linuxmint - en to ia translation catalogue (1731 entries)

en: Unknown
ia: Incognite

en: Failed to launch '%s'
ia: Falta a lancear '%s'

en: Passwords do not match
ia: Le contrasignos non concorda

en: Password cannot be blank
ia: Le contrasigno non pote esser vacue

en: Authentication dialog was dismissed by the user
ia: Le dialogo de authentication era dimittite per le usator

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-home->description
en: Home
ia: Initio

en: File System
ia: Systema de files

en: Search
ia: Cercar

en: Print version
ia: Version pro imprimer

en: Cancel
ia: Cancellar

en: Add
ia: Adder

en: Remove
ia: Remover

en: Configure
ia: Configurar

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->appearance->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
ia: Apparentia

en: In mixed mode most applications are light. Some desktop elements are dark to create contrast.
ia: In modo mixte, le majoritate del applicationes es clar. Alcun elementos del scriptorio es obscur pro crear contrasto.

en: Mixed
ia: Miscite

en: Dark
ia: Obscur

en: Light
ia: Clar

en: Advanced settings...
ia: Configurationes avanciate...

en: Style
ia: Stilo

en: Launcher Properties
ia: Proprietates del lanceator

en: Name:
ia: Nomine:

en: Command:
ia: Commando:

en: Comment:
ia: Commento:

en: Browse
ia: Navigar

en: Launch in Terminal?
ia: Lancear in Terminal?

en: Use dedicated GPU if available
ia: Usa GPU dedicate si es disponibile

en: Directory Properties
ia: Proprietates de directorio

en: Main Menu
ia: Menu principal

en: Restore System Configuration
ia: Restaurar le confuguration de sistema.

en: Restore the default menu layout
ia: Restaurar le arrangiamento ordinari del menu

en: Close
ia: Clauder

en: _New Menu
ia: _Nove menu

en: Ne_w Item
ia: No_ve commando

en: Cut
ia: Taliar

en: Copy
ia: Copiar

en: Paste
ia: Collar

en: Delete
ia: Deler

en: Properties
ia: Proprietates

en: Edit Desktop File
ia: Editar file de scriptorio

en: Edit
ia: Editar

en: Add/Edit Launcher
ia: Adder/editar lanceator

en: Type:
ia: Typo:

en: Title:
ia: Titulo:

en: Program:
ia: Programma:

en: Icon Name
ia: Nomine del icone

en: Custom Application
ia: Application personalisate

en: Execution of '%s' failed:
ia: Execution de '%s' fallite:

en: Caps Lock On
ia: Blocada majuscule activar

en: Caps Lock Off
ia: Blocada majuscule disactivar

en: Number Lock On
ia: Numeric activar

en: Number Lock Off
ia: Numeric disactivar

en: Are you sure you want to remove '%s'?
ia: Es tu secur que tu vole remover '%s'?

en: Remove '%s'
ia: Remover '%s'

en: About...
ia: Re...

en: Configure...
ia: Configurar...

en: This applet does not support panels of that type. This can cause visual glitches in the panel. Would you like to continue using it anyway, remove it from the panel, or try to move it to a different panel?
ia: Iste mini-application non supporta quadros de ille typo. Isto pote causar defectos visual in le quadro. Desira tu continuar a usar lo comocunque, remover lo ab le quadro, o probar a mover lo a un altere quadro?

en: Leave it
ia: Lassar lo

en: Remove it
ia: Remover lo

en: Move to another panel
ia: Mover a un altere pannello

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
ia: Impossibile trovar un quadro apte. Le applet in vice ha essite removite.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
ia: Alicun applets non consenti instantias multiple o quando es a lor numero maxime de instantias non es copiate

en: Select Audio Device
ia: Seliger dispositivo audio

en: Sound Settings
ia: Configurationes de sono

en: Headphones
ia: Bonettos

en: Headset
ia: Bonetto

en: Microphone
ia: Microphono

en: Show Text
ia: Monstra le texto

en: Hide Text
ia: Celar le texto

en: Caps lock is on
ia: Blocada majuscule active

note: Translators: %s is an application name
en: %s is not responding
ia: %s non responde

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely.
ia: Tu pote seliger de attender un breve tempore proque illo continua o obligar le app a quitar integremente.

en: Wait
ia: Attender

en: Force Quit
ia: Fortiar de quitar

en: Remove this desklet
ia: Remover iste desklet

en: Some applications are busy or have unsaved work.
ia: Alcun applicationes es occupate o ha labor non salvate.

en: Switch User
ia: Cambiar usator

en: Log Out
ia: Clauder session

en: Suspend
ia: Suspender

en: Hibernate
ia: Hibernar

en: Restart
ia: Reinitiar

en: Shut Down
ia: Arrestar

en: You will be logged out in %d second. | You will be logged out in %d seconds.
ia[0]: Tu sera disconnectite in %d secunda.
ia[1]: Tu sera disconnectite in %d secundas.

en: The computer will shut down in %d second. | The computer will shut down in %d seconds.
ia[0]: Le computator sera claudite in %d secunda.
ia[1]: Le computator sera claudite in %d secundas.

en: The computer will restart in %d second. | The computer will restart in %d seconds.
ia[0]: Le computator reinitiara in %d secunda.
ia[1]: Le computator reinitiara in %d secundas.

en: Ignore and continue
ia: Ignorar e continuar

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
ia: Es tu secur que tu vole remover le spatio de labor "%s"?

en: Initializing
ia: Initialisante

en: Loaded
ia: Cargate

en: Out of date
ia: Data expirate

en: Not compatible with Wayland
ia: Non compatibile con Wayland

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
ia: Optiones de vista general non valide: numero de angulos non correcte

en: Execution time (ms):
ia: Tempore de execution (ms):

en: Loaded successfully
ia: Cargate con bon successo

en: Check your video drivers
ia: Verifica tu controlatores de video

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
ia: Tu systema functiona actualmente sin acceleration video hardware.

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
ia: Tu pote experimentar mal prestationes e alte uso de microprocessors.

en: Launch Driver Manager
ia: Lancear le Gestor de controlatores

en: Problems during Cinnamon startup
ia: Problemas durante le lanceamento initial de Cinnamon

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
ia: Cinnamon ha essite lanceate con bon successo, ma un o plus de applets, desklets o extensiones ha fallite a esser cargate.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
ia: Controla tu registro de systema e le registro de LookingGlass de Cinnamon pro ulle problemas

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
ia: Tu pote disactivar le extension(es) offensive in le configurationes de Cinnamon pro prevenir le recurrer de iste message.

en: Please contact the developer.
ia: Per favor continge le disveloppator

en: Workspace
ia: Spatio de labor

en: Restarting Cinnamon...
ia: Reinitio de Cinnamon...

en: System Information
ia: Informationes de systema

en: Confirm
ia: Confirmar

en: Yes
ia: Si

en: Mirrored Displays
ia: Visualisation replicate

en: You can also connect by pushing the “WPS” button on your router.
ia: Tu alsi pote connecter te pulsante le button “WPS” sur tu router.

en: Connect
ia: Connecter

en: Password
ia: Contrasigno

en: Key
ia: Clave

en: Username
ia: Nomine de usator

en: Private key password
ia: Contrasigno clave private

en: Identity
ia: Identitate

en: Service
ia: Servicio

en: Authentication required
ia: Authentication requirite

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
ia: Contrasignos o claves de cryptographia es necessari pro acceder al rete radio “%s”.

en: Wired 802.1X authentication
ia: Authentication pro 802.1X cablate

en: Network name
ia: Nomine del rete

en: DSL authentication
ia: Authentication DSL

en: PIN code required
ia: Codice PIN necessari

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
ia: Codice PIN necessari pro le dispositivo mobile a banda large

en: A password is required to connect to “%s”.
ia: Contrasigno obligatori pro acceder a “%s”.

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
ia: Gestor de rete

en: VPN password
ia: Contrasigno VPN

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
ia: Seliger le position del nove pannello. Esc pro cancellar.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
ia: Seliger le nove position del pannello. Esc pro cancellar.

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
ia: Tu non ha ulle pannellos aperte
    vole tu aperir le configurationes del pannello?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
ia: Configurationes de pannello

en: Panel edit mode
ia: Quadro in modo modification

en: Move
ia: Mover

en: Are you sure you want to remove this panel?
ia: Es tu secur que tu vole remover iste quadro?

en: Add a new panel
ia: Adder un nove quadro

en: Troubleshoot
ia: Recerca de errores

en: Restart Cinnamon
ia: Reinitiar Cinnamon

en: Restore all settings to default
ia: Restaurar tote le configurationes al predefinite

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
ia: Es tu secur que tu vole restaurar tote le configurationes al valor predefinite?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
ia: Configurationes del systema

en: Retry
ia: Reprobar

en: %s (%s) has just been stopped.
ia: %s (%s) ha essite justo stoppate.

en: Device %s can be turned off, if necessary.
ia: Le apparato %s pote esser extincte, si necessari.

en: Device %s is busy, please wait.
ia: Apparato %s occupate, attende.

en: Do not disconnect or data loss may occur.
ia: Non disconnecte o perdita de datos pote occurrer.

en: Unable to stop the drive %s (%s)
ia: Impossibile stoppar le controlator %s (%s)

en: %s (%s) can be safely unplugged.
ia: %s (%s) pote esser disconnectite con securitate.

en: Device %s can be removed.
ia: Le apparato %s pote esser removite.

en: %s (%s) has just been ejected.
ia: %s (%s) ha justo essite ejectate.

en: Do not remove or data loss may occur.
ia: Non remover o perdita de datos pote evenir.

en: Unable to eject the drive %s (%s)
ia: Impossibile rejectar le controlator %s (%s)

en: Successfully unmounted %s (%s)
ia: Dismontate con bon successo %s (%s)

en: Failed to unmount %s (%s)
ia: Falta a dismontage %s (%s)

en: Authentication Required
ia: Authentication requirite

en: Authenticate
ia: Authenticar

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn't work. Please try again.
ia: Desolate, isto non functionava. Per favor, reproba.

en: Run a Command
ia: Lancear un commando

en: Press ESC to close
ia: Pulsa ESC pro clauder

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
ia: Mantener iste configurationes de schermo?

note: Translators: this and the following message should be limited in length, to avoid ellipsizing the labels.
en: Revert
ia: Reverter

en: Keep changes
ia: Mantener cambiamentos

en: Reverting to previous display settings in %d second. | Reverting to previous display settings in %d seconds.
ia[0]: Revertente al previe configurationes de schermo  in %d secunda.
ia[1]: Revertente al previe configurationes de schermo  in %d secundas.

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Mi_nimize
ia: Mi_nimisar

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Unma_ximize
ia: Disma_ximisar

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Ma_ximize
ia: Ma_ximisar

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Move
ia: _Mover

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Resize
ia: _Redimensionar

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move Titlebar Onscreen
ia: Mover barra de titulos sur schermo

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Always on _Top
ia: Sempre in al_To

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Always on Visible Workspace
ia: Sempre sur le sp_atio de labor visibile

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Only on This Workspace
ia: S_olo sur iste spatio de labor

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move to Another _Workspace
ia: Mover a un altere spatio de _labor

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
ia: _Clauder

en: No open windows
ia: Non aperir fenestras

en: Restore
ia: Restaurar

en: Minimize
ia: Minimisar

en: Maximize
ia: Maximisar

en: Move to left workspace
ia: Mover a sinistra le spatio de labor

en: Move to right workspace
ia: Mover a dextra le spatio de labor

en: Visible on all workspaces
ia: Visibile sur tote le spatios de labor

en: Move to a new workspace
ia: Mover a un nove spatio de labor

en: Move to monitor %d
ia: Mover al monitor %d

en: Only on this workspace
ia: Sol sur iste spatio de labor

en: Unmaximize
ia: Dismaximisar

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
ia: Accessibilitate

en: Screen Reader
ia: Lector de schermo

en: Screen Keyboard
ia: Claviero de schermo

en: Sticky Keys
ia: Claves permanente

en: Slow Keys
ia: Claves lente

en: Bounce Keys
ia: Claves saltante

en: Mouse Keys
ia: Claves del mus

note: Secondary click
en: Simulated secondary click
ia: Clic secundari simulate

note: Hover Click
en: Hover click
ia: Clic super

en: Universal Access Settings
ia: Configurationes de Accesso Universal

en: High Contrast
ia: Alte contrasto

en: Large Text
ia: Texto grande

en: Date and Time Settings
ia: Configurationes de data e tempore

en: Starting in a few minutes
ia: Initio in poc minutas

en: Starting in %d minutes
ia: Initio in %d minutas

en: This evening
ia: Iste vespere

en: Starting later today
ia: Initia plus tarde hodie

en: In %d hour | In %d hours
ia[0]: In %d hora
ia[1]: In %d horas

en: No Events
ia: Nulle eventos

en: In progress
ia: in progresso

en: All day
ia: Tote le die

en: Today
ia: Hodie

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->opt
en: Show the desktop
ia: Monstrar le scriptorio

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the desklets
ia: Monstrar le desklets

note: ["WORKSPACE_UP", _("Switch to the workspace above"), "none", ""], ["WORKSPACE_DOWN", _("Switch to the workspace below"), "none", ""], cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org-
en: Show the workspace selector (Expo)
ia: Monstrar le selector de spatios de labor (Expo)

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the window selector (Scale)
ia: Monstrar le selector de fenestras (Scala)

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->description favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
ia: Favoritos

en: Move to the other monitor
ia: Mover al altere monitor

en: Move to monitor
ia: Mover al monitor

en: Move to another workspace
ia: Mover a un altere spatio de labor

en: Applet preferences
ia: Preferentias del applet

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Grouped window list
ia: Lista de fenestra gruppate

en: Recent
ia: Recente

en: Run with dedicated GPU
ia: Executar con GPU dedicate

en: Unpin from Panel
ia: Distaccar del spinula ab le pannello

en: Pin to Panel
ia: Attachar con un spinula al pannello

en: Remove from Autostart
ia: Remover ex Auto-initiar

en: Add to Autostart
ia: Adder a auto-initiar

en: Create Shortcut
ia: Crear via breve

en: Restore to full opacity
ia: Restaurar al plen opacitate

en: Close others
ia: Clauder le alteros

en: Close all
ia: Clauder toto

en: Power management
ia: Gestion del energia

en: Power management: Inhibited
ia: Gestion de alimentation: inhibite.

en: Power management: Active
ia: Gestion de alimentation: active.

en: Power management is already inhibited by another program
ia: Le gestion del energia es jam inhibite per un altere programma

en: Power management: inhibited by another program
ia: Gestion del energia: inhibite per un altere programma

en: Apps inhibiting power management:
ia: Le applicationes inhibi le gestion de energia:

en: Inhibit applet
ia: Inhibir le applet

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
ia: Notificationes

en: Notifications: Active
ia: Notificationes: active

en: Notifications: Inhibited
ia: Notificationes: Inhibite

en: Show Keyboard Layout
ia: Monstrar le arrangiamento de claviero

en: Show Character Table
ia: Monstrar le tabella de character

en: Remove from favorites
ia: Remover ex favoritos

en: Add to favorites
ia: Adder a favoritos

en: Add to panel
ia: Adder al pannello

en: Add to desktop
ia: Adder al scriptorio

en: Uninstall
ia: Disinstallar

en: This file is no longer available
ia: Iste file non es plus disponibile

en: Edit menu
ia: Editar le menu

en: Recent Files
ia: Files recente

en: Clear list
ia: Clarar le lista

en: Clear all recent documents
ia: Clarar tote le documentos recente

en: No recent documents
ia: Nulle documentos recente

en: All Applications
ia: Tote le applicationes

en: Lock Screen
ia: Blocar le schermo

en: Lock the screen
ia: Blocar le schermo

en: Leave the session
ia: Lassar le session

en: Shut down the computer
ia: Clauder le computator

en: Account details
ia: Detalios del conto

en: <unknown>
ia: <incognite>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
ia: disactivate

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
ia: non gerite

en: disconnecting...
ia: in disconnexion

en: connecting...
ia: in connexion...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
ia: authentication requirite

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
ia: firmware mancante

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
ia: Cablo disconnectite

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
ia: non disponibile

en: connection failed
ia: connexion fallite

en: More
ia: Plus

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
ia: Connexe (private)

en: Auto Ethernet
ia: Ethernet automatic

en: Auto broadband
ia: Banda large automatic

en: Auto dial-up
ia: Composition telephonic automatic

note: Translators: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
ia: %s automatic

en: Auto bluetooth
ia: Bluetooth automatic

en: Auto wireless
ia: Sin filos automatic

en: Enable networking
ia: Activar le retes

en: Wired
ia: Con filos

en: Wireless
ia: Sin filos

en: Mobile broadband
ia: Banda large mobile

en: VPN Connections
ia: Connectiones VPN

en: WIREGUARD Connections
ia: Connexiones WIREGUARD

en: Network Settings
ia: Configurationes de rete

en: Network Connections
ia: Connexiones de rete

en: Connection failed
ia: Connexion fallite

en: Activation of network connection failed
ia: Activation del connexion de rete fallite

en: Networking is disabled
ia: Le rete es disactivate

en: No connection
ia: Nulle connection

en: Connecting to the cellular network...
ia: Connexion al rete cellular...

en: Connecting to the wireless network...
ia: Connexion al rete sin filos...

en: Connecting to the wired network...
ia: Connexion al rete con filos...

en: Connecting to the VPN...
ia: Connexion al VPN...

en: Connecting to WIREGUARD...
ia: Connectente a WIREGUARD…

en: Connecting to the network...
ia: Connexion al rete...

en: Connected to the wireless network
ia: Connexe al rete sin filos

en: Wireless connection
ia: Connexion sin filos

en: (Limited connectivity)
ia: (Connectivitate limitate)

en: Connected to the wired network
ia: Connexe al rete con filos

en: Connected to the cellular network
ia: Connexe al rete cellular

en: Connected to the VPN
ia: Connexe al VPN

en: Connected to WIREGUARD
ia: Connectite a WIREGUARD

en: Connected to the network
ia: Connexe al rete

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
ia: Clarar le notificationes

en: Notification Settings
ia: Configurationes de notificaciones

en: No notifications
ia: Nulle notificationes

en: %d notification | %d notifications
ia[0]: %d notification
ia[1]: %d notificationes

en: just now
ia: justo ora

en: %d second ago | %d seconds ago
ia[0]: %d secunda retro
ia[1]: %d secundas retro

en: %d minute ago | %d minutes ago
ia[0]: %d minuta retro
ia[1]: %d minutas retro

en: Enable on-screen keyboard
ia: Activar le claviero sur schermo

en: Click to toggle the on-screen keyboard
ia: Cliccar pro commutar le claviero sur le schermo

en: Click to enable the on-screen keyboard
ia: Cliccar pro activar le claviero sur le schermo

en: Launch
ia: Lancear

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
ia: Lanceatores de pannello

en: Power Saver
ia: Sparnio de energia

en: Balanced
ia: Balanciate

en: Performance
ia: Prestationes

en: Battery full
ia: Batteria plen

en: Battery almost full
ia: Batteria quasi plen

en: Battery good
ia: Batteria bon

en: Low battery
ia: Batteria basse

en: Critically low battery
ia: Batteria criticamente basse

en: AC adapter
ia: Adaptator CA

en: Laptop battery
ia: Batteria de portabile

en: Mouse
ia: Mus

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
ia: Claviero

en: Cell phone
ia: Telephono cellular

en: Media player
ia: Reproductor de medios

en: Tablet
ia: Tabletta

en: Computer
ia: Computator

en: Gaming input
ia: Ingresso de joco

en: Pen
ia: Penna

en: Touchpad
ia: Pannello tactile

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
ia: Rete

en: Speakers
ia: Altoparlatores

en: Audio device
ia: Dispositivo audio

en: Remote control
ia: Controlo remote

en: Printer
ia: Imprimitor

en: Scanner
ia: Scanditor

en: Wearable
ia: Portabile

en: Toy
ia: Joculo

en: Bluetooth device
ia: Apparato Bluetooth

en: Brightness
ia: Brillantia

en: Keyboard backlight
ia: Retro illumination de claviero

en: Power Settings
ia: Configurationes de energia

en: Charging
ia: In cargamento

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
ia[0]: In carga - %d hora donec completemente cargate
ia[1]: In carga - %d horas donec completemente cargate

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
ia: In carga - %d %s %d %s donec completemente cargate

en: hour | hours
ia[0]: hora
ia[1]: horas

en: minute | minutes
ia[0]: minuta
ia[1]: minutas

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
ia[0]: In carga - %d minuta donec completemente cargate
ia[1]: In carga - %d minutas donec completemente cargate

en: Fully charged
ia: Cargamento complete

en: Using battery power
ia: Batteria in uso

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
ia[0]: Usante alimentation de batteria - %d hora restante
ia[1]: Usante alimentation de batteria - %d horas restante

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
ia: Usante alimentation de batteria - %d %s %d %s restante

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
ia[0]: Usante alimentation de batteria - %d minuta restante
ia[1]: Usante alimentation de batteria - %d minutas restante

en: Fully discharged
ia: Completemente discargate

en: Not charging
ia: Non cargante

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
ia: Imprimitores

en: Cancel all jobs
ia: Cancellar tote le labores

en: '%s' on %s
ia: '%s' sur %s

en: Send to front
ia: Inviar al fronte

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
ia: Documentos recente

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
ia: Dispositivos removibile

en: Open file manager
ia: Aperir le gestor de file

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
ia: Scala

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
ia: Configurationes

en: Hi there!
ia: Hi eo!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
ia: TU HA PULSATE LE BUTTON!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
ia: TU HA USATE LE VIA BREVE!!!

en: Click to show the desktop or middle-click to show the desklets
ia: Clicca pro monstrar le scriptorio o clicca medio pro monstrar le desklets

en: Show Desklets
ia: Monstrar le Desklets

en: Click to pause the slideshow
ia: Clicca pro pausar le monstra de diapositivas

en: Click to resume the slideshow
ia: Clicca pro resumer le presentation de photos

en: The slideshow is disabled
ia: Le presentation de photos es disactivate

en: Slideshow
ia: Monstra de diapositivas

en: Next Background
ia: Fundo sequente

en: Background Settings
ia: Configurationes de fundo

en: Current background:
ia: Fundo actual:

en: Playing
ia: In reproduction

en: Paused
ia: In pausa

en: Stopped
ia: Stoppate

en: Volume
ia: Volumine

en: Unknown Artist
ia: Artista incognite

en: Unknown Album
ia: Album incognite

en: Unknown Title
ia: Titulo incognite

en: Previous
ia: Precedente

en: Play
ia: Reproducer

en: Stop
ia: Stoppar

en: Next
ia: Sequente

en: Consecutive Playing
ia: Reproduction consecutive

en: No Shuffle
ia: Non miscer

en: Open Player
ia: Aperir le reproductor

en: Quit Player
ia: Quitar le reproductor

en: Pause
ia: Pausar

en: Repeat Single
ia: Repeter singule

en: Repeat All
ia: Repeter toto

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
ia: Miscer

en: Mute output
ia: Silentiar le sortita

en: Mute input
ia: Silentiar le entrata

en: Applications
ia: Applicationes

en: Output device
ia: Dispositivo de sortita

en: Input device
ia: Dispositivo de entrata

en: Launch player
ia: Lancear le reproductor

en: Choose player controls
ia: Eliger le controlos del reproductor

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
ia: Es tu secur que tu vole deler tote le elementos ab le immunditia?

en: This operation cannot be undone.
ia: Iste operation non pote esser disfacite.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
ia: Immunditia

en: Empty Trash
ia: Vacuar le immunditia

en: Open Trash
ia: Aperir le immunditia

en: Log Out...
ia: Disconnexion...

en: Power Off...
ia: Arresto...

en: Remove 'Window list'
ia: Remover le 'Lista de fenestra

en: All windows
ia: Tote le fenestras

en: Manage workspaces (Expo)
ia: Administrar le spatios de labor (Expo)

en: Add a new workspace
ia: Adder un nove spatio de labor

en: Remove the current workspace
ia: Remover le actual spatio de labor

en: Left
ia: Sinistra

en: Right
ia: Dextra

en: Upside-down
ia: In verso

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinf
en: Display
ia: Visualisation

en: Configure display settings...
ia: Configurar le parametros de visualisation...

en: Clock
ia: Horologio

en: Edit launcher
ia: Modificar le lanceator

en: Photo Frame
ia: Armatura de photo

en: Control Center
ia: Pannello de controlo

en: Users and Groups
ia: Usatores e gruppos

en: Add or remove users and groups
ia: Adder o remover usatores e gruppos

note: Virtual keyboard
en: Virtual keyboard
ia: Claviero virtual

en: Turn on-screen keyboard on or off
ia: Activar o stoppar le claviero sur-le-schermo

en: Valid name
ia: Nomine valide

en: The name cannot be empty.
ia: Le nomine non pote esser vacue.

en: Valid executable
ia: Executabile valide

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
ia: Le executabile non es valide. Illo non pote esser vacue e le spatios in le percurso deber ser convertite in barra contra-oblique (\).

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
ia: Impossibile crear le lanceator a ce loco. Adder in vice al scriptorio?

en: Choose a command
ia: Eliger un commando

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
ia: Volerea tu adder iste lanceator al menu? Isto essera placiate initialmente in le categoria Altere.

en: Screen Locker
ia: Bloco del schermo

en: Please type an away message for the lock screen
ia: Per favor insere un message foras del pagina de bloco

en: Preferences
ia: Preferentias

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
ia: rete, sin filos, Wifi, ethernet, banda large, Internet

en: color, profile, display, printer, output
ia: color, profilo, visualisation, imprimitor, sortita

en: Graphics Tablet
ia: Tabletta graphic

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
ia: Wacom, digitalisar, tabletta, graphic, calibrar, stylo

en: printers, laser, inkjet
ia: imprimitores, laser, a jecto de tinta

en: Firewall
ia: Parafoco

en: firewall, block, filter, programs
ia: parafoco, bloco, filtro, programmas

en: Languages
ia: Linguas

en: language, install, foreign
ia: lingua, installar, estranier

en: Input Method
ia: Methodo de entrata

en: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing
ia: lingua, installar, estranier, entrata, methodo, chinese, corean, japonese, insertion

en: Login Window
ia: Fenestra de apertura de session

en: login, lightdm, manager, settings, editor
ia: authentication, lightdm, gestor, configurationes, editor

en: login, gdm, manager, user, startup, switch
ia: connexion, gdm, gestor, usator, initio, cambio

en: Driver Manager
ia: Gestor de controlator

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
ia: video, controlator, Wifi, carta, hardware, proprietari, Nvidia, Radeon, Nouveau, Fglrx

en: Nvidia Settings
ia: Configurationes de Nvidia

en: video, driver, proprietary, nvidia, settings
ia: video, controlator, proprietari, nvidia, configurationes

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
ia: Fontes de software

en: ppa, repository, package, source, download
ia: ppa, repositorio, pacchetto, fonte, discargamento

en: Package Management
ia: Gestion de pacchettos

en: update, install, repository, package, source, download
ia: actualisar, installar, repositorio, pacchetto, fonte, discargar

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
ia: usator, usatores, conto, contos, gruppo, gruppos, contrasigno

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
ia: Bluetooth, dongle, traducer, mobile

en: Manage Services and Units
ia: Gere servicios e unitates

en: Disks
ia: Discos

en: disks, manage, hardware, management, hard, hdd, pendrive, format, erase, test, create, iso, ISO, disk, image
ia: discos, gerer, hardware, gestion, dur, hdd, pendrive, formato, rader, testar, crear, iso, ISO, disco, imagine

en: Online Accounts
ia: Contos in linea

en: ppa, repository, package, source, download, video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
ia: ppa, repositorio, package, fonte, download, video, driver, wifi, scheda, hardware, proprietario, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Back to all settings
ia: Retro pro tote le configurationes

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
ia: Le nomine de gruppo non pote continer majusculas o characteres de spatio

en: Change Password
ia: Cambiar contrasigno

en: New password
ia: Nove contrasigno

en: Confirm password
ia: Confirmar le contrasigno

en: Generate a password
ia: Generar un contrasigno

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
ia: Tu nove contrasigno necessita esser al minimo 8 characteres longe

en: Show password
ia: Monstrar le contrasigno

en: An error occurred. Your password was not changed.
ia: Un error occurreva. Tu contrasigno non esseva cambiate.

en: Change
ia: Cambiar

en: Too short
ia: Tro breve

en: Weak
ia: Debile

en: Fair
ia: Eque

en: Good
ia: Bon

en: Strong
ia: Forte

en: Account Type
ia: Typo de conto

en: Full Name
ia: Nomine complete

en: Invalid username
ia: Nomine del usator invalide

en: A user with the name '%s' already exists.
ia: Un usator con iste nomine '%s' jam existe.

en: Users
ia: Usatores

en: Groups
ia: Gruppos

en: Click to change the picture
ia: Clicca pro cambiar le photo

en: Browse for more pictures...
ia: Navigar pro plus de photos...

en: Click to change the name
ia: Clicca pro cambiar le nomine

en: Click to change the password
ia: Clicca pro cambiar le contrasigno

en: Click to change the groups
ia: Clicca pro cambiar le gruppos

en: Picture
ia: Imagine

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
ia: Nomine

en: Open
ia: Aperir

en: Images
ia: Imagines

en: No password set
ia: Nulle contrasigno configurate

en: Set at login
ia: Configurar al apertura de session

en: This user is currently logged in
ia: Iste usator es currentemente connexe

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
ia: Le directorio personal del usator es cryptate. Pro retener le accesso pro le directorio cryptate, sol le usator debe cambiar iste contrasigno.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
ia: Es tu secur que tu vole deler permanentemente %s e tote le files associate con iste usator?

en: This group is set as %s's primary group
ia: Ce gruppo es configurate como gruppo primari de %s

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
ia: Es tu secur que tu vole deler permanentemente %s?

en: Group Name
ia: Nomine de gruppo

en: Previous instance
ia: Instantia precedente

en: Next instance
ia: Instantia sequente

en: More options
ia: Plus de optiones

en: Import from a file
ia: Importar ex un file

en: Export to a file
ia: Exportar a un file

en: Reset to defaults
ia: Restaurar al valores predefinite

en: Reload %s
ia: Recargar %s

en: Settings for %s
ia: Configurationes pro %s

en: Select or enter file to export to
ia: Selige o insere le file al qual exportar

en: JSON files
ia: Files JSON

en: Select a JSON file to import
ia: Seliger un file JSON pro importation

en: Cancel Job
ia: Cancellar le labor

en: Do you really want to cancel this job?
ia: Vole tu vermente cancellar iste labor?

en: Keep Printing
ia: Mantener imprimente

en: Do you really want to cancel all jobs?
ia: Vole tu vermente cancellar tote le labores?

en: Cancel All Jobs
ia: Cancellar tote le labores

en: Random
ia: Aleatori

en: Show
ia: Monstrar

en: Item
ia: Elemento

en: Select a date
ia: Seliger un data

en: Select a time
ia: Seliger un tempore

en: Hour
ia: Hora

en: Minute
ia: Minuta

en: Second
ia: Secunda

en: This applet is currently enabled
ia: Iste applet es actualmente activate

en: This desklet is currently enabled
ia: Iste desklet es actualmente activate

en: This extension is currently enabled
ia: Iste extension es actualmente activate

en: by %s
ia: per %s

en: This is a system applet. It cannot be removed.
ia: Isto es un applet de systema. Illo non pote esser removite.

en: This is a system desklet. It cannot be removed.
ia: Isto es un desklet de systema. Illo non pote esser removite.

en: This is a system extension. It cannot be removed.
ia: Isto es un extension de systema. Illo non pote esser removite.

en: This applet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
ia: Iste applet contine appellos de function que pote causar le congelamento o le collapso de Cinnamon. Si tu ha experientia de  collapsos o congelamentos, per favor prova remover lo.

en: This desklet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
ia: Iste desklet contine appellos de function que pote causar le congelamento o le collapso de Cinnamon. Si tu ha experientia de  collapsos o congelamentos, per favor prova remover lo.

en: This extension contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
ia: Iste extension contine appellos de function que pote causar le congelamento o le collapso de Cinnamon. Si tu ha experientia de  collapsos o congelamentos, per favor prova remover lo.

en: About
ia: Re

en: Extension %s is not compatible with your version of Cinnamon.
ia: Le extension %s non es compatibile con tu version de Cinnamon.

en: There are multiple instances enabled. Are you sure you want to remove all of them?
ia: Il ha plure instantias activate. Es tu secur que tu vole remover los tote?

en: Are you sure you want to completely remove %s?
ia: Es tu secur que tu vole remover completemente %s?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
ia: Isto restaurara le configuration base del applets activate. Es tu secur que tu vole facer lo?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
ia: Isto restaurara le configuration base del desklets activate. Es tu secur que tu vole facer lo?

en: This will disable all active extensions. Are you sure you want to do this?
ia: Isto disactivara tote le extensiones . Es tu secur que tu vole facer isto?

en: This will remove all actions. Are you sure you want to do this?
ia: Isto removera tote le actiones. Es tu secur que tu vole facer isto?

en: Something went wrong while loading %s. Please make sure you are using the latest version, and then report the issue to its developer.
ia: Alco de mal occurreva durante le cargamento de %s. Per favor controla que tu usa vermente le ultime version, e reporta le problema a su disveloppatores.

en: Installed
ia: Installate

en: Install
ia: Installar

en: Update
ia: Actualisar

en: Sort by
ia: Ordinar per

en: Popularity
ia: Popularitate

en: Date
ia: Data

en: Upgradable
ia: Promovibile

en: More info
ia: Plus de information

en: Refresh
ia: Refrescar

en: Update all
ia: Actualisar toto

en: %d update available | %d updates available
ia[0]: %d actualisation disponibile
ia[1]: %d actualisationes disponibile

en: No updates available
ia: Nulle actualisationes disponibile

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
ia: Clicca le contaguttas, alora clicca un color alicubi sur tu schermo pro seliger ce color

en: Shortcuts
ia: Accessos directe

en: Pointer
ia: Punctator

en: Move pointer to the next monitor
ia: Mover le punctator al monitor sequente

en: Move pointer to the previous monitor
ia: Mover le punctator al monitor precedente

en: Troubleshooting
ia: Resolution de problemas

en: Toggle Looking Glass
ia: Alternar le Looking Glass

en: Show the window selection screen
ia: Monstrar le pagina de selection de fenestra

en: Show the workspace selection screen
ia: Monstrar le pagina de selection de spatio de labor

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
ia: Monstrar le scriptorio

en: Cycle through open windows
ia: Cyclar trans le fenestras aperte

en: Cycle backwards through open windows
ia: Cyclar a retro trans le fenestras aperte

en: Cycle through windows from all workspaces
ia: Cyclar inter fenestras de tote le spatios de labor

en: Cycle backwards through windows from all workspaces
ia: Cyclar retrocedente inter fenestras de tote le spatios de labor

en: Cycle through open windows of the same application
ia: Cyclar trans le fenestras aperte del mesme application

en: Cycle backwards through open windows of the same application
ia: Cyclar a retro trans le fenestras aperte del mesme application

en: Run dialog
ia: Face fluer le dialogo

en: Windows
ia: Fenestras

en: Positioning
ia: Positionamento

en: Resize window
ia: Redimensionar le fenestra

en: Move window
ia: Mover le fenestra

en: Center window in screen
ia: Centrar le fenestra in le schermo

en: Move window to upper-right
ia: Mover le fenestra super a dextra

en: Move window to upper-left
ia: Mover le fenestra a super a sinistra

en: Move window to lower-right
ia: Mover le fenestra a basso-dextra

en: Move window to lower-left
ia: Mover le fenestra a basso-sinistra

en: Move window to right edge
ia: Mover le fenestra al bordo dextre

en: Move window to top edge
ia: Mover fenestra al bordo alte

en: Move window to bottom edge
ia: Mover fenestra al bordo basse

en: Move window to left edge
ia: Mover fenestra al bordo sinistre

en: Tiling and Snapping
ia: Pavimentation e Fixation

en: Push tile left
ia: Pulsar le quadrello sinistre

en: Push tile right
ia: Pulsar le quadrello dextre

en: Push tile up
ia: Pulsar le quadrello in alto

en: Push tile down
ia: Pulsar le quadrello a basso

en: Inter-workspace
ia: Inter-spatio-de-labor

en: Move window to new workspace
ia: Mover le fenestra al nove spatio de labor

en: Move window to left workspace
ia: Mover fenestra al spatio de labor sinistre

en: Move window to right workspace
ia: Mover fenestra al spatio de labor dextre

en: Move window to workspace above
ia: Mover fenestra al spatio de labor supra

en: Move window to workspace below
ia: Mover fenestra al spatio de labor infra

en: Move window to workspace 1
ia: Mover le fenestra al spatio de labor 1

en: Move window to workspace 2
ia: Mover fenestra al spatio de labor 2

en: Move window to workspace 3
ia: Mover fenestra al spatio de labor 3

en: Move window to workspace 4
ia: Mover fenestra al spatio de labor 4

en: Move window to workspace 5
ia: Mover fenestra al spatio de labor 5

en: Move window to workspace 6
ia: Mover fenestra al spatio de labor 6

en: Move window to workspace 7
ia: Mover fenestra al spatio de labor 7

en: Move window to workspace 8
ia: Mover fenestra al spatio de labor 8

en: Move window to workspace 9
ia: Mover fenestra al spatio de labor 9

en: Move window to workspace 10
ia: Mover fenestra al spatio de labor 10

en: Move window to workspace 11
ia: Mover fenestra al spatio de labor 11

en: Move window to workspace 12
ia: Mover fenestra al spatio de labor 12

en: Move window to left monitor
ia: Mover fenestra al monitor sinistre

en: Move window to right monitor
ia: Mover fenestra al monitor dextre

en: Move window to monitor above
ia: Mover fenestra al monitor supra

en: Move window to monitor below
ia: Mover fenestra al monitor infra

en: Maximize window
ia: Maximisar le fenestra

en: Unmaximize window
ia: Dismaximisar le fenestra

en: Minimize window
ia: Minimisar le fenestra

en: Close window
ia: Clauder le fenestra

en: Activate window menu
ia: Activar le menu de fenestra

en: Raise window
ia: Altiar le fenestra

en: Lower window
ia: Abassar le fenestra

en: Toggle maximization state
ia: Alternar le stato de maximisation

en: Toggle fullscreen state
ia: Alternar le stato de plen schermo

en: Toggle shaded state
ia: Alternar le stato de umbrate

en: Toggle always on top
ia: Alternar sempre sur le summitate

en: Toggle showing window on all workspaces
ia: Alternar monstrar le fenestra sur tote le spatios de labor

en: Increase opacity
ia: Accrescer le opacitate

en: Decrease opacity
ia: Decrescer le opacitate

en: Toggle vertical maximization
ia: Alternar le maximisation vertical

en: Toggle horizontal maximization
ia: Alternar le maximisation horizontal

en: Workspaces
ia: Spatios de labor

en: Direct Navigation
ia: Directe Navigation

en: Switch to workspace 1
ia: Cambiar con le spatio de labor 1

en: Switch to workspace 2
ia: Cambiar con le spatio de labor 2

en: Switch to workspace 3
ia: Cambiar con le spatio de labor 3

en: Switch to workspace 4
ia: Cambiar con le spatio de labor 4

en: Switch to workspace 5
ia: Cambiar con le spatio de labor 5

en: Switch to workspace 6
ia: Cambiar con le spatio de labor 6

en: Switch to workspace 7
ia: Cambiar con le spatio de labor 7

en: Switch to workspace 8
ia: Cambiar con le spatio de labor 8

en: Switch to workspace 9
ia: Excambiar al spatio de labor 9

en: Switch to workspace 10
ia: Excambiar al spatio de labor 1

en: Switch to workspace 11
ia: Excambiar al spatio de labor 11

en: Switch to workspace 12
ia: Excambiar al spatio de labor 12

en: Switch to left workspace
ia: Cambiar con le spatio de labor sinistre

en: Switch to right workspace
ia: Cambiar con le spatio de labor dextre

en: System
ia: Systema

en: Switch monitor configurations
ia: Mutar configurationes de monitor

en: Rotate display
ia: Rotar visualisation

en: Orientation Lock
ia: Bloco del orientamento

en: Increase screen brightness
ia: Accrescer le brillantia del schermo

en: Decrease screen brightness
ia: Decrescer le brillantia del schermo

en: Toggle keyboard backlight
ia: Commutar le retro-illumination del claviero

en: Increase keyboard backlight level
ia: Accrescer le grado de retro-illumination del claviero

en: Decrease keyboard backlight level
ia: Decrescer le grado de retro-illumination del claviero

en: Toggle touchpad state
ia: Alternar le stato del pannello tactile

en: Turn touchpad on
ia: Activar le pannello tactile

en: Turn touchpad off
ia: Disactivar le pannello tactile

en: Show power statistics
ia: Monstrar le statistica del alimentation

en: Screenshots and Recording
ia: Capturas de schermo e registration

en: Take a screenshot of an area
ia: Capturar la schermo de un area

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
ia: Copiar un captura de schermo de un area al area de transferentia

en: Take a screenshot
ia: Capturar le schermo

en: Copy a screenshot to clipboard
ia: Copiar un captura de schermo al area de transferentia

en: Take a screenshot of a window
ia: Capturar le schermo de un fenestra

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
ia: Copia un captura de schermo de un fenestra al area de transferentia

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
ia: Alternar le registration del scriptorio (debe reinitiar Cinnamon)

en: Log out
ia: Disconnexion

en: Shut down
ia: Arrestar

en: Lock screen
ia: Blocar le schermo

en: Launchers
ia: Lanceatores

en: Launch terminal
ia: Lancear le terminal

en: Launch help browser
ia: Lancear le lector de adjuta

en: Launch calculator
ia: Lancear le calculator

en: Launch email client
ia: Lancear le cliente de posta electronic

en: Launch web browser
ia: Lancear le navigator del web

en: Home folder
ia: Dossier personal

en: Sound and Media
ia: Sono e medios

en: Quiet Keys
ia: Claves quiete

en: Volume mute (Quiet)
ia: Volumine mute (Quiete)

en: Volume down (Quiet)
ia: Volumine a basso (Quiete)

en: Volume up (Quiet)
ia: Volumine in alto (Quiete)

en: Volume mute
ia: Volumine mute

en: Volume down
ia: Abassar le volumine

en: Volume up
ia: Altiar le volumine

en: Mic mute
ia: Silentiar le microphono

en: Launch media player
ia: Lancear le reproductor de medios

en: Pause playback
ia: Pausa le reproduction

en: Stop playback
ia: Stoppar le reproduction

en: Previous track
ia: Tracia precedente

en: Next track
ia: Tracia sequente

en: Eject
ia: Expelle

en: Rewind
ia: Rebobinar

en: Fast-forward
ia: Avante-veloce

en: Repeat
ia: Repeter

en: Universal Access
ia: Accesso universal

en: Zoom in
ia: Aggrandir

en: Zoom out
ia: Reducer

en: Turn screen reader on or off
ia: Activar o stoppar le lector del schermo

en: Increase text size
ia: Accrescer le dimension del texto

en: Decrease text size
ia: Decrescer le dimension del texto

en: High contrast on or off
ia: Activar o disactivar le alte contrasto

en: Spices
ia: Condimentos

en: Instance
ia: Instantia

en: Custom Shortcuts
ia: Vias breve personalisate

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently in use by <b>%(old)s</b>.
ia: Iste combination de claves, <b>%(combination)s</b> es actualmente usate per <b>%(old)s</b>.

en: If you continue, the combination will be reassigned to <b>%(new)s</b>.
ia: Si tu continua, le combination essera reassignate a <b>%(new)s</b>.

en: Do you want to continue with this operation?
ia: Vole tu continuar con iste operation?

note: l10n constants - get them translated here so they use Cinnamon's gettext context
en: Click to set a new accelerator key.
ia: Clicca pro configurar un nove via breve de claviero.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
ia: Pulsa Esc o clicca de nove pro cancellar le operation.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
ia: Pulsa Spatio retro pro clarar le ligatura de claviero existente.

en: unassigned
ia: non assignate

en: Pick an accelerator
ia: Eliger un accelerator

en: 
    This key combination, '<b>%s</b>' should not be used because it would become impossible to type using this key.
ia: 
    Iste combination de claves, '<b>%s</b>' non pote esser usate perque il devenirea impossibile scriber usante iste clave.

en: Please try again using a modifier key such as Control, Alt or Super (Windows key).
ia: Retenta usante un clave modificante tal como Control, Alt o Super (Windows).

en: Continue only if you are certain this is what you want, otherwise press cancel.
ia: Continua solo si tu es certe que isto es lo que tu vole, alteremente pulsa cancellar.

en: Continue
ia: Continuar

en: Checking dependencies
ia: Controlo del dependentias

en: Please install: %s
ia: Per favor installa: %s

en: _Cancel
ia: _Cancellar

en: _Open
ia: _Aperir

en: Sound files
ia: Files de sono

en: Downloading images:
ia: Discargamento de imagines:

en: An error occurred while trying to access the server. Please try again in a little while.
ia: Error durante le tentativa de accesso al servitor.  Per favor retenta post poc tempore.

en: Something went wrong with the spices download. Please try refreshing the list again.
ia: Alco ha occurrite con le discarga de species. Per favor prova refrescar le lista de nove.

en: Refreshing the cache
ia: Refrescamento del cache

en: Installing %s
ia: Installation de %s

en: An error occurred during the installation of %s. Please report this incident to its developer.
ia: Un error occurreva durante le installation de %s. Per favor reporta iste incidente a su disveloppatores.

en: Uninstalling %s
ia: Disinstallation de %s

en: A problem occurred while removing %s.
ia: Un problema occurreva durante le remotion de %s.

en: 
    
    Details:  %s
ia: 
    
    Detalios:  %s

en: Add new entry
ia: Adder un nove entrata

en: Remove selected entry
ia: Remover le entrata seligite

en: Edit selected entry
ia: Editar le entrata seligite

en: Move selected entry up
ia: Mover super le entrata seligite

en: Move selected entry down
ia: Mover a basso le entrata seligite

en: Edit entry
ia: Rediger le entrata

en: Configure accessibility features
ia: Configurar le characteristicas de accessibilitate

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
ia: aggranditor, confabular, accesso, zoom, claves, contrasto

note: Visual Aids
en: Visual Aids
ia: Adjutas visual

en: High contrast
ia: Alte contrasto

en: Large text
ia: Texto large

en: Screen reader
ia: Lector de schermo

en: Configure screen reader
ia: Configurar le lector de schermo

note: Desktop Zoom
en: Desktop Zoom
ia: Zoom del scriptorio

en: Enable zoom
ia: Activar le zoom

en: Magnification
ia: Aggrandimento

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
ia: Disactivate

en: Mouse wheel modifier
ia: Modificator del rota del mus

en: While this modifier is pressed, mouse scrolling will increase or decrease zoom.
ia: Si iste modificator es pulsate, le rolamento del mus augmentara o reducera le zoom.

en: Scroll at screen edges
ia: Rolar al bordos del schermo

en: Keep cursor centered
ia: Tener centrate le cursor

en: Cursor moves with contents
ia: Le cursor se move con le contentos

en: Cursor pushes contents around
ia: Le cursor pulsa le contentos circum

en: Mouse tracking mode
ia: Modo traciamento del mus

en: Lens mode
ia: Modo lente

en: Square
ia: Quadrate

en: Horizontal strip
ia: Banda horizontal

en: Vertical strip
ia: Banda vertical

en: Lens shape
ia: Forma de lente

en: Full screen
ia: Schermo plen

en: Top half
ia: Medietate superior

en: Bottom half
ia: Medietate inferior

en: Left half
ia: Medietate sinistre

en: Right half
ia: Medietate dextre

en: Screen position
ia: Position del schermo

en: Enable the on-screen keyboard
ia: Activar le claviero sur le schermo

en: At the bottom of the screen
ia: Al base del schermo

en: At the top of the screen
ia: Al culmine del schermo

en: Keyboard position
ia: Position del claviero

en: A quarter of the screen
ia: Un quarto del schermo

en: A third of the screen
ia: Un tertio del schermo

en: Keyboard size
ia: Dimension del claviero

en: Show the keyboard any time something expects input
ia: Monstrar le claviero cata vice on expecta un entrata

en: Show keyboard only when the user activates it
ia: Monstrar le claviero sol quando le usator activa la

en: Activation mode
ia: Modo activation

note: Keyboard indicators
en: Keyboard indicators
ia: Indicatores de claviero

en: Use visual indicator on Caps and Num Lock
ia: Usar le indicator visual sur le majusculas e le bloco del numeros

en: Use audio indicator on Caps and Num Lock
ia: Usar le indicatores sonor pro le bloco majusculas e mumeric

en: Sound to use Caps or Num Lock on
ia: Sono a usar pro activar le bloco majusculas e mumeric

en: Sound to use Caps or Num Lock off
ia: Sono a usar pro disactivar le bloco majusculas e mumeric

en: Event feedback (required for typing assistance alerts)
ia: Retroaction de evento (necessita pro inerer alertas de assistentia)

en: Enable visual alerts
ia: Activar le alertas virtual

en: Flash the entire monitor
ia: Fulgurar le monitor integre

en: Flash the active window
ia: Fulgurar le fenestra active

en: Visual style
ia: Stilo visual

en: Enable audio alerts
ia: Activar le alertas sonor

en: Sound to use for window alerts
ia: Sono a usar pro le alertas de fenestra

en: Typing assistance
ia: Assistentia al scriptura

note: Stickykeys
en: Sticky keys
ia: Claves collate

en: Treat a sequence of modifier keys as a combination
ia: Tractar un sequentia de claves modificator como un combination

en: Disable if two modifiers are pressed together
ia: Disactiva si duo modificatores es pulsate insimul

en: Alert when a modifier key is pressed
ia: Alertar quando un clave modificator es pulsate

note: Slowkeys
en: Slow keys
ia: Claves lente

en: Put a delay between when a key is pressed and when it is accepted
ia: Predefinir un retardo desde un clave es pulsate e illa es acceptate.

en: Alert when a key is pressed
ia: Alerta quando un clave es pulsate

en: Alert when a key is accepted
ia: Alerta quando un clave es acceptate

en: Alert when a key is rejected
ia: Alerta quando un clave es rejectate

en: Acceptance delay
ia: Retardo de acceptation

en: Short
ia: Breve

en: Long
ia: Longe

note: Bouncekeys
en: Bounce keys
ia: Claves elastic

en: Ignore fast duplicate keypresses
ia: Ignore le rapide pulsatas de clave duplicate

note: Mousekeys
en: Mouse keys
ia: Claves del mus

en: Control the pointer using the keypad
ia: Controlar le punctator per le pannello tactile

en: Initial delay
ia: Retardo initial

en: Shorter
ia: Plus breve

en: Longer
ia: Plus longe

en: Acceleration time
ia: Tempore de acceleration

en: Maximum speed
ia: Velocitate maxime

en: Slower
ia: Plus lente

en: Faster
ia: Plus rapide

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
ia: Lancear un clic secundari retenente le button primari

en: Trigger a click when the pointer hovers
ia: Generar un clic quando le punctator passa supra

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
ia: Retardo

en: Motion threshold
ia: Solia del movimento

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Small
ia: Parve

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Large
ia: Grande

en: Manage your actions
ia: Gerer tu actiones

en: Actions
ia: Actiones

en: Manage
ia: Tractar

en: Download
ia: Discargar

en: Layout
ia: Arrangiamento

en: Enable
ia: Activar

en: Disable
ia: Disactivar

en: Installed actions
ia: Actiones installate

en: Remove all
ia: Remover toto

en: Manage Cinnamon applets
ia: Administrar le applets de Cinnamon

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
ia: Tu pote remover specific instantias in le modo modification del pannello via le menu de contexto.

en: Installed applets
ia: Applets installed

en: Reset all
ia: Restabilir toto

en: Previous Panel
ia: Pannello precedente

en: Next Panel
ia: Pannello sequente

en: Solid color
ia: Color solide

en: Horizontal gradient
ia: Gradiente horizontal

en: Vertical gradient
ia: Gradiente vertical

en: No picture
ia: Nulle imagine

en: Centered
ia: Centrate

en: Scaled
ia: Scalate

en: Stretched
ia: Tense

en: Spanned
ia: Cruciate

en: Background color
ia: Color de fundo

en: Change your desktop's background
ia: Cambia le fundo de tu scriptorio

en: background, picture, slideshow
ia: fundo, photo, presentation de photos

en: Backgrounds
ia: Fundos

en: Add Folder
ia: Adder dossier

en: Add new folder
ia: Adder nove dossier

en: Remove selected folder
ia: Remover dossier seligite

en: Play backgrounds as a slideshow
ia: Reproducer le fundos como un presentation de photos

en: minutes
ia: minutas

en: Play images in random order
ia: Reproducer le imagines in ordine aleatori

en: Picture aspect
ia: Apparentia del photo

en: Manage date and time settings
ia: Administrar configurationes de data e tempore

en: time, date, calendar, format, network, sync
ia: tempore, data, calendario, formato, rete, synchronisation

en: Date & Time
ia: Data & tempore

en: Date and Time
ia: Data e tempore

en: Network time
ia: Tempore de rete

en: Format
ia: Formattar

en: Use 24h clock
ia: Usar horologio a 24h

en: Display the date
ia: Monstrar le data

en: Display seconds
ia: Monstrar le secundas

en: Use locale default
ia: Usar le standard local

en: Sunday
ia: dominica

en: Monday
ia: lunedi

en: First day of week
ia: Prime die del septimana

en: City
ia: Citate

en: Multimedia
ia: Multimedios

en: Office
ia: Officio

en: Mail
ia: Email

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-music->description
en: Music
ia: Musica

en: Word
ia: Parola

en: Spreadsheet
ia: Folio de labor

en: Source Code
ia: Codice fonte

en: File Manager
ia: Gestor de file

en: Plain Text
ia: Texto plan

en: Select an application for audio CDs
ia: Selige un application pro audio CDs

en: Select an application for video DVDs
ia: Seliger un application pro DVDs video

en: Music player
ia: Reproductor de musica

en: Select an application to run when a music player is connected
ia: Selige un application a executar ubi es connectite un reproductor de musica

en: Select an application to run when a camera is connected
ia: Selige un application a executar ubi es connectite un camera

en: Select an application for software CDs
ia: Seliger un application pro software CDs

en: Blu-ray video disc
ia: Disco video Blu-ray

en: HD DVD video disc
ia: Disco video HD DVD

en: Picture CD
ia: CD photo

en: Windows software
ia: Software Windows

en: Command-line option for your terminal to execute a passed-in command.
ia: Option del linea de commando pro tu terminal pro executar un commando transmittite.

en: Ask what to do
ia: Querer lo que facer

en: Open folder
ia: Aperir dossier

en: Do nothing
ia: Facer nihil

en: Other Media
ia: Altere medios

en: Select how other media should be handled
ia: Seliger quomodo tractar altere medios

en: Preferred Applications
ia: Applicationes preferite

en: media, defaults, applications, programs, removable, browser, email, calendar, music, videos, photos, images, cd, autoplay, favorite, apps
ia: medios, valores predefinite, applicationes, programmas, removibile, navigator, email, calendario, musica, videos, photos, imagines, cd, autoreproduce, favorito, applicationes

en: Preferred applications
ia: Applicationes preferite

en: Calculator
ia: Computator

en: Arguments
ia: Argumentos

en: Removable media
ia: Medios removibile

en: Prompt or start programs on media insertion
ia: Demandar o initiar programmas sur le insertion de medios

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
ia: Altere (_Other) medios...

en: Manage your Cinnamon desklets
ia: Administrar tu desklets de Cinnamon

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
ia: Tu pote remove instantias specific ab le scriptorio via ce menu de contexto de desklet

en: desklet, desktop, slideshow
ia: desklet, scriptorio, presentation de photos

en: General Settings
ia: Configurationes general

en: General Desklets Settings
ia: Configurationes general del desklets

en: No decoration
ia: Nulle decoration

en: Border only
ia: Bordatura solmente

en: Border and header
ia: Bordatura e testa

en: Decoration of desklets
ia: Decoration del desklets

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
ia: Nota: Alcun desklets require le bordatura/testa esser sempre presente

en: Such requirements override the settings selected here
ia: Tal requisitos supplanta le configurationes seligite hic

en: Snap desklets to grid
ia: Fixar le desklets al grillia

en: Width of desklet snap grid
ia: Largessa del grillia de fixation de desklets

en: Lock desklets in their current position
ia: Blocar le desklets in lor position actual

en: Installed desklets
ia: Desklets installate

en: Manage your desktop icons
ia: Gerer tu icones del scriptorio

en: desktop, home, button, trash
ia: scriptorio, initio, button, immunditia

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-desktop->description
en: Desktop
ia: Scriptorio

en: Manage display settings
ia: Gerer configurationes de visualisation

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
ia: visualisation, schermo, monitor, disposition, resolution, dual, lcd

en: Disable automatic screen rotation
ia: Disactivar le rotation automatic del schermo

en: Select this option to disable automatic screen rotation on hardware equipped with supported accelerometers.
ia: Selige iste option pro disactivar le rotation automatic del schermo in le dispositivos equipate con le accelerometros supportate.

en: Enable fractional scaling controls (experimental)
ia: Activar le controlos fractional de scala (experimental)

en: Select this option to display additional layout controls for per-monitor scaling.
ia: Selige iste option pro monstrar controlos additional de disposition pro scalamento per monitor.

en: Control Cinnamon visual effects.
ia: Controlar le effectos visual  de Cinnamon.

en: effects, window
ia: effectos, fenestra

en: Effects
ia: Effectos

en: Desktop and window effects
ia: Effectos de scriptorio e fenestra

en: Effects on dialog boxes
ia: Effectos sur le fenestras de dialogo

en: Effects on menus
ia: Effectos sur le menus

en: Session startup animation
ia: Animation del lanceamento initial del session

en: Fade effect on Cinnamon scrollboxes (like the Menu application list)
ia: Effecto distinger sur le Cinnamon scrollboxes (como le lista del applicationes del menu)

en: Window effects
ia: Effectos de fenestra

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- grouped-windo
en: None
ia: Nulle

en: Fly
ia: Volar

en: New windows or unminimizing existing ones
ia: Nove fenestras o disminimisar los existente

en: Closing windows
ia: Clausura del fenestras

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
ia: Distinger

en: Minimizing windows
ia: Minimisation del fenestras

note: MAXIMIZING/TILING WINDOWS
en: Resizing and tiling windows
ia: Redimensionar e quadrellar le fenestras

en: Window animation speed
ia: Velocitate de animation de fenestras

en: Manage your Cinnamon extensions
ia: Administrar tu extensiones de Cinnamon

en: Extensions
ia: Extensiones

en: Installed extensions
ia: Extensiones installate

en: Disable all
ia: Disactivar toto

en: Configure system fonts
ia: Configura le typos de characteres de systema

en: font, size, small, large
ia: typo de characteres, dimension, parve, grande

en: Font Selection
ia: Selection del typo de litteras

en: Default font
ia: Typo de characteres standard

en: Desktop font
ia: Typo de characteres del scriptorio

en: Document font
ia: Typo de characteres Document

en: Monospace font
ia: Typo de characteres mono-spatio

en: Window title font
ia: Typo de characteres de titulo del fenestras

en: Font Settings
ia: Configurationes de typo de litteras

en: Grayscale
ia: Scala de gris

en: Rgba
ia: RGBA

en: Slight
ia: Tenue

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Medium
ia: Medie

en: Full
ia: Plen

en: Vertical RGB
ia: RGB Vertical

en: Vertical BGR
ia: BGR Vertical

en: Text scaling factor
ia: Factor de scala del texto

en: Hinting
ia: Suggestion

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
ia: Le suggestion permitte le production de texto clar e legibile sur le pagina.

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
ia: Le antialiasing rende le texto sur le pagina plus suave e plus facile a leger

en: RGBA Order
ia: Ordine RGBA

en: The order of subpixel elements on an LCD screen, only used when antialiasing is set to 'rgba'
ia: Le ordine del elementos de sub-pixel sur un schermo LCD, usate solo quando le antialiasing es ponite a 'rgba'

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
ia: Preferentias miscellanee de Cinnamon

en: logging, click
ia: connexion, clic

en: Compositor Options
ia: Optiones de compositor

en: Disable compositing for full-screen windows
ia: Disactivar le composition pro le fenestras a schermo plen

en: Select this option to let full-screen applications skip the compositing manager and run at maximum speed. Unselect it if you're experiencing screen-tearing in full screen mode.
ia: Seliger ce option pro lassar le applicationes a schermo plen saltar le administrator del composition e executar al maxime celeritate. Deselige lo si tu es suffrente le effecto laceration del schermo in modo schermo plen.

en: Miscellaneous Options
ia: Optiones miscellanee

en: Enable timer when logging out or shutting down
ia: Activar le timer in le disconnexiones o in le arrestos

en: Timer delay
ia: Retardo del timer

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
ia: secundas

en: Memory limit
ia: Limite de memoria

en: Restart Cinnamon when it uses too much memory
ia: Reinitiar Cinnamon quando illo usa trop memoria

en: Check frequency
ia: Controlar frequentia

en: Make window fullscreen
ia: Facer le fenestra a plen schermo

en: Exit window fullscreen
ia: Sortir del fenestra a plen schermo

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Play / Pause
ia: Alternar Reproduction / Pausa

en: Zoom desktop in
ia: Aggrandir le scriptorio

en: Zoom desktop out
ia: Reducer le scriptorio

en: Run a command
ia: Facer fluer un commando

en: Trigger at gesture start
ia: Activar al initio del gesto

en: Trigger at gesture end
ia: Activar al fin del gesto

en: Manage touch gestures
ia: Gerer gestos tactile

en: gesture, swipe, pinch, touch
ia: gesto, glissar, pinciar, tactile

en: Gestures
ia: Gestos

en: Check again
ia: Controla ancora

en: Swipe
ia: Striar

en: Swipe with 2 fingers
ia: Glissar con 2 digitos

en: Touchscreen only
ia: Solo schermo tactile

en: Swipe with 3 fingers
ia: Glissar con 3 digitos

en: Swipe with 4 fingers
ia: Glissar con 4 digitos

en: Swipe with 5 fingers
ia: Glissar con 5 digitos

en: Pinch
ia: Pinciar

en: Pinch with %d fingers
ia: Pinciar con %d digitos

en: Pinch with 5 fingers
ia: Pinciar con 5 digitos

en: Tap
ia: Toccar

en: Enable gestures
ia: Activar gestos

en: Activation thresholds
ia: Limines de activation

en: In percentage of the touch surface
ia: In percentage del superficie tactile

en: The touchegg package must be installed for gesture support.
ia: Le pachetto touchegg debe esser installate pro le supporto de gestos.

en: Gestures are disabled
ia: Gestos es dishabilitate

en: The Touchegg service is not running
ia: Le servicio Touchegg non es in execution

en: Up
ia: Alto

en: Down
ia: Basso

en: Out
ia: Foras

en: Tap with %d fingers
ia: Toccar con %d digitos

en: Enter a command
ia: Insere un commando

en: Sensitivity
ia: Sensibilitate

en: Less
ia: Minus

en: Manage hotcorner settings
ia: Administra le configurationes de angulo calide

en: hotcorner, overview, scale, expo
ia: angulo calide, vista general, scala, exposition

en: Hot Corners
ia: Angulos calide

en: Show all workspaces
ia: Monstrar tote le spatios de labor

note: Expo
en: Show all windows
ia: Monstrar tote le fenestras

en: Enable this corner
ia: Activar iste angulo

en: Type a command...
ia: Insere un commando...

en: Activation delay (ms)
ia: Retardo de activation (ms)

en: Unknown size
ia: Dimension Incognite

en: Unknown CPU
ia: CPU incognite

en: Operating System
ia: Systema operative

en: Cinnamon Version
ia: Version de Cinnamon

en: Memory
ia: Memoria

en: Hard Drives
ia: Discos dur

en: Hard Drive
ia: Disco dur

en: Graphics Card
ia: Carta graphic

en: Display Server
ia: Servitor de Visualisation

en: Display system information
ia: Monstra le informationes de systema

en: system, information, details, graphic, sound, kernel, version, about
ia: systema, informationes, detalios, graphicos, sonos, nucleo, version, a proposito

en: System Info
ia: Informationes de systema

en: Upload system information
ia: Cargar le informationes de systema

en: No personal information included
ia: Nulle informationes personal includite

en: Copy to clipboard
ia: Copiar in le area de transferentia

en: Manage keyboard settings and shortcuts
ia: Administrar le configurationes de claviero e le vias breve

en: keyboard, shortcut, hotkey
ia: claviero, via-breve, clave calide

en: Key repeat
ia: Repetition de clave

en: Typing
ia: Scriptura

en: Enable key repeat
ia: Activar le repetition de clave

en: Repeat delay:
ia: Retardo del repetition:

en: Repeat speed:
ia: Velocitate del repetition del claves:

en: Slow
ia: Lente

en: Fast
ia: Rapide

en: Text cursor
ia: Cursor de texto

en: Text cursor blinks
ia: Palpebrationes del cursor del texto

en: Blink speed:
ia: Celeritate de palpebration:

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
ia: Pro modificar un ligatura de claviero, clicca lo e pulsa le nove clave, o pulsa spatio retro pro clarar lo.

note: Text entry search field
en: Type to search shortcuts
ia: Scribe pro cercar vias breve

en: Press Escape to cancel the search.
ia: Pulsar Esc pro cancellar le recerca.

en: Click to search by accelerator
ia: Clicca pro cercar per accelerator

en: Bindings
ia: Ligamines

en: Add custom shortcut
ia: Adder un accesso directe personalisate

en: Remove custom shortcut
ia: Remover le accesso directe personalisate

en: Categories
ia: Categorias

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
ia: Accesso directe de claviero

en: Keyboard bindings
ia: Ligaturas de claviero

en: Layouts
ia: Dispositiones

en: Reset to default
ia: Restaurar al optiones predefinite

en: Select a file
ia: Seliger un file

en: Control mouse and touchpad settings
ia: Controla le configurationes del mus e del pannello tactile

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
ia: mus, pannello tactile, synaptic, clic duple

en: Mouse and Touchpad
ia: Mus e pannello tactile

en: Left handed (mouse buttons inverted)
ia: A mano sinistre (buttones del mus invertite)

en: Reverse scrolling direction
ia: Reverter le direction de rolamento

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
ia: Monstrar position del punctator quando le clave Control es pulsate

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
ia: Emular le clic medie cliccante ambe le buttones sinistre e dextre

en: Paste the current selection when middle-click is pressed
ia: Collar le selection actual quando le clic medie es pressate

en: Drag-and-drop threshold
ia: Limine del trahe-e-cade

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
ia: pixeles

en: Pointer size and speed
ia: Monstrar position del punctator quando le clave Control es pulsate

en: Size
ia: Dimension

en: Smaller
ia: Minor

en: Larger
ia: Major

en: Speed
ia: Velocitate

en: Device default
ia: Predefinite de apparato

en: Constant
ia: Constante

en: Double-Click timeout
ia: Limite de tempore del clic duple

en: Timeout
ia: Tempore expirate

en: Double-click test
ia: Test del clic duple

en: Enabled
ia: Activate

en: Disabled when a mouse is attached
ia: Disactivate quando es attaccate un mus

en: Touchpad is
ia: Le pannello tactile es

en: Tap to click
ia: Toccar pro cliccar

en: Disable touchpad while typing
ia: Disactivar le pannello tactile durante le scriptura

en: Default device behavior
ia: Comportamento de dispositivo predefinite

en: Virtual button areas along bottom of touchpad
ia: Areas de buttones virtual preter le fundo del pannello tactile

en: Use multiple fingers for right and middle click
ia: Usa plure digitos pro le click dextre e medie

en: Click actions
ia: Actiones de clic

en: Scrolling
ia: Rolar

en: Success!
ia: Successo!

en: Two-finger scrolling
ia: Rolamento a duo digitos

en: Edge scrolling
ia: Rolamento lateral

en: Scrolling method
ia: Methodo de rolamento

en: Reduce exposure to blue light
ia: Reducer exposition al luce bluau

en: redshift, color, blue, light, filter, temperature
ia: displaciamento-rubie, color, blau, clar, filtro, temperatura

note: nightlight@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Night Light
ia: Luce nocturne

en: Enable night light
ia: Activar luce nocturne

en: This feature makes the screen color warmer in the evening and during the night. By reducing blue light, it can prevent eye strain, headaches and improve sleep quality.
ia: Iste function rende le color del schermo plus calde in le vespere e durante le nocte. Reducente le luce blau, illo pote prevenir le effortio del oculos, males de capite e meliorar qualitate del somno.

en: Color temperature
ia: Temperatura de color

en: Click to preview
ia: Cliccar pro vista preliminar

en: Specify start and end times
ia: Specificar tempores de initio e fin

en: Schedule
ia: Planificar

en: to
ia: a

en: Primary monitor
ia: Monitor primari

en: Active monitor
ia: Monitor active

en: The monitor specified below
ia: Le monitor specificate infra

en: Notification preferences
ia: Preferentias de notification

en: notifications
ia: notificationes

en: Notification settings
ia: Configurationes de notification

en: Enable notifications
ia: Activar le notificationes

en: Remove notifications after their timeout is reached
ia: Remover le notificationes post que lor tempore limite es attingite

en: Show notifications on the bottom side of the screen
ia: Monstrar notificationes sur le latere in basso del schermo

en: Monitor to use for displaying notifications
ia: Monitor a usar pro visualisation de notificationes

en: Display notifications over fullscreen windows
ia: Monstrar avisos super fenestras a schermo plen

en: Notification duration
ia: Duration de notification

en: Display a test notification
ia: Monstrar un notification de test

en: Media keys OSD
ia: OSD del claves de medios

en: Show media keys OSD
ia: Monstrar OSD del claves de medios

en: Panel height:
ia: Altessa del quadro:

en: Panel width:
ia: Largessa del quadro:

en: Top Zone
ia: Zona superior

en: Bottom Zone
ia: Zona inferior

en: Panel Visibility
ia: Visibilitate del pannello

en: Auto hide panel
ia: Auto occultar le pannello

en: Always show panel
ia: Monstrar le pannello sempre

en: Intelligently hide panel
ia: Occultar le pannello intelligentemente

en: Auto-hide panel
ia: Auto occultar le pannello

en: Show delay
ia: Monstrar le retardo

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units
en: milliseconds
ia: millisecundas

en: Hide delay
ia: Celar le retardo

en: Customize
ia: Personalisar

en: Panel appearance
ia: Apparentia del quadro

en: Allow theme to determine font size
ia: fundo, photo, presentation de photos

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
ia: Dimension del typo de character

en: Scale to panel size exactly
ia: Scalar exactemente al dimension del pannello

en: Scale to panel size optimally
ia: Scalar in modo optimal al dimension del pannello

en: Colored icon size
ia: Dimension del icone colorate

en: Symbolic icon size
ia: Dimension del icone symbolic

en: Manage Cinnamon panel settings
ia: Gere le configurationes del pannello de Cinnamon

en: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout
ia: pannello, altessa, pede, summitate, auto occultar, dimension, disposition

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior-panel->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->appearance-panel->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panelPage->title
en: Panel
ia: Quadro

en: Previous panel
ia: Pannello precedente

en: Next panel
ia: Pannello sequente

en: General Panel Options
ia: Optiones general del quadro

en: Add new panel
ia: Adder un nove pannello

en: Allow the pointer to pass through the edges of panels
ia: Consentir le punctator passar trans le margines del pannellos

en: Shut down immediately
ia: Clauder immediatemente

en: 30 seconds
ia: 30 secundas

en: 2 minutes
ia: 2 minutas

en: 5 minutes
ia: 5 minutas

en: 10 minutes
ia: 10 minutas

en: 15 minutes
ia: 15 minutas

en: 30 minutes
ia: 30 minutas

en: 45 minutes
ia: 45 minutas

en: 1 hour
ia: 1 hora

en: 2 hours
ia: 2 horas

en: 3 hours
ia: 3 horas

en: Never
ia: Jammais

en: Unknown time
ia: Tempore incognite

en: hours
ia: horas

en: Manage power settings
ia: Gere le configurationes del energia

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
ia: energia, stato de suspension, hibernar, portabile, scriptorio, brillantia, salvaschermo

en: Power Management
ia: Gestion del energia

en: Power options
ia: Optiones de alimentation

en: On A/C power
ia: Sur le energia A/C

en: On battery power
ia: Energia ex le batteria

en: Turn off the screen when inactive for
ia: Extinguer le schermo quando inactive per

en: Suspend when inactive for
ia: Extinguer le schermo quando inactive per

en: When the lid is closed
ia: Quando le coperculo es clause

en: Extra options
ia: Optiones extra

en: When the power button is pressed
ia: Quando es pulsate le button de ignition

en: Perform lid-closed action even with external monitors attached
ia: Exequer le action con le coperculo clause mesmo con le monitores externe attaccate

en: When the battery is critically low
ia: Quando le batteria es criticamente discargate

en: Enable Hybrid Sleep
ia: Activar le Somno hybride

en: Replaces Suspend with Hybrid Sleep
ia: Supplantar le Suspension con le Somno hybride

en: Enable Hibernate after suspend
ia: Activar hibernar post suspender

en: First suspend the machine and hibernate it after a certain amount of time.
ia: Primo suspende le machina e hiberna lo post un certe periodo de tempore.

en: Power mode controls the power usage of your computer. It can impact performance, battery life and fan noise.
ia: Le modalitate de alimentation controla le uso del energia electric de tu computator. Illo pote repercuter se sur le prestationes, le vita del batteria e ruito del ventilator.

en: Power
ia: Energia

en: Batteries
ia: Batterias

en: Screen brightness
ia: Brillantia del schermo

en: On battery, dim screen when inactive
ia: Sur le batteria, obscurar le schermo quando inactive

en: Brightness level when inactive
ia: Nivello de brillantia quando inactive

en: Dim screen after inactive for
ia: Obscurar le schermo quando inactive per

en: Backlight brightness
ia: Brillantia del lista nigre

en: Devices
ia: Dispositivos

en: Low battery notifications
ia: Notificationes de bateria bassa

en: For wireless keyboard
ia: Pro claviero sin filos

en: For wireless mouse
ia: Pro mus sin filos

en: For other connected devices
ia: Pro altere dispositivos connectate

en: Using UPS power - %s remaining
ia: UPS in uso: %s restante

en: Caution low UPS
ia: Prevention! UPS basse

en: Using UPS power
ia: UPS in uso

en: Charging - %s until fully charged
ia: In cargamento: %s al plen carga

en: Caution low battery, %s remaining
ia: Prevention! Batteria basse: %s restant

en: Using battery power - %s remaining
ia: Batteria in uso: %s restante

en: Not discharging
ia: Non discargante

en: Charging - fully charged
ia: In carga: plenmente cargate

en: Empty
ia: Vacuar

en: Battery
ia: Batteria

en: Uninterruptible power supply
ia: UPS

en: Wireless mouse
ia: Mus sin filos

en: Wireless Keyboard
ia: Claviero sin filos

en: Personal digital assistant
ia: Assistente digital personal

en: Cellphone
ia: Cellular

en: Ask
ia: Demandar

en: Power mode
ia: Modo de alimentation

en: Cinnamon privacy settings
ia: Configuration de confidentialitate de Cinnamon

en: privacy, recent, gtk, private
ia: confidentialitate, recente, gtk, private

en: Privacy
ia: Confidentialitate

en: Remember recently accessed files
ia: Recordar le files accedite recentemente

en: Recent files
ia: Files recente

en: Never forget old files
ia: Non oblidar jammais le files vetule

en: Number of days to remember old files
ia: Numero de dies pro recordar le files vetule

en: Internet connectivity
ia: Connectivitate internet

en: Check connectivity
ia: Controlar le connectivitate

en: Check that network connections can reach the Internet. This makes it possible to detect captive portals, but also generates periodic network traffic.
ia: Controla que le connexiones de rete pote attinger Internet. Isto pote render possibile detectar captive portales, ma genera alsi traffico de rete periodic.

en: Lock immediately
ia: Blocar immediatemente

en: 2 seconds
ia: 2 secondas

en: 5 seconds
ia: 5 secundas

en: 10 seconds
ia: 10 secundas

en: 15 seconds
ia: 15 secundas

en: 1 minute
ia: 1 minuta

en: 3 minutes
ia: 3 minutas

en: Manage screen lock settings
ia: Gere le configurationes de bloco de schermo

en: screensaver, lock, away, message
ia: salvaschermo, blocar, foras, message

en: Screensaver
ia: Salvaschermo

en: Screensaver settings
ia: Configurationes de salvaschermo

en: Delay before starting the screensaver
ia: Retardo ante le activation del salvaschermo

en: This option defines the amount of time to wait before starting the screensaver, when the computer is not being used
ia: Iste option defini le intervallo de tempore de attendentia ante le activation del salvaschermo, quando le computator non es usate

en: Lock settings
ia: Configurationes de bloco

en: Lock the computer when put to sleep
ia: Blocar le computator quando ponite in  somno

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
ia: Activar ce option pro requirer un contrasigno quando le computator se evelia  ab le stato de suspension

en: Lock the computer after the screensaver starts
ia: Blocar le computator post que le salvaschermo initia

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
ia: Activar iste option pro requirer un contrasigno quando le schermo se disconnecte, o quando le salvaschermo se activa post un periodo de inactivitate

en: Delay before locking
ia: Retardo post le bloco

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
ia: Iste option defini le quantitate de tempore a attender ante bloco del schermo, post monstrar le salvaschermo o post le disconnexion del schermo

en: Always show the clock
ia: Monstrar sempre le horologio

en: Show the clock on the wallpaper instead of just on the unlock screen
ia: Monstrar le horologio sur le fundo in vice que solmente sur le pagina de disblocamento

en: Use a custom date and time format
ia: Usar un formato de data e tempore personalisate

en: Time Format
ia: Formato del tempore

en: Date Format:
ia: Formato de data:

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
ia: Monstrar information sur le syntaxe del formato de data

en: Time Font
ia: Typo de character del tempore

en: Date Font
ia: Typo de character del data

en: Away message
ia: Message de absentia

en: Show this message when the screen is locked
ia: Monstrar ce message quando le schermo es blocate

en: This is the default message displayed on your lock screen
ia: Iste es le message predefinite monstrate sur tu schermo de bloco

en: Font
ia: Typo de characteres

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
ia: Querer pro un message personalisate quando on bloca le schermo per le menu

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
ia: Ce option permitte tu pro inserer un message cata vice tu bloca le schermo per le menu

en: Allow keyboard shortcuts
ia: Consentir le vias breve de claviero

en: Allow shortcuts like volume-control and media keys to be used on the lock screen
ia: Consentir al accessos directe como controlo de volumine e claves de medios de esser usate pro blocar le schermo

en: Show media player controls
ia: Monstrar le controlos del reproductor del medios

en: For compatible players, show playback controls while media is playing
ia: Pro le reproductores compatibile, monstrar le controlos de reproduction durante que le medios es reproducite

en: Show album art
ia: Monstrar un album

en: If available, show album art while media is playing
ia: Si disponibile, monstra un album durante le reproduction de medios

en: Show info panel
ia: Monstrar le quadro de information

en: Show the number of missed notifications and the battery status
ia: Monstrar le numero de notificationes perdite e le stato del batteria

en: Allow floating clock and album art widgets
ia: Activar le widgets horologio fluente e album

en: When the default screensaver is active, allow the clock and album art widgets to float around randomly
ia: Quando es active le salvaschermo predefinite, consentir al widgets horologio e album de fluer casualmente.

en: Starting Cinnamon
ia: Lancear Cinnamon

en: Leaving Cinnamon
ia: Lassar Cinnamon

en: Switching workspace
ia: Commutar le spatio de labor

en: Opening new windows
ia: Aperir un nove fenestra

en: Maximizing windows
ia: Maximisation del fenestras

en: Unmaximizing windows
ia: Dismaximisation del fenestras

en: Tiling and snapping windows
ia: Pavimentation e ruptura del fenestras

en: Inserting a device
ia: Inserer un dispositivo

en: Removing a device
ia: Removerer un dispositivo

en: Showing notifications
ia: Monstrar le notificationes

en: Changing the sound volume
ia: Modification del volumine del sono

note: name,             position,        icon name,                  row,  col, pa id
en: Front Left
ia: Fronte sinistre

en: Front Right
ia: Fronte dextere

en: Front Center
ia: Fronte centro

en: Rear Left
ia: Posterior sinistre

en: Rear Right
ia: Posterior dextere

en: Rear Center
ia: Posterior centro

en: Side Left
ia: Latere sinistre

en: Side Right
ia: Latere dextere

en: Volume:
ia: Volumine:

en: Softer
ia: Plus blande

en: Louder
ia: Plus forte

en: Muted
ia: Silentiate

en: Click to unmute
ia: Cliccar pro dissilentiar

en: Click to mute
ia: Cliccar pro silentiar

en: Balance
ia: Balanciamento

en: Rear
ia: Retro

en: Front
ia: Fronte

en: Soft
ia: Blande

en: Loud
ia: Alte

en: Input level
ia: Nivello de entrata

en: Output profile
ia: Profilo de sortita

en: Test sound
ia: Prova del sono

en: Test Sound
ia: Prova del sono

en: Manage sound settings
ia: Gerer le configurationes del sono

en: sound, media, music, speakers, audio, microphone, headphone
ia: sono, medios, musica, altoparlatores, audio, microphono, bonetto auricular

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
ia: Sono

en: Output
ia: Sortita

en: Device
ia: Dispositivo

en: Device settings
ia: Configurationes del dispositivo

note: overamplification
en: Overamplification
ia: Super-amplification

en: Allow the volume to exceed 100%, with reduced sound quality.
ia: Permitter que le volumine supera le 100%, con qualitate de sono reducite.

en: Input
ia: Entrata

en: No inputs sources are currently available.
ia: Nulle fontes de entrata es disponibile actualmente

en: Sounds
ia: Sonos

en: Sounds Volume
ia: Volumine del sonos

en: No application is currently playing or recording audio.
ia: Nulle application es actualmente reproducente o registrante audio.

en: Manage your startup applications
ia: Gere tu applicationes de lanceamento initial

en: startup, programs, boot, init, session, autostart, apps
ia: lanceamento initial, programmas, facer le boot de, initiar, session, auto-initio, applicationes

en: Startup Applications
ia: Applicationes de initio

en: Unavailable
ia: Non disponibile

en: No description
ia: Nulle description

en: No name
ia: Nulle nomine

en: Run now
ia: Facer fluer ora

en: Could not execute '%s'
    %s
ia: Incapace a exequer '%s'
    %s

en: Custom command
ia: Commando personalisate

en: Choose application
ia: Eliger un application

en: Add Startup Program
ia: Adder un programma de initio

en: Edit Startup Program
ia: Modificar un programma de initio

en: Save
ia: Salvar

en: Command
ia: Commando

en: Browse...
ia: Navigar ...

en: Comment
ia: Commento

en: Startup delay
ia: Retardo initial

en: The startup command cannot be empty
ia: Le commando de initio non pote esser vacue

en: The startup command is not valid
ia: Le commando de initio non es valide

en: Select Command
ia: Seliger un commando

en: Search Applications...
ia: Recerca de applicationes...

en: Add Application
ia: Adder un application

en: Manage themes to change how your desktop looks
ia: Gere le themas pro cambiar le apparentia de tu scriptorio

en: themes, style
ia: themas, stilo

en: Themes
ia: Themas

en: Mouse Pointer
ia: Punctator del mus

en: Icons
ia: Icones

en: Simplified settings...
ia: Configurationes simplificate...

en: Add/Remove
ia: Adder/Remover

en: Miscellaneous options
ia: Optiones varie

en: Let applications decide
ia: Lassa que le applicationes decide

en: Prefer dark mode
ia: Preferer le modo obscur

en: Prefer light mode
ia: Preferer le modo clar

en: Dark mode
ia: Modo obscur

en: This setting only affects applications which support dark mode
ia: Iste configuration affecta solmente applicationes que supporta le moto obscur

en: Show icons in menus
ia: Monstrar icones in le menus

en: Show icons on buttons
ia: Monstrar icones sur le buttones

en: Scrollbar behavior
ia: Comportamento del barra de rolamento

note: Translators: The 'trough' is the part of the scrollbar that the 'handle' rides in.  This setting determines whether clicking in that trough somewhere jumps directly to the new position, or if it only scrolls towards it.
en: Jump to position when clicking in a trough
ia: Saltar al position quando on clicca in un alveo

en: Use overlay scroll bars
ia: Usar barras de rolamento superponite

en: Override the current theme's scrollbar width
ia: Supplantar le actual largessa del barra de rolamento del thema

en: Scrollbar width
ia: Largessa del barra de rolamento

en: Changes may not apply to already-running programs, and may not affect all applications.
ia: Le cambios pote non applicar se a programmas que ja sta a executar, e illes pote non afficer omne applicationes.

note: Position style combo on "Custom"
en: Custom
ia: Personalisate

en: Change your user preferences and password
ia: Cambiar tu preferentias de usator e contrasigno

en: user, account, information, details, password
ia: usator, conto, informationes, detalios, contrasigno

en: Click to change your picture
ia: Clicca pro camiar tu photo

en: Take a photo...
ia: Prender un photo...

en: Click to change your name
ia: Clicca pro cambiar tu nomine

en: Click to change your password
ia: Clicca pro cambiar tu contrasigno

en: Current password
ia: Actual contrasigno

en: Wrong password
ia: Contrasigno incorrecte

en: Internal Error
ia: Error interne

en: Manage window preferences
ia: Gerer le preferentias de fenestra

en: Titlebar
ia: Barra de titulo

en: Buttons
ia: Buttones

en: Classic Mac
ia: Mac classic

en: Buttons layout
ia: Mappa del buttones

en: Toggle Shade
ia: Alternar le umbra

en: Toggle Maximize
ia: Alternar le maximisation

en: Toggle Maximize Horizontally
ia: Alternar le maximisation Horizontal

en: Toggle Maximize Vertically
ia: Alternar le maximisation vertical

en: Toggle on all workspaces
ia: Alternar sur tote le spatios de labor

en: Lower
ia: Inferior

en: Action on title bar double-click
ia: Action sur le clic duple del barra del titulo

en: Action on title bar middle-click
ia: Action sur le clic medie del barra del titulo

en: Action on title bar right-click
ia: Action sur le clic dextre al barra del titulo

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
ia: Nihil

en: Shade and unshade
ia: Umbrar e de-umbrar

en: Adjust opacity
ia: Adjustar le opacitate

en: Action on title bar with mouse scroll
ia: Action sur le rolamento del mus al barra del titulo

en: Minimum opacity
ia: Minime opacitate

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior->title grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->generalSection->title window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description expo@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description panel-launchers@cinnamon.org->s
en: Behavior
ia: Comportamento

en: Window Focus
ia: Foco del fenestra

en: Click
ia: Cliccar

en: Window focus mode
ia: Fenestra in modo foco

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
ia: Le modo foco de fenestra indica quando fenestras es activate. Illo ha tres possibile valores; "clicca" significa que le fenestras debe esser cliccate pro los focalisar, "negligente" significa que le fenestras es focalisate quando le mus entra in le fenestra, e "mus" significa que le fenestras es focalisate quando le mus entra in le fenestra e non focalisate quando le mus lassa le fenestra.

en: Automatically raise focused windows
ia: Elevar automaticamente le fenestras al foco

en: Bring windows which require attention to the current workspace
ia: Tener le fenestras que necessita attention al spatio de labor actual

note: It's weird to show a combo for two items. For now this is simpler to explain as a switch...
en: Give focus to new windows launched from a terminal
ia: Dar focus a nove fenestras lanceate ab un terminal

en: Normally, all windows created by the user are given initial focus. This controls whether or not to include programs launched from a terminal.
ia: Normalmente al initio, es date focus a tote le fenestras create per le usator. Isto verifica si include programmas lanceate ab un terminal o non.

note: ######
en: Attach dialog windows to the parent window
ia: Attaccar le fenestra de dialogo al fenestra parente

en: Moving and Resizing Windows
ia: Mover e redimensionar le fenestras

en: Center
ia: Centro

en: Location of newly opened windows
ia: Location del fenestras nove aperite

en: Special key to move and resize windows
ia: Clave specific pro mover e re-dimensionar le fenestras

en: While the special key is pressed, windows can be dragged with the left mouse button and resized with the right mouse button.
ia: Dum le clave special es pulsate, le fenestras pote esser tirate con le button sinistre del mus e redimensionate con le button dextre del mus.

en: Draggable border width
ia: Largessa bordo trahibile

en: Narrower
ia: Plus stricte

en: Wider
ia: Plus large

en: This adjusts the width of that portion of the window border used for resizing.
ia: Isto adjusta le largessa de ille parte del bordo de fenestra usate pro redimensionar.

en: Icons only
ia: Icones solmente

en: Thumbnails only
ia: Miniaturas solmente

en: Icons and thumbnails
ia: Icones e miniaturas

en: Icons and window preview
ia: Icones e previsualisation del fenestra

en: Window preview (no icons)
ia: Previsualisation del fenestra (nulle icones)

en: Timeline (3D)
ia: Chronologia (3D)

en: Alt-Tab switcher style
ia: Stilo del commutator Alt-Tab

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
ia: Monstrar le commutator alt-tab sur le monitor primari in vice de illo active

en: Move minimized windows to the end of the alt-tab switcher
ia: Mover le fenestras minimisate al fin del commutator alt-tab

en: Delay before displaying the alt-tab switcher
ia: Retardo ante monstrar le commutator alt-tab

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all- workspaces->description
en: Show windows from all workspaces
ia: Monstrar le fenestras ab tote le spatios de labor

en: Warp mouse pointer to the new focused window
ia: Displaciar le punctator del mus al nove fenestra focalisate

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
ia: Maximisar, in vice de quadrellar, in le tiramento de un fenestra al bordo alte

en: Manage workspace preferences
ia: Gerer le preferentias del spatio de labor

en: workspace, osd, expo, monitor
ia: spatio de labor, osd, expo, monitor

en: Workspace Options
ia: Optiones de spatio de labor

en: Enable workspace OSD
ia: Activar le spatio de labor OSD

en: Allow cycling through workspaces
ia: Consentir le cyclo trans le spatios de labor

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
ia: Usar le spatios de labor solmente sur le monitor primari (require reinitiar Cinnamon)

en: Display Expo view as a grid
ia: Monstrar le vista Expo como un grillia

en: Single Click
ia: Clic simple

en: Double Click
ia: Clic duple

en: Drag
ia: Traher

en: Secondary Click
ia: Clic secundari

en: _Text
ia: _Texto

en: _Icons
ia: _Icones

en: _Both
ia: Am_be

en: Cinnamon just crashed
ia: Cinnamon justo collabeva

en: Disable downloaded applets, desklets and extensions
ia: Disactivar mini-applicationes, desklets e extensiones discargate

en: You are currently running in fallback mode.
ia: Tu functiona actualmente in modo reserva.

en: If you suspect the source of the crash is a local extension, applet or desklet, you can disable downloaded add-ons using the checkbox below.
ia: Si tu suspecta que le fonte del collapso es un extension, applet o desklet local, tu pote disactivar le additivos discargate per le quadrato de selection infra.

en: Do you want to restart Cinnamon?
ia: Vole tu reinitiar Cinnamon?

en: Updated on %s
ia: Actualisate le %s

en: About %s
ia: Re %s

en: the type of the Spice
ia: le typo del Specie

en: the UUID of the Spice
ia: le UUID del Specie

en: Unable to locate %s %s
ia: Incapace de localisar %s %s

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
ia: Menu principal de Cinnamon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->content-places->title
en: Places
ia: Placias

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->overlay-key->description
en: Keyboard shortcut to open and close the menu
ia: Accesso directe de claviero pro aperir e clauder le menu

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->description
en: Use a custom icon and label
ia: Usar un icone e etiquetta personalisate

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Icon
ia: Icone

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->description
en: Icon size
ia: Dimension de icone

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
ia: Texto

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->description
en: Categories icon size
ia: Dimensiones de icone del categorias

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->description
en: Applications icon size
ia: Dimensiones de icone del applicationes

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->description
en: Change categories on hover
ia: Cambiar categorias al sur-volo

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
ia: Activar le auto-rolamento in le lista del applicationes

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->description
en: Force the panel to be visible when opening the menu
ia: Fortiar le pannello a visibile al apertura del menu

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->tooltip
en: Opening the menu will also show the main panel (which may be auto-hidden).
ia: Le apertura del menu alsi monstrara le pannello principal (que pote esser autocelate).

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
ia: Aperir le menu quando io move mi mus super illo

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
ia: Activar le apertura del menu quando le mus insere le applet

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->description
en: Menu hover delay
ia: Retardo del menu sur-volate

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->tooltip
en: Delay before the menu opens when hovered
ia: Retardo ante que le menu se aperi quando es sur-volate

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->description
en: Use menu animations
ia: Usar le animationes del menu

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->tooltip
en: Allow the menu to animate on open and close
ia: Consenti le animationes del menu in apertura e in clausura

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
ia: Aperir le editor de menu

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
ia: Pulsa ce button pro adaptar tu entratas de menu.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->reset-menu-size- button->description
en: Restore the menu to its original size
ia: Restaurar le menu a su dimension original

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->name
en: XApp Status Applet
ia: Applet de stato XApp

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons for applications which use XAppStatusIcons
ia: Un applet que hospita tote le icones del area de systema pro applicationes que usa XAppStatusIcons

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to control sound and music
ia: A applet de Cinnamon pro controlar sono e musica

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->playerControl->description
en: Control Players
ia: Controlar le reproductores

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->extendedPlayerControl->description
en: Show Loop and Shuffle controls
ia: Monstrar le controlos de repetition e miscer

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show menu
ia: Monstrar menu

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the sound applet menu.
ia: Configura combination(es) de clave pro monstrar le menu del mini-application del sono.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->description
en: Always show input switch
ia: Monstrar sempre le commutator de entrata

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->tooltip
en: Always show the 'Mute input' switch in the context menu.
ia: Monstrar sempre le commutator «Silentiar entrata» in le menu contextual

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
ia: Monstrar le informationes del canto sur le le pannello

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
ia: characteres

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->description
en: Limit song information to
ia: Limitar le informationes del canto

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute
ia: Commutar Mute

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute output
ia: Commutar sortita de silente

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute input
ia: Commutar entrata de silente

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->description
en: Action on middle click
ia: Action al clic medie

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->middleShiftClickAction->description
en: Action on shift+middle click
ia: Action sur Maiusc+clic medie

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->horizontalScroll->description
en: Use horizontal scrolling to move between tracks
ia: Usa le rolamento horizontal pro mover inter le tracias

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
ia: Monstrar le album arte como icone

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
ia: Celar le icones del area de notification del systema pro le reproductores compatibile

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description
en: Tooltip
ia: Description

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowVolume->description
en: Show volume in tooltip
ia: Monstrar volumine in miniatura

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowPlayer->description
en: Show player in tooltip
ia: Monstrar le reproductor in miniatura

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->tooltipShowArtistTitle->description
en: Show song artist and title in tooltip
ia: Monstrar artista cantator e titulo in miniatura

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->name
en: System Tray
ia: Area de notification de systema

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons
ia: Un applet le qual da hospitalitate a tote le icones del area de notification de systema

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list with app grouping
ia: Lista de fenestras principal de Cinnamon con gruppamento del applicationes

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->thumbnailsPage->title schema.json->thumbnailsSection->title
en: Thumbnails
ia: Miniaturas

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->contextMenuPage->title
en: Context Menu
ia: Menu contextual

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hotKeysSection->title
en: Hot Keys
ia: Claves calde

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->appButtonsSection->title
en: Application Buttons
ia: Buttones del application

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hoverPeekSection->title
en: Hover Peek
ia: Reguardo al passar le mus

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->group- apps->description
en: Group windows by application
ia: Gruppar fenestras per application

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Mouse wheel scroll action
ia: Action del rota de rolamento del mus

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Cycle apps
ia: Recyclar applicationes

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Cycle windows
ia: Recyclar fenestras

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->description
en: Left click action
ia: Action del clic sinistre

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Toggle activation of last focused window
ia: Mutar le activation del ultime fenestra focalisate

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-
en: Middle click action
ia: Action del clic dextre

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Launch new app instance
ia: Lancear le nove instantia del application

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Close last focused window in group
ia: Clauder le ultime fenestra focalisate in le gruppo

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-display- settings->description
en: Show windows from other monitors
ia: Monstrar fenestras ab altere monitores

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-display- settings->options
en: Only from monitors without a window list
ia: Solo ab monitores sin lista de fenestras

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-display- settings->options
en: From all monitors
ia: Ab tote le monitores

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->cycleMenusHotkey->description
en: Global hotkey for cycling through thumbnail menus
ia: Clave calde global pro recyclar per menus de miniaturas

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- hotkey->description
en: Global hotkey to show the order of apps
ia: Claves calde global pro monstrar le ordine del apps

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->description
en: Duration of the apps order display on hotkey press
ia: Le duration del visualisation del ordine del applicationes al pulsar del clave calde

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->super-num- hotkeys->description
en: Enable Super+<number> shortcut to switch/open apps
ia: Activar le via-breve Super+<numero> pro cambiar/aperir applicationes

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->description
en: Button label
ia: Etiquetta del button

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Application name
ia: Nomine del application

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title
ia: Titulo de fenestra

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title (only for the focused window)
ia: Titulo del fenestra (solo pro le fenestra al foco)

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->description
en: Launcher animation
ia: Animation del lanceator

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-app-button- dragging->description
en: Enable app button dragging
ia: Activar le tiramento del button del application

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail-scroll- behavior->description
en: Cycle windows on mouse wheel scroll
ia: Recyclar le fenestras al rolamento del rota del mus

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- thumbnails->description
en: Show thumbnails
ia: Monstrar le miniaturas

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->animate- thumbnails->description
en: Animate thumbnails
ia: Animar le miniaturas

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->vertical- thumbnails->description
en: Enable vertical thumbnails
ia: Activar le miniaturas vertical

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->sort- thumbnails->description
en: Sort thumbnails according to the last focused windows
ia: Ordinar le miniaturas in accordo al ultime fenestras a foco

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->highlight-last- focused-thumbnail->description
en: Highlight the thumbnail of the last focused window
ia: Evidentiar le miniaturas del ultime fenestra a foco

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->onclick- thumbnails->description
en: Click to show thumbnails
ia: Cliccar pro monstrar le miniaturas

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->description
en: Delay before showing thumbnails
ia: Retardo ante le monstra del miniaturas

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->description
en: Thumbnail size
ia: Dimension del miniatura

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Largest
ia: Maxime

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-hover- peek->description
en: Show the window when hovering its thumbnail
ia: Monstrar le fenestras al passar supra le miniaturas

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->description
en: Window fade-in time
ia: Tempore de distinger del fenestra

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- out->description
en: Window fade-out time
ia: Tempore de tinger del fenestra

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->units
en: percent
ia: per cento

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description
en: Window opacity
ia: Opacitate de fenestra

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- recent->description
en: Show recent items
ia: Monstrar elementos recente

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->autostart-menu- item->description
en: Show autostart option
ia: Monstrar le option de auto-initio

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->description
en: Apply the monitor move option to all windows
ia: Aplicar le option de mover le monitor a tote le fenestras

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->tooltip
en: When clicking "Move to monitor" in the context menu, this option will move all of an app's windows instead of just the last focused window from the app.
ia: Quando tu clicca "Mover al monitor" in le menu contextual, iste option movera tote le fenestras de un application in vice de justo le ultime fenestra focalisate ab le application.

note: network@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Network manager applet
ia: Applet administrator de rete

note: network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the network applet menu.
ia: Predefini portator(es) de clave pro monstrar le menu de applet de rete

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Workspace switcher
ia: Commutator del spatio de labor

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Select the workspace from the panel
ia: Eliger le spatio de labor in le pannello

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->description
en: Type of display
ia: Typo de schermo

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->tooltip
en: Note that the visual representation will only work if your panel is large enough to display it properly, otherwise the simple style will be used.
ia: Nota que le representation visual functionara solo si tu quadro es grande bastante pro lo monstrar correctemente, alteremente essera usate le stilo simple.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: A visual representation of the workspaces
ia: Un representation visual del spatios de labor

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: Simple buttons
ia: Buttones simple

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->description
en: Scroll wheel behavior
ia: Comportamento del rota de rolamento

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->tooltip
en: Reverse or disable the direction of the scroll in the workspace list.
ia: Inverte o disactiva le direction del rolamento in le lista del spatios de labor.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Reversed
ia: Invertite

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Minimize all windows
ia: Minimisar tote le fenestras

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at- desktop->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->description
en: Peek at the desktop on hover
ia: Ocular le scriptorio al sur-volo

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip
en: Peek at the desktop when hovering the applet
ia: Ocula le scriptorio quando on sur.vola le applet

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description
en: Blur effect
ia: Effecto de disfocalisation

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip
en: Blur windows when peeking at the desktop
ia: Disfocalisa le fenestras durante le election al scriptorio

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description
en: Hover delay
ia: Retardo de sur-volo

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip
en: Delay before Peek shows desktop
ia: Retardo ante que le election monstra le scriptorio

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip
en: Change the opacity of windows when peeking at the desktop
ia: Cambia le opacitate del fenestras quando on ocula le scriptorio

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access your favorite files
ia: Acceder tu datos favorite

note: favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->show-full-uri->description
en: Display full paths in the list
ia: Monstrar le itinere integre in le lista

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Control the trash from the panel
ia: Controlar le immunditia ab le pannello

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings Applet
ia: Applet de configuration

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon Settings
ia: Configuration de Cinnamon

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access removable drives
ia: Acceder al dispositivos removibile

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access the documents you recently opened
ia: Acceder le documentos tu ha aperte durante le tempore recente

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Corner bar
ia: Barra de angulo

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A bar designed to be placed in the corner, used to show the desktop, desklets, the workspace selector or the window selector.
ia: Un barra designate pro esser placiate in le angulo, usate pro monstrar le scriptorio, le desklets, le selector de spatios de labor o le selector de fenestras.

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->description
en: Click action
ia: Action de clic

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click- action->description
en: Shift + click action
ia: Action majusculo + clic

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->description
en: Shift + middle click action
ia: Action majusculo + clic medie

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces
ia: Cambiar spatios de labor

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces (reversed)
ia: Cambiar spatios de labor (invertite)

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Window list
ia: Lista de fenestras

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list
ia: Lista del fenestra principal de Cinnamon

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
ia: Monstrar un alerte in le lista del fenestras quando un fenestra require attention ab un altere spatio de labor

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- scrolling->description
en: Enable mouse-wheel scrolling in the window list
ia: Activar le rolamento per le rota del mus in le lista del fenestras

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->reverse- scrolling->description
en: Reverse the direction of mouse-wheel scrolling in the window list
ia: Reverter le direction del rolamento del rota del mus in le lista del fenestra

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- minimize->description
en: Left click to minimize window
ia: Clicca sinistre pro minimisar fenestra

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- close->description
en: Middle click to close window
ia: Cliccar le button medie pro clauder le fenestra

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-show- label->description
en: Show window names in the panel
ia: Monstra le nomines de fenestras in le quadro

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->description
en: Window button width in the panel
ia: Largessa del button del fenestras in le quadro

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->buttons-use-entire- space->description
en: Window buttons can have different sizes and use the entire space available
ia: Le buttones del fenestra pote haber altere dimensiones e usar le integre spatio disponibile

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->description
en: Choose what to show when hovering over a window button
ia: Elige que monstrar quando passa supra un button de fenestra

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Title
ia: Titulo

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Thumbnail
ia: Miniatura

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview-show- label->description
en: Show title above thumbnail
ia: Monstrar le titulo supra le miniatura

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Spacer
ia: Spatiator

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Add some space between your other applets
ia: Adder alcun spatio inter tu altere applets

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
ia: Quantitate de spatio in pixeles

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
ia: Adjustar isto pro accrescer o decrescer le largessa de ce spatiator

note: scale@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Scale view
ia: Cliccar o passar supra pro activar le vista Scale

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
ia: Activar Scale al passar supra

note: printers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Manage print jobs
ia: Gerer le labores de impression

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->description
en: Show printer icon
ia: Monstrar le icone del imprimitor

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: Always
ia: Sempre

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printers exist
ia: Quando existe imprimitores

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printing
ia: Durante le impression

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->tooltip
en: Choose when to show the printer icon in the panel
ia: Elige quando monstrar le icone del imprimitor in le pannello

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings API Demo
ia: Demo del API de configuration

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A sample applet for demonstrating the capabilities and usage of the applet and desklet settings API
ia: Un applet exemplo pro demonstrar le capacitates e le uso del API de configuration de applet e desklet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page1->title
en: Visible settings
ia: Configurationes visibile

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page2->title
en: Choosers
ia: Electores

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page3->title settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section5->title
en: Command settings
ia: Configurationes de commando

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page4->title
en: Editable list settings
ia: Configurationes de lista editabile

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page5->title
en: Dependencies
ia: Dependentias

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section0->title
en: Info
ia: Informationes

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->title
en: File choosers
ia: Electores de file

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->title
en: Menu settings
ia: Configurationes de menu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section6->title
en: Other choosers
ia: Altere electores

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section7->title
en: My list
ia: Mi lista

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section8->title
en: Show dependencies section
ia: Monstrar section del dependentias

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section9->title
en: Dependencies section
ia: Section del dependentias

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->label- info->description
en: Play with these widgets and see the automatic reaction in the panel applet.
    
    This is a label, and the content can't be modified nor accessed. You may want to use a label to show additional hints or instructions, for example.
ia: Joca con iste widgets e vide le reaction automatic in le applet de pannello.
    
    Isto es un etiquetta, e le contento non pote esser modificate ni accedite. Tu poterea vole usar un etiquetta pro mostrar suggestiones o instructiones additional, pro exemplo.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->description
en: The icon to use in the panel
ia: Le icone a usar in le quadro

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
ia: Selige un file de icone, o tu pote inserer un nomine icone in le entrata buxo

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->description
en: The background color for the applet
ia: Le color de fundo pro le applet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
ia: Clicca le button pro seliger un nove color de fundo pro iste applet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->description
en: Applet width in the panel
ia: Largessa del applet in le quadro

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
ia: Accrescer o decrescer ce valor de filandera pro render le applet plus ample o plus stricte in le pannello

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->description
en: Please pick an option
ia: Per favor elige un option

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
ia: Prime selection

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
ia: Secunde selection

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
ia: Tertie selection

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
ia: Quarte selection

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
ia: Un quadrato de selection pote eliger inter valores: integre, binari, flottante (virgula mobile), e fila (de characteres)

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale- demo->description
en: Here is a demonstration of bidirectional control
ia: Ecce un demonstration del controlos bidirectional

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
ia: Si tu adjusta ce scala, isto actualisa in le applet Si tu adjusta le scala in le applet, isto actualisa ci

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->description
en: Check this to use a custom label
ia: Controla isto pro usar un etiquetta personalisate

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
ia: Marcar ce buxo permitte te fixar un etiquetta personalisate in le campo in basso - Isto demonstra le dependentias de configuration

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- label->description
en: Custom Applet Label
ia: Etiquetta de applet personalisate

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-label->tooltip
en: Set your custom label here.  This field is unavailable unless the switch above is enabled
ia: Prepara tu etiquetta personalisate ci. Iste campo non es disponibile a minus que le precedente excambiator es activate

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
ia: Non pulsar ce button!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
ia: Pulsante ce button on activa un modo de appello de retorno in le applet - ir avante, pulsa isto.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
ia: Isto es un widget de test pro tirar un signal de clave individual

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->keybinding- test->description
en: Set the keybinding here to activate an action
ia: Configurar le ligatura de claviero hic pro activar un action

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->file- select->description
en: Choose a file
ia: Elige un file

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->directory- select->description
en: Choose a directory
ia: Elige un directorio

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->sound- select->description
en: Choose a sound
ia: Eliger un sono

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->font- select->description
en: Choose a font
ia: Elige un formato de character

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->description
en: You can type paragraphs and lists here
ia: Tu pote scriber paragraphos e listas hic

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->tooltip
en: This setting type is useful for multi-line lists, and text that is too long to fit in an entry widget.
    You can manually set the height of the text view with the 'height' property. This one is set to 150. Default is 200.
ia: Iste typos de configuration es utile pro listas multilineas, e texto que es troppo longe pro adjustar in un widget de entrata.
    Tu pote configurar manualmente le altessa del vista del texto con le proprietate «altor». Isto es configurate a 150. Le option predefinite es 200.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->date- select->description
en: Choose a Date
ia: Elige un data

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->time- select->description
en: Choose a Time
ia: Seliger un tempore

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->description
en: Custom tree widget
ia: Widget a arbore personalisate

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Resident
ia: Residente

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Address
ia: Adresse

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Id number
ia: Numero de Id

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Shortcut key
ia: Clave de via breve

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: File Path
ia: Percurso de File

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->description
en: Show the dependencies section
ia: Monstrar le section del dependentias

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->tooltip
en: Checking this box shows the Dependencies section below. Unchecking hides it.
ia: Marcar iste quadro monstra le section del Dependentias infra. Dismarcar lo cela.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->deps-info->description
en: You can see this section because the switch above is on. Try switching it off and see what happens.
ia: Tu pote vider iste section perque le commutator supra es activate. Prova a lo commutar a disactivate e a vider lo que eveni.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->description
en: Show info
ia: Monstrar informationes

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #1
ia: Monstrar le information #1

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #2
ia: Monstrar le information #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Don't show info #1 or #2
ia: Non monstrar le informationes #1 o #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info1->description
en: Info #1: You are seeing this info because the first option is selected in the combo box above. Try selecting different options to see different information.
ia: Information #1: tu vide iste information perque le prime option es seligite in le quadro de selection supra. Prova a seliger differente optiones pro vider differente informationes.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info2->description
en: Info #2: You are seeing different text now because you selected the second option in the combo box above.
ia: Information #2: tu ora vide texto differente perque tu seligeva le secunde option in le quadro de selection supra.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin->description
en: Number value
ia: Valor del numero

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info1->description
en: The value of the spinner above is less than 5
ia: Le valor del filator supra es minor que 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info2->description
en: The value of the spinner above is greater than or equal to 5
ia: Le valor del filator supra es major o equal a 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- widget->description
en: Try out this custom widget!
ia: Prova iste widget personalisate!

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Expo view
ia: Clicca o passa supra pro activar le vista Expo

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
ia: Activar Expo al passar supra

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Slideshow Controls
ia: Controlos del presentation de photos

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Basic controls for the Cinnamon slideshow
ia: Basic controlos pro le presentation de photos de Cinnamon

note: user@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet to access your account details, switch users and quickly logout or power off the computer
ia: Un applet pro acceder al detalios de tu conto, excambiar usatores e rapidemente disconnecter se o interrumper le energia al computator

note: user@cinnamon.org->metadata.json->name
en: User Applet
ia: Applet del usator

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
ia: Monstrar le nomine del usator sur le pannello

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-image->description
en: Display the user image on the panel
ia: Monstrar le imagine del usator sur le pannello

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Launch applications from the panel
ia: Lancear le applicationes ab le pannello

note: panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->allow- dragging->description
en: Allow dragging of launchers
ia: Consentir tiramento del lanceatores

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click to display and manage system notifications
ia: Clicca pro exponer e gerer le notificationes de systema

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->description
en: Ignore transient notifications
ia: Ignorar le notificationes transitori

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->tooltip
en: Check this to ignore transient notifications.
ia: Marcar isto pro ignorar le notificationes transitori.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showEmptyTray->description
en: Show empty tray
ia: Monstrar le area de notification vacue

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->showEmptyTray->tooltip
en: Check this to show the tray even when there are no new notifications.
ia: Marcar isto pro monstrar le area de notification etiam si il non ha ulle nove notificationes.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showNotificationCount->description
en: Show the number of notifications
ia: Monstrar le numero de notificationes

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show notifications
ia: Monstrar le notificationes

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the notification popup menu.
ia: Configura combination(es) de clave pro monstrar le menu emergente de aviso.

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->tooltip
en: Set keybinding(s) to clear all notifications.
ia: clarar tote le avisos.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemSettings->description inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemNotificationSettings->description
en: Open notification settings
ia: Aperir parametros del avisos

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Inhibit Applet
ia: Inhibir le applet

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->description
en: This applet is used to disable notifications and power management (including the screensaver and the session from going idle)
ia: Iste applet es usate pro disactivar le notificationes e le gestion del energia (includente le salvaschermo e le session ab vader disoccupate)

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->description
en: Inhibit power management
ia: Inhibir le gestion de energia

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit power management.
ia: Defini combination(es) de claves pro inhibir le gestion de energia.

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->description
en: Inhibit notifications
ia: Inhibir le notificationes

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit notifications.
ia: Defini combination(es) de claves pro inhibir le notificationes.

note: inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemPowerSettings->description
en: Open power settings
ia: Aperir configurationes de energia

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: On-Screen keyboard
ia: Claviero sur le schermo

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to launch the on-screen keyboard
ia: Un applet de Cinnamon pro lancear le claviero sur-le-schermo

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
ia: Calendario

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: The Cinnamon calendar applet
ia: Le applet calendario de Cinnamon

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->description
en: Show calendar events
ia: Monstrar eventos de agenda

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->tooltip
en: Check this to display events in the calendar.
ia: Marca isto pro monstrar le eventos in agenda.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
ia: Monstrar le numeros del septimana in le calendario

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
ia: Marcar isto pro monstrar le numeros del septimana in le calendario.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
ia: Usar un formato de data personalisate

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
ia: Marcar lo pro definir un formato personalisate pro le data in le applet de  calendario.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->description
en: Date format
ia: Formato de data

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
ia: Configura ci tu formato personalisate.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip- format->description
en: Date format for tooltip
ia: Formato de data pro legenda emergente

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip-format->tooltip
en: Set your custom tooltip format here.
ia: Defini tu formato personalisate de legenda emergente hic.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
ia: Clicca iste button pro saper plus re le syntaxe pro le formatos del data.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show calendar
ia: Monstrar agenda

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the calendar.
ia: Configura combination(es) de clave pro monstrar le agenda

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->description
en: XRandR monitor control applet
ia: Applet de controlo del monitor XRandR

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
ia: Mappa del claviero

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Accessibility applet
ia: Applet accessibilitate

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Windows Quick List
ia: Lista celere del fenestras

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Quickly access windows from all workspaces
ia: Acceder rapidemente le fenestras ab tote le spatios de labor

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A separator icon which can be added multiple times
ia: Un separator icone le qual pote esser addite plure tempores

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
ia: Gestor de energia

note: power@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon power management applet
ia: Applet de gestion del energia de Cinnamon

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
ia: Monstrar le percentage

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show time remaining
ia: Monstrar le tempore restante

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage and time remaining
ia: Monstrar le percentage e le tempore remanente

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Hide label
ia: Celar le etiquetta

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->description
en: Always show all batteries
ia: Monstrar sempre tote le batterias

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->tooltip
en: Check this to always show multiple batteries in the panel, regardless of whether one of them is marked primary.
ia: Marcar isto pro monstrar sempre le batterias plurime in le quadro, sin cura si un de illos es marcate primari.

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Digital photo frame
ia: Quadro pro photo digital

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A digital photo frame desklet
ia: Un desklet quadro pro photo digital

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->directory->description
en: Folder
ia: Dossier

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->description
en: Height
ia: Altessa

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Width
ia: Largessa

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->description
en: Fade delay
ia: Retardo del distinger

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->description
en: Special effect
ia: Effecto special

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
ia: Blanc e nigre

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Launcher desklet
ia: Desklet lanceator

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that launches a program
ia: Un desklet que lancea un programma

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Clock desklet
ia: Desklet de horologio

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that displays the time
ia: Un desklet que expone le tempore

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->description
en: Text color
ia: Color del texto

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->tooltip
en: Click the button to select a new text color
ia: Clicca le button pro seliger un nove color del texto

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
ia: Marcar isto pro definir un formato personalisate del tempore in le desklet de horologio.
