linuxmint - en to tg translation catalogue (548 entries)

en: Unknown
tg: Номаълум

en: Failed to launch '%s'
tg: Оғози '%s' қатъ шудааст

en: Passwords do not match
tg: Паролҳо мувофиқат намекунанд

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-home->description
en: Home
tg: Ҷузвдони асосӣ

en: File System
tg: Низоми файлӣ

en: Search
tg: Ҷустуҷӯ

en: Cancel
tg: Бекор кардан

en: Add
tg: Илова кардан

en: Remove
tg: Тоза кардан

en: Configure
tg: Танзим кардан

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->appearance->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
tg: Намуди зоҳирӣ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
tg: Ранг

en: Name:
tg: Ном:

en: Command:
tg: Фармон:

en: Close
tg: Пӯшидан

en: Copy
tg: Нусха бардоштан

en: Paste
tg: Гузоштан

en: Edit
tg: Таҳрир кардан

en: Execution of '%s' failed:
tg: Иҷрокунии '%s' қатъ шудааст:

en: Configure...
tg: Танзим кардан...

en: Sound Settings
tg: Танзимоти садо

en: Microphone
tg: Микрофон

en: Show Text
tg: Намтоиш додани матн

en: Hide Text
tg: Пинҳон кардани матн

en: Remove this desklet
tg: Тоза кардани барномаи мизи корӣ

en: Switch User
tg: Иваз кардани корбар

en: Suspend
tg: Таваққуф

en: Hibernate
tg: Гибернатсия кардан

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
tg: Шумо мутмаин ҳастед, ки мехоҳед фазои кории "%s"-ро тоза кунед?

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
tg: Имконоти пешнамоиши нодуруст: Миқдори кунҷҳо нодуруст аст

en: System Information
tg: Иттилооти низом

en: No
tg: Не

en: Yes
tg: Ҳа

en: Password
tg: Парол

en: Username
tg: Номи корбар

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
tg: Мудири шабака

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
tg: Танзимоти лавҳа

en: Applets
tg: Барномаҳо

en: Panel edit mode
tg: Ҳолати таҳрири панел

en: Restart Cinnamon
tg: Оғоз кардани Cinnamon

en: Looking Glass
tg: Равзанаи ҷустуҷӯ

en: Restore all settings to default
tg: Барқарор кардани ҳамаи танзимот ба қиматҳои пешфарз

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
tg: Танзимоти низом

en: Retry
tg: Аз нав кӯшидан

en: No open windows
tg: Ягон равзанаи кушод нест

en: Restore
tg: Барқарор кардан

en: Minimize
tg: Ҳадди ақал сохтан

en: Maximize
tg: Ҳадди аксар сохтан

en: Move to left workspace
tg: Интиқол ба фазои кории чап

en: Move to right workspace
tg: Интиқол ба фазои кории рост

en: Visible on all workspaces
tg: Намоён дар ҳамаи фазоҳои корӣ

en: Move to a new workspace
tg: Интиқол ба фазои кории нав

en: Move to monitor %d
tg: Интиқол ба монитори %d

en: Only on this workspace
tg: Танҳо дар ин фазои корӣ

en: Unmaximize
tg: Лағви ҳадди ақал

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
tg: Қобилияти дастрасӣ

en: Zoom
tg: Танзими андоза

en: Screen Keyboard
tg: Ҳарфкалиди экранӣ

en: Sticky Keys
tg: Тугмаҳои часпак

en: Slow Keys
tg: Тугмаҳои суст

en: Bounce Keys
tg: Тугмаҳои ҷаҳида

en: Mouse Keys
tg: Тугмаҳои муш

en: Universal Access Settings
tg: Танзимоти дастрасии умумӣ

en: High Contrast
tg: Контрасти баланд

en: Large Text
tg: Матни калон

en: Date and Time Settings
tg: Танзимоти вақт ва сана

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Expo
tg: Экспо

en: Close others
tg: Дигаронро пӯшидан

en: Close all
tg: Ҳамаро пӯшидан

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
tg: Огоҳиҳо

en: Show Keyboard Layout
tg: Намоиш додани тарҳбандии ҳарфкалид

en: Show Character Table
tg: Намоиш додани ҷадвали аломатҳо

en: Remove from favorites
tg: Тоза кардан аз баргузидаҳо

en: Add to favorites
tg: Илова кардан ба баргузидаҳо

en: Add to panel
tg: Илова кардан ба лавҳа

en: Add to desktop
tg: Илова кардан ба мизи корӣ

en: Uninstall
tg: Лағв кардани насб

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior-menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
tg: Меню

en: Recent Files
tg: Файлҳои охирин

en: Clear list
tg: Пок кардани рӯйхат

en: No recent documents
tg: Ягон ҳуҷҷати охирин нест

en: All Applications
tg: Ҳамаи барномаҳо

en: Lock Screen
tg: Экрани қулф

en: Lock the screen
tg: Қулф кардани экран

en: Leave the session
tg: Баромадан аз ҷаласа

en: Account details
tg: Тафсилоти ҳисоб

en: <unknown>
tg: <номаълум>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
tg: ғайрифаъолшуда

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
tg: идоранушуда

en: disconnecting...
tg: пайваст қатъ шуда истодааст...

en: connecting...
tg: пайваст шуда истодааст...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
tg: санҷиши ҳаққоният лозим аст

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
tg: нармафзори дарунсохт вуҷуд надорад

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
tg: сим ҷудо шудааст

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
tg: дастнорас

en: connection failed
tg: пайваст қатъ шудааст

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
tg: Пайваст шудааст (махфӣ)

en: Auto Ethernet
tg: Ethernet-и худкор

en: Auto broadband
tg: Паҳннавори худкор

en: Auto dial-up
tg: Шуморагирии худкор

note: Translators: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
tg: %s-и худкор

en: Auto bluetooth
tg: Bluetooth-и худкор

en: Auto wireless
tg: Бесими худкор

en: Enable networking
tg: Фаъол кардани шабака

en: Wired
tg: Симдор

en: Wireless
tg: Бесим

en: Mobile broadband
tg: Паҳннавори мобилӣ

en: VPN Connections
tg: Пайвастҳои VPN

en: Network Settings
tg: Танзимоти шабака

en: Connection failed
tg: Пайваст қатъ шудааст

en: Activation of network connection failed
tg: Фаъолсозии пайвасти шабака қатъ шудааст

en: Networking is disabled
tg: Шабака ғайрифаъол аст

en: No connection
tg: Пайваст нест

en: Connecting to the cellular network...
tg: Ба шабакаи мобилӣ пайваст шуда истодааст...

en: Connecting to the wireless network...
tg: Ба шабакаи бесим пайваст шуда истодааст...

en: Connecting to the wired network...
tg: Ба шабакаи симдор пайваст шуда истодааст...

en: Connecting to the VPN...
tg: Ба шабакаи VPN пайваст шуда истодааст...

en: Connecting to the network...
tg: Ба шабака пайваст шуда истодааст...

en: Connected to the wireless network
tg: Ба шабакаи бесим пайваст шудааст

en: Wireless connection
tg: Пайвасти бесим

en: Connected to the wired network
tg: Ба шабакаи симдор пайваст шудааст

en: Connected to the cellular network
tg: Ба шабакаи мобилӣ пайваст шудааст

en: Connected to the VPN
tg: Ба шабакаи VPN пайваст шудааст

en: Connected to the network
tg: Ба шабака пайваст шудааст

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
tg: Пок кардани огоҳиҳо

en: No notifications
tg: Ягон огоҳӣ нест

en: Launch
tg: Оғоз

en: AC adapter
tg: Адаптери AC

en: Laptop battery
tg: Батареяи лэптоп

en: Monitor
tg: Монитор

en: Mouse
tg: Муш

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
tg: Ҳарфкалид

en: Cell phone
tg: Телефони мобилӣ

en: Media player
tg: Плеери медиа

en: Tablet
tg: Планшет

en: Computer
tg: Компютер

en: Touchpad
tg: Панели ламсӣ

en: Brightness
tg: Дурахшонӣ

en: Power Settings
tg: Танзимоти барқ

en: hour | hours
tg[0]: соат
tg[1]: соат

en: minute | minutes
tg[0]: дақиқа
tg[1]: дақиқа

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
tg: Принтерҳо

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
tg: Ҳуҷҷатҳои охирин

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
tg: Драйвҳои ҷудошаванда

en: Open file manager
tg: Кушодани мудири файлҳо

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
tg: Миқёсбандӣ

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
tg: Танзимот

en: Hi there!
tg: Салом!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
tg: ШУМО ТУГМАРО ПАХШ КАРДЕД!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
tg: ШУМО МИЁНБУРРО ИСТИФОДА КАРДЕД!!!

en: Playing
tg: Дар ҳоли пахш

en: Paused
tg: Таваққуфшуда

en: Stopped
tg: Манъшуда

en: Volume
tg: Баландии садо

en: Unknown Artist
tg: Ҳофизи номаълум

en: Unknown Album
tg: Албоми номаълум

en: Unknown Title
tg: Сарлавҳаи номаълум

en: Previous
tg: Қаблӣ

en: Play
tg: Пахш кардан

en: Stop
tg: Манъ кардан

en: Next
tg: Навбатӣ

en: Open Player
tg: Кушодани плеер

en: Quit Player
tg: Баромад аз плеер

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
tg: Тасодуфӣ

en: Mute output
tg: _Бесадо кардани барориш

en: Mute input
tg: _Бесадо кардани вуруд

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
tg: Шумо мутмаин ҳастед, ки мехоҳед ҳамаи объектҳоро аз сабад бебозгашт нест кунед?

en: This operation cannot be undone.
tg: Ин амал ботил сохта намешавад.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
tg: Сабад

en: Empty Trash
tg: Холӣ кардани сабад

en: Open Trash
tg: Кушодани сабад

en: Log Out...
tg: Баромад...

en: Power Off...
tg: Хомӯш кардани барқ

en: All windows
tg: Ҳамаи равзанаҳо

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinf
en: Display
tg: Дисплей

en: Configure display settings...
tg: Танзимти хосиятҳои дисплей...

en: Clock
tg: Соат

en: Edit launcher
tg: Таҳрир кардани оғозкунанда

en: Photo Frame
tg: Чорчӯбаи сурат

en: Control Center
tg: Маркази идоракунӣ

en: Users and Groups
tg: Корбарон ва гурӯҳҳо

en: Add or remove users and groups
tg: Илова ё тоза кардани корбарон ва гурӯҳҳо

en: Turn on-screen keyboard on or off
tg: Хомӯш ё фаъол кардани ҳарфкалиди экранӣ

en: Please type an away message for the lock screen
tg: Лутфан, паёми ғоибшавиро барои экрани қулф ворид кунед

en: Preferences
tg: Хусусиятҳо

en: Hardware
tg: Сахтафзор

en: Administration
tg: Мудирият

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
tg: шабака, бесим, wifi, маҳаллӣ, паҳннавор, интернет

en: color, profile, display, printer, output
tg: ранг, профил, дисплей, принтер, барориш

en: Graphics Tablet
tg: Планшети графикӣ

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
tg: wacom, рақамӣ, планшет, графика, санҷиш, қалам

en: printers, laser, inkjet
tg: принтерҳо, лазер, ранг

en: Firewall
tg: Девори оташ

en: firewall, block, filter, programs
tg: девори оташ, манъ, филтр, барномаҳо

en: Languages
tg: Забонҳо

en: language, install, foreign
tg: забон, насб, хориҷӣ

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
tg: видео, драйвер, wifi, корт, сахтафзор, тиҷорӣ, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
tg: Манбаҳои нармафзор

en: ppa, repository, package, source, download
tg: ppa, анбори нармафзор, баста, манба, боргирӣ

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
tg: корбар, корбарон, ҳисоб, ҳисобҳо, гурӯҳ, гурӯҳҳо, парол

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
tg: bluetooth, dongle, интиқол, мобилӣ

en: New password
tg: Пароли нав

en: Confirm password
tg: Паролро тасдиқ намоед

en: Generate a password
tg: Эҷод кардани парол

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
tg: Пароли нави шумо бояд ақаллан 8 аломат дошта бошад

en: Show password
tg: Намоиш додани парол

en: Change
tg: Тағйир додан

en: Too short
tg: Хеле кӯтоҳ

en: Standard
tg: Стандартӣ

en: Administrator
tg: Маъмур

en: Account Type
tg: Намуди ҳисоб

en: Full Name
tg: Номи пурра

en: Invalid username
tg: Номи корбари беэътибор

en: Users
tg: Корбарон

en: Groups
tg: Гурӯҳҳо

en: Click to change the picture
tg: Барои тағйир додани тасвир зер кунед

en: Browse for more pictures...
tg: Тамошо кардани тасвирҳои дигар...

en: Click to change the name
tg: Барои тағйир додани ном зер кунед

en: Click to change the password
tg: Барои тағйир додани парол зер кунед

en: Click to change the groups
tg: Барои тағйир додани гурӯҳҳо зер кунед

en: Picture
tg: Тасвир

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
tg: Ном

en: Open
tg: Кушодан

en: Images
tg: Тасвирҳо

en: No password set
tg: Парол танзим нашудааст

en: Set at login
tg: Таъин кардан барои воридшавӣ

en: This user is currently logged in
tg: Ин корбар аллакай ворид шудааст

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
tg: Шумо мутмаин ҳастед, ки мехоҳед %s ва ҳамаи файлҳои ин корбарро бебозгашт нест кунед?

en: This group is set as %s's primary group
tg: Ин гурӯҳ ҳамчун гурӯҳи асосии %s танзим шудааст

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
tg: Шумо мутмаин ҳастед, ки мехоҳед %s-ро бебозгашт нест кунед?

en: Group Name
tg: Номи гурӯҳ

en: Import from a file
tg: Ворид кардан аз файл

en: Export to a file
tg: Содир кардан ба файл

en: Reset to defaults
tg: Танзими дубора ба пешфарзҳо

en: Select or enter file to export to
tg: Интихоб ё вориди файл барои содирот ба

en: JSON files
tg: Файлҳои JSON

en: Select a JSON file to import
tg: Файли JSON-ро барои воридот интихоб намоед

en: Show
tg: Намоиш додан

en: Are you sure you want to completely remove %s?
tg: Шумо мутмаин ҳастед, ки мехоҳед %s-ро бебозгашт нест кунед?

en: Update
tg: Навсозӣ кардан

en: Sort by
tg: Мураттабсозӣ аз рӯи

en: More info
tg: Иттилооти бештар

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
tg: Қатрачакони чашмро зер кунед, баъд рангеро аз ягон ҷои экран зер кунед, то ки ранги лозимиро интихоб намоед

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
tg: Умумӣ

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
tg: Намоиш додани мизи корӣ

en: Cycle through open windows
tg: Чархидан аз миёни равзанаҳои кушод

en: Run dialog
tg: Равзанаи гуфтугӯи иҷро

en: Resize window
tg: Тағйир додани андозаи равзана

en: Move window
tg: Интиқоли равзана

en: Center window in screen
tg: Марказонидани равзана дар экран

en: Move window to upper-right
tg: Интиқоли равзана ба рости боло

en: Move window to upper-left
tg: Интиқоли равзана ба чапи боло

en: Move window to lower-right
tg: Интиқоли равзана ба рости поён

en: Move window to lower-left
tg: Интиқоли равзана ба чапи поён

en: Move window to right edge
tg: Интиқоли равзана ба канори рост

en: Move window to top edge
tg: Интиқоли равзана ба канори боло

en: Move window to bottom edge
tg: Интиқоли равзана ба канори поён

en: Move window to left edge
tg: Интиқоли равзана ба канори чап

en: Push tile left
tg: Гузоштани лавҳа ба чап

en: Push tile right
tg: Гузоштани лавҳа ба рост

en: Push tile up
tg: Гузоштани лавҳа ба боло

en: Push tile down
tg: Гузоштани лавҳа ба поён

en: Move window to left workspace
tg: Интиқоли равзана ба фазои кории чап

en: Move window to right workspace
tg: Интиқоли равзана ба фазои кории рост

en: Move window to workspace 1
tg: Интиқоли равзана ба фазои кории 1

en: Move window to workspace 2
tg: Интиқоли равзана ба фазои кории 2

en: Move window to workspace 3
tg: Интиқоли равзана ба фазои кории 3

en: Move window to workspace 4
tg: Интиқоли равзана ба фазои кории 4

en: Move window to workspace 5
tg: Интиқоли равзана ба фазои кории 5

en: Move window to workspace 6
tg: Интиқоли равзана ба фазои кории 6

en: Move window to workspace 7
tg: Интиқоли равзана ба фазои кории 7

en: Move window to workspace 8
tg: Интиқоли равзана ба фазои кории 8

en: Move window to workspace 9
tg: Интиқоли равзана ба фазои кории 9

en: Move window to workspace 10
tg: Интиқоли равзана ба фазои кории 10

en: Move window to workspace 11
tg: Интиқоли равзана ба фазои кории 11

en: Move window to workspace 12
tg: Интиқоли равзана ба фазои кории 12

en: Maximize window
tg: Ҳадди аксар сохтани равзана

en: Unmaximize window
tg: Лағви ҳадди ақали равзана

en: Minimize window
tg: Ҳадди ақал сохтани равзана

en: Close window
tg: Пӯшидани равзана

en: Activate window menu
tg: Фаъол кардани менюи равзана

en: Toggle maximization state
tg: Фаъол кардани вазъияти ҳадди акcаpёбӣ

en: Toggle fullscreen state
tg: Фаъол кардани вазъияти васеъэкран

en: Toggle shaded state
tg: Фаъол кардани вазъияти соядор

en: Toggle showing window on all workspaces
tg: Фаъол кардани намоиши равзана дар ҳамаи фазоҳои корӣ

en: Workspaces
tg: Фазоҳои корӣ

en: Switch to workspace 1
tg: Интиқол ба фазои кории 1

en: Switch to workspace 2
tg: Интиқол ба фазои кории 2

en: Switch to workspace 3
tg: Интиқол ба фазои кории 3

en: Switch to workspace 4
tg: Интиқол ба фазои кории 4

en: Switch to workspace 5
tg: Интиқол ба фазои кории 5

en: Switch to workspace 6
tg: Интиқол ба фазои кории 6

en: Switch to workspace 7
tg: Интиқол ба фазои кории 7

en: Switch to workspace 8
tg: Интиқол ба фазои кории 8

en: Switch to workspace 9
tg: Интиқол ба фазои кории 9

en: Switch to workspace 10
tg: Интиқол ба фазои кории 10

en: Switch to workspace 11
tg: Интиқол ба фазои кории 11

en: Switch to workspace 12
tg: Интиқол ба фазои кории 12

en: Switch to left workspace
tg: Интиқол ба фазои кории чап

en: Switch to right workspace
tg: Интиқол ба фазои кории рост

en: System
tg: Низом

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
tg: Фаъол кардани сабти мизи корӣ (Cinnamon бояд бозоғозӣ карда шавад)

en: Log out
tg: Баромад

en: Shut down
tg: Анҷоми кор

en: Lock screen
tg: Экрани қулф

en: Launchers
tg: Оғозкунандагон

en: Launch terminal
tg: Оғоз кардани терминал

en: Launch help browser
tg: Оғоз кардани кумаки браузер

en: Launch calculator
tg: Оғоз кардани калкулятор

en: Launch email client
tg: Оғоз кардани барномаи почтаи электронӣ

en: Launch web browser
tg: Оғоз кардани браузери веб

en: Home folder
tg: Ҷузвдони асосӣ

en: Sound and Media
tg: Садо ва мултимедиа

en: Volume mute
tg: Бесадо кардан

en: Volume down
tg: Паст кардан

en: Volume up
tg: Баланд кардан

en: Launch media player
tg: Оғоз кардани плеери мултимедиа

en: Pause playback
tg: Таваққуф кардани пахш

en: Stop playback
tg: Қатъ кардани иҷро

en: Previous track
tg: Роҳчаи қаблӣ

en: Next track
tg: Роҳчаи навбатӣ

en: Eject
tg: Баровардан

en: Universal Access
tg: Дастрасии умумӣ

en: Zoom in
tg: Бузург кардани андоза

en: Zoom out
tg: Хурд кардани андоза

en: Turn screen reader on or off
tg: Хомӯш ё фаъол кардани хонандаи экранӣ

en: Increase text size
tg: Калон кардани андозаи матн

en: Decrease text size
tg: Хурд кардани андозаи матн

en: High contrast on or off
tg: Фаъол ё хомӯш кардани контрасти баланд

en: Custom Shortcuts
tg: Миёнбурҳои иловагӣ

en: Do you want to continue with this operation?
tg: Шумо мехоҳед, ки ба ҳар ҳол бо ин амал идома диҳед?

note: l10n constants - get them translated here so they use Cinnamon's gettext context
en: Click to set a new accelerator key.
tg: Барои танзим кардани тугмаи миёнбури нав ин ҷо зер кунед.

en: unassigned
tg: таъиннашуда

en: Pick an accelerator
tg: Интихоби шитобдиҳанда

en: 
    
    Details:  %s
tg: 
    
    Тафсилот:  %s

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
tg: бузургнамо, гуфтугӯ, дастрасӣ, танзими андоза, калидҳо, контраст

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
tg: Ғайрифаъолшуда

en: Short
tg: Кӯтоҳ

en: Long
tg: Дароз

en: Manage Cinnamon applets
tg: Идоракунии зербарномаҳои Cinnamon

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
tg: Шумо метавонед намунаҳои махсусро дар ҳолати таҳрири панел тавассути менюи марбут тоза кунед.

en: applet
tg: зербарнома

en: No picture
tg: Тасвир нест

en: Mosaic
tg: Ҳотамкорӣ

en: Centered
tg: Дар марказ

en: Scaled
tg: Васеъшуда

en: Stretched
tg: Ғунҷидашуда

en: Spanned
tg: Мухтасар

en: Change your desktop's background
tg: Тағйир додани пасзаминаи мизи корӣ

en: Backgrounds
tg: Пасзаминаҳо

en: Picture aspect
tg: Таносуби тасвир

en: Manage date and time settings
tg: Идоракунии танзимоти вақт ва сана

en: time, date, calendar, format, network, sync
tg: вақт, сана, тақвим, формат, шабака, ҳамоҳангсозӣ

en: Date & Time
tg: Сана ва вақт:

en: Select an application for audio CDs
tg: Интихоби барнома барои аудио дар дискҳои CD

en: Select an application for video DVDs
tg: Интихоби барнома барои видео дар дискҳои DVD

en: Select an application to run when a music player is connected
tg: Барномаеро барои иҷро шудан ҳангоми пайваст шудани плеери мусиқӣ интихоб кунед

en: Select an application to run when a camera is connected
tg: Барномаеро барои иҷро шудан ҳангоми пайваст шудани камера интихоб кунед

en: Software
tg: Нармафзор

en: Select an application for software CDs
tg: Интихоби барнома барои нармафзор дар дискҳои CD

en: Blu-ray video disc
tg: Диски видеои Blu-ray

en: HD DVD video disc
tg: Диски видеои HD DVD

en: Picture CD
tg: Суратҳо дар CD

en: Super Video CD
tg: Супервидеои CD

en: Video CD
tg: Видеои CD

en: Windows software
tg: Нармафзори Windows

en: Ask what to do
tg: Бипурсед, ки чӣ бояд кард

en: Open folder
tg: Кушодани ҷузвдон

en: Do nothing
tg: Амалиёт лозим нест

en: Other Media
tg: Медиаи дигар

en: Select how other media should be handled
tg: Интихоби тарзи истифодаи медиаи дигар

en: _Action:
tg: _Амал:

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
tg: _Медиаи дигар...

en: Manage your Cinnamon desklets
tg: Идоракунии барномаҳои мизи кории Cinnamon

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
tg: Шумо метавонед намунаҳои махсусро аз мизи корӣ тавассути менюи марбути барномаи мизи корӣ тоза кунед

en: desklet, desktop, slideshow
tg: барномаи мизи корӣ, мизи корӣ, намоиши слайдҳо

en: Desklets
tg: Барномаҳои мизи корӣ

en: General Desklets Settings
tg: Танзимоти умумии мизи корӣ

en: No decoration
tg: Ягон ороиш нест

en: Border only
tg: Танҳо марзҳо

en: Border and header
tg: Марз ва сарварақ

en: Decoration of desklets
tg: Ороиши барномаи мизи корӣ

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
tg: Тавзеҳ: Баъзе барномаҳои мизи корӣ ҳмеша мавҷудияти марз/сарварақро талаб мекунанд

en: Such requirements override the settings selected here
tg: Чунин талабот танзимоти интихобшударо дар ин ҷо рӯйҳамнависӣ мекунад

en: Snap desklets to grid
tg: Часпонидани барномаҳои мизи корӣ ба тӯр

en: Width of desklet snap grid
tg: Бари тӯри часпиши барномаи мизи корӣ

en: Manage your desktop icons
tg: Идоракунии нишонаҳои мизи корӣ

en: desktop, home, button, trash
tg: мизи корӣ, асосӣ, тугма, сабад

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-desktop->description
en: Desktop
tg: Мизи корӣ

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
tg: дисплей, экран, монитор, тарҳбандӣ, возеҳӣ, дучанд, lcd

en: Control Cinnamon visual effects.
tg: Идоракунии таъсирҳои визуалии Cinnamon

en: Effects
tg: Таъсирҳо

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- grouped-windo
en: None
tg: Ҳеҷ

en: Traditional
tg: Анъанавӣ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
tg: Шаффофӣ

en: Manage your Cinnamon extensions
tg: Идоракунии пасвандҳои Cinnamon

en: extension, addon
tg: пасванд, барномаи иловагӣ

en: Extensions
tg: Пасвандҳо

en: Configure system fonts
tg: Танзимоти шрифтҳои низомвӣ

en: font, size, small, large
tg: шрифт, андоза, хурд, калон

en: Default font
tg: Шрифти пешфарз

en: Document font
tg: Шрифти ҳуҷҷатҳо

en: Monospace font
tg: Шрифти якфосилавӣ

en: Window title font
tg: Шрифти унвони равзана

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Medium
tg: Восита

en: Text scaling factor
tg: Омили миқиёсбандии матн

en: Hinting
tg: Ишоракунӣ

en: Antialiasing
tg: Ҳамворкунӣ

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
tg: Хусусиятҳои гуногун дар Cinnamon

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
tg: сония

en: Manage hotcorner settings
tg: Идоракунии танзимоти кунҷи тезкор

en: hotcorner, overview, scale, expo
tg: кунҷи тезкор, пешнамоиш, миқёсбандӣ, намоиш

en: Hot Corners
tg: Кунҷҳои тез

en: Operating System
tg: Низоми омил

en: Cinnamon Version
tg: Версияи Cinnamon

en: Processor
tg: Просессор

en: Memory
tg: Ҳофиза

en: GiB
tg: ГБ

en: Hard Drive
tg: Диски компютерӣ

en: GB
tg: ГБ

en: Graphics Card
tg: Корти графикӣ

en: Display system information
tg: Намоиш додани иттилооти низом

en: System Info
tg: Иттилооти низом

en: Manage keyboard settings and shortcuts
tg: Идоракунии миёнбурҳо ва танзимоти ҳарфкалид

en: keyboard, shortcut, hotkey
tg: ҳарфкалид, миёнбур, тугмаи тезкор

en: Typing
tg: Вуруд

en: Enable key repeat
tg: Фаъол кардани тугмаи такрорӣ

en: Repeat delay:
tg: Таъхири такрор:

en: Repeat speed:
tg: Суръати такрор:

en: Slow
tg: Суст

en: Fast
tg: Тез

en: Text cursor blinks
tg: Мижазании курсор дар матн

en: Blink speed:
tg: Суръати мижазанӣ:

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
tg: Барои таҳрир кардани иртиботи ҳарфкалид, иртиботи тугмаҳоро зер карда тугмаҳои навро пашх кунед ё барои тоза кардан "Backspace"-ро зер кунед.

en: Add custom shortcut
tg: Илова кардани миёнбури шахсӣ

en: Remove custom shortcut
tg: Тоза кардани миёнбури шахсӣ

en: Categories
tg: Категорияҳо

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
tg: Миёнбурҳои ҳарфкалид

en: Keyboard bindings
tg: Тугмабандии ҳарфкалид

en: Reset to default
tg: Танзими дубора ба пешфарз

en: Select a file
tg: Интихоби файл

en: Control mouse and touchpad settings
tg: Идоракунии танзимоти муш ва панели ламсӣ

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
tg: муш, панели ламсӣ, synaptic, зеркунии дубора

en: Mouse and Touchpad
tg: Муш ва панели ламсӣ

en: Left handed (mouse buttons inverted)
tg: Чапдаст (ворунакунии тугмаҳои муш)

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
tg: Намоиш додани мавқеи курсори муш ҳангоми зеркунии тугмаи Ctrl

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
tg: Тақлид кардани зеркунии тугмаи миёнаи муш ба воситаи зеркунии ҳар дуи тугмаи рост ва чап

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
tg: пиксел

en: Double-click test
tg: Санҷиши зеркунии дубора

en: Disable touchpad while typing
tg: Ғайрифаъол кардани панели ламсӣ ҳангоми чопкунӣ

en: Scrolling
tg: Ҳаракатдиҳӣ

en: Auto-hide panel
tg: Пинҳоншавии худкори лавҳа

en: Show delay
tg: Таъхири намош

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units
en: milliseconds
tg: миллисония

en: Hide delay
tg: Таъхири пинҳоншавӣ

en: Manage Cinnamon panel settings
tg: Идоракунии танзимоти лавҳаи Cinnamon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->behavior-panel->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->appearance-panel->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panelPage->title
en: Panel
tg: Лавҳа

en: 30 seconds
tg: 30 сония

en: 60 seconds
tg: 60 сония

en: 90 seconds
tg: 90 сония

en: 2 minutes
tg: 2 дақиқа

en: 5 minutes
tg: 5 дақиқа

en: 10 minutes
tg: 10 дақиқа

en: Manage power settings
tg: Идоракунии танзимоти барқ

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
tg: барқ, таваққуф, гибернатсия, лэптоп, мизи корӣ, дурахшонӣ, пардаи экран

en: Power Management
tg: Идоракунии барқ

en: Devices
tg: Дастгоҳҳо

en: Empty
tg: Холӣ кардан

en: Manage screen lock settings
tg: Идоракунии танзимоти қулфи экран

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
tg: Барои дархост кардани парол, вақте ки компютер аз хоб бедор мешавад, ин имконро фаъол кунед

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
tg: Баъд аз намоиши пардаи экран ё хомӯшшавии экран, ин имкон барои интизори қулфкунии экран фосилаи вақтро муайян мекунад

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
tg: Намоиш додани иттилоот дар синтаксиси формати сана

en: This is the default message displayed on your lock screen
tg: Паёми пешфарз барои намоиш додан дар экрани қулф

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
tg: Дархост кардани паёми фармоишӣ ҳангоми қулф кардани экран аз меню

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
tg: Ин имкон иҷозат медиҳад, то ки тавонед ҳангоми қулкунии экран аз меню паёми "ғоиб"-ро нависед.

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
tg: Садо

en: Manage themes to change how your desktop looks
tg: Идоракунии мавзӯҳо ва намуди зоҳирии мизи корӣ

en: themes, style
tg: мавзӯъ, сабк

en: Themes
tg: Мавзӯҳо

en: Mouse Pointer
tg: Курсори муш

en: Icons
tg: Нишонаҳо

en: Show icons in menus
tg: Намоиш додани нишонаҳо дар менюҳо

en: Show icons on buttons
tg: Намоиш додани нишонаҳо дар тугмаҳо

en: Change your user preferences and password
tg: Тағйир додани хусусиятҳо ва пароли корбар

en: Click to change your picture
tg: Барои тағйир додани тасвири худ зер кунед

en: Take a photo...
tg: Гирифтани сурат...

en: Click to change your name
tg: Барои тағйир додани номи худ зер кунед

en: Click to change your password
tg: Барои тағйир додани пароли худ зер кунед

en: Current password
tg: Пароли ҷорӣ

en: Wrong password
tg: Пароли нодуруст

en: Manage window preferences
tg: Идоракунии хусусиятҳои равзана

en: Action on title bar double-click
tg: Амал барои зеркунии дубора дар навори унвон

en: Action on title bar middle-click
tg: Амал барои зеркунии тугмаи миёнаи муш дар навори унвон

en: Action on title bar right-click
tg: Амал барои зеркунии тугмаи рости муш дар навори унвон

en: Window focus mode
tg: Ҳолати марказонидани равзана

en: Bring windows which require attention to the current workspace
tg: Гузоштани равзанаҳои мунтазири таваҷҷӯҳ  ба фазои кории ҷорӣ

en: Icons only
tg: Танҳо нишонаҳо

en: Icons and thumbnails
tg: Нишонаҳо ва эскизҳо

en: Icons and window preview
tg: Пешнамоиши нишонаҳо ва равзана

en: Window preview (no icons)
tg: Пешнамоиши равзана (бе нишонаҳо)

en: Coverflow (3D)
tg: Намоиши постерҳо (3D)

en: Timeline (3D)
tg: Хати вақт (3D)

en: Alt-Tab switcher style
tg: Сабки тугмабандии Alt-Tab

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
tg: Равзанаро ба ҷои лавҳабандӣ ба ҳадди аксар созед, баъд онро ба канори боло кашида баред

en: Manage workspace preferences
tg: Идоракунии хусусиятҳои фазои корӣ

en: workspace, osd, expo, monitor
tg: фазои корӣ, osd, намоиш, монитор

en: Enable workspace OSD
tg: Фаъол кардани фазои кории OSD

en: Allow cycling through workspaces
tg: Иҷозат барои чархидан аз миёни фазоҳои корӣ

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
tg: Истифода кардани танҳо фазоҳои корӣ дар монитори асосӣ (Cinnamon бояд бозоғозӣ карда шавад)

en: Display Expo view as a grid
tg: Намоиш додани пешнамоиш ҳамчун тӯр

en: Do you want to restart Cinnamon?
tg: Оё шумо мехоҳед, ки Cinnamon-ро бозоғозӣ кунед?

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
tg: Менюи асосии Cinnamon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->content-places->title
en: Places
tg: Маконҳо

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Icon
tg: Нишона

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
tg: Матн

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
tg: Фаъол кардани ҳаракатдиҳии худкор дар рӯйхати барнома

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
tg: Меню бояд кушода шавад, вақте ки ман курсори мушро ба болои он мегузорам

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
tg: Фаъол кардани кушоиши меню вақте ки муш ба зербарнома мегузарад

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
tg: Кушодани муҳаррири меню

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
tg: Барои фармоиш додани вурудҳои меню ин тугмаро пахш кунед.

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
tg: Намоиш додани огоҳӣ дар рӯйхати равзанаҳо вақте ки равзанаи фазои кории дигар диққатро талаб мекунад

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
tg: Миқдори фазо дар пикселҳо

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
tg: Барои зиёд ё хурд кардан бари ин фосилагузор ин имконро истифода баред

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
tg: Фаъол кардани миқёсбандӣ бо гузариши курсори муш ба боло

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
tg: Файли нишонаеро интихоб кунед, ё шумо метавонед номи нишонаеро ба қуттии вуруд ворид кунед

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
tg: Барои интихоб кардани ранги пасзаминаи нав барои ин зербарнома, тугмаро зер кунед

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
tg: Баланд ё паст кардани қимати нахтоб барои зиёд ё кам кардани бари зербарнома дар навор

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
tg: Интихоби якум

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
tg: Интихоби дуюм

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
tg: Интихоби сеюм

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
tg: Интихоби чорум

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
tg: Интихоби муттаҳидшуда метавонад байни фосила, мантиқӣ, шиновар ва қиматҳои сатр интихоб кунад

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
tg: Агар шумо ин миқёсбандиро танзим кунед, он дар зербарнома навсозӣ мешавад. Агар шумо миқёсбандиро дар зербарнома танзим кунед, он дар ин ҷо навсозӣ мешавад

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
tg: Бо интихоби ин байрақча ба шумо имконият пайдо мешавад, то ки тавонед барчаспи фармоиширо дар майдони зерин танзим кунед - ин амал танзимоти вобастагиҳоро намоиш медиҳад

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
tg: Ин тугмаро зер накунед!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
tg: Агар ин тугмаро зер кунед, имкони занги бозгашт дар зербарнома фаъол мешавад - тугмаро зер кунед.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
tg: Ин виҷети санҷишӣ барои фаъолкунии сигнали тугмаи алоҳида мебошад

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Address
tg: Нишонӣ

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
tg: Фаъол кардани намоиш бо гузариши курсори муш ба боло

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
tg: Намоиши номи корбар дар лавҳа

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
tg: Намоиш додани рақамҳои ҳафта дар тақвим

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
tg: Барои намоиш додани рақамҳои ҳафта дар тақвим инро интихоб кунед.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
tg: Истифодаи формати фармоишии сана

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
tg: Барои истифодаи формати фармоишии сана дар зербарномаи тақвим инро интихоб кунед.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
tg: Формати фармоишии худро инҷо танзим кунед.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
tg: Барои гирифтани маълумоти бештар дар бораи синтаксиси формати сана, ин тугмаро зер кунед.

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Sepia
tg: Сепия

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
tg: Сиёҳу сафед
