linuxmint - en to ka translation catalogue (945 entries)

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Saved search
ka: დამახსოვრებული ძიება

en: No actions found
ka: ქმედებები ვერ მოიძებნა

en: Actions
ka: მოქმედებები

en: Edit layout
ka: განლაგების ჩასწორება

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
ka: Nemo-ის გაშვებამდე შექმენით შემდეგი საქაღალდე, ან მიეცით Nemo-ს უფლება, ის შექმნას.

en: Cannot find the autorun program
ka: შეუძლებელია ავტოგაშვებადი პროგრამის პოვნა

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
ka: <big><b>დაიშვა შეცდომა პროგრამის ავტოგაშვებისას</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
ka: <big><b>მოცემული მედია შეიცავს ავტოგაშვებად პროგრამას. გნებავთ ამ პროგრამის გაშვება?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
ka: ეს პროგრამა პირდაპირ მედიიდან გაიშვება "%s". არასოდეს ჩართოთ არასანდო პროგრამები.
    
    თუ არ იცით როგორ მოიქცეთ დააჭირეთ 'გაუქმება'-ს.

en: _Run
ka: _გაშვება

en: _Customize
ka: _მორგება

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
ka: სამუშაო მაგიდა

en: No bookmarks defined
ka: არავითარი სანიშნე

en: Disable all
ka: ყველას გათიშვა

en: Enable all
ka: ყველას ჩართვა

en: Public FTP
ka: FTP (საჯარო)

en: FTP (with login)
ka: FTP (ავთენტიფიკაციით)

en: Windows share
ka: Windows share (ზიარი)

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ka: დაცული WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
ka: დაკავშირება...

en: Try Again
ka: კიდევ სცადეთ

en: Please verify your user details.
ka: გთხოვთ დაადასტუროთ მომხმარებლის დეტალები.

en: Continue
ka: გაგრძელება

en: C_onnect
ka: _კავშირი

note: set dialog properties
en: Connect to Server
ka: სერვერთან კავშირი

en: Server Details
ka: სერვერის დეტალები

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
ka: _სერვერი:

note: port
en: _Port:
ka: პორტი:

note: second row: type combobox
en: _Type:
ka: _ტიპი:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
ka: გ_აზიარება:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
ka: _საქაღალდე:

en: User Details
ka: მომხმარებლის დეტალები

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
ka: _დომენის სახელი:

note: second row: username entry
en: _User name:
ka: _მომხმარებლის სახელი:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
ka: პა_როლი:

en: Operation cancelled
ka: ოპერაცია გაუქმებულია

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
ka: 
    
    სერვერთან კავშირის დამატება

en: Show the version of the program.
ka: პროგრამის ვერსიის ჩვენება.

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
ka: სანაგვე ყუთის დაცარიელ_ება

en: Smaller
ka: უფრო პატარა

en: Small
ka: პატარა

en: Normal
ka: ნორმალური

en: Large
ka: დიდი

en: Larger
ka: უფრო დიდი

en: _Vertical
ka: _ვერტიკალური

en: _Horizontal
ka: _ჰორიზონტალური

en: Name
ka: სახელი

en: Size
ka: ზომა

en: Type
ka: ტიპი

en: Date
ka: თარიღი

note: name, stock id, label
en: _Sort
ka: _დალაგება

note: name, stock id, label
en: _Icon Size
ka: ხატულის ზომა

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
ka: ნაგვის დაცარიელება

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
ka: სანაგვედან ყველა ელემენტის წაშლა

en: The desktop view encountered an error.
ka: სამუშაო მაგიდის დათვალიერებისას დაიშვა შეცდომა.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
ka: სამუშაო მაგიდის ხედის გაშვებისას დაიშვა შეცდომა.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
ka: პიქტოგრამის ზ_ომის აღდგენა

en: Restore Icon's Original Si_ze
ka: პიქტოგრამის ზ_ომის აღდგენა

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
ka: ხატულას ზომის შეცვლა...

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
ka: ყოველი მონიშნული პიქტოგრამის თავდაპირველი ზომის აღდგენა

en: Comment
ka: კომენტარი

en: URL
ka: ბმული

en: Description
ka: აღწერა

en: Command
ka: ბრძანება

en: Desktop Settings
ka: სამუშაო მაგიდის მორგება

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
ka: არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლება "%s"-ის შინაარსის დათვალიერებისთვის.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
ka: შეუძლებელია "%s"-ის პოვნა. შესაძლებელია რომ ის ახლახანს წაიშალა.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
ka: უკაცრავად, შეუძლებელია სრული შინაარსის დათვალიერება "%s": %s

en: The folder contents could not be displayed.
ka: შეუძლებელი გახდა დასტის შინაარსის ნახვა.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
ka: უკაცრავად, შეუძლებელია "%s"-ის ჯგუფის შეცვლა: %s

en: The group could not be changed.
ka: შეუძლებელია ჯგუფის შეცვლა.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
ka: უკაცრავად, შეუძლებელია "%s"-ის მფლობელის შეცვლა: %s

en: The owner could not be changed.
ka: შეუძლებელია მფლობელის შეცვლა.

en: The permissions could not be changed.
ka: შეუძლებელია უფლებების შეცვლა.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
ka: მოცემულ დასტაში, დასახელება "%s" უკვე გამოყენებაშია, გთხოვთ ამოირჩიოთ სხვა დასახელება.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
ka: ელემენტი "%s" ვერ მოიძებნა. შესაძლოა რომ გადატანილი იქნა სხვა მდებარეობაში ან სულაც წაიშალა?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები "%s"-ის გადარქმევისთვის.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
ka: სახელი "%s" მიუღებელია, რადგანაც ის შეიცავს სიმბოლოებს როგორც "/". გთხოვთ გამოიყენოთ სხვა სახელი.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
ka: სახელი "%s" მიუღებელია. გთხოვთ გამოიყენოთ სხვა სახელი.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
ka: უკაცრავად, შეუძლებელია გადარქმევა "%s" დან "%s" ზე: %s

en: The item could not be renamed.
ka: შეუძლებელია ელემენტის გადარქმევა.

en: Renaming "%s" to "%s".
ka: "%s" -ის "%s" -ად გადარქმევა.

en: Configure
ka: მორგება

en: Extensions
ka: გაფართოებები

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
ka: არაფერი

en: Yesterday
ka: გუშინ

en: by _Name
ka: _სახელით

en: Keep icons sorted by name in rows
ka: ხატულების სახელწოდების მიხედვით მწკრივში შენარჩუნება

en: by _Size
ka: _ზომით

en: by _Type
ka: _ტიპით

en: by Modification _Date
ka: ცვლილების თარიღის მიხედვით

en: Keep icons sorted by modification date in rows
ka: ხატულების ემბლემების რიგებად და შეცვლის თარიღის მიხედვით დალაგება

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
ka: ნივთების განლაგება

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
ka: ხატულების ხელმეორე გადალაგება, ფანჯარაში უკეთესი გადანაწილებისთვის

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
ka: შებრ_უნებული განლაგება

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
ka: პიქტოგრამების შებრუნებული ხედი

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
ka: _ხაზთან გასწორება

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
ka: პიქტოგრამების ბადეზე განთავსება

en: _Manually
ka: ხე_ლოვნურად

en: Leave icons wherever they are dropped
ka: პიქტოგრამების პირველად პოზიციაში დატოვება

en: By _Name
ka: სახელწოდების მიხედვით

en: By _Size
ka: ზომ_ის მიხედვით

en: By _Type
ka: _ტიპის მიხედვით

en: By Modification _Date
ka: ბოლო ცვლილების მიხედვით

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
ka: ხატულებით ჩვენება

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
ka: ხატულები

en: The icon view encountered an error.
ka: "პიქტოგრამული ხედი"-ს დროს დაიშვა შეცდომა.

en: The icon view encountered an error while starting up.
ka: პიქტოგრამების დამთვალიერებლის ჩართვის დროს დაიშვა შეცდომა.

en: Display this location with the icon view.
ka: მოცემული მდებარეობის პიქტოგრამული ხედით ჩვენება.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
ka: შემჭიდროებული ხედი

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
ka: _კომპიუტერი

en: The compact view encountered an error.
ka: "პიქტოგრამული ხედი"-ს დროს დაიშვა შეცდომა.

en: The compact view encountered an error while starting up.
ka: პიქტოგრამების დამთვალიერებლის ჩართვის დროს დაიშვა შეცდომა.

en: Display this location with the compact view.
ka: მოცემული მდებარეობის პიქტოგრამული ხედით ჩვენება.

en: Image Type
ka: გამოსახულების ტიპი

en: %d pixel | %d pixels
ka[0]: %d პიქსელი

en: Width
ka: სიგანე

en: Height
ka: სიმაღლე

en: Title
ka: სათაური

en: Author
ka: ავტორი

en: Copyright
ka: საავტორო უფლებები

en: Created On
ka: შექმნის თარიღი

en: Created By
ka: შექმნილია

en: Disclaimer
ka: უარყოფა

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Source
ka: წყარო

en: Camera Brand
ka: კამერის მარკა

en: Camera Model
ka: კამერის მოდელი

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
ka: აღებულია

en: Date Digitized
ka: გაციფრულების თარიღი

en: Date Modified
ka: შეცვლის თარიღი

en: Exposure Time
ka: ექსპოზიციის დრო

en: Aperture Value
ka: დიაფრაგმის მნიშვნელობა

en: ISO Speed Rating
ka: ISO მაჩვენებელი

en: Flash Fired
ka: ათინათის გამოყენება

en: Metering Mode
ka: გაზომვის რეჟიმი

en: Exposure Program
ka: ექსპოზიციის პროგრამა

en: Focal Length
ka: ფოკალური მანძილი

en: Software
ka: პროგრამები

en: Location
ka: დებარეობა

en: Keywords
ka: საკვანძო სიტყვები

en: Creator
ka: შემქმნელი

en: Rating
ka: ხმის მიცემა

en: Failed to load image information
ka: შეუძლებელია ნახატის ინფორმაციის ჩატვირთვა

en: Loading...
ka: იტვირთება...

en: Image
ka: სურათი

en: More info
ka: მეტი ინფორმაცია

en: (Empty)
ka: (ცარიელი)

en: Use Default
ka: ნაგულისხმების გამოყენება

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
ka: სიის ხედი

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
ka: _სია

en: The list view encountered an error.
ka: სიის სახით ჩვენების დროს დაიშვა შეცდომა.

en: The list view encountered an error while starting up.
ka: დაიშვა შეცდომა სიის სახით ჩვენების კომპონენტის გაშვების დროს.

en: Display this location with the list view.
ka: მოცემული მდებარეობის "სიის სახით" დათვალიერება.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
ka[0]: გნებავთ %d მდებარეობის დათვალიერება?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
ka[0]: ეს %d-ს ცალკე ფანჯარაში გახსნის.

en: --check cannot be used with other options.
ka: პარამეტრი --check-ის სხვა პარამეტრებთან ერთად გამოყენება შეუძლებელია .

en: --quit cannot be used with URIs.
ka: --quit პარამეტრის URI მისამართებით გამოყენება აკრძალულია.

en: Perform a quick set of self-check tests.
ka: სწრაფი ავტო-შემოწმების შესრულება.

en: GEOMETRY
ka: გეომეტრია

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
ka: 
    
    ფაილური სისტემის ფაილების მმართველით დათვალიერება

en: The Link "%s" is Broken.
ka: გაწყვეტილი ბმული "%s".

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
ka: ბმული "%s" გაწყვეტილია. გნებავთ მისი სანაგვე ყუთში მოთავსება?

en: This link cannot be used, because it has no target.
ka: მოცემული ბმული გამოუყენებადია, რადგანაც მას არ გააჩნია დანიშნულება.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
ka: მოცემული ბმული გამოუყენებადია, რადგანაც მისი დანიშნულება "%s" არ არსებობს.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
ka: სანაგვე ყუთში გადატანა

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
ka: გნებავთ "%s"-ის გაშვება, თუ მისი შინაარსის ნახვა?

en: "%s" is an executable text file.
ka: ფაილი "%s", გაშვებადი ტექსტური ფაილია.

en: Run in _Terminal
ka: _ტერმინალში გაშვება

en: _Display
ka: ეკრანი

en: Are you sure you want to open all files?
ka: ნამდვილად გნებავთ ყველა ფაილის გახსნა ?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
ka[0]: ეს %d-ს ცალკე ჩანართში გახსნის.

en: Open with
ka: გამხსნელი პროგრამა

en: Unknown file type
ka: ფაილის უცნობი ტიპი

en: Untrusted application launcher
ka: არასანდო აპლიკაციის გამშვები

en: _Launch Anyway
ka: მაინც გაშვე_ბა

en: Mark as _Trusted
ka: მონიშნე როგორც _სანდო

en: Unable to mount location
ka: შეუძლებელია მდებარეობის მიერთება

en: Unable to start location
ka: მდებარეობის გაშვების შეცდომა

en: Opening "%s".
ka: იხსნება "%s".

en: Opening %d item. | Opening %d items.
ka[0]: იხსნება %d ელემენტი.

en: Close tab
ka: ჩანართის დ_ახურვა

en: Devices
ka: მოყწობილობები

en: Free space: %s
ka: თავისუფალია: %s

en: My Computer
ka: ჩემი კომპიუტერი

en: Home
ka: მთავარი

en: Open the contents of your desktop in a folder
ka: თქვენი სამუშაო მაგიდის შემცველობის საქაღალდეში გახსნა

en: Favorites
ka: სანიშნები

en: Favorite files
ka: რჩეული ფაილები

en: Recent
ka: Ბოლო

en: Recent files
ka: უკანასკნელი ფაილების სია

en: File System
ka: ფაილური სისტემა

en: Trash
ka: ნაგავი

en: Open the trash
ka: ნაგვის გახსნა

en: Bookmarks
ka: სანიშნები

en: Mount and open %s (%s)
ka: %s-ის მიმაგრება და გახსნა (%s)

en: Network
ka: ქსელი

en: Browse the contents of the network
ka: ქსელის დათვალიერება

note: name, stock id label, accelerator
en: _Start
ka: _დაწყება

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
ka: _შეჩერება

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
ka: _ჩართვა

en: _Safely Remove Drive
ka: დისკის _უსაფრთხოდ მოხსნა

en: _Connect Drive
ka: _დისკის მიერთება

en: _Disconnect Drive
ka: დი_სკის მოხსნა

en: _Start Multi-disk Device
ka: _მრავალდისკიანი მოწყობილობის გაშვება

en: _Stop Multi-disk Device
ka: მ_რავალდისკიანი მოწყობილობის გაჩერება

en: _Lock Drive
ka: დისკის ჩაკეტვა

en: Unable to start %s
ka: %s-ის გაშვების შეცდომა

en: Unable to eject %s
ka: შეუძლებელია გამოღება %s

en: Unable to stop %s
ka: შეუძლებელია %s-ს შეჩერება

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
ka: _გახსნა

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
ka: ახ_ალ ჩანართში გახსნა

en: Open in New _Window
ka: ახალ ფან_ჯარაში გახსნა

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
ka: სანიშნის _დამატება

en: Remove
ka: წაშლა

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
ka: _სახელის შეცვლა...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
ka: _მიმაგრება

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
ka: ტ_ომის მოხსნა

note: name, stock id label, accelerator
en: _Eject
ka: _გამოღება

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
ka: _დისკის დადგენა

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
ka: _თვისებები

en: Unmount
ka: მოხსნა

en: Eject
ka: გამოღება

en: Stop
ka: გაჩერება

en: File Operations
ka: ფაილის ოპერაციები

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
ka: შეუძლებელია ერთზე მეტი პერსონალური ხატულას მინიჭება!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ka: პერსონალური ხატულას მისათითებლად, შესაძლებელია მხოლოდ ერთი ხატულას გადათრევა.

en: The file that you dropped is not local.
ka: თქვენს მიერ გადათრეული ფაილი ლოკალური არ არის.

en: You can only use local images as custom icons.
ka: თქვენ შეგიძლიათ პერსონალურ ხატულებად მხოლოდ ლოკალური გამოსახულებების გამოყენება.

en: The file that you dropped is not an image.
ka: თქვენს მიერ გადათრეული ფაილი არ არის გრაფიკული ტიპის.

en: _Name: | _Names:
ka[0]: _სახელი:

en: Properties
ka: _თვისებები

en: %s Properties
ka: %s-ის თვისებები

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
ka: უცნობი

en: Cancel Group Change?
ka: გნებავთ ჯგუფის ცვლილების გაუქმება?

en: Cancel Owner Change?
ka: გნებავთ მფლობელის ცვლილების გაუქმება?

en: nothing
ka: არაფერი

en: unreadable
ka: წაუკითხვადი

en: %1$s item | %1$s items
ka[0]: %1$s ელემენტი

en: (some contents unreadable)
ka: (წაუკითხვადი შინაარსის ფაილები)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
ka: შემადგენლობა:

en: Size:
ka: ზომა:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
ka: გამოყენებულია

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
ka: თავისუფალია

en: Total capacity:
ka: საერთო მოცულობა:

en: Filesystem type:
ka: ფაილური სისტემის ტიპი:

en: Basic
ka: ძირითადი

en: Type:
ka: ტიპი:

en: Link target:
ka: ბმულის წყარო:

en: Location:
ka: მდებარეობა:

en: Volume:
ka: _საცავი:

en: Accessed:
ka: ბოლო წვდომა:

en: Created:
ka: შექმნილია:

en: Modified:
ka: შეცვლილია:

en: Free space:
ka: თავისუფალი ადგილი:

en: _Read
ka: _კითხვა

en: _Write
ka: _ჩაწერა

en: E_xecute
ka: _შესრულება

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
ka: არა

en: list
ka: სია

en: read
ka: წაკითხვა

en: create/delete
ka: შექმნა/წაშლა

en: write
ka: ჩაწერა

en: access
ka: წვდომა

en: Access:
ka: წვდომა:

en: Folder access:
ka: საქაღალდეზე წვდომა:

en: File access:
ka: ფაილის წვდომა:

en: List files only
ka: მხოლოდ ფაილების სია

en: Access files
ka: ფაილებზე წვდომა

en: Create and delete files
ka: ფაილების შექმნა და წაშლა

en: Read-only
ka: მხოლოდ კითხვისთვის

en: Read and write
ka: კითხვა და ჩაწერა

en: Special flags:
ka: სპეციალური ალმები:

en: Set _user ID
ka: მ_ომხმარებლის იდენტიფიკატორი ID დაყენება

en: Set gro_up ID
ka: ჯგ_უფის იდენტიფიკატორი ID

en: _Sticky
ka: _წებოვანი

en: _Owner:
ka: მფლ_ობელი:

en: Owner:
ka: მეპატრონე:

en: _Group:
ka: _ჯგუფი:

en: Group:
ka: ჯგუფი:

en: Execute:
ka: შესრულება:

en: Allow _executing file as program
ka: ფაილის პროგრამის სახით გაშვ_ების ნების დართვა

en: Others:
ka: სხვები:

en: Folder Permissions:
ka: დასტის უფლებები:

en: File Permissions:
ka: ფაილის უფლებები:

en: Text view:
ka: ტექსტის ხედი:

en: Permissions
ka: უფლებები

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
ka: თქვენ არ ხართ მფლობელი, ამიტომ არ შეგიძლიათ მოცემული უფლებების შეცვლა.

en: SELinux context:
ka: SELinux კონტექსტი:

en: Last changed:
ka: ბოლოს შეცვლილი:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
ka: დართულ ფაილებზე უფლებების დამტკიცება

en: The permissions of "%s" could not be determined.
ka: შეუძლებელია "%s"-ის უფლებების დადგენა.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
ka: შეუძლებელია შერჩეულ ფაილებზე უფლებების დადგენა.

en: Open With
ka: გახსნა

en: Help
ka: დახმარება

en: Close
ka: დახურვა

en: Creating Properties window.
ka: იქმნება პარამეტრების ფანჯარა.

en: There was an error displaying help.
ka: შეცდომა დახმარების ჩვენებისას.

en: Revert
ka: დაბრუნება

en: Show Places
ka: მდებარეობების ჩვენება

note: Add buttons
en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: New
ka: ახალი

en: Create a new template
ka: ახალი ნიმუშის შექმნა

en: Delete the selected template
ka: მონიშნული ნიმუშის წაშლა

en: Rename
ka: სახელის გადარქმევა

en: Dismiss
ka: მოსილება

en: Restore Selected Items
ka: აღადგინე არჩეული ელემენტები

en: Restore selected items to their original position
ka: ყოველი მონიშნული პიქტოგრამის თავდაპირველი ზომის აღდგენა

en: Empty _Trash
ka: სა_ნაგვე ყუთის დაცარიელება

en: There is nothing on the clipboard to paste.
ka: ბუფერში არაფერი ინახება ისეთი რისი ჩასმაც შეიძლება.

note: name, stock id label, accelerator
en: Cu_t
ka: ამო_ჭრა

note: name, stock id label, accelerator
en: _Copy
ka: _კოპირება

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
ka: _საქაღალდეში ჩასმა

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
ka: წაშლა

en: Computer
ka: კომპიუტერი

en: Select Items Matching
ka: მოცემულ ფანჯარაში ყველა ელემენტის ამორჩევა

en: _Pattern:
ka: _შაბლონი:

en: Examples:
ka: მაგალითები:

note: Reset to default info
en: Undo
ka: დაბრუნება

en: Undo last action
ka: ბოლო ბრძანების გაუქმება

note: Reset to default info
en: Redo
ka: აღდგენა

en: Redo last undone action
ka: ბოლო დაბრუნებული ცვლილების გამეორება

en: Content View
ka: სარჩევი ხედი

en: View of the current folder
ka: მიმდინარე საქაღალდის ხედი

en: "%s" selected
ka: მონიშნულია "%s" ელემენტი

en: %'d folder selected | %'d folders selected
ka[0]: %'d მონიშნული საქაღალდე

en: %'d item selected | %'d items selected
ka[0]: %'d მონიშნული ელემენტი

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
ka[0]: %'d სხვა მონიშნული ელემენტი

en: %'u item | %'u items
ka[0]: %'u ელემენტი

en: %s, Free space: %s
ka: %s, თავისუფალია: %s

en: Open With %s
ka: %s-ით გახსნა

en: Run "%s" on any selected items
ka: "%s"-ის გაშვება ამორჩეული ელემენტებისთვის

en: Unable to stop drive
ka: დისკის გაჩერების შეცდომა

en: Connect to Server %s
ka: სერვერთან დაკავშირება %s

en: _Connect
ka: _შეერთება

en: Link _name:
ka: ბმულის _სახელი:

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
ka: _პროგრამით გახსნა

en: Choose a program with which to open the selected item
ka: ამოირჩიეთ პროგრამა ამორჩეული ელემენტის გასახსნელად

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
ka: ყოველი ამორჩეული ელემენტისთვის პარამეტრების შეცვლა ან დათვალიერება

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
ka: მოცემულ დასტაში ახალი ცარიელი დასტის შექმნა

note: name, stock id, label
en: No templates installed
ka: არც ერთი დაყენებული შაბლონი

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
ka: შერჩეული ელემენტის ამ ფანჯარაში გახსნა

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
ka: ნავიგატორის ფანჯარაში გახსნა

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
ka: ყოველი ელემენტი ნავიგატორის ცალკე ფანჯარაში გახსნა

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
ka: ყოველი ელემენტის ნავიგატორის ცალკე დაფაში გახსნა

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
ka: ტერმინალში გახსნა

note: name, stock id label, accelerator
en: Open containing folder
ka: შემცველი საქაღალდის გახსნა

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
ka: მონიშნული ელემენტის გასახსნელად სხვა პროგრამის ამორჩევა

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
ka: სხვა პროგრამით გახსნა...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Paste
ka: _ჩასმა

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
ka: ფაილების, რომლებიც მონიშნული იყო ამოჭრის, ან კოპირების ბრძანებით, გადატანა, ან კოპირება

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
ka: ფაილების, რომლებიც მონიშნული იყო ამოჭრის, ან კოპირების ბრძანებით, გადატანა, ან კოპირება არჩეულ საქაღალდეში

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
ka: ყველაფრის მონიშვნა

note: tooltip
en: Select all items in this window
ka: მოცემულ ფანჯარაში ყველა ელემენტის ამორჩევა

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
ka: მონიშვნა რომ_ელიც ემთხვევა...

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
ka: ელემენტების მონიშვნა რომლებიც გარკვეულ შაბლონს ემთხვევა

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
ka: _მონიშვნის ინვერსია

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
ka: ყველა იმ ელემენტის მონიშვნა, რომელიც ამჟამად არ არის მონიშნული

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
ka: _დუბლირება

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
ka: ყოველი მონიშნული ელემენტის დუბლირება

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
ka[0]: _ბმულის შექმნა

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
ka: ყოველი მონიშნული ელემენტისთვის სიმბოლური ბმის შექმნაშექმნა a ბმული -თვის

note: tooltip
en: Rename selected item
ka: შერჩეული ელემენტის სახელწოდების გადარქმევა

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
ka: მონიშნული ელემენტების სანაგვე ყუთში გადატანა

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
ka: მონიშნული ელემენტების საბოლოო წაშლა, სანაგვე ყუთში გადატანის გარეშე

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
ka: _აღდგენა

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
ka: _დაბრუნება

note: tooltip
en: Undo the last action
ka: ბოლო მოქმედების გაუქმება

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
ka: _გამეორება

note: tooltip
en: Redo the last undone action
ka: ბოლოს გაუქმებული ქმედების დაბრუნება

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
ka: სტანდარტულ ხედზე გადართვა

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
ka: დაუკავშირდი მოცემულ სერვერს

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
ka: მუდმივი a -სკენ

note: tooltip
en: Mount the selected volume
ka: ამორჩეული ტომის მიერთება

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
ka: შერჩეული ტომის მოხსნა

note: tooltip
en: Eject the selected volume
ka: გამოიღე მონიშნული ტომი

note: tooltip
en: Stop the selected volume
ka: ამორჩეული ტომის შეჩერება

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
ka: გახსნილ დასტასთან დაკავშირებული ტომის მიერთება

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
ka: გახსნილ დასტასთან დაკავშირებული ტომის მოხსნა

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
ka: გახსნილ დასტასთან დაკავშირებული ტომის გამოღება

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
ka: ფაილის გახსნა და ფანჯრის დახურვა

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
ka: მოცემული დასტის ნავიგატორის ფანჯარაში გახსნა

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
ka: მოცემული დასტის ნავიგატორის ფანჯარაში გახსნა

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
ka: ამ დასტის "ჩასმა" ბრძანების დახმარებით გადატანისთვის მომზადება

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
ka: მოცემული დასტის სანაგვე ყუთში გადატანა

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
ka: მოცემული დასტის წაშლა, სანაგვე ყუთში გადატანის გარეშე

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
ka: გახსნილ დასტასთან დაკავშირებული ტომის მიერთება

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
ka: მოცემულ დასტასთან დაკავშირებული ტომის მოხსნა

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
ka: გახსნილ დასტასთან დაკავშირებული ტომის გამოღება

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
ka: მიმდინარე დასტის დათვალიერებახედი ის საქაღალდე

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
ka: სახლი

note: name, stock id, label
en: _Desktop
ka: )სამუშაო მაგიდა

en: Browse...
ka: პოვნა...

en: Add to favorites
ka: რჩეულებში დამატება

en: Remove from favorites
ka: რჩეულებიდან წაშლა

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
ka: _სკრიპტები

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
ka: ღია დასტის სანაგვე ყუთიდან "%s"-ში გადატანა

en: _Start Multi-disk Drive
ka: მრავალდისკოიანი მოწყობილობის ­_გაშვება

en: U_nlock Drive
ka: დისკის განბლოკვა

en: _Disconnect
ka: _გათიშვა

en: _Stop Multi-disk Drive
ka: მ_რავალდისკიანი მოწყობილობის გაჩერება

en: _Delete Permanently
ka: _სამუდამოდ წაშლა

en: Delete the open folder permanently
ka: გახსნილი დასტის სამუდამოდ წაშლა

en: Move the open folder to the Trash
ka: გახსნილი დასტის სანაგვე ყუთში გადატანა

en: Delete all selected items permanently
ka: ყველა მონიშნული ელემენტის სამუდამოდ წაშლა

en: View or modify the properties of the open folder
ka: გახსნილი დასტის პარამეტრების შეცვლა ან დათვალიერება

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
ka: ბმული %s -ზე

en: Drag and drop is not supported.
ka: გადათრევა არ არის მხარდაჭერილი.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
ka: გადათრევა მხარდაჭერილია მხოლოდ ლოკალურ ფაილურ სისტემებში.

en: An invalid drag type was used.
ka: გადათრევის მცდარი ტიპი იქნა გამოყენებული.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
ka: მიტოვებული ტექსტი.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
ka: დაგდებული მონაცემები

en: The location "%s" does not exist.
ka: მისამართი "%s" არ არსებობს.

en: Bookmark for Nonexistent Location
ka: სანიშნე არ არსებული მისამართისთვის

en: Go to the location specified by this bookmark
ka: სანიშნის მიერ მითითებულ მდებარეობაზე გადასვლა

en: %s - File Browser
ka: %s - ფაილ ბრაუზერი

en: Searching...
ka: ძებნა...

en: Could not display "%s".
ka: შეუძლებელია "%s"-ის ჩვენება.

en: The location is not a folder.
ka: მისამართი არ წარმოადგენს დასტას.მდებარეობა არა a საქაღალდე.

en: Could not find "%s".
ka: ვერ ვპოულობ "%s".

en: Please check the spelling and try again.
ka: გთხოვთ გადაამოწმოთ ორთოგრაფია და ხელახლა სცადეთ.

en: Unable to mount the location.
ka: შეუძლებელია მდებარეობის მიერთება.

en: Access was denied.
ka: შესვლა აკრძალულია.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
ka: შეცდომა: %s
    გეთაყვა ამოირჩიეთ სხვა დამთვალიერებელი ან სცადეთ ხელახლა.

en: There was an error displaying help: 
    %s
ka: შეცდომა დახმარების გაშვებისას: 
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
ka: _ფაილი

note: name, stock id, label
en: _Edit
ka: _დამუშავება

note: name, stock id, label
en: _View
ka: _ხედი

note: name, stock id, label
en: _Help
ka: _დახმარება

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
ka: და_კეტვა

note: tooltip
en: Close this folder
ka: მოცემული დასტის დახურვა

en: Prefere_nces
ka: პა_რამეტრები

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
ka: _ძირეული დასტის გახსნა

en: Open the parent folder
ka: ძირეულ დასტაში გახსნა

note: tooltip
en: Stop loading the current location
ka: მიმდინარე მდებარეობის გახსნის შეწყვეტა

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
ka: _გადატვირთვა

note: tooltip
en: Reload the current location
ka: მიმდინარე მდებარეობის გადატვირთვა

en: _Keyboard Shortcuts
ka: _კლავიატურის მალსახმობები

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
ka: _შესახებ

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
ka: გადიდება

note: tooltip
en: Increase the view size
ka: ხედის ზომის გაზრდა

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
ka: და_პატარავება

note: tooltip
en: Decrease the view size
ka: ხედის ზომის დაპატარავება

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
ka: ნორმალურ _ზომაში

note: tooltip
en: Use the normal view size
ka: ნორმალური ხედის გამოყენება

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
ka: _სერვერთან დაკავშირება...

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
ka: დაშორებულ სერვერთან ან გაზიარებულ მყარ დისკთან დაკავშირება

note: tooltip
en: Open your personal folder
ka: პირადი საქაღალდის გახსნა

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
ka: _კომპიუტერი

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ka: თქვენი კომპიუტერიდან ლოკალური ან დაშორებული დისკების, დასტების დათვალიერება

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
ka: ქსელი

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
ka: ჩანიშნულ და ლოკალურ ქსელურ ადგილებში ძებნა

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
ka: ნიმუშ_ები

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
ka: მირად შაბლონთა დასტის გახსნა

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
ka: _სანაგვე ყუთი

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
ka: პირადი სანაგვე ყუთის დასტის გახსნა

note: name, stock id, label
en: _Go
ka: გადასვლა

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
ka: _სანიშნები

note: name, stock id, label
en: _Tabs
ka: _ტაბები

note: name, stock id, label
en: New _Window
ka: ახალი _ფანჯარა

note: name, stock id, label
en: New _Tab
ka: ახალი _ჩანართი

en: Open another tab for the displayed location
ka: მოცემული მისამართისთვის დამატებითი ნაუტილუსის ფანჯრის გახსნა

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
ka: ყველ_ა ფანჯრის დახურვა

en: Close all Navigation windows
ka: ნავიგაციის ყველა ფანჯრის დახურვა

note: name, stock id, label
en: _Back
ka: _უკან

en: Go to the previous visited location
ka: გადადი წინა მონახულებულ პოზიციაზე

note: name, stock id, label
en: _Forward
ka: _გადაგზავნა

en: Go to the next visited location
ka: გადადი შემდეგ მონახულებულ პოზიციაზე

en: Add a bookmark for the current location to this menu
ka: ამ მენუში მოცემული მდებარეობის სანიშნის დამატება

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
ka: სანიშნეთა ორგანიზ_ება...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
ka: ფანჯრის ჩვენება, რომელიც სანიშნეთა რედაქტირების საშუალებას იძლევა

en: _Previous Tab
ka: _წინა ჩანართი

en: Activate previous tab
ka: წინა დაფის გააქტიურება

en: _Next Tab
ka: _შემდეგი ჩანართი

en: Activate next tab
ka: შემდეგი დაფის გააქტიურება

en: Move Tab _Left
ka: ჩანართის _მარცხნივ გადატანა

en: Move current tab to left
ka: მიმდინარე დაფის მარცხნივ გადატანა

en: Move Tab _Right
ka: ჩანართის მა_რჯვნივ გადატანა

en: Move current tab to right
ka: მიმდინარე დაფის მარჯვნივ გადატანა

en: Sidebar
ka: გვერდითი პანელი

en: Toolbar
ka: ხელსაწყოთა ზოლი

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
ka: _ფარული ფაილების ჩვენება

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
ka: მიმდინარე ფანჯარაში ფარული ფაილების ჩვენებაზე გადართვა

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა ძი_რითადი ზოლი

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
ka: _სტატუსის ზოლი

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
ka: ფაილები_ს მოძებნა...

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: Show _Thumbnails
ka: მინია_ტურების ჩვენება

en: Places
ka: ადგილები

en: Tree
ka: ხე

en: Back history
ka: უკან ისტორიის მიხედვითდააბრუნე არქივი

en: Forward history
ka: წინ ისტორიის მიხედვით

en: _Up
ka: მაღლა

en: Go to parent folder
ka: მშობელ საქაღალდეზე გადასვლა

en: Go to home directory
ka: საწყის საქაღალდეზე გადასვლა

en: New folder
ka: ახალი საქაღალდე

en: Icons
ka: ხატულები

en: List
ka: ჩამონათვალი

en: Compact
ka: დაპატარავება

en: Search
ka: ძებნა

en: Show Thumbnails
ka: მინიატურების ჩვენება

en: _Location
ka: _მდებარეობა

en: _New Tab
ka: ახალი _ჩანართი

en: _Close Tab
ka: ჩანარ_თის დახურვა

en: No files found
ka: ფაილები აღმოჩენილი არაა

en: These files are on an Audio CD.
ka: მოცემული ფაილები Audio CD-ზე ინახებიან.

en: These files are on an Audio DVD.
ka: მოცემული ფაილები Audio DVD-ზე ინახებიან.

en: These files are on a Video DVD.
ka: მოცემული ფაილები Video DVD-ზე ინახებიან.

en: These files are on a Video CD.
ka: მოცემული ფაილები Video CD-ზე ინახება.

en: These files are on a Super Video CD.
ka: მოცემული ფაილები Super Video CD-ზე ინახებიან.

en: These files are on a Photo CD.
ka: მოცემული ფაილები Photo CD-ზე ინახებიან.

en: These files are on a Picture CD.
ka: მოცემული ფაილები Picture CD-ზე ინახებიან.

en: The media contains digital photos.
ka: მედია წიფრულ ფოტოებს შეიცავს.

en: These files are on a digital audio player.
ka: მოცემული ფაილები ციფრულ აუდიო დამკვრელზე ინახებიან.

en: The media contains software.
ka: მედია შეიცავს პროგრამებს.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
ka: მედია ამოცნობილ იქნა როგორც "%s".

en: Open %s
ka: გახსენი %s

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
ka: მონიშნული ტექსტის ბუფერში ამოჭრა

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
ka: მონიშნული ტექსტის გაცვლის ბუფერში კოპირება

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
ka: ბუფერში დამახსოვრებული ტექსტის ჩასმა

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
ka: ტექსტის ველში მთლიანი ტექსტის მონიშვნა

en: Move _Up
ka: _აწევა

en: Move Dow_n
ka: ქვემ_ოთ ჩამოწევა

en: Use De_fault
ka: ნა_გულისხმევის მოხმარება

en: The name and icon of the file.
ka: ფაილის დასახელება და პიქტოგრამა.

en: The size of the file.
ka: ფაილის ზომა.

en: Detailed Type
ka: დეტალური ტიპი

en: The date the file was modified.
ka: ფაილის შეცვლის თარიღი.

en: Date Created
ka: შექმნის თარიღი

en: The date the file was created.
ka: ფაილის შექმნის თარითი.

en: Date Accessed
ka: წვდომის თარიღი

en: The date the file was accessed.
ka: ფაილზე ბოლოს წვდომის თარიღი.

en: Owner
ka: მეპატრონე

en: The owner of the file.
ka: ფაილის მფლობელი.

en: Group
ka: ჯგუფი

en: The group of the file.
ka: ფაილის ჯგუფი.

en: The permissions of the file.
ka: ფაილის წვდომები.

en: Octal Permissions
ka: რვაობითი უფლებები

en: The permissions of the file, in octal notation.
ka: ფაილის უფლებები, რვაობით სისტემაში.

en: MIME Type
ka: MIME ტიპი

en: The mime type of the file.
ka: მოცემული ფაილის MIME ტიპი.

en: SELinux Context
ka: SELinux კონტექსტი

en: The SELinux security context of the file.
ka: ფაილისთვის SELinux უშიშროების კონტექსტი.

en: The location of the file.
ka: ფაილის მდებარეობა.

en: Trashed On
ka: სანაგვე ყუთში გადატანის დრო

en: Date when file was moved to the Trash
ka: ფაილის სანაგვეში გადატანა შეუძლებელია

en: Original Location
ka: საწყისი მდებარეობა

en: Original location of file before moved to the Trash
ka: ფაილის საწყისი მდებარეობა ნაგვის ყუთში გადატანამდე

en: Hits
ka: მინიშნებები

en: on the desktop
ka: სამუშაო მაგიდაზე

en: _Move Here
ka: _აქ გადმოტანა

en: _Copy Here
ka: აქ _კოპირება

en: _Link Here
ka: აქ _ბმულის შექმნა

en: This file cannot be mounted
ka: შეუძლებელია მოცემული ფაილის მონტაჟი

en: This file cannot be unmounted
ka: ფაილის მოხსნა შეუძლებელია

en: This file cannot be ejected
ka: ფაილის გამოღება შეუძლებელია

en: This file cannot be started
ka: ფაილის გაშვება შეუძლებელია

en: This file cannot be stopped
ka: ფაილის გაჩერება შეუძლებელია

en: Slashes are not allowed in filenames
ka: დაუშვებელია სახელწოდებებში (/) ირიბის გამოყენება

en: File not found
ka: ფაილი ვერ მოიძებნა

en: Toplevel files cannot be renamed
ka: ზედა დონის ფაილების გადარქმევა შეუძლებელია

en: Unable to rename desktop icon
ka: შეუძლებელია desktop-ხატულის სახელწოდების გადარქმევა

en: Unable to rename desktop file
ka: შეუძლებელია desktop ფაილის გადარქმევა

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %H:%M
ka: გუშინ %H:%M

en: Not allowed to set permissions
ka: შეუძლებელია უფლებების განსაზღვრა

en: Not allowed to set owner
ka: შეუძლებელია მფლობელის განსაზღვრა

en: Specified owner '%s' doesn't exist
ka: მითითებული მფლობელი "%s" არ არსებობს

en: Not allowed to set group
ka: შეუძლებელია ჯგუფის განსაზღვრა

en: Specified group '%s' doesn't exist
ka: მითითებული ჯგუფი '%s' არ არსებობს

en: %'u folder | %'u folders
ka[0]: %'u საქაღალდე

en: %'u file | %'u files
ka[0]: %'u ფაილი

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
ka: ? ელემენტი

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
ka: ? ბაიტი

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Program
ka: პროგრამა

en: Audio
ka: აუდიო

en: Font
ka: ფონტი

en: Archive
ka: არქივი

en: Markup
ka: მარქაფი

en: Text
ka: ტექსტი

en: Video
ka: ვიდეო

en: Contacts
ka: კონტაქტები

en: Calendar
ka: კალენდარი

en: Document
ka: დოკუმენტი

en: Presentation
ka: პრეზენტაცია

en: Spreadsheet
ka: ელექტრონული ცხრილი

en: Binary
ka: ბინარული

en: Folder
ka: საქაღალდე

en: link
ka: ბმული

en: link (broken)
ka: ბმული (გაწყვეტილი)

en: Name: %s
ka: სახელი: %s

en: Type: %s
ka: ტიპი: %s

en: Size: %s
ka: ზომა: %s

en: Created: %s
ka: შექმნილია: %s

en: Location: %s
ka: მდებარეობა: %s

en: Merge folder "%s"?
ka: გავაერთიანოთ საქაღალდე "%s"?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
ka: შერწყმისას საქაღალდეში, რომელიც შეიცავს ფაილებს, რომლებიც კონფლიქტშია დასაკოპირებელ ფაილებთან, კითხვას დაგისვამთ.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
ka: ჩანაცვლება საქაღალდეში ნაქონ ყველა ფაილს წაშლს.

en: Replace folder "%s"?
ka: ჩავანაცვლოთ საქაღალდე "%s"?

en: Replace file "%s"?
ka: ჩავანაცვლოთ ფაილი "%s"?

en: Replacing it will overwrite its content.
ka: ჩანაცვლება შემცველობას თავზე გადააწერს.

en: Original file
ka: საწყისი ფაილი

en: Last modified:
ka: ბოლო ცვლილება:

en: Replace with
ka: _ჩანაცვლება

en: Merge
ka: შერწყმა

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
ka: აირჩიეთ დანიშნულების ახალი სახელი

en: Reset
ka: დაბრუნება

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
ka: ამ ქმედების ყველა ფაილზე გადატარება

en: _Skip
ka: _გამოტოვება

en: Re_name
ka: გადარქმევა

en: Replace
ka: ჩანაცვლება

en: File conflict
ka: ფაილის კონფლიქტი

en: S_kip All
ka: ყველა_ს გამოტოვება

en: _Retry
ka: _თავიდან ცდა

en: Delete _All
ka: ყველ_აფრის წაშლა

en: _Replace
ka: _გამოცვალე

en: Replace _All
ka: ყველ_აფრის ჩანაცვლება

en: _Merge
ka: _შერწყმა

en: Merge _All
ka: ყველ_აფრის შერწყმა

en: Copy _Anyway
ka: მაინც _კოპირება

en: %'d second | %'d seconds
ka[0]: %'d წამი

en: %'d minute | %'d minutes
ka[0]: %'d წუთი

en: %'d hour | %'d hours
ka[0]: %'d საათი

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
ka[0]: დაახლ %'d საათი

note: appended to new link file
en: Another link to %s
ka: სხვა ბმული %s -ზე

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix                                 codespell:ignore * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
ka: მე %'d ბმული %s-ზე

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
ka: მე-%'d ბმული %s-ზე

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
ka: მე-%'d ბმული %s-ზე

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
ka: მე-%'d ბმული %s-ზე

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or                codespell:ignore * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
ka:  (ასლი)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
ka:  (სხვა ასლი)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
ka: -ე ასლი)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
ka: -ე ასლი)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
ka: -ე ასლი)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
ka: -ე ასლი)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
ka: %s·(ასლი)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
ka: %s (სხვა ასლი)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
ka: %s (მე-%'d-ე ასლი)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
ka: %s (მე-%'d-ე ასლი)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
ka: %s (მე-%'d-ე ასლი)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
ka: %s (მე-%'d-ე ასლი)%s

en: Error removing file: %s
ka: ფაილის წაშლის შეცდომა: %s

en: Move to _Trash
ka: _გადააგდე

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით რომ გნებავთ "%B"-ის სანაგვე ყუთიდან საბოოლოოდ წაშლა?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
ka[0]: დარწმუნებული ბრძანდებით რომ გნებავთ მონიშნული %'d ელემენტის სანაგვე ყუთიდან სამუდამოდ წაშლა?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ka: რომელიმე ელემენტის წაშლის შემთხვევაში, თქვენ მას სამუდამოდ დაკარგავთ.

en: Empty all items from Trash?
ka: გნებავთ სანაგვე ყუთიდან ყველა ელემენტის წაშლა?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
ka: მისამართების სიის გასუფთავების შემთხვევაში, თქვენ მათ სამუდამოდ წაშლით.

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
ka: ნამდვილად გნებავთ "%B" -ის სამუდამოდ წაშლა?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
ka[0]: ნამდვილად გნებავთ მონიშნული %'d ელემენტის სამუდამოდ წაშლა ?

en: Deleting files
ka: ფაილების წაშლა

en: Error while deleting.
ka: წაშლისას დაიშვა შეცდომა.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
ka: შეუძლებელია "%B" დასტაში მყოფი ფაილების მოშორება, რადგანაც არ გაგაჩნიათ მათი დათვალიერების უფლება.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
ka: დაიშვა შეცდომა "%B" დასტაში მყოფი ფაილების შესახებ ინფორმაციის მიღებისას.

en: _Skip files
ka: ფაილების _გამოტოვება

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
ka: შეუძლებელია "%B" დასტის წაშლა, რადგანაც არ გაგაჩნიათ მისი წაკითხვის უფლება.

en: There was an error reading the folder "%B".
ka: დაიშვა შეცდომა "%B" დასტის წაკითხვისას.

en: Could not remove the folder %B.
ka: შეუძლებელია %B დასტის მოშორება.

en: There was an error deleting %B.
ka: დაიშვა შეცდომა "%B"-ის წაშლისას.

en: Moving files to trash
ka: ფაილების სანაგვე ყუთში გადატანა

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
ka[0]: სანაგვე ყუთში გადასატანად დარჩა %'d ფაილი

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
ka: შეუძლებელია ფაილის სანაგვე ყუთში გადატანა, გნებავთ მისი მყისვე წაშლა?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
ka: შეუძლებელი გახდა "%B" ფაილის სანაგვე ყუთში გადატანა.

en: Trashing Files
ka: ფაილების ნაგავში გადაყრა

en: Deleting Files
ka: ფაილების წაშლა

en: Unable to eject %V
ka: შეუძლებელია %V-ს გახსნა

en: Unable to unmount %V
ka: შეუძლებელია %V-ს მოხსნა

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
ka: ტომის მოხსნამდე, გნებავთ სანაგვე ყუთის დაცარიელება?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
ka: ტომზე ადგილის განთავისუფლების მიზნით საჭიროა სანაგვე ყუთის დაცარიელება. სანაგვე ყუთში მყოფი ყველა ელემენტი სამუდამოდ დაიკარგება.

en: Do _not Empty Trash
ka: არ _გაასუფთავო სანაგვე ყუთი

en: Unable to mount %s
ka: შეუძლებელია მონტაჟი %s

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
ka[0]: სანაგვე ყუთში გადასატანად მზადდება %'d

en: Error while copying.
ka: შეცდომა ასლის გადაღებისას.

en: Error while moving.
ka: შეცდომა გადატანისას.

en: Error while moving files to trash.
ka: შეცდომა ფაილების სანაგვე ყუთში გადატანისას.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
ka: შეუძლებელია ფაილების დამუშავება "%B" დასტაში, რადგანაც თქვენ არ გაქვს მათი ხილვის უფლებები.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ka: შეუძლებელია "%B" დასტის დამუშავება, რადგანაც არ გაგაჩნიათ მისი წაკითხვის უფლებები.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ka: შეუძლებელია "%B" ფაილის დამუშავება, რადგანაც არ გაგაჩნიათ მისი წაკითხვის უფლებები.

en: Error while copying to "%B".
ka: შეცდომა "%s"ზე კოპირებისას.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
ka: თქვენ არ გაქვთ წვდომა მითითებულ საქაღალდესთან.

en: There was an error getting information about the destination.
ka: სამიზნის შესახებ ინფორმაციის მოძებნის შეცდომა.

en: The destination is not a folder.
ka: დანიშნულება საქაღალდეს არ წარმოადგენს.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
ka: დანიშნულების წერტილში ადგილი არაა. წაშალეთ რამე ადგილის გასათავისუფლებლად.

en: The destination is read-only.
ka: დანიშნულება მხოლოდ-კითხვადი ტიპისაა.

en: Moving "%B" to "%B"
ka: მიმდინარეობს "%B"-ს "%B"-ში გადატანა

en: Copying "%B" to "%B"
ka: მიმდინარეობს "%B"-ს ასლის გადატანა "%B"-ში

en: Duplicating "%B"
ka: დუბლირდება "%B"

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
ka: %S - %S -დან

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
ka: შეუძლებელია·"%s"-ის·გადაწერა, რადგანაც არ გაგაჩნიათ მისი წაკითხვის უფლებები.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
ka: შეუძლებელია·"%s"-ის·გადაწერა, რადგანაც არ გაგაჩნიათ მისი წაკითხვის უფლებები.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
ka: შეუძლებელია·"%s"-ის·გადაწერა, რადგანაც არ გაგაჩნიათ მისი წაკითხვის უფლებები.

en: Error while moving "%B".
ka: შეცდომა "%s"ში გადატანისას.

en: Could not remove the source folder.
ka: შეუძლებელია სანაგვე ყუთის საქაღალდის გადაადგილება.

en: Error while copying "%B".
ka: შეცდომა "%s"ზე კოპირებისას.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
ka: შეუძლებელია ფაილების მოშორება უკვე %F არსებული დასტიდან.

en: Could not remove the already existing file %F.
ka: შეუძლებელია უკვე არსებული %F ფაილის მოშორება.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
ka: შეუძლებელია საქაღალდის საქაღალდეშივე გადატანა.

en: You cannot copy a folder into itself.
ka: შეუძლებელია საქაღალდის ასლის საქაღალდეშივე გაკეთება.

en: The destination folder is inside the source folder.
ka: დანიშნულების საქაღალდე წყარო საქაღალდეში მდებარეობს.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
ka: ფაილის თავის თავში გადაანა შეუძლებელია.

en: You cannot copy a file over itself.
ka: ფაილს თავის თავში ვერ დააკოპირებთ.

en: The source file would be overwritten by the destination.
ka: საწყის ფაილს სამიზნე ფაილი გადაეწერება.

en: There was an error copying the file into %F.
ka: დაიშვა შეცდომა ფაილის ასლის %F-ში გადატანისას.

en: Copying Files
ka: ფაილების კოპირება

en: Preparing to Move to "%B"
ka: ვემზადები "%B"-ში გადასატანად

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
ka[0]: მიმდინარეობს მზადება %'d ფაილების გადასატანად

en: There was an error moving the file into %F.
ka: დაიშვა შეცდომა %F-ში ფაილების გადატანისას.

en: Moving Files
ka: ფაილების გადატანა

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
ka[0]: იქმნება ბმული %'d ფაილზე

en: Error while creating link to %B.
ka: დაიშვა შეცდომა %B ფაილზე ბმულის შექმნისას.

en: Symbolic links only supported for local files
ka: სიმბოლური ბმულები მხოლოდ ლოკალური ფაილებისთვისაა მხარდაჭერილი

en: The target doesn't support symbolic links.
ka: დანიშნულების ადგილს არ გააჩნია სიმბოლური ბმების მხარდაჭერა.

en: There was an error creating the symlink in %F.
ka: დაიშვა შეცდომა %F -ში სიმბოლური ბმის შექმნისას.

en: Setting permissions
ka: წვდომების დაყენება

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
ka: ახალი საქაღალდე

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
ka: უსახელო დოკუმენტი

en: Error while creating directory %B.
ka: საქაღალდე %B-ის შექმნის შეცდომა.

en: Error while creating file %B.
ka: შეცდომა ფაილის %B შექმნისას.

en: There was an error creating the directory in %F.
ka: დაიშვა შეცდომა დასტის %F-ში შექმნისას.

en: Emptying Trash
ka: სანაგვე ყუთის დაცარიელება

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
ka[0]: %d ელემენტ_ის გადატანის დაბრუნება

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
ka[0]: %d ელემენტის გადატანის _გამეორება

en: _Undo Move
ka: გადატანის გაუქმება

en: _Redo Move
ka: _გადატანის გამეორება

en: _Undo Restore from Trash
ka: სანაგვე ყუთიდან ამოღების გაუქმება

en: _Redo Restore from Trash
ka: სანაგვე ყუთიდან ამოღების დაბრუნება

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
ka[0]: %d ელემენტების სანაგვე ყუთში დაბრუნება

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
ka[0]: სანაგვე ყუთიდან %d ჩანაწერის აღდგენა

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
ka[0]: კოპირებული %d ელემენტის წაშლა

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
ka[0]: %d ელემენტის კოპირების _გაუქმება

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
ka[0]: %d ელემენტის თავიდან კოპირება

en: _Undo Copy
ka: კოპირების გაუქმება

en: _Redo Copy
ka: _კოპირების გამეორება

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
ka[0]: %d დუბლირებული ელემენტის წაშლა

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
ka[0]: %d ელემენტის ასლის _გაუქმება

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
ka[0]: %'d ფაილის დუპლიკაციის გამეორება

en: _Undo Duplicate
ka: დუპლიკატის _გაუქმება

en: _Redo Duplicate
ka: _დუპლიკატის გამეორება

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
ka[0]: %d ელემენტთან ბმულების წაშლა

en: Create links to %d item | Create links to %d items
ka[0]: იქმნება ბმული %'d ფაილზე

en: _Undo Create Link
ka: ბმულის შექმნის გაუქმება

en: _Redo Create Link
ka: ბმულის შექმნის გამეორება

en: _Undo Create Empty File
ka: _ცარიელი ფაილის შექმნის გაუქმება

en: _Redo Create Empty File
ka: _ცარიელი ფაილის შექმნის დაბრუნება

en: _Undo Create Folder
ka: საქაღალდის შექმნის გაუქმება

en: _Redo Create Folder
ka: საქაღალდის შექმნის დაბრუნება

en: _Undo Create from Template
ka: შაბლონიდან _შექმნის გაუქმება

en: _Redo Create from Template
ka: შაბლონიდან შექმნის _გამეორება

en: _Undo Rename
ka: გადარქმევის _დაბრუნება

en: _Redo Rename
ka: გადარქმევის _გამეორება

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
ka[0]: %d ელემენტის სანაგვე ყუთში გადატანა

en: _Undo Trash
ka: სანაგვე ყუთიდან ამოღება

en: _Redo Trash
ka: სანაგვე ყუთში გადატანის გამეორება

en: _Undo Change Permissions
ka: საქაღალდის უფლებების შეცვლის გაუქმება

en: _Redo Change Permissions
ka: საქაღალდის უფლებების შეცვლის დაბრუნება

en: _Undo Change Group
ka: ჯგუფის ცვლილების _დაბრუნება

en: _Redo Change Group
ka: ჯგუფის ცვლილების _გამეორება

en: _Undo Change Owner
ka: მფლობელის შეცვლის _დაბრუნება

en: _Redo Change Owner
ka: მფლობელის შეცვლის _გამეორება

en: Could not determine original location of "%s"
ka: "%s"-ის თავდაპირველი განლაგების განსაზღვრა შეუძლებელია

en: The item cannot be restored from trash
ka: ელემენტის ნაგვიდან აღდგენა შეუძლებელია

en: The selection rectangle
ka: მონიშვნის არე

en: Could not forget association
ka: ასოციაციის დავიწყების შეცდომა

en: Forget association
ka: ასოციაციის დავიწყება

note: the %s here is a file extension
en: %s document
ka: %s დოკუმენტი

en: Executables
ka: გამშვებები

en: Set as default
ka: ნაგულისხმებად დაყენება

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
ka: უკაცრავად, სამწუხაროდ თქვენ არ შეგიძლიათ დაშორებული კომპიუტერიდან პროგრამების გაშვება.

en: This is disabled due to security considerations.
ka: გამორთულია უსაფრთხოების მიზნით.

en: There was an error launching the application.
ka: პროგრამის გაშვებისას წარმოიშვა შეცდომა.

en: This drop target only supports local files.
ka: დანიშნულების საქაღალდეს მხოლოდ ლოკალურ ფაილების გადათრევის მხარდაჭერა გააჩნია.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
ka: არალოკალური ფაილების გასახსნელად დააკოპირეთ ისინი ლოკალურ საქაღალდეში და ისევ დაყარეთ ისინი.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
ka: არალოკალური ფაილების გასახსნელად დააკოპირეთ ისინი ლოკალურ საქაღალდეში და თავიდან დაყარეთ. ლოკალური ფაილები, რომლებიც დაყარეთ, უკვე გახსნილია.

en: Details:
ka: ვრცლას:

en: Preparing
ka: მომზადება

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Y
ka: წ

en: The text of the label.
ka: ეტიკეტის ტექსტი.

en: Justification
ka: შევსება

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
ka: წარწერის ტექსტის ურთიერთგანთავსება.  არ მოქმედებს წარწერის მისთვის გამოყოფილ ადგილას განთავსებაზე.  იხ. აგრეთვე, GtkMisc::x-განთავსება.

en: Line wrap
ka: ხაზების გადატანა

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
ka: თუ ჩართულია, გადაიტანს ტექსტს თუ იგი ძალზედ განიერია.

en: Cursor Position
ka: კურსორის პოზიცია

en: The current position of the insertion cursor in chars.
ka: სიმბოლოების შეყვანის კურსორის მიმდინარე პოზიცია.

en: Selection Bound
ka: მონიშნულის საზღვრები

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
ka: ასოებში მონიშნულის უკიდურესობების მდებარეობა კურსორიდან.

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Input Methods
ka: შეტანის მეთოდები

en: Show more _details
ka: _დამატებითი ცნობები

en: You can stop this operation by clicking cancel.
ka: ამ ოპერაციის გაჩერება გაუქმების ღილაკზე დაწოლით შეგიძლიათ.

en:  (invalid Unicode)
ka:  (ინვალიდი უნიკოდი)

en: Change Desktop _Background
ka: ფ_ონის შეცვლა

en: Display Settings
ka: ეკრანის მორგება

en: Files
ka: ფაილი

en: Access and organize files
ka: ფაილებზე წვდომა და დალაგება

en: Edit Bookmarks
ka: სანიშნების ჩასწორება

[ctx: Desktop icon size]
en: Smaller
ka: უფრო პატარა

[ctx: Desktop icon size]
en: Small
ka: პატარა

[ctx: Desktop icon size]
en: Normal
ka: ნორმალური

[ctx: Desktop icon size]
en: Large
ka: დიდი

[ctx: Desktop icon size]
en: Larger
ka: უფრო დიდი

en: Vertical
ka: ვერტიკალური

en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

en: Icon Size
ka: ხატულების ზომა

en: Layout
ka: განლაგება

en: Direction
ka: მიმართულება

en: button
ka: ღილაკი

en: Desktop Icons
ka: სამუშაო მაგიდის ხატულები

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Always
ka: ყოველთვის

en: Local Files Only
ka: მხოლოდ ლოკალური ფაილები

en: Never
ka: არასდროს

en: Decimal
ka: ათობითი

en: By Name
ka: სახელით

en: By Size
ka: ზომის მიხედვით

en: By Type
ka: ტიპის მიხედვით

en: By Modification Date
ka: ცვლილების თარიღით

en: 100 KB
ka: 100 კბ

en: 500 KB
ka: 500 კბ

en: 1 MB
ka: 1 მბ

en: 3 MB
ka: 3 მბ

en: 5 MB
ka: 5 მბ

en: 10 MB
ka: 10 მბ

en: 100 MB
ka: 100 მბ

en: 1 GB
ka: 1 გბ

en: 2 GB
ka: 2 გბ

en: 4 GB
ka: 4 გბ

en: Yes
ka: დიახ

en: File Management Preferences
ka: ფაილთა მართვის პარამეტრები

en: <b>Default View</b>
ka: <b>სტანდარტული ხედი</b>

en: View _new folders using:
ka: _ახალი დასტის დათვალიერება:

en: _Arrange items:
ka: _ელემენტების განლაგება:

en: Sort _folders before files
ka: პირველ რიგში _დასტების დაჯგუფება

en: Default _zoom level:
ka: მიახლოვების სტანდარტული ზომა:

en: _Text beside icons
ka: ტექსტი ხატ_ულას გვერდით

en: _Default zoom level:
ka: ნაგ_ულისხმევი მაშტაბი:

en: A_ll columns have the same width
ka: ყველა სვეტი ერთი და იგივე სიგანით

en: D_efault zoom level:
ka: მიახლო_ების სტანდარტული ზომა:

en: Show _only folders
ka: მხ_ოლოდ დასტების ჩვენება

en: Views
ka: ხედები

en: _Single click to open items
ka: ე_რთი წკაპი ელემენტების გასახსნელად

en: _Double click to open items
ka: _ორმაგი წკაპი ელემენტების გასახსნელად

en: Behavior
ka: ქცევა

en: <b>Executable Text Files</b>
ka: <b>გაშვებადი ტექსტ ფაილები</b>

en: _Run executable text files when they are opened
ka: გაშვებადი ტექსტ ფ_აილთა გაშვება დაწკაპვის შემთხვევაში

en: _View executable text files when they are opened
ka: გაშვებადი·ტ_ექსტ·ფაილის რედაქტორით·გახსნა·დაწკაპვის·შემთხვევაში

en: _Ask each time
ka: _მკითხე ყოველ შემთხვევაში

en: <b>Trash</b>
ka: <b>ნაგავი</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
ka: დადასტურება ფაილის წაშლის ან ურნის დაცარიელების შემთხვევაში

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
ka: წამშლელი ბ_რძანების ჩვენება ელემენტთა წაშლის დროს

en: <b>Media Handling</b>
ka: <b>მედიის გამართვა</b>

en: <b>Icon Captions</b>
ka: <b>ხატულების ხედი</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
ka: ხატულის შესახებ ინფორმაციის გამოჩენის მიმდევრობა. პიქტოგრამის გადიდების შემთხვევაში მის შესახებ ინფორმაცია გაფართოვდება.

en: <b>Date</b>
ka: <b>თარიღი</b>

en: _Format:
ka: _ფორმატი:

en: Style:
ka: სტილი:

en: <b>File Size</b>
ka: <b>ფაილის ზომა</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
ka: ფაილის თვისებების დიალოგში წვდომის უფლებათა გაფართოებული ჩვენება

en: Display
ka: ჩვენება

en: <b>List Columns</b>
ka: <b>სვეტების სია</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
ka: სიისებრი ხედისას ინფორმაციის გამოჩენის მიმდევრობის ამორჩევა.

en: List Columns
ka: სვეტების სია

en: Show _thumbnails:
ka: მინიატურის _ჩვენება:

en: _Only for files smaller than:
ka: ფაილი რ_ომელიც ნაკლებია ვიდრე:

en: <b>Folders</b>
ka: <b>დასტები</b>

en: Count _number of items:
ka: დასტაში ელემენტთა რიცხვის ჩვენება:

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Created date
ka: შექმნის თარიღი

en: Preview
ka: მინიატურა

en: Previous
ka: წინა

en: Next
ka: შემდეგი

en: Up
ka: მაღლა

en: Refresh
ka: განახლება

en: Open in terminal
ka: ტერმინალში გახსნა

en: Icon view
ka: ხატულები

en: List view
ka: სიის ხედი

en: Compact view
ka: კომპაქტური ხედი

en: Selection
ka: მონიშნული

en: Favorite
ka: რჩეული

en: Background
ka: ფონი

en: Context Menus
ka: კონტექსტური მენიუები

en: Plugins
ka: დამატებები

en: Case sensitive
ka: დიდი და პატარა ასოების განსხვავება

en: Regular expression
ka: რეგულარულ გამოსახულება

en: anything
ka: ნებისმიერი

[ctx: shortcut window]
en: General
ka: საერთო

[ctx: shortcut window]
en: New window
ka: ახალი ფანჯარა

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
ka: ჩანართის დ_ახურვა

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
ka: ყველა ფანჯრის დახურვა

[ctx: shortcut window]
en: Search
ka: ძებნა

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
ka: მიმდინარე მდებარეობის სანიშნებში ჩამატება

[ctx: shortcut window]
en: Edit bookmarks
ka: სანიშნების ჩასწორება

[ctx: shortcut window]
en: Make link
ka: ბმულის შექმნა

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ka: დახმარების ჩვენება

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
ka: მალსახმობები

[ctx: shortcut window]
en: Opening
ka: იხსნება

[ctx: shortcut window]
en: Open
ka: გახსნა

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
ka: ახალ ჩანართში გახსნა

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
ka: ახალ ფან_ჯარაში გახსნა

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
ka: დაფები

[ctx: shortcut window]
en: New tab
ka: ახალი _დაფა

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
ka: წინა ჩანართზე გადასვლა

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
ka: შემდეგი ჩანართზე გადასვლა

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
ka: ჩანართზე გადართვა

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
ka: ჩანართის _მარცხნივ გადატანა

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
ka: ჩანართის მა_რჯვნივ გადატანა

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ka: ნავიგაცია

[ctx: shortcut window]
en: Go back
ka: უკან დაბრუნება

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
ka: წინ გადასვლა

[ctx: shortcut window]
en: Go up
ka: მაღლა ასვლა

[ctx: shortcut window]
en: Go down
ka: დაბლა ჩამოსვლა

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
ka: საწყის საქაღალდეზე გადასვლა

[ctx: shortcut window]
en: View
ka: ხედი

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
ka: გადიდება

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
ka: &დაპატარავება

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
ka: გადიდების საწყისი პარამეტრები

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
ka: ხედის განახლება

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
ka: დამალული ფაილების ჩვენება

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
ka: გვერდითი ზოლის ჩვენება/დამალვა

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
ka: აპლიკაციის მენიუს ჩვენება/დამალვა

[ctx: shortcut window]
en: List view
ka: სიის ხედი

[ctx: shortcut window]
en: Compact view
ka: კომპაქტური ხედი

[ctx: shortcut window]
en: Editing
ka: ჩასწორება

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
ka: საქაღალდის შექმნა

[ctx: shortcut window]
en: Rename
ka: სახელის გადარქმევა

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
ka: ნაგავში მოთავსება

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
ka: სამუდამოდ წაშლა

[ctx: shortcut window]
en: Cut
ka: ამოჭრა

[ctx: shortcut window]
en: Copy
ka: კოპირება

[ctx: shortcut window]
en: Paste
ka: ჩასმა

[ctx: shortcut window]
en: Select all
ka: ყველას მონიშვნა

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
ka: მონიშვნის ინვერსია

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
ka: აირჩიეთ დამთხვეული ელემენტები

[ctx: shortcut window]
en: Undo
ka: დაბრუნება

[ctx: shortcut window]
en: Redo
ka: აღდგენა

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
ka: თვისებების ჩვენება

en: Move up
ka: აწევა

en: Move down
ka: ქვემოთ ჩამოწევა

en: Icon
ka: ხატულა

en: Label
ka: ჭდე

en: Appearance:
ka: გარეგნობა:

en: Save
ka: შენახვა

en: No icon
ka: ხატულის გარეშე

en: Choose...
ka: არჩიეთ...

en: Unsaved changes
ka: შეუნახავი ცვლილებები

en: Quit
ka: გასვლა
