linuxmint - en to ku translation catalogue (570 entries)

en: Unknown
ku: Nayê zanîn

en: Failed to launch '%s'
ku: Destpêkirin bi ser neket '%s'

en: Passwords do not match
ku: Şîfre ne weke hev in

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-home->description
en: Home
ku: Mal

en: File System
ku: Pergala pelan

en: Search
ku: Lêgerîn

en: Print version
ku: Guhertoyê çap bike

en: Cancel
ku: Betal bike

en: Add
ku: Zêde bike

en: Remove
ku: Rake

en: Configure
ku: Mîheng Bike

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->appearance->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
ku: Rûxsar

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
ku: Reng

en: In mixed mode most applications are light. Some desktop elements are dark to create contrast.
ku: Di moda tevlihev de pir serîlêdan sivik in. Hin hêmanên sermaseyê tarî ne ku berevajî çêbikin.

en: Mixed
ku: Tevlihev

en: Dark
ku: Reş

en: Light
ku: Sivik

en: Advanced settings...
ku: Mîhengên pêşkeftî...

en: Style
ku: Teşe

en: Launcher Properties
ku: Taybetmendiyên destpêkerê

en: Name:
ku: Nav:

en: Command:
ku: Ferman:

en: Comment:
ku: Şirove:

en: Browse
ku: Rêdank

en: Launch in Terminal?
ku: Destpêkirina li Termînalê?

en: Use dedicated GPU if available
ku: Ger hebe GPU-ya taybetî bikar bînin

en: Directory Properties
ku: Taybetmendiyên Rêveberî

en: Main Menu
ku: Pêşeka Giştî

en: Restore System Configuration
ku: Veavakirina Pergalê Vegerîne

en: Restore the default menu layout
ku: Pergala pêşekan ya pêşdanasînî paş de bar bike

en: Close
ku: Bigire

en: _New Menu
ku: _Pêşeka nû

en: Ne_w Item
ku: Hêmana _nû

en: Cut
ku: Jêkirin

en: Copy
ku: Kopî bike

en: Paste
ku: Pêveke

en: Delete
ku: Jê bibe

en: Properties
ku: Taybetmendî

en: Edit Desktop File
ku: Dosyayên Sermasê Sererast Bike

en: Edit
ku: Sererast bike

en: Add/Edit Launcher
ku: Destpêker lê zêde bike/biguherîne

en: Type:
ku: Şêwaz:

en: Title:
ku: Sernav:

en: Program:
ku: Bername:

en: Icon Name
ku: Navê Îkonê

en: Application
ku: Sepan

en: Custom Application
ku: Serlêdana Xweser

en: Execution of '%s' failed:
ku: Pêkanîna '%s' têk çû:

en: Are you sure you want to remove '%s'?
ku: Ma tu bi rastî dixwazî ​​'%s' jê bikî?

en: Remove '%s'
ku: '%s' Rake

en: About...
ku: Der bare...

en: Configure...
ku: Veava bike...

en: Leave it
ku: Bihêle

en: Remove it
ku: jê rake

en: Move to another panel
ku: Biçe panelek din

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
ku: Panelek minasib nehat dîtin. Li şûna wê sepan hat rakirin.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
ku: Hin sepan destûr nadin gelek mînakan an jî di hejmara xwe ya herî zêde de bûn ji ber vê yekê nehatine kopî kirin

en: Sound Settings
ku: Mîhengên dengî

en: Show Text
ku: Nivîsê Nîşan bide

en: Hide Text
ku: Nivîsê Veşêre

en: Remove this desklet
ku: Vê deskletê rakin

en: Switch User
ku: Bikarhêner biguhere

en: Suspend
ku: Rawestîne

en: Hibernate
ku: Bide Sekinandin

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
ku: Ma tu bawer î ku tu dixwazî ​​cîhê xebatê "%s" jê bikî?

en: Initializing
ku: Destpêkirin

en: Loaded
ku: Barkirin

en: Error
ku: Şaşî

en: Out of date
ku: Ji mêj ve

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
ku: Vebijarkên nederbasdar ên nederbasdar: Hejmara quncikên nerast

en: Execution time (ms):
ku: Dema pêkanînê (ms):

en: Loaded successfully
ku: Bi serkeftî hate barkirin

en: Check your video drivers
ku: Ajokarên vîdyoya xwe kontrol bikin

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
ku: Pergala we niha bêyî lezkirina hardware vîdyoyê dixebite.

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
ku: Hûn dikarin performansa belengaz û pirtûkên CPU-ya bilind biceribînin.

en: Launch Driver Manager
ku: Rêvebirê Ajokerê dest pê bikin

en: Problems during Cinnamon startup
ku: Pirsgirêkên dema destpêkirina Cinnamon de

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
ku: Cinnamon bi serfirazî dest pê kir, lê yek an çend applets, desklets an extension nekarin barkirin.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
ku: Ji bo pirsgirêkek têketina pergala xwe û têketina Cinnamon LookingGlass kontrol bikin.

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
ku: Hûn dikarin di Mîhengên Cinnamon de pêvek(ên) sûcdar neçalak bikin da ku pêşî li dûbarebûna vê peyamê bigirin.

en: Please contact the developer.
ku: Ji kerema xwe bi pêşdebir re têkilî daynin.

en: Workspace
ku: Qada kar

en: Restarting Cinnamon...
ku: Darçîn ji nû ve dest pê dike...

en: System Information
ku: Agahiyên pergalî

en: Confirm
ku: Pesendkirin

en: No
ku: Na

en: Yes
ku: Erê

en: OK
ku: TEMAM

en: Password
ku: Şîfre

en: Username
ku: Navê bikarhêner

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
ku: Rêvebira Torê

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
ku: Esc betal bike.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
ku: Esc betal bike.

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
ku: Tu panelek lê nehatiye zêdekirin. 
    Ma hûn dixwazin mîhengên panelê vekin?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
ku: Mîhengên panelê

en: Applets
ku: Sepanok

en: Panel edit mode
ku: Moda guherandinê ya panelê

en: Move
ku: Guhestin

en: Are you sure you want to remove this panel?
ku: Ma tu bi rastî panelê vê panelê rake?

en: Add a new panel
ku: Panelek nû zêde bikin

en: Restart Cinnamon
ku: Cinnamon ji nû ve bidin destpêkirin

en: Restore all settings to default
ku: Hemî mîhengan vegerîne xwerû

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
ku: Ma hûn guman dikin ku hûn dixwazin hemî mîhengan li ser xwerû vegerînin?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
ku: Mîhengên pergalê

en: Retry
ku: Dîsa Biceribîne

en: %s (%s) has just been stopped.
ku: %s (%s) nû hatiye rawestandin.

en: Device %s can be turned off, if necessary.
ku: Ger hewce be, cîhaza %s dikare were girtin.

en: Device %s is busy, please wait.
ku: Amûra %s mijûl e, ji kerema xwe re bisekine.

en: Do not disconnect or data loss may occur.
ku: Têkiliya xwe qut nekin an jî windabûna daneyê dibe.

en: Unable to stop the drive %s (%s)
ku: Nekarî ajokara %s rawestîne (%s)

en: %s (%s) can be safely unplugged.
ku: %s (%s) dikare bi ewlehî were rakirin.

en: Device %s can be removed.
ku: Amûra %s dikare were rakirin.

en: %s (%s) has just been ejected.
ku: %s (%s) nû hat derxistin.

en: Do not remove or data loss may occur.
ku: Rakin an jî windabûna daneyê dibe ku çêbibe.

en: Unable to eject the drive %s (%s)
ku: Nekarî ajokara %s derxe (%s)

en: Failed to unmount %s (%s)
ku: Rakirina %s bi ser neket (%s)

en: Press ESC to close
ku: Ji bo girtinê ESC bikirtînin

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Mi_nimize
ku: _Biçûk bike

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Unma_ximize
ku: N_ormal bike

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Ma_ximize
ku: Maximize

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Move
ku: _Barkirin

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Resize
ku: _Mezinbûnê

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move Titlebar Onscreen
ku: Bara Sernavê li ser ekranê bigerin

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Always on _Top
ku: Her tim li ser _Top

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Always on Visible Workspace
ku: _Her tim li Cihê Xebatê ya Dîtbar

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Only on This Workspace
ku: _Tenê li ser vê Cihê Xebatê

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move to Another _Workspace
ku: Here Cihê Xebatê ya Din

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
ku: _Bigire

en: No open windows
ku: Paceyên vekirî tune

en: Restore
ku: Şûnde bîne

en: Minimize
ku: Biçûk bike

en: Maximize
ku: Mezintirîn

en: Move to left workspace
ku: Biçe qada xebatê ya çepê

en: Move to right workspace
ku: Here cîhê xebatê yê rast

en: Visible on all workspaces
ku: Li ser hemî cîhên xebatê têne xuyang kirin

en: Move to a new workspace
ku: Here cîhek xebatê ya nû

en: Move to monitor %d
ku: Here çavdêriya %d

en: Only on this workspace
ku: Tenê li ser vê cîhê xebatê

en: Unmaximize
ku: Nemezinkirin

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
ku: Gehînbarî

en: Zoom
ku: Mezinkirin

en: Screen Reader
ku: Xwînera Dîmenderê

en: Screen Keyboard
ku: Klavyeya Screen

en: Sticky Keys
ku: Kilîlên Sticky

en: Slow Keys
ku: Kilîlên Hêdî

en: Bounce Keys
ku: Bişkojkên Hilpekînê

en: Mouse Keys
ku: Bişkokên Mişk

note: Secondary click
en: Simulated secondary click
ku: Bişkojka duyemîn a simulated

note: Hover Click
en: Hover click
ku: Hover bitikîne

en: Universal Access Settings
ku: Mîhengên Gihîştina Gerdûnî

en: High Contrast
ku: Danberheva bilind

en: Large Text
ku: Nivîsa Mezin

en: %B %-e, %Y
ku: %B -e, %Y

note: Translators: This is the date which appears in the calendar applet, as a tooltip and as a title header inside the applet. The format uses the strftime syntax. %A, %B %-e, %Y is the American Date format (Saturday, January 4, 2020): %A is the name of the day, %B is the name of the month %-e is the non
en: %A, %B %-e, %Y
ku: %A, %B %e, %Y

en: Date and Time Settings
ku: Mîhengên Dîrok û Demê

en: Starting in a few minutes
ku: Di çend deqeyan de dest pê dike

en: Starting in %d minutes
ku: Di %d deqîqeyan de dest pê dike

en: This evening
ku: Vê êvarê

en: Starting later today
ku: Îro paşê dest pê dike

en: In %d hour | In %d hours
ku[0]: Di %d saetê de
ku[1]: Di %d saetan de

en: All day
ku: Hemû roj

en: Today
ku: Îro

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->opt
en: Show the desktop
ku: Sermaseyê nîşan bide

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the desklets
ku: Deskletan nîşan bidin

note: ["WORKSPACE_UP", _("Switch to the workspace above"), "none", ""], ["WORKSPACE_DOWN", _("Switch to the workspace below"), "none", ""], cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org-
en: Show the workspace selector (Expo)
ku: Hilbijêra cîhê xebatê nîşan bide (Expo)

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the window selector (Scale)
ku: Hilbijêra pencereyê nîşan bide (Scale)

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->description favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
ku: Hemî Favorî

en: Move to the other monitor
ku: Here ser çavdêriya din

en: Move to monitor
ku: Here çavdêriyê

en: Move to another workspace
ku: Here cîhek xebatê ya din

en: Applet preferences
ku: tercîhên Applet

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Grouped window list
ku: Lîsteya paceyên komkirî

en: Recent
ku: Demek berê

en: Run with dedicated GPU
ku: Bi GPU veqetandî bixebitin

en: Unpin from Panel
ku: Ji Panelê vekin

en: Pin to Panel
ku: Pîne li Panêlê

en: Remove from Autostart
ku: Ji Destpêkirina Xweser derxe

en: Add to Autostart
ku: Zêde bike Autostart

en: Create Shortcut
ku: Kurtenivîsê ronahî

en: Close others
ku: Yên din bigire

en: Close all
ku: Hemû yan bigire

en: Power management
ku: Rêveberiya hêzê

en: Power management is already inhibited by another program
ku: Rêveberiya hêzê jixwe ji hêla bernameyek din ve tê asteng kirin

en: Power management: inhibited by another program
ku: Rêvebiriya hêzê: ji hêla bernameyek din ve tê asteng kirin

en: Apps inhibiting power management:
ku: Serlêdanên zêde hêzê asteng dikin:

en: Inhibit applet
ku: appletê asteng bikin

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
ku: Hişyarî

en: Show Keyboard Layout
ku: Layout Klavyeyê nîşan bide

en: Show Character Table
ku: Tabloya Karaktera nîşan bide

en: Remove from favorites
ku: Ji yên pir tên karanîn rake

en: Add to favorites
ku: Têxe nav bijartan

en: Add to panel
ku: Li panêlê zêdeke

en: Add to desktop
ku: Li sermêze zêdeke

en: Uninstall
ku: Jêrake

en: This file is no longer available
ku: Ev pel êdî tune ye

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior-menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
ku: Menû

en: Edit menu
ku: Menu biguherîne

en: Recent Files
ku: Pelên borî

en: Clear list
ku: Listeya paqij bike

en: Clear all recent documents
ku: Hemî belgeyên dawî paqij bikin

en: No recent documents
ku: Belgeyên dawî tune

en: All Applications
ku: Hemû sepan

en: Lock Screen
ku: Dîmenê Qifl Bike

en: Lock the screen
ku: Ekranê qifl bike

en: Leave the session
ku: Dev ji danişînê berdin

en: Shut down the computer
ku: Komputerê qut bike

en: <unknown>
ku: <nenas>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
ku: ne çalak e

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
ku: bê rêvebirin

en: disconnecting...
ku: qutkirin...

en: connecting...
ku: girêdan...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
ku: erêkirina pêwîst

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
ku: firmware winda ye

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
ku: kablo jêbirin

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
ku: ne berdest

en: connection failed
ku: girêdan têk çû

en: More
ku: Bêhtir

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
ku: Girêdayî (taybet)

en: Wifi
ku: Bêtêl

note: Translators: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
ku: Otomatîk %s

en: Enable networking
ku: Axê girêde

en: Wired
ku: Bêtêl

en: Wireless
ku: Bêtêl

en: VPN Connections
ku: Têkiliyên VPN

en: Network Settings
ku: Mîhengên Torê

en: Network Connections
ku: Girêdanên torê

en: Connection failed
ku: Girêdan serneket

en: Activation of network connection failed
ku: Çalakkirina girêdana torê têk çû

en: Networking is disabled
ku: Tora tevnegerî ye

en: No connection
ku: Têkilî tune

en: Connecting to the cellular network...
ku: Têkilî bi tora şaneyê re...

en: Connecting to the wireless network...
ku: Girêdana tora bêtêlê...

en: Connecting to the wired network...
ku: Girêdana tora têl...

en: Connecting to the VPN...
ku: Girêdana bi VPN-ê...

en: Connecting to the network...
ku: Girêdana torê...

en: Connected to the wireless network
ku: Bi tora bêtêlê ve girêdayî ye

en: Wireless connection
ku: Girêdana Bêqablo

en: (Limited connectivity)
ku: (Têkiliya bisînor)

en: Connected to the wired network
ku: Bi tora têl ve girêdayî ye

en: Connected to the cellular network
ku: Bi tora hucreyê ve girêdayî ye

en: Connected to the VPN
ku: Bi VPN ve girêdayî ye

en: Connected to the network
ku: Bi torê ve girêdayî ye

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
ku: Agahdariyên paqij bikin

en: Notification Settings
ku: Mihengên Notification

en: %d notification | %d notifications
ku[0]: %d ragihandin
ku[1]: %d ragihandin

en: just now
ku: tenê niha

en: %d second ago | %d seconds ago
ku[0]: %d saniye berê
ku[1]: %d saniye berê

en: %d minute ago | %d minutes ago
ku[0]: %d deqîqe berê
ku[1]: %d deqîqe berê

en: Click to toggle the on-screen keyboard
ku: Bikirtînin da ku klavyeya li ser ekranê biguhezînin

en: Click to enable the on-screen keyboard
ku: Bikirtînin da ku klavyeya li ser ekranê çalak bikin

en: Launch
ku: Destpêke

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
ku: Destpêkerên panelê

en: Battery full
ku: Pîl tije

en: Battery almost full
ku: Pîl hema hema tije ye

en: Battery good
ku: Pîl baş

en: Low battery
ku: Pîlê kêm

en: Critically low battery
ku: Pîlê krîtîk kêm

en: AC adapter
ku: adapterê AC

en: Laptop battery
ku: Pîlê Kompîtura Destan

en: UPS
ku: Çavkaniya Hêzê Ya Berdewam (UPS)

en: Monitor
ku: Monîtor

en: Mouse
ku: Mişk

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
ku: Klavye

en: PDA
ku: Kompîtura Kefa Destan  (PDA)

en: Cell phone
ku: Telefona berîkan

en: Computer
ku: Komputer

en: Touchpad
ku: Cîpêk

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
ku: Tor

en: Brightness
ku: Ronahî

en: Keyboard backlight
ku: Ronahiya paşîn a Klavyeyê

en: Power Settings
ku: Mîhengên Hêzê

en: Charging
ku: Tije Dibe

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
ku[0]: Barkirin - %d saet heya ku bi tevahî were barkirin
ku[1]: Barkirin - %d saet heta bi tevahî barkirin

en: hour | hours
ku[0]: saet
ku[1]: saet

en: minute | minutes
ku[0]: deq
ku[1]: deqe

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
ku: Çapger

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
ku: Pelikên dawî bikarhatine

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
ku: Rêjekirî

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
ku: Mîheng

en: Slideshow
ku: Pêşandana Slaytê

en: Background Settings
ku: Mîhengên Rûerdê

en: Playing
ku: Tê leyîstin

en: Paused
ku: Hatiye rawestandin

en: Stopped
ku: Hat sekinandin

en: Volume
ku: Deng

en: Unknown Artist
ku: Hunermendek nenas

en: Unknown Album
ku: Albuma nenas

en: Unknown Title
ku: Navê nenas

en: Previous
ku: Paş de

en: Play
ku: Lê bide

en: Stop
ku: Sekinandin

en: Next
ku: Pêşve

en: Pause
ku: Raweste

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
ku: Têkel bike

en: Applications
ku: Bername

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
ku: Avêtî

en: Empty Trash
ku: Çop Vala bike

en: Log Out...
ku: Derketin...

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
ku: Asayî

en: Left
ku: Çep

en: Right
ku: Rast

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinf
en: Display
ku: Nîşandan

en: Clock
ku: Saet

en: Control Center
ku: Navenda Kontrolê

en: Users and Groups
ku: Bikarhêner û Kom

en: Add or remove users and groups
ku: Bikarhêner û koman lê zêde bike an jî jê bibe

en: Preferences
ku: Vebijêrk

en: Hardware
ku: Hişkalav

en: Administration
ku: Gerînendetî

en: Firewall
ku: Dîwarê agir

en: Languages
ku: Ziman

en: Login Window
ku: Paceya têketinê

en: Driver Manager
ku: Rêvebirê Ajoyan

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
ku: Çavkaniyên Bernameyan

en: Change Password
ku: Şîfreyê Biguherîne

en: New password
ku: Şîfreya nû

en: Confirm password
ku: Şîfreyê bipejirîne

en: Show password
ku: Şîfreyê nîşan bide

en: Change
ku: Biguherîne

en: Weak
ku: Lawaz

en: Fair
ku: Navîn

en: Good
ku: Baş

en: Strong
ku: Xurt

en: Standard
ku: Standart

en: Administrator
ku: Rêveber

en: Full Name
ku: Nav û paşnav

en: Invalid username
ku: Navê bikarhêner ê nederbasdar

en: Users
ku: Bikarhêner

en: Groups
ku: Kom

en: Browse for more pictures...
ku: Jibo zêdetir wêneyan çav lêbike...

en: Picture
ku: Wêne

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
ku: Nav

en: Open
ku: Veke

en: Images
ku: Wêne

en: Group Name
ku: Nave Komê

en: Show
ku: Nîşandan

en: Item
ku: Hêman

en: Update
ku: Rojanekirin

en: Sort by
ku: Şêweyê rêzkirinê

en: Popularity
ku: Populertî

en: Date
ku: Roj

en: Shortcuts
ku: Kurterê

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
ku: Giştî

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
ku: Sermaseyê nîşan bide

en: Windows
ku: Pencere(Windows)

en: Resize window
ku: Mezinahiya paceyê biguherîne

en: Move window
ku: Paceyê Bikşîne

en: Move window to left workspace
ku: Bişîne paceyê kargeha çep

en: Move window to right workspace
ku: Bişîne paceyê kargeha rast

en: Move window to workspace 1
ku: Paceyê bişîne kargeha 1

en: Move window to workspace 2
ku: Paceyê bişîne kargeha 2

en: Move window to workspace 3
ku: Paceyê bişîne kargeha 3

en: Move window to workspace 4
ku: Paceyê bişîne kargeha 4

en: Move window to workspace 5
ku: Paceyê bişîne kargeha 5

en: Move window to workspace 6
ku: Paceyê bibe qada xebatê ya 6an

en: Move window to workspace 7
ku: Paceyê bibe qada xebatê ya 7an

en: Move window to workspace 8
ku: Paceya bibe qada xebatê ya 8an

en: Move window to workspace 9
ku: Paceya bibe qada xebatê ya 9an

en: Move window to workspace 10
ku: Paceyê bişîne kargeha 10

en: Move window to workspace 11
ku: Paceyê bişîne kargeha 11

en: Move window to workspace 12
ku: Paceyê bişîne kargeha 12

en: Maximize window
ku: Paceyê mezin bike

en: Unmaximize window
ku: Paceyê normal bike

en: Minimize window
ku: Paceyê kêmtirîn bike

en: Close window
ku: Paceyê bigire

en: Activate window menu
ku: Menuya Paceyê Çalak bike

en: Raise window
ku: Paceyê nêzîk bîne

en: Lower window
ku: Paceyê dûr bibe

en: Toggle maximization state
ku: Rewşa raxistina dîmenderê veke yan jî bigire

en: Workspaces
ku: Kargeh

en: Switch to workspace 1
ku: Derbasa kargeha 1 bibe

en: Switch to workspace 2
ku: Derbasî qada xebatê ya 2yan bibe

en: Switch to workspace 3
ku: Derbasî qada xebatê ya 3yan bibe

en: Switch to workspace 4
ku: Derbasî qada xebatê ya 4an bibe

en: Switch to workspace 5
ku: Derbasî qada xebatê ya 5an bibe

en: Switch to workspace 6
ku: Derbasî qada xebatê ya 6an bibe

en: Switch to workspace 7
ku: Derbasa kargeha 7 bibe

en: Switch to workspace 8
ku: Derbasa kargeha 8 bibe

en: Switch to workspace 9
ku: Derbasa kargeha 9 bibe

en: Switch to workspace 10
ku: Derbasa kargeha 10 bibe

en: Switch to workspace 11
ku: Derbasa kargeha 11 bibe

en: Switch to workspace 12
ku: Derbasî qada xebatê ya 12yan bibe

en: System
ku: Pergêl

en: Take a screenshot
ku: Weneya sermasê bikişîne

en: Take a screenshot of a window
ku: Wêneya paceyekê bikişîne

en: Log out
ku: Derketin

en: Shut down
ku: Bigire

en: Lock screen
ku: Dîmenderê kilît bike

en: Launchers
ku: Destpêker

en: Launch help browser
ku: Gerokê alîkariyê veke

en: Launch calculator
ku: Jimêreyê bide xebitandin

en: Launch web browser
ku: Geroka webê veke

en: Home folder
ku: Peldanka mal

en: Sound and Media
ku: Deng û medya

en: Volume mute
ku: Deng bibire

en: Volume down
ku: Deng kêm bike

en: Volume up
ku: Deng zêde bike

en: Pause playback
ku: Lêdanê bide sekinandin

en: Stop playback
ku: Rawestandina lêdanê

en: Previous track
ku: Strana berê

en: Next track
ku: Strana dûre

en: Eject
ku: Bavêje

en: Repeat
ku: Dubare

en: Universal Access
ku: Gihîştina gerdûnî

en: Zoom in
ku: Nêzîk bike

en: Zoom out
ku: Dûr bike

en: _Cancel
ku: _Betal

en: _Open
ku: _Veke

en: Visual
ku: Bi Xuyanî

en: High contrast
ku: Kontrasta bilind

en: Magnification
ku: Mezinkirin

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
ku: Neçalak

en: Square
ku: Çargoşe

note: Stickykeys
en: Sticky keys
ku: bişkojkên Mezeloqî

note: Slowkeys
en: Slow keys
ku: Bişkojkên Hêdî

en: Short
ku: Kin

en: Long
ku: Dirêj

note: Bouncekeys
en: Bounce keys
ku: Bişkojkên Hilpekînê

note: Mousekeys
en: Mouse keys
ku: Bişkojên Mişkî

en: Faster
ku: Leztir

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
ku: Derengmayîn

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Small
ku: Biçûk

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Large
ku: Mezin

en: Actions
ku: Tevger

en: No picture
ku: Tu wêne tune ye

en: Centered
ku: Navendî

en: Scaled
ku: Pîvankirî

en: Backgrounds
ku: Paşxane

en: Add Folder
ku: Lê Peldankê  Zêde Bike

en: minutes
ku: deqîqe

en: Date & Time
ku: Roj & Dem

en: Date and Time
ku: Saet û Dîrok

en: Format
ku: Teşe

en: Display seconds
ku: Çirkan bixebitîne

en: Sunday
ku: Yekşem

en: Monday
ku: Duşem

en: Source Code
ku: Koda Çavkaniyê

en: Plain Text
ku: Nivîsa Dûz

en: Software
ku: Nivîsbarî

en: Super Video CD
ku: CD ya Vîdeo yê Super

en: Video CD
ku: CD ya Vîdeo

en: Open folder
ku: Peldankê veke

en: Do nothing
ku: Tiştek neke

en: Preferred Applications
ku: Sepanên ku Têne Tercîhkirin

en: General Settings
ku: Mîhengên Giştî

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-desktop->description
en: Desktop
ku: Sermasê

en: Effects
ku: Efekt

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- grouped-windo
en: None
ku: Tu yek

en: Traditional
ku: Kevneşopî

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
ku: Çilmisîn

en: Extensions
ku: Pêvek

en: Font Selection
ku: Hilbijartina Curetîpan

en: Default font
ku: Curenivîsa standart

en: Desktop font
ku: Curenivîsa sermasê

en: Document font
ku: Curetîpa pelgeyê

en: Monospace font
ku: Curetîpa Hevnavberî

en: Window title font
ku: Curenivîsa sernavê paceyê

en: Grayscale
ku: Pîvana Şînê Tarî

en: Slight
ku: Hinekî

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Medium
ku: Navincî

en: Full
ku: Tije

en: Miscellaneous Options
ku: Mîhengên Miscellaneous

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
ku: çirke

en: Run a command
ku: Fermanekî bixebitîne

en: Enter a command
ku: Fermanek binivîse

en: Processor
ku: Kirar

en: Memory
ku: Bîr

en: Hard Drive
ku: Dîska Sabît

en: Graphics Card
ku: Karta Grafîkê

en: System Info
ku: Agahiyên pergalî

en: Typing
ku: Nivîsîn

en: Slow
ku: Hêdî

en: Fast
ku: Lez

en: Categories
ku: Beş

en: Layouts
ku: Pergal

en: Select a file
ku: Pelekî hilbijêre

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
ku: pîksel

en: Size
ku: Mezinahî

en: Smaller
ku: Biçûktir

en: Larger
ku: Mezintir

en: Acceleration
ku: Bilezkirin

en: Scrolling
ku: Şemitandin

en: Success!
ku: Serkeftin!

en: Enable notifications
ku: Agahdariyên çalak bike

en: Auto hide panel
ku: Bixweber panelê veşêre

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units
en: milliseconds
ku: mîlîçirk

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
ku: Mezinahiya cureyê nivîsê

en: 2 minutes
ku: 2 deqe

en: 5 minutes
ku: 5 daqe

en: 10 minutes
ku: 10 daqe

en: 15 minutes
ku: 15 daqe

en: 30 minutes
ku: 30 deqe

en: 45 minutes
ku: 45 deqe

en: 1 hour
ku: 1 saet

en: Never
ku: Hîç

en: Unknown time
ku: Mawe nayê zanîn

en: hours
ku: saet

en: Power Management
ku: Gerînendeyê hêzê

en: Power
ku: Hêz

en: Devices
ku: Cîhaz

en: Empty
ku: Vala Bike

en: Battery
ku: Pîl

en: Wireless mouse
ku: Mişka Bêqablo

en: Ask
ku: Pirsîn

en: Privacy
ku: Veşarî

en: Recent files
ku: Pelên dawîn

en: 1 minute
ku: 1 deqe

en: 3 minutes
ku: 3 deqe

en: Screensaver
ku: Parêzvana ekranê

en: Time Format
ku: Formata Demê

en: Date Font
ku: Curenivîsa Dîrokê

en: Font
ku: Cureyê nivîsê

en: Muted
ku: Bêdeng

en: Balance
ku: Mêzên

en: Rear
ku: Pişt

en: Front
ku: Pêş

en: Soft
ku: Nerm

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
ku: Deng

en: Output
ku: Anîn

en: Device
ku: Cîhaz

en: Device settings
ku: Eyarên Amûra

en: Input
ku: Ketan

en: Startup Applications
ku: Bernameyên Destpêkê

en: Unavailable
ku: Neamade

en: No description
ku: Rave tune

en: No name
ku: Bênav

en: Custom command
ku: Fermana bijare

en: Add Startup Program
ku: Bernameya destpêkê zêde bike

en: Edit Startup Program
ku: Bernameya destpêkê biguherîne

en: Save
ku: Tomar Bike

en: Command
ku: Ferman

en: Browse...
ku: Bigere...

en: Comment
ku: Şîrove

en: The startup command cannot be empty
ku: Fermana destpêke vala nabe

en: The startup command is not valid
ku: Fermana destpêke nederbasdar e

en: Select Command
ku: Fermanê Hilbijêre

en: Add Application
ku: Sepanekê Lê Zêde Bike

en: Themes
ku: Dirb

en: Mouse Pointer
ku: Nîşana Mişk

en: Icons
ku: Îkon

en: Show icons on buttons
ku: Îkon û bişkokan nîşan bide

en: Click to change your picture
ku: Ji bo wêne guhertinê bitikîne

en: Take a photo...
ku: Wêneyek bikêşe...

en: Current password
ku: Şîfreya heyî

en: Wrong password
ku: Nasnav şaş e

en: Buttons
ku: Bişkojk

en: Lower
ku: Nizimtir

en: Action on title bar middle-click
ku: Çalakiya tikandina-navîn a li darika sernavê

en: Action on title bar right-click
ku: Çalakiya rast-tikandina darika sernavê

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
ku: Qet

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior->title grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->generalSection->title window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description expo@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description panel-launchers@cinnamon.org->s
en: Behavior
ku: Tevger

en: Icons only
ku: Tenê îkon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->content-places->title
en: Places
ku: Cîh

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Icon
ku: Îkon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
ku: Nivîs

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
ku: nîşan

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->name
en: System Tray
ku: Tepsiya pergalê

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Window list
ku: Lîsteya paceyan

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->file- select->description
en: Choose a file
ku: Pelekî hilbijêre

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
ku: Salname

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
ku: Di salnameyê de hejmara hefteyê nîşan bide

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->description
en: Date format
ku: Celebê dîrokê

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
ku: Rengê klavyeyê

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Separator
ku: Veqetîner

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
ku: Rêvebiriya hêzê

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Hide label
ku: Etîketê veşêre

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->directory->description
en: Folder
ku: Peldank

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->description
en: Height
ku: Bilindahî

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Width
ku: Firehî

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
ku: reş u spî
