linuxmint - en to nn translation catalogue (1857 entries)

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Failed to launch '%s'
nn: Klarte ikkje å starte '%s'

en: Passwords do not match
nn: Passorda samsvarar ikkje

en: Password cannot be blank
nn: Passord kan ikkje være tomt

en: Authentication dialog was dismissed by the user
nn: Autentiseringsdialog vart avvist av brukaren

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-home->description
en: Home
nn: Heim

en: File System
nn: Filsystem

en: Search
nn: Søk

en: Print version
nn: Vis versjon

en: Choose a Layout
nn: Vel eit oppsett

en: Preview
nn: Førehandsvising

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Add
nn: Legg til

en: Type to search layouts
nn: Skriv for å søkje etter utformingar

en: Include less-common layouts
nn: Inkluder mindre vanlege oppsett

en: Enabled layouts
nn: Aktiverte oppsett

en: Remove
nn: Fjern

en: View layout
nn: Sjå oppsett

en: Configure
nn: Konfigurer

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->appearance->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
nn: Utsjånad

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
nn: Farge

en: In mixed mode most applications are light. Some desktop elements are dark to create contrast.
nn: I blanda modus er mesteparten av applikasjonane lyse. Nokre skrivebordselement er mørke for å skapa kontrastar.

en: Mixed
nn: Blanda

en: Dark
nn: Mørk

en: Light
nn: Lys

en: Advanced settings...
nn: Avanserte innstillingar...

en: Style
nn: Stil

en: Launcher Properties
nn: Eigenskapar for oppstartar

en: Name:
nn: Namn:

en: Command:
nn: Kommando:

en: Comment:
nn: Kommentar:

en: Browse
nn: Bla gjennom

en: Launch in Terminal?
nn: Start i terminal?

en: Use dedicated GPU if available
nn: Nytt dedikert GPU om tilgjengeleg

en: Directory Properties
nn: Eigenskapar for katalogen

en: Main Menu
nn: Hovudmeny

en: Restore System Configuration
nn: Gjenopprett systemkonfigurasjon

en: Restore the default menu layout
nn: Gjenopprett standard menyoppsett

en: Close
nn: Lukk

en: _New Menu
nn: _Ny meny

en: Ne_w Item
nn: N_y oppføring

en: Cut
nn: Klipp ut

en: Copy
nn: Kopier

en: Paste
nn: Lim inn

en: Delete
nn: Slett

en: Properties
nn: Eigenskapar

en: Edit Desktop File
nn: Rediger skrivebordsfil

en: Edit
nn: Rediger

en: Add/Edit Launcher
nn: Legg til/rediger oppstartsfil

en: Title:
nn: Tittel:

en: Icon Name
nn: Ikonnamn

en: Application
nn: Program

en: Custom Application
nn: Tilpassa program

en: Execution of '%s' failed:
nn: Klarte ikkje å køyre '%s':

en: Caps Lock On
nn: Caps Lock På

en: Caps Lock Off
nn: Caps Lock Av

en: Number Lock On
nn: Num Lock På

en: Number Lock Off
nn: Num Lock Av

en: Are you sure you want to remove '%s'?
nn: Er du sikker på at du vil fjerne '%s'?

en: Remove '%s'
nn: Fjern '%s'

en: About...
nn: Om...

en: Configure...
nn: Konfigurer...

en: This applet does not support panels of that type. This can cause visual glitches in the panel. Would you like to continue using it anyway, remove it from the panel, or try to move it to a different panel?
nn: Dette panelprogrammet støttar ikkje panel av den typen. Dette kan føre til visuelle feil i panelet. Vil du halde fram med å bruke det likevel, fjerne det frå panelet, eller prøve å flytte det til eit anna panel?

en: Leave it
nn: La det vere

en: Remove it
nn: Fjern det

en: Move to another panel
nn: Flytt til eit anna panel

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
nn: Fann ikkje noko passande panel. Panelprogrammet er fjerna i staden.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
nn: Visse panelprogram tillet ikkje fleire instansar, eller var alt på maks tal instansar, og vart difor ikkje kopierte

en: Select Audio Device
nn: Vel lydeining

en: Sound Settings
nn: Lydinnstillingar

en: Headphones
nn: Hovudtelefon

en: Headset
nn: Hovudtelefon

en: Microphone
nn: Mikrofon

en: Show Text
nn: Vis teksten

en: Hide Text
nn: Gøym teksten

en: Caps lock is on
nn: Caps Lock er på

note: Translators: %s is an application name
en: %s is not responding
nn: %s svarar ikkje

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely.
nn: Du kan venta litt og sjå om appen held fram, eller tvinge den til å avslutte.

en: Wait
nn: Vent

en: Force Quit
nn: Tvungen avslutning

en: Remove this desklet
nn: Fjern dette skrivebordsprogrammet

en: Some applications are busy or have unsaved work.
nn: Nokre program er opptekne eller har arbeid som ikkje er lagra.

en: Switch User
nn: Byt brukar

en: Log Out
nn: Logg ut

en: Suspend
nn: Sett i kvilemodus

en: Hibernate
nn: Sett i dvalemodus

en: Restart
nn: Omstart

en: Shut Down
nn: Slå av

en: You will be logged out in %d second. | You will be logged out in %d seconds.
nn[0]: Du vert logga ut om %d sekund.
nn[1]: Du vert logga ut om %d sekund.

en: The computer will shut down in %d second. | The computer will shut down in %d seconds.
nn[0]: Datamaskina vil slå seg av om %d sekund.
nn[1]: Datamaskina vil slå seg av om %d sekund.

en: The computer will restart in %d second. | The computer will restart in %d seconds.
nn[0]: Datamaskina vil gjere omstart om %d sekund.
nn[1]: Datamaskina vil gjere omstart om %d sekund.

en: Ignore and continue
nn: Ignorer og hald fram

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
nn: Er du sikker på at du vil fjerna arbeidsområdet '%s'?

en: Initializing
nn: Initialiserar

en: Loaded
nn: Lasta

en: Error
nn: Feil

en: Out of date
nn: Utgått på dato

en: Not compatible with Wayland
nn: Ikkje kompatibel med Wayland

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
nn: Ugyldige val for oversynet: Feil tal på hjørne

en: Execution time (ms):
nn: Utføringstid (ms):

en: Loaded successfully
nn: Vellukka innlasting

en: Check your video drivers
nn: Sjekk videokøyrarane dine

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
nn: Systemet ditt køyrer utan fartsauke for videomaskinvare.

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
nn: Du kan oppleva dårleg yting og høg CPU‑bruk.

en: Launch Driver Manager
nn: Start drivarbehandlar

en: Problems during Cinnamon startup
nn: Problem i oppstarten av Cinnamon

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
nn: Cinnamon vart starta utan problem, men eitt eller fleire panelprogram, skrivebordsprogram eller utvidingar vart ikkje lasta inn.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
nn: Sjekk systemloggen og Cinnamon-LookingGlass-loggen for problem.

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
nn: Du kan deaktivere utvidinga(ne) under innstillingane til Cinnamon for å hindre denne meldinga frå å venda attende.

en: Please contact the developer.
nn: Ver venleg og kontakt utviklaren.

en: Workspace
nn: Arbeids­område

en: Restarting Cinnamon...
nn: Startar Cinnamon på nytt...

en: System Information
nn: Systeminformasjon

en: Confirm
nn: Stadfest

en: No
nn: Nei

en: Yes
nn: Ja

en: Attention
nn: Merksemd

en: Mirrored Displays
nn: Spegla skjermar

en: You can also connect by pushing the “WPS” button on your router.
nn: Du kan også kople til ved å trykkja på "WPS"-knappen på ruteren.

en: Connect
nn: Kopla til

en: Password
nn: Passord

en: Key
nn: Nøkkel

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Private key password
nn: Passord for privat nøkkel

en: Identity
nn: Identitet

en: Service
nn: Teneste

en: Authentication required
nn: Autentisering krevjast

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
nn: Passord eller krypteringsnøklar krevjast for å kople til det trådlause nettverket "%s".

en: Wired 802.1X authentication
nn: Kabla 802.1X-autentisering

en: Network name
nn: Nettverksnamn

en: DSL authentication
nn: DSL-autentisering

en: PIN code required
nn: PIN-kode krevjast

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
nn: PIN-kode krevjast for den mobile breibandseininga

en: A password is required to connect to “%s”.
nn: Passord krevjast for å kople til “%s”.

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
nn: Nettverksbehandlar

en: VPN password
nn: VPN passord

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
nn: Vel plassering for det nye panelet. Esc for å avbryta.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
nn: Vel ny plassering for panelet. Esc for å avbryta.

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
nn: Du har ikkje lagt til nokon panel.
    Vil du opna innstillingane for panel?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
nn: Panelinnstillingar

en: Applets
nn: Panelprogram

en: Panel edit mode
nn: Endremodus for panel

en: Move
nn: Flytt

en: Are you sure you want to remove this panel?
nn: Er du sikker på at du ynskjer å fjerne dette panelet?

en: Add a new panel
nn: Legg åt nytt panel

en: Troubleshoot
nn: Feilsøking

en: Restart Cinnamon
nn: Start Cinnamon på nytt

en: Looking Glass
nn: Søkeverktøy

en: Restore all settings to default
nn: Atterreis standardinnstillingar

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
nn: Ynskjer du verkeleg å atterreisa alle innstillingane til standard?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
nn: Systeminnstillingar

en: Retry
nn: Freista på ny

en: %s (%s) has just been stopped.
nn: %s (%s) vart nett stoppa.

en: Device %s can be turned off, if necessary.
nn: Om naudsynt kan eininga %s bli slått av.

en: Device %s is busy, please wait.
nn: Eininga %s er oppteken. Ver vennleg og vent.

en: Do not disconnect or data loss may occur.
nn: Ikkje kopla frå, då det kan leia til datatap.

en: Unable to stop the drive %s (%s)
nn: Klarer ikkje stansa stasjonen %s (%s)

en: %s (%s) can be safely unplugged.
nn: %s (%s) kan koplast frå problemfritt.

en: Device %s can be removed.
nn: Eininga %s kan fjernast.

en: %s (%s) has just been ejected.
nn: %s (%s) har vorte løyst ut.

en: Do not remove or data loss may occur.
nn: Ikkje kopla frå, då det kan leia til datatap.

en: Unable to eject the drive %s (%s)
nn: Kunne ikkje løysa ut stasjonen %s (%s)

en: Successfully unmounted %s (%s)
nn: Vellykka demontering %s (%s)

en: Failed to unmount %s (%s)
nn: Kunne ikkje avmontera %s (%s)

en: Superuser (%s)
nn: Superbrukar (%s)

en: Authentication Required
nn: Autentisering krevjast

en: Authenticate
nn: Autentiser

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn't work. Please try again.
nn: Beklagar, det fungerte ikkje. Ver vennleg og prøv igjen.

en: Run a Command
nn: Køyr ein kommando

en: Press ESC to close
nn: Trykk Esc for å lukka

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
nn: Behald desse innstillingane?

note: Translators: this and the following message should be limited in length, to avoid ellipsizing the labels.
en: Revert
nn: Tilbakestill

en: Keep changes
nn: Behald endringar

en: Reverting to previous display settings in %d second. | Reverting to previous display settings in %d seconds.
nn[0]: Tilbakestiller skjerminnstillingar om %d sekund.
nn[1]: Tilbakestiller skjerminnstillingar om %d sekund.

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Mi_nimize
nn: Mi_nimer

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Unma_ximize
nn: G_jenopprett

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Ma_ximize
nn: Ma_ksimer

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Move
nn: _Flytt

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Resize
nn: _Endre storleik

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move Titlebar Onscreen
nn: Flytt tittellinje på skjerm

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Always on _Top
nn: All_tid øvst

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Always on Visible Workspace
nn: _Alltid på synleg arbeidsområde

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Only on This Workspace
nn: _Berre på dette arbeidsområdet

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move to Another _Workspace
nn: Flytt til eit anna _arbeidsområde

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
nn: _Lukk

en: No open windows
nn: Ingen opne vindauge

en: Restore
nn: Gjenopprett

en: Minimize
nn: Minimer

en: Maximize
nn: Maksimer

en: Move to left workspace
nn: Flytt til venstre arbeidsområde

en: Move to right workspace
nn: Flytt til høgre arbeidsområde

en: Visible on all workspaces
nn: Synleg på alle arbebeidsområder

en: Move to a new workspace
nn: Flytt til eit nytt arbeidsområde

en: Move to monitor %d
nn: Flytt til skjerm %d

en: Only on this workspace
nn: Berre på dette arbeidsområdet

en: Unmaximize
nn: Gjenopprett

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
nn: Tilgjengefunksjonar

en: Screen Reader
nn: Skjermlesar

en: Screen Keyboard
nn: Skjermtastatur

en: Sticky Keys
nn: Klistrete tastar

en: Slow Keys
nn: Trege tastar

en: Bounce Keys
nn: Sprettetastar

en: Mouse Keys
nn: Musetastar

note: Secondary click
en: Simulated secondary click
nn: Simulert sekundærklikk

note: Hover Click
en: Hover click
nn: Sveveklikk

en: Universal Access Settings
nn: Innstillingar for tilgjengelegheit

en: High Contrast
nn: Høg kontrast

en: Large Text
nn: Stor tekst

note: Translators: This is the date which appears in the calendar applet, as a tooltip and as a title header inside the applet. The format uses the strftime syntax. %A, %B %-e, %Y is the American Date format (Saturday, January 4, 2020): %A is the name of the day, %B is the name of the month %-e is the non
en: %A, %B %-e, %Y
nn: %-e. %B %Y

en: Date and Time Settings
nn: Innstillingar for dato og tid

en: Starting in a few minutes
nn: Startar om få minutt

en: Starting in %d minutes
nn: Startar om %d minutt

en: This evening
nn: I kveld

en: Starting later today
nn: Startar seinare idag

en: In %d hour | In %d hours
nn[0]: Om %d time
nn[1]: Om %d timar

en: No Events
nn: Ingen hendingar

en: In progress
nn: Går føre seg

en: All day
nn: Heile dagen

en: Today
nn: I dag

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->opt
en: Show the desktop
nn: Syn skrivebordet

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the desklets
nn: Vis skrivebordsprogramma

note: ["WORKSPACE_UP", _("Switch to the workspace above"), "none", ""], ["WORKSPACE_DOWN", _("Switch to the workspace below"), "none", ""], cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org-
en: Show the workspace selector (Expo)
nn: Syn arbeidsområdeveljar (Utstilling)

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the window selector (Scale)
nn: Syn vindaugeveljar (Skala)

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Expo
nn: Utstilling

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->description favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
nn: Favorittar

en: Move to the other monitor
nn: Flytt til annan skjerm

en: Move to monitor
nn: Flytt til skjerm

en: Move to another workspace
nn: Flytt til eit anna arbeidsområde

en: Applet preferences
nn: Panelprogram preferansar

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Grouped window list
nn: Ordna vindaugeliste

en: Recent
nn: Nyleg

en: Run with dedicated GPU
nn: Kjøyr med dedikert GPU

en: Unpin from Panel
nn: Løys frå panelet

en: Pin to Panel
nn: Fest til panelet

en: Remove from Autostart
nn: Fjern frå automatisk oppstart

en: Add to Autostart
nn: Legg til automatisk oppstart

en: Create Shortcut
nn: Opprett snarveg

en: Restore to full opacity
nn: Gjenopprett til full opasitet

en: Close others
nn: Lukk andre

en: Close all
nn: Lukk alle

en: Power management
nn: Straumstyring

en: Power management: Inhibited
nn: Straumstyring: Hindra

en: Power management: Active
nn: Straumstyring: Aktiv

en: Power management is already inhibited by another program
nn: Straumstyring er alt hindra av eit anna program

en: Power management: inhibited by another program
nn: Straumstyring: hindra av eit anna program

en: Apps inhibiting power management:
nn: Program som hindrar straumstyring:

en: Inhibit applet
nn: Panelprogram for varsling og straumstyring

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
nn: Varslar

en: Notifications: Active
nn: Varslar: Aktive

en: Notifications: Inhibited
nn: Varslar: Hindra

en: Show Keyboard Layout
nn: Syn tastaturoppsett

en: Show Character Table
nn: Syn teiknkart

en: Manage keyboard layouts
nn: Handter tastaturoppsett

en: Remove from favorites
nn: Fjern frå favorittar

en: Add to favorites
nn: Legg til favorittar

en: Add to panel
nn: Legg til på panel

en: Add to desktop
nn: Legg til på skrivebordet

en: Uninstall
nn: Avinstaller

en: This file is no longer available
nn: Denne fila er ikkje tilgjengeleg lenger

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior-menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
nn: Meny

en: Edit menu
nn: Endre meny

en: Recent Files
nn: Nylege filer

en: Clear list
nn: Tøm lista

en: Clear all recent documents
nn: Tøm lista over nylege dokument

en: No recent documents
nn: Ingen nylege dokument

en: No favorite documents
nn: Ingen favoritt-dokument

en: All Applications
nn: Alle program

en: Lock Screen
nn: Lås skjerm

en: Lock the screen
nn: Lås skjermen

en: Leave the session
nn: Avslutt økta

en: Shut down the computer
nn: Slå av datamaskina

en: Account details
nn: Kontodetaljar

en: <unknown>
nn: <ukjend>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
nn: deaktivert

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
nn: ubehandla

en: disconnecting...
nn: koplar frå...

en: connecting...
nn: koplar til...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
nn: godkjenning krevjast

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
nn: manglar fastvare

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
nn: kabel fråkopla

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
nn: utilgjengeleg

en: connection failed
nn: tilkopling mislukkast

en: More
nn: Meir

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
nn: Tilkopla (privat)

en: Bluetooth
nn: Blåtann

en: Auto Ethernet
nn: Automatisk Ethernet

en: Auto broadband
nn: Automatisk breiband

en: Auto dial-up
nn: Automatisk oppringning

en: Auto bluetooth
nn: Automatisk blåtannAutomatisk trådløst

en: Auto wireless
nn: Automatisk trådlaust

en: Enable networking
nn: Aktiver nettverk

en: Wired
nn: Kabla

en: Wireless
nn: Trådlaus

en: Mobile broadband
nn: Mobilt breiband

en: VPN Connections
nn: VPN-tilkoplingar

en: WIREGUARD Connections
nn: WIREGUARD Tilkoplingar

en: Network Settings
nn: Nettverksinnstillingar

en: Network Connections
nn: Nettverkstilkoplingar

en: Connection failed
nn: Tilkopling mislukkast

en: Activation of network connection failed
nn: Aktivering av nettverkstilkopling mislukkast

en: Networking is disabled
nn: Nettverk er deaktivert

en: No connection
nn: Inga tilkopling

en: Connecting to the cellular network...
nn: Koplar til mobilnettverket...

en: Connecting to the wireless network...
nn: Koplar til det trådlause nettverket...

en: Connecting to the wired network...
nn: Koplar til det kabla nettverket...

en: Connecting to the VPN...
nn: Koplar til VPN...

en: Connecting to WIREGUARD...
nn: Koplar til WIREGUARD...

en: Connecting to the network...
nn: Koplar til nettverket...

en: Connected to the wireless network
nn: Koplar til det trådlause nettverket

en: Wireless connection
nn: Trådlaus tilkopling

en: (Limited connectivity)
nn: (Avgrensa tilkopling)

en: Connected to the wired network
nn: Kopla til det kabla nettverket

en: Connected to the cellular network
nn: Kopla til mobilnettverket

en: Connected to the VPN
nn: Kopla til VPN

en: Connected to WIREGUARD
nn: Kopla til WIREGUARD

en: Connected to the network
nn: Kopla til nettverket

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
nn: Tøm varslingar

en: Notification Settings
nn: Varselinnstillingar

en: No notifications
nn: Ingen varslar

en: %d notification | %d notifications
nn[0]: %d varsel
nn[1]: %d varslar

en: just now
nn: nett no

en: %d second ago | %d seconds ago
nn[0]: %d sekund sidan
nn[1]: %d sekund sidan

en: %d minute ago | %d minutes ago
nn[0]: %d minutt sidan
nn[1]: %d sekund sidan

en: Enable on-screen keyboard
nn: Aktiver tastatur på skjermen

en: Virtual keyboard settings
nn: Innstillingar for virtuelt tastatur

en: Click to toggle the on-screen keyboard
nn: Klikk for å veksle skjermtastaturet på/av

en: Click to enable the on-screen keyboard
nn: Trykk for å aktivera skjermtastatur

en: Launch
nn: Start

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
nn: Snarveg på panel

en: Power Saver
nn: Straumsparing

en: Balanced
nn: Balansert

en: Performance
nn: Ytelse

en: Battery full
nn: Batteriet er fullt

en: Battery almost full
nn: Batteriet er nesten fullt

en: Battery good
nn: Batteriet er greit

en: Low battery
nn: Lavt batteri

en: Critically low battery
nn: Kritisk lavt batteri

en: AC adapter
nn: Straumadapter

en: Laptop battery
nn: Batteri på bærbar datamaskin

en: Monitor
nn: Skjerm

en: Mouse
nn: Mus

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
nn: Tastatur

en: Cell phone
nn: Mobiltelefon

en: Media player
nn: Mediespelar

en: Tablet
nn: Nettbrett

en: Computer
nn: Datamaskin

en: Gaming input
nn: Inndata for speling

en: Pen
nn: Penn

en: Touchpad
nn: Styreplate

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
nn: Nettverk

en: Speakers
nn: Høgtalarar

en: Audio device
nn: Ljodeining

en: Remote control
nn: Fjernkontroll

en: Printer
nn: Skrivar

en: Scanner
nn: Skannar

en: Camera
nn: Kamera

en: Wearable
nn: Bærbar

en: Toy
nn: Leiketøy

en: Bluetooth device
nn: Blåtann-eining

en: Brightness
nn: Lysstyrke

en: Keyboard backlight
nn: Tastaturbaklys

en: Power Settings
nn: Strauminnstillingar

en: Charging
nn: Ladar

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
nn[0]: Ladar - %d time til batteriet er fullada
nn[1]: Ladar - %d timar til batteriet er fullada

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
nn: Ladar - %d %s %d %s til batteriet er fullada

en: hour | hours
nn[0]: time
nn[1]: timar

en: minute | minutes
nn[0]: minutt
nn[1]: minutt

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
nn[0]: Ladar - %d minutt til batteriet er fullada
nn[1]: Ladar - %d minutt til batteriet er fullada

en: Fully charged
nn: Fullt lada

en: Using battery power
nn: Brukar batteristraum

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
nn[0]: Brukar batteristraum - %d time står att
nn[1]: Brukar batteristraum - %d timar står att

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
nn: Brukar batteristraum - %d %s %d %s står att

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
nn[0]: Brukar batteristraum - %d minutt står att
nn[1]: Brukar batteristraum - %d minutt står att

en: Fully discharged
nn: Heilt utlada

en: Not charging
nn: Ladar ikkje

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
nn: Skrivarar

en: Cancel all jobs
nn: Avbryt alle jobbar

en: '%s' on %s
nn: '%s' på %s

en: Send to front
nn: Plasser øvst

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
nn: Nylege dokumenter

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
nn: Flyttbare stasjonar

en: Open file manager
nn: Åpne filbehandlar

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
nn: Skalering

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
nn: Innstillingar

en: Hi there!
nn: Hei der!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
nn: DU TRYKTE PÅ KNAPPEN!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
nn: DU NYTTA HURTIGKNAPPEN!!!

en: Click to show the desktop or middle-click to show the desklets
nn: Klikk for å syne skrivebordet, eller midt-klikk for å syne skrivebordsprogramma

en: Show Desklets
nn: Vis skrivebordsprogram

en: Click to pause the slideshow
nn: Klikk for å pause lysbiletframsyninga

en: Click to resume the slideshow
nn: Klikk for å halde fram lysbiletframsyninga

en: The slideshow is disabled
nn: Lysbiletframsyninga er deaktivert

en: Slideshow
nn: Lysbiletframsyning

en: Next Background
nn: Neste bakgrunn

en: Background Settings
nn: Innstillingar for bakgrunn

en: Current background:
nn: Noverande bakgrunn:

en: Playing
nn: Spelar

en: Paused
nn: Satt på pause

en: Stopped
nn: Stoppa

en: Volume
nn: Volum

en: Unknown Artist
nn: Ukjend Artist

en: Unknown Album
nn: Ukjend Album

en: Unknown Title
nn: Ukjend Tittel

en: Previous
nn: Førre

en: Play
nn: Spel

en: Stop
nn: Stopp

en: Next
nn: Neste

en: Consecutive Playing
nn: Samanhengande avspeling

en: No Shuffle
nn: Ikkje stokk

en: Open Player
nn: Åpne Spelar

en: Quit Player
nn: Avslutt Spelar

en: Repeat Single
nn: Gjenta en

en: Repeat All
nn: Gjenta alle

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
nn: Stokk om

en: Mute output
nn: Demp lydutgong

en: Mute input
nn: Demp lydinngong

en: Applications
nn: Programmer

en: Output device
nn: Utdataeining

en: Input device
nn: Inndataeining

en: Launch player
nn: Start spelar

en: Choose player controls
nn: Vel avspelingskontrollar

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
nn: Er du sikker på at du ønskjer å sletta alt i papirkorga?

en: This operation cannot be undone.
nn: Denne operasjonen kan ikkje gjerast om.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
nn: Papirkorg

en: Empty Trash
nn: Tøm papirkorg

en: Open Trash
nn: Åpne papirkorg

en: Log Out...
nn: Logg ut...

en: Power Off...
nn: Avslutt...

en: Remove 'Window list'
nn: Fjern 'Vindaugeliste'

en: All windows
nn: Alle vindauge

en: Manage workspaces (Expo)
nn: Behandle arbeidsområder (Expo)

en: Add a new workspace
nn: Opprett nytt arbeidsområde

en: Remove the current workspace
nn: Fjern gjeldande arbeidsområde

en: Left
nn: Venstre

en: Right
nn: Høgre

en: Upside-down
nn: Opp-ned

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinf
en: Display
nn: Skjerm

en: Configure display settings...
nn: Konfigurer skjerminnstillingar...

en: Clock
nn: Klokke

en: Edit launcher
nn: Endre startar

en: Photo Frame
nn: Foto Ramme

en: Control Center
nn: Kontrollsenter

en: Users and Groups
nn: Brukara og grupper

en: Add or remove users and groups
nn: Legg til eller fjern brukara og grupper

note: Virtual keyboard
en: Virtual keyboard
nn: Virtuelt tastatur

en: Turn on-screen keyboard on or off
nn: Slå av/på skjermtastatur

en: Valid name
nn: Gyldig namn

en: The name cannot be empty.
nn: Namnet kan ikkje vera tomt.

en: Valid executable
nn: Gyldig køyrbar fil

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
nn: Den køyrbare fila er ikkje gyldig. Den kan ikkje vera tom og mellomrom i stien må markerast med omvend skråstrek (\).

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
nn: Kan ikkje oppretta snarvegen her. Legg til på skrivebordet i staden?

en: Choose a command
nn: Vel ein kommando

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
nn: Vil du leggja denne snarvegen i menyen også?  Den vil fyrst plasserast i "Andre"-kategorien.

en: Screen Locker
nn: Skjermlås

en: Please type an away message for the lock screen
nn: Skriv inn ei fråværsmelding for det låste skjermbiletet

en: Preferences
nn: Innstillingar

en: Hardware
nn: Maskinvare

en: Administration
nn: Administrasjon

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
nn: nettverk, trådlaus, wifi, ethernett, breiband, internett

en: color, profile, display, printer, output
nn: farge, profil, skjerm, skrivar, utgang

en: Graphics Tablet
nn: Teiknebrett

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
nn: wacom, digitaliser, teiknebrett, grafikk, kalibrer, penn

en: printers, laser, inkjet
nn: skrivarar, laser, inkjet

en: Fingerprints
nn: Fingeravtrykk

en: fingerprint
nn: fingeravtrykk

en: Firewall
nn: Brannmur

en: firewall, block, filter, programs
nn: brannmur, blokker, filter, program

en: Languages
nn: Språk

en: language, install, foreign
nn: språk, installer, utanlandsk

en: Input Method
nn: Inndatametode

en: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing
nn: språk, installasjon, utanlandsk, inndata, metode, kinesisk, koreansk, japansk, skriving

en: info, usb, pci, gpu, bios, report, crash, system
nn: info, usb, pci, gpu, bios, rapport, krasj, system

en: System Administration
nn: Systemadministrasjon

en: adminitration, grub, boot, system
nn: administrasjon, grub, oppstart, system

en: Login Window
nn: Påloggingsvindauge

en: login, lightdm, mdm, gdm, manager, user, password, startup, switch
nn: pålogging, lightdm, mdm, gdm, behandlar, brukar, oppstart, byt

en: login, lightdm, manager, settings, editor
nn: pålogging, lightdm, behandlar, innstillingar, redigerar

en: login, gdm, manager, user, startup, switch
nn: pålogging, gdm, behandlar, brukar, oppstart, byt

en: Driver Manager
nn: Drivarbehandlar

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
nn: video, drivar, wifi, kort, maskinvare, proprietær, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Nvidia Settings
nn: Nvidia-innstillingar

en: video, driver, proprietary, nvidia, settings
nn: video, drivar, proprietær, nvidia, innstillingar

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
nn: Programvarekjelder

en: ppa, repository, package, source, download
nn: ppa, pakkebrønn, pakke, kjelde, nedlasting

en: Package Management
nn: Pakkebehandlar

en: update, install, repository, package, source, download
nn: oppdater, installer, pakkebrønn, pakke, kjelde, last ned

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
nn: brukar, brukarar, konto, konti, gruppe, grupper, passord

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
nn: blåtann, dongle, overføring, mobil

en: Manage Services and Units
nn: Administrer tenester og einingar

en: systemd, units, services, systemctl, init
nn: systemd, einingar, tenester, systemctl, init

en: Disks
nn: Diskar

en: disks, manage, hardware, management, hard, hdd, pendrive, format, erase, test, create, iso, ISO, disk, image
nn: diskar, handsamar, maskinvare, styring, hard, hdd, minnepenn, formater, slett, test, opprett, iso, ISO, disk, bilete

en: Online Accounts
nn: Nettkontoar

en: ppa, repository, package, source, download, video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
nn: ppa, pakkebrønn, pakke, kjelde, last ned, video, drivar, wifi, kort, maskinvare, proprietær, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Back to all settings
nn: Attende til alle innstillingar

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
nn: Gruppenamnet kan ikkje innehalda store bokstavar eller mellomrom

en: Change Password
nn: Byt passord

en: New password
nn: Nytt passord

en: Confirm password
nn: Stadfest passord

en: Generate a password
nn: Generer eit passord

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
nn: Det nye passordet ditt må vere minst 8 teikn langt

en: Show password
nn: Syn passord

en: An error occurred. Your password was not changed.
nn: Ein feil oppstod. Passordet ditt vart ikkje endra.

en: Change
nn: Endre

en: Too short
nn: For kort

en: Weak
nn: Svakt

en: Fair
nn: Akseptabelt

en: Good
nn: Godt

en: Strong
nn: Sterkt

en: Account Type
nn: Kontotype

en: Full Name
nn: Fullt namn

en: Invalid username
nn: Ugyldig brukarnamn

en: A user with the name '%s' already exists.
nn: Ein brukar med namnet '%s' finst allereie.

en: Users
nn: Brukarar

en: Groups
nn: Grupper

en: Click to change the picture
nn: Klikk for å byte bilete

en: Browse for more pictures...
nn: Bla gjennom for fleire bilete...

en: Click to change the name
nn: Klikk for å byte namn

en: Click to change the password
nn: Klikk for å byte passordet

en: Click to change the groups
nn: Klikk for å endre gruppene

en: Picture
nn: Bilete

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
nn: Namn

en: Open
nn: Opna

en: Images
nn: Bileter

en: No password set
nn: Ikkje noko passord er sett

en: Set at login
nn: Sett ved innlogging

en: This user is currently logged in
nn: Denne brukaren er nett no pålogga

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
nn: Heimemappa til brukaren er kryptert. For å behalde tilgangen til den krypterte mappa, bør berre brukaren byte dette passordet.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
nn: Er du sikker på at du ynskjer å sletta %s og alle filer knytt til denne brukaren for godt?

en: This group is set as %s's primary group
nn: Denne gruppa er sett som %s sin primærgruppe

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
nn: Er du sikker på at du ynskjer å permanent sletta %s?

en: Group Name
nn: Gruppenamn

en: Previous instance
nn: Førre førekomst

en: Next instance
nn: Neste førekomst

en: More options
nn: Fleire val

en: Import from a file
nn: Importer frå ei fil

en: Export to a file
nn: Eksporter frå ei fil

en: Reset to defaults
nn: Tilbakestill til standardverdiar

en: Reload %s
nn: Last inn %s på ny

en: Settings for %s
nn: Innstillingar for %s

en: Select or enter file to export to
nn: Vel eller skriv inn fil du vil eksportere til

en: JSON files
nn: JSON-filer

en: Select a JSON file to import
nn: Velg ei JSON-fil å importere

en: Cancel Job
nn: Avbryt jobb

en: Do you really want to cancel this job?
nn: Vil du verkeleg avbryte denne jobben?

en: Keep Printing
nn: Fortsett utskrift

en: Do you really want to cancel all jobs?
nn: Vil du verkeleg avbryte alle jobbar?

en: Cancel All Jobs
nn: Avbryt alle jobbar

en: Random
nn: Vilkårleg

en: Show
nn: Vis

en: Item
nn: Objekt

en: Input method
nn: Inndatametode

en: Select a date
nn: Vel ein dato

en: Select a time
nn: Vel eit tidspunkt

en: Hour
nn: Time

en: Minute
nn: Minutt

en: Second
nn: Sekund

en: This applet is currently enabled
nn: Denne appen er aktivert

en: This desklet is currently enabled
nn: Dette skrivebordsprogrammet  er aktivert

en: This extension is currently enabled
nn: Denne utvidelsen er aktivert

en: by %s
nn: av %s

en: This is a system applet. It cannot be removed.
nn: Dette er ein systemapplikasjon og kan ikkje fjernast.

en: This is a system desklet. It cannot be removed.
nn: Dette skrivebordsprogrammet kan ikkje fjernast, sidan det høyrer til systemet.

en: This is a system extension. It cannot be removed.
nn: Dette er ein systemutvidelse og kan ikkje fjernast.

en: This applet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
nn: Denne appen inneheld funksjonskall som kan føre til at Cinnamon krasjar eller frys. Dersom du opplever krasj eller frys, prøv å fjerne den.

en: This desklet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
nn: Dette skrivebordsprogrammet inneheld funksjonskall som kan få Cinnamon til å krasje eller fryse. Dersom du opplever krasj eller at systemet frys, prøv å fjerne det.

en: This extension contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
nn: Denne utvidelsen inneheld funksjonskall som kan føre til at Cinnamon krasjar eller frys. Dersom du opplever krasj eller frys, prøv å fjerne den.

en: About
nn: Om

en: Extension %s is not compatible with your version of Cinnamon.
nn: Utvidelsen %s er ikkje kompatibel med denne versjonen av Cinnamon.

en: There are multiple instances enabled. Are you sure you want to remove all of them?
nn: Det er fleire instansar som er aktiverte. Er du sikker på at du vil fjerne alle?

en: Are you sure you want to completely remove %s?
nn: Er du sikker på at du vil fjerne %s fullstendig?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
nn: Dette vil gjenopprette standardsettet med aktiverte småprogram. Er du sikker på at du vil gjere dette?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
nn: Dette vil gjenopprette standardsettet med aktiverte skrivebordsprogram. Er du sikker på at du vil gjere dette?

en: This will disable all active extensions. Are you sure you want to do this?
nn: Dette vil deaktivere alle aktive utvidelsar. Er du sikker på at du vil gjere dette?

en: This will remove all actions. Are you sure you want to do this?
nn: Dette vil fjerne alle handlingar. Er du sikker på at du vil gjere dette?

en: Something went wrong while loading %s. Please make sure you are using the latest version, and then report the issue to its developer.
nn: Noko gjekk gale under lasting av %s. Sjekk at du brukar nyaste versjon, og rapporter deretter problemet til utviklaren.

en: Installed
nn: Installert

en: Install
nn: Installer

en: Update
nn: Oppdater

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Popularity
nn: Popularitet

en: Date
nn: Dato

en: Upgradable
nn: Oppgraderbar

en: More info
nn: Meir info

en: Refresh
nn: Oppfrisk

en: Update all
nn: Oppdater alle

en: %d update available | %d updates available
nn[0]: %d oppdatering tilgjengeleg
nn[1]: %d oppdateringar tilgjengeleg

en: No updates available
nn: Ingen oppdateringar tilgjengeleg

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
nn: Trykk på pipetten, og så på ein farge frå kvar som helst på skjermen for å velje den

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->appearance-menu->title
en: Options
nn: Alternativ

en: Remember the last layout used for each window
nn: Hugs det siste oppsettet brukt for kvart vindauge

en: Use a country flag, if available, to represent keyboard layouts
nn: Bruk eit flagg for landet, om tilgjengeleg, for å representere tastaturoppsett

en: Use the layout name, not the group name, to represent a layout
nn: Bruk oppsettnamnet, ikkje gruppenamnet, for å representere eit oppsett

en: Use upper-case when using text to represent a layout
nn: Bruk store bokstavar når tekst blir brukt for å representere eit oppsett

en: Shortcuts
nn: Snarvegar

en: Switch to next layout
nn: Byt til neste oppsett

en: Switch to previous layout
nn: Byt til førre oppsett

en: Switch to first layout
nn: Byt til første oppsett

en: Switch to second layout
nn: Byt til andre oppsett

en: Switch to third layout
nn: Byt til tredje oppsett

en: Switch to fourth layout
nn: Byt til fjerde oppsett

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
nn: Generelt

en: Pointer
nn: Peikar

en: Move pointer to the next monitor
nn: Flytt peikaren til neste skjerm

en: Move pointer to the previous monitor
nn: Flytt peikaren til førre skjerm

en: Troubleshooting
nn: Feilsøking

en: Toggle Looking Glass
nn: Slå av/på Looking Glass

en: Show the window selection screen
nn: Vis skjerm for vindaugsval

en: Show the workspace selection screen
nn: Vis skjerm for arbeidsområdeval

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
nn: Syn skrivebordet

en: Cycle through open windows
nn: Byt mellom opne vindauge

en: Cycle backwards through open windows
nn: Byt bakover mellom opne vindauge

en: Cycle through windows from all workspaces
nn: Byt mellom vindauge frå alle arbeidsområde

en: Cycle backwards through windows from all workspaces
nn: Byt bakover mellom vindauge frå alle arbeidsområde

en: Cycle through open windows of the same application
nn: Byt mellom opne vindauge i same program

en: Cycle backwards through open windows of the same application
nn: Byt bakover mellom opne vindauge i same program

en: Run dialog
nn: Køyr dialog

en: Windows
nn: Vindauge

en: Positioning
nn: Plassering

en: Resize window
nn: Endra storleik på vindauge

en: Move window
nn: Flytt vindauge

en: Center window in screen
nn: Midtstill vindauge på skjermen

en: Move window to upper-right
nn: Flytt vindauge til øvre høgre

en: Move window to upper-left
nn: Flytt vindauge til øvre venstre

en: Move window to lower-right
nn: Flytt vindauge til nedre høgre

en: Move window to lower-left
nn: Flytt vindauge til nedre venstre

en: Move window to right edge
nn: Flytt vindauge til høgre kant

en: Move window to top edge
nn: Flytt vindauge til øvre kant

en: Move window to bottom edge
nn: Flytt vindauge til nedre kant

en: Move window to left edge
nn: Flytt vindauge til venstre kant

en: Tiling and Snapping
nn: Flislegging og festing

en: Push tile left
nn: Skyv flis til venstre

en: Push tile right
nn: Skyv flis til høgre

en: Push tile up
nn: Skyv flis opp

en: Push tile down
nn: Skyv flis ned

en: Inter-workspace
nn: Mellom-arbeidsområde

en: Move window to new workspace
nn: Flytt vindauge til nytt arbeidsområde

en: Move window to left workspace
nn: Flytt vindauge til venstre arbeidsområde til venstre

en: Move window to right workspace
nn: Flytt vindauge til arbeidsområde til høgre

en: Move window to workspace above
nn: Flytt vindauge til arbeidsområde ovanfor

en: Move window to workspace below
nn: Flytt vindauge til arbeidsområde nedanfor

en: Move window to workspace 1
nn: Flytt vindauge til arbeidsområde 1

en: Move window to workspace 2
nn: Flytt vindauge til arbeidsområde 2

en: Move window to workspace 3
nn: Flytt vindauge til arbeidsområde 3

en: Move window to workspace 4
nn: Flytt vindauge til arbeidsområde 4

en: Move window to workspace 5
nn: Flytt vindauge til arbeidsområde 5

en: Move window to workspace 6
nn: Flytt vindauge til arbeidsområde 6

en: Move window to workspace 7
nn: Flytt vindauge til arbeidsområde 7

en: Move window to workspace 8
nn: Flytt vindauge til arbeidsområde 8

en: Move window to workspace 9
nn: Flytt vindauge til arbeidsområde 9

en: Move window to workspace 10
nn: Flytt vindauge til arbeidsområde 10

en: Move window to workspace 11
nn: Flytt vindauge til arbeidsområde 11

en: Move window to workspace 12
nn: Flytt vindauge til arbeidsområde 12

en: Inter-monitor
nn: Mellom-skjermar

en: Move window to left monitor
nn: Flytt vindauge til venstre skjerm

en: Move window to right monitor
nn: Flytt vindauge til høgre skjerm

en: Move window to monitor above
nn: Flytt vindauge til skjerm ovanfor

en: Move window to monitor below
nn: Flytt vindauge til skjerm nedanfor

en: Maximize window
nn: Maksimer vindauge

en: Unmaximize window
nn: Avmaksimer vindauge

en: Minimize window
nn: Minimer vindauge

en: Close window
nn: Lukk vindauge

en: Activate window menu
nn: Aktiver vindaugmeny

en: Raise window
nn: Hev vindauge

en: Lower window
nn: Senk vindauge

en: Toggle maximization state
nn: Slå av/på maksimering

en: Toggle fullscreen state
nn: Slå av/på fullskjerm

en: Toggle shaded state
nn: Slå av/på skuggetilstand

en: Toggle always on top
nn: Slå av/på alltid øvst

en: Toggle showing window on all workspaces
nn: Slå av/på vising av vindauge på alle arbeidsområde

en: Increase opacity
nn: Auk gjennomsikt

en: Decrease opacity
nn: Minsk gjennomsikt

en: Toggle vertical maximization
nn: Slå av/på vertikal maksimering

en: Toggle horizontal maximization
nn: Slå av/på horisontal maksimering

en: Workspaces
nn: Arbeidsområde

en: Direct Navigation
nn: Direktenavigering

en: Switch to workspace 1
nn: Byt til arbeidsområde 1

en: Switch to workspace 2
nn: Byt til arbeidsområde 2

en: Switch to workspace 3
nn: Byt til arbeidsområde 3

en: Switch to workspace 4
nn: Byt til arbeidsområde 4

en: Switch to workspace 5
nn: Byt til arbeidsområde 5

en: Switch to workspace 6
nn: Byt til arbeidsområde 6

en: Switch to workspace 7
nn: Byt til arbeidsområde 7

en: Switch to workspace 8
nn: Byt til arbeidsområde 8

en: Switch to workspace 9
nn: Byt til arbeidsområde 9

en: Switch to workspace 10
nn: Byt til arbeidsområde 10

en: Switch to workspace 11
nn: Byt til arbeidsområde 11

en: Switch to workspace 12
nn: Byt til arbeidsområde 12

en: Switch to left workspace
nn: Byt til arbeidsområde til venstre

en: Switch to right workspace
nn: Byt til arbeidsområde til høgre

en: Switch monitor configurations
nn: Byt skjermoppsett

en: Rotate display
nn: Roter vising

en: Orientation Lock
nn: Lås orientering

en: Increase screen brightness
nn: Auk skjermlysstyrke

en: Decrease screen brightness
nn: Minsk skjermlysstyrke

en: Toggle keyboard backlight
nn: Slå av/på tastaturbaklys

en: Increase keyboard backlight level
nn: Auk nivået på tastaturbaklys

en: Decrease keyboard backlight level
nn: Minsk nivået på tastaturbaklys

en: Toggle touchpad state
nn: Slå av/på styreplate

en: Turn touchpad on
nn: Slå på styreplate

en: Turn touchpad off
nn: Slå av styreplate

en: Show power statistics
nn: Vis straumstatistikk

en: Screenshots and Recording
nn: Skjermbilete og opptak

en: Take a screenshot of an area
nn: Ta skjermbilete av eit område

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
nn: Kopier skjermbilete av eit område til utklippstavla

en: Take a screenshot
nn: Ta skjermbilete

en: Copy a screenshot to clipboard
nn: Kopier skjermbilete til utklippstavla

en: Take a screenshot of a window
nn: Ta skjermbilete av eit vindauge

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
nn: Kopier skjermbilete av eit vindauge til utklippstavla

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
nn: Slå på/av opptak av skrivebordet (Cinnamon må startast på nytt)

en: Log out
nn: Logg ut

en: Shut down
nn: Slå av

en: Lock screen
nn: Lås skjerm

en: Launchers
nn: Snarvegar

en: Launch terminal
nn: Start terminal

en: Launch help browser
nn: Start hjelplesar

en: Launch calculator
nn: Start kalkulator

en: Launch email client
nn: Start e‑postklient

en: Launch web browser
nn: Start nettlesar

en: Home folder
nn: Heimemappe

en: Sound and Media
nn: Lyd og medium

en: Quiet Keys
nn: Stille tastar

en: Volume mute (Quiet)
nn: Slå av lyd (stille)

en: Volume down (Quiet)
nn: Minsk lyd (stille)

en: Volume up (Quiet)
nn: Auk lyd (stille)

en: Volume mute
nn: Demp lyd

en: Volume down
nn: Lågare lyd

en: Volume up
nn: Høgare lyd

en: Mic mute
nn: Slå av/på mikrofon

en: Launch media player
nn: Start mediespelar

en: Pause playback
nn: Pause avspeling

en: Stop playback
nn: Stopp avspeling

en: Previous track
nn: Førre spor

en: Next track
nn: Neste spor

en: Eject
nn: Løys ut

en: Rewind
nn: Spol tilbake

en: Fast-forward
nn: Spol framover

en: Repeat
nn: Gjenta

en: Universal Access
nn: Universell tilgang

en: Zoom in
nn: Zoom inn

en: Zoom out
nn: Zoom ut

en: Reset zoom
nn: Tilbakestill zoom

en: Turn screen reader on or off
nn: Slå av/på skjermlesar

en: Increase text size
nn: Auk tekststorleik

en: Decrease text size
nn: Minsk tekststorleik

en: High contrast on or off
nn: Høg kontrast av eller på

en: Spices
nn: Tillegg

en: Instance
nn: Instans

en: Custom Shortcuts
nn: Eigne snarvegar

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently in use by <b>%(old)s</b>.
nn: Denne tastekombinasjonen, <b>%(combination)s</b> er allereie i bruk av <b>%(old)s</b>.

en: If you continue, the combination will be reassigned to <b>%(new)s</b>.
nn: Viss du held fram, vert kombinasjonen tildelt på nytt til <b>%(new)s</b>.

en: Do you want to continue with this operation?
nn: Vil du halde fram med denne operasjonen?

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently assigned to multiple actions.
nn: Denne tastekombinasjonen, <b>%(combination)s</b> er for tida tildelt fleire handlingar.

en: Choose the assignment you wish to keep. The others will be cleared.
nn: Vel tildelinga du vil behalde. Dei andre blir fjerna.

note: l10n constants - get them translated here so they use Cinnamon's gettext context
en: Click to set a new accelerator key.
nn: Trykk for å definere ein ny tastatursnarveg.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
nn: Trykk ESC eller trykk på nytt for å avbryte.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
nn: Trykk på rettetast for å fjerne den gjeldande tastatursnarvegen.

en: unassigned
nn: ikkje tildelt

en: Pick an accelerator
nn: Vel ein tastatursnarveg

en: 
    This key combination, '<b>%s</b>' should not be used because it would become impossible to type using this key.
nn: 
    Denne tastekombinasjonen, '<b>%s</b>' bør ikkje brukast fordi det då blir umogleg å skrive med denne tasten.

en: Please try again using a modifier key such as Control, Alt or Super (Windows key).
nn: Venlegast prøv igjen ved å bruke ein annnan modifikatortast, som for eksempel Control, Alt eller Super (Windows-tast).

en: Continue only if you are certain this is what you want, otherwise press cancel.
nn: Hald berre fram viss du er sikker på at dette er det du vil, elles trykk avbryt.

en: Continue
nn: Fortsett

en: Checking dependencies
nn: Sjekkar avhengnader

en: Please install: %s
nn: Venlegast installer: %s

en: _Cancel
nn: _Avbryt

en: _Open
nn: _Opne

en: Sound files
nn: Lydfiler

en: Downloading images:
nn: Lastar ned bilder:

en: An error occurred while trying to access the server. Please try again in a little while.
nn: Ein feil oppstod ved forsøk på å få tilgang til tenaren. Venlegast prøv igjen om ei lita stund.

en: Something went wrong with the spices download. Please try refreshing the list again.
nn: Noko gjekk gale med nedlastinga av tillegg. Prøv å oppdatere lista igjen.

en: Refreshing the cache
nn: Oppdaterer mellomlager

en: Installing %s
nn: Installerar %s

en: An error occurred during the installation of %s. Please report this incident to its developer.
nn: Ein feil oppstod under installasjonen av %s. Venlegast meld frå om dette til utviklaren.

en: Uninstalling %s
nn: Avinstallerar %s

en: A problem occurred while removing %s.
nn: Det oppstod eit problem ved fjerning av %s.

en: 
    
    Details:  %s
nn: 
    
    Detaljar:  %s

en: Add new entry
nn: Legg til ny oppføring

en: Remove selected entry
nn: Fjern vald oppføring

en: Edit selected entry
nn: Rediger vald oppføring

en: Move selected entry up
nn: Flytt vald oppføring opp

en: Move selected entry down
nn: Flytt vald oppføring ned

en: Edit entry
nn: Rediger oppføring

en: Configure accessibility features
nn: Set opp tilgjengefunksjonar

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
nn: lupe, tale, tilgang, zoom, tastar, kontrast

en: Visual
nn: Visuelt

note: Visual Aids
en: Visual Aids
nn: Visuelle hjelpemiddel

en: High contrast
nn: Høg kontrast

en: Large text
nn: Stor tekst

en: Screen reader
nn: Skjermlesar

en: Configure screen reader
nn: Konfigurer skjermlesar

note: Desktop Zoom
en: Desktop Zoom
nn: Skrivebordszoom

en: Enable zoom
nn: Aktiver Zoom

en: Magnification
nn: Forstørring

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
nn: Slått av

en: Mouse wheel modifier
nn: Musehjul-modifikator

en: While this modifier is pressed, mouse scrolling will increase or decrease zoom.
nn: Når denne modifikatoren er trykt ned, vil rulling med musa auke eller minske zoom.

en: Scroll at screen edges
nn: Rull ved skjermkantane

en: Keep cursor centered
nn: Hald peikaren midtstilt

en: Cursor moves with contents
nn: Peikaren flyttar seg med innhaldet

en: Cursor pushes contents around
nn: Peikaren dyttar innhaldet rundt

en: Mouse tracking mode
nn: Musesporemodus

en: Lens mode
nn: Lensemodus

en: Square
nn: Firkant

en: Horizontal strip
nn: Horisontal stripe

en: Vertical strip
nn: Vertikal stripe

en: Lens shape
nn: Lenseform

en: Full screen
nn: Fullskjerm

en: Top half
nn: Øvre halvdel

en: Bottom half
nn: Nedre halvdel

en: Left half
nn: Venstre halvdel

en: Right half
nn: Høgre halvdel

en: Screen position
nn: Skjermposisjon

en: Enable the on-screen keyboard
nn: Aktiver skjermtastatur

en: At the bottom of the screen
nn: Nedst på skjermen

en: At the top of the screen
nn: Øvst på skjermen

en: Keyboard position
nn: Tastaturposisjon

en: A quarter of the screen
nn: Ein fjerdedel av skjermen

en: A third of the screen
nn: Ein tredjedel av skjermen

en: Keyboard size
nn: Tastaturstorleik

en: Show the keyboard any time something expects input
nn: Vis tastaturet når noko ventar på inndata

en: Show keyboard only when the user activates it
nn: Vis tastaturet berre når brukaren aktiverar det

en: Activation mode
nn: Aktiveringsmodus

note: Keyboard indicators
en: Keyboard indicators
nn: Tastaturindikatorar

en: Use visual indicator on Caps and Num Lock
nn: Bruk visuelle indikatorar på Caps og Num Lock

en: Use audio indicator on Caps and Num Lock
nn: Bruk lydindikator på Caps og Num Lock

en: Sound to use Caps or Num Lock on
nn: Lyd å bruke Caps eller Num Lock på

en: Sound to use Caps or Num Lock off
nn: Lyd å bruke Caps eller Num Lock av

en: Event feedback (required for typing assistance alerts)
nn: Hendelsestilbakemelding (nødvendig for skriveassistanse-alarmar)

en: Enable visual alerts
nn: Aktiver visuelle varslar

en: Flash the entire monitor
nn: Blink heile skjermen

en: Flash the active window
nn: Blink det aktive vindauget

en: Visual style
nn: Visuell stil

en: Enable audio alerts
nn: Aktiver lydvarslar

en: Sound to use for window alerts
nn: Lyd å bruke ved vindaugs-alarmar

en: Typing assistance
nn: Skrivehjelp

note: Stickykeys
en: Sticky keys
nn: Klebrige tastar

en: Treat a sequence of modifier keys as a combination
nn: Handsam ein sekvens av modifikatortastar som ein kombinasjon

en: Disable if two modifiers are pressed together
nn: Slå av dersom to modifikatorar blir trykte samtidig

en: Alert when a modifier key is pressed
nn: Varsle når ein modifikatortast blir trykt

note: Slowkeys
en: Slow keys
nn: Trege tastar

en: Put a delay between when a key is pressed and when it is accepted
nn: Sett ei forseinking på når ein tast blir trykt og når den vert akseptert

en: Alert when a key is pressed
nn: Varsle når ein tast vert trykt

en: Alert when a key is accepted
nn: Varsle når ein tast vert akseptert

en: Alert when a key is rejected
nn: Varsle når ein tast vert avvist

en: Acceptance delay
nn: Akseptanseforsinkelse

en: Short
nn: Kort

en: Long
nn: Lang

note: Bouncekeys
en: Bounce keys
nn: Sprettetastar

en: Ignore fast duplicate keypresses
nn: Ignorer raske påfølgande trykk på same tast

note: Mousekeys
en: Mouse keys
nn: Musetastar

en: Control the pointer using the keypad
nn: Kontroller peikar med det numeriske tastaturet

en: Initial delay
nn: Opprinneleg forseinking

en: Shorter
nn: Kortare

en: Longer
nn: Lengre

en: Acceleration time
nn: Aksellerasjonstid

en: Maximum speed
nn: Maksimal hastigheit

en: Slower
nn: Saktare

en: Faster
nn: Raskare

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
nn: Utløys eit sekundært klikk ved å halde nede primærknappen

en: Trigger a click when the pointer hovers
nn: Utløys eit klikk når peikaren kviler over

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
nn: Forseinking

en: Motion threshold
nn: Rørsleterskel

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Small
nn: Liten

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Large
nn: Stor

en: Manage your actions
nn: Handsam handlingane dine

en: action
nn: handling

en: Actions
nn: Handlingar

en: Manage
nn: Handsam

en: Download
nn: Last ned

en: Layout
nn: Oppsett

en: Enable
nn: Aktiver

en: Disable
nn: Deaktiver

en: Installed actions
nn: Installerte handlingar

en: Remove all
nn: Fjern alle

en: Manage Cinnamon applets
nn: Handter panelprogram i Cinnamon

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
nn: Du kan fjerna bestemte instansar i panelredigeringsmodus via kontekstmenyen.

en: applet
nn: panelprogram

en: Installed applets
nn: Installerte panelprogram

en: Reset all
nn: Tilbakestill alt

en: Previous Panel
nn: Forrige panel

en: Next Panel
nn: Neste panel

en: Solid color
nn: Einsfarga

en: Horizontal gradient
nn: Vassrett fargeovergang

en: Vertical gradient
nn: Loddrett fargeovergang

en: No picture
nn: Ingen bilete

en: Mosaic
nn: Mosaikk

en: Centered
nn: Sentrert

en: Scaled
nn: Skalert

en: Stretched
nn: Strekt

en: Spanned
nn: Spreidd

en: Background color
nn: Bakgrunnsfarge

en: Change your desktop's background
nn: Byt bakgrunn på skrivebordet

en: background, picture, slideshow
nn: bakgrunn, bilete, lysbileteframvising

en: Backgrounds
nn: Bakgrunnar

en: Add Folder
nn: Legg til mappe

en: Add new folder
nn: Legg til ny mappe

en: Remove selected folder
nn: Fjern vald mappe

en: Play backgrounds as a slideshow
nn: Vis bakgrunnar som ei lysbileteframvising

en: minutes
nn: minutt

en: Play images in random order
nn: Spel av bilete i tilfeldig rekkjefølgje

en: Picture aspect
nn: Bileteformat

en: Manage date and time settings
nn: Administrer innstillingar for dato og klokkeslett

en: time, date, calendar, format, network, sync
nn: tid, dato, kalender, format, nettverk, synkronisering

en: Date & Time
nn: Dato & tid

en: Date and Time
nn: Dato og tid

en: Network time
nn: Nettverkstid

en: Manually set date and time
nn: Still inn dato og klokkeslett manuelt

en: Use 24h clock
nn: Bruk 24t klokke

en: Display the date
nn: Vis datoen

en: Display seconds
nn: Vis sekund

en: Use locale default
nn: Bruk standard frå språkinnstilling

en: Sunday
nn: Søndag

en: Monday
nn: Mandag

en: First day of week
nn: Første dag i veka

en: City
nn: By

en: Internet
nn: Internett

en: Office
nn: Kontor

en: Mail
nn: E-post

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-music->description
en: Music
nn: Musikk

en: Photos
nn: Foto

en: Word
nn: Tekst

en: Spreadsheet
nn: Rekneark

en: Source Code
nn: Kjeldekode

en: File Manager
nn: Filhandsamar

en: Plain Text
nn: Rein tekst

en: Select an application for audio CDs
nn: Vel eit program for lyd-CD-ar

en: Select an application for video DVDs
nn: Vel eit program for video-DVD-ar

en: Music player
nn: Musikkspelar

en: Select an application to run when a music player is connected
nn: Vel programmet som skal køyrast når ein musikkspelar vert kopla til

en: Select an application to run when a camera is connected
nn: Vel programmet som skal køyrast når eit kamera vert kopla til

en: Software
nn: Programvare

en: Select an application for software CDs
nn: Vel eit program for CD-ar med programvare

en: Blu-ray video disc
nn: Blu-ray videoplate

en: HD DVD video disc
nn: HD DVD videoplate

en: Picture CD
nn: Bilete-CD

en: Windows software
nn: Windows programvare

en: Command-line option for your terminal to execute a passed-in command.
nn: Kommandolinjeval for terminalen din for å køyre ein kommando som er sendt inn.

en: Ask what to do
nn: Spør kva som skal gjerast

en: Open folder
nn: Opne mappe

en: Do nothing
nn: Ikkje gjer noko

en: Other Media
nn: Andre medium

en: Select how other media should be handled
nn: Vel korleis anna medium skal handterast

en: _Action:
nn: _Handling:

en: Preferred Applications
nn: Føretrekte program

en: media, defaults, applications, programs, removable, browser, email, calendar, music, videos, photos, images, cd, autoplay, favorite, apps
nn: medium, standardar, applikasjonar, program, flyttbar, nettlesar, e-post, kalender, musikk, videoar, foto, bilete, cd, automatisk avspeling, favorittar, appar

en: Preferred applications
nn: Føretrekte program

en: Calculator
nn: Kalkulator

en: Arguments
nn: Argument

en: Removable media
nn: Flyttbare medium

en: Prompt or start programs on media insertion
nn: Spør eller start program ved innsetjing av medium

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
nn: _Anna medium...

en: Manage your Cinnamon desklets
nn: Handter skrivebordsprogramma i Cinnamon

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
nn: Du kan fjerne bestemte instansar frå skrivebordet via kontekstmenyen til dette skrivebordsprogrammet

en: desklet, desktop, slideshow
nn: skrivebordsprogram, skrivebord, lysbiletevising

en: Desklets
nn: Skrivebordsprogram

en: General Settings
nn: Generelle innstillingar

en: General Desklets Settings
nn: Generelle innstillingar for skrivebordsprogram

en: No decoration
nn: Ingen dekorasjon

en: Border only
nn: Berre ramme

en: Border and header
nn: Ramme og topptekst

en: Decoration of desklets
nn: Dekorasjon av skrivebordsprogram

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
nn: Merk: Nokre skrivebordsprogram krev at kantlinje/overskrift alltid er til stades

en: Such requirements override the settings selected here
nn: Slike krav overstyrer innstillingane som er valde her

en: Snap desklets to grid
nn: Fest skrivebordsprogramma til rutenettet

en: Width of desklet snap grid
nn: Breidd på rutenettet for skrivebordsprogram

en: Lock desklets in their current position
nn: Lås skrivebordsprogramma i den gjeldande posisjonen

en: Installed desklets
nn: Installerte skrivebordsprogram

en: Manage your desktop icons
nn: Handter skrivebordsikon

en: desktop, home, button, trash
nn: skrivebord, heim, knapp, papirkorg

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-desktop->description
en: Desktop
nn: Skrivebord

en: Manage display settings
nn: Handsam skjerminnstillingar

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
nn: vising, skjerm, monitor, utforming, oppløysing, dobbel, lcd

en: Disable automatic screen rotation
nn: Slå av automatisk skjermrotasjon

en: Select this option to disable automatic screen rotation on hardware equipped with supported accelerometers.
nn: Vel dette valet for å slå av automatisk skjermrotasjon på maskinvare med støtta akselerometer.

en: Enable fractional scaling controls (experimental)
nn: Slå på kontrollar for brøkvis skalering (eksperimentelt)

en: Select this option to display additional layout controls for per-monitor scaling.
nn: Vel dette valet for å vise fleire oppsett‑kontrollar for skalering per skjerm.

en: Scale content up
nn: Skaler innhald opp

en: Scale content down
nn: Skaler innhald ned

en: Fractional scaling mode
nn: Fraksjonell skalering

en: Control Cinnamon visual effects.
nn: Styr visuelle effektar i Cinnamon.

en: effects, window
nn: effektar, vindauge

en: Effects
nn: Effektar

en: Desktop and window effects
nn: Skrivebords- og vindaugseffektar

en: Effects on dialog boxes
nn: Effektar på dialogboksar

en: Effects on menus
nn: Effektar på menyar

en: Session startup animation
nn: Animasjon ved sesjonsstart

en: Fade effect on Cinnamon scrollboxes (like the Menu application list)
nn: Tonings­effekt på rullefelt i Cinnamon (som programlista i menyen)

en: Window effects
nn: Vindaugseffektar

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- grouped-windo
en: None
nn: Ingen

en: Traditional
nn: Tradisjonell

en: Fly
nn: Flyg

en: New windows or unminimizing existing ones
nn: Nye vindauge eller gjenopning av minimerte

en: Closing windows
nn: Lukking av vindauge

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
nn: Toning

en: Minimizing windows
nn: Minimering av vindauge

note: MAXIMIZING/TILING WINDOWS
en: Resizing and tiling windows
nn: Endring av storleik og flislegging av vindauge

en: Window animation speed
nn: Fart på vindaugsanimasjonar

en: Manage your Cinnamon extensions
nn: Handsam utvidingar i Cinnamon

en: extension, addon
nn: utviding, tillegg

en: Extensions
nn: Utvidingar

en: Installed extensions
nn: Installerte utvidingar

en: Disable all
nn: Slå av alle

en: Configure system fonts
nn: Set opp systemskrifter

en: font, size, small, large
nn: skrift, storleik, liten, stor

en: Font Selection
nn: Skriftval

en: Default font
nn: Standardskrift

en: Desktop font
nn: Skrifttype for skrivebord

en: Document font
nn: Dokumentskrift

en: Monospace font
nn: Fastbreiddskrift

en: Window title font
nn: Skrift for vindaugstittel

en: Font Settings
nn: Skriftinnstillingar

en: Grayscale
nn: Gråtonar

en: Slight
nn: Svak

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Medium
nn: Middels

en: Vertical RGB
nn: Vertikal RGB

en: Vertical BGR
nn: Vertikal BGR

en: Text scaling factor
nn: Skaleringsfaktor for tekst

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
nn: Hinting gjev klar og lettleseleg tekst på skjermen.

en: Antialiasing
nn: Kantutjamning

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
nn: Kantutjamning gjer skjermtekst jamnare og lettare å lese

en: RGBA Order
nn: RGBA-rekkjefølgje

en: The order of subpixel elements on an LCD screen, only used when antialiasing is set to 'rgba'
nn: Rekkjefølgje på subpikselelement på LCD‑skjerm, brukt berre når kantutjamning er sett til 'rgba'

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
nn: Ymse innstillingar for Cinnamon

en: logging, click
nn: logging, klikk

en: Compositor Options
nn: Val for komposisjon

en: Disable compositing for full-screen windows
nn: Slå av komposisjon for fullskjermvindauge

en: Select this option to let full-screen applications skip the compositing manager and run at maximum speed. Unselect it if you're experiencing screen-tearing in full screen mode.
nn: Vel dette valet for å la fullskjermsprogram hoppe over komposisjonsstyraren og køyre med maksimal fart. Fjern valet dersom du opplever skjermriving i fullskjermmodus.

en: Miscellaneous Options
nn: Ymse val

en: Enable timer when logging out or shutting down
nn: Slå på nedteljing ved utlogging eller nedstenging

en: Timer delay
nn: Nedteljingsforsinking

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
nn: sekund

en: Memory limit
nn: Minnegrense

en: Restart Cinnamon when it uses too much memory
nn: Start Cinnamon på nytt når den bruker for mykje minne

en: Check frequency
nn: Kontrollfrekvens

en: Make window fullscreen
nn: Gjer vindauge til fullskjerm

en: Exit window fullscreen
nn: Avslutt fullskjerm for vindauge

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Play / Pause
nn: Spel / Pause

en: Zoom desktop in
nn: Zoom inn på skrivebordet

en: Zoom desktop out
nn: Zoom ut frå skrivebordet

en: Run a command
nn: Køyr ein kommando

en: Trigger at gesture start
nn: Utløys ved start av rørsle

en: Trigger at gesture end
nn: Utløys ved slutt av rørsle

en: Manage touch gestures
nn: Handsama berøringsrørsler

en: gesture, swipe, pinch, touch
nn: rørsle, sveip, knip, berøring

en: Gestures
nn: Rørsler

en: Check again
nn: Kontroller på nytt

en: Swipe
nn: Sveip

en: Swipe with 2 fingers
nn: Sveip med 2 fingrar

en: Touchscreen only
nn: Berre berøringsskjerm

en: Swipe with 3 fingers
nn: Sveip med 3 fingrar

en: Swipe with 4 fingers
nn: Sveip med 4 fingrar

en: Swipe with 5 fingers
nn: Sveip med 5 fingrar

en: Pinch
nn: Knip

en: Pinch with %d fingers
nn: Knip med %d fingrar

en: Pinch with 5 fingers
nn: Knip med 5 fingrar

en: Tap
nn: Trykk

en: Enable gestures
nn: Slå på rørsler

en: Activation thresholds
nn: Aktiveringsgrenser

en: In percentage of the touch surface
nn: I prosent av berøringsflata

en: The touchegg package must be installed for gesture support.
nn: Pakken touchegg må vere installert for støtte for rørsler.

en: Gestures are disabled
nn: Rørsler er slått av

en: The Touchegg service is not running
nn: Tenesta Touchegg køyrer ikkje

en: Up
nn: Opp

en: Down
nn: Ned

en: In
nn: Inn

en: Out
nn: Ut

en: Tap with %d fingers
nn: Trykk med %d fingrar

en: Enter a command
nn: Skriv inn ein kommando

en: Sensitivity
nn: Sensitivitet

en: Less
nn: Mindre

en: Manage hotcorner settings
nn: Handsama innstillingar for hjørnefunksjonar

en: hotcorner, overview, scale, expo
nn: hjørnefunksjon, oversikt, skalering, expo

en: Hot Corners
nn: Hjørnefunksjonar

en: Allow hot corners in fullscreen.
nn: Tillat varme hjørne i fullskjerm.

en: Show all workspaces
nn: Syn alle arbeidsområda

note: Expo
en: Show all windows
nn: Syn alle vindauga

en: Enable this corner
nn: Slå på dette hjørnet

en: Type a command...
nn: Skriv ein kommando...

en: Activation delay (ms)
nn: Aktiveringsforsinking (ms)

en: Unknown size
nn: Ukjend storleik

en: Unknown CPU
nn: Ukjend CPU

en: Operating System
nn: Operativsystem

en: Cinnamon Version
nn: Cinnamon versjon

en: Kernel
nn: Kjerne

en: Processor
nn: Prosessor

en: Memory
nn: Minne

en: Hard Drives
nn: Harddiskar

en: Hard Drive
nn: Harddisk

en: Graphics Card
nn: Grafikkort

en: Display Server
nn: Visings­tenar

en: Display system information
nn: Vis systeminformasjon

en: system, information, details, graphic, sound, kernel, version, about
nn: system, informasjon, detaljar, grafikk, lyd, kjerne, versjon, om

en: System Info
nn: Systeminformasjon

en: Upload system information
nn: Last opp systeminformasjon

en: No personal information included
nn: Ingen personlege er opplysningar er tekne med

en: Copy to clipboard
nn: Kopier til utklippstavla

en: Manage keyboard settings and shortcuts
nn: Handter tastaturinnstillingar og snarvegar

en: keyboard, shortcut, hotkey
nn: tastatur, snarveg, hurtigtast

en: Key repeat
nn: Tastgjentaking

en: Typing
nn: Tasting

en: Enable key repeat
nn: Slå på tastgjentaking

en: Repeat delay:
nn: Gjentakingsforsinking:

en: Repeat speed:
nn: Gjentakingsfart:

en: Slow
nn: Sakte

en: Fast
nn: Rask

en: Text cursor
nn: Tekstmarkør

en: Text cursor blinks
nn: Tekstmarkør blinkar

en: Blink speed:
nn: Blinkefart:

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
nn: For å endre ein tastatursnarveg, klikk på den og trykk dei nye tastane, eller trykk backspace for å fjerne den..

note: Text entry search field
en: Type to search shortcuts
nn: Skriv for å søkje snarvegar

en: Press Escape to cancel the search.
nn: Trykk Escape for å avbryte søket.

en: Click to search by accelerator
nn: Klikk for å søkje etter hurtigtast

en: Bindings
nn: Bindingar

en: Add custom shortcut
nn: Legg til eigendefinert snarveg

en: Remove custom shortcut
nn: Fjern eigendefinert snarveg

en: Categories
nn: Kategoriar

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
nn: Tastatursnarvegar

en: Keyboard bindings
nn: Tastaturbindingar

en: Layouts
nn: Oppsett

en: Reset to default
nn: Tilbakestill til standard

en: Select a file
nn: Vel ei fil

en: Control mouse and touchpad settings
nn: Kontroller innstillingar for mus og styreplate

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
nn: mus, styreplate, synaptic, dobbeltklikk

en: Mouse and Touchpad
nn: Mus og styreplate

en: Left handed (mouse buttons inverted)
nn: Venstrehendt (museknappar snudde)

en: Reverse scrolling direction
nn: Omvendt rulleretning

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
nn: Vis peikaren sin posisjon når Control‑tasten vert trykt ned

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
nn: Emuler midtklikk ved å trykke både venstre og høgre knapp

en: Paste the current selection when middle-click is pressed
nn: Lim inn gjeldande utval når midtklikk vert trykt ned

en: Drag-and-drop threshold
nn: Grense for dra‑og‑slepp

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
nn: pikslar

en: Pointer size and speed
nn: Storleik og fart på peikar

en: Size
nn: Størrelse

en: Smaller
nn: Mindre

en: Larger
nn: Større

en: Speed
nn: Hastigheit

en: Device default
nn: Einingstandard

en: Constant
nn: Konstant

en: Adaptive
nn: Adaptiv

en: Acceleration
nn: Akselerasjon

en: Double-Click timeout
nn: Tidsgrense for dobbeltklikk

en: Timeout
nn: Tidsgrense

en: Double-click test
nn: Test av dobbeltklikk

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Disabled when a mouse is attached
nn: Slått av når ein mus er kopla til

en: Touchpad is
nn: Styreplata er

en: Tap to click
nn: Trykk for å klikke

en: Disable touchpad while typing
nn: Slå av styreplata under skriving

en: Default device behavior
nn: Standard åtferd for eining

en: Virtual button areas along bottom of touchpad
nn: Virtuelle knappeområde langs nedre kant av styreplata

en: Use multiple fingers for right and middle click
nn: Bruk fleire fingrar for høgre‑ og midtklikk

en: Click actions
nn: Klikkhandlingar

en: Scrolling
nn: Rulling

en: Success!
nn: Suksess!

en: Two-finger scrolling
nn: Rulling med to fingrar

en: Edge scrolling
nn: Kantrulling

en: Scrolling method
nn: Rullemetode

en: Reduce exposure to blue light
nn: Reduser eksponering for blått lys

en: redshift, color, blue, light, filter, temperature
nn: raudskift, farge, blå, lys, filter, temperatur

note: nightlight@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Night Light
nn: Nattlys

en: Enable night light
nn: Aktiver nattlys

en: This feature makes the screen color warmer in the evening and during the night. By reducing blue light, it can prevent eye strain, headaches and improve sleep quality.
nn: Denne funksjonen gjer skjermfargen varmare om kvelden og natta. Ved å redusere blått lys kan den førebyggje augestress, hovudverk og betre søvnkvalitet.

en: Color temperature
nn: Fargetemperatur

en: Click to preview
nn: Klikk for å førehandsvise

en: Automatic
nn: Automatisk

en: Specify start and end times
nn: Oppgje start‑ og sluttider

en: Always on
nn: Alltid på

en: Schedule
nn: Planlegg

en: to
nn: til

en: Primary monitor
nn: Primærskjerm

en: Active monitor
nn: Aktiv skjerm

en: The monitor specified below
nn: Skjermen som er oppgjeven nedanfor

en: Notification preferences
nn: Varslingsval

en: notifications
nn: varslingar

en: Notification settings
nn: Varslingsinnstillingar

en: Enable notifications
nn: Slå på varslingar

en: Remove notifications after their timeout is reached
nn: Fjern varslingar når tidsgrensa er nådd

en: Show notifications on the bottom side of the screen
nn: Vis varslingar nedst på skjermen

en: Monitor to use for displaying notifications
nn: Skjerm som skal brukast til å vise varslingar

en: Display notifications over fullscreen windows
nn: Vis varslingar over fullskjermvindauge

en: Notification duration
nn: Varslingsvarigheit

en: Display a test notification
nn: Vis ei testvarsling

en: Media keys OSD
nn: OSD for medietastar

en: Show media keys OSD
nn: Vis OSD for medietastar

en: This is a test notification
nn: Dette er ei testmelding

en: Center Zone
nn: Midtsone

en: Panel height:
nn: Panelhøgd:

en: Left Zone
nn: Venstre sone

en: Right Zone
nn: Høgre sone

en: Panel width:
nn: Panelvidde:

en: Top Zone
nn: Øvre sone

en: Bottom Zone
nn: Nedre sone

en: Panel Visibility
nn: Panelsynlegheit

en: Auto hide panel
nn: Gøym panel automatisk

en: Always show panel
nn: Vis alltid panel

en: Intelligently hide panel
nn: Gøym panel smart

en: Auto-hide panel
nn: Gøym panel automatisk

en: Show delay
nn: Visingsforsinking

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units
en: milliseconds
nn: millisekund

en: Hide delay
nn: Forsinking for å gøyme

en: Customize
nn: Tilpass

en: Panel appearance
nn: Panelutsjånad

en: Allow theme to determine font size
nn: Lat tema avgjere skriftstorleik

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
nn: Skriftstorleik

en: Scale to panel size exactly
nn: Skaler nøyaktig til panelstorleik

en: Scale to panel size optimally
nn: Skaler optimalt til panelstorleik

en: Colored icon size
nn: Farga ikonstorleik

en: Symbolic icon size
nn: Symbolsk ikonstorleik

en: Manage Cinnamon panel settings
nn: Handter innstillingar for Cinnamon‑panel

en: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout
nn: panel, høgd, botn, topp, autogøyme, storleik, oppsett

en: Previous panel
nn: Førre panel

en: Next panel
nn: Neste panel

en: General Panel Options
nn: Generelle panelval

en: Add new panel
nn: Legg til nytt panel

en: Allow the pointer to pass through the edges of panels
nn: Lat peikaren passere gjennom kantane på panel

en: Shut down immediately
nn: Slå av med ein gong

en: 30 seconds
nn: 30 sekund

en: 60 seconds
nn: 60 sekund

en: 90 seconds
nn: 90 sekund

en: 2 minutes
nn: 2 minutt

en: 5 minutes
nn: 5 minutt

en: 10 minutes
nn: 10 minutt

en: 15 minutes
nn: 15 minutt

en: 30 minutes
nn: 30 minutt

en: 45 minutes
nn: 45 minutt

en: 1 hour
nn: 1 time

en: 2 hours
nn: 2 timar

en: 3 hours
nn: 3 timar

en: Never
nn: Aldri

en: Unknown time
nn: Ukjend tid

en: hours
nn: timar

en: Manage power settings
nn: Handter strauminnstillingar

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
nn: straum, kvilemodus, dvalemodus, berbar, skrivebord, lysstyrke, skjermsparar

en: Power Management
nn: Straumstyring

en: Power options
nn: Straumval

en: On A/C power
nn: På nettstraum

en: On battery power
nn: På batteri

en: Turn off the screen when inactive for
nn: Slå av skjermen når inaktiv i

en: Suspend when inactive for
nn: Kvilemodus når inaktiv i

en: When the lid is closed
nn: Når loket vert lukka

en: Extra options
nn: Ekstraval

en: When the power button is pressed
nn: Når straumknappen vert trykt ned

en: Perform lid-closed action even with external monitors attached
nn: Utfør lok‑lukka‑handling sjølv med eksterne skjermar tilkopla

en: When the battery is critically low
nn: Når batteriet er kritisk lågt

en: Enable Hybrid Sleep
nn: Slå på hybridkvilemodus

en: Replaces Suspend with Hybrid Sleep
nn: Byt ut kvilemodus med hybridkvilemodus

en: Enable Hibernate after suspend
nn: Slå på dvalemodus etter kvilemodus

en: First suspend the machine and hibernate it after a certain amount of time.
nn: Set maskina først i kvilemodus og deretter i dvalemodus etter ei viss tid.

en: Power mode controls the power usage of your computer. It can impact performance, battery life and fan noise.
nn: Straummodus styrer straumbruken til datamaskina. Det kan påverke yting, batterilevetid og viftestøy.

en: Power
nn: Straum

en: Batteries
nn: Batteri

en: Screen brightness
nn: Skjermlysstyrke

en: On battery, dim screen when inactive
nn: På batteri: dim skjermen når inaktiv

en: Brightness level when inactive
nn: Lysstyrke når inaktiv

en: Dim screen after inactive for
nn: Dim skjermen etter inaktiv i

en: Backlight brightness
nn: Baklyslysstyrke

en: Devices
nn: Einingar

en: Low battery notifications
nn: Varslingar om lågt batteri

en: For wireless keyboard
nn: For trådlaust tastatur

en: For wireless mouse
nn: For trådlaus mus

en: For other connected devices
nn: For andre tilkopla einingar

en: Caution low UPS, %s remaining
nn: Åtvaring: UPS låg, %s att

en: Using UPS power - %s remaining
nn: Brukar UPS‑straum - %s att

en: Caution low UPS
nn: Åtvaring: UPS låg

en: Using UPS power
nn: Brukar UPS‑straum

en: Charging - %s until fully charged
nn: Ladar - %s til fullada

en: Caution low battery, %s remaining
nn: Åtvaring: lågt batteri, %s att

en: Using battery power - %s remaining
nn: Brukar batteri - %s att

en: Not discharging
nn: Utladar ikkje

en: Charging - fully charged
nn: Ladar - fullt opplada

en: Empty
nn: Tom

en: Battery
nn: Batteri

en: Uninterruptible power supply
nn: Avbrotsfri straumforsyning

en: Wireless mouse
nn: Trådlaus mus

en: Wireless Keyboard
nn: Trådlaust tastatur

en: Personal digital assistant
nn: Personleg digital assistent

en: Cellphone
nn: Mobiltelefon

en: Ask
nn: Spør

en: Power mode
nn: Straum-modus

en: Cinnamon privacy settings
nn: Personverninnstillingar for Cinnamon

en: privacy, recent, gtk, private
nn: personvern, nyleg, gtk, privat

en: Privacy
nn: Personvern

en: Remember recently accessed files
nn: Hugs nyleg opna filer

en: Recent files
nn: Nylege filer

en: Never forget old files
nn: Gløym aldri gamle filer

en: Number of days to remember old files
nn: Antal dagar å hugse gamle filer

en: Internet connectivity
nn: Internett‑tilkopling

en: Check connectivity
nn: Kontroller tilkopling

en: Check that network connections can reach the Internet. This makes it possible to detect captive portals, but also generates periodic network traffic.
nn: Kontroller at nettverkstilkoplingar når Internett. Dette gjer det mogleg å oppdage fangstportalar, men genererer og periodisk nettverkstrafikk.

en: Lock immediately
nn: Lås med ein gong

en: 2 seconds
nn: 2 sekund

en: 5 seconds
nn: 5 sekund

en: 10 seconds
nn: 10 sekund

en: 15 seconds
nn: 15 sekund

en: 1 minute
nn: 1 minutt

en: 3 minutes
nn: 3 minutt

en: Manage screen lock settings
nn: Handter skjermlåsinnstillingar

en: screensaver, lock, away, message
nn: skjermsparar, lås, fråvær, melding

en: Screensaver
nn: Skjermsparar

en: Screensaver settings
nn: Skjermsparerinnstillingar

en: Delay before starting the screensaver
nn: Forsinking før skjermsparar startar

en: This option defines the amount of time to wait before starting the screensaver, when the computer is not being used
nn: Dette valet definerer kor lenge ein ventar før skjermspararen startar når maskina ikkje vert brukt

en: Lock settings
nn: Låsinnstillingar

en: Lock the computer when put to sleep
nn: Lås maskina når den vert sett i kvilemodus

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
nn: Slå på dette valet for å krevje passord når maskina vaknar frå kvilemodus.

en: Lock the computer after the screensaver starts
nn: Lås maskina etter at skjermspararen startar

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
nn: Slå på dette valet for å krevje passord når skjermen slår seg av, eller når skjermspararen vert aktivert etter inaktivitet

en: Delay before locking
nn: Forsinking før låsing

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
nn: Dette valet definerer kor lenge ein ventar før skjermen vert låst, etter skjermsparar eller skjermavslåing

en: Always show the clock
nn: Vis alltid klokka

en: Show the clock on the wallpaper instead of just on the unlock screen
nn: Vis klokka på bakgrunnsbiletet i staden for berre på opplåsingsskjermen

en: Use a custom date and time format
nn: Bruk eigendefinert dato‑ og tidsformat

en: Time Format
nn: Tidsformat

en: Date Format:
nn: Datoformat:

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
nn: Vis informasjon om syntaks for datoformat

en: Time Font
nn: Skrift for tid

en: Date Font
nn: Skrift for dato

en: Away message
nn: Fråvermelding

en: Show this message when the screen is locked
nn: Vis denne meldinga når skjermen er låst

en: This is the default message displayed on your lock screen
nn: Dette er standardmeldinga som vert vist på låseskjermen din

en: Font
nn: Skrift

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
nn: Spør om eigendefinert melding når skjermen vert låst frå menyen

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
nn: Dette valet let deg skrive ei melding kvar gong du låser skjermen frå menyen

en: Allow keyboard shortcuts
nn: Tillat tastatursnarvegar

en: Allow shortcuts like volume-control and media keys to be used on the lock screen
nn: Tillat snarvegar som lydkontroll og medietastar på låseskjermen

en: Show media player controls
nn: Vis kontrollar for mediespelar

en: For compatible players, show playback controls while media is playing
nn: For kompatible spelarar: vis avspelingskontrollar medan media vert spela

en: Show album art
nn: Vis plateomslag

en: If available, show album art while media is playing
nn: Dersom tilgjengeleg, vis plateomslag medan media vert spela

en: Show info panel
nn: Vis infopanel

en: Show the number of missed notifications and the battery status
nn: Vis talet på oversette varslingar og batteristatus

en: Allow floating clock and album art widgets
nn: Tillat flytande klokke‑ og plateomslag‑element

en: When the default screensaver is active, allow the clock and album art widgets to float around randomly
nn: Når standard skjermsparar er aktiv, lat klokke‑ og plateomslag‑element flyte rundt vilkårleg

en: Starting Cinnamon
nn: Startar Cinnamon

en: Leaving Cinnamon
nn: Forlet Cinnamon

en: Switching workspace
nn: Byter arbeidsområde

en: Opening new windows
nn: Opnar nye vindauge

en: Maximizing windows
nn: Maksimerer vindauge

en: Unmaximizing windows
nn: Gjenopprettar vindauge

en: Tiling and snapping windows
nn: Flislegging og feste av vindauge

en: Inserting a device
nn: Set inn eining

en: Removing a device
nn: Fjernar eining

en: Showing notifications
nn: Viser varslingar

en: Changing the sound volume
nn: Endrar lydstyrke

note: name,             position,        icon name,                  row,  col, pa id
en: Front Left
nn: Fram venstre

en: Front Right
nn: Fram høgre

en: Front Center
nn: Fram midt

en: Rear Left
nn: Bak venstre

en: Rear Right
nn: Bak høgre

en: Rear Center
nn: Bak midt

en: Subwoofer
nn: Basshøgtalar

en: Side Left
nn: Side venstre

en: Side Right
nn: Side høgre

en: Volume:
nn: Lydstyrke:

en: Softer
nn: Svakare

en: Louder
nn: Sterkare

en: Muted
nn: Dempa

en: Click to unmute
nn: Klikk for å slå på lyd

en: Click to mute
nn: Klikk for å slå av lyd

en: Balance
nn: Balanse

en: Rear
nn: Bakre

en: Front
nn: Fremre

en: Soft
nn: Svak

en: Loud
nn: Sterk

en: Input level
nn: Inngangsnivå

en: Output profile
nn: Utgangsprofil

en: Test sound
nn: Test lyd

en: Test Sound
nn: Test Lyd

en: Manage sound settings
nn: Handter lydinnstillingar

en: sound, media, music, speakers, audio, microphone, headphone
nn: lyd, media, musikk, høgtalarar, lyd, mikrofon, hovudtelefonar

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
nn: Lyd

en: Output
nn: Utgang

en: Device
nn: Eining

en: Device settings
nn: Eininginnstillingar

note: overamplification
en: Overamplification
nn: Overforsterking

en: Allow the volume to exceed 100%, with reduced sound quality.
nn: Tillat lydstyrke over 100%, med redusert lydkvalitet.

en: Input
nn: Inngang

en: No inputs sources are currently available.
nn: Ingen inngangskjelder er tilgjengelege.

en: Sounds
nn: Lydar

en: Sounds Volume
nn: Lydstyrke for lydar

en: No application is currently playing or recording audio.
nn: Ingen program spelar av eller tek opp lyd no.

en: Manage your startup applications
nn: Handter oppstartsprogramma dine

en: startup, programs, boot, init, session, autostart, apps
nn: oppstart, program, oppstart, init, økt, autostart, appar

en: Startup Applications
nn: Oppstartsprogram

en: Unavailable
nn: Ikkje tilgjengeleg

en: No description
nn: Inga skildring

en: No name
nn: Utan namn

en: Run now
nn: Køyr no

en: Could not execute '%s'
    %s
nn: Klarte ikkje å køyre '%s'
    %s

en: Custom command
nn: Eigendefinert kommando

en: Choose application
nn: Vel program

en: Add Startup Program
nn: Legg til oppstartsprogram

en: Edit Startup Program
nn: Rediger oppstartsprogram

en: Save
nn: Lagre

en: Command
nn: Kommando

en: Browse...
nn: Bla gjennom...

en: Comment
nn: Kommentar

en: Startup delay
nn: Oppstartsforsinking

en: The startup command cannot be empty
nn: Oppstartskommandoen kan ikkje vere tom

en: The startup command is not valid
nn: Oppstartskommandoen er ugyldigVel kommando

en: Select Command
nn: Vel kommando

en: Search Applications...
nn: Søk etter program...

en: Add Application
nn: Legg til program

en: Manage themes to change how your desktop looks
nn: Handter tema for å endre utsjånaden på skrivebordet

en: themes, style
nn: tema, stil

en: Themes
nn: Drakter

en: Mouse Pointer
nn: Musepeikar

en: Icons
nn: Ikon

en: Simplified settings...
nn: Forenkla innstillingar...

en: Add/Remove
nn: Legg til/Fjern

en: Miscellaneous options
nn: Ymse val

en: Let applications decide
nn: Lat programma avgjere

en: Prefer dark mode
nn: Føretrekk mørk modus

en: Prefer light mode
nn: Føretrekk lys modus

en: Dark mode
nn: Mørk modus

en: This setting only affects applications which support dark mode
nn: Denne innstillinga påverkar berre program som støttar mørk modus

en: Show icons in menus
nn: Vis ikon i menyar

en: Show icons on buttons
nn: Vis ikon på knappar

en: Scrollbar behavior
nn: Rullefeltåtferd

note: Translators: The 'trough' is the part of the scrollbar that the 'handle' rides in.  This setting determines whether clicking in that trough somewhere jumps directly to the new position, or if it only scrolls towards it.
en: Jump to position when clicking in a trough
nn: Hopp til posisjon ved klikk i sporet

en: Use overlay scroll bars
nn: Bruk overlagde rullefelt

en: Override the current theme's scrollbar width
nn: Overstyr rullefeltbreidda til gjeldande tema

en: Scrollbar width
nn: Rullefeltbreidd

en: Changes may not apply to already-running programs, and may not affect all applications.
nn: Endringar gjeld kanskje ikkje program som alt køyrer, og påverkar ikkje nødvendigvis alle program.

note: Position style combo on "Custom"
en: Custom
nn: Eigendefinert

en: Details
nn: Detaljer

en: Authorize
nn: Autoriser

en: Trust
nn: Tillitsnivå

en: Generation
nn: Generasjon

en: Bandwidth
nn: Bandbreidde

note: Update the status label
en: Disconnected
nn: Fråkopla

en: Connected
nn: Tilkopla

en: Authorized
nn: Autorisert

en: Trusted
nn: Tiltrudd

en: Forget
nn: Gløym

en: lanes
nn: baner

en: Manage Thunderbolt and USB4 devices
nn: Handter Thunderbolt- og USB4-einingar

en: thunderbolt, usb, docking, station, hub, dock
nn: thunderbolt, usb, docking, stasjon, hub, dock

en: No Thunderbolt or USB4 devices found.
nn: Ingen Thunderbolt- eller USB4-einingar funne.

en: Thunderbolt or USB4 is not detected on your system.
nn: Thunderbolt eller USB4 er ikkje oppdaga på systemet ditt.

en: The 'bolt' package must be installed to manage Thunderbolt and USB4 devices.
nn: Pakken 'bolt' må installerast for å handtere Thunderbolt- og USB4-einingar.

en: The boltd service is not running.
nn: Tenesta boltd køyrer ikkje.

en: Change your user preferences and password
nn: Endra brukarinnstillingar og passordet ditt

en: user, account, information, details, password
nn: brukar, konto, informasjon, detaljar, passord

en: Click to change your picture
nn: Klikk for å byte ditt bilete

en: Take a photo...
nn: Ta eit bilete...

en: Click to change your name
nn: Klikk for å byte namnet ditt

en: Click to change your password
nn: Klikk for å byte passordet ditt

en: Current password
nn: Gjeldande passord

en: Wrong password
nn: Feil passord

en: Internal Error
nn: Intern feil

en: Manage window preferences
nn: Handter vindaugsinnstillingar

en: windows, titlebar, edge, switcher, window list, attention, focus, tile, tiling, snap, snapping
nn: vindauge, tittellinje, kant, vekslar, vindaugsliste, merksemd, fokus, flis, flising, snapp, snapping

en: Titlebar
nn: Tittellinje

en: Buttons
nn: Knappar

en: Gnome Left
nn: Gnome Venstre

en: Classic Mac
nn: Klassisk Mac

en: Buttons layout
nn: Knappelayout

en: Toggle Shade
nn: Slå av/på skuggelegging

en: Toggle Maximize
nn: Slå av/på maksimering

en: Toggle Maximize Horizontally
nn: Slå av/på horisontal maksimering

en: Toggle Maximize Vertically
nn: Slå av/på vertikal maksimering

en: Toggle on all workspaces
nn: Slå av/på på alle arbeidsområde

en: Lower
nn: Senk

en: Action on title bar double-click
nn: Handling ved dobbeltklikk på tittellinja

en: Action on title bar middle-click
nn: Handling ved midtklikk på tittellinja

en: Action on title bar right-click
nn: Handling ved høgreklikk på tittellinja

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
nn: Ingenting

en: Shade and unshade
nn: Skuggelegging og oppheving

en: Adjust opacity
nn: Juster gjennomsikt

en: Action on title bar with mouse scroll
nn: Handling ved rulling på tittellinja

en: Minimum opacity
nn: Minste gjennomsikt

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior->title grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->generalSection->title window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description expo@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description panel-launchers@cinnamon.org->s
en: Behavior
nn: Åtferd

en: Window Focus
nn: Vindaugsfokus

en: Click
nn: Klikk

en: Sloppy
nn: Slapp

en: Window focus mode
nn: Vindaugsfokusmodus

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
nn: Vindaugsfokusmodus viser korleis vindauge vert aktiverte. Det har tre moglege verdiar: "klikk" betyr at vindauge må klikkast på for å få fokus, "slapp" betyr at vindauge får fokus når musa går inn i vindauget, og "mus" betyr at vindauge får fokus når musa går inn og mistar fokus når den går ut.

en: Automatically raise focused windows
nn: Hev fokuserte vindauge automatisk

en: Bring windows which require attention to the current workspace
nn: Flytt vindauge som krev merksemd til gjeldande arbeidsområde

note: It's weird to show a combo for two items. For now this is simpler to explain as a switch...
en: Give focus to new windows launched from a terminal
nn: Gje fokus til nye vindauge starta frå terminalen

en: Normally, all windows created by the user are given initial focus. This controls whether or not to include programs launched from a terminal.
nn: Vanlegvis får alle vindauge som brukaren lagar initialt fokus. Dette styrer om program starta frå terminalen skal inkluderast.

note: ######
en: Attach dialog windows to the parent window
nn: Knytt dialogvindauge til foreldrevindauget

en: Moving and Resizing Windows
nn: Flytting og endring av storleik på vindauge

en: Cursor
nn: Peikar

en: Manual
nn: Manuell

en: Center
nn: Midtstilt

en: Location of newly opened windows
nn: Plassering av nyleg opna vindauge

en: Special key to move and resize windows
nn: Spesialtast for å flytte og endre storleik på vindauge

en: While the special key is pressed, windows can be dragged with the left mouse button and resized with the right mouse button.
nn: Når spesialtasten vert trykka, kan vindauge dragast med venstre museknapp og storleiken endrast med høgre museknapp.

en: Draggable border width
nn: Breidd på dragbar kant

en: Narrower
nn: Smalare

en: Wider
nn: Breiare

en: This adjusts the width of that portion of the window border used for resizing.
nn: Dette justerer breidda på den delen av vindaugskanten som vert brukt til å endre storleik.

en: Icons only
nn: Berre ikon

en: Thumbnails only
nn: Berre miniatyrar

en: Icons and thumbnails
nn: Ikon og miniatyrar

en: Icons and window preview
nn: Ikon og vindaugsførehandsvising

en: Window preview (no icons)
nn: Vindaugsførehandsvising (utan ikon)

en: Timeline (3D)
nn: Tidslinje (3D)

en: Alt-Tab switcher style
nn: Stil for Alt‑Tab‑vekslar

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
nn: Vis Alt‑Tab‑vekslaren på primærskjermen i staden for den aktive

en: Move minimized windows to the end of the alt-tab switcher
nn: Flytt minimerte vindauge til slutten av Alt‑Tab‑vekslaren

en: Delay before displaying the alt-tab switcher
nn: Forsinking før Alt‑Tab‑vekslaren vert vist

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all- workspaces->description
en: Show windows from all workspaces
nn: Vis vindauge frå alle arbeidsområde

en: Show windows from current monitor
nn: Vis vindauge frå gjeldande skjerm

en: Warp mouse pointer to the new focused window
nn: Flytt musepeikaren til det nye fokuserte vindauget

en: Tiling
nn: Flising

en: Tiling Preferences
nn: Flisingsval

en: Enable window tiling
nn: Aktiver vindaugsflising

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
nn: Maksimer i staden for å flisleggje når eit vindauge vert drege til toppkanten

en: Manage workspace preferences
nn: Handter arbeidsområdeinnstillingar

en: workspace, osd, expo, monitor
nn: arbeidsområde, osd, expo, skjerm

en: Workspace Options
nn: Arbeidsområdeval

en: Enable workspace OSD
nn: Slå på arbeidsområde‑OSD

en: Allow cycling through workspaces
nn: Tillat rundgang gjennom arbeidsområde

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
nn: Bruk berre arbeidsområde på primærskjermen (krev omstart av Cinnamon)

en: Display Expo view as a grid
nn: Vis Expo‑vising som eit rutenett

en: Always show Expo on the primary monitor
nn: Vis alltid Expo på primærskjermen

en: Single Click
nn: Enkeltklikk

en: Double Click
nn: Dobbeltklikk

en: Drag
nn: Dra

en: Secondary Click
nn: Sekundærklikk

en: _Text
nn: _Tekst

en: _Icons
nn: _Ikon

en: _Both
nn: _Begge

en: _Horizontal
nn: _Horisontal

en: _Vertical
nn: _Vertikal

en: Cinnamon just crashed
nn: Cinnamon krasja nettopp

en: Disable downloaded applets, desklets and extensions
nn: Deaktiver nedlasta panelprogram, skrivebordsprogram og utvidingar

en: You are currently running in fallback mode.
nn: Du køyrer no i reserve­modus.

en: If you suspect the source of the crash is a local extension, applet or desklet, you can disable downloaded add-ons using the checkbox below.
nn: Dersom du mistenkjer at krasjen kjem av ei lokal utviding, eit panelprogram eller eit skrivebordsprogram, kan du deaktivere nedlasta tillegg ved å bruke avkryssingsboksen nedanfor.

en: Do you want to restart Cinnamon?
nn: Vil du starte Cinnamon på nytt?

en: Version %s (%s)
nn: Versjon %s (%s)

en: Version %s
nn: Versjon %s

en: Updated on %s
nn: Oppdatert %s

en: About %s
nn: Om %s

en: the type of the Spice
nn: typen tillegg

en: the UUID of the Spice
nn: tillegg UUID

en: Unable to locate %s %s
nn: Klarte ikkje å finne %s %s

note: nightlight@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Activate/deactivate Night Light mode.
nn: Aktiver/deaktiver nattlys-modus.

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
nn: Hovudmeny for Cinnamon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->content->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->content-content->title
en: Content
nn: Innhald

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->content-places->title
en: Places
nn: Stader

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->overlay-key->description
en: Keyboard shortcut to open and close the menu
nn: Snøggtast for å opne og lukke menyen

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->description
en: Use a custom icon and label
nn: Bruk eigendefinert ikon og etikett

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Icon
nn: Ikon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->description
en: Icon size
nn: Ikonstorleik

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
nn: Tekst

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->symbolic-category- icons->description
en: Use symbolic icons for categories
nn: Bruk symbolske ikon for kategoriar

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->description
en: Categories icon size
nn: Storleik på kategoriikon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->description
en: Applications icon size
nn: Storleik på programikon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-sidebar->description
en: Sidebar
nn: Sidestolpe

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-documents->description
en: Documents
nn: Dokument

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-downloads->description
en: Downloads
nn: Nedlastingar

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-pictures->description
en: Pictures
nn: Bilete

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-videos->description
en: Videos
nn: Videoar

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-bookmarks->description
en: Other bookmarks
nn: Andre bokmerke

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->system-position->description
en: Position of the system buttons
nn: Plassering av systemknappane

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->system-position->options
en: In the sidebar
nn: I sidestolpen

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->system-position->options
en: Alongside the search bar
nn: Ved sida av søkjefeltet

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-position->description
en: Position of the search bar
nn: Plassering av søkjefeltet

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-position->options
en: At the top
nn: På toppen

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-position->options
en: At the bottom
nn: På botnen

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->sidebar-icon-size->description
en: Sidebar icon size
nn: Sidestolpe ikonstorleik

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->sidebar-max-width->description
en: Maximum sidebar width (px)
nn: Maksimal breidd på sidestolpe (px)

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->description
en: Recents
nn: Nylege

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-description->description
en: Show application descriptions
nn: Vis programskildringar

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->description
en: Change categories on hover
nn: Byt kategoriar ved peiking

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
nn: Slå på autorulling i programlista

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->description
en: Force the panel to be visible when opening the menu
nn: Tving panelet til å vere synleg når menyen vert opna

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->tooltip
en: Opening the menu will also show the main panel (which may be auto-hidden).
nn: Når menyen vert opna, vert hovudpanelet også vist (kan vere auto‑gøymt).

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
nn: Opne menyen når eg flyttar musa over den

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
nn: Aktiver opning av menyen når musa går inn i panelprogrammet

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->description
en: Menu hover delay
nn: Forsinking ved musepeikar over menyen

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->tooltip
en: Delay before the menu opens when hovered
nn: Forsinking før menyen opnar ved peikarhald

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->description
en: Use menu animations
nn: Bruk menyanimasjonar

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->tooltip
en: Allow the menu to animate on open and close
nn: Tillat animasjonar ved opning og lukking av menyen

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
nn: Opne menyredigering

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
nn: Trykk denne knappen for å tilpasse menyoppføringar.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->reset-menu-size- button->description
en: Restore the menu to its original size
nn: Gjenopprett menyen til opphavleg storleik

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->name
en: XApp Status Applet
nn: Panelprogram for XApp‑status

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons for applications which use XAppStatusIcons
nn: Eit panelprogram som viser alle systemtrau‑ikona for program som brukar XAppStatusIcons

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to control sound and music
nn: Eit Cinnamon‑panelprogram for å styre lyd og musikk

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->playerControl->description
en: Control Players
nn: Kontroller spelarar

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->extendedPlayerControl->description
en: Show Loop and Shuffle controls
nn: Vis kontrollar for løkke og tilfeldig rekkjefølgje

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show menu
nn: Vis meny

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the sound applet menu.
nn: Set tastaturbinding(ar) for å vise menyen til lyd‑panelprogrammet.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->description
en: Always show input switch
nn: Vis alltid inngangsbrytar

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->tooltip
en: Always show the 'Mute input' switch in the context menu.
nn: Vis alltid "Dempa inngang"‑brytaren i kontekstmenyen.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
nn: Vis songinformasjon i panelet

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
nn: teikn

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->description
en: Limit song information to
nn: Avgrens songinformasjon til

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute
nn: Slå av/på demping

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute output
nn: Slå av/på dempa utgang

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute input
nn: Slå av/på dempa inngang

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->description
en: Action on middle click
nn: Handling ved midtklikk

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->middleShiftClickAction->description
en: Action on shift+middle click
nn: Handling ved Shift+midtklikk

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->horizontalScroll->description
en: Use horizontal scrolling to move between tracks
nn: Bruk horisontal rulling for å bytte spor

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
nn: Vis plateomslag som ikon

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
nn: Gøym systemtrau‑ikon for kompatible spelarar

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description
en: Tooltip
nn: Verktøytips

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowVolume->description
en: Show volume in tooltip
nn: Vis lydstyrke i verktøytips

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowPlayer->description
en: Show player in tooltip
nn: Vis spelar i verktøytips

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->tooltipShowArtistTitle->description
en: Show song artist and title in tooltip
nn: Vis artist og tittel i verktøytips

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->name
en: System Tray
nn: Systemtrau

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons
nn: Panelprogram som inneheld alle systemtrau‑ikon

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list with app grouping
nn: Hovudvindaugslista i Cinnamon med programgruppering

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->thumbnailsPage->title schema.json->thumbnailsSection->title
en: Thumbnails
nn: Miniatyrar

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->contextMenuPage->title
en: Context Menu
nn: Kontekstmeny

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hotKeysSection->title
en: Hot Keys
nn: Snøggtastar

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->appButtonsSection->title
en: Application Buttons
nn: Programknappar

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hoverPeekSection->title
en: Hover Peek
nn: Førehandsvising ved peikarhald

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->group- apps->description
en: Group windows by application
nn: Grupper vindauge etter program

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Mouse wheel scroll action
nn: Handling ved rulling med musehjul

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Cycle apps
nn: Byt mellom program

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Cycle windows
nn: Byt mellom vindauge

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->description
en: Left click action
nn: Venstreklikkhandling

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Toggle activation of last focused window
nn: Slå av/på aktivering av sist fokuserte vindauge

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-
en: Middle click action
nn: Midtklikkhandling

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Launch new app instance
nn: Start ny programinstans

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Close last focused window in group
nn: Lukk sist fokuserte vindauge i gruppa

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-display- settings->description
en: Show windows from other monitors
nn: Vis vindauge frå andre skjermar

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-display- settings->options
en: Only from monitors without a window list
nn: Berre frå skjermar utan vindaugs­liste

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-display- settings->options
en: From all monitors
nn: Frå alle skjermar

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->cycleMenusHotkey->description
en: Global hotkey for cycling through thumbnail menus
nn: Global snøggtast for å bla gjennom miniatyrmenyar

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- hotkey->description
en: Global hotkey to show the order of apps
nn: Global snøggtast for å vise rekkjefølgja på program

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->description
en: Duration of the apps order display on hotkey press
nn: Varigheit på vising av programrekkjefølgje ved snøggtasttrykk

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->super-num- hotkeys->description
en: Enable Super+<number> shortcut to switch/open apps
nn: Slå på snarvegen Super+<number> for å byte/opne program

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->description
en: Button label
nn: Knappetikett

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Application name
nn: Programnamn

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title
nn: Vindaugstittel

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title (only for the focused window)
nn: Vindaugstittel (berre for det fokuserte vindauget)

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->description
en: Launcher animation
nn: Startaranimasjon

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-window- count-badges->description
en: Show window count badges
nn: Vis merke for tal på vindauge

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-window- count-badges->tooltip
en: Indicate on the panel the number of open windows an application has
nn: Vis på panelet kor mange opne vindauge eit program har

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- notification-badges->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- notifications->description
en: Show notification badges
nn: Vis varslingsmerke

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- notification-badges->tooltip
en: Indicate on the panel when an application has notifications
nn: Vis på panelet når eit program har varslingar

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-app-button- dragging->description
en: Enable app button dragging
nn: Tillat draing av programknappar

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail-scroll- behavior->description
en: Cycle windows on mouse wheel scroll
nn: Byt vindauge ved rulling med musehjul

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- thumbnails->description
en: Show thumbnails
nn: Vis miniatyrar

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->animate- thumbnails->description
en: Animate thumbnails
nn: Animer miniatyrar

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->vertical- thumbnails->description
en: Enable vertical thumbnails
nn: Slå på vertikale miniatyrar

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->sort- thumbnails->description
en: Sort thumbnails according to the last focused windows
nn: Sorter miniatyrar etter sist fokuserte vindauge

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->highlight-last- focused-thumbnail->description
en: Highlight the thumbnail of the last focused window
nn: Marker miniatyren til sist fokuserte vindauge

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->onclick- thumbnails->description
en: Click to show thumbnails
nn: Klikk for å vise miniatyrar

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->description
en: Delay before showing thumbnails
nn: Forsinking før miniatyrar vert viste

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->description
en: Thumbnail size
nn: Miniatyrstorleik

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Largest
nn: Størst

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-hover- peek->description
en: Show the window when hovering its thumbnail
nn: Vis vindauget når peikaren er over miniatyren

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->description
en: Window fade-in time
nn: Tid for inn-falmande vindauge

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- out->description
en: Window fade-out time
nn: Tid for ut-falmande vindauge

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->units
en: percent
nn: prosent

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description
en: Window opacity
nn: Vindaugs­gjennomsikt

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- recent->description
en: Show recent items
nn: Vis nylege element

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->autostart-menu- item->description
en: Show autostart option
nn: Vis autostartval

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->description
en: Apply the monitor move option to all windows
nn: Bruk skjermflyttevalet på alle vindauge

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->tooltip
en: When clicking "Move to monitor" in the context menu, this option will move all of an app's windows instead of just the last focused window from the app.
nn: Når du klikkar "Flytt til skjerm" i kontekstmenyen, vil dette valet flytte alle vindauge frå programmet i staden for berre det sist fokuserte vindauget.

note: network@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Network manager applet
nn: Panelprogram for nettverkshandtering

note: network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the network applet menu.
nn: Set tastaturbinding(ar) for å vise menyen til nettverkspanelprogrammet.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Workspace switcher
nn: Arbeidsområdevekslar

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Select the workspace from the panel
nn: Vel arbeidsområde frå panelet

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->description
en: Type of display
nn: Visingstype

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->tooltip
en: Note that the visual representation will only work if your panel is large enough to display it properly, otherwise the simple style will be used.
nn: Merk at den visuelle framstillinga berre fungerer dersom panelet er stort nok, elles vert enkel stil brukt.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: A visual representation of the workspaces
nn: Ei visuell framstilling av arbeidsområda

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: Simple buttons
nn: Enkle knappar

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->description
en: Scroll wheel behavior
nn: Rullehjulsåtferd

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->tooltip
en: Reverse or disable the direction of the scroll in the workspace list.
nn: Omvend eller slå av rulleretninga i arbeidsområdelista.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Reversed
nn: Omvendt

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Minimize all windows
nn: Minimer alle vindauge

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at- desktop->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->description
en: Peek at the desktop on hover
nn: Gløtt på skrivebordet ved peiking

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip
en: Peek at the desktop when hovering the applet
nn: Gløtt på skrivebordet når du held peikaren over panelprogrammet

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description
en: Blur effect
nn: Uskarpheitseffekt

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip
en: Blur windows when peeking at the desktop
nn: Gjer vindauge uklare når du gløttar på skrivebordet

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description
en: Hover delay
nn: Forsinking ved peikarhald

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip
en: Delay before Peek shows desktop
nn: Forsinking før gløtt syner skrivebordet

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip
en: Change the opacity of windows when peeking at the desktop
nn: Endra gjennomsikt for vindauge ved gløtt på skrivebordet

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access your favorite files
nn: Opne favorittfilene dine

note: favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->show-full-uri->description
en: Display full paths in the list
nn: Vis heile stiar i lista

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Control the trash from the panel
nn: Kontroller papirkorga frå panelet

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings Applet
nn: Panelprogram for innstillingar

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon Settings
nn: Cinnamon‑innstillingar

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access removable drives
nn: Tilgang til flyttbare lagringseiningar

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access the documents you recently opened
nn: Opna dokument du nyleg har brukt

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Corner bar
nn: Hjørnefelt

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A bar designed to be placed in the corner, used to show the desktop, desklets, the workspace selector or the window selector.
nn: Ein stolpe laga for å plasserast i hjørnet, brukt til å vise skrivebordet, skrivebordsprogram, arbeidsområdeveljaren eller vindaugsveljaren.

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->description
en: Click action
nn: Klikkhandling

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click- action->description
en: Shift + click action
nn: Shift + klikk‑handling

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->description
en: Shift + middle click action
nn: Shift + midtklikk‑handling

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces
nn: Byt arbeidsområde

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces (reversed)
nn: Byt arbeidsområde (omvendt)

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Window list
nn: Vindaugslista

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list
nn: Hovudvindaugslista i Cinnamon

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
nn: Vis ei åtvaring i vindaugslista når eit vindauge frå eit anna arbeidsområde krev merksemd

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- scrolling->description
en: Enable mouse-wheel scrolling in the window list
nn: Slå på rulling med musehjul i vindaugslista

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->reverse- scrolling->description
en: Reverse the direction of mouse-wheel scrolling in the window list
nn: Omvend rulleretning med musehjul i vindaugslista

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- minimize->description
en: Left click to minimize window
nn: Venstreklikk for å minimere vindauge

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- close->description
en: Middle click to close window
nn: Midtklikk for å lukke vindauge

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-show- label->description
en: Show window names in the panel
nn: Vis vindaugsnamn i panelet

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->description
en: Window button width in the panel
nn: Breidd på vindaugs­knappar i panelet

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->buttons-use-entire- space->description
en: Window buttons can have different sizes and use the entire space available
nn: Vindaugs­knappar kan ha ulike storleikar og bruke heile tilgjengelege plassen

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->description
en: Choose what to show when hovering over a window button
nn: Vel kva som skal visast når du held peikaren over ein vindaugs­knapp

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Title
nn: Tittel

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Thumbnail
nn: Miniatyr

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview-show- label->description
en: Show title above thumbnail
nn: Vis tittel over miniatyr

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Spacer
nn: Mellomrom

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Add some space between your other applets
nn: Legg til litt mellomrom mellom dei andre panelprogramma

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
nn: Mengd plass i pikslar

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
nn: Juster denne for å auka eller minske breidda på mellomrommet

note: scale@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Scale view
nn: Klikk eller hald peikaren for å aktivere skalavisning

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
nn: Aktiver skala ved peikarhald

note: printers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Manage print jobs
nn: Handter utskriftsjobbar

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->description
en: Show printer icon
nn: Vis skrivarikon

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: Always
nn: Alltid

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printers exist
nn: Når skrivarar finst

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printing
nn: Ved utskrift

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->tooltip
en: Choose when to show the printer icon in the panel
nn: Vel når skrivarikonet skal visast i panelet

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings API Demo
nn: Innstillings‑API‑demo

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A sample applet for demonstrating the capabilities and usage of the applet and desklet settings API
nn: Eit panelprogram-eksempel som demonstrerar funksjonane og bruken av innstillings‑API‑et for panelprogram og skrivebordsprogram

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page1->title
en: Visible settings
nn: Synlege innstillingar

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page2->title
en: Choosers
nn: Veljarar

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page3->title settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section5->title
en: Command settings
nn: Kommandoinnstillingar

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page4->title
en: Editable list settings
nn: Redigerbare listeinnstillingar

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page5->title
en: Dependencies
nn: Avhengnader

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section0->title
en: Info
nn: Informasjon

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->title
en: File choosers
nn: Filveljarar

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->title
en: Menu settings
nn: Menyinnstillingar

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section6->title
en: Other choosers
nn: Andre veljarar

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section7->title
en: My list
nn: Mi liste

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section8->title
en: Show dependencies section
nn: Vis avhengnadsseksjon

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section9->title
en: Dependencies section
nn: Avhengnadsseksjon

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->label- info->description
en: Play with these widgets and see the automatic reaction in the panel applet.
    
    This is a label, and the content can't be modified nor accessed. You may want to use a label to show additional hints or instructions, for example.
nn: Prøv desse elementa og sjå den automatiske reaksjonen i panelprogrammet.
    
    Dette er ein etikett, og innhaldet kan verken endrast eller opnast. Du kan til dømes bruke ein etikett til å vise ekstra hint eller instruksjonar.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->description
en: The icon to use in the panel
nn: Ikonet som skal brukast i panelet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
nn: Vel ei ikonfil, eller skriv inn eit ikonnamn i feltet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->description
en: The background color for the applet
nn: Bakgrunnsfarge for panelprogrammet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
nn: Klikk på knappen for å velje ein ny bakgrunnsfarge for panelprogrammet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->description
en: Applet width in the panel
nn: Breidd på panelprogram i panelet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
nn: Auk eller mink denne snurreverdien for å gjere panelprogram breiare eller smalare i panelet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->description
en: Please pick an option
nn: Vel eit alternativ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
nn: Førsteval

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
nn: Andreval

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
nn: Tredjeval

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
nn: Fjerdeval

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
nn: Ein kombinasjonsval kan velje mellom int, boolean, float og strengverdiar

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale- demo->description
en: Here is a demonstration of bidirectional control
nn: Her er ein demonstrasjon av tovegskontroll

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
nn: Justerer du denne skalaen, vert den oppdatert i panelprogrammet.  Justerer du skalaen i panelprogrammet, vert den oppdatert her

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->description
en: Check this to use a custom label
nn: Kryss av her for å bruke eigendefinert etikett

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
nn: Å krysse av her let deg setje eigendefinert etikett i feltet nedanfor - dette demonstrerer avhengnader

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- label->description
en: Custom Applet Label
nn: Tilpassa panelprogram‑etikett

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-label->tooltip
en: Set your custom label here.  This field is unavailable unless the switch above is enabled
nn: Set etiketten din her.  Feltet er utilgjengeleg med mindre brytaren ovanfor er slått på

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
nn: Ikkje trykk på denne knappen!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
nn: Når du trykkjer på denne knappen, blir ein tilbakekallingsmetode aktivert i panelprogrammet - kom igjen, trykk på den.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
nn: Dette er ein test‑widget for individuell tast‑signalutløysing

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->keybinding- test->description
en: Set the keybinding here to activate an action
nn: Set snøggtasten her for å aktivere ei handling

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->file- select->description
en: Choose a file
nn: Vel ei fil

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->directory- select->description
en: Choose a directory
nn: Vel ein katalog

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->sound- select->description
en: Choose a sound
nn: Vel ein lyd

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->font- select->description
en: Choose a font
nn: Vel ei skrift

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->description
en: You can type paragraphs and lists here
nn: Du kan skrive avsnitt og lister her

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->tooltip
en: This setting type is useful for multi-line lists, and text that is too long to fit in an entry widget.
    You can manually set the height of the text view with the 'height' property. This one is set to 150. Default is 200.
nn: Denne innstillingstypen er nyttig for fleirlinjelister og tekst som er for lang til å passe i ein oppførings‑widget.
    Du kan manuelt setje høgda på tekstvisinga med eigenskapen 'height'. Denne er sett til 150. Standard er 200.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->date- select->description
en: Choose a Date
nn: Vel ein dato

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->time- select->description
en: Choose a Time
nn: Vel eit klokkeslett

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->description
en: Custom tree widget
nn: Eigendefinert tre‑widget

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Resident
nn: Fastbuande

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Address
nn: Adresse

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Id number
nn: Id-nummer

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Shortcut key
nn: Snøggtast

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: File Path
nn: Filsti

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->description
en: Show the dependencies section
nn: Vis avhengnadsseksjonen

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->tooltip
en: Checking this box shows the Dependencies section below. Unchecking hides it.
nn: Å krysse av her viser avhengnadsseksjonen nedanfor. Å fjerne kryss gøymer den.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->deps-info->description
en: You can see this section because the switch above is on. Try switching it off and see what happens.
nn: Du ser denne seksjonen fordi brytaren ovanfor er slått på. Prøv å slå den av og sjå kva som skjer.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->description
en: Show info
nn: Vis info

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #1
nn: Vis info #1

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #2
nn: Vis info #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Don't show info #1 or #2
nn: Ikkje vis info #1 eller #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info1->description
en: Info #1: You are seeing this info because the first option is selected in the combo box above. Try selecting different options to see different information.
nn: Info #1: Du ser denne infoen fordi det første alternativet er valt i kombinasjonsboksen ovanfor. Prøv å velje andre alternativ for å sjå ulik informasjon.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info2->description
en: Info #2: You are seeing different text now because you selected the second option in the combo box above.
nn: Info #2: Du ser annan tekst no fordi du valde det andre alternativet i kombinasjonsboksen ovanfor.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin->description
en: Number value
nn: Talverdi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info1->description
en: The value of the spinner above is less than 5
nn: Verdien på snurraren ovanfor er mindre enn 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info2->description
en: The value of the spinner above is greater than or equal to 5
nn: Verdien på snurraren ovanfor er større enn eller lik 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- widget->description
en: Try out this custom widget!
nn: Prøv denne eigendefinerte widgeten!

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Expo view
nn: Klikk eller hald peikaren for å aktivere Expo‑vising

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
nn: Aktiver Expo ved peikarhald

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Slideshow Controls
nn: Kontrollar for lysbiletevising

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Basic controls for the Cinnamon slideshow
nn: Grunnleggjande kontrollar for Cinnamon‑lysbiletevising

note: user@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet to access your account details, switch users and quickly logout or power off the computer
nn: Eit panelprogram for å få tilgang til kontodetaljane dine, byte brukar og raskt logge ut eller slå av maskina

note: user@cinnamon.org->metadata.json->name
en: User Applet
nn: Panelprogram for brukarhandtering

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
nn: Vis brukarnamn i panelet

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-image->description
en: Display the user image on the panel
nn: Vis brukarbilete i panelet

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Launch applications from the panel
nn: Start program frå panelet

note: panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->allow- dragging->description
en: Allow dragging of launchers
nn: Tillat draing av startarar

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click to display and manage system notifications
nn: Klikk for å vise og handtere systemvarslingar

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->description
en: Ignore transient notifications
nn: Ignorer mellombelse varslingar

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->tooltip
en: Check this to ignore transient notifications.
nn: Kryss av her for å ignorere mellombelse varslingar.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showEmptyTray->description
en: Show empty tray
nn: Vis tomt systemfelt

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->showEmptyTray->tooltip
en: Check this to show the tray even when there are no new notifications.
nn: Kryss av her for å vise systemfeltet sjølv når det ikkje er nye varslingar.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showNotificationCount->description
en: Show the number of notifications
nn: Vis talet på varslingar

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showNewestFirst->description
en: Show newest notifications first
nn: Vis nyaste varslingar først

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show notifications
nn: Vis varslingar

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the notification popup menu.
nn: Set snøggtastar for å vise sprettoppmenyen for varslingar.

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->tooltip
en: Set keybinding(s) to clear all notifications.
nn: Set snøggtastar for å tømme alle varslingar.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemSettings->description inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemNotificationSettings->description
en: Open notification settings
nn: Opne varslingsinnstillingar

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Inhibit Applet
nn: Panelprogram for varsling og straumstyring

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->description
en: This applet is used to disable notifications and power management (including the screensaver and the session from going idle)
nn: Dette panelprogrammet blir brukt til å slå av varslingar og straumstyring (inkludert skjermsparar og at økta går i kvilemodus)

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->description
en: Inhibit power management
nn: Hindre straumstyring

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit power management.
nn: Set snøggtast(ar) for å hindre straumstyring.

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->description
en: Inhibit notifications
nn: Hindre varslingar

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit notifications.
nn: Set snøggtast(ar) for å hindre varslingar.

note: inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemPowerSettings->description
en: Open power settings
nn: Opne strauminnstillingar

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: On-Screen keyboard
nn: Skjermtastatur

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to launch the on-screen keyboard
nn: Eit Cinnamon‑panelprogram for å starte skjermtastaturet

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
nn: Kalender

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: The Cinnamon calendar applet
nn: Panelprogram for kalender i Cinnamon

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->description
en: Show calendar events
nn: Vis kalenderhendingar

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->tooltip
en: Check this to display events in the calendar.
nn: Kryss av her for å visa hendingar i kalenderen.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
nn: Vis veketal i kalenderen

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
nn: Kryss av her for å visa veketal i kalenderen.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
nn: Bruk eige datoformat

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
nn: Kryss av her for å definere eit tilpassa format for datoen i kalender‑panelprogrammet.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->description
en: Date format
nn: Datoformat

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
nn: Set ditt eige format her.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip- format->description
en: Date format for tooltip
nn: Datoformat for verktøytips

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip-format->tooltip
en: Set your custom tooltip format here.
nn: Set ditt eige format for verktøytips her.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
nn: Klikk denne knappen for å få vete meir om syntaksen for datoformat.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show calendar
nn: Vis kalender

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the calendar.
nn: Set nøkkeltastar for å visa kalenderen.

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->description
en: XRandR monitor control applet
nn: Panelprogram for skjermstyring med XRandR

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
nn: Tastaturoppsett

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Accessibility applet
nn: Panelprogram for tilgjengelegheit

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Windows Quick List
nn: Snøggliste for vindauge

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Quickly access windows from all workspaces
nn: Snøggtilgang til vindauge frå alle arbeidsområde

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Separator
nn: Skiljelinje

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A separator icon which can be added multiple times
nn: Eit skiljeikon som kan leggjast til fleire gonger

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
nn: Straumstyring

note: power@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon power management applet
nn: Panelprogram for straumstyring i Cinnamon

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
nn: Vis prosent

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show time remaining
nn: Vis attverande tid

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage and time remaining
nn: Vis prosent og attverande tid

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Hide label
nn: Gøym etikett

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->description
en: Always show all batteries
nn: Vis alltid alle batteri

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->tooltip
en: Check this to always show multiple batteries in the panel, regardless of whether one of them is marked primary.
nn: Kryss av her for alltid å visa fleire batteri i panelet, uavhengig av om eitt er merkt som primært.

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Digital photo frame
nn: Digital fotoramme

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A digital photo frame desklet
nn: Skrivebordsprogram for digital biletramme

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->directory->description
en: Folder
nn: Mappe

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->description
en: Height
nn: Høgde

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Width
nn: Vidde

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->description
en: Fade delay
nn: Forseinkingsgrad for uttoning

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->description
en: Special effect
nn: Spesialeffekt

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
nn: Svart og kvitt

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Launcher desklet
nn: Skrivebordsprogram for programstartar

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that launches a program
nn: Eit skrivebordsprogram som startar eit program

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Clock desklet
nn: Skrivebordsprogram for klokke

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that displays the time
nn: Skrivebordsprogram som viser tida

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->description
en: Text color
nn: Tekstfarge

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->tooltip
en: Click the button to select a new text color
nn: Klikk knappen for å velje ny tekstfarge

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
nn: Merk av her for å definere eit tilpassa format for tida i klokke-skrivebordsprogrammet.
