linuxmint - en to my translation catalogue (28 entries)

en: Unknown
my: အမည်မသိ

en: Failed to launch '%s'
my: စတင်ရန်မအောင်မြင်ပါ '%s'

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-home->description
en: Home
my: ပင်မ

en: File System
my: ဖိုင်စနစ်

en: Search
my: ရှာဖွေရန်

en: Print version
my: စာရွက်ထုတ်ရန်ဗားရှင်း

en: Main Menu
my: ပင်မမီနူး

en: Restore the default menu layout
my: မူက မီနူး ပုံစံအတိုင်းပြန်ထားမည်။

en: Close
my: ပိတ်မည်

en: _New Menu
my: _မီနူးအသစ်

en: Copy
my: မိတ္တူ

en: Paste
my: ပွားယူ

en: About...
my: အကြောင်းအရာ ...

en: Suspend
my: ဆိုင်းငံ့ထားမည်

en: System Information
my: စက်၏အချက်အလက်များ

en: Yes
my: ဟုတ်တယ်

en: Username
my: အသုံးပြုသူအမည်

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
my: စနစ် ကနောက်ခံ

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
my: _C ပိတ်ပါ

en: Close others
my: အျခားအားလံုးကို ပိတ္ပါ။

en: Close all
my: အားလုံးကို ပိတ်ပါ

en: Control Center
my: ထိန်းချုပ်ရေး စင်တာ

en: Languages
my: ဘာသာ

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
my: ဆော့ဝဲလ်အရင်းအမြစ်

en: Minimize window
my: window ကိုချုံ့မည်

en: Close window
my: ဝင်းဒိုးပိတ်ပါ

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
my: ပိတ်ထားသည်

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- close->description
en: Middle click to close window
my: ဝင္းဒိုးကို ပိတ္ရန္ ေမာက္စ္အလည္ခလုပ္ကို နှိပ္ပါ
