linuxmint - en to ro translation catalogue (341 entries)

en: No Info
ro: Fără informații

en: Title:
ro: Titlu:

en: Album Artist:
ro: Artistul albumului:

en: Genre:
ro: Gen:

en: Year:
ro: An:

en: Track #:
ro: Pista #:

en: Length:
ro: Durată:

en: Bitrate:
ro: Rata de biți:

en: Sample Rate:
ro: Rată de eșantionare:

en: Encoded by:
ro: Codat de:

en: Copyright:
ro: Drepturi de autor:

en: Nemo Compare
ro: Comparare Nemo

en: Normal Diff
ro: Diferențe normale

en: Three-Way Diff
ro: Diff 3 căi

en: N-Way Diff
ro: Diferențe în N-căi

en: Compare to:
ro: Compară cu:

en: Compare to the file previously selected
ro: Comparați cu fișierul selectat anterior

en: Compare Later
ro: Compară mai târziu

en: Remember file for later comparison
ro: Amintiți-vă fișierul pentru comparare ulterioară

en: Compare
ro: Compară

en: Compare selected files
ro: Compară fișierele selectate

en: Art
ro: Artă

en: Camera
ro: Cameră

en: Danger
ro: Pericol

en: Default
ro: Standard

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Documents
ro: Documente

en: Downloads
ro: Descărcări

en: Favorite
ro: Favorit

en: Games
ro: Jocuri

en: Installed
ro: Instalat(ă)

en: Mail
ro: Poştă electronică

en: Money
ro: Bani

en: New
ro: Nou

en: Note
ro: Notă

en: Ohno
ro: Oh nu

en: Package
ro: Pachet

en: People
ro: Persoane

en: Photos
ro: Fotografii

en: Presentation
ro: Prezentare

en: Sales
ro: Vânzări

en: Sound
ro: Sunet

en: System
ro: Sistem

en: Videos
ro: Videoclipuri

en: Emblems
ro: Embleme

en: Extract Here
ro: Se extrage aici

en: Extract the selected archive to the current position
ro: Extrage arhiva selectată la poziția curentă

en: Extract To...
ro: Se extrage la ...

en: Extract the selected archive
ro: Se extrage arhiva selectată

en: Compress...
ro: Comprimă ...

en: Create a compressed archive with the selected objects
ro: Creează o arhivă comprimată din obiectele selectate

en: Save Digests
ro: Salvați sumare

en: A GTK+ utility for computing message digests or checksums.
ro: Un utilitar GTK+ pentru calcularea sumarelor de mesaje sau a sumelor de verificare.

en: Select Files
ro: Selectare fișiere

en: Failed to read "%s"
ro: Eroare de citire „%s”

en: Failed to read "%s":
    %s
ro: Eroare de citire "%s":
    %s

en: Not a regular file
ro: Nu este un fișier obișnuit

en: Unknown error
ro: Eroare necunoscută

en: Failed to add "%s":
    %s
ro: Eroare la adăugare "%s":
    %s

en: %s of %s - 1 minute left (%s/sec)
ro: %s of %s - 1 minut rămas (%s/sec)

en: %s of %s - %u minutes left (%s/sec)
ro: %s din%s - %u minute rămase (%s/sec)

en: %s of %s - 1 second left (%s/sec)
ro: %s din %s - 1 secundă rămasă (%s/sec)

en: %s of %s - %u seconds left (%s/sec)
ro: %s din %s - %u secunde rămase (%s/sec)

en: Check against the specified digest or checksum
ro: Verifică sumarul sau suma de control specificată

en: DIGEST
ro: SUMAR

en: Read program data from the specified directory
ro: Citiți datele programului din directorul specificat

en: DIRECTORY
ro: DIRECTOR

en: Hash the specified text
ro: Reduceți textul specificat

en: Show version information
ro: Afișare informații despre versiune

en: [FILE|URI...]
ro: [FIȘIER|URI...]

en: Failed to enable any supported hash functions.
ro: Nu s-a putut activa nicio funcție de hash.

en: Digests
ro: DIGESTII

en: _Resize Images...
ro: _ Redimensionați Imaginile ...

en: Resize each selected image
ro: Redimensionați fiecare imagine selectată

en: Ro_tate Images...
ro: Ro_tiți imaginile ...

en: Rotate each selected image
ro: Rotiți fiecare imagine selectată

en: _Skip
ro: _Omitere

en: _Retry
ro: _Reîncărcare

en: Resizing image: %d of %d
ro: Redimensionarea imaginii: %d din %d

en: <i>Resizing "%s"</i>
ro: <i>Redimensionarea „%s”</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
ro: Vă rugăm să introduceți sufixul  numelui de fișier valabil!

en: Rotating image: %d of %d
ro: Rotirea imaginii: %d din %d

en: <i>Rotating "%s"</i>
ro: <i>Rotirea "%s"</i>

en: Resize Images
ro: Redimensionează imaginile

en: <b>Image Size</b>
ro: <b> Dimensiunea imaginii </b>

en: Select a size:
ro: Selectați o dimensiune:

en: pixels
ro: pixeli

en: Scale:
ro: Scalare:

en: percent
ro: procent

en: Custom size:
ro: Dimensiune personalizată:

en: Width:
ro: Lățime:

en: Height:
ro: Înălțime:

en: <b>Filename</b>
ro: <b>Nume fişier</b>

en: Append
ro: Adăugare

en: .resized
ro: .redimensionare

en: to file title
ro: la titlul fișierului

en: Resize in place
ro: Redimensionează în loc

en: _Resize
ro: _Redimensionare

en: Rotate Images
ro: Rotește imagini

en: <b>Image Rotation</b>
ro: <b>Rotirea imaginii</b>

en: Select an angle:
ro: Selectați un unghi:

en: Custom angle:
ro: Unghi personalizat:

en: degrees clockwise
ro: grade în sensul acelor de ceasornic

en: .rotated
ro: .rotit

en: Rotate in place
ro: Rotiți pe loc

en: _Rotate
ro: _Rotire

en: Title
ro: Titlu

en: Track
ro: Piesă

en: Genre
ro: Gen

en: Date
ro: Dată

en: Bitrate
ro: Rată biți

en: Pages
ro: Pagini

en: Sample Rate
ro: Rata de eșantionare

en: Length
ro: Durată

en: EXIF Date
ro: Data EXIF

en: EXIF Software
ro: Software EXIF

en: EXIF Flash
ro: Bliț EXIF

en: EXIF Image Size
ro: Dimensiunea imaginii EXIF

en: EXIF Rating
ro: Evaluare EXIF

en: Image Size
ro: Dimensiune imagine

en: Open the browser
ro: Deschide browserul

en: Show a notification
ro: Afișați o notificare

en: Username
ro: Nume de utilizator

en: Password
ro: Parolă

en: Author
ro: Autor

en: %d item | %d items
ro[0]: %d element
ro[1]: %d elemente
ro[2]: %d de elemente

en: Empty Folder
ro: Dosar gol

en: Type
ro: Tip

en: Loading...
ro: Se încarcă...

en: Size
ro: Mărime

en: Modified
ro: Modificat

en: from
ro: din

en: by
ro: de la

en: %d of %d
ro: %d din %d

en: <span size="larger">The selected "%s" is invalid encoding.</span>
    <span size="larger">Please choose another one.</span>
ro: <span size="larger">"%s" selectat este o codare nevalidă.</span>
    <span size="larger">Vă rugăm să alegeți altul.</span>

en: <span size="larger" weight="bold">There was an error renaming the file to "%s"</span>
ro: <span size="larger" weight="bold">A apărut o eroare la redenumirea fișierului în "%s”</span>

en: <span size="larger" weight="bold">A file named "%s" already exists.</span>
ro: <span size="larger" weight="bold">Există deja un fișier numit "%s".</span>

en: If you want to rename the selected file, please move or rename "%s" first.
ro: Dacă doriți să redenumiți fișierul selectat, vă rugăm să mutați sau să redenumiți „%s” mai întâi.

en: Repair filename ...
ro: Reparați numele de fișier ...

en: Repair filename
ro: Reparați numele de fișier

en: Re_name as "%s"
ro: Re_denumire ca "%s"

en: Rename as "%s".
ro: Redenumire ca "%s"

en: Select a filename
ro: Selectați un nume de fișier

en: Select a filename from sub menu items.
ro: Selectați un nume de fișier din elementele submeniu.

en: Chinese simplified - CP936
ro: Chineză simplificată - CP936

en: Chinese traditional - CP950
ro: Chineză tradițională - CP950

en: Cyrillic - CP1251
ro: Chirilică - CP1251

en: Greek - CP1253
ro: Greacă - CP1253

en: Hebrew - CP1255
ro: Evreiesc - CP1255

en: Japanese - CP932
ro: Japoneză - CP932

en: Korean - CP949
ro: Coreeană - CP949

en: Thai - CP874
ro: Tailandeză - CP874

en: Turkish - CP1254
ro: Turcă - CP1254

en: Vietnamese - CP1258
ro: Vietnameză - CP1258

en: Western European latin - CP1252
ro: Latină Europa de Vest - CP1252

en: <span size="larger" weight="bold">There was an error renaming "%s" to "%s"</span>
ro: <span size="larger" weight="bold">A apărut o eroare la redenumirea "%s” în "%s”</span>

en: Other ...
ro: Alte ...

en: As is
ro: Așa este

en: To be
ro: A fi

en: Nemo Filename Repairer: Select Files To Rename
ro: Nemo reparator nume fișier: selectați fișiere pentru redenumire

en: Select an encoding name to use
ro: Selectați un nume de codificare pe care să-l utilizați

en: _Encoding name to add:
ro: _Numirea codării pentru a adăuga:

en: Nemo Filename Repairer
ro: Nemo reparator nume fișier

en: Select _encoding:
ro: Selectați _codarea:

en: Include _subdirectories
ro: Includeți _subdirectoarele

en: Key Imported | Keys Imported
ro[0]: Cheie importată
ro[1]: Chei importate
ro[2]: Chei importate

en: Imported %i key | Imported %i keys
ro[0]: S-a importat %i cheie
ro[1]: S-au importat %i chei
ro[2]: S-au importat %i de chei

en: Imported a key for | Imported keys for
ro[0]: S-a importat o cheie pentru
ro[1]: S-au importat chei pentru
ro[2]: S-au importat chei pentru

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>expired</b></i> on %s.
ro: Semnat de <i><key id='%s'/> <b>expirat</b></i> la data %s.

en: Invalid Signature
ro: Semnătură nevalidă

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s <b>Expired</b>.
ro: Semnat de <i><key id='%s'/></i> la data %s <b>Expirat</b>.

en: Expired Signature
ro: Semnătura expirată

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>Revoked</b></i> on %s.
ro: Semnat de <i><key id='%s'/> <b>revocat</b></i> la data %s.

en: Revoked Signature
ro: Semnătură revocată

en: Good Signature
ro: Semnătură bună

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s.
ro: Semnat de <i><key id='%s'/></i> în %s.

en: Untrusted Valid Signature
ro: Semnătură valabilă de neîncredere

en: Valid but <b>untrusted</b> signature by <i><key id='%s'/></i> on %s.
ro: Semnătură valabilă dar <b>de neîncredere</b> prin <i><key id = '%s'/> </i> în %s.

en: Signing key not in keyring.
ro: Cheia de semnare nu este în inelul de chei.

en: Unknown Signature
ro: Semnătură necunoscută

en: Bad or forged signature. The signed data was modified.
ro: Semnătură greșită sau falsificată. Datele semnate au fost modificate.

en: Bad Signature
ro: Semnătură greșită

en: Couldn't verify signature.
ro: Nu s-a putut verifica semnătura.

en: Wrong passphrase.
ro: Frază secretă greșită.

en: Enter new passphrase for '%s'
ro: Introdu fraza secretă nouă pentru „%s”

en: Enter passphrase for '%s'
ro: Introdu fraza secretă pentru „%s”

en: Enter new passphrase
ro: Introdu noua frază de acces

en: Enter passphrase
ro: Introdu fraza de acces

en: Passphrase
ro: Frază de acces

en: Cancel
ro: Anulează

en: Import keys from the file
ro: Importă chei din fișier

en: Encrypt file
ro: Criptează fișier

en: Sign file with default key
ro: Semnează fișier cu cheia implicită

en: Encrypt and sign file with default key
ro: Criptează și semnează fișierul cu cheia implicită

en: Decrypt encrypted file
ro: Decriptează fișier criptat

en: Verify signature file
ro: Verifică fișierul semnătură

en: Read list of URIs on standard in
ro: Citește lista de URI-uri din intrarea standard

en: file...
ro: fișier...

en: Encryption settings
ro: Setări de criptare

en: Couldn't load keys
ro: Nu s-a putut încărca cheile

en: Choose Encrypted File Name for '%s'
ro: Alege numele fișierului criptat pentru „%s”

en: Choose Signer
ro: Alegeți semnatarul

en: Choose Signature File Name for '%s'
ro: Alege numele fișierului semnătură pentru „%s”

en: Import is complete
ro: Importul este complet

en: Importing keys ...
ro: Se importă cheile...

en: Import Failed
ro: Importarea a eșuat

en: Keys were found but not imported.
ro: Cheile au fost găsite dar nu au fost importate.

en: Imported key
ro: Cheie importată

en: Imported %d key | Imported %d keys
ro[0]: %d cheie importată
ro[1]: %d chei importate
ro[2]: %d de chei importate

en: Choose Decrypted File Name for '%s'
ro: Alege numele fișierului decriptat pentru „%s”

en: Choose Original File for '%s'
ro: Alege fișierul original pentru „%s”

en: No valid signatures found
ro: Nu s-a găsit nicio semnătură validă

en: File Encryption Tool
ro: Unealtă de criptare a fișierelor

en: Encrypting
ro: Se criptează

en: Couldn't encrypt file: %s
ro: Nu s-a putut cripta fișierul: %s

en: Signing
ro: Se semnează

en: Couldn't sign file: %s
ro: Nu s-a putut semna fișierul: %s.

en: Importing
ro: Se importă

en: Couldn't import keys from file: %s
ro: Nu s-au putut importa cheile din fișier: %s

en: Decrypting
ro: Se decriptează

en: Couldn't decrypt file: %s
ro: Nu s-a putut decripta fișierul: %s

en: Verifying
ro: Se verifică

en: Couldn't verify file: %s
ro: Nu s-a putut verifica fișierul: %s

en: Self-extracting zip (.exe)
ro: Zip auto-dezarhivator (.exe)

en: Tar uncompressed (.tar)
ro: Tar necomprimat (.tar)

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
ro: Tar comprimat cu bzip (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
ro: Tar comprimat cu bzip2 (.tar.bz2)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
ro: Tar comprimat cu gzip (.tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
ro: Tar comprimat cu lzop (.tar.lzo)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
ro: Tar comprimat cu compress (.tar.Z)

en: You have selected %d file  | You have selected %d files
ro[0]: Ai ales %d fișier
ro[1]: Ai ales %d fișiere
ro[2]: Ai ales %d de fișiere

en: and %d folder | and %d folders
ro[0]: și %d dosar
ro[1]: și %d dosare
ro[2]: și %d de dosare

en: You have selected %d file | You have selected %d files
ro[0]: Ai selectat %d fișier
ro[1]: Ai selectat %d fișiere
ro[2]: Ai selectat %d de fișiere

en: You have selected %d folder | You have selected %d folders
ro[0]: Ai selectat %d dosar
ro[1]: Ai selectat %d dosare
ro[2]: Ai selectat %d de dosare

en: Preparing...
ro: Se pregătește...

en: Couldn't list files
ro: Nu s-au putut lista fișierele

en: Couldn't package files
ro: Nu s-a putut împacheta fișierul

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
ro: Decriptarea a eșuat. Probabil nu ai cheia de decriptare.

en: %Y-%m-%d
ro: %d-%m-%Y

en: Couldn't run file-roller
ro: Nu s-a putut rula file-roller

en: The file-roller process did not complete successfully
ro: Procesul file-roller nu s-a terminat cu succes

en: All key files
ro: Toate fișierele cheie

en: All files
ro: Toate fișierele

en: Archive files
ro: Arhivează fișierele

en: <b>A file already exists with this name.</b>
    
    Do you want to replace it with a new file?
ro: <b>Deja există un fișier cu acest nume.</b>
    
    Vrei să-l înlocuiești cu noul fișier?

en: _Replace
ro: _Înlocuiește

en: Encrypt Multiple Files
ro: Criptează mai multe fișiere

en: <b>You have selected multiple files or folders</b>
ro: <b>Ai ales mai multe fișiere și dosare</b>

en: encrypted-package
ro: pachet-criptat

en: Encrypt each file separately
ro: Criptează fiecare fișier separat

en: Encrypt packed together in a package
ro: Criptează împachetând fișierele la un loc

en: Packaging:
ro: Împachetare:

en: Package Name:
ro: Nume de pachet:

en: Because the files are located remotely, each file will be encrypted separately.
ro: Deoarece fișierele sunt situate la distanță, fiecare fișier va fi criptat individual.

en: Notification Messages
ro: Mesaje de notificare

en: Progress Title
ro: Titlu de progress

en: Encrypt...
ro: Criptează...

en: Encrypt (and optionally sign) the selected file | Encrypt the selected files
ro[0]: Criptează (și opțional semnează) fișierul ales
ro[1]: Criptează fișierele alese
ro[2]: Criptează fișierele alese

en: Sign
ro: Semnează

en: Sign the selected file | Sign the selected files
ro[0]: Semnează fișierul ales
ro[1]: Semnează fișierele alese
ro[2]: Semnează fișierele alese

en: Nemo needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
ro: Nemo trebuie să adauge câteva permisiuni în folderul tău „%s” pentru a-l putea partaja

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Nemo to add these permissions to the folder automatically?
ro: Dosarul „%s” are nevoie de următoarele permisiuni suplimentare pentru partajare pentru a funcționa:
    
    %s%s%s Vrei ca Nemo să adauge automat aceste permisiuni în folder?

en:   - read permission by others
ro:   - citire de către alți utilizatori

en:   - write permission by others
ro:   - scriere de către alți utilizatori

en:   - execute permission by others
ro:   - execuție de către alți utilizatori

en: Add the permissions automatically
ro: Adăugă drepturile automat

en: Could not change the permissions of folder "%s"
ro: Nu s-au putut modifica drepturile pentru „%s”

en: The share name cannot be empty
ro: Numele pentru partajare nu poate să fie gol

en: The share name is too long
ro: Numele partajării este prea lung

en: Error while getting share information: %s
ro: Eroare la obținerea informației de partajare: %s

en: Another share has the same name
ro: Există deja un dosar partajat cu aceste nume

en: This folder is located in an encrypted directory. It will not be accessible by other users unless the option 'force user' is specified in /etc/samba/smb.conf.
ro: Acest folder se află într-un director criptat. Nu va fi accesibil de către alți utilizatori decât dacă opțiunea „force user” este specificată în /etc/samba/smb.conf.

en: The permissions for %s prevent other users from accessing this share
ro: Drepturile pentru %s împiedică alți utilizatori să acceseze acestă partajare

en: Modify _Share
ro: Modifică _partajare

en: Create _Share
ro: Crează _partajare

en: Please reboot to finalize changes
ro: Te rog repornește pentru a finaliza modificările

en: Something went wrong.  You may need to install samba and add your user to the 'sambashare' group manually.
ro: Ceva nu a mers bine. Este posibil să fie nevoie să instalezi Samba și să adăugați manual utilizatorul tău în grupul „sambashare”.

en: There was an error while getting the sharing information
ro: S-a produs o eroare la obținerea informației despre partajare

en: Share
ro: Partajare

en: Folder Sharing
ro: Partajare dosar

en: Sharing Options
ro: Opțiuni de partajare

en: Share this Folder
ro: Partajează acest dosar

en: %s %s %s returned with signal %d
ro: %s %s %s a ieșit cu semnalul %d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
ro: %s %s %s a eșuat dintr-un motiv necunoscut

en: 'net usershare' returned error %d: %s
ro: „net usershare” a întors eroarea %d: %s

en: 'net usershare' returned error %d
ro: „net usershare” a întors eroarea  %d

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
ro: ieșirea lui „net usershare” nu este într-un cod valid UTF-8

en: Failed
ro: Eșuat(ă)

en: Samba's testparm returned with signal %d
ro: testparm de la Samba a ieșit cu semnalul %d

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
ro: testparm de la Samba a eșuat dintr-un motiv necunoscut

en: Samba's testparm returned error %d: %s
ro: testparm de la Samba a eșuat cu eroarea %d: %s

en: Samba's testparm returned error %d
ro: testparm de la Samba a eșuat cu eroarea %d

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
ro: Nu s-a putut șterge partajarea pentru calea %s: calea nu este partajată

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
ro: Nu s-a putut șterge calea pentru o partajare existentă. Ștergeți vechea partajare și adăugați una nouă

en: Share this _folder
ro: Partajează acest _dosar

en: Share _name:
ro: _Nume partaj:

en: Co_mment:
ro: Co_mentariu:

en: _Allow others to create and delete files in this folder
ro: Permite _altora să creeze și să șteargă fișiere în acest dosar

en: _Guest access (for people without a user account)
ro: Acces _oaspeţi (pentru cei fără un cont de utilizator)

en: Install
ro: Instalează

en: Samba needs to be installed, appropriate firewall rules need to be added and your user account needs to join the 'sambashare' group.
ro: Samba trebuie instalat, trebuie adăugate reguli adecvate pentru firewall, iar contul tău de utilizator trebuie să fie adăugat în grupul „sambashare”.

en: Nemo-Terminal Preferences
ro: Preferițe pentru Terminalul Nemo

en: Visible by default
ro: Vizibil implicit

en: Top
ro: Sus de tot

en: Bottom
ro: Jos de tot

en: Terminal position
ro: Poziție a terminalului

en: Independent
ro: Independent(ă)

en: Terminal follows view location
ro: Terminalul urmărește locația de vizualizare

en: Location mode
ro: Modul locație

en: Terminal bell
ro: Clopot terminal

en: Default number of lines for the terminal
ro: Numărul implicit de linii pentru terminal

en: Keyboard shortcut
ro: Comandă rapidă de la tastatură

en: Basic
ro: Elementar

en: Shell to use (leave blank for system default)
ro: Shell-ul utilizat (lasă gol pentru cel implicit de sistem)

en: Terminal erase line key sequence
ro: Secvența de chei pentru ștergerea liniei din terminal

en: Terminal restore line key sequence
ro: Secvența de chei pentru restaurarea liniei din terminal

en: Change directory command
ro: Schimbă comanda de director

en: Restore defaults
ro: Revenire la setările implicite

en: Sequences must be escaped according to python rules.
ro: Secvențele trebuie evitate conform regulilor de python.

en: '%s' is replaced by the quoted directory name.
ro: '%s' se înlocuiește cu numele directorului citat.

en: Advanced
ro: Avansat

en: Paste Filenames
ro: Lipește nume de fișiere

en: Composer
ro: Compozitor

en: Description
ro: Descriere

en: Allows managing of archives from the context menu
ro: Permite gestionarea arhivelor din meniul contextual

en: Allows you to quickly share a folder from the context menu
ro: Permite trimiterea rapidă a unui dosar din meniul contextual

en: Nemo Emblems
ro: Embleme Nemo

en: Change a folder or file emblem
ro: Schimbă emblema unui fișier sau director

en: Allows managing of Dropbox web service from the context menu
ro: Permite gestionarea serviciului web Dropbox din meniul contextual

en: Allows image resizing and rotation from the context menu
ro: Permite redimensionarea și rotirea imaginilor din meniul contextual

en: Allows filename encoding repair from the context menu
ro: Permite repararea codării numelui fișlierului din meniul contextual

en: Allows encryption and decryption of OpenPGP files from the context menu
ro: Permite criptarea și decriptarea fișierelor OpenPGP din meniul contextual

en: View audio tag information from the properties tab
ro: Vizualizează informații despre etichetele audio din fila de proprietăți

en: Allows file comparison from the context menu
ro: Permite compararea fișierelor din meniul contextual

en: Provides additional columns for the list view
ro: Pune la dispoziție coloane suplimentare pentru vizualizarea tip listă

en: Embedded terminal for Nemo
ro: Terminal încorporat pentru Nemo

en: Unable to read or parse the result page.
ro: Nu se poate citi sau analiza pagina rezultată.

en: It could be a server timeout or a change server side. Try later.
ro: Este posibil să fie o întârziere sau o schimbare în partea de server. Încearcă mai târziu.

en: Pastebin to %s
ro: Pastebin către %s

en: Send this file to %s
ro: Trimite fișierul către %s

en: Send files to a paste service via the context menu
ro: Trimite fișierele către un serviciu de lipire din meniul contextual
