linuxmint - en to hi translation catalogue (85 entries)

en: Unknown
hi: अज्ञात

en: Failed to launch '%s'
hi: '%s' प्रारंभ करय मे असफल।

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-home->description
en: Home
hi: होम

en: File System
hi: फाइल सिस्टम

en: Search
hi: खोजू

en: Print version
hi: प्रिंट संस्करण

en: Add
hi: जोडू

en: Remove
hi: हटाउ

en: Launcher Properties
hi: लाँचर गुण

en: Name:
hi: नाम :

en: Command:
hi: कमांड:

en: Comment:
hi: टिप्पणीः

en: Browse
hi: ब्रॉउज करू

en: Launch in Terminal?
hi: टर्मिनल मे लॉन्च करू ?

en: Directory Properties
hi: निर्देशिका गुण

en: Main Menu
hi: मुख्य मेन्यू

en: Restore System Configuration
hi: सिस्टम विन्यास पुन: स्थापित करू

en: Restore the default menu layout
hi: मूलभूत मेनू लेआउट पुन: भंडारित करू

en: Close
hi: बन्द करू

en: _New Menu
hi: नवीन मेनू (_N)

en: Ne_w Item
hi: नवीन आइटम (_w)

en: Copy
hi: कॉपी करू

en: Paste
hi: साटू

en: Delete
hi: मेटाउ

en: Edit
hi: संपादन

en: Add/Edit Launcher
hi: लॉन्चर जोडु  / संपादित करू

en: Type:
hi: प्रकारः

en: Title:
hi: शीर्षक :

en: Program:
hi: प्रोग्रामः

en: Icon Name
hi: आइकॉनक नाम

en: Application
hi: ऐप्स

en: Custom Application
hi: कस्टम ऐप्प

en: Execution of '%s' failed:
hi: %s क निष्पादन असफल रहल:

en: Remove '%s'
hi: '%s' हटाउ

en: About...
hi: के बारे मे...

en: Configure...
hi: कान्फिगर...

en: Leave it
hi: छोड़ू

en: Remove it
hi: हटाबू

en: Move to another panel
hi: दोसर पैनलमे भेजू

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
hi: उपयुक्त पैनल नहि भेटल। एकर बजाय एप्लेट हटा देल गेल अछि।

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
hi: किछू एप्लेट्स बेसी उदाहरणक अनुमति नहि दैत अछि या ओकर अधिकतम संख्या मे उदाहरण अछि अहिलेल कॉपी नही केल गेल रहय

en: Show Text
hi: पाठ देखाउ

en: Hide Text
hi: पाठ नुकाउ

en: Remove this desklet
hi: इ डेस्कलेट हटाबू

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
hi: की आहाँ वर्कस्पेस  "%s" के हटाब' चाहैत छि ?

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
hi: अमान्य अवलोकन विकल्प: कोनक गलत संख्या

en: Execution time (ms):
hi: एक्सेक्यूशन समय (मी.से.):

en: Loaded successfully
hi: सफलतापूर्वक लोड भेल

en: Check your video drivers
hi: अपन वीडियो ड्राइवरक जाँच करू

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
hi: अपनेक सिस्टम वर्तमानमे वीडियो हार्डवेयर त्वरणक (हार्डवेयर वीडियो अक्सेलरेशन ) बिना चइल रहल अछि ।

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
hi: आहाँ  खराब प्रदर्शन आ उच्च CPU उपयोगक अनुभव क' सकैत छि ।

en: Launch Driver Manager
hi: ड्राइवर प्रबंधक खोलू

en: Problems during Cinnamon startup
hi: सिनेमन स्टार्टअप दौरान समस्यासभ

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
hi: सिनेमन सफलतापूर्वक शुरू भेल, मुदा एक या अधिक एप्लेट, डेस्कलेट या एक्सटेंशन लोड करयमे विफल रहल ।

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
hi: कोनो  समस्याक लेल अपन सिस्टम लॉग आ सिनेमन लुकिंगग्लास लॉगक जाँच करु ।

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
hi: आहाँ इ संदेश के पुनरावृत्ति सँ बचय लेल सिनेमन सेटिंग्समे आपत्तिजनक एक्सटेंशन के निष्क्रिय क' सकयत छी।

en: Please contact the developer.
hi: कृपया डेवलपर सँ  संपर्क करु ।

en: Workspace
hi: कार्यस्थान

en: System Information
hi: सिस्टमक जानकारी

en: No
hi: नहि

en: Yes
hi: हँ

en: OK
hi: बेस

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
hi: नया पैनलक स्थान चुनू । रद्द करय लेल  Esc दबाउ ।

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
hi: नया पैनलक स्थान चुनू । रद्द करय लेल  Esc दबाउ ।

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
hi: आहाँ लग कोनो पैनल नहि अछि।
    की आहाँ पैनल सेटिंग खोल' चाहैत छि ?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
hi: पैनल सेटिंग्स

en: Applets
hi: एप्लेट

en: Panel edit mode
hi: पैनल संपादन मोड

en: Move
hi: घसकाउ

en: Add a new panel
hi: एकटा नया पैनल जोडु

en: Troubleshoot
hi: समस्या निवारण

en: Restart Cinnamon
hi: सिनेमन फेरसँ शुरू करु

en: Looking Glass
hi: लुकिंग ग्लास

en: Restore all settings to default
hi: सभ सेटिंग्के डिफ़ॉल्ट रूपसँ पुनर्स्थापित करु

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
hi: की आहाँ ठीके सभ सेटिंग्के डिफ़ॉल्ट रूपसँ पुनर्स्थापित करय चाहैत छी ?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
hi: सिस्टम सेटिंग

en: Retry
hi: पुन: प्रयास करु

en: No open windows
hi: कोनो खुलल खिड़की नहि

en: Restore
hi: पूर्व अवस्थामे पहुँचाबू

en: Minimize
hi: छोट करू

en: Maximize
hi: पैघ करू

en: Move to left workspace
hi: बायाँ कार्यस्थान पर ल' जाउ

en: Move to right workspace
hi: दायाँ कार्यस्थान पर ल' जाउ

en: Visible on all workspaces
hi: सभ कार्यक्षेत्र पर देखाई दैत रहय

en: Open
hi: खोलू
