linuxmint - en to sk translation catalogue (1321 entries)

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Saved search
sk: Uložené vyhľadávanie

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo action definition
sk: Definícia akcie aplikácie Nemo

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo search-helper definition
sk: Definícia vyhľadávač - pomocník Nemo

en: No actions found
sk: Neboli nájdené žiadne akcie

en: Actions
sk: Akcie

en: Edit layout
sk: Upraviť rozloženie

en: Nemo could not create the required folder "%s".
sk: Nemo nemohol vytvoriť požadovaný priečinok „%s“.

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
sk: Pred spustením aplikácie Nemo, prosím, vytvorte nasledujúci priečinok, alebo nastavte oprávnenia tak, aby mohol byť vytvorený aplikáciou Nemo.

en: Error starting autorun program: %s
sk: Chyba pri automatickom spúšťaní programu: %s

en: Cannot find the autorun program
sk: Nepodarilo sa nájsť program na automatické spustenie

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
sk: <big><b>Chyba pri automatickom spúšťaní softvéru</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
sk: <big><b>Toto médium obsahuje softvér, ktorý bol určený na automatické spustenie. Želáte si ho spustiť?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
sk: Softvér pobeží priamo z média „%s“. Nikdy by ste nemali spúšťať softvér, ktorému nedôverujete.
    
    Ak máte pochybnosti, stlačte Zrušiť.

en: _Run
sk: _Spustiť

en: _Customize
sk: _Prispôsobiť

en: Adjust the desktop layout for this monitor
sk: Upraviť rozhranie pracovnej plochy na tento monitor

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
sk: Pracovná plocha

en: No bookmarks defined
sk: Neboli definované žiadne záložky

en: Disable all
sk: Zakázať všetko

en: Enable all
sk: Zapnúť všetky

en: Public FTP
sk: Verejné FTP

en: FTP (with login)
sk: FTP (s prihlásením)

en: Windows share
sk: Zdieľanie so systémom Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
sk: Zabezpečený WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
sk: Pripája sa...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
sk: Nie je možné načítať zoznam podporovaných metód servera.
    Prosím, skontrolujte svoju inštaláciu gvfs.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
sk: Priečinok „%s“ nie je možné otvoriť na „%s“.

en: The server at "%s" cannot be found.
sk: Server na „%s“ sa nedá nájsť.

en: Try Again
sk: Skúsiť znova

en: Please verify your user details.
sk: Prosím, overte svoje používateľské údaje.

en: Continue
sk: Pokračovať

en: C_onnect
sk: Prip_ojiť

note: set dialog properties
en: Connect to Server
sk: Pripojiť sa k serveru

en: Server Details
sk: Podrobnosti servera

note: second row: type combobox
en: _Type:
sk: Typ:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
sk: Zdieľ_anie:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
sk: _Priečinok:

en: User Details
sk: Informácie o používateľovi

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
sk: _Názov domény:

note: second row: username entry
en: _User name:
sk: _Meno používateľa:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
sk: He_slo:

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
sk: _Zapamätať si heslo

en: Operation cancelled
sk: Operácia bola zrušená

en: Print but do not open the URI
sk: Vytlačiť, ale neotvárať URI

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
sk: 
    
    Pridať pripojenie k zväzku na serveri

en: Show the version of the program.
sk: Zobraziť verziu programu.

en: Quit Nemo Desktop.
sk: Ukončiť Nemo - Plocha.

en: 
    
    Manage the desktop with the file manager
sk: 
    
    Spravovať plochu správcom súborov

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
sk: V_yprázdniť kôš

note: name, stock id label, accelerator
en: Auto-arrange
sk: Automatické usporiadanie

note: name, stock id label, accelerator
en: Reverse sort
sk: Obrátiť usporiadanie

en: Smaller
sk: Menšia

en: Small
sk: Malé

en: Normal
sk: Normálne

en: Large
sk: Veľké

en: Larger
sk: Väčšia

en: _Vertical
sk: _Zvislo

en: _Horizontal
sk: _Vodorovne

en: Name
sk: Meno

en: Size
sk: Veľkosť

en: Type
sk: Typ

en: Date
sk: Dátum

note: name, stock id, label
en: _Sort
sk: _Usporiadať

note: name, stock id, label
en: _Icon Size
sk: _Veľkosť ikon

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
sk: Vysypať kôš

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
sk: Odstrániť všetky položky v koši

en: The desktop view encountered an error.
sk: Vyskytla sa chyba pri zobrazovaní pracovnej plochy.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
sk: Vyskytla sa chyba počas spúšťania zobrazenia pracovnej plochy.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
sk: Obnoviť pôvodné _veľkosti ikon

en: Restore Icon's Original Si_ze
sk: Obnoviť pôvodnú veľkosť ikony

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
sk: Zmeniť veľkosť ikony...

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
sk: Umožniť zmenu veľkosti vybranej ikony

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
sk: Obnoviť pre každú vybranú ikonu jej pôvodnú veľkosť

en: Comment
sk: Komentár

en: Description
sk: Popis

en: Command
sk: Príkaz

en: Current Monitor Layout (%s - %dx%d)
sk: Rozloženie aktuálneho monitora (%s - %dx%d)

en: Current Monitor Layout (%dx%d)
sk: Rozloženie aktuálneho monitora (%dx%d)

en: Desktop Settings
sk: Nastavenia pracovnej plochy

en: Current Monitor Preferences
sk: Predvoľby aktuálneho monitora

en: Show global desktop settings
sk: Zobraziť globálne nastavenia pracovnej plochy

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
sk: Nemáte potrebné oprávnenia na zobrazenie obsahu „%s“.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
sk: „%s“ sa nepodarilo nájsť. Možno bol nedávno odstránený.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
sk: Prepáčte, nepodarilo sa zobraziť celý obsah „%s“: %s

en: The folder contents could not be displayed.
sk: Obsah priečinka sa nepodarilo zobraziť.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
sk: Nemáte potrebné oprávnenia na zmenu skupiny „%s“.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
sk: Prepáčte, nepodarilo sa zmeniť skupinu pre „%s“: %s

en: The group could not be changed.
sk: Skupinu sa nepodarilo zmeniť.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
sk: Prepáčte, nepodarilo sa zmeniť vlastníka „%s“: %s

en: The owner could not be changed.
sk: Vlastníka sa nepodarilo zmeniť.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
sk: Prepáčte, nepodarilo sa zmeniť oprávnenia k „%s“: %s

en: The permissions could not be changed.
sk: Oprávnenia sa nepodarilo zmeniť.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
sk: Názov „%s“ je už v tomto priečinku použitý. Prosím, zadajte iný názov.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
sk: „%s“ sa v tomto priečinku nenachádza. Možno bol práve presunutý alebo odstránený?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
sk: Nemáte potrebné oprávnenia na premenovanie „%s“.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
sk: Názov „%s“ nie je platný, pretože obsahuje znak „/“. Prosím, použite iný názov.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
sk: Názov „%s“ nie je platný. Prosím, vyberte iný názov.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
sk: Názov „%s“ je príliš dlhý. Prosím, použite iný názov.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
sk: Prepáčte, nedá sa premenovať „%s“ na „%s“: %s

en: The item could not be renamed.
sk: Položku nie je možné premenovať.

en: Renaming "%s" to "%s".
sk: Premenúva sa „%s“ na „%s“.

en: No extensions found
sk: Neboli nájdené žiadne rozšírenia

en: no information available
sk: nie sú dostupné žiadne informácie

en: Configure
sk: Nastaviť

en: Extensions
sk: Rozšírenia

en: Extensions changed.  Restart required.
sk: Rozšírenia zmenené. Je potrebný reštart.

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
sk: Žiadne

en: Yesterday
sk: Včera

en: by _Name
sk: podľa _názvu

en: Keep icons sorted by name in rows
sk: Udržiavať ikony zoradené podľa názvu v riadkoch

en: by _Size
sk: podľa _veľkosti

en: Keep icons sorted by size in rows
sk: Udržiavať ikony zoradené podľa veľkosti v riadkoch

en: by _Type
sk: podľa _typu

en: Keep icons sorted by type in rows
sk: Udržiavať ikony zoradené podľa typu v riadkoch

en: by _Detailed Type
sk: podľa po_drobného typu

en: Keep icons sorted by detailed type in rows
sk: Zoradiť ikony podľa podrobného typu v riadkoch

en: by Modification _Date
sk: podľa dátumu _zmeny

en: Keep icons sorted by modification date in rows
sk: Udržiavať ikony zoradené podľa dátum zmeny v riadkoch

en: by T_rash Time
sk: podľa času p_resunutia do Koša

en: Keep icons sorted by trash time in rows
sk: Ponechať ikony zoradené podľa času presunutia do Koša v riadkoch

en: _Organize Desktop by Name
sk: _Organizovať plochu podľa názvu

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
sk: _Usporiadať položky

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
sk: _Organizovať podľa názvu

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
sk: Popresúvať ikony tak, aby lepšie zodpovedali oknu a neprekrývali sa

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
sk: _Opačné poradie

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
sk: Zobraziť ikony v opačnom poradí

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
sk: _Udržiavať zoradené

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
sk: Udržiavať ikony zarovnané podľa mriežky

en: _Manually
sk: _Ručne

en: Leave icons wherever they are dropped
sk: Nechať ikony tam, kde budú pustené

en: By _Name
sk: Podľa _názvu

en: By _Size
sk: Podľa _veľkosti

en: By _Type
sk: Podľa _typu

en: By _Detailed Type
sk: podľa po_drobného typu

en: By Modification _Date
sk: Podľa _dátumu zmeny

en: By T_rash Time
sk: Podľa času p_resunutia do Koša

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
sk: Zobrazenie s ikonami

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
sk: _Ikony

en: The icon view encountered an error.
sk: Vyskytla sa chyba pri zobrazení ikon.

en: The icon view encountered an error while starting up.
sk: Vyskytla sa chyba počas spúšťania zobrazenia ikon.

en: Display this location with the icon view.
sk: Zobraziť toto umiestnenie pomocou zobrazenia ikon.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
sk: Kompaktné zobrazenie

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
sk: _Kompaktné

en: The compact view encountered an error.
sk: Vyskytla sa chyba pri kompaktnnom zobrazení.

en: The compact view encountered an error while starting up.
sk: Vyskytla sa chyba počas spúšťania kompaktného zobrazenia.

en: Display this location with the compact view.
sk: Zobraziť toto umiestnenie v kompaktnom zobrazení.

en: Image Type
sk: Typ obrázka

en: %d pixel | %d pixels
sk[0]: %d pixlov
sk[1]: %d pixel
sk[2]: %d pixle

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: Title
sk: Názov

en: Author
sk: Autor

en: Copyright
sk: Autorské práva

en: Created On
sk: Vytvorené

en: Created By
sk: Vytvoril

en: Disclaimer
sk: Podmienky

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Source
sk: Zdroj

en: Camera Brand
sk: Značka fotoaparátu

en: Camera Model
sk: Model fotoaparátu

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
sk: Dátum fotky

en: Date Digitized
sk: Dátum digitalizácie

en: Date Modified
sk: Dátum zmeny

en: Exposure Time
sk: Čas expozície

en: Aperture Value
sk: Hodnota clony

en: ISO Speed Rating
sk: Citlivosť ISO

en: Flash Fired
sk: Blesk

en: Metering Mode
sk: Režim merania

en: Exposure Program
sk: Režim expozície

en: Focal Length
sk: Ohnisková vzdialenosť

en: Software
sk: Softvér

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Creator
sk: Vytvoril

en: Rating
sk: Hodnotenie

en: Failed to load image information
sk: Nepodarilo sa načítať informácie o obrázku

en: Loading...
sk: Načítava sa...

en: Image
sk: Obrázok

en: Actions: Action files can be added to this folder and will appear in the menu.
sk: Akcie: súbory s akciami môžu byť do tohto priečinka, objavia sa tým v ponuke.

en: More info
sk: Viac informácií

en: View a sample action file with documentation
sk: Zobraziť ukážkový súbor s dokumentáciou

en: Scripts: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
sk: Skripty: všetky spustiteľné súbory v tomto priečinku sa zobrazia v ponuke Skripty.

en: View additional information about creating scripts
sk: Zobraziť dodatočné informácie o vytváraní skrípt

en: (Empty)
sk: (Prázdny)

en: Use Default
sk: Použiť predvolené

en: Temporarily disable auto-sort
sk: Dočasne zakázať automatické zoradenie

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
sk: Zobrazenie zoznamu

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
sk: _Zoznam

en: The list view encountered an error.
sk: Vyskytla sa chyba pri zobrazovaní zoznamu.

en: The list view encountered an error while starting up.
sk: Vyskytla sa chyba počas spúšťania zobrazenia zoznamu.

en: Display this location with the list view.
sk: Zobraziť toto umiestnenie pomocou zobrazenia zoznamu.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
sk[0]: Chcete zobraziť týchto %d miest?
sk[1]: Chcete zobraziť toto %d miesto?
sk[2]: Chcete zobraziť tieto %d miesta?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
sk[0]: Toto otvorí %d samostatných okien.
sk[1]: Toto otvorí %d samostatné okno.
sk[2]: Toto otvorí %d samostatné okná.

en: --check cannot be used with other options.
sk: --check nie je možné použiť s inými voľbami.

en: --quit cannot be used with URIs.
sk: --quit nie je možné použiť s URI.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
sk: --geometry nie je možné použiť s viac ako jedným URI.

en: Perform a quick set of self-check tests.
sk: Vykonať rýchlu sadu testov.

en: Create the initial window with the given geometry. Examples: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.
sk: Vytvoriť počiatočné okno s danou geometriou. Príklady: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.

en: GEOMETRY
sk: GEOMETRIA

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
sk: Vytvárať okná len pre explicitne zadané URI.

en: Ignored argument - left for compatibility only.
sk: Ignorovaný parameter - ponechaný iba kvôli kompatibilite.

en: Open URIs in tabs.
sk: Otvoriť odkazy URI v kartách.

en: Open URIs in an existing window.
sk: Otvoriť URI v existujúcom okne.

en: Repair the user thumbnail cache - this can be useful if you're having trouble with file thumbnails.  Must be run as root
sk: Opraviť cache náhľad používateľa - môže to byť užitočné ak máte problémy s náhľadmi súborov. Musí to byť spustené ako root.

en: Quit Nemo.
sk: Ukončiť Nemo.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
sk: 
    
    Prehliadať súborový systém správcom súborov

en: Nemo's main menu is now hidden
sk: Hlavné menu prehľadávača súborov Nemo je teraz skryté

en: You have chosen to hide the main menu.  You can get it back temporarily by:
    
    - Tapping the <Alt> key
    - Right-clicking an empty region of the main toolbar
    - Right-clicking an empty region of the status bar.
    
    You can restore it permanently by selecting this option again from the View menu.
sk: Rozhodli ste sa skryť hlavné menu. Späť ho  môžete dočasne dostať:
    - Stlačením klávesy <Alt>.
    - Stlačením pravého tlačidla na prázdny priestor v paneli nástrojov.
    - Stlačením pravého tlačidla na prázdny priestor v stavovom paneli.
    
    Trvale obnoviť ho môžete vybraním tejto možnosti v menu „Zobraziť“.

en: Don't show this message again.
sk: Nezobrazovať túto správu znovu.

en: The Link "%s" is Broken.
sk: Odkaz „%s“ je poškodený.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
sk: Odkaz „%s“ je poškodený. Presunúť ho do Koša?

en: This link cannot be used, because it has no target.
sk: Tento odkaz nie je možné použiť, pretože nemá cieľ.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
sk: Tento odkaz nie je možné použiť, pretože jeho cieľ „%s“ neexistuje.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
sk: Presunúť do _Koša

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
sk: Chcete „%s“ spustiť, alebo zobraziť jeho obsah?

en: "%s" is an executable text file.
sk: „%s“ je spustiteľný textový súbor.

en: Run in _Terminal
sk: Spustiť v _termináli

en: _Display
sk: _Zobraziť

en: Are you sure you want to open all files?
sk: Naozaj chcete otvoriť všetky súbory?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
sk[0]: Týmto sa otvorí %d samostatných kariet.
sk[1]: Týmto sa otvorí %d samostatná karta.
sk[2]: Týmto sa otvoria %d samostatné karty.

en: Open with
sk: Otvoriť s

en: Unknown file type
sk: Neznámy typ súboru

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  If you trust the source of this file, and have sufficient permissions, you can mark it executable and launch it.  Or, you can use the Open With dialog to pick a program to associate it with.
sk: Súbor „%s“ nemá žiadny známy program, s ktorým by bol asociovaný. Pokiaľ veríte zdroju a máte potrebné oprávnenia, môžete ho označiť ako spustiteľný a spustiť. Tiež môžete použiť dialóg „Otvoriť s“ a vybrať program, s ktorým bude asociovaný.

en: Make executable and run
sk: Nastaviť ako spustiteľný a spustiť

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  Use the Open With dialog to pick a program to open it with.
sk: Súbor „%s“ nemá priradené žiadne známe programy. Použite dialógové okno „Otvoriť s“ na výber programu, v ktorom sa má súbor otvoriť.

en: Choose a program
sk: Zvoľte program

en: Untrusted application launcher
sk: Neoverený spúšťač aplikácie

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted (executable). If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
sk: Spúšťač aplikácie „%s“ nebol označený ako dôveryhodný (spustiteľný). Pokiaľ nepoznáte zdroj tohto súboru, spúšťať ho môže byť nebezpečné.

en: _Launch Anyway
sk: Spustiť n_apriek tomu

en: Mark as _Trusted
sk: Označiť ako _dôveryhodné

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
sk[0]: Týmto sa otvorí %d samostatných aplikácií.
sk[1]: Týmto sa otvorí %d samostatná aplikácia.
sk[2]: Týmto sa otvoria %d samostatné aplikácie.

en: Unable to mount location
sk: Nepodarilo sa pripojiť umiestnenie

en: Unable to start location
sk: Nepodarilo sa spustiť umiestnenie

en: Opening "%s".
sk: Otvára sa „%s“.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
sk[0]: Otváranie %d položiek.
sk[1]: Otváranie %d položky.
sk[2]: Otváranie %d položiek.

en: Close tab
sk: Zavrieť kartu

note: Translators: This is the --help description for the open-with app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Show an open-with dialog given a uri, to allow the user to change the default mimetype handler.
sk: 
    
    Zobraziť dialógové okno „Otvoriť v aplikáci“ s uri, aby vedel používateľ upraviť predvolený spôsob otvárania daného typu súboru.

en: Devices
sk: Zariadenia

en: Free space: %s
sk: Voľné miesto: %s

en: My Computer
sk: Môj Počítač

en: Open your personal folder
    %s
sk: Otvoriť váš osobný priečinok
    %s

en: Home
sk: Domovský priečinok

en: Open the contents of your desktop in a folder
sk: Otvoriť obsah pracovnej plochy v priečinku

en: Favorites
sk: Obľúbené

en: Favorite files
sk: Obľúbené súbory

en: Recent
sk: Nedávne

en: Recent files
sk: Nedávno použité súbory

en: Open the contents of the File System
    %s
sk: Otvoriť obsah Súborového systému
    %s

en: File System
sk: Súborový systém

en: Trash
sk: Kôš

en: Open the trash
sk: Otvoriť Kôš

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Mount and open %s (%s)
sk: Pripojiť a otvoriť %s (%s)

en: Mount and open %s
sk: Pripojiť a otvoriť %s

en: Network
sk: Sieť

en: Browse the contents of the network
sk: Prehliadať obsah siete

note: name, stock id label, accelerator
en: _Start
sk: _Spustiť

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
sk: _Zastaviť

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
sk: _Zapnúť

en: _Safely Remove Drive
sk: _Bezpečne odobrať vybranú jednotku

en: _Connect Drive
sk: _Pripojiť jednotku

en: _Disconnect Drive
sk: _Odpojiť jednotku

en: _Start Multi-disk Device
sk: _Spustiť viac-diskovú jednotku

en: _Stop Multi-disk Device
sk: _Zastaviť viac-diskovú jednotku

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
sk: _Odomknúť jednotku

en: _Lock Drive
sk: _Zamknúť jednotku

en: Unable to start %s
sk: Nepodarilo sa spustiť %s

en: Unable to eject %s
sk: Nepodarilo sa vysunúť %s

en: Unable to poll %s for media changes
sk: Nepodarilo sa periodicky kontrolovať zmenu média v %s

en: Unable to stop %s
sk: Nepodarilo sa zastaviť %s

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
sk: _Otvoriť

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
sk: Otvoriť na novej _karte

en: Open in New _Window
sk: Otvoriť v novom _okne

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
sk: _Pridať záložku

en: Remove
sk: Odstrániť

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
sk: P_remenovať...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
sk: _Pripojiť

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
sk: _Odpojiť

note: name, stock id label, accelerator
en: _Eject
sk: _Vysunúť

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
sk: _Zistiť médium

en: _Empty _Trash
sk: _Vyprázdniť _Kôš

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
sk: _Vlastnosti

en: Unmount
sk: Odpojiť

en: Eject
sk: Vysunúť

en: Stop
sk: Zastaviť

en: %1$s file operation active.  %2$d%% complete. | %1$s file operations active.  %2$d%% complete.
sk[0]: %1$s operácií aktívnych %2$d%% hotovo.
sk[1]: %1$s operácia aktívna %2$d%% hotovo.
sk[2]: %1$s operácií aktívnych %2$d%% hotovo.

en: File Operations
sk: Operácie so súborom

en: All file operations have been successfully completed
sk: Všetky operácie so súbormi boli úspešne dokončené

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
sk: Nie je možné naraz priradiť viac ako jednu vlastnú ikonu!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
sk: Aby ste nastavili vlastnú ikonu, pretiahnite a pusťte iba jeden obrázok, prosím.

en: The file that you dropped is not local.
sk: Súbor, ktorý ste pustili, nie je lokálny.

en: You can only use local images as custom icons.
sk: Ako vlastné ikony môžete použiť iba lokálne obrázky.

en: The file that you dropped is not an image.
sk: Súbor, ktorý ste pustili, nie je obrázok.

en: _Name: | _Names:
sk[0]: _Názov:
sk[1]: _Názov:
sk[2]: _Názvy:

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: %s Properties
sk: %s - vlastnosti

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
sk: neznámy

en: Cancel Group Change?
sk: Zrušiť zmenu skupiny?

en: Cancel Owner Change?
sk: Zrušiť zmenu vlastníka?

en: nothing
sk: nič

en: unreadable
sk: nečitateľné

en: %1$s item (and %2$s hidden) | %1$s items (and %2$s hidden)
sk[0]: %1$s položka (a %2$s skrytá)
sk[1]: %1$s položky (a %2$s skryté)
sk[2]: %1$s položiek (a %2$s skryté)

en: %1$s item | %1$s items
sk[0]: %1$s položka
sk[1]: %1$s položky
sk[2]: %1$s položiek

en: (some contents unreadable)
sk: (niektorý obsah je nečitateľný)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
sk: Obsah:

en: Size:
sk: Veľkosť:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
sk: použité

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
sk: voľné

en: Total capacity:
sk: Celková kapacita:

en: Filesystem type:
sk: Typ súborového systému:

en: Basic
sk: Základné

en: Type:
sk: Typ:

en: Link target:
sk: Cieľ odkazu:

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: Volume:
sk: Zväzok:

en: Accessed:
sk: Použitý:

en: Created:
sk: Vytvorené:

en: Modified:
sk: Zmenený:

en: Free space:
sk: Voľné miesto:

en: _Read
sk: Čít_anie

en: _Write
sk: _Zápis

en: E_xecute
sk: _Spustenie

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
sk: nie na

en: list
sk: zoznam

en: read
sk: čítanie

en: create/delete
sk: vytvorenie/odstránenie

en: write
sk: zápis

en: access
sk: prístup

en: Access:
sk: Prístup:

en: Folder access:
sk: Prístup k priečinkom:

en: File access:
sk: Prístup k súborom:

en: List files only
sk: Zobraziť iba súbory

en: Access files
sk: Prístup k súborom

en: Create and delete files
sk: Vytváranie a odstraňovanie súborov

en: Read-only
sk: Iba na čítanie

en: Read and write
sk: Čítanie a zápis

en: Special flags:
sk: Špeciálne príznaky:

en: Set _user ID
sk: Nastaviť ID po_užívateľa

en: Set gro_up ID
sk: Nastaviť ID s_kupiny

en: _Sticky
sk: S_ticky

en: _Owner:
sk: _Vlastník:

en: Owner:
sk: Vlastník:

en: _Group:
sk: _Skupina:

en: Group:
sk: Skupina:

en: Execute:
sk: Spustenie:

en: Allow _executing file as program
sk: Povoliť _spustenie súboru ako programu

en: Others:
sk: Ostatní:

en: Folder Permissions:
sk: Oprávnenia priečinka:

en: File Permissions:
sk: Oprávnenia súboru:

en: Text view:
sk: Textové zobrazenie:

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
sk: Nie ste vlastníkom, takže tieto oprávnenia nemôžete zmeniť.

en: SELinux context:
sk: Kontext SELinux:

en: Last changed:
sk: Posledná zmena:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
sk: Použiť oprávnenia na obsiahnuté súbory

en: The permissions of "%s" could not be determined.
sk: Oprávnenia k „%s“ sa nepodarilo určiť.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
sk: Oprávnenia pre vybraný súbor sa nepodarilo určiť.

en: Open With
sk: Otvoriť v aplikácii

en: Help
sk: Pomocník

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Creating Properties window.
sk: Vytvára sa okno Vlastnosti.

en: There was an error displaying help.
sk: Pri zobrazení Pomocníka nastala chyba.

en: Revert
sk: Vrátiť späť

en: Not supported in this location
sk: Nie je podporované v tomto umiestnení

en: Show Places
sk: Zobraziť miesta

en: Show Treeview
sk: Zobraziť stromové zobrazenie

en: Hide the Sidebar (F9)
sk: Skryť bočný panel (F9)

en: Show the Sidebar (F9)
sk: Zobraziť bočný panel (F9)

en: Adjust zoom level
sk: Upraviť priblíženie

note: Add buttons
en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: A problem has been detected with your thumbnail cache.  Fixing it will require administrative privileges.
sk: Vyskytol sa problém s cache náhľadov. Jeho oprava vyžaduje správcovské právomoci.

en: Fix now
sk: Opraviť teraz

en: Dismiss
sk: Zrušiť

en: Elevated Privileges
sk: Vyvýšené právomoci

en: Restore Selected Items
sk: Obnoviť vybrané položky

en: Restore selected items to their original position
sk: Obnoviť vybrané položky na ich pôvodné umiestnenia

en: Empty _Trash
sk: Vyprázdniť _Kôš

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
sk: „%s“ bude presunutý ak použijete príkaz Vložiť

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
sk: „%s“ bude skopírovaný ak použijete príkaz Vložiť

en: There is nothing on the clipboard to paste.
sk: V schránke nie je nič na vloženie.

note: name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
sk: Vytvoriť nový _priečinok

note: name, stock id label, accelerator
en: Cu_t
sk: Vys_trihnúť

note: name, stock id label, accelerator
en: _Copy
sk: _Kopírovať

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
sk: _Vložiť do priečinka

en: P_in
sk: P_ripnúť

en: Unp_in
sk: Zrušiť _pripnutie

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: Computer
sk: Počítač

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
sk[0]: Týmto sa otvorí %'d samostatných kariet.
sk[1]: Týmto sa otvorí %'d samostatná karta.
sk[2]: Týmto sa otvoria %'d samostatné karty.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
sk[0]: Týmto sa otvorí %'d samostatných okien.
sk[1]: Týmto sa otvorí %'d samostatné okno.
sk[2]: Týmto sa otvoria %'d samostatné okná.

en: Select Items Matching
sk: Vybrať zodpovedajúce položky

en: _Pattern:
sk: _Vzorka:

en: Examples:
sk: Príklady:

note: Reset to default info
en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Undo last action
sk: Vrátiť poslednú operáciu

note: Reset to default info
en: Redo
sk: Zopakovať vrátené

en: Redo last undone action
sk: Zopakovať poslednú vrátenú operáciu

en: Content View
sk: Zobrazenie obsahu

en: View of the current folder
sk: Zobrazenie aktuálneho priečinka

en: "%s" selected
sk: „%s“ vybraný

en: %'d folder selected | %'d folders selected
sk[0]: Vybraných %'d priečinkov
sk[1]: Vybraný %'d priečinok
sk[2]: Vybrané %'d priečinky

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
sk[0]:  (obsahujúci %'d položiek)
sk[1]:  (obsahujúci %'d položku)
sk[2]:  (obsahujúci %'d položky)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
sk[0]:  (obsahujúce celkom %'d položiek)
sk[1]:  (obsahujúce celkom %'d položku)
sk[2]:  (obsahujúce celkom %'d položky)

en: %'d item selected | %'d items selected
sk[0]: Vybraných %'d položiek
sk[1]: Vybraná %'d položka
sk[2]: Vybrané %'d položky

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
sk[0]: vybraných %'d iných položiek
sk[1]: vybraná %'d iná položka
sk[2]: vybrané %'d iné položky

en: %'u item | %'u items
sk[0]: %'u položiek
sk[1]: %'u položka
sk[2]: %'u položky

en: %s, Free space: %s
sk: %s, Voľné miesto: %s

en: Open With %s
sk: Otvoriť v aplikácii %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
sk[0]: Vybrané položky otvoríte pomocou „%s“
sk[1]: Vybranú položku otvoríte pomocou „%s“
sk[2]: Vybrané položky otvoríte pomocou „%s“

en: Run "%s" on any selected items
sk: Spustiť „%s“ na všetky vybrané položky

en: Create a new document from template "%s"
sk: Vytvoriť nový dokument zo šablóny „%s“

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be moved if you select the Paste command
sk[0]: %'d vybraných položiek bude presunutých, ak použijete príkaz Vložiť
sk[1]: %'d vybraná položka bude presunutá, ak použijete príkaz Vložiť
sk[2]: %'d vybrané položky budú presunuté, ak použijete príkaz Vložiť

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be copied if you select the Paste command
sk[0]: %'d vybraných položiek bude skopírovaných, ak použijete príkaz Vložiť
sk[1]: %'d vybraná položka bude skopírovaná, ak použijete príkaz Vložiť
sk[2]: %'d vybrané položky budú skopírované, ak použijete príkaz Vložiť

en: Select Target Folder For Move
sk: Zvoľte cieľový priečinok presunutia

en: Select Target Folder For Copy
sk: Zvoľte cieľový priečinok kopírovania

en: Unable to unmount location
sk: Nie je možné odpojiť umiestnenie

en: Unable to eject location
sk: Nie je možné vysunúť umiestnenie

en: Unable to stop drive
sk: Nie je možné zastaviť jednotku

en: Connect to Server %s
sk: Pripojiť sa k serveru %s

en: _Connect
sk: _Pripojiť

en: Link _name:
sk: _Názov odkazu:

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
sk: Vytvoriť nový _dokument

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
sk: Otvoriť _pomocou

en: Choose a program with which to open the selected item
sk: Vyberte program, ktorým chcete otvoriť vybranú položku

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
sk: Zobraziť alebo upraviť vlastnosti všetkých vybraných položiek

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
sk: Vytvoriť nový prázdny priečinok v tomto priečinku

note: name, stock id, label
en: No templates installed
sk: Žiadne šablóny nie sú nainštalované

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
sk: _Prázdny dokument

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
sk: Vytvoriť nový prázdny dokument v tomto priečinku

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
sk: Otvoriť vybranú položku v tomto okne

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
sk: Otvoriť v navigačnom okne

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
sk: Otvoriť každú vybranú položku v navigačnom okne

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
sk: Otvoriť každú vybranú položku na novej karte

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
sk: Otvoriť v termináli

note: tooltip
en: Open terminal in the selected folder
sk: Otvoriť terminál vo vybranom priečinku

note: name, stock id label, accelerator
en: Open as Root
sk: Otvoriť ako správca

note: tooltip
en: Open the folder with administration privileges
sk: Otvoriť priečinok ss správcovskými právomocami

note: name, stock id label, accelerator
en: Follow link to original file
sk: Nasledovať odkaz ku pôvodnému súboru

note: tooltip
en: Navigate to the original file that this symbolic link points to
sk: Navigovať ku pôvodnému súboru na ktorý odkazuje tento symbolický odkaz

note: name, stock id label, accelerator
en: Open containing folder
sk: Otvoriť nadradený priečinok

note: tooltip
en: Navigate to the folder that the selected item is stored in
sk: Otvoriť priečinok, v ktorom je uložená vybraná položka

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
sk: Iná _aplikácia...

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
sk: Vyberte inú aplikáciu, ktorou chcete otvoriť vybranú položku

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
sk: Otvoriť _pomocou inej aplikácie...

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
sk: Pripraviť vybrané súbory pre presun príkazom Vložiť

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
sk: Pripraviť vybrané súbory pre kopírovanie príkazom Vložiť

note: name, stock id label, accelerator
en: _Paste
sk: _Vložiť

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
sk: Presunúť alebo skopírovať súbory vybrané predcházajúcim príkazom Vystrihnúť alebo Kopírovať

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
sk: Presunúť alebo skopírovať súbory vybrané predchádzajúcim príkazom Vystrihnúť alebo Kopírovať do vybraného priečinka

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
sk: Ko_pírovať do

note: name, stock id, label
en: M_ove to
sk: Pres_unúť do

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
sk: Vybrať _všetko

note: tooltip
en: Select all items in this window
sk: Vybrať všetky položky v tomto okne

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
sk: _Vybrať zodpovedajúce položky...

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
sk: Vybrať položky v tomto okne zodpovedajúce danej vzorke

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
sk: _Obrátiť výber

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
sk: Vybrať všetky a iba tie položky, ktoré nie sú momentálne vybrané

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
sk: D_uplikovať

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
sk: Vytvoriť kópiu každej vybranej položky

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
sk[0]: Vytvoriť od_kazy
sk[1]: Vytvoriť od_kaz
sk[2]: Vytvoriť od_kazy

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
sk: Vytvoriť symbolický odkaz pre každú vybranú položku

note: tooltip
en: Rename selected item
sk: Premenovať vybranú položku

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
sk: Presunúť všetky vybrané položky do Koša

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
sk: Odstrániť všetky vybrané položky bez presunu do Koša

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
sk: _Obnoviť

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
sk: _Vrátiť späť

note: tooltip
en: Undo the last action
sk: Vrátiť späť poslednú operáciu

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
sk: Z_opakovať vrátené

note: tooltip
en: Redo the last undone action
sk: Zopakovať poslednú vrátenú operáciu

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
sk: Nastaviť na pre_dvolené zobrazenie

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
sk: Vrátiť sa k usporiadaniu a úrovni priblíženia, ktoré sú predvolené pre toto zobrazenie

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
sk: Pripojiť sa k tomuto serveru

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
sk: Vytvoriť trvalé spojenie s týmto serverom

note: tooltip
en: Mount the selected volume
sk: Pripojiť vybraný zväzok

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
sk: Odpojiť vybraný zväzok

note: tooltip
en: Eject the selected volume
sk: Vysunúť vybraný zväzok

note: tooltip
en: Start the selected volume
sk: Spustiť vybraný zväzok

note: tooltip
en: Stop the selected volume
sk: Zastaviť vybraný zväzok

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
sk: Detekovať médium v zvolenej jednotke

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
sk: Pripojiť zväzok spätý s otvoreným priečinkom

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
sk: Odpojiť zväzok súvisiaci s otvoreným priečinkom

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
sk: Vysunúť zväzok súvisiaci s otvoreným priečinkom

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
sk: Spustiť zväzok spätý s otvoreným priečinkom

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
sk: Zastaviť zväzok spätý s otvoreným priečinkom

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
sk: Otvoriť súbor a zatvoriť okno

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
sk: Otvoriť tento priečinok v navigačnom okne

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
sk: Otvoriť tento priečinok na novej karte

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
sk: Pripraviť tento priečinok na presun príkazom Vložiť

note: tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
sk: Pripraviť tento priečinok na kopírovanie príkazom Vložiť

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
sk: Presunúť alebo skopírovať do tohto priečinka súbory vybrané predchádzajúcim príkazom Vystrihnúť alebo Kopírovať

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
sk: Presunúť tento priečinok do Koša

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
sk: Odstrániť tento priečinok bez presunu do Koša

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
sk: Pripojiť zväzok spätý s týmto priečinkom

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
sk: Odpojiť zväzok spätý s týmto priečinkom

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
sk: Vysunúť zväzok spätý s týmto priečinkom

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
sk: Spustiť zväzok spätý s týmto priečinkom

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
sk: Zastaviť zväzok spätý s týmto priečinkom

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
sk: Zobraziť alebo upraviť vlastnosti tohto priečinka

note: name, stock id, label
en: _Other pane
sk: _Druhý panel

en: Copy the current selection to the other pane in the window
sk: Skopírovať aktuálny výber do druhého panela v okne

en: Move the current selection to the other pane in the window
sk: Presunúť aktuálny výber do druhého panela v okne

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
sk: _Domov

en: Copy the current selection to the home folder
sk: Skopírovať aktuálny výber do domovského priečinka

en: Move the current selection to the home folder
sk: Presunúť aktuálny výber do domovského priečinka

note: name, stock id, label
en: _Desktop
sk: _Pracovná plocha

en: Copy the current selection to the desktop
sk: Skopírovať aktuálny výber na pracovnú plochu

en: Move the current selection to the desktop
sk: Presunúť aktuálny výber na plochu

en: Browse...
sk: Prehliadať...

en: Browse for a folder to move the selection to
sk: Zvoliť cieľový priečinok na presun výberu

en: Browse for a folder to copy the selection to
sk: Zvoliť cieľový priečinok na kopírovanie výberu

en: Pin the selected file so it always appears at the top of this location's file list
sk: Pripnúť vybraný súbor, čím bude vždy zobrazený navrchu zoznamu súborov tohto umiestnenia

en: Unpin the selected file from the top of this location's file list
sk: Odopnúť vybraný súbor z vrchu zoznamu súborov tohoto umiestnenia

en: Add to favorites
sk: Pridať medzi obľúbené

en: Add the selected file to your favorites
sk: Pridať vybraný súbor medzi vaše obľúbené

en: Remove from favorites
sk: Odstrániť z oblúbených

en: Remove the selected file from your favorites
sk: Odstrániť vybraný súbor z vašich obľúbených

en: Run scripts
sk: Spustiť skripty

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
sk: _Skripty

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
sk: Presunúť otvorený priečinok z Koša do „%s“

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
sk[0]: Presunúť vybrané priečinky z Koša do „%s“
sk[1]: Presunúť vybraný priečinok z Koša do „%s“
sk[2]: Presunúť vybrané priečinky z Koša do „%s“

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
sk[0]: Presunúť vybrané priečinky z Koša
sk[1]: Presunúť vybraný priečinok z Koša
sk[2]: Presunúť vybrané priečinky z Koša

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
sk[0]: Presunúť vybrané súbory z Koša do „%s“
sk[1]: Presunúť vybraný súbor z Koša do „%s“
sk[2]: Presunúť vybrané súbory z Koša do „%s“

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
sk[0]: Presunúť vybrané súbory z Koša
sk[1]: Presunúť vybraný súbor z Koša
sk[2]: Presunúť vybrané súbory z Koša

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
sk[0]: Presunúť vybrané položky z Koša do „%s“
sk[1]: Presunúť vybranú položku z Koša do „%s“
sk[2]: Presunúť vybrané položky z Koša do „%s“

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
sk[0]: Presunúť vybrané položky z Koša
sk[1]: Presunúť vybranú položku z Koša
sk[2]: Presunúť vybrané položky z Koša

en: Start the selected drive
sk: Spustiť vybranú jednotku

en: Connect to the selected drive
sk: Pripojiť sa k vybranej jednotke

en: _Start Multi-disk Drive
sk: _Spustiť viacdiskovú jednotku

en: Start the selected multi-disk drive
sk: Spustiť vybranú viacdiskovú jednotku

en: U_nlock Drive
sk: Odomk_núť jednotku

en: Unlock the selected drive
sk: Odomknúť vybranú jednotku

en: Stop the selected drive
sk: Zastaviť vybranú jednotku

en: Safely remove the selected drive
sk: Bezpečne odobrať vybranú jednotku

en: _Disconnect
sk: O_dpojiť

en: Disconnect the selected drive
sk: Odpojiť vybranú jednotku

en: _Stop Multi-disk Drive
sk: Za_staviť viacdiskovú jednotku

en: Stop the selected multi-disk drive
sk: Zastaviť vybranú viacdiskovú jednotku

en: Lock the selected drive
sk: Zamknúť vybranú jednotku

en: Start the drive associated with the open folder
sk: Spustiť jednotku spätú s otvoreným priečinkom

en: Connect to the drive associated with the open folder
sk: Pripojiť sa k jednotke spätej s otvoreným priečinkom

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
sk: Spustiť viacdiskovú jednotku spätú s otvoreným priečinkom

en: Unlock the drive associated with the open folder
sk: Odomknúť jednotku spätú s otvoreným priečinkom

en: _Stop the drive associated with the open folder
sk: Za_staviť jednotku spätú s otvoreným priečinkom

en: Safely remove the drive associated with the open folder
sk: Bezpečne odobrať jednotku spätú s otvoreným priečinkom

en: Disconnect the drive associated with the open folder
sk: Odpojiť jednotku spätú s otvoreným priečinkom

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
sk: Zastaviť jednotku spätú s otvoreným priečinkom

en: Lock the drive associated with the open folder
sk: Zamknúť jednotku spätú s otvoreným priečinkom

en: _Delete Permanently
sk: Trvale o_dstrániť

en: Delete the open folder permanently
sk: Trvale odstrániť otvorený priečinok

en: Move the open folder to the Trash
sk: Presunúť otvorený priečinok do Koša

en: _Open With %s
sk: _Otvoriť v aplikácii %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
sk[0]: Otvoriť v %'d nových _oknách
sk[1]: Otvoriť v %'d novom _okne
sk[2]: Otvoriť v %'d nových _oknách

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
sk[0]: Otvoriť na %'d nových kar_tách
sk[1]: Otvoriť na %'d novej kar_te
sk[2]: Otvoriť na %'d nových kar_tách

en: Delete all selected items permanently
sk: Trvale odstrániť všetky vybrané položky

en: Remo_ve from Recent
sk: Odstrániť z _nedávno použitých súborov

en: Remove each selected item from the recently used list
sk: Odstrániť všetky vybrané položky zo zoznamu nedávno použitých

en: View or modify the properties of the open folder
sk: Zobraziť alebo upraviť vlastnosti otvoreného priečinka

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
sk: Odkaz na %s

en: Drag and drop is not supported.
sk: Funkcia „Ťahaj a pusť“ nie je podporovaná.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
sk: Funkcia „Ťahaj a pusť“ je podporovaná iba na lokálnych súborových systémoch.

en: An invalid drag type was used.
sk: Bol použitý neplatný typ ťahania.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
sk: pustený text.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
sk: pustené údaje

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
sk: Naozaj chcete zo svojho zoznamu odstrániť záložky s týmto neexistujúcim umiestnením?

en: The location "%s" does not exist.
sk: Umiestnenie „%s“ neexistuje.

en: Bookmark for Nonexistent Location
sk: Záložka pre neexistujúce umiestnenie

en: Go to the location specified by this bookmark
sk: Prejsť na umiestnenie definované touto záložkou

en: %s - File Browser
sk: %s - Prehliadač súborov

en: Searching...
sk: Hľadá sa...

en: Could not display "%s".
sk: Nepodarilo sa zobraziť „%s“.

en: Nemo has no installed viewer capable of displaying the folder.
sk: Nemo nemá k dispozícií prehliadač schopný zobrazenia priečinka.

en: The location is not a folder.
sk: Toto umiestnenie nie je priečinkom.

en: Could not find "%s".
sk: Nepodarilo sa nájsť „%s“.

en: Please check the spelling and try again.
sk: Prosím, skontrolujte pravopis a skúste to znovu.

en: Nemo cannot handle "%s" locations.
sk: Nemo si nevie poradiť s otváraním umiestnenia „%s“.

en: Nemo cannot handle this kind of location.
sk: Nemo si nevie poradiť s týmto druhom umiestnenia.

en: Unable to mount the location.
sk: Nepodarilo sa pripojiť umiestnenie.

en: Access was denied.
sk: Prístup odmietnutý.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
sk: Nepodarilo sa zobraziť „%s“, pretože sa hostiteľa nepodarilo nájsť.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
sk: Overte, či ste správne zadali názov a máte správne nastavený proxy server.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
sk: Chyba: %s
    Prosím, vyberte iný prehliadač a skúste to znovu.

en: Nemo is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sk: Nemo je bezplatný softvér; môžete ho šíriť a/alebo meniť jedine pod podmienkami GNU General Public License ako ju publikovala Free Software Foundation; buď verziou 2 licencie, alebo (podľa vášho uváženia) ľubovoľnou novšou verziou.

en: Nemo is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sk: Nemo je distribuované v nádeji, že bude užitočné, ale BEZ ZǍRUKY; a to aj bez záruky na PREDAJNOSŤ a VHODNOSTI PRE KONKRÉTNY ÚČEL. Viac podrobností nájdete v GNU General Public Licence.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nemo; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
sk: S programom Nemo ste mali obdržať aj kópiu GNU General Public License; ak sa tak nestalo, napíšte na Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Bostom, MA 02110-1301 USA

en: Nemo lets you organize files and folders, both on your computer and online.
sk: Aplikácia Nemo vám umožňuje organizovať súbory a priečinky vo vašom počítači aj cez internet.

en: There was an error displaying help: 
    %s
sk: Počas zobrazovania Pomocníka nastala chyba:
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
sk: _Súbor

note: name, stock id, label
en: _Edit
sk: _Upraviť

note: name, stock id, label
en: _View
sk: _Zobraziť

note: name, stock id, label
en: _Help
sk: _Pomocník

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
sk: _Zatvoriť

note: tooltip
en: Close this folder
sk: Zatvoriť tento priečinok

en: Prefere_nces
sk: Nas_tavenia

en: Edit Nemo preferences
sk: Upraviť nastavenia Nemo

en: Undo the last text change
sk: Vrátiť späť poslednú zmenu textu

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
sk: Otvoriť _nadradený priečinok

en: Open the parent folder
sk: Otvoriť nadradený priečinok

note: tooltip
en: Stop loading the current location
sk: Zastaviť načítavanie tohto umiestnenia

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
sk: _Znovu načítať

note: tooltip
en: Reload the current location
sk: Znovu načítať aktuálne umiestnenie

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
sk: _Všetky témy

note: tooltip
en: Display Nemo help
sk: Zobraziť pomocníka aplikácie Nemo

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: Display keyboard shortcuts
sk: Zobraziť klávesové skratky

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
sk: _O programe

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nemo
sk: Zobraziť poďakovanie autorom Nema

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
sk: _Priblížiť

note: tooltip
en: Increase the view size
sk: Zväčšiť veľkosť zobrazenia

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
sk: Od_dialiť

note: tooltip
en: Decrease the view size
sk: Zmenšiť veľkosť zobrazenia

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
sk: Normálna _veľkosť

note: tooltip
en: Use the normal view size
sk: Použiť normálnu veľkosť zobrazenia

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
sk: Pripojiť sa k _serveru...

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
sk: Pripojiť sa ku vzdialenému počítaču alebo zdieľanému disku

note: tooltip
en: Open your personal folder
sk: Otvoriť domáci priečinok

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
sk: _Počítač

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sk: Prehliadať všetky lokálne aj vzdialené disky a priečinky, prístupné z tohto počítača

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
sk: _Sieť

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
sk: Prehliadať záložky a miesta v lokálnej sieti

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
sk: Š_ablóny

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
sk: Otvoriť priečinok osobných šablón

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
sk: _Kôš

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
sk: Otvoriť osobný priečinok Koša

note: name, stock id, label
en: _Go
sk: _Prejsť

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
sk: _Záložky

note: name, stock id, label
en: _Tabs
sk: _Karty

note: name, stock id, label
en: New _Window
sk: Nové _okno

en: Open another Nemo window for the displayed location
sk: Otvoriť ďalšie okno Nemo pre zobrazené umiestnenie

note: name, stock id, label
en: New _Tab
sk: Nová kar_ta

en: Open another tab for the displayed location
sk: Otvoriť zobrazené umiestnenie na ďalšej karte

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
sk: Z_avrieť všetky okná

en: Close all Navigation windows
sk: Zatvoriť všetky navigačné okná

note: name, stock id, label
en: _Back
sk: _Späť

en: Go to the previous visited location
sk: Prejsť na predchádzajúce navštívené umiestnenie

note: name, stock id, label
en: _Forward
sk: _Dopredu

en: Go to the next visited location
sk: Prejsť na nasledujúce navštívené umiestnenie

note: name, stock id, label
en: Toggle _Location Entry
sk: Prepnúť údaj _Umiestnenia

en: Switch between location entry and breadcrumbs
sk: Prepínajte medzi zadaním miesta a navigáciou

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
sk: _Prepnúť na druhý panel

en: Move focus to the other pane in a split view window
sk: Aktivovať druhý panel v okne s rozdeleným zobrazením

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
sk: _Rovnaké umiestnenie ako v druhom paneli

en: Go to the same location as in the extra pane
sk: Prejsť na rovnaké umiestnenie ako v ďalšom paneli

en: Add a bookmark for the current location to this menu
sk: Pridať záložku pre aktuálne umiestnenie do tohoto menu

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
sk: _Upraviť záložky...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
sk: Zobraziť okno, ktoré umožní upraviť záložky v tejto ponuke

en: _Previous Tab
sk: _Predošlá karta

en: Activate previous tab
sk: Aktivovať predošlú kartu

en: _Next Tab
sk: _Nasledujúca karta

en: Activate next tab
sk: Aktivovať nasledujúcu kartu

en: Move Tab _Left
sk: Presunúť kartu _vľavo

en: Move current tab to left
sk: Presunúť aktuálnu kartu vľavo

en: Move Tab _Right
sk: Presunúť kartu vp_ravo

en: Move current tab to right
sk: Presunúť aktuálnu kartu vpravo

en: Sidebar
sk: Bočný panel

en: Toolbar
sk: Panel nástrojov

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
sk: Zobraziť _skryté súbory

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
sk: Prepnúť zobrazovanie skrytých súborov v aktuálnom okne

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
sk: _Hlavný panel nástrojov

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
sk: Zmeniť viditeľnosť hlavného panela nástrojov tohto okna

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
sk: _Zobraziť bočný panel

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
sk: Zmeniť viditeľnosť bočného panelu tohto okna

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
sk: St_avový riadok

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
sk: Zmeniť viditeľnosť stavového riadka tohto okna

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: M_enubar
sk: Panel M_enu

note: tooltip
en: Change the default visibility of the menubar
sk: Zmeniť predvolenú viditeľnosť panela Menu

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
sk: _Hľadanie súborov...

note: tooltip
en: Search documents and folders
sk: Hľadať dokumenty a priečinky

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
sk: Ďalší _panel

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
sk: Otvoriť ďalšie zobrazenie priečinka vedľa súčasného

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: Show _Thumbnails
sk: Zobraziť _Miniatúry

note: tooltip
en: Toggle the display of thumbnails in the current directory
sk: Prepnúť zobrazenie miniatúr v aktuálnom adresári

en: Places
sk: Miesta

en: Select Places as the default sidebar
sk: Vybrať Miesta ako predvolený bočný panel

en: Tree
sk: Strom

en: Select Tree as the default sidebar
sk: Vybrať Strom ako predvolený bočný panel

en: Path Bar
sk: Tlačidlový štýl cesty

en: Always prefer the path bar
sk: Vždy preferovať tlačidlový štýl

en: Location Entry
sk: Zadanie miesta

en: Always prefer the location entry
sk: Vždy uprednostniť zadanie miesta

en: Back history
sk: Späť v histórii

en: Forward history
sk: Dopredu v histórii

en: _Up
sk: _Hore

en: Go to parent folder
sk: Prejsť do nadradeného priečinka

en: Go to home directory
sk: Prejsť do domovského priečinka

en: Go to Computer
sk: Prejsť na Počítač

en: Toggle Location Entry
sk: Prepnúť zadávacie pole umiestnenia

en: New folder
sk: Nový priečinok

en: Create a new folder
sk: Vytvoriť nový priečinok

en: Open a terminal in the active folder
sk: Otvoriť terminál v aktívnom priečinku

en: Icons
sk: Ikony

en: List
sk: Zoznam

en: Compact
sk: Kompaktný

en: Search
sk: Hľadať

en: Show Thumbnails
sk: Zobraziť miniatúry

en: _Location
sk: _Umiestnenie

en: _New Tab
sk: _Nová karta

en: _Close Tab
sk: _Zatvoriť kartu

en: No files found
sk: Nenašli sa žiadne súbory

en: These files are on an Audio CD.
sk: Tieto súbory sú na Zvukovom CD.

en: These files are on an Audio DVD.
sk: Tieto súbory sú na Zvukovom DVD.

en: These files are on a Video DVD.
sk: Tieto súbory sú na Video DVD.

en: These files are on a Video CD.
sk: Tieto súbory sú na Video CD.

en: These files are on a Super Video CD.
sk: Tieto súbory sú na Super Video CD.

en: These files are on a Photo CD.
sk: Tieto súbory sú na Foto CD.

en: These files are on a Picture CD.
sk: Tieto súbory sú na Obrázkovom CD.

en: The media contains digital photos.
sk: Médium obsahuje digitálne fotografie.

en: These files are on a digital audio player.
sk: Tieto súbory sú na digitálnom prehrávači hudby.

en: The media contains software.
sk: Médium obsahuje softvér.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
sk: Médium bolo detekované ako „%s“.

en: Open %s
sk: Otvoriť %s

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
sk: Vystrihnúť vybraný text do schránky

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
sk: Skopírovať vybraný text do schránky

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
sk: Vložiť text uložený v schránke

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
sk: Vybrať celý text v textovom poli

en: Move _Up
sk: Posunúť _vyššie

en: Move Dow_n
sk: Presunúť _nižšie

en: Use De_fault
sk: Použiť p_redvolené

en: The name and icon of the file.
sk: Názov a ikona súboru.

en: The size of the file.
sk: Veľkosť súboru.

en: The general type of the file.
sk: Všeobecný typ súboru.

en: Detailed Type
sk: Detailný typ

en: The specific type of the file.
sk: Konkrétny typ súboru.

en: The date the file was modified.
sk: Dátum, kedy bol súbor zmenený.

en: Modified - Time
sk: Zmenený - čas

en: Date Created
sk: Dátum vytvorenia

en: The date the file was created.
sk: Čas vytvorenia súboru.

en: Created - Time
sk: Vytvorené - Čas

en: Date Accessed
sk: Dátum prístupu

en: The date the file was accessed.
sk: Dátum, kedy bol súbor použitý.

en: Owner
sk: Vlastník

en: The owner of the file.
sk: Vlastník súboru.

en: Group
sk: Skupina

en: The group of the file.
sk: Skupina súboru.

en: The permissions of the file.
sk: Oprávnenia k súboru.

en: Octal Permissions
sk: Osmičkové oprávnenia

en: The permissions of the file, in octal notation.
sk: Oprávnenia k súboru v osmičkovej sústave.

en: MIME Type
sk: Typ MIME

en: The mime type of the file.
sk: MIME typ súboru.

en: SELinux Context
sk: Kontext SELinux

en: The SELinux security context of the file.
sk: Bezpečnostný kontext SELinux pre tento súbor.

en: The location of the file.
sk: Umiestnenie súboru.

en: Trashed On
sk: Presunutý do Koša

en: Date when file was moved to the Trash
sk: Dátum, kedy bol súbor presunutý do Koša

en: Original Location
sk: Pôvodné umiestnenie

en: Original location of file before moved to the Trash
sk: Pôvodné umiestnenie pred presunutím súboru do Koša

en: Hits
sk: Výskyty

en: How many times the search string appeared in the file
sk: Koľkokrát sa hľadaný reťazec vyskytol v súbore

en: on the desktop
sk: na ploche

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
sk: Nemôžete presunúť zväzok „%s“ do Koša.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
sk: Ak chcete vysunúť zväzok, použite prosím „Vysunúť“ z ponuky zväzku, ktoré je dostupné po kliknutí pravým tlačidlom myši.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
sk: Ak chcete odpojiť zväzok, použite prosím „Odpojiť zväzok“ z ponuky zväzku, ktoré je dostupné po kliknutí pravým tlačidlom myši.

en: _Move Here
sk: _Presunúť sem

en: _Copy Here
sk: _Kopírovať sem

en: _Link Here
sk: _Vytvoriť odkaz sem

en: This file cannot be mounted
sk: Tento súbor sa nedá pripojiť

en: This file cannot be unmounted
sk: Tento súbor sa nedá odpojiť

en: This file cannot be ejected
sk: Tento súbor sa nedá vysunúť

en: This file cannot be started
sk: Tento súbor sa nedá spustiť

en: This file cannot be stopped
sk: Tento súbor sa nedá zastaviť

en: Slashes are not allowed in filenames
sk: Lomky nie sú v názvoch súborov povolené

en: File not found
sk: Súbor nebol nájdený

en: Toplevel files cannot be renamed
sk: Súbory najvyžšej úrovne sa nedajú premenovať

en: Unable to rename desktop icon
sk: Nebolo možné premenovať ikonu na ploche

en: Unable to rename desktop file
sk: Nebolo možné premenovať súbor na ploche

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %H:%M
sk: Včera %H:%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 12h format. i.e. "Yesterday 9:04 PM"
en: Yesterday %-l:%M %p
sk: Včera %-l:%M %p

en: Not allowed to set permissions
sk: Nie je povolené nastaviť oprávnenia

en: Not allowed to set owner
sk: Nie je povolené nastaviť vlastníka

en: Specified owner '%s' doesn't exist
sk: Uvedený vlastník „%s“ neexistuje

en: Not allowed to set group
sk: Nie je povolené nastaviť skupinu

en: Specified group '%s' doesn't exist
sk: Uvedená skupina „%s“ neexistuje

en: %'u folder | %'u folders
sk[0]: %'u priečinkov
sk[1]: %'u priečinok
sk[2]: %'u priečinky

en: %'u file | %'u files
sk[0]: %'u súborov
sk[1]: %'u súbor
sk[2]: %'u súbory

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
sk: ? položiek

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
sk: ? bajtov

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Font
sk: Písmo

en: Archive
sk: Archív

en: Contacts
sk: Kontakty

en: Calendar
sk: Kalendár

en: Document
sk: Dokument

en: Presentation
sk: Prezentácia

en: Spreadsheet
sk: Pracovný zošit

en: Binary
sk: Binárny

en: Folder
sk: Priečinok

en: link
sk: odkaz

en: link (broken)
sk: odkaz (neplatný)

en: Name: %s
sk: Názov: %s

en: Type: %s
sk: Typ: %s

en: %s item | %s items
sk[0]: %s položiek
sk[1]: %s položka
sk[2]: %s položky

en: Contains: %s
sk: Obsahuje: %s

en: Size: %s
sk: Veľkosť: %s

en: Accessed: %s
sk: Otvorený: %s

en: Modified: %s
sk: Upravený: %s

en: Created: %s
sk: Vytvorené: %s

en: Location: %s
sk: Umiestnenie: %s

en: Merge folder "%s"?
sk: Zlúčiť priečinok „%s“?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
sk: Zlúčenie si vyžiada potvrdenie pred nahradením akýchkoľvek súborov v priečinku, ktorý je v konflikte s kopírovanými súbormi.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
sk: Starší priečinok s rovnakým názvom v „%s“ už existuje.

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
sk: Novší priečinok s rovnakým názvom v „%s“ už existuje.

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
sk: Ďalší priečinok s rovnakým názvom v „%s“ už existuje.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
sk: Ak ho nahradíte, odstránia sa všetky súbory v priečinku.

en: Replace folder "%s"?
sk: Nahradiť priečinok „%s“?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
sk: Priečinok s rovnakým názvom v „%s“ už existuje.

en: Replace file "%s"?
sk: Nahradiť súbor „%s“?

en: Replacing it will overwrite its content.
sk: Ak ho nahradíte, prepíše sa jeho obsah.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
sk: Starší súbor s rovnakým názvom v „%s“ už existuje.

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
sk: Novší súbor s rovnakým názvom v „%s“ už existuje.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
sk: Ďalší súbor s rovnakým názvom v „%s“ už existuje.

en: Original file
sk: Pôvodný súbor

en: Last modified:
sk: Naposledy upravený:

en: Replace with
sk: Nahradiť s

en: Merge
sk: Zlúčiť

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
sk: _Vyberte nový názov cieľa

en: Reset
sk: Obnoviť

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
sk: Použiť túto operáciu na všetky súbory

en: _Skip
sk: Pre_skočiť

en: Re_name
sk: Preme_novať

en: Replace
sk: Nahradiť

en: File conflict
sk: Konflikt súborov

en: S_kip All
sk: Pres_kočiť všetky

en: _Retry
sk: _Skúsiť znovu

en: Delete _All
sk: Vym_azať všetko

en: _Replace
sk: Nah_radiť

en: Replace _All
sk: N_ahradiť všetko

en: _Merge
sk: _Zlúčiť

en: Merge _All
sk: Zlúčiť všetk_o

en: Copy _Anyway
sk: _Aj tak skopírovať

en: %'d second | %'d seconds
sk[0]: %'d sekúnd
sk[1]: %'d sekunda
sk[2]: %'d sekundy

en: %'d minute | %'d minutes
sk[0]: %'d minút
sk[1]: %'d minúta
sk[2]: %'d minúty

en: %'d hour | %'d hours
sk[0]: %'d hodín
sk[1]: %'d hodina
sk[2]: %'d hodiny

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
sk[0]: približne %'d hodín
sk[1]: približne %'d hodina
sk[2]: približne %'d hodiny

note: appended to new link file
en: Another link to %s
sk: Ďalší odkaz na %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix                                 codespell:ignore * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
sk: %'d. odkaz na %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
sk: %'d. odkaz na %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
sk: %'d. odkaz na %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
sk: %'d. odkaz na %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or                codespell:ignore * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
sk:  (kopírovať)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
sk:  (ďalšia kópia)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
sk: . kópia)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
sk: . kópia)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
sk: . kópia)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
sk: . kópia)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
sk: %s (kópia)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
sk: %s (ďalšia kópia)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
sk: %s (%'d. kópia)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
sk: %s (%'d. kópia)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
sk: %s (%'d. kópia)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
sk: %s (%'d. kópia)%s

en: Error removing file: %s
sk: Chyba pri odstraňovaní súboru: %s

en: Waiting to copy a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to copy files from '%1$s' to '%2$s'
sk[0]: Čaká sa na kopírovanie súboru z '%1$s' do '%2$s'
sk[1]: Čaká sa na kopírovanie súborov z '%1$s' do '%2$s'
sk[2]: Čaká sa na kopírovanie súborov z '%1$s' do '%2$s'

en: Waiting to move a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to move files from '%1$s' to '%2$s'
sk[0]: Čaká sa na presun súboru z '%1$s' do '%2$s'
sk[1]: Čaká sa na presun súborov z '%1$s' do '%2$s'
sk[2]: Čaká sa na presun súborov z '%1$s' do '%2$s'

en: Waiting to permanently delete a file from '%s' | Waiting to permanently delete files from '%s'
sk[0]: Čaká sa na trvalé odstránenie súborov z '%s'
sk[1]: Čaká sa na trvalé odstránenie súboru z '%s'
sk[2]: Čaká sa na trvalé odstránenie súborov z '%s'

en: Waiting to trash a file in '%s' | Waiting to trash files in '%s'
sk[0]: Čaká sa na vyhodenie súborov v '%s' do koša
sk[1]: Čaká sa na vyhodenie súboru v '%s' do koša
sk[2]: Čaká sa na vyhodenie súborov v '%s' do koša

en: Waiting to empty the trash
sk: Čaká sa na vyprázdňovanie koša

en: Waiting to duplicate a file in '%s' | Waiting to duplicate files in '%s'
sk[0]: Čaká sa na duplikovanie súboru v '%s'
sk[1]: Čaká sa na duplikovanie súborov v '%s'
sk[2]: Čaká sa na duplikovanie súborov v '%s'

en: Waiting to change permissions of files in '%s'
sk: Čaká sa na zmenu právomocí súborov v '%s'

en: Waiting to link a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to link files from '%1$s' to '%2$s'
sk[0]: Čaká sa na vytvorenie odkazu pre súbor '%1$s' na '%2$s'
sk[1]: Čaká sa na vytvorenie odkazov pre súbory '%1$s' na '%2$s'
sk[2]: Čaká sa na vytvorenie odkazov pre súbory '%1$s' na '%2$s'

en: Are you sure you want to move "%B" to the trash?
sk: Naozaj chcete presunúť súbor „%B“ do koša?

note: translators: the singular form here can be skipped.
en: unused %'d | Are you sure you want to move the %'d selected items to the trash?
sk[0]: %'d
sk[1]: Ste si istý, že chcete presunúť %'d vybrané položky do koša?
sk[2]: Ste si istý, že chcete presunúť %'d vybraných položiek do koša?

en: You can restore an item from the trash, if you later change your mind.
sk: Ak zmeníte názor, neskôr môžete položku obnoviť z koša.

en: Move to _Trash
sk: Presunúť do _koša

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
sk: Ste si istý, že chcete z Koša trvale odstrániť „%B“?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
sk[0]: Ste si istý, že chcete z Koša trvale odstrániť %'d vybraných položiek?
sk[1]: Ste si istý, že chcete z Koša trvale odstrániť %'d vybranú položku?
sk[2]: Ste si istý, že chcete z Koša trvale odstrániť %'d vybrané položky?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
sk: Ak odstránite položku, bude trvale stratená.

en: Empty all items from Trash?
sk: Odstrániť všetky položky z Koša?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
sk: Všetky položky v Koši budú trvale odstránené.

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
sk: Ste si istý, že chcete trvale odstrániť „%B“?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
sk[0]: Ste si istý, že chcete trvale odstrániť %'d vybraných položiek?
sk[1]: Ste si istý, že chcete trvale odstrániť %'d vybranú položku?
sk[2]: Ste si istý, že chcete trvale odstrániť %'d vybrané položky?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
sk[0]: %'d súborov zostáva na odstránenie
sk[1]: %'d súbor zostáva na odstránenie
sk[2]: %'d súbory zostávajú na odstránenie

en: Deleting files
sk: Odstraňujú sa súbory

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
sk[0]: zostáva %T
sk[1]: zostáva %T
sk[2]: zostávajú %T

en: Error while deleting.
sk: Chyba pri odstraňovaní.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
sk: Nie je možné vymazať súbory v priečinku „%B“, pretože nemáte oprávnenie ich vidieť.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
sk: Nastala chyba pri zisťovaní informácií o súboroch v priečinku „%B“.

en: _Skip files
sk: Pre_skočiť súbory

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
sk: Nie je možné vymanaž priečinok „%B“, pretože nemáte oprávnenie na jeho čítanie.

en: There was an error reading the folder "%B".
sk: Nastala chyba pri čítaní priečinka „%B“.

en: Could not remove the folder %B.
sk: Nepodarilo sa odstrániť priečinok %B.

en: There was an error deleting %B.
sk: Nastala chyba pri mazaní %B.

en: Moving files to trash
sk: Presúvajú sa súbory do Koša

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
sk[0]: %'d súborov zostáva vyhodiť do Koša
sk[1]: %'d súbor zostáva vyhodiť do Koša
sk[2]: %'d súbory zostáva vyhodiť do Koša

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
sk: Nie je možné presunúť súbor do Koša. Chcete ho odstrániť úplne?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
sk: Súbor „%B“ nie je možné presunúť do Koša.

en: Trashing Files
sk: Vyhadzujú sa súbory do Koša

en: Deleting Files
sk: Odstraňujú sa súbory

en: Unable to eject %V
sk: Nepodarilo sa vysunúť %V

en: Unable to unmount %V
sk: Nepodarilo sa odpojiť %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
sk: Chcete vyprázdniť Kôš pred odpojením?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
sk: Kvôli uvoľneniu miesta na tomto zväzku treba vyprázdniť Kôš. Všetky položky v Koši sa nenávratne stratia.

en: Do _not Empty Trash
sk: _Nevyprázdňovať Kôš

en: Unable to mount %s
sk: Nepodarilo sa pripojiť %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
sk[0]: Pripravuje sa kopírovanie %'d súborov (%S)
sk[1]: Pripravuje sa kopírovanie %'d súboru (%S)
sk[2]: Pripravuje sa kopírovanie %'d súborov (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
sk[0]: Pripravuje sa presunutie %'d súborov (%S)
sk[1]: Pripravuje sa presunutie %'d súboru (%S)
sk[2]: Pripravuje sa presunutie %'d súborov (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
sk[0]: Pripravuje sa vymazanie %'d súborov (%S)
sk[1]: Pripravuje sa vymazanie %'d súboru (%S)
sk[2]: Pripravuje sa vymazanie %'d súborov (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
sk[0]: Príprava na vyhodenie %'d súborov do Koša
sk[1]: Príprava na vyhodenie %'d súboru do Koša
sk[2]: Príprava na vyhodenie %'d súborov do Koša

en: Error while copying.
sk: Chyba pri kopírovaní.

en: Error while moving.
sk: Chyba pri presúvaní.

en: Error while moving files to trash.
sk: Chyba pri presune súborov do Koša.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
sk: Nie je možné spracovať súbory v priečinku „%B“, pretože nemáte oprávnenie ich vidieť.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sk: Nie je možné spracovať priečinok „%B“, pretože nemáte oprávnenie ho čítať.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sk: Nie je možné spracovať súbor „%B“, pretože nemáte oprávnenie ho čítať.

en: There was an error getting information about "%B".
sk: Nastala chyba pri zisťovaní informácií o „%B“.

en: Error while copying to "%B".
sk: Chyba pri kopírovaní do „%B“.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
sk: Nemáte oprávnenia na prístup k cieľovému priečinku.

en: There was an error getting information about the destination.
sk: Nastala chyba pri získavaní informácií o cieli.

en: The destination is not a folder.
sk: Cieľ nie je priečinkom.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
sk: V cieli nie je dostatok miesta. Skúste odstrániť nejaké súbory.

en: %S more space is required to copy to the destination.
sk: Na kopírovanie do cieľa sa vyžaduje ešte %S voľného miesta.

en: The destination is read-only.
sk: Cieľ je iba na čítanie.

en: Moving "%B" to "%B"
sk: Presúva sa „%B“ do „%B“

en: Copying "%B" to "%B"
sk: Kopíruje sa „%B“ do „%B“

en: Duplicating "%B"
sk: Duplikuje sa „%B“

en: Moving file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
sk: Presúva sa %'d. z %'d súborov (v „%B“) do „%B“

en: Copying file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
sk: Kopíruje sa %'d. z %'d súborov (v „%B“) do „%B“

en: Duplicating file %'d of %'d (in "%B")
sk: Duplikuje sa %'d. z %'d súborov (v „%B“)

en: Moving file %'d of %'d to "%B"
sk: Presúva sa %'d. z %'d súborov do „%B“

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
sk: Kopíruje sa %'d. z %'d súborov do „%B“

en: Duplicating file %'d of %'d
sk: Duplikuje sa %'d. z %'d súborov

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
sk: %S z %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
sk[0]: %S z %S - zostáva: %T (%S/sec)
sk[1]: %S z %S - zostáva %T (%S/sec)
sk[2]: %S z %S - zostávajú %T (%S/sec)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
sk: Nie je možné skopírovať priečinok „%B“, pretože nemáte oprávnenia na jeho vytvorenie v cieli.

en: There was an error creating the folder "%B".
sk: Pri vytváraní priečinka „%B“ nastala chyba.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
sk: Súbory v priečinku „%B“ nie je možné skopírovať pretože nemáte oprávnenia na ich zobrazenie.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
sk: Priečinok „%B“ nie je možné skopírovať pretože nemáte oprávnenia na jeho čítanie.

en: Error while moving "%B".
sk: Chyba pri presune „%B“.

en: Could not remove the source folder.
sk: Nepodarilo sa odstrániť zdrojový priečinok.

en: Error while copying "%B".
sk: Chyba pri kopírovaní „%B“.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
sk: Nepodarilo sa odstrániť súbory z už existujúceho priečinka %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
sk: Nepodarilo sa odstrániť už existujúci súbor %F.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
sk: Nedá sa presunúť priečinok do seba samého.

en: You cannot copy a folder into itself.
sk: Nemôžete kopírovať priečinok do seba samého.

en: The destination folder is inside the source folder.
sk: Cieľový priečinok je vo vnútri zdrojového priečinka.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
sk: Nedá sa presunúť súbor do seba samého.

en: You cannot copy a file over itself.
sk: Nedá sa kopírovať súbor do seba samého.

en: The source file would be overwritten by the destination.
sk: Zdrojový súbor by bol prepísaný cieľovým.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
sk: Nepodarilo sa odstrániť už existujúci súbor s rovnakým názvom v %F.

en: There was an error copying the file into %F.
sk: Nastala chyba pri kopírovaní súboru do %F.

en: Copying Files
sk: Kopírujú sa súbory

en: Preparing to Move to "%B"
sk: Pripravuje sa presun do „%B“

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
sk[0]: Príprava na presunutie %'d súborov
sk[1]: Príprava na presunutie %'d súboru
sk[2]: Príprava na presunutie %'d súborov

en: There was an error moving the file into %F.
sk: Nastala chyba pri presúvaní súboru do %F.

en: Moving Files
sk: Presúvajú sa súbory

en: Creating links in "%B"
sk: Vytvárajú sa odkazy v „%B“

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
sk[0]: Vytváranie odkazov na %'d súborov
sk[1]: Vytváranie odkazu na %'d súbor
sk[2]: Vytváranie odkazov na %'d súbory

en: Error while creating link to %B.
sk: Chyba pri vytváraní odkazu na %B.

en: Symbolic links only supported for local files
sk: Symbolické odkazy sú podporované iba pre lokálne súbory

en: The target doesn't support symbolic links.
sk: Cieľ nepodporuje symbolické odkazy.

en: There was an error creating the symlink in %F.
sk: Nastala chyba pri tvorbe symbolického odkazu v %F.

en: Setting permissions
sk: Nastavujú sa oprávnenia

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
sk: Nepomenovaný priečinok

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
sk: Dokument bez názvu

en: Error while creating directory %B.
sk: Chyba pri vytváraní priečinka „%B“.

en: Error while creating file %B.
sk: Chyba pri vytváraní súboru „%B“.

en: There was an error creating the directory in %F.
sk: Nastala chyba pri vytváraní priečinka v %F.

en: Emptying Trash
sk: Vyprázdňuje sa Kôš

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
sk: Nebolo možné označiť spúšťač ako dôveryhodný (spustiteľný)

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
sk[0]: Presunúť %d položiek späť do „%s“
sk[1]: Presunúť %d položku späť do „%s“
sk[2]: Presunúť %d položky späť do „%s“

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
sk[0]: Presunúť %d položiek do „%s“
sk[1]: Presunúť %d položku do „%s“
sk[2]: Presunúť %d položky do „%s“

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
sk[0]: _Vrátiť presunutie %d položiek
sk[1]: _Vrátiť presunutie %d položky
sk[2]: _Vrátiť presunutie %d položiek

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
sk[0]: _Zopakovať presunutie %d položiek
sk[1]: _Zopakovať presunutie %d položky
sk[2]: _Zopakovať presunutie %d položiek

en: Move '%s' back to '%s'
sk: Presunúť „%s“ späť do „%s“

en: Move '%s' to '%s'
sk: Presunúť „%s“ do „%s“

en: _Undo Move
sk: Vrátiť pres_unutie

en: _Redo Move
sk: _Zopakovať vrátené presunutie

en: _Undo Restore from Trash
sk: _Vrátiť obnovenie z Koša

en: _Redo Restore from Trash
sk: _Zopakovať vrátené obnovenie z Koša

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
sk[0]: Presunúť %d položiek späť do Koša
sk[1]: Presunúť %d položku späť do Koša
sk[2]: Presunúť %d položky späť do Koša

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
sk[0]: Obnoviť %d položiek z Koša
sk[1]: Obnoviť %d položku z Koša
sk[2]: Obnoviť %d položky z Koša

en: Move '%s' back to trash
sk: Presunúť „%s“ späť do Koša

en: Restore '%s' from trash
sk: Obnoviť „%s“ z Koša

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
sk[0]: Odstrániť %d skopírovaných položiek
sk[1]: Odstrániť %d skopírovanú položku
sk[2]: Odstrániť %d skopírované položky

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
sk[0]: Skopírovať %d položiek do „%s“
sk[1]: Skopírovať %d položku do „%s“
sk[2]: Skopírovať %d položky do „%s“

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
sk[0]: _Vrátiť skopírovanie %d položiek
sk[1]: _Vrátiť skopírovanie %d položky
sk[2]: _Vrátiť skopírovanie %d položiek

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
sk[0]: _Zopakovať vrátené skopírovanie %d položiek
sk[1]: _Zopakovať vrátené skopírovanie %d položky
sk[2]: _Zopakovať vrátené skopírovanie %d položiek

en: Delete '%s'
sk: Odstrániť „%s“

en: Copy '%s' to '%s'
sk: Skopírovať „%s“ do „%s“

en: _Undo Copy
sk: _Vrátiť kopírovanie

en: _Redo Copy
sk: Zopakovať v_rátené kopírovanie

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
sk[0]: Odstrániť %d duplikovaných položiek
sk[1]: Odstrániť %d duplikovanú položku
sk[2]: Odstrániť %d duplikované položky

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
sk[0]: Duplikovať %d položiek v „%s“
sk[1]: Duplikovať %d položku v „%s“
sk[2]: Duplikovať %d položky v „%s“

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
sk[0]: _Vrátiť zduplikovanie %d položiek
sk[1]: _Vrátiť zduplikovanie %d položky
sk[2]: _Vrátiť zduplikovanie %d položiek

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
sk[0]: _Zopakovať vrátené zduplikovanie %d položiek
sk[1]: _Zopakovať vrátené zduplikovanie %d položky
sk[2]: _Zopakovať vrátené zduplikovanie %d položiek

en: Duplicate '%s' in '%s'
sk: Duplikovať „%s“ v „%s“

en: _Undo Duplicate
sk: _Vrátiť duplikovanie

en: _Redo Duplicate
sk: _Zopakovať vrátené duplikovanie

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
sk[0]: Odstrániť odkazy na %d položiek
sk[1]: Odstrániť odkazy na %d položku
sk[2]: Odstránniť odkaty na %d položky

en: Create links to %d item | Create links to %d items
sk[0]: Vytvoriť odkazy na %d položiek
sk[1]: Vytvoriť odkazy na %d položku
sk[2]: Vytvoriť odkazy na %d položky

en: Delete link to '%s'
sk: Odstrániť odkaz na „%s“

en: Create link to '%s'
sk: Vytvoriť odkaz na „%s“

en: _Undo Create Link
sk: _Vrátiť vytvorenie odkazu

en: _Redo Create Link
sk: _Zopakovať vrátené vytvorenie odkazu

en: Create an empty file '%s'
sk: Vytvoriť prázdny súbor „%s“

en: _Undo Create Empty File
sk: _Vrátiť vytvorenie prázdneho súboru

en: _Redo Create Empty File
sk: _Zopakovať vrátené vytvorenie prázdneho súboru

en: Create a new folder '%s'
sk: Vytvoriť nový priečinok „%s“

en: _Undo Create Folder
sk: _Vrátiť vytvorenie priečinka

en: _Redo Create Folder
sk: _Zopakovať vytvorenie priečinka

en: Create new file '%s' from template
sk: Vytvoriť nový súbor „%s“ zo šablóny

en: _Undo Create from Template
sk: Vrátiť vytvorenie zo šablóny

en: _Redo Create from Template
sk: _Opakovať vrátené vytvorenie zo šablóny

en: Rename '%s' as '%s'
sk: Premenovať „%s“ na „%s“

en: _Undo Rename
sk: _Vrátiť premenovanie

en: _Redo Rename
sk: _Zopakovať vrátené premenovanie

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
sk[0]: Presunúť %d položiek do Koša
sk[1]: Presunúť %d položku do Koša
sk[2]: Presunúť %d položky do Koša

en: Restore '%s' to '%s'
sk: Obnoviť „%s“ na „%s“

en: Move '%s' to trash
sk: Presunúť „%s“ do Koša

en: _Undo Trash
sk: _Vrátiť zahodenie do Koša

en: _Redo Trash
sk: _Zopakovať vrátené zahodenie do Koša

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
sk: Obnoviť pôvodné oprávnenia položiek obsiahnutých v „%s“

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
sk: Nastaviť oprávnenia položiek obsiahnutých v „%s“

en: _Undo Change Permissions
sk: _Vrátiť zmenu oprávnení

en: _Redo Change Permissions
sk: _Zopakovať vrátenú zmenu oprávnení

en: Restore original permissions of '%s'
sk: Obnoviť pôvodné oprávnenia „%s“

en: Set permissions of '%s'
sk: Nastaviť oprávnenia „%s“

en: Restore group of '%s' to '%s'
sk: Obnoviť skupinu „%s“ na „%s“

en: Set group of '%s' to '%s'
sk: Nastaviť skupinu „%s“ na „%s“

en: _Undo Change Group
sk: _Vrátiť zmenu skupiny

en: _Redo Change Group
sk: _Zopakovať vrátenú zmenu skupiny

en: Restore owner of '%s' to '%s'
sk: Obnoviť vlastníka „%s“ na „%s“

en: Set owner of '%s' to '%s'
sk: Nastaviť vlastníka „%s“ na „%s“

en: _Undo Change Owner
sk: _Vrátiť zmenu vlastníka

en: _Redo Change Owner
sk: _Zopakovať vrátenú zmenu vlastníka

en: Could not determine original location of "%s"
sk: Nepodarilo sa určiť pôvodné umiestnenie pre „%s“

en: The item cannot be restored from trash
sk: Položka sa nedá obnoviť z Koša

en: The selection rectangle
sk: Obdĺžnik výberu

en: Could not forget association
sk: Nepodarilo sa zabudnúť asociáciu

en: Forget association
sk: Zabudnúť asociáciu

en: Valid executable.
sk: Platný spustiteľný súbor.

en: Not a valid executable.  Spaces in the file path must be escaped with backslash (\).
sk: Nie je platným spustiteľným súborom. Medzery v ceste k súboru musia byť ošetrené lomítkom (\).

note: the %s here is a file extension
en: %s document
sk: Dokument %s

en: Open all files of type "%s" with
sk: Otvárať všetky súbory typu „%s“ programom

en: Select an application in the list to open %s and other files of type "%s"
sk: Zvoľte program zo zoznamu na otvorenie %s a iných súbory typu „%s“

en: Custom application
sk: Vlastný program

en: Executables
sk: Spustiteľné

en: You can also type or select a custom executable file to use to open this file type.  You can use this command just once, or set it as default for all files of this type.
sk: Môžete aj zadať alebo zvoliť vlastný spustiteľný súbor na otváranie súborov tohto typu. Môžete tento príkaz použiť raz, alebo ho nastaviť ako predvolený pre všetky súbory tohto typu.

en: Enter a custom command...
sk: Zadajte vlastný príkaz...

en: Add to list
sk: Pridať do zoznamu

en: Set as default
sk: Nastaviť ako predvolený

en: Reset to system defaults
sk: Obnoviť predvolené systémové nastavenia

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
sk: Prepáčte, ale nemôžete spúšťať príkazy zo vzdialeného umiestnenia.

en: This is disabled due to security considerations.
sk: Toto je z bezpečnostných dôvodov zakázané.

en: There was an error launching the application.
sk: Pri spúšťaní programu nastala chyba.

en: This drop target only supports local files.
sk: Táto plocha na pustenie podporuje iba lokálne súbory.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
sk: Ak chcete otvoriť súbory, ktoré nie sú lokálne, skopírujte ich do lokálneho priečinka a potom ich znova pusťte.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
sk: Ak chcete otvoriť súbory, ktoré nie sú lokálne, skopírujte ich do lokálneho priečinka a potom ich znova pusťte. Lokálne súbory, ktoré ste pustili, už boli otvorené.

en: Details:
sk: Podrobnosti:

en: Preparing
sk: Pripravuje sa

en: Search in "%s"
sk: Vyhľadať v umiestnení „%s“

en: Edit
sk: Upraviť

en: Undo Edit
sk: Vrátiť úpravu

en: Undo the edit
sk: Vrátiť späť úpravu

en: Redo Edit
sk: Zopakovať vrátenú úpravu

en: Redo the edit
sk: Zopakovať vrátenú úpravu

en: The text of the label.
sk: Text popisu.

en: Justification
sk: Zarovnanie

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
sk: Zarovnanie riadkov textu popisu relatívne k sebe navzájom. Toto NEOVPLYVŇUJE zarovnanie popisu vzhľadom k jeho umiestneniu. Na to použite GtkMisc::xalign.

en: Line wrap
sk: Zalamovanie riadkov

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
sk: Ak je nastavené, príliš dlhé riadky sa budú zalamovať.

en: Cursor Position
sk: Pozícia kurzora

en: The current position of the insertion cursor in chars.
sk: Aktuálna pozícia vkladacieho kurzora zadaná v znakoch.

en: Selection Bound
sk: Okraje výberu

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
sk: Pozícia opačného konca výberu od kurzoru v znakoch.

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Input Methods
sk: Metódy vstupu

en: Show more _details
sk: Zobraziť viac _podrobností

en: You can stop this operation by clicking cancel.
sk: Túto operáciu môžete prerušiť kliknutím na Zrušiť.

en:  (invalid Unicode)
sk:  (neplatné Unicode)

en: Create a new l_auncher here...
sk: Vytvoriť nový _spúšťač sem...

en: Create a new launcher in this folder
sk: Vytvoriť nový spúšťač do tohto priečinka

en: Jump to new workspace
sk: Skočiť na novú plochu

en: Create a new workspace and activate it
sk: Vytvoriť novú pracovnú plochu a aktivovať ju

en: Remove workspace
sk: Odstrániě pracovnú plochu

en: Remove the currently active workspace
sk: Odstrániť momentálne aktívnu plochu

en: Manage workspaces (Expo)
sk: Spravuje pracovné priestory (Expo)

en: Open Expo to add, remove, or organize workspaces
sk: Otvoriť Expo pre pridávanie, odstraňovanie a organizovanie pracovných plôch

en: Add Desklets
sk: Pridať Desklet

en: Add Cinnamon desklets
sk: Pridať desklety prostredia Cinnamon

en: Change Desktop _Background
sk: Zmeniť _pozadie plochy

en: Change the Cinnamon desktop background
sk: Zmeniť pozadie pracovnej plochy prostredia Cinnamon

en: Mount archive
sk: Pripojiť archív

en: Mount %f to browse its contents
sk: Pripojiť %f pre prehliadnutie jeho obsahu

en: Set as Wallpaper...
sk: Nastaviť ako pozadie...

en: Set the selected image as your Cinnamon desktop wallpaper
sk: Nastaviť vybratý obrázok ako pozadie vašej pracovnej plochy prostredia Cinnamon

en: Display Settings
sk: Nastavenia displejov

en: Change the resolution
sk: Zmena rozlíšenia

en: Files
sk: Súbory

en: Access and organize files
sk: Pristupuje k súborom a organizuje ich

en: Edit Bookmarks
sk: Upraviť záložky

en: <b>_Bookmarks</b>
sk: <b>_Záložky</b>

en: <b>_Name</b>
sk: <b>_Názov</b>

en: <b>_Location</b>
sk: <b>_Umiestnenie</b>

[ctx: Desktop icon size]
en: Smaller
sk: Menšia

[ctx: Desktop icon size]
en: Small
sk: Malá

[ctx: Desktop icon size]
en: Normal
sk: Normálny

[ctx: Desktop icon size]
en: Large
sk: Veľká

[ctx: Desktop icon size]
en: Larger
sk: Väčšia

en: Vertical
sk: Zvislo

en: Horizontal
sk: Vodorovne

en: Current Monitor Layout
sk: Rozloženie aktuálneho monitora

en: Icon Size
sk: Veľkosť ikon

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Direction
sk: Smer

en: Sort items by
sk: Usporiadať položky podľa

en: Reset grid spacing
sk: Obnoviť rozstup mriežky

en: button
sk: tlačidlo

en: Adjust horizontal grid spacing
sk: Upraviť horizontálne tabuľkové medzery

en: Adjust vertical grid spacing
sk: Upraviť vertikálne tabuľkové medzery

en: page0
sk: strana 0

en: <b><big>Desktop icons are not currently enabled for this monitor.</big></b>
sk: <b><big>Ikony na pracovnej ploche nie sú teraz povolené pre tento monitor.</big></b>

en: page1
sk: strana 1

en: Desktop Layout
sk: Rozloženie pracovnej plochy

en: No desktop icons
sk: Žiadne ikony pracovnej plochy

en: Show desktop icons on primary monitor only
sk: Zobraziť ikony pracovnej plochy iba na hlavnom monitore

en: Show desktop icons on non-primary monitor(s) only
sk: Zobraziť ikony pracovnej plochy iba na vedľajších monitoroch

en: Show desktop icons on all monitors
sk: Zobraziť ikony pracovnej plochy na všetkých monitoroch

en: Desktop Icons
sk: Ikony pracovnej plochy

en: Mounted Drives
sk: Pripojené jednotky

en: Options
sk: Voľby

en: Show icons from missing monitors
sk: Zobraziť ikony z chýbajúcich monitorov

en: Matching monospace font
sk: Zodpovedajúce písmo monospace

en: System monospace font
sk: Systémové písmo monospace

en: Normal font
sk: Normálne písmo

en: Always
sk: Vždy

en: Local Files Only
sk: Iba lokálne súbory

en: Never
sk: Nikdy

en: Decimal
sk: Desiatkové číslo

en: Decimal (long format)
sk: Desiatkové číslo (dlhý formát)

en: Binary (long format)
sk: Binárne číslo (dlhý formát)

en: By Name
sk: Podľa názvu

en: By Size
sk: Podľa veľkosti

en: By Type
sk: Podľa typu

en: By Detailed Type
sk: Podľa podrobného typu

en: By Modification Date
sk: Podľa dátumu úpravy

en: By Access Date
sk: Podľa dátumu prístupu

en: By Trashed Date
sk: Podľa dátumu presunutia do Koša

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: File Management Preferences
sk: Nastavenia správy súborov

en: <b>Default View</b>
sk: <b>Predvolené zobrazenie</b>

en: View _new folders using:
sk: Zobraziť _nové priečinky pomocou:

en: _Inherit view type from parent
sk: _Zdediť typ náhľadu od rodiča

en: _Arrange items:
sk: _Usporiadať položky:

en: Sort _folders before files
sk: Zoradiť p_riečinky pred súbormi

en: Sort _favorites before other files
sk: Usporiadať _obľúbené súbory pred ostatnými súbormi

en: <b>Icon View Defaults</b>
sk: <b>Predvoľby zobrazenia ikon</b>

en: Default _zoom level:
sk: Predvolené _priblíženie:

en: _Text beside icons
sk: _Text vedľa ikon

en: <b>Compact View Defaults</b>
sk: <b>Predvoľby kompaktného zobrazenia</b>

en: _Default zoom level:
sk: Pre_dvolené priblíženie:

en: A_ll columns have the same width
sk: Všetky stĺpce _majú rovnakú šírku

en: <b>List View Defaults</b>
sk: <b>Predvoľby zobrazenia zoznamu</b>

en: D_efault zoom level:
sk: Pr_edvolené priblíženie:

en: <b>Tree View Defaults</b>
sk: <b>Predvoľby stromového zobrazenia</b>

en: Show _only folders
sk: Z_obraziť iba priečinky

en: Views
sk: Zobrazenia

en: _Single click to open items
sk: Otvárať položky j_ednoduchým kliknutím

en: _Double click to open items
sk: Otvárať položky _dvojitým kliknutím

en: Double-click on a blank area to go to the parent folder
sk: Dvojitým kliknutím do prázdnej oblasti prejdete do nadradeného priečinka

en: Open each _folder in its own window
sk: _Otvoriť každý priečinok vo vlastnom okne

en: Behavior
sk: Správanie

en: Click on a file's name twice to rename it
sk: Dvojitým kliknutím na názov súboru ho premenujete

en: Ignore per-folder view preferences
sk: Ignorovať individuálne nastavenia jednotlivých priečinkov

en: Disable file operation queueing
sk: Zakázať zaraďovanie operácií so súbormi do fronty

en: Always start in dual-pane view
sk: Stále začínať v dvoj-panelovom zobrazení

en: Automatically expand rows during drag-and-drop
sk: Automaticky zväčšiť riadky počas ťahania a pustenia

en: <b>Executable Text Files</b>
sk: <b>Spustiteľné textové súbory</b>

en: _Run executable text files when they are opened
sk: _Spúšťať spustiteľné textové súbory otvorením

en: _View executable text files when they are opened
sk: _Zobraziť spustiteľné textové súbory otvorením

en: _Ask each time
sk: Vždy sa pýt_ať

en: <b>Trash</b>
sk: <b>Kôš</b>

en: Ask before moving files to the Trash
sk: Pýtať sa pred presunutím súborov do koša

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
sk: _Pýtať sa pred vyprázdnením Koša alebo odstránením súborov

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
sk: Ponúkať príkaz _Odstrániť, ktorý nepoužíva kôš

en: Bypass the Trash when the Delete key is pressed
sk: Vynechať Kôš ak je stlačené tlačidlo Delete

en: <b>Media Handling</b>
sk: <b>Spracovanie médii</b>

en: Automatically mount removable media when inserted and on startup
sk: Automaticky pripájať vložené vymeniteľné médiá po spustení

en: Automatically open a folder for automounted media
sk: Automaticky otvoriť priečinok pre samopripájacie médiá

en: Prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
sk: Vyzvať alebo automaticky spustiť programy ak je médium vložené

en: Automatically close the device's tab, pane, or window when a device is unmounted or ejected
sk: Automaticky zatvoriť kartu zariadenia, alebo okno ak je zariadenie odpojené, alebo vybrané

en: Detect content of media and suggest application to open
sk: Detegovať obsah média a navrhnúť program na otvorenie

en: <b>Bulk Rename</b>
sk: <b>Hromadné premenovanie</b>

en: Command to invoke when renaming multiple items:
sk: V prípade premenovania viacerych položiek vykonať príkaz:

en: <b>Icon Captions</b>
sk: <b>Popisy ikon</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
sk: Vyberte poradie, v akom sa budú zobrazovať informácie pod názvami ikon. Ďalšie informácie sa zobrazia pri priblížení.

en: <b>Date</b>
sk: <b>Dátum</b>

en: _Format:
sk: _Formát:

en: Style:
sk: Štýl:

en: <b>Window and Tab Titles</b>
sk: <b>Názvy okien a kariet</b>

en: Show the full p_ath in the title bar and tab bars
sk: Zobraziť celú cestu v paneli s názvami a kartami

en: <b>File Size</b>
sk: <b>Veľkosť súboru</b>

en: _Prefixes:
sk: _Predpony:

en: <b>File Properties</b>
sk: <b>Vlastnosti súboru</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
sk: Zobraziť rozšírené oprávnenia v okne vlastností súboru

en: <b>Move/Copy To Menu</b>
sk: <b>Presunúť / Kopírovať do ponuky</b>

en: List bookmarks in the menu
sk: Zobraziť v ponuke záložky

en: List devices and network locations in the menu
sk: Zobraziť v ponuke zariadenia a sieťové lokality

en: Display
sk: Zobrazenie

en: <b>List Columns</b>
sk: <b>Zobrazenie stĺpcov</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
sk: Vyberte poradie, v akom sa budú zobrazovať informácie pod názvami ikon.

en: List Columns
sk: Zobrazenie stĺpcov

en: <b>Previewable Files</b>
sk: <b>Nahliadnuteľné súbory</b>

en: Show _thumbnails:
sk: Zobraziť _miniatúry:

en: _Inherit thumbnail visibility from parent
sk: _Zdediť viditeľnosť náhľadu od rodiča

en: _Only for files smaller than:
sk: _Iba pre súbory menšie ako:

en: <b>Folders</b>
sk: <b>Priečinky</b>

en: Count _number of items:
sk: Zobraziť _počet položiek:

en: <b>Tooltips</b>
sk: <b>Nápoveda</b>

en: Show tooltips in icon and compact views
sk: Zobraziť nápovedu v zobrazení ikon a v kompaktnom zobrazení

en: Show tooltips in list views
sk: Zobraziť nápovedu v zobrazení zoznamu

en: Show tooltips on the desktop
sk: Zobraziť nápovedu na ploche

en: <i>By default, a folder tooltip shows the item count, and files display their size.
        Select additional information to display in the tooltip:</i>
sk: <i>V predvolenom stave nápoveda priečinkov zobrazí počet obsiahnutých položiek, pri súboroch sa zobrazí ich veľkosť.
        Zvoľte dodatočné informácie pre zobrazenie v nápovede:</i>

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Detailed file type
sk: Detailný typ súboru

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Modified date
sk: Dátum úpravy

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Created date
sk: Dátum vytvorenia

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Accessed date
sk: Dátum prístupu

en: File or folder location
sk: Umiestnenie súboru alebo priečinka

en: Preview
sk: Náhľad

en: Visible Buttons
sk: Viditeľné tlačidlá

en: Previous
sk: Predchádzajúci

en: Next
sk: Ďalší

en: Up
sk: Hore

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Location entry toggle
sk: Poloha prepínača vstupu

en: Open in terminal
sk: Otvoriť v termináli

en: Icon view
sk: Zobrazenie ikon

en: List view
sk: Zobrazenie zoznamu

en: Compact view
sk: Kompaktné zobrazenie

en: Visible Entries
sk: Viditeľné položky

en: Selection
sk: Výber

en: Favorite
sk: Obľúbený

en: Background
sk: Pozadie

en: Visible action and extension entries can be configured in the Plugins tab
sk: Viditeľné položky akcií a rozšírení je možné nastaviť v karte Zásuvné moduly

en: Context Menus
sk: Kontextové ponuky

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Search for files:
sk: Vyhľadať súbory:

en: Case sensitive
sk: Rozlišovať veľkoť písmen

en: Regular expression
sk: Regulárny výraz

en: Search folders recursively
sk: Priečinky prehľadávať rekurzívne

[ctx: shortcut window]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: New window
sk: Nové okno

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
sk: Zatvorenie okna alebo karty

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
sk: Zatvorenie všetkých okien

[ctx: shortcut window]
en: Toggle extra pane
sk: Prepnúť dodatočnú tabuľku

[ctx: shortcut window]
en: Search
sk: Vyhľadanie

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
sk: Pridanie aktuálneho umiestnenia do záložiek

[ctx: shortcut window]
en: Edit bookmarks
sk: Upraviť záložky

[ctx: shortcut window]
en: Make link
sk: Vytvoriť link

[ctx: shortcut window]
en: Pin/Unpin selection
sk: Pripnúť alebo odopnúť vybrané

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sk: Zobraziť nápovedu

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
sk: Skratky

[ctx: shortcut window]
en: Opening
sk: Otváranie

[ctx: shortcut window]
en: Open
sk: Otvoriť

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
sk: Otvorenie na novej karte

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
sk: Otvoriť v novom okne

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (recent files and search only)
sk: Otvoriť umiestnenie (len pre posledné použité a hľadané súbory)

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
sk: Karty

[ctx: shortcut window]
en: New tab
sk: Nová karta

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
sk: Prejsť na predchádzajúcu kartu

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
sk: Prejsť na daľšiu kartu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
sk: Prepnuť na kartu

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
sk: Presun karty doľava

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
sk: Presun karty doprava

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sk: Ovládanie

[ctx: shortcut window]
en: Go back
sk: Prejsť späť

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
sk: Prejde dopredu

[ctx: shortcut window]
en: Go up
sk: Prejsť vyššie

[ctx: shortcut window]
en: Go down
sk: Prejdenie dole

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
sk: Prejdenie do domovského priečinku

[ctx: shortcut window]
en: Toggle location entry
sk: Prepnúť zadávanie miesta

[ctx: shortcut window]
en: Dual Pane
sk: Dve okná vedľa seba

[ctx: shortcut window]
en: Go to other pane's location
sk: Prejsť na ďalšie miesto tabuľky

[ctx: shortcut window]
en: Focus other pane
sk: Zamerať ďalšiu tabuľku

[ctx: shortcut window]
en: View
sk: Zobrazenie

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sk: Priblíženie

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sk: Oddialenie

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
sk: Vynulovanie priblíženia

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
sk: Obnovenie zobrazenia

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
sk: Zobrazenie alebo skrytie skrytých súborov

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
sk: Zobrazenie alebo skrytie bočného panelu

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
sk: Zobrazenie alebo skrytie ponuky akcií

[ctx: shortcut window]
en: List view
sk: Zobrazenie zoznamu v podobe listu

[ctx: shortcut window]
en: Compact view
sk: Kompaktné zobrazenie

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sk: Upravovanie

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
sk: Vytvoriť priečinok

[ctx: shortcut window]
en: Rename
sk: Premenovať

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
sk: Presunúť do koša

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
sk: Odstrániť natrvalo

[ctx: shortcut window]
en: Cut
sk: Vystrihnúť

[ctx: shortcut window]
en: Copy
sk: Kopírovať

[ctx: shortcut window]
en: Paste
sk: Vložiť

[ctx: shortcut window]
en: Select all
sk: Vybrať všetko

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
sk: Obrátenie výberu

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
sk: Výber zodpovedajúcich položiek

[ctx: shortcut window]
en: Undo
sk: Vrátiť späť

[ctx: shortcut window]
en: Redo
sk: Zopakovanie

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
sk: Zobrazenie vlastností položiek

en: Customize the layout and appearance of your actions in Nemo's menus
sk: Prispôsobte si rozloženie a vzhľad svojich akcií v ponukách Nemo

en: Add a submenu or a separator
sk: Pridajte podponuku alebo oddeľovač

en: Move up
sk: Presunúť nahor

en: Move down
sk: Presunúť nadol

en: Icon
sk: Ikona

en: Label
sk: Označenie

en: Restore the original label
sk: Obnovte pôvodné označenie

en: Save
sk: Uložiť

en: Restore default layout
sk: Obnoviť predvolené rozloženie

en: Nemo Actions Layout Editor
sk: Editor rozloženia akcií Nemo

en: No icon
sk: Žiadna ikona

en: Use the original icon (if there is one)
sk: Použite pôvodnú ikonu (ak existuje)

en: Choose...
sk: Vybrať...

en: New submenu
sk: Nová podponuka

en: New separator
sk: Nový oddeľovač

en: Click to add a shortcut
sk: Kliknutím pridáte odkaz

en: This key combination is already in use by Nemo (%s). It cannot be changed.
sk: Táto kombinácia klávesov sa už používa aplikáciou Nemo (%s). Nemôže byť zmenená.

en: This key combination is already in use by another action:
sk: Táto kombinácia klávesov sa už používa inou akciou:

en: Do you want to replace it?
sk: Chcete ju nahradiť?

en: The layout has changed. Save it?
sk: Rozloženie sa zmenilo. Uložiť?

en: Unsaved changes
sk: Neuložené zmeny

en: Open user actions folder
sk: Otvoriť priečinok akcií používateľa

en: Quit
sk: Ukončiť
