linuxmint - en to ga translation catalogue (334 entries)

en: Nemo could not create the required folder "%s".
ga: Níorbh fhéidir Nemo cruthú an fillteán "%s" atá de dhíth.

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
ga: Sular ritear Nemo, cruthaigh an fillteán seo a leanas le d'thoil, nó socraigh ceadanna ionas go mbeidh Nemo in ann é a chruthú.

en: Error starting autorun program: %s
ga: Earráíd leis an gclár uathrith : %s a thosú

en: Cannot find the autorun program
ga: Ní féidir an clár uathrith a aimsiú

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
ga: <big><b>Earráid le huathrith an bhogearraí </b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
ga: <big><b>Tá bogearaí ag an meán seo a bhí deartha chun tosú go huathobríoch. Ar mhaith leat é a rith?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
ga: Rithfidh an bogearraí go díreach ón meán "%s". Ní chóir bogearraí a rith nach bhfuil muinín agat ann.
    
    Má tá amhras ort, brú ar Cealaigh.

en: _Run
ga: _Rith

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
ga: Deasc

en: No bookmarks defined
ga: Níl leabharmhairc sainmhínithe

en: Public FTP
ga: FTP Poiblí

en: FTP (with login)
ga: FTP (le logáil isteach)

en: Windows share
ga: Comhroinnt Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ga: Daingnigh WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
ga: Ag ceangal...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
ga: Ní féidir modh liosta an fhreastalaí thaca a luchtú.
    Seiceáil do shuiteáil gvfs le d'thoil.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
ga: Ní féidir an fillteán "%s" a oscail ar "%s".

en: The server at "%s" cannot be found.
ga: Ní féidir an freastalaí a aimsiú ag "%s".

en: Try Again
ga: Bain triail as arís

en: Please verify your user details.
ga: Fíoraigh do shonraí úsaideora le d' thoil.

en: Continue
ga: Lean ar aghaidh

en: C_onnect
ga: C_eangail

note: set dialog properties
en: Connect to Server
ga: Ceangail leis an bhFreastalaí

en: Server Details
ga: Faisnéis faoin bhFreastalaí

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
ga: _Freastalaí:

note: second row: type combobox
en: _Type:
ga: _Cineál:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
ga: Ro_inn:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
ga: _Fillteán:

en: User Details
ga: Mionsonraí an Úsáideora

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
ga: _Ainm fearainn:

note: second row: username entry
en: _User name:
ga: _Ainm úsáideora:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
ga: Focal_Faire:

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
ga: _Meabhraigh an focal faire seo

en: Operation cancelled
ga: Oibríocht curtha ar ceal

en: Print but do not open the URI
ga: Clóbhuail ach ná hoscail an URI

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
ga: 
    
    Cuir ceangail le gléasadh freastalaí

en: Show the version of the program.
ga: Taispeáin an leagan den fheidhmchlár.

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
ga: Fol_mhaigh Bruscar

en: Name
ga: Ainm

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
ga: Folmhaigh an Bruscar

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
ga: Scrios gach rud sa Bhrúscar

en: The desktop view encountered an error.
ga: Thárla earráid san amharc ar dheasc.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
ga: Thárla erráid san amharc ar dheasc nuair a bhí sé ag tosú.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
ga: Athraigh deilbhíní ar ais go dtí a mbun-mh_éid

en: Restore Icon's Original Si_ze
ga: Athraigh ar ais go Bun-mh_éid an deilbhín

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
ga: Socraigh méid Deilbhíní...

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
ga: Go n-athrófaí méid an deilbhín roghnaithe

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
ga: Athraigh gach deilbhín roghnaithe ar ais go dtí a bhun-mhéid

en: Comment
ga: Trácht

en: Description
ga: Tuairisc

en: Command
ga: Ordú

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
ga: Níl na ceadanna riachtannacha agat chun breathnú ar an inneachar de "%s".

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
ga: Níorbh fhéidir "%s" a aimsiú. B'fhéidir gur scriosadh é le déanaí.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
ga: Faraoir, níorbh fhéidir a thaispeáint an t-inneachur uile de "%s": %s

en: The folder contents could not be displayed.
ga: Ní féidir inneachar an fhillteáin a thaispeáint.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
ga: Níl na ceadanna riachtanacha agat chun an grúpa de "%s" a athrú.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
ga: Faraoir, níorbh fhéidir an grúpa de "%s": %s a athrú

en: The group could not be changed.
ga: Níorbh fhéidir an grúpa a athrú.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
ga: Faraoir, níorbh fhéidir an  t-úinéir de "%s": %s a athrú

en: The owner could not be changed.
ga: Níorbh fhéidir an t-úinéir a athrú.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
ga: Faraoir, níorbh fhéidir athrú na ceadanna de  "%s": %s

en: The permissions could not be changed.
ga: Níorbh féidir na ceadanna a athrú.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
ga: Tá an t-ainm "%s" in úsáid cheana féin san fhillteán seo. Bain úsáid as ainm eile le d' thoil.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
ga: Níl "%s" san fhillteán seo. Seans gur bogadh é anois díreach nó gur scriosadh é?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
ga: Níl na ceadanna riachtanacha agat chun "%s" a athainmniú.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
ga: Níl an t-ainm "%s" bailí mar tá an carachtar "/" ann. Bain úsáid as ainm eile le d'thoil.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
ga: Níl an t-ainm "%s" bailí. Bain úsáid as ainm eile le d'thoil.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
ga: Tá an t-ainm "%s" ro-fhada. Bain úsáid as ainm eile le d'thoil.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
ga: Faraoir, níorbh fhéidir "%s" a athainmniú go "%s": %s

en: The item could not be renamed.
ga: Níorbh fhéidir an mír a athainmniú.

en: Renaming "%s" to "%s".
ga: "%s" á athainmniú go "%s".

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
ga: Neamhní

en: by _Name
ga: de Réir _Ainm

en: Keep icons sorted by name in rows
ga: Coimeád deilbhíní sortáilte de réir ainmneacha i rónna

en: by _Size
ga: de Réir _Méide

en: Keep icons sorted by size in rows
ga: Coimeád deilbhíní sortáilte de réir méide i rónna

en: by _Type
ga: de Réir _Cineáil

en: Keep icons sorted by type in rows
ga: Coimeád deilbhíní sortáilte de réir cineáil i rónna

en: by Modification _Date
ga: de Réir Dáta_Athraithe

en: Keep icons sorted by modification date in rows
ga: Coimeád deilbhíní sortáilte de réir dáta athraithe i rónna

en: by T_rash Time
ga: de réir Am Bh_ruscair

en: Keep icons sorted by trash time in rows
ga: Coimeád deilbhíní sortáilte de réir am bhruscair i rónna

en: _Organize Desktop by Name
ga: _Eagraigh Deasc de réir Ainm

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
ga: Soc_ raigh Míreanna

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
ga: _Eagraigh de réir Ainm

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
ga: Bog deilbhíní ionas go mbeidh siad ina luí go luiteach san fhuinneog is gan a bheith i mullach a chéile

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
ga: Ord Ais_iompaithe

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
ga: Taispeáin deilbhíní san ord aisiompaithe

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
ga: _Coinnigh Ailínithe

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
ga: Coinnigh deilbhíní ailínithe ar ghreille

en: _Manually
ga: _De Láimh

en: Leave icons wherever they are dropped
ga: Fág deilbhíní cibé áit a thitear iad

en: By _Name
ga: De Réir _Ainm

en: By _Size
ga: De Réir _Méide

en: By _Type
ga: De Réir _Cineáil

en: By Modification _Date
ga: De Réir _Dáta Athraithe

en: By T_rash Time
ga: De réir Am Bh_ruscair

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
ga: Amharc Deilbhín

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
ga: _Deilbhíní

en: The icon view encountered an error.
ga: Bhuail earráíd amharc na ndeilbhíní ar earráid.

en: The icon view encountered an error while starting up.
ga: Tháinig earráid roimh amharc deilbhín nuair a bhí sé á thosú.

en: Display this location with the icon view.
ga: Taispeáin an láthair seo le hamharc deilbhín.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
ga: Dlúthamharc

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
ga: _Dlúth

en: The compact view encountered an error.
ga: Tharla earráid le dlúthamharc.

en: The compact view encountered an error while starting up.
ga: Tharla earráid le dlúthamharc nuair a bhí dúiseacht ar siúl.

en: Display this location with the compact view.
ga: Taispeáin an láthair seo le dlúthamharc.

en: Image Type
ga: Cineál Íomhá

en: %d pixel | %d pixels
ga[0]: %d picteilín
ga[1]: %d picteilín
ga[2]: %d picteilín

en: Width
ga: Leithead

en: Height
ga: Ard

en: Title
ga: Teideal

en: Author
ga: Údar

en: Copyright
ga: Cóipcheart

en: Created On
ga: Cruthaithe ar

en: Created By
ga: Cruthaithe Ag

en: Disclaimer
ga: Séanadh

en: Warning
ga: Rabhadh

en: Source
ga: Foinse

en: Camera Brand
ga: Déanamh an Cheamara

en: Camera Model
ga: Déanamh agus ainm an Cheamara

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
ga: Dáta tógtha

en: Date Digitized
ga: Dáta Digitithe

en: Date Modified
ga: Dáta Athraithe

en: Exposure Time
ga: Am Nochta

en: Aperture Value
ga: Luach Cró

en: ISO Speed Rating
ga: Rátáil Luais ISO

en: Flash Fired
ga: Phléasc an Splainc

en: Metering Mode
ga: Mód Méadraithe

en: Exposure Program
ga: Clár Nochta

en: Focal Length
ga: Fad Fócais

en: Software
ga: Bogearraí

en: Location
ga: Láthair

en: Keywords
ga: Eochairfhocail

en: Creator
ga: Cruthaitheoir

en: Rating
ga: Rátáil

en: Failed to load image information
ga: Theip ar eolas faoin Íomha a luchtú

en: Loading...
ga: Á Luchtú...

en: Image
ga: Íomhá

en: (Empty)
ga: (Folamh)

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
ga: Amharc Liosta

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
ga: _Liosta

en: The list view encountered an error.
ga: Thárla earráíd in amharc  liosta

en: The list view encountered an error while starting up.
ga: Thárla earráíd in amharc  liosta nuair a bhí sé á tosú.

en: Display this location with the list view.
ga: Taispeáin an láthair seo le hamharc liosta.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
ga[0]: Ar mhaith leat amharc ar %d láthair?
ga[1]: Ar mhaith leat amharc ar %d shuíomh?
ga[2]: Ar mhaith leat amharc ar %d láthair?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
ga[0]: Osclóidh é seo %d fuinneóg faoi leith.
ga[1]: Osclóidh é seo %d fuinneóg eile.
ga[2]: Osclóidh é seo %d fuinneóg eile.

en: --check cannot be used with other options.
ga: ní féidir --seiceáil a úsáid le roghanna eile.

en: --quit cannot be used with URIs.
ga: Ní féidir --scoir a úsáid le URIanna.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
ga: Ní féidir --geoiméadracht a úsáid le níos mó ná URI amháín.

en: Perform a quick set of self-check tests.
ga: Déan sraith tapa de thástálacha féin-sheiceála.

en: GEOMETRY
ga: GEOIMÉADRACHT

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
ga: Cruthaigh fuinneoga ach amháin d' URIanna atá luaite go sonrach.

en: Quit Nemo.
ga: Scoir ó Nemo.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
ga: 
    
    Brabhsáil an córas comhad leis an mbainisteoir comhad

en: The Link "%s" is Broken.
ga: Tá an Nasc "%s" Briste.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
ga: Tá an Nasc "%s" Briste. Bog é go dtí an Bruscar?

en: This link cannot be used, because it has no target.
ga: Ní féidir an nasc seo a úsáid, mar níl sprioc ann.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
ga: Ní féidir an nasc seo a úsáid, mar níl an sprioc "%s" s'aige ann.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
ga: Bo_g go Bruscar

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
ga: An maith leat "%s" a rith, nó a thaispeáin cad atá ann?

en: "%s" is an executable text file.
ga: Is comhad inrite téacs é "%s".

en: Run in _Terminal
ga: Rith i d_Teirminéal

en: _Display
ga: _Taispeáin

en: Are you sure you want to open all files?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat na comhaid uile a oscailt?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
ga[0]: Osclóidh é seo %d táb eile.
ga[1]: Osclóidh é seo %d táb eile.
ga[2]: Osclóidh é seo %d táb eile.

en: Untrusted application launcher
ga: Láinseáilaí feidhmchláir neamhiontaofa

en: _Launch Anyway
ga: _Láinseáil Pé scéal é

en: Mark as _Trusted
ga: Marcáil go bhfuil sé_iontaofa

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
ga[0]: Osclóidh é seo %d feidhmchlár ar fad eile.
ga[1]: Osclóidh é seo %d fheidhmchlár ar fad eile.
ga[2]: Osclóidh é seo %d fheidhmchlár ar fad eile.

en: Unable to mount location
ga: Ní féidir láthair a fheistiú

en: Unable to start location
ga: Ní féidir tosú an  láthair

en: Opening "%s".
ga: "%s" á Oscailt.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
ga[0]: %d mhír á oscailt.
ga[1]: %d mhír á oscailt.
ga[2]: %d mhír á oscailt.

en: Close tab
ga: Dún cluaisín

en: Devices
ga: Gléasanna

en: Free space: %s
ga: Saorspás: %s

en: My Computer
ga: Mo Ríomhaire

en: Open your personal folder
    %s
ga: Oscail d' fhillteán pearsanta
    %s

en: Home
ga: Baile

en: Open the contents of your desktop in a folder
ga: Oscail inneachar do dheisce i bhfillteán

en: Open the contents of the File System
    %s
ga: Oscail inneachar an chórais chomhad
    %s

en: File System
ga: Córas Comhad

en: Trash
ga: Bruscar

en: Open the trash
ga: Oscail an bruscar

en: Mount and open %s (%s)
ga: Gléas agus oscail %s (%s)

en: Mount and open %s
ga: Gléas agus oscail %s

en: %s
    %s
ga: ·%s
    ·%s

en: Network
ga: Líonra

en: Browse the contents of the network
ga: Brabhsáil inneachar an líonra

note: name, stock id label, accelerator
en: _Start
ga: _Tosaigh

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
ga: _Stad

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
ga: _Las

en: _Safely Remove Drive
ga: _Bain Tiomántán go Sábháilte

en: _Connect Drive
ga: _Nasc Tiomántán

en: _Disconnect Drive
ga: _Dícheangail Tiomántán

en: _Start Multi-disk Device
ga: _Tosaigh Gléas Ildioscach

en: _Stop Multi-disk Device
ga: _Stop Gléas Ildioscach

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
ga: _Díghlasáil Tiomántán

en: _Lock Drive
ga: _Glasáil Tiomántán

en: Unable to start %s
ga: Ní féidir %s a thosú

en: Unable to eject %s
ga: Ní féidir %s a eisteilg

en: Unable to poll %s for media changes
ga: Ní féidir %s a fhaireachán d' athruithe sa mheán

en: Unable to stop %s
ga: Ní féidir %s a stopadh

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
ga: _Oscail

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
ga: Oscail i gCluaisín_Nua

en: Open in New _Window
ga: Oscail i bh_Fuinneog Nua

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
ga: _Cuir Leabharmharc  Leis

en: Remove
ga: Bain

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
ga: _Feistigh

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
ga: _Dífheistigh

note: name, stock id label, accelerator
en: _Eject
ga: _Eisteilg

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
ga: _Braith Meáin

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
ga: _Airíonna

en: File Operations
ga: Oibríochtaí Comhaid

en: All file operations have been successfully completed
ga: D'éirigh le gach oibríocht comhaid

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
ga: Ní féidir le níos mó ná deilbhín amháin a beidh saincheaptha ag an am céanna

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ga: Tarraing aon íomhá amháin chun deilbhín saincheaptha a shocrú le d'thoil.

en: The file that you dropped is not local.
ga: Níl sé logánta an comhad a thit tú.

en: You can only use local images as custom icons.
ga: Ní féidir leat na híomhanna logánta a úsáid ach amháin mar dheilbhíní saincheaptha

en: The file that you dropped is not an image.
ga: Ní íomhá é an comhad a thit tú.

en: _Name: | _Names:
ga[0]: _Ainm:
ga[1]: _Ainmneacha:
ga[2]: _Ainmneacha:

en: Properties
ga: Airíonna

en: %s Properties
ga: Airíonna %s

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
ga: anaithnid

en: Cancel Group Change?
ga: Cealaigh Athrú Grúpa?

en: Cancel Owner Change?
ga: Cealaigh Athrú Úinéara?

en: nothing
ga: neamhní

en: unreadable
ga: doléite

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
ga: Inneachar:

en: Size:
ga: Méid:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
ga: úsáidte

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
ga: saor

en: Total capacity:
ga: Toilleadh iomlán:

en: Filesystem type:
ga: Cineál chórais chomhad:

en: Basic
ga: Bunúsach

en: Type:
ga: Cineál:

en: Link target:
ga: Nasc an sprioc:

en: Location:
ga: Láthair:

en: Volume:
ga: Airde:

en: Accessed:
ga: Rochtain:

en: Modified:
ga: Mionathraithe:

en: Free space:
ga: Saorspás:

en: _Read
ga: _Léigh

en: _Write
ga: _Scríobh

en: E_xecute
ga: F_orghníomhaigh

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
ga: ní hea

en: list
ga: liostaigh

en: read
ga: léigh

en: create/delete
ga: cruthaigh/scrios

en: write
ga: scríobh

en: access
ga: rochtain

en: Access:
ga: Rochtain:

en: Folder access:
ga: Rochtain ar fhillteáin:

en: File access:
ga: Rochtain ar chomhaid:

en: List files only
ga: Liostaigh comhaid amháin

en: Access files
ga: Rochtain ar chomhaid

en: Create and delete files
ga: Cruthaigh agus scrios comhaid

en: Read-only
ga: Léigh-amháin

en: Read and write
ga: Léigh agus scríobh

en: Special flags:
ga: Bratacha speisialta:

en: Set _user ID
ga: Socraigh ú_sáideora ID

en: Set gro_up ID
ga: Socraigh  _grúpa ID

en: _Sticky
ga: _Greamaitheach

en: _Owner:
ga: Úi_néir:

en: Owner:
ga: Úinéir:

en: _Group:
ga: _Grúpa:

en: Group:
ga: Grúpa:

en: Execute:
ga: Rith:

en: Allow _executing file as program
ga: Ceadaigh _rith comhaid mar ríomhchlár

en: Others:
ga: Cinn Eile:

en: Folder Permissions:
ga: Ceadanna Fillteáin:

en: File Permissions:
ga: Ceadanna Comhaid:

en: Text view:
ga: Amharc téacs:

en: Permissions
ga: Ceadanna

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
ga: Ní hé túsa an t-úinéir, mar sin ní féidir leat na ceadanna seo a athrú.

en: SELinux context:
ga: Comhthéacs SELinux:

en: Last changed:
ga: Athrú is déanaí:

en: There was an error displaying help.
ga: Tharla earráid ag iarraidh cabhair á thaispeáint.

en: Empty _Trash
ga: Folmhaigh _Bruscar

en: Could not display "%s".
ga: Níorbh fhéidir "%s" a thaispeáint.

en: There was an error displaying help: 
    %s
ga: Tharla earráid ag iarraidh cabhair a thaispeáint: 
    %s

en: Toolbar
ga: Barra Uirlisí

en: Text
ga: Téacs

en: Copying Files
ga: Comhaid á gCóipeáil

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
ga: Fillteán gan teideal

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
ga: Cáipéis Gan Teideal

en: Emptying Trash
ga: Bruscar á Fholmhú

en: Move '%s' back to '%s'
ga: Bog '%s' ar ais go '%s'

en: Move '%s' to '%s'
ga: Bog '%s' go '%s'

en: Delete '%s'
ga: Scrios '%s'

en: Copy '%s' to '%s'
ga: Cóipeáil  '%s' go '%s'

en: Create a new folder '%s'
ga: Cruthaigh fillteán nua '%s'

en: Rename '%s' as '%s'
ga: Athainmnigh  '%s' mar '%s'

en: Move '%s' to trash
ga: Bog '%s' go brúscar

note: the %s here is a file extension
en: %s document
ga: cáipéis %s

en: Open all files of type "%s" with
ga: Oscail na comhaid uile den chineál  "%s" le

en: Preparing
ga: Á Ullmhú

en: Undo Edit
ga: Cealaigh Eagarthóireacht

en: Undo the edit
ga: Cealaigh an eagarthóireacht

en: Select All
ga: Roghnaigh iad uile

en: Show more _details
ga: Taispeáin tuilleadh _mionsonraí

en: You can stop this operation by clicking cancel.
ga: Brú ar cealaigh chun an gníomh seo a stopadh.

en:  (invalid Unicode)
ga:  (Unicode neamhbhailí)

en: Add Desklets
ga: Cuir le Deiscíní

en: Change Desktop _Background
ga: Athraigh Cúlra_na Deisce

en: Mount archive
ga: Feistigh an Cartlann

en: Mount %f to browse its contents
ga: Feistigh %f chun féachaint ar inneachar

en: Set as Wallpaper...
ga: Socraigh mar Cúlra na Deisce

en: Behavior
ga: Iompraíocht

en: <b>Executable Text Files</b>
ga: <b>Comhaid Téacs Inrite</b>

en: _Run executable text files when they are opened
ga: _Rith comhaid téacs inrite nuair atá siad ar oscailt

en: _View executable text files when they are opened
ga: Amharc - (_V) ar chomhaid téacs inrite nuair atál siad ar oscailt

en: <b>Trash</b>
ga: <b>Bruscar</b>

en: Automatically open a folder for automounted media
ga: Oscail filteán go huathoibríoch don mheáin atá uath-ghléasta

en: Prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
ga: Spreag nó uathrith/uath-thosaigh cláir nuair a ionsáitear meáin

en: Automatically close the device's tab, pane, or window when a device is unmounted or ejected
ga: Dún go huathoibríóch cluaisín, pána, nó fuinneog an ghléis ar dhí-ghléasadh nó eisteilg an ghléis

en: <b>Icon Captions</b>
ga: Ceannscríbhinní ar dheilbhíní

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
ga: Roghnaigh an t-ord ina thaispeánfar eolais faoi ainmneacha na ndeilbhíní. Taispeánfar eolas breise ar  zúmáil isteach níós gaire.

en: <b>Date</b>
ga: <b>Dáta</b>

en: _Format:
ga: _Formáid:

en: <b>Window and Tab Titles</b>
ga: <b>Teidil Fuinneoige agus Teidil Cluaisín</b>

en: Show the full p_ath in the title bar and tab bars
ga: T_aispeáin an cosán ina iomláin sa bharra teidil agus sa bharra cluaisín

en: <b>File Size</b>
ga: Méid an chomhaid

en: _Prefixes:
ga: Réimíreanna - (_P):

en: Display
ga: Taispeáin

en: <b>List Columns</b>
ga: <b>Liostáil i gColúin</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
ga: Roghnaigh ord taispeána eolais don amharc liosta.

en: List Columns
ga: Liostáil i gColúin

en: Show _thumbnails:
ga: _taispeáin mionsamhlacha:

en: _Only for files smaller than:
ga: Ach amháin le comhaid ní_os lú ná:

en: <b>Folders</b>
ga: <b>Fillteáin</b>

en: Count _number of items:
ga: Comhair lío_n na míreanna:

en: Preview
ga: Réamhamharc
