linuxmint - en to gl translation catalogue (1087 entries)

en: No actions found
gl: Non se atoparon accións

en: Actions
gl: Accións

en: Nemo could not create the required folder "%s".
gl: Nemo non puido crear o cartafol requirido «%s».

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
gl: Antes de executar Nemo, cree o seguinte cartafol, ou configure os permisos para que Nemo poida crealo.

en: Error starting autorun program: %s
gl: Produciuse un erro ao iniciar o programa de autoexecución %s

en: Cannot find the autorun program
gl: Non é posíbel atopar o programa autoexecutábel

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
gl: <big><b>Produciuse un erro ao executar automaticamente o software</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
gl: <big><b>Ven de inserir un soporte cun software preparado para ser iniciado automaticamente. Desexa arrincalo?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
gl: Este software pode executarse directamente desde o soporte «%s». Non debería executar nunca software no que non confía.
    
    Se ten calquera dúbida, prema en Cancelar.

en: _Run
gl: E_xecutar

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
gl: Escritorio

en: No bookmarks defined
gl: Non hai ningún marcador definido

en: Disable all
gl: Desactivar todo

en: Enable all
gl: Activar todo

en: Public FTP
gl: FTP público

en: FTP (with login)
gl: FTP (con acceso por usuario)

en: Windows share
gl: Compartido por Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
gl: WebDAV seguro (HTTPS)

en: Connecting...
gl: Conectando…

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
gl: Non foi posíbel cargar a lista de métodos admitidos polo servidor.
    Comprobe a instalación de gvfs.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
gl: Non é posíbel abrir o cartafol «%s» en «%s».

en: The server at "%s" cannot be found.
gl: Non é posíbel atopar o servidor en «%s».

en: Try Again
gl: Tentalo de novo

en: Please verify your user details.
gl: Comprobe a súa información de usuario.

en: Continue
gl: Continuar

en: C_onnect
gl: C_onectar

note: set dialog properties
en: Connect to Server
gl: Conectar co servidor

en: Server Details
gl: Información do servidor

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
gl: _Servidor:

note: port
en: _Port:
gl: _Porto:

note: second row: type combobox
en: _Type:
gl: _Tipo:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
gl: Comp_artir:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
gl: Carta_fol:

en: User Details
gl: Información do usuario

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
gl: Nome do _dominio:

note: second row: username entry
en: _User name:
gl: Nome de _usuario:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
gl: Con_trasinal:

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
gl: _Lembrar este contrasinal

en: Operation cancelled
gl: Operación cancelada

en: Print but do not open the URI
gl: Imprimir mais non abrir o URI

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
gl: 
    
    Engadir a montaxe da conexión ao servidor

en: Show the version of the program.
gl: Amosar a versión do programa.

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
gl: Baleirar o _lixo

en: Name
gl: Nome

en: Size
gl: Tamaño

en: Type
gl: Tipo

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
gl: Baleirar o lixo

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
gl: Eliminar todos os elementos do lixo

en: The desktop view encountered an error.
gl: A vista do escritorio atopou un erro.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
gl: Produciuse un erro ao iniciar a vista do escritorio.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
gl: Restaurar os tamaños ori_xinais das iconas

en: Restore Icon's Original Si_ze
gl: Restaurar o tamaño ori_xinal das iconas

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
gl: Redimensionar icona…

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
gl: Facer que a icona seleccionada sexa redimensionábel

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
gl: Restaurar cada un dos elementos seleccionados ao seu tamaño orixinal

en: Comment
gl: Comentario

en: Description
gl: Descrición

en: Command
gl: Orde

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
gl: Non ten os permisos necesarios para ver os contidos de %s.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
gl: Non é posíbel atopar «%s». Quizais porque foi eliminado recentemente.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
gl: Non é posíbel amosar todos os contidos de «%s»: %s

en: The folder contents could not be displayed.
gl: Non é posíbel amosar os contidos do cartafol.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
gl: Vostede non ten os permisos necesarios para cambiar o grupo de «%s».

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
gl: Non foi posíbel cambiar o grupo de «%s»: %s

en: The group could not be changed.
gl: Non foi posíbel cambiar o grupo.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
gl: Non foi posíbel cambiar o propietario de «%s»: %s

en: The owner could not be changed.
gl: Non é posíbel cambiar o propietario.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
gl: Non foi posíbel cambiar os permisos de «%s»: %s

en: The permissions could not be changed.
gl: Non foi posíbel cambiar os permisos.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
gl: O nome «%s» xa está sendo empregado neste cartafol. Empregue outro nome diferente.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
gl: Non hai ningún «%s» neste cartafol. Quizais porque foi movido ou eliminado?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
gl: Vostede non ten os permisos necesarios para renomear «%s».

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
gl: O nome «%s» é incorrecto xa que contén o carácter «/». Use un nome distinto.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
gl: O nome «%s» non é correcto. Use un nome distinto.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
gl: O nome «%s» é demasiado longo. Use un nome distinto.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
gl: Non foi posíbel renomear «%s» a «%s»: %s

en: The item could not be renamed.
gl: Non é posíbel renomear o elemento.

en: Renaming "%s" to "%s".
gl: Renomeando «%s» a «%s».

en: No extensions found
gl: Non se atoparon extensións

en: no information available
gl: non hai información dispoñíbel

en: Extensions
gl: Extensións

en: Extensions changed.  Restart required.
gl: cambiaron as extensións. É necesario reiniciar

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
gl: Ningún

en: by _Name
gl: polo _nome

en: Keep icons sorted by name in rows
gl: Manter as iconas ordenadas polo nome en filas

en: by _Size
gl: polo _tamaño

en: Keep icons sorted by size in rows
gl: Manter as iconas ordenadas polo tamaño en filas

en: by _Type
gl: polo ti_po

en: Keep icons sorted by type in rows
gl: Manter as iconas ordenadas polo tipo en filas

en: by _Detailed Type
gl: por tipo _detallado

en: Keep icons sorted by detailed type in rows
gl: Ordenar as iconas polo tipo detallado e en filas

en: by Modification _Date
gl: pola _data de modificación

en: Keep icons sorted by modification date in rows
gl: Manter as iconas ordenadas pola data de modificación en filas

en: by T_rash Time
gl: por h_ora de movido ao lixo

en: Keep icons sorted by trash time in rows
gl: Manter as iconas ordenadas en filas pola hora na que se moveron ao lixo

en: _Organize Desktop by Name
gl: _Organizar o escritorio polo nome

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
gl: Or_ganizar elementos

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
gl: _Organizar por nome

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
gl: Reposicionar as iconas para que se axusten mellor na xanela e evitar superposición

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
gl: Orde in_versa

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
gl: Amosar as iconas na orde inversa

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
gl: _Manter aliñado

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
gl: Manter as iconas aliñadas nunha grella

en: _Manually
gl: _Manualmente

en: Leave icons wherever they are dropped
gl: Deixar as iconas onde se solten

en: By _Name
gl: Por _nome

en: By _Size
gl: Por _tamaño

en: By _Type
gl: Por ti_po

en: By _Detailed Type
gl: Por tipo _detallado

en: By Modification _Date
gl: Por _data de modificación

en: By T_rash Time
gl: Por _hora de movido ao lixo

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
gl: Vista de iconas

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
gl: _Iconas

en: The icon view encountered an error.
gl: A vista de iconas atopou un erro.

en: The icon view encountered an error while starting up.
gl: Produciuse un erro ao iniciar a vista de iconas.

en: Display this location with the icon view.
gl: Amosar esta localización coa vista de iconas.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
gl: Vista compacta

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
gl: _Compacta

en: The compact view encountered an error.
gl: A vista de iconas atopou un erro.

en: The compact view encountered an error while starting up.
gl: A vista de iconas atopou un erro ao iniciarse.

en: Display this location with the compact view.
gl: Amosar esta localización coa vista compacta.

en: Image Type
gl: Tipo de imaxe

en: %d pixel | %d pixels
gl[0]: %d píxel
gl[1]: %d píxeles

en: Width
gl: Largo

en: Height
gl: Alto

en: Title
gl: Título

en: Author
gl: Autor

en: Copyright
gl: Dereitos de autoría

en: Created On
gl: Creado en

en: Created By
gl: Creado por

en: Disclaimer
gl: Renuncia de responsabilidades

en: Warning
gl: Aviso

en: Source
gl: Orixe

en: Camera Brand
gl: Marca da cámara

en: Camera Model
gl: Modelo da cámara

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
gl: Data na que foi tomada

en: Date Digitized
gl: Data de dixilitación

en: Date Modified
gl: Data de modificación

en: Exposure Time
gl: Tempo de exposición

en: Aperture Value
gl: Valor da abertura

en: ISO Speed Rating
gl: Taxa de velocidade ISO

en: Flash Fired
gl: Flash disparado

en: Metering Mode
gl: Modo de medición

en: Exposure Program
gl: Programa de exposición

en: Focal Length
gl: Distancia focal

en: Location
gl: Localización

en: Keywords
gl: Palabras clave

en: Creator
gl: Autor

en: Rating
gl: Cualificación

en: Failed to load image information
gl: Produciuse un erro ao cargar a información da imaxe

en: Loading...
gl: Cargando...

en: Image
gl: Imaxe

en: Actions: Action files can be added to this folder and will appear in the menu.
gl: Accións: engada neste cartafol os ficheiros de acción para que aparezan no menú.

en: More info
gl: Máis información

en: View a sample action file with documentation
gl: Ver un fichero de exemplo de acción con documentación

en: Scripts: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
gl: Scripts: todos os ficheiros executábeis deste cartafol aparecerán no menú Scripts.

en: View additional information about creating scripts
gl: Ver información adicional sobre a creación de scripts

en: (Empty)
gl: (baleiro)

en: Use Default
gl: Usar o predeterminado

en: Temporarily disable auto-sort
gl: Desactivar temporalmente autoordenación

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
gl: Vista de lista

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
gl: _Lista

en: The list view encountered an error.
gl: A vista en lista atopou un erro.

en: The list view encountered an error while starting up.
gl: Produciuse un erro ao iniciar a vista en lista.

en: Display this location with the list view.
gl: Amosar esta localización na vista en lista.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
gl[0]: Quere ver %d localización?
gl[1]: Quere ver %d localizacións?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
gl[0]: Isto abrirá %d xanela separada.
gl[1]: Isto abrirá %d xanelas separadas.

en: --check cannot be used with other options.
gl: Non é posíbel usar --check con outras opcións.

en: --quit cannot be used with URIs.
gl: Non é posíbel usar --quit cos URI.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
gl: Non é posíbel usar --geometry con máis dun URI.

en: Perform a quick set of self-check tests.
gl: Levar a cabo un conxunto rápido de verificacións de proba.

en: GEOMETRY
gl: XEOMETRÍA

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
gl: Só crea xanelas para os URI especificados explicitamente.

en: Repair the user thumbnail cache - this can be useful if you're having trouble with file thumbnails.  Must be run as root
gl: Reparar a caché de miniaturas do usuario; pode ser útil se ten problemas coas miniaturas de ficheiros. Debe executarse como administrador.

en: Quit Nemo.
gl: Saír de Nemo

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
gl: 
    
    Examinar o sistema de ficheiros co xestor de ficheiros

en: Nemo's main menu is now hidden
gl: Agora o menú principal de Nemo está agochado

en: You have chosen to hide the main menu.  You can get it back temporarily by:
    
    - Tapping the <Alt> key
    - Right-clicking an empty region of the main toolbar
    - Right-clicking an empty region of the status bar.
    
    You can restore it permanently by selecting this option again from the View menu.
gl: Escolleu agochar o menú principal. Para restauralo temporalmente pode:
    
    - Premer a tecla <Alt>
    - Premer co botón dereito nunha zona baleira da barra principal de ferramentas
    - Premer co botón dereito nunha zona baleira da barra de estado.
    
    Pode restauralo permanentemente seleccionando esta opción de novo no menú Ver.

en: Don't show this message again.
gl: Non volver amosar esta mensaxe.

en: The Link "%s" is Broken.
gl: A ligazón «%s» está estragada.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
gl: A ligazón «%s» está estragada. Quere movela ao lixo?

en: This link cannot be used, because it has no target.
gl: Non é posíbel empregar esta ligazón porque non ten un destino.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
gl: Esta ligazón non pode empregarse xa que o seu destino «%s» non existe.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
gl: Mo_ver ao lixo

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
gl: Quere executar «%s» ou amosar o seu contido?

en: "%s" is an executable text file.
gl: «%s» e un ficheiro de texto executábel.

en: Run in _Terminal
gl: Executar nun _terminal

en: _Display
gl: _Amosar

en: Are you sure you want to open all files?
gl: Confirma que quere abrir todos os ficheiros?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
gl[0]: Isto abrirá %d lapela.
gl[1]: Isto abrirá %d lapelas.

en: Open with
gl: Abrir con

en: Unknown file type
gl: Tipo de ficheiro descoñecido

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  If you trust the source of this file, and have sufficient permissions, you can mark it executable and launch it.  Or, you can use the Open With dialog to pick a program to associate it with.
gl: O ficheiro "%s" non ten programas coñecidos asociedos. Se confía na orixe do ficheiro e ten suficientes permisos, pode marcalo como executábel e inicialo ou pode usar a opción "Abrir con" e seleccionar un programa que asociar ao ficheiro.

en: Make executable and run
gl: Facer executábel e iniciar

en: Choose a program
gl: Escolla un programa

en: Untrusted application launcher
gl: Iniciador de aplicativos non fiábel

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted (executable). If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
gl: O lanzador "%s" non foi marcado como confiábel (ficheiro executábel). Se non coñece a orixe deste ficheiro, inicialo pode ser arriscado.

en: _Launch Anyway
gl: _Iniciar de todos xeitos

en: Mark as _Trusted
gl: Marcar como _fiábel

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
gl[0]: Isto abrirá %d aplicativo separado.
gl[1]: Isto abrirá %d aplicativos separados.

en: Unable to mount location
gl: Non é posíbel montar a localización

en: Unable to start location
gl: Non é posíbel iniciar a localización

en: Opening "%s".
gl: Abrindo «%s».

en: Opening %d item. | Opening %d items.
gl[0]: Abrindo %d elemento.
gl[1]: Abrindo %d elementos.

en: Close tab
gl: Pechar a lapela

note: Translators: This is the --help description for the open-with app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Show an open-with dialog given a uri, to allow the user to change the default mimetype handler.
gl: 
    
    Amosar un diálogo «abrir con» dando unha URI, para que o usuario poida cambiar o manipulador predeterminado do tipo MIME.

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Free space: %s
gl: Espazo libre: %s

en: My Computer
gl: O meu computador

en: Open your personal folder
    %s
gl: Abrir o seu cartafol persoal
    %s

en: Home
gl: Cartafol persoal

en: Open the contents of your desktop in a folder
gl: Abrir o contido do seu escritorio nun cartafol

en: Recent
gl: Recentes

en: Recent files
gl: Ficheiros recentes

en: Open the contents of the File System
    %s
gl: Abrir o contido do sistema de ficheiros
    %s

en: File System
gl: Sistema de ficheiros

en: Trash
gl: Lixo

en: Open the trash
gl: Abrir o lixo

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Mount and open %s (%s)
gl: Montar e abrir %s (%s)

en: Mount and open %s
gl: Montar e abrir %s

en: Network
gl: Rede

en: Browse the contents of the network
gl: Examinar os contidos da rede

note: name, stock id label, accelerator
en: _Start
gl: _Iniciar

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
gl: _Deter

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
gl: _Acender

en: _Safely Remove Drive
gl: _Retirar a unidade de forma segura

en: _Connect Drive
gl: _Conectar o dispositivo

en: _Disconnect Drive
gl: _Desconectar o dispositivo

en: _Start Multi-disk Device
gl: _Iniciar o dispositivo multidisco

en: _Stop Multi-disk Device
gl: _Deter o dispositivo multidisco

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
gl: _Desbloquear o dispositivo

en: _Lock Drive
gl: _Bloquear o dispositivo

en: Unable to start %s
gl: Non é posíbel iniciar %s

en: Unable to eject %s
gl: Non é posíbel expulsar %s

en: Unable to poll %s for media changes
gl: Non é posíbel analizar %s para saber os cambios no soporte

en: Unable to stop %s
gl: Non é posíbel deter %s

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
gl: _Abrir

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
gl: Abrir nunha nova _lapela

en: Open in New _Window
gl: Abrir nunha nova  _xanela

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
gl: _Engadir marcador

en: Remove
gl: Retirar

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
gl: _Renomear...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
gl: _Montar

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
gl: _Desmontar

note: name, stock id label, accelerator
en: _Eject
gl: _Expulsar

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
gl: _Detectar soporte

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
gl: _Propiedades

en: %1$s file operation active.  %2$d%% complete. | %1$s file operations active.  %2$d%% complete.
gl[0]: %1$s operación de ficheiros activa. %2$d%% completas.
gl[1]: %1$s operacións de ficheiros activas. %2$d%% completas.

en: File Operations
gl: Operacións de ficheiro

en: All file operations have been successfully completed
gl: Todas as operacións sobre os ficheiros foron completadas satisfactoriamente

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
gl: Non pode asignar máis dunha icona personalizada de vez!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
gl: Arrastre só unha imaxe para estabelecer unha icona personalizada.

en: The file that you dropped is not local.
gl: O ficheiro que arrastrou non é local.

en: You can only use local images as custom icons.
gl: Só pode empregar imaxes locais como iconas personalizadas.

en: The file that you dropped is not an image.
gl: O ficheiro que soltou non é unha imaxe.

en: _Name: | _Names:
gl[0]: _Nome:
gl[1]: _Nomes:

en: Properties
gl: Propiedades

en: %s Properties
gl: Propiedades de %s

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
gl: descoñecido

en: Cancel Group Change?
gl: Cancelar o cambio do grupo?

en: Cancel Owner Change?
gl: Cancelar o cambio do propietario?

en: nothing
gl: nada

en: unreadable
gl: ilexíbel

en: (some contents unreadable)
gl: (algúns contidos son ilexíbeis)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
gl: Contidos:

en: Size:
gl: Tamaño:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
gl: usado

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
gl: libre

en: Total capacity:
gl: Capacidade total:

en: Filesystem type:
gl: Tipo de sistema de ficheiros:

en: Basic
gl: Básico

en: Type:
gl: Tipo:

en: Link target:
gl: Destino da ligazón:

en: Location:
gl: Localización:

en: Accessed:
gl: Accedido:

en: Modified:
gl: Modificado:

en: Free space:
gl: Espazo libre:

en: _Read
gl: _Lectura

en: _Write
gl: _Escritura

en: E_xecute
gl: E_xecutar

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
gl: non

en: list
gl: lista

en: read
gl: ler

en: create/delete
gl: crear/eliminar

en: write
gl: escribir

en: access
gl: acceso

en: Access:
gl: Acceso:

en: Folder access:
gl: Acceso ao cartafol:

en: File access:
gl: Acceso ao ficheiro:

en: List files only
gl: Listar só os ficheiros

en: Access files
gl: Acceso a ficheiros

en: Create and delete files
gl: Crear e eliminar ficheiros

en: Read-only
gl: Só lectura

en: Read and write
gl: Ler e escribir

en: Special flags:
gl: Indicadores especiais:

en: Set _user ID
gl: Estabelecer o ID do _usuario

en: Set gro_up ID
gl: Estabelecer o ID do gr_upo

en: _Sticky
gl: _Persistente

en: _Owner:
gl: _Propietario:

en: Owner:
gl: Propietario:

en: _Group:
gl: _Grupo:

en: Group:
gl: Grupo:

en: Execute:
gl: Executar:

en: Allow _executing file as program
gl: Permitir a _execución do ficheiro como un programa

en: Others:
gl: Outros:

en: Folder Permissions:
gl: Permisos do cartafol:

en: File Permissions:
gl: Permisos do ficheiro:

en: Text view:
gl: Vista do texto:

en: Permissions
gl: Permisos

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
gl: Vostede non é o propietario polo que non pode cambiar estes permisos.

en: SELinux context:
gl: Contexto SELinux:

en: Last changed:
gl: Último cambio:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
gl: Aplicar permisos aos ficheiros anexos

en: The permissions of "%s" could not be determined.
gl: Non é posíbel determinar os permisos de «%s».

en: The permissions of the selected file could not be determined.
gl: Non é posíbel determinar os permisos do ficheiro seleccionado.

en: Open With
gl: Abrir con

en: Creating Properties window.
gl: Creando a xanela de propiedades.

en: There was an error displaying help.
gl: Produciuse un erro ao amosar a axuda.

en: No scripts found
gl: Non se atoparon scripts

en: Show Places
gl: Amosar lugares

en: Show Treeview
gl: Amosar a vista de árbore

en: Hide the Sidebar (F9)
gl: Agochar a barra lateral (F9)

en: Show the Sidebar (F9)
gl: Amosar a barra lateral (F9)

en: Adjust zoom level
gl: Ajustar o nivel do zoom

en: A problem has been detected with your thumbnail cache.  Fixing it will require administrative privileges.
gl: Detectouse un problema coa caché de miniaturas. Necesita privilexios administrativos para arranxalo.

en: Fix now
gl: Arranxar agora

en: Dismiss
gl: Rexeitar

en: Elevated Privileges
gl: Privilexios elevados

en: Restore Selected Items
gl: Restaurar os elementos seleccionados

en: Restore selected items to their original position
gl: Restaurar cada un dos elementos seleccionados á súa posición orixinal

en: Empty _Trash
gl: Baleirar o _lixo

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
gl: «%s» moverase se seleccionou a orde Pegar

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
gl: «%s» copiarase se seleccionou a orde Pegar

en: There is nothing on the clipboard to paste.
gl: Non hai nada no portapapeis para pegar.

note: name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
gl: Crear un novo _cartafol

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
gl: _Pegar dentro do cartafol

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
gl: _Eliminar

en: Computer
gl: Computador

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
gl[0]: Isto abrirá %'d lapela independente.
gl[1]: Isto abrirá %'d lapelas independentes.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
gl[0]: Isto abrirá %'d xanela independente.
gl[1]: Isto abrirá %'d xanelas independentes.

en: Select Items Matching
gl: Seleccionar os elementos coincidentes

en: _Pattern:
gl: _Patrón:

en: Examples:
gl: Exemplos:

note: Reset to default info
en: Undo
gl: Desfacer

en: Undo last action
gl: Desfacer a última acción

note: Reset to default info
en: Redo
gl: Refacer

en: Redo last undone action
gl: Refacer a última acción desfeita

en: Content View
gl: Vista do contido

en: View of the current folder
gl: Vista do cartafol actual

en: "%s" selected
gl: «%s» seleccionado

en: %'d folder selected | %'d folders selected
gl[0]: %'d cartafol seleccionado
gl[1]: %'d cartafoles seleccionados

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
gl[0]:  (contén %'d elemento)
gl[1]:  (contén %'d elementos)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
gl[0]:  (contendo un total de %'d elemento)
gl[1]:  (contendo un total de %'d elementos)

en: %'d item selected | %'d items selected
gl[0]: %'d elemento seleccionado
gl[1]: %'d elementos seleccionados

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
gl[0]: %'d outro elemento seleccionado
gl[1]: %'d outros elementos seleccionados

en: %'u item | %'u items
gl[0]: %'u elemento
gl[1]: %'u elementos

en: %s, Free space: %s
gl: %s, Espazo libre: %s

en: Open With %s
gl: Abrir con %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
gl[0]: Usar «%s» para abrir o elemento seleccionado
gl[1]: Usar «%s» para abrir os elementos seleccionados

en: Run "%s" on any selected items
gl: Executar «%s» en calquera dos elementos seleccionados

en: Create a new document from template "%s"
gl: Crear un novo documento desde o modelo «%s»

en: Select Target Folder For Move
gl: Seleccione o cartafol de destino para mover

en: Select Target Folder For Copy
gl: Seleccione o cartafol de destino para copiar

en: Unable to unmount location
gl: Non é posíbel desmontar a localización

en: Unable to eject location
gl: Non é posíbel expulsar a localización

en: Unable to stop drive
gl: Non é posíbel deter a unidade

en: Connect to Server %s
gl: Conectar co servidor %s

en: _Connect
gl: _Conectar

en: Link _name:
gl: _Nome da ligazón:

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
gl: Crear un novo _documento

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
gl: Abrir co_n

en: Choose a program with which to open the selected item
gl: Seleccione un programa co que abrir o elemento seleccionado

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
gl: Vexa ou modifique as propiedades para cada un dos elementos seleccionados

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
gl: Crea un cartafol baleiro novo dentro deste cartafol

note: name, stock id, label
en: No templates installed
gl: Non hai ningún modelo instalado

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
gl: Documento _baleiro

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
gl: Crea un novo cartafol baleiro dentro deste cartafol

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
gl: Abrir o elemento seleccionado nesta xanela

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
gl: Abrir na xanela de navegación

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
gl: Abre cada un dos elementos seleccionados nunha xanela de navegación

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
gl: Abrir cada elemento seleccionado nun nova lapela

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
gl: Abrir nun terminal

note: tooltip
en: Open terminal in the selected folder
gl: Abrir o terminal no cartafol seleccionado

note: name, stock id label, accelerator
en: Open as Root
gl: Abrir como administrador (root)

note: tooltip
en: Open the folder with administration privileges
gl: Abrir o cartafol con privilexios de administración

note: name, stock id label, accelerator
en: Follow link to original file
gl: Seguir a ligazón ao ficheiro orixinal

note: tooltip
en: Navigate to the original file that this symbolic link points to
gl: Navegar ata o ficheiro orixinal ao que apunta esta ligazón simbólica

note: name, stock id label, accelerator
en: Open containing folder
gl: Abrir o cartafol contedor

note: tooltip
en: Navigate to the folder that the selected item is stored in
gl: Abrir o cartafol no que se atopa o elemento seleccionado

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
gl: Outro _aplicativo...

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
gl: Seleccione outro aplicativo co que abrir o elemento seleccionado

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
gl: Abrir con outro _aplicativo...

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
gl: Prepara os ficheiros seleccionados para movelos coa orde Pegar

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
gl: Prepara os ficheiros seleccionados para copialos coa orde Pegar

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
gl: Move ou copia os ficheiros seleccionados anteriormente cunha orde de Cortar ou Copiar

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
gl: Move ou copia os ficheiros seleccionados anteriormente pola orde Cortar ou Copiar nun cartafol seleccionado

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
gl: Co_piar a

note: name, stock id, label
en: M_ove to
gl: M_over a

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
gl: Seleccionar _todo

note: tooltip
en: Select all items in this window
gl: Seleccionar todos os elementos desta xanela

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
gl: Seleccionar os elemen_tos coincidentes...

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
gl: Seleccionar os elementos nesta xanela que coincidan cun patrón indicado

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
gl: _Inverter selección

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
gl: Seleccionar todos e só os elementos que non están seleccionados actualmente

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
gl: D_uplicar

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
gl: Duplicar cada un dos elementos seleccionados

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
gl[0]: C_rear unha ligazón
gl[1]: C_rear ligazóns

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
gl: Crear unha ligazón simbólica para cada un dos elementos seleccionados

note: tooltip
en: Rename selected item
gl: Renomear o elemento seleccionado

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
gl: Mover cada elemento seleccionado ao lixo

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
gl: Eliminar cada elemento seleccionado sen movelo ao lixo

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
gl: _Recuperar

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
gl: _Desfacer

note: tooltip
en: Undo the last action
gl: Desfacer a última acción

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
gl: _Refacer

note: tooltip
en: Redo the last undone action
gl: Refacer a última acción desfeita

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
gl: Restaurar a vista ao _predeterminado

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
gl: Restaurar a orde e nivel de ampliación para coincidir coas preferencias desta vista

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
gl: Conectar con este servidor

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
gl: Crear unha conexión permanente con este servidor

note: tooltip
en: Mount the selected volume
gl: Montar o volume seleccionado

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
gl: Desmontar o volume selecionado

note: tooltip
en: Eject the selected volume
gl: Extraer o volume seleccionado

note: tooltip
en: Start the selected volume
gl: Iniciar o volume seleccionado

note: tooltip
en: Stop the selected volume
gl: Deter o volume seleccionado

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
gl: Detectar os soportes na unidade seleccionada

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
gl: Montar o volume asociado coa apertura do cartafol

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
gl: Desmontar o volume asociado coa apertura do cartafol

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
gl: Extraer o volume asociado coa apertura do cartafol

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
gl: Iniciar o volume asociado coa apertura do cartafol

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
gl: Deter o volume asociado coa apertura do cartafol

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
gl: Abrir o ficheiro e pechar a xanela

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
gl: Abrir este cartafol nunha xanela de navegación

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
gl: Abrir este cartafol nunha lapela nova

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
gl: Prepara este cartafol para ser movido coa orde Pegar

note: tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
gl: Prepara este cartafol para ser copiado coa orde Pegar

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
gl: Move ou copia os ficheiros seleccionados anteriormente pola orde Cortar ou Copiar neste cartafol

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
gl: Move este cartafol ao lixo

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
gl: Elimina este cartafol sen movelo ao lixo

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
gl: Monta o volume asociado a este cartafol

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
gl: Desmonta o volume asociado a este cartafol

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
gl: Expulsa o volume asociado a este cartafol

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
gl: Inicia o volume asociado a este cartafol

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
gl: Detén o volume asociado a este cartafol

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
gl: Vexa ou modifique as propiedades deste cartafol

note: name, stock id, label
en: _Other pane
gl: _Outro panel

en: Copy the current selection to the other pane in the window
gl: Copiar a selección actual a outro panel na xanela

en: Move the current selection to the other pane in the window
gl: Mover a selección actual a outro panel na xanela

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
gl: Cartafol _persoal

en: Copy the current selection to the home folder
gl: Copiar a selección actual ao cartafol persoal

en: Move the current selection to the home folder
gl: Mover a selección actual ao cartafol persoal

note: name, stock id, label
en: _Desktop
gl: _Escritorio

en: Copy the current selection to the desktop
gl: Copiar a selección actual ao escritorio

en: Move the current selection to the desktop
gl: Mover a selección actual ao escritorio

en: Browse for a folder to move the selection to
gl: Buscar un cartafol ao que mover a selección

en: Browse for a folder to copy the selection to
gl: Buscar un cartafol no que copiar a selección

en: Run scripts
gl: Executar scripts

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
gl: Mover o cartafol aberto fóra do lixo a «%s»

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
gl[0]: Move o cartafol seleccionado desde o lixo a «%s»
gl[1]: Move os cartafoles seleccionados desde o lixo a «%s»

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
gl[0]: Mover o cartafol seleccionado fóra do lixo
gl[1]: Move os cartafoles seleccionados fóra do lixo

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
gl[0]: Move o ficheiro seleccionado desde o lixo a «%s»
gl[1]: Move os ficheiros seleccionados desde o lixo a «%s»

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
gl[0]: Mover o ficheiro seleccionado fóra do lixo
gl[1]: Mover os ficheiros seleccionados fóra do lixo

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
gl[0]: Mover o elemento seleccionado fóra do lixo a «%s»
gl[1]: Mover os elementos seleccionados fóra do lixo a «%s»

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
gl[0]: Copiar o elemento seleccionado fóra do lixo
gl[1]: Copiar os elementos seleccionados desde o lixo

en: Start the selected drive
gl: Iniciar a unidade seleccionada

en: Connect to the selected drive
gl: Conectar coa unidade seleccionada

en: _Start Multi-disk Drive
gl: _Iniciar unha unidade multidisco

en: Start the selected multi-disk drive
gl: Inicia a unidade multidisco seleccionada

en: U_nlock Drive
gl: De_sbloquear a unidade

en: Unlock the selected drive
gl: Desbloquea a unidade seleccionada

en: Stop the selected drive
gl: Deter a unidade seleccionada

en: Safely remove the selected drive
gl: Extrae de forma segura a unidade seleccionada

en: _Disconnect
gl: _Desconectar

en: Disconnect the selected drive
gl: Desconecta a unidade seleccionada

en: _Stop Multi-disk Drive
gl: _Deter a unidade multidisco

en: Stop the selected multi-disk drive
gl: Deten a unidade multidisco seleccionada

en: Lock the selected drive
gl: Bloquear a unidade seleccionada

en: Start the drive associated with the open folder
gl: Iniciar a unidade asociada coa apertura do cartafol

en: Connect to the drive associated with the open folder
gl: Conectar á unidade asociada coa apertura do cartafol

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
gl: Iniciar a unidade multidisco asociada coa apertura do cartafol

en: Unlock the drive associated with the open folder
gl: Desbloquear a unidade asociada coa apertura do cartafol

en: _Stop the drive associated with the open folder
gl: De_ter a unidade asociada coa apertura do cartafol

en: Safely remove the drive associated with the open folder
gl: Extraer de modo seguro a unidade asociada coa apertura do cartafol

en: Disconnect the drive associated with the open folder
gl: Desconectar a unidade asociada coa apertura do cartafol

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
gl: Deter a unidade multidisco asociada coa apertura do cartafol

en: Lock the drive associated with the open folder
gl: Bloquear a unidade asociada coa apertura do cartafol

en: _Delete Permanently
gl: _Eliminar permanentemente

en: Delete the open folder permanently
gl: Elimina o cartafol aberto de forma permanente

en: Move the open folder to the Trash
gl: Mover o cartafol aberto ao lixo

en: _Open With %s
gl: _Abrir con %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
gl[0]: Abrir en %'d nova _xanela
gl[1]: Abrir en %'d novas _xanelas

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
gl[0]: Abrir en %'d nova _lapela
gl[1]: Abrir en %'d novas _lapela

en: Delete all selected items permanently
gl: Eliminar todos os elementos seleccionados de forma permanente

en: Remo_ve from Recent
gl: _Retirar dos recentes

en: Remove each selected item from the recently used list
gl: Quitar cada elemento seleccionado da lista de usados recentemente

en: View or modify the properties of the open folder
gl: Ver ou modificar as propiedades do cartafol aberto

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
gl: Ligazón para %s

en: Drag and drop is not supported.
gl: O «arrastrar e soltar» non está admitido.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
gl: "Arrastrar e soltar» só está admitido en sistemas de ficheiros locais.

en: An invalid drag type was used.
gl: Empregouse un tipo de arrastre incorrecto.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
gl: soltouse texto.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
gl: soltáronse datos

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
gl: Quere retirar algúns marcadores con localizacións non existentes desde a súa lista?

en: The location "%s" does not exist.
gl: A localización «%s» non existe.

en: Bookmark for Nonexistent Location
gl: Marcador para unha localización non existente

en: Go to the location specified by this bookmark
gl: Ir á localización especificada por este marcador

en: %s - File Browser
gl: %s - Explorador de ficheiros

en: Searching...
gl: Buscando…

en: Could not display "%s".
gl: Non é posíbel amosar «%s».

en: Nemo has no installed viewer capable of displaying the folder.
gl: Nemo non ten instalado un visor que sexa quen de amosar este ficheiro.

en: The location is not a folder.
gl: A localización non é un cartafol.

en: Could not find "%s".
gl: Non é posíbel atopar «%s».

en: Please check the spelling and try again.
gl: Comprobe se o escribiu ben e ténteo de novo.

en: Nemo cannot handle "%s" locations.
gl: Nemo non é quen de manexar as localizacións «%s».

en: Nemo cannot handle this kind of location.
gl: Nemo non é quen de manexar este tipo de localizacións.

en: Unable to mount the location.
gl: Non é posíbel montar a localización.

en: Access was denied.
gl: Foi denegado o acceso.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
gl: Non é posíbel amosar «%s» xa que non é posíbel atopar o equipo.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
gl: Comprobe que escribiuno correctamente e que as configuracións do proxy son correctas.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
gl: Erro: %s
    Seleccione outro visor e ténteo de novo.

en: Nemo is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
gl: Nemo é software libre, pode redistribuílo e/ou modificalo baixo os termos da Licenza Pública Xeral GNU tal e como é publicada pola Free Software Foundation, versión 2 da Licenza, ou (a seu criterio) calquera versión posterior.

en: Nemo is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
gl: Nemo é distribuído coa esperanza de que poida ser útil, mais SEN NINGUNHA GARANTÍA, incluso sen a garantía implícita de COMERCIALIZACIÓN ou ADECUAÇIÓN PARA UN DETERMINADO PROPÓSITO. Vexa a Licenza Pública Xeral GNU para obter mais detalles.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nemo; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
gl: Debera ter recibido unha copia da Licenza Pública Xeral GNU xunto con Nemo. Caso contrario, escriba á Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 EUA

en: Nemo lets you organize files and folders, both on your computer and online.
gl: Nemo permítelle organizar os ficheiros e os cartafoles, tanto no seu computador como en liña.

en: There was an error displaying help: 
    %s
gl: Produciuse un erro ao amosar a axuda: 
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
gl: _Ficheiro

note: name, stock id, label
en: _Edit
gl: _Editar

note: name, stock id, label
en: _View
gl: _Ver

note: name, stock id, label
en: _Help
gl: _Axuda

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
gl: _Pechar

note: tooltip
en: Close this folder
gl: Pechar este cartafol

en: Prefere_nces
gl: Prefere_ncias

en: Edit Nemo preferences
gl: Editar as preferencias do Nemo

en: Plugins
gl: Engadidos

en: Manage extensions, actions and scripts
gl: Administrar as extensións, accións e scripts

en: Undo the last text change
gl: Desfacer o último cambio de texto

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
gl: Abrir o an _tecesor

en: Open the parent folder
gl: Abre o cartafol superior

note: tooltip
en: Stop loading the current location
gl: Deter a carga da localización actual

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
gl: _Recargar

note: tooltip
en: Reload the current location
gl: Recargar a localización actual

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
gl: _Todos os asuntos

note: tooltip
en: Display Nemo help
gl: Amosar a axuda do Nemo

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
gl: _Sobre

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nemo
gl: Amosar os créditos dos creadores do Nemo

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
gl: Ampl_iar

note: tooltip
en: Increase the view size
gl: Aumentar o tamaño da vista

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
gl: Afas_tar

note: tooltip
en: Decrease the view size
gl: Diminuír o tamaño da vista

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
gl: Tamaño no_rmal

note: tooltip
en: Use the normal view size
gl: Usar o tamaño de vista normal

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
gl: Conectar co _servidor…

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
gl: Conectar cun computador remoto ou un disco compartido

note: tooltip
en: Open your personal folder
gl: Abra o seu cartafol persoal

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
gl: _Computador

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
gl: Examinar todos os ficheiros locais e remotos e cartafoles accesíbeis desde este computador

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
gl: _Rede

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
gl: Examinar as redes locais e localizacións marcadas

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
gl: _Modelos

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
gl: Abre o seu cartafol de modelos persoais

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
gl: _Lixo

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
gl: Abre o seu cartafol persoal de lixo

note: name, stock id, label
en: _Go
gl: _Ir

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
gl: _Marcadores

note: name, stock id, label
en: _Tabs
gl: _Lapelas

note: name, stock id, label
en: New _Window
gl: Nova _xanela

en: Open another Nemo window for the displayed location
gl: Abre outra xanela do Nemo para a localización amosada

note: name, stock id, label
en: New _Tab
gl: Nova _lapela

en: Open another tab for the displayed location
gl: Abre outra lapela para a localización amosada

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
gl: Pechar _todas as xanelas

en: Close all Navigation windows
gl: Pechar todas as xanelas de navegación

note: name, stock id, label
en: _Back
gl: _Atrás

en: Go to the previous visited location
gl: Ir á localización visitada anteriormente

note: name, stock id, label
en: _Forward
gl: _Adiante

en: Go to the next visited location
gl: Ir á seguinte localización visitada

note: name, stock id, label
en: Toggle _Location Entry
gl: Alternar a _localización

en: Switch between location entry and breadcrumbs
gl: Cambiar entre ubicación e ruta de acceso

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
gl: Ca_mbiar a outro panel

en: Move focus to the other pane in a split view window
gl: Mover o foco a outro panel e partir a vista da xanela

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
gl: A me_sma localización que o outro panel

en: Go to the same location as in the extra pane
gl: Ir á mesma localización que a do no panel adicional

en: Add a bookmark for the current location to this menu
gl: Engadir un marcador da localización actual a este menú

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
gl: _Editar os marcadores…

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
gl: Amosa unha xanela que lle permite editar os marcadores deste menú

en: _Previous Tab
gl: Lapela _anterior

en: Activate previous tab
gl: Activar lapela anterior

en: _Next Tab
gl: Lapela _seguinte

en: Activate next tab
gl: Activar a seguinte lapela

en: Move Tab _Left
gl: Mover a lapela á _esquerda

en: Move current tab to left
gl: Move a lapela actual á esquerda

en: Move Tab _Right
gl: Mover a lapela á _dereita

en: Move current tab to right
gl: Move a lapela actual á dereita

en: Sidebar
gl: Barra lateral

en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
gl: Amosar os ficheiros ag_ochados

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
gl: Activar/desactivar a vista de ficheiros agochados na xanela actual

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas _principal

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
gl: Cambia a visibilidade da barra de ferramentas desta xanela

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
gl: Amo_sar a barra lateral

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
gl: Cambia a visibilidade do panel lateral desta xanela

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
gl: Barra de _estado

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
gl: Cambia a visibilidade da barra de estado desta xanela

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: M_enubar
gl: Barra do _menú

note: tooltip
en: Change the default visibility of the menubar
gl: Ca,mbia a visibilidade predeterminada da barra de menú

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
gl: _Buscar por ficheiros...

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
gl: Panel a_dicional

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
gl: Abre unha vista adicional de cartafoles unha a carón da outra

en: Places
gl: Lugares

en: Select Places as the default sidebar
gl: Seleccionar Lugares como barra lateral predeterminada

en: Tree
gl: Árbore

en: Select Tree as the default sidebar
gl: Seleccionar Árbore como a barra lateral predeterminada

en: Back history
gl: Volver atrás no historial

en: Forward history
gl: Ir cara a adiante no historial

en: _Up
gl: _Arriba

en: Go to parent folder
gl: Ir ao cartafol antecesor

en: Go to home directory
gl: Ir ao directorio persoal

en: Go to Computer
gl: Ir ao computador

en: Toggle Location Entry
gl: Alternar a localización

en: New folder
gl: Novo cartafol

en: Create a new folder
gl: Crear un cartafol novo

en: Open a terminal in the active folder
gl: Abrir un terminal no cartafol activo

en: Icons
gl: Iconas

en: List
gl: Lista

en: Compact
gl: Compacto

en: Search
gl: Buscar

en: _Location
gl: _Localización

en: _New Tab
gl: _Nova lapela

en: _Close Tab
gl: Pechar a _lapela

en: These files are on an Audio CD.
gl: Estes ficheiros están nun CD de son.

en: These files are on an Audio DVD.
gl: Estes ficheiros están nun DVD de son.

en: These files are on a Video DVD.
gl: Estes ficheiros están nun DVD de vídeo.

en: These files are on a Video CD.
gl: Estes ficheiros están nun CD de vídeo.

en: These files are on a Super Video CD.
gl: Estes ficheiros están nun CD de super vídeo.

en: These files are on a Photo CD.
gl: Estes ficheiros están nun CD de fotografías.

en: These files are on a Picture CD.
gl: Estes ficheiros están nun CD de imaxes.

en: The media contains digital photos.
gl: O soporte contén fotos dixitais.

en: These files are on a digital audio player.
gl: Estes ficheiros están nun reprodutor dixital de son.

en: The media contains software.
gl: O soporte contén software.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
gl: O soporte foi detectado como «%s».

en: Open %s
gl: Abrir %s

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
gl: Cortar o texto seleccionado para o portapapeis

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
gl: Copiar o texto seleccionado para o portapapeis

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
gl: Pegar o texto almacenado no portapapeis

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
gl: Seleccionar todo o texto nun campo de texto

en: Move _Up
gl: S_ubir

en: Move Dow_n
gl: _Baixar

en: Use De_fault
gl: Usar o pre_determinado

en: The name and icon of the file.
gl: O nome e a icona do ficheiro.

en: The size of the file.
gl: O tamaño do ficheiro.

en: The general type of the file.
gl: O tipo xeral do ficheiro.

en: Detailed Type
gl: Tipo detallado

en: The specific type of the file.
gl: O tipo especifico do ficheiro

en: The date the file was modified.
gl: A data na que se modificou o ficheiro.

en: Date Accessed
gl: Data de acceso

en: The date the file was accessed.
gl: A data na que se accedeu ao ficheiro.

en: Owner
gl: Propietario

en: The owner of the file.
gl: O propietario do ficheiro.

en: Group
gl: Grupo

en: The group of the file.
gl: O grupo do ficheiro.

en: The permissions of the file.
gl: Os permisos do ficheiro.

en: Octal Permissions
gl: Permisos en octal

en: The permissions of the file, in octal notation.
gl: Os permisos do ficheiro, en notación octal.

en: MIME Type
gl: Tipo MIME

en: The mime type of the file.
gl: O tipo MIME do ficheiro.

en: SELinux Context
gl: Contexto de SELinux

en: The SELinux security context of the file.
gl: O contexto de seguranza SELinux do ficheiro.

en: The location of the file.
gl: A localización do ficheiro.

en: Trashed On
gl: Movido ao lixo en

en: Date when file was moved to the Trash
gl: A data na que o ficheiro foi movido ao lixo

en: Original Location
gl: Localización orixinal

en: Original location of file before moved to the Trash
gl: Localización orixinal do ficheiro antes de que fora movido ao Lixo

en: on the desktop
gl: no escritorio

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
gl: Non pode mover o volume «%s» ao lixo.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
gl: Se quere expulsar o volume, utilice «Expulsar» no menú emerxente do volume.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
gl: Se quere desmontar o volume, utilice «Desmontar volume» no menú emerxente do volume.

en: _Move Here
gl: _Mover para aquí

en: _Copy Here
gl: _Copiar para aquí

en: _Link Here
gl: _Ligar para aquí

en: Cancel
gl: Cancelar

en: This file cannot be mounted
gl: Non foi posíbel montar este ficheiro

en: This file cannot be unmounted
gl: Non foi posíbel desmontar este ficheiro

en: This file cannot be ejected
gl: Non foi posíbel expulsar este ficheiro

en: This file cannot be started
gl: Non é posíbel iniciar este ficheiro

en: This file cannot be stopped
gl: Non é posíbel deter este ficheiro

en: Slashes are not allowed in filenames
gl: Os nomes de ficheiro non poden levar barras

en: File not found
gl: Non foi posíbel atopar o ficheiro

en: Toplevel files cannot be renamed
gl: Non é posíbel renomear os ficheiros de nivel superior

en: Unable to rename desktop icon
gl: Non é posíbel renomear a icona de escritorio

en: Unable to rename desktop file
gl: Non é posíbel renomear o ficheiro de escritorio

en: Not allowed to set permissions
gl: Non se lle permite definir os permisos

en: Not allowed to set owner
gl: Non se lle permite definir un propietario

en: Specified owner '%s' doesn't exist
gl: O propietario especificado «%s» non existe

en: Not allowed to set group
gl: Non se lle permite definir un grupo

en: Specified group '%s' doesn't exist
gl: O grupo especificado «%s» non existe

en: %'u folder | %'u folders
gl[0]: %'u cartafol
gl[1]: %'u cartafoles

en: %'u file | %'u files
gl[0]: %'u ficheiro
gl[1]: %'u ficheiros

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
gl: ? elementos

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Program
gl: Programa

en: Audio
gl: Son

en: Font
gl: Tipo de letra

en: Archive
gl: Arquivo

en: Markup
gl: Marcado

en: Text
gl: Texto

en: Video
gl: Vídeo

en: Contacts
gl: Contactos

en: Calendar
gl: Calendario

en: Document
gl: Documento

en: Presentation
gl: Presentación

en: Spreadsheet
gl: Folla de cálculo

en: Binary
gl: Binario

en: Folder
gl: Cartafol

en: link
gl: ligazón

en: link (broken)
gl: ligazón (estragada)

en: Name: %s
gl: Nome: %s

en: Type: %s
gl: Tipo: %s

en: %s item | %s items
gl[0]: %s elemento
gl[1]: %s elementos

en: Contains: %s
gl: Conten: %s

en: Size: %s
gl: Tamaño: %s

en: Accessed: %s
gl: Accedido: %s

en: Modified: %s
gl: Modificado: %s

en: Location: %s
gl: Localización: %s

en: Merge folder "%s"?
gl: Quere combinar os cartafoles «%s»?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
gl: A combinación pediralle a confirmación antes de substituír calquera ficheiro no cartafol que estea en conflito cos ficheiros que se estean a copiar.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
gl: Xa existe un cartafol máis antigo co mesmo nome en «%s».

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
gl: Xa existe un cartafol máis novo co mesmo nome en «%s».

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
gl: Xa existe un cartafol co mesmo nome en «%s».

en: Replacing it will remove all files in the folder.
gl: Ao substituílo retiraranse todos os ficheiros do cartafol.

en: Replace folder "%s"?
gl: Substituír o cartafol «%s»?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
gl: Xa existe un cartafol co mesmo nome en «%s».

en: Replace file "%s"?
gl: Substituír por «%s»?

en: Replacing it will overwrite its content.
gl: Ao substituílo sobrescribirase o seu contido.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
gl: Xa existe un ficheiro máis antigo co mesmo nome en «%s».

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
gl: Xa existe un ficheiro máis novo co mesmo nome en «%s».

en: Another file with the same name already exists in "%s".
gl: Xa existe un ficheiro co mesmo nome en «%s».

en: Original file
gl: Ficheiro orixinal

en: Last modified:
gl: Última modificación:

en: Replace with
gl: Substituír por

en: Merge
gl: Combinar

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
gl: _Seleccionar un nome distinto para o destino

en: Reset
gl: Restabelecer

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
gl: Aplicar esta acción a todos os ficheiros

en: _Skip
gl: _Omitir

en: Re_name
gl: Re_nomear

en: Replace
gl: Substituír

en: File conflict
gl: Conflito de ficheiro

en: S_kip All
gl: O_mitir todo

en: _Retry
gl: Tenta_r de novo

en: Delete _All
gl: Eliminar t_odo

en: _Replace
gl: _Substituír

en: Replace _All
gl: Substituír _todo

en: _Merge
gl: _Combinar

en: Merge _All
gl: Combinar _todo

en: Copy _Anyway
gl: Copiar _igualmente

en: %'d second | %'d seconds
gl[0]: %'d segundo
gl[1]: %'d segundos

en: %'d minute | %'d minutes
gl[0]: %'d minuto
gl[1]: %'d minutos

en: %'d hour | %'d hours
gl[0]: %'d hora
gl[1]: %'d horas

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
gl[0]: aproximadamente %'d hora
gl[1]: aproximadamente %'d horas

note: appended to new link file
en: Another link to %s
gl: Outra ligazón para %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
gl: %'dª ligazón para %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
gl: %'dª ligazón para %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
gl: %'dª ligazón para %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
gl: %'dª ligazón para %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
gl:  (copia)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
gl:  (outra copia)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
gl: ª copia)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
gl: ª copia)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
gl: ª copia)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
gl: ª copia)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
gl: %s (copia)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
gl: %s (outra copia)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
gl: %s (%'dª copia)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
gl: %s (%'dª copia)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
gl: %s (%'dª copia)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
gl: %s (%'dª copia)%s

en: Waiting to copy a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to copy files from '%1$s' to '%2$s'
gl[0]: Agardando para copiar un ficheiro de «%1$s» cara «%2$s»
gl[1]: Agardando para copiar ficheiros de «%1$s» cara «%2$s»

en: Waiting to move a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to move files from '%1$s' to '%2$s'
gl[0]: Agardando para mover un ficheiro de «%1$s» cara «%2$s»
gl[1]: Agardando para mover ficheiros de «%1$s» cara «%2$s»

en: Waiting to permanently delete a file from '%s' | Waiting to permanently delete files from '%s'
gl[0]: Agardando para borrar permanentemente un ficheiro de «%s»
gl[1]: Agardando para borrar permanentemente ficheiros de «%s»

en: Waiting to trash a file in '%s' | Waiting to trash files in '%s'
gl[0]: Agardando para enviar ao lixo un ficheiro de «%s»
gl[1]: Agardando para enviar ao lixo ficheiros de «%s»

en: Waiting to empty the trash
gl: Agardando para baleirar o lixo

en: Waiting to duplicate a file in '%s' | Waiting to duplicate files in '%s'
gl[0]: Agardando para duplicar un ficheiro en «%s»
gl[1]: Agardando para duplicar ficheiros en «%s»

en: Waiting to change permissions of files in '%s'
gl: Agardando para cambiar os permisos de dicheiros en «%s»

en: Waiting to link a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to link files from '%1$s' to '%2$s'
gl[0]: Agardar para enlazar un ficheiro de «%1$s» a «%2$s»
gl[1]: Agardar para enlazar ficheiros de «%1$s» a «%2$s»

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
gl: Confirma que quere eliminar permanentement «%B» do lixoe?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
gl[0]: Confirma que quere eliminar permanentemente o elemento seleccionado do lixo?
gl[1]: Confirma que quere eliminar permanentemente os %'d elementos seleccionados do lixo?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
gl: Se elimina un elemento perderase para sempre.

en: Empty all items from Trash?
gl: Quere baleirar todos os elementos do lixo?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
gl: Eliminaranse permanentemente todos os elementos do lixo .

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
gl: Confirma que quere eliminar «%B» permanentemente?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
gl[0]: Confirma que quere eliminar permanentemente o %'d elemento seleccionado?
gl[1]: Confirma que quere eliminar permanenetemente os %'d elementos seleccionados?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
gl[0]: queda %'d ficheiro por eliminar
gl[1]: quedan %'d ficheiros por eliminar

en: Deleting files
gl: Eliminando ficheiros

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
gl[0]: Queda %T
gl[1]: Quedan %T

en: Error while deleting.
gl: Produciuse un erro ao eliminar.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
gl: Non é posíbel eliminar os ficheiros do cartafol «%B» porque vostede non ten permisos para velos.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
gl: Produciuse un erro ao obter información sobre os ficheiros do cartafol «%B».

en: _Skip files
gl: _Omitir os ficheiros

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
gl: Non é posíbel eliminar o cartafol «%B» porque vostede non ten os permisos para lelo.

en: There was an error reading the folder "%B".
gl: Produciuse un erro ao ler o cartafol «%B».

en: Could not remove the folder %B.
gl: Non foi posíbel retirar o cartafol %B.

en: There was an error deleting %B.
gl: Produciuse un erro ao eliminar o cartafol %B.

en: Moving files to trash
gl: Movendo os ficheiros ao lixo

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
gl[0]: queda %'d ficheiro por mover ao lixo
gl[1]: quedan %'d ficheiros por mover ao lixo

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
gl: Non é posíbel mover o ficheiro ao lixo, quere eliminalo inmediatamente?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
gl: Non é posíbel mover o ficheiro «%B» ao lixo.

en: Trashing Files
gl: Movendo os ficheiros ao lixo

en: Deleting Files
gl: Eliminando ficheiros

en: Unable to eject %V
gl: Non é posíbel expulsar %V

en: Unable to unmount %V
gl: Non é posíbel desmontar %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
gl: Quere baleirar o lixo antes de desmontar?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
gl: Para gañar espazo libre neste volume deberase baleirar o lixo. Todos os elementos do lixo no volume perderanse permanentemente.

en: Do _not Empty Trash
gl: _Non baleirar o lixo

en: Unable to mount %s
gl: Non foi posíbel montar %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
gl[0]: Preparándose para copiar %'d ficheiro (%S)
gl[1]: Preparándose para copiar %'d ficheiros (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
gl[0]: Preparándose para mover %'d ficheiro (%S)
gl[1]: Preparándose para mover %'d ficheiros (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
gl[0]: Preparándose para eliminar %'d ficheiro (%S)
gl[1]: Preparándose para eliminar %'d ficheiros (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
gl[0]: Preparándose para mover %'d ficheiro ao lixo
gl[1]: Preparándose para mover %'d ficheiros ao lixo

en: Error while copying.
gl: Produciuse un erro ao copiar.

en: Error while moving.
gl: Produciuse un erro ao mover.

en: Error while moving files to trash.
gl: Produciuse un erro ao mover os ficheiros ao lixo.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
gl: Non é posíbel manipular os ficheiros no cartafol «%B»  porque vostede non ten os permisos para velos.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
gl: Non é posíbel manipular o cartafol «%B» porque vostede non ten os permisos para lelo.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
gl: Non é posíbel manipular o ficheiro «%B» porque vostede non ten os permisos para lelo.

en: There was an error getting information about "%B".
gl: Produciuse un erro ao obter a información sobre «%B».

en: Error while copying to "%B".
gl: Produciuse un erro ao copiar a «%B».

en: You do not have permissions to access the destination folder.
gl: Non ten permisos para acceder ao cartafol de destino.

en: There was an error getting information about the destination.
gl: Produciuse un erro ao obter información sobre o destino.

en: The destination is not a folder.
gl: O destino non é un cartafol.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
gl: Non hai espazo abondo no destino. Tente retirar ficheiros para obter máis espazo.

en: %S more space is required to copy to the destination.
gl: Requírese %S espazo dispoñíbel adicional para copiar o destino.

en: The destination is read-only.
gl: O destino é só de lectura.

en: Moving "%B" to "%B"
gl: Movendo «%B» a «%B»

en: Copying "%B" to "%B"
gl: Copiando «%B» a «%B»

en: Duplicating "%B"
gl: Duplicando «%B»

en: Moving file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
gl: Movendo o ficheiro %'d de %'d (en «%B») a «%B»

en: Copying file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
gl: Copiando o ficheiro %'d de %'d (en «%B») a «%B»

en: Duplicating file %'d of %'d (in "%B")
gl: Duplicando o ficheiro %'d de %'d (en «%B»)

en: Moving file %'d of %'d to "%B"
gl: Movendo o ficheiro %'d de %'d a «%B»

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
gl: Copiando o ficheiro %'d de %'d a «%B»

en: Duplicating file %'d of %'d
gl: Duplicando o ficheiro %'d de %'d

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
gl: %S de %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
gl[0]: %S de %S — faltan %T (%S/seg)
gl[1]: %S de %S  — faltan %T (%S/seg)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
gl: Non é posíbel copiar o cartafol «%B» porque vostede non ten os permisos para crealo no destino.

en: There was an error creating the folder "%B".
gl: Produciuse un erro ao crear o cartafol «%B».

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
gl: Non é posíbel copiar os ficheiros no cartafol «%B» porque non ten os permisos para velos.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
gl: Non é posíbel copiar o cartafol «%B» porque vostede non ten os permisos para lelos.

en: Error while moving "%B".
gl: Produciuse un erro ao mover «%B».

en: Could not remove the source folder.
gl: Non foi posíbel retirar o cartafol de orixe.

en: Error while copying "%B".
gl: Produciuse un erro ao copiar «%B».

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
gl: Non foi posíbel retirar os ficheiros do cartafol existente %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
gl: Non foi posíbel retirar o ficheiro existente %F.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
gl: Non é posíbel mover un cartafol para dentro de si mesmo.

en: You cannot copy a folder into itself.
gl: Non é posíbel copiar un cartafol para dentro de si mesmo.

en: The destination folder is inside the source folder.
gl: O cartafol de destino está dentro do cartafol de orixe.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
gl: Non é posibel mover un ficheiro sobre si mesmo.

en: You cannot copy a file over itself.
gl: Non é posibel copiar un ficheiro sobre si mesmo.

en: The source file would be overwritten by the destination.
gl: O ficheiro de orixe será sobrescrito polo de destino.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
gl: Non foi posíbel retirar o ficheiro existente por un co mesmo nome en %F.

en: There was an error copying the file into %F.
gl: Produciuse un erro ao copiar o ficheiro en %F.

en: Copying Files
gl: Copiando ficheiros

en: Preparing to Move to "%B"
gl: Preparándose para mover a «%B»

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
gl[0]: Preparándose para mover %'d ficheiro
gl[1]: Preparándose para mover %'d ficheiros

en: There was an error moving the file into %F.
gl: Produciuse un erro ao mover o ficheiro a %F.

en: Moving Files
gl: Movendo ficheiros

en: Creating links in "%B"
gl: Creando ligazóns en «%B»

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
gl[0]: Facendo unha ligazón a %'d ficheiro
gl[1]: Facendo ligazóns a %'d ficheiros

en: Error while creating link to %B.
gl: Produciuse un erro ao crear a ligazón a %B.

en: Symbolic links only supported for local files
gl: As ligazóns simbólicas só se admiten para os ficheiros locais

en: The target doesn't support symbolic links.
gl: O destino non admite ligazóns simbólicas.

en: There was an error creating the symlink in %F.
gl: Produciuse un erro ao crear a ligazón simbólica en %F.

en: Setting permissions
gl: Estabelecendo os permisos

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
gl: Cartafol sen título

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
gl: Documento sen título

en: Error while creating directory %B.
gl: Produciuse un erro ao crear o directorio %B.

en: Error while creating file %B.
gl: Produciuse un erro ao crear o ficheiro %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
gl: Produciuse un erro ao crear o directorio en %F.

en: Emptying Trash
gl: Baleirando o lixo

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
gl: Non foi posíbel marcar o iniciador como fiábel (executábel)

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
gl[0]: Mover %d elemento de volta a «%s»
gl[1]: Mover %d elementos de volta a «%s»

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
gl[0]: Mover %d elemento a «%s»
gl[1]: Mover %d elementos a «%s»

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
gl[0]: _Desfacer Mover %d elemento
gl[1]: _Desfacer Mover %d elementos

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
gl[0]: _Refacer Mover %d elemento
gl[1]: _Refacer Mover %d elementos

en: Move '%s' back to '%s'
gl: Mover «%s» de volta a «%s»

en: Move '%s' to '%s'
gl: Mover «%s» a «%s»

en: _Undo Move
gl: _Desfacer movemento

en: _Redo Move
gl: _Refacer movemento

en: _Undo Restore from Trash
gl: _Desfacer restaurar desde o lixo

en: _Redo Restore from Trash
gl: _Refacer restaurar desde o lixo

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
gl[0]: Mover %d elemento de volta ao lixo
gl[1]: Mover %d elementos de volta ao lixo

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
gl[0]: Restaurar %d elemento desde o lixo
gl[1]: Restaurar %d elementos desde o lixo

en: Move '%s' back to trash
gl: Mover «%s» de volta ao lixo

en: Restore '%s' from trash
gl: Recuperar «%s» desde o lixo

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
gl[0]: Eliminar %d elemento copiados
gl[1]: Eliminar %d elementos copiados

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
gl[0]: Copiar %d elemento a «%s»
gl[1]: Copiar %d elementos a «%s»

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
gl[0]: _Desfacer copiar %d elemento
gl[1]: _Desfacer copiar %d elementos

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
gl[0]: _Refacer copiar %d elemento
gl[1]: _Refacer copiar %d elementos

en: Delete '%s'
gl: Eliminar «%s»

en: Copy '%s' to '%s'
gl: Copiar «%s» a «%s»

en: _Undo Copy
gl: _Desfacer copiar

en: _Redo Copy
gl: _Refacer copiar

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
gl[0]: Eliminar %d elemento duplicados
gl[1]: Eliminar %d elementos duplicados

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
gl[0]: Duplicado de %d elemento en «%s»
gl[1]: Duplicados de %d elementos en «%s»

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
gl[0]: _Desfacer duplicar %d elemento
gl[1]: _Desfacer duplicar %d elementos

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
gl[0]: _Refacer duplicar %d elemento
gl[1]: _Refacer duplicar %d elementos

en: Duplicate '%s' in '%s'
gl: Duplicar «%s» en «%s»

en: _Undo Duplicate
gl: _Desfacer duplicar

en: _Redo Duplicate
gl: _Refacer duplicar

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
gl[0]: Eliminar ligazóns a %d elemento
gl[1]: Eliminar ligazóns a %d elementos

en: Create links to %d item | Create links to %d items
gl[0]: Crear ligazóns a %d elemento
gl[1]: Crear ligazóns a %d elementos

en: Delete link to '%s'
gl: Eliminar a ligazón a «%s»

en: Create link to '%s'
gl: Crear unha ligazón a «%s»

en: _Undo Create Link
gl: _Desfacer crear ligazón

en: _Redo Create Link
gl: _Refacer crear ligazón

en: Create an empty file '%s'
gl: Crear un ficheiro baleiro «%s»

en: _Undo Create Empty File
gl: _Desfacer crear un ficheiro baleiro

en: _Redo Create Empty File
gl: _Refacer crear un ficheiro baleiro

en: Create a new folder '%s'
gl: Crear novo novo cartafol «%s»

en: _Undo Create Folder
gl: _Desfacer crear cartafol

en: _Redo Create Folder
gl: _Refacer crear cartafol

en: Create new file '%s' from template
gl: Crear un novo ficheiro «%s» desde o modelo

en: _Undo Create from Template
gl: _Desfacer crear desde modelo

en: _Redo Create from Template
gl: _Refacer crear desde modelo

en: Rename '%s' as '%s'
gl: Renomear «%s» a «%s»

en: _Undo Rename
gl: _Desfacer renomear

en: _Redo Rename
gl: _Refacer renomear

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
gl[0]: Mover %d elemento ao lixo
gl[1]: Mover %d elementos ao lixo

en: Restore '%s' to '%s'
gl: Recuperar «%s» a «%s»

en: Move '%s' to trash
gl: Mover «%s» ao lixo

en: _Undo Trash
gl: _Desfacer enviar ao lixo

en: _Redo Trash
gl: _Refacer enviar ao lixo

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
gl: Restaurar os permisos orixinais dos elementos en «%s»

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
gl: Estabelecer os permisos dos elementos en «%s»

en: _Undo Change Permissions
gl: _Desfacer cambiar permisos

en: _Redo Change Permissions
gl: _Refacer cambiar permisos

en: Restore original permissions of '%s'
gl: Restaurar os permisos orixinais de «%s»

en: Set permissions of '%s'
gl: Estabelecer os permisos de «%s»

en: Restore group of '%s' to '%s'
gl: Restaurar o grupo de «%s» a «%s»

en: Set group of '%s' to '%s'
gl: Estabelecer o grupo de «%s» a «%s»

en: _Undo Change Group
gl: _Desfacer cambiar grupo

en: _Redo Change Group
gl: _Refacer cambiar grupo

en: Restore owner of '%s' to '%s'
gl: Restaurar o propietario de «%s» a «%s»

en: Set owner of '%s' to '%s'
gl: Estabelecer propietario de «%s» a «%s»

en: _Undo Change Owner
gl: _Desfacer cambiar propietario

en: _Redo Change Owner
gl: _Refacer cambiar propietario

en: Could not determine original location of "%s"
gl: Non é posíbel determinar a localización orixinal de «%s»

en: The item cannot be restored from trash
gl: Non foi posíbel recuperar o elemento do lixo

en: The selection rectangle
gl: O rectángulo de selección

en: Could not forget association
gl: Non é posíbel esquecer a asociación

en: Forget association
gl: Esquecer a asociación

en: Valid executable.
gl: Executábel correcto.

en: Not a valid executable.  Spaces in the file path must be escaped with backslash (\).
gl: Non é un executábel correcto. Os espazos na ruta do ficheiro deben escaparse coa barra invertida (\).

note: the %s here is a file extension
en: %s document
gl: Documento %s

en: Open all files of type "%s" with
gl: Abrir todos os ficheiros do tipo «%s» con

en: Select an application in the list to open %s and other files of type "%s"
gl: Seleccione un aplicativo da lista para abrir %s e outros ficheiros do tipo «%s»

en: Custom application
gl: Aplicativo personalizado

en: Executables
gl: Executábeis

en: You can also type or select a custom executable file to use to open this file type.  You can use this command just once, or set it as default for all files of this type.
gl: Pode escribir ou seleccionar un ficheiro executábel personalizado para abrir este tipo de ficheiro. Pode usar esta orde só esta vez, ou estabelecela como predeterminada para todos os ficheiros deste tipo.

en: Enter a custom command...
gl: Escriba unha orde personalizada...

en: Add to list
gl: Engadir á lista

en: Set as default
gl: Estabelecer como predeterminado

en: Reset to system defaults
gl: Restabelecer aos valores predeterminados do sistema

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
gl: Vostede non pode executar ordes desde un lugar remoto.

en: This is disabled due to security considerations.
gl: Isto está desactivado debido a consideracións de seguranza.

en: There was an error launching the application.
gl: Produciuse un erro ao iniciar o aplicativo.

en: This drop target only supports local files.
gl: O destino do arrastre só admite ficheiros locais.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
gl: Para abrir ficheiros non locais cópieos nun cartafol local e logo sólteos de novo.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
gl: Para abrir ficheiros non locais cópieos a un cartafol local e logo sólteos de novo. Os ficheiros locais que solte serán abertos.

en: Details:
gl: Detalles:

en: Preparing
gl: Preparando

en: Edit
gl: Editar

en: Undo Edit
gl: Desfacer edición

en: Undo the edit
gl: Desfacer a edición

en: Redo Edit
gl: Refacer edición

en: Redo the edit
gl: Refacer a edición

en: The text of the label.
gl: O texto da etiqueta.

en: Justification
gl: Xustificación

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
gl: O aliñamento das liñas no texto da etiqueta en relación unhas coas outras. Isto NON afecta ao aliñamento da etiqueta dentro da súa asignación. Vexa para isto: GtkMisc::xalign.

en: Line wrap
gl: Axuste de liña

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
gl: Se se define, axusta as liñas se o texto faise moi longo.

en: Cursor Position
gl: A posición do cursor

en: The current position of the insertion cursor in chars.
gl: A posición actual do cursor de inserción en caracteres.

en: Selection Bound
gl: Límite da selección

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
gl: A posición en caracteres do extremo oposto da selección desde o cursor.

en: Select All
gl: Seleccionar todo

en: Input Methods
gl: Métodos de entrada

en: Show more _details
gl: Amosar máis _detalles

en: You can stop this operation by clicking cancel.
gl: Pode deter esta operación premendo en Cancelar.

en:  (invalid Unicode)
gl:  (O Unicode non é correcto)

en: Set as Wallpaper...
gl: Estabelecer como fondo de pantalla

en: Add Desklets
gl: Engadir trebellos

en: Mount archive
gl: Montar o ficheiro

en: Mount %f to browse its contents
gl: Montar %f para examinar o seu contido

en: Change Desktop _Background
gl: Cambiar o _fondo do escritorio

en: Create a new l_auncher here...
gl: Crear aquí un novo _iniciador

en: Create a new launcher in this folder
gl: Crear un novo iniciador neste cartafol

en: Manage workspaces (Expo)
gl: Administrar os espazos de traballo (Expo)

en: Open Expo to add, remove, or organize workspaces
gl: Abrir Expo para engadir, retirar ou organizar espazos de traballo

en: Remove workspace
gl: Eliminar o espazo de traballo

en: Remove the currently active workspace
gl: Eliminar o espazo de traballo activo

en: Jump to new workspace
gl: Cambiar a un espazo de traballo novo

en: Create a new workspace and activate it
gl: Crear un novo espazo de traballo e activalo

en: Edit Bookmarks
gl: Editar os marcadores

en: <b>_Bookmarks</b>
gl: <b>_Marcadores</b>

en: <b>_Name</b>
gl: <b>_Nome</b>

en: <b>_Location</b>
gl: <b>_Localización</b>

en: Always
gl: Sempre

en: Local Files Only
gl: Só os ficheiros locais

en: Never
gl: Nunca

en: Decimal (long format)
gl: Decimal (formato longo)

en: Binary (long format)
gl: Binario (formato longo)

en: By Name
gl: Polo nome

en: By Size
gl: Polo tamaño

en: By Type
gl: Polo tipo

en: By Detailed Type
gl: Por tipo detallado

en: By Modification Date
gl: Pola data de modificación

en: By Access Date
gl: Por data de acceso

en: By Trashed Date
gl: Por data de envío ao lixo

en: File Management Preferences
gl: Preferencias de xestión de ficheiros

en: <b>Default View</b>
gl: <b>Vista predeterminada</b>

en: View _new folders using:
gl: Ver os _novos cartafoles empregando:

en: _Arrange items:
gl: Orde_ar os elementos:

en: Sort _folders before files
gl: Ordear os _cartafoles antes dos ficheiros

en: <b>Icon View Defaults</b>
gl: <b>Configuracións predeterminadas da vista de iconas</b>

en: Default _zoom level:
gl: Nivel predeterminado de _ampliación:

en: _Text beside icons
gl: _Texto a carón das iconas

en: <b>Compact View Defaults</b>
gl: <b>Configuracións predeterminadas da vista compacta</b>

en: _Default zoom level:
gl: Nivel _predeterminado de ampliación:

en: A_ll columns have the same width
gl: Tod_as as columnas teñen a mesma largura

en: <b>List View Defaults</b>
gl: <b>Configuracións predeterminadas da vista en lista</b>

en: D_efault zoom level:
gl: Nivel _predeterminado de ampliación:

en: <b>Tree View Defaults</b>
gl: <b>Configuracións predeterminadas da vista en árbore</b>

en: Show _only folders
gl: Amosar só os cartaf_oles

en: Views
gl: Vistas

en: <b>Behavior</b>
gl: <b>Comportamento</b>

en: _Single click to open items
gl: Un único _clic para abrir os elementos

en: _Double click to open items
gl: _Dobre clic para abrir os elementos

en: Open each _folder in its own window
gl: Abrir cada _cartafol na súa propia xanela

en: Always start in dual-pane view
gl: Iniciar sempre en vista de doble panel

en: Ignore per-folder view preferences
gl: Ignorar as preferencias de vista por cartafol

en: <b>Executable Text Files</b>
gl: <b>Ficheiros de texto executábeis</b>

en: _Run executable text files when they are opened
gl: _Executar os ficheiros de texto executábeis cando se abran

en: _View executable text files when they are opened
gl: _Ver os ficheiros de texto executábeis cando se abran

en: _Ask each time
gl: _Preguntarme cada vez

en: <b>Trash</b>
gl: <b>Lixo</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
gl: Preguntar antes de _baleirar o lixo ou eliminar ficheiros

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
gl: I_ncluír unha orde Eliminar que omita o Lixo

en: Bypass the Trash when the Delete key is pressed
gl: Omitir o lixo cando se prema a tecla «Eliminar»

en: <b>Media Handling</b>
gl: <b>Xestión de medios</b>

en: Automatically mount removeable media when inserted and on startup
gl: Montar automaticamente os medios removíbeis ao seren inseridos e no arrinque

en: Automatically open a folder for automounted media
gl: Abrir automaticamente un cartafol para os dispositivos montados automaticamente

en: Prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
gl: Preguntar ou executar/iniciar automaticamente os programas cando sexa inserida unha unidade

en: Automatically close the device's tab, pane, or window when a device is unmounted or ejected
gl: Pechar automaticamente as lapelas, paneis ou xanelas dos dispositivos cando sexan desmontados ou expulsados

en: <b>Bulk Rename</b>
gl: <b>Renomeado masivo</b>

en: Command to invoke when renaming multiple items:
gl: Orden que se invoca ao renomear múltiples elementos:

en: Behavior
gl: Comportamento

en: <b>Icon Captions</b>
gl: <b>Lendas das iconas</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
gl: Escolla a orde da información que aparece baixo os nomes das iconas. Canto máis cerca estea a ampliación máis información aparecerá.

en: <b>Date</b>
gl: <b>Data</b>

en: _Format:
gl: _Formato:

en: <b>Window and Tab Titles</b>
gl: <b>Títulos das xanelas e das lapelas</b>

en: Show the full p_ath in the title bar and tab bars
gl: _Amosar a ruta completa nas barras de título e nas barras das lapelas

en: <b>File Size</b>
gl: <b>Tamaño do ficheiro</b>

en: _Prefixes:
gl: _Prefixos:

en: <b>File Properties</b>
gl: <b>Propiedades do ficheiro</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
gl: Amosar os permisos avanzados na caixa de diálogo de propiedades do ficheiro

en: <b>Move/Copy To Menu</b>
gl: <b>Mover/Copiar ao menú</b>

en: List bookmarks in the menu
gl: Lista de marcadores no menú

en: List devices and network locations in the menu
gl: Lista de dispositivos e sitios da rede no menú

en: Display
gl: Vista

en: <b>List Columns</b>
gl: <b>Columnas da lista</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
gl: Escolla a orde da información que aparece na vista de lista.

en: List Columns
gl: Columnas da lista

en: Show _thumbnails:
gl: Amosar as _miniaturas:

en: _Only for files smaller than:
gl: _So para ficheiros máis pequenos que:

en: <b>Folders</b>
gl: <b>Cartafoles</b>

en: Count _number of items:
gl: Contar o _número de elementos:

en: <b>Tooltips</b>
gl: <b>Xanelas emerxentes</b>

en: Show tooltips in icon and compact views
gl: Amosar as xanelas emerxentes en iconas e vistas compactas

en: Show tooltips in list views
gl: Amosar as xanelas emerxentes en vistas de lista

en: Show tooltips on the desktop
gl: Amosar as xanelas emerxentes no escritorio

en: <i>By default, a folder tooltip shows the item count, and files display their size.
        Select additional information to display in the tooltip:</i>
gl: <i>De xeito predeterminado, a axuda emerxente dun cartafol amosa o número de elementos, e os ficheiros amosan o seu tamaño.
        Escolla «amosar información adicional» na axuda emerxente:</i>

en: Detailed file type
gl: Tipo de ficheiro detallado

en: Modified date
gl: Data de modificación

en: Accessed date
gl: Data de acceso

en: File or folder location
gl: Localización do ficheiro ou do cartafol

en: Preview
gl: Vista previa
