linuxmint - en to sq translation catalogue (357 entries)

en: No Info
sq: Informacion mbi Pa

en: Title:
sq: Titulli:

en: Artist:
sq: Artistët:

en: Album:
sq: Albumet:

en: Album Artist:
sq: Artistë dhe albume:

en: Genre:
sq: Zhanri:

en: Year:
sq: Viti:

en: Track #:
sq: Numri i këngës:

en: Length:
sq: Gjatësia:

en: Bitrate:
sq: Shpejtësia e biteve:

en: Sample Rate:
sq: Shkalla e mostrës:

en: Encoded by:
sq: Koduar nga:

en: Copyright:
sq: Të drejtat e autorit:

en: Nemo Compare
sq: Krahaso Nemo

en: Normal Diff
sq: Diferenca Normale

en: Three-Way Diff
sq: Diferencë me tre drejtime

en: N-Way Diff
sq: Diferenca N-Way

en: Compare to:
sq: Krahaso me:

en: Compare to the file previously selected
sq: Krahaso me skedarin e zgjedhur më parë

en: Compare Later
sq: Krahaso më vonë

en: Remember file for later comparison
sq: Mbaj mendon skedarin për krahasim të mëvonshëm

en: Compare
sq: Krahaso

en: Compare selected files
sq: Krahaso skedarët e zgjedhur

en: Camera
sq: Kamera

en: Danger
sq: Rrezik

en: Default
sq: Parazgjedhur

en: Development
sq: Zhvillimi

en: Documents
sq: Dokumente

en: Downloads
sq: Shkarkime

en: Favorite
sq: Të preferuarat

en: Games
sq: Lojëra

en: Generic
sq: Gjenerike

en: Important
sq: E rëndësishme

en: Installed
sq: Instaluar

en: Mail
sq: Postë

en: Money
sq: Paratë

en: New
sq: E re

en: Note
sq: Shënim

en: Package
sq: Pako

en: People
sq: Njerëzit

en: Personal
sq: Personale

en: Photos
sq: Foto

en: Plan
sq: Plani

en: Presentation
sq: Prezantim

en: Sales
sq: Shitjet

en: Sound
sq: Tingulli

en: System
sq: Sistemi

en: Urgent
sq: Urgjente

en: Videos
sq: Videot

en: Web
sq: Uebi

en: Emblems
sq: Emblemat

en: Extract Here
sq: Ekstrakt këtu

en: Extract the selected archive to the current position
sq: Ekstraktoni arkivin e zgjedhur në pozicionin aktual

en: Extract To...
sq: Ekstrakt në...

en: Extract the selected archive
sq: Ekstraktoni arkivin e zgjedhur

en: Compress...
sq: Kompreso...

en: Create a compressed archive with the selected objects
sq: Krijo një arkiv të kompresuar me objektet e zgjedhura

en: Save Digests
sq: Ruaj përmbledhjet

en: A GTK+ utility for computing message digests or checksums.
sq: Një program GTK+ për llogaritjen e përmbledhjeve të mesazheve ose shumave të kontrollit.

en: Select Files
sq: Zgjidh Skedarët

en: Failed to read "%s"
sq: Dështoi në leximin e " %s"

en: Failed to read "%s":
    %s
sq: Dështoi në leximin e " %s":
    %s

en: Not a regular file
sq: Jo një skedar i rregullt

en: Unknown error
sq: Gabim i panjohur

en: Failed to add "%s":
    %s
sq: Shtimi i " %s" dështoi:
    %s

en: %s of %s - 1 minute left (%s/sec)
sq: %snga %s- 1 minutë e mbetur ( %s/sek)

en: %s of %s - %u minutes left (%s/sec)
sq: %snga %s- %uminuta të mbetura ( %s/sek)

en: %s of %s - 1 second left (%s/sec)
sq: %se %s- 1 sekondë e mbetur ( %s/sek)

en: %s of %s - %u seconds left (%s/sec)
sq: %se %s- %usekondave të mbetura ( %s/sek)

en: Check against the specified digest or checksum
sq: Kontrolloni kundrejt përmbledhjes ose shumës së kontrollit të specifikuar

en: DIGEST
sq: PËRMBLEDHJE

en: Read program data from the specified directory
sq: Lexoni të dhënat e programit nga drejtoria e specifikuar

en: DIRECTORY
sq: DREJTORIA

en: Hash the specified text
sq: Hash tekstin e specifikuar

en: TEXT
sq: TEKST

en: Show version information
sq: Shfaq informacionin e versionit

en: Failed to enable any supported hash functions.
sq: Aktivizimi i asnjë funksioni hash të mbështetur dështoi.

en: Digests
sq: Digeste

en: _Resize Images...
sq: _Ripërmasimi i imazheve...

en: Resize each selected image
sq: Ridimensiononi çdo imazh të zgjedhur

en: Ro_tate Images...
sq: Imazhe Ro_tate...

en: Rotate each selected image
sq: Rrotulloni çdo imazh të zgjedhur

en: _Skip
sq: _Kapërce

en: _Retry
sq: _Riprovo

en: Resizing image: %d of %d
sq: Duke ndryshuar madhësinë e imazhit: %dnga%d

en: <i>Resizing "%s"</i>
sq: <i>Ridimensionimi i " %s"</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
sq: Ju lutemi futni një prapashtesë të vlefshme emri skedari!

en: Rotating image: %d of %d
sq: Imazh rrotullues: %di%d

en: <i>Rotating "%s"</i>
sq: <i>Duke rrotulluar " %s"</i>

en: Resize Images
sq: Ndrysho madhësinë e imazheve

en: <b>Image Size</b>
sq: <b>Madhësia e Imazhit</b>

en: Select a size:
sq: Zgjidhni një madhësi:

en: pixels
sq: pikselë

en: Scale:
sq: Shkalla:

en: percent
sq: përqind

en: Custom size:
sq: Madhësi e personalizuar:

en: Width:
sq: Gjerësia:

en: Height:
sq: Lartësia:

en: <b>Filename</b>
sq: <b>Emri i skedarit</b>

en: Append
sq: Shtoj

en: .resized
sq: .i ridimensionuar

en: to file title
sq: për të paraqitur titullin

en: Resize in place
sq: Ndrysho madhësinë në vend

en: _Resize
sq: _Ndrysho madhësinë

en: Rotate Images
sq: Rrotulloni imazhet

en: <b>Image Rotation</b>
sq: <b>Rrotullimi i Imazhit</b>

en: Select an angle:
sq: Zgjidhni një kënd:

en: Custom angle:
sq: Kendi i personalizuar:

en: degrees clockwise
sq: gradë në drejtim të akrepave të orës

en: .rotated
sq: .rrotulluar

en: Rotate in place
sq: Rrotullohuni në vend

en: _Rotate
sq: _Rrotullo

en: Title
sq: Titulli

en: Album
sq: Albumi

en: Track
sq: Pistë

en: Genre
sq: Zhanri

en: Date
sq: Data

en: Bitrate
sq: Shpejtësia e biteve

en: Pages
sq: Faqet

en: Sample Rate
sq: Shkalla e mostrës

en: Length
sq: Gjatësia

en: EXIF Date
sq: Data EXIF

en: EXIF Software
sq: Softuer EXIF

en: EXIF Flash
sq: Flash EXIF

en: EXIF Image Size
sq: Madhësia e imazhit EXIF

en: EXIF Rating
sq: Vlerësimi EXIF

en: Image Size
sq: Madhësia e imazhit

en: Open the browser
sq: Hap shfletuesin

en: Show a notification
sq: Shfaq një njoftim

en: Username
sq: Emri i përdoruesit

en: Password
sq: Fjalëkalimi

en: Author
sq: Autori

en: %d item | %d items
sq[0]: %dartikull
sq[1]: %dartikuj

en: Empty Folder
sq: Dosje bosh

en: Type
sq: Lloji

en: Loading...
sq: Duke u nxituar...

en: Size
sq: Madhësia

en: Modified
sq: Modifikuar

en: from
sq: nga

en: by
sq: nga

en: %d of %d
sq: %d nga %d

en: <span size="larger">The selected "%s" is invalid encoding.</span>
    <span size="larger">Please choose another one.</span>
sq: <span size="larger">" " i zgjedhur %sështë kodim i pavlefshëm.</span> 
    <span size="larger">Ju lutem zgjidhni një tjetër.</span>

en: <span size="larger" weight="bold">There was an error renaming the file to "%s"</span>
sq: <span size="larger" weight="bold">Pati një gabim gjatë riemërtimit të skedarit në " %s"</span>

en: <span size="larger" weight="bold">A file named "%s" already exists.</span>
sq: <span size="larger" weight="bold">Një skedar me emrin " %s" ekziston tashmë.</span>

en: If you want to rename the selected file, please move or rename "%s" first.
sq: Nëse doni të riemërtoni skedarin e zgjedhur, ju lutemi zhvendoseni ose riemërtoni " %s" më parë.

en: Repair filename ...
sq: Riparimi i emrit të skedarit ...

en: Repair filename
sq: Riparo emrin e skedarit

en: Re_name as "%s"
sq: Riemërto si " %s"

en: Rename as "%s".
sq: Riemërto si " %s".

en: Select a filename
sq: Zgjidh një emër skedari

en: Select a filename from sub menu items.
sq: Zgjidhni një emër skedari nga artikujt e nënmenusë.

en: Arabic - CP1256
sq: Arabisht - CP1256

en: Baltic - CP1257
sq: Baltik - CP1257

en: Central European latin - CP1250
sq: Latinishtja e Evropës Qendrore - CP1250

en: Chinese simplified - CP936
sq: Kineze e thjeshtuar - CP936

en: Chinese traditional - CP950
sq: Kineze tradicionale - CP950

en: Cyrillic - CP1251
sq: Cirilik - CP1251

en: Greek - CP1253
sq: Greqisht - CP1253

en: Hebrew - CP1255
sq: Hebraisht - CP1255

en: Japanese - CP932
sq: Japoneze - CP932

en: Korean - CP949
sq: Koreane - CP949

en: Thai - CP874
sq: Tajlandeze - CP874

en: Turkish - CP1254
sq: Turqisht - CP1254

en: Vietnamese - CP1258
sq: Vietnamisht - CP1258

en: Western European latin - CP1252
sq: Latinishtja e Evropës Perëndimore - CP1252

en: <span size="larger" weight="bold">There was an error renaming "%s" to "%s"</span>
sq: <span size="larger" weight="bold">Pati një gabim gjatë riemërtimit të " %s" në " %s"</span>

en: Other ...
sq: Të tjera ...

en: As is
sq: Siç është

en: To be
sq: Të jesh

en: Nemo Filename Repairer: Select Files To Rename
sq: Riparuesi i Emrit të Skedarëve Nemo: Zgjidhni Skedarë për të Riemërtuar

en: Select an encoding name to use
sq: Zgjidhni një emër kodimi për t'u përdorur

en: _Encoding name to add:
sq: _Emri i kodimit për t'u shtuar:

en: Nemo Filename Repairer
sq: Riparuesi i Emrit të Skedarëve Nemo

en: Select _encoding:
sq: Zgjidh _encoding:

en: Include _subdirectories
sq: Përfshi _nën-direktoritë

en: Key Imported | Keys Imported
sq[0]: Çelësi u importua
sq[1]: Çelësat e importuara

en: Imported %i key | Imported %i keys
sq[0]: %iÇelësi i importuar
sq[1]: %iÇelësat e importuar

en: Imported a key for | Imported keys for
sq[0]: Importova një çelës për
sq[1]: Çelësat e importuar për

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>expired</b></i> on %s.
sq: Nënshkruar nga <i><key id=' %s'/> <b>skadoi</b></i> më %s.

en: Invalid Signature
sq: Nënshkrim i pavlefshëm

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s <b>Expired</b>.
sq: Nënshkruar nga <i><key id=' %s'/></i> më %s<b>Skaduar</b>.

en: Expired Signature
sq: Nënshkrim i skaduar

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>Revoked</b></i> on %s.
sq: Nënshkruar nga <i><key id=' %s'/> <b>Anuluar</b></i> më %s.

en: Revoked Signature
sq: Nënshkrimi i revokuar

en: Good Signature
sq: Nënshkrim i mirë

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s.
sq: Nënshkruar nga <i><key id=' %s'/></i> më %s.

en: Untrusted Valid Signature
sq: Nënshkrim i pabesueshëm i vlefshëm

en: Valid but <b>untrusted</b> signature by <i><key id='%s'/></i> on %s.
sq: Nënshkrim i vlefshëm por <b>i pabesueshëm</b> nga <i><key id=' %s'/></i> më %s.

en: Signing key not in keyring.
sq: Çelësi i nënshkrimit nuk është në varësen e çelësave.

en: Unknown Signature
sq: Nënshkrim i panjohur

en: Bad or forged signature. The signed data was modified.
sq: Firmë e gabuar ose e falsifikuar. Të dhënat e nënshkruara u modifikuan.

en: Bad Signature
sq: Nënshkrim i gabuar

en: Couldn't verify signature.
sq: Nuk mundi të verifikojë nënshkrimin.

en: Wrong passphrase.
sq: Fjalëkalim i gabuar.

en: Enter new passphrase for '%s'
sq: Fut shoqërinë e ri për ' %s'

en: Enter passphrase for '%s'
sq: Fut fjalëkalimin për ' %s'

en: Enter new passphrase
sq: Fut fjalëkalimin e ri

en: Enter passphrase
sq: Fut fjalëkalimin

en: Passphrase
sq: Fjalëkalimi

en: Ok
sq: Në rregull

en: Cancel
sq: Anulo

en: Import keys from the file
sq: Importo çelësat nga skedari

en: Encrypt file
sq: Enkripto skedarin

en: Sign file with default key
sq: Nënshkruaj skedarin me çelësin e parazgjedhur

en: Encrypt and sign file with default key
sq: Enkripto dhe nënshkruaj skedarin me çelësin e parazgjedhur

en: Decrypt encrypted file
sq: Dekripto skedarin e enkriptuar

en: Verify signature file
sq: Verifiko skedarin e nënshkrimit

en: Read list of URIs on standard in
sq: Lexoni listën e URI-ve në standard në

en: file...
sq: skedar...

en: Encryption settings
sq: Cilësimet e enkriptimit

en: Couldn't load keys
sq: Nuk mund të ngarkoheshin çelësat

en: Choose Encrypted File Name for '%s'
sq: Zgjidh Emrin e Skedarit të Enkriptuar për ' %s'

en: Choose Signer
sq: Zgjidhni Nënshkruesin

en: Choose Signature File Name for '%s'
sq: Zgjidh Emrin e Skedarit të Nënshkrimit për ' %s'

en: Import is complete
sq: Importi përfundoi

en: Importing keys ...
sq: Duke importuar çelësat...

en: Import Failed
sq: Importimi dështoi

en: Keys were found but not imported.
sq: Çelësat u gjetën, por nuk u importuan.

en: Imported key
sq: Çelësi i importuar

en: Imported %d key | Imported %d keys
sq[0]: %dÇelësi i importuar
sq[1]: %dÇelësat e importuar

en: Choose Decrypted File Name for '%s'
sq: Zgjidh Emrin e Skedarit të Dekriptuar për ' %s'

en: Choose Original File for '%s'
sq: Zgjidh Skedarin Origjinal për ' %s'

en: No valid signatures found
sq: Nuk u gjetën nënshkrime të vlefshme

en: File Encryption Tool
sq: Mjet për Enkriptimin e Skedarëve

en: Encrypting
sq: Enkriptimi

en: Couldn't encrypt file: %s
sq: Nuk mundi të enkriptonte skedarin:%s

en: Signing
sq: Nënshkrimi

en: Couldn't sign file: %s
sq: Nuk mundi të nënshkruante skedarin:%s

en: Importing
sq: Duke importuar

en: Couldn't import keys from file: %s
sq: Nuk mund të importoheshin çelësat nga skedari:%s

en: Decrypting
sq: Duke deshifruar

en: Couldn't decrypt file: %s
sq: Nuk mundi të deshifronte skedarin:%s

en: Verifying
sq: Duke verifikuar

en: Couldn't verify file: %s
sq: Nuk mund të verifikohej skedari:%s

en: Ace (.ace)
sq: As (.ace)

en: Ear (.ear)
sq: Vesh (.ear)

en: Self-extracting zip (.exe)
sq: ZIP vetë-nxjerrës (.exe)

en: Tar uncompressed (.tar)
sq: Tar i pakompresuar (.tar)

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
sq: Tar i kompresuar me bzip (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
sq: Tar i kompresuar me bzip2 (.tar.bz2)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
sq: Tar i kompresuar me gzip (.tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
sq: Tar i kompresuar me lzop (.tar.lzo)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
sq: Tar i kompresuar me kompresim (.tar.Z)

en: War (.war)
sq: Luftë (.war)

en: Zip (.zip)
sq: Kodi postar (.zip)

en: Zoo (.zoo)
sq: Kopsht zoologjik (.zoo)

en: You have selected %d file  | You have selected %d files
sq[0]: Ju keni zgjedhur %dskedarin
sq[1]: Ju keni zgjedhur %dskedarë

en: and %d folder | and %d folders
sq[0]: dhe %ddosje
sq[1]: dhe %ddosjet

en: <b>%s%s</b>
sq: <b> %s%s</b>

en: You have selected %d file | You have selected %d files
sq[0]: Ju keni zgjedhur %dskedarin
sq[1]: Ju keni zgjedhur %dskedarë

en: You have selected %d folder | You have selected %d folders
sq[0]: Ju keni zgjedhur %ddosjen
sq[1]: Ju keni zgjedhur %ddosjet

en: Preparing...
sq: Duke u përgatitur...

en: Couldn't list files
sq: Nuk mund të listoheshin skedarët

en: Couldn't package files
sq: Nuk mund të paketoheshin skedarët

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
sq: Dekriptimi dështoi. Ndoshta nuk e keni çelësin e dekriptimit.

en: Couldn't run file-roller
sq: Nuk mund të ekzekutohej file-roller

en: The file-roller process did not complete successfully
sq: Procesi i rrotullimit të skedarëve nuk përfundoi me sukses

en: All key files
sq: Të gjitha skedarët kryesorë

en: All files
sq: Të gjitha skedarët

en: Archive files
sq: Arkivoni skedarë

en: <b>A file already exists with this name.</b>
    
    Do you want to replace it with a new file?
sq: <b>Një skedar me këtë emër ekziston tashmë.</b> 
    
    Dëshironi ta zëvendësoni atë me një skedar të ri?

en: _Replace
sq: _Zëvendëso

en: Encrypt Multiple Files
sq: Enkripto skedarë të shumtë

en: <b>You have selected multiple files or folders</b>
sq: <b>Keni zgjedhur skedarë ose dosje të shumta</b>

en: encrypted-package
sq: paketë e enkriptuar

en: Encrypt each file separately
sq: Enkripto çdo skedar veçmas

en: Encrypt packed together in a package
sq: Enkripto të paketuara së bashku në një paketë

en: Packaging:
sq: Paketimi:

en: Package Name:
sq: Emri i paketës:

en: Because the files are located remotely, each file will be encrypted separately.
sq: Meqenëse skedarët ndodhen në distancë, secili skedar do të enkriptohet veçmas.

en: Notification Messages
sq: Mesazhet e njoftimeve

en: Progress Title
sq: Titulli i Progresit

en: Encrypt...
sq: Enkripto...

en: Encrypt (and optionally sign) the selected file | Encrypt the selected files
sq[0]: Enkripto (dhe nënshkruaj opsionalisht) skedarin e zgjedhur
sq[1]: Enkripto skedarët e zgjedhur

en: Sign
sq: Shenjë

en: Sign the selected file | Sign the selected files
sq[0]: Nënshkruaj skedarin e zgjedhur
sq[1]: Nënshkruani skedarët e zgjedhur

en: Nemo needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
sq: Nemo duhet të shtojë disa leje në dosjen tuaj " %s" për ta ndarë atë

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Nemo to add these permissions to the folder automatically?
sq: Dosja " %s" ka nevojë për lejet shtesë të mëposhtme që ndarja të funksionojë: 
    %s%s%sA doni që Nemo t'i shtojë këto leje automatikisht në dosje?

en:   - read permission by others
sq:   - leje leximi nga të tjerët

en:   - write permission by others
sq:   - leje shkrimi nga të tjerët

en:   - execute permission by others
sq:   - ekzekutoni lejen nga të tjerët

en: Add the permissions automatically
sq: Shtoni lejet automatikisht

en: Could not change the permissions of folder "%s"
sq: Nuk mund të ndryshohen lejet e dosjes " %s"

en: The share name cannot be empty
sq: Emri i ndarjes nuk mund të jetë bosh

en: The share name is too long
sq: Emri i ndarjes është shumë i gjatë

en: Error while getting share information: %s
sq: Gabim gjatë marrjes së informacionit të ndarjes:%s

en: Another share has the same name
sq: Një aksion tjetër ka të njëjtin emër

en: This folder is located in an encrypted directory. It will not be accessible by other users unless the option 'force user' is specified in /etc/samba/smb.conf.
sq: Kjo dosje ndodhet në një drejtori të enkriptuar. Përdoruesit e tjerë nuk do të kenë akses në të, përveç nëse specifikohet opsioni 'detyro përdoruesin' në /etc/samba/smb.conf.

en: The permissions for %s prevent other users from accessing this share
sq: Lejet për %stë parandaluar përdoruesit e tjerë nga qasja në këtë ndarje

en: Modify _Share
sq: Modifiko _Ndajeni

en: Create _Share
sq: Krijo _Ndaj

en: Please reboot to finalize changes
sq: Ju lutemi ristartoni për të finalizuar ndryshimet

en: Something went wrong.  You may need to install samba and add your user to the 'sambashare' group manually.
sq: Diçka shkoi keq. Mund të duhet të instalosh samba-n dhe ta shtosh përdoruesin tënd në grupin 'sambashare' manualisht.

en: There was an error while getting the sharing information
sq: Ndodhi një gabim gjatë marrjes së informacionit të ndarjes

en: Share
sq: Ndaj

en: Folder Sharing
sq: Ndarja e Dosjeve

en: Sharing Options
sq: Opsionet e Ndarjes

en: Share this Folder
sq: Ndani këtë dosje

en: %s %s %s returned with signal %d
sq: %s %s %su kthye me sinjal%d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
sq: %s %s %sdështoi për një arsye të panjohur

en: 'net usershare' returned error %d: %s
sq: 'net usershare' ktheu gabim %d:%s

en: 'net usershare' returned error %d
sq: 'net usershare' ktheu gabim%d

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
sq: Rezultati i 'net usershare' nuk është në kodim të vlefshëm UTF-8

en: Failed
sq: Dështoi

en: Samba's testparm returned with signal %d
sq: Testparm i Sambës u kthye me sinjal%d

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
sq: Testparm i Samba dështoi për një arsye të panjohur

en: Samba's testparm returned error %d: %s
sq: Testparm i Samba-s ktheu gabim %d:%s

en: Samba's testparm returned error %d
sq: Testparm i Samba-s ktheu gabim%d

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
sq: Nuk mund ta heq ndarjen për shtegun %s: ai shteg nuk është i ndarë

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
sq: Nuk mund të ndryshohet rruga e një ndarjeje ekzistuese; ju lutemi hiqni së pari ndarjen e vjetër dhe shtoni një të re.

en: Share this _folder
sq: Ndani këtë _dosje

en: Share _name:
sq: Emri i ndarjes:

en: Co_mment:
sq: Koment:

en: _Allow others to create and delete files in this folder
sq: _Lejo të tjerët të krijojnë dhe fshijnë skedarë në këtë dosje

en: _Guest access (for people without a user account)
sq: Qasje për mysafirë (për persona pa një emër përdoruesi)

en: Install
sq: Instalo

en: Samba needs to be installed, appropriate firewall rules need to be added and your user account needs to join the 'sambashare' group.
sq: Samba duhet të instalohet, duhen shtuar rregullat e duhura të firewall-it dhe llogaria juaj e përdoruesit duhet t'i bashkohet grupit 'sambashare'.

en: Nemo-Terminal Preferences
sq: Preferencat e Nemo-Terminal

en: Visible by default
sq: I dukshëm si parazgjedhje

en: Top
sq: Krye

en: Bottom
sq: Fundi

en: Terminal position
sq: Pozicioni i terminalit

en: Independent
sq: I Pavarur

en: Terminal follows view location
sq: Terminali ndjek vendndodhjen e pamjes

en: Location mode
sq: Modaliteti i vendndodhjes

en: Terminal bell
sq: Zilja e terminalit

en: Default number of lines for the terminal
sq: Numri i parazgjedhur i linjave për terminalin

en: Keyboard shortcut
sq: Shkurtore e tastierës

en: Basic
sq: Bazë

en: Shell to use (leave blank for system default)
sq: Shell për t'u përdorur (lëre bosh për parazgjedhjen e sistemit)

en: Terminal erase line key sequence
sq: Sekuenca e tastit të linjës së fshirjes së terminalit

en: Terminal restore line key sequence
sq: Sekuenca e tasteve të linjës së rivendosjes së terminalit

en: Change directory command
sq: Komanda e ndryshimit të direktorisë

en: Restore defaults
sq: Rivendos parazgjedhjet

en: Sequences must be escaped according to python rules.
sq: Sekuencat duhet të escapeohen sipas rregullave të Python.

en: '%s' is replaced by the quoted directory name.
sq: '%s' zëvendësohet nga emri i drejtorisë në qytet.

en: Advanced
sq: Unë avancuar

en: Paste Filenames
sq: Ngjit emrat e skedarëve

en: Composer
sq: Kompozitor

en: Description
sq: Përshkrim

en: Allows managing of archives from the context menu
sq: Lejon menaxhimin e arkivave nga menyja e kontekstit

en: Allows you to quickly share a folder from the context menu
sq: Ju lejon të ndani shpejt një dosje nga menyja e kontekstit

en: Nemo Emblems
sq: Emblema dhe Nemos

en: Change a folder or file emblem
sq: Ndryshoni emblemën e një dosjeje ose skedari

en: Allows managing of Dropbox web service from the context menu
sq: Lejon menaxhimin e shërbimit web Dropbox nga menyja e kontekstit

en: Allows image resizing and rotation from the context menu
sq: Lejon ndryshimin e madhësisë dhe rrotullimin e imazhit nga menyja e kontekstit

en: Allows filename encoding repair from the context menu
sq: Lejon riparimin e kodimit të emrit të skedarit nga menyja e kontekstit

en: Allows encryption and decryption of OpenPGP files from the context menu
sq: Lejon enkriptimin dhe dekriptimin e skedarëve OpenPGP nga menyja e kontekstit

en: View audio tag information from the properties tab
sq: Shikoni informacionin e etiketës audio nga skeda e vetive

en: Allows file comparison from the context menu
sq: Lejon krahasimin e skedarëve nga menyja e kontekstit

en: Provides additional columns for the list view
sq: Ofron kolona shtesë për pamjen e listës

en: Embedded terminal for Nemo
sq: Terminal i integruar për Nemo

en: Unable to read or parse the result page.
sq: Nuk mund të lexoj ose analizoj faqen e rezultateve.

en: It could be a server timeout or a change server side. Try later.
sq: Mund të jetë një skadim kohe i serverit ose një ndryshim i anës së serverit. Provo më vonë.

en: Pastebin to %s
sq: Pastebin në %s

en: Send this file to %s
sq: Dërgo këtë skedar te %s

en: Send files to a paste service via the context menu
sq: Dërgoni skedarë në një shërbim ngjitjeje përmes menysë së kontekstit
