linuxmint - en to ca translation catalogue (1336 entries)

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Saved search
ca: Cerca desada

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo action definition
ca: Definició d'acció de Nemo

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo search-helper definition
ca: Definició de l'ajudant de cerca de Nemo

en: No actions found
ca: No s'ha trobat cap acció

en: Actions
ca: Accions

en: Edit layout
ca: Edita el disseny

en: Nemo could not create the required folder "%s".
ca: Nemo no pot crear la carpeta necessària "%s".

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
ca: Abans d'executar Nemo, creeu la següent carpeta o modifiqueu els permisos perquè Nemo ho pugui crear.

en: Error starting autorun program: %s
ca: S'ha produït un error en iniciar el programa d'execució automàtica: %s

en: Cannot find the autorun program
ca: No es pot trobar el programa d'execució automàtica

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
ca: <big><b>S'ha produït un error en executar automàticament un programa</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
ca: <big><b>Aquest suport conté programari pensat per iniciar-se automàticament. Voleu executar-lo?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
ca: El programari s'executarà directament des del suport «%s». No hauríeu d'executar mai programari en el qual no confieu.
    
    En cas de dubte, premeu Cancel·la.

en: _Run
ca: _Executa

en: _Customize
ca: _Personalitza

en: Adjust the desktop layout for this monitor
ca: Ajusta el disseny d'escriptori per aquest monitor

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
ca: Escriptori

en: No bookmarks defined
ca: No hi ha definit cap marcador

en: Disable all
ca: Inhabilita-ho tot

en: Enable all
ca: Habilita-ho tot

en: Public FTP
ca: FTP públic

en: FTP (with login)
ca: FTP (amb autenticació)

en: Windows share
ca: Compartició de Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ca: WebDAV segur (HTTPS)

en: Connecting...
ca: S'està connectant...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
ca: No es pot carregar la llista de mètodes compatibles del servidor.
    Comproveu la instal·lació de Gvfs.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
ca: No es pot obrir la carpeta «%s» a «%s».

en: The server at "%s" cannot be found.
ca: No es pot trobar el servidor a «%s».

en: Try Again
ca: Torneu-ho a provar

en: Please verify your user details.
ca: Verifiqueu els detalls d'usuari.

en: Continue
ca: Continua

en: C_onnect
ca: C_onnecta

note: set dialog properties
en: Connect to Server
ca: Connecta't al servidor

en: Server Details
ca: Detalls del servidor

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
ca: _Servidor:

note: second row: type combobox
en: _Type:
ca: _Tipus:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
ca: Comp_artició:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
ca: _Carpeta:

en: User Details
ca: Detalls de l'usuari

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
ca: _Nom de domini:

note: second row: username entry
en: _User name:
ca: Nom d'_usuari:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
ca: _Contrasenya:

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
ca: _Recorda aquesta contrasenya

en: Operation cancelled
ca: S'ha cancel·lat l'operació

en: Print but do not open the URI
ca: Imprimeix l'URI sense obrir-lo

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
ca: 
    
    Afegeix connecta al muntatge del servidor

en: Show the version of the program.
ca: Mostra la versió del programa.

en: Quit Nemo Desktop.
ca: Surt de l'escriptori de Nemo.

en: 
    
    Manage the desktop with the file manager
ca: 
    
    Gestiona l'escriptori amb el gestor de fitxers

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
ca: _Buida la paperera

note: name, stock id label, accelerator
en: Auto-arrange
ca: Organitza automàticament

note: name, stock id label, accelerator
en: Reverse sort
ca: Ordre invers

en: Smaller
ca: Més petit

en: Small
ca: Petit

en: Large
ca: Gran

en: Larger
ca: Més gran

en: _Horizontal
ca: _Horitzontal

en: Name
ca: Nom

en: Size
ca: Mida

en: Type
ca: Tipus

en: Date
ca: Data

note: name, stock id, label
en: _Sort
ca: _Ordena

note: name, stock id, label
en: _Icon Size
ca: Mida de la _icona

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
ca: Buida la paperera

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
ca: Suprimeix tots els elements de la paperera

en: The desktop view encountered an error.
ca: La vista d'escriptori ha trobat un error.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
ca: La vista d'escriptori ha trobat un error mentre s'estava iniciant.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
ca: Restaura les _mides originals de les icones

en: Restore Icon's Original Si_ze
ca: Restaura les mides ori_ginals de les icones

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
ca: Canvia la mida de la icona...

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
ca: Fes que es pugui canviar la mida de la icona seleccionada

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
ca: Restaura cadascuna de les icones seleccionades a la seva mida original

en: Comment
ca: Comentari

en: Description
ca: Descripció

en: Command
ca: Ordre

en: Current Monitor Layout (%s - %dx%d)
ca: Disseny de monitor actual (%s - %dx%d)

en: Current Monitor Layout (%dx%d)
ca: Disseny de monitor actual (%dx%d)

en: Desktop Settings
ca: Ajusts de l'escriptori

en: Current Monitor Preferences
ca: Preferències actuals del monitor

en: Show global desktop settings
ca: Mostra els ajusts globals de l'escriptori

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
ca: No teniu el permís necessari per poder veure el contingut de «%s».

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
ca: No s'ha pogut trobar «%s». Potser s'ha suprimit recentment.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
ca: No s'ha pogut mostrar tot el contingut de «%s»: %s

en: The folder contents could not be displayed.
ca: No s'ha pogut mostrar el contingut de la carpeta.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
ca: No teniu el permís necessari per canviar el grup de «%s».

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
ca: No s'ha pogut canviar el grup de «%s»: %s

en: The group could not be changed.
ca: No s'ha pogut canviar el grup.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
ca: No s'ha pogut canviar el propietari de «%s»: %s

en: The owner could not be changed.
ca: No s'ha pogut canviar el propietari.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
ca: No s'han pogut canviar els permisos de «%s»: %s

en: The permissions could not be changed.
ca: No s'han pogut canviar els permisos.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
ca: En aquesta carpeta ja hi ha un «%s». Utilitzeu un altre nom.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
ca: En aquesta carpeta no hi ha cap «%s». Podria ser que s'hagués acabat de moure o suprimir?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
ca: No teniu el permís necessari per canviar el nom de «%s».

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
ca: El nom «%s» no és vàlid perquè conté el caràcter «/». Utilitzeu-ne un altre.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
ca: El nom «%s» no és vàlid. Utilitzeu-ne un altre.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
ca: El nom «%s» és massa llarg. Utilitzeu-ne un altre.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom de «%s» a «%s»: %s

en: The item could not be renamed.
ca: No s'ha pogut canviar el nom de l'element.

en: Renaming "%s" to "%s".
ca: S'està canviant el nom de «%s» a «%s».

en: No extensions found
ca: No s'ha trobat cap extensió

en: no information available
ca: No hi ha informació

en: Configure
ca: Configura

en: Extensions changed.  Restart required.
ca: Les extensions han canviat. Cal reiniciar.

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
ca: Cap

en: Yesterday
ca: ahir

en: by _Name
ca: per _nom

en: Keep icons sorted by name in rows
ca: Mantén les icones ordenades pel nom en files

en: by _Size
ca: per _mida

en: Keep icons sorted by size in rows
ca: Mantén les icones ordenades per la mida en files

en: by _Type
ca: per _tipus

en: Keep icons sorted by type in rows
ca: Mantén les icones ordenades pel tipus en files

en: by _Detailed Type
ca: per tipus _detallat

en: Keep icons sorted by detailed type in rows
ca: Mantén les icones ordenades pel tipus detallat en files

en: by Modification _Date
ca: per _data de modificació

en: Keep icons sorted by modification date in rows
ca: Mantén les icones ordenades per la data de modificació en files

en: by T_rash Time
ca: pel temps a la _paperera

en: Keep icons sorted by trash time in rows
ca: Mantén les icones ordenades pel temps a la paperera en files

en: _Organize Desktop by Name
ca: _Organitza l'escriptori pel nom

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
ca: Or_ganitza els elements

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
ca: _Organitza per nom

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
ca: Torna a posicionar les icones per ajustar-les a la finestra evitant la superposició

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
ca: Ordre in_vers

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
ca: Mostra les icones en l'ordre invers

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
ca: _Mantén alineat

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
ca: Mantén les icones alineades a una graella

en: _Manually
ca: _Manualment

en: Leave icons wherever they are dropped
ca: Deixa les icones allà on s'hagin deixat anar

en: By _Name
ca: Per _nom

en: By _Size
ca: Per _mida

en: By _Type
ca: Per _tipus

en: By _Detailed Type
ca: Per tipus _detallat

en: By Modification _Date
ca: Per _data de modificació

en: By T_rash Time
ca: Per temps a la _paperera

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
ca: Vista d'icones

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
ca: _Icones

en: The icon view encountered an error.
ca: S'ha produït un error amb la vista d'icones.

en: The icon view encountered an error while starting up.
ca: S'ha produït un error en la vista d'icones mentre s'estava iniciant.

en: Display this location with the icon view.
ca: Mostra aquesta ubicació amb la vista d'icones.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
ca: Vista compacta

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
ca: _Compacta

en: The compact view encountered an error.
ca: S'ha produït un error en la vista compacta.

en: The compact view encountered an error while starting up.
ca: S'ha produït un error en la vista compacta mentre s'estava iniciant.

en: Display this location with the compact view.
ca: Mostra aquesta ubicació amb la vista compacta.

en: Image Type
ca: Tipus d'imatge

en: %d pixel | %d pixels
ca[0]: %d píxel
ca[1]: %d píxels

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Altura

en: Title
ca: Tí­tol

en: Author
ca: Autor

en: Copyright
ca: Drets d'autor

en: Created On
ca: Creat el

en: Created By
ca: Creat per

en: Disclaimer
ca: Avís

en: Warning
ca: Advertència

en: Source
ca: Origen

en: Camera Brand
ca: Marca de la càmera

en: Camera Model
ca: Model de la càmera

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
ca: Data de la captura

en: Date Digitized
ca: Data de digitització

en: Date Modified
ca: Data de modificació

en: Exposure Time
ca: Temps d'exposició

en: Aperture Value
ca: Valor d'obertura

en: ISO Speed Rating
ca: Valoració ISO de la velocitat

en: Flash Fired
ca: Flaix disparat

en: Metering Mode
ca: Mode de mesura

en: Exposure Program
ca: Programa d'exposició

en: Focal Length
ca: Longitud focal

en: Software
ca: Programari

en: Location
ca: Ubicació

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Creator
ca: Creador/a

en: Rating
ca: Puntuació

en: Failed to load image information
ca: No s'ha pogut carregar la informació de la imatge

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Image
ca: Imatge

en: Actions: Action files can be added to this folder and will appear in the menu.
ca: Accions: els fitxers d'acció es poden afegir en aquesta carpeta i apareixeran al menú.

en: More info
ca: Més informació

en: View a sample action file with documentation
ca: Veure un fitxer d'acció d'exemple amb documentació

en: Scripts: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
ca: Scripts: tots els fitxers executables d'aquesta carpeta apareixeran al menú Scripts.

en: View additional information about creating scripts
ca: Visualitza la informació addicional sobre la creació de scripts

en: The files in this folder are used as templates in the 'Create New Document' section of your context menu.
ca: Els fitxers d'aquesta carpeta s'utilitzen com a plantilles a la secció "Crea un document nou" del menú contextual.

en: (Empty)
ca: (Buit)

en: Use Default
ca: Utilitza el valor per defecte

en: Temporarily disable auto-sort
ca: Inhabilita temporalment l'ordenació automàtica

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
ca: Vista de llista

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
ca: _Llista

en: The list view encountered an error.
ca: S'ha produït un error en la vista de llista.

en: The list view encountered an error while starting up.
ca: S'ha produït un error en la vista de llista mentre s'estava iniciant.

en: Display this location with the list view.
ca: Mostra aquesta ubicació en la vista de llista.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
ca[0]: Voleu visualitzar %d ubicació?
ca[1]: Voleu visualitzar %d ubicacions?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
ca[0]: S'obrirà %d finestra separada.
ca[1]: S'obriran %d finestres separades.

en: --check cannot be used with other options.
ca: --check no es pot utilitzar amb altres opcions.

en: --quit cannot be used with URIs.
ca: --quit no es pot utilitzar amb els URI.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
ca: --geometry no es pot utilitzar amb més d'un URI.

en: Perform a quick set of self-check tests.
ca: Realitza un conjunt de proves ràpides d'autocomprovació.

en: Create the initial window with the given geometry. Examples: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.
ca: Crea la finestra inicial amb la geometria donada. exemples: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.

en: GEOMETRY
ca: GEOMETRIA

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
ca: Només crea finestres per als URI indicats explícitament.

en: Ignored argument - left for compatibility only.
ca: Argument -left ignorat, només per compatibilitat.

en: Open URIs in tabs.
ca: Obrir URIs en pestanyes.

en: Open URIs in an existing window.
ca: Obre URIs en una finestra existent.

en: Repair the user thumbnail cache - this can be useful if you're having trouble with file thumbnails.  Must be run as root
ca: Repara la memòria cau de les imatges en miniatura de l'usuari - pot ser útil si teniu problemes amb les imatges en miniatura dels fitxers. S'ha d'executar com a root.

en: Quit Nemo.
ca: Surt de Nemo.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
ca: 
    
    Navegueu pel sistema de fitxers amb el gestor de fitxers

en: Nemo's main menu is now hidden
ca: Ara el menú principal de Nemo està amagat

en: You have chosen to hide the main menu.  You can get it back temporarily by:
    
    - Tapping the <Alt> key
    - Right-clicking an empty region of the main toolbar
    - Right-clicking an empty region of the status bar.
    
    You can restore it permanently by selecting this option again from the View menu.
ca: Heu triat amagar el menú principal. Per restaurar-lo temporalment podeu:
    
    - Polsar la tecla <Alt>
    - Fer clic dret en una zona buida de la barra d'eines principal
    - Fer clic dret en una zona buida de la barra d'estat.
    
    Podeu restaurar-lo permanentment seleccionant aquesta opció de nou en el menú Vista

en: Don't show this message again.
ca: No mostris més aquest missatge.

en: The Link "%s" is Broken.
ca: L'enllaç «%s» està trencat.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
ca: L'enllaç «%s» està trencat; el voleu moure a la paperera?

en: This link cannot be used, because it has no target.
ca: No es pot utilitzar l'enllaç perquè no té cap destinació.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
ca: No es pot utilitzar l'enllaç perquè la seva destinació, «%s», no existeix.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
ca: Mo_u a la paperera

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
ca: Voleu executar «%s», o mostrar-ne el contingut?

en: "%s" is an executable text file.
ca: «%s» és un fitxer de text executable.

en: Run in _Terminal
ca: Executa en un _terminal

en: _Display
ca: _Pantalla

en: Are you sure you want to open all files?
ca: Esteu segur que voleu obrir tots els fitxers?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
ca[0]: Això obrirà %d pestanya separada.
ca[1]: Això obrirà %d pestanyes separades.

en: Open with
ca: Obre amb

en: Unknown file type
ca: Tipus de fitxer desconegut

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  If you trust the source of this file, and have sufficient permissions, you can mark it executable and launch it.  Or, you can use the Open With dialog to pick a program to associate it with.
ca: El fitxer «%s» no té programes coneguts associats. Si confieu en l'origen d'aquest fitxer, i teniu permisos suficients, podeu marcar-lo com a executable i executar-lo. També podeu utilitzar el diàleg Obre amb per triar un programa al qual associar-lo.

en: Make executable and run
ca: Fes-ho executable i executa-ho

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  Use the Open With dialog to pick a program to open it with.
ca: El fitxer «%s» no té programes coneguts associats. Utilitzeu el diàleg Obre amb per triar un programa per obrir-lo.

en: Choose a program
ca: Triar un programa

en: Untrusted application launcher
ca: Llançadora d'aplicacions en la qual no es confia

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted (executable). If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
ca: El llançador d'aplicacions "%s" no s'ha marcat com de confiança (executable). Si no sabeu l'origen d'aquest fitxer, executar-lo pot ser insegur.

en: _Launch Anyway
ca: _Executa de totes maneres

en: Mark as _Trusted
ca: Marca com de _confiança

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
ca[0]: Això obrirà %d aplicació separada.
ca[1]: Això obrirà %d aplicacions separades.

en: Unable to mount location
ca: No s'ha pogut muntar la ubicació

en: Unable to start location
ca: No s'ha pogut iniciar la ubicació

en: Opening "%s".
ca: S'està obrint «%s».

en: Opening %d item. | Opening %d items.
ca[0]: S'està obrint %d elements.
ca[1]: S'estan obrint %d elements.

en: Close tab
ca: Tanca la pestanya

note: Translators: This is the --help description for the open-with app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Show an open-with dialog given a uri, to allow the user to change the default mimetype handler.
ca: 
    
    Mostra un diàleg "obre amb" donant un uri, perquè l'usuari pugui canviar el gestor predeterminat per al tipus de MIME.

en: Devices
ca: Dispositius

en: Free space: %s
ca: Espai lliure: %s

en: My Computer
ca: El meu ordinador

en: Open your personal folder
    %s
ca: Obre la carpeta del vostre usuari
    %s

en: Home
ca: Carpeta de l'usuari

en: Open the contents of your desktop in a folder
ca: Obre el contingut del vostre escriptori en una carpeta

en: Favorites
ca: Favorits

en: Favorite files
ca: Arxius favorits

en: Recent files
ca: Fitxers recents

en: Open the contents of the File System
    %s
ca: Obre el contingut del sistema de fitxers
    %s

en: File System
ca: Sistema de fitxers

en: Trash
ca: Paperera

en: Open the trash
ca: Obre la paperera

en: Bookmarks
ca: Marcadors

en: Mount and open %s (%s)
ca: Munta i obre %s (%s)

en: Mount and open %s
ca: Munta i obre %s

en: Network
ca: Xarxa

en: Browse the contents of the network
ca: Navega pel contingut de la xarxa

note: name, stock id label, accelerator
en: _Start
ca: _Inici

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
ca: A_tura

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
ca: _Encén

en: _Safely Remove Drive
ca: _Treu la unitat de forma segura

en: _Connect Drive
ca: _Connecta la unitat

en: _Disconnect Drive
ca: _Desconnecta la unitat

en: _Start Multi-disk Device
ca: _Inicia la unitat multi disc

en: _Stop Multi-disk Device
ca: _Atura la unitat multi disc

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
ca: Desbloq_ueja la unitat

en: _Lock Drive
ca: B_loqueja la unitat

en: Unable to start %s
ca: No s'ha pogut iniciar %s

en: Unable to eject %s
ca: No s'ha pogut expulsar %s

en: Unable to poll %s for media changes
ca: No s'ha pogut sondejar %s per canvis en el suport

en: Unable to stop %s
ca: No s'ha pogut aturar %s

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
ca: _Obre

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
ca: Obre en una _pestanya nova

en: Open in New _Window
ca: Obre en una _finestra nova

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
ca: _Afegeix el marcador

en: Remove
ca: Suprimeix

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
ca: _Canvia el nom...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
ca: _Munta

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
ca: _Desmunta

note: name, stock id label, accelerator
en: _Eject
ca: _Expulsa

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
ca: _Detecta els mitjans

en: _Empty _Trash
ca: _Buida la _paperera

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
ca: _Propietats

en: Unmount
ca: Desmunta

en: Eject
ca: Expulsa

en: Stop
ca: Atura

en: %1$s file operation active.  %2$d%% complete. | %1$s file operations active.  %2$d%% complete.
ca[0]: %1$s operació de fitxer activa. %2$d%% completes.
ca[1]: %1$s operacions de fitxers actives. %2$d%% completes.

en: File Operations
ca: Operacions amb fitxers

en: All file operations have been successfully completed
ca: S'han completat correctament totes les operacions amb fitxers

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
ca: No podeu assignar més d'una icona personalitzada alhora.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ca: Arrossegueu una sola imatge per definir una icona personalitzada.

en: The file that you dropped is not local.
ca: El fitxer que heu deixat anar no és local.

en: You can only use local images as custom icons.
ca: Només podeu utilitzar imatges locals com a icones personalitzades.

en: The file that you dropped is not an image.
ca: El fitxer que heu deixat anar no és una imatge.

en: _Name: | _Names:
ca[0]: _Nom:
ca[1]: _Noms:

en: Properties
ca: Propietats

en: %s Properties
ca: Propietats de %s

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
ca: desconegut

en: Cancel Group Change?
ca: Voleu cancel·lar el canvi de grup?

en: Cancel Owner Change?
ca: Voleu cancel·lar el canvi de propietari?

en: nothing
ca: res

en: unreadable
ca: il·legible

en: %1$s item (and %2$s hidden) | %1$s items (and %2$s hidden)
ca[0]: %1$s element (i %2$s amagat)
ca[1]: %1$s elements (i %2$s amagats)

en: %1$s item | %1$s items
ca[0]: %1$s element
ca[1]: %1$s elements

en: (some contents unreadable)
ca: (part del contingut és il·legible)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
ca: Contingut:

en: Size:
ca: Mida:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
ca: utilitzat

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
ca: lliure

en: Total capacity:
ca: Capacitat total:

en: Filesystem type:
ca: Tipus de sistema de fitxers:

en: Basic
ca: Bàsic

en: Type:
ca: Tipus:

en: Link target:
ca: Destinació de l'enllaç:

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Volume:
ca: Volum:

en: Accessed:
ca: Accedit:

en: Created:
ca: Creat:

en: Modified:
ca: Modificat:

en: Free space:
ca: Espai lliure:

en: _Read
ca: _Lectura

en: _Write
ca: _Escriptura

en: E_xecute
ca: E_xecució

en: list
ca: llista

en: read
ca: lectura

en: create/delete
ca: crear/suprimir

en: write
ca: escriptura

en: access
ca: accés

en: Access:
ca: Accés:

en: Folder access:
ca: Accés a la carpeta:

en: File access:
ca: Accés al fitxer:

en: List files only
ca: Llista només els fitxers

en: Access files
ca: Accés als fitxers

en: Create and delete files
ca: Creació i supressió de fitxers

en: Read-only
ca: Només lectura

en: Read and write
ca: Lectura i escriptura

en: Special flags:
ca: Senyaladors especials:

en: Set _user ID
ca: Estableix l'ID d'_usuari

en: Set gro_up ID
ca: Estableix l'ID de gr_up

en: _Sticky
ca: En_ganxós

en: _Owner:
ca: _Propietari:

en: Owner:
ca: Propietari:

en: _Group:
ca: _Grup:

en: Group:
ca: Grup:

en: Execute:
ca: Execució:

en: Allow _executing file as program
ca: Permet _executar aquest fitxer com a un programa

en: Others:
ca: Altres:

en: Folder Permissions:
ca: Permisos de la capeta:

en: File Permissions:
ca: Permisos del fitxer:

en: Text view:
ca: Vista de text:

en: Permissions
ca: Permisos

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
ca: No podeu canviar els permisos perquè no en sou el propietari.

en: SELinux context:
ca: Context de SELinux:

en: Last changed:
ca: Últim canvi:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
ca: Aplica els permisos als fitxers inclosos

en: The permissions of "%s" could not be determined.
ca: No s'han pogut determinar els permisos de «%s».

en: The permissions of the selected file could not be determined.
ca: No s'han pogut determinar els permisos del fitxer seleccionat.

en: Open With
ca: Obre amb

en: Help
ca: Ajuda

en: Close
ca: Tanca

en: Creating Properties window.
ca: S'està creant la finestra de propietats.

en: There was an error displaying help.
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda.

en: Revert
ca: Reverteix

en: Not supported in this location
ca: No disponible en aquesta localització

en: Show Places
ca: Mostra els llocs

en: Show Treeview
ca: Mostra la vista d'arbre

en: Hide the Sidebar (F9)
ca: Oculta la barra lateral (F9)

en: Show the Sidebar (F9)
ca: Mostra la barra lateral (F9)

en: Adjust zoom level
ca: Ajustar el nivell de zoom

en: Unknown template
ca: Plantilla desconeguda

en: No templates found. Click New or drag a file here to create one.
ca: No s'han trobat plantilles. Feu clic a Nou o arrossegueu un fitxer aquí per crear-ne una.

note: Add buttons
en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Rename
ca: Canvia el _nom

en: Select a document to use as a template
ca: Seleccioneu un document com a plantilla

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Select
ca: Selecciona

en: Templates
ca: Plantilles

en: New
ca: Nova

en: Create a new template
ca: Crea una plantilla nova

en: Delete the selected template
ca: Suprimeix la plantilla seleccionada

en: Rename
ca: Canvia'n el nom

en: Rename the selected template
ca: Canvia el nom de la plantilla seleccionada

en: Edit content
ca: Edita el contingut

en: Modify the selected template's contents
ca: Modifica el contingut de la plantilla seleccionada

en: A problem has been detected with your thumbnail cache.  Fixing it will require administrative privileges.
ca: S'ha detectat un problema amb la memòria cache de miniatures. Necessiteu privilegis administratius per solucionar-ho.

en: Fix now
ca: Corregeix-ho ara

en: Dismiss
ca: Descarta

en: Elevated Privileges
ca: Privilegis elevats

en: Restore Selected Items
ca: Restaura els elements seleccionats

en: Restore selected items to their original position
ca: Restaura els elements seleccionats a la seva posició original

en: Empty _Trash
ca: Buida la _paperera

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
ca: «%s» es mourà si seleccioneu l'ordre Enganxa

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
ca: «%s» es copiarà si seleccioneu l'ordre Enganxa

en: There is nothing on the clipboard to paste.
ca: No hi ha res al porta-retalls per enganxar.

note: name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
ca: Crea una _carpeta nova

note: name, stock id label, accelerator
en: Cu_t
ca: Re_talla

note: name, stock id label, accelerator
en: _Copy
ca: _Copia

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
ca: _Enganxa a la carpeta

en: P_in
ca: _Ancora

en: Unp_in
ca: _Desancora

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Computer
ca: Ordinador

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
ca[0]: Això obrirà %'d pestanya separada.
ca[1]: Això obrirà %'d pestanyes separades.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
ca[0]: Això obrirà %'d finestra nova.
ca[1]: Això obrirà %'d finestres noves.

en: Select Items Matching
ca: Selecciona els elements que coincideixin

en: _Pattern:
ca: _Patró:

en: Examples:
ca: Exemples:

note: Reset to default info
en: Undo
ca: Desfés

en: Undo last action
ca: Desfés l'última acció

note: Reset to default info
en: Redo
ca: Refés

en: Redo last undone action
ca: Refés l'última acció desfeta

en: Content View
ca: Vista de contingut

en: View of the current folder
ca: Vista de la carpeta actual

en: "%s" selected
ca: S'ha seleccionat «%s»

en: %'d folder selected | %'d folders selected
ca[0]: %'d carpeta seleccionada
ca[1]: %'d carpetes seleccionades

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
ca[0]:  (conté %'d element)
ca[1]:  (conté %'d elements)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
ca[0]:  (contenen %'d element)
ca[1]:  (conté un total de %'d elements)

en: %'d item selected | %'d items selected
ca[0]: %'d element seleccionat
ca[1]: %'d elements seleccionats

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
ca[0]: %'d altre element seleccionat
ca[1]: %'d altres elements seleccionats

en: %'u item | %'u items
ca[0]: %'u element
ca[1]: %'u elements

en: %s, Free space: %s
ca: %s, espai lliure: %s

en: Open With %s
ca: Obre amb %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
ca[0]: Utilitza «%s» per obrir l'element seleccionat
ca[1]: Utilitza «%s» per obrir els elements seleccionats

en: Run "%s" on any selected items
ca: Executa «%s» sobre qualsevol element seleccionat

en: Create a new document from template "%s"
ca: Crea un document nou a partir de la plantilla «%s»

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be moved if you select the Paste command
ca[0]: Es mourà el %'d element seleccionat si seleccioneu l'ordre Enganxa
ca[1]: Es mouran els %'d elements seleccionats si seleccioneu l'ordre Enganxa

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be copied if you select the Paste command
ca[0]: Es copiarà el %'d element seleccionat si seleccioneu l'ordre Enganxa
ca[1]: Es copiaran els %'d elements seleccionats si seleccioneu l'ordre Enganxa

en: Select Target Folder For Move
ca: Seleccioneu la carpeta de destí per Mou

en: Select Target Folder For Copy
ca: Seleccioneu carpeta de destí per Copia

en: Unable to unmount location
ca: No s'ha pogut desmuntar la ubicació

en: Unable to eject location
ca: No s'ha pogut expulsar la ubicació

en: Unable to stop drive
ca: No s'ha pogut aturar la unitat

en: Connect to Server %s
ca: Connecta't al servidor %s

en: _Connect
ca: _Connecta

en: Link _name:
ca: _Nom de l'enllaç:

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
ca: Crea un _document nou

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
ca: Obre am_b

en: Choose a program with which to open the selected item
ca: Trieu un programa amb el qual s'obrirà l'element seleccionat

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
ca: Visualitza o modifica les propietats de cadascun dels elements seleccionats

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
ca: Crea una carpeta buida nova dins d'aquesta carpeta

note: name, stock id, label
en: No templates installed
ca: No hi ha cap plantilla instal·lada

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
ca: Document _buit

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
ca: Crea un document buit nou dins d'aquesta carpeta

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
ca: Obre l'element seleccionat en aquesta finestra

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
ca: Obre en una finestra de navegació

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
ca: Obre cadascun dels elements seleccionats en una finestra de navegació

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
ca: Obre cadascun dels elements seleccionats en una pestanya nova

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
ca: Obre en un terminal

note: tooltip
en: Open terminal in the selected folder
ca: Obre un terminal a la carpeta seleccionada

note: name, stock id label, accelerator
en: Open as Root
ca: Obre com a root

note: tooltip
en: Open the folder with administration privileges
ca: Obre la carpeta amb permisos d'administració

note: name, stock id label, accelerator
en: Follow link to original file
ca: Segueix l'enllaç fins al fitxer original.

note: tooltip
en: Navigate to the original file that this symbolic link points to
ca: Navega fins al fitxer original on apunta aquest enllaç simbòlic

note: name, stock id label, accelerator
en: Open containing folder
ca: Obre la carpeta contenidora

note: tooltip
en: Navigate to the folder that the selected item is stored in
ca: Obre la carpeta on es troba l'element seleccionat

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
ca: Una altra _aplicació...

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
ca: Trieu una altra aplicació amb què obrir l'element seleccionat

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
ca: Obre amb una altra _aplicació...

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
ca: Prepara els fitxers seleccionats per moure'ls amb una ordre «Enganxa»

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
ca: Prepara els fitxers seleccionats per copiar-los amb una ordre «Enganxa»

note: name, stock id label, accelerator
en: _Paste
ca: _Enganxa

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
ca: Mou o copia els fitxers prèviament seleccionats mitjançant l'ordre de «Retalla» o «Copia»

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
ca: Mou o copia a la carpeta seleccionada els fitxers prèviament seleccionats mitjançant l'ordre Retalla o Copia

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
ca: Cop_ia a

note: name, stock id, label
en: M_ove to
ca: M_ou a

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
ca: Seleccion_a-ho tot

note: tooltip
en: Select all items in this window
ca: Selecciona tots els elements d'aquesta finestra

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
ca: Selecciona els _elements que coincideixin...

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
ca: Seleccioneu els elements d'aquesta finestra que coincideixin amb un patró

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
ca: _Inverteix la selecció

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
ca: Selecciona els elements que no estan seleccionats actualment

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
ca: D_uplica

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
ca: Duplica cadascun dels elements seleccionats

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
ca[0]: Crea l'_enllaç
ca[1]: Crea els _enllaços

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
ca: Crea un enllaç simbòlic per a cadascun dels elements seleccionats

note: tooltip
en: Rename selected item
ca: Canvia el nom de l'element seleccionat

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
ca: Mou cadascun dels elements seleccionats a la paperera

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
ca: Suprimeix cadascun dels elements seleccionats sense moure'ls a la paperera

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
ca: _Restaura

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
ca: _Desfés

note: tooltip
en: Undo the last action
ca: Desfés l'última acció

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
ca: _Refés

note: tooltip
en: Redo the last undone action
ca: Torna a fer l'última acció desfeta

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
ca: Restableix la vista als valors pre_determinats

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
ca: Restableix l'ordenació i el nivell de zoom per fer-los coincidir amb les preferències d'aquesta vista

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
ca: Connecta't a aquest servidor

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
ca: Estableix una connexió permanent amb aquest servidor

note: tooltip
en: Mount the selected volume
ca: Munta el volum seleccionat

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
ca: Desmunta el volum seleccionat

note: tooltip
en: Eject the selected volume
ca: Expulsa el volum seleccionat

note: tooltip
en: Start the selected volume
ca: Inicia el volum seleccionat

note: tooltip
en: Stop the selected volume
ca: Atura el volum seleccionat

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
ca: Detecta els mitjans a la unitat seleccionada

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
ca: Munta el volum associat a la carpeta oberta

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
ca: Desmunta el volum associat a la carpeta oberta

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
ca: Expulsa el volum associat a la carpeta oberta

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
ca: Inicia el volum associat a la carpeta oberta

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
ca: Atura el volum associat a la carpeta oberta

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
ca: Obre el fitxer i tanca la finestra

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
ca: Obre aquesta carpeta en una finestra de navegació

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
ca: Obre aquesta carpeta en una pestanya nova

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
ca: Prepara aquesta carpeta per moure-la amb una ordre Enganxa

note: tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
ca: Prepara aquesta carpeta per copiar-la amb una ordre Enganxa

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
ca: Mou o copia a aquesta carpeta els fitxers prèviament seleccionats mitjançant l'ordre Retalla o Copia

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
ca: Mou aquesta carpeta a la paperera

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
ca: Suprimeix aquesta carpeta, sense moure-la a la paperera

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
ca: Munta el volum associat a aquesta carpeta

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
ca: Desmunta el volum associat a aquesta carpeta

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
ca: Expulsa el volum associat a aquesta carpeta

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
ca: Inicia el volum associat a aquesta carpeta

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
ca: Atura el volum associat a aquesta carpeta

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
ca: Visualitza o modifica les propietats d'aquesta carpeta

note: name, stock id, label
en: _Other pane
ca: Un altre _plafó

en: Copy the current selection to the other pane in the window
ca: Copia la selecció actual a l'altre plafó de la finestra

en: Move the current selection to the other pane in the window
ca: Mou la selecció actual a l'altre plafó de la finestra

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
ca: Car_peta de l'usuari

en: Copy the current selection to the home folder
ca: Copia la selecció actual a la carpeta de l'usuari

en: Move the current selection to the home folder
ca: Mou la selecció actual a la carpeta de l'usuari

note: name, stock id, label
en: _Desktop
ca: _Escriptori

en: Copy the current selection to the desktop
ca: Copia la selecció actual a l'escriptori

en: Move the current selection to the desktop
ca: Mou la selecció actual a l'escriptori

en: Browse...
ca: Explora...

en: Browse for a folder to move the selection to
ca: Busqueu una carpeta a on moure la selecció

en: Browse for a folder to copy the selection to
ca: Busqueu una carpeta a on copiar la selecció

en: Pin the selected file so it always appears at the top of this location's file list
ca: Ancora l'arixu seleccionat perquè sempre aparegui a la part superior de la llista de fitxers d'aquesta ubicació

en: Unpin the selected file from the top of this location's file list
ca: Desancora l'arxiu seleccionat de la part superior de la llista de fitxers d'aquesta ubicació

en: Add to favorites
ca: Afegeix als favorits

en: Add the selected file to your favorites
ca: Afegeix l'arxiu seleccionat als favorits

en: Remove from favorites
ca: Treu dels favorits

en: Remove the selected file from your favorites
ca: Treu l'arxiu seleccionat dels favorits

en: Run scripts
ca: Executa scripts

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
ca: Mou la carpeta oberta de la paperera a «%s»

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
ca[0]: Mou la carpeta seleccionada de la paperera a «%s»
ca[1]: Mou les carpetes seleccionades de la paperera a «%s»

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
ca[0]: Mou la carpeta seleccionada fora de la paperera
ca[1]: Mou les carpetes seleccionades fora de la paperera

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
ca[0]: Mou el fitxer seleccionat de la paperera a «%s»
ca[1]: Mou els elements seleccionats de la paperera a «%s»

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
ca[0]: Mou el fitxer seleccionat fora de la paperera
ca[1]: Mou els fitxers seleccionats fora de la paperera

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
ca[0]: Mou l'element seleccionat de la paperera a «%s»
ca[1]: Mou els elements seleccionats de la paperera a «%s»

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
ca[0]: Mou l'element seleccionat fora de la paperera
ca[1]: Mou els elements seleccionats fora de la paperera

en: Start the selected drive
ca: Inicia la unitat seleccionada

en: Connect to the selected drive
ca: Connecta a la unitat seleccionada

en: _Start Multi-disk Drive
ca: _Inicia la unitat multi disc

en: Start the selected multi-disk drive
ca: Inicia la unitat multi disc seleccionada

en: U_nlock Drive
ca: Desbloq_ueja la unitat

en: Unlock the selected drive
ca: Desbloqueja la unitat seleccionada

en: Stop the selected drive
ca: Atura la unitat seleccionada

en: Safely remove the selected drive
ca: Treu la unitat seleccionada de forma segura

en: _Disconnect
ca: _Desconnecta

en: Disconnect the selected drive
ca: Desconnecta la unitat seleccionada

en: _Stop Multi-disk Drive
ca: _Atura la unitat multi disc

en: Stop the selected multi-disk drive
ca: Atura la unitat multi disc seleccionada

en: Lock the selected drive
ca: Bloqueja la unitat seleccionada

en: Start the drive associated with the open folder
ca: Inicia la unitat associada a la carpeta oberta

en: Connect to the drive associated with the open folder
ca: Connecta a la unitat associada a la carpeta oberta

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
ca: Inicia la unitat multi disc associada a la carpeta oberta

en: Unlock the drive associated with the open folder
ca: Desbloqueja la unitat associada a la carpeta oberta

en: _Stop the drive associated with the open folder
ca: _Atura la unitat associada a la carpeta oberta

en: Safely remove the drive associated with the open folder
ca: Treu la unitat associada a la carpeta oberta de forma segura

en: Disconnect the drive associated with the open folder
ca: Desconnecta la unitat associada a la carpeta oberta

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
ca: Atura la unitat multi disc associada a la carpeta oberta

en: Lock the drive associated with the open folder
ca: Bloqueja la unitat associada a la carpeta oberta

en: _Delete Permanently
ca: _Suprimeix definitivament

en: Delete the open folder permanently
ca: Suprimeix definitivament la carpeta oberta

en: Move the open folder to the Trash
ca: Mou la carpeta oberta a la paperera

en: _Open With %s
ca: _Obre amb %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
ca[0]: Obre en %'d _finestra nova
ca[1]: Obre en %'d _finestres noves

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
ca[0]: Obre en %'d _pestanya nova
ca[1]: Obre en %'d _pestanyes noves

en: Delete all selected items permanently
ca: Suprimeix definitivament tots els elements seleccionats

en: Remo_ve from Recent
ca: _Suprimeix dels elements recents

en: Remove each selected item from the recently used list
ca: Suprimeix cadascun dels elements seleccionats de la llista d'utilitzats recentment

en: View or modify the properties of the open folder
ca: Visualitza o modifica les propietats de la carpeta oberta

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
ca: Enllaç a %s

en: Drag and drop is not supported.
ca: No es permet arrossegar i deixar anar.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
ca: Arrossegar i deixar anar només es permet als sistemes de fitxers locals.

en: An invalid drag type was used.
ca: S'ha utilitzat un tipus d'arrossegament no vàlid.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
ca: text arrossegat.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
ca: dades arrossegades

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
ca: Voleu suprimir de la vostra llista aquells marcadors amb una ubicació inexistent?

en: The location "%s" does not exist.
ca: No existeix la ubicació «%s».

en: Bookmark for Nonexistent Location
ca: Marcador per a la ubicació inexistent

en: Go to the location specified by this bookmark
ca: Vés a la ubicació que indica aquest marcador

en: %s - File Browser
ca: %s - Navegador de fitxers

en: Searching...
ca: S'està cercant...

en: Could not display "%s".
ca: No s'ha pogut mostrar «%s».

en: Nemo has no installed viewer capable of displaying the folder.
ca: Nemo no té instal·lat cap visualitzador capaç de mostrar la carpeta.

en: The location is not a folder.
ca: La ubicació no és una carpeta.

en: Could not find "%s".
ca: No s'ha pogut trobar «%s».

en: Please check the spelling and try again.
ca: Comproveu l'ortografia i torneu-ho a intentar.

en: Nemo cannot handle "%s" locations.
ca: Nemo no pot gestionar les ubicacions "%s".

en: Nemo cannot handle this kind of location.
ca: Nemo no pot gestionar aquest tipus d'ubicació.

en: Unable to mount the location.
ca: No s'ha pogut muntar la ubicació.

en: Access was denied.
ca: S'ha denegat l'accés.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
ca: No s'ha pogut mostrar «%s» perquè no s'ha pogut trobar l'amfitrió remot.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
ca: Comproveu que estigui escrit correctament i que els ajusts del servidor intermediari siguin correctes.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
ca: Error: %s
    Seleccioneu un altre visualitzador i torneu-ho a intentar.

en: Nemo is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ca: Nemo és codi lliure, el podeu redistribuir i/o modificar sota els termes de la llicència GNU Public License publicada per la Free Software Foundation; ja sigui la versió 2 de la llicència, o (segons la vostra elecció) qualsevol versió posterior.

en: Nemo is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ca: Nemo es distribueix amb la intenció que sigui útil, però SENSE CAP GARANTIA; fins i tot ni la garantia implícita de COMERCIALITZACIÓ o ADEQUACIÓ A UN FI PARTICULAR. Reviseu la GNU General Public License per més detalls.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nemo; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
ca: Hauríeu d'haver rebut una còpia de la GNU General Public License amb el Nemo. Si no l'heu rebuda, escriviu a la Free Software Foundation, Inc Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Nemo lets you organize files and folders, both on your computer and online.
ca: Nemo us permet organitzar els fitxers i les carpetes, al vostre ordinador o en línia.

en: There was an error displaying help: 
    %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda: 
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
ca: _Fitxer

note: name, stock id, label
en: _Edit
ca: _Edita

note: name, stock id, label
en: _View
ca: _Vista

note: name, stock id, label
en: _Help
ca: _Ajuda

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
ca: _Tanca

note: tooltip
en: Close this folder
ca: Tanca aquesta carpeta

en: Prefere_nces
ca: Preferè_ncies

en: Edit Nemo preferences
ca: Edita les preferències de Nemo

en: Undo the last text change
ca: Desfés l'últim canvi al text

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
ca: Obre la carpeta superior

en: Open the parent folder
ca: Obre la carpeta superior

note: tooltip
en: Stop loading the current location
ca: Atura la càrrega de la ubicació actual

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
ca: _Torna a carregar

note: tooltip
en: Reload the current location
ca: Torna a carregar la ubicació actual

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
ca: _Tots els temes

note: tooltip
en: Display Nemo help
ca: Mostra l'ajuda de Nemo

en: _Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de _teclat

en: Display keyboard shortcuts
ca: Mostra dreceres de teclat

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
ca: _Quant a

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nemo
ca: Mostra els crèdits per als creadors de Nemo

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
ca: _Augmenta el zoom

note: tooltip
en: Increase the view size
ca: Augmenta la mida de la vista

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
ca: Redueix el z_oom

note: tooltip
en: Decrease the view size
ca: Redueix la mida de la vista

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
ca: _Mida normal

note: tooltip
en: Use the normal view size
ca: Utilitza la mida normal de la vista

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
ca: Connecta't al _servidor...

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
ca: Connecta a un ordinador remot o un disc compartit

note: tooltip
en: Open your personal folder
ca: Obriu la vostra carpeta personal

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
ca: _Ordinador

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ca: Navega per totes les carpetes i discos locals i remots als quals es pugui accedir des d'aquest ordinador

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
ca: _Xarxa

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
ca: Navega per les ubicacions de la xarxa local i amb marcadors

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
ca: Plan_tilles

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
ca: Obre la vostra carpeta de les plantilles personal

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
ca: _Paperera

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
ca: Obre la carpeta de la paperera

note: name, stock id, label
en: _Go
ca: _Vés

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
ca: _Marcadors

note: name, stock id, label
en: _Tabs
ca: _Pestanyes

note: name, stock id, label
en: New _Window
ca: _Finestra nova

en: Open another Nemo window for the displayed location
ca: Obre una altra finestra de Nemo per la ubicació mostrada

note: name, stock id, label
en: New _Tab
ca: Pes_tanya nova

en: Open another tab for the displayed location
ca: Obre una altra pestanya per a la ubicació mostrada

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
ca: Ta_nca totes les finestres

en: Close all Navigation windows
ca: Tanca totes les finestres de navegació

note: name, stock id, label
en: _Back
ca: _Enrere

en: Go to the previous visited location
ca: Vés a l'anterior ubicació visitada

note: name, stock id, label
en: _Forward
ca: E_ndavant

en: Go to the next visited location
ca: Vés a la següent ubicació visitada

note: name, stock id, label
en: Toggle _Location Entry
ca: Commuta _l'entrada de la ubicació

en: Switch between location entry and breadcrumbs
ca: Canvia entre l'entrada de la ubicació i les engrunes de pa de la ubicació

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
ca: Can_via a l'altre plafó

en: Move focus to the other pane in a split view window
ca: Mou el focus a l'altre plafó en una vista de finestra dividida

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
ca: _Mateixa ubicació que a l'altre plafó

en: Go to the same location as in the extra pane
ca: Vés a la mateixa ubicació que al plafó extra

en: Add a bookmark for the current location to this menu
ca: Afegeix a aquest menú un marcador per a la ubicació actual

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
ca: _Edita els marcadors...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
ca: Mostra una finestra que permet l'edició dels marcadors d'aquest menú

en: _Previous Tab
ca: Pestanya _anterior

en: Activate previous tab
ca: Activa la pestanya anterior

en: _Next Tab
ca: _Següent pestanya

en: Activate next tab
ca: Activa la pestanya següent

en: Move Tab _Left
ca: Mou la pestanya a l'_esquerra

en: Move current tab to left
ca: Mou la pestanya actual a l'esquerra

en: Move Tab _Right
ca: Mou la pestanya a la _dreta

en: Move current tab to right
ca: Mou la pestanya actual a la dreta

en: Sidebar
ca: Barra lateral

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
ca: Mostra els fitxers _ocults

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
ca: Commuta la visualització de fitxers ocults en la finestra actual

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
ca: _Barra d'eines principal

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
ca: Canvia la visibilitat de la barra d'eines principal d'aquesta finestra

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
ca: _Mostra la barra lateral

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
ca: Canvia la visibilitat del plafó lateral d'aquesta finestra

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
ca: _Barra d'estat

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
ca: Canvia la visibilitat de la barra d'estat d'aquesta finestra

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: M_enubar
ca: Barra de m_enús

note: tooltip
en: Change the default visibility of the menubar
ca: Canvia la visibilitat predeterminada de la barra de menús

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
ca: _Cerca fitxers...

note: tooltip
en: Search documents and folders
ca: Cerca documents i carpetes

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
ca: Plafó e_xtra

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
ca: Obre una vista de carpeta extra costat-per-costat

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: Show _Thumbnails
ca: Mostra les _miniatures

note: tooltip
en: Toggle the display of thumbnails in the current directory
ca: Commuta la visualització de les miniatures al directori actual

en: Places
ca: Llocs

en: Select Places as the default sidebar
ca: Seleccioneu «Llocs» com a barra lateral per defecte

en: Tree
ca: Arbre

en: Select Tree as the default sidebar
ca: Seleccioneu «Arbre» com a barra lateral per defecte

en: Path Bar
ca: Barra de ruta

en: Always prefer the path bar
ca: Prefereix sempre la barra de ruta

en: Location Entry
ca: Entrada d'ubicació

en: Always prefer the location entry
ca: Prefereix sempre l'entrada d'ubicació

en: Back history
ca: Enrere en l'historial

en: Forward history
ca: Endavant en l'historial

en: _Up
ca: A_munt

en: Go to parent folder
ca: Vés a la carpeta superior

en: Go to home directory
ca: Vés a la carpeta de l'usuari

en: Go to Computer
ca: Vés a l'ordinador

en: Toggle Location Entry
ca: Commuta l'entrada de la ubicació

en: New folder
ca: Carpeta nova

en: Create a new folder
ca: Crea una carpeta nova

en: Open a terminal in the active folder
ca: Obre un terminal a la carpeta activa

en: Icons
ca: Icones

en: List
ca: Llista

en: Compact
ca: Compacta

en: Search
ca: Cerca

en: Show Thumbnails
ca: Mostra les miniatures

en: _Location
ca: _Ubicació

en: _New Tab
ca: _Pestanya nova

en: _Close Tab
ca: Tan_ca la pestanya

en: No files found
ca: No s'han trobat arxius

en: These files are on an Audio CD.
ca: Aquests fitxers es troben en un CD d'àudio.

en: These files are on an Audio DVD.
ca: Aquests fitxers es troben en un DVD d'àudio.

en: These files are on a Video DVD.
ca: Aquests fitxers es troben en un DVD de vídeo.

en: These files are on a Video CD.
ca: Aquests fitxers es troben en un CD de vídeo.

en: These files are on a Super Video CD.
ca: Aquests fitxers es troben en un CD de súper vídeo.

en: These files are on a Photo CD.
ca: Aquests fitxers es troben en un CD d'imatges en format Photo CD.

en: These files are on a Picture CD.
ca: Aquests fitxers es troben en un CD d'imatges en format Picture CD.

en: The media contains digital photos.
ca: El mitjà conté fotos digitals.

en: These files are on a digital audio player.
ca: Aquests fitxers es troben en un reproductor d'àudio digital.

en: The media contains software.
ca: El mitjà conté programari.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
ca: S'ha detectat el mitjà com a «%s».

en: Open %s
ca: Obre %s

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
ca: Retalla el text seleccionat al porta-retalls

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
ca: Copia el text seleccionat al porta-retalls

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
ca: Enganxa el text emmagatzemat al porta-retalls

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
ca: Selecciona tot el text dins d'un camp de text

en: Move _Up
ca: Mou am_unt

en: Move Dow_n
ca: Mou a_vall

en: Use De_fault
ca: _Utilitza el valor predeterminat

en: The name and icon of the file.
ca: El nom i la icona del fitxer.

en: The size of the file.
ca: La mida del fitxer.

en: The general type of the file.
ca: El tipus general del fitxer.

en: Detailed Type
ca: Tipus detallat

en: The specific type of the file.
ca: El tipus específic del fitxer.

en: The date the file was modified.
ca: La data en què es va modificar el fitxer.

en: Modified - Time
ca: Modificat - hora

en: Date Created
ca: Data de creació

en: The date the file was created.
ca: La data en què es va crear el fitxer.

en: Created - Time
ca: Creat - hora

en: Date Accessed
ca: Data d'accés

en: The date the file was accessed.
ca: La data en què es va accedir al fitxer.

en: Owner
ca: Propietari

en: The owner of the file.
ca: El propietari del fitxer.

en: Group
ca: Grup

en: The group of the file.
ca: El grup del fitxer.

en: The permissions of the file.
ca: Els permisos del fitxer.

en: Octal Permissions
ca: Permisos en octal

en: The permissions of the file, in octal notation.
ca: Els permisos del fitxer en notació octal.

en: MIME Type
ca: Tipus MIME

en: The mime type of the file.
ca: El tipus MIME del fitxer.

en: SELinux Context
ca: Context de SELinux

en: The SELinux security context of the file.
ca: El context de seguretat de SELinux del fitxer.

en: The location of the file.
ca: La ubicació del fitxer.

en: Trashed On
ca: A la paperera des del

en: Date when file was moved to the Trash
ca: La data en la qual es va moure el fitxer a la paperera

en: Original Location
ca: Ubicació original

en: Original location of file before moved to the Trash
ca: Ubicació original del fitxer abans de moure'l a la paperera

en: Hits
ca: Coincidències

en: How many times the search string appeared in the file
ca: Quantes vegades apareix el text cercat en l'arxiu

en: on the desktop
ca: a l'escriptori

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
ca: No podeu moure el volum «%s» a la paperera.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
ca: Si voleu expulsar el volum, utilitzeu «Expulsa» en el menú emergent del volum.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
ca: Si voleu desmuntar el volum, utilitzeu «Desmunta el volum» del menú emergent del volum.

en: _Move Here
ca: _Mou aquí

en: _Copy Here
ca: _Copia aquí

en: _Link Here
ca: _Enllaça aquí

en: This file cannot be mounted
ca: No es pot muntar el fitxer

en: This file cannot be unmounted
ca: No es pot desmuntar el fitxer

en: This file cannot be ejected
ca: No es pot expulsar el fitxer

en: This file cannot be started
ca: No es pot iniciar el fitxer

en: This file cannot be stopped
ca: No es pot aturar el fitxer

en: Slashes are not allowed in filenames
ca: No es permeten barres en els noms dels fitxers

en: File not found
ca: No s'ha trobat el fitxer

en: Toplevel files cannot be renamed
ca: No es pot canviar el nom dels fitxers de nivell superior

en: Unable to rename desktop icon
ca: No s'ha pogut canviar el nom de la icona de l'escriptori

en: Unable to rename desktop file
ca: No s'ha pogut canviar el nom del fitxer de l'escriptori

note: Translators: Time in 24h format
en: %H:%M
ca: %-H:%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %H:%M
ca: ahir a les %-H:%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 12h format. i.e. "Yesterday 9:04 PM"
en: Yesterday %-l:%M %p
ca: Ahir %-l:%M %p

note: Translators: this is the name of the week day followed by * a time in 24h format. i.e. "Monday 23:04"
en: %A %H:%M
ca: %A a les %-H:%M

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name followed by a time in * 24h format i.e. "3 February 23:04"
en: %-e %B %H:%M
ca: %-e %B a les %-H:%M

note: Translators: this is the day of the month followed by the abbreviated * month name followed by the year i.e. "3 Feb 2015"
en: %-e %b %Y
ca: %-e %b de %Y

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 24h format i.e. "3 Feb 2015 23:04"
en: %-e %b %Y %H:%M
ca: %-e %b de %Y a les %-H:%M

en: Not allowed to set permissions
ca: No podeu establir els permisos

en: Not allowed to set owner
ca: No podeu establir el propietari

en: Specified owner '%s' doesn't exist
ca: No existeix el propietari especificat «%s»

en: Not allowed to set group
ca: No podeu establir el grup

en: Specified group '%s' doesn't exist
ca: No existeix el grup especificat «%s»

en: %'u folder | %'u folders
ca[0]: %'u carpeta
ca[1]: %'u carpetes

en: %'u file | %'u files
ca[0]: %'u fitxer
ca[1]: %'u fitxers

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
ca: ? elements

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Program
ca: Programa

en: Audio
ca: Àudio

en: Font
ca: Lletra

en: Archive
ca: Arxiu

en: Markup
ca: Marcatge

en: Video
ca: Vídeo

en: Contacts
ca: Contactes

en: Calendar
ca: Calendari

en: Presentation
ca: Presentació

en: Spreadsheet
ca: Full de càlcul

en: Binary
ca: Binari

en: Folder
ca: Carpeta

en: link
ca: enllaç

en: link (broken)
ca: enllaç (trencat)

en: Name: %s
ca: Nom: %s

en: Type: %s
ca: Tipus: %s

en: %s item | %s items
ca[0]: %s element
ca[1]: %s elements

en: Contains: %s
ca: Conté: %s

en: Size: %s
ca: Mida: %s

en: Accessed: %s
ca: Accedit: %s

en: Modified: %s
ca: Modificat: %s

en: Created: %s
ca: Creat: %s

en: Location: %s
ca: Ubicació: %s

en: Merge folder "%s"?
ca: Voleu combinar la carpeta «%s»?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
ca: La combinació demana la confirmació abans de substituir qualsevol fitxer que entri en conflicte amb els que es copien.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
ca: Ja existeix una carpeta més antiga amb el mateix nom a «%s».

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
ca: Ja existeix una carpeta més nova amb el mateix nom a «%s».

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
ca: Ja existeix una altra carpeta amb el mateix nom a «%s».

en: Replacing it will remove all files in the folder.
ca: La substitució elimina tots els fitxers del directori.

en: Replace folder "%s"?
ca: Voleu substituir la carpeta «%s»?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
ca: Ja existeix una carpeta amb el mateix nom a «%s».

en: Replace file "%s"?
ca: Voleu substituir el fitxer «%s»?

en: Replacing it will overwrite its content.
ca: La substitució sobreescriu el seu contingut.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
ca: Ja existeix un fitxer més antic amb el mateix nom a «%s».

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
ca: Ja existeix un fitxer més nou amb el mateix nom a «%s».

en: Another file with the same name already exists in "%s".
ca: Ja existeix un altre fitxer amb el mateix nom a «%s».

en: Original file
ca: Fitxer original

en: Last modified:
ca: Última modificació:

en: Replace with
ca: Substitueix per

en: Merge
ca: Combina

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
ca: _Seleccioneu un nom nou per a la destinació

en: Reset
ca: Restableix

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
ca: Aplica aquesta acció a tots els fitxers

en: _Skip
ca: _Omet

en: Re_name
ca: Rea_nomena

en: Replace
ca: Substitueix

en: File conflict
ca: Conflicte de fitxers

en: S_kip All
ca: O_met-los tots

en: _Retry
ca: _Torna-ho a intentar

en: Delete _All
ca: Suprimeix-ho _tot

en: _Replace
ca: _Substitueix

en: Replace _All
ca: Substitueix-ho t_ot

en: _Merge
ca: _Combina

en: Merge _All
ca: Combina-ho _tot

en: Copy _Anyway
ca: Copia _igualment

en: %'d second | %'d seconds
ca[0]: %'d segon
ca[1]: %'d segons

en: %'d minute | %'d minutes
ca[0]: %'d minut
ca[1]: %'d minuts

en: %'d hour | %'d hours
ca[0]: %'d hora
ca[1]: %'d hores

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
ca[0]: aproximadament %'d hora
ca[1]: aproximadament %'d hores

note: appended to new link file
en: Another link to %s
ca: Un altre enllaç a %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix                                 codespell:ignore * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
ca: %'dr enllaç a %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
ca: %'dn enllaç a %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
ca: %'der enllaç a %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
ca: %'dè enllaç a %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or                codespell:ignore * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
ca:  (còpia)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
ca:  (una altra còpia)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
ca: a còpia)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
ca: a còpia)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
ca: a còpia)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
ca: a còpia)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
ca: %s (còpia)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
ca: %s (una altra còpia)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
ca: %s (%'da còpia)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
ca: %s (%'da còpia)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
ca: %s (%'da còpia)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
ca: %s (%'da còpia)%s

en: Error removing file: %s
ca: Error en suprimir el fitxer: %s

en: Waiting to copy a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to copy files from '%1$s' to '%2$s'
ca[0]: Esperant per copiar un fitxer de '%1$s' a '%2$s'
ca[1]: Esperant per copiar fitxers de '%1$s' a '%2$s'

en: Waiting to move a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to move files from '%1$s' to '%2$s'
ca[0]: Esperant per moure un fitxer de '%1$s' a '%2$s'
ca[1]: Esperant per moure fitxers de '%1$s' a '%2$s'

en: Waiting to permanently delete a file from '%s' | Waiting to permanently delete files from '%s'
ca[0]: Esperant per esborrar permanentment un fitxer de '%s'
ca[1]: Esperant per esborrar permanentment fitxers de '%s'

en: Waiting to trash a file in '%s' | Waiting to trash files in '%s'
ca[0]: Esperant per enviar a la paperera un fitxer de '%s'
ca[1]: Esperant per enviar a la paperera fitxers de '%s'

en: Waiting to empty the trash
ca: Esperant per buidar la paperera

en: Waiting to duplicate a file in '%s' | Waiting to duplicate files in '%s'
ca[0]: Esperant per duplicar un fitxer a '%s'
ca[1]: Esperant per duplicar fitxers a '%s'

en: Waiting to change permissions of files in '%s'
ca: Esperant per canviar els permisos dels fitxers a '%s'

en: Waiting to link a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to link files from '%1$s' to '%2$s'
ca[0]: Esperant per enllaçar un fitxer de '%1$s' a '%2$s'
ca[1]: Esperant per enllaçar fitxers de '%1$s' a '%2$s'

en: Are you sure you want to move "%B" to the trash?
ca: Segur que voleu moure "%B" a la paperera?

note: translators: the singular form here can be skipped.
en: unused %'d | Are you sure you want to move the %'d selected items to the trash?
ca[0]: no usat %'d
ca[1]: Segur que voleu moure els %'d elements seleccionats a la paperera?

en: You can restore an item from the trash, if you later change your mind.
ca: Podeu restaurar un element de les escombraries, si canvieu d'opinió més tard.

en: Move to _Trash
ca: Mou a la _paperera

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
ca: Esteu segur que voleu suprimir permanentment «%B» de la paperera?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
ca[0]: Esteu segur que voleu suprimir permanentment l'element seleccionat de la paperera?
ca[1]: Segur que voleu suprimir permanentment els %'d elements seleccionats de la paperera?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ca: Si suprimiu un element, es perdrà permanentment.

en: Empty all items from Trash?
ca: Voleu suprimir tots els elements de la paperera?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
ca: Se suprimiran de forma permanent tots els elements de la paperera.

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
ca: Esteu segur que voleu suprimir permanentment «%B»?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
ca[0]: Esteu segur que voleu suprimir permanentment l'element seleccionat?
ca[1]: Esteu segur que voleu suprimir permanentment els %'d elements seleccionats?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
ca[0]: queda %'d fitxer per suprimir
ca[1]: queden %'d fitxers per suprimir

en: Deleting files
ca: S'estan suprimint els fitxers

en: Paused
ca: Pausat

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
ca[0]: queda %T
ca[1]: queden %T

en: Error while deleting.
ca: S'ha produït un error en suprimir.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
ca: No es poden suprimir els fitxers de la carpeta «%B» perquè no teniu permís per veure'ls.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
ca: S'ha produït un error en obtenir informació sobre els fitxers de la carpeta «%B».

en: _Skip files
ca: _Omet els fitxers

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
ca: No es pot suprimir la carpeta «%B» perquè no teniu permís per llegir-la.

en: There was an error reading the folder "%B".
ca: S'ha produït un error en llegir la carpeta «%B».

en: Could not remove the folder %B.
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta %B.

en: There was an error deleting %B.
ca: S'ha produït un error en suprimir %B.

en: Moving files to trash
ca: S'estan movent els fitxers a la paperera

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
ca[0]: Queda %'d fitxer per moure a la paperera
ca[1]: Queden %'d fitxers per moure a la paperera

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
ca: El fitxer no es pot moure a la paperera. Voleu suprimir-lo immediatament?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
ca: El fitxer «%B» no es pot moure a la paperera.

en: Trashing Files
ca: S'estan movent els fitxers a la paperera

en: Deleting Files
ca: S'estan suprimint els fitxers

en: Unable to eject %V
ca: No s'ha pogut expulsar %V

en: Unable to unmount %V
ca: No s'ha pogut desmuntar %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
ca: Voleu buidar la paperera abans de desmuntar?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
ca: Per poder obtenir tot l'espai lliure d'aquest dispositiu, cal que es buidi la paperera. Tots els elements de la paperera del dispositiu es perdran per sempre.

en: Do _not Empty Trash
ca: _No buidis la paperera

en: Unable to mount %s
ca: No s'ha pogut muntar %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
ca[0]: S'està preparant per copiar %'d fitxer (%S)
ca[1]: S'està preparant per copiar %'d fitxers (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
ca[0]: S'està preparant per moure %'d fitxer (%S)
ca[1]: S'està preparant per moure %'d fitxers (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
ca[0]: S'està preparant per suprimir %'d fitxer (%S)
ca[1]: S'està preparant per suprimir %'d fitxers (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
ca[0]: S'està preparant per moure a la paperera %'d fitxer
ca[1]: S'està preparant per moure a la paperera %'d fitxers

en: Error while copying.
ca: S'ha produït un error en copiar.

en: Error while moving.
ca: S'ha produït un error en moure.

en: Error while moving files to trash.
ca: S'ha produït un error en moure els fitxers a la paperera.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
ca: No es poden gestionar els fitxers en la carpeta «%B» perquè no teniu permís per veure'ls.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ca: No es pot gestionar la carpeta «%B» perquè no teniu permís per llegir-la.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ca: No es pot gestionar el fitxer «%B» perquè no teniu permís per llegir-lo.

en: There was an error getting information about "%B".
ca: S'ha produït un error en obtenir informació sobre «%B».

en: Error while copying to "%B".
ca: S'ha produït un error en copiar a «%B».

en: You do not have permissions to access the destination folder.
ca: No teniu permís per accedir a la carpeta de destinació.

en: There was an error getting information about the destination.
ca: S'ha produït un error en obtenir informació sobre la destinació.

en: The destination is not a folder.
ca: La destinació no és una carpeta.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
ca: No hi ha prou espai a la destinació. Intenteu suprimir alguns fitxers per obtenir espai.

en: %S more space is required to copy to the destination.
ca: Calen %S més d'espai per copiar a la destinació.

en: The destination is read-only.
ca: La destinació només és de lectura.

en: Moving "%B" to "%B"
ca: S'està movent «%B» a «%B»

en: Copying "%B" to "%B"
ca: S'està copiant «%B» a «%B»

en: Duplicating "%B"
ca: S'està duplicant «%B»

en: Moving file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
ca: S'està movent el fitxer %'d de %'d (des de «%B») a «%B»

en: Copying file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
ca: S'està copiant el fitxer %'d de %'d (des de «%B») a «%B»

en: Duplicating file %'d of %'d (in "%B")
ca: S'està duplicant el fitxer %'d de %'d (des de «%B»)

en: Moving file %'d of %'d to "%B"
ca: S'està movent el fitxer %'d de %'d a «%B»

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
ca: S'està copiant el fitxer %'d de %'d a «%B»

en: Duplicating file %'d of %'d
ca: S'està duplicant el fitxer %'d de %'d

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
ca: %S de %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
ca[0]: %S de %S — queda %T (%S/seg)
ca[1]: %S de %S — queden %T (%S/seg)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
ca: No es pot copiar la carpeta «%B» perquè no teniu permís per crear-la en la destinació.

en: There was an error creating the folder "%B".
ca: S'ha produït un error en crear la carpeta «%B».

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
ca: No es poden copiar els fitxers de la carpeta «%B» perquè no teniu permís per veure'ls.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
ca: No es pot copiar la carpeta «%B» perquè no teniu permís per llegir-la.

en: Error while moving "%B".
ca: S'ha produït un error en moure «%B».

en: Could not remove the source folder.
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta d'origen.

en: Error while copying "%B".
ca: S'ha produït un error en copiar «%B».

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
ca: No s'han pogut suprimir els fitxers de la carpeta %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer %F.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
ca: No podeu moure una carpeta dins d'ella mateixa.

en: You cannot copy a folder into itself.
ca: No podeu copiar una carpeta dins d'ella mateixa.

en: The destination folder is inside the source folder.
ca: La carpeta destí és dins la carpeta origen.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
ca: No podeu moure un fitxer sobre ell mateix.

en: You cannot copy a file over itself.
ca: No podeu copiar un fitxer sobre ell mateix.

en: The source file would be overwritten by the destination.
ca: El fitxer d'origen seria sobreescrit pel de destinació.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer amb el mateix nom a %F.

en: There was an error copying the file into %F.
ca: S'ha produït un error en copiar el fitxer a %F.

en: Copying Files
ca: S'estan copiant els fitxers

en: Preparing to Move to "%B"
ca: S'està preparant per moure a «%B»

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
ca[0]: S'està preparant per moure %'d fitxer
ca[1]: S'està preparant per moure %'d fitxers

en: There was an error moving the file into %F.
ca: S'ha produït un error en moure el fitxer a %F.

en: Moving Files
ca: S'estan movent els fitxers

en: Creating links in "%B"
ca: S'estan creant els enllaços a «%B»

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
ca[0]: S'està creant l'enllaç a %'d fitxer
ca[1]: S'estan creant els enllaços a %'d fitxers

en: Error while creating link to %B.
ca: S'ha produït un error en crear l'enllaç a %B.

en: Symbolic links only supported for local files
ca: Els enllaços simbòlics només estan permesos per als fitxers locals

en: The target doesn't support symbolic links.
ca: La destinació no permet els enllaços simbòlics.

en: There was an error creating the symlink in %F.
ca: S'ha produït un error en crear l'enllaç simbòlic a %F.

en: Setting permissions
ca: S'estan establint els permisos

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
ca: Carpeta sense nom

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
ca: Document sense nom

en: Error while creating directory %B.
ca: S'ha produït un error en crear el directori %B.

en: Error while creating file %B.
ca: S'ha produït un error en crear el fitxer %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
ca: S'ha produït un error en crear el directori a %F.

en: Emptying Trash
ca: S'està buidant la paperera

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
ca: No s'ha pogut marcar la llançadora com de confiança (executable)

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
ca[0]: Torna a moure %d element a «%s»
ca[1]: Torna a moure %d elements a «%s»

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
ca[0]: Mou %d element a «%s»
ca[1]: Mou %d elements a «%s»

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
ca[0]: _Desfés el moviment d'%d element
ca[1]: _Desfés el moviment de %d elements

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
ca[0]: _Refés el moviment d'%d element
ca[1]: _Refés el moviment de %d elements

en: Move '%s' back to '%s'
ca: Torna a moure «%s» a «%s»

en: Move '%s' to '%s'
ca: Mou «%s» a «%s»

en: _Undo Move
ca: _Desfés el moviment

en: _Redo Move
ca: _Refés el moviment

en: _Undo Restore from Trash
ca: _Desfés la restauració des de la paperera

en: _Redo Restore from Trash
ca: _Refés la restauració des de la paperera

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
ca[0]: Torna a moure %d element a la paperera
ca[1]: Torna a moure %d elements a la paperera

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
ca[0]: Restaura %d element de la paperera
ca[1]: Restaura %d elements de la paperera

en: Move '%s' back to trash
ca: Torna a moure «%s» a la paperera

en: Restore '%s' from trash
ca: Restaura «%s» de la paperera

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
ca[0]: Suprimeix %d element copiat
ca[1]: Suprimeix %d elements copiats

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
ca[0]: Copia %d element a «%s»
ca[1]: Copia %d elements a «%s»

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
ca[0]: _Desfés la còpia d'%d element
ca[1]: _Desfés la còpia de %d elements

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
ca[0]: _Refés la còpia d'%d element
ca[1]: _Refés la còpia de %d elements

en: Delete '%s'
ca: Suprimeix «%s»

en: Copy '%s' to '%s'
ca: Copia «%s» a «%s»

en: _Undo Copy
ca: _Desfés la còpia

en: _Redo Copy
ca: _Refés la còpia

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
ca[0]: Suprimeix %d element duplicat
ca[1]: Suprimeix %d elements duplicats

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
ca[0]: Duplica %d element a «%s»
ca[1]: Duplica %d elements a «%s»

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
ca[0]: _Desfés el duplicat d'%d element
ca[1]: _Desfés el duplicat de %d elements

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
ca[0]: _Refés el duplicat d'%d element
ca[1]: _Refés el duplicat de %d elements

en: Duplicate '%s' in '%s'
ca: Duplica «%s» a «%s»

en: _Undo Duplicate
ca: _Desfés el duplicat

en: _Redo Duplicate
ca: _Refés el duplicat

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
ca[0]: Suprimeix els enllaços a %d element
ca[1]: Suprimeix els enllaços a %d elements

en: Create links to %d item | Create links to %d items
ca[0]: Crea enllaços a %d element
ca[1]: Crea enllaços a %d elements

en: Delete link to '%s'
ca: Suprimeix l'enllaç a «%s»

en: Create link to '%s'
ca: Crea un enllaç a «%s»

en: _Undo Create Link
ca: _Desfés la creació de l'enllaç

en: _Redo Create Link
ca: _Refés la creació de l'enllaç

en: Create an empty file '%s'
ca: Crea el fitxer buit «%s»

en: _Undo Create Empty File
ca: _Desfés la creació d'un fitxer buit

en: _Redo Create Empty File
ca: _Refés la creació d'un fitxer buit

en: Create a new folder '%s'
ca: Crea la carpeta nova «%s»

en: _Undo Create Folder
ca: _Desfés la creació d'una carpeta

en: _Redo Create Folder
ca: _Refés la creació d'una carpeta

en: Create new file '%s' from template
ca: Crea un fitxer nou «%s» a partir d'una plantilla

en: _Undo Create from Template
ca: _Desfés la creació des de la plantilla

en: _Redo Create from Template
ca: _Refés la creació des de la plantilla

en: Rename '%s' as '%s'
ca: Canvia el nom de «%s» a «%s»

en: _Undo Rename
ca: _Desfés el canvi de nom

en: _Redo Rename
ca: _Refés el canvi de nom

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
ca[0]: Mou %d element a la paperera
ca[1]: Mou %d elements a la paperera

en: Restore '%s' to '%s'
ca: Restaura «%s» a «%s»

en: Move '%s' to trash
ca: Mou «%s» a la paperera

en: _Undo Trash
ca: _Desfés el moviment a la paperera

en: _Redo Trash
ca: _Refés el moviment a la paperera

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
ca: Restaura els permisos originals dels fitxers continguts a «%s»

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
ca: Estableix els permisos dels fitxers continguts a «%s»

en: _Undo Change Permissions
ca: _Desfés el canvi de permisos

en: _Redo Change Permissions
ca: _Refés el canvi de permisos

en: Restore original permissions of '%s'
ca: Restaura els permisos originals de «%s»

en: Set permissions of '%s'
ca: Estableix els permisos de «%s»

en: Restore group of '%s' to '%s'
ca: Restaura el grup de «%s» a «%s»

en: Set group of '%s' to '%s'
ca: Estableix el grup de «%s» a «%s»

en: _Undo Change Group
ca: _Desfés el canvi de grup

en: _Redo Change Group
ca: _Refés el canvi de grup

en: Restore owner of '%s' to '%s'
ca: Restaura el propietari de «%s» a «%s»

en: Set owner of '%s' to '%s'
ca: Estableix el propietari de «%s» a «%s»

en: _Undo Change Owner
ca: _Desfés el canvi de propietari

en: _Redo Change Owner
ca: _Refés el canvi de propietari

en: Could not determine original location of "%s"
ca: No s'ha pogut determinar la ubicació original de «%s»

en: The item cannot be restored from trash
ca: No es pot restaurar l'element des de la paperera

en: The selection rectangle
ca: El rectangle de la selecció

en: Could not forget association
ca: No s'ha pogut oblidar l'associació

en: Forget association
ca: Oblida l'associació

en: Valid executable.
ca: Executable vàlid.

en: Not a valid executable.  Spaces in the file path must be escaped with backslash (\).
ca: No és un executable vàlid. Els espais al camí al fitxer han d'escapar-se amb la contrabarra (\).

note: the %s here is a file extension
en: %s document
ca: Document %s

en: Open all files of type "%s" with
ca: Obre tots els fitxers del tipus «%s» amb

en: Select an application in the list to open %s and other files of type "%s"
ca: Seleccioneu una aplicació de la llista per obrir %s i d'altres fitxers del tipus "%s"

en: Custom application
ca: Aplicació personalitzada

en: You can also type or select a custom executable file to use to open this file type.  You can use this command just once, or set it as default for all files of this type.
ca: També podeu teclejar o seleccionar un executable personalitzat per utilitzar-ho per a l'obriment d'aquest tipus de fitxer. Podeu utilitzar aquesta ordre només una vegada, o establir-la com a predeterminada per a tots els fitxers d'aquest tipus.

en: Enter a custom command...
ca: Introduïu una ordre personalitzada...

en: Add to list
ca: Afegeix a la llista

en: Set as default
ca: Estableix com a predeterminat

en: Reset to system defaults
ca: Restableix als valors predeterminats del sistema

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
ca: No podeu executar ordres des d'un lloc remot.

en: This is disabled due to security considerations.
ca: S'ha inhabilitat per raons de seguretat.

en: There was an error launching the application.
ca: S'ha produït un error en executar l'aplicació.

en: This drop target only supports local files.
ca: Aquesta destinació només permet fitxers locals.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
ca: Per obrir fitxers que no són locals, copieu-los a una carpeta local i deixeu-los-hi anar de nou.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
ca: Per obrir fitxers que no són locals, copieu-los a una carpeta local i deixeu-los-hi anar de nou. Els fitxers locals que heu deixat anar ja s'han obert.

en: Details:
ca: Detalls:

en: Preparing
ca: S'està preparant

en: Search in "%s"
ca: Cerca a "%s"

en: Edit
ca: Edita

en: Undo Edit
ca: Desfés l'edició

en: Undo the edit
ca: Desfés l'edició

en: Redo Edit
ca: Refés l'edició

en: Redo the edit
ca: Refés l'edició

en: The text of the label.
ca: El text de l'etiqueta.

en: Justification
ca: Justificació

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
ca: L'alineació relativa entre les línies en el text de l'etiqueta. Aquest paràmetre no afecta l'alineació de l'etiqueta dins de la seva ubicació. Vegeu GtkMisc::xalign per modificar-la.

en: Line wrap
ca: Ajustament de línia

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
ca: Si s'estableix, s'ajustaran les línies si el text es fa massa ample.

en: Cursor Position
ca: Posició del cursor

en: The current position of the insertion cursor in chars.
ca: La posició actual del cursor d'inserció en caràcters.

en: Selection Bound
ca: Límit seleccionat

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
ca: La posició de l'extrem oposat de la selecció del cursor en caràcters.

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Input Methods
ca: Mètodes d'entrada

en: Show more _details
ca: Mostra més _detalls

en: You can stop this operation by clicking cancel.
ca: Podeu aturar aquesta operació fent clic a «Cancel·la».

en:  (invalid Unicode)
ca:  (Unicode invàlid)

en: Create a new l_auncher here...
ca: Crea aquí un l_lançador nou...

en: Create a new launcher in this folder
ca: Crear un nou llançador en aquesta carpeta

en: Jump to new workspace
ca: Vés a un espai de treball nou

en: Create a new workspace and activate it
ca: Crea un nou espai de treball i activa'l

en: Remove workspace
ca: Elimina espai de treball

en: Remove the currently active workspace
ca: Elimina l'espai de treball actiu

en: Manage workspaces (Expo)
ca: Gestionar espais de treball (Expo)

en: Open Expo to add, remove, or organize workspaces
ca: Obre Expo per afegir, treure o organitzar espais de treball

en: Add Desklets
ca: Afegeix miniaplicacions d'escriptori

en: Add Cinnamon desklets
ca: Afegeix miniaplicacions de Cinnamon

en: Change Desktop _Background
ca: Canvia el _fons de l'escriptori

en: Change the Cinnamon desktop background
ca: Canvia el fons d'escriptori de Cinnamon

en: Mount archive
ca: Munta l'arxiu

en: Mount %f to browse its contents
ca: Muntar %f per examinar-ne el contingut

en: Set as Wallpaper...
ca: Estableix com a fons de pantalla...

en: Set the selected image as your Cinnamon desktop wallpaper
ca: Estableix la imatge seleccionada com a fons d'escriptori de Cinnamon

en: Display Settings
ca: Configuració de la pantalla

en: Change the resolution
ca: Canvia la resolució

en: Files
ca: Fitxers

en: Access and organize files
ca: Organitzeu i accediu als fitxers

en: Edit Bookmarks
ca: Edita els marcadors

en: <b>_Bookmarks</b>
ca: <b>_Marcadors</b>

en: <b>_Name</b>
ca: <b>_Nom</b>

en: <b>_Location</b>
ca: <b>_Ubicació</b>

[ctx: Desktop icon size]
en: Smaller
ca: Més petit

[ctx: Desktop icon size]
en: Small
ca: Petit

[ctx: Desktop icon size]
en: Large
ca: Gran

[ctx: Desktop icon size]
en: Larger
ca: Més gran

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Current Monitor Layout
ca: Disseny de monitor actual

en: Icon Size
ca: Mida de les icones

en: Layout
ca: Disseny

en: Direction
ca: Direcció

en: Sort items by
ca: Ordena els elements per

en: Reset grid spacing
ca: Reinicia l'espaiat de la graella

en: button
ca: botó

en: Adjust horizontal grid spacing
ca: Ajusta l'espaiat horitzontal de la graella

en: Adjust vertical grid spacing
ca: Ajusta l'espaiat vertical de la graella

en: <b><big>Desktop icons are not currently enabled for this monitor.</big></b>
ca: <b><big>Les icones de l'escriptori no estan habilitades actualment per aquest monitor.</big></b>

en: Desktop Layout
ca: Disseny de l'escriptori

en: No desktop icons
ca: Sense icones a l'escriptori

en: Show desktop icons on primary monitor only
ca: Mostra les icones de l'escriptori només al monitor primari

en: Show desktop icons on non-primary monitor(s) only
ca: Mostra les icones de l'escriptori només als monitors no primaris

en: Show desktop icons on all monitors
ca: Mostra les icones de l'escriptori a tots els monitors

en: Desktop Icons
ca: Icones de l'escriptori

en: Mounted Drives
ca: Unitats muntades

en: Options
ca: Opcions

en: Show icons from missing monitors
ca: Mostra icones dels monitors no presents

en: Matching monospace font
ca: Font monoespaiada coincident

en: System monospace font
ca: Font monoespaiada del sistema

en: Normal font
ca: Font normal

en: Always
ca: Sempre

en: Local Files Only
ca: Només fitxers locals

en: Never
ca: Mai

en: Decimal (long format)
ca: Decimal (format llarg)

en: Binary (long format)
ca: Binari (format llarg)

en: By Name
ca: Per nom

en: By Size
ca: Per mida

en: By Type
ca: Per tipus

en: By Detailed Type
ca: Per tipus detallat

en: By Modification Date
ca: Per data de modificació

en: By Access Date
ca: Per data d'accés

en: By Trashed Date
ca: Per data d'enviament a la paperera

en: Yes
ca: Sí

en: File Management Preferences
ca: Preferències de la gestió de fitxers

en: <b>Default View</b>
ca: <b>Vista predeterminada</b>

en: View _new folders using:
ca: Visualitza les _noves carpetes amb:

en: _Inherit view type from parent
ca: _Hereta el tipus de vista del pare

en: _Arrange items:
ca: _Organitza els elements:

en: Sort _folders before files
ca: Situa els directoris abans dels _fitxers

en: Sort _favorites before other files
ca: Ordena els _favorits davant dels altres arxius

en: <b>Icon View Defaults</b>
ca: <b>Valors predeterminats de la vista d'icones</b>

en: Default _zoom level:
ca: Nivell de _zoom predeterminat:

en: _Text beside icons
ca: _Text al costat de les icones

en: <b>Compact View Defaults</b>
ca: <b>Valors predeterminats de la vista compacta</b>

en: _Default zoom level:
ca: Nivell de zoom pre_determinat:

en: A_ll columns have the same width
ca: _Totes les columnes tenen la mateixa amplada

en: <b>List View Defaults</b>
ca: <b>Valors predeterminats de la vista de llista </b>

en: D_efault zoom level:
ca: Niv_ell de zoom predeterminat:

en: Show folder expanders
ca: Mostra els expansors de carpeta

en: <b>Tree View Defaults</b>
ca: <b>Valors predeterminats de la vista d'arbre</b>

en: Show _only folders
ca: M_ostra només les carpetes

en: Views
ca: Vistes

en: <b>Navigation</b>
ca: <b>Navegació</b>

en: _Single click to open items
ca: Un _sol clic per obrir els elements

en: _Double click to open items
ca: _Doble clic per obrir els elements

en: Double-click on a blank area to go to the parent folder
ca: Doble clic en una àrea en blanc per anar a la carpeta superior

en: Open each _folder in its own window
ca: Obre cada _carpeta a la seva finestra

en: Behavior
ca: Comportament

en: Click on a file's name twice to rename it
ca: Doble clic damunt del nom d'un fitxer per canviar-li el nom

en: Ignore per-folder view preferences
ca: Ignora les preferències de la vista en funció de la carpeta

en: Disable file operation queueing
ca: Inhabilita la cua d'operacions de fitxers

en: Always start in dual-pane view
ca: Inicia sempre a la vista de plafó doble

en: Automatically expand rows during drag-and-drop
ca: Expand les files automàticament a l'arrossegar i deixar anar

en: <b>Executable Text Files</b>
ca: <b>Fitxers de text executables</b>

en: _Run executable text files when they are opened
ca: E_xecuta els fitxers de text executables quan s'obrin

en: _View executable text files when they are opened
ca: _Mostra els fitxers de text executables quan s'obrin

en: _Ask each time
ca: Pregunt_a-ho cada vegada

en: <b>Trash</b>
ca: <b>Paperera</b>

en: Ask before moving files to the Trash
ca: Pregunta abans de moure arxius a la paperera.

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
ca: Pr_egunta abans de buidar la paperera o suprimir fitxers

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
ca: I_nclou una ordre Suprimeix que no tingui en compte la paperera

en: Bypass the Trash when the Delete key is pressed
ca: Vés a la paperera quan es premi la tecla de suprimir

en: <b>Media Handling</b>
ca: <b>Gestió de mitjans</b>

en: Automatically mount removable media when inserted and on startup
ca: Munta automàticament el suport extraïble a l'inici i quan s'insereix

en: Automatically open a folder for automounted media
ca: Obre automàticament la carpeta per als mitjans muntats automàticament

en: Prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
ca: Pregunta o executa/inicia automàticament els programes quan s'insereixin mitjans

en: Automatically close the device's tab, pane, or window when a device is unmounted or ejected
ca: Tanca automàticament la pestanya, panell o finestra del dispositiu quan es desmunti o expulsi un dispositiu

en: Detect content of media and suggest application to open
ca: Detecta el contingut dels mitjans i suggereix una aplicació per obrir-los

en: <b>Bulk Rename</b>
ca: <b>Canvi de nom massiu</b>

en: Command to invoke when renaming multiple items:
ca: Ordre a invocar quan es canviï el nom de diversos elements:

en: <b>Icon Captions</b>
ca: <b>Llegendes de les icones</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
ca: Trieu l'ordre en què apareix la informació a sota dels noms de les icones. Hi apareixerà més informació en apropar el zoom.

en: <b>Date</b>
ca: <b>Data</b>

en: Style:
ca: Estil:

en: <b>Window and Tab Titles</b>
ca: <b>Títol de la finestra i la pestanya </b>

en: Show the full p_ath in the title bar and tab bars
ca: Mostra el c_amí complet a la barra del títol i a les barres de les pestanyes

en: <b>File Size</b>
ca: <b>Mida del fitxer</b>

en: _Prefixes:
ca: _Prefixos:

en: <b>File Properties</b>
ca: <b>Propietats del fitxer</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
ca: Mostra els permisos avançats al diàleg de propietats del fitxer

en: <b>Move/Copy To Menu</b>
ca: <b>Mou o copia al menú</b>

en: List bookmarks in the menu
ca: Llista els marcadors al menú

en: List devices and network locations in the menu
ca: Llista les ubicacions dels dispositius i les ubicacions de xarxa al menú

en: Display
ca: Visualització

en: <b>List Columns</b>
ca: <b>Columnes de la llista</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
ca: Escolliu l'ordre de la informació que ha d'aparèixer a la vista de llista.

en: List Columns
ca: Columnes de la llista

en: <b>Previewable Files</b>
ca: <b>Fitxers amb vista prèvia</b>

en: Show _thumbnails:
ca: Mostra les _miniatures:

en: _Inherit thumbnail visibility from parent
ca: _Hereta visibilitat de miniatura del pare

en: _Only for files smaller than:
ca: _Només per als fitxers més petits de:

en: <b>Folders</b>
ca: <b>Carpetes</b>

en: Count _number of items:
ca: Compta el _nombre d'elements:

en: <b>Tooltips</b>
ca: <b>Quadre de text emergent</b>

en: Show tooltips in icon and compact views
ca: Mostra els quadres de text emergents en la vista d'icones i compacta

en: Show tooltips in list views
ca: Mostra els quadres de text emergents en les vistes de llistes

en: Show tooltips on the desktop
ca: Mostra els quadres de text emergents a l'escriptori

en: <i>By default, a folder tooltip shows the item count, and files display their size.
        Select additional information to display in the tooltip:</i>
ca: <i>Per defecte, el quadre de text emergent d'una carpeta mostra el nombre d'elements, i el dels fitxers mostra la seva mida.
    Trieu la informació addicional a mostrar al quadre de text emergent:</i>

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Detailed file type
ca: Tipus de fitxer detallat

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Modified date
ca: Data de modificació

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Created date
ca: Data de creació

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Accessed date
ca: Data d'accés

en: File or folder location
ca: Ubicació de fitxer o carpeta

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Visible Buttons
ca: Botons visibles

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Up
ca: Amunt

en: Refresh
ca: Refresca

en: Location entry toggle
ca: Commutació de l'entrada de la ubicació

en: Open in terminal
ca: Obre al terminal

en: Icon view
ca: Vista d'icones

en: List view
ca: Vista de llista

en: Compact view
ca: Vista compacta

en: Extra Pane
ca: Panell addicional

en: Visible Entries
ca: Entrades visibles

en: Selection
ca: Selecció

en: Favorite
ca: Favorit

en: Background
ca: Fons:

en: Visible action and extension entries can be configured in the Plugins tab
ca: Les entrades visibles d'accions i extensions es poden configurar a la pestanya de Complements (plugins)

en: Context Menus
ca: Menús de context

en: Document Templates
ca: Plantilles de documents

en: Plugins
ca: Connectors

en: Search for files:
ca: Cerca arxius:

en: Case sensitive
ca: Sensible a majúscules

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: Search folders recursively
ca: Cerca carpetes recursivament

en: Containing:
ca: Que continguin:

en: anything
ca: qualsevol

[ctx: shortcut window]
en: New window
ca: Finestra nova

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
ca: Tanca la finestra o la pestanya

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
ca: Tanca totes les finestres

[ctx: shortcut window]
en: Toggle extra pane
ca: Alterna el panell addicional

[ctx: shortcut window]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
ca: Desa la ubicació actual com a adreça d'interès

[ctx: shortcut window]
en: Edit bookmarks
ca: Edita les d'adreces d'interès

[ctx: shortcut window]
en: Make link
ca: Fés un enllaç

[ctx: shortcut window]
en: Pin/Unpin selection
ca: Fixa/allibera la selecció

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ca: Mostra l'ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

[ctx: shortcut window]
en: Opening
ca: Obertura

[ctx: shortcut window]
en: Open
ca: Obre

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
ca: Obre en una pestanya nova

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
ca: Obre en una finestra nova

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (recent files and search only)
ca: Obre la ubicació de l'element (només fitxers recents i cerca)

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
ca: Pestanyes

[ctx: shortcut window]
en: New tab
ca: Pestanya nova

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
ca: Vés a la pestanya anterior

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
ca: Vés a la pestanya següent

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
ca: Canvia a la pestanya

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
ca: Mou la pestanya a l'esquerra

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
ca: Mou la pestanya a la dreta

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ca: Navegació

[ctx: shortcut window]
en: Go back
ca: Vés enrere

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
ca: Avança

[ctx: shortcut window]
en: Go up
ca: Puja

[ctx: shortcut window]
en: Go down
ca: Baixa

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
ca: Vés a la carpeta d'usuari

[ctx: shortcut window]
en: Toggle location entry
ca: Alterna l'entrada d'ubicació

[ctx: shortcut window]
en: Dual Pane
ca: Panell doble

[ctx: shortcut window]
en: Go to other pane's location
ca: Vés a la ubicació de l'altre panell

[ctx: shortcut window]
en: Focus other pane
ca: Centra l'altre panell

[ctx: shortcut window]
en: View
ca: Vista

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
ca: Apropa

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
ca: Allunya

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
ca: Reinicia l'ampliació

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
ca: Actualitza la visualització

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
ca: Mostra/amaga els fitxers ocults

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
ca: Mostra/amaga la barra lateral

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
ca: Mostra/amaga el menú acció

[ctx: shortcut window]
en: List view
ca: Vista de llista

[ctx: shortcut window]
en: Compact view
ca: Vista compacta

[ctx: shortcut window]
en: Editing
ca: Edició

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
ca: Crea una carpeta

[ctx: shortcut window]
en: Rename
ca: Canvia el nom

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
ca: Mou a la paperera

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
ca: Esborra definitivament

[ctx: shortcut window]
en: Cut
ca: Retalla

[ctx: shortcut window]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: shortcut window]
en: Paste
ca: Enganxa

[ctx: shortcut window]
en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
ca: Inverteix la selecció

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
ca: Selecciona els elements que coincideixin

[ctx: shortcut window]
en: Undo
ca: Desfés

[ctx: shortcut window]
en: Redo
ca: Refés

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
ca: Mostra les propietats dels elements

en: Customize the layout and appearance of your actions in Nemo's menus
ca: Personalitzeu la disposició i l'aparença de les accions als menús de Nemo

en: Add a submenu or a separator
ca: Afegiu un submenú o un separador

en: Move up
ca: Mou amunt

en: Move down
ca: Mou avall

en: Icon
ca: Icona

en: Label
ca: Etiqueta

en: Restore the original label
ca: Restaura l'etiqueta original

en: Appearance:
ca: Aparença:

en: Save
ca: Desa

en: Restore default layout
ca: Restaura el disseny predeterminat

en: Nemo Actions Layout Editor
ca: Editor de disseny d'accions de Nemo

en: No icon
ca: Sense icona

en: Use the original icon (if there is one)
ca: Utilitzeu la icona original (si n'hi ha)

en: Choose...
ca: Trieu...

en: New submenu
ca: Nou submenú

en: New separator
ca: Nou separador

en: Click to add a shortcut
ca: Feu clic per afegir una drecera

en: This key combination is already in use by Nemo (%s). It cannot be changed.
ca: Aquesta combinació de tecles ja s'està utilitzant a Nemo (%s). No es pot canviar.

en: This key combination is already in use by another action:
ca: Aquesta combinació de tecles ja s'està utilitzant per a una altra acció:

en: Do you want to replace it?
ca: Voleu substituir-la?

en: The layout has changed. Save it?
ca: El disseny ha canviat. Desar-ho?

en: Unsaved changes
ca: Canvis sense desar

en: Open user actions folder
ca: Obre la carpeta d'accions de l'usuari

en: Quit
ca: Surt
