linuxmint - en to hr translation catalogue (1294 entries)

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Saved search
hr: Spremljena pretraga

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo action definition
hr: Definicija Nemo radnje

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo search-helper definition
hr: Nemo definicija pomoćnika pretrage

en: No actions found
hr: Nema pronađenih radnji

en: Actions
hr: Radnje

en: Nemo could not create the required folder "%s".
hr: Nemo nije mogao stvoriti potrebnu mapu "%s".

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
hr: Prije pokretanja Nema stvorite sljedeću mapu ili postavite dozvole tako da je Nemo može stvoriti.

en: Error starting autorun program: %s
hr: Greška pri automatskom pokretanju programa %s

en: Cannot find the autorun program
hr: Automatsko pokretanje programa nije pronađeno

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
hr: <big><b>Greška pri automatskom pokretanju softvera</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
hr: <big><b>Ovaj medij sadrži softver namijenjen automatskom pokretanju. Želite li ga pokrenuti?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
hr: Softver će se pokrenuti izravno s medija "%s". Ne biste nikada smjeli pokretati softver kojemu ne vjerujete.
    
    Ako niste sigurni, kliknite na "Odustani".

en: _Run
hr: _Pokreni

en: _Customize
hr: _Prilagodi

en: Adjust the desktop layout for this monitor
hr: Prilagodi izgled radne površine za ovaj zaslon

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
hr: Radna površina

en: No bookmarks defined
hr: Nema zabilješki

en: Disable all
hr: Onemogući sve

en: Enable all
hr: Omogući sve

en: SSH
hr: Sigurno povezivanje (SSH)

en: Public FTP
hr: Javni FTP

en: FTP (with login)
hr: FTP (s prijavom)

en: Windows share
hr: Windows dijeljenje

en: Secure WebDAV (HTTPS)
hr: Sigurni WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
hr: Povezivanje...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
hr: Nije moguće učitati popis podržanih metoda poslužitelja.
    Provjerite svoju gvfs instalaciju.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
hr: Mapu "%s" nije moguće otvoriti na "%s".

en: The server at "%s" cannot be found.
hr: Nije moguće pronaći poslužitelj na "%s".

en: Try Again
hr: Pokušajte ponovno

en: Please verify your user details.
hr: Provjerite svoje korisničke pojedinosti.

en: Continue
hr: Nastavi

en: C_onnect
hr: P_oveži se

note: set dialog properties
en: Connect to Server
hr: Povezivanje s poslužiteljem

en: Server Details
hr: Pojedinosti poslužitelja

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
hr: _Poslužitelj:

note: port
en: _Port:
hr: _Ulaz:

note: second row: type combobox
en: _Type:
hr: _Vrsta:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
hr: Di_jeljenje:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
hr: _Mapa:

en: User Details
hr: Korisničke pojedinosti

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
hr: _Naziv domene:

note: second row: username entry
en: _User name:
hr: _Korisničko ime:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
hr: Loz_inka:

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
hr: _Zapamti ovu lozinku

en: Operation cancelled
hr: Promjena otkazana

en: Print but do not open the URI
hr: Ispiši, ali ne otvaraj URI

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
hr: 
    
    Dodaj povezivanje s montiranjem na poslužitelju

en: Show the version of the program.
hr: Prikaži inačicu programa.

en: Quit Nemo Desktop.
hr: Zatvori Nemo radnu površinu.

en: 
    
    Manage the desktop with the file manager
hr: 
    
    Upravljajte radnom površinom upraviteljem datoteka

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
hr: I_sprazni smeće

note: name, stock id label, accelerator
en: Auto-arrange
hr: Automatsko poravnanje

note: name, stock id label, accelerator
en: Reverse sort
hr: Obrni poredak

en: Smaller
hr: Manje

en: Small
hr: Male

en: Normal
hr: Normalne

en: Large
hr: Velike

en: Larger
hr: Veće

en: _Vertical
hr: _Okomito

en: _Horizontal
hr: _Vodoravno

en: Name
hr: Naziv

en: Size
hr: Veličina

en: Type
hr: Vrsta

en: Date
hr: Datumu

note: name, stock id, label
en: _Sort
hr: _Razvrstaj

note: name, stock id, label
en: _Icon Size
hr: _Veličina ikona

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
hr: Isprazni smeće

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
hr: Obriši sve stavke iz smeća

en: The desktop view encountered an error.
hr: Došlo je do greške pri prikazu radne površine.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
hr: Došlo je do greške pri pokretanju prikaza radne površine.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
hr: Vrati i_zvorne veličine ikona

en: Restore Icon's Original Si_ze
hr: Vrati i_zvornu veličinu ikone

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
hr: Promijeni veličinu ikone...

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
hr: Omogućava promjenu veličine odabrane ikone

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
hr: Vrati sve odabrane ikone na izvornu veličinu

en: Comment
hr: Komentar

en: Description
hr: Opis

en: Command
hr: Naredba

en: Current Monitor Layout (%s - %dx%d)
hr: Razlučivost trenutnog zaslona (%s - %dx%d)

en: Current Monitor Layout (%dx%d)
hr: Razlučivost trenutnog zaslona (%dx%d)

en: Desktop Settings
hr: Postavke radne površine

en: Current Monitor Preferences
hr: Osobitosti trenutnog zaslona

en: Show global desktop settings
hr: Prikaži općenite postavke radne površine

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
hr: Nemate potrebne dozvole za pregledavanje sadržaja u "%s".

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
hr: "%s" nije pronađen. Moguće da je nedavno obrisan.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
hr: Nažalost, nije moguće prikazati potpuni sadržaj "%s": %s

en: The folder contents could not be displayed.
hr: Nije moguće prikazati sadržaj mape.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
hr: Nemate potrebne dozvole za promjenu grupe od "%s".

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
hr: Nažalost, nije moguće promijeniti grupu od "%s": %s

en: The group could not be changed.
hr: Nije moguće promijeniti grupu.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
hr: Nažalost, nije moguće promijeniti vlasnika od "%s": %s

en: The owner could not be changed.
hr: Nije moguće promijeniti vlasnika.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
hr: Nažalost, ne možete promijeniti dozvole od "%s":%s

en: The permissions could not be changed.
hr: Dozvole se ne mogu promijeniti.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
hr: Naziv "%s" se već koristi u ovoj mapi. Odaberite neki drugi naziv.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
hr: Ne postoji "%s" u ovoj mapi. Možda je upravo premješteno ili obrisano?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
hr: Nemate potrebne dozvole za preimenovanje "%s".

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
hr: Naziv "%s" je neispravan zato jer sadrži znak "/". Odaberite neki drugi naziv.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
hr: Naziv "%s" je neispravan. Odaberite neki drugi naziv.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
hr: Naziv "%s" je predugačak. Odaberite drugi naziv.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
hr: Nažalost, nije moguće preimenovati "%s" u "%s": %s

en: The item could not be renamed.
hr: Stavku nije moguće preimenovati.

en: Renaming "%s" to "%s".
hr: Preimenovanje "%s" u "%s".

en: No extensions found
hr: Nema pronađenih proširenja

en: no information available
hr: nema dostupnih informacija

en: Configure
hr: Prilagodi

en: Extensions
hr: Proširenja

en: Extensions changed.  Restart required.
hr: Proširenja su promijenjena. Potrebno je ponovno pokrenuti.

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
hr: Nikakav

en: Yesterday
hr: Jučer

en: by _Name
hr: prema _nazivu

en: Keep icons sorted by name in rows
hr: Drži ikone poredane prema nazivu u redcima

en: by _Size
hr: prema _veličini

en: Keep icons sorted by size in rows
hr: Drži ikone poredane prema veličini u redcima

en: by _Type
hr: prema _vrsti

en: Keep icons sorted by type in rows
hr: Drži ikone poredane prema vrsti u redcima

en: by _Detailed Type
hr: prema _pojedinoj vrsti

en: Keep icons sorted by detailed type in rows
hr: Drži ikone poredane prema pojedinoj vrsti u redcima

en: by Modification _Date
hr: prema _datumu promjene

en: Keep icons sorted by modification date in rows
hr: Zadrži ikone poredane po datumu promjene u redcima

en: by T_rash Time
hr: prema _vremenu brisanja

en: Keep icons sorted by trash time in rows
hr: Drži ikone poredane prema vremenu brisanja u redcima

en: _Organize Desktop by Name
hr: _Organiziraj radnu površinu po abecedi

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
hr: Pored_aj stavke

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
hr: _Organiziraj prema nazivu

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
hr: Postavite ikone tako da bolje stanu u prozor i izbjegnu preklapanje

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
hr: O_brnuti poredak

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
hr: Prikaži ikone obrnutim poretkom

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
hr: _Zadrži poravnanje

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
hr: Drži ikone poredane kao u mreži

en: _Manually
hr: _Ručno

en: Leave icons wherever they are dropped
hr: Ostavi ikone gdje god su ispuštene

en: By _Name
hr: Prema _nazivu

en: By _Size
hr: Prema _veličini

en: By _Type
hr: Prema _vrsti

en: By _Detailed Type
hr: Prema _pojedinoj vrsti

en: By Modification _Date
hr: Prema _datumu promjene

en: By T_rash Time
hr: Prema vremenu b_risanja

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
hr: Pogled ikona

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
hr: _Ikone

en: The icon view encountered an error.
hr: Pogled ikona je naišao na grešku.

en: The icon view encountered an error while starting up.
hr: Pogled ikona je naišao na grešku prilikom pokretanja.

en: Display this location with the icon view.
hr: Prikaži ovu lokaciju kao pogled ikona.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
hr: Zbijeni pogled

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
hr: _Zbijeno

en: The compact view encountered an error.
hr: Zbijeni pogled je naišao na grešku.

en: The compact view encountered an error while starting up.
hr: Zbijeni pogled je naišao na grešku pri pokretanju.

en: Display this location with the compact view.
hr: Prikaži ovu lokaciju u zbijenom pogledu.

en: Image Type
hr: Vrsta slike

en: %d pixel | %d pixels
hr[0]: %d piksel
hr[1]: %d piksela
hr[2]: %d piksela

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Title
hr: Naslov

en: Author
hr: Autor

en: Copyright
hr: Autorsko pravo

en: Created On
hr: Stvoreno

en: Created By
hr: Stvorio

en: Disclaimer
hr: Pravne napomene

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Source
hr: Izvor

en: Camera Brand
hr: Proizvođač fotoaparata

en: Camera Model
hr: Model fotoaparata

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
hr: Datum snimke

en: Date Digitized
hr: Datum digitalizacije

en: Date Modified
hr: Datum promjene

en: Exposure Time
hr: Vrijeme ekspozicije

en: Aperture Value
hr: Vrijednost otvora objektiva

en: ISO Speed Rating
hr: ISO ocjena brzine

en: Flash Fired
hr: Upotreba bljeskalice

en: Metering Mode
hr: Način mjerenja

en: Exposure Program
hr: Program ekspozicije

en: Focal Length
hr: Fokusna duljina

en: Software
hr: Softver

en: Location
hr: Lokacija

en: Keywords
hr: Ključne riječi

en: Creator
hr: Autor

en: Rating
hr: Ocjena

en: Failed to load image information
hr: Neuspjelo učitavanje informacija slike

en: Loading...
hr: Učitavanje...

en: Image
hr: Slika

en: Actions: Action files can be added to this folder and will appear in the menu.
hr: Radnje: datoteke radnje mogu se dodati u ovu mapu i zatim će se pojaviti u izborniku.

en: More info
hr: Više informacija

en: View a sample action file with documentation
hr: Pogledajte primjer datoteke radnje s dokumentacijom

en: Scripts: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
hr: Skripte: sve izvršne datoteke u ovoj mapi će se pojaviti u Skripte izborniku.

en: View additional information about creating scripts
hr: Pogledajte dodatne informacije o stvaranju skripti

en: (Empty)
hr: (Prazno)

en: Use Default
hr: Koristi uobičajeno

en: Temporarily disable auto-sort
hr: Privremeno onemogući automatsko razvrstavanje

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
hr: Pogled popisa

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
hr: _Popis

en: The list view encountered an error.
hr: Došlo je do greške pri pogledu popisa.

en: The list view encountered an error while starting up.
hr: Došlo je do greške pri pokretanju pogleda popisa.

en: Display this location with the list view.
hr: Prikaži ovu lokaciju pogledom popisa.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
hr[0]: Želite li pogledati %d lokaciju?
hr[1]: Želite li pogledati %d lokacije?
hr[2]: Želite li pogledati %d lokacija?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
hr[0]: Ovo će otvoriti %d zaseban prozor.
hr[1]: Ovo će otvoriti %d zasebna prozora.
hr[2]: Ovo će otvoriti %d zasebinh prozora.

en: --check cannot be used with other options.
hr: --check ne može biti korišten s ostalim mogućnostima.

en: --quit cannot be used with URIs.
hr: --quit nije moguće koristiti s URI-jima.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
hr: --geometry se ne može koristiti s više od jednim URI-jem.

en: Perform a quick set of self-check tests.
hr: Obavi skup brzih samoprovjera.

en: Create the initial window with the given geometry. Examples: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.
hr: Stvori početni prozor sa zadanom geometrijom. Primjeri: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.

en: GEOMETRY
hr: GEOMETRIJA

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
hr: Stvori prozore samo za izričito navedene URI-je.

en: Ignored argument - left for compatibility only.
hr: Zanemareni argument - ostavljeno samo zbog kompatibilnosti.

en: Open URIs in tabs.
hr: Otvori URI-e u karticama.

en: Open URIs in an existing window.
hr: Otvori URI-je u postojećem prozoru.

en: Repair the user thumbnail cache - this can be useful if you're having trouble with file thumbnails.  Must be run as root
hr: Popravi predmemoriju korisnikovih minijatura - ovo može biti korisno ako imate problema s datotekama minijatura. Mora biti pokrenuto s korijenskim ovlastima

en: Quit Nemo.
hr: Zatvori Nema.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
hr: 
    
    Pregledaj datotečni sustav s upraviteljem datoteka

en: Nemo's main menu is now hidden
hr: Nemov glavni izbornik je sada skriven

en: You have chosen to hide the main menu.  You can get it back temporarily by:
    
    - Tapping the <Alt> key
    - Right-clicking an empty region of the main toolbar
    - Right-clicking an empty region of the status bar.
    
    You can restore it permanently by selecting this option again from the View menu.
hr: Odabrali ste sakrivanje glavnog izbornika.  Možete ga ponovno privremeno otkriti:
    
    - Pritiskom na <Alt> tipku
    - Desni-klik na prazno područje glavne alatne trake
    - Desni-klik na prazno područje statusne trake.
    
    Možete ga trajno vratiti ponovnim odabirom mogućnosti iz izbornika pogleda.

en: Don't show this message again.
hr: Ne prikazuj ovu poruku ponovno.

en: The Link "%s" is Broken.
hr: Poveznica "%s" je prekinuta.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
hr: Poveznica "%s" je prekinuta. Premjesti ju u smeće?

en: This link cannot be used, because it has no target.
hr: Ova se poveznica ne može koristiti jer nema odredište.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
hr: Ova se poveznica ne može koristiti jer njezino odredište "%s" ne postoji.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
hr: Pre_mjesti u smeće

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
hr: Želite li pokrenuti "%s" ili prikazati sadržaj?

en: "%s" is an executable text file.
hr: "%s" je izvršna tekstovna datoteka.

en: Run in _Terminal
hr: Pokreni u _terminalu

en: _Display
hr: _Prikaži

en: Are you sure you want to open all files?
hr: Sigurno želite otvoriti sve datoteke?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
hr[0]: Ovo će otvoriti %d zasebnu karticu.
hr[1]: Ovo će otvoriti %d zasebne kartice.
hr[2]: Ovo će otvoriti %d zasebnih kartica.

en: Open with
hr: Otvori s(a)

en: Unknown file type
hr: Nepoznata vrsta datoteke

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  If you trust the source of this file, and have sufficient permissions, you can mark it executable and launch it.  Or, you can use the Open With dialog to pick a program to associate it with.
hr: Datoteka "%s" nema pridružen niti jedan poznati program.  Ako vjerujete izvoru ove datoteke i ako imate potrebne dozvole, možete ga označiti kao izvršnu datoteku i pokrenuti ga.  Ili možete koristiti ''Otvori s(a)'' dijalog za odabir program koji želite pridružiti.

en: Make executable and run
hr: Učini datoteku izvršnom i pokreni

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  Use the Open With dialog to pick a program to open it with.
hr: Datoteka "%s" nema pridruženog poznatog programa.  Koristite Otvori s(a) dijalog kako bi odabrali program za otvaranje.

en: Choose a program
hr: Odaberi program

en: Untrusted application launcher
hr: Pokretač aplikacije kojoj se ne vjeruje

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted (executable). If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
hr: Pokretač aplikacije "%s" nije označen kao siguran (izvršna datoteka). Ako vam nije poznat izvor ove datoteke, njegovo pokretanje možda ne bi bilo sigurno.

en: _Launch Anyway
hr: Svejedno _pokreni

en: Mark as _Trusted
hr: Označi kao _"Pouzdano"

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
hr[0]: Ovo će otvoriti %d zasebnu aplikaciju.
hr[1]: Ovo će otvoriti %d zasebne aplikacije.
hr[2]: Ovo će otvoriti %d zasebnih aplikacija.

en: Unable to mount location
hr: Nije moguće montirati lokaciju

en: Unable to start location
hr: Nije moguće pokrenuti lokaciju

en: Opening "%s".
hr: Otvaranje "%s"

en: Opening %d item. | Opening %d items.
hr[0]: Otvaranje %d stavke.
hr[1]: Otvaranje %d stavke.
hr[2]: Otvaranje %d stavki.

en: Close tab
hr: Zatvori karticu

note: Translators: This is the --help description for the open-with app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Show an open-with dialog given a uri, to allow the user to change the default mimetype handler.
hr: 
    
    Prikaži Otvori s(a) dijalog zadaniog URI-a, za omogućavanje korisniku promjene zadanog zaglavlja mime vrste.

en: Devices
hr: Uređaji

en: Free space: %s
hr: Slobodan prostor: %s

en: My Computer
hr: Moje računalo

en: Open your personal folder
    %s
hr: Otvori osobnu mapu
    %s

en: Home
hr: Osobna mapa

en: Open the contents of your desktop in a folder
hr: Otvorite sadržaj svoje radne površine unutar mape

en: Favorites
hr: Omiljeno

en: Favorite files
hr: Omiljene datoteke

en: Recent
hr: Nedavno

en: Recent files
hr: Nedavne datoteke

en: Open the contents of the File System
    %s
hr: Otvorite sadržaj datotečnog sustava
    %s

en: File System
hr: Datotečni sustav

en: Trash
hr: Smeće

en: Open the trash
hr: Otvori smeće

en: Bookmarks
hr: Zabilješke

en: Mount and open %s (%s)
hr: Montiraj i otvori %s (%s)

en: Mount and open %s
hr: Montiraj i otvori %s

en: Network
hr: Mreža

en: Browse the contents of the network
hr: Pregledaj sadržaj mreže

note: name, stock id label, accelerator
en: _Start
hr: _Pokreni

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
hr: _Zaustavi

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
hr: _Uključi

en: _Safely Remove Drive
hr: _Sigurno ukloni uređaj

en: _Connect Drive
hr: _Poveži uređaj

en: _Disconnect Drive
hr: _Odspoji uređaj

en: _Start Multi-disk Device
hr: _Pokreni uređaj s više diskova

en: _Stop Multi-disk Device
hr: _Zaustavi uređaj s više diskova

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
hr: _Otključaj uređaj

en: _Lock Drive
hr: _Zaključaj uređaj

en: Unable to start %s
hr: Nije moguće pokrenuti %s

en: Unable to eject %s
hr: Nije moguće izbaciti %s

en: Unable to poll %s for media changes
hr: Nije moguće ispitati %s za promjene na mediju

en: Unable to stop %s
hr: Nije moguće zaustaviti %s

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
hr: _Otvori

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
hr: Otvori u novoj _kartici

en: Open in New _Window
hr: Otvori u novom _prozoru

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
hr: _Dodaj u zabilješke

en: Remove
hr: Ukloni

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
hr: _Preimenuj...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
hr: _Montiraj

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
hr: _Odmontiraj

note: name, stock id label, accelerator
en: _Eject
hr: _Izbaci

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
hr: _Pronađi medij

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
hr: _Svojstva

en: %1$s file operation active.  %2$d%% complete. | %1$s file operations active.  %2$d%% complete.
hr[0]: %1$s radnja datoteke aktivna.  %2$d%% završeno.
hr[1]: %1$s radnje datoteka aktivno.  %2$d%% završeno.
hr[2]: %1$s radnji datoteka aktivno.  %2$d%% završeno.

en: File Operations
hr: Rad s datotekama

en: All file operations have been successfully completed
hr: Sve radnje nad datotekama su uspješno završene

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
hr: Ne možete dodijeliti više od jedne prilagođene ikone.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
hr: Ispustite samo jednu sliku za postavljanje prilagođene ikone.

en: The file that you dropped is not local.
hr: Datoteka koju ste ispustili nije lokalna.

en: You can only use local images as custom icons.
hr: Možete koristiti samo lokalne slike za prilagođene ikone.

en: The file that you dropped is not an image.
hr: Datoteka koju ste ispustili nije slika.

en: _Name: | _Names:
hr[0]: _Naziv:
hr[1]: _Naziva:
hr[2]: _Naziva:

en: Properties
hr: Svojstva

en: %s Properties
hr: %s svojstva

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
hr: nepoznat

en: Cancel Group Change?
hr: Odustajanje od promjene grupe?

en: Cancel Owner Change?
hr: Odustajanje od promjene vlasnika?

en: nothing
hr: ništa

en: unreadable
hr: nečitljivo

en: (some contents unreadable)
hr: (dio sadržaja je nemoguće pročitati)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
hr: Sadržaj:

en: Size:
hr: Veličina:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
hr: iskorišteno

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
hr: slobodno

en: Total capacity:
hr: Ukupan kapacitet:

en: Filesystem type:
hr: Vrsta datotečnog sustava:

en: Basic
hr: Osnovno

en: Type:
hr: Vrsta:

en: Link target:
hr: Odredište poveznice:

en: Location:
hr: Lokacija:

en: Volume:
hr: Uređaj:

en: Accessed:
hr: Pristupljeno:

en: Created:
hr: Stvoreno:

en: Modified:
hr: Promijenjeno:

en: Free space:
hr: Slobodni prostor:

en: _Read
hr: _Čitanje

en: _Write
hr: _Zapisivanje

en: E_xecute
hr: P_okreni

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
hr: ne

en: list
hr: popis

en: read
hr: čitaj

en: create/delete
hr: stvori/obriši

en: write
hr: piši

en: access
hr: pristup

en: Access:
hr: Pristup:

en: Folder access:
hr: Pristup mapi:

en: File access:
hr: Pristup datoteci:

en: List files only
hr: Prikaži samo datoteke

en: Access files
hr: Pristup datotekama

en: Create and delete files
hr: Stvori i obriši datoteke

en: Read-only
hr: Samo za čitanje

en: Read and write
hr: Čitanje i pisanje

en: Special flags:
hr: Posebne oznake:

en: Set _user ID
hr: Postavi ID _korisnika (SUID)

en: Set gro_up ID
hr: Postavi ID _grupe (SGID)

en: _Sticky
hr: _Ljepljiv

en: _Owner:
hr: _Vlasnik:

en: Owner:
hr: Vlasnik:

en: _Group:
hr: _Grupa:

en: Group:
hr: Grupa:

en: Execute:
hr: Pokretanje:

en: Allow _executing file as program
hr: Dopusti _pokretanje datoteke kao programa

en: Others:
hr: Ostali:

en: Folder Permissions:
hr: Dozvole mape:

en: File Permissions:
hr: Dozvole datoteke:

en: Text view:
hr: Tekstovni pogled:

en: Permissions
hr: Dozvole

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
hr: Niste vlasnik, stoga ne možete promijeniti ove dozvole.

en: SELinux context:
hr: SELinux sadržaj:

en: Last changed:
hr: Zadnja promjena:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
hr: Primjeni dozvole na sve datoteke unutar mape

en: The permissions of "%s" could not be determined.
hr: Nemoguće je utvrditi dozvole za "%s".

en: The permissions of the selected file could not be determined.
hr: Nemoguće je utvrditi dozvolu za odabranu datoteku.

en: Open With
hr: Otvori pomoću

en: Help
hr: Pomoć

en: Close
hr: Zatvori

en: Creating Properties window.
hr: Stvaranje prozora svojstva.

en: There was an error displaying help.
hr: Došlo je do greške prikazivanja pomoći.

en: Revert
hr: Vrati

en: Not supported in this location
hr: Nije podržano na ovoj lokaciji

en: No scripts found
hr: Skripte nisu pronađene

en: Scripts
hr: Skripte

en: Show Places
hr: Prikaži Lokacije

en: Show Treeview
hr: Prikaži u pogledu stabla

en: Hide the Sidebar (F9)
hr: Sakrij bočnu traku (F9)

en: Show the Sidebar (F9)
hr: Prikaži bočnu traku (F9)

en: Adjust zoom level
hr: Prilagodi razinu uvećanja

en: A problem has been detected with your thumbnail cache.  Fixing it will require administrative privileges.
hr: Otkriven je problem s vašom predmemorijom minijatura. Popravak će zahtijevati administratorske ovlasti.

en: Fix now
hr: Popravi odmah

en: Dismiss
hr: Odustani

en: Elevated Privileges
hr: Administratorske ovlasti!!!

en: Restore Selected Items
hr: Vrati odabrane stavke

en: Restore selected items to their original position
hr: Vrati odabrane stavke na njihovu ​​izvornu lokaciju

en: Empty _Trash
hr: Isprazni _smeće

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
hr: "%s" će biti premještena ako odaberete naredbu "Zaljepi - Ctrl+V"

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
hr: "%s" će biti kopirana ako odaberete naredbu "Zaljepi - Ctrl+V"

en: There is nothing on the clipboard to paste.
hr: Nema ništa u međuspremniku za zalijepiti.

note: name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
hr: Stvori novu _mapu

note: name, stock id label, accelerator
en: Cu_t
hr: Iz_reži

note: name, stock id label, accelerator
en: _Copy
hr: _Kopiraj

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
hr: _Zalijepi u mapu

en: P_in
hr: P_ričvrsti na vrhu

en: Unp_in
hr: Uk_loni s vrha

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
hr: _Obriši

en: Computer
hr: Računalo

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
hr[0]: Ovo će otvoriti %'d odvojenu karticu.
hr[1]: Ovo će otvoriti %'d odvojene kartice.
hr[2]: Ovo će otvoriti %'d odvojenih kartica.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
hr[0]: Ovo će otvoriti %'d odvojeni prozor.
hr[1]: Ovo će otvoriti %'d odvojena prozora.
hr[2]: Ovo će otvoriti %'d odvojenih prozora.

en: Select Items Matching
hr: Odaberi stavke prema uzorku

en: _Pattern:
hr: _Uzorak:

en: Examples:
hr: Primjeri:

note: Reset to default info
en: Undo
hr: Poništi

en: Undo last action
hr: Poništi posljednju radnju

note: Reset to default info
en: Redo
hr: Ponovi

en: Redo last undone action
hr: Ponovi posljednju poništenu radnju

en: Content View
hr: Prikaz sadržaja

en: View of the current folder
hr: Prikaz trenutne mape

en: "%s" selected
hr: "%s" je odabran(a)

en: %'d folder selected | %'d folders selected
hr[0]: %'d mapa odabrana
hr[1]: %'d mape odabrane
hr[2]: %'d odabranih mapa

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
hr[0]:  (sadrži %'d stavku)
hr[1]:  (sadrži %'d stavke)
hr[2]:  (sadrži %'d stavki)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
hr[0]:  (sadrži ukupno %'d stavku)
hr[1]:  (sadrži ukupno %'d stavke)
hr[2]:  (sadrži ukupno %'d stavki)

en: %'d item selected | %'d items selected
hr[0]: %'d odabrana stavka
hr[1]: %'d odabrane stavke
hr[2]: %'d odabranih stavki

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
hr[0]: %'d ostala odabrana stavka
hr[1]: %'d ostale odabrane stavke
hr[2]: %'d ostalih odabranih stavki

en: %'u item | %'u items
hr[0]: %'u stavka
hr[1]: %'u stavke
hr[2]: %'u stavki

en: %s, Free space: %s
hr: %s, slobodan prostor: %s

en: Open With %s
hr: Otvori s(a) %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
hr[0]: Koristi "%s" za otvaranje odabrane stavke
hr[1]: Koristi "%s" za otvaranje odabrane stavke
hr[2]: Koristi "%s" za otvaranje odabranih stavki

en: Run "%s" on any selected items
hr: Pokreni "%s" na svakoj odabranoj stavci

en: Create a new document from template "%s"
hr: Stvori novi dokument iz predloška "%s"

en: Select Target Folder For Move
hr: Odaberi odredišnu mapu za premještanje

en: Select Target Folder For Copy
hr: Odaberi odredišnu mapu za kopiranje

en: Unable to unmount location
hr: Nemoguće montiranje lokacije

en: Unable to eject location
hr: Nemoguće izbacivanje lokacije

en: Unable to stop drive
hr: Nemoguće zaustavljanje uređaja

en: Connect to Server %s
hr: Povezivanje s poslužiteljem %s

en: _Connect
hr: _Povezivanje

en: Link _name:
hr: Ime _poveznice:

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
hr: Stvori novi _dokument

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
hr: Otvori _s(a)

en: Choose a program with which to open the selected item
hr: Odaberi program za otvaranje odabrane stavke

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
hr: Pogledaj ili promijeni svojstva svake odabrane stavke

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
hr: Stvori praznu mapu unutar trenutne mape

note: name, stock id, label
en: No templates installed
hr: Nema instaliranih predložaka

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
hr: _Prazan dokument

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
hr: Stvori novi prazan dokument unutar ove mape

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
hr: Otvori odabranu stavku u ovom prozoru

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
hr: Otvori u navigacijskom prozoru

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
hr: Otvori svaku odabranu stavku u navigacijskom prozoru

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
hr: Otvori svaku odabranu stavku u novoj kartici

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
hr: Otvori u Terminalu

note: tooltip
en: Open terminal in the selected folder
hr: Otvori terminal u odabranoj mapi

note: name, stock id label, accelerator
en: Open as Root
hr: Otvori kao administrator 'Root'

note: tooltip
en: Open the folder with administration privileges
hr: Otvori mapu s administratorskim ovlastima

note: name, stock id label, accelerator
en: Follow link to original file
hr: Slijedi poveznicu do izvorne datoteke

note: tooltip
en: Navigate to the original file that this symbolic link points to
hr: Idite na izvornu datoteku na koju je usmjerena ova simbolička poveznica

note: name, stock id label, accelerator
en: Open containing folder
hr: Otvori sadržajnu mapu

note: tooltip
en: Navigate to the folder that the selected item is stored in
hr: Upravljajte do mape u kojoj je odabrana stavka pohranjena

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
hr: Druge _aplikacije...

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
hr: Odaberite aplikaciju za otvaranje odbrane stavke

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
hr: Otvori s drugom _aplikacijom...

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
hr: Pripremi odabrane datoteke za premještanje naredbom "Zaljepi - Ctrl+V"

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
hr: Pripremi odabrane datoteke za kopiranje naredbom "Zaljepi - Ctrl+V"

note: name, stock id label, accelerator
en: _Paste
hr: _Zalijepi

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
hr: Premjesti ili kopiraj prije odabrane datoteke "Izreži" ili "Kopiraj" naredbom

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
hr: Premjesti ili kopiraj prije odabrane datoteke "Izreži" ili "Kopiraj"  naredbom u odabranu mapu

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
hr: Kopira_j u

note: name, stock id, label
en: M_ove to
hr: P_remjesti u

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
hr: Odaberi _sve

note: tooltip
en: Select all items in this window
hr: Odaberite sve stavke u ovom prozoru

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
hr: Odaberi s_tavke prema...

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
hr: Odaberite stavke u ovom prozoru koje odgovaraju datom uzorku

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
hr: _Obrnuti odabir

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
hr: Odaberite sve i samo one stavke koje nisu trenutno odabrane

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
hr: U_dvostruči

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
hr: Udvostruči svaku odabranu stavku

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
hr[0]: Napra_vi poveznicu
hr[1]: Napra_vi poveznice
hr[2]: Napra_vi poveznica

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
hr: Stvori simboličku poveznicu za svaku odabranu stavku

note: tooltip
en: Rename selected item
hr: Preimenuj odabranu stavku

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
hr: Premjesti sve odabrane stavke u smeće

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
hr: Obriši sve odabrane stavke bez premještanja u smeće

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
hr: _Vrati

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
hr: _Vrati

note: tooltip
en: Undo the last action
hr: Poništi posljednju radnju

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
hr: _Ponovi

note: tooltip
en: Redo the last undone action
hr: Ponovi zadnje poništenu radnju

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
hr: Postavi pogled na _uobičajeno

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
hr: Postavi poredak i razinu uvećanja prema osobitostima ovog pogleda

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
hr: Poveži se na ovaj poslužitelj

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
hr: Uspostavi trajno povezivanje prema ovom poslužitelju

note: tooltip
en: Mount the selected volume
hr: Montiraj odabrani uređaj

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
hr: Demontiraj odabrani uređaj

note: tooltip
en: Eject the selected volume
hr: Izbaci odabrani uređaj

note: tooltip
en: Start the selected volume
hr: Pokreni odabrani uređaj

note: tooltip
en: Stop the selected volume
hr: Zaustavi odabrani uređaj

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
hr: Otkrij medij u odabranom pogonu

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
hr: Montiraj uređaj povezan s otvorenom mapom

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
hr: Odmontiraj uređaj povezan s otvorenom mapom

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
hr: Izbaci uređaj povezan s otvorenom mapom

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
hr: Pokreni uređaj povezan s otvorenom mapom

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
hr: Zaustavi uređaj povezan s otvorenom mapom

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
hr: Otvori datoteku i zatvori prozor

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
hr: Otvori ovu mapu u navigacijskom prozoru

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
hr: Otvori ovu mapu u novoj kartici

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
hr: Pripremi ovu mapu za premještanje naredbom "Zaljepi - Ctrl+V"

note: tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
hr: Pripremi ovu mapu za kopiranje naredbom "Zalijepi - Ctrl+V"

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
hr: Premjesti ili kopiraj prije odabrane datoteke s "Izreži" ili "Kopiraj" naredbom u ovu mapu

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
hr: Premjesti ovu mapu u smeće

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
hr: Obriši ovu mapu, bez premještanja u smeće

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
hr: Montiraj uređaj povezan s ovom mapom

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
hr: Demontiraj uređaj povezan s ovom mapom

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
hr: Izbaci uređaj povezan s ovom mapom

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
hr: Pokreni uređaj povezan s ovom mapom

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
hr: Zaustavi uređaj povezan s ovom mapom

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
hr: Prikaži ili promijeni svojstva ove mape

note: name, stock id, label
en: _Other pane
hr: _Drugi okvir

en: Copy the current selection to the other pane in the window
hr: Kopiraj trenutni odabir na drugi okvir u prozoru

en: Move the current selection to the other pane in the window
hr: Premjesti trenutni odabir na drugi okvir u prozoru

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
hr: _Osobna mapa

en: Copy the current selection to the home folder
hr: Kopiraj trenutni odabir u osobnu mapu

en: Move the current selection to the home folder
hr: Premjesti trenutni odabir u osobnu mapu

note: name, stock id, label
en: _Desktop
hr: _Radna površina

en: Copy the current selection to the desktop
hr: Kopiraj trenutni odabir na radnu površinu

en: Move the current selection to the desktop
hr: Premjesti trenutni odabir na radnu površinu

en: Browse...
hr: Potraži...

en: Browse for a folder to move the selection to
hr: Odaberi mapu za premještanje odabranih stavki

en: Browse for a folder to copy the selection to
hr: Odaberi mapu za kopiranje odabranih stavki

en: Pin the selected file so it always appears at the top of this location's file list
hr: Pričvrstite odabranu datoteku kako bi uvijek bila prikazana na vrhu svoje lokacije

en: Unpin the selected file from the top of this location's file list
hr: Uklonite s vrha odabranu datoteku kako bi bila prikazana na svojoj izvornoj lokaciji

en: Add to favorites
hr: Dodaj u omiljeno

en: Add the selected file to your favorites
hr: Dodajte odabranu datoteku u omiljene

en: Remove from favorites
hr: Ukloni iz omiljenih

en: Remove the selected file from your favorites
hr: Uklonite odabranu datoteku iz omiljenih

en: Run scripts
hr: Pokreni skripte

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
hr: _Skripte

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
hr: Premjesti otvorenu mapu iz smeća u "%s"

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
hr[0]: Premjesti odabranu mapu iz smeća u "%s"
hr[1]: Premjesti odabrane mape iz smeća u "%s"
hr[2]: Premjesti odabrane mape iz smeća u "%s"

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
hr[0]: Premjesti odabranu mapu iz smeća
hr[1]: Premjesti odabrane mape iz smeća
hr[2]: Premjesti odabrane mape iz smeća

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
hr[0]: Premjesti odabranu datoteku iz smeća u "%s"
hr[1]: Premjesti odabrane datoteke iz smeća u "%s"
hr[2]: Premjesti odabranih datoteka iz smeća u "%s"

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
hr[0]: Premjesti odabranu datoteku iz smeća
hr[1]: Premjesti odabrane datoteke iz smeća
hr[2]: Premjesti odabranih datoteka iz smeća

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
hr[0]: Premjesti odabranu stavku iz smeća u "%s"
hr[1]: Premjesti odabrane stavke iz smeća u "%s"
hr[2]: Premjesti odabranih stavki iz smeća u "%s"

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
hr[0]: Premjesti odabranu stavku iz smeća
hr[1]: Premjesti odabrane stavke iz smeća
hr[2]: Premjesti odabranih stavki iz smeća

en: Start the selected drive
hr: Pokreni odabrani uređaj

en: Connect to the selected drive
hr: Poveži se sa odabranim uređajem

en: _Start Multi-disk Drive
hr: _Pokreni pogon s više diskova

en: Start the selected multi-disk drive
hr: Pokreni odabrani pogon s više diskova

en: U_nlock Drive
hr: O_tključaj pogon

en: Unlock the selected drive
hr: Otključaj odabrani pogon

en: Stop the selected drive
hr: Zaustavi odabrani pogon

en: Safely remove the selected drive
hr: Sigurno uklanjanje odabranog pogona

en: _Disconnect
hr: _Prekini povezivanje

en: Disconnect the selected drive
hr: Prekini povezivanje odabranog uređaja

en: _Stop Multi-disk Drive
hr: _Zaustavi pogon s više diskova

en: Stop the selected multi-disk drive
hr: Zaustavi odabrani pogon s više diskova

en: Lock the selected drive
hr: Zaključaj odabrani pogon

en: Start the drive associated with the open folder
hr: Pokreni pogon povezan s otvorenom mapom

en: Connect to the drive associated with the open folder
hr: Poveži se na uređaj povezan s otvorenom mapom

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
hr: Pokreni pogon sa više diskova koji je povezan s otvorenom mapom

en: Unlock the drive associated with the open folder
hr: Otključaj pogon povezan s otvorenom mapom

en: _Stop the drive associated with the open folder
hr: _Zaustavi pogon povezan s otvorenom mapom

en: Safely remove the drive associated with the open folder
hr: Sigurno uklanjanje pogona povezanog s otvorenom mapom

en: Disconnect the drive associated with the open folder
hr: Prekini povezivanje sa uređajem povezanim s otvorenom mapom

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
hr: Zaustavi pogon sa više diskova povezan s otvorenom mapom

en: Lock the drive associated with the open folder
hr: Zaključaj pogon povezan s otvorenom mapom

en: _Delete Permanently
hr: _Obriši trajno

en: Delete the open folder permanently
hr: Trajno obriši otvorenu mapu

en: Move the open folder to the Trash
hr: Premjesti otvorenu mapu u smeće

en: _Open With %s
hr: _Otvori s(a) %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
hr[0]: Otvori u %'d novom prozoru
hr[1]: Otvori u %'d nova prozora
hr[2]: Otvori u %'d novih prozora

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
hr[0]: Otvori u %'d novoj _kartici
hr[1]: Otvori u %'d nove _kartice
hr[2]: Otvori u %'d novih _kartica

en: Delete all selected items permanently
hr: Trajno obriši sve odabrane stavke

en: Remo_ve from Recent
hr: Ukolo_ni iz nedavnih datoteka

en: Remove each selected item from the recently used list
hr: Ukloni svaku odabranu stavku iz popisa nedavno korištenih datoteka

en: View or modify the properties of the open folder
hr: Pogledaj ili promijeni svojsta otvorene mape

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
hr: Poveznica na %s

en: Drag and drop is not supported.
hr: Povlačenje i ispuštanje nije podržano.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
hr: Povlačenje i ispuštanje je podržano samo za lokalne datotečne sustave.

en: An invalid drag type was used.
hr: Korišten je neispravan način povlačenja.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
hr: ispušten tekst.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
hr: ispušteni podaci

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
hr: Želite li ukloniti sve zabilješke s nepostojećom lokacijom iz vašeg popisa?

en: The location "%s" does not exist.
hr: Lokacija "%s" ne postoji.

en: Bookmark for Nonexistent Location
hr: Zabilješka nepostojeće lokacije

en: Go to the location specified by this bookmark
hr: Idi na lokaciju navedenu u ovoj zabilješci

en: %s - File Browser
hr: %s - Preglednik datoteka

en: Searching...
hr: Pretraživanje...

en: Could not display "%s".
hr: Nije moguće prikazati "%s".

en: Nemo has no installed viewer capable of displaying the folder.
hr: Nemo nema instaliran preglednik sposoban za prikazivanje mape.

en: The location is not a folder.
hr: Lokacija nije mapa.

en: Could not find "%s".
hr: Ne mogu pronaći "%s".

en: Please check the spelling and try again.
hr: Provjerite ispravnost unosa i pokušajte ponovno.

en: Nemo cannot handle "%s" locations.
hr: Nemo ne može upravljati "%s" lokacijama.

en: Nemo cannot handle this kind of location.
hr: Nemo ne može upravljati ovom vrstom lokacije.

en: Unable to mount the location.
hr: Nemoguće montiranje lokacije.

en: Access was denied.
hr: Pristup je odbijen.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
hr: "%s" se ne može prikazati, jer glavno računalo nije dostupno.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
hr: Provjerite je li upisani tekst ispravan i jesu li vaše proxy postavke ispravne.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
hr: Greška: %s
    Odaberite drugi preglednik i pokušajte ponovno.

en: Nemo is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hr: Nemo je slobodan softver; slobodno ga možete dijeliti i/ili mijenjati pod uvjetima (GNU) Opće Javne Licence, objavljene od strane Fondacije Slobodnog Softvera; uključujući inačicu 2 licence, ili (ako želite) svaku noviju inačicu.

en: Nemo is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hr: Nemo se dijeli u nadi da će biti koristan, ali BEZ IKAKVA JAMSTVA; čak i bez podrazumijevana jamstva o TRGOVINSKOJ POGODNOSTI ili VALJANOSTI ZA ODREĐENU SVRHU. Pogledajte (GNU) Opću Javnu Licencu za više pojedinosti.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nemo; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
hr: Trebali ste dobiti kopiju (GNU) Opće Javne Licence uz Nemo; ako niste, obratite nam se na adresu: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Nemo lets you organize files and folders, both on your computer and online.
hr: Nemo omogućuje organizaciju datoteka i mapa na vašem računalu i mreži.

en: There was an error displaying help: 
    %s
hr: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći: 
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
hr: _Datoteka

note: name, stock id, label
en: _Edit
hr: _Uredi

note: name, stock id, label
en: _View
hr: _Pogled

note: name, stock id, label
en: _Help
hr: _Pomoć

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
hr: _Zatvori

note: tooltip
en: Close this folder
hr: Zatvori ovu mapu

en: Prefere_nces
hr: _Osobitosti

en: Edit Nemo preferences
hr: Uredi Nemo osobitosti

en: Plugins
hr: Priključci

en: Manage extensions, actions and scripts
hr: Upravljajte proširenjima, radnjama i skriptama

en: Undo the last text change
hr: Poništi posljednju promjenu teksta

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
hr: Otvori _sadržajnu mapu

en: Open the parent folder
hr: Otvori sadržajnu mapu

note: tooltip
en: Stop loading the current location
hr: Zaustavi učitavanje trenute lokacije

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
hr: _Ponovno učitaj

note: tooltip
en: Reload the current location
hr: Ponovno učitaj trenutnu lokaciju

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
hr: _Korisničke upute

note: tooltip
en: Display Nemo help
hr: Prikaži Nemo pomoć

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: Display keyboard shortcuts
hr: Prikaži prečace tipkovnice

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
hr: _O programu

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nemo
hr: Prikaži zasluge autora Nemoa

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
hr: _Uvećaj

note: tooltip
en: Increase the view size
hr: Uvećaj veličinu pogleda

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
hr: _Smanji

note: tooltip
en: Decrease the view size
hr: Smanji veličinu pogleda

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
hr: Normalna ve_ličina

note: tooltip
en: Use the normal view size
hr: Koristi normalnu veličinu pogleda

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
hr: Povezivanje s _poslužiteljem...

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
hr: Povežite se na udaljeno računalo ili dijeljeni disk

note: tooltip
en: Open your personal folder
hr: Otvorite svoju osobnu mapu

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
hr: _Računalo

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
hr: Pregledavajte sve lokalne i udaljene diskove i mape dostupne s ovog računala.

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
hr: _Mreža

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
hr: Pregledajte zabilježene i lokalne mrežne lokacije

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
hr: P_redlošci

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
hr: Otvorite svoju ​​osobnu mapu predložaka

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
hr: _Smeće

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
hr: Otvorite svoju osobnu mapu smeća

note: name, stock id, label
en: _Go
hr: _Idi

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
hr: _Zabilješke

note: name, stock id, label
en: _Tabs
hr: _Kartice

note: name, stock id, label
en: New _Window
hr: Novi _prozor

en: Open another Nemo window for the displayed location
hr: Otvori još jedan Nemo prozor za prikazanu lokaciju

note: name, stock id, label
en: New _Tab
hr: Nova _kartica

en: Open another tab for the displayed location
hr: Otvori novu karticu za prikazanu lokaciju

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
hr: Zatvori _sve prozore

en: Close all Navigation windows
hr: Zatvori sve navigacijske prozore

note: name, stock id, label
en: _Back
hr: _Nazad

en: Go to the previous visited location
hr: Idi u prije posjećenu lokaciju

note: name, stock id, label
en: _Forward
hr: _Naprijed

en: Go to the next visited location
hr: Idi na sljedeću posjećenu lokaciju

note: name, stock id, label
en: Toggle _Location Entry
hr: Uklj/Isklj _upis lokacije

en: Switch between location entry and breadcrumbs
hr: Uključivanje i isključivanje upisa lokacije

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
hr: P_rebaci na drugi okvir

en: Move focus to the other pane in a split view window
hr: Premjesti fokus na drugi okvir u prozoru podijeljenog pogleda

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
hr: Is_ta lokacija kao i drugi okvir

en: Go to the same location as in the extra pane
hr: Idi na istu lokaciju kao i u dodatnom okviru

en: Add a bookmark for the current location to this menu
hr: Dodaj zabilješku trenutne lokacije u ovaj izbornik

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
hr: _Uredi zabilješke...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
hr: Prikaži prozor koji omogućava uređivanje zabilješki u ovom izborniku

en: _Previous Tab
hr: _Prijašnja kartica

en: Activate previous tab
hr: Aktiviraj prijašnju karticu

en: _Next Tab
hr: _Sljedeća kartica

en: Activate next tab
hr: Aktiviraj sljedeću karticu

en: Move Tab _Left
hr: Pomakni karticu _lijevo

en: Move current tab to left
hr: Pomakni trenutnu karticu lijevo

en: Move Tab _Right
hr: Pomakni karticu _desno

en: Move current tab to right
hr: Pomakni trenutnu karticu desno

en: Sidebar
hr: Bočna traka

en: Toolbar
hr: Alatna traka

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
hr: Prikaži _skrivene datoteke

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
hr: Prikaži ili sakrij datoteke u trenutnom prozoru

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
hr: _Glavna alatna traka

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
hr: Promijeni vidljivosti glavne alatne trake ovog prozora

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
hr: _Prikaži bočnu traku

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
hr: Promijeni vidljivosti bočnog okvira ovog prozora

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
hr: St_atusna traka

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
hr: Promijeni vidljivost statusne trake ovog prozora

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: M_enubar
hr: T_raka izbornika

note: tooltip
en: Change the default visibility of the menubar
hr: Promijeni zadanu vidljivost trake izbornika

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
hr: _Pretraži datoteke...

note: tooltip
en: Search documents and folders
hr: Pretraži dokumente i mape

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
hr: D_odatni okvir

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
hr: Otvori dodatni usporedni pogled mape

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: Show _Thumbnails
hr: Prikaži _minijature

note: tooltip
en: Toggle the display of thumbnails in the current directory
hr: Uklj/Isklj prikaz minijatura u trenutnom direktoriju

en: Places
hr: Lokacije

en: Select Places as the default sidebar
hr: Odaberi Lokacije kao zadanu bočnu traku

en: Tree
hr: Stablo

en: Select Tree as the default sidebar
hr: Odaberi 'Stablo' kao zadanu bočnu traku

en: Path Bar
hr: Traka putanje

en: Always prefer the path bar
hr: Uvijek preferiraj traku putanje

en: Location Entry
hr: Upis lokacije

en: Always prefer the location entry
hr: Uvijek preferiraj upis lokacije

en: Back history
hr: Prijašnje u povijesti

en: Forward history
hr: Sljedeće u povijesti

en: _Up
hr: _Gore

en: Go to parent folder
hr: Idi u sadržajnu mapu

en: Go to home directory
hr: Idi u Osobnu mapu

en: Go to Computer
hr: Idi u Računlo

en: Toggle Location Entry
hr: Uklj/Isklj upis lokacije

en: New folder
hr: Nova mapa

en: Create a new folder
hr: Stvori novu mapu

en: Open a terminal in the active folder
hr: Otvori terminal u aktivnoj mapi

en: Icons
hr: Ikone

en: List
hr: Popis

en: Compact
hr: Zbijeno

en: Search
hr: Pretraživanje

en: Show Thumbnails
hr: Prikaži minijature

en: _Location
hr: _Lokacija

en: _New Tab
hr: Nova _kartica

en: _Close Tab
hr: _Zatvori karticu

en: No files found
hr: Nema pronađenih datoteka

en: These files are on an Audio CD.
hr: Ove datoteke su na glazbenom CD-u.

en: These files are on an Audio DVD.
hr: Ove datoteke su na glazbenom DVD-u.

en: These files are on a Video DVD.
hr: Ove datoteke su na video DVD-u.

en: These files are on a Video CD.
hr: Ove datoteke su na video CD-u.

en: These files are on a Super Video CD.
hr: Ove datoteke su na super video CD-u.

en: These files are on a Photo CD.
hr: Ove datoteke su na CD-u s fotografijama.

en: These files are on a Picture CD.
hr: Ove datoteke su na CD-u sa slikama.

en: The media contains digital photos.
hr: Medij sadrži digitalne fotografije.

en: These files are on a digital audio player.
hr: Ove datoteke su na digitalnom sviraču glazbe.

en: The media contains software.
hr: Medij sadrži softver.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
hr: Medij je prepoznat kao "%s".

en: Open %s
hr: Otvori %s

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
hr: Izreži odabrani tekst i smijesti ga u međuspremnik

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
hr: Kopiraj odabrani tekst u međuspremnik

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
hr: Zalijepi tekst iz međuspremnika

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
hr: Odaberi sav tekst u tekstovnom polju

en: Move _Up
hr: Pomakni _gore

en: Move Dow_n
hr: Pomakni dolj_e

en: Use De_fault
hr: Koristi za_dano

en: The name and icon of the file.
hr: Naziv i ikona datoteke.

en: The size of the file.
hr: Veličina datoteke.

en: The general type of the file.
hr: Općenita vrsta datoteke.

en: Detailed Type
hr: Pojedinosti o vrsti datoteke

en: The specific type of the file.
hr: Određena vrsta datoteke.

en: The date the file was modified.
hr: Datum promjene datoteke.

en: Modified - Time
hr: Vrijeme promjene

en: Date Created
hr: Datum stvaranja

en: The date the file was created.
hr: Datum stvaranja datoteke.

en: Created - Time
hr: Vrijeme stvaranja

en: Date Accessed
hr: Datum pristupa

en: The date the file was accessed.
hr: Datum zadnjeg pristupa datoteci.

en: Owner
hr: Vlasnik

en: The owner of the file.
hr: Vlasnik datoteke.

en: Group
hr: Grupa

en: The group of the file.
hr: Grupa datoteke.

en: The permissions of the file.
hr: Dozvole datoteke.

en: Octal Permissions
hr: Oktalne dozvole

en: The permissions of the file, in octal notation.
hr: Dozvole datoteke u oktalnom obliku.

en: MIME Type
hr: MIME vrsta

en: The mime type of the file.
hr: Mime vrsta datoteke.

en: SELinux Context
hr: SELinux svojstva

en: The SELinux security context of the file.
hr: SELinux sigurnosna svojstva datoteke

en: The location of the file.
hr: Lokacija datoteke.

en: Trashed On
hr: Bačeno u smeće

en: Date when file was moved to the Trash
hr: Datum premještanja datoteke u smeće

en: Original Location
hr: Izvorna lokacija

en: Original location of file before moved to the Trash
hr: Izvorna lokacija datoteke prije premještanja u smeće.

en: Hits
hr: Prikazi

en: How many times the search string appeared in the file
hr: Koliko puta se izraz pretrage pojavio u datoteci.

en: on the desktop
hr: na radnoj površini

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
hr: Ne možete premjestiti uređaj „%s“ u smeće.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
hr: Ako želite izbaciti uređaj, koristite "Izbaci" u skočnom izborniku uređaja.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
hr: Ako želite demontirati uređaj, koristite "Demontiraj disk" u skočnom izborniku uređaja.

en: _Move Here
hr: _Premjesti ovdje

en: _Copy Here
hr: _Kopiraj ovdje

en: _Link Here
hr: _Napravi poveznicu ovdje

en: Cancel
hr: Odustani

en: This file cannot be mounted
hr: Datoteka ne može biti montirana

en: This file cannot be unmounted
hr: Datoteka ne može biti odmontirana

en: This file cannot be ejected
hr: Datoteka ne može biti izbačena

en: This file cannot be started
hr: Datoteka se ne može pokrenuti

en: This file cannot be stopped
hr: Datoteka se ne može zaustaviti

en: Slashes are not allowed in filenames
hr: Kose crte nisu dopuštene u nazivu datoteka

en: File not found
hr: Datoteka nije pronađena

en: Toplevel files cannot be renamed
hr: Datoteke najviše razine se ne mogu preimenovati

en: Unable to rename desktop icon
hr: Nemoguće je preimenovati ikonu Radne površine

en: Unable to rename desktop file
hr: Nemoguće je preimenovati datoteku Radne površine

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %H:%M
hr: Jučer %H:%M

en: Not allowed to set permissions
hr: Nije dopušteno postavljanje dozvola

en: Not allowed to set owner
hr: Nije dopušteno postavljanje vlasnika

en: Specified owner '%s' doesn't exist
hr: Navedeni vlasnik '%s' ne postoji

en: Not allowed to set group
hr: Nije dopušteno postavljanje grupe

en: Specified group '%s' doesn't exist
hr: Navedena grupa '%s' ne postoji

en: %'u folder | %'u folders
hr[0]: %'u mapa
hr[1]: %'u mape
hr[2]: %'u mapa

en: %'u file | %'u files
hr[0]: %'u datoteka
hr[1]: %'u datoteke
hr[2]: %'u datoteka

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
hr: ? stavaka

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
hr: ? bajtova

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Audio
hr: Zvučni zapis

en: Font
hr: Slovo

en: Archive
hr: Arhiva

en: Markup
hr: Oznaka

en: Text
hr: Tekst

en: Video
hr: Snimka

en: Contacts
hr: Kontakti

en: Calendar
hr: Kalendar

en: Document
hr: Dokument

en: Presentation
hr: Prezentacija

en: Spreadsheet
hr: Proračunska tablica

en: Binary
hr: Binarno

en: Folder
hr: Mapa

en: link
hr: poveznica

en: link (broken)
hr: poveznica (prekinuta)

en: Name: %s
hr: Naziv: %s

en: Type: %s
hr: Vrsta: %s

en: %s item | %s items
hr[0]: %s stavka
hr[1]: %s stavke
hr[2]: %s stavki

en: Contains: %s
hr: Sadrži: %s

en: Size: %s
hr: Veličina: %s

en: Accessed: %s
hr: Pristupljeno: %s

en: Modified: %s
hr: Promijenjeno: %s

en: Created: %s
hr: Stvoreno: %s

en: Location: %s
hr: Lokacija: %s

en: Merge folder "%s"?
hr: Spoji mapu "%s"?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
hr: Spajanje će tražiti potvrdu prije zamjene svake datoteke unutar mape koja je u sukobu s datotekama koje se kopiraju.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
hr: Starija mapa s istim nazivom već postoji u "%s".

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
hr: Novija mapa s istim nazivom već postoji u "%s".

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
hr: Druga mapa s istim nazivom već postoji u "%s".

en: Replacing it will remove all files in the folder.
hr: Zamjena će ukloniti sve datoteke u mapi.

en: Replace folder "%s"?
hr: Zamijeni mapu "%s"?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
hr: Mapa s istim nazivom već postoji u "%s".

en: Replace file "%s"?
hr: Zamijeni datoteku "%s"?

en: Replacing it will overwrite its content.
hr: Zamjena će zamijeniti njen sadržaj.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
hr: Starija datoteka s istim nazivom već postoji u "%s".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
hr: Novija datoteka s istim nazivom već postoji u "%s".

en: Another file with the same name already exists in "%s".
hr: Druga datoteka s istim nazivom postoji u "%s".

en: Original file
hr: Izvorna datoteka

en: Last modified:
hr: Posljednja promjena:

en: Replace with
hr: Zamijeni s(a)

en: Merge
hr: Spoji

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
hr: _Odaberite novi naziv za odredište

en: Reset
hr: Poništi

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
hr: Primjeni ovu radnju za sve datoteke

note: Add buttons
en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Skip
hr: _Preskoči

en: Re_name
hr: Pre_imenuj

en: Replace
hr: Zamijeni

en: File conflict
hr: Sukob datoteka

en: S_kip All
hr: P_reskoči sve

en: _Retry
hr: _Pokušaj ponovno

en: Delete _All
hr: Obriši _sve

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: Replace _All
hr: Zamijeni _sve

en: _Merge
hr: _Spoji

en: Merge _All
hr: Spoji _sve

en: Copy _Anyway
hr: Svejedno _kopiraj

en: %'d second | %'d seconds
hr[0]: %'d sekunda
hr[1]: %'d sekunde
hr[2]: %'d sekundi

en: %'d minute | %'d minutes
hr[0]: %'d minuta
hr[1]: %'d minute
hr[2]: %'d minuta

en: %'d hour | %'d hours
hr[0]: %'d sat
hr[1]: %'d sata
hr[2]: %'d sati

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
hr[0]: približno %'d sat
hr[1]: približno %'d sata
hr[2]: približno %'d sati

note: appended to new link file
en: Another link to %s
hr: Dodatna poveznica na %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
hr: %'dst poveznica na %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
hr: %'dnd poveznica na %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
hr: %'drd poveznica na %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
hr: %'dth poveznica na %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
hr:  (kopija)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
hr:  (dodatna kopija)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
hr: . kopija)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
hr: . kopija)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
hr: . kopija)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
hr: . kopija)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
hr: %s (kopija)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
hr: %s (dodatna kopija)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
hr: %s (kopija %'d)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
hr: %s (kopija %'d)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
hr: %s (kopija %'d)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
hr: %s (kopija %'d)%s

en: Error removing file: %s
hr: Greška uklanjanja datoteke: %s

en: Waiting to copy a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to copy files from '%1$s' to '%2$s'
hr[0]: Čekanje kopiranja datoteke '%1$s' u '%2$s'
hr[1]: Čekanje kopiranja datoteka '%1$s' u '%2$s'
hr[2]: Čekanje kopiranja datoteka '%1$s' u '%2$s'

en: Waiting to move a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to move files from '%1$s' to '%2$s'
hr[0]: Čekanje premještanja datoteke '%1$s' u '%2$s'
hr[1]: Čekanje premještanja datoteka '%1$s' u '%2$s'
hr[2]: Čekanje premještanja datoteka '%1$s' u '%2$s'

en: Waiting to permanently delete a file from '%s' | Waiting to permanently delete files from '%s'
hr[0]: Čekanje trajnog brisanja datoteke iz '%s'
hr[1]: Čekanje trajnog brisanja datoteka iz '%s'
hr[2]: Čekanje trajnog brisanja datoteka iz '%s'

en: Waiting to trash a file in '%s' | Waiting to trash files in '%s'
hr[0]: Čekanje bacanja u smeće datoteke iz '%s'
hr[1]: Čekanje bacanja u smeće datoteka iz '%s'
hr[2]: Čekanje bacanja u smeće datoteka iz '%s'

en: Waiting to empty the trash
hr: Čekanje pražnjenja smeća

en: Waiting to duplicate a file in '%s' | Waiting to duplicate files in '%s'
hr[0]: Čekanje udvostručavanja datoteka iz '%s'
hr[1]: Čekanje udvostručavanja datoteka iz '%s'
hr[2]: Čekanje udvostručavanja datoteka iz '%s'

en: Waiting to change permissions of files in '%s'
hr: Čekanje promjene dozvole datoteke u '%s'

en: Waiting to link a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to link files from '%1$s' to '%2$s'
hr[0]: Čekanje povezivanja datoteke iz '%1$s' u '%2$s'
hr[1]: Čekanje povezivanja datoteka iz '%1$s' u '%2$s'
hr[2]: Čekanje povezivanja datoteka iz '%1$s' u '%2$s'

en: Are you sure you want to move "%B" to the trash?
hr: Sigurno želite premjestiti "%B" u smeće?

note: translators: the singular form here can be skipped.
en: unused %'d | Are you sure you want to move the %'d selected items to the trash?
hr[0]: Sigurno želite premjestiti %'d odabranu stavku u smeće?
hr[1]: Sigurno želite premjestiti %'d odabrane stavke u smeće?
hr[2]: Sigurno želite premjestiti %'d odabranih stavki u smeće?

en: You can restore an item from the trash, if you later change your mind.
hr: Možete vratiti stavku iz smeća, ako se kasnije predomislite.

en: Move to _Trash
hr: Premjesti u _smeće

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
hr: Sigurno želite trajno obrisati "%B" iz smeća?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
hr[0]: Sigurno želite trajno obrisati %'d odabranu stavku iz smeća?
hr[1]: Sigurno želite trajno obrisati %'d odabrane stavke iz smeća?
hr[2]: Sigurno želite trajno obrisati %'d odabranih stavki iz smeća?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
hr: Ako obrišete stavku, biti će trajno izgubljena.

en: Empty all items from Trash?
hr: Isprazni sve stavke iz smeća?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
hr: Sve stavke u smeću biti će trajno obrisane.

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
hr: Sigurno želite trajno obrisati "%B"?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
hr[0]: Sigurno želite trajno obrisati %'d izabranu stavku?
hr[1]: Sigurno želite trajno obrisati %'d odabrane stavke?
hr[2]: Sigurno želite trajno obrisati %'d odabranih stavki?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
hr[0]: %'d datoteka preostala za brisanje
hr[1]: %'d datoteke preostale za brisanje
hr[2]: %'d datoteka preostalo za brisanje

en: Deleting files
hr: Brisanje datoteka

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
hr[0]: %T preostala
hr[1]: %T preostale
hr[2]: %T preostalo

en: Error while deleting.
hr: Greška prilikom brisanja.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
hr: Datoteke u mapi "%B" ne mogu biti obrisane jer nemate dozvole da ih vidite.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
hr: Pojavila se greška pri dobivanju informacija o datotekama u mapi "%B".

en: _Skip files
hr: _Preskoči datoteke

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
hr: Mapa "%B" ne može biti obrisana jer nemate dozvole za čitanje.

en: There was an error reading the folder "%B".
hr: Pojavila se greška pri čitanju mape "%B".

en: Could not remove the folder %B.
hr: Nemoguće je ukloniti mapu %B.

en: There was an error deleting %B.
hr: Pojavila se greška pri brisanju %B.

en: Moving files to trash
hr: Premještanje datoteka u smeće

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
hr[0]: %'d datoteka preostala za baciti u smeće
hr[1]: %'d datoteke preostale za baciti u smeće
hr[2]: %'d datoteka preostalo za baciti u smeće

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
hr: Nemoguće je premjestiti datoteku u smeće. Želite li ju odmah obrisati?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
hr: Datoteka "%B" se ne može premjestiti u smeće.

en: Trashing Files
hr: Premještanje datoteka u smeće

en: Deleting Files
hr: Brisanje datoteka

en: Unable to eject %V
hr: Nemoguće je izbaciti %V

en: Unable to unmount %V
hr: Nemoguće je odmontirati %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
hr: Želite li obrisati smeće prije odmontiranja?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
hr: Kako bi oslobodili prostor na ovom uređaju morate isprazniti smeće. Sve datoteke u smeću će biti trajno izgubljene.

en: Do _not Empty Trash
hr: _Nemoj  prazniti smeće

en: Unable to mount %s
hr: Nemoguće je montirati %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
hr[0]: Priprema za kopiranje %'d datoteke (%S)
hr[1]: Priprema za kopiranje %'d datoteke (%S)
hr[2]: Priprema za kopiranje %'d datoteka (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
hr[0]: Priprema za premještanje %'d datoteke (%S)
hr[1]: Priprema za premještanje %'d datoteke (%S)
hr[2]: Priprema za premještanje %'d datoteka (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
hr[0]: Priprema za brisanje %'d datoteke (%S)
hr[1]: Priprema za brisanje %'d datoteke (%S)
hr[2]: Priprema za brisanje %'d datoteka (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
hr[0]: Priprema za bacanje u smeće %'d datoteke
hr[1]: Priprema za bacanje u smeće %'d datoteke
hr[2]: Priprema za bacanje u smeće %'d datoteka

en: Error while copying.
hr: Greška pri kopiranju.

en: Error while moving.
hr: Greška pri premještanju.

en: Error while moving files to trash.
hr: Greška pri premještanju datoteka u smeće.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
hr: Ne možete rukovati datotekama u mapi "%B" jer nemate dozvole da ih vidite.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
hr: Ne možete rukovati mapom "%B" jer nemate dozvole da ju čitate.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
hr: Ne možete rukovati datotekom "%B" jer nemate dozvole da ju čitate.

en: There was an error getting information about "%B".
hr: Pojavila se greška pri dobivanju informacija o "%B".

en: Error while copying to "%B".
hr: Greška pri kopiranju na "%B".

en: You do not have permissions to access the destination folder.
hr: Nemate dozvole za pristup odredišnoj mapi.

en: There was an error getting information about the destination.
hr: Pojavila se greška pri dobivanju informacije o odredištu.

en: The destination is not a folder.
hr: Odredište nije mapa.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
hr: Nema dovoljno slobodnog prostora na odredištu. Probajte ukloniti datoteke da bi oslobodili prostor.

en: %S more space is required to copy to the destination.
hr: %S dodatnog prostora je potrebno kako bi se kopiralo u odredište.

en: The destination is read-only.
hr: Odredište je samo za čitanje.

en: Moving "%B" to "%B"
hr: Premještanje "%B" na "%B"

en: Copying "%B" to "%B"
hr: Kopiranje "%B" na "%B"

en: Duplicating "%B"
hr: Udvostručavanje "%B"

en: Moving file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
hr: Premještanje datoteke %'d od %'d (iz „%B“) u „%B“

en: Copying file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
hr: Kopiranje datoteke %'d od %'d (iz „%B“) u „%B“

en: Duplicating file %'d of %'d (in "%B")
hr: Udvostručavanje datoteke %'d od %'d (iz „%B“)

en: Moving file %'d of %'d to "%B"
hr: Premještanje datoteke %'d od %'d u „%B“

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
hr: Kopiranje datoteke %'d od %'d u "%B"

en: Duplicating file %'d of %'d
hr: Udvostručavanje datoteke %'d od %'d

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
hr: %S od %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
hr[0]: %S od %S — preostalo %T (%S/sek)
hr[1]: %S od %S — preostalo %T (%S/sek)
hr[2]: %S od %S — preostalo %T (%S/sek)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
hr: Mapa "%B" se ne može kopirati jer nemate dozvole da ju stvorite na odredištu.

en: There was an error creating the folder "%B".
hr: Pojavila se greška pri stvaranju mape "%B".

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
hr: Datoteke u mapi "%B" ne mogu biti kopirane jer nemate dozvole da ih vidite.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
hr: Mapa "%B" se ne može kopirati jer nemate dozvole da ju čitate.

en: Error while moving "%B".
hr: Greška pri premještanju "%B".

en: Could not remove the source folder.
hr: Nemoguće je ukloniti izvorišnu mapu.

en: Error while copying "%B".
hr: Greška pri kopiranju "%B".

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
hr: Nemoguće je ukloniti datoteke iz postojeće mape %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
hr: Nemoguće je ukloniti postojeću datoteku %F.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
hr: Ne možete premjestiti mapu u samu sebe.

en: You cannot copy a folder into itself.
hr: Ne možete kopirati mapu u samu sebe.

en: The destination folder is inside the source folder.
hr: Odredišna mapa je unutar izvorišne mape.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
hr: Ne možete premjestiti datoteku preko nje same.

en: You cannot copy a file over itself.
hr: Ne možete kopirati datoteku preko nje same.

en: The source file would be overwritten by the destination.
hr: Odredišna datoteka bit će zamijenjena izvorišnom datotekom.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
hr: Nemoguće je ukloniti postojeću datoteku s istim nazivom u %F.

en: There was an error copying the file into %F.
hr: Pojavila se greška pri kopiranju datoteke u %F.

en: Copying Files
hr: Kopiranje datoteka

en: Preparing to Move to "%B"
hr: Priprema za premještanje u "%B"

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
hr[0]: Priprema za premještanje %'d datoteke
hr[1]: Priprema za premještanje %'d datoteke
hr[2]: Priprema za premještanje %'d datoteka

en: There was an error moving the file into %F.
hr: Pojavila se greška pri premještanju datoteke u %F.

en: Moving Files
hr: Premještanje datoteka

en: Creating links in "%B"
hr: Stvaranje poveznica u "%B"

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
hr[0]: Stvaranje poveznice na %'d datoteku
hr[1]: Stvaranje poveznica na %'d datoteke
hr[2]: Stvaranje poveznica na %'d datoteka

en: Error while creating link to %B.
hr: Greška pri stvaranju poveznice na %B

en: Symbolic links only supported for local files
hr: Simboličke poveznice su podržane samo za lokalne datoteke

en: The target doesn't support symbolic links.
hr: Odredište ne podržava simboličku poveznicu.

en: There was an error creating the symlink in %F.
hr: Dogodila se greška pri stvaranju simboličke poveznice u %F.

en: Setting permissions
hr: Postavljanje dozvola

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
hr: Neimenovana mapa

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
hr: Neimenovani dokument

en: Error while creating directory %B.
hr: Greška pri stvaranju direktorija %B.

en: Error while creating file %B.
hr: Greška pri stvaranju datoteke %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
hr: Pojavila se greška pri stvaranju direktorija u %F.

en: Emptying Trash
hr: Pražnjenje smeća

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
hr: Označavanje pokretača kao sigurnog nije uspjelo (pokretanje izvršavanja)

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
hr[0]: Premjesti %d stavku natrag u '%s'
hr[1]: Premjesti %d stavke natrag u '%s'
hr[2]: Premjesti %d stavki natrag u '%s'

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
hr[0]: Premjesti %d stavku u '%s'
hr[1]: Premjesti %d stavke u '%s'
hr[2]: Premjesti %d stavki u '%s'

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
hr[0]: _Poništi premještanje %d stavke
hr[1]: _Poništi premještanje %d stavke
hr[2]: _Poništi premještanje %d stavki

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
hr[0]: _Ponovi premještanje %d stavke
hr[1]: _Ponovi premještanje %d stavke
hr[2]: _Ponovi premještanje %d stavki

en: Move '%s' back to '%s'
hr: Premjesti '%s' natrag u '%s'

en: Move '%s' to '%s'
hr: Premjesti '%s' u '%s'

en: _Undo Move
hr: _Poništi premještanje

en: _Redo Move
hr: _Ponovi premještanje

en: _Undo Restore from Trash
hr: _Poništi vraćanje iz smeća

en: _Redo Restore from Trash
hr: _Ponovi vraćanje iz smeća

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
hr[0]: Premjesti %d stavku natrag u smeće
hr[1]: Premjesti %d stavke natrag u smeće
hr[2]: Premjesti %d stavki natrag u smeće

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
hr[0]: Vraćam %d stavku iz smeća
hr[1]: Vraćam %d stavke iz smeća
hr[2]: Vraćam %d stavki iz smeća

en: Move '%s' back to trash
hr: Premjesti '%s' natrag u smeće

en: Restore '%s' from trash
hr: Vraćam „%s“ iz smeća

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
hr[0]: Obriši %d kopiranu stavku
hr[1]: Obriši %d kopirane stavke
hr[2]: Obriši %d kopiranih stavki

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
hr[0]: Kopiraj %d stavku u '%s'
hr[1]: Kopiraj %d stavke u '%s'
hr[2]: Kopiraj %d stavki u '%s'

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
hr[0]: _Poništi kopiranje %d stavke
hr[1]: _Poništi kopiranje %d stavke
hr[2]: _Poništi kopiranje %d stavki

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
hr[0]: _Ponovno kopiraj %d stavku
hr[1]: _Ponovno kopiraj %d stavke
hr[2]: _Ponovno kopiraj %d stavki

en: Delete '%s'
hr: Obriši '%s'

en: Copy '%s' to '%s'
hr: Kopiraj '%s' u '%s'

en: _Undo Copy
hr: _Poništi kopiranje

en: _Redo Copy
hr: _Ponovi kopiranje

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
hr[0]: Obriši %d udvostručenu stavku
hr[1]: Obriši %d udvostručene stavke
hr[2]: Obriši %d udvostručenih stavki

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
hr[0]: Udvostruči %d stavku u '%s'
hr[1]: Udvostruči %d stavke u '%s'
hr[2]: Udvostruči %d stavki u '%s'

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
hr[0]: _Poništi udvostručavanje %d stavke
hr[1]: _Poništi udvostručavanje %d stavke
hr[2]: _Poništi udvostručavanje %d stavki

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
hr[0]: _Ponovno udvostruči %d stavku
hr[1]: _Ponovno udvostruči %d stavke
hr[2]: _Ponovno udvostruči %d stavki

en: Duplicate '%s' in '%s'
hr: Udvostruči '%s' u '%s'

en: _Undo Duplicate
hr: _Poništi udvostručavanje

en: _Redo Duplicate
hr: _Ponovi udvostručavanje

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
hr[0]: Obriši poveznice na %d stavku
hr[1]: Obriši poveznice na %d stavke
hr[2]: Obriši poveznice na %d stavki

en: Create links to %d item | Create links to %d items
hr[0]: Stvori poveznicu na %d stavku
hr[1]: Stvori poveznicu na %d stavke
hr[2]: Stvori poveznicu na %d stavki

en: Delete link to '%s'
hr: Obriši poveznicu na '%s'

en: Create link to '%s'
hr: Stvori poveznicu na '%s'

en: _Undo Create Link
hr: _Poništi stvaranje poveznice

en: _Redo Create Link
hr: _Ponovno stvori poveznicu

en: Create an empty file '%s'
hr: Stvori praznu datoteku '%s'

en: _Undo Create Empty File
hr: _Poništi stvaranje prazne datoteke

en: _Redo Create Empty File
hr: _Ponovno stvori praznu datoteku

en: Create a new folder '%s'
hr: Stvori novu mapu '%s'

en: _Undo Create Folder
hr: _Poništi stvaranje mape

en: _Redo Create Folder
hr: _Ponovi stvaranje mape

en: Create new file '%s' from template
hr: Stvori novu datoteku '%s' iz predloška

en: _Undo Create from Template
hr: _Poništi stvaranje iz predloška

en: _Redo Create from Template
hr: _Ponovno stvori iz predloška

en: Rename '%s' as '%s'
hr: Preimenuj '%s' kao '%s'

en: _Undo Rename
hr: _Poništi preimenovanje

en: _Redo Rename
hr: _Ponovno preimenuj

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
hr[0]: Premjesti %d stavku u smeće
hr[1]: Premjesti %d stavke u smeće
hr[2]: Premjesti %d stavki u smeće

en: Restore '%s' to '%s'
hr: Vrati '%s' u '%s'

en: Move '%s' to trash
hr: Premjesti '%s' u smeće

en: _Undo Trash
hr: _Poništi bacanje u smeće

en: _Redo Trash
hr: _Ponovi premještanje u smeće

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
hr: Obnovi izvorne dozvole stavki sadržanih u '%s'

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
hr: Postavi dozvole stavki sadržanih u '%s'

en: _Undo Change Permissions
hr: _Poništi promjenu dozvola

en: _Redo Change Permissions
hr: _Ponovi promjenu dozvola

en: Restore original permissions of '%s'
hr: Obnovi izvorne dozvole '%s'

en: Set permissions of '%s'
hr: Postavi dozvole '%s'

en: Restore group of '%s' to '%s'
hr: Obnovi grupu '%s' u '%s'

en: Set group of '%s' to '%s'
hr: Postavi grupu '%s' u '%s'

en: _Undo Change Group
hr: _Poništi promjenu grupe

en: _Redo Change Group
hr: _Ponovi promjenu grupe

en: Restore owner of '%s' to '%s'
hr: Obnovi vlasnika '%s' u '%s'

en: Set owner of '%s' to '%s'
hr: Postavi vlasnika '%s' u '%s'

en: _Undo Change Owner
hr: _Poništi promjenu vlasnika

en: _Redo Change Owner
hr: _Ponovi promjenu vlasnika

en: Could not determine original location of "%s"
hr: Početnu lokaciju "%s" nije moguće odrediti

en: The item cannot be restored from trash
hr: Stavka iz smeća ne može biti vraćena na izvornu lokaciju

en: The selection rectangle
hr: Okvir odabira

en: Could not forget association
hr: Nije moguće zaboraviti pridruživanje

en: Forget association
hr: Zaboravi pridruživanje

en: Valid executable.
hr: Valjana izvršna datoteka.

en: Not a valid executable.  Spaces in the file path must be escaped with backslash (\).
hr: Nije valjana izvršna datoteka. Razmaci u putanji datoteke moraju biti zamjenjeni s (\) i razmakom.

note: the %s here is a file extension
en: %s document
hr: %s dokument

en: Open all files of type "%s" with
hr: Otvori sve vrste datoteka "%s" s

en: Select an application in the list to open %s and other files of type "%s"
hr: Odaberite aplikaciju na popisu za otvaranje %s i ostale datoteke vrste "%s"

en: Custom application
hr: Prilagođena aplikacija

en: Executables
hr: Izvršne datoteke

en: You can also type or select a custom executable file to use to open this file type.  You can use this command just once, or set it as default for all files of this type.
hr: Isto tako možete upisati ili odabrati prilagođenu izvršnu datoteku za otvaranje ove vrste datoteke.  Ovu naredbu možete koristiti samo jednom ili ju postaviti kao uobičajenu za sve datoteke ove vrste.

en: Enter a custom command...
hr: Upišite prilagođenu naredbu...

en: Add to list
hr: Dodaj na popis

en: Set as default
hr: Postavi kao zadano

en: Reset to system defaults
hr: Vrati na zadano sustavom

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
hr: Nažalost, ne možete pokretati naredbe sa udaljene lokacije.

en: This is disabled due to security considerations.
hr: Ovo je onemogućeno iz sigurnosnih razloga.

en: There was an error launching the application.
hr: Došlo je do greške pri pokretanju aplikacije.

en: This drop target only supports local files.
hr: Odredište ispuštanja podržava samo lokalne datoteke.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
hr: Kako biste otvorili udaljene datoteke, kopirajte ih u lokalnu mapu i ispustite ih ponovno.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
hr: Kako biste otvorili udaljene datoteke, kopirajte ih u lokalnu mapu i ponovno ih ispustite. Lokalne datoteke koje ste ispustili su već otvorene.

en: Details:
hr: Pojedinosti:

en: Preparing
hr: Pripremanje

en: Search in "%s"
hr: Pretraži u "%s"

en: Edit
hr: Uredi

en: Undo Edit
hr: Poništi uređivanje

en: Undo the edit
hr: Poništi uređivanje

en: Redo Edit
hr: Ponovi uređivanje

en: Redo the edit
hr: Ponovi uređivanje

en: The text of the label.
hr: Tekst oznake.

en: Justification
hr: Obostrano poravnanje

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
hr: Poravnanje linija u tekstu oznake. Ovo ne utječe na poravnanje oznake unutar njene lokacije. Zbog toga pogledajte GtkMisc::xalign.

en: Line wrap
hr: Prijelom teksta

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
hr: Ako je postavljeno, prelomi tekst ako postane preširok.

en: Cursor Position
hr: Položaj pokazivača

en: The current position of the insertion cursor in chars.
hr: Trenutni položaj pokazivača unosa znakova.

en: Selection Bound
hr: Ograničenje odabira

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
hr: Položaj suprotne strane odabira u odnosu na pokazivača unosa znakova.

en: Select All
hr: Odaberi sve

en: Input Methods
hr: Načini unosa

en: Show more _details
hr: Prikaži više _pojedinosti

en: You can stop this operation by clicking cancel.
hr: Možete zaustaviti ovu radnju pritiskom na 'Odustani'.

en:  (invalid Unicode)
hr:  (neispravan unikôd)

en: Set as Wallpaper...
hr: Postavi kao pozadinu...

en: Set the selected image as your Cinnamon desktop wallpaper
hr: Postavi odabranu sliku kao pozadinu svoje Cinnamon radne površine

en: Add Desklets
hr: Dodaj desklete

en: Add Cinamon desklets
hr: Dodaj Cinnamon desklete

en: Mount archive
hr: Montiraj arhivu

en: Mount %f to browse its contents
hr: Montiraj %f za pregled sadržaja

en: Change Desktop _Background
hr: Promijeni pozadinu _radne površine

en: Change the Cinnamon desktop background
hr: Promijeni pozadinu Cinnamon radne površine

en: Create a new l_auncher here...
hr: Stvori novi p_okretač ovdje...

en: Create a new launcher in this folder
hr: Stvori novi pokretač u ovoj mapi

en: Display Settings
hr: Postavke zaslona

en: Change the resolution
hr: Promijeni razlučivost

en: Manage workspaces (Expo)
hr: Upravljanje radnim prostorima (Prikaz radnih prostora)

en: Open Expo to add, remove, or organize workspaces
hr: Otvorite prikaz radnih postora za dodavanje, uklanjanje ili organizaciju radnih prostora

en: Remove workspace
hr: Ukloni radni prostor

en: Remove the currently active workspace
hr: Ukloni trenutno aktivni radni prostor

en: Jump to new workspace
hr: Skoči u novi radni prostor

en: Create a new workspace and activate it
hr: Stvori novi radni prostor i aktiviraj ga

en: Files
hr: Nemo

en: Access and organize files
hr: Pristupite i organizirajte datoteke

en: Edit Bookmarks
hr: Uredi zabilješke

en: <b>_Bookmarks</b>
hr: <b>_Zabilješke</b>

en: <b>_Name</b>
hr: <b>_Naziv</b>

en: <b>_Location</b>
hr: <b>_Lokacija</b>

[ctx: Desktop icon size]
en: Smaller
hr: Najmanje

[ctx: Desktop icon size]
en: Small
hr: Male

[ctx: Desktop icon size]
en: Normal
hr: Normalne

[ctx: Desktop icon size]
en: Large
hr: Velike

[ctx: Desktop icon size]
en: Larger
hr: Najveće

en: Vertical
hr: Okomito

en: Horizontal
hr: Vodoravno

en: Current Monitor Layout
hr: Razlučivost trenutnog zaslona

en: Icon Size
hr: Veličina ikona

en: Layout
hr: Raspored

en: Direction
hr: Usmjerenje

en: Sort items by
hr: Poredaj stavke prema

en: Reset grid spacing
hr: Vrati izvorni razmak mreže

en: button
hr: tipka

en: Adjust horizontal grid spacing
hr: Prilagodi vodoravni mrežni razmak

en: Adjust vertical grid spacing
hr: Prilagodi okomiti mrežni razmak

en: page0
hr: stranica0

en: <b><big>Desktop icons are not currently enabled for this monitor.</big></b>
hr: <b><big>Ikone radne površine trenutno nisu omogućene na ovom zaslonu.</big></b>

en: page1
hr: stranica1

en: Desktop Layout
hr: Izgled radne površine

en: No desktop icons
hr: Bez ikona radne površine

en: Show desktop icons on primary monitor only
hr: Prikaži ikone radne površine samo na glavnom zaslonu

en: Show desktop icons on non-primary monitor(s) only
hr: Prikaži ikone radne površine samo na pomoćnim zaslonima

en: Show desktop icons on all monitors
hr: Prikaži ikone radne površine na svim zaslonima

en: Desktop Icons
hr: Ikone radne površine

en: Mounted Drives
hr: Montirani uređaji

en: Options
hr: Mogućnosti

en: Show icons from missing monitors
hr: Prikaži ikone s nedostupnih zaslona

en: Always
hr: Uvijek

en: Local Files Only
hr: Samo lokalne datoteke

en: Never
hr: Nikada

en: Decimal
hr: Decimalno

en: Decimal (long format)
hr: Decimalno (duži format)

en: Binary (long format)
hr: Binarno (duži format)

en: By Name
hr: Prema nazivu

en: By Size
hr: Prema veličini

en: By Type
hr: Prema vrsti

en: By Detailed Type
hr: Prema pojedinoj vrsti

en: By Modification Date
hr: Prema datumu promjene

en: By Access Date
hr: Prema datumu pristupa

en: By Trashed Date
hr: Prema datumu brisanja

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: File Management Preferences
hr: Osobitosti upravljanja datotekama

en: <b>Default View</b>
hr: <b>Uobičajeni pogled</b>

en: View _new folders using:
hr: Pregledaj _nove mape pomoću:

en: _Inherit view type from parent
hr: _Naslijedi vrstu pogleda od sadržajne mape

en: _Arrange items:
hr: _Poredaj stavke:

en: Sort _folders before files
hr: Poredaj _mape prije datoteka

en: Sort _favorites before other files
hr: Poredaj _omiljene prije ostalih datoteka

en: <b>Icon View Defaults</b>
hr: <b>Pogled ikona</b>

en: Default _zoom level:
hr: Zadana razina _uvećanja:

en: _Text beside icons
hr: _Tekst pokraj ikona

en: <b>Compact View Defaults</b>
hr: <b>Zbijeni pogled</b>

en: _Default zoom level:
hr: _Zadana razina uvećanja:

en: A_ll columns have the same width
hr: S_vi stupci su iste širine

en: <b>List View Defaults</b>
hr: <b>Pogled popisa</b>

en: D_efault zoom level:
hr: Z_adana razina uvećanja:

en: <b>Tree View Defaults</b>
hr: <b>Pogled stabla</b>

en: Show _only folders
hr: Prikaži _samo mape

en: Views
hr: Pogled

en: <b>Behavior</b>
hr: <b>Ponašanje</b>

en: _Single click to open items
hr: _Pojedinačni klik za otvaranje stavki

en: _Double click to open items
hr: _Dvostruki klik za otvaranje stavki

en: Click on a file's name twice to rename it
hr: Dvostruki klik na naziv datoteke za preimenovanje

en: Open each _folder in its own window
hr: Otvori svaku _mapu u vlastitom prozoru

en: Always start in dual-pane view
hr: Uvijek pokreni s dodatnim okvirom

en: Ignore per-folder view preferences
hr: Zanemari osobitosti prikaza za pojedinu mapu

en: Disable file operation queueing
hr: Onemogući red čekanja radnji datoteka

en: Double-click on a blank area to go to the parent folder
hr: Dvostruki klik na prazno područje za povratak u sadržajnu mapu

en: <b>Executable Text Files</b>
hr: <b>Izvršne tekstovne datoteke</b>

en: _Run executable text files when they are opened
hr: _Pokreni izvršne tekstovne datoteke kada se otvaraju

en: _View executable text files when they are opened
hr: _Pregledaj izvršne tekstovne datoteke kada se otvaraju

en: _Ask each time
hr: _Upitaj svaki put

en: <b>Trash</b>
hr: <b>Smeće</b>

en: Ask before moving files to the Trash
hr: Upitaj prije premještanja u smeće

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
hr: Upitaj prije _pražnjenja smeća ili brisanja datoteka

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
hr: U_ključi naredbu brisanja koja zaobilazi smeće

en: Bypass the Trash when the Delete key is pressed
hr: Zaobiđi smeće kada je pritisnuta tipka 'Delete'

en: <b>Media Handling</b>
hr: <b>Upravljanje medijima</b>

en: Automatically mount removeable media when inserted and on startup
hr: Automatski montiraj prijenosne medije prilikom umetanja i pokretanja računala

en: Automatically open a folder for automounted media
hr: Automatski otvori mapu za automatski montirane medije

en: Prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
hr: Upitaj ili automatski pokreni programe kada je medij umetnut

en: Automatically close the device's tab, pane, or window when a device is unmounted or ejected
hr: Automatski zatvori karticu, dodatni okvir ili prozor uređaja, kada je uređaj odmontiran ili izbačen

en: Detect content of media and suggest application to open
hr: Otkrij sadržaj medija i predloži aplikaciju za otvaranje

en: <b>Bulk Rename</b>
hr: <b>Višestruko preimenovanje</b>

en: Command to invoke when renaming multiple items:
hr: Naredba za pozivanje kod preimenovanja višestrukih stavki:

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: <b>Icon Captions</b>
hr: <b>Natpis ispod ikona</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
hr: Odberite poredak informacija koji se pojavljuju ispod naziva ikona. Više informacija će biti prikazano ako uvećate.

en: <b>Date</b>
hr: <b>Datum</b>

en: <b>Window and Tab Titles</b>
hr: <b>Naslovi prozora i kartice</b>

en: Show the full p_ath in the title bar and tab bars
hr: Prikaži punu p_utanju u naslovnoj traci i traci kartice

en: <b>File Size</b>
hr: <b>Veličina datoteke</b>

en: _Prefixes:
hr: _Prefiks:

en: <b>File Properties</b>
hr: <b>Svojstva datoteke</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
hr: Prikaži napredne dozvole u dijalogu svojstva datoteka

en: <b>Move/Copy To Menu</b>
hr: <b>Premjesti/Kopiraj u izbornik</b>

en: List bookmarks in the menu
hr: Popis zabilješki u izborniku

en: List devices and network locations in the menu
hr: Popis uređaja i mrežnih lokacija u izborniku

en: Display
hr: Prikaz

en: <b>List Columns</b>
hr: <b>Pogled popisa</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
hr: Odaberite poredak informacija koje se pojavljuju u pogledu popisa.

en: List Columns
hr: Pogled popisa

en: <b>Previewable Files</b>
hr: <b>Predpregled datoteka</b>

en: Show _thumbnails:
hr: Prikaži _minijature:

en: _Inherit thumbnail visibility from parent
hr: _Naslijedi vidljivost minijatura iz sadržajne mape

en: _Only for files smaller than:
hr: _Samo za datoteke manje od:

en: <b>Folders</b>
hr: <b>Mape</b>

en: Count _number of items:
hr: Redni _broj stavki:

en: <b>Tooltips</b>
hr: <b>Kratki opisi</b>

en: Show tooltips in icon and compact views
hr: Prikaži kratke opise u pogledu ikona i zbijenom pogledu

en: Show tooltips in list views
hr: Prikaži kratke opise u pogledu popisa

en: Show tooltips on the desktop
hr: Prikaži kratke opise na radnoj površini

en: <i>By default, a folder tooltip shows the item count, and files display their size.
        Select additional information to display in the tooltip:</i>
hr: <i>Prema zadanom, kratki opisi prikazuju broj stavki i veličinu prikazanih datoteka.
        Odaberite dodatne informacije za prikaz u kratkom opisu:</i>

en: Detailed file type
hr: Pojedinosti o vrsti datoteke

en: Modified date
hr: Datum promjene

en: Created date
hr: Datum stvaranja

en: Accessed date
hr: Datum pristupa

en: File or folder location
hr: Lokacija datoteke ili mape

en: Preview
hr: Pregled

en: Visible Buttons
hr: Vidljive tipke

en: Previous
hr: Prijašnje

en: Next
hr: Sljedeće

en: Up
hr: Gore

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Location entry toggle
hr: Uklj/Isklj upis lokacije

en: Open in terminal
hr: Otvori u terminalu

en: Icon view
hr: Pogled ikona

en: List view
hr: Pogled popisa

en: Compact view
hr: Zbijen pogled

en: Visible Entries
hr: Vidljivi odabiri

en: Selection
hr: Odabir

en: Favorite
hr: Omiljeno

en: Background
hr: Pozadina

en: Visible action and extension entries can be configured in the Plugins tab
hr: Vidljive radnje i unosi proširenja se mogu podesiti u kartici Priključci

en: Context Menus
hr: Sadržajni izbornici

en: Search for files:
hr: Pretraži datoteke:

en: Case sensitive
hr: Velika/Mala slova

en: Search folders recursively
hr: Pretraži mape rekruzivno

en: Search content:
hr: Pretraži sadržaj:

en: Regular expression
hr: Regularni izraz

[ctx: shortcut window]
en: General
hr: Općenito

[ctx: shortcut window]
en: New window
hr: Novi prozor

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
hr: Zatvori prozor ili karticu

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
hr: Zatvori sve prozore

[ctx: shortcut window]
en: Toggle extra pane
hr: Uklj/Isklj dodatni okvir

[ctx: shortcut window]
en: Search
hr: Pretraga

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
hr: Dodaj zabilješku za trenutnu lokaciju

[ctx: shortcut window]
en: Edit bookmarks
hr: Uredi zabilješke

[ctx: shortcut window]
en: Make link
hr: Stvori poveznicu

[ctx: shortcut window]
en: Pin/Unpin selection
hr: Pričvrsti/Ukloni s vrha odabir

[ctx: shortcut window]
en: Show help
hr: Prikaži pomoć

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

[ctx: shortcut window]
en: Opening
hr: Otvaranje

[ctx: shortcut window]
en: Open
hr: Otvori

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
hr: Otvori u novoj kartici

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
hr: Otvori u novom prozoru

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (recent files and search only)
hr: Otovri lokaciju stavke (samo za nedavne datoteke i pretrage)

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
hr: Kartice

[ctx: shortcut window]
en: New tab
hr: Nova kartica

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
hr: Idi na prijašnju karticu

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
hr: Idi na sljedeću karticu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
hr: Prebaci na karticu

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
hr: Pomakni karticu lijevo

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
hr: Pomakni karticu desno

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
hr: Navigacija

[ctx: shortcut window]
en: Go back
hr: Idi natrag

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
hr: Idi naprijed

[ctx: shortcut window]
en: Go up
hr: Idi gore

[ctx: shortcut window]
en: Go down
hr: Idi dolje

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
hr: Idi u osobnu mapu

[ctx: shortcut window]
en: Toggle location entry
hr: Uklj/Isklj upis lokacije

[ctx: shortcut window]
en: Dual Pane
hr: Dodatni okvir

[ctx: shortcut window]
en: Go to other pane's location
hr: Idi na lokaciju drugog okvira

[ctx: shortcut window]
en: Focus other pane
hr: Odaberi drugi okvir

[ctx: shortcut window]
en: View
hr: Pogled

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
hr: Uvećaj

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
hr: Smanji

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
hr: Normalna veličina

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
hr: Osvježi pogled

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
hr: Prikaži/Sakrij skrivene datoteke

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
hr: Prikaži/Sakrij bočnu traku

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
hr: Prikaži/Sakrij izbornik radnji

[ctx: shortcut window]
en: List view
hr: Pogled ikona

[ctx: shortcut window]
en: Compact view
hr: Zbijen pogled

[ctx: shortcut window]
en: Editing
hr: Uređivanje

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
hr: Stvori mapu

[ctx: shortcut window]
en: Rename
hr: Preimenuj

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
hr: Premjesti u smeće

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
hr: Obriši trajno

[ctx: shortcut window]
en: Cut
hr: Izreži

[ctx: shortcut window]
en: Copy
hr: Kopiraj

[ctx: shortcut window]
en: Paste
hr: Zalijepi

[ctx: shortcut window]
en: Select all
hr: Odaberi sve

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
hr: Obrni odabir

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
hr: Odabir stavke prema uzorku

[ctx: shortcut window]
en: Undo
hr: Poništi

[ctx: shortcut window]
en: Redo
hr: Ponovi

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
hr: Prikaži svojstva stavke
