linuxmint - en to nb translation catalogue (1772 entries)

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Failed to launch '%s'
nb: Klarte ikke å starte "%s"

en: Passwords do not match
nb: Passordene stemmer ikke overens

en: Password cannot be blank
nb: Passord kan ikke være tomt

en: Authentication dialog was dismissed by the user
nb: Autentisering ble avbrutt av bruker

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-home->description
en: Home
nb: Hjem

en: File System
nb: Filsystem

en: Search
nb: Søk

en: Print version
nb: Utskriftsversjon

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Add
nb: Legg til

en: Remove
nb: Fjern

en: Configure
nb: Konfigurer

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->appearance->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
nb: Utseende

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
nb: Farge

en: In mixed mode most applications are light. Some desktop elements are dark to create contrast.
nb: I blandet modus er mesteparten av applikasjonene lyse. Noen skrivebordselementer er mørke for å skape kontraster.

en: Mixed
nb: Blandet

en: Dark
nb: Mørk

en: Light
nb: Lys

en: Advanced settings...
nb: Avanserte innstillinger …

en: Style
nb: Stil

en: Launcher Properties
nb: Egenskaper for oppstarter

en: Name:
nb: Navn:

en: Command:
nb: Kommando:

en: Comment:
nb: Kommentar:

en: Browse
nb: Bla gjennom

en: Launch in Terminal?
nb: Start i terminal?

en: Use dedicated GPU if available
nb: Benytt dedikert GPU om tilgjengelig

en: Directory Properties
nb: Egenskaper for katalog

en: Main Menu
nb: Hovedmeny

en: Restore System Configuration
nb: Gjenopprett systemkonfigurasjon

en: Restore the default menu layout
nb: Gjenopprett standard menyoppsett

en: Close
nb: Lukk

en: _New Menu
nb: _Ny meny

en: Ne_w Item
nb: N_ytt element

en: Cut
nb: Klipp ut

en: Copy
nb: Kopier

en: Paste
nb: Lim inn

en: Delete
nb: Slett

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Edit Desktop File
nb: Redigér skrivebordsfil

en: Edit
nb: Rediger

en: Add/Edit Launcher
nb: Legg til/redigér oppstartsfil

en: Title:
nb: Tittel:

en: Icon Name
nb: Navn på ikon

en: Application
nb: Program

en: Custom Application
nb: Spesialtilpasset program

en: Execution of '%s' failed:
nb: Kjøring av "%s" mislykket:

en: Caps Lock On
nb: Caps Lock på

en: Caps Lock Off
nb: Caps Lock av

en: Number Lock On
nb: Num Lock på

en: Number Lock Off
nb: Num Lock av

en: Are you sure you want to remove '%s'?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne «%s»?

en: Remove '%s'
nb: Fjern '%s'

en: About...
nb: Om...

en: Configure...
nb: Konfigurér...

en: This applet does not support panels of that type. This can cause visual glitches in the panel. Would you like to continue using it anyway, remove it from the panel, or try to move it to a different panel?
nb: Dette miniprogrammet støtter ikke denne typen paneler. Dette kan forårsake visuelle feil. Vil du bruke det uansett, fjerne det fra panelet, eller prøve å flytte det til et annet panel?

en: Leave it
nb: La det være igjen

en: Remove it
nb: Fjern det

en: Move to another panel
nb: Flytt til et annet panel

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
nb: Et passende panel lot seg ikke finne. Programmet er blitt fjernet derfra.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
nb: Visse apper kan ikke startes mer enn én gang eller har nådd maks. antall løpende prosesser, slik at de ikke ble kopiert

en: Select Audio Device
nb: Velg lydenhet

en: Sound Settings
nb: Innstillinger for lyd

en: Headphones
nb: Hodetelefoner

en: Microphone
nb: Mikrofon

en: Show Text
nb: Vis tekst

en: Hide Text
nb: Skjul tekst

en: Caps lock is on
nb: Caps Lock er på

note: Translators: %s is an application name
en: %s is not responding
nb: %s svarer ikke

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely.
nb: Du kan vente litt og se om appen fortsetter, eller tvinge den til å avslutte.

en: Wait
nb: Vent

en: Force Quit
nb: Tvungen avslutning

en: Remove this desklet
nb: Fjern dette skrivebordselementet

en: Some applications are busy or have unsaved work.
nb: Noen programmer er opptatt eller har arbeid som ikke er lagret.

en: Switch User
nb: Bytt bruker

en: Log Out
nb: Logg ut

en: Suspend
nb: Sett i hvilemodus

en: Hibernate
nb: Sett i dvalemodus

en: Restart
nb: Start på nytt

en: Shut Down
nb: Slå av

en: You will be logged out in %d second. | You will be logged out in %d seconds.
nb[0]: Du blir logget ut om %d sekund.
nb[1]: Du blir logget ut om %d sekunder.

en: The computer will shut down in %d second. | The computer will shut down in %d seconds.
nb[0]: Datamaskinen vil slå seg av om %d sekund.
nb[1]: Datamaskinen vil slå seg av om %d sekunder.

en: The computer will restart in %d second. | The computer will restart in %d seconds.
nb[0]: Datamaskinen vil starte på nytt om %d sekund.
nb[1]: Datamaskinen vil starte på nytt om %d sekunder.

en: Ignore and continue
nb: Ignorer og fortsett

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne dette arbeidsområdet "%s"?

en: Initializing
nb: Initialiserer

en: Loaded
nb: Lastet

en: Error
nb: Feil

en: Out of date
nb: Utgått på dato

en: Not compatible with Wayland
nb: Ikke kompatibel med Wayland

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
nb: Ugyldig oppsettsvalg: feil antall hjørner

en: Execution time (ms):
nb: Kjøretid (ms):

en: Loaded successfully
nb: Lastet inn

en: Check your video drivers
nb: Sjekk video-driverne

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
nb: Systemet ditt kjører uten maskinvareakselerasjon fra skjermkortet.

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
nb: Du kan oppleve dårlig ytelse og høy prossesorbruk.

en: Launch Driver Manager
nb: Start driverbehandleren

en: Problems during Cinnamon startup
nb: Problemer under oppstart av Cinnamon

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
nb: Oppstarten av Cinnamon var vellykket, men ett eller flere miniprogrammer, skrivebordsprogrammer eller utvidelser ville ikke lastes inn.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
nb: Sjekk systemloggen og Cinnamon LookingGlass-loggen for feilmeldinger.

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
nb: Du kan deaktivere den eller de aktuelle utvidelsen(e) i Cinnamon Innstillinger for å unngå at denne meldingen gjentas.

en: Please contact the developer.
nb: Vennligst kontakt utvikleren.

en: Workspace
nb: Arbeidsområde

en: Restarting Cinnamon...
nb: Tar Cinnamon-omstart

en: System Information
nb: Systeminformasjon

en: Confirm
nb: Bekreft

en: No
nb: Nei

en: Yes
nb: Ja

en: Attention
nb: Obs!

en: Mirrored Displays
nb: Speilede skjermer

en: You can also connect by pushing the “WPS” button on your router.
nb: Du kan også koble til ved å trykke på «WPS»-knappen  på ruteren.

en: Connect
nb: Koble til

en: Password
nb: Passord

en: Key
nb: Nøkkel

en: Username
nb: Brukernavn

en: Private key password
nb: Passord for privat nøkkel

en: Identity
nb: Identitet

en: Service
nb: Tjeneste

en: Authentication required
nb: Autentisering kreves

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
nb: Passord eller krypteringsnøkler kreves for å koble til nettverket «%s».

en: Wired 802.1X authentication
nb: Kablet 802.1X-autentisering

en: Network name
nb: Nettverksnavn

en: DSL authentication
nb: DSL-autentisering

en: PIN code required
nb: PIN-kode kreves

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
nb: PIN-kode kreves for den mobile bredbåndsenheten

en: A password is required to connect to “%s”.
nb: Passord kreves for å koble til «%s».

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
nb: Nettverksbehandler

en: VPN password
nb: VPN-passord

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
nb: Velg plassering for den nye oppgavelinjen. Esc for å avbryte.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
nb: Velg ny posisjon for oppgavelinjen. Esc for å avbryte.

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
nb: Du har ikke lagt til noen paneler.
    Vil du åpne innstillingene for paneler?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
nb: Innstillinger for oppgavelinjen

en: Applets
nb: Miniprogrammer

en: Panel edit mode
nb: Redigeringsmodus for oppgavelinjen

en: Move
nb: Flytt

en: Are you sure you want to remove this panel?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne dette panelet?

en: Add a new panel
nb: Legg til et nytt panel

en: Troubleshoot
nb: Feilsøking

en: Looking Glass
nb: Søkeverktøy

en: Restore all settings to default
nb: Gjenopprett alle innstillinger til standard

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
nb: Er du sikker på at du vil gjenopprette alt til standardinnstillingene?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
nb: Systeminnstillinger

en: Retry
nb: Prøv igjen

en: %s (%s) has just been stopped.
nb: %s (%s) er nettopp blitt stanset

en: Device %s can be turned off, if necessary.
nb: Om nødvendig kan enheten %s bli slått av.

en: Device %s is busy, please wait.
nb: Enheten %s er opptatt. Vennligst vent.

en: Do not disconnect or data loss may occur.
nb: Ikke koble fra, siden det kan føre til datatap.

en: Unable to stop the drive %s (%s)
nb: Klarer ikke stanse stasjonen %s (%s)

en: %s (%s) can be safely unplugged.
nb: %s (%s) kan kobles fra problemfritt.

en: Device %s can be removed.
nb: Enheten %s kan fjernes.

en: %s (%s) has just been ejected.
nb: %s (%s) er blitt løst ut.

en: Do not remove or data loss may occur.
nb: Ikke koble fra, siden det kan føre til datatap.

en: Unable to eject the drive %s (%s)
nb: Kunne ikke løse ut stasjonen %s (%s)

en: Successfully unmounted %s (%s)
nb: Vellykket demontering %s (%s)

en: Failed to unmount %s (%s)
nb: Kunne ikke avmontere %s (%s)

en: Authentication Required
nb: Autentisering påkrevd

en: Authenticate
nb: Autentiser

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn't work. Please try again.
nb: Beklager, det fungerte ikke. Vennligst prøv igjen.

en: Run a Command
nb: Kjør en kommando

en: Press ESC to close
nb: Trykk Esc for å lukke

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
nb: Behold disse innstillingene?

note: Translators: this and the following message should be limited in length, to avoid ellipsizing the labels.
en: Revert
nb: Tilbakestill

en: Keep changes
nb: Behold endringer

en: Reverting to previous display settings in %d second. | Reverting to previous display settings in %d seconds.
nb[0]: Tilbakestiller skjerminnstillinger om %d sekund.
nb[1]: Tilbakestiller skjerminnstillinger om %d sekunder.

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Mi_nimize
nb: Mi_nimer

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Unma_ximize
nb: G_jenopprett

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Ma_ximize
nb: Ma_ksimer

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Move
nb: _Flytt

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Resize
nb: _Endre størrelse

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move Titlebar Onscreen
nb: Flytt tittellinje på skjerm

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Always on _Top
nb: All_tid øverst

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Always on Visible Workspace
nb: _Alltid på synlig arbeidsområde

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Only on This Workspace
nb: _Kun på dette arbeidsområdet

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move to Another _Workspace
nb: Flytt til et annet _arbeidsområde

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
nb: _Lukk

en: No open windows
nb: Ingen åpne vinduer

en: Restore
nb: Gjenopprett

en: Minimize
nb: Minimer

en: Maximize
nb: Maksimer

en: Move to left workspace
nb: Flytt til venstre arbeidsområde

en: Move to right workspace
nb: Flytt til høyre arbeidsområde

en: Visible on all workspaces
nb: Synlig på alle arbebeidsområder

en: Move to a new workspace
nb: Flytt til et nytt arbeidsområde

en: Move to monitor %d
nb: Flytt til skjerm %d

en: Only on this workspace
nb: Bare på dette arbeidsområdet

en: Unmaximize
nb: Gjenopprett

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
nb: Tilgjengelighet

en: Zoom
nb: Forstørr/forminsk

en: Screen Reader
nb: Skjermleser

en: Screen Keyboard
nb: Skjermtastatur

en: Sticky Keys
nb: Klebrige taster

en: Slow Keys
nb: Trege taster

en: Bounce Keys
nb: Sprettetaster

en: Mouse Keys
nb: Musetaster

note: Secondary click
en: Simulated secondary click
nb: Simulert sekundærklikk

note: Hover Click
en: Hover click
nb: Sveveklikk

en: Universal Access Settings
nb: Innstillinger for tilgjengelighet

en: High Contrast
nb: Høy kontrast

en: Large Text
nb: Stor tekst

note: Translators: This is the date which appears in the calendar applet, as a tooltip and as a title header inside the applet. The format uses the strftime syntax. %A, %B %-e, %Y is the American Date format (Saturday, January 4, 2020): %A is the name of the day, %B is the name of the month %-e is the non
en: %A, %B %-e, %Y
nb: %-e. %B %Y

en: Date and Time Settings
nb: Innstillinger for dato og tid

en: Starting in a few minutes
nb: Starter om få minutter

en: Starting in %d minutes
nb: Starter om %d minutter

en: This evening
nb: I kveld

en: Starting later today
nb: Starter senere idag

en: In %d hour | In %d hours
nb[0]: Om %d time
nb[1]: Om %d timer

en: No Events
nb: Ingen hendelser

en: In progress
nb: Pågår

en: All day
nb: Hele dagen

en: Today
nb: I dag

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->opt
en: Show the desktop
nb: Vis skrivebordet

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the desklets
nb: Vis desklets

note: ["WORKSPACE_UP", _("Switch to the workspace above"), "none", ""], ["WORKSPACE_DOWN", _("Switch to the workspace below"), "none", ""], cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org-
en: Show the workspace selector (Expo)
nb: Vis arbeidsområde-velger (Utstilling)

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the window selector (Scale)
nb: Vis vindusvelger (Skala)

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Expo
nb: Utstilling

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->description favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
nb: Favoritter

en: Move to the other monitor
nb: Flytt til annen skjerm

en: Move to monitor
nb: Flytt til skjerm

en: Move to another workspace
nb: Flytt til et annet arbeidsområde

en: Applet preferences
nb: Applet preferanser

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Grouped window list
nb: Ordnet vindusliste

en: Recent
nb: Siste

en: Run with dedicated GPU
nb: Kjør med dedikert GPU

en: Unpin from Panel
nb: Løs fra panelet

en: Pin to Panel
nb: Fest til panelet

en: Remove from Autostart
nb: Fjern fra automatisk oppstart

en: Add to Autostart
nb: Legg til automatisk oppstart

en: Create Shortcut
nb: Opprett snarvei

en: Restore to full opacity
nb: Gjenopprett til full opasitet

en: Close others
nb: Lukk andre

en: Close all
nb: Lukk alle

en: Power management
nb: Strømstyring

en: Power management: Inhibited
nb: Strømstyring: Forhindret

en: Power management: Active
nb: Strømstyring: Aktiv

en: Power management is already inhibited by another program
nb: Strømbehandling er allerede forhindret av et annet program

en: Power management: inhibited by another program
nb: Strømbehandlig: forhindret av et annet program

en: Apps inhibiting power management:
nb: Programmer som hindrer strømstyring:

en: Inhibit applet
nb: Hindre miniprogram

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
nb: Varslinger

en: Notifications: Active
nb: Varslinger: Aktive

en: Notifications: Inhibited
nb: Varslinger: Forhindret

en: Show Keyboard Layout
nb: Vis tastaturoppsett

en: Show Character Table
nb: Vis tegnkart

en: Remove from favorites
nb: Fjern fra favoritter

en: Add to favorites
nb: Legg til i favoritter

en: Add to panel
nb: Legg til på oppgavelinjen

en: Add to desktop
nb: Legg til på skrivebordet

en: Uninstall
nb: Avinstaller

en: This file is no longer available
nb: Denne filen er ikke tilgjengelig lenger

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior-menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
nb: Meny

en: Edit menu
nb: Rediger meny

en: Recent Files
nb: Nylig brukte filer

en: Clear list
nb: Slett liste

en: Clear all recent documents
nb: Tøm listen over nylige dokumenter

en: No recent documents
nb: Ingen nylige dokumenter

en: All Applications
nb: Alle programmer

en: Lock Screen
nb: Lås skjerm

en: Lock the screen
nb: Lås skjermen

en: Leave the session
nb: Avslutt økten

en: Shut down the computer
nb: Skru av datamaskinen

en: Account details
nb: Kontodetaljer

en: <unknown>
nb: <ukjent>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
nb: deaktivert

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
nb: ikke håndtert

en: disconnecting...
nb: kobler fra...

en: connecting...
nb: kobler til...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
nb: godkjenning kreves

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
nb: mangler firmware

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
nb: kabel frakoblet

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
nb: utilgjengelig

en: connection failed
nb: tilkobling mislyktes

en: More
nb: Mer

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
nb: Tilkoblet (privat)

en: Bluetooth
nb: Blåtann

en: Auto Ethernet
nb: Automatisk Ethernet

en: Auto broadband
nb: Automatisk bredbånd

en: Auto dial-up
nb: Automatisk oppringning

en: Auto bluetooth
nb: Automatisk blåtann

en: Auto wireless
nb: Automatisk trådløst

en: Enable networking
nb: Aktiver nettverk

en: Wired
nb: Kablet

en: Wireless
nb: Trådløst

en: Mobile broadband
nb: Mobilt bredbånd

en: VPN Connections
nb: VPN-tilkoblinger

en: WIREGUARD Connections
nb: WIREGUARD Tilkoblinger

en: Network Settings
nb: Nettverksinnstillinger

en: Network Connections
nb: Nettverkstilkoblinger

en: Connection failed
nb: Tilkobling mislyktes

en: Activation of network connection failed
nb: Aktivering av netverkstilkobling mislyktes

en: Networking is disabled
nb: Nettverk er deaktivert

en: No connection
nb: Ingen tilkobling

en: Connecting to the cellular network...
nb: Kobler til mobilnettverket...

en: Connecting to the wireless network...
nb: Kobler til det trådløse nettverket...

en: Connecting to the wired network...
nb: Kobler til det kablede nettverket...

en: Connecting to the VPN...
nb: Kobler til VPN...

en: Connecting to WIREGUARD...
nb: Kobler til WIREGUARD...

en: Connecting to the network...
nb: Kobler til nettverket...

en: Connected to the wireless network
nb: Koblet til det trådløse nettverket

en: Wireless connection
nb: Trådløs tilkobling

en: (Limited connectivity)
nb: Begrenset oppkobling

en: Connected to the wired network
nb: Koblet til det kablede nettverket

en: Connected to the cellular network
nb: Koblet til mobilnettverket

en: Connected to the VPN
nb: Koblet til VPN

en: Connected to WIREGUARD
nb: Tilkoblet WIREGUARD

en: Connected to the network
nb: Koblet til nettverket

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
nb: Fjern varslinger

en: Notification Settings
nb: Varslingsinnstillinger

en: No notifications
nb: Ingen varslinger

en: %d notification | %d notifications
nb[0]: %d varsling
nb[1]: %d varsler

en: just now
nb: akkurat nå

en: %d second ago | %d seconds ago
nb[0]: %d sekund siden
nb[1]: %d sekunder siden

en: %d minute ago | %d minutes ago
nb[0]: %d minutt siden
nb[1]: %d minutter siden

en: Enable on-screen keyboard
nb: Aktiver tastatur på skjermen

en: Click to toggle the on-screen keyboard
nb: Klikk for å så skjermtastasturet av eller på

en: Click to enable the on-screen keyboard
nb: Trykk for å aktivere skjermtastatur

en: Launch
nb: Start

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
nb: Snarveier på oppgavelinjen

en: Power Saver
nb: Strømsparing

en: Balanced
nb: Balansert

en: Performance
nb: Ytelse

en: Battery full
nb: Batteriet er fullt

en: Battery almost full
nb: Batteriet nesten fullt

en: Battery good
nb: Batteriet er bra

en: Low battery
nb: Lavt batteri

en: Critically low battery
nb: Kritisk lavt batteri

en: AC adapter
nb: Strømadapter

en: Laptop battery
nb: Batteri på bærbar datamaskin

en: Monitor
nb: Skjerm

en: Mouse
nb: Mus

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
nb: Tastatur

en: Cell phone
nb: Mobiltelefon

en: Media player
nb: Mediespiller

en: Tablet
nb: Nettbrett

en: Computer
nb: Datamaskin

en: Gaming input
nb: Inndata for gaming

en: Pen
nb: Penn

en: Touchpad
nb: Styreplate

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
nb: Nettverk

en: Speakers
nb: Høyttalere

en: Audio device
nb: Lydenhet

en: Remote control
nb: Fjernkontroll

en: Printer
nb: Skriver

en: Scanner
nb: Skanner

en: Camera
nb: Kamera

en: Toy
nb: Leketøy

en: Bluetooth device
nb: Bluetooth-enhet

en: Brightness
nb: Lysstyrke

en: Keyboard backlight
nb: Bakgrunnsbelysning for tastatur

en: Power Settings
nb: Strøminnstillinger

en: Charging
nb: Lader

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
nb[0]: Lader - %d time til batteriet er fulladet
nb[1]: Lader - %d timer til batteriet er fulladet

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
nb: Lader - %d %s %d %s til batteriet er fulladet

en: hour | hours
nb[0]: time
nb[1]: timer

en: minute | minutes
nb[0]: minutt
nb[1]: minutter

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
nb[0]: Lader - %d minutt til batteriet er fulladet
nb[1]: Lader - %d minutter til batteriet er fulladet

en: Fully charged
nb: Fulladet

en: Using battery power
nb: Bruker batteristrøm

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
nb[0]: Bruker batteri - %d time gjenstår
nb[1]: Bruker batteri - %d timer gjenstår

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
nb: Bruker batteri - %d %s %d %s gjenstår

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
nb[0]: Bruker batteri - %d minutt gjenstår
nb[1]: Bruker batteri - %d minutter gjenstår

en: Fully discharged
nb: Fullt utladet

en: Not charging
nb: Lader ikke

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
nb: Skrivere

en: Cancel all jobs
nb: Avbryt alle jobber

en: '%s' on %s
nb: '%s' på %s

en: Send to front
nb: Plassér øverst

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
nb: Siste dokumenter

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
nb: Flyttbare stasjoner

en: Open file manager
nb: Åpne filbehandler

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
nb: Skalering

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
nb: Innstillinger

en: Hi there!
nb: Hei der!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
nb: DU TRYKKET PÅ KNAPPEN!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
nb: DU BRUKTE HURTIGKNAPPEN!

en: Click to show the desktop or middle-click to show the desklets
nb: Klikk for å vise skrivebordet eller midtklikk for å vise skrivebordsprogrammene

en: Show Desklets
nb: Vis skrivebordsprogrammer

en: Click to pause the slideshow
nb: Klikk for å pause lysbildefremvisningen

en: Click to resume the slideshow
nb: Klikk for å gjenoppta lysbildefremvisningen

en: The slideshow is disabled
nb: Lysbildefremvisningen er deaktivert

en: Slideshow
nb: Lysbildefremvisning

en: Next Background
nb: Neste bakgrunn

en: Background Settings
nb: Innstillinger for bakgrunn

en: Current background:
nb: Nåværende bakgrunn:

en: Playing
nb: Spiller

en: Paused
nb: Satt på pause

en: Stopped
nb: Stoppet

en: Volume
nb: Volum

en: Unknown Artist
nb: Ukjent Artist

en: Unknown Album
nb: Ukjent Album

en: Unknown Title
nb: Ukjent Tittel

en: Previous
nb: Tidligere

en: Play
nb: Spill

en: Stop
nb: Stopp

en: Next
nb: Neste

en: Consecutive Playing
nb: Sammenhengende avspilling

en: No Shuffle
nb: Ikke stokk

en: Open Player
nb: Åpne Spiller

en: Quit Player
nb: Avslutt Spiller

en: Repeat Single
nb: Gjenta en

en: Repeat All
nb: Gjenta alle

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
nb: Stokk om

en: Mute output
nb: Demp lydutgang

en: Mute input
nb: Demp lydinngang

en: Applications
nb: Programmer

en: Output device
nb: Utdataenhet

en: Input device
nb: Inndataenhet

en: Launch player
nb: Start spiller

en: Choose player controls
nb: Velg avspillingskontroller

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette alt i papirkurven

en: This operation cannot be undone.
nb: Denne operasjonen kan ikke omgjøres

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
nb: Papirkurv

en: Empty Trash
nb: Tøm papirkurv

en: Open Trash
nb: Åpne papirkurv

en: Log Out...
nb: Logg ut...

en: Power Off...
nb: Avslutt...

en: Remove 'Window list'
nb: Fjern «Vinduliste»

en: All windows
nb: Alle vinduer

en: Manage workspaces (Expo)
nb: Behandle arbeidsområder (Expo)

en: Add a new workspace
nb: Opprett nytt arbeidsområde

en: Remove the current workspace
nb: Fjern gjeldende arbeidsområde

en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

en: Upside-down
nb: Opp-ned

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinf
en: Display
nb: Skjerm

en: Configure display settings...
nb: Konfigurer skjerminnstillinger...

en: Clock
nb: Klokke

en: Edit launcher
nb: Rediger starter

en: Photo Frame
nb: Foto Ramme

en: Control Center
nb: Kontrollsenter

en: Users and Groups
nb: Brukere og grupper

en: Add or remove users and groups
nb: Legg til eller fjern brukere og grupper

note: Virtual keyboard
en: Virtual keyboard
nb: Virtuelt tastatur

en: Turn on-screen keyboard on or off
nb: Slå av/på skjermtastatur

en: Valid name
nb: Gyldig navn

en: The name cannot be empty.
nb: Navnet kan ikke være tomt.

en: Valid executable
nb: Gyldig kjørbar fil

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
nb: Den kjørbare filen er ikke gyldig. Den kan ikke være tom og mellomrom i stien må markeres med omvendt skråstrek (\).

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
nb: Kan ikke opprette snarveien her. Legg til på skrivebordet i stedet?

en: Choose a command
nb: Velg en kommando

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
nb: Vil du legge denne snarveien i menyen også? Den vil først plasseres i "Andre"-kategorien.

en: Screen Locker
nb: Skjermlås

en: Please type an away message for the lock screen
nb: Skriv inn en fraværsmelding for det låste skjermbildet

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Hardware
nb: Maskinvare

en: Administration
nb: Administrasjon

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
nb: nettverk, trådløs, wifi, ethernet, bredbånd, internett

en: color, profile, display, printer, output
nb: farge, profil, skjerm, printer, utgang

en: Graphics Tablet
nb: Tegnebrett

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
nb: wacom, digitalisere, tavle, grafikk, kalibrere, penn

en: printers, laser, inkjet
nb: printere, laser, inkjet

en: Firewall
nb: Brannmur

en: firewall, block, filter, programs
nb: brannmur, blokker, filter, programmer

en: Languages
nb: Språk

en: language, install, foreign
nb: språk, installer, utenlandsk

en: Input Method
nb: Inndatametode

en: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing
nb: språk, installasjon, utenlandsk, inndata, metode, kinesisk, koreansk, japansk, skriving

en: Login Window
nb: Påloggingsvindu

en: login, lightdm, mdm, gdm, manager, user, password, startup, switch
nb: innlogging, lightdm, mdm, gdm, kontroll, bruker, passord, oppstart, valg

en: login, lightdm, manager, settings, editor
nb: innlogging, lightdm, kontroll, innstillinger, behandler

en: login, gdm, manager, user, startup, switch
nb: pålogging, gdm, manager, bruker, oppstart, bytt

en: Driver Manager
nb: Driverbehandler

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
nb: video, driver, wifi, kort, hardware, proprietær, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Nvidia Settings
nb: Nvidia-innstillinger

en: video, driver, proprietary, nvidia, settings
nb: video, driver, proprietær, nvidia, innstillinger

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
nb: Programvarekilder

en: ppa, repository, package, source, download
nb: ppa, pakkebrønn, pakke, kilde, nedlasting

en: Package Management
nb: Pakkehåndtering

en: update, install, repository, package, source, download
nb: oppdatér, installér, programvarekilde, pakke, kilde, last ned

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
nb: bruker, brukere, konto, konti, gruppe, grupper, passord

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
nb: blåtann, dongle, overføring, mobil

en: Manage Services and Units
nb: Administrer tjenester og enheter

en: systemd, units, services, systemctl, init
nb: systemd, enheter, tjenester, systemctl, init

en: Disks
nb: Disker

en: disks, manage, hardware, management, hard, hdd, pendrive, format, erase, test, create, iso, ISO, disk, image
nb: disker, behandle, maskinvare, behandling, hard, hd, minnepinne, formatér, slett, test, opprett, iso, ISO, disk, avbildning

en: Online Accounts
nb: Kontoer på nettet

en: ppa, repository, package, source, download, video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
nb: ppa, pakkelager, pakke, kilde, last ned, video, driver, wifi, kort, maskinvare, proprietær, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Back to all settings
nb: Tilbake til alle innstillinger

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
nb: Gruppenavnet kan ikke inneholde store bokstaver eller mellomrom

en: Change Password
nb: Endre passord

en: New password
nb: Nytt passord

en: Confirm password
nb: Bekreft passord

en: Generate a password
nb: Generer et passord

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
nb: Det nye passordet ditt må være minst 8 tegn langt

en: Show password
nb: Vis passord

en: An error occurred. Your password was not changed.
nb: En feil oppstod. Ditt passord ble ikke endret.

en: Change
nb: Endre

en: Too short
nb: For kort

en: Weak
nb: Svakt

en: Fair
nb: Akseptabelt

en: Good
nb: Godt

en: Strong
nb: Sterkt

en: Account Type
nb: Kontotype

en: Full Name
nb: Fullt navn

en: Invalid username
nb: Ugyldig brukernavn

en: A user with the name '%s' already exists.
nb: En bruker med navnet '%s' finnes allerede.

en: Users
nb: Brukere

en: Groups
nb: Grupper

en: Click to change the picture
nb: Klikk for å endre bildet

en: Browse for more pictures...
nb: Bla gjennom for flere bilder...

en: Click to change the name
nb: Klikk for å endre navnet

en: Click to change the password
nb: Klikk for å endre passordet

en: Click to change the groups
nb: Klikk for å endre gruppene

en: Picture
nb: Bilde

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
nb: Navn

en: Open
nb: Åpne

en: Images
nb: Bilder

en: No password set
nb: Ikke noe passord er satt

en: Set at login
nb: Sett ved innlogging

en: This user is currently logged in
nb: Denne brukeren er for øyeblikket pålogget

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
nb: Brukerens hjemmemappe er kryptert. For å preservere tilgangen til den krypterte mappen, skal kun brukeren endre dette passordet.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette %s og alle filer tilknyttet denne brukeren for godt?

en: This group is set as %s's primary group
nb: Denne gruppen er satt som %s sin primærgruppe

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
nb: Er du sikker på at du vil slette %s for godt?

en: Group Name
nb: Gruppenavn

en: Previous instance
nb: Forrige forekomst

en: Next instance
nb: Neste forekomst

en: More options
nb: Flere valg

en: Import from a file
nb: Importer fra en fil

en: Export to a file
nb: Eksporter til en fil

en: Reset to defaults
nb: Tilbakestill til standardverdier

en: Reload %s
nb: Last inn %s på ny

en: Settings for %s
nb: Innstillinger for %s

en: Select or enter file to export to
nb: Velg eller skriv inn mappen du ønsker å eksportere til

en: JSON files
nb: JSON-filer

en: Select a JSON file to import
nb: Velg en JSON-fil å importere

en: Cancel Job
nb: Avbryt jobb

en: Do you really want to cancel this job?
nb: Vil du virkelig avbryte denne jobben?

en: Keep Printing
nb: Fortsett utskrift

en: Do you really want to cancel all jobs?
nb: Vil du virkelig avbryte alle jobber?

en: Cancel All Jobs
nb: Avbryt alle jobber

en: Random
nb: Tilfeldig

en: Show
nb: Vis

en: Item
nb: Objekt

en: Select a date
nb: Velg en dato

en: Select a time
nb: Velg et tidspunkt

en: Hour
nb: Time

en: Minute
nb: Minutt

en: Second
nb: Sekund

en: This applet is currently enabled
nb: Denne appen er aktiv for øyeblikket

en: This desklet is currently enabled
nb: Denne skrivebordsappen er aktiv for øyeblikket

en: This extension is currently enabled
nb: Denne utvidelsen er aktivert

en: by %s
nb: ved %s

en: This is a system applet. It cannot be removed.
nb: Dette er en systemapplikasjon; den kan ikke fjernes.

en: This is a system desklet. It cannot be removed.
nb: Denne skrivebordsappen kan ikke fjernes, siden den hører til systemet.

en: This is a system extension. It cannot be removed.
nb: Dette er en systemutvidelse som ikke kan fjernes.

en: This applet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
nb: Denne appen inneholder funksjonalitet som kan føre til at Cinnamon fryser eller slutter å fungere. Forsøk å fjerne den dersom du opplever slike problemer.

en: This desklet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
nb: Denne skrivebordsappen inneholder funksjonalitet som kan føre til at Cinnamon fryser eller slutter å fungere. Forsøk å fjerne den dersom du opplever slike problemer.

en: This extension contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
nb: Denne utvidelsen inneholder funksjonalitet som kan føre til at Cinnamon fryser eller slutter å fungere. Forsøk å fjerne den dersom du opplever slike problemer.

en: About
nb: Om

en: Extension %s is not compatible with your version of Cinnamon.
nb: Utvidelsen %s er ikke kompatibel med denne versjonen av Cinnamon.

en: There are multiple instances enabled. Are you sure you want to remove all of them?
nb: Det er flere aktiverte forekomster. Er du sikker på at du vil fjerne alle?

en: Are you sure you want to completely remove %s?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne %s fullstendig?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
nb: Dette vil gjenopprette standard oppsett med aktiverte miniprogrammer. Er du sikker på at du vil gjøre dette?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
nb: Dette vil gjenopprette standard oppsett med aktiverte skrivebordsprogrammer. Er du sikker på at du vil gjøre dette?

en: This will disable all active extensions. Are you sure you want to do this?
nb: Dette vil deaktivere alle aktive utvidelser. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: This will remove all actions. Are you sure you want to do this?
nb: Dette vil fjerne alle handlinger. Er du sikker på at du vil gjøre dette?

en: Something went wrong while loading %s. Please make sure you are using the latest version, and then report the issue to its developer.
nb: Noe gikk galt mens %s lastet. Vennligst sjekk at du bruker siste versjon og deretter rapporter problemet til utvikleren.

en: Installed
nb: Installert

en: Install
nb: Installer

en: Update
nb: Oppdater

en: Sort by
nb: Sorter etter

en: Popularity
nb: Popularitet

en: Date
nb: Dato

en: Upgradable
nb: Oppgraderbar

en: More info
nb: Mer informasjon

en: Refresh
nb: Oppdater

en: Update all
nb: Oppdater alle

en: %d update available | %d updates available
nb[0]: %d oppdatering tilgjengelig
nb[1]: %d oppdateringer tilgjengelig

en: No updates available
nb: Ingen oppdateringer tilgjengelig

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
nb: Trykk på pipetten, og så på en farge fra hvor som helst på skjermen for å velge den.

en: Shortcuts
nb: Hurtigtaster

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
nb: Generelt

en: Pointer
nb: Peker

en: Move pointer to the next monitor
nb: Flytt pekeren til neste skjerm

en: Move pointer to the previous monitor
nb: Flytt pekeren til forrige skjerm

en: Troubleshooting
nb: Feilsøking

en: Toggle Looking Glass
nb: Veksle Looking Glass

en: Show the window selection screen
nb: Vis skjermbildet for valg av vindu

en: Show the workspace selection screen
nb: Vis skjermbildet for valg av arbeidsområde

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
nb: Vis skrivebord

en: Cycle through open windows
nb: Bla gjennom åpne vinduer

en: Cycle backwards through open windows
nb: Bla bakover gjennom åpne vinduer

en: Cycle through windows from all workspaces
nb: Bla gjennom vinduer fra alle arbeidsområder

en: Cycle backwards through windows from all workspaces
nb: Bla bakover gjennom vinduer fra alle arbeidsområder

en: Cycle through open windows of the same application
nb: Bla gjennom vinduer fra samme program

en: Cycle backwards through open windows of the same application
nb: Bla bakover gjennom vinduer fra samme program

en: Run dialog
nb: Kjør dialog

en: Windows
nb: Vinduer

en: Positioning
nb: Posisjonering

en: Resize window
nb: Endre størrelse på vindu

en: Move window
nb: Flytt vindu

en: Center window in screen
nb: Sentrer vindu på skjermen

en: Move window to upper-right
nb: Flytt vindu til øverst til høyre

en: Move window to upper-left
nb: Flytt vindu til øverst til venstre

en: Move window to lower-right
nb: Flytt vindu til nederst til høyre

en: Move window to lower-left
nb: Flytt vindu til nederst til venstre

en: Move window to right edge
nb: Flytt vindu til høyre kant

en: Move window to top edge
nb: Flytt vindu til øvre kant

en: Move window to bottom edge
nb: Flytt vindu til nedre kant

en: Move window to left edge
nb: Flytt vindu til venstre kant

en: Tiling and Snapping
nb: Spredning og festing

en: Push tile left
nb: Dytt flis til venstre

en: Push tile right
nb: Dytt flis til høyre

en: Push tile up
nb: Dytt flis opp

en: Push tile down
nb: Dytt flis ned

en: Inter-workspace
nb: Inter-arbeidsområde

en: Move window to new workspace
nb: Flytt vindu til nytt arbeidsområde

en: Move window to left workspace
nb: Flytt vindu til venstre arbeidsområde

en: Move window to right workspace
nb: Flytt vindu til høyre arbeidsområde

en: Move window to workspace above
nb: Flytt vinduet til arbeidsområdet ovenfor

en: Move window to workspace below
nb: Flytt vinduet til arbeidsområdet nedenfor

en: Move window to workspace 1
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 1

en: Move window to workspace 2
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 2

en: Move window to workspace 3
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 3

en: Move window to workspace 4
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 4

en: Move window to workspace 5
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 5

en: Move window to workspace 6
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 6

en: Move window to workspace 7
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 7

en: Move window to workspace 8
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 8

en: Move window to workspace 9
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 9

en: Move window to workspace 10
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 10

en: Move window to workspace 11
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 11

en: Move window to workspace 12
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 12

en: Inter-monitor
nb: Inter-skjerm

en: Move window to left monitor
nb: Flytt vindu til venstre skjerm

en: Move window to right monitor
nb: Flytt vindu til høyre skjerm

en: Move window to monitor above
nb: Flytt vinduet til skjermen ovenfor

en: Move window to monitor below
nb: Flytt vinduet til skjermen nedenfor

en: Maximize window
nb: Maksimer vindu

en: Unmaximize window
nb: Gjenopprett vindu

en: Minimize window
nb: Minimer vindu

en: Close window
nb: Lukk vindu

en: Activate window menu
nb: Aktiver vindusmeny

en: Raise window
nb: Hev vinduet

en: Lower window
nb: Senk vinduet

en: Toggle maximization state
nb: Veksle maksimeringstilstand

en: Toggle fullscreen state
nb: Veksle fullskjermstilstand

en: Toggle shaded state
nb: Veksle skyggelagt tilstand

en: Toggle always on top
nb: Veksle alltid øverst

en: Toggle showing window on all workspaces
nb: Veksle visning av vindu på alle arbeidsområder

en: Increase opacity
nb: Øk opasitet

en: Decrease opacity
nb: Minsk opasitet

en: Toggle vertical maximization
nb: Veksle vertikal maksimering

en: Toggle horizontal maximization
nb: Veksle horisontal maksimering

en: Workspaces
nb: Arbeidsområder

en: Direct Navigation
nb: Direkte navigering

en: Switch to workspace 1
nb: Bytt til arbeidsområde 1

en: Switch to workspace 2
nb: Bytt til arbeidsområde 2

en: Switch to workspace 3
nb: Bytt til arbeidsområde 3

en: Switch to workspace 4
nb: Bytt til arbeidsområde 4

en: Switch to workspace 5
nb: Bytt til arbeidsområde 5

en: Switch to workspace 6
nb: Bytt til arbeidsområde 6

en: Switch to workspace 7
nb: Bytt til arbeidsområde 7

en: Switch to workspace 8
nb: Bytt til arbeidsområde 8

en: Switch to workspace 9
nb: Bytt til arbeidsområde 9

en: Switch to workspace 10
nb: Bytt til arbeidsområde 10

en: Switch to workspace 11
nb: Bytt til arbeidsområde 11

en: Switch to workspace 12
nb: Bytt til arbeidsområde 12

en: Switch to left workspace
nb: Bytt til venstre arbeidsområde

en: Switch to right workspace
nb: Bytt til høyre arbeidsområde

en: Switch monitor configurations
nb: Bytt skjermkonfigurasjoner

en: Rotate display
nb: Roter skjerm

en: Orientation Lock
nb: Lås for orientering

en: Increase screen brightness
nb: Øk skjermlysstyrke

en: Decrease screen brightness
nb: Demp skjermlysstyrke

en: Toggle keyboard backlight
nb: Veksle tastaturbaklys

en: Increase keyboard backlight level
nb: Øk tastaturbaklysnivå

en: Decrease keyboard backlight level
nb: Demp tastaturbaklysnivå

en: Toggle touchpad state
nb: Veksle styreputetilstand

en: Turn touchpad on
nb: Skru på styreplate

en: Turn touchpad off
nb: Skru av styreplate

en: Show power statistics
nb: Vis strømstatistikk

en: Screenshots and Recording
nb: Skjermbilder og opptak

en: Take a screenshot of an area
nb: Ta et skjermbilde av et område

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
nb: Kopier et skjermbilde av et område til utklippstavlen

en: Take a screenshot
nb: Ta et skjermbilde

en: Copy a screenshot to clipboard
nb: Kopier et skjermbilde til utklippstavlen

en: Take a screenshot of a window
nb: Ta et skjermbilde av et vindu

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
nb: Kopier et skjermbilde av et vindu til utklippstavlen

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
nb: Bytt mellom opptak av skrivebord (Cinnamon må startes på nytt)

en: Log out
nb: Logg ut

en: Shut down
nb: Slå av

en: Lock screen
nb: Lås skjerm

en: Launchers
nb: Oppstartere

en: Launch terminal
nb: Åpne terminal

en: Launch help browser
nb: Start hjelpleser

en: Launch calculator
nb: Start kalkulator

en: Launch email client
nb: Start e-postklient

en: Launch web browser
nb: Start nettleser

en: Home folder
nb: Hjemmemappe

en: Sound and Media
nb: Lyd og media

en: Quiet Keys
nb: Lydløse taster

en: Volume mute (Quiet)
nb: Demp volum (Stille)

en: Volume down (Quiet)
nb: Volum ned (Stille)

en: Volume up (Quiet)
nb: Volum opp (Stille)

en: Volume mute
nb: Demp volum

en: Volume down
nb: Volum ned

en: Volume up
nb: Volum opp

en: Mic mute
nb: Demp mikrofon

en: Launch media player
nb: Start mediespiller

en: Pause playback
nb: Pause avspilling

en: Stop playback
nb: Stopp avspilling

en: Previous track
nb: Forrige spor

en: Next track
nb: Neste spor

en: Eject
nb: Løs ut

en: Rewind
nb: Spol tilbake

en: Fast-forward
nb: Spol framover

en: Repeat
nb: Gjenta

en: Universal Access
nb: Tilgjengelighet

en: Zoom in
nb: Zoom inn

en: Zoom out
nb: Zoom ut

en: Turn screen reader on or off
nb: Slå av/på skjermleser

en: Increase text size
nb: Større tekststørrelse

en: Decrease text size
nb: Mindre tekststørrelse

en: High contrast on or off
nb: Høy kontrast på eller av

en: Instance
nb: Instans

en: Custom Shortcuts
nb: Egendefinerte snarveier

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently in use by <b>%(old)s</b>.
nb: Denne tastatursnarveien, <b>%(combination)s</b> brukes av <b>%(old)s</b>.

en: If you continue, the combination will be reassigned to <b>%(new)s</b>.
nb: Hvis du fortsetter vil kombinasjonen endres til <b>%(new)s</b>.

en: Do you want to continue with this operation?
nb: Vil du fortsette med denne operasjonen?

note: l10n constants - get them translated here so they use Cinnamon's gettext context
en: Click to set a new accelerator key.
nb: Klikk for å sette ny akseleratornøkkel

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
nb: Trykk Escape eller klikk igjen for å avbryte operasjonen.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
nb: Trykk tilbaketast for å fjerne eksisterende tastaturtilknytning.

en: unassigned
nb: ikke tildelt

en: Pick an accelerator
nb: Velg hurtigtast

en: 
    This key combination, '<b>%s</b>' should not be used because it would become impossible to type using this key.
nb: 
    Denne tastekombinasjonen, '<b>%s</b>' bør ikke brukes fordi det vil bli umulig å skrive ved å bruke denne tasten.

en: Please try again using a modifier key such as Control, Alt or Super (Windows key).
nb: Vennligst prøv igjen ved å bruke en annnen modifikator tast, som for eksempel Control, Alt eller Super (Windows tast).

en: Continue only if you are certain this is what you want, otherwise press cancel.
nb: Fortsett kun dersom du er sikker på at det er dette du vil, ellers trykk kanseller.

en: Continue
nb: Fortsett

en: Checking dependencies
nb: Sjekker avhengigheter

en: Please install: %s
nb: Vennligst installer: %s

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Open
nb: _Åpne

en: Sound files
nb: Lydfiler

en: Downloading images:
nb: Laster ned bilder:

en: An error occurred while trying to access the server. Please try again in a little while.
nb: Det oppstod en feil under forsøket på tilgang til serveren. Prøv igjen om en liten stund.

en: Something went wrong with the spices download. Please try refreshing the list again.
nb: Noe gikk galt med spice-nedlastingen. Vennligst prøv å oppdatere listen igjen.

en: Refreshing the cache
nb: Frisker opp i mellomlagring

en: Installing %s
nb: Installerer %s

en: An error occurred during the installation of %s. Please report this incident to its developer.
nb: En feil skjedde mens %s ble installert. Vennligst rapporter denne hendelsen til utvikleren.

en: Uninstalling %s
nb: Avinstallerer %s

en: A problem occurred while removing %s.
nb: Et problem oppstod under fjerning av %s.

en: 
    
    Details:  %s
nb: 
    
    Detaljer: %s

en: Add new entry
nb: Lag ny oppføring

en: Remove selected entry
nb: Fjern valgt oppføring

en: Edit selected entry
nb: Rediger valgt oppføring

en: Move selected entry up
nb: Flytt den valgte oppføringen opp

en: Move selected entry down
nb: Flytt den valgte oppføringen ned

en: Edit entry
nb: Rediger oppføring

en: Configure accessibility features
nb: Sett opp tilgjengelighetsfunksjoner

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
nb: forstørrelsesglass, snakk, tilgang, forstørr, nøkler, kontrast

en: Visual
nb: Visuell

note: Visual Aids
en: Visual Aids
nb: Visuelle hjelpemidler

en: High contrast
nb: Høy kontrast

en: Large text
nb: Stor tekst

en: Screen reader
nb: Skjermleser

en: Configure screen reader
nb: Konfigurer skjermleser

note: Desktop Zoom
en: Desktop Zoom
nb: Skrivebord Zoom

en: Enable zoom
nb: Aktiver Zoom

en: Magnification
nb: Forstørrelse

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
nb: Deaktivert

en: Mouse wheel modifier
nb: Musehjulmodifikator

en: While this modifier is pressed, mouse scrolling will increase or decrease zoom.
nb: Mens denne modifikatoren er trykket inn vil musehjulet zoome inn og ut.

en: Scroll at screen edges
nb: Rulle ved skjermkantene

en: Keep cursor centered
nb: Hold peker sentrert

en: Cursor moves with contents
nb: Peker flyttes med innholdet

en: Cursor pushes contents around
nb: Peker flytter innhold rundt

en: Mouse tracking mode
nb: Musesporemodus

en: Lens mode
nb: Objektivmodus

en: Square
nb: Firkant

en: Horizontal strip
nb: Horisontal stripe

en: Vertical strip
nb: Vertikal stripe

en: Lens shape
nb: Lenseform

en: Full screen
nb: Fullskjerm

en: Top half
nb: Øverste halvdel

en: Bottom half
nb: Nederste halvdel

en: Left half
nb: Venstre halvdel

en: Right half
nb: Høyre halvdel

en: Screen position
nb: Skjermposisjon

en: Enable the on-screen keyboard
nb: Aktiver skjermtastatur

en: At the bottom of the screen
nb: Nederst på skjermen

en: At the top of the screen
nb: Øverst på skjermen

en: Keyboard position
nb: Tastaturposisjon

en: A quarter of the screen
nb: En fjerdedel av skjermen

en: A third of the screen
nb: En tredjedel av skjermen

en: Keyboard size
nb: Tastaturstørrelse

en: Show the keyboard any time something expects input
nb: Vis tastaturet hver gang noe forventer input

en: Show keyboard only when the user activates it
nb: Vis tastaturet bare når brukeren aktiverer det

en: Activation mode
nb: Aktiveringsmodus

note: Keyboard indicators
en: Keyboard indicators
nb: Tastaturindikatorer

en: Use visual indicator on Caps and Num Lock
nb: Bruk visuelle indikatorer på Caps og Num Lock

en: Use audio indicator on Caps and Num Lock
nb: Bruk lydindikator på Caps og Num Lock

en: Sound to use Caps or Num Lock on
nb: Lyd å bruke Caps eller Num Lock på

en: Sound to use Caps or Num Lock off
nb: Lyd å bruke Caps eller Num Lock av

en: Event feedback (required for typing assistance alerts)
nb: Hendelsestilbakemelding (nødvendig for skriveassistanse-alarmer)

en: Enable visual alerts
nb: Aktiver visuelle varsler

en: Flash the entire monitor
nb: Blink hele skjermen

en: Flash the active window
nb: Blink det aktive vinduet

en: Visual style
nb: Visuell stil

en: Enable audio alerts
nb: Aktiver lydvarsler

en: Sound to use for window alerts
nb: Lyd å bruke ved vindu-alarmer

en: Typing assistance
nb: Skrivehjelp

note: Stickykeys
en: Sticky keys
nb: Klebrige taster

en: Treat a sequence of modifier keys as a combination
nb: Håndter en sekvens av modifikasjonstaster som en kombinasjon

en: Disable if two modifiers are pressed together
nb: Deaktiver dersom to modifikatorer blir trykt samtidig

en: Alert when a modifier key is pressed
nb: Alarm når en modifikasjonstast er trykt

note: Slowkeys
en: Slow keys
nb: Sakte taster

en: Put a delay between when a key is pressed and when it is accepted
nb: Sett en forsinkelse på når en tast er trykket og når den er akseptert

en: Alert when a key is pressed
nb: Varsle når en tast blir trykket

en: Alert when a key is accepted
nb: Varsle når en tast blir akseptert

en: Alert when a key is rejected
nb: Varsle når en tast blir avvist

en: Acceptance delay
nb: Akseptanseforsinkelse

en: Short
nb: Kort

en: Long
nb: Lang

note: Bouncekeys
en: Bounce keys
nb: Sprettetaster

en: Ignore fast duplicate keypresses
nb: Ignorer raske påfølgende trykk på samme tast

note: Mousekeys
en: Mouse keys
nb: Musetaster

en: Control the pointer using the keypad
nb: Kontroller peker med det numeriske tastaturet

en: Initial delay
nb: Opprinnelig forsinkelse

en: Shorter
nb: Kortere

en: Longer
nb: Lengre

en: Acceleration time
nb: Aksellerasjonstid

en: Maximum speed
nb: Maksimal hastighet

en: Slower
nb: Tregere

en: Faster
nb: Raskere

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
nb: Utløs sekundærklikk ved å holde nede primærknappen

en: Trigger a click when the pointer hovers
nb: Utløs et trykk når pekeren ligger over et element

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
nb: Forsinkelse

en: Motion threshold
nb: Terskelverdi for deteksjon av bevegelse

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Small
nb: Små

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Large
nb: Store

en: Manage your actions
nb: Administrer handlingene dine

en: action
nb: handling

en: Actions
nb: Handlinger

en: Manage
nb: Administrer

en: Download
nb: Last ned

en: Layout
nb: Utforming

en: Enable
nb: Aktiver

en: Disable
nb: Slå av

en: Installed actions
nb: Installerte handlinger

en: Remove all
nb: Fjern alle

en: Manage Cinnamon applets
nb: Håndter miniprogrammer i Cinnamon

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
nb: Du kan fjerne spesifikke oppføringer for oppgavelinjen i redigeringsmodus via kontekstmenyen.

en: applet
nb: miniprogram

en: Installed applets
nb: Installerte miniprogrammer

en: Reset all
nb: Tilbakestill alle

en: Previous Panel
nb: Forrige panel

en: Next Panel
nb: Neste panel

en: Solid color
nb: Helfylt farge

en: Horizontal gradient
nb: Horisontal fargeovergang

en: Vertical gradient
nb: Vertikal fargeovergang

en: No picture
nb: Ingen bilde

en: Mosaic
nb: Mosaikk

en: Centered
nb: Midtstilt

en: Scaled
nb: Skalert

en: Stretched
nb: Strukket

en: Spanned
nb: Spredte

en: Background color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Change your desktop's background
nb: Endre skrivebordsbakgrunnen din

en: background, picture, slideshow
nb: bakgrunn, bilde, lysbildevisning

en: Backgrounds
nb: Bakgrunner

en: Add Folder
nb: Legg til mappe

en: Add new folder
nb: Legg til ny mappe

en: Remove selected folder
nb: Fjern valgte mappe

en: Play backgrounds as a slideshow
nb: Vis bakgrunnsbilder som en lysbildefremvisning

en: minutes
nb: minutter

en: Play images in random order
nb: Vis bildene i en tilfeldig rekkefølge

en: Picture aspect
nb: Bildeforhold

en: Manage date and time settings
nb: Behandle innstillinger for dato og tid

en: time, date, calendar, format, network, sync
nb: tid, dato, kalender, format, nettverk, synkroniser

en: Date & Time
nb: Dato og klokkeslett

en: Date and Time
nb: Dato og tid

en: Network time
nb: Nettverkstid

en: Manually set date and time
nb: Still inn dato og klokkeslett manuelt

en: Use 24h clock
nb: Bruk 24-timers klokke

en: Display the date
nb: Vis datoen

en: Display seconds
nb: Vis sekunder

en: Use locale default
nb: Bruk standard regionsinformasjon

en: Sunday
nb: Søndag

en: Monday
nb: Mandag

en: First day of week
nb: Første dag i uken

en: City
nb: By

en: Internet
nb: Internett

en: Office
nb: Kontor

en: Mail
nb: E-post

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-music->description
en: Music
nb: Musikk

en: Photos
nb: Fotoer

en: Word
nb: Dokument

en: Spreadsheet
nb: Regneark

en: Source Code
nb: Kildekode

en: File Manager
nb: Filbehandler

en: Plain Text
nb: Vanlig tekst

en: Select an application for audio CDs
nb: Velg et program for lyd-CDer

en: Select an application for video DVDs
nb: Velg et program for video-DVDer

en: Music player
nb: Musikkavspiller

en: Select an application to run when a music player is connected
nb: Velg hvilket program som skal kjøres når en musikkspiller kobles til

en: Select an application to run when a camera is connected
nb: Velg et program som skal kjøres når et kamera kobles til

en: Software
nb: Programvare

en: Select an application for software CDs
nb: Velg et program for CDer med programvare

en: Blu-ray video disc
nb: Blue-Ray-videoplate

en: HD DVD video disc
nb: HD-DVD-videoplate

en: Picture CD
nb: Bilde-CD

en: Super Video CD
nb: Super Video-CD

en: Video CD
nb: Video-CD

en: Windows software
nb: Windows programvare

en: Command-line option for your terminal to execute a passed-in command.
nb: Kommandolinjealternativ for terminalen din for å utføre en innsendt kommando.

en: Ask what to do
nb: Spør hva som skal gjøres

en: Open folder
nb: Åpne mappe

en: Do nothing
nb: Ikke gjør noe

en: Other Media
nb: Andre medier

en: Select how other media should be handled
nb: Velg hvordan andre medier skal håndteres

en: _Action:
nb: _Handling:

en: Preferred Applications
nb: Foretrukne programmer

en: media, defaults, applications, programs, removable, browser, email, calendar, music, videos, photos, images, cd, autoplay, favorite, apps
nb: media, standarder, applikasjoner, programmer, flyttbar, nettleser, e-post, kalender, musikk, videoer, fotoer, bilder, cd, automatisk avspilling, favoritt, apper

en: Preferred applications
nb: Foretrukne programmer

en: Calculator
nb: Kalkulator

en: Arguments
nb: Argumenter

en: Removable media
nb: Flyttbart medium

en: Prompt or start programs on media insertion
nb: Spør eller start programmer når medier settes inn

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
nb: _Andre medier...

en: Manage your Cinnamon desklets
nb: Behandle Cinnamon-skrivebordsprogrammene dine

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
nb: Du kan fjerne spesifikke instanser fra skrivebordet via skrivebordprogrammets kontekstmeny

en: desklet, desktop, slideshow
nb: skrivebordsprogram, skrivebord, bildefremvisning

en: Desklets
nb: Skrivebordsprogrammer

en: General Settings
nb: Generelle innstillinger

en: General Desklets Settings
nb: Generelle innstillnger for skrivebordsprogrammer

en: No decoration
nb: Ingen dekorasjon

en: Border only
nb: Kun ramme

en: Border and header
nb: Ramme og topptekst

en: Decoration of desklets
nb: Dekorasjon av skrivebordsprogrammer

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
nb: NB: Noen skrivebordsprogrammer krever at ramme/topptekst alltid er tilstede

en: Such requirements override the settings selected here
nb: Slike krav overstyrer innstillingene valgt her

en: Snap desklets to grid
nb: Fest skrivebordsprogrammer til rutenett

en: Width of desklet snap grid
nb: Bredde for skrivebordprogrammers rutenettfeste

en: Lock desklets in their current position
nb: Lås skrivebordsprogrammer i deres gjeldende posisjon

en: Installed desklets
nb: Installerte skrivebordsprogrammer

en: Manage your desktop icons
nb: Behandle skrivebordsikonene

en: desktop, home, button, trash
nb: skrivebord, hjem, knapp, søppel

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-desktop->description
en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Manage display settings
nb: Administrer skjerminnstillinger

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
nb: skjerm, skjerm, monitor, utforming, oppløsning, dobbel, lcd

en: Disable automatic screen rotation
nb: Deaktiver automatisk skjermrotasjon

en: Select this option to disable automatic screen rotation on hardware equipped with supported accelerometers.
nb: Velg dette alternativet for å deaktivere automatisk skjermrotasjon på maskinvare utstyrt med støttede akselerometre.

en: Enable fractional scaling controls (experimental)
nb: Aktivere kontroller for brøkskalering (eksperimentell)

en: Select this option to display additional layout controls for per-monitor scaling.
nb: Velg dette alternativet for å vise flere utformingskontroller for skalering per skjerm.

en: Control Cinnamon visual effects.
nb: Styr Cinnamons visuelle effekter

en: effects, window
nb: effekter, vindu

en: Effects
nb: Effekter

en: Desktop and window effects
nb: Skrivebords- og vinduseffekter

en: Effects on dialog boxes
nb: Effekter på dialogbokser

en: Effects on menus
nb: Effekter på menyer

en: Session startup animation
nb: Startanimasjon for økt

en: Fade effect on Cinnamon scrollboxes (like the Menu application list)
nb: Falme-effekt på Cinnamon-rullebokser (som Meny-applikasjonslisten)

en: Window effects
nb: Vinduseffekter

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- grouped-windo
en: None
nb: Ingen

en: Traditional
nb: Tradisjonell

en: New windows or unminimizing existing ones
nb: Nye vinduer eller oppheving av minimering av eksisterende

en: Closing windows
nb: Lukke vinduer

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
nb: Ton ut/inn

en: Minimizing windows
nb: Minimere vinduer

note: MAXIMIZING/TILING WINDOWS
en: Resizing and tiling windows
nb: Endre størrelse/vindusflising

en: Window animation speed
nb: Vindusanimasjonshastighet

en: Manage your Cinnamon extensions
nb: Håndter dine Cinnamon-utvidelser

en: extension, addon
nb: Utvidelse, tillegg

en: Extensions
nb: Utvidelser

en: Installed extensions
nb: Installerte utvidelser

en: Disable all
nb: Deaktiver alle

en: Configure system fonts
nb: Konfigurer systemskrifter

en: font, size, small, large
nb: skrifttype, størrelse, liten, stor

en: Font Selection
nb: Skriftvalg

en: Default font
nb: Standard skrifttype

en: Desktop font
nb: Skrift for skrivebord

en: Document font
nb: Skrifttype for dokument

en: Monospace font
nb: Skrift med lik tegnavstand

en: Window title font
nb: Skrifttype for vindustittel

en: Font Settings
nb: Skriftinnstillinger

en: Grayscale
nb: Gråtoneskala

en: Slight
nb: Lett

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Medium
nb: Middels

en: Full
nb: Fullstendig

en: Vertical RGB
nb: Vertikal RGB

en: Vertical BGR
nb: Vertikal BGR

en: Text scaling factor
nb: Faktor for tekstskalering

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
nb: Hinting gir mulighet for klar og lesbar tekst på skjerm.

en: Antialiasing
nb: Kantutjevning

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
nb: Kantutjevning gjør skjermtekst jevnere og lettere å lese

en: RGBA Order
nb: RGBA-rekkefølge

en: The order of subpixel elements on an LCD screen, only used when antialiasing is set to 'rgba'
nb: Rekkefølgen på underpikselelementer på en LCD-skjerm, bare brukt når kantutjevning er satt til 'rgba'

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
nb: Diverse innstillinger for Cinnamon

en: logging, click
nb: logging, klikk

en: Compositor Options
nb: Alternativer for Compositor

en: Disable compositing for full-screen windows
nb: Deaktiver utforming for vinduer i fullskjermmodus

en: Select this option to let full-screen applications skip the compositing manager and run at maximum speed. Unselect it if you're experiencing screen-tearing in full screen mode.
nb: Velg dette for å la fullskjermsprogrammer hoppe over utformings-administrasjonen og kjøre på maksimum hastighet. Velg bort hvis du opplever bildeforskyvninger i fullskjermsmodus.

en: Miscellaneous Options
nb: Diverse alternativer

en: Enable timer when logging out or shutting down
nb: Aktiver tidtaking når du logger ut eller skrur av

en: Timer delay
nb: Timerforsinkelse

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
nb: sekunder

en: Memory limit
nb: Minnegrense

en: Restart Cinnamon when it uses too much memory
nb: Start Cinnamon på nytt når den bruker for mye minne

en: Check frequency
nb: Sjekk frekvens

en: Make window fullscreen
nb: Gjør vinduet til fullskjerm

en: Exit window fullscreen
nb: Avslutt vindu i fullskjerm

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Play / Pause
nb: Slå av/på start/pause

en: Zoom desktop in
nb: Zoom inn på skrivebordet

en: Zoom desktop out
nb: Zoom ut fra skrivebordet

en: Run a command
nb: Kjør en kommando

en: Trigger at gesture start
nb: Utløser ved start av gest

en: Trigger at gesture end
nb: Utløser ved slutt av gest

en: Manage touch gestures
nb: Administrer berøringsbevegelser

en: gesture, swipe, pinch, touch
nb: gest, sveip, klyp, berør

en: Gestures
nb: Bevegelser

en: Check again
nb: Sjekk igjen

en: Swipe
nb: Sveip

en: Swipe with 2 fingers
nb: Sveip med 2 fingre

en: Touchscreen only
nb: Kun berøringsskjerm

en: Swipe with 3 fingers
nb: Sveip med 3 fingre

en: Swipe with 4 fingers
nb: Sveip med 4 fingre

en: Swipe with 5 fingers
nb: Sveip med 5 fingre

en: Pinch
nb: Knip sammen

en: Pinch with %d fingers
nb: Knip med %d fingre

en: Pinch with 5 fingers
nb: Knip med 5 fingre

en: Tap
nb: Trykk

en: Enable gestures
nb: Aktiver bevegelser

en: Activation thresholds
nb: Terskler for aktivering

en: In percentage of the touch surface
nb: I prosent av berøringsflaten

en: The touchegg package must be installed for gesture support.
nb: Touchegg-pakken må installeres for bevegelsesstøtte.

en: Gestures are disabled
nb: Bevegelser er deaktivert

en: The Touchegg service is not running
nb: Touchegg-tjenesten kjører ikke

en: Up
nb: Opp

en: Down
nb: Ned

en: In
nb: I

en: Out
nb: Ut

en: Tap with %d fingers
nb: Trykk med %d fingre

en: Enter a command
nb: Skriv inn kommando

en: Sensitivity
nb: Følsomhet

en: Less
nb: Mindre

en: Manage hotcorner settings
nb: Håndter aktive hjørner-innstillinger

en: hotcorner, overview, scale, expo
nb: aktivt hjørne, oversikt, skalering, expo

en: Hot Corners
nb: Aktive hjørner

en: Show all workspaces
nb: Vis alle arbeidsområder

note: Expo
en: Show all windows
nb: Vis alle vinduer

en: Enable this corner
nb: Aktiver dette hjørnet

en: Type a command...
nb: Skriv inn en kommando...

en: Activation delay (ms)
nb: Aktiveringsforsinkelse (ms)

en: Unknown size
nb: Ukjent størrelse

en: Unknown CPU
nb: Ukjent CPU

en: Operating System
nb: Operativsystem

en: Cinnamon Version
nb: Cinnamon versjon

en: Processor
nb: Prosessor

en: Memory
nb: Minne

en: Hard Drives
nb: Harddisker

en: Hard Drive
nb: Harddisk

en: Graphics Card
nb: Grafikkort

en: Display Server
nb: Vindussystem

en: Display system information
nb: Vis systeminformasjon

en: system, information, details, graphic, sound, kernel, version, about
nb: system, informasjon, detaljer, grafikk, lyd, kjerne, versjon, om

en: System Info
nb: Systeminformasjon

en: Upload system information
nb: Last opp systeminformasjon

en: No personal information included
nb: Ingen personlig informasjon inkludert

en: Copy to clipboard
nb: Kopier til utklippstavlen

en: Manage keyboard settings and shortcuts
nb: Håndter tastaturinnstillinger og hurtigtaster

en: keyboard, shortcut, hotkey
nb: tastatur, snarvei, hurtigtast

en: Key repeat
nb: Tastgjentakelse

en: Typing
nb: Skriving

en: Enable key repeat
nb: Aktiver tastgjentakelse

en: Repeat delay:
nb: Gjentakelsespause

en: Repeat speed:
nb: Gjentakelseshastighet

en: Slow
nb: Treg

en: Fast
nb: Rask

en: Text cursor
nb: Tekstmarkør

en: Text cursor blinks
nb: Tekstmarkør blinker

en: Blink speed:
nb: Blinkhastighet

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
nb: For å redigere tastaturforbindelser, klikk på den og trykk de nye tastene, eller trykk tilbaketast for å fjerne den.

note: Text entry search field
en: Type to search shortcuts
nb: Skriv for å søke snarveier

en: Press Escape to cancel the search.
nb: Trykk på Esc for å avbryte søket.

en: Click to search by accelerator
nb: Klikk for å søke med akselerator

en: Bindings
nb: Bindinger

en: Add custom shortcut
nb: Legg til tilpasset snarvei

en: Remove custom shortcut
nb: Fjern tilpasset snarvei

en: Categories
nb: Kategorier

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
nb: Tastatursnarveier

en: Keyboard bindings
nb: Tastaturtilknytninger

en: Layouts
nb: Oppsett

en: Reset to default
nb: Tilbakestill til standard

en: Select a file
nb: Velg en fil

en: Control mouse and touchpad settings
nb: Håndter mus- og styreplateinnstillinger

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
nb: mus, styreplate, synaptic, dobbel-klikk

en: Mouse and Touchpad
nb: Mus og styreplate

en: Left handed (mouse buttons inverted)
nb: Venstrehendt (museknapper invertert)

en: Reverse scrolling direction
nb: Omvendt rulleretning

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
nb: Vis pekerposisjon når Ctrl-tasten trykkes ned

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
nb: Etterlign midt-klikk ved å klikke venstre- og høyre museknapp samtidig

en: Paste the current selection when middle-click is pressed
nb: Lim inn gjeldende utvalg når midtklikk trykkes

en: Drag-and-drop threshold
nb: Dra-og-slipp terskel

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
nb: piksler

en: Pointer size and speed
nb: Pekerstørrelse og -hastighet

en: Size
nb: Størrelse

en: Smaller
nb: Mindre

en: Larger
nb: Større

en: Speed
nb: Hastighet

en: Device default
nb: Enhetsstandard

en: Constant
nb: Konstant

en: Adaptive
nb: Adaptiv

en: Acceleration
nb: Akselerasjon

en: Double-Click timeout
nb: Tidsavbrudd for dobbeltklikk

en: Timeout
nb: Tidsavbrudd

en: Double-click test
nb: Test av dobbeltklikk

en: Enabled
nb: Aktivert

en: Disabled when a mouse is attached
nb: Deaktivert når en mus er tilkoblet

en: Touchpad is
nb: Pekeplate er

en: Tap to click
nb: Trykk for å klikke

en: Disable touchpad while typing
nb: Slå av styreplate ved skriving

en: Default device behavior
nb: Standard virkemåte for enheten

en: Virtual button areas along bottom of touchpad
nb: Virtuelle knappeområder langs bunnen av pekeplaten

en: Use multiple fingers for right and middle click
nb: Bruk flere fingre for høyre- og midtklikk

en: Click actions
nb: Klikkhandlinger

en: Scrolling
nb: Rulling

en: Success!
nb: Suksess!

en: Two-finger scrolling
nb: Rulling med to fingre

en: Edge scrolling
nb: Kantrulling

en: Scrolling method
nb: Metode for rulling

en: Reduce exposure to blue light
nb: Reduser eksponering for blått lys

en: redshift, color, blue, light, filter, temperature
nb: rødforskyvning, farge, blå, lys, filter, temperatur

note: nightlight@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Night Light
nb: Nattlys

en: Enable night light
nb: Skru på nattlys

en: This feature makes the screen color warmer in the evening and during the night. By reducing blue light, it can prevent eye strain, headaches and improve sleep quality.
nb: Denne funksjonen gjør skjermfargene varmere om kvelden og natten. Ved å redusere det blå lyset kan du forhindre slitne øyne og hodepiner, samt forbedre søvnkvaliteten.

en: Color temperature
nb: Fargetemperatur

en: Click to preview
nb: Klikk for å forhåndsvise

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Specify start and end times
nb: Velg start- og slutt-tider

en: Schedule
nb: Tidsplan

en: to
nb: til

en: Primary monitor
nb: Primærskjerm

en: Active monitor
nb: Aktiv skjerm

en: The monitor specified below
nb: Skjermen spesifisert nedenfor

en: Notification preferences
nb: Varslingsinnstillinger

en: notifications
nb: varslinger

en: Notification settings
nb: Varslingsinnstillinger

en: Enable notifications
nb: Aktiver varslinger

en: Remove notifications after their timeout is reached
nb: Fjern varslinger etter dette tidsavbruddet er nådd

en: Show notifications on the bottom side of the screen
nb: Vis varsler nederst på skjermen

en: Monitor to use for displaying notifications
nb: Skjerm som skal brukes til å vise varsler

en: Display notifications over fullscreen windows
nb: Vis varslinger over fullskjerm-vinduer

en: Notification duration
nb: Varslingsvarighet

en: Display a test notification
nb: Vis en testvarsling

en: Media keys OSD
nb: Medietaster OSD

en: Show media keys OSD
nb: Skjermvisning ved bruk av medietaster

en: Center Zone
nb: Sentrumssone

en: Panel height:
nb: Panelhøyde:

en: Left Zone
nb: Venstre sone

en: Right Zone
nb: Høyre sone

en: Panel width:
nb: Panelbredde:

en: Top Zone
nb: Topp sone

en: Bottom Zone
nb: Nedre sone

en: Panel Visibility
nb: Panelsynlighet

en: Auto hide panel
nb: Skjul panelet automatisk

en: Always show panel
nb: Vis alltid panel

en: Intelligently hide panel
nb: Smart skjuling av panel

en: Auto-hide panel
nb: Skjul panelet automatisk

en: Show delay
nb: Vis forsinkelse

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units
en: milliseconds
nb: millisekunder

en: Hide delay
nb: Skjul forsinkelse

en: Customize
nb: Tilpass

en: Panel appearance
nb: Panelutseende

en: Allow theme to determine font size
nb: Tillat tema å bestemme skriftstørrelsen

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
nb: Skriftstørrelse

en: Scale to panel size exactly
nb: Skaler til panelstørrelse eksakt

en: Scale to panel size optimally
nb: Skaler til panelstørrelse optimalt

en: Colored icon size
nb: Farget ikonstørrelse

en: Symbolic icon size
nb: Symbolsk ikonstørrelse

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->sidebar-icon-size->units clock@cinnamon.org->settings-schem
en: px
nb: piksler

en: Manage Cinnamon panel settings
nb: Håndter innstillinger for oppgavelinjen i Cinnamon

en: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout
nb: oppgavelinje, høyde, bunn, topp, skjul automatisk, størrelse, utforming

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior-panel->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->appearance-panel->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panelPage->title
en: Panel
nb: Oppgavelinje

en: Previous panel
nb: Forrige panel

en: Next panel
nb: Neste panel

en: General Panel Options
nb: Generelle panelalternativer

en: Add new panel
nb: Legg til nytt panel

en: Allow the pointer to pass through the edges of panels
nb: La pekeren flytte seg gjennom panelkantene

en: Shut down immediately
nb: Slå av umiddelbart

en: 30 seconds
nb: 30 sekunder

en: 60 seconds
nb: 60 sekunder

en: 90 seconds
nb: 90 sekunder

en: 2 minutes
nb: 2 minutter

en: 5 minutes
nb: 5 minutter

en: 10 minutes
nb: 10 minutter

en: 15 minutes
nb: 15 minutter

en: 30 minutes
nb: 30 minutter

en: 45 minutes
nb: 45 minutter

en: 1 hour
nb: 1 time

en: 2 hours
nb: 2 timer

en: 3 hours
nb: 3 timer

en: Never
nb: Aldri

en: Unknown time
nb: Ukjent tid

en: hours
nb: timer

en: Manage power settings
nb: Håndter strømsstyring

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
nb: strøm, hvilemodus, dvalemodus, bærbar, skrivebord, lysstyrke, skjermsparer

en: Power Management
nb: Strømstyring

en: Power options
nb: Strømstyring

en: On A/C power
nb: På nettstrøm

en: On battery power
nb: På batteristrøm

en: Turn off the screen when inactive for
nb: Slå av skjermen når den har vært inaktiv

en: Suspend when inactive for
nb: Hvilemodus etter inaktivitet i

en: When the lid is closed
nb: Når lokket er lukket

en: Extra options
nb: Ekstra innstillinger

en: When the power button is pressed
nb: Når strømknappen trykkes

en: Perform lid-closed action even with external monitors attached
nb: Utfør lokklukket-handling selv med eksterne skjermer tilkoblet

en: When the battery is critically low
nb: Når batteriet er kritisk lavt

en: Enable Hybrid Sleep
nb: Aktiver hybrid hvilemodus

en: Replaces Suspend with Hybrid Sleep
nb: Erstatt hvilemodus med hybrid hvilemodus

en: Enable Hibernate after suspend
nb: Aktiver dvalemodus etter hvile

en: First suspend the machine and hibernate it after a certain amount of time.
nb: Sett først maskinen i hvile og sett den i dvale etter en viss tid.

en: Power mode controls the power usage of your computer. It can impact performance, battery life and fan noise.
nb: Strømmodus kontrollerer datamaskinens bruk av strøm. Det kan påvirke ytelse, batterikapasitet og viftestøy.

en: Power
nb: Strøm

en: Batteries
nb: Batterier

en: Screen brightness
nb: Skjermens lysstyrke

en: On battery, dim screen when inactive
nb: Skru ned lysstyrken når den bærbare maskinen ikke er aktiv

en: Brightness level when inactive
nb: Lysstyrke når ikke aktiv

en: Dim screen after inactive for
nb: Skru ned lysstyrken når ikke aktiv i

en: Backlight brightness
nb: Lysstyrke for bakgrunnsbelysning

en: Devices
nb: Maskinvare

en: Low battery notifications
nb: Varsler om lavt batteri

en: For wireless keyboard
nb: For trådløst tastatur

en: For wireless mouse
nb: For trådløs mus

en: For other connected devices
nb: For andre tilkoblede enheter

en: Caution low UPS, %s remaining
nb: Advarsel, lite strøm på UPS, %s gjenstår

en: Using UPS power - %s remaining
nb: Bruker UPS-strøm - %s gjenstår

en: Caution low UPS
nb: Advarsel, lite strøm på UPS

en: Using UPS power
nb: Bruker UPS-strøm

en: Charging - %s until fully charged
nb: Lader - fullt ladet om %s

en: Caution low battery, %s remaining
nb: Advarsel, lite batteri. %s gjenstår

en: Using battery power - %s remaining
nb: Bruker batteristrøm - %s gjenstår

en: Not discharging
nb: Ikke utladet

en: Charging - fully charged
nb: Lader - fullt ladet

en: Empty
nb: Tom

en: Battery
nb: Batteri

en: Uninterruptible power supply
nb: Avbruddsfri strømforsyning

en: Wireless mouse
nb: Trådløs mus

en: Wireless Keyboard
nb: Trådløst tastatur

en: Personal digital assistant
nb: Personlig digital assistent

en: Cellphone
nb: Mobiltelefon

en: Ask
nb: Spør

en: Power mode
nb: Strømmodus

en: Cinnamon privacy settings
nb: Personverninnstillinger for Cinnamon

en: privacy, recent, gtk, private
nb: personvern, nylig, gtk, privat

en: Privacy
nb: Personvern

en: Remember recently accessed files
nb: Husk nylig brukte filer

en: Recent files
nb: Nylig brukte filer

en: Never forget old files
nb: Glem aldri gamle filer

en: Number of days to remember old files
nb: Antall dager gamle filer skal huskes

en: Internet connectivity
nb: Internett-tilkobling

en: Check connectivity
nb: Sjekk tilkoblingen

en: Check that network connections can reach the Internet. This makes it possible to detect captive portals, but also generates periodic network traffic.
nb: Sjekk at nettverkstilkoblinger kan nå Internett. Dette gjør det mulig å oppdage captive-portaler, men genererer også periodisk nettverkstrafikk.

en: Lock immediately
nb: Lås øyeblikkelig

en: 2 seconds
nb: 2 sekunder

en: 5 seconds
nb: 5 sekunder

en: 10 seconds
nb: 10 sekunder

en: 15 seconds
nb: 15 sekunder

en: 1 minute
nb: 1 minutt

en: 3 minutes
nb: 3 minutter

en: Manage screen lock settings
nb: Håndter innstillinger for skjermlås

en: screensaver, lock, away, message
nb: skjermsparer, lås, borte, melding

en: Screensaver
nb: Skjermsparer

en: Screensaver settings
nb: Skjermsparer innstillinger

en: Delay before starting the screensaver
nb: Forsinkelse før skjermspareren startes

en: This option defines the amount of time to wait before starting the screensaver, when the computer is not being used
nb: Dette alternativet definerer hvor lang tid det skal vente før du starter skjermspareren, når datamaskinen ikke er i bruk

en: Lock settings
nb: Låseinnstillinger

en: Lock the computer when put to sleep
nb: Lås maskinen når den sover

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
nb: Hvis du slår på dette alternativet må du skrive inn passordet når maskinen våkner etter hvile

en: Lock the computer after the screensaver starts
nb: Lås datamaskinen etter at skjermspareren starter

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
nb: Aktiver dette alternativet for å kreve et passord når skjermen slår seg av, eller når skjermspareren aktiveres etter en periode med inaktivitet

en: Delay before locking
nb: Forsinkelse før låsing

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
nb: Dette alternativet definerer hvor lenge maskinen skal vente før skjermen låses, etter å vise skjermspareren eller å slå av skjermen

en: Always show the clock
nb: Vis alltid klokken

en: Show the clock on the wallpaper instead of just on the unlock screen
nb: Vis klokken på bakgrunnsbildet i stedet for bare på låseskjermen

en: Use a custom date and time format
nb: Bruk et egendefinert dato- og tidsformat

en: Time Format
nb: Tidsformat

en: Date Format:
nb: Datoformat:

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
nb: Vis informasjon om syntaks for datoformat

en: Time Font
nb: Skrifttype for klokkeslett

en: Date Font
nb: Skrifttype for dato

en: Away message
nb: Beskjed som vises når man er borte

en: Show this message when the screen is locked
nb: Vis følgende beskjed når skjermen er låst

en: This is the default message displayed on your lock screen
nb: Dette er standardmeldingen som vises på din låste skjerm

en: Font
nb: Skrifttype

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
nb: Be om beskjed når skjermen låses fra menyen

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
nb: Dette lar deg skrive en beskjed hver gang skjermen låses fra menyen

en: Allow keyboard shortcuts
nb: Tillat tastatursnarveier

en: Allow shortcuts like volume-control and media keys to be used on the lock screen
nb: Tillat at snarveier som volumkontroll og medietaster brukes på låseskjermen

en: Show media player controls
nb: Vis mediespillerkontroller

en: For compatible players, show playback controls while media is playing
nb: For kompatible avspillere, vis avspillingskontroller mens media spilles av

en: Show album art
nb: Vis albumgrafikk

en: If available, show album art while media is playing
nb: Hvis tilgjengelig, vis albumgrafikk mens media spilles av

en: Show info panel
nb: Vis informasjonspanel

en: Show the number of missed notifications and the battery status
nb: Vis antall tapte varsler og batteristatus

en: Allow floating clock and album art widgets
nb: Tillat flytende klokke- og albumgrafikkwidgeter

en: When the default screensaver is active, allow the clock and album art widgets to float around randomly
nb: Når standard skjermsparer er aktiv, tillat widgetene for klokke og albumgrafikk flyte rundt tilfeldig

en: Starting Cinnamon
nb: Starter Cinnamon

en: Leaving Cinnamon
nb: Forlater Cinnamon

en: Switching workspace
nb: Bytter arbeidsplass

en: Opening new windows
nb: Åpner nye vinduer

en: Maximizing windows
nb: Maksimere vinduer

en: Unmaximizing windows
nb: Opphev maksimering av vinduer

en: Tiling and snapping windows
nb: Side ved side og festing av vinduer

en: Inserting a device
nb: Setter inn en enhet

en: Removing a device
nb: Fjerner en  enhet

en: Showing notifications
nb: Viser varsler

en: Changing the sound volume
nb: Endrer lydnivået

note: name,             position,        icon name,                  row,  col, pa id
en: Front Left
nb: Foran til venstre

en: Front Right
nb: Foran til høyre

en: Front Center
nb: Foran i midten

en: Rear Left
nb: Venstre bak

en: Rear Right
nb: Høyre bak

en: Rear Center
nb: Bak i midten

en: Subwoofer
nb: Basshøyttaler

en: Side Left
nb: Venstre side

en: Side Right
nb: Høyre side

en: Volume:
nb: Volum:

en: Softer
nb: Mykere

en: Louder
nb: Høyere

en: Muted
nb: Dempet

en: Click to unmute
nb: Klikk for å slå på lyden

en: Click to mute
nb: Trykk for å dempe

en: Balance
nb: Balanse

en: Rear
nb: Bak

en: Soft
nb: Mykt

en: Loud
nb: Høyt

en: Input level
nb: Inngangsnivå

en: Output profile
nb: Utgangsprofil

en: Test sound
nb: Test lyd

en: Test Sound
nb: Test lyd

en: Manage sound settings
nb: Administrer lydinnstillinger

en: sound, media, music, speakers, audio, microphone, headphone
nb: lyd, media, musikk, høyttalere, lyd, mikrofon, hodetelefoner

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
nb: Lyd

en: Output
nb: Utgang

en: Device
nb: Enhet

en: Device settings
nb: Enhetsinnstillinger

note: overamplification
en: Overamplification
nb: Overforsterkning

en: Allow the volume to exceed 100%, with reduced sound quality.
nb: Lar deg stille lydstyrken til over 100%, med redusert lydkvalitet.

en: Input
nb: Inngang

en: No inputs sources are currently available.
nb: Ingen inngangskilder er tilgjengelige for øyeblikket.

en: Sounds
nb: Lyder

en: Sounds Volume
nb: Lydvolum

en: No application is currently playing or recording audio.
nb: Ingen programmer spiller av eller tar opp lyd.

en: Manage your startup applications
nb: Håndter dine oppstartsprogrammer

en: startup, programs, boot, init, session, autostart, apps
nb: oppstart, programmer, oppstart, init, økt, autostart, apper

en: Startup Applications
nb: Oppstartsprogrammer

en: Unavailable
nb: Utilgjengelig

en: No description
nb: Ingen beskrivelse

en: No name
nb: Uten navn

en: Run now
nb: Kjør nå

en: Could not execute '%s'
    %s
nb: Kunne ikke utføre '%s'
    %s

en: Custom command
nb: Egendefinert kommando

en: Choose application
nb: Velg program

en: Add Startup Program
nb: Legg til oppstartsprogram

en: Edit Startup Program
nb: Rediger oppstartsprogram

en: Save
nb: Lagre

en: Command
nb: Kommando

en: Browse...
nb: Bla gjennom...

en: Comment
nb: Kommentar

en: Startup delay
nb: Oppstartsforsinkelse

en: The startup command cannot be empty
nb: Oppstartskommandoen kan ikke være tom

en: The startup command is not valid
nb: Oppstartskommandoen er ugyldig

en: Select Command
nb: Velg Kommando

en: Search Applications...
nb: Søk etter programmer...

en: Add Application
nb: Legg til program

en: Manage themes to change how your desktop looks
nb: Tilpass tema for å endre hvordan skrivebordet ser ut

en: themes, style
nb: temaer, stil

en: Themes
nb: Temaer

en: Mouse Pointer
nb: Musepeker

en: Icons
nb: Ikoner

en: Simplified settings...
nb: Forenklede innstillinger...

en: Add/Remove
nb: Legg til/Fjern

en: Miscellaneous options
nb: Diverse alternativer

en: Let applications decide
nb: La applikasjonene bestemme

en: Prefer dark mode
nb: Foretrekk mørk modus

en: Prefer light mode
nb: Foretrekk lys modus

en: Dark mode
nb: Mørk modus

en: This setting only affects applications which support dark mode
nb: Denne innstillingen påvirker bare programmer som støtter mørk modus

en: Show icons in menus
nb: Vis ikoner i menyer

en: Show icons on buttons
nb: Vis ikoner på knappene

en: Scrollbar behavior
nb: Rullefeltoppførsel

note: Translators: The 'trough' is the part of the scrollbar that the 'handle' rides in.  This setting determines whether clicking in that trough somewhere jumps directly to the new position, or if it only scrolls towards it.
en: Jump to position when clicking in a trough
nb: Hopp til posisjon når du klikker i rullefeltet

en: Use overlay scroll bars
nb: Bruk overleggsrullefelt

en: Override the current theme's scrollbar width
nb: Overstyr det gjeldende temaets rullefeltbredde

en: Scrollbar width
nb: Bredde på rullefelt

en: Changes may not apply to already-running programs, and may not affect all applications.
nb: Endringer gjelder kanskje ikke for programmer som allerede kjører, og påvirker kanskje ikke alle programmer.

note: Position style combo on "Custom"
en: Custom
nb: Tilpasset

en: Change your user preferences and password
nb: Endre dine brukerinnstillinger og passord

en: user, account, information, details, password
nb: bruker, konto, informasjon, detaljer, passord

en: Click to change your picture
nb: Klikk for å endre ditt bilde

en: Take a photo...
nb: Ta et bilde...

en: Click to change your name
nb: Klikk for å endre ditt navn

en: Click to change your password
nb: Klikk for å endre ditt passord

en: Current password
nb: Nåværende passord

en: Wrong password
nb: Feil passord

en: Internal Error
nb: Intern feil

en: Manage window preferences
nb: Håndter vindusinnstillinger

en: Titlebar
nb: Tittellinje

en: Buttons
nb: Knapper

en: Classic Mac
nb: Klassisk Mac

en: Buttons layout
nb: Oppsett av knapper

en: Toggle Shade
nb: Endre skygge

en: Toggle Maximize
nb: Endre maksimer

en: Toggle Maximize Horizontally
nb: Endre maksimer vannrett

en: Toggle Maximize Vertically
nb: Endre maksimer loddrett

en: Toggle on all workspaces
nb: Endre på alle arbeidsområder

en: Lower
nb: Lavere

en: Action on title bar double-click
nb: Handling ved dobbeltklikk på tittellinjen

en: Action on title bar middle-click
nb: Handling ved klikk med midtre museknapp på tittellinjen

en: Action on title bar right-click
nb: Handling ved høyreklikk på tittellinjen

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
nb: Ingenting

en: Shade and unshade
nb: Skyggelegging

en: Adjust opacity
nb: Juster synlighet

en: Action on title bar with mouse scroll
nb: Handling for tittellinjen ved muserulling

en: Minimum opacity
nb: Minste synlighet

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior->title grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->generalSection->title window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description expo@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description panel-launchers@cinnamon.org->s
en: Behavior
nb: Oppførsel

en: Window Focus
nb: Vindusfokus

en: Click
nb: Klikk

en: Sloppy
nb: Slurvet

en: Window focus mode
nb: Fokuseringsmodus for vindu

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
nb: Fokusmodus for vindu indikerer hvordan vinduer aktiveres. Denne har tre mulige verdier; "click" betyr at vinduer må klikkes for å fokusere dem, "sloppy" betyr at vinduer fokuseres når muspekeren er over vinduet, og "mouse" betyr at vinduer fokuseres når muspekeren er over vinduet og at fokus fjernes når muspekeren forlater vinduet.

en: Automatically raise focused windows
nb: Hev det fokuserte vinduet automatisk

en: Bring windows which require attention to the current workspace
nb: Flytt vinduer som krever oppmerksomhet til det aktive arbeidsområdet

note: It's weird to show a combo for two items. For now this is simpler to explain as a switch...
en: Give focus to new windows launched from a terminal
nb: Gi fokus til nye vinduer som lanseres fra en terminal

en: Normally, all windows created by the user are given initial focus. This controls whether or not to include programs launched from a terminal.
nb: Normalt får alle vinduer opprettet av brukeren innledende fokus. Dette kontrollerer om programmer som startes fra en terminal skal inkluderes eller ikke.

note: ######
en: Attach dialog windows to the parent window
nb: Fest dialogvinduer til foreldrevinduet

en: Moving and Resizing Windows
nb: Flytting og endring av størrelse på vinduer

en: Cursor
nb: Peker

en: Manual
nb: Manuell

en: Center
nb: Midtstilt

en: Location of newly opened windows
nb: Plassering av nyåpnede vinduer

en: Special key to move and resize windows
nb: Spesiell tast for å flytte og endre størrelse på vinduer

en: While the special key is pressed, windows can be dragged with the left mouse button and resized with the right mouse button.
nb: Når den spesielle tasten trykkes, kan man dra vinduer med venstre museknapp og endre størrelse med høyre museknapp.

en: Draggable border width
nb: Kantbredde som kan dras

en: Narrower
nb: Trangere

en: Wider
nb: Bredere

en: This adjusts the width of that portion of the window border used for resizing.
nb: Dette justerer bredden på den delen av vinduskanten som brukes til å endre størrelse.

en: Icons only
nb: Bare ikoner

en: Thumbnails only
nb: Bare miniatyrbilder

en: Icons and thumbnails
nb: Ikoner og miniatyrbilder

en: Icons and window preview
nb: Ikoner og forhåndsvisning av vindu

en: Window preview (no icons)
nb: Forhåndsvisning av vindu (ingen ikoner)

en: Timeline (3D)
nb: Tidslinje (3D)

en: Alt-Tab switcher style
nb: Stil for å bytte vinduer med Alt-Tab

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
nb: Vis vindubytteren på hovedskjermen heller enn den aktive

en: Move minimized windows to the end of the alt-tab switcher
nb: Flytt minimerte vinduer til slutten av alt-tabulatorbryteren

en: Delay before displaying the alt-tab switcher
nb: Forsinkelse før alt-tab-bytteren vises

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all- workspaces->description
en: Show windows from all workspaces
nb: Vis vinduer fra alle arbeidsområder

en: Warp mouse pointer to the new focused window
nb: Vri musepekeren til det nye fokuserte vinduet

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
nb: Maksimer, heller enn å flislegge, når et vindu dras til den øverste kanten

en: Manage workspace preferences
nb: Håndter innstillinger for arbeidsområdene

en: workspace, osd, expo, monitor
nb: arbeidsområde, osd, expo, skjerm

en: Workspace Options
nb: Alternativer for arbeidsområde

en: Enable workspace OSD
nb: Slå på skjermoverlegg for arbeidsområder

en: Allow cycling through workspaces
nb: Tillat gjennomrulling av arbeidsområder

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
nb: Bare bruk arbeidsområder på hovedskjermen (krever at Cinnamon startes på nytt)

en: Display Expo view as a grid
nb: Vis Expo-visning som et rutenett

en: Single Click
nb: Enkelt klikk

en: Double Click
nb: Dobbeltklikk

en: Drag
nb: Dra

en: Secondary Click
nb: Sekundært klikk

en: _Text
nb: _Tekst

en: _Icons
nb: _Ikoner

en: _Both
nb: _Begge

en: _Horizontal
nb: _Horisontal

en: _Vertical
nb: _Vertikal

en: Cinnamon just crashed
nb: Cinnamon krasjet

en: Disable downloaded applets, desklets and extensions
nb: Deaktiver nedlastede miniprogrammer, skrivebordsprogrammer og utvidelser

en: You are currently running in fallback mode.
nb: Du kjører for øyeblikket i reservemodus.

en: If you suspect the source of the crash is a local extension, applet or desklet, you can disable downloaded add-ons using the checkbox below.
nb: Hvis du mistenker at kilden til krasjet er en lokal utvidelse, miniprogram eller skrivebordsprogram, kan du deaktivere nedlastede tillegg ved å bruke avmerkingsboksen nedenfor.

en: Do you want to restart Cinnamon?
nb: Vil du gjøre en omstart av Cinnamon?

en: Version %s (%s)
nb: Versjon %s (%s)

en: Version %s
nb: Versjon %s

en: Updated on %s
nb: Oppdatert den %s

en: About %s
nb: Om %s

en: the type of the Spice
nb: Spice-typen

en: the UUID of the Spice
nb: Spice-UUID-en

en: Unable to locate %s %s
nb: Kan ikke finne %s %s

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
nb: Cinnamons hovedmeny

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->content-places->title
en: Places
nb: Steder

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->overlay-key->description
en: Keyboard shortcut to open and close the menu
nb: Tastatursnarvei for å åpne og lukke menyen

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->description
en: Use a custom icon and label
nb: Bruk et egendefinert ikon og en egendefinert etikett

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Icon
nb: Ikon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->description
en: Icon size
nb: Ikonstørrelse

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
nb: Tekst

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->description
en: Categories icon size
nb: Ikonstørrelse for kategorier

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->description
en: Applications icon size
nb: Ikonstørrelse for applikasjoner

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->description
en: Change categories on hover
nb: Endre kategorier når musepekeren holdes over

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
nb: Aktiver automatisk rulling i programlisten

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->description
en: Force the panel to be visible when opening the menu
nb: Tving panelet til å være synlig når menyen åpnes

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->tooltip
en: Opening the menu will also show the main panel (which may be auto-hidden).
nb: Åpning av menyen vil også vise hovedpanelet (som kan være automatisk skjult).

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
nb: Åpne menyen når jeg beveger musa over den

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
nb: Aktiver åpning av menyen når musen går inn i miniprogrammet

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->description
en: Menu hover delay
nb: Forsinkelse på menymarkøren

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->tooltip
en: Delay before the menu opens when hovered
nb: Forsinkelse før menyen åpnes når musepekeren holdes over

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->description
en: Use menu animations
nb: Bruk menyanimasjoner

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->tooltip
en: Allow the menu to animate on open and close
nb: La menyen animeres ved åpning og lukking

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
nb: Åpne menyredigeringsprogrammet

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
nb: Trykk på denne knappen for å tilpasse dine menyoppføringer.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->reset-menu-size- button->description
en: Restore the menu to its original size
nb: Gjenopprett menyen til den opprinnelige størrelsen

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->name
en: XApp Status Applet
nb: XApp Status-miniprogram

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons for applications which use XAppStatusIcons
nb: Et miniprogram som er vert for alle systemstatusfeltikonene for programmer som bruker XAppStatusIcons

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to control sound and music
nb: Et Cinnamon miniprogram for å styre lyd og musikk

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->playerControl->description
en: Control Players
nb: Styr spillere

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->extendedPlayerControl->description
en: Show Loop and Shuffle controls
nb: Vis kontroller for sløyfe og vilkårlig

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show menu
nb: Vis meny

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the sound applet menu.
nb: Still inn tastebinding(er) for å vise lyd-miniprogrammenyen.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->description
en: Always show input switch
nb: Vis alltid inngangsbryter

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->tooltip
en: Always show the 'Mute input' switch in the context menu.
nb: Vis alltid 'Demp inngang'-bryteren i kontekstmenyen.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
nb: Vis sanginformasjon på oppgavelinjen

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
nb: tegn

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->description
en: Limit song information to
nb: Begrens sanginformasjon til

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute
nb: Demping av/på

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute output
nb: Veksle demp utgang

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute input
nb: Veksle demp inngang

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->description
en: Action on middle click
nb: Handling ved midtklikk

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->middleShiftClickAction->description
en: Action on shift+middle click
nb: Handling ved shift+midtklikk

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->horizontalScroll->description
en: Use horizontal scrolling to move between tracks
nb: Bruk horisontal rulling for å flytte mellom spor

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
nb: Vis albumgrafikk som ikon

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
nb: Skjul ikoner i systemstatusfeltet for kompatible avspillere

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description
en: Tooltip
nb: Verktøytips

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowVolume->description
en: Show volume in tooltip
nb: Vis volum i verktøytips

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowPlayer->description
en: Show player in tooltip
nb: Vis avspiller i verktøytips

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->tooltipShowArtistTitle->description
en: Show song artist and title in tooltip
nb: Vis sangartist og tittel i verktøytips

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->name
en: System Tray
nb: Systemstatusfelt

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons
nb: Et miniprogram med alle systemkurvikonene

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list with app grouping
nb: Hovedliste over Cinnamon-vinduer med appgruppering

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->thumbnailsPage->title schema.json->thumbnailsSection->title
en: Thumbnails
nb: Miniatyrer

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->contextMenuPage->title
en: Context Menu
nb: Kontekstmeny

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hotKeysSection->title
en: Hot Keys
nb: Hurtigtaster

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->appButtonsSection->title
en: Application Buttons
nb: Applikasjonsknapper

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hoverPeekSection->title
en: Hover Peek
nb: Kikk ved å holde musepekeren over

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->group- apps->description
en: Group windows by application
nb: Grupper vinduer etter program

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Mouse wheel scroll action
nb: Rullehandling for musehjul

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Cycle apps
nb: Bla gjennom apper

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Cycle windows
nb: Bla gjennom vinduer

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->description
en: Left click action
nb: Venstreklikkhandling

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Toggle activation of last focused window
nb: Veksle aktivering av siste fokuserte vindu

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-
en: Middle click action
nb: Midtklikkhandling

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Launch new app instance
nb: Start en ny appforekomst

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Close last focused window in group
nb: Lukk siste fokuserte vindu i gruppen

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-display- settings->description
en: Show windows from other monitors
nb: Vis vinduer fra andre skjermer

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-display- settings->options
en: Only from monitors without a window list
nb: Kun fra skjermer uten en vindusliste

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-display- settings->options
en: From all monitors
nb: Fra alle skjermer

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->cycleMenusHotkey->description
en: Global hotkey for cycling through thumbnail menus
nb: Global hurtigtast for å bla gjennom miniatyrmenyer

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- hotkey->description
en: Global hotkey to show the order of apps
nb: Global hurtigtast for å vise rekkefølgen på apper

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->description
en: Duration of the apps order display on hotkey press
nb: Varighet av apprekkefølgevisningen ved hurtigtasttrykk

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->super-num- hotkeys->description
en: Enable Super+<number> shortcut to switch/open apps
nb: Aktiver Super+<nummer>-snarvei for å bytte/åpne apper

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->description
en: Button label
nb: Knappetikett

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Application name
nb: Applikasjonsnavn

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title
nb: Vindustittel

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title (only for the focused window)
nb: Vindustittel (bare for det fokuserte vinduet)

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->description
en: Launcher animation
nb: Startanimasjon

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-app-button- dragging->description
en: Enable app button dragging
nb: Aktiver draing av appknapper

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail-scroll- behavior->description
en: Cycle windows on mouse wheel scroll
nb: Bla vinduer ved musehjulsrulling

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- thumbnails->description
en: Show thumbnails
nb: Vis miniatyrbilder

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->animate- thumbnails->description
en: Animate thumbnails
nb: Animer miniatyrbilder

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->vertical- thumbnails->description
en: Enable vertical thumbnails
nb: Aktiver vertikale miniatyrbilder

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->sort- thumbnails->description
en: Sort thumbnails according to the last focused windows
nb: Sorter miniatyrer i henhold til de sist fokuserte vinduene

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->highlight-last- focused-thumbnail->description
en: Highlight the thumbnail of the last focused window
nb: Uthev miniatyrbildet av det sist fokuserte vinduet

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->onclick- thumbnails->description
en: Click to show thumbnails
nb: Klikk for å vise miniatyrbilder

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->description
en: Delay before showing thumbnails
nb: Forsinkelse før visning av miniatyrer

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->description
en: Thumbnail size
nb: Miniatyrstørrelse

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Largest
nb: Største

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-hover- peek->description
en: Show the window when hovering its thumbnail
nb: Vis vinduet når du holder musepekeren over miniatyrbildet

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->description
en: Window fade-in time
nb: Inntoningstid for vinduer

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- out->description
en: Window fade-out time
nb: Tid for uttoning av vinduer

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->units
en: percent
nb: prosent

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description
en: Window opacity
nb: Vinduopasitet

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- recent->description
en: Show recent items
nb: Vis nylige elementer

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->autostart-menu- item->description
en: Show autostart option
nb: Vis alternativ for autostart

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->description
en: Apply the monitor move option to all windows
nb: Bruk alternativet for skjermflytting på alle vinduer

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->tooltip
en: When clicking "Move to monitor" in the context menu, this option will move all of an app's windows instead of just the last focused window from the app.
nb: Når du klikker på "Flytt til skjerm" i kontekstmenyen, vil dette alternativet flytte alle appens vinduer i stedet for bare det siste fokuserte vinduet fra appen.

note: network@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Network manager applet
nb: Miniprogram for nettverksbehandling

note: network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the network applet menu.
nb: Angi tastebinding(er) for å vise nettverksminiprogrammenyen.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Workspace switcher
nb: Bytter for arbeidsområde

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Select the workspace from the panel
nb: Velg arbeidsområdet fra oppgavelinjen

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->description
en: Type of display
nb: Type skjerm

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->tooltip
en: Note that the visual representation will only work if your panel is large enough to display it properly, otherwise the simple style will be used.
nb: Merk at den visuelle representasjonen bare vil fungere hvis panelet ditt er stort nok til å vise det riktig, ellers vil den enkle stilen bli brukt.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: A visual representation of the workspaces
nb: En visuell representasjon av arbeidsområdene

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: Simple buttons
nb: Enkle knapper

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->description
en: Scroll wheel behavior
nb: Rullehjulets virkemåte

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->tooltip
en: Reverse or disable the direction of the scroll in the workspace list.
nb: Snu eller deaktiver rulleretningen i listen over arbeidsområder.v

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Reversed
nb: Baklengs

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Minimize all windows
nb: Minimer alle vinduer

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at- desktop->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->description
en: Peek at the desktop on hover
nb: Kikk på skrivebordet når musepekeren holdes over

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip
en: Peek at the desktop when hovering the applet
nb: Kikk på skrivebordet når musepekeren holdes over miniprogrammet

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description
en: Blur effect
nb: Sløringseffekt

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip
en: Blur windows when peeking at the desktop
nb: Gjør vinduer uskarpe når skrivebordet kikkes på

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description
en: Hover delay
nb: Pekeforsinkelse

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip
en: Delay before Peek shows desktop
nb: Forsinkelse før Kikk viser skrivebordet

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip
en: Change the opacity of windows when peeking at the desktop
nb: Endre tettheten til vinduer når skrivebordet kikkes på

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access your favorite files
nb: Få tilgang til favorittfilene dine

note: favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->show-full-uri->description
en: Display full paths in the list
nb: Vise fullstendige baner i listen

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Control the trash from the panel
nb: Håndter papirkurven fra oppgavelinjen

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings Applet
nb: Miniprogram for innstillinger

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon Settings
nb: Cinnamon-innstillinger

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access removable drives
nb: Få tilgang til flyttbare stasjoner

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access the documents you recently opened
nb: Se og åpne nylige dokumenter

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Corner bar
nb: Hjørnekant

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A bar designed to be placed in the corner, used to show the desktop, desklets, the workspace selector or the window selector.
nb: En kant designet for å plasseres i hjørnet, som brukes til å vise skrivebordet, skrivebordsprogrammene, arbeidsområdevelgeren eller vindusvelgeren.

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->description
en: Click action
nb: Klikkhandling

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click- action->description
en: Shift + click action
nb: Shift + klikk-handling

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->description
en: Shift + middle click action
nb: Shift + midtklikk-handling

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces
nb: Bytt arbeidsområder

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces (reversed)
nb: Bytt arbeidsområder (reversert)

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Window list
nb: Vindusliste

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list
nb: Hovedvindusliste i Cinnamon

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
nb: Vis varsel i vinduslista når et vindu fra et annet arbeidsområde krever oppmerksomhet

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- scrolling->description
en: Enable mouse-wheel scrolling in the window list
nb: Aktiver musehjulrulling i vinduslisten

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->reverse- scrolling->description
en: Reverse the direction of mouse-wheel scrolling in the window list
nb: Bytt retning for muserulling i vinduslista

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- minimize->description
en: Left click to minimize window
nb: Venstreklikk for å minimere vinduet

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- close->description
en: Middle click to close window
nb: Midtklikk for å lukke vindu

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-show- label->description
en: Show window names in the panel
nb: Vis vindusnavn i panelet

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->description
en: Window button width in the panel
nb: Bredde på vindusknapp i panelet

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->buttons-use-entire- space->description
en: Window buttons can have different sizes and use the entire space available
nb: Vinduer kan ha ulik størrelse og bruke all plass som er tilgjengelig

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->description
en: Choose what to show when hovering over a window button
nb: Velg hva som skal vises når musepekeren holdes over en vindusknapp

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Title
nb: Tittel

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Thumbnail
nb: Miniatyr

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview-show- label->description
en: Show title above thumbnail
nb: Vis tittel over miniatyr

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Spacer
nb: Mellomrom

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Add some space between your other applets
nb: Legg til plass mellom de andre miniprogrammene

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
nb: Mengde plass i piksler

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
nb: Juster dette for å øke eller minke bredden på dette mellomrommet

note: scale@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Scale view
nb: Klikk eller hold musepekeren for å aktivere Skaleringsvisning

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
nb: Aktiver skalering ved å holde musepekeren over

note: printers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Manage print jobs
nb: Behandle utskriftsjobber

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->description
en: Show printer icon
nb: Vis skriverikon

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: Always
nb: Alltid

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printers exist
nb: Når det finnes skrivere

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printing
nb: Under utskrift

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->tooltip
en: Choose when to show the printer icon in the panel
nb: Velg når skriverikonet skal vises i panelet

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings API Demo
nb: Innstillinger API-Demo

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A sample applet for demonstrating the capabilities and usage of the applet and desklet settings API
nb: Et eksempel på et miniprogram for å demonstrere mulighetene og bruken av API-et for miniprogram- og skrivebordsprogram-innstillinger

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page1->title
en: Visible settings
nb: Synlige innstillinger

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page2->title
en: Choosers
nb: Velgere

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page3->title settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section5->title
en: Command settings
nb: Innstillinger for kommando

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page4->title
en: Editable list settings
nb: Innstillinger for redigerbare lister

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page5->title
en: Dependencies
nb: Avhengigheter

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->title
en: File choosers
nb: Filvelgere

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->title
en: Menu settings
nb: Menyvalg

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section6->title
en: Other choosers
nb: Andre velgere

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section7->title
en: My list
nb: Min liste

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section8->title
en: Show dependencies section
nb: Vis seksjonen for avhengigheter

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section9->title
en: Dependencies section
nb: Seksjon for avhengigheter

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->label- info->description
en: Play with these widgets and see the automatic reaction in the panel applet.
    
    This is a label, and the content can't be modified nor accessed. You may want to use a label to show additional hints or instructions, for example.
nb: Lek med disse widgetene og se den automatiske reaksjonen i panelminiprogrammet.
    
    Dette er en etikett, og innholdet kan ikke endres eller åpnes. Det kan være lurt å bruke en etikett til å vise flere hint eller instruksjoner, for eksempel.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->description
en: The icon to use in the panel
nb: Ikonet som skal brukes i panelet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
nb: Velg en ikonfil, eller oppgi et ikonnavn i tekstfeltet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->description
en: The background color for the applet
nb: Bakgrunnsfargen for miniprogrammet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
nb: Klikk på knappen for å velge en ny bakgrunnsfarge for dette miniprogrammet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->description
en: Applet width in the panel
nb: Bredde på miniprogram i panelet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
nb: Øk eller reduser denne spinnerverdien for å gjøre miniprogrammet bredere eller smalere i panelet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->description
en: Please pick an option
nb: Vennligst velg et alternativ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
nb: Første valg

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
nb: Andre valg

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
nb: Tredje valg

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
nb: Fjerde valg

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
nb: Et kombinasjonsvalg kan velge mellom heltall-, boolsk-, flyt- og strengverdier

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale- demo->description
en: Here is a demonstration of bidirectional control
nb: Her er en demonstrasjon av toveis kontroll

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
nb: Hvis du justerer denne skalaen oppdateres den i programmet. Hvis du justerer skalaen i programmet oppdateres den her.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->description
en: Check this to use a custom label
nb: Merk av for dette for å bruke en egendefinert etikett

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
nb: Hvis du merker av i denne boksen, kan du angi en egendefinert etikett i feltet nedenfor – dette viser innstilling av avhengigheter

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- label->description
en: Custom Applet Label
nb: Egendefinert etikett for Miniprogram

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-label->tooltip
en: Set your custom label here.  This field is unavailable unless the switch above is enabled
nb: Angi din egendefinerte etikett her. Dette feltet er ikke tilgjengelig med mindre bryteren ovenfor er aktivert

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
nb: Ikke trykk på denne knappen!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
nb: Ved å trykke på denne knappen aktiveres en tilbakeringingsmetode i miniprogrammet - fortsett, trykk på den.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
nb: Dette er en testwidget for individuell tastesignalutløsing

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->keybinding- test->description
en: Set the keybinding here to activate an action
nb: Angi tastebindingen her for å aktivere en handling

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->file- select->description
en: Choose a file
nb: Velg en fil

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->directory- select->description
en: Choose a directory
nb: Velg en katalog

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->sound- select->description
en: Choose a sound
nb: Velg en lyd

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->font- select->description
en: Choose a font
nb: Velg en skrifttype

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->description
en: You can type paragraphs and lists here
nb: Du kan skrive inn avsnitt og lister her

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->tooltip
en: This setting type is useful for multi-line lists, and text that is too long to fit in an entry widget.
    You can manually set the height of the text view with the 'height' property. This one is set to 150. Default is 200.
nb: Denne innstillingstypen er nyttig for lister med flere linjer og tekst som er for lang til å få plass i et kontrollprogram for oppføringer.
    Du kan manuelt angi høyden på tekstvisningen med egenskapen 'høyde'. Denne er satt til 150. Standard er 200.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->date- select->description
en: Choose a Date
nb: Velg en dato

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->time- select->description
en: Choose a Time
nb: Velg et tidspunkt

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->description
en: Custom tree widget
nb: Kontrollprogram for egendefinert tre

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Resident
nb: Beboer

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Address
nb: Adresse

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Id number
nb: ID-nummer

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Shortcut key
nb: Hurtigtast

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: File Path
nb: Filsti

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->description
en: Show the dependencies section
nb: Vis seksjonen for avhengigheter

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->tooltip
en: Checking this box shows the Dependencies section below. Unchecking hides it.
nb: Hvis du merker av i denne boksen, vises seksjonen for Avhengigheter nedenfor. Hvis du fjerner haken, skjules det.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->deps-info->description
en: You can see this section because the switch above is on. Try switching it off and see what happens.
nb: Du kan se denne seksjonen fordi bryteren ovenfor er på. Prøv å slå den av og se hva som skjer.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->description
en: Show info
nb: Vis info

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #1
nb: Vis info #1

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #2
nb: Vis info #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Don't show info #1 or #2
nb: Ikke vis info #1 eller #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info1->description
en: Info #1: You are seeing this info because the first option is selected in the combo box above. Try selecting different options to see different information.
nb: Info #1: du ser denne informasjonen fordi det første alternativet er valgt i kombinasjonsboksen ovenfor. Prøv å velge forskjellige alternativer for å se forskjellig informasjon.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info2->description
en: Info #2: You are seeing different text now because you selected the second option in the combo box above.
nb: Info #2: Du ser en annen tekst nå fordi du valgte det andre alternativet i kombinasjonsboksen ovenfor.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin->description
en: Number value
nb: Nummerverdi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info1->description
en: The value of the spinner above is less than 5
nb: Verdien av spinneren ovenfor er mindre enn 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info2->description
en: The value of the spinner above is greater than or equal to 5
nb: Verdien av spinneren ovenfor er større enn eller lik 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- widget->description
en: Try out this custom widget!
nb: Prøv denne tilpassede widgeten!

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Expo view
nb: Klikk eller hold musepekeren over for å aktivere Expo-visning

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
nb: Aktiver expo ved å holde musepekeren over

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Slideshow Controls
nb: Kontroller for lysbildefremvisningen

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Basic controls for the Cinnamon slideshow
nb: Grunnleggende kontroller for lysbildefremvisningen

note: user@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet to access your account details, switch users and quickly logout or power off the computer
nb: Et miniprogram som gir tilgang til kontodetaljer, bytte bruker og logge ut eller slå av datamaskinen

note: user@cinnamon.org->metadata.json->name
en: User Applet
nb: Brukerprogram

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
nb: Vis brukernavnet på oppgavelinjen

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-image->description
en: Display the user image on the panel
nb: Vis brukerbildet på panelet

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Launch applications from the panel
nb: Start programmer fra oppgavelinjen

note: panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->allow- dragging->description
en: Allow dragging of launchers
nb: Tillat flytting av appoversikter

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click to display and manage system notifications
nb: Klikk for å vise og håndtere systemvarslinger

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->description
en: Ignore transient notifications
nb: Ignorer forbigående varsler

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->tooltip
en: Check this to ignore transient notifications.
nb: Merk av for dette for å ignorere forbigående varsler.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showEmptyTray->description
en: Show empty tray
nb: Vis tom kurv

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->showEmptyTray->tooltip
en: Check this to show the tray even when there are no new notifications.
nb: Trykk her for å vise kurven selv om det ikke er noen nye varsler

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showNotificationCount->description
en: Show the number of notifications
nb: Vis antall varsler

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show notifications
nb: Vis varsler

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the notification popup menu.
nb: Still inn tastebinding(er) for å vise sprettoppmenyen for varsling.

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->tooltip
en: Set keybinding(s) to clear all notifications.
nb: Angi tastebinding (er) for å slette alle varsler.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemSettings->description inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemNotificationSettings->description
en: Open notification settings
nb: Åpne innstillinger for varsling

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Inhibit Applet
nb: Hindre miniprogram

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->description
en: This applet is used to disable notifications and power management (including the screensaver and the session from going idle)
nb: Dette miniprogrammet brukes til å deaktivere varsler og strømstyring (inkludert skjermspareren og økten fra å gå inaktiv)

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->description
en: Inhibit power management
nb: Hindre strømstyring

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit power management.
nb: Angi tastebinding(er) for å hindre strømstyring.

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->description
en: Inhibit notifications
nb: Hindre varsler

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit notifications.
nb: Angi tastebinding(er) for å hindre varsler.

note: inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemPowerSettings->description
en: Open power settings
nb: Åpne innstillinger for strøm

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: On-Screen keyboard
nb: Skjermtastatur

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to launch the on-screen keyboard
nb: Et Cinnamon-program for å starte skjermtastaturet

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
nb: Kalender

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: The Cinnamon calendar applet
nb: Cinnamons kalenderminiprogram

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->description
en: Show calendar events
nb: Vis kalenderhendelser

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->tooltip
en: Check this to display events in the calendar.
nb: Merk av for dette for å vise hendelser i kalenderen.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
nb: Vis ukenummer i kalender

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
nb: Huk av her for å se ukenummer i kalenderen.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
nb: Bruk et egendefinert datoformat

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
nb: Kryss av her for å angi et tilpasset format for datoen i kalenderprogrammet

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->description
en: Date format
nb: Datoformat

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
nb: Velg ditt egendefinerte format her.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip- format->description
en: Date format for tooltip
nb: Datoformat for verktøytips

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip-format->tooltip
en: Set your custom tooltip format here.
nb: Angi ditt egendefinerte verktøytipsformat her.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
nb: Klikk på denne knappen for å få vite mer om syntaks for datoformater.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show calendar
nb: Vis kalender

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the calendar.
nb: Angi tastebinding(er) for å vise kalenderen.

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->description
en: XRandR monitor control applet
nb: XRandR-skjermkontrollprogram

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
nb: Tastaturoppsett

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Accessibility applet
nb: Tilgjengelighetsprogram

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Windows Quick List
nb: Hurtigliste for vinduer

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Quickly access windows from all workspaces
nb: Få rask tilgang til vinduer fra alle arbeidsområder

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Separator
nb: Skilletegn

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A separator icon which can be added multiple times
nb: Et skilleikon som kan legges til flere ganger

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
nb: Strømstyring

note: power@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon power management applet
nb: Miniprogram for strømstyring i Cinnamon

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
nb: Vis i prosent

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show time remaining
nb: Vis gjenstående tid

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage and time remaining
nb: Vis prosent og gjenstående tid

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Hide label
nb: Skjul etikett

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->description
en: Always show all batteries
nb: Vis alltid alle batterier

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->tooltip
en: Check this to always show multiple batteries in the panel, regardless of whether one of them is marked primary.
nb: Sjekk dette for å alltid vise flere batterier i panelet, uavhengig av om ett av dem er merket som primært.

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Digital photo frame
nb: Digital fotoramme

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A digital photo frame desklet
nb: En digital fotoramme som skrivebordsprogram

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->directory->description
en: Folder
nb: Mappe

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->description
en: Height
nb: Høyde

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Width
nb: Bredde

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->description
en: Fade delay
nb: Falmeforsinkelse

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->description
en: Special effect
nb: Spesialeffekt

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Sepia
nb: Bruntone (sepia)

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
nb: Svarthvitt

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Launcher desklet
nb: Skrivebordsprogram for appoversikt

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that launches a program
nb: Et skrivebordsprogram som starter et program

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Clock desklet
nb: Skrivebordsprogramklokke

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that displays the time
nb: Et skrivebordsprogram som viser hva klokken er

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->description
en: Text color
nb: Tekstfarge

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->tooltip
en: Click the button to select a new text color
nb: Klikk på knappen for å velge en ny tekstfarge

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
nb: Trykk her for å tilpasse tidsformatet i klokkeprogrammet
