linuxmint - en to ti translation catalogue (5 entries)

en: Unknown
ti: ዘይተፈልጠ

en: Failed to launch '%s'
ti: '%s' ክትጅምር ኣይከኣለትን

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-home->description
en: Home
ti: ቀዳሚ ገጽ

en: File System
ti: ናይ ፋይል ስርዓት

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
ti: ሕብሪ
