linuxmint - en to nn translation catalogue (341 entries)

en: Audio
nn: Lyd

en: No Info
nn: Ingen info

en: Title:
nn: Tittel:

en: Album Artist:
nn: Albumartist:

en: Genre:
nn: Sjanger:

en: Year:
nn: År:

en: Track #:
nn: Spor #:

en: Length:
nn: Lengde:

en: Sample Rate:
nn: Samplingsfrekvens:

en: Encoded by:
nn: Koda av:

en: Copyright:
nn: Opphavsrett:

en: Nemo Compare
nn: Nemo samanlikning

en: Normal Diff
nn: Normal-samanlikning

en: Three-Way Diff
nn: Trevegs-samanlikning

en: N-Way Diff
nn: N-Way-samanlikning

en: Compare to:
nn: Samanlikn med:

en: Compare to the file previously selected
nn: Samanlikn med fila som vart vald tidlegare

en: Compare Later
nn: Samanlikn seinare

en: Remember file for later comparison
nn: Hugs fil for seinare samanlikning

en: Compare
nn: Samanlikn

en: Compare selected files
nn: Samanlikn valde filer

en: Art
nn: Kunst

en: Camera
nn: Kamera

en: Danger
nn: Fare

en: Default
nn: Standard

en: Development
nn: Utvikling

en: Documents
nn: Dokument

en: Downloads
nn: Nedlastingar

en: Favorite
nn: Favoritt

en: Games
nn: Spel

en: Generic
nn: Generisk

en: Important
nn: Viktig

en: Installed
nn: Installert

en: Mail
nn: E-post

en: Marketing
nn: Marknadsføring

en: Money
nn: Pengar

en: New
nn: Ny

en: Note
nn: Merknad

en: Package
nn: Pakke

en: People
nn: Folk

en: Personal
nn: Personleg

en: Photos
nn: Foto

en: Presentation
nn: Presentasjon

en: Sales
nn: Sal

en: Sound
nn: Lyd

en: Urgent
nn: Viktig

en: Videos
nn: Videoar

en: Emblems
nn: Emblem

en: Extract Here
nn: Pakk ut her

en: Extract the selected archive to the current position
nn: Pakk ut det valde arkivet til gjeldande plassering

en: Extract To...
nn: Pakk ut til...

en: Extract the selected archive
nn: Pakk ut det valde arkivet

en: Compress...
nn: Komprimer...

en: Create a compressed archive with the selected objects
nn: Lag eit komprimert arkiv med dei valde objekta

en: Save Digests
nn: Lagre sjekksummar

en: A GTK+ utility for computing message digests or checksums.
nn: Eit GTK+-verktøy for å rekne ut meldingssamandrag eller sjekksummar.

en: Select Files
nn: Vel filer

en: Failed to read "%s"
nn: Klarte ikkje å lese "%s"

en: Failed to read "%s":
    %s
nn: Klarte ikkje å lese "%s":
    %s

en: Not a regular file
nn: Ikkje ei vanleg fil

en: Unknown error
nn: Ukjend feil

en: Failed to add "%s":
    %s
nn: Klarte ikkje å leggje til "%s":
    %s

en: %s of %s - 1 minute left (%s/sec)
nn: %s av %s - 1 minutt att (%s/sek)

en: %s of %s - %u minutes left (%s/sec)
nn: %s av %s - %u minutt att (%s/sek)

en: %s of %s - 1 second left (%s/sec)
nn: %s av %s - 1 sekund att (%s/sek)

en: %s of %s - %u seconds left (%s/sec)
nn: %s av %s - %u sekund att (%s/sek)

en: Check against the specified digest or checksum
nn: Kontroller mot den oppgjevne sjekksummen

en: DIGEST
nn: SJEKKSUM

en: Read program data from the specified directory
nn: Les programdata frå den oppgjevne katalogen

en: DIRECTORY
nn: MAPPE

en: Hash the specified text
nn: Hash den oppgjevne teksten

en: TEXT
nn: TEKST

en: Show version information
nn: Vis versjonsinformasjon

en: Failed to enable any supported hash functions.
nn: Klarte ikkje å aktivere nokon støtta hash-funksjonar.

en: Digests
nn: Sjekksummar

en: _Resize Images...
nn: Sto_rleiksendre bilete...

en: Resize each selected image
nn: Endre storleik på kvart valt bilete

en: Ro_tate Images...
nn: Ro_ter bilete...

en: Rotate each selected image
nn: Roter kvart valt bilete

en: _Skip
nn: _Hopp over

en: _Retry
nn: P_røv på nytt

en: Resizing image: %d of %d
nn: Endrar storleik på bilete: %d av %d

en: <i>Resizing "%s"</i>
nn: <i>Endrar storleik på "%s"</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
nn: Skriv inn eit gyldig filnamnsuffiks!

en: Rotating image: %d of %d
nn: Roterer bilete: %d av %d

en: <i>Rotating "%s"</i>
nn: <i>Roterer "%s"</i>

en: Resize Images
nn: Endre storleik på bilete

en: <b>Image Size</b>
nn: <b>Biletestorleik</b>

en: Select a size:
nn: Vel ein storleik:

en: pixels
nn: piksel

en: Scale:
nn: Skala:

en: percent
nn: prosent

en: Custom size:
nn: Tilpassa storleik:

en: Width:
nn: Breidde:

en: Height:
nn: Høgde:

en: <b>Filename</b>
nn: <b>Filnamn</b>

en: Append
nn: Legg til

en: to file title
nn: til filtittel

en: Resize in place
nn: Endre storleik på staden

en: _Resize
nn: Storleiksend_ring

en: Rotate Images
nn: Roter bilete

en: <b>Image Rotation</b>
nn: <b>Bileterotering</b>

en: Select an angle:
nn: Vel ein vinkel:

en: Custom angle:
nn: Tilpassa vinkel:

en: degrees clockwise
nn: grader med klokka

en: .rotated
nn: .rotert

en: Rotate in place
nn: Roter på staden

en: _Rotate
nn: _Roter

en: Title
nn: Tittel

en: Track
nn: Spor

en: Genre
nn: Sjanger

en: Date
nn: Dato

en: Pages
nn: Sider

en: Sample Rate
nn: Samplingsfrekvens

en: Length
nn: Lengde

en: EXIF Date
nn: EXIF dato

en: EXIF Software
nn: EXIF programvare

en: EXIF Flash
nn: EXIF blits

en: EXIF Image Size
nn: EXIF biletestorleik

en: EXIF Rating
nn: EXIF vurdering

en: Image Size
nn: Biletestorleik

en: Open the browser
nn: Opne i nettlesar

en: Show a notification
nn: Vis eit varsel

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Password
nn: Passord

en: Author
nn: Forfattar

en: %d item | %d items
nn[0]: %d element
nn[1]: %d element

en: Empty Folder
nn: Tom mappe

en: Loading...
nn: Lastar...

en: Size
nn: Storleik

en: Modified
nn: Endra

en: from
nn: frå

en: by
nn: av

en: %d of %d
nn: %d av %d

en: <span size="larger">The selected "%s" is invalid encoding.</span>
    <span size="larger">Please choose another one.</span>
nn: <span size="larger">Den valde "%s" har ugyldig teiknkoding.</span>
    <span size="larger">Vel ein annan.</span>

en: <span size="larger" weight="bold">There was an error renaming the file to "%s"</span>
nn: <span size="larger" weight="bold">Det oppstod ein feil då fila skulle få nytt namn til "%s"</span>

en: <span size="larger" weight="bold">A file named "%s" already exists.</span>
nn: <span size="larger" weight="bold">Ei fil med namnet "%s" finst allereie.</span>

en: If you want to rename the selected file, please move or rename "%s" first.
nn: Viss du vil endre namnet på den valde fila, må du flytte eller endre namnet på "%s" først.

en: Repair filename ...
nn: Reparer filnamn ...

en: Repair filename
nn: Reparer filnamn

en: Re_name as "%s"
nn: Gje nytt _namn som "%s"

en: Rename as "%s".
nn: Gi nytt namn som "%s".

en: Select a filename
nn: Vel eit filnamn

en: Select a filename from sub menu items.
nn: Vel ein filnamn frå undermenyelementa.

en: Arabic - CP1256
nn: Arabisk - CP1256

en: Baltic - CP1257
nn: Baltisk - CP1257

en: Central European latin - CP1250
nn: Sentral Europeisk latin - CP1250

en: Chinese simplified - CP936
nn: Kinesisk forenkla - CP936

en: Chinese traditional - CP950
nn: Kinesisk tradisjonell - CP950

en: Cyrillic - CP1251
nn: Kyrillisk – CP1251

en: Greek - CP1253
nn: Gresk - CP1253

en: Hebrew - CP1255
nn: Hebraisk - CP1255

en: Japanese - CP932
nn: Japansk - CP932

en: Korean - CP949
nn: Koreansk - CP949

en: Turkish - CP1254
nn: Tyrkisk - CP1254

en: Vietnamese - CP1258
nn: Vietnamesisk - CP1258

en: Western European latin - CP1252
nn: Vest‑europeisk latin - CP1252

en: <span size="larger" weight="bold">There was an error renaming "%s" to "%s"</span>
nn: <span size="larger" weight="bold">Det oppstod ein feil ved endring av namnet "%s" til "%s"</span>

en: Other ...
nn: Andre ...

en: As is
nn: Som det er

en: To be
nn: Skal bli

en: Nemo Filename Repairer: Select Files To Rename
nn: Nemo filnamnreparatør: Vel filer som skal få nytt namn

en: Select an encoding name to use
nn: Vel eit kodingsnamn å bruke

en: _Encoding name to add:
nn: Kodingsnamn som skal l_eggjast til:

en: Nemo Filename Repairer
nn: Nemo filnamnreparatør

en: Select _encoding:
nn: V_el koding:

en: Include _subdirectories
nn: Inkluder _undermapper

en: Key Imported | Keys Imported
nn[0]: Nøkkel importert
nn[1]: Nøklar importerte

en: Imported %i key | Imported %i keys
nn[0]: Importerte %i nøkkel
nn[1]: Importerte %i nøklar

en: Imported a key for | Imported keys for
nn[0]: Importerte ein nøkkel for
nn[1]: Importerte nøklar for

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>expired</b></i> on %s.
nn: Signert av <i><key id='%s'/> <b>utgått</b></i> %s.

en: Invalid Signature
nn: Ugyldig signatur

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s <b>Expired</b>.
nn: Signert av <i><key id='%s'/></i> %s <b>Utgått</b>.

en: Expired Signature
nn: Utgått signatur

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>Revoked</b></i> on %s.
nn: Signert av <i><key id='%s'/> <b>Tilbakekalla</b></i> %s.

en: Revoked Signature
nn: Tilbakekalla signatur

en: Good Signature
nn: God signatur

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s.
nn: Signeert av <i><key id='%s'/></i> %s.

en: Untrusted Valid Signature
nn: Gyldig, men ikkje tiltrudd signatur

en: Valid but <b>untrusted</b> signature by <i><key id='%s'/></i> on %s.
nn: Gyldig men <b>utru</b> signatur av <i><key id='%s'/></i> %s.

en: Signing key not in keyring.
nn: Signeringsnøkkel finst ikkje i nøkkelringen.

en: Unknown Signature
nn: Ukjend signatur

en: Bad or forged signature. The signed data was modified.
nn: Ugyldig eller forfalska signatur. Dei signerte dataa vart endra.

en: Bad Signature
nn: Ugyldig signatur

en: Couldn't verify signature.
nn: Klarte ikkje å verifisere signatur.

en: Wrong passphrase.
nn: Feil passfrase.

en: Enter new passphrase for '%s'
nn: Skriv inn ny passfrase for '%s'

en: Enter passphrase for '%s'
nn: Skriv inn passfrase for '%s'

en: Enter new passphrase
nn: Skriv inn ny passfrase

en: Enter passphrase
nn: Skriv inn passfrase

en: Passphrase
nn: Passfrase

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Import keys from the file
nn: Importer nøklar frå fila

en: Encrypt file
nn: Krypter fil

en: Sign file with default key
nn: Signer fila med standardnøkkel

en: Encrypt and sign file with default key
nn: Krypter og signer fil med standardnøkkel

en: Decrypt encrypted file
nn: Dekryptere krypert fil

en: Verify signature file
nn: Stadfest signaturfil

en: Read list of URIs on standard in
nn: Les liste over URI-ar frå standard input

en: file...
nn: fil...

en: Encryption settings
nn: Krypteringsinnstillingar

en: Couldn't load keys
nn: Klarte ikkje å laste nøklar

en: Choose Encrypted File Name for '%s'
nn: Vel kryptert filnamn for '%s'

en: Choose Signer
nn: Vel signerar

en: Choose Signature File Name for '%s'
nn: Vel signaturfilnamn for '%s'

en: Import is complete
nn: Importen er fullført

en: Importing keys ...
nn: Importerer nøklar ...

en: Import Failed
nn: Importering feila

en: Keys were found but not imported.
nn: Nøklar vart funne, men ikkje importerte.

en: Imported key
nn: Importert nøkkel

en: Imported %d key | Imported %d keys
nn[0]: Importerte %d nøkkel
nn[1]: Importerte %d nøklar

en: Choose Decrypted File Name for '%s'
nn: Vel dekryptert filnamn for '%s'

en: Choose Original File for '%s'
nn: Vel originalfil for '%s'

en: No valid signatures found
nn: Fann ingen gyldige signaturar

en: File Encryption Tool
nn: Filkrypteringsverktøy

en: Encrypting
nn: Krypterer

en: Couldn't encrypt file: %s
nn: Klarte ikkje å kryptere fil: %s

en: Signing
nn: Signering

en: Couldn't sign file: %s
nn: Klarte ikkje å signere fil: %s

en: Importing
nn: Importerer

en: Couldn't import keys from file: %s
nn: Klarte ikkje å importere nøklar frå fila: %s

en: Decrypting
nn: Dekrypterer

en: Couldn't decrypt file: %s
nn: Klarte ikkje å dekryptere fil: %s

en: Verifying
nn: Stadfestar

en: Couldn't verify file: %s
nn: Klarte ikkje å stadfeste fil: %s

en: Self-extracting zip (.exe)
nn: Sjølv-utpakkande zip (.exe)

en: Tar uncompressed (.tar)
nn: Tar ukomprimert (.tar)

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
nn: Tar komprimert med bzip (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
nn: Tar komprimert med bzip2 (.tar.bz2)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
nn: Tar komprimert med gzip (.tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
nn: Tar komprimert med lzop (.tar.lzo)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
nn: Tar komprimert med compress (.tar.Z)

en: You have selected %d file  | You have selected %d files
nn[0]: Du har valt %d filer
nn[1]: Du har valt %d fil

en: and %d folder | and %d folders
nn[0]: og %d mappe
nn[1]: og %d mapper

en: You have selected %d file | You have selected %d files
nn[0]: Du har valt %d fil
nn[1]: Du har valt %d filer

en: You have selected %d folder | You have selected %d folders
nn[0]: Du har valt %d mappe
nn[1]: Du har valt %d mapper

en: Preparing...
nn: Førebur...

en: Couldn't list files
nn: Klarte ikkje å liste filer

en: Couldn't package files
nn: Klarte ikkje å pakke filer

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
nn: Dekryptering feila. Du har truleg ikkje dekrypteringsnøkkelen.

en: Couldn't run file-roller
nn: Klarte ikkje å køyre file-roller

en: The file-roller process did not complete successfully
nn: File-roller-prosessen fullførte ikkje

en: All key files
nn: Alle nøkkelfiler

en: All files
nn: Alle filer

en: Archive files
nn: Arkivfiler

en: <b>A file already exists with this name.</b>
    
    Do you want to replace it with a new file?
nn: <b>Ei fil med dette namnet finst allereie.</b>
    
    Vil du erstatte den med ei ny fil?

en: _Replace
nn: E_rstatt

en: Encrypt Multiple Files
nn: Krypter fleire filer

en: <b>You have selected multiple files or folders</b>
nn: <b>Du har valt fleire filer eller mapper</b>

en: encrypted-package
nn: kryptert-pakke

en: Encrypt each file separately
nn: Krypter kvar fil for seg

en: Encrypt packed together in a package
nn: Krypter samla i ein pakke

en: Packaging:
nn: Pakking:

en: Package Name:
nn: Pakkenamn:

en: Because the files are located remotely, each file will be encrypted separately.
nn: Sidan filene er plasserte eksternt, vil kvar fil bli kryptert separat.

en: Notification Messages
nn: Varslingsmeldingar

en: Progress Title
nn: Framdriftstittel

en: Encrypt...
nn: Krypter...

en: Encrypt (and optionally sign) the selected file | Encrypt the selected files
nn[0]: Krypter (og eventuelt signer) den valde fila
nn[1]: Krypter dei valde filene

en: Sign the selected file | Sign the selected files
nn[0]: Signer den valde fila
nn[1]: Signer dei valde filene

en: Nemo needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
nn: Nemo må leggje til nokre løyve i mappa "%s" for at deling skal fungere

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Nemo to add these permissions to the folder automatically?
nn: Mappa "%s" treng følgjande ekstra løyve for at deling skal fungere:
    %s%s%sVil du at Nemo skal leggje til desse løyva i mappa automatisk?

en:   - read permission by others
nn:   - leseløyve for andre

en:   - write permission by others
nn:   - skriveløyve for andre

en:   - execute permission by others
nn:   - køyreløyve for andre

en: Add the permissions automatically
nn: Legg til løyva automatisk

en: Could not change the permissions of folder "%s"
nn: Klarte ikkje å endre løyva for mappa "%s"

en: The share name cannot be empty
nn: Delingsnamnet kan ikkje vere tomt

en: The share name is too long
nn: Delingsnamnet er for langt

en: Error while getting share information: %s
nn: Feil ved henting av delingsinformasjon: %s

en: Another share has the same name
nn: Ei anna deling har same namn

en: This folder is located in an encrypted directory. It will not be accessible by other users unless the option 'force user' is specified in /etc/samba/smb.conf.
nn: Denne mappa ligg i ein kryptert katalog. Den vil ikkje vere tilgjengeleg for andre brukarar med mindre valet 'force user' er spesifisert i /etc/samba/smb.conf.

en: The permissions for %s prevent other users from accessing this share
nn: Løyva for %s hindrar andre brukarar i å få tilgang til denne delinga

en: Modify _Share
nn: Endre _deling

en: Create _Share
nn: Opprett _deling

en: Please reboot to finalize changes
nn: Start maskina på nytt for å fullføre endringane

en: Something went wrong.  You may need to install samba and add your user to the 'sambashare' group manually.
nn: Noko gjekk gale. Du må kanskje installere samba og leggje brukaren din til i gruppa 'sambashare' manuelt.

en: There was an error while getting the sharing information
nn: Det oppstod ein feil ved henting av delingsinformasjonen

en: Share
nn: Del

en: Folder Sharing
nn: Mappdeling

en: Sharing Options
nn: Delingsval

en: Share this Folder
nn: Del denne mappa

en: %s %s %s returned with signal %d
nn: %s %s %s returnerte med signal %d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
nn: %s %s %s feila av ukjend grunn

en: 'net usershare' returned error %d: %s
nn: 'net usershare' returnerte feil %d: %s

en: 'net usershare' returned error %d
nn: 'net usershare' returnerte feil %d

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
nn: utdata frå 'net usershare' er ikkje i gyldig UTF-8-koding

en: Failed
nn: Feila

en: Samba's testparm returned with signal %d
nn: Samba sin testparm returnerte med signal %d

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
nn: Samba sin testparm feila av ukjend grunn

en: Samba's testparm returned error %d: %s
nn: Samba sin testparm returnerte feil %d: %s

en: Samba's testparm returned error %d
nn: Samba sin testparm returnerte feil %d

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
nn: Kan ikkje fjerne delinga for stien %s: den stien er ikkje delt

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
nn: Kan ikkje endre stien til ei eksisterande deling; fjern den gamle delinga først og legg til ei ny

en: Share this _folder
nn: Del denne _mappa

en: Share _name:
nn: Delings_namn:

en: Co_mment:
nn: Ko_mmentar:

en: _Allow others to create and delete files in this folder
nn: Till_at andre å opprette og slette filer i denne mappa

en: _Guest access (for people without a user account)
nn: _Gjestetilgang (for folk utan brukarkonto)

en: Install
nn: Installer

en: Samba needs to be installed, appropriate firewall rules need to be added and your user account needs to join the 'sambashare' group.
nn: Samba må installerast, nødvendige brannmurreglar må leggjast til og brukarkontoen din må leggjast til i gruppa 'sambashare'.

en: Nemo-Terminal Preferences
nn: Nemo-Terminal-innstillingar

en: Visible by default
nn: Synleg som standard

en: Top
nn: Topp

en: Bottom
nn: Botn

en: Terminal position
nn: Terminalposisjon

en: Independent
nn: Uavhengig

en: Terminal follows view location
nn: Terminal følgjer visingsplassering

en: Location mode
nn: Plasseringsmodus

en: Terminal bell
nn: Terminalbjelle

en: Default number of lines for the terminal
nn: Standard tal på linjer for terminalen

en: Keyboard shortcut
nn: Tastatursnøggtastar

en: Basic
nn: Grunnleggjande

en: Shell to use (leave blank for system default)
nn: Shell som skal brukast (la stå tomt for systemstandard)

en: Terminal erase line key sequence
nn: Terminal slett-linje-sekvens

en: Terminal restore line key sequence
nn: Terminal gjenopprett-linje-sekvens

en: Change directory command
nn: Byt katalog-kommando

en: Restore defaults
nn: Gjenopprett standardar

en: Sequences must be escaped according to python rules.
nn: Sekvensar må skrivast med unnslappingssekvensar etter python-reglar.

en: '%s' is replaced by the quoted directory name.
nn: '%s' blir erstatta av det siterte katalognamnet.

en: Advanced
nn: Avansert

en: Paste Filenames
nn: Lim inn filnamn

en: Composer
nn: Komponist

en: Description
nn: Beskriving

en: Allows managing of archives from the context menu
nn: Let deg handtere arkiv frå kontekstmenyen

en: Allows you to quickly share a folder from the context menu
nn: Let deg raskt dele ei mappe frå kontekstmenyen

en: Nemo Emblems
nn: Nemo emblem

en: Change a folder or file emblem
nn: Endre eit mappe- eller filemblem

en: Allows managing of Dropbox web service from the context menu
nn: Let deg handtere Dropbox-vevtenesta frå kontekstmenyen

en: Allows image resizing and rotation from the context menu
nn: Let deg endre storleik og rotere bilete frå kontekstmenyen

en: Allows filename encoding repair from the context menu
nn: Let deg reparere filnamnskoding frå kontekstmenyen

en: Allows encryption and decryption of OpenPGP files from the context menu
nn: Let deg kryptere og dekryptere OpenPGP-filer frå kontekstmenyen

en: View audio tag information from the properties tab
nn: Vis lydtagginformasjon frå eigenskapfana

en: Allows file comparison from the context menu
nn: Let deg samanlikne filer frå kontekstmenyen

en: Provides additional columns for the list view
nn: Gjev fleire kolonnar i listevisinga

en: Embedded terminal for Nemo
nn: Innebygd terminal for Nemo

en: Unable to read or parse the result page.
nn: Klarte ikkje å lese eller tolke resultatsida.

en: It could be a server timeout or a change server side. Try later.
nn: Det kan vere ein tenestetidsavbrot eller ei endring på tenarsida. Prøv igjen seinare.

en: Pastebin to %s
nn: Pastebin til %s

en: Send this file to %s
nn: Send denne fila til %s

en: Send files to a paste service via the context menu
nn: Send filer til ein limeteneste via kontekstmenyen
