linuxmint - en to uz translation catalogue (1314 entries)

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Saved search
uz: Saqlangan qidiruv

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo action definition
uz: Nemo amal ta'rifi

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo search-helper definition
uz: Nemo qidiruv yordamchisining ta'rifi

en: No actions found
uz: Amallar topilmadi

en: Actions
uz: Amallar

en: Edit layout
uz: Tartibni tahrirlash

en: Nemo could not create the required folder "%s".
uz: Nemo talab qilingan "%s" jildini yarata olmadi.

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
uz: Nemo-ni ishga tushirishdan oldin, quyidagi jildni yarating yoki Nemo-ga uni yaratishi uchun ruxsatlarni sozlang.

en: Error starting autorun program: %s
uz: Avtomatik ishga tushirish dasturini boshlashda xatolik yuz berdi: %s

en: Cannot find the autorun program
uz: Avtomatik ishga tushirish dasturini topib bo‘lmadi

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
uz: <big><b>Dasturni avto ishga tushirishda xatolik roʻy berdi</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
uz: <big><b>Ushbu disk avtomatik ishga tushirish uchun moʻljallangan dasturiy ta'minotni oʻz ichiga oladi. Uni ishga tushirmoqchimisiz?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
uz: Dasturiy ta'minot to‘g‘ridan-to‘g‘ri "%s" diskidan ishga tushiriladi. Siz hech qachon ishonmaydigan dasturiy ta'minotni ishga tushirmasligingiz kerak.
    
    Agar shubhangiz bo‘lsa, Bekor qilish tugmasini bosing.

en: _Run
uz: _Bajarish

en: _Customize
uz: _Sozlash

en: Adjust the desktop layout for this monitor
uz: Ushbu monitor uchun ish stoli tartibini sozlash

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
uz: Ish stoli

en: No bookmarks defined
uz: Xatchoʻplar aniqlanmadi

en: Disable all
uz: Hammasini o‘chirish

en: Enable all
uz: Hammasini yoqish

en: Public FTP
uz: Jamoat FTP

en: FTP (with login)
uz: FTP (login bilan)

en: Windows share
uz: Windows ulashish

en: Secure WebDAV (HTTPS)
uz: Xavfsiz WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
uz: Ulanmoqda...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
uz: Qo‘llab-quvvatlanadigan server usullari ro‘yxatini yuklab bo‘lmadi.
    Gvfs o‘rnatilganligini tekshiring.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
uz: “%s” jildini “%s”da ochib bo‘lmadi.

en: The server at "%s" cannot be found.
uz: "%s"dagi server topilmadi.

en: Try Again
uz: Qayta urinib ko‘ring

en: Please verify your user details.
uz: Foydalanuvchi ma'lumotlarini tasdiqlang.

en: Continue
uz: Davom etish

en: C_onnect
uz: _Ulanish

note: set dialog properties
en: Connect to Server
uz: Serverga ulanish

en: Server Details
uz: Server tafsilotlari

note: second row: type combobox
en: _Type:
uz: _Turi:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
uz: _Ulashish:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
uz: _Jild:

en: User Details
uz: Foydalanuvchi tafsilotlari

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
uz: _Domen nomi:

note: second row: username entry
en: _User name:
uz: _Foydalanuvchi nomi:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
uz: _Parol:

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
uz: _Ushbu parolni eslab qolish

en: Operation cancelled
uz: Amal bekor qilingan

en: Print but do not open the URI
uz: URI-ni chop etish, lekin ochmaslik

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
uz: 
    
    Server o‘rnatishga ulanishni qo‘shish

en: Show the version of the program.
uz: Dastur versiyasini ko‘rsatish.

en: Quit Nemo Desktop.
uz: Nemo ish stolidan chiqish.

en: 
    
    Manage the desktop with the file manager
uz: 
    
    Fayl menejeri bilan ish stolini boshqarish

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
uz: _Chiqindini bo‘shatish

note: name, stock id label, accelerator
en: Auto-arrange
uz: Avtomatik tartibga solish

note: name, stock id label, accelerator
en: Reverse sort
uz: Teskari tartiblash

en: Smaller
uz: Kichikroq

en: Small
uz: Kichik

en: Large
uz: Katta

en: Larger
uz: Kattaroq

en: _Vertical
uz: _Vertikal

en: _Horizontal
uz: _Gorizontal

en: Name
uz: Nomi

en: Size
uz: Hajmi

en: Type
uz: Turi

en: Date
uz: Sana

note: name, stock id, label
en: _Sort
uz: _Saralash

note: name, stock id, label
en: _Icon Size
uz: _Belgi oʻlchami

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
uz: Chiqindini bo‘shatish

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
uz: Chiqindidagi barcha elementlarni o‘chirish

en: The desktop view encountered an error.
uz: Ish stoli ko‘rinishida xatolik yuz berdi.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
uz: Ish stoli ko‘rinishini ishga tushirishda xatolik yuz berdi.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
uz: _Belgilarning asl o‘lchamlarini tiklash

en: Restore Icon's Original Si_ze
uz: _Belgining asl o‘lchamini tiklash

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
uz: Belgi oʻlchamini oʻzgartirish...

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
uz: Tanlangan belgining o‘lchamini o‘zgartiradigan qilib qo‘yish

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
uz: Har bir tanlangan belgini asl o‘lchamiga tiklash

en: Comment
uz: Izoh

en: Description
uz: Tavsif

en: Command
uz: Buyruq

en: Current Monitor Layout (%s - %dx%d)
uz: Joriy monitor tartibi (%s - %dx%d)

en: Current Monitor Layout (%dx%d)
uz: Joriy monitor tartibi (%dx%d)

en: Desktop Settings
uz: Ish stoli sozlamalari

en: Current Monitor Preferences
uz: Joriy monitor sozlamalari

en: Show global desktop settings
uz: Global ish stoli sozlamalarini ko‘rsatish

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
uz: Sizda “%s” tarkibini ko‘rish uchun zarur ruxsatlar yo‘q.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
uz: “%s” topilmadi. Ehtimol, u yaqinda o‘chirilgan.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
uz: Kechirasiz, “%s” ning barcha mazmunini ko‘rsatib bo‘lmadi: %s

en: The folder contents could not be displayed.
uz: Jild tarkibini ko‘rsatib bo‘lmadi.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
uz: Sizda “%s” guruhini o‘zgartirish uchun zarur ruxsatlar yo‘q.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
uz: Kechirasiz, “%s” guruhini o‘zgartirib bo‘lmadi: %s

en: The group could not be changed.
uz: Guruhni o‘zgartirib bo‘lmadi.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
uz: Kechirasiz, “%s” egasini o‘zgartirib bo‘lmadi: %s

en: The owner could not be changed.
uz: Egasini o‘zgartirib bo‘lmadi.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
uz: Kechirasiz, “%s” ruxsatini o‘zgartirib bo‘lmadi: %s

en: The permissions could not be changed.
uz: Ruxsatlarni o‘zgartirib bo‘lmadi.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
uz: Bu jildda “%s” nomi ishlatilgan. Iltimos, boshqa nomdan foydalaning.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
uz: Bu jildda “%s” mavjud emas. Ehtimol, u shunchaki ko‘chirilgan yoki o‘chirilganmi?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
uz: Sizda “%s” nomini o‘zgartirish uchun zarur ruxsatlar yo‘q.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
uz: “%s” nomi noto‘g‘ri, chunki unda “/” belgisi mavjud. Iltimos, boshqa nomdan foydalaning.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
uz: “%s” nomi noto‘g‘ri. Iltimos, boshqa nomdan foydalaning.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
uz: “%s” nomi juda uzun. Iltimos, boshqa nomdan foydalaning.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
uz: Kechirasiz, “%s” nomini “%s” ga o‘zgartirib bo‘lmadi: %s

en: The item could not be renamed.
uz: Element nomini o‘zgartirib bo‘lmadi.

en: Renaming "%s" to "%s".
uz: “%s” nomi “%s” ga o‘zgartirilmoqda.

en: No extensions found
uz: Kengaytma topilmadi

en: no information available
uz: ma'lumot mavjud emas

en: Configure
uz: Sozlash

en: Extensions
uz: Kengaytmalar

en: Extensions changed.  Restart required.
uz: Kengaytmalar o‘zgartirildi. Qayta ishga tushirish talab qilinadi.

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
uz: Yo‘q

en: Yesterday
uz: Kecha

en: by _Name
uz: _Nomi bo‘yicha

en: Keep icons sorted by name in rows
uz: Belgilarni nomi bo‘yicha tartiblangan qatorlarda saqlash

en: by _Size
uz: _Hajmi bo‘yicha

en: Keep icons sorted by size in rows
uz: Belgilarni o‘lchamiga qarab tartiblangan qatorlarda saqlash

en: by _Type
uz: _Turi bo‘yicha

en: Keep icons sorted by type in rows
uz: Belgilarni qatorlar turi bo‘yicha tartiblangan holda saqlash

en: by _Detailed Type
uz: _Batafsil tur bo‘yicha

en: Keep icons sorted by detailed type in rows
uz: Belgilarni batafsil turga qarab tartiblangan qatorlarda saqlash

en: by Modification _Date
uz: _o‘zgartirish sanasi bo‘yicha

en: Keep icons sorted by modification date in rows
uz: Belgilarni o‘zgartirish sanasi bo‘yicha tartiblangan qatorlarda saqlash

en: by T_rash Time
uz: chiqindiga chiqarish vaqti bo‘yicha

en: Keep icons sorted by trash time in rows
uz: Belgilarni chiqindiga chiqarish vaqti bo‘yicha tartiblangan qatorlarda saqlash

en: _Organize Desktop by Name
uz: _Ish stolini nomi bo‘yicha tartibga solish

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
uz: Elementlarni tartibga solish

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
uz: _Nomi bo‘yicha tartibga solish

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
uz: Oynaga yaxshiroq moslashish va bir-birining ustiga tushmaslik uchun belgilarning o‘rnini o‘zgartirish

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
uz: _Teskari tartib

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
uz: Belgilarni teskari tartibda ko‘rsatish

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
uz: Tekislangan holda _saqlash

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
uz: Belgilarni to‘r ko‘rinishida bir qarorda saqlash

en: _Manually
uz: _Qo‘lda

en: Leave icons wherever they are dropped
uz: Belgilarni tushirilgan joyda qoldirish

en: By _Name
uz: _Nomi bo‘yicha

en: By _Size
uz: _Hajmi bo‘yicha

en: By _Type
uz: _Turi bo‘yicha

en: By _Detailed Type
uz: _Batafsil tur bo‘yicha

en: By Modification _Date
uz: _o‘zgartirish sanasi bo‘yicha

en: By T_rash Time
uz: _Chiqindiga chiqargan vaqti bo‘yicha

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
uz: Belgi ko‘rinishi

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
uz: _Belgilar

en: The icon view encountered an error.
uz: Belgi ko‘rinishida xatolik yuz berdi.

en: The icon view encountered an error while starting up.
uz: Ishga tushirish paytida belgi ko‘rinishida xatolik yuz berdi.

en: Display this location with the icon view.
uz: Ushbu joyni belgi ko‘rinishida ko‘rsatish.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
uz: Ixcham ko‘rinish

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
uz: _Ixcham

en: The compact view encountered an error.
uz: Ixcham ko‘rinishda xatolik yuz berdi.

en: The compact view encountered an error while starting up.
uz: Ixcham ko‘rinishni ishga tushirishda xatolik yuz berdi.

en: Display this location with the compact view.
uz: Ushbu joyni ixcham ko‘rinishida ko‘rsatish.

en: Image Type
uz: Tasvir turi

en: %d pixel | %d pixels
uz[0]: %d piksel

en: Width
uz: Kengligi

en: Height
uz: Balandligi

en: Title
uz: Sarlavha

en: Author
uz: Muallif

en: Copyright
uz: Mualliflik huquqi

en: Created On
uz: Yaratilgan sanasi

en: Created By
uz: Tomonidan yaratilgan

en: Disclaimer
uz: Masʼuliyatdan voz kechish

en: Warning
uz: Ogohlantirish

en: Source
uz: Manba

en: Camera Brand
uz: Kamera markasi

en: Camera Model
uz: Kamera modeli

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
uz: Olingan sanasi

en: Date Digitized
uz: Raqamlashtirilgan sana

en: Date Modified
uz: O‘zgartirilgan sana

en: Exposure Time
uz: Ekspozitsiya vaqti

en: Aperture Value
uz: Diafragma qiymati

en: ISO Speed Rating
uz: ISO tezlik reytingi

en: Flash Fired
uz: Chaqnoq ishga tushirildi

en: Metering Mode
uz: Hisoblash rejimi

en: Exposure Program
uz: Ekspozitsiya dasturi

en: Focal Length
uz: Fokus uzunligi

en: Software
uz: Dasturiy ta'minot

en: Location
uz: Manzil

en: Keywords
uz: Kalit so‘zlar

en: Creator
uz: Yaratuvchi

en: Rating
uz: Reyting

en: Failed to load image information
uz: Rasm maʼlumotlarini yuklab boʻlmadi

en: Loading...
uz: Yuklanmoqda...

en: Image
uz: Rasm

en: Actions: Action files can be added to this folder and will appear in the menu.
uz: Harakatlar: Harakat fayllari ushbu jildga qo‘shilishi mumkin va ular menyuda paydo bo‘ladi.

en: More info
uz: Qoʻshimcha maʼlumot

en: View a sample action file with documentation
uz: Hujjatlar bilan namunali harakat faylini ko‘rish

en: Scripts: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
uz: Skriptlar: Ushbu jilddagi barcha bajariladigan fayllar Skriptlar menyusida paydo bo‘ladi.

en: View additional information about creating scripts
uz: Skriptlarni yaratish haqida qo‘shimcha ma'lumotni ko‘rish

en: (Empty)
uz: (Bo‘sh)

en: Use Default
uz: Standartdan foydalanish

en: Temporarily disable auto-sort
uz: Avtomatik saralashni vaqtincha o‘chirib qo‘yish

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
uz: Roʻyxat koʻrinishi

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
uz: _Ro‘yxat

en: The list view encountered an error.
uz: Roʻyxat koʻrinishida xatolik yuz berdi.

en: The list view encountered an error while starting up.
uz: Roʻyxat koʻrinishini ishga tushirishda xatolik yuz berdi.

en: Display this location with the list view.
uz: Bu joyni roʻyxat koʻrinishida koʻrsatish.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
uz[0]: %d ta joylashuvni ko‘rishni xohlaysizmi?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
uz[0]: Bu %d ta alohida oyna ochadi.

en: --check cannot be used with other options.
uz: --check boshqa variantlar bilan ishlatib bo‘lmaydi.

en: --quit cannot be used with URIs.
uz: --quit URI bilan ishlatib bo‘lmaydi.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
uz: --geometry bir nechta URI bilan ishlatib bo‘lmaydi.

en: Perform a quick set of self-check tests.
uz: O‘z-o‘zini tekshirish testlarining tezkor to‘plamini bajarish.

en: Create the initial window with the given geometry. Examples: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.
uz: Berilgan geometriya bilan dastlabki oynani yarating. Misollar: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.

en: GEOMETRY
uz: GEOMETRIYA

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
uz: Faqat aniq belgilangan URIlar uchun oyna yaratish.

en: Ignored argument - left for compatibility only.
uz: E'tiborsiz argument - faqat moslik uchun qoldirildi.

en: Open URIs in tabs.
uz: Yorliqlarda URIlarni ochish.

en: Open URIs in an existing window.
uz: URIlarni mavjud oynada ochish.

en: Repair the user thumbnail cache - this can be useful if you're having trouble with file thumbnails.  Must be run as root
uz: Foydalanuvchi eskiz keshini tuzating - bu fayl eskizlari bilan muammoga duch kelsangiz foydali bo‘lishi mumkin. Root sifatida ishga tushirilishi kerak

en: Quit Nemo.
uz: Nemodan chiqish.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
uz: 
    
    Fayl boshqaruvchisi yordamida fayl tizimini ko‘rib chiqish

en: Nemo's main menu is now hidden
uz: Nemoning asosiy menyusi endi yashirin

en: You have chosen to hide the main menu.  You can get it back temporarily by:
    
    - Tapping the <Alt> key
    - Right-clicking an empty region of the main toolbar
    - Right-clicking an empty region of the status bar.
    
    You can restore it permanently by selecting this option again from the View menu.
uz: Siz asosiy menyuni yashirishni tanladingiz. Siz uni vaqtincha qaytarib olishingiz mumkin:
    
    - <Alt> tugmasini bosing
    - Asosiy asboblar panelidagi bo‘sh hududni o‘ng tugmasini bosing
    - Holat panelidagi bo‘sh hududni o‘ng tugmasini bosing.
    
    Ko‘rish menyusidan ushbu parametrni yana tanlab, uni doimiy ravishda tiklashingiz mumkin.

en: Don't show this message again.
uz: Bu xabar boshqa koʻrsatilmasin.

en: The Link "%s" is Broken.
uz: “%s” havolasi buzilgan.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
uz: “%s” havolasi buzilgan. Chiqindiga koʻchirilsinmi?

en: This link cannot be used, because it has no target.
uz: Bu havoladan foydalanib bo‘lmaydi, chunki uning mo‘ljali yo‘q.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
uz: Bu havoladan foydalanib boʻlmaydi, chunki uning “%s” mo‘ljali mavjud emas.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
uz: _Chiqindiga ko‘chirish

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
uz: “%s” ni ishga tushirishni yoki uning tarkibini ko‘rsatishni istaysizmi?

en: "%s" is an executable text file.
uz: “%s” bajariladigan matn faylidir.

en: Run in _Terminal
uz: _Terminalda ishga tushirish

en: _Display
uz: _Ko‘rsatish

en: Are you sure you want to open all files?
uz: Barcha fayllarni ochishga ishonchingiz komilmi?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
uz[0]: Bu %d ta alohida varaqni ochadi.

en: Open with
uz: Ochish uchun dasturni tanlash

en: Unknown file type
uz: Noma'lum fayl turi

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  If you trust the source of this file, and have sufficient permissions, you can mark it executable and launch it.  Or, you can use the Open With dialog to pick a program to associate it with.
uz: “%s” faylida u bilan bog‘langan ma’lum dasturlar yo‘q. Agar siz ushbu fayl manbasiga ishonsangiz va yetarli ruxsatlarga ega boʻlsangiz, uni bajariladigan deb belgilashingiz va uni ishga tushirishingiz mumkin. Yoki, uni bog‘lash uchun dasturni tanlash uchun “Birinda ochish” muloqot oynasidan foydalanishingiz mumkin.

en: Make executable and run
uz: Bajariladigan qilib qo‘yish va ishga tushirish

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  Use the Open With dialog to pick a program to open it with.
uz: “%s” faylida u bilan bog‘langan ma’lum dasturlar yo‘q. Ochish uchun dasturni tanlash uchun “Birinda ochish” dialog oynasidan foydalaning.

en: Choose a program
uz: Dasturni tanlash

en: Untrusted application launcher
uz: Ishonchsiz dastur ishga tushirgichi

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted (executable). If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
uz: “%s” ilovani ishga tushirish moslamasi ishonchli (bajariladigan) sifatida belgilanmagan. Agar siz ushbu faylning manbasini bilmasangiz, uni ishga tushirish xavfli bo‘lishi mumkin.

en: _Launch Anyway
uz: _Baribir ishga tushirish

en: Mark as _Trusted
uz: _Ishonchli deb belgilash

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
uz[0]: Bu %d ta alohida ilovani ochadi.

en: Unable to mount location
uz: Joylashuvni o‘rnatib bo‘lmadi

en: Unable to start location
uz: Joylashuvni boshlash imkonsiz

en: Opening "%s".
uz: “%s” ochilmoqda.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
uz[0]: %d ta element ochilmoqda.

en: Close tab
uz: Varaqni yopish

note: Translators: This is the --help description for the open-with app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Show an open-with dialog given a uri, to allow the user to change the default mimetype handler.
uz: 
    
    Foydalanuvchiga standart mimetype ishlov beruvchisini oʻzgartirishga ruxsat berish uchun uri berilgan ochiq muloqot oynasini koʻrsatish.

en: Devices
uz: Qurilmalar

en: Free space: %s
uz: Boʻsh joy: %s

en: My Computer
uz: Mening kompyuterim

en: Open your personal folder
    %s
uz: Shaxsiy jildingizni oching
    %s

en: Home
uz: Uy

en: Open the contents of your desktop in a folder
uz: Ish stolingiz tarkibini jildda oching

en: Favorites
uz: Sevimlilar

en: Favorite files
uz: Sevimli fayllar

en: Recent
uz: So‘nggi

en: Recent files
uz: Oxirgi fayllar

en: Open the contents of the File System
    %s
uz: Fayl tizimining tarkibini oching
    %s

en: File System
uz: Fayl tizimi

en: Trash
uz: Chiqindi

en: Open the trash
uz: Chiqindini ochish

en: Bookmarks
uz: Xatcho‘plar

en: Mount and open %s (%s)
uz: %s o‘rnatish va ochish (%s)

en: Mount and open %s
uz: %s ni oʻrnatish va ochish

en: Network
uz: Tarmoq

en: Browse the contents of the network
uz: Tarmoq tarkibini ko‘rib chiqish

note: name, stock id label, accelerator
en: _Start
uz: _Boshlash

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
uz: _To‘xtatish

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
uz: _Quvvatni yoqish

en: _Safely Remove Drive
uz: _Drayvni xavfsiz olib tashlash

en: _Connect Drive
uz: _Drayvni ulash

en: _Disconnect Drive
uz: _Drayvni uzish

en: _Start Multi-disk Device
uz: _Ko‘p diskli qurilmani ishga tushirish

en: _Stop Multi-disk Device
uz: _Ko‘p diskli qurilmani to‘xtatish

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
uz: _Drayvni qulfdan chiqarish

en: _Lock Drive
uz: _Drayvni qulflash

en: Unable to start %s
uz: %s ni ishga tushirib bo‘lmadi

en: Unable to eject %s
uz: %s ni chiqarib bo‘lmadi

en: Unable to poll %s for media changes
uz: Media oʻzgarishlari uchun %s soʻrovini oʻtkazib boʻlmadi

en: Unable to stop %s
uz: %s to‘xtatib bo‘lmadi

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
uz: _Ochish

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
uz: _Yangi varaqda ochish

en: Open in New _Window
uz: Yangi _oynada ochish

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
uz: _Xatcho‘p qo‘shish

en: Remove
uz: Olib tashlash

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
uz: _Nomini o‘zgartirish...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
uz: _Ulash

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
uz: _Uzish

note: name, stock id label, accelerator
en: _Eject
uz: _Chiqarish

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
uz: _Mediani aniqlash

en: _Empty _Trash
uz: _Chiqindini _bo‘shatish

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
uz: _Xususiyatlar

en: %1$s file operation active.  %2$d%% complete. | %1$s file operations active.  %2$d%% complete.
uz[0]: %1$s fayl operatsiyasi faol. %2$d%% bajarildi.

en: File Operations
uz: Fayl operatsiyalari

en: All file operations have been successfully completed
uz: Barcha fayl operatsiyalari muvaffaqiyatli yakunlandi

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
uz: Siz bir vaqtning o‘zida bir nechta maxsus belgini tayinlay olmaysiz!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
uz: Maxsus belgi oʻrnatish uchun faqat bitta rasmni torting.

en: The file that you dropped is not local.
uz: Siz tashlagan fayl mahalliy emas.

en: You can only use local images as custom icons.
uz: Siz faqat mahalliy rasmlarni maxsus belgi sifatida ishlatishingiz mumkin.

en: The file that you dropped is not an image.
uz: Siz tashlagan fayl rasm emas.

en: _Name: | _Names:
uz[0]: _Nomi:

en: Properties
uz: Xususiyatlar

en: %s Properties
uz: %s xususiyatlari

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
uz: noma'lum

en: Cancel Group Change?
uz: Guruh oʻzgarishi bekor qilinsinmi?

en: Cancel Owner Change?
uz: Egasini almashtirish bekor qilinsinmi?

en: nothing
uz: hech narsa

en: unreadable
uz: o‘qib bo‘lmaydigan

en: %1$s item (and %2$s hidden) | %1$s items (and %2$s hidden)
uz[0]: %1$s element (va %2$s yashirin)

en: %1$s item | %1$s items
uz[0]: %1$s element

en: (some contents unreadable)
uz: (ba'zi tarkiblarni o‘qib bo‘lmaydi)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
uz: Tarkibi:

en: Size:
uz: Hajmi:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
uz: foydalanilgan

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
uz: bo‘sh

en: Total capacity:
uz: Umumiy sig‘im:

en: Filesystem type:
uz: Fayl tizimi turi:

en: Basic
uz: Asosiy

en: Type:
uz: Turi:

en: Link target:
uz: Havola mo‘ljali:

en: Location:
uz: Joylashuvi:

en: Volume:
uz: Disk qismi:

en: Accessed:
uz: Kiritilgan:

en: Created:
uz: Yaratilgan:

en: Modified:
uz: O‘zgartirilgan:

en: Free space:
uz: Bo‘sh joy:

en: _Read
uz: _o‘qish

en: _Write
uz: _Yozish

en: E_xecute
uz: _Bajarish

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
uz: yo‘q

en: list
uz: ro‘yxat

en: read
uz: o‘qish

en: create/delete
uz: yaratish/o‘chirish

en: write
uz: yozish

en: access
uz: ruxsat

en: Access:
uz: Ruxsat:

en: Folder access:
uz: Jildga ruxsat:

en: File access:
uz: Faylga ruxsat:

en: List files only
uz: Faqat fayllar ro‘yxati

en: Access files
uz: Fayllarga ruxsat

en: Create and delete files
uz: Fayllarni yaratish va o‘chirish

en: Read-only
uz: Faqat o‘qish

en: Read and write
uz: O‘qish va yozish

en: Special flags:
uz: Maxsus bayroqlar:

en: Set _user ID
uz: _Foydalanuvchi identifikatorini o‘rnatish

en: Set gro_up ID
uz: _Guruh identifikatorini o‘rnatish

en: _Sticky
uz: _Yopishqoq

en: _Owner:
uz: _Egasi:

en: Owner:
uz: Egasi:

en: _Group:
uz: _Guruh:

en: Group:
uz: Guruh:

en: Execute:
uz: Bajarish:

en: Allow _executing file as program
uz: _Faylni dastur sifatida bajarishga ruxsat berish

en: Others:
uz: Boshqalar:

en: Folder Permissions:
uz: Jildga ruxsatlar:

en: File Permissions:
uz: Fayl ruxsatlari:

en: Text view:
uz: Matn ko‘rinishi:

en: Permissions
uz: Ruxsatlar

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
uz: Siz egasi emassiz, shuning uchun bu ruxsatlarni o‘zgartira olmaysiz.

en: SELinux context:
uz: SELinux konteksti:

en: Last changed:
uz: Oxirgi o‘zgartirilgan:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
uz: Yopiq fayllarga ruxsatlarni qo‘llash

en: The permissions of "%s" could not be determined.
uz: “%s” ruxsatini aniqlab bo‘lmadi.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
uz: Tanlangan faylning ruxsatlarini aniqlab bo‘lmadi.

en: Open With
uz: Dastur bilan ochish

en: Help
uz: Yordam

en: Close
uz: Yopish

en: Creating Properties window.
uz: Xususiyatlar oynasi yaratilmoqda.

en: There was an error displaying help.
uz: Yordamni ko‘rsatishda xatolik yuz berdi.

en: Revert
uz: Qaytarish

en: Not supported in this location
uz: Bu joylashuvda qoʻllab-quvvatlanmaydi

en: No scripts found
uz: Hech qanday skript topilmadi

en: Scripts
uz: Skriptlar

en: Show Places
uz: Joylarni ko‘rsatish

en: Show Treeview
uz: Daraxt ko‘rinishini ko‘rsatish

en: Hide the Sidebar (F9)
uz: Yon panelni yashirish (F9)

en: Show the Sidebar (F9)
uz: Yon panelni ko‘rsatish (F9)

en: Adjust zoom level
uz: Masshtab darajasini sozlash

en: A problem has been detected with your thumbnail cache.  Fixing it will require administrative privileges.
uz: Eskiz keshingizda muammo aniqlandi. Uni tuzatish uchun ma'muriy imtiyozlar kerak bo‘ladi.

en: Fix now
uz: Hozir tuzatish

en: Dismiss
uz: Rad etish

en: Elevated Privileges
uz: Kengaytirilgan imtiyozlar

en: Restore Selected Items
uz: Tanlangan elementlarni tiklash

en: Restore selected items to their original position
uz: Tanlangan elementlarni asl holatiga qaytarish

en: Empty _Trash
uz: _Chiqindini bo‘shatish

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
uz: Agar qo‘yish buyrug‘ini tanlasangiz, “%s” ko‘chiriladi

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
uz: Agar qo‘yish buyrug‘ini tanlasangiz, “%s” nusxalanadi

en: There is nothing on the clipboard to paste.
uz: Buferda joylashtirish uchun hech narsa yo‘q.

note: name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
uz: Yangi _jild yaratish

note: name, stock id label, accelerator
en: Cu_t
uz: _Kesish

note: name, stock id label, accelerator
en: _Copy
uz: _Nusxalash

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
uz: _Jildga joylashtirish

en: P_in
uz: _Qadash

en: Unp_in
uz: _Yechish

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
uz: _Oʻchirish

en: Computer
uz: Kompyuter

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
uz[0]: Bu %'d alohida varaqni ochadi.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
uz[0]: Bu %'d ta alohida oynani ochadi.

en: Select Items Matching
uz: Mos keladigan elementlarni tanlash

en: _Pattern:
uz: _Namuna:

en: Examples:
uz: Misollar:

note: Reset to default info
en: Undo
uz: Ortga qaytarish

en: Undo last action
uz: Oxirgi harakatni ortga qaytarish

note: Reset to default info
en: Redo
uz: Oldinga qaytarish

en: Redo last undone action
uz: Oxirgi bekor qilingan harakatni oldinga qaytarish

en: Content View
uz: Tarkib ko‘rinishi

en: View of the current folder
uz: Joriy jildning ko‘rinishi

en: "%s" selected
uz: “%s” tanlandi

en: %'d folder selected | %'d folders selected
uz[0]: %'d ta jild tanlandi

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
uz[0]:  (%'d ta elementdan iborat)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
uz[0]:  (jami %'d ta elementdan iborat)

en: %'d item selected | %'d items selected
uz[0]: %'d ta element tanlandi

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
uz[0]: %'d ta boshqa element tanlandi

en: %'u item | %'u items
uz[0]: %'u element

en: %s, Free space: %s
uz: %s, Bo‘sh joy: %s

en: Open With %s
uz: %s bilan ochish

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
uz[0]: Tanlangan elementni ochish uchun “%s” dan foydalanish

en: Run "%s" on any selected items
uz: Har qanday tanlangan elementda “%s” ni ishga tushirish

en: Create a new document from template "%s"
uz: “%s” shablonidan yangi hujjat yaratish

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be moved if you select the Paste command
uz[0]: Agar siz Qo‘yish buyrug‘ini tanlasangiz, tanlangan %'d ta element%s ko‘chiriladi

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be copied if you select the Paste command
uz[0]: Agar siz Qo‘yish buyrug‘ini tanlasangiz, tanlangan %'d ta element%s nusxalanadi

en: Select Target Folder For Move
uz: Ko‘chirish uchun mo‘ljal jildini tanlash

en: Select Target Folder For Copy
uz: Nusxalash uchun mo‘ljal jildini tanlash

en: Unable to unmount location
uz: Joylashuvni ajratib bo‘lmadi

en: Unable to eject location
uz: Joylashuvni chiqarib bo‘lmadi

en: Unable to stop drive
uz: Drayvni to‘xtatib bo‘lmadi

en: Connect to Server %s
uz: %s serveriga ulanish

en: _Connect
uz: _Ulanish

en: Link _name:
uz: Havola _nomi:

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
uz: Yangi _hujjat yaratish

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
uz: _Dastur bilan ochish

en: Choose a program with which to open the selected item
uz: Tanlangan elementni ochadigan dasturni tanlash

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
uz: Har bir tanlangan elementning xususiyatlarini ko‘rish yoki o‘zgartirish

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
uz: Ushbu jild ichida yangi bo‘sh jild yaratish

note: name, stock id, label
en: No templates installed
uz: Hech qanday shablon o‘rnatilmagan

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
uz: _Bo‘sh hujjat

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
uz: Ushbu jild ichida yangi bo‘sh hujjat yaratish

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
uz: Ushbu oynada tanlangan elementni ochish

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
uz: Navigatsiya oynasida ochish

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
uz: Har bir tanlangan elementni navigatsiya oynasida ochish

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
uz: Har bir tanlangan elementni yangi varaqda ochish

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
uz: Terminalda ochish

note: tooltip
en: Open terminal in the selected folder
uz: Tanlangan jildda terminalni ochish

note: name, stock id label, accelerator
en: Open as Root
uz: Root sifatida ochish

note: tooltip
en: Open the folder with administration privileges
uz: Administrator imtiyozlari bilan jildni ochish

note: name, stock id label, accelerator
en: Follow link to original file
uz: Asl faylga havolani kuzatib borish

note: tooltip
en: Navigate to the original file that this symbolic link points to
uz: Ushbu ramziy havola ko‘rsatadigan asl faylga o‘tish

note: name, stock id label, accelerator
en: Open containing folder
uz: O‘z ichiga olgan jildni ochish

note: tooltip
en: Navigate to the folder that the selected item is stored in
uz: Tanlangan element saqlanadigan jildga o‘tish

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
uz: Boshqa _ilova...

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
uz: Tanlangan elementni ochish uchun boshqa ilovani tanlash

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
uz: Boshqa _Ilova bilan ochish...

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
uz: Tanlangan fayllarni joylashtirish buyrug‘i bilan ko‘chirishga tayyorlash

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
uz: Tanlangan fayllarni joylashtirish buyrug‘i bilan nusxalashga tayyorlash

note: name, stock id label, accelerator
en: _Paste
uz: _Joylashtirish

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
uz: Oldindan Kesish yoki Nusxalash buyrug‘i bilan tanlangan fayllarni ko‘chirish yoki nusxalash

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
uz: Oldindan Kesish yoki Nusxalash buyrug‘i bilan tanlangan fayllarni tanlangan jildga ko‘chirish yoki nusxalash

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
uz: Nusxalash joyi

note: name, stock id, label
en: M_ove to
uz: Ko‘chirish joyi

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
uz: _Hammasini tanlash

note: tooltip
en: Select all items in this window
uz: Ushbu oynadagi barcha elementlarni tanlash

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
uz: Mos keladigan elementlarni tanlang...

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
uz: Ushbu oynada berilgan shablonga mos keladigan elementlarni tanlash

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
uz: _Tanlovni teskari aylantirish

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
uz: Hammasini va faqat hozirda tanlanmagan narsalarni tanlash

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
uz: _Nusxasini yaratish

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
uz: Har bir tanlangan elementning nusxasini yaratish

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
uz[0]: _Havola yaratish

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
uz: Har bir tanlangan element uchun ramziy havola yaratish

note: tooltip
en: Rename selected item
uz: Tanlangan element nomini o‘zgartirish

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
uz: Har bir tanlangan elementni chiqindiga o‘tkazish

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
uz: Har bir tanlangan elementni chiqindiga tashlamasdan o‘chirib tashlash

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
uz: _Tiklash

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
uz: _Ortga qaytarish

note: tooltip
en: Undo the last action
uz: Oxirgi harakatni ortga qaytarish

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
uz: _Oldinga qaytarish

note: tooltip
en: Redo the last undone action
uz: Oxirgi bekor qilingan amalni oldinga qaytarish

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
uz: Ko‘rinishni standart holatiga qaytarish

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
uz: Saralash tartibi va masshtab darajasini ushbu koʻrinishga moslashtirish uchun qayta sozlash

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
uz: Ushbu serverga ulanish

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
uz: Ushbu serverga doimiy ulanishni o‘rnatish

note: tooltip
en: Mount the selected volume
uz: Tanlangan disk qismini ulash

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
uz: Tanlangan disk qismini uzish

note: tooltip
en: Eject the selected volume
uz: Tanlangan disk qismini chiqarish

note: tooltip
en: Start the selected volume
uz: Tanlangan disk qismini ishga tushirish

note: tooltip
en: Stop the selected volume
uz: Tanlangan disk qismini to‘xtatish

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
uz: Tanlangan drayvdagi mediani aniqlash

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
uz: Ochiq jild bilan bog‘langan disk qismini ulash

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
uz: Ochiq jild bilan bog‘langan disk qismini uzish

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
uz: Ochiq jild bilan bog‘langan disk qismini chiqarish

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
uz: Ochiq jild bilan bog‘langan disk qismini boshlash

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
uz: Ochiq jild bilan bog‘langan disk qismini to‘xtatish

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
uz: Faylni ochish va oynani yopish

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
uz: Ushbu jildni navigatsiya oynasida ochish

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
uz: Ushbu jildni yangi varaqda ochish

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
uz: Ushbu jildni Joylashtirish buyrug‘i bilan ko‘chirishga tayyorlash

note: tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
uz: Ushbu jildni Joylashtirish buyrug‘i bilan nusxalashga tayyorlash

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
uz: Kesish yoki Nusxalash buyrug‘i bilan avval tanlangan fayllarni ushbu jildga ko‘chirish yoki nusxalash

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
uz: Ushbu jildni chiqindiga ko‘chirish

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
uz: Ushbu jildni chiqindiga o‘tkazmasdan o‘chirish

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
uz: Ushbu jild bilan bog‘langan disk qismini ulash

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
uz: Ushbu jild bilan bog‘langan disk qismini uzish

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
uz: Ushbu jild bilan bog‘langan disk qismini chiqarish

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
uz: Ushbu jild bilan bog‘langan disk qismini boshlash

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
uz: Ushbu jild bilan bog‘langan disk qismini to‘xtatish

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
uz: Ushbu jildning xususiyatlarini ko‘rish yoki o‘zgartirish

note: name, stock id, label
en: _Other pane
uz: _Boshqa panel

en: Copy the current selection to the other pane in the window
uz: Joriy tanlovni oynaning boshqa paneliga nusxalash

en: Move the current selection to the other pane in the window
uz: Joriy tanlovni oynaning boshqa paneliga o‘tkazish

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
uz: _Uy

en: Copy the current selection to the home folder
uz: Joriy tanlovni uy jildiga nusxalash

en: Move the current selection to the home folder
uz: Joriy tanlovni uy jildiga ko‘chirish

note: name, stock id, label
en: _Desktop
uz: _Ish stoli

en: Copy the current selection to the desktop
uz: Joriy tanlovni ish stoliga nusxalash

en: Move the current selection to the desktop
uz: Joriy tanlovni ish stoliga ko‘chirish

en: Browse...
uz: Ko‘rib chiqish...

en: Browse for a folder to move the selection to
uz: Tanlovni koʻchirish uchun jildni ko‘rib chiqish

en: Browse for a folder to copy the selection to
uz: Tanlovni nusxalash uchun jildni ko‘rib chiqish

en: Pin the selected file so it always appears at the top of this location's file list
uz: Tanlangan faylni har doim shu joyning fayllar roʻyxatining yuqori qismida koʻrinadigan qilib qadash

en: Unpin the selected file from the top of this location's file list
uz: Tanlangan faylni ushbu joyning fayllar roʻyxatining yuqori qismidan olib tashlash

en: Add to favorites
uz: Sevimlilarga qo‘shish

en: Add the selected file to your favorites
uz: Tanlangan faylni sevimlilaringizga qo‘shish

en: Remove from favorites
uz: Sevimlilardan olib tashlash

en: Remove the selected file from your favorites
uz: Tanlangan faylni sevimlilaringizdan olib tashlash

en: Run scripts
uz: Skriptlarni ishga tushirish

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
uz: _Skriptlar

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
uz: Ochiq jildni chiqindidan “%s”ga olib tashlash

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
uz[0]: Tanlangan jildni chiqindidan “%s”ga ko‘chirish

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
uz[0]: Tanlangan jildni chiqindidan ko‘chirish

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
uz[0]: Tanlangan faylni chiqindidan “%s”ga ko‘chirish

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
uz[0]: Tanlangan faylni chiqindidan ko‘chirish

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
uz[0]: Tanlangan elementni chiqindidan “%s”ga ko‘chirish

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
uz[0]: Tanlangan elementni chiqindidan ko‘chirish

en: Start the selected drive
uz: Tanlangan drayvni ishga tushirish

en: Connect to the selected drive
uz: Tanlangan drayvni ulash

en: _Start Multi-disk Drive
uz: _Ko‘p diskli drayvni ishga tushirish

en: Start the selected multi-disk drive
uz: Tanlangan ko‘p diskli drayvni ishga tushirish

en: U_nlock Drive
uz: Drayvni qulfdan chiqarish

en: Unlock the selected drive
uz: Tanlangan drayvni qulfdan chiqarish

en: Stop the selected drive
uz: Tanlangan drayvni to‘xtatish

en: Safely remove the selected drive
uz: Tanlangan drayvni xavfsiz olib tashlash

en: _Disconnect
uz: _Узиш

en: Disconnect the selected drive
uz: Tanlangan drayvni uzish

en: _Stop Multi-disk Drive
uz: _Ko‘p diskli drayvni to‘xtatish

en: Stop the selected multi-disk drive
uz: Tanlangan ko‘p diskli drayvni to‘xtatish

en: Lock the selected drive
uz: Tanlangan drayvni qulflash

en: Start the drive associated with the open folder
uz: Ochiq jild bilan bog‘langan drayvni ishga tushirish

en: Connect to the drive associated with the open folder
uz: Ochiq jild bilan bog‘langan drayvga ulanish

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
uz: Ochiq jild bilan bog‘langan ko‘p diskli drayvni ishga tushirish

en: Unlock the drive associated with the open folder
uz: Ochiq jild bilan bog‘langan drayvni qulfdan chiqarish

en: _Stop the drive associated with the open folder
uz: _Ochiq jild bilan bog‘langan drayvni to‘xtatish

en: Safely remove the drive associated with the open folder
uz: Ochiq jild bilan bog‘langan drayvni xavfsiz olib tashlash

en: Disconnect the drive associated with the open folder
uz: Ochiq jild bilan bog‘langan drayvni uzish

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
uz: Ochiq jild bilan bog‘langan ko‘p diskli drayvni to‘xtatish

en: Lock the drive associated with the open folder
uz: Ochiq jild bilan bog‘langan drayvni qulflash

en: _Delete Permanently
uz: Butunlay _olib tashlash

en: Delete the open folder permanently
uz: Ochiq jildni butunlay olib tashlash

en: Move the open folder to the Trash
uz: Ochiq jildni chiqindiga ko‘chirish

en: _Open With %s
uz: %s bilan _ochish

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
uz[0]: %'d yangi _oynada ochish

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
uz[0]: %'d yangi _varaqda ochish

en: Delete all selected items permanently
uz: Barcha tanlangan elementlarni butunlay o‘chirib tashlash

en: Remo_ve from Recent
uz: Oxirgidan olib tashlash

en: Remove each selected item from the recently used list
uz: Har bir tanlangan elementni oxirgi foydalanilgan ro‘yxatdan olib tashlash

en: View or modify the properties of the open folder
uz: Ochiq jildning xususiyatlarini ko‘rish yoki o‘zgartirish

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
uz: %s ga havola

en: Drag and drop is not supported.
uz: Tortib tashlash qoʻllab-quvvatlanmaydi.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
uz: Tortib tashlash faqat mahalliy fayl tizimlarida qo‘llab-quvvatlanadi.

en: An invalid drag type was used.
uz: Yaroqsiz tortish turi ishlatilgan.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
uz: tushirilgan matn.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
uz: tushirilgan ma'lumot

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
uz: Roʻyxatingizdan mavjud boʻlmagan manzilli xatchoʻplarni olib tashlamoqchimisiz?

en: The location "%s" does not exist.
uz: “%s” joylashuvi mavjud emas.

en: Bookmark for Nonexistent Location
uz: Mavjud boʻlmagan joylashuv uchun xatchoʻp

en: Go to the location specified by this bookmark
uz: Ushbu xatcho‘p tomonidan belgilangan joylashuvga o‘tish

en: %s - File Browser
uz: %s - Fayl brauzeri

en: Searching...
uz: Qidirilmoqda...

en: Could not display "%s".
uz: “%s”ni ko‘rsatib bo‘lmadi.

en: Nemo has no installed viewer capable of displaying the folder.
uz: Nemoda jildni ko‘rsatishga qodir bo‘lgan o‘rnatilgan ko‘ruvchi yo‘q.

en: The location is not a folder.
uz: Joylashuv jild emas.

en: Could not find "%s".
uz: “%s” topilmadi.

en: Please check the spelling and try again.
uz: Imloni tekshiring va qayta urinib ko‘ring.

en: Nemo cannot handle "%s" locations.
uz: Nemo "%s" joylashuvlarini boshqara olmaydi.

en: Nemo cannot handle this kind of location.
uz: Nemo bunday joylashuvni boshqara olmaydi.

en: Unable to mount the location.
uz: Joylashuvni ulab boʻlmadi.

en: Access was denied.
uz: Kirish rad etildi.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
uz: “%s”ni ko‘rsatib bo‘lmadi, chunki xost topilmadi.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
uz: Imlo to‘g‘ri ekanligini va proksi sozlamalari to‘g‘ri ekanligini tekshiring.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
uz: Xato: %s
    Iltimos boshqa koʻruvchini tanlang va qaytadan urinib koʻring.

en: Nemo is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
uz: Nemo - bu bepul dastur; siz uni qayta tarqatishingiz va/yoki uni Free Software Foundation tomonidan nashr etilgan GNU General Public License shartlariga muvofiq o‘zgartirishingiz mumkin; Litsenziyaning 2-versiyasi yoki (sizning xohishingizga ko‘ra) har qanday keyingi versiyasi.

en: Nemo is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
uz: Nemo foydali bo‘ladi degan umidda tarqatiladi, lekin HAR QANDAY KAFOLATSIZ; TIJORAT MUVOFIQligi yoki MAQSUS MAQSADGA MUVOFIQligi to‘g‘risidagi nazarda tutilgan kafolatsiz ham. Batafsil ma'lumot uchun GNU General Public Licensega qarang.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nemo; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
uz: Siz Nemo bilan birga GNU General Public License nusxasini olishingiz kerak edi; boʻlmasa, Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA ga yozing

en: Nemo lets you organize files and folders, both on your computer and online.
uz: Nemo kompyuteringizda ham, onlayn rejimda ham fayl va jildlarni tartibga solish imkonini beradi.

en: There was an error displaying help: 
    %s
uz: Yordamni ko‘rsatishda xatolik yuz berdi:
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
uz: _Fayl

note: name, stock id, label
en: _Edit
uz: _Tahrirlash

note: name, stock id, label
en: _View
uz: _Ko‘rinish

note: name, stock id, label
en: _Help
uz: _Yordam

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
uz: _Yopish

note: tooltip
en: Close this folder
uz: Ushbu jildni yopish

en: Prefere_nces
uz: _Parametrlar

en: Edit Nemo preferences
uz: Nemo parametrlarini tahrirlash

en: Undo the last text change
uz: Oxirgi matn o‘zgarishini ortga qaytarish

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
uz: _Yuqori jildni ochish

en: Open the parent folder
uz: Yuqori jildni ochish

note: tooltip
en: Stop loading the current location
uz: Joriy joylashuvni yuklashni to‘xtatish

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
uz: _Qayta yuklash

note: tooltip
en: Reload the current location
uz: Joriy joylashuvni qayta yuklash

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
uz: _Barcha mavzular

note: tooltip
en: Display Nemo help
uz: Nemo yordamini ko‘rsatish

en: _Keyboard Shortcuts
uz: _Klaviatura yorliqlari

en: Display keyboard shortcuts
uz: Klaviatura yorliqlarini ko‘rsatish

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
uz: _Haqida

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nemo
uz: Nemo yaratuvchilari uchun tashakkurlarni ko‘rsatish

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
uz: _Kattalashtirish

note: tooltip
en: Increase the view size
uz: Ko‘rish oʻlchamini kattalashtirish

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
uz: _Kichraytirish

note: tooltip
en: Decrease the view size
uz: Ko‘rish o‘lchamini kamaytirish

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
uz: Normal o‘lcham

note: tooltip
en: Use the normal view size
uz: Normal ko‘rish o‘lchamidan foydalanish

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
uz: _Serverga ulanish...

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
uz: Masofaviy kompyuterga yoki umumiy diskka ulanish

note: tooltip
en: Open your personal folder
uz: Shaxsiy jildni ochish

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
uz: _Kompyuter

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
uz: Ushbu kompyuterdan foydalanish mumkin bo‘lgan barcha mahalliy va masofaviy disk va jildlarni ko‘rib chiqish

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
uz: _Tarmoq

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
uz: Belgilangan va mahalliy tarmoq manzillarini ko‘rib chiqish

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
uz: _Shablonlar

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
uz: Shaxsiy shablonlar jildini ochish

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
uz: _Chiqindi

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
uz: Shaxsiy chiqindi jildini ochish

note: name, stock id, label
en: _Go
uz: _o‘tish

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
uz: _Xatcho‘plar

note: name, stock id, label
en: _Tabs
uz: _Varaqlar

note: name, stock id, label
en: New _Window
uz: Yangi _oyna

en: Open another Nemo window for the displayed location
uz: Ko‘rsatilgan joy uchun boshqa Nemo oynasini ochish

note: name, stock id, label
en: New _Tab
uz: Yangi _varaq

en: Open another tab for the displayed location
uz: Ko‘rsatilgan joylashuv uchun boshqa varaqni ochish

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
uz: _Barcha oynalarni yopish

en: Close all Navigation windows
uz: Barcha navigatsiya oynalarini yopish

note: name, stock id, label
en: _Back
uz: _Orqaga

en: Go to the previous visited location
uz: Oldingi tashrif buyurilgan joylashuvga o‘tish

note: name, stock id, label
en: _Forward
uz: _Oldinga

en: Go to the next visited location
uz: Keyingi tashrif buyurilgan joylashuvga o‘tish

note: name, stock id, label
en: Toggle _Location Entry
uz: _Joylashuv yozuvini almashtirish

en: Switch between location entry and breadcrumbs
uz: Joylashuvni kiritish va non bo‘laklari o‘rtasida almashish

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
uz: _Boshqa panelga o‘tish

en: Move focus to the other pane in a split view window
uz: Fokusni bo‘lingan ko‘rinish oynasida boshqa panelga ko‘chirish

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
uz: Boshqa panel bilan bir xil joylashuv

en: Go to the same location as in the extra pane
uz: Qo‘shimcha paneldagi kabi bir xil joylashuvga o‘tish

en: Add a bookmark for the current location to this menu
uz: Ushbu menyuga joriy joylashuv uchun xatcho‘p qo‘shsh

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
uz: _Xatcho‘plarni tahrirlash...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
uz: Ushbu menyudagi xatcho‘plarni tahrirlash imkonini beruvchi oynani ko‘rsatish

en: _Previous Tab
uz: _Oldingi varaq

en: Activate previous tab
uz: Oldingi varaqni faollashtirish

en: _Next Tab
uz: _Keyingi varaq

en: Activate next tab
uz: Keyingi varaqni faollashtirish

en: Move Tab _Left
uz: Varaqni _chapga siljitish

en: Move current tab to left
uz: Joriy varaqni chapga siljitish

en: Move Tab _Right
uz: Varaqni _o‘ngga siljitish

en: Move current tab to right
uz: Joriy varaqni o‘ngga siljitish

en: Sidebar
uz: Yon panel

en: Toolbar
uz: Asboblar paneli

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
uz: _Yashirin fayllarni ko‘rsatish

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
uz: Joriy oynada yashirin fayllarni ko‘rsatishni o‘zgartirish

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
uz: _Asosiy asboblar paneli

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
uz: Ushbu oynaning asosiy asboblar panelining ko‘rinishini o‘zgartirish

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
uz: _Yon panelni ko‘rsatish

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
uz: Ushbu oynaning yon panelining ko‘rinishini o‘zgartirish

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
uz: _Holat paneli

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
uz: Ushbu oynaning holat panelining ko‘rinishini o‘zgartirish

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: M_enubar
uz: _Menyu paneli

note: tooltip
en: Change the default visibility of the menubar
uz: Menyu panelining standart ko‘rinishini o‘zgartirish

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
uz: _Fayllarni qidirish...

note: tooltip
en: Search documents and folders
uz: Hujjatlar va jildlarni qidirish

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
uz: Qo‘shimcha panel

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
uz: Qo‘shimcha jild ko‘rinishini yonma-yon ochish

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: Show _Thumbnails
uz: _ Eskizlarni ko‘rsatish

note: tooltip
en: Toggle the display of thumbnails in the current directory
uz: Joriy katalogdagi eskizlar ko‘rinishini o‘zgartirish

en: Places
uz: Joylar

en: Select Places as the default sidebar
uz: Standart yon panel sifatida Joylarni tanlash

en: Tree
uz: Daraxt

en: Select Tree as the default sidebar
uz: Standart yon panel sifatida Daraxtni tanlash

en: Path Bar
uz: Yo‘l paneli

en: Always prefer the path bar
uz: Har doim yo‘l panelini afzal ko‘rish

en: Location Entry
uz: Joylashuv yozuvi

en: Always prefer the location entry
uz: Har doim joylashuv yozuvini afzal ko‘rish

en: Back history
uz: Tarix bo‘tyicha orqaga

en: Forward history
uz: Tarix bo‘tyicha oldinga

en: _Up
uz: _Yuqoriga

en: Go to parent folder
uz: Yuqori jildga o‘tish

en: Go to home directory
uz: Uy katalogiga o‘tish

en: Go to Computer
uz: Kompyuterga o‘tish

en: Toggle Location Entry
uz: Joylashuv yozuvini almashtirish

en: New folder
uz: Yangi jild

en: Create a new folder
uz: Yangi jild yaratish

en: Open a terminal in the active folder
uz: Faol jildda terminalni ochish

en: Icons
uz: Belgilar

en: List
uz: Roʻyxat

en: Compact
uz: Kompakt

en: Search
uz: Qidirish

en: Show Thumbnails
uz: Eskizlarni ko‘rsatish

en: _Location
uz: _Joylashuv

en: _New Tab
uz: _Yangi varaq

en: _Close Tab
uz: _Varaqni yopish

en: No files found
uz: Hech qanday fayl topilmadi

en: These files are on an Audio CD.
uz: Ushbu fayllar Audio CDda.

en: These files are on an Audio DVD.
uz: Ushbu fayllar Audio DVDa.

en: These files are on a Video DVD.
uz: Ushbu fayllar video DVDda.

en: These files are on a Video CD.
uz: Ushbu fayllar video CDda.

en: These files are on a Super Video CD.
uz: Ushbu fayllar Super Video CDda.

en: These files are on a Photo CD.
uz: Ushbu fayllar Photo CDda.

en: These files are on a Picture CD.
uz: Ushbu fayllar rasmli CDda.

en: The media contains digital photos.
uz: Mediada raqamli fotosuratlar mavjud.

en: These files are on a digital audio player.
uz: Ushbu fayllar raqamli audio pleyerda.

en: The media contains software.
uz: Media dasturiy ta'minotni o‘z ichiga oladi.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
uz: Media "%s" sifatida aniqlandi.

en: Open %s
uz: %s ni ochish

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
uz: Tanlangan matnni almashish buferiga kesib olish

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
uz: Tanlangan matnni almashish buferiga nusxa olish

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
uz: Buferda saqlangan matnni joylashtirish

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
uz: Matn maydonidagi barcha matnni tanlash

en: Move _Up
uz: _Yuqoriga ko‘chirish

en: Move Dow_n
uz: _Pastga ko‘chirish

en: Use De_fault
uz: _Standartdan foydalanish

en: The name and icon of the file.
uz: Fayl nomi va belgisi.

en: The size of the file.
uz: Fayl hajmi.

en: The general type of the file.
uz: Faylning umumiy turi.

en: Detailed Type
uz: Batafsil tur

en: The specific type of the file.
uz: Faylning o‘ziga xos turi.

en: The date the file was modified.
uz: Fayl o‘zgartirilgan sana.

en: Modified - Time
uz: O‘zgartirilgan - Vaqt

en: Date Created
uz: Yaratilgan sana

en: The date the file was created.
uz: Fayl yaratilgan sana.

en: Created - Time
uz: Yaratilgan - Vaqt

en: Date Accessed
uz: Kirish sanasi

en: The date the file was accessed.
uz: Faylga kirish sanasi.

en: Owner
uz: Egasi

en: The owner of the file.
uz: Fayl egasi.

en: Group
uz: Guruh

en: The group of the file.
uz: Fayl guruhi.

en: The permissions of the file.
uz: Fayl ruxsatnomalari.

en: Octal Permissions
uz: Sakkizlik ruxsatlar

en: The permissions of the file, in octal notation.
uz: Fayl ruxsatnomalari, sakkizlik yozuvda.

en: MIME Type
uz: MIME turi

en: The mime type of the file.
uz: Faylning MIME turi.

en: SELinux Context
uz: SELinux konteksti

en: The SELinux security context of the file.
uz: Faylning SELinux xavfsizlik konteksti.

en: The location of the file.
uz: Faylning joylashuvi.

en: Trashed On
uz: Chiqindiga tashlangan

en: Date when file was moved to the Trash
uz: Fayl chiqindiga tashlangan sana

en: Original Location
uz: Asl joylashuv

en: Original location of file before moved to the Trash
uz: Chiqindiga koʻchirilishidan oldin faylning asl joylashuvi

en: Hits
uz: Ko‘rishlar

en: How many times the search string appeared in the file
uz: Qidiruv qatori faylda necha marta paydo bo‘lgan

en: on the desktop
uz: ish stolida

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
uz: “%s” disk qismini chiqindiga ko‘chira olmaysiz.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
uz: Disk qismini chiqarmoqchi bo‘lsangiz, disk qismining qalqib chiquvchi menyusida "Chiqarish" bandidan foydalaning.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
uz: Disk qismini uzmoqchi bo‘lsangiz, jildning qalqib chiquvchi menyusidagi "Disk qismini uzish" bandidan foydalaning.

en: _Move Here
uz: _Bu yerga koʻchirish

en: _Copy Here
uz: _Bu yerdga nusxalash

en: _Link Here
uz: _Bu yerga havola yaratish

en: Cancel
uz: Bekor qilish

en: This file cannot be mounted
uz: Bu faylni ulab boʻlmaydi

en: This file cannot be unmounted
uz: Bu faylni uzib boʻlmaydi

en: This file cannot be ejected
uz: Bu faylni chiqarib boʻlmaydi

en: This file cannot be started
uz: Bu faylni ishga tushirib boʻlmaydi

en: This file cannot be stopped
uz: Bu faylni toʻxtatib boʻlmaydi

en: Slashes are not allowed in filenames
uz: Fayl nomlarida qiya chiziqqa ruxsat berilmaydi

en: File not found
uz: Fayl topilmadi

en: Toplevel files cannot be renamed
uz: Yuqori darajadagi fayllar nomini o‘zgartirib bo‘lmaydi

en: Unable to rename desktop icon
uz: Ish stoli belgisi nomini o‘zgartirib bo‘lmadi

en: Unable to rename desktop file
uz: Ish stoli fayli nomini oʻzgartirib boʻlmadi

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %H:%M
uz: Kecha %H:%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 12h format. i.e. "Yesterday 9:04 PM"
en: Yesterday %-l:%M %p
uz: Kecha %-l:%M %p

en: Not allowed to set permissions
uz: Ruxsatlarni o‘rnatishga ruxsat berilmagan

en: Not allowed to set owner
uz: Egasini belgilashga ruxsat berilmagan

en: Specified owner '%s' doesn't exist
uz: Belgilangan “%s” egasi mavjud emas

en: Not allowed to set group
uz: Guruhni belgilashga ruxsat berilmagan

en: Specified group '%s' doesn't exist
uz: Belgilangan “%s” guruhi mavjud emas

en: %'u folder | %'u folders
uz[0]: %'u jild

en: %'u file | %'u files
uz[0]: %'u fayl

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
uz: ? element

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
uz: ? bayt

en: Unknown
uz: Noma'lum

en: Program
uz: Dastur

en: Font
uz: Shrift

en: Archive
uz: Arxiv

en: Markup
uz: Belgilash

en: Text
uz: Matn

en: Contacts
uz: Aloqalar

en: Calendar
uz: Taqvim

en: Document
uz: Hujjat

en: Presentation
uz: Taqdimot

en: Spreadsheet
uz: Elektron jadval

en: Binary
uz: Ikkilik

en: Folder
uz: Jild

en: link
uz: havola

en: link (broken)
uz: havola (buzilgan)

en: Name: %s
uz: Nomi: %s

en: Type: %s
uz: Turi: %s

en: %s item | %s items
uz[0]: %s element

en: Contains: %s
uz: Tarkibida: %s

en: Size: %s
uz: Hajmi: %s

en: Accessed: %s
uz: Kiritilgan: %s

en: Modified: %s
uz: Oʻzgartirilgan: %s

en: Created: %s
uz: Yaratilgan: %s

en: Location: %s
uz: Joylashuv: %s

en: Merge folder "%s"?
uz: “%s” jildi birlashtirilsinmi?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
uz: Birlashtirish, nusxa ko‘chirilayotgan fayllarga zid bo‘lgan jilddagi har qanday fayllarni almashtirishdan oldin tasdiqlashni so‘raydi.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
uz: Xuddi shu nomdagi eski jild allaqachon “%s”da mavjud.

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
uz: Xuddi shu nomdagi yangiroq jild allaqachon “%s”da mavjud.

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
uz: Xuddi shu nomdagi boshqa jild “%s”da allaqachon mavjud.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
uz: Uni almashtirsangiz, jilddagi barcha fayllar o‘chiriladi.

en: Replace folder "%s"?
uz: “%s” jild almashtirilsinmi?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
uz: Xuddi shu nomdagi jild “%s”da allaqachon mavjud.

en: Replace file "%s"?
uz: “%s” fayli almashtirilsinmi?

en: Replacing it will overwrite its content.
uz: Uni almashtirish uning tarkibini qayta yozadi.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
uz: Xuddi shu nomdagi eski fayl “%s”da allaqachon mavjud.

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
uz: Xuddi shu nomdagi yangiroq fayl “%s”da allaqachon mavjud.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
uz: Xuddi shu nomdagi boshqa fayl “%s”da allaqachon mavjud.

en: Original file
uz: Asl fayl

en: Last modified:
uz: Oxirgi o‘zgartirilgan:

en: Replace with
uz: Bilan almashtirish

en: Merge
uz: Birlashtirish

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
uz: _Mo‘ljal uchun yangi nom tanlash

en: Reset
uz: Qayta sozlash

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
uz: Ushbu amalni barcha fayllarga qo‘llash

note: Add buttons
en: _Cancel
uz: _Bekor qilish

en: _Skip
uz: _O‘tkazib yuborish

en: Re_name
uz: _Nomini o‘zgartirish

en: Replace
uz: Almashtirish

en: File conflict
uz: Fayl ziddiyati

en: S_kip All
uz: _Hammasini oʻtkazib yuborish

en: _Retry
uz: _Qayta urinish

en: Delete _All
uz: _Hammasini oʻchirish

en: _Replace
uz: _Almashtirish

en: Replace _All
uz: _Hammasini almashtirish

en: _Merge
uz: _Birlashtirish

en: Merge _All
uz: _Hammasini birlashtirish

en: Copy _Anyway
uz: _Baribir nusxalash

en: %'d second | %'d seconds
uz[0]: %'d soniya

en: %'d minute | %'d minutes
uz[0]: %'d daqiqa

en: %'d hour | %'d hours
uz[0]: %'d soat

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
uz[0]: taxminan %'d soat

note: appended to new link file
en: Another link to %s
uz: %s ga yana bir havola

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix                                 codespell:ignore * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
uz: %'dst %s ga havola

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
uz: %'dnd %s ga havola

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
uz: %'drd %s ga havola

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
uz: %'dth %s ga havola

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or                codespell:ignore * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
uz:  (nusxa)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
uz:  (boshqa nusxa)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
uz: -chi nusxa)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
uz: -chi nusxa)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
uz: -chi nusxa)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
uz: -chi nusxa)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
uz: %s (nusxa)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
uz: %s (boshqa nusxa)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
uz: %s (%'d-chi nusxa)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
uz: %s (%'d-chi nusxa)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
uz: %s (%'d-chi nusxa)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
uz: %s (%'d-chi nusxa)%s

en: Error removing file: %s
uz: Faylni oʻchirishda xatolik yuz berdi: %s

en: Waiting to copy a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to copy files from '%1$s' to '%2$s'
uz[0]: Faylni “%1$s”dan “%2$s”ga nusxalash kutilmoqda

en: Waiting to move a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to move files from '%1$s' to '%2$s'
uz[0]: Faylni “%1$s”dan “%2$s”ga koʻchirilishi kutilmoqda

en: Waiting to permanently delete a file from '%s' | Waiting to permanently delete files from '%s'
uz[0]: Faylni “%s” dan butunlay oʻchirilishi kutilmoqda

en: Waiting to trash a file in '%s' | Waiting to trash files in '%s'
uz[0]: “%s” ichidagi faylni chiqindiga tashlash kutilmoqda

en: Waiting to empty the trash
uz: Chiqindini bo‘shatish kutilmoqda

en: Waiting to duplicate a file in '%s' | Waiting to duplicate files in '%s'
uz[0]: “%s” ichida faylni nusxalash kutilmoqda

en: Waiting to change permissions of files in '%s'
uz: “%s”dagi fayllar uchun ruxsatlarni oʻzgartirish kutilmoqda

en: Waiting to link a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to link files from '%1$s' to '%2$s'
uz[0]: Faylni “%1$s”dan “%2$s”ga ulash kutilmoqda

en: Are you sure you want to move "%B" to the trash?
uz: “%B”ni chiqindiga koʻchirishni istaysizmi?

note: translators: the singular form here can be skipped.
en: unused %'d | Are you sure you want to move the %'d selected items to the trash?
uz[0]: foydalanilmagan %'d

en: You can restore an item from the trash, if you later change your mind.
uz: Agar fikringizni keyinroq o‘zgartirsangiz, uni chiqindidan tiklashingiz mumkin.

en: Move to _Trash
uz: Chiqindiga ko‘chirish

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
uz: “%B”ni chiqindidan butunlay o‘chirib tashlashga ishonchingiz komilmi?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
uz[0]: %'d tanlangan elementni chiqindidan butunlay o‘chirib tashlashga ishonchingiz komilmi?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
uz: Agar biror narsani o‘chirsangiz, u butunlay yo‘qoladi.

en: Empty all items from Trash?
uz: Chiqindidagi barcha elementlar o‘chirilsinmi?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
uz: Chiqindidagi barcha elementlar butunlay oʻchiriladi.

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
uz: “%Bni butunlay o‘chirib tashlashga ishonchingiz komilmi?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
uz[0]: %'d tanlangan elementni butunlay o‘chirishga ishonchingiz komilmi?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
uz[0]: Oʻchirish uchun %'d ta fayl qoldi

en: Deleting files
uz: Fayllar o‘chirilmoqda

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
uz[0]: %T qoldi

en: Error while deleting.
uz: Oʻchirishda xatolik yuz berdi.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
uz: “%B” jildidagi fayllarni oʻchirib boʻlmaydi, chunki ularni koʻrish uchun ruxsatingiz yoʻq.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
uz: “%B” jildidagi fayllar haqida maʼlumot olishda xatolik yuz berdi.

en: _Skip files
uz: _Fayllarni oʻtkazib yuborish

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
uz: “%B” jildini oʻchirib boʻlmaydi, chunki uni oʻqish uchun ruxsatingiz yoʻq.

en: There was an error reading the folder "%B".
uz: “%B” jildini o‘qishda xatolik yuz berdi.

en: Could not remove the folder %B.
uz: %B jildini olib tashlab boʻlmadi.

en: There was an error deleting %B.
uz: %B ni oʻchirishda xatolik yuz berdi.

en: Moving files to trash
uz: Fayllar chiqindiga ko‘chirilmoqda

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
uz[0]: %'d ta fayl chiqindiga tashlandi

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
uz: Faylni chiqindiga ko‘chira olmaysiz, darhol o‘chirib tashlamoqchimisiz?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
uz: “%B” faylini chiqindiga koʻchirib boʻlmaydi.

en: Trashing Files
uz: Fayllarni chiqindiga tashlash

en: Deleting Files
uz: Fayllar o‘chirilmoqda

en: Unable to eject %V
uz: %Vni chiqarib boʻlmadi

en: Unable to unmount %V
uz: %Vni uzib boʻlmadi

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
uz: Uzishdan oldin chiqindini bo‘shatishni istaysizmi?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
uz: Ushbu jilddagi bo‘sh joyni tiklash uchun chiqindini bo‘shatish kerak. Disk qismidagi barcha chiqindiga tashlangan narsalar butunlay yo‘qoladi.

en: Do _not Empty Trash
uz: Chiqindi bo‘shatilmasin

en: Unable to mount %s
uz: %sni ulab bo‘lmadi

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
uz[0]: %'d faylni nusxalashga tayyorlanmoqda (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
uz[0]: %'d ta faylni ko‘chirishga tayyorlanmoqda (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
uz[0]: %'d fayl (%S) o‘chirishga tayyorlanmoqda

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
uz[0]: %'d faylni chiqindiga tashlashga tayyorlanmoqda

en: Error while copying.
uz: Nusxalashda xatolik yuz berdi.

en: Error while moving.
uz: Ko‘chirishda xatolik yuz berdi.

en: Error while moving files to trash.
uz: Fayllarni chiqindiga ko‘chirishda xatolik yuz berdi.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
uz: “%B” jildidagi fayllarni koʻrib boʻlmaydi, chunki ularni koʻrish uchun ruxsatingiz yoʻq.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
uz: “%B” jildini boshqarib boʻlmaydi, chunki uni oʻqish uchun ruxsatingiz yoʻq.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
uz: “%B” fayli bilan ishlash imkonsiz, chunki uni oʻqish uchun ruxsatingiz yoʻq.

en: There was an error getting information about "%B".
uz: “%B” haqida maʼlumot olishda xatolik yuz berdi.

en: Error while copying to "%B".
uz: “%B”ga nusxalashda xatolik yuz berdi.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
uz: Sizda mo‘ljal jildga kirish uchun ruxsatingiz yo‘q.

en: There was an error getting information about the destination.
uz: Mo‘ljal haqida maʼlumot olishda xatolik yuz berdi.

en: The destination is not a folder.
uz: Mo‘ljal jild emas.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
uz: Mo‘ljalda joy yetarli emas. Joy bo‘shatish uchun fayllarni olib tashlashga urinib ko‘ring.

en: %S more space is required to copy to the destination.
uz: Mo‘ljalda nusxalash uchun %S koʻproq joy talab qilinadi.

en: The destination is read-only.
uz: Mo‘ljal faqat o‘qish uchun.

en: Moving "%B" to "%B"
uz: “%B” “%B” ga ko‘chirilmoqda

en: Copying "%B" to "%B"
uz: “%B” “%B” ga nusxalanmoqda

en: Duplicating "%B"
uz: “%B” nusxalanmoqda

en: Moving file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
uz: %'d %'d fayldan ("%B" ichida) "%B"ga ko‘chirilmoqda

en: Copying file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
uz: %'d %'d fayldan ("%B" ichida) "%B"ga nusxalanmoqda

en: Duplicating file %'d of %'d (in "%B")
uz: %'d %'d fayldan nusxalanmoqda ("%B" ichida)

en: Moving file %'d of %'d to "%B"
uz: %'d %'d fayldan “%B”ga ko‘chirilmoqda

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
uz: %'d %'d fayldan “%B”ga nusxalanmoqda

en: Duplicating file %'d of %'d
uz: %'d %'d fayldan nusxalanmoqda

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
uz: %S %Sdan

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
uz[0]: %S %Sdan — %T qoldi (%S/sek)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
uz: “%B” jildidan nusxa olinib bo‘lmaydi, chunki uni mo‘ljalda yaratishga ruxsatingiz yo‘q.

en: There was an error creating the folder "%B".
uz: “%B” jildini yaratishda xatolik yuz berdi.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
uz: “%B” jildidagi fayllarni nusxa olinib boʻlmaydi, chunki ularni koʻrish uchun ruxsatingiz yoʻq.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
uz: “%B” jildidan nusxa olinib boʻlmaydi, chunki uni oʻqish uchun ruxsatingiz yoʻq.

en: Error while moving "%B".
uz: “%B”ni ko‘chirishda xatolik yuz berdi.

en: Could not remove the source folder.
uz: Manba jildini olib tashlab bo‘lmadi.

en: Error while copying "%B".
uz: “%B”ni nusxalashda xatolik yuz berdi.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
uz: Mavjud %F jildidan fayllarni olib tashlab bo‘lmadi.

en: Could not remove the already existing file %F.
uz: Mavjud %F faylini olib tashlab boʻlmadi.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
uz: Siz jildni o‘ziga ko‘chira olmaysiz.

en: You cannot copy a folder into itself.
uz: Siz jildni o‘ziga nusxa ko‘chira olmaysiz.

en: The destination folder is inside the source folder.
uz: Mo‘ljal jildi manba jildning ichida.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
uz: Siz faylni o‘zi ustiga ko‘chira olmaysiz.

en: You cannot copy a file over itself.
uz: Siz faylni o‘zidan nusxa ko‘chira olmaysiz.

en: The source file would be overwritten by the destination.
uz: Manba fayli mo‘ljal tomonidan qayta yoziladi.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
uz: %F da bir xil nomli allaqachon mavjud faylni olib tashlab boʻlmadi.

en: There was an error copying the file into %F.
uz: Faylni %F ga nusxalashda xatolik yuz berdi.

en: Copying Files
uz: Fayllar nusxalanmoqda

en: Preparing to Move to "%B"
uz: “%B” ga koʻchirishga tayyorlanmoqda

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
uz[0]: %'d faylni ko‘chirishga tayyorlanmoqda

en: There was an error moving the file into %F.
uz: Faylni %F ga ko‘chirishda xatolik yuz berdi.

en: Moving Files
uz: Fayllar ko‘chirilmoqda

en: Creating links in "%B"
uz: "%B" da havolalar yaratilmoqda

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
uz[0]: %'d faylga havola qilinmoqda

en: Error while creating link to %B.
uz: %B ga havola yaratishda xatolik yuz berdi.

en: Symbolic links only supported for local files
uz: Ramziy havolalar faqat mahalliy fayllar uchun qo‘llab-quvvatlanadi

en: The target doesn't support symbolic links.
uz: Mo‘ljal ramziy havolalarni qo‘llab-quvvatlamaydi.

en: There was an error creating the symlink in %F.
uz: %F da ramziy havola yaratishda xatolik yuz berdi.

en: Setting permissions
uz: Ruxsatlar sozlanmoqda

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
uz: Sarlavhasiz jild

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
uz: Sarlavhasiz hujjat

en: Error while creating directory %B.
uz: %B katalogini yaratishda xatolik yuz berdi.

en: Error while creating file %B.
uz: %B faylini yaratishda xatolik yuz berdi.

en: There was an error creating the directory in %F.
uz: %F da katalog yaratishda xatolik yuz berdi.

en: Emptying Trash
uz: Chiqindi bo‘shatilmoqda

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
uz: Ishga tushirgichni ishonchli (bajariladigan) belgilab bo‘lmadi

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
uz[0]: %d ta elementni qayta “%s”ga ko‘chirish

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
uz[0]: %d ta elementni “%s”ga ko‘chirish

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
uz[0]: %d ta elementni koʻchirishni _ortga qaytarish

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
uz[0]: %d ta elementni koʻchirishni oldinga _qaytarish

en: Move '%s' back to '%s'
uz: “%s”ni qayta “%s”ga ko‘chirish

en: Move '%s' to '%s'
uz: “%s”ni “%s”ga ko‘chirish

en: _Undo Move
uz: _Ko‘chirishni ortga qaytarish

en: _Redo Move
uz: _Ko‘chirishni _oldinga qaytarish

en: _Undo Restore from Trash
uz: _Chiqindidan tiklashni ortga qaytarish

en: _Redo Restore from Trash
uz: Chiqindidan _tiklashni oldinga qaytarish

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
uz[0]: %d ta elementni chiqindiga qayta ko‘chirish

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
uz[0]: Chiqindidan %d ta elementni tiklash

en: Move '%s' back to trash
uz: “%s”ni qayta chiqindiga ko‘chirish

en: Restore '%s' from trash
uz: “%s”ni chiqindidan tiklash

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
uz[0]: %d nusxalangan elementni oʻchirish

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
uz[0]: %d ta elementni “%s”ga nusxalash

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
uz[0]: %d ta elementni nusxalashni ortga qaytarish

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
uz[0]: %d ta elementni nusxalashni oldinga qaytarish

en: Delete '%s'
uz: “%s”ni oʻchirish

en: Copy '%s' to '%s'
uz: “%s”ni “%s”ga nusxalash

en: _Undo Copy
uz: _Nusxalashni ortga qaytarish

en: _Redo Copy
uz: _Nusxalashni oldinga qaytarish

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
uz[0]: Nusxalangan %d ta elementni oʻchirish

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
uz[0]: %d ta elementni “%s” ichida nusxalash

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
uz[0]: %d ta elementni _nusxalashni ortga qaytarish

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
uz[0]: %d ta elementni nusxalashni _oldinga qaytarish

en: Duplicate '%s' in '%s'
uz: “%s” ichida “%s” nusxalash

en: _Undo Duplicate
uz: _Nusxalashni ortga qaytarish

en: _Redo Duplicate
uz: _Nusxalashni oldinga qaytarish

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
uz[0]: %d ta elementga havolalarni oʻchirish

en: Create links to %d item | Create links to %d items
uz[0]: %d ta elementga havolalar yaratish

en: Delete link to '%s'
uz: “%s”ga havolani oʻchirish

en: Create link to '%s'
uz: “%s” ga havola yaratish

en: _Undo Create Link
uz: Havola yaratishni ortga qaytarish

en: _Redo Create Link
uz: Havola yaratishni oldinga qaytarish

en: Create an empty file '%s'
uz: “%s” boʻsh fayl yarating

en: _Undo Create Empty File
uz: _Bo‘sh fayl yaratishni ortga qaytarish

en: _Redo Create Empty File
uz: Bo‘sh _fayl yaratishni oldinga qaytarish

en: Create a new folder '%s'
uz: Yangi “%s” jildini yaratish

en: _Undo Create Folder
uz: Jild yaratishni ortga qaytarish

en: _Redo Create Folder
uz: Jild yaratishni oldinga qaytarish

en: Create new file '%s' from template
uz: Shablondan yangi “%s” faylini yaratish

en: _Undo Create from Template
uz: _Shablondan yaratishni ortga qaytarish

en: _Redo Create from Template
uz: _Shablondan yaratishni oldinga qaytarish

en: Rename '%s' as '%s'
uz: “%s” nomini “%s” deb o‘zgartirish

en: _Undo Rename
uz: _Nomini oʻzgartirishni ortga qaytarish

en: _Redo Rename
uz: _Nomini oʻzgartirishni oldinga qaytarish

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
uz[0]: %d ta elementni chiqindiga koʻchirish

en: Restore '%s' to '%s'
uz: “%s”ni “%s”ga tiklash

en: Move '%s' to trash
uz: “%s”ni chiqindiga koʻchirish

en: _Undo Trash
uz: Chiqindiga tashlashni ortga qaytarish

en: _Redo Trash
uz: _Chiqindiga tashlashni oldinga qaytarish

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
uz: “%s” ichiga kiritilgan elementlarning asl ruxsatlarini tiklash

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
uz: “%s” ichiga kiritilgan elementlarga ruxsatlarni sozlash

en: _Undo Change Permissions
uz: _Ruxsatlarni o‘zgartirishni ortga qaytarish

en: _Redo Change Permissions
uz: _Ruxsatlarni o‘zgartirishni oldinga qaytarish

en: Restore original permissions of '%s'
uz: “%s” uchun asl ruxsatlarni tiklash

en: Set permissions of '%s'
uz: “%s” uchun ruxsatlarni sozlash

en: Restore group of '%s' to '%s'
uz: “%s” guruhini “%s”ga tiklash

en: Set group of '%s' to '%s'
uz: “%s” guruhini “%s”ga sozlash

en: _Undo Change Group
uz: _Guruhni oʻzgartirishni ortga qaytarish

en: _Redo Change Group
uz: _Guruhni oʻzgartirishni oldinga qaytarish

en: Restore owner of '%s' to '%s'
uz: “%s” egasini “%s”ga tiklash

en: Set owner of '%s' to '%s'
uz: “%s” egasini “%s”ga sozlash

en: _Undo Change Owner
uz: _Egasini o‘zgartirishni ortga qaytarish

en: _Redo Change Owner
uz: _Egasini o‘zgartirishni oldinga qaytarish

en: Could not determine original location of "%s"
uz: “%s” asl joylashuvini aniqlab bo‘lmadi

en: The item cannot be restored from trash
uz: Elementni chiqindidan tiklab bo‘lmaydi

en: The selection rectangle
uz: Tanlangan to‘rtburchak

en: Could not forget association
uz: Assotsiatsiyani unutib bo‘lmadi

en: Forget association
uz: Assotsiatsiyani unutish

en: Valid executable.
uz: Yaroqli bajariladigan.

en: Not a valid executable.  Spaces in the file path must be escaped with backslash (\).
uz: Yaroqli bajariladigan fayl emas. Fayl yo‘lidagi bo‘shliqlar teskari qiya chiziq (\) bilan qutulish kerak.

note: the %s here is a file extension
en: %s document
uz: %s hujjat

en: Open all files of type "%s" with
uz: “%s” turidagi barcha fayllarni quyidagi bilan ochish

en: Select an application in the list to open %s and other files of type "%s"
uz: %s va “%s” tipidagi boshqa fayllarni ochish uchun ro‘yxatdagi ilovani tanlang.

en: Custom application
uz: Maxsus dastur

en: Executables
uz: Bajariladigan fayllar

en: You can also type or select a custom executable file to use to open this file type.  You can use this command just once, or set it as default for all files of this type.
uz: Shuningdek, ushbu fayl turini ochish uchun foydalanish uchun maxsus bajariladigan faylni kiritishingiz yoki tanlashingiz mumkin. Siz ushbu buyruqni bir marta ishlatishingiz yoki uni ushbu turdagi barcha fayllar uchun sukut bo‘yicha o‘rnatishingiz mumkin.

en: Enter a custom command...
uz: Maxsus buyruqni kiriting...

en: Add to list
uz: Roʻyxatga qoʻshish

en: Set as default
uz: Standart sifatida sozlash

en: Reset to system defaults
uz: Tizimning standart sozlamalarini tiklash

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
uz: Kechirasiz, lekin siz masofadagi saytdan buyruqlarni bajara olmaysiz.

en: This is disabled due to security considerations.
uz: Bu xavfsizlik nuqtai nazaridan o‘chirilgan.

en: There was an error launching the application.
uz: Ilovani ishga tushirishda xatolik yuz berdi.

en: This drop target only supports local files.
uz: Ushbu tushirish maqsadi faqat mahalliy fayllarni qo‘llab-quvvatlaydi.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
uz: Mahalliy bo‘lmagan fayllarni ochish uchun ularni mahalliy jildga nusxalang va keyin ularni yana tashlab qo‘ying.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
uz: Mahalliy bo‘lmagan fayllarni ochish uchun ularni mahalliy jildga nusxalang va keyin ularni yana tashlab qo‘ying. Siz tashlagan mahalliy fayllar allaqachon ochilgan.

en: Details:
uz: Tafsilotlar:

en: Preparing
uz: Tayyorlanmoqda

en: Search in "%s"
uz: “%s”da qidirish

en: Edit
uz: Tahrirlash

en: Undo Edit
uz: Tahrirlashni ortga qaytarish

en: Undo the edit
uz: Tahrirlashni ortga qaytarish

en: Redo Edit
uz: Tahrirlashni oldinga qaytarish

en: Redo the edit
uz: Tahrirlashni oldinga qaytarish

en: The text of the label.
uz: Yorliq matni.

en: Justification
uz: Asoslash

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
uz: Yorliq matnidagi satrlarning bir-biriga nisbatan tekislanishi. Bu yorliqning joylashishiga ta'sir EMAS. Buning uchun GtkMisc :: xalign ga qarang.

en: Line wrap
uz: Chiziqni o‘rash

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
uz: Agar o‘rnatilgan bo‘lsa, matn juda keng bo‘lsa, chiziqlarni o‘rab oling.

en: Cursor Position
uz: Kursorning joylashuvi

en: The current position of the insertion cursor in chars.
uz: Belgilardagi kiritish kursorining joriy holati.

en: Selection Bound
uz: Tanlov chegarasi

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
uz: Belgilardagi kursordan tanlovning qarama-qarshi uchining holati.

en: Select All
uz: Hammasini tanlash

en: Input Methods
uz: Kiritish usullari

en: Show more _details
uz: _Batafsil ma'lumotlarni ko‘rsatish

en: You can stop this operation by clicking cancel.
uz: Bekor qilish tugmasini bosish orqali ushbu operatsiyani to‘xtatishingiz mumkin.

en:  (invalid Unicode)
uz:  (yaroqsiz Unicode)

en: Create a new l_auncher here...
uz: Bu yerda yangi ishga _tushirgich yaratish...

en: Create a new launcher in this folder
uz: Ushbu jildda yangi ishga tushirgich yaratish

en: Jump to new workspace
uz: Yangi ish joyiga o‘tish

en: Create a new workspace and activate it
uz: Yangi ish joyini yaratishva uni faollashtirish

en: Remove workspace
uz: Ish joyini olib tashlash

en: Remove the currently active workspace
uz: Hozirgi faol ish joyini olib tashlash

en: Manage workspaces (Expo)
uz: Ish joylarini boshqarish (Expo)

en: Open Expo to add, remove, or organize workspaces
uz: Ish joylarini qo‘shish, olib tashlash yoki tartibga solish uchun Exponi oching

en: Add Desklets
uz: Deskletlarni qo‘shish

en: Change Desktop _Background
uz: _Ish stoli fonini o‘zgartirish

en: Change the Cinnamon desktop background
uz: Cinnamon ish stoli fonini o‘zgartirish

en: Mount archive
uz: Arxivni ulash

en: Mount %f to browse its contents
uz: Tarkibni ko‘rib chiqish uchun %f ni ulash

en: Set as Wallpaper...
uz: Fon rasmi sifatida sozlash...

en: Set the selected image as your Cinnamon desktop wallpaper
uz: Tanlangan rasmni Cinnamon ish stoli fon rasmi sifatida sozlash

en: Display Settings
uz: Koʻrsatish moslamalari

en: Change the resolution
uz: Rezolyutsiyani o'zgartirish

en: Files
uz: Fayllar

en: Access and organize files
uz: Fayllarga kirish va tartibga solish

en: Edit Bookmarks
uz: Xatcho‘plarni tahrirlash

en: <b>_Bookmarks</b>
uz: <b>_Xatcho‘plar</b>

en: <b>_Name</b>
uz: <b>_Nomi</b>

en: <b>_Location</b>
uz: <b>_Joylashuv</b>

[ctx: Desktop icon size]
en: Smaller
uz: Kichikroq

[ctx: Desktop icon size]
en: Small
uz: Kichik

[ctx: Desktop icon size]
en: Large
uz: Katta

[ctx: Desktop icon size]
en: Larger
uz: Kattaroq

en: Vertical
uz: Vertikal

en: Horizontal
uz: Gorizontal

en: Current Monitor Layout
uz: Joriy monitor tartibi

en: Icon Size
uz: Belgi o‘lchami

en: Layout
uz: Tartib

en: Direction
uz: Yo‘nalish

en: Sort items by
uz: Elementlarni saralash

en: Reset grid spacing
uz: To‘r oralig‘ini tiklash

en: button
uz: tugma

en: Adjust horizontal grid spacing
uz: Gorizontal to‘r oralig‘ini sozlash

en: Adjust vertical grid spacing
uz: Vertikal to‘r oralig‘ini sozlash

en: page0
uz: sahifa0

en: <b><big>Desktop icons are not currently enabled for this monitor.</big></b>
uz: <b><big>Bu monitor uchun ish stoli piktogrammalari hozirda yoqilmagan.</big></b>

en: page1
uz: sahifa1

en: Desktop Layout
uz: Ish stoli tartibi

en: No desktop icons
uz: Ish stoli belgilari yo‘q

en: Show desktop icons on primary monitor only
uz: Ish stoli belgilarini faqat asosiy monitorda ko‘rsatish

en: Show desktop icons on non-primary monitor(s) only
uz: Ish stoli belgilarini faqat asosiy bo‘lmagan monitor(lar)da ko‘rsatish

en: Show desktop icons on all monitors
uz: Barcha monitorlarda ish stoli belgilarini ko‘rsatish

en: Desktop Icons
uz: Ish stoli belgilari

en: Mounted Drives
uz: Ulangan drayvlar

en: Options
uz: Variantlar

en: Show icons from missing monitors
uz: Yo‘qolgan monitorlardagi belgilarni ko‘rsatish

en: Matching monospace font
uz: Mos keladigan monospace shrifti

en: System monospace font
uz: Tizim monospace shrifti

en: Normal font
uz: Oddiy shrift

en: Always
uz: Har doim

en: Local Files Only
uz: Faqat mahalliy fayllar

en: Never
uz: Hech qachon

en: Decimal
uz: O‘nlik

en: Decimal (long format)
uz: O‘nlik (uzun format)

en: Binary (long format)
uz: Ikkilik (uzun format)

en: By Name
uz: Nomi bo‘yicha

en: By Size
uz: Hajmi bo‘yicha

en: By Type
uz: Turi bo‘yicha

en: By Detailed Type
uz: Batafsil tur bo‘yicha

en: By Modification Date
uz: O‘zgartirish sanasi bo‘yicha

en: By Access Date
uz: Kirish sanasi bo‘yicha

en: By Trashed Date
uz: Chiqindiga tashlash sanasi bo‘yicha

en: Yes
uz: Ha

en: No
uz: Yo‘q

en: File Management Preferences
uz: Fayllarni boshqarish sozlamalari

en: <b>Default View</b>
uz: <b>Standart ko‘rinish</b>

en: View _new folders using:
uz: _Yangi jildlarni ko‘rish:

en: _Inherit view type from parent
uz: Ko‘rinish turini yuqoridagidan olish

en: _Arrange items:
uz: Elementlarni tartibga solish:

en: Sort _folders before files
uz: Fayllardan oldin jildlarni tartiblash

en: Sort _favorites before other files
uz: Sevimlilarni boshqa fayllardan oldin tartiblash

en: <b>Icon View Defaults</b>
uz: <b>Belgi koʻrinishi standartlari</b>

en: Default _zoom level:
uz: Standart kattalashtirish darajasi:

en: _Text beside icons
uz: _Belgilar yonidagi matn

en: <b>Compact View Defaults</b>
uz: <b>Kompakt koʻrinish standartlari</b>

en: _Default zoom level:
uz: _Standart kattalashtirish darajasi:

en: A_ll columns have the same width
uz: _Barcha ustunlar bir xil kenglikka ega

en: <b>List View Defaults</b>
uz: <b>Roʻyxat koʻrinishi standartlari</b>

en: D_efault zoom level:
uz: Standart kattalashtirish darajasi:

en: <b>Tree View Defaults</b>
uz: <b>Daraxt koʻrinishi standartlari</b>

en: Show _only folders
uz: _Faqat jildlarni ko‘rsatish

en: Views
uz: Ko‘rinishlar

en: <b>Behavior</b>
uz: <b>o‘zini tutish</b>

en: _Single click to open items
uz: Elementlarni ochish uchun _bir marta bosish

en: _Double click to open items
uz: Elementlarni ochish uchun _ikki marta bosish

en: Click on a file's name twice to rename it
uz: Fayl nomini o‘zgartirish uchun uni ikki marta bosish

en: Open each _folder in its own window
uz: Har bir _jildni o‘z oynasidshoching

en: Always start in dual-pane view
uz: Har doim ikki panelli ko‘rinishda boshlash

en: Ignore per-folder view preferences
uz: Har bir jildni ko‘rish parametrlariga e'tibor bermaslik

en: Disable file operation queueing
uz: Fayl operatsiyalari uchun navbatni o‘chirish

en: Double-click on a blank area to go to the parent folder
uz: Yuqoridagi jildga o‘tish uchun bo‘sh joyni ikki marta bosish

en: <b>Executable Text Files</b>
uz: <b>Bajariladigan matn fayllari</b>

en: _Run executable text files when they are opened
uz: _Bajariladigan matnli fayllar ochilganda ularni ishga tushirish

en: _View executable text files when they are opened
uz: Bajariladigan matnli fayllar ochilganda ularni ko‘rish

en: _Ask each time
uz: _Har safar so‘rash

en: <b>Trash</b>
uz: <b>Chiqindi</b>

en: Ask before moving files to the Trash
uz: Fayllarni chiqindiga ko‘chirishdan oldin so‘rash

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
uz: _Chiqindini bo‘shatish yoki fayllarni o‘chirishdan oldin so‘rash

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
uz: Chiqindini chetlab o‘tuvchi o‘chirish buyrug‘ini qo‘shish

en: Bypass the Trash when the Delete key is pressed
uz: O‘chirish tugmasi bosilganda chiqindini chetlab o‘tish

en: <b>Media Handling</b>
uz: <b>Media bilan ishlash</b>

en: Automatically open a folder for automounted media
uz: Avtomatik o‘rnatilgan media uchun jildni avtomatik ochish

en: Prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
uz: Media kiritilganda dasturlarni so‘rash yoki avtomatik ishga tushirish/avtomatik ishga tushirish

en: Automatically close the device's tab, pane, or window when a device is unmounted or ejected
uz: Qurilma uzilgan yoki chiqarilganda qurilma varag‘ini, paneli yoki oynasini avtomatik ravishda yopish

en: Detect content of media and suggest application to open
uz: Media tarkibini aniqlash va dasturni ochishni taklif qilish

en: <b>Bulk Rename</b>
uz: <b>Ommaviy nomini o‘zgartirish</b>

en: Command to invoke when renaming multiple items:
uz: Bir nechta elementlarning nomini o‘zgartirganda chaqirish buyrug‘i:

en: Behavior
uz: O‘zini tutish

en: <b>Icon Captions</b>
uz: <b>Belgi taglavhalari</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
uz: Belgilar nomlari ostida paydo bo‘ladigan ma'lumotlar tartibini tanlash. Batafsil ma'lumot yaqinroq yaqinlashganda paydo bo‘ladi.

en: <b>Date</b>
uz: <b>Sana</b>

en: Style:
uz: Uslub:

en: <b>Window and Tab Titles</b>
uz: <b>Oyna va varaqlar sarlavhalari</b>

en: Show the full p_ath in the title bar and tab bars
uz: Sarlavha satrida va varaq satrida toʻliq yoʻlni koʻrsatish

en: <b>File Size</b>
uz: <b>Fayl hajmi</b>

en: _Prefixes:
uz: _Prefikslar:

en: <b>File Properties</b>
uz: <b>Fayl xususiyatlari</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
uz: Fayl xususiyati muloqot oynasida kengaytirilgan ruxsatlarni ko‘rsatish

en: <b>Move/Copy To Menu</b>
uz: <b>Menyuga koʻchirish/nusxalash</b>

en: List bookmarks in the menu
uz: Menyuda xatcho‘plarni ro‘yxatlash

en: List devices and network locations in the menu
uz: Menyuda qurilmalar va tarmoq joylashuvlarini ko‘rsatish

en: Display
uz: Ko‘rsatish

en: <b>List Columns</b>
uz: <b>Ustunlarni ro‘yxatlash</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
uz: Ro‘yxat ko‘rinishida paydo bo‘ladigan ma'lumotlar tartibini tanlash.

en: List Columns
uz: Ustunlarni roʻyxatlash

en: <b>Previewable Files</b>
uz: <b>Ko‘rib chiqiladigan fayllar</b>

en: Show _thumbnails:
uz: _Eskizlarni ko‘rsatish:

en: _Inherit thumbnail visibility from parent
uz: Eskiz koʻrinishini yuqoridagidan olish

en: _Only for files smaller than:
uz: Faqat quyidagidan kichikroq fayllar uchun:

en: <b>Folders</b>
uz: <b>Jildlar</b>

en: Count _number of items:
uz: Elementlar sonini hisoblash:

en: <b>Tooltips</b>
uz: <b>Maslahatlar</b>

en: Show tooltips in icon and compact views
uz: Maslahatlarni belgi va kompakt ko‘rinishlarida ko‘rsatish

en: Show tooltips in list views
uz: Roʻyxat koʻrinishida maslahatlarni koʻrsatish

en: Show tooltips on the desktop
uz: Ish stolida maslahatlarni ko‘rsatish

en: <i>By default, a folder tooltip shows the item count, and files display their size.
        Select additional information to display in the tooltip:</i>
uz: <i>Standart bo‘yicha, jildlar bo‘yicha maslahatchi elementlar sonini va fayllar hajmini ko‘rsatadi.
        Maslahatda ko‘rsatish uchun qo‘shimcha ma'lumotni tanlang:</i>

en: Detailed file type
uz: Batafsil fayl turi

en: Modified date
uz: O‘zgartirilgan sanasi

en: Created date
uz: Yaratilgan sanasi

en: Accessed date
uz: Kirish sanasi

en: File or folder location
uz: Fayl yoki jildning joylashuvi

en: Preview
uz: Oldindan ko‘rish

en: Visible Buttons
uz: Ko‘rinadigan tugmalar

en: Previous
uz: Oldingi

en: Next
uz: Keyingi

en: Up
uz: Yuqoriga

en: Refresh
uz: Yangilash

en: Location entry toggle
uz: Joylashuvga kirishni almashtirish

en: Open in terminal
uz: Terminalda ochish

en: Icon view
uz: Belgi ko‘rinishi

en: List view
uz: Roʻyxat koʻrinishi

en: Compact view
uz: Kompakt ko‘rinish

en: Visible Entries
uz: Ko‘rinadigan yozuvlar

en: Selection
uz: Tanlash

en: Favorite
uz: Sevimli

en: Background
uz: Fon

en: Visible action and extension entries can be configured in the Plugins tab
uz: Ko‘rinadigan amallar va kengaytmali yozuvlarni Plaginlar varag‘ida sozlash mumkin

en: Context Menus
uz: Kontekst menyulari

en: Plugins
uz: Plaginlar

en: Search for files:
uz: Fayllarni qidirish:

en: Case sensitive
uz: Harflar katta-kichikligiga sezgir

en: Search folders recursively
uz: Jildlarni rekursiv qidirish

en: Search content:
uz: Tarkibini qidirish:

en: Regular expression
uz: Muntazam ifoda

[ctx: shortcut window]
en: General
uz: Umumiy

[ctx: shortcut window]
en: New window
uz: Yangi oyna

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
uz: Oyna yoki varaqni yopish

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
uz: Barcha oynalarni yopish

[ctx: shortcut window]
en: Toggle extra pane
uz: Qo‘shimcha panelni almashtirish

[ctx: shortcut window]
en: Search
uz: Qidirish

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
uz: Joriy joylashuvni belgilash

[ctx: shortcut window]
en: Edit bookmarks
uz: Xatcho‘plarni tahrirlash

[ctx: shortcut window]
en: Make link
uz: Havola yaratish

[ctx: shortcut window]
en: Pin/Unpin selection
uz: Tanlovni qadash/olib tashlash

[ctx: shortcut window]
en: Show help
uz: Yordamni ko‘rsatish

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
uz: Tezkor tugmalar

[ctx: shortcut window]
en: Opening
uz: Ochilish

[ctx: shortcut window]
en: Open
uz: Ochish

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
uz: Yangi varaqda ochish

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
uz: Yangi oynada ochish

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (recent files and search only)
uz: Element joylashuvini ochish (faqat oxirgi fayllar va qidirish)

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
uz: Varaqlar

[ctx: shortcut window]
en: New tab
uz: Yangi varaq

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
uz: Oldingi varaqqa o‘tish

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
uz: Keyingi varaqqa o‘tish

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
uz: Varaqqa o‘tish

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
uz: Varaqni chapga koʻchirish

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
uz: Varaqni o‘ngga koʻchirish

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
uz: Navigatsiya

[ctx: shortcut window]
en: Go back
uz: Orqaga o‘tish

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
uz: Oldinga o‘tish

[ctx: shortcut window]
en: Go up
uz: Yuqoriga o‘tish

[ctx: shortcut window]
en: Go down
uz: Pastga o‘tish

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
uz: Uy jildiga o‘tish

[ctx: shortcut window]
en: Toggle location entry
uz: Joylashuv yozuvini oʻzgartirish

[ctx: shortcut window]
en: Dual Pane
uz: Ikki tomonlama panel

[ctx: shortcut window]
en: Go to other pane's location
uz: Boshqa panelning joylashuviga o‘tish

[ctx: shortcut window]
en: Focus other pane
uz: Boshqa panelga e'tibor qaratish

[ctx: shortcut window]
en: View
uz: Ko‘rinish

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
uz: Kattalashtirish

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
uz: Kichraytirish

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
uz: Masshtabni tiklash

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
uz: Ko‘rinishni yangilash

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
uz: Yashirin fayllarni ko‘rsatish/yashirish

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
uz: Yon panelni ko‘rsatish/yashirish

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
uz: Harakatlar menyusini ko‘rsatish/yashirish

[ctx: shortcut window]
en: List view
uz: Roʻyxat koʻrinishi

[ctx: shortcut window]
en: Compact view
uz: Kompakt ko‘rinish

[ctx: shortcut window]
en: Editing
uz: Tahrirlash

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
uz: Jild yaratish

[ctx: shortcut window]
en: Rename
uz: Nomini o‘zgartirish

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
uz: Chiqindiga ko‘chirish

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
uz: Butunlay o‘chirish

[ctx: shortcut window]
en: Cut
uz: Kesish

[ctx: shortcut window]
en: Copy
uz: Nusxalash

[ctx: shortcut window]
en: Paste
uz: Joylashtirish

[ctx: shortcut window]
en: Select all
uz: Hammasini tanlash

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
uz: Tanlovni teskari aylantirish

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
uz: Mos keladigan elementlarni tanlash

[ctx: shortcut window]
en: Undo
uz: Ortga qaytarish

[ctx: shortcut window]
en: Redo
uz: Oldinga qaytarish

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
uz: Element xususiyatlarini ko‘rsatish

en: Customize the layout and appearance of your actions in Nemo's menus
uz: Nemo menyusidagi harakatlaringiz tartibini va ko‘rinishini moslashtirish

en: Add a submenu or a separator
uz: Quyi menyu yoki ajratuvchi qo‘shish

en: Icon
uz: Belgi

en: Label
uz: Yorliq

en: Restore the original label
uz: Asl yorliqni tiklash

en: Enabled
uz: Yoqilgan

en: Save
uz: Saqlash

en: Restore default layout
uz: Standart tartibni tiklash

en: Nemo Actions Layout Editor
uz: Nemo harakatlar tartibi muharriri

en: No icon
uz: Belgi yo‘q

en: Use the original icon (if there is one)
uz: Asl belgidan foydalanish (agar mavjud bo‘lsa)

en: Choose...
uz: Tanlash...

en: New submenu
uz: Yangi quyi menyu

en: New separator
uz: Yangi ajratuvchi

en: The layout has changed. Save it?
uz: Tartib o‘zgardi. Saqlansinmi?

en: Unsaved changes
uz: Saqlanmagan o‘zgarishlar

en: Open user actions folder
uz: Foydalanuvchi harakatlari jildini ochish

en: Quit
uz: Chiqish
