linuxmint - en to sl translation catalogue (1354 entries)

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Saved search
sl: Shranjeno iskanje

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo action definition
sl: Definicija dejanja Nemo

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo search-helper definition
sl: Definicija iskalnika pomoči Nemo

en: No actions found
sl: Ni najdenih dejanj

en: Actions
sl: Dejanja

en: Edit layout
sl: Uredi postavitev

en: Nemo could not create the required folder "%s".
sl: Nemo ni mogel ustvariti zahtevane mape "%s".

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
sl: Pred zagonom Nema ustvarite naslednjo mapo ali nastavite dovoljenja, da jo Nemo lahko ustvari.

en: Error starting autorun program: %s
sl: Napaka med samodejnim zagonom programa: %s

en: Cannot find the autorun program
sl: Programa za samodejno zaganjanje ni mogoče najti

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
sl: <big><b>Napaka med samodejnim zaganjanjem programske opreme</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
sl: <big><b>Medij vsebuje programsko opremo, ki se samodejno zažene. Ali želite zagnati medij?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
sl: Program se bo zagnal neposredno iz medija "%s". Nikoli ne izvajajte programske opreme, ki ji ne zaupate.
    
    Če ste v dvomih, pritisnite Prekliči.

en: _Run
sl: _Zaženi

en: _Customize
sl: _Prilagodi

en: Adjust the desktop layout for this monitor
sl: Prilagodi postavitev namizja za ta zaslon

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
sl: Namizje

en: No bookmarks defined
sl: Noben zaznamek ni določen

en: Disable all
sl: Onemogoči vse

en: Enable all
sl: Omogoči vse

en: Public FTP
sl: javni FTP

en: FTP (with login)
sl: FTP (s prijavo)

en: Windows share
sl: souporaba s sistemom Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
sl: varen WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
sl: Povezovanje ...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
sl: Seznama podprtih strežniških načinov ni mogoče naložiti.
    Preverite namestitev paketa gvfs.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
sl: Mape "%s" ni mogoče odpreti na "%s".

en: The server at "%s" cannot be found.
sl: Strežnika na "%s" ni mogoče najti.

en: Try Again
sl: Poskusite znova

en: Please verify your user details.
sl: Preverite svoje uporabniške podrobnosti

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: C_onnect
sl: _Poveži

note: set dialog properties
en: Connect to Server
sl: Poveži se s strežnikom

en: Server Details
sl: Podrobnosti strežnika

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
sl: _Strežnik:

note: port
en: _Port:
sl: _Vrata:

note: second row: type combobox
en: _Type:
sl: _Vrsta:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
sl: Mapa _souporabe:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
sl: _Mapa:

en: User Details
sl: Podrobnosti o uporabniku

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
sl: Ime _domene:

note: second row: username entry
en: _User name:
sl: _Uporabniško ime:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
sl: _Geslo:

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
sl: _Zapomni si to geslo

en: Operation cancelled
sl: Opravilo je preklicano

en: Print but do not open the URI
sl: Natisni, vendar ne odpri naslova URI

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
sl: 
    
    Dodaj povezavo priklopu strežnika

en: Show the version of the program.
sl: Pokaži različico programa.

en: Quit Nemo Desktop.
sl: Izhod iz Nemo namizja.

en: 
    
    Manage the desktop with the file manager
sl: 
    
    Upravljaj namizje z upravljalnikom datotek

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
sl: I_zprazni smeti

note: name, stock id label, accelerator
en: Auto-arrange
sl: Avtomatično razporedi

note: name, stock id label, accelerator
en: Reverse sort
sl: Razvrsti v obratnem vrstnem redu

en: Smaller
sl: Manjše

en: Small
sl: Majhno

en: Normal
sl: Normalno

en: Large
sl: Veliko

en: Larger
sl: Večje

en: _Vertical
sl: _Navpično

en: _Horizontal
sl: _Vodoravno

en: Name
sl: Ime

en: Size
sl: Velikost

en: Type
sl: Vrsta

en: Date
sl: Datum

note: name, stock id, label
en: _Sort
sl: _Razvrsti

note: name, stock id, label
en: _Icon Size
sl: _Velikost Ikon

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
sl: Izprazni smeti

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
sl: Izbriši vse predmete v Smeteh

en: The desktop view encountered an error.
sl: Namizni prikaz je naletel na napako.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
sl: Namizni prikaz je naletel na napako med zagonom.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
sl: Obnovi i_zvorno velikost ikon

en: Restore Icon's Original Si_ze
sl: Obnovi i_zvorno velikost ikone

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
sl: Spremeni velikost ikone ...

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
sl: Naredi izbrano ikono spremenljivo po velikosti

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
sl: Obnovi izvorne velikosti vseh izbranih ikon

en: Comment
sl: Opomba

en: URL
sl: Naslov URL

en: Description
sl: Opis

en: Command
sl: Ukaz

en: Current Monitor Layout (%s - %dx%d)
sl: Razporeditev trenutnega zaslona  (%s - %dx%d)

en: Current Monitor Layout (%dx%d)
sl: Razporeditev trenutnega zaslona  (%dx%d)

en: Desktop Settings
sl: Nastavitve Namizja

en: Current Monitor Preferences
sl: Nastavitve Trenutnega Zaslona

en: Show global desktop settings
sl: Prikaži globalne nastavitve namizja

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
sl: Nimate ustreznih dovoljenj za ogled vsebine "%s".

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
sl: "%s" ni mogoče najti. Morda je bila datoteka nedavno izbrisana.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
sl: Vsebine "%s" ni mogoče prikazati: %s

en: The folder contents could not be displayed.
sl: Vsebine mape ni mogoče prikazati.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
sl: Nimate ustreznih dovoljenj za spremembo skupine od "%s".

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
sl: Skupine "%s" ni mogoče spremeniti: %s

en: The group could not be changed.
sl: Skupine ni mogoče spremeniti.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
sl: Lastnika "%s" ni mogoče spremeniti: %s

en: The owner could not be changed.
sl: Lastnika ni mogoče spremeniti.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
sl: Dovoljenj "%s" ni mogoče spremeniti: %s

en: The permissions could not be changed.
sl: Dovoljenj ni mogoče spremeniti.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
sl: Ime "%s" je v tej mapi že uporabljeno. Uporabite drugo ime.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
sl: V tej mapi ni "%s". Morda je bila pravkar prestavljena ali izbrisana?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
sl: Nimate ustreznih dovoljenj za preimenovanje "%s".

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
sl: Ime "%s" ni veljavno, ker vsebuje znak "/". Uporabite drugačno ime.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
sl: Ime "%s" ni veljavno. Uporabite drugačno ime.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
sl: Ime "%s" je predolgo. Izberite drugačno ime.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
sl: "%s"  ni mogoče preimenovati v "%s": %s

en: The item could not be renamed.
sl: Predmeta ni mogoče preimenovati.

en: Renaming "%s" to "%s".
sl: Preimenovanje "%s" v "%s".

en: No extensions found
sl: Ni najdenih razširitev

en: no information available
sl: podatki niso na voljo

en: Configure
sl: Konfiguriraj

en: Extensions
sl: Razširitve

en: Extensions changed.  Restart required.
sl: Razširitve so se spremenile. Zahtevan je ponovni zagon.

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
sl: Brez

en: Yesterday
sl: Včeraj

en: by _Name
sl: po ime_nu

en: Keep icons sorted by name in rows
sl: Ikone naj bodo razvrščene po imenu v vrsticah

en: by _Size
sl: po veliko_sti

en: Keep icons sorted by size in rows
sl: Ikone naj bodo razvrščene po velikosti v vrsticah

en: by _Type
sl: po _vrsti

en: Keep icons sorted by type in rows
sl: Ikone naj bodo razvrščene po vrsti v vrsticah

en: by _Detailed Type
sl: po _podrobnosti vrste

en: Keep icons sorted by detailed type in rows
sl: Ohrani ikone razvrščene po podrobni vrsti v vrsticah

en: by Modification _Date
sl: po _datumu spremembe

en: Keep icons sorted by modification date in rows
sl: Ikone naj bodo razvrščene po datumu spremembe v vrsticah

en: by T_rash Time
sl: po _času premika v smeti

en: Keep icons sorted by trash time in rows
sl: Ikone naj bodo urejene po datumu premika v smeti v vrsticah

en: _Organize Desktop by Name
sl: Razvrsti predmete namizja po _imenu

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
sl: Razpo_redi predmete

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
sl: Razvrsti po _imenu

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
sl: Premesti ikone, da se bodo bolje prilegale oknu in se ne bodo prekrivale

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
sl: _Obrnjen vrstni red

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
sl: Prikaži ikone v obratnem vrstnem redu

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
sl: _Ohrani poravnano

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
sl: Ohrani ikone postavljene na mrežo

en: _Manually
sl: _Ročno

en: Leave icons wherever they are dropped
sl: Pusti ikone tam, kjer so spuščene

en: By _Name
sl: Po ime_nu

en: By _Size
sl: Po veliko_sti

en: By _Type
sl: Po _vrsti

en: By _Detailed Type
sl: po podrobnosti vrste

en: By Modification _Date
sl: Po _datumu spremembe

en: By T_rash Time
sl: po _času premika v smeti

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
sl: Ikonski pogled

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
sl: _Ikone

en: The icon view encountered an error.
sl: Pogled ikon je naletel na napako.

en: The icon view encountered an error while starting up.
sl: Pogled ikon je med zagonom naletel na napako.

en: Display this location with the icon view.
sl: Pokaži to mesto v prikazu ikon.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
sl: strnjen pogled

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
sl: S_trnjen

en: The compact view encountered an error.
sl: Strjen pogled datotek je naletel na napako.

en: The compact view encountered an error while starting up.
sl: Strjen prikaz datotek je med zagonom naletel na napako.

en: Display this location with the compact view.
sl: Pokaži to mesto v strjenem pogledu.

en: Image Type
sl: Vrsta slike

en: %d pixel | %d pixels
sl[0]: %d slikovnih točk
sl[1]: %d slikovna točka
sl[2]: %d slikovni točki
sl[3]: %d slikovne točke

en: Width
sl: Širina

en: Height
sl: Višina

en: Title
sl: Naziv

en: Author
sl: Avtor

en: Copyright
sl: Avtorske pravice

en: Created On
sl: Ustvarjeno

en: Created By
sl: Ustvarili

en: Disclaimer
sl: Izjava

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Source
sl: Vir

en: Camera Brand
sl: Znamka fotoaparata

en: Camera Model
sl: Model fotoaparata

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
sl: Datum posnetka

en: Date Digitized
sl: Datum digitalizacije

en: Date Modified
sl: Datum spremembe

en: Exposure Time
sl: Čas osvetlitve

en: Aperture Value
sl: Vrednost zaslonke

en: ISO Speed Rating
sl: Ocena hitrosti ISO

en: Flash Fired
sl: Bliskavica sprožena

en: Metering Mode
sl: Način umerjanja

en: Exposure Program
sl: Program osvetlitve

en: Focal Length
sl: Goriščna razdalja

en: Software
sl: Programska oprema

en: Location
sl: Mesto

en: Keywords
sl: Ključne besede

en: Creator
sl: Avtor

en: Rating
sl: Ocena

en: Failed to load image information
sl: Nalaganje podatkov o sliki ni spodletelo

en: Loading...
sl: Nalaganje ...

en: Image
sl: Slika

en: Actions: Action files can be added to this folder and will appear in the menu.
sl: Dejanja: datoteke dejanj je mogoče dodati k tej mapi in se bodo pojavile v meniju.

en: More info
sl: Več podrobnosti

en: View a sample action file with documentation
sl: Ogled datoteke z vzorčnim dejanjem z dokumentacijo

en: Scripts: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
sl: Skripti: vse izvršljive datoteke v tej mapi se bodo pojavile v meniju Skripti.

en: View additional information about creating scripts
sl: Ogled podrobnosti o ustvarjanju skriptov

en: The files in this folder are used as templates in the 'Create New Document' section of your context menu.
sl: Datoteke iz te mape se uporabljajo kot predloge v razdelku "Ustvari nov dokument" v vašem kontekstnem meniju.

en: (Empty)
sl: (prazno)

en: Use Default
sl: Uporabi privzeto

en: Temporarily disable auto-sort
sl: Začasno onemogoči samodejno razvrščanje

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
sl: seznamski pogled

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
sl: S_eznamski

en: The list view encountered an error.
sl: Seznamski prikaz je naletel na napako.

en: The list view encountered an error while starting up.
sl: Seznamski pogled je med zagonom naletel na napako.

en: Display this location with the list view.
sl: Pokaži to mesto v seznamskem pogledu.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
sl[0]: Ali si želite ogledati %d mest?
sl[1]: Ali si želite ogledati %d mesto?
sl[2]: Ali si želite ogledati %d mesti?
sl[3]: Ali si želite ogledati %d mesta?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
sl[0]: To bo odprlo %d ločenih oken.
sl[1]: To bo odprlo %d ločeno okno.
sl[2]: To bo odprlo %d ločeni okni.
sl[3]: To bo odprlo %d ločena okna.

en: --check cannot be used with other options.
sl: Možnosti --check ni mogoče uporabiti z drugimi možnostmi.

en: --quit cannot be used with URIs.
sl: Možnosti --quit ni mogoče uporabiti z naslovi URI.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
sl: Možnosti --geometry ni mogoče uporabiti z več kot enim naslovom URI.

en: Perform a quick set of self-check tests.
sl: Opravi hitra samopreverjanja.

en: Create the initial window with the given geometry. Examples: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.
sl: Ustvari začetno okno s podano geometrijo. Primeri: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.

en: GEOMETRY
sl: GEOMETRIJA

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
sl: Ustvari le okna za posebej navedene URI-je.

en: Ignored argument - left for compatibility only.
sl: Ignoriran argument - samo za kompatibilnost.

en: Open URIs in tabs.
sl: Odprite URI-je v zavihkih.

en: Open URIs in an existing window.
sl: Odprite URI-je v obstoječem oknu.

en: Repair the user thumbnail cache - this can be useful if you're having trouble with file thumbnails.  Must be run as root
sl: Popravi predpomnilnik uporabniške sličice - to je lahko uporabno, če imate težave s sličicami. Potrebno je zagnati kot skrbnik

en: Quit Nemo.
sl: Končaj Nemo.

en: [URI...]
sl: [URI ...]

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
sl: 
    
    Prebrskaj po datotečnem sistemu z upravljalnikom datotek

en: Nemo's main menu is now hidden
sl: Nemov glavni meni je zdaj skrit

en: You have chosen to hide the main menu.  You can get it back temporarily by:
    
    - Tapping the <Alt> key
    - Right-clicking an empty region of the main toolbar
    - Right-clicking an empty region of the status bar.
    
    You can restore it permanently by selecting this option again from the View menu.
sl: Izbrali ste skritje glavnega menija. Prikažete ga lahko nazaj s:
    
    - pritiskom na tipko <Alt>
    - desnim klikom na prazno območje glavne orodne vrstice
    - desnim klikom na prazno območje vrstice stanja

en: Don't show this message again.
sl: Ne pokaži več tega sporočila.

en: The Link "%s" is Broken.
sl: Povezava "%s" je pokvarjena.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
sl: Povezava "%s" je pokvarjena. Ali jo želite premakniti v Smeti?

en: This link cannot be used, because it has no target.
sl: Povezave ni mogoče uporabiti, ker nima cilja.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
sl: Povezave ni mogoče uporabiti, ker njen cilj "%s" ne obstaja.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
sl: Pr_emakni v smeti

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
sl: Ali želite zagnati "%s" ali prikazati njeno vsebino?

en: "%s" is an executable text file.
sl: "%s" je izvedljiva besedilna datoteka.

en: Run in _Terminal
sl: Zaženi v _terminalu

en: _Display
sl: _Prikaži

en: Are you sure you want to open all files?
sl: Ali ste prepričani, da želite odpreti vse datoteke?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
sl[0]: To bo odprlo %d ločenih zavihkov.
sl[1]: To bo odprlo %d ločen zavihek.
sl[2]: To bo odprlo %d ločena zavihka.
sl[3]: To bo odprlo %d ločene zavihke.

en: Open with
sl: Odpri z

en: Unknown file type
sl: Neznana vrsta datoteke

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  If you trust the source of this file, and have sufficient permissions, you can mark it executable and launch it.  Or, you can use the Open With dialog to pick a program to associate it with.
sl: Datoteka "%s" nima znanega programa, ki se navezuje na njo. Če zaupate viru te datoteke in imate ustrezna dovoljenja, jo lahko označite kot izvedljivo in jo zaženete. Lahko uporabite tudi pogovorno okno Odpri z in izberete program, ki se navezuje na njo.

en: Make executable and run
sl: Nastavi kot izvedljivo in zaženi

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  Use the Open With dialog to pick a program to open it with.
sl: Datoteka "%s" ni povezana z nobenim znanim programom. Uporabite dialog Odpri z za izbiro programa za odpiranje datoteke.

en: Choose a program
sl: Izberite program

en: Untrusted application launcher
sl: Nepreverjen zaganjalnik programov

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted (executable). If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
sl: Zaganjalnik programov "%s" ni bil označen kot zaupanja vreden (izvedljiv). Če ne poznate vira te datoteke, je zaganjanje lahko nevarno.

en: _Launch Anyway
sl: _Vseeno zaženi

en: Mark as _Trusted
sl: Označi kot _zaupanja vredno

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
sl[0]: Z dejanjem se bo odprlo %d ločenih programov.
sl[1]: Z dejanjem se bo odprl %d ločen program.
sl[2]: Z dejanjem se bosta odprla %d ločena programa.
sl[3]: Z dejanjem se bodo odprli %d ločeni programi.

en: Unable to mount location
sl: Ni mogoče priklopiti mesta

en: Unable to start location
sl: Ni mogoče zagnati mesta

en: Opening "%s".
sl: Odpiranje "%s".

en: Opening %d item. | Opening %d items.
sl[0]: Odpiranje %d predmetov.
sl[1]: Odpiranje %d predmeta.
sl[2]: Odpiranje %d predmetov.
sl[3]: Odpiranje %d predmetov.

en: Close tab
sl: Zapri zavihek

note: Translators: This is the --help description for the open-with app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Show an open-with dialog given a uri, to allow the user to change the default mimetype handler.
sl: 
    
    Pokaže pogovorno okno odpri-z ob podanem URI, kar omogoča uporabniku, da spremeni privzeti obravnalnik mimetype.

en: Devices
sl: Naprave

en: Free space: %s
sl: Neporabljen prostor: %s

en: My Computer
sl: Moj računalnik

en: Open your personal folder
    %s
sl: Odpri mojo osebno mapo
    %s

en: Home
sl: Domov

en: Open the contents of your desktop in a folder
sl: Odprite vsebino svojega namizja v mapi

en: Favorites
sl: Priljubljeni

en: Favorite files
sl: Priljubljene datoteke

en: Recent
sl: Nedavno

en: Recent files
sl: Nedavne datoteke

en: Open the contents of the File System
    %s
sl: Odpri vsebino datotečnega sistema
    %s

en: File System
sl: Datotečni sistem

en: Trash
sl: Smeti

en: Open the trash
sl: Odpri smeti

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Mount and open %s (%s)
sl: Priklopi in odpri %s (%s)

en: Mount and open %s
sl: Priklopi in odpri %s

en: Network
sl: Omrežje

en: Browse the contents of the network
sl: Prebrskaj po vsebini omrežja

note: name, stock id label, accelerator
en: _Start
sl: _Začni

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
sl: _Zaustavi

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
sl: _Vklopi

en: _Safely Remove Drive
sl: _Varno odstrani pogon

en: _Connect Drive
sl: _Poveži pogon

en: _Disconnect Drive
sl: _Prekini povezavo s pogonom

en: _Start Multi-disk Device
sl: _Zaženi več-diskovno napravo

en: _Stop Multi-disk Device
sl: _Zaustavi več-diskovno napravo

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
sl: _Odkleni pogon

en: _Lock Drive
sl: _Zakleni pogon

en: Unable to start %s
sl: Ni mogoče začenjati %s

en: Unable to eject %s
sl: Ni mogoče izvreči %s

en: Unable to poll %s for media changes
sl: Ni mogoče preveriti %s za spremembe medija

en: Unable to stop %s
sl: Ni mogoče ustaviti %s

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
sl: _Odpri

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
sl: Odpri v novem _zavihku

en: Open in New _Window
sl: Odpri v novem _oknu

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
sl: _Dodaj zaznamek

en: Remove
sl: Odstrani

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
sl: P_reimenuj ...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
sl: _Priklopi

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
sl: _Odklopi

note: name, stock id label, accelerator
en: _Eject
sl: _Izvrzi

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
sl: _Zaznaj medij

en: _Empty _Trash
sl: Izprazni _koš

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
sl: _Lastnosti

en: Unmount
sl: Odklopi

en: Eject
sl: Izvrzi

en: Stop
sl: Ustavi

en: %1$s file operation active.  %2$d%% complete. | %1$s file operations active.  %2$d%% complete.
sl[0]: %1$s dejavnih datotečnih opravil. %2$d%% končano.
sl[1]: %1$s dejavno datotečno opravilo. %2$d%% končano.
sl[2]: %1$s dejavni datotečni opravili. %2$d%% končano.
sl[3]: %1$s dejavna datotečna opravila. %2$d%% končano.

en: File Operations
sl: Opravila datotek

en: All file operations have been successfully completed
sl: Vsa opravila datotek so uspešno končana.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
sl: Hkrati ni mogoče dodeliti več kot ene ikone po meri!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
sl: Povlecite le eno sliko za nastavitev ikone po meri.

en: The file that you dropped is not local.
sl: Spuščena datoteka ni krajevna.

en: You can only use local images as custom icons.
sl: Za ikone po meri lahko uporabljate le krajevne slike.

en: The file that you dropped is not an image.
sl: Spuščena datoteka ni slika.

en: _Name: | _Names:
sl[0]: _Imen:
sl[1]: _Ime:
sl[2]: _Imeni:
sl[3]: _Imena:

en: Properties
sl: Lastnosti

en: %s Properties
sl: Lastnosti %s

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
sl: neznano

en: Cancel Group Change?
sl: Preklic spremembe skupine?

en: Cancel Owner Change?
sl: Preklic spremembe lastnika?

en: nothing
sl: prazno

en: unreadable
sl: neberljivo

en: %1$s item (and %2$s hidden) | %1$s items (and %2$s hidden)
sl[0]: %1$s elementov (in %2$s skritih)
sl[1]: %1$s element (in %2$s skrit)
sl[2]: %1$s elementa (in %2$s skrita)
sl[3]: %1$s elementi (in %2$s skriti)

en: %1$s item | %1$s items
sl[0]: %1$s elementov
sl[1]: %1$s element
sl[2]: %1$s elementa
sl[3]: %1$s elementi

en: (some contents unreadable)
sl: (nekatera vsebina ni berljiva)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
sl: Vsebina:

en: Size:
sl: Velikost:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
sl: uporabljeno

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
sl: prosto

en: Total capacity:
sl: Skupna velikost:

en: Filesystem type:
sl: Vrsta datotečnega sistema:

en: Basic
sl: Osnovno

en: Type:
sl: Vrsta:

en: Link target:
sl: Cilj povezave:

en: Location:
sl: Mesto:

en: Volume:
sl: Nosilec:

en: Accessed:
sl: Zadnji dostop:

en: Created:
sl: Ustvarjeno:

en: Modified:
sl: Spremenjeno:

en: Free space:
sl: Neporabljen prostor:

en: _Read
sl: _Prebrano

en: _Write
sl: _Zapiši

en: E_xecute
sl: _Izvedi

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
sl: ne

en: list
sl: seznam

en: read
sl: preberi

en: create/delete
sl: ustvari/izbriši

en: write
sl: zapiši

en: access
sl: dostop

en: Access:
sl: Dostop:

en: Folder access:
sl: Dostop do mape:

en: File access:
sl: Dostop do datoteke:

en: List files only
sl: le izpiši datoteke

en: Access files
sl: dostopaj do datotek

en: Create and delete files
sl: ustvari in izbriši datoteke

en: Read-only
sl: Samo za branje

en: Read and write
sl: Branje in pisanje

en: Special flags:
sl: Posebne zastavice:

en: Set _user ID
sl: Nastavi ID _uporabnika

en: Set gro_up ID
sl: Nastavi ID _skupine

en: _Sticky
sl: _Lepljivo

en: _Owner:
sl: _Lastnik:

en: Owner:
sl: Lastnik:

en: _Group:
sl: _Skupina:

en: Group:
sl: Skupina:

en: Execute:
sl: Izvedi:

en: Allow _executing file as program
sl: Dovoli izvajanje datote_ke kot programa

en: Others:
sl: Drugo:

en: Folder Permissions:
sl: Dovoljenja mape:

en: File Permissions:
sl: Dovoljenja datoteke:

en: Text view:
sl: Pogled besedila:

en: Permissions
sl: Dovoljenja

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
sl: Niste lastnik, zato ne morete spremeniti dovoljenj.

en: SELinux context:
sl: Vsebina SELinux:

en: Last changed:
sl: Zadnjič spremenjeno:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
sl: Uveljavi dovoljenja za priložene datoteke

en: The permissions of "%s" could not be determined.
sl: Dovoljenj za "%s" ni mogoče določiti.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
sl: Dovoljenj za izbrano datoteko ni mogoče določiti.

en: Open With
sl: Odpri z

en: Help
sl: Pomoč

en: Close
sl: Zapri

en: Creating Properties window.
sl: Ustvarjanje okna lastnosti.

en: There was an error displaying help.
sl: Med prikazovanjem pomoči je prišlo do napake.

en: Revert
sl: Razveljavi

en: Not supported in this location
sl: Ni podprto na tem mestu

en: Show Places
sl: Pokaži mesta

en: Show Treeview
sl: Pokaži drevesni pogled

en: Hide the Sidebar (F9)
sl: Skrij stransko vrstico (F9)

en: Show the Sidebar (F9)
sl: Pokaži stransko vrstico (F9)

en: Adjust zoom level
sl: Prilagodi raven približanja

en: Unknown template
sl: Neznana predloga

en: No templates found. Click New or drag a file here to create one.
sl: Predlog ni možno najti. Kliknite Nov ali povlecite datoteko semkaj, da ustvarite predlogo.

note: Add buttons
en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _Rename
sl: _Preimenuj

en: Select a document to use as a template
sl: Izberite dokument, ki ga želite uporabiti kot predlogo

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Select
sl: Izberi

en: Templates
sl: Predloge

en: New
sl: Nov

en: Create a new template
sl: Ustvarite novo predlogo

en: Delete the selected template
sl: Izbrišite izbrano predlogo

en: Rename
sl: Preimenuj

en: Rename the selected template
sl: Preimenujte izbrano predlogo

en: Edit content
sl: Uredi vsebino

en: Modify the selected template's contents
sl: Spremenite vsebino izbrane predloge

en: A problem has been detected with your thumbnail cache.  Fixing it will require administrative privileges.
sl: Zaznana je bila težava z vašim predpomnilnikom sličic. Popravilo bo zahtevalo skrbniška dovoljenja.

en: Fix now
sl: Popravi zdaj

en: Dismiss
sl: Opusti

en: Elevated Privileges
sl: Povišana dovoljenja

en: Restore Selected Items
sl: Obnovi izbrane predmete

en: Restore selected items to their original position
sl: Obnovi izvorne velikosti na njihov izvirni položaj

en: Empty _Trash
sl: Izprazni _smeti

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
sl: "%s" bo premaknjena, če izberete ukaz Prilepi

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
sl: "%s" bo kopirana, če izberete ukaz Prilepi

en: There is nothing on the clipboard to paste.
sl: V odložišču ni ničesar za prilepiti.

note: name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
sl: Ustvari _novo mapo

note: name, stock id label, accelerator
en: Cu_t
sl: _Izreži

note: name, stock id label, accelerator
en: _Copy
sl: _Kopiraj

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
sl: _Prilepi v mapo

en: P_in
sl: Pr_ipni

en: Unp_in
sl: Odpn_i

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
sl: I_zbriši

en: Computer
sl: Računalnik

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
sl[0]: Odprlo se bo %'d ločenih zavhikov.
sl[1]: Odprl se bo %'d ločen zavihek.
sl[2]: Odprla se bosta %'d ločena zavihka.
sl[3]: Odprli se bodo %'d ločeni zavihki.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
sl[0]: Odprlo se bo %'d ločenih oken.
sl[1]: To bo odprlo %'d ločeno okno.
sl[2]: To bo odprlo %'d ločeni okni.
sl[3]: To bo odprlo %'d ločena okna.

en: Select Items Matching
sl: Izberite skladne predmete

en: _Pattern:
sl: _Vzorec:

en: Examples:
sl: Primeri:

note: Reset to default info
en: Undo
sl: Razveljavi

en: Undo last action
sl: Razveljavi zadnje dejanje

note: Reset to default info
en: Redo
sl: Uveljavi

en: Redo last undone action
sl: Uveljavi zadnje razveljavljeno dejanje

en: Content View
sl: Pogled vsebine

en: View of the current folder
sl: Pogled trenutne mape

en: "%s" selected
sl: Izbran "%s"

en: %'d folder selected | %'d folders selected
sl[0]: %'d izbranih map
sl[1]: %'d izbrana mapa
sl[2]: %'d izbrani mapi
sl[3]: %'d izbrane mape

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
sl[0]:  (vsebuje %'d predmetov)
sl[1]:  (vsebuje %'d predmet)
sl[2]:  (vsebuje %'d predmeta)
sl[3]:  (vsebuje %'d predmete)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
sl[0]:  (skupaj vsebuje %'d predmetov)
sl[1]:  (skupaj vsebuje %'d predmet)
sl[2]:  (skupaj vsebuje %'d predmeta)
sl[3]:  (skupaj vsebuje %'d predmete)

en: %'d item selected | %'d items selected
sl[0]: %'d izbranih predmetov
sl[1]: %'d izbran predmet
sl[2]: %'d izbrana predmeta
sl[3]: %'d izbrani predmeti

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
sl[0]: %'d drugih izbranih predmetov
sl[1]: %'d drug izbran predmet
sl[2]: %'d druga izbrana predmeta
sl[3]: %'d drugi izbrani predmeti

en: %'u item | %'u items
sl[0]: %'u predmetov
sl[1]: %'u predmet
sl[2]: %'u predmeta
sl[3]: %'u predmeti

en: %s, Free space: %s
sl: %s, Neporabljen prostor: %s

en: Open With %s
sl: Odpri s programom %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
sl[0]: Uporabi "%s" za odpiranje izbranih predmetov
sl[1]: Uporabi "%s" za odpiranje izbranega predmeta
sl[2]: Uporabi "%s" za odpiranje izbranih predmetov
sl[3]: Uporabi "%s" za odpiranje izbranih predmetov

en: Run "%s" on any selected items
sl: Zaženi "%s" na kateremkoli izbranem predmetu

en: Create a new document from template "%s"
sl: Ustvari nov dokument iz predloge "%s"

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be moved if you select the Paste command
sl[0]: Če izberete ukaz Prilepi, bo premaknjenih %'d izbranih predmetov
sl[1]: Če izberete ukaz Prilepi, bo premaknjen %'d izbran predmet
sl[2]: Če izberete ukaz Prilepi, bosta premaknjena %'d izbrana predmeta
sl[3]: Če izberete ukaz Prilepi, bodo premaknjeni %'d izbrani predmeti

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be copied if you select the Paste command
sl[0]: Če izberete ukaz prilepi, bo kopiranih %'d izbranih predmetov.
sl[1]: Če izberete ukaz prilepi, bo kopiran %'d izbran predmet.
sl[2]: Če izberete ukaz prilepi, bosta kopirana %'d izbrana predmeta.
sl[3]: Če izberete ukaz prilepi, bodo kopirani %'d izbrani predmeti.

en: Select Target Folder For Move
sl: Izberite ciljno mapo za premik

en: Select Target Folder For Copy
sl: Izberite ciljno mapo za kopiranje

en: Unable to unmount location
sl: Ni mogoče odklopiti mesta

en: Unable to eject location
sl: Ni mogoče izvreči mesta

en: Unable to stop drive
sl: Ni mogoče zaustaviti pogona

en: Connect to Server %s
sl: Poveži se s strežnikom %s

en: _Connect
sl: _Poveži

en: Link _name:
sl: _Ime povezave:

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
sl: Ustvari nov _dokument

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
sl: Odpri _z

en: Choose a program with which to open the selected item
sl: Izberite program, s katerim naj se odpre izbran predmet

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
sl: Poglej ali spremeni lastnosti vsakega izbranega predmeta

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
sl: V tej mapi ustvari novo prazno mapo

note: name, stock id, label
en: No templates installed
sl: Ni nameščenih predlog

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
sl: _Prazen dokument

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
sl: Ustvari nov prazen dokument znotraj te mape

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
sl: Odpri izbran predmet v tem oknu

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
sl: Odpri v oknu za krmarjenje

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
sl: Odpre vsak izbran predmet v oknu za krmarjenje

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
sl: Odpri vsako izbrano povezavo v novem zavihku

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
sl: Odpri v terminalu

note: tooltip
en: Open terminal in the selected folder
sl: Odpri terminal v izbrani mapi

note: name, stock id label, accelerator
en: Open as Root
sl: Odpri kot skrbnik

note: tooltip
en: Open the folder with administration privileges
sl: Odpri mapo s skrbniškimi dovoljenji

note: name, stock id label, accelerator
en: Follow link to original file
sl: Sledi povezavi do izvorne datoteke

note: tooltip
en: Navigate to the original file that this symbolic link points to
sl: Krmari do izvorne datoteke, na katero kaže ta simbolna povezava

note: name, stock id label, accelerator
en: Open containing folder
sl: Odpri vsebujočo mapo

note: tooltip
en: Navigate to the folder that the selected item is stored in
sl: Navigiraj do mape v kateri je shranjena izbrana datoteka

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
sl: Drug _program ...

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
sl: Izberite drug program, s katerim naj se odpre izbran predmet

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
sl: Odpri z _drugim programom ...

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
sl: Pripravi izbrane datoteke za premik z ukazom Prilepi

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
sl: Pripravi izbrane datoteke za kopiranje z ukazom Prilepi

note: name, stock id label, accelerator
en: _Paste
sl: _Prilepi

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
sl: Premakni ali kopiraj datoteke, predhodno izbrane z ukazom Izreži ali Kopiraj

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
sl: Premakni ali kopiraj datoteke, predhodno izbrane z ukazom Izreži ali Kopiraj, v izbrano mapo

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
sl: Kopiraj _v

note: name, stock id, label
en: M_ove to
sl: Prem_akni v

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
sl: Izberi _vse

note: tooltip
en: Select all items in this window
sl: Izberi vse predmete v tem oknu

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
sl: Izberi ujemajoče _predmete ...

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
sl: Izberi predmete v tem oknu, ki se skladajo z danim vzorcem

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
sl: _Obrni izbor

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
sl: Izberi vse in le trenutno neizbrane predmete

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
sl: Po_dvoji

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
sl: Podvoji vsak izbran predmet

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
sl[0]: _Ustvari povezave
sl[1]: _Ustvari povezavo
sl[2]: _Ustvari povezavi
sl[3]: _Ustvari povezave

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
sl: Ustvari simbolno povezavo za vsak izbran predmet

note: tooltip
en: Rename selected item
sl: Preimenuje izbran predmet

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
sl: Premakni vsak izbran predmet v Smeti

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
sl: Izbriše vsak izbran predmet, brez prestavljanja v Smeti

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
sl: _Obnovi

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
sl: _Razveljavi

note: tooltip
en: Undo the last action
sl: Razveljavi zadnje dejanje

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
sl: _Uveljavi

note: tooltip
en: Redo the last undone action
sl: Uveljavi zadnje razveljavljeno dejanje

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
sl: Ponastavi prikaz na p_rivzete vrednosti

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
sl: Ponastavi vrstni red in raven približanja, da bo ustrezala možnostim za ta prikaz

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
sl: Poveži se s tem strežnikom

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
sl: Ustvari trajno povezavo s tem strežnikom

note: tooltip
en: Mount the selected volume
sl: Priklopi izbrani nosilec

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
sl: Odklopi izbrani nosilec

note: tooltip
en: Eject the selected volume
sl: Izvrzi izbrani nosilec

note: tooltip
en: Start the selected volume
sl: Zažene izbrani nosilec

note: tooltip
en: Stop the selected volume
sl: Zaustavi izbrani nosilec

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
sl: Zazna vrsto nosilca v izbranem pogonu

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
sl: Priklopi napravo, povezano z odprto mapo

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
sl: Odklopi nosilec, povezan z odprto mapo

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
sl: Izvrzi nosilec, povezan z odprto mapo

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
sl: Zaženi nosilec, povezan z odprto mapo

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
sl: Zaustavi nosilec, povezan z odprto mapo

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
sl: Odpri datoteko in zapri okno

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
sl: Odpri to mapo v oknu za krmarjenje

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
sl: Odpri to mapo v v novem zavihku

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
sl: Pripravi to mapo za premik z ukazom Prilepi

note: tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
sl: Pripravi to mapo za kopiranje z ukazom Prilepi

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
sl: Premakni ali kopiraj datoteke, predhodno izbrane z ukazom Izreži ali Kopiraj v to mapo

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
sl: Premakni mapo v Smeti

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
sl: Izbriši to mapo brez premika v Smeti

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
sl: Priklopi nosilec, povezan s to mapo

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
sl: Odklopi nosilec, povezan s to mapo

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
sl: Izvrzi nosilec, povezan z izbrano mapo

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
sl: Zaženi nosilec, povezan s to mapo

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
sl: Zaustavi nosilec, povezan s to mapo

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
sl: Poglej ali spremeni lastnosti te mape

note: name, stock id, label
en: _Other pane
sl: _Drug pladenj

en: Copy the current selection to the other pane in the window
sl: Kopira trenutni izbor na drug pladenj okna.

en: Move the current selection to the other pane in the window
sl: Premakne trenutni izbor na drug pladenj okna.

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
sl: _Domov

en: Copy the current selection to the home folder
sl: Kopira trenutni izbor v domačo mapo

en: Move the current selection to the home folder
sl: Premakne trenutni izbor v domačo mapo

note: name, stock id, label
en: _Desktop
sl: _Namizje

en: Copy the current selection to the desktop
sl: Kopira trenutni izbor na namizje

en: Move the current selection to the desktop
sl: Premakne trenutni izbor na namizje

en: Browse...
sl: Prebrskaj ...

en: Browse for a folder to move the selection to
sl: Prebrskajte za mapo, v katero se bo premaknil izbor

en: Browse for a folder to copy the selection to
sl: Prebrskajte za mapo, v katero se bo kopiral izbor

en: Pin the selected file so it always appears at the top of this location's file list
sl: Pripni izbrano datoteko, da se vedno pojavi na vrhu seznama datotek tega mesta

en: Unpin the selected file from the top of this location's file list
sl: Odpni izbrano datoteko z vrha seznama datotek tega mesta

en: Add to favorites
sl: Dodaj med priljubljene

en: Add the selected file to your favorites
sl: Dodajte izbrano datoteko med svoje priljubljene

en: Remove from favorites
sl: Odstrani iz priljubljenih

en: Remove the selected file from your favorites
sl: Odstranite izbrano datoteko iz svojih priljubljenih

en: Run scripts
sl: Zaženi skripte

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
sl: _Skripti

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
sl: Premakni izbrano mapo iz smeti v "%s"

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
sl[0]: Premakni več izbranih map iz smeti v "%s"
sl[1]: Premakni izbrano mapo iz smeti v "%s"
sl[2]: Premakni izbrani mapi iz smeti v "%s"
sl[3]: Premakni izbrane mape iz smeti v "%s"

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
sl[0]: Premakni več izbranih map iz smeti
sl[1]: Premakni izbrano mapo iz smeti
sl[2]: Premakni izbrani mapi iz smeti
sl[3]: Premakni izbrane mape iz smeti

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
sl[0]: Premakni izbrane datoteke iz smeti v "%s"
sl[1]: Premakni izbrano datoteko iz smeti v "%s"
sl[2]: Premakni izbrani datoteki iz smeti v "%s"
sl[3]: Premakni izbrane datoteke iz smeti v "%s"

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
sl[0]: Prestavi izbrane datoteke iz smeti
sl[1]: Premakni izbrano datoteko iz smeti
sl[2]: Prestavi izbrani datoteki iz smeti
sl[3]: Prestavi izbrane datoteke iz smeti

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
sl[0]: Premakni izbrane predmete iz smeti v "%s"
sl[1]: Premakni izbran predmet iz smeti v "%s"
sl[2]: Premakni izbrana predmeta iz smeti v "%s"
sl[3]: Premakni izbrane predmete iz smeti v "%s"

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
sl[0]: Premakni več izbranih predmetov iz smeti
sl[1]: Premakni izbran predmet iz smeti
sl[2]: Premakni izbrana predmeta iz smeti
sl[3]: Premakni izbrane predmete iz smeti

en: Start the selected drive
sl: Zaženi izbrani pogon

en: Connect to the selected drive
sl: Poveži se z izbranim pogonom

en: _Start Multi-disk Drive
sl: _Zaženi več-diskovni pogon

en: Start the selected multi-disk drive
sl: Zaženi izbrani več-diskovni pogon

en: U_nlock Drive
sl: _Odkleni pogon

en: Unlock the selected drive
sl: Odkleni izbrani pogon

en: Stop the selected drive
sl: Zaustavi izbrani pogon

en: Safely remove the selected drive
sl: Varno odstrani izbrani pogon

en: _Disconnect
sl: _Prekini povezavo

en: Disconnect the selected drive
sl: Prekini povezavo z izbranim pogonom

en: _Stop Multi-disk Drive
sl: _Zaustavi več-diskovni pogon

en: Stop the selected multi-disk drive
sl: Zaustavi izbrani več-diskovni pogon

en: Lock the selected drive
sl: Zakleni izbrani pogon

en: Start the drive associated with the open folder
sl: Zaženi pogon, povezan z odprto mapo

en: Connect to the drive associated with the open folder
sl: Poveži se s pogonom, povezanim z odprto mapo

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
sl: Zaženi več-diskovni pogon, povezan z odprto mapo

en: Unlock the drive associated with the open folder
sl: Odkleni pogon, povezan z odprto mapo

en: _Stop the drive associated with the open folder
sl: _Zaustavi pogon, povezan z odprto mapo

en: Safely remove the drive associated with the open folder
sl: Varno odstrani pogon, povezan z odprto mapo

en: Disconnect the drive associated with the open folder
sl: Prekini povezavo pogona, povezanega z odprto mapo

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
sl: Zaustavi več-diskovni pogon, povezan z odprto mapo

en: Lock the drive associated with the open folder
sl: Zakleni pogon, povezan z odprto mapo

en: _Delete Permanently
sl: _Trajno izbriši

en: Delete the open folder permanently
sl: Trajno izbriši odprto mapo

en: Move the open folder to the Trash
sl: Premakni odprto mapo v Smeti

en: _Open With %s
sl: _Odpri s programom %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
sl[0]: Odpri v %'d novih _oknih
sl[1]: Odpri v %'d novem _oknu
sl[2]: Odpri v %'d novih _oknih
sl[3]: Odpri v %'d novih _oknih

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
sl[0]: Odpri v %'d novih _zavihkih
sl[1]: Odpri v %'d novem _zavihku
sl[2]: Odpri v %'d novih _zavihkih
sl[3]: Odpri v %'d novih _zavihkih

en: Delete all selected items permanently
sl: Trajno izbriši vse izbrane predmete

en: Remo_ve from Recent
sl: Odstrani iz _nedavnih

en: Remove each selected item from the recently used list
sl: Odstrani vsak izbran predmet iz seznama nedavno uporabljenih predmetov

en: View or modify the properties of the open folder
sl: Poglej ali spremeni lastnosti odprte mape

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
sl: Povezava do %s

en: Drag and drop is not supported.
sl: Način povleci in spusti ni podprt.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
sl: Način povleci in spusti je podprt le na krajevnih datotečnih sistemih.

en: An invalid drag type was used.
sl: Uporabljena je bila neveljavna vrsta vlečenja.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
sl: izpisano besedilo.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
sl: izpisani podatki

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
sl: Ali želite izbrisati vse zaznamke neobstoječih mest z vašega seznama?

en: The location "%s" does not exist.
sl: Mesto "%s" ne obstaja.

en: Bookmark for Nonexistent Location
sl: Zaznamek za neobstoječe mesto

en: Go to the location specified by this bookmark
sl: Pojdi na mesto, ki ga določa zaznamek

en: %s - File Browser
sl: %s - Brskalnik datotek

en: Searching...
sl: Iskanje ...

en: Could not display "%s".
sl: Ni mogoče prikazati "%s".

en: Nemo has no installed viewer capable of displaying the folder.
sl: Nemo nima nameščenega pregledovalnika, ki je zmožen prikazati mapo.

en: The location is not a folder.
sl: Mesto ni mapa.

en: Could not find "%s".
sl: Ni mogoče najti "%s".

en: Please check the spelling and try again.
sl: Preverite črkovanje in poskusite znova.

en: Nemo cannot handle "%s" locations.
sl: Nemo ne zmore obravnavati "%s" mest.

en: Nemo cannot handle this kind of location.
sl: Nemo ne zmore obravnavati takšne vrste mesta.

en: Unable to mount the location.
sl: Ni mogoče priklopiti mesta.

en: Access was denied.
sl: Dostop je bil zavrnjen.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
sl: Ni mogoče prikazati "%s", ker gostitelja ni mogoče najti.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
sl: Preverite, če so črkovanje in nastavitve posredniškega strežnika pravilne.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
sl: Napaka: %s
    Izberite drug pregledovalnik in poskusite znova.

en: Nemo is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sl: Nemo je prost program; lahko ga razširjate in/ali spreminjate pod pogoji splošnega javnega dovoljenja GNU, kot je to objavljeno preko Free Software Foundation; bodisi pod različico 2 ali (po vašem mnenju) katerokoli kasnejšo različico.

en: Nemo is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sl: Nemo se širi v upanju, da bo uporaben, vendar BREZ KAKRŠNEKOLI GARANCIJE; tudi brez neizrecnega jamstva PRODAJE ali PRIMERNOSTI ZA DOLOČEN NAMEN. Za več podrobnosti si oglejte Splošno javno licenco GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nemo; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
sl: Prejeti bi morali kopijo Splošnega javnega dovoljenja GNU skupaj z Nemom; če ne, pišite fundaciji Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Nemo lets you organize files and folders, both on your computer and online.
sl: Nemo vam omogoča urejanje datotek in map na vašem računalniku in preko spleta.

en: There was an error displaying help: 
    %s
sl: Med prikazovanjem pomoči je prišlo do napake: 
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
sl: _Datoteka

note: name, stock id, label
en: _Edit
sl: _Uredi

note: name, stock id, label
en: _View
sl: _Pogled

note: name, stock id, label
en: _Help
sl: Pomo_č

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
sl: _Zapri

note: tooltip
en: Close this folder
sl: Zapri to mapo

en: Prefere_nces
sl: Mo_žnosti

en: Edit Nemo preferences
sl: Uredi možnosti Nema

en: Undo the last text change
sl: Razveljavi zadnjo spremembo besedila

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
sl: Odpri _nadrejeno

en: Open the parent folder
sl: Odpre nadrejeno mapo

note: tooltip
en: Stop loading the current location
sl: Zaustavi nalaganje trenutnega mesta

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
sl: Po_novno naloži

note: tooltip
en: Reload the current location
sl: Ponovno naloži trenutno mesto

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
sl: _Vse teme

note: tooltip
en: Display Nemo help
sl: Prikaži pomoč Nema

en: _Keyboard Shortcuts
sl: _Tipkovne bližnjice

en: Display keyboard shortcuts
sl: Pokaži tipkovne bližnjice

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
sl: _O programu

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nemo
sl: Prikaži zasluge za ustvarjalce Nema

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
sl: _Približaj

note: tooltip
en: Increase the view size
sl: Približa pogled

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
sl: _Oddalji

note: tooltip
en: Decrease the view size
sl: Oddalji pogled

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
sl: Običajna _velikost

note: tooltip
en: Use the normal view size
sl: Uporabi običajno velikost pogleda

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
sl: Poveži se s _strežnikom ...

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
sl: Povezava z oddaljenim strežnikom ali diskom v souporabi

note: tooltip
en: Open your personal folder
sl: Odprite svojo osebno mapo

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
sl: _Računalnik

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sl: Brskanje po vseh krajevnih in oddaljenih diskih in mapah, ki so dostopni s tega računalnika

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
sl: _Omrežje

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
sl: Brskanje po zaznamovanih in krajevnih omrežnih povezavah

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
sl: Pr_edloge

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
sl: Odpre mapo osebnih predlog

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
sl: _Smeti

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
sl: Odpre osebno mapo smeti

note: name, stock id, label
en: _Go
sl: Po_jdi

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
sl: _Zaznamki

note: name, stock id, label
en: _Tabs
sl: Za_vihki

note: name, stock id, label
en: New _Window
sl: Novo _okno

en: Open another Nemo window for the displayed location
sl: Odpri novo okno Nema za prikazano mesto

note: name, stock id, label
en: New _Tab
sl: Nov za_vihek

en: Open another tab for the displayed location
sl: Odpre nov zavihek za prikazano mesto

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
sl: Zapri vs_a okna

en: Close all Navigation windows
sl: Zapri vsa okna za krmarjenje

note: name, stock id, label
en: _Back
sl: _Nazaj

en: Go to the previous visited location
sl: Pojdi na predhodno obiskano mesto

note: name, stock id, label
en: _Forward
sl: _Naprej

en: Go to the next visited location
sl: Pojdi na naslednje obiskano mesto

note: name, stock id, label
en: Toggle _Location Entry
sl: Preklopi vnos _mesta

en: Switch between location entry and breadcrumbs
sl: Preklopi med vnosom mesta in drobtinami

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
sl: Preklopi na _drug pladenj

en: Move focus to the other pane in a split view window
sl: Premakne žarišče na drug pladenj v razdeljenemu okna.

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
sl: E_nako mesto kot v drugem pladnju

en: Go to the same location as in the extra pane
sl: Pojdi na isto mesto, kot je v dodatnem pladnju

en: Add a bookmark for the current location to this menu
sl: V ta meni dodaj zaznamek trenutnega mesta

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
sl: _Uredi zaznamke ...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
sl: Prikaži okno, ki omogoča urejanje zaznamkov v tem meniju

en: _Previous Tab
sl: _Predhodni zavihek

en: Activate previous tab
sl: Pokaži predhodni zavihek

en: _Next Tab
sl: _Naslednji zavihek

en: Activate next tab
sl: Omogoči naslednji zavihek

en: Move Tab _Left
sl: Premakni zavihek _levo

en: Move current tab to left
sl: Premakni trenutni zavihek levo

en: Move Tab _Right
sl: Premakni zavihek _desno

en: Move current tab to right
sl: Premakni trenutni zavihek desno

en: Sidebar
sl: Stranska vrstica

en: Toolbar
sl: Orodna vrstica

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
sl: Pokaži s_krite datoteke

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
sl: Preklopi prikaz skritih datotek v trenutnem oknu

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
sl: _Glavna orodna vrstica

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
sl: Spremeni vidnost glavne orodne vrstice tega okna

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
sl: Pokaži stransko vrstico

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
sl: Spremeni vidnost stranskega pladnja trenutnega okna

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
sl: _Vrstica stanja

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
sl: Spremeni vidnost vrstice stanja v tem oknu

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: M_enubar
sl: Menijska _vrstica

note: tooltip
en: Change the default visibility of the menubar
sl: Spremeni privzeto vidnost menijske vrstice

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
sl: _Poišči datoteke ...

note: tooltip
en: Search documents and folders
sl: Išči dokumente in mape

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
sl: _Dodaten pladenj

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
sl: Odpri dodaten pogled mape v istem oknu

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: Show _Thumbnails
sl: Prikaži _Sličice

note: tooltip
en: Toggle the display of thumbnails in the current directory
sl: Preklopi prikaz sličic v trenutni mapi

en: Places
sl: Mesta

en: Select Places as the default sidebar
sl: Določi Mesta kot privzeto v stranski vrstici

en: Tree
sl: Drevesni prikaz

en: Select Tree as the default sidebar
sl: Določi drevesno razvrstitev map kot privzeto v stranski vrstici

en: Path Bar
sl: Vrstica poti

en: Always prefer the path bar
sl: Vrstica poti naj ima vedno prednost

en: Location Entry
sl: Vnos mesta

en: Always prefer the location entry
sl: Vnos mesta naj ima vedno prednost

en: Back history
sl: Nazaj po zgodovini

en: Forward history
sl: Naprej po zgodovini

en: _Up
sl: _Gor

en: Go to parent folder
sl: Pojdi v nadrejeno mapo

en: Go to home directory
sl: Pojdi v domačo mapo

en: Go to Computer
sl: Pojdi v mapo Računalnik

en: Toggle Location Entry
sl: Preklopi vnos mesta

en: New folder
sl: Nova mapa

en: Create a new folder
sl: Ustvari novo mapo

en: Open a terminal in the active folder
sl: Odpri terminal v aktivni mapi

en: Icons
sl: Ikone

en: List
sl: Seznam

en: Compact
sl: Strnjeno

en: Search
sl: Iskanje

en: Show Thumbnails
sl: Prikaži Sličice

en: _Location
sl: _Mesto

en: _New Tab
sl: _Nov zavihek

en: _Close Tab
sl: _Zapri zavihek

en: No files found
sl: Ni najdenih datotek

en: These files are on an Audio CD.
sl: Te datoteke so na zvočnem CD-ju.

en: These files are on an Audio DVD.
sl: Te datoteke so na zvočnem DVD-ju.

en: These files are on a Video DVD.
sl: Te datoteke so na Video DVD-ju.

en: These files are on a Video CD.
sl: Te datoteke so na Video CD-ju.

en: These files are on a Super Video CD.
sl: Te datoteke so na Super Video CD-ju.

en: These files are on a Photo CD.
sl: Te datoteke so na Foto CD-ju.

en: These files are on a Picture CD.
sl: Te datoteke so na slikovnem CD-ju.

en: The media contains digital photos.
sl: Medij vsebuje digitalne fotografije.

en: These files are on a digital audio player.
sl: Te datoteke so na digitalnem zvočnem predvajalniku.

en: The media contains software.
sl: Medij vsebuje programsko opremo.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
sl: Medij je zaznan kot "%s".

en: Open %s
sl: Odpri %s

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
sl: Izreže izbrano besedilo na odložišče

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
sl: Kopira izbrano besedilo na odložišče

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
sl: Prilepi besedilo, shranjeno na odložišču

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
sl: Izbere vse besedilo v polju besedila

en: Move _Up
sl: Premakni navz_gor

en: Move Dow_n
sl: Premakni navz_dol

en: Use De_fault
sl: Uporabi _privzeto

en: The name and icon of the file.
sl: Ime in ikona datoteke.

en: The size of the file.
sl: Velikost datoteke.

en: The general type of the file.
sl: Splošna vrsta datoteke.

en: Detailed Type
sl: Podrobnosti vrste

en: The specific type of the file.
sl: Določena vrsta datoteke.

en: The date the file was modified.
sl: Datum datoteke je bil spremenjen.

en: Modified - Time
sl: Spremenjeno - Čas

en: Date Created
sl: Ustvarjeno:

en: The date the file was created.
sl: Datum ko je bila datoteka ustvarjena.

en: Created - Time
sl: Ustvarjeno - Čas

en: Date Accessed
sl: Datum dostopa

en: The date the file was accessed.
sl: Datum zadnjega dostopa do datoteke.

en: Owner
sl: Lastnik

en: The owner of the file.
sl: Lastnik datoteke.

en: Group
sl: Skupina

en: The group of the file.
sl: Skupina datoteke.

en: The permissions of the file.
sl: Dovoljenja datoteke.

en: Octal Permissions
sl: Osmiška dovoljenja

en: The permissions of the file, in octal notation.
sl: Dovoljenja datoteke v osmiškem zapisu.

en: MIME Type
sl: Vrsta MIME

en: The mime type of the file.
sl: Vrsta mime datoteke.

en: SELinux Context
sl: Vsebina SELinux

en: The SELinux security context of the file.
sl: Varnostna vsebina datoteke SELinux.

en: The location of the file.
sl: Mesto datoteke.

en: Trashed On
sl: Premaknjeno v smeti na

en: Date when file was moved to the Trash
sl: Datum, ko je bila datoteka premaknjena v Smeti.

en: Original Location
sl: Izvorno mesto

en: Original location of file before moved to the Trash
sl: Izvorno mesto datoteke, preden je bila ta poslana v smeti.

en: Hits
sl: Zadetki

en: How many times the search string appeared in the file
sl: Kolikokrat se iskani niz pojavi v datoteki

en: on the desktop
sl: na namizju

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
sl: Nosilca "%s" ni mogoče premakniti v smeti.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
sl: Če želite izvreči napravo, uporabite možnosti "Izvrzi" v pojavnem meniju naprave.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
sl: Če želite napravo odklopiti, uporabite možnost "Odklopi enoto" v pojavnem meniju naprave.

en: _Move Here
sl: _Premakni sem

en: _Copy Here
sl: _Kopiraj sem

en: _Link Here
sl: _Poveži sem

en: This file cannot be mounted
sl: Datoteke ni mogoče priklopiti.

en: This file cannot be unmounted
sl: Datoteke ni mogoče odklopiti.

en: This file cannot be ejected
sl: Datoteke ni mogoče izvreči

en: This file cannot be started
sl: Datoteke ni mogoče zagnati

en: This file cannot be stopped
sl: Datoteke ni mogoče zaustaviti

en: Slashes are not allowed in filenames
sl: Poševnice v imenih datotek niso dovoljene

en: File not found
sl: Datoteke ni mogoče najti

en: Toplevel files cannot be renamed
sl: Datotek vrhnje ravni ni mogoče preimenovati

en: Unable to rename desktop icon
sl: Ni mogoče preimenovati namizne ikone

en: Unable to rename desktop file
sl: Ni mogoče preimenovati namizne datoteke

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %H:%M
sl: Včeraj ob %H:%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 12h format. i.e. "Yesterday 9:04 PM"
en: Yesterday %-l:%M %p
sl: Včeraj, %-l:%M %p

note: Translators: this is the name of the week day followed by * a time in 24h format. i.e. "Monday 23:04"
en: %A %H:%M
sl: %A %H.%M

note: Translators: this is the week day name followed by * a time in 12h format. i.e. "Monday 9:04 PM"
en: %A %-l:%M %p
sl: %A, %-l:%M %p

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name followed by a time in * 12h format i.e. "3 February 9:04"
en: %-e %B %-l:%M %p
sl: %-e. %B %-l:%M %p

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 12h format i.e. "3 Feb 2015 9:04 PM"
en: %-e %b %Y %-l:%M %p
sl: %-e. %b. %Y %-l:%M %p

en: Not allowed to set permissions
sl: Nastavljanje dovoljenj ni dovoljeno

en: Not allowed to set owner
sl: Določanje lastnika ni dovoljeno

en: Specified owner '%s' doesn't exist
sl: Navedeni lastnik '%s' ne obstaja

en: Not allowed to set group
sl: Nastavljanje skupine ni dovoljeno

en: Specified group '%s' doesn't exist
sl: Navedena skupina '%s' ne obstaja

en: %'u folder | %'u folders
sl[0]: %'u map
sl[1]: %'u mapa
sl[2]: %'u mapi
sl[3]: %'u mape

en: %'u file | %'u files
sl[0]: %'u datotek
sl[1]: %'u datoteka
sl[2]: %'u datoteki
sl[3]: %'u datoteke

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
sl: ? predmetov

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
sl: ? bajtov

en: Unknown
sl: Neznano

en: Audio
sl: Zvok

en: Font
sl: Pisava

en: Archive
sl: Arhiv

en: Markup
sl: Označevanje

en: Text
sl: Besedilo

en: Contacts
sl: Stiki

en: Calendar
sl: Koledar

en: Document
sl: Dokument

en: Presentation
sl: Predstavitev

en: Spreadsheet
sl: Preglednica

en: Binary
sl: dvojiške

en: Folder
sl: Mapa

en: link
sl: povezava

en: link (broken)
sl: povezava (pokvarjena)

en: Name: %s
sl: Ime: %s

en: Type: %s
sl: Vrsta: %s

en: %s item | %s items
sl[0]: %s predmetov
sl[1]: %s predmet
sl[2]: %s predmeta
sl[3]: %s predmeti

en: Contains: %s
sl: Vsebuje: %s

en: Size: %s
sl: Velikost: %s

en: Accessed: %s
sl: Dostopano: %s

en: Modified: %s
sl: Spremenjeno: %s

en: Created: %s
sl: Ustvarjeno: %s

en: Location: %s
sl: Mesto: %s

en: Merge folder "%s"?
sl: Ali naj se združi mapa "%s"?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
sl: Med združevanjem bo program pred zamenjavo datotek, ki so v sporu s kopiranimi datotekami, zahteval potrditev.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
sl: Starejša mapa z istim imenom že obstaja v "%s".

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
sl: Novejša mapa z istim imenom že obstaja v "%s".

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
sl: Mapa z istim imenom že obstaja v "%s".

en: Replacing it will remove all files in the folder.
sl: Zamenjava bo odstranila vse datoteke v mapi.

en: Replace folder "%s"?
sl: Ali naj se zamenja mapa "%s"?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
sl: Mapa z istim imenom že obstaja v "%s".

en: Replace file "%s"?
sl: Ali naj se datoteka "%s" prepiše?

en: Replacing it will overwrite its content.
sl: Zamenjava bo prepisala njeno vsebino.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
sl: Starejša datoteka z enakim imenom že obstaja v "%s".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
sl: Novejša datoteka z enakim imenom že obstaja v "%s".

en: Another file with the same name already exists in "%s".
sl: Druga datoteka z enakim imenom že obstaja v "%s".

en: Original file
sl: Izvirna datoteka

en: Last modified:
sl: Zadnja sprememba:

en: Replace with
sl: Zamenjaj z

en: Merge
sl: Združi

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
sl: _Izberite novo ime za cilj

en: Reset
sl: Ponastavi

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
sl: Uveljavi dejanje za vse datoteke

en: _Skip
sl: _Preskoči

en: Re_name
sl: P_reimenuj

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: File conflict
sl: Datoteke v sporu

en: S_kip All
sl: Pres_koči vse

en: _Retry
sl: _Poskusi znova

en: Delete _All
sl: _Izbriši vse

en: _Replace
sl: _Zamenjaj

en: Replace _All
sl: Zamenjaj _vse

en: _Merge
sl: _Združi

en: Merge _All
sl: Združi _vse

en: Copy _Anyway
sl: _Vseeno kopiraj

en: %'d second | %'d seconds
sl[0]: %'d sekund
sl[1]: %'d sekunda
sl[2]: %'d sekundi
sl[3]: %'d sekunde

en: %'d minute | %'d minutes
sl[0]: %'d minut
sl[1]: %'d minuta
sl[2]: %'d minuti
sl[3]: %'d minute

en: %'d hour | %'d hours
sl[0]: %'d ur
sl[1]: %'d ura
sl[2]: %'d uri
sl[3]: %'d ure

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
sl[0]: približno %'d ur
sl[1]: približno %'d ura
sl[2]: približno %'d uri
sl[3]: približno %'d ure

note: appended to new link file
en: Another link to %s
sl: Še ena povezava na %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix                                 codespell:ignore * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
sl: %'d. povezava na %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
sl: %'d. povezava na %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
sl: %'d. povezava na %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
sl: %'d. povezava na %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or                codespell:ignore * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
sl:  (kopija)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
sl:  (druga kopija)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
sl: . kopija)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
sl: . kopija)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
sl: . kopija)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
sl: . kopija)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
sl: %s (kopija)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
sl: %s (druga kopija)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
sl: %s (%'d. kopija)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
sl: %s (%'d. kopija)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
sl: %s (%'d. kopija)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
sl: %s (%'d. kopija)%s

en: Error removing file: %s
sl: Napaka med odstranjevanjem datoteke: %s

en: Waiting to copy a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to copy files from '%1$s' to '%2$s'
sl[0]: Čakanje na kopiranje datotek iz '%1$s' v '%2$s'
sl[1]: Čakanje na kopiranje datotek iz '%1$s' v '%2$s'
sl[2]: Čakanje na kopiranje datotek iz '%1$s' v '%2$s'
sl[3]: Čakanje na kopiranje datotek iz '%1$s' v '%2$s'

en: Waiting to move a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to move files from '%1$s' to '%2$s'
sl[0]: Čakanje na premik datotek iz '%1$s' v '%2$s'
sl[1]: Čakanje na premik datoteke iz '%1$s' v '%2$s'
sl[2]: Čakanje na premik datotek iz '%1$s' v '%2$s'
sl[3]: Čakanje na premik datotek iz '%1$s' v '%2$s'

en: Waiting to permanently delete a file from '%s' | Waiting to permanently delete files from '%s'
sl[0]: Čakanje na trajen izbris datotek iz '%s'
sl[1]: Čakanje na trajen izbris datoteke iz '%s'
sl[2]: Čakanje na trajen izbris datotek iz '%s'
sl[3]: Čakanje na trajen izbris datotek iz '%s'

en: Waiting to trash a file in '%s' | Waiting to trash files in '%s'
sl[0]: Čakanje na premik datotek v koš v '%s'
sl[1]: Čakanje na premik datoteke v koš v '%s'
sl[2]: Čakanje na premik datotek v koš v '%s'
sl[3]: Čakanje na premik datotek v koš v '%s'

en: Waiting to empty the trash
sl: Čakanje na izpraznitev smeti

en: Waiting to duplicate a file in '%s' | Waiting to duplicate files in '%s'
sl[0]: Čakanje na podvajanje datotek v '%s'
sl[1]: Čakanje na podvajanje datoteke v '%s'
sl[2]: Čakanje na podvajanje datotek v '%s'
sl[3]: Čakanje na podvajanje datotek v '%s'

en: Waiting to change permissions of files in '%s'
sl: Čakanje na spremenitev dovoljenj datotek v '%s'

en: Waiting to link a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to link files from '%1$s' to '%2$s'
sl[0]: Čakanje na povezavo datotek iz '%1$s' v '%2$s'
sl[1]: Čakanje na povezavo datoteke iz '%1$s' v '%2$s'
sl[2]: Čakanje na povezavo datotek iz '%1$s' v '%2$s'
sl[3]: Čakanje na povezavo datotek iz '%1$s' v '%2$s'

en: Are you sure you want to move "%B" to the trash?
sl: Ali ste prepričani, da želite premakniti %B v koš?

note: translators: the singular form here can be skipped.
en: unused %'d | Are you sure you want to move the %'d selected items to the trash?
sl[0]: neuporabljen %'d
sl[1]: Ali ste prepričani, da želite premakniti %'d izbranih elementov v koš?
sl[2]: Ali ste prepričani, da želite premakniti %'d izbranih elementov v koš?
sl[3]: Ali ste prepričani, da želite premakniti %'d izbranih elementov v koš?

en: You can restore an item from the trash, if you later change your mind.
sl: Če si kasneje premislite, lahko element obnovite iz koša.

en: Move to _Trash
sl: Premakni v _smeti

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
sl: Ali ste prepričani, da želite iz smeti trajno izbrisati "%B"?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
sl[0]: Ali ste prepričani, da želite iz smeti trajno izbrisati %'d izbranih predmetov?
sl[1]: Ali ste prepričani, da želite iz smeti trajno izbrisati %'d izbran predmet?
sl[2]: Ali ste prepričani, da želite iz smeti trajno izbrisati %'d izbrana predmeta?
sl[3]: Ali ste prepričani, da želite iz smeti trajno izbrisati %'d izbrane predmete?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
sl: V primeru izbrisa predmeta bo ta trajno izgubljen.

en: Empty all items from Trash?
sl: Ali želite izbrisati vse predmete iz smeti?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
sl: Vsi predmeti v smeteh bodo trajno izbrisani.

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
sl: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati "%B"?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
sl[0]: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati %'d izbranih predmetov?
sl[1]: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati %'d izbrani predmet?
sl[2]: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati %'d izbrana predmeta?
sl[3]: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati %'d izbrane predmete?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
sl[0]: %'d preostalih datotek za brisanje
sl[1]: %'d preostala datoteka za brisanje
sl[2]: %'d preostali datoteki za brisanje
sl[3]: %'d preostale datoteke za brisanje

en: Deleting files
sl: Brisanje datotek

en: Paused
sl: Začasno prekinjeno

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
sl[0]: %T preostalih
sl[1]: %T preostala
sl[2]: %T preostali
sl[3]: %T preostale

en: Error while deleting.
sl: Napaka med brisanjem.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
sl: Datotek v mapi "%B" ni mogoče izbrisati, ker nimate dovoljenj za ogled.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
sl: Prišlo je do napake med pridobivanjem podrobnosti o datotekah v mapi "%B".

en: _Skip files
sl: Pre_skoči datoteke

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
sl: Mape "%B" ni mogoče izbrisati, ker nimate dovoljenja za branje.

en: There was an error reading the folder "%B".
sl: Med branjem mape "%B" je prišlo je do napake .

en: Could not remove the folder %B.
sl: Mape %B ni mogoče odstraniti.

en: There was an error deleting %B.
sl: Med brisanjem %B je prišlo je do napake.

en: Moving files to trash
sl: Premikanje datotek v smeti

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
sl[0]: %'d preostalih datotek za premik v smeti
sl[1]: %'d preostala datoteka za premik v smeti
sl[2]: %'d preostali datoteki za premik v smeti
sl[3]: %'d preostale datoteke za premik v smeti

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
sl: Datoteke ni mogoče premakniti v smeti. Ali jo želite izbrisati takoj?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
sl: Datoteke "%B" ni mogoče premakniti v smeti.

en: Trashing Files
sl: Premikanje datotek v smeti

en: Deleting Files
sl: Brisanje datotek

en: Unable to eject %V
sl: %V ni mogoče izvreči

en: Unable to unmount %V
sl: %V ni mogoče odklopiti

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
sl: Ali želite izbrisati smeti, preden napravo odklopite?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
sl: Če želite pridobiti prostor na tej napravi, morate izbrisati smeti. Vsi predmeti v smeteh bodo trajno izgubljeni.

en: Do _not Empty Trash
sl: _Ne izprazni smeti

en: Unable to mount %s
sl: Ni mogoče priklopiti mesta %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
sl[0]: Priprava na kopiranje %'d datotek (%S)
sl[1]: Priprava na kopiranje %'d datoteke (%S)
sl[2]: Priprava na kopiranje %'d datotek (%S)
sl[3]: Priprava na kopiranje %'d datotek (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
sl[0]: Priprava na premikanje %'d datotek (%S)
sl[1]: Priprava na premikanje %'d datoteke (%S)
sl[2]: Priprava na premikanje %'d datotek (%S)
sl[3]: Priprava na premikanje %'d datotek (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
sl[0]: Priprava na brisanje %'d datotek (%S)
sl[1]: Priprava na brisanje %'d datoteke (%S)
sl[2]: Priprava na brisanje %'d datotek (%S)
sl[3]: Priprava na brisanje %'d datotek (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
sl[0]: Priprava na premikanje %'d datotek v smeti
sl[1]: Priprava na premikanje %'d datoteke v smeti
sl[2]: Priprava na premikanje %'d datotek v smeti
sl[3]: Priprava na premikanje %'d datotek v smeti

en: Error while copying.
sl: Napaka med kopiranjem.

en: Error while moving.
sl: Napaka med premikanjem.

en: Error while moving files to trash.
sl: Napaka med premikanjem datotek v smeti.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
sl: Z datotekami v mapi "%B" ni mogoče upravljati, ker nimate dovoljenja za ogled.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sl: Z mapo "%B" ni mogoče upravljati, ker nimate dovoljenja za branje.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sl: Z datoteko "%B" ni mogoče upravljati, ker nimate dovoljenja za branje.

en: There was an error getting information about "%B".
sl: Med pridobivanjem podrobnosti o "%B" je prišlo do napake.

en: Error while copying to "%B".
sl: Napaka med kopiranjem v "%B".

en: You do not have permissions to access the destination folder.
sl: Nimate dovoljenj za dostop do ciljne mape.

en: There was an error getting information about the destination.
sl: Med pridobivanjem podatkov o cilju je prišlo do napake.

en: The destination is not a folder.
sl: Ciljno mesto ni mapa.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
sl: Na cilju ni dovolj prostora. Poskusite odstraniti nekaj datotek.

en: %S more space is required to copy to the destination.
sl: %S več prostora je zahtevanega za kopiranje na ciljno mesto.

en: The destination is read-only.
sl: Cilj je mogoče le brati.

en: Moving "%B" to "%B"
sl: Premikanje "%B" v "%B".

en: Copying "%B" to "%B"
sl: Kopiranje "%B" v "%B"

en: Duplicating "%B"
sl: Podvajanje "%B"

en: Moving file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
sl: Premikanje datoteke %'d od %'d (iz "%B") v "%B"

en: Copying file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
sl: Kopiranje datoteke %'d od %'d (iz "%B") v "%B"

en: Duplicating file %'d of %'d (in "%B")
sl: Podvajanje datoteke %'d od %'d (iz "%B")

en: Moving file %'d of %'d to "%B"
sl: Premikanje datoteke %'d od %'d v "%B"

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
sl: Kopiranje datoteke %'d od %'d v "%B"

en: Duplicating file %'d of %'d
sl: Podvajanje datoteke %'d od %'d

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
sl: %S od %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
sl[0]: %S od %S — %T preostalih (%S/sek)
sl[1]: %S od %S — %T preostala (%S/sek)
sl[2]: %S od %S — %T preostali (%S/sek)
sl[3]: %S od %S — %T preostale (%S/sek)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
sl: Mape "%B" ni mogoče kopirati, ker nimate dovoljenj za pisanje na ciljnem mestu.

en: There was an error creating the folder "%B".
sl: Med ustvarjanjem mape "%B" je prišlo do napake.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
sl: Datotek v mapi "%B" ni mogoče kopirati, ker nimate dovoljenja za ogled.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
sl: Mape "%B" ni mogoče kopirati, ker nimate dovoljenj za branje.

en: Error while moving "%B".
sl: Napaka med premikanjem "%B".

en: Could not remove the source folder.
sl: Ni mogoče odstraniti izvorne mape.

en: Error while copying "%B".
sl: Napaka med kopiranjem "%B".

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
sl: Ni mogoče odstraniti datotek iz obstoječe mape %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
sl: Ni mogoče odstraniti že obstoječe datoteke %F.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
sl: Mape ni mogoče premakniti same vase.

en: You cannot copy a folder into itself.
sl: Mape ni mogoče kopirati same vase.

en: The destination folder is inside the source folder.
sl: Ciljna mapa je znotraj izvorne mape.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
sl: Datoteke ni mogoče premakniti preko same sebe.

en: You cannot copy a file over itself.
sl: Datoteke ni mogoče kopirati preko same sebe.

en: The source file would be overwritten by the destination.
sl: Izvorna datoteka bi bila prepisana s ciljno datoteko.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
sl: Ni mogoče odstraniti že obstoječe datoteke z enakim imenom v %F.

en: There was an error copying the file into %F.
sl: Med kopiranjem datoteke v %F je prišlo do napake.

en: Copying Files
sl: Kopiranje datotek

en: Preparing to Move to "%B"
sl: Priprava na premik v "%B"

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
sl[0]: Pripravljanje na premikanje %'d datotek
sl[1]: Pripravljanje na premikanje %'d datoteke
sl[2]: Pripravljanje na premikanje %'d datotek
sl[3]: Pripravljanje na premikanje %'d datotek

en: There was an error moving the file into %F.
sl: Med premikanjem programa v %F je prišlo do napake.

en: Moving Files
sl: Premikanje datotek

en: Creating links in "%B"
sl: Ustvarjanje povezav v "%B"

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
sl[0]: Ustvarjanje povezav na %'d datotek
sl[1]: Ustvarjanje povezave na %'d datoteko
sl[2]: Ustvarjanje povezav na %'d datoteki
sl[3]: Ustvarjanje povezav na %'d datoteke

en: Error while creating link to %B.
sl: Napaka med ustvarjanjem povezave z %B.

en: Symbolic links only supported for local files
sl: Simbolne povezave so podprte le za krajevne datoteke

en: The target doesn't support symbolic links.
sl: Cilj ne podpira simbolnih povezav.

en: There was an error creating the symlink in %F.
sl: Med ustvarjanjem simbolne povezave v %F je prišlo do napake.

en: Setting permissions
sl: Nastavljanje dovoljenj

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
sl: Neimenovana mapa

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
sl: Neimenovan dokument

en: Error while creating directory %B.
sl: Napaka med ustvarjanjem mape %B.

en: Error while creating file %B.
sl: Napaka med ustvarjanjem datoteke %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
sl: Med ustvarjanjem mape v %F je prišlo do napake.

en: Emptying Trash
sl: Praznjenje smeti

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
sl: Zaganjalnika ni mogoče označiti kot vrednega zaupanja (izvedljiv)

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
sl[0]: Premakni %d predmetov nazaj v '%s'
sl[1]: Premakni %d predmet nazaj v '%s'
sl[2]: Premakni %d predmeta nazaj v '%s'
sl[3]: Premakni %d predmete nazaj v '%s'

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
sl[0]: Premakni %d predmetov v '%s'
sl[1]: Premakni %d predmet v '%s'
sl[2]: Premakni %d predmeta v '%s'
sl[3]: Premakni %d predmete v '%s'

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
sl[0]: _Razveljavi premikanje %d predmetov
sl[1]: _Razveljavi premikanje %d predmeta
sl[2]: _Razveljavi premikanje %d predmetov
sl[3]: _Razveljavi premikanje %d predmetov

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
sl[0]: _Uveljavi premik %d predmetov
sl[1]: _Uveljavi premik %d predmeta
sl[2]: _Uveljavi premik %d predmetov
sl[3]: _Uveljavi premik %d predmetov

en: Move '%s' back to '%s'
sl: Premakni '%s' nazaj v '%s'

en: Move '%s' to '%s'
sl: Premakni '%s' v '%s'

en: _Undo Move
sl: _Razveljavi premik

en: _Redo Move
sl: _Uveljavi premik

en: _Undo Restore from Trash
sl: _Razveljavi obnovitev iz smeti

en: _Redo Restore from Trash
sl: _Uveljavi obnovitev iz smeti

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
sl[0]: Premakni %d predmetov nazaj v smeti
sl[1]: Premakni %d predmet nazaj v smeti
sl[2]: Premakni %d predmeta nazaj v smeti
sl[3]: Premakni %d predmete nazaj v smeti

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
sl[0]: Obnovi %d predmetov iz smeti
sl[1]: Obnovi %d predmet iz smeti
sl[2]: Obnovi %d predmeta iz smeti
sl[3]: Obnovi %d predmete iz smeti

en: Move '%s' back to trash
sl: Premakni '%s' nazaj v smeti

en: Restore '%s' from trash
sl: Obnovi '%s' iz smeti

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
sl[0]: Izbriši %d kopiranih predmetov
sl[1]: Izbriši %d kopiran predmet
sl[2]: Izbriši %d kopirana predmeta
sl[3]: Izbriši %d kopirane predmete

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
sl[0]: Kopiraj %d predmetov v '%s'
sl[1]: Kopiraj %d predmet v '%s'
sl[2]: Kopiraj %d predmeta v '%s'
sl[3]: Kopiraj %d predmete v '%s'

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
sl[0]: _Razveljavi kopiranje %d predmetov
sl[1]: _Razveljavi kopiranje %d predmeta
sl[2]: _Razveljavi kopiranje %d predmetov
sl[3]: _Razveljavi kopiranje %d predmetov

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
sl[0]: _Uveljavi kopiranje %d predmetov
sl[1]: _Uveljavi kopiranje %d predmeta
sl[2]: _Uveljavi kopiranje %d predmetov
sl[3]: _Uveljavi kopiranje %d predmetov

en: Delete '%s'
sl: Izbriši '%s'

en: Copy '%s' to '%s'
sl: Kopiraj '%s' v '%s'

en: _Undo Copy
sl: Razveljavi _kopiranje

en: _Redo Copy
sl: _Uveljavi kopiranje

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
sl[0]: Izbriši %d podvojenih predmetov
sl[1]: Izbriši %d podvojen predmet
sl[2]: Izbriši %d podvojena predmeta
sl[3]: Izbriši %d podvojene predmete

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
sl[0]: Podvoji %d predmetov v '%s'
sl[1]: Podvoji %d predmet v '%s'
sl[2]: Podvoji %d predmeta v '%s'
sl[3]: Podvoji %d predmete v '%s'

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
sl[0]: _Razveljavi podvajanje %d predmetov
sl[1]: _Razveljavi podvajanje %d predmeta
sl[2]: _Razveljavi podvajanje %d predmetov
sl[3]: _Razveljavi podvajanje %d predmetov

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
sl[0]: _Uveljavi podvajanje %d predmetov
sl[1]: _Uveljavi podvajanje %d predmeta
sl[2]: _Uveljavi podvajanje %d predmetov
sl[3]: _Uveljavi podvajanje %d predmetov

en: Duplicate '%s' in '%s'
sl: Podvoji '%s' v '%s'

en: _Undo Duplicate
sl: _Razveljavi podvojitev

en: _Redo Duplicate
sl: _Uveljavi podvojitev

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
sl[0]: Izbriši povezave do %d predmetov
sl[1]: Izbriši povezave do %d predmeta
sl[2]: Izbriši povezave do %d predmetov
sl[3]: Izbriši povezave do %d predmetov

en: Create links to %d item | Create links to %d items
sl[0]: Ustvari povezave do %d predmetov
sl[1]: Ustvari povezave do %d predmeta
sl[2]: Ustvari povezave do %d predmetov
sl[3]: Ustvari povezave do %d predmetov

en: Delete link to '%s'
sl: Izbriši povezavo do '%s'

en: Create link to '%s'
sl: Ustvari povezavo do '%s'

en: _Undo Create Link
sl: _Razveljavi ustvarjanje povezave

en: _Redo Create Link
sl: _Uveljavi ustvaritev povezave

en: Create an empty file '%s'
sl: Ustvari prazno datoteko '%s'

en: _Undo Create Empty File
sl: _Razveljavi ustvarjanje prazne datoteke

en: _Redo Create Empty File
sl: _Uveljavi ustvarjanje prazne datoteke

en: Create a new folder '%s'
sl: Ustvari novo mapo '%s'

en: _Undo Create Folder
sl: _Razveljavi ustvarjanje mape

en: _Redo Create Folder
sl: _Uveljavi ustvarjanje mape

en: Create new file '%s' from template
sl: Ustvari novo datoteko '%s' iz predloge

en: _Undo Create from Template
sl: _Razveljavi ustvarjanje dokumenta iz predloge

en: _Redo Create from Template
sl: _Uveljavi ustvarjanje dokumenta iz predloge

en: Rename '%s' as '%s'
sl: Preimenuj '%s' v '%s'

en: _Undo Rename
sl: _Razveljavi preimenovanje

en: _Redo Rename
sl: _Uveljavi preimenovanje

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
sl[0]: Premakni %d predmetov v smeti
sl[1]: Premakni %d predmet v smeti
sl[2]: Premakni %d predmeta v smeti
sl[3]: Premakni %d predmete v smeti

en: Restore '%s' to '%s'
sl: Obnovi '%s' na '%s'

en: Move '%s' to trash
sl: Premakni '%s' v smeti

en: _Undo Trash
sl: _Razveljavi smeti

en: _Redo Trash
sl: _Uveljavi smeti

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
sl: Obnovi izvorna dovoljena predmetov v '%s'

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
sl: Nastavi dovoljena predmetov v '%s'

en: _Undo Change Permissions
sl: _Razveljavi spreminjanje dovoljenj

en: _Redo Change Permissions
sl: _Uveljavi spremembo dovoljenj

en: Restore original permissions of '%s'
sl: Obnovi i_zvorna dovoljenja '%s'

en: Set permissions of '%s'
sl: Nastavi dovoljenja '%s'

en: Restore group of '%s' to '%s'
sl: Obnovi skupino '%s' na '%s'

en: Set group of '%s' to '%s'
sl: Nastavi skupino '%s' na '%s'

en: _Undo Change Group
sl: _Razveljavi spremembo skupine

en: _Redo Change Group
sl: _Uveljavi spremembo skupine

en: Restore owner of '%s' to '%s'
sl: Povrni lastnika '%s' na '%s'

en: Set owner of '%s' to '%s'
sl: Nastavi lastnika '%s' na '%s'

en: _Undo Change Owner
sl: Razveljavi spreminjanje _lastnika

en: _Redo Change Owner
sl: Uveljavi spreminjanje _lastnika

en: Could not determine original location of "%s"
sl: Ni mogoče določiti privzetega mesta "%s"

en: The item cannot be restored from trash
sl: Predmeta ni mogoče obnoviti iz smeti.

en: The selection rectangle
sl: Pravokotnik izbire

en: Could not forget association
sl: Ni mogoče pozabiti asociacije

en: Forget association
sl: Pozabi asociacijo

en: Valid executable.
sl: Veljavna izvedljiva datoteka.

en: Not a valid executable.  Spaces in the file path must be escaped with backslash (\).
sl: Ni veljavna izvedljiva datoteka. Presledkom v datotečni poti je treba pripisati poševnico vznak (\).

note: the %s here is a file extension
en: %s document
sl: dokument %s

en: Open all files of type "%s" with
sl: Odpri vse datoteke vrste "%s" z

en: Select an application in the list to open %s and other files of type "%s"
sl: Izberite program na seznamu za odprtje %s in drugih datotek vrste "%s"

en: Custom application
sl: Program po meri

en: Executables
sl: Izvedljive datoteke

en: You can also type or select a custom executable file to use to open this file type.  You can use this command just once, or set it as default for all files of this type.
sl: Lahko tudi vnesete ali izberete izvedljivo datoteko po meri za odprtje te vrste datoteke. Ta ukaz lahko uporabite samo enkrat ali pa ga nastavite kot privzetega za vse datoteke the vrste

en: Enter a custom command...
sl: Vnesite ukaz po meri ...

en: Add to list
sl: Dodaj na seznam

en: Set as default
sl: Nastavi kot privzeto

en: Reset to system defaults
sl: Ponastavi na privzete sistemske nastvitve

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
sl: Ukazov iz oddaljenega spletišča ni mogoče izvajati.

en: This is disabled due to security considerations.
sl: Ta možnost je onemogočena iz varnostnih razlogov.

en: There was an error launching the application.
sl: Med zaganjanjem programa je prišlo do napake.

en: This drop target only supports local files.
sl: Cilj spuščanja podpira le krajevne datoteke.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
sl: Če želite odpreti ne-krajevne datoteke, jih je treba kopirati v krajevno mapo in jih znova spustiti.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
sl: Če želite odpreti ne-krajevne datoteke, jih je treba kopirati v krajevno mapo in jih znova spustiti. Krajevne datoteke, ki jih spustite, so že bile odprte.

en: Details:
sl: Podrobnosti:

en: Preparing
sl: Pripravljanje

en: Search in "%s"
sl: Poišči v »%s«

en: Edit
sl: Uredi

en: Undo Edit
sl: Razveljavi urejanje

en: Undo the edit
sl: Razveljavi urejanje

en: Redo Edit
sl: Uveljavi urejanje

en: Redo the edit
sl: Uveljavi urejanje

en: The text of the label.
sl: Besedilo oznake.

en: Justification
sl: Poravnava

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
sl: Poravnava vrstic v besedilu oznak, relativno ena na drugo. Nastavitev NE vpliva na poravnavo nalepk znotraj dodelitve. Za več podrobnosti si oglejte GtkMisc:xalign

en: Line wrap
sl: Prelom vrstic

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
sl: Izbrana možnost določi prelom vrstic, če besedilo postane preširoko.

en: Cursor Position
sl: Položaj kazalke

en: The current position of the insertion cursor in chars.
sl: Trenutni položaj vstavitvenega kazalca v znakih.

en: Selection Bound
sl: Drugi konec izbire

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
sl: Mesto nasprotnega konca izbire od kazalca v znakih.

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Input Methods
sl: Načini vnosa

en: Show more _details
sl: Pokaži več _podrobnosti

en: You can stop this operation by clicking cancel.
sl: To dejanje lahko zaustavite s klikom na tipko preklica.

en:  (invalid Unicode)
sl:  (neveljaven znak Unicode)

en: Create a new l_auncher here...
sl: Ustvari nov z_aganjalnik tukaj ...

en: Create a new launcher in this folder
sl: Ustvari nov zaganjalnik v tej mapi

en: Jump to new workspace
sl: Skoči na novo delovno površino

en: Create a new workspace and activate it
sl: Ustvari novo delovno površino in jo aktiviraj

en: Remove workspace
sl: Odstrani delovno površino

en: Remove the currently active workspace
sl: Odstrani trentno aktivno delovno površino

en: Manage workspaces (Expo)
sl: Upravljaj delovne površine (Expo)

en: Open Expo to add, remove, or organize workspaces
sl: Odpri Expo za dodajanje, odstranjevanje ali organiziranje delovnih površin

en: Add Desklets
sl: Dodaj aplete namizja

en: Add Cinnamon desklets
sl: Dodaj aplete namizja Cinnamon

en: Change Desktop _Background
sl: Spremeni _ozadje namizja

en: Change the Cinnamon desktop background
sl: Spremeni ozadje Cinnamon namizja

en: Mount archive
sl: Priklopi arhiv

en: Mount %f to browse its contents
sl: Priklopi %f za brskanje po vsebini

en: Set as Wallpaper...
sl: Nastavi kot sliko ozadja ...

en: Set the selected image as your Cinnamon desktop wallpaper
sl: Nastavi izbrano sliko kot ozadje vašega Cinnamon namizja

en: Display Settings
sl: Prikaži nastavitve

en: Change the resolution
sl: Spremenite ločljivost

en: Files
sl: Datoteke

en: Access and organize files
sl: Dostop in razvrščanje datotek

en: Edit Bookmarks
sl: Urejanje zaznamkov

en: <b>_Bookmarks</b>
sl: <b>_Zaznamki</b>

en: <b>_Name</b>
sl: <b>_Ime</b>

en: <b>_Location</b>
sl: <b>_Mesto</b>

[ctx: Desktop icon size]
en: Smaller
sl: Manjša

[ctx: Desktop icon size]
en: Small
sl: Majhna

[ctx: Desktop icon size]
en: Normal
sl: Navadno

[ctx: Desktop icon size]
en: Large
sl: Velika

[ctx: Desktop icon size]
en: Larger
sl: Večja

en: Vertical
sl: Navpično

en: Horizontal
sl: Vodoravno

en: Current Monitor Layout
sl: Razporeditev Trenutnega Zaslona

en: Icon Size
sl: Velikost ikon

en: Layout
sl: Postavitev

en: Direction
sl: Smer

en: Sort items by
sl: Razvrsti elemente po

en: Reset grid spacing
sl: Ponastavi razmik mreže

en: button
sl: gumb

en: Adjust horizontal grid spacing
sl: Prilagodi vodoravni razmik mreže

en: Adjust vertical grid spacing
sl: Prilagodi navpični razmik mreže

en: page0
sl: stran0

en: <b><big>Desktop icons are not currently enabled for this monitor.</big></b>
sl: <b><big>Ikone namizja trenutno niso omogočene za ta zaslon.</big></b>

en: page1
sl: stran1

en: Desktop Layout
sl: Postavitev namizja

en: No desktop icons
sl: Brez ikon namizja

en: Show desktop icons on primary monitor only
sl: Prikaži ikone namizja samo na primarnem zaslonu

en: Show desktop icons on non-primary monitor(s) only
sl: Prikaži ikone namizja samo na ne-primarnih zaslonih

en: Show desktop icons on all monitors
sl: Prikaži ikone namizja na vseh zaslonih

en: Desktop Icons
sl: Ikone na namizju

en: Mounted Drives
sl: Vpeti Pogoni

en: Options
sl: Možnosti

en: Show icons from missing monitors
sl: Prikaži ikone iz manjkajočih zaslonov

en: Matching monospace font
sl: Ujemajoča pisava z enakomerno širino

en: System monospace font
sl: Sistemska pisava z enakomerno širino

en: Normal font
sl: Navadna pisava

en: Always
sl: vedno

en: Local Files Only
sl: le krajevne datoteke

en: Never
sl: nikoli

en: Decimal
sl: decimalne

en: Decimal (long format)
sl: decimalne (dolgi zapis)

en: Binary (long format)
sl: dvojiške (dolgi zapis)

en: By Name
sl: Po imenu

en: By Size
sl: Po velikosti

en: By Type
sl: Po vrsti

en: By Detailed Type
sl: Po podrobnosti vrste

en: By Modification Date
sl: Po datumu spremembe

en: By Access Date
sl: Po datumu dostopa

en: By Trashed Date
sl: Po datumu premika v smeti

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: File Management Preferences
sl: Možnosti upravljanja z datotekami

en: <b>Default View</b>
sl: <b>Privzet prikaz</b>

en: View _new folders using:
sl: Za ogled _novih map uporabi:

en: _Inherit view type from parent
sl: _Deduj vrsto pogleda od nadrejenega

en: _Arrange items:
sl: _Razporedi predmete:

en: Sort _folders before files
sl: Razvrsti _mape pred datotekami

en: Sort _favorites before other files
sl: Razvrsti _priljubljene pred drugimi datotekami

en: <b>Icon View Defaults</b>
sl: <b>Privzete lastnosti ikonskega pogleda</b>

en: Default _zoom level:
sl: P_rivzeta raven približanja:

en: _Text beside icons
sl: _Besedilo ob ikonah

en: <b>Compact View Defaults</b>
sl: <b>Privzete lastnosti strjenega prikaza</b>

en: _Default zoom level:
sl: _Privzeta raven približanja:

en: A_ll columns have the same width
sl: _Vsi stolpci so enake širine

en: <b>List View Defaults</b>
sl: <b>Privzete lastnosti seznamskega prikaza</b>

en: D_efault zoom level:
sl: Pr_ivzeta raven približanja:

en: Show folder expanders
sl: Pokaži razširjevalnike map

en: <b>Tree View Defaults</b>
sl: <b>Privzete lastnosti drevesnega prikaza</b>

en: Show _only folders
sl: Pokaži _le mape

en: Views
sl: Pogledi

en: <b>Navigation</b>
sl: <b>Krmarjenje</b>

en: _Single click to open items
sl: _Enojni klik za odpiranje predmetov

en: _Double click to open items
sl: _Dvojni klik za odpiranje predmetov

en: Double-click on a blank area to go to the parent folder
sl: Dvokliknite na prazno območje, da se premaknete v nadrejeno mapo

en: Open each _folder in its own window
sl: Odpri vsako _izbrano mapo v svojem oknu

en: Behavior
sl: Obnašanje

en: Click on a file's name twice to rename it
sl: Dvoklikni na ime datoteke za preimenovanje

en: Ignore per-folder view preferences
sl: Prezri možnosti pogleda za vsako mapo

en: Disable file operation queueing
sl: Onemogoči čakalno vrstno za datotečne operacije

en: Always start in dual-pane view
sl: Vedno začni v pogledu dvojnega pladnja

en: Automatically expand rows during drag-and-drop
sl: Samodejno razgrni vrstice med povleci-in-spusti

en: <b>Executable Text Files</b>
sl: <b>Izvedljive besedilne datoteke</b>

en: _Run executable text files when they are opened
sl: Za_ženi izvedljive besedilne datoteke, ko se jih odpre

en: _View executable text files when they are opened
sl: Po_kaži vsebino izvedljivih besedilnih datotek, ko se jih odpre

en: _Ask each time
sl: _Vsakič vprašaj

en: <b>Trash</b>
sl: <b>Smeti</b>

en: Ask before moving files to the Trash
sl: Vprašaj pred premikom datotek v smeti

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
sl: _Vprašaj pred praznjenjem Smeti ali brisanjem datotek

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
sl: _Omogoči ukaz Izbriši, ki obide Smeti

en: Bypass the Trash when the Delete key is pressed
sl: Obidi Smeti, ko je pritisnjen gumb Izbriši

en: <b>Media Handling</b>
sl: <b>Upravljanje z mediji</b>

en: Automatically mount removable media when inserted and on startup
sl: Samodejno priklopi odstranljive nosilce, ko so vstavljeni ter ob zagonu

en: Automatically open a folder for automounted media
sl: Samodejno odpri mapo za samodejno priklopljen medij

en: Prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
sl: Pozovi ali samodejno zaženi/začenjaj programe, kadar je vstavljen medij

en: Automatically close the device's tab, pane, or window when a device is unmounted or ejected
sl: Samodejno zapri zavihek naprave, pladenj ali okno, kadar je naprava odklopljena ali izvržena

en: Detect content of media and suggest application to open
sl: Zaznaj vsebino medija in predlagaj program zanjo

en: <b>Bulk Rename</b>
sl: <b>Preimenovanje množice</b>

en: Command to invoke when renaming multiple items:
sl: Klic ukaza, kadar se preimenuje več predmetov:

en: <b>Icon Captions</b>
sl: <b>Naslovi ikon</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
sl: Izberite vrstni red podatkov, ki naj se pojavijo pod imeni ikon. Več podatkov se pojavi ob približanju.

en: <b>Date</b>
sl: <b>Datum</b>

en: _Format:
sl: _Vrsta:

en: Style:
sl: Slog:

en: <b>Window and Tab Titles</b>
sl: <b>Nazivi oken in zavihkov</b>

en: Show the full p_ath in the title bar and tab bars
sl: Pokaži celotno p_ot v nazivni vrstici in vrsticah zavihkov

en: <b>File Size</b>
sl: <b>Velikost datoteke</b>

en: _Prefixes:
sl: _Predpone:

en: <b>File Properties</b>
sl: <b>Lastnosti datoteke</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
sl: Pokaži napredna dovoljenja v pogovornem oknu z lastnostmi datoteke

en: <b>Move/Copy To Menu</b>
sl: <b>Premakni/kopiraj v meni</b>

en: List bookmarks in the menu
sl: Navedi zaznamke v meniju

en: List devices and network locations in the menu
sl: Navedi naprave in omrežna mesta v meniju

en: Display
sl: Prikaži

en: <b>List Columns</b>
sl: <b>Stolpci seznama</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
sl: Izberite vrstni red prikaza podatkov v seznamskem pogledu.

en: List Columns
sl: Stolpci seznama

en: <b>Previewable Files</b>
sl: <b>Datoteke z možnostjo predogleda</b>

en: Show _thumbnails:
sl: Pokaži _sličice:

en: _Inherit thumbnail visibility from parent
sl: _Deduj vidnost ogledne sličice iz nadrejenega predmeta

en: _Only for files smaller than:
sl: _Le za datoteke, manjše kot:

en: <b>Folders</b>
sl: <b>Mape</b>

en: Count _number of items:
sl: Pre_štej predmete:

en: <b>Tooltips</b>
sl: <b>Orodni namigi</b>

en: Show tooltips in icon and compact views
sl: Pokaži orodne namige v ikonah in strnjenih pogledih

en: Show tooltips in list views
sl: Pokaži orodne namige v seznamskih pogledih

en: Show tooltips on the desktop
sl: Pokaži orodne namige na namizju

en: <i>By default, a folder tooltip shows the item count, and files display their size.
        Select additional information to display in the tooltip:</i>
sl: <i>Privzeto, namig mape prikaže število elementov in datoteke prikažejo svojo velikost.
        Izberi dodatne informacije za prikaz v namigih:</i>

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Detailed file type
sl: Podrobnosti vrste datoteke

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Modified date
sl: Datum spremembe

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Created date
sl: Datum nastanka

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Accessed date
sl: Datum dostopa

en: File or folder location
sl: Mesto datoteke ali mape

en: Preview
sl: Predogled

en: Visible Buttons
sl: Vidni Gumbi

en: Previous
sl: Prejšnji

en: Next
sl: Naslednji

en: Up
sl: Gor

en: Refresh
sl: Osveži

en: Location entry toggle
sl: Preklop vnosa lokacije

en: Open in terminal
sl: Odpri v terminalu

en: Icon view
sl: Pogled ikon

en: List view
sl: Pogled seznama

en: Compact view
sl: Kopaktni pogled

en: Extra Pane
sl: Dodatni pladenj

en: Visible Entries
sl: Vidni vnosi

en: Selection
sl: Izbor

en: Favorite
sl: Priljubljena

en: Background
sl: Ozadje

en: Visible action and extension entries can be configured in the Plugins tab
sl: Na zavihku Vstavki lahko prilagodite vidna dejanja in vnose razširitev

en: Context Menus
sl: Kontekstni meniji

en: Document Templates
sl: Predloge dokumentov

en: Plugins
sl: Vstavki

en: Search for files:
sl: Išči datoteke:

en: Case sensitive
sl: Razlikuj velike in male črke

en: Regular expression
sl: Regularni izraz

en: Search folders recursively
sl: Mape preišči rekurzivno

en: Containing:
sl: Vsebujejo:

en: anything
sl: karkoli

[ctx: shortcut window]
en: General
sl: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: New window
sl: Novo okno

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
sl: Zapri okno ali zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
sl: Zapri vsa okna

[ctx: shortcut window]
en: Toggle extra pane
sl: Preklopi dodatno podokno

[ctx: shortcut window]
en: Search
sl: Išči

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
sl: Ustvari zaznamek trenutnega mesta

[ctx: shortcut window]
en: Edit bookmarks
sl: Uredi zaznamke

[ctx: shortcut window]
en: Make link
sl: Naredi povezavo

[ctx: shortcut window]
en: Pin/Unpin selection
sl: Pripni/odpni izbor

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sl: Pokaži pomoč

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
sl: Tipkovne bližnjice

[ctx: shortcut window]
en: Opening
sl: Odpiranje

[ctx: shortcut window]
en: Open
sl: Odpri

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
sl: Odpri v novem zavihku

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
sl: Odpri v novem oknu

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (recent files and search only)
sl: Odpri mesto elementa (samo nedavne datoteke in iskanje)

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
sl: Zavihki

[ctx: shortcut window]
en: New tab
sl: Nov zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
sl: Pojdi na prejšnji zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
sl: Pojdi na naslednji zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
sl: Preklopi na zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
sl: Premakni zavihek levo

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
sl: Premakni zavihek desno

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sl: Krmarjenje

[ctx: shortcut window]
en: Go back
sl: Pojdi nazaj

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
sl: Pojdi naprej

[ctx: shortcut window]
en: Go up
sl: Pojdi navzgor

[ctx: shortcut window]
en: Go down
sl: Pojdi navzdol

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
sl: Pojdi v domačo mapo

[ctx: shortcut window]
en: Toggle location entry
sl: Preklopi vnos mesta

[ctx: shortcut window]
en: Dual Pane
sl: Dvojno podokno

[ctx: shortcut window]
en: Go to other pane's location
sl: Pojdi na mesto drugega podokna

[ctx: shortcut window]
en: Focus other pane
sl: Pozornost na drugo podokno

[ctx: shortcut window]
en: View
sl: Pogled

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sl: Približaj

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sl: Oddalji

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
sl: Ponastavi približanje

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
sl: Osveži pogled

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
sl: Pokaži/skrij skrite datoteke

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
sl: Pokaži/skrij bočno vrstico

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
sl: Pokaži/skrij meni dejanj

[ctx: shortcut window]
en: List view
sl: Seznamski pogled

[ctx: shortcut window]
en: Compact view
sl: Strjen pogled

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sl: Montaža

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
sl: Ustvari mapo

[ctx: shortcut window]
en: Rename
sl: Preimenuj

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
sl: Premakni v smeti

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
sl: Trajno izbriši

[ctx: shortcut window]
en: Cut
sl: Izreži

[ctx: shortcut window]
en: Copy
sl: Kopiraj

[ctx: shortcut window]
en: Paste
sl: Prilepi

[ctx: shortcut window]
en: Select all
sl: Izberi vse

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
sl: Obrni izbor

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
sl: Izberi skladne predmete

[ctx: shortcut window]
en: Undo
sl: Razveljavi

[ctx: shortcut window]
en: Redo
sl: Ponovi

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
sl: Pokaži lastnosti predmeta

en: Customize the layout and appearance of your actions in Nemo's menus
sl: Prilagodite postavitev in videz svojih dejanj v menijih Nema

en: Add a submenu or a separator
sl: Dodajte podmeni ali ločilo

en: Move up
sl: Premakni navzgor

en: Move down
sl: Premakni navzdol

en: Icon
sl: Ikona

en: Label
sl: Oznaka

en: Restore the original label
sl: Obnovi izvirno oznako

en: Appearance:
sl: Videz:

en: Save
sl: Shrani

en: Restore default layout
sl: Obnovi privzeto postavitev

en: Nemo Actions Layout Editor
sl: Urejevalnik postavitev dejanj Nemo

en: No icon
sl: Brez ikone

en: Use the original icon (if there is one)
sl: Uporabi originalno ikono (če obstaja)

en: Choose...
sl: Izberite ...

en: New submenu
sl: Nov podmeni

en: New separator
sl: Novo ločilo

en: Click to add a shortcut
sl: Kliknite, da dodate tipke za bližnjico

en: This key combination is already in use by Nemo (%s). It cannot be changed.
sl: Ta kombinacija tipk je že v rabi z Nemom (%s). Ni je možno spremeniti.

en: This key combination is already in use by another action:
sl: Ta kombinacija tipk je že v rabi s tem dejanjem:

en: Do you want to replace it?
sl: Ali jo želite zamenjati?

en: The layout has changed. Save it?
sl: Postavitev je spremenjena. Ali jo želite shraniti?

en: Unsaved changes
sl: Neshranjene spremembe

en: Open user actions folder
sl: Odpri mapo uporabniških dejanj

en: Quit
sl: Izhod
