linuxmint - en to bg translation catalogue (357 entries)

en: Audio
bg: Аудио

en: No Info
bg: Няма инфо

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Artist:
bg: Изпълнител:

en: Album:
bg: Албум:

en: Album Artist:
bg: Изпълнител на албума:

en: Genre:
bg: Жанр:

en: Year:
bg: Година:

en: Track #:
bg: Песен #:

en: Length:
bg: Продължителност:

en: Bitrate:
bg: Битрейт:

en: Sample Rate:
bg: Честота на дискретизация:

en: Encoded by:
bg: Кодирано от:

en: Copyright:
bg: Права:

en: Nemo Compare
bg: Nemo Сравнение

en: Normal Diff
bg: Нормален Diff

en: Three-Way Diff
bg: Троен Diff

en: Compare to:
bg: Сравни с:

en: Compare to the file previously selected
bg: Сравняване на предишно избран файл

en: Compare Later
bg: Сравни по-късно

en: Remember file for later comparison
bg: Запомни фаила за по-късно сравнение

en: Compare
bg: Сравняване

en: Compare selected files
bg: Сравнение на избраните файлове

en: Art
bg: Изкуство

en: Camera
bg: Камера

en: Danger
bg: Опасно

en: Default
bg: Стандартно

en: Development
bg: Разработка

en: Documents
bg: Документи

en: Downloads
bg: Свалени

en: Favorite
bg: Любими

en: Games
bg: Игри

en: Generic
bg: Общ

en: Important
bg: Важно

en: Installed
bg: Инсталирано

en: Mail
bg: Поща

en: Marketing
bg: Маркетинг

en: Money
bg: Пари

en: Multimedia
bg: Мултимедия

en: New
bg: Нов

en: Note
bg: Бележка

en: Ohno
bg: О, не

en: Package
bg: Пакет

en: People
bg: Хора

en: Personal
bg: Лично

en: Photos
bg: Снимки

en: Plan
bg: План

en: Presentation
bg: Презентация

en: Sales
bg: Продажби

en: Sound
bg: Звук

en: System
bg: Система

en: Urgent
bg: Спешно

en: Videos
bg: Видео

en: Web
bg: Уеб

en: Emblems
bg: Емблеми

en: Extract Here
bg: Разархивирай тук

en: Extract the selected archive to the current position
bg: Разархивирай избрания архив в текущата папка

en: Extract To...
bg: Разархивирай в…

en: Extract the selected archive
bg: Разархивирай избрания архив

en: Compress...
bg: Компресиране…

en: Create a compressed archive with the selected objects
bg: Създай компресиран архив с избраните обекти

en: Save Digests
bg: Запази дневник

en: A GTK+ utility for computing message digests or checksums.
bg: GTK+ инструмент за представяне на съобщения от дневници и чексуми.

en: Select Files
bg: Избор на файлове

en: Failed to read "%s"
bg: Не може да се прочете "%s"

en: Failed to read "%s":
    %s
bg: Не може да се прочете "%s":
    %s

en: Not a regular file
bg: Необичаен файл

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: Failed to add "%s":
    %s
bg: Не може да се добави "%s":
    %s

en: %s of %s - 1 minute left (%s/sec)
bg: %s на %s - остава 1 минута (%s/сек)

en: %s of %s - %u minutes left (%s/sec)
bg: %s на %s - остават %u минути (%s/сек)

en: %s of %s - 1 second left (%s/sec)
bg: %s на %s - остава 1 секунда (%s/сек)

en: %s of %s - %u seconds left (%s/sec)
bg: %s на %s - остават %u секунди (%s/сек)

en: Check against the specified digest or checksum
bg: Проверка по посочен дневник или чексума

en: DIGEST
bg: Дневник

en: Read program data from the specified directory
bg: Четене на програмни днанни от указаната директория

en: DIRECTORY
bg: ДИРЕКТОРИЯ

en: Hash the specified text
bg: Hash на посочен текст

en: TEXT
bg: ТЕКСТ

en: Show version information
bg: Показване на информация за версията

en: [FILE|URI...]
bg: [ФАЙЛ|АДРЕС...]

en: Failed to enable any supported hash functions.
bg: Не може да включи нито една hash функция

en: Digests
bg: Дневници

en: _Resize Images...
bg: _Оразмеряване на изображения...

en: Resize each selected image
bg: Орамери всяко от избраните изображения

en: Ro_tate Images...
bg: Вър_тене на изобрежения...

en: Rotate each selected image
bg: Завърти всяко избрано изображение

en: _Skip
bg: _Пропусни

en: _Retry
bg: _Повтори

en: Resizing image: %d of %d
bg: Оразмеряване на изображения: %d от %d

en: <i>Resizing "%s"</i>
bg: <i>Оразмеряване на "%s"</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
bg: Моля въведете валидно файлово разширение!

en: Rotating image: %d of %d
bg: Завъртане на изобрежение: %d от %d

en: <i>Rotating "%s"</i>
bg: <i>Завъртане на "%s"</i>

en: Resize Images
bg: Оразмеряване на изображения

en: <b>Image Size</b>
bg: <b>Размер на изображение</b>

en: Select a size:
bg: Избор на размер:

en: pixels
bg: пиксела

en: Scale:
bg: Мащаб:

en: percent
bg: процент

en: Custom size:
bg: Потребителски размер:

en: Width:
bg: Широчина:

en: Height:
bg: Височина:

en: <b>Filename</b>
bg: <b>Име на файл</b>

en: Append
bg: Добави

en: .resized
bg: .оразмерено

en: to file title
bg: до име на файл

en: Resize in place
bg: Оразмери на място

en: _Resize
bg: _Оразмеряване

en: Rotate Images
bg: Завъртане на изображения

en: <b>Image Rotation</b>
bg: <b>Завъртане на изображения</b>

en: Select an angle:
bg: Избор на ъгъл:

en: Custom angle:
bg: Потребителски ъгъл:

en: degrees clockwise
bg: градуса по часовника

en: .rotated
bg: .завъртяно

en: Rotate in place
bg: Завърти на място

en: _Rotate
bg: _Завъртане

en: Title
bg: Заглавие

en: Album
bg: Албум

en: Artist
bg: Изпълнител

en: Track
bg: Песен

en: Genre
bg: Жанр

en: Date
bg: Дата

en: Bitrate
bg: Битрейт

en: Pages
bg: Страници

en: Sample Rate
bg: Честота на дискретизация

en: Length
bg: Дължина

en: EXIF Date
bg: EXIF дата

en: EXIF Software
bg: EXIF софтуер

en: EXIF Flash
bg: EXIF флаш

en: EXIF Image Size
bg: EXIF размер на изображение

en: EXIF Rating
bg: EXIF оценка

en: Image Size
bg: Размер за изображението

en: Open the browser
bg: Отвори браузъра

en: Show a notification
bg: Покажи известие

en: Username
bg: Потребителско име

en: Password
bg: Парола

en: Author
bg: Автор

en: %d item | %d items
bg[0]: %d елемент
bg[1]: %d елемента

en: Empty Folder
bg: Празна папка

en: Type
bg: Тип

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Size
bg: Размер

en: Modified
bg: Променен

en: from
bg: от

en: by
bg: на

en: %d of %d
bg: %d от %d

en: <span size="larger">The selected "%s" is invalid encoding.</span>
    <span size="larger">Please choose another one.</span>
bg: <span size="larger">Избраният "%s"е с невалидна кодировка.</span>
    <span size="larger">Моля изберете друг.</span>

en: <span size="larger" weight="bold">There was an error renaming the file to "%s"</span>
bg: <span size="larger" weight="bold">Получи се грешка при преименуването на файла на "%s"</span>

en: <span size="larger" weight="bold">A file named "%s" already exists.</span>
bg: <span size="larger" weight="bold">Съществува файл с име "%s".</span>

en: If you want to rename the selected file, please move or rename "%s" first.
bg: Ако искате да преименувате избрания файл, моля първо преместете или преименувайте "%s".

en: Repair filename ...
bg: Поправка на файлово име ...

en: Repair filename
bg: Поправка на файлово име

en: Re_name as "%s"
bg: Пре_именувай на "%s"

en: Rename as "%s".
bg: Преименувай на "%s"

en: Select a filename
bg: Изберете име на файла

en: Select a filename from sub menu items.
bg: Изберете име на файл от елементите на подменюто.

en: Arabic - CP1256
bg: Арабски - CP1256

en: Baltic - CP1257
bg: Балтийски - CP1257

en: Central European latin - CP1250
bg: Централно европейски латински  - CP1250

en: Chinese simplified - CP936
bg: Опростен китайски - CP936

en: Chinese traditional - CP950
bg: Традиционен китайски - CP950

en: Cyrillic - CP1251
bg: Кирилица - CP1251

en: Greek - CP1253
bg: Гръцки - CP1253

en: Hebrew - CP1255
bg: Иврит - CP1255

en: Japanese - CP932
bg: Японски - CP932

en: Korean - CP949
bg: Корейски - CP949

en: Thai - CP874
bg: Тайландски - CP874

en: Turkish - CP1254
bg: Турски - CP1254

en: Vietnamese - CP1258
bg: Виетнамски - CP1258

en: Western European latin - CP1252
bg: Централно европейски латински - CP1252

en: <span size="larger" weight="bold">There was an error renaming "%s" to "%s"</span>
bg: <span size="larger" weight="bold">Получи се грешка при преименуването от "%s" на "%s"</span>

en: Other ...
bg: Друго ...

en: As is
bg: Както е

en: To be
bg: Да стане

en: Nemo Filename Repairer: Select Files To Rename
bg: Nemo поправка на файлови имена: Изберете файлове за поправка

en: Select an encoding name to use
bg: Изберете име на кодировка

en: _Encoding name to add:
bg: _Кодировка за добавяне:

en: Nemo Filename Repairer
bg: Поправка на файловите имена на Nemo

en: Select _encoding:
bg: Избор на _кодировка:

en: Include _subdirectories
bg: Включване на _поддиректории

en: Key Imported | Keys Imported
bg[0]: Внесен ключ
bg[1]: Внесени ключове

en: Imported %i key | Imported %i keys
bg[0]: Внесен е %d ключ
bg[1]: Внесени са %d ключа

en: Imported a key for | Imported keys for
bg[0]: Внесен е ключ за
bg[1]: Внесени са ключове за

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>expired</b></i> on %s.
bg: Подписан с <i><key id='%s'/>, <b>ключът е изтекъл</b></i> на %s.

en: Invalid Signature
bg: Грешен подпис

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s <b>Expired</b>.
bg: Подписан с <i><key id='%s'/>, <b>подписът е изтекъл</b></i> на %s.

en: Expired Signature
bg: Изтекъл подпис

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>Revoked</b></i> on %s.
bg: Подписан с <i><key id='%s'/> <b>анулиран</b></i> на %s.

en: Revoked Signature
bg: Анулиран подпис

en: Good Signature
bg: Добър подпис

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s.
bg: Подписан с <i><key id='%s'/> на %s.

en: Untrusted Valid Signature
bg: Недостоверен, но валиден подпис

en: Valid but <b>untrusted</b> signature by <i><key id='%s'/></i> on %s.
bg: Валиден но <b>недостоверен</b> подпис на  <i><key id='%s'/></i> от %s.

en: Signing key not in keyring.
bg: Ключът за подпис не е в ключодържателя

en: Unknown Signature
bg: Непознат подпис

en: Bad or forged signature. The signed data was modified.
bg: Неправилен или подправен подпис. Подписаните данни са били променени.

en: Bad Signature
bg: Неправилен подпис

en: Couldn't verify signature.
bg: Подписът не може да бъде проверен.

en: Wrong passphrase.
bg: Неправилна парола.

en: Enter new passphrase for '%s'
bg: Въведете нова парола за „%s“

en: Enter passphrase for '%s'
bg: Въведете парола за „%s“

en: Enter new passphrase
bg: Въведете нова парола

en: Enter passphrase
bg: Въведете пропуск

en: Passphrase
bg: Парола

en: Ok
bg: Ок

en: Cancel
bg: Отказ

en: Import keys from the file
bg: Внасяне на ключове от файл

en: Encrypt file
bg: Шифроване на файл

en: Sign file with default key
bg: Подписване на файл със стандартния ключ

en: Encrypt and sign file with default key
bg: Шифриране и подписване със стандартния ключ

en: Decrypt encrypted file
bg: Дешифриране на файл

en: Verify signature file
bg: Проверка на файл с подписи

en: Read list of URIs on standard in
bg: Прочитане на списъка с адреси от стандартния вход

en: file...
bg: файл…

en: Encryption settings
bg: Настройки за криптиране

en: Couldn't load keys
bg: Неуспех при зареждането а ключовете

en: Choose Encrypted File Name for '%s'
bg: Избор на файлово име за шифрирания вариант на „%s“

en: Choose Signer
bg: Избор на подписващ

en: Choose Signature File Name for '%s'
bg: Избор на файлово име за подписания вариант на „%s“

en: Import is complete
bg: Внасянето завърши

en: Importing keys ...
bg: Внасяне на ключове…

en: Import Failed
bg: Неуспешно внасяне

en: Keys were found but not imported.
bg: Бяха открити ключове, но не бяха внесени.

en: Imported key
bg: Внесен ключ

en: Imported %d key | Imported %d keys
bg[0]: Внесен е %d ключ
bg[1]: Внесени са %d ключа

en: Choose Decrypted File Name for '%s'
bg: Избор на файлово име за дешифриран вариант на „%s“

en: Choose Original File for '%s'
bg: Избор на файлово име за първоначалния вариант на „%s“

en: No valid signatures found
bg: Не са открити валидни подписи

en: File Encryption Tool
bg: Инструмент за шифриране на файлове

en: Encrypting
bg: Шифроване

en: Couldn't encrypt file: %s
bg: Файлът „%s“ не може да се шифрова

en: Signing
bg: Подписване

en: Couldn't sign file: %s
bg: Файлът „%s“ не може да се подпише

en: Importing
bg: Внасяне

en: Couldn't import keys from file: %s
bg: Неуспех при внасяне на ключове от файла „%s“

en: Decrypting
bg: Дешифриране

en: Couldn't decrypt file: %s
bg: Файлът „%s“ не може да се дешифрира

en: Verifying
bg: Проверка

en: Couldn't verify file: %s
bg: Файлът „%s“ не може да бъде проверен

en: Self-extracting zip (.exe)
bg: Саморазархивиращ се zip (.exe)

en: Tar uncompressed (.tar)
bg: Некомпресиран tar (.tar)

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
bg: Tar, компресиран с bzip (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
bg: Tar, компресиран с bzip2 (.tar.bz2)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
bg: Tar, компресиран с gzip (.tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
bg: Tar, компресиран с lzop (.tar.lzo)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
bg: Tar, компресиран с compress (.tar.Z)

en: You have selected %d file  | You have selected %d files
bg[0]: Избрали сте %d файл
bg[1]: Избрали сте %d файла

en: and %d folder | and %d folders
bg[0]: и %d папка
bg[1]: и %d папки

en: You have selected %d file | You have selected %d files
bg[0]: Избрали сте %d файл
bg[1]: Избрали сте %d файла

en: You have selected %d folder | You have selected %d folders
bg[0]: Избрали сте %d папка
bg[1]: Избрали сте %d папки

en: Preparing...
bg: Подготовка…

en: Couldn't list files
bg: Неуспех при изброяването на файлове

en: Couldn't package files
bg: Файловете не могат да бъдат пакетирани

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
bg: Неуспешно дешифриране. Вероятно не притежавате ключа за дешифриране.

en: Couldn't run file-roller
bg: Неуспех при изпълнението на file-roller

en: The file-roller process did not complete successfully
bg: Процесът на file-roller завърши неуспешно

en: All key files
bg: Всички файлове с ключове

en: All files
bg: Всички файлове

en: Archive files
bg: Всички архиви

en: <b>A file already exists with this name.</b>
    
    Do you want to replace it with a new file?
bg: <b>Вече съществува файл с такова име.</b>
    
    Искате ли да го замените с нов файл?

en: _Replace
bg: _Замяна

en: Encrypt Multiple Files
bg: Шифриране на множество файлове

en: <b>You have selected multiple files or folders</b>
bg: <b>Избрали сте множество файлове или папки</b>

en: encrypted-package
bg: шифриран-пакет

en: Encrypt each file separately
bg: Шифриране на всеки файл поотделно

en: Encrypt packed together in a package
bg: Шифриране на файловете в пакет

en: Packaging:
bg: Пакетиране:

en: Package Name:
bg: Име на пакета:

en: Because the files are located remotely, each file will be encrypted separately.
bg: Понеже файловете са отдалечени, всеки от тях ще бъде шифриран поотделно.

en: Notification Messages
bg: Съобщения за уведомяване

en: Progress Title
bg: Заглавие на напредъка

en: Encrypt...
bg: Шифриране…

en: Encrypt (and optionally sign) the selected file | Encrypt the selected files
bg[0]: Шифриране (евентуално и подписване) на избрания файл
bg[1]: Шифриране на избраните файлове

en: Sign
bg: Подписване

en: Sign the selected file | Sign the selected files
bg[0]: Подписване на избрания файл
bg[1]: Подписване на избраните файлове

en: Nemo needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
bg: Nemo трябва да добави някои разрешения на папката "%s", за да може да я сподели

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Nemo to add these permissions to the folder automatically?
bg: Папката "%s" трябва да получи следните допълнителни разрешения, за да работи споделянето:
    %s%s%sИскате ли Nemo да добави тези разрешения на папката автоматично?

en:   - read permission by others
bg:   - права за четене от други

en:   - write permission by others
bg:   - права за запис от други

en:   - execute permission by others
bg:   - права за изпълнение от други

en: Add the permissions automatically
bg: Добави правата автоматично

en: Could not change the permissions of folder "%s"
bg: Не могат да се променят правата на папка "%s"

en: The share name cannot be empty
bg: Името за споделяне не може да е празно

en: The share name is too long
bg: Името за споделяне е твърде дълго

en: Error while getting share information: %s
bg: Грешка при получаване на информация за споделяне: %s

en: Another share has the same name
bg: Друго споделяне има същото име

en: This folder is located in an encrypted directory. It will not be accessible by other users unless the option 'force user' is specified in /etc/samba/smb.conf.
bg: Папката се намира в кодирана директория. Тя няма да бъде достъпна за други потребители, освен ако не сте задали опцията 'force user' в /etc/samba/smb.conf.

en: The permissions for %s prevent other users from accessing this share
bg: Настройките за достъп на %s пречат на други потребители да имат достъп до споделеното

en: Modify _Share
bg: Промяна на _споделяне

en: Create _Share
bg: Създаване на _споделяне

en: Please reboot to finalize changes
bg: Моля рестартирайте за финализиране на промените

en: Something went wrong.  You may need to install samba and add your user to the 'sambashare' group manually.
bg: Нещо се обърка. Може да трябва да инсталирате samba и ръчно да добавите вашия потребител в 'sambashare'.

en: There was an error while getting the sharing information
bg: Получи се грешка при получаване на информация за споделянето

en: Share
bg: Споделяне

en: Folder Sharing
bg: Споделяне на папка

en: Sharing Options
bg: Опции за споделяне

en: Share this Folder
bg: Сподели тази папка

en: %s %s %s returned with signal %d
bg: %s %s %s върна сигнала %d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
bg: %s %s %s беше неуспешено поради неизвестна причина

en: 'net usershare' returned error %d: %s
bg: 'net usershare' върна грешка %d: %s

en: 'net usershare' returned error %d
bg: 'net usershare' върна грешка %d

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
bg: изходния текст на 'net usershare' не е във валидно UTF-8 кодиране

en: Failed
bg: Неуспешно

en: Samba's testparm returned with signal %d
bg: Тестовия параметър на Samba върна сигнала %d

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
bg: Тестовия параметър на Samba се провали по неизвестна причина

en: Samba's testparm returned error %d: %s
bg: Тестовия параметър на Samba върна грешка %d: %s

en: Samba's testparm returned error %d
bg: Тестовия параметър на Samba върна грешка %d

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
bg: Не може да се премахне споделяне за пътя %s: този път не е споделен

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
bg: Пътя на съществуващо споделяне не може да бъде променен; моля, премахнете старото споделяне и добавете ново

en: Share this _folder
bg: Сподели тази _папка

en: Share _name:
bg: _Име:

en: Co_mment:
bg: Ко_ментар:

en: _Allow others to create and delete files in this folder
bg: _Позволи на другите потребители да създават и изтриват файлове в тази папки

en: _Guest access (for people without a user account)
bg: _Достъп на гост (за хора без акаунт)

en: Install
bg: Инсталиране

en: Samba needs to be installed, appropriate firewall rules need to be added and your user account needs to join the 'sambashare' group.
bg: Трябва да се инсталира Samba, да се добавят нужните правила на защитната стена, и вашия потребителски акаунт трябва да се присъедини към групата 'sambashare'.

en: Nemo-Terminal Preferences
bg: Настройки на Nemo-Terminal

en: Visible by default
bg: Видим по подразбиране

en: Top
bg: Горе

en: Bottom
bg: Долу

en: Terminal position
bg: Позиция на терминала

en: Independent
bg: Независим

en: Terminal follows view location
bg: Терминала следва локацията за преглед

en: Location mode
bg: Режим на локация

en: Terminal bell
bg: Звук на терминала

en: Default number of lines for the terminal
bg: Стандартен брой редове на терминала

en: Keyboard shortcut
bg: Пряк път от клавиатурата

en: Basic
bg: Основен

en: Shell to use (leave blank for system default)
bg: Използвана обвивка (остави празно за стандартната за системата)

en: Terminal erase line key sequence
bg: Клавишна комбинация за изтриване на ред от терминала

en: Terminal restore line key sequence
bg: Клавишна комбинация за възстановяване на ред от терминала

en: Change directory command
bg: Команда за смяна на директория

en: Restore defaults
bg: Възстановяване на стандартните

en: Sequences must be escaped according to python rules.
bg: Според правилата на python, комбинациите трябва да се избягват.

en: '%s' is replaced by the quoted directory name.
bg: '%s'  се заменя от името на директорията в кавички.

en: Advanced
bg: Разширени

en: Paste Filenames
bg: Поставяне на имена на файлове

en: Composer
bg: Композитор

en: Description
bg: Описание

en: Allows managing of archives from the context menu
bg: Позволява управлението на архиви от контекстното меню

en: Allows you to quickly share a folder from the context menu
bg: Позволява бързото споделяне на папка от контекстното меню

en: Nemo Emblems
bg: Емблеми на Nemo

en: Change a folder or file emblem
bg: Смяна на емблемата на файл или папка

en: Allows managing of Dropbox web service from the context menu
bg: Позволява управлението на уеб услугата Dropbox от контекстното меню

en: Allows image resizing and rotation from the context menu
bg: Позволява преоразмеряването и ротацията на изображения от контекстното меню

en: Allows filename encoding repair from the context menu
bg: Позволява поправка на кодировката на имената на файловете от контекстното меню

en: Allows encryption and decryption of OpenPGP files from the context menu
bg: Позволява кодиране и декодиране на OpenPGP файлове от контекстното меню

en: View audio tag information from the properties tab
bg: Преглед на информацията в аудио таговете от раздел свойства

en: Allows file comparison from the context menu
bg: Позволява сравняването на файлове от контекстното меню

en: Provides additional columns for the list view
bg: Предоставя допълнителни колони в списъчен изглед

en: Embedded terminal for Nemo
bg: Вграден терминал в Nemo

en: Unable to read or parse the result page.
bg: Не може да се прочете или анализира страницата с резултата.

en: It could be a server timeout or a change server side. Try later.
bg: Това трябва да е или заради просрочено сървърно време или заради друга промяна от страна на сървъра. Опитайте пак по-късно.

en: Pastebin to %s
bg: Pastebin към %s

en: Send this file to %s
bg: Изпрати този файл към %s

en: Send files to a paste service via the context menu
bg: Изпращане на файл към услугата за поставяне, чрез контекстното меню
