linuxmint - en to bg translation catalogue (1228 entries)

en: No actions found
bg: Няма намерени дейсвия

en: Actions
bg: Действия

en: Nemo could not create the required folder "%s".
bg: Nemo не може да създаде исканата папка "%s".

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
bg: Преди да стартирате Nemo, моля създайте папката, или задайте такива права че Nemo да може да я създаде

en: Error starting autorun program: %s
bg: Грешка при автоматичното стартиране на програма: %s

en: Cannot find the autorun program
bg: Програмата за автоматично стартиране не може да бъде открита

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
bg: <big><b>Грешка при автоматичното стартиране на програма</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
bg: <big><b>Този носител съдържа програма за автоматично стартиране. Позволявате ли стартирането ѝ?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
bg: Програмата ще се стартира директно от носителя „%s“. Никога на стартирайте програми, на които нямате доверие.
    
    Ако се съмнявате, натиснете „Отказ“.

en: _Run
bg: _Стартиране

en: Customize
bg: Персонализиране

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
bg: Работен плот

en: No bookmarks defined
bg: Не е зададена отметка

en: Disable all
bg: Изключи всички

en: Enable all
bg: Включи всички

en: Public FTP
bg: Публично FTP

en: FTP (with login)
bg: FTP (с вход)

en: Windows share
bg: Windows — споделено устройство

en: Secure WebDAV (HTTPS)
bg: Сигурен WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
bg: Свързване...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
bg: Списъкът с поддържаните сървъри не може да бъде зареден.
    Проверете инсталацията на gvfs.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
bg: Папката „%s“ не може да бъде отворена на „%s“.

en: The server at "%s" cannot be found.
bg: Сървърът указан в „%s“ не може да бъде открит.

en: Try Again
bg: Опитай отново

en: Please verify your user details.
bg: Моля, проверете Вашите потребителски детайли

en: Continue
bg: Продължи

en: C_onnect
bg: _Свързване

note: set dialog properties
en: Connect to Server
bg: Свържи се със сървър

en: Server Details
bg: Подробности за сървъра

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
bg: _Сървър:

note: port
en: _Port:
bg: _Порт:

note: second row: type combobox
en: _Type:
bg: _Тип:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
bg: _Споделено:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
bg: П_апка

en: User Details
bg: Подробности за потребител

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
bg: _Име на домейн:

note: second row: username entry
en: _User name:
bg: _Потребителско име:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
bg: Паро_ла:

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
bg: _Запомняне на паролата

en: Operation cancelled
bg: Операцията е отменена

en: Print but do not open the URI
bg: Отпечатване без отваряне на адреса

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
bg: 
    
    Добавяне на връзка към отдалечена файлова система

en: Show the version of the program.
bg: Показване на версията на програмата.

en: Quit Nemo Desktop.
bg: Изход от Nemo работен плот.

en: 
    
    Manage the desktop with the file manager
bg: 
    
    Управление на работния плот чрез файловия мениджър

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
bg: Из_чистване на кошчето

note: name, stock id label, accelerator
en: Auto-arrange
bg: Авто-подреждане

note: name, stock id label, accelerator
en: Reverse sort
bg: Обърната подредба

en: Smaller
bg: По-малки

en: Small
bg: малки

en: Normal
bg: Нормално

en: Large
bg: Големи

en: Larger
bg: По-големи

en: _Vertical
bg: _Вертикално

en: _Horizontal
bg: _Хоризонтално

en: Name
bg: Име

en: Size
bg: Размер

en: Type
bg: Тип

en: Date
bg: Дата

note: name, stock id, label
en: _Sort
bg: _Подредба

note: name, stock id, label
en: _Icon Size
bg: _Размер на иконката

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
bg: Изпразване на кошчето

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
bg: Изтриване на всички обекти от кошчето

en: _Customize
bg: _Персонализирай

en: Adjust the desktop layout for this monitor
bg: Нагласи подредбата на десктопа за този монитор

en: The desktop view encountered an error.
bg: Получи се грешка в изгледа като работен плот.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
bg: Получи се грешка при стартирането на изгледа като работен плот.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
bg: Възстановяване на и_коните в оригиналния им размер

en: Restore Icon's Original Si_ze
bg: Възстановяване на иконата в оригиналния й раз_мер

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
bg: Разтягане на икона…

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
bg: Избраната икона да е разтегаема

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
bg: Възстановяване на всяка избрана икона в нейния оригинален размер

en: Comment
bg: Бележка

en: Description
bg: Описание

en: Command
bg: Команда

en: Current Monitor Layout (%s - %dx%d)
bg: Текуща подредба на монитора  (%s - %dx%d)

en: Current Monitor Layout (%dx%d)
bg: Текуща подредба на монитора (%dx%d)

en: Desktop Settings
bg: Настройки на работния плот

en: Current Monitor Preferences
bg: Настройки на текущия монитор

en: Show global desktop settings
bg: Показва общите настройки на работния плот

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
bg: Нямате необходимите права за преглед на съдържанието на „%s“.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
bg: „%s“ не може да бъде открит. Може би наскоро е изтрит.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
bg: Не може да бъде показано цялото съдържание на „%s“: %s

en: The folder contents could not be displayed.
bg: Съдържанието на папката не може да бъде показано.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
bg: Нямате правата необходими за промяна на групата на „%s“.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
bg: Групата на „%s“ не може да бъде променена: %s

en: The group could not be changed.
bg: Групата не може да бъде променена.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
bg: Собственикът на „%s“ не може да бъде променен: %s

en: The owner could not be changed.
bg: Собственикът не може да бъде променен.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
bg: Правата на „%s“ не могат да се променят: %s

en: The permissions could not be changed.
bg: Правата не могат да бъдат променени.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
bg: Името „%s“ вече се използва в тази папка. Изберете друго.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
bg: В тази папка няма „%s“. Може би той е преместен(а) или изтрит(а).

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
bg: Нямате необходимите права за преименуване на „%s“.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
bg: Името „%s“ съдържа знака „/“ и е неправилно. Изберете друго име.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
bg: Името „%s“ е неправилно. Използвайте друго име.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
bg: Името „%s“ е прекалено дълго. Използвайте друго име.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
bg: Името на „%s“ не може да бъде променено на „%s“: %s

en: The item could not be renamed.
bg: Обектът не може да бъде преименуван.

en: Renaming "%s" to "%s".
bg: Преименуване на „%s“ на „%s“.

en: No extensions found
bg: Няма разширения

en: no information available
bg: Няма налична информация

en: Configure
bg: Конфигуриране

en: Extensions
bg: Разширения

en: Extensions changed.  Restart required.
bg: Разширенията са променени. Трябва да рестартирате.

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
bg: Няма

en: Yesterday
bg: Вчера

en: by _Name
bg: по _име

en: Keep icons sorted by name in rows
bg: Иконите да са подредени по име в редове

en: by _Size
bg: по _редове

en: Keep icons sorted by size in rows
bg: Иконите да са подредени по размер в редове

en: by _Type
bg: по _тип

en: Keep icons sorted by type in rows
bg: Иконите да са подредени по вид в редове

en: by _Detailed Type
bg: в _подробен вид

en: Keep icons sorted by detailed type in rows
bg: Запази иконките, показани в подробен вид в редове

en: by Modification _Date
bg: по дата на _промяна

en: Keep icons sorted by modification date in rows
bg: Иконите да са подредени по време на промяна в редове

en: by T_rash Time
bg: по _време на преместване в кошчето

en: Keep icons sorted by trash time in rows
bg: Иконите да са подредени по време на преместване в кошчето

en: _Organize Desktop by Name
bg: _Подреждане на работния плот по име

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
bg: Подреж_дане на елементи

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
bg: _Подреждане по име

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
bg: Разполагане на иконите по-плътно в прозореца, като се избягва припокриване

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
bg: Об_ърнат ред

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
bg: Показване на иконите в обратен ред

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
bg: _Подравнени икони

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
bg: Иконите да са подредени в решетка

en: _Manually
bg: _Ръчно

en: Leave icons wherever they are dropped
bg: Оставяне на иконите, където са поставени

en: By _Name
bg: По _име

en: By _Size
bg: По _размер

en: By _Type
bg: По _вид

en: By _Detailed Type
bg: В _подробен вид

en: By Modification _Date
bg: По _дата на промяна

en: By T_rash Time
bg: По време на преместване в _кошчето

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
bg: Изглед като икони

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
bg: _Икони

en: The icon view encountered an error.
bg: Получи се грешка в изгледа като икони.

en: The icon view encountered an error while starting up.
bg: Получи се грешка при стартиране на изгледа като икони.

en: Display this location with the icon view.
bg: Показване на това местоположение чрез изглед като икони.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
bg: Сбит изглед

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
bg: _Сбит

en: The compact view encountered an error.
bg: Грешка в сбития изглед.

en: The compact view encountered an error while starting up.
bg: Имаше грешка в сбития изглед при отварянето му.

en: Display this location with the compact view.
bg: Отваряне на това местоположение в сбития изглед.

en: Image Type
bg: Тип изображение

en: %d pixel | %d pixels
bg[0]: %d пиксел
bg[1]: %d пиксела

en: Width
bg: Широчина

en: Height
bg: Височина

en: Title
bg: Заглавие

en: Author
bg: Автор

en: Copyright
bg: Авторски права

en: Created On
bg: Създадено на

en: Created By
bg: Създадено от

en: Disclaimer
bg: Без гаранция

en: Warning
bg: Внимание

en: Source
bg: Източник

en: Camera Brand
bg: Марка на камерата

en: Camera Model
bg: Модел на камерата

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
bg: Датата на заснемане

en: Date Digitized
bg: Дата на цифровизация

en: Date Modified
bg: Дата на промяна

en: Exposure Time
bg: Време на експозиция

en: Aperture Value
bg: Бленда

en: ISO Speed Rating
bg: ISO

en: Flash Fired
bg: Пусната светкавицата

en: Metering Mode
bg: Режим на измерване

en: Exposure Program
bg: Програма за експонация

en: Focal Length
bg: Фокусно разстояние

en: Software
bg: Софтуер

en: Location
bg: Местоположение

en: Keywords
bg: Ключови думи

en: Creator
bg: Създател

en: Rating
bg: Рейтинг

en: Failed to load image information
bg: Неуспех при зареждане на информацията за изображението

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Image
bg: Изображение

en: Actions: Action files can be added to this folder and will appear in the menu.
bg: Действия: Файлове с действия могат да се добавят в тази папка и те ще се появят в менюто.

en: More info
bg: Повече информация

en: View a sample action file with documentation
bg: Преглед на примерния файл с действия и документация

en: Scripts: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
bg: Скриптове: Всички изпълними файлове в тази папка ще се появят в менюто със скриптове.

en: View additional information about creating scripts
bg: Преглед на допълнителната информация относно създаването на скриптове

en: (Empty)
bg: (Празно)

en: Use Default
bg: Използване на стандарто

en: Temporarily disable auto-sort
bg: Временно спиране на автоматичното сортиране

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
bg: Изглед като списък

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
bg: _Списък

en: The list view encountered an error.
bg: Получи се грешка в изгледа като списък.

en: The list view encountered an error while starting up.
bg: Получи се грешка при стартирането на изгледа като списък.

en: Display this location with the list view.
bg: Показване на местоположението в изгледа като списък.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
bg[0]: Искате ли да видите %d местонахождение?
bg[1]: Искате ли да видите %d местонахождения?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
bg[0]: Това ще отвори %d отделен прозорец.
bg[1]: Това ще отвори %d отделни прозорци.

en: --check cannot be used with other options.
bg: „--check“ не може да се комбинира с други опции.

en: --quit cannot be used with URIs.
bg: „--quit“ не може да си използва с адреси.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
bg: „--geometry“ не може да се използва с повече от един адрес.

en: Perform a quick set of self-check tests.
bg: Изпълняване на бърз набор от тестове.

en: Create the initial window with the given geometry. Examples: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.
bg: Създайте начален прозорец с зададена геометрия. Примери: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.

en: GEOMETRY
bg: ГЕОМЕТРИЯ

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
bg: Създаване на прозорец само за изрично указани адреси.

en: Ignored argument - left for compatibility only.
bg: Игнориран аргумент - оставено е само за съвместимост.

en: Open URIs in tabs.
bg: Отвори адресите в раздели.

en: Repair the user thumbnail cache - this can be useful if you're having trouble with file thumbnails.  Must be run as root
bg: Поправка на потребителския кеш с миниатюри - Полезно е ако имате проблем с файла за миниатюрите. Трябва да бъде стартирано като админ.

en: Quit Nemo.
bg: Изход от Nemo

en: [URI...]
bg: [АДРЕС…]

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
bg: 
    
    Разглеждане на файловата система с файловия мениджър

en: Nemo's main menu is now hidden
bg: Основния прозорец на Nemo е скрит

en: You have chosen to hide the main menu.  You can get it back temporarily by:
    
    - Tapping the <Alt> key
    - Right-clicking an empty region of the main toolbar
    - Right-clicking an empty region of the status bar.
    
    You can restore it permanently by selecting this option again from the View menu.
bg: Избрахте да скриете основното меню. Може да го върнете временно като:
    
    - Натиснете клавиша <Alt>
    - С десен клик на празно място на главната лента
    - С десен клик на празно място на лентата на състоянието.
    
    Може да го върнете за постоянно като изберете нужната опция от менюто за преглед.

en: Don't show this message again.
bg: Не показвай отново съобщението.

en: The Link "%s" is Broken.
bg: Връзката „%s“ е развалена.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
bg: Връзката „%s“ е развалена. Искате ли да я преместите в кошчето?

en: This link cannot be used, because it has no target.
bg: Връзката не може да бъде използвана, защото не съдържа цел.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
bg: Връзката не може да бъде използвана, защото нейната цел „%s“ не съществува.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
bg: Пре_местване в кошчето

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
bg: Искате ли да стартирате „%s“ или да изобразите неговото съдържание?

en: "%s" is an executable text file.
bg: „%s“ е изпълним текстов файл.

en: Run in _Terminal
bg: Изпълняване в тер_минал

en: _Display
bg: _Показване

en: Are you sure you want to open all files?
bg: Сигурни ли сте, че искате да отворите всички файлове?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
bg[0]: Това ще отвори %d отделен подпрозорец.
bg[1]: Това ще отвори %d отделни подпрозорци.

en: Open with
bg: Отваряне с

en: Unknown file type
bg: Неизвестен тип файл

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  If you trust the source of this file, and have sufficient permissions, you can mark it executable and launch it.  Or, you can use the Open With dialog to pick a program to associate it with.
bg: Няма асоциирани програми с файла  "%s". Ако се доверявате на източника на файла и имате нужните права, може да маркирате файла като изпълним и да го стартирате. Или може да използвате диалоговия прозорец и да асоциирате програма с него.

en: Make executable and run
bg: Направи изпълним и стартирай

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  Use the Open With dialog to pick a program to open it with.
bg: Няма програма, асоциирана с файла "%s". Използвайте диалоговия прозорец за отваряне, за да изберете програма.

en: Choose a program
bg: Избери програма

en: Untrusted application launcher
bg: Недоверен стартер на програма

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted (executable). If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
bg: Стартерът на приложението "%s" не е маркиран като доверен (изпълним). Ако не знаете източника на файла, стартирането му може да бъде опасно.

en: _Launch Anyway
bg: _Стартиране въпреки всичко

en: Mark as _Trusted
bg: Маркиране като _доверен

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
bg[0]: Това ще отвори %d отделна програма.
bg[1]: Това ще отвори %d отделни програми.

en: Unable to mount location
bg: Неуспех при монтирането на местоположение

en: Unable to start location
bg: Неуспех при стартирането на местоположение

en: Opening "%s".
bg: Отваряне на „%s“.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
bg[0]: Отваряне на %d обект
bg[1]: Отваряне на %d обекта

en: Close tab
bg: Затваряне на подпрозореца

note: Translators: This is the --help description for the open-with app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Show an open-with dialog given a uri, to allow the user to change the default mimetype handler.
bg: 
    
    Показване на диалога отвори с, за да разрешите на потребителя да промени стандартния манипулатор.

en: Devices
bg: Устройства

en: Free space: %s
bg: Свободно пространство: %s

en: My Computer
bg: Моят компютър

en: Open your personal folder
    %s
bg: Отваряне на вашата лична папка
    
    %s

en: Home
bg: Домашна папка

en: Open the contents of your desktop in a folder
bg: Отваряне на работния ви плот като папка

en: Recent
bg: Скоро използвани

en: Recent files
bg: Последни файлове

en: Open the contents of the File System
    %s
bg: Отваряне на съдържанието на файловата система
    
    %s

en: File System
bg: Файлова система

en: Trash
bg: Кошче

en: Open the trash
bg: Отваряне на кошчето

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Mount and open %s (%s)
bg: Монтиране и отваряне %s (%s)

en: Mount and open %s
bg: Монтиране и отваряне на %s

en: Network
bg: Мрежа

en: Browse the contents of the network
bg: Разглеждане на мрежата

note: Adjust start/stop items to reflect the type of the drive name, stock id label, accelerator
en: _Start
bg: _Старт

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
bg: _Спиране

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
bg: _Включване

en: _Safely Remove Drive
bg: _Безопасно махане на устройство

en: _Connect Drive
bg: _Свързване на устройството

en: _Disconnect Drive
bg: _Разкачане на устройството

en: _Start Multi-disk Device
bg: _Стартиране на устройство с много дискове

en: _Stop Multi-disk Device
bg: _Спиране на многодисковото устройство

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
bg: _Отключване на устройството

en: _Lock Drive
bg: _Заключване на устройство

en: Unable to start %s
bg: %s не може да се стартира

en: Unable to eject %s
bg: Неуспех при изваждането на %s

en: Unable to poll %s for media changes
bg: %s не може да се следи за смяна на носител

en: Unable to stop %s
bg: %s не може да се спре

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
bg: _Отваряне

note: add the "open in new tab" menu item name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
bg: _Отваряне в нов подпрозорец

note: add the "open in new window" menu item
en: Open in New _Window
bg: Отваряне в _нов прозорец

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
bg: _Добавяне на отметка

en: Remove
bg: Премахване

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
bg: П_реименуване…

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
bg: _Монтиране

note: add the "Unmount" menu item name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
bg: _Демонтиране

note: add the "Eject" menu item name, stock id label, accelerator
en: _Eject
bg: _Изваждане

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
bg: _Засичане на носител

note: Empty Trash menu item
en: Empty _Trash
bg: Изпразване на _кошчето

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
bg: _Свойства

en: %1$s file operation active.  %2$d%% complete. | %1$s file operations active.  %2$d%% complete.
bg[0]: %1$s файлова операция е активна. Завършени %2$d%%.
bg[1]: %1$s файлови операции са активни. Завършени %2$d%%.

en: File Operations
bg: Файлови операции

en: All file operations have been successfully completed
bg: Всички файлови действия бяха успешно завършени.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
bg: Не може да задавате повече от една лична икона наведнъж!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
bg: Изтеглете само едно изображение, за да го поставите като икона.

en: The file that you dropped is not local.
bg: Файлът, който пуснахте, не е локален.

en: You can only use local images as custom icons.
bg: Можете да използвате само локални изображения като икони.

en: The file that you dropped is not an image.
bg: Файлът, който пуснахте, не е изображение.

en: _Name: | _Names:
bg[0]: _Име:
bg[1]: _Имена:

en: Properties
bg: Свойства

en: %s Properties
bg: Свойства на %s

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
bg: неизвестно

en: Cancel Group Change?
bg: Прекъсване на промяната на група?

en: Cancel Owner Change?
bg: Прекъсване на промяната на собственик?

en: nothing
bg: нищо

en: unreadable
bg: нечетимо

en: (some contents unreadable)
bg: (някои съдържания са нечетими)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
bg: Съдържание:

en: Size:
bg: Размер:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
bg: използвани

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
bg: свободни

en: Total capacity:
bg: Общ обем:

en: Filesystem type:
bg: Тип на файловата система:

en: Basic
bg: Основен

en: Type:
bg: Тип:

en: Link target:
bg: Цел на връзката:

en: Location:
bg: Адрес:

en: Volume:
bg: Файлова система:

en: Accessed:
bg: Достъпен:

en: Created:
bg: Създадено:

en: Modified:
bg: Променян:

en: Free space:
bg: Свободно пространство:

en: _Read
bg: _Четене

en: _Write
bg: _Запис

en: E_xecute
bg: _Изпълнение

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
bg: без

en: list
bg: списък

en: read
bg: четене

en: create/delete
bg: създаване/изтриване

en: write
bg: запис

en: access
bg: достъп

en: Access:
bg: Достъп:

en: Folder access:
bg: Права за достъп до папката:

en: File access:
bg: Права за достъп до файла:

en: List files only
bg: Показване само на файлове

en: Access files
bg: Достъп до файлове

en: Create and delete files
bg: Създаване и изтриване на файлове

en: Read-only
bg: Само за четене

en: Read and write
bg: Четене и запис

en: Special flags:
bg: Специални флагове:

en: Set _user ID
bg: С права на _собственика (SUID)

en: Set gro_up ID
bg: С права на _групата (SGID)

en: _Sticky
bg: _Лепкав бит

en: _Owner:
bg: _Собственик:

en: Owner:
bg: Собственик:

en: _Group:
bg: _Група:

en: Group:
bg: Група:

en: Execute:
bg: Изпълнение:

en: Allow _executing file as program
bg: Да може да се _стартира като програма

en: Others:
bg: Други:

en: Folder Permissions:
bg: Права на папка:

en: File Permissions:
bg: Права на файл:

en: Text view:
bg: Текстов преглед:

en: Permissions
bg: Права

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
bg: Не сте собственик и не може да промените тези права.

en: SELinux context:
bg: Контекст на SELinux:

en: Last changed:
bg: Последна промяна:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
bg: Прилагане на правата към обхванатите файлове

en: The permissions of "%s" could not be determined.
bg: Правата на „%s“ не могат да бъдат определени.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
bg: Правата на избрания файл не могат да бъдат определени.

en: Open With
bg: Отваряне с

en: Help
bg: Помощ

en: Close
bg: Затвори

en: Creating Properties window.
bg: Създаване на прозорец за свойствата.

en: There was an error displaying help.
bg: Грешка при показването на помощта.

en: Revert
bg: Върни

en: No scripts found
bg: Не са открити скриптове

en: Scripts
bg: Скриптове

en: Show Places
bg: Показване на местата

en: Show Treeview
bg: Покажи дървовидна структура

en: Hide the Sidebar (F9)
bg: Скриване на страничната лента (F9)

en: Show the Sidebar (F9)
bg: Показване на страничната лента (F9)

en: Adjust zoom level
bg: Настройка нивото на мащабиране

en: A problem has been detected with your thumbnail cache.  Fixing it will require administrative privileges.
bg: Засечен е проблем с кеша на миниатюрите. Поправката изисква права на администратор.

en: Fix now
bg: Поправи сега

en: Dismiss
bg: Отхвърли

en: Elevated Privileges
bg: Повишени права

en: Restore Selected Items
bg: Възстановяване на избраните обекти

en: Restore selected items to their original position
bg: Възстановяване на избраните обекти в тяхното първоначално местоположение

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
bg: „%s“ ще бъде преместен, ако изберете командата за поставяне на файлове

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
bg: „%s“ ще бъде копиран, ако изберете командата за поставяне на файлове

en: There is nothing on the clipboard to paste.
bg: В буфера за обмен няма нищо за поставяне.

note: add the "create new folder" menu item name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
bg: Създаване на нова _папка

note: name, stock id label, accelerator
en: Cu_t
bg: Изр_язване

note: name, stock id label, accelerator
en: _Copy
bg: _Копиране

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
bg: _Поставяне в папката

en: P_in
bg: За_качи

en: Unp_in
bg: От_качи

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
bg: _Изтриване

en: P_roperties
bg: С_войства

en: Computer
bg: Компютър

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
bg[0]: Това ще отвори %'d отделен подпрозорец.
bg[1]: Това ще отвори %'d отделни подпрозорци.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
bg[0]: Това ще отвори %'d отделен прозорец.
bg[1]: Това ще отвори %'d отделни прозорци.

en: Select Items Matching
bg: Избор на обекти по критерии

en: _Pattern:
bg: _Шаблон:

en: Examples:
bg: Примери:

note: Reset to default info
en: Undo
bg: Отмени

en: Undo last action
bg: Отмяна на последното действие

note: Reset to default info
en: Redo
bg: Повтори

en: Redo last undone action
bg: Повтаряне на отмененото действие

en: Content View
bg: Преглед на съдържанието

en: View of the current folder
bg: Изглед на текущата папка

en: "%s" selected
bg: „%s“ избрано

en: %'d folder selected | %'d folders selected
bg[0]: %'d избрана папка
bg[1]: %'d избрани папки

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
bg[0]:  (съдържа %'d обект)
bg[1]:  (съдържа %'d обекта)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
bg[0]:  (съдържат общо %'d обект)
bg[1]:  (съдържат общо %'d обекта)

en: %'d item selected | %'d items selected
bg[0]: %'d избран обект
bg[1]: %'d избрани обекта

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
bg[0]: още %'d избран обект
bg[1]: още %'d избрани обекта

en: %'u item | %'u items
bg[0]: %'u обект
bg[1]: %'u обекта

en: %s, Free space: %s
bg: %s, свободни: %s

en: Open With %s
bg: Отваряне с %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
bg[0]: Използвайте „%s“ за отваряне на избрания елемент
bg[1]: Използвайте „%s“ за отваряне на избраните елементи

en: Run "%s" on any selected items
bg: Изпълняване на „%s“ за всеки избран елемент

en: Create a new document from template "%s"
bg: Създаване на нов документ по шаблона „%s“

en: Select Target Folder For Move
bg: Избор на целева папка за преместване

en: Select Target Folder For Copy
bg: Избор на целева папка за копиране

en: Unable to unmount location
bg: Неуспех при демонтирането на местоположение

en: Unable to eject location
bg: Неуспех при изваждането на местоположение

en: Unable to stop drive
bg: Неуспех при спирането на устройство

en: Connect to Server %s
bg: Свързване със сървър %s

en: _Connect
bg: _Свързване

en: Link _name:
bg: Име на –връзката:

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
bg: Създаване на нов _документ

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
bg: Отваряне _с

en: Choose a program with which to open the selected item
bg: Избор на програма за отваряне на избрания обект

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
bg: Преглед или промяна на свойствата на всеки избран обект

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
bg: Създаване на нова празна папка в тази папка

note: name, stock id, label
en: No templates installed
bg: Нe са инсталирани шаблони

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
bg: _Празен документ

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
bg: Създаване на нов, празен документ в тази папка

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
bg: Отваряне на избрания обект в нов прозорец

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
bg: Отваряне на навигационен прозорец

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
bg: Отваряне на всеки избран обект в навигационен прозорец

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
bg: Отваряне на всеки избран обект в подпрозорец за папка

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
bg: Отваряне в терминал

note: tooltip
en: Open terminal in the selected folder
bg: Отваряне на терминал в избраната папка

note: name, stock id label, accelerator
en: Open as Root
bg: Отваряне като Администратор

note: tooltip
en: Open the folder with administration privileges
bg: Отвори папката с права на администратор

note: name, stock id label, accelerator
en: Follow link to original file
bg: Последвай връзката до оригиналния файл

note: tooltip
en: Navigate to the original file that this symbolic link points to
bg: Отиване до оригиналния файл, до който тази символна връзка сочи

note: name, stock id label, accelerator
en: Open containing folder
bg: Отваряне на съдържащата папка

note: tooltip
en: Navigate to the folder that the selected item is stored in
bg: Посочване на папката, където се намира избрания елемент

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
bg: _Друга програма…

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
bg: Избор на друга програма за отваряне на избрания обект

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
bg: Отваряне с _друга програма…

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
bg: Подготвяне на избраните файлове за преместване с командата за поставяне на файлове

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
bg: Подготвяне на избраните файлове за копиране с командата за поставяне на файлове

note: name, stock id label, accelerator
en: _Paste
bg: _Поставяне

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
bg: Преместване или копиране на файловете, предварително избрани от командите за отрязване или копиране на файлове

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
bg: Преместване или копиране на файлове, които са били предварително избрани с командата за отрязване или копиране, в избраната папка

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
bg: Ко_пиране в

note: name, stock id, label
en: M_ove to
bg: Пре_местване в

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
bg: Избор на _всички

note: tooltip
en: Select all items in this window
bg: Избор на всички обекти в този прозорец

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
bg: Избор на обекти по _шаблон…

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
bg: Избиране на обекти в този прозорец напасващи на даден шаблон

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
bg: _Обръщане на избора

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
bg: Избор само на обектите, които в момента не са избрани

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
bg: Д_ублиране

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
bg: Дублиране на всеки избран обект

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
bg[0]: Създаване на _връзка
bg[1]: Създаване на _връзки

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
bg: Създаване на символна връзка за всеки избран обект

note: tooltip
en: Rename selected item
bg: Преименуване на избрания обект

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
bg: Преместване на всеки избран елемент в кошчето

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
bg: Изтриване на всеки избран обект, без преместване в кошчето

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
bg: _Възстановяване

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
bg: _Отмяна

note: tooltip
en: Undo the last action
bg: Отмяна на последното действие

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
bg: _Повтаряне

note: tooltip
en: Redo the last undone action
bg: Повтаряне на последното отменено действие

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
bg: Възстановяване на _преглед с подразбиращи се стойности

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
bg: Посоката на подредбата и нивото на мащаб да се върнат към стандартните за този изглед

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
bg: Свързване с този сървър

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
bg: Създаване на постоянна връзка към този сървър

note: tooltip
en: Mount the selected volume
bg: Монтиране на избраната файлова система

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
bg: Демонтиране на избраната файлова система

note: tooltip
en: Eject the selected volume
bg: Изваждане на избраната файлова система

note: tooltip
en: Start the selected volume
bg: Стартиране на избраната файлова система

note: tooltip
en: Stop the selected volume
bg: Спиране на избраната файлова система

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
bg: Засичане на носител в избраното устройство

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
bg: Монтиране на файловата система, отговаряща на отворената папка

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
bg: Демонтиране на файловата система, отговаряща на отворената папка

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
bg: Изваждане на файловата система, отговаряща на отворената папка

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
bg: Стартиране на файловата система, отговаряща на отворената папка

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
bg: Спиране на файловата система, отговаряща на отворената папка

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
bg: Отваряне на файл и затваряне на прозорец

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
bg: Отваряне на тази папка в навигационен прозорец

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
bg: Отваряне на тази папка в подпрозорец за папка

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
bg: Подготвяне на тази папка за преместване с командата за поставяне на файлове

note: tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
bg: Подготвяне на тази папка за копиране с командата за поставяне на файлове

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
bg: Преместване или копиране на файлове, които са били предварително избрани с командата за отрязване или копиране, в избраната папка

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
bg: Преместване на тази папка в кошчето

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
bg: Изтриване на тази папка, без преместване в кошчето

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
bg: Монтиране на файловата система, отговаряща на тази папка

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
bg: Демонтиране на файловата система, отговаряща на тази папка

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
bg: Изваждане на файловата система, отговаряща на тази папка

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
bg: Включването на файловата система, отговаряща на тази папка

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
bg: Спиране на файловата система, отговаряща на тази папка

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
bg: Преглед или промяна на свойствата на тази папка

note: name, stock id, label
en: _Other pane
bg: _Друг панел…

en: Copy the current selection to the other pane in the window
bg: Копиране на избраното в другия панел в прозореца

en: Move the current selection to the other pane in the window
bg: Преместване на избраното в другия панел в прозореца

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
bg: _Домашна папка

en: Copy the current selection to the home folder
bg: Копиране на избраното в домашната папка

en: Move the current selection to the home folder
bg: Преместване на избраното в домашната папка

note: name, stock id, label
en: _Desktop
bg: _Работен плот

en: Copy the current selection to the desktop
bg: Копиране на избраното в работния плот

en: Move the current selection to the desktop
bg: Преместване на избраното в работния плот

en: Browse...
bg: Преглед...

en: Browse for a folder to move the selection to
bg: Избор на папка, за преместване на избраното

en: Browse for a folder to copy the selection to
bg: Избор на папка, за копиране на избраното

en: Pin the selected file so it always appears at the top of this location's file list
bg: Закачи избрания файл, за да може винаги да се показва първи в списъка на локацията му.

en: Unpin the selected file from the top of this location's file list
bg: Откачи избрания файл от първата позиция в локацията му.

en: Run scripts
bg: Пускане на скриптове

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
bg: _Скриптове

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
bg: Изваждане на отворената папка от кошчето в „%s“

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
bg[0]: Изваждане на избраната папка от кошчето в „%s“
bg[1]: Изваждане на избраните папки от кошчето в „%s“

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
bg[0]: Изваждане на избраната папка от кошчето
bg[1]: Изваждане на избраните папки от кошчето

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
bg[0]: Изваждане на избрания файл от кошчето в „%s“
bg[1]: Изваждане на избраните файлове от кошчето в „%s“

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
bg[0]: Изваждане на избрания файл от кошчето
bg[1]: Изваждане на избраните файлове от кошчето

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
bg[0]: Изваждане на избрания обект от кошчето в „%s“
bg[1]: Изваждане на избраните обекти от кошчето в „%s“

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
bg[0]: Изваждане на избрания обект от кошчето
bg[1]: Изваждане на избраните обекти от кошчето

en: Start the selected drive
bg: Стартиране на избраното устройство

en: Connect to the selected drive
bg: Свързване към избраното устройство

en: _Start Multi-disk Drive
bg: _Стартиране на многодисковото устройство

en: Start the selected multi-disk drive
bg: Стартиране на избраното многодисково устройство

en: U_nlock Drive
bg: _Отключване на устройството

en: Unlock the selected drive
bg: Отключване на избраното устройство

en: Stop the selected drive
bg: Спиране на избраното устройство

en: Safely remove the selected drive
bg: Безопасно махане на избраното устройство

en: _Disconnect
bg: Прекъсване на връзката

en: Disconnect the selected drive
bg: Изключване на избраното устройство

en: _Stop Multi-disk Drive
bg: _Спиране на многодисково устройство

en: Stop the selected multi-disk drive
bg: Спиране на избраното многодисково устройство

en: Lock the selected drive
bg: Заключване на избраното устройство

en: Start the drive associated with the open folder
bg: Стартиране на устройството, отговарящо на отворената папка

en: Connect to the drive associated with the open folder
bg: Свързване към устройството, отговарящо на отворената папка

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
bg: Стартиране на многодисковото устройство, отговарящо на отворената папка

en: Unlock the drive associated with the open folder
bg: Отключване на устройството, отговарящо на отворената папка

en: _Stop the drive associated with the open folder
bg: _Спиране на устройството, отговарящо на отворената папка

en: Safely remove the drive associated with the open folder
bg: Безопасно махане на устройството, отговарящо на отворената папка

en: Disconnect the drive associated with the open folder
bg: Изключване на устройството, отговарящо на отворената папка

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
bg: Спиране на многодисковото устройството, отговарящо на отворената папка

en: Lock the drive associated with the open folder
bg: Заключване на устройството, отговарящо на отворената папка

en: _Delete Permanently
bg: _Окончателно изтриване

en: Delete the open folder permanently
bg: Окончателно изтриване на отворената папка

en: Move the open folder to the Trash
bg: Преместване на отворената папка в кошчето

en: _Open With %s
bg: _Отваряне с %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
bg[0]: Отваряне в %'d _нов прозорец
bg[1]: Отваряне в %'d _нови прозорци

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
bg[0]: Отваряне в %'d нов _подпрозорец
bg[1]: Отваряне в %'d нови _подпрозорци

en: Delete all selected items permanently
bg: Окончателно изтриване на всички избрани елементи

en: Remo_ve from Recent
bg: Премах_ни от скоро използвани

en: Remove each selected item from the recently used list
bg: Премахване на всички избрани елементи от списъка със скоро използваните

en: View or modify the properties of the open folder
bg: Преглед или промяна на свойствата на отворената папка

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
bg: Връзка към „%s“

en: Drag and drop is not supported.
bg: Изтеглянето и пускането не се поддържа.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
bg: Изтеглянето и пускането се поддържа само в локалните файлови системи.

en: An invalid drag type was used.
bg: Използван е невалиден вид изтегляне.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
bg: пуснат_текст.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
bg: пуснат текст

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
bg: Искате ли да изтриете отметките с несъществуващ адрес от вашият списък?

en: The location "%s" does not exist.
bg: Местоположението „%s“ не съществува.

en: Bookmark for Nonexistent Location
bg: Отметка на несъществуващо местоположение

en: Go to the location specified by this bookmark
bg: Отиване на местоположението указано от тази отметка

en: %s - File Browser
bg: %s - файлов браузър

en: Searching...
bg: Търси се...

en: Could not display "%s".
bg: „%s“ не може да бъде показан.

en: Nemo has no installed viewer capable of displaying the folder.
bg: Nemo няма инсталиран визуализатор за онагледяване на папката.

en: The location is not a folder.
bg: Местоположението не е папка.

en: Could not find "%s".
bg: „%s“ не може да бъде открит.

en: Please check the spelling and try again.
bg: Проверете правописа и опитайте отново.

en: Nemo cannot handle "%s" locations.
bg: Nemo не може да се справи  с местоположението "%s" .

en: Nemo cannot handle this kind of location.
bg: Nemo не може да се справи с този тип местоположение.

en: Unable to mount the location.
bg: Местоположението не може да се монтира.

en: Access was denied.
bg: Достъпът е отказан.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
bg: „%s“ не може да се покаже, защото хостът не е открит.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
bg: Проверете дали правописът е правилен и дали настройките на сървъра-посредник са верни.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
bg: Грешка: %s
    Изберете друга програма за преглед на изображения и опитайте отново.

en: Nemo is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Nemo е свободен софтуер; можете да го разпространявате и/или променяте под условията на GNU General Public License, публикувани от Free Software Foundation под версия 2, или (по Ваше желание) някоя по-нова версия.

en: Nemo is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bg: Nemo се разпространява с надеждата, че ще бъде полезeн, но БЕЗ НИКАКВА ГАРАНЦИЯ; без дори косвена гаранция че е ГОДЕН ЗА ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ. Вижте GNU General Public License, за повече подробности.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nemo; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
bg: Вие получавате копие на GNU General Public License заедно с Nemo; Ако не, пишете на Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Nemo lets you organize files and folders, both on your computer and online.
bg: Nemo Ви позволява да организирате файлове и папки, както на Вашия компютър, така и онлайн.

en: There was an error displaying help: 
    %s
bg: Грешка при показване на помощта: 
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
bg: _Файл

note: name, stock id, label
en: _Edit
bg: _Редактиране

note: name, stock id, label
en: _View
bg: _Изглед

note: name, stock id, label
en: _Help
bg: _Помощ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
bg: _Затваряне

note: tooltip
en: Close this folder
bg: Затваряне на тази папка

en: Prefere_nces
bg: Настро_йки

en: Edit Nemo preferences
bg: Редактиране настройките на Nemo

en: Plugins
bg: Плъгини

en: Manage extensions, actions and scripts
bg: Управление на разширения, действия и скриптове

en: Undo the last text change
bg: Отмяна на последната промяна на текста

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
bg: Отваряне на _горната папка

en: Open the parent folder
bg: Отваряне на горната папка

note: tooltip
en: Stop loading the current location
bg: Спиране на зареждането на текущия адрес

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
bg: _Презареждане

note: tooltip
en: Reload the current location
bg: Презареждане на текущата папка

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
bg: _Всички теми

note: tooltip
en: Display Nemo help
bg: Покажи помощта на Nemo

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: Display keyboard shortcuts
bg: Покажи клавишните комбинации

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
bg: _За Програмата

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nemo
bg: Показване на създателите на Nemo

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
bg: _Увеличаване

note: tooltip
en: Increase the view size
bg: Увеличаване на обектите в изгледа

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
bg: На_маляване

note: tooltip
en: Decrease the view size
bg: Намаляване на обектите в изгледа

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
bg: Н_ормален размер

note: tooltip
en: Use the normal view size
bg: Нормален размер на обектите в изгледа

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
bg: Свързване към _сървър…

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
bg: Свързване към отдалечен компютър или споделен диск

note: tooltip
en: Open your personal folder
bg: Отваряне на личната ви папка

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
bg: _Компютър

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
bg: Преглед на всички локални и отдалечени дискове и папки достъпни от този компютър.

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
bg: _Мрежа

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
bg: Преглед на локални или отметнати мрежови местоположения

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
bg: _Шаблони

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
bg: Отваряне на папката с личните шаблони

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
bg: _Кошче

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
bg: Отваряне на вашето лично кошче

note: name, stock id, label
en: _Go
bg: О_тиване

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
bg: _Отметки

note: name, stock id, label
en: _Tabs
bg: _Подпрозорци

note: name, stock id, label
en: New _Window
bg: _Нов прозорец

en: Open another Nemo window for the displayed location
bg: Отваряне на нов прозорец на Nemo, за показване на местоположението

note: name, stock id, label
en: New _Tab
bg: Нов _подпрозорец

en: Open another tab for the displayed location
bg: Отваря друг подпрозорец за показания адрес

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
bg: Затваряне на _всички прозорци

en: Close all Navigation windows
bg: Затваряне на всички навигационни прозорци

note: name, stock id, label
en: _Back
bg: _Назад

en: Go to the previous visited location
bg: Отиване на предишния посетен адрес

note: name, stock id, label
en: _Forward
bg: _Напред

en: Go to the next visited location
bg: Отиване на следващия посетен адрес

note: name, stock id, label
en: Toggle _Location Entry
bg: Смяна на входящото местополежение

en: Switch between location entry and breadcrumbs
bg: Превключване между входящото местоположение и навигационните пътища

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
bg: П_ревключване към другия панел

en: Move focus to the other pane in a split view window
bg: Преместване на фокуса към другия панел в прозореца

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
bg: Съ_щото местоположение както другия панел

en: Go to the same location as in the extra pane
bg: Отиване на местоположението сочено от допълнителния панел

en: Add a bookmark for the current location to this menu
bg: Добавяне на отметка за текущия адрес в това меню

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
bg: _Редактиране на отметки…

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
bg: Показване на прозорец, позволяващ редактиране на отметки в това меню

en: _Previous Tab
bg: _Предишен подпрозорец

en: Activate previous tab
bg: Активиране на предишния раздел

en: _Next Tab
bg: _Следващ подпрозорец

en: Activate next tab
bg: Показване на следващия подпрозорец

en: Move Tab _Left
bg: Преместване на подпрозореца на_ляво

en: Move current tab to left
bg: Преместване на този подпрозорец наляво

en: Move Tab _Right
bg: Преместване на подпрозореца на_дясно

en: Move current tab to right
bg: Преместване на този подпрозорец надясно

en: Sidebar
bg: Страничен панел

en: Toolbar
bg: Лента с инструменти

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
bg: Показване на _скритите файлове

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
bg: Превключване на показването на скритите файлове в текущия прозорец

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
bg: _Главна лента с инструменти

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
bg: Промяна на видимостта на главната лента с инструменти на този прозорец

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
bg: П_оказване на страничния панел

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
bg: Промяна на видимостта на страничния панел за този прозорец

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
bg: Лента за _състоянието

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
bg: Промяна на видимостта на тази лента за състоянието на прозореца

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: M_enubar
bg: Л_ента с менюта

note: tooltip
en: Change the default visibility of the menubar
bg: Промяна на стандартната видимост на лентата с менюта

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
bg: Тър_сене за файлове…

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
bg: До_пълнителен панел

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
bg: Отваряне на допълнителен изглед за папки отстрани

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: Show _Thumbnails
bg: Покажи _миниатюри

note: tooltip
en: Toggle the display of thumbnails in the current directory
bg: Превключи на показване на миниатюри в текущата папка

en: Places
bg: Места

en: Select Places as the default sidebar
bg: Страничният панел стандартно да показва „Места“

en: Tree
bg: Дървовиден изглед

en: Select Tree as the default sidebar
bg: Страничният панел стандартно да показва „Дървото на папките“

en: Back history
bg: Назад през историята

en: Forward history
bg: Напред през историята

en: _Up
bg: _Нагоре

en: Go to parent folder
bg: Отиване в родителската папка

en: Go to home directory
bg: Отиване в домашната папка

en: Go to Computer
bg: Отиване в Компютър

en: Toggle Location Entry
bg: Смяна на начина на показване на пътя

en: New folder
bg: Нова папка

en: Create a new folder
bg: Създаване на нова папка

en: Open a terminal in the active folder
bg: Отваряне на терминал в активната папка

en: Icons
bg: Икони

en: List
bg: Списък

en: Compact
bg: Компактен

en: Search
bg: Търсене

en: Show Thumbnails
bg: Покажи миниатюри

en: _Location
bg: _Местоположение

en: _New Tab
bg: Нов _подпрозорец

en: _Close Tab
bg: _Затваряне на подпрозореца

en: These files are on an Audio CD.
bg: Тези файлове са на аудио CD.

en: These files are on an Audio DVD.
bg: Тези файлове са на аудио DVD.

en: These files are on a Video DVD.
bg: Тези файлове са на видео DVD.

en: These files are on a Video CD.
bg: Тези файлове са на видео CD.

en: These files are on a Super Video CD.
bg: Тези файлове са на супер видео CD.

en: These files are on a Photo CD.
bg: Тези файлове са на Photo CD.

en: These files are on a Picture CD.
bg: Тези файлове са на Picture CD.

en: The media contains digital photos.
bg: Този носител съдържа цифрови снимки.

en: These files are on a digital audio player.
bg: Тези файлове са на цифров аудио плеър.

en: The media contains software.
bg: Този носител съдържа софтуер.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
bg: Този носител е засечен като „%s“.

en: Open %s
bg: Отваряне с „%s“

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
bg: Отрязване на избрания текст в буфера за обмен

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
bg: Копиране на избрания текст в буфера за обмен

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
bg: Поставяне на текста, запазен в буфера за обмен

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
bg: Избиране на всичко в полето за текст

en: Move _Up
bg: Преместване на_долу

en: Move Dow_n
bg: Преместване на_долу

en: Use De_fault
bg: _Стандартни настройки

en: The name and icon of the file.
bg: Името и иконата на файла.

en: The size of the file.
bg: Размерът на файла.

en: The general type of the file.
bg: Общият вид на файла.

en: Detailed Type
bg: Датайли на вида

en: The specific type of the file.
bg: Спецификация на файла.

en: The date the file was modified.
bg: Датата, на която файлът е бил променян.

en: Modified - Time
bg: Промяна – време

en: Date Created
bg: Дата на създаване

en: The date the file was created.
bg: Датата, на която е създаден файла.

en: Created - Time
bg: Създаване - време

en: Date Accessed
bg: Дата на достъп

en: The date the file was accessed.
bg: Датата, на която файлът е бил достъпен.

en: Owner
bg: Собственик

en: The owner of the file.
bg: Собственикът на файла.

en: Group
bg: Група

en: The group of the file.
bg: Групата на файла.

en: The permissions of the file.
bg: Правата за достъп файла.

en: Octal Permissions
bg: Осмични права

en: The permissions of the file, in octal notation.
bg: Правата за достъп до файла, в осмичен вид.

en: MIME Type
bg: MIME тип

en: The mime type of the file.
bg: Вид на файла

en: SELinux Context
bg: Контекст на SELinux

en: The SELinux security context of the file.
bg: Контекстът за сигурността на SELinux на файла

en: The location of the file.
bg: Местоположението на файла.

en: Trashed On
bg: Преместен в кошчето на

en: Date when file was moved to the Trash
bg: Дата, на която файлът е преместен в кошчето.

en: Original Location
bg: Първоначално местоположение

en: Original location of file before moved to the Trash
bg: Оригинално местоположение на файла преди преместване в кошчето

en: on the desktop
bg: на раб. плот

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
bg: Не може да преместите файловата система „%s“ в кошчето.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
bg: Ако искате да извадите файловата система, използвайте „Изваждане“ от контекстното ѝ меню.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
bg: Ако искате да демонтирате файловата система, използвайте „Демонтиране“ от контекстното ѝ меню.

en: _Move Here
bg: _Преместване тук

en: _Copy Here
bg: _Копиране тук

en: _Link Here
bg: _Създаване на връзка тук

en: Cancel
bg: Отмяна

en: This file cannot be mounted
bg: Този файл не може да бъде монтиран

en: This file cannot be unmounted
bg: Този файл не може да бъде демонтиран

en: This file cannot be ejected
bg: Този файл не може да бъде изваден

en: This file cannot be started
bg: Този файл не може да бъде стартиран

en: This file cannot be stopped
bg: Този файл не може да бъде спрян

en: Slashes are not allowed in filenames
bg: Файловите имена не могат да съдържат знака „/“

en: File not found
bg: Файлът не бе намерен

en: Toplevel files cannot be renamed
bg: Файловете от най-високо ниво не могат да бъдат преименувани

en: Unable to rename desktop icon
bg: Неуспех при преименуването на икона на работния плот

en: Unable to rename desktop file
bg: Неуспешно преименуване на файл на работния плот

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %H:%M
bg: Вчера, %H:%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 12h format. i.e. "Yesterday 9:04 PM"
en: Yesterday %l:%M %p
bg: Вчера %l:%M %p

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 24h format i.e. "3 Feb 2015 23:04"
en: %-e %b %Y %H:%M
bg: %-e %b %Y, %H:%M

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 12h format i.e. "3 Feb 2015 9:04 PM"
en: %-e %b %Y %l:%M %p
bg: %-e %b %Y, %l:%M %p

en: Not allowed to set permissions
bg: Нямате права да задавате такива

en: Not allowed to set owner
bg: Нямате права да зададете собственик

en: Specified owner '%s' doesn't exist
bg: Указаният собственик „%s“ не съществува.

en: Not allowed to set group
bg: Нямате права да зададете група

en: Specified group '%s' doesn't exist
bg: Указаната група „%s“ не съществува.

en: %'u folder | %'u folders
bg[0]: %'u папка
bg[1]: %'u папки

en: %'u file | %'u files
bg[0]: %'u файл
bg[1]: %'u файла

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
bg: ? обекта

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
bg: ? байта

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Program
bg: Програма

en: Audio
bg: Аудио

en: Font
bg: Шрифт

en: Archive
bg: Архив

en: Markup
bg: Маркиране

en: Text
bg: Текст

en: Video
bg: Видео

en: Contacts
bg: Контакти

en: Calendar
bg: Календар

en: Document
bg: Документ

en: Presentation
bg: Презентация

en: Spreadsheet
bg: Електронна таблица

en: Binary
bg: Двоичен

en: Folder
bg: Папка

en: link
bg: връзка

en: link (broken)
bg: връзка (повредена)

en: Name: %s
bg: Име: %s

en: Type: %s
bg: Тип: %s

en: %s item | %s items
bg[0]: %s елемент
bg[1]: %s елемента

en: Contains: %s
bg: Контакти: %s

en: Size: %s
bg: Размер: %s

en: Accessed: %s
bg: Достъпено: %s

en: Modified: %s
bg: Променено: %s

en: Created: %s
bg: Създадено:  %s

en: Location: %s
bg: Местоположение: %s

en: Merge folder "%s"?
bg: Сливане на папката „%s“?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
bg: Сливането ще ви пита за потвърждение преди заместване на файлове в папката, която е в конфликт с копираните файлове.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
bg: В "%s" вече съществува по-стара папка със същото име.

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
bg: В "%s" вече съществува по-нова папка със същото име.

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
bg: В "%s" вече съществува друга папка със същото име.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
bg: Замяната ще доведе до изтриване на съдържанието ѝ.

en: Replace folder "%s"?
bg: Замяна на папката "%s"?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
bg: В "%s" вече съществува папка със същото име.

en: Replace file "%s"?
bg: Замяна на файла "%s"?

en: Replacing it will overwrite its content.
bg: Заместването и ще презапише нейното съдържание

en: An older file with the same name already exists in "%s".
bg: В "%s" вече съществува по-стар файл със същото име.

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
bg: В "%s" вече съществува по-нов файл със същото име.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
bg: В "%s" вече съществува друг файл със същото име.

en: Original file
bg: Оригинален файл

en: Last modified:
bg: Последна промяна:

en: Replace with
bg: Замяна с

en: Merge
bg: Сливане

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
bg: _Изберете ново име за местоположението

en: Reset
bg: Нулиране

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
bg: Прилагане на това действие към всички файлове

note: Add buttons
en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Skip
bg: _Пропускане

en: Re_name
bg: Преимен_уване

en: Replace
bg: Заместване

en: File conflict
bg: Конфликт между файлове

en: S_kip All
bg: Пропус_кане на всички

en: _Retry
bg: По_вторен опит

en: Delete _All
bg: Изтриване на _всички

en: _Replace
bg: _Замяна

en: Replace _All
bg: Замяна на _всички

en: _Merge
bg: _Сливане

en: Merge _All
bg: Сливане _на всички

en: Copy _Anyway
bg: Копиране _въпреки всичко

en: %'d second | %'d seconds
bg[0]: %'d секунда
bg[1]: %'d секунди

en: %'d minute | %'d minutes
bg[0]: %'d минута
bg[1]: %'d минути

en: %'d hour | %'d hours
bg[0]: %'d час
bg[1]: %'d часа

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
bg[0]: приблизително %'d час
bg[1]: приблизително %'d часа

note: appended to new link file
en: Another link to %s
bg: Друга връзка към „%s“

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
bg: %'dва връзка към „%s“

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
bg: %'dра връзка към „%s“

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
bg: %'dта връзка към „%s“

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
bg: %'dта връзка към „%s“

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
bg:  (копие)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
bg:  (друго копие)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
bg: то копие)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
bg: во копие)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
bg: ро копие)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
bg: то копие)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
bg: %s (копие)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
bg: %s (друго копие)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
bg: %s (%'dто копие)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
bg: %s (%'dво копие)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
bg: %s (%'dро копие)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
bg: %s (%'dто копие)%s

en: Error removing file: %s
bg: Грешка при премахване на файла: %s

en: Waiting to copy a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to copy files from '%1$s' to '%2$s'
bg[0]: Изчакайте копирането на файла от '%1$s' в '%2$s'
bg[1]: Изчакайте копирането на файловете от '%1$s' в '%2$s'

en: Waiting to move a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to move files from '%1$s' to '%2$s'
bg[0]: Изчакайте преместването на файла от '%1$s' в '%2$s'
bg[1]: Изчакайте преместването на файловете от '%1$s' в '%2$s'

en: Waiting to permanently delete a file from '%s' | Waiting to permanently delete files from '%s'
bg[0]: Изчакайте постоянното изтриване на файла от '%s'
bg[1]: Изчакайте постоянното изтриване на файловете от '%s'

en: Waiting to trash a file in '%s' | Waiting to trash files in '%s'
bg[0]: Изчакайте изпращането в кошчето  на файла от '%s'
bg[1]: Изчакайте изпращането в кошчето  на файловете от '%s'

en: Waiting to empty the trash
bg: Изчакайе изпразването на кошчето

en: Waiting to duplicate a file in '%s' | Waiting to duplicate files in '%s'
bg[0]: Изчакайте дублирането на файла в '%s'
bg[1]: Изчакайте дублирането на файловете в '%s'

en: Waiting to change permissions of files in '%s'
bg: Изчакайте смяната на правата на файла в  '%s'

en: Waiting to link a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to link files from '%1$s' to '%2$s'
bg[0]: Изчакайте за линк на файла от '%1$s' в '%2$s'
bg[1]: Изчакайте за линк на файловете от '%1$s' в '%2$s'

en: Are you sure you want to move "%B" to the trash?
bg: Сигурни ли сте че искате да преместите "%B" в кошчето?

note: translators: the singular form here can be skipped.
en: unused %'d | Are you sure you want to move the %'d selected items to the trash?
bg[0]: %'d неизползвани
bg[1]: Сигурни ли сте че искате да преместите %'d избрани елемента с кошчето?

en: You can restore an item from the trash, if you later change your mind.
bg: Можеш да възстановиш елемента от кошчето, ако по-късно си промениш мнението.

en: Move to _Trash
bg: Премести в _кошчето

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете „%B“ от кошчето?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете %'d избран обект от кошчето?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете %'d избрани обекта от кошчето?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
bg: Ако изтриете обекта, ще го загубите завинаги.

en: Empty all items from Trash?
bg: Изтриване на всички обекти от кошчето?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
bg: Всички обекти в кошчето ще бъдат окончателно изтрити.

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете „%B“?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете %'d избран обект?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете %'d избрани обекта?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
bg[0]: Остава %'d файл за изтриване
bg[1]: Остават %'d файла за изтриване

en: Deleting files
bg: Изтриване на файлове

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
bg[0]: Остава %T
bg[1]: Остават %T

en: Error while deleting.
bg: Грешка при изтриването.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
bg: Файловете в папката „%B“ не могат да бъдат копирани, понеже нямате права да ги видите.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
bg: Грешка при получаването на информация за файловете в папката „%B“.

en: _Skip files
bg: _Пропускане на файлове

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
bg: Папката „%B“ не може да бъде изтрита, понеже нямате права да я прочетете.

en: There was an error reading the folder "%B".
bg: Грешка при прочитането на папката „%B“.

en: Could not remove the folder %B.
bg: Папката „%B“ не може да бъде премахната.

en: There was an error deleting %B.
bg: Грешка при изтриването на папката „%B“.

en: Moving files to trash
bg: Преместване на файловете в кошчето

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
bg[0]: Остава още %'d файл
bg[1]: Остават още %'d файла

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
bg: Файлът не може да бъде преместен в кошчето, искате ли да го изтриете?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
bg: Файлът „%B“ не може да бъде преместен в кошчето.

en: Trashing Files
bg: Преместване на файлове в кошчето

en: Deleting Files
bg: Изтриване на файлове

en: Unable to eject %V
bg: Не може да се извади %V

en: Unable to unmount %V
bg: Не може да се демонтира %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
bg: Искате ли да изчистите кошчето, преди да демонтирате?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
bg: За да освободите място на тази файлова система, трябва да изчистите кошчето. Всички обекти в кошчето ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: Do _not Empty Trash
bg: Кошчето _да не се изчиства

en: Unable to mount %s
bg: „%s“ не може да се монтира

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
bg[0]: Подготовка за копиране на %'d файл (%S)
bg[1]: Подготовка за копиране на %'d файла (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
bg[0]: Подготовка за преместване на %'d файл (%S)
bg[1]: Подготовка за преместване на %'d файла (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
bg[0]: Подготовка за изтриване на %'d файл (%S)
bg[1]: Подготовка за изтриване на %'d файла (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
bg[0]: Подготовка за преместване на %'d файл в кошчето
bg[1]: Подготовка за преместване на %'d файла в кошчето

en: Error while copying.
bg: Грешка при копирането.

en: Error while moving.
bg: Грешка при преместването.

en: Error while moving files to trash.
bg: Грешка при преместването на файлове в кошчето.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
bg: Файловете в папката „%s“ не могат да бъдат обработени, понеже нямате права да ги видите.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
bg: Папката „%B“ не може да бъде обработена, понеже нямате права да я прочетете.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
bg: Файлът „%B“ не може да бъде обработен, понеже нямате права да го прочетете.

en: There was an error getting information about "%B".
bg: Грешка при получаването на информацията за „%B“.

en: Error while copying to "%B".
bg: Грешка при копирането в „%B“.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
bg: Нямате права за достъп до целевата папка.

en: There was an error getting information about the destination.
bg: Грешка при получаването на информация за целевото местоположение.

en: The destination is not a folder.
bg: Целевото местоположение не е папка.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
bg: Няма достатъчно място в целевото местоположение. Опитайте се да изтриете файлове, за да освободите място.

en: %S more space is required to copy to the destination.
bg: За копиране са необходими още %S свободно пространство.

en: The destination is read-only.
bg: Целевото местоположение е само за четене.

en: Moving "%B" to "%B"
bg: Преместване на „%B“ в „%B“.

en: Copying "%B" to "%B"
bg: Копиране на „%B“ в „%B“.

en: Duplicating "%B"
bg: Дубликат на „%B“

en: Moving file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
bg: Преместване на %'d файл от общо %'d (от „%B“) в „%B“

en: Copying file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
bg: Копиране на %'d файл от общо %'d (от „%B“) в „%B“

en: Duplicating file %'d of %'d (in "%B")
bg: Дублиране на %'d файл от общо %'d (от „%B“) в „%B“

en: Moving file %'d of %'d to "%B"
bg: Преместване на %'d файл от общо %'d в „%B“

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
bg: Копиране на %'d файл от общо %'d в „%B“

en: Duplicating file %'d of %'d
bg: Дублиране на %'d файл от общо %'d

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
bg: %S от %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
bg[0]: %S от %S — %T остава (%S/сек)
bg[1]: %S от %S — %T остават (%S/сек)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
bg: Папката „%B“ не може да бъде копирана, понеже нямате права да я създадете в целевото местоположение.

en: There was an error creating the folder "%B".
bg: Грешка при отваряне на папката „%B“.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
bg: Файловете в папката „%B“ не могат да бъдат копирани, понеже нямате права за четене.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
bg: Папката „%B“ не може да бъде копирана, понеже нямате права за четене.

en: Error while moving "%B".
bg: Грешка при преместването на „%B“.

en: Could not remove the source folder.
bg: Изходната папка не може да бъде премахната.

en: Error while copying "%B".
bg: Грешка при копирането на „%B“.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
bg: Файловете не могат да бъдат премахнати от вече съществуващата папка „%F“.

en: Could not remove the already existing file %F.
bg: Съществуващият файл „%F“ не може да бъде премахнат.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
bg: Не може да преместите папката в самата нея.

en: You cannot copy a folder into itself.
bg: Не може да копирате папката в самата нея.

en: The destination folder is inside the source folder.
bg: Целевата папка е вътре в изходната папка.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
bg: Не може да преместите файла върху самия него.

en: You cannot copy a file over itself.
bg: Не може да копирате файла върху самия него.

en: The source file would be overwritten by the destination.
bg: Изходният файл ще бъде презаписан от целевото местоположение.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
bg: Съществуващ вече файл със същото име в %F не може да бъде изтрит.

en: There was an error copying the file into %F.
bg: Грешка при копирането на файла в %F.

en: Copying Files
bg: Копиране на файлове

en: Preparing to Move to "%B"
bg: Подготовка за преместване в „%B“

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
bg[0]: Подготовка за преместване на %'d файл
bg[1]: Подготовка за преместване на %'d файла

en: There was an error moving the file into %F.
bg: Грешка при преместването на файла в %F.

en: Moving Files
bg: Преместване на файлове

en: Creating links in "%B"
bg: Създаване на връзки в „%B“

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
bg[0]: Създаване на връзка към %'d файл
bg[1]: Създаване на връзка към %'d файла

en: Error while creating link to %B.
bg: Грешка при създаване на връзка към „%B“.

en: Symbolic links only supported for local files
bg: Символни връзки се поддържат само за локални файлове

en: The target doesn't support symbolic links.
bg: Целевото местоположение не поддържа символни връзки.

en: There was an error creating the symlink in %F.
bg: Грешка при създаването на символна връзка в „%F“.

en: Setting permissions
bg: Задаване на права

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
bg: Папка без име

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
bg: Документ без име

en: Error while creating directory %B.
bg: Грешка при създаване на папката „%B“.

en: Error while creating file %B.
bg: Грешка при създаване на файла „%B“.

en: There was an error creating the directory in %F.
bg: Грешка при създаване на папката в „%F“.

en: Emptying Trash
bg: Изчистване на кошчето

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
bg: Стартерът не може да бъде отбелязан като доверен (изпълним)

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
bg[0]: Преместване на %d обект обратно в „%s“
bg[1]: Преместване на %d обекта обратно в „%s“

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
bg[0]: Преместване на %d обект в „%s“
bg[1]: Преместване на %d обекта в „%s“

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
bg[0]: _Отмяна на преместването на %d обект
bg[1]: _Отмяна на преместването на %d обекта

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
bg[0]: _Повтаряне на преместването на %d обект
bg[1]: _Повтаряне на преместването на %d обекта

en: Move '%s' back to '%s'
bg: Преместване на „%s“ обратно в „%s“

en: Move '%s' to '%s'
bg: Преместване на „%s“ в „%s“

en: _Undo Move
bg: _Отмяна на преместването

en: _Redo Move
bg: _Повтаряне на отказан ход

en: _Undo Restore from Trash
bg: _Отмяна на възстановяването от кошчето

en: _Redo Restore from Trash
bg: _Повтаряне на възстановяването от кошчето

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
bg[0]: Преместване на %d обект обратно в кошчето
bg[1]: Преместване на %d обекта обратно в кошчето

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
bg[0]: Възстановяване на %d обект от кошчето
bg[1]: Възстановяване на %d обекта от кошчето

en: Move '%s' back to trash
bg: Преместване на %s обратно в кошчето

en: Restore '%s' from trash
bg: Възстановяване на „%s“ от кошчето

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
bg[0]: Изтриване на %d копиран обект
bg[1]: Изтриване на %d копирани обекта

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
bg[0]: Копиране на %d обект в „%s“
bg[1]: Копиране на %d обекта в „%s“

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
bg[0]: _Отмяна на копирането на %d обект
bg[1]: _Отмяна на копирането на %d обекта

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
bg[0]: _Повтаряне на копирането на %d обект
bg[1]: _Повтаряне на копирането на %d обекта

en: Delete '%s'
bg: Изтриване на „%s“

en: Copy '%s' to '%s'
bg: Копиране на „%s“ в „%s“

en: _Undo Copy
bg: _Отмяна на копирането

en: _Redo Copy
bg: _Повтаряне на копирането

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
bg[0]: Изтриване на %d дублиран елемент
bg[1]: Изтриване на %d дублирани елементи

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
bg[0]: Дублиране на %d обект в „%s“
bg[1]: Дублиране на %d обекта в „%s“

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
bg[0]: _Отмяна на дублирането на %d обект
bg[1]: _Отмяна на дублирането на %d обекта

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
bg[0]: _Повтаряне на дублирането на %d обект
bg[1]: _Повтаряне на дублирането на %d обекта

en: Duplicate '%s' in '%s'
bg: Дублиране на „%s“ в „%s“

en: _Undo Duplicate
bg: _Отмяна на дублирането

en: _Redo Duplicate
bg: _Повтаряне на дублирането

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
bg[0]: _Изтриване на връзки към %d обект
bg[1]: _Изтриване на връзки към %d обекта

en: Create links to %d item | Create links to %d items
bg[0]: Създаване на връзка към %d обект
bg[1]: Създаване на връзка към %d обекта

en: Delete link to '%s'
bg: Изтриване на връзката към „%s“

en: Create link to '%s'
bg: Създаване на връзка към „%s“

en: _Undo Create Link
bg: _Отмяна на създаването на връзка

en: _Redo Create Link
bg: _Повтаряне на създаването на връзка

en: Create an empty file '%s'
bg: Създаване на празен файл „%s“

en: _Undo Create Empty File
bg: _Отмяна на създаването на празен файл

en: _Redo Create Empty File
bg: _Повтаряне на създаването на празен файл

en: Create a new folder '%s'
bg: Създаване на нова папка „%s“

en: _Undo Create Folder
bg: _Отмяна на създаването на нова папка

en: _Redo Create Folder
bg: _Повтаряне на създаването на нова папка

en: Create new file '%s' from template
bg: Създаване на нов файл „%s“ по шаблона

en: _Undo Create from Template
bg: _Отмяна на създаването от шаблон

en: _Redo Create from Template
bg: _Повтаряне на създаването от шаблон

en: Rename '%s' as '%s'
bg: Преименуване на „%s“ на „%s“

en: _Undo Rename
bg: _Отмяна на преименуването

en: _Redo Rename
bg: _Повтаряне на преименуването

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
bg[0]: Преместване на %d обект в кошчето
bg[1]: Преместване на %d обекта в кошчето

en: Restore '%s' to '%s'
bg: Възстановяване на „%s“ като „%s“

en: Move '%s' to trash
bg: Преместване на %s кошчето

en: _Undo Trash
bg: _Отмяна на преместването в кошчето

en: _Redo Trash
bg: _Повтаряне на преместването в кошчето

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
bg: Възстановяване на първоначалните права за достъп до обектите в „%s“

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
bg: Задаване на правата за достъп до обектите в „%s“

en: _Undo Change Permissions
bg: _Отмяна на промяната на правата за достъп

en: _Redo Change Permissions
bg: _Повтаряне на промяната на правата за достъп

en: Restore original permissions of '%s'
bg: Възстановяване на първоначалните права за достъп до „%s“

en: Set permissions of '%s'
bg: Задаване на правата на „%s“

en: Restore group of '%s' to '%s'
bg: Възстановяване на групата на „%s“ да е „%s“

en: Set group of '%s' to '%s'
bg: Задаване на групата на „%s“ да е „%s“

en: _Undo Change Group
bg: _Отмяна на смяната на групата

en: _Redo Change Group
bg: _Повтаряне на смяната на групата

en: Restore owner of '%s' to '%s'
bg: Възстановяване на собственика на „%s“ да е „%s“

en: Set owner of '%s' to '%s'
bg: Задаване на собственика на „%s“ да е „%s“

en: _Undo Change Owner
bg: _Отмяна на смяната на собственика

en: _Redo Change Owner
bg: _Повтаряне на смяната на собственика

en: Could not determine original location of "%s"
bg: Първоначалното местоположение на „%s“ не може да бъде определено.

en: The item cannot be restored from trash
bg: Обектът може да бъде изваден от кошчето.

en: The selection rectangle
bg: Правоъгълник за избиране

en: Could not forget association
bg: Програмата трябва да е в списъка

en: Forget association
bg: Програмата да не се използва

en: Valid executable.
bg: Валидиране на изпълним.

en: Not a valid executable.  Spaces in the file path must be escaped with backslash (\).
bg: Не е валиден. Интервалите в пътя може да бъдат заменени с обратна наклонена черта (\).

note: the %s here is a file extension
en: %s document
bg: документ %s

en: Open all files of type "%s" with
bg: Отваряне на всички файлове от вида „%s“ с:

en: Select an application in the list to open %s and other files of type "%s"
bg: Изберете приложение от списъка, с което да отворите  %s и други файлове от типа " %s"

en: Custom application
bg: Потребителско приложение

en: Executables
bg: Изпълними файлове

en: You can also type or select a custom executable file to use to open this file type.  You can use this command just once, or set it as default for all files of this type.
bg: Също така може да изберете друг изпълним файл, с който да отваряте този тип файл. Може да използвате командата веднъж, или да я зададете да е по подразбиране за файловете от този тип.

en: Enter a custom command...
bg: Въведете потребителска команда...

en: Add to list
bg: Добавяне към списъка

en: Set as default
bg: Задаване по подразбиране

en: Reset to system defaults
bg: Връщане към стандартното за системата

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
bg: Не можете да изпълнявате команди от отдалечено местоположение.

en: This is disabled due to security considerations.
bg: Това е изключено поради съображения за сигурност.

en: There was an error launching the application.
bg: Имаше грешка при стартирането на програмата.

en: This drop target only supports local files.
bg: Местоположението, върху което пуснахте обектите, поддържа само локални файлове.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
bg: За да отворите отдалечени файлове, копирайте ги в локална папка и пак ги пуснете.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
bg: За да отворите отдалечени файлове, копирайте ги в локална папка и пак ги пуснете. Локалните файлове, които сте пуснали в целта, вече са отворени.

en: Details:
bg: Подробности:

en: Preparing
bg: Подготовка

en: Edit
bg: Редактиране

en: Undo Edit
bg: Отмяна на редактиране

en: Undo the edit
bg: Отмяна на редактирането

en: Redo Edit
bg: Повторение на редактиране

en: Redo the edit
bg: Повторение на редактирането

en: The text of the label.
bg: Текстът на етикета.

en: Justification
bg: Подравняване

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
bg: Подравняването на редовете на текста на етикета, един спрямо друг. Това НЕ влияе върху подравняването на етикета в рамките на заделеното му място. За това погледнете GtkMisc::xalign.

en: Line wrap
bg: Прехвърляне

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
bg: Ако е зададено, думите от дълъг ред се прехвърлят на следващия.

en: Cursor Position
bg: Позиция на курсора

en: The current position of the insertion cursor in chars.
bg: Текущото положение на курсора за вмъкване в знаци.

en: Selection Bound
bg: Граници на избора

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
bg: Положението на другия край на избраното от курсора в знаци.

en: Select All
bg: Избиране на всичко

en: Input Methods
bg: Методи за въвеждане

en: Show more _details
bg: _Повече информация

en: You can stop this operation by clicking cancel.
bg: Може да прекратите тази операция като натиснете „Отказване“.

en:  (invalid Unicode)
bg:  (невалиден Уникод)

en: Set as Wallpaper...
bg: Задаване като тапет...

en: Set the selected image as your Cinnamon desktop wallpaper
bg: Задай избраното изображение като тапет за Cinnamon

en: Add Desklets
bg: Добавяне на десклети

en: Add Cinamon desklets
bg: Добави десклети на Cinnamon

en: Mount archive
bg: Монтиране на архив

en: Mount %f to browse its contents
bg: Монтиране на %f за преглед на съдържанието

en: Change Desktop _Background
bg: Промяна на _фона

en: Change the Cinnamon desktop background
bg: Смени фона на работния плот

en: Create a new l_auncher here...
bg: Създаване на нов с_тартер тук...

en: Create a new launcher in this folder
bg: Създаване на нов стартер в тази папка

en: Manage workspaces (Expo)
bg: Управление на работни места (Експо)

en: Open Expo to add, remove, or organize workspaces
bg: Отваряне на Експо за добавяне, премахване или организиране на работните места

en: Remove workspace
bg: Премахване на работно място

en: Remove the currently active workspace
bg: Премахване на актовното работно място

en: Jump to new workspace
bg: Върви на ново работно място

en: Create a new workspace and activate it
bg: Създаване и активиране на ново работно място

en: Files
bg: Файлове

en: Access and organize files
bg: Достъп и управление на файлове

en: Edit Bookmarks
bg: Редактиране на отметките

en: <b>_Bookmarks</b>
bg: <b>_Отметки</b>

en: <b>_Name</b>
bg: <b>_Име</b>

en: <b>_Location</b>
bg: <b>_Местоположение</b>

[ctx: Desktop icon size]
en: Smaller
bg: По-малък

[ctx: Desktop icon size]
en: Small
bg: Малък

[ctx: Desktop icon size]
en: Large
bg: Голям

[ctx: Desktop icon size]
en: Larger
bg: По-голям

en: Vertical
bg: Вертикално

en: Horizontal
bg: Хоризонтално

en: Current Monitor Layout
bg: Текуща подредба на монитора

en: Icon Size
bg: Размер на иконите

en: Layout
bg: Подредба

en: Direction
bg: Посока

en: Sort items by
bg: Подредба на елементите по

en: Reset grid spacing
bg: Възстанови настройките на решетката

en: button
bg: бутон

en: Adjust horizontal grid spacing
bg: Наместване на разстоянието по хоризонтал

en: Adjust vertical grid spacing
bg: Наместване на разстоянието по вертикал

en: page0
bg: страница0

en: <b><big>Desktop icons are not currently enabled for this monitor.</big></b>
bg: <b><big>Иконките на работния плот не са включени за този монитор.</big></b>

en: page1
bg: страница1

en: Desktop Layout
bg: Подредба на работния плот

en: No desktop icons
bg: Без иконки на плота

en: Show desktop icons on primary monitor only
bg: Показвай иконки само на основния монитор

en: Show desktop icons on non-primary monitor(s) only
bg: Показвай иконки само на доплнителните монитори

en: Show desktop icons on all monitors
bg: Показвай иконки на всички монитори

en: Desktop Icons
bg: Икони на работния плот

en: Mounted Drives
bg: Монтирани устройства

en: Options
bg: Опции

en: Show icons from missing monitors
bg: Покажи иконките от липсващите монитори

en: Always
bg: Винаги

en: Local Files Only
bg: Само за локални файлове

en: Never
bg: Никога

en: Decimal
bg: Десетично

en: Decimal (long format)
bg: Десетично (дълъг формат)

en: Binary (long format)
bg: Двоично (дълъг формат)

en: By Name
bg: По име

en: By Size
bg: По размер

en: By Type
bg: По тип

en: By Detailed Type
bg: В подробен вид

en: By Modification Date
bg: По дата на промяна

en: By Access Date
bg: по време на достъп

en: By Trashed Date
bg: по време на преместване в кошчето

en: 33%
bg: 33 %

en: 50%
bg: 50 %

en: 66%
bg: 66 %

en: 100 KB
bg: 100 KB

en: 500 KB
bg: 500 KB

en: 1 MB
bg: 1 MB

en: 3 MB
bg: 3 MB

en: 5 MB
bg: 5 MB

en: 10 MB
bg: 10 MB

en: 100 MB
bg: 100 MB

en: 1 GB
bg: 1 GB

en: 2 GB
bg: 2 GB

en: 4 GB
bg: 4 GB

en: 8 GB
bg: 8 ГБ

en: 16 GB
bg: 16 ГБ

en: 32 GB
bg: 32 ГБ

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: File Management Preferences
bg: Настройки на управлението на файловете

en: <b>Default View</b>
bg: <b>Стандартен изглед</b>

en: View _new folders using:
bg: _Отваряне на прозорци за папки с:

en: _Inherit view type from parent
bg: _Наследи типа изглед

en: _Arrange items:
bg: Под_реждане на обектите:

en: Sort _folders before files
bg: Папките да пред_хождат файловете в списъка

en: <b>Icon View Defaults</b>
bg: <b>Настройки за изгледа като икони</b>

en: Default _zoom level:
bg: Стандартен _мащаб:

en: _Text beside icons
bg: _Текстът да е отстрани на иконите

en: <b>Compact View Defaults</b>
bg: <b>Стандартен сбит изглед</b>

en: _Default zoom level:
bg: Стандартен ма_щаб:

en: A_ll columns have the same width
bg: _Еднаква широчина за всички колони

en: <b>List View Defaults</b>
bg: <b>Настройки за изгледа като списък</b>

en: D_efault zoom level:
bg: Стан_дартен мащаб:

en: <b>Tree View Defaults</b>
bg: <b>Настройки за изгледа като дърво</b>

en: Show _only folders
bg: Показване са_мо на папки

en: Views
bg: Изгледи

en: <b>Behavior</b>
bg: <b>Поведение</b>

en: _Single click to open items
bg: _Единично натискане за отваряне на обекти

en: _Double click to open items
bg: _Двойно натискане за отваряне на обекти

en: Click on a file's name twice to rename it
bg: Двоен клик на името на файла за преименуване

en: Open each _folder in its own window
bg: Отваряне на всяка _папка в собствен прозорец

en: Always start in dual-pane view
bg: Винаги стартирай с разделен прозорец

en: Ignore per-folder view preferences
bg: Игнориране на предпочитанията за преглед на папка

en: Disable file operation queueing
bg: Изключи опашката за файлови операции

en: Double-click on a blank area to go to the parent folder
bg: Двоен клик на празно място, за да отидете в родителската папка

en: <b>Executable Text Files</b>
bg: <b>При отваряне на изпълними текстови файлове</b>

en: _Run executable text files when they are opened
bg: Да се _стартират, когато бъдат отворени

en: _View executable text files when they are opened
bg: Да се _изобразяват при отваряне

en: _Ask each time
bg: Д_а се пита всеки път

en: <b>Trash</b>
bg: <b>Кошче</b>

en: Ask before moving files to the Trash
bg: Питай преди да местиш файлове в кошчето

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
bg: _Питане преди изчистване на кошчето или при изтриването на файлове

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
bg: _Включване на командата изтриване, заобикаляща кошчето

en: Bypass the Trash when the Delete key is pressed
bg: Заобикаляне на кошчето при натискане на клавиша Delete

en: <b>Media Handling</b>
bg: <b>Обработка на носители</b>

en: Automatically mount removeable media when inserted and on startup
bg: Автоматично монтиране на преносимите носители, когато са поставени със стартирането

en: Automatically open a folder for automounted media
bg: Автоматично отваряне на папката на монтираната медия

en: Prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
bg: Питане или изпълняване/стартиране на програми, когато се постави медия

en: Automatically close the device's tab, pane, or window when a device is unmounted or ejected
bg: Автоматично затваряне на подпрозореца или прозореца на устройството при изваждане или демонтиране

en: <b>Bulk Rename</b>
bg: <b>Обемно преименуване</b>

en: Command to invoke when renaming multiple items:
bg: Изпълнение на команда, при преименуване на няколко елемента:

en: Behavior
bg: Поведение

en: <b>Icon Captions</b>
bg: <b>Имена на икони</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
bg: Изберете реда, в който информацията да се показва под имената на икони. Повече информация се появява при увеличаване на мащаба.

en: <b>Date</b>
bg: <b>Дата</b>

en: _Format:
bg: _Формат:

en: <b>Window and Tab Titles</b>
bg: <b>Имена на прозорци и подпрозорци</b>

en: Show the full p_ath in the title bar and tab bars
bg: Показване на целя п_ът в заглавната лента

en: <b>File Size</b>
bg: <b>Файлов размер</b>

en: _Prefixes:
bg: _Приставки:

en: <b>File Properties</b>
bg: <b>Свойства на файла</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
bg: Показване на допълнителните права в прозореца за права на файл

en: <b>Move/Copy To Menu</b>
bg: <b>Меню Копиране/Преместване</b>

en: List bookmarks in the menu
bg: Списък на отметките в менюто

en: List devices and network locations in the menu
bg: Списък на устройствата и мрежовите локации в менюто

en: Display
bg: Показване

en: <b>List Columns</b>
bg: <b>Колони в списъка</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
bg: Изберете реда, в който информацията да се показва в изгледа като списък.

en: List Columns
bg: Колони в списъка

en: <b>Previewable Files</b>
bg: <b>Файлове с преглед</b>

en: Show _thumbnails:
bg: Показване на _мини изображенията:

en: _Inherit thumbnail visibility from parent
bg: _Наследи видимоста на миниатюрите

en: _Only for files smaller than:
bg: Само за _файлове по-малки от:

en: <b>Folders</b>
bg: <b>Папки</b>

en: Count _number of items:
bg: Показване на _броя на обектите в папките:

en: <b>Tooltips</b>
bg: <b>Съвети</b>

en: Show tooltips in icon and compact views
bg: Показване на съвети в преглед с икони и в компактен вид

en: Show tooltips in list views
bg: Показване на съвети в списъчен вид

en: Show tooltips on the desktop
bg: Показване на съвети на работния плот

en: <i>By default, a folder tooltip shows the item count, and files display their size.
        Select additional information to display in the tooltip:</i>
bg: <i> По подразбиране се показва подсказка до папката, показваща броя на елементите, а при файловете показва техния размер.
      Изберете допълнителна информация за показване в подсказките:</i>

en: Detailed file type
bg: Детайли за типа файл

en: Modified date
bg: Дата на промяна

en: Created date
bg: Дата на създаване

en: Accessed date
bg: Дата на последен достъп

en: File or folder location
bg: Местоположение на файла или папката

en: Preview
bg: Преглед

en: Visible Buttons
bg: Видими бутони

en: Previous
bg: Предишен

en: Next
bg: Следващ

en: Up
bg: Нагоре

en: Refresh
bg: Опресняване

en: Location entry toggle
bg: Превключване на адресната лента

en: Open in terminal
bg: Отвори в терминал

en: Icon view
bg: Изглед с икони

en: List view
bg: Изглед като списък

en: Compact view
bg: Компактен изглед

en: Visible Entries
bg: Видими действия

en: Selection
bg: Селекция

en: Background
bg: Фон

en: Visible action and extension entries can be configured in the Plugins tab
bg: Видимите действия и разширения могат да бъдат конфигурирани в раздел плъгини

en: Context Menus
bg: Контекстни менюта
