linuxmint - en to fi translation catalogue (357 entries)

en: Audio
fi: Ääni

en: No Info
fi: Ei tietoja

en: Title:
fi: Nimi:

en: Artist:
fi: Esittäjä:

en: Album:
fi: Albumi:

en: Album Artist:
fi: Albumin esittäjä:

en: Genre:
fi: Tyylilaji:

en: Year:
fi: Vuosi:

en: Track #:
fi: Kappale #:

en: Length:
fi: Kesto:

en: Bitrate:
fi: Nopeus:

en: Sample Rate:
fi: Taajuus:

en: Encoded by:
fi: Koodattu:

en: Copyright:
fi: Tekijänoikeus:

en: Nemo Compare
fi: Nemo vertailu

en: Normal Diff
fi: Normaali ero

en: Three-Way Diff
fi: Kolmisuuntainen ero

en: N-Way Diff
fi: N-suuntainen ero

en: Compare to:
fi: Vertaile:

en: Compare to the file previously selected
fi: Vertaa aiemmin valittuun tiedostoon

en: Compare Later
fi: Vertaile myöhemmin

en: Remember file for later comparison
fi: Muista tiedosto myöhempää vertailua varten

en: Compare
fi: Vertaile

en: Compare selected files
fi: Vertaile valittuja tiedostoja

en: Art
fi: Taide

en: Camera
fi: Kamera

en: Danger
fi: Vaara

en: Default
fi: Oletus

en: Development
fi: Kehitys

en: Documents
fi: Asiakirjat

en: Downloads
fi: Lataukset

en: Favorite
fi: Suosikki

en: Games
fi: Pelit

en: Generic
fi: Yleinen

en: Important
fi: Tärkeä

en: Installed
fi: Asennettu

en: Mail
fi: Posti

en: Marketing
fi: Markkinointi

en: Money
fi: Raha

en: New
fi: Uusi

en: Note
fi: Muistiinpano

en: Ohno
fi: Voi ei

en: Package
fi: Paketti

en: People
fi: Ihmiset

en: Personal
fi: Henkilökohtainen

en: Photos
fi: Kuvat

en: Plan
fi: Suunnitelma

en: Presentation
fi: Esitys

en: Sales
fi: Myynnit

en: Sound
fi: Ääni

en: System
fi: Järjestelmä

en: Urgent
fi: Kiireellinen

en: Videos
fi: Videot

en: Web
fi: Verkko

en: Emblems
fi: Tunnukset

en: Extract Here
fi: Pura tänne

en: Extract the selected archive to the current position
fi: Pura valittu arkisto nykyiseen sijaintiin

en: Extract To...
fi: Pura kohteeseen...

en: Extract the selected archive
fi: Pura valittu arkisto

en: Compress...
fi: Pakkaa...

en: Create a compressed archive with the selected objects
fi: Luo pakattu arkisto valituista kohteista

en: Save Digests
fi: Tallenna tiivisteitä

en: A GTK+ utility for computing message digests or checksums.
fi: GTK+ työkalu viestitiivisteiden ja tarkastussummien käsittelyyn.

en: Select Files
fi: Valitse tiedostot

en: Failed to read "%s"
fi: Ei onnistuttu lukemaan "%s"

en: Failed to read "%s":
    %s
fi: Ei onnistuttu lukemaan "%s":
    %s

en: Not a regular file
fi: Ei tavallinen tiedosto

en: Unknown error
fi: Tuntematon virhe

en: Failed to add "%s":
    %s
fi: Ei onnistuttu lisäämään "%s":
    %s

en: %s of %s - 1 minute left (%s/sec)
fi: %s / %s - 1 minuutti jäljellä (%s/s)

en: %s of %s - %u minutes left (%s/sec)
fi: %s / %s - %u minuuttia jäljellä (%s/s)

en: %s of %s - 1 second left (%s/sec)
fi: %s / %s - 1 sekunti jäljellä (%s/s)

en: %s of %s - %u seconds left (%s/sec)
fi: %s / %s - %u sekunteja jäljellä (%s/s)

en: Check against the specified digest or checksum
fi: Tarkasta määriteltyä tiivistettä tai tarkistussummaa vasten

en: DIGEST
fi: TIIVISTE

en: Read program data from the specified directory
fi: Lue ohjelman data määritellystä tiedostosta

en: DIRECTORY
fi: KANSIO

en: Hash the specified text
fi: Hash määritetty teksti

en: TEXT
fi: TEKSTI

en: Show version information
fi: Näytä versiotiedot

en: [FILE|URI...]
fi: [TIEDOSTO|URI...]

en: Failed to enable any supported hash functions.
fi: Tuettujen hash funktioiden käyttöönotto epäonnistui.

en: Digests
fi: Tiivisteet

en: _Resize Images...
fi: _Muuta kuvien kokoa...

en: Resize each selected image
fi: Muuta jokaisen valitun kuvan kokoa

en: Ro_tate Images...
fi: Kä_ännä kuvia...

en: Rotate each selected image
fi: Käännä jokaista valittua kuvaa

en: _Skip
fi: _Ohita

en: _Retry
fi: _Yritä uudelleen

en: Resizing image: %d of %d
fi: Muutetaan kuvan kokoa: %d / %d

en: <i>Resizing "%s"</i>
fi: <i>Muutetaan kokoa "%s"</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
fi: Anna hyväksytty tiedostopääte!

en: Rotating image: %d of %d
fi: Käännetään kuvaa: %d / %d

en: <i>Rotating "%s"</i>
fi: <i>Käännetään "%s"</i>

en: Resize Images
fi: Muokkaa kuvien kokoa

en: <b>Image Size</b>
fi: <b>Kuvan koko</b>

en: Select a size:
fi: Valitse koko:

en: 16x16
fi: 16×16

en: pixels
fi: pikseliä

en: Scale:
fi: Skaalaus:

en: percent
fi: prosentti

en: Custom size:
fi: Muokattu koko:

en: Width:
fi: Leveys:

en: Height:
fi: Korkeus:

en: <b>Filename</b>
fi: <b>Tiedostonimi</b>

en: Append
fi: Lisää

en: .resized
fi: .muutettu_kokoa

en: to file title
fi: tiedoston otsikkoon

en: Resize in place
fi: Muuta kokoa paikoillaan

en: _Resize
fi: _Muuta kokoa

en: Rotate Images
fi: Käännä kuvia

en: <b>Image Rotation</b>
fi: <b>Kuvan kääntö</b>

en: Select an angle:
fi: Valitse kulma:

en: Custom angle:
fi: Muokattu kulma:

en: degrees clockwise
fi: astetta myötäpäivään

en: .rotated
fi: .käännetty

en: Rotate in place
fi: Käännä paikoillaan

en: _Rotate
fi: _Käännä

en: Title
fi: Nimi

en: Album
fi: Albumi

en: Artist
fi: Esittäjä

en: Track
fi: Raita

en: Genre
fi: Tyylilaji

en: Date
fi: Päiväys

en: Bitrate
fi: Nopeus

en: Pages
fi: Sivut

en: Sample Rate
fi: Taajuus

en: Length
fi: Kesto

en: EXIF Date
fi: EXIF päiväys

en: EXIF Software
fi: EXIF ohjelmisto

en: EXIF Flash
fi: EXIF salama

en: EXIF Image Size
fi: EXIF kuvan koko

en: EXIF Rating
fi: EXIF arvostus

en: Image Size
fi: Kuvan koko

en: Open the browser
fi: Avaa selain

en: Show a notification
fi: Näytä ilmoitus

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Password
fi: Salasana

en: Author
fi: Tekijä

en: %d item | %d items
fi[0]: %d kohde
fi[1]: %d kohdetta

en: Empty Folder
fi: Tyhjä kansio

en: Type
fi: Tyyppi

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Size
fi: Koko

en: Modified
fi: Muokattu

en: from
fi: sijainnista

en: by
fi: tekijältä

en: %d of %d
fi: %d / %d

en: <span size="larger">The selected "%s" is invalid encoding.</span>
    <span size="larger">Please choose another one.</span>
fi: <span size="larger">Valittu "%s" on virheellisellä koodauksella.</span>
    <span size="larger">Valitse toinen.</span>

en: <span size="larger" weight="bold">There was an error renaming the file to "%s"</span>
fi: <span size="larger" weight="bold">Tapahtui virhe nimettäessä tiedostoa tiedostoksi "%s"</span>

en: <span size="larger" weight="bold">A file named "%s" already exists.</span>
fi: <span size="larger" weight="bold">Tiedosto nimellä "%s" on jo olemassa.</span>

en: If you want to rename the selected file, please move or rename "%s" first.
fi: Jos haluat uudelleen nimetä valitun tiedoston, siirrä tai nimeä ensin "%s" uudelleen.

en: Repair filename ...
fi: Korjaa tiedostonimi ...

en: Repair filename
fi: Korjaa tiedostonimi

en: Re_name as "%s"
fi: Ni_meä uudelleen tiedostoksi "%s"

en: Rename as "%s".
fi: Nimeä uudelleen tiedostoksi "%s".

en: Select a filename
fi: Valitse tiedostonimi

en: Select a filename from sub menu items.
fi: Valitse tiedostonimi alivalikon kohteista.

en: Arabic - CP1256
fi: Arabialainen - CP1256

en: Baltic - CP1257
fi: Baltialainen - CP1257

en: Central European latin - CP1250
fi: Keski-Eurooppalainen - CP1250

en: Chinese simplified - CP936
fi: Kiinalainen, yksinkertaistettu - CP936

en: Chinese traditional - CP950
fi: Kiinalainen, perinteinen - CP950

en: Cyrillic - CP1251
fi: Kyrillinen - CP1251

en: Greek - CP1253
fi: Kreikkalainen - CP1253

en: Hebrew - CP1255
fi: Heprealainen - CP1255

en: Japanese - CP932
fi: Japanilainen - CP932

en: Korean - CP949
fi: Korealainen - CP949

en: Thai - CP874
fi: Thaimaalainen - CP874

en: Turkish - CP1254
fi: Turkkilainen - CP1254

en: Vietnamese - CP1258
fi: Vietnamilainen - CP1258

en: Western European latin - CP1252
fi: Länsi-Eurooppalainen, latin - CP1252

en: <span size="larger" weight="bold">There was an error renaming "%s" to "%s"</span>
fi: <span size="larger" weight="bold">Tapahtui virhe nimettäessä tiedostoa "%s" tiedostoksi "%s"</span>

en: Other ...
fi: Muu ...

en: As is
fi: On nyt

en: To be
fi: Tulee olemaan

en: Nemo Filename Repairer: Select Files To Rename
fi: Nemo tiedostonimenkorjaaja: Valitse tiedostoja uudelleen nimettäväksi

en: Select an encoding name to use
fi: Valitse käytettävän koodauksen nimi

en: _Encoding name to add:
fi: _Lisättävä koodauksen nimi:

en: Nemo Filename Repairer
fi: Nemo tiedostonimenkorjaaja

en: Select _encoding:
fi: Valitse _koodaus:

en: Include _subdirectories
fi: Sisällytä _alihakemistot

en: Key Imported | Keys Imported
fi[0]: Avain tuotu
fi[1]: Avaimet tuotu

en: Imported %i key | Imported %i keys
fi[0]: Tuotiin %i avain
fi[1]: Tuotiin %i avainta

en: Imported a key for | Imported keys for
fi[0]: Tuotiin avain
fi[1]: Tuotiin avaimet

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>expired</b></i> on %s.
fi: Allekirjoittanut <i><key id='%s'/> <b>vanhentunut</b></i> %s.

en: Invalid Signature
fi: Virheellinen allekirjoitus

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s <b>Expired</b>.
fi: Allekirjoittanut <i><key id='%s'/></i> %s <b>Vanhentunut</b>.

en: Expired Signature
fi: Vanhentunut allekirjoitus

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>Revoked</b></i> on %s.
fi: Allekirjoittanut <i><key id='%s'/> <b>Mitätöity</b></i> %s.

en: Revoked Signature
fi: Mitätöity allekirjoitus

en: Good Signature
fi: Hyväksytty allekirjoitus

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s.
fi: Allekirjoittanut <i><key id='%s'/></i> %s.

en: Untrusted Valid Signature
fi: Epäluotettu hyväksytty allekirjoitus

en: Valid but <b>untrusted</b> signature by <i><key id='%s'/></i> on %s.
fi: Kelvollinen, mutta <b>epäluotettu</b> allekirjoittanut <i><key id='%s'/></i> %s.

en: Signing key not in keyring.
fi: Allekirjoitusavain ei ole avainnipussa.

en: Unknown Signature
fi: Tuntematon allekirjoitus

en: Bad or forged signature. The signed data was modified.
fi: Väärä tai väärennetty allekirjoitus. Allekirjoitettuja tietoja on muutettu.

en: Bad Signature
fi: Virheellinen allekirjoitus

en: Couldn't verify signature.
fi: Allekirjoitusta ei voitu varmentaa.

en: Wrong passphrase.
fi: Väärä tunnuslause.

en: Enter new passphrase for '%s'
fi: Anna uusi tunnuslause avaimelle '%s'

en: Enter passphrase for '%s'
fi: Anna tunnuslause avaimelle '%s'

en: Enter new passphrase
fi: Syötä uusi tunnuslause

en: Enter passphrase
fi: Syötä tunnuslause

en: Passphrase
fi: Tunnuslause

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Import keys from the file
fi: Tuo avaimia tiedostosta

en: Encrypt file
fi: Salaa tiedosto

en: Sign file with default key
fi: Allekirjoita tiedosto oletusavaimella

en: Encrypt and sign file with default key
fi: Salla ja allekirjoita avain oletusavaimella

en: Decrypt encrypted file
fi: Pura tiedoston salaus

en: Verify signature file
fi: Varmista allekirjoitustiedosto

en: Read list of URIs on standard in
fi: Luo lista URI -osoitteista oletussyötteestä

en: file...
fi: tiedosto...

en: Encryption settings
fi: Salauksen asetukset

en: Couldn't load keys
fi: Ei voitu ladata avaimia

en: Choose Encrypted File Name for '%s'
fi: Valitse salattu tiedostonimi tiedostolle '%s'

en: Choose Signer
fi: Valitse allekirjoittaja

en: Choose Signature File Name for '%s'
fi: Valitse allekirjoitustiedoston nimi kohteelle '%s'

en: Import is complete
fi: Tuonti valmis

en: Importing keys ...
fi: Tuodaan avaimia...

en: Import Failed
fi: Tuonti epäonnistui

en: Keys were found but not imported.
fi: Avaimia löytyi mutta niitä ei tuotu.

en: Imported key
fi: Tuodut avaimet

en: Imported %d key | Imported %d keys
fi[0]: Tuotiin %d avain
fi[1]: Tuotiin %d avainta

en: Choose Decrypted File Name for '%s'
fi: Valitse salaamaton tiedostonimi tiedostolle '%s'

en: Choose Original File for '%s'
fi: Valitse alkuperäinen tiedosto tiedostolle '%s'

en: No valid signatures found
fi: Kelvollisia allekirjoituksia ei löydy

en: File Encryption Tool
fi: Tiedostojen salaustyökalu

en: Encrypting
fi: Salataan

en: Couldn't encrypt file: %s
fi: Ei voitu salata tiedostoa: %s

en: Signing
fi: Allekirjoitetaan

en: Couldn't sign file: %s
fi: Ei voitu allekirjoittaa tiedostoa: %s

en: Importing
fi: Tuodaan

en: Couldn't import keys from file: %s
fi: Ei voitu tuoda avainta tiedostosta: %s

en: Decrypting
fi: Puretaan salausta

en: Couldn't decrypt file: %s
fi: Ei voitu purkaa salausta: %s

en: Verifying
fi: Varmennetaan

en: Couldn't verify file: %s
fi: Ei voitu varmentaa tiedostoa: %s

en: Self-extracting zip (.exe)
fi: Itsepurkautuva zip (.exe)

en: Tar uncompressed (.tar)
fi: Tar, pakkaamaton (.tar)

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
fi: Tar, bzip-pakattu (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
fi: Tar, bzip2-pakattu (.tar.bz2)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
fi: Tar, gzip-pakattu (.tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
fi: Tar, lzop-pakattuna (.tar.lzo)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
fi: Tar, compress-pakattu (.tar.Z)

en: You have selected %d file  | You have selected %d files
fi[0]: Olet valinnut %d tiedoston
fi[1]: Olet valinnut %d tiedostoa

en: and %d folder | and %d folders
fi[0]: ja %d kansio
fi[1]: ja %d kansiota

en: You have selected %d file | You have selected %d files
fi[0]: Olet valinnut %d tiedoston
fi[1]: Olet valinnut %d tiedostoa

en: You have selected %d folder | You have selected %d folders
fi[0]: Olet valinnut %d kansion
fi[1]: Olet valinnut %d  kansiota

en: Preparing...
fi: Valmistellaan...

en: Couldn't list files
fi: Ei voitu listata tiedostoja

en: Couldn't package files
fi: Ei voitu pakata tiedostoja

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
fi: Salauksen purku epäonnistui. Sinulla ei ehkä ole purkuavainta.

en: %Y-%m-%d
fi: %d-%m-%Y

en: Couldn't run file-roller
fi: File-roller ohjelmaa ei voitu suorittaa

en: The file-roller process did not complete successfully
fi: File-roller prosessia ei suoritettu onnistuneesti

en: All key files
fi: Kaikki avaintiedostot

en: All files
fi: Kaikki tiedostot

en: Archive files
fi: Arkistotiedostot

en: <b>A file already exists with this name.</b>
    
    Do you want to replace it with a new file?
fi: <b>Tämän niminen tiedosto on jo olemassa.</b>
    
    Haluatko korvata sen uudella tiedostolla?

en: _Replace
fi: _Korvaa

en: Encrypt Multiple Files
fi: Salaa useita tiedostoja

en: <b>You have selected multiple files or folders</b>
fi: <b>Valitsit useita tiedostoja tai kansioita</b>

en: encrypted-package
fi: salattu-paketti

en: Encrypt each file separately
fi: Salaa kukin tiedosto erikseen

en: Encrypt packed together in a package
fi: Salaa yhteen pakatut paketissa

en: Packaging:
fi: Paketointi:

en: Package Name:
fi: Paketin nimi:

en: Because the files are located remotely, each file will be encrypted separately.
fi: Koska tiedostot ovat etäpalvelimella, kukin tiedosto salataan erikseen.

en: Notification Messages
fi: Ilmoitusviestit

en: Progress Title
fi: Edistymisotsikko

en: Encrypt...
fi: Salaa...

en: Encrypt (and optionally sign) the selected file | Encrypt the selected files
fi[0]: Salaa ja (halutessasi allekirjoita) valittu tiedosto
fi[1]: Salaa valitut tiedostot

en: Sign
fi: Allekirjoita

en: Sign the selected file | Sign the selected files
fi[0]: Allekirjoita valittu tiedosto
fi[1]: Allekirjoita valitut tiedostot

en: Nemo needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
fi: Nemon täytyy lisätä joitain lupia hakemistollesi "%s" jakaakseen sen

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Nemo to add these permissions to the folder automatically?
fi: Hakemisto "%s" tarvitsee seuraavat lisäluvat jakamiselle toimiakseen:
    %s%s%sTahdotko Nemon lisäävän nämä luvat hakemistolle automaattisesti?

en:   - read permission by others
fi:   - lukuoikeudet muilta

en:   - write permission by others
fi:   - kirjoitusoikeudet muilta

en:   - execute permission by others
fi:   - suoritusoikeus muilta

en: Add the permissions automatically
fi: Lisää oikeudet automaattisesti

en: Could not change the permissions of folder "%s"
fi: Ei voitu muuttaa lupia hakemistolle "%s"

en: The share name cannot be empty
fi: Jaon nimi ei voi olla tyhjä

en: The share name is too long
fi: Jaon nimi on liian pitkä

en: Error while getting share information: %s
fi: Virhe haettaessa jaon tietoja: %s

en: Another share has the same name
fi: Toisella jaolla on sama nimi

en: This folder is located in an encrypted directory. It will not be accessible by other users unless the option 'force user' is specified in /etc/samba/smb.conf.
fi: Tämä kansio sijaitsee salatussa hakemistossa. Se ei ole muiden käyttäjien saavutettavissa, ellei 'force user' -valintaa ole määritelty /etc/samba/smb.conf -asetustiedostossa.

en: The permissions for %s prevent other users from accessing this share
fi: Luvat kohteelle %s estävät muita käyttäjiä pääsemästä tähän jakoon

en: Modify _Share
fi: Muokkaa _jakoa

en: Create _Share
fi: Luo _jako

en: Please reboot to finalize changes
fi: Käynnistä uudelleen viimeistelläksesi muutokset

en: Something went wrong.  You may need to install samba and add your user to the 'sambashare' group manually.
fi: Jokin meni pieleen. Sinun ehkä täytyy asentaa samba ja lisätä käyttäjäsi 'sambashare' ryhmään manuaalisesti.

en: There was an error while getting the sharing information
fi: Tapahtui virhe jakamisen tietojen saamisessa

en: Share
fi: Jako

en: Folder Sharing
fi: Kansioiden jakaminen

en: Sharing Options
fi: Jakamisen asetukset

en: Share this Folder
fi: Jaa tämä kansio

en: %s %s %s returned with signal %d
fi: %s %s %s palautui signaalilla %d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
fi: %s %s %s epäonnistui tuntemattomasta syystä

en: 'net usershare' returned error %d: %s
fi: 'net usershare' palautti virheen %d: %s

en: 'net usershare' returned error %d
fi: 'net usershare' palautti virheen %d

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
fi: 'net usershare' tuloste ei ole hyväksyttävällä UTF-8 enkoodauksella

en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Samba's testparm returned with signal %d
fi: Samban testparm palautui signaalilla %d

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
fi: Samban testparm epäonnistui tuntemattomasta syystä

en: Samba's testparm returned error %d: %s
fi: Samban testparm palautti virheen %d: %s

en: Samba's testparm returned error %d
fi: Samban testparm palautti virheen %d

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
fi: Ei voida poistaa jakoa polulta %s: kyseinen polku ei ole jaettu

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
fi: Ei voitu poistaa olemassa olevan polun jakoa; poista vanha jako ensin ja lisää uusi

en: Share this _folder
fi: Jaa tämä _kansio

en: Share _name:
fi: Jaon _nimi:

en: Co_mment:
fi: Ko_mmentti:

en: _Allow others to create and delete files in this folder
fi: _Salli muiden käyttäjien luoda ja poistaa tiedostoja tässä hakemistossa

en: _Guest access (for people without a user account)
fi: _Vieraspääsy (henkilöille ilman käyttäjätiliä)

en: Install
fi: Asenna

en: Samba needs to be installed, appropriate firewall rules need to be added and your user account needs to join the 'sambashare' group.
fi: Samba on asennettava, asianmukaiset palomuurisäännöt on lisättävä ja käyttäjätilisi on liityttävä 'sambashare' -ryhmään.

en: Nemo-Terminal Preferences
fi: Nemo-terminaalin asetukset

en: Visible by default
fi: Näkyvissä oletuksena

en: Top
fi: Ylös

en: Bottom
fi: Alas

en: Terminal position
fi: Terminaalin sijainti

en: Independent
fi: Itsenäinen

en: Terminal follows view location
fi: Terminaali seuraa näkymän sijaintia

en: Location mode
fi: Sijainnin tila

en: Terminal bell
fi: Terminaalin kello

en: Default number of lines for the terminal
fi: Terminaalin rivien oletusarvo

en: Keyboard shortcut
fi: Pikanäppäin

en: Basic
fi: Perustiedot

en: Shell to use (leave blank for system default)
fi: Shell käytössä (jätä tyhjäksi järjestelmän oletusarvo)

en: Terminal erase line key sequence
fi: Rivin poiston näppäinyhdistelmä päätteessä

en: Terminal restore line key sequence
fi: Rivin palautuksen näppäinyhdistelmä päätteessä

en: Change directory command
fi: Muuta hakemiston komentoa

en: Restore defaults
fi: Palauta oletukset

en: Sequences must be escaped according to python rules.
fi: Järjestys on pakotettava python-sääntöjen mukaisesti.

en: '%s' is replaced by the quoted directory name.
fi: '%s' korvataan mainitulla hakemiston nimellä.

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: Paste Filenames
fi: Liitä tiedostonimet

en: Composer
fi: Kirjoitusohjelma

en: Description
fi: Kuvaus

en: Allows managing of archives from the context menu
fi: Pakkaamisen hallinta pudostusvalikosta

en: Allows you to quickly share a folder from the context menu
fi: Kansion jakaminen nopeasti pudotusvalikosta

en: Change a folder or file emblem
fi: Vaihda kansion tai tiedoston tunnusmerkki

en: Allows managing of Dropbox web service from the context menu
fi: Sallii Dropboxin hallinnan pudostusvalikosta

en: Allows image resizing and rotation from the context menu
fi: Sallii kuvan muuttamisen koon ja kääntämisen pudotusvalikosta

en: Allows filename encoding repair from the context menu
fi: Sallii tiedostonimien muodon korjauksen pudotusvalikosta

en: Allows encryption and decryption of OpenPGP files from the context menu
fi: Sallii OpenPGP salauksen ja salauksen purkamisen pudotusvalikosta

en: View audio tag information from the properties tab
fi: Katso audiotunnisteen tietoja Ominaisuudet välilehdellä

en: Allows file comparison from the context menu
fi: Sallii tiedostojen vertailun pudotusvalikosta

en: Provides additional columns for the list view
fi: Tuo luettelonäkymään lisäsarakkeita

en: Embedded terminal for Nemo
fi: Sulautettu pääte Nemolle

en: Unable to read or parse the result page.
fi: Tulossivua ei voi lukea tai jäsentää.

en: It could be a server timeout or a change server side. Try later.
fi: Syy saattaa olla palvelimen aikakatkaisu tai palvelimen puolella tapahtunut muutos. Yritä myöhemmin.

en: Pastebin to %s
fi: Liitä Pastebin %s

en: Send this file to %s
fi: Lähetä tämä tiedosto %s

en: Send files to a paste service via the context menu
fi: Lähetä tiedostot pastebin palveluun pudotusvalikon kautta
