linuxmint - en to eu translation catalogue (343 entries)

en: Audio
eu: Audioa

en: No Info
eu: Informaziorik ez

en: Title:
eu: Izenburua:

en: Artist:
eu: Artista:

en: Album:
eu: Albuma:

en: Album Artist:
eu: Albumaren artista:

en: Genre:
eu: Generoa:

en: Year:
eu: Urtea:

en: Track #:
eu: Pista zbk:

en: Length:
eu: Iraupena:

en: Bitrate:
eu: Bit-emaria:

en: Sample Rate:
eu: Lagin-emaria:

en: Encoded by:
eu: Honek kodetua:

en: Copyright:
eu: Copyright-a:

en: Nemo Compare
eu: Nemo Konparatu

en: Normal Diff
eu: Desberdintasun normala

en: Three-Way Diff
eu: Hiruren arteko desberdintasuna

en: N-Way Diff
eu: Nren arteko desberdintasuna

en: Compare to:
eu: Konparatu honekin:

en: Compare to the file previously selected
eu: Konparatu aurrez hautatutako fitxategiarekin

en: Compare Later
eu: Konparatu geroago

en: Remember file for later comparison
eu: Gogoratu fitxategia beranduago konparatzeko

en: Compare
eu: Konparatu

en: Compare selected files
eu: Konparatu hautatutako fitxategiak

en: Art
eu: Artea

en: Camera
eu: Kamera

en: Danger
eu: Arriskua

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Development
eu: Garapena

en: Documents
eu: Dokumentuak

en: Downloads
eu: Deskargak

en: Favorite
eu: Gogokoa

en: Games
eu: Jokoak

en: Generic
eu: Generikoa

en: Important
eu: Garrantzitsua

en: Installed
eu: Instalatuta

en: Mail
eu: Posta

en: Marketing
eu: Marketina

en: Money
eu: Dirua

en: New
eu: Berria

en: Note
eu: Oharra

en: Package
eu: Paketea

en: People
eu: Jendea

en: Personal
eu: Pertsonala

en: Photos
eu: Argazkiak

en: Plan
eu: Plana

en: Presentation
eu: Aurkezpena

en: Sales
eu: Salmentak

en: Sound
eu: Soinua

en: System
eu: Sistema

en: Urgent
eu: Presazkoa

en: Videos
eu: Bideoak

en: Web
eu: Weba

en: Emblems
eu: Ikurrak

en: Extract Here
eu: Erauzi hemen

en: Extract the selected archive to the current position
eu: Erauzi hautatutako artxiboa uneko kokapenera

en: Extract To...
eu: Erauzi hona…

en: Extract the selected archive
eu: Erauzi hautatutako artxiboa

en: Compress...
eu: Konprimitu...

en: Create a compressed archive with the selected objects
eu: Sortu konprimitutako artxiboa hautatutako objektuekin

en: Save Digests
eu: Gorde digest-ak

en: A GTK+ utility for computing message digests or checksums.
eu: Mezuen digest edo kontroleko baturak kalkulatzeko GTK+ tresna.

en: Select Files
eu: Hautatu fitxategiak

en: Failed to read "%s"
eu: Huts egin du "%s" irakurtzean

en: Failed to read "%s":
    %s
eu: Huts egin du "%s" irakurtzean
    %s

en: Not a regular file
eu: Ez da fitxategi arrunta

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Failed to add "%s":
    %s
eu: Huts egin du "%s" gehitzean:
    %s

en: %s of %s - 1 minute left (%s/sec)
eu: %s / %s(e)tik - minutu 1 falta da (%s/seg)

en: %s of %s - %u minutes left (%s/sec)
eu: %s / %s(e)tik - %u minutu falta dira (%s/seg)

en: %s of %s - 1 second left (%s/sec)
eu: %s / %s(e)tik - segundo 1 falta da (%s/seg)

en: %s of %s - %u seconds left (%s/sec)
eu: %s / %s(e)tik - %u segundo falta dira (%s/seg)

en: Check against the specified digest or checksum
eu: Egiaztatu zehazturiko laburpen edo kontroleko baturaren aurka

en: DIGEST
eu: DIGEST-A

en: Read program data from the specified directory
eu: Irakurri programaren datuak zehazturiko direktoriotik

en: DIRECTORY
eu: DIREKTORIOA

en: Hash the specified text
eu: Kalkulatu zehazturiko testuaren hash-a

en: TEXT
eu: TESTUA

en: Show version information
eu: Erakutsi bertsio-informazioa

en: [FILE|URI...]
eu: [FITXATEGIA|URIa...]

en: Failed to enable any supported hash functions.
eu: Huts egin du euskarridun hash funtzioak gaitzean.

en: Digests
eu: Digest-ak

en: _Resize Images...
eu: Aldatu irudien _tamaina...

en: Resize each selected image
eu: Aldatu hautatutako irudi guztien tamaina

en: Ro_tate Images...
eu: _Biratu irudiak...

en: Rotate each selected image
eu: Biratu hautatutako irudi guztiak

en: _Skip
eu: _Saltatu

en: _Retry
eu: _Saiatu berriro

en: Resizing image: %d of %d
eu: Irudiaren tamaina aldatzen: %d / %d(e)tik

en: <i>Resizing "%s"</i>
eu: <i>"%s"(r)en tamaina aldatzen</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
eu: Sartu baliozko fitxategi-izen atzizki bat!

en: Rotating image: %d of %d
eu: Irudia biratzen: %d / %d(e)tik

en: <i>Rotating "%s"</i>
eu: <i>"%s" biratzen</i>

en: Resize Images
eu: Aldatu irudien tamaina

en: <b>Image Size</b>
eu: <b>Irudi-tamaina</b>

en: Select a size:
eu: Hautatu tamaina bat:

en: pixels
eu: pixel

en: Scale:
eu: Eskala:

en: percent
eu: ehunekoa

en: Custom size:
eu: Tamaina pertsonalizatua:

en: Width:
eu: Zabalera:

en: Height:
eu: Altuera:

en: <b>Filename</b>
eu: <b>Fitxategi-izena</b>

en: Append
eu: Gehitu

en: .resized
eu: .tamainaz-aldatua

en: to file title
eu: fitxategiaren izenburuari

en: Resize in place
eu: Aldatu tamainaz lekuan bertan

en: _Resize
eu: _Aldatu tamaina

en: Rotate Images
eu: Biratu irudiak

en: <b>Image Rotation</b>
eu: <b>Irudiaren biraketa</b>

en: Select an angle:
eu: Hautatu angelu bat:

en: Custom angle:
eu: Angelu pertsonalizatua:

en: degrees clockwise
eu: gradu erlojuaren noranzkoan

en: .rotated
eu: .biratuta

en: Rotate in place
eu: Biratu tokian bertan

en: _Rotate
eu: _Biratu

en: Title
eu: Izenburua

en: Album
eu: Albuma

en: Artist
eu: Artista

en: Track
eu: Pista

en: Genre
eu: Generoa

en: Date
eu: Data

en: Bitrate
eu: Bit-emaria

en: Pages
eu: Orriak

en: Sample Rate
eu: Lagintze-abiadura

en: Length
eu: Iraupena

en: EXIF Date
eu: EXIF data

en: EXIF Software
eu: EXIF softwarea

en: EXIF Flash
eu: EXIF flasha

en: EXIF Image Size
eu: EXIF irudiaren tamaina

en: EXIF Rating
eu: EXIF balorazioa

en: Image Size
eu: Irudiaren tamaina

en: Open the browser
eu: Ireki arakatzailea

en: Show a notification
eu: Erakutsi jakinarazpen bat

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Password
eu: Pasahitza

en: Author
eu: Egilea

en: %d item | %d items
eu[0]: Elementu %d
eu[1]: %d elementu

en: Empty Folder
eu: Karpeta hutsa

en: Type
eu: Mota

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Size
eu: Tamaina

en: Modified
eu: Aldatua

en: from
eu: nondik

en: by
eu: egilea:

en: %d of %d
eu: %d / %d

en: <span size="larger">The selected "%s" is invalid encoding.</span>
    <span size="larger">Please choose another one.</span>
eu: <span size="larger">Hautatutako "%s" baliogabeko kodeketa da.</span>
    <span size="larger">Hautatu beste bat.</span>

en: <span size="larger" weight="bold">There was an error renaming the file to "%s"</span>
eu: <span size="larger" weight="bold">Errore bat gertatu da fitxategia "%s" bezala berrizendatzean</span>

en: <span size="larger" weight="bold">A file named "%s" already exists.</span>
eu: <span size="larger" weight="bold">"%s" izeneko fitxategi bat existitzen da dagoeneko.</span>

en: If you want to rename the selected file, please move or rename "%s" first.
eu: Hautatutako fitxategia berrizendatu nahi baduzu, lekuz aldatu edo berrizendatu "%s" lehenik.

en: Repair filename ...
eu: Konpondu fitxategi-izena...

en: Repair filename
eu: Konpondu fitxategi-izena

en: Re_name as "%s"
eu: Berrizendatu "%s" bezala

en: Rename as "%s".
eu: Berrizendatu "%s" bezala.

en: Select a filename
eu: Hautatu fitxategi-izena

en: Select a filename from sub menu items.
eu: Hautatu fitxategi-izena azpi-menu elementuetatik.

en: Arabic - CP1256
eu: Arabiera - CP1256

en: Baltic - CP1257
eu: Baltikoa - CP1257

en: Central European latin - CP1250
eu: Erdialdeko Europako latindarra - CP1250

en: Chinese simplified - CP936
eu: Txinatar sinplifikatua - CP936

en: Chinese traditional - CP950
eu: Txinera tradizionala - CP950

en: Cyrillic - CP1251
eu: Zirilikoa - CP1251

en: Greek - CP1253
eu: Greziera - CP1253

en: Hebrew - CP1255
eu: Hebreera - CP1255

en: Japanese - CP932
eu: Japoniera - CP932

en: Korean - CP949
eu: Koreera - CP949

en: Thai - CP874
eu: Thailandiera - CP874

en: Turkish - CP1254
eu: Turkiera - CP1254

en: Vietnamese - CP1258
eu: Vietnamera - CP1258

en: Western European latin - CP1252
eu: Europako Mendebaldeko latindarra - CP1252

en: <span size="larger" weight="bold">There was an error renaming "%s" to "%s"</span>
eu: <span size="larger" weight="bold">Errore bat gertatu da "%s"(e)tik "%s"(e)ra berrizendatzean</span>

en: Other ...
eu: Beste bat...

en: As is
eu: Dagoen bezala

en: To be
eu: Hau izateko

en: Nemo Filename Repairer: Select Files To Rename
eu: Nemo fitxategi-izen konpontzailea: hautatu fitxategiak berrizendatzeko

en: Select an encoding name to use
eu: Hautatu kodeketa bat erabiltzeko

en: _Encoding name to add:
eu: _Kodeketa gehitzeko:

en: Nemo Filename Repairer
eu: Nemo fitxategi-izen konpontzailea

en: Select _encoding:
eu: Hautatu _kodeketa:

en: Include _subdirectories
eu: _Azpi-direktorioak barne

en: Key Imported | Keys Imported
eu[0]: Gakoa inportatu da
eu[1]: Gakoak inportatu dira

en: Imported %i key | Imported %i keys
eu[0]: Gako %i inportatu da
eu[1]: %i gako inportatu dira

en: Imported a key for | Imported keys for
eu[0]: Gako bat inportatu da honetarako:
eu[1]: Gakoak inportatu dira honetarako:

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>expired</b></i> on %s.
eu: <i><key id='%s'/></i>(e)k sinatua, %s(e)an <i><b>iraungia</b></i>.

en: Invalid Signature
eu: Sinadura baliogabea

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s <b>Expired</b>.
eu: <i><key id='%s'/></i>(e)k %s(e)an sinatua; <b>iraungia</b>.

en: Expired Signature
eu: Sinadura iraungia

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>Revoked</b></i> on %s.
eu: <i><key id='%s'/></i>(e)k sinatua, %s(e)an <i><b>ezeztatua</b></i>.

en: Revoked Signature
eu: Sinadura ezeztatua

en: Good Signature
eu: Sinadura zuzena

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s.
eu: <i><key id='%s'/></i>(e)k %s(e)an sinatua.

en: Untrusted Valid Signature
eu: Sinadura baliozko ez fidagarria

en: Valid but <b>untrusted</b> signature by <i><key id='%s'/></i> on %s.
eu: <i><key id='%s'/></i>ren sinadura baliozkoa baina <b>ez fidagarria</b> %s(e)n.

en: Signing key not in keyring.
eu: Sinatzeko gakoa ez dago gako sortan.

en: Unknown Signature
eu: Sinadura ezezaguna

en: Bad or forged signature. The signed data was modified.
eu: Sinadura okerra edo faltsutua. Sinatutako datuak aldatu dira.

en: Bad Signature
eu: Sinadura okerra

en: Couldn't verify signature.
eu: Ezin izan da sinadura egiaztatu.

en: Wrong passphrase.
eu: Pasaesaldi okerra.

en: Enter new passphrase for '%s'
eu: Idatzi '%s'(r)en pasaesaldi berria

en: Enter passphrase for '%s'
eu: Idatzi '%s'(r)en pasaesaldia

en: Enter new passphrase
eu: Idatzi pasaesaldi berria

en: Enter passphrase
eu: Sartu pasaesaldia

en: Passphrase
eu: Pasaesaldia

en: Ok
eu: Ados

en: Cancel
eu: Utzi

en: Import keys from the file
eu: Inportatu gakoak fitxategitik

en: Encrypt file
eu: Enkriptatu fitxategia

en: Sign file with default key
eu: Sinatu fitxategia gako lehenetsiarekin

en: Encrypt and sign file with default key
eu: Enkriptatu eta sinatu fitxategia gako lehenetsiarekin

en: Decrypt encrypted file
eu: Desenkriptatu fitxategi enkriptatua

en: Verify signature file
eu: Egiaztatu sinadura-fitxategia

en: Read list of URIs on standard in
eu: Irakurri sarrera estandarreko URIen zerrenda

en: file...
eu: fitxategia...

en: Encryption settings
eu: Enkriptatze ezarpenak

en: Couldn't load keys
eu: Ezin izan dira gakoak kargatu

en: Choose Encrypted File Name for '%s'
eu: Aukeratu fitxategi enkriptatuaren izena '%s'(r)entzat

en: Choose Signer
eu: Aukeratu sinatzailea

en: Choose Signature File Name for '%s'
eu: Aukeratu fitxategi sinatuaren izena '%s'(r)entzat

en: Import is complete
eu: Inportatzea osatu da

en: Importing keys ...
eu: Gakoak inportatzen...

en: Import Failed
eu: Huts egin du inportatzean

en: Keys were found but not imported.
eu: Gakoak aurkitu dira, baina ez dira inportatu.

en: Imported key
eu: Gako inportatua

en: Imported %d key | Imported %d keys
eu[0]: Gako %d inportatu da
eu[1]: %d gako inportatu dira

en: Choose Decrypted File Name for '%s'
eu: Aukeratu fitxategi desenkriptatuaren izena '%s'(r)entzat

en: Choose Original File for '%s'
eu: Aukeratu jatorrizko fitxategia '%s'(r)entzat

en: No valid signatures found
eu: Ez da baliozko sinadurarik aurkitu

en: File Encryption Tool
eu: Fitxategiak enkriptatzeko tresna

en: Encrypting
eu: Enkriptatzen

en: Couldn't encrypt file: %s
eu: Ezin izan da fitxategia enkriptatu: %s

en: Signing
eu: Sinatzen

en: Couldn't sign file: %s
eu: Ezin izan da fitxategia sinatu: %s

en: Importing
eu: Inportatzen

en: Couldn't import keys from file: %s
eu: Ezin izan dira gakoak inportatu fitxategitik: %s

en: Decrypting
eu: Desenkriptatzen

en: Couldn't decrypt file: %s
eu: Ezin izan da fitxategia desenkriptatu: %s

en: Verifying
eu: Egiaztatzen

en: Couldn't verify file: %s
eu: Ezin izan da fitxategia egiaztatu: %s

en: Self-extracting zip (.exe)
eu: Auto-erauzketadun zip (.exe)

en: Tar uncompressed (.tar)
eu: Tar konprimitu gabea (.tar)

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
eu: Tar bzip-ekin konprimitua (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
eu: Tar bzip2-rekin konprimitua (.tar.bz2)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
eu: Tar gzip-ekin konprimitua (.tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
eu: Tar lzop-ekin konprimitua (.tar.lzo)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
eu: Tar compress-ekin konprimitua (.tar.Z)

en: You have selected %d file  | You have selected %d files
eu[0]: Fitxategi %d
eu[1]: %d fitxategi

en: and %d folder | and %d folders
eu[0]: eta karpeta %d hautatu dituzu
eu[1]: eta %d karpeta hautatu dituzu

en: You have selected %d file | You have selected %d files
eu[0]: Fitxategi %d hautatu duzu
eu[1]: %d fitxategi hautatu dituzu

en: You have selected %d folder | You have selected %d folders
eu[0]: Karpeta %d hautatu duzu
eu[1]: %d karpeta hautatu dituzu

en: Preparing...
eu: Prestatzen...

en: Couldn't list files
eu: Ezin izan da fitxategien zerrenda egin

en: Couldn't package files
eu: Ezin izan dira fitxategiak paketatu

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
eu: Huts egin du desenkriptatzean. Segur aski desenkriptatzeko gakoa falta duzu.

en: Couldn't run file-roller
eu: Ezin izan da file-roller exekutatu

en: The file-roller process did not complete successfully
eu: File-roller prozesua ez da behar bezala osatu

en: All key files
eu: Gako-fitxategi guztiak

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: Archive files
eu: Artxibo-fitxategiak

en: <b>A file already exists with this name.</b>
    
    Do you want to replace it with a new file?
eu: <b>Badago lehendik izen hori duen fitxategi bat.</b>
    
    Fitxategi berriarekin ordeztu nahi duzu?

en: _Replace
eu: _Ordeztu

en: Encrypt Multiple Files
eu: Enkriptatu fitxategi bat baino gehiago

en: <b>You have selected multiple files or folders</b>
eu: <b>Hainbat fitxategi edo karpeta hautatu dituzu</b>

en: encrypted-package
eu: pakete enkriptatua

en: Encrypt each file separately
eu: Enkriptatu fitxategi bakoitza bere aldetik

en: Encrypt packed together in a package
eu: Enkriptatu elkarrekin paketatuta

en: Packaging:
eu: Paketatzea:

en: Package Name:
eu: Pakete-izena:

en: Because the files are located remotely, each file will be encrypted separately.
eu: Fitxategiak elkarrengandik urrun kokatuak daudenez, fitxategi bakoitza bere aldetik enkriptatuko da.

en: Notification Messages
eu: Jakinarazpen-mezuak

en: Progress Title
eu: Aurrerapenaren izenburua

en: Encrypt...
eu: Enkriptatu...

en: Encrypt (and optionally sign) the selected file | Encrypt the selected files
eu[0]: Enkriptatu (eta, aukeran, sinatu) hautatutako fitxategia
eu[1]: Enkriptatu hautatutako fitxategiak

en: Sign
eu: Sinatu

en: Sign the selected file | Sign the selected files
eu[0]: Sinatu hautatutako fitxategia
eu[1]: Sinatu hautatutako fitxategiak

en: Nemo needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
eu: Nemok zenbait baimen gehitu behar dizkio "%s" karpetari partekatu ahal izateko

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Nemo to add these permissions to the folder automatically?
eu: "%s" karpetak ondorengo baimen gehigarriak behar ditu partekatzeak funtziona dezan:
    %s%s%sNemok karpetari baimen horiek automatikoki gehitzea nahi duzu?

en:   - read permission by others
eu:   - besteek irakurtzeko baimena

en:   - write permission by others
eu:   - besteek idazteko baimena

en:   - execute permission by others
eu:   - besteek exekutatzeko baimena

en: Add the permissions automatically
eu: Gehitu baimenak automatikoki

en: Could not change the permissions of folder "%s"
eu: Ezin izan dira "%s" karpetaren baimenak aldatu

en: The share name cannot be empty
eu: Partekatze-izena ezin da hutsik egon

en: The share name is too long
eu: Partekatze-izena luzeegia da

en: Error while getting share information: %s
eu: Errorea partekatzeko informazioa eskuratzean: %s

en: Another share has the same name
eu: Beste partekatze batek izen berdina du

en: This folder is located in an encrypted directory. It will not be accessible by other users unless the option 'force user' is specified in /etc/samba/smb.conf.
eu: Karpeta hau enkriptatutako direktorio batean dago. Ez da beste erabiltzaileentzat eskuragarri egongo ez bada 'force user' aukera zehazten /etc/samba/smb.conf fitxategian.

en: The permissions for %s prevent other users from accessing this share
eu: %s(r)en baimenek beste erabiltzaileek partekatze hau atzitzea eragozten dute

en: Modify _Share
eu: Aldatu p_artekatzea

en: Create _Share
eu: Sortu p_artekatzea

en: Please reboot to finalize changes
eu: Mesedez berrabiarazi aldaketak amaitzeko

en: Something went wrong.  You may need to install samba and add your user to the 'sambashare' group manually.
eu: Zerbait oker joan da. Eskuz instalatu beharko duzu samba eta zure erabiltzailea 'sambashare' taldera gehitu.

en: There was an error while getting the sharing information
eu: Errorea gertatu da partekatzeko informazioa eskuratzean

en: Share
eu: Partekatu

en: Folder Sharing
eu: Karpeta partekatzea

en: Sharing Options
eu: Partekatze-aukerak

en: Share this Folder
eu: Partekatu karpeta hau

en: %s %s %s returned with signal %d
eu: %s %s %s itzuli du honako seinalearekin: %d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
eu: %s %s %s huts egin du arrazoi ezezagunagatik

en: 'net usershare' returned error %d: %s
eu: 'net usershare'k %d errorea itzuli du: %s

en: 'net usershare' returned error %d
eu: 'net usershare'k %d errorea itzuli du

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
eu: 'net usershare'ren irteera ez dago baliozkoa UTF-8 kodeketan

en: Failed
eu: Huts egin du

en: Samba's testparm returned with signal %d
eu: Samba-ren testparm %d seinalearekin itzuli da

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
eu: Samba-ren testparm-ek huts egin du arrazoi ezezagunagatik

en: Samba's testparm returned error %d: %s
eu: Samba-ren testparm-ek %d errorea itzuli du: %s

en: Samba's testparm returned error %d
eu: Samba-ren testparm-ek %d errorea itzuli du

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
eu: Ezin da %s bide-izenetik partekatua kendu: bide-izen hori ez dago partekatua

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
eu: Ezin da existitzen den partekatuaren bide-izena aldatu. Aurrenik kendu partekatu zaharra eta gero gehitu berria

en: Share this _folder
eu: Partekatu _karpeta hau

en: Share _name:
eu: Partekatze-_izena:

en: Co_mment:
eu: _Iruzkina:

en: _Allow others to create and delete files in this folder
eu: _Baimendu besteek karpeta honetan fitxategiak sortzea eta ezabatzea

en: _Guest access (for people without a user account)
eu: _Gonbidatuaren sarbidea (konturik gabeko jendea)

en: Install
eu: Instalatu

en: Samba needs to be installed, appropriate firewall rules need to be added and your user account needs to join the 'sambashare' group.
eu: Samba instalatu behar da, suhesiari arau egokiak gehitu behar zaizkio eta zure erabiltzaile-kontua 'sambashare' taldera gehitu behar da.

en: Nemo-Terminal Preferences
eu: Nemo-Terminala hobespenak

en: Visible by default
eu: Ikusgai modu lehenetsian

en: Top
eu: Goian

en: Bottom
eu: Behean

en: Terminal position
eu: Terminalaren kokalekua

en: Independent
eu: Independente

en: Terminal follows view location
eu: Terminalak kokaleku ikusgaia jarraitzen du

en: Location mode
eu: Kokaleku modua

en: Terminal bell
eu: Terminalaren txirrina

en: Default number of lines for the terminal
eu: Terminalaren lerro kopuru lehenetsia

en: Keyboard shortcut
eu: Laster-teklak

en: Basic
eu: Oinarrizkoa

en: Shell to use (leave blank for system default)
eu: Zein shell erabili (hutsik utziz gero sistemaren lehenetsia)

en: Terminal erase line key sequence
eu: Terminalean lerroa ezabatzeko tekla sekuentzia

en: Terminal restore line key sequence
eu: Terminalean lerroa berrezartzeko tekla sekuentzia

en: Change directory command
eu: Direktorioa aldatzeko komandoa

en: Restore defaults
eu: Berrezarri balio lehenetsiak

en: Sequences must be escaped according to python rules.
eu: Sekuentziak Python-en arauen arabera ihes egin behar dira.

en: '%s' is replaced by the quoted directory name.
eu: '%s' aipatutako direktorioaren izenarekin ordezkatzen da

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Paste Filenames
eu: Itsatsi fitxategi-izenak

en: Composer
eu: Konposatzailea

en: Description
eu: Deskribapena

en: Allows managing of archives from the context menu
eu: Laster-menutik artxiboak kudeatzeko aukera ematen du

en: Allows you to quickly share a folder from the context menu
eu: Laster-menutik karpeta bat erraz partekatzeko aukera ematen du

en: Nemo Emblems
eu: Nemoren ikurrak

en: Change a folder or file emblem
eu: Aldatu karpeta edo fitxategi baten ikurra
