linuxmint - en to ms translation catalogue (1142 entries)

en: No actions found
ms: Tiada tindakan ditemui

en: Actions
ms: Tindakan

en: Nemo could not create the required folder "%s".
ms: Nemo tidak dapat cipta folder "%s" yang diperlukan.

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
ms: Sebelum menjalankan Nemo, sila cipta folder berikut, atau tetapkan keizinan supaya Nemo dapat menciptanya.

en: Error starting autorun program: %s
ms: Ralat memulakan program jalan-sendiri: %s

en: Cannot find the autorun program
ms: Tidak dapat mencari perisian jalan-sendiri

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
ms: <big><b>Ralat perisian jalan-sendiri </b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
ms: <big><b>Medium ini mengandungi perisian yang dimaksudkan untuk bermula secara automatik. Adakah kamu mahu menjalankannya?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
ms: Perisian akan dijalankan secara terus dari medium "%s". Anda seharusnya tidak sekali-kali menjalankan perisian yang anda tidak percayai.
    
    Jika ada keraguan, tekan Batal.

en: _Run
ms: _Jalan

en: _Customize
ms: S_uaikan

en: Adjust the desktop layout for this monitor
ms: Laras bentangan desktop untuk monitor ini

en: No bookmarks defined
ms: Tiada tanda buku ditakrifkan

en: Disable all
ms: Lumpuhkan semua

en: Enable all
ms: Aktifkan semua

en: Public FTP
ms: FTP Awam

en: FTP (with login)
ms: FTP (dengan daftar masuk)

en: Windows share
ms: Perkongsian Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ms: WebDAV Selamat (HTTPS)

en: Connecting...
ms: Menyambung...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
ms: Tidak dapat memuatkan senarai kaedah pelayan tersokong.
    Sila semak pemasangan gvfs anda.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
ms: Folder "%s" tidak dapat dibuka pada "%s".

en: The server at "%s" cannot be found.
ms: Pelayan di "%s" tidak ditemui.

en: Try Again
ms: Cuba Lagi

en: Please verify your user details.
ms: Sila sahkan perincian pengguna anda

en: Continue
ms: Teruskan

en: C_onnect
ms: Sa_mbung

note: set dialog properties
en: Connect to Server
ms: Sambung ke Pelayan

en: Server Details
ms: Perincian Pelayan

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
ms: Pe_layan:

note: second row: type combobox
en: _Type:
ms: _Jenis:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
ms: K_ongsi:

en: User Details
ms: Perincian Pengguna

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
ms: Nama _domain:

note: second row: username entry
en: _User name:
ms: _Nama pengguna:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
ms: Kata _Laluan:

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
ms: _Ingat kata laluan ini

en: Operation cancelled
ms: Operasi dibatalkan

en: Print but do not open the URI
ms: Papar tetapi tidak dapat membuka URI

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
ms: 
    
    Tambah sambungan untuk lekapkan pelayan

en: Show the version of the program.
ms: Papar versi program

en: Quit Nemo Desktop.
ms: Keluar dari Desktop Nemo

en: 
    
    Manage the desktop with the file manager
ms: 
    
    Urus desktop dengan pengurus fail

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
ms: Koso_ngkan Tong Sampah

note: name, stock id label, accelerator
en: Auto-arrange
ms: Auto-susun

note: name, stock id label, accelerator
en: Reverse sort
ms: Isih songsang

en: Smaller
ms: Lebih kecil

en: Small
ms: Kecil

en: Normal
ms: Biasa

en: Large
ms: Besar

en: Larger
ms: Lebih Besar

en: _Vertical
ms: Men_egak

en: _Horizontal
ms: Meng_ufuk

en: Name
ms: Nama

en: Size
ms: Saiz

en: Type
ms: Jenis

en: Date
ms: Tarikh

note: name, stock id, label
en: _Sort
ms: _Isih

note: name, stock id, label
en: _Icon Size
ms: Saiz _ikon

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
ms: Kosongkan Tong Sampah

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
ms: Padam semua item di dalam Tong Sampah

en: The desktop view encountered an error.
ms: Paparan desktop mengalami ralat.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
ms: Paparan desktop mengalami ralat semasa permulaan.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
ms: Pulihkan Sai_z Asal Ikon

en: Restore Icon's Original Si_ze
ms: Pulihkan Sai_z Asal Ikon

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
ms: Saiz Semula Ikon...

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
ms: Jadikan ikon dipilih boleh disaiz semula

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
ms: Pulihkan setiap ikon dipilih ke saiz asalnya

en: Comment
ms: Ulasan

en: Description
ms: Keterangan

en: Command
ms: Perintah

en: Current Monitor Layout (%s - %dx%d)
ms: Bentangan Monitor Semasa (%s - %dx%d)

en: Current Monitor Layout (%dx%d)
ms: Bentangan Monitor Semasa (%dx%d)

en: Desktop Settings
ms: Tetapan Desktop

en: Current Monitor Preferences
ms: Keutamaan Monitor Semasa

en: Show global desktop settings
ms: Tunjuk tetapan desktop sejagat

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
ms: Anda tidak mempunyai keizinan diperlukan untuk melihat kandungan bagi "%s".

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
ms: "%s" tidak ditemui. Mungkin ia telah dipadam baru-baru ini.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
ms: Maaf, tidak dapat memaparkan semua kandungan "%s": %s

en: The folder contents could not be displayed.
ms: Kandungan folder tidak dapat dipaparkan.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
ms: Anda tidak mempunyai keizinan mencukupi untuk mengubah kumpulan "%s".

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
ms: Maaf, tidak dapat ubah kumpulan "%s": %s

en: The group could not be changed.
ms: Kumpulan tidak dapat diubah.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
ms: Maaf, tidak dapat ubah pemilik "%s": %s

en: The owner could not be changed.
ms: Pemilik tidak dapat diubah.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
ms: Maaf, tidak dapat mengubah keizinan "%s": %s

en: The permissions could not be changed.
ms: Keizinan tidak dapat diubah.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
ms: Nama  "%s" sudah digunakan dalam folder ini. Sila guna nama lain.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
ms: Tiada  "%s" di dalam folder ini. Mungkin ianya telah dialih atau dipadam?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
ms: Anda tidak mempunyai keizinan diperlukan untuk namakan semula "%s".

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
ms: Nama "%s" adalah tidak sah kerana ia mengandungi aksara "/". Sila guna nama lain.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
ms: Nama "%s" adalah tidak sah. Sila guna nama lain.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
ms: Nama "%s" terlalu panjang. Sila guna nama lain.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
ms: Maaf, tidak dapat namakan semula "%s" ke "%s": %s

en: The item could not be renamed.
ms: Item tidak boleh dinamakan semula.

en: Renaming "%s" to "%s".
ms: Namakan semula "%s" ke "%s".

en: No extensions found
ms: Tiada sambungan ditemui

en: no information available
ms: Tiada maklumat tersedia

en: Configure
ms: Konfigur

en: Extensions
ms: Sambungan

en: Extensions changed.  Restart required.
ms: Sambungan berubah. Restart diperlukan.

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
ms: Tiada

en: Yesterday
ms: Semalam

en: by _Name
ms: berdasarkan _Nama

en: Keep icons sorted by name in rows
ms: Biar ikon diisih mengikut nama dalam baris

en: by _Size
ms: berdasarkan _Saiz

en: Keep icons sorted by size in rows
ms: Biarkan ikon diisih mengikut saiz dalam baris

en: by _Type
ms: berdasarkan _Jenis

en: Keep icons sorted by type in rows
ms: Biarkan ikon diisih mengikut jenis dalam baris

en: by _Detailed Type
ms: Jenis oleh_Terperinci

en: Keep icons sorted by detailed type in rows
ms: Kekal ikon disusun oleh jenis terperinci dalam baris

en: by Modification _Date
ms: berdasarkan _Tarikh Ubahsuai

en: Keep icons sorted by modification date in rows
ms: Biarkan ikon diisih mengikut tarikh ubahsuai dalam baris

en: by T_rash Time
ms: berdasarkan Masa Sam_pah

en: Keep icons sorted by trash time in rows
ms: Kekalkan ikon diisih mengikut masa sampah dalam baris

en: _Organize Desktop by Name
ms: _Urus Desktop berdasarkan Nama

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
ms: _Susun Item

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
ms: _Urus berdasarkan Nama

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
ms: Posisikan semula ikon supaya dapat dimuatkan dengan baik didalam tetingkap dan mengelakkan pertindihan

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
ms: Tertib _songsang

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
ms: Papar ikon pada tertib bertentangan

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
ms: _Biarkan Dijajarkan

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
ms: Biar ikon berbaris pada grid

en: _Manually
ms: Secara _Manual

en: Leave icons wherever they are dropped
ms: Biarkan ikon dimana ianya dilepaskan

en: By _Name
ms: Berdasarkan _Nama

en: By _Size
ms: Berdasarkan _Saiz

en: By _Type
ms: Berdasarkan _Jenis

en: By _Detailed Type
ms: Jenis Oleh_Terperinci

en: By Modification _Date
ms: Berdasarkan _Tarikh Ubahsuai

en: By T_rash Time
ms: Berdasarkan _Masa Sa_mpah

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
ms: Paparan Ikon

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
ms: _Ikon

en: The icon view encountered an error.
ms: Paparan ikon mengalami ralat.

en: The icon view encountered an error while starting up.
ms: Paparan ikon mengalami ralat semasa permulaan.

en: Display this location with the icon view.
ms: Papar lokasi ini melalui paparan ikon.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
ms: Paparan Padat

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
ms: _Padat

en: The compact view encountered an error.
ms: Paparan padat mengalami ralat.

en: The compact view encountered an error while starting up.
ms: Paparan padat mengalami ralat semasa permulaan.

en: Display this location with the compact view.
ms: Papar lokasi ini melalui paparan padat.

en: Image Type
ms: Jenis Imej

en: %d pixel | %d pixels
ms[0]: %d piksel
ms[1]: %d piksel

en: Width
ms: Lebar

en: Height
ms: Tinggi

en: Title
ms: Tajuk

en: Author
ms: Pengarang

en: Copyright
ms: Hakcipta

en: Created On
ms: Dicipta Pada

en: Created By
ms: Dicipta Oleh

en: Disclaimer
ms: Penafian

en: Warning
ms: Amaran

en: Source
ms: Sumber

en: Camera Brand
ms: Jenama Kamera

en: Camera Model
ms: Model Kamera

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
ms: Tarikh Diambil

en: Date Digitized
ms: Pendigit Tarikh

en: Date Modified
ms: Tarikh Diubahsuai

en: Exposure Time
ms: Masa Dedahan

en: Aperture Value
ms: Nilai Bukaan

en: ISO Speed Rating
ms: Penarafan Kelajuan ISO

en: Flash Fired
ms: Denyar Dipancarkan

en: Metering Mode
ms: Mod Pemeteran

en: Exposure Program
ms: Program Dedahan

en: Focal Length
ms: Jarak Fokus

en: Software
ms: Perisian

en: Location
ms: Lokasi

en: Keywords
ms: Kata Kunci

en: Creator
ms: Pencipta

en: Rating
ms: Penarafan

en: Failed to load image information
ms: Gagal memuatkan maklumat imej

en: Loading...
ms: Memuatkan...

en: Image
ms: Imej

en: Actions: Action files can be added to this folder and will appear in the menu.
ms: Fail-fail tindakan boleh dimasukkan ke dalam folder ini dan akan papar di menu.

en: More info
ms: Maklumat lanjut

en: View a sample action file with documentation
ms: Paparkan sampel fail tindakan dengan dokumentasi

en: Scripts: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
ms: Skrip: Semua fail executable dalam folder ini akan muncul di menu Skrip.

en: View additional information about creating scripts
ms: Paparkan info tambahan mengenai menghasilkan skrip

en: (Empty)
ms: (Kosong)

en: Use Default
ms: Guna Lalai

en: Temporarily disable auto-sort
ms: Lumpuhkan isih-sendiri secara sementara

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
ms: Paparan Senarai

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
ms: _Senarai

en: The list view encountered an error.
ms: Paparan senarai mengalami ralat.

en: The list view encountered an error while starting up.
ms: Paparan senarai mengalami ralat semasa permulaan.

en: Display this location with the list view.
ms: Papar lokasi ini melalui paparan senarai

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
ms[0]: Anda ingin melihat %d lokasi?
ms[1]: Anda ingin melihat %d lokasi?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
ms[0]: Ini akan membuka %d tetingkap berasingan.
ms[1]: Ini akan membuka %d tetingkap berasingan.

en: --check cannot be used with other options.
ms: --check tidak dapat digunakan dengan pilihan lain.

en: --quit cannot be used with URIs.
ms: --quit tidak dapat digunakan dengan URI.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
ms: --geometri tidak dapat digunakan dengan lebih dari satu URI.

en: Perform a quick set of self-check tests.
ms: Lakukan set ujian pantas semak-sendiri.

en: GEOMETRY
ms: GEOMETRI

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
ms: Hanya cipta tetingkap khas untuk URL dinyatakan.

en: Repair the user thumbnail cache - this can be useful if you're having trouble with file thumbnails.  Must be run as root
ms: Baiki cache imej kecil pengguna - ini berguna jika anda mengalami masalah dengan imej-imej kecil fail. Mesti dijalankan segabai root

en: Quit Nemo.
ms: Hentikan Nemo.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
ms: 
    
    Layari fail sistem menggunakan pengurus fail

en: Nemo's main menu is now hidden
ms: Menu utama Nemo kini tersembunyi

en: You have chosen to hide the main menu.  You can get it back temporarily by:
    
    - Tapping the <Alt> key
    - Right-clicking an empty region of the main toolbar
    - Right-clicking an empty region of the status bar.
    
    You can restore it permanently by selecting this option again from the View menu.
ms: Anda telah memilih untuk sembunyikan menu utama. Anda boleh dapatkannya kembali buat sementara:
    
    - Mengetuk kekunci <Alt>
    - Mengklik-kanan kawasan kosong palang alat utama
    - Mengklik-kanan kawasan kosong pada palang status.
    
    Anda boleh pulihkannya secara kekal dengan memilih pilihan ini lagi dari menu Lihat.

en: Don't show this message again.
ms: Jangan tunjuk mesej ini lagi.

en: The Link "%s" is Broken.
ms: Pautan "%s" Rosak.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
ms: Pautan "%s" telah Rosak. Alihkannya ke Tong Sampah?

en: This link cannot be used, because it has no target.
ms: Pautan ini tidak boleh digunakan, kerana ia tiada sasaran.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
ms: Pautan ini tidak boleh digunakan, kerana sasarannya "%s" tidak wujud.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
ms: _Alih ke Tong Sampah

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
ms: Adakah anda ingin jalankan "%s" atau papar kandunganya?

en: "%s" is an executable text file.
ms: "%s" bukan fail teks bolehlaku.

en: Run in _Terminal
ms: Jalankan di _Terminal

en: _Display
ms: _Paparan

en: Are you sure you want to open all files?
ms: Anda pasti untuk membuka semua fail?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
ms[0]: Tindakan ini akan membuka %d tab secara berasingan
ms[1]: Tindakan ini akan membuka %d tab secara berasingan

en: Open with
ms: Buka dengan

en: Unknown file type
ms: Jenis fail tidak diketahui

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  If you trust the source of this file, and have sufficient permissions, you can mark it executable and launch it.  Or, you can use the Open With dialog to pick a program to associate it with.
ms: Fail "%s" tidak diketahui program yang berkaitan dengannya. Jika anda percayai sumber fail ini, dan mempunyai keizinan yang mencukupi, anda boleh tanda ia sebagai bolehlaku dan lancarkannya. Atau, anda boleh guna dialog Buka Dengan untuk pilih program yang berkaitan dengannya.

en: Make executable and run
ms: Buat bolehlaku dan jalankan

en: Choose a program
ms: Pilih satu program

en: Untrusted application launcher
ms: Pelancar aplikasi tidak dipercayai

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted (executable). If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
ms: Pelancar aplikasi "%s" tidak ditanda sebagai dipercayai (bolehlaku). Jika anda tidak tahu sumber fail ini, melancarkannya adalah tidak selamat.

en: _Launch Anyway
ms: _Lancarkan jua

en: Mark as _Trusted
ms: Tanda sebagai _Dipercayai

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
ms[0]: Ini akan membuka %d aplikasi yang berasingan.
ms[1]: Ini akan membuka %d aplikasi yang berasingan.

en: Unable to mount location
ms: Tidak boleh melekapkan lokasi

en: Unable to start location
ms: Tidak boleh memulakan lokasi

en: Opening "%s".
ms: Membuka "%s".

en: Opening %d item. | Opening %d items.
ms[0]: Membuka %d item
ms[1]: Membuka %d item

en: Close tab
ms: Tutup tab

note: Translators: This is the --help description for the open-with app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Show an open-with dialog given a uri, to allow the user to change the default mimetype handler.
ms: 
    
    Tunjukkan dialog buka-dengan  yang dibekalkan uri, untuk membenarkan pengguna mengubah mimetype handler lalai.

en: Devices
ms: Peranti

en: Free space: %s
ms: Ruang bebas: %s

en: My Computer
ms: Komputer Saya

en: Open your personal folder
    %s
ms: Buka folder peribadi anda
    %s

en: Home
ms: Rumah

en: Open the contents of your desktop in a folder
ms: Buka kandungan desktop anda didalam folder

en: Recent
ms: Terkini

en: Recent files
ms: Fail baru-baru ini

en: Open the contents of the File System
    %s
ms: Buka kandungan Sistem Fail
    %s

en: File System
ms: Sistem Fail

en: Trash
ms: Tong Sampah

en: Open the trash
ms: Buka tong sampah

en: Bookmarks
ms: Penandabuku

en: Mount and open %s (%s)
ms: Lekap dan buka %s (%s)

en: Mount and open %s
ms: Lekap dan buka %s

en: Network
ms: Rangkaian

en: Browse the contents of the network
ms: Layar kandungan rangkaian

note: name, stock id label, accelerator
en: _Start
ms: _Mula

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
ms: _Henti

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
ms: _Hidupkan

en: _Safely Remove Drive
ms: _Tanggalkan Pemacu Secara Selamat

en: _Connect Drive
ms: _Sambung Pemacu

en: _Disconnect Drive
ms: _Putuskan Pemacu

en: _Start Multi-disk Device
ms: _Mulakan Pemacu Berbilang-cakera

en: _Stop Multi-disk Device
ms: _Henti Pemacu Berbilang-cakera

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
ms: _Buka Pemacu

en: _Lock Drive
ms: _Kunci Pemacu

en: Unable to start %s
ms: Tidak boleh mulakan %s

en: Unable to eject %s
ms: Tidak boleh lentingkan %s

en: Unable to poll %s for media changes
ms: Tidak boleh meninjau %s untuk perubahan media

en: Unable to stop %s
ms: Tidak boleh hentikan %s

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
ms: _Buka

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
ms: Buka dalam _Tab Baru

en: Open in New _Window
ms: Buka dalam _Tetingkap Baru

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
ms: Ta_mbah Tanda Buku

en: Remove
ms: Buang

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
ms: _Nama semula...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
ms: _Lekap

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
ms: _Nyahlekap

note: name, stock id label, accelerator
en: _Eject
ms: _Lenting

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
ms: _Kesan Media

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
ms: Si_fat

en: %1$s file operation active.  %2$d%% complete. | %1$s file operations active.  %2$d%% complete.
ms[0]: %1$s operasi fail aktif. %2$d%% selesai.
ms[1]: %1$s operasi fail aktif. %2$d%% selesai.

en: File Operations
ms: Operasi Fail

en: All file operations have been successfully completed
ms: Semua operasi fail berjaya diselesaikan

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
ms: Anda tidak boleh umpuk lebih dari satu ikon suai pada masa yang sama!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ms: Sila seret satu imej sahaja untuk menetapkan ikon suai.

en: The file that you dropped is not local.
ms: Fail yang anda seretkan itu bukan setempat.

en: You can only use local images as custom icons.
ms: Anda hanya boleh gunakan imej setempat sebagai ikon suai.

en: The file that you dropped is not an image.
ms: Fail yang anda lepaskan itu adalah bukan imej.

en: _Name: | _Names:
ms[0]: _Nama:
ms[1]: _Nama:

en: Properties
ms: Sifat

en: %s Properties
ms: %s Sifat

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
ms: tidak diketahui

en: Cancel Group Change?
ms: Batal Perubahan Kumpulan?

en: Cancel Owner Change?
ms: Batal Perubahan Pemilik

en: nothing
ms: tiada apa-apa

en: unreadable
ms: tidak boleh dibaca

en: (some contents unreadable)
ms: (terdapat kandungan tidak boleh dibaca)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
ms: Kandungan:

en: Size:
ms: Saiz:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
ms: digunakan

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
ms: bebas

en: Total capacity:
ms: Jumlah kapasiti:

en: Filesystem type:
ms: Jenis sistem fail:

en: Basic
ms: Asas

en: Type:
ms: Jenis:

en: Link target:
ms: Sasaran pautan:

en: Location:
ms: Lokasi:

en: Volume:
ms: Volum:

en: Accessed:
ms: Dicapai:

en: Created:
ms: Dicipta:

en: Modified:
ms: Diubahsuai:

en: Free space:
ms: Ruang bebas:

en: _Read
ms: _Baca

en: _Write
ms: _Tulis

en: E_xecute
ms: _Lakukan

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
ms: tidak

en: list
ms: senarai

en: read
ms: baca

en: create/delete
ms: cipta/padam

en: write
ms: tulis

en: access
ms: capai

en: Access:
ms: Capai:

en: Folder access:
ms: Capaian folder:

en: File access:
ms: Capaian fail:

en: List files only
ms: Senarai fail sahaja

en: Access files
ms: Capai fail

en: Create and delete files
ms: Cipta dan padam fail

en: Read-only
ms: Baca-sahaja

en: Read and write
ms: Baca dan tulis

en: Special flags:
ms: Bendera khas:

en: Set _user ID
ms: Tetapkan ID _Pengguna

en: Set gro_up ID
ms: Tetapkan ID _kumpulan

en: _Sticky
ms: _Lekat

en: _Owner:
ms: _Pemilik:

en: Owner:
ms: Pemilik:

en: _Group:
ms: _Kumpulan:

en: Group:
ms: Kumpulan:

en: Execute:
ms: Boleh laku

en: Allow _executing file as program
ms: Benarkan untuk _melakukan fail sebagai program

en: Others:
ms: Lain-lain:

en: Folder Permissions:
ms: Keizinan Folder:

en: File Permissions:
ms: Keizinan Fail:

en: Text view:
ms: Paparan teks:

en: Permissions
ms: Keizinan

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
ms: Anda bukan pemiliknya, jadi anda tidak berhak mengubahnya.

en: SELinux context:
ms: Kandungan SELinux:

en: Last changed:
ms: Terakhir diubah:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
ms: Laksana Keizinan untuk Fail Tertutup

en: The permissions of "%s" could not be determined.
ms: Keizinan bagi "%s" tidak dapat ditentukan.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
ms: Keizinan bagi fail dipilih tidak dapat ditentukan.

en: Open With
ms: Buka Dengan

en: Help
ms: Bantuan

en: Close
ms: Tutup

en: Creating Properties window.
ms: Mencipta Sifat Tetingkap.

en: There was an error displaying help.
ms: Terdapat ralat ketika memapar bantuan.

en: Revert
ms: Kembali

en: No scripts found
ms: Tiada skrip dijumpai

en: Scripts
ms: Skrip

en: Show Places
ms: Papar Tempat

en: Show Treeview
ms: Papar Paparan Pepohon

en: Hide the Sidebar (F9)
ms: Sembunyi Palang Sisi (F9)

en: Show the Sidebar (F9)
ms: Papar Palang Sisi (F9)

en: Adjust zoom level
ms: Laras  aras zum

en: A problem has been detected with your thumbnail cache.  Fixing it will require administrative privileges.
ms: Masalah telah ditemui dengan cache imej kecil. Membaik pulih memerlukan keistimewaan admin.

en: Fix now
ms: Baik pulih sekarang

en: Dismiss
ms: Singkir

en: Elevated Privileges
ms: Beri Kelayakan

en: Restore Selected Items
ms: Pulih item dipilih

en: Restore selected items to their original position
ms: Pulihkan item dipilih ke kedudukan asalnya

en: Empty _Trash
ms: Kosongkan Tong _Sampah

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
ms: "%s" akan dialih jika anda pilih perintah Tampal

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
ms: "%s" akan disalin jika anda pilih perintah Tampal

en: There is nothing on the clipboard to paste.
ms: Tiada apa-apa pada papan keratan untuk ditampal.

note: name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
ms: Cipta _Folder Baru

note: name, stock id label, accelerator
en: Cu_t
ms: P_otong

note: name, stock id label, accelerator
en: _Copy
ms: Sa_lin

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
ms: _Tampal kedalam Folder

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
ms: Pa_dam

en: Computer
ms: Komputer

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
ms[0]: Tindakan ini akan membuka %'d tab secara berasingan.
ms[1]: Tindakan ini akan membuka %'d tab secara berasingan.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
ms[0]: Tindakan ini akan membuka %'d tetingkap secara berasingan.
ms[1]: Tindakan ini akan membuka %'d tetingkap secara berasingan.

en: Select Items Matching
ms: Pilih Item yang dipadankan

en: _Pattern:
ms: _Corak:

en: Examples:
ms: Contoh:

note: Reset to default info
en: Undo
ms: Buat Asal

en: Undo last action
ms: Buat asal tindakan terakhir

note: Reset to default info
en: Redo
ms: Buat Semula

en: Redo last undone action
ms: Buat semula tindakan terakhir

en: Content View
ms: Paparan Kandungan

en: View of the current folder
ms: Papar folder semasa

en: "%s" selected
ms: "%s" dipilih

en: %'d folder selected | %'d folders selected
ms[0]: %'d folder dipilih
ms[1]: %'d folder dipilih

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
ms[0]:  (mengandungi %'d item)
ms[1]:  (mengandungi %'d item)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
ms[0]:  (mengandungi sejumlah %'d item)
ms[1]:  (mengandungi sejumlah %'d item)

en: %'d item selected | %'d items selected
ms[0]: %'d item dipilih
ms[1]: %'d item dipilih

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
ms[0]: %'d item lain dipilih
ms[1]: %'d item lain dipilih

en: %s, Free space: %s
ms: %s, Ruang bebas: %s

en: Open With %s
ms: Buka Dengan %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
ms[0]: Guna "%s" untuk membuka item dipilih
ms[1]: Guna "%s" untuk membuka item dipilih

en: Run "%s" on any selected items
ms: Jalankan "%s" pada item dipilih

en: Create a new document from template "%s"
ms: Cipta dokumen baru dari templat "%s"

en: Select Target Folder For Move
ms: Pilih Folder Sasaran Untuk Alih

en: Select Target Folder For Copy
ms: Pilih Folder Sasaran Untuk Salin

en: Unable to unmount location
ms: Tidak boleh nyahlekapkan lokasi

en: Unable to eject location
ms: Tidak boleh lentingkan lokasi

en: Unable to stop drive
ms: Tidak boleh hentikan pemacu

en: Connect to Server %s
ms: Sambung ke Pelayan %s

en: _Connect
ms: _Sambung

en: Link _name:
ms: _Nama pautan:

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
ms: Cipta _Dokumen Baru

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
ms: Buka _Dengan

en: Choose a program with which to open the selected item
ms: Pilih program untuk membuka item terpilih

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
ms: Papar atau ubahsuai sifat setiap item dipilih

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
ms: Cipta folder kosong baru di dalam folder ini

note: name, stock id, label
en: No templates installed
ms: Tiada templat dipasang

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
ms: Dokumen _Kosong

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
ms: Cipta dokumen kosong baru didalam folder ini

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
ms: Buka item dipilih di tetingkap ini

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
ms: Buka di Tetingkap Navigasi

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
ms: Buka setiap item dipilih pada tetingkap navigasi

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
ms: Buka setiap item terpilih ke tab baru

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
ms: Buka dalam Terminal

note: tooltip
en: Open terminal in the selected folder
ms: Buka terminal dalam folder terpilih

note: name, stock id label, accelerator
en: Open as Root
ms: Buka sebagai Root

note: tooltip
en: Open the folder with administration privileges
ms: Buka folder dengan kelayakan pentadbiran

note: name, stock id label, accelerator
en: Follow link to original file
ms: Ikuti pautan ke fail asalnya

note: tooltip
en: Navigate to the original file that this symbolic link points to
ms: Navigasi ke fail asal yang mana pautan simbolik ini tujukan

note: name, stock id label, accelerator
en: Open containing folder
ms: Buka folder yang mengandungi

note: tooltip
en: Navigate to the folder that the selected item is stored in
ms: Layari ke folder yang mengandungi item dipilih

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
ms: Aplikasi _Lain...

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
ms: Pilih aplikasi lain untuk membuka item terpilih

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
ms: Buka Dengan _Aplikasi Lain...

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
ms: Sediakan folder pilihan untuk dialih menggunakan perintah Tampal

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
ms: Sediakan folder pilihan untuk disalin menggunakan perintah Tampal

note: name, stock id label, accelerator
en: _Paste
ms: _Tampal

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
ms: Alih atau salin fail terdahulu yang dipilih melalui perintah Potong atau Salin

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
ms: Alih atau salin fail terdahulu yang dipilih melalui perintah Potong atau Salin ke folder pilihan

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
ms: Sal_in Ke

note: name, stock id, label
en: M_ove to
ms: Ali_h ke

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
ms: Pilih Semu_a

note: tooltip
en: Select all items in this window
ms: Pilih semua item dalam tetingkap ini

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
ms: Pilih Padanan I_tem...

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
ms: Pilih item pada tetingkap ini sepadan dengan corak diberi

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
ms: Pemilihan _Songsang

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
ms: Pilih semua dan hanya item yang tidak dipilih buat masa ini

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
ms: Ganda D_uakan

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
ms: Ganda duakan setiap item dipilih

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
ms[0]: Buat _Pautan
ms[1]: Buat_Pautan

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
ms: Cipta pautan simbolik untuk setiap item dipilih

note: tooltip
en: Rename selected item
ms: Namakan semula item dipilih

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
ms: Alihkan setiap item dipilih ke Tong Sampah

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
ms: Padam setiap item dipilih, tanpa memindahnya ke Tong Sampah

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
ms: _Pulih

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
ms: Buat _Asal

note: tooltip
en: Undo the last action
ms: Buat asal tindakan terakhir

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
ms: Buat _Semula

note: tooltip
en: Redo the last undone action
ms: Buat semula tindakan tidak selesai terakhir

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
ms: Tetapkan semula Paparan ke _Lalai

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
ms: Tetapkan semula turutan isihan dan aras zum supaya padan keutamaan bagi paparan ini

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
ms: Sambung ke Pelayan Ini

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
ms: Buat sambungan kekal ke pelayan ini

note: tooltip
en: Mount the selected volume
ms: Lekapkan  volum pilihan

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
ms: Nyahlekap volum pilihan

note: tooltip
en: Eject the selected volume
ms: Lenting volum pilihan

note: tooltip
en: Start the selected volume
ms: Mulakan volum pilihan

note: tooltip
en: Stop the selected volume
ms: Henti volum pilihan

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
ms: Kesan media pada pemacu pilihan

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
ms: Lekapkan volum berkaitan dengan folder yang dibuka

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
ms: Nyahlekap volum berkaitan dengan folder yang dibuka

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
ms: Lenting volum berkaitan dengan folder yang dibuka

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
ms: Mulakan volum berkaitan dengan folder yang dibuka

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
ms: Hentikan volum berkaitan dengan folder yang dibuka

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
ms: Buka Fail dan Tutup Tetingkap

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
ms: Buka folder ini kedalam tetingkap navigasi

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
ms: Buka folder ini ke tab baru

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
ms: Sediakan folder ini untuk dialih menggunakan perintah Tampal

note: tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
ms: Sediakan folder ini untuk disalin menggunakan perintah Tampal

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
ms: Alih atau salin fail terdahulu yang dipilih melalui perintah Potong atau Salin kedalam folder ini

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
ms: Alih folder ini ke Tong Sampah

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
ms: Padam folder ini, tanpa mengalihkannya ke Tong Sampah

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
ms: Lekapkan volum berkaitan dengan folder ini

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
ms: Nyahlekap volum berkaitan dengan folder ini

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
ms: Lentingkan volum berkaitan dengan folder ini

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
ms: Mulakan volum berkaitan dengan folder ini

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
ms: Hentikan volum berkaitan dengan folder ini

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
ms: Papar atau ubahsuai sifat folder ini

note: name, stock id, label
en: _Other pane
ms: Anak tetingkap _lain

en: Copy the current selection to the other pane in the window
ms: Salin pilihan semasa ke anak tetingkap lain yang berada dalam tetingkap

en: Move the current selection to the other pane in the window
ms: Alih pilihan semasa ke anak tetingkap lain yang berada dalam tetingkap

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
ms: _Rumah

en: Copy the current selection to the home folder
ms: Salin pemilihan semasa ke folder rumah

en: Move the current selection to the home folder
ms: Alih pemilihan semasa ke folder rumah

en: Copy the current selection to the desktop
ms: Salin pemilihan semasa ke desktop

en: Move the current selection to the desktop
ms: Alih pemilihan semasa ke desktop

en: Browse for a folder to move the selection to
ms: Layar untuk folder untuk alih pemilihan ke

en: Browse for a folder to copy the selection to
ms: Layar untuk folder untuk salin pemilihan ke

en: Run scripts
ms: Jalankan skrip

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
ms: _Skrip

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
ms: Keluarkan folder yang dibuka dari tong sampah ke "%s"

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
ms[0]: Keluarkan folder pilihan dari tong sampah ke "%s"
ms[1]: Keluarkan folder pilihan dari tong sampah ke "%s"

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
ms[0]: Keluarkan folder pilihan dari tong sampah
ms[1]: Keluarkan folder pilihan dari tong sampah

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
ms[0]: Keluarkan fail pilihan dari tong sampah ke "%s"
ms[1]: Keluarkan fail pilihan dari tong sampah ke "%s"

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
ms[0]: Keluarkan fail pilihan dari tong sampah
ms[1]: Keluarkan fail pilihan dari tong sampah

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
ms[0]: Keluarkan item pilihan dari tong sampah ke "%s"
ms[1]: Keluarkan item pilihan dari tong sampah ke "%s"

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
ms[0]: Keluarkan item pilihan dari tong sampah
ms[1]: Keluarkan item pilihan dari tong sampah

en: Start the selected drive
ms: Mulakan pemacu pilihan

en: Connect to the selected drive
ms: Sambung ke pemacu pilihan

en: _Start Multi-disk Drive
ms: _Mulakan Pemacu Berbilang-cakera

en: Start the selected multi-disk drive
ms: Mulakan pemacu berbilang-cakera pilihan

en: U_nlock Drive
ms: _Buka Pemacu

en: Unlock the selected drive
ms: Buka pemacu pilihan

en: Stop the selected drive
ms: Hentikan pemacu pilihan

en: Safely remove the selected drive
ms: Tanggalkan pemacu pilihan

en: _Disconnect
ms: _Putuskan

en: Disconnect the selected drive
ms: Putuskan pemacu pilihan

en: _Stop Multi-disk Drive
ms: _Hentikan Pemacu Berbilang-cakera

en: Stop the selected multi-disk drive
ms: Hentikan pemacu berbilang-cakera pilihan

en: Lock the selected drive
ms: Kunci pemacu pilihan

en: Start the drive associated with the open folder
ms: Mulakan pemacu berkaitan dengan folder yang dibuka

en: Connect to the drive associated with the open folder
ms: Sambung pemacu berkaitan dengan folder yang dibuka

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
ms: Mulakan pemacu berbilang-cakera berkaitan dengan folder yang dibuka

en: Unlock the drive associated with the open folder
ms: Buka pemacu berkaitan dengan folder yang dibuka

en: _Stop the drive associated with the open folder
ms: _Hentikan pemacu berkaitan dengan folder yang dibuka

en: Safely remove the drive associated with the open folder
ms: Tanggalkan pemacu berkaitan dengan folder yang dibuka

en: Disconnect the drive associated with the open folder
ms: Putuskan pemacu berkaitan dengan folder yang dibuka

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
ms: Hentikan pemacu berbilang-cakera berkaitan dengan folder yang dibuka

en: Lock the drive associated with the open folder
ms: Kunci pemacu berkaitan dengan folder yang dibuka

en: _Delete Permanently
ms: _Padam secara Kekal

en: Delete the open folder permanently
ms: Padam folder yang dibuka secara kekal

en: Move the open folder to the Trash
ms: Alih folder yang dibuka ke Tong Sampah

en: _Open With %s
ms: _Buka Dengan %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
ms[0]: Buka dalam %'d _Tetingkap Baru
ms[1]: Buka dalam %'d _Tetingkap Baru

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
ms[0]: Buka dalam %'d _Tab Baru
ms[1]: Buka dalam %'d _Tab Baru

en: Delete all selected items permanently
ms: Padam semua item pilihan secara kekal

en: Remo_ve from Recent
ms: B_uang dari Terkini

en: Remove each selected item from the recently used list
ms: Buang setiap item terpilih dari senarai yang terkini digunakan

en: View or modify the properties of the open folder
ms: Papar atau ubahsuai sifat folder yang dibuka

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
ms: Paut ke %s

en: Drag and drop is not supported.
ms: Seret dan lepas tidak disokong.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
ms: Seret dan lepas hanya disokong pada sistem fail setempat.

en: An invalid drag type was used.
ms: Jenis seretan tidak sah digunakan.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
ms: text dilepas.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
ms: data dilepas

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
ms: Anda hendak buang sebarang tanda buku dengan lokasi tidak-wujud dari senarai anda?

en: The location "%s" does not exist.
ms: Lokasi bagi "%s" tidak wujud.

en: Bookmark for Nonexistent Location
ms: Tanda buku bagi lokasi tidak wujud

en: Go to the location specified by this bookmark
ms: Pergi ke lokasi dinyatakan oleh tanda buku ini

en: %s - File Browser
ms: %s - Pelayar Fail

en: Searching...
ms: Menggelintar...

en: Could not display "%s".
ms: Tidak dapat memaparkan "%s".

en: Nemo has no installed viewer capable of displaying the folder.
ms: Nemo tidak mempunyai pelihat terpasang yang berupaya memaparkan folder.

en: The location is not a folder.
ms: Lokasi bukan folder.

en: Could not find "%s".
ms: Tidak dapat mencari "%s".

en: Please check the spelling and try again.
ms: Sila semak ejaan dan cuba lagi.

en: Nemo cannot handle "%s" locations.
ms: Nemo tidak dapat kendalikan lokasi "%s".

en: Nemo cannot handle this kind of location.
ms: Nemo tidak dapat kendalikan jenis lokasi ini.

en: Unable to mount the location.
ms: Tidak dapat melekapkan lokasi.

en: Access was denied.
ms: Capaian dinafikan.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
ms: Tidak dapat memaparkan "%s", kerana hos tidak ditemui.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
ms: Pastikan ejaan dan tetapan proksi anda adalah betul.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
ms: Ralat: %s
    Sila pilih pelihat lain dan cuba lagi.

en: Nemo is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ms: Nemo adalah perisian bebas; anda boleh mengedarkannya dan/atau mengubahsuainya dibawah terma Pelesenan Awam Am GNU yang diterbitkan oleh Free Software Foundation; sama ada versi 2 dari lesen, atau (mengikut pilihan anda) mana-mana versi terkini.

en: Nemo is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ms: Nemo ini diedarkan dengan harapan ianya akan berguna, TANPA SEBARANG JAMINAN; termasuk juga KESESUAIAN UNTUK DIPASARKAN, JAMINAN KUALITI, atau JAMINAN ATAS APA JUA SEBAB. Rujuk GNU General Public License untuk maklumat lanjut.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nemo; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
ms: Anda seharusnya menerima satu salinan Lesen Awam Am GNU bersama-sama dengan Nemo; jika tidak, laporkannya ke Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02111-130159, USA.

en: Nemo lets you organize files and folders, both on your computer and online.
ms: Nemo membolehkan anda urus fail dan folder, pada komputer anda dan diatas-talian.

en: There was an error displaying help: 
    %s
ms: Terdapat ralat memapar bantuan: 
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
ms: _Fail

note: name, stock id, label
en: _Edit
ms: S_unting

note: name, stock id, label
en: _View
ms: _Papar

note: name, stock id, label
en: _Help
ms: _Bantuan

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
ms: T_utup

note: tooltip
en: Close this folder
ms: Tutup folder ini

en: Prefere_nces
ms: K_eutamaan

en: Edit Nemo preferences
ms: Sunting keutamaan Nemo

en: Undo the last text change
ms: Buat asal perubahan teks terakhir

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
ms: Buka _Induk

en: Open the parent folder
ms: Buka folder induk

note: tooltip
en: Stop loading the current location
ms: Henti memuatkan lokasi semasa

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
ms: Muat Sem_ula

note: tooltip
en: Reload the current location
ms: Muat semula lokasi semasa

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
ms: Semu_a Topik

note: tooltip
en: Display Nemo help
ms: Papar bantuan Nemo

en: _Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan _Kekunci

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
ms: Perih_al

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nemo
ms: Papar penghargaan bagi pencipta Nemo

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
ms: Zum _Masuk

note: tooltip
en: Increase the view size
ms: Besarkan saiz paparan

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
ms: Zum _Keluar

note: tooltip
en: Decrease the view size
ms: Kecilkan saiz paparan

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
ms: Sai_z Biasa

note: tooltip
en: Use the normal view size
ms: Guna saiz paparan biasa

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
ms: Sambung ke _Pelayan...

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
ms: Sambung ke komputer jauh atau cakera terkongsi

note: tooltip
en: Open your personal folder
ms: Buka folder peribadi anda

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
ms: _Komputer

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ms: Layar semua cakera jauh dan setempat serta folder boleh capai dari komputer ini

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
ms: _Rangkaian

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
ms: Layar lokasi tanda buku dan rangkaian setempat

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
ms: T_emplat

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
ms: Buka folder templat peribadi anda

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
ms: Tong _Sampah

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
ms: Buka folder tong sampah peribadi anda

note: name, stock id, label
en: _Go
ms: Per_gi

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
ms: _Tanda Buku

note: name, stock id, label
en: _Tabs
ms: _Tab

note: name, stock id, label
en: New _Window
ms: _Tetingkap Baru

en: Open another Nemo window for the displayed location
ms: Buka tetingkap Nemo lain untuk lokasi yang dipaparkan

note: name, stock id, label
en: New _Tab
ms: _Tab Baru

en: Open another tab for the displayed location
ms: Buka tab lain untuk memaparkan lokasi

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
ms: Tutup Semu_a Tetingkap

en: Close all Navigation windows
ms: Tutup semua tetingkap Navigasi

note: name, stock id, label
en: _Back
ms: _Undur

en: Go to the previous visited location
ms: Pergi ke lokasi dilawati terdahulu

note: name, stock id, label
en: _Forward
ms: Ma_ju

en: Go to the next visited location
ms: Pergi ke lokasi dilawati berikutnya

note: name, stock id, label
en: Toggle _Location Entry
ms: Togol Masukan _Lokasi

en: Switch between location entry and breadcrumbs
ms: Tukar diantara masukan lokasi dan breadcrumb

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
ms: Tu_kar ke Anak Tetingkap Lain

en: Move focus to the other pane in a split view window
ms: Alih fokus ke anak tetingkap lain didalam tetingkap paparan pisah

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
ms: Lokasi yang Sa_ma seperti Anak Tetingkap Lain

en: Go to the same location as in the extra pane
ms: Pergi ke lokasi yang sama seperti pada anak tetingkap tambahan

en: Add a bookmark for the current location to this menu
ms: Tambah tanda buku bagi lokasi semasa kemenu ini

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
ms: _Sunting Tanda Buku...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
ms: Papar tetingkap yang membenarkan penyuntingan tanda buku pada menu ini

en: _Previous Tab
ms: Tab _Terdahulu

en: Activate previous tab
ms: Aktifkan tab terdahulu

en: _Next Tab
ms: Tab _Berikutnya

en: Activate next tab
ms: Aktifkan tab berikutnya

en: Move Tab _Left
ms: Alih Tab ke K_iri

en: Move current tab to left
ms: Alih tab semasa ke Kiri

en: Move Tab _Right
ms: Alih Tab ke K_anan

en: Move current tab to right
ms: Alih tab semasa ke kanan

en: Sidebar
ms: Palang Sisi

en: Toolbar
ms: Palang Alat

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
ms: Papar Fail _Tersembunyi

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
ms: Togol paparan fail tersembunyi didalam tetingkap semasa

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
ms: _Palang Alat Utama

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
ms: Ubah kebolehtampakan bagi tetingkap palang alat utama ini

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
ms: _Papar Palang Sisi

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
ms: Ubah kebolehtampakan bagi tetingkap anak tetingkap sisi ini

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
ms: Palang St_atus

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
ms: Tukar ketampakan bagi palang status tetingkap ini

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: M_enubar
ms: Palang M_enu

note: tooltip
en: Change the default visibility of the menubar
ms: Ubah ketampakan lalai bagi palang menu

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
ms: _Gelintar Fail...

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
ms: A_nak Tetingkap Tambahan

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
ms: Buka paparan folder tambahan sebelah-menyebelah

en: Places
ms: Tempat

en: Select Places as the default sidebar
ms: Pilih Tempat sebagai palang sisi lalai

en: Tree
ms: Pepohon

en: Select Tree as the default sidebar
ms: Pilih Pepohon sebagai palang sisi lalai

en: Back history
ms: Sejarah terdahulu

en: Forward history
ms: Sejarah berikutnya

en: _Up
ms: _Atas

en: Go to parent folder
ms: Pergi ke folder induk

en: Go to home directory
ms: Pergi ke direktori rumah

en: Go to Computer
ms: Pergi ke Komputer

en: Toggle Location Entry
ms: Togol Masukan Lokasi

en: New folder
ms: Folder baru

en: Create a new folder
ms: Cipta folder baru

en: Open a terminal in the active folder
ms: Buka terminal dalam folder aktif

en: Icons
ms: Ikon

en: List
ms: Senarai

en: Compact
ms: Padat

en: Search
ms: Gelintar

en: _Location
ms: _Lokasi

en: _New Tab
ms: Tab _Baru

en: _Close Tab
ms: _Tutup Tab

en: These files are on an Audio CD.
ms: Fail ini berada pada CD Audio.

en: These files are on an Audio DVD.
ms: Fail ini berada pada DVD Audio.

en: These files are on a Video DVD.
ms: Fail ini berada pada DVD Video.

en: These files are on a Video CD.
ms: Fail ini berada pada CD Video.

en: These files are on a Super Video CD.
ms: Fail ini berada pada CD Video Super.

en: These files are on a Photo CD.
ms: Fail ini berada pada CD Foto.

en: These files are on a Picture CD.
ms: Fail ini berada pada CD Gambar.

en: The media contains digital photos.
ms: Media mengandungi foto digital.

en: These files are on a digital audio player.
ms: Fail ini berada pada pemain audio digital.

en: The media contains software.
ms: Media ini mengandungi perisian.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
ms: Media telah dikesan sebagai "%s".

en: Open %s
ms: Buka %s

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
ms: Potong teks dipilih ke papan keratan

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
ms: Salin teks dipilih ke papan keratan

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
ms: Tampal teks yang disimpan pada papan keratan

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
ms: Pilih semua teks pada medan teks

en: Move _Up
ms: Naik _ke Atas

en: Move Dow_n
ms: Turun Keba_wah

en: Use De_fault
ms: Guna Lalai

en: The name and icon of the file.
ms: Nama dan ikon bagi fail.

en: The size of the file.
ms: Saiz bagi fail.

en: The general type of the file.
ms: Jenis am bagi fail.

en: Detailed Type
ms: Jenis Terperinci

en: The specific type of the file.
ms: Jenis tertentu bagi fail.

en: The date the file was modified.
ms: Tarikh fail diubahsuai.

en: Date Created
ms: Tarikh Dicipta

en: Date Accessed
ms: Tarikh Dicapai

en: The date the file was accessed.
ms: Tarikh fail dicapai.

en: Owner
ms: Pemilik

en: The owner of the file.
ms: Pemilik bagi fail.

en: Group
ms: Kumpulan

en: The group of the file.
ms: Kumpulan bagi fail.

en: The permissions of the file.
ms: Keizinan bagi fail.

en: Octal Permissions
ms: Keizinan Oktal

en: The permissions of the file, in octal notation.
ms: Keizinan bagi fail, dalam catatan oktal.

en: MIME Type
ms: Jenis MIME

en: The mime type of the file.
ms: Jenis mime bagi fail.

en: SELinux Context
ms: Kandungan SELinux

en: The SELinux security context of the file.
ms: Kandungan keselamatan SELinux bagi fail.

en: The location of the file.
ms: Lokasi fail.

en: Trashed On
ms: Ditong Sampahkan

en: Date when file was moved to the Trash
ms: Tarikh bila fail dialihkan ke Tong Sampah.

en: Original Location
ms: Lokasi Asal

en: Original location of file before moved to the Trash
ms: Lokasi asal fail sebelum dialih ke Tong Sampah

en: on the desktop
ms: pada desktop

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
ms: Anda tidak boleh mengalih volum "%s" ke tong sampah.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
ms: Jika anda hendak lentingkan volum, sila gunakan "Lenting" didalam menu timbul volum.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
ms: Jika anda hendak nyahlekap volum, sila gunakan "Nyahlekap Volum" didalam menu timbul volum.

en: _Move Here
ms: _Alih Disini

en: _Copy Here
ms: _Salin Disini

en: _Link Here
ms: _Paut Disini

en: Cancel
ms: Batal

en: This file cannot be mounted
ms: Fail ini tidak boleh dilekapkan

en: This file cannot be unmounted
ms: Fail ini tidak boleh dinyahlekapkan

en: This file cannot be ejected
ms: Fail ini tidak boleh dilentingkan

en: This file cannot be started
ms: Fail ini tidak boleh dimulakan

en: This file cannot be stopped
ms: Fail ini tidak boleh dihentikan

en: Slashes are not allowed in filenames
ms: Garis miring tidak dibenarkan dalam nama fail

en: File not found
ms: Fail tidak ditemui

en: Toplevel files cannot be renamed
ms: Fail aras tinggi tidak boleh dinamakan semula

en: Unable to rename desktop icon
ms: Tidak boleh namakan semula ikon desktop

en: Unable to rename desktop file
ms: Tidak boleh namakan semula fail desktop

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %H:%M
ms: Semalam %H:%M

en: Not allowed to set permissions
ms: Tidak dibenarkan menetapkan keizinan

en: Not allowed to set owner
ms: Tidak dibenarkan menetapkan pemilik

en: Specified owner '%s' doesn't exist
ms: pemilik '%s' yang ditentukan tidak wujud

en: Not allowed to set group
ms: Tidak dibenarkan menetapkan kumpulan

en: Specified group '%s' doesn't exist
ms: Kumpulan '%s' yang ditentukan tidak wujud.

en: %'u file | %'u files
ms[0]: %'u fail
ms[1]: %'u fail

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
ms: ? item

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
ms: ? bait

en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

en: Font
ms: Fon

en: Archive
ms: Arkib

en: Markup
ms: Penanda

en: Text
ms: Teks

en: Contacts
ms: Kenalan

en: Calendar
ms: Kalendar

en: Document
ms: Dokumen

en: Presentation
ms: Persembahan

en: Spreadsheet
ms: Hamparan Elektronik

en: Binary
ms: Binari

en: link
ms: pautan

en: link (broken)
ms: pautan (rosak)

en: Name: %s
ms: Nama: %s

en: Type: %s
ms: Jenis: %s

en: %s item | %s items
ms[0]: %s: item
ms[1]: %s: item

en: Contains: %s
ms: Mengandungi: %s

en: Size: %s
ms: Saiz: %s

en: Accessed: %s
ms: Dicapai: %s

en: Modified: %s
ms: Diubahsuai: %s

en: Created: %s
ms: Dicipta: %s

en: Location: %s
ms: Lokasi: %s

en: Merge folder "%s"?
ms: Cantum folder "%s"?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
ms: Pencantuman memerlukan pengesahan sebelum menggantikan mana-mana fail didalam folder yang mungkin mengakibatkan konflik dengan fail yang disalin.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
ms: Folder lama dengan nama yang sama sudah wujud di "%s".

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
ms: Folder yang lebih baru dengan nama yang sama sudah wujud di "%s".

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
ms: Folder lain dengan nama yang sama sudah wujud di "%s".

en: Replacing it will remove all files in the folder.
ms: Menggantikannya akan membuang semua fail di dalam folder.

en: Replace folder "%s"?
ms: Ganti folder "%s"?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
ms: Folder dengan nama yang sama sudah wujud di "%s".

en: Replace file "%s"?
ms: Ganti fail "%s"?

en: Replacing it will overwrite its content.
ms: Penggantiannya akan menulisganti kandungan didalamnya.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
ms: Fail lama dengan nama yang sama sudah wujud di "%s".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
ms: Fail yang lebih baru dengan nama yang sama sudah wujud di "%s".

en: Another file with the same name already exists in "%s".
ms: Fail lain dengan nama yang sama sudah wujud di "%s".

en: Original file
ms: Fail asal

en: Last modified:
ms: Terakhir diubahsuai:

en: Replace with
ms: Ganti dengan

en: Merge
ms: Cantum

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
ms: _Pilih nama baru destinasi

en: Reset
ms: Tetap Semula

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
ms: Laksana tindakan ini untuk semua fail

note: Add buttons
en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Skip
ms: _Langkau

en: Re_name
ms: _Nama Semula

en: Replace
ms: Ganti

en: File conflict
ms: Fail konflik

en: S_kip All
ms: Lang_kau Semua

en: _Retry
ms: _Cuba Lagi

en: Delete _All
ms: Padam _Semua

en: _Replace
ms: _Ganti

en: Replace _All
ms: Ganti Semu_a

en: _Merge
ms: _Cantum

en: Merge _All
ms: Cantum _Semua

en: Copy _Anyway
ms: S_alin Jua

en: %'d second | %'d seconds
ms[0]: %'d saat
ms[1]: %'d saat

en: %'d minute | %'d minutes
ms[0]: %'d minit
ms[1]: %'d minit

en: %'d hour | %'d hours
ms[0]: %'d jam
ms[1]: %'d jam

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
ms[0]: kira-kira %'d jam
ms[1]: kira-kira %'d jam

note: appended to new link file
en: Another link to %s
ms: Pautan lain ke %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix                                 codespell:ignore * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
ms: %'d dipautkan ke %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
ms: Ke %'d dipautkan ke %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
ms: Ke %'d dipautkan ke %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
ms: Ke %'d dipautkan ke %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or                codespell:ignore * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
ms:  (salinan)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
ms:  (salinan lain)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
ms: salinan)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
ms: salinan)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
ms: salinan)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
ms: salinan)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
ms: %s (salinan)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
ms: %s (salinan lain)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
ms: %s (%'d salinan)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
ms: %s (%'d salinan)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
ms: %s (%'d salinan)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
ms: %s (%'d salinan)%s

en: Error removing file: %s
ms: Ralat membuang fail: %s

en: Waiting to copy a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to copy files from '%1$s' to '%2$s'
ms[0]: Menunggu fail disalin dari '%1$s' ke '%2$s'
ms[1]: Menunggu fail-fail disalin dari '%1$s' ke '%2$s'

en: Waiting to move a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to move files from '%1$s' to '%2$s'
ms[0]: Menunggu fail dipindah dari '%1$s' to '%2$s'
ms[1]: Menunggu fail-fail dipindah dari '%1$s' to '%2$s'

en: Waiting to permanently delete a file from '%s' | Waiting to permanently delete files from '%s'
ms[0]: Menunggu fail untuk dihapus secara kekal dari '%s'
ms[1]: Menunggu fail-fail untuk dihapus secara kekal dari '%s'

en: Waiting to trash a file in '%s' | Waiting to trash files in '%s'
ms[0]: Menuggu untuk hapuskan fail dalam '%s'
ms[1]: Menuggu untuk hapuskan fail-fail dalam '%s'

en: Waiting to empty the trash
ms: Menunggu untuk kosongkan tong sampah

en: Waiting to duplicate a file in '%s' | Waiting to duplicate files in '%s'
ms[0]: Menuggu untuk menyalin fail dalam '%s'
ms[1]: Menuggu untuk menyalin fail-fail dalam '%s'

en: Waiting to change permissions of files in '%s'
ms: Menuggu untuk tukar keizinan fail dalam '%s'

en: Waiting to link a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to link files from '%1$s' to '%2$s'
ms[0]: Menunggu untuk pautan fail dari '%1$s' ke '%2$s'
ms[1]: Menunggu untuk pautan fail-fail dari '%1$s' ke '%2$s'

en: Move to _Trash
ms: Alih ke _Tong Sampah

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
ms: Anda pasti hendak memadam "%B"  dari tong sampah secara kekal?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
ms[0]: Anda pasti hendak memadam "%d" item pilihan  dari tong sampah secara kekal?
ms[1]: Anda pasti hendak memadam "%d" item pilihan  dari tong sampah secara kekal?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ms: Jika anda memadamkan suatu item, item itu akan hilang secara kekal.

en: Empty all items from Trash?
ms: Kosongkan semua item dari tong sampah?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
ms: Semua item didalam Tong Sampah akan dipadam secara kekal.

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
ms: Anda pasti hendak memadam  "%B" secara kekal?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
ms[0]: Anda pasti mahu memadamkan item %'d yang dipilih secara kekal?
ms[1]: Anda pasti mahu memadamkan item %'d yang dipilih secara kekal?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
ms[0]: %'d fail lagi untuk dipadam
ms[1]: %'d fail lagi untuk dipadam

en: Deleting files
ms: Memadam fail

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
ms[0]: Tinggal %T
ms[1]: Tinggal %T

en: Error while deleting.
ms: Ralat bila memadam.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
ms: Fail didalam folder "%B" tidak boleh dipadam kerana anda tidak mempunyai keizinan untuk melihatnya.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
ms: Terdapat ralat mendapatkan maklumat mengenai fail didalam folder "%B".

en: _Skip files
ms: _Langkau fail

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
ms: Folder  "%B" tidak boleh dipadam kerana anda tidak mempunyai kebenaran untuk membacanya.

en: There was an error reading the folder "%B".
ms: Terdapat ralat semasa membaca folder "%B".

en: Could not remove the folder %B.
ms: Tidak dapat buang folder %B.

en: There was an error deleting %B.
ms: Terdapat ralat semasa memadam %B.

en: Moving files to trash
ms: Mengalih fail ke tong sampah

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
ms[0]: tinggal %'d fail untuk dibuang
ms[1]: tinggal %'d fail untuk dibuang

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
ms: Tidak dapat mengalih fail ke tong sampah, adakah kamu mahu memadamkannya serta-merta?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
ms: Fail "%B" tidak boleh dialihkan ke tong sampah.

en: Trashing Files
ms: Mengalih fail ke tong sampah

en: Deleting Files
ms: Memadam fail

en: Unable to eject %V
ms: Tidak dapat lentingkan %V

en: Unable to unmount %V
ms: Tidak dapat nyahlekap %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
ms: Anda ingin mengosongkan tong sampah sebelum anda menyahlekap?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
ms: Bagi mengembalikan ruang bebas pada volum ini, tong sampah mestilah dikosongkan. Semua item tong sampah dalam volum ini akan hilang buat selamanya.

en: Do _not Empty Trash
ms: Jangan Kosongkan Tong Sampah

en: Unable to mount %s
ms: Tidak boleh lekap  %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
ms[0]: Bersedia untuk menyalin fail %'d (%S)
ms[1]: Bersedia untuk menyalin fail %'d (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
ms[0]: Bersedia untuk mengalih fail %'d (%S)
ms[1]: Bersedia untuk mengalih fail %'d (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
ms[0]: Bersedia untuk memadam fail %'d (%S)
ms[1]: Bersedia untuk memadam fail %'d (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
ms[0]: Bersedia untuk memindah fail %'d kedalam tong sampah
ms[1]: Bersedia untuk memindah fail %'d kedalam tong sampah

en: Error while copying.
ms: Ralat semasa menyalin.

en: Error while moving.
ms: Ralat semasa mengalih.

en: Error while moving files to trash.
ms: Ralat semasa mengalihkan fail ke tong sampah.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
ms: Fail didalam folder "%B" tidak boleh dikendalikan kerana anda tidak mempunyai keizinan untuk melihatnya.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ms: Folder "%B" tidak boleh dikendalikan kerana anda tidak mempunyai keizinan untuk membacanya.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ms: Fail "%B" tidak boleh dikendalikan kerana anda tidak mempunyai keizinan untuk membacanya.

en: There was an error getting information about "%B".
ms: Terdapat ralat ketika memperoleh maklumat mengenai "%B".

en: Error while copying to "%B".
ms: Ralat ketika menyalin "%B".

en: You do not have permissions to access the destination folder.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan untuk mencapai folder destinasi.

en: There was an error getting information about the destination.
ms: Terdapat ralat semasa memperoleh maklumat mengenai destinasi.

en: The destination is not a folder.
ms: Destinasi bukan folder.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
ms: Tidak cukup ruang di dalam destinasi. Cuba buang fail untuk mendapatkan ruang.

en: %S more space is required to copy to the destination.
ms: %S lebih ruang diperlukan untuk menyalin ke destinasi.

en: The destination is read-only.
ms: Destinasi hanya baca-sahaja.

en: Moving "%B" to "%B"
ms: Mengalih "%B" ke "%B"

en: Copying "%B" to "%B"
ms: Menyalin "%B" ke "%B"

en: Duplicating "%B"
ms: Mengganda duakan "%B"

en: Moving file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
ms: Mengalih fail %'d dari %'d (dalam "%B") ke "%B"

en: Copying file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
ms: Menyalin fail %'d dari %'d (dalam "%B") ke "%B"

en: Duplicating file %'d of %'d (in "%B")
ms: Mengganda duakan fail  %'d dari %'d (dalam "%B")

en: Moving file %'d of %'d to "%B"
ms: Mengalih fail %'d dari %'d ke "%B"

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
ms: Menyalin fail %'d dari %'d ke "%B"

en: Duplicating file %'d of %'d
ms: Mengganda duakan fail  %'d dari %'d

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
ms: %S dari %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
ms[0]: %S dari %S — tinggal %T (%S/saat)
ms[1]: %S dari %S — tinggal %T (%S/saat)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
ms: Folder "%B" tidak boleh disalin kerana anda tidak mempunyai keizinan menciptakannya didalam destinasi.

en: There was an error creating the folder "%B".
ms: Terdapat ralat semasa mencipta folder "%B".

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
ms: Fail "%B" tidak boleh disalin kerana anda tidak mempunyai keizinan melihatnya.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
ms: Folder "%B" tidak boleh disalin kerana anda tidak mempunyai keizinan membacanya.

en: Error while moving "%B".
ms: Ralat semasa mengalih "%B".

en: Could not remove the source folder.
ms: Tidak dapat membuang folder sumber.

en: Error while copying "%B".
ms: Ralat semasa menyalin "%B".

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
ms: Tidak boleh buang fail dari folder sedia ada %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
ms: Tidak dapat membuang fail %F yang sedia ada.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
ms: Anda tidak boleh alih folder ke dirinya sendiri.

en: You cannot copy a folder into itself.
ms: Anda tidak boleh salin folder ke dirinya sendiri.

en: The destination folder is inside the source folder.
ms: Folder destinasi berada dalam folder sumber.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
ms: Anda tidak boleh mengalih fail ke atas dirinya sendiri.

en: You cannot copy a file over itself.
ms: Anda tidak boleh salin fail ke atas dirinya sendiri.

en: The source file would be overwritten by the destination.
ms: Fail sumber akan ditulis-ganti oleh destinasi.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
ms: Tidak dapat membuang fail yang sudah wujud dengan nama yang sama dalam %F.

en: There was an error copying the file into %F.
ms: Terdapat ralat semasa menyalin fail ke %F.

en: Copying Files
ms: Menyalin Fail

en: Preparing to Move to "%B"
ms: Bersedia Mengalih ke "%B"

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
ms[0]: Bersedia mengalih %'d fail
ms[1]: Bersedia mengalih %'d fail

en: There was an error moving the file into %F.
ms: Terdapat ralat semasa mengalih fail kedalam %F.

en: Moving Files
ms: Mengalih Fail

en: Creating links in "%B"
ms: Mencipta pautan di "%B"

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
ms[0]: Membina pautan ke fail %'d
ms[1]: Membina pautan ke fail %'d

en: Error while creating link to %B.
ms: Ralat semasa mencipta pautan ke %B.

en: Symbolic links only supported for local files
ms: Pautan simbolik hanya menyokong fail setempat

en: The target doesn't support symbolic links.
ms: Sasaran tidak menyokong pautan simbolik.

en: There was an error creating the symlink in %F.
ms: Terdapat ralat semasa mencipta pautan simbolik dalam %F.

en: Setting permissions
ms: Menetapkan keizinan

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
ms: Folder Tidak Bertajuk

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
ms: Dokumen Tidak Bertajuk

en: Error while creating directory %B.
ms: Ralat semasa mencipta direktori %B.

en: Error while creating file %B.
ms: Ralat semasa mencipta fail %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
ms: Terdapat ralat semasa mencipta direktori di %F.

en: Emptying Trash
ms: Mengosongkan Tong Sampah

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
ms: Tidak dapat menanda pelancar sebagai dipercayai (boleh laku)

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
ms[0]: Alih %d item kembali ke '%s'
ms[1]: Alih %d item kembali ke '%s'

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
ms[0]: Alih %d item ke '%s'
ms[1]: Alih %d item ke '%s'

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
ms[0]: B_uat Asal Alih %d item
ms[1]: B_uat Asal Alih %d item

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
ms[0]: Bu_at Semula Alih %d item
ms[1]: Bu_at Semula Alih %d item

en: Move '%s' back to '%s'
ms: Alih '%s' kembali ke '%s'

en: Move '%s' to '%s'
ms: Alih '%s' ke '%s'

en: _Undo Move
ms: _Buat Asal Gerakan

en: _Redo Move
ms: B_uat Semula Gerakan

en: _Undo Restore from Trash
ms: B_uat Asal Pulih dari Tong Sampah

en: _Redo Restore from Trash
ms: _Buat Semula Pulih dari Tong Sampah

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
ms[0]: Alih %d item kembali ke tong sampah
ms[1]: Alih %d item kembali ke tongs sampah

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
ms[0]: Pulih %d item dari tong sampah
ms[1]: Pulih %d item dari tong sampah

en: Move '%s' back to trash
ms: Alih '%s' kembali ke tong sampah

en: Restore '%s' from trash
ms: Pulih '%s' dari tong sampah

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
ms[0]: Padam %d item disalin
ms[1]: Padam %d item disalin

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
ms[0]: Salin %d item ke '%s'
ms[1]: Salin %d item ke '%s'

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
ms[0]: B_uat Asal Salin %d item
ms[1]: B_uat Asal Salin %d item

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
ms[0]: Bu_at Semula Salin %d item
ms[1]: Bu_at Semula Salin %d item

en: Delete '%s'
ms: Padam '%s'

en: Copy '%s' to '%s'
ms: Salin '%s' ke '%s'

en: _Undo Copy
ms: B_uat Asal Salin

en: _Redo Copy
ms: _Buat Semula Salin

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
ms[0]: Padam %d item pendua
ms[1]: Padam %d item pendua

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
ms[0]: Ganda duakan %d item dalam '%s'
ms[1]: Ganda duakan %d item dalam '%s'

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
ms[0]: B_uat Asal Ganda duakan %d item
ms[1]: B_uat Asal Ganda duakan %d item

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
ms[0]: Bu_at Semula Ganda duakan %d item
ms[1]: Bu_at Semula Ganda duakan %d item

en: Duplicate '%s' in '%s'
ms: Ganda duakan '%s' dalam '%s'

en: _Undo Duplicate
ms: B_uat Asal Pendua

en: _Redo Duplicate
ms: _Buat Semula Pendua

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
ms[0]: Padam pautan ke %d item
ms[1]: Padam pautan ke %d item

en: Create links to %d item | Create links to %d items
ms[0]: Cipta pautan ke %d item
ms[1]: Cipta pautan ke %d item

en: Delete link to '%s'
ms: Padam pautan ke '%s'

en: Create link to '%s'
ms: Cipta pautan ke '%s'

en: _Undo Create Link
ms: B_uat Asal Cipta Pautan

en: _Redo Create Link
ms: _Buat Semula Cipta Pautan

en: Create an empty file '%s'
ms: Cipta fail kosong '%s'

en: _Undo Create Empty File
ms: B_uat Asal Cipta Fail Kosong

en: _Redo Create Empty File
ms: _Buat Semula Cipta Fail Kosong

en: Create a new folder '%s'
ms: Cipta folder baru '%s'

en: _Undo Create Folder
ms: B_uat Asal Cipta Folder

en: _Redo Create Folder
ms: _Buat Semula Cipta Folder

en: Create new file '%s' from template
ms: Cipta fail baru '%s' dari templat

en: _Undo Create from Template
ms: B_uat Asal Cipta dari Templat

en: _Redo Create from Template
ms: _Buat Semula Cipta dari Templat

en: Rename '%s' as '%s'
ms: Nama semula '%s' sebagai '%s'

en: _Undo Rename
ms: B_uat Asal Nama Semula

en: _Redo Rename
ms: _Buat Semula Nama Semula

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
ms[0]: Alih %d item ke tong sampah
ms[1]: Alih %d item ke tong sampah

en: Restore '%s' to '%s'
ms: Pulih '%s' ke '%s'

en: Move '%s' to trash
ms: Alih '%s' ke tong sampah

en: _Undo Trash
ms: B_uat Asal Tong Sampah

en: _Redo Trash
ms: _Buat Semula Tong Sampah

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
ms: Pulih keizinan asal item yang terkurung dalam '%s'

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
ms: Tetapkan keizinan item yang terkurung dalam '%s'

en: _Undo Change Permissions
ms: B_uat Asal Ubah Keizinan

en: _Redo Change Permissions
ms: _Buat Semula Ubah Keizinan

en: Restore original permissions of '%s'
ms: Pulih keizinan asal bagi '%s'

en: Set permissions of '%s'
ms: Tetapkan keizinan bagi '%s'

en: Restore group of '%s' to '%s'
ms: Pulih kumpulan bagi '%s' hingga '%s'

en: Set group of '%s' to '%s'
ms: Tetapkan kumpulan bagi '%s' hingga '%s'

en: _Undo Change Group
ms: B_uat Asal Ubah Kumpulan

en: _Redo Change Group
ms: _Buat Semula Ubah Kumpulan

en: Restore owner of '%s' to '%s'
ms: Pulih pemilik bagi '%s' hingga '%s'

en: Set owner of '%s' to '%s'
ms: Tetapkan pemilik bagi '%s' hingga '%s'

en: _Undo Change Owner
ms: B_uat Asal Ubah Pemilik

en: _Redo Change Owner
ms: _Buat Semula Ubah Pemilik

en: Could not determine original location of "%s"
ms: Tidak dapat menentukan lokasi asal "%s"

en: The item cannot be restored from trash
ms: Item tidak boleh dipulihkan kembali dari tong sampah

en: The selection rectangle
ms: Segiempat pemilihan

en: Could not forget association
ms: Tidak dapat lupakan asociasi

en: Forget association
ms: Lupa asosiasi

en: Valid executable.
ms: Executable sah.

en: Not a valid executable.  Spaces in the file path must be escaped with backslash (\).
ms: Bukan executable sah. Ruang dalam laluan fail hendaklah diletakkan backslash(\).

note: the %s here is a file extension
en: %s document
ms: Dokumen %s

en: Open all files of type "%s" with
ms: Buka semua fail jenis "%s" dengan

en: Select an application in the list to open %s and other files of type "%s"
ms: Pilih satu aplikasi dalam senarai untuk buka %s dan lain-lain fail bagi jenis "%s"

en: Custom application
ms: Aplikasi suai

en: Executables
ms: Bolehlaku

en: You can also type or select a custom executable file to use to open this file type.  You can use this command just once, or set it as default for all files of this type.
ms: Anda juga boleh taip atau pilih fail bolehlaku suai untuk diguna membuka jenis fail ini. Anda boleh guna perintah ini hanya sekali, atau tetapkan ia sebagai lalai untuk semua fail bagi jenis ini.

en: Enter a custom command...
ms: Masukkan perintah suai...

en: Add to list
ms: Tambah dalam senarai

en: Set as default
ms: Tetapkan sebagai lalai

en: Reset to system defaults
ms: Tetap semula ke lalai sistem

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
ms: Maaf, anda tidak boleh melakukan perintah dari laman jauh.

en: This is disabled due to security considerations.
ms: Ia dilumpuhkan atas sebab keselamatan.

en: There was an error launching the application.
ms: Terdapat ralat melancarkan aplikasi.

en: This drop target only supports local files.
ms: Sasaran jatuh hanya menyokong fail setempat.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
ms: Untuk membuka fail bukan-setempat, salin ia ke folder setempat dan jatuhkan ia lagi.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
ms: Untuk membuka fail bukan-setempat, salin ia ke folder lokal dan jatuhkan ia semula. Fail setempat yang anda jatuhkan akan sedia dibuka.

en: Details:
ms: Perincian:

en: Preparing
ms: Menyediakan

en: Edit
ms: Sunting

en: Undo Edit
ms: Buat Asal Sunting

en: Undo the edit
ms: Buat asal sunting

en: Redo Edit
ms: Buat Semula Sunting

en: Redo the edit
ms: Buat semula sunting

en: The text of the label.
ms: Teks bagi label.

en: Justification
ms: Justifikasi

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
ms: Jajaran baris pada teks label relatif semasa sendiri. Ini TIDAK memberi kesan pada jajaran label di dalam peruntukannya. Lihat GtkMisc::xalign untuk itu

en: Line wrap
ms: Lilit baris

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
ms: Jika ditetapkan, lilit baris jika teks terlalu lebar.

en: Cursor Position
ms: Kedudukan Kursor

en: The current position of the insertion cursor in chars.
ms: Kedudukan semasa bagi penyisipan kursor pada aksara.

en: Selection Bound
ms: Sempadan Pemilihan

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
ms: Kedudukan hujung bertentangan pada pemilihan daripada kursor dalam aksara.

en: Select All
ms: Pilih Semua

en: Input Methods
ms: Kaedah Masukan

en: Show more _details
ms: Papar lebih _perician

en: You can stop this operation by clicking cancel.
ms: Anda boleh menghentikan operasi ini dengan mengklik batal.

en:  (invalid Unicode)
ms:  (unikod tidak sah)

en: Create a new l_auncher here...
ms: Cipta pe_lancar baru disini...

en: Create a new launcher in this folder
ms: Cipta pelancar baru dalam folder ini

en: Jump to new workspace
ms: Lompat ke kawasan kerja baru

en: Create a new workspace and activate it
ms: Cipta kawasan kerja baru dan aktifkan ia.

en: Remove workspace
ms: Hapus kawasan kerja

en: Remove the currently active workspace
ms: Hapus kawasan kerja semasa

en: Manage workspaces (Expo)
ms: Mengurus kawasan kerja (Expo)

en: Open Expo to add, remove, or organize workspaces
ms: Buka Expo ke tambah, hapus, atau uruskan kawasan kerja

en: Add Desklets
ms: Tambah Desklet

en: Change Desktop _Background
ms: Tukar Latar _Belakang Desktop

en: Change the Cinnamon desktop background
ms: Tukar latar belakang desktop Cinnamon

en: Mount archive
ms: Pautkan arkib

en: Mount %f to browse its contents
ms: Pautkan %f untuk layari kandungan

en: Set as Wallpaper...
ms: Tetapkan sebagai Kertas Dinding...

en: Set the selected image as your Cinnamon desktop wallpaper
ms: Set imej dipilih sebagai wallpaper desktop Cinnamon

en: Files
ms: Fail

en: Access and organize files
ms: Capai dan urus fail

en: Edit Bookmarks
ms: Sunting Tanda Buku

en: <b>_Bookmarks</b>
ms: <b>Ta_nda Buku</b>

en: <b>_Name</b>
ms: <b>_Nama</b>

en: <b>_Location</b>
ms: <b>_Lokasi:</b>

[ctx: Desktop icon size]
en: Smaller
ms: Lebih kecil

[ctx: Desktop icon size]
en: Small
ms: Kecil

[ctx: Desktop icon size]
en: Large
ms: Besar

[ctx: Desktop icon size]
en: Larger
ms: Lebih Besar

en: Vertical
ms: Menegak

en: Horizontal
ms: Mengufuk

en: Icon Size
ms: Saiz Ikon

en: Layout
ms: Bentangan

en: Direction
ms: Arah

en: button
ms: butang

en: page0
ms: halaman0

en: page1
ms: halaman1

en: Show desktop icons on non-primary monitor(s) only
ms: Tunjuk ikon-ikon desktop pada monitor buka-utama sahaja

en: Show desktop icons on all monitors
ms: Tunjuk ikon -ikon desktop pada semua monitor

en: Desktop Icons
ms: Ikon Desktop

en: Mounted Drives
ms: Pemacau Terlekap

en: Options
ms: Pilihan

en: Show icons from missing monitors
ms: Tunjuk ikon-ikon daripada monitor yang hilang

en: Always
ms: Sentiasa

en: Local Files Only
ms: Fail Setempat Sahaja

en: Never
ms: Tidak Sesekali

en: Decimal
ms: Desimal

en: Decimal (long format)
ms: Desimal (format panjang)

en: Binary (long format)
ms: Binari (format panjang)

en: By Name
ms: Berdasarkan Nama

en: By Size
ms: Berdasarkan Saiz

en: By Type
ms: Berdasarkan Jenis

en: By Detailed Type
ms: Jenis Oleh Terperinci

en: By Modification Date
ms: Berdasarkan Tarikh Ubahsuai

en: By Access Date
ms: Berdasarkan Tarikh Capaian

en: By Trashed Date
ms: Berdasarkan Tarikh Dibuang

en: Yes
ms: Ya

en: No
ms: Tidak

en: File Management Preferences
ms: Keutamaan Pengurusan Fail

en: <b>Default View</b>
ms: <b>Paparan Lalai</b>

en: View _new folders using:
ms: Papar folder ba_ru menggunakan:

en: _Arrange items:
ms: _Susun item:

en: Sort _folders before files
ms: Isih _folder sebelum fail

en: <b>Icon View Defaults</b>
ms: <b>Paparan Ikon Lalai</b>

en: Default _zoom level:
ms: Aras _zum lalai:

en: _Text beside icons
ms: _Teks sebelah ikon

en: <b>Compact View Defaults</b>
ms: <b>Paparan Padat Lalai</b>

en: _Default zoom level:
ms: Aras zum _lalai:

en: A_ll columns have the same width
ms: Semua lajur mempunyai lebar yang sama

en: <b>List View Defaults</b>
ms: <b>Paparan Pepohon Lalai</b>

en: D_efault zoom level:
ms: Aras zum _Lalai:

en: <b>Tree View Defaults</b>
ms: <b>Paparan pepohon Lalai</b>

en: Show _only folders
ms: Papar folder sa_haja

en: Views
ms: Paparan

en: <b>Behavior</b>
ms: <b>Kelakuan</b>

en: _Single click to open items
ms: Klik _tunggal untuk membuka item

en: _Double click to open items
ms: _Dwi-klik untuk membuka item

en: Open each _folder in its own window
ms: Buka setiap _folder dalam tetingkap sendiri

en: Always start in dual-pane view
ms: Sentiasa mula dalam paparan dwi-anak-tetingkap

en: Ignore per-folder view preferences
ms: Abai keutamaan paparan per-folder

en: Disable file operation queueing
ms: Nyahaktifkan aturan operasi fail

en: <b>Executable Text Files</b>
ms: <b>Fail Teks Boleh Laku</b>

en: _Run executable text files when they are opened
ms: _Jalankan fail teks boleh laku bila ia dibuka

en: _View executable text files when they are opened
ms: _Papar fail teks boleh laku bila ia dibuka

en: _Ask each time
ms: _Tanya setiap masa

en: <b>Trash</b>
ms: <b>Tong Sampah</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
ms: _Tanya sebelum mengosongkan Tong Sampah atau memadam fail

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
ms: _Sertakan perintah Padam yang memintas Tong Sampah

en: Bypass the Trash when the Delete key is pressed
ms: Pintas Tong Sampah bila kekunci Delete diketuk

en: <b>Media Handling</b>
ms: <b>Pengendalian Media</b>

en: Automatically open a folder for automounted media
ms: Buka folder secara automatik untuk media terlekap-sendiri

en: Prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
ms: Program makluman atau jalan-sendiri/mula-sendiri bila media disisip

en: Automatically close the device's tab, pane, or window when a device is unmounted or ejected
ms: Tutup secara automatik tab, anak tetingkap, atau tetingkap peranti bila peranti ditanggalkan atau dilenting

en: <b>Bulk Rename</b>
ms: <b>Nama Semula Pukal</b>

en: Command to invoke when renaming multiple items:
ms: Perintah untuk diseru bila menamakan semula item berbilang:

en: Behavior
ms: Kelakuan

en: <b>Icon Captions</b>
ms: <b>Kapsyen Ikon</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
ms: Pilih turutan maklumat yang tampak di bawah nama ikon. Lebih maklumat akan muncul bila anda zum lebih dekat

en: <b>Date</b>
ms: <b>Tarikh</b>

en: <b>Window and Tab Titles</b>
ms: <b>Tajuk Tetingkap dan Tab</b>

en: Show the full p_ath in the title bar and tab bars
ms: Papar laluan penu_h dalam palang tajuk dan palang tab

en: <b>File Size</b>
ms: <b>Saiz Fail</b>

en: _Prefixes:
ms: _Awalan:

en: <b>File Properties</b>
ms: <b>Sifat Fail</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
ms: Tunjuk keizinan lanjutan dalam dialog sifat fail

en: <b>Move/Copy To Menu</b>
ms: <b>Alih/Salin Ke Menu</b>

en: List bookmarks in the menu
ms: Senaraikan tanda buku dalam menu

en: List devices and network locations in the menu
ms: Senaraikan lokasi peranti dan rangkaian dalam menu

en: Display
ms: Paparan

en: <b>List Columns</b>
ms: <b>Senarai Lajur</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
ms: Pilih tertib maklumat yang kelihatan pada paparan senarai.

en: List Columns
ms: Senarai Lajur

en: Show _thumbnails:
ms: Papar _thumbnail:

en: _Only for files smaller than:
ms: _Hanya untuk fail lebih kecil daripada:

en: <b>Folders</b>
ms: <b>Folder</b>

en: Count _number of items:
ms: Kira _bilangan item:

en: <b>Tooltips</b>
ms: <b>Tip Alat</b>

en: Show tooltips in icon and compact views
ms: Tunjuk tip alat dalam paparan ikon dan padat

en: Show tooltips in list views
ms: Tunjuk tip alat dalam paparan senarai

en: Show tooltips on the desktop
ms: Tunjuk tip alat pada dekstop

en: <i>By default, a folder tooltip shows the item count, and files display their size.
        Select additional information to display in the tooltip:</i>
ms: <i>Asalnya, tooltip folder tunjukkan kiraan item, dan fail-fail paparkan saiz mereka.
        Pilih info tambahan untuk paparkan di dalam tooltip.</i>

en: Detailed file type
ms: Jenis fail terperinci

en: Modified date
ms: Tarikh diubahsuai

en: Accessed date
ms: Tarikh dicapai

en: File or folder location
ms: Lokasi fail atau folder

en: Preview
ms: Pratonton

en: Plugins
ms: Plugin
