linuxmint - en to pl translation catalogue (1329 entries)

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Saved search
pl: Zapisane wyszukiwanie

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo action definition
pl: Definicja działania Nemo

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo search-helper definition
pl: Definicja pomocnika wyszukiwania Nemo

en: No actions found
pl: Nie odnaleziono czynności

en: Actions
pl: Czynności

en: Edit layout
pl: Edytuj układ

en: Nemo could not create the required folder "%s".
pl: Nemo nie może utworzyć żądanego katalogu „%s”.

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
pl: Przed uruchomieniem Nemo utwórz następujący katalog lub ustaw prawa dostępu tak, by Nemo mógł go utworzyć.

en: Error starting autorun program: %s
pl: Błąd podczas automatycznego uruchamiania programu: %s

en: Cannot find the autorun program
pl: Nie można odnaleźć programu do automatycznego uruchomienia

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
pl: <big><b>Błąd podczas automatycznego uruchamiania oprogramowania</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
pl: <big><b>Ten nośnik zawiera oprogramowanie do automatycznego uruchomienia. Uruchomić je?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
pl: Oprogramowanie zostanie uruchomione bezpośrednio z nośnika „%s”. Nigdy nie powinno się uruchamiać oprogramowania, któremu się nie ufa.
    
    W razie wątpliwości proszę nacisnąć przycisk Anuluj.

en: _Run
pl: U_ruchom...

en: _Customize
pl: _Dostosuj

en: Adjust the desktop layout for this monitor
pl: Dostosuj układ pulpitu dla tego monitora

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
pl: Pulpit

en: No bookmarks defined
pl: Nie zdefiniowano żadnych zakładek

en: Disable all
pl: Wyłącz wszystkie

en: Enable all
pl: Włącz wszystkie

en: Public FTP
pl: Publiczny FTP

en: FTP (with login)
pl: FTP (z logowaniem)

en: Windows share
pl: Udział Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
pl: Zabezpieczony WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
pl: Nawiązywanie połączenia...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
pl: Nie można wczytać listy obsługiwanych metod serwerów.
    Proszę sprawdzić instalację programu gvfs.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
pl: Nie można otworzyć katalogu „%s” na „%s”.

en: The server at "%s" cannot be found.
pl: Nie można odnaleźć serwera pod adresem „%s”.

en: Try Again
pl: Spróbuj ponownie

en: Please verify your user details.
pl: Proszę sprawdzić informacje o użytkowniku.

en: Continue
pl: Dalej

en: C_onnect
pl: _Połącz

note: set dialog properties
en: Connect to Server
pl: Łączenie z serwerem

en: Server Details
pl: Szczegóły serwera

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
pl: _Serwer:

note: second row: type combobox
en: _Type:
pl: _Typ:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
pl: _Udział:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
pl: _Katalog:

en: User Details
pl: Informacje o użytkowniku

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
pl: Nazwa _domeny:

note: second row: username entry
en: _User name:
pl: Nazwa _użytkownika:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
pl: _Hasło:

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
pl: _Zapamiętaj hasło

en: Operation cancelled
pl: Operacja anulowana

en: Print but do not open the URI
pl: Wyświetla, ale nie otwiera adresu URI

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
pl: 
    
    Dodaj połączenie do punktu montowania serwera

en: Show the version of the program.
pl: Wyświetla wersję programu.

en: Quit Nemo Desktop.
pl: Wyjdź z pulpitu Nemo.

en: 
    
    Manage the desktop with the file manager
pl: 
    
    Zarządzaj pulpitem poprzez menedżera plików

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
pl: Opróż_nij kosz

note: name, stock id label, accelerator
en: Auto-arrange
pl: Autorozmieszczenie

note: name, stock id label, accelerator
en: Reverse sort
pl: Sortowanie w odwrotnej kolejności

en: Smaller
pl: Mniejszy

en: Small
pl: Małe

en: Normal
pl: Normalne

en: Large
pl: Duże

en: Larger
pl: Większy

en: _Vertical
pl: Piono_wo

en: _Horizontal
pl: _Poziomo

en: Name
pl: Nazwa

en: Size
pl: Rozmiar

en: Type
pl: Typ

en: Date
pl: Data

note: name, stock id, label
en: _Sort
pl: _Sortuj

note: name, stock id, label
en: _Icon Size
pl: _Rozmiar ikony

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
pl: Opróżnij kosz

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
pl: Usuwa wszystkie elementy z kosza

en: The desktop view encountered an error.
pl: Wystąpił błąd w widoku pulpitu.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
pl: Wystąpił błąd podczas uruchamiania widoku pulpitu.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
pl: Przywróć p_ierwotny rozmiar ikon

en: Restore Icon's Original Si_ze
pl: Przywróć p_ierwotny rozmiar ikony

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
pl: Zmień rozmiar ikony...

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
pl: Daje możliwość zmiany rozmiaru zaznaczonej ikony

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
pl: Przywraca pierwotny rozmiar każdej z ikon

en: Comment
pl: Komentarz

en: Description
pl: Opis

en: Command
pl: Polecenie

en: Current Monitor Layout (%s - %dx%d)
pl: Bieżący układ monitora (%s - %dx%d)

en: Current Monitor Layout (%dx%d)
pl: Bieżący układ monitora (%dx%d)

en: Desktop Settings
pl: Ustawienia pulpitu

en: Current Monitor Preferences
pl: Aktualne preferencje monitora

en: Show global desktop settings
pl: Pokaż globalne ustawienia pulpitu

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
pl: Nie posiadasz uprawnień, by wyświetlić zawartość "%s".

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
pl: Nie można odnaleźć "%s". Być może został on ostatnio usunięty.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
pl: Niestety nie można wyświetlić całej zawartości "%s": %s

en: The folder contents could not be displayed.
pl: Nie można wyświetlić zawartości katalogu.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
pl: Nie posiadasz uprawnień wymaganych do zmiany grupy "%s"

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
pl: Niestety nie można zmienić grupy "%s": %s

en: The group could not be changed.
pl: Nie można zmienić grupy.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
pl: Niestety nie można zmienić właściciela "%s": %s

en: The owner could not be changed.
pl: Nie można zmienić właściciela.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
pl: Niestety nie można zmienić uprawnień "%s": %s

en: The permissions could not be changed.
pl: Nie można zmienić uprawnień.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
pl: Nazwa "%s" została już użyta w tym katalogu. Proszę użyć innej nazwy.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
pl: Katalog nie zawiera „%s”. Może element ten został właśnie przeniesiony lub usunięty?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
pl: Brak uprawnień potrzebnych do zmiany nazwy "%s".

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
pl: Nazwa "%s" nie jest poprawna, ponieważ zawiera znak "/". Użyj innej nazwy.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
pl: Nazwa "%s" nie jest poprawna. Proszę użyć innej nazwy.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
pl: Nazwa "%s" jest za długa. Proszę użyć innej.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
pl: Niestety nie można zmienić nazwy "%s" na "%s": %s

en: The item could not be renamed.
pl: Nie można zmieniać nazwy tego elementu.

en: Renaming "%s" to "%s".
pl: Zmienianie nazwy "%s" na "%s".

en: No extensions found
pl: Nie odnaleziono rozszerzeń

en: no information available
pl: Nie odnaleziono informacji

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Extensions
pl: Rozszerzenia

en: Extensions changed.  Restart required.
pl: Zmieniono rozszerzenia. Wymagane ponowne uruchomienie.

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
pl: Brak

en: Yesterday
pl: Wczoraj

en: by _Name
pl: według _nazwy

en: Keep icons sorted by name in rows
pl: Wyświetla ikony uporządkowane w wierszach według nazw

en: by _Size
pl: według _rozmiaru

en: Keep icons sorted by size in rows
pl: Wyświetla ikony uporządkowane w wierszach według rozmiarów

en: by _Type
pl: według _typu

en: Keep icons sorted by type in rows
pl: Wyświetla ikony uporządkowane w wierszach według typów

en: by _Detailed Type
pl: We_dług typu szczegółowego

en: Keep icons sorted by detailed type in rows
pl: Zachowaj ikony sortowane wg szczegółowego typu w rzędach

en: by Modification _Date
pl: według _daty modyfikacji

en: Keep icons sorted by modification date in rows
pl: Wyświetla ikony uporządkowane w wierszach według dat modyfikacji

en: by T_rash Time
pl: według czasu przeniesienia do _kosza

en: Keep icons sorted by trash time in rows
pl: Wyświetla ikony uporządkowane w wierszach według czasu przeniesienia do kosza

en: _Organize Desktop by Name
pl: _Rozmieść ikony pulpitu według nazw plików

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
pl: Uporządkuj elemen_ty

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
pl: _Organizuj według nazwy

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
pl: Przemieszcza ikony, aby lepiej dopasować je do okna i uniknąć nakładania

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
pl: Odwrócona _kolejność

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
pl: Wyświetla ikony w odwrotnym porządku

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
pl: _Utrzymywanie wyrównania

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
pl: Utrzymuje ikony wyrównane do siatki

en: _Manually
pl: _Ręcznie

en: Leave icons wherever they are dropped
pl: Pozostawia ikony w miejscu ich opuszczenia

en: By _Name
pl: Według _nazwy

en: By _Size
pl: Według ro_zmiaru

en: By _Type
pl: Według _typu

en: By _Detailed Type
pl: We_dług typu szczegółowego

en: By Modification _Date
pl: Według _daty modyfikacji

en: By T_rash Time
pl: Według czasu przeniesienia do _kosza

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
pl: Widok ikon

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
pl: _Ikony

en: The icon view encountered an error.
pl: Wystąpił błąd w widoku ikon.

en: The icon view encountered an error while starting up.
pl: Wystąpił błąd podczas uruchamiania widoku ikon.

en: Display this location with the icon view.
pl: Wyświetla położenie za pomocą widoku ikon.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
pl: Widok zwarty

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
pl: _Zwarty

en: The compact view encountered an error.
pl: Napotkano błąd w widoku zwartym.

en: The compact view encountered an error while starting up.
pl: Wystąpił błąd podczas uruchamiania widoku zwartego.

en: Display this location with the compact view.
pl: Wyświetla położenie za pomocą widoku zwartego.

en: Image Type
pl: Typ obrazu

en: %d pixel | %d pixels
pl[0]: %d piksel
pl[1]: %d piksele
pl[2]: %d pikseli

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Title
pl: Tytuł

en: Author
pl: Autor

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Created On
pl: Utworzone na

en: Created By
pl: Utworzono przez

en: Disclaimer
pl: Zastrzeżenie

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Source
pl: Źródło

en: Camera Brand
pl: Marka aparatu

en: Camera Model
pl: Model aparatu

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
pl: Data wykonania

en: Date Digitized
pl: Czas modyfikacji

en: Date Modified
pl: Data modyfikacji

en: Exposure Time
pl: Czas ekspozycji

en: Aperture Value
pl: Wartość przysłony

en: ISO Speed Rating
pl: Czułość ISO

en: Flash Fired
pl: Lampa błyskowa

en: Metering Mode
pl: Pomiar światła

en: Exposure Program
pl: Tryb ekspozycji

en: Focal Length
pl: Długość ogniskowej

en: Software
pl: Oprogramowanie

en: Location
pl: Położenie

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Creator
pl: Utworzył

en: Rating
pl: Ocena

en: Failed to load image information
pl: Nie można odczytać informacji o obrazie

en: Loading...
pl: Ładowanie...

en: Image
pl: Obraz

en: Actions: Action files can be added to this folder and will appear in the menu.
pl: Czynności: Do tego katalogu można dodać piki czynności, które pojawią się w menu.

en: More info
pl: Więcej informacji

en: View a sample action file with documentation
pl: Zobacz przykładowy plik czynności wraz z dokumentacją

en: Scripts: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
pl: Skrypty: Do tego katalogu można dodać piki wykonywalne, które pojawią się w menu skryptów.

en: View additional information about creating scripts
pl: Zobacz dodatkowe informacje o tworzeniu skryptów

en: (Empty)
pl: (Pusty)

en: Use Default
pl: Użyj domyślnych

en: Temporarily disable auto-sort
pl: Tymczasowo zablokuj automatyczne sortowanie

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
pl: Widok listy

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
pl: _Lista

en: The list view encountered an error.
pl: Napotkano błąd w widoku listy.

en: The list view encountered an error while starting up.
pl: Wystąpił błąd podczas uruchamiania widoku listy.

en: Display this location with the list view.
pl: Wyświetla położenie za pomocą widoku listy.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
pl[0]: Czy chcesz wyświetlić %d położenie?
pl[1]: Czy chcesz wyświetlić %d położenia?
pl[2]: Czy chcesz wyświetlić %d położeń?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
pl[0]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnego okna.
pl[1]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnych okien.
pl[2]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnych okien.

en: --check cannot be used with other options.
pl: --check nie może być użyte z innymi opcjami.

en: --quit cannot be used with URIs.
pl: Nie można użyć opcji --quit z adresem URI.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
pl: --geometry nie może być użyte z więcej niż jednym adresem URI.

en: Perform a quick set of self-check tests.
pl: Przeprowadza krótkie automatyczne testy sprawdzające.

en: Create the initial window with the given geometry. Examples: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.
pl: Utwórz początkowe okno o zadanej geometrii. Przykłady: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.

en: GEOMETRY
pl: WYMIARY

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
pl: Tworzenie okien tylko dla podanych jawnie URI.

en: Ignored argument - left for compatibility only.
pl: Argument ignorowany - pozostawiony tylko dla zachowania kompatybilności.

en: Open URIs in tabs.
pl: Otwórz URLe w zakładkach.

en: Open URIs in an existing window.
pl: Otwórz URI w istniejącym oknie

en: Repair the user thumbnail cache - this can be useful if you're having trouble with file thumbnails.  Must be run as root
pl: Napraw pamięć podręczną miniaturek użytkownika - może to być przydatne w sytuacji, gdy występują problemy z miniaturkami plików. Musi zostać uruchomione w trybie administratora

en: Quit Nemo.
pl: Zamknij Nemo.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
pl: 
    
    Przeglądaj system plików za pomocą zarządcy plików

en: Nemo's main menu is now hidden
pl: Główne menu Nemo jest teraz ukryte

en: You have chosen to hide the main menu.  You can get it back temporarily by:
    
    - Tapping the <Alt> key
    - Right-clicking an empty region of the main toolbar
    - Right-clicking an empty region of the status bar.
    
    You can restore it permanently by selecting this option again from the View menu.
pl: Główne menu zostało ukryte. Możesz je tymczasowo przywrócić poprzez:
    
    - Wciśnięcie klawisza <Alt>,
    - Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na pustym regionie głównego paska narzędziowego,
    - Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na pustym regionie paska statusu.
    
    Możesz przywrócić je na stałe poprzez ponowne zaznaczenie tej opcji w menu Widok.

en: Don't show this message again.
pl: Nie pokazuj ponownie tej wiadomości.

en: The Link "%s" is Broken.
pl: Dowiązanie "%s" jest uszkodzone.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
pl: Dowiązanie "%s" jest uszkodzone. Przenieść je do kosza?

en: This link cannot be used, because it has no target.
pl: Nie można użyć dowiązania, ponieważ nie ma ono przypisanego celu.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
pl: Nie można użyć dowiązania, ponieważ jego element docelowy "%s" nie istnieje.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
pl: Przenieś do _kosza

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
pl: Uruchomić plik "%s", czy wyświetlić jego zawartość?

en: "%s" is an executable text file.
pl: "%s" jest wykonywalnym plikiem tekstowym.

en: Run in _Terminal
pl: Uruchom w _terminalu

en: _Display
pl: _Wyświetl

en: Are you sure you want to open all files?
pl: Czy na pewno chcesz otowrzyć wszystkie pliki?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
pl[0]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnej karty.
pl[1]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnych kart.
pl[2]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnych kart.

en: Open with
pl: Otwórz za pomocą

en: Unknown file type
pl: Nieznany rodzaj pliku

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  If you trust the source of this file, and have sufficient permissions, you can mark it executable and launch it.  Or, you can use the Open With dialog to pick a program to associate it with.
pl: Plik "%s" nie jest powiązany z żadnym ze znanych programów. Jeśli masz zaufanie do źródła tego pliku oraz posiadasz wystarczające uprawnienia, możesz oznaczyć plik jako wykonywalny i go uruchomić. Możesz również użyć okna dialogowego Otwórz z..., aby wybrać program, z którym chcesz go powiązać.

en: Make executable and run
pl: Uczyń wykonalnym i uruchom

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  Use the Open With dialog to pick a program to open it with.
pl: Plik %s nie jest skojarzony z żadną aplikacją. Użyj opcji "Otwórz za pomocą", aby powiązać ten typ pliku z programem.

en: Choose a program
pl: Wybierz program

en: Untrusted application launcher
pl: Niezaufany aktywator programu

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted (executable). If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
pl: Aktywator programu "%s" nie został oznaczony jako zaufany (wykonalny). Jeśli nie znasz źródła tego pliku, jego uruchomienie może nie być bezpieczne.

en: _Launch Anyway
pl: _Uruchom mimo to

en: Mark as _Trusted
pl: _Oznacz jako zaufany

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
pl[0]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnego programu.
pl[1]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnych programów.
pl[2]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnych programów.

en: Unable to mount location
pl: Zamontowanie położenia nie jest możliwe

en: Unable to start location
pl: Nie można uruchomić położenia

en: Opening "%s".
pl: Otwieranie "%s".

en: Opening %d item. | Opening %d items.
pl[0]: Otwieranie %d elementu.
pl[1]: Otwieranie %d elementów.
pl[2]: Otwieranie %d elementów.

en: Close tab
pl: Zamknij kartę

note: Translators: This is the --help description for the open-with app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Show an open-with dialog given a uri, to allow the user to change the default mimetype handler.
pl: 
    
    Pokaż okno dialogowe otwierania plików, aby umożliwić użytkownikowi zmianę domyślnego programu obsługującego dany rodzaj mime.

en: Devices
pl: Urządzenia

en: Free space: %s
pl: Wolne miejsce: %s

en: My Computer
pl: Mój komputer

en: Open your personal folder
    %s
pl: Otwórz swój osobisty katalog
    %s

en: Home
pl: Katalog domowy

en: Open the contents of your desktop in a folder
pl: Otwiera zawartość pulpitu jako katalog

en: Favorites
pl: Ulubione

en: Favorite files
pl: Ulubione pliki

en: Recent
pl: Ostatnio używane

en: Recent files
pl: Ostatnie pliki

en: Open the contents of the File System
    %s
pl: Otwórz zawartość systemu plików
    %s

en: File System
pl: System Plików

en: Trash
pl: Kosz

en: Open the trash
pl: Otwórz Kosz

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Mount and open %s (%s)
pl: Zamontuj i otwórz %s (%s)

en: Mount and open %s
pl: Zamontuj i otwórz %s

en: Network
pl: Sieć

en: Browse the contents of the network
pl: Przeglądaj zawartość sieci

note: name, stock id label, accelerator
en: _Start
pl: _Rozpocznij

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
pl: _Zatrzymaj

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
pl: _Włącz

en: _Safely Remove Drive
pl: _Bezpiecznie usuń napęd

en: _Connect Drive
pl: _Podłącz napęd

en: _Disconnect Drive
pl: _Odłącz napęd

en: _Start Multi-disk Device
pl: _Uruchom napęd wielodyskowy

en: _Stop Multi-disk Device
pl: _Zatrzymaj napęd wielodyskowy

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
pl: _Odblokuj napęd

en: _Lock Drive
pl: _Zablokuj napęd

en: Unable to start %s
pl: Nie można uruchomić %s

en: Unable to eject %s
pl: Nie można wysunąć %s

en: Unable to poll %s for media changes
pl: Zapytanie %s o zmiany nośnika jest niemożliwe

en: Unable to stop %s
pl: Nie można zatrzymać %s

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
pl: _Otwórz

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
pl: Otwórz w nowej _karcie

en: Open in New _Window
pl: Otwórz w nowym _oknie

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
pl: _Dodaj zakładkę

en: Remove
pl: Usuń

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
pl: _Zmień nazwę...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
pl: Za_montuj

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
pl: _Odmontuj

note: name, stock id label, accelerator
en: _Eject
pl: _Wysuń

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
pl: Wy_kryj nośnik

en: _Empty _Trash
pl: Opróżnij _kosz

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
pl: Wł_aściwości

en: %1$s file operation active.  %2$d%% complete. | %1$s file operations active.  %2$d%% complete.
pl[0]: %1$s operacja na pliku jest aktywna.  %2$d%% ukończone.
pl[1]: %1$s operacje na pliku są aktywne.  %2$d%% ukończone.
pl[2]: %1$s operacji na pliku jest aktywnych.  %2$d%% ukończone.

en: File Operations
pl: Działania na plikach

en: All file operations have been successfully completed
pl: Zakończono wszystkie działania na plikach

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
pl: Nie można przypisać więcej niż jednej ikony użytkownika jednocześnie.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
pl: Proszę przeciągnąć jeden obraz, aby ustawić wygląd ikony.

en: The file that you dropped is not local.
pl: Przeciągnięty plik nie jest plikiem lokalnym.

en: You can only use local images as custom icons.
pl: Jako ikony użytkownika mogą być wykorzystywane tylko obrazy lokalne.

en: The file that you dropped is not an image.
pl: Przeciągnięty plik nie jest obrazem.

en: _Name: | _Names:
pl[0]: _Nazwa:
pl[1]: _Nazwy:
pl[2]: _Nazwy:

en: Properties
pl: Właściwości

en: %s Properties
pl: Właściwości %s

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
pl: nieznany

en: Cancel Group Change?
pl: Anulować zmianę grupy?

en: Cancel Owner Change?
pl: Anulować zmianę właściciela?

en: nothing
pl: nic

en: unreadable
pl: nieczytelne

en: %1$s item (and %2$s hidden) | %1$s items (and %2$s hidden)
pl[0]: %1$s element (i ukryte: %2$s)
pl[1]: %1$s elementy (i ukryte: %2$s)
pl[2]: %1$s elementów (i ukryte: %2$s)

en: %1$s item | %1$s items
pl[0]: %1$s element
pl[1]: %1$s elementy
pl[2]: %1$s elementów

en: (some contents unreadable)
pl: (część zawartości jest nieczytelna)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
pl: Zawartość:

en: Size:
pl: Rozmiar:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
pl: użyto

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
pl: wolny

en: Total capacity:
pl: Całkowita pojemność:

en: Filesystem type:
pl: Rodzaj systemu plików:

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Type:
pl: Typ:

en: Link target:
pl: Cel dowiązania:

en: Location:
pl: Położenie:

en: Volume:
pl: Wolumin:

en: Accessed:
pl: Ostatnio otwarty:

en: Created:
pl: Utworzono:

en: Modified:
pl: Data modyfikacji:

en: Free space:
pl: Wolna przestrzeń:

en: _Read
pl: _Odczyt

en: _Write
pl: _Zapis

en: E_xecute
pl: _Wykonanie

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
pl: brak

en: list
pl: lista

en: read
pl: odczyt

en: create/delete
pl: utwórz/usuń

en: write
pl: zapis

en: access
pl: dostęp

en: Access:
pl: Dostęp:

en: Folder access:
pl: Dostęp do katalogu:

en: File access:
pl: Dostęp do pliku:

en: List files only
pl: Tylko wyświetlanie plików

en: Access files
pl: Dostęp do plików

en: Create and delete files
pl: Tworzenie i usuwanie plików

en: Read-only
pl: Tylko do odczytu

en: Read and write
pl: Odczyt i zapis

en: Special flags:
pl: Znaczniki specjalne:

en: Set _user ID
pl: Ustawianie identyfikatora _użytkownika

en: Set gro_up ID
pl: Ustawianie identyfikatora g_rupy

en: _Sticky
pl: _Przyklejony

en: _Owner:
pl: _Właściciel:

en: Owner:
pl: Właściciel:

en: _Group:
pl: _Grupa:

en: Group:
pl: Grupa:

en: Execute:
pl: Wykonaj:

en: Allow _executing file as program
pl: Zezwolenie na _wykonywanie pliku jako programu

en: Others:
pl: Inni:

en: Folder Permissions:
pl: Uprawnienia do katalogu:

en: File Permissions:
pl: Uprawnienia do pliku:

en: Text view:
pl: Widok tekstowy:

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
pl: Nie można zmienić tych uprawnień nie będąc właścicielem.

en: SELinux context:
pl: Kontekst SELinux:

en: Last changed:
pl: Ostatnia zmiana:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
pl: Zastosuj uprawnienia do zawartych plików

en: The permissions of "%s" could not be determined.
pl: Nie można określić uprawnień "%s".

en: The permissions of the selected file could not be determined.
pl: Nie można określić uprawnień wybranego pliku.

en: Open With
pl: Otwórz za pomocą

en: Help
pl: Pomoc

en: Close
pl: Zamknij

en: Creating Properties window.
pl: Tworzenie okna właściwości.

en: There was an error displaying help.
pl: Przy wyświetlaniu pomocy wystąpił błąd.

en: Revert
pl: Przywróć

en: Not supported in this location
pl: Niewspierane w tej lokalizacji

en: No scripts found
pl: Nie znaleziono żadnego skryptu.

en: Scripts
pl: Skrypty

en: Show Places
pl: Wyświetl miejsca

en: Show Treeview
pl: Wyświetl widok drzewa

en: Hide the Sidebar (F9)
pl: Ukryj pasek boczny (F9)

en: Show the Sidebar (F9)
pl: Pokaż pasek boczny (F9)

en: Adjust zoom level
pl: Ustaw poziom powiększenia

en: A problem has been detected with your thumbnail cache.  Fixing it will require administrative privileges.
pl: Wykryto problem z Twoją podręczną pamięcią miniaturek. Jego naprawa wymaga przyznania praw administratora.

en: Fix now
pl: Napraw teraz

en: Dismiss
pl: Odrzuć

en: Elevated Privileges
pl: Podwyższone uprawnienia

en: Restore Selected Items
pl: Przywróć zaznaczone elementy

en: Restore selected items to their original position
pl: Przywraca zaznaczone elementy do ich pierwotnego położenia

en: Empty _Trash
pl: Opróżnij _kosz

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
pl: "%s" zostanie przeniesiony po wybraniu polecenia Wklej

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
pl: "%s" zostanie skopiowany po wybraniu polecenia Wklej

en: There is nothing on the clipboard to paste.
pl: Schowek nie zawiera niczego do wklejenia.

note: name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
pl: _Utwórz nowy katalog

note: name, stock id label, accelerator
en: Cu_t
pl: _Wytnij

note: name, stock id label, accelerator
en: _Copy
pl: _Kopiuj

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
pl: _Wklej do katalogu

en: P_in
pl: _Przypnij

en: Unp_in
pl: _Odepnij

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
pl: _Usuń

en: Computer
pl: Komputer

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
pl[0]: Spowoduje to otwarcie %'d oddzielnej karty.
pl[1]: Spowoduje to otwarcie %'d oddzielnych kart.
pl[2]: Spowoduje to otwarcie %'d oddzielnych kart.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
pl[0]: Spowoduje to otwarcie %'d oddzielnego okna.
pl[1]: Spowoduje to otwarcie %'d oddzielnych okien.
pl[2]: Spowoduje to otwarcie %'d oddzielnych okien.

en: Select Items Matching
pl: Zaznacz pasujące elementy

en: _Pattern:
pl: _Wzorzec:

en: Examples:
pl: Przykłady:

note: Reset to default info
en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo last action
pl: Cofnij ostatnie działanie

note: Reset to default info
en: Redo
pl: Ponów

en: Redo last undone action
pl: Przywróć ostatnio cofnięte działanie

en: Content View
pl: Widok zawartości

en: View of the current folder
pl: Widok bieżącego katalogu

en: "%s" selected
pl: Zaznaczono "%s"

en: %'d folder selected | %'d folders selected
pl[0]: Zaznaczono %'d katalog
pl[1]: Zaznaczono %'d katalogi
pl[2]: Zaznaczono %'d katalogów

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
pl[0]:  (zawiera %'d element)
pl[1]:  (zawiera %'d elementy)
pl[2]:  (zawiera %'d elementów)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
pl[0]:  (zawierających razem %'d element)
pl[1]:  (zawierających razem %'d elementy)
pl[2]:  (zawierających razem %'d elementów)

en: %'d item selected | %'d items selected
pl[0]: Zaznaczono %'d element
pl[1]: Zaznaczono %'d elementy
pl[2]: Zaznaczono %'d elementów

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
pl[0]: Zaznaczono %'d inny element
pl[1]: Zaznaczono %'d inne elementy
pl[2]: Zaznaczono %'d innych elementów

en: %'u item | %'u items
pl[0]: %'u element
pl[1]: %'u elementy
pl[2]: %'u elementów

en: %s, Free space: %s
pl: %s, wolne miejsce: %s

en: Open With %s
pl: Otwórz za pomocą %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
pl[0]: Otwiera zaznaczony element używając „%s”
pl[1]: Otwiera zaznaczone elementy używając „%s”
pl[2]: Otwiera zaznaczone elementy używając „%s”

en: Run "%s" on any selected items
pl: Wykonuje skrypt "%s" na zaznaczonych elementach

en: Create a new document from template "%s"
pl: Tworzy nowy dokument z szablonu "%s"

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be moved if you select the Paste command
pl[0]: %'d zaznaczony element zostanie przeniesiony po wybraniu polecenia Wklej
pl[1]: %'d zaznaczone elementy zostaną przeniesione po wybraniu polecenia Wklej
pl[2]: %'d zaznaczonych elementów zostanie przeniesionych po wybraniu polecenia Wklej

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be copied if you select the Paste command
pl[0]: %'d zaznaczony element zostanie skopiowany po wybraniu polecenia Wklej
pl[1]: %'d zaznaczone elementy zostaną skopiowane po wybraniu polecenia Wklej
pl[2]: %'d zaznaczonych elementów zostanie skopiowanych po wybraniu polecenia Wklej

en: Select Target Folder For Move
pl: Wybierz katalog docelowy dla operacji Przenieś

en: Select Target Folder For Copy
pl: Wybierz katalog docelowy dla operacji Kopiuj

en: Unable to unmount location
pl: Nie można odmontować ścieżki

en: Unable to eject location
pl: Nie można wysunąć ścieżki

en: Unable to stop drive
pl: Nie można zatrzymać napędu

en: Connect to Server %s
pl: Połączenie z serwerem %s

en: _Connect
pl: _Połącz

en: Link _name:
pl: _Nazwa dowiązania:

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
pl: Utwórz nowy _dokument

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
pl: Otwórz za pomo_cą

en: Choose a program with which to open the selected item
pl: Wybierz program, za pomocą którego chcesz otworzyć zaznaczony element

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
pl: Wyświetla lub modyfikuje właściwości każdego z zaznaczonych elementów

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
pl: Tworzy nowy pusty katalog w tym katalogu

note: name, stock id, label
en: No templates installed
pl: Brak zainstalowanych szablonów

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
pl: _Pusty dokument

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
pl: Tworzy nowy pusty dokument w tym katalogu

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
pl: Otwiera zaznaczony element w bieżącym oknie

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
pl: Otwórz w oknie nawigacji

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
pl: Otwiera każdy z zaznaczonych elementów w oknie nawigacji

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
pl: Otwiera każdy z zaznaczonych elementów w nowej karcie

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
pl: Otwórz w terminalu

note: tooltip
en: Open terminal in the selected folder
pl: Otwórz terminal w wybranym katalogu

note: name, stock id label, accelerator
en: Open as Root
pl: Otwórz jako administrator

note: tooltip
en: Open the folder with administration privileges
pl: Otwórz ten katalog z uprawnieniami administratora

note: name, stock id label, accelerator
en: Follow link to original file
pl: Śledź łącze do oryginalnego pliku

note: tooltip
en: Navigate to the original file that this symbolic link points to
pl: Przejdź do oryginalnego pliku, który jest dowiązaniem symbolicznym do

note: name, stock id label, accelerator
en: Open containing folder
pl: Otwórz katalog zawierający

note: tooltip
en: Navigate to the folder that the selected item is stored in
pl: Przejdź do katalogu, w którym przechowywany jest wskazany element

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
pl: Inny _program...

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
pl: Wybór innego programu, za pomocą którego można otworzyć zaznaczony element

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
pl: Otwórz _za pomocą innego programu...

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
pl: Przygotowuje zaznaczone pliki do przeniesienia za pomocą polecenia Wklej

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
pl: Przygotowuje zaznaczone pliki do skopiowania za pomocą polecenia Wklej

note: name, stock id label, accelerator
en: _Paste
pl: _Wklej

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
pl: Przenieś lub kopiuj pliki zaznaczone wcześniej przez polecenia Wytnij lub Kopiuj

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
pl: Przenieś lub skopiuj pliki wybrane wcześniej przez polecenie Wytnij lub Kopiuj do zaznaczonego katalogu

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
pl: _Skopiuj do

note: name, stock id, label
en: M_ove to
pl: _Przenieś do

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
pl: Zaznacz _Wszystko

note: tooltip
en: Select all items in this window
pl: Zaznacz wszystkie elementy w bieżącym oknie

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
pl: Zaznacz _elementy pasujące...

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
pl: Zaznacz elementy w bieżącym oknie pasujące do podanego wyrażenia

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
pl: _Odwróć zaznaczenie

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
pl: Zaznacz wszystkie i aktualnie nie zaznaczone elementy

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
pl: Powie_l

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
pl: Powiel zaznaczone elementy

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
pl[0]: Utwórz _dowiązanie
pl[1]: Utwórz _dowiązania
pl[2]: Utwórz _dowiązania

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
pl: Utwórz dowiązanie symboliczne dla każdego zaznaczonego elementu

note: tooltip
en: Rename selected item
pl: Zmień nazwę zaznaczonego elementu

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
pl: Przenieś wszystkie zaznaczone elementy do kosza

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
pl: Usuń wszystkie zaznaczone elementy, bez przenoszenia do kosza

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
pl: _Przywróć

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
pl: _Cofnij

note: tooltip
en: Undo the last action
pl: Cofnij ostatnią czynność

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
pl: _Ponów

note: tooltip
en: Redo the last undone action
pl: Ponów ostatnią cofniętą czynność

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
pl: Przywróć _domyślne ustawienia widoku

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
pl: Przywraca porządek sortowania i powiększenie zgodne z preferencjami bieżącego widoku

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
pl: Połączenie z serwerem

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
pl: Tworzy stałe połączenie z tym serwerem

note: tooltip
en: Mount the selected volume
pl: Montuje wybrany wolumin

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
pl: Odmontowuje wybrany wolumin

note: tooltip
en: Eject the selected volume
pl: Wysuwa wybrany wolumin

note: tooltip
en: Start the selected volume
pl: Uruchamia wybrany wolumin

note: tooltip
en: Stop the selected volume
pl: Zatrzymuje wybrany wolumin

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
pl: Wykrywa nośnik w wybranym napędzie

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
pl: Montuje wolumin związany z otwartym katalogiem

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
pl: Odmontowuje wolumin związany z otwartym katalogiem

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
pl: Wysuwa wolumin związany z otwartym katalogiem

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
pl: Uruchamia wolumin związany z otwartym katalogiem

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
pl: Zatrzymuje wolumin związany z otwartym katalogiem

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
pl: Otwórz plik i zamknij okno

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
pl: Otwiera ten katalog w oknie nawigacji

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
pl: Otwiera ten katalog w nowej karcie

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
pl: Przygotowuje ten katalog do przeniesienia za pomocą polecenia Wklej

note: tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
pl: Przygotowuje ten katalog do skopiowania za pomocą polecenia Wklej

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
pl: Przenosi lub kopiuje pliki poprzednio zaznaczone za pomocą polecenia Wytnij lub Skopiuj do tego katalogu

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
pl: Przenosi ten katalog do kosza

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
pl: Usuwa ten katalog bez przenoszenia go do kosza

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
pl: Montuje wolumin związany z tym katalogiem

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
pl: Odmontowuje wolumin związany z tym katalogiem

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
pl: Wysuwa wolumin związany z tym katalogiem

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
pl: Uruchamia wolumin związany z tym katalogiem

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
pl: Zatrzymuje wolumin związany z tym katalogiem

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
pl: Wyświetla lub modyfikuje właściwości tego katalogu

note: name, stock id, label
en: _Other pane
pl: _Drugi panel

en: Copy the current selection to the other pane in the window
pl: Kopiuje zaznaczony element do drugiego panelu w bieżącym oknie

en: Move the current selection to the other pane in the window
pl: Przenosi zaznaczony element do drugiego panelu w bieżącym oknie

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
pl: Katalog _domowy

en: Copy the current selection to the home folder
pl: Kopiuje zaznaczony element do katalogu domowego

en: Move the current selection to the home folder
pl: Przenosi zaznaczony element do katalogu domowego

note: name, stock id, label
en: _Desktop
pl: _Pulpit

en: Copy the current selection to the desktop
pl: Kopiuje zaznaczony element na pulpit

en: Move the current selection to the desktop
pl: Przenosi zaznaczony element na pulpit

en: Browse...
pl: Przeglądaj…

en: Browse for a folder to move the selection to
pl: Wybierz katalog, do którego ma zostać przeniesione zaznaczenie

en: Browse for a folder to copy the selection to
pl: Wybierz katalog, do którego ma zostać skopiowane zaznaczenie

en: Pin the selected file so it always appears at the top of this location's file list
pl: Przypnij wybrany plik, aby zawsze pojawiał się na górze listy plików tej lokalizacji

en: Unpin the selected file from the top of this location's file list
pl: Odepnij wybrany plik od góry listy plików tej lokalizacji

en: Add to favorites
pl: Dodaj do ulubionych

en: Add the selected file to your favorites
pl: Dodaj zaznaczony plik do ulubionych

en: Remove from favorites
pl: Usuń z ulubionych

en: Remove the selected file from your favorites
pl: Usuń wybrany plik z ulubionych

en: Run scripts
pl: Uruchom skrypty

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
pl: _Skrypty

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
pl: Przenosi otwarty katalog z kosza do "%s"

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
pl[0]: Przenosi zaznaczony katalog z kosza do "%s"
pl[1]: Przenosi zaznaczone katalogi z kosza do "%s"
pl[2]: Przenosi zaznaczone katalogi z kosza do "%s"

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
pl[0]: Przenosi zaznaczony katalog z kosza
pl[1]: Przenosi zaznaczone katalogi z kosza
pl[2]: Przenosi zaznaczone katalogi z kosza

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
pl[0]: Przenosi zaznaczony plik z kosza do "%s"
pl[1]: Przenosi zaznaczone pliki z kosza do "%s"
pl[2]: Przenosi zaznaczone pliki z kosza do "%s"

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
pl[0]: Przenosi zaznaczony plik z kosza
pl[1]: Przenosi zaznaczone pliki z kosza
pl[2]: Przenosi zaznaczone pliki z kosza

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
pl[0]: Przenosi zaznaczony element z kosza do "%s"
pl[1]: Przenosi zaznaczone elementy z kosza do "%s"
pl[2]: Przenosi zaznaczone elementy z kosza do "%s"

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
pl[0]: Przenosi zaznaczony element z kosza
pl[1]: Przenosi zaznaczone elementy z kosza
pl[2]: Przenosi zaznaczone elementy z kosza

en: Start the selected drive
pl: Uruchamia wybrany napęd

en: Connect to the selected drive
pl: Łączy z wybranym napędem

en: _Start Multi-disk Drive
pl: Uruchom napęd wielody_skowy

en: Start the selected multi-disk drive
pl: Uruchamia wybrany napęd wielodyskowy

en: U_nlock Drive
pl: Odblokuj _napęd

en: Unlock the selected drive
pl: Odblokowuje wybrany napęd

en: Stop the selected drive
pl: Zatrzymuje wybrany napęd

en: Safely remove the selected drive
pl: Bezpiecznie usuwa wybrany napęd

en: _Disconnect
pl: _Rozłącz

en: Disconnect the selected drive
pl: Rozłącza wybrany napęd

en: _Stop Multi-disk Drive
pl: Zatrzymaj napęd wielody_skowy

en: Stop the selected multi-disk drive
pl: Zatrzymuje wybrany napęd wielodyskowy

en: Lock the selected drive
pl: Blokuje wybrany napęd

en: Start the drive associated with the open folder
pl: Uruchamia napęd związany z otwartym katalogiem

en: Connect to the drive associated with the open folder
pl: Łączy z napędem związanym z otwartym katalogiem

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
pl: Uruchamia napęd wielodyskowy związany z otwartym katalogiem

en: Unlock the drive associated with the open folder
pl: Odblokowuje napęd związany z otwartym katalogiem

en: _Stop the drive associated with the open folder
pl: _Zatrzymaj napęd związany z otwartym katalogiem

en: Safely remove the drive associated with the open folder
pl: Bezpiecznie usuwa napęd związany z otwartym katalogiem

en: Disconnect the drive associated with the open folder
pl: Odłącza napęd związany z otwartym katalogiem

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
pl: Zatrzymuje napęd wielodyskowy związany z otwartym katalogiem

en: Lock the drive associated with the open folder
pl: Blokuje napęd związany z otwartym katalogiem

en: _Delete Permanently
pl: _Usuń trwale

en: Delete the open folder permanently
pl: Usuwa trwale otwarty katalog

en: Move the open folder to the Trash
pl: Przenosi otwarty katalog do kosza

en: _Open With %s
pl: _Otwórz za pomocą %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
pl[0]: Otwórz w %'d nowym _oknie
pl[1]: Otwórz w %'d nowych _oknach
pl[2]: Otwórz w %'d nowych _oknach

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
pl[0]: Otwórz w %'d nowej _karcie
pl[1]: Otwórz w %'d nowych _kartach
pl[2]: Otwórz w %'d nowych _kartach

en: Delete all selected items permanently
pl: Trwałe usunięcie wszystkich zaznaczonych elementów

en: Remo_ve from Recent
pl: Usuń z _ostatnio używanych

en: Remove each selected item from the recently used list
pl: Usuwa każdy z zaznaczonych elementów z listy ostatnio używanych

en: View or modify the properties of the open folder
pl: Wyświetla lub modyfikuje właściwości otwartego katalogu

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
pl: Dowiązanie do %s

en: Drag and drop is not supported.
pl: Przeciąganie i upuszczanie obiektów nie jest obsługiwane.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
pl: Przeciąganie i upuszczanie obiektów jest obsługiwane tylko w lokalnym systemie plików.

en: An invalid drag type was used.
pl: Użyto nieprawidłowego typu przeciąganych danych.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
pl: upuszczony tekst.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
pl: upuszczone dane

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
pl: Usunąć z listy zakładki zawierające nieistniejące położenia?

en: The location "%s" does not exist.
pl: Położenie "%s" nie istnieje.

en: Bookmark for Nonexistent Location
pl: Zakładka do nieistniejącego położenia

en: Go to the location specified by this bookmark
pl: Przechodzi do położenia opisywanego przez tę pozycję zakładek

en: %s - File Browser
pl: %s - Przeglądarka plików

en: Searching...
pl: Wyszukiwanie...

en: Could not display "%s".
pl: Nie można wyświetlić "%s".

en: Nemo has no installed viewer capable of displaying the folder.
pl: Nemo nie ma zainstalowanej przeglądarki wyświetlającej katalog.

en: The location is not a folder.
pl: To położenie nie jest katalogiem.

en: Could not find "%s".
pl: Nie można odnaleźć "%s".

en: Please check the spelling and try again.
pl: Proszę sprawdzić pisownię i spróbować ponownie.

en: Nemo cannot handle "%s" locations.
pl: Nemo nie może obsłużyć "%s" położeń.

en: Nemo cannot handle this kind of location.
pl: Nemo nie może obsłużyć tego typu położenia.

en: Unable to mount the location.
pl: Nie można zamontować tego położenia.

en: Access was denied.
pl: Odmowa dostępu.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
pl: Nie można wyświetlić "%s", ponieważ komputer nie został odnaleziony.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
pl: Proszę sprawdzić, czy nazwa została poprawnie wprowadzona i czy ustawienia pośrednika sieciowego są prawidłowe.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
pl: Błąd: %s
    Proszę wybrać inną przeglądarkę i spróbować ponownie.

en: Nemo is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Nemo jest wolnym oprogramowaniem; możesz go rozprowadzać dalej i / lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU opublikowanej przez Free Software Foundation; wersji 2 tej Licencji lub (według Twojego wyboru) dowolnej późniejszej.

en: Nemo is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
pl: Nemo jest rozpowszechniany w nadziei, że będzie użyteczny, ale BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. Zobacz licencję GNU General Public po więcej szczegółów.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nemo; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
pl: Powinieneś otrzymać kopię GNU General Public License wraz z Nemo, jeśli nie, napisz do Free Software Foundation, Inc, 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Nemo lets you organize files and folders, both on your computer and online.
pl: Nemo umożliwia porządkowanie plików i katalogów, zarówno na komputerze lokalnym, jak i w sieci.

en: There was an error displaying help: 
    %s
pl: Wystąpił błąd podczas wyświetlania pomocy: 
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
pl: _Plik

note: name, stock id, label
en: _Edit
pl: _Edycja

note: name, stock id, label
en: _View
pl: _Widok

note: name, stock id, label
en: _Help
pl: Pomo_c

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
pl: Za_mknij

note: tooltip
en: Close this folder
pl: Zamyka ten katalog

en: Prefere_nces
pl: P_referencje

en: Edit Nemo preferences
pl: Zmienia preferencje Nemo

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Manage extensions, actions and scripts
pl: Zarządzaj rozszerzeniami, czynnościami i skryptami

en: Undo the last text change
pl: Cofa ostatnią zmianę tekstu

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
pl: Katalog _nadrzędny

en: Open the parent folder
pl: Otwiera katalog nadrzędny

note: tooltip
en: Stop loading the current location
pl: Zatrzymuje wczytywanie bieżącego położenia

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
pl: _Odśwież

note: tooltip
en: Reload the current location
pl: Wczytuje ponownie bieżące położenie

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
pl: _Cała dokumentacja

note: tooltip
en: Display Nemo help
pl: Wyświetla pomoc Nemo

en: _Keyboard Shortcuts
pl: _Skróty klawiszowe

en: Display keyboard shortcuts
pl: Wyświetl skróty klawiaturowe

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
pl: _O programie

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nemo
pl: Wyświetlanie listy twórców Nemo

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
pl: Po_większ

note: tooltip
en: Increase the view size
pl: Zwiększa rozmiar widoku

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
pl: Po_mniejsz

note: tooltip
en: Decrease the view size
pl: Zmniejsza rozmiar widoku

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
pl: Normalny _rozmiar

note: tooltip
en: Use the normal view size
pl: Ustala zwykły rozmiar widoku

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
pl: Połącz z _serwerem...

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
pl: Łączy ze zdalnym komputerem lub współdzielonym dyskiem

note: tooltip
en: Open your personal folder
pl: Przejdź do katalogu użytkownika

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
pl: _Komputer

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
pl: Przegląda wszystkie lokalne i zdalne dyski oraz katalogi dostępne z tego komputera

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
pl: _Sieć

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
pl: Przegląda zakładki i położenia w sieci lokalnej

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
pl: Sza_blony

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
pl: Otwiera osobisty katalog szablonów

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
pl: _Kosz

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
pl: Otwiera osobisty katalog kosza

note: name, stock id, label
en: _Go
pl: Przej_dź

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
pl: _Zakładki

note: name, stock id, label
en: _Tabs
pl: _Karty

note: name, stock id, label
en: New _Window
pl: Nowe _okno

en: Open another Nemo window for the displayed location
pl: Otwieranie drugiego okna Nemo dla wyświetlanego położenia

note: name, stock id, label
en: New _Tab
pl: Nowa _karta

en: Open another tab for the displayed location
pl: Otwiera nową kartę z bieżącym położeniem

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
pl: Zamknij _wszystkie okna

en: Close all Navigation windows
pl: Zamyka wszystkie okna nawigacyjne

note: name, stock id, label
en: _Back
pl: _Wstecz

en: Go to the previous visited location
pl: Przechodzi do ostatnio odwiedzonego położenia

note: name, stock id, label
en: _Forward
pl: _Dalej

en: Go to the next visited location
pl: Przechodzi do położenia odwiedzonego w następnej kolejności

note: name, stock id, label
en: Toggle _Location Entry
pl: Przełącz na wpis _adresu

en: Switch between location entry and breadcrumbs
pl: Przełącz pomiędzy wpisem położenia a okruszkami chleba

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
pl: _Przełącz na drugi panel

en: Move focus to the other pane in a split view window
pl: Aktywuje drugi panel w oknie rozdzielonego widoku

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
pl: To sa_mo położenie, co w drugim panelu

en: Go to the same location as in the extra pane
pl: Przechodzi do tego samego położenia, co w drugim panelu

en: Add a bookmark for the current location to this menu
pl: Dodaje zakładkę do bieżącego położenia w tym menu

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
pl: Z_modyfikuj zakładki...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
pl: Wyświetla okno, które pozwala na modyfikację zakładek w tym menu

en: _Previous Tab
pl: _Poprzednia karta

en: Activate previous tab
pl: Aktywuje poprzednią kartę

en: _Next Tab
pl: _Następna karta

en: Activate next tab
pl: Aktywuje następną kartę

en: Move Tab _Left
pl: Pr_zesuń kartę w lewo

en: Move current tab to left
pl: Przesuwa bieżącą kartę w lewo

en: Move Tab _Right
pl: P_rzesuń kartę w prawo

en: Move current tab to right
pl: Przesuwa bieżącą kartę w prawo

en: Sidebar
pl: Panel boczny

en: Toolbar
pl: Pasek narzędziowy

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
pl: Wyświetlanie _ukrytych plików

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
pl: Przełącza wyświetlanie ukrytych plików

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
pl: Główny pasek _narzędziowy

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
pl: Zmienia widoczność głównego paska narzędziowego okna

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
pl: Wyświetlanie panelu _bocznego

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
pl: Zmienia widoczność panelu bocznego tego okna

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
pl: _Pasek stanu

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
pl: Zmienia widoczność paska stanu tego okna

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: M_enubar
pl: Pasek m_enu

note: tooltip
en: Change the default visibility of the menubar
pl: Zmień widoczność domyślnego paska menu

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
pl: Wysz_ukiwanie plików...

note: tooltip
en: Search documents and folders
pl: Wyszukaj dokumenty i foldery

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
pl: _Dodatkowy panel

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
pl: Otwiera obok dodatkowy widok katalogu

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: Show _Thumbnails
pl: _Pokaż miniatury

note: tooltip
en: Toggle the display of thumbnails in the current directory
pl: Przełącz wyświetlanie miniatur w bieżącym katalogu

en: Places
pl: Miejsca

en: Select Places as the default sidebar
pl: Wybiera Miejsca jako domyślny panel boczny

en: Tree
pl: Drzewo

en: Select Tree as the default sidebar
pl: Wybiera Drzewo jako domyślny panel boczny

en: Path Bar
pl: Pasek ścieżki

en: Always prefer the path bar
pl: Zawsze preferuj pasek ścieżki

en: Location Entry
pl: Wpis położenia

en: Always prefer the location entry
pl: Zawsze preferuj wpis położenia

en: Back history
pl: Wstecz w historii

en: Forward history
pl: Naprzód w historii

en: _Up
pl: W _górę

en: Go to parent folder
pl: Przechodzi do katalogu nadrzędnego

en: Go to home directory
pl: Przechodzi do katalogu domowego

en: Go to Computer
pl: Przechodzi do komputera

en: Toggle Location Entry
pl: Przełącz na wpis adresu

en: New folder
pl: Nowy katalog

en: Create a new folder
pl: Utwórz nowy katalog

en: Open a terminal in the active folder
pl: Otwórz terminal w aktywnym katalogu

en: Icons
pl: Ikony

en: List
pl: Lista

en: Compact
pl: Kompaktowy

en: Search
pl: Szukaj

en: Show Thumbnails
pl: Pokaż miniatury

en: _Location
pl: _Położenie

en: _New Tab
pl: _Nowa karta

en: _Close Tab
pl: Za_mknij kartę

en: No files found
pl: Nie znaleziono plików

en: These files are on an Audio CD.
pl: Te pliki znajdują się na dźwiękowej płycie CD.

en: These files are on an Audio DVD.
pl: Te pliki znajdują się na dźwiękowej płycie DVD.

en: These files are on a Video DVD.
pl: Te pliki znajdują się na płycie Video DVD.

en: These files are on a Video CD.
pl: Te pliki znajdują się na płycie Video CD.

en: These files are on a Super Video CD.
pl: Te pliki znajdują się na płycie Super Video CD.

en: These files are on a Photo CD.
pl: Te pliki znajdują się na płycie Photo CD.

en: These files are on a Picture CD.
pl: Te pliki znajdują się na płycie Picture CD.

en: The media contains digital photos.
pl: Ten nośnik zawiera cyfrowe zdjęcia.

en: These files are on a digital audio player.
pl: Te pliki znajdują się w cyfrowym odtwarzaczu muzyki.

en: The media contains software.
pl: Ten nośnik zawiera oprogramowanie.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
pl: Ten nośnik został wykryty jako "%s".

en: Open %s
pl: Otwórz %s

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
pl: Wycina zaznaczony tekst do schowka

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
pl: Kopiuje zaznaczony tekst do schowka

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
pl: Wkleja tekst zapisany w schowku

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
pl: Zaznacza cały tekst w polu tekstowym

en: Move _Up
pl: W gó_rę

en: Move Dow_n
pl: W _dół

en: Use De_fault
pl: Użyj do_myślnych

en: The name and icon of the file.
pl: Nazwa i ikona pliku.

en: The size of the file.
pl: Rozmiar pliku.

en: The general type of the file.
pl: Ogólny typ pliku.

en: Detailed Type
pl: Typ szczegółowy

en: The specific type of the file.
pl: Szczególny typ pliku.

en: The date the file was modified.
pl: Data modyfikacji pliku.

en: Modified - Time
pl: Czas modyfikacji

en: Date Created
pl: Data utworzenia

en: The date the file was created.
pl: Data utworzenia pliku.

en: Created - Time
pl: Czas utworzenia

en: Date Accessed
pl: Czas dostępu

en: The date the file was accessed.
pl: Data ostatniego dostępu do pliku.

en: Owner
pl: Właściciel

en: The owner of the file.
pl: Właściciel pliku.

en: Group
pl: Grupa

en: The group of the file.
pl: Grupa pliku.

en: The permissions of the file.
pl: Uprawnienia do pliku.

en: Octal Permissions
pl: Uprawnienia w notacji ósemkowej

en: The permissions of the file, in octal notation.
pl: Uprawnienia do pliku w notacji ósemkowej.

en: MIME Type
pl: Typ MIME

en: The mime type of the file.
pl: Typ MIME pliku.

en: SELinux Context
pl: Kontekst SELinux

en: The SELinux security context of the file.
pl: Kontekst bezpieczeństwa SELinux dla danego pliku.

en: The location of the file.
pl: Położenie pliku.

en: Trashed On
pl: Data przeniesienia do kosza

en: Date when file was moved to the Trash
pl: Data przeniesienia pliku do kosza

en: Original Location
pl: Pierwotne położenie

en: Original location of file before moved to the Trash
pl: Pierwotne położenie plików przed ich przeniesieniem do Kosza

en: Hits
pl: Trafienia

en: How many times the search string appeared in the file
pl: Ile razy wyszukiwany ciąg znaków pojawił się w pliku

en: on the desktop
pl: na pulpicie

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
pl: Nie można przenieść woluminu "%s" do Kosza.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
pl: Aby wysunąć wolumin, należy użyć pozycji "Wysuń" w menu podręcznym woluminu.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
pl: Aby odmontować wolumin, należy użyć pozycji "Odmontuj wolumin" w menu podręcznym woluminu.

en: _Move Here
pl: _Przenieś tutaj

en: _Copy Here
pl: S_kopiuj tutaj

en: _Link Here
pl: Utwórz tutaj d_owiązanie

en: Cancel
pl: Anuluj

en: This file cannot be mounted
pl: Tego pliku nie można zamontować

en: This file cannot be unmounted
pl: Tego pliku nie można odmontować

en: This file cannot be ejected
pl: Tego pliku nie można wysunąć

en: This file cannot be started
pl: Tego pliku nie można uruchomić

en: This file cannot be stopped
pl: Tego pliku nie można zatrzymać

en: Slashes are not allowed in filenames
pl: Ukośniki w nazwach plików nie są dozwolone

en: File not found
pl: Nie odnaleziono pliku

en: Toplevel files cannot be renamed
pl: Nie można zmieniać nazw plików najwyższego poziomu

en: Unable to rename desktop icon
pl: Nie można zmienić nazwy ikony pulpitu

en: Unable to rename desktop file
pl: Nie można zmienić nazwy pliku pulpitu

note: Translators: Time in 24h format
en: %H:%M
pl: %H∶%M

note: Translators: Time in 12h format
en: %-l:%M %p
pl: %-k:%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %H:%M
pl: Wczoraj o %H∶%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 12h format. i.e. "Yesterday 9:04 PM"
en: Yesterday %-l:%M %p
pl: Wczoraj, %-k:%M

note: Translators: this is the name of the week day followed by * a time in 24h format. i.e. "Monday 23:04"
en: %A %H:%M
pl: %A, %H∶%M

note: Translators: this is the week day name followed by * a time in 12h format. i.e. "Monday 9:04 PM"
en: %A %-l:%M %p
pl: %A, %-k:%M

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name followed by a time in * 24h format i.e. "3 February 23:04"
en: %-e %B %H:%M
pl: %-e %B, %H:%M

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name followed by a time in * 12h format i.e. "3 February 9:04"
en: %-e %B %-l:%M %p
pl: %-e %B, %-k:%M

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 24h format i.e. "3 Feb 2015 23:04"
en: %-e %b %Y %H:%M
pl: %-e %b %Y, %H∶%M

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 12h format i.e. "3 Feb 2015 9:04 PM"
en: %-e %b %Y %-l:%M %p
pl: %-e %b %Y, %-k:%M

en: Not allowed to set permissions
pl: Zmiana uprawnień niedozwolona

en: Not allowed to set owner
pl: Zmiana właściciela niedozwolona

en: Specified owner '%s' doesn't exist
pl: Podany właściciel "%s" nie istnieje

en: Not allowed to set group
pl: Zmiana grupy niedozwolona

en: Specified group '%s' doesn't exist
pl: Podana grupa "%s" nie istnieje

en: %'u folder | %'u folders
pl[0]: %'u katalog
pl[1]: %'u katalogi
pl[2]: %'u katalogów

en: %'u file | %'u files
pl[0]: %'u plik
pl[1]: %'u pliki
pl[2]: %'u plików

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
pl: ? elementów

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
pl: ? bajtów

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Font
pl: Czcionka

en: Archive
pl: Archiwum

en: Markup
pl: Hipertekst

en: Text
pl: Tekst

en: Video
pl: Wideo

en: Contacts
pl: Kontakty

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Document
pl: Dokument

en: Presentation
pl: Prezentacja

en: Spreadsheet
pl: Arkusz kalkulacyjny

en: Binary
pl: Binarny

en: Folder
pl: Katalog

en: link
pl: odnośnik

en: link (broken)
pl: dowiązanie (uszkodzone)

en: Name: %s
pl: Nazwa: %s

en: Type: %s
pl: Rodzaj: %s

en: %s item | %s items
pl[0]: %s element
pl[1]: %s elementy
pl[2]: %s elementów

en: Contains: %s
pl: Zawiera: %s

en: Size: %s
pl: Rozmiar: %s

en: Accessed: %s
pl: Ostatni dostęp: %s

en: Modified: %s
pl: Zmodyfikowany: %s

en: Created: %s
pl: Utworzono: %s

en: Location: %s
pl: Położenie: %s

en: Merge folder "%s"?
pl: Połączyć katalog "%s"?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
pl: Połączenie będzie poprzedzone zapytaniem o potwierdzenie przed zamianą jakichkolwiek plików, które mogą być w konflikcie z kopiowanymi plikami.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
pl: Starszy katalog o tej samej nazwie już istnieje w "%s".

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
pl: Nowszy katalog o tej samej nazwie już istnieje w "%s".

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
pl: Inny katalog o tej samej nazwie już istnieje w "%s".

en: Replacing it will remove all files in the folder.
pl: Zastąpienie go spowoduje usunięcie wszystkich plików w katalogu.

en: Replace folder "%s"?
pl: Zastąpić katalog "%s"?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
pl: Katalog o tej samej nazwie już istnieje w "%s".

en: Replace file "%s"?
pl: Zastąpić plik "%s"?

en: Replacing it will overwrite its content.
pl: Zastąpienie go spowoduje nadpisanie jego zawartości.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
pl: Starszy plik o tej samej nazwie już istnieje w "%s".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
pl: Nowszy plik o tej samej nazwie już istnieje w "%s".

en: Another file with the same name already exists in "%s".
pl: Inny plik o tej samej nazwie już istnieje w "%s".

en: Original file
pl: Pierwotny plik

en: Last modified:
pl: Ostatnia modyfikacja:

en: Replace with
pl: Zastąp używając

en: Merge
pl: Połącz

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
pl: _Wybór nowej nazwy dla pliku docelowego

en: Reset
pl: Wyczyść

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
pl: Zastosowanie tej czynności dla wszystkich plików

note: Add buttons
en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Skip
pl: _Pomiń

en: Re_name
pl: Zmień _nazwę

en: Replace
pl: Zastąp

en: File conflict
pl: Konflikt plików

en: S_kip All
pl: Po_miń wszystko

en: _Retry
pl: P_onów

en: Delete _All
pl: Usuń _wszystko

en: _Replace
pl: Za_stąp

en: Replace _All
pl: Zastąp wszys_tkie

en: _Merge
pl: Połąc_z

en: Merge _All
pl: Połą_cz wszystkie

en: Copy _Anyway
pl: Skopiuj po_mimo tego

en: %'d second | %'d seconds
pl[0]: %'d sekunda
pl[1]: %'d sekundy
pl[2]: %'d sekund

en: %'d minute | %'d minutes
pl[0]: %'d minuta
pl[1]: %'d minuty
pl[2]: %'d minut

en: %'d hour | %'d hours
pl[0]: %'d godzina
pl[1]: %'d godziny
pl[2]: %'d godzin

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
pl[0]: około %'d godziny
pl[1]: około %'d godzin
pl[2]: około %'d godzin

note: appended to new link file
en: Another link to %s
pl: Kolejne dowiązanie do %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
pl: %'d. dowiązanie do %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
pl: %'d. dowiązanie do %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
pl: %'d. dowiązanie do %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
pl: %'d. dowiązanie do %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
pl:  (kopia)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
pl:  (kolejna kopia)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
pl: . kopia)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
pl: . kopia)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
pl: . kopia)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
pl: . kopia)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
pl: %s (kopia)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
pl: %s (kolejna kopia)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
pl: %s (%'d. kopia)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
pl: %s (%'d. kopia)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
pl: %s (%'d. kopia)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
pl: %s (%'d. kopia)%s

en: Error removing file: %s
pl: Błąd usuwania pliku: %s

en: Waiting to copy a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to copy files from '%1$s' to '%2$s'
pl[0]: Oczekiwanie na skopiowanie pliku z '%1$s' do '%2$s'
pl[1]: Oczekiwanie na skopiowanie plików z '%1$s' do '%2$s'
pl[2]: Oczekiwanie na skopiowanie plików z '%1$s' do '%2$s'

en: Waiting to move a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to move files from '%1$s' to '%2$s'
pl[0]: Oczekiwanie na przeniesienie pliku z '%1$s' do '%2$s'
pl[1]: Oczekiwanie na przeniesienie plików z '%1$s' do '%2$s'
pl[2]: Oczekiwanie na przeniesienie plików z '%1$s' do '%2$s'

en: Waiting to permanently delete a file from '%s' | Waiting to permanently delete files from '%s'
pl[0]: Oczekiwanie na całkowite usunięcie pliku z '%s'
pl[1]: Oczekiwanie na całkowite usunięcie plików z '%s'
pl[2]: Oczekiwanie na całkowite usunięcie plików z '%s'

en: Waiting to trash a file in '%s' | Waiting to trash files in '%s'
pl[0]: Oczekiwanie na przeniesienie pliku do kosza w '%s'
pl[1]: Oczekiwanie na przeniesienie plików do kosza w '%s'
pl[2]: Oczekiwanie na przeniesienie plików do kosza w '%s'

en: Waiting to empty the trash
pl: Oczekiwanie na opróżnienie kosza

en: Waiting to duplicate a file in '%s' | Waiting to duplicate files in '%s'
pl[0]: Oczekiwanie na powielenie pliku w '%s'
pl[1]: Oczekiwanie na powielenie plików w '%s'
pl[2]: Oczekiwanie na powielenie plików w '%s'

en: Waiting to change permissions of files in '%s'
pl: Oczekiwanie na zmianę  uprawnień pliku w '%s'

en: Waiting to link a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to link files from '%1$s' to '%2$s'
pl[0]: Oczekiwanie na utworzenie odnośnika pliku z '%1$s' do '%2$s'
pl[1]: Oczekiwanie na utworzenie odnośnika plików z '%1$s' do '%2$s'
pl[2]: Oczekiwanie na utworzenie odnośnika plików z '%1$s' do '%2$s'

en: Are you sure you want to move "%B" to the trash?
pl: Czy na pewno chcesz przenieść „%B” do kosza?

note: translators: the singular form here can be skipped.
en: unused %'d | Are you sure you want to move the %'d selected items to the trash?
pl[0]: Czy na pewno chcesz przenieść %'d wybrane elementy do kosza?
pl[1]: Czy na pewno chcesz przenieść %'d wybrane elementy do kosza?
pl[2]: Czy na pewno chcesz przenieść %'d wybranych elementów do kosza?

en: You can restore an item from the trash, if you later change your mind.
pl: Możesz później przywrócić plik z kosza, jeśli zmienisz zdanie.

en: Move to _Trash
pl: Przenieś do _kosza

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
pl: Na pewno trwale usunąć element "%B" z kosza?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
pl[0]: Na pewno trwale usunąć %'d zaznaczony element z kosza?
pl[1]: Na pewno trwale usunąć %'d zaznaczone elementy z kosza?
pl[2]: Na pewno trwale usunąć %'d zaznaczonych elementów z kosza?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
pl: Usunięcie elementu spowoduje jego bezpowrotne utracenie.

en: Empty all items from Trash?
pl: Opróżnić kosz ze wszystkich elementów?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
pl: Wszystkie elementy znajdujące się w koszu zostaną bezpowrotne usunięte.

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
pl: Na pewno trwale usunąć element "%B"?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
pl[0]: Na pewno trwale usunąć %'d zaznaczony element?
pl[1]: Na pewno trwale usunąć %'d zaznaczone elementy?
pl[2]: Na pewno trwale usunąć %'d zaznaczonych elementów?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
pl[0]: Pozostał %'d plik do usunięcia
pl[1]: Pozostały %'d pliki do usunięcia
pl[2]: Pozostało %'d plików do usunięcia

en: Deleting files
pl: Usuwanie plików

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
pl[0]: Pozostała %T
pl[1]: Pozostały %T
pl[2]: Pozostało %T

en: Error while deleting.
pl: Wystąpił błąd podczas usuwania plików.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
pl: Nie można usunąć plików z katalogu "%B": brak uprawnień do ich wyświetlania.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
pl: Wystąpił błąd podczas pobierania informacji o plikach w katalogu "%B".

en: _Skip files
pl: _Pomiń pliki

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
pl: Nie można usunąć plików z katalogu "%B": brak uprawnień do odczytu.

en: There was an error reading the folder "%B".
pl: Wystąpił błąd podczas odczytywania katalogu "%B".

en: Could not remove the folder %B.
pl: Nie można usunąć katalogu %B.

en: There was an error deleting %B.
pl: Wystąpił błąd podczas usuwania %B.

en: Moving files to trash
pl: Przenoszenie plików do kosza

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
pl[0]: Pozostał %'d plik do przeniesienia do kosza
pl[1]: Pozostały %'d pliki do przeniesienia do kosza
pl[2]: Pozostało %'d plików do przeniesienia do kosza

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
pl: Nie można przenieść pliku do kosza. Usunąć go trwale?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
pl: Nie można przenieść pliku "%B" do kosza.

en: Trashing Files
pl: Przenoszenie plików do kosza

en: Deleting Files
pl: Usuwanie plików

en: Unable to eject %V
pl: Nie można wysunąć %V

en: Unable to unmount %V
pl: Nie można odmontować %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
pl: Czy chcesz opróżnić kosz przed odmontowaniem?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
pl: Kosz musi zostać opróżniony, aby odzyskać wolne miejsce na tym urządzeniu. Wszystkie elementy w koszu zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Do _not Empty Trash
pl: _Nie opróżniaj kosza

en: Unable to mount %s
pl: Nie można zamontować %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
pl[0]: Przygotowywanie do skopiowania %'d pliku (%S)
pl[1]: Przygotowywanie do skopiowania %'d plików (%S)
pl[2]: Przygotowywanie do kopiowania %'d plików (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
pl[0]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d pliku (%S)
pl[1]: Przygotowywanie do przenoszenia %'d plików (%S)
pl[2]: Przygotowywanie do przenoszenia %'d plików (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
pl[0]: Przygotowywanie do usunięcia %'d pliku (%S)
pl[1]: Przygotowywanie do usunięcia %'d plików (%S)
pl[2]: Przygotowywanie do usunięcia %'d plików (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
pl[0]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d pliku do kosza
pl[1]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d plików do kosza
pl[2]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d plików do kosza

en: Error while copying.
pl: Wystąpił błąd podczas kopiowania plików.

en: Error while moving.
pl: Wystąpił błąd podczas przenoszenia plików.

en: Error while moving files to trash.
pl: Wystąpił błąd podczas przenoszenia plików do kosza.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
pl: Pliki w katalogu "%B" nie mogą zostać obsłużone: brak uprawnień do ich wyświetlania.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
pl: Katalog "%B" nie może zostać obsłużony: brak uprawnień do jego odczytu.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
pl: Plik "%B" nie może zostać obsłużony: brak uprawnień do jego odczytu.

en: There was an error getting information about "%B".
pl: Wystąpił błąd podczas pobierania informacji o "%B".

en: Error while copying to "%B".
pl: Wystąpił błąd podczas kopiowania do katalogu "%B”.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
pl: Brak uprawnień dostępu do położenia docelowego.

en: There was an error getting information about the destination.
pl: Wystąpił błąd podczas pobierania informacji o miejscu docelowym.

en: The destination is not a folder.
pl: Miejsce docelowe nie jest katalogiem.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
pl: Brak wystarczającej ilości miejsca w miejscu docelowym. Proszę spróbować usunąć pliki, aby zwolnić więcej miejsca.

en: %S more space is required to copy to the destination.
pl: Wymagane jest %S więcej miejsca, aby skopiować do miejsca docelowego.

en: The destination is read-only.
pl: Miejsce docelowe jest tylko do odczytu.

en: Moving "%B" to "%B"
pl: Przenoszenie "%B" do "%B"

en: Copying "%B" to "%B"
pl: Kopiowanie "%B" do "%B"

en: Duplicating "%B"
pl: Powielanie "%B"

en: Moving file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
pl: Przenoszenie %'d pliku z %'d (w "%B") do "%B"

en: Copying file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
pl: Kopiowanie %'d pliku z %'d (w "%B") do "%B"

en: Duplicating file %'d of %'d (in "%B")
pl: Powielanie %'d pliku z %'d (w "%B")

en: Moving file %'d of %'d to "%B"
pl: Przenoszenie %'d pliku z %'d do "%B"

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
pl: Kopiowanie %'d pliku z %'d do "%B"

en: Duplicating file %'d of %'d
pl: Powielanie %'d pliku z %'d

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
pl: %S z %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
pl[0]: %S z %S — pozostała %T (%S/s)
pl[1]: %S z %S — pozostały %T (%S/s)
pl[2]: %S z %S — pozostało %T (%S/s)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
pl: Katalog "%B" nie może zostać skopiowany: brak uprawnień do jego utworzenia w miejscu docelowym.

en: There was an error creating the folder "%B".
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia katalogu "%B".

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
pl: Pliki w katalogu "%B" nie mogą zostać skopiowane: brak uprawnień do ich wyświetlenia.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
pl: Katalog "%B" nie może zostać skopiowany: brak uprawnień do jego odczytu.

en: Error while moving "%B".
pl: Błąd podczas przenoszenia do "%B".

en: Could not remove the source folder.
pl: Nie można usunąć katalogu źródłowego.

en: Error while copying "%B".
pl: Wystąpił błąd podczas kopiowania „%B”.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
pl: Nie można usunąć plików z istniejącego już katalogu %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
pl: Nie można usunąć istniejącego już pliku %F.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
pl: Nie można przenieść katalogu do niego samego.

en: You cannot copy a folder into itself.
pl: Nie można skopiować katalogu zastępując go samym sobą.

en: The destination folder is inside the source folder.
pl: Położenie docelowe jest katalogiem podrzędnym położenia źródłowego.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
pl: Nie można przenieść pliku zastępując go samym sobą.

en: You cannot copy a file over itself.
pl: Nie można skopiować pliku zastępując go samym sobą.

en: The source file would be overwritten by the destination.
pl: Plik źródłowy zostanie zastąpiony plikiem docelowym.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
pl: Nie można usunąć istniejącego już pliku o tej samej nazwie w %F.

en: There was an error copying the file into %F.
pl: Wystąpił błąd podczas kopiowania pliku do katalogu %F.

en: Copying Files
pl: Kopiowanie plików

en: Preparing to Move to "%B"
pl: Przygotowywanie do przeniesienia do "%B"

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
pl[0]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d pliku
pl[1]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d plików
pl[2]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d plików

en: There was an error moving the file into %F.
pl: Wystąpił błąd podczas przenoszenia pliku do katalogu %F.

en: Moving Files
pl: Przenoszenie plików

en: Creating links in "%B"
pl: Tworzenie dowiązań w "%B"

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
pl[0]: Tworzenie dowiązania do %'d pliku
pl[1]: Tworzenie dowiązań do %'d plików
pl[2]: Tworzenie dowiązań do %'d plików

en: Error while creating link to %B.
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia dowiązania do „%B”.

en: Symbolic links only supported for local files
pl: Dowiązania symboliczne są obsługiwane tylko dla plików lokalnych

en: The target doesn't support symbolic links.
pl: Położenie docelowe nie obsługuje dowiązań symbolicznych.

en: There was an error creating the symlink in %F.
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia dowiązania symbolicznego w katalogu %F.

en: Setting permissions
pl: Nadawanie uprawnień

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
pl: Katalog bez nazwy

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
pl: Dokument bez nazwy

en: Error while creating directory %B.
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia katalogu %B.

en: Error while creating file %B.
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia pliku %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia katalogu w katalogu %F.

en: Emptying Trash
pl: Opróżnianie kosza

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
pl: Nie można oznaczyć aktywatora jako zaufanego (wykonywalny)

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
pl[0]: Przenosi %d element z powrotem do "%s"
pl[1]: Przenosi %d elementy z powrotem do "%s"
pl[2]: Przenosi %d elementów z powrotem do "%s"

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
pl[0]: Przenosi %d element do "%s"
pl[1]: Przenosi %d elementy do "%s"
pl[2]: Przenosi %d elementów do "%s"

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
pl[0]: _Cofnij przeniesienie %d elementu
pl[1]: _Cofnij przeniesienie %d elementów
pl[2]: _Cofnij przeniesienie %d elementów

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
pl[0]: _Ponów przeniesienie %d elementu
pl[1]: _Ponów przeniesienie %d elementów
pl[2]: _Ponów przeniesienie %d elementów

en: Move '%s' back to '%s'
pl: Przenosi „%s” z powrotem do „%s”

en: Move '%s' to '%s'
pl: Przenosi „%s” do „%s”

en: _Undo Move
pl: _Cofnij przeniesienie

en: _Redo Move
pl: _Ponów przeniesienie

en: _Undo Restore from Trash
pl: _Cofnij przywrócenie elementu z kosza

en: _Redo Restore from Trash
pl: _Ponów przywrócenie elementu z kosza

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
pl[0]: Przenosi %d element z powrotem do kosza
pl[1]: Przenosi %d elementy z powrotem do kosza
pl[2]: Przenosi %d elementów z powrotem do kosza

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
pl[0]: Przywraca %d element z kosza
pl[1]: Przywraca %d elementy z kosza
pl[2]: Przywraca %d elementów z kosza

en: Move '%s' back to trash
pl: Przenosi „%s” z powrotem do kosza

en: Restore '%s' from trash
pl: Przywraca „%s” z kosza

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
pl[0]: Usuwa %d skopiowany element
pl[1]: Usuwa %d skopiowane elementy
pl[2]: Usuwa %d skopiowanych elementów

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
pl[0]: Kopiuje %d element do "%s"
pl[1]: Kopiuje %d elementy do "%s"
pl[2]: Kopiuje %d elementów do "%s"

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
pl[0]: _Cofnij skopiowanie %d elementu
pl[1]: _Cofnij skopiowanie %d elementów
pl[2]: _Cofnij skopiowanie %d elementów

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
pl[0]: _Ponów skopiowanie %d elementu
pl[1]: _Ponów skopiowanie %d elementów
pl[2]: _Ponów skopiowanie %d elementów

en: Delete '%s'
pl: Usuwa „%s”

en: Copy '%s' to '%s'
pl: Kopiuje „%s” do „%s”

en: _Undo Copy
pl: _Cofnij skopiowanie

en: _Redo Copy
pl: _Ponów skopiowanie

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
pl[0]: Usuwa %d powielony element
pl[1]: Usuwa %d powielone elementy
pl[2]: Usuwa %d powielonych elementów

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
pl[0]: Powiela %d element w "%s"
pl[1]: Powiela %d elementy w "%s"
pl[2]: Powiela %d elementów w "%s"

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
pl[0]: _Cofnij powielenie %d elementu
pl[1]: _Cofnij powielenie %d elementów
pl[2]: _Cofnij powielenie %d elementów

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
pl[0]: _Ponów powielenie %d elementu
pl[1]: _Ponów powielenie %d elementów
pl[2]: _Ponów powielenie %d elementów

en: Duplicate '%s' in '%s'
pl: Powiela „%s” w „%s”

en: _Undo Duplicate
pl: _Cofnij powielenie

en: _Redo Duplicate
pl: _Ponów powielenie

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
pl[0]: Usuwa dowiązania do %d elementu
pl[1]: Usuwa dowiązania do %d elementów
pl[2]: Usuwa dowiązania do %d elementów

en: Create links to %d item | Create links to %d items
pl[0]: Tworzy dowiązania do %d elementu
pl[1]: Tworzy dowiązania do %d elementów
pl[2]: Tworzy dowiązania do %d elementów

en: Delete link to '%s'
pl: Usuwa dowiązanie do „%s”

en: Create link to '%s'
pl: Tworzy dowiązanie do „%s”

en: _Undo Create Link
pl: _Cofnij utworzenie dowiązania

en: _Redo Create Link
pl: _Ponów utworzenie dowiązania

en: Create an empty file '%s'
pl: Tworzy pusty plik „%s”

en: _Undo Create Empty File
pl: _Cofnij utworzenie pustego pliku

en: _Redo Create Empty File
pl: _Ponów utworzenie pustego pliku

en: Create a new folder '%s'
pl: Tworzy nowy katalog „%s”

en: _Undo Create Folder
pl: _Cofnij utworzenie katalogu

en: _Redo Create Folder
pl: _Ponów utworzenie katalogu

en: Create new file '%s' from template
pl: Tworzy nowy plik „%s” z szablonu

en: _Undo Create from Template
pl: _Cofnij utworzenie z szablonu

en: _Redo Create from Template
pl: _Ponów utworzenie z szablonu

en: Rename '%s' as '%s'
pl: Zmienia nazwę „%s” na „%s”

en: _Undo Rename
pl: _Cofnij zmianę nazwy

en: _Redo Rename
pl: _Ponów zmianę nazwy

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
pl[0]: Przenosi %d element do kosza
pl[1]: Przenosi %d elementy do kosza
pl[2]: Przenosi %d elementów do kosza

en: Restore '%s' to '%s'
pl: Przywraca „%s” do położenia „%s”

en: Move '%s' to trash
pl: Przenosi „%s” do kosza

en: _Undo Trash
pl: _Cofnij przeniesienie do kosza

en: _Redo Trash
pl: _Ponów przeniesienie do kosza

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
pl: Przywraca pierwotne uprawnienia elementów zawartych w "%s"

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
pl: Ustanawia uprawnienia elementów zawartych w "%s"

en: _Undo Change Permissions
pl: _Cofnij zmianę uprawnień

en: _Redo Change Permissions
pl: _Ponów zmianę uprawnień

en: Restore original permissions of '%s'
pl: Przywraca pierwotne uprawnienia "%s"

en: Set permissions of '%s'
pl: Ustanawia uprawnienia "%s"

en: Restore group of '%s' to '%s'
pl: Przywraca grupę "%s" na "%s"

en: Set group of '%s' to '%s'
pl: Ustawia grupę "%s" na "%s"

en: _Undo Change Group
pl: _Cofnij zmianę grupy

en: _Redo Change Group
pl: _Ponów zmianę grupy

en: Restore owner of '%s' to '%s'
pl: Przywraca właściciela "%s" na "%s"

en: Set owner of '%s' to '%s'
pl: Ustawia właściciela "%s" na "%s"

en: _Undo Change Owner
pl: _Cofnij zmianę właściciela

en: _Redo Change Owner
pl: _Ponów zmianę właściciela

en: Could not determine original location of "%s"
pl: Nie można określić pierwotnego położenia "%s"

en: The item cannot be restored from trash
pl: Nie można przywrócić elementu z kosza

en: The selection rectangle
pl: Prostokąt zaznaczenia

en: Could not forget association
pl: Nie można usunąć powiązania

en: Forget association
pl: Usuń powiązanie

en: Valid executable.
pl: Poprawny plik wykonywalny.

en: Not a valid executable.  Spaces in the file path must be escaped with backslash (\).
pl: To nie jest prawidłowy plik wykonalny. Spacje w ścieżce pliku muszą być poprzedzone kreską ułamkową odwróconą (\).

note: the %s here is a file extension
en: %s document
pl: Dokument %s

en: Open all files of type "%s" with
pl: Otwieranie wszystkich plików typu "%s" za pomocą

en: Select an application in the list to open %s and other files of type "%s"
pl: Wybierz program z listy, aby otworzyć %s i inne pliki typu "%s"

en: Custom application
pl: Własny program

en: Executables
pl: Pliki wykonywalne

en: You can also type or select a custom executable file to use to open this file type.  You can use this command just once, or set it as default for all files of this type.
pl: Możesz również podać lub wybrać dowolny plik wykonywalny do otwierania plików tego typu. Możesz użyć tej komendy tylko raz lub ustawić ją jako domyślną dla wszystkich plików tego typu.

en: Enter a custom command...
pl: Wprowadź własną komendę...

en: Add to list
pl: Dodaj do listy

en: Set as default
pl: Ustaw jako domyślny

en: Reset to system defaults
pl: Przywróć ustawienia domyślne

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
pl: Niestety nie można wykonywać poleceń ze zdalnych adresów.

en: This is disabled due to security considerations.
pl: Jest to wyłączone ze względów bezpieczeństwa.

en: There was an error launching the application.
pl: Wystąpił błąd podczas uruchamiania programu.

en: This drop target only supports local files.
pl: Upuszczanie jest obsługiwane tylko dla plików lokalnych.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
pl: Aby otworzyć plik dostępny zdalnie, należy skopiować go do katalogu lokalnego i ponownie przeciągnąć.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
pl: Aby otworzyć plik dostępny zdalnie, należy skopiować go do katalogu lokalnego i ponownie przeciągnąć. Upuszczone pliki lokalne zostały już otwarte.

en: Details:
pl: Szczegóły:

en: Preparing
pl: Przygotowywanie

en: Search in "%s"
pl: Wyszukaj w %s

en: Edit
pl: Edytuj

en: Undo Edit
pl: Cofnij zmiany

en: Undo the edit
pl: Cofa zmiany

en: Redo Edit
pl: Ponawia zmiany

en: Redo the edit
pl: Ponawia zmiany

en: The text of the label.
pl: Tekst na etykiecie.

en: Justification
pl: Wyrównanie

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
pl: Wzajemne wyrównanie wierszy tekstu etykiety względem siebie. Nie wpływa to na wyrównanie etykiety wewnątrz przydzielonego jej obszaru - to określa atrybut GtkMisc::xalign.

en: Line wrap
pl: Zawijanie wierszy

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
pl: Określa, czy zbyt długie wiersze powinny być zawijane.

en: Cursor Position
pl: Położenie kursora

en: The current position of the insertion cursor in chars.
pl: Bieżące położenie kursora wstawiania, liczone w znakach.

en: Selection Bound
pl: Granica zaznaczenia

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
pl: Położenie końca zaznaczenia przeciwnego w stosunku do kursora, liczone w znakach.

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Input Methods
pl: Metody wprowadzania danych

en: Show more _details
pl: Wyświetl więcej _szczegółów

en: You can stop this operation by clicking cancel.
pl: Można zatrzymać to działanie poprzez kliknięcie przycisku Anuluj.

en:  (invalid Unicode)
pl:  (nieprawidłowe kodowanie Unikod)

en: Set as Wallpaper...
pl: Ustaw jako tło pulpitu...

en: Set the selected image as your Cinnamon desktop wallpaper
pl: Ustaw wybrany obraz jako Twoje tło pulpitu Cinnamon

en: Add Desklets
pl: Dodaj desklety

en: Add Cinamon desklets
pl: Dodaj desklety Cinnamon

en: Mount archive
pl: Zamontuj archiwum

en: Mount %f to browse its contents
pl: Zamontuj %f, aby móc przeglądać jego zawartość

en: Change Desktop _Background
pl: Zmień _tło pulpitu

en: Change the Cinnamon desktop background
pl: Zmień tło pulpitu Cinnamon

en: Create a new l_auncher here...
pl: Utwórz nowy _aktywator tutaj...

en: Create a new launcher in this folder
pl: Utwórz nowy aktywator w tym katalogu

en: Display Settings
pl: Ustawienia ekranu

en: Change the resolution
pl: Zmień rozdzielczość

en: Manage workspaces (Expo)
pl: Zarządzaj przestrzeniami roboczymi (Expo)

en: Open Expo to add, remove, or organize workspaces
pl: Otwórz Expo, aby dodawać, usuwać i organizować przestrzenie robocze

en: Remove workspace
pl: Usuń przestrzeń roboczą

en: Remove the currently active workspace
pl: Usuń obecnie aktywną przestrzeń roboczą

en: Jump to new workspace
pl: Przejdź do nowej przestrzeni roboczej

en: Create a new workspace and activate it
pl: Utwórz nową przestrzeń roboczą i aktywuj ją

en: Files
pl: Pliki

en: Access and organize files
pl: Porządkowanie i dostęp do plików

en: Edit Bookmarks
pl: Modyfikowanie zakładek

en: <b>_Bookmarks</b>
pl: <b>_Zakładki</b>

en: <b>_Name</b>
pl: <b>_Nazwa</b>

en: <b>_Location</b>
pl: <b>_Położenie</b>

[ctx: Desktop icon size]
en: Smaller
pl: Mniejsze

[ctx: Desktop icon size]
en: Small
pl: Małe

[ctx: Desktop icon size]
en: Normal
pl: Normalny

[ctx: Desktop icon size]
en: Large
pl: Duże

[ctx: Desktop icon size]
en: Larger
pl: Większe

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Current Monitor Layout
pl: Bieżący układ monitora

en: Icon Size
pl: Rozmiar ikon

en: Layout
pl: Układ

en: Direction
pl: Kierunek

en: Sort items by
pl: Sortuj elementy według

en: Reset grid spacing
pl: Zresetuj odstępy siatki

en: button
pl: przycisk

en: Adjust horizontal grid spacing
pl: Dostosuj poziomy odstęp siatki

en: Adjust vertical grid spacing
pl: Dostosuj pionowy odstęp siatki

en: page0
pl: strona 0

en: <b><big>Desktop icons are not currently enabled for this monitor.</big></b>
pl: <b><big>Pokazywanie ikon pulpitu na tym monitorze jest wyłączone</big></b>

en: page1
pl: strona 1

en: Desktop Layout
pl: Układ pulpitu

en: No desktop icons
pl: Nie pokazuj ikon

en: Show desktop icons on primary monitor only
pl: Pokaż ikony pulpitu tylko na podstawowym monitorze

en: Show desktop icons on non-primary monitor(s) only
pl: Pokaż ikony pulpitu tylko na dodatkowych monitorach

en: Show desktop icons on all monitors
pl: Pokaż ikony pulpitu na wszystkich monitorach

en: Desktop Icons
pl: Ikony pulpitu

en: Mounted Drives
pl: Zamontowane dyski i napęd

en: Options
pl: Opcje

en: Show icons from missing monitors
pl: Pokaż ikony z brakujących monitorów

en: Matching monospace font
pl: Dopasowana czcionka o stałej szerokości

en: System monospace font
pl: Systemowa czcionka o stałej szerokości

en: Normal font
pl: Czcionka normalna

en: Always
pl: Zawsze

en: Local Files Only
pl: Tylko pliki lokalne

en: Never
pl: Nigdy

en: Decimal
pl: Dziesiętny

en: Decimal (long format)
pl: Dziesiętny (długi format)

en: Binary (long format)
pl: Binarny (długi format)

en: By Name
pl: Według nazwy

en: By Size
pl: Według rozmiaru

en: By Type
pl: Według rodzaju

en: By Detailed Type
pl: Według typu szczegółowego

en: By Modification Date
pl: Według daty modyfikacji

en: By Access Date
pl: Według daty dostępu

en: By Trashed Date
pl: Według daty przeniesienia do kosza

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: File Management Preferences
pl: Preferencje zarządzania plikami

en: <b>Default View</b>
pl: <b>Domyślny widok</b>

en: View _new folders using:
pl: _Widok nowych katalogów:

en: _Inherit view type from parent
pl: _Typ widoku jak w katalogu nadrzędnym

en: _Arrange items:
pl: _Porządek elementów:

en: Sort _folders before files
pl: _Katalogi przed plikami

en: Sort _favorites before other files
pl: Ustaw _ulubione przed innymi plikami

en: <b>Icon View Defaults</b>
pl: <b>Domyślne ustawienia widoku ikon</b>

en: Default _zoom level:
pl: Domyślne powięks_zenie:

en: _Text beside icons
pl: _Napisy obok ikon

en: <b>Compact View Defaults</b>
pl: <b>Domyślne ustawienia widoku zwartego</b>

en: _Default zoom level:
pl: D_omyślne powiększenie:

en: A_ll columns have the same width
pl: W_szystkie kolumny jednakowej szerokości

en: <b>List View Defaults</b>
pl: <b>Domyślne ustawienia widoku listy</b>

en: D_efault zoom level:
pl: _Domyślne powiększenie:

en: <b>Tree View Defaults</b>
pl: <b>Domyślne ustawienia widoku drzewa</b>

en: Show _only folders
pl: _Tylko katalogi

en: Views
pl: Widoki

en: <b>Behavior</b>
pl: <b>Zachowanie</b>

en: _Single click to open items
pl: _Otwieranie elementów przez pojedyncze kliknięcie

en: _Double click to open items
pl: Ot_wieranie elementów przez podwójne kliknięcie

en: Click on a file's name twice to rename it
pl: Kliknij dwukrotnie na nazwę pliku, aby ją zmienić

en: Open each _folder in its own window
pl: Otwi_eranie każdego katalogu w oddzielnym oknie

en: Always start in dual-pane view
pl: Zawsze uruchamiaj widok z podwójnym panelem

en: Ignore per-folder view preferences
pl: Ignoruj ustawienia widoku dotyczące pojedynczego katalogu

en: Disable file operation queueing
pl: Wyłącz kolejkowanie operacji na plikach

en: Double-click on a blank area to go to the parent folder
pl: Podwójnie kliknij na pusty obszar, aby przejść do katalogu wyżej w hierarchii

en: <b>Executable Text Files</b>
pl: <b>Wykonywalne pliki tekstowe</b>

en: _Run executable text files when they are opened
pl: Wy_konywanie plików tekstowych po kliknięciu

en: _View executable text files when they are opened
pl: Wyświetl_anie plików tekstowych po kliknięciu

en: _Ask each time
pl: _Pytanie za każdym razem

en: <b>Trash</b>
pl: <b>Kosz</b>

en: Ask before moving files to the Trash
pl: Pytaj przed przeniesieniem plików do kosza

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
pl: Pytanie pr_zed opróżnieniem kosza lub usunięciem plików

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
pl: _Dodatkowe polecenie "Usuń" pomijające Kosz

en: Bypass the Trash when the Delete key is pressed
pl: Pomiń kosz, gdy zostanie wciśnięty klawisz Delete

en: <b>Media Handling</b>
pl: <b>Obsługa nośników</b>

en: Automatically mount removeable media when inserted and on startup
pl: Automatycznie montuj nośnik po włożeniu i na starcie

en: Automatically open a folder for automounted media
pl: Automatycznie otwieraj katalog automatycznie zamontowanego nośnika

en: Prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
pl: Polecenia lub autorun / autostart programów, gdy media są wstawiane

en: Automatically close the device's tab, pane, or window when a device is unmounted or ejected
pl: Automatycznie zamknij kartę urządzenia, panel lub okno, gdy urządzenie nie jest zamontowane lub wysunięte

en: Detect content of media and suggest application to open
pl: Wykryj zawartość multimediów i zasugeruj aplikację otwierającą

en: <b>Bulk Rename</b>
pl: <b>Grupowa zmiana nazwy</b>

en: Command to invoke when renaming multiple items:
pl: Komenda wywoływana podczas zmian nazwy wielu elementów:

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: <b>Icon Captions</b>
pl: <b>Podpisy ikon</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
pl: Kolejność, w jakiej wyświetlane będą informacje pod nazwami ikon. Wraz ze wzrostem powiększenia pojawiać się będą kolejne informacje.

en: <b>Date</b>
pl: <b>Data</b>

en: Style:
pl: Styl:

en: <b>Window and Tab Titles</b>
pl: <b>Tytuły okien i kart</b>

en: Show the full p_ath in the title bar and tab bars
pl: Pokaż pełną ś_cieżkę na pasku tytułu i pasku kart

en: <b>File Size</b>
pl: <b>Rozmiar pliku</b>

en: _Prefixes:
pl: _Prefiksy:

en: <b>File Properties</b>
pl: <b>Właściwości pliku</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
pl: Zaawansowane uprawnienia w oknie właściwości pliku

en: <b>Move/Copy To Menu</b>
pl: <b>Przenieś/Kopiuj do menu</b>

en: List bookmarks in the menu
pl: Wyświetl listę ulubionych w menu

en: List devices and network locations in the menu
pl: Wyświetl listę urządzeń i miejsc sieciowych w menu

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: <b>List Columns</b>
pl: <b>Lista kolumn</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
pl: Proszę określić kolejność, w jakiej powinny się pojawiać informacje w widoku listy.

en: List Columns
pl: Lista kolumn

en: <b>Previewable Files</b>
pl: <b>Pliki z możliwością podglądu</b>

en: Show _thumbnails:
pl: Wyświetlanie _miniatur:

en: _Inherit thumbnail visibility from parent
pl: _Wyświetlanie miniatur jak w katalogu nadrzędnym

en: _Only for files smaller than:
pl: _Tylko dla plików nie większych niż:

en: <b>Folders</b>
pl: <b>Katalogi</b>

en: Count _number of items:
pl: O_kreślanie liczby elementów:

en: <b>Tooltips</b>
pl: <b>Podpowiedzi</b>

en: Show tooltips in icon and compact views
pl: Pokazuj podpowiedzi w widoku ikon i kompaktowym

en: Show tooltips in list views
pl: Pokazuj podpowiedzi na widokach list

en: Show tooltips on the desktop
pl: Pokazuj podpowiedzi na pulpicie

en: <i>By default, a folder tooltip shows the item count, and files display their size.
        Select additional information to display in the tooltip:</i>
pl: <i>Domyślnie, podpowiedzi katalogu pokazują liczbę elementów, a plików - ich rozmiar.
        Wybierz dodatkowe informacje do wyświetlania w podpowiedziach:</i>

en: Detailed file type
pl: Typ szczegółowy pliku

en: Modified date
pl: Data modyfikacji

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Accessed date
pl: Data dostępu

en: File or folder location
pl: Położenie pliku lub katalogu

en: Preview
pl: Podgląd

en: Visible Buttons
pl: Widoczne przyciski

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Next
pl: Następny

en: Up
pl: W górę

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Location entry toggle
pl: Przełącznik wprowadzania lokalizacji

en: Open in terminal
pl: Otwórz w terminalu

en: Icon view
pl: Widok ikon

en: List view
pl: Widok listy

en: Compact view
pl: Widok kompaktowy

en: Visible Entries
pl: Widoczne elementy

en: Selection
pl: Wybór

en: Favorite
pl: Ulubiony

en: Background
pl: Tło

en: Visible action and extension entries can be configured in the Plugins tab
pl: Widoczne akcje i elementy wtyczek można skonfigurować w zakładce Wtyczki.

en: Context Menus
pl: Menu kontekstowe

en: Search for files:
pl: Wyszukaj pliki:

en: Case sensitive
pl: Rozróżnianie wielkości liter

en: Search folders recursively
pl: Przeszukuj katalogi rekursywnie

en: Search content:
pl: Wyszukaj zawartość:

en: Regular expression
pl: Wyrażenie regularne

[ctx: shortcut window]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: shortcut window]
en: New window
pl: Nowe okno

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
pl: Zamknij okno lub kartę

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
pl: Zamknij wszystkie okna

[ctx: shortcut window]
en: Toggle extra pane
pl: Przełącz drugi panel

[ctx: shortcut window]
en: Search
pl: Wyszukaj

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
pl: Dodaj bieżące położenie do zakładek

[ctx: shortcut window]
en: Edit bookmarks
pl: Edytuj zakładki

[ctx: shortcut window]
en: Make link
pl: Utwórz dowiązanie

[ctx: shortcut window]
en: Pin/Unpin selection
pl: Przypnij/odepnij zaznaczenie

[ctx: shortcut window]
en: Show help
pl: Wyświetl pomoc

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
pl: Skróty

[ctx: shortcut window]
en: Opening
pl: Otwieranie

[ctx: shortcut window]
en: Open
pl: Otwórz

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
pl: Otwórz w nowej karcie

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
pl: Otwórz w nowym oknie

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (recent files and search only)
pl: Otwórz położenie elementu (tylko ostatnie pliki i wyszukiwanie)

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
pl: Karty

[ctx: shortcut window]
en: New tab
pl: Nowa karta

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
pl: Przejdź do poprzedniej karty

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
pl: Przejdź do następnej karty

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
pl: Przełącz na kartę

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
pl: Przesuń kartę w lewo

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
pl: Przesuń kartę w prawo

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
pl: Nawigacja

[ctx: shortcut window]
en: Go back
pl: Wstecz

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
pl: Dalej

[ctx: shortcut window]
en: Go up
pl: W górę

[ctx: shortcut window]
en: Go down
pl: W dół

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
pl: Przejdź do katalogu domowego

[ctx: shortcut window]
en: Toggle location entry
pl: Przełącz na wpis adresu

[ctx: shortcut window]
en: Dual Pane
pl: Podwójny panel

[ctx: shortcut window]
en: Go to other pane's location
pl: Przejdź do położenia drugiego panelu

[ctx: shortcut window]
en: Focus other pane
pl: Aktywuj drugi panel

[ctx: shortcut window]
en: View
pl: Widok

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
pl: Przybliż

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
pl: Oddal

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
pl: Przywróć powiększenie

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
pl: Odśwież widok

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
pl: Wyświetl/ukryj ukryte pliki

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
pl: Wyświetl/ukryj pasek boczny

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
pl: Wyświetl/ukryj menu działań

[ctx: shortcut window]
en: List view
pl: Widok listy

[ctx: shortcut window]
en: Compact view
pl: Widok kompaktowy

[ctx: shortcut window]
en: Editing
pl: Edycja

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
pl: Utwórz katalog

[ctx: shortcut window]
en: Rename
pl: Zmień nazwę

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
pl: Przenieś do kosza

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
pl: Usuń trwale

[ctx: shortcut window]
en: Cut
pl: Wytnij

[ctx: shortcut window]
en: Copy
pl: Kopiuj

[ctx: shortcut window]
en: Paste
pl: Wklej

[ctx: shortcut window]
en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
pl: Odwróć zaznaczenie

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
pl: Zaznacz pasujące elementy

[ctx: shortcut window]
en: Undo
pl: Cofnij

[ctx: shortcut window]
en: Redo
pl: Ponów

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
pl: Wyświetl właściwości elementu

en: Customize the layout and appearance of your actions in Nemo's menus
pl: Dostosuj układ i wygląd swoich czynności w menu Nemo

en: Add a submenu or a separator
pl: Dodaj podmenu lub separator

en: Icon
pl: Ikona

en: Label
pl: Etykieta

en: Restore the original label
pl: Przywróć pierwotną etykietę

en: Enabled
pl: Włączone

en: Save
pl: Zapisz

en: Restore default layout
pl: Przywróć domyślny układ

en: Nemo Actions Layout Editor
pl: Edytor układu czynności Nemo

en: No icon
pl: Bez ikon

en: Use the original icon (if there is one)
pl: Użyj pierwotnej ikony (jeśli taka istnieje)

en: Choose...
pl: Wybierz...

en: New submenu
pl: Nowe podmenu

en: New separator
pl: Nowy separator

en: The layout has changed. Save it?
pl: Układ uległ zmianie. Zapisać go?

en: Unsaved changes
pl: Niezapisane zmiany

en: Open user actions folder
pl: Otwórz folder czynności użytkownika

en: Quit
pl: Zakończ
