspjelo pokretanje '%s'

en: Passwords do not match
hr: Lozinke se ne podudaraju

en: Password cannot be blank
hr: Lozinka ne može biti prazna

en: Authentication dialog was dismissed by the user
hr: Korisnik je odbio dijalog ovjere

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-home->description
en: Home
hr: Osobna mapa

en: File System
hr: Datotečni sustav

en: Search
hr: Pretraživanje

en: Print version
hr: Ispiši inačicu

en: Choose a Layout
hr: Odaberite raspored

en: Preview
hr: Pregled

en: Cancel
hr: Odustani

en: Add
hr: Dodaj

en: Remove
hr: Ukloni

en: Configure
hr: Prilagodi

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->appearance->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
hr: Izgled

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
hr: Boja

en: In mixed mode most applications are light. Some desktop elements are dark to create contrast.
hr: U mješanom načinu većina aplikacija su svjetle. Neki desktop elementi su tamni da stvore kontrast.

en: Mixed
hr: Mješovito

en: Dark
hr: Tamno

en: Light
hr: Svjetlo

en: Advanced settings...
hr: Napredne postavke...

en: Style
hr: Stil

en: Launcher Properties
hr: Svojstva pokretača

en: Name:
hr: Naziv:

en: Command:
hr: Naredba:

en: Comment:
hr: Komentar:

en: Browse
hr: Potraži

en: Launch in Terminal?
hr: Pokreni u terminalu?

en: Use dedicated GPU if available
hr: Koristi posvećenu GPU ako je dostupna

en: Directory Properties
hr: Svojstva direktorija

en: Main Menu
hr: Glavni izbornik

en: Restore System Configuration
hr: Vrati izvorna podešavanja sustava

en: Restore the default menu layout
hr: Vrati na uobičajeni raspored izbornika

en: Close
hr: Zatvori

en: _New Menu
hr: _Novi izbornik

en: Ne_w Item
hr: No_va stavka

en: Cut
hr: Izreži

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Paste
hr: Zalijepi

en: Delete
hr: Obriši

en: Properties
hr: Svojstva

en: Edit Desktop File
hr: Uredi Desktop datoteku

en: Edit
hr: Uredi

en: Add/Edit Launcher
hr: Dodaj/Uredi pokretač

en: Type:
hr: Vrsta:

en: Title:
hr: Naziv:

en: Icon Name
hr: Naziv ikone

en: Application
hr: Aplikacija

en: Custom Application
hr: Prilagođena aplikacija

en: Execution of '%s' failed:
hr: Pokretanje '%s' nije uspjelo:

en: Caps Lock On
hr: Caps Lock Uključeno

en: Caps Lock Off
hr: Caps Lock tipka je isključeno

en: Number Lock On
hr: Num Lock tipka je uključena

en: Number Lock Off
hr: Num Lock tipka je isključena

en: Are you sure you want to remove '%s'?
hr: Sigurno želite ukloniti '%s'?

en: Remove '%s'
hr: Ukloni '%s'

en: About...
hr: O programu...

en: Configure...
hr: Prilagodi...

en: This applet does not support panels of that type. This can cause visual glitches in the panel. Would you like to continue using it anyway, remove it from the panel, or try to move it to a different panel?
hr: Ovaj applet ne podržava panele te vrste. Ovo može stvarati vizualne greške na panelu. Ukoliko želite i dalje koristiti applet ,uklonite ga s panela ili ga premjestite na drugi panel?

en: Leave it
hr: Ostavi ga

en: Remove it
hr: Ukloni ga

en: Move to another panel
hr: Premjesti ga na drugi panel

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
hr: Prikladan panel se ne može pronaći. Zato je aplet uklonjen.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
hr: Određeni apleti ne dopuštaju više pokrenutih primjeraka ili su dosegli najveći broj dopuštenih pokrenutih primjeraka stoga nisu kopirani

en: Select Audio Device
hr: Odaberi zvučni uređaj

en: Sound Settings
hr: Postavke zvuka

en: Headphones
hr: Slušalice

en: Headset
hr: Slušalice s mikrofonom

en: Microphone
hr: Mikrofon

en: Show Text
hr: Prikaži tekst

en: Hide Text
hr: Sakrij tekst

en: Caps lock is on
hr: Caps Lock tipka je uključena

note: Translators: %s is an application name
en: %s is not responding
hr: %s ne reagira

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely.
hr: Možete odabrati čekati kratko vrijeme ili ćete trebati odustati potpuno.

en: Wait
hr: Čekaj

en: Force Quit
hr: Prisilno zatvori

en: Remove this desklet
hr: Ukloni ovaj desklet

en: Some applications are busy or have unsaved work.
hr: Neke aplikacije su zauzete ili imaju nespremljeni rad.

en: Switch User
hr: Zamijeni korisnika

en: Log Out
hr: Odjava

en: Suspend
hr: Suspendiraj

en: Hibernate
hr: Hiberniraj

en: Restart
hr: Ponovno pokretanje

en: Shut Down
hr: Isključivanje

en: You will be logged out in %d second. | You will be logged out in %d seconds.
hr[0]: Za %d sekundu ćete biti odjavljeni.
hr[1]: Za %d sekundi ćete biti odjavljeni.
hr[2]: Za %d sekunde ćete biti odjavljeni.

en: The computer will shut down in %d second. | The computer will shut down in %d seconds.
hr[0]: Računalo će biti isključeno u %d sekundi.
hr[1]: Računalo će biti isključeno u %d sekundi.
hr[2]: Računalo će biti isključeno u %d sekundi.

en: The computer will restart in %d second. | The computer will restart in %d seconds.
hr[0]: Računalo će se ponovno pokrenuti za %d sekundu.
hr[1]: Računalo će se ponovno pokrenuti za %d sekundi.
hr[2]: Računalo će se ponovno pokrenuti za %d sekunde.

en: Ignore and continue
hr: Ignoriraj i nastavi

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
hr: Sigurno želite ukloniti radni prostor "%s"?

en: Initializing
hr: Pokretanje

en: Loaded
hr: Učitano

en: Error
hr: Greška

en: Out of date
hr: Zastarjelo

en: Not compatible with Wayland
hr: Nije kompatibilan sa Wayland

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
hr: Neisprave mogućnosti pregleda: pogrešan broj kutova

en: Execution time (ms):
hr: Vrijeme izvršavanja (ms):

en: Loaded successfully
hr: Uspješno učitano

en: Check your video drivers
hr: Provjerite svoje video upravljačke programe

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
hr: Vaš sustav je trenutno pokrenut bez video hardverskog ubrzanja.

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
hr: Možete iskusiti slabe preformanse i visoku CPU upotrebu.

en: Launch Driver Manager
hr: Pokreni Upravitelja upravljačkih programa

en: Problems during Cinnamon startup
hr: Problemi tijekom pokretanja Cinnamona

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
hr: Cinnamon je uspješno pokrenut, ali jedan ili više apleta, deskleta ili proširenja nije se učitao.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
hr: Provjerite vaš zapis sustava i Cinnamon zapis napredne kontrole i upravljanja za više informacija o problemima.

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
hr: Možete onemogućiti problematična proširenja u Cinnamon postavkama kako bi spriječili ponovno pojavljivanje ove poruke.

en: Please contact the developer.
hr: Kontaktirajte razvijatelja.

en: Workspace
hr: Radni prostor

en: Restarting Cinnamon...
hr: Ponovno pokretanje Cinnamona...

en: System Information
hr: Informacije sustava

en: Confirm
hr: Potvrdi

en: No
hr: Ne

en: Yes
hr: Da

en: Attention
hr: Pozor

en: OK
hr: U redu

en: Mirrored Displays
hr: Zrcalni zasloni

en: You can also connect by pushing the “WPS” button on your router.
hr: Možete se isto spojiti pritiskanjem gumba "WPS" na vašem ruteru.

en: Connect
hr: Poveži se

en: Password
hr: Lozinka

en: Key
hr: Tipka

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Private key password
hr: Lozinka privatnog ključa

en: Identity
hr: Identitet

en: Service
hr: Usluga

en: Authentication required
hr: Potrebna je ovjera

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
hr: Lozinka ili ključevi šifriranja su potrebni za pristup bežičnoj mreži “%s”.

en: Wired 802.1X authentication
hr: Žična 802.1X ovjera

en: Network name
hr: Naziv mreže

en: DSL authentication
hr: DSL ovjera

en: PIN code required
hr: Potreban je PIN kôd

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
hr: Za uređaj mobilnog širokopojasnog Interneta je potreban PIN kôd

en: A password is required to connect to “%s”.
hr: Potrebna je lozinka za povezivanje s “%s”.

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
hr: Mrežni upravitelj

en: VPN password
hr: VPN lozinka

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
hr: Odaberi položaj novog panela. ESC za odustajanje.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
hr: Odaberi novi položaj za panel. ESC za odustajanje.

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
hr: Nemate dodanih panela.
    Želite li otvoriti postavke panela?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
hr: Postavke panela

en: Applets
hr: Apleti

en: Panel edit mode
hr: Uređivanje panela

en: Move
hr: Pomakni

en: Are you sure you want to remove this panel?
hr: Sigurno želite ukloniti ovaj panel?

en: Add a new panel
hr: Dodaj novi panel

en: Troubleshoot
hr: Rješavanje problema

en: Restart Cinnamon
hr: Ponovno pokreni Cinnamon

en: Looking Glass
hr: Cinnamon napredne kontrole i upravljanje

en: Restore all settings to default
hr: Vrati sve postavke na zadano

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
hr: Sigurno želite vratiti sve izvorne postavke?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
hr: Postavke sustava

en: Retry
hr: Pokušaj ponovno

en: %s (%s) has just been stopped.
hr: %s (%s) je upravo zaustavljen.

en: Device %s can be turned off, if necessary.
hr: Uređaj %s se može isključiti, ako je potrebno.

en: Device %s is busy, please wait.
hr: Uređaj %s je zauzet, pričekajte.

en: Do not disconnect or data loss may occur.
hr: Nemojte odspojiti što može prouzrokovati gubitak podataka.

en: Unable to stop the drive %s (%s)
hr: Nemoguće zaustavljanje pogona %s (%s)

en: %s (%s) can be safely unplugged.
hr: %s (%s) se može sigurno ukloniti.

en: Device %s can be removed.
hr: Uređaj %s se može ukloniti.

en: %s (%s) has just been ejected.
hr: %s (%s) je upravo izbačen.

en: Do not remove or data loss may occur.
hr: Ne uklanjajte zbog gubitka podataka.

en: Unable to eject the drive %s (%s)
hr: Nemoguće izbacivanje pogona %s (%s)

en: Successfully unmounted %s (%s)
hr: Uspješno odmontirao %s (%s)

en: Failed to unmount %s (%s)
hr: %s (%s) nije odmontiran

en: Authentication Required
hr: Potrebna je ovjera

en: Authenticate
hr: Ovjera

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn't work. Please try again.
hr: Oprostite, to nije uspjelo. Pokušajte ponovno.

en: Run a Command
hr: Pokreni naredbu

en: Press ESC to close
hr: Pritisni ESC za zatvaranje

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
hr: Želite li zadržati ove postavke zaslona?

note: Translators: this and the following message should be limited in length, to avoid ellipsizing the labels.
en: Revert
hr: Vrati

en: Keep changes
hr: Zadrži promjene

en: Reverting to previous display settings in %d second. | Reverting to previous display settings in %d seconds.
hr[0]: Vraćanje na prethodne postavke zaslona za %d sekundu.
hr[1]: Vraćanje na prethodne postavke zaslona za %d sekundi.
hr[2]: Vraćanje na prethodne postavke zaslona za %d sekunde.

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Mi_nimize
hr: Sm_anji

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Unma_ximize
hr: _Prikaži u prozoru

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Ma_ximize
hr: Uv_ećaj

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Move
hr: _Premjesti

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Resize
hr: _Promijeni veličinu

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move Titlebar Onscreen
hr: Premjesti naslovnu traku na zaslom

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Always on _Top
hr: Uvijek na _vrhu

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Always on Visible Workspace
hr: _Uvijek na vidljivom radnom prostoru

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Only on This Workspace
hr: _Samo na ovom radnom prostoru

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move to Another _Workspace
hr: Premjesti na drugi _radni prostor

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
hr: _Zatvori

en: No open windows
hr: Nema otvorenih prozora

en: Restore
hr: Vrati

en: Minimize
hr: Smanji

en: Maximize
hr: Uvećaj

en: Move to left workspace
hr: Premjesti na lijevi radni prostor

en: Move to right workspace
hr: Premjesti na desni radni prostor

en: Visible on all workspaces
hr: Vidljivo na svim radnim prostorima

en: Move to a new workspace
hr: Premjesti na novi radni prostor

en: Move to monitor %d
hr: Premjesti na zaslon %d

en: Only on this workspace
hr: Samo na ovom radnom prostoru

en: Unmaximize
hr: Prikaži u prozoru

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
hr: Pristupačnost

en: Zoom
hr: Uvećan

en: Screen Reader
hr: Čitač zaslona

en: Screen Keyboard
hr: Zaslonska tipkovnica

en: Sticky Keys
hr: Pričvrstive tipke

en: Slow Keys
hr: Spore tipke

en: Bounce Keys
hr: Odbijanje tipki

en: Mouse Keys
hr: Tipke miša

note: Secondary click
en: Simulated secondary click
hr: Simulirani drugi klik

note: Hover Click
en: Hover click
hr: Klik lebdenja

en: Universal Access Settings
hr: Postavke univerzalnog pristupa

en: High Contrast
hr: Visok kontrast

en: Large Text
hr: Veliki tekst

en: %B %-e, %Y
hr: %-e %B, %Y

note: Translators: This is the date which appears in the calendar applet, as a tooltip and as a title header inside the applet. The format uses the strftime syntax. %A, %B %-e, %Y is the American Date format (Saturday, January 4, 2020): %A is the name of the day, %B is the name of the month %-e is the non
en: %A, %B %-e, %Y
hr: %-e %B, %Y

en: Date and Time Settings
hr: Postavke datuma i vremena

en: Starting in a few minutes
hr: Započinje za nekoliko minuta

en: Starting in %d minutes
hr: Pokretanje za %d minuta

en: This evening
hr: Večeras

en: Starting later today
hr: Započinje kasnije danas

en: In %d hour | In %d hours
hr[0]: Za %d sat
hr[1]: Za %d sata
hr[2]: Za %d sata

en: No Events
hr: Nema događaja

en: In progress
hr: U tijeku

en: All day
hr: Cijeli dan

en: Today
hr: Danas

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->opt
en: Show the desktop
hr: Prikaži radnu površinu

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the desklets
hr: Prikaži desklete

note: ["WORKSPACE_UP", _("Switch to the workspace above"), "none", ""], ["WORKSPACE_DOWN", _("Switch to the workspace below"), "none", ""], cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org-
en: Show the workspace selector (Expo)
hr: Prikaži odabir radnog prostora (Prikaz radnih prostora)

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the window selector (Scale)
hr: Prikaži odabir prozora (Prikaz otvorenih prozora)

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Expo
hr: Prikaz radnih prostora

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->description favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
hr: Omiljeni

en: Move to the other monitor
hr: Premjesti na drugi zaslon

en: Move to monitor
hr: Premjesti na zaslon

en: Move to another workspace
hr: Premjesti na drugi radni prostor

en: Applet preferences
hr: Osobitosti apleta

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Grouped window list
hr: Grupirani popis prozora

en: Recent
hr: Nedavno

en: Run with dedicated GPU
hr: Pokreni sa posvećenu GPU

en: Unpin from Panel
hr: Ukloni iz panela

en: Pin to Panel
hr: Pričvrsti na panel

en: Remove from Autostart
hr: Ukloni iz automatskog pokretanja

en: Add to Autostart
hr: Dodaj u automatsko pokretanje

en: Create Shortcut
hr: Stvori prečac

en: Restore to full opacity
hr: Vrati na neprozirno

en: Close others
hr: Zatvori ostale

en: Close all
hr: Zatvori sve

en: Power management
hr: Upravljanje energijom

en: Power management: Inhibited
hr: Upravljanje energijom: Inhibirano

en: Power management: Active
hr: Upravljanje energijom: Aktivno

en: Power management is already inhibited by another program
hr: Upravljanje energijom je spriječeno drugim programom

en: Power management: inhibited by another program
hr: Upravljanje energijom: spriječeno drugim programom

en: Apps inhibiting power management:
hr: Aplikacije koje onemogućavaju upravljanje energijom:

en: Inhibit applet
hr: Aplet onemogućavanja

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
hr: Obavijesti

en: Notifications: Active
hr: Obavijesti: Aktivno

en: Notifications: Inhibited
hr: Obavijesti: Inhibirano

en: Show Keyboard Layout
hr: Prikaži raspored tipkovnice

en: Show Character Table
hr: Prikaži tablicu znakova

en: Remove from favorites
hr: Ukloni iz omiljenih

en: Add to favorites
hr: Dodaj u omiljeno

en: Add to panel
hr: Dodaj na panel

en: Add to desktop
hr: Dodaj na radnu površinu

en: Uninstall
hr: Deinstaliraj

en: This file is no longer available
hr: Ova datoteka više nije dostupna

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior-menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
hr: Izbornik

en: Edit menu
hr: Uredi izbornik

en: Recent Files
hr: Nedavne datoteke

en: Clear list
hr: Obriši popis

en: Clear all recent documents
hr: Obriši sve nedavne dokumente

en: No recent documents
hr: Nema nedavnih dokumenata

en: All Applications
hr: Sve aplikacije

en: Lock Screen
hr: Zaključavanje zaslona

en: Lock the screen
hr: Zaključajte zaslon

en: Leave the session
hr: Odjavite sesiju

en: Shut down the computer
hr: Isključi računalo

en: Account details
hr: Pojedinosti računa

en: <unknown>
hr: <nepoznato>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
hr: onemogućeno

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
hr: neupravljivo

en: disconnecting...
hr: odspajanje...

en: connecting...
hr: povezivanje...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
hr: potrebna je ovjera

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
hr: firmware nedostaje

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
hr: kabel je odspojen

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
hr: nedostupno

en: connection failed
hr: neuspjelo povezivanje

en: More
hr: Više

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
hr: Povezano (privatno)

en: Ethernet
hr: Žična mreža

en: Wifi
hr: Bežična mreža

en: Auto Ethernet
hr: Automatska žična veza

en: Auto broadband
hr: Automatski mobilni Internet

en: Auto dial-up
hr: Automatska modemska veza

note: Translators: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
hr: Automatski %s

en: Auto bluetooth
hr: Automatska bluetooth veza

en: Auto wireless
hr: Automatska bežična veza

en: Enable networking
hr: Omogući umrežavanje

en: Wired
hr: Žična mreža

en: Wireless
hr: Bežična mreža

en: Mobile broadband
hr: Mobilna mreža

en: VPN Connections
hr: VPN povezivanje

en: WIREGUARD Connections
hr: WIREGUARD veze

en: Network Settings
hr: Postavke mreže

en: Network Connections
hr: Mrežno povezivanje

en: Connection failed
hr: Neuspješno povezivanje

en: Activation of network connection failed
hr: Neuspješna aktivacija mrežnog povezivanja

en: Networking is disabled
hr: Umrežavanje je isključeno

en: No connection
hr: Povezivanje nije uspostavljeno

en: Connecting to the cellular network...
hr: Povezivanje s mobilnom mrežom...

en: Connecting to the wireless network...
hr: Povezivanje s bežičnom mrežom...

en: Connecting to the wired network...
hr: Povezivanje s žičnom mrežom...

en: Connecting to the VPN...
hr: Povezivanje s VPN-om...

en: Connecting to WIREGUARD...
hr: Spajanje na WIREGUARD...

en: Connecting to the network...
hr: Povezivanje s mrežom...

en: Connected to the wireless network
hr: Povezan s bežičnom mrežom

en: Wireless connection
hr: Bežićno povezivanje

en: (Limited connectivity)
hr: (Ograničena povezivost)

en: Connected to the wired network
hr: Povezano sa žičnom mrežom

en: Connected to the cellular network
hr: Povezano s mobilnom mrežom

en: Connected to the VPN
hr: Povezano s VPN-om

en: Connected to WIREGUARD
hr: Spojeno na WIREGUARD

en: Connected to the network
hr: Povezano s mrežom

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
hr: Obriši obavijesti

en: Notification Settings
hr: Postavke obavijesti

en: No notifications
hr: Trenutno nema obavijesti

en: %d notification | %d notifications
hr[0]: %d obavijest
hr[1]: %d obavijesti
hr[2]: %d obavijesti

en: just now
hr: upravo sada

en: %d second ago | %d seconds ago
hr[0]: prije %d sekunde
hr[1]: prije %d sekunde
hr[2]: prije %d sekundi

en: %d minute ago | %d minutes ago
hr[0]: Prije %d minute
hr[1]: Prije %d minute
hr[2]: Prije %d minuta

en: Enable on-screen keyboard
hr: Omogući zaslonsku tipkovnicu

en: Click to toggle the on-screen keyboard
hr: Klikni za uključivanje/isključivanje zaslonske tipkovnice

en: Click to enable the on-screen keyboard
hr: Klikni za omogućavanje zaslonske tipkovnice

en: Launch
hr: Pokreni

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
hr: Panel pokretača

en: Power Saver
hr: Štednja energije

en: Balanced
hr: Uravnoteženo

en: Performance
hr: Performanse

en: Battery full
hr: Energija baterija napunjena

en: Battery almost full
hr: Energija baterija gotovo napunjena

en: Battery good
hr: Energija baterije dobra

en: Low battery
hr: Energija baterije slaba

en: Critically low battery
hr: Energija baterije kritično slaba

en: AC adapter
hr: AC napajanje

en: Laptop battery
hr: Baterija prijenosnika

en: UPS
hr: Neprekidno napajanje (UPS)

en: Monitor
hr: Mjerač

en: Mouse
hr: Miš

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
hr: Tipkovnica

en: PDA
hr: Dlanovnik

en: Cell phone
hr: Mobilni telefon

en: Media player
hr: Medijski reproduktor

en: Computer
hr: Računalo

en: Gaming input
hr: Ulazni Gaming

en: Pen
hr: Olovka

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
hr: Mreža

en: Speakers
hr: Zvučnici

en: Video
hr: Snimke

en: Audio device
hr: Zvučni uređaj

en: Remote control
hr: Daljinski upravljač

en: Scanner
hr: Skener

en: Camera
hr: Kamera

en: Wearable
hr: Prenosivi uređaj

en: Toy
hr: Igračka

en: Bluetooth device
hr: Bluetooth uređaj

en: Brightness
hr: Osvjetljenost

en: Keyboard backlight
hr: Osvjetljenje tipkovnice

en: Power Settings
hr: Postavke napajanja

en: Charging
hr: Punjenje

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
hr[0]: Punjenje - %d sat do završetka punjenja
hr[1]: Punjenje - %d sata do završetka punjenja
hr[2]: Punjenje - %d sati do završetka punjenja

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
hr: Punjenje - %d %s %d %s do završetka punjenja

en: hour | hours
hr[0]: sat
hr[1]: sata
hr[2]: sati

en: minute | minutes
hr[0]: minuta
hr[1]: minute
hr[2]: minuta

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
hr[0]: Punjenje - %d minuta do završetka punjenja
hr[1]: Punjenje - %d minute do završetka punjenja
hr[2]: Punjenje - %d minuta do završetka punjenja

en: Fully charged
hr: Potpuno napunjeno

en: Using battery power
hr: Koristi se energija baterije

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
hr[0]: Koristi se energija baterije - %d sat preostao
hr[1]: Koristi se energija baterije - %d sata preostala
hr[2]: Koristi se energija baterije - %d sati preostalo

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
hr: Koristi se energija baterije - %d %s %d %s preostalo

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
hr[0]: Koristi se energija baterije - %d minuta preostala
hr[1]: Koristi se energija baterije - %d minute preostale
hr[2]: Koristi se energija baterije - %d minuta preostalo

en: Fully discharged
hr: Potpuno otpušteno

en: Not charging
hr: Ne puni se

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
hr: Pisači

en: Cancel all jobs
hr: Prekini sve zadatke

en: '%s' on %s
hr: '%s' na %s

en: Send to front
hr: Pošalji naprijed

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
hr: Nedavni dokumenti

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
hr: Prijenosni uređaji

en: Open file manager
hr: Otvori upravitelja datoteka

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
hr: Prikaz otvorenih prozora

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
hr: Postavke

en: Hi there!
hr: Bok!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
hr: PRITISNULI STE TIPKU!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
hr: KORISTILI STE TIPKU PREČACA!!!

en: Click to show the desktop or middle-click to show the desklets
hr: Kliknite za prikaz radne površine ili srednji klik za prikaz deskleta

en: Show Desklets
hr: Prikaži desklete

en: Click to pause the slideshow
hr: Klikni za pauziranje promjene pozadine

en: Click to resume the slideshow
hr: Klikni za nastavak promjene pozadine

en: The slideshow is disabled
hr: Promjena pozadine je onemogućena

en: Slideshow
hr: Promjena pozadine

en: Next Background
hr: Slijedeća pozadina

en: Background Settings
hr: Postavke pozadine

en: Current background:
hr: Trenutna pozadina:

en: Playing
hr: Reprodukcija

en: Paused
hr: Pauzirano

en: Stopped
hr: Zaustavljeno

en: Volume
hr: Glasnoća zvuka

en: Unknown Artist
hr: Nepoznati izvođač

en: Unknown Album
hr: Nepoznati album

en: Unknown Title
hr: Nepoznat naslov

en: Previous
hr: Prijašnje

en: Play
hr: Reproduciraj

en: Stop
hr: Zaustavi

en: Next
hr: Sljedeće

en: Consecutive Playing
hr: Uzastopna reprodukcija

en: No Shuffle
hr: Bez naizmjenične reprodukcije

en: Open Player
hr: Otvori reproduktor

en: Quit Player
hr: Zatvori reproduktor

en: Pause
hr: Pauza

en: Repeat Single
hr: Ponovi jednom

en: Repeat All
hr: Ponovni sve

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
hr: Naizmjenično

en: Mute output
hr: Utišaj ulaz zvuka

en: Mute input
hr: Utišaj izlaz zvuka

en: Applications
hr: Aplikacije

en: Output device
hr: Izlazni uređaj

en: Input device
hr: Ulazni uređaj

en: Launch player
hr: Pokreni reproduktor

en: Choose player controls
hr: Odaberi reproduktor za upravljanje

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
hr: Sigurno želite obrisati sve stavke iz smeća?

en: This operation cannot be undone.
hr: Ova radnja se ne može poništiti.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
hr: Smeće

en: Empty Trash
hr: Isprazni smeće

en: Open Trash
hr: Otvori smeće

en: Log Out...
hr: Odjava...

en: Power Off...
hr: Isključivanje...

en: Remove 'Window list'
hr: Ukloni 'Popis prozora'

en: All windows
hr: Svi prozori

en: Manage workspaces (Expo)
hr: Upravljanje radnim prostorima (Prikaz radnih prostora)

en: Add a new workspace
hr: Dodaj novi radni prostor

en: Remove the current workspace
hr: Ukloni trenutni radni prostor

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
hr: Normalno

en: Left
hr: Ulijevo

en: Right
hr: Udesno

en: Upside-down
hr: Naglavačke

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinf
en: Display
hr: Zaslon

en: Configure display settings...
hr: Prilagodba postavki zaslona...

en: Clock
hr: Sat

en: Edit launcher
hr: Uredi pokretač

en: Photo Frame
hr: Okvir fotografije

en: Control Center
hr: Upravljačko središte

en: Users and Groups
hr: Korisnici i grupe

en: Add or remove users and groups
hr: Dodaj ili ukloni korisnike i grupe

note: Virtual keyboard
en: Virtual keyboard
hr: Virtualna tipkovnica

en: Turn on-screen keyboard on or off
hr: Uključi/Isključi zaslonsku tipkovnicu

en: Valid name
hr: Valjani naziv

en: The name cannot be empty.
hr: Naziv ne može biti prazan.

en: Valid executable
hr: Valjana izvršna datoteka

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
hr: Izvršna datoteka nije valjana. Ne može biti prazna i razmaci u putanji moraju biti zamijenjeni s obrbutom kosom crtom (\).

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
hr: Nemoguće stvaranje pokretača na ovoj lokaciji. Umjesto dodaj na radnu povšinu?

en: Choose a command
hr: Odaberi naredbu

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
hr: Želite li dodati ovaj pokretač i u izbornik? Početno će biti smješten u Ostalo kategoriji.

en: Screen Locker
hr: Zaključavanje zaslona

en: Please type an away message for the lock screen
hr: Upišite poruku za prikaz na zaključanom zaslonu

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: Hardware
hr: Hardver

en: Administration
hr: Administracija

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
hr: mrežno, bežično, wifi, žično, mobilni internet, internet

en: color, profile, display, printer, output
hr: boja, profil, zaslon, pisač, izlaz

en: Graphics Tablet
hr: Grafički tablet

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
hr: wacom, digitaliziraj, tablet, grafika, kalibracija, olovka

en: printers, laser, inkjet
hr: pisači, laserski, tintni

en: Fingerprints
hr: Otisci prstiju

en: Firewall
hr: Vatrozid

en: firewall, block, filter, programs
hr: vatrozid, blokiranje, filter, programi

en: Languages
hr: Jezici

en: language, install, foreign
hr: jezik, instalacija, strani

en: Input Method
hr: Način unosa

en: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing
hr: jezik, instaliraj, strano, unos, način, kineski, korejski, japanski, tipkanje

en: System Administration
hr: Administriranje sustava

en: Login Window
hr: Zaslon prijave

en: login, lightdm, mdm, gdm, manager, user, password, startup, switch
hr: prijava, lightdm, mdm, gdm, upravitelj, korisnik, lozinka, pokretanje, prebacivanje

en: login, lightdm, manager, settings, editor
hr: prijava, lightdm, upravitelj, postavke, uređivač

en: login, gdm, manager, user, startup, switch
hr: prijava, gdm, upravitelj, korisnik, polazni pokretanje, promjeni

en: Driver Manager
hr: Upravitelj upravljačkih programa

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
hr: video, upravljački programi, wifi, kartica, hardver, vlasničko, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Nvidia Settings
hr: Nvidia postavke

en: video, driver, proprietary, nvidia, settings
hr: video, upravljački program, vlasničko, nvidia, postavke

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
hr: Repozitoriji softvera

en: ppa, repository, package, source, download
hr: ppa, repozitoriji, paketi, izvori, preuzimanje

en: Package Management
hr: Upravljanje paketima

en: update, install, repository, package, source, download
hr: nadopuni, instaliraj, repozitorij, paket, izvor, preuzmi

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
hr: korisnik, korisnici, račun, računi, grupa, grupe, lozinka

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
hr: bluetooth, hardverski ključ, prijenos, mobilno

en: Manage Services and Units
hr: Upravljanje jedinicama i uslugama

en: systemd, units, services, systemctl, init
hr: systemd, jedinice, usluge, systemctl, init

en: Disks
hr: Diskovi

en: disks, manage, hardware, management, hard, hdd, pendrive, format, erase, test, create, iso, ISO, disk, image
hr: diskovi, upravljaj, hardver, upravljanje, disk, hdd, usb memorija, formatiraj, obriši, testiraj, stvori, iso, ISO, disk, slika

en: Online Accounts
hr: Mrežni računi

en: ppa, repository, package, source, download, video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
hr: ppa, repozitorij, paket, izvor, preuzmi, video, driver, wifi, kartica, hardver, vlasnički, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Back to all settings
hr: Natrag na sve postavke

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
hr: Naziv grupe ne može sadržavati velika slova ili razmake

en: Change Password
hr: Promijeni lozinku

en: New password
hr: Nova lozinka

en: Confirm password
hr: Potvrdite lozniku

en: Generate a password
hr: Generiraj lozinku

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
hr: Vaša nova lozinka mora sadržavati bar 8 znakova

en: Show password
hr: Prikaži lozinku

en: An error occurred. Your password was not changed.
hr: Dogodila se greška. Vaša lozinka nije promijenjena.

en: Change
hr: Promijeni

en: Too short
hr: Prekratko

en: Weak
hr: Slaba

en: Fair
hr: Prosječna

en: Good
hr: Dobra

en: Strong
hr: Jaka

en: Standard
hr: Standardan

en: Account Type
hr: Vrsta računa

en: Full Name
hr: Puno ime

en: Invalid username
hr: Neispravno korisničko ime

en: A user with the name '%s' already exists.
hr: Korisnik imena '%s' već postoji.

en: Users
hr: Korisnici

en: Groups
hr: Grupe

en: Click to change the picture
hr: Klikni za promjenu slike

en: Browse for more pictures...
hr: Pregledaj za više slika...

en: Click to change the name
hr: Klikni za promjenu imena

en: Click to change the password
hr: Klikni za promjenu lozinke

en: Click to change the groups
hr: Klikni za promjenu grupe

en: Picture
hr: Slika

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
hr: Ime

en: Open
hr: Otvori

en: Images
hr: Slike

en: No password set
hr: Lozinka nije postavljena

en: Set at login
hr: Postavi prilikom prijave

en: This user is currently logged in
hr: Ovaj korinik je trenutno prijavljen

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
hr: Osobna mapa korisnika je šifrirana. Da bi očuvali pristup šifriranom direktoriju, samo korisnik može promijeniti ovu lozinku.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
hr: Sigurno želite trajno obrisati %s i sve datoteke pridružene ovom korisniku?

en: This group is set as %s's primary group
hr: Ova grupa je postavljena kao %s's primana grupa

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
hr: Sigurno želite trajno obrisati %s?

en: Group Name
hr: Naziv grupe

en: Previous instance
hr: Prijašnji primjerak

en: Next instance
hr: Sljedeći primjerak

en: More options
hr: Više mogućnosti

en: Import from a file
hr: Uvezi iz datoteke

en: Export to a file
hr: Izvezi u datoteku

en: Reset to defaults
hr: Vrati na zadano

en: Reload %s
hr: Ponovno učitaj %s

en: Settings for %s
hr: Postavke za %s

en: Select or enter file to export to
hr: Odaberi ili upiši datoteku za izvoz u

en: JSON files
hr: JSON datoteke

en: Select a JSON file to import
hr: Odaberi JSON datoteku za uvoz

en: Cancel Job
hr: Prekini zadatak

en: Do you really want to cancel this job?
hr: Želite li stvarno prekinuti taj zadatak?

en: Keep Printing
hr: Nastavi ispisivanje

en: Do you really want to cancel all jobs?
hr: Želite li stvarno prekinuti sve zadatke?

en: Cancel All Jobs
hr: Prekini sve zadatke

en: Random
hr: Naizmjenično

en: Show
hr: Prikaži

en: Item
hr: Stavka

en: Select a date
hr: Odaberi datum

en: %l:%M:%S %p
hr: %H:%M:%S

en: %l:%M %p
hr: %H:%M

en: Select a time
hr: Odaberi vrijeme

en: Hour
hr: Sati

en: Second
hr: Sekunde

en: This applet is currently enabled
hr: Ovaj aplet je trenutno omogućen

en: This desklet is currently enabled
hr: Ovaj desklet je trenutno omogućen

en: This extension is currently enabled
hr: Ovo proširenje je trenutno omogućeno

en: by %s
hr: od %s

en: This is a system applet. It cannot be removed.
hr: Ovo je aplet sustava. Ne može se ukloniti.

en: This is a system desklet. It cannot be removed.
hr: Ovo je desklet sustava. Ne može se ukloniti.

en: This is a system extension. It cannot be removed.
hr: Ovo je proširenje sustava. Ne može se ukloniti.

en: This applet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
hr: Ovaj aplet sadrži funkcije poziva koji mogu prouzrokovati rušenje ili smrzavanje Cinnamona. Ako ste iskusili rušenje ili smrzavanje, pokušajte ga ukloniti.

en: This desklet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
hr: Ovaj desklet sadrži funkcije poziva koji mogu prouzrokovati rušenje ili smrzavanje Cinnamona. Ako ste iskusili rušenje ili smrzavanje, pokušajte ga ukloniti.

en: This extension contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
hr: Ovo proširenje sadrži funkcije poziva koji mogu prouzrokovati rušenje ili smrzavanje Cinnamona. Ako ste iskusili rušenje ili smrzavanje, pokušajte ga ukloniti.

en: About
hr: O programu

en: Extension %s is not compatible with your version of Cinnamon.
hr: Proširenje %s nije kompatibilno s vašom inačicom Cinnamona.

en: There are multiple instances enabled. Are you sure you want to remove all of them?
hr: Omogućeno je više primjeraka. Sigurno ih želite sve ukloniti?

en: Are you sure you want to completely remove %s?
hr: Sigurno želite u potpunosti ukloniti %s?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
hr: Ovo će vratiti zadane postavke omogućenih apleta. Sigurno želite ovo učiniti?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
hr: Ovo će vratiti zadane postavke omogućenih deskleta. Sigurno želite ovo učiniti?

en: This will disable all active extensions. Are you sure you want to do this?
hr: Ovo će onemogućiti sva aktivna proširenja.  Sigurno želite ovo učiniti?

en: This will remove all actions. Are you sure you want to do this?
hr: Ovo će ukloniti sve akcije. Jeste li sigurni da želite ovo učiniti?

en: Something went wrong while loading %s. Please make sure you are using the latest version, and then report the issue to its developer.
hr: Nešto je pošlo po krivu tijekom učitavanja %s. Pobrinite se da koristite najnoviju inačicu a zatim prijavite problem razvijatelju.

en: Installed
hr: Instaliran

en: Install
hr: Instaliraj

en: Update
hr: Nadopuni

en: Sort by
hr: Razvrstaj prema

en: Popularity
hr: Popularnosti

en: Date
hr: Datum

en: Upgradable
hr: Nadogradivosti

en: More info
hr: Više informacija

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Update all
hr: Nadopuni sve

en: %d update available | %d updates available
hr[0]: %d nadopuna dostupna
hr[1]: %d nadopune dostupne
hr[2]: %d nadopuna dostupno

en: No updates available
hr: Nema dostupnih nadopuna

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
hr: Kliknite na kapaljku, zatim kliknite za odabir boje bilo gdje na vašem zaslonu

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->appearance-menu->title
en: Options
hr: Opcije

en: Shortcuts
hr: Prečaci

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
hr: Općenito

en: Pointer
hr: Pokazivač

en: Move pointer to the next monitor
hr: Pomakni pokazivač na sljedeći monitor

en: Move pointer to the previous monitor
hr: Pomakni pokazivač na prethodni monitor

en: Troubleshooting
hr: Otkrivanje grešaka

en: Toggle Looking Glass
hr: Uključi/Isključi Cinnamon napredne kontrole i upravljanje

en: Show the window selection screen
hr: Prikaži zaslon odabira prozora

en: Show the workspace selection screen
hr: Prikaži zaslon odabira radnih prostora

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
hr: Prikaži radnu površinu

en: Cycle through open windows
hr: Kruži kroz otvorene prozore

en: Cycle backwards through open windows
hr: Kruži unatrag kroz otvorene prozore

en: Cycle through windows from all workspaces
hr: Kruži kroz prozore sa svih radnih prostora

en: Cycle backwards through windows from all workspaces
hr: Kruži unatrag kroz prozore sa svih radnih prostora

en: Cycle through open windows of the same application
hr: Kruži kroz otvorene prozore iste aplikacije

en: Cycle backwards through open windows of the same application
hr: Kruži unatrag kroz otvorene prozore iste aplikacije

en: Run dialog
hr: Dijalog pokretanja

en: Windows
hr: Prozori

en: Positioning
hr: Namještanje

en: Resize window
hr: Promijeni veličinu prozora

en: Move window
hr: Premjesti prozor

en: Center window in screen
hr: Centriraj prozor na zaslonu računala

en: Move window to upper-right
hr: Premjesti prozor u gornji desni kut

en: Move window to upper-left
hr: Premjesti prozor u gornji lijevi kut

en: Move window to lower-right
hr: Premjesti prozor u donji desni kut

en: Move window to lower-left
hr: Premjesti prozor u donji lijevi kut

en: Move window to right edge
hr: Premjesti prozor na desni rub

en: Move window to top edge
hr: Premjesti prozor na rub vrha

en: Move window to bottom edge
hr: Premjesti prozor na rub dna

en: Move window to left edge
hr: Premjesti prozor na lijevi rub

en: Tiling and Snapping
hr: Slaganje i poravnanje

en: Push tile left
hr: Posloži lijevo

en: Push tile right
hr: Posloži desno

en: Push tile up
hr: Posloži gore

en: Push tile down
hr: Posloži dolje

en: Inter-workspace
hr: Između radnih prostora

en: Move window to new workspace
hr: Premjesti prozor na novi radni prostor

en: Move window to left workspace
hr: Premjesti prozor na lijevi radni prostor

en: Move window to right workspace
hr: Premjesti prozor na desni radni prostor

en: Move window to workspace above
hr: Premjesti prozor na gornji radni prostor

en: Move window to workspace below
hr: Premjesti prozor na donji radni prostor

en: Move window to workspace 1
hr: Premjesti prozor na radni prostor 1

en: Move window to workspace 2
hr: Premjesti prozor na radni prostor 2

en: Move window to workspace 3
hr: Premjesti prozor na radni prostor 3

en: Move window to workspace 4
hr: Premjesti prozor na radni prostor 4

en: Move window to workspace 5
hr: Premjesti prozor na radni prostor 5

en: Move window to workspace 6
hr: Premjesti prozor na radni prostor 6

en: Move window to workspace 7
hr: Premjesti prozor na radni prostor 7

en: Move window to workspace 8
hr: Premjesti prozor na radni prostor 8

en: Move window to workspace 9
hr: Premjesti prozor na radni prostor 9

en: Move window to workspace 10
hr: Premjesti prozor na radni prostor 10

en: Move window to workspace 11
hr: Premjesti prozor na radni prostor 11

en: Move window to workspace 12
hr: Premjesti prozor na radni prostor 12

en: Inter-monitor
hr: Između zaslona

en: Move window to left monitor
hr: Premjesti prozor na lijevi zaslon

en: Move window to right monitor
hr: Premjesti prozor na desni zaslon

en: Move window to monitor above
hr: Premjesti prozor na gornji zaslon

en: Move window to monitor below
hr: Premjesti prozor na donji zaslon

en: Maximize window
hr: Uvećaj prozor

en: Unmaximize window
hr: Prikaži u prozoru

en: Minimize window
hr: Smanji prozor

en: Close window
hr: Zatvori prozor

en: Activate window menu
hr: Aktiviraj izbornik prozora

en: Raise window
hr: Povećaj prozor

en: Lower window
hr: Vrati prozor

en: Toggle maximization state
hr: Promijeni stanje uvećanja

en: Toggle fullscreen state
hr: Promijeni stanje cijelog zaslona

en: Toggle shaded state
hr: Smanji/Uvećaj prozor u naslovnu traku prozora

en: Toggle always on top
hr: Uključi/Isključi uvijek na vrhu

en: Toggle showing window on all workspaces
hr: Uključi/Isključi prikaz na svim radnim prostorima

en: Increase opacity
hr: Povećaj prozirnost

en: Decrease opacity
hr: Smanji prozirnost

en: Toggle vertical maximization
hr: Uključi/Isključi okomito uvećanje

en: Toggle horizontal maximization
hr: Uključi/Isključi vodoravno uvećanje

en: Workspaces
hr: Radni prostori

en: Direct Navigation
hr: Izravno upravljanje

en: Switch to workspace 1
hr: Prebaci na radni prostor 1

en: Switch to workspace 2
hr: Prebaci na radni prostor 2

en: Switch to workspace 3
hr: Prebaci na radni prostor 3

en: Switch to workspace 4
hr: Prebaci na radni prostor 4

en: Switch to workspace 5
hr: Prebaci na radni prostor 5

en: Switch to workspace 6
hr: Prebaci na radni prostor 6

en: Switch to workspace 7
hr: Prebaci na radni prostor 7

en: Switch to workspace 8
hr: Prebaci na radni prostor 8

en: Switch to workspace 9
hr: Prebaci na radni prostor 9

en: Switch to workspace 10
hr: Prebaci na radni prostor 10

en: Switch to workspace 11
hr: Prebaci na radni prostor 11

en: Switch to workspace 12
hr: Prebaci na radni prostor 12

en: Switch to left workspace
hr: Prebaci na lijevi radni prostor

en: Switch to right workspace
hr: Prebaci na desni radni prostor

en: System
hr: Sustav

en: Switch monitor configurations
hr: Prebacivanje podešavanja zaslona

en: Rotate display
hr: Zakreni zaslon

en: Orientation Lock
hr: Zaključavanje orijentacije

en: Increase screen brightness
hr: Povećaj osvjetljenje zaslona

en: Decrease screen brightness
hr: Smanji osvjetljenje zaslona

en: Toggle keyboard backlight
hr: Uključi/Isključi osvjetljenje tipkovnice

en: Increase keyboard backlight level
hr: Pojačaj razinu osvjetljenja tipkovnice

en: Decrease keyboard backlight level
hr: Smanji razinu osvjetljenja tipkovnice

en: Toggle touchpad state
hr: Uključi/Isključi touchpad stanje

en: Turn touchpad on
hr: Uključi touchpad

en: Turn touchpad off
hr: Isključi touchpad

en: Show power statistics
hr: Prikaži statistiku energije

en: Screenshots and Recording
hr: Snimke zaslona i snimanje

en: Take a screenshot of an area
hr: Napravi snimku područja zaslona

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
hr: Kopiraj sliku područja u međuspremnik

en: Take a screenshot
hr: Uslikaj zaslon

en: Copy a screenshot to clipboard
hr: Kopiraj sliku u međuspremnik

en: Take a screenshot of a window
hr: Uslikaj prozor

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
hr: Kopiraj sliku prozora u međuspremnik

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
hr: Uključi/Isključi snimanje radne površine (zahtijeva ponovno pokretanje Cinnamona)

en: Log out
hr: Odjava

en: Shut down
hr: Isključi

en: Lock screen
hr: Zaključaj zaslon

en: Launchers
hr: Pokretači

en: Launch terminal
hr: Pokreni terminal

en: Launch help browser
hr: Pokreni preglednik pomoći

en: Launch calculator
hr: Pokreni kalkulator

en: Launch email client
hr: Pokreni klijent e-pošte

en: Launch web browser
hr: Pokreni web preglednik

en: Home folder
hr: Osobna mapa

en: Sound and Media
hr: Zvuk i medij

en: Quiet Keys
hr: Tipke glasnoće zvuka

en: Volume mute (Quiet)
hr: Utišaj glasnoću zvuka

en: Volume down (Quiet)
hr: Smanji glasnoću zvuka

en: Volume up (Quiet)
hr: Povećaj glasnoću zvuka

en: Volume mute
hr: Utišaj glasnoću zvuka

en: Volume down
hr: Smanji glasnoću zvuka

en: Volume up
hr: Pojačaj glasnoću zvuka

en: Mic mute
hr: Utišaj mikrofon

en: Launch media player
hr: Pokreni medijski reproduktor

en: Pause playback
hr: Pauziraj reprodukciju

en: Stop playback
hr: Zaustavi reprodukciju

en: Previous track
hr: Prijašnja pjesma

en: Next track
hr: Sljedeća pjesma

en: Eject
hr: Izbaci

en: Rewind
hr: Premotaj

en: Fast-forward
hr: Brzo premotaj

en: Repeat
hr: Ponovi

en: Universal Access
hr: Univerzalni pristup

en: Zoom in
hr: Uvećaj

en: Zoom out
hr: Umanji

en: Turn screen reader on or off
hr: Uključi ili isključi čitač zaslona

en: Increase text size
hr: Povećaj veličinu teksta

en: Decrease text size
hr: Smanji veličinu teksta

en: High contrast on or off
hr: Uključi/Isključi visoki kontrast

en: Spices
hr: Začini

en: Instance
hr: Instanca

en: Custom Shortcuts
hr: Prilagođeni prečaci

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently in use by <b>%(old)s</b>.
hr: Ovu kombinaciju tipki, <b>%(combination)s</b> trenutno koristi <b>%(old)s</b>.

en: If you continue, the combination will be reassigned to <b>%(new)s</b>.
hr: Ako nastavite, kombinacija će biti preraspoređena u <b>%(new)s</b>.

en: Do you want to continue with this operation?
hr: Želite li nastaviti s ovom radnjom?

note: l10n constants - get them translated here so they use Cinnamon's gettext context
en: Click to set a new accelerator key.
hr: Kliknite za postavljanje nove tipke prečaca.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
hr: Pritisnite 'Esc' ili kliknite ponovno za prekid ove radnje.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
hr: Pritisnite 'Backspace' za uklanjanje postojećeg prečaca tipkovnice.

en: unassigned
hr: nedodjeljeno

en: Pick an accelerator
hr: Odaberite prečac

en: 
    This key combination, '<b>%s</b>' should not be used because it would become impossible to type using this key.
hr: 
    Kombinacija ove tipke, '<b>%s</b>' se ne bi trebala koristiti jer će biti onemogućeno tipkanje ovom tipkom.

en: Please try again using a modifier key such as Control, Alt or Super (Windows key).
hr: Pokušajte ponovno koristeći tipku izmjenjivača poput tipki Control, Alt ili Super (Windows tipka).

en: Continue only if you are certain this is what you want, otherwise press cancel.
hr: Nastavite samo ako sigurno ovo želite, u suprotnome pritisnite 'Odustani'.

en: Continue
hr: Nastavi

en: Checking dependencies
hr: Provjeravanje zavisnosti

en: Please install: %s
hr: Molim instalirajte: %s

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Open
hr: _Otvori

en: Sound files
hr: Zvučne datoteke

en: Downloading images:
hr: Preuzimanje slika:

en: An error occurred while trying to access the server. Please try again in a little while.
hr: Greška se dogodila prilikom pristupa poslužitelju. Probajte ponovno malo kasnije.

en: Something went wrong with the spices download. Please try refreshing the list again.
hr: Greška sa preuzimanjem. Molim vas probajte osvježiti listu opet.

en: Refreshing the cache
hr: Osvježavanje predmemorije

en: Installing %s
hr: Instaliram %s

en: An error occurred during the installation of %s. Please report this incident to its developer.
hr: Dogodila se greška tijekom instalacije %s. Prijavite ovaj incident razvijatelju.

en: Uninstalling %s
hr: Uklanjam %s

en: A problem occurred while removing %s.
hr: Dogodio se problem tijekom uklanjanja %s.

en: 
    
    Details:  %s
hr: 
    
    Pojedinosti:  %s

en: Add new entry
hr: Dodaj novi unos

en: Remove selected entry
hr: Ukloni odabrani unos

en: Edit selected entry
hr: Uredi odabrani unos

en: Move selected entry up
hr: Pomakni odabrani unos gore

en: Move selected entry down
hr: Pomakni odabrani unos dolje

en: Edit entry
hr: Uredi unos

en: Configure accessibility features
hr: Prilagodi značajke pristupaćnosti

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
hr: povećalo, govor, pristup, uvećanje, tipke, kontrast

en: Visual
hr: Vizualno

note: Visual Aids
en: Visual Aids
hr: Vizualna pomagala

en: High contrast
hr: Visoki kontrast

en: Large text
hr: Veliki tekst

en: Screen reader
hr: Čitač zaslona

en: Configure screen reader
hr: Prilagodi čitač zaslona

note: Desktop Zoom
en: Desktop Zoom
hr: Uvećanje radne površine

en: Enable zoom
hr: Omogući uvećanje

en: Magnification
hr: Uvećanje

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Mouse wheel modifier
hr: Tipka uvećanja s mišem

en: While this modifier is pressed, mouse scrolling will increase or decrease zoom.
hr: Kada je ova tipka pritisnuta, pomicanje kotačića miša će uvećati ili smanjiti radnu površinu.

en: Scroll at screen edges
hr: Pomicanje na rubovima zaslona

en: Keep cursor centered
hr: Drži pokazivač miša u sredini zaslona

en: Cursor moves with contents
hr: Pokazivač se pomiče sa sadržajem

en: Cursor pushes contents around
hr: Pokazivač pomiče sadržaj u svojoj blizini

en: Mouse tracking mode
hr: Način pomicanja mišem

en: Lens mode
hr: Način rada u leći

en: Square
hr: Kvadrat

en: Horizontal strip
hr: Vodoravna traka

en: Vertical strip
hr: Okomita traka

en: Lens shape
hr: Oblik leće

en: Full screen
hr: Cijeli zaslon

en: Top half
hr: Gornja polovina

en: Bottom half
hr: Donja polovina

en: Left half
hr: Lijeva polovina

en: Right half
hr: Desna polovina

en: Screen position
hr: Položaj zaslona

en: Enable the on-screen keyboard
hr: Omogući zaslonsku tipkovnicu

en: At the bottom of the screen
hr: Na dnu zaslona

en: At the top of the screen
hr: Na vrhu zaslona

en: Keyboard position
hr: Položaj tipkovnice

en: A quarter of the screen
hr: Četvrtina zaslona

en: A third of the screen
hr: Trećina zaslona

en: Keyboard size
hr: Veličina tipkovnice

en: Show the keyboard any time something expects input
hr: Prikaži tipkovnicu svaki puta kada se očekuje upis

en: Show keyboard only when the user activates it
hr: Prikaži tipkovnicu samo kada ju korisnik aktivira

en: Activation mode
hr: Način aktivacije

note: Keyboard indicators
en: Keyboard indicators
hr: Indikatori tipkovnice

en: Use visual indicator on Caps and Num Lock
hr: Koristi vizualne indikatore pri uključivanju velikih slova i brojčane tipkovnice

en: Use audio indicator on Caps and Num Lock
hr: Koristi zvučne indikatore pri uključivanju velikih slova i brojčane tipkovnice

en: Sound to use Caps or Num Lock on
hr: Zvuk za korištenje pri uključivanju velikih slova i brojčane tipkovnice

en: Sound to use Caps or Num Lock off
hr: Zvuk za korištenje pri isključivanju velikih slova i brojčane tipkovnice

en: Event feedback (required for typing assistance alerts)
hr: Povrat događaja (potrebno za upozorenja pomoći pri tipkanju)

en: Enable visual alerts
hr: Omogući vizualna upozorenja

en: Flash the entire monitor
hr: Zabljesni cijeli zaslon

en: Flash the active window
hr: Zabljesni aktivni prozor

en: Visual style
hr: Vizualni izgled

en: Enable audio alerts
hr: Omogući zvučna upozorenja

en: Sound to use for window alerts
hr: Zvuk za korištenje pri upozorenjima prozora

en: Typing assistance
hr: Pomoć tipkanja

note: Stickykeys
en: Sticky keys
hr: Pričvrstive tipke

en: Treat a sequence of modifier keys as a combination
hr: Postupaj slijedom tipki izmjenjivača kao kombinacijom

en: Disable if two modifiers are pressed together
hr: Onemgući ako su dvije tipke izmjenjivača pritisunte istovremeno

en: Alert when a modifier key is pressed
hr: Obavijesti kada su tipke izmjenjivača pritisunte

note: Slowkeys
en: Slow keys
hr: Spore tipke

en: Put a delay between when a key is pressed and when it is accepted
hr: Postavi odgodu između pritiska tipke i prihvata

en: Alert when a key is pressed
hr: Upozori kada je tipka pritisnuta

en: Alert when a key is accepted
hr: Upozori kada je tipka prihvaćena

en: Alert when a key is rejected
hr: Upozori kada je tipka odbijena

en: Acceptance delay
hr: Odgoda prihvaćanja

en: Short
hr: Kratko

en: Long
hr: Dugačko

note: Bouncekeys
en: Bounce keys
hr: Odbijanje tipki

en: Ignore fast duplicate keypresses
hr: Zanemari duplikate brzog pritiska tipka

note: Mousekeys
en: Mouse keys
hr: Tipke miša

en: Control the pointer using the keypad
hr: Upravljajte pokazivačem tipkama

en: Initial delay
hr: Početna odgoda

en: Shorter
hr: Kraće

en: Longer
hr: Duže

en: Acceleration time
hr: Vrijeme ubrzanja

en: Maximum speed
hr: Najveća brzina

en: Slower
hr: Sporije

en: Faster
hr: Brže

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
hr: Pokreni drugi klik držeći prvu tipku

en: Trigger a click when the pointer hovers
hr: Obavi klik kada pokazivač prijeđe preko

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
hr: Odgoda

en: Motion threshold
hr: Prag gibanja

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Small
hr: Male

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Large
hr: Velike

en: Manage your actions
hr: Upravljanje akcijama

en: action
hr: akcija

en: Actions
hr: Radnje

en: Manage
hr: Upravljanje

en: Download
hr: Preuzimanje

en: Layout
hr: Izgled

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Installed actions
hr: Instalirane akcije

en: Remove all
hr: Ukloni sve

en: Manage Cinnamon applets
hr: Upravljajte Cinnamon apletima

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
hr: Možete ukloniti određene primjerke u panel načinu uređivanja putem kontekstnog izbornika.

en: applet
hr: aplet

en: Installed applets
hr: Instalirani apleti

en: Reset all
hr: Vrati sve na izvorne postavke

en: Previous Panel
hr: Prijašnji panel

en: Next Panel
hr: Sljedeći panel

en: Solid color
hr: Jednobojna

en: Horizontal gradient
hr: Vodoravni prijelaz

en: Vertical gradient
hr: Okomiti prijelaz

en: No picture
hr: Bez slike

en: Mosaic
hr: Mozaik

en: Centered
hr: Sredina

en: Scaled
hr: Normalan

en: Stretched
hr: Razvučen

en: Spanned
hr: Razmknut

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Change your desktop's background
hr: Promijenite pozadinu svoje redne površine

en: background, picture, slideshow
hr: pozadina, slika, prezentacija

en: Backgrounds
hr: Pozadine

en: Add Folder
hr: Dodaj mapu

en: Add new folder
hr: Dodaj novu mapu

en: Remove selected folder
hr: Ukloni odabranu mapu

en: Play backgrounds as a slideshow
hr: Mijenjaj pozadinu radne površine

en: minutes
hr: minuta

en: Play images in random order
hr: Mijenjaj slike naizmjeničnim redoslijedom

en: Picture aspect
hr: Prikaz slike

en: Manage date and time settings
hr: Upravljajte postavkama datuma i vremena

en: time, date, calendar, format, network, sync
hr: vrijeme, datum, kalendar, format, mreža, usklađivanje

en: Date & Time
hr: Datum i Vrijeme

en: Date and Time
hr: Datum i vrijeme

en: Network time
hr: Mrežno vrijeme

en: Manually set date and time
hr: Ručno postavi datum i vrijeme

en: Use 24h clock
hr: Koristi 24-satno vrijeme

en: Display the date
hr: Prikaži datum

en: Display seconds
hr: Prikaži sekunde

en: Use locale default
hr: Koristi lokalne postavke

en: Sunday
hr: Nedjelja

en: Monday
hr: Ponedjeljak

en: First day of week
hr: Prvi dan u tjednu

en: Region
hr: Regija

en: City
hr: Grad

en: Multimedia
hr: Multimedija

en: Office
hr: Ured

en: Web
hr: Mreža

en: Mail
hr: E-pošta

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-music->description
en: Music
hr: Glazba

en: Photos
hr: Fotografije

en: Word
hr: Obrada teksta

en: Spreadsheet
hr: Proračunska tablica

en: Source Code
hr: Izvorni kôd

en: File Manager
hr: Upravitelj datoteka

en: Plain Text
hr: Običan tekst

en: Select an application for audio CDs
hr: Odaberite aplikaciju za glazbene CD-e

en: Select an application for video DVDs
hr: Odaberite aplikaciju za video DVD-e

en: Music player
hr: Glazbeni reproduktor

en: Select an application to run when a music player is connected
hr: Odaberite aplikaciju koja će se pokrenuti kada je glazbeni svirač spojen

en: Select an application to run when a camera is connected
hr: Odaberite aplikaciju koja će se pokrenuti kada je kamera spojena

en: Software
hr: Softver

en: Select an application for software CDs
hr: Odaberite aplikaciju za softverske CD-e

en: Blu-ray video disc
hr: Blu-ray video disk

en: HD DVD video disc
hr: HD DVD video disk

en: Picture CD
hr: Slikovni CD

en: Windows software
hr: Windows softver

en: Command-line option for your terminal to execute a passed-in command.
hr: Mogućnosti naredbenog redka terminala za pokretanje proslijeđenih naredbi.

en: Ask what to do
hr: Pitaj što učiniti

en: Open folder
hr: Otvori mapu

en: Do nothing
hr: Ne čini ništa

en: Other Media
hr: Ostali mediji

en: Select how other media should be handled
hr: Odaberite kako bi se trebalo rukovati ostalim medijima

en: _Action:
hr: _Radnja:

en: Preferred Applications
hr: Željene aplikacije

en: media, defaults, applications, programs, removable, browser, email, calendar, music, videos, photos, images, cd, autoplay, favorite, apps
hr: medija, zadano, aplikacije, programi, uklonjivo, preglednik, e-pošta, kalendar, glazba, video, fotografije, slike, cd, automatska reprodukcija, omiljeno, aplik

en: Preferred applications
hr: Željene aplikacije

en: Calculator
hr: Kalkulator

en: Arguments
hr: Argumenti

en: Removable media
hr: Prijenosni mediji

en: Prompt or start programs on media insertion
hr: Upitaj ili pokreni programe pri umetanju medija

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
hr: _Ostali mediji...

en: Manage your Cinnamon desklets
hr: Upravljajte Cinnamon deskletima

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
hr: Možete ukloniti određene primjerke s radne površine putem desklet sadržajnog izbornika

en: desklet, desktop, slideshow
hr: desklet, radna površina, promjena pozadine

en: Desklets
hr: Deskleti

en: General Settings
hr: Opće postavke

en: General Desklets Settings
hr: Opće postavke deskleta

en: No decoration
hr: Bez ukrasa

en: Border only
hr: Samo okvir

en: Border and header
hr: Okvir i zaglavlje

en: Decoration of desklets
hr: Ukrašavanje deskleta

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
hr: Napomena: neki deskleti zahtijevaju okvir/zaglavlje da bi bili uvijek prisutni

en: Such requirements override the settings selected here
hr: Takvi zahtjevi zaobilaze ovdje odabrane postavke

en: Snap desklets to grid
hr: Poravnaj desklete s površinom

en: Width of desklet snap grid
hr: Širina desklet poravnjanja

en: Lock desklets in their current position
hr: Zaključaj desklete na njihov trenutni položaj

en: Installed desklets
hr: Instalirani deskleti

en: Manage your desktop icons
hr: Upravljajte svojim ikonama radne površine

en: desktop, home, button, trash
hr: radna površina, osobna mapa, tipka, smeće

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-desktop->description
en: Desktop
hr: Radna površina

en: Manage display settings
hr: Upravljajte postavkama zaslona

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
hr: prikaz, zaslon, zaslon računala, izlaz, razlučivost, dvostruko, lcd

en: Disable automatic screen rotation
hr: Onemogući automatsko zakretanje zaslona

en: Select this option to disable automatic screen rotation on hardware equipped with supported accelerometers.
hr: Odaberite ovu mogućnost za onemogućavanje automatskog zakretanja zaslona na hardveru opremljenom podržanim akcelerometrima.

en: Enable fractional scaling controls (experimental)
hr: Omogući upravljanje fraktalne promjene veličine (eksperimentalno)

en: Select this option to display additional layout controls for per-monitor scaling.
hr: Odaberite ovu mogućnost za prikaz dodatnih upravljanja prikaza po monitoru.

en: Control Cinnamon visual effects.
hr: Upravljajte Cinnamon vizualnim efektima.

en: effects, window
hr: efekti, prozor

en: Effects
hr: Efekti

en: Desktop and window effects
hr: Radna površina i efekti prozora

en: Effects on dialog boxes
hr: Efekti na okvirima dijaloga

en: Effects on menus
hr: Efekti na izbornicima

en: Session startup animation
hr: Animacija pokretanja sesije

en: Fade effect on Cinnamon scrollboxes (like the Menu application list)
hr: Efekt isčezavanja na Cinnamon okvirima pomicanja (poput popisa Izbornika aplikacija)

en: Window effects
hr: Efekti prozora

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- grouped-windo
en: None
hr: Nijedan

en: Traditional
hr: Tradicionalno

en: Fly
hr: Let

en: New windows or unminimizing existing ones
hr: Novi prozori ili uvećanje postojećih

en: Closing windows
hr: Zatvaranje prozora

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
hr: Iščezavanje

en: Minimizing windows
hr: Smanjivanje prozora

note: MAXIMIZING/TILING WINDOWS
en: Resizing and tiling windows
hr: Promjena veličine i poravnanje prozora

en: Window animation speed
hr: Brzina animacije prozora

en: Manage your Cinnamon extensions
hr: Upravljajte svojim Cinnamon proširenjima

en: extension, addon
hr: proširenje, dodatak

en: Extensions
hr: Proširenja

en: Installed extensions
hr: Instalirana proširenja

en: Disable all
hr: Onemogući sve

en: Configure system fonts
hr: Prilagodite slova sustava

en: font, size, small, large
hr: slovo, veličina, malo, veliko

en: Font Selection
hr: Odabir slova

en: Default font
hr: Zadana slova

en: Desktop font
hr: Slova radne površine

en: Document font
hr: Slova dokumenata

en: Monospace font
hr: Monospace slova

en: Window title font
hr: Slova naslova prozora

en: Font Settings
hr: Postavke slova

en: Grayscale
hr: Nijansa sive

en: Slight
hr: Blago

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Medium
hr: Srednje

en: Full
hr: Potpuno

en: Vertical RGB
hr: Okomiti RGB

en: Vertical BGR
hr: Okomiti RGB

en: Text scaling factor
hr: Faktor promjene veličine teksta

en: Hinting
hr: Naglašavanje

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
hr: Zaglađivanje slova omogućuje jasan, čitljiv tekst na zaslonu.

en: Antialiasing
hr: Zaglađivanje rubova

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
hr: Antialiasing čini tekst na zalonu glađim i lakšim za čitanje

en: RGBA Order
hr: RGBA poredak

en: The order of subpixel elements on an LCD screen, only used when antialiasing is set to 'rgba'
hr: Poredak podpiksel elemenata na LCD zaslonu, samo koristiti kada je zaglađivanje postavljeno na 'rgba'

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
hr: Ostale Cinnamon osobitosti

en: logging, click
hr: prijava, klik

en: Compositor Options
hr: Mogućnosti kompozitora

en: Disable compositing for full-screen windows
hr: Onemogući kompoziranje u cjelozaslonskom prikazu

en: Select this option to let full-screen applications skip the compositing manager and run at maximum speed. Unselect it if you're experiencing screen-tearing in full screen mode.
hr: Odaberite ovu mogućnost da bi aplikacije u cjelozaslonskom prikazu preskočile upravitelja kompoziranja i radile na maksimalnoj brzini. Onemogućite ju ako iskusite trzanje u cjelozaslonskom prikazu.

en: Miscellaneous Options
hr: Ostale mogućnosti

en: Enable timer when logging out or shutting down
hr: Omogući samoisključivanje prilikom odjave ili isključivanju računala

en: Timer delay
hr: Vrijeme samoisključivanja

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
hr: sekunda

en: Memory limit
hr: Ograničenje memorije

en: Restart Cinnamon when it uses too much memory
hr: Ponovno pokreni Cinnamon kada koristi previše memorije

en: Check frequency
hr: Razdoblje promjene

en: Make window fullscreen
hr: Napravi cjelozaslonski prozor

en: Exit window fullscreen
hr: Izlaz iz cjelozaslonskog prozora

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Play / Pause
hr: Reprodukcija / Pauza

en: Run a command
hr: Pokreni naredbu

en: Trigger at gesture start
hr: Aktiviraj pri pokretanju geste

en: Trigger at gesture end
hr: Aktiviraj na kraju geste

en: Manage touch gestures
hr: Upravljate dodirom

en: gesture, swipe, pinch, touch
hr: gesta, povuci, štipati, dodir

en: Gestures
hr: Geste

en: Check again
hr: Provjeri ponovno

en: Swipe
hr: Povuci

en: Swipe with 2 fingers
hr: Povuci sa 2 prsta

en: Touchscreen only
hr: Samo touchscreen

en: Swipe with 3 fingers
hr: Povuci sa 3 prsta

en: Swipe with 4 fingers
hr: Povuci sa 4 prsta

en: Swipe with 5 fingers
hr: Povuci sa 5 prstiju

en: Pinch
hr: Uštipni

en: Pinch with %d fingers
hr: Dodakni sa %d prsta

en: Pinch with 5 fingers
hr: Dodirni sa 5 prstiju

en: Tap
hr: Dodir

en: Enable gestures
hr: Omogući geste

en: Activation thresholds
hr: Prag aktivacije

en: In percentage of the touch surface
hr: U postocima površine dodira

en: The touchegg package must be installed for gesture support.
hr: Touchegg paket mora biti instaliran za podršku.

en: Gestures are disabled
hr: Geste su neomogućene

en: The Touchegg service is not running
hr: Touchegg pozadinski program nije pokrenut.

en: Up
hr: Gore

en: Down
hr: Dolje

en: In
hr: Ulaz

en: Out
hr: Izlazni

en: Tap with %d fingers
hr: Dodir sa %d prsta

en: Enter a command
hr: Upiši naredbu

en: Sensitivity
hr: Osjetljivost

en: Less
hr: Manje

en: Manage hotcorner settings
hr: Upravljajte postavkama kutova zaslona

en: hotcorner, overview, scale, expo
hr: kut zaslona, pregled, promjena veličine, prikaz radnih prostora

en: Hot Corners
hr: Kutovi zaslona

en: Show all workspaces
hr: Prikaži sve radne prostore

note: Expo
en: Show all windows
hr: Prikaži sve prozore

en: Enable this corner
hr: Omogući kut

en: Type a command...
hr: Upiši naredbu...

en: Activation delay (ms)
hr: Odgoda aktivacije (ms)

en: Unknown size
hr: Nepoznata veličina

en: Unknown CPU
hr: Nepoznat CPU

en: Operating System
hr: Operativni sustav

en: Cinnamon Version
hr: Cinnamon inačica

en: Processor
hr: Procesor

en: Memory
hr: Memorija

en: Hard Drives
hr: Čvrsti diskovi

en: Hard Drive
hr: Tvrdi disk

en: Graphics Card
hr: Grafička kartica

en: Display Server
hr: Poslužitelj zaslona

en: Display system information
hr: Prikaži informacije sustava

en: system, information, details, graphic, sound, kernel, version, about
hr: sistem, informacija, detalji, grafika, zvuk, kernel, verzija, o

en: System Info
hr: Informacije sustava

en: Upload system information
hr: Pošalji informacije sustava

en: No personal information included
hr: Bez uključenih osobnih informacija

en: Copy to clipboard
hr: Kopiraj u međuspremnik

en: Manage keyboard settings and shortcuts
hr: Upravljajte postavkama i prečacima tipkovnice

en: keyboard, shortcut, hotkey
hr: tipkovnica, prečac, tipka prečaca

en: Key repeat
hr: Ponavljanje tipke

en: Typing
hr: Tipkanje

en: Enable key repeat
hr: Omogući ponavljanje tipke

en: Repeat delay:
hr: Odgoda ponavljanja:

en: Repeat speed:
hr: Brzina ponavljanja:

en: Slow
hr: Sporije

en: Fast
hr: Brže

en: Text cursor
hr: Pokazivač teksta

en: Text cursor blinks
hr: Treptanje pokazivača teksta

en: Blink speed:
hr: Brzina treptanja:

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
hr: Za uređivanje pridruživanja tipki prečaca, kliknite i pritisnite novu tipku ili pritisnite tipku 'Backspace' za oslobađanje tipke.

note: Text entry search field
en: Type to search shortcuts
hr: Utipkaj za pretraživanje prečica

en: Press Escape to cancel the search.
hr: Pritisnite Escape za otkazanje pretraživanje.

en: Click to search by accelerator
hr: Kliknite za pretraživanje sa ubrzivačem

en: Add custom shortcut
hr: Dodaj prilagođeni prečac

en: Remove custom shortcut
hr: Ukloni prilagođeni prečac

en: Categories
hr: Kategorije

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

en: Keyboard bindings
hr: Pridruživanja tipki prečaca

en: Layouts
hr: Raspored

en: Reset to default
hr: Vrati na uobičajeno

en: Select a file
hr: Odaberi datoteku

en: Control mouse and touchpad settings
hr: Upravljajte mišem i touchpad postavkama

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
hr: miš, touchpad, synaptic, dvostruki-klik

en: Mouse and Touchpad
hr: Miš i touchpad

en: Left handed (mouse buttons inverted)
hr: Ljevoruki (tipke miša obrnute)

en: Reverse scrolling direction
hr: Obrni smjer pomicanja

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
hr: Prikaži položaj pokazivača kada je 'Control' tipka pritisnuta

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
hr: Oponašaj srednji klik, klikom na obje tipke miša, lijeve i desne

en: Paste the current selection when middle-click is pressed
hr: Zaljepite trenutačan odabir kada je srednji-klik pritisnut

en: Drag-and-drop threshold
hr: Prag povlačenja i ispuštanja

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
hr: piksela

en: Pointer size and speed
hr: Veličina i brzina pokazivača

en: Size
hr: Veličina

en: Smaller
hr: Manja

en: Larger
hr: Veća

en: Speed
hr: Brzina

en: Device default
hr: Zadani uređaj

en: Constant
hr: Nepromjenjivo

en: Adaptive
hr: Prilagodljivo

en: Acceleration
hr: Ubrzanje

en: Double-Click timeout
hr: Istek vremena dvostrukog klika

en: Timeout
hr: Istek vremena

en: Double-click test
hr: Test dvostrukog klika

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Disabled when a mouse is attached
hr: Onemogući kada je miš priključen

en: Touchpad is
hr: Touchpad je

en: Tap to click
hr: Dodirni za klik

en: Disable touchpad while typing
hr: Onemogući touchpad pri tipkanju

en: Default device behavior
hr: Zadano ponašanje uređaja

en: Virtual button areas along bottom of touchpad
hr: Područja virtualnih tipki uz dno touchpada

en: Use multiple fingers for right and middle click
hr: Koristi više prsta za desni i srednji klik

en: Click actions
hr: Radnje klika

en: Scrolling
hr: Pomicanje

en: Success!
hr: Uspješan!

en: Two-finger scrolling
hr: Pomicanje s dva prsta

en: Edge scrolling
hr: Rubno pomicanje

en: Scrolling method
hr: Način pomicanja

en: Reduce exposure to blue light
hr: Smanji ekspoziciju na plavo svjetlo

en: redshift, color, blue, light, filter, temperature
hr: redshift, boja, plavo, svjetlost, filter, temperatura

note: nightlight@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Night Light
hr: Noćno svjetlo

en: Enable night light
hr: Omogući noćno svjetlo

en: This feature makes the screen color warmer in the evening and during the night. By reducing blue light, it can prevent eye strain, headaches and improve sleep quality.
hr: Ova značajka napravi ekran toplije boje u večer i noć. Smanjenjem plave svjetlosti možete spriječiti astenopiju, glavobolju i možete poboljšati kvalitetu spavanja.

en: Color temperature
hr: Temperatura boje

en: Click to preview
hr: Klikni za pregled

en: Automatic
hr: Automatski

en: Specify start and end times
hr: Specificiraj početak i kraj vremena

en: Schedule
hr: Raspored

en: to
hr: za

en: Primary monitor
hr: Glavni monitor

en: Active monitor
hr: Aktivni monitor

en: The monitor specified below
hr: Specifikacije monitora ispod

en: Notification preferences
hr: Osobitosti obavijesti

en: notifications
hr: obavijesti

en: Notification settings
hr: Postavke obavijesti

en: Enable notifications
hr: Omogući obavijesti

en: Remove notifications after their timeout is reached
hr: Ukloni obavijest nakon što je vrijeme trajanja isteklo

en: Show notifications on the bottom side of the screen
hr: Prikaži obavijesti na dnu zaslona

en: Monitor to use for displaying notifications
hr: Koristi monitor za prikazivanje obavijesti

en: Display notifications over fullscreen windows
hr: Prikaži obavijesti preko cjelozaslonskog prozora

en: Notification duration
hr: Trajanje obavijesti

en: Display a test notification
hr: Prikaži testnu obavijest

en: Media keys OSD
hr: Medijske tipke OSD-a

en: Show media keys OSD
hr: Prikaži medijske ključeve OSD

en: Center Zone
hr: Srednja zona

en: Panel height:
hr: Visina panela:

en: Left Zone
hr: Lijeva tona

en: Right Zone
hr: Desna zona

en: Panel width:
hr: Širina panela:

en: Top Zone
hr: Gornja zona

en: Bottom Zone
hr: Donja zona

en: Panel Visibility
hr: Vidljivost panela

en: Auto hide panel
hr: Automatsko sakrivanje panela

en: Always show panel
hr: Uvijek prikaži panel

en: Intelligently hide panel
hr: Inteligentno sakrivanje panela

en: Auto-hide panel
hr: Automatsko sakrivanje panela

en: Show delay
hr: Odgoda prikazivanja

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units
en: milliseconds
hr: milisekundi

en: Hide delay
hr: Odgoda sakrivanja

en: Customize
hr: Prilagodi

en: Panel appearance
hr: Izgled panela

en: Allow theme to determine font size
hr: Dopusti temi određivanje veličine slova

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
hr: Veličina slova

en: Scale to panel size exactly
hr: Promijeni veličinu na točnu veličinu panela

en: Scale to panel size optimally
hr: Promijeni veličinu na optimalnu veličinu panela

en: Colored icon size
hr: Veličina obojenih ikona

en: Symbolic icon size
hr: Veličina simboličkih ikona

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->sidebar-icon-size->units clock@cinnamon.org->settings-schem
en: px
hr: piksela

en: Manage Cinnamon panel settings
hr: Upravljajte postavkama Cinnamon panela

en: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout
hr: panel, visina, dno, vrh, automatsko sakrivanje, veličina, raspored

en: Previous panel
hr: Prijašnji panel

en: Next panel
hr: Sljedeći panel

en: General Panel Options
hr: Opće mogućnosti panela

en: Add new panel
hr: Dodaj novi panel

en: Allow the pointer to pass through the edges of panels
hr: Dopusti pokazivaču prolaz preko rubova panela

en: Shut down immediately
hr: Odmah isključi

en: 30 seconds
hr: 30 sekundi

en: 60 seconds
hr: 60 sekundi

en: 90 seconds
hr: 90 sekundi

en: 2 minutes
hr: 2 minute

en: 5 minutes
hr: 5 minuta

en: 10 minutes
hr: 10 minuta

en: 15 minutes
hr: 15 minuta

en: 30 minutes
hr: 30 minuta

en: 45 minutes
hr: 45 minuta

en: 1 hour
hr: 1 sat

en: 2 hours
hr: 2 sata

en: 3 hours
hr: 3 sata

en: Never
hr: Nikada

en: Unknown time
hr: Nepoznato vrijeme

en: hours
hr: sata

en: Manage power settings
hr: Upravljajte postavkama energije

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
hr: uključi, suspendiraj, hiberniraj, prijenosno računalo, radna površina, osvjetljenje, čuvar zaslona

en: Power Management
hr: Upravljanje energijom

en: Power options
hr: Opcije napajanja

en: On A/C power
hr: Na napajanju

en: On battery power
hr: Na bateriji

en: Turn off the screen when inactive for
hr: Isključi zaslon kada je neaktivan

en: Suspend when inactive for
hr: Suspendiraj kada je neaktivno

en: When the lid is closed
hr: Kad se spusti zaslon

en: Extra options
hr: Dodatne mogućnosti

en: When the power button is pressed
hr: Kada je tipka isključivanja pritisnuta

en: Perform lid-closed action even with external monitors attached
hr: Obavi radnju spuštanja zaslona prijenosnika čak i kada je vanjski zaslon povezan

en: When the battery is critically low
hr: Kada je baterija kritično slaba

en: Enable Hybrid Sleep
hr: Omogući hibridno spavanje

en: Replaces Suspend with Hybrid Sleep
hr: Zamijeni suspenziju sa hibridnim spavanjem

en: Enable Hibernate after suspend
hr: Omogući hibernaciju nakon suspenzije

en: First suspend the machine and hibernate it after a certain amount of time.
hr: Najprije suspendiraj računalo, a zatim ga hiberniraj nakon određenog vremena.

en: Power mode controls the power usage of your computer. It can impact performance, battery life and fan noise.
hr: Način napajanja kontrolira korištenje napajanja kompjutera. Može utjecati na performanse, vijek trajanja baterije i buku ventilatora.

en: Power
hr: Energija

en: Batteries
hr: Baterije

en: Screen brightness
hr: Osvjetljenje zaslona

en: On battery, dim screen when inactive
hr: Na bateriji, zatamni zaslon nakon neaktivnosti

en: Brightness level when inactive
hr: Razina svjetline kada je neaktivno

en: Dim screen after inactive for
hr: Zatamni zaslon nakon neaktivnosti

en: Backlight brightness
hr: Svjetlina pozadinskog osvjetljenja

en: Devices
hr: Uređaji

en: Low battery notifications
hr: Slaba baterija notifikacija

en: For wireless keyboard
hr: Za bezičnu tipkovnicu

en: For wireless mouse
hr: Za bezični miš

en: For other connected devices
hr: Za sve ostale spojene uređaje

en: Caution low UPS, %s remaining
hr: Upozorenje, UPS nizak, preostalo je %s

en: Using UPS power - %s remaining
hr: Koristi se energija UPS-a - preostalo je %s

en: Caution low UPS
hr: Upozorenje, energija UPS-a niska

en: Using UPS power
hr: Koristi se energija UPS-a

en: Charging - %s until fully charged
hr: Punjenje - %s do završetka punjenja

en: Caution low battery, %s remaining
hr: Upozorenje, slaba baterija, preostalo je %s

en: Using battery power - %s remaining
hr: Koristi se energija baterije - %s preostalo

en: Not discharging
hr: Ne otpušta

en: Charging - fully charged
hr: Punjenje - potpuno napunjeno

en: Empty
hr: Prazno

en: Battery
hr: Baterija

en: Uninterruptible power supply
hr: Neprekinuta opskrba energijom (UPS)

en: Wireless mouse
hr: Bežični miš

en: Wireless Keyboard
hr: Bežična tipkovnica

en: Personal digital assistant
hr: Osobni digitalni pomagač (PDA)

en: Cellphone
hr: Mobitel

en: Ask
hr: Upitaj

en: Power mode
hr: Način napajanja

en: Cinnamon privacy settings
hr: Cinnamon postavke privatnosti

en: privacy, recent, gtk, private
hr: privatnost, nedavno, gtk, privatno

en: Privacy
hr: Privatnost

en: Remember recently accessed files
hr: Zapamti nedavno pristupljene datoteke

en: Recent files
hr: Nedavne datoteke

en: Never forget old files
hr: Nikada ne zaboravi stare datoteke

en: Number of days to remember old files
hr: Broj dana koliko će biti zapamćene stare datoteke

en: Internet connectivity
hr: Internet povezivost

en: Check connectivity
hr: Provjeri povezivost

en: Check that network connections can reach the Internet. This makes it possible to detect captive portals, but also generates periodic network traffic.
hr: Provjerite ima li mrežno povezivanje pristup internetu. To omogućuje otkrivanje zauzetih portala, ali i stvara povremeni mrežni promet.

en: Lock immediately
hr: Zaključaj odmah

en: 2 seconds
hr: 2 sekunde

en: 5 seconds
hr: 5 sukendi

en: 10 seconds
hr: 10 sekundi

en: 15 seconds
hr: 15 sekundi

en: 1 minute
hr: 1 minuta

en: 3 minutes
hr: 3 minute

en: Manage screen lock settings
hr: Upravljajte postavkama zaključavanja zaslona

en: screensaver, lock, away, message
hr: čuvar zaslona, zaključaj, odsutan, poruka

en: Screensaver
hr: Čuvar zaslona

en: Screensaver settings
hr: Postavke čuvara zaslona

en: Delay before starting the screensaver
hr: Odgoda prije pokretanja čuvara zaslona

en: This option defines the amount of time to wait before starting the screensaver, when the computer is not being used
hr: Ova mogućnost određuje vrijeme čekanja prije pokretanja čuvara zaslona, kada se računalo ne koristi

en: Lock settings
hr: Postavke zaključavnja

en: Lock the computer when put to sleep
hr: Zaključaj računalo kada je u stanju spavanja

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
hr: Omogućite ovu mogućnost za zahtjev lozinke kada se računalo budi iz suspenzije

en: Lock the computer after the screensaver starts
hr: Zaključaj računalo nakon što se čuvar zaslona pokrene

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
hr: Omogući ovu mogućnost za zahtjev lozinke kada se zaslon isključi ili kada se čuvar zaslona uključi nakon određenog razdoblja mirovanja

en: Delay before locking
hr: Odgoda prije zaključavanja

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
hr: Ova mogućnost određuje potrebno vrijeme čekanja prije zaključavanja zaslona, nakon prikaza čuvara zaslona ili nakon isključivanja zaslona

en: Always show the clock
hr: Uvijek prikaži sat

en: Show the clock on the wallpaper instead of just on the unlock screen
hr: Prikaži sat na slici pozadine umjesto samo na zaslonu otključavanja

en: Use a custom date and time format
hr: Koristi prilagođeni format datuma i vremena

en: Time Format
hr: Format vremena

en: Date Format:
hr: Format datuma

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
hr: Prikaži informacije o sintaksi formata datuma

en: Time Font
hr: Slova vremena

en: Date Font
hr: Slova datuma

en: Away message
hr: Poruka odsutnosti

en: Show this message when the screen is locked
hr: Prikaži ovu poruku kada je zaslon zaključan

en: This is the default message displayed on your lock screen
hr: Ovo je uobičajena poruka prikazana na vašem zaključanom zaslonu

en: Font
hr: Slova

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
hr: Pitaj za prilagođenu poruku kada se zaslon zaključava iz izbornika

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
hr: Ova mogućnost vam omogućuje pisanje poruke svaki puta kada zaključate zaslon iz izbornika

en: Allow keyboard shortcuts
hr: Dopusti prečace tipkovnice

en: Allow shortcuts like volume-control and media keys to be used on the lock screen
hr: Dopusti korištenje prečaca poput upravljanja glasnoćom zvuka i medijskim tipkama na zaslonu zaključavanja

en: Show media player controls
hr: Prikaži upravljanje medijskim reproduktorom

en: For compatible players, show playback controls while media is playing
hr: Za kompatibilne reporduktore prikaži upravljanje reprodukcijom tijekom reprodukcije medija

en: Show album art
hr: Prikaži omot albuma

en: If available, show album art while media is playing
hr: Ako je dostupan, prikaži omot albuma tijekom reprodukcije

en: Show info panel
hr: Prikaži panel informacija

en: Show the number of missed notifications and the battery status
hr: Prikaži broj propuštenih obavijesti i stanje baterije

en: Allow floating clock and album art widgets
hr: Dopusti plutajući widget sata i omota albuma

en: When the default screensaver is active, allow the clock and album art widgets to float around randomly
hr: Kada je zadani čuvar zaslona aktiviran, dopusti widgetu sata i omota albuma da plutaju unaokolo naizmjenice

en: Starting Cinnamon
hr: Pokretanje Cinnamona

en: Leaving Cinnamon
hr: Napuštanje Cinnamona

en: Switching workspace
hr: Prebacivanje radnih površina

en: Opening new windows
hr: Otvaranje novog prozora

en: Maximizing windows
hr: Uvećanje prozora

en: Unmaximizing windows
hr: Prikaz u prozoru

en: Tiling and snapping windows
hr: Slaganje i poravnanje prozora

en: Inserting a device
hr: Dodavanje uređaja

en: Removing a device
hr: Uklanjanje uređaja

en: Showing notifications
hr: Prikazivanje obavijesti

en: Changing the sound volume
hr: Promjena glasnoće zvuka

note: name,             position,        icon name,                  row,  col, pa id
en: Front Left
hr: Prednji lijevi

en: Front Right
hr: Prednji desni

en: Front Center
hr: Prednji srednji

en: Rear Left
hr: Zadnji lijevi

en: Rear Right
hr: Zadnji desni

en: Rear Center
hr: Zadnji srednji

en: Subwoofer
hr: Dubokotonac

en: Side Left
hr: Srednji lijevi

en: Side Right
hr: Srednji desni

en: Volume:
hr: Glasnoća zvuka:

en: Softer
hr: Tiše

en: Louder
hr: Glasnije

en: Muted
hr: Utišano

en: Click to unmute
hr: Klikni za uključivanje zvuka

en: Click to mute
hr: Klikni za utišavanje

en: Balance
hr: Uravnoteženje

en: Rear
hr: Straga

en: Front
hr: Sprijeda

en: Soft
hr: Mekan

en: Loud
hr: Glasniji

en: Input level
hr: Ulazna razina

en: Output profile
hr: Profil izlaza

en: Test sound
hr: Testiranje zvuka

en: Test Sound
hr: Testiranje zvuka

en: Manage sound settings
hr: Upravljanje postvkama zvuka

en: sound, media, music, speakers, audio, microphone, headphone
hr: zvuk, medij, glazba, zvučnici, zvuk, mikrofon, slušalice

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
hr: Zvuk

en: Output
hr: Izlaz

en: Device
hr: Uređaj

en: Device settings
hr: Postavke uređaja

note: overamplification
en: Overamplification
hr: Prekomjerno pojačavanje

en: Allow the volume to exceed 100%, with reduced sound quality.
hr: Dozvoli da glasnoća prelazi 100%, sa smanjenjem kvalitete zvuka.

en: Input
hr: Ulaz

en: No inputs sources are currently available.
hr: Trenutno nema dostupnih ulaznih izvora.

en: Sounds
hr: Zvukovi

en: Sounds Volume
hr: Glasnoća zvukova

en: No application is currently playing or recording audio.
hr: Nijedna aplikacija se trenutno ne reproducira niti snima zvuk.

en: Manage your startup applications
hr: Upravljajte vašim pokrenutim aplikacijama

en: startup, programs, boot, init, session, autostart, apps
hr: pokretanje, programi, init, sesija, automatsko pokretanje, aplikacije

en: Startup Applications
hr: Pokrenute aplikacije

en: Unavailable
hr: Nedostupno

en: No description
hr: Bez opisa

en: No name
hr: Bez naziva

en: Run now
hr: Pokreni odmah

en: Could not execute '%s'
    %s
hr: Nemoguće pokretanje '%s'
    %s

en: Custom command
hr: Prilagođenu naredbu

en: Choose application
hr: Odaberi aplikaciju

en: Add Startup Program
hr: Dodaj pokretanje programa

en: Edit Startup Program
hr: Uredi pokretanje programa

en: Save
hr: Spremi

en: Command
hr: Naredba

en: Browse...
hr: Potraži...

en: Comment
hr: Komentar

en: Startup delay
hr: Odgoda pokretanja

en: The startup command cannot be empty
hr: Naredba pokretanja ne može biti prazna

en: The startup command is not valid
hr: Naredba pokretanja nije valjana

en: Select Command
hr: Odaberi naredbu

en: Search Applications...
hr: Potraži aplikaciju...

en: Add Application
hr: Dodaj aplikaciju

en: Manage themes to change how your desktop looks
hr: Upravljajte temama za promjenu izgleda vaše radne površine

en: themes, style
hr: teme, izgled

en: Themes
hr: Teme

en: Mouse Pointer
hr: Pokazivač miša

en: Icons
hr: Ikone

en: Simplified settings...
hr: Pojednostavljene postavke...

en: Add/Remove
hr: Dodaj/Ukloni

en: Miscellaneous options
hr: Ostale mogućnosti

en: Let applications decide
hr: Neka aplikacija odluči

en: Prefer dark mode
hr: Preferiraj tamni način

en: Prefer light mode
hr: Preferiraj svijetli način

en: Dark mode
hr: Tamni način

en: This setting only affects applications which support dark mode
hr: Postavke utječu samo na aplikacije koje podržavaju tamni način

en: Show icons in menus
hr: Prikaži ikone u izbornicima

en: Show icons on buttons
hr: Prikaži ikone na tipkama

en: Scrollbar behavior
hr: Ponašanje trake klizanja

note: Translators: The 'trough' is the part of the scrollbar that the 'handle' rides in.  This setting determines whether clicking in that trough somewhere jumps directly to the new position, or if it only scrolls towards it.
en: Jump to position when clicking in a trough
hr: Skoči na kliknuti položaj u traci klizanja

en: Use overlay scroll bars
hr: Automatski sakrij traku klizanja

en: Override the current theme's scrollbar width
hr: Zaobiđi širinu trake klizanja trenutne teme

en: Scrollbar width
hr: Širina trake klizanja

note: Position style combo on "Custom"
en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Change your user preferences and password
hr: Promijenite svoje osobitosti korisnika i lozinke

en: user, account, information, details, password
hr: korisnik, račun, informacija, pojedinosti, lozinka

en: Click to change your picture
hr: Kliknite za promjenu vaše slike

en: Take a photo...
hr: Fotografiraj...

en: Click to change your name
hr: Kliknite za promjenu vašeg imena

en: Click to change your password
hr: Kliknite za promjenu vaše lozinke

en: Current password
hr: Trenutna lozinka

en: Wrong password
hr: Pogrešna lozinka

en: Internal Error
hr: Unutarnja greška

en: Manage window preferences
hr: Upravljajte osobitostima prozora

en: Titlebar
hr: Naslovna traka

en: Buttons
hr: Tipke

en: Classic Mac
hr: Klasični Mac

en: Buttons layout
hr: Raspored tipka

en: Toggle Shade
hr: Uvuci

en: Toggle Maximize
hr: Uvećaj

en: Toggle Maximize Horizontally
hr: Razvuci okomito

en: Toggle Maximize Vertically
hr: Razvuci vodoravno

en: Toggle on all workspaces
hr: Prikaži na svim radnim prostorima

en: Lower
hr: Pošalji iza prozora u pozadini

en: Action on title bar double-click
hr: Radnja dvostrukog klika na naslovnoj traci

en: Action on title bar middle-click
hr: Radnja srednjeg klika na naslovnoj traci

en: Action on title bar right-click
hr: Radnja desnog klika na naslovnoj traci

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
hr: Ništa

en: Shade and unshade
hr: Smanji/Vrati u naslovnu traku

en: Adjust opacity
hr: Prilagodi prozirnost

en: Action on title bar with mouse scroll
hr: Radnja pomicanja kotačića miša na naslovnoj traci

en: Minimum opacity
hr: Najmanja prozirnost

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior->title grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->generalSection->title window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description expo@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description panel-launchers@cinnamon.org->s
en: Behavior
hr: Ponašanje

en: Window Focus
hr: Fokus prozora

en: Click
hr: Klik

en: Sloppy
hr: Pokazivač

en: Window focus mode
hr: Način fokusa prozora

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
hr: Fokus prozora postavlja način kako će prozori biti aktivirani. Ima tri moguće vrijednosti „Klik“ znači da se na prozor mora kliknuti kako bi bio u fokusu, „Pokazivač“ znači da je prozor u fokusu kada pokazivač miša uđe u granice prozora i „Miš“ znači da će prozor biti u fokusu kada pokazivač miša uđe u granice prozora i biti izvan fokusa kada strelica izađe iz granica prozora.

en: Automatically raise focused windows
hr: Automatski povećaj fokusirane prozore

en: Bring windows which require attention to the current workspace
hr: Donesi prozore koji zahtijevaju pozornost na trenutni radni prostor

note: It's weird to show a combo for two items. For now this is simpler to explain as a switch...
en: Give focus to new windows launched from a terminal
hr: Fokusiraj na nove prozore pokrenute iz terminala

en: Normally, all windows created by the user are given initial focus. This controls whether or not to include programs launched from a terminal.
hr: Uobičajeno, svi prozori pokrenuti od strane korisnika su fokusirani. Ovdje se postavlja treba li obuhvatiti programe pokrenute iz terminala.

note: ######
en: Attach dialog windows to the parent window
hr: Pričvrsti prozore dijaloga na nadređeni prozor

en: Moving and Resizing Windows
hr: Pomicanje i promjena veličine prozora

en: Cursor
hr: Pokazivač

en: Manual
hr: Ručni

en: Center
hr: Sredina

en: Location of newly opened windows
hr: Položaj novootvorenih prozora

en: Special key to move and resize windows
hr: Posebna tipka za pomicanje i promjene veličine prozora

en: While the special key is pressed, windows can be dragged with the left mouse button and resized with the right mouse button.
hr: Dok je posebna tipka pritisnuta, prozori mogu biti pomicani s lijevom tipkom miša a veličina promijenjena s desnom tipkom miša.

en: Draggable border width
hr: Širina ruba povlačenja

en: Narrower
hr: Uži

en: Wider
hr: Širi

en: This adjusts the width of that portion of the window border used for resizing.
hr: Ovdje se prilagođava širina dijela ruba prozora koji se koristi za promjenu veličine.

en: Icons only
hr: Samo ikone

en: Thumbnails only
hr: Samo minijature

en: Icons and thumbnails
hr: Ikone i pregled minijatura

en: Icons and window preview
hr: Ikone i pregled prozora

en: Window preview (no icons)
hr: Pregled prozora (bez ikona)

en: Coverflow (3D)
hr: Protok aplikacija (3D)

en: Timeline (3D)
hr: Vremenska linija (3D)

en: Alt-Tab switcher style
hr: Alt-Tab stil izmjenjivača

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
hr: Prikaži Alt-Tab izmjenjivač na glavnom zaslonu umjesto na aktivnom

en: Move minimized windows to the end of the alt-tab switcher
hr: Premjesti smanjene prozore na kraj alt-tab izmjenjivača

en: Delay before displaying the alt-tab switcher
hr: Odgoda prikazivanja Alt-Tab izmjenjivača

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all- workspaces->description
en: Show windows from all workspaces
hr: Prikaži prozore sa svih radnih površina

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
hr: Uvećaj umjesto slaganja, prilikom pomicanja prozora na gornji rub

en: Manage workspace preferences
hr: Upravljajte osobitostima radnog prostora

en: workspace, osd, expo, monitor
hr: radni prostor, osd, prikaz radnih prostora, zaslon računala

en: Workspace Options
hr: Mogućnosti radnog prostora

en: Enable workspace OSD
hr: Omogući zaslonski prikaz (OSD) radnog prostora

en: Allow cycling through workspaces
hr: Dopusti preskakanje radnih prostora

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
hr: Samo koristi radne prostore na glavnom zaslonu (zahtijeva ponovno pokretanje Cinnamona)

en: Display Expo view as a grid
hr: Prikaži radne prostore kao koordinatnu mrežu

en: Single Click
hr: Jednostruki klik

en: Double Click
hr: Dvostruki klik

en: Drag
hr: Povlačenje

en: Secondary Click
hr: Pomoćni klik

en: _Text
hr: _Tekst

en: _Icons
hr: _Ikone

en: _Both
hr: _Oba

en: _Horizontal
hr: _Vodoravan

en: _Vertical
hr: _Okomit

en: Cinnamon just crashed
hr: Cinnamon se upravo srušio

en: Disable downloaded applets, desklets and extensions
hr: Onemogući preuzete aplete, desklete i proširenja

en: You are currently running in fallback mode.
hr: Trenutno ste pokrenuti u pričuvnome načinu rada.

en: If you suspect the source of the crash is a local extension, applet or desklet, you can disable downloaded add-ons using the checkbox below.
hr: Ako sumnjate da je izvor rušenja lokalno proširenje, aplet ili desklet, možete onemogućiti preuzete dodatke upotrebom okvira odabira ispod.

en: Do you want to restart Cinnamon?
hr: Želite li ponovno pokrenuti Cinnamon?

en: Version %s (%s)
hr: Inačica %s (%s)

en: Version %s
hr: Inačica %s

en: Updated on %s
hr: Nadopunjeno %s

en: About %s
hr: O %s

en: the type of the Spice
hr: Vrsta začina

en: the UUID of the Spice
hr: UUID začina

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
hr: Glavni izbornik Cinnamona

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->content-places->title
en: Places
hr: Lokacije

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->overlay-key->description
en: Keyboard shortcut to open and close the menu
hr: Prečac tipkovnice za otvaranje i zatvaranje izbornika

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->description
en: Use a custom icon and label
hr: Koristi prilagođenu ikonu i naziv

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Icon
hr: Ikona

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->description
en: Icon size
hr: Veličina ikona

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
hr: Tekst

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->description
en: Categories icon size
hr: Veličina ikona kategorija

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->description
en: Applications icon size
hr: Veličina ikona aplikacija

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->description
en: Change categories on hover
hr: Promijeni kategorije prijelazom pokzivača miša

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
hr: Omogući automatsko pomicanje u popisu aplikacija

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->description
en: Force the panel to be visible when opening the menu
hr: Prisili vidljivost panela pri otvaranju izbornika

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->tooltip
en: Opening the menu will also show the main panel (which may be auto-hidden).
hr: Otvaranje izbornika će isto tako prikazati glavni panel (koji može biti automatski skriven).

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
hr: Otvori izbornik kada se pomakne miš iznad izbornika

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
hr: Omogućuje otvaranje izbornika kada miš dođe na aplet

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->description
en: Menu hover delay
hr: Odgoda prijelaza izbornikom

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->tooltip
en: Delay before the menu opens when hovered
hr: Odgoda prijelaza prije otvaranja izbornika

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->description
en: Use menu animations
hr: Koristi animacije izbornika

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->tooltip
en: Allow the menu to animate on open and close
hr: Dopusti izborniku animirano otvaranje i zatvaranje

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
hr: Otvori uređivač izbornika

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
hr: Pritisnite ovu tipku za prilagodbu vašeg izbornika.

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->name
en: XApp Status Applet
hr: XApp aplet stanja

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons for applications which use XAppStatusIcons
hr: Aplet koji rukuje svim ikonama sustava stanja za aplikacije koje koriste XAppStatusIcons

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to control sound and music
hr: Cinnamon aplet za upravljanje glasnoćom zvuka i glazbom

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->playerControl->description
en: Control Players
hr: Upravljanje reproduktorom

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->extendedPlayerControl->description
en: Show Loop and Shuffle controls
hr: Prikaži kontrole ponavljanja i naizmjenične reprodukcije

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show menu
hr: Prikaži izbornik

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the sound applet menu.
hr: Postavi prečac tipkovnice za pokretanje izbornika apleta zvuka.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
hr: Prikaži informaciju pjesme na panelu

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
hr: znakova

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->description
en: Limit song information to
hr: Ograniči informaciju pjesme na

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute
hr: Utišaj / Pojačaj zvuk

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute output
hr: Utišaj / Pojačaj izlaz zvuka

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute input
hr: Utišaj / Pojačaj ulaz zvuka

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->description
en: Action on middle click
hr: Radnja srednjeg klika

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->middleShiftClickAction->description
en: Action on shift+middle click
hr: Akcija na shift + srednji-klik

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->horizontalScroll->description
en: Use horizontal scrolling to move between tracks
hr: Koristi vodoravno pomicanje za prebacivanje između pjesama

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
hr: Prikaži omot albuma kao ikonu

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
hr: Sakrij ikonu sustava za odgovarajuće reproduktore

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description
en: Tooltip
hr: Napomena

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowVolume->description
en: Show volume in tooltip
hr: Prikži glasnoću zvuka u napomeni

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowPlayer->description
en: Show player in tooltip
hr: Prikaži reproduktor u napomeni

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->tooltipShowArtistTitle->description
en: Show song artist and title in tooltip
hr: Prikaži izvođača pjesme u napomeni

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->name
en: System Tray
hr: Obavijesno područje sustava

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons
hr: Aplet koji prikazuje sve ikone u obavijesnom području

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list with app grouping
hr: Glavni Cinnamonov popis prozora s grupiranjem aplikacija

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->thumbnailsPage->title schema.json->thumbnailsSection->title
en: Thumbnails
hr: Minijature

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->contextMenuPage->title
en: Context Menu
hr: Izbornik sadržaja

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hotKeysSection->title
en: Hot Keys
hr: Tipke prečaca

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->appButtonsSection->title
en: Application Buttons
hr: Tipke aplikacija

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hoverPeekSection->title
en: Hover Peek
hr: Virenje na radnu površinu

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->group- apps->description
en: Group windows by application
hr: Grupiraj prozore prema aplikacijama

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Mouse wheel scroll action
hr: Radnja kotačića miša

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Cycle apps
hr: Kruži aplikacijama

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Cycle windows
hr: Kruži prozorima

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->description
en: Left click action
hr: Radnja lijevog klika

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Toggle activation of last focused window
hr: Uklj/Isklj aktivaciju posljednjeg fokusiranog prozora

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-
en: Middle click action
hr: Radnja srednjeg klika

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Launch new app instance
hr: Pokreni novi primjerak aplikacije

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Close last focused window in group
hr: Zatvori posljednji fokusrani prozor u grupi

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-display- settings->options
en: From all monitors
hr: Sa svih monitora

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->cycleMenusHotkey->description
en: Global hotkey for cycling through thumbnail menus
hr: Globalna tipka prečaca za kruženje po izborniku minijatura

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- hotkey->description
en: Global hotkey to show the order of apps
hr: Globalna tipka prečaca za prikaz poredka aplikacija

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->description
en: Duration of the apps order display on hotkey press
hr: Trajanje prikaza poredka aplikacija pri pritisku tipke pračaca

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->super-num- hotkeys->description
en: Enable Super+<number> shortcut to switch/open apps
hr: Omogući Super+<broj> prečac tipkovnice za prebacivanje/otvaranje aplikacija

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->description
en: Button label
hr: Naslov tipke

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Application name
hr: Naziv aplikacije

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title
hr: Naslov prozora

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title (only for the focused window)
hr: Naslov prozora (samo za fokusirani prozor)

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->description
en: Launcher animation
hr: Animacije pokretača

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-app-button- dragging->description
en: Enable app button dragging
hr: Omogući povlačenje tipka aplikacija

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail-scroll- behavior->description
en: Cycle windows on mouse wheel scroll
hr: Kruži prozorima pomicanjem kotačića miša

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- thumbnails->description
en: Show thumbnails
hr: Prikaži minijature

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->animate- thumbnails->description
en: Animate thumbnails
hr: Animiraj minijature

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->vertical- thumbnails->description
en: Enable vertical thumbnails
hr: Omogući okomite minijature

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->sort- thumbnails->description
en: Sort thumbnails according to the last focused windows
hr: Razvrstaj minijature prema posljednjim fokusranim prozorima

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->highlight-last- focused-thumbnail->description
en: Highlight the thumbnail of the last focused window
hr: Istakni minijaturu posljednjeg fokusiranog prozora

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->onclick- thumbnails->description
en: Click to show thumbnails
hr: Klikni za prikaz minijatura

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->description
en: Delay before showing thumbnails
hr: Odgoda prije prikazivanja minijatura

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->description
en: Thumbnail size
hr: Veličina minijatura

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Largest
hr: Najveće

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-hover- peek->description
en: Show the window when hovering its thumbnail
hr: Prikaži prozor kada se pokazivačem miša prelazi preko njegove minijature

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->description
en: Window fade-in time
hr: Vrijeme pojavljivanja prozora

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- out->description
en: Window fade-out time
hr: Vrijeme nestanka prozora

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->units
en: percent
hr: postoci

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description
en: Window opacity
hr: Prozirnost prozora

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- recent->description
en: Show recent items
hr: Prikaži nedavne stavke

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->autostart-menu- item->description
en: Show autostart option
hr: Prikaži mogućnost automatskog pokretanja

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->description
en: Apply the monitor move option to all windows
hr: Primijeni mogućnost premještanja zaslona na sve prozore

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->tooltip
en: When clicking "Move to monitor" in the context menu, this option will move all of an app's windows instead of just the last focused window from the app.
hr: Kada se klikne na "Premjesti na zaslon" u izborniku sadržaja, ova mogućnost će premjestiti sve prozore aplikacija umjesto samo posljednjeg fokusiranog prozora aplikacije.

note: network@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Network manager applet
hr: Aplet mrežnog upravitelja

note: network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the network applet menu.
hr: Postavi prečac tipkovnice za prikaz izbornika mrežnog apleta.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Workspace switcher
hr: Izmjenjivač radnih prostora

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Select the workspace from the panel
hr: Odaberi radni prostor s panela

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->description
en: Type of display
hr: Način prikaza

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->tooltip
en: Note that the visual representation will only work if your panel is large enough to display it properly, otherwise the simple style will be used.
hr: Zapamtite da će vizualni prikaz raditi samo ako je vaš zaslon dovoljno velik da ga ispravno prikaže, u suprotnome će se koristiti jednostavan prikaz.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: A visual representation of the workspaces
hr: Vizualni prikaz radnih prostora

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: Simple buttons
hr: Jednostavne tipke

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->description
en: Scroll wheel behavior
hr: Ponašanje kotačića miša

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->tooltip
en: Reverse or disable the direction of the scroll in the workspace list.
hr: Obrnite ili onemogućite smjer pomicanja kotačićem miša na izmjenjivaču radnih prostora.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Reversed
hr: Obrnuto

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Minimize all windows
hr: Smanji sve prozore

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at- desktop->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->description
en: Peek at the desktop on hover
hr: Zaviri na radnu površinu pri lebdenju

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip
en: Peek at the desktop when hovering the applet
hr: Zaviri na radnu površinu pri lebdenju iznad apleta

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description
en: Blur effect
hr: Efek zamućenja

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip
en: Blur windows when peeking at the desktop
hr: Zamuti prozore kada se viri na radnu površinu

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description
en: Hover delay
hr: Odgoda lebdenja

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip
en: Delay before Peek shows desktop
hr: Odgoda prije prikaza virenja na radnu površinu

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip
en: Change the opacity of windows when peeking at the desktop
hr: Promijeni prozirnost prozora kada želite zaviriti na radnu površinu

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access your favorite files
hr: Pristupite svojim omiljenim datotekama

note: favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->show-full-uri->description
en: Display full paths in the list
hr: Prikaži pune putanje u popisu

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Control the trash from the panel
hr: Upravljajte smećem s panela

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings Applet
hr: Aplet postavki

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon Settings
hr: Cinnamon postavke

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access removable drives
hr: Pristupite prijenosnim uređajima

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access the documents you recently opened
hr: Pristupite nedavno otvorenim dokumentima

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Corner bar
hr: Traka kuta

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A bar designed to be placed in the corner, used to show the desktop, desklets, the workspace selector or the window selector.
hr: Traka dizajnirana za smještaj u kutu, korištena za prikaz radne površine, deskleta, odabir radnih prostora i prozora.

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->description
en: Click action
hr: Radnja klika

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click- action->description
en: Shift + click action
hr: Shift + klik akcija

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->description
en: Shift + middle click action
hr: Shift + srednji-klik akcija

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces
hr: Promijeni radni prostor

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces (reversed)
hr: Promijeni radni prostor (obrnuto)

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Window list
hr: Popis prozora

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list
hr: Glavni Cinnamon popis prozora

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
hr: Prikaži upozorenje na popisu prozora kada prozor s drugog radnog prostora treba pozornost

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- scrolling->description
en: Enable mouse-wheel scrolling in the window list
hr: Omogući pomicanje kotačićem miša u popisu prozora

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->reverse- scrolling->description
en: Reverse the direction of mouse-wheel scrolling in the window list
hr: Obrni smjer pomicanja kotatčićem miša u popisu prozora

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- minimize->description
en: Left click to minimize window
hr: Lijevi klik za smanjivanje prozora

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- close->description
en: Middle click to close window
hr: Srednji klik za zatvaranje prozora

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-show- label->description
en: Show window names in the panel
hr: Prikaži nazive prozora u panelu

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->description
en: Window button width in the panel
hr: Širina tipke prozora u panelu

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->buttons-use-entire- space->description
en: Window buttons can have different sizes and use the entire space available
hr: Kartice prozora mogu imati različite veličine i koristiti cijeli dostupan prozor

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Title
hr: Naslov

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Thumbnail
hr: Sličica

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview-show- label->description
en: Show title above thumbnail
hr: Prikaži naslov iznad minijature

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Spacer
hr: Razmaknica

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Add some space between your other applets
hr: Dodajte određeni razmak između vaših apleta

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
hr: Iznos prostora u pikselima

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
hr: Prilagodite ovo za povećanje i smanjenje širine ovog razdjeljnika

note: scale@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Scale view
hr: Kliknite ili lebdite pokazivačem miša za pokretanje prikaza radnih prostora

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
hr: Pokreni prikaz otvorenih prozora pri lebdenju pokazivača miša

note: printers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Manage print jobs
hr: Upravljajte zadacima ispisa

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->description
en: Show printer icon
hr: Prikaži ikonu pisača

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: Always
hr: Uvijek

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printers exist
hr: Kada je pisač dostupan

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printing
hr: Tijekom ispisivanja

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->tooltip
en: Choose when to show the printer icon in the panel
hr: Odaberite kada treba prikazati ikonu pisača na panelu

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings API Demo
hr: Demo postavke API-ja

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A sample applet for demonstrating the capabilities and usage of the applet and desklet settings API
hr: Aplet primjera za demonstraciju sposobnosti i korištenja API-ja postavki apleta i deskleta

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page1->title
en: Visible settings
hr: Vidljive postavke

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page2->title
en: Choosers
hr: Odabiri

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page3->title settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section5->title
en: Command settings
hr: Postavke naredbe

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page4->title
en: Editable list settings
hr: Prilagodljivi popis postavki

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page5->title
en: Dependencies
hr: Zavisnosti

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section0->title
en: Info
hr: Informacije

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->title
en: File choosers
hr: Odabiranje datoteka

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->title
en: Menu settings
hr: Postavke izbornika

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section6->title
en: Other choosers
hr: Ostala odabiranja

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section7->title
en: My list
hr: Moj popis

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section8->title
en: Show dependencies section
hr: Prikaz odjeljka zavisnosti

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section9->title
en: Dependencies section
hr: Odjeljak zavisnosti

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->description
en: The icon to use in the panel
hr: Ikona koja će se korsititi u panelu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
hr: Odaberite datoteku ikone, ili možete utipkati naziv ikone u prazno polje

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->description
en: The background color for the applet
hr: Boja pozadine apleta

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
hr: Kliknite na tipku za odabir nove boje pozadine ovog apleta

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->description
en: Applet width in the panel
hr: Širina apleta u panelu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
hr: Povećaj ili smanji ovu vrijednost za proširenje ili suženje apleta u panelu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->description
en: Please pick an option
hr: Odaberi mogućnost

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
hr: Prvi izbor

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
hr: Drugi izbor

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
hr: Treći izbor

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
hr: Četvrti izbor

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
hr: Kombinirani odabir može odabrati između cijelog broja, boolean vrijednosti, float, i vrijednosti niza

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale- demo->description
en: Here is a demonstration of bidirectional control
hr: Ovo je demonstracija dvosmjernog upravljanja

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
hr: Ako prilagodite ovu ljestvicu, ažurira se u apletu. Ako prilagodite ljestvicu u apletu, ažurira se ovdje

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->description
en: Check this to use a custom label
hr: Uključi korištenje prilagođenog naziva

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
hr: Označavanje ovog okvira odabira dopušta vam postavljanje prilagođenog naziva u polju ispod - ovo demonstrira postavke zavisnosti

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- label->description
en: Custom Applet Label
hr: Prilagođeni naziv apleta

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-label->tooltip
en: Set your custom label here.  This field is unavailable unless the switch above is enabled
hr: Ovdje postavite vaš prilagođeni naziv. Ovo polje je nedostupno osim ako je prekidač iznad omogućen

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
hr: Nemojte pritisnuti ovu tipku!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
hr: Pritiskom na ovu tipku aktivira se povratni način u apletu - samo naprijed, pritisnite.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
hr: Ovo je testni widget za pojedinu tipku okidanja signala

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->keybinding- test->description
en: Set the keybinding here to activate an action
hr: Postavi prečac tipkovnice za pokretanje radnje

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->file- select->description
en: Choose a file
hr: Odaberi datoteku

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->directory- select->description
en: Choose a directory
hr: Odaberi mapu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->sound- select->description
en: Choose a sound
hr: Odaberi zvuk

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->font- select->description
en: Choose a font
hr: Odaberi slova

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->description
en: You can type paragraphs and lists here
hr: Možete upisati stavke i popis ovdje

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->tooltip
en: This setting type is useful for multi-line lists, and text that is too long to fit in an entry widget.
    You can manually set the height of the text view with the 'height' property. This one is set to 150. Default is 200.
hr: Ova postavka je korisna za popis s više redaka i tekst koji je predugačak za upis u widget.
    Možete ručno postaviti visinu prikaza teksta s 'height' svojstvom. Ovo svojstvo je postavljeno na 150. Zadano je 200.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->date- select->description
en: Choose a Date
hr: Odaberi datum

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->time- select->description
en: Choose a Time
hr: Odaberi vrijeme

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->description
en: Custom tree widget
hr: Prilagođeni widget stabla

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Resident
hr: Stanovnik

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Address
hr: Adresa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Id number
hr: Id broj

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Shortcut key
hr: Tipka kratice

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: File Path
hr: Putanja datoteke

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->description
en: Show the dependencies section
hr: Prikaži odjeljak zavisnosti

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->tooltip
en: Checking this box shows the Dependencies section below. Unchecking hides it.
hr: Odabir ove mogućnosti prikazuje odjeljak zavisnosti ispod.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->deps-info->description
en: You can see this section because the switch above is on. Try switching it off and see what happens.
hr: Vidite ovaj odjeljak zato jer je odabrana mogućnost prikaza odjeljka zavisnosti iznad. Pokušajte onemogućiti odjeljak prikaza kako bi vidjeli što će se dogoditi.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->description
en: Show info
hr: Pokaži infoormacije

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #1
hr: Pokaži infoormacije 1

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #2
hr: Pokaži infoormacije 2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Don't show info #1 or #2
hr: Ne prikazuj informacije 1 ili 2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info1->description
en: Info #1: You are seeing this info because the first option is selected in the combo box above. Try selecting different options to see different information.
hr: Informacije 1: Vidite ovu informaciju zato jer je odabrana prva mogućnost u okviru odabira iznad. Pokušajte odabrati drugu mogućnost kako bi vidjeli drugačiju informaciju.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info2->description
en: Info #2: You are seeing different text now because you selected the second option in the combo box above.
hr: Informacije 1: Vidite ovu informaciju zato jer je odabrana druga mogućnost u okviru odabira iznad.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin->description
en: Number value
hr: Brojčana vrijednost

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info1->description
en: The value of the spinner above is less than 5
hr: Brojčana vrijednost odabrana iznad je manja od 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info2->description
en: The value of the spinner above is greater than or equal to 5
hr: Brojčana vrijednost odabrana iznad je veća ili jednaka 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- widget->description
en: Try out this custom widget!
hr: Isprobajte ovaj prilagođeni widget!

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Expo view
hr: Kliknite ili lebdite pokazivačem miša za pokretanje prikaza otvorenih prozora

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
hr: Pokreni prikaz radnih prostora pri lebdenju pokazivača miša

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Slideshow Controls
hr: Upravljanje promjenom pozadine

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Basic controls for the Cinnamon slideshow
hr: Osnovna upravljanja promjenom pozadine u Cinnamonu

note: user@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet to access your account details, switch users and quickly logout or power off the computer
hr: Aplet za pristup vašim pojedinostima računa, promjenu korisnika i brzog odjavljivanja i isključivanja računala

note: user@cinnamon.org->metadata.json->name
en: User Applet
hr: Aplet korisnika

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
hr: Prikaži ime korisnika na panelu

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-image->description
en: Display the user image on the panel
hr: Prikaži sliku korisnika na panelu

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Launch applications from the panel
hr: Pokreni aplikacije s panela

note: panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->allow- dragging->description
en: Allow dragging of launchers
hr: Dopusti pomicanje pokretača

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click to display and manage system notifications
hr: Klikni za prikaz i upravljanje obavijestima sustava

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->description
en: Ignore transient notifications
hr: Zanemari prolazne obavijesti

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->tooltip
en: Check this to ignore transient notifications.
hr: Odaberite ovo za zanemarivanje prolazne obavijesti.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showEmptyTray->description
en: Show empty tray
hr: Prikaži prazno obavjesno područje

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->showEmptyTray->tooltip
en: Check this to show the tray even when there are no new notifications.
hr: Odaberite ovo za prikaz obavjesnog područja čak i ako nema obavijesti.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showNotificationCount->description
en: Show the number of notifications
hr: Prikaži broj obavijesti

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show notifications
hr: Prikaži obavijesti

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the notification popup menu.
hr: Postavi prečac tipkovnice za prikaz izbornika obavijesti.

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->tooltip
en: Set keybinding(s) to clear all notifications.
hr: Postavi prečac tipkovnice za uklanjanje svih obavijesti.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemSettings->description inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemNotificationSettings->description
en: Open notification settings
hr: Otvori postavke obavijesti

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Inhibit Applet
hr: Aplet onemogućavanja

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->description
en: This applet is used to disable notifications and power management (including the screensaver and the session from going idle)
hr: Ovaj aplet se koristi za onemogućavanje obavijesti i upravljanje energijom (uključujući čuvara zaslona i sprječavanja mirovanja sesije)

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->description
en: Inhibit power management
hr: Onemogući upravljanje energijom

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit power management.
hr: Postavite tipke prečaca za onemogućavanje upravljanja energijom.

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->description
en: Inhibit notifications
hr: Onemogući obavijesti

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit notifications.
hr: Postavite tipke prečaca za onemogućavanje obavijesti.

note: inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemPowerSettings->description
en: Open power settings
hr: Otvori postavke energije

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: On-Screen keyboard
hr: Zaslonska tipkovnica

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to launch the on-screen keyboard
hr: Cinnamon aplet za pokretanje zaslonske tipkovnice

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
hr: Kalendar

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: The Cinnamon calendar applet
hr: Aplet Cinnamon kalendara

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->description
en: Show calendar events
hr: Prikaži događaje kalendara

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->tooltip
en: Check this to display events in the calendar.
hr: Odaberite ovu mogućnost za prikaz događaja u kalendaru.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
hr: Prikaži brojeve tjedana u kalendaru

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
hr: Odaberite ovo za prikaz brojeva tjedna u kalendaru.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
hr: Koristi prilagođeni format datuma

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
hr: Odaberite ovo za određivanje prilagođenog formata datuma u apletu kalendara.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->description
en: Date format
hr: Format datuma

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
hr: Postavite ovdje vaš prilagođeni format.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip- format->description
en: Date format for tooltip
hr: Format datuma za opis alata

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip-format->tooltip
en: Set your custom tooltip format here.
hr: Postavi svoj prilagođeni format za opis alata.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
hr: Kliknite na ovu tipku da bi saznali više o sintaksi formata datuma.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show calendar
hr: Prikaži kalendar

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the calendar.
hr: Postavi prečac tipkovnice za prikaz kalendara.

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->description
en: XRandR monitor control applet
hr: Aplet upravljanja XRandR zalona

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
hr: Raspored tipkovnice

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Accessibility applet
hr: Aplet pristupačnosti

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Windows Quick List
hr: Brzi popis prozora

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Quickly access windows from all workspaces
hr: Brzo pristupite prozorima na svim radnim prostorima

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Separator
hr: Razdjelnik

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A separator icon which can be added multiple times
hr: Ikona razdjelnika koja se može dodati više puta

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
hr: Upravljanje energijom

note: power@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon power management applet
hr: Cinnamon aplet za upravljanje energijom

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
hr: Prikaži postotak

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show time remaining
hr: Prikaži preostalo vrijeme

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage and time remaining
hr: Prikaži postotak i preostalo vrijeme

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Hide label
hr: Prikaži samo ikonu

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->description
en: Always show all batteries
hr: Uvijek prikazuj sve baterije

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->tooltip
en: Check this to always show multiple batteries in the panel, regardless of whether one of them is marked primary.
hr: Odaberite ovu mogućnost kako bi prikazali više baterija na panelu, bez obzira na to je li jedna od njih označena kao glavna.

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Digital photo frame
hr: Okvir digitalnih fotografija

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A digital photo frame desklet
hr: Desklet okvira za fotografije

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->directory->description
en: Folder
hr: Mapa

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->description
en: Height
hr: Visina

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Width
hr: Širina

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->description
en: Fade delay
hr: Odgoda isčezavanja

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->description
en: Special effect
hr: Posebni efekti

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Sepia
hr: Sipa

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
hr: Crno bijelo

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Launcher desklet
hr: Desklet pokretača

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that launches a program
hr: Desklet koji pokreće programe

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Clock desklet
hr: Desklet sata

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that displays the time
hr: Desklet koji prikazuje vrijeme

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->description
en: Text color
hr: Boja teksta

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->tooltip
en: Click the button to select a new text color
hr: Kliknite tipku za odabir nove boje teksta

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
hr: Odaberite ovo za određivanje prilagođenog formata vremena u deskletu sata.
