linuxmint - en to nb translation catalogue (346 entries)

en: Audio
nb: Lyd

en: No Info
nb: Ingen info

en: Title:
nb: Tittel:

en: Album Artist:
nb: Albumartist:

en: Genre:
nb: Sjanger:

en: Year:
nb: År:

en: Track #:
nb: Spor #:

en: Length:
nb: Lengde:

en: Bitrate:
nb: Bithastighet:

en: Sample Rate:
nb: Samplingsfrekvens

en: Encoded by:
nb: Kodet av:

en: Copyright:
nb: Opphavsrett:

en: Normal Diff
nb: Normal differanse

en: Three-Way Diff
nb: Treveis differanse

en: N-Way Diff
nb: N-veis differanse

en: Compare to:
nb: Sammenlign med:

en: Compare to the file previously selected
nb: Sammenlign med filen som er valgt tidligere

en: Compare Later
nb: Sammenlign senere

en: Remember file for later comparison
nb: Husk fil for senere sammenligning

en: Compare
nb: Sammenlign

en: Compare selected files
nb: Sammenlign valgte filer

en: Art
nb: Kunst

en: Camera
nb: Kamera

en: Danger
nb: Fare

en: Default
nb: Standard

en: Development
nb: Utvikling

en: Documents
nb: Dokumenter

en: Downloads
nb: Nedlastinger

en: Favorite
nb: Favoritt

en: Games
nb: Spill

en: Generic
nb: Generisk

en: Important
nb: Viktig

en: Installed
nb: Installert

en: Mail
nb: E-post

en: Marketing
nb: Markedsføring

en: Money
nb: Penger

en: New
nb: Ny

en: Note
nb: Notat

en: Package
nb: Pakke

en: People
nb: Personer

en: Personal
nb: Personlig

en: Photos
nb: Bilder

en: Plan
nb: Planlegg

en: Presentation
nb: Presentasjon

en: Sales
nb: Salg

en: Sound
nb: Lyd

en: Urgent
nb: Haster

en: Videos
nb: Videoer

en: Emblems
nb: Etiketter

en: Extract Here
nb: Pakk ut her

en: Extract the selected archive to the current position
nb: Pakk ut valgt arkiv til gjeldende plassering

en: Extract To...
nb: Pakk ut til…

en: Extract the selected archive
nb: Pakk ut valgt arkiv

en: Compress...
nb: Komprimer …

en: Create a compressed archive with the selected objects
nb: Lag et komprimert arkiv med de valgte objektene

en: Save Digests
nb: Lagre sammendrag

en: A GTK+ utility for computing message digests or checksums.
nb: Et GTK+-verktøy for beregning av meldingssammendrag eller kontrollsummer.

en: Select Files
nb: Velg filer

en: Failed to read "%s"
nb: Kunne ikke lese "%s"

en: Failed to read "%s":
    %s
nb: Kunne ikke lese "%s":
    %s

en: Not a regular file
nb: Ikke en vanlig fil

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Failed to add "%s":
    %s
nb: Kunne ikke legge til "%s":
    %s

en: %s of %s - 1 minute left (%s/sec)
nb: %s av %s - 1 minutt gjenstår (%s/sec)

en: %s of %s - %u minutes left (%s/sec)
nb: %s av %s - %u minutter gjenstår (%s/sec)

en: %s of %s - 1 second left (%s/sec)
nb: %s av %s - 1 sekund gjenstår (%s/sec)

en: %s of %s - %u seconds left (%s/sec)
nb: %s av %s - %u sekunder gjenstår (%s/sec)

en: Check against the specified digest or checksum
nb: Sjekk mot det angitte sammendraget eller kontrollsummen

en: DIGEST
nb: FORDØY

en: Read program data from the specified directory
nb: Les programdata fra den angitte katalogen

en: DIRECTORY
nb: KATALOG

en: Hash the specified text
nb: Hash den angitte teksten

en: TEXT
nb: TEKST

en: Show version information
nb: Vis versjonsinformasjon

en: [FILE|URI...]
nb: [FIL|URI …]

en: Failed to enable any supported hash functions.
nb: Kan ikke aktivere støttede hash-funksjoner.

en: _Resize Images...
nb: _Endre størrelse på bilder...

en: Resize each selected image
nb: Endre størrelsen på hvert valgte bilde

en: Ro_tate Images...
nb: Ro_ter bilder...

en: Rotate each selected image
nb: Rotere hvert valgte bilde

en: _Skip
nb: _Hopp over

en: _Retry
nb: _Prøv igjen

en: Resizing image: %d of %d
nb: Endrer størrelsen på bilde: %d av %d

en: <i>Resizing "%s"</i>
nb: <i>Endrer størrelse på "%s"</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
nb: Vennligst skriv inn et gyldig filnavnsuffiks!

en: Rotating image: %d of %d
nb: Roterer bilde: %d av %d

en: <i>Rotating "%s"</i>
nb: <i>Roterer "%s"</i>

en: Resize Images
nb: Endre størrelse på bilder

en: <b>Image Size</b>
nb: <b>Bildestørrelse</b>

en: Select a size:
nb: Velg en størrelse:

en: pixels
nb: piksler

en: Scale:
nb: Skalering:

en: percent
nb: prosent

en: Custom size:
nb: Tilpasset størrelse:

en: Width:
nb: Bredde:

en: Height:
nb: Høyde:

en: <b>Filename</b>
nb: <b>Filnavn</b>

en: Append
nb: Tilføy

en: to file title
nb: til filtittel

en: Resize in place
nb: Endre størrelse på plass

en: _Resize
nb: _Endre størrelse

en: Rotate Images
nb: Roter bilder

en: <b>Image Rotation</b>
nb: <b>Bilderotering</b>

en: Select an angle:
nb: Velg en vinkel:

en: Custom angle:
nb: Tilpasset vinkel:

en: degrees clockwise
nb: grader med klokken

en: .rotated
nb: .rotert

en: Rotate in place
nb: Roter på plass

en: _Rotate
nb: _Roter

en: Title
nb: Tittel

en: Track
nb: Spor

en: Genre
nb: Sjanger

en: Date
nb: Dato

en: Bitrate
nb: Bithastighet

en: Pages
nb: Sider

en: Sample Rate
nb: Samplingsfrekvens

en: Length
nb: Lengde

en: EXIF Date
nb: EXIF-dato

en: EXIF Software
nb: EXIF-programvare

en: EXIF Flash
nb: EXIF-flash

en: EXIF Image Size
nb: EXIF-bildestørrelse

en: EXIF Rating
nb: EXIF-vurdering

en: Image Size
nb: Bildestørrelse

en: Open the browser
nb: Åpne nettleseren

en: Show a notification
nb: Vis en varsling

en: Username
nb: Brukernavn

en: Password
nb: Passord

en: Author
nb: Opphavsperson

en: %d item | %d items
nb[0]: %d element
nb[1]: %d elementer

en: Empty Folder
nb: Tom mappe

en: Loading...
nb: Laster...

en: Size
nb: Størrelse

en: Modified
nb: Endret

en: from
nb: fra

en: by
nb: av

en: %d of %d
nb: %d av %d

en: <span size="larger">The selected "%s" is invalid encoding.</span>
    <span size="larger">Please choose another one.</span>
nb: <span size="larger">Valgt "%s" er ugyldig koding.</span>
    <span size="larger">Vennligst velg en annen.</span>

en: <span size="larger" weight="bold">There was an error renaming the file to "%s"</span>
nb: <span size="larger" weight="bold">Det oppstod en feil ved å gi filen nytt navn til "%s"</span>

en: <span size="larger" weight="bold">A file named "%s" already exists.</span>
nb: <span size="larger" weight="bold">En fil med navn "%s" finnes allerede.</span>

en: If you want to rename the selected file, please move or rename "%s" first.
nb: Hvis du vil gi nytt navn til den valgte filen, må du flytte eller gi nytt navn til "%s" først.

en: Repair filename ...
nb: Reparer filnavn...

en: Repair filename
nb: Reparer filnavn

en: Re_name as "%s"
nb: Gi nytt_navn til "%s"

en: Rename as "%s".
nb: Gi nytt navn til "%s".

en: Select a filename
nb: Velg et filnavn

en: Select a filename from sub menu items.
nb: Velg et filnavn fra undermenyelementer.

en: Arabic - CP1256
nb: Arabisk - CP1256

en: Baltic - CP1257
nb: Baltisk - CP1257

en: Central European latin - CP1250
nb: Sentraleuropeisk latin - CP1250

en: Chinese simplified - CP936
nb: Forenklet kinesisk - CP936

en: Chinese traditional - CP950
nb: Tradisjonell kinesisk - CP950

en: Cyrillic - CP1251
nb: Kyrillisk - CP1251

en: Greek - CP1253
nb: Gresk - CP1253

en: Hebrew - CP1255
nb: Hebraisk - CP1255

en: Japanese - CP932
nb: Japansk - CP932

en: Korean - CP949
nb: Koreansk - CP949

en: Turkish - CP1254
nb: Tyrkisk - CP1254

en: Vietnamese - CP1258
nb: Vietnamesisk - CP1258

en: Western European latin - CP1252
nb: Vesteuropeisk latin - CP1252

en: <span size="larger" weight="bold">There was an error renaming "%s" to "%s"</span>
nb: <span size="larger" weight="bold">Det oppstod en feil ved å endre navn fra "%s" til "%s"</span>

en: Other ...
nb: Annen...

en: As is
nb: Som den er

en: To be
nb: Å være

en: Nemo Filename Repairer: Select Files To Rename
nb: Nemo filnavnreparatør: Velg filer du vil gi nytt navn

en: Select an encoding name to use
nb: Velg et kodenavn du vil bruke

en: _Encoding name to add:
nb: _Kodingsnavn som skal legges til:

en: Nemo Filename Repairer
nb: Nemo filnavnreparatør

en: Select _encoding:
nb: Velg _koding:

en: Include _subdirectories
nb: Inkluder_underkataloger

en: Key Imported | Keys Imported
nb[0]: Nøkkel importert
nb[1]: Nøkler importert

en: Imported %i key | Imported %i keys
nb[0]: Importerte %i nøkkel
nb[1]: Importerte %i nøkler

en: Imported a key for | Imported keys for
nb[0]: Importerte en nøkkel for
nb[1]: Importerte  nøkler for

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>expired</b></i> on %s.
nb: Signert av <i><key id='%s'/> <b>utløpt</b></i> den %s.

en: Invalid Signature
nb: Ugyldig signatur

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s <b>Expired</b>.
nb: Signert av <i><key id='%s'/></i> den %s <b>Utløpt</b>.

en: Expired Signature
nb: Utløpt signatur

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>Revoked</b></i> on %s.
nb: Signert av <i><key id='%s'/> <b>Tilbakekalt</b></i> den %s.

en: Revoked Signature
nb: Tilbakekalt signatur

en: Good Signature
nb: God signatur

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s.
nb: Signert av <i><key id='%s'/></i> den %s.

en: Untrusted Valid Signature
nb: Upålitelig gyldig signatur

en: Valid but <b>untrusted</b> signature by <i><key id='%s'/></i> on %s.
nb: Gyldig men <b>upålitelig</b> signatur av <i><key id='%s'/></i> den %s.

en: Signing key not in keyring.
nb: Signert nøkkel ikke i nøkkelring.

en: Unknown Signature
nb: Ukjent signatur

en: Bad or forged signature. The signed data was modified.
nb: Ugyldig eller falsk signatur. Signerte data er endret.

en: Bad Signature
nb: Dårlig signatur

en: Couldn't verify signature.
nb: Kunne ikke verifisere signatur.

en: Wrong passphrase.
nb: Feil passordfrase.

en: Enter new passphrase for '%s'
nb: Oppgi ny passordfrase for «%s»

en: Enter passphrase for '%s'
nb: Oppgi passordfrase for'%s'

en: Enter new passphrase
nb: Skriv inn ny passordfrase

en: Enter passphrase
nb: Skriv inn passordfrase

en: Passphrase
nb: Passordfrase

en: Ok
nb: OK

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Import keys from the file
nb: Importer nøkler fra filen

en: Encrypt file
nb: Krypter fil

en: Sign file with default key
nb: Signer fil med forvalgt nøkkel

en: Encrypt and sign file with default key
nb: Krypter og signer fil med forvalgt nøkkel

en: Decrypt encrypted file
nb: Dekrypter kryptert fil

en: Verify signature file
nb: Verifiser signaturfil

en: Read list of URIs on standard in
nb: Les liste med URIer fra standard inndata

en: file...
nb: fil...

en: Encryption settings
nb: Innstillinger for kryptering

en: Couldn't load keys
nb: Kunne ikke laste nøkler

en: Choose Encrypted File Name for '%s'
nb: Velg kryptert filnavn for '%s'

en: Choose Signer
nb: Velg signerer

en: Choose Signature File Name for '%s'
nb: Velg signaturfilnavn for '%s'

en: Import is complete
nb: Importeringen er komplett

en: Importing keys ...
nb: Importerer nøkler...

en: Import Failed
nb: Importering feilet

en: Keys were found but not imported.
nb: Nøkler ble funnet, men ikke importert.

en: Imported key
nb: Importert nøkkel

en: Imported %d key | Imported %d keys
nb[0]: Importerte %d nøkkel
nb[1]: Importerte %d nøkler

en: Choose Decrypted File Name for '%s'
nb: Velg dekryptert filnavn for '%s'

en: Choose Original File for '%s'
nb: Velg opprinnelig fil for '%s'

en: No valid signatures found
nb: Ingen gyldige signaturer funnet

en: File Encryption Tool
nb: Verktøy for kryptering av filer

en: Encrypting
nb: Krypterer

en: Couldn't encrypt file: %s
nb: Kunne ikke kryptere fil: %s

en: Signing
nb: Signerer

en: Couldn't sign file: %s
nb: Kunne ikke signere fil: %s

en: Importing
nb: Importerer

en: Couldn't import keys from file: %s
nb: Kunne ikke importere nøkler fra fil: %s

en: Decrypting
nb: Dekrypterer

en: Couldn't decrypt file: %s
nb: Kunne ikke dekryptere fil: %s

en: Verifying
nb: Verifiserer

en: Couldn't verify file: %s
nb: Kunne ikke verifisere fil: %s

en: Self-extracting zip (.exe)
nb: Selvutpakkende zip (.exe)

en: Tar uncompressed (.tar)
nb: Tar ukomprimert (.tar)

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
nb: Tar komprimert med bzip (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
nb: Tar komprimert med bzip2 (.tar.bz2)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
nb: Tar komprimert med gzip (.tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
nb: Tar komprimert med lzop (.tar.lzo)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
nb: Tar komprimert med compress (.tar.Z)

en: You have selected %d file  | You have selected %d files
nb[0]: Du har valgt %d fil
nb[1]: Du har valgt %d filer

en: and %d folder | and %d folders
nb[0]: og %d mappe
nb[1]: og %d mapper

en: You have selected %d file | You have selected %d files
nb[0]: Du har valgt %d fil
nb[1]: Du har valgt %d filer

en: You have selected %d folder | You have selected %d folders
nb[0]: Du har valgt %d mappe
nb[1]: Du har valgt %d mapper

en: Preparing...
nb: Forbereder...

en: Couldn't list files
nb: Kunne ikke vise filer

en: Couldn't package files
nb: Kunne ikke pakke filene

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
nb: Dekryptering feilet. Du har muligens ikke dekrypteringsnøkkelen.

en: %Y-%m-%d
nb: %d-%m-%Y

en: Couldn't run file-roller
nb: Kunne ikke kjøre file-roller

en: The file-roller process did not complete successfully
nb: Prosess for file-roller fullførte ikke operasjonen

en: All key files
nb: Alle nøkkelfiler

en: All files
nb: Alle filer

en: Archive files
nb: Arkivfiler

en: <b>A file already exists with this name.</b>
    
    Do you want to replace it with a new file?
nb: <b>En fil med dette navnet eksisterer allerede.</b>
    
    Vil du erstatte denne med en ny fil?

en: _Replace
nb: _Erstatt

en: Encrypt Multiple Files
nb: Krypter flere filer

en: <b>You have selected multiple files or folders</b>
nb: <b>Du har valgt flere filer eller mapper</b>

en: encrypted-package
nb: kryptert pakke

en: Encrypt each file separately
nb: Krypter hver fil separat

en: Encrypt packed together in a package
nb: Krypter pakket sammen i en pakke

en: Packaging:
nb: Innpakning:

en: Package Name:
nb: Pakkenavn:

en: Because the files are located remotely, each file will be encrypted separately.
nb: Fordi filene befinner seg på ekstern plassering vil de bli kryptert hver for seg.

en: Notification Messages
nb: Varslingsmeldinger

en: Progress Title
nb: Tittel for fremdrift

en: Encrypt...
nb: Krypter...

en: Encrypt (and optionally sign) the selected file | Encrypt the selected files
nb[0]: Krypter (og eventuelt signer) den valgte filen
nb[1]: Krypter de valgte filene

en: Sign
nb: Signer

en: Sign the selected file | Sign the selected files
nb[0]: Signer valgt fil
nb[1]: Signer valgte filer

en: Nemo needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
nb: Nemo må legge til noen tillatelser til mappen din "%s" for å kunne dele den

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Nemo to add these permissions to the folder automatically?
nb: Mappen "%s" trenger følgende ekstra tillatelser for at deling skal fungere:
    %s%s%sVil du at Nemo skal legge til disse tillatelsene i mappen automatisk?

en:   - read permission by others
nb:   - lesetillatelse for andre

en:   - write permission by others
nb:   - skrivetillatelse for andre

en:   - execute permission by others
nb:   - kjøretillatelse for andre

en: Add the permissions automatically
nb: Legg til tillatelsene automatisk

en: Could not change the permissions of folder "%s"
nb: Klarte ikke å endre tillatelser til mappa "%s"

en: The share name cannot be empty
nb: Delingsnavnet kan ikke være tomt

en: The share name is too long
nb: Delingsnavnet er for langt

en: Error while getting share information: %s
nb: Feil under mottak av delingsinformasjon: %s

en: Another share has the same name
nb: Det finnes allerede en delt ressurs med dette navnet

en: This folder is located in an encrypted directory. It will not be accessible by other users unless the option 'force user' is specified in /etc/samba/smb.conf.
nb: Denne mappen ligger i en kryptert katalog. Den vil ikke være tilgjengelig for andre brukere med mindre alternativet 'tving bruker' er spesifisert i /etc/samba/smb.conf.

en: The permissions for %s prevent other users from accessing this share
nb: Tillatelsene for %s hindrer andre brukere i å få tilgang til denne delingen

en: Modify _Share
nb: Endre _delt ressurs

en: Create _Share
nb: Opprett _delt ressurs

en: Please reboot to finalize changes
nb: Start på nytt for å fullføre endringene

en: Something went wrong.  You may need to install samba and add your user to the 'sambashare' group manually.
nb: Noe gikk galt. Du må kanskje installere samba og legge til brukeren din i 'sambashare'-gruppen manuelt.

en: There was an error while getting the sharing information
nb: Det oppstod en feil under henting av delingsinformasjonen

en: Share
nb: Delt ressurs

en: Folder Sharing
nb: Mappedeling

en: Sharing Options
nb: Alternativer for deling

en: Share this Folder
nb: Del denne mappen

en: %s %s %s returned with signal %d
nb: %s %s %s svarte med signal %d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
nb: %s %s %s mislyktes av ukjent årsak

en: 'net usershare' returned error %d: %s
nb: 'net usershare' svarte med feil %d: %s

en: 'net usershare' returned error %d
nb: 'net usershare' returnerte feil %d

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
nb: utdata fra 'net usershare' er ikke kodet som gyldig UTF-8

en: Failed
nb: Mislyktes

en: Samba's testparm returned with signal %d
nb: Samba testparm svarte med signal %d

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
nb: Samba testparm mislyktes av ukjent årsak

en: Samba's testparm returned error %d: %s
nb: Samba testparm svarte med feil %d: %s

en: Samba's testparm returned error %d
nb: Samba testparm svarte med feil %d

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
nb: Stien %s er ikke en delt ressurs, og kan derfor ikke fjernes

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
nb: Stien til en delt ressurs kan ikke endres. Fjern ressursen først og legg deretter til en ny

en: Share this _folder
nb: Del denne _mappen

en: Share _name:
nb: _Navn på delt ressurs:

en: Co_mment:
nb: Ko_mmentar:

en: _Allow others to create and delete files in this folder
nb: _Tillat andre å opprette og slette filer i denne mappen

en: _Guest access (for people without a user account)
nb: _Gjestetilgang (for personer uten brukerkonto)

en: Install
nb: Installer

en: Samba needs to be installed, appropriate firewall rules need to be added and your user account needs to join the 'sambashare' group.
nb: Samba må installeres, passende brannmurregler må legges til og brukerkontoen din må bli med i 'sambashare'-gruppen.

en: Nemo-Terminal Preferences
nb: Preferanser for Nemo-Terminal

en: Visible by default
nb: Synlig som standard

en: Top
nb: Topp

en: Bottom
nb: Bunn

en: Terminal position
nb: Posisjon til terminal

en: Independent
nb: Uavhengig

en: Terminal follows view location
nb: Terminal følger visningsplassering

en: Location mode
nb: Plasseringsmodus

en: Terminal bell
nb: Terminalklokke

en: Default number of lines for the terminal
nb: Standard antall linjer for terminalen

en: Keyboard shortcut
nb: Tastatursnarvei

en: Basic
nb: Grunnleggende

en: Shell to use (leave blank for system default)
nb: Skall som skal brukes (la tomt stå for systemstandard)

en: Terminal erase line key sequence
nb: Terminal slette linjetastsekvens

en: Terminal restore line key sequence
nb: Terminal gjenopprette linjetastsekvens

en: Change directory command
nb: Endre katalogkommando

en: Restore defaults
nb: Gjenopprett standardverdier

en: Sequences must be escaped according to python rules.
nb: Sekvenser må maskeres i henhold til python-regler.

en: '%s' is replaced by the quoted directory name.
nb: '%s' erstattes av katalognavnet i anførselstegn.

en: Advanced
nb: Avansert

en: Paste Filenames
nb: Lim inn filnavn

en: Composer
nb: Meldingsskriver

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Allows managing of archives from the context menu
nb: Tillater administrasjon av arkiver fra kontekstmenyen

en: Allows you to quickly share a folder from the context menu
nb: Lar deg raskt dele en mappe fra kontekstmenyen

en: Nemo Emblems
nb: Nemo emblemer

en: Change a folder or file emblem
nb: Endre en mappe- eller et filemblem

en: Allows managing of Dropbox web service from the context menu
nb: Tillater administrasjon av Dropbox-nettjenesten fra kontekstmenyen

en: Allows image resizing and rotation from the context menu
nb: Tillater endring av bildestørrelse og rotasjon fra kontekstmenyen

en: Allows filename encoding repair from the context menu
nb: Tillater reparasjon av filnavnkoding fra kontekstmenyen

en: Allows encryption and decryption of OpenPGP files from the context menu
nb: Tillater kryptering og dekryptering av OpenPGP-filer fra kontekstmenyen

en: View audio tag information from the properties tab
nb: Vis informasjon om lydtagg fra egenskapsfanen

en: Allows file comparison from the context menu
nb: Tillater filsammenligning fra kontekstmenyen

en: Provides additional columns for the list view
nb: Tilbyr flere kolonner for listevisningen

en: Embedded terminal for Nemo
nb: Innebygd terminal for Nemo

en: Unable to read or parse the result page.
nb: Kan ikke lese eller analysere resultatsiden.

en: It could be a server timeout or a change server side. Try later.
nb: Det kan være et servertidsavbrudd eller en endring av serverside. Prøv senere.

en: Pastebin to %s
nb: Pastebin til %s

en: Send this file to %s
nb: Send denne filen til %s

en: Send files to a paste service via the context menu
nb: Send filer til en lim inn-tjeneste via kontekstmenyen
