linuxmint - en to eu translation catalogue (1321 entries)

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Saved search
eu: Gordetako bilaketa

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo action definition
eu: Nemo ekintzaren definizioa

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo search-helper definition
eu: Nemo bilaketa-laguntzailearen definizioa

en: No actions found
eu: Ez da ekintzarik aurkitu

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Nemo could not create the required folder "%s".
eu: Nemok ezin izan du beharrezko "%s" karpeta sortu.

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
eu: Nemo exekutatu baino lehen, sortu karpeta, edo ezarri baimenak Nemok hura sortu ahal dezan.

en: Error starting autorun program: %s
eu: Errorea automatikoki exekutatzeko programa abiaraztean: %s

en: Cannot find the autorun program
eu: Ezin da automatikoki exekutatzeko programa aurkitu

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
eu: <big><b>Errorea softwarea automatikoki exekutatzean</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
eu: <big><b>Euskarri honek automatikoki abiarazi izateko softwarea du. Exekutatzea nahi duzu?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
eu: Softwarea zuzenean "%s" euskarritik exekutatuko da. Fidatzen ez zaren softwarea inoiz ez zenuke exekutatu behar.
    
    Zalantza izanez gero, sakatu 'Utzi' botoia.

en: _Run
eu: _Exekutatu

en: Customize
eu: Pertsonalizatu

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: No bookmarks defined
eu: Ez da laster-markarik definitu

en: Disable all
eu: Desgaitu guztiak

en: Enable all
eu: Gaitu guztiak

en: Public FTP
eu: FTP publikoa

en: FTP (with login)
eu: FTP (pasahitzarekin)

en: Windows share
eu: Windows-ek partekatua

en: Secure WebDAV (HTTPS)
eu: WebDAV segurua (HTTPS)

en: Connecting...
eu: Konektatzen...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
eu: Ezin da zerbitzariak onartutako metodoen zerrenda kargatu.
    Egiaztatu gvfs instalazioa.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
eu: Ezin da "%s" karpeta "%s"(e)n ireki.

en: The server at "%s" cannot be found.
eu: Ezin da "%s" ostalariko zerbitzaria aurkitu.

en: Try Again
eu: Saiatu berriro

en: Please verify your user details.
eu: Egiaztatu zure erabiltzailearen xehetasunak.

en: Continue
eu: Jarraitu

en: C_onnect
eu: K_onektatu

note: set dialog properties
en: Connect to Server
eu: Konektatu zerbitzarira

en: Server Details
eu: Zerbitzariaren xehetasunak

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
eu: _Zerbitzaria:

note: port
en: _Port:
eu: _Ataka:

note: second row: type combobox
en: _Type:
eu: _Mota:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
eu: P_artekatu:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
eu: _Karpeta:

en: User Details
eu: Erabiltzailearen xehetasunak

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
eu: _Domeinu-izena:

note: second row: username entry
en: _User name:
eu: _Erabiltzaile-izena:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
eu: _Pasahitza:

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
eu: _Gogoratu pasahitz hau

en: Operation cancelled
eu: Eragiketa bertan behera utzi da

en: Print but do not open the URI
eu: Inprimatu baina ez ireki URIa

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
eu: 
    
    Gehitu muntai-puntua zerbitzariaren konexioari

en: Show the version of the program.
eu: Erakutsi programaren bertsioa.

en: Quit Nemo Desktop.
eu: Irten Nemo mahaigainetik.

en: 
    
    Manage the desktop with the file manager
eu: 
    
    Kudeatu mahaigaina fitxategi-kudeatzailearekin

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
eu: _Hustu zakarrontzia

note: name, stock id label, accelerator
en: Auto-arrange
eu: Antolatu automatikoki

note: name, stock id label, accelerator
en: Reverse sort
eu: Alderantzizko ordena

en: Smaller
eu: Txikiagoak

en: Small
eu: Txikia

en: Normal
eu: Normala

en: Large
eu: Handia

en: Larger
eu: Handiagoak

en: _Vertical
eu: _Bertikala

en: _Horizontal
eu: _Horizontala

en: Name
eu: Izena

en: Size
eu: Tamaina

en: Type
eu: Mota

en: Date
eu: Data

note: name, stock id, label
en: _Sort
eu: _Ordenatu

note: name, stock id, label
en: _Icon Size
eu: _Ikono-tamaina

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
eu: Hustu zakarrontzia

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
eu: Ezabatu zakarrontziko elementu guztiak

en: _Customize
eu: _Pertsonalizatu

en: Adjust the desktop layout for this monitor
eu: Doitu mahaigainaren diseinua monitore honentzat

en: The desktop view encountered an error.
eu: Mahaigainaren ikuspegiak errorea aurkitu du.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
eu: Mahaigainaren ikuspegiak errorea aurkitu du abiaraztean.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
eu: Berrezarri ikonoen _jatorrizko tamainak

en: Restore Icon's Original Si_ze
eu: Berrezarri ikonoaren j_atorrizko tamaina

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
eu: Aldatu ikonoaren tamaina...

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
eu: Hautatutako ikonoa tamainaz aldagarri egiten du

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
eu: Hautatutako ikonoak jatorrizko tamainara leheneratzen ditu

en: Comment
eu: Iruzkina

en: URL
eu: URLa

en: Description
eu: Deskribapena

en: Command
eu: Komandoa

en: Current Monitor Layout (%s - %dx%d)
eu: Uneko monitorearen diseinua (%s - %dx%d)

en: Current Monitor Layout (%dx%d)
eu: Uneko monitorearen diseinua (%dx%d)

en: Desktop Settings
eu: Mahaigainaren ezarpenak

en: Current Monitor Preferences
eu: Uneko monitorearen hobespenak

en: Show global desktop settings
eu: Erakutsi mahaigainaren ezarpen orokorrak

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
eu: Ez duzu behar adinako baimenik "%s"(r)en edukia ikusteko.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
eu: Ezin izan da "%s" aurkitu. Baliteke duela gutxi ezabatu izana.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
eu: Ezin izan da "%s"(r)en eduki osoa bistaratu: %s

en: The folder contents could not be displayed.
eu: Ezin izan dira karpetaren edukiak bistaratu.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
eu: Ez duzu behar adinako baimenik "%s"(r)en taldea aldatzeko.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
eu: Ezin izan da "%s"(r)en taldea aldatu: %s

en: The group could not be changed.
eu: Ezin izan da taldea aldatu.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
eu: Ezin izan da "%s"(r)en jabea aldatu: %s

en: The owner could not be changed.
eu: Ezin izan da jabea aldatu.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
eu: Ezin izan dira "%s"(r)en baimenak aldatu: %s

en: The permissions could not be changed.
eu: Ezin izan dira baimenak aldatu.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
eu: Karpeta honetan lehendik ere badago "%s" izeneko bat. Erabili beste izen bat.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
eu: Karpeta honetan ez dago "%s"(r)ik. Lekuz aldatu edo ezabatu egin duzu?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
eu: Ez duzu behar adina baimenik "%s"(r)i izena aldatzeko.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
eu: "%s"izena ez da baliozkoa, "/" karakterea duelako. Erabili beste izen bat.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
eu: "%s"izena ez da baliozkoa. Erabili beste izen bat.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
eu: "%s" izena luzeegia da. Erabili beste izen bat.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
eu: Ezin izan da "%s" izenaren ordez "%s" ipini: %s

en: The item could not be renamed.
eu: Ezin izan da elementua berrizendatu.

en: Renaming "%s" to "%s".
eu: "%s" izenaren ordez "%s" jarriko da.

en: No extensions found
eu: Ez da hedapenik aurkitu

en: no information available
eu: informaziorik ez erabilgarri

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Extensions
eu: Hedapenak

en: Extensions changed.  Restart required.
eu: Hedapenak aldatu dira. Berrabiarazi beharra dago.

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
eu: Bat ere ez

en: Yesterday
eu: Atzo

en: by _Name
eu: _Izenaren arabera

en: Keep icons sorted by name in rows
eu: Mantendu ikonoak errenkadetan izenaren arabera ordenatuta

en: by _Size
eu: _tamainaren arabera

en: Keep icons sorted by size in rows
eu: Mantendu ikonoak errenkadetan tamainaren arabera ordenatuta

en: by _Type
eu: _motaren arabera

en: Keep icons sorted by type in rows
eu: Mantendu ikonoak errenkadetan motaren arabera ordenatuta

en: by _Detailed Type
eu: mota _xehatuaren arabera

en: Keep icons sorted by detailed type in rows
eu: Mantendu ikonoak errenkadetan mota xehatuaren arabera ordenatuta

en: by Modification _Date
eu: aldatze-_dataren arabera

en: Keep icons sorted by modification date in rows
eu: Mantendu ikonoak errenkadetan aldatze-dataren arabera ordenatuta

en: by T_rash Time
eu: zaka_rrontzira botatako orduaren arabera

en: Keep icons sorted by trash time in rows
eu: Mantendu ikonoak errenkadetan zakarrontzira botatako dataren arabera ordenatuta

en: _Organize Desktop by Name
eu: _Antolatu mahaigaina izenaren arabera

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
eu: _Antolatu elementuak

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
eu: _Antolatu izenaren arabera

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
eu: Ikonoak antolatzen ditu leihoari hobeto egokitzeko eta elkarren gainean ez teilakatzeko

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
eu: Al_derantzizko ordena

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
eu: Bistaratu ikonoak alderantzizko ordenan

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
eu: Edu_ki lerrokatuta

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
eu: Mantendu ikonoak sareta batean lerrokatuta

en: _Manually
eu: _Eskuz

en: Leave icons wherever they are dropped
eu: Jaregiten zaien lekuan uzten ditu ikonoak

en: By _Name
eu: _izenaren arabera

en: By _Size
eu: _Tamainaren arabera

en: By _Type
eu: _Motaren arabera

en: By _Detailed Type
eu: Mota _xehatuaren arabera

en: By Modification _Date
eu: Aldatze-_dataren arabera

en: By T_rash Time
eu: Zaka_rrontzira botatako orduaren arabera

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
eu: Ikono-ikuspegia

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
eu: _Ikonoak

en: The icon view encountered an error.
eu: Ikono-ikuspegiak errorea aurkitu du.

en: The icon view encountered an error while starting up.
eu: Ikono-ikuspegiak errorea aurkitu du abiaraztean.

en: Display this location with the icon view.
eu: Bistaratu kokaleku hau ikono-ikuspegiarekin.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
eu: Ikuspegi trinkoa

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
eu: _Trinkoa

en: The compact view encountered an error.
eu: Ikuspegi trinkoak errorea aurkitu du.

en: The compact view encountered an error while starting up.
eu: Ikuspegi trinkoak errorea aurkitu du abiaraztean.

en: Display this location with the compact view.
eu: Bistaratu kokaleku hau ikuspegi trinkoarekin.

en: Image Type
eu: Irudi-mota

en: %d pixel | %d pixels
eu[0]: pixel %d
eu[1]: %d pixel

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Title
eu: Izenburua

en: Author
eu: Egilea

en: Copyright
eu: Copyright-a

en: Created On
eu: Noiz sortua

en: Created By
eu: Nork sortua

en: Disclaimer
eu: Ezespena

en: Warning
eu: Abisua

en: Source
eu: Iturburua

en: Camera Brand
eu: Kamera-marka

en: Camera Model
eu: Kamera-modeloa

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
eu: Argazkiaren data

en: Date Digitized
eu: Digitalizatze-data

en: Date Modified
eu: Aldatze-data

en: Exposure Time
eu: Esposizio-denbora

en: Aperture Value
eu: Irekiduraren balioa

en: ISO Speed Rating
eu: ISO abiaduraren tasa

en: Flash Fired
eu: Flash-ekin

en: Metering Mode
eu: Neurtze-modua

en: Exposure Program
eu: Esposizio-programa

en: Focal Length
eu: Foku-luzera

en: Software
eu: Softwarea

en: Location
eu: Kokalekua

en: Keywords
eu: Gako-hitzak

en: Creator
eu: Sortzailea

en: Rating
eu: Balorazioa

en: Failed to load image information
eu: Huts egin du irudiaren informazioa kargatzean

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Image
eu: Irudia

en: Actions: Action files can be added to this folder and will appear in the menu.
eu: Ekintzak: Karpeta honetara gehitutako ekintza-fitxategiak menuan agertuko dira.

en: More info
eu: Informazio gehiago

en: View a sample action file with documentation
eu: Ikusi adibidetarako ekintza fitxategi bat dokumentazioarekin

en: Scripts: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
eu: Script-ak: Karpeta honetako fitxategi exekutagarri guztiak Script-ak menuan agertuko dira.

en: View additional information about creating scripts
eu: Ikusi script-ak sortzeari buruzko informazio gehigarria

en: (Empty)
eu: (Hutsik)

en: Use Default
eu: Erabili lehenetsia

en: Temporarily disable auto-sort
eu: Desgaitu automatikoki ordenatzea aldi baterako

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
eu: Zerrenda-ikuspegia

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
eu: _Zerrenda

en: The list view encountered an error.
eu: Zerrenda-ikuspegiak errorea aurkitu du.

en: The list view encountered an error while starting up.
eu: Zerrenda-ikuspegiak errorea aurkitu du abiaraztean.

en: Display this location with the list view.
eu: Bistaratu kokaleku hau zerrenda-ikuspegiarekin.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
eu[0]: Kokaleku %d ikusi nahi duzu?
eu[1]: %d kokaleku ikusi nahi dituzu?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
eu[0]: Honek leiho bereizi %d irekiko du.
eu[1]: Honek %d leiho bereizi irekiko ditu.

en: --check cannot be used with other options.
eu: --check ezin da beste aukerekin erabili.

en: --quit cannot be used with URIs.
eu: --quit ezin da URIekin erabili.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
eu: --geometry ezin da URI bat baino gehiagorekin erabili.

en: Perform a quick set of self-check tests.
eu: Burutu auto-egiaztapen proba azkarrak.

en: Create the initial window with the given geometry. Examples: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.
eu: Sortu hasierako leihoa emandako geometriarekin. Adibidez: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.

en: GEOMETRY
eu: GEOMETRIA

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
eu: Zehaztutako URIentzat soilik sortu leihoak.

en: Ignored argument - left for compatibility only.
eu: Ez ikusitako argumentua - bateragarritasunagatik soilik utzia

en: Open URIs in tabs.
eu: Ireki URIak fitxetan.

en: Open URIs in an existing window.
eu: Ireki URIak lehendik dagoen leiho batean.

en: Repair the user thumbnail cache - this can be useful if you're having trouble with file thumbnails.  Must be run as root
eu: Konpondu erabiltzailearen koadro txikien cache-a - fitxategien koadro txikiekin arazoak izaten ari bazara baliagarria izan daiteke. Root bezala exekutatu behar da

en: Quit Nemo.
eu: Irten Nemo-tik.

en: [URI...]
eu: [URIa...]

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
eu: 
    
    Arakatu fitxategi-sistema fitxategi-kudeatzailearekin

en: Nemo's main menu is now hidden
eu: Nemoren menu nagusia ezkutuan dago orain

en: You have chosen to hide the main menu.  You can get it back temporarily by:
    
    - Tapping the <Alt> key
    - Right-clicking an empty region of the main toolbar
    - Right-clicking an empty region of the status bar.
    
    You can restore it permanently by selecting this option again from the View menu.
eu: Menu nagusia ezkutatzea aukeratu duzu. Aldi baterako berriz bistaratzeko:
    
    - Sakatu <Alt> tekla
    - Eskuin klik tresna-barra nagusiko zonalde huts batean
    - Eskuin klik egoera barraren zonalde huts batean
    
    Behin betiko berrezartzeko aukera hau hauta dezakezu berriz ere Ikusi menuan.

en: Don't show this message again.
eu: Ez erakutsi mezu hau berriz.

en: The Link "%s" is Broken.
eu: "%s" esteka hondatuta dago.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
eu: "%s" esteka hondatua dago. Zakarrontzira bota nahi duzu?

en: This link cannot be used, because it has no target.
eu: Esteka hori ezin da erabili, helbururik ez duelako.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
eu: Esteka hori ezin da erabili, bere "%s" helburua ez dagoelako.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
eu: _Bota zakarrontzira

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
eu: "%s" exekutatu egin nahi duzu edo haren edukia bistaratu?

en: "%s" is an executable text file.
eu: "%s" testu-fitxategi exekutagarria da.

en: Run in _Terminal
eu: Exekutatu _terminalean

en: _Display
eu: _Bistaratu

en: Are you sure you want to open all files?
eu: Ziur zaude fitxategi guztiak ireki nahi dituzula?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
eu[0]: Honek bereiztutako fitxa %d irekiko du.
eu[1]: Honek bereiztutako %d fitxa irekiko ditu.

en: Open with
eu: Ireki honekin

en: Unknown file type
eu: Fitxategi-mota ezezaguna

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  If you trust the source of this file, and have sufficient permissions, you can mark it executable and launch it.  Or, you can use the Open With dialog to pick a program to associate it with.
eu: "%s" fitxategiak ez dauka programarik erlazionatuta. Fitxategi honen jatorriaz fidatzen bazara, eta behar adina baimen badituzu, exekutagarri bezala markatu eta abiarazi dezakezu. Edo Ireki honekin elkarrizketa-koadroa erabil dezakezu programa batekin lotzeko.

en: Make executable and run
eu: Egin exekutagarri eta exekutatu

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  Use the Open With dialog to pick a program to open it with.
eu: "%s" fitxategiak ez dauka programarik erlazionatuta. Erabili Ireki honekin elkarrizketa-koadroa irekitzeko programa bat aukeratzeko.

en: Choose a program
eu: Aukeratu programa bat.

en: Untrusted application launcher
eu: Aplikazio abiarazle ez-fidagarria

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted (executable). If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
eu: "%s" aplikazio abiarazlea ez dago fidagarri bezala markatuta (exekutagarria). Fitxategi honen jatorria ez baduzu ezagutzen abiaraztea arriskutsua izan daiteke.

en: _Launch Anyway
eu: _Abiarazi dena den

en: Mark as _Trusted
eu: Markatu _fidagarri gisa

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
eu[0]: Honek bereiztutako aplikazio %d irekiko du.
eu[1]: Honek bereiztutako %d aplikazio irekiko ditu.

en: Unable to mount location
eu: Ezin da kokalekua muntatu

en: Unable to start location
eu: Ezin da kokalekua abiatu

en: Opening "%s".
eu: "%s" irekitzen.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
eu[0]: Elementu %d irekitzen.
eu[1]: %d elementu irekitzen.

en: Close tab
eu: Itxi fitxa

note: Translators: This is the --help description for the open-with app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Show an open-with dialog given a uri, to allow the user to change the default mimetype handler.
eu: 
    
    Erakutsi Ireki honekin elkarrizketa-koadroa URI batentzat, erabiltzaileak MIME mota maneiatzaile lehenetsia aldatzeko aukera izan dezan.

en: Devices
eu: Gailuak

en: Free space: %s
eu: Leku librea: %s

en: My Computer
eu: Ordenagailua

en: Open your personal folder
    %s
eu: Ireki karpeta pertsonala
    %s

en: Home
eu: Karpeta nagusia

en: Open the contents of your desktop in a folder
eu: Ireki zure mahaigaineko edukiak karpeta batean

en: Favorites
eu: Gogokoak

en: Favorite files
eu: Gogoko fitxategiak

en: Recent
eu: Azkenak

en: Recent files
eu: Azken fitxategiak

en: Open the contents of the File System
    %s
eu: Ireki FItxategi sistemaren edukiak
    %s

en: File System
eu: Fitxategi-sistema

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Open the trash
eu: Ireki zakarrontzia

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Mount and open %s (%s)
eu: Egin muntaia eta ireki %s (%s)

en: Mount and open %s
eu: Muntatu eta ireki %s

en: Network
eu: Sarea

en: Browse the contents of the network
eu: Arakatu sareko edukiak

note: Adjust start/stop items to reflect the type of the drive name, stock id label, accelerator
en: _Start
eu: _Abiarazi

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
eu: _Gelditu

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
eu: _Piztu

en: _Safely Remove Drive
eu: _Kendu unitatea modu seguruan

en: _Connect Drive
eu: _Konektatu unitatea

en: _Disconnect Drive
eu: _Deskonektatu unitatea

en: _Start Multi-disk Device
eu: _Abiatu disko anitzeko gailua

en: _Stop Multi-disk Device
eu: _Gelditu disko anitzeko gailua

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
eu: _Desblokeatu unitatea

en: _Lock Drive
eu: _Blokeatu unitatea

en: Unable to start %s
eu: Ezin da %s abiarazi

en: Unable to eject %s
eu: Ezin da %s egotzi

en: Unable to poll %s for media changes
eu: Ezin da %s euskarrien aldaketei buruz inkestatu

en: Unable to stop %s
eu: Ezin da %s gelditu

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
eu: _Ireki

note: add the "open in new tab" menu item name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
eu: Ireki _fitxa berrian

note: add the "open in new window" menu item
en: Open in New _Window
eu: Ireki leiho _berrian

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
eu: _Gehitu laster-marka

en: Remove
eu: Kendu

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
eu: _Berrizendatu

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
eu: _Muntatu

note: add the "Unmount" menu item name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
eu: _Desmuntatu

note: add the "Eject" menu item name, stock id label, accelerator
en: _Eject
eu: _Egotzi

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
eu: _Detektatu euskarria

note: Empty Trash menu item
en: Empty _Trash
eu: _Hustu zakarrontzia

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
eu: _Propietateak

en: %1$s file operation active.  %2$d%% complete. | %1$s file operations active.  %2$d%% complete.
eu[0]: Fitxategi-eragiketa %1$s aktibo. %%%2$d osatuta.
eu[1]: %1$s fitxategi-eragiketa aktibo.  %%%2$d osatuta.

en: File Operations
eu: Fitxategi-eragiketak

en: All file operations have been successfully completed
eu: Fitxategien eragiketa guztiak ondo burutu dira

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
eu: Ezin duzu ikono pertsonalizatu bat baino gehiago aldi berean esleitu!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
eu: Arrastatu irudi bakarra ikono pertsonalizatu bat ezartzeko.

en: The file that you dropped is not local.
eu: Jaregin duzun fitxategia ez da lokala.

en: You can only use local images as custom icons.
eu: Irudi lokalak bakarrik erabil ditzakezu ikono pertsonal gisa.

en: The file that you dropped is not an image.
eu: Jaregin duzun fitxategia ez da irudia.

en: _Name: | _Names:
eu[0]: _Izena:
eu[1]: _Izenak:

en: Properties
eu: Propietateak

en: %s Properties
eu: %s propietateak

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
eu: ezezaguna

en: Cancel Group Change?
eu: Talde-aldaketa bertan behera utzi?

en: Cancel Owner Change?
eu: Jabe-aldaketa bertan behera utzi?

en: nothing
eu: ezer ere ez

en: unreadable
eu: irakurtezina

en: %1$s item (and %2$s hidden) | %1$s items (and %2$s hidden)
eu[0]: Elementu %1$s (eta %2$s ezkutuan)
eu[1]: %1$s elementu  (eta %2$s ezkutuan)

en: %1$s item | %1$s items
eu[0]: Elementu %1$s
eu[1]: %1$s elementu

en: (some contents unreadable)
eu: (eduki batzuk irakurtezinak)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
eu: Edukiak:

en: Size:
eu: Tamaina:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
eu: erabilia

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
eu: libre

en: Total capacity:
eu: Edukiera guztira:

en: Filesystem type:
eu: Fitxategi-sistema mota:

en: Basic
eu: Oinarrizkoa

en: Type:
eu: Mota:

en: Link target:
eu: Estekaren helburua:

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: Volume:
eu: Bolumena:

en: Accessed:
eu: Atzitze-data:

en: Created:
eu: Sortze-data:

en: Modified:
eu: Aldatze-data:

en: Free space:
eu: Leku librea:

en: _Read
eu: _Irakurri

en: _Write
eu: I_datzi

en: E_xecute
eu: E_xekutatu

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
eu: ez

en: list
eu: zerrenda

en: read
eu: irakurri

en: create/delete
eu: sortu/ezabatu

en: write
eu: idatzi

en: access
eu: atzitu

en: Access:
eu: Atzipena:

en: Folder access:
eu: Karpetaren sarbidea:

en: File access:
eu: Fitxategiaren sarbidea:

en: List files only
eu: Zerrendatu fitxategiak soilik

en: Access files
eu: Atzitu fitxategiak

en: Create and delete files
eu: Sortu eta ezabatu fitxategiak

en: Read-only
eu: Irakurtzekoa soilik

en: Read and write
eu: Irakurri eta idaztekoa

en: Special flags:
eu: Bandera bereziak:

en: Set _user ID
eu: Ezarri _erabiltzailearen IDa

en: Set gro_up ID
eu: Ezarri _taldearen IDa

en: _Sticky
eu: Itsas_korra

en: _Owner:
eu: _Jabea:

en: Owner:
eu: Jabea:

en: _Group:
eu: _Taldea:

en: Group:
eu: Taldea:

en: Execute:
eu: Exekutatu:

en: Allow _executing file as program
eu: Baimendu fitxategia programa bezala _exekutatzea

en: Others:
eu: Besteak:

en: Folder Permissions:
eu: Karpeta-baimenak:

en: File Permissions:
eu: Fitxategi-baimenak:

en: Text view:
eu: Testu-ikuspegia:

en: Permissions
eu: Baimenak

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
eu: Ez zara jabea, beraz ezin dituzu baimen hauek aldatu.

en: SELinux context:
eu: SELinux testuingurua:

en: Last changed:
eu: Azken aldaketa:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
eu: Aplikatu baimenak fitxategi inguratuei

en: The permissions of "%s" could not be determined.
eu: Ezin izan dira "%s"(r)en baimenak zehaztu.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
eu: Ezin izan dira hautatutako fitxategiaren baimenak zehaztu.

en: Open With
eu: Ireki honekin

en: Help
eu: Laguntza

en: Close
eu: Itxi

en: Creating Properties window.
eu: Propietateen leihoa sortzen.

en: There was an error displaying help.
eu: Errorea gertatu da laguntza bistaratzean.

en: Revert
eu: Leheneratu

en: Not supported in this location
eu: Ez du euskarririk kokaleku honetan.

en: No scripts found
eu: Ez da script-ik aurkitu

en: Scripts
eu: Script-ak

en: Show Places
eu: Erakutsi lekuak

en: Show Treeview
eu: Erakutsi zuhaitz-ikuspegia

en: Hide the Sidebar (F9)
eu: Ezkutatu alboko barra (F9)

en: Show the Sidebar (F9)
eu: Erakutsi alboko barra (F9)

en: Adjust zoom level
eu: Doitu zoom-maila

en: A problem has been detected with your thumbnail cache.  Fixing it will require administrative privileges.
eu: Arazo bat aurkitu da zure koadro txikien cache-an. Konpondu ahal izateko beharrezkoa da administratzaile baimenak izatea.

en: Fix now
eu: Konpondu orain

en: Dismiss
eu: Baztertu

en: Elevated Privileges
eu: Goi mailako pribilegioak

en: Restore Selected Items
eu: Leheneratu hautatutako elementuak

en: Restore selected items to their original position
eu: Leheneratu hautatutako elementuak beraien jatorrizko kokalekura

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
eu: "%s" lekuz aldatuko da 'Itsatsi' komandoa hautatzen baduzu

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
eu: "%s" kopiatu egingo da 'Itsatsi' komandoa hautatzen baduzu

en: There is nothing on the clipboard to paste.
eu: Arbelean ez dago itsasteko ezer.

note: add the "create new folder" menu item name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
eu: Sortu _karpeta berria

note: name, stock id label, accelerator
en: Cu_t
eu: E_baki

note: name, stock id label, accelerator
en: _Copy
eu: _Kopiatu

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
eu: I_tsatsi karpetan

en: P_in
eu: _Ainguratu

en: Unp_in
eu: _Kendu aingura

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
eu: E_zabatu

en: P_roperties
eu: _Propietateak

en: Computer
eu: Ordenagailua

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
eu[0]: Honek bereiztutako fitxa %'d irekiko du.
eu[1]: Honek bereiztutako %'d fitxa irekiko ditu.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
eu[0]: Honek leiho %'d irekiko du.
eu[1]: Honek %'d leiho irekiko ditu.

en: Select Items Matching
eu: Hautatu bat datozen elementuak

en: _Pattern:
eu: _Eredua:

en: Examples:
eu: Adibideak:

note: Reset to default info
en: Undo
eu: Desegin

en: Undo last action
eu: Desegin azken ekintza

note: Reset to default info
en: Redo
eu: Berregin

en: Redo last undone action
eu: Berregin desegindako azken ekintza

en: Content View
eu: Eduki-ikuspegia

en: View of the current folder
eu: Uneko karpetaren ikuspegia

en: "%s" selected
eu: "%s" hautatuta

en: %'d folder selected | %'d folders selected
eu[0]: Karpeta %'d hautatuta
eu[1]: %'d karpeta hautatuta

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
eu[0]:  (elementu %'d du)
eu[1]:  (%'d elementu ditu)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
eu[0]:  (guztira elementu %'d du)
eu[1]:  (guztira %'d elementu ditu)

en: %'d item selected | %'d items selected
eu[0]: Eementu %'d hautatuta
eu[1]: %'d elementu hautatuta

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
eu[0]: Beste elementu %'d hautatuta
eu[1]: Beste %'d elementu hautatuta

en: %'u item | %'u items
eu[0]: Elementu %'u
eu[1]: %'u elementu

en: %s, Free space: %s
eu: %s, leku librea: %s

en: Open With %s
eu: Ireki honekin: %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
eu[0]: Erabili "%s" hautatutako elementua irekitzeko
eu[1]: Erabili "%s" hautatutako elementuak irekitzeko

en: Run "%s" on any selected items
eu: Exekutatu "%s" hautatutako elementuetan

en: Create a new document from template "%s"
eu: Sortu dokumentu berria "%s" txantiloitik

en: Select Target Folder For Move
eu: Hautatu helburuko karpeta lekuz aldatzeko

en: Select Target Folder For Copy
eu: Hautatu helburuko karpeta kopiatzeko

en: Unable to unmount location
eu: Ezin da kokalekua desmuntatu

en: Unable to eject location
eu: Ezin da kokalekua egotzi

en: Unable to stop drive
eu: Ezin da unitatea gelditu

en: Connect to Server %s
eu: Konektatu %s zerbitzarira

en: _Connect
eu: _Konektatu

en: Link _name:
eu: Estekaren _izena:

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
eu: Sortu _dokumentu berria

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
eu: I_reki honekin

en: Choose a program with which to open the selected item
eu: Aukeratu programa bat hautatutako elementua irekitzeko

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
eu: Ikusi edo aldatu hautatutako elementu guztien propietateak

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
eu: Sortu karpeta huts berria karpeta honen barruan

note: name, stock id, label
en: No templates installed
eu: Ez dago txantiloirik instalatuta

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
eu: Dokumentu _hutsa

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
eu: Sortu dokumentu huts berria karpeta honen barruan

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
eu: Ireki hautatutako elementua leiho honetan

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
eu: Ireki nabigazio-leihoan

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
eu: Ireki hautatutako elementu bakoitza nabigazio-leiho batean

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
eu: Ireki hautatutako elementu bakoitza fitxa berri batean

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
eu: Ireki terminalean

note: tooltip
en: Open terminal in the selected folder
eu: Ireki terminala hautatutako karpetan

note: name, stock id label, accelerator
en: Open as Root
eu: Ireki erro modura

note: tooltip
en: Open the folder with administration privileges
eu: Ireki karpeta administrazio-pribilegioekin

note: name, stock id label, accelerator
en: Follow link to original file
eu: Jarraitu jatorrizko fitxategirako esteka

note: tooltip
en: Navigate to the original file that this symbolic link points to
eu: Nabigatu esteka sinboliko honek seinalatzen duen jatorrizko fitxategira

note: name, stock id label, accelerator
en: Open containing folder
eu: Ireki dagoen karpeta

note: tooltip
en: Navigate to the folder that the selected item is stored in
eu: Nabigatu hautatutako elementua dagoen karpetara

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
eu: Beste _aplikazio bat...

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
eu: Aukeratu beste aplikazio bat hautatutako elementua irekitzeko

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
eu: Ireki beste _aplikazio batekin...

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
eu: Prestatu hautatutako fitxategiak "Itsatsi" komandoaren bidez lekuz aldatzeko

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
eu: Prestatu hautatutako fitxategiak "Itsatsi" komandoaren bidez kopiatzeko

note: name, stock id label, accelerator
en: _Paste
eu: _Itsatsi

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
eu: Aldatu lekuz edo kopiatu aurrez "Ebaki" edo "Kopiatu" komandoen bidez hautaturiko fitxategiak

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
eu: Aldatu lekuz edo kopiatu hautatutako kapetan aurrez hautaturiko fitxategiak 'Ebaki' edo 'Kopiatu' komandoen bidez

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
eu: K_opiatu hona

note: name, stock id, label
en: M_ove to
eu: _Eraman hona

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
eu: Hautatu _denak

note: tooltip
en: Select all items in this window
eu: Hautatu leiho honetako elementu guztiak

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
eu: Hautatu _bat datozen elementuak...

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
eu: Hautatu emandako ereduarekin bat datozen leiho honetako elementuak

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
eu: _Alderantzikatu hautapena

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
eu: Hautatu guztiak eta unean hautatu gabe dauden elementuak soilik

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
eu: Bikoizt_u

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
eu: Bikoiztu hautatutako elementu guztiak

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
eu[0]: _Sortu esteka
eu[1]: _Sortu estekak

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
eu: Sortu esteka sinboliko bat hautatutako elementu bakoitzerako

note: tooltip
en: Rename selected item
eu: Berrizendatu hautatutako elementua

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
eu: Bota hautatutako elementu guztiak zakarrontzira

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
eu: Ezabatu hautatutako elementu bakoitza, zakarrontzira bota gabe

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
eu: _Leheneratu

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
eu: _Desegin

note: tooltip
en: Undo the last action
eu: Desegin azken ekintza

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
eu: _Berregin

note: tooltip
en: Redo the last undone action
eu: Berregin desegindako azken ekintza

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
eu: Berrezarri ikuspegia _lehenetsietara

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
eu: Ordenatzeko modua eta zoom-maila berrezartzen du ikuspegi honen hobespenekin bat etortzeko

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
eu: Konektatu zerbitzari honetara

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
eu: Egin konexio finkoa zerbitzari honetara

note: tooltip
en: Mount the selected volume
eu: Muntatu hautatutako bolumena

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
eu: Desmuntatu hautatutako bolumena

note: tooltip
en: Eject the selected volume
eu: Egotzi hautatutako bolumena

note: tooltip
en: Start the selected volume
eu: Hasi hautatutako bolumena

note: tooltip
en: Stop the selected volume
eu: Gelditu hautatutako bolumena

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
eu: Detektatu euskarria hautatutako unitatean

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
eu: Muntatu irekitako karpetarekin loturiko bolumena

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
eu: Desmuntatu irekitako karpetarekin loturiko bolumena

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
eu: Egotzi irekitako karpetarekin loturiko bolumena

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
eu: Abiatu irekitako karpetarekin loturiko bolumena

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
eu: Gelditu irekitako karpetarekin loturiko bolumena

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
eu: Ireki fitxategia eta itxi leihoa

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
eu: Ireki karpeta hau nabigazio-leiho batean

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
eu: Ireki karpeta hau fitxa berri batean

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
eu: Prestatu karpeta hau Itsatsi komandoaren bidez lekuz aldatzeko

note: tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
eu: Prestatu karpeta hau Itsatsi komandoaren bidez kopiatzeko

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
eu: Aldatu lekuz edo kopiatu karpeta honetan aurrez hautaturiko fitxategiak 'Ebaki' edo 'Kopiatu' aginduen bidez

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
eu: Bota karpeta hau zakarrontzira

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
eu: Ezabatu karpeta hau, zakarrontzira bota gabe

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
eu: Muntatu karpeta honekin loturiko bolumena

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
eu: Desmuntatu karpeta honekin loturiko bolumena

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
eu: Egotzi karpeta honekin loturiko bolumena

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
eu: Abiatu karpeta honekin loturiko bolumena

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
eu: Gelditu karpeta honekin loturiko bolumena

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
eu: Ikusi edo aldatu karpeta honen propietateak

note: name, stock id, label
en: _Other pane
eu: _Beste panela

en: Copy the current selection to the other pane in the window
eu: Kopiatu uneko hautapena leihoko beste panelean

en: Move the current selection to the other pane in the window
eu: Eraman uneko hautapena leihoaren beste panelera

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
eu: _Karpeta nagusia

en: Copy the current selection to the home folder
eu: Kopiatu uneko hautapena karpeta nagusian

en: Move the current selection to the home folder
eu: Eraman uneko hautapena karpeta nagusira

note: name, stock id, label
en: _Desktop
eu: _Mahaigaina

en: Copy the current selection to the desktop
eu: Kopiatu uneko hautapena mahaigainean

en: Move the current selection to the desktop
eu: Eraman uneko hautapena mahaigainera

en: Browse...
eu: Arakatu...

en: Browse for a folder to move the selection to
eu: Bilatu karpeta bat hautapena bertara eramateko

en: Browse for a folder to copy the selection to
eu: Bilatu karpeta bat hautapena bertara kopiatzeko

en: Pin the selected file so it always appears at the top of this location's file list
eu: Ainguratu hautatutako fitxategia kokaleku honetako fitxategi-zerrendan beti goian ager dadin

en: Unpin the selected file from the top of this location's file list
eu: Kendu hautatutako fitxategiaren aingura kokaleku honen fitxategi-zerrendaren goiko aldetik

en: Add to favorites
eu: Gehitu gogokoei

en: Add the selected file to your favorites
eu: Gehitu hautatutako fitxategia gogokoetara

en: Remove from favorites
eu: Kendu gogokoetatik

en: Remove the selected file from your favorites
eu: Kendu hautatutako fitxategia gogokoetatik

en: Run scripts
eu: Exekutatu script-ak

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
eu: _Script-ak

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
eu: Eraman irekitako karpeta zakarrontzitik "%s" direktoriora

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
eu[0]: Eraman hautatutako karpeta zakarrontzitik "%s" direktoriora
eu[1]: Eraman hautatutako karpeta guztiak zakarrontzitik "%s" direktoriora

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
eu[0]: Atera hautatutako karpeta zakarrontzitik kanpo
eu[1]: Atera hautatutako karpetak zakarrontzitik kanpo

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
eu[0]: Eraman hautatutako fitxategia zakarrontzitik "%s" direktoriora
eu[1]: Eraman hautatutako fitxategi guztiak zakarrontzitik "%s" direktoriora

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
eu[0]: Atera hautatutako fitxategia zakarrontzitik kanpo
eu[1]: Atera hautatutako fitxategi guztiak zakarrontzitik kanpo

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
eu[0]: Eraman hautatutako elementua zakarrontzitik "%s" direktoriora
eu[1]: Eraman hautatutako elementu guztiak zakarrontzitik "%s" direktoriora

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
eu[0]: Atera hautatutako elementua zakarrontzitik kanpo
eu[1]: Atera hautatutako elementu guztiak zakarrontzitik kanpo

en: Start the selected drive
eu: Abiatu hautatutako unitatea

en: Connect to the selected drive
eu: Konektatu hautatutako unitatearekin

en: _Start Multi-disk Drive
eu: _Abiatu disko anitzeko unitatea

en: Start the selected multi-disk drive
eu: Abiatu hautatutako disko anitzeko unitatea

en: U_nlock Drive
eu: _Desblokeatu unitatea

en: Unlock the selected drive
eu: Desblokeatu hautatutako unitatea

en: Stop the selected drive
eu: Gelditu hautatutako unitatea

en: Safely remove the selected drive
eu: Kendu hautatutako unitatea modu seguruan

en: _Disconnect
eu: _Deskonektatu

en: Disconnect the selected drive
eu: Deskonektatu hautatutako unitatea

en: _Stop Multi-disk Drive
eu: _Gelditu disko anitzeko unitatea

en: Stop the selected multi-disk drive
eu: Gelditu hautatutako disko anitzeko unitatea

en: Lock the selected drive
eu: Blokeatu hautatutako unitatea

en: Start the drive associated with the open folder
eu: Abiatu irekitako karpetarekin loturiko unitatea

en: Connect to the drive associated with the open folder
eu: Konektatu irekitako karpetarekin loturiko unitatera

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
eu: Abiatu irekitako karpetarekin loturiko disko anitzeko unitatea

en: Unlock the drive associated with the open folder
eu: Desblokeatu irekitako karpetarekin loturiko unitatea

en: _Stop the drive associated with the open folder
eu: _Gelditu irekitako karpetarekin loturiko unitatea

en: Safely remove the drive associated with the open folder
eu: Kendu irekitako karpetarekin loturiko unitatea modu seguruan

en: Disconnect the drive associated with the open folder
eu: Deskonektatu irekitako karpetarekin loturiko unitatea

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
eu: Gelditu irekitako karpetarekin loturiko disko anitzeko unitatea

en: Lock the drive associated with the open folder
eu: Blokeatu irekitako karpetarekin loturiko unitatea

en: _Delete Permanently
eu: _Ezabatu behin betiko

en: Delete the open folder permanently
eu: Ezabatu irekitako karpeta behin betiko

en: Move the open folder to the Trash
eu: Bota irekitako karpeta zakarrontzira

en: _Open With %s
eu: _Ireki honekin: %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
eu[0]: Ireki _leiho berri %'dean
eu[1]: Ireki %'d _leiho berritan

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
eu[0]: Ireki fitxa _berri %'dean
eu[1]: Ireki %'d fitxa _berritan

en: Delete all selected items permanently
eu: Ezabatu hautatutako elementu guztiak behin betiko

en: Remo_ve from Recent
eu: _Kendu Azkenetatik

en: Remove each selected item from the recently used list
eu: Hautatutako elementu bakoitza azken aldian erabilitakoen zerrendatik kentzen du

en: View or modify the properties of the open folder
eu: Ikusi edo aldatu irekitako karpetaren propietateak

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
eu: Estekatu hona: %s

en: Drag and drop is not supported.
eu: Arrastatu eta jaregitea ez dago onartuta.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
eu: Arrastatu eta jaregitea fitxategi-sistema lokaletan soilik dago onartuta.

en: An invalid drag type was used.
eu: Arrastatze-mota baliogabea erabili da.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
eu: testua.txt jareginda

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
eu: datuak jareginda

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
eu: Existitzen ez diren kokalekuen laster-markak kendu nahi dituzu zerrendatik?

en: The location "%s" does not exist.
eu: "%s" kokalekurik ez dago.

en: Bookmark for Nonexistent Location
eu: Existitzen ez den kokalekuaren laster-marka

en: Go to the location specified by this bookmark
eu: Joan laster-marka honek zehaztutako kokalekura

en: %s - File Browser
eu: %s - fitxategi-arakatzailea

en: Searching...
eu: Bilatzen...

en: Could not display "%s".
eu: Ezin izan da "%s" bistaratu.

en: Nemo has no installed viewer capable of displaying the folder.
eu: Nemok ez dauka instalaturik karpeta erakusteko gai den ikustailerik.

en: The location is not a folder.
eu: Kokalekua ez da karpeta.

en: Could not find "%s".
eu: Ezin izan da "%s" aurkitu.

en: Please check the spelling and try again.
eu: Egiaztatu ondo idatzita dagoela eta saiatu berriro.

en: Nemo cannot handle "%s" locations.
eu: Nemok ezin ditu "%s" kokalekuak maneiatu.

en: Nemo cannot handle this kind of location.
eu: Nemok ezin du maneiatu kokaleku-mota hau.

en: Unable to mount the location.
eu: Ezin da kokalekua muntatu.

en: Access was denied.
eu: Atzipena ukatu da.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
eu: Ezin izan da "%s" bistaratu, ostalaria ez delako aurkitu.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
eu: Egiaztatu ondo idatzita dagoela eta zure proxy-ezarpenak zuzenak direla.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
eu: Errorea: %s
    Hautatu beste ikustaile bat eta saiatu berriro.

en: Nemo is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
eu: Nemo software librea da; birbanatu eta/edo alda dezakezu Free Software Foundation-ek argitaratutako GNU Lizentzia Publiko Orokorraren 2. bertsioan, edo (nahiago baduzu) bertsio berriago batean, jasotako baldintzak betez gero.

en: Nemo is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
eu: Baliagarria izateko asmoz banatzen da Nemo, baina INOLAKO BERMERIK GABE; era berean, ez da bermatzen beraren EGOKITASUNA MERKATURATZEKO edo HELBURU PARTIKULARRETARAKO ERABILTZEKO.  Argibide gehiago nahi izanez gero, ikus GNU Lizentzia Publiko Orokorra.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nemo; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
eu: Nemorekin GNU Lizentzia Publiko Orokorraren (General Public License) kopia bat jaso behar zenuke; horrela ez bada, idatzi helbide honetara: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Nemo lets you organize files and folders, both on your computer and online.
eu: Nemok fitxategiak eta karpetak antolatzeko aukera ematen dizu, bai zure ordenagailuan bai sarean.

en: There was an error displaying help: 
    %s
eu: Errorea gertatu da laguntza bistaratzean: 
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
eu: _Fitxategia

note: name, stock id, label
en: _Edit
eu: _Editatu

note: name, stock id, label
en: _View
eu: _Ikusi

note: name, stock id, label
en: _Help
eu: _Laguntza

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
eu: _Itxi

note: tooltip
en: Close this folder
eu: Itxi karpeta hau

en: Prefere_nces
eu: Hobespe_nak

en: Edit Nemo preferences
eu: Editatu Nemo-ren hobespenak

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Manage extensions, actions and scripts
eu: Kudeatu hedapenak, ekintzak eta script-ak

en: Undo the last text change
eu: Desegin azken testu-aldaketa

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
eu: Ireki _gurasoa

en: Open the parent folder
eu: Ireki karpeta gurasoa

note: tooltip
en: Stop loading the current location
eu: Gelditu uneko kokalekua kargatzea

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
eu: _Birkargatu

note: tooltip
en: Reload the current location
eu: Birkargatu uneko kokalekua

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
eu: Gai _guztiak

note: tooltip
en: Display Nemo help
eu: Bistaratu Nemo-ren laguntza

en: _Keyboard Shortcuts
eu: _Laster-teklak

en: Display keyboard shortcuts
eu: Bistaratu laster-teklak

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
eu: _Honi buruz

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nemo
eu: Bistaratu Nemoren sortzaileen kredituak

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
eu: _Handiagotu

note: tooltip
en: Increase the view size
eu: Handiagotu ikuspegiaren tamaina

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
eu: _Txikiagotu

note: tooltip
en: Decrease the view size
eu: Txikiagotu ikuspegiaren tamaina

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
eu: Tamaina _normala

note: tooltip
en: Use the normal view size
eu: Erabili ikuspegi-tamaina normala

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
eu: Konektatu _zerbitzarira...

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
eu: Konektatu urruneko ordenagailu edo partekatutako diskora

note: tooltip
en: Open your personal folder
eu: Ireki zure karpeta pertsonala

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
eu: _Ordenagailua

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
eu: Arakatu ordenagailu honetatik atzigarriak diren lokaleko eta urruneko disko eta karpeta guztiak

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
eu: _Sarea

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
eu: Arakatu laster-markatutako eta sare lokaleko kokalekuak

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
eu: _Txantiloiak

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
eu: Ireki txantiloien karpeta pertsonala

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
eu: _Zakarrontzia

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
eu: Ireki zure zakarrontzi pertsonala

note: name, stock id, label
en: _Go
eu: _Joan

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
eu: _Laster-markak

note: name, stock id, label
en: _Tabs
eu: _Fitxak

note: name, stock id, label
en: New _Window
eu: _Leiho berria

en: Open another Nemo window for the displayed location
eu: Ireki beste Nemo leiho bat bistaratutako kokalekurako

note: name, stock id, label
en: New _Tab
eu: _Fitxa berria

en: Open another tab for the displayed location
eu: Ireki beste fitxa bat bistaratutako kokalekurako

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
eu: Itxi leiho _guztiak

en: Close all Navigation windows
eu: Itxi nabigazio-leiho guztiak

note: name, stock id, label
en: _Back
eu: _Atzera

en: Go to the previous visited location
eu: Joan bisitatutako aurreko kokalekura

note: name, stock id, label
en: _Forward
eu: _Aurrera

en: Go to the next visited location
eu: Joan bisitatutako hurrengo kokalekura

note: name, stock id, label
en: Toggle _Location Entry
eu: Txandakatu _kokalekuaren sarrera

en: Switch between location entry and breadcrumbs
eu: Aldatu kokalekuaren sarrera eta ogi-papurren artean

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
eu: _Aldatu beste panelera

en: Move focus to the other pane in a split view window
eu: Eraman fokua ikuspegi zatitutako leihoaren beste panelera

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
eu: Beste panelaren kokaleku _bera

en: Go to the same location as in the extra pane
eu: Joan panel gehigarrian dagoen kokaleku berera

en: Add a bookmark for the current location to this menu
eu: Gehitu uneko kokalekuaren laster-marka menu honetan

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
eu: _Editatu laster-markak...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
eu: Bistaratu laster-markak editatzeko leihoa menu honetan

en: _Previous Tab
eu: _Aurreko fitxa

en: Activate previous tab
eu: Aktibatu aurreko fitxa

en: _Next Tab
eu: _Hurrengo fitxa

en: Activate next tab
eu: Aktibatu hurrengo fitxa

en: Move Tab _Left
eu: Eraman fitxa e_zkerrera

en: Move current tab to left
eu: Eraman uneko fitxa ezkerrera

en: Move Tab _Right
eu: Eraman fitxa e_skuinera

en: Move current tab to right
eu: Eraman uneko fitxa eskuinera

en: Sidebar
eu: Albo-barra

en: Toolbar
eu: Tresna-barra

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
eu: Erakutsi _ezkutuko fitxategiak

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
eu: Txandakatu fitxategi ezkutuak bistaratzea uneko leihoan

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
eu: Tresna-barra _nagusia

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
eu: Aldatu leiho honetako tresna-barra nagusiaren ikusgaitasuna

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
eu: _Erakutsi albo-barra

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
eu: Aldatu leiho honen albo-panelaren ikusgaitasuna

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
eu: _Egoera-barra

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
eu: Aldatu leiho honen egoera-barraren ikusgaitasuna

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: M_enubar
eu: M_enu-barra

note: tooltip
en: Change the default visibility of the menubar
eu: Aldatu menu-barraren ikusgaitasun lehenetsia

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
eu: _Bilatu fitxategiak...

note: tooltip
en: Search documents and folders
eu: Bilatu dokumentuak eta karpetak

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
eu: Panel _gehigarria

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
eu: Ireki karpetaren ikuspegi gehigarria alboz albo

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: Show _Thumbnails
eu: Erakutsi _koadro txikiak

note: tooltip
en: Toggle the display of thumbnails in the current directory
eu: Txandakatu koadro-txikiak bistaratzea uneko direktorioan

en: Places
eu: Lekuak

en: Select Places as the default sidebar
eu: Hautatu Lekuak albo-panel lehenetsi bezala

en: Tree
eu: Zuhaitza

en: Select Tree as the default sidebar
eu: Hautatu Zuhaitza albo-panel lehenetsi bezala

en: Path Bar
eu: Bide-barra

en: Always prefer the path bar
eu: Hobetsi beti bide-barra

en: Location Entry
eu: Kokalekuaren sarrera

en: Always prefer the location entry
eu: Hobetsi beti kokalekuaren sarrera

en: Back history
eu: Atzera joan historian

en: Forward history
eu: Aurrera joan historian

en: _Up
eu: _Gora

en: Go to parent folder
eu: Joan karpeta gurasora

en: Go to home directory
eu: Joan karpeta nagusira

en: Go to Computer
eu: Joan Ordenagailura

en: Toggle Location Entry
eu: Txandakatu kokalekuaren sarrera

en: New folder
eu: Karpeta berria

en: Create a new folder
eu: Sortu karpeta berria

en: Open a terminal in the active folder
eu: Ireki terminal bat karpeta aktiboan

en: Icons
eu: Ikonoak

en: List
eu: Zerrenda

en: Compact
eu: Trinkoa

en: Search
eu: Bilatu

en: Show Thumbnails
eu: Erakutsi koadro-txikiak

en: _Location
eu: _Kokalekua

en: _New Tab
eu: _Fitxa berria

en: _Close Tab
eu: _Itxi fitxa

en: No files found
eu: Ez da fitxategirik aurkitu

en: These files are on an Audio CD.
eu: Fitxategi hauek Audio CD batean daude.

en: These files are on an Audio DVD.
eu: Fitxategi hauek Audio DVD batean daude.

en: These files are on a Video DVD.
eu: Fitxategi hauek Bideo DVD batean daude.

en: These files are on a Video CD.
eu: Fitxategi hauek Bideo CD batean daude.

en: These files are on a Super Video CD.
eu: Fitxategi hauek Super Bideo CD batean daude.

en: These files are on a Photo CD.
eu: Fitxategi hauek 'Photo CD' batean daude.

en: These files are on a Picture CD.
eu: Fitxategi hauek 'Picture CD' batean daude.

en: The media contains digital photos.
eu: Euskarriak argazki digitalak ditu.

en: These files are on a digital audio player.
eu: Fitxategi hauek audio digitaleko erreproduzitzaile batean daude.

en: The media contains software.
eu: Euskarriak softwarea du.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
eu: Euskarria "%s" bezala detektatu da.

en: Open %s
eu: Ireki %s

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
eu: Ebaki hautatutako testua arbelera

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
eu: Kopiatu hautatutako testua arbelean

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
eu: Itsatsi arbeleko testua

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
eu: Hautatu testu-eremuko testu osoa

en: Move _Up
eu: Mugitu _gora

en: Move Dow_n
eu: Mugitu _behera

en: Use De_fault
eu: _Erabili lehenetsia

en: The name and icon of the file.
eu: Fitxategiaren izena eta ikonoa.

en: The size of the file.
eu: Fitxategiaren tamaina.

en: The general type of the file.
eu: Fitxategiaren mota orokorra.

en: Detailed Type
eu: Mota xehatua

en: The specific type of the file.
eu: Fitxategiaren mota zehatza.

en: The date the file was modified.
eu: Fitxategia aldatu zeneko data.

en: Modified - Time
eu: Aldatuta - Ordua

en: Date Created
eu: Sortze-data

en: The date the file was created.
eu: Fitxategia sortu zeneko data.

en: Created - Time
eu: Sortua - Ordua

en: Date Accessed
eu: Atzipen-data

en: The date the file was accessed.
eu: Fitxategia atzitu zeneko data.

en: Owner
eu: Jabea

en: The owner of the file.
eu: Fitxategiaren jabea

en: Group
eu: Taldea

en: The group of the file.
eu: Fitxategiaren taldea.

en: The permissions of the file.
eu: Fitxategiaren baimenak.

en: Octal Permissions
eu: Baimen zortzitarrak

en: The permissions of the file, in octal notation.
eu: Fitxategiaren baimenak, zenbaki zortzitar eran.

en: MIME Type
eu: MIME mota

en: The mime type of the file.
eu: Fitxategiaren MIME mota.

en: SELinux Context
eu: SELinux testuingurua

en: The SELinux security context of the file.
eu: Fitxategiaren SELinux segurtasun-testuingurua.

en: The location of the file.
eu: Fitxategiaren kokalekua.

en: Trashed On
eu: Zakarrontzira botata

en: Date when file was moved to the Trash
eu: Fitxategia Zakarrontzira bota zen data

en: Original Location
eu: Jatorrizko kokalekua

en: Original location of file before moved to the Trash
eu: Fitxategiak Zakarrontzira bota aurretik zuen kokalekua

en: Hits
eu: Agerraldiak

en: How many times the search string appeared in the file
eu: Bilatutako katea zenbat aldiz agertu den fitxategian

en: on the desktop
eu: mahaigainean

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
eu: Ezin duzu "%s" bolumena zakarrontzira bota.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
eu: Bolumena egotzi nahi baduzu, erabili "Egotzi" bolumenaren laster-menuan.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
eu: Bolumena desmuntatu nahi baduzu, erabili "Desmuntatu bolumena" bolumenaren laster-menuan.

en: _Move Here
eu: _Eraman hona

en: _Copy Here
eu: _Kopiatu hemen

en: _Link Here
eu: _Estekatu hemen

en: Cancel
eu: Utzi

en: This file cannot be mounted
eu: Fitxategi hau ezin da muntatu

en: This file cannot be unmounted
eu: Fitxategi hau ezin da desmuntatu

en: This file cannot be ejected
eu: Fitxategi hau ezin da egotzi

en: This file cannot be started
eu: Fitxategi hau ezin da abiarazi

en: This file cannot be stopped
eu: Fitxategi hau ezin da gelditu

en: Slashes are not allowed in filenames
eu: Ez da onartzen barrarik fitxategi-izenetan

en: File not found
eu: Ez da fitxategia aurkitu

en: Toplevel files cannot be renamed
eu: Maila goreneko fitxategiak ezin dira berrizendatu

en: Unable to rename desktop icon
eu: Ezin da mahaigaineko ikonoa berrizendatu

en: Unable to rename desktop file
eu: Ezin da mahaigaineko fitxategia berrizendatu

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %H:%M
eu: Atzo, %H:%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 12h format. i.e. "Yesterday 9:04 PM"
en: Yesterday %l:%M %p
eu: Atzo, %l:%M %p

note: Translators: this is the name of the week day followed by * a time in 24h format. i.e. "Monday 23:04"
en: %A %H:%M
eu: %A, %H:%M

note: Translators: this is the week day name followed by * a time in 12h format. i.e. "Monday 9:04 PM"
en: %A %l:%M %p
eu: %A, %l:%M %p

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name i.e. "3 February"
en: %-e %B
eu: %Bk %-e

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name followed by a time in * 24h format i.e. "3 February 23:04"
en: %-e %B %H:%M
eu: %Bk %-e %H:%M

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name followed by a time in * 12h format i.e. "3 February 9:04"
en: %-e %B %l:%M %p
eu: %Bk %-e %l:%M %p

note: Translators: this is the day of the month followed by the abbreviated * month name followed by the year i.e. "3 Feb 2015"
en: %-e %b %Y
eu: %Y-%b-%-e

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 24h format i.e. "3 Feb 2015 23:04"
en: %-e %b %Y %H:%M
eu: %Y-%b-%-e, %H:%M

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 12h format i.e. "3 Feb 2015 9:04 PM"
en: %-e %b %Y %l:%M %p
eu: %Y-%b-%-e, %l:%M %p

en: Not allowed to set permissions
eu: Baimenak ezartzeko baimenik ez

en: Not allowed to set owner
eu: Jabea ezartzeko baimenik ez

en: Specified owner '%s' doesn't exist
eu: Zehaztutako '%s' jabea ez da existitzen

en: Not allowed to set group
eu: Taldea ezartzeko baimenik ez

en: Specified group '%s' doesn't exist
eu: Zehaztutako '%s' taldea ez da existitzen

en: %'u folder | %'u folders
eu[0]: Karpeta %'u
eu[1]: %'u karpeta

en: %'u file | %'u files
eu[0]: Fitxategi %'u
eu[1]: %'u fitxategi

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
eu: ? elementu

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
eu: ? byte

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Program
eu: Programa

en: Audio
eu: Audioa

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Archive
eu: Artxiboa

en: Markup
eu: Marka

en: Text
eu: Testua

en: Video
eu: Bideoa

en: Contacts
eu: Kontaktuak

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Document
eu: Dokumentua

en: Presentation
eu: Aurkezpena

en: Spreadsheet
eu: Kalkulu-orria

en: Binary
eu: Bitarra

en: Folder
eu: Karpeta

en: link
eu: esteka

en: link (broken)
eu: esteka (hautsita)

en: Name: %s
eu: Izena: %s

en: Type: %s
eu: Mota: %s

en: %s item | %s items
eu[0]: elementu %s
eu[1]: %s elementu

en: Contains: %s
eu: Hau dauka: %s

en: Size: %s
eu: Tamaina: %s

en: Accessed: %s
eu: Atzitua: %s

en: Modified: %s
eu: Aldatua: %s

en: Created: %s
eu: Sortua: %s

en: Location: %s
eu: Kokalekua: %s

en: Merge folder "%s"?
eu: "%s" karpeta batu?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
eu: Batzean baieztapena eskatuko zaizu kopiatzen ari diren fitxategiekin gatazka duten karpetako fitxategiak ordeztu aurretik.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
eu: Lehendik ere badago izen bereko karpeta zaharrago bat "%s"(e)n.

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
eu: Lehendik ere badago izen bereko karpeta berriago bat "%s"(e)n.

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
eu: Lehendik ere badago izen bereko karpeta bat "%s"(e)n.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
eu: Ordezkatzeak karpetako fitxategi guztiak kenduko ditu.

en: Replace folder "%s"?
eu: "%s" karpeta ordeztu?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
eu: Badago izen bereko karpeta bat "%s"(e)n dagoeneko.

en: Replace file "%s"?
eu: "%s" fitxategia ordeztu?

en: Replacing it will overwrite its content.
eu: Ordeztean bere edukia gainidatziko da.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
eu: Lehendik ere badago izen bereko fitxategi zaharrago bat "%s"(e)n.

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
eu: Lehendik ere badago izen bereko fitxategi berriago bat "%s"(e)n.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
eu: Lehendik ere badago izen bereko fitxategi bat "%s"(e)n.

en: Original file
eu: Jatorrizko fitxategia

en: Last modified:
eu: Azken aldaketa:

en: Replace with
eu: Ordeztu honekin

en: Merge
eu: Batu

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
eu: _Hautatu izen berria helburuarentzako

en: Reset
eu: Berrezarri

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
eu: Aplikatu ekintza hau fitxategi guztiei

note: Add buttons
en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Skip
eu: _Saltatu

en: Re_name
eu: _Berrizendatu

en: Replace
eu: Ordeztu

en: File conflict
eu: Fitxategi-gatazka

en: S_kip All
eu: Saltatu _guztiak

en: _Retry
eu: _Saiatu berriro

en: Delete _All
eu: Ezabatu _guztiak

en: _Replace
eu: _Ordeztu

en: Replace _All
eu: Ordeztu _guztiak

en: _Merge
eu: _Batu

en: Merge _All
eu: Batu _guztiak

en: Copy _Anyway
eu: Kopiatu _dena den

en: %'d second | %'d seconds
eu[0]: Segundo %'d
eu[1]: %'d segundo

en: %'d minute | %'d minutes
eu[0]: Minutu %'d
eu[1]: %'d minutu

en: %'d hour | %'d hours
eu[0]: Ordu %'d
eu[1]: %'d ordu

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
eu[0]: gutxi gorabehera ordu %'d
eu[1]: gutxi gorabehera %'d ordu

note: appended to new link file
en: Another link to %s
eu: %s(e)rako beste esteka

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
eu: %'d. esteka %s(e)rako

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
eu: %'d. esteka %s(e)rako

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
eu: %'d. esteka %s(e)rako

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
eu: %'d. esteka %s(e)rako

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
eu:  (kopia)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
eu:  (beste kopia bat)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
eu: garren kopia)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
eu: garren kopia)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
eu: garren kopia)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
eu: garren kopia)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
eu: %s (kopia)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
eu: %s (beste kopia bat)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
eu: %s (%'dgarren kopia)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
eu: %s (%'dgarren kopia)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
eu: %s (%'dgarren kopia)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
eu: %s (%'dgarren kopia)%s

en: Error removing file: %s
eu: Errorea fitxategia kentzean: %s

en: Waiting to copy a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to copy files from '%1$s' to '%2$s'
eu[0]: '%1$s'(e)tik '%2$s'(e)ra fitxategia kopiatzeko itxaroten
eu[1]: '%1$s'(e)tik '%2$s'(e)ra fitxategiak kopiatzeko itxaroten

en: Waiting to move a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to move files from '%1$s' to '%2$s'
eu[0]: '%1$s'(e)tik '%2$s'(e)ra fitxategia lekuz aldatzeko itxaroten
eu[1]: '%1$s'(e)tik '%2$s'(e)ra fitxategiak lekuz aldatzeko itxaroten

en: Waiting to permanently delete a file from '%s' | Waiting to permanently delete files from '%s'
eu[0]: '%s'(e)tik fitxategia behin betiko ezabatzeko itxaroten
eu[1]: '%s'(e)tik fitxategiak behin betiko ezabatzeko itxaroten

en: Waiting to trash a file in '%s' | Waiting to trash files in '%s'
eu[0]: Fitxategia '%s'(e)tik zakarrontzira botatzeko itxaroten
eu[1]: Fitxategiak '%s'(e)tik zakarrontzira botatzeko itxaroten

en: Waiting to empty the trash
eu: Zakarrontzia hustutzeko itxaroten

en: Waiting to duplicate a file in '%s' | Waiting to duplicate files in '%s'
eu[0]: '%s'(e)n fitxategia bikoizteko itxaroten
eu[1]: '%s'(e)n fitxategiak bikoizteko itxaroten

en: Waiting to change permissions of files in '%s'
eu: '%s'(e)n fitxategien baimenak aldatzeko itxaroten

en: Waiting to link a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to link files from '%1$s' to '%2$s'
eu[0]: Fitxategia  '%1$s'(e)tik '%2$s'(e)ra estekatzeko itxaroten
eu[1]: Fitxategiak  '%1$s'(e)tik '%2$s'(e)ra estekatzeko itxaroten

en: Are you sure you want to move "%B" to the trash?
eu: Ziur zaude "%B" zakarrontzira bota nahi duzula?

note: translators: the singular form here can be skipped.
en: unused %'d | Are you sure you want to move the %'d selected items to the trash?
eu[0]: %'d ez da erabiltzen
eu[1]: Ziur zaude hautatutako %'d elementuak zakarrontzira bota nahi dituzula?

en: You can restore an item from the trash, if you later change your mind.
eu: Elementua zakarrontzitik berrezarri dezakezu aurrerago iritziz aldatzen baduzu.

en: Move to _Trash
eu: Bota _zakarrontzira

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
eu: Ziur zaude "%B" zakarrontzitik behin betiko ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
eu[0]: Ziur zaude hautatutako elementu %'d zakarrontzitik behin betiko ezabatu nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude hautatutako %'d elementu zakarrontzitik behin betiko ezabatu nahi dituzula?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
eu: Elementu bat ezabatzen baduzu, behin betiko galduko duzu.

en: Empty all items from Trash?
eu: Zakarrontziko elementu guztiak ezabatu?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
eu: Zakarrontziko elementu guztiak behin betiko ezabatuko dira.

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
eu: Ziur zaude "%B" behin betiko ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
eu[0]: Ziur zaude hautatutako elementu %'d behin betiko ezabatu nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude hautatutako %'d elementu behin betiko ezabatu nahi dituzula?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
eu[0]: fitxategi %'d ezabatzeko
eu[1]: %'d fitxategi ezabatzeko

en: Deleting files
eu: Fitxategiak ezabatzen

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
eu[0]: %T falta da
eu[1]: %T falta dira

en: Error while deleting.
eu: Errorea ezabatzean.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
eu: Ezin dira "%B" karpetako fitxategiak ezabatu, ikusteko baimenik ez duzulako.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
eu: Errorea gertatu da "%B" karpetako fitxategien informazioa eskuratzean.

en: _Skip files
eu: _Saltatu fitxategiak

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
eu: Ezin da "%B" karpeta ezabatu, irakurtzeko baimenik ez duzulako.

en: There was an error reading the folder "%B".
eu: Errore bat gertatu da "%B" karpeta irakurtzean.

en: Could not remove the folder %B.
eu: Ezin izan da %B karpeta ezabatu.

en: There was an error deleting %B.
eu: Errore bat gertatu da %B ezabatzean.

en: Moving files to trash
eu: Fitxategiak zakarrontzira botatzen

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
eu[0]: Fitxategi %'d zakarrontzira botatzeko
eu[1]: %'d fitxategi zakarrontzira botatzeko

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
eu: Ezin da fitxategia zakarrontzira bota, berehala ezabatu nahi duzu?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
eu: Ezin da "%B" fitxategia zakarrontzira bota.

en: Trashing Files
eu: Fitxategiak Zakarrontzira botatzen

en: Deleting Files
eu: Fitxategiak ezabatzen

en: Unable to eject %V
eu: Ezin da %V egotzi

en: Unable to unmount %V
eu: Ezin da %V desmuntatu

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
eu: Zakarrontzia hustu nahi duzu desmuntatu aurretik?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
eu: Gailu honetako leku erabilgarria handitzeko zakarrontzia hustu behar da. Bolumeneko zakarrontziko elementu guztiak betirako galduko dira.

en: Do _not Empty Trash
eu: _Ez hustu zakarrontzia

en: Unable to mount %s
eu: Ezin da %s muntatu

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
eu[0]: Fitxategi %'d kopiatzeko prestatzen (%S)
eu[1]: %'d fitxategi kopiatzeko prestatzen (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
eu[0]: Fitxategi %'d lekuz aldatzeko prestatzen (%S)
eu[1]: %'d fitxategi lekuz aldatzeko prestatzen (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
eu[0]: Fitxategi %'d ezabatzeko prestatzen (%S)
eu[1]: %'d fitxategi ezabatzeko prestatzen (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
eu[0]: Fitxategi %'d zakarrontzira botatzeko prestatzen
eu[1]: %'d fitxategi zakarrontzira botatzeko prestatzen

en: Error while copying.
eu: Errorea kopiatzean.

en: Error while moving.
eu: Errorea lekuz aldatzean.

en: Error while moving files to trash.
eu: Errorea fitxategiak zakarrontzira botatzean.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
eu: Ezin dira "%B" karpetako fitxategiak maneiatu, ikusteko baimenik ez duzulako.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
eu: Ezin da "%B" karpeta maneiatu, irakurtzeko baimenik ez duzulako.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
eu: Ezin da "%B" fitxategia maneiatu, irakurtzeko baimenik ez duzulako.

en: There was an error getting information about "%B".
eu: Errorea gertatu da "%B"(r)i buruzko informazioa eskuratzean.

en: Error while copying to "%B".
eu: Errorea "%B"(e)n kopiatzean.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
eu: Ez duzu helburuko karpeta atzitzeko baimenik.

en: There was an error getting information about the destination.
eu: Errorea gertatu da helburuaren informazioa lortzean.

en: The destination is not a folder.
eu: Helburua ez da karpeta bat.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
eu: Ez dago nahikoa leku erabilgarri helburuan. Saiatu fitxategiak ezabatzen lekua egiteko.

en: %S more space is required to copy to the destination.
eu: %S leku gehiago behar da helburuan kopiatzeko.

en: The destination is read-only.
eu: Helburua irakurtzeko soilik da.

en: Moving "%B" to "%B"
eu: "%B" hona eramaten: "%B"

en: Copying "%B" to "%B"
eu: "%B" hemen kopiatzen: "%B"

en: Duplicating "%B"
eu: "%B" bikoizten

en: Moving file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
eu: %'d / %'d fitxategia ("%B"(e)koa) "%B"(e)ra eramaten

en: Copying file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
eu: %'d / %'d fitxategi ("%B"(e)koak) "%B"(e)ra kopiatzen

en: Duplicating file %'d of %'d (in "%B")
eu: %'d / %'d fitxategia ("%B"(e)koa) bikoizten

en: Moving file %'d of %'d to "%B"
eu: %'d / %'d fitxategia "%B"(e)ra eramaten

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
eu: %'d / %'d fitxategi "%B"(e)n kopiatzen

en: Duplicating file %'d of %'d
eu: %'d / %'d fitxategia bikoizten

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
eu: %S / %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
eu[0]: %S / %S — %T faltan (%S/seg)
eu[1]: %S / %S — %T faltan (%S/seg)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
eu: Ezin da "%B" karpeta kopiatu, helburuan karpeta sortzeko baimenik ez duzulako.

en: There was an error creating the folder "%B".
eu: Errorea gertatu da "%B" karpeta sortzean.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
eu: Ezin dira "%B" karpetako fitxategiak kopiatu, ikusteko baimenik ez duzulako.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
eu: Ezin da "%B" karpeta kopiatu, irakurtzeko baimenik ez duzulako.

en: Error while moving "%B".
eu: Errorea "%B" lekuz aldatzean.

en: Could not remove the source folder.
eu: Ezin izan da iturburuko karpeta ezabatu.

en: Error while copying "%B".
eu: Errorea "%B" kopiatzean.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
eu: Ezin izan dira fitxategiak ezabatu dagoeneko existitzen den %F karpetatik.

en: Could not remove the already existing file %F.
eu: Ezin izan da dagoeneko existitzen den %F fitxategia kendu.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
eu: Karpeta bat ezin da karpeta beraren barrura eraman.

en: You cannot copy a folder into itself.
eu: Karpeta bat ezin da karpeta beraren barruan kopiatu.

en: The destination folder is inside the source folder.
eu: Helburuko karpeta iturburuko karpetaren barruan dago.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
eu: Ezin duzu fitxategia bere buruaren gainera eraman.

en: You cannot copy a file over itself.
eu: Ezin duzu fitxategia bere buruaren gainean kopiatu.

en: The source file would be overwritten by the destination.
eu: Iturburuko fitxategia helburukoarekin gainidatziko da.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
eu: Ezin izan da %F(e)n dagoeneko existitzen den izen berdineko fitxategia ezabatu.

en: There was an error copying the file into %F.
eu: Errorea gertatu da fitxategia %F(e)n kopiatzean.

en: Copying Files
eu: Fitxategiak kopiatzen

en: Preparing to Move to "%B"
eu: "%B"(e)ra eramateko prestatzen

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
eu[0]: Fitxategi %'d lekuz aldatzeko prestatzen
eu[1]: %'d fitxategi lekuz aldatzeko prestatzen

en: There was an error moving the file into %F.
eu: Errorea gertatu da fitxategia %F(e)ra eramatean.

en: Moving Files
eu: Fitxategiak lekuz aldatzen

en: Creating links in "%B"
eu: "%B"(e)n estekak sortzen

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
eu[0]: Fitxategi %'d(e)rako esteka sortzen
eu[1]: %'d fitxategitarako estekak sortzen

en: Error while creating link to %B.
eu: Errorea %B(e)rako esteka sortzean.

en: Symbolic links only supported for local files
eu: Fitxategi lokalen esteka sinbolikoak soilik onartzen dira

en: The target doesn't support symbolic links.
eu: Helburuak ez du esteka sinbolikorik onartzen.

en: There was an error creating the symlink in %F.
eu: Errorea gertatu da %F(e)n esteka sinbolikoa sortzean.

en: Setting permissions
eu: Baimenak ezartzen

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
eu: Izenik gabeko karpeta

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
eu: Izenik gabeko dokumentua

en: Error while creating directory %B.
eu: Errorea %B direktorioa sortzean.

en: Error while creating file %B.
eu: Errorea %B fitxategia sortzean.

en: There was an error creating the directory in %F.
eu: Errorea gertatu da %F(e)n direktorioa sortzean.

en: Emptying Trash
eu: Zakarrontzia husten

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
eu: Ezin da abiarazlea fidagarri bezala markatu (exekutagarria)

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
eu[0]: Eraman elementu %d berriz ere '%s'(e)ra
eu[1]: Eraman %d elementu berriz ere '%s'(e)ra

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
eu[0]: Eraman elementu %d '%s'(e)ra
eu[1]: Eraman %d elementu '%s'(e)ra

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
eu[0]: _Desegin elementu %d lekuz aldatzea
eu[1]: _Desegin %d elementu lekuz aldatzea

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
eu[0]: _Berregin elementu %d lekuz aldatzea
eu[1]: _Berregin %d elementu lekuz aldatzea

en: Move '%s' back to '%s'
eu: Eraman '%s' berriz ere '%s'(e)ra

en: Move '%s' to '%s'
eu: Eraman '%s' '%s'(e)ra

en: _Undo Move
eu: _Desegin lekuz aldatzea

en: _Redo Move
eu: _Berregin lekuz aldatzea

en: _Undo Restore from Trash
eu: _Desegin Zakarrontzitik berreskuratzea

en: _Redo Restore from Trash
eu: _Berregin Zakarrontzitik berreskuratzea

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
eu[0]: Bota elementu %d berriz ere Zakarrontzira
eu[1]: Bota %d elementu berriz ere Zakarrontzira

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
eu[0]: Berreskuratu elementu %d Zakarrontzitik
eu[1]: Berreskuratu %d elementu Zakarrontzitik

en: Move '%s' back to trash
eu: Bota '%s' berriz ere Zakarrontzira

en: Restore '%s' from trash
eu: Berrezarri '%s' zakarrontzitik

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
eu[0]: Ezabatu kopiatutako elementu %d
eu[1]: Ezabatu kopiatutako %d elementu

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
eu[0]: Kopiatu elementu %d '%s'(e)n
eu[1]: Kopiatu %d elementu '%s'(e)n

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
eu[0]: _Desegin elementu %d kopiatzea
eu[1]: _Desegin %d elementu kopiatzea

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
eu[0]: _Berregin elementu %d kopiatzea
eu[1]: _Berregin %d elementu kopiatzea

en: Delete '%s'
eu: Ezabatu '%s'

en: Copy '%s' to '%s'
eu: Kopiatu '%s' '%s'(e)n

en: _Undo Copy
eu: _Desegin kopiatzea

en: _Redo Copy
eu: _Berregin kopiatzea

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
eu[0]: Ezabatu bikoiztutako elementu %d
eu[1]: Ezabatu bikoiztutako %d elementu

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
eu[0]: Bikoiztu elementu %d '%s'(e)n
eu[1]: Bikoiztu %d elementu '%s'(e)n

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
eu[0]: _Desegin elementu %d bikoiztea
eu[1]: _Desegin %d elementu bikoiztea

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
eu[0]: _Berregin elementu %d bikoiztea
eu[1]: _Berregin %d elementu bikoiztea

en: Duplicate '%s' in '%s'
eu: Bikoiztu '%s' hemen: '%s'

en: _Undo Duplicate
eu: _Desegin bikoiztea

en: _Redo Duplicate
eu: _Berregin bikoiztea

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
eu[0]: Ezabatu elementu %d(e)n estekak
eu[1]: Ezabatu %d elementuren estekak

en: Create links to %d item | Create links to %d items
eu[0]: Sortu elementu %d(e)n estekak
eu[1]: Sortu %d elementuren estekak

en: Delete link to '%s'
eu: Ezabatu '%s'(r)en esteka

en: Create link to '%s'
eu: Sortu '%s'(r)en esteka

en: _Undo Create Link
eu: _Desegin esteka sortzea

en: _Redo Create Link
eu: _Berregin esteka sortzea

en: Create an empty file '%s'
eu: Sortu '%s' fitxategi huts bat

en: _Undo Create Empty File
eu: _Desegin fitxategi hutsa sortzea

en: _Redo Create Empty File
eu: _Berregin fitxategi hutsa sortzea

en: Create a new folder '%s'
eu: Sortu '%s' karpeta berri bat

en: _Undo Create Folder
eu: _Desegin karpeta sortzea

en: _Redo Create Folder
eu: _Berregin karpeta sortzea

en: Create new file '%s' from template
eu: Sortu '%s' fitxategi berria txantiloi honetatik:

en: _Undo Create from Template
eu: _Desegin txantiloitik sortzea

en: _Redo Create from Template
eu: _Berregin txantiloitik sortzea

en: Rename '%s' as '%s'
eu: Berrizendatu '%s' '%s' bezala

en: _Undo Rename
eu: _Desegin berrizendatzea

en: _Redo Rename
eu: _Berregin berrizendatzea

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
eu[0]: Bota elementu %d zakarrontzira
eu[1]: Bota %d elementu zakarrontzira

en: Restore '%s' to '%s'
eu: Leheneratu '%s' '%s'(e)ra

en: Move '%s' to trash
eu: Bota '%s' zakarrontzira

en: _Undo Trash
eu: _Desegin zakarrontzira botatzea

en: _Redo Trash
eu: _Berregin zakarrontzira botatzea

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
eu: Berrezarri jatorrizko baimenak '%s' barneko elementuei

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
eu: Ezarri '%s' barneko elementuen baimenak

en: _Undo Change Permissions
eu: _Desegin baimenak aldatzea

en: _Redo Change Permissions
eu: _Berregin baimenak aldatzea

en: Restore original permissions of '%s'
eu: Berrezarri '%s'(r)en jatorrizko baimenak

en: Set permissions of '%s'
eu: Ezarri '%s'(r)en baimenak

en: Restore group of '%s' to '%s'
eu: Berrezarri '%s'(r)en taldea '%s'(e)ra

en: Set group of '%s' to '%s'
eu: Ezarri '%s'(r)en taldea '%s'(e)ra

en: _Undo Change Group
eu: _Desegin taldea aldatzea

en: _Redo Change Group
eu: _Berregin taldea aldatzea

en: Restore owner of '%s' to '%s'
eu: Berrezarri '%s'(r)en jabetzat '%s'

en: Set owner of '%s' to '%s'
eu: Ezarri '%s'(r)en jabetzat '%s'

en: _Undo Change Owner
eu: _Desegin jabea aldatzea

en: _Redo Change Owner
eu: _Berregin jabea aldatzea

en: Could not determine original location of "%s"
eu: Ezin izan da "%s"(r)en jatorrizko kokalekua zehaztu

en: The item cannot be restored from trash
eu: Ezin da elementua zakarrontzitik berreskuratu

en: The selection rectangle
eu: Hautapen-laukizuzena

en: Could not forget association
eu: Ezin izan da elkarketa ahaztu

en: Forget association
eu: Ahaztu elkarketa

en: Valid executable.
eu: Baliozko exekutagarria.

en: Not a valid executable.  Spaces in the file path must be escaped with backslash (\).
eu: Ez da baliozko exekutagarria. Fitxategiaren bideko zuriuneak alderantzizko barra (\) erabiliz ihes egin behar dira.

note: the %s here is a file extension
en: %s document
eu: %s dokumentua

en: Open all files of type "%s" with
eu: Ireki "%s" motako fitxategi guztiak honekin:

en: Select an application in the list to open %s and other files of type "%s"
eu: Hautatu zerrendako aplikazio bat %s eta "%s" motako beste fitxategiak irekitzeko

en: Custom application
eu: Aplikazio pertsonalizatua

en: Executables
eu: Exekutagarriak

en: You can also type or select a custom executable file to use to open this file type.  You can use this command just once, or set it as default for all files of this type.
eu: Fitxategi-mota hau irekitzeko fitxategi exekutagarri pertsonalizatu bat idatzi edo hautatu dezakezu baita. Komando hau behin erabil dezakezu edo mota honetako fitxategi guztientzat lehenetsi bezala ezarri.

en: Enter a custom command...
eu: Sartu komando pertsonalizatua...

en: Add to list
eu: Gehitu zerrendara

en: Set as default
eu: Ezarri lehenetsi bezala

en: Reset to system defaults
eu: Berrezarri sistemaren balio lehenetsiak

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
eu: Ezin duzu urruneko gune batetik komandorik exekutatu.

en: This is disabled due to security considerations.
eu: Hau desgaituta dago, segurtasun-neurriak direla eta.

en: There was an error launching the application.
eu: Errore bat gertatu da aplikazioa abiaraztean.

en: This drop target only supports local files.
eu: Jaregiteko helburu honek fitxategi lokalak soilik onartzen ditu.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
eu: Lokalak ez diren fitxategiak irekitzeko, kopia itzazu karpeta lokal batera eta berriro jaregin.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
eu: Lokalak ez diren fitxategiak irekitzeko, kopia itzazu karpeta lokal batera eta berriro jaregin. Zuk jaregindako fitxategi lokalak dagoeneko ireki dira.

en: Details:
eu: Xehetasunak:

en: Preparing
eu: Prestatzen

en: Search in "%s"
eu: Bilatu '%s'(e)n

en: Edit
eu: Editatu

en: Undo Edit
eu: Desegin edizioa

en: Undo the edit
eu: Desegin edizioa

en: Redo Edit
eu: Berregin edizioa

en: Redo the edit
eu: Berregin edizioa

en: The text of the label.
eu: Etiketaren testua.

en: Justification
eu: Lerrokadura

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
eu: Etiketako testuko lerroen elkarrekiko lerrokatzea. Horrek EZ dio eragiten bere esleipenaren barruko etiketaren lerrokatzeari. Ikus GtkMisc::xalign horretarako.

en: Line wrap
eu: Lerro-itzulbira

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
eu: Ezarriz gero, lerroak itzulbiratuko ditu testua zabalegia bada.

en: Cursor Position
eu: Kurtsorearen posizioa

en: The current position of the insertion cursor in chars.
eu: Txertatzeko kurtsorearen uneko posizioa (karakteretan).

en: Selection Bound
eu: Hautapen-muga

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
eu: Hautapenaren aurkako bukaeraren kokapena kurtsoretik hasita (karakteretan).

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: Input Methods
eu: Sarrera metodoak

en: Show more _details
eu: Erakutsi _xehetasun gehiago

en: You can stop this operation by clicking cancel.
eu: Eragiketa hau geldiarazi dezakezu Utzi botoian klik eginez.

en:  (invalid Unicode)
eu:  (Unicode baliogabea)

en: Set as Wallpaper...
eu: Ezarri atzeko plano gisa...

en: Set the selected image as your Cinnamon desktop wallpaper
eu: Ezarri hautatutako irudia zure Cinnamon mahaigaineko horma-paper bezala

en: Add Desklets
eu: Gehitu desklet-ak

en: Add Cinamon desklets
eu: Gehitu Cinnamon desklet-ak

en: Mount archive
eu: Muntatu fitxategia

en: Mount %f to browse its contents
eu: Muntatu %f bere edukiak arakatzeko

en: Change Desktop _Background
eu: Aldatu _mahaigainaren atzeko planoa

en: Change the Cinnamon desktop background
eu: Aldatu Cinnamon mahaigainaren atzeko planoa

en: Create a new l_auncher here...
eu: Sortu _abiarazle berri bat hemen...

en: Create a new launcher in this folder
eu: Sortu abiarazle berri bat karpeta honetan

en: Display Settings
eu: Pantailaren ezarpenak

en: Change the resolution
eu: Aldatu bereizmena

en: Manage workspaces (Expo)
eu: Kudeatu laneko areak (Expo)

en: Open Expo to add, remove, or organize workspaces
eu: Ireki Expo laneko areak gehitu, kendu edo antolatzeko

en: Remove workspace
eu: Kendu laneko area

en: Remove the currently active workspace
eu: Kendu uneko laneko area aktiboa

en: Jump to new workspace
eu: Joan laneko area berrira

en: Create a new workspace and activate it
eu: Laneko area berri bat sortu eta aktibatzen du

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Access and organize files
eu: Atzitu eta antolatu fitxategiak

en: Edit Bookmarks
eu: Editatu laster-markak

en: <b>_Bookmarks</b>
eu: <b>_Laster-markak</b>

en: <b>_Name</b>
eu: <b>_Izena</b>

en: <b>_Location</b>
eu: <b>_Kokalekua</b>

[ctx: Desktop icon size]
en: Smaller
eu: Txikiagoa

[ctx: Desktop icon size]
en: Small
eu: Txikia

[ctx: Desktop icon size]
en: Normal
eu: Normala

[ctx: Desktop icon size]
en: Large
eu: Handia

[ctx: Desktop icon size]
en: Larger
eu: Handiagoa

en: Vertical
eu: Bertikala

en: Horizontal
eu: Horizontala

en: Current Monitor Layout
eu: Uneko monitorearen diseinua

en: Icon Size
eu: Ikonoaren tamaina

en: Layout
eu: Diseinua

en: Direction
eu: Norabidea

en: Sort items by
eu: Ordenatu elementuak honela

en: Reset grid spacing
eu: Berrezarri saretaren tartea

en: button
eu: botoia

en: Adjust horizontal grid spacing
eu: Doitu saretaren tarte horizontala

en: Adjust vertical grid spacing
eu: Doitu saretaren tarte bertikala

en: page0
eu: orria0

en: <b><big>Desktop icons are not currently enabled for this monitor.</big></b>
eu: <b><big>Mahaigaineko ikonoak ez daude gaituta monitore honentzat une honetan</big></b>

en: page1
eu: orria1

en: Desktop Layout
eu: Mahaigaineko diseinua

en: No desktop icons
eu: Mahaigaineko ikonorik ez

en: Show desktop icons on primary monitor only
eu: Erakutsi mahaigaineko ikonoak monitore nagusian soilik

en: Show desktop icons on non-primary monitor(s) only
eu: Erakutsi mahaigaineko ikonoak monitore ez-nagusi(et)an soilik

en: Show desktop icons on all monitors
eu: Erakutsi mahaigaineko ikonoak monitore guztietan

en: Desktop Icons
eu: Mahaigaineko ikonoak

en: Mounted Drives
eu: Muntatutako unitateak

en: Options
eu: Aukerak

en: Show icons from missing monitors
eu: Erakutsi falta diren monitoreetako ikonoak

en: Matching monospace font
eu: Bat datorren tarte bakarreko letra-tipoa

en: System monospace font
eu: Sistemaren tarte bakarreko letra-tipoa

en: Normal font
eu: Letra-tipo normala

en: Always
eu: Beti

en: Local Files Only
eu: Fitxategi lokalak soilik

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Decimal
eu: Hamartarra

en: Decimal (long format)
eu: Hamartarra (formatu luzea)

en: Binary (long format)
eu: Bitarra (formatu luzea)

en: By Name
eu: Izenaren arabera

en: By Size
eu: Tamainaren arabera

en: By Type
eu: Motaren arabera

en: By Detailed Type
eu: Mota xehatuaren arabera

en: By Modification Date
eu: Aldatze-dataren arabera

en: By Access Date
eu: Atzipen-dataren arabera

en: By Trashed Date
eu: Zakarrontzira botatako dataren arabera

en: 33%
eu: %33

en: 50%
eu: %50

en: 66%
eu: %66

en: 100%
eu: %100

en: 150%
eu: %150

en: 200%
eu: %200

en: 400%
eu: %400

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: File Management Preferences
eu: Fitxategi-kudeaketaren hobespenak

en: <b>Default View</b>
eu: <b>Ikuspegi lehenetsia</b>

en: View _new folders using:
eu: Ikusi karpeta _berriak honekin:

en: _Inherit view type from parent
eu: _Heredatu ikuspegi-mota gurasotik

en: _Arrange items:
eu: _Antolatu elementuak:

en: Sort _folders before files
eu: _Erakutsi karpetak fitxategien aurretik

en: Sort _favorites before other files
eu: Ordenatu _gogokoak gainerako fitxategin aurretik

en: <b>Icon View Defaults</b>
eu: <b>Ikono-ikuspegiaren lehenespenak</b>

en: Default _zoom level:
eu: _Zoom-maila lehenetsia:

en: _Text beside icons
eu: _Testua ikonoaren alboan

en: <b>Compact View Defaults</b>
eu: <b>Ikuspegi trinkoaren lehenespenak</b>

en: _Default zoom level:
eu: Zoom-_maila lehenetsia:

en: A_ll columns have the same width
eu: Zutabe _guztiak zabalera berdinarekin

en: <b>List View Defaults</b>
eu: <b>Zerrenda-ikuspegiaren lehenespenak</b>

en: D_efault zoom level:
eu: Zoom-maila le_henetsia:

en: <b>Tree View Defaults</b>
eu: <b>Zuhaitz-ikuspegiaren lehenespenak</b>

en: Show _only folders
eu: Erakutsi _karpetak bakarrik

en: Views
eu: Ikuspegiak

en: <b>Behavior</b>
eu: <b>Portaera</b>

en: _Single click to open items
eu: Klik _bakarra elementuak irekitzeko

en: _Double click to open items
eu: Klik b_ikoitza elementuak irekitzeko

en: Click on a file's name twice to rename it
eu: Egin klik bi aldiz fitxategi baten izenean berrizendatzeko

en: Open each _folder in its own window
eu: Ireki _karpeta bakoitza bere leihoan

en: Always start in dual-pane view
eu: Hasi panel bikoitzeko moduan beti

en: Ignore per-folder view preferences
eu: Ez ikusia egin karpeta bakoitzeko bistaratze hobespenei

en: Disable file operation queueing
eu: Desgaitu fitxategien eragiketak ilaran jartzea

en: Double-click on a blank area to go to the parent folder
eu: Klik bikoitza area huts batean karpeta gurasora joateko

en: <b>Executable Text Files</b>
eu: <b>Testu-fitxategi exekutagarriak</b>

en: _Run executable text files when they are opened
eu: Exekutatu _testu-fitxategi exekutagarriak irekitzean

en: _View executable text files when they are opened
eu: Ikusi testu-fitxategi exekutaga_rriak irekitzean

en: _Ask each time
eu: _Galdetu aldi bakoitzean

en: <b>Trash</b>
eu: <b>Zakarrontzia</b>

en: Ask before moving files to the Trash
eu: Galdetu fitxategiak Zakarrontzira bota aurretik

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
eu: Galdetu Zakarrontzia _hustu edo fitxategiak ezabatu aurretik

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
eu: Gehitu 'Ezabatu' komando bat _Zakarrontzira botatzea saltatzeko

en: Bypass the Trash when the Delete key is pressed
eu: Saltatu Zakarrontzia Ezabatu tekla sakatzean

en: <b>Media Handling</b>
eu: <b>Euskarri-kudeaketa</b>

en: Automatically mount removeable media when inserted and on startup
eu: Muntatu automatikoki euskarri aldagarriak txertatzean eta abioan

en: Automatically open a folder for automounted media
eu: Ireki automatikoki karpeta auto-muntatutako euskarrietan

en: Prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
eu: Galdetu edo automatikoki exekutatu/abiarazi programak euskarria txertatzean

en: Automatically close the device's tab, pane, or window when a device is unmounted or ejected
eu: Itxi automatikoki gailuaren fitxa, panela edo leihoa gailua desmuntatu edo egoztean

en: Detect content of media and suggest application to open
eu: Detektatu multimedia edukia eta proposatu aplikazioa irekitzeko

en: <b>Bulk Rename</b>
eu: <b>Berrizendatu multzoan</b>

en: Command to invoke when renaming multiple items:
eu: Hainbat elementu berrizendatzean deitu beharreko komandoa:

en: Behavior
eu: Portaera

en: <b>Icon Captions</b>
eu: <b>Ikonoen epigrafeak</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
eu: Aukeratu ikono-izenen azpian agertuko den informazioaren ordena. Zoom handiagoarekin informazio gehiago ikusiko da.

en: <b>Date</b>
eu: <b>Data</b>

en: _Format:
eu: _Formatua:

en: Style:
eu: Estiloa:

en: <b>Window and Tab Titles</b>
eu: <b>Leiho eta fitxen tituluak</b>

en: Show the full p_ath in the title bar and tab bars
eu: Erakutsi _bide osoa titulu eta fitxa-barretan

en: <b>File Size</b>
eu: <b>Fitxategi-tamaina</b>

en: _Prefixes:
eu: _Aurrizkiak:

en: <b>File Properties</b>
eu: <b>Fitxategi-propietateak</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
eu: Erakutsi baimen aurreratuak fitxategien propietateen elkarrizketa-koadroan

en: <b>Move/Copy To Menu</b>
eu: <b>Eraman/Kopiatu menura</b>

en: List bookmarks in the menu
eu: Zerrendatu laster-markak menuan

en: List devices and network locations in the menu
eu: Zerrendatu gailuak eta sareko kokalekuak menuan

en: Display
eu: Bistaratzea

en: <b>List Columns</b>
eu: <b>Zutabe-zerrenda</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
eu: Aukeratu informazioaren ordena zerrenda-ikuspegian agertzeko.

en: List Columns
eu: Zutabe-zerrenda

en: <b>Previewable Files</b>
eu: <b>Aurrebistadun fitxategiak</b>

en: Show _thumbnails:
eu: Erakutsi koadro _txikiak:

en: _Inherit thumbnail visibility from parent
eu: _Heredatu koadro txikiaren ikusgaitasuna gurasotik

en: _Only for files smaller than:
eu: _Hau baino txikiagoak diren fitxategientzat bakarrik:

en: <b>Folders</b>
eu: <b>Karpetak</b>

en: Count _number of items:
eu: _Kontatu elementu-kopurua:

en: <b>Tooltips</b>
eu: <b>Argibideak</b>

en: Show tooltips in icon and compact views
eu: Erakutsi argibideak ikono-ikuspegian eta ikuspegi trinkoan

en: Show tooltips in list views
eu: Erakutsi argibideak zerrenda-ikuspegian

en: Show tooltips on the desktop
eu: Erakutsi argibideak mahaigainean

en: <i>By default, a folder tooltip shows the item count, and files display their size.
        Select additional information to display in the tooltip:</i>
eu: <i>Modu lehenetsian, karpeta baten argibideak elementu kopurua erakusten du eta fitxategiek beren tamaina.
        Hautatu argibidean bistaratu beharreko informazio gehigarria:</i>

en: Detailed file type
eu: Fitxategi-mota xehatua

en: Modified date
eu: Aldatze-data

en: Created date
eu: Sortutako data

en: Accessed date
eu: Atzipen-data

en: File or folder location
eu: Fitxategi edo karpetaren kokalekua

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Visible Buttons
eu: Botoi ikusgaiak

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Up
eu: Gora

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Location entry toggle
eu: Txandakatu kokapen sarrera

en: Open in terminal
eu: Ireki terminalean

en: Icon view
eu: Ikono-ikuspegia

en: List view
eu: Zerrenda-ikuspegia

en: Compact view
eu: Ikuspegi trinkoa

en: Visible Entries
eu: Ikusgai dauden sarrerak

en: Selection
eu: Hautapena

en: Favorite
eu: Gogokoa

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Visible action and extension entries can be configured in the Plugins tab
eu: Ekintza ikusgaiak eta hedapenen sarrerak Pluginak fitxan konfiguratu daitezke

en: Context Menus
eu: Laster-menuak

en: Search for files:
eu: Bilatu fitxategiak:

en: Case sensitive
eu: Bereizi maiuskula/minuskula

en: Search folders recursively
eu: Bilatu karpetak errekurtsiboki

en: Search content:
eu: Bilatu edukia:

en: Regular expression
eu: Adierazpen erregularra

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: New window
eu: Leiho berria

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
eu: Itxi leihoa edo fitxa

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
eu: Itxi leiho guztiak

[ctx: shortcut window]
en: Toggle extra pane
eu: Txandakatu panel gehigarria

[ctx: shortcut window]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
eu: Sortu uneko kokalekuaren laster-marka

[ctx: shortcut window]
en: Edit bookmarks
eu: Editatu laster-markak

[ctx: shortcut window]
en: Make link
eu: Sortu esteka

[ctx: shortcut window]
en: Pin/Unpin selection
eu: Gehitu/Kendu hautapenaren aingura

[ctx: shortcut window]
en: Show help
eu: Erakutsi laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

[ctx: shortcut window]
en: Opening
eu: Irekitzen

[ctx: shortcut window]
en: Open
eu: Ireki

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
eu: Ireki fitxa berrian

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
eu: Ireki leiho berrian

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (recent files and search only)
eu: Ireki elementuaren kokalekua (azken fitxategiak eta bilaketa bakarrik)

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
eu: Fitxak

[ctx: shortcut window]
en: New tab
eu: Fitxa berria

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
eu: Joan aurreko fitxara

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
eu: Joan hurrengo fitxara

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
eu: Aldatu fitxara

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
eu: Eraman fitxa ezkerrera

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
eu: Eraman fitxa eskuinera

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
eu: Nabigazioa

[ctx: shortcut window]
en: Go back
eu: Joan atzera

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
eu: Joan aurrera

[ctx: shortcut window]
en: Go up
eu: Joan gora

[ctx: shortcut window]
en: Go down
eu: Joan behera

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
eu: Joan karpeta nagusira

[ctx: shortcut window]
en: Toggle location entry
eu: Txandakatu kokalekuaren sarrera

[ctx: shortcut window]
en: Dual Pane
eu: Panel duala

[ctx: shortcut window]
en: Go to other pane's location
eu: Joan beste panel baten kokalekura

[ctx: shortcut window]
en: Focus other pane
eu: Fokuratu beste panel bat

[ctx: shortcut window]
en: View
eu: Ikusi

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
eu: Handiagotu

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
eu: Txikiagotu

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
eu: Berrezarri zooma

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
eu: Freskatu ikuspegia

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
eu: Erakutsi/ezkutatu ezkutuko fitxategiak

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
eu: Erakutsi/ezkutatu alboko barra

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
eu: Erakutsi/ezkutatu ekintzaren menua

[ctx: shortcut window]
en: List view
eu: Zerrenda-ikuspegia

[ctx: shortcut window]
en: Compact view
eu: Ikuspegi trinkoa

[ctx: shortcut window]
en: Editing
eu: Edizioa

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
eu: Sortu karpeta

[ctx: shortcut window]
en: Rename
eu: Aldatu izena

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
eu: Bota zakarrontzira

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
eu: Ezabatu betirako

[ctx: shortcut window]
en: Cut
eu: Ebaki

[ctx: shortcut window]
en: Copy
eu: Kopiatu

[ctx: shortcut window]
en: Paste
eu: Itsatsi

[ctx: shortcut window]
en: Select all
eu: Hautatu dena

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
eu: Alderantzikatu hautapena

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
eu: Hautatu bat datozen elementuak

[ctx: shortcut window]
en: Undo
eu: Desegin

[ctx: shortcut window]
en: Redo
eu: Berregin

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
eu: Erakutsi elementuaren propietateak
