linuxmint - en to lo translation catalogue (1848 entries)

en: Unknown
lo: ບໍ່ຮູ້ຈັກ

en: Failed to launch '%s'
lo: ບໍ່ສາມາດເປີດ '%s'

en: Passwords do not match
lo: ລະຫັດຜ່ານບໍ່ຄືກັນ

en: Password cannot be blank
lo: ລະຫັດຜ່ານຈະປະຫວ່າງໄວ້ບໍ່ໄດ້

en: Authentication dialog was dismissed by the user
lo: ກ່ອງໂຕ້ຕອບການຢືນຢັນຕົວຕົນຖືກຍົກເລີກໂດຍຜູ້ໃຊ້

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-home->description
en: Home
lo: ໜ້າທຳອິດ

en: File System
lo: ລະບົບແຟ້ມ

en: Search
lo: ຊອກຫາ

en: Print version
lo: ລຸ້ນທີ່ພິມອອກໄດ້

en: Choose a Layout
lo: ເລືອກແຜນຜັງ

en: Preview
lo: ເບິ່ງຕົວຢ່າງ

en: Cancel
lo: ຍົກເລີກ

en: Add
lo: ເພີ່ມ

en: Type to search layouts
lo: ພິມເພື່ອຄົ້ນຫາແຜນຜັງ

en: Include less-common layouts
lo: ລວມເອົາແຜນຜັງທີ່ບໍ່ຄ່ອຍໄດ້ໃຊ້

en: Enabled layouts
lo: ແຜນຜັງທີ່ເປີດໃຊ້ງານ

en: Remove
lo: ລຶບ

en: View layout
lo: ເບິ່ງແຜນຜັງ

en: Configure
lo: ຕັ້້ງຄ່າ

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->appearance->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
lo: ຮູບຮ່າງ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
lo: ສີ

en: In mixed mode most applications are light. Some desktop elements are dark to create contrast.
lo: ໃນໂໝດປະສົມ ແອັບພລິເຄຊັນສ່ວນໃຫຍ່ຈະເປັນສີອ່ອນ. ບາງອົງປະກອບຂອງໜ້າຈໍຈະເປັນສີເຂັ້ມເພື່ອສ້າງຄວາມແຕກຕ່າງ.

en: Mixed
lo: ປະສົມ

en: Dark
lo: ເຂັ້ມ

en: Light
lo: ອ່ອນ

en: Advanced settings...
lo: ການຕັ້ງຄ່າຂັ້ນສູງ...

en: Style
lo: ຮູບແບບ

en: Launcher Properties
lo: ຄຸນສົມບັດໂຕເປີດໂປຣແກຣມ

en: Name:
lo: ຊື່:

en: Command:
lo: ຄຳສັ່ງ:

en: Comment:
lo: ຄຳອະທິບາຍ:

en: Browse
lo: ເລືອກເບິ່ງ

en: Launch in Terminal?
lo: ເປີດໃນ Terminal ບໍ?

en: Use dedicated GPU if available
lo: ໃຊ້ GPU ສະເພາະ ຖ້າມີ

en: Directory Properties
lo: ຄຸນສົມບັດຂອງໄດເຣັກທໍຣີ

en: Main Menu
lo: ລາຍການຫລັກ

en: Restore System Configuration
lo: ກັບຄືນການຕັ້ງຄ່າລະບົບ ໃຫ້ເປັນຄືເດີມ

en: Restore the default menu layout
lo: ກັບຄືນການຕັ້ງຄ່າຂອງ ຮູບແບບຂອງລາຍການຫຼັກ ໃຫ້ເປັນຄືເດີມ

en: Close
lo: ປິດ

en: _New Menu
lo: _ເມນູໃໝ່

en: Ne_w Item
lo: _ສ້າງລາຍການອັນໃໝ່

en: Cut
lo: ຕັດ

en: Copy
lo: ສໍາເນົາ

en: Paste
lo: ວາງ

en: Delete
lo: ລຶບ

en: Properties
lo: ຄຸນສົມບັດ

en: Edit Desktop File
lo: ແກ້ໄຂໄຟລ໌ໜ້າຈໍ

en: Edit
lo: ແກ້ໄຂ

en: Add/Edit Launcher
lo: ເພີ່ມ/ແກ້ໄຂໂຕເປີດໂປຣແກຣມ

en: Type:
lo: ປະເພດ:

en: Title:
lo: ຫົວຂໍ້:

en: Program:
lo: ໂປຣແກຣມ:

en: Icon Name
lo: ຊື່ໄອຄອນ

en: Application
lo: ແອັບພລິເຄຊັນ

en: Custom Application
lo: ແອັບພລິເຄຊັນກຳນົດເອງ

en: Execution of '%s' failed:
lo: ບໍ່ສາມາດສັ່ງ '%s' ເຮັດວຽກ:

en: Caps Lock On
lo: Caps Lock ເປີດຢູ່

en: Caps Lock Off
lo: Caps Lock ປິດຢູ່

en: Number Lock On
lo: Number Lock ເປີດຢູ່

en: Number Lock Off
lo: Number Lock ປິດຢູ່

en: Are you sure you want to remove '%s'?
lo: ເຈົ້າແນ່ໃຈບໍ່ວ່າຕ້ອງການລຶບ '%s' ອອກ?

en: Remove '%s'
lo: ລຶບ '%s'

en: About...
lo: ກ່ຽວກັບ...

en: Configure...
lo: ກຳນົດຄ່າ...

en: This applet does not support panels of that type. This can cause visual glitches in the panel. Would you like to continue using it anyway, remove it from the panel, or try to move it to a different panel?
lo: ແອັບເພັດນີ້ບໍ່ຮອງຮັບແຜງຄວບຄຸມປະເພດນັ້ນ. ອັນນີ້ອາດເຮັດໃຫ້ເກີດບັນຫາດ້ານການສະແດງຜົນໃນແຜງຄວບຄຸມ. ທ່ານຕ້ອງການໃຊ້ງານຕໍ່ໄປ, ລຶບອອກຈາກແຜງຄວບຄຸມ, ຫຼືຍ້າຍໄປທີ່ແຜງຄວບຄຸມອື່ນບໍ?

en: Leave it
lo: ປະໄວ້

en: Remove it
lo: ລຶບອອກ

en: Move to another panel
lo: ຍ້າຍໄປແຜງຄວບຄຸມອື່ນ

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
lo: ບໍ່ພົບແຜງຄວບຄຸມທີ່ເໝາະສົມ. ແອັບເພັດໄດ້ຖືກລຶບອອກແທນ.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
lo: ແອັບເພັດບາງອັນບໍ່ອະນຸຍາດໃຫ້ມີຫຼາຍອັນ ຫຼື ມີຈຳນວນຄົບຕາມກຳນົດແລ້ວ ຈຶ່ງບໍ່ໄດ້ສຳເນົາ

en: Select Audio Device
lo: ເລືອກອຸປະກອນສຽງ

en: Sound Settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າສຽງ

en: Headphones
lo: ຫູຟັງ

en: Headset
lo: ຊຸດຫູຟັງ

en: Microphone
lo: ໄມໂຄຣໂຟນ

en: Show Text
lo: ສະແດງຂໍ້ຄວາມ

en: Hide Text
lo: ເຊື່ອງຂໍ້ຄວາມ

en: Caps lock is on
lo: Caps lock ເປີດຢູ່

note: Translators: %s is an application name
en: %s is not responding
lo: %s ບໍ່ຕອບສະໜອງ

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely.
lo: ທ່ານສາມາດເລືອກທີ່ຈະລໍຖ້າຈັກໜ້ອຍເພື່ອໃຫ້ມັນດຳເນີນການຕໍ່ ຫຼື ບັງຄັບໃຫ້ແອັບປິດການເຮັດວຽກທັງໝົດ.

en: Wait
lo: ລໍຖ້າ

en: Force Quit
lo: ບັງຄັບອອກ

en: Remove this desklet
lo: ລຶບເດສເລັດນີ້

en: Some applications are busy or have unsaved work.
lo: ບາງແອັບພລິເຄຊັນກຳລັງເຮັດວຽກຢູ່ ຫຼື ມີວຽກທີ່ຍັງບໍ່ໄດ້ບັນທຶກ.

en: Switch User
lo: ສະລັບຜູ້ໃຊ້

en: Log Out
lo: ອອກຈາກລະບົບ

en: Suspend
lo: ຢຸດຊົ່ວຄາວ

en: Hibernate
lo: ໄຮເບີເນດ

en: Restart
lo: ເລີ່ມໃໝ່

en: Shut Down
lo: ປິດເຄື່ອງ

en: You will be logged out in %d second. | You will be logged out in %d seconds.
lo[0]: ທ່ານຈະອອກຈາກລະບົບໃນອີກ %d ວິນາທີ.

en: The computer will shut down in %d second. | The computer will shut down in %d seconds.
lo[0]: ຄອມພິວເຕີຈະປິດເຄື່ອງໃນອີກ %d ວິນາທີ.

en: The computer will restart in %d second. | The computer will restart in %d seconds.
lo[0]: ຄອມພິວເຕີຈະເລີ່ມໃໝ່ໃນອີກ %d ວິນາທີ.

en: Ignore and continue
lo: ບໍ່ສົນໃຈ ແລະ ດຳເນີນການຕໍ່

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
lo: ເຈົ້າແນ່ໃຈບໍ່ວ່າເຈົ້າຕ້ອງການທີ່ຈະລຶບພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ "%s"?

en: Initializing
lo: ກຳລັງເລີ່ມຕົ້ນ

en: Loaded
lo: ໂຫລດແລ້ວ

en: Error
lo: ຜິດພາດ

en: Out of date
lo: ລ້າສະໄໝ

en: Not compatible with Wayland
lo: ບໍ່ຮອງຮັບກັບ Wayland

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
lo: ໂຕເລືອກພາບລວມໃຊ້ບໍ່ໄດ້: ຈຳນວນຂອງມູມບໍ່ຖືກຕ້ອງ

en: Execution time (ms):
lo: ເວລາປະມວນຜົນ (ms):

en: Loaded successfully
lo: ການເປີດຂໍ້ມູນຂຶ້ນມາ ສຳເລັດແລ້ວ

en: Check your video drivers
lo: ກວດສອບໄດຣເວີກາດຈໍຂອງທ່ານ

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
lo: ລະບົບຂອງທ່ານກຳລັງເຮັດວຽກໂດຍບໍ່ມີການເລັ່ງຮາດແວວິດີໂອ.

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
lo: ທ່ານອາດຈະປະສົບບັນຫາປະສິດທິພາບຕໍ່າ ແລະ ການໃຊ້ CPU ສູງ.

en: Launch Driver Manager
lo: ເປີດໂຕຈັດການໄດຣເວີ

en: Problems during Cinnamon startup
lo: ມີບັນຫາລະຫວ່າງເລີ່ມການເຮັດວຽກ Cinnamon

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
lo: ເລີ່ມ Cinnamon ສຳເລັດແລ້ວ, ແຕ່ແອັບເພັດ, ເດສເລັດຫຼືສ່ວນຂະຫຍາຍໜຶ່ງຫຼືຫຼາຍກວ່າບໍ່ສາມາດໂຫລດໄດ້.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
lo: ກວດສອບປື້ມບັນທຶກເຫດການຂອງລະບົບຂອງເຈົ້າແລະປື້ມບັນທຶກເຫດການຂອງ Cinnamon LookingGlass ສຳລັບບັນຫາໃດໆ.

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
lo: ເຈົ້າສາມາດປິດການນຳໃຊ້ສ່ວນຂະຫຍາຍທີ່ບໍ່ຖືກຕ້ອງໃນການຕັ້ງຄ່າ Cinnamon ເພື່ອປ້ອງກັນຂໍ້ຄວາມນີ້ບໍ່ໃຫ້ເກີດຂຶ້ນອີກ.

en: Please contact the developer.
lo: ກະລຸນາຕິດຕໍ່ຜູ້ພັດທະນາ.

en: Workspace
lo: ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ

en: Restarting Cinnamon...
lo: ກຳລັງເລີ່ມ Cinnamon ໃໝ່...

en: System Information
lo: ຂໍ້ມູນລະບົບ

en: Confirm
lo: ຢືນຢັນ

en: No
lo: ບໍ່

en: Yes
lo: ແມ່ນ

en: Attention
lo: ເອົາໃຈໃສ່

en: OK
lo: ຕົກລົງ

en: Mirrored Displays
lo: ຈໍສະແດງຜົນແບບສ່ອງແວ່ນ

en: You can also connect by pushing the “WPS” button on your router.
lo: ທ່ານຍັງສາມາດເຊື່ອມຕໍ່ໄດ້ໂດຍການກົດປຸ່ມ “WPS” ຢູ່ເທິງເຣົາເຕີຂອງທ່ານ.

en: Connect
lo: ເຊື່ອມຕໍ່

en: Password
lo: ລະຫັດຜ່ານ

en: Key
lo: ຄີ

en: Username
lo: ຊື່ຜູ້ໃຊ້

en: Private key password
lo: ລະຫັດຜ່ານຄີສ່ວນຕົວ

en: Identity
lo: ຂໍ້ມູນປະຈຳຕົວ

en: Service
lo: ບໍລິການ

en: Authentication required
lo: ຕ້ອງການການຢືນຢັນຕົວຕົນ

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
lo: ຕ້ອງການລະຫັດຜ່ານ ຫຼື ຄີເຂົ້າລະຫັດ ເພື່ອເຂົ້າເຖິງເຄືອຂ່າຍໄຮ້ສາຍ “%s”.

en: Wired 802.1X authentication
lo: ການຢືນຢັນຕົວຕົນແບບໃຊ້ສາຍ 802.1X

en: Network name
lo: ຊື່ເຄືອຂ່າຍ

en: DSL authentication
lo: ການຢືນຢັນຕົວຕົນ DSL

en: PIN code required
lo: ຕ້ອງການລະຫັດ PIN

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
lo: ຕ້ອງການລະຫັດ PIN ສຳລັບອຸປະກອນບຣອດແບນມືຖື

en: A password is required to connect to “%s”.
lo: ຕ້ອງການລະຫັດຜ່ານເພື່ອເຊື່ອມຕໍ່ກັບ “%s”.

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
lo: ການຈັດການເຄືອຂ່າຍ

en: VPN password
lo: ລະຫັດຜ່ານ VPN

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
lo: ກະລຸນາເລືອກຕຳແໜ່ງຂອງແຜງຄວບຄຸມໃໝ່. ຫຼືກົດປຸ່ມ Esc ຢູ່ເທິງແປ້ນພິມຂອງທ່ານ ເພື່ອ ຍົກເລີກການກະທຳນີ້.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
lo: ກະລຸນາເລືອກຕຳແໜ່ງອັນໃໝ່ ຂອງແຜງຄວບຄຸມ ທີ່ທ່ານເລືອກຢູ່ນີ້. ຫຼືກົດປຸ່ມ Esc ຢູ່ເທິງແປ້ນພິມຂອງທ່ານ ເພື່ອ ຍົກເລີກການກະທຳນີ້.

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
lo: ທ່ານຍັງບໍ່ໄດ້ເລືອກແຜງຄວບຄຸມໃດໆເລີຍ.
    ທ່ານຕ້ອງການເປີດການຕັ້ງຄ່າແຜງຄວບຄຸມບໍ່?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
lo: ການຕັ້ງຕ່າແຜງ

en: Applets
lo: ແອັບເພັດ

en: Panel edit mode
lo: ໂໝດແກ້ໄຂແຜງ

en: Move
lo: ຍ້າຍ

en: Are you sure you want to remove this panel?
lo: ເຈົ້າແນ່ໃຈບໍ່ວ່າຕ້ອງການລຶບແຜງຄວບຄຸມນີ້?

en: Add a new panel
lo: ເພີ່ມແຜງຄວບຄຸມໃໝ່

en: Troubleshoot
lo: ການແກ້ໄຂບັນຫາ

en: Restart Cinnamon
lo: ເລີ່ມເຮັດວຽກ Cinnamon ໃໝ່

en: Restore all settings to default
lo: ກັບການຕັ້ງຄ່າທັງໝົດສູ່ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
lo: ເຈົ້າແນ່ໃຈບໍ່ວ່າຕ້ອງການກັບຄືນການຕັ້ງຄ່າທັງໝົດເປັນຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າລະບົບ

en: Retry
lo: ລອງໃຫມ່

en: %s (%s) has just been stopped.
lo: %s (%s) ຖືກຢຸດການເຮັດວຽກແລ້ວ.

en: Device %s can be turned off, if necessary.
lo: ອຸປະກອນ %s ສາມາດປິດໄດ້, ຖ້າຈຳເປັນ.

en: Device %s is busy, please wait.
lo: ອຸປະກອນ %s ກຳລັງເຮັດວຽກຢູ່, ກະລຸນາລໍຖ້າ.

en: Do not disconnect or data loss may occur.
lo: ຢ່າຖອດສາຍອອກ ເພາະອາດເຮັດໃຫ້ຂໍ້ມູນເສຍຫາຍ.

en: Unable to stop the drive %s (%s)
lo: ບໍ່ສາມາດຢຸດໄດຣຟ໌ %s (%s) ໄດ້

en: %s (%s) can be safely unplugged.
lo: %s (%s) ສາມາດຖອດອອກໄດ້ຢ່າງປອດໄພ.

en: Device %s can be removed.
lo: ອຸປະກອນ %s ສາມາດຖອດອອກໄດ້.

en: %s (%s) has just been ejected.
lo: %s (%s) ໄດ້ຖືກຖອດອອກແລ້ວ.

en: Do not remove or data loss may occur.
lo: ຢ່າຖອດອອກ ເພາະອາດເຮັດໃຫ້ຂໍ້ມູນເສຍຫາຍ.

en: Unable to eject the drive %s (%s)
lo: ບໍ່ສາມາດຖອດໄດຣຟ໌ %s (%s) ອອກໄດ້

en: Successfully unmounted %s (%s)
lo: ຖອດການເຊື່ອມຕໍ່ %s (%s) ສຳເລັດແລ້ວ

en: Failed to unmount %s (%s)
lo: ຖອດການເຊື່ອມຕໍ່ %s (%s) ບໍ່ສຳເລັດ

en: Superuser (%s)
lo: ຜູ້ໃຊ້ລະດັບສູງ (%s)

en: Authentication Required
lo: ຕ້ອງການການຢືນຢັນຕົວຕົນ

en: Authenticate
lo: ຢືນຢັນຕົວຕົນ

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn't work. Please try again.
lo: ຂໍອະໄພ, ບໍ່ສຳເລັດ. ກະລຸນາລອງໃໝ່ອີກຄັ້ງ.

en: Run a Command
lo: ແລ່ນຄຳສັ່ງ

en: Press ESC to close
lo: ກົດ ESC ເພື່ອປິດ

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
lo: ບັນທຶກການຕັ້ງຄ່າຈໍສະແດງຜົນນີ້ໄວ້ບໍ່?

note: Translators: this and the following message should be limited in length, to avoid ellipsizing the labels.
en: Revert
lo: ກັບຄືນ

en: Keep changes
lo: ບັນທຶກການປ່ຽນແປງ

en: Reverting to previous display settings in %d second. | Reverting to previous display settings in %d seconds.
lo[0]: ກຳລັງກັບຄືນສູ່ການຕັ້ງຄ່າຈໍສະແດງຜົນກ່ອນໜ້າໃນອີກ %d ວິນາທີ.

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Mi_nimize
lo: ຍໍ່_ລົງ

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Unma_ximize
lo: ຍົກເລີກການຂະ_ຫຍາຍ

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Ma_ximize
lo: ຂະ_ຫຍາຍ

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Move
lo: _ຍ້າຍ

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Resize
lo: _ປັບຂະໜາດ

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move Titlebar Onscreen
lo: ຍ້າຍແຖບຫົວຂໍ້ມາເທິງໜ້າຈໍ

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Always on _Top
lo: ຢູ່ເທິງສຸດສະເໝີ

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Always on Visible Workspace
lo: ສະແດງໃນ_ທຸກພື້ນທີ່ເຮັດວຽກທີ່ເຫັນ

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Only on This Workspace
lo: ສະແດງໃນພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ_ນີ້ເທົ່ານັ້ນ

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move to Another _Workspace
lo: ຍ້າຍໄປ_ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກອື່ນ

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
lo: _ປິດ

en: No open windows
lo: ບໍ່ມີໜ້າຕ່າງທີ່ເປີດ

en: Restore
lo: ກັບຄືນ

en: Move to left workspace
lo: ຍ້າຍໄປພື້ນທີ່ເຮັດວຽກຊ້າຍ

en: Move to right workspace
lo: ຍ້າຍໄປພື້ນທີ່ເຮັດວຽກຂວາ

en: Visible on all workspaces
lo: ສາມາດເຫັນໄດ້ເທິງພື້ນທີ່ເຮັດວຽກທັງໝົດ

en: Move to a new workspace
lo: ຍ້າຍໄປພື້ນທີ່ເຮັດວຽກໃໝ່

en: Move to monitor %d
lo: ຍ້າຍໄປຈໍ %d

en: Only on this workspace
lo: ສະເພາະເທິງພື້ນທີ່ເຮັດວຽກນີ້

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
lo: ການຊ່ວຍການເຂົ້າເຖິງ

en: Zoom
lo: ຂະຫຍາຍ

en: Screen Reader
lo: ໂປຣແກຣມອ່ານຫນ້າຈໍ

en: Screen Keyboard
lo: ແປ້ນພິມເທິງໜ້າຈໍ

note: Secondary click
en: Simulated secondary click
lo: ຈຳລອງການຄລິກຂວາ

note: Hover Click
en: Hover click
lo: ຄລິກໂດຍການເລື່ອນຜ່ານ

en: Universal Access Settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າສິ່ງອຳນວຍຄວາມສະດວກ

en: High Contrast
lo: ຄວາມປຽບຕ່າງສູງ

en: Large Text
lo: ຂໍ້ຄວາມຂະໜາດໃຫຍ່

en: Date and Time Settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າວັນແລະເວລາ

en: Starting in a few minutes
lo: ຈະເລີ່ມໃນອີກສອງສາມນາທີ

en: Starting in %d minutes
lo: ຈະເລີ່ມໃນອີກ %d ນາທີ

en: This evening
lo: ແລງນີ້

en: Starting later today
lo: ຈະເລີ່ມໃນພາຍຫຼັງຂອງມື້ນີ້

en: In %d hour | In %d hours
lo[0]: ໃນອີກ %d ຊົ່ວໂມງ

en: No Events
lo: ບໍ່ມີກິດຈະກຳ

en: In progress
lo: ກຳລັງດຳເນີນການ

en: All day
lo: ທັງມື້

en: Today
lo: ມື້ນີ້

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->opt
en: Show the desktop
lo: ສະແດງພື້ນທີ່ໜ້າຈໍ

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the desklets
lo: ສະແດງເດສເລັດ

note: ["WORKSPACE_UP", _("Switch to the workspace above"), "none", ""], ["WORKSPACE_DOWN", _("Switch to the workspace below"), "none", ""], cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org-
en: Show the workspace selector (Expo)
lo: ສະແດງໂຕເລືອກພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ (Expo)

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the window selector (Scale)
lo: ສະແດງໂຕເລືອກໜ້າຕ່າງ (Scale)

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->description favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
lo: ລາຍການທີ່ມັກ

en: Move to the other monitor
lo: ເຄື່ອນຍ້າຍໄປເຮັດວຽກຢູ່ ຈໍສະແດງຜົນອັນອື່ນໆ

en: Move to monitor
lo: ຍ້າຍໄປທີ່ຈໍ

en: Move to another workspace
lo: ຍ້າຍໄປພື້ນທີ່ເຮັດວຽກອື່ນ

en: Applet preferences
lo: ການຕັ້ງຄ່າແອັບເພັດ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Grouped window list
lo: ລາຍການໜ້າຕ່າງແບບກຸ່ມ

en: Recent
lo: ຫຼ້າສຸດ

en: Run with dedicated GPU
lo: ແລ່ນດ້ວຍ GPU ສະເພາະ

en: Unpin from Panel
lo: ຖອດອອກຈາກແຜງຄວບຄຸມ

en: Pin to Panel
lo: ປັກໝຸດໃສ່ແຜງຄວບຄຸມ

en: Remove from Autostart
lo: ລຶບອອກຈາກລາຍການເລີ່ມຕົ້ນອັດຕະໂນມັດ

en: Add to Autostart
lo: ເພີ່ມໃສ່ລາຍການເລີ່ມຕົ້ນອັດຕະໂນມັດ

en: Create Shortcut
lo: ສ້າງທາງລັດ

en: Restore to full opacity
lo: ກັບສູ່ full opacity

en: Close others
lo: ປິດສົ່ງອື່ນໆ

en: Close all
lo: ປິດທັງໝົດ

en: Power management
lo: ການຈັດການການໃຊ້ພະລັງງານຂອງທ່ານ

en: Power management: Inhibited
lo: ການຈັດການພະລັງງານ: ຖືກຈຳກັດ

en: Power management: Active
lo: ການຈັດການພະລັງງານ: ເຮັດວຽກຢູ່

en: Power management is already inhibited by another program
lo: ການຈັດການການໃຊ້ພະລັງງານຂອງທ່ານ ໄດ້ຖືກຫ້າມໄວ້ໂດຍ ໂປຣແກຣມອື່ນໆ

en: Power management: inhibited by another program
lo: ການຈັດການການໃຊ້ພະລັງງານຂອງທ່ານ: ຖືກຈຳກັດໂດຍ ໂປຣແກຣມອື່ນໆບາງໂປຣແກຣມ

en: Apps inhibiting power management:
lo: ແອັບທີ່ກຳລັງຈຳກັດການຈັດການພະລັງງານ:

en: Inhibit applet
lo: ຫ້າມແອັບເພັດຂອງທ່ານ ບໍ່ໃຫ້ເຮັດວຽກ

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
lo: ການແຈ້ງເຕືອນ

en: Notifications: Active
lo: ການແຈ້ງເຕືອນ: ເຮັດວຽກຢູ່

en: Notifications: Inhibited
lo: ການແຈ້ງເຕືອນ: ຖືກຈຳກັດ

en: Show Keyboard Layout
lo: ສະແດງຜັງແປ້ນພີມ

en: Show Character Table
lo: ສະແດງຕາຕະລາງໂຕອັກສອນ

en: Manage keyboard layouts
lo: ຈັດການແຜນຜັງແປ້ນພິມ

en: Remove from favorites
lo: ລຶບອອກຈາກລາຍການມັກ

en: Add to favorites
lo: ຕື່ມໄປທີ່ລາຍການມັກ

en: Add to panel
lo: ຕື່ມໄປທີ່ແຜງ

en: Add to desktop
lo: ຕື່ມໄປທີ່ພື້ນທີ່ໜ້າຈໍ

en: Uninstall
lo: ຖອນການຕິດຕັ້ງ

en: This file is no longer available
lo: ໄຟລ໌ນີ້ບໍ່ມີໃຫ້ໃຊ້ອີກຕໍ່ໄປແລ້ວ

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior-menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
lo: ເມນູ

en: Edit menu
lo: ແກ້ໄຂເມນູ

en: Recent Files
lo: ແຟ້ມລ້າສຸດ

en: Clear list
lo: ລ້າງລາຍການ

en: Clear all recent documents
lo: ລ້າງເອກະສານຫຼ້າສຸດທັງໝົດ

en: No recent documents
lo: ບໍ່ມີເອກະສານລ້າສຸດ

en: No favorite documents
lo: ບໍ່ມີເອກະສານທີ່ມັກ

en: All Applications
lo: ໂປຣແກຣມທັງໝົດ

en: Lock Screen
lo: ລັອກຈໍ

en: Lock the screen
lo: ລັອກໜ້າຈໍ

en: Leave the session
lo: ອອກຈາກເຊດຊັນ

en: Shut down the computer
lo: ປິດຄອມພິວເຕີ

en: Account details
lo: ລາຍລະອຽດບັນຊີ

en: <unknown>
lo: <ບໍ່ຮູ້>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
lo: ປິດການນຳໃຊ້

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
lo: ບໍ່ໄດ້ຈັດການ

en: disconnecting...
lo: ກຳລັງຍົກເລີກການເຊື່ອມຕໍ່...

en: connecting...
lo: ກຳລັງເຊື່ອມຕໍ່...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
lo: ຕ້ອງຜ່ານການກວດກາ

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
lo: ເຟີມແວຫາຍໄປ

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
lo: ບໍ່ໄດ້ສຽບສາຍນຳສັນຍານ

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
lo: ໃຊ້ບໍ່ໄດ້

en: connection failed
lo: ບໍ່ສາມາດເຊື່ອມຕໍ່

en: More
lo: ຫຼາຍກວ່າ

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
lo: ເຊື່ອມຕໍ່ແລ້ວ (ສ່ວນຕົວ)

en: Ethernet
lo: ອີເທີເນັດ

en: Modem
lo: ໂມເດັມ

en: Bluetooth
lo: ບລູທູດ

en: Enable networking
lo: ເປີດການນຳໃຊ້ການເຊື່ອມຕໍ່ເຄືອຂ່າຍ

en: Wired
lo: ໃຊ້ສາຍ

en: Wireless
lo: ບໍ່ໃຊ້ສາຍ

en: Mobile broadband
lo: ແຖບຄວາມຖີ່ກວ້າງແບບພົກພາ

en: VPN Connections
lo: ການເຊື່ອມຕໍ່ VPN

en: WIREGUARD Connections
lo: ການເຊື່ອມຕໍ່ WIREGUARD

en: Network Settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າເຄືອຂ່າຍ

en: Network Connections
lo: ການເຊື່ອມຕໍ່ເຄືອຂ່າຍ

en: Connection failed
lo: ບໍ່ສາມາດເຊື່ອມຕໍ່

en: Activation of network connection failed
lo: ບໍ່ສາມາດເປີດການໃຊ້ວຽກການເຊື່ອມຕໍ່ເຄືອຂ່າຍ

en: Networking is disabled
lo: ການເຊື່ອມຕໍ່ເຄືອຂ່າຍປິດການນຳໃຊ້ຢູ່

en: No connection
lo: ບໍ່ມີການເຊື່ອມຕໍ່

en: Connecting to the cellular network...
lo: ກຳລັງເຊື່ອມຕໍ່ໄປທີ່ cellular network...

en: Connecting to the wireless network...
lo: ກຳລັງເຊື່ອມຕໍ່ໄປທີ່ເຄືອຂ່າຍບໍ່ໃຊ້ສາຍ...

en: Connecting to the wired network...
lo: ກຳລັງເຊື່ອມຕໍ່ໄປທີ່ເຄືອຂ່າຍໃຊ້ສາຍ...

en: Connecting to the VPN...
lo: ກຳລັງເຊື່ອມຕໍ່ໄປທີ່ VPN...

en: Connecting to WIREGUARD...
lo: ກຳລັງເຊື່ອມຕໍ່ຫາ WIREGUARD...

en: Connecting to the network...
lo: ກຳລັງເຊື່ອມຕໍ່ໄປທີ່ເຄືອຂ່າຍ...

en: Connected to the wireless network
lo: ໄດ້ເຊື່ອມຕໍ່ໄປທີ່ເຄືອຂ່າຍບໍ່ໃຊ້ສາຍ

en: Wireless connection
lo: ການເຊື່ອມຕໍ່ບໍ່ໃຊ້ສາຍ

en: (Limited connectivity)
lo: (ການເຊື່ອມຕໍ່ຈຳກັດ)

en: Connected to the wired network
lo: ໄດ້ເຊື່ອມຕໍ່ໄປທີ່ເຄືອຂ່າຍໃຊ້ສາຍ

en: Connected to the cellular network
lo: ໄດ້ເຊຶ່ອມຕໍ່ໄປທີ່ cellular network

en: Connected to the VPN
lo: ໄດ້ເຊື່ອມຕໍ່ໄປທີ່ VPN

en: Connected to WIREGUARD
lo: ເຊື່ອມຕໍ່ຫາ WIREGUARD ແລ້ວ

en: Connected to the network
lo: ໄດ້ເຊື່ອມຕໍ່ໄປທີ່ເຄືອຂ່າຍ

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
lo: ລ້າງການແຈ້ງເຕືອນ

en: Notification Settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າການແຈ້ງເຕືອນ

en: No notifications
lo: ບໍ່ມີການແຈ້ງເຕືອນ

en: %d notification | %d notifications
lo[0]: %d ການແຈ້ງເຕືອນ

en: just now
lo: ເມື່ອກີ້ນີ້

en: %d second ago | %d seconds ago
lo[0]: %d ວິນາທີທີ່ຜ່ານມາ

en: %d minute ago | %d minutes ago
lo[0]: %d ນາທີທີ່ຜ່ານມາ

en: Enable on-screen keyboard
lo: ເປີດໃຊ້ແປ້ນພິມເທິງໜ້າຈໍ

en: Virtual keyboard settings
lo: ຕັ້ງຄ່າແປ້ນພິມສະເໝືອນ

en: Click to toggle the on-screen keyboard
lo: ກົດເພື່ອເປີດຫຼືປິດແປ້ນພິມເທິງໜ້າຈໍ

en: Click to enable the on-screen keyboard
lo: ກົດເພື່ອເປິດແປ້ນພິມເທິງໜ້າຈໍ

en: Launch
lo: ເລີ່ມການເຮັດວຽກ

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
lo: ໂຕເປີດໂປຣແກຣມໃນແຜງ

en: Power Saver
lo: ປະຢັດພະລັງງານ

en: Balanced
lo: ສົມດຸນ

en: Performance
lo: ປະສິດທິພາບສູງ

en: Battery full
lo: ແບັດເຕີຣີເຕັມ

en: Battery almost full
lo: ແບັດເຕີຣີເກືອບເຕັມ

en: Battery good
lo: ແບັດເຕີຣີດີ

en: Low battery
lo: ແບັດເຕີຣີຕໍ່າ

en: Critically low battery
lo: ແບັດເຕີຣີຕໍ່າຫຼາຍ

en: Laptop battery
lo: ຖ່ານໄຟແລັບທັອບ

en: Monitor
lo: ຈໍພາບ

en: Mouse
lo: ເມົ້າສ໌

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
lo: ແປ້ນພີມ

en: Cell phone
lo: ໂທລະສັບມືຖື

en: Media player
lo: ເຄື່ອງຫຼີ້ນສື່

en: Tablet
lo: ແທັບເລັດ

en: Computer
lo: ຄອມພິວເຕີ

en: Gaming input
lo: ອຸປະກອນປ້ອນຂໍ້ມູນສຳລັບເກມ

en: Pen
lo: ປາກກາ

en: Touchpad
lo: ທັດແພດ

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
lo: ເຄືອຂ່າຍ

en: Speakers
lo: ລຳໂພງ

en: Video
lo: ວິດີໂອ

en: Audio device
lo: ອຸປະກອນສຽງ

en: Remote control
lo: ຣີໂໝດຄວບຄຸມ

en: Printer
lo: ເຄື່ອງພິມ

en: Scanner
lo: ເຄື່ອງສະແກນ

en: Camera
lo: ກ້ອງຖ່າຍຮູບ

en: Wearable
lo: ອຸປະກອນສວມໃສ່

en: Toy
lo: ເຄື່ອງຫຼິ້ນ

en: Bluetooth device
lo: ອຸປະກອນບລູທູດ

en: Brightness
lo: ຄວາມສະຫວ່າງ

en: Keyboard backlight
lo: ໄຟສະແດງປຸ່ມເທິງແປ້ນພິມ

en: Power Settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າການໃຊ້ພະລັງເຄື່ອງຈັກ

en: Charging
lo: ກຳລັງສາກໄຟ

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
lo[0]: ກຳລັງສາກໄຟ - ກະລຸນາລໍຖ້າເປັນເວລາ %d ຊົ່ວໂມງ ຈົນກວ່າການສາກໄຟຈະສຳເລັດສົມບູນ

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
lo: ກຳລັງສາກ - %d %s %d %s ຈົນກວ່າຈະເຕັມ

en: hour | hours
lo[0]: ໂມງ

en: minute | minutes
lo[0]: ນາທີ

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
lo[0]: ກຳລັງສາກ - %d ນາທີຈົນກວ່າຈະສາກໄຟ ສຳເລັດສົມບູນ

en: Fully charged
lo: ສາກໄຟເຕັມແລ້ວ

en: Using battery power
lo: ກຳລັງໃຊ້ພະລັງງານຈາກແບດເຕີຣີ

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
lo[0]: ກຳລັງໃຊ້ພະລັງງານຈາກເຄື່ອງຈ່າຍໄຟ - ສາມາດໃຊ້ພະລັງງານໄດ້ ເປັນເວລາ %d ຊົ່ວໂມງ

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
lo: ກຳລັງໃຊ້ພະລັງງານຈາກແບັດເຕີຣີ - ເຫຼືອ %d %s %d %s

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
lo[0]: ກຳລັງໃຊ້ພະລັງງານຈາກເຄື່ອງຈ່າຍໄຟ - %d ນາທີເຫຼືອຢູ່

en: Fully discharged
lo: ແບັດເຕີຣີໝົດ

en: Not charging
lo: ບໍ່ໄດ້ສາກໄຟ

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
lo: ເຄື່ອງພິມ

en: Cancel all jobs
lo: ຍົກເລີກທຸກວຽກ

en: '%s' on %s
lo: '%s' ເທິງ %s

en: Send to front
lo: ສົ່ງໄປໜ້າສຸດ

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
lo: ເອກະສານລ້າສຸດ

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
lo: ໄດຣຟ໌ຖອດສຽບ

en: Open file manager
lo: ເປີດໂປຣແກຣມຈັດການແຟ້ມ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
lo: ປັບຂະໜາດ

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າ

en: Hi there!
lo: ສະບາຍດີ!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
lo: ເຈົ້າໄດ້ກົດປຸ່ມ!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
lo: ເຈົ້າໄດ້ໃຊ້ຮັອດຄີ!!!

en: Click to show the desktop or middle-click to show the desklets
lo: ຄລິກເພື່ອສະແດງໜ້າຈໍ ຫຼື ຄລິກກາງເພື່ອສະແດງເດສເລັດ

en: Show Desklets
lo: ສະແດງເດສເລັດ

en: Click to pause the slideshow
lo: ກົດເພື່ອຢຸດສະໄລໂຊວ໌ຊົ່ວຄາວ

en: Click to resume the slideshow
lo: ກົດເພື່ອສືບຕໍ່ສະໄລໂຊວ໌

en: The slideshow is disabled
lo: ສະໄລໂຊວ໌ຖືກປິດການນຳໃຊ້

en: Slideshow
lo: ສະໄລໂຊວ໌

en: Next Background
lo: ພື້ນຫຼັງຕໍ່ໄປ

en: Background Settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າພື້ນຫຼັງ

en: Current background:
lo: ພື້ນຫຼັງປັດຈຸບັນ:

en: Playing
lo: ກຳລັງຫຼີ້ນ

en: Paused
lo: ຢຸດຊົ່ວຄາວ

en: Stopped
lo: ຢຸດ

en: Volume
lo: ລະດັບສຽງ

en: Unknown Artist
lo: ບໍ່ຮູ້ສິນລະປິນ

en: Unknown Album
lo: ບໍ່ຮູ້ອາລະບຳ

en: Unknown Title
lo: ບໍ່ຮູ້ຊື່ເລື່ອງ

en: Previous
lo: ກ່ອນຫນ້າ

en: Play
lo: ຫລີ້ນ

en: Stop
lo: ຢຸດ

en: Next
lo: ຕໍ່ໄປ

en: Consecutive Playing
lo: ການຫລີ້ນຢ່າງຕໍ່ເນື່ອງ

en: No Shuffle
lo: ບໍ່ອະນຸຍາດການສຸ່ມ

en: Open Player
lo: ເປີດໂປຣແກຣມຫຼີ້ນ

en: Quit Player
lo: ອອກຈາກໂປຣແກຣມຫຼີ້ນ

en: Pause
lo: ຢຸດຊົ່ວຄາວ

en: Repeat Single
lo: ຫຼິ້ນລາຍການນີ້ພຽງລາຍການດຽວທຸກໆຄັ້ງ

en: Repeat All
lo: ຫຼິ້ນລາຍການທັງໝົດທຸກໆຄັ້ງ

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
lo: ການສຸ່ມຫຼິ້ນລາຍການ

en: Mute output
lo: ປິດສຽງຂອງເອົາຕ໌ພຸດ

en: Mute input
lo: ປິດສຽງຂອງອິນພູດ

en: Applications
lo: ແອັບພລິເຄຊັ່ນ

en: Output device
lo: ອຸປະກອນສະແດງຜົນ

en: Input device
lo: ອຸປະກອນນຳເຂົ້າ

en: Launch player
lo: ເປີດໂປຣແກຣມຫລີ້ນ

en: Choose player controls
lo: ເລືອກການຄວບຄຸມໂປຣແກຣມຫລີ້ນ

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
lo: ເຈົ້າແນ່ໃຈບໍ່ວ່າເຈົ້າຕ້ອງການທີ່ຈະລຶບທຸກລາຍການອອກຈາກຖັງຂີ້ເຫຍື້ອ?

en: This operation cannot be undone.
lo: ການດຳເນີນການນີ້ບໍ່ສາມາດຍົກເລີກເຮັດໄດ້.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
lo: ຖັງຂີ້ເຫຍື້ອ

en: Empty Trash
lo: ລ້າງຖັງຂີ້ເຫຍື້ອ

en: Open Trash
lo: ເປີດຖັງຂີ້ເຫຍື້ອ

en: Log Out...
lo: ອອກຈາກລະບບ...

en: Power Off...
lo: ປິດເຄື່ອງ...

en: Remove 'Window list'
lo: ລຶບ 'ລາຍການໜ້າຕ່າງ'

en: All windows
lo: ໜ້າຕ່າງທັງໝົດ

en: Manage workspaces (Expo)
lo: ຈັດການພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ (Expo)

en: Add a new workspace
lo: ໃສ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກອັນໃໝ່

en: Remove the current workspace
lo: ລຶບພື້ນທີ່ເຮັດວຽກປັດຈູບັນ

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
lo: ປົກກະຕິ

en: Left
lo: ຊ້າຍ

en: Right
lo: ຂວາ

en: Upside-down
lo: ປີ້ນລົງ

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinf
en: Display
lo: ຈໍພາບ

en: Configure display settings...
lo: ຕັ້ງຄ່າການສະແດງຜົນ...

en: Clock
lo: ໂມງ

en: Edit launcher
lo: ແກ້ໄຂລອນເຊີ

en: Photo Frame
lo: ຂອບໃສ່ຮູບ

en: Control Center
lo: ສູນຄວບຄຸມ

en: Users and Groups
lo: ຜູ້ໃຊ້ແລະກຸ່ມ

en: Add or remove users and groups
lo: ຕື່ມຫຼືລຶບຜູ້ໃຊ້ແລະກູ່ມ

note: Virtual keyboard
en: Virtual keyboard
lo: ແປ້ນພິມສະເໝືອນ

en: Turn on-screen keyboard on or off
lo: ເປີດ ຫຼື ປິດແປ້ນພິມເທິງໜ້າຈໍ

en: Valid name
lo: ຊື່ທີ່ມີຜົນ

en: The name cannot be empty.
lo: ກະລຸນາຢ່າປ່ອຍເຂດຂໍ້ມູນ ຊື່ ໃຫ້ຫວ່າງເປົ່າ.

en: Valid executable
lo: ມີຜົນ ເອີ້ນໃຊ້ງານໄດ້

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
lo: ໄຟລ໌ທີ່ສັ່ງງານໄດ້ບໍ່ຖືກຕ້ອງ. ມັນຕ້ອງບໍ່ຫວ່າງເປົ່າ ແລະ ຍະຫວ່າງໃນເສັ້ນທາງຕ້ອງຖືກຂີດທັບດ້ວຍ backslash (\).

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
lo: ບໍ່ສາມາດສ້າງໂຕເປີດໂປຣແກຣມຢູ່ຕຳແໜ່ງນີ້ໄດ້. ຕ້ອງການເພີ່ມໃສ່ໜ້າຈໍແທນບໍ?

en: Choose a command
lo: ກະລຸນາເລືອກຄຳສັ່ງ

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
lo: ທ່ານຕ້ອງການເພີ່ມໂຕເປີດໂປຣແກຣມນີ້ໃສ່ເມນູນຳບໍ່? ມັນຈະຖືກວາງໄວ້ໃນໝວດໝູ່ ອື່ນໆ ໃນເບື້ອງຕົ້ນ.

en: Screen Locker
lo: ໂປຣແກຣມຊ່ວຍຮັກສາຈໍສະແດງຜົນ

en: Please type an away message for the lock screen
lo: ກະລຸນາພິມຂໍ້ຄວາມເວລາບໍ່ຢູ່ ສຳລັບໜ້າຈໍລັອກ

en: Preferences
lo: ການຕັ້ງຄ່າ

en: Hardware
lo: ຮາດແວ

en: Administration
lo: ການເບິ່ງແຍງ

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
lo: ເຄືອຂ່າຍ, ບໍ່ໃຊ້ສາຍ, wifi, ethernet, ແຖບຄວາມຖີ່ກວ້າງ, ອິນເຕີເນັດ

en: color, profile, display, printer, output
lo: ສີ, ໂປຣໄຟລ໌, ສະແດງຜົນ, ເຄື່ອງພີມ, ນຳອອກ

en: Graphics Tablet
lo: ແທັບເລັດສຳລັບການອອກແບບ

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
lo: wacom, digitize, ແທັບເລັດ, graphics, calibrate, stylus

en: printers, laser, inkjet
lo: ເຄື່ອງພິມ, ເລເຊີ, inkjet

en: Fingerprints
lo: ລາຍນິ້ວມື

en: fingerprint
lo: ລາຍນິ້ວມື

en: firewall, block, filter, programs
lo: firewall, ບລັອກ, ຕົວກອງ, ໂປຣແກຣມ

en: Languages
lo: ພາສາ

en: language, install, foreign
lo: ພາສາ, ຕິດຕັ້ງ, ຕ່າງປະເທດ

en: Input Method
lo: ທາງເລືອກການປ້ອນຂໍ້ມູນ

en: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing
lo: ພາສາ, ຕິດຕັ້ງ, ຕ່າງປະເທດ, ການປ້ອນຂໍ້ມູນ, ວິທີ, ຈີນ, ເກົາຫຼີ, ຍີ່ປຸ່ນ, ການພິມ

en: info, usb, pci, gpu, bios, report, crash, system
lo: ຂໍ້ມູນ, ຢູເອສບີ, ພີຊີໄອ, ຈີພີຢູ, ໄບອົສ, ລາຍງານ, ຄ້າງ, ລະບົບ

en: System Administration
lo: ການບໍລິຫານລະບົບ

en: adminitration, grub, boot, system
lo: ການບໍລິຫານ, ກຣັບ, ບູດ, ລະບົບ

en: Login Window
lo: ໜ້າຕ່າງເຂົ້າສູ່ລະບົບ

en: login, lightdm, mdm, gdm, manager, user, password, startup, switch
lo: ເຂົ້າລະບົບ, lightdm, mdm, gdm, ໂຕຈັດການ, ຜູ້ໃຊ້, ລະຫັດຜ່ານ, ເລີ່ມຕົ້ນ, ສະຫຼັບ

en: login, lightdm, manager, settings, editor
lo: ເຂົ້າລະບົບ, lightdm, ໂຕຈັດການ, ການຕັ້ງຄ່າ, ໂຕແກ້ໄຂ

en: login, gdm, manager, user, startup, switch
lo: ເຂົ້າລະບົບ, gdm, ໂຕຈັດການ, ຜູ້ໃຊ້, ເລີ່ມຕົ້ນ, ສະຫຼັບ

en: Driver Manager
lo: ການຈັດການໄດຣເວີ

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
lo: ວີດີໂອ, ໄດຣເວີ, wifi, card, ຮາດແວ, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Nvidia Settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າ Nvidia

en: video, driver, proprietary, nvidia, settings
lo: ວິດີໂອ, ໄດຣເວີ, ສະເພາະ, nvidia, ການຕັ້ງຄ່າ

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
lo: ແຫຼ່ງຊອບແວ

en: ppa, repository, package, source, download
lo: ppa, repository, ໂປຣແກຣມສຳເລັດຮູບ, ແຫຼ່ງຂໍ້ມູນ, ດາວໂຫຼດ

en: Package Management
lo: ການຈັດການແພັກເກດ

en: update, install, repository, package, source, download
lo: ອັບເດດ, ຕິດຕັ້ງ, ຄັງເກັບ, ແພັກເກດ, ແຫຼ່ງ, ດາວໂຫລດ

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
lo: ຜູ້ໃຊ້, ຜູ້ໃຊ້, ບັນຊີຜູ້ໃຊ້, ບັນຊີຜູ້ໃຊ້, ກຸ່ມ, ກູ່ມ, ລະຫັດຜ່ານ

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
lo: ບລູທູດ, dongle, ຖ່າຍໂອນ, mobile

en: Manage Services and Units
lo: ຈັດການບໍລິການ ແລະ ຢູນິດ

en: systemd, units, services, systemctl, init
lo: systemd, ຢູນິດ, ບໍລິການ, systemctl, init

en: Disks
lo: ດິສກ໌

en: disks, manage, hardware, management, hard, hdd, pendrive, format, erase, test, create, iso, ISO, disk, image
lo: ດິສກ໌, ຈັດການ, ຮາດແວ, ການຈັດການ, ຮາດດິສ, hdd, ແຟລຊໄດຣຟ໌, ຟໍແມັດ, ລົບ, ທົດສອບ, ສ້າງ, iso, ISO, ດິສ, ອິມເມດ

en: Online Accounts
lo: ບັນຊີອອນລາຍ

en: ppa, repository, package, source, download, video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
lo: ppa, ຄັງເກັບ, ແພັກເກດ, ແຫຼ່ງ, ດາວໂຫລດ, ວິດີໂອ, ໄດຣເວີ, wifi, ກາດ, ຮາດແວ, ສະເພາະ, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Back to all settings
lo: ກັບຄືນໄປສ່ວນຂອງການັຕັ້ງຄ່າທັງໝົດ

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
lo: ຊື່ກູ່ມຕ້ອງບໍ່ມີຕົວໜັງສືໃຫຍ່ຫຼືຍະຫວ່າງ

en: Change Password
lo: ປ່ຽນລະຫັດຜ່ານ

en: New password
lo: ລະຫັດຜ່ານໃໝ່

en: Confirm password
lo: ຍືນຍັນລະຫັດຜ່ານ

en: Generate a password
lo: ສ້າງລະຫັດຜ່ານ

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
lo: ລະຫັດຜ່ານໃໝ່ຂອງເຈົ້າຕ້ອງມີຢ່າງນ້ອຍ 8 ຕົວອັກສອນ

en: Show password
lo: ສະແດງລະຫັດຜ່ານ

en: An error occurred. Your password was not changed.
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດ. ລະຫັດຜ່ານຂອງທ່ານບໍ່ໄດ້ຖືກປ່ຽນ.

en: Change
lo: ປ່ຽນ

en: Too short
lo: ສັ້ນເກີນໄປ

en: Weak
lo: ອ່ອນ

en: Fair
lo: ພໍໃຊ້ໃດ້

en: Good
lo: ດີ

en: Strong
lo: ແຂງແຮງ

en: Standard
lo: ມາດຕະຖານ

en: Administrator
lo: ຜູ້ເບິ່ງແຍງ

en: Account Type
lo: ປະເພດຂອງບັນຊີຜູ້ໃຊ້

en: Full Name
lo: ຊື່ເຕັມ

en: Invalid username
lo: ຊື່ຜູ້ໃຊ້ບໍ່ຖືກຕ້ອງ

en: A user with the name '%s' already exists.
lo: ມີຜູ້ໃຊ້ຊື່ '%s' ຢູ່ແລ້ວ.

en: Users
lo: ຜູ້ໃຊ້

en: Groups
lo: ກຸ່ມ

en: Click to change the picture
lo: ກົດເພື່ອປ່ຽນຮູບ

en: Browse for more pictures...
lo: ຄົ້ນຫາຮູບຫຼາຍກວ່າ...

en: Click to change the name
lo: ກົດເພື່ອປ່ຽນຊື່

en: Click to change the password
lo: ກົດເພື່ອປ່ຽນລະຫັດຜ່ານ

en: Click to change the groups
lo: ກົດເພື່ອປ່ຽນກູ່ມ

en: Picture
lo: ຮູບ

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
lo: ຊື່

en: Open
lo: ເປີດ

en: Images
lo: ຮູບພາບ

en: No password set
lo: ບໍ່ໄດ້ຕັ້ງລະຫັດຜ່ານ

en: Set at login
lo: ຕັ້ງເມື່ອເຂົ້າສູ່ລະບົບ

en: This user is currently logged in
lo: ຜູ້ໃຊ້ຄົນນີ້ເຂົ້າລະບົບຢູ່

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
lo: ໄດເຣກທໍຣີຫຼັກຂອງຜູ້ໃຊ້ແມ່ນເຂົ້າລະຫັດແລ້ວ. ເພື່ອປ້ອງກັນການເຂົ້າເຖິງໄດເຣກທໍຣີທີ່ເຂົ້າລະຫັດ, ມີສະເພາະຜູ້ໃຊ້ຄວນປ່ຽນລະຫັດຜ່ານນີ້.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
lo: ເຈົ້າແນ່ໃຈບໍ່ວ່າເຈົ້າຕ້ອງການລຶບ %s ແລະແຟ້ມທັງໝົດທີ່ເຊື່ອມໂຍງກັບຜູ້ໃຊນີ້ຢ່າງຖາວອນ?

en: This group is set as %s's primary group
lo: ກູ່ມນີ້ຖືກຕັ້ງເປັນກູ່ມເປົ້າໝາຍຂອງ %s

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
lo: ເຈົ້າແນ່ໃຈບໍ່ວ່າເຈົ້າຕ້ອງການລຶບ %s ຢ່າງຖາວອນ?

en: Group Name
lo: ຊື່ກູ່ມ

en: Previous instance
lo: ອັນກ່ອນໜ້າ

en: Next instance
lo: ອັນຕໍ່ໄປ

en: More options
lo: ຕົວເລືອກເພີ່ມເຕີມ

en: Import from a file
lo: ເອົາເຂົ້າຈາກແຟ້ມ

en: Export to a file
lo: ສົ່ງອອກເປັນແຟ້ມ

en: Reset to defaults
lo: ປ່ຽນກັບໄປເປັນ່າເດີມ

en: Reload %s
lo: ໂຫລດ %s ໃໝ່

en: Settings for %s
lo: ການຕັ້ງຄ່າສຳລັບ %s

en: Select or enter file to export to
lo: ເລືອກຫ໌ືໃສ່ແຟ້ມທີ່ຕ້ອງການສົ່ງອອກໄປ

en: JSON files
lo: ໄຟລ໌ JSON

en: Select a JSON file to import
lo: ເລືອກແຟ້ມ JSON ທີ່ຕ້ອງການເອົາເຂົ້າໄປ

en: Cancel Job
lo: ຍົກເລີກວຽກ

en: Do you really want to cancel this job?
lo: ເຈົ້າຕ້ອງການຍົກເລີກວຽກນີ້ແທ້ບໍ່?

en: Keep Printing
lo: ພິມຕໍ່ໄປ

en: Do you really want to cancel all jobs?
lo: ເຈົ້າຕ້ອງການຍົກເລີກທຸກວຽກແທ້ບໍ່?

en: Cancel All Jobs
lo: ຍົກເລີກທຸກວຽກ

en: Random
lo: ສຸ່ມ

en: Show
lo: ສະແດງ

en: Item
lo: ລາຍການ

en: Input method
lo: ວິທີການປ້ອນຂໍ້ມູນ

en: Select a date
lo: ເລືອກວັນທີ

en: Select a time
lo: ເລືອກເວລາ

en: Hour
lo: ຊົ່ວໂມງ

en: Minute
lo: ນາທີ

en: Second
lo: ວິນາທີ

en: This applet is currently enabled
lo: ແອັບເພັດນີ້ກຳລັງເປີດໃຊ້ງານຢູ່

en: This desklet is currently enabled
lo: ເດສເລັດນີ້ກຳລັງເປີດໃຊ້ງານຢູ່

en: This extension is currently enabled
lo: ສ່ວນຂະຫຍາຍນີ້ກຳລັງເປີດໃຊ້ງານຢູ່

en: by %s
lo: ໂດຍ %s

en: This is a system applet. It cannot be removed.
lo: ນີ້ແມ່ນແອັບເພັດຂອງລະບົບ. ບໍ່ສາມາດລຶບອອກໄດ້.

en: This is a system desklet. It cannot be removed.
lo: ນີ້ແມ່ນເດສເລັດຂອງລະບົບ. ບໍ່ສາມາດລຶບອອກໄດ້.

en: This is a system extension. It cannot be removed.
lo: ນີ້ແມ່ນສ່ວນຂະຫຍາຍຂອງລະບົບ. ບໍ່ສາມາດລຶບອອກໄດ້.

en: This applet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
lo: ແອັບເພັດນີ້ມີການເອີ້ນໃຊ້ຟັງຊັນທີ່ອາດເຮັດໃຫ້ Cinnamon ຂັດຂ້ອງ ຫຼື ຄ້າງໄດ້. ຖ້າທ່ານພົບບັນຫາຂັດຂ້ອງ ຫຼື ຄ້າງ, ກະລຸນາລອງລຶບມັນອອກ.

en: This desklet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
lo: ເດສເລັດນີ້ມີການເອີ້ນໃຊ້ຟັງຊັນທີ່ອາດເຮັດໃຫ້ Cinnamon ຂັດຂ້ອງ ຫຼື ຄ້າງໄດ້. ຖ້າທ່ານພົບບັນຫາຂັດຂ້ອງ ຫຼື ຄ້າງ, ກະລຸນາລອງລຶບມັນອອກ.

en: This extension contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
lo: ສ່ວນຂະຫຍາຍນີ້ມີການເອີ້ນໃຊ້ຟັງຊັນທີ່ອາດເຮັດໃຫ້ Cinnamon ຂັດຂ້ອງ ຫຼື ຄ້າງໄດ້. ຖ້າທ່ານພົບບັນຫາຂັດຂ້ອງ ຫຼື ຄ້າງ, ກະລຸນາລອງລຶບມັນອອກ.

en: About
lo: ກ່ຽວກັບ

en: Extension %s is not compatible with your version of Cinnamon.
lo: ສ່ວນຂະຫຍາຍ %s ບໍ່ຮອງຮັບ Cinnamon ເວີຊັນຂອງທ່ານ.

en: There are multiple instances enabled. Are you sure you want to remove all of them?
lo: ມີຫຼາຍອັນກຳລັງເປີດໃຊ້ງານຢູ່. ທ່ານແນ່ໃຈບໍ່ວ່າຕ້ອງການລຶບອອກທັງໝົດ?

en: Are you sure you want to completely remove %s?
lo: ທ່ານຕ້ອງການລຶບ %s ແບບເຕັມສ່ວນບໍ່?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
lo: ນີ້ຈະເປັນການຟື້ນຄືນຄ່າແອັບເພັດທີ່ເປີດໃຊ້ງານເລີ່ມຕົ້ນ. ທ່ານແນ່ໃຈບໍ່ວ່າຕ້ອງການເຮັດສິ່ງນີ້?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
lo: ນີ້ຈະເປັນການຟື້ນຄືນຄ່າເດສເລັດທີ່ເປີດໃຊ້ງານເລີ່ມຕົ້ນ. ທ່ານແນ່ໃຈບໍ່ວ່າຕ້ອງການເຮັດສິ່ງນີ້?

en: This will disable all active extensions. Are you sure you want to do this?
lo: ນີ້ຈະເປັນການປິດໃຊ້ງານສ່ວນຂະຫຍາຍທັງໝົດທີ່ເຮັດວຽກຢູ່. ທ່ານແນ່ໃຈບໍ່ວ່າຕ້ອງການເຮັດສິ່ງນີ້?

en: This will remove all actions. Are you sure you want to do this?
lo: ການກະທຳນີ້ຈະລຶບການກະທຳທັງໝົດ. ທ່ານແນ່ໃຈບໍ່ວ່າຕ້ອງການເຮັດສິ່ງນີ້?

en: Something went wrong while loading %s. Please make sure you are using the latest version, and then report the issue to its developer.
lo: ມີບາງຢ່າງຜິດພາດໃນຂະນະທີ່ກຳລັງໂຫຼດ %s. ກະລຸນາກວດສອບໃຫ້ແນ່ໃຈວ່າທ່ານກຳລັງໃຊ້ເວີຊັນຫຼ້າສຸດ, ແລ້ວລາຍງານບັນຫານີ້ໃຫ້ກັບຜູ້ພັດທະນາ.

en: Installed
lo: ຕິດຕັ້ງແລ້ວ

en: Install
lo: ຕິດຕັ້ງ

en: Update
lo: ອັບເດດ

en: Sort by
lo: ຈັດລຽງຕາມ

en: Popularity
lo: ໄດ້ຮັບຄວາມນິຍົມ

en: Date
lo: ວັນທີ

en: Upgradable
lo: ສາມາດອັບເກຣດໄດ້

en: More info
lo: ຂໍ້ມູນຫຼາຍກວ່າ

en: Refresh
lo: ໂຫຼດໃໝ່

en: Update all
lo: ອັບເດດທັງໝົດ

en: %d update available | %d updates available
lo[0]: ມີການອັບເດດ %d ລາຍການ

en: No updates available
lo: ບໍ່ມີລາຍການອັບເດດ

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
lo: ຄລິກທີ່ເຄື່ອງມືດູດສີ, ຈາກນັ້ນຄລິກທີ່ສີໃດໜຶ່ງເທິງໜ້າຈໍຂອງທ່ານເພື່ອເລືອກສີນັ້ນ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->appearance-menu->title
en: Options
lo: ຕົວເລືອກ

en: Remember the last layout used for each window
lo: ຈົດຈຳຮູບແບບແປ້ນພິມທີ່ໃຊ້ຫຼ້າສຸດສຳລັບແຕ່ລະໜ້າຕ່າງ

en: Use a country flag, if available, to represent keyboard layouts
lo: ໃຊ້ທຸງຊາດ, ຖ້າມີ, ເພື່ອສະແດງແທນຮູບແບບແປ້ນພິມ

en: Use the layout name, not the group name, to represent a layout
lo: ໃຊ້ຊື່ຮູບແບບ, ບໍ່ແມ່ນຊື່ກຸ່ມ, ເພື່ອສະແດງແທນຮູບແບບແປ້ນພິມ

en: Use upper-case when using text to represent a layout
lo: ໃຊ້ຕົວອັກສອນໃຫຍ່ ເມື່ອໃຊ້ຂໍ້ຄວາມເພື່ອສະແດງແທນຮູບແບບແປ້ນພິມ

en: Shortcuts
lo: ທາງລັດ

en: Switch to next layout
lo: ປ່ຽນໄປຮູບແບບຖັດໄປ

en: Switch to previous layout
lo: ປ່ຽນໄປຮູບແບບກ່ອນໜ້າ

en: Switch to first layout
lo: ປ່ຽນໄປຮູບແບບທຳອິດ

en: Switch to second layout
lo: ປ່ຽນໄປຮູບແບບທີສອງ

en: Switch to third layout
lo: ປ່ຽນໄປຮູບແບບທີສາມ

en: Switch to fourth layout
lo: ປ່ຽນໄປຮູບແບບທີສີ່

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
lo: ທົ່ວໄປ

en: Pointer
lo: ຕົວຊີ້

en: Move pointer to the next monitor
lo: ຍ້າຍຕົວຊີ້ໄປຈໍຕໍ່ໄປ

en: Move pointer to the previous monitor
lo: ຍ້າຍຕົວຊີ້ໄປຈໍກ່ອນໜ້າ

en: Troubleshooting
lo: ການແກ້ໄຂບັນຫາ

en: Show the window selection screen
lo: ສະແດງໜ້າຈໍເລືອກໜ້າຕ່າງ

en: Show the workspace selection screen
lo: ສະແດງໜ້າຈໍເລືອກພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
lo: ສະແດງພື້ນທີ່ໜ້າຈໍ

en: Cycle through open windows
lo: ສະລັບຜ່ານໜ້າຕ່າງທີ່ເປີດຢູ່

en: Cycle backwards through open windows
lo: ສະລັບກັບຫຼັງຜ່ານໜ້າຕ່າງທີ່ເປີດຢູ່

en: Cycle through windows from all workspaces
lo: ສະລັບຜ່ານໜ້າຕ່າງຈາກທຸກພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ

en: Cycle backwards through windows from all workspaces
lo: ສະລັບກັບຫຼັງຜ່ານໜ້າຕ່າງຈາກທຸກພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ

en: Cycle through open windows of the same application
lo: ສະລັບຜ່ານໜ້າຕ່າງທີ່ເປີດຢູ່ຂອງແອັບພລິເຄຊັນດຽວກັນ

en: Cycle backwards through open windows of the same application
lo: ສະລັບກັບຫຼັງຜ່ານໜ້າຕ່າງທີ່ເປີດຢູ່ຂອງແອັບພລິເຄຊັນດຽວກັນ

en: Windows
lo: ໜ້າຕ່າງ

en: Positioning
lo: ການຈັດວາງ

en: Resize window
lo: ປັບຂະໜາດໜ້າຕ່າງ

en: Move window
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງ

en: Center window in screen
lo: ໜ້າຕ່າງກາງໃນຈໍ

en: Move window to upper-right
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປມຸມຂວາເທິງ

en: Move window to upper-left
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປມຸມຊ້າຍເທິງ

en: Move window to lower-right
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປມຸມຂວາລຸ່ມ

en: Move window to lower-left
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປມຸມຊ້າຍລຸ່ມ

en: Move window to right edge
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປຂອບຂວາ

en: Move window to top edge
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປຂອບເທິງ

en: Move window to bottom edge
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປຂອບລຸ່ມ

en: Move window to left edge
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປຂອບຊ້າຍ

en: Tiling and Snapping
lo: ການຈັດລຽງ ແລະ ການຕິດ

en: Push tile left
lo: ຍູ້ tile ໄປຊ້າຍ

en: Push tile right
lo: ຍູ້ tile ໄປຂວາ

en: Push tile up
lo: ຍູ້ tile ຂຶ້ນເທິງ

en: Push tile down
lo: ຍູ້ tile ລົງລຸ່ມ

en: Inter-workspace
lo: ລະຫວ່າງພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ

en: Move window to new workspace
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກໃໝ່

en: Move window to left workspace
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກຊ້າຍ

en: Move window to right workspace
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກຂວາ

en: Move window to workspace above
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປພື້ນທີ່ເຮັດວຽກດ້ານເທິງ

en: Move window to workspace below
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປພື້ນທີ່ເຮັດວຽກດ້ານລຸ່ມ

en: Move window to workspace 1
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 1

en: Move window to workspace 2
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 2

en: Move window to workspace 3
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 3

en: Move window to workspace 4
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 4

en: Move window to workspace 5
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 5

en: Move window to workspace 6
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 6

en: Move window to workspace 7
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 7

en: Move window to workspace 8
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 8

en: Move window to workspace 9
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 9

en: Move window to workspace 10
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 10

en: Move window to workspace 11
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 11

en: Move window to workspace 12
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 12

en: Inter-monitor
lo: ລະຫວ່າງຈໍ

en: Move window to left monitor
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປຈໍຊ້າຍ

en: Move window to right monitor
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປຈໍຂວາ

en: Move window to monitor above
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປຈໍເທິງ

en: Move window to monitor below
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງໄປຈໍລຸ່ມ

en: Maximize window
lo: Maximize ໜ້າຕ່າງ

en: Unmaximize window
lo: Unmaximize ໜ້າຕ່າງ

en: Minimize window
lo: Minimize ໜ້າຕ່າງ

en: Close window
lo: ປິດໜ້າຕ່າງ

en: Activate window menu
lo: ເປີດການນຳໃຊ້ເມນູໜ້າຕ່າງ

en: Raise window
lo: ຍົກໜ້າຕ່າງຂຶ້ນ

en: Lower window
lo: ຫຼຸດໜ້າຕ່າງລົງ

en: Toggle maximization state
lo: ສະລັບສະຖານະການຂະຫຍາຍສູງສຸດ

en: Toggle fullscreen state
lo: ສະລັບສະຖານະເຕັມຈໍ

en: Toggle shaded state
lo: ສະລັບສະຖານະການມ້ວນຂຶ້ນ

en: Toggle always on top
lo: ສະລັບການຢູ່ເທິງສຸດສະເໝີ

en: Toggle showing window on all workspaces
lo: ສະລັບການສະແດງໜ້າຕ່າງໃນທຸກພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ

en: Increase opacity
lo: ເພີ່ມຄວາມທຶບແສງ

en: Decrease opacity
lo: ຫຼຸດຄວາມທຶບແສງ

en: Toggle vertical maximization
lo: ສະລັບການຂະຫຍາຍສູງສຸດແນວຕັ້ງ

en: Toggle horizontal maximization
lo: ສະລັບການຂະຫຍາຍສູງສຸດແນວນອນ

en: Workspaces
lo: ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ

en: Direct Navigation
lo: ການນຳທາງໂດຍກົງ

en: Switch to workspace 1
lo: ສະລັບໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 1

en: Switch to workspace 2
lo: ສະລັບໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 2

en: Switch to workspace 3
lo: ສະລັບໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 3

en: Switch to workspace 4
lo: ສະລັບໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 4

en: Switch to workspace 5
lo: ສະລັບໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 5

en: Switch to workspace 6
lo: ສະລັບໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 6

en: Switch to workspace 7
lo: ສະລັບໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 7

en: Switch to workspace 8
lo: ສະລັບໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 8

en: Switch to workspace 9
lo: ສະລັບໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 9

en: Switch to workspace 10
lo: ສະລັບໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 10

en: Switch to workspace 11
lo: ສະລັບໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 11

en: Switch to workspace 12
lo: ສະລັບໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ 12

en: Switch to left workspace
lo: ສະລັບໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກຊ້າຍ

en: Switch to right workspace
lo: ສະລັບໄປທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກຂວາ

en: System
lo: ລະບົບ

en: Switch monitor configurations
lo: ສະລັບການຕັ້ງຄ່າຈໍ

en: Rotate display
lo: ໝຸນຈໍ

en: Orientation Lock
lo: ລັອກການວາງແນວ

en: Increase screen brightness
lo: ເພີ່ມຄວາມສະຫວ່າງໜ້າຈໍ

en: Decrease screen brightness
lo: ຫຼຸດຄວາມສະຫວ່າງໜ້າຈໍ

en: Toggle keyboard backlight
lo: ສະລັບໄຟຫຼັງແປ້ນພິມ

en: Increase keyboard backlight level
lo: ເພີ່ມລະດັບໄຟຫຼັງແປ້ນພິມ

en: Decrease keyboard backlight level
lo: ຫຼຸດລະດັບໄຟຫຼັງແປ້ນພິມ

en: Toggle touchpad state
lo: ສະລັບສະຖານະທັດແພດ

en: Turn touchpad on
lo: ເປີດທັດແພດ

en: Turn touchpad off
lo: ປິດທັດແພດ

en: Show power statistics
lo: ສະແດງສະຖິຕິພະລັງງານ

en: Take a screenshot of an area
lo: ຖ່າຍພາບໜ້າຈໍຂອງພື້ນທີ່

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
lo: ກັອບປີພາບໜ້າຈໍຂອງພື້ນທີ່ໄປທີ່ບໍລິເວນຊົ່ວຄາວ

en: Take a screenshot
lo: ຖ່າຍພາບໜ້າຈໍ

en: Copy a screenshot to clipboard
lo: ກັອບປີພາບໜ້າຈໍໄປທີ່ບໍລິເວນຊົ່ວຄາວ

en: Take a screenshot of a window
lo: ຖ່າຍພາບໜ້າຈໍຂອງໜ້າຕ່າງ

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
lo: ກັອບປີພາບໜ້າຈໍຂອງໜ້າຕ່າງໄປທີ່ບໍລິເວນຊົ່ວຄາວ

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
lo: ສະລັບການບັນທຶກໜ້າຈໍ (ຕ້ອງຣີສະຕາດ Cinnamon)

en: Log out
lo: ອອກຈາກລະບົບ

en: Shut down
lo: ປິດເຄື່ອງ

en: Lock screen
lo: ລັອກໜ້າຈໍ

en: Launchers
lo: ລອນເຊີ

en: Launch terminal
lo: ເປີດ terminal

en: Launch help browser
lo: ເປີດບຣາວເຊີຊ່ວຍເຫຼືອ

en: Launch calculator
lo: ເປີດເຄື່ອງຄິດໄລ່

en: Launch email client
lo: ເປີດໂປຣແກຣມອີເມລ

en: Launch web browser
lo: ເປີດເວັບບຣາວເຊີ

en: Home folder
lo: ໂຟນເດີໜ້າຫຼັກ

en: Sound and Media
lo: ສຽງແລະສື່

en: Volume mute (Quiet)
lo: ປິດສຽງ (ງຽບ)

en: Volume down (Quiet)
lo: ຫຼຸດສຽງ (ງຽບ)

en: Volume up (Quiet)
lo: ເພີ່ມສຽງ (ງຽບ)

en: Volume mute
lo: ປິດສຽງ

en: Volume down
lo: ຫຼຸດສຽງ

en: Volume up
lo: ເພີ່ມສຽງ

en: Mic mute
lo: ປິດສຽງໄມ

en: Launch media player
lo: ເປີດເຄື່ອງຫຼິ້ນສື່

en: Pause playback
lo: ຢຸດການຫຼິ້ນຊົ່ວຄາວ

en: Stop playback
lo: ຢຸດການຫຼິ້ນ

en: Previous track
lo: ເພງກ່ອນໜ້າ

en: Next track
lo: ເພງຕໍ່ໄປ

en: Eject
lo: ເອົາອອກ

en: Rewind
lo: ກໍກັບ

en: Fast-forward
lo: ກໍໄປໜ້າ

en: Repeat
lo: ຫຼິ້ນຊ້ຳ

en: Universal Access
lo: ສິ່ງອຳນວຍຄວາມສະດວກ

en: Zoom in
lo: ຊູມເຂົ້າ

en: Zoom out
lo: ຊູມອອກ

en: Reset zoom
lo: ຕັ້ງຄ່າຊູມຄືນໃໝ່

en: Turn screen reader on or off
lo: ເປີດ ຫຼື ປິດຕົວອ່ານໜ້າຈໍ

en: Increase text size
lo: ເພີ່ມຂະໜາດຂໍ້ຄວາມ

en: Decrease text size
lo: ຫຼຸດຂະໜາດຂໍ້ຄວາມ

en: High contrast on or off
lo: ເປີດ ຫຼື ປິດຄວາມຕ່າງສີສູງ

en: Instance
lo: ອິນສະແຕນ

en: Custom Shortcuts
lo: ທາງລັດທີ່ກຳນົດເອງ

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently in use by <b>%(old)s</b>.
lo: ການປະສົມປຸ່ມນີ້, <b>%(combination)s</b> ກຳລັງຖືກໃຊ້ໂດຍ <b>%(old)s</b>.

en: If you continue, the combination will be reassigned to <b>%(new)s</b>.
lo: ຖ້າທ່ານສືບຕໍ່, ການປະສົມປຸ່ມຈະຖືກມອບໝາຍໃໝ່ໃຫ້ກັບ <b>%(new)s</b>.

en: Do you want to continue with this operation?
lo: ທ່ານຕ້ອງການສືບຕໍ່ການດຳເນີນການນີ້ບໍ່?

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently assigned to multiple actions.
lo: ປຸ່ມລັດນີ້, <b>%(combination)s</b> ປະຈຸບັນຖືກກຳນົດໃຫ້ກັບຫຼາຍການກະທຳ.

en: Choose the assignment you wish to keep. The others will be cleared.
lo: ເລືອກການກຳນົດທີ່ທ່ານຕ້ອງການຮັກສາໄວ້. ສ່ວນອັນອື່ນໆຈະຖືກລຶບອອກ.

note: l10n constants - get them translated here so they use Cinnamon's gettext context
en: Click to set a new accelerator key.
lo: ຄລິກເພື່ອຕັ້ງຄ່າປຸ່ມເລັ່ງໃໝ່.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
lo: ກົດ Escape ຫຼືຄລິກອີກຄັ້ງເພື່ອຍົກເລີກການດຳເນີນການ.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
lo: ກົດ Backspace ເພື່ອລຶບການຜູກປຸ່ມທີ່ມີຢູ່.

en: unassigned
lo: ບໍ່ໄດ້ຖືກກຳນົດໄວ້

en: Pick an accelerator
lo: ເລືອກໂຕເລັ່ງ

en: 
    This key combination, '<b>%s</b>' should not be used because it would become impossible to type using this key.
lo: 
    ການປະສົມປຸ່ມນີ້, '<b>%s</b>' ບໍ່ຄວນຖືກນຳໃຊ້ ເພາະມັນຈະເຮັດໃຫ້ບໍ່ສາມາດພິມໂດຍໃຊ້ປຸ່ມນີ້ໄດ້.

en: Please try again using a modifier key such as Control, Alt or Super (Windows key).
lo: ກະລຸນາລອງໃໝ່ອີກຄັ້ງໂດຍໃຊ້ປຸ່ມດັດແປງ ເຊັ່ນ Control, Alt ຫຼື Super (ປຸ່ມ Windows).

en: Continue only if you are certain this is what you want, otherwise press cancel.
lo: ສືບຕໍ່ກໍຕໍ່ເມື່ອທ່ານແນ່ໃຈວ່າຕ້ອງການແບບນີ້, ຖ້າບໍ່ດັ່ງນັ້ນໃຫ້ກົດຍົກເລີກ.

en: Continue
lo: ສືບຕໍ່

en: Checking dependencies
lo: ກຳລັງກວດສອບສ່ວນປະກອບທີ່ຈຳເປັນ

en: Please install: %s
lo: ກະລຸນາຕິດຕັ້ງ: %s

en: _Cancel
lo: _ຍົກເລີກ

en: _Open
lo: _ເປີດ

en: Sound files
lo: ໄຟລ໌ສຽງ

en: Downloading images:
lo: ກຳລັງດາວໂຫຼດຮູບພາບ:

en: An error occurred while trying to access the server. Please try again in a little while.
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດໃນຂະນະທີ່ພະຍາຍາມເຂົ້າເຖິງເຊີບເວີ. ກະລຸນາລອງໃໝ່ອີກຄັ້ງໃນພາຍຫຼັງ.

en: Something went wrong with the spices download. Please try refreshing the list again.
lo: ມີບາງຢ່າງຜິດພາດກັບການດາວໂຫຼດ spices. ກະລຸນາລອງໂຫຼດລາຍການໃໝ່ອີກຄັ້ງ.

en: Refreshing the cache
lo: ກຳລັງໂຫຼດແຄດໃໝ່

en: Installing %s
lo: ກຳລັງຕິດຕັ້ງ %s

en: An error occurred during the installation of %s. Please report this incident to its developer.
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດໃນລະຫວ່າງການຕິດຕັ້ງ %s. ກະລຸນາລາຍງານເຫດການນີ້ໃຫ້ກັບຜູ້ພັດທະນາ.

en: Uninstalling %s
lo: ກຳລັງຖອນການຕິດຕັ້ງ %s

en: A problem occurred while removing %s.
lo: ເກີດບັນຫາຂຶ້ນໃນຂະນະທີ່ກຳລັງລຶບ %s.

en: 
    
    Details:  %s
lo: 
    
    ລາຍລະອຽດ:  %s

en: Add new entry
lo: ເພີ່ມລາຍການໃໝ່

en: Remove selected entry
lo: ລຶບລາຍການທີ່ເລືອກ

en: Edit selected entry
lo: ແກ້ໄຂລາຍການທີ່ເລືອກ

en: Move selected entry up
lo: ຍ້າຍລາຍການທີ່ເລືອກຂຶ້ນເທິງ

en: Move selected entry down
lo: ຍ້າຍລາຍການທີ່ເລືອກລົງລຸ່ມ

en: Edit entry
lo: ແກ້ໄຂລາຍການ

en: Configure accessibility features
lo: ກຳຫນົດຄ່າຄຸນສົມບັດການຊ່ວຍເຫຼືອການເຂົ້າເຖິງ

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
lo: magnifier, ເວົ້າ, ເຂົ້າເຖິງ, ຊູມ, keys, contrast

en: Visual
lo: ດ້ານການເບິ່ງເຫັນ

note: Visual Aids
en: Visual Aids
lo: ເຄື່ອງມືຊ່ວຍໃນການເບິ່ງເຫັນ

en: High contrast
lo: ຄວາມແຕກຕ່າງສີສູງ

en: Large text
lo: ຂໍ້ຕວາມຂະໜາດໃຫຍ່

en: Screen reader
lo: ຕົວອ່ານຂໍ້ຕວາມເທິງໜ້າຈໍ

en: Configure screen reader
lo: ກຳຫນົດຄ່າຕົວອ່ານໜ້າຈໍ

note: Desktop Zoom
en: Desktop Zoom
lo: ຂະຫຍາຍໜ້າຈໍ

en: Enable zoom
lo: ເປີດໃຊ້ກມຮນຂະຫຍາຍ

en: Magnification
lo: ການຂະຫຍາຍ

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
lo: ປິດການນຳໃຊ້

en: Mouse wheel modifier
lo: ຕົວດັດແປງລໍ້ເລື່ອນຂອງເມົ້າ

en: While this modifier is pressed, mouse scrolling will increase or decrease zoom.
lo: ໃນຂະນະທີ່ກົດປຸ່ມດັດແປງນີ້ຄ້າງໄວ້, ການເລື່ອນເມົ້າຈະເພີ່ມ ຫຼື ຫຼຸດການຊູມ.

en: Scroll at screen edges
lo: ເລື່ອນທີ່ຂອບໜ້າຈໍ

en: Keep cursor centered
lo: ໃຫ້ເຕີເຊີຢ່ກາງ

en: Cursor moves with contents
lo: ເຄີເຊີເຄື່ອນທີ່ໄປພ້ອມກັບເນື້ອຫາ

en: Cursor pushes contents around
lo: ເຄີເຊີຍູ້ເນື້ອຫາໄປມາ

en: Mouse tracking mode
lo: ໂໝດການຕິດຕາມເມົ້າ

en: Lens mode
lo: ໂໝດເລນ

en: Square
lo: ສີ່ຫຼ່ຽມ

en: Horizontal strip
lo: ແຖບແນວນອນ

en: Vertical strip
lo: ແຖບແນວຕັ້ງ

en: Lens shape
lo: ຮູບຮ່າງຂອງເລນ

en: Full screen
lo: ເຕັມຈໍຊ

en: Top half
lo: ເຄິ່ງເທິງ

en: Bottom half
lo: ເຄິ່ງລຸ່ມ

en: Left half
lo: ເຄິ່ງຊ້າຍ

en: Right half
lo: ເຄິ່ງຂວາ

en: Screen position
lo: ຕຳແໜ່ງໜ້າຈໍ

en: Enable the on-screen keyboard
lo: ເປີດໃຊ້ງານແປ້ນພິມເທິງໜ້າຈໍ

en: At the bottom of the screen
lo: ຢູ່ດ້ານລຸ່ມຂອງໜ້າຈໍ

en: At the top of the screen
lo: ຢູ່ດ້ານເທິງຂອງໜ້າຈໍ

en: Keyboard position
lo: ຕຳແໜ່ງແປ້ນພິມ

en: A quarter of the screen
lo: ໜຶ່ງສ່ວນສີ່ຂອງໜ້າຈໍ

en: A third of the screen
lo: ໜຶ່ງສ່ວນສາມຂອງໜ້າຈໍ

en: Keyboard size
lo: ຂະໜາດແປ້ນພິມ

en: Show the keyboard any time something expects input
lo: ສະແດງແປ້ນພິມທຸກຄັ້ງທີ່ມີການຮ້ອງຂໍການປ້ອນຂໍ້ມູນ

en: Show keyboard only when the user activates it
lo: ສະແດງແປ້ນພິມເມື່ອຜູ້ໃຊ້ເປີດໃຊ້ງານເທົ່ານັ້ນ

en: Activation mode
lo: ໂໝດການເປີດໃຊ້ງານ

note: Keyboard indicators
en: Keyboard indicators
lo: ຕົວຊີ້ບອກຂອງແປ້ນພິມ

en: Use visual indicator on Caps and Num Lock
lo: ໃຊ້ຕົວຊີ້ບອກດ້ວຍພາບສຳລັບ Caps ແລະ Num Lock

en: Use audio indicator on Caps and Num Lock
lo: ໃຊ້ຕົວຊີ້ບອກດ້ວຍສຽງສຳລັບ Caps ແລະ Num Lock

en: Sound to use Caps or Num Lock on
lo: ສຽງທີ່ຈະໃຊ້ເມື່ອເປີດ Caps ຫຼື Num Lock

en: Sound to use Caps or Num Lock off
lo: ສຽງທີ່ຈະໃຊ້ເມື່ອປິດ Caps ຫຼື Num Lock

en: Event feedback (required for typing assistance alerts)
lo: ການຕອບສະໜອງຕໍ່ເຫດການ (ຈຳເປັນສຳລັບການແຈ້ງເຕືອນການຊ່ວຍພິມ)

en: Enable visual alerts
lo: ເປີດໃຊ້ການແຈ້ງເຕືອນດ້ວຍພາບ

en: Flash the entire monitor
lo: ກະພິບໜ້າຈໍທັງໝົດ

en: Flash the active window
lo: ກະພິບໜ້າຕ່າງທີ່ໃຊ້ງານຢູ່

en: Visual style
lo: ຮູບແບບພາບ

en: Enable audio alerts
lo: ເປີດໃຊ້ການແຈ້ງເຕືອນດ້ວຍສຽງ

en: Sound to use for window alerts
lo: ສຽງທີ່ຈະໃຊ້ສຳລັບການແຈ້ງເຕືອນຂອງໜ້າຕ່າງ

en: Typing assistance
lo: ການຊ່ວຍເຫຼືອໃນການພິມ

note: Stickykeys
en: Sticky keys
lo: ປຸ່ມຕິດຄ້າງ

en: Treat a sequence of modifier keys as a combination
lo: ຖືວ່າການກົດປຸ່ມດັດແປງຕໍ່ເນື່ອງກັນເປັນການກົດພ້ອມກັນ

en: Disable if two modifiers are pressed together
lo: ປິດໃຊ້ງານຖ້າກົດປຸ່ມດັດແປງສອງປຸ່ມພ້ອມກັນ

en: Alert when a modifier key is pressed
lo: ແຈ້ງເຕືອນເມື່ອກົດປຸ່ມດັດແປງ

note: Slowkeys
en: Slow keys
lo: ປຸ່ມຊ້າ

en: Put a delay between when a key is pressed and when it is accepted
lo: ໃສ່ຄວາມໜ່ວງລະຫວ່າງການກົດປຸ່ມ ແລະ ການຮັບຄຳສັ່ງ

en: Alert when a key is pressed
lo: ແຈ້ງເຕືອນເມື່ອກົດປຸ່ມ

en: Alert when a key is accepted
lo: ແຈ້ງເຕືອນເມື່ອຮັບຄຳສັ່ງຈາກປຸ່ມ

en: Alert when a key is rejected
lo: ແຈ້ງເຕືອນເມື່ອປະຕິເສດຄຳສັ່ງຈາກປຸ່ມ

en: Acceptance delay
lo: ຄວາມໜ່ວງໃນການຮັບຄຳສັ່ງ

en: Short
lo: ສັ້ນ

en: Long
lo: ຍາວ

note: Bouncekeys
en: Bounce keys
lo: ປຸ່ມກັນກົດຊ້ຳ

en: Ignore fast duplicate keypresses
lo: ບໍ່ສົນໃຈການກົດປຸ່ມຊ້ຳໄວໆ

note: Mousekeys
en: Mouse keys
lo: ປຸ່ມເມົ້າ

en: Control the pointer using the keypad
lo: ຄວບຄຸມຕົວຊີ້ໂດຍໃຊ້ແປ້ນຕົວເລກ

en: Initial delay
lo: ຄວາມໜ່ວງເບື້ອງຕົ້ນ

en: Shorter
lo: ສັ້ນກວ່າ

en: Longer
lo: ຍາວກວ່າ

en: Acceleration time
lo: ເວລາເລັ່ງ

en: Maximum speed
lo: ຄວາມໄວສູງສຸດ

en: Slower
lo: ຊ້າລົງ

en: Faster
lo: ໄວຂຶ້ນ

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
lo: ກະຕຸ້ນການຄລິກສຳຮອງໂດຍການກົດປຸ່ມຫຼັກຄ້າງໄວ້

en: Trigger a click when the pointer hovers
lo: ກະຕຸ້ນການຄລິກເມື່ອຕົວຊີ້ວາງຢູ່ເທິງ

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
lo: ຄວາມໜ່ວງ

en: Motion threshold
lo: ຂອບເຂດການເຄື່ອນໄຫວ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Small
lo: ນ້ອຍ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Large
lo: ໃຫຍ່

en: Manage your actions
lo: ຈັດການການກະທຳຂອງທ່ານ

en: action
lo: ການກະທຳ

en: Actions
lo: ການກະທຳ

en: Manage
lo: ຈັດການ

en: Download
lo: ດາວໂຫຼດ

en: Layout
lo: ໂຄງຮ່າງ

en: Enable
lo: ເປີດໃຊ້ງານ

en: Disable
lo: ປິດໃຊ້ງານ

en: Installed actions
lo: ການກະທຳທີ່ຕິດຕັ້ງແລ້ວ

en: Remove all
lo: ລຶບທັງໝົດ

en: Manage Cinnamon applets
lo: ຈັດການແອັບເພັດ Cinnamon

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
lo: ເຈົ້າສາມາດລຶບອິນສະແຕນທີ່ລະບຸໄວ້ໃນໂໝດແກ້ໄຂແຜງຜ່ານເມນູຂົງເຂດ.

en: applet
lo: ແອັບເພັດ

en: Installed applets
lo: ຕິດຕັ້ງໂປຣແກຣມຂະໜາດຫຍໍ້ແລ້ວ

en: Reset all
lo: ຣີເຊັດທັງໝົດ

en: Previous Panel
lo: ແຜງກ່ອນໜ້າ

en: Next Panel
lo: ແຜງຕໍ່ໄປ

en: Solid color
lo: ສີດຽວ

en: Horizontal gradient
lo: ການໄລ່ສີແນວນອນ

en: Vertical gradient
lo: ການໄລ່ສີແນວຕັ້ງ

en: No picture
lo: ບໍ່ມີຮູບພາບ

en: Background color
lo: ສີພື້ນຫຼັງ

en: Change your desktop's background
lo: ປ່ຽນພື້ນຫຼັງໜ້າຈໍຂອງເຈົ້າ

en: background, picture, slideshow
lo: ພື້ນຫຼັງ, ຮູບພາບ, ສະໄລດ໌ໂຊ

en: Backgrounds
lo: ພື້ນຫຼັງ

en: Add Folder
lo: ຕື່ມໂຟນເດີ

en: Add new folder
lo: ຕື່ມໂຟນເດີໃໝ່

en: Remove selected folder
lo: ລຶບໂຟນເດີທີ່ເລືອກ

en: Play backgrounds as a slideshow
lo: ຫຼິ້ນພື້ນຫຼັງເປັນສະໄລດ໌ໂຊ

en: minutes
lo: ນາທີ

en: Play images in random order
lo: ຫຼິ້ນຮູບພາບແບບສຸ່ມລຳດັບ

en: Picture aspect
lo: ອັດຕາສ່ວນຮູບພາບ

en: Manage date and time settings
lo: ຈັດການການຕັ້ງຄ່າວັນແລະເວລາ

en: time, date, calendar, format, network, sync
lo: ເວລາ, ວັນ, ປະຕິທິນ, ຮູບແບບ, ເຄືອຂ່າຍ, ຊິງຄ໌

en: Date & Time
lo: ວັນແລະເວລາ

en: Date and Time
lo: ວັນທີ ແລະ ເວລາ

en: Network time
lo: ເວລາເຄືອຂ່າຍ

en: Manually set date and time
lo: ຕັ້ງຄ່າວັນທີ ແລະ ເວລາດ້ວຍຕົນເອງ

en: Format
lo: ຮູບແບບ

en: Use 24h clock
lo: ໃຊ້ຮູບແບບ 24 ໂມງ

en: Display the date
lo: ສະແດງວັນ

en: Display seconds
lo: ສະແດງວິນາທີ

en: Use locale default
lo: ໃຊ້ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນຂອງທ້ອງຖິ່ນ

en: Sunday
lo: ວັນອາທິດ

en: Monday
lo: ວັນຈັນ

en: First day of week
lo: ມື້ທຳອິດຂອງອາທິດ

en: Region
lo: ພູມິພາກ

en: City
lo: ເມືອງ

en: Internet
lo: ອິນເຕີເນັດ

en: Multimedia
lo: ມັນຕິມີເດຍ

en: Office
lo: ຫ້ອງການ

en: Web
lo: ເວັບ

en: Mail
lo: ເມລ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-music->description
en: Music
lo: ເພງ

en: Photos
lo: ຮູບພາບ

en: Word
lo: ເອກະສານ Word

en: Spreadsheet
lo: ຕາຕະລາງ

en: Source Code
lo: ໂຄດຕົ້ນສະບັບ

en: File Manager
lo: ໂຕຈັດການໄຟລ໌

en: Plain Text
lo: ຂໍ້ຄວາມທຳມະດາ

en: Select an application for audio CDs
lo: ເລືອກໂປຣແກຣມສຳລັບຊີດີສຽງ

en: Select an application for video DVDs
lo: ເລືອກໂປຣແກຣມສຳລັບດີວີດີວີດີໂອ

en: Music player
lo: ເຄື່ອງຫຼິ້ນເພງ

en: Select an application to run when a music player is connected
lo: ເລືອກໂປຣແກຣມທີ່ຈະແລ່ນເມື່ອເຊື່ອມຕໍ່ກັບເຄື່ອງຫຼີ້ນເພງ

en: Select an application to run when a camera is connected
lo: ເລືອກໂປຣແກຣມທີ່ຈະແລ່ນເມື່ອເຊື່ອມຕໍ່ກັບກ້ອງ

en: Software
lo: ຊອບແວ

en: Select an application for software CDs
lo: ເລືອກໂປຣແກຣມສຳລັບຊີດີຊອບແວ

en: Blu-ray video disc
lo: ແຜ່ນວີດີໂອບລູເຣເປົ່າ

en: Picture CD
lo: ຊີດີຮູບພາບ

en: Video CD
lo: ວີດີໂອຊີດີ

en: Windows software
lo: ຊອບແວສຳລັບ Windows

en: Command-line option for your terminal to execute a passed-in command.
lo: ຕົວເລືອກບັນທັດຄຳສັ່ງສຳລັບ terminal ຂອງທ່ານເພື່ອປະຕິບັດຄຳສັ່ງທີ່ສົ່ງເຂົ້າມາ.

en: Ask what to do
lo: ຖາມສິ່ງທີ່ຈະເຮັດ

en: Open folder
lo: ເປີດໂຟນເດີ

en: Do nothing
lo: ບໍ່ຕ້ອງເຮັດຫຍັງ

en: Other Media
lo: ສື່ອື່ນໆ

en: Select how other media should be handled
lo: ເລືອກວ່າຄວນຈັດການກັບສື່ອື່ນໆຢ່າງໃດ

en: _Action:
lo: _ການກະທຳ:

en: Preferred Applications
lo: ໂປຣແກຣມທີ່ເລືອກ

en: media, defaults, applications, programs, removable, browser, email, calendar, music, videos, photos, images, cd, autoplay, favorite, apps
lo: ສື່, ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ, ແອັບພລິເຄຊັນ, ໂປຣແກຣມ, ຖອດໄດ້, ບຣາວເຊີ, ອີເມວ, ປະຕິທິນ, ເພງ, ວິດີໂອ, ຮູບຖ່າຍ, ຮູບພາບ, ຊີດີ, ຫຼິ້ນອັດຕະໂນມັດ, ລາຍການທີ່ມັກ, ແອັບ

en: Preferred applications
lo: ແອັບພລິເຄຊັນທີ່ເລືອກ

en: Calculator
lo: ເຄື່ອງຄິດໄລ່

en: Arguments
lo: ອາຣກິວເມັນ

en: Removable media
lo: ສື່ທີ່ຖອດໄດ້

en: Prompt or start programs on media insertion
lo: ແຈ້ງເຕືອນ ຫຼື ເລີ່ມໂປຣແກຣມເມື່ອໃສ່ສື່

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
lo: _ສື່ອື່ນໆ...

en: Manage your Cinnamon desklets
lo: ຈັດການເດສເລັດ Cinnamon ຂອງເຈົ້າ

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
lo: ເຈົ້າສາມາດລຶບອິນສະແຕນທີ່ລະບຸໄວ້ຈາກພື້ນທີ່ໜ້າຈໍໄດ້ໂດຍຜ່ານເມນູຂົງເຂດຂອງເດສເລັດນັ້ນໆ

en: desklet, desktop, slideshow
lo: ເດສເລັດ, ພື້ນທີ່ໜ້າຈໍ, ສະໄລໂຊວ໌

en: Desklets
lo: ເດສເລັດ

en: General Settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າທົ່ວໄປ

en: General Desklets Settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າເດສເລັດທົ່ວໄປ

en: No decoration
lo: ບໍ່ມີການຕົບແຕ່ງ

en: Border only
lo: ສະເພາະຂອບ

en: Border and header
lo: ຂອບແລະຫົວ

en: Decoration of desklets
lo: ການຕົບແຕ່ງຂອງເດສເລັດ

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
lo: ຄຳແນະນຳ: ບາງເດສເລັດຕ້ອງການຂອບ/ຫົວໃຫ້ສະແດງສະເໝີ

en: Such requirements override the settings selected here
lo: ຄວາມຕ້ອງການເຊັ່ນນັ້ນຂັດຂວາງການຕັ້ງຄ່າທີ່ເລືອກໄວ້ຢູ່ນີ້

en: Snap desklets to grid
lo: ສະແນັບເດສເລັດໄປເປັນເສັ້ນຕັດກັນ

en: Width of desklet snap grid
lo: ຄວາມກວ້າງຂອງເສັ້ນຕັດສະແນັບ

en: Lock desklets in their current position
lo: ລັອກເດສເລັດໃນຕຳແໜ່ງປັດຈຸບັນ

en: Installed desklets
lo: ຕິດຕັ້ງ desklets ແລ້ວ

en: Manage your desktop icons
lo: ຈັດການໄອຄອນພື້ນທີ່ໜ້າຈໍຂອງເຈົ້າ

en: desktop, home, button, trash
lo: ພື້ນທີ່ໜ້າຈໍ, ໜ້າທຳອິດ, ປູ່ມ, ຖັງຂີ້ເຫຍື້ອ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-desktop->description
en: Desktop
lo: ພື້ນທີ່ໜ້າຈໍ

en: Manage display settings
lo: ຈັດການການຕັ້ງຄ່າຈໍສະແດງຜົນ

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
lo: ສະແດງຜົນ, ຈໍ, ຈໍ, ແບບ, ຄວາມລະອຽດ, dual, lcd

en: Disable automatic screen rotation
lo: ປິດການໝຸນໜ້າຈໍອັດຕະໂນມັດ

en: Select this option to disable automatic screen rotation on hardware equipped with supported accelerometers.
lo: ເລືອກຕົວເລືອກນີ້ເພື່ອປິດການໝຸນໜ້າຈໍອັດຕະໂນມັດໃນຮາດແວທີ່ຕິດຕັ້ງເຄື່ອງວັດຄວາມເລັ່ງທີ່ຮອງຮັບ.

en: Enable fractional scaling controls (experimental)
lo: ເປີດໃຊ້ການຄວບຄຸມການປັບຂະໜາດແບບສ່ວນເສດ (ທົດລອງ)

en: Select this option to display additional layout controls for per-monitor scaling.
lo: ເລືອກຕົວເລືອກນີ້ເພື່ອສະແດງການຄວບຄຸມໂຄງຮ່າງເພີ່ມເຕີມສຳລັບການປັບຂະໜາດແຕ່ລະຈໍ.

en: Scale content up
lo: ຂະຫຍາຍເນື້ອຫາຂຶ້ນ

en: Scale content down
lo: ຫຍໍ້ເນື້ອຫາລົງ

en: Fractional scaling mode
lo: ໂໝດການປັບຂະໜາດແບບຍ່ອຍ

en: Control Cinnamon visual effects.
lo: ຈັດການ Cinnamon visual effects.

en: effects, window
lo: ເອັບເຟັກ, ໜ້າຕ່າງ

en: Effects
lo: ເອັບເຟັກ

en: Desktop and window effects
lo: ເອັບເຟັກພື້ນທີ່ໜ້າຈໍ ແລະ ໜ້າຕ່າງ

en: Effects on dialog boxes
lo: ເອັບເຟັກເທິງກ່ອງໂຕ້ຕອບ

en: Effects on menus
lo: ເອັບເຟັກເທິງເມນູ

en: Session startup animation
lo: ພາບເຄື່ອນໄຫວຕອນເລີ່ມເຊສຊັນ

en: Fade effect on Cinnamon scrollboxes (like the Menu application list)
lo: ເອັບເຟັກຈາງຫາຍໃນກ່ອງເລື່ອນຂອງ Cinnamon (ເຊັ່ນ ລາຍການແອັບພລິເຄຊັນໃນເມນູ)

en: Window effects
lo: ເອັບເຟັກໜ້າຕ່າງ

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- grouped-windo
en: None
lo: ບໍ່ມີ

en: Traditional
lo: ເກົ່າແກ່

en: Fly
lo: ບິນ

en: New windows or unminimizing existing ones
lo: ໜ້າຕ່າງໃໝ່ ຫຼື ການຍົກເລີກການຫຍໍ້ໜ້າຕ່າງທີ່ມີຢູ່

en: Closing windows
lo: ການປິດໜ້າຕ່າງ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
lo: ຈ່າງ

en: Minimizing windows
lo: ການຫຍໍ້ໜ້າຕ່າງ

note: MAXIMIZING/TILING WINDOWS
en: Resizing and tiling windows
lo: ການປັບຂະໜາດ ແລະ ການຈັດລຽງໜ້າຕ່າງ

en: Window animation speed
lo: ຄວາມໄວພາບເຄື່ອນໄຫວຂອງໜ້າຕ່າງ

en: Manage your Cinnamon extensions
lo: ຈັດການສ່ວນຂະຫຍາຍ Cinnamon ຂອງເຈົ້າ

en: extension, addon
lo: ສ່ວນຂະຫຍາຍ, addon

en: Extensions
lo: ສ່ວນຂະຫຍາຍ

en: Installed extensions
lo: ຕິດຕັ້ງໂປຣແກຣມເສີມແລ້ວ

en: Disable all
lo: ປິດໃຊ້ງານທັງໝົດ

en: Configure system fonts
lo: ປັບແຕ່ງຟອນຂອງລະບົບ

en: font, size, small, large
lo: ຟອນ, ຂະໜາດ, ນ້ອຍ, ໃຫຍ່

en: Font Selection
lo: ການເລືອກຟອນ

en: Default font
lo: ຟອນຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ

en: Desktop font
lo: ຟອນພື້ນທີ່ໜ້າຈໍ

en: Document font
lo: ຟອນເອກະສານ

en: Window title font
lo: ຟອນຊື່ເລື່ອງໜ້າຕ່າງ

en: Font Settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າຟອນ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Medium
lo: ປານກາງ

en: Full
lo: ເຕັມ

en: Vertical RGB
lo: RGB ແນວຕັ້ງ

en: Vertical BGR
lo: BGR ແນວຕັ້ງ

en: Text scaling factor
lo: ປັດໄຈການປັບຂະໜາດຂໍ້ຄວາມ

en: Hinting
lo: ການແນະແນວ

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
lo: ການແນະແນວຊ່ວຍໃຫ້ສ້າງຂໍ້ຄວາມທີ່ຊັດເຈນ, ອ່ານງ່າຍເທິງໜ້າຈໍ.

en: Antialiasing
lo: ການລົບລອຍຫຍັກ

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
lo: Antialiasing ເຮັດໃຫ້ຂໍ້ຄວາມເທິງໜ້າຈໍລຽບແລະງ່າຍທີ່ຈະອ່ານ

en: RGBA Order
lo: ລຳດັບ RGBA

en: The order of subpixel elements on an LCD screen, only used when antialiasing is set to 'rgba'
lo: ລຳດັບຂອງອົງປະກອບພິກເຊລຍ່ອຍເທິງຈໍ LCD, ໃຊ້ສະເພາະເມື່ອການລົບລອຍຫຍັກຖືກຕັ້ງເປັນ 'rgba'

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
lo: ການຕັ້ງຄ່າຕ່າງໆຂອງ Cinnamon

en: logging, click
lo: ການບັນທຶກ, ການຄລິກ

en: Compositor Options
lo: ຕົວເລືອກ Compositor

en: Disable compositing for full-screen windows
lo: ປິດການປະສົມພາບສຳລັບໜ້າຕ່າງເຕັມຈໍ

en: Select this option to let full-screen applications skip the compositing manager and run at maximum speed. Unselect it if you're experiencing screen-tearing in full screen mode.
lo: ເລືອກຕົວເລືອກນີ້ເພື່ອໃຫ້ແອັບພລິເຄຊັນເຕັມຈໍຂ້າມໂຕຈັດການປະສົມພາບ ແລະ ເຮັດວຽກດ້ວຍຄວາມໄວສູງສຸດ. ຍົກເລີກການເລືອກຖ້າທ່ານພົບບັນຫາພາບຈີກໃນໂໝດເຕັມຈໍ.

en: Enable timer when logging out or shutting down
lo: ເປີດໃຊ້ໂຕຈັບເວລາເມື່ອອອກຈາກລະບົບ ຫຼື ປິດເຄື່ອງ

en: Timer delay
lo: ຄວາມໜ່ວງຂອງໂຕຈັບເວລາ

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
lo: ວິນາທີ

en: Memory limit
lo: ຂີດຈຳກັດໜ່ວຍຄວາມຈຳ

en: Restart Cinnamon when it uses too much memory
lo: ຣີສະຕາດ Cinnamon ເມື່ອມັນໃຊ້ໜ່ວຍຄວາມຈຳຫຼາຍເກີນໄປ

en: Check frequency
lo: ຄວາມຖີ່ໃນການກວດສອບ

en: Make window fullscreen
lo: ເຮັດໃຫ້ໜ້າຕ່າງເຕັມຈໍ

en: Exit window fullscreen
lo: ອອກຈາກໂໝດເຕັມຈໍ

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Play / Pause
lo: ສະລັບການຫຼິ້ນ / ຢຸດຊົ່ວຄາວ

en: Zoom desktop in
lo: ຊູມໜ້າຈໍເຂົ້າ

en: Zoom desktop out
lo: ຊູມໜ້າຈໍອອກ

en: Run a command
lo: ແລ່ນຄຳສັ່ງ

en: Trigger at gesture start
lo: ກະຕຸ້ນເມື່ອເລີ່ມທ່າທາງ

en: Trigger at gesture end
lo: ກະຕຸ້ນເມື່ອສິ້ນສຸດທ່າທາງ

en: Manage touch gestures
lo: ຈັດການທ່າທາງການສຳຜັດ

en: gesture, swipe, pinch, touch
lo: ທ່າທາງ, ປັດ, ຈີບ, ສຳຜັດ

en: Gestures
lo: ທ່າທາງ

en: Check again
lo: ກວດສອບອີກຄັ້ງ

en: Swipe
lo: ປັດ

en: Swipe with 2 fingers
lo: ປັດດ້ວຍ 2 ນິ້ວ

en: Touchscreen only
lo: ສະເພາະຈໍສຳຜັດ

en: Swipe with 3 fingers
lo: ປັດດ້ວຍ 3 ນິ້ວ

en: Swipe with 4 fingers
lo: ປັດດ້ວຍ 4 ນິ້ວ

en: Swipe with 5 fingers
lo: ປັດດ້ວຍ 5 ນິ້ວ

en: Pinch
lo: ຈີບ

en: Pinch with %d fingers
lo: ຈີບດ້ວຍ %d ນິ້ວ

en: Pinch with 5 fingers
lo: ຈີບດ້ວຍ 5 ນິ້ວ

en: Tap
lo: ແຕະ

en: Enable gestures
lo: ເປີດໃຊ້ທ່າທາງ

en: Activation thresholds
lo: ຂອບເຂດການເປີດໃຊ້ງານ

en: In percentage of the touch surface
lo: ເປັນເປີເຊັນຂອງພື້ນທີ່ສຳຜັດ

en: The touchegg package must be installed for gesture support.
lo: ຕ້ອງຕິດຕັ້ງແພັກເກດ touchegg ເພື່ອຮອງຮັບທ່າທາງ.

en: Gestures are disabled
lo: ທ່າທາງຖືກປິດໃຊ້ງານ

en: The Touchegg service is not running
lo: ບໍລິການ Touchegg ບໍ່ໄດ້ເຮັດວຽກ

en: Up
lo: ຂຶ້ນ

en: Down
lo: ລົງ

en: In
lo: ເຂົ້າ

en: Out
lo: ອອກ

en: Tap with %d fingers
lo: ແຕະດ້ວຍ %d ນິ້ວ

en: Enter a command
lo: ປ້ອນຄຳສັ່ງ

en: Sensitivity
lo: ຄວາມໄວ

en: Less
lo: ໜ້ອຍລົງ

en: Manage hotcorner settings
lo: ຈັດການການຕັ້ງຄ່າ hotcorner

en: hotcorner, overview, scale, expo
lo: hotcorner, ພາບລວມ, ປັບຂະໜາດ, expo

en: Allow hot corners in fullscreen.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ໃຊ້ຈຸດຮ້ອນໃນໂໝດເຕັມຈໍ.

en: Show all workspaces
lo: ສະແດງພື້ນທີ່ເຮັດວຽກທັງໝົດ

note: Expo
en: Show all windows
lo: ສະແດງໜ້າຕ່າງທັງໝົດ

en: Enable this corner
lo: ເປີດໃຊ້ງານມຸມນີ້

en: Type a command...
lo: ພິມຄຳສັ່ງ...

en: Activation delay (ms)
lo: ຄວາມໜ່ວງໃນການເປີດໃຊ້ງານ (ມິນລິວິນາທີ)

en: Unknown size
lo: ບໍ່ຮູ້ຂະໜາດ

en: Unknown CPU
lo: ບໍ່ຮູ້ CPU

en: Operating System
lo: ລະບົບປະຕິບັດການ

en: Cinnamon Version
lo: ລຸ້ນຂອງ Cinnamon

en: Kernel
lo: ເຄີແນວ

en: Processor
lo: ໂຕປະມວນຜົນ

en: Memory
lo: ຄວາມຈຳ

en: Hard Drives
lo: ຮາດໄດຣຟ໌

en: Hard Drive
lo: ຮາດໄດຣຟ໌

en: Display Server
lo: ເຊີບເວີສະແດງຜົນ

en: Display system information
lo: ສະແດງຂໍ້ມູນກ່ຽວກັບລະບົບ

en: system, information, details, graphic, sound, kernel, version, about
lo: ລະບົບ, ຂໍ້ມູນ, ລາຍລະອຽດ, ກຣາບຟິກ, ສຽງ, ເຄີເນລ, ເວີຊັນ, ກ່ຽວກັບ

en: System Info
lo: ຂໍ້ມູນລະບົບ

en: Upload system information
lo: ອັບໂຫຼດຂໍ້ມູນລະບົບ

en: No personal information included
lo: ບໍ່ລວມຂໍ້ມູນສ່ວນຕົວ

en: Copy to clipboard
lo: ສຳເນົາໄປຍັງຄລິບບອດ

en: Manage keyboard settings and shortcuts
lo: ຈັດການການຕັ້ງຄ່າແປ້ນພິມ ແລະ ທາງລັດ

en: keyboard, shortcut, hotkey
lo: ແປ້ນພິມ, ທາງລັດ, hotkey

en: Key repeat
lo: ການກົດປຸ່ມຊ້ຳ

en: Typing
lo: ການພິມ

en: Enable key repeat
lo: ເປີດໃຊ້ການກົດປຸ່ມຊ້ຳ

en: Repeat delay:
lo: ຄວາມໜ່ວງໃນການກົດຊ້ຳ:

en: Repeat speed:
lo: ຄວາມໄວໃນການກົດຊ້ຳ:

en: Slow
lo: ຊ້າ

en: Fast
lo: ໄວ

en: Text cursor
lo: ເຄີເຊີຂໍ້ຄວາມ

en: Text cursor blinks
lo: ເຄີເຊີຂໍ້ຄວາມກະພິບ

en: Blink speed:
lo: ຄວາມໄວກະພິບ:

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
lo: ເພື່ອແກ້ໄຂການຜູກປຸ່ມ, ຄລິກທີ່ມັນແລ້ວກົດປຸ່ມໃໝ່, ຫຼືກົດ backspace ເພື່ອລຶບມັນ.

note: Text entry search field
en: Type to search shortcuts
lo: ພິມເພື່ອຄົ້ນຫາທາງລັດ

en: Press Escape to cancel the search.
lo: ກົດ Escape ເພື່ອຍົກເລີກການຄົ້ນຫາ.

en: Click to search by accelerator
lo: ຄລິກເພື່ອຄົ້ນຫາຕາມປຸ່ມເລັ່ງ

en: Bindings
lo: ການຜູກປຸ່ມ

en: Add custom shortcut
lo: ເພີ່ມທາງລັດທີ່ກຳນົດເອງ

en: Remove custom shortcut
lo: ລຶບທາງລັດທີ່ກຳນົດເອງ

en: Categories
lo: ໝວດໝູ່

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
lo: ທາງລັດແປ້ນພິມ

en: Keyboard bindings
lo: ການຜູກປຸ່ມແປ້ນພິມ

en: Layouts
lo: ໂຄງຮ່າງ

en: Reset to default
lo: ຣີເຊັດເປັນຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ

en: Select a file
lo: ເລືອກແຟ້ມ

en: Control mouse and touchpad settings
lo: ຄວບຄຸມການຕັ້ງຄ່າເມົ້າ ແລະ ທັດແພດ

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
lo: ເມົ້າ, ທັດແພດ, synaptic, ຄລິກສອງຄັ້ງ

en: Mouse and Touchpad
lo: ເມົ້າ ແລະ ທັດແພດ

en: Left handed (mouse buttons inverted)
lo: ຖະນັດຊ້າຍ (ປຸ່ມເມົ້າປີ້ນດ້ານ)

en: Reverse scrolling direction
lo: ປີ້ນທິດທາງການເລື່ອນ

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
lo: ສະແດງຕຳແໜ່ງຕົວຊີ້ເມື່ອກົດປຸ່ມ Control

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
lo: ຈຳລອງການຄລິກກາງໂດຍການຄລິກປຸ່ມຊ້າຍ ແລະ ຂວາພ້ອມກັນ

en: Paste the current selection when middle-click is pressed
lo: ວາງສ່ວນທີ່ເລືອກໄວ້ໃນປັດຈຸບັນເມື່ອກົດຄລິກກາງ

en: Drag-and-drop threshold
lo: ຂອບເຂດການລາກແລະວາງ

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
lo: ພິກເຊລ

en: Pointer size and speed
lo: ຂະໜາດ ແລະ ຄວາມໄວຂອງຕົວຊີ້

en: Size
lo: ຂະໜາດ

en: Smaller
lo: ນ້ອຍລົງ

en: Larger
lo: ໃຫຍ່ຂຶ້ນ

en: Speed
lo: ຄວາມໄວ

en: Device default
lo: ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນຂອງອຸປະກອນ

en: Constant
lo: ຄົງທີ່

en: Adaptive
lo: ປັບຕົວໄດ້

en: Acceleration
lo: ຄວາມເລັ່ງ

en: Double-Click timeout
lo: ເວລາໝົດກຳນົດຂອງການຄລິກສອງຄັ້ງ

en: Timeout
lo: ເວລາໝົດກຳນົດ

en: Double-click test
lo: ທົດສອບການຄລິກສອງຄັ້ງ

en: Enabled
lo: ເປີດໃຊ້ງານ

en: Disabled when a mouse is attached
lo: ປິດໃຊ້ງານເມື່ອມີເມົ້າເຊື່ອມຕໍ່

en: Touchpad is
lo: ທັດແພດແມ່ນ

en: Tap to click
lo: ແຕະເພື່ອຄລິກ

en: Disable touchpad while typing
lo: ປິດທັດແພດຂະນະພິມ

en: Default device behavior
lo: ພຶດຕິກຳເລີ່ມຕົ້ນຂອງອຸປະກອນ

en: Virtual button areas along bottom of touchpad
lo: ພື້ນທີ່ປຸ່ມສະເໝືອນຕາມແນວລຸ່ມຂອງທັດແພດ

en: Use multiple fingers for right and middle click
lo: ໃຊ້ຫຼາຍນິ້ວສຳລັບຄລິກຂວາ ແລະ ຄລິກກາງ

en: Click actions
lo: ການກະທຳເມື່ອຄລິກ

en: Scrolling
lo: ການເລື່ອນ

en: Success!
lo: ສຳເລັດ!

en: Two-finger scrolling
lo: ການເລື່ອນດ້ວຍສອງນິ້ວ

en: Edge scrolling
lo: ການເລື່ອນຕາມຂອບ

en: Scrolling method
lo: ວິທີການເລື່ອນ

en: Reduce exposure to blue light
lo: ຫຼຸດການໄດ້ຮັບແສງສີຟ້າ

en: redshift, color, blue, light, filter, temperature
lo: redshift, ສີ, ຟ້າ, ແສງ, ໂຕກອງ, ອຸນຫະພູມ

note: nightlight@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Night Light
lo: ໄຟກາງຄືນ

en: Enable night light
lo: ເປີດໃຊ້ໄຟກາງຄືນ

en: This feature makes the screen color warmer in the evening and during the night. By reducing blue light, it can prevent eye strain, headaches and improve sleep quality.
lo: ຄຸນສົມບັດນີ້ເຮັດໃຫ້ສີໜ້າຈໍອຸ່ນຂຶ້ນໃນຕອນແລງ ແລະ ຕອນກາງຄືນ. ໂດຍການຫຼຸດແສງສີຟ້າ, ມັນສາມາດປ້ອງກັນອາການເມື່ອຍຕາ, ເຈັບຫົວ ແລະ ປັບປຸງຄຸນນະພາບການນອນ.

en: Color temperature
lo: ອຸນຫະພູມສີ

en: Click to preview
lo: ຄລິກເພື່ອເບິ່ງຕົວຢ່າງ

en: Automatic
lo: ອັດຕະໂນມັດ

en: Specify start and end times
lo: ລະບຸເວລາເລີ່ມ ແລະ ເວລາສິ້ນສຸດ

en: Always on
lo: ເປີດຕະຫຼອດ

en: Schedule
lo: ຕາຕະລາງ

en: to
lo: ຫາ

en: Primary monitor
lo: ຈໍຫຼັກ

en: Active monitor
lo: ຈໍທີ່ໃຊ້ງານຢູ່

en: The monitor specified below
lo: ຈໍທີ່ລະບຸໄວ້ຂ້າງລຸ່ມ

en: Notification preferences
lo: ການຕັ້ງຄ່າການແຈ້ງເຕືອນ

en: notifications
lo: ການແຈ້ງເຕືອນ

en: Notification settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າການແຈ້ງເຕືອນ

en: Enable notifications
lo: ເປີດໃຊ້ການແຈ້ງເຕືອນ

en: Remove notifications after their timeout is reached
lo: ລຶບການແຈ້ງເຕືອນຫຼັງຈາກໝົດເວລາ

en: Show notifications on the bottom side of the screen
lo: ສະແດງການແຈ້ງເຕືອນຢູ່ດ້ານລຸ່ມຂອງໜ້າຈໍ

en: Monitor to use for displaying notifications
lo: ຈໍທີ່ຈະໃຊ້ສຳລັບສະແດງການແຈ້ງເຕືອນ

en: Display notifications over fullscreen windows
lo: ສະແດງການແຈ້ງເຕືອນເທິງໜ້າຕ່າງເຕັມຈໍ

en: Notification duration
lo: ໄລຍະເວລາການແຈ້ງເຕືອນ

en: Display a test notification
lo: ສະແດງການແຈ້ງເຕືອນທົດສອບ

en: Media keys OSD
lo: OSD ປຸ່ມສື່

en: Show media keys OSD
lo: ສະແດງ OSD ປຸ່ມສື່

en: This is a test notification
lo: ນີ້ແມ່ນການແຈ້ງເຕືອນທົດລອງ

en: Center Zone
lo: ໂຊນກາງ

en: Panel height:
lo: ຄວາມສູງຂອງແຜງ:

en: Left Zone
lo: ໂຊນຊ້າຍ

en: Right Zone
lo: ໂຊນຂວາ

en: Panel width:
lo: ຄວາມກວ້າງຂອງແຜງ:

en: Top Zone
lo: ໂຊນເທິງ

en: Bottom Zone
lo: ໂຊນລຸ່ມ

en: Panel Visibility
lo: ການເບິ່ງເຫັນແຜງ

en: Auto hide panel
lo: ເຊື່ອງແຜງອັດຕະໂນມັດ

en: Always show panel
lo: ສະແດງແຜງຕະຫຼອດ

en: Intelligently hide panel
lo: ເຊື່ອງແຜງຢ່າງສະຫຼາດ

en: Auto-hide panel
lo: ເຊື່ອງແຜງອັດຕະໂນມັດ

en: Show delay
lo: ຄວາມໜ່ວງໃນການສະແດງ

en: Hide delay
lo: ຄວາມໜ່ວງໃນການເຊື່ອງ

en: Customize
lo: ປັບແຕ່ງ

en: Panel appearance
lo: ລັກສະນະຂອງແຜງ

en: Allow theme to determine font size
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ທີມກຳນົດຂະໜາດຟອນ

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
lo: ຂະໜາດຟອນ

en: Scale to panel size exactly
lo: ປັບຂະໜາດໃຫ້ພໍດີກັບແຜງ

en: Scale to panel size optimally
lo: ປັບຂະໜາດໃຫ້ເໝາະສົມກັບແຜງ

en: Colored icon size
lo: ຂະໜາດໄອຄອນສີ

en: Symbolic icon size
lo: ຂະໜາດໄອຄອນສັນຍາລັກ

en: Manage Cinnamon panel settings
lo: ຈັດການການຕັ້ງຄ່າແຜງຂອງ Cinnamon

en: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout
lo: ແຜງ, ຄວາມສູງ, ລຸ່ມ, ເທິງ, ເຊື່ອງອັດຕະໂນມັດ, ຂະໜາດ, ໂຄງຮ່າງ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior-panel->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->appearance-panel->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panelPage->title
en: Panel
lo: ແຜງ

en: Previous panel
lo: ແຜງກ່ອນໜ້າ

en: Next panel
lo: ແຜງຕໍ່ໄປ

en: General Panel Options
lo: ຕົວເລືອກແຜງທົ່ວໄປ

en: Add new panel
lo: ເພີ່ມແຜງໃໝ່

en: Allow the pointer to pass through the edges of panels
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ຕົວຊີ້ຜ່ານຂອບຂອງແຜງ

en: Shut down immediately
lo: ປິດເຄື່ອງທັນທີ

en: 30 seconds
lo: 30 ວິນາທີ

en: 60 seconds
lo: 60 ວິນາທີ

en: 90 seconds
lo: 90 ວິນາທີ

en: 2 minutes
lo: 2 ນາທີ

en: 5 minutes
lo: 5 ນາທີ

en: 10 minutes
lo: 10 ນາທີ

en: 15 minutes
lo: 15 ນາທີ

en: 30 minutes
lo: 30 ນາທີ

en: 45 minutes
lo: 45 ນາທີ

en: 1 hour
lo: 1 ຊົ່ວໂມງ

en: 2 hours
lo: 2 ຊົ່ວໂມງ

en: 3 hours
lo: 3 ຊົ່ວໂມງ

en: Never
lo: ບໍ່ເຄີຍ

en: Unknown time
lo: ບໍ່ຮູ້ເວລາ

en: hours
lo: ຊົ່ວໂມງ

en: Manage power settings
lo: ຈັດການການຕັ້ງຄ່າພະລັງງານ

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
lo: ພະລັງງານ, suspend, hibernate, ແລັບທັອບ, ເດັສທັອບ, ຄວາມສະຫວ່າງ, ພາບພັກໜ້າຈໍ

en: Power Management
lo: ການຈັດການພະລັງງານ

en: Power options
lo: ຕົວເລືອກພະລັງງານ

en: On A/C power
lo: ເມື່ອໃຊ້ໄຟຟ້າ AC

en: On battery power
lo: ເມື່ອໃຊ້ພະລັງງານຈາກແບັດເຕີຣີ

en: Turn off the screen when inactive for
lo: ປິດໜ້າຈໍເມື່ອບໍ່ເຄື່ອນໄຫວເປັນເວລາ

en: Suspend when inactive for
lo: ພັກການໃຊ້ງານເມື່ອບໍ່ເຄື່ອນໄຫວເປັນເວລາ

en: When the lid is closed
lo: ເມື່ອຝາປິດຖືກປິດ

en: Extra options
lo: ຕົວເລືອກເພີ່ມເຕີມ

en: When the power button is pressed
lo: ເມື່ອກົດປຸ່ມເປີດ/ປິດເຄື່ອງ

en: Perform lid-closed action even with external monitors attached
lo: ດຳເນີນການປິດຝາປິດແມ້ແຕ່ມີຈໍພາຍນອກເຊື່ອມຕໍ່ຢູ່

en: When the battery is critically low
lo: ເມື່ອແບັດເຕີຣີເຫຼືອໜ້ອຍຫຼາຍ

en: Enable Hybrid Sleep
lo: ເປີດໃຊ້ງານການພັກເຄື່ອງແບບປະສົມ

en: Replaces Suspend with Hybrid Sleep
lo: ແທນທີ່ການພັກການໃຊ້ງານດ້ວຍການພັກເຄື່ອງແບບປະສົມ

en: Enable Hibernate after suspend
lo: ເປີດໃຊ້ການຈຳສິນຫຼັງຈາກການພັກການໃຊ້ງານ

en: First suspend the machine and hibernate it after a certain amount of time.
lo: ພັກການໃຊ້ງານເຄື່ອງກ່ອນ ແລ້ວຈຶ່ງຈຳສິນຫຼັງຈາກໄລຍະເວລາທີ່ກຳນົດ.

en: Power mode controls the power usage of your computer. It can impact performance, battery life and fan noise.
lo: ໂໝດພະລັງງານຄວບຄຸມການໃຊ້ພະລັງງານຂອງຄອມພິວເຕີຂອງທ່ານ. ມັນສາມາດສົ່ງຜົນກະທົບຕໍ່ປະສິດທິພາບ, ອາຍຸການໃຊ້ງານຂອງແບັດເຕີຣີ ແລະ ສຽງພັດລົມ.

en: Power
lo: ພະລັງງານ

en: Batteries
lo: ແບັດເຕີຣີ

en: Screen brightness
lo: ຄວາມສະຫວ່າງໜ້າຈໍ

en: On battery, dim screen when inactive
lo: ເມື່ອໃຊ້ແບັດເຕີຣີ, ຫຼຸດຄວາມສະຫວ່າງໜ້າຈໍເມື່ອບໍ່ເຄື່ອນໄຫວ

en: Brightness level when inactive
lo: ລະດັບຄວາມສະຫວ່າງເມື່ອບໍ່ເຄື່ອນໄຫວ

en: Dim screen after inactive for
lo: ຫຼຸດຄວາມສະຫວ່າງໜ້າຈໍຫຼັງຈາກບໍ່ເຄື່ອນໄຫວເປັນເວລາ

en: Backlight brightness
lo: ຄວາມສະຫວ່າງໄຟຫຼັງ

en: Devices
lo: ອຸປະກອນ

en: Low battery notifications
lo: ການແຈ້ງເຕືອນແບັດເຕີຣີຕໍ່າ

en: For wireless keyboard
lo: ສຳລັບແປ້ນພິມໄຮ້ສາຍ

en: For wireless mouse
lo: ສຳລັບເມົ້າສ໌ໄຮ້ສາຍ

en: For other connected devices
lo: ສຳລັບອຸປະກອນອື່ນທີ່ເຊື່ອມຕໍ່ຢູ່

en: Caution low UPS, %s remaining
lo: ລະວັງ UPS ຕໍ່າ, ເຫຼືອອີກ %s

en: Using UPS power - %s remaining
lo: ກໍາລັງໃຊ້ພະລັງງານ UPS - ເຫຼືອອີກ %s

en: Caution low UPS
lo: ລະວັງ UPS ຕໍ່າ

en: Using UPS power
lo: ກໍາລັງໃຊ້ພະລັງງານ UPS

en: Charging - %s until fully charged
lo: ກໍາລັງສາກ - ອີກ %s ຈົນເຕັມ

en: Caution low battery, %s remaining
lo: ລະວັງແບັດເຕີຣີຕໍ່າ, ເຫຼືອອີກ %s

en: Using battery power - %s remaining
lo: ກໍາລັງໃຊ້ພະລັງງານຈາກແບັດເຕີຣີ - ເຫຼືອອີກ %s

en: Not discharging
lo: ບໍ່ໄດ້ຄາຍປະຈຸ

en: Charging - fully charged
lo: ກໍາລັງສາກ - ສາກເຕັມແລ້ວ

en: Empty
lo: ວ່າງ

en: Battery
lo: ແບັດເຕີຣີ

en: Uninterruptible power supply
lo: ເຄື່ອງສຳຮອງໄຟ

en: Wireless mouse
lo: ເມົ້າສ໌ໄຮ້ສາຍ

en: Wireless Keyboard
lo: ແປ້ນພິມໄຮ້ສາຍ

en: Personal digital assistant
lo: ເຄື່ອງຊ່ວຍວຽກດິຈິຕອນສ່ວນຕົວ

en: Cellphone
lo: ໂທລະສັບມືຖື

en: Ask
lo: ຖາມ

en: Power mode
lo: ໂໝດພະລັງງານ

en: Cinnamon privacy settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າຄວາມເປັນສ່ວນຕົວຂອງ Cinnamon

en: privacy, recent, gtk, private
lo: ຄວາມເປັນສ່ວນຕົວ, ຫຼ້າສຸດ, gtk, ສ່ວນຕົວ

en: Privacy
lo: ຄວາມເປັນສ່ວນຕົວ

en: Remember recently accessed files
lo: ຈື່ຈຳໄຟລ໌ທີ່ເຂົ້າໃຊ້ຫຼ້າສຸດ

en: Recent files
lo: ໄຟລ໌ຫຼ້າສຸດ

en: Never forget old files
lo: ບໍ່ລືມໄຟລ໌ເກົ່າ

en: Number of days to remember old files
lo: ຈຳນວນມື້ທີ່ຈະຈື່ຈຳໄຟລ໌ເກົ່າ

en: Internet connectivity
lo: ການເຊື່ອມຕໍ່ອິນເຕີເນັດ

en: Check connectivity
lo: ກວດສອບການເຊື່ອມຕໍ່

en: Check that network connections can reach the Internet. This makes it possible to detect captive portals, but also generates periodic network traffic.
lo: ກວດສອບວ່າການເຊື່ອມຕໍ່ເຄືອຂ່າຍສາມາດເຂົ້າເຖິງອິນເຕີເນັດໄດ້. ການກະທຳນີ້ຊ່ວຍໃຫ້ສາມາດກວດຈັບປະຕູຮັບທີ່ຈຳກັດການເຂົ້າເຖິງໄດ້, ແຕ່ກໍສ້າງການຈະລາຈອນເຄືອຂ່າຍເປັນໄລຍະໆ.

en: Lock immediately
lo: ລັອກທັນທີ

en: 2 seconds
lo: 2 ວິນາທີ

en: 5 seconds
lo: 5 ວິນາທີ

en: 10 seconds
lo: 10 ວິນາທີ

en: 15 seconds
lo: 15 ວິນາທີ

en: 1 minute
lo: 1 ນາທີ

en: 3 minutes
lo: 3 ນາທີ

en: Manage screen lock settings
lo: ຈັດການການຕັ້ງຄ່າການລັອກໜ້າຈໍ

en: screensaver, lock, away, message
lo: ພາບພັກໜ້າຈໍ, ລັອກ, ບໍ່ຢູ່, ຂໍ້ຄວາມ

en: Screensaver
lo: ພາບພັກໜ້າຈໍ

en: Screensaver settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າພາບພັກໜ້າຈໍ

en: Delay before starting the screensaver
lo: ຕັ້ງເວລາຊ້າກ່ອນເລີ່ມພາບພັກໜ້າຈໍ

en: This option defines the amount of time to wait before starting the screensaver, when the computer is not being used
lo: ຕົວເລືອກນີ້ກຳນົດໄລຍະເວລາທີ່ຈະລໍຖ້າກ່ອນເລີ່ມພາບພັກໜ້າຈໍ, ເມື່ອຄອມພິວເຕີບໍ່ໄດ້ຖືກໃຊ້ງານ

en: Lock settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າການລັອກ

en: Lock the computer when put to sleep
lo: ລັອກຄອມພິວເຕີເມື່ອພັກການໃຊ້ງານ

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
lo: ເປີດໃຊ້ຕົວເລືອກນີ້ເພື່ອຮຽກຮ້ອງລະຫັດຜ່ານເມື່ອຄອມພິວເຕີກັບມາຈາກການພັກການໃຊ້ງານ

en: Lock the computer after the screensaver starts
lo: ລັອກຄອມພິວເຕີຫຼັງຈາກພາບພັກໜ້າຈໍເລີ່ມຂຶ້ນ

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
lo: ເປີດໃຊ້ຕົວເລືອກນີ້ເພື່ອຮຽກຮ້ອງລະຫັດຜ່ານເມື່ອໜ້າຈໍປິດຕົວເອງ, ຫຼື ເມື່ອພາບພັກໜ້າຈໍເລີ່ມຂຶ້ນຫຼັງຈາກບໍ່ໄດ້ໃຊ້ງານໄລຍະໜຶ່ງ

en: Delay before locking
lo: ຕັ້ງເວລາຊ້າກ່ອນລັອກ

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
lo: ຕົວເລືອກນີ້ກຳນົດໄລຍະເວລາທີ່ຈະລໍຖ້າກ່ອນລັອກໜ້າຈໍ, ຫຼັງຈາກສະແດງພາບພັກໜ້າຈໍ ຫຼື ຫຼັງຈາກປິດໜ້າຈໍ

en: Always show the clock
lo: ສະແດງໂມງສະເໝີ

en: Show the clock on the wallpaper instead of just on the unlock screen
lo: ສະແດງໂມງເທິງພາບພື້ນຫຼັງແທນທີ່ຈະສະແດງພຽງເທິງໜ້າຈໍປົດລັອກ

en: Use a custom date and time format
lo: ໃຊ້ຮູບແບບວັນທີ ແລະ ເວລາທີ່ກຳນົດເອງ

en: Time Format
lo: ຮູບແບບເວລາ

en: Date Format:
lo: ຮູບແບບວັນທີ:

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
lo: ສະແດງຂໍ້ມູນກ່ຽວກັບໂຄງສ້າງຮູບແບບວັນທີ

en: Time Font
lo: ຟອນເວລາ

en: Date Font
lo: ຟອນວັນທີ

en: Away message
lo: ຂໍ້ຄວາມເມື່ອບໍ່ຢູ່

en: Show this message when the screen is locked
lo: ສະແດງຂໍ້ຄວາມນີ້ເມື່ອໜ້າຈໍຖືກລັອກ

en: This is the default message displayed on your lock screen
lo: ນີ້ຄືຂໍ້ຄວາມເລີ່ມຕົ້ນທີ່ສະແດງເທິງໜ້າຈໍລັອກຂອງທ່ານ

en: Font
lo: ຟອນ

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
lo: ຖາມຂໍ້ຄວາມທີ່ກຳນົດເອງເມື່ອລັອກໜ້າຈໍຈາກເມນູ

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
lo: ຕົວເລືອກນີ້ອະນຸຍາດໃຫ້ທ່ານພິມຂໍ້ຄວາມທຸກຄັ້ງທີ່ທ່ານລັອກໜ້າຈໍຈາກເມນູ

en: Allow keyboard shortcuts
lo: ອະນຸຍາດປຸ່ມລັດແປ້ນພິມ

en: Allow shortcuts like volume-control and media keys to be used on the lock screen
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ໃຊ້ປຸ່ມລັດເຊັ່ນ: ການຄວບຄຸມລະດັບສຽງ ແລະ ປຸ່ມສື່ຕ່າງໆເທິງໜ້າຈໍລັອກ

en: Show media player controls
lo: ສະແດງຕົວຄວບຄຸມເຄື່ອງຫຼິ້ນສື່

en: For compatible players, show playback controls while media is playing
lo: ສຳລັບເຄື່ອງຫຼິ້ນທີ່ຮອງຮັບ, ສະແດງຕົວຄວບຄຸມການຫຼິ້ນໃນຂະນະທີ່ສື່ກຳລັງຫຼິ້ນຢູ່

en: Show album art
lo: ສະແດງໜ້າປົກອະລະບ້ຳ

en: If available, show album art while media is playing
lo: ຖ້າມີ, ໃຫ້ສະແດງໜ້າປົກອະລະບ້ຳໃນຂະນະທີ່ສື່ກຳລັງຫຼິ້ນຢູ່

en: Show info panel
lo: ສະແດງແຖບຂໍ້ມູນ

en: Show the number of missed notifications and the battery status
lo: ສະແດງຈຳນວນການແຈ້ງເຕືອນທີ່ພາດ ແລະ ສະຖານະແບັດເຕີຣີ

en: Allow floating clock and album art widgets
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ວິດເຈັດໂມງ ແລະ ໜ້າປົກອະລະບ້ຳລອຍໄປມາ

en: When the default screensaver is active, allow the clock and album art widgets to float around randomly
lo: ເມື່ອພາບພັກໜ້າຈໍເລີ່ມຕົ້ນເຮັດວຽກ, ອະນຸຍາດໃຫ້ວິດເຈັດໂມງ ແລະ ໜ້າປົກອະລະບ້ຳລອຍໄປມາແບບສຸ່ມ

en: Starting Cinnamon
lo: ກຳລັງເລີ່ມ Cinnamon

en: Leaving Cinnamon
lo: ກຳລັງອອກຈາກ Cinnamon

en: Switching workspace
lo: ກຳລັງປ່ຽນພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ

en: Opening new windows
lo: ກຳລັງເປີດໜ້າຕ່າງໃໝ່

en: Maximizing windows
lo: ຂະຫຍາຍໜ້າຕ່າງໃຫ້ໃຫຍ່ສຸດ

en: Unmaximizing windows
lo: ຫຍໍ້ໜ້າຕ່າງຈາກຂະໜາດໃຫຍ່ສຸດ

en: Tiling and snapping windows
lo: ການຈັດລຽງ ແລະ ຕິດໜ້າຕ່າງ

en: Inserting a device
lo: ກຳລັງສຽບອຸປະກອນ

en: Removing a device
lo: ກຳລັງຖອດອຸປະກອນ

en: Showing notifications
lo: ກຳລັງສະແດງການແຈ້ງເຕືອນ

en: Changing the sound volume
lo: ກຳລັງປ່ຽນລະດັບສຽງ

note: name,             position,        icon name,                  row,  col, pa id
en: Front Left
lo: ໜ້າຊ້າຍ

en: Front Right
lo: ໜ້າຂວາ

en: Front Center
lo: ໜ້າກາງ

en: Rear Left
lo: ຫຼັງຊ້າຍ

en: Rear Right
lo: ຫຼັງຂວາ

en: Rear Center
lo: ຫຼັງກາງ

en: Subwoofer
lo: ຊັບວູຟເຟີ

en: Side Left
lo: ຂ້າງຊ້າຍ

en: Side Right
lo: ຂ້າງຂວາ

en: Volume:
lo: ລະດັບສຽງ:

en: Softer
lo: ຄ່ອຍລົງ

en: Louder
lo: ດັງຂຶ້ນ

en: Muted
lo: ປິດສຽງ

en: Click to unmute
lo: ກົດເພື່ອເປີດສຽງ

en: Click to mute
lo: ກົດເພື່ອປິດສຽງ

en: Balance
lo: ສົມດຸນ

en: Rear
lo: ຫຼັງ

en: Front
lo: ໜ້າ

en: Soft
lo: ຄ່ອຍ

en: Loud
lo: ດັງ

en: Input level
lo: ລະດັບສຽງເຂົ້າ

en: Output profile
lo: ໂປຣໄຟລ໌ສຽງອອກ

en: Test sound
lo: ທົດສອບສຽງ

en: Test Sound
lo: ທົດສອບສຽງ

en: Manage sound settings
lo: ຈັດການການຕັ້ງຄ່າສຽງ

en: sound, media, music, speakers, audio, microphone, headphone
lo: ສຽງ, ສື່, ເພງ, ລຳໂພງ, ອໍດິໂອ, ໄມໂຄຣໂຟນ, ຫູຟັງ

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
lo: ສຽງ

en: Output
lo: ສຽງອອກ

en: Device
lo: ອຸປະກອນ

en: Device settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າອຸປະກອນ

note: overamplification
en: Overamplification
lo: ການຂະຫຍາຍສຽງເກີນຂີດຈຳກັດ

en: Allow the volume to exceed 100%, with reduced sound quality.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ລະດັບສຽງເກີນ 100%, ແຕ່ຄຸນະພາບສຽງຈະຫຼຸດລົງ.

en: Input
lo: ສຽງເຂົ້າ

en: No inputs sources are currently available.
lo: ປະຈຸບັນບໍ່ມີແຫຼ່ງສຽງເຂົ້າ.

en: Sounds
lo: ສຽງຕ່າງໆ

en: Sounds Volume
lo: ລະດັບສຽງຂອງສຽງຕ່າງໆ

en: No application is currently playing or recording audio.
lo: ປະຈຸບັນບໍ່ມີໂປຣແກຣມໃດກຳລັງຫຼິ້ນ ຫຼື ບັນທຶກສຽງ.

en: Manage your startup applications
lo: ຈັດການໂປຣແກຣມເລີ່ມລະບົບຂອງທ່ານ

en: startup, programs, boot, init, session, autostart, apps
lo: ເລີ່ມລະບົບ, ໂປຣແກຣມ, ບູດ, ອິນິດ, ເຊສຊັນ, ເລີ່ມອັດຕະໂນມັດ, ແອັບ

en: Startup Applications
lo: ໂປຣແກຣມເລີ່ມລະບົບ

en: Unavailable
lo: ບໍ່ສາມາດໃຊ້ໄດ້

en: No description
lo: ບໍ່ມີຄຳອະທິບາຍ

en: No name
lo: ບໍ່ມີຊື່

en: Run now
lo: ເຮັດວຽກດຽວນີ້

en: Could not execute '%s'
    %s
lo: ບໍ່ສາມາດເອີ້ນໃຊ້ '%s'
    %s

en: Custom command
lo: ຄຳສັ່ງທີ່ກຳນົດເອງ

en: Choose application
lo: ເລືອກໂປຣແກຣມ

en: %s s
lo: %s ວິ

en: Add Startup Program
lo: ເພີ່ມໂປຣແກຣມເລີ່ມລະບົບ

en: Edit Startup Program
lo: ແກ້ໄຂໂປຣແກຣມເລີ່ມລະບົບ

en: Save
lo: ບັນທຶກ

en: Command
lo: ຄຳສັ່ງ

en: Browse...
lo: ເລືອກ...

en: Comment
lo: ຄຳອະທິບາຍ

en: Startup delay
lo: ເວລາຊ້າໃນການເລີ່ມຕົ້ນ

en: The startup command cannot be empty
lo: ຄຳສັ່ງເລີ່ມລະບົບຕ້ອງບໍ່ຫວ່າງເປົ່າ

en: The startup command is not valid
lo: ຄຳສັ່ງເລີ່ມລະບົບບໍ່ຖືກຕ້ອງ

en: Select Command
lo: ເລືອກຄຳສັ່ງ

en: Search Applications...
lo: ຄົ້ນຫາໂປຣແກຣມ...

en: Add Application
lo: ເພີ່ມໂປຣແກຣມ

en: Manage themes to change how your desktop looks
lo: ຈັດການລັກສະນະເພື່ອປ່ຽນຮູບຮ່າງໜ້າຕາຂອງເດັສທັອບ

en: themes, style
lo: ລັກສະນະ, ຮູບແບບ

en: Themes
lo: ລັກສະນະ

en: Mouse Pointer
lo: ຕົວຊີ້ຂອງເມົ້າສ໌

en: Icons
lo: ໄອຄອນ

en: Simplified settings...
lo: ການຕັ້ງຄ່າງ່າຍໆ...

en: Add/Remove
lo: ເພີ່ມ/ລຶບ

en: Miscellaneous options
lo: ຕົວເລືອກອື່ນໆ

en: Let applications decide
lo: ໃຫ້ໂປຣແກຣມຕັດສິນໃຈ

en: Prefer dark mode
lo: ມັກໂໝດມືດ

en: Prefer light mode
lo: ມັກໂໝດແຈ້ງ

en: Dark mode
lo: ໂໝດມືດ

en: This setting only affects applications which support dark mode
lo: ການຕັ້ງຄ່ານີ້ມີຜົນກັບໂປຣແກຣມທີ່ຮອງຮັບໂໝດມືດເທົ່ານັ້ນ

en: Show icons in menus
lo: ສະແດງໄອຄອນໃນເມນູ

en: Show icons on buttons
lo: ສະແດງໄອຄອນເທິງປຸ່ມ

en: Scrollbar behavior
lo: ພຶດຕິກຳຂອງແຖບເລື່ອນ

note: Translators: The 'trough' is the part of the scrollbar that the 'handle' rides in.  This setting determines whether clicking in that trough somewhere jumps directly to the new position, or if it only scrolls towards it.
en: Jump to position when clicking in a trough
lo: ກະໂດດໄປຕຳແໜ່ງທີ່ກົດໃນແຖບເລື່ອນ

en: Use overlay scroll bars
lo: ໃຊ້ແຖບເລື່ອນແບບຊ້ອນທັບ

en: Override the current theme's scrollbar width
lo: ປ່ຽນຄວາມກວ້າງແຖບເລື່ອນຂອງລັກສະນະປັດຈຸບັນ

en: Scrollbar width
lo: ຄວາມກວ້າງແຖບເລື່ອນ

en: Changes may not apply to already-running programs, and may not affect all applications.
lo: ການປ່ຽນແປງອາດຈະບໍ່ມີຜົນກັບໂປຣແກຣມທີ່ກຳລັງເຮັດວຽກຢູ່, ແລະ ອາດຈະບໍ່ມີຜົນກັບທຸກໂປຣແກຣມ.

note: Position style combo on "Custom"
en: Custom
lo: ກຳນົດເອງ

en: Details
lo: ລາຍລະອຽດ

en: Authorize
lo: ອະນຸມັດ

en: Trust
lo: ຄວາມເຊື່ອຖື

en: Generation
lo: ລຸ້ນ

en: Bandwidth
lo: ແບນວິດ

en: Type
lo: ປະ​ເພດ

note: Update the status label
en: Disconnected
lo: ຕັດການເຊື່ອມຕໍ່ແລ້ວ

en: Connected
lo: ເຊື່ອມຕໍ່ແລ້ວ

en: Authorized
lo: ໄດ້ຮັບອະນຸຍາດ

en: Trusted
lo: ເຊື່ອຖືໄດ້

en: Forget
lo: ລືມ

en: lanes
lo: ເລນ

en: Manage Thunderbolt and USB4 devices
lo: ຈັດການອຸປະກອນ Thunderbolt ແລະ USB4

en: thunderbolt, usb, docking, station, hub, dock
lo: ທັນເດີໂບນ, ຢູເອສບີ, ດັອກກິງ, ສະເຕຊັນ, ຮັບ, ດັອກ

en: No Thunderbolt or USB4 devices found.
lo: ບໍ່ພົບອຸປະກອນ Thunderbolt ຫຼື USB4.

en: Thunderbolt or USB4 is not detected on your system.
lo: ບໍ່ພົບ Thunderbolt ຫຼື USB4 ໃນລະບົບຂອງທ່ານ.

en: The 'bolt' package must be installed to manage Thunderbolt and USB4 devices.
lo: ຕ້ອງຕິດຕັ້ງແພັກເກດ 'bolt' ເພື່ອຈັດການອຸປະກອນ Thunderbolt ແລະ USB4.

en: The boltd service is not running.
lo: ບໍລິການ boltd ບໍ່ໄດ້ເຮັດວຽກ.

en: Change your user preferences and password
lo: ປ່ຽນການຕັ້ງຄ່າ ແລະ ລະຫັດຜ່ານຜູ້ໃຊ້ຂອງທ່ານ

en: user, account, information, details, password
lo: ຜູ້ໃຊ້, ບັນຊີ, ຂໍ້ມູນ, ລາຍລະອຽດ, ລະຫັດຜ່ານ

en: Click to change your picture
lo: ກົດເພື່ອປ່ຽນຮູບຂອງທ່ານ

en: Take a photo...
lo: ຖ່າຍຮູບ...

en: Click to change your name
lo: ກົດເພື່ອປ່ຽນຊື່ຂອງທ່ານ

en: Click to change your password
lo: ກົດເພື່ອປ່ຽນລະຫັດຜ່ານຂອງທ່ານ

en: Current password
lo: ລະຫັດຜ່ານປັດຈຸບັນ

en: Wrong password
lo: ລະຫັດຜ່ານຜິດ

en: Internal Error
lo: ຄວາມຜິດພາດພາຍໃນ

en: Manage window preferences
lo: ຈັດການການຕັ້ງຄ່າໜ້າຕ່າງ

en: windows, titlebar, edge, switcher, window list, attention, focus, tile, tiling, snap, snapping
lo: ວິນໂດ, ແຖບຫົວຂໍ້, ຂອບ, ຕົວສະຫຼັບ, ລາຍການວິນໂດ, ຈຸດສົນໃຈ, ໂຟກັດ, ຈັດລຽງ, ການຈັດລຽງ, ສະແນັບ, ການສະແນັບ

en: Titlebar
lo: ແຖບຫົວຂໍ້

en: Buttons
lo: ປຸ່ມ

en: Gnome
lo: ໂນມ

en: Gnome Left
lo: Gnome ຊ້າຍ

en: Classic Mac
lo: ແມັກແບບຄລາສສິກ

en: Buttons layout
lo: ຮູບແບບປຸ່ມ

en: Toggle Shade
lo: ສະຫຼັບການມ້ວນ

en: Toggle Maximize
lo: ສະຫຼັບການຂະຫຍາຍສູງສຸດ

en: Toggle Maximize Horizontally
lo: ສະຫຼັບການຂະຫຍາຍສູງສຸດແນວນອນ

en: Toggle Maximize Vertically
lo: ສະຫຼັບການຂະຫຍາຍສູງສຸດແນວຕັ້ງ

en: Toggle on all workspaces
lo: ສະຫຼັບໃນທຸກພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ

en: Lower
lo: ຫຼຸດລົງ

en: Action on title bar double-click
lo: ການກະທຳເມື່ອກົດສອງຄັ້ງເທິງແຖບຫົວຂໍ້

en: Action on title bar middle-click
lo: ການກະທຳເມື່ອກົດປຸ່ມກາງເທິງແຖບຫົວຂໍ້

en: Action on title bar right-click
lo: ການກະທຳເມື່ອກົດປຸ່ມຂວາເທິງແຖບຫົວຂໍ້

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
lo: ບໍ່ມີຫຍັງ

en: Shade and unshade
lo: ມ້ວນ ແລະ ຍົກເລີກການມ້ວນ

en: Adjust opacity
lo: ປັບຄວາມໂປ່ງໃສ

en: Action on title bar with mouse scroll
lo: ການກະທຳເມື່ອເລື່ອນເມົ້າສ໌ເທິງແຖບຫົວຂໍ້

en: Minimum opacity
lo: ຄວາມໂປ່ງໃສຕໍ່າສຸດ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior->title grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->generalSection->title window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description expo@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description panel-launchers@cinnamon.org->s
en: Behavior
lo: ພຶດຕິກຳ

en: Window Focus
lo: ການໂຟກັສໜ້າຕ່າງ

en: Click
lo: ກົດ

en: Sloppy
lo: ຜ່ານ

en: Window focus mode
lo: ໂໝດການໂຟກັສໜ້າຕ່າງ

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
lo: ໂໝດການໂຟກັສໜ້າຕ່າງສະແດງໃຫ້ເຫັນວິທີການເປີດໃຊ້ໜ້າຕ່າງ. ມັນມີສາມຄ່າທີ່ເປັນໄປໄດ້; "ກົດ" ໝາຍຄວາມວ່າຕ້ອງກົດທີ່ໜ້າຕ່າງເພື່ອໂຟກັສ, "ຜ່ານ" ໝາຍຄວາມວ່າໜ້າຕ່າງຈະຖືກໂຟກັສເມື່ອເມົ້າສ໌ເຂົ້າໄປໃນໜ້າຕ່າງ, ແລະ "ເມົ້າສ໌" ໝາຍຄວາມວ່າໜ້າຕ່າງຈະຖືກໂຟກັສເມື່ອເມົ້າສ໌ເຂົ້າໄປໃນໜ້າຕ່າງ ແລະ ຈະຖືກຍົກເລີກການໂຟກັສເມື່ອເມົ້າສ໌ອອກຈາກໜ້າຕ່າງ.

en: Automatically raise focused windows
lo: ຍົກໜ້າຕ່າງທີ່ຖືກໂຟກັສຂຶ້ນມາອັດຕະໂນມັດ

en: Bring windows which require attention to the current workspace
lo: ເອົາໜ້າຕ່າງທີ່ຕ້ອງການການແຈ້ງເຕືອນມາທີ່ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກປັດຈຸບັນ

note: It's weird to show a combo for two items. For now this is simpler to explain as a switch...
en: Give focus to new windows launched from a terminal
lo: ໂຟກັສໜ້າຕ່າງໃໝ່ທີ່ເປີດຈາກເທີມິນໍ

en: Normally, all windows created by the user are given initial focus. This controls whether or not to include programs launched from a terminal.
lo: ຕາມປົກກະຕິ, ໜ້າຕ່າງທັງໝົດທີ່ສ້າງໂດຍຜູ້ໃຊ້ຈະໄດ້ຮັບການໂຟກັສໃນເບື້ອງຕົ້ນ. ການຕັ້ງຄ່ານີ້ຈະຄວບຄຸມວ່າຈະລວມໂປຣແກຣມທີ່ເປີດຈາກເທີມິນໍຫຼືບໍ່.

note: ######
en: Attach dialog windows to the parent window
lo: ຕິດໜ້າຕ່າງຂໍ້ຄວາມໃສ່ໜ້າຕ່າງຫຼັກ

en: Moving and Resizing Windows
lo: ການຍ້າຍ ແລະ ປັບຂະໜາດໜ້າຕ່າງ

en: Cursor
lo: ເຄີເຊີ

en: Manual
lo: ດ້ວຍຕົນເອງ

en: Center
lo: ໃຈກາງ

en: Location of newly opened windows
lo: ຕຳແໜ່ງຂອງໜ້າຕ່າງທີ່ເປີດໃໝ່

en: Special key to move and resize windows
lo: ປຸ່ມພິເສດເພື່ອຍ້າຍ ແລະ ປັບຂະໜາດໜ້າຕ່າງ

en: While the special key is pressed, windows can be dragged with the left mouse button and resized with the right mouse button.
lo: ໃນຂະນະທີ່ກົດປຸ່ມພິເສດຄ້າງໄວ້, ສາມາດລາກໜ້າຕ່າງດ້ວຍປຸ່ມເມົ້າສ໌ຊ້າຍ ແລະ ປັບຂະໜາດດ້ວຍປຸ່ມເມົ້າສ໌ຂວາ.

en: Draggable border width
lo: ຄວາມກວ້າງຂອງຂອບທີ່ລາກໄດ້

en: Narrower
lo: ແຄບລົງ

en: Wider
lo: ກວ້າງຂຶ້ນ

en: This adjusts the width of that portion of the window border used for resizing.
lo: ນີ້ແມ່ນການປັບຄວາມກວ້າງຂອງສ່ວນຂອບໜ້າຕ່າງທີ່ໃຊ້ສຳລັບປັບຂະໜາດ.

en: Icons only
lo: ໄອຄອນເທົ່ານັ້ນ

en: Thumbnails only
lo: ຮູບຕົວຢ່າງເທົ່ານັ້ນ

en: Icons and thumbnails
lo: ໄອຄອນ ແລະ ຮູບຕົວຢ່າງ

en: Icons and window preview
lo: ໄອຄອນ ແລະ ຕົວຢ່າງໜ້າຕ່າງ

en: Window preview (no icons)
lo: ຕົວຢ່າງໜ້າຕ່າງ (ບໍ່ມີໄອຄອນ)

en: Coverflow (3D)
lo: ແບບປົກກະຕິ (3D)

en: Timeline (3D)
lo: ແບບຕາມລຳດັບເວລາ (3D)

en: Alt-Tab switcher style
lo: ຮູບແບບໂຕປ່ຽນ Alt-Tab

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
lo: ສະແດງໂຕປ່ຽນ alt-tab ເທິງຈໍຫຼັກແທນຈໍທີ່ກຳລັງໃຊ້ງານ

en: Move minimized windows to the end of the alt-tab switcher
lo: ຍ້າຍໜ້າຕ່າງທີ່ຫຍໍ້ໄວ້ໄປທ້າຍສຸດຂອງໂຕປ່ຽນ alt-tab

en: Delay before displaying the alt-tab switcher
lo: ຕັ້ງເວລາຊ້າກ່ອນສະແດງໂຕປ່ຽນ alt-tab

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all- workspaces->description
en: Show windows from all workspaces
lo: ສະແດງໜ້າຕ່າງຈາກທຸກພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ

en: Show windows from current monitor
lo: ສະແດງວິນໂດຈາກຈໍພາບປັດຈຸບັນ

en: Warp mouse pointer to the new focused window
lo: ຍ້າຍຕົວຊີ້ຂອງເມົ້າສ໌ໄປທີ່ໜ້າຕ່າງໃໝ່ທີ່ຖືກໂຟກັສ

en: Tiling
lo: ການຈັດລຽງ

en: Tiling Preferences
lo: ການຕັ້ງຄ່າການຈັດລຽງ

en: Enable window tiling
lo: ເປີດນຳໃຊ້ການຈັດລຽງວິນໂດ

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
lo: ຂະຫຍາຍໃຫ້ໃຫຍ່ສຸດແທນການຈັດລຽງ, ເມື່ອລາກໜ້າຕ່າງໄປທີ່ຂອບເທິງ

en: Manage workspace preferences
lo: ຈັດການການຕັ້ງຄ່າພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ

en: workspace, osd, expo, monitor
lo: ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ, osd, expo, ຈໍ

en: Workspace Options
lo: ຕົວເລືອກພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ

en: Enable workspace OSD
lo: ເປີດໃຊ້ OSD ຂອງພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ

en: Allow cycling through workspaces
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ປ່ຽນຜ່ານພື້ນທີ່ເຮັດວຽກແບບວົນຮອບ

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
lo: ໃຊ້ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກເທິງຈໍຫຼັກເທົ່ານັ້ນ (ຕ້ອງການເລີ່ມ Cinnamon ໃໝ່)

en: Display Expo view as a grid
lo: ສະແດງມຸມມອງ Expo ເປັນຕາຕະລາງ

en: Always show Expo on the primary monitor
lo: ສະແດງ Expo ໃນຈໍພາບຫຼັກສະເໝີ

en: Single Click
lo: ກົດຄັ້ງດຽວ

en: Double Click
lo: ກົດສອງຄັ້ງ

en: Drag
lo: ລາກ

en: Secondary Click
lo: ກົດປຸ່ມຂວາ

en: _Text
lo: _ຂໍ້ຄວາມ

en: _Icons
lo: _ໄອຄອນ

en: _Both
lo: _ທັງສອງ

en: _Horizontal
lo: _ແນວນອນ

en: _Vertical
lo: _ແນວຕັ້ງ

en: Cinnamon just crashed
lo: Cinnamon ເກີດບັນຫາຂັດຂ້ອງ

en: Disable downloaded applets, desklets and extensions
lo: ປິດການໃຊ້ງານແອັບເລັດ, ເດັສເລັດ ແລະ ສ່ວນຂະຫຍາຍທີ່ດາວໂຫຼດມາ

en: You are currently running in fallback mode.
lo: ປະຈຸບັນທ່ານກຳລັງເຮັດວຽກໃນໂໝດສຳຮອງ.

en: If you suspect the source of the crash is a local extension, applet or desklet, you can disable downloaded add-ons using the checkbox below.
lo: ຖ້າທ່ານສົງໄສວ່າສາເຫດຂອງການຂັດຂ້ອງແມ່ນມາຈາກສ່ວນຂະຫຍາຍ, ແອັບເລັດ ຫຼື ເດັສເລັດ, ທ່ານສາມາດປິດການໃຊ້ງານສ່ວນເສີມທີ່ດາວໂຫຼດມາໄດ້ໂດຍໃຊ້ຊ່ອງໝາຍຖືກຂ້າງລຸ່ມນີ້.

en: Do you want to restart Cinnamon?
lo: ທ່ານຕ້ອງການເລີ່ມ Cinnamon ໃໝ່ບໍ?

en: Version %s (%s)
lo: ເວີຊັນ %s (%s)

en: Version %s
lo: ເວີຊັນ %s

en: Updated on %s
lo: ອັບເດດເມື່ອ %s

en: About %s
lo: ກ່ຽວກັບ %s

en: the type of the Spice
lo: ປະເພດຂອງ Spice

en: the UUID of the Spice
lo: the UUID ຂອງ Spice

en: Unable to locate %s %s
lo: ບໍ່ສາມາດຊອກຫາ %s %s

note: nightlight@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Activate/deactivate Night Light mode.
lo: ເປີດ/ປິດ ໂໝດແສງກາງຄືນ

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
lo: ເມນູຫຼັກຂອງ Cinnamon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->content->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->content-content->title
en: Content
lo: ເນື້ອໃນ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->content-places->title
en: Places
lo: ສະຖານທີ່

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->overlay-key->description
en: Keyboard shortcut to open and close the menu
lo: ປຸ່ມລັດແປ້ນພິມເພື່ອເປີດ ແລະ ປິດເມນູ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->description
en: Use a custom icon and label
lo: ໃຊ້ໄອຄອນ ແລະ ປ້າຍກຳກັບທີ່ກຳນົດເອງ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Icon
lo: ໄອຄອນ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->description
en: Icon size
lo: ຂະໜາດໄອຄອນ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
lo: ຂໍ້ຄວາມ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->symbolic-category- icons->description
en: Use symbolic icons for categories
lo: ໃຊ້ໄອຄອນແບບສັນຍະລັກສຳລັບໝວດໝູ່

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->description
en: Categories icon size
lo: ຂະໜາດໄອຄອນໝວດໝູ່

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->description
en: Applications icon size
lo: ຂະໜາດໄອຄອນໂປຣແກຣມ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-sidebar->description
en: Sidebar
lo: ແຖບດ້ານຂ້າງ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-avatar->description
en: Avatar
lo: ຮູບໂປຣໄຟລ໌

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-documents->description
en: Documents
lo: ເອກະສານ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-downloads->description
en: Downloads
lo: ດາວໂຫຼດ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-pictures->description
en: Pictures
lo: ຮູບພາບ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-videos->description
en: Videos
lo: ວິດີໂອ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-bookmarks->description
en: Other bookmarks
lo: ບຸກມາກອື່ນໆ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->system-position->description
en: Position of the system buttons
lo: ຕຳແໜ່ງຂອງປຸ່ມລະບົບ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->system-position->options
en: In the sidebar
lo: ໃນແຖບຂ້າງ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->system-position->options
en: Alongside the search bar
lo: ຂ້າງແຖບຄົ້ນຫາ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-position->description
en: Position of the search bar
lo: ຕຳແໜ່ງຂອງແຖບຄົ້ນຫາ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-position->options
en: At the top
lo: ຢູ່ດ້ານເທິງ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-position->options
en: At the bottom
lo: ຢູ່ດ້ານລຸ່ມ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->sidebar-icon-size->description
en: Sidebar icon size
lo: ຂະໜາດໄອຄອນແຖບຂ້າງ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->sidebar-max-width->description
en: Maximum sidebar width (px)
lo: ຄວາມກວ້າງສູງສຸດຂອງແຖບຂ້າງ (px)

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->description
en: Recents
lo: ລາຍການລ່າສຸດ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-description->description
en: Show application descriptions
lo: ສະແດງຄຳອະທິບາຍຂອງແອັບພລິເຄຊັນ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->description
en: Change categories on hover
lo: ປ່ຽນໝວດໝູ່ເມື່ອເລື່ອນຜ່ານ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
lo: ເປີດໃຊ້ການເລື່ອນອັດຕະໂນມັດໃນລາຍການໂປຣແກຣມ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->description
en: Force the panel to be visible when opening the menu
lo: ບັງຄັບໃຫ້ແຖບດ້ານລຸ່ມສະແດງຂຶ້ນເມື່ອເປີດເມນູ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->tooltip
en: Opening the menu will also show the main panel (which may be auto-hidden).
lo: ການເປີດເມນູຈະສະແດງແຖບຫຼັກ (ເຊິ່ງອາດຈະຖືກຊ່ອນອັດຕະໂນມັດ) ໄປພ້ອມກັນ.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
lo: ເປີດເມນູເມື່ອຂ້ອຍເລື່ອນເມົ້າສ໌ຜ່ານມັນ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
lo: ເປີດໃຊ້ການເປີດເມນູເມື່ອເມົ້າສ໌ເຂົ້າໄປໃນແອັບເລັດ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->description
en: Menu hover delay
lo: ເວລາຊ້າຂອງເມນູເມື່ອເລື່ອນຜ່ານ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->tooltip
en: Delay before the menu opens when hovered
lo: ເວລາຊ້າກ່ອນທີ່ເມນູຈະເປີດເມື່ອເລື່ອນຜ່ານ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->description
en: Use menu animations
lo: ໃຊ້ພາບເຄື່ອນໄຫວຂອງເມນູ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->tooltip
en: Allow the menu to animate on open and close
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ເມນູມີພາບເຄື່ອນໄຫວເມື່ອເປີດ ແລະ ປິດ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
lo: ເປີດໂຕແກ້ໄຂເມນູ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
lo: ກົດປຸ່ມນີ້ເພື່ອປັບແຕ່ງລາຍການເມນູຂອງທ່ານ.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->reset-menu-size- button->description
en: Restore the menu to its original size
lo: ຟື້ນຟູຂະໜາດເມນູໃຫ້ເປັນຄືເກົ່າ

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->name
en: XApp Status Applet
lo: ແອັບເລັດສະຖານະ XApp

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons for applications which use XAppStatusIcons
lo: ແອັບເລັດທີ່ລວບລວມໄອຄອນຖາດລະບົບທັງໝົດສຳລັບໂປຣແກຣມທີ່ໃຊ້ XAppStatusIcons

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to control sound and music
lo: ແອັບເລັດ Cinnamon ເພື່ອຄວບຄຸມສຽງ ແລະ ເພງ

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->playerControl->description
en: Control Players
lo: ຄວບຄຸມເຄື່ອງຫຼິ້ນ

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->extendedPlayerControl->description
en: Show Loop and Shuffle controls
lo: ສະແດງຕົວຄວບຄຸມການຫຼິ້ນວົນ ແລະ ສຸ່ມ

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show menu
lo: ສະແດງເມນູ

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the sound applet menu.
lo: ຕັ້ງຄ່າປຸ່ມລັດເພື່ອສະແດງເມນູແອັບເລັດສຽງ.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->description
en: Always show input switch
lo: ສະແດງສະວິດສຽງເຂົ້າຕະຫຼອດເວລາ

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->tooltip
en: Always show the 'Mute input' switch in the context menu.
lo: ສະແດງສະວິດ 'ປິດສຽງເຂົ້າ' ໃນເມນູສະພາບການຕະຫຼອດເວລາ.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
lo: ສະແດງຂໍ້ມູນເພງໃນແຖບດ້ານລຸ່ມ

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
lo: ຕົວອັກສອນ

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->description
en: Limit song information to
lo: ຈຳກັດຂໍ້ມູນເພງເປັນ

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute
lo: ສະຫຼັບການປິດສຽງ

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute output
lo: ສະຫຼັບການປິດສຽງອອກ

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute input
lo: ສະຫຼັບການປິດສຽງເຂົ້າ

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->description
en: Action on middle click
lo: ການກະທຳເມື່ອກົດປຸ່ມກາງ

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->middleShiftClickAction->description
en: Action on shift+middle click
lo: ການກະທຳເມື່ອກົດ shift+ປຸ່ມກາງ

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->horizontalScroll->description
en: Use horizontal scrolling to move between tracks
lo: ໃຊ້ການເລື່ອນແນວນອນເພື່ອຍ້າຍລະຫວ່າງເພງ

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
lo: ສະແດງໜ້າປົກອະລະບ້ຳເປັນໄອຄອນ

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
lo: ຊ່ອນໄອຄອນຖາດລະບົບສຳລັບເຄື່ອງຫຼິ້ນທີ່ຮອງຮັບ

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description
en: Tooltip
lo: ຄຳແນະນຳ

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowVolume->description
en: Show volume in tooltip
lo: ສະແດງລະດັບສຽງໃນຄຳແນະນຳ

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowPlayer->description
en: Show player in tooltip
lo: ສະແດງເຄື່ອງຫຼິ້ນໃນຄຳແນະນຳ

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->tooltipShowArtistTitle->description
en: Show song artist and title in tooltip
lo: ສະແດງນັກຮ້ອງ ແລະ ຊື່ເພງໃນຄຳແນະນຳ

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->name
en: System Tray
lo: ຖາດລະບົບ

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons
lo: ແອັບເລັດທີ່ລວບລວມໄອຄອນຖາດລະບົບທັງໝົດ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list with app grouping
lo: ລາຍການໜ້າຕ່າງຫຼັກຂອງ Cinnamon ທີ່ມີການຈັດກຸ່ມໂປຣແກຣມ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->thumbnailsPage->title schema.json->thumbnailsSection->title
en: Thumbnails
lo: ຮູບຕົວຢ່າງ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->contextMenuPage->title
en: Context Menu
lo: ເມນູສະພາບການ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hotKeysSection->title
en: Hot Keys
lo: ປຸ່ມລັດ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->appButtonsSection->title
en: Application Buttons
lo: ປຸ່ມໂປຣແກຣມ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hoverPeekSection->title
en: Hover Peek
lo: ເບິ່ງເມື່ອເລື່ອນຜ່ານ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->group- apps->description
en: Group windows by application
lo: ຈັດກຸ່ມໜ້າຕ່າງຕາມໂປຣແກຣມ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Mouse wheel scroll action
lo: ການກະທຳເມື່ອເລື່ອນລໍ້ເມົ້າສ໌

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Cycle apps
lo: ປ່ຽນຜ່ານໂປຣແກຣມ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Cycle windows
lo: ປ່ຽນຜ່ານໜ້າຕ່າງ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->description
en: Left click action
lo: ການກະທຳເມື່ອກົດປຸ່ມຊ້າຍ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Toggle activation of last focused window
lo: ສະຫຼັບການເປີດໃຊ້ງານໜ້າຕ່າງທີ່ຖືກໂຟກັສຫຼ້າສຸດ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-
en: Middle click action
lo: ການກະທຳເມື່ອກົດປຸ່ມກາງ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Launch new app instance
lo: ເປີດຕົວຢ່າງໂປຣແກຣມໃໝ່

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Close last focused window in group
lo: ປິດໜ້າຕ່າງທີ່ຖືກໂຟກັສຫຼ້າສຸດໃນກຸ່ມ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-display- settings->description
en: Show windows from other monitors
lo: ສະແດງໜ້າຕ່າງຈາກຈໍອື່ນ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-display- settings->options
en: Only from monitors without a window list
lo: ສະເພາະຈາກຈໍທີ່ບໍ່ມີລາຍການໜ້າຕ່າງ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-display- settings->options
en: From all monitors
lo: ຈາກທຸກຈໍ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->cycleMenusHotkey->description
en: Global hotkey for cycling through thumbnail menus
lo: ປຸ່ມລັດທົ່ວໄປສຳລັບການປ່ຽນຜ່ານເມນູຮູບຕົວຢ່າງ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- hotkey->description
en: Global hotkey to show the order of apps
lo: ປຸ່ມລັດທົ່ວໄປເພື່ອສະແດງລຳດັບຂອງໂປຣແກຣມ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->description
en: Duration of the apps order display on hotkey press
lo: ໄລຍະເວລາການສະແດງລຳດັບໂປຣແກຣມເມື່ອກົດປຸ່ມລັດ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->super-num- hotkeys->description
en: Enable Super+<number> shortcut to switch/open apps
lo: ເປີດໃຊ້ປຸ່ມລັດ Super+<number> ເພື່ອປ່ຽນ/ເປີດໂປຣແກຣມ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->description
en: Button label
lo: ປ້າຍກຳກັບປຸ່ມ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Application name
lo: ຊື່ໂປຣແກຣມ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title
lo: ຫົວຂໍ້ໜ້າຕ່າງ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title (only for the focused window)
lo: ຫົວຂໍ້ໜ້າຕ່າງ (ສະເພາະໜ້າຕ່າງທີ່ຖືກໂຟກັສ)

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->description
en: Launcher animation
lo: ພາບເຄື່ອນໄຫວຂອງໂຕເປີດໂປຣແກຣມ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-window- count-badges->description
en: Show window count badges
lo: ສະແດງປ້າຍບອກຈຳນວນໜ້າຕ່າງ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-window- count-badges->tooltip
en: Indicate on the panel the number of open windows an application has
lo: ສະແດງຈຳນວນໜ້າຕ່າງທີ່ເປີດຢູ່ຂອງແອັບພລິເຄຊັນເທິງແຖບພາເນລ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- notification-badges->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- notifications->description
en: Show notification badges
lo: ສະແດງປ້າຍແຈ້ງເຕືອນ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- notification-badges->tooltip
en: Indicate on the panel when an application has notifications
lo: ສະແດງເທິງແຖບພາເນລເມື່ອແອັບພລິເຄຊັນມີການແຈ້ງເຕືອນ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-app-button- dragging->description
en: Enable app button dragging
lo: ເປີດໃຊ້ການລາກປຸ່ມໂປຣແກຣມ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail-scroll- behavior->description
en: Cycle windows on mouse wheel scroll
lo: ປ່ຽນຜ່ານໜ້າຕ່າງເມື່ອເລື່ອນລໍ້ເມົ້າສ໌

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- thumbnails->description
en: Show thumbnails
lo: ສະແດງຮູບຕົວຢ່າງ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->animate- thumbnails->description
en: Animate thumbnails
lo: ເຮັດໃຫ້ຮູບຕົວຢ່າງເຄື່ອນໄຫວ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->vertical- thumbnails->description
en: Enable vertical thumbnails
lo: ເປີດໃຊ້ຮູບຕົວຢ່າງແນວຕັ້ງ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->sort- thumbnails->description
en: Sort thumbnails according to the last focused windows
lo: ຈັດລຽງຮູບຕົວຢ່າງຕາມໜ້າຕ່າງທີ່ຖືກໂຟກັສຫຼ້າສຸດ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->highlight-last- focused-thumbnail->description
en: Highlight the thumbnail of the last focused window
lo: ເນັ້ນຮູບຕົວຢ່າງຂອງໜ້າຕ່າງທີ່ຖືກໂຟກັສຫຼ້າສຸດ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->onclick- thumbnails->description
en: Click to show thumbnails
lo: ກົດເພື່ອສະແດງຮູບຕົວຢ່າງ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->description
en: Delay before showing thumbnails
lo: ເວລາຊ້າກ່ອນສະແດງຮູບຕົວຢ່າງ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->description
en: Thumbnail size
lo: ຂະໜາດຮູບຕົວຢ່າງ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Largest
lo: ໃຫຍ່ສຸດ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-hover- peek->description
en: Show the window when hovering its thumbnail
lo: ສະແດງໜ້າຕ່າງເມື່ອເລື່ອນຜ່ານຮູບຕົວຢ່າງຂອງມັນ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->description
en: Window fade-in time
lo: ເວລາໜ້າຕ່າງຈາງເຂົ້າ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- out->description
en: Window fade-out time
lo: ເວລາໜ້າຕ່າງຈາງອອກ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->units
en: percent
lo: ເປີເຊັນ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description
en: Window opacity
lo: ຄວາມໂປ່ງໃສຂອງໜ້າຕ່າງ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- recent->description
en: Show recent items
lo: ສະແດງລາຍການຫຼ້າສຸດ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->autostart-menu- item->description
en: Show autostart option
lo: ສະແດງຕົວເລືອກເລີ່ມອັດຕະໂນມັດ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->description
en: Apply the monitor move option to all windows
lo: ນຳໃຊ້ຕົວເລືອກຍ້າຍຈໍກັບທຸກໜ້າຕ່າງ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->tooltip
en: When clicking "Move to monitor" in the context menu, this option will move all of an app's windows instead of just the last focused window from the app.
lo: ເມື່ອກົດ "ຍ້າຍໄປທີ່ຈໍ" ໃນເມນູສະພາບການ, ຕົວເລືອກນີ້ຈະຍ້າຍໜ້າຕ່າງທັງໝົດຂອງໂປຣແກຣມແທນທີ່ຈະເປັນພຽງໜ້າຕ່າງທີ່ຖືກໂຟກັສຫຼ້າສຸດຈາກໂປຣແກຣມ.

note: network@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Network manager applet
lo: ແອັບເລັດຈັດການເຄືອຂ່າຍ

note: network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the network applet menu.
lo: ຕັ້ງຄ່າປຸ່ມລັດເພື່ອສະແດງເມນູແອັບເລັດເຄືອຂ່າຍ.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Workspace switcher
lo: ໂຕປ່ຽນພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Select the workspace from the panel
lo: ເລືອກພື້ນທີ່ເຮັດວຽກຈາກແຖບດ້ານລຸ່ມ

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->description
en: Type of display
lo: ປະເພດການສະແດງຜົນ

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->tooltip
en: Note that the visual representation will only work if your panel is large enough to display it properly, otherwise the simple style will be used.
lo: ໝາຍເຫດວ່າການສະແດງຜົນແບບພາບຈະເຮັດວຽກໄດ້ກໍຕໍ່ເມື່ອແຖບຂອງທ່ານໃຫຍ່ພໍທີ່ຈະສະແດງໄດ້ຢ່າງຖືກຕ້ອງ, ຖ້າບໍ່ດັ່ງນັ້ນຈະໃຊ້ຮູບແບບງ່າຍໆ.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: A visual representation of the workspaces
lo: ການສະແດງຜົນແບບພາບຂອງພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: Simple buttons
lo: ປຸ່ມງ່າຍໆ

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->description
en: Scroll wheel behavior
lo: ພຶດຕິກຳຂອງລໍ້ເລື່ອນ

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->tooltip
en: Reverse or disable the direction of the scroll in the workspace list.
lo: ປີ້ນ ຫຼື ປິດທິດທາງການເລື່ອນໃນລາຍການພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Reversed
lo: ປີ້ນກັບ

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Minimize all windows
lo: ຫຍໍ້ໜ້າຕ່າງທັງໝົດ

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at- desktop->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->description
en: Peek at the desktop on hover
lo: ເບິ່ງເດັສທັອບເມື່ອເລື່ອນເມົ້າສ໌ຜ່ານ

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip
en: Peek at the desktop when hovering the applet
lo: ເບິ່ງເດັສທັອບເມື່ອເລື່ອນເມົ້າສ໌ຜ່ານແອັບເລັດ

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description
en: Blur effect
lo: ເອັບເຟັກເບຼີ

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip
en: Blur windows when peeking at the desktop
lo: ເຮັດໃຫ້ໜ້າຕ່າງເບຼີເມື່ອເບິ່ງເດັສທັອບ

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description
en: Hover delay
lo: ເວລາຊ້າເມື່ອເລື່ອນຜ່ານ

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip
en: Delay before Peek shows desktop
lo: ເວລາຊ້າກ່ອນທີ່ການເບິ່ງຈະສະແດງເດັສທັອບ

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip
en: Change the opacity of windows when peeking at the desktop
lo: ປ່ຽນຄວາມໂປ່ງໃສຂອງໜ້າຕ່າງເມື່ອເບິ່ງເດັສທັອບ

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access your favorite files
lo: ເຂົ້າເຖິງໄຟລ໌ທີ່ທ່ານມັກ

note: favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->show-full-uri->description
en: Display full paths in the list
lo: ສະແດງທີ່ຢູ່ເຕັມໃນລາຍການ

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Control the trash from the panel
lo: ຄວບຄຸມຖັງຂີ້ເຫຍື້ອຈາກແຖບດ້ານລຸ່ມ

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings Applet
lo: ແອັບເລັດການຕັ້ງຄ່າ

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon Settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າ Cinnamon

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access removable drives
lo: ເຂົ້າເຖິງໄດຣຟ໌ທີ່ຖອດອອກໄດ້

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access the documents you recently opened
lo: ເຂົ້າເຖິງເອກະສານທີ່ທ່ານເປີດຫຼ້າສຸດ

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Corner bar
lo: ແຖບມຸມ

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A bar designed to be placed in the corner, used to show the desktop, desklets, the workspace selector or the window selector.
lo: ແຖບທີ່ອອກແບບມາເພື່ອວາງໄວ້ທີ່ມຸມ, ໃຊ້ເພື່ອສະແດງເດັສທັອບ, ເດັສເລັດ, ຕົວເລືອກພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ ຫຼື ຕົວເລືອກໜ້າຕ່າງ.

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->description
en: Click action
lo: ການກະທຳເມື່ອກົດ

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click- action->description
en: Shift + click action
lo: ການກະທຳເມື່ອກົດ Shift + ກົດ

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->description
en: Shift + middle click action
lo: ການກະທຳເມື່ອກົດ Shift + ກົດປຸ່ມກາງ

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces
lo: ປ່ຽນພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces (reversed)
lo: ປ່ຽນພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ (ປີ້ນກັບ)

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Window list
lo: ລາຍການໜ້າຕ່າງ

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list
lo: ລາຍການໜ້າຕ່າງຫຼັກຂອງ Cinnamon

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
lo: ສະແດງການແຈ້ງເຕືອນໃນລາຍການໜ້າຕ່າງເມື່ອໜ້າຕ່າງຈາກພື້ນທີ່ເຮັດວຽກອື່ນຕ້ອງການການເອົາໃຈໃສ່

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- scrolling->description
en: Enable mouse-wheel scrolling in the window list
lo: ເປີດໃຊ້ການເລື່ອນດ້ວຍລໍ້ເມົ້າສ໌ໃນລາຍການໜ້າຕ່າງ

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->reverse- scrolling->description
en: Reverse the direction of mouse-wheel scrolling in the window list
lo: ປີ້ນທິດທາງການເລື່ອນດ້ວຍລໍ້ເມົ້າສ໌ໃນລາຍການໜ້າຕ່າງ

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- minimize->description
en: Left click to minimize window
lo: ກົດປຸ່ມຊ້າຍເພື່ອຫຍໍ້ໜ້າຕ່າງ

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- close->description
en: Middle click to close window
lo: ກົດປຸ່ມກາງເພື່ອປິດໜ້າຕ່າງ

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-show- label->description
en: Show window names in the panel
lo: ສະແດງຊື່ໜ້າຕ່າງໃນແຖບດ້ານລຸ່ມ

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->description
en: Window button width in the panel
lo: ຄວາມກວ້າງຂອງປຸ່ມໜ້າຕ່າງໃນແຖບດ້ານລຸ່ມ

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->buttons-use-entire- space->description
en: Window buttons can have different sizes and use the entire space available
lo: ປຸ່ມໜ້າຕ່າງສາມາດມີຂະໜາດແຕກຕ່າງກັນ ແລະ ໃຊ້ພື້ນທີ່ທັງໝົດທີ່ມີຢູ່

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->description
en: Choose what to show when hovering over a window button
lo: ເລືອກສິ່ງທີ່ຈະສະແດງເມື່ອເລື່ອນຜ່ານປຸ່ມໜ້າຕ່າງ

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Title
lo: ຫົວຂໍ້

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Thumbnail
lo: ຮູບຕົວຢ່າງ

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview-show- label->description
en: Show title above thumbnail
lo: ສະແດງຫົວຂໍ້ເທິງຮູບຕົວຢ່າງ

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Spacer
lo: ຊ່ອງວ່າງ

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Add some space between your other applets
lo: ເພີ່ມຊ່ອງວ່າງລະຫວ່າງແອັບເລັດອື່ນໆຂອງທ່ານ

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
lo: ຈຳນວນຊ່ອງວ່າງເປັນພິກເຊລ

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
lo: ປັບຄ່ານີ້ເພື່ອເພີ່ມ ຫຼື ຫຼຸດຄວາມກວ້າງຂອງຊ່ອງວ່າງນີ້

note: scale@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Scale view
lo: ກົດ ຫຼື ເລື່ອນຜ່ານເພື່ອເປີດໃຊ້ມຸມມອງ Scale

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
lo: ເປີດໃຊ້ scale ເມື່ອເລື່ອນຜ່ານ

note: printers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Manage print jobs
lo: ຈັດການວຽກພິມ

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->description
en: Show printer icon
lo: ສະແດງໄອຄອນເຄື່ອງພິມ

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: Always
lo: ຕະຫຼອດເວລາ

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printers exist
lo: ເມື່ອມີເຄື່ອງພິມ

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printing
lo: ເມື່ອກຳລັງພິມ

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->tooltip
en: Choose when to show the printer icon in the panel
lo: ເລືອກເວລາທີ່ຈະສະແດງໄອຄອນເຄື່ອງພິມໃນແຖບດ້ານລຸ່ມ

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings API Demo
lo: ຕົວຢ່າງ API ການຕັ້ງຄ່າ

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A sample applet for demonstrating the capabilities and usage of the applet and desklet settings API
lo: ແອັບເລັດຕົວຢ່າງເພື່ອສະແດງຄວາມສາມາດ ແລະ ການໃຊ້ງານຂອງ API ການຕັ້ງຄ່າແອັບເລັດ ແລະ ເດັສເລັດ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page1->title
en: Visible settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າທີ່ເຫັນໄດ້

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page2->title
en: Choosers
lo: ຕົວເລືອກ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page3->title settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section5->title
en: Command settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າຄຳສັ່ງ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page4->title
en: Editable list settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າລາຍການທີ່ແກ້ໄຂໄດ້

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page5->title
en: Dependencies
lo: ສ່ວນທີ່ກ່ຽວຂ້ອງ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section0->title
en: Info
lo: ຂໍ້ມູນ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->title
en: File choosers
lo: ຕົວເລືອກໄຟລ໌

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->title
en: Menu settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າເມນູ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section6->title
en: Other choosers
lo: ຕົວເລືອກອື່ນໆ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section7->title
en: My list
lo: ລາຍການຂອງຂ້ອຍ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section8->title
en: Show dependencies section
lo: ສະແດງສ່ວນທີ່ກ່ຽວຂ້ອງ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section9->title
en: Dependencies section
lo: ສ່ວນທີ່ກ່ຽວຂ້ອງ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->label- info->description
en: Play with these widgets and see the automatic reaction in the panel applet.
    
    This is a label, and the content can't be modified nor accessed. You may want to use a label to show additional hints or instructions, for example.
lo: ລອງຫຼິ້ນກັບວິດເຈັດເຫຼົ່ານີ້ ແລະ ເບິ່ງການຕອບສະໜອງອັດຕະໂນມັດໃນແອັບເລັດຂອງແຖບດ້ານລຸ່ມ.
    
    ນີ້ແມ່ນປ້າຍກຳກັບ, ແລະ ເນື້ອຫາບໍ່ສາມາດດັດແປງ ຫຼື ເຂົ້າເຖິງໄດ້. ທ່ານອາດຈະຕ້ອງການໃຊ້ປ້າຍກຳກັບເພື່ອສະແດງຄຳແນະນຳເພີ່ມເຕີມ, ຕົວຢ່າງ.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->description
en: The icon to use in the panel
lo: ໄອຄອນທີ່ຈະໃຊ້ໃນແຖບດ້ານລຸ່ມ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
lo: ເລືອກໄຟລ໌ໄອຄອນ, ຫຼື ທ່ານສາມາດພິມຊື່ໄອຄອນໃສ່ໃນຊ່ອງປ້ອນຂໍ້ມູນ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->description
en: The background color for the applet
lo: ສີພື້ນຫຼັງສຳລັບແອັບເລັດ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
lo: ກົດປຸ່ມເພື່ອເລືອກສີພື້ນຫຼັງໃໝ່ສຳລັບແອັບເລັດນີ້

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->description
en: Applet width in the panel
lo: ຄວາມກວ້າງຂອງແອັບເລັດໃນແຖບດ້ານລຸ່ມ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
lo: ເພີ່ມ ຫຼື ຫຼຸດຄ່າສະປິນເນີນີ້ເພື່ອເຮັດໃຫ້ແອັບເລັດກວ້າງຂຶ້ນ ຫຼື ແຄບລົງໃນແຖບດ້ານລຸ່ມ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->description
en: Please pick an option
lo: ກະລຸນາເລືອກຕົວເລືອກ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
lo: ຕົວເລືອກທຳອິດ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
lo: ຕົວເລືອກທີສອງ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
lo: ຕົວເລືອກທີສາມ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
lo: ຕົວເລືອກທີສີ່

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
lo: ການເລືອກແບບຄອມໂບສາມາດເລືອກລະຫວ່າງຄ່າຈຳນວນເຕັມ, ບູລີນ, ຈຸດທົດສະນິຍົມ, ແລະ ສະຕຣິງ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale- demo->description
en: Here is a demonstration of bidirectional control
lo: ນີ້ແມ່ນຕົວຢ່າງຂອງການຄວບຄຸມສອງທິດທາງ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
lo: ຖ້າທ່ານປັບສະເກລນີ້, ມັນຈະອັບເດດໃນແອັບເລັດ. ຖ້າທ່ານປັບສະເກລໃນແອັບເລັດ, ມັນຈະອັບເດດຢູ່ບ່ອນນີ້

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->description
en: Check this to use a custom label
lo: ໝາຍຖືກເພື່ອໃຊ້ປ້າຍກຳກັບທີ່ກຳນົດເອງ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
lo: ການໝາຍຖືກຊ່ອງນີ້ອະນຸຍາດໃຫ້ທ່ານຕັ້ງປ້າຍກຳກັບທີ່ກຳນົດເອງໃນຊ່ອງດ້ານລຸ່ມ - ນີ້ສະແດງໃຫ້ເຫັນການຕັ້ງຄ່າສ່ວນທີ່ກ່ຽວຂ້ອງ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- label->description
en: Custom Applet Label
lo: ປ້າຍກຳກັບແອັບເລັດທີ່ກຳນົດເອງ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-label->tooltip
en: Set your custom label here.  This field is unavailable unless the switch above is enabled
lo: ຕັ້ງປ້າຍກຳກັບທີ່ກຳນົດເອງຂອງທ່ານທີ່ນີ້. ຊ່ອງນີ້ຈະບໍ່ສາມາດໃຊ້ໄດ້ເວັ້ນເສຍແຕ່ຈະເປີດສະວິດຂ້າງເທິງ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
lo: ຢ່າກົດປຸ່ມນີ້!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
lo: ການກົດປຸ່ມນີ້ຈະເປີດໃຊ້ເມທອດ callback ໃນແອັບເລັດ - ລອງກົດເບິ່ງ.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
lo: ນີ້ແມ່ນວິດເຈັດທົດສອບສຳລັບການສົ່ງສັນຍານຄີແຕ່ລະອັນ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->keybinding- test->description
en: Set the keybinding here to activate an action
lo: ຕັ້ງຄ່າປຸ່ມລັດທີ່ນີ້ເພື່ອເປີດໃຊ້ການກະທຳ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->file- select->description
en: Choose a file
lo: ເລືອກໄຟລ໌

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->directory- select->description
en: Choose a directory
lo: ເລືອກໂຟເດີ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->sound- select->description
en: Choose a sound
lo: ເລືອກສຽງ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->font- select->description
en: Choose a font
lo: ເລືອກຟອນ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->description
en: You can type paragraphs and lists here
lo: ທ່ານສາມາດພິມຫຍໍ້ໜ້າ ແລະ ລາຍການໄດ້ທີ່ນີ້

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->tooltip
en: This setting type is useful for multi-line lists, and text that is too long to fit in an entry widget.
    You can manually set the height of the text view with the 'height' property. This one is set to 150. Default is 200.
lo: ປະເພດການຕັ້ງຄ່ານີ້ມີປະໂຫຍດສຳລັບລາຍການຫຼາຍແຖວ, ແລະ ຂໍ້ຄວາມທີ່ຍາວເກີນກວ່າຈະໃສ່ໃນວິດເຈັດການປ້ອນຂໍ້ມູນໄດ້.
    ທ່ານສາມາດຕັ້ງຄວາມສູງຂອງມຸມມອງຂໍ້ຄວາມດ້ວຍຕົນເອງດ້ວຍຄຸນສົມບັດ 'height'. ອັນນີ້ຕັ້ງໄວ້ທີ່ 150. ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນແມ່ນ 200.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->date- select->description
en: Choose a Date
lo: ເລືອກວັນທີ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->time- select->description
en: Choose a Time
lo: ເລືອກເວລາ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->description
en: Custom tree widget
lo: ວິດເຈັດແບບຕົ້ນໄມ້ທີ່ກຳນົດເອງ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Resident
lo: ຜູ້ອາໄສ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Address
lo: ທີ່ຢູ່

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Id number
lo: ເລກປະຈຳຕົວ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Shortcut key
lo: ປຸ່ມລັດ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: File Path
lo: ທີ່ຢູ່ໄຟລ໌

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->description
en: Show the dependencies section
lo: ສະແດງສ່ວນທີ່ກ່ຽວຂ້ອງ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->tooltip
en: Checking this box shows the Dependencies section below. Unchecking hides it.
lo: ການໝາຍຖືກຊ່ອງນີ້ຈະສະແດງສ່ວນທີ່ກ່ຽວຂ້ອງດ້ານລຸ່ມ. ການຍົກເລີກການໝາຍຖືກຈະຊ່ອນມັນ.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->deps-info->description
en: You can see this section because the switch above is on. Try switching it off and see what happens.
lo: ທ່ານສາມາດເຫັນສ່ວນນີ້ໄດ້ເພາະວ່າສະວິດຂ້າງເທິງເປີດຢູ່. ລອງປິດມັນເບິ່ງວ່າຈະເກີດຫຍັງຂຶ້ນ.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->description
en: Show info
lo: ສະແດງຂໍ້ມູນ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #1
lo: ສະແດງຂໍ້ມູນ #1

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #2
lo: ສະແດງຂໍ້ມູນ #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Don't show info #1 or #2
lo: ບໍ່ສະແດງຂໍ້ມູນ #1 ຫຼື #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info1->description
en: Info #1: You are seeing this info because the first option is selected in the combo box above. Try selecting different options to see different information.
lo: ຂໍ້ມູນ #1: ທ່ານກຳລັງເຫັນຂໍ້ມູນນີ້ເພາະວ່າຕົວເລືອກທຳອິດຖືກເລືອກໃນຄອມໂບບ໋ອກຂ້າງເທິງ. ລອງເລືອກຕົວເລືອກອື່ນເພື່ອເບິ່ງຂໍ້ມູນທີ່ແຕກຕ່າງ.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info2->description
en: Info #2: You are seeing different text now because you selected the second option in the combo box above.
lo: ຂໍ້ມູນ #2: ທ່ານກຳລັງເຫັນຂໍ້ຄວາມທີ່ແຕກຕ່າງໃນຕອນນີ້ ເພາະວ່າທ່ານເລືອກຕົວເລືອກທີສອງໃນຄອມໂບບ໋ອກຂ້າງເທິງ.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin->description
en: Number value
lo: ຄ່າຕົວເລກ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info1->description
en: The value of the spinner above is less than 5
lo: ຄ່າຂອງສະປິນເນີຂ້າງເທິງແມ່ນນ້ອຍກວ່າ 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info2->description
en: The value of the spinner above is greater than or equal to 5
lo: ຄ່າຂອງສະປິນເນີຂ້າງເທິງແມ່ນໃຫຍ່ກວ່າ ຫຼື ເທົ່າກັບ 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- widget->description
en: Try out this custom widget!
lo: ລອງໃຊ້ວິດເຈັດທີ່ກຳນົດເອງນີ້ເບິ່ງ!

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Expo view
lo: ກົດ ຫຼື ເລື່ອນຜ່ານເພື່ອເປີດໃຊ້ມຸມມອງ Expo

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
lo: ເປີດໃຊ້ expo ເມື່ອເລື່ອນຜ່ານ

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Slideshow Controls
lo: ຕົວຄວບຄຸມສະໄລດ໌

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Basic controls for the Cinnamon slideshow
lo: ຕົວຄວບຄຸມພື້ນຖານສຳລັບສະໄລດ໌ຂອງ Cinnamon

note: user@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet to access your account details, switch users and quickly logout or power off the computer
lo: ແອັບເລັດເພື່ອເຂົ້າເຖິງລາຍລະອຽດບັນຊີຂອງທ່ານ, ປ່ຽນຜູ້ໃຊ້ ແລະ ອອກຈາກລະບົບ ຫຼື ປິດເຄື່ອງຄອມພິວເຕີໄດ້ຢ່າງວ່ອງໄວ

note: user@cinnamon.org->metadata.json->name
en: User Applet
lo: ແອັບເລັດຜູ້ໃຊ້

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
lo: ສະແດງຊື່ຜູ້ໃຊ້ໃນແຖບດ້ານລຸ່ມ

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-image->description
en: Display the user image on the panel
lo: ສະແດງຮູບຜູ້ໃຊ້ໃນແຖບດ້ານລຸ່ມ

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Launch applications from the panel
lo: ເປີດໂປຣແກຣມຈາກແຖບດ້ານລຸ່ມ

note: panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->allow- dragging->description
en: Allow dragging of launchers
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ລາກໂຕເປີດໂປຣແກຣມ

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click to display and manage system notifications
lo: ກົດເພື່ອສະແດງ ແລະ ຈັດການການແຈ້ງເຕືອນຂອງລະບົບ

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->description
en: Ignore transient notifications
lo: ບໍ່ສົນໃຈການແຈ້ງເຕືອນຊົ່ວຄາວ

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->tooltip
en: Check this to ignore transient notifications.
lo: ໝາຍຖືກເພື່ອບໍ່ສົນໃຈການແຈ້ງເຕືອນຊົ່ວຄາວ.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showEmptyTray->description
en: Show empty tray
lo: ສະແດງຖາດວ່າງ

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->showEmptyTray->tooltip
en: Check this to show the tray even when there are no new notifications.
lo: ໝາຍຖືກເພື່ອສະແດງຖາດເຖິງແມ່ນວ່າຈະບໍ່ມີການແຈ້ງເຕືອນໃໝ່.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showNotificationCount->description
en: Show the number of notifications
lo: ສະແດງຈຳນວນການແຈ້ງເຕືອນ

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showNewestFirst->description
en: Show newest notifications first
lo: ສະແດງການແຈ້ງເຕືອນໃໝ່ສຸດກ່ອນ

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show notifications
lo: ສະແດງການແຈ້ງເຕືອນ

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the notification popup menu.
lo: ຕັ້ງຄ່າປຸ່ມລັດເພື່ອສະແດງເມນູການແຈ້ງເຕືອນ.

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->tooltip
en: Set keybinding(s) to clear all notifications.
lo: ຕັ້ງຄ່າປຸ່ມລັດເພື່ອລ້າງການແຈ້ງເຕືອນທັງໝົດ.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemSettings->description inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemNotificationSettings->description
en: Open notification settings
lo: ເປີດການຕັ້ງຄ່າການແຈ້ງເຕືອນ

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Inhibit Applet
lo: ແອັບເລັດຢັບຢັ້ງ

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->description
en: This applet is used to disable notifications and power management (including the screensaver and the session from going idle)
lo: ແອັບເລັດນີ້ໃຊ້ເພື່ອປິດການແຈ້ງເຕືອນ ແລະ ການຈັດການພະລັງງານ (ລວມທັງພາບພັກໜ້າຈໍ ແລະ ການບໍ່ໃຫ້ເຊສຊັນເຂົ້າສູ່ສະຖານະບໍ່ເຄື່ອນໄຫວ)

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->description
en: Inhibit power management
lo: ຢັບຢັ້ງການຈັດການພະລັງງານ

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit power management.
lo: ຕັ້ງຄ່າປຸ່ມລັດເພື່ອຢັບຢັ້ງການຈັດການພະລັງງານ.

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->description
en: Inhibit notifications
lo: ຢັບຢັ້ງການແຈ້ງເຕືອນ

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit notifications.
lo: ຕັ້ງຄ່າປຸ່ມລັດເພື່ອຢັບຢັ້ງການແຈ້ງເຕືອນ.

note: inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemPowerSettings->description
en: Open power settings
lo: ເປີດການຕັ້ງຄ່າພະລັງງານ

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: On-Screen keyboard
lo: ແປ້ນພິມເທິງຈໍ

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to launch the on-screen keyboard
lo: ແອັບເລັດ Cinnamon ເພື່ອເປີດແປ້ນພິມເທິງຈໍ

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
lo: ປະຕິທິນ

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: The Cinnamon calendar applet
lo: ແອັບເລັດປະຕິທິນຂອງ Cinnamon

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->description
en: Show calendar events
lo: ສະແດງເຫດການໃນປະຕິທິນ

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->tooltip
en: Check this to display events in the calendar.
lo: ໝາຍຖືກເພື່ອສະແດງເຫດການໃນປະຕິທິນ.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
lo: ສະແດງເລກອາທິດໃນປະຕິທິນ

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
lo: ໝາຍຖືກເພື່ອສະແດງເລກອາທິດໃນປະຕິທິນ.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
lo: ໃຊ້ຮູບແບບວັນທີທີ່ກຳນົດເອງ

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
lo: ໝາຍຖືກເພື່ອກຳນົດຮູບແບບທີ່ກຳນົດເອງສຳລັບວັນທີໃນແອັບເລັດປະຕິທິນ.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->description
en: Date format
lo: ຮູບແບບວັນທີ

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
lo: ຕັ້ງຮູບແບບທີ່ກຳນົດເອງຂອງທ່ານທີ່ນີ້.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip- format->description
en: Date format for tooltip
lo: ຮູບແບບວັນທີສຳລັບຄຳແນະນຳ

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip-format->tooltip
en: Set your custom tooltip format here.
lo: ຕັ້ງຮູບແບບຄຳແນະນຳທີ່ກຳນົດເອງຂອງທ່ານທີ່ນີ້.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
lo: ກົດປຸ່ມນີ້ເພື່ອຮູ້ເພີ່ມເຕີມກ່ຽວກັບໂຄງສ້າງຂອງຮູບແບບວັນທີ.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show calendar
lo: ສະແດງປະຕິທິນ

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the calendar.
lo: ຕັ້ງຄ່າປຸ່ມລັດເພື່ອສະແດງປະຕິທິນ.

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->description
en: XRandR monitor control applet
lo: ແອັບເລັດຄວບຄຸມຈໍ XRandR

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
lo: ຮູບແບບແປ້ນພິມ

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Accessibility applet
lo: ແອັບເລັດການຊ່ວຍເຫຼືອການເຂົ້າເຖິງ

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Windows Quick List
lo: ລາຍການໜ້າຕ່າງດ່ວນ

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Quickly access windows from all workspaces
lo: ເຂົ້າເຖິງໜ້າຕ່າງຈາກທຸກພື້ນທີ່ເຮັດວຽກໄດ້ຢ່າງວ່ອງໄວ

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Separator
lo: ຕົວຂັ້ນ

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A separator icon which can be added multiple times
lo: ໄອຄອນຕົວຂັ້ນທີ່ສາມາດເພີ່ມໄດ້ຫຼາຍຄັ້ງ

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
lo: ຕົວຈັດການພະລັງງານ

note: power@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon power management applet
lo: ແອັບເລັດຈັດການພະລັງງານຂອງ Cinnamon

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
lo: ສະແດງເປີເຊັນ

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show time remaining
lo: ສະແດງເວລາທີ່ເຫຼືອ

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage and time remaining
lo: ສະແດງເປີເຊັນ ແລະ ເວລາທີ່ເຫຼືອ

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Hide label
lo: ຊ່ອນປ້າຍກຳກັບ

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->description
en: Always show all batteries
lo: ສະແດງແບັດເຕີຣີທັງໝົດຕະຫຼອດເວລາ

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->tooltip
en: Check this to always show multiple batteries in the panel, regardless of whether one of them is marked primary.
lo: ໝາຍຖືກເພື່ອສະແດງແບັດເຕີຣີຫຼາຍກ້ອນໃນແຖບດ້ານລຸ່ມຕະຫຼອດເວລາ, ໂດຍບໍ່ສົນໃຈວ່າກ້ອນໃດໜຶ່ງຈະຖືກໝາຍເປັນຫຼັກ.

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Digital photo frame
lo: ກອບຮູບດິຈິຕອນ

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A digital photo frame desklet
lo: ເດັສເລັດກອບຮູບດິຈິຕອນ

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->directory->description
en: Folder
lo: ໂຟເດີ

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->description
en: Height
lo: ຄວາມສູງ

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Width
lo: ຄວາມກວ້າງ

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->description
en: Fade delay
lo: ເວລາຊ້າຂອງການຈາງ

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->description
en: Special effect
lo: ເອັບເຟັກພິເສດ

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Sepia
lo: ສີຊາ

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
lo: ຂາວດຳ

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Launcher desklet
lo: ເດັສເລັດໂຕເປີດໂປຣແກຣມ

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that launches a program
lo: ເດັສເລັດທີ່ເປີດໂປຣແກຣມ

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Clock desklet
lo: ເດັສເລັດໂມງ

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that displays the time
lo: ເດັສເລັດທີ່ສະແດງເວລາ

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->description
en: Text color
lo: ສີຂໍ້ຄວາມ

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->tooltip
en: Click the button to select a new text color
lo: ກົດປຸ່ມເພື່ອເລືອກສີຂໍ້ຄວາມໃໝ່

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
lo: ໝາຍຖືກເພື່ອກຳນົດຮູບແບບທີ່ກຳນົດເອງສຳລັບເວລາໃນເດັສເລັດໂມງ.
