linuxmint - en to gd translation catalogue (1089 entries)

en: No actions found
gd: Cha deach gnìomh a lorg

en: Actions
gd: Gnìomhan

en: Nemo could not create the required folder "%s".
gd: Chan urrainn dha Nemo am pasgan "%s" a chruthachadh air a bheil feum.

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
gd: Cruthaich am pasgan a leanas no suidhich ceadan air dòigh 's gun urrainn dha Nemo a chruthachadh mus ruith thu Nemo.

en: Error starting autorun program: %s
gd: Mearachd a' fèin-tòiseachadh a' phrògraim %s

en: Cannot find the autorun program
gd: Cha ghabh am prògram fèin-ruith a lorg

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
gd: <big><b>Mearachd le fèin-ruith a' bhathair-bhog</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
gd: <big><b>Tha bathar-bog air a' mheadhan seo a thèid a thòiseachadh gu fèin-obrachail. A bheil thu airson a ruith?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
gd: Ruithidh am bathar-bog on mheadhan "%s" fhèin. Cha bu chòir dhut bathar-bog a ruith nach eil earbsa agad ann.
    
    Ma tha thu ann an imcheist, briog air "Sguir dheth".

en: _Run
gd: _Ruith

en: No bookmarks defined
gd: Ca deach comharran-lìn a shònrachadh

en: Disable all
gd: Cuir na h-uile à comas

en: Enable all
gd: Cuir na h-uile an comas

en: Public FTP
gd: FTP poblach

en: FTP (with login)
gd: FTP (le logadh a-steach)

en: Windows share
gd: Co-roinneadh Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
gd: WebDAV (HTTPS) tèarainte

en: Connecting...
gd: A' dèanamh ceangal...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
gd: Cha ghabh liosta nan dòighean fhrithealaichean (ris a bheil taic) a luchdadh.
    Thoir sùil air an stàladh gvfs agad.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
gd: Cha ghabh am pasgan "%s" fhosgladh air "%s".

en: The server at "%s" cannot be found.
gd: Cha ghabh am frithealaiche aig "%s" a lorg.

en: Try Again
gd: Feuch ris a-rithist

en: Please verify your user details.
gd: Dearbham fiosrachadh cleachdaiche agad.

en: Continue
gd: Lean air adhart

en: C_onnect
gd: C_eangail

note: set dialog properties
en: Connect to Server
gd: Ceangail ris an fhrithealaiche

en: Server Details
gd: Mion-fhiosrachadh mun fhrithealaiche

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
gd: _Frithealaiche:

note: second row: type combobox
en: _Type:
gd: _Seòrsa:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
gd: Co-r_oinn:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
gd: _Pasgan:

en: User Details
gd: Mion-fhiosrachadh mun chleachdaiche

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
gd: Ainm na _h-àrainn:

note: second row: username entry
en: _User name:
gd: Ainm-_cleachdaiche:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
gd: Facal-_faire:

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
gd: _Cuimhnich am facal-faire seo

en: Operation cancelled
gd: Sguireadh dhen ghnìomh seo

en: Print but do not open the URI
gd: Dèan clò-bhualadh ach na fosgail an URI

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
gd: 
    
    Cuir ceangal ris munntadh frithealaiche

en: Show the version of the program.
gd: Seall tionndadh a' phrògraim.

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
gd: Falamhaich an sgudal

en: Name
gd: Ainm

en: Size
gd: Meud

en: Type
gd: Seòrsa

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
gd: Falamhaich an sgudal

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
gd: Sguab às gach nì san sgudal

en: The desktop view encountered an error.
gd: Thachair an sealladh deasg ri mearachd.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
gd: Thachair an sealladh deasg ri mearachd fhad 's a bha e a' tòiseachadh.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
gd: Aisig meud tùsail nan ìomhaigheagan

en: Restore Icon's Original Si_ze
gd: Aisig meud tùsail na _h-ìomhaigheige

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
gd: Atharraich meud na h-ìomhaigheige...

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
gd: Ceadaich atharrachadh meud na h-ìomhaigheige a thagh thu

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
gd: Aisig gach ìomhaigheag a thagh thu dhan mheud tùsail

en: Comment
gd: Beachd

en: Description
gd: Tuairisgeul

en: Command
gd: Àithne

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
gd: Chan eil cead agad susbaint "%s" fhaicinn.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
gd: Cha b' urrainn dhuinn "%s" a lorg. Saoil an deach a sguabadh às o chionn goirid?

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
gd: Tha sinn duilich ach cha b' urrainn dhuinn an t-susbaint gu lèir ann an "%s" a shealltainn: %s

en: The folder contents could not be displayed.
gd: Cha b' urrainn dhuinn susbaint a' phasgain seo a shealltainn.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
gd: Chan eil cead agad buidheann "%s" atharrachadh.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
gd: Tha sinn duilich ach cha b' urrainn dhuinn buidheann "%s" atharrachadh: %s

en: The group could not be changed.
gd: Cha b' urrainn dhuinn am buidheann atharrachadh.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
gd: Tha sinn duilich ach cha b' urrainn dhuinn sealbhadair "%s" atharrachadh: %s

en: The owner could not be changed.
gd: Cha b' urrainn dhuinn an sealbhadair atharrachadh.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
gd: Tha sinn duilich ach cha b' urrainn dhuinn ceadan "%s" atharrachadh: %s

en: The permissions could not be changed.
gd: Cha b' urrainn dhuinn na ceadan atharrachadh.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
gd: Tha an t-ainm "%s" 'ga chleachdadh mu thràth sa phasgan seo. Cleachd ainm eile.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
gd: Chan eil "%s" sa phasgan seo. Saoil an deach a ghluasad no a sguabadh às?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
gd: Chan eil cead agad ainm ùr a thoirt air "%s".

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
gd: Chan e ainm dligheach tha ann an "%s" a chionn 's gu bheil an caractar "/" ann. Cleachd ainm eile.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
gd: Chan e ainm dligheach tha ann an "%s". Cleachd ainm eile.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
gd: Tha an t-ainm "%s" ro fhada. Cleachd ainm eile.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
gd: Tha sinn duilich ach cha b' urrainn dhuinn %2$s a thoirt air "%1$s": %3$s

en: The item could not be renamed.
gd: Cha b' urrainn dhuinn ainm ùr a thoirt air an nì.

en: Renaming "%s" to "%s".
gd: A' cur "%2$s" air "%1$s".

en: No extensions found
gd: Cha deach leudachan a lorg

en: no information available
gd: chan eil fiosrachadh ri làimh

en: Extensions
gd: Leudachain

en: Extensions changed.  Restart required.
gd: Chaidh na leudachain atharrachadh. Tha feum air ath-thòiseachadh.

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
gd: Chan eil gin

en: by _Name
gd: a-rèir ai_nm

en: Keep icons sorted by name in rows
gd: Seòrsaich ìomhaigheagan a-rèir ainm ann an ràghan

en: by _Size
gd: a-rèir _meud

en: Keep icons sorted by size in rows
gd: Seòrsaich ìomhaigheagan a-rèir meud ann an ràghan

en: by _Type
gd: a-rèir _seòrsa

en: Keep icons sorted by type in rows
gd: Seòrsaich ìomhaigheagan a-rèir seòrsa ann an ràghan

en: by _Detailed Type
gd: a-rèir seòrsa mionai_deach

en: Keep icons sorted by detailed type in rows
gd: Seòrsaich na h-ìomhaigheagan a-rèir an seòrsa mionaideach ann an raghan

en: by Modification _Date
gd: A-rèir ceann-là atharrachaidh

en: Keep icons sorted by modification date in rows
gd: Seòrsaich ìomhaigheagan a-rèir ceann-là atharrachaidh ann an ràghan

en: by T_rash Time
gd: a-rèi_r an ama a chaidh a chur san sgudal

en: Keep icons sorted by trash time in rows
gd: Seòrsaich ìomhaigheagan a-rèir an ama a chaidh a chur dhan sgudal ann an ràghan

en: _Organize Desktop by Name
gd: C_uir air dòigh an deasg a-rèir ainm

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
gd: Cuir air dòigh na _nithean

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
gd: Cuir air dòigh a-rèir ain_m

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
gd: Cuir air gleus ionadan nan ìomhaigheagan san uinneag agus na leig leotha a dhol a-steach air a chèile

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
gd: Òr_dugh contrarra

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
gd: Taisbean na h-ìomhaigheagan ann an òrdugh contrarra

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
gd: _Cum co-thaobhaichte iad

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
gd: Co-thaobhaich na h-ìomhaigheagan a-rèir griod

en: _Manually
gd: _A làimh

en: Leave icons wherever they are dropped
gd: Fàg na h-ìomhaigheagan far an deach an leigeil às

en: By _Name
gd: A-rèir ainm

en: By _Size
gd: A-rèir meud

en: By _Type
gd: A-rèir _seòrsa

en: By _Detailed Type
gd: A-rèir seòrsa mionai_deach

en: By Modification _Date
gd: A-rèir ceann-_là atharrachaidh

en: By T_rash Time
gd: A-rèir an a_ma a chaidh a chur dhan sgudal

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
gd: Sealladh ìomhaigheagan

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
gd: Ì_omhaigheagan

en: The icon view encountered an error.
gd: Thachair an sealladh ìomhaigheagan ri mearachd.

en: The icon view encountered an error while starting up.
gd: Thachair an sealladh ìomhaigheagan ri mearachd fhad 's a bha e a' tòiseachadh.

en: Display this location with the icon view.
gd: Seall an t-ionad seo san t-sealladh ìomhaigheagan.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
gd: An sealladh dùmhlaichte

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
gd: _Dùmhlaichte

en: The compact view encountered an error.
gd: Thachair an sealladh dùmhlaichte ri mearachd.

en: The compact view encountered an error while starting up.
gd: Thachair an sealladh dùmhlaichte ri mearachd fhad 's a bha e a' tòiseachadh.

en: Display this location with the compact view.
gd: Seall an t-ionad seo san t-sealladh dùmhlaichte.

en: Image Type
gd: Seòrsa an deilbh

en: %d pixel | %d pixels
gd[0]: %d phiogsail
gd[1]: %d phiogsail
gd[2]: %d piogsailean
gd[3]: %d piogsail

en: Width
gd: Leud

en: Height
gd: Àirde

en: Title
gd: Tiotal

en: Author
gd: Ùghdar

en: Copyright
gd: Còir-lethbhreac

en: Created On
gd: Air a chruthachadh

en: Created By
gd: Air a chruthachadh le

en: Disclaimer
gd: Aithris-àichidh

en: Warning
gd: Rabhadh

en: Source
gd: Bun-tùs

en: Camera Brand
gd: Brannd a' chamara

en: Camera Model
gd: Modail a' chamara

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
gd: Cuin a chaidh a thogail

en: Date Digitized
gd: Cuin a chaidh a dhigiteachadh

en: Date Modified
gd: Atharrachadh mu dheireadh

en: Exposure Time
gd: Faid an deisearais

en: Aperture Value
gd: Luach an fhosglaidh

en: ISO Speed Rating
gd: Rangachadh astar ISO

en: Flash Fired
gd: Chleachdadh an solas-boillsgidh

en: Metering Mode
gd: Modh meidheachaidh

en: Exposure Program
gd: Prògram deisearais

en: Focal Length
gd: Faid an fhòcais

en: Software
gd: Bathar-bog

en: Location
gd: Ionad

en: Keywords
gd: Faclan-luirg

en: Creator
gd: Cruthaichear

en: Rating
gd: Rangachadh

en: Failed to load image information
gd: Dh'fhàillig luchdadh fiosrachadh an deilbh

en: Loading...
gd: ’Ga luchdadh...

en: Image
gd: Dealbh

en: Actions: Action files can be added to this folder and will appear in the menu.
gd: Gnìomhan: Nuair a chuireas tu faidhlichean gnìomha ris a' phasgan seo, nochdaidh iad air a' chlàr-taice.

en: More info
gd: Barrachd fiosrachaidh

en: View a sample action file with documentation
gd: Seall ball-eisimpleir de fhaidhle gnìomha le docamaideadh

en: Scripts: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
gd: Sgriobtaichean: Nochdaidh a h-uile faidhle so-ghnìomhaichte air clàr-taice nan sgriobtaichean.

en: View additional information about creating scripts
gd: Seall barrachd fiosrachaidh air mar a chruthaicheas tu sgriobtaichean

en: (Empty)
gd: (Falamh)

en: Use Default
gd: Cleachd a' bhun-roghainn

en: Temporarily disable auto-sort
gd: Cuir an seòrsachadh fèin-obrachail à comas rè seal.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
gd: Sealladh liosta

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
gd: _Liosta

en: The list view encountered an error.
gd: Thachair an sealladh liosta ri mearachd.

en: The list view encountered an error while starting up.
gd: Thachair an sealladh liosta ri mearachd fhad 's a bha e a' tòiseachadh.

en: Display this location with the list view.
gd: Taisbean an t-ionad seo leis an t-sealladh liosta.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
gd[0]: A bheil thu airson sealltainn air %d ionad?
gd[1]: A bheil thu airson sealltainn air %d ionad?
gd[2]: A bheil thu airson sealltainn air %d ionadan?
gd[3]: A bheil thu airson sealltainn air %d ionad?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
gd[0]: Fosglaidh seo %d uinneag fa leth.
gd[1]: Fosglaidh seo %d uinneag fa leth.
gd[2]: Fosglaidh seo %d uinneagan fa leth.
gd[3]: Fosglaidh seo %d uinneag fa leth.

en: --check cannot be used with other options.
gd: Cha ghabh--check a chleachdadh le roghainnean eile.

en: --quit cannot be used with URIs.
gd: Cha ghabh --quit a chleachdadh le URIs.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
gd: Cha ghabh --geometry a chleachdadh le barrachd air aon URI.

en: Perform a quick set of self-check tests.
gd: Dèan sgrùdadh beag.

en: GEOMETRY
gd: GEOMATRAS

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
gd: Na cruthaich uinneagan ach airson URIs a chaidh a shònrachadh gu sònraichte.

en: Repair the user thumbnail cache - this can be useful if you're having trouble with file thumbnails.  Must be run as root
gd: Càraich tasgadan dhealbhagan a' chleachdaiche - dh'fhaoidte gu bheil seo feumail ma tha duilgheadasan agad le dealbhagan fhaidhlichean. Feumaidh tu seo a ruith 'nad root

en: Quit Nemo.
gd: Fàg Nemo.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
gd: 
    
    Brabhsaich an siostam faidhle le manaidsear nam faidhlichean

en: Nemo's main menu is now hidden
gd: Tha am prìomh chlàr-taice aig Nemo falaichte a-nis

en: You have chosen to hide the main menu.  You can get it back temporarily by:
    
    - Tapping the <Alt> key
    - Right-clicking an empty region of the main toolbar
    - Right-clicking an empty region of the status bar.
    
    You can restore it permanently by selecting this option again from the View menu.
gd: Chuir thu romhad am prìomh chlàr-taice fhalach.  seo mar a gheibh thu air ais e gu sealach:
    
    - Brùth air an iuchair <Alt>
    - Dèan briogadh deas air raon falamh air a' phrìomh bhàr-inneal
    - Dèan briogadh deas air raon falamh air a' bhàr-staid.
    
    'S urrainn dhut aiseag gu buan ma thaghas tu an roghainn seo a-rithist on chlàr-taice an t-seallaidh.

en: Don't show this message again.
gd: Na seall an teachdaireachd seo a-rithist.

en: The Link "%s" is Broken.
gd: Tha an ceangal "%s" briste.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
gd: Tha an ceangal "%s" briste. A bheil thu airson a ghluasad dhan sgudal?

en: This link cannot be used, because it has no target.
gd: Cha ghabh an ceangal seo a chleachdadh a chionn 's nach eil targaid aige.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
gd: Cha ghabh an ceangal seo a chleachdadh a chionn 's nach eil an targaid aige, "%s", ann.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
gd: Gluais dhan _sgudal

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
gd: A bheil thu airson "%s" a ruith an t-susbaint ann a shealltainn?

en: "%s" is an executable text file.
gd: Tha "%s" 'na fhaidhle teacsa so-ghnìomhaichte.

en: Run in _Terminal
gd: Ruith san _tèirmineal

en: _Display
gd: _Taisbean

en: Are you sure you want to open all files?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson a h-uile faidhle fhosgladh?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
gd[0]: Fosglaidh seo %d taba fa leth.
gd[1]: Fosglaidh seo %d thaba fa leth.
gd[2]: Fosglaidh seo %d tabaichean fa leth.
gd[3]: Fosglaidh seo %d taba fa leth.

en: Open with
gd: Fosgail le

en: Unknown file type
gd: Seòrsa faidhle nach aithne dhuinn

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  If you trust the source of this file, and have sufficient permissions, you can mark it executable and launch it.  Or, you can use the Open With dialog to pick a program to associate it with.
gd: Chan eil prògram as aithne dhuinn sam bith co-cheangailte ris an fhaidhle "%s". Ma tha earbsa agad ann an tùs an fhaidhle seo agus ma tha ceadan gu leòr agad, 's urrainn dhut comharra faidhle so-ghnìomhaichte a chur ris is a chur gu dol. Air no cleachd an còmhradh "Fosgail le" gus prògram a thaghadh a thèid a cho-cheangal ris.

en: Make executable and run
gd: Dèan faidhle so-ghnìomhaichte dheth is ruith e

en: Choose a program
gd: Tagh prògram

en: Untrusted application launcher
gd: Lòinsear aplacaid anns nach eil earbsa

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted (executable). If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
gd: Cha deach comharra na h-earbsachd a chur ri lòinsear aplacaid "%s" (so-ghnìomhaichte). Mur eil thu eòlach air tùs an fhaidhle seo, dh'fhaoidte nach eil e sàbhailte a chur gu dol.

en: _Launch Anyway
gd: Cuir gu do_l e co-dhiù

en: Mark as _Trusted
gd: Cuir comharra gu bheil e _earbsach

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
gd[0]: Fosglaidh seo %d aplacaid fa leth.
gd[1]: Fosglaidh seo %d aplacaid fa leth.
gd[2]: Fosglaidh seo %d aplacaidean fa leth.
gd[3]: Fosglaidh seo %d aplacaid fa leth.

en: Unable to mount location
gd: Cha ghabh an t-ionad a mhunntachadh

en: Unable to start location
gd: Cha ghabh an t-ionad a thòiseachadh

en: Opening "%s".
gd: A' fosgladh "%s".

en: Opening %d item. | Opening %d items.
gd[0]: A' fosgladh %d nì.
gd[1]: A' fosgladh %d nì.
gd[2]: A' fosgladh %d nithean.
gd[3]: A' fosgladh %d nì.

en: Close tab
gd: Dùin an taba

note: Translators: This is the --help description for the open-with app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Show an open-with dialog given a uri, to allow the user to change the default mimetype handler.
gd: 
    
    Seall còmhradh "fosgail le" airson URI ach an urrainn dhan cleachdaiche làimhsichear tùsail an t-seòrsa MIME atharrachadh.

en: Devices
gd: Uidheaman

en: Free space: %s
gd: Rum saor: %s

en: My Computer
gd: An coimpiutair agam

en: Open your personal folder
    %s
gd: Fosgail am pasgan pearsanta agad
    %s

en: Home
gd: Dhachaigh

en: Open the contents of your desktop in a folder
gd: Fosgail susbaint an deasga agad ann am pasgan

en: Recent
gd: O chionn goirid

en: Recent files
gd: Faidhlichean o chionn goirid

en: Open the contents of the File System
    %s
gd: Fosgail susbaint an t-siostaim fhaidhlichean
    %s

en: File System
gd: Siostam fhaidhlichean

en: Trash
gd: An sgudal

en: Open the trash
gd: Fosgail an sgudal

en: Bookmarks
gd: Comharran-leabhair

en: Mount and open %s (%s)
gd: Munntaich is fosgail %s (%s)

en: Mount and open %s
gd: Munntaich is fosgail %s

en: Network
gd: Lìonra

en: Browse the contents of the network
gd: Brabhsaich susbaint an lìonraidh

note: name, stock id label, accelerator
en: _Start
gd: _Tòisich

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
gd: _Sguir dheth

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
gd: A' _chumhachd air

en: _Safely Remove Drive
gd: Gluais a-mach an draibh gu _sàbhailte

en: _Connect Drive
gd: Ceangail an draibh _ris

en: _Disconnect Drive
gd: _Bris an ceangal ris an draibh

en: _Start Multi-disk Device
gd: _Tòisich uidheam ioma-diosgach

en: _Stop Multi-disk Device
gd: C_uir stad air an uidheam ioma-diosgach

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
gd: _Thoir a' ghlas far an draibh

en: _Lock Drive
gd: G_lais an draibh

en: Unable to start %s
gd: Cha ghabh %s a thòiseachadh

en: Unable to eject %s
gd: Cha ghabh %s a ghluasad a-mach

en: Unable to poll %s for media changes
gd: Chan urrainn dhuinn %s a sgrùdadh airson atharraichean nam meadhanan

en: Unable to stop %s
gd: Chan urrainn dhuinn stad a chur air %s

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
gd: F_osgail

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
gd: Fosgail ann an _taba ùr

en: Open in New _Window
gd: Fosgail ann an _uinneag ùr

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
gd: _Cuir comharra-leabhair ris

en: Remove
gd: Thoir air falbh

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
gd: Thoi_r ainm ùr air...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
gd: _Munntaich

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
gd: _Dì-mhunntaich

note: name, stock id label, accelerator
en: _Eject
gd: _Gluais a-mach

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
gd: _Mothaich dha meadhanan

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
gd: _Roghainnean

en: %1$s file operation active.  %2$d%% complete. | %1$s file operations active.  %2$d%% complete.
gd[0]: Tha %1$s obrachadh faidhle gnìomhach.  Tha %2$d%% dheth coileanta.
gd[1]: Tha %1$s obrachadh faidhle gnìomhach.  Tha %2$d%% dhiubh coileanta.
gd[2]: Tha %1$s obrachaidhean faidhle gnìomhach.  Tha %2$d%% dhiubh coileanta.
gd[3]: Tha %1$s obrachadh faidhle gnìomhach.  Tha %2$d%% dhiubh coileanta.

en: File Operations
gd: Obrachaidhean fhaidhlichean

en: All file operations have been successfully completed
gd: Chaidh gach obrachadh faidhle a choileanadh

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
gd: Chan urrainn dhut barrachd air aon ìomhaigheag ghnàthaichte iomruineadh aig an aon àm!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
gd: Na slaod ach aon ìomhaigh gus ìomhaigheag ghnàthaichte a shuidheachadh.

en: The file that you dropped is not local.
gd: Chan e faidhle ionadail a leig thu às.

en: You can only use local images as custom icons.
gd: Chan urrainn dhut ach dealbhan ionadail a chleachdadh mar ìomhaigheagan gnàthaichte.

en: The file that you dropped is not an image.
gd: Chan e dealbh a tha san fhaidhle a leig thu às.

en: _Name: | _Names:
gd[0]: Ai_nm:
gd[1]: Ai_nm:
gd[2]: Ai_nmean:
gd[3]: Ai_nm:

en: Properties
gd: Roghainnean

en: %s Properties
gd: Roghainnean %s

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
gd: neo-aithnichte

en: Cancel Group Change?
gd: A bheil thu airson sgur dhen atharrachadh bhuidhinn?

en: Cancel Owner Change?
gd: A bheil thu airson sgur de' dhatharrachadh an t-sealbhadair?

en: nothing
gd: chan eil gin

en: unreadable
gd: cha ghabh a leughadh

en: (some contents unreadable)
gd: (tha cuid a shusbaint ann nach gabh a leughadh)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
gd: Susbaint:

en: Size:
gd: Meud:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
gd: air a chleachdadh

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
gd: saor

en: Total capacity:
gd: Tomhas-lìonaidh gu lèir:

en: Filesystem type:
gd: Seòrsa an t-siostaim fhaidhlichean:

en: Basic
gd: Bunasach

en: Type:
gd: Seòrsa:

en: Link target:
gd: Targaid a' cheangail:

en: Location:
gd: Ionad:

en: Volume:
gd: Draibh:

en: Accessed:
gd: Air inntrigeadh:

en: Modified:
gd: Air atharrachadh:

en: Free space:
gd: Rum saor:

en: _Read
gd: Cea_d-leughaidh

en: _Write
gd: Cead-_ sgrìobhaidh

en: E_xecute
gd: Cead-g_nìomhachaidh

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
gd: chan eil

en: list
gd: liosta

en: read
gd: cead-leughaidh

en: create/delete
gd: chead-cruthachaidh/sguabaidh às

en: write
gd: cead-leughaidh

en: access
gd: cead-inntrigidh

en: Access:
gd: Inntrigeadh:

en: Folder access:
gd: Inntrigeadh do phasganan:

en: File access:
gd: Inntrigeadh dha faidhlichean:

en: List files only
gd: Liostadh fhaidhlichean a-mhàin

en: Access files
gd: Inntrigeadh dha faidhlichean

en: Create and delete files
gd: Comas-cruthachaidh is sguabaidh às

en: Read-only
gd: Cead-leughaidh a-mhàin

en: Read and write
gd: Comas-leugaidh is sgrìobhaidh

en: Special flags:
gd: Brataichean sònraichte:

en: Set _user ID
gd: Suidhich ID cl_eachdaiche

en: Set gro_up ID
gd: Suidhich ID b_uidheann

en: _Sticky
gd: _Fleòdrainn

en: _Owner:
gd: _Sealbhadair:

en: Owner:
gd: Sealbhadair:

en: _Group:
gd: _Buidheann:

en: Group:
gd: Buidheann:

en: Execute:
gd: Cuir an gnìomh:

en: Allow _executing file as program
gd: Ceadaich _gnìomhachadh an fhaidhle mar phrògram

en: Others:
gd: Càch:

en: Folder Permissions:
gd: Ceadan a' phasgain:

en: File Permissions:
gd: Ceadan an fhaidhle:

en: Text view:
gd: Sealladh teacsa:

en: Permissions
gd: Ceadan

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
gd: Cha tusa an sealbhadair agus chan urrainn dhut na ceadan seo atharrachadh air sgàth sin.

en: SELinux context:
gd: Co-theacsa SELinux:

en: Last changed:
gd: An t-atharrachadh mu dheireadh:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
gd: Cuir an sàs na ceadan ann am faidhlichean iadhta

en: The permissions of "%s" could not be determined.
gd: Cha b' urrainn na ceadan aig "%s" fhiosrachadh.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
gd: Cha b' urrainn na ceadan aig an fhaidhle a thagh thu fhiosrachadh.

en: Open With
gd: Fosgail le

en: Creating Properties window.
gd: A' cruthachadh uinneag nan roghainnean

en: There was an error displaying help.
gd: Bha mearachd ann a' taisbeanadh na cobharach.

en: Show Places
gd: Seall na h-àitichean

en: Show Treeview
gd: Seall an sealladh craoibhe

en: Hide the Sidebar (F9)
gd: Falaich am bàr-taoibh (F9)

en: Show the Sidebar (F9)
gd: Seall am bàr-taoibh (F9)

en: Adjust zoom level
gd: Cuir air gleus ìre an t-sùm

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: A problem has been detected with your thumbnail cache.  Fixing it will require administrative privileges.
gd: Mhothaich sinn do dhuilgheadas le tasgadan nan dealbhagan agad. Tha feum air ceadan rianaire gus seo a chàradh.

en: Fix now
gd: Càraich e an-dràsta

en: Dismiss
gd: Leig seachad

en: Elevated Privileges
gd: Pribhleidean àrdaichte

en: Restore Selected Items
gd: Aisig na nithean a thagh thu

en: Restore selected items to their original position
gd: Aisig na nithean a thagh thu gun ionad tùsail

en: Empty _Trash
gd: Falamhaich an _sgudal

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
gd: Thèid "%s" a ghluasad ma thaghas tu an àithne "Cuir ann"

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
gd: Thèid lethbhreac a dhèanamh de "%s" ma thaghas tu an àithne "Cuir ann"

en: There is nothing on the clipboard to paste.
gd: Chan eil dad air an stòr-bhòrd as urrainn dhut a chur ann.

note: name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
gd: Cruthaich _pasgan ùr

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
gd: Cuir dhan _phasgan seo

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
gd: Sgua_b às

en: Computer
gd: Coimpiutair

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
gd[0]: Fosglaidh seo %'d taba fa leth.
gd[1]: Fosglaidh seo %'d thaba fa leth.
gd[2]: Fosglaidh seo %'d tabaichean fa leth.
gd[3]: Fosglaidh seo %'d taba fa leth.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
gd[0]: Fosglaidh seo %'d uinneag fa leth.
gd[1]: Fosglaidh seo %'d uinneag fa leth.
gd[2]: Fosglaidh seo %'d uinneagan fa leth.
gd[3]: Fosglaidh seo %'d uinneag fa leth.

en: Select Items Matching
gd: Tagh nithean a tha a' maidseadh

en: _Pattern:
gd: _Pàtran:

en: Examples:
gd: Buill-eisimpleir:

note: Reset to default info
en: Undo
gd: Neo-dhèan

en: Undo last action
gd: Neo-dhèan an gnìomh mu dheireadh

note: Reset to default info
en: Redo
gd: Ath-dhèan

en: Redo last undone action
gd: Ath-dhèan an gnìomh mu dheireadh a chaidh a neo-dhèanamh

en: Content View
gd: Sealladh susbaint

en: View of the current folder
gd: Sealladh a' phasgain làithrich

en: "%s" selected
gd: "%s" air a thaghadh

en: %'d folder selected | %'d folders selected
gd[0]: %'d phasgan air a thaghadh
gd[1]: %'d phasgan air a thaghadh
gd[2]: %'d pasganan air a thaghadh
gd[3]: %'d pasgan air a thaghadh

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
gd[0]:  (anns a bheil %'d nì)
gd[1]:  (anns a bheil %'d nì)
gd[2]:  (anns a bheil %'d nithean)
gd[3]:  (anns a bheil %'d nì)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
gd[0]:  (anns a bheil %'d nì uile gu lèir)
gd[1]:  (anns a bheil %'d nì uile gu lèir)
gd[2]:  (anns a bheil %'d nithean uile gu lèir)
gd[3]:  (anns a bheil %'d nì uile gu lèir)

en: %'d item selected | %'d items selected
gd[0]: %'d nì air a thaghadh
gd[1]: %'d nì air a thaghadh
gd[2]: %'d nithean air a thaghadh
gd[3]: %'d nì air a thaghadh

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
gd[0]: %'d nì eile air a thaghadh
gd[1]: %'d nì eile air a thaghadh
gd[2]: %'d nithean eile air a thaghadh
gd[3]: %'d nì eile air a thaghadh

en: %'u item | %'u items
gd[0]: %'u nì
gd[1]: %'u nì
gd[2]: %'u nithean
gd[3]: %'u nì

en: %s, Free space: %s
gd: %s, rum saor: %s

en: Open With %s
gd: Fosgail le %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
gd[0]: Cleachd "%s" gus an nì a thagh thu fhosgladh
gd[1]: Cleachd "%s" gus an nì a thagh thu fhosgladh
gd[2]: Cleachd "%s" gus an nithean a thagh thu fhosgladh
gd[3]: Cleachd "%s" gus an nì a thagh thu fhosgladh

en: Run "%s" on any selected items
gd: Ruith "%s" air nì sam bith a thagh thu

en: Create a new document from template "%s"
gd: Cruthaich sgrìobhainn ùr stèidhichte air an teamplaid "%s"

en: Select Target Folder For Move
gd: Tagh am pasgan-uidhe airson a' ghluasaid

en: Select Target Folder For Copy
gd: Tagh am pasgan-uidhe airson an lethbhric

en: Unable to unmount location
gd: Cha ghabh an t-ionad a dhì-mhunntachadh

en: Unable to eject location
gd: Cha ghabh an t-ionad sin a ghluasad a-mach

en: Unable to stop drive
gd: Cha ghabh stad a chur air an draibh

en: Connect to Server %s
gd: Ceangail ris an fhrithealaiche %s

en: _Connect
gd: _Ceangail

en: Link _name:
gd: Ai_nm a' cheangail

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
gd: Cruthaich _sgrìobhainn ùr

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
gd: Fosgail _le

en: Choose a program with which to open the selected item
gd: Tagh prògram a dh'fhosglas an nì a thagh thu dhut

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
gd: Seall no atharraich roghainnean a nì a thagh thu

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
gd: Cruthaich pasgan falamh ùr am broinn a' phasgain seo

note: name, stock id, label
en: No templates installed
gd: Cha deach teamplaid sam bith a stàladh

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
gd: Sgrìobhainn _bhàn

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
gd: Cruthaich sgrìobhainn bhàn ùr am broinn a' phasgain seo

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
gd: Fosgail an nì a thagh thu san uinneag seo

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
gd: Foasgail ann an uinneag seòladaireachd

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
gd: Fosgail gach nì a thagh thu ann an uinneag seòladaireachd

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
gd: Fosgail gach nì a thagh thu ann an taba ùr

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
gd: Fosgail san tèirmineal

note: tooltip
en: Open terminal in the selected folder
gd: Fosgail an tèirmineal sa phasgan a thagh thu

note: name, stock id label, accelerator
en: Open as Root
gd: Fosgail mar root

note: tooltip
en: Open the folder with administration privileges
gd: Fosgail am pasgan le pribhleidean rianachd

note: name, stock id label, accelerator
en: Follow link to original file
gd: Lean an ceangal gun fhaidhle tùsail

note: tooltip
en: Navigate to the original file that this symbolic link points to
gd: Seòl gun fhaidhle tùsail a tha an ceangal samhlach seo a' tomhadh ris

note: name, stock id label, accelerator
en: Open containing folder
gd: Fosgail am pasgan sa bheil e

note: tooltip
en: Navigate to the folder that the selected item is stored in
gd: Seòl dhan phasgan far a bheil an nì a thagh thu 'ga ghlèidheadh

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
gd: _Aplacaid eile...

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
gd: Tagh aplacaid eile a dh'fhosglas an nì a thagh thu

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
gd: Fosgail le _aplacaid eile...

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
gd: Ullaich na faidhlichean gus an gluasad leis an àithne "Cuir ann"

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
gd: Ullaich na faidhlichean gus lethbhreac a dhèanamh dhiubh leis an àithne "Cuir ann"

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
gd: Gluais no dèan lethbhreac de dh'fhaidhlichean a thagh thu roimhe leis an àithne "Gearr" no "Dèan lethbhreac"

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
gd: Gluais no cuir lethbhreac de dh'fhaidhlichean a thagh thu roimhe leis an àithne "Gearr" no "Dèan lethbhreac" dhan phasgan a thagh thu

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
gd: Cuir l_ethbhreac dheth gu

note: name, stock id, label
en: M_ove to
gd: G_luais gu

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
gd: Tagh n_a h-uile

note: tooltip
en: Select all items in this window
gd: Tagh a h-uile nì a tha san uinneag seo

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
gd: Tagh n_ithean a tha a' maidseadh...

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
gd: Tagh nithean san uinneag seo a tha a' maidseadh ri pàtran àraid

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
gd: Cuir an _taghadh bun os cionn

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
gd: Na tagh ach na nithean nach eil air an taghadh an-dràsta fhèin

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
gd: Dù_blaich

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
gd: Dùblaich gach nì a thagh thu

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
gd[0]: Dè_an ceangal
gd[1]: Dè_an ceanglaichean
gd[2]: Dè_an ceanglaichean
gd[3]: Dè_an ceanglaichean

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
gd: Cruthaich ceangal samhlachail airson gach nì a thagh thu

note: tooltip
en: Rename selected item
gd: Thoir ainm ùr air an rud a thagh thu

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
gd: Gluais gach nì a thagh thu dhan sgudal

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
gd: Shuab às gach nì a thagh thu gun a bhith 'gan gluasad dhan sgudal

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
gd: _Aisig

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
gd: _Neo-dhèan

note: tooltip
en: Undo the last action
gd: Neo-dhèan an gnìomh mu dheireadh

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
gd: _Ath-dhèan

note: tooltip
en: Redo the last undone action
gd: Ath-dhèan an gnìomh mu dheireadh a chaidh a neo-dhèanamh

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
gd: Aisig na _bun-roghainnean

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
gd: Ath-shuidhich òrdugh an t-seòrsachaidh agus ìre an t-sùm a-rèir roghainnean an t-seallaidh seo

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
gd: Ceangail ris an fhrithealaiche seo

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
gd: Dèan ceangal buan ris an fhrithealaiche seo

note: tooltip
en: Mount the selected volume
gd: Munntaich an draibh a thagh thu

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
gd: Dì-mhunntaich an draibh a thagh thu

note: tooltip
en: Eject the selected volume
gd: Gluais a-mach an draibh a thagh thu

note: tooltip
en: Start the selected volume
gd: Tòisich an draibh a thagh thu

note: tooltip
en: Stop the selected volume
gd: Cuir stad air an draibh a thagh thu

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
gd: Mothaich do mheadhanan san draibh a thagh thu

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
gd: Munntaich an draibh a tha co-cheangailte ris a' phasgan fhosgailte

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
gd: Dì-mhunntaich an draibh a tha co-cheangailte ris a' phasgan fhosgailte

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
gd: Gluais a-mach an draibh a tha co-cheangailte ris a' phasgan fhosgailte

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
gd: Tòisich an draibh a tha co-cheangailte ris a' phasgan fhosgailte

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
gd: Cuir stad air an draibh a tha co-cheangailte ris a' phasgan fhosgailte

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
gd: Fosgail am faidhle is dùin an uinneag

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
gd: Fosgail am pasgan ann an uinneag seòladaireachd

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
gd: Fosgail am pasgan seo ann an taba ùr

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
gd: Ullaich am pasgan seo gus a ghluasad leis an àithne "Cuir ann"

note: tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
gd: Ullaich am pasgan seo gus lethbhreac a dhèanamh dheth leis an àithne "Cuir ann"

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
gd: Gluais no cuir lethbhreac de dh'fhaidhlichean a thagh thu roimhe leis an àithne "Gearr" no "Dèan lethbhreac" dhan pasgan seo

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
gd: Gluais am pasgan seo dhan sgudal

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
gd: Sguab às am pasgan seo gun a bhith 'ga ghluasad dhan sgudal

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
gd: Munntaich an draibh a tha co-cheangailte ris a' phasgan seo

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
gd: Dì-mhunntaich an draibh a tha co-cheangailte ris a' phasgan seo

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
gd: Gluais a-mach an draibh a tha co-cheangailte ris a' phasgan seo

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
gd: Tòisich an draibh a tha co-cheangailte ris a' phasgan seo

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
gd: Cuir stad air an draibh a tha co-cheangailte ris a' phasgan seo

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
gd: Seall no atharraich roghainnean a' phasgain seo

note: name, stock id, label
en: _Other pane
gd: Leòsan _eile

en: Copy the current selection to the other pane in the window
gd: Cuir lethbhreac dhen taghadh làithreach dhan leòsan eile san uinneag

en: Move the current selection to the other pane in the window
gd: Gluais an taghadh làithreach dhan leòsan eile san uinneag

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
gd: _Dhachaigh

en: Copy the current selection to the home folder
gd: Cuir lethbhreac dhen taghadh làithreach dhan phasgan dachaigh

en: Move the current selection to the home folder
gd: Gluais an taghadh làithreach dhan phasgan dachaigh

en: Copy the current selection to the desktop
gd: Cuir lethbhreac dhen taghadh làithreach air an desktop

en: Move the current selection to the desktop
gd: Gluais an taghadh làithreach air an desktop

en: Browse for a folder to move the selection to
gd: Brabhsaich airson pasgan gus na thagh thu a ghluasad ann

en: Browse for a folder to copy the selection to
gd: Brabhsaich airson pasgan gus lethbhreac dhe na thagh thu a chur ann

en: Run scripts
gd: Ruith sgriobtaichean

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
gd: _Sgriobtaichean

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
gd: Gluais am pasgan fosgailte a-mach às an sgudal dha "%s"

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
gd[0]: Gluais am pasgan a thagh thu a-mach às an sgudal dha “%s”
gd[1]: Gluais na pasganan a thagh thu a-mach às an sgudal dha “%s”
gd[2]: Gluais na pasganan a thagh thu a-mach às an sgudal dha “%s”
gd[3]: Gluais na pasganan a thagh thu a-mach às an sgudal dha “%s”

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
gd[0]: Gluais am pasgan a thagh thu a-mach às an sgudal
gd[1]: Gluais na pasganan a thagh thu a-mach às an sgudal
gd[2]: Gluais na pasganan a thagh thu a-mach às an sgudal
gd[3]: Gluais na pasganan a thagh thu a-mach às an sgudal

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
gd[0]: Gluais am faidhle a thagh thu a-mach às an sgudal dha “%s”
gd[1]: Gluais na faidhlichean a thagh thu a-mach às an sgudal dha “%s”
gd[2]: Gluais na faidhlichean a thagh thu a-mach às an sgudal dha “%s”
gd[3]: Gluais na faidhlichean a thagh thu a-mach às an sgudal dha “%s”

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
gd[0]: Gluais am faidhle a thagh thu a-mach às an sgudal
gd[1]: Gluais na faidhlichean a thagh thu a-mach às an sgudal
gd[2]: Gluais na faidhlichean a thagh thu a-mach às an sgudal
gd[3]: Gluais na faidhlichean a thagh thu a-mach às an sgudal

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
gd[0]: Gluais an nì a thagh thu a-mach às an sgudal dha "%s"
gd[1]: Gluais na nithean a thagh thu a-mach às an sgudal dha "%s"
gd[2]: Gluais na nithean a thagh thu a-mach às an sgudal dha "%s"
gd[3]: Gluais na nithean a thagh thu a-mach às an sgudal dha "%s"

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
gd[0]: Gluais an nì a thagh thu a-mach às an sgudal
gd[1]: Gluais na nithean a thagh thu a-mach às an sgudal
gd[2]: Gluais na nithean taghte a-mach às an sgudal
gd[3]: Gluais na nithean a thagh thu a-mach às an sgudal

en: Start the selected drive
gd: Tòisich an draibh a thagh thu

en: Connect to the selected drive
gd: Ceangail ris an draibh a thagh thu

en: _Start Multi-disk Drive
gd: _Tòisich an draibh ioma-diosgach

en: Start the selected multi-disk drive
gd: Tòisich an draibh ioma-diosgach a thagh thu

en: U_nlock Drive
gd: Th_oir a' ghlas far an draibh

en: Unlock the selected drive
gd: Thoir a' ghlas far an draibh a thagh thu

en: Stop the selected drive
gd: Cuir stad air an draibh a thagh thu

en: Safely remove the selected drive
gd: Gluais a-mach an draibh a thagh thu gu sàbhailte

en: _Disconnect
gd: Bris an ceangal

en: Disconnect the selected drive
gd: Dì-cheangail an draibh a thagh thu

en: _Stop Multi-disk Drive
gd: _Cuir stad air an draibh ioma-diosgach a thagh thu

en: Stop the selected multi-disk drive
gd: Cuir stad air an draibh ioma-diosgach a thagh thu

en: Lock the selected drive
gd: Glais an draibh a thagh thu

en: Start the drive associated with the open folder
gd: Tòisich an draibh a tha co-cheangailte ris a' phasgan fhosgailte

en: Connect to the drive associated with the open folder
gd: Ceangail an draibh a tha co-cheangailte ris a' phasgan fhosgailte

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
gd: Tòisich an draibh ioma-diosgach a tha co-cheangailte ris a' phasgan fhosgailte

en: Unlock the drive associated with the open folder
gd: Thoir a' ghlas far an draibh a tha co-cheangailte ris a' phasgan fhosgailte

en: _Stop the drive associated with the open folder
gd: C_uir stad air an draibh a tha co-cheangailte ris a' phasgan fhosgailte

en: Safely remove the drive associated with the open folder
gd: Gluais a-mach an draibh a tha co-cheangailte ris a' phasgan fhosgailte gu sàbhailte

en: Disconnect the drive associated with the open folder
gd: Dì-cheangail an draibh a tha co-cheangailte ris a' phasgan fhosgailte

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
gd: Cuir stad air an draibh ioma-dhiosgach a tha co-cheangailte ris a' phasgan fhosgailte

en: Lock the drive associated with the open folder
gd: Glais an draibh a tha co-cheangailte ris a' phasgan fhosgailte

en: _Delete Permanently
gd: Sgua_b às gu buan

en: Delete the open folder permanently
gd: Sguab às am pasgan fosgailte gu buan

en: Move the open folder to the Trash
gd: Gluais am pasgan fosgailte dhan sgudal

en: _Open With %s
gd: _Fosgail le %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
gd[0]: Fosgail ann an %'d  _uinneag ùr
gd[1]: Fosgail ann an %'d  _uinneag ùr
gd[2]: Fosgail ann an %'d  _uinneagan ùra
gd[3]: Fosgail ann an %'d  _uinneag ùr

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
gd[0]: Fosgail ann an %'d _taba ùr
gd[1]: Fosgail ann an %'d _thaba ùr
gd[2]: Fosgail ann an %'d _tabaichean ùra
gd[3]: Fosgail ann an %'d _taba ùr

en: Delete all selected items permanently
gd: Sguab às gach nì a thagh thu gu buan

en: Remo_ve from Recent
gd: Thoir air falbh _o na dh'fhosgladh o chionn goirid

en: Remove each selected item from the recently used list
gd: Thoir air falbh gach nì a thagh thu na dh'fhosgladh o chionn goirid

en: View or modify the properties of the open folder
gd: Seall no atharraich roghainnean a' phasgain fhosgailte

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
gd: Ceangal ri %s

en: Drag and drop is not supported.
gd: Chan eil taic ri slaodadh is leigeil às.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
gd: Chan eil taic ri slaodadh is leigeil às ach air siostaman faidhle ionadail.

en: An invalid drag type was used.
gd: Chaidh slaodadh a dhèanamh air dòigh nach eil ceadaichte

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
gd: teacsa a chaidh a leigeil as.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
gd: dàta a chaidh a leigeil às

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
gd: A bheil thu airson gach comharra-lìn aig a bheil an t-ionad nach eil ann a thoirt air falbh on liosta?

en: The location "%s" does not exist.
gd: Chan eil an t-ionad "%s" ann.

en: Bookmark for Nonexistent Location
gd: Comharra-lìn airson ionad nach eil ann

en: Go to the location specified by this bookmark
gd: Rach gun ionad a tha an comharra-lìn seo a' sònrachadh

en: %s - File Browser
gd: %s - Brabhsair fhaidhlichean

en: Searching...
gd: 'Ga lorg...

en: Could not display "%s".
gd: Cha b' urrainn dhuinn "%s" a shealltainn.

en: Nemo has no installed viewer capable of displaying the folder.
gd: Chan eil sealladair sam bith aig aig Nemo leis an urrainn dha am pasgan a shealltainn.

en: The location is not a folder.
gd: Chan e pasgan a tha san ionad seo.

en: Could not find "%s".
gd: Cha b' urrainn dhuinn "%s" a lorg.

en: Please check the spelling and try again.
gd: Thoir sùil air an litreachadh is feuch ris a-rithist.

en: Nemo cannot handle "%s" locations.
gd: Chan urrainn dha Nemo ionadan "%s" a làimhseachadh.

en: Nemo cannot handle this kind of location.
gd: Chan urrainn dha Nemo ionad d' a leithid a làimhseachadh.

en: Unable to mount the location.
gd: Cha ghabh an t-ionad seo a mhunntachadh.

en: Access was denied.
gd: Chaidh inntrigeadh dha a dhiùltadh.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
gd: Cha b' urrainn dhuinn "%s" a shealltainn a chionn 's nach b' urrainn dhuinn an t-òstair a lorg.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
gd: Dèan cinnteach gu bheil an litreachadh ceart agus gu bheil na roghainnean progsaidh agad ceart.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
gd: Mearachd: %s
    Tagh sealladair eile 's feuch ris a-rithist.

en: Nemo is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
gd: Tha Nemo 'na bhathar-bog saor; 's urrainn dhut ath-sgaoileadh agus/no atharrachadh fo theirmichean a' GNU General Public License mar a chaidh fhoillseachadh leis a' Free Software Foundation; co-dhiù tionndadh 2 dhen cheadachas no (ma lùigeas tu) tionndadh nas ùire sam bith dheth.

en: Nemo is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
gd: Tha Nemo 'ga sgaoileadh is sinne an dòchas gum bi e gu feum ach 's ann as aonais barantais sam bith; fiù às aonais barantas fillte a thaobh SO-MHARSANTACHD no ION-FHREAGARRACHD A CHUM FEUM SAM BITH. Faic a' GNU General Public License airson barrachd fiosrachaidh.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nemo; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
gd: Bu chòir gun d'fhuair thu lethbhreac dhen GNU General Public License an cois Nemo; mur an d'fhuair, sgrìobh gun Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, Stàitean Aonaichte Aimeireaga

en: Nemo lets you organize files and folders, both on your computer and online.
gd: Bheir Nemo comas dhut faidhlichean agus pasganan a chumail an òrdugh, an dà chuid air a' choimpiutair agad is air loidhne.

en: There was an error displaying help: 
    %s
gd: Bha mearachd ann a' taisbeanadh na cobharach: 
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
gd: _Faidhle

note: name, stock id, label
en: _Edit
gd: D_easaich

note: name, stock id, label
en: _View
gd: _Seall

note: name, stock id, label
en: _Help
gd: _Cobhair

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
gd: _Dùin

note: tooltip
en: Close this folder
gd: Dùin am pasgan seo

en: Prefere_nces
gd: Roghain_nean

en: Edit Nemo preferences
gd: Deasaich roghainnean Nemo

en: Undo the last text change
gd: Neo-dhèan an t-atharrachadh mu dheireadh

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
gd: Fosgail am _pàrant

en: Open the parent folder
gd: Fosgail pàrant a' phasgain

note: tooltip
en: Stop loading the current location
gd: Sguir a luchdadh an ionaid làithrich

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
gd: _Ath-luchdaich

note: tooltip
en: Reload the current location
gd: Ath-luchdaich an t-ionad làithreach

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
gd: _A h-uile cuspair

note: tooltip
en: Display Nemo help
gd: Taisbean cobhair Nemo

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
gd: M_u dhèidhinn

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nemo
gd: Taisbean creideasan airson cruthadairean Nemo

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
gd: Sùm a-_steach

note: tooltip
en: Increase the view size
gd: Meudaich an sealladh

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
gd: Sùm a-_mach

note: tooltip
en: Decrease the view size
gd: Lùghdaich an sealladh

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
gd: Me_ud àbhaisteach

note: tooltip
en: Use the normal view size
gd: Seall e leis a' mheud àbhaisteach

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
gd: Ceangail ri _frithealaiche...

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
gd: Ceangail ri coimpiutair cèin no diosg co-roinnte

note: tooltip
en: Open your personal folder
gd: Fosgail am pasgan pearsanta agad

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
gd: _Coimpiutair

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
gd: Rùraich gach diosg is pasgan ionadail is cèin a ruigeas tu on choimpiutair seo

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
gd: _Lìonra

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
gd: Rùraich ionadan ionadail air an lìonra is feadhainn ris a bheil comharra-lìn

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
gd: T_eamplaidean

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
gd: Fosgail pasgan nan teamplaidean pearsanta agad

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
gd: An _sgudal

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
gd: Fosgail pasgan an sgudail phearsanta agad

note: name, stock id, label
en: _Go
gd: _Siuthad

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
gd: _Comharran-leabhair

note: name, stock id, label
en: _Tabs
gd: _Tabaichean

note: name, stock id, label
en: New _Window
gd: _Uinneag ùr

en: Open another Nemo window for the displayed location
gd: Fosgail uinneag Nemo eile san ionad a tha 'ga shealltainn

note: name, stock id, label
en: New _Tab
gd: _Taba ùr

en: Open another tab for the displayed location
gd: Fosgail taba eile airson an ionaid a tha 'ga shealltainn

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
gd: Dùin a _h-uile uinneag

en: Close all Navigation windows
gd: Dùin gach uinneag seòladaireachd

note: name, stock id, label
en: _Back
gd: _Air ais

en: Go to the previous visited location
gd: Rach gun ionad air an do thadhail thu roimhe

note: name, stock id, label
en: _Forward
gd: _Air adhart

en: Go to the next visited location
gd: Rach gun ath-ionad air an do thadhail thu

note: name, stock id, label
en: Toggle _Location Entry
gd: Tog_laich cur a-steach ionaid

en: Switch between location entry and breadcrumbs
gd: Atharraich eadar cur a-steach ionaid is criomagan arain

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
gd: Gearr leum gun leòsan eile

en: Move focus to the other pane in a split view window
gd: Gluais am fòcas gun leòsan eile ann an uinneag sgoilte

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
gd: An dearbh-ionad 's a tha aig an leòsan eile

en: Go to the same location as in the extra pane
gd: Rach dhan dearbh-ionad san leòsan eile

en: Add a bookmark for the current location to this menu
gd: Cuir comharra-lìn ris a' chlàr-taice seo airson an ionaid làithrich

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
gd: _Deasaich na comharran-lìn...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
gd: Seall uinneag far an urrainn dhut na comharran-lìn sa chlàr-taice seo a dheasachadh

en: _Previous Tab
gd: An taba _roimhe

en: Activate previous tab
gd: Cuir an taba roimhe an gnìomh

en: _Next Tab
gd: An ath-tha_ba

en: Activate next tab
gd: Gnìomhaich an ath-thaba

en: Move Tab _Left
gd: Gluais an taba gun taobh _chlì

en: Move current tab to left
gd: Gluais an taba làithreach gun taobh _chlì

en: Move Tab _Right
gd: Gluais an taba gun taobh _deas

en: Move current tab to right
gd: Gluais an taba làithreach gun taobh _deas

en: Sidebar
gd: Bàr-taoibh

en: Toolbar
gd: Bàr-inneal

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
gd: Seall faidhlichean _falaichte

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
gd: Toglaich taisbeanadh nam faidhlichean falaichte san uinneag làithreach

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
gd: _Prìomh bhàr-inneal

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
gd: Atharraich faicsinneachd prìomh bhàr-inneal na h-uinneige seo

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
gd: _Seall am bàr-taoibh

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
gd: Atharraich faicsinneachd leòsan-taoibh na h-uinneige seo

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
gd: Bàr na staid

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
gd: Atharraich faicsinneachd bàr staid na h-uinneige seo

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: M_enubar
gd: Bàr a' chlàir-thaice

note: tooltip
en: Change the default visibility of the menubar
gd: Atharraich faicsinneachd bhunaiteach bàr a' chlàir-thaice

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
gd: _Lorg faidhlichean...

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
gd: Leòsan a b_harrachd

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
gd: Fosgail sealladh pasgain eile taobh ri taobh

en: Places
gd: Àitichean

en: Select Places as the default sidebar
gd: Tagh "Àitichean" mar am bàr-taoibh bunaiteach

en: Tree
gd: Craobh

en: Select Tree as the default sidebar
gd: Tagh "Craobh" mar am bàr-taoibh bunaiteach

en: Back history
gd: Eachdraidh a' dol air ais

en: Forward history
gd: Eachdraidh a' dol air adhart

en: _Up
gd: _Suas

en: Go to parent folder
gd: Rach gun phasgan phàraint

en: Go to home directory
gd: Rach gun phasgan dachaigh

en: Go to Computer
gd: Rach gun choimpiutair

en: Toggle Location Entry
gd: Toglaich cur a-steach ionaid

en: New folder
gd: Pasgan ùr

en: Create a new folder
gd: Cruthaich pasgan ùr

en: Open a terminal in the active folder
gd: Fosgail tèirmineal sa phasgan ghnìomhach

en: Icons
gd: Ìomhaigheagan

en: List
gd: Liosta

en: Compact
gd: Dùmhlaichte

en: Search
gd: Lorg

en: _Location
gd: _Ionad

en: _New Tab
gd: Taba _ùr

en: _Close Tab
gd: _Dùin an taba

en: These files are on an Audio CD.
gd: Tha na faidhlichean seo air CD fuaime.

en: These files are on an Audio DVD.
gd: Tha na faidhlichean seo air DVD fuaime.

en: These files are on a Video DVD.
gd: Tha na faidhlichean seo air DVD video.

en: These files are on a Video CD.
gd: Tha na faidhlichean seo air CD video.

en: These files are on a Super Video CD.
gd: Tha na faidhlichean seo air Super Video CD.

en: These files are on a Photo CD.
gd: Tha na faidhlichean seo air CD dhealbhan.

en: These files are on a Picture CD.
gd: Tha na faidhlichean seo air CD dhealbhan.

en: The media contains digital photos.
gd: Tha dealbhan digiteach air a' mheadhan seo.

en: These files are on a digital audio player.
gd: Tha na faidhlichean seo air cluicheadair fuaime digiteach.

en: The media contains software.
gd: Tha bathar-bog air a' mheadhan seo.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
gd: Mhothaich sinn gur e "%s" a tha sa mheadhan seo.

en: Open %s
gd: Fosgail %s

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
gd: Gearr an teacsa a thagh thu air an stòr-bhòrd

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
gd: Cuir lethbhreac dhen teacsa a thagh thu air an stòr-bhòrd

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
gd: Cuir an teacsa a tha air an stòr-bhòrd ann

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
gd: Tagh an teacsa air fad ann an raon teacsa

en: Move _Up
gd: Gluais _suas

en: Move Dow_n
gd: Gluais sìo_s

en: Use De_fault
gd: Cleachd a' bhu_n-roghainn

en: The name and icon of the file.
gd: Ainm is ìomhaigheag an fhaidhle.

en: The size of the file.
gd: Meud an fhaidhle.

en: The general type of the file.
gd: An seòrsa coitcheann aig an fhaidhle.

en: Detailed Type
gd: Seòrsa mionaideach

en: The specific type of the file.
gd: An seòrsa sònraichte aig an fhaidhle.

en: The date the file was modified.
gd: An latha a chaidh am faidhle atharrachadh.

en: Date Accessed
gd: Ceann-là inntrigidh

en: The date the file was accessed.
gd: An latha a chaidh am faidhle inntrigeadh.

en: Owner
gd: Seilbheadair

en: The owner of the file.
gd: Sealbhadair an fhaidhle.

en: Group
gd: Buidheann

en: The group of the file.
gd: Buidheann an fhaidhle.

en: The permissions of the file.
gd: Ceadan an fhaidhle.

en: Octal Permissions
gd: Ceadan ochdail

en: The permissions of the file, in octal notation.
gd: Ceadan an fhaidhle ann an sgrìobhadh ochdail.

en: MIME Type
gd: Seòrsa MIME

en: The mime type of the file.
gd: Seòrsa MIME an fhaidhle.

en: SELinux Context
gd: Co-theacsa SELinux

en: The SELinux security context of the file.
gd: Co-theacsa tèarainteachd SELinux an fhaidhle.

en: The location of the file.
gd: Ionad an fhaidhle.

en: Trashed On
gd: Air a chur dhan sgudal

en: Date when file was moved to the Trash
gd: Cuin a chaidh am faidhle a chur dhan sgudal

en: Original Location
gd: An t-ionad tùsail

en: Original location of file before moved to the Trash
gd: Ionad tùsail an fhaidhle mus deach a chur dhan sgudal

en: on the desktop
gd: air an desktop

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
gd: Chan urrainn dhut an draibh "%s" a chur dhan sgudal.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
gd: Ma tha thu airson a ghluasad a-mach, cleachd "Gluais a-mach" ann am priob-uinneag clàr-taice an draibh.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
gd: Ma tha thu airson a dhì-mhunntachadh, cleachd "Dì-mhunntaich an draibh" ann am priob-uinneag clàr-taice an draibh.

en: _Move Here
gd: _Gluais an-seo

en: _Copy Here
gd: _Cuir lethbhreac dheth an-seo

en: _Link Here
gd: Ceangai_l an-seo

en: This file cannot be mounted
gd: Cha ghabh am faidhle seo a mhunntachadh

en: This file cannot be unmounted
gd: Cha ghabh am faidhle seo a dhì-mhunntachadh

en: This file cannot be ejected
gd: Cha ghabh am faidhle seo a ghluasad a-mach

en: This file cannot be started
gd: Cha ghabh am faidhle seo a thòiseachadh

en: This file cannot be stopped
gd: Cha ghabh crìoch a chur air an fhaidhle seo

en: Slashes are not allowed in filenames
gd: Chan eil slaisichean ceadaichte ann an ainmean fhaidhlichean

en: File not found
gd: Cha deach am faidhle a lorg

en: Toplevel files cannot be renamed
gd: Chan urrainn dhut ainmean ùra a thoirt air faidhlichean air an ìre as àirde

en: Unable to rename desktop icon
gd: Cha ghabh ainm ùr a thoirt air ìomhaigheag an deasg

en: Unable to rename desktop file
gd: Cha ghabh ainm ùr a thoirt air faidhle an deasg

en: Not allowed to set permissions
gd: Chan eil e ceadaichte ceadan a shuidheachadh

en: Not allowed to set owner
gd: Chan eil e ceadaichte sealbhadair a shuidheachadh

en: Specified owner '%s' doesn't exist
gd: Chan eil an sealbhadair "%s" a shònraich thu ann

en: Not allowed to set group
gd: Chan eil e ceadaichte buidheann a shuidheachadh

en: Specified group '%s' doesn't exist
gd: Chan eil am buidheann "%s" a shònraich thu ann

en: %'u folder | %'u folders
gd[0]: %'u phasgan
gd[1]: %'u phasgan
gd[2]: %'u pasganan
gd[3]: %'u pasgan

en: %'u file | %'u files
gd[0]: %'u fhaidhle
gd[1]: %'u fhaidhle
gd[2]: %'u faidhlichean
gd[3]: %'u faidhle

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
gd: ? nithean

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
gd: ? baidhtean

en: Unknown
gd: Neo-aithnichte

en: Program
gd: Prògram

en: Audio
gd: Fuaim

en: Font
gd: Cruth-clò

en: Archive
gd: Tasg-lann

en: Text
gd: Teacsa

en: Contacts
gd: Luchd-aithne

en: Calendar
gd: Mìosachan

en: Document
gd: Sgrìobhainn

en: Presentation
gd: Taisbeanadh

en: Spreadsheet
gd: Cliath-dhuilleag

en: Binary
gd: Bìnearaidh

en: Folder
gd: Pasgan

en: link
gd: ceangal

en: link (broken)
gd: ceangal (briste)

en: Name: %s
gd: Ainm: %s

en: Type: %s
gd: Seòrsa: %s

en: %s item | %s items
gd[0]: %s nì
gd[1]: %s nì
gd[2]: %s nithean
gd[3]: %s nì

en: Contains: %s
gd: 'Na bhroinn: %s

en: Size: %s
gd: Meud: %s

en: Accessed: %s
gd: Air inntrigeadh: %s

en: Modified: %s
gd: Air atharrachadh: %s

en: Location: %s
gd: Ionad: %s

en: Merge folder "%s"?
gd: A bheil thu airson am pasgan "%s" a cho-aonadh?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
gd: Ma nì thu co-aonadh, thèid faighneachd dhìot mus dèid faidhle sam bith a chur an àite nam faidhlichean sa phasgan a tha ann an còmhstri leis an fheadhainn a thig 'nan àite.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
gd: Tha pasgan nas sine air a bheil "%s" ann mu thràth.

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
gd: Tha pasgan nas ùire air a bheil "%s" ann mu thràth.

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
gd: Tha pasgan eile air a bheil "%s" ann mu thràth.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
gd: Ma chuireas tu 'nan àite iad, thèid gach faidhle sa phasgan a thoirt air falbh.

en: Replace folder "%s"?
gd: A bheil thu airson a chur an àite a' phasgain "%s"?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
gd: Tha pasgan air a bheil an t-aon ainm ann an "%s" mu thràth.

en: Replace file "%s"?
gd: A bheil thu airson a chur an àite an fhaidhle "%s"?

en: Replacing it will overwrite its content.
gd: Ma chuireas tu 'na àite e, thèid sgrìobhadh thairis air an t-susbaint ann.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
gd: Tha faidhle nas sine air a bheil an t-aon ainm ann an "%s" mu thràth.

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
gd: Tha faidhle nas ùire air a bheil an t-aon ainm ann an "%s" mu thràth.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
gd: Tha faidhle eile air a bheil an t-aon ainm ann an "%s" mu thràth.

en: Original file
gd: Am faidhle tùsail

en: Last modified:
gd: An t-atharrachadh mu dheireadh:

en: Replace with
gd: Cuir na leanas 'na àite

en: Merge
gd: Co-aonaich

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
gd: _Tagh ainm ùr airson a' cheann-uidhe

en: Reset
gd: Ath-shuidhich

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
gd: Dèan seo air a h-uile faidhle

en: _Skip
gd: Gearr leum thairi_s air

en: Re_name
gd: Thoir ai_nm ùr air

en: Replace
gd: Cuir 'na àite

en: File conflict
gd: Còmhstri eadar faidhlichean

en: S_kip All
gd: Gearr leum thairis air na _h-uile

en: _Retry
gd: Feuch _ris a-rithist

en: Delete _All
gd: Sguab às na h-_uile

en: _Replace
gd: Cui_r 'na àite

en: Replace _All
gd: Cuir an àite n_a h-uile

en: _Merge
gd: _Co-aonaich

en: Merge _All
gd: Co-_aonaich na h-uile

en: Copy _Anyway
gd: Dèan lethbhreac co-_dhiù

en: %'d second | %'d seconds
gd[0]: %'d diog
gd[1]: %'d dhiog
gd[2]: %'d diogan
gd[3]: %'d diog

en: %'d minute | %'d minutes
gd[0]: %'d mhionaid
gd[1]: %'d mhionaid
gd[2]: %'d mionaidean
gd[3]: %'d mionaid

en: %'d hour | %'d hours
gd[0]: %'d uair a thìde
gd[1]: %'d uair a thìde
gd[2]: %'d uairean a thìde
gd[3]: %'d uair a thìde

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
gd[0]: mu thuaiream %'d uair a thìde
gd[1]: mu thuaiream %'d uair a thìde
gd[2]: mu thuaiream %'d uairean a thìde
gd[3]: mu thuaiream %'d uair a thìde

note: appended to new link file
en: Another link to %s
gd: Ceangal eile ri %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix                                 codespell:ignore * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
gd: %'dd cheangal ri %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
gd: %'dna ceangal ri %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
gd: %'ds ceangal ri %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
gd: %'dmh ceangal ri %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or                codespell:ignore * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
gd:  (lethbhreac)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
gd:  (lethbhreac eile)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
gd: mh lethbhreac)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
gd: d lethbhreac

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
gd: na lethbhreac

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
gd: s lethbhreac

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
gd: %s (lethbhreac)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
gd: %s (lethbhreac eile)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
gd: %s (%'dmh lethbhreac)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
gd: %s (%'dd lethbhreac)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
gd: %s (%'dna lethbhreac)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
gd: %s (%'ds lethbhreac)%s

en: Waiting to copy a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to copy files from '%1$s' to '%2$s'
gd[0]: A' feitheamh gus lethbhreac dhe fhaidhle a chur o "%1$s" gu "%2$s"
gd[1]: A' feitheamh gus lethbhreac dhe fhaidhlichean a chur o "%1$s" gu "%2$s"
gd[2]: A' feitheamh gus lethbhreac dhe fhaidhlichean a chur o "%1$s" gu "%2$s"
gd[3]: A' feitheamh gus lethbhreac dhe fhaidhlichean a chur o "%1$s" gu "%2$s"

en: Waiting to move a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to move files from '%1$s' to '%2$s'
gd[0]: A' feitheamh gus faidhle a ghluasad o "%1$s" gu "%2$s"
gd[1]: A' feitheamh gus faidhlichean a ghluasad o "%1$s" gu "%2$s"
gd[2]: A' feitheamh gus faidhlichean a ghluasad o "%1$s" gu "%2$s"
gd[3]: A' feitheamh gus faidhlichean a ghluasad o "%1$s" gu "%2$s"

en: Waiting to permanently delete a file from '%s' | Waiting to permanently delete files from '%s'
gd[0]: A' feitheamh gus faidhle a sguabadh às o "%s" gu buan
gd[1]: A' feitheamh gus faidhlichean a sguabadh às o "%s" gu buan
gd[2]: A' feitheamh gus faidhlichean a sguabadh às o "%s" gu buan
gd[3]: A' feitheamh gus faidhlichean a sguabadh às o "%s" gu buan

en: Waiting to trash a file in '%s' | Waiting to trash files in '%s'
gd[0]: A' feitheamh gus faidhle o "%s" a chur dhan bhiona
gd[1]: A' feitheamh gus faidhlichean o "%s" a chur dhan bhiona
gd[2]: A' feitheamh gus faidhlichean o "%s" a chur dhan bhiona
gd[3]: A' feitheamh gus faidhlichean o "%s" a chur dhan bhiona

en: Waiting to empty the trash
gd: A' feitheamh gus am biona fhalamhachadh

en: Waiting to duplicate a file in '%s' | Waiting to duplicate files in '%s'
gd[0]: A' feitheamh gus faidhle a dhùblachadh an-seo: "%s"
gd[1]: A' feitheamh gus faidhlichean a dhùblachadh an-seo: "%s"
gd[2]: A' feitheamh gus faidhlichean a dhùblachadh an-seo: "%s"
gd[3]: A' feitheamh gus faidhlichean a dhùblachadh an-seo: "%s"

en: Waiting to change permissions of files in '%s'
gd: A' feitheamh gus ceadan airson faidhlichean atharrachadh an-seo: "%s"

en: Waiting to link a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to link files from '%1$s' to '%2$s'
gd[0]: A' feitheamh gus faidhle a cheangal o "%1$s" gu "%2$s"
gd[1]: A' feitheamh gus faidhlichean a cheangal o "%1$s" gu "%2$s"
gd[2]: A' feitheamh gus faidhlichean a cheangal o "%1$s" gu "%2$s"
gd[3]: A' feitheamh gus faidhlichean a cheangal o "%1$s" gu "%2$s"

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson "%B" a sguabadh às an sgudal gu buan?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
gd[0]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an %'d nì a thagh thu a sguabadh às an sgudal gu buan?
gd[1]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an %'d nì a thagh thu a sguabadh às an sgudal gu buan?
gd[2]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson na %'d nithean a thagh thu a sguabadh às an sgudal gu buan?
gd[3]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson na %'d nì a thagh thu a sguabadh às an sgudal gu buan?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
gd: Ma sguabas tu às nì, chan fhaigh thu air ais idir e.

en: Empty all items from Trash?
gd: A bheil thu airson an sgudal fhalamhachadh gu tur?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
gd: Thèid gach rud san sgudal a sguabadh às gu buan.

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson "%B" a sguabadh às gu buan?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
gd[0]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an  %'d nì a thagh thu a sguabadh às gu buan?
gd[1]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an  %'d nì a thagh thu a sguabadh às gu buan?
gd[2]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson na %'d nithean a thagh thu a sguabadh às gu buan?
gd[3]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson na %'d nì a thagh thu a sguabadh às gu buan?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
gd[0]: Tha %'d fhaidhle ri sguabadh às fhathast
gd[1]: Tha %'d fhaidhle ri sguabadh às fhathast
gd[2]: Tha %'d faidhlichean ri sguabadh às fhathast
gd[3]: Tha %'d faidhle ri sguabadh às fhathast

en: Deleting files
gd: A' sguabadh às nam faidhlichean

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
gd[0]: %T air fhàgail
gd[1]: %T air fhàgail
gd[2]: %T air fhàgail
gd[3]: %T air fhàgail

en: Error while deleting.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn 'gan sguabadh às.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
gd: Cha ghabh na faidhlichean sa phasgan "%B" a sguabadh às air sgàth 's nach eil cead agad am faicinn.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
gd: Thachair mearachd nuair a dh'fheuch sinn ri fiosrachadh fhaighinn mu na faidhlichean sa phasgan "%B".

en: _Skip files
gd: _Gearr leum thairis air na faidhlichean

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
gd: Cha ghabh am pasgan "%B" a sguabadh às a chionn 's nach eil cead agad a leughadh.

en: There was an error reading the folder "%B".
gd: Bha mearachd ann a' leughadh a' phasgain "%B".

en: Could not remove the folder %B.
gd: Cha b' urrainn dhuinn am pasgan "%B" a ghluasad.

en: There was an error deleting %B.
gd: Bha mearachd ann a' sguabadh às "%B".

en: Moving files to trash
gd: A' gluasad nam faidhlichean dhan sgudal

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
gd[0]: %'d fhaidhle ri ghluasad dhan sgudal fhathast
gd[1]: %'d fhaidhle ri ghluasad dhan sgudal fhathast
gd[2]: %'d faidhlichean ri an gluasad dhan sgudal fhathast
gd[3]: %'d faidhle ri an gluasad dhan sgudal fhathast

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
gd: Cha ghabh am faidhle a ghluasad dhan sgudal, a bheil thu airson a sguabadh às sa bhad?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
gd: Cha ghabh am faidhle "%B" a ghluasad dhan sgudal.

en: Trashing Files
gd: A' cur nam faidhlichean dhan sgudal

en: Deleting Files
gd: A' sguabadh às nam faidhlichean

en: Unable to eject %V
gd: Cha ghabh %V a ghluasad a-mach

en: Unable to unmount %V
gd: Cha ghabh %V a dhì-mhunntachadh

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
gd: A bheil thu airson an sgudal fhalamhadh mus dèan sinn dì-mhunntachadh?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
gd: Feumaidh sinn an sgudal fhalamhadh gus àite a shaoradh air an draibh seo. Thèid gach rud a tha san sgudal air an draibh sin a thoirt air falbh gu buan.

en: Do _not Empty Trash
gd: _Na falamhaich an sgudal

en: Unable to mount %s
gd: Cha ghabh %s a mhunntachadh

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
gd[0]: Ag ullachadh airson lethbhreac a dhèanamh de %'d fhaidhle (%S)
gd[1]: Ag ullachadh airson lethbhreac a dhèanamh de %'d fhaidhle (%S)
gd[2]: Ag ullachadh airson lethbhreac a dhèanamh de %'d faidhlichean (%S)
gd[3]: Ag ullachadh airson lethbhreac a dhèanamh de %'d faidhle (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
gd[0]: Ag ullachadh airson %'d fhaidhle a ghluasad (%S)
gd[1]: Ag ullachadh airson %'d fhaidhle a ghluasad (%S)
gd[2]: Ag ullachadh airson %'d faidhlichean a ghluasad (%S)
gd[3]: Ag ullachadh airson %'d faidhle a ghluasad (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
gd[0]: Ag ullachadh airson %'d fhaidhle a sguabadh às (%S)
gd[1]: Ag ullachadh airson %'d fhaidhle a sguabadh às (%S)
gd[2]: Ag ullachadh airson %'d faidhlichean a sguabadh às (%S)
gd[3]: Ag ullachadh airson %'d faidhle a sguabadh às (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
gd[0]: Ag ullachadh airson %'d fhaidhle a chur dhan sgudal
gd[1]: Ag ullachadh airson %'d fhaidhle a chur dhan sgudal
gd[2]: Ag ullachadh airson %'dd faidhlichean a chur dhan sgudal
gd[3]: Ag ullachadh airson %'d faidhle a chur dhan sgudal

en: Error while copying.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a' dèanamh lethbhreac.

en: Error while moving.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a' dèanamh gluasad.

en: Error while moving files to trash.
gd: Thachair mearachd fhad a bha sinn a' gluasad faidhlichean dhan sgudal.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
gd: Chan urrainn dhuinn na faidhlichean sa phasgan "%B" a làimhseachadh air sgàth 's nach eil cead agad am faicinn.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
gd: Chan urrainn dhuinn na faidhlichean sa phasgan "%B" a làimhseachadh air sgàth 's nach eil cead agad an leughadh.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
gd: Chan urrainn dhuinn am faidhle sa phasgan "%B" a làimhseachadh air sgàth 's nach eil cead agad an leughadh.

en: There was an error getting information about "%B".
gd: Thachair mearachd nuair a dh'fheuch sinn ri fiosrachadh fhaighinn air "%B".

en: Error while copying to "%B".
gd: Thachair mearachd nuair a dh'fheuch sinn ri lethbhreac a dhèanamh de "%B".

en: You do not have permissions to access the destination folder.
gd: Chan eil na cead agad inntrigeadh a dhèanamh dhan phasgan ud.

en: There was an error getting information about the destination.
gd: Thachair mearachd nuair a dh'fheuch sinn ri fiosrachadh fhaighinn mun cheann-uidhe.

en: The destination is not a folder.
gd: Chan e pasgan tha sa cheann-uidhe.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
gd: Chan eil àite gu leòr sa cheann-uidhe. Feuch is thoir air falbh faidhlichean airson àite a shaoradh.

en: %S more space is required to copy to the destination.
gd: Tha feum air %S rum a bharrachd mus gabh lethbhreac dheth a chur an-sin.

en: The destination is read-only.
gd: Tha an ceann-uidhe ri leughadh a-mhàin

en: Moving "%B" to "%B"
gd: A' gluasad "%B" gu "%B"

en: Copying "%B" to "%B"
gd: A' cur lethbhreac de "%B" gu "%B"

en: Duplicating "%B"
gd: A' dùblachadh "%B"

en: Moving file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
gd: A' gluasad faidhle %'d à %'d (ann an "%B") dha "%B"

en: Copying file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
gd: A' cur lethbhreac de  dh'fhaidhle %'d à %'d (ann an "%B") dha "%B"

en: Duplicating file %'d of %'d (in "%B")
gd: A' dhùblachadh faidhle %'d à %'d (ann an "%B")

en: Moving file %'d of %'d to "%B"
gd: A' gluasad faidhle %'d à %'d dha "%B"

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
gd: A' cur lethbhreac de dh'fhaidhle %'d à %'d dha "%B"

en: Duplicating file %'d of %'d
gd: A' dùblachadh faidhle %'d à %'d

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
gd: %S à %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
gd[0]: %S à %S — %T air fhàgail (%S/diog)
gd[1]: %S à %S — %T air fhàgail (%S/diog)
gd[2]: %S à %S — %T air fhàgail (%S/diog)
gd[3]: %S à %S — %T air fhàgail (%S/diog)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
gd: Cha ghabh lethbhreac a dhèanamh de "%B" a chionn 's nach eil cead agad a chruthachadh sa cheann-uidhe.

en: There was an error creating the folder "%B".
gd: Bha mearachd ann a' cruthachadh a' phasgain "%B".

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
gd: Cha ghabh lethbhreac a dhèanamh dhe na faidhlichean sa phasgan "%B" a chionn 's nach eil cead agad am faicinn.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
gd: Cha ghabh lethbhreac a dhèanamh dhen phasgan "%B" a chionn 's nach eil cead agad a leughadh.

en: Error while moving "%B".
gd: Thachair mearachd nuair a dh'fheuch sinn ri "%B" a ghluasad.

en: Could not remove the source folder.
gd: Cha b' urrainn dhuinn am pasgan tùsail a ghluasad.

en: Error while copying "%B".
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a' dèanamh lethbhreac de "%B".

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
gd: Cha b' urrainn dhuinn na faidhlichean a ghluasad às a' phasgan %F a tha ann mu thràth.

en: Could not remove the already existing file %F.
gd: Cha b' urrainn dhuinn am faidhle %F a tha an mu thràth a thoirt air falbh.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
gd: Chan urrainn dhut pasgan a ghluasad 'na bhroinn fhèin.

en: You cannot copy a folder into itself.
gd: Chan urrainn dhut lethbhreac de phasgan a ghluasad 'na bhroinn fhèin.

en: The destination folder is inside the source folder.
gd: Tha am pasgan cinn-uidhe am broinn a' phasgain thùsail.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
gd: Chan urrainn dhut faidlhe a ghluasad os a chionn fhèin.

en: You cannot copy a file over itself.
gd: Chan urrainn dhut lethbhreac de dh'fhaidlhe a ghluasad os a chionn fhèin.

en: The source file would be overwritten by the destination.
gd: Rachadh an ceann-uidhe a sgrìobhadh thairis air an fhaidhle tùsail.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
gd: Cha b' urrainn dhuinn am faidhle làithreach air a bheil an aon ainm ann an %F a thoirt air falbh.

en: There was an error copying the file into %F.
gd: Thachair mearachd nuair a chuir sinn lethbhreac dhan fhaidhle ann an %F.

en: Copying Files
gd: A' dèanamh lethbhreac dhe na faidhlichean

en: Preparing to Move to "%B"
gd: Ag ullachadh airson a ghluasad gu "%B"

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
gd[0]: Ag ullachadh airson %'d fhaidhle a ghluasad
gd[1]: Ag ullachadh airson %'d fhaidhle a ghluasad
gd[2]: Ag ullachadh airson %'d faidhlichean a ghluasad
gd[3]: Ag ullachadh airson %'d faidhle a ghluasad

en: There was an error moving the file into %F.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a' gluasad an fhaidhle dha %F.

en: Moving Files
gd: A' gluasad nam faidhlichean

en: Creating links in "%B"
gd: A' cruthachadh nan ceanglaichean ann an "%B"

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
gd[0]: A' dèanamh ceangal ri %'d fhaidhle
gd[1]: A' dèanamh ceangal ri %'d fhaidhle
gd[2]: A' dèanamh ceangal ri %'d faidhlichean
gd[3]: A' dèanamh ceangal ri %'d faidhle

en: Error while creating link to %B.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a' cruthachadh ceangal ri %B.

en: Symbolic links only supported for local files
gd: Chan eil taic ri ceanglaichean samhlachail ach airson faidhlichean ionadail

en: The target doesn't support symbolic links.
gd: Chan eil an targaid a' cur taic ri ceanglaichean samhlachail.

en: There was an error creating the symlink in %F.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a' cruthachadh a' cheangail shamhlachail ann an %F.

en: Setting permissions
gd: A' suidheachadh nan cead

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
gd: Pasgan gun tiotal

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
gd: Sgrìobhainn gun tiotal

en: Error while creating directory %B.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a' cruthachadh a' phasgain "%B".

en: Error while creating file %B.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a' cruthachadh an fhaidhle "%B".

en: There was an error creating the directory in %F.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a' cruthachadh a' phasgain ann an %F.

en: Emptying Trash
gd: A' falamhadh an sgudail

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
gd: Cha b' urrainn dhuinn comharra earbsa a chur ris an lòinsear (executable)

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
gd[0]: Gluais %d nì air ais dha "%s"
gd[1]: Gluais %d nì air ais dha "%s"
gd[2]: Gluais %d nithean air ais dha "%s"
gd[3]: Gluais %d nì air ais dha "%s"

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
gd[0]: Gluais %d nì dha "%s"
gd[1]: Gluais %d nì dha "%s"
gd[2]: Gluais %d nithean dha "%s"
gd[3]: Gluais %d nì dha "%s"

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
gd[0]: _Neo-dhèan gluasad nan nithean (%d)
gd[1]: _Neo-dhèan gluasad nan nithean (%d)
gd[2]: _Neo-dhèan gluasad nan nithean (%d)
gd[3]: _Neo-dhèan gluasad nan nithean (%d)

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
gd[0]: _Ath-dhèan gluasad nan nithean (%d)
gd[1]: _Ath-dhèan gluasad nan nithean (%d)
gd[2]: _Ath-dhèan gluasad nan nithean (%d)
gd[3]: _Ath-dhèan gluasad nan nithean (%d)

en: Move '%s' back to '%s'
gd: Gluais "%s" air ais dha "%s"

en: Move '%s' to '%s'
gd: Gluais "%s" dha "%s"

en: _Undo Move
gd: _Neo-dhèan an gluasad

en: _Redo Move
gd: _Ath-dhèan an gluasad

en: _Undo Restore from Trash
gd: _Neo-dhèan an t-aiseag on sgudal

en: _Redo Restore from Trash
gd: _Ath-dhèan an t-aiseag on sgudal

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
gd[0]: Gluais %d nì air ais dhan sgudal
gd[1]: Gluais %d nì air ais dhan sgudal
gd[2]: Gluais %d nithean air ais dhan sgudal
gd[3]: Gluais %d nì air ais dhan sgudal

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
gd[0]: Aisig %d nì on sgudal
gd[1]: Aisig %d nì on sgudal
gd[2]: Aisig %d nithean on sgudal
gd[3]: Aisig %d nì on sgudal

en: Move '%s' back to trash
gd: Gluais "%s" air ais dhan sgudal

en: Restore '%s' from trash
gd: Aisig "%s" on sgudal

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
gd[0]: Sguab às %d nì a chaidh lethbhreac a dhèanamh dheth
gd[1]: Sguab às %d nì a chaidh lethbhreac a dhèanamh dhiubh
gd[2]: Sguab às %d nithean a chaidh lethbhreac a dhèanamh dhiubh
gd[3]: Sguab às %d nì a chaidh lethbhreac a dhèanamh dhiubh

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
gd[0]: Cuir lethbhreac de %d nì dha "%s"
gd[1]: Cuir lethbhreac de %d nì dha "%s"
gd[2]: Cuir lethbhreac de %d nithean dha "%s"
gd[3]: Cuir lethbhreac de %d nì dha "%s"

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
gd[0]: _Neo-dhèan an lethbhreac a chaidh a dhèanamh de %d nì
gd[1]: _Neo-dhèan an lethbhreac a chaidh a dhèanamh de %d nì
gd[2]: _Neo-dhèan an lethbhreac a chaidh a dhèanamh de %d nithean
gd[3]: _Neo-dhèan an lethbhreac a chaidh a dhèanamh de %d nì

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
gd[0]: _Ath-dhèan an lethbhreac a chaidh a dhèanamh de %d nì
gd[1]: _Ath-dhèan an lethbhreac a chaidh a dhèanamh de %d nì
gd[2]: _Ath-dhèan an lethbhreac a chaidh a dhèanamh de %d nithean
gd[3]: _Ath-dhèan an lethbhreac a chaidh a dhèanamh de %d nì

en: Delete '%s'
gd: _Sguab às '%s'

en: Copy '%s' to '%s'
gd: Cuir lethbhreac de "%s" dha "%s"

en: _Undo Copy
gd: _Neo-dhèan an leth-bhreac

en: _Redo Copy
gd: _Ath-dhèan an leth-bhreac

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
gd[0]: Sguab às %d nì a chaidh a dhùblachadh
gd[1]: Sguab às %d nì a chaidh a dhùblachadh
gd[2]: Sguab às %d nithean a chaidh a dhùblachadh
gd[3]: Sguab às %d nì a chaidh a dhùblachadh

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
gd[0]: Dùblaich %d nì ann an "%s"
gd[1]: Dùblaich %d nì ann an "%s"
gd[2]: Dùblaich %d nithean ann an "%s"
gd[3]: Dùblaich %d nì ann an "%s"

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
gd[0]: _Neo-dhèan dùblachadh nan nithean (%d)
gd[1]: _Neo-dhèan dùblachadh nan nithean (%d)
gd[2]: _Neo-dhèan dùblachadh nan nithean (%d)
gd[3]: _Neo-dhèan dùblachadh nan nithean (%d)

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
gd[0]: _Ath-dhèan dùblachadh nan nithean (%d)
gd[1]: _Ath-dhèan dùblachadh nan nithean (%d)
gd[2]: _Ath-dhèan dùblachadh nan nithean (%d)
gd[3]: _Ath-dhèan dùblachadh nan nithean (%d)

en: Duplicate '%s' in '%s'
gd: Dùblaich "%s" ann an "%s"

en: _Undo Duplicate
gd: _Neo-dhèan an dùblachadh

en: _Redo Duplicate
gd: _Ath-dhèan an dùblachadh

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
gd[0]: Sguab às na ceanglaichean ri %d nì
gd[1]: Sguab às na ceanglaichean ri %d nì
gd[2]: Sguab às na ceanglaichean ri %d nithean
gd[3]: Sguab às na ceanglaichean ri %d nì

en: Create links to %d item | Create links to %d items
gd[0]: Cruthaich ceanglaichean ri %d nì
gd[1]: Cruthaich ceanglaichean ri %d nì
gd[2]: Cruthaich ceanglaichean ri %d nithean
gd[3]: Cruthaich ceanglaichean ri %d nì

en: Delete link to '%s'
gd: Sguab às an ceangal ri "%s"

en: Create link to '%s'
gd: Cruthaich ceangal ri "%s"

en: _Undo Create Link
gd: _Neo-dhèan cruthachadh a' cheangail

en: _Redo Create Link
gd: _Ath-dhèan cruthachadh a' cheangail

en: Create an empty file '%s'
gd: Cruthaich faidhle falamh air am bi "%s"

en: _Undo Create Empty File
gd: _Neo-dhèan cruthaich an fhaidhle fhalaimh

en: _Redo Create Empty File
gd: _Ath-dhèan cruthaich an fhaidhle fhalaimh

en: Create a new folder '%s'
gd: Cruthaich pasgan ùr air am bi "%s"

en: _Undo Create Folder
gd: _Neo-dhèan cruthachadh a' phasgain

en: _Redo Create Folder
gd: _Ath-dhèan cruthachadh a' phasgain

en: Create new file '%s' from template
gd: Cruthaich faidhle ùr air am bi "%s" on teamplaid

en: _Undo Create from Template
gd: _Neo-dhèan a chruthachadh on teamplaid

en: _Redo Create from Template
gd: _Ath-dhèan a chruthachadh on teamplaid

en: Rename '%s' as '%s'
gd: Ath-ainmich '%s' mar '%s'

en: _Undo Rename
gd: _Neo-dhèan an t-ath-ainmeachadh

en: _Redo Rename
gd: _Ath-dhèan an t-ath-ainmeachadh

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
gd[0]: Chaidh %d nì a ghluasad dhan sgudal
gd[1]: Chaidh %d nì a ghluasad dhan sgudal
gd[2]: Chaidh %d nithean a ghluasad dhan sgudal
gd[3]: Chaidh %d nì a ghluasad dhan sgudal

en: Restore '%s' to '%s'
gd: Aisig "%s" gu "%s"

en: Move '%s' to trash
gd: Gluais "%s" dhan sgudal

en: _Undo Trash
gd: _Neo-dhèan a ghluasad dhan sgudal

en: _Redo Trash
gd: _Ath-dhèan a ghluasad dhan sgudal

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
gd: Aisig ceadan tùsail nan nithean a tha ann an "%s"

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
gd: Suidhich ceadan nan nithean a tha ann an "%s"

en: _Undo Change Permissions
gd: _Neo-dhèan atharrachadh nan ceadan

en: _Redo Change Permissions
gd: _Ath-dhèan atharrachadh nan ceadan

en: Restore original permissions of '%s'
gd: Aisig na ceadan tùsail aig "%s"

en: Set permissions of '%s'
gd: Suidhich ceadan "%s"

en: Restore group of '%s' to '%s'
gd: Aisig buidheann "%s" dha "%s"

en: Set group of '%s' to '%s'
gd: Suidhich buidheann de "%s" dha "%s"

en: _Undo Change Group
gd: _Neo-dhèan atharrachadh a' bhuidhinn

en: _Redo Change Group
gd: _Ath-dhèan atharrachadh a' bhuidhinn

en: Restore owner of '%s' to '%s'
gd: Toirt air ais seilbheadair de '%s' gu '%s'

en: Set owner of '%s' to '%s'
gd: Stèidhich seilbheadair de '%s' gu '%s'

en: _Undo Change Owner
gd: _Neo-dhèan atharrachadh an t-seilbheadair

en: _Redo Change Owner
gd: _Ath-dhèan atharrachadh an t-seilbheadair

en: Could not determine original location of "%s"
gd: Cha b' urrainn dhuinn an t-ionad tùsail de "%s" a dhearbhadh

en: The item cannot be restored from trash
gd: Cha ghabh an nì aiseag on sgudal

en: The selection rectangle
gd: Ceart-cheàrnach an taghaidh

en: Could not forget association
gd: Cha b' urrainn dhuinn an co-cheangal a leigeil air dìochuimhne

en: Forget association
gd: Dìochuimhnich an co-cheangal

en: Valid executable.
gd: Faidhle so-ghnìomhaichte dligheach.

en: Not a valid executable.  Spaces in the file path must be escaped with backslash (\).
gd: Chan eil seo 'na fhaidhle so-ghnìomhaichte dligheach. Feumaidh tu slais air ais (\) a chur air beulaibh gach beàirn ann an slighe an fhaidhle.

note: the %s here is a file extension
en: %s document
gd: Sgrìobhainn %s

en: Open all files of type "%s" with
gd: Fosgail gach faidhle dhen t-seòrsa "%s" le

en: Select an application in the list to open %s and other files of type "%s"
gd: Tagh aplacaid on liosta gus %s is faidhlichean eile dhen t-seòrsa "%s" fhosgladh

en: Custom application
gd: Aplacaid ghnàthaichte

en: Executables
gd: Faidhlichean so-ghnìomhaichte

en: You can also type or select a custom executable file to use to open this file type.  You can use this command just once, or set it as default for all files of this type.
gd: 'S urrainn dhut cuideachd faidhle so-ghnìomhaichte gnàthaichte a thaghadh no a sgrìobhadh a chleachdas sinn gus an seòrsa de fhaidhle seo fhosgladh. 'S urrainn dhut an àithne seo a chleachdadh aon turas a-mhàin no a shuidheachadh mar a' bhun-roghainn airson a h-uile faidhle dhen t-seòrsa seo.

en: Enter a custom command...
gd: Cuir a-steach àithne ghnàthaichte...

en: Add to list
gd: Cuir ris an liosta

en: Set as default
gd: Suidhich mar a' bhun-roghainn

en: Reset to system defaults
gd: Ath-shuidhich air bun-roghainnean an t-siostaim

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
gd: Tha sinn duilich ach chan urrainn dhut àitheantan a chur an gnìomh o làrach iomallach.

en: This is disabled due to security considerations.
gd: Tha seo à comas air sgàth adhbharan tèarainteachd.

en: There was an error launching the application.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a' cur gu dol am prògram.

en: This drop target only supports local files.
gd: Chan eil an targaid leigeil seo a' cur taic ach ri faidhlichean ionadail.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
gd: Ma tha thu airson faidhle nach eil ionadail fhosgladh, dèan lethbhreac dheth is leig às iad a-rithist.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
gd: Ma tha thu airson faidhle nach eil ionadail fhosgladh, dèan lethbhreac dheth is leig às iad a-rithist. Chaidh na faidhlichean a leig thu às fhosgladh mu thràth.

en: Details:
gd: Mion-fiosrachadh:

en: Preparing
gd: 'Ga ullachadh

en: Edit
gd: Deasaich

en: Undo Edit
gd: Neo-dhèan an deasachadh

en: Undo the edit
gd: Neo-dhèan an deasachadh

en: Redo Edit
gd: Ath-dhèan an deasachadh

en: Redo the edit
gd: Ath-dhèan an deasachadh

en: The text of the label.
gd: Teacsa na leubail.

en: Justification
gd: Blocachadh

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
gd: Co-thaobhadh nan loidhnichean ann an teacsa na leubail an coimeas ris a chèile. CHA DOIR seo buaidh air co-thaobhadh na leubail am broinn a' chuibhrinn aige. Seall GtkMisc::xalign airson sin.

en: Line wrap
gd: Pasgadh nan loidhnichean

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
gd: Ma shuidhicheas tu seo, paisg na loidhnichean ma dh'fhàsas an teacsa ro leathann.

en: Cursor Position
gd: Ionad a' chùrsair

en: The current position of the insertion cursor in chars.
gd: Ionad làithreach a' chùrsair ann an caractaran.

en: Selection Bound
gd: Ceangailte ris an taghadh

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
gd: Ionad ceann thall an taghaidh on chùrsair ann an caractaran.

en: Select All
gd: Tagh na h-uile

en: Input Methods
gd: Dòighean ion-chuir

en: Show more _details
gd: Seall barrach_d mion-fhiosrachadh

en: You can stop this operation by clicking cancel.
gd: 'S urrainn dhut sgur dhe seo ma bhriogas tu air "Sguir dheth".

en:  (invalid Unicode)
gd:  (Unicode mì-dhligheach)

en: Create a new l_auncher here...
gd: Cruthaich lòinsear ùr an-seo...

en: Create a new launcher in this folder
gd: Cruthaich lòinsear ùr anns a' phasgan seo

en: Jump to new workspace
gd: Gearr leum tu rum-obrach ùr

en: Create a new workspace and activate it
gd: Cruthaich rum-obrach ùr is gnìomhaich e

en: Remove workspace
gd: Thoir an rum-obrach air falbh

en: Remove the currently active workspace
gd: Thoir air falbh an rum-obrach a tha gnìomhach an-dràsta

en: Manage workspaces (Expo)
gd: Rianaich rumannan-obrach (Expo)

en: Open Expo to add, remove, or organize workspaces
gd: Fosgail Expo gus rumannan-obrach a chur ris, a thoirt air falbh no a rianachadh

en: Add Desklets
gd: Cuir desktlets ris

en: Change Desktop _Background
gd: Atharraich _cùlaibh an desktop

en: Change the Cinnamon desktop background
gd: Atharraich cùlaibh an deasg Cinnamon

en: Mount archive
gd: Munntaich tasglann

en: Mount %f to browse its contents
gd: Munntaich %f gus an susbaint aice a bhrabhsadh

en: Set as Wallpaper...
gd: Suidhich mar phàipear-balla...

en: Set the selected image as your Cinnamon desktop wallpaper
gd: Suidhich an dealbh a thagh thu mar phàipear-balla an deasg Cinnamon

en: Edit Bookmarks
gd: Deasaich na comharran-lìn

en: <b>_Bookmarks</b>
gd: <b>_Comharran-lìn</b>

en: <b>_Name</b>
gd: <b>_Ainm</b>

en: <b>_Location</b>
gd: <b>_Ionad</b>

en: Always
gd: An-còmhnaidh

en: Local Files Only
gd: Faidhlichean ionadail a-mhàin

en: Never
gd: Chan ann idir

en: Decimal
gd: Deicheach

en: Decimal (long format)
gd: Deicheach (fòrmat fada)

en: Binary (long format)
gd: Bìnearaidh (fòrmat fada)

en: By Name
gd: A-rèir ainm

en: By Size
gd: A-rèir meud

en: By Type
gd: A-rèir seòrsa

en: By Detailed Type
gd: A-rèir seòrsa mionaideach

en: By Modification Date
gd: A-rèir ceann-là atharrachaidh

en: By Access Date
gd: A-rèir ceann-là inntrigidh

en: By Trashed Date
gd: A-rèir ceann-là a chaidh a chur dhan sgudal

en: File Management Preferences
gd: Roghainnean stiùireadh fhaidhlichean

en: <b>Default View</b>
gd: <b>An sealladh bunaiteach</b>

en: View _new folders using:
gd: Seall pasganan _ùra a' cleachdadh:

en: _Arrange items:
gd: C_uir na nithean air dòigh:

en: Sort _folders before files
gd: Seòrsaich _pasganan ro fhaidhlichean

en: <b>Icon View Defaults</b>
gd: <b>Bun-roghainnean an t-sealladh ìomhaigheagan</b>

en: Default _zoom level:
gd: Ìre bhunaiteach an _t-sùm

en: _Text beside icons
gd: _Teacsa ri taobh ìomhaighean

en: <b>Compact View Defaults</b>
gd: <b>Bun-roghainnean an t-seallaidh dhùmhlaichte</b>

en: _Default zoom level:
gd: Ìre bhunaiteach an _t-sùm:

en: A_ll columns have the same width
gd: Tha an dearbh-_leud air gach colbh

en: <b>List View Defaults</b>
gd: <b>Bun-roghainnean an t-seallaidh liosta</b>

en: D_efault zoom level:
gd: Ìre bhunait_each an t-sùm

en: <b>Tree View Defaults</b>
gd: <b>Bun-roghainnean an t-seallaidh chraoibhe</b>

en: Show _only folders
gd: Na seall a_ch pasganan

en: Views
gd: Seallaidhean

en: _Single click to open items
gd: Briogadh _singilte gus nithean fhosgladh

en: _Double click to open items
gd: Briogadh _dùbailte airson nithean fhosgladh

en: Double-click on a blank area to go to the parent folder
gd: Dèan briogadh dùbailte air raon falamh gus dol dhan phasgan pàraint

en: Open each _folder in its own window
gd: Fosgail gach _pasgan 'na uinneag fhèin

en: Behavior
gd: Giùlan

en: Click on a file's name twice to rename it
gd: Briog dà thuras air ainm faidhle gus ainm ùr a chur air

en: Ignore per-folder view preferences
gd: Leig seachad roghainnean seallaidh fa leth air pasganan

en: Disable file operation queueing
gd: Cuir à comas ciutha nan obrachaidhean fhaidhlichean

en: Always start in dual-pane view
gd: Tòisich san t-sealladh dà-leòsain an-còmhnaidh

en: <b>Executable Text Files</b>
gd: <b>Faidhlichean teacsa so-ghnìomhaichte</b>

en: _Run executable text files when they are opened
gd: _Ruith faidhlichean teacsa so-ghnìomhaichte nuair a thèid am fosgladh

en: _View executable text files when they are opened
gd: _Seall faidhlichean teacsa so-ghnìomhaichte nuair a thèid am fosgladh

en: _Ask each time
gd: _Faighnich gach turas

en: <b>Trash</b>
gd: <b>Sgudal</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
gd: Faighnich dhìom mus dèid an sgudal fhalamhadh no mus dèid faidhlich_ean a sguabadh às

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
gd: G_abh a-staigh àithne airson sguabadh às a sheachnas an sgudal

en: Bypass the Trash when the Delete key is pressed
gd: Seachainn an sgudal nuair bhrùthar an iuchair Delete

en: <b>Media Handling</b>
gd: <b>Làimhseachadh mheadhanan</b>

en: Automatically open a folder for automounted media
gd: Fosgail pasgan gu fèin-obrachail airson meadhanan a chaidh am munntachadh gu fèin-obrachail

en: Prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
gd: Thoir brodadh no tòisich prògraman gu fèin-obrachail nuair a ghluaiseas a-steach meadhan

en: Automatically close the device's tab, pane, or window when a device is unmounted or ejected
gd: Dùin taba, leòsan no uinneag an uidheim gu fèin-obrachail nuair a tèid an t-uidheam a dhì-mhunntachadh no a ghluasad a-mach

en: <b>Bulk Rename</b>
gd: <b>Thoir ainm ùr air iomadh rud</b>

en: Command to invoke when renaming multiple items:
gd: An àithne a thèid a ghairm gus ainm ùr a thoirt air iomadh nì:

en: <b>Icon Captions</b>
gd: <b>Caipseanan ìomhaigheagan</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
gd: Tagh òrdugh an fhiosrachaidh a nochdas fo ainmean ìomhaigheagan. Nochdaidh barrachd fiosrachaidh nuair a shùmar a-steach.

en: <b>Date</b>
gd: <b>Ceann-là</b>

en: _Format:
gd: _Fòrmat:

en: <b>Window and Tab Titles</b>
gd: <b>Tiotalan nan uinneagan 's nan tabaichean</b>

en: Show the full p_ath in the title bar and tab bars
gd: Seall an t-slighe shlàn sa bhàr-tiotail agus air bàraichean nan tabaichean

en: <b>File Size</b>
gd: <b>Meud an fhaidhle</b>

en: _Prefixes:
gd: _Ro-leasachain:

en: <b>File Properties</b>
gd: <b>Roghainnean an fhaidhle</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
gd: Seall ceadan adhartach ann an còmhradh roghainnean an fhaidhle

en: <b>Move/Copy To Menu</b>
gd: <b>Clàr-taice Gluais/Cuir lethbhreac</b>

en: List bookmarks in the menu
gd: Seall liosta dhe chomharran-leabhair air a' chlàr-taice

en: List devices and network locations in the menu
gd: Seall liosta de dh'uidheaman is ionadan lìonraidh air a' chlàr-taice

en: Display
gd: Taisbean

en: <b>List Columns</b>
gd: <b>Colbhan liosta</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
gd: Tagh òrdugh an fhiosrachaidh a nochdas san t-sealladh liosta.

en: List Columns
gd: Liosta cholbhan

en: <b>Previewable Files</b>
gd: <b>Faidhlichean le comas ro-sheallaidh</b>

en: Show _thumbnails:
gd: Seall _dealbhagan:

en: _Only for files smaller than:
gd: Airson faidhlichean a tha nas lugha na seo _a-mhàin:

en: <b>Folders</b>
gd: <b>Pasganan</b>

en: Count _number of items:
gd: Cunnt _àireamh nan nithean:

en: <b>Tooltips</b>
gd: <b>Gliocasan-sgrìn</b>

en: Show tooltips in icon and compact views
gd: Seall gliocasan-sgrìn san t-sealladh dhùmhlaichte is nan ìomhaigheagan

en: Show tooltips in list views
gd: Seall gliocasan-sgrìn san t-sealladh liosta

en: Show tooltips on the desktop
gd: Seall gliocasan-sgrìn air an deasg

en: <i>By default, a folder tooltip shows the item count, and files display their size.
        Select additional information to display in the tooltip:</i>
gd: <i>Seallaidh gliocas-sgrìn airson pasgan àireamh nan nithean agusairson faidhlichean am meud a ghnàth.
        Tagh barrachd fiosrachaidh gus a shealltainn sa ghliocas-grìn:</i>

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Detailed file type
gd: Seòrsa faidhle mionaideach

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Modified date
gd: Ceann-là a chaidh atharrachadh

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Accessed date
gd: Ceann-là a chaidh inntrigeadh

en: File or folder location
gd: Ionad an fhaidhle no a' phasgain

en: Preview
gd: Ro-shealladh

en: Plugins
gd: Plugain
