linuxmint - en to sr translation catalogue (1287 entries)

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Saved search
sr: Sačuvana pretraga

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo action definition
sr: Definicija radnje u Nemu

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo search-helper definition
sr: Definicija pomagača za pretrage u Nemu

en: No actions found
sr: Nije pronađena ni jedna radnja

en: Actions
sr: Radnje

en: Nemo could not create the required folder "%s".
sr: Nemo nije mogao da napravi potreban direktorijum "%s".

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
sr: Pre nego što pokrenete Nemo, napravite sledeći direktorijum, ili postavite takve dozvole da ga Nemo može napraviti.

en: Error starting autorun program: %s
sr: Greška pri pokretanju samopokretačkog programa: %s

en: Cannot find the autorun program
sr: Ne mogu da nađem samopokretački program

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
sr: <big><b>Greška pri samopokretanju programa</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
sr: <big><b>Ovaj medijum sadrži program koji se sam pokreće po ubacivanju medijuma. Želite li da ga pokrenete?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
sr: Ovaj program će se pokrenuti direktno sa medijuma "%s". Nemojte pokretati programe u koje nemate poverenja.Ukoliko se dvoumite izaberite „Otkaži“.

en: _Run
sr: _Pokreni

en: _Customize
sr: _Prilagodi

en: Adjust the desktop layout for this monitor
sr: Prilagodi raspored radne površine ovom monitoru

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
sr: Radna površina

en: No bookmarks defined
sr: Ni jedan obeleživač nije definisan

en: Disable all
sr: Onemogući sve

en: Enable all
sr: Omogući sve

en: Public FTP
sr: Javni FTP

en: FTP (with login)
sr: FTP (sa prijavom)

en: Windows share
sr: Deljeni Windows disk

en: Secure WebDAV (HTTPS)
sr: Bezbedni WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
sr: Povezivanje...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
sr: Ne mogu da učitam spisak podržanih metoda sa servera.
    Proverite da li je gvfs ispravno instaliran.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
sr: Direktorijum "%s" nije moguće otvoriti na "%s".

en: The server at "%s" cannot be found.
sr: Ne mogu da nađem server na „%s“.

en: Try Again
sr: Pokušaj ponovo

en: Please verify your user details.
sr: Proverite vaše podatke za ovaj nalog.

en: Continue
sr: Nastavi

en: C_onnect
sr: P_oveži se

note: set dialog properties
en: Connect to Server
sr: Poveži se sa serverom

en: Server Details
sr: Detalji o serveru

note: second row: type combobox
en: _Type:
sr: _Vrsta:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
sr: Po_deli:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
sr: _Direktorijum:

en: User Details
sr: Detalji o korisniku

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
sr: _Naziv domena:

note: second row: username entry
en: _User name:
sr: _Korisničko ime:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
sr: Lo_zinka:

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
sr: _Zapamti ovu lozinku

en: Operation cancelled
sr: Radnja je otkazana

en: Print but do not open the URI
sr: Ispiši ali ne otvaraj URI

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
sr: 
    
    Dodaj vezu sa montiranim diskom sa servera

en: Show the version of the program.
sr: Prikaži verziju programa.

en: Quit Nemo Desktop.
sr: Napusti Nemo radnu površinu.

en: 
    
    Manage the desktop with the file manager
sr: 
    
    Upravljaj radnom površinom preko menadžera datoteka

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
sr: Isprazni _korpu

note: name, stock id label, accelerator
en: Auto-arrange
sr: Automatsko raspoređivanje

note: name, stock id label, accelerator
en: Reverse sort
sr: Obrnuto sortiranje

en: Smaller
sr: Manji

en: Small
sr: Mali

en: Normal
sr: Uobičajen

en: Large
sr: Veliki

en: Larger
sr: Veći

en: _Vertical
sr: _Uspravno

en: _Horizontal
sr: _Vodoravno

en: Name
sr: Naziv

en: Size
sr: Veličina

en: Type
sr: Vrsta

en: Date
sr: Datum

note: name, stock id, label
en: _Sort
sr: _Poređaj

note: name, stock id, label
en: _Icon Size
sr: Veličina _ikona

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
sr: Isprazni Korpu za smeće

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
sr: Izbaci sve stavke iz smeća

en: The desktop view encountered an error.
sr: Pregled radne površine je naišao na grešku.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
sr: Pregled radne površine je naišao na grešku pri pokretanju.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
sr: V_rati izvorne veličine ikona

en: Restore Icon's Original Si_ze
sr: V_rati izvornu veličinu ikone

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
sr: Promeni veličinu ikone...

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
sr: Omogućava promenu veličine izabrane ikone

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
sr: Vraća sve izabrane ikone na izvornu veličinu

en: Comment
sr: Komentar

en: URL
sr: URL adresa

en: Description
sr: Opis

en: Command
sr: Komanda

en: Current Monitor Layout (%s - %dx%d)
sr: Raspored na sadašnjem monitoru (%s - %dx%d)

en: Current Monitor Layout (%dx%d)
sr: Raspored na sadašnjem monitoru (%dx%d)

en: Desktop Settings
sr: Podešavanja radne površine

en: Current Monitor Preferences
sr: Preferencije za sadašnji monitor

en: Show global desktop settings
sr: Prikaži globalna podešavanja radne površine

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
sr: Nemate neophodna ovlašćenja da pregledate sadržaj "%s".

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
sr: Ne mogu da pronađem „%s“. Možda je nedavno obrisana.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
sr: Ne mogu da prikažem sav sadržaj „%s“: %s

en: The folder contents could not be displayed.
sr: Ne mogu da prikažem sadržaj direktorijuma.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
sr: Nemate potrebna ovlašćenja da promenite grupu "%s".

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
sr: Ne mogu da promenim grupu "%s": %s

en: The group could not be changed.
sr: Grupa ne može biti promenjena.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
sr: Ne mogu da promenim vlasnika "%s": %s

en: The owner could not be changed.
sr: Vlasnik ne može biti promenjen.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
sr: Ne mogu da promenim ovlašćenja za "%s": %s

en: The permissions could not be changed.
sr: Ovlašćenja ne mogu biti promenjena.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
sr: Naziv "%s" u ovom direktorijumu je već upotrebljen. Koristite neki drugi naziv.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
sr: Ne postoji "%s" u ovom direktorijumu. Možda je upravo premeštena ili obrisana?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
sr: Nemate potrebna ovlašćenja da preimenujete "%s".

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
sr: Naziv "%s" je neispravan zato što sadrži znak "/". Koristite neki drugi naziv.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
sr: Naziv "%s" je neispravan. Koristite neki drugi naziv.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
sr: Naziv "%s" je previše dugačak. Koristite neki drugi naziv.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
sr: Ne mogu da preimenujem "%s" u "%s": %s

en: The item could not be renamed.
sr: Stavka se ne može preimenovati.

en: Renaming "%s" to "%s".
sr: Preimenujem "%s" u "%s".

en: No extensions found
sr: Nije pronađena ni jedna ekstenzija

en: no information available
sr: Nema dostupnih informacija

en: Configure
sr: Konfiguriši

en: Extensions
sr: Ekstenzije

en: Extensions changed.  Restart required.
sr: Ekstenzije su promenjene. Potrebno je ponovo pokretanje računara.

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
sr: Nema

en: Yesterday
sr: Juče

en: by _Name
sr: prema _nazivu

en: Keep icons sorted by name in rows
sr: Poređaj ikone prema nazivu u redovima

en: by _Size
sr: prema _veličini

en: Keep icons sorted by size in rows
sr: Poređaj ikone prema veličini u redovima

en: by _Type
sr: prema _vrsti

en: Keep icons sorted by type in rows
sr: Poređaj ikone prema vrsti u redovima

en: by _Detailed Type
sr: prema _detaljnoj vrsti

en: Keep icons sorted by detailed type in rows
sr: Poređaj ikone prema detaljnoj vrsti u redovima

en: by Modification _Date
sr: prema datumu _izmene

en: Keep icons sorted by modification date in rows
sr: Poređaj ikone prema datumu izmene u redovima

en: by T_rash Time
sr: prema datumu _brisanja

en: Keep icons sorted by trash time in rows
sr: Poređaj ikone prema datumu brisanja u redovima

en: _Organize Desktop by Name
sr: Uredi radnu površinu prema nazivu

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
sr: Po_ređaj stavke

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
sr: _Poređaj prema nazivu

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
sr: Postavlja ikone tako da bolje stanu u prozor i izbegava preklapanje

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
sr: O_brnuti redosled

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
sr: Prikazuje ikone u suprotnom poretku

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
sr: _Zadrži poravnate

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
sr: Zadržava ikone poređane na rešetkastoj mreži

en: _Manually
sr: _Ručno

en: Leave icons wherever they are dropped
sr: Ostavi ikone gde god su ispuštene

en: By _Name
sr: Prema _nazivu

en: By _Size
sr: Prema _veličini

en: By _Type
sr: Prema vr_sti

en: By _Detailed Type
sr: Prema _detaljnoj vrsti

en: By Modification _Date
sr: Prema _datumu izmene

en: By T_rash Time
sr: Prema datumu _brisanja

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
sr: Prikaz ikona

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
sr: _Ikone

en: The icon view encountered an error.
sr: Prikaz ikona je naišao na grešku.

en: The icon view encountered an error while starting up.
sr: Prikaz ikona je naišao na grešku pri pokretanju.

en: Display this location with the icon view.
sr: Prikaži ovu lokaciju pomoću pregleda ikona.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
sr: Zbijeni pregled

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
sr: _Zbijeno

en: The compact view encountered an error.
sr: Zbijeni prikaz je naišao na grešku.

en: The compact view encountered an error while starting up.
sr: Zbijeni prikaz je naišao na grešku pri pokretanju.

en: Display this location with the compact view.
sr: Otvori ovu putanju u zbijenom prikazu.

en: Image Type
sr: Vrsta slike

en: %d pixel | %d pixels
sr[0]: %d piksel
sr[1]: %d piksela
sr[2]: %d piksela

en: Width
sr: Širina

en: Height
sr: Visina

en: Title
sr: Naslov

en: Author
sr: Autor

en: Copyright
sr: Autorska prava

en: Created On
sr: Napravljeno

en: Created By
sr: Napravio

en: Disclaimer
sr: Odricanje odgovornosti

en: Warning
sr: Upozorenje

en: Source
sr: Izvor

en: Camera Brand
sr: Proizvođač foto-aparata

en: Camera Model
sr: Model foto-aparata

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
sr: Datum snimka

en: Date Digitized
sr: Datum digitalizacije

en: Date Modified
sr: Datum izmene

en: Exposure Time
sr: Dužina ekspozicije

en: Aperture Value
sr: Otvor blende

en: ISO Speed Rating
sr: ISO oznaka brzine

en: Flash Fired
sr: Blic korišćen

en: Metering Mode
sr: Način merenja

en: Exposure Program
sr: Program ekspozicije

en: Focal Length
sr: Žižna daljina

en: Software
sr: Softver

en: Location
sr: Mesto

en: Keywords
sr: Ključne reči

en: Creator
sr: Stvaralac

en: Rating
sr: Ocena

en: Failed to load image information
sr: Ne mogu da učitam podatke o slici

en: Loading...
sr: Učitavam...

en: Image
sr: Slika

en: Actions: Action files can be added to this folder and will appear in the menu.
sr: Radnje: datoteke radnji se mogu dodati ovom direktorijumu i biće prikazane u meniju.

en: More info
sr: Više informacija

en: View a sample action file with documentation
sr: Pogledajte primer datoteke radnji sa dokumentacijom

en: Scripts: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
sr: Skripte: sve izvršne datoteke u ovom direktorijumu biće prikazane u meniju skripti.

en: View additional information about creating scripts
sr: Pogledajte dodatne informacije o kreiranju skripti

en: (Empty)
sr: (Prazno)

en: Use Default
sr: Koristi podrazumevano

en: Temporarily disable auto-sort
sr: Privremeno onemogući automatsko sortiranje

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
sr: Prikaži kao spisak

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
sr: _Spisak

en: The list view encountered an error.
sr: Prikaz spiska je naišao na grešku.

en: The list view encountered an error while starting up.
sr: Prikaz spiska je naišao na grešku pri pokretanju.

en: Display this location with the list view.
sr: Prikaži ovu putanju pomoću pregleda spiska

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
sr[0]: Želite li da vidite %d putanju?
sr[1]: Želite li da vidite %d putanje?
sr[2]: Da li želite da vidite lokacije %d?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
sr[0]: Ovo će otvoriti %d zaseban prozor.
sr[1]: Ovo će otvoriti %d zasebna prozora.
sr[2]: Ovo će otvoriti %d zasebnih prozora.

en: --check cannot be used with other options.
sr: --check se ne može koristiti uz ostale opcije.

en: --quit cannot be used with URIs.
sr: --quit se ne može koristiti sa URI adresama.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
sr: --geometry se ne može koristiti sa više od jedne URI adrese.

en: Perform a quick set of self-check tests.
sr: Sprovedi skup brzih samoprovera.

en: Create the initial window with the given geometry. Examples: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.
sr: Obrazuj početni prozor sa datom geometrijom. Primeri: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.

en: GEOMETRY
sr: GEOMETRIJA

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
sr: Obrazuj prozore samo za izričito navedene URI adrese.

en: Ignored argument - left for compatibility only.
sr: Argument je ignorisan - ostavljen je jedino zbog kompatibilnosti.

en: Open URIs in tabs.
sr: Otvori URI adrese u jezičcima.

en: Open URIs in an existing window.
sr: Otvori URI adrese u postojećem prozoru.

en: Repair the user thumbnail cache - this can be useful if you're having trouble with file thumbnails.  Must be run as root
sr: Popravi korisnički keš minijatura - ovo može biti korisno ukoliko imate roblema sa minijaturama datoteka. Mora se pokrenuti sa root privilegijama

en: Quit Nemo.
sr: Napusti Nemo.

en: [URI...]
sr: [URI adresa...]

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
sr: 
    
    Razgledajte sistem datoteka pomoću menadžera datoteka

en: Nemo's main menu is now hidden
sr: Nemov glavni meni je sada skriven

en: You have chosen to hide the main menu.  You can get it back temporarily by:
    
    - Tapping the <Alt> key
    - Right-clicking an empty region of the main toolbar
    - Right-clicking an empty region of the status bar.
    
    You can restore it permanently by selecting this option again from the View menu.
sr: Izabrali ste da sakrijete glavni meni. Možete da privremeno vratiti na sledeće načine:
    
    - Pritisnite taster <Alt>
    - Kliknite desnim tasterom miša na prazan prostor u glavnoj traci sa alatkama
    - Kliknite desnim tasterom miša na prazan prostor u statusnoj traci.
    
    Možete je vratiti za stalno ponovnim izabiranjem ove opcije iz menija Pregled.

en: Don't show this message again.
sr: Ne prikazuj ovu poruku ponovo.

en: The Link "%s" is Broken.
sr: Veza "%s" je raskinuta.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
sr: Veza "%s" je raskinuta. Da li želite da je prebacite u Korpu za smeće?

en: This link cannot be used, because it has no target.
sr: Ne možete koristiti ovu vezu zato što nema odredište.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
sr: Ne možete koristiti vezu zato što njeno odredište "%s" ne postoji.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
sr: Premesti u _smeće

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
sr: Da li želite da pokrenete "%s" ili da prikažete njen sadržaj?

en: "%s" is an executable text file.
sr: "%s" je izvršna tekstualna datoteka.

en: Run in _Terminal
sr: Pokreni u _terminalu

en: _Display
sr: _Prikaži

en: Are you sure you want to open all files?
sr: Da li ste sigurni da želite da otvorite sve datoteke?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
sr[0]: Ovo će otvoriti %d zaseban jezičak.
sr[1]: Ovo će otvoriti %d zasebna jezička.
sr[2]: Ovo će otvoriti %d zasebnih jezičaka.

en: Open with
sr: Otvori pomoću

en: Unknown file type
sr: Nepoznata vrsta datoteke

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  If you trust the source of this file, and have sufficient permissions, you can mark it executable and launch it.  Or, you can use the Open With dialog to pick a program to associate it with.
sr: Datoteka "%s" nema poznate programe vezane za nju. Ukoliko imate poverenja u izvor ove datoteke i imate potrebne dozvole, možete je označiti kao izvršnu datoteku i pokrenuti je. Ili možete da koristite dijalog Otvori pomoću da biste izabrali program koji je vezan za nju.

en: Make executable and run
sr: Učini izvršnom i pokreni

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  Use the Open With dialog to pick a program to open it with.
sr: Datoteka "%s" nema poznate programe vezane za nju. Koristite dijalog Otvori pomoću da biste izabrali program kojim ćete je otvoriti.

en: Choose a program
sr: Izaberite program

en: Untrusted application launcher
sr: Nepouzdan pokretač aplikacija

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted (executable). If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
sr: Pokretač programa "%s" nije bio označen kao poverljiv (izvršni). Ukoliko ne znate izvor ove datoteke, njeno pokretanje može biti nebezbedno.

en: _Launch Anyway
sr: _Ipak pokreni

en: Mark as _Trusted
sr: Označi kao po_verljivo

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
sr[0]: Ovo će otvoriti %d zaseban program.
sr[1]: Ovo će otvoriti %d zasebna programa.
sr[2]: Ovo će otvoriti %d zasebnih programa.

en: Unable to mount location
sr: Nije moguće montirati lokaciju

en: Unable to start location
sr: Nije moguće pokrenuti lokaciju

en: Opening "%s".
sr: Otvaram "%s".

en: Opening %d item. | Opening %d items.
sr[0]: Otvaram %d stavku.
sr[1]: Otvaram %d stavke.
sr[2]: Otvaram %d stavki.

en: Close tab
sr: Zatvori jezičak

note: Translators: This is the --help description for the open-with app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Show an open-with dialog given a uri, to allow the user to change the default mimetype handler.
sr: 
    
    Prikazuje otvori pomoću dijalog dajući uri adresu, da bi korisnik mogao da promeni podrazumevanog rukovaoca mimetipa (``mimetype handler``).

en: Devices
sr: Uređaji

en: Free space: %s
sr: Slobodan prostor: %s

en: My Computer
sr: Moj računar

en: Open your personal folder
    %s
sr: Otvorite Vaš lični direktorijum
    %s

en: Home
sr: Lični direktorijum

en: Open the contents of your desktop in a folder
sr: Prikaži sadržaj radne površine u vidu direktorijuma

en: Favorites
sr: Omiljeno

en: Favorite files
sr: Omiljene datoteke

en: Recent
sr: Nedavno

en: Recent files
sr: Nedavno korišćene datoteke

en: Open the contents of the File System
    %s
sr: Prikaži sadržaj sistema datoteka
    %s

en: File System
sr: Sistem datoteka

en: Trash
sr: Korpa za smeće

en: Open the trash
sr: Otvori korpu za smeće

en: Bookmarks
sr: Obeleživači

en: Mount and open %s (%s)
sr: Montiraj i otvori %s (%s)

en: Mount and open %s
sr: Montiraj i otvori %s

en: Network
sr: Mreža

en: Browse the contents of the network
sr: Pregledajte sadržaj mreže

note: name, stock id label, accelerator
en: _Start
sr: _Pokreni

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
sr: _Zaustavi

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
sr: _Uključi

en: _Safely Remove Drive
sr: _Bezbedno ukloni uređaj

en: _Connect Drive
sr: P_oveži uređaj

en: _Disconnect Drive
sr: _Otkači uređaj

en: _Start Multi-disk Device
sr: Po_kreni uređaj sa više diskova

en: _Stop Multi-disk Device
sr: Zaustavi u_ređaj sa više diskova

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
sr: O_tključaj uređaj

en: _Lock Drive
sr: Za_ključaj uređaj

en: Unable to start %s
sr: Ne mogu da pokrenem %s

en: Unable to eject %s
sr: Ne mogu da izbacim %s

en: Unable to poll %s for media changes
sr: Ne mogu da pratim %s za promene medija

en: Unable to stop %s
sr: Ne mogu da zaustavim %s

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
sr: Ot_vori

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
sr: Otvori u novom _jezičku

en: Open in New _Window
sr: Otvori u novom _prozoru

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
sr: _Dodaj obeleživač

en: Remove
sr: Ukloni

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
sr: Preimenu_j...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
sr: _Montiraj

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
sr: _Demontiraj

note: name, stock id label, accelerator
en: _Eject
sr: _Izbaci

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
sr: Otkrij m_edijum

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
sr: _Svojstva

en: %1$s file operation active.  %2$d%% complete. | %1$s file operations active.  %2$d%% complete.
sr[0]: %1$s radnja nad datotekama aktivna. %2$d%% završeno.
sr[1]: %1$s radnje nad datotekama aktivne. %2$d%% završeno.
sr[2]: %1$s radnji nad datotekama aktivno. %2$d%% završeno.

en: File Operations
sr: Radnje nad datotekama

en: All file operations have been successfully completed
sr: Sve radnje nad datotekama su uspešno završene

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
sr: Ne možete da dodelite više od jedne prilagođene ikone u isto vreme!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
sr: Prevucite samo jednu sliku da biste postavili prilagođenu ikonu.

en: The file that you dropped is not local.
sr: Datoteka koju ste pustili nije lokalna.

en: You can only use local images as custom icons.
sr: Možete koristiti samo lokalne slike za prilagođene ikone.

en: The file that you dropped is not an image.
sr: Datoteka koju ste pustili nije slika.

en: _Name: | _Names:
sr[0]: Na_ziv:
sr[1]: Na_zivi:
sr[2]: Na_zivi:

en: Properties
sr: Svojstva

en: %s Properties
sr: Svojstva %s

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
sr: nepoznato

en: Cancel Group Change?
sr: Da odustanem od promene grupe?

en: Cancel Owner Change?
sr: Da odustanem od promene vlasnika?

en: nothing
sr: ništa

en: unreadable
sr: nečitljiv

en: (some contents unreadable)
sr: (deo sadržaja je nečitljiv)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
sr: Sadržaj:

en: Size:
sr: Veličina:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
sr: upotrebljeno

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
sr: slobodno

en: Total capacity:
sr: Ukupan kapacitet:

en: Filesystem type:
sr: Vrsta sistema datoteka:

en: Basic
sr: Osnovno

en: Type:
sr: Vrsta:

en: Link target:
sr: Odredište linka:

en: Location:
sr: Lokacija:

en: Volume:
sr: Disk:

en: Accessed:
sr: Poslednji pristup:

en: Created:
sr: Stvorena:

en: Modified:
sr: Izmenjena:

en: Free space:
sr: Slobodan prostor:

en: _Read
sr: _Čitanje

en: _Write
sr: _Upis

en: E_xecute
sr: _Izvršavanje

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
sr: nema

en: list
sr: spisak

en: read
sr: čitanje

en: create/delete
sr: stvaranje/brisanje

en: write
sr: upis

en: access
sr: pristup

en: Access:
sr: Pristup:

en: Folder access:
sr: Pristup direktorijumu:

en: File access:
sr: Pristup datoteci:

en: List files only
sr: Izlistaj samo datoteke

en: Access files
sr: Pristup datotekama

en: Create and delete files
sr: Stvaranje i brisanje datoteka

en: Read-only
sr: Samo za čitanje

en: Read and write
sr: Čitanje i upisivanje

en: Special flags:
sr: Posebni indikatori stanja (``flags``):

en: Set _user ID
sr: Postavi _IB korisnika

en: Set gro_up ID
sr: Postavi IB _grupe

en: _Sticky
sr: _Lepljiv

en: _Owner:
sr: _Vlasnik:

en: Owner:
sr: Vlasnik:

en: _Group:
sr: _Grupa:

en: Group:
sr: Grupa:

en: Execute:
sr: Izvrši:

en: Allow _executing file as program
sr: Dozvoli _izvršavanje datoteke kao programa

en: Others:
sr: Ostali:

en: Folder Permissions:
sr: Dozvole za pristup direktorijumu:

en: File Permissions:
sr: Dozvole za pristup datoteci:

en: Text view:
sr: Tekstualni pregled:

en: Permissions
sr: Dozvole

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
sr: Vi niste vlasnik, tako da ne možete izmeniti ove dozvole za pristup.

en: SELinux context:
sr: SELinuks kontekst:

en: Last changed:
sr: Poslednja promena:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
sr: Primeni dozvole za pristup na sve sadržane datoteke

en: The permissions of "%s" could not be determined.
sr: Ne mogu da utvrdim dozvole za pristup za "%s".

en: The permissions of the selected file could not be determined.
sr: Ne mogu da utvrdim dozvole za pristup za izabranu datoteku.

en: Open With
sr: Otvori pomoću

en: Help
sr: Pomoć

en: Close
sr: Zatvori

en: Creating Properties window.
sr: Obrazujem prozor sa osobinama.

en: There was an error displaying help.
sr: Došlo je do greške prilikom prikazivanja pomoći.

en: Revert
sr: Vrati na prethodno

en: Not supported in this location
sr: Nije podržano na ovoj lokaciji

en: No scripts found
sr: Nije pronađena ni jedna skripta

en: Scripts
sr: Skripte

en: Show Places
sr: Prikaži mesta

en: Show Treeview
sr: Prikaži stablo

en: Hide the Sidebar (F9)
sr: Sakrij bočnu traku (F9)

en: Show the Sidebar (F9)
sr: Prikaži bočnu traku (F9)

en: Adjust zoom level
sr: Podesi nivo zumiranja

en: A problem has been detected with your thumbnail cache.  Fixing it will require administrative privileges.
sr: Otkriven je problem sa vašim kešom minijatura. Za popravku će biti potrebne administratorske privilegije.

en: Fix now
sr: Popravi sada

en: Dismiss
sr: Odbaci

en: Elevated Privileges
sr: Povišene privilegije

en: Restore Selected Items
sr: Vrati izabrane stavke

en: Restore selected items to their original position
sr: Vrati izabrane stavke na njihovo prvobitno mesto

en: Empty _Trash
sr: Isprazni _Korpu

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
sr: "%s" će biti premešteno ukoliko izaberete naredbu Nalepi

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
sr: "%s" će biti kopirano ukoliko izaberete naredbu Nalepi

en: There is nothing on the clipboard to paste.
sr: Nema ničega u klipbordu za nalepljivanje.

note: name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
sr: Napravi novi _direktorijum

note: name, stock id label, accelerator
en: Cu_t
sr: Ise_ci

note: name, stock id label, accelerator
en: _Copy
sr: _Kopiraj

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
sr: Nale_pi u direktorijum

en: P_in
sr: Pri_kači

en: Unp_in
sr: O_tkači

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
sr: _Izbriši

en: Computer
sr: Računar

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
sr[0]: Ovo će otvoriti %'d zaseban jezičak.
sr[1]: Ovo će otvoriti %'d zasebna jezička.
sr[2]: Ovo će otvoriti %'d zasebnih jezičaka.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
sr[0]: Ovo će otvoriti %'d zaseban prozor.
sr[1]: Ovo će otvoriti %'d zasebna prozora.
sr[2]: Ovo će otvoriti %'d zasebnih prozora.

en: Select Items Matching
sr: Izaberi stavke koje se poklapaju

en: _Pattern:
sr: _Šablon:

en: Examples:
sr: Primeri:

note: Reset to default info
en: Undo
sr: Opozovi

en: Undo last action
sr: Opozovi poslednju radnju

note: Reset to default info
en: Redo
sr: Ponovi

en: Redo last undone action
sr: Ponovi poslednju opozvanu radnju

en: Content View
sr: Prikaz sadržaja

en: View of the current folder
sr: Prikaz trenutnog direktorijuma

en: "%s" selected
sr: "%s" izabran

en: %'d folder selected | %'d folders selected
sr[0]: %'d direktorijum je izabran
sr[1]: %'d direktorijuma su izabrana
sr[2]: %'d direktorijuma su izabrana

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
sr[0]:  (sadrži %'d stavku)
sr[1]:  (sadrži %'d stavke)
sr[2]:  (sadrži %'d stavki)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
sr[0]:  (sadrže ukupno %'d stavku)
sr[1]:  (sadrže ukupno %'d stavke)
sr[2]:  (sadrže ukupno %'d stavki)

en: %'d item selected | %'d items selected
sr[0]: Izabrana je %'d stavka
sr[1]: Izabrane su %'d stavke
sr[2]: Izabrano je %'d stavki

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
sr[0]: Izabrana je %'d druga stavka
sr[1]: Izabrane su %'d druge stavke
sr[2]: Izabrano je %'d drugih stavki

en: %'u item | %'u items
sr[0]: %'u stavka
sr[1]: %'u stavke
sr[2]: %'u stavki

en: %s, Free space: %s
sr: %s, slobodan prostor: %s

en: Open With %s
sr: Otvori pomoću %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
sr[0]: Koristi "%s" za otvaranje izabrane stavke
sr[1]: Koristi "%s" za otvaranje izabrane stavke
sr[2]: Za otvaranje izabranih stavki koristi „%s“

en: Run "%s" on any selected items
sr: Pokreni "%s" na svakoj izabranoj stavci

en: Create a new document from template "%s"
sr: Napravi novi dokument prema šablonu "%s"

en: Select Target Folder For Move
sr: Izaberite ciljni direktorijum za premeštanje

en: Select Target Folder For Copy
sr: Izaberite ciljni direktorijum za kopiranje

en: Unable to unmount location
sr: Ne mogu da demontiram lokaciju

en: Unable to eject location
sr: Ne mogu da izbacim lokaciju

en: Unable to stop drive
sr: Ne mogu da zaustavim disk

en: Connect to Server %s
sr: Poveži se na server %s

en: _Connect
sr: _Poveži se

en: Link _name:
sr: Naziv _linka

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
sr: Napravi novi _dokument

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
sr: Otvori po_moću

en: Choose a program with which to open the selected item
sr: Izaberite program kojim da otvorim izabranu stavku

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
sr: Pogledajte ili izmenite svojstva svake izabrane stavke

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
sr: Pravi novi prazan direktorijum unutar ovog direktorijuma

note: name, stock id, label
en: No templates installed
sr: Nije instaliran ni jedan šablon

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
sr: Prazan _dokument

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
sr: Pravi novi prazan dokument unutar ovog direktorijuma

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
sr: Otvara izabranu stavku u ovom prozoru

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
sr: Otvori u prozoru za navigaciju

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
sr: Otvara svaku izabranu stavku u prozoru za navigaciju

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
sr: Otvara svaku izabranu stavku u novom jezičku

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
sr: Otvori u terminalu

note: tooltip
en: Open terminal in the selected folder
sr: Otvara terminal u izabranom direktorijumu

note: name, stock id label, accelerator
en: Open as Root
sr: Otvori kao root

note: tooltip
en: Open the folder with administration privileges
sr: Otvara direktorijum sa administratorskim privilegijama

note: name, stock id label, accelerator
en: Follow link to original file
sr: Prati link do originalne datoteke

note: tooltip
en: Navigate to the original file that this symbolic link points to
sr: Vodi do originalne datoteke na koju pokazuje ovaj simbolički link

note: name, stock id label, accelerator
en: Open containing folder
sr: Otvori direktorijum koji sadrži traženu stavku

note: tooltip
en: Navigate to the folder that the selected item is stored in
sr: Otvara direktorijum u kome je sačuvana izabrana stavka

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
sr: Druga _aplikacija...

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
sr: Omogućava izbor neke druge aplikacije za otvaranje izabrane stavke

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
sr: Otvori drugom _aplikacijom...

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
sr: Pripremi izabrane datoteke za premeštanje pomoću naredbe Nalepi

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
sr: Priprema izabrane datoteke za kopiranje pomoću naredbe Nalepi

note: name, stock id label, accelerator
en: _Paste
sr: _Nalepi

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
sr: Premešta ili kopira datoteke prethodno izabrane naredbom Iseci ili Nalepi

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
sr: Premešta ili kopira datoteke prethodno izabrane naredbom Iseci ili Nalepi u izabrani direktorijum

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
sr: _Kopiraj u

note: name, stock id, label
en: M_ove to
sr: Preme_sti u

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
sr: Izaberi s_ve

note: tooltip
en: Select all items in this window
sr: Bira sve stavke u ovom prozoru

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
sr: Izaberi stavke k_oje se poklapaju...

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
sr: Bira stavke u ovom prozoru koje se poklapaju sa datim obrascem

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
sr: O_brni izbor

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
sr: Bira sve, ali samo stavke koje trenutno nisu izabrane

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
sr: U_dvostruči

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
sr: Udvostručava svaku izabranu stavku

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
sr[0]: Napravi _link
sr[1]: Napravi _linkove
sr[2]: Napravi _linkove

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
sr: Obrazuje simbolički link za svaku izabranu stavku

note: tooltip
en: Rename selected item
sr: Menja naziv izabrane stavke

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
sr: Premešta svaku izabranu stavku u smeće

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
sr: Briše svaku izabranu stavku, bez premeštanja u smeće

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
sr: _Vrati

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
sr: _Opozovi

note: tooltip
en: Undo the last action
sr: Opoziva poslednju radnju

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
sr: _Ponovi

note: tooltip
en: Redo the last undone action
sr: Ponavlja poslednju opozvanu radnju

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
sr: Postavi pregle_d na podrazumevano

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
sr: Vraća početne vrednosti za redosled ređanja i nivo zumiranja u skladu sa preferencama za ovaj pregled

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
sr: Poveži se na ovaj server

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
sr: Pravi trajnu vezu sa ovim serverom

note: tooltip
en: Mount the selected volume
sr: Montira izabrani disk

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
sr: Demontira izabrani disk

note: tooltip
en: Eject the selected volume
sr: Izbacuje izabrani disk

note: tooltip
en: Start the selected volume
sr: Pokreće izabrani disk

note: tooltip
en: Stop the selected volume
sr: Zaustavlja izabrani disk

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
sr: Pronalazi medijume u izabranom uređaju

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
sr: Montira disk koji je pridružen otvorenom direktorijumu

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
sr: Demontira disk koji je pridružen otvorenom direktorijumu

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
sr: Izbacuje disk koji je pridružen otvorenom direktorijumu

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
sr: Pokreće disk koji je pridružen otvorenom direktorijumu

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
sr: Zaustavite disk koji je pridružen otvorenoj fascikli

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
sr: Otvori datoteku i zatvori prozor

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
sr: Otvara ovaj direktorijum u prozoru za navigaciju

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
sr: Otvara ovaj direktorijum u novom jezičku

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
sr: Priprema ovaj direktorijum za premeštanje pomoću naredbe Nalepi

note: tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
sr: Priprema ovaj direktorijum za kopiranje pomoću naredbe Nalepi

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
sr: Premešta ili kopira prethodno izabrane datoteke pomoću naredbe Iseci ili Kopiraj u ovaj direktorijum

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
sr: Premešta ovaj direktorijum u Smeće

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
sr: Briše ovaj direktorijum, bez premeštanja u smeće

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
sr: Montira disk koji je pridružen ovom direktorijumu

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
sr: Demontira disk koji je pridružen ovom direktorijumu

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
sr: Izbacuje disk koji je pridružen ovom direktorijumu

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
sr: Pokreće disk koji je pridružen ovom direktorijumu

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
sr: Zaustavlja disk koji je pridružen ovom direktorijumu

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
sr: Prikazuje ili menja osobine ovog direktorijuma

note: name, stock id, label
en: _Other pane
sr: Drugo o_kno

en: Copy the current selection to the other pane in the window
sr: Kopiraj trenutni izbor u drugo okno prozora

en: Move the current selection to the other pane in the window
sr: Premesti trenutni izbor u drugo okno prozora

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
sr: _Lični direktorijum

en: Copy the current selection to the home folder
sr: Kopiraj trenutni izbor u lični direktorijum

en: Move the current selection to the home folder
sr: Premesti trenutni izabor u lični direktorijum

note: name, stock id, label
en: _Desktop
sr: _Radna površina

en: Copy the current selection to the desktop
sr: Kopiraj trenutni izbor na radnu površinu

en: Move the current selection to the desktop
sr: Premesti izabrano na radnu površinu

en: Browse...
sr: Pretraži...

en: Browse for a folder to move the selection to
sr: Potraži direktorijum u koji treba premestiti izabrano

en: Browse for a folder to copy the selection to
sr: Potraži direktorijum u koji treba kopirati izabrano

en: Pin the selected file so it always appears at the top of this location's file list
sr: Prikači izabranu datoteku tako da se uvek pojavljuje na vrhu spiska datoteka ove lokacije

en: Unpin the selected file from the top of this location's file list
sr: Otkači izabranu datoteku sa vrha spiska datoteka ove lokacije

en: Add to favorites
sr: Dodaj u omiljene

en: Add the selected file to your favorites
sr: Dodajte izabrane datoteke u Vaše omiljene

en: Remove from favorites
sr: Ukloni iz omiljenih

en: Remove the selected file from your favorites
sr: Uklonite izabrane datoteke iz Vaših omiljenih

en: Run scripts
sr: Pokreni skripte

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
sr: _Skripte

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
sr: Premesti otvoreni direktorijum iz smeća u "%s"

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
sr[0]: Premesti izabrani direktorijum iz smeća u "%s"
sr[1]: Premesti izabrane direktorijume iz smeća u "%s"
sr[2]: Premesti izabrane direktorijume iz smeća u "%s"

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
sr[0]: Premesti izabrani direktorijum iz smeća
sr[1]: Premesti izabrane direktorijume iz smeća
sr[2]: Premesti izabrane direktorijume iz smeća

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
sr[0]: Premesti izabranu datoteku iz smeća u "%s"
sr[1]: Premesti izabrane datoteke iz smeća u "%s"
sr[2]: Premesti izabrane datoteke iz smeća u "%s"

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
sr[0]: Premesti izabranu datoteku iz smeća
sr[1]: Premesti izabrane datoteke iz smeća
sr[2]: Premesti izabrane datoteke iz smeća

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
sr[0]: Premesti izabranu stavku iz smeća u "%s"
sr[1]: Premesti izabrane stavke iz smeća u "%s"
sr[2]: Premesti izabrane stavke iz smeća u "%s"

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
sr[0]: Premesti izabranu stavku iz smeća
sr[1]: Premesti izabrane stavke iz smeća
sr[2]: Premesti izabrane stavke iz smeća

en: Start the selected drive
sr: Pokreni izabrani uređaj

en: Connect to the selected drive
sr: Poveži se na izabrani uređaj

en: _Start Multi-disk Drive
sr: _Pokreni uređaj sa više diskova

en: Start the selected multi-disk drive
sr: Pokreni izabrani uređaj sa više diskova

en: U_nlock Drive
sr: _Otključaj uređaj

en: Unlock the selected drive
sr: Otključaj izabrani uređaj

en: Stop the selected drive
sr: Zaustavi izabrani uređaj

en: Safely remove the selected drive
sr: Bezbedno uklonite izabrani uređaj

en: _Disconnect
sr: _Prekini vezu

en: Disconnect the selected drive
sr: Prekini vezu sa izabranim uređajem

en: _Stop Multi-disk Drive
sr: Zaustavi uređaj sa više diska

en: Stop the selected multi-disk drive
sr: Zaustavi izabrani uređaj sa više diska

en: Lock the selected drive
sr: Zaključaj izabrani uređaj

en: Start the drive associated with the open folder
sr: Pokreni uređaj koji je pridružen otvorenom direktorijumu

en: Connect to the drive associated with the open folder
sr: Poveži se na uređaj koji je pridružen otvorenom direktorijumu

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
sr: Pokreni uređaj sa više diskova koji je pridružen otvorenom direktorijumu

en: Unlock the drive associated with the open folder
sr: Otključaj uređaj koji je pridružen otvorenom direktorijumu

en: _Stop the drive associated with the open folder
sr: _Zaustavi uređaj koji je pridružen otvorenom direktorijumu

en: Safely remove the drive associated with the open folder
sr: Bezbedno ukloni uređaj koji je pridružen otvorenom direktorijumu

en: Disconnect the drive associated with the open folder
sr: Prekini vezu sa uređajem koji je pridružen otvorenom direktorijumu

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
sr: Zaustavi uređaj sa više diskova koji je pridružen otvorenom direktorijumu

en: Lock the drive associated with the open folder
sr: Zaključaj uređaj koji je pridružen otvorenom direktorijumu

en: _Delete Permanently
sr: _Obriši trajno

en: Delete the open folder permanently
sr: Trajno obriši otvoreni direktorijum

en: Move the open folder to the Trash
sr: Premesti otvoreni direktorijum u Smeće

en: _Open With %s
sr: O_tvori pomoću %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
sr[0]: Otvori u %'d novom _prozoru
sr[1]: Otvori u %'d nova _prozora
sr[2]: Otvori u %'d novih _prozora

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
sr[0]: Otvori u %'d novom _jezičku
sr[1]: Otvori u %'d nova _jezička
sr[2]: Otvori u %'d novih _jezičaka

en: Delete all selected items permanently
sr: Trajno obriši sve izabrane stavke

en: Remo_ve from Recent
sr: _Ukloni iz skorašnjih

en: Remove each selected item from the recently used list
sr: Ukloni svaku izabranu stavku iz spiska nedavno korišćenih

en: View or modify the properties of the open folder
sr: Pogledaj ili izmeni svojstva otvorenog direktorijuma

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
sr: Link ka %s

en: Drag and drop is not supported.
sr: Prevlačenje i puštanje nije podržano.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
sr: Prevlačenje i puštanje je podržano samo za lokalne sisteme datoteka.

en: An invalid drag type was used.
sr: Upotrebljena je neispravna vrsta prevlačenja.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
sr: Pušten tekst.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
sr: Pušteni podaci

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
sr: Da li želite da uklonite neki obeleživač sa nepostojeće lokacije sa Vašeg spiska?

en: The location "%s" does not exist.
sr: Lokacija "%s" ne postoji.

en: Bookmark for Nonexistent Location
sr: Obeležavač za nepostojeću lokaciju

en: Go to the location specified by this bookmark
sr: Idi na lokaciju označenu ovim obeleživačem

en: %s - File Browser
sr: %s - Pretraživač datoteka

en: Searching...
sr: Tražim...

en: Could not display "%s".
sr: Ne mogu da prikažem "%s".

en: Nemo has no installed viewer capable of displaying the folder.
sr: Nemo nema instaliran pregledač sposoban da prikaže direktorijum.

en: The location is not a folder.
sr: Lokacija nije direktorijum.

en: Could not find "%s".
sr: Ne mogu da nađem "%s".

en: Please check the spelling and try again.
sr: Proverite da li ste dobro ukucali i pokušajte ponovo.

en: Nemo cannot handle "%s" locations.
sr: Nemo ne može da upravlja "%s" lokacijama.

en: Nemo cannot handle this kind of location.
sr: Nemo ne može da upravlja ovom vrstom lokacija.

en: Unable to mount the location.
sr: Ne mogu da montiram lokaciju.

en: Access was denied.
sr: Pristup je odbijen.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
sr: Ne mogu da prikažem "%s" zato što nije pronađen domaćin (``host``).

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
sr: Proverite da li ste dobro ukucali i da li su postavke vašeg posrednika (``proxy``) ispravne.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
sr: Greška: %s
    Izaberite neki drugi pregledač i pokušajte ponovo.

en: Nemo is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Nemo je besplatan softver; možete ga redistribuirati i/ili modifikovati pod uslovima GNU-ove opšte javne licence, onako kako je objavljena od strane Fondacije za slobodni softver; bilo verzija 2 licence, ili (po Vašem izboru) bilo koja kasnija verzija.

en: Nemo is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Nemo se distribuira u nadi da će biti koristan, ali BEZ IKAKVE GARANCIJE; bez čak i podrazumevane garancije o PODESNOSTI ZA PRODAJU ili POGODNOSTI ZA ODREĐENU SVRHU. Pogledajte GNU-ovu opštu javnu licencu za više detalja.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nemo; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
sr: Trebali ste dobiti kopiju GNU-ove opšte javne licence zajedno sa Nemom; ukoliko niste, pišite na adresu Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Nemo lets you organize files and folders, both on your computer and online.
sr: Nemo omogućаvа orgаnizovаnje dаtotekа i direktorijuma, kako nа Vašem rаčunаru, tako i nа mreži.

en: There was an error displaying help: 
    %s
sr: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći: 
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
sr: _Datoteka

note: name, stock id, label
en: _Edit
sr: _Uredi

note: name, stock id, label
en: _View
sr: P_rikaz

note: name, stock id, label
en: _Help
sr: _Pomoć

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
sr: _Zatvori

note: tooltip
en: Close this folder
sr: Zatvori ovaj direktorijum

en: Prefere_nces
sr: Pre_ferencije

en: Edit Nemo preferences
sr: Uredi Nemove preferencije

en: Plugins
sr: Dodaci

en: Manage extensions, actions and scripts
sr: Upravljaj ekstenzijama, radnjama i skriptama

en: Undo the last text change
sr: Opozovi poslednju izmenu teksta

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
sr: Otvori _naddirektorijum

en: Open the parent folder
sr: Otvori naddirektorijum

note: tooltip
en: Stop loading the current location
sr: Prekini učitavanje tekuće lokacije

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
sr: _Učitaj ponovo

note: tooltip
en: Reload the current location
sr: Ponovo učitava trenutnu lokaciju

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
sr: _Sve teme

note: tooltip
en: Display Nemo help
sr: Prikaz pomoći za Nemo

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Prečice na _Tastaturi

en: Display keyboard shortcuts
sr: Prikaži prečice na tastaturi

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
sr: _O programu

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nemo
sr: Prikazuje priznanje onima koji su doprineli stvaranju Nema

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
sr: U_većaj

note: tooltip
en: Increase the view size
sr: Povećava veličinu prikaza

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
sr: U_manji

note: tooltip
en: Decrease the view size
sr: Umanjuje veličinu prikaza

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
sr: _Uobičajena veličina

note: tooltip
en: Use the normal view size
sr: Koristite uobičajenu veličinu prikaza

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
sr: Poveži se sa _serverom...

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
sr: Povežite se na udaljeni računar ili deljeni disk

note: tooltip
en: Open your personal folder
sr: Otvara Vaš lični direktorijum

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
sr: _Računar

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sr: Pretražuje sve lokalne i udaljene diskove i direktorijume dostupne sa ovog računara

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
sr: _Mreža

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
sr: Pretražuje obeležene i lokalne mrežne lokacije

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
sr: _Šabloni

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
sr: Otvara Vaš lični direktorijum sa šablonima

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
sr: _Smeće

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
sr: Otvara Vaš lični direktorijum sa smećem

note: name, stock id, label
en: _Go
sr: _Idi

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
sr: _Obeleživači

note: name, stock id, label
en: _Tabs
sr: _Jezičci

note: name, stock id, label
en: New _Window
sr: Novi _prozor

en: Open another Nemo window for the displayed location
sr: Otvori drugi prozor u Nemu za prikazanu lokaciju

note: name, stock id, label
en: New _Tab
sr: Novi _jezičak

en: Open another tab for the displayed location
sr: Otvori drugi jezičak za prikazanu lokaciju

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
sr: Zatvori _sve prozore

en: Close all Navigation windows
sr: Zatvori sve prozore za navigaciju

note: name, stock id, label
en: _Back
sr: _Nazad

en: Go to the previous visited location
sr: Idi na prethodno posećenu lokaciju

note: name, stock id, label
en: _Forward
sr: Na_pred

en: Go to the next visited location
sr: Idi na sledeće posećeno mesto

note: name, stock id, label
en: Toggle _Location Entry
sr: Zameni un_os lokacije

en: Switch between location entry and breadcrumbs
sr: Menjaj između unosa lokacije i mrvica

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
sr: Preba_ci se na drugo okno

en: Move focus to the other pane in a split view window
sr: Pomeri fokus na drugo okno u prozoru sa podeljenim pregledom

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
sr: Ista lokacija ka_o i u drugom oknu

en: Go to the same location as in the extra pane
sr: Idi na istu lokaciju kao što je dodatnom oknu

en: Add a bookmark for the current location to this menu
sr: Dodaj obeleživač za trenutnu lokaciju u ovaj meni

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
sr: _Uredi obeleživače...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
sr: Prikaži prozor koji omogućava uređivanje obeleživača u ovom meniju

en: _Previous Tab
sr: _Prethodni jezičak

en: Activate previous tab
sr: Aktiviraj prethodni jezičak

en: _Next Tab
sr: _Sledeći jezičak

en: Activate next tab
sr: Aktiviraj sledeći jezičak

en: Move Tab _Left
sr: Premesti jezičak u_levo

en: Move current tab to left
sr: Premesti trenutni jezičak ulevo

en: Move Tab _Right
sr: Premesti jezičak u_desno

en: Move current tab to right
sr: Premesti trenutni jezičak udesno

en: Sidebar
sr: Bočna traka

en: Toolbar
sr: Traka sa alatkama

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
sr: Prikaži s_krivene datoteke

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
sr: Prikaži ili sakrij sakrivene datoteke u tekućem prozoru

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
sr: _Glavna traka sa alatkama

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
sr: Menja vidljivost glavne trake sa alatkama u ovom prozoru

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
sr: Prika_ži bočnu traku

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
sr: Menja vidljivost bočne trake u ovom prozoru

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
sr: S_tatusna traka

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
sr: Menja stanje vidljivosti statusne trake u ovom prozoru

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: M_enubar
sr: Traka m_enija

note: tooltip
en: Change the default visibility of the menubar
sr: Menja podrazumevano stanje vidljivosti trake menija

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
sr: _Traži datoteke...

note: tooltip
en: Search documents and folders
sr: Pretraži dokumente i direktorijume

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
sr: _Dodatni okvir

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
sr: Otvara dodatni pregled direktorijuma pored trenutnog

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: Show _Thumbnails
sr: Prikaži M_inijature

note: tooltip
en: Toggle the display of thumbnails in the current directory
sr: Uključuje/isključuje prikaz minijatura u trenutnom direktorijumu

en: Places
sr: Mesta

en: Select Places as the default sidebar
sr: Izaberi Mesta kao podrazumevanu bočnu traku

en: Tree
sr: Stablo

en: Select Tree as the default sidebar
sr: Izaberi Stablo kao podrazumevanu bočnu traku

en: Back history
sr: Unazad po istorijatu

en: Forward history
sr: Unapred po istorijatu

en: _Up
sr: _Gore

en: Go to parent folder
sr: Idi u nadređeni direktorijum

en: Go to home directory
sr: Idi u lični direktorijum

en: Go to Computer
sr: Idi u Računar

en: Toggle Location Entry
sr: Promeni unos lokacije

en: New folder
sr: Novi direktorijum

en: Create a new folder
sr: Napravi novi direktorijum

en: Open a terminal in the active folder
sr: Otvori terminal u aktivnom direktorijumu

en: Icons
sr: Ikone

en: List
sr: Spisak

en: Compact
sr: Sažeto

en: Search
sr: Pretraži

en: Show Thumbnails
sr: Prikaži minijature

en: _Location
sr: _Mesto

en: _New Tab
sr: Novi _jezičak

en: _Close Tab
sr: _Zatvori jezičak

en: No files found
sr: Nije pronađena nijedna datoteka

en: These files are on an Audio CD.
sr: Ove datoteke su na audio CD-u.

en: These files are on an Audio DVD.
sr: Ove datoteke su na audio DVD-u.

en: These files are on a Video DVD.
sr: Ove datoteke su na video DVD-u.

en: These files are on a Video CD.
sr: Ove datoteke su na video CD-u.

en: These files are on a Super Video CD.
sr: Ove datoteke su na Super video CD-u.

en: These files are on a Photo CD.
sr: Ove datoteke su na foto CD-u.

en: These files are on a Picture CD.
sr: Ove datoteke su na slikovnom CD-u.

en: The media contains digital photos.
sr: Medijum sadrži digitalne fotografije.

en: These files are on a digital audio player.
sr: Ove datoteke su na digitalnom audio plejeru.

en: The media contains software.
sr: Medijum sadrži programe.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
sr: Medijum je prepoznat kao "%s".

en: Open %s
sr: Otvori %s

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
sr: Iseci izabrani tekst i smesti ga u klipbord

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
sr: Kopiraj izabrani tekst u klipbord

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
sr: Nalepi tekst smešten u klipbordu

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
sr: Izaberi sav tekst u tekstualnom polju

en: Move _Up
sr: Pomeri _gore

en: Move Dow_n
sr: Pomeri do_le

en: Use De_fault
sr: Koristi podra_zumevano

en: The name and icon of the file.
sr: Naziv i ikona datoteke.

en: The size of the file.
sr: Veličina datoteke.

en: The general type of the file.
sr: Opšti tip datoteke.

en: Detailed Type
sr: Detaljan Tip

en: The specific type of the file.
sr: Konkretan tip datoteke.

en: The date the file was modified.
sr: Datum kada je datoteka izmenjena.

en: Modified - Time
sr: Izmenjena - vreme

en: Date Created
sr: Datum kreiranja

en: The date the file was created.
sr: Datum kada je datoteka kreirana.

en: Created - Time
sr: Kreirana - vreme

en: Date Accessed
sr: Datum pristupa

en: The date the file was accessed.
sr: Datum kada je pristupano datoteci.

en: Owner
sr: Vlasnik

en: The owner of the file.
sr: Vlasnik datoteke.

en: Group
sr: Grupa

en: The group of the file.
sr: Grupa datoteke.

en: The permissions of the file.
sr: Ovlašćenja za datoteku.

en: Octal Permissions
sr: Ovlašćenja u oktalnom zapisu

en: The permissions of the file, in octal notation.
sr: Ovlašćenja za datoteku, u oktalnom zapisu.

en: MIME Type
sr: MIME tip

en: The mime type of the file.
sr: MIME tip datoteke.

en: SELinux Context
sr: SELinux kontekst

en: The SELinux security context of the file.
sr: Sigurnosni kontekst datoteke za SELinux.

en: The location of the file.
sr: Mesto gde se datoteka nalazi.

en: Trashed On
sr: Izbačeno u smeće

en: Date when file was moved to the Trash
sr: Datum premeštanja datoteke u Smeće

en: Original Location
sr: Prvobitna lokacija

en: Original location of file before moved to the Trash
sr: Prvobitno mesto datoteke pre premeštanja u smeće

en: Hits
sr: Pogodaka

en: How many times the search string appeared in the file
sr: Koliko puta se traženi niz pojavio u datoteci

en: on the desktop
sr: na radnoj površini

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
sr: Ne možete premestiti disk "%s" u smeće.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
sr: Ukoliko želite da izbacite disk, koristite „Izbaci“ u iskačućem meniju diska.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
sr: Ukoliko želite da demontiranje disk, koristite „Demontiraj disk“ u iskačućem meniju diska.

en: _Move Here
sr: Pre_mesti ovde

en: _Copy Here
sr: _Kopiraj ovde

en: _Link Here
sr: _Poveži ovde

en: Cancel
sr: Otkaži

en: This file cannot be mounted
sr: Ova datoteka ne može biti montirana

en: This file cannot be unmounted
sr: Ova datoteka ne može biti demontirana

en: This file cannot be ejected
sr: Ova datoteka ne može biti izbačena

en: This file cannot be started
sr: Ova datoteka ne može biti pokrenuta

en: This file cannot be stopped
sr: Ova datoteka ne može biti zaustavljena

en: Slashes are not allowed in filenames
sr: Kose crte nisu dozvoljene u nazivu datoteka

en: File not found
sr: Datoteka nije pronađena

en: Toplevel files cannot be renamed
sr: Datoteke najvišeg nivoa ne mogu biti preimenovane

en: Unable to rename desktop icon
sr: Ne mogu da preimenujem ikonu radne površine

en: Unable to rename desktop file
sr: Ne mogu da preimenujem datoteku radne površine

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %H:%M
sr: Juče, u %H:%M

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name i.e. "3 February"
en: %-e %B
sr: %-e. %B

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name followed by a time in * 24h format i.e. "3 February 23:04"
en: %-e %B %H:%M
sr: %-e. %B %H:%M

note: Translators: this is the day of the month followed by the abbreviated * month name followed by the year i.e. "3 Feb 2015"
en: %-e %b %Y
sr: %-e. %B %Y.

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 24h format i.e. "3 Feb 2015 23:04"
en: %-e %b %Y %H:%M
sr: %-e. %b %Y. %H:%M

en: Not allowed to set permissions
sr: Nemate dozvolu da postavite ovlašćenja

en: Not allowed to set owner
sr: Nemate dozvolu da postavite vlasnika

en: Specified owner '%s' doesn't exist
sr: Navedeni vlasnik '%s' ne postoji

en: Not allowed to set group
sr: Nemate dozvolu da postavite grupu

en: Specified group '%s' doesn't exist
sr: Navedena grupa '%s' ne postoji

en: %'u folder | %'u folders
sr[0]: %'u direktorijum
sr[1]: %'u direktorijuma
sr[2]: %'u direktorijuma

en: %'u file | %'u files
sr[0]: %'u datoteka
sr[1]: %'u datoteke
sr[2]: %'u datoteka

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
sr: ? stavki

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
sr: ? bajtova

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Archive
sr: Arhiva

en: Markup
sr: Označavanje

en: Text
sr: Tekst

en: Contacts
sr: Kontakti

en: Calendar
sr: Kalendar

en: Document
sr: Dokument

en: Presentation
sr: Prezentacija

en: Spreadsheet
sr: Tabela

en: Binary
sr: Binarni

en: Folder
sr: Direktorijum

en: link
sr: veza

en: link (broken)
sr: veza (prekinuta)

en: Name: %s
sr: Naziv: %s

en: Type: %s
sr: Tip: %s

en: %s item | %s items
sr[0]: %s stavka
sr[1]: %s stavke
sr[2]: %s stavki

en: Contains: %s
sr: Sadrži: %s

en: Size: %s
sr: Veličina: %s

en: Accessed: %s
sr: Pristupljeno: %s

en: Modified: %s
sr: Izmenjeno: %s

en: Created: %s
sr: Kreirano: %s

en: Location: %s
sr: Mesto: %s

en: Merge folder "%s"?
sr: Da spojim direktorijum "%s"?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
sr: Spajanje će tražiti dozvolu za zamenu postojećih datoteka i fascikla koje se podudaraju sa novim.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
sr: Stariji direktorijum sa istim nazivom već postoji u "%s".

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
sr: Noviji direktorijum sa istim nazivom već postoji u "%s".

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
sr: Drugi direktorijum sa istim nazivom već postoji u "%s".

en: Replacing it will remove all files in the folder.
sr: Zamenom ćete ukloniti sve datoteke u direktorijumu.

en: Replace folder "%s"?
sr: Da zamenim direktorijum "%s"?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
sr: Direktorijum sa istim nazivom već postoji u "%s".

en: Replace file "%s"?
sr: Da zamenim datoteku "%s"?

en: Replacing it will overwrite its content.
sr: Njena zamena će prepisati postojeći sadržaj.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
sr: Starija datoteka sa istim nazivom već postoji u "%s".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
sr: Novija datoteka sa istim nazivom već postoji u "%s".

en: Another file with the same name already exists in "%s".
sr: Druga datoteka sa istim nazivom već postoji u "%s".

en: Original file
sr: Izvorna datoteka

en: Last modified:
sr: Poslednja izmena:

en: Replace with
sr: Zameni sa

en: Merge
sr: Spoji

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
sr: _Izaberite novi naziv za odredište

en: Reset
sr: Vrati na podrazumevano

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
sr: Primeni ovu radnju na sve datoteke

note: Add buttons
en: _Cancel
sr: Ot_kaži

en: _Skip
sr: Pres_koči

en: Re_name
sr: P_reimenuj

en: Replace
sr: Zameni

en: File conflict
sr: Sukob datoteka

en: S_kip All
sr: Presko_či sve

en: _Retry
sr: P_okušaj ponovo

en: Delete _All
sr: Obriši _sve

en: _Replace
sr: _Zameni

en: Replace _All
sr: Za_meni sve

en: _Merge
sr: S_poji

en: Merge _All
sr: S_poji sve

en: Copy _Anyway
sr: Ip_ak kopiraj

en: %'d second | %'d seconds
sr[0]: %'d sekunda
sr[1]: %'d sekunde
sr[2]: %'d sekundi

en: %'d minute | %'d minutes
sr[0]: %'d minut
sr[1]: %'d minuta
sr[2]: %'d minuta

en: %'d hour | %'d hours
sr[0]: %'d sat
sr[1]: %'d sata
sr[2]: %'d sati

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
sr[0]: približno %'d sat
sr[1]: približno %'d sata
sr[2]: približno %'d sati

note: appended to new link file
en: Another link to %s
sr: Još jedna veza ka %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
sr: %'d. veza ka %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
sr: %'d. veza ka %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
sr: %'d. veza ka %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
sr: %'d. veza ka %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
sr:  (kopija)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
sr:  (druga kopija)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
sr: . kopija)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
sr: . kopija)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
sr: . kopija)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
sr: . kopija)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
sr: %s (kopija)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
sr: %s (druga kopija)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
sr: %s (%'d. kopija)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
sr: %s (%'d. kopija)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
sr: %s (%'d. kopija)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
sr: %s (%'d. kopija)%s

en: Error removing file: %s
sr: Greška prilikom uklanjanja datoteke: %s

en: Waiting to copy a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to copy files from '%1$s' to '%2$s'
sr[0]: Čekam da kopiram datoteku iz '%1$s' u '%2$s'
sr[1]: Čekam da kopiram datoteke iz '%1$s' u '%2$s'
sr[2]: Čekam da kopiram datoteke iz '%1$s' u '%2$s'

en: Waiting to move a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to move files from '%1$s' to '%2$s'
sr[0]: Čekam da premestim datoteku iz '%1$s' u '%2$s'
sr[1]: Čekam da premestim datoteke iz '%1$s' u '%2$s'
sr[2]: Čekam da premestim datoteke iz '%1$s' u '%2$s'

en: Waiting to permanently delete a file from '%s' | Waiting to permanently delete files from '%s'
sr[0]: Čekam da trajno obrišem datoteku iz '%s'
sr[1]: Čekam da trajno obrišem datoteke iz '%s'
sr[2]: Čekam da trajno obrišem datoteke iz '%s'

en: Waiting to trash a file in '%s' | Waiting to trash files in '%s'
sr[0]: Čekam da izbacim u smeće datoteku u '%s'
sr[1]: Čekam da izbacim u smeće datoteke u '%s'
sr[2]: Čekam da izbacim u smeće datoteke u '%s'

en: Waiting to empty the trash
sr: Čekam da ispraznim korpu za smeće

en: Waiting to duplicate a file in '%s' | Waiting to duplicate files in '%s'
sr[0]: Čekam da napravim duplikat datoteke u '%s'
sr[1]: Čekam da napravim duplikate datoteka u '%s'
sr[2]: Čekam da napravim duplikate datoteka u '%s'

en: Waiting to change permissions of files in '%s'
sr: Čekam da promenim dozvole za datoteke u '%s'

en: Waiting to link a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to link files from '%1$s' to '%2$s'
sr[0]: Čekam da povežem datoteku iz '%1$s' sa '%2$s'
sr[1]: Čekam da povežem datoteke iz '%1$s' sa '%2$s'
sr[2]: Čekam da povežem datoteke iz '%1$s' sa '%2$s'

en: Are you sure you want to move "%B" to the trash?
sr: Da li ste sigurni da želite da premestite "%B" u smeće?

note: translators: the singular form here can be skipped.
en: unused %'d | Are you sure you want to move the %'d selected items to the trash?
sr[0]: nekorišćeno %'d
sr[1]: Da li ste sigurni da želite da premestite %'d izabrane stavke u smeće?
sr[2]: Da li ste sigurni da želite da premestite %'d izabranih stavki u smeće?

en: You can restore an item from the trash, if you later change your mind.
sr: Možete da vratite neku stavku iz smeća, ukoliko se kasnije predomislite.

en: Move to _Trash
sr: Premesti u s_meće

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
sr: Da li ste sigurni da želite da trajno uklonite "%B" iz smeća?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
sr[0]: Da li ste sigurni da želite da trajno obrišete %'d izabranu stavku iz smeća?
sr[1]: Da li ste sigurni da želite da trajno obrišete %'d izabrane stavke iz smeća?
sr[2]: Da li ste sigurni da želite da trajno obrišete %'d izabranih stavki iz smeća?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
sr: Ukoliko obrišete neku stavku, ona će biti trajno izgubljena.

en: Empty all items from Trash?
sr: Da izbacim sve stavke iz smeća?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
sr: Sve stavke iz smeća će biti trajno obrisane.

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
sr: Da li ste sigurni da želite trajno da obrišete "%B"?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
sr[0]: Da li ste sigurni da želite da trajno obrišete %'d izabranu stavku?
sr[1]: Da li ste sigurni da želite da trajno obrišete %'d izabrane stavke?
sr[2]: Da li ste sigurni da želite da trajno obrišete %'d izabranih stavki?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
sr[0]: Preostala je %'d datoteka za brisanje
sr[1]: Preostale su %'d datoteke za brisanje
sr[2]: Preostalo je %'d datoteka za brisanje

en: Deleting files
sr: Brisanje datoteka

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
sr[0]: preostao je %T
sr[1]: preostalo je %T
sr[2]: preostalo je %T

en: Error while deleting.
sr: Greška prilikom brisanja.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
sr: Datoteke u direktorijumu "%B" ne mogu biti obrisane jer nemate dozvole da ih vidite.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
sr: Došlo je do greške prilikom dobijanja informacija o datotekama u direktorijumu "%B".

en: _Skip files
sr: Pre_skoči datoteke

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
sr: Direktorijum "%B" ne može biti izbrisan jer nemate ovlašćenja da ga čitate.

en: There was an error reading the folder "%B".
sr: Došlo je do greške prilikom čitanja direktorijuma "%B".

en: Could not remove the folder %B.
sr: Nisam mogao da uklonim direktorijum %B.

en: There was an error deleting %B.
sr: Došlo je do greške prilikom brisanja %B.

en: Moving files to trash
sr: Premeštam datoteke u smeće

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
sr[0]: U smeću je ostala %'d datoteka
sr[1]: U smeću su ostale %'d datoteke
sr[2]: U smeću je ostalo %'d datoteka

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
sr: Ne mogu da prebacim datoteku u smeće, da li želite da je odmah obrišete?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
sr: Ne mogu da premestim datoteku "%B" u smeće.

en: Trashing Files
sr: Premeštam datoteke u smeće

en: Deleting Files
sr: Brišem datoteke

en: Unable to eject %V
sr: Ne mogu da izbacim %V

en: Unable to unmount %V
sr: Ne mogu da demontiram %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
sr: Da li želite da ispraznite korpu za smeće pre nego što demontirate?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
sr: Da biste povratili slobodan prostor na ovom disku, morate da ispraznite korpu za smeće. Sve stavke iz smeća na ovom disku će biti trajno izgubljene.

en: Do _not Empty Trash
sr: Ne prazni smeć_e

en: Unable to mount %s
sr: Ne mogu da montiram %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
sr[0]: Pripremam se za kopiranje %'d datoteke (%S)
sr[1]: Pripremam se za kopiranje %'d datoteke (%S)
sr[2]: Pripremam se za kopiranje %'d datoteka (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
sr[0]: Pripremam za premeštanje %'d datoteke (%S)
sr[1]: Pripremam za premeštanje %'d datoteke (%S)
sr[2]: Pripremam za premeštanje %'d datoteka (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
sr[0]: Pripremam se za brisanje %'d datoteke (%S)
sr[1]: Pripremam se za brisanje %'d datoteke (%S)
sr[2]: Pripremam se za brisanje %'d datoteka (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
sr[0]: Pripremam se za premeštanje u smeće %'d datoteke
sr[1]: Pripremam se za premeštanje u smeće %'d datoteke
sr[2]: Pripremam se za premeštanje u smeće %'d datoteka

en: Error while copying.
sr: Greška prilikom kopiranja.

en: Error while moving.
sr: Greška prilikom premeštanja.

en: Error while moving files to trash.
sr: Greška prilikom premeštanja datoteka u korpu.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
sr: Nije moguće rukovati datotekama u direktorijumu "%B" jer nemate dozvole da ih vidite.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sr: Nije moguće rukovati direktorijumom "%B" jer nemate dozvole za njegovo čitanje.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sr: Nije moguće rukovati datotekom "%B" jer nemate dozvole za njeno čitanje.

en: There was an error getting information about "%B".
sr: Došlo je do greške prilikom dobijanja podataka o "%B".

en: Error while copying to "%B".
sr: Greška prilikom kopiranja u "%B".

en: You do not have permissions to access the destination folder.
sr: Nemate ovlašćenja da pristupite odredišnom direktorijumu.

en: There was an error getting information about the destination.
sr: Došlo je do greške prilikom dobavljanja podataka o odredištu.

en: The destination is not a folder.
sr: Odredište nije direktorijum.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
sr: Nema dovoljno slobodnog prostora u odredištu. Pokušajte da uklonite neke datoteke da biste oslobodili prostor.

en: %S more space is required to copy to the destination.
sr: Potrebno je %S slobodnog prostora za kopiranje podataka u odredište.

en: The destination is read-only.
sr: Odredište možete samo čitati.

en: Moving "%B" to "%B"
sr: Premeštam "%B" u "%B"

en: Copying "%B" to "%B"
sr: Kopiram "%B" u "%B"

en: Duplicating "%B"
sr: Dupliram "%B"

en: Moving file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
sr: Premeštam datoteku %'d od %'d (iz "%B") u "%B"

en: Copying file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
sr: Kopiram datoteku %'d od %'d (iz "%B") u "%B"

en: Duplicating file %'d of %'d (in "%B")
sr: Dupliram datoteku %'d od %'d (u "%B")

en: Moving file %'d of %'d to "%B"
sr: Premeštam datoteku %'d od %'d u "%B"

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
sr: Kopiram datoteku %'d od %'d u "%B"

en: Duplicating file %'d of %'d
sr: Dupliram datoteku %'d od %'d

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
sr: %S od %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
sr[0]: %S od %S — preostalo %T (%S/sek)
sr[1]: %S od %S — preostalo %T (%S/sek)
sr[2]: %S od %S — preostalo %T (%S/sek)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
sr: Ne mogu da kopiram direktorijum "%B" zato što nemate ovlašćenja da ga napravite u odredištu.

en: There was an error creating the folder "%B".
sr: Došlo je do greške prilikom pravljenja direktorijuma "%B".

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
sr: Datoteke u direktorijumu "%B" se ne mogu kopirati zato što nemate ovlašćenja za njihov prikaz.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
sr: Direktorijum "%B" se ne može kopirati zato što nemate ovlašćenja za njegovo čitanje.

en: Error while moving "%B".
sr: Greška prilikom premeštanja "%B".

en: Could not remove the source folder.
sr: Ne mogu da uklonim izvorni direktorijum.

en: Error while copying "%B".
sr: Greška prilikom kopiranja "%B".

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
sr: Nisam mogao da uklonim datoteke iz već postojećeg direktorijuma %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
sr: Nisam mogao da uklonim već postojeću datoteku %F.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
sr: Ne možete premestiti direktorijum u samog sebe.

en: You cannot copy a folder into itself.
sr: Ne možete kopirati direktorijum u samog sebe.

en: The destination folder is inside the source folder.
sr: Odredišni direktorijum je unutar izvornog direktorijuma.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
sr: Ne možete premestiti datoteku u istu datoteku.

en: You cannot copy a file over itself.
sr: Ne možete kopirati datoteku u istu datoteku.

en: The source file would be overwritten by the destination.
sr: Izvornu datoteku ćete prepisati odredišnom datotekom.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
sr: Nisam mogao da uklonim već postojeću datoteku sa istim nazivom u %F.

en: There was an error copying the file into %F.
sr: Došlo je do greške prilikom kopiranja datoteke u %F.

en: Copying Files
sr: Kopiram datoteke

en: Preparing to Move to "%B"
sr: Priprema za premeštanje u "%B"

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
sr[0]: Priprema za premeštanje %'d datoteke
sr[1]: Priprema za premeštanje %'d datoteke
sr[2]: Priprema za premeštanje %'d datoteka

en: There was an error moving the file into %F.
sr: Došlo je do greške pri premeštanju u %F.

en: Moving Files
sr: Premeštam datoteke

en: Creating links in "%B"
sr: Pravim veze u "%B"

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
sr[0]: Pravim vezu ka %'d datoteci
sr[1]: Pravim veze ka %'d datoteke
sr[2]: Pravim veze ka %'d datoteka

en: Error while creating link to %B.
sr: Greška pri pravljenju veze ka %B.

en: Symbolic links only supported for local files
sr: Simboličke veze su podržane samo za lokalne datoteke

en: The target doesn't support symbolic links.
sr: Odredište ne podržava simboličke veze.

en: There was an error creating the symlink in %F.
sr: Došlo je do greške pri stvaranju simboličke veze u %F.

en: Setting permissions
sr: Postavljam ovlašćenja

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
sr: Neimenovani direktorijum

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
sr: Neimenovani dokument

en: Error while creating directory %B.
sr: Greška pri stvaranju direktorijuma %B.

en: Error while creating file %B.
sr: Greška pri stvaranju datoteke %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
sr: Došlo je do greške pri stvaranju direktorijuma u %F.

en: Emptying Trash
sr: Praznim smeće

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
sr: Ne mogu da označim pokretač kao poverljiv (izvršni)

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
sr[0]: Premesti %d stavku nazad u '%s'
sr[1]: Premesti %d stavke nazad u '%s'
sr[2]: Premesti %d stavki nazad u '%s'

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
sr[0]: Premesti %d stavku u '%s'
sr[1]: Premesti %d stavke u '%s'
sr[2]: Premesti %d stavki u '%s'

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
sr[0]: _Opozovi premeštanje %d stavke
sr[1]: _Opozovi premeštanje %d stavke
sr[2]: _Opozovi premeštanje %d stavki

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
sr[0]: _Ponovi premeštanje %d stavke
sr[1]: _Ponovi premeštanje %d stavke
sr[2]: _Ponovi premeštanje %d stavki

en: Move '%s' back to '%s'
sr: Premesti '%s' nazad u '%s'

en: Move '%s' to '%s'
sr: Premesti '%s' u '%s'

en: _Undo Move
sr: _Opozovi premeštanje

en: _Redo Move
sr: _Ponovi pomeranje

en: _Undo Restore from Trash
sr: _Opozovi vraćanje iz smeća

en: _Redo Restore from Trash
sr: _Ponovi vraćanje iz smeća

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
sr[0]: Premeštam %d stavku nazad u smeće
sr[1]: Premeštam %d stavke nazad u smeće
sr[2]: Premeštam %d stavki nazad u smeće

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
sr[0]: Vraćam %d stavku iz smeća
sr[1]: Vraćam %d stavke iz smeća
sr[2]: Vraćam %d stavki iz smeća

en: Move '%s' back to trash
sr: Premeštam '%s' nazad u smeće

en: Restore '%s' from trash
sr: Vraćam '%s' iz smeća

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
sr[0]: Brišem %d kopiranu stavku
sr[1]: Brišem %d kopirane stavke
sr[2]: Brišem %d kopiranih stavki

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
sr[0]: Kopiram %d stavku u '%s'
sr[1]: Kopiram %d stavke u '%s'
sr[2]: Kopiram %d stavki u '%s'

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
sr[0]: _Opozovi kopiranje %d stavke
sr[1]: _Opozovi kopiranje %d stavke
sr[2]: _Opozovi kopiranje %d stavki

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
sr[0]: _Ponovi kopiranje %d stavke
sr[1]: _Ponovi kopiranje %d stavke
sr[2]: _Ponovi kopiranje %d stavki

en: Delete '%s'
sr: Izbriši '%s'

en: Copy '%s' to '%s'
sr: Kopiraj '%s' u '%s'

en: _Undo Copy
sr: _Opozovi kopiranje

en: _Redo Copy
sr: _Ponovi kopiranje

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
sr[0]: Obriši %d dupliranu stavku
sr[1]: Obriši %d duplirane stavke
sr[2]: Obriši %d dupliranih stavki

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
sr[0]: Dupliraj %d stavku u '%s'
sr[1]: Dupliraj %d stavke u '%s'
sr[2]: Dupliraj %d stavki u '%s'

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
sr[0]: _Opozovi dupliranje %d stavke
sr[1]: _Opozovi dupliranje %d stavke
sr[2]: _Opozovi dupliranje %d stavki

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
sr[0]: _Ponovi dupliranje %d stavke
sr[1]: _Ponovi dupliranje %d stavke
sr[2]: _Ponovi dupliranje %d stavki

en: Duplicate '%s' in '%s'
sr: Dupliraj '%s' u '%s'

en: _Undo Duplicate
sr: _Opozovi dupliranje

en: _Redo Duplicate
sr: _Ponovi dupliranje

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
sr[0]: Obriši veze do %d stavke
sr[1]: Obriši veze do %d stavke
sr[2]: Obriši veze do %d stavki

en: Create links to %d item | Create links to %d items
sr[0]: Napravi veze do %d stavke
sr[1]: Napravi veze do %d stavke
sr[2]: Napravi veze do %d stavki

en: Delete link to '%s'
sr: Obriši vezu do '%s'

en: Create link to '%s'
sr: Napravi vezu do '%s'

en: _Undo Create Link
sr: _Opozovi stvaranje veze

en: _Redo Create Link
sr: _Ponovi pravljenje veze

en: Create an empty file '%s'
sr: Napravi praznu datoteku '%s'

en: _Undo Create Empty File
sr: _Opozovi pravljenje prazne datoteke

en: _Redo Create Empty File
sr: _Ponovi pravljenje prazne datoteke

en: Create a new folder '%s'
sr: Napravi novi direktorijum '%s'

en: _Undo Create Folder
sr: _Opozovi pravljenje direktorijuma

en: _Redo Create Folder
sr: _Ponovi stvaranje direktorijuma

en: Create new file '%s' from template
sr: Napravi novu datoteku '%s' iz šablona

en: _Undo Create from Template
sr: _Opozovi napravljeno iz šablona

en: _Redo Create from Template
sr: _Ponovi napravljeno iz šablona

en: Rename '%s' as '%s'
sr: Preimenuj '%s' kao '%s'

en: _Undo Rename
sr: _Opozovi preimenovano

en: _Redo Rename
sr: _Ponovi preimenovanje

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
sr[0]: Premesti %d stavku u smeće
sr[1]: Premesti %d stavke u smeće
sr[2]: Premesti %d stavki u smeće

en: Restore '%s' to '%s'
sr: Vrati '%s' u '%s'

en: Move '%s' to trash
sr: Premeštam „%s“ u smeće

en: _Undo Trash
sr: _Opozovi bacanje u smeće

en: _Redo Trash
sr: _Ponovi bacanje

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
sr: Vrati prvobitna ovlašćenja za stavke sadržane u '%s'

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
sr: Postavi ovlašćenja za stavke sadržane u '%s'

en: _Undo Change Permissions
sr: _Opozovi izmenu ovlašćenja

en: _Redo Change Permissions
sr: _Ponovi izmenu ovlašćenja

en: Restore original permissions of '%s'
sr: Vrati prvobitna ovlašćenja za '%s'

en: Set permissions of '%s'
sr: Postavi ovlašćenja za '%s'

en: Restore group of '%s' to '%s'
sr: Vrati grupu '%s' u '%s'

en: Set group of '%s' to '%s'
sr: Postavi grupu '%s' u '%s'

en: _Undo Change Group
sr: _Opozovi izmenu gupe

en: _Redo Change Group
sr: _Ponovi izmenu gupe

en: Restore owner of '%s' to '%s'
sr: Vrati vlasnika '%s' na '%s'

en: Set owner of '%s' to '%s'
sr: Postavi vlasnika '%s' na '%s'

en: _Undo Change Owner
sr: _Opozovi izmenu vlasnika

en: _Redo Change Owner
sr: _Ponovi izmenu vlasnika

en: Could not determine original location of "%s"
sr: Ne mogu da odredim prvobitnu lokaciju za "%s"

en: The item cannot be restored from trash
sr: Ne mogu da vratim stavku iz smeća

en: The selection rectangle
sr: Pravougaonik izbora

en: Could not forget association
sr: Ne mogu da zaboravim pridruživanje

en: Forget association
sr: Zaboravi pridruživanje

en: Valid executable.
sr: Ispravna izvršnа dаtotekа.

en: Not a valid executable.  Spaces in the file path must be escaped with backslash (\).
sr: Nije ispravna izvršna datoteka. Razmaci u putanji datoteke se moraju izbeći obrnutom kosom crtom (\).

note: the %s here is a file extension
en: %s document
sr: %s dokument

en: Open all files of type "%s" with
sr: Otvori sve datoteke tipa "%s" pomoću

en: Select an application in the list to open %s and other files of type "%s"
sr: Izaberite neki program iz spiska da biste otvorili %s i druge datoteke tipa "%s"

en: Custom application
sr: Poseban program

en: Executables
sr: Izvršne datoteke

en: You can also type or select a custom executable file to use to open this file type.  You can use this command just once, or set it as default for all files of this type.
sr: Takođe možete da ukucate ili izaberete posebnu izvršnu datoteku da biste je koristili za otvaranje ovog tipa datoteke. Ovu komandu možete koristiti jednom, ili je podesiti kao podrazumevanu za sve datoteke ovog tipa.

en: Enter a custom command...
sr: Unesite posebno prilagođenu komandu...

en: Add to list
sr: Dodaj u spisak

en: Set as default
sr: Postavi kao podrzumevano

en: Reset to system defaults
sr: Vrati na sistemske podrazumevane vrednosti

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
sr: Nažalost, ne možete izvršavati komande sa udaljenog mesta.

en: This is disabled due to security considerations.
sr: Ovo je onemogućeno iz bezbednosnih razloga.

en: There was an error launching the application.
sr: Došlo je do greške pri pokretanju programa.

en: This drop target only supports local files.
sr: Ovo odredište prevlačenja podržava samo lokalne datoteke.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
sr: Da biste otvorili udaljene datoteke, kopirajte ih u lokalni direktorijum, a zatim ih ponovo prevucite.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
sr: Da biste otvorili udaljene datoteke, kopirajte ih u lokalni direktorijum, a zatim ih ponovo prevucite. Lokalne datoteke koje ste prevukli su već otvorene.

en: Details:
sr: Detalji:

en: Preparing
sr: Pripremam

en: Search in "%s"
sr: Potraži u "%s"

en: Edit
sr: Uredi

en: Undo Edit
sr: Opozovi uređivanje

en: Undo the edit
sr: Opozovi uređivanje

en: Redo Edit
sr: Ponovi uređivanje

en: Redo the edit
sr: Ponovi uređivanje

en: The text of the label.
sr: Tekst oznake.

en: Justification
sr: Poravnanje

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
sr: Poravnanje redova teksta oznake u međusobnom odnosu. Ovo NE utiče na poravnanje u oznaci na njoj dodeljenom prostoru. Pogledajte GtkMisc::xalign za to.

en: Line wrap
sr: Prelom reda

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
sr: Ukoliko je postavljeno, kada tekst postane preširok vršiće se prelom reda.

en: Cursor Position
sr: Položaj pokazivača

en: The current position of the insertion cursor in chars.
sr: Tekući položaj pokazivača za unos kao broj znakova.

en: Selection Bound
sr: Granica izbora

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
sr: Položaj suprotnog kraja izbora kao broj znakova od pokazivača.

en: Select All
sr: Izaberi sve

en: Input Methods
sr: Metodi unosa

en: Show more _details
sr: Prikaži više _detalja

en: You can stop this operation by clicking cancel.
sr: Možete zaustaviti ovu operaciju klikom na „otkaži“.

en:  (invalid Unicode)
sr:  (neispravan Unikod)

en: Set as Wallpaper...
sr: Postavi kao pozadinu...

en: Set the selected image as your Cinnamon desktop wallpaper
sr: Postavite izabranu sliku kao Vašu pozadinu na Cinnamon radnoj površini

en: Add Desklets
sr: Dodajte desklete

en: Add Cinamon desklets
sr: Dodajte Cinnamonove desklete

en: Mount archive
sr: Montirajte arhivu

en: Mount %f to browse its contents
sr: Montirajte %f da biste pregledali njen sadržaj

en: Change Desktop _Background
sr: Izmeni pozadinu _radne površine

en: Change the Cinnamon desktop background
sr: Izmenite pozadinu Cinnamonove radne površine

en: Create a new l_auncher here...
sr: Napravi novi pokre_tač ovde...

en: Create a new launcher in this folder
sr: Napravi novi pokretač u ovom direktorijumu

en: Manage workspaces (Expo)
sr: Upravljanje pregledom radnih prostora (Ekspo)

en: Open Expo to add, remove, or organize workspaces
sr: Otvorite Ekspo da biste dodali, uklonili ili organizovali radne prostore

en: Remove workspace
sr: Ukloni radni prostor

en: Remove the currently active workspace
sr: Ukloni trenutno aktivni radni prostor

en: Jump to new workspace
sr: Skoči na novi radni prostor

en: Create a new workspace and activate it
sr: Napravi novi radni prostor i aktiviraj ga

en: Files
sr: Datoteke

en: Access and organize files
sr: Pristupite datotekama i organizujte ih

en: Edit Bookmarks
sr: Uredite obeleživače

en: <b>_Bookmarks</b>
sr: <b>_Obeleživači</b>

en: <b>_Name</b>
sr: <b>_Naziv</b>

en: <b>_Location</b>
sr: <b>_Lokacija</b>

[ctx: Desktop icon size]
en: Smaller
sr: Manja

[ctx: Desktop icon size]
en: Small
sr: Mala

[ctx: Desktop icon size]
en: Normal
sr: Uobičajena

[ctx: Desktop icon size]
en: Large
sr: Velika

[ctx: Desktop icon size]
en: Larger
sr: Veća

en: Vertical
sr: Uspravno

en: Horizontal
sr: Vodoravno

en: Current Monitor Layout
sr: Tranutni raspored na monitoru

en: Icon Size
sr: Veličina ikona

en: Layout
sr: Raspored

en: Direction
sr: Smer

en: Sort items by
sr: Poređaj stavke po

en: Reset grid spacing
sr: Vrati na početne vrednosti razmak između stavki na mrežastom šablonu

en: button
sr: dugme

en: Adjust horizontal grid spacing
sr: Prilagodi vodoravni razmak između stavki na mrežastom šablonu

en: Adjust vertical grid spacing
sr: Prilagodi uspravni razmak između stavki na mrežastom šablonu

en: page0
sr: strana0

en: <b><big>Desktop icons are not currently enabled for this monitor.</big></b>
sr: <b><big>Ikone na radnoj površini trenutno nisu omogućene za ovaj monitor.</big></b>

en: page1
sr: strana1

en: Desktop Layout
sr: Raspored na radnoj površini

en: No desktop icons
sr: Nema ikona na radnoj površini

en: Show desktop icons on primary monitor only
sr: Prikaži ikone na radnoj površini samo na primarnom monitoru

en: Show desktop icons on non-primary monitor(s) only
sr: Prikaži ikone na radnoj površini samo na monitoru(ima) koji nije primarni

en: Show desktop icons on all monitors
sr: Prikaži ikone na radnoj površini na svim monitorima

en: Desktop Icons
sr: Ikone na radnoj površini

en: Mounted Drives
sr: Montirani diskovi

en: Options
sr: Opcije

en: Show icons from missing monitors
sr: Prikaži ikone sa nedostajućih monitora

en: Always
sr: Uvek

en: Local Files Only
sr: Samo lokalne datoteke

en: Never
sr: Nikada

en: Decimal
sr: Decimalno

en: Decimal (long format)
sr: Decimalno (duži format)

en: Binary (long format)
sr: Binarno (duži format)

en: By Name
sr: Prema nazivu

en: By Size
sr: Prema veličini

en: By Type
sr: Prema tipu

en: By Detailed Type
sr: Prema detaljnom tipu

en: By Modification Date
sr: Prema datumu izmene

en: By Access Date
sr: Prema datumu pristupa

en: By Trashed Date
sr: Prema datumu brisanja

en: Yes
sr: Da

en: No
sr: Ne

en: File Management Preferences
sr: Preferencije za upravljanje datotekama

en: <b>Default View</b>
sr: <b>Podrazumevani prikaz</b>

en: View _new folders using:
sr: Pregledaj _nove direktorijume pomoću:

en: _Inherit view type from parent
sr: Nasled_i vrstu pregleda od nadređenog direktorijuma

en: _Arrange items:
sr: _Poređaj stavke:

en: Sort _folders before files
sr: Sortiraj _direktorijume pre datoteka

en: Sort _favorites before other files
sr: Poređaj _omiljeno pre drugih datoteka

en: <b>Icon View Defaults</b>
sr: <b>Podrazumevano za prikaz ikona</b>

en: Default _zoom level:
sr: Podrazumevani nivo _zumiranja:

en: _Text beside icons
sr: _Tekst pored ikonica

en: <b>Compact View Defaults</b>
sr: <b>Podrazumevani zbijeni prikaz</b>

en: _Default zoom level:
sr: _Podrazumevani nivo zumiranja:

en: A_ll columns have the same width
sr: _Sve kolone su iste širine

en: <b>List View Defaults</b>
sr: <b>Podrazumevano za prikaz spiska</b>

en: D_efault zoom level:
sr: _Podrazumevano uvećanje:

en: <b>Tree View Defaults</b>
sr: <b>Podrazumevano za pregled stabla</b>

en: Show _only folders
sr: Prikaži _samo direktorijume

en: Views
sr: Pregledi

en: <b>Behavior</b>
sr: <b>Ponašanje</b>

en: _Single click to open items
sr: _Jednostruki klik za otvaranje stavki

en: _Double click to open items
sr: _Dvoklik za otvaranje stavki

en: Click on a file's name twice to rename it
sr: Kliknite dva puta na naziv datoteke da bi ste je preimenovali

en: Open each _folder in its own window
sr: Otvori svaki d_irektorijum u zasebnom prozoru

en: Always start in dual-pane view
sr: Uvek pokreni u pregledu sa dva okna

en: Ignore per-folder view preferences
sr: Ignoriši preferencije posebnog pregleda za svaki direktorijum

en: Disable file operation queueing
sr: Onemogući red zа radnje na datotekama

en: Double-click on a blank area to go to the parent folder
sr: Dvostruki klik na prazan prostor za povratak u nadređeni direktorijum

en: <b>Executable Text Files</b>
sr: <b>Izvršne tekstualne datoteke</b>

en: _Run executable text files when they are opened
sr: _Pokreni izvršne tekstualne datoteke pri otvaranju

en: _View executable text files when they are opened
sr: _Pregledaj izvršne tekstualne datoteke pri otvaranju

en: _Ask each time
sr: _Pitaj svaki put

en: <b>Trash</b>
sr: <b>Smeće</b>

en: Ask before moving files to the Trash
sr: Pitaj pre premeštanja datoteka u kantu za smeće

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
sr: Pitaj pre _izbacivanja smeća ili brisanja datoteka

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
sr: _Uključi i naredbu za brisanje koja zaobilazi smeće

en: Bypass the Trash when the Delete key is pressed
sr: Zaobiđi kantu za smeće kada je pritisnut taster Delete

en: <b>Media Handling</b>
sr: <b>Upravljanje medijumima</b>

en: Automatically mount removeable media when inserted and on startup
sr: Automatski montiraj uklonjive medijume po umetanju i pri pokretanju

en: Automatically open a folder for automounted media
sr: Automatski otvori direktorijum za automatski montirani medijum

en: Prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
sr: Pitaj ili automatski pokreni programe kada su medijumi umetnuti

en: Automatically close the device's tab, pane, or window when a device is unmounted or ejected
sr: Automatski zatvori jezičak uređaja, njegovo okno ili prozor kada je uređaj demontiran ili izbačen

en: <b>Bulk Rename</b>
sr: <b>Masovno preimenovanje</b>

en: Command to invoke when renaming multiple items:
sr: Komanda koju treba pozvati kada se vrši preimenovanje mnogobrojnih stavki:

en: Behavior
sr: Ponašanje

en: <b>Icon Captions</b>
sr: <b>Natpisi ikona</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
sr: Izaberite redosled podataka koji se pojavljuju ispod naziva ikona. Više podataka će biti prikazano kada uvećavate prikaz.

en: <b>Date</b>
sr: <b>Datum</b>

en: <b>Window and Tab Titles</b>
sr: <b>Naslovi prozora i jezičaka</b>

en: Show the full p_ath in the title bar and tab bars
sr: Prikaži punu p_utanju u naslovnoj traci i traci sa jezičcima

en: <b>File Size</b>
sr: <b>Veličina datoteke</b>

en: _Prefixes:
sr: _Prefiksi:

en: <b>File Properties</b>
sr: <b>Svojstva datoteke</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
sr: Prikaži napredne postavke dozvola u prozorčetu sa osobinama datoteke

en: <b>Move/Copy To Menu</b>
sr: <b>Meni za premeštanje/kopiranje u</b>

en: List bookmarks in the menu
sr: Izlistaj obeleživače u meniju

en: List devices and network locations in the menu
sr: Izlistaj uređaje i mrežne lokacije u meniju

en: Display
sr: Ekran

en: <b>List Columns</b>
sr: <b>Stupci spiska</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
sr: Izaberite redosled podataka pri pregledu spiska.

en: List Columns
sr: Stupci spiska

en: <b>Previewable Files</b>
sr: <b>Pregledive datoteke</b>

en: Show _thumbnails:
sr: Prikaži _minijature

en: _Inherit thumbnail visibility from parent
sr: _Nasledi vidljivost minijatura od nadređenog direktorijuma

en: _Only for files smaller than:
sr: _Samo za datoteke manje od:

en: <b>Folders</b>
sr: <b>Direktorijumi</b>

en: Count _number of items:
sr: Pre_broj stavke:

en: <b>Tooltips</b>
sr: <b>Objašnjenja u oblačiću</b>

en: Show tooltips in icon and compact views
sr: Prikaži objašnjenja u oblačićima za ikone i u zbijenom pregledu

en: Show tooltips in list views
sr: Prikaži objašnjenja u oblačićima za preglede spiska

en: Show tooltips on the desktop
sr: Prikaži objašnjenja u oblačićima na radnoj površini

en: <i>By default, a folder tooltip shows the item count, and files display their size.
        Select additional information to display in the tooltip:</i>
sr: <i>Podrаzumevаno, oblačić sa objašnjenjima za direktorijum prikаzuje broj stаvki, а dаtoteke prikаzuju njihovu veličinu.
        Izaberite dodatne informacije za prikaz u oblačićima sa objašnjenjima:</i>

en: Detailed file type
sr: Detaljan tip datoteke

en: Modified date
sr: Datum izmene

en: Created date
sr: Datum kreiranja

en: Accessed date
sr: Datup pristupanja

en: File or folder location
sr: Lokacija datoteke ili direktorijuma

en: Preview
sr: Pretpregled

en: Visible Buttons
sr: Vidljivi tasteri

en: Previous
sr: Prethodno

en: Next
sr: Sledeće

en: Up
sr: Gore

en: Refresh
sr: Osveži

en: Location entry toggle
sr: Prekidač za unos lokacije

en: Open in terminal
sr: Otvori u terminalu

en: Icon view
sr: Prikaži kao ikone

en: List view
sr: Prikaži kao spisak

en: Compact view
sr: Zbijeni prikaz

en: Visible Entries
sr: Vidljivi unosi

en: Selection
sr: Izbor

en: Favorite
sr: Omiljeno

en: Background
sr: Pozadina

en: Visible action and extension entries can be configured in the Plugins tab
sr: Vidljivi unosi radnji i ekstenzija mogu biti konfigurisani u jezičku za dodatne komponente

en: Context Menus
sr: Kontekstni meniji

en: Search for files:
sr: Potraži datoteke:

en: Case sensitive
sr: Razlikuje mala i velika slova

en: Search folders recursively
sr: Pretraži direktorijume rekurzivno

en: Search content:
sr: Pretraži sadržaj:

en: Regular expression
sr: Regularni izraz

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Opšte

[ctx: shortcut window]
en: New window
sr: Novi prozor

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
sr: Zatvori prozor ili jezičak

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
sr: Zatvori sve prozore

[ctx: shortcut window]
en: Toggle extra pane
sr: Uključi/isključi dodatno okno

[ctx: shortcut window]
en: Search
sr: Pretraži

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
sr: Obeleži trenutnu lokaciju

[ctx: shortcut window]
en: Edit bookmarks
sr: Uredi obeleživače

[ctx: shortcut window]
en: Make link
sr: Napravi vezu

[ctx: shortcut window]
en: Pin/Unpin selection
sr: Prikači/Otkači označeno

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sr: Prikaži pomoć

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
sr: Prečice

[ctx: shortcut window]
en: Opening
sr: Otvaranje

[ctx: shortcut window]
en: Open
sr: Otvori

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
sr: Otvori u novom jezičku

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
sr: Otvori u novom prozoru

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (recent files and search only)
sr: Otvori lokaciju stavke (samo za nedavno korišćene datoteke i pretragu)

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
sr: Jezičci

[ctx: shortcut window]
en: New tab
sr: Novi jezičak

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
sr: Idi na prethodni jezičak

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
sr: Idi na sledeći jezičak

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
sr: Pređi na jezičak

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
sr: Pomeri jezičak ulevo

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
sr: Pomeri jezičak udesno

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sr: Navigacija

[ctx: shortcut window]
en: Go back
sr: Idi nazad

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
sr: Idi napred

[ctx: shortcut window]
en: Go up
sr: Idi na gore

[ctx: shortcut window]
en: Go down
sr: Idi na dole

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
sr: Idi u lični direktorijum

[ctx: shortcut window]
en: Toggle location entry
sr: Uključi/isključi stavku lokacije

[ctx: shortcut window]
en: Dual Pane
sr: Dvojno okno

[ctx: shortcut window]
en: Go to other pane's location
sr: Idi na lokaciju drugog okna

[ctx: shortcut window]
en: Focus other pane
sr: Fokusiraj na drugo okno

[ctx: shortcut window]
en: View
sr: Prikaz

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sr: Zumiraj - uvećanje

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sr: Zumiraj - smanjivanje

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
sr: Vrati stepen uvećanja na početnu vrednost

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
sr: Osveži prikaz

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
sr: Prikaži/sakrij skrivene datoteke

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
sr: Prikaži/sakrij bočnu traku

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
sr: Prikaži/sakrij meni akcija

[ctx: shortcut window]
en: List view
sr: Prikaži kao spisak

[ctx: shortcut window]
en: Compact view
sr: Zbijeni prikaz

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sr: Uređivanje

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
sr: Napravi direktorijum

[ctx: shortcut window]
en: Rename
sr: Preimenuj

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
sr: Premestite u smeće

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
sr: Trajno obriši

[ctx: shortcut window]
en: Cut
sr: Iseci

[ctx: shortcut window]
en: Copy
sr: Kopiraj

[ctx: shortcut window]
en: Paste
sr: Nalepi

[ctx: shortcut window]
en: Select all
sr: Izaberi sve

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
sr: Preokreni izbor

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
sr: Označi stavke po uslovu

[ctx: shortcut window]
en: Undo
sr: Opozovi

[ctx: shortcut window]
en: Redo
sr: Ponovi

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
sr: Prikaži svojstva stavke
