linuxmint - en to nb translation catalogue (1091 entries)

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Saved search
nb: Lagret søk

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo action definition
nb: Nemo handlingsdefinisjon

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo search-helper definition
nb: Nemo søkhjelperdefinisjon

en: No actions found
nb: Ingen handlinger funnet

en: Actions
nb: Handlinger

en: Nemo could not create the required folder "%s".
nb: Nemo kunne ikke opprette den nødvendige mappen "%s".

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
nb: Før du kjører Nemo, vennligst opprett følgende mappe eller gi Nemo rettigheter til å opprette den.

en: Error starting autorun program: %s
nb: Feil ved oppstart av autokjør programmet: %s

en: Cannot find the autorun program
nb: Kan ikke finne autokjør programmet

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
nb: <big><b>Feil ved autokjøring av programvare</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
nb: <big><b>Dette mediet inneholder programvare som kan startes automatisk. Vil du starte programvaren?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
nb: Programvaren vil kjøre direkte fra mediet "%s". Du bør aldri kjøre programvare du ikke stoler på.
    
    Trykk Avbryt hvis du er i tvil.

en: _Run
nb: _Kjør

en: _Customize
nb: _Tilpass

en: Adjust the desktop layout for this monitor
nb: Tilpass skrivebordsoppsettet for denne skjermen

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
nb: Skrivebord

en: No bookmarks defined
nb: Ingen bokmerker angitt

en: Disable all
nb: Deaktiver alle

en: Enable all
nb: Aktiver alle

en: Public FTP
nb: Offentlig FTP

en: FTP (with login)
nb: FTP (med innlogging)

en: Windows share
nb: Windows-deling

en: Secure WebDAV (HTTPS)
nb: Sikker WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
nb: Kobler til...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
nb: Kan ikke laste liste med støttede tjener-metoder.
    Vennligst sjekk din gvfs-installasjon.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
nb: Mappen "%s" kan ikke åpnes på "%s".

en: The server at "%s" cannot be found.
nb: Finner ikke tjeneren på "%s".

en: Try Again
nb: Prøv på nytt

en: Please verify your user details.
nb: Vennligst kontroller dine brukerdetaljer.

en: Continue
nb: Fortsett

en: C_onnect
nb: K_oble til

note: set dialog properties
en: Connect to Server
nb: Koble til tjener

en: Server Details
nb: Tjenerdetaljer

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
nb: _Tjener:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
nb: _Del:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
nb: _Mappe:

en: User Details
nb: Brukerdetaljer

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
nb: _Domenenavn:

note: second row: username entry
en: _User name:
nb: Br_ukernavn:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
nb: _Passord:

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
nb: _Husk dette passordet

en: Operation cancelled
nb: Operasjon avbrutt

en: Print but do not open the URI
nb: Skriv ut men ikke åpne URI

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
nb: 
    
    Legg til «Koble til tjener»-montering

en: Show the version of the program.
nb: Vis programversjon.

en: Quit Nemo Desktop.
nb: Avslutt Nemo

en: 
    
    Manage the desktop with the file manager
nb: 
    
    Håndtere skrivebordet med filbehandleren

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
nb: Tø_m papirkurv

note: name, stock id label, accelerator
en: Auto-arrange
nb: Sortér automatisk

note: name, stock id label, accelerator
en: Reverse sort
nb: Omvendt sortering

en: Smaller
nb: Mindre

en: Small
nb: Små

en: Large
nb: Stor

en: Larger
nb: Større

en: _Vertical
nb: _Vertikal

en: _Horizontal
nb: _Horisontal

en: Name
nb: Navn

en: Size
nb: Størrelse

en: Date
nb: Dato

note: name, stock id, label
en: _Sort
nb: _Sorter

note: name, stock id, label
en: _Icon Size
nb: _Ikon størrelse

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
nb: Tøm papirkurven

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
nb: Slett alt som ligger i papirkurven

en: The desktop view encountered an error.
nb: Skrivebordsvisningen støtte på en feil.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
nb: Skrivebordsvisningen støtte på en feil under oppstart.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
nb: G_jenopprett ikonenes opprinnelige størrelser

en: Restore Icon's Original Si_ze
nb: G_jenopprett ikonets opprinnelige størrelse

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
nb: Endre størrelse på ikon...

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
nb: Gjør det mulig å endre størrelse på valgt ikon

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
nb: Gjenopprett den opprinnelige størrelsen for alle valgte ikoner

en: Comment
nb: Kommentar

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Command
nb: Kommando

en: Desktop Settings
nb: Skrivebordsinnstillinger

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
nb: Du har ikke nødvendige rettigheter til å vise innholdet av "%s".

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
nb: Kunne ikke finne "%s". Kanskje den ble slettet nylig.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
nb: Kunne ikke vise alt innholdet for "%s": %s

en: The folder contents could not be displayed.
nb: Klarte ikke vise innholdet i mappen.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
nb: Du har ikke nødvendige rettigheter til å endre gruppen for "%s".

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
nb: Kunne ikke endre gruppen til "%s": %s

en: The group could not be changed.
nb: Gruppen kunne ikke endres.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
nb: Kunne ikke endre eieren av "%s": %s

en: The owner could not be changed.
nb: Eieren kunne ikke endres.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
nb: Kunne ikke endre rettigheter for "%s": %s

en: The permissions could not be changed.
nb: Rettighetene kunne ikke endres.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
nb: Navnet "%s" er allerede i bruk i denne mappen. Vennligst velg et annet navn.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
nb: «%s» finnes ikke i denne mappen. Kanskje den var flyttet eller slettet nylig?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
nb: Du har ikke nødvendige rettigheter til å endre navn på "%s".

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
nb: Navnet "%s" er ikke gyldig fordi det inneholder tegnet "/". Vennligst bruk et annet navn.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
nb: Navnet "%s" er ikke gyldig. Vennligst bruk et annet navn.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
nb: Navnet "%s" er for langt. Vennligst bruk et annet navn.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
nb: Kunne ikke endre navn på "%s" til "%s": %s

en: The item could not be renamed.
nb: Kunne ikke gi elementet et nytt navn.

en: Renaming "%s" to "%s".
nb: Endrer navn fra "%s" til "%s".

en: No extensions found
nb: Ingen utvidelser funnet

en: no information available
nb: ingen informasjon tilgjengelig

en: Configure
nb: Konfigurer

en: Extensions
nb: Utvidelser

en: Extensions changed.  Restart required.
nb: Utvidelser endret. Omstart kreves.

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
nb: Ingen

en: Yesterday
nb: I går

en: by _Name
nb: etter _navn

en: Keep icons sorted by name in rows
nb: Hold ikoner sortert i rader etter navn

en: by _Size
nb: etter _størrelse

en: Keep icons sorted by size in rows
nb: Sorter ikoner i rader etter størrelse

en: by _Type
nb: etter _type

en: Keep icons sorted by type in rows
nb: Hold ikoner sortert i rader etter type

en: by _Detailed Type
nb: etter _detaljert type

en: by Modification _Date
nb: etter endrings_dato

en: Keep icons sorted by modification date in rows
nb: Hold ikoner sortert i rader etter endringsdato

en: by T_rash Time
nb: etter _slettetidspunkt

en: Keep icons sorted by trash time in rows
nb: Hold ikoner sortert i rader etter slettetidspunkt

en: _Organize Desktop by Name
nb: _Organiser skrivebordet etter navn

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
nb: So_rter elementer

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
nb: _Organiser etter navn

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
nb: Omplassere ikonene for å passe bedre i vinduet og unngå overlapping

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
nb: Om_vendt rekkefølge

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
nb: Vis ikoner i omvendt rekkefølge

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
nb: _Behold justert

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
nb: Behold ikoner justert i et rutenett

en: _Manually
nb: _Manuelt

en: Leave icons wherever they are dropped
nb: La ikoner bli stående der de slippes

en: By _Name
nb: Etter _navn

en: By _Size
nb: Etter _størrelse

en: By _Type
nb: Etter _type

en: By _Detailed Type
nb: Etter _detaljert type

en: By Modification _Date
nb: Etter endrings_dato

en: By T_rash Time
nb: Etter _slettetidspunkt

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
nb: Ikonvisning

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
nb: _Ikoner

en: The icon view encountered an error.
nb: Ikonfremvisningen støtte på en feil.

en: The icon view encountered an error while starting up.
nb: Ikonfremvisningen støtte på en feil under oppstart.

en: Display this location with the icon view.
nb: Vis denne plasseringen med ikonvisning.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
nb: Kompakt visning

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
nb: _Kompakt

en: The compact view encountered an error.
nb: Kompakt visning støtte på en feil.

en: The compact view encountered an error while starting up.
nb: Kompakt visning støtte på en feil under oppstart.

en: Display this location with the compact view.
nb: Vis denne plasseringen med kompakt visning.

en: Image Type
nb: Bildetype

en: %d pixel | %d pixels
nb[0]: %d piksel
nb[1]: %d piksler

en: Width
nb: Bredde

en: Height
nb: Høyde

en: Title
nb: Tittel

en: Author
nb: Forfatter

en: Copyright
nb: Opphavsrett

en: Created On
nb: Opprettet

en: Created By
nb: Opprettet av

en: Disclaimer
nb: Ansvarsfraskrivelse

en: Warning
nb: Advarsel

en: Source
nb: Kilde

en: Camera Brand
nb: Kameramerke

en: Camera Model
nb: Kameramodell

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
nb: Dato tatt

en: Date Digitized
nb: Digitaliseringsdato

en: Date Modified
nb: Endringsdato

en: Exposure Time
nb: Lukkertid

en: Aperture Value
nb: Blenderverdi

en: ISO Speed Rating
nb: ISO-hastighet

en: Flash Fired
nb: Blitz brukt

en: Exposure Program
nb: Lukkerprogram

en: Focal Length
nb: Brennvidde

en: Software
nb: Programvare

en: Location
nb: Plassering

en: Keywords
nb: Stikkord

en: Creator
nb: Opprettet av

en: Rating
nb: Vurdering

en: Failed to load image information
nb: Klarte ikke laste bildeinformasjon

en: Loading...
nb: Laster…

en: Image
nb: Bilde

en: More info
nb: Mer informasjon

en: (Empty)
nb: (Tom)

en: Use Default
nb: Bruk standard

en: Temporarily disable auto-sort
nb: Midlertidig deaktiver auto-sortering

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
nb: Listevisning

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
nb: _Liste

en: The list view encountered an error.
nb: Listevisningen støtte på en feil.

en: The list view encountered an error while starting up.
nb: Listevisningen støtte på en feil under oppstart.

en: Display this location with the list view.
nb: Vis denne plasseringen med listevisning.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
nb[0]: Vil du vise %d plassering?
nb[1]: Vil du vise %d plasseringer?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
nb[0]: Dette vil åpne %d separat vindu.
nb[1]: Dette vil åpne %d separate vinduer.

en: --check cannot be used with other options.
nb: --check kan ikke brukes med sammen med andre flagg.

en: --quit cannot be used with URIs.
nb: --quit kan ikke brukes sammen med URI-er.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
nb: --geometry kan ikke brukes med mer enn én URI.

en: Perform a quick set of self-check tests.
nb: Utfør et raskt sett med selvsjekk-tester.

en: GEOMETRY
nb: GEOMETRI

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
nb: Opprett kun vinduer for eksplisitt angitte URI-er.

en: Quit Nemo.
nb: Avslutt Nemo.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
nb: 
    
    Bla gjennom filsystemet med filbehandleren

en: Nemo's main menu is now hidden
nb: Nemos hovedmeny er nå skjult

en: You have chosen to hide the main menu.  You can get it back temporarily by:
    
    - Tapping the <Alt> key
    - Right-clicking an empty region of the main toolbar
    - Right-clicking an empty region of the status bar.
    
    You can restore it permanently by selecting this option again from the View menu.
nb: Du har valgt å gjemme hovedmenyen.  Du kan gjøre den midlertidig synlig igjen ved å:
    
    - Bruke <Alt>-tasten
    - Høyre-klikke på et tomt område på hovedverktøylinjen
    - Høyre-klikke på et tomt område på statuslinjen
    
    Du kan gjøre den permanent synlig igjen ved å velge dette alternativet på nytt fra «Vis»-menyen.

en: Don't show this message again.
nb: Ikke vis denne meldingen igjen.

en: The Link "%s" is Broken.
nb: Lenken "%s" er brutt.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
nb: Lenken "%s" er brutt. Vil du flytte den til papirkurven?

en: This link cannot be used, because it has no target.
nb: Denne lenken kan ikke brukes fordi den ikke har noe mål.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
nb: Denne lenken kan ikke brukes fordi målet, «%s», ikke eksisterer.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
nb: Flytt til _papirkurven

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
nb: Vil du kjøre «%s» eller vise innholdet?

en: "%s" is an executable text file.
nb: «%s» er en kjørbar tekstfil.

en: Run in _Terminal
nb: Kjør i _Terminal

en: _Display
nb: _Vis

en: Are you sure you want to open all files?
nb: Er du sikker på at du vil åpne alle filene?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
nb[0]: Dette åpner %d separat fane.
nb[1]: Dette åpner %d separate faner.

en: Open with
nb: Åpne i

en: Unknown file type
nb: Ukjent filtype

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  If you trust the source of this file, and have sufficient permissions, you can mark it executable and launch it.  Or, you can use the Open With dialog to pick a program to associate it with.
nb: Filen "%s" er ikke knyttet til et kjent program. Dersom du stoler på kilden til denne filen, og har tilstrekkelige rettigheter, kan du merke den som kjørbar og kjøre den. Eller du kan bruke dialogen "Åpne i" for å velge et program å knytte filtypen til.

en: Make executable and run
nb: Gjør kjørbar og kjør

en: Choose a program
nb: Velg et program

en: Untrusted application launcher
nb: Upålitelig applikasjons-starter

en: _Launch Anyway
nb: _Kjør likevel

en: Mark as _Trusted
nb: Merk som påli_telig

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
nb[0]: Dette vil åpne %d separat program.
nb[1]: Dette vil åpne %d separate programmer.

en: Unable to mount location
nb: Kan ikke montere plassering

en: Unable to start location
nb: Kan ikke starte plassering

en: Opening "%s".
nb: Åpner "%s".

en: Opening %d item. | Opening %d items.
nb[0]: Åpner %d element.
nb[1]: Åpner %d elementer.

en: Close tab
nb: Lukk fane

en: Devices
nb: Enheter

en: Free space: %s
nb: Ledig plass: %s

en: My Computer
nb: Min datamaskin

en: Open your personal folder
    %s
nb: Åpne din personlige mappe
    %s

en: Home
nb: Hjem

en: Open the contents of your desktop in a folder
nb: Åpne innholdet av skrivebordet i en mappe

en: Recent
nb: Nylig brukt

en: Recent files
nb: Nylig brukte filer

en: Open the contents of the File System
    %s
nb: Åpne innholdet av filsystemet
    %s

en: File System
nb: Filsystemet

en: Trash
nb: Papirkurv

en: Open the trash
nb: Åpne papirkurven

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: Mount and open %s (%s)
nb: Monter og åpne %s (%s)

en: Mount and open %s
nb: Monter og åpne %s

en: Network
nb: Nettverk

en: Browse the contents of the network
nb: Bla gjennom nettverket

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
nb: _Stopp

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
nb: _Slå på

en: _Safely Remove Drive
nb: _Trygg frakobling av enhet

en: _Connect Drive
nb: _Koble til enhet

en: _Disconnect Drive
nb: Koble _fra enhet

en: _Start Multi-disk Device
nb: _Start multidisk-enhet

en: _Stop Multi-disk Device
nb: _Stopp multidisk-enhet

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
nb: Lås _opp enhet

en: _Lock Drive
nb: _Lås enhet

en: Unable to start %s
nb: Kan ikke starte %s

en: Unable to eject %s
nb: Kan ikke løse ut %s

en: Unable to poll %s for media changes
nb: Kan ikke sjekke %s etter endringer i medie

en: Unable to stop %s
nb: Kan ikke stoppe %s

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
nb: _Åpne

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
nb: Åpne i ny _fane

en: Open in New _Window
nb: Åpne i nytt _vindu

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
nb: _Legg til bokmerke

en: Remove
nb: Fjern

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
nb: _Gi nytt navn...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
nb: _Monter

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
nb: _Avmonter

note: name, stock id label, accelerator
en: _Eject
nb: _Løs ut

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
nb: _Oppdag medie

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
nb: _Egenskaper

en: %1$s file operation active.  %2$d%% complete. | %1$s file operations active.  %2$d%% complete.
nb[0]: %1$s filoperasjon aktiv.  %2$d%% fullført.
nb[1]: %1$s filoperasjoner aktive.  %2$d%% fullført.

en: File Operations
nb: Filoperasjoner

en: All file operations have been successfully completed
nb: Alle filoperasjoner er vellykket utført

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
nb: Du kan ikke tilegne mer enn ett egendefinert ikon om gangen!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
nb: Vennligst dra kun ett bilde for å velge et egendefinert ikon.

en: The file that you dropped is not local.
nb: Filen du slapp er ikke lokal.

en: You can only use local images as custom icons.
nb: Du kan kun bruke lokale bilder som egendefinerte ikoner.

en: The file that you dropped is not an image.
nb: Filen du slapp er ikke et bilde.

en: _Name: | _Names:
nb[0]: _Navn:
nb[1]: _Navn:

en: Properties
nb: Egenskaper

en: %s Properties
nb: Egenskaper for %s

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
nb: ukjent

en: Cancel Group Change?
nb: Avbryt gruppeendring?

en: Cancel Owner Change?
nb: Avbryt endring av eier?

en: nothing
nb: ingenting

en: unreadable
nb: uleselig

en: (some contents unreadable)
nb: (noen elementer er ulesbare)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
nb: Innhold:

en: Size:
nb: Størrelse:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
nb: brukt

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
nb: ledig

en: Total capacity:
nb: Total kapasitet:

en: Filesystem type:
nb: Type filsystem:

en: Basic
nb: Grunnleggende

en: Link target:
nb: Lenkemål:

en: Location:
nb: Plassering:

en: Volume:
nb: Lagringsenhet:

en: Accessed:
nb: Aksessert:

en: Modified:
nb: Endret:

en: Free space:
nb: Ledig plass:

en: _Read
nb: _Lese

en: _Write
nb: _Skrive

en: E_xecute
nb: _Kjør

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
nb: nei

en: list
nb: liste

en: read
nb: lese

en: create/delete
nb: opprett/slett

en: write
nb: skrive

en: access
nb: tilgang

en: Access:
nb: Tilgang:

en: Folder access:
nb: Mappetilgang:

en: File access:
nb: Filtilgang:

en: List files only
nb: Vis kun filer

en: Access files
nb: Tilgang til filer

en: Create and delete files
nb: Opprett og slett filer

en: Read-only
nb: Skrivebeskyttet

en: Read and write
nb: Les og skriv

en: Special flags:
nb: Spesielle flagg:

en: Set _user ID
nb: Sett br_uker-ID

en: Set gro_up ID
nb: Sett gr_uppe-ID

en: _Sticky
nb: K_lebrig

en: _Owner:
nb: _Eier:

en: Owner:
nb: Eier:

en: _Group:
nb: _Gruppe:

en: Group:
nb: Gruppe:

en: Execute:
nb: Kjøre:

en: Allow _executing file as program
nb: Tillat å _kjøre fil som program

en: Others:
nb: Andre:

en: Folder Permissions:
nb: Rettigheter for mappe:

en: File Permissions:
nb: Rettigheter for filer:

en: Text view:
nb: Tekstvisning:

en: Permissions
nb: Rettigheter

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
nb: Du er ikke eieren, så du kan ikke endre disse tillatelsene.

en: SELinux context:
nb: SELinux-kontekst:

en: Last changed:
nb: Sist endret:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
nb: Bruk rettigheter for underliggende filer

en: The permissions of "%s" could not be determined.
nb: Kunne ikke fastslå rettighetene til "%s".

en: The permissions of the selected file could not be determined.
nb: Rettighetene til den valgte filen kunne ikke fastslås.

en: Open With
nb: Åpne med

en: Help
nb: Hjelp

en: Close
nb: Lukk

en: Creating Properties window.
nb: Oppretter egenskaper-vinduet.

en: There was an error displaying help.
nb: Det oppstod en feil under visning av hjelp:

en: No scripts found
nb: Fant ingen skript

en: Scripts
nb: Skript

en: Show Places
nb: Vis steder

en: Show Treeview
nb: Vis trevisning

en: Hide the Sidebar (F9)
nb: Skjul sidefeltet (F9)

en: Show the Sidebar (F9)
nb: Vis sidefeltet (F9)

en: Adjust zoom level
nb: Juster størrelsesnivå

en: A problem has been detected with your thumbnail cache.  Fixing it will require administrative privileges.
nb: Det har oppstått et problem med hurtiglageret for miniatyrbilder. For å fikse dette må du ha administratorrettigheter.

en: Fix now
nb: Reparer nå

en: Dismiss
nb: Avvis

en: Elevated Privileges
nb: Utvidede rettigheter

en: Restore Selected Items
nb: Gjenopprett valgte elementer

en: Restore selected items to their original position
nb: Gjenopprett valgte elementer til sin opprinnelige posisjon

en: Empty _Trash
nb: _Tøm papirkurven

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
nb: «%s» vil bli flyttet hvis du velger kommandoen Lim inn

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
nb: «%s» vil bli kopiert hvis du velger kommandoen Lim inn

en: There is nothing on the clipboard to paste.
nb: Det er ikke noe på utklippstavlen å lime inn.

note: name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
nb: Lag ny _mappe

note: name, stock id label, accelerator
en: _Copy
nb: _Kopier

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
nb: _Lim inn i mappe

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
nb: _Slett

en: Computer
nb: Datamaskin

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
nb[0]: Dette vil åpne %'d separat fane.
nb[1]: Dette vil åpne %'d separate faner.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
nb[0]: Dette vil åpne %'d separat vindu.
nb[1]: Dette vil åpne %'d separate vinduer.

en: Select Items Matching
nb: Velg elementer som samsvarer

en: _Pattern:
nb: _Mønster:

en: Examples:
nb: Eksempler:

note: Reset to default info
en: Undo
nb: Angre

en: Undo last action
nb: Angre siste handling

note: Reset to default info
en: Redo
nb: Gjør om

en: Redo last undone action
nb: Gjør om siste angrede handling

en: Content View
nb: Innholdsvisning

en: View of the current folder
nb: Visning for aktiv mappe

en: "%s" selected
nb: "%s" valgt

en: %'d folder selected | %'d folders selected
nb[0]: %'d mappe valgt
nb[1]: %'d mapper valgt

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
nb[0]:  (inneholder %'d oppføring)
nb[1]:  (inneholder %'d oppføringer)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
nb[0]:  (med totalt %'d oppføring)
nb[1]:  (med totalt %'d oppføringer)

en: %'d item selected | %'d items selected
nb[0]: %'d oppføring valgt
nb[1]: %'d oppføringer valgt

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
nb[0]: %'d annen oppføring valgt
nb[1]: %'d andre oppføringer valgt

en: %'u item | %'u items
nb[0]: %1$u element
nb[1]: %1$u elementer

en: %s, Free space: %s
nb: %s, ledig plass: %s

en: Open With %s
nb: Åpne med %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
nb[0]: Bruk "%s" til å åpne valgt element
nb[1]: Bruk "%s" til å åpne valgte elementer

en: Run "%s" on any selected items
nb: Kjør "%s" på alle valgte elementer

en: Create a new document from template "%s"
nb: Lag et nytt dokument fra malen "%s"

en: Select Target Folder For Move
nb: Velg målmappe for flytting

en: Select Target Folder For Copy
nb: Velg målmappe for kopiering

en: Unable to unmount location
nb: Kan ikke avmontere plassering

en: Unable to eject location
nb: Kan ikke løse ut plassering

en: Unable to stop drive
nb: Kan ikke stoppe enhet

en: Connect to Server %s
nb: Koble til tjener %s

en: _Connect
nb: K_oble til

en: Link _name:
nb: Lenke_navn:

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
nb: Opprett nytt _dokument

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
nb: Åpne _med

en: Choose a program with which to open the selected item
nb: Velg et program du vil åpne valgt element med

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
nb: Vis eller endre egenskaper for valgte elementer

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
nb: Opprett en ny tom mappe i denne mappen

note: name, stock id, label
en: No templates installed
nb: Ingen maler er installert

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
nb: _Tomt dokument

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
nb: Opprett et nytt tomt dokument i denne mappen

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
nb: Åpne det valgte elementet i dette vinduet

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
nb: Åpne i navigasjonsvindu

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
nb: Åpne hvert valgt element i et navigasjonsvindu

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
nb: Åpne valgte elementer i hver sin nye fane

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
nb: Åpne i Terminal

note: tooltip
en: Open terminal in the selected folder
nb: Åpne en terminal i den valgte mappen

note: name, stock id label, accelerator
en: Open as Root
nb: Åpne som root

note: tooltip
en: Open the folder with administration privileges
nb: Åpne mappen med administratorrettigheter

note: name, stock id label, accelerator
en: Follow link to original file
nb: Følg lenken til originalfilen

note: tooltip
en: Navigate to the original file that this symbolic link points to
nb: Naviger til original-filen som denne symbol-lenka peker på

note: tooltip
en: Navigate to the folder that the selected item is stored in
nb: Naviger til mappen hvor det valgte elementet er lagret

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
nb: Et _annet program...

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
nb: Velg et annet program å åpne valgt element med

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
nb: Åpne med et annet _program...

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
nb: Gjør de valgte filene klare for å flyttes med en "Lim inn" kommando

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
nb: Gjør de valgte filene klare for kopiering med en "Lim inn" kommando

note: name, stock id label, accelerator
en: _Paste
nb: _Lim inn

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
nb: Flytt eller kopier tidligere kopierte eller utklipte filer

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
nb: Flytt eller kopier filer som tidligere var valgt ved en «Klipp ut»- eller «Kopier»-kommando til den valgte mappen.

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
nb: _Kopier til

note: name, stock id, label
en: M_ove to
nb: _Flytt til

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
nb: Velg _alle

note: tooltip
en: Select all items in this window
nb: Velg alle elementer i dette vinduet

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
nb: Velg elementer som _samsvarer...

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
nb: Velg elementer i dette vinduet som passer et gitt mønster

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
nb: _Inverter valg

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
nb: Velg alle elementer som ikke allerede er valgt

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
nb: D_upliser

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
nb: Dupliser alle valgte elementer

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
nb[0]: Opprett _lenke
nb[1]: Opprett _lenker

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
nb: Opprett en symbolsk lenke for hver av de valgte elementene

note: tooltip
en: Rename selected item
nb: Gi nytt navn til valgt element

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
nb: Flytt valgte elementer til papirkurven

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
nb: Slett valgte elementer direkte, uten å flytte dem til papirkurven

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
nb: _Gjenopprett

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
nb: _Angre

note: tooltip
en: Undo the last action
nb: Angre siste handling

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
nb: Gjør _om

note: tooltip
en: Redo the last undone action
nb: Gjør om den siste angrede handling

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
nb: _Tilbakestill visning til standard

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
nb: Tilbakestill sorteringsrekkefølge og zoom-nivå til å samsvare innstillingene for denne framvisningen

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
nb: Koble til denne tjeneren

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
nb: Opprett en fast tilkobling til denne tjeneren

note: tooltip
en: Mount the selected volume
nb: Monter valgt dataområde

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
nb: Avmonter valgt dataområde

note: tooltip
en: Eject the selected volume
nb: Løs ut valgt volum

note: tooltip
en: Start the selected volume
nb: Start valgt volum

note: tooltip
en: Stop the selected volume
nb: Stopp valgt volum

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
nb: Oppdag media i valgt enhet

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
nb: Monter volum som er tilknyttet åpen mappe

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
nb: Avmonter volum som er tilknyttet åpen mappe

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
nb: Løs ut volum tilknyttet åpen mappe

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
nb: Start volumet som er tilknyttet åpen mappe

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
nb: Stopp volumet som er tilknyttet åpen mappe

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
nb: Åpne fil og lukk vindu

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
nb: Åpne denne mappen i et navigasjonsvindu

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
nb: Åpne denne mappen i en ny fane

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
nb: Gjør klar denne mappen til å bli flyttet med kommandoen «Lim inn»

note: tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
nb: Gjør klar denne mappen til å bli kopiert med kommandoen «Lim inn»

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
nb: Flytt eller kopier filer som er valgt tidligere med kommandoene «Klipp ut filer» eller «Kopier filer» til denne mappa

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
nb: Flytt denne mappen til papirkurven

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
nb: Slett dennne mappen, uten å flytte den til papirkurven

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
nb: Monter volum som er tilknyttet denne mappen

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
nb: Avmonter volum som er tilknyttet denne mappen

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
nb: Løs ut volum tilknyttet denne mappen

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
nb: Start volumet som er tilknyttet denne mappa

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
nb: Stopp volumet som er tilknyttet denne mappen

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
nb: Vis eller endre egenskaper for denne mappen

note: name, stock id, label
en: _Other pane
nb: _Annet område

en: Copy the current selection to the other pane in the window
nb: Kopier valgte element til det andre vindufeltet

en: Move the current selection to the other pane in the window
nb: Flytt valgte element til det andre vindufeltet

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
nb: _Hjem

en: Copy the current selection to the home folder
nb: Kopier valgte element til hjemmemappen

en: Move the current selection to the home folder
nb: Flytt valgte element til hjemmemappen

note: name, stock id, label
en: _Desktop
nb: _Skrivebord

en: Copy the current selection to the desktop
nb: Kopier valgte element til skrivebordet

en: Move the current selection to the desktop
nb: Flytt valgte element til skrivebordet

en: Browse for a folder to move the selection to
nb: Bla gjennom etter en mappe for å flytte utvalget til

en: Browse for a folder to copy the selection to
nb: Bla gjennom etter en mappe for å kopiere utvalget til

en: Run scripts
nb: Kjør skript

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
nb: _Skript

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
nb: Flytt den åpne mappen ut av papirkurven og til "%s"

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
nb[0]: Flytt valgt mappe ut av papirkurven og til "%s"
nb[1]: Flytt valgte mapper ut av papirkurven og til "%s"

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
nb[0]: Flytt valgt mappe ut av papirkurven
nb[1]: Flytt valgte mapper ut av papirkurven

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
nb[0]: Flytt valgt fil ut av papirkurven og til "%s"
nb[1]: Flytt valgte filer ut av papirkurven og til "%s"

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
nb[0]: Flytt valgt fil ut av papirkurven
nb[1]: Flytt valgte filer ut av papirkurven

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
nb[0]: Flytt valgt element ut av papirkurven og til "%s"
nb[1]: Flytt valgte elemeneter ut av papirkurven og til "%s"

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
nb[0]: Flytt valgt element ut av papirkurven
nb[1]: Flytt valgte elementer ut av papirkurven

en: Start the selected drive
nb: Start valgt enhet

en: Connect to the selected drive
nb: Koble til valgt enhet

en: _Start Multi-disk Drive
nb: _Start flerdiskenhet

en: Start the selected multi-disk drive
nb: Start valgt flerdiskenhet

en: U_nlock Drive
nb: _Lås opp enhet

en: Unlock the selected drive
nb: Lås opp valgt enhet

en: Stop the selected drive
nb: Stop valgt enhet

en: Safely remove the selected drive
nb: Fjern valgt enhet på en trygg måte

en: _Disconnect
nb: _Koble fra

en: Disconnect the selected drive
nb: Koble fra valgt enhet

en: _Stop Multi-disk Drive
nb: _Stopp flerdiskenhet

en: Stop the selected multi-disk drive
nb: Stopp valgt flerdiskenhet

en: Lock the selected drive
nb: Lås valgt enhet

en: Start the drive associated with the open folder
nb: Start enheten som er tilknyttet den åpne mappen

en: Connect to the drive associated with the open folder
nb: Koble til enheten som er tilknyttet den åpne mappen

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
nb: Start flerdiskenheten som er tilknyttet den åpne mappen

en: Unlock the drive associated with the open folder
nb: Lås opp enheten tilknyttet den åpne mappen

en: _Stop the drive associated with the open folder
nb: _Stopp enheten tilknyttet den åpne mappen

en: Safely remove the drive associated with the open folder
nb: Fjern enheten som er tilknyttet den åpne mappen på en trygg måte

en: Disconnect the drive associated with the open folder
nb: Koble fra enheten som er tilknyttet den åpne mappen

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
nb: Stopp flerdiskenheten tilknyttet den åpne mappen

en: Lock the drive associated with the open folder
nb: Lås enheten tilknyttet den åpne mappen

en: _Delete Permanently
nb: _Slett for godt

en: Delete the open folder permanently
nb: Slett den åpne mappen for godt

en: Move the open folder to the Trash
nb: Flytt den åpne mappen til papirkurven

en: _Open With %s
nb: _Åpne med %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
nb[0]: Åpne i %'d nytt _vindu
nb[1]: Åpne i %'d nye _vinduer

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
nb[0]: Åpne i %'d ny _fane
nb[1]: Åpne i %'d nye _faner

en: Delete all selected items permanently
nb: Slett alle valgte elementer for godt

en: Remove each selected item from the recently used list
nb: Fjern valgte elementer fra lista over nylig brukte filer

en: View or modify the properties of the open folder
nb: Vis eller endre egenskaper for den åpne mappen

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
nb: Lenke til %s

en: Drag and drop is not supported.
nb: Dra og slipp støttes ikke.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
nb: Dra og slipp er bare støttet på lokale filsystemer.

en: An invalid drag type was used.
nb: En ugyldig dratype var brukt.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
nb: slapp text.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
nb: slapp data

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
nb: Ønsker du å fjerne alle bokmerker med ikke-eksisterende lokasjonen fra din liste?

en: The location "%s" does not exist.
nb: Plasseringen "%s" eksisterer ikke.

en: Bookmark for Nonexistent Location
nb: Bokmerke for ikke-eksisterende lokasjon

en: Go to the location specified by this bookmark
nb: Gå til lokasjonen gitt av dette bokmerket

en: %s - File Browser
nb: %s - Filutforsker

en: Searching...
nb: Søker…

en: Could not display "%s".
nb: Kunne ikke vise "%s".

en: Nemo has no installed viewer capable of displaying the folder.
nb: Nemo har ikke en installert framviser som er i stand til å vise mappen.

en: The location is not a folder.
nb: Plasseringen er ikke en mappe.

en: Could not find "%s".
nb: Kunne ikke finne "%s".

en: Please check the spelling and try again.
nb: Vennligst sjekk stavingen og prøv igjen.

en: Nemo cannot handle "%s" locations.
nb: Nemo kan ikke håndtere "%s"-plasseringer.

en: Nemo cannot handle this kind of location.
nb: Nemo kan ikke håndtere denne typen plassering.

en: Unable to mount the location.
nb: Kan ikke montere plasseringen.

en: Access was denied.
nb: Tilgang ble nektet.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
nb: Kunne ikke vise "%s". Fant ikke verten.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
nb: Sjekk at stavingen er korrekt og at proxy-innstillingene er korrekte.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
nb: Feil: %s
    Vennligst velg et annet framvisings-program og prøv igjen.

en: Nemo is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nb: Nemo er gratis programvare, du kan distribuere det på nytt og eller modifisere det i henhold til vilkårene i "GNU General Public License" versjon 2 av lisensen eller (etter egent valg) en høyere versjon som er publisert av "Free Software Foundation"

en: Nemo is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nb: Nemo er distribuert i håp om å være nyttig, men kommer UTEN NOEN FORM FOR GARANTI! Les "GNU General Public License" for detaljer.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nemo; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
nb: Du skal ha mottatt en kopi av "GNU General Public License" sammen med Nemo. Hvis ikke, skriv til "Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA"

en: Nemo lets you organize files and folders, both on your computer and online.
nb: Nemo lar deg organisere filer og mapper, både lokalt og på nett.

en: There was an error displaying help: 
    %s
nb: Det oppstod en feil under visning av hjelp:
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
nb: _Fil

note: name, stock id, label
en: _Edit
nb: _Redigér

note: name, stock id, label
en: _View
nb: _Vis

note: name, stock id, label
en: _Help
nb: _Hjelp

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
nb: _Avslutt

note: tooltip
en: Close this folder
nb: Lukk denne mappen

en: Prefere_nces
nb: _Innstillinger

en: Edit Nemo preferences
nb: Endre Nemo-innstillinger

en: Plugins
nb: Programutvidelser

en: Manage extensions, actions and scripts
nb: Håndter utvidelser, handlinger og skript

en: Undo the last text change
nb: Angre siste tekstendring

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
nb: Åpne o_pphav

en: Open the parent folder
nb: Åpne mappen over

note: tooltip
en: Stop loading the current location
nb: Stopp innlasting av gjeldende plassering

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
nb: _Oppdater

note: tooltip
en: Reload the current location
nb: Last inn gjeldende plassering på nytt

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
nb: _Alle emner

note: tooltip
en: Display Nemo help
nb: Vis hjelp for Nemo

en: _Keyboard Shortcuts
nb: _Tastatursnarveier

en: Display keyboard shortcuts
nb: Vis tastatursnarveier

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
nb: _Om

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nemo
nb: Vis bidragsytere for skaperne av Nemo

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
nb: Zoom _inn

note: tooltip
en: Increase the view size
nb: Øk visningsstørrelsen

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
nb: Zoom _ut

note: tooltip
en: Decrease the view size
nb: Mink visningsstørrelsen

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
nb: _Normal størrelse

note: tooltip
en: Use the normal view size
nb: Bruk normal visningsstørrelse

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
nb: Koble til _tjener...

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
nb: Koble til en ekstern datamaskin eller delt disk

note: tooltip
en: Open your personal folder
nb: Åpne din personlige mappe

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
nb: _Datamaskin

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
nb: Bla gjennom alle lokale og eksterne disker og mapper tilgjengelig fra denne datamaskinen

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
nb: _Nettverk

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
nb: Bla gjennom lokale nettverkslokasjoner og bokmerker

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
nb: _Maler

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
nb: Åpne din personlige malmappe

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
nb: _Papirkurv

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
nb: Åpne din personlige papirkurv

note: name, stock id, label
en: _Go
nb: _Gå til

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
nb: _Bokmerker

note: name, stock id, label
en: _Tabs
nb: _Faner

note: name, stock id, label
en: New _Window
nb: Nytt _vindu

en: Open another Nemo window for the displayed location
nb: Åpne et nytt Nemo-vindu for denne plasseringen

note: name, stock id, label
en: New _Tab
nb: Ny _fane

en: Open another tab for the displayed location
nb: Åpne en ny fane for denne plasseringen

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
nb: Lukk _alle vinduer

en: Close all Navigation windows
nb: Lukk alle navigasjonsvinduer

note: name, stock id, label
en: _Back
nb: _Tilbake

en: Go to the previous visited location
nb: Gå til forrige plassering

note: name, stock id, label
en: _Forward
nb: _Fremover

en: Go to the next visited location
nb: Gå til neste plassering

note: name, stock id, label
en: Toggle _Location Entry
nb: Lokasjon oppføring (av/på)

en: Switch between location entry and breadcrumbs
nb: Bytt mellom lokasjon oppføring og krypespor-knapper

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
nb: B_ytt til det andre området

en: Move focus to the other pane in a split view window
nb: Flytt fokus til det andre delvinduet i det delte vinduet

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
nb: Sa_mme lokasjon som det andre området

en: Go to the same location as in the extra pane
nb: Gå til samme lokasjon som vises i det andre området

en: Add a bookmark for the current location to this menu
nb: Legg til et bokmerke for den gjeldende plasseringen i denne menyen

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
nb: _Redigér bokmerker...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
nb: Vis et vindu som tillater redigering av bokmerkene i denne menyen

en: _Previous Tab
nb: _Forrige fane

en: Activate previous tab
nb: Aktiver forrige fane

en: _Next Tab
nb: _Neste fane

en: Activate next tab
nb: Aktiver neste fane

en: Move Tab _Left
nb: Flytt fane til _venstre

en: Move current tab to left
nb: Flytt aktiv fane til venstre

en: Move Tab _Right
nb: Flytt fane til _høyre

en: Move current tab to right
nb: Flytt aktiv fane til høyre

en: Sidebar
nb: Sidefelt

en: Toolbar
nb: Verktøylinje

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
nb: Vis _skjulte filer

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
nb: Slå av/på visning av skjulte filer i det gjeldene vinduet

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
nb: _Hovedverktøyslinje

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
nb: Endre synligheten for dette vinduets hovedverktøyslinje

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
nb: _Vis sidefelt

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
nb: Endre synligheten for dette vinduets sidelinje

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
nb: St_atuslinje

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
nb: Endre synligheten for dette vinduets statuslinje

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: M_enubar
nb: M_enylinje

note: tooltip
en: Change the default visibility of the menubar
nb: Endre standard synlighet for menylinjen

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
nb: _Søk etter filer…

note: tooltip
en: Search documents and folders
nb: Søk i dokumenter og mapper

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
nb: E_kstra område

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
nb: Åpne en ekstra mappevisning ved siden av eksisterende

en: Places
nb: Steder

en: Select Places as the default sidebar
nb: Velg Steder som standard sidelinje

en: Tree
nb: Tre

en: Select Tree as the default sidebar
nb: Velg Tre som standard sidefelt

en: Back history
nb: Historikk bakover

en: Forward history
nb: Historikk fremover

en: _Up
nb: _Opp

en: Go to parent folder
nb: Gå til mappen over

en: Go to home directory
nb: Gå til hjemmemappe

en: Go to Computer
nb: Gå til Datamaskin

en: Toggle Location Entry
nb: Slå av/på lokasjon oppføring

en: New folder
nb: Ny mappe

en: Create a new folder
nb: Opprett en ny mappe

en: Open a terminal in the active folder
nb: Åpne en terminal i den aktive mappen

en: Icons
nb: Ikoner

en: List
nb: Liste

en: Compact
nb: Kompakt

en: Search
nb: Søk

en: _Location
nb: _Plassering

en: _New Tab
nb: _Ny fane

en: _Close Tab
nb: _Lukk fane

en: These files are on an Audio CD.
nb: Disse filene ligger på en lyd-CD.

en: These files are on an Audio DVD.
nb: Disse filene ligger på en lyd-DVD.

en: These files are on a Video DVD.
nb: Disse filene ligger på en Video-DVD.

en: These files are on a Video CD.
nb: Disse filene ligger på en Video-CD.

en: These files are on a Super Video CD.
nb: Disse filene ligger på en Super Video-CD.

en: These files are on a Photo CD.
nb: Disse filene ligger på en foto-CD.

en: These files are on a Picture CD.
nb: Disse filene ligger på en bilde-CD.

en: The media contains digital photos.
nb: Mediet inneholder digitale bilder.

en: These files are on a digital audio player.
nb: Disse filene ligger på en digital lydspiller.

en: The media contains software.
nb: Mediet inneholder programvare.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
nb: Mediet er funnet som "%s".

en: Open %s
nb: Åpne %s

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
nb: Klipp ut valgt tekst til utklippstavlen

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
nb: Kopier valgt tekst til utklippstavlen

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
nb: Lim inn teksten som er lagret på utklippstavlen

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
nb: Marker all tekst i et tekstfelt

en: Move _Up
nb: Flytt _opp

en: Move Dow_n
nb: Flytt _ned

en: Use De_fault
nb: Bruk _forvalg

en: The name and icon of the file.
nb: Navnet og ikonet for filen.

en: The size of the file.
nb: Størrelsen på filen.

en: The general type of the file.
nb: Den generelle typen av filen.

en: Detailed Type
nb: Detaljert type

en: The specific type of the file.
nb: Den spesifikke typen av filen.

en: The date the file was modified.
nb: Endringsdato for filen.

en: Date Accessed
nb: Aksessdato

en: The date the file was accessed.
nb: Dato filen sist ble aksessert.

en: Owner
nb: Eier

en: The owner of the file.
nb: Eieren av filen.

en: Group
nb: Gruppe

en: The group of the file.
nb: Gruppen til filen.

en: The permissions of the file.
nb: Rettighetene for filen.

en: Octal Permissions
nb: Oktale rettigheter

en: The permissions of the file, in octal notation.
nb: Rettighetene for filen i oktal notasjon.

en: MIME Type
nb: MIME-type

en: The mime type of the file.
nb: MIME-typen til filen.

en: SELinux Context
nb: SELinux-kontekst

en: The SELinux security context of the file.
nb: SELinux sikkerhetskontekst for filen.

en: The location of the file.
nb: Plasseringen til filen.

en: Trashed On
nb: Lagt i papirkurven

en: Date when file was moved to the Trash
nb: Dato da filen ble flyttet til papirkurven

en: Original Location
nb: Opprinnelig plassering

en: Original location of file before moved to the Trash
nb: Opprinnelig plassering for filen før den ble flyttet til papirkurven

en: on the desktop
nb: på skrivebordet

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
nb: Du kan ikke flytte volumet "%s" til papirkurven.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
nb: For å løse ut enheten, bruk valget «Løs ut» i enhetens kontekstmeny.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
nb: For å avmontere enheten, bruk valget «Avmonter» i enhetens kontekstmeny.

en: _Move Here
nb: _Flytt hit

en: _Copy Here
nb: _Kopier hit

en: _Link Here
nb: _Opprett lenke her

en: Cancel
nb: Avbryt

en: This file cannot be mounted
nb: Denne filen kan ikke monteres

en: This file cannot be unmounted
nb: Denne filen kan ikke avmonteres

en: This file cannot be ejected
nb: Denne filen kan ikke løses ut

en: This file cannot be started
nb: Denne filen kan ikke startes

en: This file cannot be stopped
nb: Denne filen kan ikke stoppes

en: Slashes are not allowed in filenames
nb: Skråstreker er ikke tillatt i filnavn

en: File not found
nb: Fant ikke fil

en: Toplevel files cannot be renamed
nb: Toppnivå filer kan ikke endre navn

en: Unable to rename desktop icon
nb: Kan ikke endre navn på skrivebordsikon

en: Unable to rename desktop file
nb: Kan ikke endre navn på skrivebordsfil

en: Not allowed to set permissions
nb: Du har ikke lov til å endre rettigheter

en: Not allowed to set owner
nb: Du har ikke rettigheter til å velge eier

en: Specified owner '%s' doesn't exist
nb: Oppgitt eier "%s" finnes ikke

en: Not allowed to set group
nb: Du har ikke tilgang til å tilordne gruppe

en: Specified group '%s' doesn't exist
nb: Oppgitt gruppe "%s" finnes ikke

en: %'u folder | %'u folders
nb[0]: %'u mappe
nb[1]: %'u mapper

en: %'u file | %'u files
nb[0]: %'u fil
nb[1]: %'u filer

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
nb: ? elementer

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Audio
nb: Lyd

en: Font
nb: Skrifttype

en: Archive
nb: Arkiv

en: Text
nb: Tekst

en: Contacts
nb: Kontakter

en: Calendar
nb: Kalender

en: Document
nb: Dokument

en: Presentation
nb: Presentasjon

en: Spreadsheet
nb: Regneark

en: Binary
nb: Binær

en: Folder
nb: Mappe

en: link
nb: lenke

en: link (broken)
nb: lenke (brutt)

en: Name: %s
nb: Navn: %s

en: %s item | %s items
nb[0]: %s element
nb[1]: %s elementer

en: Contains: %s
nb: Inneholder: %s

en: Size: %s
nb: Størrelse: %s

en: Accessed: %s
nb: Aksessert: %s

en: Modified: %s
nb: Endret: %s

en: Location: %s
nb: Plassering: %s

en: Merge folder "%s"?
nb: Slå sammen mappe "%s"?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
nb: Sammenslåingen vil be om bekreftelse før det erstattes noen filer i mappen som er i konflikt med filene som blir kopiert.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
nb: En eldre mappe med samme navn finnes allerede i "%s".

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
nb: En nyere mappe med samme navn finnes allerede i "%s".

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
nb: En annen mappe med samme navn finnes allerede i "%s".

en: Replacing it will remove all files in the folder.
nb: Hvis du erstatter den, vil alle filer i mappen slettes.

en: Replace folder "%s"?
nb: Erstatt mappe "%s"?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
nb: En mappe med samme navn finnes allerede i "%s".

en: Replace file "%s"?
nb: Erstatt fil "%s"?

en: Replacing it will overwrite its content.
nb: Hvis du erstatter den, blir innholdet overskrevet.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
nb: En eldre fil med samme navn finnes allerede i "%s".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
nb: En nyere fil med samme navn finnes allerede i "%s".

en: Another file with the same name already exists in "%s".
nb: En annen fil med samme navn finnes allerede i "%s".

en: Original file
nb: Originalfil

en: Last modified:
nb: Sist endret:

en: Replace with
nb: Erstatt med

en: Merge
nb: Slå sammen

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
nb: _Velg et nytt navn for målet

en: Reset
nb: Tilbakestill

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
nb: Utfør denne handlingen på alle filer

en: _Skip
nb: _Hopp over

en: Re_name
nb: Gi _nytt navn

en: Replace
nb: Erstatt

en: File conflict
nb: Filkonflikt

en: S_kip All
nb: H_opp over alle

en: _Retry
nb: _Prøv igjen

en: Delete _All
nb: Slett _alle

en: _Replace
nb: _Erstatt

en: Replace _All
nb: Erstatt _alle

en: _Merge
nb: _Slå sammen

en: Merge _All
nb: Slå sammen _alle

en: Copy _Anyway
nb: Kopier _likevel

en: %'d second | %'d seconds
nb[0]: %'d sekund
nb[1]: %'d sekunder

en: %'d minute | %'d minutes
nb[0]: %'d minutt
nb[1]: %'d minutter

en: %'d hour | %'d hours
nb[0]: %'d time
nb[1]: %'d timer

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
nb[0]: omtrent %'d time
nb[1]: omtrent %'d timer

note: appended to new link file
en: Another link to %s
nb: En annen lenke til %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
nb:  (kopier)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
nb:  (annen kopi)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
nb: . kopi)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
nb: . kopi)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
nb: . kopi)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
nb: . kopi)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
nb: %s (kopi)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
nb: %s (annen kopi)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
nb: %s (%'dde kopi)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
nb: %s (%'dste kopi)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
nb: %s (%'ddre kopi)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
nb: %s (%'ddde kopi)%s

en: Waiting to copy a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to copy files from '%1$s' to '%2$s'
nb[0]: Venter på å kopiere en fil fra '%1$s' til '%2$s'
nb[1]: Venter på å kopiere filer fra '%1$s' til '%2$s'

en: Waiting to move a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to move files from '%1$s' to '%2$s'
nb[0]: Venter på å flytte en fil fra '%1$s' til '%2$s'
nb[1]: Venter på å flytte filer fra '%1$s' til '%2$s'

en: Waiting to permanently delete a file from '%s' | Waiting to permanently delete files from '%s'
nb[0]: Venter på å slette en fil fra "%s" for godt
nb[1]: Venter på å slette filer fra "%s" for godt

en: Waiting to trash a file in '%s' | Waiting to trash files in '%s'
nb[0]: Venter på å flytte en fil i '%s' til papirkurven
nb[1]: Venter på å flytte filer i '%s' til papirkurven

en: Waiting to empty the trash
nb: Venter på å tømme papirkurven

en: Waiting to duplicate a file in '%s' | Waiting to duplicate files in '%s'
nb[0]: Venter på å duplikere en fil i '%s'
nb[1]: Venter på å duplikere filer i '%s'

en: Waiting to change permissions of files in '%s'
nb: Venter på å endre filtillatelser i '%s'

en: Waiting to link a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to link files from '%1$s' to '%2$s'
nb[0]: Venter på å koble en fil fra '%1$s' til '%2$s'
nb[1]: Venter på å koble filer fra '%1$s' til '%2$s'

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
nb: Er du sikker på at du vil slette "%B" fra papirkurven for godt?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
nb: Hvis du sletter et element, blir det borte for godt.

en: Empty all items from Trash?
nb: Vil du slette alt som ligger i papirkurven?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
nb: Alt som ligger i papirkurven vil slettes for godt.

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
nb: Er du sikker på at du vil slette "%B" for godt?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
nb[0]: %'d fil igjen å slette
nb[1]: %'d filer igjen å slette

en: Deleting files
nb: Sletter filer

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
nb[0]: %T gjenstår
nb[1]: %T gjenstår

en: Error while deleting.
nb: Feil under sletting.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
nb: Filer i mappen "%B" kan ikke slettes fordi du ikke har rettigheter til å se dem.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
nb: Det oppstod en feil under henting av informasjon om filene i mappen "%B".

en: _Skip files
nb: _Hopp over filer

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
nb: Mappen "%B" kan ikke slettes fordi du ikke har rettigheter til å lese den.

en: There was an error reading the folder "%B".
nb: Det oppstod en feil under lesing av mappen "%B".

en: Could not remove the folder %B.
nb: Kunne ikke fjerne mappen %B.

en: There was an error deleting %B.
nb: Det oppstod en feil under sletting av %B.

en: Moving files to trash
nb: Flytter filer til papirkurven

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
nb[0]: %'d fil igjen å slette
nb[1]: %'d filer igjen å slette

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
nb: Kan ikke flytte fil til papirkurven. Ønsker du å slette filen for godt i stedet?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
nb: Filen "%B" kan ikke flyttes til papirkurven.

en: Trashing Files
nb: Legger filer i papirkurven

en: Deleting Files
nb: Sletter filer

en: Unable to eject %V
nb: Kan ikke løse ut %V

en: Unable to unmount %V
nb: Kan ikke avmontere %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
nb: Vil du tømme papirkurven før du avmonterer?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
nb: Papirkurven må tømmes for å få tilbake ledig plass på dette volumet. Alle elementer i papirkurven vil bli borte for godt.

en: Do _not Empty Trash
nb: Ikke _tøm papirkurven

en: Unable to mount %s
nb: Kan ikke montere %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
nb[0]: Forbereder kopiering av %'d fil (%S)
nb[1]: Forbereder kopiering av %'d filer (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
nb[0]: Forbereder flytting av %'d fil (%S)
nb[1]: Forbereder flytting av %'d filer (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
nb[0]: Forbereder sletting av %'d fil (%S)
nb[1]: Forbereder sletting av %'d filer (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
nb[0]: Forbereder kasting av %'d fil
nb[1]: Forbereder kasting av %'d filer

en: Error while copying.
nb: Feil under kopiering.

en: Error while moving.
nb: Feil under flytting.

en: Error while moving files to trash.
nb: Feil oppstod ved flytting av filer til papirkurven.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
nb: Filer i mappen "%B" kan ikke håndteres fordi du ikke har rettigheter til å se dem.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
nb: Mappe "%B" kan ikke håndteres fordi du ikke har rettigheter til å lese den.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
nb: Filen "%B" kan ikke håndteres fordi du ikke har rettigheter til å lese den.

en: There was an error getting information about "%B".
nb: Det oppstod en feil under henting av informasjon om "%B".

en: Error while copying to "%B".
nb: Feil under kopiering til "%B".

en: You do not have permissions to access the destination folder.
nb: Du har ikke rettigheter til å åpne målmappen.

en: There was an error getting information about the destination.
nb: Det oppstod en feil under henting av informasjon om målet.

en: The destination is not a folder.
nb: Målet er ikke en mappe.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
nb: Det er ikke nok plass på målet. Prøv å fjerne filer for å frigjøre plass.

en: %S more space is required to copy to the destination.
nb: %S mer plass er nødvendig for å kopiere til målet.

en: The destination is read-only.
nb: Målet er skrivebeskyttet.

en: Moving "%B" to "%B"
nb: Flytter "%B" til "%B"

en: Copying "%B" to "%B"
nb: Kopierer "%B" to "%B"

en: Duplicating "%B"
nb: Kloner "%B"

en: Moving file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
nb: Flytter fil %'d av %'d (i "%B") til "%B"

en: Copying file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
nb: Kopierer fil %'d av %'d (i "%B") til "%B"

en: Duplicating file %'d of %'d (in "%B")
nb: Kloner fil %'d av %'d (i "%B")

en: Moving file %'d of %'d to "%B"
nb: Flytter fil %'d av %'d til "%B"

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
nb: Kopierer fil %'d av %'d til "%B"

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
nb: %S av %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
nb[0]: %S av %S — %T igjen (%S/sek)
nb[1]: %S av %S — %T igjen (%S/sek)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
nb: Mappen "%B" kan ikke kopieres fordi du ikke har rettigheter til å opprette den på målet.

en: There was an error creating the folder "%B".
nb: Det oppstod en feil under oppretting av mappen "%B".

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
nb: Filer i mappen "%B" kan ikke kopieres fordi du ikke har rettigheter til å se dem.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
nb: Mappen "%B" kan ikke kopieres fordi du ikke har rettigheter til å lese den.

en: Error while moving "%B".
nb: Feil under flytting av "%B".

en: Could not remove the source folder.
nb: Kunne ikke fjerne kildemappen.

en: Error while copying "%B".
nb: Feil under kopiering av "%B".

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
nb: Kunne ikke fjerne filer fra allerede eksisterende mappe %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
nb: Kunne ikke fjerne allerede eksisterende fil %F.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
nb: Du kan ikke flytte en mappe inn i seg selv.

en: You cannot copy a folder into itself.
nb: Du kan ikke kopiere en mappe inn i seg selv.

en: The destination folder is inside the source folder.
nb: Målmappen er inne i kildemappen.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
nb: Du kan ikke flytte en fil over seg selv.

en: You cannot copy a file over itself.
nb: Du kan ikke kopiere en fil over seg selv.

en: The source file would be overwritten by the destination.
nb: Kildefilen ville blitt overskrevet av målet.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
nb: Kunne ikke fjerne allerede eksisterende fil med samme navn i %F.

en: There was an error copying the file into %F.
nb: Det oppstod en feil under kopiering av filen til %F.

en: Copying Files
nb: Kopierer filer

en: Preparing to Move to "%B"
nb: Forbereder flytting til "%B"

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
nb[0]: Forbereder flytting av %'d fil
nb[1]: Forbereder flytting av %'d filer

en: There was an error moving the file into %F.
nb: Det oppstod en feil under flytting av filen til %F.

en: Moving Files
nb: Flytter filer

en: Creating links in "%B"
nb: Oppretter lenker i "%B"

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
nb[0]: Oppretter lenke til %'d fil
nb[1]: Oppretter lenker til %'d filer

en: Error while creating link to %B.
nb: Feil under oppretting av lenke til "%B".

en: Symbolic links only supported for local files
nb: Symbolske lenker er kun støttet for lokale filer

en: The target doesn't support symbolic links.
nb: Målet støtter ikke symbolske lenker.

en: There was an error creating the symlink in %F.
nb: Det oppstod en feil ved oppretting av symbolsk lenke i %F.

en: Setting permissions
nb: Setter rettigheter

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
nb: Navnløs mappe

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
nb: Dokument uten navn

en: Error while creating directory %B.
nb: Feil under oppretting av mappen %B.

en: Error while creating file %B.
nb: Feil under oppretting av fil "%B".

en: There was an error creating the directory in %F.
nb: Det oppstod en feil under oppretting av mappen i %F.

en: Emptying Trash
nb: Tømmer papirkurven

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
nb: Klarte ikke å merke oppstartsfil som kjørbar

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
nb[0]: Flytt %d element tilbake til "%s"
nb[1]: Flytt %d elementer tilbake til "%s"

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
nb[0]: Flytt %d element til "%s"
nb[1]: Flytt %d elementer til "%s"

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
nb[0]: An_gre flytting av %d element
nb[1]: An_gre flytting av %d elementer

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
nb[0]: Gjø_r om flytting av %d element
nb[1]: Gjø_r om flytting av %d elementer

en: Move '%s' back to '%s'
nb: Flytt "%s" tilbake til "%s"

en: Move '%s' to '%s'
nb: Flytt "%s" til "%s"

en: _Undo Move
nb: _Angre flytting

en: _Redo Move
nb: Gjø_r om flytting

en: _Undo Restore from Trash
nb: _Angre gjenoppretting fra papirkurven

en: _Redo Restore from Trash
nb: Gjø_r om gjenoppretting fra papirkurven

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
nb[0]: Flytt %d element tilbake til papirkurven
nb[1]: Flytt %d elementer tilbake til papirkurven

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
nb[0]: Gjenopprett %d element fra papirkurven
nb[1]: Gjenopprett %d elementer fra papirkurven

en: Move '%s' back to trash
nb: Flytt "%s" tilbake til papirkurven

en: Restore '%s' from trash
nb: Gjenopprett "%s" fra papirkurven

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
nb[0]: Slett %d kopiert element
nb[1]: Slett %d kopierte elementer

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
nb[0]: Kopier %d element til "%s"
nb[1]: Kopier %d elementer til "%s"

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
nb[0]: An_gre kopiering av %d element
nb[1]: An_gre kopiering av %d elementer

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
nb[0]: _Gjør om kopiering av %d element
nb[1]: _Gjør om kopiering av %d elementer

en: Delete '%s'
nb: Slett "%s"

en: Copy '%s' to '%s'
nb: Kopier "%s" til "%s"

en: _Undo Copy
nb: Angre _kopiering

en: _Redo Copy
nb: Gjør _om kopiering

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
nb[0]: Slett %d klonet element
nb[1]: Slett %d klonede elementer

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
nb[0]: Duplikat av %d element i «%s»
nb[1]: Duplikat av %d elementer i «%s»

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
nb[0]: An_gre duplisering av %d element
nb[1]: An_gre duplisering av %d elementer

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
nb[0]: Gjø_r om duplisering av %d element
nb[1]: Gjø_r om duplisering av %d elementer

en: Duplicate '%s' in '%s'
nb: Klon"%s" i "%s"

en: _Undo Duplicate
nb: An_gre duplisering

en: _Redo Duplicate
nb: Gjø_r om kloning

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
nb[0]: Slett lenker til %d element
nb[1]: Slett lenker til %d elementer

en: Create links to %d item | Create links to %d items
nb[0]: Lag lenke til %d element
nb[1]: Lag lenker til %d elementer

en: Delete link to '%s'
nb: Slett lenke til "%s"

en: Create link to '%s'
nb: Opprett lenke til "%s"

en: _Undo Create Link
nb: An_gre oppretting av lenke

en: _Redo Create Link
nb: Gjø_r om oppretting av lenke

en: Create an empty file '%s'
nb: Lag en tom fil "%s"

en: _Undo Create Empty File
nb: An_gre oppretting av tom fil

en: _Redo Create Empty File
nb: Gjø_r om oppretting av tom fil

en: Create a new folder '%s'
nb: Opprett en ny mappe "%s"

en: _Undo Create Folder
nb: An_gre oppretting av mappe

en: _Redo Create Folder
nb: Gjø_r om oppretting av mappe

en: Create new file '%s' from template
nb: Opprett en ny fil "%s" fra mal

en: _Undo Create from Template
nb: An_gre oppretting fra mal

en: _Redo Create from Template
nb: Gjø_r om oppretting fra mal

en: Rename '%s' as '%s'
nb: Endre navn på "%s" til "%s"

en: _Undo Rename
nb: An_gre navneendring

en: _Redo Rename
nb: Gjø_r om endring av navn

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
nb[0]: Flytt %d element til papirkurven
nb[1]: Flytt %d elementer til papirkurven

en: Restore '%s' to '%s'
nb: Gjenopprett "%s" til "%s"

en: Move '%s' to trash
nb: Flytt "%s" til papirkurven

en: _Undo Trash
nb: An_gre sletting

en: _Redo Trash
nb: Gjø_r om sletting

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
nb: Gjenopprett opprinnelige rettigheter på elementer som ligger i "%s"

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
nb: Sett rettigheter på elementer som ligger i "%s"

en: _Undo Change Permissions
nb: An_gre endring av rettigheter

en: _Redo Change Permissions
nb: Gjø_r om endring av rettigheter

en: Restore original permissions of '%s'
nb: Gjenopprett opprinnelige rettigheter for "%s"

en: Set permissions of '%s'
nb: Endre rettigheter for "%s"

en: Restore group of '%s' to '%s'
nb: Gjenopprett gruppe for "%s" til "%s"

en: Set group of '%s' to '%s'
nb: Sett gruppe for "%s" til "%s"

en: _Undo Change Group
nb: An_gre endring av gruppe

en: _Redo Change Group
nb: Gjø_r om endring av gruppe

en: Restore owner of '%s' to '%s'
nb: Gjenopprett eier av "%s" til "%s"

en: Set owner of '%s' to '%s'
nb: Sett eier av "%s" til "%s"

en: _Undo Change Owner
nb: An_gre endring av eier

en: _Redo Change Owner
nb: Gjø_r om endring av eier

en: Could not determine original location of "%s"
nb: Kunne ikke fastslå opprinnelig plassering for "%s"

en: The item cannot be restored from trash
nb: Elementet kan ikke gjenopprettes fra papirkurven

en: The selection rectangle
nb: Markeringsrektangelet

en: Could not forget association
nb: Klarte ikke å glemme tilknytning

en: Forget association
nb: Glem tilknytning

note: the %s here is a file extension
en: %s document
nb: %s dokument

en: Open all files of type "%s" with
nb: Åpne alle filer av type "%s" med

en: Select an application in the list to open %s and other files of type "%s"
nb: Velg et program i listen for å åpne %s og andre filer av typen "%s"

en: Custom application
nb: Tilpasset program

en: Executables
nb: Kjørbare

en: You can also type or select a custom executable file to use to open this file type.  You can use this command just once, or set it as default for all files of this type.
nb: Du kan også skrive inn en kommando eller velge et egendefinert program for å åpne denne filtypen. Du kan bruke denne handlingen en gang, eller sette den til standard håndtering for alle filer av denne typen.

en: Enter a custom command...
nb: Skriv inn en egendefinert kommando...

en: Add to list
nb: Legg til i liste

en: Set as default
nb: Bruk som standard

en: Reset to system defaults
nb: Tilbakestill til standardinnstillinger

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
nb: Beklager, du kan ikke kjøre kommandoer fra en ekstern tjener.

en: This is disabled due to security considerations.
nb: Dette er deaktivert av sikkerhetshensyn.

en: There was an error launching the application.
nb: Det oppstod en feil under oppstart av programmet.

en: This drop target only supports local files.
nb: Dette målet for slipping av filer støtter bare lokale filer.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
nb: For å åpne eksterne filer, kopier dem til en lokal mappe og slipp dem på nytt.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
nb: For å åpne eksterne filer må du kopiere de til en lokal mappe og slippe dem igjen. De lokale filene du slapp har allerede blitt åpnet.

en: Details:
nb: Detaljer:

en: Preparing
nb: Forbereder

en: Edit
nb: Redigér

en: Undo Edit
nb: Angre redigering

en: Undo the edit
nb: Angre redigeringen

en: Redo Edit
nb: Gjør om redigering

en: Redo the edit
nb: Gjør om redigeringen

en: The text of the label.
nb: Teksten på etiketten.

en: Justification
nb: Justering

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
nb: Justeringen av linjene i etikettens tekst relativ til hverandre. Dette påvirker IKKE justeringen av etiketten innenfor sin tilmålte plass. Se GtkMisc::xalign for dette.

en: Line wrap
nb: Linjebryting

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
nb: Hvis aktivert, vil linjer som er for lange brytes.

en: Cursor Position
nb: Markørposisjon

en: The current position of the insertion cursor in chars.
nb: Gjeldende posisjon for innsettingsmarkøren i tegn.

en: Selection Bound
nb: Utvalgsgrense

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
nb: Posisjonen for motsatt ende av utvalget fra markøren målt i tegn.

en: Select All
nb: Merk alt

en: Input Methods
nb: Inndatametoder

en: Show more _details
nb: Vis flere _detaljer

en: You can stop this operation by clicking cancel.
nb: Du kan stoppe denne handlingen ved å trykke avbryt.

en:  (invalid Unicode)
nb:  (ugyldig Unicode)

en: Set as Wallpaper...
nb: Sett som bakgrunn...

en: Add Desklets
nb: Legg til skrivebordsprogrammer

en: Change Desktop _Background
nb: Endre skrivebords_bakgrunn

en: Create a new l_auncher here...
nb: L_ag en ny programstarter her

en: Create a new launcher in this folder
nb: Lag en ny programstarter i denne mappen

en: Files
nb: Filer

en: Edit Bookmarks
nb: Redigér bokmerker

en: <b>_Bookmarks</b>
nb: <b>_Bokmerker</b>

en: <b>_Name</b>
nb: <b>_Navn</b>

en: <b>_Location</b>
nb: <b>_Plassering</b>

en: Always
nb: Alltid

en: Local Files Only
nb: Kun lokale filer

en: Never
nb: Aldri

en: Decimal
nb: Desimal

en: Decimal (long format)
nb: Desimal (langt format)

en: Binary (long format)
nb: Binær (langt format)

en: By Name
nb: Etter navn

en: By Size
nb: Etter størrelse

en: By Type
nb: Etter type

en: By Detailed Type
nb: Etter detaljert type

en: By Modification Date
nb: Etter endringsdato

en: By Access Date
nb: Etter aksessdato

en: By Trashed Date
nb: Etter dato slettet

en: File Management Preferences
nb: Innstillinger for filhåndtering

en: <b>Default View</b>
nb: <b>Standard visning</b>

en: View _new folders using:
nb: Vis _nye mapper med:

en: _Inherit view type from parent
nb: _Hent visningstype fra mappen over

en: _Arrange items:
nb: _Sorter elementer:

en: Sort _folders before files
nb: Sorter _mapper før filer

en: Sort _favorites before other files
nb: Sorter _favoritter før andre filer

en: <b>Icon View Defaults</b>
nb: <b>Standardinnstillinger for ikonvisning</b>

en: Default _zoom level:
nb: Standard _forstørringsnivå:

en: _Text beside icons
nb: _Tekst ved siden av ikoner

en: <b>Compact View Defaults</b>
nb: <b>Standardinnstillinger for kompakt visning</b>

en: _Default zoom level:
nb: Standard _forstørringsnivå:

en: A_ll columns have the same width
nb: A_lle kolonner har samme bredde

en: <b>List View Defaults</b>
nb: <b>Standardinnstillinger for listevisning</b>

en: D_efault zoom level:
nb: Standard _forstørringsnivå:

en: <b>Tree View Defaults</b>
nb: <b>Standardinnstillinger for trevisning</b>

en: Show _only folders
nb: _Vis kun mapper

en: Views
nb: Framvisinger

en: <b>Behavior</b>
nb: <b>Oppførsel</b>

en: _Single click to open items
nb: _Enkeltklikk for å åpne elementer

en: _Double click to open items
nb: _Dobbeltklikk for å åpne elementer

en: Click on a file's name twice to rename it
nb: Klikk to ganger på en fil sitt navn for å endre navnet

en: Open each _folder in its own window
nb: Åpne _hver mappe i et eget vindu

en: Always start in dual-pane view
nb: Start alltid med todelt vindusvisning

en: Ignore per-folder view preferences
nb: Ignorer visningsinnstillinger for hver enkeltmappe

en: Double-click on a blank area to go to the parent folder
nb: Dobbelklikk på et tomt område for å gå til foreldremappen

en: <b>Executable Text Files</b>
nb: <b>Kjørbare tekstfiler</b>

en: _Run executable text files when they are opened
nb: K_jør kjørbare tekstfiler når de åpnes

en: _View executable text files when they are opened
nb: _Vis kjørbare tekstfiler når de åpnes

en: _Ask each time
nb: _Spør hver gang

en: <b>Trash</b>
nb: <b>Papirkurv</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
nb: Spør før tømming av _papirkurven eller sletting av filer

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
nb: Ta med en slettekomma_ndo som går utenom papirkurven

en: Bypass the Trash when the Delete key is pressed
nb: Gå utenom papirkurven ved bruk av Delete-knappen

en: <b>Media Handling</b>
nb: <b>Mediehåndtering</b>

en: Automatically mount removeable media when inserted and on startup
nb: Monter flyttbart medie når innstatt og ved oppstart

en: Automatically open a folder for automounted media
nb: Åpne en mappe automatisk for automatisk montert medie

en: Prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
nb: Spør eller kjør programmer automatisk når medier blir satt inn

en: Automatically close the device's tab, pane, or window when a device is unmounted or ejected
nb: Automatisk lukk lagerets fane, side-vindu eller vindu når et lager er avmontert eller løst ut

en: <b>Bulk Rename</b>
nb: <b>Gi nytt navn til et helt parti</b>

en: Command to invoke when renaming multiple items:
nb: Kommando å kalle for å gi nytt navn til mange elementer:

en: Behavior
nb: Oppførsel

en: <b>Icon Captions</b>
nb: <b>Ikontekster</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
nb: Velg rekkefølgen for informasjonen som skal vises under ikonnavnene. Mer informasjon vises etter hvert som du zoomer inn.

en: <b>Date</b>
nb: <b>Dato</b>

en: <b>Window and Tab Titles</b>
nb: <b>Vindu- og fanetitler</b>

en: Show the full p_ath in the title bar and tab bars
nb: Vis full s_ti i tittellinjen og fanelinjen

en: <b>File Size</b>
nb: <b>Fil størrelse</b>

en: _Prefixes:
nb: _Prefiks:

en: <b>File Properties</b>
nb: <b>Fil egenskaper</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
nb: Vis avanserte rettigheter i dialog for filegenskaper

en: <b>Move/Copy To Menu</b>
nb: <b>Flytt/kopier til meny</b>

en: List bookmarks in the menu
nb: List bokmerker i menyen

en: List devices and network locations in the menu
nb: List enheter og nettverksplasseringer i menyen

en: Display
nb: Vis

en: <b>List Columns</b>
nb: <b>Listekolonner</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
nb: Velg rekkefølgen for informasjonen som skal vises i listevisningen.

en: List Columns
nb: Listekolonner

en: Show _thumbnails:
nb: Vis minia_tyrbilder:

en: _Only for files smaller than:
nb: _Bare for filer mindre enn:

en: <b>Folders</b>
nb: <b>Mapper</b>

en: Count _number of items:
nb: Tell a_ntall elementer:

en: <b>Tooltips</b>
nb: <b>Verktøytips</b>

en: Show tooltips in icon and compact views
nb: Vis verktøytips i ikon- og kompakt visning

en: Show tooltips in list views
nb: Vis verktøytips i listevisninger

en: Show tooltips on the desktop
nb: Vis verktøytips på skrivebordet

en: Detailed file type
nb: Detaljert filtype

en: Modified date
nb: Dato endret

en: Accessed date
nb: Dato lest

en: File or folder location
nb: Fil eller mappeplassering

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Search for files:
nb: Søk etter filer:

en: Case sensitive
nb: Skill mellom små og store bokstaver

en: Search folders recursively
nb: Søk gjennom mapper rekursivt

en: Search content:
nb: Søk på innhold:

en: Regular expression
nb: Regulært uttrykk
