linuxmint - en to oc translation catalogue (1368 entries)

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Saved search
oc: Recèrca enregistrada

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo action definition
oc: Definicion d’accion Nemo

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo search-helper definition
oc: Definicion de Nemo search-helper

en: No actions found
oc: Cap d'accion pas trobada

en: Actions
oc: Accions

en: Edit layout
oc: Modificar l’agençament

en: Nemo could not create the required folder "%s".
oc: Nemo a pas pogut crear lo dorsièr « %s » necessari.

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
oc: Abans d'executar Nemo, creatz aqueste dorsièr o definissètz las permissions de tal biais que Nemo lo pòsca crear.

en: Error starting autorun program: %s
oc: Error al moment d'aviar automaticament lo programa : %s

en: Cannot find the autorun program
oc: Impossible de trobar lo programa d'aviada automatica

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
oc: <big><b>Error al moment d'executar automaticament lo logicial</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
oc: <big><b>Aquel supòrt conten un logicial previst per èsser aviat automaticament. Lo volètz aviar ?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
oc: Aqueste logicial s'aviarà dirèctament dempuèi lo supòrt « %s ». Vos caldriá pas jamai aviar un logicial dins lo qual vos fisatz pas.
    
    En cas de dobte, clicatz sus Anullar.

en: _Run
oc: _Executar

en: _Customize
oc: _Personalizar

en: Adjust the desktop layout for this monitor
oc: Ajustar l’agençament del burèu per aqueste monitor

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
oc: Burèu

en: No bookmarks defined
oc: Cap de signet es pas definit

en: Disable all
oc: Desactivar tot

en: Enable all
oc: Activar tot

en: Public FTP
oc: FTP public

en: FTP (with login)
oc: FTP (amb identificacion)

en: Windows share
oc: Partiment Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
oc: WebDAV securizat (HTTPS)

en: Connecting...
oc: Connexion...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
oc: Impossible de cargar la lista dels metòdes preses en carga pel servidor.
    Verificatz vòstra installacion de gvfs.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
oc: Impossible de dobrir lo dorsièr « %s » sus « %s ».

en: The server at "%s" cannot be found.
oc: Lo servidor sus « %s » demòra introbable.

en: Try Again
oc: Ensajar tornarmai

en: Please verify your user details.
oc: Verificatz vòstres paramètres d'utilizaire.

en: Continue
oc: Contunhar

en: C_onnect
oc: Se c_onnectar

note: set dialog properties
en: Connect to Server
oc: Se connectar al servidor

en: Server Details
oc: Detalhs relatius al servidor

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
oc: S_ervidor :

note: port
en: _Port:
oc: _Pòrt :

note: second row: type combobox
en: _Type:
oc: _Tipe :

note: third row: share entry
en: Sh_are:
oc: P_artiment :

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
oc: _Dorsièr :

en: User Details
oc: Detalhs relatius a l'utilizaire

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
oc: Nom de do_meni :

note: second row: username entry
en: _User name:
oc: Nom d'_utilizaire :

note: third row: password entry
en: Pass_word:
oc: _Senhal :

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
oc: _Memorizar aqueste senhal

en: Operation cancelled
oc: Operacion anullada

en: Print but do not open the URI
oc: Imprimir, mas sens dobrir l'URI

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
oc: 
    
    Apondre un punt de montatge amb connexion a un servidor

en: Show the version of the program.
oc: Aficha la version del programa.

en: Quit Nemo Desktop.
oc: Quitar Nemo Desktop.

en: 
    
    Manage the desktop with the file manager
oc: 
    
    Gestion del burèu amb lo gestionari de fichièrs

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
oc: _Voidar l'escobilhièr

note: name, stock id label, accelerator
en: Auto-arrange
oc: Recaptament auto

note: name, stock id label, accelerator
en: Reverse sort
oc: Invertir l’òrdre

en: Smaller
oc: Mai pichon

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: Larger
oc: Mai grand

en: _Horizontal
oc: _Orizontal

en: Name
oc: Nom

en: Size
oc: Talha

en: Type
oc: Tipe

en: Date
oc: Data

note: name, stock id, label
en: _Sort
oc: _Triar

note: name, stock id, label
en: _Icon Size
oc: _Talha d'icòna

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
oc: Voidar l'escobilhièr

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
oc: Suprimir totes los elements de l'escobilhièr

en: The desktop view encountered an error.
oc: Una error s'es produita dins la visualizacion del burèu.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
oc: Una error s'es produita dins la visualizacion del burèu al moment d'aviar.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
oc: Restablir la talha d'origina de las icònas

en: Restore Icon's Original Si_ze
oc: Restablir la talha d'origina de l'icòna

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
oc: Redimensionar l'icòna...

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
oc: Autoriza lo cambiament de talha de l'icòna seleccionada

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
oc: Restablir cada icòna seleccionada a sa talha d'origina

en: Comment
oc: Comentari

en: URL
oc: Adreça Internet

en: Description
oc: Descripcion

en: Command
oc: Comanda

en: Current Monitor Layout (%s - %dx%d)
oc: Agençament d’ecran actual (%s - %dx%d)

en: Current Monitor Layout (%dx%d)
oc: Agençament d’ecran actual (%dx%d)

en: Desktop Settings
oc: Paramètres del burèu

en: Current Monitor Preferences
oc: Preferéncias actualas del monitor

en: Show global desktop settings
oc: Afichar los paramètres globals del burèu

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
oc: Avètz pas las permissions necessàrias per afichar lo contengut de « %s ».

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
oc: Impossible de trobar « %s ». Benlèu qu'es estat suprimit i a pauc de temps.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
oc: O planhèm, mas es impossible d'afichar tot lo contengut de« %s » : %s

en: The folder contents could not be displayed.
oc: Impossible d'afichar lo contengut del dorsièr.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
oc: Avètz pas las permissions necessàrias per modificar lo grop de "%s".

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
oc: O planhèm, mas es impossible de modificar lo grop de « %s » : %s

en: The group could not be changed.
oc: Impossible de cambiar lo grop.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
oc: O planhèm, mas es impossible de modificar lo proprietari de « %s » : %s

en: The owner could not be changed.
oc: Impossible de cambiar lo proprietari.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
oc: O planhèm, mas es impossible de modificar las permissions de « %s » : %s

en: The permissions could not be changed.
oc: Impossible de modificar las permissions.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
oc: Lo nom « %s » es ja utilizat dins aquel dorsièr. Causissètz un autre nom.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
oc: I a pas de « %s » dins aqueste dorsièr. Benlèu que ven d'èsser desplaçat o suprimit ?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
oc: Avètz pas las permissions necessàrias per renomenar lo grop de « %s ».

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
oc: Lo nom « %s » es pas valid per que conten lo caractèr « / ».. Utilizatz un autre nom.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
oc: Lo nom « %s » es pas valid. Utilizatz un autre nom.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
oc: Lo nom « %s » es tròp long. Utilizatz un nom diferent.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
oc: O planhèm, mas es impossible de renomenar « %s » en « %s » : %s

en: The item could not be renamed.
oc: Impossible de renomenar l'element.

en: Renaming "%s" to "%s".
oc: Cambiament de nom de « %s » en « %s ».

en: No extensions found
oc: Cap d'extension pas trobada

en: no information available
oc: pas d'informacion disponibla

en: Configure
oc: Configurar

en: Extensions changed.  Restart required.
oc: Extension modificada. Reaviada necessària.

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
oc: Pas cap

en: Yesterday
oc: Ièr

en: by _Name
oc: per _nom

en: Keep icons sorted by name in rows
oc: Conservar las icònas triadas per nom en linhas

en: by _Size
oc: per _talha

en: Keep icons sorted by size in rows
oc: Conservar las icònas triadas per talha en linhas

en: by _Type
oc: per _tipe

en: Keep icons sorted by type in rows
oc: Conservar las icònas triadas per tipe en linhas

en: by _Detailed Type
oc: per categorias _detalhadas

en: Keep icons sorted by detailed type in rows
oc: Gardar las icònas triadas per categorias detalhadas dins las linhas

en: by Modification _Date
oc: per _data de modificacion

en: Keep icons sorted by modification date in rows
oc: Conservar las icònas triadas per data de modificacion en linhas

en: by T_rash Time
oc: per data de mesa a l'esco_bilhièr

en: Keep icons sorted by trash time in rows
oc: Las icònas apareisson triadas per data de mesa a l'escobilhièr

en: _Organize Desktop by Name
oc: _Organizar lo burèu per nom

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
oc: Or_ganizar los elements

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
oc: _Organizar per nom

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
oc: Reposiciona las icònas per los adaptar d'un biais armoniós a la fenèstra e evitar los encambaments

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
oc: Òrdre in_versat

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
oc: Aficha las icònas dins l'òrdre invèrse

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
oc: _Conservar l'alinhament

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
oc: Conservar las icònas alinhadas sus una grasilha

en: _Manually
oc: _Manualament

en: Leave icons wherever they are dropped
oc: Las icònas demòran ont son pausadas

en: By _Name
oc: Per _nom

en: By _Size
oc: Per _talha

en: By _Type
oc: Per _tipe

en: By _Detailed Type
oc: Per categorias _detalhadas

en: By Modification _Date
oc: Per _data de modificacion

en: By T_rash Time
oc: Per data de mesa a l'esco_bilhièr

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
oc: Afichatge en icònas

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
oc: _Icònas

en: The icon view encountered an error.
oc: Una error s'es produita dins la visualizacion en icònas.

en: The icon view encountered an error while starting up.
oc: Una error s'es produita dins la visualizacion en icònas al moment de s'aviar.

en: Display this location with the icon view.
oc: Aficha aqueste emplaçament amb la vista en icònas.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
oc: Vista compacta

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
oc: _Compacte

en: The compact view encountered an error.
oc: Una error s'es produita dins la visualizacion en icònas.

en: The compact view encountered an error while starting up.
oc: Una error s'es produita dins la visualizacion en icònas al moment de s'aviar.

en: Display this location with the compact view.
oc: Aficha aqueste emplaçament amb la vista compacta.

en: Image Type
oc: Tipe d'imatge

en: %d pixel | %d pixels
oc[0]: %d pixèl
oc[1]: %d pixèls

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Title
oc: Títol

en: Author
oc: Autor

en: Copyright
oc: Dreits d'autor

en: Created On
oc: Creat lo

en: Created By
oc: Creat per

en: Disclaimer
oc: Desengatjament de responsabilitat

en: Warning
oc: Atencion

en: Source
oc: Font

en: Camera Brand
oc: Marca de l'aparelh de fotografiar

en: Camera Model
oc: Modèl de l'aparelh de fotografiar

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
oc: Presa lo

en: Date Digitized
oc: Data de numerizacion

en: Date Modified
oc: Data modificada

en: Exposure Time
oc: Temps d'exposicion

en: Aperture Value
oc: Valor de dobertura

en: ISO Speed Rating
oc: Velocitat ISO

en: Flash Fired
oc: Amb flash

en: Metering Mode
oc: Mòde de mesura

en: Exposure Program
oc: Mòde d'exposicion

en: Focal Length
oc: Distància focala

en: Software
oc: Logicial

en: Location
oc: Emplaçament

en: Keywords
oc: Mots claus

en: Rating
oc: Classament

en: Failed to load image information
oc: Impossible de cargar las entresenhas de l'imatge

en: Loading...
oc: Cargament en cors...

en: Image
oc: Imatge

en: Actions: Action files can be added to this folder and will appear in the menu.
oc: Accions : se pòdon ajustar d’accions per aqueste dorsièr. Apareisseràn alara al menú.

en: More info
oc: Mai d’informacions

en: View a sample action file with documentation
oc: Veire un exemple documentat d'accion

en: Scripts: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
oc: Escripts : totes los fichièrs executables presents dins aqueste dorsièr apareisseràn al menú dels escripts.

en: View additional information about creating scripts
oc: Veire mai d'informacion suls escripts

en: The files in this folder are used as templates in the 'Create New Document' section of your context menu.
oc: Los fichièrs presents dins aqueste dorsièr son utilizats coma modèls dins la seccion « Crear un document novèl » de vòstre menú contextual.

en: (Empty)
oc: (Void)

en: Use Default
oc: Utilizar los paramètres per defaut

en: Temporarily disable auto-sort
oc: Desactivar temporàriament la triada automatica

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
oc: Afichatge en lista

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
oc: _Lista

en: The list view encountered an error.
oc: I a agut una error dins la vista en lista.

en: The list view encountered an error while starting up.
oc: I a agut una error dins la vista en lista al moment de son aviada.

en: Display this location with the list view.
oc: Aficha aqueste emplaçament amb la visualizacion en lista.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
oc[0]: Volètz veire %d emplaçament ?
oc[1]: Volètz veire %d emplaçaments ?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
oc[0]: Dobrirà %d fenèstra.
oc[1]: Dobrirà %d fenèstras.

en: --check cannot be used with other options.
oc: --check pòt pas èsser utilizada amb d'autras opcions.

en: --quit cannot be used with URIs.
oc: --quit pòt pas èsser utilizada amb d'URI.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
oc: --geometry pòt pas èsser utilizada amb mai d'un URI.

en: Perform a quick set of self-check tests.
oc: Efectua de tèsts de coeréncia rapids.

en: Create the initial window with the given geometry. Examples: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.
oc: Crear la fenèstra iniciala amb la geometria definida. Exemples : nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.

en: GEOMETRY
oc: GEOMETRIA

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
oc: Crear sonque de fenèstras per d'URI especificadas desplegadament.

en: Ignored argument - left for compatibility only.
oc: Argument ignorat - daissat per la retrocompatibilitat.

en: Open URIs in tabs.
oc: Dobrir las URIs dins d’onglets.

en: Open URIs in an existing window.
oc: Dobrir URIs dins una fenèstra existenta.

en: Repair the user thumbnail cache - this can be useful if you're having trouble with file thumbnails.  Must be run as root
oc: Reparar lo cache de miniaturas de l’utilizaire. Pòt èsser pratic s’avètz de problèmas amb las miniaturas. Aquesta comanda deu èsser utilizada coma root

en: Quit Nemo.
oc: Quitar Nemo.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
oc: 
    
    Explorar lo sistèma de fichièrs amb lo gestionari de fichièrs

en: Nemo's main menu is now hidden
oc: Lo menú principal de Nemo es ara amagat

en: You have chosen to hide the main menu.  You can get it back temporarily by:
    
    - Tapping the <Alt> key
    - Right-clicking an empty region of the main toolbar
    - Right-clicking an empty region of the status bar.
    
    You can restore it permanently by selecting this option again from the View menu.
oc: Avètz decidit d'amagar lo menú principal. Lo podètz afichar temporàriament :
    
    – En quichant sus la tòca <Alt>
    – En clicant a drecha dins un espaci void de la barra d'aisinas principala
    – En clicant a drecha dins un espaci void de la barra d'estat
    
    Lo podètz afichar permanentament en causissent tornarmai aquesta opcion dins lo menú Afichatge.

en: Don't show this message again.
oc: Afichar pas aqueste messatge.

en: The Link "%s" is Broken.
oc: Lo ligam « %s » es copat.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
oc: Lo ligam « %s » es copat. Lo volètz desplaçar cap a l'escobilhièr ?

en: This link cannot be used, because it has no target.
oc: Impossible d'utilizar aqueste ligam perque punta pas sus res.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
oc: Impossible d'utilizar lo ligam per que la cibla « %s » existís pas.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
oc: Me_tre dins l'escobilhièr

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
oc: Volètz aviar « %s » o afichar son contengut ?

en: "%s" is an executable text file.
oc: « %s » es un fichièr tèxte executable.

en: Run in _Terminal
oc: Aviar dins un _terminal

en: _Display
oc: _Afichatge

en: Are you sure you want to open all files?
oc: Sètz segur que volètz dobrir totes los fichièrs ?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
oc[0]: Aquesta operacion dobrirà %d onglet independent.
oc[1]: Aquesta operacion dobrirà %d onglets independents.

en: Open with
oc: Dobrir amb

en: Unknown file type
oc: Tipe de fichièr desconegut

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  If you trust the source of this file, and have sufficient permissions, you can mark it executable and launch it.  Or, you can use the Open With dialog to pick a program to associate it with.
oc: Cap de programa conegut es pas associat al fichièr « %s ». Se pensatz que la font d'aqueste fichièr es fisabla e se dispausatz de las autorizacions necessàrias, lo podètz marcar coma executable e l’executar. Podètz tanben clicar a drecha e causir « Dobrir amb » per li associar una aplicacion.

en: Make executable and run
oc: Rendre executable e aviar

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  Use the Open With dialog to pick a program to open it with.
oc: Cap de programa pas associat al fichièr « %s ». Utilizatz la fenèstra Dobrir amb per causir un programa per lo dobrir.

en: Choose a program
oc: Causissètz un programa

en: Untrusted application launcher
oc: Aviador d'aplicacion pas fisable

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted (executable). If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
oc: « %s » es pas executable. Se coneissètz l'origina, lançatz son execucion es perilhós e desconselhat.

en: _Launch Anyway
oc: A_viar malgrat tot

en: Mark as _Trusted
oc: Marcar coma _fisable

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
oc[0]: Aquesta operacion va dobrir %d aplicacion independenta.
oc[1]: Aquesta operacion va dobrir %d aplicacions independentas.

en: Unable to mount location
oc: Impossible de montar l'emplaçament

en: Unable to start location
oc: Impossible d'aviar l'emplaçament

en: Opening "%s".
oc: Dobertura de « %s ».

en: Opening %d item. | Opening %d items.
oc[0]: Dobertura d'%d element.
oc[1]: Dobertura de %d elements.

en: Close tab
oc: Tampar l'onglet

note: Translators: This is the --help description for the open-with app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Show an open-with dialog given a uri, to allow the user to change the default mimetype handler.
oc: 
    
    Afichar una bòstia de dialòg « Dobrir amb » per l'URI fornida per tal de permetre a l'utilizaire de cambiar lo tractament per defaut dels tipes MIME.

en: Devices
oc: Periferics

en: Free space: %s
oc: Espaci liure : %s

en: My Computer
oc: Mon ordenador

en: Open your personal folder
    %s
oc: Dobrir vòstre dorsièr personal
    %s

en: Home
oc: Dorsièr personal

en: Open the contents of your desktop in a folder
oc: Dobrir lo contengut de vòstre burèu dins un dorsièr

en: Favorites
oc: Favorits

en: Favorite files
oc: Fichièrs favorits

en: Recent
oc: Recents

en: Recent files
oc: Fichièrs recents

en: Open the contents of the File System
    %s
oc: Dobrir lo contengut del Sistèma de Fichièrs
    %s

en: File System
oc: Sistèma de fichièrs

en: Trash
oc: Escobilhièr

en: Open the trash
oc: Dobrir l'escobilhièr

en: Bookmarks
oc: Signets

en: Mount and open %s (%s)
oc: Montar e dobrir %s (%s)

en: Mount and open %s
oc: Montar e dobrir %s

en: Network
oc: Ret

en: Browse the contents of the network
oc: Percor lo contengut de la ret

note: name, stock id label, accelerator
en: _Start
oc: _Aviar

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
oc: _Arrestar

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
oc: _Alucar

en: _Safely Remove Drive
oc: Levar lo volum d'un biais _segur

en: _Connect Drive
oc: _Connectar lo volum

en: _Disconnect Drive
oc: _Desconnectar lo volum

en: _Start Multi-disk Device
oc: A_viar l'aparelh multidisc

en: _Stop Multi-disk Device
oc: _Arrestar l'aparelh multidisc

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
oc: _Desverrolhar lo volum

en: _Lock Drive
oc: _Verrolhar lo volum

en: Unable to start %s
oc: Impossible d'aviar %s

en: Unable to eject %s
oc: Impossible d'ejectar %s

en: Unable to poll %s for media changes
oc: Impossible de verificar de modificacions sul supòrt %s

en: Unable to stop %s
oc: Impossible d'arrestar %s

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
oc: D_obrir

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
oc: Dobrir dins un ongle_t novèl

en: Open in New _Window
oc: Dobrir dins una fenèstra novèla

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
oc: _Apondre un signet

en: Remove
oc: Levar

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
oc: _Renomenar...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
oc: _Montar

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
oc: _Desmontar

note: name, stock id label, accelerator
en: _Eject
oc: _Ejectar

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
oc: _Detectar los mèdias

en: _Empty _Trash
oc: _Voidar_escobilhièr

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
oc: _Proprietats

en: Unmount
oc: Desmontar

en: Eject
oc: Ejectar

en: Stop
oc: Arrestar

en: %1$s file operation active.  %2$d%% complete. | %1$s file operations active.  %2$d%% complete.
oc[0]: %1$s operacion en cors.  %2$d%% realizats.
oc[1]: %1$s operacions en cors.  %2$d%% realizats.

en: File Operations
oc: Operacions suls fichièrs

en: All file operations have been successfully completed
oc: Totas las operacions suls fichièrs son estadas executadas amb succès

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
oc: Podètz pas atribuir mai d'una icòna personalizada a l'encòp !

en: Please drag just one image to set a custom icon.
oc: Seleccionatz un sol imatge per ne far una icòna personalizada.

en: The file that you dropped is not local.
oc: Lo fichièr qu'avètz retalhat es pas local.

en: You can only use local images as custom icons.
oc: Podètz utilizar sonque d'imatges locals coma icònas personalizats.

en: The file that you dropped is not an image.
oc: Lo fichièr qu'avètz seleccionat es pas un imatge.

en: _Name: | _Names:
oc[0]: _Nom :
oc[1]: _Noms :

en: Properties
oc: Proprietats

en: %s Properties
oc: Proprietats de %s

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
oc: desconegut

en: Cancel Group Change?
oc: Anullar la modificacion de grop ?

en: Cancel Owner Change?
oc: Anullar la modificacion de proprietari ?

en: nothing
oc: pas res

en: unreadable
oc: impossible de legir

en: %1$s item (and %2$s hidden) | %1$s items (and %2$s hidden)
oc[0]: %1$s element (e %2$s amagat)
oc[1]: %1$s elements (e %2$s amagats)

en: %1$s item | %1$s items
oc[0]: %1$s element
oc[1]: %1$s elements

en: (some contents unreadable)
oc: (impossible de legir de contengut)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
oc: Contenguts :

en: Size:
oc: Talha :

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
oc: utilizat

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
oc: liure

en: Total capacity:
oc: Capacitat totala :

en: Filesystem type:
oc: Tipe de sistèma de fichièrs :

en: Type:
oc: Tipe :

en: Link target:
oc: Cibla del ligam :

en: Location:
oc: Emplaçament :

en: Volume:
oc: Volum :

en: Accessed:
oc: Darrièr accès :

en: Created:
oc: Creat lo :

en: Modified:
oc: Modificat :

en: Free space:
oc: Espaci liure :

en: _Read
oc: _Lectura

en: _Write
oc: _Escritura

en: E_xecute
oc: E_xecutar

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
oc: pas cap

en: list
oc: lista

en: read
oc: lectura

en: create/delete
oc: crear/suprimir

en: write
oc: escritura

en: access
oc: accès

en: Access:
oc: Accès :

en: Folder access:
oc: Accès al dorsièr :

en: File access:
oc: Accès al fichièr :

en: List files only
oc: Afichar pas que los fichièrs dins la lista

en: Access files
oc: Accès als fichièrs

en: Create and delete files
oc: Creacion e supression dels fichièrs

en: Read-only
oc: En lectura sola

en: Read and write
oc: Lectura e escritura

en: Special flags:
oc: Indicadors especials :

en: Set _user ID
oc: Definir l'ID de l'_utilizaire

en: Set gro_up ID
oc: Definir l'IDE del gr_op

en: _Sticky
oc: _Persistenta

en: _Owner:
oc: _Proprietari :

en: Owner:
oc: Proprietari :

en: _Group:
oc: _Grop :

en: Group:
oc: Grop :

en: Execute:
oc: Executar :

en: Allow _executing file as program
oc: Permetre d'_executar un fichièr coma un programa

en: Others:
oc: Autres :

en: Folder Permissions:
oc: Permissions del dorsièr :

en: File Permissions:
oc: Permissions del fichièr :

en: Text view:
oc: Vista tèxte :

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
oc: Sètz pas lo proprietari doncas podètz pas modificar las permissions.

en: SELinux context:
oc: Contèxte SELinux :

en: Last changed:
oc: Darrièra modificacion :

en: Apply Permissions to Enclosed Files
oc: Aplicar las permissions als fichièrs incluses

en: The permissions of "%s" could not be determined.
oc: Impossible de determinar las permissions de « %s ».

en: The permissions of the selected file could not be determined.
oc: Las permissions del fichièr seleccionat pòdon pas èsser determinadas.

en: Open With
oc: Dobrir amb

en: Help
oc: Ajuda

en: Close
oc: Tampar

en: Creating Properties window.
oc: Creacion de la fenèstra de proprietats.

en: There was an error displaying help.
oc: I a agut una error al moment d'afichar l'ajuda.

en: Revert
oc: Invertir

en: Not supported in this location
oc: Emplaçament pas pres en carga

en: Show Places
oc: Afichar los acorchis

en: Show Treeview
oc: Afichar l'arborescéncia

en: Hide the Sidebar (F9)
oc: Amagar lo Panèl lateral

en: Show the Sidebar (F9)
oc: Afichar lo Panèl lateral

en: Adjust zoom level
oc: Ajustar lo nivèl del zoom

en: Unknown template
oc: Modèl desconegut

en: No templates found. Click New or drag a file here to create one.
oc: Cap de modèl es pas estat trobat. Clicatz sus Novèl o lisatz un fichièr aicí per ne crear un.

note: Add buttons
en: _Cancel
oc: A_nullar

en: _Rename
oc: _Renomenar

en: Select a document to use as a template
oc: Seleccionatz un document d’utilizar coma modèl

en: Cancel
oc: Anullar

en: Select
oc: Seleccionar

en: Templates
oc: Modèls

en: New
oc: Novèl

en: Create a new template
oc: Crear un modèl novèl

en: Delete the selected template
oc: Suprimir lo modèl seleccionat

en: Rename
oc: Renomenar

en: Rename the selected template
oc: Renomenar lo modèl seleccionat

en: Edit content
oc: Modificar lo contengut

en: Modify the selected template's contents
oc: Modificar lo contengut del modèl seleccionat

en: A problem has been detected with your thumbnail cache.  Fixing it will require administrative privileges.
oc: Un problèma es estat detectat amb vòstre cache de miniatura. Sa reparacion requerís de privilègis administrator.

en: Fix now
oc: Corregir ara

en: Dismiss
oc: Abandonar

en: Elevated Privileges
oc: Privilègis elevats

en: Restore Selected Items
oc: Restablir los elements seleccionats

en: Restore selected items to their original position
oc: Restablís cada icòna seleccionada a sa talha iniciala

en: Empty _Trash
oc: Voidar l'_escobilhièr

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
oc: Se seleccionatz la comanda  « Pegar », « %s » serà desplaçat

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
oc: Se seleccionatz la comanda « Pegar », « %s » serà copiat

en: There is nothing on the clipboard to paste.
oc: I a pas res de pegar dins lo quichapapièrs.

note: name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
oc: Crear un _dorsièr novèl

note: name, stock id label, accelerator
en: Cu_t
oc: _Copar

note: name, stock id label, accelerator
en: _Copy
oc: _Copiar

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
oc: _Pegar dins lo dorsièr

en: P_in
oc: P_enjar

en: Unp_in
oc: Despenj_ar

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
oc: _Suprimir

en: Computer
oc: Ordenador

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
oc[0]: Aquesta operacion dobrirà %'d onglet independent.
oc[1]: Aquesta operacion dobrirà %'d onglets independents.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
oc[0]: Aquesta operacion dobrirà %'d fenèstra.
oc[1]: Aquesta operacion dobrirà %'d fenèstras.

en: Select Items Matching
oc: Seleccion d'elements segon un motiu

en: _Pattern:
oc: _Motiu :

en: Examples:
oc: Exemples :

note: Reset to default info
en: Undo
oc: Refar

en: Undo last action
oc: Anullar la darrièra accion

note: Reset to default info
en: Redo
oc: Refar

en: Redo last undone action
oc: Restablís la darrièra accion anullada

en: Content View
oc: Vista del contengut

en: View of the current folder
oc: Visualizacion del repertòri actual

en: "%s" selected
oc: « %s » seleccionat

en: %'d folder selected | %'d folders selected
oc[0]: %'d dorsièr seleccionat
oc[1]: %'d dorsièrs seleccionats

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
oc[0]:  ( que conten %'d element)
oc[1]:  ( que conten %'d elements)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
oc[0]:  ( que conten un total de %'d element)
oc[1]:  ( que conten un total de %'d elements)

en: %'d item selected | %'d items selected
oc[0]: %'d element seleccionat
oc[1]: %'d elements seleccionats

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
oc[0]: %'d autre element seleccionat
oc[1]: %'d autres elements seleccionats

en: %'u item | %'u items
oc[0]: %'u element
oc[1]: %'u elements

en: %s, Free space: %s
oc: %s, espaci liure : %s

en: Open With %s
oc: Dobrir amb %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
oc[0]: Utilizar « %s » per dobrir l'element seleccionat
oc[1]: Utilizar « %s » per dobrir los elements seleccionats

en: Run "%s" on any selected items
oc: Aviar « %s » sus totes los elements seleccionats

en: Create a new document from template "%s"
oc: Crèa un novèl document a partir del modèl « %s »

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be moved if you select the Paste command
oc[0]: L'element seleccionat serà desplaçat se seleccionatz la comanda « Empegar »
oc[1]: Los %'d elements seleccionats seràn desplaçats se seleccionatz la comanda « Empegar »

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be copied if you select the Paste command
oc[0]: L'element seleccionat serà copiat se seleccionatz la comanda « Empegar »
oc[1]: Los %'d elements seleccionats seràn copiats se seleccionatz la comanda « Empegar »

en: Select Target Folder For Move
oc: Seleccionar lo dorsièr cibla pel desplaçament

en: Select Target Folder For Copy
oc: Seleccionar lo dorsièr cibla per la còpia

en: Unable to unmount location
oc: Impossible de desmontar l'emplaçament

en: Unable to eject location
oc: Impossible d'ejectar l'emplaçament

en: Unable to stop drive
oc: Impossible d'arrestar lo volum

en: Connect to Server %s
oc: Se connectar al servidor %s

en: _Connect
oc: Se _connectar

en: Link _name:
oc: _Nom del ligam :

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
oc: Crear un _document novèl

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
oc: Dobrir _amb

en: Choose a program with which to open the selected item
oc: Causissètz lo programa que volètz utilizar per dobrir l'element seleccionat

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
oc: Afichar o modificar las proprietats de cada element seleccionat

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
oc: Crear un dorsièr void novèl dins aqueste dorsièr

note: name, stock id, label
en: No templates installed
oc: Pas cap de modèls installats

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
oc: Document _void

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
oc: Crèa un novèl document void dins aqueste dorsièr

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
oc: Dobrir l'element seleccionat dins aquesta fenèstra

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
oc: Dobrir una fenèstra de navigacion

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
oc: Dobrir cada element seleccionat dins una fenèstra de navigacion

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
oc: Dobrir cada element seleccionat dins un onglet novèl

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
oc: Dobrir dins un terminal

note: tooltip
en: Open terminal in the selected folder
oc: Dobrís un terminal dins lo dorsièr seleccionat

note: name, stock id label, accelerator
en: Open as Root
oc: Dobrir en tant qu'utilizaire root

note: tooltip
en: Open the folder with administration privileges
oc: Dobrís lo dorsièr amb los privilègis de l'administrator

note: name, stock id label, accelerator
en: Follow link to original file
oc: Anar a l'emplaçament del fichièr d'origina

note: tooltip
en: Navigate to the original file that this symbolic link points to
oc: Navigar fins al fichièr d'origina al qual aqueste ligam simbolic fa referéncia

note: name, stock id label, accelerator
en: Open containing folder
oc: Dobrir lo dorsièr que conten lo fichièr

note: tooltip
en: Navigate to the folder that the selected item is stored in
oc: Navegar entrò lo dorsièr contenent l'element seleccionat

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
oc: Autra _aplicacion...

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
oc: Causissètz l'aplicacion que volètz utilizar per dobrir l'element seleccionat

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
oc: Dobrir amb una autra _aplicacion...

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
oc: Prepara lo desplaçament dels fichièrs seleccionats amb una comanda « Pegar »

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
oc: Prepara la còpia dels fichièrs seleccionats amb una comanda « Pegar »

note: name, stock id label, accelerator
en: _Paste
oc: _Pegar

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
oc: Desplaça o còpia los fichièrs seleccionats precedentament amb la comanda « Talhar » o « Copiar »

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
oc: Desplaça o còpia los fichièrs seleccionats precedentament amb la comanda « Talhar » o « Copiar » dins lo dorsièr seleccionat

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
oc: Co_piar cap a

note: name, stock id, label
en: M_ove to
oc: Des_plaçar cap a

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
oc: Seleccionar _tot

note: tooltip
en: Select all items in this window
oc: Seleccionar totes los elements d'aquesta fenèstra

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
oc: Seleccionar los _elements correspondents a...

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
oc: Seleccionatz los elements d'aquesta fenèstra que correspondon a un motiu balhat

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
oc: _Inversar la seleccion

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
oc: Seleccionar totes los elements que son pas seleccionats (e pas qu'eles)

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
oc: D_uplicar

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
oc: Duplicar cada element seleccionat

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
oc[0]: _Crear un ligam
oc[1]: _Crear de ligams

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
oc: Crear un ligam simbolic per cada element seleccionat

note: tooltip
en: Rename selected item
oc: Renomenar l'element seleccionat

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
oc: Desplaçar cada element seleccionat a l'escobilièr

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
oc: Suprimir cada element seleccionat, sens lo desplaçar a l'escobilièr

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
oc: _Restablir

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
oc: _Anullar

note: tooltip
en: Undo the last action
oc: Anullar la darrièra accion

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
oc: _Refar

note: tooltip
en: Redo the last undone action
oc: Refar la darrièra accion anullada

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
oc: Inicializar la vista a las valors per _defaut

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
oc: Aplica l'òrdre de classificacion e lo nivèl de zoom indicats dins las preferéncias a aquesta vista

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
oc: Se connectar a aqueste servidor

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
oc: Crear una connexion permanenta a aqueste servidor

note: tooltip
en: Mount the selected volume
oc: Montar lo volum seleccionat

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
oc: Desmontar lo volum seleccionat

note: tooltip
en: Eject the selected volume
oc: Ejectar lo volum seleccionat

note: tooltip
en: Start the selected volume
oc: Aviar lo volum seleccionat

note: tooltip
en: Stop the selected volume
oc: Arrestar lo volum seleccionat

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
oc: Detectar lo mèdia dins lo lector seleccionat

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
oc: Montar lo volum associat al dorsièr dobèrt

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
oc: Desmontar lo volum associat al dorsièr dobèrt

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
oc: Ejectar lo volum associat al dorsièr dobèrt

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
oc: Avia lo volum associat al dorsièr dobèrt

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
oc: Arrèsta lo volum associat al dorsièr dobèrt

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
oc: Dobrir un fichièr e tampar la fenèstra

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
oc: Dobrir aqueste dorsièr dins una fenèstra de navigacion

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
oc: Dobrir aqueste dorsièr dins un onglet novèl

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
oc: Prepara aqueste dorsièr a èsser desplaçat amb la comanda « Pegar »

note: tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
oc: Preparar la còpia d'aqueste dorsièr amb la comanda « Pegar »

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
oc: Desplaça o còpia los fichièrs seleccionats precedentament amb la comanda « Talhar » o « Copiar » dins aqueste dorsièr

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
oc: Desplaçar aqueste dorsièr dins l'escobilhièr

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
oc: Suprimir aqueste dorsièr, sens lo desplaçar dins l'escobilhièr

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
oc: Montar lo volum associat a aqueste dorsièr

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
oc: Desmontar lo volum associat a aqueste dorsièr

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
oc: Ejectar lo volum associat a aqueste dorsièr

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
oc: Avia lo volum associat a aqueste dorsièr

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
oc: Arrèsta lo volum associat a aqueste dorsièr

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
oc: Aficha o modifica las proprietats d'aqueste dorsièr

note: name, stock id, label
en: _Other pane
oc: _Autre panèl

en: Copy the current selection to the other pane in the window
oc: Còpia la seleccion actuala cap a l'autre panèl d'aquesta fenèstra

en: Move the current selection to the other pane in the window
oc: Desplaça la seleccion actuala cap a l'autre panèl d'aquesta fenèstra

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
oc: _Dorsièr personal

en: Copy the current selection to the home folder
oc: Còpia la seleccion actuala cap al dorsièr personal

en: Move the current selection to the home folder
oc: Desplaça la seleccion actuala cap al dorsièr personal

note: name, stock id, label
en: _Desktop
oc: _Burèu

en: Copy the current selection to the desktop
oc: Còpia la seleccion actuala cap al burèu

en: Move the current selection to the desktop
oc: Desplaça la seleccion actuala cap al burèu

en: Browse...
oc: Percórrer...

en: Browse for a folder to move the selection to
oc: Recercar un dorsièr per desplaçar la seleccion

en: Browse for a folder to copy the selection to
oc: Recercar un dorsièr per copiar la seleccion

en: Pin the selected file so it always appears at the top of this location's file list
oc: Penjar lo fichièr seleccionat, per qu’aparesca totjorn ennaut de la lista de fichièrs d’aqueste emplaçament

en: Unpin the selected file from the top of this location's file list
oc: Despenjar lo fichièr seleccionat d’ennaut de la lista de fichièrs d’aqueste emplaçament

en: Add to favorites
oc: Apondre als favorits

en: Add the selected file to your favorites
oc: Apondre lo fichièr seleccionat als favorits

en: Remove from favorites
oc: Suprimir dels favorits

en: Remove the selected file from your favorites
oc: Tirar lo fichièr seleccionat dels favorits

en: Run scripts
oc: Executar d'escripts

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
oc: _Escripts

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
oc: Desplaçar lo dorsièr dobèrt en defòra de l'escobilhièr cap a « %s »

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
oc[0]: Desplaçar lo dorsièr seleccionat en defòra de l'escobilhièr cap a « %s »
oc[1]: Desplaçar los dorsièrs seleccionats en defòra de l'escobilhièr cap a « %s »

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
oc[0]: Desplaçar lo dorsièr seleccionat en defòra de l'escobilhièr
oc[1]: Desplaçar los dorsièrs seleccionats en defòra de l'escobilhièr

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
oc[0]: Desplaçar lo fichièr seleccionat en defòra de l'escobilhièr cap a « %s »
oc[1]: Desplaçar los fichièrs seleccionats en defòra de l'escobilhièr cap a « %s »

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
oc[0]: Desplaçar l'element seleccionat en defòra de l'escobilhièr
oc[1]: Desplaçar los elements seleccionats en defòra de l'escobilhièr

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
oc[0]: Desplaçar l'element seleccionat en defòra de l'escobilhièr cap a « %s »
oc[1]: Desplaçar los elements seleccionats en defòra de l'escobilhièr cap a « %s »

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
oc[0]: Desplaçar l'element seleccionat en defòra de l'escobilhièr
oc[1]: Desplaçar los elements seleccionats en defòra de l'escobilhièr

en: Start the selected drive
oc: Aviar lo volum seleccionat

en: Connect to the selected drive
oc: Se connècta al volum seleccionat

en: _Start Multi-disk Drive
oc: _Aviar lo volum multidisc

en: Start the selected multi-disk drive
oc: Avia lo volum multidisc seleccionat

en: U_nlock Drive
oc: _Desverrolhar lo volum

en: Unlock the selected drive
oc: Desverrolhar lo volum seleccionat

en: Stop the selected drive
oc: Arrèsta lo volum seleccionat

en: Safely remove the selected drive
oc: Leva lo volum seleccionat sens risc

en: _Disconnect
oc: Se _desconnectar

en: Disconnect the selected drive
oc: Desconnècta lo volum seleccionat

en: _Stop Multi-disk Drive
oc: _Arrestar lo volum multidisc

en: Stop the selected multi-disk drive
oc: Arrèsta lo volum multidisc seleccionat

en: Lock the selected drive
oc: Verrolhar lo volum seleccionat

en: Start the drive associated with the open folder
oc: Avia lo volum associat al dorsièr dobèrt

en: Connect to the drive associated with the open folder
oc: Se connècta al volum associat al dorsièr dobèrt

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
oc: Avia lo volum multidisc associat al dorsièr dobèrt

en: Unlock the drive associated with the open folder
oc: Desverrolhar lo volum associat al dorsièr dobèrt

en: _Stop the drive associated with the open folder
oc: _Arrestar lo volum associat al dorsièr dobèrt

en: Safely remove the drive associated with the open folder
oc: Levar sens risc lo volum associat al dorsièr dobèrt

en: Disconnect the drive associated with the open folder
oc: Desconnècta lo volum associat al dorsièr dobèrt

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
oc: Arrèsta lo volum multidisc associat al dorsièr dobèrt

en: Lock the drive associated with the open folder
oc: Verrolhar lo volum associat al dorsièr dobèrt

en: _Delete Permanently
oc: Suprimir _definitivament

en: Delete the open folder permanently
oc: Suprimís definitivament lo dorsièr dobèrt

en: Move the open folder to the Trash
oc: Desplaçar lo dorsièr dobèrt dins l'escobilhièr

en: _Open With %s
oc: D_obrir amb %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
oc[0]: Dobrir dins %'d _fenèstra novèla
oc[1]: Dobrir dins %'d _fenèstras novèlas

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
oc[0]: Dobrir dins %'d ongle_t novèl
oc[1]: Dobrir dins %'d ongle_ts novèls

en: Delete all selected items permanently
oc: Suprimís definitivament totes los elements seleccionats

en: Remo_ve from Recent
oc: Le_var dels recents

en: Remove each selected item from the recently used list
oc: Leva cada element seleccionat de la lista Utilizats recentament

en: View or modify the properties of the open folder
oc: Aficha o modifica las proprietats del dorsièr dobèrt

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
oc: Ligam cap a %s

en: Drag and drop is not supported.
oc: Es pas possible de lisar e depausar.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
oc: Lo lisar-depausar es pas pres en carga que suls sistèmas de fichièrs locals.

en: An invalid drag type was used.
oc: Un tipe de lisar invalid es estat utilizat.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
oc: tèxte depausat.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
oc: donadas depausadas

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
oc: Volètz suprimir de vòstra lista totes los signets que puntan sus aqueste emplaçament qu'existís pas ?

en: The location "%s" does not exist.
oc: L'emplaçament « %s » existís pas.

en: Bookmark for Nonexistent Location
oc: Signet d'un emplaçament qu'existís pas

en: Go to the location specified by this bookmark
oc: Anar a l'emplaçament indicat per aqueste signet

en: %s - File Browser
oc: %s - Navigador de fichièrs

en: Searching...
oc: Recèrca en cors...

en: Could not display "%s".
oc: Impossible d'afichar « %s ».

en: Nemo has no installed viewer capable of displaying the folder.
oc: Nemo a pas cap de visionadoira installada capabla d’afichar lo dorsièr.

en: The location is not a folder.
oc: L'emplaçament es pas un dorsièr.

en: Could not find "%s".
oc: Impossible de trobar « %s ».

en: Please check the spelling and try again.
oc: Verificatz l'ortografia e tornatz ensajar.

en: Nemo cannot handle "%s" locations.
oc: Nemo pòt pas gerir los emplaçaments « %s ».

en: Nemo cannot handle this kind of location.
oc: Nemo pòt pas gerir aqueste tipe d’emplaçament.

en: Unable to mount the location.
oc: Impossible de montar l'emplaçament.

en: Access was denied.
oc: L'accès es estat refusat.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
oc: Impossible d'afichar « %s », perque l'òste pòt pas èsser trobat.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
oc: Verificatz que l'ortografia e que los paramètres de proxy son corrèctes.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
oc: Error : %s
    Seleccionatz un autre visionador e tornatz ensajar.

en: Nemo is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
oc: Nemo es un logicial liure ; lo podètz tornar distribuir e/o lo modificar segon los tèrmes de la licéncia publica generala GNU, coma es publicada per la Free Software Foundation ; version 2 de la licéncia, o (se volètz) tota version seguenta.

en: Nemo is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
oc: Nemo es distribuit dins l'espèr que serà utile, mas SENS CAP DE GARANTIDA ; sens la quita garantida implicita de COMERCIABILITAT o DE CONFORMITAT A UNA UTILIZACION PARTICULARA. Vejatz la Licéncia Publica Generala GNU per mai de detalhs.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nemo; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
oc: Deuriatz aver recebut una còpia de la Licéncia Publica Generala GNU al meteis temps que Nemo ; s'es pas lo cas, escrivètz a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Nemo lets you organize files and folders, both on your computer and online.
oc: Nemo vos permet d’organizar los fichièrs e dorsièrs, tant sus l’ordenador coma en linha.

en: There was an error displaying help: 
    %s
oc: I a agut una error al moment d'afichar l'ajuda : 
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
oc: _Fichièr

note: name, stock id, label
en: _Edit
oc: E_dicion

note: name, stock id, label
en: _View
oc: A_fichatge

note: name, stock id, label
en: _Help
oc: _Ajuda

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
oc: _Tampar

note: tooltip
en: Close this folder
oc: Tampar aqueste dorsièr

en: Prefere_nces
oc: Preferé_ncias

en: Edit Nemo preferences
oc: Modificar las preferéncias de Nemo

en: Undo the last text change
oc: Anullar la darrièra modificacion de tèxte

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
oc: Dobrir lo dorsièr _parent

en: Open the parent folder
oc: Dobrir lo dorsièr parent

note: tooltip
en: Stop loading the current location
oc: Arrèsta lo cargament de l'emplaçament actual

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
oc: _Recargar

note: tooltip
en: Reload the current location
oc: Recargar l'emplaçament actual

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
oc: _Totes los subjèctes

note: tooltip
en: Display Nemo help
oc: Afichar l’ajuda de Nemo

en: _Keyboard Shortcuts
oc: Aco_rchis clavièr

en: Display keyboard shortcuts
oc: Afichar los acorchis de clavièr

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
oc: _A prepaus

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nemo
oc: Afichar la lista dels creators de Nemo

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
oc: Zoom a_vant

note: tooltip
en: Increase the view size
oc: Aumentar la visualizacion

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
oc: Zoo_m arrièr

note: tooltip
en: Decrease the view size
oc: Demesir la visualizacion

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
oc: _Talha normala

note: tooltip
en: Use the normal view size
oc: Aficha los elements amb la talha normala

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
oc: Se connectar a un _servidor...

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
oc: Se connectar a un ordenador distant o a un disc partejat

note: tooltip
en: Open your personal folder
oc: Dobrir vòstre dorsièr personal

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
oc: _Ordenador

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
oc: Percórrer totes los disques locals e distants emai los dorsièrs que son accessibles a partir d'aqueste ordenador

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
oc: _Ret

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
oc: Percórrer los emplaçaments en ret locals e meses en signets

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
oc: Modè_ls

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
oc: Dobrir vòstre dorsièr personal dels modèls

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
oc: _Escobilhièr

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
oc: Dobrir vòstre dorsièr personal d'escobilhièr

note: name, stock id, label
en: _Go
oc: _Anar

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
oc: _Signets

note: name, stock id, label
en: _Tabs
oc: _Onglets

note: name, stock id, label
en: New _Window
oc: _Fenèstra novèla

en: Open another Nemo window for the displayed location
oc: Dobrir una fenèstra novèla de Nemo per l'emplaçament afichat

note: name, stock id, label
en: New _Tab
oc: _Onglet novèl

en: Open another tab for the displayed location
oc: Dobrir un autre onglet per aquel emplaçament

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
oc: Tampar _totas las fenèstras

en: Close all Navigation windows
oc: Tampar totas las fenèstras de navigacion

note: name, stock id, label
en: _Back
oc: _Precedent

en: Go to the previous visited location
oc: Anar a l'emplaçament visitat precedent

note: name, stock id, label
en: _Forward
oc: _Seguent

en: Go to the next visited location
oc: Anar a l'emplaçament visitat seguent

note: name, stock id, label
en: Toggle _Location Entry
oc: Activar, desactivar la zòna de picada de l’_emplaçament

en: Switch between location entry and breadcrumbs
oc: Zòna de picada de l'emplaçament o fial d'Ariana

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
oc: Ba_scular cap a l'autre panèl

en: Move focus to the other pane in a split view window
oc: Activa l'autre panèl d'una fenèstra devesida

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
oc: E_mplaçament identic a l'autre panèl

en: Go to the same location as in the extra pane
oc: Se plaça al meteis endreit que dins lo panèl suplementari

en: Add a bookmark for the current location to this menu
oc: Apond un signet sus l'emplaçament actual dins aqueste menú

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
oc: Mo_dificar los signets...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
oc: Aficha una fenèstra que permet de modificar los signets dins aqueste menú

en: _Previous Tab
oc: Onglet _precedent

en: Activate previous tab
oc: Activar l'onglet precedent

en: _Next Tab
oc: Onglet _seguent

en: Activate next tab
oc: Activar l'onglet seguent

en: Move Tab _Left
oc: Desplaçar l'onglet cap a _esquèrra

en: Move current tab to left
oc: Desplaçar l'onglet actual cap a esquèrra

en: Move Tab _Right
oc: Desplaçar l'onglet cap a _dreita

en: Move current tab to right
oc: Desplaçar l'onglet actual cap a dreita

en: Sidebar
oc: Barra laterala

en: Toolbar
oc: Barra d'aisinas

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
oc: Afichar los fichièrs _amagats

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
oc: Aficha o non los fichièrs amagats dins la fenèstra activa

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
oc: Barra d'aisinas _principala

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
oc: Modificar la visibilitat de la barra principala d'aisinas d'aquesta fenèstra

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
oc: Afic_har la barra laterala

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
oc: Modifica la visibilitat del panèl lateral d'aquesta fenèstra

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
oc: B_arra d'estat

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
oc: Modificar la visibilitat de la barra d'estat d'aquesta fenèstra

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: M_enubar
oc: Barr_a de menús

note: tooltip
en: Change the default visibility of the menubar
oc: Cambiar la visibilitat per defaut de la barra de menús

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
oc: _Recercar de fichièrs...

note: tooltip
en: Search documents and folders
oc: Cercar de documents e de dorsièrs

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
oc: P_anèl suplementari

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
oc: Aficha una vista suplementària del dorsièr dins un panèl novèl dispausat de còsta

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: Show _Thumbnails
oc: Afichar las _miniaturas

note: tooltip
en: Toggle the display of thumbnails in the current directory
oc: Alternar l'afichatge de las vinhetas dins lo dorsièr actual

en: Places
oc: Emplaçaments

en: Select Places as the default sidebar
oc: Aficha los acorchis dins lo panèl lateral per defaut

en: Tree
oc: Arborescéncia

en: Select Tree as the default sidebar
oc: Aficha l'arborescéncia dins lo panèl lateral per defaut

en: Path Bar
oc: Barra d’adreça

en: Always prefer the path bar
oc: Totjorn preferir la barra de camin

en: Location Entry
oc: Zòna de picada de l'emplaçament

en: Always prefer the location entry
oc: Totjorn preferir la zòna de picada de l’emplaçament

en: Back history
oc: Tornar dins l'istoric

en: Forward history
oc: Avançar dins l'istoric

en: _Up
oc: _Montar

en: Go to parent folder
oc: Anar al dorsièr parent

en: Go to home directory
oc: Anar al repertòri personal

en: Go to Computer
oc: Accedir a l’ordenador

en: Toggle Location Entry
oc: Activar, desactivar la zòna de picada de l'emplaçament

en: New folder
oc: Dorsièr novèl

en: Create a new folder
oc: Crear un dorsièr novèl

en: Open a terminal in the active folder
oc: Dobrir lo dorsièr actual dins un terminal

en: Icons
oc: Icònas

en: List
oc: Lista

en: Compact
oc: Compacte

en: Search
oc: Recercar

en: Show Thumbnails
oc: Afichar las miniaturas

en: _Location
oc: _Emplaçament

en: _New Tab
oc: Onglet _novèl

en: _Close Tab
oc: _Tampar l'onglet

en: No files found
oc: Cap de fichièr pas trobat

en: These files are on an Audio CD.
oc: Los fichièrs son sus un CD àudio.

en: These files are on an Audio DVD.
oc: Los fichièrs son sus un DVD àudio.

en: These files are on a Video DVD.
oc: Los fichièrs son sus un DVD de vidèos.

en: These files are on a Video CD.
oc: Aquestes fichièrs son sus un CD de vidèos.

en: These files are on a Super Video CD.
oc: Aquestes fichièrs son sus un CD Super Vidèo (SVCD).

en: These files are on a Photo CD.
oc: Aquestes fichièrs son sus un CD de fotografias.

en: These files are on a Picture CD.
oc: Aquestes fichièrs son sus un CD d'imatges.

en: The media contains digital photos.
oc: Aqueste supòrt conten de fotografias numericas.

en: These files are on a digital audio player.
oc: Aquestes fichièrs son sus lector àudio numeric.

en: The media contains software.
oc: Aqueste supòrt conten de logicials.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
oc: Lo supòrt es estat detectat en tant que « %s ».

en: Open %s
oc: Dobrir %s

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
oc: Talha lo tèxte seleccionat dins lo quichapapièrs

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
oc: Copiar lo tèxte seleccionat dins lo quichapapièrs

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
oc: Pega lo tèxte emmagazinat dins lo quichapapièrs

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
oc: Selecciona tot lo tèxte dins una zòna de tèxte

en: Move _Up
oc: Desplaçar cap a_mont

en: Move Dow_n
oc: Desplaçar cap en_bas

en: Use De_fault
oc: Utilizar las valors per de_faut

en: The name and icon of the file.
oc: Lo nom e l'icòna del fichièr.

en: The size of the file.
oc: La talha del fichièr.

en: The general type of the file.
oc: Lo tipe general del fichièr.

en: Detailed Type
oc: Tipe detalhat

en: The specific type of the file.
oc: Lo tipe precís del fichièr.

en: The date the file was modified.
oc: Data de modificacion del fichièr.

en: Modified - Time
oc: Data de modificacion

en: Date Created
oc: Data de creacion

en: The date the file was created.
oc: La data de creacion del fichièr.

en: Created - Time
oc: Creat – ora

en: Date Accessed
oc: Data d'accès

en: The date the file was accessed.
oc: La data d'accès al fichièr.

en: Owner
oc: Proprietari

en: The owner of the file.
oc: Lo proprietari del fichièr.

en: Group
oc: Grop

en: The group of the file.
oc: Lo grop del fichièr.

en: The permissions of the file.
oc: Las permissions del fichièr.

en: Octal Permissions
oc: Permissions en octal

en: The permissions of the file, in octal notation.
oc: Las permissions del fichièr, en notacion octala.

en: MIME Type
oc: Tipe MIME

en: The mime type of the file.
oc: Lo tipe MIME del fichièr.

en: SELinux Context
oc: Contèxte SELinux

en: The SELinux security context of the file.
oc: Lo contèxte de seguretat SELinux del fichièr.

en: The location of the file.
oc: L'emplaçament del fichièr.

en: Trashed On
oc: Mes a l'escobilhièr lo

en: Date when file was moved to the Trash
oc: Data a la quala lo fichièr es estat mes a l'escobilhièr

en: Original Location
oc: Emplaçament d'origina

en: Original location of file before moved to the Trash
oc: Emplaçament d'origina del fichièr abans sa mesa a l'escobilhièr

en: Hits
oc: Ocuréncias

en: How many times the search string appeared in the file
oc: Nombre d'ocurréncias de la cadena de recèrca dins lo fichièr

en: on the desktop
oc: sul burèu

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
oc: Podètz pas desplaçar lo volum « %s »  cap a l'escobilhièr.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
oc: Se volètz ejectar lo volum, utilizatz « Ejectar » dins lo menut contextual del volum.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
oc: Se volètz ejectar lo volum, utilizatz « Desmontar lo volum » dins lo menut contextual del volum.

en: _Move Here
oc: _Desplaçar aicí

en: _Copy Here
oc: _Copiar aicí

en: _Link Here
oc: _Ligar aicí

en: This file cannot be mounted
oc: Impossible de montar aqueste fichièr

en: This file cannot be unmounted
oc: Impossible de desmontar aqueste fichièr

en: This file cannot be ejected
oc: Impossible d'ejectar aqueste fichièr

en: This file cannot be started
oc: Impossible d'aviar aqueste fichièr

en: This file cannot be stopped
oc: Impossible d'arrestar aqueste fichièr

en: Slashes are not allowed in filenames
oc: Las barras oblicas son pas permesas dins los noms de fichièrs

en: File not found
oc: Impossible de trobar lo fichièr

en: Toplevel files cannot be renamed
oc: Impossible de renomenar los fichièrs raices

en: Unable to rename desktop icon
oc: Impossible de renomenar l'icòna del burèu

en: Unable to rename desktop file
oc: Impossible de renomenar lo fichièr del burèu

note: Translators: Time in 12h format
en: %-l:%M %p
oc: %I:%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %H:%M
oc: Ièr a %H:%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 12h format. i.e. "Yesterday 9:04 PM"
en: Yesterday %-l:%M %p
oc: Ièr %l∶%M %p

note: Translators: this is the week day name followed by * a time in 12h format. i.e. "Monday 9:04 PM"
en: %A %-l:%M %p
oc: %A %I:%M

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name followed by a time in * 24h format i.e. "3 February 23:04"
en: %-e %B %H:%M
oc: %-e %B a %H:%M

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name followed by a time in * 12h format i.e. "3 February 9:04"
en: %-e %B %-l:%M %p
oc: %-e %B %I:%M

note: Translators: this is the day of the month followed by the abbreviated * month name followed by the year i.e. "3 Feb 2015"
en: %-e %b %Y
oc: %-e %b de %Y

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 24h format i.e. "3 Feb 2015 23:04"
en: %-e %b %Y %H:%M
oc: %-e %b de %Y a %H:%M

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 12h format i.e. "3 Feb 2015 9:04 PM"
en: %-e %b %Y %-l:%M %p
oc: %-e %b %Y %I:%M

en: Not allowed to set permissions
oc: Sètz pas autorizat a definir las permissions

en: Not allowed to set owner
oc: Sètz pas autorizat a definir lo proprietari

en: Specified owner '%s' doesn't exist
oc: Lo proprietari indicat « %s » existís pas

en: Not allowed to set group
oc: Sètz pas autorizat a definir lo grop

en: Specified group '%s' doesn't exist
oc: Lo grop indicat « %s » existís pas

en: %'u folder | %'u folders
oc[0]: %'u dorsièr
oc[1]: %'u dorsièrs

en: %'u file | %'u files
oc[0]: %'u fichièr
oc[1]: %'u fichièrs

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
oc: ? elements

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
oc: ? octets

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Program
oc: Logicial

en: Audio
oc: Àudio

en: Font
oc: Polissa

en: Archive
oc: Archiu

en: Markup
oc: Balisatge

en: Text
oc: Tèxte

en: Video
oc: Vidèo

en: Contacts
oc: Contactes

en: Calendar
oc: Calendièr

en: Presentation
oc: Presentacion

en: Spreadsheet
oc: Fuèlh de calcul

en: Binary
oc: Binari

en: Folder
oc: Dorsièr

en: link
oc: ligam

en: link (broken)
oc: ligam (talhat)

en: Name: %s
oc: Nom : %s

en: Type: %s
oc: Tipe : %s

en: %s item | %s items
oc[0]: %s element
oc[1]: %s elements

en: Contains: %s
oc: Content : %s

en: Size: %s
oc: Talha : %s

en: Accessed: %s
oc: Darrièr accès : %s

en: Modified: %s
oc: Modificat : %s

en: Created: %s
oc: Creacion : %s

en: Location: %s
oc: Emplaçament : %s

en: Merge folder "%s"?
oc: Fusionar lo dorsièr « %s » ?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
oc: La fusion demandarà una confirmacion abans cada remplaçament de fichièr del dorsièr que dintra en conflicte amb los fichièrs en cors de còpia.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
oc: Un dorsièr pus ancian amb aqueste nom existís ja dins « %s ».

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
oc: Un dorsièr pus recent amb aqueste nom existís ja dins « %s ».

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
oc: Un autre dorsièr amb aqueste nom existís ja dins « %s ».

en: Replacing it will remove all files in the folder.
oc: Lo remplaçament escafarà totes los fichièrs dins aqueste dorsièr.

en: Replace folder "%s"?
oc: Remplaçar lo dorsièr « %s » ?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
oc: Un dorsièr amb aqueste nom existís ja dins « %s ».

en: Replace file "%s"?
oc: Remplaçar lo fichièr « %s » ?

en: Replacing it will overwrite its content.
oc: Lo remplaçar espotirà son contengut.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
oc: Un fichièr pus ancian amb aqueste nom existís ja dins « %s ».

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
oc: Un fichièr pus recent amb aqueste nom existís ja dins « %s ».

en: Another file with the same name already exists in "%s".
oc: Un fichièr amb aqueste nom existís ja dins « %s ».

en: Original file
oc: Fichièr original

en: Last modified:
oc: Darrièra modificacion :

en: Replace with
oc: Remplaçar amb

en: Merge
oc: Fusionar

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
oc: Cau_sissètz un nom novèl per la destinacion

en: Reset
oc: Reïnicializar

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
oc: Aplicar aquesta accion per totes los fichièrs

en: _Skip
oc: _Ignorar

en: Re_name
oc: Tornar _nomenar

en: Replace
oc: Remplaçar

en: File conflict
oc: Conflicte de fichièr

en: S_kip All
oc: I_gnorar tot

en: _Retry
oc: _Tornar ensajar

en: Delete _All
oc: Suprimir _tot

en: _Replace
oc: _Remplaçar

en: Replace _All
oc: Remplaçar _tot

en: _Merge
oc: _Fusionar

en: Merge _All
oc: Fusionar _tot

en: Copy _Anyway
oc: Copiar mal_grat tot

en: %'d second | %'d seconds
oc[0]: %'d segonda
oc[1]: %'d segondas

en: %'d minute | %'d minutes
oc[0]: %'d minuta
oc[1]: %'d minutas

en: %'d hour | %'d hours
oc[0]: %'d ora
oc[1]: %'d oras

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
oc[0]: a l'entorn d' %'d ora
oc[1]: a l'entorn de %'d oras

note: appended to new link file
en: Another link to %s
oc: Autre ligam cap a %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix                                 codespell:ignore * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
oc: %'dièr ligam cap a %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
oc: %'dnd ligam cap a %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
oc: %'den ligam cap a %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
oc: %'den ligam cap a %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or                codespell:ignore * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
oc:  (còpia)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
oc:  (autra còpia)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
oc: ena còpia)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
oc: ièra còpia)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
oc: nda còpia)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
oc: ena còpia)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
oc: %s (còpia)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
oc: %s (autra còpia)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
oc: %s (%'dena còpia)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
oc: %s (%'dièra còpia)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
oc: %s (%'dnda còpia)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
oc: %s (%'dena còpia)%s

en: Error removing file: %s
oc: Error a la supression del fichièr : %s

en: Waiting to copy a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to copy files from '%1$s' to '%2$s'
oc[0]: Espèra de la còpia d’un fichièr de « %1$s » cap a « %2$s »
oc[1]: Espèra de la còpia de fichièrs de « %1$s » cap a « %2$s »

en: Waiting to move a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to move files from '%1$s' to '%2$s'
oc[0]: Espèra del desplaçament d’un fichièr de « %1$s » cap a « %2$s »
oc[1]: Espèra del desplaçament de fichièrs de « %1$s » cap a « %2$s »

en: Waiting to permanently delete a file from '%s' | Waiting to permanently delete files from '%s'
oc[0]: Espèra de la supression irremediabla d’un fichièr de « %s »
oc[1]: Espèra de la supression irremediabla de fichièrs de « %s »

en: Waiting to trash a file in '%s' | Waiting to trash files in '%s'
oc[0]: Espèra del desplaçament cap al escobilhièr d’un fichièr de « %s »
oc[1]: Espèra del desplaçament cap al escobilhièr de fichièrs de « %s »

en: Waiting to empty the trash
oc: Espèra del voidatge de l’escobilhièr

en: Waiting to duplicate a file in '%s' | Waiting to duplicate files in '%s'
oc[0]: Espèra de la duplicacion d’un fichièr de « %s »
oc[1]: Espèra de la duplicacion de fichièrs de « %s »

en: Waiting to change permissions of files in '%s'
oc: Espèra del cambiament dels dreches de fichièrs dins « %s »

en: Waiting to link a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to link files from '%1$s' to '%2$s'
oc[0]: Espèra de ligason d’un fichièr de « %1$s » cap a « %2$s »
oc[1]: Espèra de ligason de fichièrs de « %1$s » cap a « %2$s »

en: Are you sure you want to move "%B" to the trash?
oc: Volètz vertadièrament desplaçar « %B » a l’escobilhièr ?

note: translators: the singular form here can be skipped.
en: unused %'d | Are you sure you want to move the %'d selected items to the trash?
oc[0]: %'d inutilizat
oc[1]: Volètz desplaçar los %'d elements seleccionats dins l'escobilhièr ?

en: You can restore an item from the trash, if you later change your mind.
oc: Se cambiatz d’idèa mai tard, podètz restaurar un element dempuèi l'escobilhièr.

en: Move to _Trash
oc: Desplaçar a l'_escobilhièr

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
oc: Sètz segur que volètz suprimir per totjorn « %B » de l'escobilhièr ?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
oc[0]: Volètz vertadièrament suprimir per totjorn l‘element seleccionat de l'escobilhièr ?
oc[1]: Volètz vertadièrament suprimir per totjorn los %'d elements de l'escobilhièr ?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
oc: Se suprimissètz un element, serà perdut per totjorn.

en: Empty all items from Trash?
oc: Voidar entièrament l'escobilhièr ?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
oc: Totes los elements dins l'escobilhièr seràn suprimit definitivament.

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
oc: Sètz segur que volètz suprimir per totjon « %B » ?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
oc[0]: Volètz vertadièrament suprimir per totjorn l'element seleccionat[nnsbp]?
oc[1]: Volètz vertadièrament suprimir per totjorn los %'d elements seleccionats[nnsbp]?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
oc[0]: Demòra %'d fichièr de suprimir
oc[1]: Demòra %'d fichièrs de suprimir

en: Deleting files
oc: Supression de fichièrs

en: Paused
oc: En pausa

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
oc[0]: Demòra %T
oc[1]: Demòran %T

en: Error while deleting.
oc: Error pendent la supression.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
oc: Impossible de suprimir los fichièrs del dorsièr « %B » perque avètz pas las permissions de los visualizar.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
oc: Una error s'es producha al moment d'obténer d'entresenhas a prepaus dels fichièrs del dorsièr « %B ».

en: _Skip files
oc: _Ignorar los fichièrs

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
oc: Impossible de suprimir lo dorsièr « %B » perque avètz pas las permissions de lo legir.

en: There was an error reading the folder "%B".
oc: Una error s'es producha al moment de copiar lo dorsièr « %B ».

en: Could not remove the folder %B.
oc: Impossible de suprimir lo dorsièr %B.

en: There was an error deleting %B.
oc: Una error s'es producha al moment de suprimir « %B ».

en: Moving files to trash
oc: Desplaçament dels fichièrs dins l'escobilhièr

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
oc[0]: Demòra %'d fichièr dins l'escobilhièr
oc[1]: Demòran %'d fichièrs dins l'escobilièr

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
oc: Impossible de desplaçar lo fichièr cap a l'escobilhièr, lo volètz suprimir ara ?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
oc: Impossible de desplaçar lo fichièr « %B » dins l'escobilhièr.

en: Trashing Files
oc: Mesa a l'escobilhièr dels fichièrs

en: Deleting Files
oc: Supression dels fichièrs

en: Unable to eject %V
oc: Impossible d'ejectar %V

en: Unable to unmount %V
oc: Impossible de desmontar %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
oc: Volètz voidar l'escobilhièr abans de desmontar ?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
oc: Per recobrar d'espaci liure sus aqueste periferic, devètz voidar l'escobilhièr. Totes los elements de l'escobilhièr seràn suprimits per totjorn.

en: Do _not Empty Trash
oc: Voidar _pas l'escobilhièr

en: Unable to mount %s
oc: Impossible de montar %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
oc[0]: Preparacion de la còpia d'%'d fichièr (%S)
oc[1]: Preparacion de la còpia de %'d fichièrs (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
oc[0]: Preparacion del desplaçament d' %'d fichièr (%S)
oc[1]: Preparacion del desplaçament de %'d fichièrs (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
oc[0]: Preparacion de la supression d' %'d fichièr (%S)
oc[1]: Preparacion de la supression de %'d fichièrs (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
oc[0]: Preparacion del desplaçament d' %'d fichièr a l'escobilhièr
oc[1]: Preparacion del desplaçament de %'d fichièrs a l'escobilhièr

en: Error while copying.
oc: Error al moment de copiar.

en: Error while moving.
oc: Error pendent lo desplaçament.

en: Error while moving files to trash.
oc: Error al moment de desplaçar de fichièrs dins l'escobilhièr.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
oc: Impossible de tractar los fichièrs del dorsièr « %B »  per çò qu'avètz pas la permission de los legir.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
oc: Impossible de tractar lo dorsièr « %B » perque avètz pas las permissions de lo legir.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
oc: Impossible de tractar lo fichièr « %B » perque avètz pas las permissions per lo legir.

en: There was an error getting information about "%B".
oc: Una error s'es producha al moment d'obténer d'entresenhas sus « %B » .

en: Error while copying to "%B".
oc: Error al moment de la còpia cap a « %B ».

en: You do not have permissions to access the destination folder.
oc: Avètz pas las permissions per accedir al dorsièr de destinacion.

en: There was an error getting information about the destination.
oc: Error al moment de l'obtencion d'informacions que concernisson la destinacion.

en: The destination is not a folder.
oc: La cibla es pas un dorsièr.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
oc: La destinacion a pas pus pro d'espaci liure. Ensajatz de suprimir de fichièrs per liberar d'espaci.

en: %S more space is required to copy to the destination.
oc: %S d'espaci suplementari son requesits per copiar cap a la destinacion.

en: The destination is read-only.
oc: La destinacion es en lectura sola.

en: Moving "%B" to "%B"
oc: Desplaçament de « %B » cap a « %B »

en: Copying "%B" to "%B"
oc: Còpia de « %B » dins « .%B »

en: Duplicating "%B"
oc: Duplicacion de « %B »

en: Moving file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
oc: Desplaçament del fichièr %'d sus %'d (dins "%B") cap a "%B"

en: Copying file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
oc: Còpia del fichièr %'d sus %'d (dins "%B") cap a "%B"

en: Duplicating file %'d of %'d (in "%B")
oc: Duplicacion del fichièr %'d sus %'d (dins "%B")

en: Moving file %'d of %'d to "%B"
oc: Desplaçament del fichièr %'d sus %'d cap a "%B"

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
oc: Còpia del fichièr %'d sus %'d cap a "%B"

en: Duplicating file %'d of %'d
oc: Duplicacion del fichièr %'d sus %'d

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
oc: %S sus %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
oc[0]: %S sus %S — demòra %T (%S/seg)
oc[1]: %S sus %S — demòran %T (%S/seg)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
oc: Impossible de copiar lo dorsièr « %B » perque avètz pas las permissions de lo crear dins la cibla.

en: There was an error creating the folder "%B".
oc: I a agut una error al moment de crear lo dorsièr « %B ».

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
oc: Impossible de copiar los fichièrs del dorsièr « %B » perque avètz pas las permissions de los legir.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
oc: Impossible de copiar lo dorsièr « %B » per que avètz pas las permissions de lo legir.

en: Error while moving "%B".
oc: Error al moment del desplaçament de « %B ».

en: Could not remove the source folder.
oc: Impossible de suprimir lo dorsièr font.

en: Error while copying "%B".
oc: Error al moment de la còpia de « %B ».

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
oc: Impossible de suprimir los fichièrs del dorsièr %F qu'existís ja.

en: Could not remove the already existing file %F.
oc: Impossible de suprimir lo fichièr « %F » qu'existís ja.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
oc: Podètz pas desplaçar un dorsièr dins el meteis.

en: You cannot copy a folder into itself.
oc: Podètz pas copiar un dorsièr dins el meteis.

en: The destination folder is inside the source folder.
oc: Lo dorsièr de destinacion se tròba a l'interior del dorsièr font.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
oc: Podètz pas desplaçar un fichièr sus el meteis.

en: You cannot copy a file over itself.
oc: Podètz pas copiar un fichièr sus el meteis.

en: The source file would be overwritten by the destination.
oc: Lo fichièr font seriá espotit per la destinacion.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
oc: Impossible de suprimir lo fichièr qu'existís ja amb lo meteis nom dins %F.

en: There was an error copying the file into %F.
oc: I a agut una error al moment de copiar lo fichièr dins %F.

en: Copying Files
oc: Còpia dels fichièrs

en: Preparing to Move to "%B"
oc: Preparacion del desplaçament cap a « %B »

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
oc[0]: Preparacion del desplaçament de %'d fichièr
oc[1]: Preparacion del desplaçament de %'d fichièrs

en: There was an error moving the file into %F.
oc: I a agut una error al moment de desplaçar lo fichièr dins %F.

en: Moving Files
oc: Desplaçament dels fichièrs

en: Creating links in "%B"
oc: Creacion de ligams dins « %B »

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
oc[0]: Creacion d'un ligam cap a %'d fichièr
oc[1]: Creacion de ligams cap a %'d fichièrs

en: Error while creating link to %B.
oc: Error al moment de crear lo ligam cap a %B.

en: Symbolic links only supported for local files
oc: Los ligams simbolics son pas gerits que pels fichièrs locals

en: The target doesn't support symbolic links.
oc: La cibla gerís pas los ligams simbolics.

en: There was an error creating the symlink in %F.
oc: Error al moment de la creacion del ligam simbolic dins %F.

en: Setting permissions
oc: Definicion de las permissions

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
oc: Dorsièr novèl

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
oc: Document novèl

en: Error while creating directory %B.
oc: Error al moment de crear lo dorsièr %B.

en: Error while creating file %B.
oc: Error al moment de crear lo fichièr %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
oc: Error al moment de la creacion del repertòri dins %F.

en: Emptying Trash
oc: Voidatge de l'escobilhièr

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
oc: Impossible de marcar aqueste aviador coma fisable (executable)

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
oc[0]: Restablir %d element cap a '%s'
oc[1]: Restablir %d elements cap a '%s'

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
oc[0]: Desplaçar %d element cap a '%s'
oc[1]: Desplaçar %d elements cap a '%s'

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
oc[0]: A_nullar lo desplaçament de %d element
oc[1]: A_nullar lo desplaçament de %d elements

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
oc[0]: _Restablir lo desplaçament de %d element
oc[1]: _Restablir lo desplaçament de %d elements

en: Move '%s' back to '%s'
oc: Restablir '%s' cap a '%s'

en: Move '%s' to '%s'
oc: Desplaçar '%s' cap a '%s'

en: _Undo Move
oc: _Anullar lo desplaçament

en: _Redo Move
oc: _Tornar far lo desplaçament

en: _Undo Restore from Trash
oc: A_nullar lo restabliment dempuèi l'escobilhièr

en: _Redo Restore from Trash
oc: _Restablir lo restabliment dempuèi l'escobilhièr

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
oc[0]: Remetre %d element dins l'escobilhièr
oc[1]: Remetre %d elements dins l'escobilhièr

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
oc[0]: Restablir %d element dempuèi l'escobilhièr
oc[1]: Restablir %d elements dempuèi l'escobilhièr

en: Move '%s' back to trash
oc: Remetre '%s' dins l'escobilhièr

en: Restore '%s' from trash
oc: Restablir '%s' dempuèi l'escobilhièr

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
oc[0]: Suprimir %d element copiat
oc[1]: Suprimir %d elements copiats

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
oc[0]: Copiar %d element cap a '%s'
oc[1]: Copiar %d elements cap a '%s'

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
oc[0]: A_nullar la còpia de %d element
oc[1]: A_nullar la còpia de %d elements

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
oc[0]: _Restablir la còpia de %d element
oc[1]: _Restablir la còpia de %d elements

en: Delete '%s'
oc: Suprimir '%s'

en: Copy '%s' to '%s'
oc: Copiar '%s' cap a '%s'

en: _Undo Copy
oc: A_nullar la còpia

en: _Redo Copy
oc: _Restablir la còpia

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
oc[0]: Escafar %d element duplicat
oc[1]: Escafar %d elements duplicats

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
oc[0]: Duplicar %d element dins '%s'
oc[1]: Duplicar %d elements dins '%s'

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
oc[0]: A_nullar la duplicacion de %d element
oc[1]: A_nullar la duplicacion de %d elements

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
oc[0]: _Restablir la duplicacion de %d element
oc[1]: _Restablir la duplicacion de %d elements

en: Duplicate '%s' in '%s'
oc: Duplicar '%s' dins '%s'

en: _Undo Duplicate
oc: A_nullar la duplicacion

en: _Redo Duplicate
oc: _Restablir la duplicacion

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
oc[0]: Escafar los ligams cap %d element
oc[1]: Escafar los ligams cap %d elements

en: Create links to %d item | Create links to %d items
oc[0]: Crear de ligams cap a %d element
oc[1]: Crear de ligams cap a %d elements

en: Delete link to '%s'
oc: Escafar lo ligam cap a '%s'

en: Create link to '%s'
oc: Crear un ligam cap a '%s'

en: _Undo Create Link
oc: A_nullar la creacion de ligam

en: _Redo Create Link
oc: _Restablir la creacion de ligam

en: Create an empty file '%s'
oc: Crear un fichièr void '%s'

en: _Undo Create Empty File
oc: A_nullar la creacion d'un fichièr void

en: _Redo Create Empty File
oc: _Restablir la creacion d'un fichièr void

en: Create a new folder '%s'
oc: Crear un novèl dorsièr '%s'

en: _Undo Create Folder
oc: A_nullar la creacion de dorsièr

en: _Redo Create Folder
oc: _Restablir la creacion de dorsièr

en: Create new file '%s' from template
oc: Crear un novèl fichièr '%s' dempuèi lo modèl

en: _Undo Create from Template
oc: A_nullar la creacion dempuèi lo modèl

en: _Redo Create from Template
oc: _Restablir la creacion dempuèi lo modèl

en: Rename '%s' as '%s'
oc: Tornar nomenar '%s' en '%s'

en: _Undo Rename
oc: A_nullar lo cambiament de nom

en: _Redo Rename
oc: _Restablir lo cambiament de nom

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
oc[0]: Desplaçar %d element cap a l'escobilhièr
oc[1]: Desplaçar %d elements cap a l'escobilhièr

en: Restore '%s' to '%s'
oc: Restablir '%s' cap a '%s'

en: Move '%s' to trash
oc: Metre '%s' a l'escobilhièr

en: _Undo Trash
oc: A_nullar la mesa a l'escobilhièr

en: _Redo Trash
oc: _Restablir la mesa a l'escobilhièr

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
oc: Restablir las permissions originalas dels elements incluses dins '%s'

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
oc: Definir las permissions dels elements incluses dins '%s'

en: _Undo Change Permissions
oc: A_nullar lo cambiament de permissions

en: _Redo Change Permissions
oc: _Restablir lo cambiament de permissions

en: Restore original permissions of '%s'
oc: Restablir las permissions originalas de '%s'

en: Set permissions of '%s'
oc: Definir las permissions de '%s'

en: Restore group of '%s' to '%s'
oc: Restablir lo grop de '%s' cap a '%s'

en: Set group of '%s' to '%s'
oc: Definir lo grop de '%s' coma '%s'

en: _Undo Change Group
oc: A_nullar lo cambiament de grop

en: _Redo Change Group
oc: _Restablir lo cambiament de grop

en: Restore owner of '%s' to '%s'
oc: Restablir lo proprietari de '%s' en '%s'

en: Set owner of '%s' to '%s'
oc: Definir lo proprietari de '%s' coma '%s'

en: _Undo Change Owner
oc: A_nullar lo cambiament de proprietari

en: _Redo Change Owner
oc: _Restablir lo cambiament de proprietari

en: Could not determine original location of "%s"
oc: Impossible de determinar l'emplaçament d'origina de « %s »

en: The item cannot be restored from trash
oc: Impossible de restablir l'element dempuèi l'escobilhièr

en: The selection rectangle
oc: Lo rectangle de seleccion

en: Could not forget association
oc: Impossible de desfar l'associacion

en: Forget association
oc: Desfar l'associacion

en: Valid executable.
oc: Executable valid.

en: Not a valid executable.  Spaces in the file path must be escaped with backslash (\).
oc: L'executable es invalid. Dins lo camin del fichièr, los espacis devon èsser precedits d'una barra oblica invèrsa (\).

note: the %s here is a file extension
en: %s document
oc: document %s

en: Open all files of type "%s" with
oc: Dobrir totes los fichièrs de tipe « %s » amb

en: Select an application in the list to open %s and other files of type "%s"
oc: Causir una aplicacion dins la lista per dobrir « %s » e los autres fichièrs de tipe « %s »

en: Custom application
oc: Aplicacion personalizada

en: You can also type or select a custom executable file to use to open this file type.  You can use this command just once, or set it as default for all files of this type.
oc: Podètz tanben picar o causir un fichièr executable personalizat d'utilizar per dobrir aqueste tipe de fichièrs. Podètz utilizar aquesta comanda un còp o la definir per defaut per totes los fichièrs d'aqueste tipe.

en: Enter a custom command...
oc: Picatz una comanda personalizada...

en: Add to list
oc: Apondre a la lista

en: Set as default
oc: Enregistrar coma valor per defaut

en: Reset to system defaults
oc: Restablir las valors per defaut del sistèma

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
oc: O planhèm, mas podètz pas executar de comandar dempuèi un site distant.

en: This is disabled due to security considerations.
oc: Aquò's desactivat per de rasons de seguretat.

en: There was an error launching the application.
oc: Una error s'es producha al moment d'aviar l'aplicacion.

en: This drop target only supports local files.
oc: La cibla de lisar-depausar gerís pas que los fichièrs locals.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
oc: Per dobrir de fichièrs distants, copiatz-los dins un dorsièr local puèi lisatz-los tornarmai.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
oc: Per dobrir de fichièrs distants, copiatz-los dins un dorsièr local puèi depausatz-los tornarmai. Los fichièrs locals qu'avètz depausats son ja dobèrts.

en: Details:
oc: Detalhs :

en: Preparing
oc: Preparacion

en: Search in "%s"
oc: Cercar dins « %s »

en: Edit
oc: Edicion

en: Undo Edit
oc: Anullar la modificacion

en: Undo the edit
oc: Anulla la modificacion

en: Redo Edit
oc: Restablir la modificacion

en: Redo the edit
oc: Restablís la modificacion

en: The text of the label.
oc: Lo tèxte de l'etiqueta.

en: Justification
oc: Justificacion

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
oc: L'alinhament de las linhas dins lo tèxte de l'etiqueta relativament a las autras. Aquò afècta pas l'alinhament de l'etiqueta a l'interior de son allocacion. Vejatz GtkMisc::xalign per aquò.

en: Line wrap
oc: Copadura de las linhas

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
oc: S'es definit, las linhas se copan se lo tèxte ven tròp long.

en: Cursor Position
oc: Posicion del cursor

en: The current position of the insertion cursor in chars.
oc: La posicion actuala del cursor d'insercion, en caractèrs.

en: Selection Bound
oc: Limit de la seleccion

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
oc: La posicion del canton opausat de la seleccion dempuèi lo cursor, en caractèrs.

en: Select All
oc: Seleccionar tot

en: Input Methods
oc: Metòdes de picada

en: Show more _details
oc: Afichar mai de _detalhs

en: You can stop this operation by clicking cancel.
oc: Podètz arrestar aquesta operacion en clicant sus anullar.

en:  (invalid Unicode)
oc:  (Unicode invalid)

en: Create a new l_auncher here...
oc: Crear un _aviador novèl aicí…

en: Create a new launcher in this folder
oc: Crear un aviador novèl dins aqueste dorsièr

en: Jump to new workspace
oc: Passar a un novèl espaci de trabalh

en: Create a new workspace and activate it
oc: Crear e activar un espaci de trabalh novèl

en: Remove workspace
oc: Suprimir l'espaci de trabalh

en: Remove the currently active workspace
oc: Suprimir l'espaci de trabalh actiu

en: Manage workspaces (Expo)
oc: Gerir los espacis de trabalh (Expo)

en: Open Expo to add, remove, or organize workspaces
oc: Dobrir Expo per apondre, suprimir e organizar los espacis de trabalh

en: Add Desklets
oc: Apondre un Desklets

en: Add Cinnamon desklets
oc: Apondre de desklets Cinnamon

en: Change Desktop _Background
oc: Modificar lo _rèireplan del burèu

en: Change the Cinnamon desktop background
oc: Modificar lo rèireplan del burèu Cinnamon

en: Mount archive
oc: Montar archiu

en: Mount %f to browse its contents
oc: Montar « %f » per percórrer son contengut

en: Set as Wallpaper...
oc: Definir coma rèireplan...

en: Set the selected image as your Cinnamon desktop wallpaper
oc: Definir l’imatge causit coma rèireplan de Cinnamon

en: Display Settings
oc: Paramètres d'afichatge

en: Change the resolution
oc: Cambiar la resolucion

en: Files
oc: Fichièrs

en: Access and organize files
oc: Accedir als fichièrs e los organizar

en: Edit Bookmarks
oc: Modificar los signets

en: <b>_Bookmarks</b>
oc: <b>_Signets</b>

en: <b>_Name</b>
oc: <b>_Nom</b>

en: <b>_Location</b>
oc: <b>_Emplaçament</b>

[ctx: Desktop icon size]
en: Smaller
oc: Mai pichona

[ctx: Desktop icon size]
en: Small
oc: Pichona

[ctx: Desktop icon size]
en: Normal
oc: Normala

[ctx: Desktop icon size]
en: Large
oc: Granda

[ctx: Desktop icon size]
en: Larger
oc: Mai granda

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Current Monitor Layout
oc: Agençament de l’ecran actual

en: Icon Size
oc: Talha d'icòna

en: Layout
oc: Agençament

en: Direction
oc: Direccion

en: Sort items by
oc: Triar los elements per

en: Reset grid spacing
oc: Reïnicializar l'espaçament de la grasilha

en: button
oc: boton

en: Adjust horizontal grid spacing
oc: Reglar l’espaçament orizontal de la grasilha

en: Adjust vertical grid spacing
oc: Reglar l’espaçament vertical de la grasilha

en: page0
oc: pagina0

en: <b><big>Desktop icons are not currently enabled for this monitor.</big></b>
oc: <b><big>Las icònas del burèu son pas activadas per aqueste ecran actualament.</big></b>

en: page1
oc: pagina1

en: Desktop Layout
oc: Agençament del burèu

en: No desktop icons
oc: Cap d’icòna de burèu

en: Show desktop icons on primary monitor only
oc: Afichar las icònas del burèu pas que sus l'ecran principal

en: Show desktop icons on non-primary monitor(s) only
oc: Afichar las icònas del burèu pas que suls ecrans segondaris

en: Show desktop icons on all monitors
oc: Afichar las icònas del burèu sus totes los ecrans

en: Desktop Icons
oc: Icònas del burèu

en: Mounted Drives
oc: Lectors montats

en: Options
oc: Opcions

en: Show icons from missing monitors
oc: Afichar las icònas dels ecrans mancants

en: Matching monospace font
oc: Polissa a espaçament constant correspondenta

en: System monospace font
oc: Polissa de chassa fixa del sistèma

en: Normal font
oc: Polissa normala

en: Always
oc: Totjorn

en: Local Files Only
oc: Pas que los fichièrs locals

en: Never
oc: Pas jamai

en: Decimal (long format)
oc: Decimal (format long)

en: Binary (long format)
oc: Binari (format long)

en: By Name
oc: Per nom

en: By Size
oc: Per talha

en: By Type
oc: Per tipe

en: By Detailed Type
oc: Per tipe detalhat

en: By Modification Date
oc: Per data de modificacion

en: By Access Date
oc: Per data d'accès

en: By Trashed Date
oc: Per data de mesa a l'escobilhièr

en: 33%
oc: 33 %

en: 50%
oc: 50 %

en: 66%
oc: 66 %

en: 100%
oc: 100 %

en: 150%
oc: 150 %

en: 200%
oc: 200 %

en: 400%
oc: 400 %

en: 100 KB
oc: 100 Kio

en: 500 KB
oc: 500 Kio

en: 1 MB
oc: 1 Mio

en: 3 MB
oc: 3 Mio

en: 5 MB
oc: 5 Mio

en: 10 MB
oc: 10 Mio

en: 100 MB
oc: 100 Mio

en: 1 GB
oc: 1 Gio

en: 2 GB
oc: 2 Gio

en: 4 GB
oc: 4 Gio

en: 8 GB
oc: 8 Go

en: 16 GB
oc: 16 Go

en: 32 GB
oc: 32 Go

en: 64 GB
oc: 64 GB

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: File Management Preferences
oc: Preferéncias del gestionari de fichièrs

en: <b>Default View</b>
oc: <b>Vista per defaut</b>

en: View _new folders using:
oc: Afichar los dorsièrs _novèls amb :

en: _Inherit view type from parent
oc: _Eretar lo mòde del parent

en: _Arrange items:
oc: _Arrengar los elements :

en: Sort _folders before files
oc: Triar los _dorsièrs abans los fichièrs

en: Sort _favorites before other files
oc: Triar los _favorits abans los autres fichièrs

en: <b>Icon View Defaults</b>
oc: <b>Paramètres per defaut de la vista en icònas</b>

en: Default _zoom level:
oc: Nivèl de _zoom per defaut :

en: _Text beside icons
oc: _Tèxte al costat de las icònas

en: <b>Compact View Defaults</b>
oc: <b>Paramètres per defaut de la vista compacta</b>

en: _Default zoom level:
oc: Nivèl de zoom per _defaut :

en: A_ll columns have the same width
oc: _Totas las colomnas an la meteissa largor

en: <b>List View Defaults</b>
oc: <b>Paramètres per defaut de la vista en lista</b>

en: D_efault zoom level:
oc: Nivèl de _zoom per defaut :

en: Show folder expanders
oc: Afichar los espandidors de dorsièr

en: <b>Tree View Defaults</b>
oc: <b>Paramètres per defaut de la vista en arborescéncia</b>

en: Show _only folders
oc: Afichar _pas que los dorsièrs

en: Views
oc: Vistas

en: <b>Navigation</b>
oc: <b>Navegacion</b>

en: _Single click to open items
oc: _Simple clic per dobrir d'elements

en: _Double click to open items
oc: _Doble clic per dobrir d'elements

en: Double-click on a blank area to go to the parent folder
oc: Doble-clicar sus una zòna voida per accedir al dorsièr parent

en: Open each _folder in its own window
oc: Dobrir cada dorsièr dins una fenèstra diferenta

en: Behavior
oc: Comportament

en: Click on a file's name twice to rename it
oc: Far un doble clic sul nom d'un fichièr per lo renomenar

en: Ignore per-folder view preferences
oc: Ignorar las preferéncias d'afichatge pròprias a cada dorsièr

en: Disable file operation queueing
oc: Desactivar la fila d'espèra de las operacions de fichièrs

en: Always start in dual-pane view
oc: Afichar totjorn los dos panèls

en: Automatically expand rows during drag-and-drop
oc: Desplegar las linhas automaticament en lisant-depausant

en: <b>Executable Text Files</b>
oc: <b>Fichièrs tèxte executables</b>

en: _Run executable text files when they are opened
oc: _Aviar los fichièrs tèxtes executables quand son dobèrts

en: _View executable text files when they are opened
oc: _Afichar los fichièrs tèxtes executables quand son dobèrts

en: _Ask each time
oc: _Demandar a cada còp

en: <b>Trash</b>
oc: <b>Escobilhièr</b>

en: Ask before moving files to the Trash
oc: Demandar abans de desplaçar los fichièrs dins l'escobilhièr

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
oc: Demandar abans de _voidar l'escobilhièr o de suprimir de fichièrs

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
oc: _Inclure una comanda Suprimir que sauta l'etapa de l'escobilhièr

en: Bypass the Trash when the Delete key is pressed
oc: Cap de desplaçament cap a l'escobilhièr se la tòca Suprimir es quichada

en: <b>Media Handling</b>
oc: <b>Gestion dels supòrts</b>

en: Automatically mount removable media when inserted and on startup
oc: Montar automaticament los supòrts amovibles quand son inserits e a l'aviada

en: Automatically open a folder for automounted media
oc: Dobrir un dorsièr pels mèdias montats automaticament

en: Prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
oc: Demandar o lançar automaticament los programas se un mèdia es inserit

en: Automatically close the device's tab, pane, or window when a device is unmounted or ejected
oc: Tampar automaticament l'onglet, lo panèl o la fenèstra d'un periferic al moment del desmontatge o del retirament de l'aparelh

en: Detect content of media and suggest application to open
oc: Detectar lo contengut del mèdia e suggerir una aplicacion per dobrir

en: <b>Bulk Rename</b>
oc: <b>Renomenar en massa</b>

en: Command to invoke when renaming multiple items:
oc: Comanda d'apelar per renomenar mantun fichièr :

en: <b>Icon Captions</b>
oc: <b>Legenda de las icònas</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
oc: Causissètz l'òrdre de las entresenhas qu'apareisson jol nom de las icònas. Mai zoomatz sus un element, mai las entresenhas qu'apareisseràn seràn nombrosas.

en: <b>Date</b>
oc: <b>Data</b>

en: _Format:
oc: _Format :

en: Style:
oc: Estil :

en: <b>Window and Tab Titles</b>
oc: <b>Títols de las fenèstras e dels onglets</b>

en: Show the full p_ath in the title bar and tab bars
oc: _Afichar lo camin complèt dins las barras de títol e dels onglets

en: <b>File Size</b>
oc: <b>Talha de fichièr</b>

en: _Prefixes:
oc: _Prefixes :

en: <b>File Properties</b>
oc: <b>Proprietats del fichièrs</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
oc: Afichar las permissions detalhadas dins la bóstia de dialòg Proprietats del fichièr

en: <b>Move/Copy To Menu</b>
oc: <b>Menú Copiar/Desplaçar</b>

en: List bookmarks in the menu
oc: Listar los signets dins lo menú

en: List devices and network locations in the menu
oc: Lista los periferics e los emplaçaments de ret dins lo menú

en: Display
oc: Afichar

en: <b>List Columns</b>
oc: <b>Colomnas de la vista en lista</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
oc: Causissètz l'òrdre de las entresenhas dins la vista en lista.

en: List Columns
oc: Colomnas de las listas

en: <b>Previewable Files</b>
oc: <b>Fichièrs previsualizables</b>

en: Show _thumbnails:
oc: Afichar las _miniaturas :

en: _Inherit thumbnail visibility from parent
oc: _Eretar de la visibilitat de las vinhetas del parent

en: _Only for files smaller than:
oc: _Sonque pels fichièrs pus pichons que :

en: <b>Folders</b>
oc: <b>Dorsièrs</b>

en: Count _number of items:
oc: Comptar lo _nombre d'elements :

en: <b>Tooltips</b>
oc: <b>Infobullas</b>

en: Show tooltips in icon and compact views
oc: Afichar las infobullas dins los mòdes en icònas e compacte

en: Show tooltips in list views
oc: Afichar las infobullas dins lo mòde lista

en: Show tooltips on the desktop
oc: Afichar las infobullas sul burèu

en: <i>By default, a folder tooltip shows the item count, and files display their size.
        Select additional information to display in the tooltip:</i>
oc: <i>Per defaut, l’infobulla d’un dorsièr aficha lo nombre d’elements e l’infobulla d’un fichièr aficha sa talha.
    Causissètz los entresenhes complementaris d’afichar dins l’infobulla :</i>

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Detailed file type
oc: Tipe de fichièr detalhat

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Modified date
oc: Data de modificacion

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Created date
oc: Data de creacion

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Accessed date
oc: Data d’accès

en: File or folder location
oc: Emplaçament del fichièr o dorsièr

en: Preview
oc: Apercebut

en: Visible Buttons
oc: Botons visibles

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Up
oc: Montar

en: Refresh
oc: Actualizar

en: Location entry toggle
oc: Zòna de picada de l’emplaçament

en: Open in terminal
oc: Dobrir dins un terminal

en: Icon view
oc: Vista en icònas

en: List view
oc: Vista en lista

en: Compact view
oc: Lista compacta

en: Extra Pane
oc: Panèl suplementari

en: Visible Entries
oc: Entradas visiblas

en: Selection
oc: Seleccion

en: Favorite
oc: Signet

en: Background
oc: Rèireplan

en: Visible action and extension entries can be configured in the Plugins tab
oc: Las entradas d’accion e d’extension visiblas se pòdon configurar dins l’onglet Empeutons

en: Context Menus
oc: Menús contextuals

en: Document Templates
oc: Modèls de document

en: Plugins
oc: Empeutons

en: Search for files:
oc: Cercar de fichièrs :

en: Case sensitive
oc: Sensible a la cassa

en: Regular expression
oc: Expression racionala

en: Search folders recursively
oc: Recèrca dins los dorsièrs e sosdorsièrs

en: Containing:
oc: Contenent :

en: anything
oc: qué que siá

[ctx: shortcut window]
en: New window
oc: Fenèstra novèla

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
oc: Tampar la fenèstra o l'onglet

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
oc: Tampar totas las fenèstras

[ctx: shortcut window]
en: Toggle extra pane
oc: Alternar l’afichatge del panèl suplementari

[ctx: shortcut window]
en: Search
oc: Recercar

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
oc: Marcar aqueste emplaçament

[ctx: shortcut window]
en: Edit bookmarks
oc: Modificar los signets

[ctx: shortcut window]
en: Make link
oc: Crear un ligam

[ctx: shortcut window]
en: Pin/Unpin selection
oc: Penjar/Despenjar la seleccion

[ctx: shortcut window]
en: Show help
oc: Afichar l’ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
oc: Acorchis

[ctx: shortcut window]
en: Opening
oc: Dobertura

[ctx: shortcut window]
en: Open
oc: Dobrir

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
oc: Dobrir dins un onglet novèl

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
oc: Dobrir dins una fenèstra novèla

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (recent files and search only)
oc: Dobrir l'emplaçament de l'element (solament fichièrs recents e recèrcas)

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
oc: Onglets

[ctx: shortcut window]
en: New tab
oc: Onglet novèl

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
oc: Anar a l'onglet precedent

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
oc: Anar a l'onglet seguent

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
oc: Bascular d'onglet

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
oc: Desplaçar l'onglet cap a esquèrra

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
oc: Desplaçar l'onglet cap a drecha

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
oc: Navegacion

[ctx: shortcut window]
en: Go back
oc: Tornar en arrièr

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
oc: Avançar

[ctx: shortcut window]
en: Go up
oc: Montar

[ctx: shortcut window]
en: Go down
oc: Davalar

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
oc: Anar al dorsièr principal

[ctx: shortcut window]
en: Toggle location entry
oc: Alternar la disponibilitat de la zòna de picada de l’emplaçament

[ctx: shortcut window]
en: Dual Pane
oc: Panèl suplementari

[ctx: shortcut window]
en: Go to other pane's location
oc: Accedir a l’emplaçament de l’autre panèl

[ctx: shortcut window]
en: Focus other pane
oc: Activar l’autre panèl

[ctx: shortcut window]
en: View
oc: Vista

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
oc: Zoom avant

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
oc: Zoom arrièr

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
oc: Reïnicializar lo zoom

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
oc: Refrescar la vista

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
oc: Afichar/amagar los fichièrs amagats

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
oc: Afichar/Amagar la barra laterala

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
oc: Afichar/Amagar lo menú Accion

[ctx: shortcut window]
en: List view
oc: Vista en lista

[ctx: shortcut window]
en: Compact view
oc: Vista compacta

[ctx: shortcut window]
en: Editing
oc: Modificacion

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
oc: Crear un dorsièr

[ctx: shortcut window]
en: Rename
oc: Renomenar

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
oc: Metre a l'escobilhièr

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
oc: Suprimir definitivament

[ctx: shortcut window]
en: Cut
oc: Copar

[ctx: shortcut window]
en: Copy
oc: Copiar

[ctx: shortcut window]
en: Paste
oc: Pegar

[ctx: shortcut window]
en: Select all
oc: Tot seleccionar

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
oc: Inversar la seleccion

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
oc: Seleccion d’elements segon un motiu

[ctx: shortcut window]
en: Undo
oc: Desfar

[ctx: shortcut window]
en: Redo
oc: Refar

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
oc: Afichar las proprietats de l'element

en: Customize the layout and appearance of your actions in Nemo's menus
oc: Personalizar la disposicion e l'aparéncia de vòstras accions dins los menús de Nemo

en: Add a submenu or a separator
oc: Apondre un sosmenú o un separador

en: Move up
oc: Desplaçar cap amont

en: Move down
oc: Desplaçar cap aval

en: Icon
oc: Icòna

en: Label
oc: Apelacion

en: Restore the original label
oc: Restaurar l’etiqueta originala

en: Appearance:
oc: Aparéncia :

en: Save
oc: Enregistrar

en: Restore default layout
oc: Restablir la disposicion per defaut

en: Nemo Actions Layout Editor
oc: Editor de disposicion de las accions de Nemo

en: No icon
oc: Cap d'icòna

en: Use the original icon (if there is one)
oc: Utilizar l’icòna originala (se n’i a una)

en: Choose...
oc: Causir...

en: New submenu
oc: Sosmenú novèl

en: New separator
oc: Separador novèl

en: Click to add a shortcut
oc: Clicar per apondre un acorchi

en: This key combination is already in use by Nemo (%s). It cannot be changed.
oc: Aquesta combinason de tòcas es ja utilizada per Nemo (%s). Se pòt pas cambiar.

en: This key combination is already in use by another action:
oc: Aquesta combinason de tòcas es ja utilizada per una autra accion :

en: Do you want to replace it?
oc: O volètz remplaçar ?

en: The layout has changed. Save it?
oc: La disposicion a cambiat. L’enregistrar ?

en: Unsaved changes
oc: Modificacions non enregistradas

en: Open user actions folder
oc: Dobrir lo dorsièr de las accions utilizaire

en: Quit
oc: Quitar
