linuxmint - en to eo translation catalogue (360 entries)

en: Audio
eo: Aŭdaĵoj

en: No Info
eo: Ne informo

en: Title:
eo: Titolo:

en: Artist:
eo: Artisto:

en: Album:
eo: Albumo:

en: Album Artist:
eo: Albumartisto:

en: Genre:
eo: Ĝenro:

en: Year:
eo: Jaro:

en: Track #:
eo: Kanto #:

en: Length:
eo: Longo:

en: Bitrate:
eo: Bitrapido:

en: Sample Rate:
eo: Specimenrapido:

en: Encoded by:
eo: Kodita per:

en: Copyright:
eo: Kopirajto:

en: Nemo Compare
eo: Nemo-komparo

en: Normal Diff
eo: Normala dosierdiferenco

en: Three-Way Diff
eo: Tri-opa dosierdiferenco

en: N-Way Diff
eo: N-opa dosierdiferenco

en: Compare to:
eo: Kompari kun:

en: Compare to the file previously selected
eo: Kompari kun la antaŭe elektita dosiero

en: Compare Later
eo: Kompari poste

en: Remember file for later comparison
eo: Memori dosieron por posta komparo

en: Compare
eo: Kompari

en: Compare selected files
eo: Kompari elektitajn dosierojn

en: Art
eo: Bildo

en: Camera
eo: Kamerao

en: Danger
eo: Danĝero

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Development
eo: Programado

en: Documents
eo: Dokumentoj

en: Downloads
eo: Elŝutoj

en: Favorite
eo: Preferaĵo

en: Games
eo: Ludoj

en: Generic
eo: Komune

en: Important
eo: Grave

en: Installed
eo: Instalite

en: Mail
eo: Retmesaĝo

en: Marketing
eo: Merkatiko

en: Money
eo: Mono

en: Multimedia
eo: Plurmedia

en: New
eo: Nova

en: Note
eo: Komento

en: Ohno
eo: Ne!

en: Package
eo: Pako

en: People
eo: Homoj

en: Personal
eo: Persone

en: Photos
eo: Fotoj

en: Plan
eo: Plano

en: Presentation
eo: Prezento

en: Sales
eo: Vendoj

en: Sound
eo: Sono

en: System
eo: Sistemo

en: Urgent
eo: Urĝe

en: Videos
eo: Filmetoj

en: Web
eo: Reto

en: Emblems
eo: Emblemoj

en: Extract Here
eo: Eltiri ĉi tie

en: Extract the selected archive to the current position
eo: Eltiri la elektitan arkivon al la nuna pozicio

en: Extract To...
eo: Eltiri al...

en: Extract the selected archive
eo: Eltiri la elektitan arkivon

en: Compress...
eo: Densigi...

en: Create a compressed archive with the selected objects
eo: Krei densigitan arkivon kun la elektitaj objektoj

en: Save Digests
eo: Konservi mesaĝarojn

en: A GTK+ utility for computing message digests or checksums.
eo: Utilaĵo el GTK+ por komputi mesaĝarojn aŭ kontrolsumojn.

en: Select Files
eo: Elekti dosierojn

en: Failed to read "%s"
eo: Malsukcesis legi "%s"

en: Failed to read "%s":
    %s
eo: Malsukcesis legi "%s":
    %s

en: Not a regular file
eo: Ne regula dosiero

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Failed to add "%s":
    %s
eo: Malsukcesis aldoni "%s":
    %s

en: %s of %s - 1 minute left (%s/sec)
eo: %s el %s - 1 minuto restas (%s/sek)

en: %s of %s - %u minutes left (%s/sec)
eo: %s el %s - %u minutoj restas (%s/sek)

en: %s of %s - 1 second left (%s/sec)
eo: %s el %s - 1 sekundo restas (%s/sek)

en: %s of %s - %u seconds left (%s/sec)
eo: %s el %s - %u sekundoj restas (%s/sek)

en: Check against the specified digest or checksum
eo: Kontroli kun la indikitaj mesaĝaro aŭ kontrolsumo

en: DIGEST
eo: MESAĜARO

en: Read program data from the specified directory
eo: Legi program-datumojn el la indikita dosierujo

en: DIRECTORY
eo: DOSIERUJO

en: Hash the specified text
eo: Haketi la indikitan tekston

en: TEXT
eo: TEKSTO

en: Show version information
eo: Montri informojn pri la versio

en: [FILE|URI...]
eo: [DOSIERO|URI...]

en: Failed to enable any supported hash functions.
eo: Malsukcesis ŝalti iun ajn subtenatan haketfunkcion.

en: Digests
eo: Mesaĝaroj

en: _Resize Images...
eo: _Regrandigi bildojn...

en: Resize each selected image
eo: Regrandigi ĉiun elektitan bildon

en: Ro_tate Images...
eo: _Turni bildojn...

en: Rotate each selected image
eo: Turni ĉiun elektitan bildon

en: _Skip
eo: _Preterlasi

en: _Retry
eo: _Provi denove

en: Resizing image: %d of %d
eo: Regrandigo de bildo: %d el %d

en: <i>Resizing "%s"</i>
eo: <i>Regrandigo de "%s"</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
eo: Bonvolu enigi validan dosiernom-sufikson!

en: Rotating image: %d of %d
eo: Turnado de bildo: %d el %d

en: <i>Rotating "%s"</i>
eo: <i>Turnado de "%s"</i>

en: Resize Images
eo: Regrandigi bildojn

en: <b>Image Size</b>
eo: <b>Bilda grando</b>

en: Select a size:
eo: Elektu grandon:

en: pixels
eo: bilderoj

en: Scale:
eo: Skali:

en: percent
eo: elcentoj

en: Custom size:
eo: Propra grando:

en: Width:
eo: Larĝo:

en: Height:
eo: Alto:

en: <b>Filename</b>
eo: <b>Dosiernomo</b>

en: Append
eo: Postglui

en: .resized
eo: .regrandigite

en: to file title
eo: al dosiertitolo

en: Resize in place
eo: Regrandigi sur la loko mem

en: _Resize
eo: _Regrandigi

en: Rotate Images
eo: Turni bildojn

en: <b>Image Rotation</b>
eo: <b>Bilda turno</b>

en: Select an angle:
eo: Elektu angulon:

en: Custom angle:
eo: Propra angulo:

en: degrees clockwise
eo: gradoj dekstrume

en: .rotated
eo: .turnite

en: Rotate in place
eo: Turni sur la loko mem

en: _Rotate
eo: _Turni

en: Title
eo: Titolo

en: Album
eo: Albumo

en: Artist
eo: Artisto

en: Track
eo: Kanto

en: Genre
eo: Ĝenro

en: Date
eo: Dato

en: Bitrate
eo: Bitrapido

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Sample Rate
eo: Specimenrapido

en: Length
eo: Longo

en: EXIF Date
eo: EXIF-dato

en: EXIF Software
eo: EXIF-programaro

en: EXIF Flash
eo: EXIF-fulmo

en: EXIF Image Size
eo: EXIF-bildogrando

en: EXIF Rating
eo: EXIF-pritakso

en: Image Size
eo: Bildogrando

en: Nemo Pastebin
eo: Nemo-pastebin

en: Open the browser
eo: Malfermi la foliumilon

en: Show a notification
eo: Montri sciigon

en: Username
eo: Uzantonomo

en: Password
eo: Pasvorto

en: Author
eo: Aŭtoro

en: %d item | %d items
eo[0]: %d ero
eo[1]: %d eroj

en: Empty Folder
eo: Malplena dosierujo

en: Type
eo: Tipo

en: Loading...
eo: Ŝargado...

en: Size
eo: Grando

en: Modified
eo: Modifite

en: from
eo: de

en: by
eo: fare de

en: %d of %d
eo: %d el %d

en: <span size="larger">The selected "%s" is invalid encoding.</span>
    <span size="larger">Please choose another one.</span>
eo: <span size="larger">La elektita "%s" estas nevalida kodoprezento.</span>
    <span size="larger">Bonvolu elekti alian.</span>

en: <span size="larger" weight="bold">There was an error renaming the file to "%s"</span>
eo: <span size="larger" weight="bold">Okazis eraro dum alinomo de la dosiero al "%s"</span>

en: <span size="larger" weight="bold">A file named "%s" already exists.</span>
eo: <span size="larger" weight="bold">Dosiero nomita "%s" jam ekzistas.</span>

en: If you want to rename the selected file, please move or rename "%s" first.
eo: Se vi volas alinomi la elektitan dosieron, bonvolu unue movi aŭ alinomi "%s".

en: Repair filename ...
eo: Ripari dosiernomon ...

en: Repair filename
eo: Ripari dosiernomon

en: Re_name as "%s"
eo: _Alinomi kiel "%s"

en: Rename as "%s".
eo: Alinomi kiel "%s".

en: Select a filename
eo: Elekti dosiernomon

en: Select a filename from sub menu items.
eo: Elektu dosiernomon el subaj menueroj.

en: Arabic - CP1256
eo: Araba - CP1256

en: Baltic - CP1257
eo: Balta - CP1257

en: Central European latin - CP1250
eo: Centreŭropa latina - CP1250

en: Chinese simplified - CP936
eo: Ĉina simpligita - CP936

en: Chinese traditional - CP950
eo: Ĉina tradicia - CP950

en: Cyrillic - CP1251
eo: Cirila - CP1251

en: Greek - CP1253
eo: Greka - CP1253

en: Hebrew - CP1255
eo: Hebrea - CP1255

en: Japanese - CP932
eo: Japana - CP932

en: Korean - CP949
eo: Korea - CP949

en: Thai - CP874
eo: Taja - CP874

en: Turkish - CP1254
eo: Turka - CP1254

en: Vietnamese - CP1258
eo: Vjetnama - CP1258

en: Western European latin - CP1252
eo: Okcidenteŭropa latina - CP1252

en: IBM PC (MS-DOS) - CP437
eo: IBM-PK (MS-DOS) - CP437

en: <span size="larger" weight="bold">There was an error renaming "%s" to "%s"</span>
eo: <span size="larger" weight="bold">Okazis eraro dum alinomo de "%s" al "%s"</span>

en: Other ...
eo: Alia ...

en: As is
eo: Kiel estas

en: To be
eo: Estu

en: Nemo Filename Repairer: Select Files To Rename
eo: Nemo-riparilo pri dosiernomo: elekti dosierojn por alinomi

en: Select an encoding name to use
eo: Elekti nomon de uzota kodoprezento

en: _Encoding name to add:
eo: _Nomo de aldonota kodoprezento:

en: Nemo Filename Repairer
eo: Nemo-riparilo pri dosiernomo

en: Select _encoding:
eo: Elekti _kodoprezenton:

en: Include _subdirectories
eo: Inkluzivi _subdosierujojn

en: Key Imported | Keys Imported
eo[0]: Ŝlosilo importita
eo[1]: Ŝlosiloj importitaj

en: Imported %i key | Imported %i keys
eo[0]: Importita %i ŝlosilo
eo[1]: Importitaj %i ŝlosiloj

en: Imported a key for | Imported keys for
eo[0]: Importita ŝlosilo por
eo[1]: Importitaj ŝlosiloj por

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>expired</b></i> on %s.
eo: Subskribita de <i><key id='%s'/> <b>senvalidiĝinta</b></i> je %s.

en: Invalid Signature
eo: Nevalida subskribo

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s <b>Expired</b>.
eo: Subskribita de <i><key id='%s'/></i> je %s <b>senvalidiĝinta</b>.

en: Expired Signature
eo: Senvalidiĝinta subskribo

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>Revoked</b></i> on %s.
eo: Subskribita de <i><key id='%s'/> <b>senvalidigita</b></i> je %s.

en: Revoked Signature
eo: Senvalidigita subskribo

en: Good Signature
eo: Bona subskribo

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s.
eo: Subskribita de <i><key id='%s'/></i> je %s.

en: Untrusted Valid Signature
eo: Nefidinda valida subskribo

en: Valid but <b>untrusted</b> signature by <i><key id='%s'/></i> on %s.
eo: Valida, sed <b>nefidinda</b> subskribo de <i><key id='%s'/></i> je %s.

en: Signing key not in keyring.
eo: Subskriba ŝlosilo ne en ŝlosilaro.

en: Unknown Signature
eo: Nekonata subskribo

en: Bad or forged signature. The signed data was modified.
eo: Malbona aŭ falsita subskribo. La subskribitaj datumoj estis modifitaj.

en: Bad Signature
eo: Malbona subskribo

en: Couldn't verify signature.
eo: Ne eblas kontroli subskribon.

en: Wrong passphrase.
eo: Neĝusta pasfrazo.

en: Enter new passphrase for '%s'
eo: Enigi novan pasfrazon por '%s'

en: Enter passphrase for '%s'
eo: Enigi pasfrazon por '%s'

en: Enter new passphrase
eo: Enigi novan pasfrazon

en: Enter passphrase
eo: Enigi pasfrazon

en: Passphrase
eo: Pasfrazo

en: Ok
eo: Bone

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Import keys from the file
eo: Importi ŝlosilojn el la dosiero

en: Encrypt file
eo: Ĉifri dosieron

en: Sign file with default key
eo: Subskribi dosieron per defaŭlta ŝlosilo

en: Encrypt and sign file with default key
eo: Ĉifri kaj subskribi dosieron per defaŭlta ŝlosilo

en: Decrypt encrypted file
eo: Malĉifri ĉifritan dosieron

en: Verify signature file
eo: Kontroli subskriban dosieron

en: Read list of URIs on standard in
eo: Legi liston de URI-j je defaŭlta enigo

en: file...
eo: dosiero...

en: Encryption settings
eo: Ĉifrada agordaro

en: Couldn't load keys
eo: Ne eblas ŝargi ŝlosilojn

en: Choose Encrypted File Name for '%s'
eo: Elekti ĉifritan dosiernomon por '%s'

en: Choose Signer
eo: Elekti subskribon

en: Choose Signature File Name for '%s'
eo: Elekti subskriban dosiernomon por '%s'

en: Import is complete
eo: Importo estas kompleta

en: Importing keys ...
eo: Importado de ŝlosiloj ...

en: Import Failed
eo: Importo malsukcesis

en: Keys were found but not imported.
eo: Ŝlosiloj estis trovitaj, sed ne importitaj.

en: Imported key
eo: Importita ŝlosilo

en: Imported %d key | Imported %d keys
eo[0]: Importita %d ŝlosilo
eo[1]: Importitaj %d ŝlosiloj

en: Choose Decrypted File Name for '%s'
eo: Elekti malĉifritan dosiernomon por '%s'

en: Choose Original File for '%s'
eo: Elekti originan dosieron por '%s'

en: No valid signatures found
eo: Ne validaj subskriboj trovitaj

en: File Encryption Tool
eo: Dosierĉifrilo

en: Encrypting
eo: Ĉifrado

en: Couldn't encrypt file: %s
eo: Ne eblas ĉifri dosieron: %s

en: Signing
eo: Subskribo

en: Couldn't sign file: %s
eo: Ne eblas subskribi dosieron: %s

en: Importing
eo: Importo

en: Couldn't import keys from file: %s
eo: Ne eblas importi ŝlosilojn el dosiero: %s

en: Decrypting
eo: Malĉifrado

en: Couldn't decrypt file: %s
eo: Ne eblas malĉifri dosieron: %s

en: Verifying
eo: Kontrolo

en: Couldn't verify file: %s
eo: Ne eblas kontroli dosieron: %s

en: Self-extracting zip (.exe)
eo: Mem-malkompaktiga zip (.exe)

en: Tar uncompressed (.tar)
eo: Tar malkompaktigita (.tar)

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
eo: Tar densigita per bzip (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
eo: Tar densigita per bzip2 (.tar.bz2)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
eo: Tar densigita per gzip (.tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
eo: Tar densigita per lzop (.tar.lzo)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
eo: Tar densigita per compress (.tar.Z)

en: You have selected %d file  | You have selected %d files
eo[0]: Vi elektis %d dosieron
eo[1]: Vi elektis %d dosierojn

en: and %d folder | and %d folders
eo[0]: kaj %d dosierujon
eo[1]: kaj %d dosierujojn

en: You have selected %d file | You have selected %d files
eo[0]: Vi elektis %d dosieron
eo[1]: Vi elektis %d dosierojn

en: You have selected %d folder | You have selected %d folders
eo[0]: Vi elektis %d dosierujon
eo[1]: Vi elektis %d dosierujojn

en: Preparing...
eo: Pretigado...

en: Couldn't list files
eo: Ne eblas listigi dosierojn

en: Couldn't package files
eo: Ne eblas paki dosierojn

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
eo: Malĉifrado malsukcesis. Vi verŝajne ne havas la malĉifroŝlosilon.

en: Couldn't run file-roller
eo: Ne eblas ruli densigilon

en: The file-roller process did not complete successfully
eo: La densigila procezo ne finiĝis sukcese

en: All key files
eo: Ĉiuj ŝlosildosieroj

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Archive files
eo: Arkivdosieroj

en: <b>A file already exists with this name.</b>
    
    Do you want to replace it with a new file?
eo: <b>Samnoma dosiero jam ekzistas.</b>
    
    Ĉu vi volas ĝin anstataŭigi per la nova dosiero?

en: _Replace
eo: _Anstataŭigi

en: Encrypt Multiple Files
eo: Ĉifri plurajn dosierojn

en: <b>You have selected multiple files or folders</b>
eo: <b>Vi elektis plurajn dosierojn aŭ dosierujojn</b>

en: encrypted-package
eo: ĉifrita-pako

en: Encrypt each file separately
eo: Ĉifri ĉiun dosieron aparte

en: Encrypt packed together in a package
eo: Ĉifri pakaĵon kune en pako

en: Packaging:
eo: Pakado:

en: Package Name:
eo: Pakonomo:

en: Because the files are located remotely, each file will be encrypted separately.
eo: Ĉar la dosieroj troviĝas fore, ĉiu dosiero estos ĉifrita aparte.

en: Notification Messages
eo: Ŝciigaj mesaĝoj

en: Progress Title
eo: Plenuma titolo

en: Encrypt...
eo: Ĉifri...

en: Encrypt (and optionally sign) the selected file | Encrypt the selected files
eo[0]: Ĉifri (kaj eventuale subskribi) la elektitan dosieron
eo[1]: Ĉifri la elektitajn dosierojn

en: Sign
eo: Subskribi

en: Sign the selected file | Sign the selected files
eo[0]: Subskribi la elektitan dosieron
eo[1]: Subskribi la elektitajn dosierojn

en: Nemo needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
eo: Nemo aldonu kelkajn permesojn al via dosierujo "%s" por ĝin komunigi

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Nemo to add these permissions to the folder automatically?
eo: La dosierujo "%s" bezonas jenajn kromajn permesojn por ebligi komunigon:
    %s%s%s Ĉu vi volas, ke Nemo aŭtomate aldonu ĉi tiujn permesojn al la dosierujo?

en:   - read permission by others
eo:   - legpermeso por aliuloj

en:   - write permission by others
eo:   - skribopermeso por aliuloj

en:   - execute permission by others
eo:   - plenumpermeso por aliuloj

en: Add the permissions automatically
eo: Aldoni la permesojn aŭtomate

en: Could not change the permissions of folder "%s"
eo: Ne eblas ŝanĝi la permesojn de dosierujo "%s"

en: The share name cannot be empty
eo: La nomo de komuna dosierujo ne rajtas malpleni

en: The share name is too long
eo: La nomo de komuna dosierujo estas tro longa

en: Error while getting share information: %s
eo: Okazis eraro dum akiro de informoj pri komuna dosierujo: %s

en: Another share has the same name
eo: Alia komuna dosierujo estas samnoma

en: This folder is located in an encrypted directory. It will not be accessible by other users unless the option 'force user' is specified in /etc/samba/smb.conf.
eo: Ĉi tiu dosierujo troviĝas ene de ĉifrita dosierujo. Ĝi ne estos atingebla por aliaj uzantoj, krom se la opcio 'force user' (: devigi uzanton) estas indikita en /etc/samba/smb.conf.

en: The permissions for %s prevent other users from accessing this share
eo: La permesoj por %s preventas atingon al ĉi tiu dosierujo por aliaj uzantoj

en: Modify _Share
eo: Modifi _komunigon

en: Create _Share
eo: Krei _komunigon

en: Please reboot to finalize changes
eo: Bonvolu restartigi por finfari ŝanĝojn

en: Something went wrong.  You may need to install samba and add your user to the 'sambashare' group manually.
eo: Io fiaskis. Eble vi instalu samba kaj aldonu vian uzanton permane al la grupo 'sambashare'.

en: There was an error while getting the sharing information
eo: Okazis eraro dum akiro de informoj pri komuna dosierujo

en: Share
eo: Komunigi

en: Folder Sharing
eo: Komunigo de dosierujo

en: Sharing Options
eo: Agordoj pri komunigo

en: Share this Folder
eo: Komunigi ĉi tiun dosierujon

en: %s %s %s returned with signal %d
eo: %s %s %s liveris signalon %d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
eo: %s %s %s malsukcesis pro nekonata kialo

en: 'net usershare' returned error %d: %s
eo: 'net usershare' liveris eraron %d: %s

en: 'net usershare' returned error %d
eo: 'net usershare' liveris eraron %d

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
eo: la eligo de 'net usershare' ne estas en valida UTF-8-kodo

en: Failed
eo: Malsukcesis

en: Samba's testparm returned with signal %d
eo: Testparm de samba liveris signalon %d

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
eo: Testparm de samba malsukcesis pro nekonata kialo

en: Samba's testparm returned error %d: %s
eo: Testparm de samba liveris eraron %d: %s

en: Samba's testparm returned error %d
eo: Testparm de samba liveris eraron %d

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
eo: Ne eblas forigi la komunigon por dosierindiko %s: tiu dosierindiko ne estas komune uzebla

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
eo: Ne eblas ŝanĝi la dosierindikon de ekzistanta komunigo; bonvolu unue forigi la malnovan komunigon kaj aldoni novan

en: Share this _folder
eo: Komunigi ĉi tiun _dosierujon

en: Share _name:
eo: _Nomo de komunigo:

en: Co_mment:
eo: Ko_mento:

en: _Allow others to create and delete files in this folder
eo: _Permesi al aliuloj krei kaj forigi dosierojn en ĉi tiu dosierujo

en: _Guest access (for people without a user account)
eo: _Gastaliro (por homoj sen uzantokonto)

en: Install
eo: Instali

en: Samba needs to be installed, appropriate firewall rules need to be added and your user account needs to join the 'sambashare' group.
eo: Samba estu instalita, taŭgaj fajroŝirmilaj reguloj estu aldonitaj kaj via uzantokonto estu aldonita al la grupo 'sambashare'.

en: Nemo-Terminal Preferences
eo: Nemo-terminalaj agordoj

en: Visible by default
eo: Videble defaŭlte

en: Top
eo: Supre

en: Bottom
eo: Malsupre

en: Terminal position
eo: Terminala pozicio

en: Independent
eo: Sendepende

en: Terminal follows view location
eo: Terminalo sekvas vidan lokon

en: Location mode
eo: Loka reĝimo

en: Terminal bell
eo: Terminala pepo

en: Default number of lines for the terminal
eo: Defaŭlta nombro de linioj por terminalo

en: Keyboard shortcut
eo: Fulmoklavo

en: Basic
eo: Baze

en: Shell to use (leave blank for system default)
eo: Uzota ŝelo (lasi malplena por sistemdefaŭlto)

en: Terminal erase line key sequence
eo: Makroklavo por forviŝi linion de terminalo

en: Terminal restore line key sequence
eo: Makroklavo por restaŭri linion de terminalo

en: Change directory command
eo: Komando por ŝanĝi dosierujon

en: Restore defaults
eo: Restaŭri defaŭltojn

en: Sequences must be escaped according to python rules.
eo: Makroklavoj sekvu la eskapregulojn de python.

en: '%s' is replaced by the quoted directory name.
eo: '%s' estas anstataŭigita per la dosieruja nomo inter citiloj.

en: Advanced
eo: Altnivele

en: Paste Filenames
eo: Alglui dosiernomojn

en: Composer
eo: Komponisto

en: Description
eo: Priskribo

en: Allows managing of archives from the context menu
eo: Permesas administradon de arkivoj el la kunteksta menuo

en: Allows you to quickly share a folder from the context menu
eo: Permesas al vi rapide komunigi dosierujon el la kunteksta menuo

en: Nemo Emblems
eo: Emblemoj de Nemo

en: Change a folder or file emblem
eo: Ŝanĝi la emblemon de dosierujo aŭ dosiero

en: Allows managing of Dropbox web service from the context menu
eo: Permesas administri Dropbox-retservon el la kunteksta menuo

en: Allows image resizing and rotation from the context menu
eo: Permesas regrandigi kaj turni bildon el la kunteksta menuo

en: Allows filename encoding repair from the context menu
eo: Permesas ripari dosiernom-kodon el la kunteksta menuo

en: Allows encryption and decryption of OpenPGP files from the context menu
eo: Permesas ĉifri kaj malĉifri OpenPGP-dosierojn el la kunteksta menuo

en: View audio tag information from the properties tab
eo: Montri sonetikedajn informojn de la atribtutoj-langeto

en: Allows file comparison from the context menu
eo: Permesas dosierkomparon el la kunteksta menuo

en: Provides additional columns for the list view
eo: Provizas aldonajn kolumnojn por la lista vido

en: Embedded terminal for Nemo
eo: Enkorpigita terminalo por Nemo

en: Unable to read or parse the result page.
eo: Neeblas legi aŭ sintakse analizi la rezultan paĝon.

en: It could be a server timeout or a change server side. Try later.
eo: Povas esti servila tempolimo aŭ ŝanĝo servilflanka. Provu poste.

en: Pastebin to %s
eo: Alglusendo al %s

en: Send this file to %s
eo: Sendi ĉi tiun dosieron al %s

en: Send files to a paste service via the context menu
eo: Sendi dosierojn al alglu-servo per la kunteksta menuo
