linuxmint - en to sr translation catalogue (1305 entries)

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Saved search
sr: Сачувана претрага

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo action definition
sr: Дефиниција радње Нема

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo search-helper definition
sr: Дефиниција помоћника претраге Нема

en: No actions found
sr: Нисам пронашао радње

en: Actions
sr: Радње

en: Nemo could not create the required folder "%s".
sr: Немо не може да направи тражену фасциклу „%s“.

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
sr: Пре покретања Нема, направите следећу фасциклу или подесите дозволе тако да је Немо може направити.

en: Error starting autorun program: %s
sr: Грешка покретања самопокретачког програма: %s

en: Cannot find the autorun program
sr: Не могу да нађем самопокретачки програм

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
sr: <big><b>Грешка при покретању програма</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
sr: <big><b>Овај медијум садржи програме који се сами покрећу. Да ли желите да их покренете?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
sr: Овај програм ће се сам покренути са медијума „%s“. Немојте покретати програме у које немате поверења.
    
    Уколико се двоумите изаберите „Откажи“.

en: _Run
sr: _Покрени

en: Customize
sr: Прилагоди

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
sr: Радна површ

en: No bookmarks defined
sr: Нема одређеног обележивача

en: Disable all
sr: Онемогући све

en: Enable all
sr: Омогући све

en: SSH
sr: Безбедна шкољка (SSH)

en: Public FTP
sr: Јавни ФТП

en: FTP (with login)
sr: ФТП (са пријавом)

en: Windows share
sr: Виндоус дељење

en: WebDAV (HTTP)
sr: ВебДАВ (HTTP)

en: Secure WebDAV (HTTPS)
sr: Безбедни ВебДАВ (HTTPS)

en: Connecting...
sr: Повезивање...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
sr: Не могу учитати списак подржаних метода сервера.
    Проверите да ли је инсталиран „gvfs“.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
sr: Не могу да отворим фасциклу „%s“ у „%s“.

en: The server at "%s" cannot be found.
sr: Не могу да нађем сервер на „%s“.

en: Try Again
sr: Покушај поново

en: Please verify your user details.
sr: Проверите ваше податке за овај налог.

en: Continue
sr: Настави

en: C_onnect
sr: П_овежи се

note: set dialog properties
en: Connect to Server
sr: Повежите се са сервером

en: Server Details
sr: Детаљи сервера

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
sr: _Сервер:

note: port
en: _Port:
sr: _Прикључак:

note: second row: type combobox
en: _Type:
sr: _Врста:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
sr: _Дели:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
sr: _Фасцикла:

en: User Details
sr: Подаци о кориснику

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
sr: _Назив домена:

note: second row: username entry
en: _User name:
sr: _Корисник:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
sr: Ло_зинка:

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
sr: _Запамти ову лозинку

en: Operation cancelled
sr: Радња је отказана

en: Print but do not open the URI
sr: Испиши али не отварај путање

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
sr: 
    
    Додај везу са прикљученим диском са сервера

en: Show the version of the program.
sr: Приказује издање програма.

en: Quit Nemo Desktop.
sr: Изађи из Nemo десктопа.

en: 
    
    Manage the desktop with the file manager
sr: 
    
    Управљајте радном површином помоћу управника датотека

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
sr: Испразни _корпу

note: name, stock id label, accelerator
en: Auto-arrange
sr: Аутоматско поравнање

note: name, stock id label, accelerator
en: Reverse sort
sr: Обрни поредак

en: Smaller
sr: Мањи

en: Small
sr: Мале

en: Normal
sr: Нормалне

en: Large
sr: Велике

en: Larger
sr: Већи

en: _Vertical
sr: _Усправно

en: _Horizontal
sr: _Водоравно

en: Name
sr: Назив

en: Size
sr: Величина

en: Type
sr: Врста

en: Date
sr: Датуму

note: name, stock id, label
en: _Sort
sr: _Разврстај

note: name, stock id, label
en: _Icon Size
sr: Величина _икона

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
sr: Испразните корпу

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
sr: Избаци све ставке из смећа

en: _Customize
sr: _Прилагоди

en: Adjust the desktop layout for this monitor
sr: Прилагоди изглед радне површине за овај екран

en: The desktop view encountered an error.
sr: Преглед радне површи је наишао на грешку.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
sr: Преглед радне површи је наишао на грешку при покретању.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
sr: Врати изворне величине иконица

en: Restore Icon's Original Si_ze
sr: Врати изворну величину иконице

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
sr: Промени величину иконице...

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
sr: Омогући промену величине изабране иконице

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
sr: Враћа све изабране иконице на изворну величину

en: Comment
sr: Напомена

en: URL
sr: АДРЕСА

en: Description
sr: Опис

en: Command
sr: Наредба

en: Current Monitor Layout (%s - %dx%d)
sr: Резолуција тренутног екрана (%s - %dx%d)

en: Current Monitor Layout (%dx%d)
sr: Резолуција тренутног екрана (%dx%d)

en: Desktop Settings
sr: Поставке радне површине

en: Current Monitor Preferences
sr: Карактеристике тренутног екрана

en: Show global desktop settings
sr: Прикажи опште поставке радне површине

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
sr: Нисте овлашћени да прегледате садржај „%s“.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
sr: Не могу да пронађем „%s“. Можда је недавно обрисана.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
sr: Не могу да прикажем сав садржај „%s“: %s

en: The folder contents could not be displayed.
sr: Не могу приказати садржај фасцикле.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
sr: Нисте овлашћени да промените групу за „%s“.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
sr: Не могу да променим групу за „%s“: %s

en: The group could not be changed.
sr: Група не може бити измењена.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
sr: Не могу да променим власника „%s“: %s

en: The owner could not be changed.
sr: Власник не може бити измењен.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
sr: Не могу да променим овлашћења за „%s“: %s

en: The permissions could not be changed.
sr: Овлашћења не могу бити измењена.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
sr: Назив „%s“ је већ у употреби у овој фасцикли. Користите неки други назив.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
sr: Не постоји „%s“ у овој фасцикли. Можда је управо премештена или обрисана?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
sr: Немате потребна овлашћења да преименујете „%s“.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
sr: Назив „%s“ је неисправан зато што садржи знак „/“. Користите неки други назив.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
sr: Назив „%s“ је неисправан. Користите неки други назив.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
sr: Назив „%s“ је предуг. Користите неки други назив.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
sr: Не могу да преименујем „%s“ у „%s“: %s

en: The item could not be renamed.
sr: Ставка се не може преименовати.

en: Renaming "%s" to "%s".
sr: Мењам назив „%s“ у „%s“.

en: No extensions found
sr: Нисам пронашао проширења

en: no information available
sr: нема доступних информација

en: Configure
sr: Подеси

en: Extensions
sr: Проширења

en: Extensions changed.  Restart required.
sr: Проширења су промењена.  Потребно је поновно покретање.

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
sr: Ништа

en: Yesterday
sr: Јуче

en: by _Name
sr: према _називу

en: Keep icons sorted by name in rows
sr: Иконице уређене према називу у редовима

en: by _Size
sr: према _величини

en: Keep icons sorted by size in rows
sr: Иконице уређене према величини у редовима

en: by _Type
sr: према _врсти

en: Keep icons sorted by type in rows
sr: Иконице уређене према врсти

en: by _Detailed Type
sr: према _опширној врсти

en: Keep icons sorted by detailed type in rows
sr: Иконице уређене према опширној врсти

en: by Modification _Date
sr: према датуму _измене

en: Keep icons sorted by modification date in rows
sr: Иконице уређене према датуму измене у редовима

en: by T_rash Time
sr: према датуму _брисања

en: Keep icons sorted by trash time in rows
sr: Иконице уређене према датуму брисања

en: _Organize Desktop by Name
sr: _Уреди радну површ према називу

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
sr: По_ређај ставке

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
sr: _Поређај према називу

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
sr: Постави иконице тако да боље стану у прозор и избегавај преклапање

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
sr: О_брни редослед

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
sr: Прикажи иконице у супротном поретку

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
sr: _Задржи распоред

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
sr: Задржи иконице постројене на мрежи

en: _Manually
sr: _Ручно

en: Leave icons wherever they are dropped
sr: Постави иконице где год су спуштене

en: By _Name
sr: Према _називу

en: By _Size
sr: Према _величини

en: By _Type
sr: Према вр_сти

en: By _Detailed Type
sr: Према _опширној врсти

en: By Modification _Date
sr: Према _датуму измене

en: By T_rash Time
sr: Према датуму _брисања

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
sr: Преглед иконицама

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
sr: _Иконице

en: The icon view encountered an error.
sr: Преглед иконицама је наишао на грешку.

en: The icon view encountered an error while starting up.
sr: Преглед иконицама је наишао на грешку при покретању.

en: Display this location with the icon view.
sr: Прикажите ову путању помоћу прегледа иконицама.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
sr: Прикажите збијено

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
sr: _Збијено

en: The compact view encountered an error.
sr: Збијени преглед је наишао на грешку.

en: The compact view encountered an error while starting up.
sr: Збијени преглед је наишао на грешку при покретању.

en: Display this location with the compact view.
sr: Прикажите ову путању користећи збијени преглед.

en: Image Type
sr: Врста слике

en: %d pixel | %d pixels
sr[0]: %d пиксел
sr[1]: %d пиксела
sr[2]: %d пиксела

en: Width
sr: Ширина

en: Height
sr: Висина

en: Title
sr: Наслов

en: Author
sr: Аутор

en: Copyright
sr: Ауторска права

en: Created On
sr: Направљено

en: Created By
sr: Направио

en: Disclaimer
sr: Одрицање одговорности

en: Warning
sr: Упозорење

en: Source
sr: Извор

en: Camera Brand
sr: Марка фото-апарата

en: Camera Model
sr: Модел фото-апарата

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
sr: Датум снимања

en: Date Digitized
sr: Датум дигитализације

en: Date Modified
sr: Датум измене

en: Exposure Time
sr: Дужина експозиције

en: Aperture Value
sr: Отвор бленде

en: ISO Speed Rating
sr: ИСО осетљивост

en: Flash Fired
sr: Употреба блица

en: Metering Mode
sr: Начин мерења

en: Exposure Program
sr: Програм експозиције

en: Focal Length
sr: Жижна даљина

en: Software
sr: Софтвер

en: Location
sr: Место

en: Keywords
sr: Кључне речи

en: Creator
sr: Стваралац

en: Rating
sr: Оцена

en: Failed to load image information
sr: Нисам успео да учитам податке слике

en: Loading...
sr: Учитавам...

en: Image
sr: Слика

en: Actions: Action files can be added to this folder and will appear in the menu.
sr: Радње: Датотеке радње се могу додати овој фасцикли да би се појавиле у изборнику.

en: More info
sr: Још података

en: View a sample action file with documentation
sr: Прикажи једну датотеку радње са документацијом

en: Scripts: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
sr: Скрипте: Све извршне датотеке у овој фасцикли ће се појавити у изборнику скрипти.

en: View additional information about creating scripts
sr: Прикажи додатне информације о прављењу скрипти

en: (Empty)
sr: (Празно)

en: Use Default
sr: Користи подразумевано

en: Temporarily disable auto-sort
sr: Привремено онемогући аутоматско разврставање

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
sr: Преглед списком

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
sr: _Списак

en: The list view encountered an error.
sr: Преглед списком је наишао на грешку.

en: The list view encountered an error while starting up.
sr: Преглед списком је наишао на грешку при покретању.

en: Display this location with the list view.
sr: Отворите ову путању у прегледу помоћу списка.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
sr[0]: Желите ли да видите %d путању?
sr[1]: Желите ли да видите %d путање?
sr[2]: Желите ли да видите %d путања?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
sr[0]: Ово ће отворити %d засебан прозор.
sr[1]: Ово ће отворити %d засебна прозора.
sr[2]: Ово ће отворити %d засебних прозора.

en: --check cannot be used with other options.
sr: „--check“ се не може користити уз остале опције.

en: --quit cannot be used with URIs.
sr: „--quit“ се не може користити са путањама.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
sr: „--geometry“ се не може користити са више путања.

en: Perform a quick set of self-check tests.
sr: Спроводи скуп брзих самопровера.

en: Create the initial window with the given geometry. Examples: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.
sr: Направи почетни прозор са датом геометријом. Примери: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.

en: GEOMETRY
sr: ГЕОМЕТРИЈА

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
sr: Ствара прозоре само за изричито наведене путање.

en: Ignored argument - left for compatibility only.
sr: Игнорисан аргумент - остављен само због компатибилности.

en: Open URIs in tabs.
sr: Отворите URIs у табовима.

en: Open URIs in an existing window.
sr: Отвори URI адресе у постојећем прозору.

en: Repair the user thumbnail cache - this can be useful if you're having trouble with file thumbnails.  Must be run as root
sr: Поправља корисничку оставу сличица — може бити корисно ако имате проблем са умањеним приказима.  Морате покренути као администратор.

en: Quit Nemo.
sr: Затвара Немо.

en: [URI...]
sr: [Путања...]

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
sr: 
    
    Разгледајте систем датотека помоћу управника датотека

en: Nemo's main menu is now hidden
sr: Немов главни изборник је сада скривен

en: You have chosen to hide the main menu.  You can get it back temporarily by:
    
    - Tapping the <Alt> key
    - Right-clicking an empty region of the main toolbar
    - Right-clicking an empty region of the status bar.
    
    You can restore it permanently by selecting this option again from the View menu.
sr: Изабрали сте да сакријете главни изборник.  Привремено га можете добити назад:
    
    — Притиском на тастер <Алт>
    — Десним кликом на празну област главне траке алата
    — Десним кликом на празну област на траци стања.
    
    Трајно га можете вратити бирањем ове могућности у изборнику „Преглед“.

en: Don't show this message again.
sr: Не приказуј ову поруку поново.

en: The Link "%s" is Broken.
sr: Веза „%s“ је оштећена.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
sr: Веза „%s“ је оштећена. Да је преместим у смеће?

en: This link cannot be used, because it has no target.
sr: Не можете користити ову везу зато што нема одредиште.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
sr: Не можете користити везу зато што њено одредиште „%s“ не постоји.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
sr: Пре_мести у смеће

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
sr: Желите ли да покренете „%s“ или да прикажете њен садржај?

en: "%s" is an executable text file.
sr: „%s“ је извршна текстуална датотека.

en: Run in _Terminal
sr: Покрени у _терминалу

en: _Display
sr: _Прикажи

en: Are you sure you want to open all files?
sr: Да ли желите да отворите све датотеке?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
sr[0]: Ово ће отворити %d засебан лист.
sr[1]: Ово ће отворити %d засебна листа.
sr[2]: Ово ће отворити %d засебних листова.

en: Open with
sr: Отвори програмом

en: Unknown file type
sr: Непозната врста датотеке

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  If you trust the source of this file, and have sufficient permissions, you can mark it executable and launch it.  Or, you can use the Open With dialog to pick a program to associate it with.
sr: Датотеци „%s“ нису придружени познати програми.  Ако имате поверења у извор ове датотеке, и имате потребне дозволе, можете је означити извршном и покренути је.  Или можете користити прозорче „Отвори програмом“ да изаберете програм који јој желите придружити.

en: Make executable and run
sr: Направи извршну и покрени

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  Use the Open With dialog to pick a program to open it with.
sr: Датотека "%s" нема повезаног познатог програма.  Користите прозорче „Отвори програмом“ како би изабрали програм за отварање.

en: Choose a program
sr: Изаберите програм

en: Untrusted application launcher
sr: Неповерљив покретач програма

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted (executable). If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
sr: Покретач програма „%s“ није означен као поуздан (извршни). Ако не знате извор ове датотеке, покретање може бити несигурно.

en: _Launch Anyway
sr: _Ипак покрени

en: Mark as _Trusted
sr: Означи по_верљивим

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
sr[0]: Ово ће отворити %d засебан програм.
sr[1]: Ово ће отворити %d засебна програма.
sr[2]: Ово ће отворити %d засебних програма.

en: Unable to mount location
sr: Не могу монтирати локацију

en: Unable to start location
sr: Не могу покренути локацију

en: Opening "%s".
sr: Отварам „%s“.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
sr[0]: Отварам %d ставку.
sr[1]: Отварам %d ставке.
sr[2]: Отварам %d ставки.

en: Close tab
sr: Затвори лист

note: Translators: This is the --help description for the open-with app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Show an open-with dialog given a uri, to allow the user to change the default mimetype handler.
sr: 
    
    Приказује прозорче „Отвори програмом“ за дату путању, како би омогућио кориснику да измени подразумеваног руковаоца миме врсте.

en: Devices
sr: Уређаји

en: Free space: %s
sr: Слободан простор: %s

en: My Computer
sr: Мој рачунар

en: Open your personal folder
    %s
sr: Отворите своју личну фасциклу
    %s

en: Home
sr: Почетна

en: Open the contents of your desktop in a folder
sr: Отворите радну површину као фасциклу

en: Favorites
sr: Омиљено

en: Favorite files
sr: Омиљене датотеке

en: Recent
sr: Скорашње

en: Recent files
sr: Скорашње датотеке

en: Open the contents of the File System
    %s
sr: Отворите садржај системских датотека
    %s

en: File System
sr: Систем датотека

en: Trash
sr: Смеће

en: Open the trash
sr: Отворите смеће

en: Bookmarks
sr: Обележивачи

en: Mount and open %s (%s)
sr: Прикачи и отвори „%s“ (%s)

en: Mount and open %s
sr: Прикачи и отвори „%s“

en: Network
sr: Мрежа

en: Browse the contents of the network
sr: Прегледај садржај мреже

note: Adjust start/stop items to reflect the type of the drive name, stock id label, accelerator
en: _Start
sr: _Покрени

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
sr: _Заустави

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
sr: _Укључи

en: _Safely Remove Drive
sr: _Безбедно уклони уређај

en: _Connect Drive
sr: _Повежи уређај

en: _Disconnect Drive
sr: _Откачи уређај

en: _Start Multi-disk Device
sr: _Покрени уређај са више дискова

en: _Stop Multi-disk Device
sr: _Заустави уређај са више дискова

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
sr: _Откључај уређај

en: _Lock Drive
sr: _Закључај уређај

en: Unable to start %s
sr: Не могу да покренем „%s“

en: Unable to eject %s
sr: Не могу да избацим „%s“

en: Unable to poll %s for media changes
sr: Не могу да пратим промене на „%s“

en: Unable to stop %s
sr: Не могу да зауставим „%s“

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
sr: _Отвори

note: add the "open in new tab" menu item name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
sr: Отвори у новој _картици

note: add the "open in new window" menu item
en: Open in New _Window
sr: Отвори у новом _прозору

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
sr: _Додај обележивач

en: Remove
sr: Уклони

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
sr: _Преименуј...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
sr: _Прикачи

note: add the "Unmount" menu item name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
sr: _Откачи

note: add the "Eject" menu item name, stock id label, accelerator
en: _Eject
sr: _Избаци

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
sr: _Пронађи медијум

note: Empty Trash menu item
en: Empty _Trash
sr: Испразни _смеће

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
sr: _Својства

en: %1$s file operation active.  %2$d%% complete. | %1$s file operations active.  %2$d%% complete.
sr[0]: %1$s радња над датотекама је активна.  Обављено је %2$d%%.
sr[1]: %1$s радње над датотекама су активне.  Обављено је %2$d%%.
sr[2]: %1$s радњи над датотекама је активно.  Обављено је %2$d%%.

en: File Operations
sr: Радње над датотекама

en: All file operations have been successfully completed
sr: Све радње над датотекама су успешно завршене

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
sr: Не можете да доделите више од једне произвољне иконице у исто време!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
sr: Превуците само једну слику да бисте поставили иконицу.

en: The file that you dropped is not local.
sr: Датотека коју сте убацили није локална.

en: You can only use local images as custom icons.
sr: Можете користити само локалне слике за иконице.

en: The file that you dropped is not an image.
sr: Датотека коју сте убацили није слика.

en: _Name: | _Names:
sr[0]: _Назив:
sr[1]: _Називи:
sr[2]: _Називи:

en: Properties
sr: Својства

en: %s Properties
sr: Својства за „%s“

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
sr: непознато

en: Cancel Group Change?
sr: Да откажем измену групе?

en: Cancel Owner Change?
sr: Да откажем измену власника?

en: nothing
sr: ништа

en: unreadable
sr: нечитљив

en: (some contents unreadable)
sr: (део садржаја је нечитљив)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
sr: Садржај:

en: Size:
sr: Величина:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
sr: употребљено

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
sr: слободно

en: Total capacity:
sr: Укупан капацитет:

en: Filesystem type:
sr: Врста система датотека:

en: Basic
sr: Основно

en: Type:
sr: Врста:

en: Link target:
sr: Одредиште везе:

en: Location:
sr: Место:

en: Volume:
sr: Волумен:

en: Accessed:
sr: Приступљено:

en: Created:
sr: Направљено:

en: Modified:
sr: Измењено:

en: Free space:
sr: Слободан простор:

en: _Read
sr: _Чита

en: _Write
sr: _Пише

en: E_xecute
sr: _Извршава

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
sr: ништа

en: list
sr: списак

en: read
sr: чита

en: create/delete
sr: прави/брише

en: write
sr: пише

en: access
sr: приступа

en: Access:
sr: Приступ:

en: Folder access:
sr: Приступ фасцикли:

en: File access:
sr: Приступ датотеци:

en: List files only
sr: Само прегледа датотеке

en: Access files
sr: Приступа датотекама

en: Create and delete files
sr: Прави и брише датотеке

en: Read-only
sr: Чита само

en: Read and write
sr: Чита и уписује

en: Special flags:
sr: Нарочите ознаке:

en: Set _user ID
sr: Постави _ИБ корисника

en: Set gro_up ID
sr: Постави ИБ _групе

en: _Sticky
sr: _Лепљив

en: _Owner:
sr: _Власник:

en: Owner:
sr: Власник:

en: _Group:
sr: _Група:

en: Group:
sr: Група:

en: Execute:
sr: Изврши:

en: Allow _executing file as program
sr: Дозволи _покретање датотеке као програма

en: Others:
sr: Остали:

en: Folder Permissions:
sr: Овлашћења над фасциклом:

en: File Permissions:
sr: Овлашћења над датотеком:

en: Text view:
sr: Преглед текста:

en: Permissions
sr: Овлашћења

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
sr: Ви нисте власник, и зато не можете изменити ова овлашћења.

en: SELinux context:
sr: СЕЛинукс контекст:

en: Last changed:
sr: Последња измена:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
sr: Примени овлашћења на све приложене датотеке

en: The permissions of "%s" could not be determined.
sr: Не могу утврдити овлашћења за „%s“.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
sr: Не могу да утврдим овлашћења за изабрану датотеку.

en: Open With
sr: Отвори програмом

en: Help
sr: Помагати

en: Close
sr: Затворити

en: Creating Properties window.
sr: Стварам прозор са својствима.

en: There was an error displaying help.
sr: Дошло је до грешке приликом приказивања помоћи.

en: Revert
sr: Вратити

en: Not supported in this location
sr: Није подржано на овој локацији

en: No scripts found
sr: Нисам нашао скрипте

en: Scripts
sr: Скрипте

en: Show Places
sr: Прикажите места

en: Show Treeview
sr: Прикажите преглед стаблом

en: Hide the Sidebar (F9)
sr: Сакријте бочну површ (F9)

en: Show the Sidebar (F9)
sr: Прикажите бочну површ (F9)

en: Adjust zoom level
sr: Подесите ниво увећања

en: A problem has been detected with your thumbnail cache.  Fixing it will require administrative privileges.
sr: Откривен је проблем са оставом сличица.  Поправљање ће захтевати административне привилегије.

en: Fix now
sr: Поправи

en: Dismiss
sr: Одбаци

en: Elevated Privileges
sr: Увећане привилегије

en: Restore Selected Items
sr: Врати изабране ставке

en: Restore selected items to their original position
sr: Вратите све изабране ставке на њихово првобитно место

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
sr: „%s“ ће бити премештено уколико изаберете наредбу „Убаци“

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
sr: „%s“ ће бити умножено уколико изаберете наредбу „Убаци“

en: There is nothing on the clipboard to paste.
sr: Нема ничега у списку исечака за убацивање.

note: add the "create new folder" menu item name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
sr: Направи нову _фасциклу

note: name, stock id label, accelerator
en: Cu_t
sr: Исец_и

note: name, stock id label, accelerator
en: _Copy
sr: _Копирај

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
sr: _Убаци у фасциклу

en: P_in
sr: При_качи

en: Unp_in
sr: От_качи

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
sr: _Избриши

en: P_roperties
sr: О_собине

en: Computer
sr: Рачунар

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
sr[0]: Ово ће отворити %'d засебан лист.
sr[1]: Ово ће отворити %'d засебна листа.
sr[2]: Ово ће отворити %'d засебних листова.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
sr[0]: Ово ће отворити %'d засебан прозор.
sr[1]: Ово ће отворити %'d засебна прозора.
sr[2]: Ово ће отворити %'d засебних прозора.

en: Select Items Matching
sr: Изаберите ставке по услову

en: _Pattern:
sr: _Образац:

en: Examples:
sr: Примери:

note: Reset to default info
en: Undo
sr: Опозови

en: Undo last action
sr: Опозовите последњу радњу

note: Reset to default info
en: Redo
sr: Понови

en: Redo last undone action
sr: Поновите последњу опозвану радњу

en: Content View
sr: Преглед садржаја

en: View of the current folder
sr: Прегледајте текућу фасциклу

en: "%s" selected
sr: „%s“ је изабрана

en: %'d folder selected | %'d folders selected
sr[0]: Изабрана је %'d фасцикла
sr[1]: Изабране су %'d фасцикле
sr[2]: Изабрано је %'d фасцикли

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
sr[0]:  (садржи %'d ставку)
sr[1]:  (садржи %'d ставке)
sr[2]:  (садржи %'d ставки)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
sr[0]:  (садрже укупно %'d ставку)
sr[1]:  (садрже укупно %'d ставке)
sr[2]:  (садрже укупно %'d ставки)

en: %'d item selected | %'d items selected
sr[0]: Изабрана је %'d ставка
sr[1]: Изабране су %'d ставке
sr[2]: Изабрано је %'d ставки

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
sr[0]: Изабрана је %'d друга ставка
sr[1]: Изабране су %'d друге ставке
sr[2]: Изабрано је %'d других ставки

en: %'u item | %'u items
sr[0]: %'u ставка
sr[1]: %'u ставке
sr[2]: %'u ставки

en: %s, Free space: %s
sr: %s, слободан простор: %s

en: Open With %s
sr: Отвори програмом „%s“

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
sr[0]: За отварање изабране ставке користи „%s“
sr[1]: За отварање изабраних ставки користи „%s“
sr[2]: За отварање изабраних ставки користи „%s“

en: Run "%s" on any selected items
sr: Покрени „%s“ на свакој изабраној ставци

en: Create a new document from template "%s"
sr: Направи нови документ према шаблону „%s“

en: Select Target Folder For Move
sr: Изаберите одредишну фасциклу за премештање

en: Select Target Folder For Copy
sr: Изаберите одредишну фасциклу за копирање

en: Unable to unmount location
sr: Не могу да откачим локацију

en: Unable to eject location
sr: Не могу да избацим локацију

en: Unable to stop drive
sr: Не могу да зауставим уређај

en: Connect to Server %s
sr: Повежи се на сервер %s

en: _Connect
sr: _Повежи се

en: Link _name:
sr: _Назив везе:

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
sr: Направи нови _документ

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
sr: Отвори _програмом

en: Choose a program with which to open the selected item
sr: Изаберите програм за отварање изабране ставке

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
sr: Прегледајте или измените својства сваке изабране ставке

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
sr: Направите празну фасциклу унутар текуће фасцикле

note: name, stock id, label
en: No templates installed
sr: Нису инсталирани шаблони

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
sr: Празан _документ

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
sr: Направите празан документ унутар ове фасцикле

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
sr: Отворите изабрану ставку у овом прозору

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
sr: Отвори у управљачком прозору

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
sr: Отворите сваку изабрану ставку у управљачком прозору

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
sr: Отворите сваку изабрану ставку у новом листу

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
sr: Отвори у терминалу

note: tooltip
en: Open terminal in the selected folder
sr: Отвори терминал у изабраној фасцикли

note: name, stock id label, accelerator
en: Open as Root
sr: Отвори као администратор

note: tooltip
en: Open the folder with administration privileges
sr: Отворите фасциклу са администраторским правима

note: name, stock id label, accelerator
en: Follow link to original file
sr: Пратите везу до изворне датотеке

note: tooltip
en: Navigate to the original file that this symbolic link points to
sr: Идите до изворне датотеке на коју указује ова симболичка веза

note: name, stock id label, accelerator
en: Open containing folder
sr: Отвори изворну фасциклу

note: tooltip
en: Navigate to the folder that the selected item is stored in
sr: Идите у фасциклу у којој се налази изабрана ставка

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
sr: Други _програм...

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
sr: Изаберите неки други програм за отварање изабране ставке

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
sr: Отвори другим _програмом...

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
sr: Припремите изабране датотеке за премештање помоћу наредбе „Убаци“

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
sr: Припремите изабране датотеке за умножавање помоћу наредбе „Убаци“

note: name, stock id label, accelerator
en: _Paste
sr: _Убаци

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
sr: Преместите или умножите датотеке изабране наредбом „Исеци“ или „Копирај“

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
sr: Преместите или умножите датотеке изабране наредбом „Исеци“ или „Копирај“ у изабрану фасциклу

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
sr: _Умножи у

note: name, stock id, label
en: M_ove to
sr: _Премести у

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
sr: Изабери _све

note: tooltip
en: Select all items in this window
sr: Изаберите све ставке у овом прозору

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
sr: Изабери ставке према _услову...

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
sr: Изаберите ставке које одговарају датом обрасцу у текућем прозору

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
sr: _Обрни избор

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
sr: Изаберите све ставке осим оних које су тренутно изабране

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
sr: У_двостручи

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
sr: Удвостручите сваку изабрану ставку

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
sr[0]: Направи _везу
sr[1]: Направи _везе
sr[2]: Направи _везе

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
sr: Направите симболичку везу за сваку изабрану ставку

note: tooltip
en: Rename selected item
sr: Промените назив изабране ставке

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
sr: Преместите сваку изабрану ставку у смеће

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
sr: Уклоните сваку изабрану ставку, без премештања у смеће

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
sr: _Врати

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
sr: _Опозови

note: tooltip
en: Undo the last action
sr: Опозовите последњу радњу

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
sr: _Понови

note: tooltip
en: Redo the last undone action
sr: Поновите последњу опозвану радњу

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
sr: Постави прегле_д на подразумевани

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
sr: Поставите поредак и увећање према поставкама за овај преглед

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
sr: Повежи се на овај сервер

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
sr: Направи трајну везу са овим сервером

note: tooltip
en: Mount the selected volume
sr: Прикачите изабрани диск

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
sr: Откачите изабрани диск

note: tooltip
en: Eject the selected volume
sr: Избаците изабрани диск

note: tooltip
en: Start the selected volume
sr: Покрените изабрани диск

note: tooltip
en: Stop the selected volume
sr: Зауставите изабрани диск

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
sr: Пронађите медијуме на изабраном уређају

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
sr: Прикачите диск који је придружен отвореној фасцикли

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
sr: Откачите диск који је придружен отвореној фасцикли

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
sr: Избаците диск који је придружен отвореној фасцикли

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
sr: Покрените диск који је придружен отвореној фасцикли

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
sr: Зауставите диск који је придружен отвореној фасцикли

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
sr: Отвори датотеку и затвори прозор

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
sr: Отвори ову фасциклу у управљачком прозору

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
sr: Отворите фасциклу у новом листу

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
sr: Припреми ову фасциклу за премештање помоћу наредбе „Убаци“

note: tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
sr: Припреми ову фасциклу за умножавање помоћу наредбе „Убаци“

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
sr: Преместите или умножите датотеке изабране помоћу наредбе „Исеци“ или „Умножи“ у ову фасциклу

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
sr: Премести ову фасциклу у Смеће

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
sr: Обриши ову фасциклу, без премештања у смеће

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
sr: Прикачите диск који је придружен овој фасцикли

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
sr: Откачите диск који је придружен овој фасцикли

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
sr: Избаците диск који је придружен овој фасцикли

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
sr: Покрените диск који је придружен овој фасцикли

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
sr: Зауставите диск који је придружен овој фасцикли

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
sr: Прикажите или измените особине ове фасцикле

note: name, stock id, label
en: _Other pane
sr: _Друго окно

en: Copy the current selection to the other pane in the window
sr: Копирајте тренутни избор у друго окно прозора

en: Move the current selection to the other pane in the window
sr: Преместите тренутни избор у друго окно прозора

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
sr: _Лична фасцикла

en: Copy the current selection to the home folder
sr: Копирајте тренутни избор у личну фасциклу

en: Move the current selection to the home folder
sr: Преместите тренутни избор у личну фасциклу

note: name, stock id, label
en: _Desktop
sr: _Радна површ

en: Copy the current selection to the desktop
sr: Копирајте тренутни избор на радну површ

en: Move the current selection to the desktop
sr: Преместите изабрано на радну површ

en: Browse...
sr: Потражи...

en: Browse for a folder to move the selection to
sr: Разгледајте фасциклу за премештање избора

en: Browse for a folder to copy the selection to
sr: Разгледајте фасциклу за копирање избора

en: Pin the selected file so it always appears at the top of this location's file list
sr: Прикачите изабрану датотеку тако да се она увек појављује на врху листе датотека ове локације

en: Unpin the selected file from the top of this location's file list
sr: Откачите изабрану датотеку са врха листе датотека ове локације

en: Add to favorites
sr: Додај у омиљене

en: Add the selected file to your favorites
sr: Додај

en: Remove from favorites
sr: Уклони из омиљених

en: Remove the selected file from your favorites
sr: Уклоните изабрану датотеку у омиљене

en: Run scripts
sr: Покрени скрипте

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
sr: _Скрипте

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
sr: Премести отворену фасциклу из смећа у „%s“

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
sr[0]: Премести изабрану фасциклу из смећа у „%s“
sr[1]: Премести изабране фасцикле из смећа у „%s“
sr[2]: Премести изабране фасцикле из смећа у „%s“

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
sr[0]: Премести изабрану фасциклу из смећа
sr[1]: Премести изабране фасцикле из смећа
sr[2]: Премести изабране фасцикле из смећа

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
sr[0]: Премести изабрану датотеку из смећа у „%s“
sr[1]: Премести изабране датотеке из смећа у „%s“
sr[2]: Премести изабране датотеке из смећа у „%s“

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
sr[0]: Премести изабрану датотеку из смећа
sr[1]: Премести изабране датотеке из смећа
sr[2]: Премести изабране датотеке из смећа

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
sr[0]: Премести изабрану ставку из смећа у „%s“
sr[1]: Премести изабране ставке из смећа у „%s“
sr[2]: Премести изабране ставке из смећа у „%s“

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
sr[0]: Премести изабрану ставку из смећа
sr[1]: Премести изабране ставке из смећа
sr[2]: Премести изабране ставке из смећа

en: Start the selected drive
sr: Покрените изабрани уређај

en: Connect to the selected drive
sr: Повежите се на изабрани уређај

en: _Start Multi-disk Drive
sr: _Покрени уређај са више дискова

en: Start the selected multi-disk drive
sr: Покрените изабрани уређај са више дискова

en: U_nlock Drive
sr: _Откључај уређај

en: Unlock the selected drive
sr: Откључајте изабрани уређај

en: Stop the selected drive
sr: Заустави изабрани уређај

en: Safely remove the selected drive
sr: Безбедно уклоните изабрани уређај

en: _Disconnect
sr: _Прекини везу

en: Disconnect the selected drive
sr: Прекините везу са изабраним уређајем

en: _Stop Multi-disk Drive
sr: _Заустави уређај са више дискова

en: Stop the selected multi-disk drive
sr: Заустави изабрани уређај са више дискова

en: Lock the selected drive
sr: Закључај изабрани уређај

en: Start the drive associated with the open folder
sr: Покрени уређај који је придружен отвореној фасцикли

en: Connect to the drive associated with the open folder
sr: Повежи уређај који је придружен отвореној фасцикли

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
sr: Покрени уређај са више дискова који је придружен отвореној фасцикли

en: Unlock the drive associated with the open folder
sr: Откључај уређај који је придружен отвореној фасцикли

en: _Stop the drive associated with the open folder
sr: _Заустави уређај који је придружен отвореној фасцикли

en: Safely remove the drive associated with the open folder
sr: Безбедно уклони уређај који је придружен отвореној фасцикли

en: Disconnect the drive associated with the open folder
sr: Прекини везу са уређајем који је придружен отвореној фасцикли

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
sr: Заустави уређај са више дискова који је придружен отвореној фасцикли

en: Lock the drive associated with the open folder
sr: Закључај уређај који је придружен отвореној фасцикли

en: _Delete Permanently
sr: _Обриши трајно

en: Delete the open folder permanently
sr: Трајно обришите отворену фасциклу

en: Move the open folder to the Trash
sr: Премести отворену фасциклу у Смеће

en: _Open With %s
sr: _Отвори програмом „%s“

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
sr[0]: Отвори у %'d новом _прозору
sr[1]: Отвори у %'d нова _прозора
sr[2]: Отвори у %'d нових _прозора

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
sr[0]: Отвори у %'d новом _листу
sr[1]: Отвори у %'d нова _листа
sr[2]: Отвори у %'d нових _листа

en: Delete all selected items permanently
sr: Трајно обриши све изабране ставке

en: Remo_ve from Recent
sr: Уклони из _скорашњих

en: Remove each selected item from the recently used list
sr: Уклоните сваку изабрану ставку из списка недавно коришћених

en: View or modify the properties of the open folder
sr: Прегледајте или измените особине отворене фасцикле

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
sr: Повежи са %s

en: Drag and drop is not supported.
sr: Превлачење и убацивање није подржано.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
sr: Превлачење и убацивање је подржано само за локалне системе датотека.

en: An invalid drag type was used.
sr: Неисправна врста превлачења је коришћена.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
sr: убачени текст.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
sr: убачени подаци

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
sr: Да ли желите да уклоните све обележиваче са непостојећим путањама из вашег списка?

en: The location "%s" does not exist.
sr: Локација „%s“ више не постоји.

en: Bookmark for Nonexistent Location
sr: Обележивач за непостојећу путању

en: Go to the location specified by this bookmark
sr: Идите на путању наведену у овом обележивачу

en: %s - File Browser
sr: %s — Прегледач датотека

note: Set initial window title
en: Nemo
sr: Немо

en: Searching...
sr: Претражујем...

en: Could not display "%s".
sr: Не могу да прикажем „%s“.

en: Nemo has no installed viewer capable of displaying the folder.
sr: Немо нема инсталиран прегледач који може да прикаже фасциклу.

en: The location is not a folder.
sr: Локација није фасцикла.

en: Could not find "%s".
sr: Не могу да нађем „%s“.

en: Please check the spelling and try again.
sr: Проверите да ли сте добро укуцали и покушајте поново.

en: Nemo cannot handle "%s" locations.
sr: Немо не може да ради са „%s“ местима.

en: Nemo cannot handle this kind of location.
sr: Немо не може да ради са овом врстом локације.

en: Unable to mount the location.
sr: Не могу да прикачим место.

en: Access was denied.
sr: Приступ је одбијен.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
sr: Не могу да прикажем „%s“ зато што није пронађен домаћин.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
sr: Проверите да ли сте добро укуцали и да ли су поставке вашег посредника исправне.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
sr: Грешка: %s
    Изаберите неки други прегледач и покушајте поново.

en: Nemo is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Немо је слободан софтвер; можете га расподељивати и/или мењати под условима Гнуове опште јавне лиценце коју је објавила Задужбина слободног софтвера; 2 издања лиценце или (по вашем избору) било којег новијег издања.

en: Nemo is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Немо се расподељује у нади да ће бити користан, али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.  Погледајте Гнуову Општу јавну лиценцу за више детаља.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nemo; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
sr: Требали сте да примите примерак Гнуове Опште јавне лиценце уз Немо. Ако нисте, пишите Задужбини слободног софтвера на адресу: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA“.

en: Nemo lets you organize files and folders, both on your computer and online.
sr: Немо вам омогућава да организујете датотеке и фасцикле, како на вашем рачунару, тако и на мрежи.

en: There was an error displaying help: 
    %s
sr: Дошло је до грешке приказивања помоћи: 
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
sr: _Датотека

note: name, stock id, label
en: _Edit
sr: _Уређивање

note: name, stock id, label
en: _View
sr: _Преглед

note: name, stock id, label
en: _Help
sr: По_моћ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
sr: _Затвори

note: tooltip
en: Close this folder
sr: Затворите ову фасциклу

en: Prefere_nces
sr: _Поставке

en: Edit Nemo preferences
sr: Уредите поставке Нема

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Manage extensions, actions and scripts
sr: Управљајте проширењима, радњама и скриптама

en: Undo the last text change
sr: Опозовите последњу измену текста

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
sr: Отвори _надфасциклу

en: Open the parent folder
sr: Отворите садржајну фасциклу

note: tooltip
en: Stop loading the current location
sr: Прекини учитавање текуће путање

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
sr: _Учитај поново

note: tooltip
en: Reload the current location
sr: Поново учитајте тренутно место

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
sr: _Све теме

note: tooltip
en: Display Nemo help
sr: Прикажите помоћ за Немо

en: _Keyboard Shortcuts
sr: _Пречице тастатуре

en: Display keyboard shortcuts
sr: Прикажи пречице тастатуре

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
sr: _О програму

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nemo
sr: Прикажите заслуге за творце Нема

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
sr: У_већај

note: tooltip
en: Increase the view size
sr: Увећајте преглед

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
sr: У_мањи

note: tooltip
en: Decrease the view size
sr: Умањите преглед

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
sr: _Уобичајена величина

note: tooltip
en: Use the normal view size
sr: Користите уобичајени преглед

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
sr: Повежи се са _сервером...

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
sr: Повежите се са удаљеним сервером или дељеним диском

note: tooltip
en: Open your personal folder
sr: Отворите вашу личну фасциклу

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
sr: _Рачунар

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sr: Разгледајте све локалне и удаљене дискове и фасцикле доступне са овог рачунара

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
sr: _Мрежа

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
sr: Разгледајте обележена и локална мрежна места

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
sr: Шаб_лони

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
sr: Отворите вашу фасциклу са шаблонима

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
sr: _Смеће

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
sr: Отворите фасциклу са смећем

note: name, stock id, label
en: _Go
sr: _Иди

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
sr: _Обележивачи

note: name, stock id, label
en: _Tabs
sr: _Листови

note: name, stock id, label
en: New _Window
sr: Нови _прозор

en: Open another Nemo window for the displayed location
sr: Отворите још један прозор за приказано место

note: name, stock id, label
en: New _Tab
sr: Нови _лист

en: Open another tab for the displayed location
sr: Отворите још један лист за приказано место

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
sr: Затвори _све прозоре

en: Close all Navigation windows
sr: Затворите све прозоре навигације

note: name, stock id, label
en: _Back
sr: _Назад

en: Go to the previous visited location
sr: Идите на претходно посећено место

note: name, stock id, label
en: _Forward
sr: _Напред

en: Go to the next visited location
sr: Идите на следеће посећено место

note: name, stock id, label
en: Toggle _Location Entry
sr: Промени _радну површ

en: Switch between location entry and breadcrumbs
sr: Пребацујте се између радних површи

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
sr: П_ређи на друго окно

en: Move focus to the other pane in a split view window
sr: Премешта фокус на друго окно подељеног прозора

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
sr: _Иста путања као у другом окну

en: Go to the same location as in the extra pane
sr: Идите на исту путању која је отворена у додатном окну

en: Add a bookmark for the current location to this menu
sr: Додајте обележивач за тренутну путању у овај изборник

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
sr: _Уреди обележиваче...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
sr: Прикажите прозор за уређивање обележивача из приложеног изборника

en: _Previous Tab
sr: Пре_тходни лист

en: Activate previous tab
sr: Учините активним претходни лист

en: _Next Tab
sr: Сле_дећи лист

en: Activate next tab
sr: Учините активним следећи лист

en: Move Tab _Left
sr: Премести лист на _лево

en: Move current tab to left
sr: Преместите тренутни лист на лево

en: Move Tab _Right
sr: Премести лист на _десно

en: Move current tab to right
sr: Преместите тренутни лист на десно

en: Sidebar
sr: Бочна површ

en: Toolbar
sr: Трака алата

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
sr: Прикажи _скривене датотеке

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
sr: Прикажите или сакријте скривене датотеке у текућем прозору

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
sr: _Главна трака алата

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
sr: Измените видљивост главне траке алата у овом прозору

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
sr: Прика_жи бочну површ

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
sr: Измените видљивост бочне површи у овом прозору

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
sr: Трака _стања

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
sr: Измените видљивост траке стања у подножју овог прозора

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: M_enubar
sr: Трака _изборника

note: tooltip
en: Change the default visibility of the menubar
sr: Измените подразумевану видљивост траке изборника

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
sr: _Тражи датотеке...

note: tooltip
en: Search documents and folders
sr: Претражујте документа и фасцикле

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
sr: _Додатна површ

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
sr: Отворите додатни преглед фасцикле поред тренутног

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: Show _Thumbnails
sr: Прикажи _сличице

note: tooltip
en: Toggle the display of thumbnails in the current directory
sr: Укљ/Искљ приказ сличица у тренутном директоријуму

en: Places
sr: Места

en: Select Places as the default sidebar
sr: Поставите места као подразумевану бочну површ

en: Tree
sr: Стабло

en: Select Tree as the default sidebar
sr: Поставите стабло као подразумевану бочну површ

en: Path Bar
sr: Трака путање

en: Always prefer the path bar
sr: Увек дај предност траци путање

en: Location Entry
sr: Унос места

en: Always prefer the location entry
sr: Увек дај предност уносу места

en: Back history
sr: Назад у историјату

en: Forward history
sr: Напред у историјату

en: _Up
sr: _Горе

en: Go to parent folder
sr: Идите у садржајну фасциклу

en: Go to home directory
sr: Идите у личну фасциклу

en: Go to Computer
sr: Идите у фасциклу рачунара

en: Toggle Location Entry
sr: Промените изглед уноса места

en: New folder
sr: Нова фасцикла

en: Create a new folder
sr: Направите нову фасциклу

en: Open a terminal in the active folder
sr: Отворите терминал у активној фасцикли

en: Icons
sr: Иконице

en: List
sr: Списак

en: Compact
sr: Збијено

en: Search
sr: Претрага

en: Show Thumbnails
sr: Прикажи сличице

en: _Location
sr: _Место

en: _New Tab
sr: Нови _лист

en: _Close Tab
sr: _Затвори лист

en: No files found
sr: Ниједна датотека није нађена

en: These files are on an Audio CD.
sr: Ове датотеке су на звучном диску.

en: These files are on an Audio DVD.
sr: Ове датотеке су на звучном ДВД-у.

en: These files are on a Video DVD.
sr: Ове датотеке су на видео ДВД-у.

en: These files are on a Video CD.
sr: Ове датотеке су на Видео ЦД-у.

en: These files are on a Super Video CD.
sr: Ове датотеке су на Супер видео ЦД-у.

en: These files are on a Photo CD.
sr: Ове датотеке су на диску са фотографијама.

en: These files are on a Picture CD.
sr: Ове датотеке су на диску са сликама.

en: The media contains digital photos.
sr: Медијум садржи дигиталне слике.

en: These files are on a digital audio player.
sr: Дигитални звучни уређај садржи ове датотеке.

en: The media contains software.
sr: Медијум садржи програме.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
sr: Медијум је препознат као „%s“.

en: Open %s
sr: Отвори „%s“

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
sr: Исеците изабрани текст и поставите га у списак исечака

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
sr: Копирајте изабрани текст у списак исечака

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
sr: Убаците текст сачуван у списку исечака

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
sr: Изаберите сав текст у пољу

en: Move _Up
sr: Премести _горе

en: Move Dow_n
sr: Премести _доле

en: Use De_fault
sr: Користи подра_зумевано

en: The name and icon of the file.
sr: Назив и иконица датотеке.

en: The size of the file.
sr: Величина датотеке.

en: The general type of the file.
sr: Општа врста датотеке.

en: Detailed Type
sr: Опширно о врсти

en: The specific type of the file.
sr: Посебна врста датотеке.

en: The date the file was modified.
sr: Датум када је датотека измењена.

en: Modified - Time
sr: Мењано - време

en: Date Created
sr: Датум креирања

en: The date the file was created.
sr: Датум креирања датотеке.

en: Created - Time
sr: Време креирања

en: Date Accessed
sr: Датум приступа

en: The date the file was accessed.
sr: Датум када је приступано датотеци.

en: Owner
sr: Власник

en: The owner of the file.
sr: Власник датотеке.

en: Group
sr: Група

en: The group of the file.
sr: Група датотеке.

en: The permissions of the file.
sr: Овлашћења за датотеку.

en: Octal Permissions
sr: Октална овлашћења

en: The permissions of the file, in octal notation.
sr: Овлашћења за датотеку, у окталном запису.

en: MIME Type
sr: МИМЕ врста

en: The mime type of the file.
sr: МИМЕ врста датотеке.

en: SELinux Context
sr: СЕЛинукс контекст

en: The SELinux security context of the file.
sr: Сигурносни контекст датотеке за СЕЛинукс.

en: The location of the file.
sr: Путања до датотеке.

en: Trashed On
sr: Избачено у смеће

en: Date when file was moved to the Trash
sr: Датум премештања датотеке у Смеће

en: Original Location
sr: Првобитна локација

en: Original location of file before moved to the Trash
sr: Првобитна путања до датотеке пре премештања у Смеће

en: Hits
sr: Погодака

en: How many times the search string appeared in the file
sr: Колико пута се тражени низ појавио у датотеци

en: on the desktop
sr: на радној површи

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
sr: Не можете преместити диск „%s“ у смеће.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
sr: Уколико желите да избаците диск, користите „Избаци“ у искачућем изборнику диска.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
sr: Уколико желите да откачите диск, користите „Откачи диск“ у приручном изборнику диска.

en: _Move Here
sr: _Премести овде

en: _Copy Here
sr: _Копирај овде

en: _Link Here
sr: _Повежи овде

en: Cancel
sr: Откажи

en: This file cannot be mounted
sr: Ова датотека не може бити прикачена

en: This file cannot be unmounted
sr: Ова датотека не може бити откачена

en: This file cannot be ejected
sr: Ова датотека не може бити избачена

en: This file cannot be started
sr: Ова датотека не може бити покренута

en: This file cannot be stopped
sr: Ова датотека не може бити заустављена

en: Slashes are not allowed in filenames
sr: Косе црте нису дозвољене у називу датотека

en: File not found
sr: Нисам нашао датотеку

en: Toplevel files cannot be renamed
sr: Датотеке највишег нивоа не могу бити преименоване

en: Unable to rename desktop icon
sr: Не могу да преименујем иконицу радне површи

en: Unable to rename desktop file
sr: Не могу да преименујем датотеку радне површи

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %H:%M
sr: Јуче, у %H:%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 12h format. i.e. "Yesterday 9:04 PM"
en: Yesterday %l:%M %p
sr: Јуче, у %l:%M %p

en: Not allowed to set permissions
sr: Немате дозволу да поставите овлашћења

en: Not allowed to set owner
sr: Немате дозволу да мењате власништво

en: Specified owner '%s' doesn't exist
sr: Изабрани власник „%s“ не постоји

en: Not allowed to set group
sr: Немате дозволу да поставите групу

en: Specified group '%s' doesn't exist
sr: Изабрана група „%s“ не постоји

en: %'u folder | %'u folders
sr[0]: %'u фасцикла
sr[1]: %'u фасцикле
sr[2]: %'u фасцикли

en: %'u file | %'u files
sr[0]: %'u датотека
sr[1]: %'u датотеке
sr[2]: %'u датотека

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
sr: ? ставке

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
sr: ? бајтова

en: Unknown
sr: Непознато

en: Program
sr: Програм

en: Audio
sr: Звук

en: Font
sr: Фонт

en: Archive
sr: Архива

en: Markup
sr: Означавање

en: Text
sr: Текст

en: Video
sr: Видео

en: Contacts
sr: Контакт

en: Calendar
sr: Календар

en: Document
sr: Документ

en: Presentation
sr: Презентација

en: Spreadsheet
sr: Таблица

en: Binary
sr: Бинарни

en: Folder
sr: Фасцикла

en: link
sr: веза

en: link (broken)
sr: веза (неисправна)

en: Name: %s
sr: Назив: %s

en: Type: %s
sr: Врста: %s

en: %s item | %s items
sr[0]: %s ставка
sr[1]: %s ставке
sr[2]: %s ставки

en: Contains: %s
sr: Садржи: %s

en: Size: %s
sr: Величина: %s

en: Accessed: %s
sr: Приступљено: %s

en: Modified: %s
sr: Измењено: %s

en: Created: %s
sr: Креирано: %s

en: Location: %s
sr: Место: %s

en: Merge folder "%s"?
sr: Да спојим фасциклу „%s“?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
sr: Спајање ће тражити потврду пре него ли замени било коју датотеку у фасцикли која се сукобљава са датотеком која се умножава.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
sr: Старија фасцикла са овим називом већ постоји у „%s“.

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
sr: Новија фасцикла са овим називом већ постоји у „%s“.

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
sr: Друга фасцикла са овим називом већ постоји у „%s“.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
sr: Замена ће уклонити све датотеке у фасцикли.

en: Replace folder "%s"?
sr: Да заменим фасциклу „%s“?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
sr: Фасцикла са овим називом већ постоји у „%s“.

en: Replace file "%s"?
sr: Да заменим датотеку „%s“?

en: Replacing it will overwrite its content.
sr: Њена замена ће преписати постојећи садржај.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
sr: Старија датотека са овим називом већ постоји у „%s“.

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
sr: Новија датотека са овим називом већ постоји у „%s“.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
sr: Друга датотека са овим називом већ постоји у „%s“.

en: Original file
sr: Изворна датотека

en: Last modified:
sr: Последња измена:

en: Replace with
sr: Замени са

en: Merge
sr: Сједини

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
sr: _Изаберите нови назив за одредиште

en: Reset
sr: Поново постави

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
sr: Примени ову радњу за све датотеке

note: Add buttons
en: _Cancel
sr: _Одустани

en: _Skip
sr: _Прескочи

en: Re_name
sr: Пре_именуј

en: Replace
sr: Замени

en: File conflict
sr: Сукоб датотека

en: S_kip All
sr: П_рескочи све

en: _Retry
sr: _Понови

en: Delete _All
sr: Обриши _све

en: _Replace
sr: _Замени

en: Replace _All
sr: Замени _све

en: _Merge
sr: _Споји

en: Merge _All
sr: Споји _ све

en: Copy _Anyway
sr: Ипак _копирај

en: %'d second | %'d seconds
sr[0]: %'d секунда
sr[1]: %'d секунде
sr[2]: %'d секунди

en: %'d minute | %'d minutes
sr[0]: %'d минут
sr[1]: %'d минута
sr[2]: %'d минута

en: %'d hour | %'d hours
sr[0]: %'d сат
sr[1]: %'d сата
sr[2]: %'d сати

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
sr[0]: приближно %'d сат
sr[1]: приближно %'d сата
sr[2]: приближно %'d сати

note: appended to new link file
en: Another link to %s
sr: Још једна веза ка „%s“

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
sr: %'d. веза ка „%s“

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
sr: %'d. веза ка „%s“

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
sr: %'d. веза ка „%s“

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
sr: %'d. веза ка „%s“

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
sr:  (копија)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
sr:  (друга копија)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
sr: . копија)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
sr: . копија)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
sr: . копија)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
sr: . копија)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
sr: %s (копија)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
sr: %s (друга копија)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
sr: %s (%'d. копија)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
sr: %s (%'d. копија)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
sr: %s (%'d. копија)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
sr: %s (%'d. копија)%s

en: Error removing file: %s
sr: Грешка приликом уклањања датотеке: %s

en: Waiting to copy a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to copy files from '%1$s' to '%2$s'
sr[0]: Копирам датотеку из „%1$s“ у „%2$s“
sr[1]: Копирам датотеке из „%1$s“ у „%2$s“
sr[2]: Копирам датотеке из „%1$s“ у „%2$s“

en: Waiting to move a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to move files from '%1$s' to '%2$s'
sr[0]: Премештам датотеку из „%1$s“ у „%2$s“
sr[1]: Премештам датотеке из „%1$s“ у „%2$s“
sr[2]: Премештам датотеке из „%1$s“ у „%2$s“

en: Waiting to permanently delete a file from '%s' | Waiting to permanently delete files from '%s'
sr[0]: Трајно бришем датотеку из „%1$s“
sr[1]: Трајно бришем датотеке из „%1$s“
sr[2]: Трајно бришем датотеке из „%1$s“

en: Waiting to trash a file in '%s' | Waiting to trash files in '%s'
sr[0]: Уклањам датотеку у „%1$s“
sr[1]: Уклањам датотеке у „%1$s“
sr[2]: Уклањам датотеке у „%1$s“

en: Waiting to empty the trash
sr: Празним смеће

en: Waiting to duplicate a file in '%s' | Waiting to duplicate files in '%s'
sr[0]: Удвостручавам датотеку у „%s“
sr[1]: Удвостручавам датотеке у „%s“
sr[2]: Удвостручавам датотеке у „%s“

en: Waiting to change permissions of files in '%s'
sr: Мењам овлашћења датотека у „%s“

en: Waiting to link a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to link files from '%1$s' to '%2$s'
sr[0]: Правим везу датотеке из „%1$s“ у „%2$s“
sr[1]: Правим везе датотека из „%1$s“ у „%2$s“
sr[2]: Правим везе датотека из „%1$s“ у „%2$s“

en: Are you sure you want to move "%B" to the trash?
sr: Да ли сте сигурни да желите да преместите „%B“ у смеће?

note: translators: the singular form here can be skipped.
en: unused %'d | Are you sure you want to move the %'d selected items to the trash?
sr[0]: Да ли сте сигурни да желите да преместите %'d изабрану ставку у смеће?
sr[1]: Да ли сте сигурни да желите да преместите %'d изабране ставке у смеће?
sr[2]: Да ли сте сигурни да желите да преместите %'d изабраних ставки у смеће?

en: You can restore an item from the trash, if you later change your mind.
sr: Ставку из смећа можете обновити ако се касније предомислите.

en: Move to _Trash
sr: Премести у _смеће

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
sr: Да ли желите трајно да уклоните „%B“ из смећа?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
sr[0]: Да ли желите трајно да избришетe %'d изабрану ставку из смећа?
sr[1]: Да ли желите трајно да избришетe %'d изабране ставке из смећа?
sr[2]: Да ли желите трајно да избришетe %'d изабраних ставки из смећа?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
sr: Ако обришете ставку, она ће бити неповратно изгубљена.

en: Empty all items from Trash?
sr: Да избацим све ставке из смећа?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
sr: Све ставке из смећа биће трајно уклоњене.

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
sr: Да ли желите трајно да избришете „%B“?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
sr[0]: Да ли желите трајно да избришете %'d изабрану ставку?
sr[1]: Да ли желите трајно да избришете %'d изабране ставке?
sr[2]: Да ли желите трајно да избришете %'d изабраних ставки?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
sr[0]: Преостала је %'d датотека за брисање
sr[1]: Преостале су %'d датотеке за брисање
sr[2]: Преостало је %'d датотека за брисање

en: Deleting files
sr: Бришем датотеке

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
sr[0]: преостао је %T
sr[1]: преостала су %T
sr[2]: преостало је %T

en: Error while deleting.
sr: Грешка приликом брисања.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
sr: Датотеке у фасцикли „%B“ не могу бити избрисане јер немате дозволе за њихово приказивање.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
sr: Јавила се грешка приликом добављања података о датотекама у фасцикли „%B“.

en: _Skip files
sr: _Прескочи датотеке

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
sr: Фасцикла „%B“ не може бити избрисана јер немате овлашћења за њено читање.

en: There was an error reading the folder "%B".
sr: Јавила се грешка приликом читања фасцикле „%B“.

en: Could not remove the folder %B.
sr: Не могу уклонити фасциклу „%B“.

en: There was an error deleting %B.
sr: Јавила се грешка при брисању „%B“.

en: Moving files to trash
sr: Премештам датотеке у смеће

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
sr[0]: У смећу је остала %'d датотека
sr[1]: У смећу су остале %'d датотеке
sr[2]: У смећу је остало %'d датотека

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
sr: Не могу пребацити датотеку у смеће, да ли желите одмах да је обришете?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
sr: Не могу преместити датотеку „%B“ у смеће.

en: Trashing Files
sr: Пребацујем у смеће

en: Deleting Files
sr: Бришем датотеке

en: Unable to eject %V
sr: Не могу да избацим „%V“

en: Unable to unmount %V
sr: Не могу да откачим „%V“

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
sr: Да ли желите да испразните смеће пре него што откачите?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
sr: Морате испразнити смеће како бисте ослободили простор на овом уређају. Све ставке из смећа биће трајно изгубљене.

en: Do _not Empty Trash
sr: _Немој избацити смеће

en: Unable to mount %s
sr: Не могу да прикачим „%s“

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
sr[0]: Припремам за копирање %'d датотеку (%S)
sr[1]: Припремам за копирање %'d датотеке (%S)
sr[2]: Припремам за копирање %'d датотека (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
sr[0]: Припремам за премештање %'d датотеку (%S)
sr[1]: Припремам за премештање %'d датотеке (%S)
sr[2]: Припремам за премештање %'d датотека (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
sr[0]: Припремам за брисање %'d датотеку (%S)
sr[1]: Припремам за брисање %'d датотеке (%S)
sr[2]: Припремам за брисање %'d датотека (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
sr[0]: Припремам за слање %'d датотеку у смеће
sr[1]: Припремам за слање %'d датотеке у смеће
sr[2]: Припремам за слање %'d датотека у смеће

en: Error while copying.
sr: Грешка при копирању.

en: Error while moving.
sr: Грешка при премештању.

en: Error while moving files to trash.
sr: Грешка приликом премештања датотека у смеће.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
sr: Не могу да радим са датотекама у фасцикли „%B“ јер немате овлашћења за њихово приказивање.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sr: Не могу да радим са фасциклом „%B“ јер немате овлашћења за њено читање.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sr: Не могу да радим са датотеком „%B“ јер немате овлашћења за њено читање.

en: There was an error getting information about "%B".
sr: Грешка приликом добављања података о „%B“.

en: Error while copying to "%B".
sr: Грешка приликом копирања у „%B“.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
sr: Немате овлашћења да приступите одредишној фасцикли.

en: There was an error getting information about the destination.
sr: Дошло је до грешке приликом добављања података о одредишту.

en: The destination is not a folder.
sr: Одредиште није фасцикла.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
sr: Нема довољно места у одредишту. Покушајте да уклоните неке датотеке.

en: %S more space is required to copy to the destination.
sr: За копирање у одредиште потребно је још %S простора.

en: The destination is read-only.
sr: Одредиште је само за читање.

en: Moving "%B" to "%B"
sr: Премештам „%B“ у „%B“

en: Copying "%B" to "%B"
sr: Копирам „%B“ у „%B“

en: Duplicating "%B"
sr: Удвостручавам „%B“

en: Moving file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
sr: Премештам %'d. датотеку од %'d (из „%B“) у „%B“

en: Copying file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
sr: Копирам %'d. датотеку од %'d (из „%B“) у „%B“

en: Duplicating file %'d of %'d (in "%B")
sr: Удвостручујем %'d. датотеку од %'d (из „%B“)

en: Moving file %'d of %'d to "%B"
sr: Премештам %'d. датотеку од %'d у „%B“

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
sr: Копирам %'d. датотеку од %'d у „%B“

en: Duplicating file %'d of %'d
sr: Удвостручујем %'d. датотеку од %'d

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
sr: %S од %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
sr[0]: %S од %S — преостаје %T (%S/сек)
sr[1]: %S од %S — преостају %T (%S/сек)
sr[2]: %S од %S — преостају %T (%S/сек)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
sr: Фасцикла „%B“ не може бити умножена зато што немате овлашћења да је направите у одредишту.

en: There was an error creating the folder "%B".
sr: Дошло је до грешке приликом прављења фасцикле „%B“.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
sr: Датотеке у фасцикли „%B“ не могу бити умножене зато што немате овлашћења за њихово приказивање.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
sr: Фасцикла „%B“ не може бити умножена зато што немате овлашћења за њено читање.

en: Error while moving "%B".
sr: Грешка приликом премештања „%B“.

en: Could not remove the source folder.
sr: Не могу уклонити изворну фасциклу.

en: Error while copying "%B".
sr: Грешка приликом копирања „%B“.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
sr: Не могу уклонити датотеке из већ постојеће фасцикле „%F“.

en: Could not remove the already existing file %F.
sr: Не могу уклонити постојећу датотеку „%F“.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
sr: Не могу преместити фасциклу у себе саму.

en: You cannot copy a folder into itself.
sr: Не могу копирати фасциклу у себе саму.

en: The destination folder is inside the source folder.
sr: Одредишна фасцикла је унутар полазне фасцикле.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
sr: Не могу преместити датотеку преко исте датотеке.

en: You cannot copy a file over itself.
sr: Не могу копирати датотеку преко исте датотеке.

en: The source file would be overwritten by the destination.
sr: Изворна датотека биће замењена одредишном.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
sr: Не могу уклонити постојећу датотеку са истим називом у „%F“.

en: There was an error copying the file into %F.
sr: Дошло је до грешке при копирању датотеке у „%F“.

en: Copying Files
sr: Копирам датотеке

en: Preparing to Move to "%B"
sr: Припремам за премештање у „%B“

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
sr[0]: Припремам за премештање %'d датотеку
sr[1]: Припремам за премештање %'d датотеке
sr[2]: Припремам за премештање %'d датотека

en: There was an error moving the file into %F.
sr: Дошло је до грешке при премештању у „%F“.

en: Moving Files
sr: Премештам датотеке

en: Creating links in "%B"
sr: Правим везе у „%B“

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
sr[0]: Правим везу ка %'d датотеци
sr[1]: Правим везе ка %'d датотеке
sr[2]: Правим везе ка %'d датотека

en: Error while creating link to %B.
sr: Грешка при прављењу везе ка „%B“.

en: Symbolic links only supported for local files
sr: Симболичке везе су могуће само над локалним датотекама

en: The target doesn't support symbolic links.
sr: Одредиште не подржава симболичке везе.

en: There was an error creating the symlink in %F.
sr: Дошло је до грешке при стварању симболичке везе у „%F“.

en: Setting permissions
sr: Постављам овлашћења

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
sr: Неименована фасцикла

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
sr: Неименовани документ

en: Error while creating directory %B.
sr: Грешка приликом стварања фасцикле „%B“.

en: Error while creating file %B.
sr: Грешка при стварању датотеке „%B“.

en: There was an error creating the directory in %F.
sr: Дошло је до грешке приликом стварања фасцикле у „%F“.

en: Emptying Trash
sr: Празним смеће

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
sr: Не могу да означим покретач поверљивим (извршним)

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
sr[0]: Премештам %d ставку назад у „%s“
sr[1]: Премештам %d ставке назад у „%s“
sr[2]: Премештам %d ставки назад у „%s“

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
sr[0]: Премештам %d ставку у „%s“
sr[1]: Премештам %d ставке у „%s“
sr[2]: Премештам %d ставки у „%s“

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
sr[0]: _Опозови премештање %d ставке
sr[1]: _Опозови премештање %d ставке
sr[2]: _Опозови премештање %d ставки

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
sr[0]: _Понови премештање %d ставке
sr[1]: _Понови премештање %d ставке
sr[2]: _Понови премештање %d ставки

en: Move '%s' back to '%s'
sr: Премести „%s“ назад у „%s“

en: Move '%s' to '%s'
sr: Премести „%s“ у „%s“

en: _Undo Move
sr: _Опозови премештање

en: _Redo Move
sr: _Понови премештање

en: _Undo Restore from Trash
sr: _Опозови враћање из смећа

en: _Redo Restore from Trash
sr: _Понови враћање из смећа

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
sr[0]: Премештам %d ставку назад у смеће
sr[1]: Премештам %d ставке назад у смеће
sr[2]: Премештам %d ставки назад у смеће

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
sr[0]: Враћам %d ставку из смећа
sr[1]: Враћам %d ставке из смећа
sr[2]: Враћам %d ставки из смећа

en: Move '%s' back to trash
sr: Премештам „%s“ назад у смеће

en: Restore '%s' from trash
sr: Враћам „%s“ из смећа

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
sr[0]: Бришем %d умножену ставку
sr[1]: Бришем %d умножене ставке
sr[2]: Бришем %d умножених ставки

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
sr[0]: Копирам %d ставку у „%s“
sr[1]: Копирам %d ставке у „%s“
sr[2]: Копирам %d ставки у „%s“

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
sr[0]: _Опозови копирање %d ставке
sr[1]: _Опозови умножавање %d ставке
sr[2]: _Опозови копирање %d ставки

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
sr[0]: _Понови копирање %d ставке
sr[1]: _Понови копирање %d ставке
sr[2]: _Понови копирање %d ставки

en: Delete '%s'
sr: Избриши „%s“

en: Copy '%s' to '%s'
sr: Умножавам „%s“ у „%s“

en: _Undo Copy
sr: _Опозови умножавање

en: _Redo Copy
sr: _Понови умножавање

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
sr[0]: Бришем %d удвостручену ставку
sr[1]: Бришем %d удвостручене ставке
sr[2]: Бришем %d удвостручених ставки

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
sr[0]: Удвостручујем %d ставку у „%s“
sr[1]: Удвостручујем %d ставке у „%s“
sr[2]: Удвостручујем %d ставки у „%s“

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
sr[0]: _Опозови удвостручавање %d ставке
sr[1]: _Опозови удвостручавање %d ставке
sr[2]: _Опозови удвостручавање %d ставки

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
sr[0]: _Понови удвостручавање %d ставке
sr[1]: _Понови удвостручавање %d ставке
sr[2]: _Понови удвостручавање %d ставки

en: Duplicate '%s' in '%s'
sr: Удвостручи „%s“ у „%s“

en: _Undo Duplicate
sr: _Опозови удвостручавање

en: _Redo Duplicate
sr: _Понови удвостручавање

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
sr[0]: Бришем везе до %d ставке
sr[1]: Бришем везе до %d ставке
sr[2]: Бришем везе до %d ставки

en: Create links to %d item | Create links to %d items
sr[0]: Правим везе до %d ставке
sr[1]: Правим везе до %d ставке
sr[2]: Правим везе до %d ставки

en: Delete link to '%s'
sr: Избриши везу ка „%s“

en: Create link to '%s'
sr: Направи везу ка „%s“

en: _Undo Create Link
sr: _Опозови прављење везе

en: _Redo Create Link
sr: _Понови прављење везе

en: Create an empty file '%s'
sr: Направи празну датотеку „%s“

en: _Undo Create Empty File
sr: _Опозови прављење празне датотеке

en: _Redo Create Empty File
sr: _Понови прављење празне датотеке

en: Create a new folder '%s'
sr: Направи нову фасциклу „%s“

en: _Undo Create Folder
sr: _Опозови прављење фасцикле

en: _Redo Create Folder
sr: _Поново направи фасциклу

en: Create new file '%s' from template
sr: Направи нову датотеку „%s“ из шаблона

en: _Undo Create from Template
sr: _Опозови направљено из шаблона

en: _Redo Create from Template
sr: _Понови направљено из шаблона

en: Rename '%s' as '%s'
sr: Преименуј „%s“ као „%s“

en: _Undo Rename
sr: _Опозови преименовање

en: _Redo Rename
sr: _Понови преименовање

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
sr[0]: Премештам %d датотеку у смеће
sr[1]: Премештам %d датотеке у смеће
sr[2]: Премештам %d датотека у смеће

en: Restore '%s' to '%s'
sr: Врати „%s“ у „%s“

en: Move '%s' to trash
sr: Премести „%s“ у смеће

en: _Undo Trash
sr: _Опозови из смећа

en: _Redo Trash
sr: _Врати у смеће

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
sr: Враћам изворна овлашћења ставки садржаних у „%s“

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
sr: Постављам овлашћења ставки садржаних у „%s“

en: _Undo Change Permissions
sr: _Опозови промену овлашћења

en: _Redo Change Permissions
sr: _Понови промену овлашћења

en: Restore original permissions of '%s'
sr: Враћам изворна овлашћења за '%s'

en: Set permissions of '%s'
sr: Постављам овлашћења за '%s'

en: Restore group of '%s' to '%s'
sr: Враћам групу '%s' на '%s'

en: Set group of '%s' to '%s'
sr: Постави групу за '%s' у '%s'

en: _Undo Change Group
sr: _Опозови промену за групу

en: _Redo Change Group
sr: _Понови промену за групу

en: Restore owner of '%s' to '%s'
sr: Врати власника за '%s' на '%s'

en: Set owner of '%s' to '%s'
sr: Постави власника за '%s' на '%s'

en: _Undo Change Owner
sr: _Опозови промену власника

en: _Redo Change Owner
sr: _Понови промену власника

en: Could not determine original location of "%s"
sr: Не могу утврдити изворну локацију за „%s“

en: The item cannot be restored from trash
sr: Не могу вратити ставку из смећа

en: The selection rectangle
sr: Правоугаоник избора

en: Could not forget association
sr: Не могу да заборавим придруживање

en: Forget association
sr: Заборави придруживање

en: Valid executable.
sr: Исправна извршна.

en: Not a valid executable.  Spaces in the file path must be escaped with backslash (\).
sr: Није исправна извршна.  Размаци у путањи датотеке морају бити означени обрнутом косом цртом (\).

note: the %s here is a file extension
en: %s document
sr: %s документ

en: Open all files of type "%s" with
sr: Отвори све „%s“ датотеке програмом

en: Select an application in the list to open %s and other files of type "%s"
sr: Изаберите програм са списка да отворите „%s“ и остале датотеке врсте „%s“

en: Custom application
sr: Жељени програм

en: Executables
sr: Извршне

en: You can also type or select a custom executable file to use to open this file type.  You can use this command just once, or set it as default for all files of this type.
sr: Такође, можете уписати или изабрати жељену извршну датотеку да користите за отварање ове врсте датотеке.  Можете да користите ову наредбу само једном, или је подесите као подразумевану за све датотеке ове врсте.

en: Enter a custom command...
sr: Унесите жељену наредбу...

en: Add to list
sr: Додај на списак

en: Set as default
sr: Подеси као подразумеван

en: Reset to system defaults
sr: Врати на подразумевано система

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
sr: Нажалост, не можете извршавати наредбе са удаљеног места.

en: This is disabled due to security considerations.
sr: Ово је искључено из безбедносних разлога.

en: There was an error launching the application.
sr: Дошло је до грешке при покретању програма.

en: This drop target only supports local files.
sr: Ово одредиште превлачења подржава само локалне датотеке.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
sr: Да отворите удаљене датотеке, пребаците их у локалну фасциклу и превуците их поново.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
sr: Да отворите удаљене датотеке, пребаците их у локалну фасциклу и превуците их поново. Локалне датотеке које сте превукли су већ отворене.

en: Details:
sr: Детаљи:

en: Preparing
sr: Припремам

en: Search in "%s"
sr: Потражи у "%s"

en: Edit
sr: Уреди

en: Undo Edit
sr: Опозови уређивање

en: Undo the edit
sr: Опозовите уређивање

en: Redo Edit
sr: Понови уређивање

en: Redo the edit
sr: Поновите уређивање

en: The text of the label.
sr: Текст натписа.

en: Justification
sr: Поравнање

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
sr: Поравнање редова текста натписа у међусобном односу. Ово не утиче на поравнање натписа на додељеном му простору. Погледајте „GtkMisc::xalign“ за то.

en: Line wrap
sr: Прелом реда

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
sr: Уколико је изабрано, када текст постане превише широк вршиће се прелом реда.

en: Cursor Position
sr: Положај показивача

en: The current position of the insertion cursor in chars.
sr: Текући положај показивача за унос као број знакова.

en: Selection Bound
sr: Граница избора

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
sr: Положај супротног краја избора као број знакова од показивача.

en: Select All
sr: Изабери све

en: Input Methods
sr: Начини уноса

en: Show more _details
sr: Прикажи више _појединости

en: You can stop this operation by clicking cancel.
sr: Можете зауставити ову радњу кликом на „откажи“.

en:  (invalid Unicode)
sr:  (неисправан Уникод)

en: Set as Wallpaper...
sr: Постави као позадину...

en: Set the selected image as your Cinnamon desktop wallpaper
sr: Поставите изабрану слику за позадину радне површи

en: Add Desklets
sr: Додај справице

en: Add Cinamon desklets
sr: Додајте Циметове справице на радну површ

en: Mount archive
sr: Прикачи архиву

en: Mount %f to browse its contents
sr: Прикачите „%f“ да бисте видели садржај

en: Change Desktop _Background
sr: Из_мени позадину

en: Change the Cinnamon desktop background
sr: Измените позадину радне површи

en: Create a new l_auncher here...
sr: Овде направи нови _покретач...

en: Create a new launcher in this folder
sr: Направи нови покретач у овој фасцикли

en: Display Settings
sr: Поставке приказа

en: Change the resolution
sr: Промените резолуцију

en: Manage workspaces (Expo)
sr: Управљај радним просторима (експо)

en: Open Expo to add, remove, or organize workspaces
sr: Отворите експо да додате, уклоните или уредите радне просторе

en: Remove workspace
sr: Уклони радни простор

en: Remove the currently active workspace
sr: Уклоните тренутно активан радни простор

en: Jump to new workspace
sr: Пређи у нови радни простор

en: Create a new workspace and activate it
sr: Направите нови радни простор и активирајте га

en: Files
sr: Датотеке

en: Access and organize files
sr: Приступите датотекама и организујте их

en: Edit Bookmarks
sr: Уредите обележиваче

en: <b>_Bookmarks</b>
sr: <b>_Обележивачи</b>

en: <b>_Name</b>
sr: <b>_Назив</b>

en: <b>_Location</b>
sr: <b>_Путања</b>

[ctx: Desktop icon size]
en: Smaller
sr: Најмање

[ctx: Desktop icon size]
en: Small
sr: Мале

[ctx: Desktop icon size]
en: Normal
sr: Обичнa

[ctx: Desktop icon size]
en: Large
sr: Велике

[ctx: Desktop icon size]
en: Larger
sr: Највећи

en: Vertical
sr: Вертикално

en: Horizontal
sr: Хоризонтално

en: Current Monitor Layout
sr: Резолуција тренутног екрана

en: Icon Size
sr: Величина икона

en: Layout
sr: Распоред

en: Direction
sr: Усмерење

en: Sort items by
sr: Поређај ставке према

en: Reset grid spacing
sr: Врати изворни размак мреже

en: button
sr: Типка

en: Adjust horizontal grid spacing
sr: Прилагоди хоризонтални мрежни простор

en: Adjust vertical grid spacing
sr: Прилагоди вертикални мрежни простор

en: page0
sr: страна 0

en: <b><big>Desktop icons are not currently enabled for this monitor.</big></b>
sr: <b><big>Иконе радне површине тренутно нису омогућене на овом екрану..</big></b>

en: page1
sr: Страна 1

en: Desktop Layout
sr: Изглед радне површине

en: No desktop icons
sr: Без иконе радне површине

en: Show desktop icons on primary monitor only
sr: Покажи иконе радне површине само на главном екрану

en: Show desktop icons on non-primary monitor(s) only
sr: Покажи иконе радне површине само на помоћним екранима

en: Show desktop icons on all monitors
sr: Покажи иконе радне површине на свим екранима

en: Desktop Icons
sr: Иконе радне површине

en: Mounted Drives
sr: Монтирани уређаји

en: Options
sr: Опције

en: Show icons from missing monitors
sr: Покажи иконе с недоступних екрана

en: Always
sr: Увек

en: Local Files Only
sr: Само за локалне датотеке

en: Never
sr: Никад

en: Decimal
sr: Децимално

en: Decimal (long format)
sr: Децимални (дужи формат)

en: Binary (long format)
sr: Бинарни (дужи формат)

en: By Name
sr: Према називу

en: By Size
sr: Према величини

en: By Type
sr: Према врсти

en: By Detailed Type
sr: Према опширној врсти

en: By Modification Date
sr: Према датуму измене

en: By Access Date
sr: Према датуму приступа

en: By Trashed Date
sr: Према датуму брисања

en: 16 GB
sr: 16 ГБ

en: 32 GB
sr: 32 ГБ

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: File Management Preferences
sr: Поставке за управљање датотекама

en: <b>Default View</b>
sr: <b>Подразумевани преглед</b>

en: View _new folders using:
sr: За _нове фасцикле користи:

en: _Inherit view type from parent
sr: _Наследи врсту погледа од садржајне мапе

en: _Arrange items:
sr: _Поређај ставке:

en: Sort _folders before files
sr: Поређај _фасцикле пре датотека

en: Sort _favorites before other files
sr: Поређај _омиљено пре других датотека

en: <b>Icon View Defaults</b>
sr: <b>Подразумеване вредности за преглед иконицама</b>

en: Default _zoom level:
sr: П_одразумевано увећање:

en: _Text beside icons
sr: _Текст поред иконица

en: <b>Compact View Defaults</b>
sr: <b>Подразумеване вредности за збијени преглед</b>

en: _Default zoom level:
sr: _Подразумевано увећање:

en: A_ll columns have the same width
sr: _Све колоне су исте ширине

en: <b>List View Defaults</b>
sr: <b>Подразумеване вредности за преглед списком</b>

en: D_efault zoom level:
sr: _Подразумевано увећање:

en: <b>Tree View Defaults</b>
sr: <b>Подразумеване вредности за преглед стаблом</b>

en: Show _only folders
sr: Прикажи _само фасцикле

en: Views
sr: Прегледи

en: <b>Behavior</b>
sr: <b>Понашање</b>

en: _Single click to open items
sr: _Један клик отвара ставке

en: _Double click to open items
sr: _Два клика отварају ставке

en: Click on a file's name twice to rename it
sr: Кликните два пута на назив датотеке да је преименујете

en: Open each _folder in its own window
sr: Отварај _фасцикле у засебним прозорима

en: Always start in dual-pane view
sr: Увек покрени преглед у двојном окну

en: Ignore per-folder view preferences
sr: Занемари поставке прегледа за појединачне фасцикле

en: Disable file operation queueing
sr: Искључи стављање у ред радњи над датотекама

en: Double-click on a blank area to go to the parent folder
sr: Кликните два пута на празан простор да одете на родитељску фасциклу

en: <b>Executable Text Files</b>
sr: <b>Извршне текстуалне датотеке</b>

en: _Run executable text files when they are opened
sr: _Покрени извршне текстуалне датотеке при отварању

en: _View executable text files when they are opened
sr: _Прегледај извршне текстуалне датотеке при отварању

en: _Ask each time
sr: _Питај сваки пут

en: <b>Trash</b>
sr: <b>Смеће</b>

en: Ask before moving files to the Trash
sr: Питај пре премештања датотека у смеће

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
sr: Питај пре _пражњења смећа или брисања датотека

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
sr: _Укључи и наредбу за брисање која заобилази смеће

en: Bypass the Trash when the Delete key is pressed
sr: Заобиђи смеће када се притисне тастер „Избриши“

en: <b>Media Handling</b>
sr: <b>Управљање медијумима</b>

en: Automatically mount removeable media when inserted and on startup
sr: Сам прикачи измењиви медиј када се убаци и приликом покретања

en: Automatically open a folder for automounted media
sr: Сам отвори фасциклу за аутоматски прикачени медиј

en: Prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
sr: Постави упит или аутоматски изврши/покрени програм приликом убацивања медија

en: Automatically close the device's tab, pane, or window when a device is unmounted or ejected
sr: Сам затвори лист уређаја, окно или прозор када је уређај откачен или избачен

en: Detect content of media and suggest application to open
sr: Открива садржај медија и предлаже програм за отварање

en: <b>Bulk Rename</b>
sr: <b>Групно преименовање</b>

en: Command to invoke when renaming multiple items:
sr: Наредба за преименовање више ставки:

en: Behavior
sr: Понашање

en: <b>Icon Captions</b>
sr: <b>Натписи иконица</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
sr: Изаберите редослед података који се појављују испод назива иконица. Више података биће приказано када увећате.

en: <b>Date</b>
sr: <b>Датум</b>

en: _Format:
sr: _Формат:

en: <b>Window and Tab Titles</b>
sr: <b>Наслови прозора и листова</b>

en: Show the full p_ath in the title bar and tab bars
sr: Прикажи пуну _путању у траци наслова и тракама листова

en: <b>File Size</b>
sr: <b>Величина датотеке</b>

en: _Prefixes:
sr: _Префикси:

en: <b>File Properties</b>
sr: <b>Својства датотеке</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
sr: Прикажи напредна овлашћења у прозорчету својстава датотеке

en: <b>Move/Copy To Menu</b>
sr: <b>Премештање/Копирање у изборнику</b>

en: List bookmarks in the menu
sr: Прикажи списак забелешки у изборнику

en: List devices and network locations in the menu
sr: Прикажи списак уређаја и мрежних места у изборнику

en: Display
sr: Приказ

en: <b>List Columns</b>
sr: <b>Колоне списка</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
sr: Изаберите редослед података приликом прегледа списком.

en: List Columns
sr: Колоне списка

en: <b>Previewable Files</b>
sr: <b>Датотеке за преглед</b>

en: Show _thumbnails:
sr: Прикажи _сличице:

en: _Inherit thumbnail visibility from parent
sr: _Наследи видљивост минијатура из садржајне мапе

en: _Only for files smaller than:
sr: _Само за датотеке мање од:

en: <b>Folders</b>
sr: <b>Фасцикле</b>

en: Count _number of items:
sr: Пре_број ставке:

en: <b>Tooltips</b>
sr: <b>Облачићи</b>

en: Show tooltips in icon and compact views
sr: Прикажи облачиће у прегледу иконицама и збијеном прегледу

en: Show tooltips in list views
sr: Прикажи облачиће у прегледу списком

en: Show tooltips on the desktop
sr: Прикажи облачиће на радној површи

en: <i>By default, a folder tooltip shows the item count, and files display their size.
        Select additional information to display in the tooltip:</i>
sr: <i>По основи, облачић фасцикле приказује број ставки, а облачић датотеке приказује њену величину.
        Изаберите додатне податке који ће се приказивати у облачићу:</i>

en: Detailed file type
sr: Опширно о врсти датотеке

en: Modified date
sr: Датум измене

en: Created date
sr: Датум креирања

en: Accessed date
sr: Датум приступа

en: File or folder location
sr: Место датотеке или фасцикле

en: Preview
sr: Преглед

en: Visible Buttons
sr: Видљиви типке

en: Previous
sr: Претходна

en: Next
sr: Следећа

en: Up
sr: Горе

en: Refresh
sr: Освежи

en: Location entry toggle
sr: Укљ/Искљ упис локације

en: Open in terminal
sr: Отвори у терминалу

en: Icon view
sr: Преглед иконица

en: List view
sr: Прикажи списак

en: Compact view
sr: Збијени преглед

en: Visible Entries
sr: Видљиви одабир

en: Selection
sr: Одабир

en: Favorite
sr: Омиљено

en: Background
sr: Позадина

en: Visible action and extension entries can be configured in the Plugins tab
sr: Видљиве радње и уноси проширења се могу подесити у картици Прикључци

en: Context Menus
sr: Садржајни изборници

en: Search for files:
sr: Потражи датотеке:

en: Case sensitive
sr: Разликуј величину слова

en: Search folders recursively
sr: Претражи директоријуме рекурзивно

en: Search content:
sr: Претражи садржај:

en: Regular expression
sr: Регуларни израз

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: New window
sr: Нови прозор

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
sr: Затвaрa прозор или језичак

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
sr: Затвара све прозоре

[ctx: shortcut window]
en: Toggle extra pane
sr: Окида додатно окно

[ctx: shortcut window]
en: Search
sr: Претрага

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
sr: Прибележава тренутно место

[ctx: shortcut window]
en: Edit bookmarks
sr: Уређује обележиваче

[ctx: shortcut window]
en: Make link
sr: Прави везу

[ctx: shortcut window]
en: Pin/Unpin selection
sr: Прикачиње/откачиње избор

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sr: Приказује помоћ

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
sr: Пречице

[ctx: shortcut window]
en: Opening
sr: Отварање

[ctx: shortcut window]
en: Open
sr: Отвара

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
sr: Отвара у новој картици

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
sr: Отвара у новом прозору

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (recent files and search only)
sr: Отвара место ставке (само недавне датотеке и претрага)

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
sr: Језичци

[ctx: shortcut window]
en: New tab
sr: Нови језичак

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
sr: Иде на претходни језичак

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
sr: Иде на следећи језичак

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
sr: Пребацује на језичак

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
sr: Помера језичак улево

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
sr: Помера језичак удесно

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sr: Навигација

[ctx: shortcut window]
en: Go back
sr: Иде назад

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
sr: Иде напред

[ctx: shortcut window]
en: Go up
sr: Иде горе

[ctx: shortcut window]
en: Go down
sr: Иде доле

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
sr: Иде у личну фасциклу

[ctx: shortcut window]
en: Toggle location entry
sr: Окида унос места

[ctx: shortcut window]
en: Dual Pane
sr: Дупло окно

[ctx: shortcut window]
en: Go to other pane's location
sr: Иде на друго место окна

[ctx: shortcut window]
en: Focus other pane
sr: Ставља окно у први план

[ctx: shortcut window]
en: View
sr: Преглед

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sr: Увећава приказ

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sr: Умањује приказ

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
sr: Враћа увеличање

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
sr: Освежава приказ

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
sr: Приказује/скрива скривене датотеке

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
sr: Приказује/сакрива бочну површ

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
sr: Приказује/сакрива изборник радњи

[ctx: shortcut window]
en: List view
sr: Преглед списком

[ctx: shortcut window]
en: Compact view
sr: Збијени преглед

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sr: Уређивање

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
sr: Прави фасциклу

[ctx: shortcut window]
en: Rename
sr: Мромена назива

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
sr: Премешта у смеће

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
sr: Трајно брише

[ctx: shortcut window]
en: Cut
sr: Исеца

[ctx: shortcut window]
en: Copy
sr: Умножава

[ctx: shortcut window]
en: Paste
sr: Убацује

[ctx: shortcut window]
en: Select all
sr: Бира све

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
sr: Обрће избор

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
sr: Означава ставке по услову

[ctx: shortcut window]
en: Undo
sr: Опозива

[ctx: shortcut window]
en: Redo
sr: Враћа

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
sr: Приказује својства ставке
