linuxmint - en to be translation catalogue (1336 entries)

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Saved search
be: Захаваны пошук

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo action definition
be: Вызначэнне дзеяння Nemo

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo search-helper definition
be: Вызначэнне дапаможніка па пошуку Nemo

en: No actions found
be: Не знойдзена дзеянняў

en: Actions
be: Дзеянні

en: Edit layout
be: Змяніць размяшчэнне

en: Nemo could not create the required folder "%s".
be: Nemo не ўдалося стварыць патрэбную папку "%s".

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
be: Перад запускам Nemo, стварыце наступную папку ці задайце правы доступу такім чынам, каб Nemo змог стварыць яе.

en: Error starting autorun program: %s
be: Памылка аўтазапуску праграмы: %s

en: Cannot find the autorun program
be: Не ўдалося адшукаць праграму аўтазапуску

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
be: <big><b>Памылка аўтазапуску праграмы</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
be: <big><b>Гэты носьбіт змяшчае праграму, разлічаную для аўтазапуску. Жадаеце запусціць яе?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
be: Праграма будзе запушчана проста з носьбіта "%s". Не варта запускаць праграмы, якім вы не давяраеце.
    
    Калі не ўпэўнены, націсніце "Скасаваць".

en: _Run
be: _Запусціць

en: _Customize
be: _Наладзіць

en: Adjust the desktop layout for this monitor
be: Адрэгуляваць макет працоўнага стала для гэтага манітора

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
be: Працоўны стол

en: No bookmarks defined
be: Няма вызначаных закладак

en: Disable all
be: Адключыць усе

en: Enable all
be: Уключыць усе

en: Public FTP
be: Публічны FTP

en: FTP (with login)
be: FTP (з уваходам)

en: Windows share
be: Супольны з Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
be: Бяспечны WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
be: Злучэнне...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
be: Не ўдалося загрузіць спіс метадаў, якія падтрымлівае сервер.
    Праверце правільнасць усталёўкі gvfs.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
be: Не ўдалося адкрыць папку "%s" з "%s".

en: The server at "%s" cannot be found.
be: Не ўдалося адшукаць сервер "%s".

en: Try Again
be: Паспрабаваць зноў

en: Please verify your user details.
be: Спраўдзіце параметры ўваходу.

en: Continue
be: Працягнуць

en: C_onnect
be: _Злучыцца

note: set dialog properties
en: Connect to Server
be: Злучыцца з серверам

en: Server Details
be: Падрабязнасці аб серверы

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
be: С_ервер:

note: port
en: _Port:
be: П_орт:

note: second row: type combobox
en: _Type:
be: _Тып:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
be: _Рэсурс:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
be: П_апка:

en: User Details
be: Звесткі пра карыстальніка

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
be: Назва _дамена:

note: second row: username entry
en: _User name:
be: _Імя карыстальніка:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
be: _Пароль:

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
be: Запомніць _гэты пароль

en: Operation cancelled
be: Аперацыя скасавана

en: Print but do not open the URI
be: Вывесці інфармацыю, але не адкрываць URI-адрас

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
be: 
    
    Дадаць злучэнне з супольным рэсурсам сервера

en: Show the version of the program.
be: Паказаць версію праграмы.

en: Quit Nemo Desktop.
be: Выйсці з працоўнага стала Nemo.

en: 
    
    Manage the desktop with the file manager
be: 
    
    Кіраваць працоўным сталом пры дапамозе файлавага менеджара

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
be: Спустошыць _сметніцу

note: name, stock id label, accelerator
en: Auto-arrange
be: Аўтарасстаноўка

note: name, stock id label, accelerator
en: Reverse sort
be: Зваротная сартаванне

en: Smaller
be: Маленькі

en: Small
be: Малы

en: Normal
be: Звычайны

en: Large
be: Вялікі

en: Larger
be: Вялізны

en: _Vertical
be: _Вертыкальна

en: _Horizontal
be: _Гарызантальна

en: Name
be: Назва

en: Size
be: Памер

en: Type
be: Тып

en: Date
be: Дата

note: name, stock id, label
en: _Sort
be: _Сартаваць

note: name, stock id, label
en: _Icon Size
be: _Памер значка

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
be: Спустошыць сметніцу

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
be: Выдаліць усё змесціва сметніцы

en: The desktop view encountered an error.
be: Узнікла памылка рэжыму працоўнага стала.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
be: Падчас запуску ўзнікла памылка рэжыму працоўнага стала.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
be: Аднавіць арыгінальныя памер_ы значкоў

en: Restore Icon's Original Si_ze
be: Аднавіць арыгінальны памер значк_а

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
be: Змяніць памер значка...

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
be: Дазволіць змяненне памеру вылучанага значка

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
be: Аднавіць арыгінальны памер для ўсіх вылучаных значкоў

en: Comment
be: Каментар

en: Description
be: Апісанне

en: Command
be: Каманда

en: Current Monitor Layout (%s - %dx%d)
be: Бягучы макет манітора (%s - %dx%d)

en: Current Monitor Layout (%dx%d)
be: Бягучы макет манітора (%dx%d)

en: Desktop Settings
be: Налады працоўнага стала

en: Current Monitor Preferences
be: Бягучыя налады манітора

en: Show global desktop settings
be: Паказаць агульныя налады працоўнага стала

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
be: Вы не маеце дазволу на прагляд змесціва "%s".

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
be: Не ўдалося адшукаць "%s". Магчыма, гэты файл быў нядаўна выдалены.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
be: На жаль, не ўдалося паказаць усё змесціва "%s": %s

en: The folder contents could not be displayed.
be: Не ўдалося паказаць змесціва папкі.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
be: Вы не маеце дазволу на змяненне групы для "%s".

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
be: На жаль, не ўдалося змяніць групу для "%s": %s

en: The group could not be changed.
be: Не ўдалося змяніць групу.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
be: На жаль, не ўдалося змяніць уласніка для "%s": %s

en: The owner could not be changed.
be: Не ўдалося змяніць уласніка.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
be: На жаль, не ўдалося змяніць дазволы для "%s": %s

en: The permissions could not be changed.
be: Не ўдалося змяніць дазволы.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
be: Назва "%s" ужо занята ў гэтай папцы. Выберыце іншую назву.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
be: У гэтай папцы адсутнічае "%s". Магчыма, яго толькі што перамясцілі або выдалілі?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
be: Вы не маеце дазволу на перайменаванне "%s".

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
be: Назва "%s" недапушчальная, бо яна ўтрымлівае знак "/". Выберыце іншую назву.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
be: Назва "%s" недапушчальная. Выберыце іншую назву.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
be: Назва "%s" занадта доўгая. Выберыце іншую назву.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
be: На жаль, не ўдалося перайменаваць "%s" у "%s": %s

en: The item could not be renamed.
be: Не ўдалося перайменаваць элемент.

en: Renaming "%s" to "%s".
be: Перайменаванне "%s" у "%s".

en: No extensions found
be: Пашырэнняў не знойдзена

en: no information available
be: няма даступнай інфармацыі

en: Configure
be: Наладзіць

en: Extensions
be: Пашырэнні

en: Extensions changed.  Restart required.
be: Пашырэнні зменены. Патрабуецца перазапуск.

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
be: Не вызначаны

en: Yesterday
be: Учора

en: by _Name
be: па _назве

en: Keep icons sorted by name in rows
be: Сартаваць значкі па назве

en: by _Size
be: па _памеры

en: Keep icons sorted by size in rows
be: Сартаваць значкі па памеры

en: by _Type
be: па _тыпу

en: Keep icons sorted by type in rows
be: Сартаваць значкі па тыпу

en: by _Detailed Type
be: па пад_рабязным тыпе

en: Keep icons sorted by detailed type in rows
be: Захоўваць значкі рассартаванымi па падрабязным тыпе

en: by Modification _Date
be: па _даце змянення

en: Keep icons sorted by modification date in rows
be: Сартаваць значкі паводле даты апошняга змянення

en: by T_rash Time
be: па _часе выкідвання ў сметніцу

en: Keep icons sorted by trash time in rows
be: Сартаваць значкі паводле часу выкідвання ў сметніцу

en: _Organize Desktop by Name
be: Упарадкаваць п_рацоўны стол па назве

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
be: _Упарадкаваць элементы

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
be: _Упарадкаваць паводле назваў

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
be: Упарадкаваць значкі для лепшага запаўнення акна і прадухілення перакрыцця аднаго значка іншым

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
be: У _адваротным парадку

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
be: Паказваць значкі ў адваротным парадку

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
be: Трымаць _выраўненымі

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
be: Трымаць значкі ўпарадкаванымі ў сетцы

en: _Manually
be: _Уручную

en: Leave icons wherever they are dropped
be: Дазволіць вольнае размяшчэнне значкоў

en: By _Name
be: Па _назве

en: By _Size
be: Па _памеры

en: By _Type
be: Па _тыпу

en: By _Detailed Type
be: Па пад_рабязным тыпе

en: By Modification _Date
be: Па _даце змянення

en: By T_rash Time
be: Па _часе выкідвання ў сметніцу

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
be: Рэжым значкоў

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
be: _Значкі

en: The icon view encountered an error.
be: Узнікла памылка рэжыму значкоў.

en: The icon view encountered an error while starting up.
be: Пры запуску ўзнікла памылка рэжыму значкоў.

en: Display this location with the icon view.
be: Паказаць гэта месца ў рэжыме значкоў.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
be: Кампактны выгляд

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
be: _Кампактна

en: The compact view encountered an error.
be: Узнікла памылка кампактнага рэжыму.

en: The compact view encountered an error while starting up.
be: Пры запуску ўзнікла памылка кампактнага рэжыму.

en: Display this location with the compact view.
be: Паказаць гэта месца ў кампактным рэжыме.

en: Image Type
be: Тып выявы

en: %d pixel | %d pixels
be[0]: %d піксель
be[1]: %d пікселі
be[2]: %d пікселяў

en: Width
be: Шырыня

en: Height
be: Вышыня

en: Title
be: Загаловак

en: Author
be: Аўтар

en: Copyright
be: Аўтарскія правы

en: Created On
be: Дата стварэння

en: Created By
be: Аўтар

en: Disclaimer
be: Адмова ад адказнасці

en: Warning
be: Папярэджанне

en: Source
be: Крыніца

en: Camera Brand
be: Вытворца камеры

en: Camera Model
be: Мадэль камеры

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
be: Дата здымкі

en: Date Digitized
be: Дата лічбавання

en: Date Modified
be: Дата змянення

en: Exposure Time
be: Вытрымка

en: Aperture Value
be: Дыяфрагма

en: ISO Speed Rating
be: ISO-значэнне хуткасьці

en: Flash Fired
be: Успышка

en: Metering Mode
be: Рэжым вымярэння экспазіцыі

en: Exposure Program
be: Праграма экспазіцыі

en: Focal Length
be: Фокусная адлегласць

en: Software
be: Праграмы

en: Location
be: Размяшчэнне

en: Keywords
be: Ключавыя словы

en: Creator
be: Стваральнік

en: Rating
be: Рэйтынг

en: Failed to load image information
be: Не ўдалося загрузіць звесткі аб выяве

en: Loading...
be: Загрузка...

en: Image
be: Выява

en: Actions: Action files can be added to this folder and will appear in the menu.
be: Дзеянні: Файлы дзеянняў можна дадаць у гэту папку і яны з'явяцца ў меню.

en: More info
be: Дадатковая інфармацыя

en: View a sample action file with documentation
be: Глядзець прыклад файла дзеяння з дакументацыяй

en: Scripts: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
be: Скрыпты: Усе выканальныя файлы ў гэтай папцы з'явяцца ў меню скрыптоў.

en: View additional information about creating scripts
be: Глядзець дадатковую інфармацыю аб стварэнні скрыптоў

en: (Empty)
be: (Пуста)

en: Use Default
be: Выкарыстоўваць па змаўчанні

en: Temporarily disable auto-sort
be: Часова адключыць аўта-сартаванне

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
be: Рэжым спіса

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
be: _Спіс

en: The list view encountered an error.
be: Узнікла памылка рэжыму спіса.

en: The list view encountered an error while starting up.
be: Пры запуску ўзнікла памылка рэжыму спіса.

en: Display this location with the list view.
be: Паказаць гэта месца ў рэжыме спіса.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
be[0]: Жадаеце аглядзець %d месца?
be[1]: Жадаеце аглядзець %d месцы?
be[2]: Жадаеце аглядзець %d месцаў?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
be[0]: Гэта адкрые %d асобнае акно.
be[1]: Гэта адкрые %d асобныя вокны.
be[2]: Гэта адкрые %d асобных вокнаў.

en: --check cannot be used with other options.
be: Нельга выкарыстоўваць опцыю --check з іншымі опцыямі.

en: --quit cannot be used with URIs.
be: Нельга выкарыстоўваць опцыю --quit з URI-адрасамі.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
be: Нельга выкарыстоўваць опцыю --geometry з больш як адным URI-адрасам.

en: Perform a quick set of self-check tests.
be: Выканаць хуткую самаправерку.

en: Create the initial window with the given geometry. Examples: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.
be: Стварыць пачатковае акно з дадзенай геаметрыяй. Прыклады: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.

en: GEOMETRY
be: ГЕАМЕТРЫЯ

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
be: Толькі стварыць вокны для непасрэдна вызначаных URI-адрасоў.

en: Ignored argument - left for compatibility only.
be: Праігнараваны аргумент - пакінуты толькі для сумяшчальнасці.

en: Open URIs in tabs.
be: Адкрыць адрасы URI ва ўкладках.

en: Open URIs in an existing window.
be: Адкрыць старонку ў існуючым акне.

en: Repair the user thumbnail cache - this can be useful if you're having trouble with file thumbnails.  Must be run as root
be: Выправіць кэш мініяцюр карыстальніка - гэта можа быць карысным, калі ў вас праблемы з мініяцюрамі файлаў. Трэба запускаць з правамі root

en: Quit Nemo.
be: Выйсці з Nemo.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
be: 
    
    Агляд файлавай сістэмы з дапамогай файлавага менеджара

en: Nemo's main menu is now hidden
be: Асноўнае меню Nemo зараз схавана

en: You have chosen to hide the main menu.  You can get it back temporarily by:
    
    - Tapping the <Alt> key
    - Right-clicking an empty region of the main toolbar
    - Right-clicking an empty region of the status bar.
    
    You can restore it permanently by selecting this option again from the View menu.
be: Вы выбралі ўтойванне асноўнага меню. Адлюстраваць асноўнае меню можна некалькімі спосабамі:
    
    - Націсніце клавішу <Alt>
    - Правы клік на пустым месцы на асноўнай панэлі інструментаў
    - Правы клік на пустым месцы радка стану.
    
    Вы можаце аднавіць пастаяннае адлюстраванне асноўнага меню выбраўшы опцыю ў меню Выгляд.

en: Don't show this message again.
be: Больш не паказваць гэта паведамленне.

en: The Link "%s" is Broken.
be: Спасылка "%s" зламаная.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
be: Спасылка "%s" зламаная. Выкінуць яе ў сметніцу?

en: This link cannot be used, because it has no target.
be: Гэтая спасылка бескарысная, бо не мае месца прызначэння.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
be: Гэтая спасылка бескарысная, бо яе месца прызначэння "%s" не існуе.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
be: _Выкінуць у сметніцу

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
be: Жадаеце запусціць "%s" ці адлюстраваць змесціва?

en: "%s" is an executable text file.
be: "%s" з'яўляецца выканальным тэкставым файлам.

en: Run in _Terminal
be: Запусціць у _тэрмінале

en: _Display
be: _Паказаць

en: Are you sure you want to open all files?
be: Сапраўды жадаеце адкрыць усе гэтыя файлы?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
be[0]: Гэта адкрые %d асобную ўкладку.
be[1]: Гэта адкрые %d асобныя ўкладкі.
be[2]: Гэта адкрые %d асобных укладак.

en: Open with
be: Адкрыць з дапамогай

en: Unknown file type
be: Невядомы тып файла

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  If you trust the source of this file, and have sufficient permissions, you can mark it executable and launch it.  Or, you can use the Open With dialog to pick a program to associate it with.
be: Файл "%s" не мае звязаных з ім праграм. Калі вы давяраеце крыніцы гэтыга файла і маеце дастатковыя правы, вы можаце пазначыць яго выканальным і запусціць яго. Або вы можаце выкарыстаць дыялогавае вакно "Адкрыць з дапамогай", каб выбраць праграму і звязаць з ёй.

en: Make executable and run
be: Зрабіць выканальным і запусціць

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  Use the Open With dialog to pick a program to open it with.
be: Файл "%s" не мае звязаных з ім праграм. Скарыстайцеся "Адкрыць з дапамогай", каб выбраць праграму і адкрыць файл у ёй.

en: Choose a program
be: Выбраць праграму

en: Untrusted application launcher
be: Недавераны стартар праграмы

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted (executable). If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
be: Праграма "%s" не была пазначана як давераная (для выканання). Калі вы не ведаеце крыніцу гэтага файла, яго запуск можа быць небяспечным.

en: _Launch Anyway
be: _Усё роўна запусціць

en: Mark as _Trusted
be: Зрабіць _давераным

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
be[0]: Гэта адкрые %d асобную праграму.
be[1]: Гэта адкрые %d асобныя праграмы.
be[2]: Гэта адкрые %d асобных праграм.

en: Unable to mount location
be: Не ўдалося прымантаваць месцазнаходжанне

en: Unable to start location
be: Не ўдалося запусціць месцазнаходжанне

en: Opening "%s".
be: Адкрыццё "%s".

en: Opening %d item. | Opening %d items.
be[0]: Адкрываецца %d элемент.
be[1]: Адкрываюцца %d элементы.
be[2]: Адкрываюцца %d элементаў.

en: Close tab
be: Закрыць укладку

note: Translators: This is the --help description for the open-with app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Show an open-with dialog given a uri, to allow the user to change the default mimetype handler.
be: 
    
    Паказаць дыялог "Адкрыць з дапамогай" з дадзеным адрасам, каб дазволіць крыстальніку змяніць перадвызначаны апрацоўшчык тыпаў.

en: Devices
be: Прылады

en: Free space: %s
be: Вольна: %s

en: My Computer
be: Мой камп'ютар

en: Open your personal folder
    %s
be: Адкрыць вашу персанальную папку
    %s

en: Home
be: Хатняя

en: Open the contents of your desktop in a folder
be: Адкрыць змесціва працоўнага стала як папку

en: Favorites
be: Абраныя

en: Favorite files
be: Абраныя файлы

en: Recent
be: Нядаўнія

en: Recent files
be: Нядаўнія файлы

en: Open the contents of the File System
    %s
be: Адкрыць змесціва файлавай сістэмы
    %s

en: File System
be: Файлавая сістэма

en: Trash
be: Сметніца

en: Open the trash
be: Адкрыць сметніцу

en: Bookmarks
be: Закладкі

en: Mount and open %s (%s)
be: Прымантаваць і адкрыць %s (%s)

en: Mount and open %s
be: Прымантаваць і адкрыць %s

en: Network
be: Сетка

en: Browse the contents of the network
be: Агляд змесціва сеткі

note: name, stock id label, accelerator
en: _Start
be: _Запусціць

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
be: _Спыніць

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
be: _Уключыць

en: _Safely Remove Drive
be: _Карэктна адлучыць прывад

en: _Connect Drive
be: _Далучыць прывад

en: _Disconnect Drive
be: _Адлучыць прывад

en: _Start Multi-disk Device
be: _Запусціць шматдыскавую прыладу

en: _Stop Multi-disk Device
be: _Спыніць шматдыскавую прыладу

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
be: _Разблакіраваць прывад

en: _Lock Drive
be: _Заблакіраваць прывад

en: Unable to start %s
be: Не ўдалося запусціць %s

en: Unable to eject %s
be: Не ўдалося выняць %s

en: Unable to poll %s for media changes
be: Не ўдалося апытаць %s наконт змены носьбіта

en: Unable to stop %s
be: Немагчыма спыніць %s

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
be: _Адкрыць

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
be: Адкрыць у новай _укладцы

en: Open in New _Window
be: Адкрыць у _новым акне

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
be: _Дадаць закладку

en: Remove
be: Выдаліць

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
be: _Перайменаваць...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
be: Пры_мантаваць

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
be: _Адмантаваць

note: name, stock id label, accelerator
en: _Eject
be: _Выняць

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
be: Вы_явіць носьбіт

en: _Empty _Trash
be: А_чысціць сметніцу

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
be: _Уласцівасці

en: %1$s file operation active.  %2$d%% complete. | %1$s file operations active.  %2$d%% complete.
be[0]: Выконваецца %1$s дзеянне з файламі. Завершана: %2$d%%.
be[1]: Выконваюцца %1$s дзеянні з файламi. Завершана: %2$d%%.
be[2]: Выконваюцца %1$s дзеянняў з файламі. Завершана: %2$d%%.

en: File Operations
be: Дзеянні з файламі

en: All file operations have been successfully completed
be: Усе дзеянні з файламі паспяхова завершаны

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
be: Нельга прызначыць больш за адзін уласны значок!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
be: Перацягніце адзін значок, каб ужыць яго.

en: The file that you dropped is not local.
be: Файл, які вы перацягнулі, немясцовы.

en: You can only use local images as custom icons.
be: Для ўласных значкоў можна выкарыстоўваць толькі мясцовыя выявы.

en: The file that you dropped is not an image.
be: Перацягнуты вамі файл не з'яўляецца выявай.

en: _Name: | _Names:
be[0]: _Назва:
be[1]: _Назвы:
be[2]: _Назвы:

en: Properties
be: Уласцівасці

en: %s Properties
be: Уласцівасці %s

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
be: невядомa

en: Cancel Group Change?
be: Скасаваць змену групы?

en: Cancel Owner Change?
be: Скасаваць змену ўласніка?

en: nothing
be: нічога

en: unreadable
be: нечытальна

en: %1$s item (and %2$s hidden) | %1$s items (and %2$s hidden)
be[0]: %1$s элемент (і %2$s схавана)
be[1]: %1$s элементы (і %2$s схавана)
be[2]: %1$s элементаў (і %2$s схавана)

en: %1$s item | %1$s items
be[0]: %1$s элемент
be[1]: %1$s элементы
be[2]: %1$s элементаў

en: (some contents unreadable)
be: (частка змесціва нечытальная)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
be: Змесціва:

en: Size:
be: Памер:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
be: занята

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
be: вольна

en: Total capacity:
be: Агульная ёмістасць:

en: Filesystem type:
be: Тып файлавай сістэмы:

en: Basic
be: Асноўныя

en: Type:
be: Тып:

en: Link target:
be: Спасылка да:

en: Location:
be: Размяшчэнне:

en: Volume:
be: Дыскавы том:

en: Accessed:
be: Доступ:

en: Created:
be: Створана:

en: Modified:
be: Зменена:

en: Free space:
be: Вольна:

en: _Read
be: _Чытаць

en: _Write
be: _Запісаць

en: E_xecute
be: _Выконваць

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
be: не

en: list
be: праглядзець

en: read
be: чытаць

en: create/delete
be: ствараць і выдаляць

en: write
be: пісаць

en: access
be: атрымаць доступ

en: Access:
be: Доступ:

en: Folder access:
be: Доступ да папкі:

en: File access:
be: Доступ да файла:

en: List files only
be: Праглядаць толькі файлы

en: Access files
be: Доступ да файлаў

en: Create and delete files
be: Ствараць і выдаляць файлы

en: Read-only
be: Толькі чытаць

en: Read and write
be: Чытаць і пісаць

en: Special flags:
be: Спецыяльныя сцягі:

en: Set _user ID
be: Усталяваць ID _карыстальніка

en: Set gro_up ID
be: Усталяваць ID _групы

en: _Sticky
be: _Ліпучы біт

en: _Owner:
be: _Уласнік:

en: Owner:
be: Уласнік:

en: _Group:
be: _Група:

en: Group:
be: Група:

en: Execute:
be: Выканаць:

en: Allow _executing file as program
be: Дазволіць _выкананне файла як праграмы

en: Others:
be: Іншыя:

en: Folder Permissions:
be: Дазволы на працу з папкай:

en: File Permissions:
be: Дазволы на працу з файлам:

en: Text view:
be: Тэкставы выгляд:

en: Permissions
be: Дазволы

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
be: Вы не ўласнік файла, таму не можаце змяняць дазволы на яго.

en: SELinux context:
be: Кантэкст SELinux:

en: Last changed:
be: Апошняе змяненне:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
be: Ужыць дазволы для файлаў, змешчаных унутры

en: The permissions of "%s" could not be determined.
be: Не ўдалося вызначыць дазволы на "%s".

en: The permissions of the selected file could not be determined.
be: Не ўдалося вызначыць дазволы на вылучаны файл.

en: Open With
be: Адкрыць з дапамогай

en: Help
be: Даведка

en: Close
be: Закрыць

en: Creating Properties window.
be: Стварэнне акна ўласцівасцей.

en: There was an error displaying help.
be: Узнікла памылка паказу даведкі.

en: Revert
be: Вярнуць

en: Not supported in this location
be: Не падтрымліваецца ў гэтым месцы

en: No scripts found
be: Скрыпты не знойдзены

en: Scripts
be: Скрыпты

en: Show Places
be: Паказваць месцы

en: Show Treeview
be: Паказвать іерархію

en: Hide the Sidebar (F9)
be: Схаваць бакавую панэль (F9)

en: Show the Sidebar (F9)
be: Паказаць бакавую панэль (F9)

en: Adjust zoom level
be: Рэгуляваць павелічэнне

en: A problem has been detected with your thumbnail cache.  Fixing it will require administrative privileges.
be: Была выяўлена праблема з кэшам мініяцюр. Яе выпраўленне запатрабуе адміністрацыйных правоў.

en: Fix now
be: Выправіць зараз

en: Dismiss
be: Адхіліць

en: Elevated Privileges
be: Павышаныя правы

en: Restore Selected Items
be: Аднавіць вылучаныя элементы

en: Restore selected items to their original position
be: Аднавіць вылучаныя элементы ў зыходным месцы

en: Empty _Trash
be: Спустошыць _сметніцу

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
be: "%s" перамесціцца пры ўжыванні каманды "Уставіць"

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
be: "%s" скапіюецца пры ўжыванні каманды "Уставіць"

en: There is nothing on the clipboard to paste.
be: У буферы абмену нічога няма.

note: name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
be: Стварыць новую _папку

note: name, stock id label, accelerator
en: Cu_t
be: _Выразаць

note: name, stock id label, accelerator
en: _Copy
be: _Капіяваць

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
be: _Уставіць у папку

en: P_in
be: За_мацаваць

en: Unp_in
be: Ад_мацаваць

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
be: Вы_даліць

en: Computer
be: Камп'ютар

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
be[0]: Гэта адкрые %d асобную ўкладку.
be[1]: Гэта адкрые %d асобныя ўкладкі.
be[2]: Гэта адкрые %d асобных укладак.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
be[0]: Гэта адкрые %d асобнае акно.
be[1]: Гэта адкрые %d асобныя акны.
be[2]: Гэта адкрые %d асобных вокнаў.

en: Select Items Matching
be: Вылучыць адпаведныя элементы

en: _Pattern:
be: _Шаблон:

en: Examples:
be: Напрыклад:

note: Reset to default info
en: Undo
be: Адрабіць

en: Undo last action
be: Адрабіць апошняе дзеянне

note: Reset to default info
en: Redo
be: Узнавіць

en: Redo last undone action
be: Узнавіць апошняе адробленае дзеянне

en: Content View
be: Прагляд змесціва

en: View of the current folder
be: Прагляд гэтай папкі

en: "%s" selected
be: "%s" вылучаны

en: %'d folder selected | %'d folders selected
be[0]: %'d папка вылучана
be[1]: %'d папкі вылучаны
be[2]: %'d папак вылучана

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
be[0]:  (змяшчае %'d элемент)
be[1]:  (змяшчае %'d элементы)
be[2]:  (змяшчае %'d элементаў)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
be[0]:  (змяшчаюць %'d элемент)
be[1]:  (змяшчаюць %'d элементы)
be[2]:  (змяшчаюць %'d элементаў)

en: %'d item selected | %'d items selected
be[0]: %'d элемент вылучаны
be[1]: %'d элементы вылучаны
be[2]: %'d элементаў вылучана

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
be[0]: %'d іншы элемент вылучаны
be[1]: %'d іншыя элементы вылучаны
be[2]: %'d іншых элементаў вылучана

en: %'u item | %'u items
be[0]: %'u элемент
be[1]: %'u элементы
be[2]: %'u элементаў

en: %s, Free space: %s
be: %s, вольна: %s

en: Open With %s
be: Адкрыць з дапамогай %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
be[0]: Ужыць "%s", каб адкрыць вылучаны элемент
be[1]: Ужыць "%s", каб адкрыць вылучаныя элементы
be[2]: Ужыць "%s", каб адкрыць вылучаныя элементы

en: Run "%s" on any selected items
be: Запусціць "%s" для ўсіх вылучаных элементаў

en: Create a new document from template "%s"
be: Стварыць новы дакумент з шаблону "%s"

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be moved if you select the Paste command
be[0]: %'d вылучаны элемент будзе перамешчаны пры выбары каманды "Уставіць"
be[1]: %'d вылучаныя элементы будуць перамешчаны пры выбары каманды "Уставіць"
be[2]: %'d вылучаных элементаў будуць перамешчаны пры выбары каманды "Уставіць"

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be copied if you select the Paste command
be[0]: %'d вылучаны элемент будзе скапіяваны пры выбары каманды "Уставіць"
be[1]: %'d вылучаныя элементы будуць скапіяваны пры выбары каманды "Уставіць"
be[2]: %'d вылучаных элементаў будуць скапіяваны пры выбары каманды "Уставіць"

en: Select Target Folder For Move
be: Выберыце папку для перамяшчэння

en: Select Target Folder For Copy
be: Выберыце папку для капіявання

en: Unable to unmount location
be: Не ўдалося адмантаваць месца

en: Unable to eject location
be: Не ўдалося выняць месца

en: Unable to stop drive
be: Не ўдалося спыніць прывад

en: Connect to Server %s
be: Злучыць з серверам %s

en: _Connect
be: _Злучыцца

en: Link _name:
be: Назва _спасылкі:

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
be: Стварыць новы _дакумент

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
be: Ад_крыць з дапамогай

en: Choose a program with which to open the selected item
be: Выбраць праграму, у якой трэба адкрыць вылучаны элемент

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
be: Паглядзець ці змяніць уласцівасьці кожнага вылучанага элемента

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
be: Стварыць новую пустую папку ўнутры гэтай папкі

note: name, stock id, label
en: No templates installed
be: Шаблонаў не ўсталявана

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
be: _Пусты дакумент

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
be: Стварыць новы пусты дакумент унутры гэтай папкі

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
be: Адкрыць вылучаны элемент у гэтым акне

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
be: Адкрыць у акне навігацыі

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
be: Адкрыць кожны вылучаны элемент у акне навігацыі

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
be: Адкрыць кожны вылучаны элемент у новай укладцы

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
be: Адкрыць у тэрмінале

note: tooltip
en: Open terminal in the selected folder
be: Адкрыць тэрмінал у выбранай папцы

note: name, stock id label, accelerator
en: Open as Root
be: Адкрыць як Адміністратар

note: tooltip
en: Open the folder with administration privileges
be: Адкрыць папку з правамі адміністратара

note: name, stock id label, accelerator
en: Follow link to original file
be: Перайсці па спасылцы да зыходнага файла

note: tooltip
en: Navigate to the original file that this symbolic link points to
be: Перайсці да зыходнага файла, на які паказвае дадзеная сімвальная спасылка

note: name, stock id label, accelerator
en: Open containing folder
be: Адкрыць папку з файлам

note: tooltip
en: Navigate to the folder that the selected item is stored in
be: Перайсці ў папку, у якой размешчаны выбраны элемент

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
be: Іншая _праграма...

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
be: Выбраць іншую праграму для адкрыцця выбранага элемента

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
be: Адкрыць у _іншай праграме...

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
be: Падрыхтаваць выбраныя файлы да перамяшчэння з дапамогай каманды "Уставіць"

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
be: Падрыхтаваць выбраныя файлы да капіявання з дапамогай каманды "Уставіць"

note: name, stock id label, accelerator
en: _Paste
be: _Уставіць

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
be: Перамясціць ці скапіяваць файлы, вылучаныя камандай "Выразаць" ці "Скапіяваць"

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
be: Перамясціць ці скапіяваць у вылучаную папку файлы, вылучаныя раней камандай "Выразаць" ці "Скапіяваць"

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
be: _Скапіяваць у

note: name, stock id, label
en: M_ove to
be: Перам_ясціць у

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
be: Вылучыць ус_е

note: tooltip
en: Select all items in this window
be: Вылучыць усе элементы ў гэтым акне

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
be: Вылучыць адпаведныя _элементы...

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
be: Вылучыць элементы ў гэтым акне, якія адпавядаюць шаблону

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
be: _Інвертаваць вылучэнне

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
be: Вылучыць толькі тыя элементы, якія ў гэты момант не вылучаны

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
be: Стварыць _дублікат

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
be: Стварыць дублікат кожнага вылучанага элемента

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
be[0]: С_тварыць спасылку
be[1]: С_тварыць спасылкі
be[2]: С_тварыць спасылкі

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
be: Стварыць сімвальную спасылку для кожнага вылучанага элемента

note: tooltip
en: Rename selected item
be: Перайменаваць вылучаны элемент

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
be: Выкінуць вылучаныя элементы ў сметніцу

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
be: Выдаліць вылучаныя элементы, абмінуўшы сметніцу

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
be: _Аднавіць

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
be: Ад_рабіць

note: tooltip
en: Undo the last action
be: Адрабіць апошняе дзеянне

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
be: У_знавіць

note: tooltip
en: Redo the last undone action
be: Паўтарыць апошняе скасаванае дзеянне

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
be: Скінуць рэжым прагляду на перад_вызначаны

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
be: Скінуць парадак сартавання і ўзровень павелічэння, уласцівыя гэтаму рэжыму

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
be: Злучыцца з гэтым серверам

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
be: Усталяваць пастаяннае злучэнне з гэтым серверам

note: tooltip
en: Mount the selected volume
be: Прымантаваць вылучаны дыскавы том

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
be: Адмантаваць вылучаны дыскавы том

note: tooltip
en: Eject the selected volume
be: Выняць вылучаны дыскавы том

note: tooltip
en: Start the selected volume
be: Запусціць вылучаны дыскавы том

note: tooltip
en: Stop the selected volume
be: Спыніць вылучаны дыскавы том

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
be: Апазнаць носьбіт у вылучаным прывадзе

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
be: Прымантаваць дыскавы том, які змяшчае адкрытую папку

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
be: Адмантаваць дыскавы том, які змяшчае адкрытую папку

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
be: Выняць дыскавы том, які змяшчае адкрытую папку

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
be: Запусціць дыскавы том, які змяшчае адкрытую папку

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
be: Спыніць дыскавы том, які змяшчае адкрытую папку

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
be: Адкрыць файл і закрыць акно

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
be: Адкрыць гэту папку ў акне навігацыі

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
be: Адкрыць гэту папку ў новай укладцы

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
be: Падрыхтаваць гэту папку да перамяшчэння каманды "Уставіць"

note: tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
be: Падрыхтаваць гэту папку да капіявання каманды "Уставіць"

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
be: Перамясціць ці скапіяваць у гэту папку файлы, вылучаныя камандай "Выразаць" ці "Скапіяваць"

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
be: Выкінуць гэту папку ў сметніцу

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
be: Выдаліць гэту папку, абмінаючы сметніцу

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
be: Прымантаваць дыскавы том, які змяшчае гэту папку

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
be: Адмантаваць дыскавы том, які змяшчае гэту папку

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
be: Выняць дыскавы том, які змяшчае гэту папку

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
be: Запусціць дыскавы том, які змяшчае гэту папку

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
be: Спыніць дыскавы том, які змяшчае гэту папку

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
be: Паглядзець ці мадыфікаваць уласцівасці гэтай папкі

note: name, stock id, label
en: _Other pane
be: Іншы _абшар акна

en: Copy the current selection to the other pane in the window
be: Скапіяваць вылучанае ў іншы абшар акна

en: Move the current selection to the other pane in the window
be: Перамясціць вылучанае ў іншы абшар акна

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
be: _Хатняя

en: Copy the current selection to the home folder
be: Скапіяваць вылучанае ў хатнюю папку

en: Move the current selection to the home folder
be: Перамясціць вылучанае ў хатнюю папку

note: name, stock id, label
en: _Desktop
be: _Працоўны стол

en: Copy the current selection to the desktop
be: Скапіяваць вылучанае на працоўны стол

en: Move the current selection to the desktop
be: Перамясціць вылучанае на працоўны стол

en: Browse...
be: Агляд...

en: Browse for a folder to move the selection to
be: Агляд папкі для перамяшчэння вылучанага

en: Browse for a folder to copy the selection to
be: Агляд папкі для капіявання вылучанага

en: Pin the selected file so it always appears at the top of this location's file list
be: Замацаваць вылучаны файл, каб ён з'яўляўся зверху спісу файлаў гэтага месца

en: Unpin the selected file from the top of this location's file list
be: Адмацаваць вылучаны файл ад верху спіса файлаў

en: Add to favorites
be: Дадаць да абраных

en: Add the selected file to your favorites
be: Дадаць вылучаны файл да вашых абраных

en: Remove from favorites
be: Выдаліць з абраных

en: Remove the selected file from your favorites
be: Выдаліць вылучаны файл з вашых абраных

en: Run scripts
be: Выканаць скрыпты

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
be: _Скрыпты

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
be: Перамясціць адкрытую папку са сметніцы ў "%s"

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
be[0]: Перамясціць вылучаную папку са сметніцы ў "%s"
be[1]: Перамясціць вылучаныя папкі са сметніцы ў "%s"
be[2]: Перамясціць вылучаныя папкі са сметніцы ў "%s"

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
be[0]: Перамясціць вылучаную папку са сметніцы
be[1]: Перамясціць вылучаныя папкі са сметніцы
be[2]: Перамясціць вылучаныя папкі са сметніцы

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
be[0]: Перамясціць вылучаны файл са сметніцы ў "%s"
be[1]: Перамясціць вылучаныя файлы са сметніцы ў "%s"
be[2]: Перамясціць вылучаныя файлы са сметніцы ў "%s"

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
be[0]: Перамясціць вылучаны файл са сметніцы
be[1]: Перамясціць вылучаныя файлы са сметніцы
be[2]: Перамясціць вылучаныя файлы са сметніцы

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
be[0]: Перамясціць вылучаны элемент са сметніцы ў "%s"
be[1]: Перамясціць вылучаныя элементы са сметніцы ў "%s"
be[2]: Перамясціць вылучаныя элементы са сметніцы ў "%s"

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
be[0]: Перамясціць вылучаны элемент са сметніцы
be[1]: Перамясціць вылучаныя элементы са сметніцы
be[2]: Перамясціць вылучаныя элементы са сметніцы

en: Start the selected drive
be: Запусціць вылучаны прывад

en: Connect to the selected drive
be: Злучыцца з вылучаным прывадам

en: _Start Multi-disk Drive
be: Запусціць _шматдыскавы прывад

en: Start the selected multi-disk drive
be: Запусціць вылучаны шматдыскавы прывад

en: U_nlock Drive
be: Раз_блакіраваць прывад

en: Unlock the selected drive
be: Разблакіраваць вылучаны прывад

en: Stop the selected drive
be: Спыніць вылучаны прывад

en: Safely remove the selected drive
be: Карэктна адлучыць вылучаны прывад

en: _Disconnect
be: _Адлучыць

en: Disconnect the selected drive
be: Адлучыць вылучаны прывад

en: _Stop Multi-disk Drive
be: _Спыніць шматдыскавы прывад

en: Stop the selected multi-disk drive
be: Спыніць вылучаны шматдыскавы прывад

en: Lock the selected drive
be: Заблакіраваць вылучаны прывад

en: Start the drive associated with the open folder
be: Запусціць прывад, які змяшчае адкрытую папку

en: Connect to the drive associated with the open folder
be: Злучыцца з прывадам, які змяшчае адкрытую папку

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
be: Запусціць шматдыскавы прывад, які змяшчае адкрытую папку

en: Unlock the drive associated with the open folder
be: Разблакіраваць прывад, які змяшчае адкрытую папку

en: _Stop the drive associated with the open folder
be: _Спыніць прывад, які змяшчае адкрытую папку

en: Safely remove the drive associated with the open folder
be: Карэктна адлучыць прывад, які змяшчае адкрытую папку

en: Disconnect the drive associated with the open folder
be: Адлучыць прывад, які змяшчае адкрытую папку

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
be: Спыніць шматдыскавы прывад, які змяшчае адкрытую папку

en: Lock the drive associated with the open folder
be: Заблакіраваць прывад, які змяшчае адкрытую папку

en: _Delete Permanently
be: Выдаліць _незваротна

en: Delete the open folder permanently
be: Незваротна выдаліць адкрытую папку

en: Move the open folder to the Trash
be: Выкінуць адкрытую папку ў сметніцу

en: _Open With %s
be: _Адкрыць з дапамогай %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
be[0]: _Адкрыць у %'d новым акне
be[1]: _Адкрыць у %'d новых вокнах
be[2]: _Адкрыць у %'d новых вокнах

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
be[0]: Адкрыць у %'d новай _укладцы
be[1]: Адкрыць у %'d новых _укладках
be[2]: Адкрыць у %'d новых _укладках

en: Delete all selected items permanently
be: Незваротна выдаліць усе вылучаныя элементы

en: Remo_ve from Recent
be: В_ыдаліць са спіса нядаўніх

en: Remove each selected item from the recently used list
be: Выдаліць кожны вылучаны элемент са спісу нядаўна выкарыстаных

en: View or modify the properties of the open folder
be: Паглядзець ці мадыфікаваць уласцівасці адкрытай папкі

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
be: Спасылка на %s

en: Drag and drop is not supported.
be: Перацягванне не падтрымліваецца.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
be: Перацягванне падтрымліваецца толькі мясцовымі файлавымі сістэмамі.

en: An invalid drag type was used.
be: Недапушчальны тып захопу.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
be: перацягнуты тэкст.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
be: перацягнутыя даныя

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
be: Вы жадаеце выдаліць усе закладкі, якія спасылаюцца на неіснуючыя месцы?

en: The location "%s" does not exist.
be: Месца "%s" не існуе.

en: Bookmark for Nonexistent Location
be: Закладка для неіснуючага месца

en: Go to the location specified by this bookmark
be: Перайсці ў месца, на якое спасылаецца гэта закладка

en: %s - File Browser
be: Аглядальнік файлаў: %s

en: Searching...
be: Пошук...

en: Could not display "%s".
be: Не ўдалося паказаць "%s".

en: Nemo has no installed viewer capable of displaying the folder.
be: Не ўсталяны сродкі прагляду для адлюстравання гэтай папкі ў Nemo.

en: The location is not a folder.
be: Месца не з'яўляецца папкай.

en: Could not find "%s".
be: Не ўдалося знайсці "%s".

en: Please check the spelling and try again.
be: Праверце правільнасць напісання і паўтарыце спробу.

en: Nemo cannot handle "%s" locations.
be: Nemo не можа апрацаваць шляхi "%s".

en: Nemo cannot handle this kind of location.
be: Nemo не можа апрацаваць дадзены тып шляху.

en: Unable to mount the location.
be: Не ўдалося прымантаваць размяшчэнне.

en: Access was denied.
be: Адмоўлена ў доступе.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
be: Не ўдалося паказаць "%s", бо адпаведны камп'ютар не быў знойдзены.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
be: Праверце правільнасць напісання і налады проксі.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
be: Памылка: %s
    Выберыце іншы праглядальнік і паўтарыце спробу.

en: Nemo is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
be: Nemo з'яўляецца свабодным праграмным забеспячэннем; вы можаце распаўсюджваць і/ці мадыфікаваць яго згодна з умовамі GNU General Public License, апублікаванымi Free Software Foundation; пачынаючы з версii 2 i далей.

en: Nemo is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
be: Nemo пастаўляецца ў надзеі, што ён будзе карысны, але БЕЗ АНІЯКІХ ГАРАНТЫЙ; нават без гарантый КАМЕРЦЫЙНАЙ КАШТОЎНАСЦІ ці ПРЫДАТНАСЦІ ДЛЯ ПЭЎНАЙ МЭТЫ. Глядзіце GNU General Public License для падрабязнасцей.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nemo; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
be: Вы павінны былі атрымаць копію стандартнай грамадскай ліцэнзіі GNU разам з Nemo; калі ж не, напішыце пра гэта на адрас: Free Software " " Foundation, Inc., 51 Franklin " " Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Nemo lets you organize files and folders, both on your computer and online.
be: Nemo дазваляе вам упарадкаваць файлы і папкі на вашым камп'ютары і ў інтэрнэце.

en: There was an error displaying help: 
    %s
be: Памылка паказу дапамогі: 
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
be: _Файл

note: name, stock id, label
en: _Edit
be: _Рэдагаваць

note: name, stock id, label
en: _View
be: _Прагляд

note: name, stock id, label
en: _Help
be: _Дапамога

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
be: _Закрыць

note: tooltip
en: Close this folder
be: Закрыць гэтую папку

en: Prefere_nces
be: _Налады

en: Edit Nemo preferences
be: Змяніць параметры Nemo

en: Plugins
be: Убудовы

en: Manage extensions, actions and scripts
be: Кіраваць пашырэннямі, дзеяннямі і скрыптамі

en: Undo the last text change
be: Адрабіць апошнюю змену тэксту

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
be: Адкрыць _бацькоўскую папку

en: Open the parent folder
be: Адкрыць бацькоўскую папку

note: tooltip
en: Stop loading the current location
be: Спыніць загрузку бягучага месца

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
be: _Перазагрузіць

note: tooltip
en: Reload the current location
be: Перазагрузіць бягучае месца

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
be: _Усе тэмы

note: tooltip
en: Display Nemo help
be: Паказаць дапамогу Nemo

en: _Keyboard Shortcuts
be: _Спалучэнні клавіш

en: Display keyboard shortcuts
be: Паказаць спалучэнні клавіш

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
be: _Аб праграме

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nemo
be: Паказаць звесткі пра стваральнікаў Nemo

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
be: _Наблізіць

note: tooltip
en: Increase the view size
be: Павялічыць памер элементаў

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
be: _Аддаліць

note: tooltip
en: Decrease the view size
be: Зменшыць памер элементаў

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
be: _Звычайны памер

note: tooltip
en: Use the normal view size
be: Ужыць звычайны памер элементаў

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
be: Злучыцца з _серверам...

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
be: Злучыць з аддаленым камп'ютарам або супольным дыскам

note: tooltip
en: Open your personal folder
be: Адкрыць асабістую папку

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
be: _Камп'ютар

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
be: Аглядаць лакальныя і аддаленыя дыскі і папкі, даступныя з гэтага камп'ютара

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
be: С_етка

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
be: Аглядаць закладкі і лакальную сетку

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
be: _Шаблоны

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
be: Адкрыць асабістую папку шаблонаў

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
be: _Сметніца

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
be: Адкрыць сваю сьметніцу

note: name, stock id, label
en: _Go
be: Пера_ход

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
be: _Закладкі

note: name, stock id, label
en: _Tabs
be: _Укладкі

note: name, stock id, label
en: New _Window
be: _Новае акно

en: Open another Nemo window for the displayed location
be: Адкрыць яшчэ адно акно Nemo для гэтага ж месца

note: name, stock id, label
en: New _Tab
be: Новая _ўкладка

en: Open another tab for the displayed location
be: Адкрыць яшчэ адну ўкладку для гэтага ж месца

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
be: Закрыць усе _вокны

en: Close all Navigation windows
be: Закрыць усе вокны навігацыі

note: name, stock id, label
en: _Back
be: На_зад

en: Go to the previous visited location
be: Перайсці да папярэдняга наведанага месца

note: name, stock id, label
en: _Forward
be: На_перад

en: Go to the next visited location
be: Перайсці да наступнага наведанага месца

note: name, stock id, label
en: Toggle _Location Entry
be: Перайсці да _размяшчэння

en: Switch between location entry and breadcrumbs
be: Пераключыцца паміж размяшчэннем і загалоўкамі

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
be: Пераключыцца на _іншы абшар акна

en: Move focus to the other pane in a split view window
be: Пераключыць фокус на іншы абшар падзеленага акна

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
be: Перайсці да _таго ж месца, як на іншым абшары

en: Go to the same location as in the extra pane
be: Перайсці да месца, адкрытага цяпер у іншым абшары акна

en: Add a bookmark for the current location to this menu
be: Дадаць у гэта меню закладку для бягучага месца

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
be: _Рэдагаваць закладкі...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
be: Паказаць акно рэдагавання закладак з гэтага меню

en: _Previous Tab
be: _Папярэдняя ўкладка

en: Activate previous tab
be: Задзейнічаць папярэднюю ўкладку

en: _Next Tab
be: _Наступная ўкладка

en: Activate next tab
be: Задзейнічаць наступную ўкладку

en: Move Tab _Left
be: Пасунуць укладку ў_лева

en: Move current tab to left
be: Пасунуць бягучую ўкладку ўлева

en: Move Tab _Right
be: Пасунуць укладку ўп_рава

en: Move current tab to right
be: Пасунуць бягучую ўкладку ўправа

en: Sidebar
be: Бакавая панэль

en: Toolbar
be: Панэль прылад

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
be: Паказваць с_хаваныя файлы

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
be: Пераключэнне рэжыму паказу схаваных файлаў у гэтым акне

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
be: Галоўная панэль _інструмэнтаў

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
be: Змяніць бачнасць галоўнай панэлі інструментаў акна

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
be: _Паказваць бакавую панэль

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
be: Пераключыць бачнасць бакавой панэлi акна

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
be: Радок _стану

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
be: Змяніць бачнасць радка стану акна

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: M_enubar
be: Панэ_ль меню

note: tooltip
en: Change the default visibility of the menubar
be: Змяніць бачнасць панэлі меню па змаўчанні

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
be: Шукаць _файлы...

note: tooltip
en: Search documents and folders
be: Шукаць дакументы і папкі

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
be: _Дадатковы абшар акна

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
be: Адкрыць побач дадатковы абшар са змесцівам папкі

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: Show _Thumbnails
be: Паказаць _мініяцюры

note: tooltip
en: Toggle the display of thumbnails in the current directory
be: Уключыць / выключыць паказ мініяцюр у гэтай папцы

en: Places
be: Месцы

en: Select Places as the default sidebar
be: Зрабіць паказ месцаў перадвызначаным выглядам бакавой панэлі

en: Tree
be: Дрэва

en: Select Tree as the default sidebar
be: Зрабіць іерархічны выгляд папак перадвызначаным для бакавой панэлі

en: Path Bar
be: Панэль шляху

en: Always prefer the path bar
be: Заўсёды паказваць панэль шляху

en: Location Entry
be: Месцазнаходжанне

en: Always prefer the location entry
be: Заўсёды паказваць месцазнаходжанне

en: Back history
be: Назад па гісторыі

en: Forward history
be: Наперад па гісторыі

en: _Up
be: У_верх

en: Go to parent folder
be: Перайсці ў бацькоўскую папку

en: Go to home directory
be: Перайсці ў хатнюю папку

en: Go to Computer
be: Перайсці ў Камп'ютар

en: Toggle Location Entry
be: Перайсці да размяшчэння

en: New folder
be: Новая папка

en: Create a new folder
be: Стварыць новую папку

en: Open a terminal in the active folder
be: Адкрыць тэрмінал у актыўнай папцы

en: Icons
be: Значкі

en: List
be: Спіс

en: Compact
be: Кампактны

en: Search
be: Пошук

en: Show Thumbnails
be: Паказваць мініяцюры

en: _Location
be: _Месца

en: _New Tab
be: Новая _ўкладка

en: _Close Tab
be: _Закрыць укладку

en: No files found
be: Файлы не знойдзены

en: These files are on an Audio CD.
be: Гэтыя файлы на Аўдыё CD.

en: These files are on an Audio DVD.
be: Гэтыя файлы на Аўдыё DVD.

en: These files are on a Video DVD.
be: Гэтыя файлы на Відэа DVD.

en: These files are on a Video CD.
be: Гэтыя файлы на Відэа CD.

en: These files are on a Super Video CD.
be: Гэтыя файлы на Super Video CD.

en: These files are on a Photo CD.
be: Гэтыя файлы на Photo CD.

en: These files are on a Picture CD.
be: Гэтыя файлы на Picture CD.

en: The media contains digital photos.
be: Носьбіт змяшчае лічбавыя фатаграфіі.

en: These files are on a digital audio player.
be: Гэтыя файлы на лібавым аўдыё плэеры.

en: The media contains software.
be: Гэты носьбіт змяшчае праграмы.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
be: Гэты носьбіт быў апазнаны як "%s".

en: Open %s
be: Адкрыць %s

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
be: Выразаць выбраны тэкст у буфер абмену

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
be: Скапіяваць вылучаны тэкст у буфер абмену

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
be: Уставіць тэкст з буфера абмену

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
be: Вылучыць увесь тэкст з тэкставага поля

en: Move _Up
be: Перамясціць _вышэй

en: Move Dow_n
be: Перамясціць _ніжэй

en: Use De_fault
be: _Перадвызначана

en: The name and icon of the file.
be: Назва і значок файла.

en: The size of the file.
be: Памер файла.

en: The general type of the file.
be: Агульны тып файла.

en: Detailed Type
be: Дакладны тып

en: The specific type of the file.
be: Пэўны тып файла.

en: The date the file was modified.
be: Дата апошняга змянення файла.

en: Modified - Time
be: Зменена - Час

en: Date Created
be: Дата стварэння

en: The date the file was created.
be: Дата стварэння файла.

en: Created - Time
be: Створаны - Час

en: Date Accessed
be: Дата доступу

en: The date the file was accessed.
be: Дата апошняга доступу да файла.

en: Owner
be: Уласнік

en: The owner of the file.
be: Уласнік файла.

en: Group
be: Група

en: The group of the file.
be: Група, якой належыць файл.

en: The permissions of the file.
be: Правы доступу да файла.

en: Octal Permissions
be: Васьмярычныя правы доступу

en: The permissions of the file, in octal notation.
be: Правы доступу да файла ў васьмярычным запісе.

en: MIME Type
be: MIME-тып

en: The mime type of the file.
be: MIME-тып файла.

en: SELinux Context
be: Кантэкст SELinux

en: The SELinux security context of the file.
be: Кантэкст бяспекі SELinux файла.

en: The location of the file.
be: Размяшчэнне файла.

en: Trashed On
be: У сметніцы

en: Date when file was moved to the Trash
be: Дата перамяшчэння ў сметніцу

en: Original Location
be: Арыгінальнае месца

en: Original location of file before moved to the Trash
be: Арыгінальнае месца файла да перамяшчэння ў сметніцу

en: Hits
be: Хiты

en: How many times the search string appeared in the file
be: Колькі разоў гэты радок сустракаецца ў файле

en: on the desktop
be: на працоўным стале

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
be: Нельга выкінуць дыскавы том "%s" у сметніцу.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
be: Калі вы хочаце выняць носьбіт з прывада, задзейнічайце "Выняць" ва ўсплываючым меню тома.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
be: Калі жадаеце адмантаваць дыскавы том, задзейнічайце "Адмантаваць том" ва ўсплываючым меню тома.

en: _Move Here
be: _Перамясціць сюды

en: _Copy Here
be: С_капіяваць сюды

en: _Link Here
be: _Стварыць спасылку

en: Cancel
be: Скасаваць

en: This file cannot be mounted
be: Немагчыма прымантаваць файл

en: This file cannot be unmounted
be: Немагчыма адмантаваць файл

en: This file cannot be ejected
be: Немагчыма выняць гэты файл

en: This file cannot be started
be: Немагчыма запусціць гэты файл

en: This file cannot be stopped
be: Немагчыма спыніць гэты файл

en: Slashes are not allowed in filenames
be: Нельга ўжываць слэшы ў назвах файлаў

en: File not found
be: Файл не знойдзены

en: Toplevel files cannot be renamed
be: Немагчыма перайменаваць файлы верхняга ўзроўню

en: Unable to rename desktop icon
be: Немагчыма перайменаваць значок працоўнага стала

en: Unable to rename desktop file
be: Немагчыма перайменаваць файл працоўнага стала

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %H:%M
be: Учора %H:%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 12h format. i.e. "Yesterday 9:04 PM"
en: Yesterday %-l:%M %p
be: Учора %-l:%M %p

en: Not allowed to set permissions
be: Забаронена змяняць правы

en: Not allowed to set owner
be: Забаронена вызначаць уласніка

en: Specified owner '%s' doesn't exist
be: Вызначаны ўласнік "%s" не існуе

en: Not allowed to set group
be: Забаронена вызначаць групу

en: Specified group '%s' doesn't exist
be: Вызначаная група "%s" не існуе

en: %'u folder | %'u folders
be[0]: %'u папка
be[1]: %'u папкі
be[2]: %'u папак

en: %'u file | %'u files
be[0]: %'u файл
be[1]: %'u файлы
be[2]: '%u файлаў

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
be: ? элементаў

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
be: ? байтаў

en: Unknown
be: Невядома

en: Program
be: Праграма

en: Audio
be: Аўдыя

en: Font
be: Шрыфт

en: Archive
be: Архіў

en: Markup
be: Разметка

en: Text
be: Тэкст

en: Video
be: Відэа

en: Contacts
be: Кантакты

en: Calendar
be: Каляндар

en: Document
be: Дакумент

en: Presentation
be: Прэзентацыя

en: Spreadsheet
be: Табліца

en: Binary
be: Бiнарны

en: Folder
be: Папка

en: link
be: спасылка

en: link (broken)
be: спасылка (зламаная)

en: Name: %s
be: Назва: %s

en: Type: %s
be: Тып: %s

en: %s item | %s items
be[0]: %s файл
be[1]: %s файлы
be[2]: %s файлаў

en: Contains: %s
be: Змяшчае: %s

en: Size: %s
be: Памер: %s

en: Accessed: %s
be: Апошні доступ: %s

en: Modified: %s
be: Апошнія змены: %s

en: Created: %s
be: Створаны: %s

en: Location: %s
be: Месца: %s

en: Merge folder "%s"?
be: Аб'яднаць змесціва папак "%s"?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
be: Пры аб'яднанні ні адзін канфліктны файл у папцы не будзе заменены іншым без пацвярджэння ад карыстальніка.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
be: Старэйшая папка з такой самай назвай ужо існуе ў "%s".

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
be: Навейшая папка з такой самай назвай ужо існуе ў "%s".

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
be: Іншая папка з такой самай назвай ужо існуе ў "%s".

en: Replacing it will remove all files in the folder.
be: Пры замене ўсе файлы папкі будуць выдалены.

en: Replace folder "%s"?
be: Замяніць папку "%s"?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
be: Папка з такой самай назвай ужо існуе ў "%s".

en: Replace file "%s"?
be: Замяніць файл "%s"?

en: Replacing it will overwrite its content.
be: Яго змесціва будзе перапісана пры замене.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
be: Старэйшы файл з такой самай назвай ужо існуе ў "%s".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
be: Навейшы файл з такой самай назвай ужо існуе ў "%s".

en: Another file with the same name already exists in "%s".
be: Іншы файл з такой самай назвай ужо існуе ў "%s".

en: Original file
be: Арыгінальны файл

en: Last modified:
be: Дата мадыфікацыі:

en: Replace with
be: Замяніць на

en: Merge
be: _Аб'яднаць

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
be: _Выберыце іншую назву для месца прызначэння

en: Reset
be: Скінуць

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
be: Прымяніць гэта дзеянне для ўсіх файлаў

note: Add buttons
en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Skip
be: _Прапусціць

en: Re_name
be: Перайме_наваць

en: Replace
be: _Замяніць

en: File conflict
be: Канфлікт файлаў

en: S_kip All
be: Прапусціць _усе

en: _Retry
be: _Паўтарыць

en: Delete _All
be: _Выдаліць усе

en: _Replace
be: _Замяніць

en: Replace _All
be: За_мяніць усе

en: _Merge
be: _Аб'яднаць

en: Merge _All
be: А_б'яднаць усе

en: Copy _Anyway
be: Усё роўна с_капіяваць

en: %'d second | %'d seconds
be[0]: %'d секунда
be[1]: %'d секунды
be[2]: %'d секунд

en: %'d minute | %'d minutes
be[0]: %'d хвіліна
be[1]: %'d хвіліны
be[2]: %'d хвілін

en: %'d hour | %'d hours
be[0]: %'d гадзіна
be[1]: %'d гадзіны
be[2]: %'d гадзін

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
be[0]: прыблізна %'d гадзіна
be[1]: прыблізна %'d гадзіны
be[2]: прыблізна %'d гадзін

note: appended to new link file
en: Another link to %s
be: Іншая спасылка на %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
be: %'d-ая спасылка на %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
be: %'d-ая спасылка на %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
be: %'d-яя спасылка на %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
be: %'d-ая спасылка на %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
be:  (копія)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
be:  (іншая копія)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
be: -ая копія)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
be: -ая копія)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
be: -ая копія)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
be: -яя копія)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
be: %s (копія)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
be: %s (іншая копія)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
be: %s (%d-ая копія)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
be: %s (%'d-ая копія)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
be: %s (%'d-ая копія)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
be: %s (%'d-яя копія)%s

en: Error removing file: %s
be: Памылка выдалення файла: %s

en: Waiting to copy a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to copy files from '%1$s' to '%2$s'
be[0]: Чаканне капіявання файла з '%1$s' у '%2$s'
be[1]: Чаканне капіявання файлаў з '%1$s' у '%2$s'
be[2]: Чаканне капіявання файлаў з '%1$s' у '%2$s'

en: Waiting to move a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to move files from '%1$s' to '%2$s'
be[0]: Чаканне перамяшчэння файла з '%1$s' у '%2$s'
be[1]: Чаканне перамяшчэння файлаў з '%1$s' у '%2$s'
be[2]: Чаканне перамяшчэння файлаў з '%1$s' у '%2$s'

en: Waiting to permanently delete a file from '%s' | Waiting to permanently delete files from '%s'
be[0]: Чаканне пастаяннага выдалення файла з '%s'
be[1]: Чаканне пастаяннага выдалення файлаў з '%s'
be[2]: Чаканне пастаяннага выдалення файлаў з '%s'

en: Waiting to trash a file in '%s' | Waiting to trash files in '%s'
be[0]: Чаканне выкідання файла ў '%s'
be[1]: Чаканне выкідання файлаў у '%s'
be[2]: Чаканне выкідання файлаў у '%s'

en: Waiting to empty the trash
be: Чаканне спусташэння сметніцы

en: Waiting to duplicate a file in '%s' | Waiting to duplicate files in '%s'
be[0]: Чаканне стварэння копіі файла ў '%s'
be[1]: Чаканне стварэння копій файлаў у '%s'
be[2]: Чаканне стварэння копій файлаў у '%s'

en: Waiting to change permissions of files in '%s'
be: Чаканне змены правоў доступу файлаў у '%s'

en: Waiting to link a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to link files from '%1$s' to '%2$s'
be[0]: Чаканне спасылкі на файл з '%1$s' у '%2$s'
be[1]: Чаканне спасылкі на файлы з '%1$s' у '%2$s'
be[2]: Чаканне спасылкі на файлы з '%1$s' у '%2$s'

en: Are you sure you want to move "%B" to the trash?
be: Сапраўды жадаеце перамясціць "%B" у сметніцу?

note: translators: the singular form here can be skipped.
en: unused %'d | Are you sure you want to move the %'d selected items to the trash?
be[0]: невыкарыстаны %'d
be[1]: Сапраўды жадаеце перамясціць %'d выбраныя элементы ў сметніцу?
be[2]: Сапраўды жадаеце перамясціць %'d выбраных элементаў у сметніцу?

en: You can restore an item from the trash, if you later change your mind.
be: Вы зможаце аднавіць элемент са сметніцы, калі пазней перадумаеце.

en: Move to _Trash
be: В_ыкінуць у сметніцу

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
be: Сапраўды жадаеце назаўжды выдаліць "%B" са сметніцы?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
be[0]: Сапраўды жадаеце назаўжды выдаліць %'d вылучаны элемент са сметніцы?
be[1]: Сапраўды жадаеце назаўжды выдаліць %'d вылучаныя элементы са сметніцы?
be[2]: Сапраўды жадаеце назаўжды выдаліць %'d вылучаных элементаў са сметніцы?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
be: Калі вы выдаліце элемент, ён будзе страчаны назаўсёды.

en: Empty all items from Trash?
be: Спустошыць сметніцу?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
be: Усё змесціва сметніцы будзе выдалена незваротна.

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
be: Сапраўды жадаеце назаўжды выдаліць "%B"?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
be[0]: Сапраўды жадаеце назаўжды выдаліць %'d выбраны элемент?
be[1]: Сапраўды жадаеце назаўжды выдаліць %'d выбраныя элементы?
be[2]: Сапраўды жадаеце назаўжды выдаліць %'d выбраных элементаў?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
be[0]: засталося выдаліць %'d файл
be[1]: засталося выдаліць %'d файлы
be[2]: засталося выдаліць %'d файлаў

en: Deleting files
be: Выдаленне файлаў

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
be[0]: застаецца: %T
be[1]: застаецца: %T
be[2]: застаецца: %T

en: Error while deleting.
be: Памылка падчас выдалення.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
be: Вы не можаце выдаліць файлы з папкі "%B", бо не маеце дазволу на прагляд яе змесціва.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
be: Узнікла памылка збору звестак пра файлы ў папцы "%B".

en: _Skip files
be: _Прапусціць файлы

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
be: Вы не можаце выдаліць папку "%B", бо не маеце дазволу на яе чытанне.

en: There was an error reading the folder "%B".
be: Узнікла памылка чытання папкі "%B".

en: Could not remove the folder %B.
be: Не ўдалося выдаліць папку %B.

en: There was an error deleting %B.
be: Узнікла памылка выдалення %B.

en: Moving files to trash
be: Перамяшчэнне файлаў у сметніцу

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
be[0]: застаецца перамясціць %'d файл у сметніцу
be[1]: застаецца перамясціць %'d файлы ў сметніцу
be[2]: застаецца перамясціць %'d файлаў у сметніцу

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
be: Не ўдалося перамясціць файл у сметніцу. Выдаліць яго незваротна?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
be: Не ўдалося перамясціць файл "%B" у сметніцу.

en: Trashing Files
be: Перамяшчэнне файлаў у сметніцу

en: Deleting Files
be: Выдаленне файлаў

en: Unable to eject %V
be: Немагчыма выняць %V

en: Unable to unmount %V
be: Немагчыма адмантаваць %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
be: Жадаеце спустошыць сметніцу перад адмантаваннем?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
be: Каб вызваліць месца на гэтым дыску, трэба спустошыць сметніцу. Усе файлы з гэтага дыска ў сметніцы будуць выдалены незваротна.

en: Do _not Empty Trash
be: Не спуста_шаць сметніцу

en: Unable to mount %s
be: Немагчыма прымантаваць %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
be[0]: Падрыхтоўка да капіявання %'d файла (%S)
be[1]: Падрыхтоўка да капіявання %'d файлаў (%S)
be[2]: Падрыхтоўка да капіявання %'d файлаў (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
be[0]: Падрыхтоўка да перамяшчэння %'d файла (%S)
be[1]: Падрыхтоўка да перамяшчэння %'d файлаў (%S)
be[2]: Падрыхтоўка да перамяшчэння %'d файлаў (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
be[0]: Падрыхтоўка да выдалення %'d файла (%S)
be[1]: Падрыхтоўка да выдалення %'d файлаў (%S)
be[2]: Падрыхтоўка да выдалення %'d файлаў (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
be[0]: Падрыхтоўка да перамяшчэння %'d файла ў сметніцу
be[1]: Падрыхтоўка да перамяшчэння %'d файлаў у сметніцу
be[2]: Падрыхтоўка да перамяшчэння %'d файлаў у сметніцу

en: Error while copying.
be: Памылка падчас капіявання.

en: Error while moving.
be: Памылка падчас перамяшчэння.

en: Error while moving files to trash.
be: Памылка падчас перамяшчэння файлаў у сметніцу.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
be: Вы не можаце кіраваць файламі ў папцы "%B", бо не маеце дазволу на іх прагляд.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
be: Вы не можаце кіраваць папкай "%B", бо не маеце дазволу на яе чытанне.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
be: Вы не можаце кіраваць файлам "%B", бо не маеце дазволу на яго чытанне.

en: There was an error getting information about "%B".
be: Узнікла памылка збору звестак аб "%B".

en: Error while copying to "%B".
be: Памылка падчас капіявання ў "%B".

en: You do not have permissions to access the destination folder.
be: Вы не маеце дазволу на доступ да папкі прызначэння.

en: There was an error getting information about the destination.
be: Узнікла памылка збору звестак пра месца прызначэння.

en: The destination is not a folder.
be: Месца прызначэння не з'яўляецца папкай.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
be: Не хапае месца ў месцы прызначэння. Паспрабуйце выдаліць файлы каб вызваліць месца.

en: %S more space is required to copy to the destination.
be: Для капіявання ў месца прызначэння патрэбна яшчэ %S вольнай прасторы.

en: The destination is read-only.
be: Месца прызначэння даступна толькі для чытання.

en: Moving "%B" to "%B"
be: Перамяшчэнне "%B" у "%B"

en: Copying "%B" to "%B"
be: Капіяванне "%B" у "%B"

en: Duplicating "%B"
be: Стварэнне копіі "%B"

en: Moving file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
be: Перамяшчэнне %'d з %'d файлаў (з "%B") у "%B"

en: Copying file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
be: Капіяванне %'d з %'d файлаў (з "%B") у "%B"

en: Duplicating file %'d of %'d (in "%B")
be: Стварэнне копіі %'d з %'d файлаў (у "%B")

en: Moving file %'d of %'d to "%B"
be: Перамяшчэнне %'d з %'d файлаў у "%B"

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
be: Капіяванне %'d з %'d файлаў у "%B"

en: Duplicating file %'d of %'d
be: Стварэнне копіі %'d з %'d файлаў

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
be: %S з %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
be[0]: %S з %S — застаецца: %T (%S/с)
be[1]: %S з %S — застаецца: %T (%S/с)
be[2]: %S з %S — застаецца: %T (%S/с)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
be: Немагчыма скапіяваць папку "%B", бо вы не маеце дазволу на стварэнне яе копіі ў месцы прызначэння.

en: There was an error creating the folder "%B".
be: Узнікла памылка стварэння папкі "%B".

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
be: Немагчыма скапіяваць файлы з папкі "%B", бо вы не маеце дазволу на іх прагляд.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
be: Немагчыма скапіяваць папку "%B", бо вы не маеце дазволу на яе чытанне.

en: Error while moving "%B".
be: Памылка падчас перамяшчэння "%B".

en: Could not remove the source folder.
be: Не ўдалося выдаліць арыгінальную папку.

en: Error while copying "%B".
be: Памылка падчас капіявання "%B".

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
be: Не ўдалося выдаліць файлы з існуючай папкі %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
be: Не ўдалося выдаліць існуючы файл %F.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
be: Немагчыма перамясціць папку саму ў сябе.

en: You cannot copy a folder into itself.
be: Немагчыма скапіяваць папку саму ў сябе.

en: The destination folder is inside the source folder.
be: Папка прызначэння знаходзіцца ўнутры арыгінальнай папкі.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
be: Немагчыма перамясціць файл на месца самога сябе.

en: You cannot copy a file over itself.
be: Немагчыма скапіяваць файл на месца самога сябе.

en: The source file would be overwritten by the destination.
be: Арыгінальны файл можа быць перапісаны месцам прызначэння.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
be: Не ўдалося выдаліць у %F існуючы файл з такой самай назвай.

en: There was an error copying the file into %F.
be: Узнікла памылка капіявання файла ў %F.

en: Copying Files
be: Капіяванне файлаў

en: Preparing to Move to "%B"
be: Падрыхтоўка да перамяшчэння ў "%B"

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
be[0]: Падрыхтоўка да перамяшчэння %'d файла
be[1]: Падрыхтоўка да перамяшчэння %'d файлаў
be[2]: Падрыхтоўка да перамяшчэння %'d файлаў

en: There was an error moving the file into %F.
be: Узнікла памылка перамяшчэння файла ў %F.

en: Moving Files
be: Перамяшчэнне файлаў

en: Creating links in "%B"
be: Стварэнне спасылак у "%B"

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
be[0]: Стварэнне спасылак для %'d файла
be[1]: Стварэнне спасылак для %'d файлаў
be[2]: Стварэнне спасылак для %'d файлаў

en: Error while creating link to %B.
be: Памылка падчас стварэння спасылкі да %B.

en: Symbolic links only supported for local files
be: Сімвальныя спасылкі падтрымліваюцца толькі для мясцовых файлаў

en: The target doesn't support symbolic links.
be: Месца прызначэння не падтрымлівае сімвальныя спасылкі.

en: There was an error creating the symlink in %F.
be: Узнікла памылка стварэння спасылкі ў %F.

en: Setting permissions
be: Налада дазволаў

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
be: Новая папка

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
be: Новы дакумент

en: Error while creating directory %B.
be: Памылка падчас стварэння папкі %B.

en: Error while creating file %B.
be: Памылка падчас стварэння файла %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
be: Узнікла памылка стварэння папкі ў %F.

en: Emptying Trash
be: Спусташэнне сметніцы

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
be: Немагчыма пазначыць праграму запуску даверанай (выканальнай)

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
be[0]: Перамясціць %d элемент назад у "%s"
be[1]: Перамясціць %d элементы назад у "%s"
be[2]: Перамясціць %d элементаў назад у "%s"

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
be[0]: Перамясціць %d элемент у "%s"
be[1]: Перамясціць %d элементы ў "%s"
be[2]: Перамясціць %d элементаў у "%s"

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
be[0]: _Адрабіць перамяшчэнне %d элемента
be[1]: _Адрабіць перамяшчэнне %d элементаў
be[2]: _Адрабіць перамяшчэнне %d элементаў

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
be[0]: _Паўтарыць перамяшчэнне %d элемента
be[1]: _Паўтарыць перамяшчэнне %d элементаў
be[2]: _Паўтарыць перамяшчэнне %d элементаў

en: Move '%s' back to '%s'
be: Перамясціць "%s" назад у "%s"

en: Move '%s' to '%s'
be: Перамясціць "%s" у "%s"

en: _Undo Move
be: _Адрабіць перамяшчэнне

en: _Redo Move
be: _Паўтарыць перамяшчэнне

en: _Undo Restore from Trash
be: _Адрабіць аднаўленне са сметніцы

en: _Redo Restore from Trash
be: _Паўтарыць аднаўленне са сметніцы

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
be[0]: Перамясціць %d элемент назад у сметніцу
be[1]: Перамясціць %d элементы назад у сметніцу
be[2]: Перамясціць %d элементаў назад у сметніцу

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
be[0]: Аднавіць %d элемент са сметніцы
be[1]: Аднавіць %d элементы са сметніцы
be[2]: Аднавіць %d элементаў са сметніцы

en: Move '%s' back to trash
be: Перамясціць "%s" назад у сметніцу

en: Restore '%s' from trash
be: Аднавіць "%s" са сметніцы

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
be[0]: Выдаліць %d скапіяваны элемент
be[1]: Выдаліць %d скапіяваныя элементы
be[2]: Выдаліць %d скапіяваных элементаў

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
be[0]: Скапіяваць %d элемент у "%s"
be[1]: Скапіяваць %d элементы ў "%s"
be[2]: Скапіяваць %d элементаў у "%s"

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
be[0]: _Адрабіць капіяванне %d элемента
be[1]: _Адрабіць капіяванне %d элементаў
be[2]: _Адрабіць капіяванне %d элементаў

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
be[0]: _Паўтарыць капіяванне %d элемента
be[1]: _Паўтарыць капіяванне %d элементаў
be[2]: _Паўтарыць капіяванне %d элементаў

en: Delete '%s'
be: Выдаліць "%s"

en: Copy '%s' to '%s'
be: Скапіяваць "%s" у "%s"

en: _Undo Copy
be: _Адрабіць капіяванне

en: _Redo Copy
be: _Паўтарыць капіяванне

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
be[0]: Выдаліць %d дублікат
be[1]: Выдаліць %d дублікаты
be[2]: Выдаліць %d дублікатаў

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
be[0]: Стварыць копію для %d элемента ў "%s"
be[1]: Стварыць копіі для %d элементаў у "%s"
be[2]: Стварыць копіі для %d элементаў у "%s"

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
be[0]: _Адрабіць стварэнне копіі для %d элемента
be[1]: _Адрабіць стварэнне копій для %d элементаў
be[2]: _Адрабіць стварэнне копій для %d элементаў

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
be[0]: _Паўтарыць стварэнне копіі для %d элемента
be[1]: _Паўтарыць стварэнне копій для %d элементаў
be[2]: _Паўтарыць стварэнне копій для %d элементаў

en: Duplicate '%s' in '%s'
be: Стварыць копію "%s" у "%s"

en: _Undo Duplicate
be: _Адрабіць стварэнне копіі

en: _Redo Duplicate
be: _Паўтарыць стварэнне копіі

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
be[0]: Выдаліць спасылкі на %d элемент
be[1]: Выдаліць спасылкі на %d элементы
be[2]: Выдаліць спасылкі на %d элементаў

en: Create links to %d item | Create links to %d items
be[0]: Стварыць спасылкі на %d элемент
be[1]: Стварыць спасылкі на %d элементы
be[2]: Стварыць спасылкі на %d элементаў

en: Delete link to '%s'
be: Выдаліць спасылку на "%s"

en: Create link to '%s'
be: Стварыць спасылку на "%s"

en: _Undo Create Link
be: _Адрабіць стварэнне спасылкі

en: _Redo Create Link
be: _Паўтарыць стварэнне спасылкі

en: Create an empty file '%s'
be: Стварыць пусты файл "%s"

en: _Undo Create Empty File
be: _Адрабіць стварэнне пустога файла

en: _Redo Create Empty File
be: _Паўтарыць стварэнне пустога файла

en: Create a new folder '%s'
be: Стварыць новую папку "%s"

en: _Undo Create Folder
be: _Адрабіць стварэнне папкі

en: _Redo Create Folder
be: _Паўтарыць стварэнне папкі

en: Create new file '%s' from template
be: Стварыць новы файл "%s" з шаблону

en: _Undo Create from Template
be: _Адрабіць стварэнне з шаблону

en: _Redo Create from Template
be: _Паўтарыць стварэнне з шаблону

en: Rename '%s' as '%s'
be: Перайменаваць "%s" у "%s"

en: _Undo Rename
be: _Адрабіць перайменаванне

en: _Redo Rename
be: _Паўтарыць перайменаванне

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
be[0]: Перамясціць %d элемент у сметніцу
be[1]: Перамясціць %d элементы ў сметніцу
be[2]: Перамясціць %d элементаў у сметніцу

en: Restore '%s' to '%s'
be: Аднавіць "%s" у "%s"

en: Move '%s' to trash
be: Перамясціць "%s" у сметніцу

en: _Undo Trash
be: _Адрабіць перамяшчэнне ў сметніцу

en: _Redo Trash
be: _Паўтарыць перамяшчэнне ў сметніцу

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
be: Аднавіць арыгінальныя дазволы на элементы, змешчаныя ў "%s"

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
be: Прызначыць дазволы на элементы, змешчаныя ў "%s"

en: _Undo Change Permissions
be: _Адрабіць змяненне дазволаў

en: _Redo Change Permissions
be: _Паўтарыць змяненне дазволаў

en: Restore original permissions of '%s'
be: Аднавіць арыгінальныя дазволы на "%s"

en: Set permissions of '%s'
be: Прызначыць дазволы на "%s"

en: Restore group of '%s' to '%s'
be: Аднавіць групу для "%s" як "%s"

en: Set group of '%s' to '%s'
be: Прызначыць групу для "%s" як "%s"

en: _Undo Change Group
be: _Адрабіць змяненне групы

en: _Redo Change Group
be: _Паўтарыць змяненне групы

en: Restore owner of '%s' to '%s'
be: Аднавіць уласніка для "%s" як "%s"

en: Set owner of '%s' to '%s'
be: Прызначыць уласніка для "%s" як "%s"

en: _Undo Change Owner
be: _Адрабіць змяненне ўласніка

en: _Redo Change Owner
be: _Паўтарыць змяненне ўласніка

en: Could not determine original location of "%s"
be: Не ўдалося вызначыць зыходнае размяшчэнне "%s"

en: The item cannot be restored from trash
be: Немагчыма аднавіць элемент са сметніцы

en: The selection rectangle
be: Вобласць вылучэння

en: Could not forget association
be: Не ўдалося забыць асацыяцыю

en: Forget association
be: Забыць асацыяцыю

en: Valid executable.
be: Правільны выканальны.

en: Not a valid executable.  Spaces in the file path must be escaped with backslash (\).
be: Няправільны выканальны. Прабелы ў шляху файла трэба выдзяляць адваротнай рыскай (\).

note: the %s here is a file extension
en: %s document
be: Дакумент %s

en: Open all files of type "%s" with
be: Адкрыць усе файлы тыпу "%s" з дапамогай

en: Select an application in the list to open %s and other files of type "%s"
be: Выберыце праграму са спісу каб адкрыць %s і іншыя файлы тыпу "%s"

en: Custom application
be: Карыстальнiцкая праграма

en: Executables
be: Выканальныя

en: You can also type or select a custom executable file to use to open this file type.  You can use this command just once, or set it as default for all files of this type.
be: Вы можаце ўвесці або выбраць праграму для адкрыцця дадзенага тыпу файлаў. Гэты выбар можна прымяніць аднаразова або ўсталяваць па змаўчаннi для ўсіх файлаў гэтага тыпу.

en: Enter a custom command...
be: Увядзіце любую каманду...

en: Add to list
be: Дадаць да спісу

en: Set as default
be: Усталяваць па змаўчанні

en: Reset to system defaults
be: Скінуць сістэмныя налады да перадвызначаных

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
be: Нажаль, вы не можаце выконваць каманды з аддаленага месца.

en: This is disabled due to security considerations.
be: Выключана з мэтаў бяспекі.

en: There was an error launching the application.
be: Узнікла памылка запуску праграмы.

en: This drop target only supports local files.
be: Гэта месца падтрымлівае толькі лакальныя файлы для аперацыі перацягвання.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
be: Каб адкрыць аддалены файл, скапіюйце яго ў лакальную папку і паўтарыце зноў.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
be: Каб адкрыць аддалены файл, скапіюйце яго ў лакальную папку і паўтарыце зноў. Лакальныя файлы, якія вы перацягнулі сюды, ужо адкрыты.

en: Details:
be: Падрабязнасці:

en: Preparing
be: Падрыхтоўка

en: Search in "%s"
be: Шукаць у "%s"

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Undo Edit
be: Адрабіць рэдагаванне

en: Undo the edit
be: Адрабіць рэдагаванне

en: Redo Edit
be: Паўтарыць рэдагаванне

en: Redo the edit
be: Паўтарыць рэдагаванне

en: The text of the label.
be: Тэкст ярлыка.

en: Justification
be: Раўнаванне

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
be: Узаемнае раўнаванне радкоў тэксту ярлыка. Гэта не ўплывае на раўнаванне самога ярлыка ў яго межах. Для гэтага глядзіце GtkMisc::xalign.

en: Line wrap
be: Перанос радкоў

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
be: Калі ўсталявана, пераносіць радкі ў задаўгім тэксце.

en: Cursor Position
be: Пазіцыя курсора

en: The current position of the insertion cursor in chars.
be: Бягучая пазіцыя курсора ўстаўкі, у знаках.

en: Selection Bound
be: Мяжа вылучэння

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
be: Пазіцыя супрацьлеглага канца вылучэння адносна курсора, у знаках.

en: Select All
be: Вылучыць усё

en: Input Methods
be: Метады ўводу

en: Show more _details
be: _Паказаць падрабязнасці

en: You can stop this operation by clicking cancel.
be: Каб спыніць гэта дзеянне, націсніце "Скасаваць".

en:  (invalid Unicode)
be:  (няправільны Юнікод)

en: Set as Wallpaper...
be: Зрабіць фонавай выявай...

en: Set the selected image as your Cinnamon desktop wallpaper
be: Усталяваць выбраную выяву як фон для працоўнага стала Cinnamon

en: Add Desklets
be: Дадаць дэсклеты

en: Add Cinamon desklets
be: Дадаць дэсклеты Cinamon

en: Mount archive
be: Падключыць архіў

en: Mount %f to browse its contents
be: Падключыць %f для агляду змесціва

en: Change Desktop _Background
be: Змяніць _фон працоўнага стала

en: Change the Cinnamon desktop background
be: Змяніць фон працоўнага стала Cinnamon

en: Create a new l_auncher here...
be: Стварыць новую праграму _запуску тут...

en: Create a new launcher in this folder
be: Стварыць новую праграму запуску ў гэтай папцы

en: Display Settings
be: Налады дысплэя

en: Change the resolution
be: Змяніць разрозненне

en: Manage workspaces (Expo)
be: Кіраваць працоўнымі прасторамі (экспазіцыя)

en: Open Expo to add, remove, or organize workspaces
be: Адкрыць экспазіцыю для дадання, выдалення ці арганізацыі працоўных прастор

en: Remove workspace
be: Выдаліць працоўную прастору

en: Remove the currently active workspace
be: Выдаліць актыўную зараз працоўную прастору

en: Jump to new workspace
be: Перайсці на новую прастору

en: Create a new workspace and activate it
be: Стварыць новую працоўную прастору і зрабіць актыўнай

en: Files
be: Файлы

en: Access and organize files
be: Доступ і кіраванне файламі

en: Edit Bookmarks
be: Рэдагаванне закладак

en: <b>_Bookmarks</b>
be: <b>За_кладкі</b>

en: <b>_Name</b>
be: <b>_Назва</b>

en: <b>_Location</b>
be: <b>_Месца</b>

[ctx: Desktop icon size]
en: Smaller
be: Маленькі

[ctx: Desktop icon size]
en: Small
be: Малы

[ctx: Desktop icon size]
en: Normal
be: Звычайны

[ctx: Desktop icon size]
en: Large
be: Вялікі

[ctx: Desktop icon size]
en: Larger
be: Вялізны

en: Vertical
be: Вертыкальны

en: Horizontal
be: Гарызантальны

en: Current Monitor Layout
be: Бягучы макет манітора

en: Icon Size
be: Памер значка

en: Layout
be: Размяшчэнне

en: Direction
be: Накірунак

en: Sort items by
be: Сарціроўка элементаў

en: Reset grid spacing
be: Скінуць інтэрвал сеткі

en: button
be: кнопка

en: Adjust horizontal grid spacing
be: Рэгуляваць гарызантальны інтэрвал сеткі

en: Adjust vertical grid spacing
be: Рэгуляваць вертыкальны інтэрвал сеткі

en: <b><big>Desktop icons are not currently enabled for this monitor.</big></b>
be: <b><big>Значкі працоўнага стала цяпер не ўключаны для гэтага манітора.</big></b>

en: Desktop Layout
be: Макет працоўнага стала

en: No desktop icons
be: Няма значкоў працоўнага стала

en: Show desktop icons on primary monitor only
be: Паказваць значкі працоўнага стала толькі на асноўным маніторы

en: Show desktop icons on non-primary monitor(s) only
be: Паказваць значкі працоўнага стала толькі на неасноўным маніторы

en: Show desktop icons on all monitors
be: Паказваць значкі працоўнага стала на ўсіх маніторах

en: Desktop Icons
be: Значкі працоўнага стала

en: Mounted Drives
be: Прымантаваныя дыскі

en: Options
be: Параметры

en: Show icons from missing monitors
be: Паказваць значкі з адсутных манітораў

en: Matching monospace font
be: Адпаверны монашырынны шрыфт

en: System monospace font
be: Сістэмны монашырынны шрыфт

en: Normal font
be: Нармальны шрыфт

en: Always
be: Заўсёды

en: Local Files Only
be: Толькі для лакальных файлаў

en: Never
be: Ніколі

en: Decimal
be: Дзесятковы

en: Decimal (long format)
be: Дзесятковы (доўгі фармат)

en: Binary (long format)
be: Бiнарны (доўгі фармат)

en: By Name
be: Па назве

en: By Size
be: Па памеры

en: By Type
be: Па тыпе

en: By Detailed Type
be: Па падрабязным тыпе

en: By Modification Date
be: Па даце змянення

en: By Access Date
be: Па даце доступу

en: By Trashed Date
be: Па даце выдалення

en: 100 KB
be: 100 кб

en: 500 KB
be: 500 кб

en: 1 MB
be: 1 Mб

en: 3 MB
be: 3 Mб

en: 5 MB
be: 5 Mб

en: 10 MB
be: 10 Mб

en: 100 MB
be: 100 Mб

en: 1 GB
be: 1 Гб

en: 2 GB
be: 2 Гб

en: 4 GB
be: 4 Гб

en: 8 GB
be: 8 Гб

en: 16 GB
be: 16 Гб

en: 32 GB
be: 32 Гб

en: 64 GB
be: 64 Гб

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: File Management Preferences
be: Налады кіравання файламі

en: <b>Default View</b>
be: <b>Перадвызначаны рэжым</b>

en: View _new folders using:
be: Спосаб паказу _новых папак:

en: _Inherit view type from parent
be: Наследаваць спосаб паказу ад _бацькоўскай

en: _Arrange items:
be: Упарадкаваць _элементы:

en: Sort _folders before files
be: _Размяшчаць папкі перад файламі

en: Sort _favorites before other files
be: Размяшчаць _абраныя перад іншымі файламі

en: <b>Icon View Defaults</b>
be: <b>Перадвызначаны выгляд значкоў</b>

en: Default _zoom level:
be: Перадвызначаны ў_зровень павелічэння:

en: _Text beside icons
be: _Тэкст пры значку

en: <b>Compact View Defaults</b>
be: <b>Перадвызначаны кампактны выгляд</b>

en: _Default zoom level:
be: Перад_вызначаны ўзровень павелічэння:

en: A_ll columns have the same width
be: Усе слупкі маюць аднолькавую _шырыню

en: <b>List View Defaults</b>
be: <b>Перадвызначаны выгляд спіса</b>

en: D_efault zoom level:
be: Перадвызначаны ўзровень павел_ічэння:

en: <b>Tree View Defaults</b>
be: <b>Перадвызначаны выгляд дрэва</b>

en: Show _only folders
be: Паказваць т_олькі папкі

en: Views
be: Выгляд

en: <b>Behavior</b>
be: <b>Паводзіны</b>

en: _Single click to open items
be: _Адно нацiсканне адкрывае элементы

en: _Double click to open items
be: _Падвойнае нацiсканне адкрывае элементы

en: Click on a file's name twice to rename it
be: Падвойнае націсканне на імені файла пераназаве яго

en: Open each _folder in its own window
be: Адкрываць _кожную папку ў асобным акне

en: Always start in dual-pane view
be: Заўсёды адкрываць у двухпанэльным рэжыме

en: Ignore per-folder view preferences
be: Ігнараваць індывідуальныя налады выгляду для папак

en: Disable file operation queueing
be: Адключыць чаргу для файлавых аперацый

en: Double-click on a blank area to go to the parent folder
be: Падвойны клік на пустым месцы каб перайсці ў бацькоўскую папку

en: <b>Executable Text Files</b>
be: <b>Выканальныя тэкставыя файлы</b>

en: _Run executable text files when they are opened
be: _Запускаць выканальныя файлы пры спробе адкрыць

en: _View executable text files when they are opened
be: Паказваць _выканальныя файлы пры спробе адкрыць

en: _Ask each time
be: Пытацца кожны _раз

en: <b>Trash</b>
be: <b>Сметніца</b>

en: Ask before moving files to the Trash
be: Пытацца перад перамяшчэннем файлаў у сметніцу

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
be: Пытацца перад в_ыдаленнем файлаў са сметніцы

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
be: _Дадаць каманду "Выдаліць", якая абмінае сметніцу

en: Bypass the Trash when the Delete key is pressed
be: Выдаляць міма сметнiцы пры нацiсканні клавiшы Delete

en: <b>Media Handling</b>
be: <b>Носьбіты</b>

en: Automatically mount removeable media when inserted and on startup
be: Аўтаматычна далучаць носьбіты пры іх падключэнні і пры ўключэнні камп'ютара

en: Automatically open a folder for automounted media
be: Аўтаматычна адкрываць папку для аўтаматычна змантаваных носьбітаў

en: Prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
be: Запытваць пацвярджэнне ці аўтаматычна запускаць праграмы, калі носьбіты падключаны

en: Automatically close the device's tab, pane, or window when a device is unmounted or ejected
be: Аўтаматычна закрываць укладкі, панэлі ці вокны пры адмантаванні цi выманні носьбiта

en: Detect content of media and suggest application to open
be: Вызначыць медыя кантэнт і прапанаваць праграму

en: <b>Bulk Rename</b>
be: <b>Масавае перайменаванне</b>

en: Command to invoke when renaming multiple items:
be: Каманда запускаецца пры масавым перайменаванні:

en: Behavior
be: Паводзіны

en: <b>Icon Captions</b>
be: <b>Подпісы значкоў</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
be: Вызначце парадак з'яўлення інфармацыі пад назвамі значкоў. Пры павелічэнні значкоў будзе паказвацца больш інфармацыі.

en: <b>Date</b>
be: <b>Дата</b>

en: _Format:
be: _Фармат:

en: Style:
be: Стыль:

en: <b>Window and Tab Titles</b>
be: <b>Загалоўкі вокнаў і ўкладак</b>

en: Show the full p_ath in the title bar and tab bars
be: Паказваць поўны _адрас у загалоўках вокнаў і ўкладак

en: <b>File Size</b>
be: <b>Памер файла</b>

en: _Prefixes:
be: _Прэфіксы:

en: <b>File Properties</b>
be: <b>Уласцівасці файла</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
be: Паказваць дадатковыя дазволы ў дыялогу ўласцівасцей файла

en: <b>Move/Copy To Menu</b>
be: <b>Меню Перамясціць/Капіяваць у</b>

en: List bookmarks in the menu
be: Паказваць у меню закладкі

en: List devices and network locations in the menu
be: Паказваць у меню прылады і месцы ў сетцы

en: Display
be: Адлюстраванне

en: <b>List Columns</b>
be: <b>Слупкі спіса</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
be: Вызначце парадак з'яўлення інфармацыі ў рэжыме спіса.

en: List Columns
be: Слупкі спіса

en: <b>Previewable Files</b>
be: <b>Перадпрагляд файлаў</b>

en: Show _thumbnails:
be: Паказваць _мініяцюры:

en: _Inherit thumbnail visibility from parent
be: _Наследваць бачнасць мініяцюр ад бацькоўскай папкі

en: _Only for files smaller than:
be: _Толькі для файлаў, меншых за:

en: <b>Folders</b>
be: <b>Папкі</b>

en: Count _number of items:
be: Падлічваць _колькасць элементаў:

en: <b>Tooltips</b>
be: <b>Падказкі</b>

en: Show tooltips in icon and compact views
be: Паказваць падказкі ў рэжымах значкоў і ў кампактным

en: Show tooltips in list views
be: Паказваць падказкі ў рэжыме спіса

en: Show tooltips on the desktop
be: Паказваць падказкі на працоўным стале

en: <i>By default, a folder tooltip shows the item count, and files display their size.
        Select additional information to display in the tooltip:</i>
be: <i>Па змаўчанні падказка паказвае колькасць элементаў у папцы ці памер файла.
        Выберыце дадатковую інфармацыю, якую паказваць у падказцы:</i>

en: Detailed file type
be: Падрабязны тып файла

en: Modified date
be: Дата апошняга змянення

en: Created date
be: Дата стварэння

en: Accessed date
be: Дата доступу

en: File or folder location
be: Месцазнаходжанне файла або папкі

en: Preview
be: Перадпрагляд

en: Visible Buttons
be: Бачныя кнопкі

en: Previous
be: Назад

en: Next
be: Далей

en: Up
be: Уверх

en: Refresh
be: Абнавіць

en: Location entry toggle
be: Выгляд адраса месца

en: Open in terminal
be: Адкрыць у тэрмінале

en: Icon view
be: Рэжым значкоў

en: List view
be: Рэжым спіса

en: Compact view
be: Кампактны выгляд

en: Visible Entries
be: Бачныя запісы

en: Selection
be: Выбар

en: Favorite
be: Абранае

en: Background
be: Фон

en: Visible action and extension entries can be configured in the Plugins tab
be: Бачныя запісы дзеянняў і пашырэнняў можна канфігураваць на ўкладцы "Убудовы"

en: Context Menus
be: Кантэкстныя меню

en: Search for files:
be: Пошук файлаў:

en: Case sensitive
be: Улічваць рэгістр

en: Search folders recursively
be: Шукаць папкі рэкурсіўна

en: Search content:
be: Пошук змесціва:

en: Regular expression
be: Рэгулярны выраз

[ctx: shortcut window]
en: General
be: Агульныя

[ctx: shortcut window]
en: New window
be: Новае акно

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
be: Закрыць акно ці ўкладку

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
be: Закрыць усе вокны

[ctx: shortcut window]
en: Toggle extra pane
be: Дадаць/прыбраць дадатковую панэль

[ctx: shortcut window]
en: Search
be: Пошук

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
be: Стварыць закладку для гэтага месца

[ctx: shortcut window]
en: Edit bookmarks
be: Рэдагаваць закладкі

[ctx: shortcut window]
en: Make link
be: Стварыць спасылку

[ctx: shortcut window]
en: Pin/Unpin selection
be: Прымацаваць/адмацаваць

[ctx: shortcut window]
en: Show help
be: Паказаць даведку

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

[ctx: shortcut window]
en: Opening
be: Адкрыць

[ctx: shortcut window]
en: Open
be: Адкрыць

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
be: Адкрыць у новай укладцы

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
be: Адкрыць у новым акне

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (recent files and search only)
be: Адкрыць месцазнаходжанне (толькі нядаўнія файлы і пошук)

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
be: Укладкі

[ctx: shortcut window]
en: New tab
be: Новая ўкладка

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
be: Да папярэдняй укладкі

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
be: Да наступнай укладкі

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
be: Да канкрэтнай укладкі

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
be: Пасунуць укладку ўлева

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
be: Пасунуць укладку ўправа

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
be: Навігацыя

[ctx: shortcut window]
en: Go back
be: Назад

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
be: Наперад

[ctx: shortcut window]
en: Go up
be: Уверх

[ctx: shortcut window]
en: Go down
be: Уніз

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
be: Перайсці ў хатнюю папку

[ctx: shortcut window]
en: Toggle location entry
be: Пераключыцца на радок уводу адраса

[ctx: shortcut window]
en: Dual Pane
be: Дзве панэлі

[ctx: shortcut window]
en: Go to other pane's location
be: Перайсці да месцазнаходжання іншай панэлі

[ctx: shortcut window]
en: Focus other pane
be: Пераключыцца на іншую панэль

[ctx: shortcut window]
en: View
be: Выгляд

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
be: Наблізіць

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
be: Аддаліць

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
be: Скінуць маштаб

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
be: Абнавіць выгляд

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
be: Паказаць/схаваць схаваныя файлы

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
be: Паказаць/схаваць бакавую панэль

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
be: Паказаць/схаваць меню дзеянняў

[ctx: shortcut window]
en: List view
be: Рэжым спіса

[ctx: shortcut window]
en: Compact view
be: Кампактны выгляд

[ctx: shortcut window]
en: Editing
be: Рэдагаванне

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
be: Стварыць папку

[ctx: shortcut window]
en: Rename
be: Перайменаваць

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
be: Перамясціць у сметніцу

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
be: Выдаліць назаўжды

[ctx: shortcut window]
en: Cut
be: Выразаць

[ctx: shortcut window]
en: Copy
be: Капіяваць

[ctx: shortcut window]
en: Paste
be: Уставіць

[ctx: shortcut window]
en: Select all
be: Вылучыць усё

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
be: Інвертаваць вылучэнне

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
be: Вылучыць адпаведныя элементы

[ctx: shortcut window]
en: Undo
be: Адрабіць

[ctx: shortcut window]
en: Redo
be: Паўтарыць

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
be: Паказаць уласцівасці элемента

en: Customize the layout and appearance of your actions in Nemo's menus
be: Наладзіць размяшчэнне і выгляд вашых дзеянняў у меню Nemo

en: Add a submenu or a separator
be: Дадаць пад-меню ці раздзяляльнік

en: Icon
be: Значок

en: Label
be: Ярлык

en: Restore the original label
be: Аднавіць арыгінальны ярлык

en: Enabled
be: Уключана

en: Save
be: Захаваць

en: Restore default layout
be: Аднавіць зыходнае размяшчэнне

en: Nemo Actions Layout Editor
be: Рэдактар размяшчэння дзеянняў Nemo

en: No icon
be: Без значка

en: Use the original icon (if there is one)
be: Выкарыстоўваць арыгінальны значок (калі ёсць адзін)

en: Choose...
be: Выбраць...

en: New submenu
be: Новае пад-меню

en: New separator
be: Новы раздзяляльнік

en: The layout has changed. Save it?
be: Размяшчэнне зменена. Захаваць?

en: Unsaved changes
be: Незахаваныя змены

en: Open user actions folder
be: Адкрыць папку дзеянняў карыстальніка

en: Quit
be: Выйсці
