linuxmint - en to br translation catalogue (1029 entries)

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Saved search
br: Enklask enrollet

en: Actions
br: Gweredoù

en: Error starting autorun program: %s
br: Fazi en ur emerounit ar goulev: %s

en: Cannot find the autorun program
br: N'haller ket kavout ar meziant emerounezadus

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
br: <big><b>Fazi en ur emerounit ar meziant</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
br: <big><b>Ur meziant prientet a-benn ma vefe loc'het ent emgefreek ez eus gant ar mediom-mañ. Ha fellout a ra deoc'h erounit ar meziant-mañ?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
br: Diouzh ar medioù "%s" e vo erounezet ar meziant. Gwell e vefe deoc'h chom hep erounit ur meziant disfizius.
    
    Ma n'oc'h ket sur, pouezit war Dilezel.

en: _Run
br: _Erounit

en: _Customize
br: _Personelaat

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
br: Burev

en: No bookmarks defined
br: Sined ebet despizet

en: Disable all
br: Diweredekaat pep tra

en: Enable all
br: Gweredekaat pep tra

en: Public FTP
br: FTP foran

en: FTP (with login)
br: FTP (gant kennask)

en: Windows share
br: Rannadur Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
br: WebDAV diarvar (HTTPS)

en: Connecting...
br: O kennaskañ...

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
br: N'haller ket digeriñ an teuliad "%s" war "%s".

en: Try Again
br: Klask en-dro

en: Continue
br: Kenderc'hel

en: C_onnect
br: K_ennaskañ

note: set dialog properties
en: Connect to Server
br: Kennaskañ ouzh an dafariad

en: Server Details
br: Munudoù an dafariad

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
br: _Dafariad:

note: port
en: _Port:
br: _Porzh:

note: second row: type combobox
en: _Type:
br: _Rizh:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
br: Ra_nnañ:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
br: _Teuliad:

en: User Details
br: Munudoù an arveriad

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
br: Anv an _domani:

note: second row: username entry
en: _User name:
br: An_v an arveriad:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
br: _Ger-tremen:

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
br: Derc'hel soñj eus ar ger-tremen-mañ

en: Operation cancelled
br: Gwezhiadur nullet

en: Print but do not open the URI
br: Moullañ hep digeriñ an URI

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
br: 
    
    Ouzhpennañ ur c'hennask ouzh sevel an dafariad

en: Show the version of the program.
br: Diskouez handelv ar goulev.

en: Quit Nemo Desktop.
br: Kuitaat Nemo Desktop.

en: 
    
    Manage the desktop with the file manager
br: 
    
    Merañ ar burev gant an ardoer restroù

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
br: Goullonderiñ al las_tez

en: Smaller
br: Bihanoc'h

en: Small
br: Bihan

en: Normal
br: Ordinal

en: Large
br: Bras

en: Larger
br: Brasoc'h

en: _Vertical
br: A-_serzh

en: _Horizontal
br: A-_zremm

en: Name
br: Anv

en: Size
br: Ment

en: Type
br: Rizh

en: Date
br: Deiziad

note: name, stock id, label
en: _Sort
br: _Renkañ

note: name, stock id, label
en: _Icon Size
br: Ment an _arlunioù

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
br: Goullonderiñ al lastez

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
br: Dilemel holl elfennoù al lastez

en: The desktop view encountered an error.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel mod burev.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel mod burev e-pad ma oa o loc'hañ.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
br: Adreiñ o ment _orin d'an arlunioù

en: Restore Icon's Original Si_ze
br: Adreiñ e _vent orin d'an arlun

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
br: Adventañ an arlunioù...

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
br: Adreiñ e vent orin da bep arlun diuzet

en: Comment
br: Evezhiadenn

en: Description
br: Deskrivadur

en: Command
br: Arc'had

en: Desktop Settings
br: Arventennoù ar burev

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
br: N'ho peus ket an aotreoù a-zere evit gwelout ar pezh a zo e-barzh "%s".

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
br: "%s" n'hall ket bezañ kavet. Marteze eo bet dilamet nevez zo.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
br: Digarezit, n'eo ket gouest da skrammañ an holl endalc'hadoù eus "%s" : %s

en: The folder contents could not be displayed.
br: Ne oa ket tu da ziskouez endalc'hadoù an teuliad

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
br: N'ho peus ket an aotreoù a-zere evit cheñch strollad "%s".

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
br: Digarezit, n'eo ket gouest da gemmañ ar strollad eus "%s" : %s

en: The group could not be changed.
br: Ne oa ket tu da cheñch ar strollad.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
br: Digarezit, n'eo ket gouest da gemm perc'henn eus "%s" : %s

en: The owner could not be changed.
br: N'eus ket tu da cheñch ar perc'henn.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
br: Digarezit, n'eo ket gouest da gemmañ an aotreoù eus "%s" : %s

en: The permissions could not be changed.
br: N'eus ket tu da cheñch an aotreoù.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
br: Implijet eo an anv "%s" en teuliad-mañ dija. Implijit un anv disheñvel mar plij.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
br: N'eus "%s" ebet en teuliad-mañ. Marteze eo bet dilec'hiet pe dilamet?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
br: N'ho peus ket an aotreoù a-zere evit adenvel "%s"

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
br: N'eo ket talvoudek an anv "%s" peogwir ez eus an arouezenn "/" ennañ. Implijit un anv disheñvel mar plij.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
br: N'eo ket talvoudek an anv "%s". Implijit unan disheñvel mar plij.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
br: Re hir eo an anv "%s".  Implijit unan disheñvel mar plij.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
br: Digarezit, n'eo ket gouest da adenvel "%s" e "%s" : %s

en: The item could not be renamed.
br: An elfenn n'hall ket bezañ adanvet.

en: Renaming "%s" to "%s".
br: Oc'h adenvel "%s" da "%s".

en: Configure
br: Kefluniañ

en: Extensions
br: Askouezhadennoù

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
br: Hini ebet

en: Yesterday
br: Dec'h

en: by _Name
br: dre _anv

en: Keep icons sorted by name in rows
br: Mirout an arlunioù rummet dre anv er renkadoù

en: by _Size
br: dre _vent

en: Keep icons sorted by size in rows
br: Mirout an arlunioù rummet dre vent er renkadoù

en: by _Type
br: dre _rizh

en: Keep icons sorted by type in rows
br: Mirout an arlunioù rummet dre rizh er renkadoù

en: by Modification _Date
br: dre _zeiziad ar c'hemm

en: Keep icons sorted by modification date in rows
br: Mirout an arlunioù rummet dre zeiziad ar c'hemm er renkadoù

en: _Organize Desktop by Name
br: K_empenn ar burev dre anv

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
br: _Renkañ an elfennoù

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
br: K_empenn dre anv

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
br: Adlec'hiaduriñ an arlunioù a-benn ma vint lakaet gwell er prenestr ha mirout ouzh an arlunioù da vont unan war egile

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
br: Urzh _tuginet

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
br: Diskouez an arlunioù en urzh tuginet

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
br: _Mirout desteudet

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
br: Mirout an arlunioù desteudet ouzh ur gael

en: _Manually
br: Dre _zorn

en: Leave icons wherever they are dropped
br: Lezel an arlunioù el lec'h ma vezont laosket

en: By _Name
br: Dre _anv

en: By _Size
br: Dre _vent

en: By _Type
br: Dre _rizh

en: By Modification _Date
br: Dre _zeiziad ar c'hemm

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
br: Gwel dre arlunioù

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
br: _Arlunioù

en: The icon view encountered an error.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel dre arlunioù.

en: The icon view encountered an error while starting up.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel dre arlunioù e-pad ma oa o loc'hañ.

en: Display this location with the icon view.
br: Skrammañ al lec'hiadur-mañ gant ar gwel dre arlunioù

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
br: Gwel strizh

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
br: _Fetis

en: The compact view encountered an error.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel fetis.

en: The compact view encountered an error while starting up.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel fetis e-pad ma oa o loc'hañ.

en: Display this location with the compact view.
br: Skrammañ al lec'hiadur-mañ dre ar gwel fetis.

en: Image Type
br: Rizh ar skeudenn

en: Width
br: Ledander

en: Height
br: Uhelder

en: Title
br: Titl

en: Author
br: Aozer

en: Created On
br: Krouet d'an

en: Created By
br: Krouet gant

en: Warning
br: Diwall

en: Source
br: Mammenn

en: Camera Brand
br: Merk ar benveg luc'hskeudennoù

en: Camera Model
br: Rizh ar benveg

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
br: Kemeret d'an

en: Date Digitized
br: Niverelaet d'an

en: Date Modified
br: Deiziad kemmañ

en: Exposure Time
br: Padvezh ar c'hizañ

en: Aperture Value
br: Gwerzh digeriñ an amkanell

en: ISO Speed Rating
br: Tizh ISO

en: Metering Mode
br: Mod muzuliañ

en: Exposure Program
br: Programm ar c'hizañ

en: Focal Length
br: Hirder an amkanell

en: Software
br: Meziant

en: Location
br: Lec'hiadur

en: Keywords
br: Gerioù alc'hwez

en: Creator
br: Krouer

en: Rating
br: Notenn

en: Failed to load image information
br: Ne oa ket tu da gargañ titouroù ar skeudenn

en: Loading...
br: O kargañ...

en: Image
br: Skeudenn

en: More info
br: Muioc'h a ditouroù

en: (Empty)
br: (Goullo)

en: Use Default
br: Arverañ an arventennoù dre ziouer

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
br: Gwel dre roll

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
br: _Roll

en: The list view encountered an error.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel dre roll.

en: The list view encountered an error while starting up.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel dre rolloù e-pad ma oa o loc'hañ.

en: Display this location with the list view.
br: Skrammañ al lec'hiadur-mañ gant ar gwel dre roll

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
br[0]: Ha c'hoant ho peus da welout %d lec'hiadur ?
br[1]: Ha c'hoant ho peus da welout %d lec'hiadur ?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
br[0]: Digoret e vo %d prenestr disheñvel.
br[1]: Digoret e vo %d a brinistri disheñvel.

en: Perform a quick set of self-check tests.
br: Seveniñ prouadennoù emwiriañ herrek.

en: GEOMETRY
br: MENTONIEZH

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
br: Krouiñ prenistri evit URI-où roet en un doare anat hepken.

en: Quit Nemo.
br: Kuitaat Nemo.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
br: 
    
    Furchal e-touez reizhiad ar restroù gant an ardoer restroù

en: Nemo's main menu is now hidden
br: Kuzhet eo lañser pennañ Nemo bremañ

en: Don't show this message again.
br: Na ziskouez ket ar gemenadenn-mañ en-dro.

en: The Link "%s" is Broken.
br: Torr eo an ere "%s".

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
br: Torr eo an ere "%s". E gas d'al Lastez ?

en: This link cannot be used, because it has no target.
br: N'haller ket arverañ an ere-mañ rak n'eus arvoned ebet gantañ.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
br: N'haller ket arverañ an ere-mañ rak n'eus ket eus e arvoned "%s" .

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
br: Ka_s d'al lastez

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
br: Ha c'hoant ho peus erounit "%s", pe diskouez ar pezh a zo e-barzh?

en: "%s" is an executable text file.
br: Ur restr testenn erounezadus eo "%s".

en: Run in _Terminal
br: Erounit en _dermenell

en: _Display
br: _Skrammañ

en: Are you sure you want to open all files?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h digeriñ an holl restroù ?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
br[0]: Digoret e vo %d ivinell rannet
br[1]: Digoret e vo %d ivinell rannet

en: Open with
br: Digeriñ gant

en: Unknown file type
br: Rizh restr dianav

en: Choose a program
br: Dibabit ur goulev

en: Untrusted application launcher
br: Loc'her arload disfiziañs ennañ

en: _Launch Anyway
br: _Loc'hañ memes tra

en: Mark as _Trusted
br: Merkañ hoc'h eus fiziañs enni

en: Unable to mount location
br: N'eo ket gouest da sevel al lec'hiadur

en: Unable to start location
br: N'eo ket gouest da loc'hañ al lec'hiadur

en: Opening "%s".
br: O tigeriñ "%s".

en: Opening %d item. | Opening %d items.
br[0]: O tigeriñ %d elfenn.
br[1]: O tigeriñ %d elfenn.

en: Close tab
br: Serriñ an ivinell

en: Devices
br: Trobarzhelloù

en: Free space: %s
br: Egor dieub: %s

en: My Computer
br: Ma urzhiataer

en: Open your personal folder
    %s
br: Digeriñ ho zeuliad personel
    %s

en: Home
br: Degemer

en: Open the contents of your desktop in a folder
br: Digeriñ endalc'hadoù ho purev en un teuliad

en: Favorites
br: Ma re well ganin

en: Recent
br: Nevez zo

en: Recent files
br: Restroù a-nevez

en: File System
br: Reizhiad restroù

en: Trash
br: Lastez

en: Open the trash
br: Digeriñ ar pod lastez

en: Bookmarks
br: Sinedoù

en: Mount and open %s
br: Sevel ha digeriñ %s

en: Network
br: Rouedad

en: Browse the contents of the network
br: Furchal e-touez endalc'hadoù ar rouedad

note: name, stock id label, accelerator
en: _Start
br: _Loc'hañ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
br: _Harz

en: _Safely Remove Drive
br: _Dilemel al lenner diarvar

en: _Connect Drive
br: _Kennaskañ al lenner

en: _Disconnect Drive
br: _Digennaskañ al lenner

en: _Start Multi-disk Device
br: _Loc'hañ an drobarzhell lieskantennoù

en: _Stop Multi-disk Device
br: _Arsaviñ an drobarzhell lieskantennoù

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
br: Dibrenn_añ al lenner

en: _Lock Drive
br: _Prennañ al lenner

en: Unable to start %s
br: N'haller ket loc'hañ %s

en: Unable to eject %s
br: N'haller ket kas %s er-maez

en: Unable to poll %s for media changes
br: N'eo ket gouest da atersiñ %s a-fet kemmoù ar media

en: Unable to stop %s
br: N'eo ket gouest da arsaviñ %s

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
br: _Digeriñ

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
br: Digeriñ e-barzh un _ivinell nevez

en: Open in New _Window
br: Digeriñ e-barzh ur prenestr nevez

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
br: _Ouzhpennañ ur sined

en: Remove
br: Dilemel

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
br: _Adenvel...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
br: _Sevel

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
br: _Disevel

note: name, stock id label, accelerator
en: _Eject
br: _Kas er maez

en: _Empty _Trash
br: _Goullonderiñ al lastez

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
br: _Perzhioù

en: Unmount
br: Disevel

en: Eject
br: Kas er-maez

en: Stop
br: Paouez

en: File Operations
br: Gwezhadurioù restr

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
br: N'hallit ket lakaat muioc'h eget un arlun personelaet war un dro.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
br: Mar plij, riklit ur skeudenn hepken evit ober un arlun personelaet.

en: The file that you dropped is not local.
br: N'eo ket lec'hel ar restr ho peus laosket.

en: You can only use local images as custom icons.
br: Skeudennoù lec'hel hepken a c'hellit implijout evel arlunioù personelaet.

en: The file that you dropped is not an image.
br: N'eo ket ur skeudenn ar restr ho peus laosket.

en: _Name: | _Names:
br[0]: _Anv:
br[1]: _Anvioù:

en: Properties
br: Perzhioù

en: %s Properties
br: Perzhioù %s

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
br: dianav

en: Cancel Group Change?
br: Nullañ kemm ar strollad ?

en: Cancel Owner Change?
br: Nullañ kemm ar perc'henn?

en: nothing
br: netra

en: unreadable
br: anlennadus

en: %1$s item | %1$s items
br[0]: %1$s elfenn
br[1]: %1$s elfenn

en: (some contents unreadable)
br: (endalc'hadoù anlennadus)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
br: Endalc'hadoù:

en: Size:
br: Ment:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
br: implijet

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
br: dieub

en: Total capacity:
br: Barr kadaviñ klok :

en: Filesystem type:
br: Rizh ar reizhiad restroù:

en: Basic
br: Diazez

en: Type:
br: Rizh:

en: Link target:
br: Pal an ere :

en: Location:
br: Lec'hiadur:

en: Volume:
br: Pezhienn:

en: Accessed:
br: Tizhet :

en: Created:
br: Krouet:

en: Modified:
br: Kemmet:

en: Free space:
br: Egor dieub:

en: _Read
br: _Lenn

en: _Write
br: _Skrivañ

en: E_xecute
br: _Erounit

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
br: ket

en: list
br: listenn

en: read
br: lenn

en: create/delete
br: krouiñ/dilemel

en: write
br: skrivañ

en: access
br: haeziñ

en: Access:
br: Haeziñ :

en: Folder access:
br: Haeziñ an teuliad :

en: File access:
br: Haeziñ ar restr :

en: List files only
br: Restroù roll hepken

en: Access files
br: Tizhout ar restroù

en: Create and delete files
br: Krouiñ ha dilemel restroù

en: Read-only
br: Lenn hepken

en: Read and write
br: Lenn ha skrivañ

en: Special flags:
br: Banielloù dibar :

en: Set _user ID
br: Arventennañ naoudi (ID) an _arveriad

en: Set gro_up ID
br: Arventennañ naoudi (ID) ar _strollad

en: _Sticky
br: Pegu_s

en: _Owner:
br: _Perc'henn :

en: Owner:
br: Perc'henn:

en: _Group:
br: _Strollad:

en: Group:
br: Strollad:

en: Execute:
br: Erounit :

en: Allow _executing file as program
br: Aotren _erounezadur ar restr evel ur goulev

en: Others:
br: All:

en: Folder Permissions:
br: Aotreoù an teuliad:

en: File Permissions:
br: Aotreoù ar restr:

en: Text view:
br: Gwel an destenn :

en: Permissions
br: Aotreoù

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
br: N'oc'h ket ar perc'henn neuze n'hallit ket kemmañ an aotreoù-mañ.

en: SELinux context:
br: Kemperzh SELinux :

en: Last changed:
br: Kemm diwezhañ:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
br: Arloañ an aotreoù d'ar restroù enlakaet

en: The permissions of "%s" could not be determined.
br: Aotreoù "%s" n'hallont ket bezañ erspizet.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
br: Aotreoù ar restr diuzet n'hallont ket bezañ erspizet.

en: Open With
br: Digeriñ gant

en: Help
br: Sikour

en: Close
br: Serriñ

en: Creating Properties window.
br: O krouiñ prenestr ar perzhioù.

en: There was an error displaying help.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi en ur skrammañ ar skoazell.

en: Show Places
br: Diskouez ar berradennoù

note: Add buttons
en: _Cancel
br: _Nullañ

en: _Rename
br: _Adenvel

en: Cancel
br: Nullañ

en: Select
br: Diuzañ

en: Templates
br: Patromoù

en: New
br: Nevez

en: Create a new template
br: Krouiñ ur patrom nevez

en: Delete the selected template
br: Dilemel ar patrom diuzet

en: Rename
br: Adenvel

en: Rename the selected template
br: Adenvel ar patrom diuzet

en: Restore Selected Items
br: Adsevel an elfennoù diuzet

en: Empty _Trash
br: Goullonderiñ al las_tez

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
br: Dilec'hiet e vo "%s" ma tibabot an arc'had Pegañ

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
br: Eilet e vo "%s" ma tibabot an arc'had Pegañ

en: There is nothing on the clipboard to paste.
br: N'eus netra er golver da begañ.

note: name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
br: Krouiñ un teulia_d nevez

note: name, stock id label, accelerator
en: Cu_t
br: _Troc'hañ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Copy
br: _Eilañ

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
br: _Pegañ e-barzh an teuliad

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
br: _Dilemel

en: Computer
br: Urzhiataer

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
br[0]: Digoret e vo %d ivinell rannet
br[1]: Digoret e vo %d ivinell rannet

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
br[0]: Digoret e vo %d prenestr rannet
br[1]: Digoret e vo %d a brinistri rannet

en: Select Items Matching
br: Diuzañ elfennoù o klotañ ganti

en: Examples:
br: Skouerioù:

note: Reset to default info
en: Undo
br: Dizober

note: Reset to default info
en: Redo
br: Adober

en: Content View
br: Gwel an endalc'had

en: View of the current folder
br: Ur gwel eus an teuliad bremanel

en: "%s" selected
br: "%s" diuzet

en: %'d folder selected | %'d folders selected
br[0]: %'d teuliad diuzet
br[1]: %'d a deuliadoù diuzet

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
br[0]:  (gant %'d ergorenn)
br[1]:  (gant %'d ergorenn)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
br[0]:  (gant %'d elfenn enno)
br[1]:  (gant %'d elfenn enno)

en: %'d item selected | %'d items selected
br[0]: %'d elfenn diuzet
br[1]: %'d elfenn diuzet

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
br[0]: %'d elfenn all diuzet
br[1]: %'d elfenn all diuzet

en: %'u item | %'u items
br[0]: %'u elfenn
br[1]: %'u elfenn

en: %s, Free space: %s
br: %s, egor dieub: %s

en: Open With %s
br: Digeriñ gant %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
br[0]: Implijout "%s" evit digeriñ an elfenn ziuzet
br[1]: Implijout "%s" evit digeriñ an elfennoù diuzet

en: Run "%s" on any selected items
br: Erounit "%s" war gement elfenn diuzet

en: Create a new document from template "%s"
br: Krouiñ un teul nevez diwar ar patrom "%s"

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be moved if you select the Paste command
br[0]: %'d elfenn diuzet a vo dilec'hiet mar tiuzot an arc'had Pegañ
br[1]: %'d elfenn diuzet a vo dilec'hiet mar tiuzot an arc'had Pegañ

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be copied if you select the Paste command
br[0]: %'d elfenn diuzet a vo eilet mar tiuzot an arc'had Pegañ
br[1]: %'d elfenn diuzet a vo eilet  mar tiuzot an arc'had Pegañ

en: Unable to unmount location
br: N'haller ket disevel al lec'hiadur

en: Unable to eject location
br: N'haller ket kas al lec'hiadur er-maez

en: Unable to stop drive
br: N'eo ket gouest da arsaviñ al lenner

en: Connect to Server %s
br: Kennaskañ ouzh an dafariad %s

en: _Connect
br: _Kennaskañ

en: Link _name:
br: _Anv an ere:

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
br: Krouiñ un _teul nevez

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
br: Digeriñ ga_nt

en: Choose a program with which to open the selected item
br: Dibabit ur meziant a vo digoret an elfenn diuzet gantañ

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
br: Gwelout pe gemmañ perzhioù kement elfenn dizuet

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
br: Krouiñ un teuliad goullo nevez e-barzh an teuliad-mañ

note: name, stock id, label
en: No templates installed
br: Patromoù staliet ebet

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
br: T_eul goullo

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
br: Krouiñ un teul goullo nevez en teuliad-mañ

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
br: Digeriñ an elfenn diuzet er prenestr-mañ

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
br: Digeriñ en ur prenestr furchal

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
br: Digeriñ kement elfenn diuzet en ur prenestr furchal

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
br: Digeriñ pep elfenn bet diuzet en un ivinell nevez

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
br: Digeriñ en dermenell

note: tooltip
en: Open terminal in the selected folder
br: Digeriñ an dermenell en an teuliad diuzet

note: name, stock id label, accelerator
en: Open containing folder
br: Digeriñ an teuliad a endalc'h ar restr

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
br: Arload _all...

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
br: Dibab un arload all evit digeriñ gantañ an elfenn diuzet

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
br: Digeriñ gant un _arload all...

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
br: Prientiñ ar restroù diuzet da vezañ dilec'hiet gant un arc'had Pegañ

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
br: Prientiñ ar restroù diuzet da vezañ eilet gant un arc'had Pegañ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Paste
br: _Pegañ

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
br: Dilec'hiañ pe eilañ ar restroù bet diuzet a-raok gant un arc'had Troc'hañ pe Eilañ

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
br: Dilec'hiañ pe eilañ ar restroù bet diuzet a-raok gant un arc'had Troc'hañ pe Eilañ e-barzh an teuliad diuzet

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
br: _Eilañ da

note: name, stock id, label
en: M_ove to
br: D_ilec'hiañ da

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
br: Diuz_añ pep tra

note: tooltip
en: Select all items in this window
br: Diuziñ an holl elfennoù er prenestr-mañ

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
br: Diuzañ an elfennoù o klotañ ganti...

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
br: Diuzañ an elfennoù er prenestr-mañ o klotañ gant ur goustur lavaret

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
br: _Tuginañ an diuzad

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
br: Diuzañ an holl elfennoù (hag ar re-mañ nemetken) nad int ket diuzet bremañ

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
br: _Eilañ

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
br: Eilañ pep elfenn diuzet

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
br[0]: _Krouiñ un ere
br[1]: _Krouiñ ereoù

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
br: Krouiñ un ere arouezek evit pep elfenn diuzet

note: tooltip
en: Rename selected item
br: Adenvel an elfenn diuzet

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
br: Kas d'al lastez pep elfenn diuzet

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
br: Dilemel pep elfenn diuzet, hep o kas d'al lastez

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
br: _Assevel

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
br: _Dizober

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
br: _Adober

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
br: Adlakaat perzhioù _dre ziouer ar gwel

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
br: Adderaouekaat urzh ar rummañ hag al live zoumañ evit kenglotañ gant ar gwellvezioù evit ar gwel-mañ

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
br: Kennaskañ ouzh an dafariad-mañ

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
br: Krouiñ ur c'hennask padus ouzh an dafariad-mañ

note: tooltip
en: Mount the selected volume
br: Sevel ar bezhienn diuzet

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
br: Disevel ar bezhienn diuzet

note: tooltip
en: Eject the selected volume
br: Kas ar bezhienn diuzet er-maez

note: tooltip
en: Start the selected volume
br: Loc'hañ ar bezhienn diuzet

note: tooltip
en: Stop the selected volume
br: Arsaviñ ar bezhienn diuzet

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
br: Dinoiñ media el lenner diuzet

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
br: Sevel ar bezhienn kevreet gant an teuliad digor

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
br: Disevel ar bezhienn kevreet gant an teuliad digor

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
br: Diskas ar bezhienn kevreet gant an teuliad digor

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
br: Loc'hañ ar bezhienn kevreet gant an teuliad digor

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
br: Arsaviñ ar bezhienn kevreet gant an teuliad digor

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
br: Digeriñ ar restr ha serriñ ar prenestr

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
br: Digeriñ an teuliad-mañ en ur prenestr furchal

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
br: Digeriñ an teuliad-mañ e-barzh un ivinell nevez

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
br: Prientiñ an teuliad-mañ da vezañ dilec'hiet gant un arc'had Pegañ

note: tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
br: Prientiñ an teuliad-mañ da vezañ eilet gant un arc'had Pegañ

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
br: Dilec'hiañ pe eilañ ar restroù diuzet a-gent gant un arc'had Troc'hañ pe Eilañ e-barzh an teuliad-mañ

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
br: Kas an teuliad-mañ d'al lastez

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
br: Dilemel an teuliad-mañ hep e gas d'al lastez

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
br: Sevel ar bezhienn kevreet gant an teuliad-mañ

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
br: Disevel ar bezhienn kevreet gant an teuliad-mañ

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
br: Diskas ar bezhienn kevreet gant an teuliad-mañ

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
br: Loc'hañ ar bezhienn kevreet gant an teuliad-mañ

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
br: Arsaviñ ar bezhienn kevreet gant an teuliad-mañ

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
br: Gwelout pe zaskemmañ perzhioù an teuliad-mañ

note: name, stock id, label
en: _Other pane
br: _Panell all

en: Copy the current selection to the other pane in the window
br: Eilañ an diuzad bremanel e banell all ar prenestr

en: Move the current selection to the other pane in the window
br: Dilec'hiañ an diuzad bremanel e panell all ar prenestr

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
br: Teuliadoù personel

en: Copy the current selection to the home folder
br: Eilañ an diuzad bremanel en teuliad Ar Gêr

en: Move the current selection to the home folder
br: Dilec'hiañ an diuzad bremanel en teuliad Ar Gêr

note: name, stock id, label
en: _Desktop
br: _Burev

en: Copy the current selection to the desktop
br: Eilañ an diuzad bremanel d'ar burev

en: Move the current selection to the desktop
br: Dilec'hiañ an diuzad bremanel d'ar burev

en: Browse...
br: Furchal...

en: Add to favorites
br: Ouzhpennañ d'am re well ganin

en: Remove from favorites
br: Dilemel diwar ma re well ganin

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
br: _Skriptoù

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
br: Kas an teuliad digor er-maez eus al lastez betek "%s"

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
br[0]: Kas an teuliad digor er-maez eus al lastez betek "%s"
br[1]: Kas an teuliadoù digor er-maez eus al lastez betek "%s"

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
br[0]: Kas an teuliad digor er-maez eus al lastez
br[1]: Kas an teuliadoù digor er-maez eus al lastez

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
br[0]: Kas ar restr diuzet er-maez eus al lastez betek "%s"
br[1]: Kas ar restroù diuzet er-maez eus al lastez betek "%s"

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
br[0]: Kas ar restr diuzet er-maez eus al lastez
br[1]: Kas ar restroù diuzet er-maez eus al lastez

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
br[0]: Kas an elfenn diuzet er-maez eus al lastez betek "%s"
br[1]: Kas an elfennoù diuzet er-maez eus al lastez betek "%s"

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
br[0]: Kas an elfenn diuzet er-maez eus al lastez
br[1]: Kas an elfennoù diuzet er-maez eus al lastez

en: Start the selected drive
br: Loc'hañ al lenner diuzet

en: Connect to the selected drive
br: Kennaskañ ouzh al lenner diuzet

en: _Start Multi-disk Drive
br: _Loc'hañ al lenner lieskantennoù

en: Start the selected multi-disk drive
br: Loc'hañ al lenner lieskantennoù diuzet

en: U_nlock Drive
br: Di_brennañ al lenner

en: Unlock the selected drive
br: Dibrennañ al lenner diuzet

en: Stop the selected drive
br: Arsaviñ al lenner diuzet

en: Safely remove the selected drive
br: _Dilemel al lenner diuzet diarvar

en: _Disconnect
br: _Digennaskañ

en: Disconnect the selected drive
br: _Digennaskañ al lenner diuzet

en: _Stop Multi-disk Drive
br: _Arsaviñ al lenner lieskantennoù

en: Stop the selected multi-disk drive
br: Arsaviñ al lenner lieskantennoù diuzet

en: Lock the selected drive
br: _Prennañ al lenner diuzet

en: Start the drive associated with the open folder
br: Loc'hañ al lenner kevreet gant an teuliad digor

en: Connect to the drive associated with the open folder
br: Kennaskañ ouzh al lenner kevreet gant an teuliad digor

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
br: Loc'hañ al lenner lieskantennoù kevreet gant an teuliad digor

en: Unlock the drive associated with the open folder
br: Dibrennañ al lenner kevreet gant an teuliad digor

en: _Stop the drive associated with the open folder
br: _Arsaviñ al lenner kevreet gant an teuliad digor

en: Safely remove the drive associated with the open folder
br: Dilemel al lenner kevreet gant an teuliad digor diarvar

en: Disconnect the drive associated with the open folder
br: Digennaskañ al lenner kevredet gant an teuliad digor

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
br: Arsaviñ al lenner lieskantennoù kevreet gant an teuliad digor

en: Lock the drive associated with the open folder
br: Prennañ al lenner kevreet gant an teuliad digor

en: _Delete Permanently
br: _Dilemel da viken

en: Delete the open folder permanently
br: Dilemel an teuliad digor da viken

en: Move the open folder to the Trash
br: Kas an teuliad digor d'al lastez

en: _Open With %s
br: _Digeriñ gant %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
br[0]: Digeriñ en %'d pr_enestr nevez
br[1]: Digeriñ e %'d a br_enestroù nevez

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
br[0]: Digeriñ en %'d _ivinell nevez
br[1]: Digeriñ e %'d a _ivinelloù nevez

en: Delete all selected items permanently
br: Diverkañ da viken an holl elfennoù diuzet

en: View or modify the properties of the open folder
br: Gwelout pe gemmañ perzhioù an teuliad digor

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
br: Ere davit %s

en: Drag and drop is not supported.
br: Riklañ-leuskel n'eo ket skoret.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
br: Skoret eo riklañ-leuskel war ar reizhiadoù restr lec'hel hepken.

en: An invalid drag type was used.
br: Un rizh riklañ didalvoudek zo bet arveret.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
br: testenn laosket.tx

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
br: roadennoù laosket

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
br: Ha fellout a ra deoc'h lemel kuit diwar ho roll kement sined zo gant ul lec'hiadur n'eus ket anezhañ ?

en: The location "%s" does not exist.
br: N'eus ket eus al lec'hiadur "%s".

en: Bookmark for Nonexistent Location
br: Sined evit ul lec'hiadur n'eus ket anezhañ

en: Go to the location specified by this bookmark
br: Mont gant ar sined-mañ d'al lec'hiadur roet

en: %s - File Browser
br: %s - Furcher restroù

en: Searching...
br: O klask...

en: Could not display "%s".
br: N'haller ket skrammañ "%s".

en: The location is not a folder.
br: Al lec'hiadur n'eo ket un teuliad.

en: Could not find "%s".
br: N'haller ket kavout "%s".

en: Please check the spelling and try again.
br: Gwiriit ar reizhkrivañ mar plij, ha klaskit en-dro.

en: Unable to mount the location.
br: N'eo ket gouest da sevel al lec'hiadur.

en: Access was denied.
br: Nac'het eo bet an haeziñ.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
br: N'hall ket skrammañ "%s" rak n'eo ket bet kavet an ostiz.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
br: Gwiriañ ez eo dereat an doare skrivañ hag ez eo mat arventennoù ho proksi.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
br: Fazi : %s
    Mar plij, diuzit ur gweler all ha klaskit en-dro.

en: There was an error displaying help: 
    %s
br: Bez e oa ur fazi en ur skrammañ ar skoazell :
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
br: _Restr

note: name, stock id, label
en: _Edit
br: _Aozañ

note: name, stock id, label
en: _View
br: Skra_mmañ

note: name, stock id, label
en: _Help
br: _Skoazell

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
br: _Serriñ

note: tooltip
en: Close this folder
br: Serriñ an teuliad-mañ

en: Prefere_nces
br: _Gwellvezioù

en: Undo the last text change
br: Nullañ ar c'hemm skrid diwezhañ

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
br: Digeriñ ur _c'har

en: Open the parent folder
br: Digeriñ an teuliad kar

note: tooltip
en: Stop loading the current location
br: Arsaviñ kargadur al lec'hiadur bremanel

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
br: _Adkargañ

note: tooltip
en: Reload the current location
br: Adkargañ al lec'hiadur bremanel

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
br: _An holl danvezioù

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
br: _Diwar-benn

note: tooltip
en: Increase the view size
br: Kreskiñ ment ar gwel

note: tooltip
en: Decrease the view size
br: Digreskiñ ment ar gwel

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
br: Me_nt voutin

note: tooltip
en: Use the normal view size
br: Arverañ ment ar gwel reizh

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
br: Kennaskañ ouzh un _dafariad...

note: tooltip
en: Open your personal folder
br: Digeriñ ho teuliad personel

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
br: _Urzhiataer

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
br: Furchal e-touez ar c'hantennoù lec'hel hag a-bell haezadus diouzh an urzhiataer-mañ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
br: _Rouedad

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
br: _Patromoù

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
br: Digeriñ ho teuliad patromoù personel

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
br: Las_tez

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
br: Digeriñ ho teuliad lastez personel

note: name, stock id, label
en: _Go
br: _Mont

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
br: _Sinedoù

note: name, stock id, label
en: _Tabs
br: _Ivinelloù

note: name, stock id, label
en: New _Window
br: _Prenestr nevez

note: name, stock id, label
en: New _Tab
br: _Ivinell nevez

en: Open another tab for the displayed location
br: Digeriñ un ivinell nevez evit ul lec'hiadur skrammet

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
br: Serriñ an holl brinistri

en: Close all Navigation windows
br: Serriñ an holl brinistri furchal

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
br: _Embann ar sinedoù...

en: Sidebar
br: Barrenn gostez

en: Toolbar
br: Barrenn ostilhoù

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
br: Diskouez ar restroù _kuzh

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
br: Diskouez ar varrenn gostez

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
br: Barrenn stad

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
br: _Klask restroù...

note: tooltip
en: Search documents and folders
br: Klask teulioù ha teuliadoù

en: Places
br: Plasoù

en: Path Bar
br: Barrenn hent

en: Back history
br: Roll istor kent

en: Forward history
br: Mont war-raok er roll istor

en: Go to home directory
br: Mont d'an teuliad personel

en: Go to Computer
br: Mont da Urzhiataer

en: New folder
br: Teuliad nevez

en: Create a new folder
br: Krouiñ un teuliad nevez

en: Open a terminal in the active folder
br: Digeriñ un dermenell en teuliad oberiat

en: Icons
br: Arlunioù

en: List
br: Listenn

en: Search
br: Klask

en: Show Thumbnails
br: Diskouez ar skeudennigoù

en: _Location
br: _Lec'hiadur

en: _New Tab
br: Ivi_nell nevez

en: _Close Tab
br: _Serriñ an ivinell

en: No files found
br: Restr ebet bet kavet

en: These files are on an Audio CD.
br: War ur CD aodio emañ ar restroù-mañ.

en: These files are on an Audio DVD.
br: War un DVD aodio emañ ar restroù-mañ.

en: These files are on a Video DVD.
br: War un DVD video emañ ar restroù-mañ.

en: These files are on a Video CD.
br: War ur CD video emañ ar restroù-mañ.

en: These files are on a Super Video CD.
br: War ur super video CD emañ ar restroù-mañ.

en: The media contains digital photos.
br: Luc'hskeudennoù niverel ez eus gant ar media.

en: These files are on a digital audio player.
br: War ul lenner aodio niverel emañ ar restroù-mañ.

en: The media contains software.
br: Meziantoù ez eus gant ar media.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
br: Dinoet eo bet ar media evel "%s".

en: Open %s
br: Digeriñ %s

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
br: Troc'hañ an destenn diuzet er golver

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
br: Eilañ an destenn diuzet er golver

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
br: Pegañ an destenn enrollet er golver

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
br: Diuziñ an destenn a-bezh en ur maez testenn

en: Move _Up
br: Kas d'ar c'hr_ec'h

en: Move Dow_n
br: Kas d'an _traoñ

en: Use De_fault
br: Implijout an hini dre ziouer

en: The name and icon of the file.
br: Anv hag arlun ar restr.

en: The size of the file.
br: Ment ar restr.

en: The date the file was modified.
br: An deiziad ma oa kemmet ar restr.

en: Modified - Time
br: Deiziad kemmet

en: Date Created
br: Deiziad krouet

en: The date the file was created.
br: An deiziad ma oa bet krouet ar restr.

en: Date Accessed
br: Deiziad an haeziñ

en: The date the file was accessed.
br: An deiziad ma oa tizhet ar restr.

en: Owner
br: Perc'henner

en: The owner of the file.
br: Perc'henner ar restr.

en: Group
br: Strollad

en: The group of the file.
br: Strollad ar restr.

en: The permissions of the file.
br: Aotreoù ar restr.

en: Octal Permissions
br: Aotreoù eizhredel

en: The permissions of the file, in octal notation.
br: Aotreoù ar restr, gant un doare notennañ eizhredel

en: MIME Type
br: Doare MIME

en: The mime type of the file.
br: Doare MIME ar restr.

en: SELinux Context
br: Kemperzh SELinux

en: The SELinux security context of the file.
br: Kemperzh diogelroez SELinux ar restr.

en: The location of the file.
br: Lec'hiadur ar restr.

en: Trashed On
br: Lakaet el lastez d'an

en: Date when file was moved to the Trash
br: An deiziad ma oa bet lakaet ar restr d'al lastez

en: on the desktop
br: war ar burev

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
br: N'hallit ket dilec'hiañ ar bezhienn "%s" betek al lastez.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
br: Mar fell deoc'h disevel ar bezhienn, mar plij, grit gant "Diskas" war lañser diflukel ar bezhienn.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
br: Mar fell deoc'h disevel ar bezhienn, mar plij, grit gant "Disevel ar bezhienn" war lañser diflukel ar bezhienn.

en: _Move Here
br: _Kas amañ

en: _Copy Here
br: _Eilañ amañ

en: _Link Here
br: _Liammañ amañ

en: This file cannot be mounted
br: Ar restr-mañ n'hall ket bezañ savet

en: This file cannot be unmounted
br: Ar restr-mañ n'hall ket bezañ disavet

en: This file cannot be ejected
br: Ar restr-mañ n'hall ket bezañ diskaset

en: This file cannot be started
br: Ar restr-mañ n'hall ket bezañ loc'het

en: This file cannot be stopped
br: Ar restr-mañ n'hall ket bezañ arsavet

en: Slashes are not allowed in filenames
br: N'eo ket aotreet ar beskelloù e anvioù ar restroù

en: File not found
br: N'eo ket bet kavet ar restr

en: Toplevel files cannot be renamed
br: N'haller ket adenvel ar restroù uhel o live

en: Unable to rename desktop icon
br: N'eo ket gouest da adenvel arlun ar burev

en: Unable to rename desktop file
br: N'eo ket gouest da adenvel restr ar burev

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %H:%M
br: Dec'h da %H:%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 12h format. i.e. "Yesterday 9:04 PM"
en: Yesterday %-l:%M %p
br: Dec'h da %-l:%M %p

note: Translators: this is the name of the week day followed by * a time in 24h format. i.e. "Monday 23:04"
en: %A %H:%M
br: %A da %H:%M

note: Translators: this is the week day name followed by * a time in 12h format. i.e. "Monday 9:04 PM"
en: %A %-l:%M %p
br: %A da %-l:%M %p

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name i.e. "3 February"
en: %-e %B
br: %-e a viz %B

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name followed by a time in * 24h format i.e. "3 February 23:04"
en: %-e %B %H:%M
br: %-e a viz %B da %H:%M

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name followed by a time in * 12h format i.e. "3 February 9:04"
en: %-e %B %-l:%M %p
br: %-e a viz %B da %-l:%M %p

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 24h format i.e. "3 Feb 2015 23:04"
en: %-e %b %Y %H:%M
br: %-e %b %Y da %H:%M

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 12h format i.e. "3 Feb 2015 9:04 PM"
en: %-e %b %Y %-l:%M %p
br: %-e %b %Y da %-l:%M %p

en: Not allowed to set permissions
br: N'eo ket aotreet da arventennañ an aotreoù

en: Not allowed to set owner
br: N'eo ket aotreet da arventennañ ar perc'henn

en: Specified owner '%s' doesn't exist
br: Ar perc'henn '%s' erspizet n'eus ket anezhañ

en: Not allowed to set group
br: N'eo ket aotreet da arventennañ ar strollad

en: Specified group '%s' doesn't exist
br: Ar strollad '%s' erspizet n'eus ket anezhañ

en: %'u folder | %'u folders
br[0]: %'u teuliad
br[1]: %'u a deuliadoù

en: %'u file | %'u files
br[0]: %'u restr
br[1]: %'u restr

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
br: ? elfenn

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
br: ? eizhbit

en: Unknown
br: Dianav

en: Program
br: Goulev

en: Audio
br: Aodio

en: Font
br: Nodrezh

en: Archive
br: Diell

en: Text
br: Testenn

en: Contacts
br: Darempredoù

en: Calendar
br: Deiziataer

en: Document
br: Teul

en: Presentation
br: Kinnigadenn

en: Spreadsheet
br: Loger

en: Folder
br: Teuliad

en: link
br: ere

en: link (broken)
br: ere (torr)

en: Name: %s
br: Anv: %s

en: Type: %s
br: Rizh: %s

en: %s item | %s items
br[0]: %s elfenn
br[1]: %s elfenn

en: Size: %s
br: Ment: %s

en: Modified: %s
br: Kemmet: %s

en: Created: %s
br: Krouet: %s

en: Location: %s
br: Lec'hiadur: %s

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
br: Un teuliad koshoc'h gant an hevelep anv a zo dija e "%s".

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
br: Un teuliad nevesoc’h gant an hevelep anv a zo dija e "%s".

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
br: Un teuliad all gant an hevelep anv a zo dija e "%s".

en: A folder with the same name already exists in "%s".
br: Un teuliad gant an hevelep anv a zo dija e "%s".

en: Replace file "%s"?
br: Flastrañ ar restr "%s"?

en: An older file with the same name already exists in "%s".
br: Ur restr goshoc'h gant an hevelep anv a zo dija e "%s".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
br: Ur restr nevesoc'h gant an hevelep anv a zo dija e "%s".

en: Another file with the same name already exists in "%s".
br: Ur restr all gant an hevelep anv a zo dija e "%s".

en: Original file
br: Restr orin

en: Last modified:
br: Kemm diwezhañ:

en: Replace with
br: Erlec'hiañ gant

en: Reset
br: Adderaouekaat

en: Re_name
br: _Adenvel

en: Replace
br: Amsaviñ

en: File conflict
br: Kenniñv gant ar restr

en: Delete _All
br: Dilemel pep tr_a

en: _Replace
br: Am_saviñ

en: Replace _All
br: Amsaviñ an _holl

en: _Merge
br: _Toueziañ

en: Merge _All
br: Toueziañ pep tr_a

en: Copy _Anyway
br: Eilañ _memes tra

en: %'d second | %'d seconds
br[0]: %'d eilenn
br[1]: %'d eilenn

en: %'d minute | %'d minutes
br[0]: %'d vunutenn
br[1]: %'d a vunutennoù

en: %'d hour | %'d hours
br[0]: %'d eurvezh
br[1]: %'d eurvezh

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
br[0]: %'d eurvezh well-wazh
br[1]: %'d eurvezh well-wazh

note: appended to new link file
en: Another link to %s
br: Un ere all davit %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix                                 codespell:ignore * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
br: %'dañ ere davit %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
br: %'dl ere davit %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
br: %'dde ere davit %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
br: %'dvet ere davit %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or                codespell:ignore * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
br:  (eilad)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
br:  (eilad all)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
br: vet eilad)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
br: añ eilad)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
br: l eilad)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
br: e eilad)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
br: %s (eilad)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
br: %s (eilad all)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
br: %s (%'dvet eilad)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
br: %s (%'dañ eilad)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
br: %s (%'dl eilad)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
br: %s (%'de eilad)%s

en: Error removing file: %s
br: Fazi en ur dilemel ar restr: %s

en: Are you sure you want to move "%B" to the trash?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h kas "%B" d'al lastez?

en: Move to _Trash
br: Kas d'al _lastez

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
br: Ha fellout a ra deoc'h dilemel "%B" da viken diouzh al lastez ?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
br[0]: Ha fellout a ra deoc'h dilemel %'d elfenn diuzet da viken diouzh al lastez ?
br[1]: Ha fellout a ra deoc'h dilemel %'d elfenn diuzet da viken diouzh al lastez ?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
br: Ma tiverkot un elfenn e vo kollet da viken.

en: Empty all items from Trash?
br: Diverkañ an holl elfennoù diouzh al lastez ?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
br: Ha fellout a ra deoc'h dilemel "%B" da viken ?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
br[0]: Ha fellout a ra deoc'h dilemel %'d elfenn diuzet da viken ?
br[1]: Ha fellout a ra deoc'h dilemel %'d elfenn diuzet da viken ?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
br[0]: %'d restr c'hoazh da zilemel
br[1]: %'d restr c'hoazh da zilemel

en: Deleting files
br: O tilemel restroù

en: Paused
br: Ehanet

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
br[0]: %T o chom
br[1]: %T o chom

en: Error while deleting.
br: Fazi en ur zilemel.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
br: Ar restroù en teuliad "%B" n'hallont ket bezañ dilamet rak n'hoc'h eus ket an aotreoù evit o gwelout.

en: _Skip files
br: Mont e-biou d'ar restroù

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
br: An teuliad "%B" n'hall ket bezañ dilamet rak n'hoc'h eus ket an aotreoù evit e lenn.

en: There was an error reading the folder "%B".
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o lenn an teuliad "%B".

en: Could not remove the folder %B.
br: N'haller ket dilemel an teuliad %B.

en: There was an error deleting %B.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi en ur dilemel %B.

en: Moving files to trash
br: O kas restroù d'al lastez

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
br[0]: %'d restr c'hoazh d'al lastez
br[1]: %'d restr c'hoazh d'al lastez

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
br: N'hell ket kas ar restr d'al Lastez, ha fellout a ra deoc'h diverkañ anezhi diouzhtu ?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
br: Ar restr "%B" n'hall ket bezañ dilec'hiet d'al lastez.

en: Trashing Files
br: O kas ar restroù d'al lastez

en: Deleting Files
br: O tilemel ar restroù

en: Unable to eject %V
br: N'eo ket gouest da ziskas %V

en: Unable to unmount %V
br: N'eo ket gouest da zisevel %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
br: Ha fellout a ra deoc'h goullonderiñ al lastez kent disevel ?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
br: A-benn kaout egor diac'hub en-dro war ar bezhienn-mañ ez eo ret goullonderiñ al lastez. Kollet e vo da vat holl elfennoù eus ar bezhienn bet kaset d'al lastez.

en: Do _not Empty Trash
br: _Na goullonderiñ al lastez

en: Unable to mount %s
br: N'eo ket gouest da sevel %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
br[0]: O prientiñ eiladur eus %'d restr (%S)
br[1]: O prientiñ eiladur eus %'d restr (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
br[0]: O prientiñ dilec'hiadur eus %'d restr (%S)
br[1]: O prientiñ dilec'hiadur eus %'d restr (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
br[0]: O prientiñ dilamadur eus %'d restr (%S)
br[1]: O prientiñ dilamadur eus %'d restr (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
br[0]: O prientiñ kas eus %'d restr d'al lastez
br[1]: O prientiñ kas eus %'d restr d'al lastez

en: Error while copying.
br: Fazi en ur eilañ.

en: Error while moving.
br: Fazi en ur zilec'hiañ.

en: Error while moving files to trash.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o kas restroù d'al lastez.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
br: Ar restroù en teuliad "%B" n'hallont ket bezañ dornataet rak n'hoc'h eus ket an aotreoù evit o gwelout.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
br: An teuliad "%B" n'hall ket bezañ dornataet rak n'hoc'h eus ket an aotreoù evit e lenn.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
br: Ar restr "%B" n'hall ket bezañ dornataet rak n'hoc'h eus ket an aotreoù evit he lenn.

en: There was an error getting information about "%B".
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o kaout titouroù diwar-benn "%B".

en: Error while copying to "%B".
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa oc'h eilañ e "%B".

en: You do not have permissions to access the destination folder.
br: N'hoc'h eus ket an aotreoù evit haeziñ an teuliad arvoned.

en: There was an error getting information about the destination.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi pa oa o klask titouroù diwar-benn an arvoned.

en: The destination is not a folder.
br: An arvoned n'eo ket un teuliad.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
br: N'eus ket plas a-walc'h gant an arvoned. Klaskit dilemel restroù a-benn kaout muioc'h a blas.

en: The destination is read-only.
br: An arvoned zo dre lenn nemetken

en: Moving "%B" to "%B"
br: O tilec'hiañ "%B" da "%B"

en: Copying "%B" to "%B"
br: Oc'h eilañ "%B" da "%B"

en: Duplicating "%B"
br: Eiladur "%B"

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
br: Oc'h eilañ ar restr %'d eus %'d da "%B"

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
br: %S eus %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
br[0]: %S eus %S — %T c'hoazh (%S/eil)
br[1]: %S eus %S — %T c'hoazh (%S/eil)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
br: An teuliad "%B" n'hall ket bezañ eilet rak n'hoc'h eus ket an aotreoù evit e grouiñ en arvoned.

en: There was an error creating the folder "%B".
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o krouiñ an teuliad "%B".

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
br: Ar restroù en teuliad "%B" n'hallont ket bezañ eilet rak n'hoc'h eus ket an aotreoù evit gwelout.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
br: An teuliad "%B" n'hall ket bezañ eilet rak n'hoc'h eus ket an aotreoù evit e lenn.

en: Error while moving "%B".
br: Fazi e-pad ma oa o tilec'hiañ "%B".

en: Could not remove the source folder.
br: N'hall ket dilemel an teuliad tarzh.

en: Error while copying "%B".
br: Fazi en ur eilañ "%B".

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
br: N'hall ket dilemel ar restroù diouzh an teuliad %F ez eus anezhañ endeo.

en: Could not remove the already existing file %F.
br: N'hall ket dilemel ar restr %F ez eus anezhi endeo.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
br: N'hallit ket dilec'hiañ un teuliad davetañ e-unan.

en: You cannot copy a folder into itself.
br: N'hallit ket eilañ un teuliad davetañ e-unan.

en: The destination folder is inside the source folder.
br: An teuliad pal a zo e-barzh an teuliad orin.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
br: N'hallit ket dilec'hiañ ur restr warni hec'h unan.

en: You cannot copy a file over itself.
br: N'hallit ket eilañ ur restr warni hec'h-unan.

en: The source file would be overwritten by the destination.
br: Ar restr tarzh a vefe flastret gant ar restr arvoned.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
br: N'hall ket dilemel ur restr ez eus anezhi gant an hevelep anv e %F.

en: There was an error copying the file into %F.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa oc'h eilañ ar restr e %F.

en: Copying Files
br: Oc'h eilañ restroù

en: Preparing to Move to "%B"
br: O prientiñ an dilec'hiañ betek "%B"

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
br[0]: O prientiñ dilec'hiañ %'d restr
br[1]: O prientiñ dilec'hiañ %'d restr

en: There was an error moving the file into %F.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o tilec'hiañ ar restroù betek %F.

en: Moving Files
br: O tilec'hiañ restroù

en: Creating links in "%B"
br: O krouiñ an ereoù e "%B"

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
br[0]: O sevel un ere davit %'d restr
br[1]: O sevel ereoù davit %'d restr

en: Error while creating link to %B.
br: Fazi e-pad ma oa o krouiñ un ere davit %B.

en: Symbolic links only supported for local files
br: Skoret eo an ereoù arouezek evit ar restroù lec'hel hepken

en: The target doesn't support symbolic links.
br: An arvoned ne skor ket an ereoù arouezek.

en: There was an error creating the symlink in %F.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o krouiñ an ere arouezek e %F.

en: Setting permissions
br: Arventennoù an aotreoù

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
br: Teuliad dianv

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
br: Teul dianv

en: Error while creating directory %B.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o krouiñ ar c'havlec'hiad %B.

en: Error while creating file %B.
br: Fazi e-pad ma oa o krouiñ ar restr %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
br: Fazi e-pad ma oa o krouiñ ar c'havlec'hiad e %F.

en: Emptying Trash
br: O c'houllonderiñ al lastez

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
br: N'haller ket merkañ al loc'her-mañ evel unan fiziek (restr erounezadus)

en: Move '%s' back to '%s'
br: Kas '%s' da '%s' endro

en: Move '%s' to '%s'
br: Kas '%s' da '%s'

en: _Undo Restore from Trash
br: Diz_ober an assav diouzh al lastez

en: _Redo Restore from Trash
br: _Adober an assav diouzh al lastez

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
br[0]: Assevel an elfenn %d diouzh al lastez
br[1]: Assevel an elfennoù %d diouzh al lastez

en: Move '%s' back to trash
br: Kas '%s' d'al lastez endro

en: Restore '%s' from trash
br: Assevel '%s' diouzh al lastez

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
br[0]: Dilemel %d elfenn bet eilet
br[1]: Dilemel %d elfenn bet eilet

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
br[0]: Eilañ %d elfenn da '%s'
br[1]: Eilañ %d elfenn da '%s'

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
br[0]: Di_zober eilañ %d elfenn
br[1]: Di_zober eilañ %d elfenn

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
br[0]: _Adober eilañ %d elfenn
br[1]: _Adober eilañ %d elfenn

en: Delete '%s'
br: Dilemel '%s'

en: Copy '%s' to '%s'
br: Eilañ '%s' da '%s'

en: _Undo Copy
br: Di_zober an eilañ

en: _Redo Copy
br: _Adober an eilañ

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
br[0]: Dilemel ereoù davit %d elfenn
br[1]: Dilemel ereoù davit %d elfenn

en: Create links to %d item | Create links to %d items
br[0]: Krouiñ ereoù davit %d elfenn
br[1]: Krouiñ ereoù davit %d elfenn

en: Delete link to '%s'
br: Dilemel an ere da '%s'

en: Create link to '%s'
br: Sevel un ere da '%s'

en: Create an empty file '%s'
br: Krouiñ ur restr goullo '%s'

en: _Undo Create Empty File
br: Di_zober krouiñ ur restr goullo

en: _Redo Create Empty File
br: _Adober krouiñ ur restr goullo

en: Create a new folder '%s'
br: Krouiñ un teuliad '%s' nevez

en: _Undo Create Folder
br: Di_zober krouiñ un teuliad

en: _Redo Create Folder
br: _Adober krouiñ un teuliad

en: Create new file '%s' from template
br: Krouiñ ur restr nevez '%s' diouzh ar patrom

en: Rename '%s' as '%s'
br: Adenvel '%s' da '%s'

en: _Undo Rename
br: _Dizober Adenvel

en: _Redo Rename
br: _Adober Adenvel

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
br[0]: Kas %d elfenn d'al lastez
br[1]: Kas %d elfenn d'al lastez

en: Restore '%s' to '%s'
br: Assevel '%s' da '%s'

en: Move '%s' to trash
br: Kas '%s' d'al lastez

en: Could not determine original location of "%s"
br: N'hall ket despizañ lec'hiadur orin "%s"

en: The item cannot be restored from trash
br: An elfenn n'hall ket bezañ adtapet diouzh al lastez

en: The selection rectangle
br: Ar reizhkorn diuziñ

note: the %s here is a file extension
en: %s document
br: Teul %s

en: Custom application
br: Arload personelaet

en: Enter a custom command...
br: Reiñ un arc'had personelaet...

en: Add to list
br: Ouzhpennañ d'al listenn

en: Set as default
br: Arventenniñ da ziouer

en: Reset to system defaults
br: Assevel dre ziouer

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
br: Digarezit, n'hallit ket erounit arc'hadoù diouzh ul lec'hienn a-bell.

en: This is disabled due to security considerations.
br: Diweredekaet eo an dra-mañ abalamour da gudennoù diogelroez.

en: There was an error launching the application.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi en ur loc'hañ an arload.

en: This drop target only supports local files.
br: Ar pal eus ar riklañ-leuskel-mañ a skor restroù lec'hel hepken.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
br: A-benn digeriñ restroù nad int ket lec'hel, eilit i en un teuliad lec'hel ha laoskit i en-dro neuze.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
br: A-benn digeriñ restroù nad int ket lec'hel, eilit anezho en un teuliad lec'hel ha laoskit anezho en-dro neuze. Ar restroù lec'hel hoc'h eus laosket zo bet digoret endeo.

en: Details:
br: Mundudoù:

en: Preparing
br: O prientiñ

en: Search in "%s"
br: Klask e "%s"

en: Edit
br: Aozañ

en: Undo Edit
br: Dizober ar c'hemm

en: Undo the edit
br: Dizober ar c'hemm

en: Redo Edit
br: Adkemmañ

en: Redo the edit
br: Adkemmañ

en: The text of the label.
br: Testenn ar skritellig.

en: Justification
br: Marzekaat

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
br: Desteudadur arroudennoù an destenn eus ar skritell an eil re e-keñver ar re all. Ne vo KET kemmet desteudadur ar skritellig en he diabarzh. Sellit ouzh GtkMisc::xalign evit an dra-se.

en: Line wrap
br: Troc'hadur an arroudennoù

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
br: M'eo arventennet e vo troc'het an arroudennoù ma ya an destenn da vezañ re hir.

en: Cursor Position
br: Lec'h ar reti

en: The current position of the insertion cursor in chars.
br: Lec'h a-vremañ ar reti evit ouzhpennañ lizherennoù.

en: Selection Bound
br: Termenoù an diuzañ

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
br: Lec'h penn all an diuzañ adalek ar reder el lizherennoù

en: Select All
br: Diuzañ pep tra

en: Input Methods
br: Doareoù enankañ

en: Show more _details
br: Diskouez muioc'h a vunu_doù

en: You can stop this operation by clicking cancel.
br: Tu 'zo da ehanañ ar gwezhiadur en ur glikañ war dilezel.

en:  (invalid Unicode)
br:  (Unikod didalvoudek)

en: Create a new l_auncher here...
br: Krouiñ ul loc'her _nevez amañ...

en: Create a new launcher in this folder
br: Krouiñ ul loc'her _nevez e-barzh an teuliad-mañ...

en: Remove workspace
br: Dilemel an dachenn-labour

en: Manage workspaces (Expo)
br: Merañ an tachennoù-labour (Expo)

en: Open Expo to add, remove, or organize workspaces
br: Digeriñ Expo evit ouzhpennañ, dilemel pe aozañ tachennoù-labour

en: Add Desklets
br: Ouzhpennañ arloadigoù burev

en: Add Cinnamon desklets
br: Ouzhpennañ arloadigoù burev Cinnamon

en: Change Desktop _Background
br: Cheñch drekleur ar _burev

en: Change the Cinnamon desktop background
br: Cheñch drekleur burev Cinnamon

en: Display Settings
br: Arventennoù ar skrammañ

en: Files
br: Restroù

en: Access and organize files
br: Haeziñ ha kempenn restroù

en: Edit Bookmarks
br: Aozañ ar sinedoù

en: <b>_Bookmarks</b>
br: <b>_Sinedoù</b>

en: <b>_Name</b>
br: <b>_Anv</b>

en: <b>_Location</b>
br: <b>Lec'hiadur</b>

[ctx: Desktop icon size]
en: Smaller
br: Bihanoc'h

[ctx: Desktop icon size]
en: Small
br: Bihan

[ctx: Desktop icon size]
en: Normal
br: Ordinal

[ctx: Desktop icon size]
en: Large
br: Bras

[ctx: Desktop icon size]
en: Larger
br: Brasoc'h

en: Vertical
br: A-serzh

en: Horizontal
br: A-blaen

en: Icon Size
br: Ment an arlunioù

en: Layout
br: Pajennaozañ

en: button
br: afell

en: page0
br: pajenn0

en: page1
br: pajenn1

en: Desktop Layout
br: Aozadur ar burev

en: No desktop icons
br: Arlunioù bruev ebet

en: Show desktop icons on primary monitor only
br: Diskouez an arlunioù burev war ar skramm pennañ hepken

en: Show desktop icons on all monitors
br: Diskouez an arlunioù burev war an holl skrammoù

en: Desktop Icons
br: Arlunioù burev

en: Options
br: Dibarzhioù

en: Always
br: Bepred

en: Local Files Only
br: Restroù lec'hel hepken

en: Never
br: Morse

en: By Name
br: Dre anv

en: By Size
br: Dre vent

en: By Type
br: Dre ar rizh

en: By Modification Date
br: Dre deiziad ar c'hemm

en: 100 KB
br: 100 Ke

en: 500 KB
br: 500 Ke

en: 1 MB
br: 1 Me

en: 3 MB
br: 3 Me

en: 5 MB
br: 5 Me

en: 10 MB
br: 10 Me

en: 100 MB
br: 100 Me

en: 1 GB
br: 1 Ge

en: 2 GB
br: 2 Ge

en: 4 GB
br: 4 Ge

en: 8 GB
br: 8 Ge

en: 16 GB
br: 16 Ge

en: 32 GB
br: 32 Ge

en: 64 GB
br: 64 Ge

en: Yes
br: Ya

en: No
br: Ket

en: File Management Preferences
br: Gwellvezioù an ardoer restroù

en: <b>Default View</b>
br: <b>Gwel dre ziouer</b>

en: View _new folders using:
br: Gwelout  an teuliadoù _nevez dre:

en: _Arrange items:
br: _Renkañ an elfennoù:

en: Sort _folders before files
br: Rummañ an _teuliadoù a-raok ar restroù

en: <b>Icon View Defaults</b>
br: <b>Arventennoù dre ziouer ar gwel dre arlunioù</b>

en: Default _zoom level:
br: Live ar _zoum dre ziouer:

en: _Text beside icons
br: Skrid e-kichen an arlunioù

en: <b>Compact View Defaults</b>
br: <b>Arventennoù dre ziouer ar gwel fetis</b>

en: _Default zoom level:
br: Live ar zoum _dre ziouer:

en: A_ll columns have the same width
br: Ul led heñvel ez eus gant an holl vannoù

en: <b>List View Defaults</b>
br: <b>Arventennoù dre ziouer ar gwel dre roll</b>

en: D_efault zoom level:
br: Live ar zoum dr_e ziouer:

en: <b>Tree View Defaults</b>
br: <b>Arventennoù dre ziouer ar gwel dre wezennad</b>

en: Show _only folders
br: Diskouez an teuliadoù _hepken

en: Views
br: Gwelioù

en: _Single click to open items
br: _Ur c'hlik a-benn digeriñ an elfennoù

en: _Double click to open items
br: _Daouglikañ a-benn digeriñ an elfennoù

en: Behavior
br: Emzalc'h

en: <b>Executable Text Files</b>
br: <b>Restroù testenn erounezadus</b>

en: _Run executable text files when they are opened
br: _Erounit restroù mod testenn erounezadus pa vezont digoret

en: _View executable text files when they are opened
br: _Gwelout restroù mod testenn erounezadus pa vezont digoret

en: _Ask each time
br: _Goulenn bewech

en: <b>Trash</b>
br: <b>Lastez</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
br: Goulenn a-raok _goullonderiñ al lastez pe zilemel restroù

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
br: E_nlakaat un arc'had Diverkañ a dremen e-biou al lastez

en: <b>Media Handling</b>
br: <b>Meradur ar media</b>

en: <b>Icon Captions</b>
br: <b>Isskrid an arlunioù</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
br: Dibab urzh an titouroù da ziskouez dindan anvioù an arlunioù. Muioc'h a ditouroù a vo diskouezet pa vo zoumet tostoc'h.

en: <b>Date</b>
br: <b>Deiziad</b>

en: _Format:
br: _Furmad:

en: Style:
br: Stil:

en: <b>Window and Tab Titles</b>
br: <b>Titloù ar prinistri hag an ivinelloù</b>

en: <b>File Size</b>
br: <b>Ment ar restroù</b>

en: _Prefixes:
br: _Rakgerioù:

en: <b>File Properties</b>
br: <b>Perzhioù ar restr</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
br: Diskouez an aotreoù kempleshoc'h e boestad emziviz perzhioù ar restr

en: <b>Move/Copy To Menu</b>
br: <b>La~ser Dilec'hiañ/Eilañ</b>

en: Display
br: Skrammañ

en: <b>List Columns</b>
br: <b>Bannoù ar gwel dre roll</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
br: Dibab urzh an titouroù da vezañ diskouezet er sell rollek.

en: List Columns
br: Bannoù ar roll

en: Show _thumbnails:
br: Diskouez ar _skeudennigoù:

en: _Only for files smaller than:
br: Hepken evit ar restroù bihanoc'h eget:

en: <b>Folders</b>
br: <b>Teuliadoù</b>

en: Count _number of items:
br: Kontañ an _niver a elfennoù:

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Modified date
br: Deiziad kemmañ

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Created date
br: Deiziad krouiñ

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Accessed date
br: Deiaid haeziñ

en: File or folder location
br: Lec'hiadur ar restr pe an teuliad

en: Preview
br: Alberz

en: Previous
br: Kent

en: Next
br: War-lerc'h

en: Refresh
br: Azbevaat

en: Open in terminal
br: Digeriñ en dermenell

en: Icon view
br: Gwel dre arlunioù

en: List view
br: Gwel dre roll

en: Compact view
br: Gwel fetis

en: Selection
br: Diuzadenn

en: Background
br: Drekleur

en: Plugins
br: Enlugelladoù

en: Search for files:
br: Klask restroù:

en: Case sensitive
br: Doujañs d'ar bennlizherenn

en: Regular expression
br: Bomm reol

[ctx: shortcut window]
en: General
br: Hollek

[ctx: shortcut window]
en: New window
br: Prenestr nevez

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
br: Serriñ ar prenestr pe an ivinell

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
br: Serriñ an holl brinistri

[ctx: shortcut window]
en: Search
br: Klask

[ctx: shortcut window]
en: Edit bookmarks
br: Aozañ ar sinedoù

[ctx: shortcut window]
en: Make link
br: Krouiñ un ere

[ctx: shortcut window]
en: Show help
br: Diskouez ar skoazell

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
br: Berradennoù

[ctx: shortcut window]
en: Opening
br: Digeriñ

[ctx: shortcut window]
en: Open
br: Digeriñ

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
br: Digeriñ en un ivenell nevez

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
br: Digeriñ en ur prenestr nevez

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
br: Ivinelloù

[ctx: shortcut window]
en: New tab
br: Ivinell nevez

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
br: Mont d'an ivinell

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
br: Merdeiñ

[ctx: shortcut window]
en: Go back
br: Mont war-gil

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
br: Mont war-raok

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
br: Mont d'an teuliad degemer

[ctx: shortcut window]
en: View
br: Gwel

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
br: Zoum brasaat

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
br: Zoum bihanaat

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
br: Diskouez/kuzhat ar restroù kuzhet

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
br: Diskouez/kuzhat ar varrenn gostez

[ctx: shortcut window]
en: List view
br: Gwel dre roll

[ctx: shortcut window]
en: Compact view
br: Gwel fetis

[ctx: shortcut window]
en: Editing
br: Aozañ

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
br: Krouiñ un teuliad

[ctx: shortcut window]
en: Rename
br: Adenvel

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
br: Kas d'al lastez

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
br: Dilemel da vat

[ctx: shortcut window]
en: Cut
br: Troc'hañ

[ctx: shortcut window]
en: Copy
br: Eilañ

[ctx: shortcut window]
en: Paste
br: Pegañ

[ctx: shortcut window]
en: Select all
br: Diuzañ pep tra

[ctx: shortcut window]
en: Undo
br: Dizober

[ctx: shortcut window]
en: Redo
br: Adober

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
br: Diskouez perzhioù an elfenn

en: Icon
br: Arlun

en: Label
br: Skritellig

en: Restore the original label
br: Assevel ar skritellig orin

en: Appearance:
br: Neuz:

en: Save
br: Enrollañ

en: No icon
br: Arlun ebet

en: Use the original icon (if there is one)
br: Implijout an arlun orin (mard eus unan)

en: Choose...
br: Dibab...

en: New submenu
br: Islañser nevez

en: Click to add a shortcut
br: Klikañ da ouzhpennañ ur verradenn

en: The layout has changed. Save it?
br: Cheñchet eo bet an azoadur. Ha fellout a ra deoc'h ec'h enrollañ?

en: Unsaved changes
br: Kemmoù zo n'int ket bet enrollet

en: Quit
br: Kuitaat
