linuxmint - en to uz translation catalogue (351 entries)

en: No Info
uz: Ma'lumot yo‘q

en: Title:
uz: Sarlavha:

en: Album:
uz: Albom:

en: Album Artist:
uz: Albom artisti:

en: Genre:
uz: Janr:

en: Year:
uz: Yil:

en: Track #:
uz: Trek raqami:

en: Length:
uz: Uzunligi:

en: Bitrate:
uz: Bit tezligi:

en: Sample Rate:
uz: Namuna tezligi:

en: Encoded by:
uz: Kodlangan:

en: Copyright:
uz: Mualliflik huquqi:

en: Nemo Compare
uz: Nemo solishtirish

en: Normal Diff
uz: Oddiy farq

en: Three-Way Diff
uz: Uch tomonlama farq

en: N-Way Diff
uz: N-Way farqi

en: Compare to:
uz: Quyidagilar bilan solishtirish:

en: Compare to the file previously selected
uz: Oldin tanlangan fayl bilan solishtirish

en: Compare Later
uz: Keyinroq solishtirish

en: Remember file for later comparison
uz: Keyinchalik solishtirish uchun faylni eslab qolish

en: Compare
uz: Solishtirish

en: Compare selected files
uz: Tanlangan fayllarni solishtirsh

en: Art
uz: San'at

en: Camera
uz: Kamera

en: Danger
uz: Xavf

en: Default
uz: Standart

en: Development
uz: Dasturlash

en: Documents
uz: Hujjatlar

en: Downloads
uz: Yuklashlar

en: Favorite
uz: Sevimli

en: Games
uz: O‘yinlar

en: Generic
uz: Umumiy

en: Important
uz: Muhim

en: Installed
uz: Oʻrnatilgan

en: Mail
uz: Pochta

en: Money
uz: Pul

en: New
uz: Yangi

en: Note
uz: Eslatma

en: Ohno
uz: Oh yo‘q

en: Package
uz: Paket

en: People
uz: Odamlar

en: Personal
uz: Shaxsiy

en: Photos
uz: Fotosuratlar

en: Plan
uz: Reja

en: Presentation
uz: Taqdimot

en: Sales
uz: Sotish

en: Sound
uz: Ovoz

en: System
uz: Tizim

en: Urgent
uz: Shoshilinch

en: Videos
uz: Videolar

en: Web
uz: Veb

en: Emblems
uz: Emblemalar

en: Extract Here
uz: Bu yerga chiqarib olish

en: Extract the selected archive to the current position
uz: Tanlangan arxivni joriy holatga chiqarib olish

en: Extract To...
uz: Chiqarib olish...

en: Extract the selected archive
uz: Tanlangan arxivni chiqarib olish

en: Compress...
uz: Siqish...

en: Create a compressed archive with the selected objects
uz: Tanlangan ob'ektlardan siqilgan arxiv yaratish

en: Save Digests
uz: Dayjestlarni saqlash

en: A GTK+ utility for computing message digests or checksums.
uz: Xabar dayjestlari yoki nazorat summalarini hisoblash uchun GTK+ yordam dasturi.

en: Select Files
uz: Fayllarni tanlash

en: Failed to read "%s"
uz: “%s”ni o‘qib bo‘lmadi

en: Failed to read "%s":
    %s
uz: “%s”ni o‘qib bo‘lmadi:
    %s

en: Not a regular file
uz: Oddiy fayl emas

en: Unknown error
uz: Noma'lum xato

en: Failed to add "%s":
    %s
uz: “%s” qo‘shib bo‘lmadi:
    %s

en: %s of %s - 1 minute left (%s/sec)
uz: %s %s dan - 1 daqiqa qoldi (%s/sek)

en: %s of %s - %u minutes left (%s/sec)
uz: %s %s dan – %u daqiqa qoldi (%s/sek)

en: %s of %s - 1 second left (%s/sec)
uz: %s %s dan – 1 soniya qoldi (%s/sek)

en: %s of %s - %u seconds left (%s/sec)
uz: %s %s dan – %u soniya qoldi (%s/sek)

en: Check against the specified digest or checksum
uz: Belgilangan dayjest yoki nazorat summasi bilan tekshirish

en: DIGEST
uz: DAYJEST

en: Read program data from the specified directory
uz: Belgilangan katalogdan dastur ma'lumotlarini o‘qish

en: DIRECTORY
uz: KATALOG

en: Hash the specified text
uz: Belgilangan matnning xeshi

en: TEXT
uz: MATN

en: Show version information
uz: Versiya ma'lumotlarini ko‘rsatish

en: Failed to enable any supported hash functions.
uz: Qo‘llab-quvvatlanadigan xesh funksiyalarini yoqib bo‘lmadi.

en: Digests
uz: Dayjestlar

en: _Resize Images...
uz: _Rasmlarning oʻlchamini oʻzgartirish...

en: Resize each selected image
uz: Har bir tanlangan rasmning o‘lchamini o‘zgartirish

en: Ro_tate Images...
uz: Ra_smlarni aylantirish...

en: Rotate each selected image
uz: Har bir tanlangan rasmni aylantirish

en: _Skip
uz: _O‘tkazib yuborish

en: _Retry
uz: _Qayta urinish

en: Resizing image: %d of %d
uz: Rasm oʻlchami oʻzgartirilmoqda: %d %d dan

en: <i>Resizing "%s"</i>
uz: <i>“%s” o‘lchami o‘zgartirilmoqda</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
uz: Iltimos, fayl nomining yaroqli suffiksini kiriting!

en: Rotating image: %d of %d
uz: Rasm aylantirilmoqda: %d %d dan

en: <i>Rotating "%s"</i>
uz: <i>"%s" aylantirilmoqda</i>

en: Resize Images
uz: Rasmlar oʻlchamini oʻzgartirish

en: <b>Image Size</b>
uz: <b>Rasm oʻlchami</b>

en: Select a size:
uz: O‘lchamni tanlash:

en: pixels
uz: piksel

en: Scale:
uz: Masshtab:

en: percent
uz: foiz

en: Custom size:
uz: Maxsus o‘lcham:

en: Width:
uz: Kengligi:

en: Height:
uz: Balandligi:

en: <b>Filename</b>
uz: <b>Fayl nomi</b>

en: Append
uz: Qo‘shish

en: .resized
uz: .o‘lchami o‘zgartirildi

en: to file title
uz: fayl sarlavhasi uchun

en: Resize in place
uz: Oʻlchamini joyida oʻzgartirish

en: _Resize
uz: _Oʻlchamini oʻzgartirish

en: Rotate Images
uz: Rasmlarni aylantirish

en: <b>Image Rotation</b>
uz: <b>Rasmni aylantirish</b>

en: Select an angle:
uz: Burchakni tanlash:

en: Custom angle:
uz: Moslashtirilgan burchak:

en: degrees clockwise
uz: daraja soat yo‘nalishi bo‘yicha

en: .rotated
uz: .aylantirilgan

en: Rotate in place
uz: Joyda aylantirish

en: _Rotate
uz: _Aylantirish

en: Title
uz: Sarlavha

en: Album
uz: Albom

en: Track
uz: Trek

en: Genre
uz: Janr

en: Date
uz: Sana

en: Bitrate
uz: Bit tezligi

en: Pages
uz: Sahifalar

en: Sample Rate
uz: Namuna tezligi

en: Length
uz: Uzunlik

en: EXIF Date
uz: EXIF sanasi

en: EXIF Software
uz: EXIF dasturiy ta'minot

en: EXIF Flash
uz: EXIF Flesh

en: EXIF Image Size
uz: EXIF rasm o‘lchami

en: EXIF Rating
uz: EXIF reyting

en: Image Size
uz: Rasm oʻlchami

en: Open the browser
uz: Brauzerni ochish

en: Show a notification
uz: Bildirishnomani ko‘rsatish

en: Username
uz: Foydalanuvchi nomi

en: Password
uz: Parol

en: Author
uz: Muallif

en: %d item | %d items
uz[0]: %d ta element

en: Empty Folder
uz: Bo‘sh jild

en: Type
uz: Turi

en: Loading...
uz: Yuklanmoqda...

en: Size
uz: Hajmi

en: Modified
uz: Oʻzgartirilgan

en: from
uz: dan

en: by
uz: tomonidan

en: %d of %d
uz: %d %d dan

en: <span size="larger">The selected "%s" is invalid encoding.</span>
    <span size="larger">Please choose another one.</span>
uz: <span size="larger">Tanlangan “%s” kodlash yaroqsiz.</span>
    <span size="larger">Boshqasini tanlang.</span>

en: <span size="larger" weight="bold">There was an error renaming the file to "%s"</span>
uz: <span size="larger" weight="bold">Fayl nomini "%s" qilib o‘zgartirishda xatolik yuz berdi</span>

en: <span size="larger" weight="bold">A file named "%s" already exists.</span>
uz: <span size="larger" weight="bold">"%s" nomli fayl allaqachon mavjud.</span>

en: If you want to rename the selected file, please move or rename "%s" first.
uz: Agar tanlangan fayl nomini oʻzgartirmoqchi boʻlsangiz, avval “%s”ni koʻchiring yoki nomini oʻzgartiring.

en: Repair filename ...
uz: Fayl nomini tuzatish...

en: Repair filename
uz: Fayl nomini tuzatish

en: Re_name as "%s"
uz: _Nomini “%s” deb o‘zgartirish

en: Rename as "%s".
uz: Nomini “%s” deb o‘zgartirish.

en: Select a filename
uz: Fayl nomini tanlang

en: Select a filename from sub menu items.
uz: Pastki menyu bandlaridan fayl nomini tanlang.

en: Arabic - CP1256
uz: Arabcha - CP1256

en: Baltic - CP1257
uz: Boltiqbo‘yi - CP1257

en: Central European latin - CP1250
uz: Markaziy Yevropa lotincha - CP1250

en: Chinese simplified - CP936
uz: Xitoycha soddalashtirilgan - CP936

en: Chinese traditional - CP950
uz: Xitoy an'anaviy - CP950

en: Cyrillic - CP1251
uz: Kirill - CP1251

en: Greek - CP1253
uz: Yunoncha - CP1253

en: Hebrew - CP1255
uz: Ibroniycha - CP1255

en: Japanese - CP932
uz: Yapon - CP932

en: Korean - CP949
uz: Koreys - CP949

en: Thai - CP874
uz: Tailand - CP874

en: Turkish - CP1254
uz: Turkcha - CP1254

en: Vietnamese - CP1258
uz: Vetnamcha - CP1258

en: Western European latin - CP1252
uz: G‘arbiy Evropa lotin - CP1252

en: <span size="larger" weight="bold">There was an error renaming "%s" to "%s"</span>
uz: <span size="larger" weight="bold">"%s" nomini "%s"ga o‘zgartirishda xatolik yuz berdi</span>

en: Other ...
uz: Boshqa...

en: As is
uz: Shundayki

en: To be
uz: Bo‘lish

en: Nemo Filename Repairer: Select Files To Rename
uz: Nemo Filename Repairer: Qayta nomlash uchun fayllarni tanlash

en: Select an encoding name to use
uz: Foydalanish uchun kodlash nomini tanlang

en: _Encoding name to add:
uz: _Qo‘shish uchun kodlash nomi:

en: Nemo Filename Repairer
uz: Nemo fayl nomini tuzatuvchi

en: Select _encoding:
uz: _Kodlashni tanlang:

en: Include _subdirectories
uz: _Pastki kataloglarni qo‘shish

en: Key Imported | Keys Imported
uz[0]: Kalit import qilindi

en: Imported %i key | Imported %i keys
uz[0]: %i kalit import qilindi

en: Imported a key for | Imported keys for
uz[0]: Kalit import qilindi

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>expired</b></i> on %s.
uz: %s da <i><key id='%s'/> <b>muddati tugagan</b></i> tomonidan imzolangan.

en: Invalid Signature
uz: Imzo noto‘g‘ri

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s <b>Expired</b>.
uz: %s da <i><key id='%s'/></i> tomonidan imzolangan <b>Muddati tugagan</b>.

en: Expired Signature
uz: Muddati tugagan imzo

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>Revoked</b></i> on %s.
uz: %s da <i><key id='%s'/> <b>Bekor qilingan</b></i> tomonidan imzolangan.

en: Revoked Signature
uz: Bekor qilingan imzo

en: Good Signature
uz: Yaxshi imzo

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s.
uz: %s da <i><key id='%s'/></i> tomonidan imzolangan.

en: Untrusted Valid Signature
uz: Ishonchsiz haqiqiy imzo

en: Valid but <b>untrusted</b> signature by <i><key id='%s'/></i> on %s.
uz: %s da <i><key id='%s'/></i> tomonidan haqiqiy, lekin <b>ishonchsiz</b> imzo.

en: Signing key not in keyring.
uz: Imzolash kaliti kalitlar dastasida emas.

en: Unknown Signature
uz: Noma'lum imzo

en: Bad or forged signature. The signed data was modified.
uz: Yomon yoki soxta imzo. Imzolangan ma'lumotlar o‘zgartirildi.

en: Bad Signature
uz: Yomon imzo

en: Couldn't verify signature.
uz: Imzoni tekshirib bo‘lmadi.

en: Wrong passphrase.
uz: Parol iborasi noto‘g‘ri.

en: Enter new passphrase for '%s'
uz: “%s” uchun yangi parol iborasini kiriting

en: Enter passphrase for '%s'
uz: “%s” uchun parol iborasini kiriting

en: Enter new passphrase
uz: Yangi parol iborasini kiriting

en: Enter passphrase
uz: Parol iborasini kiriting

en: Passphrase
uz: Parol iborasi

en: Cancel
uz: Bekor qilish

en: Import keys from the file
uz: Fayldan kalitlarni import qilish

en: Encrypt file
uz: Faylni shifrlash

en: Sign file with default key
uz: Faylni standart kalit bilan imzolash

en: Encrypt and sign file with default key
uz: Faylni standart kalit bilan shifrlash va imzolash

en: Decrypt encrypted file
uz: Shifrlangan faylning shifrini ochish

en: Verify signature file
uz: Imzo faylini tasdiqlash

en: Read list of URIs on standard in
uz: URIlar roʻyxatini standart boʻyicha oʻqish

en: file...
uz: fayl...

en: Encryption settings
uz: Shifrlash sozlamalari

en: Couldn't load keys
uz: Kalitlarni yuklab bo‘lmadi

en: Choose Encrypted File Name for '%s'
uz: “%s” uchun shifrlangan fayl nomini tanlash

en: Choose Signer
uz: Imzolovchini tanlash

en: Choose Signature File Name for '%s'
uz: “%s” uchun imzo fayl nomini tanlash

en: Import is complete
uz: Import tugallandi

en: Importing keys ...
uz: Kalitlar import qilinmoqda...

en: Import Failed
uz: Import muvaffaqiyatsiz tugadi

en: Keys were found but not imported.
uz: Kalitlar topildi, lekin import qilinmadi.

en: Imported key
uz: Import qilingan kalit

en: Imported %d key | Imported %d keys
uz[0]: %d kalit import qilindi

en: Choose Decrypted File Name for '%s'
uz: “%s” uchun shifrlangan fayl nomini tanlash

en: Choose Original File for '%s'
uz: “%s” uchun asl faylni tanlash

en: No valid signatures found
uz: Yaroqli imzolar topilmadi

en: File Encryption Tool
uz: Fayl shifrlash vositasi

en: Encrypting
uz: Shifrlanmoqda

en: Couldn't encrypt file: %s
uz: Faylni shifrlab bo‘lmadi: %s

en: Signing
uz: Imzolanmoqda

en: Couldn't sign file: %s
uz: Faylni imzolab bo‘lmadi: %s

en: Importing
uz: Import qilinmoqda

en: Couldn't import keys from file: %s
uz: Fayldan kalitlarni import qilib bo‘lmadi: %s

en: Decrypting
uz: Shifrni ochmoqda

en: Couldn't decrypt file: %s
uz: Fayl shifrini ochib bo‘lmadi: %s

en: Verifying
uz: Tekshirilmoqda

en: Couldn't verify file: %s
uz: Faylni tekshirib bo‘lmadi: %s

en: Self-extracting zip (.exe)
uz: O‘z-o‘zidan ochiladigan zip (.exe)

en: Tar uncompressed (.tar)
uz: Tar siqilmagan (.tar)

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
uz: Tar bzip bilan siqilgan (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
uz: Tar bzip2 bilan siqilgan (.tar.bz2)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
uz: Tar gzip bilan siqilgan (.tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
uz: Tar lzop bilan siqilgan (.tar.lzo)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
uz: Tar compress bilan siqilgan (.tar.Z)

en: You have selected %d file  | You have selected %d files
uz[0]: Siz %d ta faylni

en: and %d folder | and %d folders
uz[0]: va %d jild tanladingiz

en: You have selected %d file | You have selected %d files
uz[0]: Siz %d ta faylni tanladingiz

en: You have selected %d folder | You have selected %d folders
uz[0]: Siz %d jildni tanladingiz

en: Preparing...
uz: Tayyorlanmoqda...

en: Couldn't list files
uz: Fayllar roʻyxatini koʻrib boʻlmadi

en: Couldn't package files
uz: Fayllarni paketlab bo‘lmadi

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
uz: Shifrni ochish amalga oshmadi. Ehtimol sizda shifrni ochish kaliti yo‘q.

en: Couldn't run file-roller
uz: File-rollerni ishga tushirib boʻlmadi

en: The file-roller process did not complete successfully
uz: File-roller jarayoni muvaffaqiyatli yakunlanmadi

en: All key files
uz: Barcha kalit fayllari

en: All files
uz: Barcha fayllar

en: Archive files
uz: Arxiv fayllari

en: <b>A file already exists with this name.</b>
    
    Do you want to replace it with a new file?
uz: <b>Bu nomli fayl allaqachon mavjud.</b>
    
    Uni yangi fayl bilan almashtirmoqchimisiz?

en: _Replace
uz: _Almashtirish

en: Encrypt Multiple Files
uz: Bir nechta fayllarni shifrlash

en: <b>You have selected multiple files or folders</b>
uz: <b>Siz bir nechta fayl yoki jildni tanladingiz</b>

en: encrypted-package
uz: shifrlangan paket

en: Encrypt each file separately
uz: Har bir faylni alohida shifrlash

en: Encrypt packed together in a package
uz: Paketda birgalikda qadoqlangan shifrlash

en: Packaging:
uz: Paketlamoqda:

en: Package Name:
uz: Paket nomi:

en: Because the files are located remotely, each file will be encrypted separately.
uz: Fayllar masofadan joylashganligi sababli, har bir fayl alohida shifrlanadi.

en: Notification Messages
uz: Ogohlantirish xabarlari

en: Progress Title
uz: Jarayon sarlavhasi

en: Encrypt...
uz: Shifrlash...

en: Encrypt (and optionally sign) the selected file | Encrypt the selected files
uz[0]: Tanlangan faylni shifrlash (va ixtiyoriy ravishda imzolash)

en: Sign
uz: Imzolash

en: Sign the selected file | Sign the selected files
uz[0]: Tanlangan fayl(lar)ni imzolash

en: Nemo needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
uz: Nemo “%s” jildingizga ulashish uchun unga ba’zi ruxsatlar qo‘shishi kerak

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Nemo to add these permissions to the folder automatically?
uz: “%s” jildiga ishlash uchun ulashish uchun quyidagi qoʻshimcha ruxsatlar kerak:
    %s%s%sNemo ushbu ruxsatlarni jildga avtomatik qo‘shishini xohlaysizmi?

en:   - read permission by others
uz:   - boshqalar tomonidan o‘qish ruxsati

en:   - write permission by others
uz:   - boshqalar tomonidan yozish ruxsati

en:   - execute permission by others
uz:   - boshqalar tomonidan bajarish ruxsati

en: Add the permissions automatically
uz: Ruxsatlarni avtomatik ravishda qo‘shish

en: Could not change the permissions of folder "%s"
uz: “%s” jildiga ruxsatlarni o‘zgartirib bo‘lmadi

en: The share name cannot be empty
uz: Ulanish nomi boʻsh boʻlishi mumkin emas

en: The share name is too long
uz: Ulanish nomi juda uzun

en: Error while getting share information: %s
uz: Ulashish maʼlumotlarini olishda xatolik yuz berdi: %s

en: Another share has the same name
uz: Boshqa ulush ham xuddi shunday nomga ega

en: This folder is located in an encrypted directory. It will not be accessible by other users unless the option 'force user' is specified in /etc/samba/smb.conf.
uz: Ushbu jild shifrlangan katalogda joylashgan. Agar /etc/samba/smb.conf sahifasida “majburiy foydalanuvchi” opsiyasi belgilanmagan bo‘lsa, unga boshqa foydalanuvchilar kira olmaydi.

en: The permissions for %s prevent other users from accessing this share
uz: %s uchun ruxsatlar boshqa foydalanuvchilarning bu ulushga kirishiga to‘sqinlik qiladi

en: Modify _Share
uz: _Ulashishni o‘zgartirish

en: Create _Share
uz: _Ulashish yaratish

en: Please reboot to finalize changes
uz: O‘zgarishlarni yakunlash uchun qayta yuklang

en: Something went wrong.  You may need to install samba and add your user to the 'sambashare' group manually.
uz: Nimadir noto‘g‘ri bajarildi. Siz samba-ni o‘rnatishingiz va foydalanuvchini "sambashare" guruhiga qo‘lda qo‘shishingiz kerak bo‘lishi mumkin.

en: There was an error while getting the sharing information
uz: Ulashish maʼlumotini olishda xatolik yuz berdi

en: Share
uz: Ulashish

en: Folder Sharing
uz: Jild ulashish

en: Sharing Options
uz: Ulashish opsiyalari

en: Share this Folder
uz: Ushbu jildni ulashish

en: %s %s %s returned with signal %d
uz: %s %s %s %d signali bilan qaytdi

en: %s %s %s failed for an unknown reason
uz: %s %s %s noma’lum sababga ko‘ra bajarilmadi

en: 'net usershare' returned error %d: %s
uz: 'net usershare' %d xatolikni qaytardi: %s

en: 'net usershare' returned error %d
uz: 'net usershare' %d xatolikni qaytardi

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
uz: "net usershare" chiqishi yaroqli UTF-8 kodlashda emas

en: Failed
uz: Muvaffaqiyatsiz

en: Samba's testparm returned with signal %d
uz: Samba testparm %d signali bilan qaytdi

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
uz: Samba testparm noma'lum sababga ko‘ra muvaffaqiyatsiz tugadi

en: Samba's testparm returned error %d: %s
uz: Samba testparm %d xatolikni qaytardi: %s

en: Samba's testparm returned error %d
uz: Samba testparm %d xatolikni qaytardi

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
uz: %s yoʻli uchun ulushni olib tashlab boʻlmadi: bu yoʻl ulashilmaydi

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
uz: Mavjud ulushning yo‘lini o‘zgartirib bo‘lmaydi; Iltimos, avval eski ulushni olib tashlang va yangisini qo‘shing

en: Share this _folder
uz: Ushbu jildni ulashing

en: Share _name:
uz: Ulashish nomi:

en: Co_mment:
uz: _Izoh:

en: _Allow others to create and delete files in this folder
uz: _Boshqalarga ushbu jilddagi fayllarni yaratish va oʻchirishga ruxsat berish

en: _Guest access (for people without a user account)
uz: _Mehmonga kirish (foydalanuvchi hisobi bo‘lmagan odamlar uchun)

en: Install
uz: O‘rnatish

en: Samba needs to be installed, appropriate firewall rules need to be added and your user account needs to join the 'sambashare' group.
uz: Samba o‘rnatilishi kerak, tegishli xavfsizlik devori qoidalari qo‘shilishi kerak va sizning foydalanuvchi hisobingiz "sambashare" guruhiga qo‘shilishi kerak.

en: Nemo-Terminal Preferences
uz: Nemo-terminal sozlamalari

en: Visible by default
uz: Standart boʻyicha koʻrinadi

en: Top
uz: Yuqori

en: Bottom
uz: Past

en: Terminal position
uz: Terminal joylashuvi

en: Independent
uz: Mustaqil

en: Terminal follows view location
uz: Terminal ko‘rish joyini kuzatib boradi

en: Location mode
uz: Joylashuv rejimi

en: Terminal bell
uz: Terminal qo‘ng‘irog‘i

en: Default number of lines for the terminal
uz: Terminal uchun standart qatorlar soni

en: Keyboard shortcut
uz: Klaviatura yorlig‘i

en: Basic
uz: Asosiy

en: Shell to use (leave blank for system default)
uz: Foydalanish uchun qobiq (tizim standart bo‘yicha bo‘sh qoldiring)

en: Terminal erase line key sequence
uz: Terminalni o‘chirish chizig‘i tugmalar ketma-ketligi

en: Terminal restore line key sequence
uz: Terminalni tiklash chizig‘i tugmalar ketma-ketligi

en: Change directory command
uz: Katalogni o‘zgartirish buyrug‘i

en: Restore defaults
uz: Standart sozlamalarni tiklash

en: Sequences must be escaped according to python rules.
uz: Python qoidalariga muvofiq ketma-ketliklar qochish kerak.

en: '%s' is replaced by the quoted directory name.
uz: '%s' iqtibosdagi katalog nomi bilan almashtirildi.

en: Advanced
uz: Kengaytirilgan

en: Paste Filenames
uz: Fayl nomlarini joylashtirish

en: Composer
uz: Bastakor

en: Description
uz: Tavsif

en: Allows managing of archives from the context menu
uz: Kontekst menyusidan arxivlarni boshqarish imkonini beradi

en: Allows you to quickly share a folder from the context menu
uz: Kontekst menyusidan jildni tezda almashish imkonini beradi

en: Nemo Emblems
uz: Nemo emblemalari

en: Change a folder or file emblem
uz: Jild yoki fayl emblemasini o‘zgartirish

en: Allows managing of Dropbox web service from the context menu
uz: Kontekst menyusidan Dropbox veb-xizmatini boshqarish imkonini beradi

en: Allows image resizing and rotation from the context menu
uz: Kontekst menyusidan tasvir o‘lchamini o‘zgartirish va aylantirish imkonini beradi

en: Allows filename encoding repair from the context menu
uz: Kontekst menyusidan fayl nomini kodlashni tuzatish imkonini beradi

en: Allows encryption and decryption of OpenPGP files from the context menu
uz: Kontekst menyusidan OpenPGP fayllarini shifrlash va shifrini ochish imkonini beradi

en: View audio tag information from the properties tab
uz: Xususiyatlar yorlig‘idan audio teg ma'lumotlarini ko‘rish

en: Allows file comparison from the context menu
uz: Kontekst menyusidan fayllarni taqqoslash imkonini beradi

en: Provides additional columns for the list view
uz: Ro‘yxat ko‘rinishi uchun qo‘shimcha ustunlar beradi

en: Embedded terminal for Nemo
uz: Nemo uchun o‘rnatilgan terminal

en: Unable to read or parse the result page.
uz: Natija sahifasini o‘qib bo‘lmadi yoki tahlil qilib bo‘lmadi.

en: It could be a server timeout or a change server side. Try later.
uz: Bu server vaqti tugashi yoki server tomonidan o‘zgartirishi mumkin. Keyinroq urinib ko‘ring.

en: Pastebin to %s
uz: %s ga joylashtirish

en: Send this file to %s
uz: Bu faylni %s ga yuborish

en: Send files to a paste service via the context menu
uz: Kontekst menyusi orqali fayllarni joylashtirish xizmatiga yuborish
